data linia rodzaj zmiana uwagi
2009.01.01. 222 linia autobusowa zwykła stała KONWIKTORSKA – Bonifraterska (powrót: Bonifraterska – Międzyparkowa – Słomińskiego – Szymanowska – Zakroczymska – Konwiktorska – KONWIKTORSKA.) – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – aleja Szucha – plac Unii Lubelskiej – Boya – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej) – Malczewskiego – Joliot-Curie – Woronicza – Spartańska – SPARTAŃSKA. Wprowadzenie linii jako stałej wraz ze zmianą oznaczenia.
Z-2 linia autobusowa zastępcza
(zwykła stała)
LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: KONWIKTORSKA – Bonifraterska (powrót: Bonifraterska – Międzyparkowa – Słomińskiego – Szymanowska – Zakroczymska – Konwiktorska – KONWIKTORSKA.) – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – aleja Szucha – plac Unii Lubelskiej – Boya – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej) – Malczewskiego – Joliot-Curie – Woronicza – Spartańska – SPARTAŃSKA.)
708 linia autobusowa strefowa zwykła stała METRO MŁOCINY [d. HUTA] – Kasprowicza (powrót: Kasprowicza – Nocznickiego – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – 30 Pułku Strzelców Kaniowskich – METRO MŁOCINY [d. HUTA].) – Sokratesa – Wólczyńska – Arkuszowa – Mościska: 3 Maja – Laski: 3 Maja – Izabelin: 3 Maja – Truskaw: 3 Maja – TRUSKAW (SKIBIŃSKIEGO).

(Niektóre kursy: METRO MŁOCINY [d. HUTA] – ... – Laski: 3 Maja – Izabelin: 3 Maja – Sierakowska – Sieraków: Sierakowska – Sieraków (pętla) – Sierakowska – Izabelin: Sierakowska – 3 Maja – Truskaw: 3 Maja – TRUSKAW (SKIBIŃSKIEGO).)

(Niektóre kursy w dni powszednie w godzinach porannego szczytu: METRO MŁOCINY [d. HUTA] – ... Laski: 3 Maja – Izabelin: 3 Maja (powrót: Izabelin: 3 Maja – Hornówek: Fedorowicza – Kurowskiego (pętla) – Fedorowicza – Izabelin: 3 Maja – Laski: 3 Maja) – Truskaw: 3 Maja – TRUSKAW (SKIBIŃSKIEGO).)

(Niektóre kursy w dni powszednie w godzinach popołudniowego szczytu: METRO MŁOCINY [d. HUTA] – ... Laski: 3 Maja – Izabelin: 3 Maja – Hornówek: Fedorowicza – Kurowskiego (pętla) – Fedorowicza – Izabelin: 3 Maja (powrót: Izabelin: 3 Maja – Laski: 3 Maja) – Truskaw: 3 Maja – TRUSKAW (SKIBIŃSKIEGO).)

(Dwa kursy w dni robocze w godzinach porannego szczytu jednokierunkowo: TRUSKAW (SKIBIŃSKIEGO) – 3 Maja – Izabelin: 3 Maja – Laski: 3 Maja – Mościska: 3 Maja – Warszawa: Arkuszowa – Wólczyńska – Żeromskiego – Słowackiego – METRO MARYMONT.)

(Stara trasa: PLAC WILSONA – Słowackiego – Żeromskiego – Wólczyńska – Arkuszowa – Mościska: 3 Maja – Laski: 3 Maja – Izabelin: 3 Maja – Truskaw: 3 Maja – TRUSKAW SKIBIŃSKIEGO.

(Niektóre: PLAC WILSONA – ... – Izabelin: 3 Maja – Hornówek: Fedorowicza – Kurowskiego (zawrotka) – Fedorowicza – Izabelin: 3 Maja – ... – TRUSKAW SKIBIŃSKIEGO.)

(Niektóre: PLAC WILSONA – ... – Izabelin: 3 Maja – Sierakowska – Sieraków: Sierakowska – Sieraków (pętla) – Sierakowska – Izabelin: Sierakowska – 3 Maja – ... – TRUSKAW SKIBIŃSKIEGO.)

(Niektóre: PLAC WILSONA – ... – Izabelin: 3 Maja – Sierakowska – Sieraków: Sierakowska – Sieraków (pętla) – Sierakowska – Izabelin: Sierakowska – 3 Maja – Hornówek: Fedorowicza – Kurowskiego (zawrotka)wejscie.php – Fedorowicza – Izabelin: 3 Maja – ... – TRUSKAW SKIBIŃSKIEGO.))
Połączenie z linią 726. Uporządkowanie wariantów trasy, skrócenie do pętli METRO MŁOCINY wraz z pozostawieniem porannych jednokierunkowych podjazdów do pętli METRO MARYMONT.
726 linia autobusowa strefowa zwykła stała LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: PLAC WILSONA – Słowackiego – Żeromskiego – Wólczyńska – Arkuszowa – Mościska: 3 Maja – Laski: 3 Maja – Izabelin: 3 Maja – Sierakowska – Sieraków: Sierakowska – SIERAKÓW.)
Przejęcie trasy przez linię 708.
1
BIS
linia autobusowa zwykła stała (komunikacja gminy Czosnów) CZOSNÓW – Warszawska – Gdańska – Kaliszki: Akacjowa – Dobrzyń: Prosta – Południowa – Łosia Wólka: Południowa – Kampinoska – Adamówek: Brzozowa – Pańska – JanówekTruskawka: Trakt Partyzancki – Wiersze: Armii Krajowej – Kniołka – Krogulec: Kniołka – Kiścinne: Kniołka – Aleksandrów: droga nr 579 – BrzozówkaSowia Wola: Polnych Kwiatów – Wojska Polskiego – Szkolna – Spacerowa – Kampinoska – Wojska PolskiegoJanów-Mikołajówka: Wojska Polskiego – Wrzosówka: Wojska Polskiego – Małocice: Wojska Polskiego – Augustówek: Kampinoska – Łosia Wólka: Kampinoska – Południowa – Dobrzyń: Południowa – Prosta – Czosnów: Gdańska – Warszawska – CZOSNÓW.

(W dni świąteczne funkcjonuje jeden jednokierunkowy kurs w opisanym powyżej kierunku oraz jeden kurs jednokierunkowo: SOWIA WOLA FOLWARCZNA – droga nr 579 – Słoneczna – aleja Wiktora – Kampinoska – Spacerowa – Szkolna – Wojska Polskiego – Polnych Kwiatów – BrzozówkaAleksandrów: droga nr 579 – Kiścinne: Kniołka – Krogulec: Kniołka – Wiersze: Kniołka – Armii Krajowej – Truskawka: Trakt Partyzancki – JanówekAdamówek: Pańska – Brzozowa – Łosia Wólka: Kampinoska – Południowa – Dobrzyń: Południowa – Prosta – Kaliszki: Akacjowa – Czosnów: Gdańska – Warszawska – CZOSNÓW.)
Korekta trasy na terenie Sowiej Woli wraz z wprowadzeniem dodatkowego kursu w dni świąteczne.
2 linia autobusowa zwykła okresowa (kursuje w dni powszednie) (komunikacja gminy Czosnów) CZOSNÓW – Warszawska – Gdańska – Kaliszki: Akacjowa – Dobrzyń: Prosta – Południowa – Łosia Wólka: Południowa – Kampinoska – Adamówek: Brzozowa – Pańska – Łosia Wólka: Kampinoska – Słoneczna – Spokojna – Augustówek: Spokojna – Kampinoska – Małocice: Wojska Polskiego – Wrzosówka: Wojska Polskiego – Brzozówka – Sowia Wola: Polnych Kwiatów – Wojska Polskiego – Janów-Mikołajówka: Wojska Polskiego – Wrzosówka: Wojska Polskiego – Małocice: Wojska Polskiego – Augustówek: Kampinoska – Spokojna – Łosia Wólka: Spokojna – Słoneczna – Kampinoska – Adamówek: Pańska – Brzozowa – Łosia Wólka: Kampinoska – Południowa – Dobrzyń: Południowa – Prosta – Kaliszki: Akacjowa – Czosnów: Gdańska – Warszawska – CZOSNÓW. [Linia jednokierunkowa.] Ograniczenie kursowania do jednego kursu w dni powszednie w godzinach porannych.
2
BIS
linia autobusowa zwykła okresowa (kursuje w dni powszednie) (komunikacja gminy Czosnów) CZOSNÓW – Warszawska – Gdańska – Kaliszki: Akacjowa – Dobrzyń: Prosta – Południowa – Łosia Wólka: Południowa – Kampinoska – Adamówek: Brzozowa – Pańska – JanówekTruskawka: Trakt Partyzancki – Wiersze: Armii Krajowej – Kniołka – Krogulec: Kniołka – Kiścinne: Kniołka – Aleksandrów: droga nr 579 – BrzozówkaMałocice: Wojska Polskiego – Augustówek: Kampinoska – Spokojna – Łosia Wólka: Spokojna – Słoneczna – Kampinoska – Adamówek: Pańska – Brzozowa – Łosia Wólka: Kampinoska – Południowa – Dobrzyń: Południowa – Prosta – Kaliszki: Akacjowa – Czosnów: Gdańska – Warszawska – CZOSNÓW. Uruchomienie linii.
3 linia autobusowa zwykła stała (komunikacja gminy Czosnów) CZOSNÓW – Czosnów – Dębina – Ordona – Kazuń Nowy – Kazuń-Bielany – Kazuń Polski – Czeczotki – Cybulice – Cybulice Duże – Cybulice Małe – Cybulice Las – Kazuń Polski – Kazuń-Bielany – Kazuń Nowy – Ordona – Dębina – Czosnów – CZOSNÓW. [Linia jednokierunkowa.]

(Stara trasa: CZOSNÓW – Czosnów – Dębina – Jesionka – Kazuń-Bielany – Kazuń Polski – Czeczotki – ... – Cybulice Las – Kazuń Polski – Kazuń Polski szkoła – Kazuń Polski – Kazuń-Bielany – Jesionka – Dębina – Czosnów – CZOSNÓW.)
Skierowanie przez Nowy Kazuń.
3
BIS
linia autobusowa zwykła okresowa (kursuje w dni powszednie) (komunikacja gminy Czosnów) CZOSNÓW – Czosnów – Dębina – Ordona – Kazuń Nowy – Kazuń-Bielany – Sady – Cybulice Las – Kazuń Polski – Kazuń-Bielany – Czeczotki – Cybulice – Cybulice Duże – Cybulice Małe – Cybulice Las – Sady – Kazuń-Bielany – Kazuń Nowy – Ordona – Dębina – Czosnów – CZOSNÓW. [Linia jednokierunkowa.]
4 linia autobusowa zwykła okresowa (kursuje w dni powszednie) (komunikacja gminy Czosnów) LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: CZOSNÓW – Czosnów – Dębina – Ordona – Kazuń Nowy – Sady – Kazuń Polski – Kazuń Nowy – Ordona – Dębina – Czosnów – CZOSNÓW.)
Przejęcie trasy przez linię 3bis.
BRÓDNO

CH TARGÓWEK
linia autobusowa hipermarketowa (zwykła stała) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: CH TARGÓWEK – Głębocka – Malborska – Kondratowicza – Chodecka – Łojewska – Łabiszyńska – Kondratowicza – Bazyliańska – Wysockiego – Bartnicza – Wyszogrodzka – Chodecka – Kondratowicza – Malborska – Głębocka – CH TARGÓWEK.)
Rezygnacja Centrum Handlowego Targówek z utrzymywania bezpłatnej komunikacji autobusowej.
NOWODWORY

CH TARGÓWEK
linia autobusowa hipermarketowa (zwykła stała) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: CH TARGÓWEK – Głębocka – Toruńska – Modlińska – Obrazkowa – Myśliborska – Światowida – Porajów – Świderska – Mehoffera – Światowida – Nowodwory – Światowida – Modlińska – Toruńska – Wysockiego – Kondratowicza – św. Wincentego – Głębocka – CH TARGÓWEK.)
MARKI

CH TARGÓWEK
linia autobusowa hipermarketowa (zwykła stała) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: CH TARGÓWEK – Głębocka – Malborska – Kondratowicza – Młodzieńcza – Radzymińska – Ząbki: Radzymińska – Marki: Piłsudskiego – Pustelnik – Piłsudskiego – Amii Krajowej – Warszawa: Toruńska – Głębocka – CH TARGÓWEK.)
2009.01.02. EXPRESS PIASECZNO linia autobusowa prywatna podmiejska pospieszna stała LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: CENTRUM – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – Waryńskiego) – Mysiadło: Puławska – Piaseczno: Puławska – aleja Jana Pawła II (powrót: aleja Jana Pawła II – Chyliczkowska – Armii Krajowej – Puławska) – Dworcowa – Towarowa – PIASECZNO PKP PIASECZNO.
PRZYSTANKI: CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, PL. UNII LUBELSKIEJ, METRO WILANOWSKA, AL. LOTNIKÓW, POLECZKI, MYSIADŁO, IWICZNA, ENERGETYCZNA, LAMINA, SZKOLNA, WOJSKA POLSKIEGO, DWORCOWA, PKP PIASECZNO.)
Likwidacja linii ze względu na niewielką frekwencję i nierentowność połączenia.
L7 linia autobusowa prywatna podmiejska zwykła stała LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: PIASECZNO PKP – Dworcowa – Sienkiewicza – Polskiego Państwa Podziemnego – Pod Bateriami – Główna – Bobrowiec: Bobrowiecka – Mazowiecka – BOBROWIEC.)
OKĘCIE

CH JANKI
linia autobusowa hipermarketowa (zwykła stała) OKĘCIE – aleja Krakowska – Raszyn: aleja Krakowska – Falenty: aleja Krakowska – Janki: aleja Krakowska – plac Szwedzki – CH JANKI.
Przystanki: OKĘCIE, RASZYN MŁYN, RASZYN SZKOLNA, JANKI IKEA, CH JANKI.
Skrócenie części kursów linii PIASTÓW do Pruszkowa. Przejęcie obsługi przez firmę "L. WNUK". Linie bezpłatne.
PIASTÓW

CH JANKI
linia autobusowa hipermarketowa (zwykła stała) (Część kursów: PIASTÓW OGIŃSKIEGO – Sowińskiego – aleja Wojska Polskiego – Okulickiego – aleja Tysiąclecia – Pruszków: Aleje Jerozolimskie – Prusa – Armii Krajowej – ...)

PRUSZKÓW PRUSA-PARK – Prusa – aleja Wojska Polskiego – osiedle Staszica (pętla) – aleja Wojska Polskiego – Armii Krajowej – Pęcice: Pęcicka (powrót: Pęcice: Pęcicka – Pruszków: Armii Krajowej – Lipowa – Kraszewskiego – Prusa – aleja Wojska Polskiego – osiedle Staszica (pętla) – aleja Wojska Polskiego – Armii Krajowej – Prusa) – Parkowa – Sokołowska – Sokołów: Sokołowska – Wypędy: Sokołowska – Falenty: Sokołowska – aleja Krakowska – Janki: aleja Krakowska – plac Szwedzki – CH JANKI.
Przystanki: (PIASTÓW OGIŃSKIEGO, PIASTÓW TORUŃSKA, PIASTÓW DĄBROWSKIEGO, PIASTÓW TRAUGUTTA, PIASTÓW ORZESZKOWEJ,) PRUSZKÓW PRUSA, PRUSZKÓW OS. STASZICA, PRUSZKÓW ARMII KRAJOWEJ (→JANKI), PRUSZKÓW SOWIŃSKIEGO, PĘCICE KOŚCIÓŁ, SOKOŁÓW, JANKI IKEA, CH JANKI.
GRODZISK

CH JANKI
linia autobusowa hipermarketowa (zwykła okresowa całodzienna - kursuje od piątku do niedzieli) GRODZISK MAZOWIECKI KILIŃSKIEGO – Kilińskiego – 3 Maja – Okulickiego – Królewska (powrót: Królewska – Sienkiewicza – Kilińskiego – GRODZISK MAZOWIECKI KILIŃSKIEGO.) Milanówek: Królewska – Brwinów: Grodziska – Pszczelińska – Otrębusy: Pszczelińska – Warszawska – Natalińska – Strzeniówka: Błońska – Nadarzyn: Błońska – Kościelna – Sienkiewicza – aleja Katowicka (powrót: aleja Katowicka – Warszawska – Błońska) Wolica: aleja Katowicka – Janki: Mszczonowska – CH JANKI.
Przystanki: GRODZISK KILIŃSKIEGO / KRÓLEWSKA, GRODZISK KRÓLEWSKA STACJA PETROCHEMII, MILANÓWEK ZAKŁADY NIFAM, BRWINÓW POCZTA (→JANKI), BRWINÓW STRAŻ POŻARNA (→GRODZISK), OTRĘBUSY WKD, NADARZYN KOŚCIÓŁ (→JANKI), NADARZYN BŁOŃSKA (→GRODZISK), JANKI IKEA, CH JANKI.
2009.01.05. Otwarcie piątego parkingu typu Parkuj i Jedź (P+R Metro Stokłosy) zlokalizowanego na pętli autobusowej Ursynów Południowy.
2009.01.05. BRWINÓW

ŻÓŁWIN
linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (komunikacja gminy Brwinów) BRWINÓW (URZĄD MIASTA) – Grodziska – Sportowa – Wilsona – Podkowa Leśna: Brwinowska – Jana Pawła II – Parkowa – Kwiatowa – Paproci – Owczarnia: Kazimierzowska – Żółwińska – Żółwin: Nadarzyńska – Słoneczna – ŻÓŁWIN (POŁUDNIOWA). Uruchomienie przez Urząd Miasta i Gminy Brwinów linii autobusowej łączącej Brwinów z Żółwinem.
2009.01.06. W związku z występowaniem silnych mrozów, w celu skrócenia czasu oczekiwania pasażerów na przystankach od ok. godz. 14.00 na trasach wszystkich linii przyśpieszonych oprócz podstawowych przystanków obowiązywały wszystkie pozostałe przystanki napotkane na trasie jako warunkowe. Nie obowiązywały jedynie przystanki zlokalizowane bezpośrednio przed skrętem w lewo, w bezpośrednim sąsiedztwie przystanków podstawowych oraz przystanków krańcowych innych linii.
2009.01.07. 710 linia autobusowa strefowa zwykła stała METRO WILANOWSKA – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – obwodnica Powsina – Drewny – Bielawa: Warszawska – Konstancin Jeziorna: Warszawska – Bielawska – Mirkowska – aleja Wojska Polskiego – Piłsudskiego – Jagiellońska – Wierzejewskiego – Piasta – Piłsudskiego (powrót: Piłsudskiego – aleja Wojska Polskiego) – Prusa – Chylicka – Długa – Chylice: Starochylicka – Chylice-Pólko: Starochylicka – Piaseczno: Chyliczkowska – Armii Krajowej – Okulickiego (powrót: Okulickiego – Wojska Polskiego – Kusocińskiego – Puławska – Chyliczkowska) – PIASECZNO POLKOLOR.

(Stara trasa: METRO WILANOWSKA – ... – Prusa – Chylicka – Pułaskiego – Chyliczki: Wschodnia (powrót: Wschodnia – Dworska – Chylice: Dworska – Starochylicka – Konstancin-Jeziorna: Długa – Chylicka) – Piaseczno: Przesmyckiego – Julianowska – Chyliczkowska – ... – PIASECZNO POLKOLOR.)
Przywrócenie stałej trasy w związku z zakończeniem przebudowy ul. Starochylickiej w Konstancinie na odcinku od ul. Dworskiej do ul. Sielskiej.
2009.01.10. Likwidacja dodatkowych tymczasowych przystanków obowiązujących dla linii przyspieszonych w związku z poprawą warunków atmosferycznych.
2009.01.12. ZMIANY PRZYSTANKOWE AKADEMIJNA 01 - uruchomienie przystanku stałego zlokalizowanego na ulicy Akademijnej w Jabłonnie obowiązujący w obu kierunkach (dotyczy linii 801).
2009.01.19. 100 linia autobusowa zwykła stała PLAC ZAMKOWY – Podwale – Kilińskiego – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – Bagatela – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – Koszykowa – plac Zawiszy – Towarowa – Prosta – Przyokopowa – Grzybowska – plac Grzybowski – Twarda – Emilii Plater – Emilii Plater (zawrotka) – Emilii Plater – Świętokrzyska – Kopernika – Tamka – most Świętokrzyski – Zamoście – Sokola – Zamoyskiego – Sprzeczna – Marcinkowskiego – Targowa – Kijowska – Markowska – Ząbkowska – Targowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – Grodzka – Wybrzeże Gdańskie – Sanguszki – Konwiktorska – Bonifraterska – Świętojerska – Andersa – plac Bankowy – Senatorska – PLAC ZAMKOWY.

(W dni dni świąteczne: ... – Konwiktorska – Muranowska – Stawki – Okopowa – Anielewicza – Andersa – ...)
Wprowadzenie kursowania w dni powszednie na okres ferii zimowych.
2009.01.19.
2009.02.01.
FERIE ZIMOWE Zawieszenie kursowania linii: 46, 202, 305, 311, 315, 390, 394, E-3.
Zawieszenie kursów szkolnych linii: 115, 163, 164, 715, 725.
Zawieszenie dodatkowych skróconych kursów linii: 116, 120, 211, 411, 501.
2009.01.21. ZMIANY PRZYSTANKOWE RUSKOWY BRÓD 02 - uruchomienie przystanku warunkowego na ul. Ruskowy Bród przed skrzyżowaniem z ul. Kobiałka (dotyczy linii 134).
2009.01.29. 133 linia autobusowa zwykła stała ŻERAŃ FSO (kraniec na ul. Modlińskiej) – Jagiellońska – Budzyńskiej-Tylickiej (zawrotka) – Jagiellońska – Modlińska (powrót: Modlińska – ŻERAŃ FSO (kraniec na ul. Modlińskiej).) – Światowida – Mehoffera – Raciborska – CHOSZCZÓWKA (powrót: CHOSZCZÓWKA – Przytulna – Henrykowska – Wyganowska – Raciborska).

(Stara trasa: ŻERAŃ FSO – Modlińska – Światowida – ... – CHOSZCZÓWKA.)
Wprowadzenie tras objazdowych w związku z awarią podbudowy i uszkodzeniami jezdni pętli autobusowej ŻERAŃ FSO.
152 linia autobusowa zwykła stała ŻERAŃ FSO (kraniec na ul. Modlińskiej) – Jagiellońska – Budzyńskiej-Tylickiej (zawrotka) – Jagiellońska – Modlińska (powrót: Modlińska – ŻERAŃ FSO (kraniec na ul. Modlińskiej).) – Klasyków – Bohaterów – Wałuszewska – Żyrardowska – Zegarynki – Ciupagi – BIAŁOŁĘKA DWORSKA.

(Stara trasa: ŻERAŃ FSO – Modlińska – Klasyków – ... – BIAŁOŁĘKA DWORSKA.)
516 linia autobusowa przyspieszona stała DYREKCJA FSO (kraniec na ul. Modlińskiej) – Jagiellońska – Budzyńskiej-Tylickiej (zawrotka) – Jagiellońska – Modlińska (powrót: Modlińska – DYREKCJA FSO (kraniec na ul. Modlińskiej).) – Światowida – Milenijna – Ćmielowska – Światowida – Stefanika – Odkryta – Dzierzgońska – Światowida – NOWODWORY.
Przystanki: DYREKCJA FSO (→NOWODWORY), ŻERAŃ FSO, KONWALIOWA, BIAŁOŁĘKA RATUSZ, ĆMIELOWSKA, KAMIŃSKIEGO, TARCHOMIN, MEHOFFERA, STEFANIKA, CIOŁKOSZA, ORDONÓWNY, BAREI, DZIERZGOŃSKA, GRZYMALITÓW (NŻ), NOWODWORY (→NOWODWORY), NOWODWORY.

(Stara trasa: ŻERAŃ FSO – Modlińska – Światowida – ... – NOWODWORY.)
2009.02.02. 100 linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna
(kursuje w soboty i niedziele)
PLAC ZAMKOWY – Podwale – Kilińskiego – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – Bagatela – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – Koszykowa – plac Zawiszy – Towarowa – Prosta – Przyokopowa – Grzybowska – plac Grzybowski – Twarda – Emilii Plater – Emilii Plater (zawrotka) – Emilii Plater – Świętokrzyska – Kopernika – Tamka – most Świętokrzyski – Zamoście – Sokola – Zamoyskiego – Sprzeczna – Marcinkowskiego – Targowa – Kijowska – Markowska – Ząbkowska – Targowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – Grodzka – Wybrzeże Gdańskie – Sanguszki – Konwiktorska – Muranowska – Stawki – Okopowa – Anielewicza – Andersa – plac Bankowy – Senatorska – PLAC ZAMKOWY. Zawieszenie kursowania w dni powszednie w związku z zakończeniem ferii zimowych.
103 linia autobusowa zwykła stała METRO MŁOCINY – Kasprowicza (powrót: Kasprowicza – Nocznickiego – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – 30 Pułku Strzelców Kaniowskich – METRO MŁOCINY.) – aleja Zjednoczenia – Jarzębskiego – Broniewskiegoaleja Armii Krajowej – Powązkowska – Krasińskiego – PLAC WILSONA.

(Stara trasa: (W dni świąteczne w godz. 5.00 - 8.00 i 17.00 - 23.30: METRO MŁOCINY [d. HUTA] – Kasprowicza (powrót: Kasprowicza – Nocznickiego – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – 30 Pułku Strzelców Kaniowskich – METRO MŁOCINY [d. HUTA].) – ...)

CMENTARZ PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA – Wóycickiego – Żubrowa – Dzierżoniowska – Pułkowa – Marymoncka – Przy Agorze – Kasprowicza – Oczapowskiego – aleja Reymonta – Żeromskiego (powrót: Żeromskiego – Przybyszewskiego – Kasprowicza) – Perzyńskiego – Broniewskiego – aleja Armii Krajowej – Powązkowska – Krasińskiego – PLAC WILSONA (powrót: PLAC WILSONA – Krasińskiego – Wybrzeże Gdyńskie – Krasińskiego – plac Wilsona – Krasińskiego).)
Wycofanie z Młocin na rzecz linii 106, przejęcie odcinka trasy linii 132 na Piaskach, wycofanie z przejazdu przez ul. Krasińskiego na odcinku od pl. Wilsona do Wybrzeża Gdyńskiego.
105 linia autobusowa zwykła stała STARE BEMOWO – Kaliskiego – Lazurowa – Szeligowska – Połczyńska – Wolska – Kasprzaka (powrót: Kasprzaka – Ordona – Wolska) – Prosta – Świętokrzyska – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Bracka – PLAC TRZECH KRZYŻY (powrót: PLAC TRZECH KRZYŻY – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie).

(Stara trasa: NOWE BEMOWO – Powstańców Śląskich – Piastów Śląskich – Żołnierzy Wyklętych – Wrocławska – Radiowa – Kaliskiego – Lazurowa – ... – PLAC TRZECH KRZYŻY.)
Skrócenie trasy - zastąpienie na Nowym Bemowie przez linię 122.
106 linia autobusowa zwykła stała MŁOCINY-UKSW – Wóycickiego – Pułkowa (powrót: Pułkowa – Dzierżoniowska – Żubrowa – Wóycickiego – MŁOCINY-UKSW.) – Marymoncka – Przy Agorze – Sokratesa – Conrada – Powstańców Śląskich – Dźwigowa – Globusowa – Chrobrego – Kleszczowa – Łopuszańska – aleja Krakowska – OKĘCIE.

(Stara trasa: MŁOCINY-UKSW – Wóycickiego – Pułkowa (powrót: Pułkowa – Dzierżoniowska – Żubrowa – Wóycickiego – MŁOCINY-UKSW.) – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – 30 Pułku Strzelców Kaniowskich – Metro Młociny – Kasprowicza (powrót: Kasprowicza – Nocznickiego – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos") – Sokratesa – Conrada – ... – OKĘCIE.)
Korekta trasy na terenie Bielan związana z przejęciem odcinka trasy linii 103.
112 linia autobusowa zwykła stała CH MARKI – Toruńska – Głębocka – św. Wincentego – Kondratowicza – Chodecka – Łojewska – Łabiszyńska – Kondratowicza – Bazyliańska – Wysockiego – Toruńska – most Grota-Roweckiego – aleja Armii Krajowej – Słowackiego – Żeromskiego – aleja Reymonta – Powstańców Śląskich – Człuchowska – Lazurowa – Szeligowska – Połczyńska – KAROLIN.

(Stara trasa: CH MARKI – ... – aleja Armii Krajowej – Broniewskiego – aleja Reymonta – Powstańców Śląskich – Piastów Śląskich – Żołnierzy Wyklętych – Wrocławska – Radiowa – Powstańców Śląskich – Człuchowska – ... – KAROLIN.)
Skierowanie wzdłuż ul. Żeromskiego w celu skomunikowania z linią metra oraz w związku z likwidacją dodatkowych skróconych kursów linii 116. "Wyprostowanie" trasy na Bemowie w celu zwiększenia prędkości przewozowej. Zastąpienie na tym odcinku przez linię 122.
114 linia autobusowa zwykła stała MŁOCINY-UKSW – Wóycickiego – Pułkowa (powrót: Pułkowa – Dzierżoniowska – Żubrowa – Wóycickiego – MŁOCINY-UKSW.) – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Metro Młociny – Kasprowicza (powrót: Kasprowicza – Nocznickiego – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos") – Sokratesa – Conrada – aleja Reymonta – Broniewskiego – Krasińskiego – plac Wilsona – Krasińskiego – Wybrzeże Gdyńskie – most Grota-Roweckiego – Toruńska – Wysockiego – Bartnicza – Wyszogrodzka – Chodecka – BRÓDNO PODGRODZIE.

(Stara trasa: MŁOCINY-UKSW – Wóycickiego – Pułkowa (powrót: Pułkowa – Dzierżoniowska – Żubrowa – Wóycickiego – MŁOCINY-UKSW.) – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Metro Młociny – Kasprowicza (powrót: Kasprowicza – Nocznickiego – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos") – Sokratesa – Conrada – aleja Reymonta – Broniewskiego – Krasińskiego – plac Wilsona – Krasińskiego – ... – BRÓDNO PODGRODZIE.)
Wprowadzenie trasy jako stałej.
116 linia autobusowa zwykła stała CHOMICZÓWKA – Conrada – Wólczyńska – Żeromskiego – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Zajączka – Krajewskiego – Jeziorańskiego – Zakroczymska – Konwiktorska – Bonifraterska – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – Belwederska – Sobieskiego – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – WILANÓW.

(Stara trasa: CHOMICZÓWKA – ... – WILANÓW.

(Dodatkowe jednokierunkowe kursy w godzinach porannego szczytu: CHOMICZÓWKA – Conrada – Wólczyńska – Żeromskiego – Słowackiego – METRO MARYMONT.)

(Dodatkowe jednokierunkowe kursy w godzinach popołudniowego szczytu: METRO MARYMONT – Słowackiego – Żeromskiego – Wólczyńska – Conrada – CHOMICZÓWKA.))
Likwidacja dodatkowych skróconych kursów w związku ze skierowaniem przez ul. Żeromskiego linii 112.
121 linia autobusowa zwykła stała CHOMICZÓWKA – Conrada – Sokratesa – Przy Agorze – Marymoncka – Podleśna – GWIAŹDZISTA.

(Stara trasa: PLAC WILSONA – Krasińskiego – Wybrzeże Gdyńskie – Krasińskiego – plac Wilsona – Krasińskiego (powrót: Krasińskiego – PLAC WILSONA.) – Broniewskiego – aleja Reymonta – Conrada – Sokratesa – Przy Agorze – Marymoncka – Słowackiego – Gdańska – Hłaski – Rudzka – Klaudyny – Podleśna – GWIAŹDZISTA.)
Wycofanie z odcinka pl. Wilsona - Chomiczówka w związku z niedawnym skierowaniem tym odcinkiem często kursującej linii 114. Przejęcie trasy na Marymoncie przez linię 205.
122 linia autobusowa zwykła stała OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Lazurowa – Kaliskiego – Radiowa – Wrocławska – Żołnierzy Wyklętych – Piastów Śląskich – Powstańców Śląskich – Kochanowskiego – Rudnickiego – Maczka – Powązkowska – Krasińskiego – plac Wilsona – Mickiewicza – Potocka – Gwiaździsta – GWIAŻDZISTA.

(Stara trasa: STARE BEMOWO – Radiowa – Wrocławska – Powstańców Śląskich – Kochanowskiego – ... – GWIAŻDZISTA.)
Wycofanie z odcinka pl. Wilsona - Chomiczówka w związku z niedawnym skierowaniem tym odcinkiem często kursującej linii 114. Przejęcie trasy na Marymoncie przez linię 205.
132 linia autobusowa zwykła stała METRO MARYMONT – Włościańska – Żelazowska – aleja Armii Krajowej (powrót: aleja Armii Krajowej – Słowackiego – Włościańska – METRO MARYMONT.) – most Grota-Roweckiego – Toruńska – Głębocka – Lewandów – Oknicka – Berensona – SKARBKA Z GÓR (powrót: SKARBKA Z GÓR – Berensona – Ostródzka – Toruńska).

(Stara trasa: METRO MŁOCINY [d. HUTA] – Kasprowicza (powrót: Kasprowicza – Nocznickiego – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – 30 Pułku Strzelców Kaniowskich – METRO MŁOCINY [d. HUTA].) – aleja Zjednoczenia – Jarzębskiego – Broniewskiego – Krasińskiego – plac Wilsona – Krasińskiego – Wybrzeże Gdyńskie – most Grota-Roweckiego – ... – SKARBKA Z GÓR.)
Skrócenie trasy - przejęcie odcinka trasy na Bielanach przez linię 103.
185 linia autobusowa zwykła stała GWIAŹDZISTA – Gwiaździsta – Podleśna – Klaudyny – Mickiewicza – plac Wilsona – Krasińskiego – Wybrzeże Gdyńskie – Wybrzeże Gdańskie – Wybrzeże Kościuszkowskie – Solec – Czerniakowska – Powsińska – św. Bonifacego – aleja Sikorskiego – Dolina Służewiecka – aleja Rodowicza – Rosoła – Gandhi – Pileckiego – Płaskowickiej – URSYNÓW ZACHODNI.

(Stara trasa: GWIAŹDZISTA – Gwiaździsta – Podleśna – Klaudyny – Mickiewicza – plac Wilsona – ... – URSYNÓW ZACHODNI.)
Utrzymanie trasy objazdowej jako stałej w celu poprawy obsługi komunikacyjnej osiedla Marymont. Przejęcie odcinka trasy przez ul. Potocką i Gwiaździstą przez linię 122.
195 linia autobusowa zwykła stała PLAC PIŁSUDSKIEGO – Focha – Trębacka – Moliera – Senatorska – Miodowa – Krakowskie Przedmieście (powrót: Krakowskie Przedmieście – Królewska – PLAC PIŁSUDSKIEGO.) – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – Belwederska – Sobieskiego – aleja Sikorskiego – Dolina Służewiecka – aleja Rodowicza – Bartoka – Surowieckiego – Romera – Herbsta – aleja KEN – Ciszewskiego – Roentgena – Płaskowickiej – NATOLIN PÓŁNOCNY.

(Stara trasa: PLAC PIŁSUDSKIEGO – Focha – Trębacka – Moliera – Senatorska – Miodowa – Krakowskie Przedmieście (powrót: Krakowskie Przedmieście – Królewska – PLAC PIŁSUDSKIEGO.) – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – Belwederska – Sobieskiego – aleja Sikorskiego – Dolina Służewiecka – aleja Rodowicza – Bartoka – Surowieckiego – Romera – Herbsta – aleja KEN – Ciszewskiego – Roentgena – Płaskowickiej – NATOLIN PÓŁNOCNY.)
Wprowadzenie trasy skróconej jako stałej.
205 linia autobusowa zwykła stała GWIAŹDZISTA – Gwiaździsta – Podleśna – Klaudyny – Rudzka – Hłaski – Gdańska – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – aleja Wojska Polskiego – aleja Jana Pawła II – RONDO "RADOSŁAWA". Uruchomienie linii dowozowej obsługującej Marymont i Stary Żoliborz.
210 linia autobusowa zwykła stała LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: METRO MŁOCINY [d. HUTA] – Kasprowicza (powrót: Kasprowicza – Nocznickiego – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – 30 Pułku Strzelców Kaniowskich – METRO MŁOCINY [d. HUTA].) – Sokratesa – Wólczyńska – Opłotek – Palisadowa – Wóycickiego – CMENTARZ PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA.)
Przejęcie trasy przez linię 701.
220 linia autobusowa zwykła stała NOWE BEMOWO – Powstańców Śląskich – Radiowa – Kaliskiego – Kutrzeby – Radiowa – FORT RADIOWO.

(Stara trasa: NOWE BEMOWO – Powstańców Śląskich – Radiowa – FORT RADIOWO.)
Korekta trasy w celu poprawy obsługi komunikacyjnej osiedla Boernerowo.
701 linia autobusowa strefowa zwykła stała METRO MŁOCINY [d. HUTA] – Kasprowicza (powrót: Kasprowicza – Nocznickiego – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – 30 Pułku Strzelców Kaniowskich – METRO MŁOCINY [d. HUTA].) – Sokratesa – Wólczyńska – Opłotek – Palisadowa – Wóycickiego – Cmentarz Północny (Brama Południowa) – Wólczyńska – Estrady – Trenów – Łomianki: Trenów – Partyzantów – Akacjowa – Wiślana – Zachodnia – ŁOMIANKI ZACHODNIA (powrót: ŁOMIANKI ZACHODNIA – Zachodnia – Wiosenna – Kolejowa – Wiślana).
(W dni powszednie w godzinach międzyszczytowych: ... – Estrady – Dziekanowska – Cmentarz Północny (Brama Zachodnia) – Dziekanowska – Estrady – Trenów – ...)

(Stara trasa: PLAC WILSONA – Słowackiego – Żeromskiego – Wólczyńska – Opłotek – ... – ŁOMIANKI ZACHODNIA)
Skrócenie trasy - przejęcie odcinka trasy linii 210.
A linia autobusowa zwykła okresowa (kursuje w dni powszednie) (komunikacja miejska miasta Milanówek) MILANÓWEK PKP (WARSZAWSKA) – Warszawska (powrót: Warszawska – Krzywa – Przeskok – MILANÓWEK PKP (WARSZAWSKA).) – Podwiejska – Polna – Królewska – Szkolna – Cicha – Nowowiejska – Kazimierzowska – MILANÓWEK WKD KAZIMIERÓWKA. Uruchomienie przez Urząd Miasta Milanówek komunikacji miejskiej obejmującej trzy linie autobusowe obsługujące północną i południową część miasta oraz linii łączącej Milanówek z Grodziskiem Mazowieckim.
B linia autobusowa zwykła okresowa (kursuje w dni powszednie) (komunikacja miejska miasta Milanówek) MILANÓWEK PKP (KRAKOWSKA) – Krakowska – Żabie Oczko – Słowackiego – Wojska Polskiego – Podgórna – Kościuszki – Podleśna – Wspólna – Podgórna – Piasta – Dworcowa – Krakowska – MILANÓWEK PKP (KRAKOWSKA). [Linia jednokierunkowa.]
C linia autobusowa zwykła okresowa (kursuje w dni powszednie) (komunikacja miejska miasta Milanówek) MILANÓWEK PKP (WARSZAWSKA) – Warszawska – Krzywa – Przeskok – Warszawska (powrót: Warszawska – MILANÓWEK PKP (WARSZAWSKA).) – Brzozowa – Dębowa – Skargi – Grodzisk Mazowiecki: 3 Maja – Bartniaka – 1 Maja – Kowalska – Zondka – Kościuszki – Montwiłła (powrót: Montwiłła – Sienkiewicza – Kilińskiego – 1 Maja – Kowalska – Zondka – Kościuszki – Krupińskiego – Bartniaka – 3 Maja) – Mokronoskich – Daleka – GRODZISK MAZOWIECKI SZPITAL.
ZMIANY PRZYSTANKOWE OKNICKA 02 - zmiana charakteru ze stałego na warunkowy (dotyczy linii 132).
DZIERŻONIOWSKA 01 i 02 - zmiana charakteru ze stałego na warunkowy (dotyczy linii 106 i 114).
KSIĘŻYCOWA 01 i 02 - zmiana charakteru ze stałego na warunkowy (dotyczy linii 110 i 712).
RADIOWO 01 i 02 - zmiana charakteru ze stałego na warunkowy (dotyczy linii 110 i 712).
TOŁSTOJA 01 i 02 - zmiana charakteru ze stałego na warunkowy (dotyczy linii 106, 114, 121 i 712).
PALISADOWA 01 i 02 - zmiana charakteru ze stałego na warunkowy (dotyczy linii 170 i 701).
ANNY JAGIELLONKI 01 i 02 - zmiana charakteru ze stałego na warunkowy (dotyczy linii 106 i 114).
GEN. MACZKA 01 i 02 - zmiana charakteru ze stałego na warunkowy (dotyczy linii 103).
PL. INWALIDÓW 55 - uruchomienie przystanku stałego w al. Wojska Polskiego za pl. Inwalidów w kierunku pl. Grunwaldzkiego (dotyczy linii 205).
PL. GRUNWALDZKI 59 - uruchomienie przystanku stałego w al. Wojska Polskiego przed pl. Grunwaldzkim (dotyczy linii 205).
PL. GRUNWALDZKI 60 - uruchomienie przystanku stałego w al. Wojska Polskiego za pl. Grunwaldzkim w kierunku pl. Inwalidów (dotyczy linii 205).
2009.02.07.
2009.02.08.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie od 7 lutego od ok. godz. 22.00 do 9 lutego godz. 4.00 z ruchu pasażerskiego stacji metra CENTRUM i ŚWIĘTOKRZYSKA w związku z pracami montażowymi związanymi z unowocześnieniem urządzeń systemu sterowania ruchem oraz kontroli dyspozytorskiej.


M11 [metro]. POLITECHNIKA - KABATY.
M12 [metro]. MŁOCINY - RATUSZ ARSENAŁ.
Z-1 [tramwaj]. RATUSZOWA-ZOO – Jagiellońska – Ratuszowa – Targowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – METRO WILANOWSKA. [kursuje 8 lutego]
Z-2 [autobus]. METRO RATUSZ ARSENAŁ – Andersa – Nowolipki – Zamenhofa – Anielewicza – Andersa (powrót: Andersa – METRO RATUSZ ARSENAŁ.) – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – METRO POLITECHNIKA.
PRZYSTANKI: METRO RATUSZ ARSENAŁ, METRO ŚWIĘTOKRZYSKA, CENTRUM, METRO POLITECHNIKA.
[kursuje 7 lutego w godz. 22.00 - 2.30]
2009.02.09. RADZYMIN

SIERAKÓW
linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni powszednie) (komunikacja gminy Radzymin) RADZYMIN (DWORZEC AUTOBUSOWY) – aleja Jana Pawła II – Polna – Słupno: Szkolna – Żeromskiego – Sieraków: Sienkiewicza – SIERAKÓW. Uruchomienie obsługiwanej mikrobusami dwóch linii dowozowych łączących Radzymin z okolicznymi miejscowościami.
RADZYMIN

NOWE ZAŁUBICE
linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni powszednie) (komunikacja gminy Radzymin) RADZYMIN (DWORZEC AUTOBUSOWY) – aleja Jana Pawła II – Weteranów – Wróblewskiego – Jałowcowa – RudaTrzcianaStare Załubice: Mazowiecka – Nowe Załubice: Mazowiecka – Opolska – Opole: Opolska – OPOLE.

(Niektóre kursy: ... – Weteranów – BorkiStare Załubice – ...)
2009.02.14. 196 linia autobusowa zwykła stała REMBERTÓW-KOLONIA – Szatkowników – Czerwonych Beretów – Frontowa – Republikańska – aleja Chruściela – Marsa – Ilskiego (powrót: Ilskiego – Marsa – PKP Rembertów (strona południowa) – Marsa – Cyrulików) – aleja Komandosów – Grzybowa – Szosowa – Wspólna – Brata Alberta (zawrotka) – Wspólna – Korkowa – MARYSIN.

(Dodatkowe kursy w godzinach porannego szczytu jednokierunkowo: REMBERTÓW-KOLONIA (d. SZATKOWNIKÓW) – Szatkowników – Czerwonych Beretów – Frontowa – Republikańska – aleja Chruściela – REMBERTÓW PKP (strona północna).)

(Dodatkowe kursy w godzinach popołudniowego szczytu jednokierunkowo: REMBERTÓW PKP (strona północna) – aleja Chruściela – Frontowa – Republikańska – Czerwonych Beretów – Szatkowników – REMBERTÓW-KOLONIA (d. SZATKOWNIKÓW).)
Wprowadzenie dodatkowych skróconych kursów w celu poprawy połączenia Rembertowa ze stacją kolejową.
ZMIANY PRZYSTANKOWE WYSZOGRODZKA 01 i 02 - zmiana charakteru ze stałego na warunkowy (dotyczy linii 118).
GOSZCZYŃSKIEGO-SZPITAL 01 i 02 - zmiana charakteru ze stałego na warunkowy (dotyczy linii 118).
WIELICKA 01 i 02 - zmiana charakteru ze stałego na warunkowy (dotyczy linii 118).
CENTRUM OLIMPIJSKIE 01 i 02 - zmiana charakteru ze stałego na warunkowy (dotyczy linii 118).
SZEROKA 01 i 02 - uruchomienie przystanków warunkowych na ul. Chłopickiego (dotyczy linii 137).
GOSZCZYŃSKIEGO-SZPITAL - zmiana nazwy przystanku na GOSZCZYŃSKIEGO (dotyczy linii 118).
2009.02.19. 177 linia autobusowa zwykła stała OKĘCIE – aleja Krakowska – Szyszkowa – Michałowice: Środkowa – Ryżowa – Warszawa: Ryżowa – Prystora – Składkowskiego – Starodęby – Aleje Jerozolimskie – Sosnkowskiego – Pużaka (powrót: Pużaka – Spisaka – Aleje Jerozolimskie) – Bohaterów Warszawy – Kościuszki – Cierlicka – Gierdziejewskiego – Warszawska – Orłów Piastowskich – Czerwona Droga – Posag 7 Panien – Szamoty – Traktorzystów – plac Czerwca 1976 roku – URSUS-RATUSZ.

(Stara trasa: OKĘCIE – ... – Kościuszki – Cierlicka – Gierdziejewskiego – Posag 7 Panien (powrót: Posag 7 Panien – Czerwona Droga – Orłów Piastowskich – Warszawska – Gierdziejewskiego) – Szamoty – Traktorzystów – plac Czerwca 1976 roku – URSUS-RATUSZ.)
Przywrócenie stałej trasy w związku z zakończeniem budowy ronda na skrzyżowaniu ulic Lalki / Jagiełły / Balicka.
187 linia autobusowa zwykła stała PKP URSUS NIEDŹWIADEK – Keniga – Orląt Lwowskich (powrót: Orląt Lwowskich – Wojciechowskiego – PKP URSUS NIEDŹWIADEK.) – Warszawska – Jagiełły – Lalki – Cierlicka – Kościuszki – Bohaterów Warszawy – Sławka – Dzieci Warszawy – Ryżowa – Kleszczowa – Łopuszańska – Aleje Jerozolimskie – Grzymały-Sokołowskiego – Kopińska – Wawelska – aleja Armii Ludowej – Czerniakowska – Powsińska – św. Bonifacego – STEGNY.

(Stara trasa: PKP URSUS NIEDŹWIADEK – Keniga – Orląt Lwowskich – Warszawska – Gierdziejewskiego (powrót: Gierdziejewskiego – Czerwona Droga – Orłów Piastowskich – Warszawska – Orląt Lwowskich – Wojciechowskiego – PKP URSUS NIEDŹWIADEK.) – Cierlicka – Kościuszki – ... – STEGNY.)
401 linia autobusowa przyspieszona okresowa całodzienna
(kursuje w dni powszednie)
PKP URSUS NIEDŹWIADEK – Keniga – Warszawska – Jagiełły – Lalki – Cierlicka – Kościuszki – Bohaterów Warszawy – Sławka – Dzieci Warszawy – Ryżowa – Kleszczowa – Łopuszańska – Hynka – Sasanki – Marynarska – aleja Wilanowska – aleja Lotników – Wałbrzyska – Nowoursynowska – Dolina Służewiecka – aleja Sikorskiego – aleja Witosa – aleja Becka – most Siekierkowski – aleja Wieniawy-Długoszowskiego – Marsa – Okularowa – Stepowa – Korkowa – MARYSIN.
Przystanki: PKP URSUS NIEDŹWIADEK, PKP URSUS NIEDŹWIADEK, ŚMIGIELSKA, SIŁACZKI (NŻ), PKP URSUS, PL. TYSIĄCLECIA, ADAMIECKIEGO, SZANCERA, SKOROSZEWSKA, RYŻOWA, ZAJEZDNIA KLESZCZOWA, WKD RAKÓW, HYNKA, SASANKI, TAŚMOWA, RZYMOWSKIEGO, BEŁDAN, AL. LOTNIKÓW, METRO SŁUŻEW, NOSKOWSKIEGO, NOWOURSYNOWSKA, AL. WITOSA, SIEKIERKI-SANKTUARIUM (NŻ), MOST SIEKIERKOWSKI (NŻ), GOCŁAW, PŁOWIECKA, OKULAROWA, REZEDOWA (NŻ), ŁYSAKOWSKA (NŻ), POTOCKICH, MARYSIN (→URSUS), MARYSIN.

(Stara trasa: PKP URSUS NIEDŹWIADEK – Keniga – Warszawska – Gierdziejewskiego (powrót: Gierdziejewskiego – Czerwona Droga – Orłów Piastowskich – Keniga) – Cierlicka – Kościuszki – ... – MARYSIN.
Przystanki: PKP URSUS NIEDŹWIADEK, PKP URSUS NIEDŹWIADEK, BONY (→URSUS), ŚMIGIELSKA (→MARYSIN), GIERDZIEJEWSKIEGO, PKP URSUS, PL. TYSIĄCLECIA, ..., MARYSIN.)
517 linia autobusowa przyspieszona stała PKP URSUS NIEDŹWIADEK – Keniga – Warszawska – Jagiełły – Lalki – Cierlicka – Kościuszki – Spisaka – Kompanii Kordian – Pużaka – Sławka – Dzieci Warszawy – Ryżowa – Kleszczowa – Łopuszańska – Aleje Jerozolimskie – Grzymały-Sokołowskiego – Kopińska – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – aleja Solidarności – Radzymińska – Gorzykowska – Myszkowska – Barkocińska – Ossowskiego – Handlowa – Pratulińska – Trocka – TARGÓWEK.
Przystanki: PKP URSUS NIEDŹWIADEK, PKP URSUS NIEDŹWIADEK, ŚMIGIELSKA, SIŁACZKI (NŻ), MALINOWA, SPISAKA, SOSNKOWSKIEGO, WAPOWSKIEGO (→PKP URSUS NIEDŹWIADEK), ADAMIECKIEGO, SZANCERA, SKOROSZEWSKA, RYŻOWA, ZAJEZDNIA KLESZCZOWA, POPULARNA, BERESTECKA, DW. ZACHODNI, HALA KOPIŃSKA, PL. NARUTOWICZA, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, CENTRUM, MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA, AL. ZIELENIECKA, DW. WILEŃSKI, SKARGI, MYSZKOWSKA, WITEBSKA, DKS TARGÓWEK, HANDLOWA, PRATULIŃSKA, TARGÓWEK.

(Stara trasa: PKP URSUS NIEDŹWIADEK – Keniga – Warszawska – Gierdziejewskiego (powrót: Gierdziejewskiego – Czerwona Droga – Orłów Piastowskich – Keniga) – Cierlicka – Kościuszki – ... – TARGÓWEK.
Przystanki: PKP URSUS NIEDŹWIADEK, PKP URSUS NIEDŹWIADEK, BONY (→URSUS), ŚMIGIELSKA (→MARYSIN), GIERDZIEJEWSKIEGO, MALINOWA, SPISAKA, ..., TARGÓWEK.)
716 linia autobusowa strefowa zwykła stała CMENTARZ WOLSKI – Fort Wola – Wolska – Połczyńska – Dźwigowa – Globusowa – Świerszcza – Traktorzystów – Jagiełły – Warszawska – Piastów: Warszawska – aleja Wojska Polskiego – Sowińskiego – PIASTÓW OGIŃSKIEGO.

(Stara trasa: CMENTARZ WOLSKI – ... – Traktorzystów – Wojciechowskiego – Keniga – Warszawska – Piastów: Warszawska – ... – PIASTÓW OGIŃSKIEGO.)
N35 linia autobusowa nocna zwykła stała DWORZEC CENTRALNY (przystanek na ul. Emilii Plater przy Złotych Tarasach) – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – Kopińska – Grzymały-Sokołowskiego – Aleje Jerozolimskie – Łopuszańska – Kleszczowa – Ryżowa – Dzieci Warszawy – Sławka – Pużaka – Kompanii Kordian – Regulska – Sosnkowskiego – Kościuszki (powrót: Kościuszki – Spisaka – Regulska) – Cierlicka – Lalki – Jagiełły – Warszawska – Orląt Lwowskich – PKP URSUS NIEDŹWIADEK (powrót: PKP URSUS NIEDŹWIADEK – Keniga – Warszawska).

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY (przystanek na ul. Emilii Plater przy Złotych Tarasach) – ... – Cierlicka – Gierdziejewskiego – Czerwona Droga – Orłów Piastowskich – Warszawska – Orląt Lwowskich – PKP URSUS NIEDŹWIADEK (powrót: PKP URSUS NIEDŹWIADEK – Keniga – Warszawska – Gierdziejewskiego).)
N85 linia autobusowa nocna strefowa zwykła stała DWORZEC CENTRALNY (przystanek na ul. Emilii Plater przy Złotych Tarasach) – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – Kopińska – Grzymały-Sokołowskiego – Aleje Jerozolimskie – Popularna – Chrobrego – Ryżowa – Dzieci Warszawy – Sławka – Pużaka – Kompanii Kordian – Regulska – Sosnkowskiego – Kościuszki (powrót: Kościuszki – Spisaka – Regulska) – Cierlicka – Lalki – Jagiełły – Warszawska – Keniga – Orląt Lwowskich – Warszawska – Piastów: Warszawska – aleja Wojska Polskiego – wiadukt Okulickiego – aleja Tysiąclecia – Pruszków: Piastowska – Aleje Jerozolimskie – Partyzantów – Bohaterów Warszawy – Aleje Jerozolimskie – aleja Wojska Polskiego – Powstańców – Plantowa – aleja Wojska Polskiego – PRUSZKÓW (OSIEDLE STASZICA).

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY (przystanek na ul. Emilii Plater przy Złotych Tarasach) – ... – Cierlicka – Gierdziejewskiego – Czerwona Droga – Orłów Piastowskich – Keniga (powrót: Keniga – Warszawska – Gierdziejewskiego) – Orląt Lwowskich – Warszawska – Piastów: Warszawska – ... – PRUSZKÓW (OSIEDLE STASZICA).)
2009.02.21.
2009.02.22.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie od 21 lutego od ok. godz. 22.00 do 23 lutego godz. 4.00 z ruchu pasażerskiego stacji metra WIERZBNO, RACŁAWICKA, POLE MOKOTOWSKIE i POLITECHNIKA w związku z pracami montażowymi związanymi z unowocześnieniem urządzeń systemu sterowania ruchem oraz kontroli dyspozytorskiej.


M11 [metro]. WILANOWSKA - KABATY.
M12 [metro]. MŁOCINY - CENTRUM.
Z-1 [tramwaj]. RATUSZOWA-ZOO – Jagiellońska – Ratuszowa – Targowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – METRO WILANOWSKA. [kursuje 22 lutego]
Z-2 [autobus]. CENTRUM – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Batorego – aleja Niepodległości – Puławska – METRO WILANOWSKA.
PRZYSTANKI: METRO CENTRUM, METRO POLITECHNIKA, METRO POLE MOKOTOWSKIE, METRO RACŁAWICKA, METRO WIERZBNO, METRO WILANOWSKA.
[kursuje 21 lutego w godz. 22.00 - 2.30 oraz 22 lutego przez cały dzień]
2009.03.01. S2 linia szybkiej kolei miejskiej strefowa zwykła stała PRUSZKÓW – Piastów – Warszawa Ursus – Warszawa Włochy – Warszawa Zachodnia – Warszawa Ochota – Warszawa Śródmieście – Warszawa Powiśle – Warszawa Stadion – Warszawa Wschodnia – Warszawa Rembertów – Warszawa Wesoła – Warszawa Wola Grzybowska – Sulejówek – SULEJÓWEK MIŁOSNA.

(Jeden kurs w godzinach porannych: ... – Warszawa Stadion – WARSZAWA WSCHODNIA.)

(Jeden kurs w godzinach popołudniowych: ... – Warszawa Stadion – Warszawa Wschodnia – WARSZAWA REMBERTÓW.)

(Stara trasa: PRUSZKÓW – ... – SULEJÓWEK MIŁOSNA.

(Jeden kurs w godzinach porannych jednokierunkowo: ... – Warszawa Wschodnia – WARSZAWA REMBERTÓW.)

(Jeden kurs w godzinach popołudniowych jednokierunkowo: WARSZAWA REMBERTÓW – Warszawa Wschodnia – ... – PRUSZKÓW.))
Korekty kursów skróconych.
722 linia autobusowa strefowa zwykła stała WIATRACZNA – Grochowska – Płowiecka – Czecha – Trakt Brzeski – Lubelska – Majdan: Lubelska – Zagórze – Zagórze Sanatorium – Zagórze – Majdan: Lubelska – Wiązowna: Lubelska – Emów: Lubelska – Radiówek: Lubelska – droga przez Radiówek – RADIÓWEK.

(Stara trasa: WIATRACZNA – ... – Majdan: Lubelska – Wiązowna: Lubelska – WIĄZOWNA URZĄD GMINY.)
Wydłużenie trasy do Radiówka na wniosek Urzędu Gminy Wiązowna.
ZMIANY PRZYSTANKOWE WSPÓLNA DROGA 01 i 02 - zmiana charakteru ze stałego na warunkowy (dotyczy linii 704, 720, 722 i 730).
HOTELOWA 01 i 02 - zmiana charakteru ze stałego na warunkowy (dotyczy linii 704).
WIĄZOWNA BORYSZEWSKA 01 i 02 - zmiana charakteru ze stałego na warunkowy (dotyczy linii 720, 722 i 730).
GLINIANKA OŚRODEK ZDROWIA 01 i 02 - zmiana charakteru ze stałego na warunkowy (dotyczy linii 720).
WIĄZOWNA SPORTOWA 01 i 02 - uruchomienie przystanku warunkowego (dotyczy linii 722).
EMÓW GRÓDEK 01 i 02 - uruchomienie przystanku warunkowego (dotyczy linii 722).
RADIÓWEK 03 - uruchomienie przystanku stałego (dotyczy linii 722).
2009.03.12. 702 linia autobusowa strefowa zwykła stała WIATRACZNA – Grochowska – Płowiecka – Trakt Lubelski (powrót: Trakt Lubelski – Floriana – Błękitna – Widoczna – Płowiecka) – Wał Miedzeszyński – Józefów: aleja Nadwiślańska – Otwock: Mieszka I – Kraszewskiego – Batorego – Matejki – Andriollego – Powstańców Warszawy – Armii Krajowej – OTWOCK URZĄD MIASTA (powrót: OTWOCK URZĄD MIASTA – Armii Krajowej – Filipowicza – Matejki).

(Jeden kurs w dni robocze ok. godz. 7.30: BŁOTA – Wał Miedzeszyński – ... – OTWOCK URZĄD MIASTA.)

(Stara trasa: WIATRACZNA – ... – Otwock: Mieszka I – Rycerska – Okrzei – Batorego – Matejki – ... – OTWOCK URZĄD MIASTA.)
Wprowadzenie trasy objazdowej w związku z rozpoczęciem remontu ul. Okrzei w Otwocku.
2009.03.14. 133 linia autobusowa zwykła stała ŻERAŃ FSO (kraniec na ul. Modlińskiej) – Jagiellońska – Budzyńskiej-Tylickiej (zawrotka) – Jagiellońska – Modlińska (powrót: Modlińska – ŻERAŃ FSO (kraniec na ul. Modlińskiej).) – Światowida – Mehoffera – Raciborska – CHOSZCZÓWKA (powrót: CHOSZCZÓWKA – Przytulna – Henrykowska – Wyganowska – Raciborska).

(Stara trasa: ŻERAŃ FSO (kraniec na ul. Modlińskiej) – Jagiellońska – Budzyńskiej-Tylickiej (zawrotka) – Jagiellońska – Modlińska (powrót: Modlińska – ŻERAŃ FSO (kraniec na ul. Modlińskiej).) – Światowida – ... – CHOSZCZÓWKA.)
Przywrócenie stałych tras po naprawie nawierzchni pętli ŻERAŃ FSO.
152 linia autobusowa zwykła stała ŻERAŃ FSO (kraniec na ul. Modlińskiej) – Jagiellońska – Budzyńskiej-Tylickiej (zawrotka) – Jagiellońska – Modlińska (powrót: Modlińska – ŻERAŃ FSO (kraniec na ul. Modlińskiej).) – Klasyków – Bohaterów – Wałuszewska – Żyrardowska – Zegarynki – Ciupagi – BIAŁOŁĘKA DWORSKA.

(Stara trasa: ŻERAŃ FSO (kraniec na ul. Modlińskiej) – Jagiellońska – Budzyńskiej-Tylickiej (zawrotka) – Jagiellońska – Modlińska (powrót: Modlińska – ŻERAŃ FSO (kraniec na ul. Modlińskiej).) – Klasyków – ... – BIAŁOŁĘKA DWORSKA.)
516 linia autobusowa przyspieszona stała ŻERAŃ FSO – Modlińska – Światowida – Milenijna – Ćmielowska – Światowida – Stefanika – Odkryta – Dzierzgońska – Światowida – NOWODWORY.
Przystanki: ŻERAŃ FSO, KONWALIOWA, BIAŁOŁĘKA RATUSZ, ĆMIELOWSKA, KAMIŃSKIEGO, TARCHOMIN, MEHOFFERA, STEFANIKA, CIOŁKOSZA, ORDONÓWNY, BAREI, DZIERZGOŃSKA, GRZYMALITÓW (NŻ), NOWODWORY (→NOWODWORY), NOWODWORY.

(Stara trasa: DYREKCJA FSO (kraniec na ul. Modlińskiej) – Jagiellońska – Budzyńskiej-Tylickiej (zawrotka) – Jagiellońska – Modlińska (powrót: Modlińska – DYREKCJA FSO (kraniec na ul. Modlińskiej).) – Światowida – ... – NOWODWORY.
Przystanki: DYREKCJA FSO (→NOWODWORY), ŻERAŃ FSO, KONWALIOWA, ..., NOWODWORY.)
N42 linia autobusowa nocna zwykła stała DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II (powrót: aleja Jana Pawła II – łącznik podziemny Złotych Tarasów – DWORZEC CENTRALNY.) – aleja Solidarności – Wolska – Płocka – Górczewska – Olbrachta – Redutowa – Wolska – Połczyńska – Szeligowska – Lazurowa – Człuchowska – Powstańców Śląskich – Górczewska – OSIEDLE GÓRCZEWSKA.

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY – ... – aleja Solidarności – Młynarska – Górczewska – ... – OSIEDLE GÓRCZEWSKA.)
Skierowanie na trasę objazdową w związku z rozpoczęciem remontu torowiska tramwajowego na ul. Młynarskiej.
PRZEBUDOWA TRASY TRAMWAJOWEJ NA TRASIE W-Z (ETAP I):
• zamknięcie ruchu tramwajowego w al. Solidarności i na moście Śląsko-Dąbrowskim na odcinku od ul. Hipotecznej do ul. Targowej;
• zamknięcie ruchu tramwajowego na ul. Młynarskiej i Obozowej na odcinku od al. Solidarności do pętli KOŁO;
• wycofanie ruchu samochodowego na odcinku od ul. Hipotecznej do ul. Jagiellońskiej;
• zamknięcie ruchu kołowego w al. Solidarności na odcinku od ul. Grodzkiej do Wybrzeża Kościuszkowskiego;
• wprowadzenie ruchu wahadłowego (jeden pas ruchu dla obu kierunków) w al. Solidarności i na moście Śląsko-Dąbrowskim na odcinkach od ul. Hipotecznej do ul. Grodzkiej oraz od Wybrzeża Kościuszkowskiego do ul. Panieńskiej;
• odwrócenie kierunków ruchu na ul. Grodzkiej i Nowy Zjazd.
2009.03.15. 2 linia tramwajowa zwykła stała ZAWIESZENIE KURSOWANIA.

(Stara trasa: ŻERAŃ WSCHODNI – Annopol – Rembielińska – Budowlana – Odrowąża – 11 Listopada – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – aleja Jana Pawła II – Broniewskiego – PIASKI.)
Zastąpienie na odcinku Żerań Wschodni - rondo "Radosława" przez nową linię okresową 41, na odcinku Piaski - rondo "Radosława" zaś przez linię 28 (zwiększono jej częstotliwość kursowania).
4 linia tramwajowa zwykła stała ŻERAŃ WSCHODNI – Annopol – Rembielińska – Budowlana – Odrowąża – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – Międzyparkowa – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – WYŚCIGI.

(Stara trasa: ŻERAŃ WSCHODNI – ... – Odrowąża – 11 Listopada – Targowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – plac Bankowy – ... – WYŚCIGI.)
Skierowanie na trasę objazdową.
7 linia tramwajowa zwykła stała OKĘCIE – aleja Krakowska – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – 11 Listopada – Stalowa – Środkowa – Wileńska – CZYNSZOWA (powrót: CZYNSZOWA – Stalowa).

(Stara trasa: OKĘCIE – ... – Targowa – Kijowska – aleja Tysiąclecia – Kawęczyńska – KAWĘCZYŃSKA BAZYLIKA.)
Wydłużenie trasy w celu wzmocnienia połączenia ciągu Alej Jerozolimskich z rejonem Dworca Wileńskiego. Zastąpienie na starym odcinku trasy przez linię uzupełniającą 47.
13 linia tramwajowa zwykła stała OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Ratuszowa – Targowa – Kijowska – aleja Tysiąclecia – Kawęczyńska – KAWĘCZYŃSKA BAZYLIKA.

(Stara trasa: KOŁO – Obozowa – Młynarska – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – ... – KAWĘCZYŃSKA BAZYLIKA.)
Skierowanie na trasę objazdową w związku z przebudową Trasy W-Z oraz ul. Młynarskiej.
14 linia tramwajowa zwykła stała BANACHA – Banacha – Grójecka – plac Narutowicza – Filtrowa – Krzywickiego – Nowowiejska – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Woronicza – Wołoska – Marynarska – SŁUŻEWIEC.

(Niektóre kursy w dni robocze w godzinach szczytu: METRO WILANOWSKA – Puławska – Woronicza – ... – SŁUŻEWIEC.)
Wprowadzenie dodatkowych kursów kursujących na skróconej trasie również w godzinach popołudniowego szczytu.
17 linia tramwajowa zwykła stała METRO MŁOCINY [d. HUTA] – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Rakowiecka – Boboli – Wołoska – Marynarska – SŁUŻEWIEC.

(Stara trasa: METRO MŁOCINY [d. HUTA] – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – ... – SŁUŻEWIEC.

(Trzy kursy jednokierunkowo w dni robocze w godzinach porannego szczytu: METRO MŁOCINY [d. HUTA] – Nocznickiego – Wólczyńska – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – ...))
Likwidacja wariantowych kursów w związku ze zwiększeniem częstotliwości kursowania tramwajów kursujących przez ul. Broniewskiego.
21 linia tramwajowa zwykła stała ŻERAŃ FSO – Jagiellońska – Ratuszowa – Targowa – aleja Zieleniecka – aleja i most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Grójecka – PLAC NARUTOWICZA.

(Niektóre kursy w dni powszednie w godzinach porannego szczytu: ... – Ratuszowa – Jagiellońska – RATUSZOWA-ZOO.)
Wprowadzenie porannych wariantowych kursów skróconych.
23 linia tramwajowa zwykła stała CMENTARZ WOLSKI – Wolska – aleja Solidarności – METRO RATUSZ ARSENAŁ (tymczasowy kraniec za Muzeum Niepodległości).

(Stara trasa: NOWE BEMOWO – Powstańców Śląskich – Radiowa – Dywizjonu 303 – Obozowa – Młynarska – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Ratuszowa – Jagiellońska – RATUSZOWA-ZOO.)
Skierowanie na trasę skróconą z wykorzystaniem tymczasowej prowizorycznej pętli za Muzeum Niepodległości. Skierowanie do pętli CM. WOLSKI w związku z przebudową ul. Młynarskiej.
24 linia tramwajowa zwykła stała ROGALIŃSKA – [bez pasażerów: teren zajezdni tramwajowej "Wola – Młynarska – Wolska] – Skierniewicka (powrót: Skierniewicka – ROGALIŃSKA.) – Kasprzaka – Prosta – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grochowska – GOCŁAWEK.

(Stara trasa: NOWE BEMOWO – Powstańców Śląskich – Radiowa – Dywizjonu 303 – Obozowa – Młynarska – aleja Solidarności – Towarowa – plac Zawiszy – ... – GOCŁAWEK.)
Skierowanie na trasę skróconą w związku z rozpoczęciem przebudowy ul. Młynarskiej.
26 linia tramwajowa zwykła stała OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – aleja Solidarności – METRO RATUSZ ARSENAŁ (tymczasowy kraniec za Muzeum Niepodległości).

(Stara trasa: OSIEDLE GÓRCZEWSKA – ... – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Zamoyskiego – Grochowska – WIATRACZNA.)
Skierowanie na trasę skróconą z wykorzystaniem tymczasowej prowizorycznej pętli za Muzeum Niepodległości.
28 linia tramwajowa zwykła stała KOŁO – Obozowa – Dywizjonu 303 – Radiowa – Powstańców Śląskich – aleja Reymonta – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Ratuszowa – Targowa – Zamoyskiego – Grochowska – WIATRACZNA.

(Stara trasa: KOŁO – Obozowa – ... – Ratuszowa – Targowa – Zamoyskiego – Grochowska – GOCŁAWEK.)
Skrócenie trasy do pętli WIATRACZNA. Dwukrotnie zwiększenie częstotliwości kursowania w celu zastąpienia wycofanej z Pragi linii 26 oraz zawieszonej linii 2. Przejęcie połączenia z Gocławkiem przez linię uzupełniającą 47.
32 linia tramwajowa zwykła stała ZAWIESZENIE KURSOWANIA.

(Stara trasa: CZYNSZOWA – Stalowa (powrót: Stalowa – Środkowa – Wileńska – CZYNSZOWA.) – 11 Listopada – Targowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – PLAC NARUTOWICZA.)
Przejęcie połączenia przez linię 7.
41 linia tramwajowa zwykła okresowa szczytowa
(kursuje w dni powszednie)
W godzinach porannego szczytu: ŻERAŃ WSCHODNI – Annopol – Rembielińska – Budowlana – Odrowąża – 11 Listopada – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – aleja Jana Pawła II – Stawki – Andersa – Międzyparkowa – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Odrowąża – Budowlana – Rembielińska – Annopol – ŻERAŃ WSCHODNI.

W godzinach popołudniowego szczytu: ŻERAŃ WSCHODNI – Annopol – Rembielińska – Budowlana – Odrowąża – 11 Listopada – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – Międzyparkowa – Andersa – Stawki – aleja Jana Pawła II – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Odrowąża – Budowlana – Rembielińska – Annopol – ŻERAŃ WSCHODNI.
Uruchomienie linii szczytowej łączącej Bródno z linią metra i zastępującej zawieszoną linię tramwajową 2.
46 linia tramwajowa zwykła okresowa szczytowa
(kursuje w dni powszednie)
ZAWIESZENIE KURSOWANIA.

(Stara trasa: W godzinach porannego szczytu: RATUSZOWA-ZOO – Jagiellońska – Ratuszowa – Targowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Towarowa – Prosta – Kasprzaka – Skierniewicka – Wolska – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Ratuszowa – Jagielońska – RATUSZOWA-ZOO.

W godzinach popołudniowego szczytu: RATUSZOWA-ZOO – Jagiellońska – Ratuszowa – Targowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Wolska – Skierniewicka – Kasprzaka – Prosta – Towarowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Ratuszowa – Jagielońska – RATUSZOWA-ZOO.)
47 linia tramwajowa zastępcza
(zwykła stała)
KAWĘCZYŃSKA BAZYLIKA – Kawęczyńska – aleja Tysiąclecia – Kijowska – Targowa – Zamoyskiego – Grochowska – GOCŁAWEK. Uruchomienie uzupełniającej linii tramwajowej zastępującej linię 7 w rejonie Szmulowizny oraz linię 28 na Grochowie.
100 linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna
(kursuje w soboty i niedziele)
PLAC ZAMKOWY – Podwale – Kilińskiego – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – Bagatela – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – Koszykowa – plac Zawiszy – Towarowa – Prosta – Przyokopowa – Grzybowska – plac Grzybowski – Twarda – Emilii Plater – Emilii Plater (zawrotka) – Emilii Plater – Świętokrzyska – Kopernika – Tamka – most Świętokrzyski – Zamoście – Sokola – Zamoyskiego – Sprzeczna – Marcinkowskiego – Targowa – Kijowska – Markowska – Ząbkowska – Targowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Wybrzeże Gdańskie – Sanguszki – Konwiktorska – Muranowska – Stawki – Okopowa – Anielewicza – Andersa – plac Bankowy – Senatorska – PLAC ZAMKOWY.

(Stara trasa: PLAC ZAMKOWY – ... – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – Grodzka – Wybrzeże Gdańskie – Sanguszki – ... – PLAC ZAMKOWY.)
Skierowanie przez ul. Nowy Zjazd zgodnie z nową organizacją ruchu.
162 linia autobusowa zwykła stała EC SIEKIERKI – Augustówka – Statkowskiego – Gołkowska – Czerniakowska – Szwoleżerów – Myśliwiecka – Rozbrat – Kruczkowskiego – Tamka – most Świętokrzyski (powrót: most Świętokrzyski – Zajęcza – Topiel – Kruczkowskiego) – Zamoście – Sokola – Zamoyskiego – Jagiellońska – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Targowa – Kłopotowskiego – Jagiellońska) – Radzymińska – Gorzykowska – Myszkowska – Handlowa – Pratulińska – Trocka – TARGÓWEK.

(Dodatkowe kursy w godzinach porannego szczytu jednokierunkowo: TARGÓWEK – ... – Czerniakowska – CHEŁMSKA.)

(Stara trasa: EC SIEKIERKI – ... – most Świętokrzyski – Wybrzeże Szczecińskie – Okrzei – Targowa (powrót: Targowa – Kłopotowskiego – Wybrzeże Szczecińskie) – aleja Solidarności – Szwedzka – 11 Listopada – św. Wincentego – Kołowa – Handlowa – Pratulińska – Trocka – TARGÓWEK.)
Wycofanie z przejazdu przez rondo "Żaba", przejęcie fragmentu trasy wycofanej z Targówka linii 410, wprowadzenie dodatkowych szczytowych skróconych kursów w celu usprawnienia połączenia Targówka z linią kolejową.
190 linia autobusowa zwykła stała OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Lazurowa – Człuchowska – Powstańców Śląskich – Górczewska – Leszno – Okopowa – aleja Solidarności – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – most Śląsko-Dąbrowski (powrót: most Śląsko-Dąbrowski – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – aleja Solidarności – Leszno) – aleja Solidarności – Radzymińska – Ząbki: Radzymińska – Marki: Piłsudskiego – CH MARKI.

(Stara trasa: OSIEDLE GÓRCZEWSKA – ... – Górczewska – Leszno – Okopowa – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Leszno) – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Radzymińska – ... – CH MARKI.)
Dostosowanie trasy do zmienionej organizacji ruchu.
390 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa
(kursuje w dni powszednie)
OKOPOWA – Okopowa – Leszno (zawrotka) – Okopowa – aleja Solidarności – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – most Śląsko-Dąbrowski (powrót: most Śląsko-Dąbrowski – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – aleja Solidarności – OKOPOWA.) – aleja Solidarności – Radzymińska – Ząbki: Radzymińska – Marki: Piłsudskiego – CH MARKI.

(Stara trasa: DWORZEC WILEŃSKI – Targowa – Kłopotowskiego – Jagiellońska – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – DWORZEC WILEŃSKI.) – Radzymińska – ... – CH MARKI.)
Przedłużenie trasy w celu poprawy obsługi odcinka, z którego wycofane zostały tramwaje.
400 linia autobusowa przyspieszona okresowa szczytowa
(kursuje w dni powszednie)
RONDO "RADOSŁAWA" – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – św. Wincentego – Kondratowicza – Chodecka – BRÓDNO PODGRODZIE.
Przystanki: RONDO "RADOSŁAWA", DW. GDAŃSKI, RONDO ŻABA, KOŁOWA, ŻUROMIŃSKA TARGÓWEK-RATUSZ, SZPITAL BRÓDNOWSKI, ŁOJEWSKA, BRÓDNO PODGRODZIE.
Uruchomienie linii z przekształconej linii ekspresowej E-3.
410 linia autobusowa przyspieszona okresowa całodzienna
(kursuje w dni powszednie)
GROTY – Hubala-Dobrzańskiego – Bolimowska (powrót: Bolimowska – Spychowska – Hubala-Dobrzańskiego – GROTY.) – Kocjana – Kaliskiego – Radiowa – Powstańców Śląskich – Górczewska – Leszno – Okopowa – aleja Solidarności – Bielańska – BIELAŃSKA (powrót: BIELAŃSKA – Bielańska – Senatorska – plac Bankowy – aleja Solidarności – Leszno).
Przystanki: GROTY, ZAGŁOBY (NŻ) (→GROTY), HUBALA-DOBRZAŃSKIEGO (NŻ) (→GROTY), ISKRY (NŻ) (→GROTY), PODKOWIŃSKA (→GROTY), ARKADYJSKA (NŻ), KOCJANA-SĄDY, KARTEZJUSZA (NŻ), KOCJANA (NŻ), WAT, ARCHIMEDESA, STARE BEMOWO, RADIOWA-WAT, RADIOWA, DYWIZJONU 303 (NŻ), KAZUBÓW, BEMOWO-RATUSZ, KONARSKIEGO, GÓRALSKA, OLBRACHTA (→BIELAŃSKA), CIOŁKA (→GROTY), PARK MOCZYDŁO (→BIELAŃSKA), PŁOCKA-SZPITAL, WOLA-RATUSZ, KINO FEMINA, METRO RATUSZ, BIELAŃSKA.

(Stara trasa: GROTY – ... – Górczewska – Leszno – Okopowa – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Leszno) – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Radzymińska – Gorzykowska – Myszkowska – Handlowa – Pratulińska – Trocka – TARGÓWEK.
Przystanki: GROTY, ..., KINO FEMINA, METRO RATUSZ, PARK PRASKI, DW. WILEŃSKI, SKARGI, MYSZKOWSKA, HANDLOWA, PRATULIŃSKA, TARGÓWEK.)
Wycofanie z odcinka Metro Ratusz - Targówek.
520 linia autobusowa przyspieszona stała KOŁO – Obozowa – Ciołka – Newelska – księcia Janusza (powrót: księcia Janusza – KOŁO.) – Górczewska – Leszno – Okopowa – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Leszno) – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – aleja Armii Ludowej – most Łazienkowski – aleja Stanów Zjednoczonych – Ostrobramska – Marsa – Okularowa – Stepowa – Korkowa – MARYSIN.
Przystanki: KOŁO, DALIBORA (→MARYSIN), OLBRACHTA (→MARYSIN), CIOŁKA (→KOŁO), PARK MOCZYDŁO (→MARYSIN), PŁOCKA-SZPITAL, WOLA-RATUSZ, KINO FEMINA, PL. BANKOWY, CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, METRO POLITECHNIKA, MARSZAŁKOWSKA, PL. NA ROZDROŻU, ROZBRAT, SASKA, MIĘDZYNARODOWA, PRZYCZÓŁEK GROCHOWSKI, RAWAR, ZAMIENIECKA, CENTRUM OPTYKI, ZAJEZDNIA OSTROBRAMSKA (NŻ), PŁOWIECKA, OKULAROWA, REZEDOWA, ŁYSAKOWSKA, POTOCKICH, MARYSIN (→KOŁO), MARYSIN.

(Stara trasa: MURANÓW – Świętojerska – Bonifraterska – Miodowa – Kapucyńska – aleja Solidarności – plac Bankowy (powrót: plac Bankowy – Andersa – Świętojerska – MURANÓW.) – Marszałkowska – plac Konstytucji – ... – MARYSIN.
Przystanki: MURANÓW, METRO RATUSZ (→MURANÓW), PL. KRASIŃSKICH (→MARYSIN), PL. BANKOWY, CENTRUM, ..., MARYSIN.)
Skierowanie do pętli KOŁO w celu stworzenia szybkiego połączenia tego rejonu ze Śródmieściem po wycofaniu tramwajów.
522 linia autobusowa przyspieszona stała ZNANA – Olbrachta – Stroma – Strąkowa – Boznańskiej – Olbrachta (powrót: Olbrachta – ZNANA.) – Górczewska – Płocka – Wolska – aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Goworka – Spacerowa – Gagarina – Czerniakowska – Powsińska – Wiertnicza – WILANÓW.
Przystanki: ZNANA, STRĄKOWA (→WILANÓW), ZNANA (→WILANÓW), ANTKA ROZPYLACZA, REDUTOWA, OLBRACHTA, PARK MOCZYDŁO (→WILANÓW), PŁOCKA-SZPITAL, PŁOCKA, DT WOLA, WOLA-RATUSZ, KINO FEMINA, PL. BANKOWY, CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, METRO POLITECHNIKA, PL. UNII LUBELSKIEJ, SPACEROWA, STĘPIŃSKA, IWICKA, SIELCE, CHEŁMSKA, AL. WITOSA, PL. BERNARDYŃSKI (→REDUTOWA), GOŁKOWSKA (→WILANÓW), LIMANOWSKIEGO, GORASZEWSKA, WIERTNICZA (NŻ), ŁOWCZA, KOSIARZY (NŻ), WILANÓW.

(Stara trasa: ZNANA – ... – Górczewska – Młynarska – aleja Solidarności – plac Bankowy – ... – WILANÓW.
Przystanki: ZNANA, ..., PŁOCKA-SZPITAL, DT WOLA, WOLA-RATUSZ, KINO FEMINA, ..., WILANÓW.)
Skierowanie na trasę objazdową.
E-3 linia autobusowa ekspresowa okresowa szczytowa
(kursuje w dni powszednie)
ZAWIESZENIE KURSOWANIA.

(Stara trasa: RONDO "RADOSŁAWA" – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – św. Wincentego – Kondratowicza – Łabiszyńska – Łojewska – Chodecka – BRÓDNO PODGRODZIE.
Przystanki: RONDO "RADOSŁAWA", DWORZEC GDAŃSKI, TARGÓWEK-RATUSZ, SZPITAL BRÓDNOWSKI, ŁABISZYŃSKA, SUWALSKA (→RONDO RADOSŁAWA), KLUB LIRA (→BRÓDNO PODGRODZIE), ŁOJEWSKA, BRÓDNO PODGRODZIE.)
Zastąpienie przez linię przyspieszoną 400.
N11 linia autobusowa nocna zwykła stała DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater (powrót: Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – aleja Jana Pawła II – DWORZEC CENTRALNY.) – Świętokrzyska – Marszałkowska – plac Bankowy – aleja Solidarności – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – most Śląsko-Dąbrowski (powrót: most Śląsko-Dąbrowski – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – aleja Solidarności) – aleja Solidarności – Targowa – Ząbkowska – Radzymińska – Naczelnikowska – księcia Ziemowita – Rozwadowskiego – Radzymińska – Jórskiego – Samarytanka – Gilarska – św. Wincentego – Kondratowicza – Malborska – Głębocka – Toruńska – Ostródzka – Berensona – SKARBKA Z GÓR (powrót: SKARBKA Z GÓR – Berensona – Głębocka).

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY – ... – plac Bankowy – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – ... – SKARBKA Z GÓR.)
Dostosowanie trasy do zmienionej organizacji ruchu.
N13 linia autobusowa nocna zwykła stała DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – łącznik podziemny Złotych Tarasów – DWORZEC CENTRALNY.) – Kopernika – Tamka – most Świętokrzyski – Wybrzeże Szczecińskie – Okrzei – Sierakowskiego – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Karowa – Dobra – Tamka) – Targowa – Ratuszowa – Dąbrowszczaków (powrót: Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – Targowa) – plac Hallera – Jagiellońska – Modlińska – Obrazkowa – Myśliborska – Porajów – Świderska – Ćmielowska – Światowida (powrót: Światowida – Świętosławskiego – Świderska) – Ordonówny – Mehoffera – Modlińska – Klasyków – Bohaterów – Ołówkowa – Parowozowa – Polnych Kwiatów – Mehoffera – Raciborska – Przytulna – CHOSZCZÓWKA (powrót: CHOSZCZÓWKA – Przytulna – Henrykowska – Wyganowska – Raciborska – Mehoffera – Ordonówny).

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY – ... – Tamka – most Świętokrzyski – Wybrzeże Szczecińskie – Okrzei – Sierakowskiego – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – Grodzka – Wybrzeże Kościuszkowskie – Karowa – Dobra – Tamka) – Targowa – Ratuszowa – Dąbrowszczaków (powrót: Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – Targowa) – plac Hallera – ... – CHOSZCZÓWKA.)
Dostosowanie trasy do zmienionej organizacji ruchu.
N21 linia autobusowa nocna zwykła stała DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – łącznik podziemny Złotych Tarasów – DWORZEC CENTRALNY.) – Marszałkowska – plac Bankowy – aleja Solidarności – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – most Śląsko-Dąbrowski (powrót: most Śląsko-Dąbrowski – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – aleja Solidarności) – aleja Solidarności – Targowa – Zamoyskiego – Grochowska – Podskarbińska – Dwernickiego – Szaserów – Chłopickiego – Grochowska – Płowiecka – Marsa – Okularowa – Stepowa – Korkowa – Wspólna (powrót: Wspólna – Szosowa – Grzybowa – aleja Komandosów – Ilskiego – Marsa) – Niemcewicza – 1 Praskiego Pułku – Jana Pawła II (odcinek zachodni, odcinek południowy, odcinek wschodni) – STARA MIŁOSNA (powrót: STARA MIŁOSNA – Jana Pawła II (odcinek wschodni) – Trakt Brzeski – 1 Praskiego Pułku).

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY – ... – plac Bankowy – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Kijowska – Dworzec Wschodni – Kijowska – Targowa – Zamoyskiego – ... – STARA MIŁOSNA.)
Dostosowanie trasy do zmienionej organizacji ruchu, wycofanie z podjazdów pod Dworzec Wschodni.
N61 linia autobusowa nocna strefowa zwykła stała DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater (powrót: Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – aleja Jana Pawła II – DWORZEC CENTRALNY.) – Świętokrzyska – Marszałkowska – plac Bankowy – aleja Solidarności – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – most Śląsko-Dąbrowski (powrót: most Śląsko-Dąbrowski – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – aleja Solidarności) – aleja Solidarności – Targowa – Ząbkowska – Radzymińska – Naczelnikowska – księcia Ziemowita – Rozwadowskiego – Radzymińska – Ząbki: Radzymińska – Marki: aleja Piłsudskiego – MARKI STRUGA.

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY – ... – plac Bankowy – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – ... – MARKI STRUGA.)
Dostosowanie trasy do zmienionej organizacji ruchu.
N63 linia autobusowa nocna strefowa zwykła stała DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – łącznik podziemny Złotych Tarasów – DWORZEC CENTRALNY.) – Kopernika – Tamka – most Świętokrzyski – Wybrzeże Szczecińskie – Okrzei – Sierakowskiego – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Karowa – Dobra – Tamka) – Targowa – Ratuszowa – Dąbrowszczaków (powrót: Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – Targowa) – plac Hallera – Jagiellońska – Modlińska – Obrazkowa – Myśliborska – Światowida – Milenijna – Ćmielowska – Światowida – Ordonówny – Mehoffera – Modlińska – Jabłonna: Modlińska – Zegrzyńska – Legionowo: Warszawska – Sobieskiego – Piłsudskiego – Sowińskiego – Mickiewicza – Jagiellońska – Kościuszki – Chotomów: Piusa XI – Partyzantów – Chotomów (pętla) – Strażacka – Piusa XI – Legionowo: Kościuszki – Jagiellońska – Mickiewicza – LEGIONOWO (OSIEDLE JAGIELLOŃSKA) (powrót: LEGIONOWO (OSIEDLE JAGIELLOŃSKA) – Mickiewicza – Batorego – Krasińskiego – Jagiellońska – Piłsudskiego – Sobieskiego).

(Jeden kurs: ... – Legionowo: Warszawska – Sobieskiego – Piłsudskiego – Sowińskiego – Mickiewicza – Jagiellońska – Kościuszki – Chotomów: Piusa XI – Partyzantów – Chotomów (pętla) – Strażacka – Piusa XI – Legionowo: Kościuszki – Jagiellońska – Mickiewicza – LEGIONOWO (OSIEDLE JAGIELLOŃSKA) (powrót: LEGIONOWO (OSIEDLE JAGIELLOŃSKA) – Mickiewicza – Batorego – Krasińskiego – Jagiellońska – Kościuszki – Chotomów: Piusa XI – Partyzantów – Chotomów (pętla) – Strażacka – Piusa XI – Legionowo: Kościuszki – Jagiellońska – Piłsudskiego – Sobieskiego).)

(Jeden kurs jednokierunkowo: ... – Legionowo: Warszawska – Sobieskiego – Piłsudskiego – Sowińskiego – LEGIONOWO (MICKIEWICZA).)

(Jeden kurs jednokierunkowo: ... – Modlińska – HENRYKÓW.)

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY – ... – Tamka – most Świętokrzyski – Wybrzeże Szczecińskie – Okrzei – Sierakowskiego – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – Grodzka – Wybrzeże Kościuszkowskie – Karowa – Dobra – Tamka) – Targowa – Ratuszowa – Dąbrowszczaków (powrót: Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – Targowa) – plac Hallera – ... – LEGIONOWO (OSIEDLE JAGIELLOŃSKA) / LEGIONOWO (MICKIEWICZA) / HENRYKÓW.)
Dostosowanie trasy do zmienionej organizacji ruchu.
N71 linia autobusowa nocna zwykła stała DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – łącznik podziemny Złotych Tarasów – DWORZEC CENTRALNY.) – Marszałkowska – plac Bankowy – aleja Solidarności – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – most Śląsko-Dąbrowski (powrót: most Śląsko-Dąbrowski – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – aleja Solidarności) – aleja Solidarności – Targowa – Kijowska – Dworzec Wschodni – Kijowska – Targowa – Zamoyskiego – Grochowska – Podskarbińska – Dwernickiego – Szaserów – Chłopickiego – Grochowska – Płowiecka – Marsa – Ilskiego – aleja Komandosów – Grzybowa – Szosowa – Wspólna (powrót: Wspólna – Korkowa – Stepowa – Okularowa – Marsa) – Niemcewicza – 1 Praskiego Pułku – Armii Krajowej – Żółkiewskiego – WOLA GRZYBOWSKA.

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY – ... – plac Bankowy – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – ... – WOLA GRZYBOWSKA.)
Dostosowanie trasy do zmienionej organizacji ruchu.
Z-1 linia autobusowa zastępcza
(zwykła stała)
KOŁO – Obozowa (powrót: Obozowa – Ciołka – Newelska – księcia Janusza – KOŁO.) – Płocka – Wolska – aleja Solidarności – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – most Śląsko-Dąbrowski (powrót: most Śląsko-Dąbrowski – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – aleja Solidarności) – aleja Solidarności – Targowa – 11 Listopada – Inżynierska – Wileńska – DWORZEC WILEŃSKI (kraniec na ul. Wileńskiej) (powrót: DWORZEC WILEŃSKI (kraniec na ul. Wileńskiej) – Wileńska – Targowa). Uruchomienie linii autobusowej zastępującej tramwaje na wyłączonych odcinkach.
Z-2 linia autobusowa zastępcza
(zwykła stała)
METRO RATUSZ ARSENAŁ – Andersa – Nowolipki – Zamenhofa – Anielewicza – Andersa – aleja Solidarności – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – most Śląsko-Dąbrowski (powrót: most Śląsko-Dąbrowski – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – aleja Solidarności – Andersa – METRO RATUSZ ARSENAŁ.) – aleja Solidarności – Targowa – 11 Listopada – Inżynierska – Wileńska – DWORZEC WILEŃSKI (kraniec na ul. Wileńskiej) (powrót: DWORZEC WILEŃSKI (kraniec na ul. Wileńskiej) – Wileńska – Targowa). Uruchomienie linii autobusowej zastępującej tramwaje na Trasie W-Z.
ZMIANY PRZYSTANKOWE • BONIFRATERSKA 03 i 04 - zawieszenie funkcjonowania przystanku (dotyczy linii 1, 13, 16, 28 i 41).
• BIELAŃSKA 01 - uruchomienie przystanku stałego (krańcowego dla linii 410).
• STARE MIASTO 51 - uruchomienie przystanku zlokalizowanego w ul. Nowy Zjazd po wyjeździe z tunelu Trasy W-Z (dotyczy linii 190, 390, Z-1, Z-2, N11, N21, N61 i N71).
• STARE MIASTO 52 - uruchomienie przystanku zlokalizowanego na wlocie ul. Grodzkiej w al. Solidarności (przed tunelem Trasy W-Z) (dotyczy linii 190, 390, Z-1, Z-2, N11, N21, N61 i N71).
• METRO RATUSZ ARSENAŁ 56 - uruchomienie przystanku zlokalizowanego w al. Solidarności za skrzyżowaniem z ul. Andersa (w kierunku al. Jana Pawła II) (dotyczy linii 410).
• DW. WILEŃSKI 53 - uruchomienie przystanku zlokalizowanego w ul. Wileńskiej przed skrzyżowaniem z ul. Targową (dotyczy linii Z-1 i Z-2).
• PŁOCKA 52 - uruchomienie przystanku zlokalizowanego w ul. Wolskiej za skrzyżowaniem z ulicami Działdowską i Skierniewicką (w kierunku ul. Płockiej) (dotyczy linii 522, Z-1 i N42).
• KOŁO 55 - uruchomienie przystanku zlokalizowanego w ul. Obozowej za przystankiem KOŁO 05 (dotyczy linii 167, N45 i N95).
• MŁYNÓW 55 - uruchomienie przystanku zlokalizowanego w ul. Płockiej za skrzyżowaniem z ul. Zawiszy (w kierunku ul. Górczewskiej) (dotyczy linii Z-1).
• MAGISTRACKA 01 i 02 - uruchomienie przystanku w lokalizacji przystanków tramwajowych (dotyczy linii Z-1, N45 i N95).
• DEOTYMY 01 i 02 - uruchomienie przystanku w lokalizacji przystanków tramwajowych (dotyczy linii Z-1, N45 i N95).
• DALIBORA 01 - uruchomienie przystanku w lokalizacji przystanku tramwajowego (dotyczy linii Z-1).
• DALIBORA 02 - uruchomienie przystanku w lokalizacji przystanku tramwajowego (dotyczy linii N45 i N95).
• OKRZEI - zmiana charakteru przystanku ze stałego na warunkowy (dotyczy linii 160).
• STATKOWSKIEGO - zmiana charakteru przystanku ze stałego na warunkowy (dotyczy linii 159 i 162).
• OKOPOWA 01 - uruchomienie przystanku stałego (dotyczy linii 171, 190 i 390).
• METRO MARYMONT 08 - uruchomienie przystanku stałego (dotyczy linii 5, 17 i 36).
• METRO MARYMONT 09 - uruchomienie przystanku stałego (dotyczy linii 5).
2009.03.17. 410 linia autobusowa przyspieszona okresowa całodzienna
(kursuje w dni powszednie)
GROTY – Hubala-Dobrzańskiego – Bolimowska (powrót: Bolimowska – Spychowska – Hubala-Dobrzańskiego – GROTY.) – Kocjana – Kaliskiego – Radiowa – Powstańców Śląskich – Górczewska – Leszno – Okopowa – aleja Solidarności – Bielańska – BIELAŃSKA (powrót: BIELAŃSKA – Bielańska – Wierzbowa – plac Piłsudskiego – Królewska – Marszałkowska – plac Bankowy – aleja Solidarności – Leszno).
Przystanki: GROTY, ZAGŁOBY (NŻ) (→GROTY), HUBALA-DOBRZAŃSKIEGO (NŻ) (→GROTY), ISKRY (NŻ) (→GROTY), PODKOWIŃSKA (→GROTY), ARKADYJSKA (NŻ), KOCJANA-SĄDY, KARTEZJUSZA (NŻ), KOCJANA (NŻ), WAT, ARCHIMEDESA, STARE BEMOWO, RADIOWA-WAT, RADIOWA, DYWIZJONU 303 (NŻ), KAZUBÓW, BEMOWO-RATUSZ, KONARSKIEGO, GÓRALSKA, OLBRACHTA (→BIELAŃSKA), CIOŁKA (→GROTY), PARK MOCZYDŁO (→BIELAŃSKA), PŁOCKA-SZPITAL, MŁYNARSKA (NŻ), WOLA-RATUSZ, KINO FEMINA, METRO RATUSZ, PL. BANKOWY (→GROTY), BIELAŃSKA.

(Stara trasa: GROTY – ... – Górczewska – Leszno – Okopowa – aleja Solidarności – Bielańska – BIELAŃSKA (powrót: BIELAŃSKA – Bielańska – Senatorska – plac Bankowy – aleja Solidarności – Leszno).
Przystanki: GROTY, ..., PŁOCKA-SZPITAL, WOLA-RATUSZ, KINO FEMINA, METRO RATUSZ, BIELAŃSKA.)
Korekta trasy objazdowej. Uruchomienie dodatkowych przystanków: stałego PL. BANKOWY 04 (w kierunku Grot) oraz warunkowych MŁYNARSKA 01 i 02 w związku z przebudową torowiska tramwajowego na ul. Młynarskiej.
2009.03.18. 390 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa
(kursuje w dni powszednie)
OKOPOWA – Okopowa – Wolska – Karolkowa – aleja Solidarności – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – most Śląsko-Dąbrowski (powrót: most Śląsko-Dąbrowski – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – aleja Solidarności – OKOPOWA.) – aleja Solidarności – Radzymińska – Ząbki: Radzymińska – Marki: Piłsudskiego – CH MARKI.

(Stara trasa: OKOPOWA – Okopowa – Leszno (zawrotka) – Okopowa – aleja Solidarności – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – most Śląsko-Dąbrowski (powrót: most Śląsko-Dąbrowski – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – aleja Solidarności – OKOPOWA.) – ... – CH MARKI.)
Korekta trasy objazdowej w celu usprawnienia przejazdu.
ZMIANY PRZYSTANKOWE • INŻYNIERSKA 02 - uruchomienie przystanku stałego (dotyczy linii Z-1 i Z-2).
2009.03.20. 520 linia autobusowa przyspieszona stała KOŁO – Obozowa – Ciołka – Newelska – księcia Janusza (powrót: księcia Janusza – KOŁO.) – Górczewska – Płocka – Wolska – aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – aleja Armii Ludowej – most Łazienkowski – aleja Stanów Zjednoczonych – Ostrobramska – Marsa – Okularowa – Stepowa – Korkowa – MARYSIN.
Przystanki: KOŁO, DALIBORA (→MARYSIN), OLBRACHTA (→MARYSIN), CIOŁKA (→KOŁO), PARK MOCZYDŁO (→MARYSIN), PŁOCKA-SZPITAL, PŁOCKA, DT WOLA, WOLA-RATUSZ, KINO FEMINA, PL. BANKOWY, CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, METRO POLITECHNIKA, MARSZAŁKOWSKA, PL. NA ROZDROŻU, ROZBRAT, SASKA, MIĘDZYNARODOWA, PRZYCZÓŁEK GROCHOWSKI, RAWAR, ZAMIENIECKA, CENTRUM OPTYKI, ZAJEZDNIA OSTROBRAMSKA (NŻ), PŁOWIECKA, OKULAROWA, REZEDOWA, ŁYSAKOWSKA, POTOCKICH, MARYSIN (→KOŁO), MARYSIN.

(Stara trasa: KOŁO – ... – Górczewska – Leszno – Okopowa – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Leszno) – plac Bankowy – ... – MARYSIN.
Przystanki: KOŁO, ..., PŁOCKA-SZPITAL, WOLA-RATUSZ, PL. BANKOWY, ..., MARYSIN.)
Skierowanie przez ul. Płocką i Wolską wraz z uruchomieniem przystanków PŁOCKA i DT WOLA.
2009.03.21. 157 linia autobusowa zwykła stała GWIAŹDZISTA – Gwiaździsta – Podleśna – Klaudyny – Mickiewicza – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Zajączka – Krajewskiego – Jeziorańskiego – Zakroczymska – Konwiktorska – Muranowska – Stawki – Smocza – Nowolipie – Żelazna – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Raszyńska – Żwirki i Wigury (powrót: Żwirki i Wigury – Krzyckiego – Raszyńska) – Pruszkowska – Pawińskiego (powrót: Pawińskiego – Korotyńskiego – Mołdawska – Racławicka – Żwirki i Wigury) – Dickensa – Szczęśliwicka – Bitwy Warszawskiej 1920 roku – Aleje Jerozolimskie – Opaczewska – CH REDUTA (powrót: CH REDUTA – Opaczewska – Mszczonowska – Aleje Jerozolimskie).

(Stara trasa: GWIAŹDZISTA – ... – Dickensa – SZCZĘŚLIWICE.)
Przedłużenie trasy na terenie Ochoty.
ZMIANY PRZYSTANKOWE • BUCHNIK - zmiana nazwy przystanku na BUKÓW (dotyczy linii 723, 731, 801 i N63).
• BRZOZOWA - zmiana nazwy przystanku na BUCHNIK (dotyczy linii 723, 731, 801 i N63).
2009.03.27. 178 linia autobusowa zwykła stała PKP URSUS – Sosnkowskiego – Kościuszki – Spisaka (powrót: Spisaka – PKP URSUS.) – Aleje Jerozolimskie – Starodęby – Składkowskiego – Prystora – Ryżowa – Chrobrego – Popularna – Aleje Jerozolimskie – aleja Prymasa Tysiąclecia – Kasprzaka – Prosta – Świętokrzyska – Nowy Świat – Krakowskie Przedmieście – Miodowa – Bonifraterska – Międzyparkowa – Słomińskiego – Szymanowska – Zakroczymska – Konwiktorska – KONWIKTORSKA (powrót: KONWIKTORSKA – Konwiktorska – Bonifraterska).

(Stara trasa: PKP URSUS – Sosnkowskiego – Kościuszki – Spisaka – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Bodycha – Spisaka – PKP URSUS.) – Starodęby – Składkowskiego – ... – KONWIKTORSKA.)
Wprowadzenie trasy objazdowej w związku ze złym stanem nawierzchni ul. Bodycha.
2009.03.??. OCHOTA

CH REDUTA
linia autobusowa hipermarketowa (zwykła stała) LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: CH REDUTA – Mszczonowska – Aleje Jerozolimskie – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Białobrzeska – Kopińska – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – Banacha – Żwirki i Wigury – Pruszkowska – Pawińskiego – Dickensa – Szczęśliwicka – Grzymały-Sokołowskiego – Aleje Jerozolimskie – Opaczewska – CH REDUTA.)
Rezygnacja Centrum Handlowego Reduta z utrzymywania bezpłatnej komunikacji autobusowej.
2009.03?.??. JÓZEFÓW

TESCO KAROLIN
linia autobusowa hipermarketowa (zwykła stała) LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: JÓZEFÓW – Płochocin – Koprki: Droga przez Koprki – Pogroszewska Droga – Szosa Poznańska – Ołtarzew: Poznańska (powrót: Ołtarzew: Poznańska – Płochocin) – Ożarów Mazowiecki: Poznańska – Ożarów Wieś: Poznańska – Bronisze: Poznańska – Jawczyce: Poznańska – Mory: Poznańska – Połczyńska – TESCO KAROLIN.
Przystanki: JÓZEFÓW, PŁOCHOCIN PRZEJAZD, KOPRKI (→TESCO KAROLIN), POZNAŃSKA, OŁTARZEW, OŻARÓW KOŚCIÓŁ, OŻARÓW BLOKI, OŻARÓW KABEL, TESCO KAROLIN.)
Likwidacja ostatniej linii bezpłatnej obsługującej hipermarket Tesco w Karolinie. Obsługa: PPKS Grodzisk Mazowiecki. Linia bezpłatna.
2009.04.01. 212 linia autobusowa zwykła stała TARGÓWEK – Trocka – Pratulińska – Handlowa – Ossowskiego – Kołowa (powrót: Kołowa – Ossowskiego – Barkocińska – Myszkowska – Handlowa – Pratulińska) – św. Wincentego – RONDO ŻABA. Uruchomienie linii autobusowej łączącej Targówek z węzłem przesiadkowym przy rondzie Żaba w związku z wcześniejszym wycofaniem z tego rejonu linii 162.
809 linia autobusowa strefowa zwykła okresowa całodzienna
(kursuje w dni powszednie)
METRO WILANOWSKA – Puławska – Karczunkowska – Zamienie: Dawidowska – Dawidy Bankowe: Starzyńskiego – Dawidy: Warszawska – Długa – Łady: Długa – Podolszyn Nowy: Długa – PODOLSZYN.

(W godzinach międzyszczytowych: ... – Zamienie: Dawidowska – ZAMIENIE.)

(Stara trasa: METRO WILANOWSKA – Puławska – Karczunkowska – Zamienie: Dawidowska – ZAMIENIE.

(Jeden kurs wcześnie rano: ... – Zamienie: Dawidowska – Dawidy Bankowe: Starzyńskiego – Dawidy: Długa – Warszawska – Łady: Długa – Podolszyn Nowy: Długa – PODOLSZYN.))
Wydłużenie trasy większości kursów do Podolszyna.
815 linia autobusowa strefowa zwykła okresowa szczytowa
(kursuje w dni powszednie)
OKĘCIE – aleja Krakowska – Raszyn: aleja Krakowska – Sportowa – Rybie: Raszyńska – Jaworowa: Warszawska – Dawidy: Warszawska – Długa – Łady: Długa – Podolszyn Nowy: Długa – Podolszyn: Długa – PODOLSZYN.

(Stara trasa: OKĘCIE – ... – Jaworowa: Warszawska – Dawidy: Warszawska – Długa – Łady: Długa – Podolszyn Nowy: Długa – Podolszyn: Długa – PODOLSZYN.

(Jeden kurs wcześnie rano: ... – Jaworowa: Warszawska – Dawidy: Warszawska – Długa – Łady: Długa – Podolszyn Nowy: Długa – Podolszyn: Długa – Podolszyn pętla – Długa – Podolszyn Nowy: Długa – Łady: Długa – Dawidy: Długa – Warszawska – Dawidy Bankowe: Starzyńskiego – Zamienie: Dawidowska – ZAMIENIE.))
Likwidacja wariantowego kursu do Zamienia w związku z przedłużeniem trasy linii 809.
102 linia autobusowa zwykła stała (komunikacja miejska miasta Legionowo) STAROSTWO POWIATOWE – Sikorskiego – Szarych Szeregów – Suwalna – Cynkowa – aleja Legionów – Wyszyńskiego – Parkowa – Jagiellońska – Krakowska – Sobieskiego – Piłsudskiego – Jagiellońska – Słowackiego – Kościuszki – Piłsudskiego – Jagiellońska – Warszawska (powrót: Warszawska – Jagiellońska – Słowackiego – Kościuszki – Piłsudskiego – Sobieskiego) – Zegrzyńska – aleja Sybiraków – Piaskowa – Zegrzyńska – Grudzie – Wspólna – Józefów: Główna – JÓZEFÓW STRUŻAŃSKA.

(Stara trasa: STAROSTWO POWIATOWE – ... – Sobieskiego – Piłsudskiego – Kościuszki – Słowackiego – Jagiellońska – Warszawska – Zegrzyńska – ... – JÓZEFÓW STRUŻAŃSKA.)
Korekta trasy w rejonie Dworca PKP w Legionowie. Obsługa: PKS Warszawa - oddział Nowy Dwór Mazowiecki.
L-1 linia autobusowa strefowa uzupełniająca zwykła stała PIASECZNO (KOŚCIELNA) – Jana Pawła II (powrót: Jana Pawła II – Kościuszki – Kościelna – PIASECZNO (KOŚCIELNA).) – Dworcowa – Towarowa – PKP Piaseczno (pętla) – Towarowa – Dworcowa – Jana Pawła II – Orężna – Łoziska: Leśna – Bobrowiec: Postępu – Mazowiecka – Żwirowa – Władysławów: Żwirowa – Wojska Polskiego – Wola Gołkowska: Masztowa – Kuleszówka: Masztowa – Łazy: Produkcyjna – Lokalna – Posępna – Słojewskiego – Magdalenka: Lipowa – Słoneczna – Lesznowola: Słoneczna – Gminnej Rady Narodowej – Lesznowola Urząd Gminy (pętla) – Gminnej Rady Narodowej – Jedności – Janczewice: Jedności – Raszyńska – Podolszyn: Raszyńska – Podolszyn (pętla) – Raszyńska – Janczewice: Raszyńska – Jedności – Falenty Nowe: Falencka – Falenty: Opackiego – aleja Hrabska – aleja Krakowska – Janki: aleja Krakowska – JANKI (PLAC SZWEDZKI) (powrót: JANKI (PLAC SZWEDZKI) – aleja Mszczonowska – aleja Krakowska – Falencka – Falenty: Falencka). Przejęcie trasy linii L1 organizowanej wcześniej przez Urząd Gminy w Lesznowoli. Wydłużenie trasy do Janek. Wprowadzenie podjazdów do Podolszyna. Od tego dnia w autobusach dawnej komunikacji gminy Lesznowola honorowano bilety okresowe ZTM (od dobowego wzwyż).
L1 linia autobusowa zwykła stała (komunikacja gminy Lesznowola) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: PIASECZNO (KOŚCIELNA) – Jana Pawła II (powrót: Jana Pawła II – Kościuszki – Kościelna – PIASECZNO (KOŚCIELNA).) – Dworcowa – Towarowa – PKP Piaseczno (pętla) – Towarowa – Dworcowa – Jana Pawła II – Orężna – Łoziska: Leśna – Bobrowiec: Postępu – Mazowiecka – Żwirowa – Władysławów: Żwirowa – Wojska Polskiego – Wola Gołkowska: Masztowa – Kuleszówka: Masztowa – Łazy: Produkcyjna – Lokalna – Posępna – Słojewskiego – Magdalenka: Lipowa – Słoneczna – Lesznowola: Słoneczna – Gminnej Rady Narodowej – Lesznowola Urząd Gminy (pętla) – Gminnej Rady Narodowej – Jedności – Janczewice: Jedności – Falenty Nowe: Falencka – Falenty: Opackiego – aleja Hrabska – FALENTY (OSIEDLE).)
L-2 linia autobusowa strefowa uzupełniająca zwykła okresowa (kursuje w dni powszednie) LESZNOWOLA (URZĄD GMINY) – Gminnej Rady Narodowej – Słoneczna – Szkolna – Nowa Wola: Szkolna – Krasickiego – Postępu – Zgorzała: Postępu – Dawidowska – Zamienie: Dawidowska – ZAMIENIE. Przejęcie trasy linii L2 organizowanej wcześniej przez Urząd Gminy w Lesznowoli. Od tego dnia w autobusach komunikacji gminnej Lesznowola honorowano bilety okresowe ZTM (od dobowego wzwyż).
L2 linia autobusowa zwykła okresowa (komunikacja gminy Lesznowola) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: LESZNOWOLA (URZĄD GMINY) – Gminnej Rady Narodowej – Słoneczna – Szkolna – Nowa Wola: Szkolna – Krasickiego – Postępu – Zgorzała: Postępu – Dawidowska – Zamienie: Dawidowska – ZAMIENIE.)
L-3 linia autobusowa strefowa uzupełniająca zwykła stała PIASECZNO (POLKOLOR) – Okulickiego – Stara Iwiczna: Nowa – Słoneczna – Kolonia Lesznowola: Słoneczna – Lesznowola: Słoneczna – Magdalenka: Słoneczna – Lipowa – Łazy: Słojewskiego – Łączności – aleja Krakowska – Marysin: aleja Krakowska – Wólka Kosowska: aleja Krakowska – Jabłonowo: aleja Krakowska – Mroków: aleja Krakowska – Wola Mrokowska: aleja Krakowska – WOLA MROKOWSKA (powrót: WOLA MROKOWSKA – Postępu – Jastrzębiec: Postępu – Garbatka: Postępu – Szeroka – Parole – Mroków: Szkolna – aleja Krakowska).

(Niektóre kursy w dni powszednie: ... – Marysin: aleja Krakowska – Wólka Kosowska: aleja Krakowska – Nadrzeczna – Kosów: Nadrzeczna – Kosów (pętla) – Nadrzeczna – Wólka Kosowska: Nadrzeczna – Stefanowo: Ułanów – Graniczna – Malinowa – Urocza – Mroków: aleja Krakowska – ...)
Przejęcie trasy linii L3 organizowanej wcześniej przez Urząd Gminy w Lesznowoli. Korekta trasy na terenie Magdalenki i Łaz. Wprowadzenie wariantowych kursów przez Stefanowo i Kosów.
L3 linia autobusowa zwykła stała (komunikacja gminy Lesznowola) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: PIASECZNO (POLKOLOR) – Okulickiego – Stara Iwiczna: Nowa – Słoneczna – Kolonia Lesznowola: Słoneczna – Lesznowola: Słoneczna – Gminnej Rady Narodowej – Lesznowola Urząd Gminy (pętla) – Gminnej Rady Narodowej – Słoneczna – Magdalenka: Słoneczna – Sękocin Las: Słoneczna – aleja Krakowska – Łazy: aleja Krakowska – Marysin: aleja Krakowska – Wólka Kosowska: aleja Krakowska – Nadrzeczna – Jabłonowo: Świątkiewicz – Mroków: Świątkiewicz – Szkolna – Parole – Garbatka: Szeroka – Postępu – Jastrzębiec: Postępu – Wola Mrokowska: Postępu – WOLA MROKOWSKA.)
L-4 linia autobusowa strefowa uzupełniająca zwykła stała (kursuje w dni powszednie w godzinach szczytu oraz w dni świąteczne) LESZNOWOLA (URZĄD GMINY) – Gminnej Rady Narodowej – Szkolna – Nowa Wola: Szkolna – Krasickiego – Nowa Iwiczna: Krasickiego – Szkolna – Graniczna – Mysiadło: Łabędzia – MYSIADŁO (powrót: MYSIADŁO – Piaseczno: Puławska – Raszyńska – Nowa Iwiczna: Krasickiego).


(Jeden kurs w niedziele i święta kościelne: ... – Nowa Wola: Krasickiego – Nowa Iwiczna: Krasickiego – Szkolna – Graniczna – Mysiadło: Łabędzia – Piaseczno: Puławska – Raszyńska – Nowa Iwiczna: Mleczarska (powrót: Mleczarska – Mysiadło: Łabędzia – Piaseczno: Puławska – Raszyńska – Nowa Iwiczna: KrasickiegoNowa Wola: Krasickiego) – Słoneczna – NOWA IWICZNA (KOŚCIÓŁ).)
Przejęcie trasy linii L4 organizowanej wcześniej przez Urząd Gminy w Lesznowoli. Wprowadzenie wariantowego kursu świątecznego do kościoła w Nowej Iwicznej wraz z jednoczesną likwidacją linii L5.
L4 linia autobusowa zwykła stała (w dni powszednie w godzinach szczytu oraz w dni świąteczne) (komunikacja gminy Lesznowola) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: LESZNOWOLA (URZĄD GMINY) – Gminnej Rady Narodowej – Słoneczna – Szkolna – Nowa Wola: Szkolna – Krasickiego – Nowa Iwiczna: Krasickiego – Szkolna – Graniczna – Łabędzia – MYSIADŁO (powrót: MYSIADŁO – Piaseczno: Puławska – Raszyńska – Nowa Iwiczna: Krasickiego).)
L4
BIS
linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni powszednie) (komunikacja gminy Lesznowola) LIKWIDACJA LINII.
)(Stara trasa: LESZNOWOLA (URZĄD GMINY) – Gminnej Rady Narodowej – Słoneczna – Szkolna – Nowa Wola: Szkolna – Krasickiego – Nowa Iwiczna: Krasickiego – Szkolna – Graniczna – Łabędzia – Puławska – Piaseczno: Puławska – Fabryczna – PIASECZNO (FABRYCZNA) (powrót: PIASECZNO (FABRYCZNA) – Fabryczna – Wojska Polskiego – Okulickiego – Puławska – Raszyńska – Nowa Iwiczna: Krasickiego).)
Likwidacja wydłużonych kursów.
L5 linia autobusowa zwykła okresowa (kursuje w niedziele) (komunikacja gminy Lesznowola) LIKWIDACJA LINII.
)(Stara trasa: LESZNOWOLA (URZĄD GMINY) – Gminnej Rady Narodowej – Słoneczna – Szkolna – Nowa Wola: Szkolna – Krasickiego – Nowa Iwiczna: Krasickiego – Szkolna – Graniczna – Mleczarska (powrót: Mleczarska – Krasickiego) – Słoneczna – NOWA IWICZNA (KOŚCIÓŁ).)
Przekształcenie w wariantowy kurs linii L-4.
2009.04.04. ZMIANY PRZYSTANKOWE • PŁOCKA 52 - uruchomienie przystanku stałego (w kierunku zachodnim) (dotyczy linii 151 i 155).
2009.04.06. PRUSZKÓW

CH MAXIMUS
linia autobusowa hipermarketowa (zwykła stała) PRUSZKÓW PKP – Sienkiewicza – Kościuszki – Prusa – aleja Niepodległości – Wojska Polskiego – Kanie: Grodziska – Otrębusy: Warszawska – Natalińska – Strzeniówka: Błońska – Nadarzyn: Błońska – plac Poniatowskiego – Sienkiewicza – Kościelna – aleja Katowicka – Wolica: aleja Katowicka – WOLICA CH MAXIMUS.
Przystanki: PRUSZKÓW PKP, PRUSZKÓW PRUSA, PRUSZKÓW OS. STASZICA, HELENÓWEK, KANIE, OTRĘBUSY, OTRĘBUSY WKD, STRZENIÓWKA LEŚNICZÓWKA, NADARZYN STEFANKI, NADARZYN 1, NADARZYN, PASZKÓW, WOLICA CH MAXIMUS.
Uruchomienie dwóch nowych linii dowozowych do centrum handlowego "Maximus": całotygodniowej kursującej do Pruszkowa i weekendowej kursującej do Grodziska Mazowieckiego. Obsługa: PKS Grodzisk Mazowiecki. Linie bezpłatne.
GRODZISK MAZOWIECKI

CH MAXIMUS
linia autobusowa hipermarketowa (zwykła okresowa całodzienna - kursuje w soboty i niedziele) GRODZISK MAZOWIECKI KILIŃSKIEGO – Sienkiewicza – Królewska – Milanówek: Królewska – Brwinów: Grodziska – Pszczelińska – Otrębusy: Pszczelińska – Warszawska – Natalińska – Strzeniówka: Błońska – Nadarzyn: Błońska – plac Poniatowskiego – Sienkiewicza – Kościelna – aleja Katowicka – Wolica: aleja Katowicka – WOLICA CH MAXIMUS.
Przystanki: GRODZISK MAZOWIECKI KILIŃSKIEGO, GRODZISK MAZOWIECKI ORZESZKOWEJ, MILANÓWEK MIFAM, BRWINÓW POCZTA, OTRĘBUSY WKD, NADARZYN, WOLICA CH MAXIMUS.
2009.04.06.
godz. 21.00
117 linia autobusowa zwykła stała GOCŁAW – Bora-Komorowskiego – Egipska – Ateńska – Brukselska – Paryska – Francuska – aleja i most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Madalińskiego – Wołoska – aleja Wilanowska – aleja Lotników – Wałbrzyska – Nowoursynowska – Dolina Służewiecka – aleja Wilanowska (powrót: aleja Wilanowska – Sobieskiego – Śródziemnomorska – św. Bonifacego – aleja Sikorskiego – Dolina Służewiecka) – Przyczółkowa – WILANÓW.

(Stara trasa: GOCŁAW – ... – Nowoursynowska – Dolina Służewiecka – aleja Wilanowska – WILANÓW.)
Wprowadzenie tras objazdowych w związku z rozpoczęciem przebudowy al. Wilanowskiej na odcinku od Doliny Służewieckiej do ul. Sobieskiego.
139 linia autobusowa zwykła stała METRO WILANOWSKA – aleja Wilanowska (powrót: aleja Wilanowska – Sobieskiego – Śródziemnomorska – św. Bonifacego – aleja Sikorskiego – aleja Wilanowska – METRO WILANOWSKA.) – Przyczółkowa – osiedle Powsin – łącznik pomiędzy ul. Przyczółkową i Drewny – Drewny (powrót: Drewny – obwodnica Powsina – Przekorna – Przyczółkowa) – Bielawa: Warszawska – Borowa – Warszawa: Borowa – Prawdziwka – POWSIN OGRÓD BOTANICZNY.

(Stara trasa: METRO WILANOWSKA – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – ... – POWSIN OGRÓD BOTANICZNY.)
164 linia autobusowa zwykła stała OSIEDLE BERNARDYŃSKA – Gołkowska – św. Bonifacego (powrót: św. Bonifacego – Powsińska – Gołkowska – OSIEDLE BERNARDYŃSKA.) – Sobieskiego – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – Vogla – Syta – Metryczna – Bruzdowa – KĘPA ZAWADOWSKA.

(Po jednym kursie w obu kierunkach ok. godz. 7.30: OSIEDLE BERNARDYŃSKA – ... – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – Powsinek (pętla) – Przyczółkowa – Vogla – Syta – ... – KĘPA ZAWADOWSKA.)

(Dwa kursy w godzinach wieczornych jednokierunkowo: KEPA ZAWADOWSKA – Bruzdowa – Metryczna – Syta – Vogla – Przyczółkowa – aleja Wilanowska – Sobieskiego – Śródziemnomorska – św. Bonifacego – aleja Sikorskiego – aleja Wilanowska – METRO WILANOWSKA.)

(Stara trasa kursu wariantowego: KEPA ZAWADOWSKA – Bruzdowa – Metryczna – Syta – Vogla – Przyczółkowa – aleja Wilanowska – METRO WILANOWSKA.)
700 linia autobusowa strefowa zwykła stała DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego (powrót: Chałubińskiego – aleja Jana Pawła II – DWORZEC CENTRALNY.) – aleja Niepodległości – Puławska – aleja Wilanowska (powrót: aleja Wilanowska – Sobieskiego – Śródziemnomorska – św. Bonifacego – aleja Sikorskiego – aleja Wilanowska – Puławska) – Przyczółkowa – obwodnica Powsina – Drewny – Bielawa: Warszawska – Konstancin Jeziorna: Warszawska – Piłsudskiego – Jagiellońska – Wierzejewskiego – Piasta – Piłsudskiego (powrót: Piłsudskiego – Jagiellońska – Wierzejewskiego – Piasta – Piłsudskiego – Warszawska) – Prusa – Chylicka – Długa – KONSTANCIN JEZIORNA PAŃSKA.

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY – ... – Puławska – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – ... – KONSTANCIN JEZIORNA PAŃSKA.)
710 linia autobusowa strefowa zwykła stała METRO WILANOWSKA – aleja Wilanowska (powrót: aleja Wilanowska – Sobieskiego – Śródziemnomorska – św. Bonifacego – aleja Sikorskiego – aleja Wilanowska – METRO WILANOWSKA.) – Przyczółkowa – obwodnica Powsina – Drewny – Bielawa: Warszawska – Konstancin Jeziorna: Warszawska – Bielawska – Mirkowska – aleja Wojska Polskiego – Piłsudskiego – Jagiellońska – Wierzejewskiego – Piasta – Piłsudskiego (powrót: Piłsudskiego – aleja Wojska Polskiego) – Prusa – Chylicka – Długa – Chylice: Starochylicka – Chylice-Pólko: Starochylicka – Piaseczno: Chyliczkowska – Armii Krajowej – Okulickiego (powrót: Okulickiego – Wojska Polskiego – Kusocińskiego – Puławska – Chyliczkowska) – PIASECZNO POLKOLOR.

(Stara trasa: METRO WILANOWSKA – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – ... – PIASECZNO POLKOLOR.)
724 linia autobusowa strefowa zwykła stała METRO WILANOWSKA – aleja Wilanowska (powrót: aleja Wilanowska – Sobieskiego – Śródziemnomorska – św. Bonifacego – aleja Sikorskiego – aleja Wilanowska – METRO WILANOWSKA.) – Przyczółkowa – osiedle Powsin – nowy łącznik pomiędzy ul. Przyczółkową i Drewny – Drewny (powrót: Drewny – obwodnica Powsina – Przekorna – osiedle Powsin) – Bielawa: Warszawska – Konstancin Jeziorna: Warszawska – Skolimowska – Piaseczyńska – Pułaskiego – Chyliczki: Wschodnia – Piaseczno: Okulickiego – Przesmyckiego – Julianowska – Chyliczkowska – Armii Krajowej – Okulickiego (powrót: Okulickiego – Puławska – Chyliczkowska) – PIASECZNO POLKOLOR.

(Stara trasa: METRO WILANOWSKA – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – ... – PIASECZNO POLKOLOR.)
725 linia autobusowa strefowa zwykła stała METRO WILANOWSKA – aleja Wilanowska (powrót: aleja Wilanowska – Sobieskiego – Śródziemnomorska – św. Bonifacego – aleja Sikorskiego – aleja Wilanowska – METRO WILANOWSKA.) – Przyczółkowa – osiedle Powsin – Rosochata – Wiechy – Okrzeszyn: Wiechy – droga przez Okrzeszyn – KĘPA OKRZEWSKA CMENTARZ.

(Wybrane kursy szkolne: ... – Przyczółkowa – osiedle Powsin – łącznik z ul. Drewny – Drewny – Przekorna – osiedle Powsin – Rosochata (powrót: Rosochata – osiedle Powsin – łącznik z ul. Drewny – Drewny – Przekorna – osiedle Powsin – Rosochata – Przyczółkowa) – ...)

(Wybrane kursy szkolne: KĘPA OKRZEWSKA CMENTARZ – droga przez Okrzeszyn – Okrzeszyn: Wiechy – Warszawa: Wiechy – Rosochata – Przyczółkowa – łącznik z ul. Drewny – Drewny – Przekorna – osiedle Powsin – Rosochata – Wiechy – Okrzeszyn: Wiechy – droga przez Okrzeszyn – KĘPA OKRZEWSKA CMENTARZ.)

(Stara trasa: METRO WILANOWSKA – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – ... – KĘPA OKRZEWSKA CMENTARZ.)
N01 linia autobusowa nocna zwykła stała ZAJEZDNIA ŻOLIBORZ – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Nocznickiego – Kasprowicza – Sokratesa (powrót: Sokratesa – Przy Agorze – Marymoncka – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – ZAJEZDNIA ŻOLIBORZ.) – Wólczyńska – aleja Reymonta – Powstańców Śląskich – Wrocławska – Radiowa – Powstańców Śląskich – Dźwigowa – Globusowa – Chrobrego – Kleszczowa – Łopuszańska – Hynka – Sasanki – Marynarska – aleja Wilanowska – aleja Lotników – Puławska – Dolina Służewiecka – aleja KEN – Bartoka – Jastrzębowskiego – aleja Rodowicza – Dolina Służewiecka – aleja Wilanowska (powrót: aleja Wilanowska – Sobieskiego – Śródziemnomorska – św. Bonifacego – aleja Sikorskiego – Dolina Służewiecka) – Przyczółkowa – WILANÓW.

(Stara trasa: ZAJEZDNIA ŻOLIBORZ – ... – Dolina Służewiecka – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – WILANÓW.)
N50 linia autobusowa nocna strefowa zwykła okresowa (kursuje w noce z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę) METRO WILANOWSKA – aleja Wilanowska (powrót: aleja Wilanowska – Sobieskiego – Śródziemnomorska – św. Bonifacego – aleja Sikorskiego – aleja Wilanowska – METRO WILANOWSKA.) – Przyczółkowa – obwodnica Powsina – Drewny – Bielawa: Warszawska – Konstancin Jeziorna: Warszawska – Bielawska – Mirkowska – aleja Wojska Polskiego – Piłsudskiego – Prusa – KONSTANCIN JEZIORNA SKOLIMÓW (powrót: KONSTANCIN JEZIORNA SKOLIMÓW – Długa – Chylicka – Pułaskiego – Piaseczyńska – Warszawska – Bielawa: Warszawska).

(Stara trasa: METRO WILANOWSKA – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – ... – KONSTANCIN JEZIORNA SKOLIMÓW.)
ZMIANY PRZYSTANKOWE • RABARBAROWA 52 - uruchomienie przystanku zlokalizowanego na ul. Śródziemnomorskiej w rejonie skrzyżowania z ul. Kartaginy (dotyczy linii 117, 139, 700, 710, 724, 725, N01 i N50).
• KARCZOCHA 52 - uruchomienie przystanku warunkowego zlokalizowanego na ul. Śródziemnomorskiej między ul. Nicejską a ul. Korsykańską (dotyczy linii 117, 139, 700, 710, 724, 725, N01 i N50).
2009.04.11. ZMIANY PRZYSTANKOWE • OLEANDRÓW 02 - ostateczna likwidacja przystanku.
PRZEBUDOWA TRASY TRAMWAJOWEJ NA TRASIE W-Z (ETAP II):
• zamknięcie ruchu tramwajowego w al. Solidarności na odcinku od ul. Młynarskiej do ul. Okopowej.
2009.04.12. 13 linia tramwajowa zwykła stała CMENTARZ WOLSKI – Wolska – Skierniewicka – Kasprzaka – Prosta – aleja Jana Pawła II – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Ratuszowa – Targowa – Kijowska – aleja Tysiąclecia – Kawęczyńska – KAWĘCZYŃSKA BAZYLIKA.

(Stara trasa: OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II – ... – KAWĘCZYŃSKA BAZYLIKA.)
Dostosowanie trasy objazdowej wraz z korektą w celu zastąpienia w rejonie Woli zawieszonej linii 27.
23 linia tramwajowa zwykła stała ZAWIESZENIE KURSOWANIA.

(Stara trasa: CMENTARZ WOLSKI – Wolska – aleja Solidarności – METRO RATUSZ ARSENAŁ (tymczasowy kraniec za Muzeum Niepodległości).)
Przejęcie połączenia przez linię 26.
24 linia tramwajowa zwykła stała METRO MARYMONT – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Okopowa – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grochowska – GOCŁAWEK.

(Stara trasa: ROGALIŃSKA – [bez pasażerów: teren zajezdni tramwajowej "Wola – Młynarska – Wolska] – Skierniewicka (powrót: Skierniewicka – ROGALIŃSKA.) – Kasprzaka – Prosta – Towarowa – plac Zawiszy – ... – GOCŁAWEK.)
Przejęcie fragmentu trasy zawieszonej linii 27.
26 linia tramwajowa zwykła stała OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – Skierniewicka – Kasprzaka – Prosta – Towarowa – aleja Solidarności – METRO RATUSZ ARSENAŁ (tymczasowy kraniec za Muzeum Niepodległości).

(Stara trasa: OSIEDLE GÓRCZEWSKA – ... – Połczyńska – Wolska – aleja Solidarności – METRO RATUSZ ARSENAŁ (tymczasowy kraniec za Muzeum Niepodległości).)
Wprowadzenie trasy objazdowej.
27 linia tramwajowa zwykła stała ZAWIESZENIE KURSOWANIA.

(Stara trasa: METRO MARYMONT – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Okopowa – aleja Solidarności – Wolska – CMENTARZ WOLSKI.)
Przejęcie trasy przez linie: 13 (na Woli) i 24 (na Żoliborzu).
ZMIANY PRZYSTANKOWE • OKOPOWA 01 - uruchomienie przystanku stałego (dotyczy linii 410, 520 i 522).
• OKOPOWA 02 - uruchomienie przystanku stałego (dotyczy linii 520 i 522).
2009.04.13. W linia tramwajowa specjalna (zwykła okresowa - kursuje w godz. 12-18) PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – Kijowska – DWORZEC WSCHODNI. Uruchomienie kursującej tylko 13 kwietnia specjalnej linii tramwajowej obsługiwanej taborem zabytkowym.
2009.04.15. ROJ-BUS

BOBROWIEC
linia autobusowa prywatna (zwykła stała) PIASECZNO PKP – Towarowa – Sienkiewicza – Polskiego Państwa Podziemnego – Pod Bateriami – Główna – Bobrowiec: Bobrowiecka – Mazowiecka – BOBROWIEC. Uruchomienie przez firmę "Roj-Bus" na okres próbny linii łączącej Dworzec PKP z Bobrowcem śladem zlikwidowanej niedawno linii "Expressu Piaseczno". Cena biletu: 2,50 zł.
2009.04.20. A linia autobusowa zwykła okresowa (kursuje w dni powszednie) (komunikacja miejska miasta Milanówek) MILANÓWEK PKP (WARSZAWSKA) – Warszawska – Grudowska – Graniczna – Zawąska – Grudowska (powrót: Grudowska – Królewska – Krótka – Fiderkiewicza – Leśna – Krzywa – Przeskok – MILANÓWEK PKP (WARSZAWSKA).) – Nadarzyńska – BRWINOWSKA.

(Stara trasa: MILANÓWEK PKP (WARSZAWSKA) – Warszawska (powrót: Warszawska – Krzywa – Przeskok – MILANÓWEK PKP (WARSZAWSKA).) – Podwiejska – Polna – Królewska – Szkolna – Cicha – Nowowiejska – Kazimierzowska – MILANÓWEK WKD KAZIMIERÓWKA.)
Wycofanie z przejazdu przez osiedle "Inżynierska", skierowanie połowy kursów do krańca przy ul. Nadarzyńskiej wraz z nadaniem osobnego oznaczenia A1 dla kursów do Kazimierówki.
A1 linia autobusowa zwykła okresowa (kursuje w dni powszednie) (komunikacja miejska miasta Milanówek) MILANÓWEK PKP (WARSZAWSKA) – Warszawska – Grudowska – Graniczna – Zawąska – Grudowska – Królewska – Szkolna (powrót: Szkolna – Królewska – Krótka – Fiderkiewicza – Leśna – Krzywa – Przeskok – MILANÓWEK PKP (WARSZAWSKA).) – Jasna – Nowowiejska – Kazimierzowska – WKD KAZIMIERÓWKA.
B linia autobusowa zwykła okresowa (kursuje w dni powszednie) (komunikacja miejska miasta Milanówek) MILANÓWEK PKP (WARSZAWSKA) – Warszawska – Piłsudskiego – Dębowa – Smoleńskiego – Kościelna – Piasta – Dworcowa – Krakowska – Żabie Oczko – Słowackiego – Wojska Polskiego – Podgórna – Kościuszki – Podleśna – Wspólna – Podgórna – Piasta – Kościelna – Smoleńskiego – Dębowa – Piłsudskiego – Warszawska – Krzywa – Przeskok – MILANÓWEK PKP (WARSZAWSKA).

(Co drugi kurs: ... – Słowackiego – Ludna – Ludna (zawrotka przy granicy miasta) – Ludna – Wojska Polskiego – ...)

(Stara trasa: MILANÓWEK PKP (KRAKOWSKA) – Krakowska – Żabie Oczko – ... – Podgórna – Piasta – Dworcowa – Krakowska – MILANÓWEK PKP (KRAKOWSKA).)
Wprowadzenie podjazdu połowy kursów do ul. Ludnej wraz z przeniesieniem krańca wszystkich linii na drugą stronę dworca PKP zgodnie z postulatami mieszkańców. Linia jednokierunkowa.
ROJ-BUS

JULIANÓW
linia autobusowa zwykła stała (prywatna) METRO WILANOWSKA – Puławska – Mysiadło: Puławska – Geodetów – Józefosław: Wilanowska – Kameralna – JULIANÓW.

(Stara trasa: METRO WILANOWSKA – Puławska – Mysiadło: Puławska – Geodetów – Józefosław: Wilanowska – Kameralna – JULIANÓW (powrót: JULIANÓW – Julianowska – Geodetów).)
Skierowanie dwukierunkowo ul. Wilanowską w związku z przebudową ul. Julianowskiej.
ZMIANY PRZYSTANKOWE • DZIERŻONIOWSKA 01 i 04 - zmiana charakteru przystanku ze stałego na warunkowy (dotyczy linii 181).
• CMENTARZ PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA 01 i 02 - zmiana charakteru przystanku ze stałego na warunkowy (dotyczy linii 181).
• CMENTARZ PÓŁNOCNY BRAMA PÓŁNOCNA 01 i 02 - zmiana charakteru przystanku ze stałego na warunkowy (dotyczy linii 181).
• DANKOWICKA 01 i 02 - zmiana charakteru przystanku ze stałego na warunkowy (dotyczy linii 181).
• ANNY JAGIELLONKI 01 i 02 - zmiana charakteru przystanku ze stałego na warunkowy (dotyczy linii 181).
2009.04.23. 159 linia autobusowa zwykła stała KOŁO – Obozowa – Ciołka (powrót: Ciołka – Newelska – księcia Janusza – KOŁO.) – Górczewska – Olbrachta – Redutowa – Wolska – Kasprzaka (powrót: Kasprzaka – Ordona – Wolska) – Towarowa – plac Zawiszy – Raszyńska – Koszykowa – Piękna – Myśliwiecka – Łazienkowska – Czerniakowska – Gołkowska – św. Bonifacego – Powsińska – Augustówka – EC SIEKIERKI.

(Stara trasa: KOŁO – ... – Gołkowska – Statkowskiego – Augustówka – EC SIEKIERKI.)
Wprowadzenie tras objazdowych w związku z przebudową magistrali sieci cieplnej na ul. Gołkowskiej.
162 linia autobusowa zwykła stała EC SIEKIERKI – Augustówka – Powsińska – Czerniakowska – Szwoleżerów – Myśliwiecka – Rozbrat – Kruczkowskiego – Tamka – most Świętokrzyski (powrót: most Świętokrzyski – Zajęcza – Topiel – Kruczkowskiego) – Zamoście – Sokola – Zamoyskiego – Jagiellońska – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Targowa – Kłopotowskiego – Jagiellońska) – Radzymińska – Gorzykowska – Myszkowska – Handlowa – Pratulińska – Trocka – TARGÓWEK.

(Dodatkowe kursy w godzinach porannego szczytu jednokierunkowo: TARGÓWEK – ... – Czerniakowska – CHEŁMSKA.)

(Stara trasa: EC SIEKIERKI – Augustówka – Statkowskiego – Gołkowska – Czerniakowska – ... – TARGÓWEK.)
187 linia autobusowa zwykła stała PKP URSUS NIEDŹWIADEK – Keniga – Orląt Lwowskich (powrót: Orląt Lwowskich – Wojciechowskiego – PKP URSUS NIEDŹWIADEK.) – Warszawska – Jagiełły – Lalki – Cierlicka – Kościuszki – Bohaterów Warszawy – Sławka – Dzieci Warszawy – Ryżowa – Kleszczowa – Łopuszańska – Aleje Jerozolimskie – Grzymały-Sokołowskiego – Kopińska – Wawelska – aleja Armii Ludowej – Czerniakowska – Gołkowska – św. Bonifacego – STEGNY.

(Stara trasa: PKP URSUS NIEDŹWIADEK – ... – Czerniakowska – Powsińska – św. Bonifacego – STEGNY.)
ZMIANY PRZYSTANKOWE • JEZIORKO CZERNIAKOWSKIE 01 i 02 - zawieszenie funkcjonowania przystanków (dotyczy linii 159 i 162).
• SYPNIEWSKA 01 i 02 - zawieszenie funkcjonowania przystanków (dotyczy linii 159 i 162).
• STATKOWSKIEGO 04 - zawieszenie funkcjonowania przystanku (dotyczy linii 159 i 162).
• JEZIORKO CZERNIAKOWSKIE 51 - uruchomienie przystanku zlokalizowanego na ul. św. Bonifacego po skręcie z ul. Gołkowskiej w kierunku ul. Powsińskiej (dotyczy linii 159 i 187).
• JEZIORKO CZERNIAKOWSKIE 52 - uruchomienie przystanku zlokalizowanego na ul. św. Bonifacego przed skrętem w ul. Gołkowską (dotyczy linii 159 i 187).
• GORASZEWSKA 52 - uruchomienie przystanku zlokalizowanego na ul. Św. Bonifacego za ul. Powsińską w kierunku ul. Gołkowskiej (dotyczy linii 159 i 187).
2009.04.27. MINI-BUS
ŚRÓDBORÓW
linia autobusowa prywatna (pospieszna stała) METRO CENTRUM – Marszałkowska – Aleja Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska – METRO CENTRUM.) – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grochowska – Płowiecka – Widoczna – Szpotańskiego – Patriotów – Józefów: Piłsudskiego – Otwock: Kołłątaja – Świderska – Orla – Powstańców Warszawy – Andriollego – Hoża – Karczewska – Matejki – Andriollego – Pułaskiego – Poniatowskiego – Narutowicza – Tatrzańska – Reymonta – Żeromskiego – Samorządowa – Czaplickiego – Warszawska – OTWOCK STYLOWA. Uruchomienie przez firmę "Mini-Bus" linii łączącej Otwock z Warszawą.
2009.04.30. N44 linia autobusowa nocna zwykła stała DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – łącznik podziemny Złotych Tarasów – DWORZEC CENTRALNY.) – Nowy Świat – Krakowskie Przedmieście – Miodowa – Bonifraterska – Konwiktorska – Zakroczymska – Jeziorańskiego – Krajewskiego – Zajączka – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – plac Wilsona – Słowackiego – Żeromskiego – Przybyszewskiego – Kasprowicza (powrót: Kasprowicza – Oczapowskiego – aleja Reymonta – Żeromskiego) – Przy Agorze – Marymoncka – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – ZAJEZDNIA ŻOLIBORZ.

(W noce z piątku na sobotę, z soboty na niedzielę i z niedzieli na poniedziałek: DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – łącznik podziemny Złotych Tarasów – DWORZEC CENTRALNY.) – Marszałkowska – Królewska – plac Piłsudskiego – Focha – Moliera – Senatorska (powrót: Senatorska – plac Teatralny – Wierzbowa – plac Piłsudskiego) – Miodowa – Bonifraterska – ...)
Sezonowe zamknięcie ciągu ulic: Krakowskie Przedmieście - Nowy Świat (na odcinku od ul. Miodowej do ronda de Gaulle'a) w dni świąteczne.
2009.05.01. 100 linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna
(kursuje w soboty i niedziele)
PLAC ZAMKOWY – Podwale – Kilińskiego – Miodowa – Senatorska – plac Teatralny – Wierzbowa – plac Piłsudskiego – Królewska – plac Małachowskiego – Kredytowa – Jasna – Zgoda – Bracka – Krucza – Aleje Jerozolimskie – Bracka – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – Bagatela – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – Koszykowa – plac Zawiszy – Towarowa – Prosta – Przyokopowa – Grzybowska – plac Grzybowski – Twarda – Emilii Plater – Emilii Plater (zawrotka) – Emilii Plater – Świętokrzyska – Kopernika – Tamka – most Świętokrzyski – Zamoście – Sokola – Zamoyskiego – Sprzeczna – Marcinkowskiego – Targowa – Kijowska – Markowska – Ząbkowska – Targowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Wybrzeże Gdańskie – Sanguszki – Konwiktorska – Muranowska – Stawki – Okopowa – Anielewicza – Andersa – plac Bankowy – Senatorska – PLAC ZAMKOWY.

(Stara trasa: PLAC ZAMKOWY – Podwale – Kilińskiego – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – ... – PLAC ZAMKOWY.)
Sezonowe zamknięcie ciągu ulic: Krakowskie Przedmieście - Nowy Świat (na odcinku od ul. Miodowej do ronda de Gaulle'a) w dni świąteczne.
111 linia autobusowa zwykła stała ESPERANTO – Anielewicza – Andersa (powrót: Andersa – Nowolipki – Zamenhofa – Anielewicza) – plac Bankowy – Senatorska – Wierzbowa – plac Piłsudskiego (powrót: plac Piłsudskiego – Focha – Moliera – plac Teatralny – Senatorska) – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Saska – Zwycięzców – Międzynarodowa – Brazylijska – Saska – Egipska – Bora-Komorowskiego – Abrahama – Umińskiego – GOCŁAW.

(W dni świąteczne: ... – plac Piłsudskiego – Królewska – plac Małachowskiego – Kredytowa – Jasna – Zgoda – Bracka (powrót: Bracka – Szpitalna – plac Powstańców Warszawy – Mazowiecka – plac Małachowskiego) – Krucza – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – ...)
116 linia autobusowa zwykła stała CHOMICZÓWKA – Conrada – Wólczyńska – Żeromskiego – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Zajączka – Krajewskiego – Jeziorańskiego – Zakroczymska – Konwiktorska – Bonifraterska – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – Belwederska – Sobieskiego – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – WILANÓW.

(W dni świąteczne: ... – Miodowa – Senatorska – plac Teatralny – Wierzbowa – plac Piłsudskiego (powrót: plac Piłsudskiego – Focha – Moliera – Senatorska) – Królewska – plac Małachowskiego – Kredytowa – Jasna – Zgoda – Bracka (powrót: Bracka – Szpitalna – plac Powstańców Warszawy – Mazowiecka – plac Małachowskiego) – Krucza – Aleje Jerozolimskie – Bracka – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie) – ...)
160 linia autobusowa zwykła stała DWORZEC CENTRALNY (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE) – Emilii Plater – Twarda – plac Grzybowski – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Świętokrzyska – Kopernika – Tamka – most Świętokrzyski (powrót: most Świętokrzyski – Zajęcza – Dobra – Tamka) – Zamoście – Sokola – Jagiellońska – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Targowa – Kłopotowskiego – Jagiellońska) – Radzymińska – Gorzykowska – Myszkowska – Barkocińska – Ossowskiego – Handlowa – Pratulińska – Trocka – TARGÓWEK.

(W dni świąteczne: ... – Królewska – plac Małachowskiego – Kredytowa – Jasna – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – Marszałkowska – Królewska) – Kopernika – ...)
175 linia autobusowa zwykła stała PLAC PIŁSUDSKIEGO – Focha – Trębacka – Moliera – Senatorska – Miodowa – Krakowskie Przedmieście (powrót: Krakowskie Przedmieście – Królewska – PLAC PIŁSUDSKIEGO.) – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Raszyńska – Żwirki i Wigury (powrót: Żwirki i Wigury – Krzyckiego – Raszyńska) – LOTNISKO CHOPINA.

(W dni świąteczne: PLAC PIŁSUDSKIEGO – Focha – Trębacka – Moliera – plac Teatralny – Wierzbowa – plac Piłsudskiego – Królewska (powrót: Królewska – PLAC PIŁSUDSKIEGO.) – plac Małachowskiego – Kredytowa – Jasna – Zgoda – Bracka – Krucza – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – Świętokrzyska – Mazowiecka – plac Małachowskiego) – ...)
178 linia autobusowa zwykła stała PKP URSUS – Sosnkowskiego – Kościuszki – Spisaka (powrót: Spisaka – PKP URSUS.) – Aleje Jerozolimskie – Starodęby – Składkowskiego – Prystora – Ryżowa – Chrobrego – Popularna – Aleje Jerozolimskie – aleja Prymasa Tysiąclecia – Kasprzaka – Prosta – Świętokrzyska – Nowy Świat – Krakowskie Przedmieście – Miodowa – Bonifraterska – Międzyparkowa – Słomińskiego – Szymanowska – Zakroczymska – Konwiktorska – KONWIKTORSKA (powrót: KONWIKTORSKA – Konwiktorska – Bonifraterska).

(W dni świąteczne: ... – Świętokrzyska – Mazowiecka – plac Małachowskiego (powrót: plac Małachowskiego – Kredytowa – Jasna – Świętokrzyska) – Królewska – plac Piłsudskiego – Focha – Moliera – Senatorska (powrót: Senatorska – plac Teatralny – Wierzbowa – plac Piłsudskiego) – Miodowa – ...)
180 linia autobusowa zwykła stała POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY) – Powązkowska (powrót: Powązkowska – rondo Ofiar Zbrodni Katyńskiej – Powązkowska – POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY).) – Okopowa – Anielewicza – Świętojerska – Bonifraterska – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – Belwederska – Gagarina – Czerniakowska – Powsińska – Wiertnicza – WILANÓW.

(W dni świąteczne: ... – Miodowa – Senatorska – plac Teatralny – Wierzbowa – plac Piłsudskiego (powrót: plac Piłsudskiego – Focha – Moliera – Senatorska) – Królewska – plac Małachowskiego – Kredytowa – Jasna – Zgoda – Bracka (powrót: Bracka – Szpitalna – plac Powstańców Warszawy – Mazowiecka – plac Małachowskiego) – Krucza – Aleje Jerozolimskie – Bracka – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie) – ...)
195 linia autobusowa zwykła stała PLAC PIŁSUDSKIEGO – Focha – Trębacka – Moliera – Senatorska – Miodowa – Krakowskie Przedmieście (powrót: Krakowskie Przedmieście – Królewska – PLAC PIŁSUDSKIEGO.) – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – Belwederska – Sobieskiego – aleja Sikorskiego – Dolina Służewiecka – aleja Rodowicza – Bartoka – Surowieckiego – Romera – Herbsta – aleja KEN – Ciszewskiego – Roentgena – Płaskowickiej – NATOLIN PÓŁNOCNY.

(W dni świąteczne: PLAC PIŁSUDSKIEGO – Focha – Trębacka – Moliera – plac Teatralny – Wierzbowa – plac Piłsudskiego – Królewska (powrót: Królewska – PLAC PIŁSUDSKIEGO.) – plac Małachowskiego – Kredytowa – Jasna – Zgoda – Bracka (powrót: Bracka – Szpitalna – plac Powstańców Warszawy – Mazowiecka – plac Małachowskiego) – Krucza – Aleje Jerozolimskie – Bracka – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie) – ...)
222 linia autobusowa zwykła stała KONWIKTORSKA – Bonifraterska (powrót: Bonifraterska – Międzyparkowa – Słomińskiego – Szymanowska – Zakroczymska – Konwiktorska – KONWIKTORSKA.) – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – aleja Szucha – plac Unii Lubelskiej – Boya – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej) – Malczewskiego – Joliot-Curie – Woronicza – Spartańska – SPARTAŃSKA.

(W dni świąteczne: ... – Miodowa – Senatorska – plac Teatralny – Wierzbowa – plac Piłsudskiego (powrót: plac Piłsudskiego – Focha – Moliera – Senatorska) – Królewska – plac Małachowskiego – Kredytowa – Jasna – Zgoda – Bracka (powrót: Bracka – Szpitalna – plac Powstańców Warszawy – Mazowiecka – plac Małachowskiego) – Krucza – Aleje Jerozolimskie – Bracka – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie) – ...)
503 linia autobusowa przyspieszona stała NOWODWORY – Światowida – Myśliborska – Obrazkowa – Modlińska – Jagiellońska – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – Zakroczymska – Konwiktorska – Bonifraterska (powrót: Bonifraterska – Międzyparkowa – Słomińskiego) – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – Belwederska – Sobieskiego – aleja Sikorskiego – Dolina Służewiecka – aleja Rodowicza – Rosoła – Gandhi – Dereniowa – Płaskowickiej – NATOLIN PÓŁNOCNY.
Przystanki: NOWODWORY, NOWODWORY, STEFANIKA, MEHOFFERA, TARCHOMIN, MYŚLIBORSKA, PORAJÓW, KONWALIOWA, ŻERAŃ FSO, RONDO STARZYŃSKIEGO, MURANOWSKA, PL. KRASIŃSKICH, PL. ZAMKOWY, UNIWERSYTET, FOKSAL, PL. TRZECH KRZYŻY, PL. NA ROZDROŻU, DOLNA, NOWOURSYNOWSKA, URSYNÓW PŁN, STRZELECKIEGO, TELIGI, POLINEZYJSKA, METRO IMIELIN, MIKLASZEWSKIEGO, WARCHAŁOWSKIEGO, STRYJEŃSKICH, BRACI WAGÓW, NATOLIN PŁN. (→NOWODWORY) (NŻ), NATOLIN PŁN.

(W dni świąteczne: ... – Miodowa – Senatorska – plac Teatralny – Wierzbowa – plac Piłsudskiego (powrót: plac Piłsudskiego – Focha – Moliera – Senatorska) – Królewska – plac Małachowskiego – Kredytowa – Jasna – Zgoda – Bracka (powrót: Bracka – Szpitalna – plac Powstańców Warszawy – Mazowiecka – plac Małachowskiego) – Krucza – Aleje Jerozolimskie – Bracka – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie) – ...
Przystanki: ..., PL. KRASIŃSKICH, KAPITULNA (→NATOLIN PŁN.), PL. TEATRALNY (→NOWODWORY), PL. MAŁACHOWSKIEGO, CHMIELNA, DH SMYK, PL. TRZECH KRZYŻY, ...)
130 linia autobusowa zwykła stała CH REDUTA – Opaczewska – Mszczonowska – Aleje Jerozolimskie – Niemcewicza – Grójecka – plac Zawiszy (powrót: plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Opaczewska – CH REDUTA.) – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Rakowiecka – Puławska – Dolna – Sobieskiego – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – WILANÓW.

(W dni świąteczne w godz. 9-19: ... – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – Drewny – Przekorna – Opieńki – POWSIN PARK KULTURY.)
Sezonowe wydłużenie trasy w dni świąteczne.
A linia autobusowa zwykła okresowa (kursuje w dni powszednie) (komunikacja gminy Ożarów Mazowiecki) OŻARÓW MAZOWIECKI (STAROSTWO) – Poznańska – Konopnickiej – Kolejowa – 3 Maja – Poznańska – Ołtarzew: Poznańska – Koprki: Poznańska – Michałówek: Poznańska – Płochocin: Poznańska – Święcice: Poznańska – Warszawska – Płochocin: Fabryczna – Józefów: Fabryczna – Rokicka – Rokitno: Rokicka – Błonie: Nowakowskiego – Piłsudskiego – Okrzei – Jana Pawła II – Wyszyńskiego – Grodziska – Kolejowa – Dworzec PKP – Kolejowa – Grodziska – Wyszyńskiego – Traugutta – Targowa – Graniczna – Passowska – Modlińska – BiałutyLeszno: Błońska – LESZNO (URZĄD GMINY).

(Niektóre kursy: ... – Leszno: Błońska – Sochaczewska – Grądy: Chopina – Wilków: Chopina – Wilkowa Wieś: Chopina – Wiejca: Chopina – Kampinos: Chopina – KAMPINOS.)
Uruchomienie przez Urząd Miasta i Gminy Ożarów Mazowiecki trzech linii autobusowych łączących Ożarów Mazowiecki m. in. z Warszawą, Błoniem, Zaborowem, Lesznem i Kampinosem. W przypadku linii A, B i C oznaczało to przejęcie tras istniejących linii prywatnych. Oznaczenie literowe linii stosowano wyłącznie w dokumentacji przetargowej.
B linia autobusowa zwykła okresowa (kursuje w dni powszednie) (komunikacja gminy Ożarów Mazowiecki) OŻARÓW MAZOWIECKI PKP – Kolejowa – Konopnickiej – Poznańska – Poniatowskiego – Kaputy: Poniatowskiego – Sochaczewska – Umiastów: Sochaczewska – Umiastowska – Nowowiejska – Pogroszew: Nowowiejska – Pogroszew Kolonia: Nowowiejska – Pilaszków: Nowowiejska – Zaborowska – Myszczyn: Zaborowska – Kujawskiego – Feliksów: Kujawskiego – Zaborów: Kujawskiego – Stołeczna – ZABORÓW (KOŚCIÓŁ).
C linia autobusowa zwykła okresowa (kursuje w dni powszednie) (komunikacja gminy Ożarów Mazowiecki) CIEPŁOWNIA WOLA – Połczyńska – Szeligowska – Szeligi: Szeligowska – Macierzysz: Sochaczewska – Wieruchów: Sochaczewska – Świerkowa – Piotrkówek Duży (zawrotka) – Wieruchów: Świerkowa – Sochaczewska – Strzykuły: Sochaczewska – Strzykulska – Piotrkówek Mały: Strzykulska – Ożarów Mazowiecki: Strzykulska – Poznańska – Konopnickiej – Kolejowa – OŻARÓW MAZOWIECKI PKP.
ZMIANY PRZYSTANKOWE • CHMIELNA 01 i 02 - uruchomienie przystanków stałych (dotyczy linii 100, 111, 116, 175, 180, 195, 222 i 503).
• PL. POWSTAŃCÓW WARSZAWY 02 - uruchomienie przystanku stałego (dotyczy linii 111, 116, 180, 195 i 222).
• JASNA 01 - uruchomienie przystanku stałego (dotyczy linii 100, 111, 116, 175, 180, 195 i 222).
• PL. MAŁACHOWSKIEGO 01 i 02 - uruchomienie przystanków stałych (dotyczy linii 100, 111, 116, 175, 178, 180, 195, 222 i 503).
• PL. TEATRALNY 04 - uruchomienie przystanku stałego (dotyczy linii 116, 178, 180, 222 i 503).
• PL. PIŁSUDSKIEGO 01 - uruchomienie przystanku stałego (dotyczy linii 100, 111, 116, 175, 178, 180, 195 i 222).
• BIBLIOTEKA NARODOWA 01 i 02 - zmiana charakteru przystanków ze stałych na warunkowe (dotyczy linii 130 i 167).
• SPISKA 02 - zmiana charakteru przystanku ze stałego na warunkowy (dotyczy linii 130).
• BIAŁOBRZESKA 01 i 02 - zmiana charakteru przystanków ze stałych na warunkowe (dotyczy linii 130).
• OŚRODEK INFORMATYKI PKP 01 i 02 - zmiana charakteru przystanków ze stałych na warunkowe (dotyczy linii 130).
• NA BATERYJCE 01 - zmiana charakteru przystanku ze stałego na warunkowy (dotyczy linii 130).
• AL. BOHATERÓW WRZEŚNIA 01 - zmiana charakteru przystanku ze stałego na warunkowy (dotyczy linii 130).
• RONDO ZESŁAŃCÓW SYBERYJSKICH 05 - zmiana charakteru przystanku ze stałego na warunkowy (dotyczy linii 130).
• HANDLOWA 03 - zmiana charakteru przystanku ze stałego na warunkowy (dotyczy linii 140).
• AL. WIELKOPOLSKI 01 i 02 - zmiana charakteru przystanków ze stałych na warunkowe (dotyczy linii 167).
2009.05.02. 300 linia autobusowa zwykła okresowa (kursuje w soboty i niedziele w godz. 12-19) METRO WILANOWSKA – Puławska – aleja Wyścigowa (powrót: aleja Wyścigowa – Puławska – Romera (zawrotka) – Puławska) – teren Wyścigów Konnych – TOR SŁUŻEWIEC. Uruchomienie linii w celu umożliwienia pasażerom dojazdu w rejon Torów Wyścigów Konnych.
2009.05.08.
godz. 22.00.

2009.05.10.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Remont jezdni ulicy Korkowej (na odcinku od ul. Weselnej do ul. Kościuszkowców).


115. DWORZEC WSCHODNI (LUBELSKA) – ... – Okularowa – Korkowa – Łysakowska – Kaczeńca – Wydawnicza – Sejmikowa – Czecha (powrót: Czecha – Powszechna – Skrzyneckiego – Kaczeńca) – Kajki – ... – ALEKSANDRÓW.

173. WIATRACZNA – ... – Płowiecka – Marsa – Ilskiego – aleja Komandosów – Grzybowa – Szosowa – Wspólna – ... – STARA MIŁOSNA.


196. REMBERTÓW-KOLONIA – ... – aleja Komandosów – Grzybowa – Szosowa – Wspólna – Brata Alberta (zawrotka) – Wspólna – JAGIELLOŃSKA (powrót: JAGIELLOŃSKA – Wspólna – Płatnerska – Instruktorska – Grzybowa).


520. KOŁO – ... – Okularowa – Korkowa – ŁYSAKOWSKA


N21. DWORZEC CENTRALNY – ... – Płowiecka – Marsa – Ilskiego – aleja Komandosów – Grzybowa – Szosowa – Wspólna – ... – STARA MIŁOSNA.


N25. DWORZEC CENTRALNY – ... – Okularowa – Korkowa – Łysakowska – Kaczeńca – Wydawnicza – Sejmikowa – Czecha (powrót: Czecha – Powszechna – Skrzyneckiego – Kaczeńca) – Kajki – ... – ALEKSANDRÓW.

N71. DWORZEC CENTRALNY – ... – Płowiecka – Marsa – Ilskiego – aleja Komandosów – Grzybowa – Szosowa – Wspólna – ... – WOLA GRZYBOWSKA.


Z-4. MARYSIN (kraniec na ul. Kościuszkowców) – Kościuszkowców – Czecha – Powszechna – Skrzyneckiego (powrót: Skrzyneckiego – potockich – Bychowska – Kościuszkowców – MARYSIN (kraniec na ul. Kościuszkowców).) – Kaczeńca – Łysakowska – ŁYSAKOWSKA.
2009.05.09. 116 linia autobusowa zwykła stała CHOMICZÓWKA – Conrada – Wólczyńska – Żeromskiego – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Dawidowskiego – Słomińskiego – Międzyparkowa – Bonifraterska (powrót: Bonifraterska – Muranowska – Andersa) – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – Belwederska – Sobieskiego – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – WILANÓW.

(W dni świąteczne: ... – Miodowa – Senatorska – plac Teatralny – Wierzbowa – plac Piłsudskiego (powrót: plac Piłsudskiego – Focha – Moliera – Senatorska) – Królewska – plac Małachowskiego – Kredytowa – Jasna – Zgoda – Bracka (powrót: Bracka – Szpitalna – plac Powstańców Warszawy – Mazowiecka – plac Małachowskiego) – Krucza – Aleje Jerozolimskie – Bracka – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie) – ...)

(Stara trasa: CHOMICZÓWKA – ... – plac Inwalidów – Mickiewicza – Zajączka – Krajewskiego – Jeziorańskiego – Zakroczymska – Konwiktorska – Bonifraterska – Miodowa – ... – WILANÓW.)
Przywrócenie podstawowych tras w rejonie Dworca Gdańskiego w związku z dopuszczeniem ruchu autobusowego po tymczasowych wiaduktach na ciągu ulic Mickiewicza - Andersa.
157 linia autobusowa zwykła stała GWIAŹDZISTA – Gwiaździsta – Podleśna – Klaudyny – Mickiewicza – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Stawki – Smocza – Nowolipie – Żelazna – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Raszyńska – Żwirki i Wigury (powrót: Żwirki i Wigury – Krzyckiego – Raszyńska) – Pruszkowska – Pawińskiego (powrót: Pawińskiego – Korotyńskiego – Mołdawska – Racławicka – Żwirki i Wigury) – Dickensa – Szczęśliwicka – Bitwy Warszawskiej 1920 roku – Aleje Jerozolimskie – Opaczewska – CH REDUTA (powrót: CH REDUTA – Opaczewska – Mszczonowska – Aleje Jerozolimskie).

(Stara trasa: GWIAŹDZISTA – ... – plac Inwalidów – Mickiewicza – Zajączka – Krajewskiego – Jeziorańskiego – Zakroczymska – Konwiktorska – Muranowska – Stawki – Smocza – ... – CH REDUTA.)
N44 linia autobusowa nocna zwykła stała DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – łącznik podziemny Złotych Tarasów – DWORZEC CENTRALNY.) – Nowy Świat – Krakowskie Przedmieście – Miodowa – Bonifraterska – Muranowska – Andersa (powrót: Andersa – Dawidowskiego – Słomińskiego – Międzyparkowa – Bonifraterska) – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – plac Wilsona – Słowackiego – Żeromskiego – Przybyszewskiego – Kasprowicza (powrót: Kasprowicza – Oczapowskiego – aleja Reymonta – Żeromskiego) – Przy Agorze – Marymoncka – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – ZAJEZDNIA ŻOLIBORZ.

(W noce z piątku na sobotę, z soboty na niedzielę i z niedzieli na poniedziałek: DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – łącznik podziemny Złotych Tarasów – DWORZEC CENTRALNY.) – Marszałkowska – Królewska – plac Piłsudskiego – Focha – Moliera – Senatorska (powrót: Senatorska – plac Teatralny – Wierzbowa – plac Piłsudskiego) – Miodowa – Bonifraterska – ...)

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY – ... – Miodowa – Bonifraterska – Konwiktorska – Zakroczymska – Jeziorańskiego – Krajewskiego – Zajączka – Mickiewicza – plac Inwalidów – ... – ZAJEZDNIA ŻOLIBORZ.)
N11 linia autobusowa nocna zwykła stała DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater (powrót: Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – aleja Jana Pawła II – DWORZEC CENTRALNY.) – Świętokrzyska – Kopernika – Tamka – most Świętokrzyski – Wybrzeże Szczecińskie – Okrzei – Sierakowskiego – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – Świętokrzyska) – Targowa – Ząbkowska – Radzymińska – Naczelnikowska – księcia Ziemowita – Rozwadowskiego – Radzymińska – Jórskiego – Samarytanka – Gilarska – św. Wincentego – Kondratowicza – Malborska – Głębocka – Toruńska – Ostródzka – Berensona – SKARBKA Z GÓR (powrót: SKARBKA Z GÓR – Berensona – Głębocka).

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater (powrót: Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – aleja Jana Pawła II – DWORZEC CENTRALNY.) – Świętokrzyska – Marszałkowska – plac Bankowy – aleja Solidarności – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – most Śląsko-Dąbrowski (powrót: most Śląsko-Dąbrowski – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – aleja Solidarności) – aleja Solidarności – Targowa – ... – SKARBKA Z GÓR.)
Rozpoczęcie III etapu przebudowy trasy tramwajowej wzdłuż Trasy W-Z (zamknięcie ruchu tramwajowego w al. Solidarności na odcinku od al. Jana Pawła II do pl. Bankowego oraz na ul. Andersa i ul. Marszałkowskiej na odcinku od ul. Stawki do pl. Zbawiciela i związany z tym brak możliwości skrętu z pl. Bankowego w al. Solidarności). Wprowadzenie tras objazdowych.
N21 linia autobusowa nocna zwykła stała DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II (powrót: aleja Jana Pawła II – łącznik podziemny Złotych Tarasów – DWORZEC CENTRALNY.) – aleja Solidarności – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – most Śląsko-Dąbrowski (powrót: most Śląsko-Dąbrowski – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – aleja Solidarności) – aleja Solidarności – Targowa – Zamoyskiego – Grochowska – Podskarbińska – Dwernickiego – Szaserów – Chłopickiego – Grochowska – Płowiecka – Marsa – Okularowa – Stepowa – Korkowa – Wspólna (powrót: Wspólna – Szosowa – Grzybowa – aleja Komandosów – Ilskiego – Marsa) – Niemcewicza – 1 Praskiego Pułku – Jana Pawła II (odcinek zachodni, odcinek południowy, odcinek wschodni) – STARA MIŁOSNA (powrót: STARA MIŁOSNA – Jana Pawła II (odcinek wschodni) – Trakt Brzeski – 1 Praskiego Pułku).

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Aleje Jerozolimskie (zawrotka) – aleja Jana Pawła II – DWORZEC CENTRALNY.) – Marszałkowska – plac Bankowy – aleja Solidarności – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – most Śląsko-Dąbrowski (powrót: most Śląsko-Dąbrowski – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – aleja Solidarności) – aleja Solidarności – Targowa – Zamoyskiego – ... – STARA MIŁOSNA.)
N61 linia autobusowa nocna strefowa zwykła stała DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater (powrót: Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – aleja Jana Pawła II – DWORZEC CENTRALNY.) – Świętokrzyska – Kopernika – Tamka – most Świętokrzyski – Wybrzeże Szczecińskie – Okrzei – Sierakowskiego – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – Świętokrzyska) – Targowa – Ząbkowska – Radzymińska – Naczelnikowska – księcia Ziemowita – Rozwadowskiego – Radzymińska – Ząbki: Radzymińska – Marki: aleja Piłsudskiego – MARKI STRUGA.

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater (powrót: Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – aleja Jana Pawła II – DWORZEC CENTRALNY.) – Świętokrzyska – Marszałkowska – plac Bankowy – aleja Solidarności – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – most Śląsko-Dąbrowski (powrót: most Śląsko-Dąbrowski – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – aleja Solidarności) – aleja Solidarności – Targowa – ... – MARKI STRUGA.)
N71 linia autobusowa nocna zwykła stała DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II (powrót: aleja Jana Pawła II – łącznik podziemny Złotych Tarasów – DWORZEC CENTRALNY.) – aleja Solidarności – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – most Śląsko-Dąbrowski (powrót: most Śląsko-Dąbrowski – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – aleja Solidarności) – aleja Solidarności – Targowa – Kijowska – Dworzec Wschodni – Kijowska – Targowa – Zamoyskiego – Grochowska – Podskarbińska – Dwernickiego – Szaserów – Chłopickiego – Grochowska – Płowiecka – Marsa – Ilskiego – aleja Komandosów – Grzybowa – Szosowa – Wspólna (powrót: Wspólna – Korkowa – Stepowa – Okularowa – Marsa) – Niemcewicza – 1 Praskiego Pułku – Armii Krajowej – Żółkiewskiego – WOLA GRZYBOWSKA.

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Aleje Jerozolimskie (zawrotka) – aleja Jana Pawła II – DWORZEC CENTRALNY.) – Marszałkowska – plac Bankowy – aleja Solidarności – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – most Śląsko-Dąbrowski (powrót: most Śląsko-Dąbrowski – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – aleja Solidarności) – aleja Solidarności – Targowa – Kijowska – ... – WOLA GRZYBOWSKA.)
Z-3 linia autobusowa zastępcza
(zwykła stała)
PLAC WILSONA – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – METRO POLITECHNIKA. Uruchomienie linii autobusowej zastępczej w związku z wyłączeniem ruchu tramwajowego na ciągu ulic: Mickiewicza - Andersa - Marszałkowska (łącznie na odcinku od pl. Wilsona do pl. Zbawiciela).
ZMIANY PRZYSTANKOWE • DW. GDAŃSKI 01, 02 i 09 - przywrócenie funkcjonowania przystanków (dotyczy linii 116, 157, Z-3 i N44).
• MURANOWSKA 04 - przywrócenie funkcjonowania przystanku (dotyczy linii 116 i N44).
• MURANÓW 52 - likwidacja przystanku.
• MURANOWSKA 54 - likwidacja przystanku.
• PARK TRAUGUTTA 56 i 57 - likwidacja przystanków.
• KRAJEWSKIEGO 51 i 52 - likwidacja przystanków.
PRZEBUDOWA TRASY TRAMWAJOWEJ NA TRASIE W-Z (ETAP IIIa):
• przywrócenie ruchu tramwajowego w al. Solidarności i na ul. Wolskiej na odcinku od ul. Okopowej do ul. Skierniewickiej;
• zamknięcie ruchu tramwajowego w al. Solidarności na odcinku od al. Jana Pawła II do pl. Bankowego;
• zamknięcie ruchu tramwajowego na ul. Andersa i ul. Marszałkowskiej na odcinku od ul. Stawki do pl. Zbawiciela;
• zamknięcie dla ruchu kołowego południowej jezdni al. Solidarności na odcinku od pl. Bankowego do ul. Hipotecznej;
• wprowadzenie kontrapasa na jezdni północnej al. Solidarności na odcinku od pl. Bankowego do ul. Hipotecznej (przeznaczonego dla autobusów);
• zamknięcie dla ruchu kołowego lewoskrętu z pl. Bankowego w al. Solidarności.
2009.05.10. 4 linia tramwajowa zwykła stała ZAWIESZENIE KURSOWANIA.

(Stara trasa: ŻERAŃ WSCHODNI – Annopol – Rembielińska – Budowlana – Odrowąża – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – Międzyparkowa – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – WYŚCIGI.)
Zastąpienie w relacji Żerań Wschodni - centrum przez linię 25, na ul. Marszałkowskiej przez linię autobusową zastępczą Z-3 i na odcinku pl. Zbawiciela - Wyścigi przez linię 19 (o podwojonej częstotliwości).
13 linia tramwajowa zwykła stała OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Ratuszowa – Targowa – Kijowska – aleja Tysiąclecia – Kawęczyńska – KAWĘCZYŃSKA BAZYLIKA.

(Stara trasa: CMENTARZ WOLSKI – Wolska – Skierniewicka – Kasprzaka – Prosta – aleja Jana Pawła II – ... – KAWĘCZYŃSKA BAZYLIKA.)
Ponowne wydłużenie trasy do osiedla Górczewska w związku z zawieszeniem kursowania linii 26.
18 linia tramwajowa zwykła stała ZAWIESZENIE KURSOWANIA.

(Stara trasa: ŻERAŃ FSO – Jagiellońska – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – Międzyparkowa – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Woronicza – Wołoska – Marynarska – SŁUŻEWIEC.)
Zastąpienie na odcinku Żerań FSO - ul. Andersa przez linię tramwajową zastępczą 78, na ul. Marszałkowskiej przez linię autobusową zastępczą Z-3 i na odcinku pl. Zbawiciela - Służewiec przez linię 14 (o podwojonej częstotliwości).
19 linia tramwajowa zwykła stała NOWE BEMOWO – Powstańców Śląskich – aleja Reymonta – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – WYŚCIGI.

(Stara trasa: PIASKI – Broniewskiego – ... – Puławska – WILANOWSKA.)
Obustronne wydłużenie trasy w związku z zawieszeniem kursowania linii 4, 35 oraz 36.
24 linia tramwajowa zwykła stała CMENTARZ WOLSKI – Wolska – aleja Solidarności – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grochowska – GOCŁAWEK.

(Stara trasa: METRO MARYMONT – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Okopowa – Towarowa – plac Zawiszy – ... – GOCŁAWEK.)
Wycofanie z Żoliborza w związku z przywróceniem kursowania linii 27 i tymczasowe skierowanie do pętli przy Cmentarzu Wolskim.
25 linia tramwajowa zwykła stała BANACHA – Banacha – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – 11 Listopada – Odrowąża – Budowlana – Rembielińska – Annopol – ŻERAŃ WSCHODNI.

(Stara trasa: BANACHA – ... – Rembielińska – Annopol – ANNOPOL.)
Przedłużenie trasy w związku z zawieszeniem kursowania linii 4.
26 linia tramwajowa zwykła stała ZAWIESZENIE KURSOWANIA.

(Stara trasa: OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – Skierniewicka – Kasprzaka – Prosta – Towarowa – aleja Solidarności – METRO RATUSZ ARSENAŁ (tymczasowy kraniec za Muzeum Niepodległości).)
Zastąpienie na odcinku Os. Górczewska - Kino Femina przez linię tramwajową zastępczą 76, na Trasie W-Z przez linie autobusowe zastępcze Z-1 i Z-2 oraz na Pradze przez linię 28 (o podwojonej częstotliwości).
27 linia tramwajowa zwykła stała POTOCKA – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Okopowa – aleja Solidarności – Wolska – CMENTARZ WOLSKI. Przywrócenie kursowania na stałej trasie.
35 linia tramwajowa zwykła stała ZAWIESZENIE KURSOWANIA.

(Stara trasa: OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – Skierniewicka – Kasprzaka – Prosta – Towarowa – aleja Solidarności – METRO RATUSZ ARSENAŁ (tymczasowy kraniec za Muzeum Niepodległości).)
Zastąpienie na Nowym Bemowie i Piaskach przez linię tramwajową 19 (o podwojonej częstotliwości), na ul. Marszałkowskiej przez linię autobusową zastępczą Z-3 i na Ochocie przez linię zastępczą 76.
36 linia tramwajowa zwykła stała ZAWIESZENIE KURSOWANIA.

(Stara trasa: METRO MŁOCINY – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Stawki – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – WYŚCIGI.)
Zastąpienie na odcinku Metro Młociny - ul. Andersa przez linię tramwajową zastępczą 78, na ul. Marszałkowskiej przez linię autobusową zastępczą Z-3 i na ul. Puławskiej przez linię 19 (o podwojonej częstotliwości).
76 linia tramwajowa zastępcza
(zwykła stała)
OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – Krzywickiego – Filtrowa – plac Narutowicza – Grójecka – aleja Krakowska – OKĘCIE. Uruchomienie linii tramwajowej zastępującej linie: 26 na odcinku Os. Górczewska - Kino Femina oraz linię 35 na odcinku ul. Nowowiejska - Okęcie.
78 linia tramwajowa zastępcza
(zwykła stała)
METRO MŁOCINY – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Stawki – Andersa – Międzyparkowa – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – ŻERAŃ FSO. Uruchomienie linii tramwajowej zastępującej linie: 36 na odcinku Metro Młociny - ul. Andersa oraz linię 18 na odcinku Żerań FSO - ul. Andersa.
171 linia autobusowa zwykła stała NOWE BEMOWO – Powstańców Śląskich – Wrocławska – Radiowa – Powstańców Śląskich – Górczewska – Leszno – Okopowa – aleja Solidarności – plac Bankowy (powrót: plac Bankowy – Andersa – Nowolipki – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – Leszno) – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Bracka – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie) – Książęca – Rozbrat – Górnośląska – Czerniakowska – TORWAR (powrót: TORWAR – Łazienkowska – Rozbrat).

(Stara trasa: NOWE BEMOWO – ... – Górczewska – Leszno – Okopowa – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Leszno) – plac Bankowy – Marszałkowska – ... – TORWAR.)
Wprowadzenie trasy objazdowej w związku z zablokowaniem lewoskrętu z pl. Bankowego w al. Solidarności.
390 linia autobusowa zwykła stała OKOPOWA (kraniec na ul. Wolskiej) – Okopowa – Wolska – Karolkowa – aleja Solidarności – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – most Śląsko-Dąbrowski (powrót: most Śląsko-Dąbrowski – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – aleja Solidarności – OKOPOWA (kraniec na ul. Wolskiej).) – aleja Solidarności – Radzymińska – Ząbki: Radzymińska – Marki: Piłsudskiego – CH MARKI.

(Stara trasa: OKOPOWA – Okopowa – Wolska – Karolkowa – aleja Solidarności – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – most Śląsko-Dąbrowski (powrót: most Śląsko-Dąbrowski – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – aleja Solidarności – OKOPOWA.) – aleja Solidarności – ... – CH MARKI.)
Przeniesienie przystanku krańcowego.
410 linia autobusowa przyspieszona okresowa całodzienna
(kursuje w dni powszednie)
GROTY – Hubala-Dobrzańskiego – Bolimowska (powrót: Bolimowska – Spychowska – Hubala-Dobrzańskiego – GROTY.) – Kocjana – Kaliskiego – Radiowa – Powstańców Śląskich – Górczewska – Leszno – Okopowa – aleja Solidarności – plac Bankowy – Senatorska – Wierzbowa – plac Piłsudskiego – Królewska – ZACHĘTA (powrót: ZACHĘTA – Królewska – Marszałkowska – plac Bankowy – Andersa – Nowolipki – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – Leszno).
Przystanki: GROTY, ZAGŁOBY (NŻ) (→GROTY), HUBALA-DOBRZAŃSKIEGO (NŻ) (→GROTY), ISKRY (NŻ) (→GROTY), PODKOWIŃSKA (→GROTY), ARKADYJSKA (NŻ), KOCJANA-SĄDY, KARTEZJUSZA (NŻ), KOCJANA (NŻ), WAT, ARCHIMEDESA, STARE BEMOWO, RADIOWA-WAT, RADIOWA, DYWIZJONU 303 (NŻ), KAZUBÓW, BEMOWO-RATUSZ, KONARSKIEGO, GÓRALSKA, OLBRACHTA (→ZACHĘTA), CIOŁKA (→GROTY), PARK MOCZYDŁO (→ZACHĘTA), PŁOCKA-SZPITAL, MŁYNARSKA (NŻ), OKOPOWA (→ZACHĘTA), WOLA-RATUSZ, KINO FEMINA, PL. BANKOWY, ZACHĘTA.

(Stara trasa: GROTY – ... – Górczewska – Leszno – Okopowa – aleja Solidarności – Bielańska – BIELAŃSKA (powrót: BIELAŃSKA – Bielańska – Wierzbowa – plac Piłsudskiego – Królewska – Marszałkowska – plac Bankowy – aleja Solidarności – Leszno).
Przystanki: GROTY, ..., KINO FEMINA, METRO RATUSZ, PL. BANKOWY (→GROTY), BIELAŃSKA.)
Wprowadzenie trasy objazdowej w związku z zamknięciem wlotu ul. Bielańskiej oraz zablokowaniem lewoskrętu z pl. Bankowego w al. Solidarności.
505 linia autobusowa przyspieszona stała EMILII PLATER (PKiN) – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska – Domaniewska – Modzelewskiego – aleja Lotników – Puławska – Pileckiego – Ciszewskiego – aleja KEN – Jastrzębowskiego – URSYNÓW PÓŁNOCNY.
Przystanki: EMILII PLATER (PKiN), DWORZEC CENTRALNY, CENTRUM, HOŻA, PL. KONSTYTUCJI, METRO POLITECHNIKA, PL. UNII LUBELSKIEJ, RAKOWIECKA, DWORKOWA, MORSKIE OKO, URSYNOWSKA, MALCZEWSKIEGO, KRÓLIKARNIA, BUKOWIŃSKA, DOMANIEWSKA, MODZELEWSKIEGO, SMOLUCHOWSKIEGO, BEŁDAN, AL. LOTNIKÓW, POLECZKI, HERBSTA (NŻ), CENTRUM ONKOLOGII, URSYNÓW PŁD., METRO STOKŁOSY, URSYNÓW PŁN., URSYNÓW PŁN.
Wprowadzenie dodatkowych przystanków stałych w związku z wyłączeniem ruchu tramwajowego na ul. Marszałkowskiej i zawieszeniem kursujących tą trasą linii tramwajowych.
520 linia autobusowa przyspieszona stała KOŁO – Obozowa – Ciołka – Newelska – księcia Janusza (powrót: księcia Janusza – KOŁO.) – Górczewska – Płocka – Wolska – aleja Solidarności – plac Bankowy (powrót: plac Bankowy – Andersa – Nowolipki – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności) – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – aleja Armii Ludowej – most Łazienkowski – aleja Stanów Zjednoczonych – Ostrobramska – Marsa – Okularowa – Stepowa – Korkowa – MARYSIN.
Przystanki: KOŁO, DALIBORA (→MARYSIN), OLBRACHTA (→MARYSIN), CIOŁKA (→KOŁO), PARK MOCZYDŁO (→MARYSIN), PŁOCKA-SZPITAL, PŁOCKA, DT WOLA, OKOPOWA, WOLA-RATUSZ, KINO FEMINA, METRO RATUSZ (→KOŁO), PL. BANKOWY, KRÓLEWSKA, METRO ŚWIĘTOKRZYSKA, CENTRUM, HOŻA, PL. KONSTYTUCJI, METRO POLITECHNIKA, MARSZAŁKOWSKA, PL. NA ROZDROŻU, ROZBRAT, SASKA, MIĘDZYNARODOWA, PRZYCZÓŁEK GROCHOWSKI, RAWAR, ZAMIENIECKA, CENTRUM OPTYKI, ZAJEZDNIA OSTROBRAMSKA (NŻ), PŁOWIECKA, OKULAROWA, REZEDOWA, ŁYSAKOWSKA, POTOCKICH, MARYSIN (→KOŁO), MARYSIN.

(Stara trasa: KOŁO – ... – Wolska – aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – ... – MARYSIN.
Przystanki: KOŁO, ..., WOLA-RATUSZ, KINO FEMINA, PL. BANKOWY, CENTRUM, ..., MARYSIN.)
Wprowadzenie trasy objazdowej w związku z zablokowaniem lewoskrętu z pl. Bankowego w al. Solidarności. Wprowadzenie dodatkowych przystanków stałych w związku z wyłączeniem ruchu tramwajowego na ul. Marszałkowskiej i zawieszeniem kursujących tą trasą linii tramwajowych.
522 linia autobusowa przyspieszona stała ZNANA – Olbrachta – Stroma – Strąkowa – Boznańskiej – Olbrachta (powrót: Olbrachta – ZNANA.) – Górczewska – Płocka – Wolska – aleja Solidarności – plac Bankowy (powrót: plac Bankowy – Andersa – Nowolipki – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności) – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Goworka – Spacerowa – Gagarina – Czerniakowska – Powsińska – Wiertnicza – WILANÓW.
Przystanki: ZNANA, STRĄKOWA (→WILANÓW), ZNANA (→WILANÓW), ANTKA ROZPYLACZA, REDUTOWA, OLBRACHTA, PARK MOCZYDŁO (→WILANÓW), PŁOCKA-SZPITAL, PŁOCKA, DT WOLA, OKOPOWA, WOLA-RATUSZ, KINO FEMINA, METRO RATUSZ (→ZNANA), PL. BANKOWY, KRÓLEWSKA, METRO ŚWIĘTOKRZYSKA, CENTRUM, HOŻA, PL. KONSTYTUCJI, METRO POLITECHNIKA, PL. UNII LUBELSKIEJ, SPACEROWA, STĘPIŃSKA, IWICKA, SIELCE, CHEŁMSKA, AL. WITOSA, PL. BERNARDYŃSKI (→REDUTOWA), GOŁKOWSKA (→WILANÓW), LIMANOWSKIEGO, GORASZEWSKA, WIERTNICZA (NŻ), ŁOWCZA, KOSIARZY (NŻ), WILANÓW.

(Stara trasa: ZNANA – ... – Wolska – aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – ... – WILANÓW.
Przystanki: ZNANA, ..., WOLA-RATUSZ, KINO FEMINA, PL. BANKOWY, CENTRUM, ..., WILANÓW.)
Wprowadzenie trasy objazdowej w związku z zablokowaniem lewoskrętu z pl. Bankowego w al. Solidarności. Wprowadzenie dodatkowych przystanków stałych w związku z wyłączeniem ruchu tramwajowego na ul. Marszałkowskiej i zawieszeniem kursujących tą trasą linii tramwajowych.
E-2 linia autobusowa ekspresowa okresowa szczytowa
(kursuje w dni powszednie)
NOWE BEMOWO – Powstańców Śląskich – Wrocławska – Radiowa – Powstańców Śląskich – Górczewska – Leszno – Okopowa – aleja Solidarności – plac Bankowy (powrót: plac Bankowy – Andersa – Nowolipki – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – Leszno) – plac Bankowy – Marszałkowska – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – Belwederska – Sobieskiego – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – WILANÓW.
Przystanki: NOWE BEMOWO, NOWE BEMOWO (→WILANÓW), WROCŁAWSKA, WIDAWSKA, ORLICH GNIAZD, RADIOWA, BEMOWO-RATUSZ, JANA OLBRACHTA (→WILANÓW), CIOŁKA (→NOWE BEMOWO), KINO FEMINA, METRO RATUSZ (→NOWE BEMOWO), PL. BANKOWY, UNIWERSYTET, FOKSAL, PL. TRZECH KRZYŻY, PL. NA ROZDROŻU, MANGALIA, CZARNOMORSKA, ŚW. BONIFACEGO, TRUSKAWIECKA, NAŁĘCZOWSKA, INSTYTUT NEUROLOGII, KRÓLOWEJ MARYSIEŃKI, WILANÓW (→NOWE BEMOWO), WILANÓW.

(Stara trasa: NOWE BEMOWO – ... – Górczewska – Leszno – Okopowa – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Leszno) – plac Bankowy – Marszałkowska – ... – WILANÓW.
Przystanki: NOWE BEMOWO, ..., KINO FEMINA, PL. BANKOWY, UNIWERSYTET, ..., WILANÓW.)
Wprowadzenie trasy objazdowej w związku z zablokowaniem lewoskrętu z pl. Bankowego w al. Solidarności.
Z-2 linia autobusowa zastępcza
(zwykła stała)
OKOPOWA (kraniec na ul. Wolskiej) – Wolska – Karolkowa – aleja Solidarności – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – most Śląsko-Dąbrowski (powrót: most Śląsko-Dąbrowski – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – aleja Solidarności – Okopowa – OKOPOWA (kraniec na ul. Wolskiej).) – aleja Solidarności – Targowa – 11 Listopada – Inżynierska – Wileńska – DWORZEC WILEŃSKI (kraniec na ul. Wileńskiej) (powrót: DWORZEC WILEŃSKI (kraniec na ul. Wileńskiej) – Wileńska – Targowa).

(Stara trasa: METRO RATUSZ ARSENAŁ – Andersa – Nowolipki – Zamenhofa – Anielewicza – Andersa – aleja Solidarności – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – most Śląsko-Dąbrowski (powrót: most Śląsko-Dąbrowski – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – aleja Solidarności – Andersa – METRO RATUSZ ARSENAŁ.) – ... – DWORZEC WILEŃSKI (kraniec na ul. Wileńskiej).)
Przedłużenie trasy.
ZMIANY PRZYSTANKOWE • BIELAŃSKA 01 - zawieszenie funkcjonowania przystanku.
• METRO RATUSZ ARSENAŁ 05, 56 i 72 - zawieszenie funkcjonowania przystanków.
• PL. BANKOWY 02 - zawieszenie funkcjonowania przystanku.
• PL. WILSONA 18 - likwidacja przystanku (dotyczy linii 114).
• MURANÓW 01 - wznowienie funkcjonowania przystanku (dotyczy linii Z-3).
• METRO RATUSZ 55 - uruchomienie przystanku stałego zlokalizowanego w al. Solidarności za skrzyżowaniem z ul. Andersa (na peronie przystanku tramwajowego, w kierunku mostu Ślasko-Dąbrowskiego) (dotyczy linii 190, 390, Z-1, Z-2, N21 i N71).
• KINO FEMINA 54 - uruchomienie przystanku stałego zlokalizowanego w al. Solidarności za skrzyżowaniem z al. Jana Pawła II (w kierunku Woli) (dotyczy linii 171, 190, 410, 520, 522, E-2, Z-1 i N42).
• MURANÓW 56 - uruchomienie przystanku stałego zlokalizowanego na tymczasowym wypłytowaniu na torowisku tramwajowym w ul. Andersa przed skrzyżowaniem z ulicami Anielewicza/Świętojerska (dotyczy linii 127 i Z-3).
• MURANOWSKA 51 - uruchomienie przystanku stałego zlokalizowanego na ul. Andersa przed skrzyżowaniem z ul. Stawki i Muranowską (w kierunku pl. Bankowego) (dotyczy linii Z-3).
• MURANOWSKA 58 - uruchomienie przystanku stałego zlokalizowanego na tymczasowym wypłytowaniu w ul. Andersa przed skrzyżowaniem z ul. Stawki i Muranowską (w kierunku Dworca Gdańskiego) (dotyczy linii Z-3).
• METRO POLITECHNIKA 60 - uruchomienie przystanku stałego zlokalizowanego w ul. Waryńskiego przed ul. Nowowiejską (w kierunku pl. Konstytucji) (dotyczy linii Z-3).
• ZACHĘTA 54 - uruchomienie przystanku stałego zlokalizowanego w ul. Królewskiej za przystankiem ZACHĘTA 02 (dotyczy linii 410).
• PL. BANKOWY 02 - zawieszenie funkcjonowania przystanku (dotyczy linii 107, 111, 127 i N41).
2009.05.16. A linia autobusowa specjalna (przyspieszona) PLAC BANKOWY – Marszałkowska – Królewska – plac Grzybowski – Twarda – Emilii Plater – Świętokrzyska – Prosta – Przyokopowa – Grzybowska – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – plac Starynkiewicza – Nowogrodzka – Lindleya – plac Starynkiewicza – Aleje Jerozolimskie – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – PLAC BANKOWY. [Linia jednokierunkowa.]
Przystanki: PL. BANKOWY, PL. GRZYBOWSKI (→PL. BANKOWY), MUZEUM POWSTANIA WARSZAWSKIEGO (→PL. BANKOWY), PL. ZAWISZY (→PL. BANKOWY), PL. STARYNKIEWICZA (→PL. BANKOWY), DW. CENTRALNY (→PL. BANKOWY), KINO FEMINA (→PL. BANKOWY), PL. BANKOWY.
Uruchomienie w ramach organizowanej przez Biuro Promocji i Rozwoju Miasta "Nocy Muzeów" specjalnych linii autobusowych i jednej tramwajowej obsługiwanych m. in. taborem zabytkowym. Impreza odbyła się 16 maja 2009 r. w godz. 19.00 - 3.00.
B linia autobusowa specjalna (przyspieszona) PLAC BANKOWY – Marszałkowska – Królewska – plac Małachowskiego – Kredytowa – Jasna – Zgoda – Bracka – Krucza (powrót: Krucza – Bracka – Szpitalna – plac Powstańców Warszawy – Mazowiecka – plac Małachowskiego – Królewska – plac Piłsudskiego – Moliera – Senatorska – Miodowa – plac Krasińskich – Świętojerska – Andersa – PLAC BANKOWY.) – Piękna – Aleje Ujazdowskie – aleja Szucha – plac Unii Lubelskiej – Boya – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej) – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – WILANÓW.
Przystanki: PL. BANKOWY, PL. KRASIŃSKICH (→ PL. BANKOWY), KAPITULNA (→ PL. BANKOWY), PL. TEATRALNY (→ PL. BANKOWY), PL. PIŁSUDSKIEGO (→ PL. BANKOWY), ZACHĘTA (→ WILANÓW), PL. MAŁACHOWSKIEGO, JASNA (→ WILANÓW), PL. POWSTAŃCÓW WARSZAWY (→ PL. BANKOWY), CHMIELNA, PIĘKNA (→ PL. BANKOWY), PL. NA ROZDROŻU, PL. UNII LUBELSKIEJ, KRÓLIKARNIA, METRO WILANOWSKA (→ PL. BANKOWY), DOMINIKAŃSKA, DOLINA SŁUŻEWIECKA, WILANÓW.
C linia autobusowa specjalna (przyspieszona) PLAC BANKOWY – Marszałkowska – Królewska – plac Małachowskiego – Kredytowa – Jasna – Zgoda – Bracka (powrót: Bracka – Szpitalna – plac Powstańców Warszawy – Mazowiecka – plac Małachowskiego – Królewska – plac Piłsudskiego – Moliera – plac Teatralny – Senatorska – PLAC BANKOWY) – Krucza – Aleje Jerozolimskie – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Wiejska – Prusa – aleja Na Skarpie – MUZEUM ZIEMI.
Przystanki: PL. BANKOWY, PL. TEATRALNY (→PL. BANKOWY), PL. PIŁSUDSKIEGO (→PL. BANKOWY), ZACHĘTA (→MUZEUM ZIEMI), PL. MAŁACHOWSKIEGO, JASNA (→MUZEUM ZIEMI), PL. POWSTANCÓW WARSZAWY (→PL. BANKOWY), CHMIELNA, PL. TRZECH KRZYŻY, MUZEUM ZIEMI.
D linia autobusowa specjalna (przyspieszona) PLAC BANKOWY – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – Ząbkowska – Kawęczyńska – Otwocka – FABRYKA TRZCINY. (powrót: FABRYKA TRZCINY – Otwocka – Łomżyńska – Jadowska – Wołomińska – Otwocka – Radzymińska – Ząbkowska).
Przystanki: PL. BANKOWY, KRÓLEWSKA, CENTRUM, MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA, ZĄBKOWSKA, MARKOWSKA, KORSAKA, FABRYKA TRZCINY.
E linia autobusowa specjalna (przyspieszona) PLAC BANKOWY – Marszałkowska – Królewska – plac Piłsudskiego – Moliera – Senatorska – Miodowa – plac Krasińskich – Świętojerska – Anielewicza – aleja Jana Pawła II – Popiełuszki – Krasińskiego – plac Wilsona – Krasińskiego – CENTRUM OLIMPIJSKIE (powrót: CENTRUM OLIMPIJSKIE – Wybrzeże Gdyńskie – Wybrzeże Gdańskie – Sanguszki – Konwiktorska – Bonifraterska – plac Krasińskich)
Przystanki: PL. BANKOWY, ZACHĘTA, PL. PIŁSUDSKIEGO, PL. TEATRALNY, KAPITULNA, PL. KRASIŃSKICH, NALEWKI (→CENTRUM OLIMPIJSKIE), RONDO "RADOSŁAWA" (→CENTRUM OLIMPIJSKIE), CYTADELA (→PL. BANKOWY), PL. WILSONA (→CENTRUM OLIMPIJSKIE), CZARNIECKIEGO (→CENTRUM OLIMPIJSKIE), CENTRUM OLIMPIJSKIE.
F linia autobusowa specjalna (przyspieszona) PLAC BANKOWY – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – plac Starynkiewicza – Nowogrodzka – Lindleya – plac Starynkiewicza – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – aleja Prymasa Tysiąclecia – Kasprzaka – Karolkowa – Grzybowska – aleja Jana Pawła II – Anielewicza – Świętojerska – plac Krasińskich – Miodowa – Senatorska – plac Teatralny – Senatorska – PLAC BANKOWY. [Linia jednokierunkowa.]
Przystanki: PL. BANKOWY, KRÓLEWSKA (→PL. BANKOWY), CENTRUM (→PL. BANKOWY), DW. CENTRALNY (→PL. BANKOWY), PL. STARYNKIEWICZA (→PL. BANKOWY), PL. ZAWISZY (→PL. BANKOWY), PRĄDZYŃSKIEGO (→PL. BANKOWY), PKP KASPRZAKA (→PL. BANKOWY), MUZEUM POWSTANIA WARSZAWSKIEGO (→PL. BANKOWY), MENNICA (→PL. BANKOWY), HALA MIROWSKA (→PL. BANKOWY), KINO FEMINA (→PL. BANKOWY), ANIELEWICZA (→PL. BANKOWY), NALEWKI (→PL. BANKOWY), PL. KRASIŃSKICH (→PL. BANKOWY), KAPITULNA (→PL. BANKOWY), PL. TEATRALNY (→PL. BANKOWY), PL. BANKOWY.
G linia autobusowa specjalna (przyspieszona) PLAC BANKOWY – Marszałkowska – Królewska – plac Małachowskiego – Kredytowa – Jasna – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – Mazowiecka – plac Małachowskiego – Królewska – plac Piłsudskiego – Moliera – plac Teatralny – Senatorska – PLAC BANKOWY.) – Kopernika – Tamka – most Świętokrzyski (powrót: most Świętokrzyski – Zajęcza – Dobra – Tamka) – Sokola – Jagiellońska – aleja Solidarności – Targowa – 11 Listopada – Inżynierska – Wileńska – Targowa – Ząbkowska – Kawęczyńska – Otwocka – FABRYKA TRZCINY (powrót: FABRYKA TRZCINY – Otwocka – Łomżyńska – Jadowska – Wołomińska – Otwocka – Radzymińska – Ząbkowska – Targowa – Zamoyskiego – Lubelska – Dworzec Wschodni (Lubelska) – Lubelska – Zamoyskiego – Jagiellońska – Sokola).
Przystanki: PL. BANKOWY, PL. TEATRALNY (→PL. BANKOWY), PL. PIŁSUDSKIEGO (→PL. BANKOWY), ZACHĘTA (→FABRYKA TRZCINY), PL. MAŁACHOWSKIEGO, NOWY ŚWIAT, TOPIEL, DW. WSCHODNI (LUBELSKA) (→PL. BANKOWY), OKRZEI (→FABRYKA TRZCINY), INŻYNIERSKA (→FABRYKA TRZCINY), DW. WILEŃSKI (→FABRYKA TRZCINY), ZĄBKOWSKA (→PL. BANKOWY), MARKOWSKA, KORSAKA, FABRYKA TRZCINY.
H linia autobusowa specjalna (przyspieszona) PLAC BANKOWY – Marszałkowska – Królewska – plac Małachowskiego – Kredytowa – Jasna – Zgoda – Bracka – Krucza (powrót: Krucza – Bracka – Szpitalna – plac Powstańców Warszawy – Mazowiecka – plac Małachowskiego – Królewska – plac Piłsudskiego – Moliera – Senatorska – Miodowa – plac Krasińskich – Świętojerska – Andersa – PLAC BANKOWY.) – Piękna – Aleje Ujazdowskie – PL. NA ROZDROŻU.
Przystanki: PL. BANKOWY, PL. KRASIŃSKICH (→ PL. BANKOWY), KAPITULNA (→ PL. BANKOWY), PL. TEATRALNY (→ PL. BANKOWY), PL. PIŁSUDSKIEGO (→ PL. BANKOWY), ZACHĘTA (→ WILANÓW), PL. MAŁACHOWSKIEGO, JASNA (→ WILANÓW), PL. POWSTAŃCÓW WARSZAWY (→ PL. BANKOWY), CHMIELNA, PIĘKNA (→ PL. BANKOWY), PL. NA ROZDROŻU.
J linia autobusowa specjalna (przyspieszona) PLAC BANKOWY – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – aleja Armii Ludowej – Czerniakowska – Szwoleżerów – AGRYKOLA (powrót: AGRYKOLA – Myśliwiecka – Łazienkowska – Czerniakowska).
Przystanki: PL. BANKOWY, KRÓLEWSKA, CENTRUM, HOŻA, PL. KONSTYTUCJI, METRO POLITECHNIKA, MARSZAŁKOWSKA, PL. NA ROZDROŻU, AGRYKOLA.
M linia tramwajowa specjalna (zwykła) MUZEUM POWSTANIA WARSZAWSKIEGO – Towarowa (powrót: Towarowa – Prosta – Kasprzaka – Skierniewicka – Wolska – aleja Solidarności – Towarowa – MUZEUM POWSTANIA WARSZAWSKIEGO.) – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – Kijowska – DWORZEC WSCHODNI.
2009.05.19. 116 linia autobusowa zwykła stała CHOMICZÓWKA – Conrada – Wólczyńska – Żeromskiego – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Zajączka – Krajewskiego – Jeziorańskiego – Zakroczymska – Konwiktorska – Bonifraterska – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – Belwederska – Sobieskiego – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – WILANÓW.

(W dni świąteczne: ... – Miodowa – Senatorska – plac Teatralny – Wierzbowa – plac Piłsudskiego (powrót: plac Piłsudskiego – Focha – Moliera – Senatorska) – Królewska – plac Małachowskiego – Kredytowa – Jasna – Zgoda – Bracka (powrót: Bracka – Szpitalna – plac Powstańców Warszawy – Mazowiecka – plac Małachowskiego) – Krucza – Aleje Jerozolimskie – Bracka – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie) – ...)

(Stara trasa: CHOMICZÓWKA – ... – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Dawidowskiego – Słomińskiego – Międzyparkowa – Bonifraterska (powrót: Bonifraterska – Muranowska – Andersa) – Miodowa – ... – WILANÓW.)
Ponowne skierowanie na trasę objazdową w rejonie Dworca Gdańskiego w związku z zaleceniem Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych dotyczącym warunków przejazdu wiaduktem w ciągu ulic Andersa - Mickiewicza dla autobusów komunikacji miejskiej (wycofanie autobusów przegubowych).
205 linia autobusowa zwykła stała GWIAŹDZISTA – Gwiaździsta – Podleśna – Klaudyny – Mickiewicza – plac Wilsona (powrót: plac Wilsona – Słowackiego – Gdańska – Hłaski – Rudzka – Klaudyny) – Mickiewicza – plac Inwalidów – aleja Wojska Polskiego – aleja Jana Pawła II – RONDO "RADOSŁAWA".

(Stara trasa: GWIAŹDZISTA – ... – Klaudyny – Rudzka – Hłaski – Gdańska – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – ... – RONDO "RADOSŁAWA".)
Skierowanie na trasę objazdową w związku z wprowadzeniem ruchu jednokierunkowego na ul. Gdańskiej (na odcinku od ul. Paska do ul. Trószyńskiego) spowodowanym budową kanalizacji ogólnospławnej.
ZMIANY PRZYSTANKOWE • MURANOWSKA 54 - przywrócenie funkcjonowania przystanku (dotyczy linii 116).
• PARK TRAUGUTTA 56 i 57 - przywrócenie funkcjonowania przystanków (dotyczy linii 116).
• KRAJEWSKIEGO 51 i 52 - przywrócenie funkcjonowania przystanków (dotyczy linii 116).
• DW. GDAŃSKI 09 - zawieszenie funkcjonowania przystanku.
• METRO MARYMONT 07 - zawieszenie funkcjonowania przystanku.
• HŁASKI 01 - zawieszenie funkcjonowania przystanku.
• RUDZKA 01 - zawieszenie funkcjonowania przystanku.
2009.05.22. 159 linia autobusowa zwykła stała KOŁO – Obozowa – Ciołka (powrót: Ciołka – Newelska – księcia Janusza – KOŁO.) – Górczewska – Olbrachta – Redutowa – Wolska – Kasprzaka (powrót: Kasprzaka – Ordona – Wolska) – Towarowa – plac Zawiszy – Raszyńska – Koszykowa – Piękna – Myśliwiecka – Łazienkowska – Czerniakowska – Gołkowska – Statkowskiego – Augustówka – EC SIEKIERKI.

(Stara trasa: KOŁO – ... – Gołkowska – św. Bonifacego – Powsińska – Augustówka – EC SIEKIERKI.)
Przywrócenie tras podstawowych w związku z zakończeniem przebudowy magistrali sieci cieplnej na ul. Gołkowskiej.
162 linia autobusowa zwykła stała EC SIEKIERKI – Augustówka – Statkowskiego – Gołkowska – Czerniakowska – Szwoleżerów – Myśliwiecka – Rozbrat – Kruczkowskiego – Tamka – most Świętokrzyski (powrót: most Świętokrzyski – Zajęcza – Topiel – Kruczkowskiego) – Zamoście – Sokola – Zamoyskiego – Jagiellońska – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Targowa – Kłopotowskiego – Jagiellońska) – Radzymińska – Gorzykowska – Myszkowska – Handlowa – Pratulińska – Trocka – TARGÓWEK.

(Dodatkowe kursy w godzinach porannego szczytu jednokierunkowo: TARGÓWEK – ... – Czerniakowska – CHEŁMSKA.)

(Stara trasa: EC SIEKIERKI – Augustówka – Powsińska – Czerniakowska – ... – TARGÓWEK.)
187 linia autobusowa zwykła stała PKP URSUS NIEDŹWIADEK – Keniga – Orląt Lwowskich (powrót: Orląt Lwowskich – Wojciechowskiego – PKP URSUS NIEDŹWIADEK.) – Warszawska – Jagiełły – Lalki – Cierlicka – Kościuszki – Bohaterów Warszawy – Sławka – Dzieci Warszawy – Ryżowa – Kleszczowa – Łopuszańska – Aleje Jerozolimskie – Grzymały-Sokołowskiego – Kopińska – Wawelska – aleja Armii Ludowej – Czerniakowska – Powsińska – św. Bonifacego – STEGNY.

(Stara trasa: PKP URSUS NIEDŹWIADEK – ... – Czerniakowska – Gołkowska – św. Bonifacego – STEGNY.)
ZMIANY PRZYSTANKOWE • JEZIORKO CZERNIAKOWSKIE 01 i 02 - przywrócenie funkcjonowania przystanków (dotyczy linii 159 i 162).
• SYPNIEWSKA 01 i 02 - przywrócenie funkcjonowania przystanków (dotyczy linii 159 i 162).
• STATKOWSKIEGO 04 - przywrócenie funkcjonowania przystanku (dotyczy linii 159 i 162).
• JEZIORKO CZERNIAKOWSKIE 51 - likwidacja przystanku.
• JEZIORKO CZERNIAKOWSKIE 52 - likwidacja przystanku.
• GORASZEWSKA 52 - likwidacja przystanku.
• AL. WIELKOPOLSKI 01 i 02 - zmiana charakteru przystanków ze stałych na warunkowe (dotyczy linii 187).
2009.05.31. D linia tramwajowa specjalna zwykła (obsługiwana taborem zabytkowym) PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – Ratuszowa – Jagiellońska – RATUSZOWA-ZOO. Uruchomienie linii kursującej tylko 31 maja z okazji Dnia Dziecka.
2009.06.01. N01 linia autobusowa nocna zwykła stała METRO MŁOCINY – Kasprowicza (powrót: Kasprowicza – Nocznickiego – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – 30 Pułku Strzelców Kaniowskich – METRO MŁOCINY.) – Sokratesa – Wólczyńska – aleja Reymonta – Powstańców Śląskich – Wrocławska – Radiowa – Powstańców Śląskich – Dźwigowa – Globusowa – Chrobrego – Kleszczowa – Łopuszańska – Hynka – Sasanki – Marynarska – aleja Wilanowska – aleja Lotników – Puławska – Dolina Służewiecka – aleja KEN – Bartoka – Jastrzębowskiego – aleja Rodowicza – Dolina Służewiecka – aleja Wilanowska (powrót: aleja Wilanowska – Sobieskiego – Śródziemnomorska – św. Bonifacego – aleja Sikorskiego – Dolina Służewiecka) – Przyczółkowa – WILANÓW.

(Stara trasa: ZAJEZDNIA ŻOLIBORZ – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Nocznickiego – Kasprowicza – Sokratesa (powrót: Sokratesa – Przy Agorze – Marymoncka – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – ZAJEZDNIA ŻOLIBORZ.) – Wólczyńska – ... – WILANÓW.)
Korekty tras polegające na skierowaniu do jednego węzła przesiadkowego w rejonie stacji metra MŁOCINY. Wprowadzenie dla linii N02 podjazdów pod bramę Zajezdni Stalowa w obu kierunkach.
N02 linia autobusowa nocna zwykła stała METRO MŁOCINY – Kasprowicza (powrót: Kasprowicza – Nocznickiego – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – 30 Pułku Strzelców Kaniowskich – METRO MŁOCINY.) – Sokratesa – Conrada – aleja Reymonta – Żeromskiego – Słowackiego – aleja Armii Krajowej – most Grota-Roweckiego – Toruńska – Wysockiego – Bazyliańska – Kondratowicza – św. Wincentego – Borzymowska – Trocka – Pratulińska – Handlowa – Ossowskiego – Barkocińska – Myszkowska – Gorzykowska – Radzymińska – aleja Solidarności – Targowa – Kijowska – Dworzec Wschodni – Kijowska – Targowa – Zamoyskiego – Grochowska – Zamieniecka – Fieldorfa – Bora-Komorowskiego – aleja Wieniawy-Długoszowskiego – most Siekierkowski – aleja Becka – aleja Witosa – Sobieskiego – św. Bonifacego – aleja Sikorskiego – Dolina Służewiecka – aleja KEN – Bartoka – Jastrzębowskiego – URSYNÓW PÓŁNOCNY.

(Niektóre kursy: ... – Radzymińska – aleja Solidarności – Szwedzka – Stalowa – Zajezdnia Stalowa – Stalowa – Szwedzka – aleja Solidarności – Targowa – ...)

(Stara trasa: ALEJA REYMONTA – Żeromskiego (powrót: Żeromskiego – Jarzębskiego – Broniewskiego – aleja Reymonta – ALEJA REYMONTA.) – Słowackiego – ... – URSYNÓW PÓŁNOCNY.)
N44 linia autobusowa nocna zwykła stała DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – łącznik podziemny Złotych Tarasów – DWORZEC CENTRALNY.) – Nowy Świat – Krakowskie Przedmieście – Miodowa – Bonifraterska – Muranowska – Andersa (powrót: Andersa – Dawidowskiego – Słomińskiego – Międzyparkowa – Bonifraterska) – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – plac Wilsona – Słowackiego – Żeromskiego – Przybyszewskiego – Kasprowicza (powrót: Kasprowicza – Oczapowskiego – aleja Reymonta – Żeromskiego) – Przy Agorze – Marymoncka – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – 30 Pułku Strzelców Kaniowskich – METRO MŁOCINY (powrót: METRO MŁOCINY – Kasprowicza – Nocznickiego – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos").

(W noce z piątku na sobotę, z soboty na niedzielę i z niedzieli na poniedziałek: DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – łącznik podziemny Złotych Tarasów – DWORZEC CENTRALNY.) – Marszałkowska – Królewska – plac Piłsudskiego – Focha – Moliera – Senatorska (powrót: Senatorska – plac Teatralny – Wierzbowa – plac Piłsudskiego) – Miodowa – Bonifraterska – ...)

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY – ... – Przy Agorze – Marymoncka – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – ZAJEZDNIA ŻOLIBORZ.)
N46 linia autobusowa nocna zwykła stała DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II (powrót: aleja Jana Pawła II – łącznik podziemny Złotych Tarasów – DWORZEC CENTRALNY.) – Popiełuszki – Krasińskiego – plac Wilsona – Mickiewicza – Klaudyny – Podleśna – Marymoncka – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – 30 Pułku Strzelców Kaniowskich – METRO MŁOCINY (powrót: METRO MŁOCINY – Kasprowicza – Nocznickiego – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos").

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY – ... – Marymoncka – Zgrupowania AK Kampinos – ZAJEZDNIA ŻOLIBORZ.)
LECLERC BIELANY linia autobusowa hipermarketowa zwykła stała ZAWIESZENIE KURSOWANIA.

(Stara trasa: LECLERC BIELANY – Kwitnąca – Conrada – Wólczyńska – aleja Reymonta – Oczapowskiego – Kasprowicza – Podczaszyńskiego – Marymoncka – Żeromskiego – aleja Zjednoczenia – Kasprowicza – Oczapowskiego – aleja Reymonta – Wólczyńska – Kwitnąca – LECLERC BIELANY.)
2009.06.03. 107 linia autobusowa zwykła stała DZIELNA – Dzielna – Okopowa – Anielewicza – Smocza (powrót: Smocza – Dzielna – DZIELNA.) – Smocza – Nowolipki – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Krucza – Piękna – Myśliwiecka – Łazienkowska – Czerniakowska – Chełmska – Dolna – Puławska – Odyńca – aleja Niepodległości – Madalińskiego – Wołoska – Woronicza – Racjonalizacji – Konstruktorska – Postępu – Domaniewska – Modzelewskiego – aleja Wilanowska – Puławska – Dolina Służewiecka – aleja KEN – Surowieckiego – Romera – Herbsta – Jastrzębowskiego – URSYNÓW PÓŁNOCNY.

(Stara trasa: ESPERANTO – Anielewicza – Smocza – Nowolipki – ... – URSYNÓW PÓŁNOCNY.)
Wprowadzenie tras objazdowych w związku z rozpoczęciem przebudowy pętli autobusowej ESPERANTO.
111 linia autobusowa zwykła stała DZIELNA – Dzielna – Okopowa – Anielewicza – Andersa (powrót: Andersa – Nowolipki – Zamenhofa – Anielewicza – Smocza – Dzielna – DZIELNA.) – plac Bankowy – Senatorska – Wierzbowa – plac Piłsudskiego (powrót: plac Piłsudskiego – Focha – Moliera – plac Teatralny – Senatorska) – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Saska – Zwycięzców – Międzynarodowa – Brazylijska – Saska – Egipska – Bora-Komorowskiego – Abrahama – Umińskiego – GOCŁAW.

(W dni świąteczne: ... – plac Piłsudskiego – Królewska – plac Małachowskiego – Kredytowa – Jasna – Zgoda – Bracka (powrót: Bracka – Szpitalna – plac Powstańców Warszawy – Mazowiecka – plac Małachowskiego) – Krucza – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – ...).

(Stara trasa: ESPERANTO – Anielewicza – Andersa (powrót: Andersa – Nowolipki – Zamenhofa – Anielewicza) – plac Bankowy – ... – GOCŁAW.)
ZMIANY PRZYSTANKOWE • DZIELNA 54 - uruchomienie przystanku krańcowego zlokalizowanego na ul. Dzielnej pomiędzy ulicami Bellotiego i Pawią (dotyczy linii 111).
• DZIELNA 56 - uruchomienie przystanku krańcowego zlokalizowanego na ul. Dzielnej pomiędzy ulicami Pawią i Okopową (dotyczy linii 107).
2009.06.05. N53 linia autobusowa nocna zwykła okresowa (kursuje w noce z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę) METRO MARYMONT – Włościańska – Żelazowska – aleja Armii Krajowej (powrót: aleja Armii Krajowej – Słowackiego – Włościańska – METRO MARYMONT.) – most Grota-Roweckiego – Modlińska – Obrazkowa – Myśliborska – Światowida – NOWODWORY. Uruchomienie kursującej tylko w weekendy linii nocnej łączącej Nowodwory i Tarchomin ze stacją metra MARYMONT.
2009.06.06. T linia tramwajowa specjalna zwykła okresowa całodzienna
(kursuje w soboty i niedziele)
PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – Ratuszowa – Jagiellońska – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – aleja Jana Pawła II – Stawki – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Nowowiejska – Krzywickiego – Filtrowa – PLAC NARUTOWICZA. [Linia jednokierunkowa] Uruchomienie linii tramwajowej turystycznej obsługiwanej taborem zabytkowym.
ZMIANY PRZYSTANKOWE • TRENÓW 01 i 02 - uruchomienie przystanków warunkowych w miejscowości Laski przy ul. Trenów na wysokości centrum handlowego "Marcpol S.A." (dotyczy linii 701).
• SZCZĘSLIWICE 06 - uruchomienie przystanku stałego zlokalizowanego na ul. Opaczewskiej, przed skrzyżowaniem z ul. Szczęśliwicką (dotyczy linii 150 i 521).
2009.06.06.
2009.06.07.
900 linia autobusowa specjalna (podmiejska przyspieszona) CENTRUM – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska – CENTRUM.) – plac Konstytucji – Waryńskiego – aleja Armii Ludowej – most Łazienkowski – aleja Stanów Zjednoczonych – Grochowska – Płowiecka – Czecha – Trakt Brzeski – Szosa Lubelska – Majdan: Lubelska – Góraszka: Lubelska – Wiązowna: Lubelska – WIĄZOWNA (OGRODOWA).
Przystanki: CENTRUM, DW. CENTRALNY (→CENTRUM), METRO ŚWIĘTOKRZYSKA (→CENTRUM), PL. KONSTYTUCJI, METRO POLITECHNIKA, PL. NA ROZDROŻU, SASKA, WIATRACZNA, PL. SZEMBEKA, PŁOWIECKA, KAJKI, 1 PRASKIEGO PUŁKU, SZOSA LUBELSKA, GÓRASZKA, WIĄZOWNA URZĄD GMINY, WIĄZOWNA OGRODOWA.
Uruchomienie bezpłatnej autobusowej linii specjalnej w celu zapewnienia obsługi komunikacyjnej XIV Międzynarodowego Pikniku Lotniczego "Góraszka 2009".
PRZEBUDOWA TRASY TRAMWAJOWEJ NA TRASIE W-Z (ETAP IIIb):
• zamknięcie przejazdu przez torowisko tramwajowe w ul. Senatorskiej;
• przywrócenie dla ruchu kołowego południowej jezdni al. Solidarności na odcinku od pl. Bankowego do ul. Hipotecznej;
• likwidacja kontrapasa na jezdni północnej al. Solidarności na odcinku od pl. Bankowego do ul. Hipotecznej (przeznaczonego dla autobusów).
2009.06.07. 100 linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna
(kursuje w soboty i niedziele)
PLAC ZAMKOWY – Podwale – Kilińskiego – Miodowa – Senatorska – plac Teatralny – Wierzbowa – plac Piłsudskiego – Królewska – plac Małachowskiego – Kredytowa – Jasna – Zgoda – Bracka – Krucza – Aleje Jerozolimskie – Bracka – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – Bagatela – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – Koszykowa – plac Zawiszy – Towarowa – Prosta – Przyokopowa – Grzybowska – plac Grzybowski – Twarda – Emilii Plater – Emilii Plater (zawrotka) – Emilii Plater – Świętokrzyska – Kopernika – Tamka – most Świętokrzyski – Zamoście – Sokola – Zamoyskiego – Sprzeczna – Marcinkowskiego – Targowa – Kijowska – Markowska – Ząbkowska – Targowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Wybrzeże Gdańskie – Sanguszki – Konwiktorska – Muranowska – Stawki – Okopowa – Anielewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – Królewska – plac Piłsudskiego – Focha – Moliera – Senatorska – PLAC ZAMKOWY.

(Stara trasa: PLAC ZAMKOWY – ... – Anielewicza – Andersa – plac Bankowy – Senatorska – PLAC ZAMKOWY.)
Wprowadzenie tras objazdowych.
111 linia autobusowa zwykła stała DZIELNA – Dzielna – Okopowa – Anielewicza – Andersa (powrót: Andersa – Nowolipki – Zamenhofa – Anielewicza – Smocza – Dzielna – DZIELNA.) – plac Bankowy – Marszałkowska – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Saska – Zwycięzców – Międzynarodowa – Brazylijska – Saska – Egipska – Bora-Komorowskiego – Abrahama – Umińskiego – GOCŁAW.

(W dni świąteczne: ... – plac Bankowy – Marszałkowska – Królewska – plac Małachowskiego – Kredytowa – Jasna – Zgoda – Bracka (powrót: Bracka – Szpitalna – plac Powstańców Warszawy – Świętokrzyska – Marszałkowska – plac Bankowy) – Krucza – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – ...)

(Stara trasa: DZIELNA – ... – plac Bankowy – Senatorska – Wierzbowa – plac Piłsudskiego (powrót: plac Piłsudskiego – Focha – Moliera – plac Teatralny – Senatorska) – Królewska – Krakowskie Przedmieście – ... – GOCŁAW.)
410 linia autobusowa przyspieszona okresowa całodzienna
(kursuje w dni powszednie)
GROTY – Hubala-Dobrzańskiego – Bolimowska (powrót: Bolimowska – Spychowska – Hubala-Dobrzańskiego – GROTY.) – Kocjana – Kaliskiego – Radiowa – Powstańców Śląskich – Górczewska – Leszno – Okopowa – aleja Solidarności – Bielańska – BIELAŃSKA (powrót: BIELAŃSKA – Bielańska – Wierzbowa – plac Piłsudskiego – Królewska – Marszałkowska – plac Bankowy – Andersa – Nowolipki – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – Leszno).
Przystanki: GROTY, ZAGŁOBY (NŻ) (→GROTY), HUBALA-DOBRZAŃSKIEGO (NŻ) (→GROTY), ISKRY (NŻ) (→GROTY), PODKOWIŃSKA (→GROTY), ARKADYJSKA (NŻ), KOCJANA-SĄDY, KARTEZJUSZA (NŻ), KOCJANA (NŻ), WAT, ARCHIMEDESA, STARE BEMOWO, RADIOWA-WAT, RADIOWA, DYWIZJONU 303 (NŻ), KAZUBÓW, BEMOWO-RATUSZ, KONARSKIEGO, GÓRALSKA, OLBRACHTA (→BIELAŃSKA), CIOŁKA (→GROTY), PARK MOCZYDŁO (→BIELAŃSKA), PŁOCKA-SZPITAL, MŁYNARSKA (NŻ), OKOPOWA (→BIELAŃSKA), WOLA-RATUSZ, KINO FEMINA, METRO RATUSZ (→BIELAŃSKA), PL. BANKOWY (→GROTY), BIELAŃSKA.

(Stara trasa: GROTY – ... – Górczewska – Leszno – Okopowa – aleja Solidarności – plac Bankowy – Senatorska – Wierzbowa – plac Piłsudskiego – Królewska – ZACHĘTA (powrót: ZACHĘTA – Królewska – Marszałkowska – plac Bankowy – Andersa – Nowolipki – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – Leszno).
Przystanki: GROTY, ..., KINO FEMINA, PL. BANKOWY, ZACHĘTA.)
Modyfikacja trasy objazdowej.
N11 linia autobusowa nocna zwykła stała DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater (powrót: Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – aleja Jana Pawła II – DWORZEC CENTRALNY.) – Świętokrzyska – Marszałkowska – plac Bankowy – aleja Solidarności – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – most Śląsko-Dąbrowski (powrót: most Śląsko-Dąbrowski – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – aleja Solidarności) – aleja Solidarności – Targowa – Ząbkowska – Radzymińska – Naczelnikowska – księcia Ziemowita – Rozwadowskiego – Radzymińska – Jórskiego – Samarytanka – Gilarska – św. Wincentego – Kondratowicza – Malborska – Głębocka – Toruńska – Ostródzka – Berensona – SKARBKA Z GÓR (powrót: SKARBKA Z GÓR – Berensona – Głębocka).

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater (powrót: Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – aleja Jana Pawła II – DWORZEC CENTRALNY.) – Świętokrzyska – Kopernika – Tamka – most Świętokrzyski – Wybrzeże Szczecińskie – Okrzei – Sierakowskiego – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – Świętokrzyska) – Targowa – ... – SKARBKA Z GÓR.)
Przywrócenie dwukierunkowego przejazdu przez pl. Bankowy i al. Solidarności.
N21 linia autobusowa nocna zwykła stała DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – łącznik podziemny Złotych Tarasów – DWORZEC CENTRALNY.) – Marszałkowska – plac Bankowy – aleja Solidarności – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – most Śląsko-Dąbrowski (powrót: most Śląsko-Dąbrowski – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – aleja Solidarności) – aleja Solidarności – Targowa – Zamoyskiego – Grochowska – Podskarbińska – Dwernickiego – Szaserów – Chłopickiego – Grochowska – Płowiecka – Marsa – Okularowa – Stepowa – Korkowa – Wspólna (powrót: Wspólna – Szosowa – Grzybowa – aleja Komandosów – Ilskiego – Marsa) – Niemcewicza – 1 Praskiego Pułku – Jana Pawła II (odcinek zachodni, odcinek południowy, odcinek wschodni) – STARA MIŁOSNA (powrót: STARA MIŁOSNA – Jana Pawła II (odcinek wschodni) – Trakt Brzeski – 1 Praskiego Pułku).

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II (powrót: aleja Jana Pawła II – Aleje Jerozolimskie (zawrotka) – aleja Jana Pawła II – DWORZEC CENTRALNY.) – aleja Solidarności – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – most Śląsko-Dąbrowski (powrót: most Śląsko-Dąbrowski – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – aleja Solidarności) – aleja Solidarności – Targowa – Zamoyskiego – ... – STARA MIŁOSNA.)
N61 linia autobusowa nocna strefowa zwykła stała DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater (powrót: Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – aleja Jana Pawła II – DWORZEC CENTRALNY.) – Świętokrzyska – Marszałkowska – plac Bankowy – aleja Solidarności – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – most Śląsko-Dąbrowski (powrót: most Śląsko-Dąbrowski – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – aleja Solidarności) – aleja Solidarności – Targowa – Ząbkowska – Radzymińska – Naczelnikowska – księcia Ziemowita – Rozwadowskiego – Radzymińska – Ząbki: Radzymińska – Marki: aleja Piłsudskiego – MARKI STRUGA.

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater (powrót: Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – aleja Jana Pawła II – DWORZEC CENTRALNY.) – Świętokrzyska – Kopernika – Tamka – most Świętokrzyski – Wybrzeże Szczecińskie – Okrzei – Sierakowskiego – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – Świętokrzyska) – Targowa – ... – MARKI STRUGA.)
N71 linia autobusowa nocna zwykła stała DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – łącznik podziemny Złotych Tarasów – DWORZEC CENTRALNY.) – Marszałkowska – plac Bankowy – aleja Solidarności – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – most Śląsko-Dąbrowski (powrót: most Śląsko-Dąbrowski – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – aleja Solidarności) – aleja Solidarności – Targowa – Kijowska – Dworzec Wschodni – Kijowska – Targowa – Zamoyskiego – Grochowska – Podskarbińska – Dwernickiego – Szaserów – Chłopickiego – Grochowska – Płowiecka – Marsa – Ilskiego – aleja Komandosów – Grzybowa – Szosowa – Wspólna (powrót: Wspólna – Korkowa – Stepowa – Okularowa – Marsa) – Niemcewicza – 1 Praskiego Pułku – Armii Krajowej – Żółkiewskiego – WOLA GRZYBOWSKA.

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II (powrót: aleja Jana Pawła II – Aleje Jerozolimskie (zawrotka) – aleja Jana Pawła II – DWORZEC CENTRALNY.) – aleja Solidarności – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – most Śląsko-Dąbrowski (powrót: most Śląsko-Dąbrowski – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – aleja Solidarności) – aleja Solidarności – Targowa – Kijowska – ... – WOLA GRZYBOWSKA.)
2009.06.13.
2009.06.14.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie ruchu tramwajowego na ciągu ul. Dywizjonu 303 - Radiowa - Powstańców Śląskich na odcinku od pętli KOŁO do pętli NOWE BEMOWO w związku z kolejnym etapem budowy trasy S8.


5. NOWE BEMOWO – Powstańców Śląskich – ... – METRO MARYMONT [d. POTOCKA].
28. PIASKI – Broniewskiego – ... – WIATRACZNA.
Z-1 [autobus]. NOWE BEMOWO – Powstańców Śląskich – Radiowa – Dywizjonu 303 – Obozowa – Płocka – Wolska – aleja Solidarności – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – most Śląsko-Dąbrowski (powrót: most Śląsko-Dąbrowski – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – aleja Solidarności) – aleja Solidarności – Targowa – 11 Listopada – Inżynierska – Wileńska – DWORZEC WILEŃSKI (kraniec na ul. Wileńskiej) (powrót: DWORZEC WILEŃSKI (kraniec na ul. Wileńskiej) – Wileńska – Targowa).
2009.06.15. 159 linia autobusowa zwykła stała KOŁO – Obozowa – Ciołka (powrót: Ciołka – Newelska – księcia Janusza – KOŁO.) – Górczewska – Olbrachta – Redutowa – Wolska – Kasprzaka (powrót: Kasprzaka – Ordona – Wolska) – Towarowa – plac Zawiszy – Raszyńska – Koszykowa – Piękna – Myśliwiecka – Łazienkowska – Czerniakowska – Gołkowska – Statkowskiego – Augustówka (powrót: Augustówka – Powsińska – św. Bonifacego – Gołkowska) – EC SIEKIERKI.

(Stara trasa: KOŁO – ... – Czerniakowska – Gołkowska – Statkowskiego – Augustówka – EC SIEKIERKI.)
Skierowanie na trasy objazdowe w związku z przebudową magistrali cieplnej na ul. Statkowskiego.
162 linia autobusowa zwykła stała EC SIEKIERKI – Augustówka – Powsińska – św. Bonifacego – Gołkowska (powrót: Gołkowska – Statkowskiego – Augustówka) – Czerniakowska – Szwoleżerów – Myśliwiecka – Rozbrat – Kruczkowskiego – Tamka – most Świętokrzyski (powrót: most Świętokrzyski – Zajęcza – Topiel – Kruczkowskiego) – Zamoście – Sokola – Zamoyskiego – Jagiellońska – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Targowa – Kłopotowskiego – Jagiellońska) – Radzymińska – Gorzykowska – Myszkowska – Handlowa – Pratulińska – Trocka – TARGÓWEK.

(Dodatkowe kursy w godzinach porannego szczytu jednokierunkowo: TARGÓWEK – ... – Czerniakowska – CHEŁMSKA.)

(Stara trasa: EC SIEKIERKI – Augustówka – Statkowskiego – Gołkowska – Czerniakowska – ... – TARGÓWEK.)
ZMIANY PRZYSTANKOWE • JEZIORKO CZERNIAKOWSKIE 02 - zawieszenie funkcjonowania przystanku (dotyczy linii 159 i 162).
• SYPNIEWSKA 02 - zawieszenie funkcjonowania przystanku (dotyczy linii 159 i 162).
• STATKOWSKIEGO 04 - zawieszenie funkcjonowania przystanku (dotyczy linii 159 i 162).
• JEZIORKO CZERNIAKOWSKIE 52 - uruchomienie przystanku zlokalizowanego na ul. św. Bonifacego przed skrętem w ul. Gołkowską (dotyczy linii 159 i 162).
2009.06.18. 710 linia autobusowa strefowa zwykła stała METRO WILANOWSKA – aleja Wilanowska (powrót: aleja Wilanowska – Sobieskiego – Śródziemnomorska – św. Bonifacego – aleja Sikorskiego – aleja Wilanowska – METRO WILANOWSKA.) – Przyczółkowa – obwodnica Powsina – Drewny – Bielawa: Warszawska – Konstancin Jeziorna: Warszawska – Bielawska – Mirkowska – aleja Wojska Polskiego – Piłsudskiego – Jagiellońska – Wierzejewskiego – Piasta – Piłsudskiego (powrót: Piłsudskiego – aleja Wojska Polskiego) – Prusa – Chylicka – Pułaskiego – Chyliczki: Wschodnia – Piaseczno: Okulickiego – Przesmyckiego – Chyliczkowska – Armii Krajowej – Okulickiego (powrót: Okulickiego – Wojska Polskiego – Kusocińskiego – Puławska – Chyliczkowska) – PIASECZNO POLKOLOR.

(Stara trasa: METRO WILANOWSKA – ... – Prusa – Chylicka – Długa – Chylice: Starochylicka – Chylice-Pólko: Starochylicka – Piaseczno: Chyliczkowska – Armii Krajowej – Okulickiego (powrót: Okulickiego – Wojska Polskiego – Kusocińskiego – Puławska – Chyliczkowska) – PIASECZNO POLKOLOR.)
Wprowadzenie trasy objazdowej w związku z rozpoczęciem remontu ul. Chyliczkowskiej w Piasecznie na odcinku od ul. Sielskiej do ul. Armii Krajowej.
2009.06.20. 121 linia autobusowa zwykła stała CHOMICZÓWKA – Conrada – Sokratesa – Przy Agorze – Marymoncka – Podleśna – Lektykarska – Rudzka – Klaudyny – KLAUDYNY (powrót: KLAUDYNY – Podleśna).

(Stara trasa: CHOMICZÓWKA – ... – Marymoncka – Podleśna – Gwiaździsta – GWIAŹDZISTA.)
Wprowadzenie tras objazdowych w związku z rozpoczęciem przebudowy ulicy Gwiaździstej wraz z pętlą autobusową.
122 linia autobusowa zwykła stała OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Lazurowa – Kaliskiego – Radiowa – Wrocławska – Żołnierzy Wyklętych – Piastów Śląskich – Powstańców Śląskich – Kochanowskiego – Rudnickiego – Maczka – Powązkowska – Krasińskiego – plac Wilsona – Mickiewicza – Potocka – BARSZCZEWSKA.

(Stara trasa: OSIEDLE GÓRCZEWSKA – ... – Potocka – Gwiaździsta – GWIAŻDZISTA.)
157 linia autobusowa zwykła stała LEKTYKARSKA – Lektykarska – Rudzka – Mickiewicza (powrót: Mickiewicza – Klaudyny – Podleśna – Lektykarska – LEKTYKARSKA.) – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Stawki – Smocza – Nowolipie – Żelazna – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Raszyńska – Żwirki i Wigury (powrót: Żwirki i Wigury – Krzyckiego – Raszyńska) – Pruszkowska – Pawińskiego (powrót: Pawińskiego – Korotyńskiego – Mołdawska – Racławicka – Żwirki i Wigury) – Dickensa – Szczęśliwicka – Bitwy Warszawskiej 1920 roku – Aleje Jerozolimskie – Opaczewska – CH REDUTA (powrót: CH REDUTA – Opaczewska – Mszczonowska – Aleje Jerozolimskie).

(Stara trasa: GWIAŹDZISTA – Gwiaździsta – Podleśna – Klaudyny – Mickiewicza – plac Wilsona – ... – CH REDUTA.)
185 linia autobusowa zwykła stała LEKTYKARSKA – Lektykarska – Rudzka – Mickiewicza (powrót: Mickiewicza – Klaudyny – Podleśna – Lektykarska – LEKTYKARSKA.) – plac Wilsona – Krasińskiego – Wybrzeże Gdyńskie – Wybrzeże Gdańskie – Wybrzeże Kościuszkowskie – Solec – Czerniakowska – Powsińska – św. Bonifacego – aleja Sikorskiego – Dolina Służewiecka – aleja Rodowicza – Rosoła – Gandhi – Pileckiego – Płaskowickiej – URSYNÓW ZACHODNI.

(Stara trasa: GWIAŹDZISTA – Gwiaździsta – Podleśna – Klaudyny – Mickiewicza – plac Wilsona – ... – URSYNÓW ZACHODNI.)
197 linia autobusowa zwykła stała PLAC WILSONA – Krasińskiego – Wybrzeże Gdyńskie – Krasińskiego – plac Wilsona – Mickiewicza (powrót: Mickiewicza – PLAC WILSONA.) – Klaudyny – Podleśna – Podczaszyńskiego – Perzyńskiego – Broniewskiego – aleja Armii Krajowej – aleja Obrońców Grodna – aleja Prymasa Tysiąclecia – Górczewska – Płocka – Krzyżanowskiego – Szarych Szeregów – Brylowska – Prądzyńskiego – Tunelowa – DWORZEC ZACHODNI (TUNELOWA).

(Stara trasa: GWIAŹDZISTA – Gwiaździsta – Podleśna – Podczaszyńskiego – ... – DWORZEC ZACHODNI (TUNELOWA).)
205 linia autobusowa zwykła stała LEKTYKARSKA – Lektykarska – Rudzka – Mickiewicza – plac Wilsona (powrót: plac Wilsona – Słowackiego – Gdańska – Hłaski – Rudzka – Klaudyny – Podleśna – Lektykarska – LEKTYKARSKA.) – Mickiewicza – plac Inwalidów – aleja Wojska Polskiego – aleja Jana Pawła II – RONDO "RADOSŁAWA".

(Stara trasa: GWIAŹDZISTA – Gwiaździsta – Podleśna – Klaudyny – Mickiewicza – plac Wilsona (powrót: plac Wilsona – Słowackiego – Gdańska – Hłaski – Rudzka – Klaudyny) – Mickiewicza – ... – RONDO "RADOSŁAWA".)
ZMIANY PRZYSTANKOWE • KLAUDYNY 52 - uruchomienie przystanku zlokalizowanego w ul. Podleśnej po skręcie z ul. Klaudyny (w kierunku ul. Marymonckiej) (dotyczy linii 121 [krańcowy], 157, 181, 185, 197, 205 i N46).
• LEKTYKARSKA 51 - uruchomienie przystanku zlokalizowanego w ul. Lektykarskiej przed skrzyżowaniem z ul. Smoleńskiego (w kierunku ul. Rudzkiej) (dotyczy linii 121 i 205 [krańcowy]).
• LEKTYKARSKA 52 - uruchomienie przystanku zlokalizowanego w ul. Lektykarskiej za skrzyżowaniem z ul. Smoleńskiego (w kierunku ul. Rudzkiej) (dotyczy linii 157 [krańcowy] i 185 [krańcowy]).
• LEKTYKARSKA 53 - uruchomienie przystanku zlokalizowanego w ul. Lektykarskiej za skrzyżowaniem z ul. Pęcicką (w kierunku ul. Rudzkiej) (dotyczy linii 121, 157, 185 i 205).
• PL. WILSONA 17 - przywrócenie funkcjonowania przystanku (dotyczy linii 197).
• CENTRUM OLIMPIJSKIE 03 - przywrócenie funkcjonowania przystanku (dotyczy linii 197).
• UKSW 01 i 02 - przekształcenie przystanku ze stałego na warunkowy (dotyczy linii 121 i 181).

2009.06.20. 61 linia tramwajowa specjalna (zwykła) METRO MARYMONT [ d. POTOCKA] – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Okopowa – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – PLAC NARUTOWICZA. Uruchomienie kursującej tylko 20 czerwca w godz. 13-16 specjalnej linii tramwajowej w związku z wystąpieniem Biura Promocji Miasta Urzędu Miasta Stołecznego Warszawa, na potrzeby gry miejskiej "Papierowa Rewolucja".
PRZEBUDOWA TRASY TRAMWAJOWEJ NA TRASIE W-Z (ETAP IV):
• zamknięcie ruchu tramwajowego w al. Solidarności na odcinku od ul. Okopowej do al. Jana Pawła II;
• zamknięcie ruchu tramwajowego w al. Jana Pawła II na odcinku od ul. Stawki do ronda ONZ;
• przywrócenie ruchu tramwajowego na ul. Andersa i Marszałkowskiej na odcinku od ul. Stawki do pl. Zbawiciela;
• przywrócenie ruchu tramwajowego na ul. Młynarskiej i Obozowej na odcinku od ul. Wolskiej do pętli KOŁO;
• przywrócenie dla ruchu kołowego lewoskrętu z pl. Bankowego w al. Solidarności;
• przywrócenie przejazdu przez tory tramwajowe na ul. Senatorskiej.
2009.06.21. 4 linia tramwajowa zwykła stała ŻERAŃ WSCHODNI – Annopol – Rembielińska – Budowlana – Odrowąża – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – Międzyparkowa – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – WYŚCIGI. Przywrócenie kursowania na trasie objazdowej.
10 linia tramwajowa zwykła stała OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – Skierniewicka – Kasprzaka – Prosta – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Rakowiecka – Boboli – Wołoska – Marynarska – SŁUŻEWIEC.

(Stara trasa: OSIEDLE GÓRCZEWSKA – ... – Boboli – Wołoska – Woronicza – WORONICZA.)
Czasowe wydłużenie trasy w związku ze skierowaniem linii 17 przez ul. Marszałkowską.
13 linia tramwajowa zwykła stała NOWE BEMOWO – Powstańców Śląskich – Radiowa – Dywizjonu 303 – Obozowa – Młynarska – aleja Solidarności – Okopowa – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Ratuszowa – Targowa – Kijowska – aleja Tysiąclecia – Kawęczyńska – KAWĘCZYŃSKA BAZYLIKA.

(Stara trasa: OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II – Słomińskiego – ... – KAWĘCZYŃSKA BAZYLIKA.)
Wydłużenie trasy do Nowego Bemowa wraz z modyfikacją trasy objazdowej.
16 linia tramwajowa zwykła stała ZAWIESZENIE KURSOWANIA.

(Stara trasa: ŻERAŃ FSO – Jagiellońska – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Rakowiecka – KIELECKA.)
Zastąpienie na odcinku Żerań FSO - rondo "Radosława" przez linie tramwajowe zastępcze 72 i 78 oraz w al. Jana Pawła II przez linię autobusową Z-4.
17 linia tramwajowa zwykła stała METRO MŁOCINY [d. HUTA] – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Stawki – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Marszałkowska – Puławska – Woronicza – Wołoska – Marynarska – SŁUŻEWIEC.

(Stara trasa: METRO MŁOCINY [d. HUTA] – ... – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Rakowiecka – Boboli – Wołoska – Marynarska – SŁUŻEWIEC.)
Skierowanie przez ul. Marszałkowską i Puławską wzdłuż trasy zawieszonej linii 18.
19 linia tramwajowa zwykła stała METRO MŁOCINY – Nocznickiego – Wólczyńska – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – Stawki – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – WYŚCIGI.

(Stara trasa: NOWE BEMOWO – Powstańców Śląskich – aleja Reymonta – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – WYŚCIGI.)
Skierowanie przez ul. Marszałkowską i Puławską, zastąpienie na odcinku Metro Młociny - rondo "Radosława" linii 22 oraz na odcinku rondo "Radosława" - Wyścigi linii 36.
22 linia tramwajowa zwykła stała ZAWIESZENIE KURSOWANIA.

(Stara trasa: METRO MŁOCINY [d. HUTA] – Nocznickiego – Wólczyńska – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – Okopowa – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – WIATRACZNA.)
Zastąpienie w relacji Metro Młociny - pl. Zawiszy przez linię 33 oraz na odcinku pl. Zawiszy - Wiatraczna przez linię 24.
24 linia tramwajowa zwykła stała NOWE BEMOWO – Powstańców Śląskich – Radiowa – Dywizjonu 303 – Obozowa – Młynarska – aleja Solidarności – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grochowska – GOCŁAWEK.

(Stara trasa: CMENTARZ WOLSKI – Wolska – aleja Solidarności – Towarowa – ... – GOCŁAWEK.)
Przywrócenie stałej trasy.
25 linia tramwajowa zwykła stała BANACHA – Banacha – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – 11 Listopada – Odrowąża – Budowlana – Rembielińska – Annopol – ANNOPOL.

(Stara trasa: BANACHA – ... – Rembielińska – Annopol – ŻERAŃ WSCHODNI.)
Skierowanie na stałą trasę w związku z przywróceniem kursowania linii 4.
27 linia tramwajowa zwykła stała ZAWIESZENIE KURSOWANIA.

(Stara trasa: METRO MARYMONT [d. POTOCKA] – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Okopowa – aleja Solidarności – Wolska – CMENTARZ WOLSKI.)
Zastąpienie w relacji Cmentarz Wolski - rondo "Radosława" przez linie 13 i zastępczą 72.
33 linia tramwajowa zwykła stała METRO MŁOCINY [d. HUTA] – Nocznickiego – Wólczyńska – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – Okopowa – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Filtrowa – Krzywickiego – Nowowiejska – aleja Niepodległości – Rakowiecka – Boboli – Wołoska – Woronicza – Puławska – WYŚCIGI.

(Stara trasa: METRO MŁOCINY [d. HUTA] – ... – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Rakowiecka – ... – WYŚCIGI.)
Skierowanie przez ul. Okopową i Towarową wzdłuż trasy zawieszonej linii 22.
35 linia tramwajowa zwykła stała NOWE BEMOWO – Powstańców Śląskich – aleja Reymonta – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – Stawki – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Nowowiejska – Krzywickiego – Filtrowa – plac Narutowicza – Grójecka – aleja Krakowska – OKĘCIE. Przywrócenie kursowania na stałej trasie.
41 linia tramwajowa zwykła okresowa szczytowa
(kursuje w dni powszednie)
ZAWIESZENIE KURSOWANIA.

(Stara trasa: W godzinach porannego szczytu: ŻERAŃ WSCHODNI – Annopol – Rembielińska – Budowlana – Odrowąża – 11 Listopada – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – aleja Jana Pawła II – Stawki – Andersa – Międzyparkowa – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Odrowąża – Budowlana – Rembielińska – Annopol – ŻERAŃ WSCHODNI.

W godzinach popołudniowego szczytu: ŻERAŃ WSCHODNI – Annopol – Rembielińska – Budowlana – Odrowąża – 11 Listopada – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – Międzyparkowa – Andersa – Stawki – aleja Jana Pawła II – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Odrowąża – Budowlana – Rembielińska – Annopol – ŻERAŃ WSCHODNI.)
Wakacyjne zawieszenie kursowania.
72 linia tramwajowa zastępcza
(zwykła stała)
OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – aleja Solidarności – Okopowa – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – ŻERAŃ FSO. Uruchomienie linii tramwajowej zastępującej linię 16 na odcinku Żerań FSO - rondo "Radosława", linię 26 na odcinku os. Górczewska - Okopowa oraz linię 27 na odcinku Cm. Wolski - rondo "Radosława".
76 linia tramwajowa zastępcza
(zwykła stała)
LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – Krzywickiego – Filtrowa – plac Narutowicza – Grójecka – aleja Krakowska – OKĘCIE.)
Przejęcie fragmentu trasy na Woli i Jelonkach przez linię 72.
78 linia tramwajowa zastępcza
(zwykła stała)
METRO MŁOCINY – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – ŻERAŃ FSO.

(Stara trasa: METRO MŁOCINY – ... – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Stawki – Andersa – Międzyparkowa – Słomińskiego – most Gdański – ... – ŻERAŃ FSO.)
Wycofanie z przejazdu przez ul. Stawki i Międzyparkową.
T linia tramwajowa specjalna zwykła okresowa całodzienna
(kursuje w soboty i niedziele)
PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – Ratuszowa – Jagiellońska – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – aleja Jana Pawła II – Stawki – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Nowowiejska – Krzywickiego – Filtrowa – PLAC NARUTOWICZA. [Linia jednokierunkowa] Uruchomienie linii tramwajowej turystycznej obsługiwanej taborem zabytkowym.
100 linia autobusowa zwykła stała PLAC ZAMKOWY – Podwale – Kilińskiego – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – Bagatela – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – Koszykowa – plac Zawiszy – Towarowa – Prosta – Przyokopowa – Grzybowska – plac Grzybowski – Twarda – Emilii Plater – Emilii Plater (zawrotka) – Emilii Plater – Świętokrzyska – Kopernika – Tamka – most Świętokrzyski – Zamoście – Sokola – Zamoyskiego – Sprzeczna – Marcinkowskiego – Targowa – Kijowska – Markowska – Ząbkowska – Targowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Wybrzeże Gdańskie – Sanguszki – Konwiktorska – Bonifraterska – Świętojerska – Andersa – plac Bankowy – Senatorska – plac Teatralny – Senatorska – PLAC ZAMKOWY.

(W dni świąteczne: PLAC ZAMKOWY – Podwale – Kilińskiego – Miodowa – Senatorska – plac Teatralny – Wierzbowa – plac Piłsudskiego – Królewska – plac Małachowskiego – Kredytowa – Jasna – Zgoda – Bracka – Krucza – Aleje Jerozolimskie – Bracka – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – ... – Konwiktorska – Muranowska – Stawki – Okopowa – Anielewicza – Andersa – ... – PLAC ZAMKOWY.)

(Stara trasa: PLAC ZAMKOWY – ... – Anielewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – Królewska – plac Piłsudskiego – Focha – Moliera – Senatorska – PLAC ZAMKOWY.)
Przywrócenie przejazdu przez ul. Senatorską. Sezonowe wprowadzenie kursowania w dni powszednie.
111 linia autobusowa zwykła stała DZIELNA – Dzielna – Okopowa – Anielewicza – Andersa (powrót: Andersa – Nowolipki – Zamenhofa – Anielewicza – Smocza – Dzielna – DZIELNA.) – plac Bankowy – Senatorska – Wierzbowa – plac Piłsudskiego (powrót: plac Piłsudskiego – Focha – Moliera – plac Teatralny – Senatorska) – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Saska – Zwycięzców – Międzynarodowa – Brazylijska – Saska – Egipska – Bora-Komorowskiego – Abrahama – Umińskiego – GOCŁAW.

(W dni świąteczne: ... – plac Piłsudskiego – Królewska – plac Małachowskiego – Kredytowa – Jasna – Zgoda – Bracka (powrót: Bracka – Szpitalna – plac Powstańców Warszawy – Mazowiecka – plac Małachowskiego) – Krucza – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – ...)

(Stara trasa: DZIELNA – ... – plac Bankowy – Marszałkowska – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – ... – GOCŁAW.

(W dni świąteczne: ... – plac Bankowy – Marszałkowska – Królewska – plac Małachowskiego – Kredytowa – Jasna – Zgoda – Bracka (powrót: Bracka – Szpitalna – plac Powstańców Warszawy – Świętokrzyska – Marszałkowska – plac Bankowy) – Krucza – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – ...))
Przywrócenie przejazdu przez ul. Senatorską.
120 linia autobusowa zwykła stała DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA) – Kijowska – Targowa – aleja Solidarności – Radzymińska – Jórskiego – Samarytanka – Gilarska – św. Wincentego – Kondratowicza – Malborska – Głębocka – Lewandów – Oknicka – Berensona – Kąty Grodziskie – Zdziarska – Ostródzka – Mochtyńska – Kobiałka – OLESIN.

(Stara trasa: DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA) – ... – OLESIN.

(Niektóre kursy w dni robocze w godzinach szczytu: ... – Gilarska – Budowlana – Chodecka – Kondratowicza – TARGÓWEK RATUSZ (powrót: TARGÓWEK RATUSZ – Kondratowicza – św. Wincentego – Gilarska).))
Wakacyjne zawieszenie dodatkowych skróconych kursów.
131 linia autobusowa zwykła stała DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – aleja Jana Pawła II – DWORZEC CENTRALNY.) – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Goworka – Spacerowa – Gagarina – Czerniakowska – Powsińska – SADYBA.

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY – ... – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Goworka (powrót: Goworka – Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Spacerowa – ... – SADYBA.)
Korekta trasy w celu poprawy skomunikowania Dolnego Mokotowa z linią metra (stacją POLITECHNIKA).
171 linia autobusowa zwykła stała NOWE BEMOWO – Powstańców Śląskich – Wrocławska – Radiowa – Powstańców Śląskich – Górczewska – Leszno – Okopowa – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Leszno) – plac Bankowy – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Bracka – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie) – Książęca – Rozbrat – Górnośląska – Czerniakowska – TORWAR (powrót: TORWAR – Łazienkowska – Rozbrat).

(Stara trasa: NOWE BEMOWO – ... – Górczewska – Leszno – Okopowa – aleja Solidarności – plac Bankowy (powrót: plac Bankowy – Andersa – Nowolipki – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – Leszno) – Marszałkowska – ... – TORWAR.)
Przywrócenie dwukierunkowego przejazdu przez al. Solidarności.
201 linia autobusowa zwykła stała NOWE BEMOWO – Powstańców Śląskich – Piastów Śląskich – Osmańczyka – Pieniążka – Obrońców Tobruku – księcia Bolesława – księcia Janusza – Obozowa – Ciołka – Newelska – księcia Janusza – KOŁO (powrót: KOŁO – księcia Janusza – księcia Bolesława).

(Stara trasa: NOWE BEMOWO – Powstańców Śląskich – Piastów Śląskich – Osmańczyka – Obrońców Tobruku – księcia Bolesława – KSIĘCIA BOLESŁAWA.)
Przedłużenie trasy w celu usprawnienia dojazdu do linii tramwajowych i autobusowych kursujących do centrum.
211 linia autobusowa zwykła stała TARCHOMIN – Świderska (powrót: Świderska – Ćmielowska – Światowida – Świętosławskiego – Świderska – TARCHOMIN.) – Porajów – Myśliborska – Światowida – Milenijna – Pomorska – Majolikowa – Mehoffera – Ordonówny – Światowida – Dzierzgońska – Odkryta – Sprawna – Aluzyjna – Dąbrówka Wiślana – Aluzyjna – Modlińska – Przyrzecze – BUKÓW (powrót: BUKÓW – Przyrzecze – Gąsiorowskiej – Główna – Modlińska).

(Stara trasa: TARCHOMIN – ... – BUKÓW.

(Dodatkowe kursy w dni robocze w godzinach szczytu: NOWODWORY – Światowida – Dzierzgońska – Odkryta – Sprawna – Aluzyjna – DĄBRÓWKA WIŚLANA.)
Wakacyjne zawieszenie dodatkowych skróconych kursów.
303 linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna
(kursuje w dni powszednie w godz. 8.30 - 19.00)
CMENTARZ PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA – Wóycickiego – Żubrowa – Dzierżoniowska – Pułkowa – Marymoncka – Przy Agorze – Kasprowicza – Oczapowskiego – aleja Reymonta – Żeromskiego (powrót: Żeromskiego – Przybyszewskiego – Kasprowicza) – Perzyńskiego – Broniewskiego – Krasińskiego – PLAC WILSONA. Uruchomienie linii okresowej wzdłuż wcześniejszej trasy linii 103 w celu usprawnienia połączeń lokalnych na terenie Bielan i Żoliborza poprzez zapewnienie bezpośredniego dojazdu do przychodni, szkół, targowisk i cmentarza.
410 linia autobusowa przyspieszona okresowa całodzienna
(kursuje w dni powszednie)
GROTY – Hubala-Dobrzańskiego – Bolimowska (powrót: Bolimowska – Spychowska – Hubala-Dobrzańskiego – GROTY.) – Kocjana – Kaliskiego – Radiowa – Powstańców Śląskich – Górczewska – Leszno – Okopowa – aleja Solidarności – Bielańska – BIELAŃSKA (powrót: BIELAŃSKA – Bielańska – Wierzbowa – plac Piłsudskiego – Królewska – Marszałkowska – plac Bankowy – aleja Solidarności – Leszno).
Przystanki: GROTY, ZAGŁOBY (NŻ) (→GROTY), HUBALA-DOBRZAŃSKIEGO (NŻ) (→GROTY), ISKRY (NŻ) (→GROTY), PODKOWIŃSKA (→GROTY), ARKADYJSKA (NŻ), KOCJANA-SĄDY, KARTEZJUSZA (NŻ), KOCJANA (NŻ), WAT, ARCHIMEDESA, STARE BEMOWO, RADIOWA-WAT, RADIOWA, DYWIZJONU 303 (NŻ), KAZUBÓW, BEMOWO-RATUSZ, KONARSKIEGO, GÓRALSKA, OLBRACHTA (→BIELAŃSKA), CIOŁKA (→GROTY), PARK MOCZYDŁO (→BIELAŃSKA), PŁOCKA-SZPITAL, OKOPOWA (→BIELAŃSKA), WOLA-RATUSZ, KINO FEMINA, KINO FEMINA, METRO RATUSZ (→BIELAŃSKA), PL. BANKOWY (→GROTY), BIELAŃSKA.

(Stara trasa: GROTY – ... – Górczewska – Leszno – Okopowa – aleja Solidarności – Bielańska – BIELAŃSKA (powrót: BIELAŃSKA – Bielańska – Wierzbowa – plac Piłsudskiego – Królewska – Marszałkowska – plac Bankowy – Andersa – Nowolipki – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – Leszno).
Przystanki: GROTY, ..., PŁOCKA-SZPITAL, MŁYNARSKA (NŻ), OKOPOWA (→BIELAŃSKA) WOLA-RATUSZ, KINO FEMINA, METRO RATUSZ (→BIELAŃSKA), PL. BANKOWY (→GROTY), BIELAŃSKA.)
Przywrócenie dwukierunkowego przejazdu przez al. Solidarności. Likwidacja tymczasowego przystanku MŁYNARSKA. Wprowadzenie dodatkowego przystanku KINO FEMINA (w obu kierunkach obowiązują przystanki przed i za skrzyżowaniem z al. Jana Pawła II).
411 linia autobusowa przyspieszona okresowa całodzienna
(kursuje w dni powszednie)
METRO POLITECHNIKA – Waryńskiego – plac Konstytucji – Waryńskiego – aleja Armii Ludowej (powrót: aleja Armii Ludowej – Waryńskiego – METRO POLITECHNIKA.) – most Łazienkowski – aleja Stanów Zjednoczonych – Saska – Egipska (powrót: Egipska – Ateńska – Wał Miedzeszyński – most Łazienkowski) – Bora-Komorowskiego – aleja Wieniawy-Długoszowskiego – Płowiecka – Czecha – Trakt Brzeski – Jana Pawła II (odcinek zachodni, odcinek południowy, odcinek wschodni) – STARA MIŁOSNA (powrót: STARA MIŁOSNA – Jana Pawła II (odcinek wschodni) – Trakt Brzeski).

(Wybrane kursy w godzinach wieczornych: ... – Bora-Komorowskiego – GOCŁAW.)
Przystanki: METRO POLITECHNIKA, PL. KONSTYTUCJI (→GOCŁAW), METRO POLITECHNIKA (→GOCŁAW), MARSZAŁKOWSKA, PL. NA ROZDROŻU, AFRYKAŃSKA, ABRAHAMA, BORA-KOMOROWSKIEGO, HORBACZEWSKIEGO, GOCŁAW (→METRO POLITECHNIKA), GOCŁAW, TRAKT LUBELSKI, TRAWIASTA, KAJKI, OBJAZDOWA (NŻ), 1 PRASKIEGO PUŁKU (→METRO POLITECHNIKA), SAGALI (→STARA MIŁOSNA), TORFOWA (→STARA MIŁOSNA), MARMUROWA (→STARA MIŁOSNA), NIZINNA (→METRO POLITECHNIKA), FABRYCZNA (→METRO POLITECHNIKA), POGODNA (→STARA MIŁOSNA), RUMIANKOWA (→STARA MIŁOSNA), STARA MIŁOSNA.
Ograniczenie kursowania kursów skróconych do godzin wieczornych.
500 linia autobusowa przyspieszona stała RONDO "RADOSŁAWA" (kraniec na ul. Dzikiej) – Dzika – Okopowa – Słomińskiego (powrót: Słomińskiego – aleja Jana Pawła II – Dzika – RONDO "RADOSŁAWA" (kraniec na ul. Dzikiej).) – most Gdański – Starzyńskiego – św. Wincentego – Kondratowicza – Chodecka – BRÓDNO PODGRODZIE.
Przystanki: RONDO "RADOSŁAWA", RONDO "RADOSŁAWA" (→BRÓDNO PODGRODZIE), DW. GDAŃSKI, RONDO STARZYŃSKIEGO, RONDO ŻABA, KOŁOWA, CM. BRÓDNOWSKI, ŻUROMIŃSKA, TARGÓWEK-RATUSZ, SZPITAL BRÓDNOWSKI, ŁOJEWSKA, BRÓDNO PODGRODZIE.

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater (powrót: Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – aleja Jana Pawła II – DWORZEC CENTRALNY.) – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Słomińskiego – ... – BRÓDNO PODGRODZIE.
Przystanki: DW. CENTRALNY, EMILII PLATER (→BRÓDNO PODGRODZIE), RONDO ONZ, KINO FEMINA, ANIELEWICZA, RONDO "RADOSŁAWA", DW. GDAŃSKI, ..., BRÓDNO PODGRODZIE.)
Skrócenie trasy. Zastąpienie w al. Jana Pawła II przez linię zastępczą Z-4.
501 linia autobusowa przyspieszona stała OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Płocka – Kasprzaka – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Goworka – Spacerowa – Belwederska – Sobieskiego – św. Bonifacego – STEGNY.
Przystanki: OSIEDLE GÓRCZEWSKA, KLEMENSIEWICZA, BEMOWO-RATUSZ, KONARSKIEGO, GÓRALSKA, OLBRACHTA (→STEGNY), CIOŁKA (→OS. GÓRCZEWSKA), PARK MOCZYDŁO (→STEGNY), PŁOCKA-SZPITAL, PŁOCKA, SZPITAL WOLSKI, KAROLKOWA (NŻ), PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, METRO POLITECHNIKA, PL. UNII LUBELSKIEJ, DOLNA, MANGALIA, CZARNOMORSKA, ŚW. BONIFACEGO, BATUMI, STEGNY.

(Stara trasa: OSIEDLE GÓRCZEWSKA – ... – STEGNY.

(W dni robocze w godzinach porannego szczytu dodatkowe kursy jednokierunkowo na trasie: STEGNY - PLAC KONSTYTUCJI.)

(W dni robocze w godzinach popołudniowego szczytu dodatkowe kursy jednokierunkowo na trasie: PLAC KONSTYTUCJI - STEGNY.))
Wakacyjne zawieszenie dodatkowych skróconych kursów.
505 linia autobusowa przyspieszona stała EMILII PLATER (PKiN) – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska – Domaniewska – Modzelewskiego – aleja Lotników – Puławska – Pileckiego – Ciszewskiego – aleja KEN – Jastrzębowskiego – URSYNÓW PÓŁNOCNY.
Przystanki: DWORZEC CENTRALNY, DWORZEC CENTRALNY (→DW. CENTRALNY), CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, METRO POLITECHNIKA, PL. UNII LUBELSKIEJ, DWORKOWA, URSYNOWSKA, KRÓLIKARNIA, DOMANIEWSKA, MODZELEWSKIEGO, SMOLUCHOWSKIEGO, BEŁDAN, AL. LOTNIKÓW, POLECZKI, HERBSTA (NŻ), CENTRUM ONKOLOGII, URSYNÓW PŁD., METRO STOKŁOSY, URSYNÓW PŁN., URSYNÓW PŁN.

(Stara trasa: EMILII PLATER (PKiN) – ... – URSYNÓW PÓŁNOCNY.
Przystanki: EMILII PLATER (PKiN), ..., CENTRUM, HOŻA, PL. KONSTYTUCJI, METRO POLITECHNIKA, PL. UNII LUBELSKIEJ, RAKOWIECKA, DWORKOWA, MORSKIE OKO, URSYNOWSKA, MALCZEWSKIEGO, KRÓLIKARNIA, BUKOWIŃSKA, DOMANIEWSKA, MODZELEWSKIEGO, SMOLUCHOWSKIEGO, BEŁDAN, AL. LOTNIKÓW, POLECZKI, HERBSTA (NŻ), CENTRUM ONKOLOGII, URSYNÓW POŁUDNIOWY, METRO STOKŁOSY, URSYNÓW PŁN., URSYNÓW PŁN.)
Likwidacja dodatkowych przystanków w związku z przywróceniem ruchu tramwajowego na ul. Marszałkowskiej.
510 linia autobusowa przyspieszona stała DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater (powrót: Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – aleja Jana Pawła II – DWORZEC CENTRALNY.) – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Popiełuszki – Słowackiego – aleja Armii Krajowej – most Grota-Roweckiego – Modlińska – Obrazkowa – Myśliborska – Światowida – Świętosławskiego – Świderska – Mehoffera – Światowida (powrót: Światowida – Myśliborska) – NOWODWORY.
Przystanki: DW. CENTRALNY, RONDO ONZ, HALA MIROWSKA, KINO FEMINA, NOWOLIPKI, ANIELEWICZA, STAWKI, RONDO RADOSŁAWA, POPIEŁUSZKI, METRO MARYMONT, PARK KASKADA (→DW. CENTRALNY), OS. POTOK, KONWALIOWA, PŁOCHOCIŃSKA (NŻ), EKSPRESOWA, PORAJÓW, MYŚLIBORSKA, TARCHOMIN, PANCERA (→NOWODWORY), MEHOFFERA, STEFANIKA, NOWODWORY, NOWODWORY.
Tymczasowe wprowadzenie dodatkowych przystanków w związku z wyłączeniem ruchu tramwajowego w al. Jana Pawła II.
520 linia autobusowa przyspieszona stała ZNANA – Olbrachta – Stroma – Strąkowa – Boznańskiej – Olbrachta (powrót: Olbrachta – ZNANA.) – Górczewska – Leszno – Okopowa – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Leszno) – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – aleja Armii Ludowej – most Łazienkowski – aleja Stanów Zjednoczonych – Ostrobramska – Marsa – Okularowa – Stepowa – Korkowa – MARYSIN.
Przystanki: ZNANA, STRĄKOWA, ZNANA (→MARYSIN), ANTKA ROZPYLACZA, REDUTOWA, OLBRACHTA, PARK MOCZYDŁO (→MARYSIN), PŁOCKA-SZPITAL, OKOPOWA (→MARYSIN), WOLA-RATUSZ, KINO FEMINA, KINO FEMINA, PL. BANKOWY, CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, METRO POLITECHNIKA, MARSZAŁKOWSKA, PL. NA ROZDROŻU, ROZBRAT, SASKA, MIĘDZYNARODOWA, PRZYCZÓŁEK GROCHOWSKI, RAWAR, ZAMIENIECKA, CENTRUM OPTYKI, ZAJEZDNIA OSTROBRAMSKA (NŻ), PŁOWIECKA, OKULAROWA, REZEDOWA (NŻ), ŁYSAKOWSKA, POTOCKICH, MARYSIN (→ZNANA), MARYSIN.

(Stara trasa: KOŁO – Obozowa – Ciołka – Newelska – księcia Janusza (powrót: księcia Janusza – KOŁO.) – Górczewska – Płocka – Wolska – aleja Solidarności – plac Bankowy (powrót: plac Bankowy – Andersa – Nowolipki – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności) – Marszałkowska – ... – MARYSIN.
Przystanki: KOŁO, DALIBORA (→MARYSIN), OLBRACHTA (→MARYSIN), CIOŁKA (→KOŁO), PARK MOCZYDŁO (→MARYSIN), PŁOCKA-SZPITAL, PŁOCKA, DT WOLA, OKOPOWA, WOLA-RATUSZ, KINO FEMINA, METRO RATUSZ (→KOŁO), PL. BANKOWY, KRÓLEWSKA, METRO ŚWIĘTOKRZYSKA, CENTRUM, HOŻA, PL. KONSTYTUCJI, ..., MARYSIN.)
Przywrócenie dwukierunkowego przejazdu przez al. Solidarności. Wycofanie z ul. Wolskiej oraz Koła i skierowanie bezpośrednio ul. Leszno i Górczewską do pętli ZNANA w celu poprawy obsługi komunikacyjnej nowo powstałych osiedli przy ul. Jana Olbrachta. Likwidacja tymczasowych przystanków: KRÓLEWSKA, METRO ŚWIĘTOKRZYSKA i HOŻA w związku z przywróceniem ruchu tramwajowego na ul. Marszałkowskiej. Wprowadzenie dodatkowego przystanku KINO FEMINA (w obu kierunkach obowiązują przystanki przed i za skrzyżowaniem z al. Jana Pawła II). Przekształcenie przystanku REZEDOWA ze stałego na warunkowy.
522 linia autobusowa przyspieszona stała ZNANA – Olbrachta – Stroma – Strąkowa – Boznańskiej – Olbrachta (powrót: Olbrachta – ZNANA.) – Górczewska – Młynarska – aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Goworka – Spacerowa – Gagarina – Czerniakowska – Powsińska – Wiertnicza – WILANÓW.
Przystanki: ZNANA, STRĄKOWA (→WILANÓW), ZNANA (→WILANÓW), ANTKA ROZPYLACZA, REDUTOWA, OLBRACHTA, PARK MOCZYDŁO (→WILANÓW), PŁOCKA-SZPITAL, DT WOLA, OKOPOWA, WOLA-RATUSZ, KINO FEMINA, KINO FEMINA, PL. BANKOWY, CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, METRO POLITECHNIKA, PL. UNII LUBELSKIEJ, SPACEROWA, STĘPIŃSKA, IWICKA, SIELCE, CHEŁMSKA, AL. WITOSA, PL. BERNARDYŃSKI (→REDUTOWA), GOŁKOWSKA (→WILANÓW), LIMANOWSKIEGO, GORASZEWSKA, WIERTNICZA (NŻ), ŁOWCZA, KOSIARZY (NŻ), WILANÓW.

(Stara trasa: ZNANA – ... – Górczewska – Płocka – Wolska – aleja Solidarności – plac Bankowy (powrót: plac Bankowy – Andersa – Nowolipki – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności) – Marszałkowska – plac Konstytucji – ... – WILANÓW.
Przystanki: ZNANA, ..., PŁOCKA-SZPITAL, PŁOCKA, DT WOLA, OKOPOWA, WOLA-RATUSZ, KINO FEMINA, METRO RATUSZ (→ZNANA), PL. BANKOWY, KRÓLEWSKA, METRO ŚWIĘTOKRZYSKA, CENTRUM, HOŻA, PL. KONSTYTUCJI, ..., WILANÓW.)
Przywrócenie dwukierunkowego przejazdu przez al. Solidarności. Przywrócenie przejazdu przez ul. Młynarską wraz z likwidacją przystanku tymczasowego PŁOCKA. Likwidacja tymczasowych przystanków: KRÓLEWSKA, METRO ŚWIĘTOKRZYSKA i HOŻA w związku z przywróceniem ruchu tramwajowego na ul. Marszałkowskiej. Wprowadzenie dodatkowego przystanku KINO FEMINA (w obu kierunkach obowiązują przystanki przed i za skrzyżowaniem z al. Jana Pawła II).
725 linia autobusowa strefowa zwykła stała METRO WILANOWSKA – aleja Wilanowska (powrót: aleja Wilanowska – Sobieskiego – Śródziemnomorska – św. Bonifacego – aleja Sikorskiego – aleja Wilanowska – METRO WILANOWSKA.) – Przyczółkowa – osiedle Powsin – Rosochata – Wiechy – Okrzeszyn: Wiechy – droga przez Okrzeszyn – KĘPA OKRZEWSKA CMENTARZ.

(Wybrane kursy szkolne: KĘPA OKRZEWSKA CMENTARZ – droga przez Okrzeszyn – Okrzeszyn: Wiechy – Warszawa: Wiechy – Rosochata – Przyczółkowa – łącznik z ul. Drewny – Drewny – Przekorna – osiedle Powsin – Rosochata – Wiechy – Okrzeszyn: Wiechy – droga przez Okrzeszyn – KĘPA OKRZEWSKA CMENTARZ.)

(Stara trasa: METRO WILANOWSKA – ... – KĘPA OKRZEWSKA CMENTARZ.

(Wybrane kursy szkolne: ... – Przyczółkowa – osiedle Powsin – łącznik z ul. Drewny – Drewny – Przekorna – osiedle Powsin – Rosochata (powrót: Rosochata – osiedle Powsin – łącznik z ul. Drewny – Drewny – Przekorna – osiedle Powsin – Rosochata – Przyczółkowa) – ...)

(Wybrane kursy szkolne: KĘPA OKRZEWSKA CMENTARZ – droga przez Okrzeszyn – Okrzeszyn: Wiechy – Warszawa: Wiechy – Rosochata – Przyczółkowa – łącznik z ul. Drewny – Drewny – Przekorna – osiedle Powsin – Rosochata – Wiechy – Okrzeszyn: Wiechy – droga przez Okrzeszyn – KĘPA OKRZEWSKA CMENTARZ.))
Wakacyjne zawieszenie dodatkowych skróconych kursów.
Z-1 linia autobusowa zastępcza
(zwykła stała)
LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: KOŁO – Obozowa (powrót: Obozowa – Ciołka – Newelska – księcia Janusza – KOŁO.) – Płocka – Wolska – aleja Solidarności – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – most Śląsko-Dąbrowski (powrót: most Śląsko-Dąbrowski – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – aleja Solidarności) – aleja Solidarności – Targowa – 11 Listopada – Inżynierska – Wileńska – DWORZEC WILEŃSKI (kraniec na ul. Wileńskiej) (powrót: DWORZEC WILEŃSKI (kraniec na ul. Wileńskiej) – Wileńska – Targowa).)
Skierowanie autobusów do obsługi linii Z-2.
Z-3 linia autobusowa zastępcza
(zwykła stała)
PLAC WILSONA – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – aleja Solidarności – Bielańska – BIELAŃSKA (powrót: BIELAŃSKA – Bielańska – Senatorska – plac Bankowy – Andersa).

(Stara trasa: PLAC WILSONA – ... – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – METRO POLITECHNIKA.)
Skrócenie trasy.
Z-4 linia autobusowa zastępcza
(zwykła stała)
RONDO "RADOSŁAWA" – aleja Jana Pawła II – Błońska (zawracanie pod wiaduktem) – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – aleja Jana Pawła II – DWORZEC CENTRALNY (kraniec w al. Jana Pawła II) (powrót: DWORZEC CENTRALNY (kraniec w al. Jana Pawła II) – aleja Jana Pawła II – RONDO "RADOSŁAWA".). Uruchomienie linii autobusowej zastępującej tramwaje na wyłączonym odcinku.
ZMIANY PRZYSTANKOWE • MŁYNÓW 55 - likwidacja przystanku.
• KOŁO 55 - likwidacja przystanku.
• MURANÓW 56 - likwidacja przystanku.
• MURANOWSKA 58 - likwidacja przystanku.
• ZACHĘTA 54 - likwidacja przystanku.
• KRÓLEWSKA 54 - likwidacja przystanku.
• METRO POLITECHNIKA 60 - likwidacja przystanku.
• KINO FEMINA 03 - zawieszenie funkcjonowania przystanku (dotyczy linii 171, 520 i 522 skierowanych do przystanku KINO FEMINA 01).
• PŁOCKA 52 - zawieszenie funkcjonowania przystanku (dotyczy linii 151 i 155).
• PL. BANKOWY 02 - przywrócenie funkcjonowania przystanku.
• KRÓLEWSKA 04 - przywrócenie funkcjonowania przystanku.
• KOŁO 04 - przywrócenie funkcjonowania przystanku (dotyczy linii 129).
• KOŁO 05 - przywrócenie funkcjonowania przystanku (dotyczy linii 167, N45 i N95).
• DW. CENTRALNY 60 - uruchomienie przystanku zlokalizowanego w al. Jana Pawła II za przystankiem 04 (dotyczy linii Z-4).
• KINO FEMINA 55 - uruchomienie przystanku zlokalizowanego w al. Solidarności przed skrzyżowaniem z al. Jana Pawła II (w kierunku pl. Bankowego) (dotyczy linii 171, 190, 410, 520, 522, Z-2 i N42).
• KINO FEMINA 59 - uruchomienie przystanku zlokalizowanego w al. Jana Pawła II przed al. Solidarności (w kierunku Dw. Centralnego) (dotyczy linii 510, N12, N46, N62 i Z-4).
• KINO FEMINA 60 - uruchomienie przystanku zlokalizowanego w al. Jana Pawła II za al. Solidarności (w kierunku ronda "Radosława") (dotyczy linii 510, N12, N46, N62 i Z-4).
• RONDO RADOSŁAWA 54 - uruchomienie przystanku zlokalizowanego w ul. Dzikiej po skręcie z al. Jana Pawła II (w kierunku ul. Okopowej) (dotyczy linii 500).
• ANTKA ROZPYLACZA 01 - zmiana nazwy na ANTKA ROZPYLACZA 02 (dotyczy linii 520 i 522).
• ANTKA ROZPYLACZA 02 - zmiana nazwy na ANTKA ROZPYLACZA 01 (dotyczy linii 520 i 522).
• ZNANA 01 - zmiana nazwy na ZNANA 04 (dotyczy linii 520 i 522).
• ZNANA 02 - zmiana nazwy na ZNANA 01 (dotyczy linii 520 i 522).
2009.06.21. WAKACJE Zawieszenie kursowania linii: 101, 311, 315, 390, 394, 400, 404, 408, E-2, E-5, E-6.
Zawieszenie kursów szkolnych linii: 115, 163, 164, 305, 715, 725.
Zawieszenie dodatkowych skróconych kursów linii: 21, 120, 193, 211, 411, 501.
2009.06.22. N42 linia autobusowa nocna zwykła stała DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II (powrót: aleja Jana Pawła II – łącznik podziemny Złotych Tarasów – DWORZEC CENTRALNY.) – aleja Solidarności – Młynarska – Górczewska – Olbrachta – Redutowa – Wolska – Połczyńska – Szeligowska – Lazurowa – Człuchowska – Powstańców Śląskich – Górczewska – OSIEDLE GÓRCZEWSKA.

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY – ... – aleja Solidarności – Wolska – Płocka – Górczewska – Olbrachta – ... – OSIEDLE GÓRCZEWSKA.)
Zakończenie przebudowy torowiska tramwajowego na ul. Młynarskiej.
2009.06.23.
ok. godz. 6.00
ZMIANY PRZYSTANKOWE • KINO FEMINA 55 - likwidacja przystanku w celu poprawy przejazdu autobusów al. Solidarności na odc. Żelazna - al. Jana Pawła II (dotyczy linii 171, 190, 410, 520, 522, Z-2 i N42).
2009.06.23. 720 linia autobusowa strefowa zwykła stała WIATRACZNA – Grochowska – Płowiecka – Czecha – Trakt Brzeski – Lubelska – Majdan: Lubelska – Góraszka: Lubelska – Wiązowna: Lubelska – Emów: Lubelska – Radiówek: Lubelska – Żanęcin: Lubelska – droga w ŻanęcinieDziechciniecMalcanów: Mazowiecka – Lipowo: Armii Krajowej – Glinianka: Napoleońska – GLINIANKA.

(Jeden kurs w soboty, niedziele i święta wcześnie rano: ... – Majdan: Lubelska – Zagórze – Zagórze (Sanatorium) – ZagórzeMajdan: Lubelska – Wiązowna: Lubelska – ...)

(Stara trasa: WIATRACZNA – ... – Góraszka: Lubelska – Wiązowna: Lubelska – Kościelna – Pęclińska – Projektowana – Żanęcin: Spokojna – droga w Żanęcinie – Dziechciniec – ... – GLINIANKA.)
Wprowadzenie trasy objazdowej w związku z rozpoczęciem modernizacji ul. Kościelnej w Wiązownie obejmującej budowę kanalizacji oraz wymianę nawierzchni.
2009.06.24. R linia autobusowa zwykła stała (komunikacja miasta Zielonka) WILEŃSKA – Wileńska – Szwedzka – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Targowa – WILEŃSKA.) – Radzymińska – Ząbki: Radzymińska – Marki: aleja Piłsudskiego – Fabryczna – Zielonka: Marecka – Drewnicka – Wiejska – aleja Piłsudskiego – Marecka (powrót: Marecka – Marki: Fabryczna) – Kościuszki – Długa – Wolności – Lipowa – Kolejowa – Wyszyńskiego – Wojska Polskiego – Armii Krajowej – Waryńskiego – ZIELONKA BANKOWA.
Przystanki: WILEŃSKA, MARKI FABRYCZNA, ZIELONKA DREWNICKA, ZIELONKA MARECKA, ZIELONKA KOŚCIUSZKI, ZIELONKA POWSTAŃCÓW, ZIELONKA DŁUGA, ZIELONKA WOLNOŚCI, ZIELONKA WOJSKA POLSKIEGO, ZIELONKA ARMII KRAJOWEJ, ZIELONKA WARYŃSKIEGO.

(Stara trasa: WILEŃSKA – ... – Marki: aleja Piłsudskiego – Fabryczna – Zielonka: Marecka – Kościuszki – ... – ZIELONKA BANKOWA.)
Wprowadzenie trasy objazdowej w związku z rozpoczęciem przebudowy ul. Mareckiej w Zielonce.
2009.06.27. 205 linia autobusowa zwykła stała LEKTYKARSKA – Lektykarska – Hłaski (powrót: Hłaski – Rudzka – Klaudyny – Podleśna – Lektykarska – LEKTYKARSKA.) – Gdańska – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – aleja Wojska Polskiego – aleja Jana Pawła II – RONDO "RADOSŁAWA".

(Stara trasa: LEKTYKARSKA – Lektykarska – Rudzka – Mickiewicza – plac Wilsona (powrót: plac Wilsona – Słowackiego – Gdańska – Hłaski – Rudzka – Klaudyny – Podleśna – Lektykarska – LEKTYKARSKA.) – Mickiewicza – plac Inwalidów – ... – RONDO "RADOSŁAWA".)
Przywrócenie dwukierunkowego przejazdu przez ul. Gdańską w związku z zakończeniem remontu wodociągu.
2009.07.01. 106 linia autobusowa zwykła stała CHOMICZÓWKA – Conrada – Powstańców Śląskich – Dźwigowa – Globusowa – Chrobrego – Kleszczowa – Łopuszańska – aleja Krakowska – OKĘCIE.

(Stara trasa: MŁOCINY-UKSW – Wóycickiego – Pułkowa (powrót: Pułkowa – Dzierżoniowska – Żubrowa – Wóycickiego – MŁOCINY-UKSW.) – Marymoncka – Przy Agorze – Sokratesa – Conrada – Powstańców Śląskich – ... – OKĘCIE.)
Skrócenie trasy w związku z niewielkim wykorzystaniem linii na północnym odcinku oraz w związku z niedawnym uruchomieniem linii 303.
162 linia autobusowa zwykła stała EC SIEKIERKI – Augustówka – Powsińska – św. Bonifacego – Gołkowska (powrót: Gołkowska – Statkowskiego – Augustówka) – Czerniakowska – Szwoleżerów – Myśliwiecka – Rozbrat – Kruczkowskiego – Tamka – most Świętokrzyski (powrót: most Świętokrzyski – Zajęcza – Topiel – Kruczkowskiego) – Zamoście – Sokola – Zamoyskiego – Jagiellońska – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Targowa – Kłopotowskiego – Jagiellońska) – Radzymińska – Gorzykowska – Myszkowska – Handlowa – Pratulińska – Trocka – TARGÓWEK.

(Stara trasa: EC SIEKIERKI – ... – TARGÓWEK.

(Dodatkowe kursy w godzinach porannego szczytu jednokierunkowo: TARGÓWEK – ... – Czerniakowska – CHEŁMSKA.))
Zawieszenie dodatkowych kursów skróconych w związku z okresem wakacyjnym.
521 linia autobusowa przyspieszona stała SZCZĘŚLIWICE – Dickensa – Białobrzeska (powrót: Białobrzeska – Opaczewska – Szczęśliwicka – SZCZĘŚLIWICE.) – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grochowska – Płowiecka – Błękitna – Widoczna (powrót: Widoczna – Płowiecka) – Szpotańskiego – Patriotów – Bysławska – FALENICA.
Przystanki: SZCZĘŚLIWICE, DOBOSZA (→SZCZĘŚLIWICE), URBANISTÓW (→FALENICA), OPACZEWSKA, BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 R., KINO OCHOTA, PL. NARUTOWICZA, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, CENTRUM, MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA, GRENADIERÓW, WIATRACZNA, PL. SZEMBEKA, ŻÓŁKIEWSKIEGO, GOCŁAWEK, PŁOWIECKA, TRAKT LUBELSKI, PKP WAWER, SOLIDNA, PKP ANIN, PIECHURÓW (NŻ), PKP MIĘDZYLESIE, ODESKA (NŻ), MONTAŻOWA, POMOLOGICZNA, PKP RADOŚĆ, WIELOWIEJSKA, SZACHOWA, PKP MIEDZESZYN, PRASOWA (NŻ), PKP FALENICA, FALENICA.

(Część kursów w dni robocze w godzinach szczytu: WIATRACZNA – Grochowska – ... – FALENICA.)
Skrócenie trasy części kursów.
701 linia autobusowa strefowa zwykła stała METRO MŁOCINY [d. HUTA] – Kasprowicza (powrót: Kasprowicza – Nocznickiego – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – 30 Pułku Strzelców Kaniowskich – METRO MŁOCINY [d. HUTA].) – Sokratesa – Wólczyńska – Opłotek – Palisadowa – Wóycickiego – Cmentarz Północny (Brama Południowa) – Wólczyńska – Estrady – Trenów – Łomianki: Trenów – Partyzantów – Akacjowa – Wiślana – Zachodnia – ŁOMIANKI ZACHODNIA (powrót: ŁOMIANKI ZACHODNIA – Zachodnia – Wiosenna – Kolejowa – Wiślana).

(Stara trasa: METRO MŁOCINY [d. HUTA] – ... – ŁOMIANKI ZACHODNIA.

(W dni powszednie w godzinach międzyszczytowych: ... – Estrady – Dziekanowska – Cmentarz Północny (Brama Zachodnia) – Dziekanowska – Estrady – Trenów – ...))
Likwidacja podjazdów do przystanku CM. PÓŁNOCNY-BRAMA ZACHODNIA w związku z niewielkim wykorzystaniem oraz w celu skrócenia czasu podróży.
705 linia autobusowa strefowa zwykła stała ŻERAŃ FSO – Modlińska – Płochocińska – Rembelszczyzna: Jana Kazimierza – Stanisławów Pierwszy: Jana Kazimierza – Nieporęt: Jana Kazimierza – Zegrzyńska – aleja Wojska Polskiego – Białobrzegi: aleja Wojska Polskiego – BIAŁOBRZEGI (PLAŻA).

(Wybrane kursy: ... – aleja Wojska Polskiego – Białobrzegi: aleja Wojska Polskiego – Białobrzegi (pętla) – aleja Wojska Polskiego – Wczasowa – Rynia: Wczasowa – Spacerowa – Główna – RYNIA.)

(Wybrane kursy w dni robocze: ... – aleja Wojska Polskiego – Białobrzegi: aleja Wojska Polskiego – Białobrzegi (pętla) – aleja Wojska Polskiego – Wczasowa – Rynia: Wczasowa – BorkiStare Załubice – NOWE ZAŁUBICE.)

(Wybrane kursy: ... – Nieporęt: Jana Kazimierza – Zegrzyńska (powrót: Zegrzyńska – Warszawska – Zegrze Południowe: Warszawska – Rybaki – Warszawska – Nieporęt: Warszawska – Zegrzyńska – Jana Kazimierza) – aleja Wojska Polskiego – ...)
Wydłużenie na okres wakacyjny wybranych kursów w dni powszednie do Nowych Załubic w związku z ograniczeniem kursowania linii 734 do dni świątecznych.
734 linia autobusowa strefowa zwykła okresowa całodzienna
(kursuje w dni świąteczne)
ŻERAŃ FSO – Modlińska – Płochocińska – Rembielszczyzna: Jana Kazimierza – Stanisławów: Jana Kazimierza – Nieporęt: Jana Kazimierza – Zegrzyńska – aleja Wojska Polskiego – Białobrzegi: aleja Wojska Polskiego – Wczasowa – Rynia: Wczasowa – Borki – Stare Załubice – NOWE ZAŁUBICE. Ograniczenie kursowania na okres wakacyjny do dni świątecznych. W dni powszednie linia zastąpiona przez wydłużone kursy linii 705. Wprowadzenie zatrzymywania się na wszystkich przystankach na trasie.
736 linia autobusowa strefowa zwykła stała ŻERAŃ FSO – Modlińska – Płochocińska – Rembelszczyzna: Jana Kazimierza – Strużańska – Kąty Węgierskie: Strużańska – Józefów: Strużańska – Jabłonna: Strużańska – Legionowo: Strużańska – Roi – Słoneczna – Polna – Strużańska – Zegrzyńska – Warszawska – Sobieskiego – Parkowa – Wyszyńskiego – aleja Legionów – Cynkowa – Suwalna – Olszankowa – LEGIONOWO (OSIEDLE MŁODYCH).

(W dni robocze godz. 7-18: ... – Cynkowa – Suwalna – Szarych Szeregów (powrót: Szarych Szeregów – Suwalna – Olszankowa – Osiedle Młodych (pętla) – Olszankowa – Suwalna – Cynkowa) – Sikorskiego – Fabryczna – LEGIONOWO (STAROSTWO POWIATOWE).)

(W dni świąteczne: ... – Sobieskiego – Krasińskiego – LEGIONOWO (MICKIEWICZA).)
Wprowadzenie kursowania w dni świąteczne (na skróconej trasie) wraz ze zmianą oznaczenia.
804 linia autobusowa strefowa zwykła okresowa całodzienna
(kursuje w dni powszednie)
LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: ŻERAŃ FSO – Modlińska – Płochocińska – Rembelszczyzna: Jana Kazimierza – Strużańska – Kąty Węgierskie: Strużańska – Józefów: Strużańska – Jabłonna: Strużańska – Legionowo: Strużańska – Roi – Słoneczna – Polna – Strużańska – Zegrzyńska – Warszawska – Sobieskiego – Parkowa – Wyszyńskiego – aleja Legionów – Cynkowa – Suwalna – Olszankowa – LEGIONOWO (OSIEDLE MŁODYCH).

(W godz. 7-18: ... – Cynkowa – Suwalna – Szarych Szeregów (powrót: Szarych Szeregów – Suwalna – Olszankowa – Osiedle Młodych (pętla) – Olszankowa – Suwalna – Cynkowa) – Sikorskiego – Fabryczna – LEGIONOWO (STAROSTWO POWIATOWE).))
E-3 linia autobusowa ekspresowa okresowa szczytowa
(kursuje w dni powszednie)
LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: RONDO "RADOSŁAWA" – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – św. Wincentego – Kondratowicza – Łabiszyńska – Łojewska – Chodecka – BRÓDNO PODGRODZIE.
Przystanki: RONDO "RADOSŁAWA", DWORZEC GDAŃSKI, TARGÓWEK-RATUSZ, SZPITAL BRÓDNOWSKI, ŁABISZYŃSKA, SUWALSKA (→RONDO RADOSŁAWA), KLUB LIRA (→BRÓDNO PODGRODZIE), ŁOJEWSKA, BRÓDNO PODGRODZIE.)
Oficjalna likwidacja linii.
E-4 linia autobusowa ekspresowa okresowa szczytowa
(kursuje w dni powszednie w godzinach porannego szczytu)
METRO MARYMONT – Włościańska – Żelazowska – aleja Armii Krajowej (powrót: aleja Armii Krajowej – Słowackiego – Włościańska – METRO MARYMONT.) – most Grota-Roweckiego – Modlińska – Światowida – Świętosławskiego – TARCHOMIN (powrót: TARCHOMIN – Świętosławskiego – Świderska – Ćmielowska – Światowida).
Przystanki: METRO MARYMONT, METRO MARYMONT (→METRO MARYMONT), EKSPRESOWA (NŻ), BIAŁOŁĘKA-RATUSZ, MYŚLIBORSKA, TARCHOMIN (→METRO MARYMONT), TARCHOMIN.
Wakacyjne ograniczenie kursowania do godzin porannego szczytu (w godzinach popołudniowych zwiększono częstotliwość kursowania linii 508).
E-8 linia autobusowa ekspresowa okresowa szczytowa
(kursuje w dni powszednie w godzinach porannego szczytu)
METRO MARYMONT – Włościańska – Żelazowska – aleja Armii Krajowej (powrót: aleja Armii Krajowej – Słowackiego – Włościańska – METRO MARYMONT.) – most Grota-Roweckiego – Modlińska – Światowida – NOWODWORY.
Przystanki: METRO MARYMONT, METRO MARYMONT (→METRO MARYMONT), MEHOFFERA, STEFANIKA, NOWODWORY, NOWODWORY.
A linia autobusowa zwykła okresowa (kursuje w dni powszednie) (komunikacja miejska miasta Milanówek) ZAWIESZENIE KURSOWANIA.

(Stara trasa: MILANÓWEK PKP (WARSZAWSKA) – Warszawska – Grudowska – Graniczna – Zawąska – Grudowska (powrót: Grudowska – Królewska – Krótka – Fiderkiewicza – Leśna – Krzywa – Przeskok – MILANÓWEK PKP (WARSZAWSKA).) – Nadarzyńska – BRWINOWSKA.)
Zawieszenie komunikacji miejskiej miasta Milanówek na okres wakacji.
A1 linia autobusowa zwykła okresowa (kursuje w dni powszednie) (komunikacja miejska miasta Milanówek) ZAWIESZENIE KURSOWANIA.

(Stara trasa: MILANÓWEK PKP (WARSZAWSKA) – Warszawska – Grudowska – Graniczna – Zawąska – Grudowska – Królewska – Szkolna (powrót: Szkolna – Królewska – Krótka – Fiderkiewicza – Leśna – Krzywa – Przeskok – MILANÓWEK PKP (WARSZAWSKA).) – Jasna – Nowowiejska – Kazimierzowska – WKD KAZIMIERÓWKA.)
B linia autobusowa zwykła okresowa (kursuje w dni powszednie) (komunikacja miejska miasta Milanówek) ZAWIESZENIE KURSOWANIA.

(Stara trasa: MILANÓWEK PKP (WARSZAWSKA) – Warszawska – Piłsudskiego – Dębowa – Smoleńskiego – Kościelna – Piasta – Dworcowa – Krakowska – Żabie Oczko – Słowackiego – Wojska Polskiego – Podgórna – Kościuszki – Podleśna – Wspólna – Podgórna – Piasta – Kościelna – Smoleńskiego – Dębowa – Piłsudskiego – Warszawska – Krzywa – Przeskok – MILANÓWEK PKP (WARSZAWSKA).

(Co drugi kurs: ... – Słowackiego – Ludna – Ludna (zawrotka przy granicy miasta) – Ludna – Wojska Polskiego – ...))
C linia autobusowa zwykła okresowa (kursuje w dni powszednie) (komunikacja miejska miasta Milanówek) ZAWIESZENIE KURSOWANIA.

(Stara trasa: MILANÓWEK PKP (WARSZAWSKA) – Warszawska – Krzywa – Przeskok – Warszawska (powrót: Warszawska – MILANÓWEK PKP (WARSZAWSKA).) – Brzozowa – Dębowa – Skargi – Grodzisk Mazowiecki: 3 Maja – Bartniaka – 1 Maja – Kowalska – Zondka – Kościuszki – Montwiłła (powrót: Montwiłła – Sienkiewicza – Kilińskiego – 1 Maja – Kowalska – Zondka – Kościuszki – Krupińskiego – Bartniaka – 3 Maja) – Mokronoskich – Daleka – GRODZISK MAZOWIECKI SZPITAL.)
ZMIANY PRZYSTANKOWE • DZIECI WARSZAWY 01 i 04 - uruchomienie przystanków warunkowych (dotyczy linii 401 i 517).
• DOLINA SŁUŻEWIECKA 01 i 02 - uruchomienie przystanków stałych (dotyczy linii 401 i 503).
• NOWOURSYNOWSKA 01 i 02 - likwidacja przystanków stałych (dotyczy linii 401 i 503).

2009.07.04. 409 linia autobusowa przyspieszona okresowa całodzienna
(kursuje w dni świąteczne)
CMENTARZ PÓŁNOCNY BRAMA ZACHODNIA – Dziekanowska – Estrady – Wólczyńska – Cmentarz Południowy (Brama Południowa) – Wóycickiego – Palisadowa – Opłotek – Wólczyńska – Sokratesa – Kasprowicza – Nocznickiego – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – 30 Pułku Strzelców Kaniowskich – METRO MŁOCINY (powrót: METRO MŁOCINY – Kasprowicza).
Przystanki: CMENTARZ PÓŁNOCNY BRAMA ZACHODNIA, ESTRADY (NŻ), CMENTARZ PÓŁNOCNY BRAMA POŁUDNIOWA, CMENTARZ PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA, BOGUSŁAWSKIEGO, METRO MŁOCINY.

(Stara trasa: CMENTARZ PÓŁNOCNY BRAMA ZACHODNIA – ... – Wólczyńska – Żeromskiego – Słowackiego – Włościańska – METRO MARYMONT.
Przystanki: CMENTARZ PÓŁNOCNY BRAMA ZACHODNIA, ..., CMENTARZ PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA, CM. WAWRZYSZEWSKI, ASPEKT, ŻEROMSKIEGO, METRO MARYMONT, METRO MARYMONT.)
Korekta trasy w celu usprawnienia połączenia pomiędzy Cmentarzem Północnym i linią metra.
2009.07.06. C linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna
(kursuje od poniedziałku do soboty) (komunikacja gminy Ożarów Mazowiecki)
CIEPŁOWNIA WOLA – Połczyńska – Szeligowska – Szeligi: Szeligowska – Macierzysz: Sochaczewska – Wieruchów: Sochaczewska – Świerkowa – Piotrkówek Duży (zawrotka) – Wieruchów: Świerkowa – Sochaczewska – Strzykuły: Sochaczewska – Strzykulska – Piotrkówek Mały: Strzykulska – Ożarów Mazowiecki: Strzykulska – Poznańska – Konopnickiej – Kolejowa – OŻARÓW MAZOWIECKI PKP. Przejęcie linii przez od firmy "Inter-Modex" przez firmę "MK-2". Wprowadzenie podjazdów pod giełdę w Broniszach. Wprowadzenie kursowania w soboty.
D linia autobusowa zwykła okresowa (kursuje w dni powszednie i w soboty) (komunikacja gminy Ożarów Mazowiecki) CIEPŁOWNIA WOLA – Połczyńska – Mory: Poznańska – Jawczyce: Poznańska – Bronisze: Poznańska – Ożarów Wieś: Poznańska – Ożarów Mazowiecki: Poznańska – Ołtarzew: Poznańska – Koprki: Poznańska – Michałówek: Poznańska – Płochocin: Poznańska – Święcice: Poznańska – Warszawska – Płochocin: Fabryczna – Józefów: Fabryczna – JÓZEFÓW (POLMOS). Uruchomienie przez Urząd Miasta i Gminy Ożarów Mazowiecki linii autobusowej łączącej Józefów i Płochocin z Ożarowem Mazowieckim i Warszawą. Oznaczenie literowe linii stosowano wyłącznie w dokumentacji przetargowej.
2009.07.10.
godz. 17.30

2009.07.11.
ok. godz. 17.00
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie ruchu tramwajowego na ciągu ul. Prosta - al. Jana Pawła II - Chałubińskiego - al. Niepodległości na odcinku od ronda Daszyńskiego do ul. Nowowiejskiej w związku z awarią wodociągową przy zbiegu ulic Prostej i Żelaznej.


10. OSIEDLE GÓRCZEWSKA – ... – Kasprzaka – Prosta – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Filtrowa – Krzywickiego – Nowowiejska – aleja Niepodległości – ... – SŁUŻEWIEC.
Z-4 [autobus]. RONDO "RADOSŁAWA" – aleja Jana Pawła II – Błońska (zawracanie pod wiaduktem) – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – GUS (powrót: GUS – aleja Armii Ludowej – Krzywickiego – Nowowiejska – aleja Niepodległości – Chałubińskiego – aleja Jana Pawła II – RONDO "RADOSŁAWA".).
2009.07.11. 13 linia tramwajowa zwykła stała NOWE BEMOWO – Powstańców Śląskich – Radiowa – Dywizjonu 303 – Obozowa – Młynarska – aleja Solidarności – Okopowa – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Ratuszowa – Targowa – Kijowska – DWORZEC WSCHODNI.

(Stara trasa: NOWE BEMOWO – ... – Targowa – Kijowska – aleja Tysiąclecia – Kawęczyńska – KAWĘCZYŃSKA BAZYLIKA.)
Skrócenie trasy na terenie Pragi w związku z remontem torowiska na ul. Kawęczyńskiej.
47 linia tramwajowa zastępcza
(zwykła stała)
ZAWIESZENIE KURSOWANIA.

(Stara trasa: KAWĘCZYŃSKA BAZYLIKA – Kawęczyńska – aleja Tysiąclecia – Kijowska – Targowa – Zamoyskiego – Grochowska – GOCŁAWEK.)
Zawieszenie linii w związku z remontem torowiska na ul. Kawęczyńskiej.
Z-7 linia autobusowa zastępcza
(zwykła stała)
DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA) – Kijowska – Targowa – Ząbkowska – Radzymińska – Folwarczna – Wołomińska – Siedlecka – Otwocka – KAWĘCZYŃSKA BAZYLIKA (powrót: KAWĘCZYŃSKA BAZYLIKA – Otwocka – Łomżyńska – Jadowska – Wołomińska – Radzymińska – Ząbkowska). Uruchomienie zastępczej linii autobusowej.
42 linia tramwajowa zastępcza
(zwykła okresowa szczytowa - kursuje w dni powszednie)
CMENTARZ WOLSKI – Wolska – aleja Solidarności – Towarowa – Prosta – Kasprzaka – Skierniewicka – ROGALIŃSKA (powrót: ROGALIŃSKA – [bez pasażerów: Siedmiogrodzka – teren zajezdni "Wola" – Młynarska – Wolska] – Skierniewicka). Uruchomienie dodatkowej linii uzupełniającej w celu usprawnienia połączenia ciągu ul. Wolskiej z węzłem przesiadkowym przy ul. Okopowej.
103 linia autobusowa zwykła stała METRO MŁOCINY – Kasprowicza (powrót: Kasprowicza – Nocznickiego – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – 30 Pułku Strzelców Kaniowskich – METRO MŁOCINY.) – Przy Agorze – Marymoncka – aleja Zjednoczenia – Jarzębskiego – Galla Anonima – Kochanowskiego – Rudnickiego – Maczka – Powązkowska – Tatarska – Ostroroga – Obozowa – Płocka – Krzyżanowskiego – Szarych Szeregów – Brylowska – Prądzyńskiego – Tunelowa – DWORZEC ZACHODNI (TUNELOWA).

(Stara trasa: METRO MŁOCINY – Kasprowicza (powrót: Kasprowicza – Nocznickiego – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – 30 Pułku Strzelców Kaniowskich – METRO MŁOCINY.) – aleja Zjednoczenia – Jarzębskiego – Broniewskiego – aleja Armii Krajowej – Powązkowska – Krasińskiego – PLAC WILSONA.)
Zmiana trasy w celu zapewnienia bezpośredniego połączenia osiedla Wrzeciono ze stacją metra Młociny, zapewnienia bezpośredniego połączenia osiedla Piaski ze Szpitalem Bielańskim, poprawy dojazdu do stacji metra Stare Bielany z głębi osiedla Piaski oraz wykreowania nowego połączenia między Bielanami i Wolą (i Dworcem Zachodnim) ciągiem ulic: Tatarska - Ostroroga.
710 linia autobusowa strefowa zwykła stała METRO WILANOWSKA – aleja Wilanowska (powrót: aleja Wilanowska – Sobieskiego – Śródziemnomorska – św. Bonifacego – aleja Sikorskiego – aleja Wilanowska – METRO WILANOWSKA.) – Przyczółkowa – obwodnica Powsina – Drewny – Bielawa: Warszawska – Konstancin Jeziorna: Warszawska – Mirkowska – Bielawska – Warszawska – Piłsudskiego – Jagiellońska – Wierzejewskiego – Piasta – Piłsudskiego (powrót: Piłsudskiego – Warszawska) – Prusa – Chylicka – Pułaskiego – Chyliczki: Wschodnia – Piaseczno: Okulickiego – Przesmyckiego – Chyliczkowska – Armii Krajowej – Okulickiego (powrót: Okulickiego – Wojska Polskiego – Kusocińskiego – Puławska – Chyliczkowska) – PIASECZNO POLKOLOR.

(Stara trasa: METRO WILANOWSKA – ... – Bielawa: Warszawska – Konstancin Jeziorna: Warszawska – Bielawska – Mirkowska – aleja Wojska Polskiego – Piłsudskiego – Jagiellońska – Wierzejewskiego – Piasta – Piłsudskiego (powrót: Piłsudskiego – Jagiellońska – Wierzejewskiego – Piasta – Piłsudskiego – aleja Wojska Polskiego) – Prusa – ... – PIASECZNO POLKOLOR.)
Wprowadzenie tras objazdowych w związku z rozpoczęciem remontu mostu na rzece Jeziorce w ciągu ul. Mirkowskiej w Konstancinie.
N50 linia autobusowa nocna strefowa zwykła okresowa (kursuje w noce z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę) METRO WILANOWSKA – aleja Wilanowska (powrót: aleja Wilanowska – Sobieskiego – Śródziemnomorska – św. Bonifacego – aleja Sikorskiego – aleja Wilanowska – METRO WILANOWSKA.) – Przyczółkowa – obwodnica Powsina – Drewny – Bielawa: Warszawska – Konstancin Jeziorna: Warszawska – Mirkowska – Bielawska – Warszawska – Piłsudskiego – Prusa – KONSTANCIN JEZIORNA SKOLIMÓW (powrót: KONSTANCIN JEZIORNA SKOLIMÓW – Długa – Chylicka – Pułaskiego – Piaseczyńska – Warszawska – Bielawa: Warszawska).

(Stara trasa: METRO WILANOWSKA – ... – Bielawa: Warszawska – Konstancin Jeziorna: Warszawska – Bielawska – Mirkowska – aleja Wojska Polskiego – Piłsudskiego – Prusa – KONSTANCIN JEZIORNA SKOLIMÓW (powrót: KONSTANCIN JEZIORNA SKOLIMÓW – Długa – Chylicka – Pułaskiego – Piaseczyńska – Warszawska – Bielawa: Warszawska).)
ZMIANY PRZYSTANKOWE • PIASKI 08 - zmiana oznaczenia na PIASKI 10 (dotyczy linii 103).
• AWF 06 - uruchomienie przystanku na al. Zjednoczenia przed skrzyżowaniem z ul. Marymoncką w kierunku ul. Marymonckiej (dotyczy linii 103).
• METRO STARE BIELANY 04 - uruchomienie przystanku na al. Zjednoczenia przed skrzyżowaniem z ul. Kasprowicza w kierunku ul. Marymonckiej (dotyczy linii 103).
• METRO STARE BIELANY 05 - uruchomienie przystanku na al. Zjednoczenia przed skrzyżowaniem z ul. Kasprowicza w kierunku ul. Żeromskiego (dotyczy linii 103).
• PIASKI 08 - uruchomienie przystanku na ul. Galla Anonima w rejonie pętli tramwajowej w kierunku ul. Broniewskiego (dotyczy linii 103).
• TATARSKA 01 - uruchomienie przystanku na ul. Tatarskiej za skrzyżowaniem z ul. Powązkowską w kierunku ul. Obozowej (dotyczy linii 103).
• TATARSKA 02 - uruchomienie przystanku na ul. Tatarskiej przed skrzyżowaniem z ul. Powązkowską w kierunku ul. Powązkowskiej (dotyczy linii 103).
• KOZIELSKA 01 - uruchomienie przystanku na ul. Tatarskiej przed skrzyżowaniem z ul. Kozielską w kierunku ul. Obozowej (dotyczy linii 103).
• KOZIELSKA 02 - uruchomienie przystanku na ul. Tatarskiej za skrzyżowaniem z ul. Kozielską w kierunku ul. Powązkowskiej (dotyczy linii 103).
• OSTROROGA 01 - uruchomienie przystanku na ul. Ostroroga przed skrzyżowaniem z ul. Wawrzyszewską w kierunku ul. Obozowej (dotyczy linii 103).
• OSTROROGA 02 - uruchomienie przystanku na ul. Ostroroga za skrzyżowaniem z ul. Wawrzyszewską w kierunku ul. Powązkowskiej (dotyczy linii 103).
• SOŁTYKA 01 - uruchomienie przystanku na ul. Ostroroga za skrzyżowaniem z ul. Sołtyka w kierunku ul. Obozowej (dotyczy linii 103).
• SOŁTYKA 02 - uruchomienie przystanku na ul. Ostroroga za skrzyżowaniem z ul. Sołtyka w kierunku ul. Powązkowskiej (dotyczy linii 103).
2009.07.13.
2009.07.19.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Zmiany w komunikacji miejskiej na terenie Piaseczna w związku z remontem ul. Gołkowskiej w Piasecznie i zamknięciem dla ruchu tej ulicy na odcinku od ul. Głównej do ul. Ceramicznej. Zorganizowanie przez Urząd Gminy komunikacji zastępczej obsługiwanej mikrobusami.


727. METRO WILANOWSKA – ... – Kusocińskiego – Puławska – Kościuszki – Sienkiewicza – Towarowa – PKP PIASECZNO (powrót: PKP PIASECZNO – Towarowa – Dworcowa – Jana Pawła II – Wojska Polskiego – Gerbera – Kilińskiego – Sierakowskiego – Warszawska – Młynarska – Puławska).
ITER-GENS. PKP PIASECZNO – Towarowa – Sienkiewicza – Polskiego Państwa Podziemnego – Pod Bateriami – Gołków: Gołkowska – Głosków Letnisko: Lipowa – Głosków: Szkolna – GŁOSKÓW SZKOŁA (powrót: GŁOSKÓW SZKOŁA – Szkolna – Milenium – Radnych – Głosków Letnisko: Radnych – Gołków: Zielona – Gołkowska).
ITER-GENS. PKP PIASECZNO – Towarowa – Sienkiewicza – Polskiego Państwa Podziemnego – Pod Bateriami – Gołków: Gołkowska – Głosków Letnisko: Lipowa – Wola Gołkowska: Rybna (powrót: Rybna – Głosków: Szkolna – Milenium – Radnych – Głosków Letnisko: Radnych – Gołków: Zielona – Gołkowska) – Kuleszówka: Gościniec – Władysławów: Wojska Polskiego – zawrotka – Wojska Polskiego – Antoninów – ANTONINÓW CMENTARZ POŁUDNIOWY.
2009.07.15. 119 linia autobusowa zwykła stała DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – aleja Jana Pawła II – DWORZEC CENTRALNY.) – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Goworka – Spacerowa – Belwederska – Chełmska – Bobrowiecka – Beethovena – aleja Becka – most Siekierkowski – Wał Miedzeszyński – Bronowska – Trakt Lubelski – Lucerny – Szpotańskiego – Żegańska – aleja Dzieci Polskich – WIŚNIOWA GÓRA.

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY – ... – Żegańska – aleja Dzieci Polskich – MIĘDZYLESIE.)
Zmiany tras związane z rozpoczęciem przebudowy pętli autobusowej MIĘDZYLESIE.
305 linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna
(kursuje w dni powszednie)
STRUSIA – Skrzyneckiego – Powszechna – Czecha – Płowiecka – Widoczna – Błękitna – Floriana – Trakt Lubelski (powrót: Trakt Lubelski – Płowiecka – Czecha – Sejmikowa – Wydawnicza – Kaczeńca – Łysakowska – Korkowa – Kościuszkowców – Czecha – Potockich – Skrzyneckiego – STRUSIA.) – Zwoleńska – Patriotów – Bysławska – FALENICA.

(Stara trasa: STRUSIA – ... – Zwoleńska – Patriotów – Bysławska – Młoda – Walcownicza (powrót: Walcownicza – Patriotów) – Patriotów (wschodnia) – Żegańska – aleja Dzieci Polskich – MIĘDZYLESIE.)
2009.07.17.
godz. 22.00

2009.07.19.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Zmiany w komunikacji miejskiej związane z remontem jezdni ulicy Wysockiego na odcinku od Trasy Toruńskiej do ulicy Budowlanej (wraz ze skrzyżowaniem z ul. Budowlaną).


104. ŻERAŃ FSO – Toruńska – Łabiszyńska – Kopijników – ... – BRZEZINY.
112. CH MARKI – ... – Łojewska – Łabiszyńska – Toruńska – most Grota-Roweckiego – ... – KAROLIN.
114. MŁOCINY-UKSW – ... – most Grota-Roweckiego – Toruńska – Łabiszyńska – Kondratowicza – Rembielińska – Wyszogrodzka – ... – BRÓDNO PODGRODZIE.
118. BRÓDNO PODGRODZIE – Chodecka – Kondratowicza – Łabiszyńska – Toruńska – most Grota-Roweckiego – ... – SPARTAŃSKA.
126. CH MARKI – ... – Wyszogrodzka – Rembielińska – Annopol – ... – NOWODWORY.
134. ŻERAŃ FSO – Toruńska – Ostródzka – ... – OLESIN.
145. ŻERAŃ FSO – Toruńska – Łabiszyńska – Kondratowicza – ... – WIATRACZNA.
156. METRO MŁOCINY – ... – most Grota-Roweckiego – Toruńska – Łabiszyńska – Łojewska – ... – ZAJEZDNIA STALOWA.
176. SUWALSKA – Łabiszyńska – Łojewska – Chodecka – Kondratowicza (powrót: Kondratowicza – Łabiszyńska – SUWALSKA.) – Rembielińska – Annopol – Odlewnicza – Marywilska – ... – CHOSZCZÓWKA.
202. SUWALSKA – Łabiszyńska – Toruńska (zawrotka) – Łabiszyńska – Kondratowicza (powrót: Kondratowicza – Łabiszyńska – SUWALSKA.) – Rembielińska – Wyszogrodzka – ... – BRÓDNO PODGRODZIE.
204. KONDRATOWICZA – Bazyliańska – św. Hieronima – Ogińskiego – Budowlana – Rembielińska – Kondratowicza (powrót: Kondratowicza – KONDRATOWICZA.) – ... – GRODZISK.
506. OSIEDLE GÓRCZEWSKA – ... – most Grota-Roweckiego – Toruńska – Łabiszyńska – Kondratowicza – Chodecka – BRÓDNO PODGRODZIE.
732. ŻERAŃ FSO – Toruńska – Łabiszyńska – Kondratowicza – ... – MARKI PUSTELNIK.
N02. METRO MŁOCINY – ... – most Grota-Roweckiego – Toruńska – Łabiszyńska – Kondratowicza – ... – URSYNÓW PÓŁNOCNY.
N14. DWORZEC CENTRALNY – ... – 11 Listopada – Odrowąża – św. Wincentego – Budowlana – Rembielińska – Wyszogrodzka – ... – BRZEZINY.
N64. DWORZEC CENTRALNY – ... – 11 Listopada – Odrowąża – św. Wincentego – Budowlana – Rembielińska – Wyszogrodzka – ... – MARCELIN / PŁYTOWA.
Z76 [zastępcza]. KONDRATOWICZA – Bazyliańska – św. Hieronima – Ogińskiego – Budowlana – Rembielińska – KONDRATOWICZA.
2009.07.18. T linia tramwajowa specjalna zwykła okresowa całodzienna
(kursuje w soboty i niedziele)
PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – Ratuszowa – Jagiellońska – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – Międzyparkowa – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Nowowiejska – Krzywickiego – Filtrowa – PLAC NARUTOWICZA. [Linia jednokierunkowa] Korekta trasy w związku z niską frekwencją na odcinku pomiędzy zespołami przystankowymi PARK TRAUGUTTA - STAWKI oraz opóźnieniami wynikającymi z przejazdu przez rondo Zgrupowania AK "Radosław".
2009.07.20. 199 linia autobusowa zwykła stała PLAC HALLERA – Szymanowskiego – Namysłowska – Starzyńskiego – św. Wincentego (powrót: św. Wincentego – 11 Listopada – Namysłowska – Szymanowskiego) – Kołowa – Ossowskiego – Barkocińska – Myszkowska – Handlowa – Pratulińska – Trocka – Radzymińska – Łodygowa – Ząbki: Warszawska – Piłsudskiego – 3 Maja – Orla – Kwiatowa – Szwoleżerów (powrót: Szwoleżerów – Stefczyka – Sikorskiego – Kwiatowa) – Zielonka: aleja Piłsudskiego – Warszawa: Żołnierska – Czwartaków – Paderewskiego – aleja Chruściela – REMBERTÓW AON.

(Stara trasa: PLAC HALLERA – ... – Trocka – Radzymińska – Bystra – Ząbki: Batorego – 3 Maja – Orla – Kwiatowa – Szwoleżerów (powrót: Szwoleżerów – Stefczyka – Sikorskiego – Kwiatowa) – ... – REMBERTÓW AON.)
Wprowadzenie trasy objazdowej w związku z modernizacją ulicy Batorego w Ząbkach (budowa kanalizacji oraz wymiana nawierzchni).
2009.07.21. X linia autobusowa zwykła stała (komunikacja miejska miasta Ząbki) DWORZEC WILEŃSKI – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Targowa – Kłopotowskiego – Jagiellońska – aleja Solidarności – DWORZEC WILEŃSKI.) – Radzymińska – Bystra – Ząbki: 11 Listopada – Wolności – Batorego – 3 Maja – Orla – Kwiatowa – Sikorskiego – Stefczyka – Szwoleżerów – Kopernika – Powstańców – ZĄBKI OSIEDLE POWSTAŃCÓW (POWSTAŃCÓW 15).

(Stara trasa: DWORZEC WILEŃSKI – ... – Bystra – Ząbki: Batorego – 3 Maja – ... – ZĄBKI OSIEDLE POWSTAŃCÓW (POWSTAŃCÓW 15).)
Wprowadzenie trasy objazdowej w związku z modernizacją ulicy Batorego w Ząbkach (budowa kanalizacji oraz wymiana nawierzchni).
2009.07.21. 710 linia autobusowa strefowa zwykła stała METRO WILANOWSKA – aleja Wilanowska (powrót: aleja Wilanowska – Sobieskiego – Śródziemnomorska – św. Bonifacego – aleja Sikorskiego – aleja Wilanowska – METRO WILANOWSKA.) – Przyczółkowa – obwodnica Powsina – Drewny – Bielawa: Warszawska – Konstancin Jeziorna: Warszawska – Mirkowska – Bielawska – Warszawska – Piłsudskiego – Jagiellońska – Wierzejewskiego – Piasta – Piłsudskiego (powrót: Piłsudskiego – Warszawska) – Prusa – Chylicka – Długa – Chylice: Starochylicka – Chylice-Pólko: Starochylicka – Piaseczno: Chyliczkowska – Armii Krajowej – Okulickiego (powrót: Okulickiego – Wojska Polskiego – Kusocińskiego – Puławska – Chyliczkowska) – PIASECZNO POLKOLOR.

(Stara trasa: METRO WILANOWSKA – ... – Prusa – Chylicka – Pułaskiego – Chyliczki: Wschodnia – Piaseczno: Okulickiego – Przesmyckiego – Chyliczkowska – Armii Krajowej – Okulickiego (powrót: Okulickiego – Wojska Polskiego – Kusocińskiego – Puławska – Chyliczkowska) – PIASECZNO POLKOLOR.)
Przywrócenie stałej trasy w związku z zakończeniem remontu ul. Chyliczkowskiej w Piasecznie na odcinku od ul. Sielskiej do ul. Armii Krajowej.
2009.07.25.
2009.07.27.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie ruchu tramwajowego na ciągu ul. Dywizjonu 303 - Radiowa - Powstańców Śląskich na odcinku od pętli KOŁO do pętli NOWE BEMOWO w związku z kolejnym etapem budowy trasy S8.


5. NOWE BEMOWO – Powstańców Śląskich – ... – METRO MARYMONT [d. POTOCKA].
13. KOŁO – Obozowa – ... – DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA).
24. KOŁO – Obozowa – ... – GOCŁAWEK.
28. PIASKI – Broniewskiego – ... – WIATRACZNA.
Z-1 [autobus]. NOWE BEMOWO – Powstańców Śląskich – Radiowa – Dywizjonu 303 – Obozowa – Ciołka – Newelska – księcia Janusza – KOŁO (powrót: KOŁO – księcia Janusza – Dywizjonu 303).
2009.07.28. 709 linia autobusowa strefowa zwykła stała METRO WILANOWSKA – Puławska – Mysiadło: Puławska – Piaseczno: Puławska – Jana Pawła II (powrót: Jana Pawła II – Wojska Polskiego – Okulickiego – Puławska) – Dworcowa – PKP PIASECZNO.

(Stara trasa: METRO WILANOWSKA – ... – Piaseczno: Puławska – Jana Pawła II (powrót: Jana Pawła II – Chyliczkowska – Armii Krajowej – Puławska) – Dworcowa – PKP PIASECZNO.)
Wprowadzenie tras objazdowych w związku z rozpoczęciem remontu ul. Chyliczkowskiej w Piasecznie na odcinku od ul. Warszawskiej do ul. Armii Krajowej.
710 linia autobusowa strefowa zwykła stała METRO WILANOWSKA – aleja Wilanowska (powrót: aleja Wilanowska – Sobieskiego – Śródziemnomorska – św. Bonifacego – aleja Sikorskiego – aleja Wilanowska – METRO WILANOWSKA.) – Przyczółkowa – obwodnica Powsina – Drewny – Bielawa: Warszawska – Konstancin Jeziorna: Warszawska – Mirkowska – Bielawska – Warszawska – Piłsudskiego – Jagiellońska – Wierzejewskiego – Piasta – Piłsudskiego (powrót: Piłsudskiego – Warszawska) – Prusa – Chylicka – Długa – Chylice: Starochylicka – Chylice-Pólko: Starochylicka – Piaseczno: Chyliczkowska – Armii Krajowej – Okulickiego (powrót: Okulickiego – Wojska Polskiego – Kusocińskiego – Puławska – Jana Pawła II – Wojska Polskiego – Okulickiego – Armii Krajowej – Chyliczkowska) – PIASECZNO POLKOLOR.

(Stara trasa: METRO WILANOWSKA – ... – Piaseczno: Chyliczkowska – Armii Krajowej – Okulickiego (powrót: Okulickiego – Wojska Polskiego – Kusocińskiego – Puławska – Chyliczkowska) – PIASECZNO POLKOLOR.)
724 linia autobusowa strefowa zwykła stała METRO WILANOWSKA – aleja Wilanowska (powrót: aleja Wilanowska – Sobieskiego – Śródziemnomorska – św. Bonifacego – aleja Sikorskiego – aleja Wilanowska – METRO WILANOWSKA.) – Przyczółkowa – osiedle Powsin – nowy łącznik pomiędzy ul. Przyczółkową i Drewny – Drewny (powrót: Drewny – obwodnica Powsina – Przekorna – osiedle Powsin) – Bielawa: Warszawska – Konstancin Jeziorna: Warszawska – Skolimowska – Piaseczyńska – Pułaskiego – Chyliczki: Wschodnia – Piaseczno: Okulickiego – Przesmyckiego – Julianowska – Chyliczkowska – Armii Krajowej – Okulickiego (powrót: Okulickiego – Puławska – Jana Pawła II – Wojska Polskiego – Okulickiego – Armii Krajowej – Chyliczkowska) – PIASECZNO POLKOLOR.

(Stara trasa: METRO WILANOWSKA – ... – Piaseczno: Okulickiego – Przesmyckiego – Julianowska – Chyliczkowska – Armii Krajowej – Okulickiego (powrót: Okulickiego – Puławska – Chyliczkowska) – PIASECZNO POLKOLOR.)
N83 linia autobusowa nocna strefowa zwykła stała DWORZEC CENTRALNY (przystanek na ul. Emilii Plater przy Złotych Tarasach) – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Bracka – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie) – Książęca – Rozbrat – Łazienkowska – Czerniakowska – Powsińska – św. Bonifacego – aleja Sikorskiego – Dolina Służewiecka – Nowoursynowska – Wałbrzyska – Puławska – Karczunkowska – PKP Jeziorki – Karczunkowska – Puławska (powrót: Puławska – Wałbrzyska) – Mysiadło: Puławska – Piaseczno: Puławska – Jana Pawła II (powrót: Jana Pawła II – Wojska Polskiego – Okulickiego – Puławska) – Dworcowa – Towarowa – PIASECZNO PKP PIASECZNO.

(Dwa kursy: ... – Wałbrzyska – Puławska – Karczunkowska – PKP Jeziorki – Karczunkowska – Puławska – Mysiadło: Puławska – ...)

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY (przystanek na ul. Emilii Plater przy Złotych Tarasach) – ... – Piaseczno: Puławska – Jana Pawła II (powrót: Jana Pawła II – Chyliczkowska – Armii Krajowej – Puławska) – Dworcowa – Towarowa – PKP PIASECZNO.)
2009.07.29. 715 linia autobusowa strefowa zwykła stała OKĘCIE – aleja Krakowska – Raszyn: aleja Krakowska – Sportowa – Rybie: Raszyńska – Jaworowa: Warszawska – Dawidy: Warszawska – Długa – Łady: Długa – Podolszyn Nowy: Długa – Podolszyn: Długa – Podolszyn pętla – Długa – Podolszyn Nowy: Długa – Łady: Długa – Dawidy: Długa – Warszawska – Dawidy Bankowe: Starzyńskiego – Zamienie: Dawidowska – Zamienie (pętla) – Starzyńskiego – Dawidy Bankowe: Starzyńskiego – Warszawa: Baletowa – Jeziorki – Ludwinowska – Puławska (powrót: Puławska – Karczunkowska – Zamienie: Dawidowska – Starzyńskiego – Dawidy Bankowe: Starzyńskiego – Dawidy: Warszawska) – Płaskowickiej – Roentgena – Pileckiego – Herbsta – Jastrzębowskiego – aleja KEN – Gandhi – Cynamonowa – Płaskowickiej – NATOLIN PÓŁNOCNY.

(Stara trasa: OKĘCIE – ... – Dawidy: Długa – Warszawska – Dawidy Bankowe: Starzyńskiego – Zamienie: Dawidowska – Warszawa: Karczunkowska – Puławska – Płaskowickiej – ... – NATOLIN PÓŁNOCNY.)
Wprowadzenie tras objazdowych w związku z budową kanalizacji w ul. Karczunkowskiej i jednokierunkowym zamknięciem tej ulicy dla ruchu na odcinku od ul. Buszyckiej do ul. Dawidowskiej.
809 linia autobusowa strefowa zwykła okresowa całodzienna
(kursuje w dni powszednie)
METRO WILANOWSKA – Puławska – Karczunkowska – Zamienie: Dawidowska – Dawidy Bankowe: Starzyńskiego – Dawidy: Warszawska (powrót: Dawidy: Warszawska – Dawidy Bankowe: Starzyńskiego – Zamienie: Dawidowska – Zamienie (pętla) – Starzyńskiego – Dawidy Bankowe: Starzyńskiego – Warszawa: Baletowa – Jeziorki – Ludwinowska – Puławska) – Długa – Łady: Długa – Podolszyn Nowy: Długa – PODOLSZYN.

(W godzinach międzyszczytowych: ... – Zamienie: Dawidowska – ZAMIENIE (powrót: ZAMIENIE – Starzyńskiego – Dawidy Bankowe: Starzyńskiego – Warszawa: Baletowa – Jeziorki – Ludwinowska – Puławska).)

(Stara trasa: METRO WILANOWSKA – Puławska – Karczunkowska – Zamienie: Dawidowska – Dawidy Bankowe: Starzyńskiego – Dawidy: Warszawska – Długa – Łady: Długa – Podolszyn Nowy: Długa – PODOLSZYN.

(W godzinach międzyszczytowych: ... – Zamienie: Dawidowska – ZAMIENIE.))
2009.07.31. linia tramwajowa specjalna zwykła (kursuje w godz. 18.00 - 19.30) MUZEUM POWSTANIA WARSZAWSKIEGO – Towarowa – aleja Solidarności – Wolska – CMENTARZ WOLSKI. Uruchomienie linii specjalnej z okazji obchodów 65-ej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Linia bezpłatna obsługiwana taborem zabytkowym.
2009.07.31.
godz. 22.00

2009.08.02.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Zmiany w komunikacji miejskiej związane z remontem jezdni ul. Młodzieńczej i ul. Kondratowicza na odcinku od ul. św. Wincentego do ul. Radzymińskiej.


145. ŻERAŃ FSO – ... – Kondratowicza – św. Wincentego – Gilarska – Samarytanka – Jórskiego – Radzymińska – Łodygowa – ... – WIATRACZNA.
202. SUWALSKA – ... – Trocka – Radzymińska – Jórskiego – Samarytanka – Gilarska – św. Wincentego – Kondratowicza – ... – BRÓDNO PODGRODZIE.
512. SZCZĘŚLIWICE – ... – Radzymińska – Trocka – TARGÓWEK.
N02. METRO MŁOCINY – ... – Bazyliańska – Kondratowicza – Chodecka – Budowlana – św. Wincentego – ... – URSYNÓW PÓŁNOCNY.
N11. DWORZEC CENTRALNY – ... – Gilarska – Budowlana – Chodecka – Kondratowicza – Malborska – Głębocka (powrót: Głębocka – św. Wincentego – Kondratowicza) – ... – SKARBKA Z GÓR.
Z12 [zastępcza]. TARGÓWEK – Trocka – Radzymińska – Jórskiego – Samarytanka – Rolanda – Codzienna – ZACISZE.
2009.08.01.
2009.08.02.
W linia tramwajowa specjalna zwykła (kursuje w godz. 14.00 - 21.00) CMENTARZ WOLSKI – Wolska – Skierniewicka – Kasprzaka – Prosta – Towarowa – Okopowa – aleja Jana Pawła II – Popiełuszki – Słowackiego – METRO MARYMONT. Uruchomienie kursującej tylko 1 sierpnia specjalnej linii tramwajowej z okazji obchodów 65-ej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Linia obsługiwana taborem zabytkowym.
T linia tramwajowa specjalna zwykła okresowa całodzienna
(kursuje w soboty i niedziele)
PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – Ratuszowa – Jagiellońska – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – Okopowa – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – PLAC NARUTOWICZA. [Linia jednokierunkowa] Zmiana trasy obowiązująca w dniach 1-2 sierpnia. Linia obsługiwana taborem zabytkowym.
912 linia autobusowa specjalna przyspieszona (kursuje w godz. 17.30 - 20.00) POWĄZKI CMENTARZ WOJSKOWY – Powązkowska – Okopowa – aleja Solidarności – Wolska – Fort Wola – CMENTARZ WOLSKI.
Przystanki: POWĄZKI CMENTARZ WOJSKOWY, ELBLĄSKA, POWĄZKI IV BRAMA, POWĄZKOWSKA, OKOPOWA, DT WOLA (NŻ), OS. WOLSKA (NŻ), REDUTA WOLSKA (NŻ), CMENTARZ WOLSKI.
Uruchomienie kursujących tylko 1 sierpnia specjalnych linii autobusowych z okazji obchodów 65-ej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
922 linia autobusowa specjalna przyspieszona (kursuje w godz. 14.00 - 21.00) POWĄZKI CMENTARZ WOJSKOWY – Powązkowska – Krasińskiego – plac Wilsona – Słowackiego – Włościańska – METRO MARYMONT.
Przystanki: POWĄZKI CMENTARZ WOJSKOWY, ELBLĄSKA, SADY ŻOLIBORSKIE (NŻ), KS. POPIEŁUSZKI, PL. WILSONA, PL. WILSONA (→METRO MARYMONT), METRO MARYMONT, METRO MARYMONT.
944 linia autobusowa specjalna przyspieszona (kursuje w godz. 14.00 - 21.00) POWĄZKI CMENTARZ WOJSKOWY – Powązkowska – Okopowa – aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – aleja Jana Pawła II – DWORZEC CENTRALNY (powrót: DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie).
Przystanki: POWĄZKI CMENTARZ WOJSKOWY, ELBLĄSKA, POWĄZKI IV BRAMA, POWĄZKOWSKA, CM. ŻYDOWSKI (NŻ), OKOPOWA, WOLA-RATUSZ, KINO FEMINA, PL. BANKOWY, KRÓLEWSKA, METRO ŚWIĘTOKRZYSKA, CENTRUM, DW. CENTRALNY.
970 linia autobusowa specjalna przyspieszona (kursuje w godz. 14.00 - 21.00) POWĄZKI CMENTARZ WOJSKOWY – Powązkowska – Okopowa – aleja Solidarności – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – most Śląsko-Dąbrowski (powrót: most Śląsko-Dąbrowski – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – aleja Solidarności – Okopowa) – aleja Solidarności – Targowa – Kijowska – DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA).
Przystanki: POWĄZKI CMENTARZ WOJSKOWY, ELBLĄSKA, POWĄZKI IV BRAMA, POWĄZKOWSKA, CM. ŻYDOWSKI (NŻ), OKOPOWA, WOLA-RATUSZ, KINO FEMINA, METRO RATUSZ ARSENAŁ, STARE MIASTO, PARK PRASKI, DW. WILEŃSKI, ZĄBKOWSKA (NŻ), KIJOWSKA (NŻ), DW. WSCHODNI (KIJOWSKA).
980 linia autobusowa specjalna przyspieszona (kursuje w godz. 14.00 - 21.00) POWĄZKI CMENTARZ WOJSKOWY – Powązkowska – Okopowa – Anielewicza – Świętojerska – Miodowa – Senatorska – plac Teatralny – Wierzbowa – plac Piłsudskiego (powrót: plac Piłsudskiego – Focha – Moliera – Senatorska) – Królewska – plac Małachowskiego – Kredytowa – Jasna – Zgoda – Bracka (powrót: Bracka – Szpitalna – plac Powstańców Warszawy – Mazowiecka – plac Małachowskiego) – Krucza – Aleje Jerozolimskie – Bracka – PLAC TRZECH KRZYŻY (powrót: PLAC TRZECH KRZYŻY – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie).
Przystanki: POWĄZKI CMENTARZ WOJSKOWY, ELBLĄSKA, POWĄZKI IV BRAMA, POWĄZKOWSKA, ESPERANTO, SMOCZA, ANIELEWICZA, MURANÓW, PL. KRASIŃSKICH, KAPITULNA, PL. TEATRALNY (→POWĄZKI CMENTARZ WOJSKOWY), PL. PIŁSUDSKIEGO (→PL. TRZECH KRZYŻY), PL. MAŁACHOWSKIEGO, JASNA (→PL. TRZECH KRZYŻY), PL. POWSTANCÓW WARSZAWY (→POWĄZKI CMENTARZ WOJSKOWY), CHMIELNA, DH SMYK, PL. TRZECH KRZYŻY.
2009.08.01. WAKACJE Zawieszenie kursowania linii: ŁD.
KABATY

CH MAXIMUS
linia autobusowa hipermarketowa (zwykła okresowa całodzienna - kursuje w soboty i niedziele) (Niektóre kursy: OSIEDLE KABATY – aleja KEN – Płaskowickiej – Puławska – Mysiadło: Puławska – Piaseczno: Puławska – Jana Pawła II – Wojska Polskiego (powrót: Wojska Polskiego – Kusocińskiego – Puławska) – Okulickiego – ...)

PIASECZNO SZKOLNA – Puławska – Jana Pawła II – Wojska Polskiego (powrót: Wojska Polskiego – Kusocińskiego – Puławska – PIASECZNO SZKOLNA.) – Okulickiego – Stara Iwiczna: Nowa – Słoneczna – Lesznowola Kolonia: Słoneczna – Lesznowola: Słoneczna – Magdalenka: Słoneczna – Sękocin Las: Słoneczna – Uroczysko Sękocin – Wolica – WOLICA CH MAXIMUS.
Przystanki: (OS. KABATY, METRO NATOLIN, NATOLIN PŁN, PILECKIEGO, URSYNÓW ZACHODNI, MYSIADŁO, PIASECZNO LAMINA,) PIASECZNO SZKOLNA, PIASECZNO WOJSKA POLSKIEGO, STARA IWICZNA NOWA, LESZNOWOLA SZKOLNA, LESZNOWOLA, MAGDALENKA, WOLICA CH MAXIMUS.

(Stara trasa: OSIEDLE KABATY – ... – Mysiadło: Puławska – Piaseczno: Puławska – Okulickiego – Stara Iwiczna: Nowa – ... – WOLICA CH MAXIMUS.
Przystanki: OS. KABATY, ..., MYSIADŁO, PIASECZNO LAMINA, PIASECZNO NOWA, LESZNOWOLA SZKOLNA, ..., WOLICA CH MAXIMUS.)
Skrócenie części kursów linii KABATY do Piaseczna. Obsługa: PKS Grodzisk Mazowiecki. Linia bezpłatna.
PRZEBUDOWA TRASY TRAMWAJOWEJ NA TRASIE W-Z (ETAP V):
• zamknięcie ruchu tramwajowego w al. Solidarności na odcinku od ul. Młynarskiej do ul. Okopowej;
• zamknięcie ruchu tramwajowego na ul. Okopowej i Towarowej na odcinku od ronda "Radosława" do ronda Daszyńskiego;
• przywrócenie ruchu tramwajowego w al. Jana Pawła II na odcinku od ul. Stawki do ronda ONZ;
• zamknięcie przejazdu wzdłuż al. Solidarności przez tory tramwajowe na ul. Okopowej;
• zamknięcie przejazdu wzdłuż ul. Okopowej przez tory tramwajowe w al. Solidarności (jezdnia wschodnia).
2009.08.03. 1 linia tramwajowa zwykła stała ANNOPOL – Annopol – Rembielińska – Budowlana – Odrowąża – 11 Listopada – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – Krzywickiego – Filtrowa – plac Narutowicza – Grójecka – Banacha – BANACHA.

(Stara trasa: ANNOPOL – ... – most Gdański – Słomińskiego – Okopowa – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – ... – BANACHA.)
Skierowanie na trasę objazdową.
10 linia tramwajowa zwykła stała OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – Skierniewicka – Kasprzaka – Prosta – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Rakowiecka – Boboli – Wołoska – Woronicza – WORONICZA.

(Stara trasa: OSIEDLE GÓRCZEWSKA – ... – Wołoska – Marynarska – SŁUŻEWIEC.)
Przywrócenie trasy podstawowej.
13 linia tramwajowa zwykła stała ZAWIESZENIE KURSOWANIA.

(Stara trasa: NOWE BEMOWO – Powstańców Śląskich – Radiowa – Dywizjonu 303 – Obozowa – Młynarska – aleja Solidarności – Okopowa – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Ratuszowa – Targowa – Kijowska – DWORZEC WSCHODNI.)
Przejęcie trasy przez linie zastępcze: 71 (w relacji Nowe Bemowo - Centrum) oraz 73 (na odcinku rondo "Radosława" - Dw. Wschodni).
16 linia tramwajowa zwykła stała ŻERAŃ FSO – Jagiellońska – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Rakowiecka – KIELECKA. Przywrócenie kursowania na trasie podstawowej.
17 linia tramwajowa zwykła stała METRO MŁOCINY [d. HUTA] – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Rakowiecka – Boboli – Wołoska – Marynarska – SŁUŻEWIEC.

(Stara trasa: METRO MŁOCINY [d. HUTA] – ... – aleja Jana Pawła II – Stawki – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Marszałkowska – Puławska – Woronicza – Wołoska – ... – SŁUŻEWIEC.)
Przywrócenie trasy podstawowej.
18 linia tramwajowa zwykła stała ŻERAŃ FSO – Jagiellońska – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – Międzyparkowa – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Woronicza – Wołoska – Marynarska – SŁUŻEWIEC. Przywrócenie kursowania na trasie podstawowej.
19 linia tramwajowa zwykła stała PIASKI – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – WYŚCIGI.

(Stara trasa: METRO MŁOCINY – Nocznickiego – Wólczyńska – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – Stawki – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – WYŚCIGI.)
Przywrócenie kursowania wzdłuż ciągu ulic al. Jana Pawła II - Chałubińskiego - al. Niepodległości wraz ze skierowaniem do pętli Piaski (odcinek Piaski - Metro Młociny przejęty przez linię zastępczą 73).
24 linia tramwajowa zwykła stała NOWE BEMOWO – Powstańców Śląskich – Radiowa – Dywizjonu 303 – Obozowa – Młynarska – Wolska – Skierniewicka – Kasprzaka – Prosta – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grochowska – GOCŁAWEK.

(Stara trasa: NOWE BEMOWO – ... – Młynarska – aleja Solidarności – Towarowa – plac Zawiszy – ... – GOCŁAWEK.)
Skierowanie na trasę objazdową.
26 linia tramwajowa zwykła stała OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – Skierniewicka – ROGALIŃSKA (powrót: ROGALIŃSKA – [bez pasażerów: Siedmiogrodzka – teren zajezdni "Wola" – Młynarska] – Wolska).

(Stara trasa: OSIEDLE GÓRCZEWSKA – ... – Wolska – Skierniewicka – Kasprzaka – Prosta – Towarowa – aleja Solidarności – METRO RATUSZ ARSENAŁ (tymczasowy kraniec za Muzeum Niepodległości).)
Przywrócenie kursowania na skróconej trasie.
33 linia tramwajowa zwykła stała METRO MŁOCINY [d. HUTA] – Nocznickiego – Wólczyńska – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Rakowiecka – Boboli – Wołoska – Woronicza – Puławska – WYŚCIGI.

(Stara trasa: METRO MŁOCINY [d. HUTA] – ... – aleja Jana Pawła II – Okopowa – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Filtrowa – Krzywickiego – Nowowiejska – aleja Niepodległości – ... – WYŚCIGI.)
Przywrócenie trasy podstawowej.
41 linia tramwajowa zwykła okresowa szczytowa
(kursuje w dni powszednie)
W godzinach porannego szczytu: ŻERAŃ WSCHODNI – Annopol – Rembielińska – Budowlana – Odrowąża – 11 Listopada – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – aleja Jana Pawła II – Stawki – Andersa – Międzyparkowa – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Odrowąża – Budowlana – Rembielińska – Annopol – ŻERAŃ WSCHODNI.

W godzinach popołudniowego szczytu: ŻERAŃ WSCHODNI – Annopol – Rembielińska – Budowlana – Odrowąża – 11 Listopada – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – Międzyparkowa – Andersa – Stawki – aleja Jana Pawła II – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Odrowąża – Budowlana – Rembielińska – Annopol – ŻERAŃ WSCHODNI.
Przywrócenie kursowania.
42 linia tramwajowa zastępcza (zwykła okresowa szczytowa - kursuje w dni powszednie) LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: CMENTARZ WOLSKI – Wolska – aleja Solidarności – Towarowa – Prosta – Kasprzaka – Skierniewicka – ROGALIŃSKA (powrót: ROGALIŃSKA – [bez pasażerów: Siedmiogrodzka – teren zajezdni "Wola" – Młynarska – Wolska] – Skierniewicka).)
Przywrócenie kursowania linii 26 na skróconej trasie.
71 linia tramwajowa zastępcza (zwykła stała) PIASKI – Broniewskiego – aleja Reymonta – Powstańców Sląskich – Radiowa – Dywizjonu 303 – Obozowa – Młynarska – Wolska – Skierniewicka – Kasprzaka – Prosta – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – Banacha – BANACHA. Uruchomienie linii zastępującej linię 1 (na odcinku rondo Daszyńskiego - Banacha) oraz linię 13 (w relacji Nowe Bemowo - Centrum).
72 linia tramwajowa zastępcza (zwykła stała) LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – aleja Solidarności – Okopowa – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – ŻERAŃ FSO.)
Przywrócenie kursowania linii 16 oraz 26 (na skróconej trasie).
73 linia tramwajowa zastępcza (zwykła stała) METRO MŁOCINY – Nocznickiego – Wólczyńska – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Ratuszowa – Targowa – Kijowska – DWORZEC WSCHODNI. Uruchomienie linii zastępującej linię 13 (na odcinku rondo "Radosława" - Dw. Wschodni) oraz linię 22 (na odcinku Metro Młociny - rondo "Radosława").
78 linia tramwajowa zastępcza (zwykła stała) LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: METRO MŁOCINY – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – ŻERAŃ FSO.)
Przywrócenie kursowania linii 18.
103 linia autobusowa zwykła stała METRO MŁOCINY – Kasprowicza (powrót: Kasprowicza – Nocznickiego – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – 30 Pułku Strzelców Kaniowskich – METRO MŁOCINY.) – Przy Agorze – Marymoncka – aleja Zjednoczenia – Jarzębskiego – Galla Anonima – Kochanowskiego – Rudnickiego – Maczka – Powązkowska – Tatarska – Ostroroga – Obozowa – Płocka (powrót: Płocka – Wolska – Młynarska – Górczewska – Płocka – Obozowa) – Krzyżanowskiego – Szarych Szeregów – Brylowska – Prądzyńskiego – Tunelowa – DWORZEC ZACHODNI (TUNELOWA).

(Stara trasa: METRO MŁOCINY – ... – Obozowa – Płocka – Krzyżanowskiego – Szarych Szeregów – ... – DWORZEC ZACHODNI (TUNELOWA).)
Skierowanie na trasy objazdowe.
151 linia autobusowa zwykła stała MŁYNÓW – Płocka – Wolska – Skierniewicka (powrót: Skierniewicka – Wolska – Młynarska – Górczewska – Płocka – Gostyńska – Obozowa – MŁYNÓW.) – Siedmiogrodzka – Grzybowska – Królewska – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Bracka – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie) – Aleje Ujazdowskie – aleja Armii Ludowej – most Łazienkowski – Wał Miedzeszyński – Zwycięzców – Saska – Egipska – Bora-Komorowskiego – Meissnera – Jugosłowiańska – GOCŁAW.

(Stara trasa: MŁYNÓW – Płocka (powrót: Płocka – Gostyńska – Obozowa – MŁYNÓW.) – Wolska – Skierniewicka – Siedmiogrodzka – Grzybowska – ... – GOCŁAW.)
155 linia autobusowa zwykła stała KAROLIN – Połczyńska – Wolska – Redutowa – Olbrachta – Górczewska – Płocka – Wolska – Skierniewicka (powrót: Skierniewicka – Wolska – Młynarska – Górczewska) – Siedmiogrodzka – Grzybowska – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – Prosta – Żelazna – Grzybowska) – Kopernika – Tamka – Dobra – Solec – Ludna – Rozbrat – Górnośląska – Czerniakowska – TORWAR (powrót: TORWAR – Łazienkowska – Rozbrat).

(Stara trasa: KAROLIN – ... – Olbrachta – Górczewska – Płocka – Wolska – Skierniewicka – Siedmiogrodzka – ... – TORWAR.)
171 linia autobusowa zwykła stała NOWE BEMOWO – Powstańców Śląskich – Wrocławska – Radiowa – Powstańców Śląskich – Górczewska – Płocka – Wolska – aleja Solidarności – Karolkowa – Wolska – Okopowa – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Leszno – Górczewska) – plac Bankowy – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Bracka – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie) – Książęca – Rozbrat – Górnośląska – Czerniakowska – TORWAR (powrót: TORWAR – Łazienkowska – Rozbrat).

(Stara trasa: NOWE BEMOWO – ... – Powstańców Śląskich – Górczewska – Leszno – Okopowa – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Leszno) – plac Bankowy – ... – TORWAR.)
190 linia autobusowa zwykła stała OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Lazurowa – Człuchowska – Powstańców Śląskich – Górczewska – Płocka – Wolska – aleja Solidarności – Karolkowa – Wolska – Okopowa – aleja Solidarności – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – most Śląsko-Dąbrowski (powrót: most Śląsko-Dąbrowski – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – aleja Solidarności – Leszno – Górczewska) – aleja Solidarności – Radzymińska – Ząbki: Radzymińska – Marki: Piłsudskiego – CH MARKI.

(Stara trasa: OSIEDLE GÓRCZEWSKA – ... – Powstańców Śląskich – Górczewska – Leszno – Okopowa – aleja Solidarności – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – most Śląsko-Dąbrowski (powrót: most Śląsko-Dąbrowski – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – aleja Solidarności – Leszno) – aleja Solidarności – Radzymińska – ... – CH MARKI.)
197 linia autobusowa zwykła stała PLAC WILSONA – Krasińskiego – Wybrzeże Gdyńskie – Krasińskiego – plac Wilsona – Mickiewicza (powrót: Mickiewicza – PLAC WILSONA.) – Klaudyny – Podleśna – Podczaszyńskiego – Perzyńskiego – Broniewskiego – aleja Armii Krajowej – aleja Obrońców Grodna – aleja Prymasa Tysiąclecia – Górczewska – Płocka (powrót: Płocka – Wolska – Młynarska – Górczewska – aleja Prymasa Tysiąclecia) – Krzyżanowskiego – Szarych Szeregów – Brylowska – Prądzyńskiego – Tunelowa – DWORZEC ZACHODNI (TUNELOWA).

(Stara trasa: PLAC WILSONA – ... – aleja Prymasa Tysiąclecia – Górczewska – Płocka – Krzyżanowskiego – Szarych Szeregów – ... – DWORZEC ZACHODNI (TUNELOWA).)
410 linia autobusowa przyspieszona okresowa całodzienna
(kursuje w dni powszednie)
GROTY – Hubala-Dobrzańskiego – Bolimowska (powrót: Bolimowska – Spychowska – Hubala-Dobrzańskiego – GROTY.) – Kocjana – Kaliskiego – Radiowa – Powstańców Śląskich – Górczewska – Płocka – Wolska – aleja Solidarności – Karolkowa – Wolska – Okopowa – aleja Solidarności – Bielańska – BIELAŃSKA (powrót: BIELAŃSKA – Bielańska – Wierzbowa – plac Piłsudskiego – Królewska – Marszałkowska – plac Bankowy – aleja Solidarności – Leszno – Górczewska).
Przystanki: GROTY, ZAGŁOBY (NŻ) (→GROTY), HUBALA-DOBRZAŃSKIEGO (NŻ) (→GROTY), ISKRY (NŻ) (→GROTY), PODKOWIŃSKA (→GROTY), ARKADYJSKA (NŻ), KOCJANA-SĄDY, KARTEZJUSZA (NŻ), KOCJANA (NŻ), WAT, ARCHIMEDESA, STARE BEMOWO, RADIOWA-WAT, RADIOWA, DYWIZJONU 303 (NŻ), KAZUBÓW, BEMOWO-RATUSZ, KONARSKIEGO, GÓRALSKA, OLBRACHTA (→BIELAŃSKA), CIOŁKA (→GROTY), PARK MOCZYDŁO (→BIELAŃSKA), PŁOCKA-SZPITAL, PŁOCKA (→BIELAŃSKA), MŁYNARSKA (→GROTY), DT WOLA (→BIELAŃSKA), LESZNO (→GROTY), OKOPOWA (→BIELAŃSKA), WOLA-RATUSZ, KINO FEMINA (→GROTY), KINO FEMINA, METRO RATUSZ (→BIELAŃSKA), PL. BANKOWY (→GROTY), BIELAŃSKA.

(Stara trasa: GROTY – ... – Powstańców Śląskich – Górczewska – Leszno – Okopowa – aleja Solidarności – Bielańska – BIELAŃSKA (powrót: BIELAŃSKA – Bielańska – Wierzbowa – plac Piłsudskiego – Królewska – Marszałkowska – plac Bankowy – aleja Solidarności – Leszno).
Przystanki: GROTY, ZAGŁOBY (→GROTY), ..., PŁOCKA-SZPITAL, OKOPOWA (→BIELAŃSKA), WOLA-RATUSZ, KINO FEMINA (→GROTY), KINO FEMINA, METRO RATUSZ (→BIELAŃSKA), PL. BANKOWY (→GROTY), BIELAŃSKA.)
501 linia autobusowa przyspieszona stała OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Płocka (powrót: Płocka – Wolska – Młynarska – Górczewska – OSIEDLE GÓRCZEWSKA.) – Kasprzaka – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Goworka – Spacerowa – Belwederska – Sobieskiego – św. Bonifacego – STEGNY.
Przystanki: OSIEDLE GÓRCZEWSKA, KLEMENSIEWICZA, BEMOWO-RATUSZ, KONARSKIEGO, GÓRALSKA, OLBRACHTA (→STEGNY), CIOŁKA (→OS. GÓRCZEWSKA), PARK MOCZYDŁO (→STEGNY), PŁOCKA-SZPITAL, PŁOCKA, SZPITAL WOLSKI, KAROLKOWA (NŻ), PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, METRO POLITECHNIKA, PL. UNII LUBELSKIEJ, DOLNA, MANGALIA, CZARNOMORSKA, ŚW. BONIFACEGO, BATUMI, STEGNY.

(Stara trasa: OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Płocka – Kasprzaka – Towarowa – ... – STEGNY.)
520 linia autobusowa przyspieszona stała ZNANA – Olbrachta – Stroma – Strąkowa – Boznańskiej – Olbrachta (powrót: Olbrachta – ZNANA.) – Górczewska – Płocka – Wolska – aleja Solidarności – Karolkowa – Wolska – Okopowa – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Leszno – Górczewska) – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – aleja Armii Ludowej – most Łazienkowski – aleja Stanów Zjednoczonych – Ostrobramska – Marsa – Okularowa – Stepowa – Korkowa – MARYSIN.
Przystanki: ZNANA, STRĄKOWA, ZNANA (→MARYSIN), ANTKA ROZPYLACZA, REDUTOWA, OLBRACHTA, PARK MOCZYDŁO (→MARYSIN), PŁOCKA-SZPITAL, PŁOCKA (→MARYSIN), DT WOLA (→MARYSIN), MŁYNARSKA (→ZNANA), LESZNO (→ZNANA), OKOPOWA (→MARYSIN), WOLA-RATUSZ, KINO FEMINA (→ZNANA), KINO FEMINA, PL. BANKOWY, CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, METRO POLITECHNIKA, MARSZAŁKOWSKA, PL. NA ROZDROŻU, ROZBRAT, SASKA, MIĘDZYNARODOWA, PRZYCZÓŁEK GROCHOWSKI, RAWAR, ZAMIENIECKA, CENTRUM OPTYKI, ZAJEZDNIA OSTROBRAMSKA (NŻ), PŁOWIECKA, OKULAROWA, REZEDOWA (NŻ), ŁYSAKOWSKA, POTOCKICH, MARYSIN (→ZNANA), MARYSIN.

(Stara trasa: ZNANA – ... – Górczewska – Leszno – Okopowa – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Leszno) – plac Bankowy – ... – MARYSIN.
Przystanki: ZNANA, ..., PŁOCKA-SZPITAL, OKOPOWA (→MARYSIN), WOLA-RATUSZ, KINO FEMINA (→ZNANA), KINO FEMINA, PL. BANKOWY, ..., MARYSIN.)
522 linia autobusowa przyspieszona stała ZNANA – Olbrachta – Stroma – Strąkowa – Boznańskiej – Olbrachta (powrót: Olbrachta – ZNANA.) – Górczewska – Płocka – Wolska – aleja Solidarności – Karolkowa – Wolska – Okopowa – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Leszno – Górczewska) – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Goworka – Spacerowa – Gagarina – Czerniakowska – Powsińska – Wiertnicza – WILANÓW.
Przystanki: ZNANA, STRĄKOWA, ZNANA (→WILANÓW), ANTKA ROZPYLACZA, REDUTOWA, OLBRACHTA, PARK MOCZYDŁO (→WILANÓW), PŁOCKA-SZPITAL, PŁOCKA (→WILANÓW), DT WOLA (→WILANÓW), MŁYNARSKA (→ZNANA), LESZNO (→ZNANA), OKOPOWA (→WILANÓW), WOLA-RATUSZ, KINO FEMINA (→ZNANA), KINO FEMINA, PL. BANKOWY, CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, METRO POLITECHNIKA, PL. UNII LUBELSKIEJ, SPACEROWA, STĘPIŃSKA, IWICKA, SIELCE, CHEŁMSKA, AL. WITOSA, PL. BERNARDYŃSKI (→REDUTOWA), GOŁKOWSKA (→WILANÓW), LIMANOWSKIEGO, GORASZEWSKA, WIERTNICZA (NŻ), ŁOWCZA, KOSIARZY (NŻ), WILANÓW.

(Stara trasa: ZNANA – ... – Górczewska – Młynarska – aleja Solidarności – plac Bankowy – ... – WILANÓW.
Przystanki: ZNANA, ..., PŁOCKA-SZPITAL, DT WOLA, OKOPOWA, WOLA-RATUSZ, KINO FEMINA (→ZNANA), KINO FEMINA, PL. BANKOWY, ..., WILANÓW.)
N42 linia autobusowa nocna zwykła stała DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II (powrót: aleja Jana Pawła II – łącznik podziemny Złotych Tarasów – DWORZEC CENTRALNY.) – aleja Solidarności – Leszno – Górczewska (powrót: Górczewska – Płocka – Wolska – aleja Solidarności – Karolkowa – Wolska – Okopowa – aleja Solidarności) – Olbrachta – Redutowa – Wolska – Połczyńska – Szeligowska – Lazurowa – Człuchowska – Powstańców Śląskich – Górczewska – OSIEDLE GÓRCZEWSKA.

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY – ... – aleja Solidarności – Młynarska – Górczewska – Olbrachta – ... – OSIEDLE GÓRCZEWSKA.)
N45 linia autobusowa nocna zwykła stała DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Świętokrzyska – Prosta (powrót: Prosta – aleja Jana Pawła II – łącznik podziemny Złotych Tarasów – DWORZEC CENTRALNY.) – Kasprzaka – Płocka – Wolska – Młynarska – Górczewska – Płocka (powrót: Płocka – Kasprzaka) – Obozowa – Dywizjonu 303 – Radiowa – Kaliskiego – Lazurowa – Szeligowska – Połczyńska – KAROLIN.

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY – ... – Kasprzaka – Płocka – Obozowa – Dywizjonu 303 – ... – KAROLIN.)
N91 linia autobusowa nocna zwykła stała DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – aleja Jana Pawła II – DWORZEC CENTRALNY.) – plac Zawiszy – Towarowa – Okopowa – aleja Solidarności – Leszno – Okopowa (powrót: Okopowa – Towarowa) – Powązkowska – Krasińskiego – Broniewskiego – aleja Reymonta – Wólczyńska – Arkuszowa – Estrady – Dziekanowska – CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA ZACHODNIA).

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY – ... – plac Zawiszy – Towarowa – Okopowa – Powązkowska – ... – CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA ZACHODNIA).)
N95 linia autobusowa nocna zwykła stała DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Świętokrzyska – Prosta (powrót: Prosta – aleja Jana Pawła II – łącznik podziemny Złotych Tarasów – DWORZEC CENTRALNY.) – Kasprzaka – Płocka – Wolska – Młynarska – Górczewska – Płocka (powrót: Płocka – Kasprzaka) – Obozowa – Dywizjonu 303 – Radiowa – Kaliskiego – Kocjana – Bolimowska – Spychowska – Hubala-Dobrzańskiego (powrót: Hubala-Dobrzańskiego – Bolimowska) – Blizne Łaszczyńskiego: Łaszczyńskiego – Graniczna – Przejazd – Warszawska – Warszawa: Górczewska – OSIEDLE GÓRCZEWSKA.

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY – ... – Kasprzaka – Płocka – Obozowa – Dywizjonu 303 – ... – OSIEDLE GÓRCZEWSKA.)
510 linia autobusowa przyspieszona stała DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater (powrót: Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – aleja Jana Pawła II – DWORZEC CENTRALNY.) – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Popiełuszki – Słowackiego – aleja Armii Krajowej – most Grota-Roweckiego – Modlińska – Obrazkowa – Myśliborska – Światowida – Świętosławskiego – Świderska – Mehoffera – Światowida (powrót: Światowida – Myśliborska) – NOWODWORY.
Przystanki: DW. CENTRALNY, RONDO ONZ, KINO FEMINA, ANIELEWICZA, RONDO RADOSŁAWA, POPIEŁUSZKI, METRO MARYMONT, PARK KASKADA (→DW. CENTRALNY), OS. POTOK, KONWALIOWA, PŁOCHOCIŃSKA (NŻ), EKSPRESOWA, PORAJÓW, MYŚLIBORSKA, TARCHOMIN, PANCERA (→NOWODWORY), MEHOFFERA, STEFANIKA, NOWODWORY, NOWODWORY.

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY – ... – NOWODWORY.
Przystanki: DW. CENTRALNY, RONDO ONZ, HALA MIROWSKA, KINO FEMINA, NOWOLIPKI, ANIELEWICZA, STAWKI, RONDO RADOSŁAWA, POPIEŁUSZKI, ..., NOWODWORY.)
Likwidacja przystanków HALA MIROWSKA, NOWOLIPKI i STAWKI.
Z-2 linia autobusowa zwykła stała PŁOCKA – Wolska – aleja Solidarności – Karolkowa – Wolska – Okopowa – aleja Solidarności – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – most Śląsko-Dąbrowski (powrót: most Śląsko-Dąbrowski – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – aleja Solidarności – Leszno – Górczewska – Płocka – PŁOCKA.) – aleja Solidarności – Targowa – 11 Listopada – Inżynierska – Wileńska – DWORZEC WILEŃSKI (kraniec na ul. Wileńskiej) (powrót: DWORZEC WILEŃSKI (kraniec na ul. Wileńskiej) – Wileńska – Targowa).

(Stara trasa: OKOPOWA (kraniec na ul. Wolskiej) – Wolska – Karolkowa – aleja Solidarności – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – most Śląsko-Dąbrowski (powrót: most Śląsko-Dąbrowski – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – aleja Solidarności – Okopowa – OKOPOWA (kraniec na ul. Wolskiej).) – aleja Solidarności – ... – DWORZEC WILEŃSKI (kraniec na ul. Wileńskiej).)
Skierowanie na trasę objazdową.
Z-4 linia autobusowa zwykła stała LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: RONDO "RADOSŁAWA" – aleja Jana Pawła II – Błońska (zawracanie pod wiaduktem) – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – aleja Jana Pawła II – DWORZEC CENTRALNY (kraniec w al. Jana Pawła II) (powrót: DWORZEC CENTRALNY (kraniec w al. Jana Pawła II) – aleja Jana Pawła II – RONDO "RADOSŁAWA".).)
Przywrócenie ruchu tramwajowego w al. Jana Pawła II.
Z-5 linia autobusowa zwykła stała RONDO "RADOSŁAWA" (kraniec na ul. Dzikiej) – Dzika – aleja Jana Pawła II – Okopowa (powrót: Okopowa – aleja Solidarności – Leszno – Okopowa – Dzika – RONDO "RADOSŁAWA" (kraniec na ul. Dzikiej).) – Towarowa – PLAC ZAWISZY. Uruchomienie linii zastępującej tramwaje na zamkniętym odcinku.
ZMIANY PRZYSTANKOWE • KINO FEMINA 54, 59 i 60 - likwidacja przystanków.
• PŁOCKA SZPITAL 03 - zawieszenie funkcjonowania przystanku.
• MŁYNARSKA 01 - zawieszenie funkcjonowania przystanku.
• LESZNO 01 - zawieszenie funkcjonowania przystanku.
• DT WOLA 01 i 02 - zawieszenie funkcjonowania przystanków.
• OKOPOWA 01, 02, 05 i 06 - zawieszenie funkcjonowania przystanków.
• PL. ZAWISZY 12 - zawieszenie funkcjonowania przystanku.
• KINO FEMINA 03 - przywrócenie funkcjonowania przystanku.
• PL. ZAWISZY 60 - uruchomienie przystanku zlokalizowanego w ul. Towarowej przed przystankiem 12 (dotyczy linii 100, 150, 159, 501 i N91).
• OKOPOWA 51 - uruchomienie przystanku zlokalizowanego w al. Solidarności za przystankiem 01 (dotyczy linii 171, 190, 410, 520, 522, Z-2, Z-5, N42 i N91).
• OKOPOWA 55 - uruchomienie przystanku zlokalizowanego na ul. Okopowej za ul. Leszno (w kierunku al. Solidarności) (dotyczy linii Z-5 i N91).
• PŁOCKA SZPITAL 53 - uruchomienie przystanku zlokalizowanego na ul. Płockiej po skręcie z ul. Górczewskiej (w kierunku Wolskiej) (dotyczy linii Z-2).
• ŻYTNIA 51 - uruchomienie przystanku zlokalizowanego na ul. Okopowej przed ul. Żytnią (w kierunku al. Solidarności) (dotyczy linii Z-5 i N91).
• ŻYTNIA 52 - uruchomienie przystanku zlokalizowanego na ul. Okopowej przed ul. Żytnią (w kierunku ronda Radosława) (dotyczy linii Z-5 i N91).
• DZIELNA 52 - uruchomienie przystanku zlokalizowanego na ul. Okopowej przed ul. Dzielną (w kierunku ronda Radosława) (dotyczy linii Z-5 i N91).
• RONDO RADOSŁAWA 53 - uruchomienie przystanku zlokalizowanego na ul. Dzikiej po skręcie z Okopowej (w kierunku al. Jana Pawła II) (dotyczy linii Z-5).
2009.08.03. 202 linia autobusowa zwykła stała BRÓDNO PODGRODZIE – Chodecka – Kondratowicza – Młodzieńcza – Radzymińska (powrót: Radzymińska – Tarnogórska – Tużycka – Radzymińska – Młodzieńcza) – Trocka – Borzymowska – św. Wincentego – Budowlana – Chodecka – Wyszogrodzka – Bartnicza – Wysockiego – Bazyliańska – Kondratowicza – Łabiszyńska – SUWALSKA (powrót: SUWALSKA – Łabiszyńska – zawrotka na rondzie przy ul. Toruńskiej – Łabiszyńska – Kondratowicza).

(Stara trasa: BRÓDNO PODGRODZIE – ... – Młodzieńcza – Radzymińska – Trocka – Borzymowska – ... – SUWALSKA.)
Skierowanie jednokierunkowo przez ul. Tarnogórską i Tużycką w celu poprawy obsługi komunikacyjnej nowych osiedli domków jednorodzinnych.
216 linia autobusowa zwykła stała PKP REMBERTÓW (kraniec na ul. Marsa) – Marsa – Ilskiego – aleja Komandosów – Grzybowa – Szosowa – Wspólna – Brata Alberta – ZIELONA. Uruchomienie obsługiwanej taborem mikrobusowym linii w celu poprawy obsługi komunikacyjnej osiedla Zielona w Wesołej i stworzenia dogodnego połączenia tego rejonu ze stacją kolejową w Rembertowie.
ZMIANY PRZYSTANKOWE • KOŚCIELISKA 04 - uruchomienie przystanku zlokalizowanego na ul. Tarnogórskiej za skrzyżowaniem z ul. Radzymińską (dotyczy linii 202).
• KRZESIWA 02 - uruchomienie przystanku zlokalizowanego na ul. Tarnogórskiej za skrzyżowaniem z ul. Krzesiwa (dotyczy linii 202).
• DIAMENTOWA 02 - uruchomienie przystanku zlokalizowanego na ul. Tużyckiej za skrzyżowaniem z ul. Diamentową (dotyczy linii 202).
• BRATA ALBERTA 03 - uruchomienie przystanku zlokalizowanego na ul. Brata Alberta za skrzyżowaniem z ul. Szeroką (dotyczy linii 216).
• UROCZA 02 - uruchomienie przystanku zlokalizowanego na ul. Brata Alberta za skrzyżowaniem z ul. Uroczą w kierunku ul. Wspólnej (dotyczy linii 216).
• ZIELONA 01 - uruchomienie przystanku zlokalizowanego na ul. Brata Alberta za skrzyżowaniem z ul. Podleśną w kierunku zawrotki (dotyczy linii 216).
• ZIELONA - zmiana nazwy przystanku na BRATA ALBERTA (dotyczy linii 173, 196, 216, 514, N21 i N71).
• SOSNOWA 01 - zmiana charakteru przystanku ze stałego na warunkowy (dotyczy linii 196).
• INSTRUKTORSKA 01 i 02 - zmiana charakteru przystanku ze stałego na warunkowy (dotyczy linii 196).
2009.08.05. 159 linia autobusowa zwykła stała KOŁO – Obozowa – Ciołka (powrót: Ciołka – Newelska – księcia Janusza – KOŁO.) – Górczewska – Olbrachta – Redutowa – Wolska – Kasprzaka (powrót: Kasprzaka – Ordona – Wolska) – Towarowa – plac Zawiszy – Raszyńska – Koszykowa – Piękna – Myśliwiecka – Łazienkowska – Czerniakowska – Gołkowska – Statkowskiego – Augustówka (powrót: Augustówka – Powsińska – św. Bonifacego – Gołkowska) – EC SIEKIERKI.

(Stara trasa: KOŁO – ... – Czerniakowska – Gołkowska – Statkowskiego – Augustówka (powrót: Augustówka – Powsińska – św. Bonifacego – Gołkowska) – EC SIEKIERKI.)
Skierowanie na trasy objazdowe w związku z przebudową magistrali cieplnej na ul. Statkowskiego.
162 linia autobusowa zwykła stała EC SIEKIERKI – Augustówka – Powsińska – św. Bonifacego – Gołkowska (powrót: Gołkowska – Statkowskiego – Augustówka) – Czerniakowska – Szwoleżerów – Myśliwiecka – Rozbrat – Kruczkowskiego – Tamka – most Świętokrzyski (powrót: most Świętokrzyski – Zajęcza – Topiel – Kruczkowskiego) – Zamoście – Sokola – Zamoyskiego – Jagiellońska – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Targowa – Kłopotowskiego – Jagiellońska) – Radzymińska – Gorzykowska – Myszkowska – Handlowa – Pratulińska – Trocka – TARGÓWEK.

(Stara trasa: EC SIEKIERKI – Augustówka – Powsińska – św. Bonifacego – Gołkowska (powrót: Gołkowska – Statkowskiego – Augustówka) – Czerniakowska – Szwoleżerów – ... – TARGÓWEK.)
ZMIANY PRZYSTANKOWE • JEZIORKO CZERNIAKOWSKIE 02 - przywrócenie funkcjonowania przystanku (dotyczy linii 159 i 162).
• SYPNIEWSKA 02 - przywrócenie funkcjonowania przystanku (dotyczy linii 159 i 162).
• STATKOWSKIEGO 04 - przywrócenie funkcjonowania przystanku (dotyczy linii 159 i 162).
• JEZIORKO CZERNIAKOWSKIE 52 - likwidacja przystanku (dotyczy linii 159 i 162).
2009.08.10.
godz. 6.00
502 linia autobusowa przyspieszona stała DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – aleja Jana Pawła II – DWORZEC CENTRALNY.) – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – aleja Armii Ludowej – most Łazienkowski – aleja Stanów Zjednoczonych – Ostrobramska – estakada Ostrobramska-Płowiecka – Płowiecka – Czecha – Trakt Brzeski – Jana Pawła II (strona zachodnia, strona południowa, strona wschodnia) – STARA MIŁOSNA (powrót: STARA MIŁOSNA – Jana Pawła II (strona wschodnia) – Trakt Brzeski).
Przystanki: DW. CENTRALNY, CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, METRO POLITECHNIKA, MARSZAŁKOWSKA, PL. NA ROZDROŻU, ROZBRAT (NŻ), SASKA, PRZYCZÓŁEK GROCHOWSKI, RAWAR, ZAMIENIECKA, CENTRUM OPTYKI, ZAJEZDNIA OSTROBRAMSKA (NŻ), TRAKT LUBELSKI, TRAWIASTA, KAJKI, OBJAZDOWA (NŻ), SAGALI (→STARA MIŁOSNA), TORFOWA (→STARA MIŁOSNA), MARMUROWA (→STARA MIŁOSNA), NIZINNA (→DW. CENTRALNY), FABRYCZNA (→DW. CENTRALNY), POGODNA (→STARA MIŁOSNA), RUMIANKOWA (→STARA MIŁOSNA), STARA MIŁOSNA.

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY – ... – aleja Stanów Zjednoczonych – Ostrobramska – estakada Ostrobramska-Płowiecka – Płowiecka (powrót: Płowiecka – Ostrobramska) – Czecha – ... – STARA MIŁOSNA.
Przystanki: DW. CENTRALNY, ..., ZAJEZDNIA OSTROBRAMSKA (NŻ), PŁOWIECKA (→DW. CENTRALNY), TRAKT LUBELSKI, ..., STARA MIŁOSNA.)
Wycofanie ze skrzyżowania Płowiecka / Marsa / Ostrobramska i skierowanie bezpośrednio estakadą w związku z budową ronda. Zawieszenie funkcjonowania przystanku PŁOWIECKA.
525 linia autobusowa przyspieszona stała DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – aleja Jana Pawła II – DWORZEC CENTRALNY.) – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – aleja Armii Ludowej – most Łazienkowski – aleja Stanów Zjednoczonych – Ostrobramska – estakada Ostrobramska-Płowiecka – Płowiecka – Czecha – Kajki – Pożaryskiego – Żegańska – aleja Dzieci Polskich – MIĘDZYLESIE.
Przystanki: DW. CENTRALNY, DW. CENTRALNY (→DW. CENTRALNY), CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, METRO POLITECHNIKA, MARSZAŁKOWSKA, PL. NA ROZDROŻU, SASKA, PRZYCZÓŁEK GROCHOWSKI, RAWAR, ZAMIENIECKA, CENTRUM OPTYKI, ZAJEZDNIA OSTROBRAMSKA (NŻ), TRAKT LUBELSKI, TRAWIASTA, KAJKI, ODRODZENIA, INSTYTUT KARDIOLOGII, IX POPRZECZNA (NŻ), POŻARYSKIEGO, BURSZTYNOWA SZPITAL, BIELSZOWICKA (NŻ), CZD, MIĘDZYLESIE.

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY – ... – aleja Stanów Zjednoczonych – Ostrobramska – estakada Ostrobramska-Płowiecka – Płowiecka (powrót: Płowiecka – Ostrobramska) – Czecha – ... – MIĘDZYLESIE.
Przystanki: DW. CENTRALNY, ..., ZAJEZDNIA OSTROBRAMSKA (NŻ), PŁOWIECKA (→DW. CENTRALNY), TRAKT LUBELSKI, ..., MIĘDZYLESIE.)
N22 linia autobusowa nocna zwykła stała DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego (powrót: aleja i most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – aleja Jana Pawła II – DWORZEC CENTRALNY.) – Francuska – Paryska – Brukselska – Ateńska – Egipska – Bora-Komorowskiego – Meissnera – Jugosłowiańska – Umińskiego – Fieldorfa – Ostrobramska – estakada Ostrobramska-Płowiecka – Płowiecka – Błękitna – Widoczna (powrót: Widoczna – Płowiecka) – Szpotańskiego – Patriotów – Panny Wodnej – Zasadowa – Przewodowa – Patriotów – Bysławska – FALENICA.

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY – ... – Fieldorfa – Ostrobramska – Płowiecka – Widoczna – ... – FALENICA.)
N72 linia autobusowa nocna zwykła stała DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego (powrót: aleja i most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – aleja Jana Pawła II – DWORZEC CENTRALNY.) – Francuska – Paryska – Brukselska – Ateńska – Egipska – Bora-Komorowskiego – Meissnera – Jugosłowiańska – Umińskiego – Fieldorfa – Ostrobramska – estakada Ostrobramska-Płowiecka – Płowiecka – Trakt Lubelski (powrót: Trakt Lubelski – Floriana – Błękitna – Widoczna – Płowiecka) – Zwoleńska – Patriotów – Walcownicza – Petunii – Hiacyntowa – Techniczna – Zagórzańska – Złotej Jesieni – Podkowy – ALEKSANDRÓW.

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY – ... – Fieldorfa – Ostrobramska – Płowiecka – Trakt Lubelski (powrót: Trakt Lubelski – Floriana – Błękitna – Widoczna – Płowiecka) – ... – ALEKSANDRÓW.)
2009.08.11. ZMIANY PRZYSTANKOWE • UROCZA 01 - uruchomienie przystanku stałego zlokalizowanego na ul. Brata Alberta w kier. krańca ZIELONA (dotyczy linii 216).
2009.08.12. 198 linia autobusowa zwykła stała PKP WESOŁA – Głowackiego – 1 Praskiego Pułku (powrót: 1 Praskiego Pułku – Armii Krajowej – Moniuszki – Głowackiego – PKP WESOŁA.) – Trakt Brzeski – Jana Pawła II (odcinek wschodni, odciek południowy) – STARA MIŁOSNA (TORFOWA).

(Stara trasa: PKP WESOŁA – ... – 1 Praskiego Pułku – Jana Pawła II (odcinek zachodni, odcinek południowy, odcinek wschodni) – STARA MIŁOSNA (powrót: STARA MIŁOSNA – Jana Pawła II (odcinek wschodni) – Gościniec (zawrotka) – aleja Jana Pawła II (odcinek wschodni, południowy, odcinek zachodni) – 1 Praskiego Pułku).)
Wprowadzenie tras objazdowych w związku z rozpoczęciem budowy ronda na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i Gościniec w Wesołej.
411 linia autobusowa przyspieszona okresowa całodzienna
(kursuje w dni powszednie)
METRO POLITECHNIKA – Waryńskiego – plac Konstytucji – Waryńskiego – aleja Armii Ludowej (powrót: aleja Armii Ludowej – Waryńskiego – METRO POLITECHNIKA.) – most Łazienkowski – aleja Stanów Zjednoczonych – Saska – Egipska (powrót: Egipska – Ateńska – Wał Miedzeszyński – most Łazienkowski) – Bora-Komorowskiego – aleja Wieniawy-Długoszowskiego – Płowiecka – Czecha – Trakt Brzeski – Jana Pawła II (odcinek wschodni) – Rumiankowa (zawrotka) – Jana Pawła II (odcinek wschodni) – STARA MIŁOSNA (powrót: STARA MIŁOSNA – Jana Pawła II (odcinek wschodni) – Trakt Brzeski).

(Wybrane kursy w godzinach wieczornych: ... – Bora-Komorowskiego – GOCŁAW.)
Przystanki: METRO POLITECHNIKA, PL. KONSTYTUCJI (→GOCŁAW), METRO POLITECHNIKA (→GOCŁAW), MARSZAŁKOWSKA, PL. NA ROZDROŻU, AFRYKAŃSKA, ABRAHAMA, BORA-KOMOROWSKIEGO, HORBACZEWSKIEGO, GOCŁAW (→METRO POLITECHNIKA), GOCŁAW, TRAKT LUBELSKI, TRAWIASTA, KAJKI, OBJAZDOWA (NŻ), 1 PRASKIEGO PUŁKU, FABRYCZNA, NIZINNA, STARA MIŁOSNA (→STARA MIŁOSNA), RUMIANKOWA (→STARA MIŁOSNA), STARA MIŁOSNA.

(Stara trasa: METRO POLITECHNIKA – ... – Czecha – Trakt Brzeski – Jana Pawła II (odcinek zachodni, odcinek południowy, odcinek wschodni) – STARA MIŁOSNA (powrót: STARA MIŁOSNA – Jana Pawła II (odcinek wschodni) – Trakt Brzeski).

(Wybrane kursy w godzinach wieczornych: ... – Bora-Komorowskiego – GOCŁAW.)
Przystanki: METRO POLITECHNIKA, ..., OBJAZDOWA (NŻ), 1 PRASKIEGO PUŁKU (→METRO POLITECHNIKA), SAGALI (→STARA MIŁOSNA), TORFOWA (→STARA MIŁOSNA), MARMUROWA (→STARA MIŁOSNA), NIZINNA (→METRO POLITECHNIKA), FABRYCZNA (→METRO POLITECHNIKA), POGODNA (→STARA MIŁOSNA), RUMIANKOWA (→STARA MIŁOSNA), STARA MIŁOSNA.)
502 linia autobusowa przyspieszona stała DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – aleja Jana Pawła II – DWORZEC CENTRALNY.) – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – aleja Armii Ludowej – most Łazienkowski – aleja Stanów Zjednoczonych – Ostrobramska – estakada Ostrobramska-Płowiecka – Płowiecka – Czecha – Trakt Brzeski – Jana Pawła II (odcinek wschodni, odcinek południowy) – STARA MIŁOSNA (TORFOWA).
Przystanki: DW. CENTRALNY, CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, METRO POLITECHNIKA, MARSZAŁKOWSKA, PL. NA ROZDROŻU, ROZBRAT (NŻ), SASKA, PRZYCZÓŁEK GROCHOWSKI, RAWAR, ZAMIENIECKA, CENTRUM OPTYKI, ZAJEZDNIA OSTROBRAMSKA (NŻ), TRAKT LUBELSKI, TRAWIASTA, KAJKI, OBJAZDOWA (NŻ), 1 PUŁKU PRASKIEGO, FABRYCZNA, NIZINNA, STARA MIŁOSNA, RUMIANKOWA, POGODNA MARMUROWA, STARA MIŁOSNA (TORFOWA).

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY – ... – Czecha – Trakt Brzeski – Jana Pawła II (odcinek zachodni, odcinek południowy, odcinek wschodni) – STARA MIŁOSNA (powrót: STARA MIŁOSNA – Jana Pawła II (odcinek wschodni) – Trakt Brzeski).
Przystanki: DW. CENTRALNY, ..., OBJAZDOWA (NŻ), SAGALI (→STARA MIŁOSNA), TORFOWA (→STARA MIŁOSNA), MARMUROWA (→STARA MIŁOSNA), NIZINNA (→DW. CENTRALNY), FABRYCZNA (→DW. CENTRALNY), POGODNA (→STARA MIŁOSNA), RUMIANKOWA (→STARA MIŁOSNA), STARA MIŁOSNA.)
N21 linia autobusowa nocna zwykła stała DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – łącznik podziemny Złotych Tarasów – DWORZEC CENTRALNY.) – Marszałkowska – plac Bankowy – aleja Solidarności – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – most Śląsko-Dąbrowski (powrót: most Śląsko-Dąbrowski – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – aleja Solidarności) – aleja Solidarności – Targowa – Zamoyskiego – Grochowska – Podskarbińska – Dwernickiego – Szaserów – Chłopickiego – Grochowska – Płowiecka – Marsa – Okularowa – Stepowa – Korkowa – Wspólna (powrót: Wspólna – Szosowa – Grzybowa – aleja Komandosów – Ilskiego – Marsa) – Niemcewicza – 1 Praskiego Pułku – Trakt Brzeski – Jana Pawła II (odcinek wschodni) – Rumiankowa (zawrotka) – Jana Pawła II (odcinek wschodni) – STARA MIŁOSNA (powrót: STARA MIŁOSNA – Jana Pawła II (odcinek wschodni) – Trakt Brzeski).

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY – ... – 1 Praskiego Pułku – Jana Pawła II (odcinek zachodni, odcinek południowy, odcinek wschodni) – STARA MIŁOSNA (powrót: STARA MIŁOSNA – Jana Pawła II (odcinek wschodni) – Trakt Brzeski – 1 Praskiego Pułku).)
ZMIANY PRZYSTANKOWE • TORFOWA - czasowa zmiana nazwy na STARA MIŁOSNA (TORFOWA) (dotyczy linii 198 i 502).
• STARA MIŁOSNA 51 - uruchomienie przystanku zlokalizowanego na ulicy Jana Pawła II za skrzyżowaniem z ulicą Ułańską (dotyczy linii 198, 411, 502 i N21).
• STARA MIŁOSNA (TORFOWA) 51 - uruchomienie przystanku zlokalizowanego na ulicy Jana Pawła II pomiędzy Jodłową a Torfową (krańcowy dla linii 502).
• 1 PRASKIEGO PUŁKU 04 - czasowe zawieszenie funkcjonowania przystanku.
• SAGALI 01 i 02 - czasowe zawieszenie funkcjonowania przystanków.
• TORFOWA 01 - czasowe zawieszenie funkcjonowania przystanku.
2009.08.15. Z-9 linia autobusowa zastępcza (zwykła stała) URSYNÓW ZACHODNI – Płaskowickiej – Puławska – Karczunkowska – PKP JEZIORKI. Uruchomienie uzupełniającej linii autobusowej na czas robót drogowych na ul. Karczunkowskiej.
2009.08.15. ZMIANY KRÓTKOTERMINOWE Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej związane z koncertem Madonny na Bemowie.


5. Dodatkowe kursy w godz. 12.00 - 21.00: METRO MŁOCINY – Nocznickiego – Wólczyńska – aleja Reymonta – Powstańców Śląskich – NOWE BEMOWO.

909. OKĘCIE – aleja Krakowska – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grochowska – GOCŁAWEK. [Kursy w godz. 0.00 - 4.00.]

924. NOWE BEMOWO – Powstańców Śląskich – Radiowa – Dywizjonu 303 – Obozowa – Młynarska – Wolska – Skierniewicka – Kasprzaka – Prosta – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – ALEJA ZIELENIECKA. [Kursy w godz. 23.00 - 4.00.]


928. METRO MŁOCINY – Nocznickiego – Wólczyńska – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Odrowąża – Matki teresy z Kalkuty – Rembielińska – Annopol – ANNOPOL. [Kursy w godz. 23.30 - 4.00.]


M [logo metra]. CONRADA – aleja Reymonta – Oczapowskiego – Kasprowicza – METRO WARZYSZEW. [Kursy w godz. 23.00 - 4.00.]
2009.08.16. L-1 linia autobusowa strefowa uzupełniająca zwykła stała PIASECZNO (KOŚCIELNA) – Jana Pawła II (powrót: Jana Pawła II – Kościuszki – Kościelna – PIASECZNO (KOŚCIELNA).) – Dworcowa – Towarowa – PKP Piaseczno (pętla) – Towarowa – Dworcowa – Jana Pawła II – Orężna – Łoziska: Leśna – Bobrowiec: Postępu – Mazowiecka – Żwirowa – Władysławów: Żwirowa – Wojska Polskiego – Wola Gołkowska: Masztowa – Kuleszówka: Masztowa – Łazy: Produkcyjna – Lokalna – Posępna – Słojewskiego – Magdalenka: Lipowa – Słoneczna – Lesznowola: Słoneczna – Gminnej Rady Narodowej – Lesznowola Urząd Gminy (pętla) – Gminnej Rady Narodowej – Jedności – Janczewice: Jedności – Falenty Nowe: Falencka – Falenty: Opackiego – aleja Hrabska – aleja Krakowska – Janki: aleja Krakowska – JANKI (PLAC SZWEDZKI) (powrót: JANKI (PLAC SZWEDZKI) – aleja Mszczonowska – aleja Krakowska – Falencka – Falenty: Falencka).

(Dwa kursy w dni powszednie w godzinach porannych: ... – Falenty: Opackiego – FALENTY (FALENTY OSIEDLE).)

(Stara trasa: PIASECZNO (KOŚCIELNA) – ... – Gminnej Rady Narodowej – Jedności – Janczewice: Jedności – Raszyńska – Podolszyn: Raszyńska – Podolszyn (pętla) – Raszyńska – Janczewice: Raszyńska – Jedności – Falenty Nowe: Falencka – ... – JANKI (PLAC SZWEDZKI).)
Wycofanie z podjazdów do Podolszyna. Skrócenie trasy dwóch porannych kursów w dni powszednie do Falent.
L-2 linia autobusowa strefowa uzupełniająca zwykła okresowa (kursuje w dni powszednie) LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: LESZNOWOLA URZĄD GMINY – Gminnej Rady Narodowej – Słoneczna – Szkolna – Nowa Wola: Szkolna – Krasickiego – Postępu – Zgorzała: Postępu – Dawidowska – Zamienie: Dawidowska – ZAMIENIE.)
Kasacja linii w związku ze znikomą frekwencją i budową kanalizacji na ul. Karczunkowskiej.
L-3 linia autobusowa strefowa uzupełniająca zwykła stała PIASECZNO (POLKOLOR) – Okulickiego – Stara Iwiczna: Nowa – Słoneczna – Kolonia Lesznowola: Słoneczna – Lesznowola: Słoneczna – Magdalenka: Słoneczna – Lipowa – Łazy: Słojewskiego – Łączności – aleja Krakowska – Marysin: aleja Krakowska – Wólka Kosowska: aleja Krakowska – Jabłonowo: aleja Krakowska – Mroków: aleja Krakowska – Wola Mrokowska: aleja Krakowska – WOLA MROKOWSKA (powrót: WOLA MROKOWSKA – Postępu – Jastrzębiec: Postępu – Garbatka: Postępu – Szeroka – Parole – Mroków: Szkolna – aleja Krakowska).

(Niektóre kursy w dni powszednie: ... – Wólka Kosowska: aleja Krakowska – Stefanowo: Ułanów – Kurpińskiego – Polna – Malinowa – Urocza – Mroków: aleja Krakowska – ...)

(Stara trasa: PIASECZNO (POLKOLOR) – ... – WOLA MROKOWSKA.

(Niektóre kursy w dni powszednie: ... – Marysin: aleja Krakowska – Wólka Kosowska: aleja Krakowska – Nadrzeczna – Kosów: Nadrzeczna – Kosów (pętla) – Nadrzeczna – Wólka Kosowska: Nadrzeczna – Stefanowo: Ułanów – Graniczna – Malinowa – Urocza – Mroków: aleja Krakowska – ...))
Wycofanie z podjazdów do pętli w Kosowie.
2009.08.17. 406 linia autobusowa przyspieszona okresowa szczytowa
(kursuje w dni powszednie)
FORT RADIOWO – Radiowa – Wrocławska – Powstańców Śląskich – Maczka – Powązkowska – Okopowa – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – św. Wincentego – Kołowa – Ossowskiego – Barkocińska – Myszkowska – Handlowa – Pratulińska – Trocka – TARGÓWEK.
Przystanki: FORT RADIOWO, STARE BEMOWO, RADIOWA WAT, RADIOWA, ORLICH GNIAZD, WIDAWSKA, WROCŁAWSKA, NOWE BEMOWO, PIASTÓW ŚLĄSKICH, OBROŃCÓW TOBRUKU, POWĄZKI CM. WOJSKOWY (NŻ), ELBLĄSKA, POWĄZKOWSKA, RONDO BABKA (→TARGÓWEK), DW. GDAŃSKI, RONDO STARZYŃSKIEGO, ŚW. WINCENTEGO, KOŁOWA, WITEBSKA, MYSZKOWSKA, HANDLOWA, PRATULIŃSKA, TARGÓWEK.

(Stara trasa: STARE BEMOWO – Radiowa – Wrocławska – ... – TARGÓWEK.
Przystanki: STARE BEMOWO, RADIOWA WAT, ..., TARGÓWEK.)
Tymczasowe wydłużenie trasy w związku z rozpoczęciem remontu pętli autobusowej STARE BEMOWO.
2009.08.21. ROJ-BUS

BOBROWIEC
linia autobusowa zwykła stała (prywatna) MYSIADŁO AUCHAN – Puławska – Piaseczno: Puławska – Okulickiego – Wojska Polskiego – Kusocińskiego – Puławska – Jana Pawła II (powrót: Jana Pawła II – Warszawska – Młynarska – Puławska – Kusocińskiego) – Dworcowa – Towarowa – Sienkiewicza – Polskiego Państwa Podziemnego – Pod Bateriami – Główna – Bobrowiec: Bobrowiecka – Mazowiecka – BOBROWIEC.

(Stara trasa: PKP PIASECZNO – Towarowa – ... – BOBROWIEC.)
Przedłużenie trasy obsługiwanej przez firmę "Roj-Bus" linii autobusowej do pętli przy hipermarkecie "Auchan" w Mysiadle.
2009.08.22. 523 linia autobusowa przyspieszona stała STARE BEMOWO – Radiowa (powrót: Radiowa – Fort Radiowo (zawrotka) – Radiowa – STARE BEMOWO.) – Powstańców Śląskich – Górczewska – aleja Prymasa Tysiąclecia – Aleje Jerozolimskie – Grzymały-Sokołowskiego – Kopińska – Wawelska – aleja Armii Ludowej – most Łazienkowski – aleja Stanów Zjednoczonych – Zakole – Wiatraczna (powrót: Wiatraczna – aleja Stanów Zjednoczonych) – Szaserów – Chłopickiego – PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA.
Przystanki: STARE BEMOWO, FORT RADIOWO (→STARE BEMOWO), RADIOWA-WAT, RADIOWA, BEMOWO-RATUSZ, KONARSKIEGO, GÓRALSKA, JANA OLBRACHTA (→PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA), CIOŁKA (→STARE BEMOWO), PARK MOCZYDŁO (→PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA), OS. WOLSKA, PKP KASPRZAKA, DW. ZACHODNI, HALA KOPIŃSKA, WAWELSKA, POMNIK LOTNIKA, GUS, METRO POLITECHNIKA, MARSZAŁKOWSKA, PL. NA ROZDROŻU, SASKA, MIĘDZYNARODOWA, PRZYCZÓŁEK GROCHOWSKI, OS. MAJDAŃSKA, WIATRACZNA, WIATRACZNA (NŻ) (→PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA), DWERNICKIEGO (NŻ), SZPITAL MON, GARWOLIŃSKA, OSIEDLE MŁODYCH, CHŁOPICKIEGO (NŻ), PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA.

(Stara trasa: STARE BEMOWO – Radiowa – Powstańców Śląskich – ... – PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA.
Przystanki: STARE BEMOWO, RADIOWA WAT, ..., PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA.)
Tymczasowe wydłużenie trasy w związku z remontem pętli autobusowej STARE BEMOWO.
2009.08.24. 720 linia autobusowa strefowa zwykła stała WIATRACZNA – Grochowska – Płowiecka – Czecha – Trakt Brzeski – Lubelska – Majdan: Lubelska – Góraszka: Lubelska – Wiązowna: Lubelska – Kościelna – Pęclińska – Projektowana – Żanęcin: Spokojna – droga w Żanęcinie – DziechciniecMalcanów: Mazowiecka – Lipowo: Armii Krajowej – Glinianka: Napoleońska – GLINIANKA.

(Jeden kurs w soboty, niedziele i święta wcześnie rano: ... – Majdan: Lubelska – Zagórze – Zagórze (Sanatorium) – Zagórze – Majdan: Lubelska – Wiązowna: Lubelska – ...)

(Stara trasa: WIATRACZNA – ... – Góraszka: Lubelska – Wiązowna: Lubelska – Emów: Lubelska – Radiówek: Lubelska – Żanęcin: Lubelska – droga w ŻanęcinieDziechciniec – ... – GLINIANKA.)
Przywrócenie trasy podstawowej po zakończeniu modernizacji ul. Kościelnej w Wiązownie.
2009.08.27. 120 linia autobusowa zwykła stała DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA) – Kijowska – Targowa – aleja Solidarności – Radzymińska – Jórskiego – Samarytanka – Gilarska – św. Wincentego – Głębocka – Lewandów – Oknicka – Berensona – Kąty Grodziskie – Zdziarska – Ostródzka – Mochtyńska – Kobiałka – OLESIN.

(Stara trasa: DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA) – ... – Gilarska – św. Wincentego – Kondratowicza – Malborska – Głębocka – ... – OLESIN.)
Wprowadzenie tras objazdowych w związku z rozpoczęciem przebudowy ul. Malborskiej.
527 linia autobusowa przyspieszona stała CH ARKADIA – Kłopot Bis – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – św. Wincentego – Głębocka – Toruńska – Ostródzka – Berensona – SKARBKA Z GÓR (powrót: SKARBKA Z GÓR – Berensona – Głębocka).
Przystanki: CH ARKADIA, DWORZEC GDAŃSKI, RONDO ŻABA, ŻUROMIŃSKA, ŚW. WINCENTEGO, CH TARGÓWEK, MAŁEJ BRZOZY (NŻ), GŁĘBOCKA (NŻ) (→SKARBKA Z GÓR), WSPÓŁCZESNA (NŻ) (→SKARBKA Z GÓR), PIASTA KOŁODZIEJA (NŻ) (→SKARBKA Z GÓR), OKRĄGŁA (→CH ARKADIA), LEWANDÓW (→CH ARKADIA), JURANDA ZE SPYCHOWA (NŻ) (→SKARBKA Z GÓR), BERENSONA (NŻ) (→SKARBKA Z GÓR), KĄTY GRODZISKIE (NŻ) (→CH ARKADIA), SKARBKA Z GÓR.

(Stara trasa: CH ARKADIA – ... – Starzyńskiego – św. Wincentego – Kondratowicza – Malborska – Głębocka – ... – SKARBKA Z GÓR.
Przystanki: CH ARKADIA, ..., ŻUROMIŃSKA, TARGÓWEK-RATUSZ, CH TARGÓWEK, ..., SKARBKA Z GÓR.)
732 linia autobusowa strefowa zwykła stała ŻERAŃ FSO – Toruńska – Wysockiego – Bazyliańska – Kondratowicza – św. Wincentego – Głębocka – Lewandów – Marki: Kościuszki – Sosnowa – Piłsudskiego – Duża – MARKI PUSTELNIK.

(Stara trasa: ŻERAŃ FSO – ... – Kondratowicza – Malborska – Głębocka – ... – MARKI PUSTELNIK.)
N11 linia autobusowa nocna zwykła stała DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater (powrót: Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – aleja Jana Pawła II – DWORZEC CENTRALNY.) – Świętokrzyska – Marszałkowska – plac Bankowy – aleja Solidarności – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – most Śląsko-Dąbrowski (powrót: most Śląsko-Dąbrowski – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – aleja Solidarności) – aleja Solidarności – Targowa – Ząbkowska – Radzymińska – Naczelnikowska – księcia Ziemowita – Rozwadowskiego – Radzymińska – Jórskiego – Samarytanka – Gilarska – św. Wincentego – Głębocka – Toruńska – Ostródzka – Berensona – SKARBKA Z GÓR (powrót: SKARBKA Z GÓR – Berensona – Głębocka).

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY – ... – Gilarska – św. Wincentego – Kondratowicza – Malborska – Głębocka – ... – SKARBKA Z GÓR.)
170 linia autobusowa zwykła stała (W dni świąteczne w godz. 7.00 - 19.00: CMENTARZ PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA (kraniec na ul. Wóycickiego) – Wóycickiego – Wólczyńska (powrót: Wólczyńska – Opłotek – Palisadowa – Wóycickiego – CMENTARZ PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA (kraniec na ul. Wóycickiego).) – Conrada – ...)

CHOMICZÓWKA – Conrada – Kochanowskiego – Rudnickiego – Maczka – Powązkowska – Okopowa – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – plac Hallera – Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – Targowa (powrót: Targowa – Ratuszowa – Dąbrowszczaków) – Ząbkowska – Radzymińska – Naczelnikowska – księcia Ziemowita – Swojska – Bardowskiego – ELSNERÓW.

(Stara trasa: (W dni powszednie w wybranych godzinach oraz w dni świąteczne w godz. 7.00 - 19.00: CMENTARZ PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA – Wóycickiego – Palisadowa – Opłotek – Wólczyńska – Conrada – ...)

CHOMICZÓWKA – ... – Bardowskiego – ELSNERÓW.)
Wprowadzenie tras objazdowych w związku z rozpoczęciem remontu pętli autobusowej CMENTARZ PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA.
181 linia autobusowa zwykła stała PLAC WILSONA – Mickiewicza – Klaudyny – Podleśna – Marymoncka – Pułkowa – Dzierżoniowska – Żubrowa – Wóycickiego – CMENTARZ PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA (kraniec na ul. Wóycickiego) (powrót: CMENTARZ PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA (kraniec na ul. Wóycickiego) – Wóycickiego – Wólczyńska – Opłotek – Palisadowa – Wóycickiego).

(Stara trasa: PLAC WILSONA – ... – Żubrowa – Wóycickiego – CMENTARZ PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA.)
303 linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna
(kursuje w dni powszednie)
CMENTARZ PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA (kraniec na ul. Wóycickiego) – Wóycickiego – Wólczyńska – Opłotek – Palisadowa – Wóycickiego (powrót: Wóycickiego – CMENTARZ PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA (kraniec na ul. Wóycickiego).) – Żubrowa – Dzierżoniowska – Pułkowa – Marymoncka – Przy Agorze – Kasprowicza – Oczapowskiego – aleja Reymonta – Żeromskiego (powrót: Żeromskiego – Przybyszewskiego – Kasprowicza) – Perzyńskiego – Broniewskiego – Krasińskiego – PLAC WILSONA.

(Stara trasa: CMENTARZ PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA – Wóycickiego – Żubrowa – ... – PLAC WILSONA.)
ZMIANY PRZYSTANKOWE • TARGÓWEK-RATUSZ 04 - czasowe zawieszenie funkcjonowania przystanku.
• CM. PÓŁNOCNY-BRAMA GŁ. 53 - uruchomienie przystanku na ul. Wóycickiego (krańcowego dla linii 181).
• CM. PÓŁNOCNY-BRAMA GŁ. 54 - uruchomienie przystanku na ul. Palisadowej za skrętem z ul. Wóycickiego (przelotowego dla linii 409 i 701).
• CM. PÓŁNOCNY-BRAMA GŁ. 55 - uruchomienie przystanku na ul. Wóycickiego (krańcowego dla linii 170 i 303).
• CM. PÓŁNOCNY-BRAMA GŁ. 56 - uruchomienie przystanku na ul. Wóycickiego (przelotowego dla linii 409 i 701).
• CM. PÓŁNOCNY-BRAMA GŁ. 57 - uruchomienie przystanku na ul. Wóycickiego (technicznego).
2009.08.31. ITER-GENS linia autobusowa prywatna (pospieszna stała) METRO WILANOWSKA – Puławska – Mysiadło: Puławska – Puławska – Piaseczno: Puławska – Sienkiewicza – Polskiego Państwa Podziemnego – Pod Bateriami – Gołków: Gołkowska – Zielona – Głosków: Radnych – PGR Runów: Solidarności – Runów: Solidarności – Henryków Urocze – Prace Duże – Prace Małe – Ruda – Józefowice – Komorniki – Tarczyn – TARCZYN WARSZAWSKA.

(Stara trasa: MYSIADŁO (AUCHAN) – Puławska – ... – TARCZYN WARSZAWSKA.)
Przedłużenie trasy do Warszawy.
PRZEBUDOWA TRASY TRAMWAJOWEJ NA TRASIE W-Z (ETAP VI):
• przywrócenie ruchu tramwajowego w al. Solidarności i na moście Śląsko-Dąbrowskim (na odcinku od placu Wileńskiego do al. Jana Pawła II);
• przywrócenie ruchu tramwajowego na ciągu al. Tysiąclecia - ul. Kawęczyńska (na odcinku od Dworca Wschodniego do pętli tramwajowej).
2009.08.31. 2 linia tramwajowa zwykła stała LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: ŻERAŃ WSCHODNI – Annopol – Rembielińska – Budowlana – Odrowąża – 11 Listopada – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – aleja Jana Pawła II – Broniewskiego – PIASKI.)
Oficjalna kasacja linii.
4 linia tramwajowa zwykła stała ŻERAŃ WSCHODNI – Annopol – Rembielińska – Budowlana – Odrowąża – 11 Listopada – Targowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – WYŚCIGI.

(Stara trasa: ŻERAŃ WSCHODNI – ... – Odrowąża – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – Międzyparkowa – Andersa – plac Bankowy – ... – WYŚCIGI.)
Przywrócenie stałej trasy.
7 linia tramwajowa zwykła stała OKĘCIE – aleja Krakowska – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – Kijowska – aleja Tysiąclecia – Kawęczyńska – KAWĘCZYŃSKA BAZYLIKA.

(Stara trasa: OKĘCIE – aleja Krakowska – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – 11 Listopada – Stalowa – Środkowa – Wileńska – CZYNSZOWA (powrót: CZYNSZOWA – Stalowa).)
Przywrócenie stałej trasy.
10 linia tramwajowa zwykła stała OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – Skierniewicka – Kasprzaka – Prosta – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – METRO WILANOWSKA.

(Stara trasa: OSIEDLE GÓRCZEWSKA – ... – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Rakowiecka – Boboli – Wołoska – Woronicza – WORONICZA.)
Skierowanie na terenie Mokotowa wzdłuż trasy likwidowanej linii 19.
14 linia tramwajowa zwykła stała BANACHA – Banacha – Grójecka – plac Narutowicza – Filtrowa – Krzywickiego – Nowowiejska – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Woronicza – Wołoska – Marynarska – SŁUŻEWIEC.

(Stara trasa: BANACHA – ... – SŁUŻEWIEC.

(Niektóre kursy w dni robocze w godzinach szczytu: METRO WILANOWSKA – Puławska – Woronicza – ... – SŁUŻEWIEC.))
Przekształcenie skróconych kursów w nową linię 44.
19 linia tramwajowa zwykła stała LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: PIASKI – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – WYŚCIGI.)
Przejęcie połączenia przez linie 10 (na Mokotowie) i 33 (w relacji Piaski - Śródmieście).
22 linia tramwajowa zwykła stała LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: METRO MŁOCINY [d. HUTA] – Nocznickiego – Wólczyńska – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – Okopowa – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – WIATRACZNA.)
Docelowe połączenie z linią 21 (tymczasowo zawieszone do czasu zakończenia przebudowy skrzyżowania al. Solidarności z ul. Towarową).
23 linia tramwajowa zwykła stała METRO MŁOCINY [d. HUTA] – Nocznickiego – Wólczyńska – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – 11 Listopada – Stalowa – Środkowa – Wileńska – CZYNSZOWA (powrót: CZYNSZOWA – Stalowa).

(Stara trasa: CMENTARZ WOLSKI – Wolska – aleja Solidarności – METRO RATUSZ ARSENAŁ (tymczasowy kraniec za Muzeum Niepodległości).)
Przywrócenie kursowania wraz z tymczasowym skierowaniem wzdłuż al. Jana Pawła II i ul. Broniewskiego do pętli METRO MŁOCINY. Przejęcie na terenie Pragi fragmentu trasy zlikwidowanej linii 32.
26 linia tramwajowa zwykła stała OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – Skierniewicka – Kasprzaka – Prosta – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Zamoyskiego – Grochowska – WIATRACZNA.

(Stara trasa: OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – Skierniewicka – ROGALIŃSKA (powrót: ROGALIŃSKA – [bez pasażerów: Siedmiogrodzka – teren zajezdni "Wola" – Młynarska] – Wolska).)
Przywrócenie przejazdu przez Trasę W-Z na Pragę wraz z zachowaniem objazdu przebudowywanego skrzyżowania al. Solidarności z ul. Towarową.
28 linia tramwajowa zwykła stała KOŁO – Obozowa – Dywizjonu 303 – Radiowa – Powstańców Śląskich – aleja Reymonta – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Ratuszowa – Targowa – Kijowska – aleja Tysiąclecia – Kawęczyńska – KAWĘCZYŃSKA BAZYLIKA.

(Stara trasa: KOŁO – Obozowa – Dywizjonu 303 – Radiowa – Powstańców Śląskich – aleja Reymonta – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Ratuszowa – Targowa – Zamoyskiego – Grochowska – WIATRACZNA.)
Ponowne skierowanie przez ul. Kijowską w związku z przywróceniem kursowania linii 26. Czasowe przedłużenie trasy do pętli przy ul. Kawęczyńskiej w związku z zawieszeniem kursowania linii 13.
32 linia tramwajowa zwykła stała LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: CZYNSZOWA – Stalowa (powrót: Stalowa – Środkowa – Wileńska – CZYNSZOWA.) – 11 Listopada – Targowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – PLAC NARUTOWICZA.)
Przejęcie części trasy przez linię 23.
33 linia tramwajowa zwykła stała PIASKI – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Rakowiecka – Boboli – Wołoska – Woronicza – Puławska – WYŚCIGI.

(Stara trasa: METRO MŁOCINY [d. HUTA] – Nocznickiego – Wólczyńska – Broniewskiego – ... – WYŚCIGI.)
Czasowe skrócenie trasy na terenie Bielan w związku ze skierowaniem do pętli METRO MŁOCINY linii 23 o zwiększonej częstotliwości kursowania.
36 linia tramwajowa zwykła stała METRO MARYMONT [d. POTOCKA] – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Stawki – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – WYŚCIGI.

(Stara trasa: METRO MŁOCINY [d. HUTA] – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Słowackiego – Popiełuszki – ... – WYŚCIGI.)
Przywrócenie kursowania na skróconej trasie.
41 linia tramwajowa zwykła okresowa szczytowa
(kursuje w dni powszednie)
ŻERAŃ WSCHODNI – Annopol – Rembielińska – Budowlana – Odrowąża – 11 Listopada – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – aleja Jana Pawła II – Popiełuszki – Słowackiego – METRO MARYMONT [d. POTOCKA].

(Stara trasa: W godzinach porannego szczytu: ŻERAŃ WSCHODNI – Annopol – Rembielińska – Budowlana – Odrowąża – 11 Listopada – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – aleja Jana Pawła II – Stawki – Andersa – Międzyparkowa – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Odrowąża – Budowlana – Rembielińska – Annopol – ŻERAŃ WSCHODNI.

W godzinach popołudniowego szczytu: ŻERAŃ WSCHODNI – Annopol – Rembielińska – Budowlana – Odrowąża – 11 Listopada – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – Międzyparkowa – Andersa – Stawki – aleja Jana Pawła II – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Odrowąża – Budowlana – Rembielińska – Annopol – ŻERAŃ WSCHODNI.)
Czasowe przedłużenie trasy w związku z zawieszeniem kursowania linii 27.
44 linia tramwajowa zwykła okresowa szczytowa
(kursuje w dni powszednie)
METRO WILANOWSKA – Puławska – Woronicza – Wołoska – Marynarska – SŁUŻEWIEC. Przekształcenie dodatkowych skróconych kursów linii 14 w osobną linię.
47 linia tramwajowa zastępcza (zwykła stała) LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: KAWĘCZYŃSKA BAZYLIKA – Kawęczyńska – aleja Tysiąclecia – Kijowska – Targowa – Zamoyskiego – Grochowska – GOCŁAWEK.)
Kasacja linii w związku z ponownym skierowaniem linii 7 do pętli przy ul. Kawęczyńskiej oraz przywróceniem kursowania linii 26.
73 linia tramwajowa zastępcza (zwykła stała) LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: METRO MŁOCINY – Nocznickiego – Wólczyńska – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Ratuszowa – Targowa – Kijowska – DWORZEC WSCHODNI.)
Zastąpienie przez linię 23 (na terenie Bielan) oraz 28 (w relacji Piaski - Dw. Wschodni).
2009.09.01. KONIEC WAKACJI • Przywrócenie kursowania linii:
101, 311, 315, 394, E-2 i E-5.

• Przywrócenie kursów szkolnych linii:
115, 163, 164, 715 i 725.

100 linia autobusowa zwykła stała PLAC ZAMKOWY – Podwale – Kilińskiego – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – Bagatela – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – Koszykowa – plac Zawiszy – Towarowa – Prosta – Przyokopowa – Grzybowska – plac Grzybowski – Twarda – Emilii Plater – Emilii Plater (zawrotka) – Emilii Plater – Świętokrzyska – Kopernika – Tamka – most Świętokrzyski – Zamoście – Sokola – Zamoyskiego – Sprzeczna – Marcinkowskiego – Targowa – Kijowska – Markowska – Ząbkowska – Targowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – Grodzka – Wybrzeże Gdańskie – Sanguszki – Konwiktorska – Bonifraterska – Świętojerska – Andersa – plac Bankowy – Senatorska – plac Teatralny – Senatorska – PLAC ZAMKOWY.

(W dni świąteczne: PLAC ZAMKOWY – Podwale – Kilińskiego – Miodowa – Senatorska – plac Teatralny – Wierzbowa – plac Piłsudskiego – Królewska – plac Małachowskiego – Kredytowa – Jasna – Zgoda – Bracka – Krucza – Aleje Jerozolimskie – Bracka – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – ... – Konwiktorska – Muranowska – Stawki – Okopowa – Anielewicza – Andersa – ... – PLAC ZAMKOWY.)

(Stara trasa: PLAC ZAMKOWY – ... – most Śląsko-Dąbrowski – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Wybrzeże Gdańskie – Sanguszki – ... – PLAC ZAMKOWY.)
Przywrócenie stałej trasy w rejonie mostu Śląsko-Dąbrowskiego.
119 linia autobusowa zwykła stała EMILII PLATER (PKiN) – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Goworka – Spacerowa – Belwederska – Chełmska – Bobrowiecka – Beethovena – aleja Becka – most Siekierkowski – Wał Miedzeszyński – Bronowska – Trakt Lubelski – Lucerny – Szpotańskiego – Żegańska – aleja Dzieci Polskich – WIŚNIOWA GÓRA.

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – aleja Jana Pawła II – DWORZEC CENTRALNY.) – Marszałkowska – plac Konstytucji – ... – WIŚNIOWA GÓRA.)
Przeniesienie przystanku krańcowego w związku z brakiem miejsca na dotychczasowym krańcu po zwiększeniu częstotliwości kursowania linii 131.
120 linia autobusowa zwykła stała DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA) – Kijowska – Targowa – aleja Solidarności – Radzymińska – Jórskiego – Samarytanka – Gilarska – św. Wincentego – Głębocka – Lewandów – Oknicka – Berensona – Kąty Grodziskie – Zdziarska – Ostródzka – Mochtyńska – Kobiałka – OLESIN.

(Niektóre kursy w dni robocze w godzinach szczytu: ... – Gilarska – Budowlana – Chodecka – Kondratowicza – TARGÓWEK RATUSZ (powrót: TARGÓWEK RATUSZ – Kondratowicza – św. Wincentego – Gilarska).)
Przywrócenie kursowania dodatkowych skróconych kursów po zakończeniu wakacji.
136 linia autobusowa zwykła stała MŁYNÓW – Płocka (powrót: Płocka – Gostyńska – Obozowa – MŁYNÓW.) – Górczewska – aleja Prymasa Tysiąclecia – Bitwy Warszawskiej 1920 roku – Banacha – Żwirki i Wigury – Racławicka – Wołoska – Rzymowskiego – Dolina Służewiecka – aleja KEN – Surowieckiego – Romera – Herbsta – Pileckiego – Ciszewskiego – Dereniowa – Gandhi – Cynamonowa – Płaskowickiej – NATOLIN PÓŁNOCNY.

(Stara trasa: MŁYNÓW – ... – Banacha – Żwirki i Wigury – Sasanki – Marynarska – Rzymowskiego – Dolina Służewiecka – ... – NATOLIN PÓŁNOCNY.)
Skierowanie przez ul. Racławicką i Wołoską w celu zastąpienia skróconej linii 186.
162 linia autobusowa zwykła stała EC SIEKIERKI – Augustówka – Powsińska – św. Bonifacego – Gołkowska (powrót: Gołkowska – Statkowskiego – Augustówka) – Czerniakowska – Szwoleżerów – Myśliwiecka – Rozbrat – Kruczkowskiego – Tamka – most Świętokrzyski (powrót: most Świętokrzyski – Zajęcza – Topiel – Kruczkowskiego) – Zamoście – Sokola – Zamoyskiego – Jagiellońska – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Targowa – Kłopotowskiego – Jagiellońska) – Radzymińska – Gorzykowska – Myszkowska – Handlowa – Pratulińska – Trocka – TARGÓWEK.

(Dodatkowe kursy w godzinach porannego szczytu jednokierunkowo: TARGÓWEK – ... – Czerniakowska – CHEŁMSKA.)
Wprowadzenie trasy objazdowej jako stałej. Przywrócenie dodatkowych kursów skróconych w związku z zakończeniem wakacji.
179 linia autobusowa zwykła stała URSYNÓW PÓŁNOCNY – Bartoka – Surowieckiego – Romera – Herbsta – aleja KEN – Ciszewskiego – Roentgena – Płaskowickiej – Pileckiego – Gandhi – Rosoła – Belgradzka – Stryjeńskich – Wąwozowa – aleja KEN – OSIEDLE KABATY.

(Stara trasa: URSYNÓW PÓŁNOCNY – ... – aleja KEN – Ciszewskiego – Pileckiego – Gandhi – ... – OSIEDLE KABATY.)
Skierowanie przez Ursynów Zachodni.
186 linia autobusowa zwykła stała TARCHOMIN – Świętosławskiego – Świderska – Mehoffera – Światowida (powrót: Światowida – Świętosławskiego – TARCHOMIN.) – Myśliborska – Obrazkowa – Modlińska – most Grota-Roweckiego – aleja Armii Krajowej – aleja Obrońców Grodna – aleja Prymasa Tysiąclecia – Bitwy Warszawskiej 1920 roku – Banacha – Pawińskiego – Dickensa – SZCZĘŚLIWICE.

(Stara trasa: TARCHOMIN – ... – Bitwy Warszawskiej 1920 roku – Banacha – Pawińskiego – Korotyńskiego – Mołdawska – Racławicka (powrót: Racławicka – Żwirki i Wigury – Pruszkowska – Pawińskiego) – Wołoska – aleja Wilanowska – METRO WILANOWSKA.)
Połączenie z linią 404. Skrócenie trasy do Szczęśliwic - zastąpienie w relacji Ochota - Służewiec przez linię 136.
190 linia autobusowa zwykła stała OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Lazurowa – Człuchowska – Powstańców Śląskich – Górczewska – Płocka – Wolska – aleja Solidarności – Karolkowa – Wolska – Okopowaaleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Leszno – Górczewska) – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Radzymińska – Ząbki: Radzymińska – Marki: Piłsudskiego – CH MARKI.

(Stara trasa: OSIEDLE GÓRCZEWSKA – ... – Górczewska – Płocka – Wolska – aleja Solidarności – Karolkowa – Wolska – Okopowa – aleja Solidarności – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – most Śląsko-Dąbrowski (powrót: most Śląsko-Dąbrowski – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – aleja Solidarności – Leszno – Górczewska) – aleja Solidarności – Radzymińska – ... – CH MARKI.)
Przywrócenie stałej trasy w rejonie mostu Śląsko-Dąbrowskiego. Skierowanie na odcinku od pl. Bankowego do przystanku PARK PRASKI wydzielonym wspólnym pasem tramwajowo-autobusowym.
204 linia autobusowa zwykła stała PKP PRAGA – Pożarowa – Odrowąża – – Wysockiego – Bartnicza – Rembielińska – Kondratowicza – Łabiszyńska – Kopijników – Białołęcka – Juranda ze Spychowa – Ostródzka – Berensona – Skarbka z Gór – OSIEDLE DERBY.

(Stara trasa: PKP PRAGA – ... – Berensona – Skarbka z Gór – osiedle Derby – Skarbka z Gór – Berensona – Oknicka – Lewandów – GRODZISK (powrót: GRODZISK – Głębocka – Berensona).)
Skrócenie trasy do pętli na osiedlu Derby w Białołęce.
211 linia autobusowa zwykła stała TARCHOMIN – Świderska (powrót: Świderska – Ćmielowska – Światowida – Świętosławskiego – Świderska – TARCHOMIN.) – Porajów – Myśliborska – Światowida – Milenijna – Pomorska – Majolikowa – Mehoffera – Ordonówny – Światowida – Dzierzgońska – Odkryta – Sprawna – Aluzyjna – Dąbrówka Wiślana – Aluzyjna – Modlińska – Przyrzecze – BUKÓW (powrót: BUKÓW – Przyrzecze – Gąsiorowskiej – Główna – Modlińska).

(Dodatkowe kursy w dni robocze w godzinach szczytu: NOWODWORY – Światowida – Dzierzgońska – Odkryta – Sprawna – Aluzyjna – DĄBRÓWKA WIŚLANA.)
Przywrócenie kursowania dodatkowych skróconych kursów po zakończeniu wakacji.
304 linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna
(kursuje w dni powszednie)
OSIEDLE DERBY – Skarbka z Gór – Berensona – Ostródzka – Mochtyńska – Kobiałka – OLESIN.

(Niektóre kursy: OSIEDLE DERBY – Skarbka z Gór – Berensona – Oknicka – Lewandów – Głębocka – Berensona – Ostródzka (powrót: Ostródzka – Berensona – Oknicka – Lewandów – Głębocka – Berensona – Skarbka z Gór – OSIEDLE DERBY.) – Mochtyńska – Kobiałka – OLESIN.)

(Niektóre kursy: GRODZISK – Lewandów – Głębocka – Berensona (powrót: Berensona – Oknicka – Lewandów – GRODZISK.) – Skarbka z Gór – osiedle Derby – Skarbka z Gór – Berensona – Ostródzka – Mochtyńska – Kobiałka – OLESIN.)
Uruchomienie linii autobusowej kursującej tylko w dni nauki szkolnej w związku z otwarciem nowej szkoły przy ul. Ostródzkiej.
307 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa
(kursuje w dni powszednie)
LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: ZACISZE – Codzienna – Młodzieńcza – Radzymińska – aleja Solidarności – Targowa – Ząbkowska – Radzymińska – Naczelnikowska – księcia Ziemowita – Rzeczna – Ks. Anny – Zabraniecka – Utrata – Utrata (pętla) – Utrata – Zabraniecka – Gwarków – UTRATA SKŁAD.)
Zastąpienie przez linię 338 (na odcinku Dw. Wileński - Utrata) i linię 190 o zwiększonej częstotliwości kursowania (na odcinku Dw. Wileński - Radzymińska).
338 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa
(kursuje w dni powszednie)
DWORZEC WILEŃSKI – Targowa – Ząbkowska – Radzymińska – Naczelnikowska – księcia Ziemowita – Rzeczna – Ks. Anny – Zabraniecka – Utrata – Utrata (pętla) – Utrata – Gwarków – UTRATA SKŁAD. Uruchomienie linii okresowej na części trasy zlikwidowanej linii 307.
390 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa
(kursuje w dni powszednie)
LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: OKOPOWA (kraniec na ul. Wolskiej) – Okopowa – Wolska – Karolkowa – aleja Solidarności – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – most Śląsko-Dąbrowski (powrót: most Śląsko-Dąbrowski – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – aleja Solidarności – OKOPOWA (kraniec na ul. Wolskiej).) – aleja Solidarności – Radzymińska – Ząbki: Radzymińska – Marki: Piłsudskiego – CH MARKI.)
Połączenie z linią 190.
400 linia autobusowa przyspieszona okresowa szczytowa
(kursuje w dni powszednie)
LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: RONDO "RADOSŁAWA" – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – św. Wincentego – Kondratowicza – Chodecka – BRÓDNO PODGRODZIE.
Przystanki: RONDO "RADOSŁAWA", DW. GDAŃSKI, RONDO ŻABA, KOŁOWA, ŻUROMIŃSKA TARGÓWEK-RATUSZ, SZPITAL BRÓDNOWSKI, ŁOJEWSKA, BRÓDNO PODGRODZIE.)
Połączenie z linią 500.
404 linia autobusowa przyspieszona okresowa szczytowa
(kursuje w dni powszednie)
LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: TARCHOMIN – Świętosławskiego – Świderska – Mehoffera – Światowida (powrót: Światowida – Świętosławskiego – TARCHOMIN.) – Myśliborska – Obrazkowa – Modlińska – most Grota Roweckiego – aleja Armii Krajowej – aleja Obrońców Grodna – aleja Prymasa Tysiąclecia – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Grójecka – PLAC NARUTOWICZA.
Przystanki: TARCHOMIN, PANCERA (→PL. NARUTOWICZA), MEHOFFERA (→PL. NARUTOWICZA), TARCHOMIN (→PL. NARUTOWICZA), MYŚLIBORSKA, PORAJÓW, KONWALIOWA, OS. POTOK, PARK KASKADA, PARK OLSZYNA, OBOZOWA, OS. WOLSKA, PKP KASPRZAKA, RONDO ZESŁAŃCÓW SYBERYJSKICH, BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 R, KINO OCHOTA, PL. NARUTOWICZA.)
Połączenie z linią 186.
410 linia autobusowa przyspieszona okresowa całodzienna
(kursuje w dni powszednie)
GROTY – Hubala-Dobrzańskiego – Bolimowska (powrót: Bolimowska – Spychowska – Hubala-Dobrzańskiego – GROTY.) – Kocjana – Kaliskiego – Radiowa – Powstańców Śląskich – Górczewska – Płocka – Wolska – aleja Solidarności – Karolkowa – Wolska – Okopowa – aleja Solidarności – plac Bankowy – Senatorska – Wierzbowa – plac Piłsudskiego – Królewska – ZACHĘTA (powrót: ZACHĘTA – Królewska – Marszałkowska – plac Bankowy – aleja Solidarności – Leszno – Górczewska).
Przystanki: GROTY, ZAGŁOBY (NŻ) (→GROTY), HUBALA-DOBRZAŃSKIEGO (NŻ) (→GROTY), ISKRY (NŻ) (→GROTY), PODKOWIŃSKA (→GROTY), ARKADYJSKA (NŻ), KOCJANA-SĄDY, KARTEZJUSZA (NŻ), KOCJANA (NŻ), WAT, ARCHIMEDESA, STARE BEMOWO, RADIOWA-WAT, RADIOWA, DYWIZJONU 303 (NŻ), KAZUBÓW, BEMOWO-RATUSZ, KONARSKIEGO, GÓRALSKA, OLBRACHTA (→BIELAŃSKA), CIOŁKA (→GROTY), PARK MOCZYDŁO (→BIELAŃSKA), PŁOCKA-SZPITAL, PŁOCKA (→BIELAŃSKA), MŁYNARSKA (→GROTY), DT WOLA (→BIELAŃSKA), LESZNO (→GROTY), OKOPOWA (→BIELAŃSKA), WOLA-RATUSZ, KINO FEMINA, PL. BANKOWY, PL. TEATRALNY (→ZACHĘTA), ZACHĘTA.

(Stara trasa: GROTY – ... – Górczewska – Płocka – Wolska – aleja Solidarności – Karolkowa – Wolska – Okopowa – aleja Solidarności – Bielańska – BIELAŃSKA (powrót: BIELAŃSKA – Bielańska – Wierzbowa – plac Piłsudskiego – Królewska – Marszałkowska – plac Bankowy – aleja Solidarności – Leszno – Górczewska).
Przystanki: GROTY, ..., PŁOCKA-SZPITAL, PŁOCKA (→BIELAŃSKA), MŁYNARSKA (→GROTY), DT WOLA (→BIELAŃSKA), LESZNO (→GROTY), OKOPOWA (→BIELAŃSKA), WOLA-RATUSZ, KINO FEMINA, METRO RATUSZ (→BIELAŃSKA), PL. BANKOWY (→GROTY), BIELAŃSKA.)
Stałe wycofanie linii z rejonu Pragi i Targówka.
411 linia autobusowa przyspieszona okresowa całodzienna
(kursuje w dni powszednie)
METRO POLITECHNIKA – Waryńskiego – plac Konstytucji – Waryńskiego – aleja Armii Ludowej (powrót: aleja Armii Ludowej – Waryńskiego – METRO POLITECHNIKA.) – most Łazienkowski – aleja Stanów Zjednoczonych – Saska – Egipska (powrót: Egipska – Ateńska – Wał Miedzeszyński – most Łazienkowski) – Bora-Komorowskiego – aleja Wieniawy-Długoszowskiego – Płowiecka – Czecha – Trakt Brzeski – Jana Pawła II (odcinek wschodni) – Rumiankowa (zawrotka) – Jana Pawła II (odcinek wschodni) – STARA MIŁOSNA (powrót: STARA MIŁOSNA – Jana Pawła II (odcinek wschodni) – Trakt Brzeski).

(Część kursów: ... – Bora-Komorowskiego – GOCŁAW.)
Przystanki: METRO POLITECHNIKA, PL. KONSTYTUCJI (→GOCŁAW), METRO POLITECHNIKA (→GOCŁAW), MARSZAŁKOWSKA, PL. NA ROZDROŻU, AFRYKAŃSKA, ABRAHAMA, BORA-KOMOROWSKIEGO, HORBACZEWSKIEGO, GOCŁAW (→METRO POLITECHNIKA), GOCŁAW, TRAKT LUBELSKI, TRAWIASTA, KAJKI, OBJAZDOWA (NŻ), 1 PRASKIEGO PUŁKU, FABRYCZNA, NIZINNA, STARA MIŁOSNA (→STARA MIŁOSNA), RUMIANKOWA (→STARA MIŁOSNA), STARA MIŁOSNA.
Przywrócenie kursów skróconych po zakończeniu wakacji.
422 linia autobusowa przyspieszona okresowa całodzienna
(kursuje w dni powszednie)
ZNANA – Olbrachta – Stroma – Strąkowa – Boznańskiej – Olbrachta (powrót: Olbrachta – ZNANA.) – Górczewska – Płocka – Wolska – aleja Solidarności – Karolkowa – Wolska – Okopowa – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Leszno – Górczewska) – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Goworka – Spacerowa – Gagarina – Czerniakowska – Powsińska – Wiertnicza – WILANÓW.
Przystanki: ZNANA, STRĄKOWA, ZNANA (→WILANÓW), ANTKA ROZPYLACZA, REDUTOWA, OLBRACHTA, PARK MOCZYDŁO (→WILANÓW), PŁOCKA-SZPITAL, PŁOCKA (→WILANÓW), DT WOLA (→WILANÓW), MŁYNARSKA (→ZNANA), LESZNO (→ZNANA), OKOPOWA (→WILANÓW), WOLA-RATUSZ, KINO FEMINA, PL. BANKOWY, CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, METRO POLITECHNIKA, PL. UNII LUBELSKIEJ, SPACEROWA, STĘPIŃSKA, IWICKA, SIELCE, CHEŁMSKA, AL. WITOSA, PL. BERNARDYŃSKI (→REDUTOWA), GOŁKOWSKA (→WILANÓW), LIMANOWSKIEGO, GORASZEWSKA, WIERTNICZA (NŻ), ŁOWCZA, KOSIARZY (NŻ), WILANÓW.
Ograniczenie kursowania linii 522 do dni powszednich wraz ze zmianą oznaczenia.
500 linia autobusowa przyspieszona stała RONDO "RADOSŁAWA" (kraniec na ul. Dzikiej) – Dzika – Okopowa – Słomińskiego (powrót: Słomińskiego – aleja Jana Pawła II – Dzika – RONDO "RADOSŁAWA" (kraniec na ul. Dzikiej).) – most Gdański – Starzyńskiego – św. Wincentego – Kondratowicza – Chodecka – BRÓDNO PODGRODZIE.
Przystanki: RONDO "RADOSŁAWA", RONDO "RADOSŁAWA" (→BRÓDNO PODGRODZIE), DW. GDAŃSKI, RONDO STARZYŃSKIEGO, RONDO ŻABA, KOŁOWA, CM. BRÓDNOWSKI, ŻUROMIŃSKA, TARGÓWEK-RATUSZ, SZPITAL BRÓDNOWSKI, ŁOJEWSKA, BRÓDNO PODGRODZIE.
Wprowadzenie trasy skróconej jako stałej.
501 linia autobusowa przyspieszona stała OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Płocka (powrót: Płocka – Wolska – Młynarska – Górczewska – OSIEDLE GÓRCZEWSKA.) – Kasprzaka – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Goworka – Spacerowa – Belwederska – Sobieskiego – św. Bonifacego – STEGNY.

(W dni robocze w godzinach porannego szczytu dodatkowe kursy jednokierunkowo na trasie: STEGNY - PLAC KONSTYTUCJI.)

(W dni robocze w godzinach popołudniowego szczytu dodatkowe kursy jednokierunkowo na trasie: PLAC KONSTYTUCJI - STEGNY.)
Przystanki: OSIEDLE GÓRCZEWSKA, KLEMENSIEWICZA, BEMOWO-RATUSZ, KONARSKIEGO, GÓRALSKA, OLBRACHTA (→STEGNY), CIOŁKA (→OS. GÓRCZEWSKA), PARK MOCZYDŁO (→STEGNY), PŁOCKA-SZPITAL, PŁOCKA, SZPITAL WOLSKI, KAROLKOWA (NŻ), PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, METRO POLITECHNIKA, PL. UNII LUBELSKIEJ, DOLNA, MANGALIA, CZARNOMORSKA, ŚW. BONIFACEGO, BATUMI, STEGNY.
Przywrócenie dodatkowych skróconych kursów po zakończeniu wakacji.
506 linia autobusowa przyspieszona stała OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Lazurowa – Człuchowska – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – Kasprzaka – Prosta – Świętokrzyska – Kopernika – Tamka – Dobra – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie (powrót: Wybrzeże Kościuszkowskie – Karowa – Dobra – Tamka) – Wybrzeże Gdańskie – Wybrzeże Gdyńskie – most Grota-Roweckiego – Toruńska – Wysockiego – Bazyliańska – Kondratowicza – Łabiszyńska – Łojewska – Chodecka – BRÓDNO PODGRODZIE.

(Dodatkowe kursy w dni robocze w godzinach szczytu: ... – Tamka – Dobra – MARIENSZTAT (powrót: MARIENSZTAT – Dobra – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Karowa – Dobra).)
Przystanki: OS. GÓRCZEWSKA, OS. GÓRCZEWSKA (NŻ), SZOBERA, BATALIONÓW CHŁOPSKICH, ROZŁOGI, RAGINISA, HALA WOLA, SYNÓW PUŁKU, CIEPŁOWNIA WOLA, PKP KASPRZAKA, SZPITAL WOLSKI, KAROLKOWA (NŻ), RONDO ONZ, METRO ŚWIĘTOKRZYSKA, NOWY ŚWIAT, TOPIEL, BIBLIOTEKA UNIWERSYTECKA, (MARIENSZTAT), ŻERAŃ FSO, BAZYLIAŃSKA, KONDRATOWICZA, ŁABISZYŃSKA, TURMONCKA (→OS. GÓRCZEWSKA), KLUB LIRA (→BRÓDNO PODGRODZIE), ŁOJEWSKA, BRÓDNO PODGRODZIE.
Przekształcenie linii ekspresowej E-6 w skrócone kursy linii 506.
517 linia autobusowa przyspieszona stała PKP URSUS NIEDŹWIADEK – Keniga – Warszawska – Jagiełły – Lalki – Cierlicka – Kościuszki – Spisaka – Kompanii Kordian – Pużaka – Sławka – Dzieci Warszawy – Ryżowa – Kleszczowa – Łopuszańska – Aleje Jerozolimskie – Grzymały-Sokołowskiego – Kopińska – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – aleja Solidarności – Radzymińska – Gorzykowska – Myszkowska – Barkocińska – Ossowskiego – Handlowa – Pratulińska – Trocka – TARGÓWEK.

(Dodatkowe kursy jednokierunkowe w dni robocze w godzinach porannego szczytu: ... – Grójecka – PLAC ZAWISZY.)
Przystanki: PKP URSUS NIEDŹWIADEK, PKP URSUS NIEDŹWIADEK, ŚMIGIELSKA, SIŁACZKI (NŻ), MALINOWA, SPISAKA, SOSNKOWSKIEGO, WAPOWSKIEGO (→PKP URSUS NIEDŹWIADEK), ADAMIECKIEGO, SZANCERA, SKOROSZEWSKA, DZIECI WARSZAWY (NŻ), RYŻOWA, ZAJEZDNIA KLESZCZOWA, POPULARNA, BERESTECKA, DW. ZACHODNI, HALA KOPIŃSKA, PL. NARUTOWICZA, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, CENTRUM, MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA, AL. ZIELENIECKA, DW. WILEŃSKI, SKARGI, MYSZKOWSKA, WITEBSKA, DKS TARGÓWEK, HANDLOWA, PRATULIŃSKA, TARGÓWEK.
Wprowadzenie dodatkowych kursów skróconych w dni powszednie w godzinach porannego szczytu.
522 linia autobusowa przyspieszona stała LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: ZNANA – Olbrachta – Stroma – Strąkowa – Boznańskiej – Olbrachta (powrót: Olbrachta – ZNANA.) – Górczewska – Płocka – Wolska – aleja Solidarności – Karolkowa – Wolska – Okopowa – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Leszno – Górczewska) – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Goworka – Spacerowa – Gagarina – Czerniakowska – Powsińska – Wiertnicza – WILANÓW.
Przystanki: ZNANA, STRĄKOWA, ZNANA (→WILANÓW), ANTKA ROZPYLACZA, REDUTOWA, OLBRACHTA, PARK MOCZYDŁO (→WILANÓW), PŁOCKA-SZPITAL, PŁOCKA (→WILANÓW), DT WOLA (→WILANÓW), MŁYNARSKA (→ZNANA), LESZNO (→ZNANA), OKOPOWA (→WILANÓW), WOLA-RATUSZ, KINO FEMINA, PL. BANKOWY, CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, METRO POLITECHNIKA, PL. UNII LUBELSKIEJ, SPACEROWA, STĘPIŃSKA, IWICKA, SIELCE, CHEŁMSKA, AL. WITOSA, PL. BERNARDYŃSKI (→REDUTOWA), GOŁKOWSKA (→WILANÓW), LIMANOWSKIEGO, GORASZEWSKA, WIERTNICZA (NŻ), ŁOWCZA, KOSIARZY (NŻ), WILANÓW.)
Ograniczenie kursowania do dni powszednich wraz ze zmianą oznaczenia na 422.
705 linia autobusowa strefowa zwykła stała ŻERAŃ FSO – Modlińska – Płochocińska – Rembelszczyzna: Jana Kazimierza – Stanisławów Pierwszy: Jana Kazimierza – Nieporęt: Jana Kazimierza – Zegrzyńska – aleja Wojska Polskiego – Białobrzegi: aleja Wojska Polskiego – BIAŁOBRZEGI (PLAŻA).

(Wybrane kursy: ... – aleja Wojska Polskiego – Białobrzegi: aleja Wojska Polskiego – Białobrzegi (pętla) – aleja Wojska Polskiego – Wczasowa – Rynia: Wczasowa – Spacerowa – Główna – RYNIA.)

(Wybrane kursy: ... – Nieporęt: Jana Kazimierza – Zegrzyńska (powrót: Zegrzyńska – Warszawska – Zegrze Południowe: Warszawska – Rybaki – Warszawska – Nieporęt: Warszawska – Zegrzyńska – Jana Kazimierza) – aleja Wojska Polskiego – ...)

(Stara trasa: ŻERAŃ FSO – Modlińska – Płochocińska – Rembelszczyzna: Jana Kazimierza – Stanisławów Pierwszy: Jana Kazimierza – Nieporęt: Jana Kazimierza – Zegrzyńska – aleja Wojska Polskiego – Białobrzegi: aleja Wojska Polskiego – BIAŁOBRZEGI (PLAŻA).

(Wybrane kursy: ... – aleja Wojska Polskiego – Białobrzegi: aleja Wojska Polskiego – Białobrzegi (pętla) – aleja Wojska Polskiego – Wczasowa – Rynia: Wczasowa – Spacerowa – Główna – RYNIA.)

(Wybrane kursy w dni robocze: ... – aleja Wojska Polskiego – Białobrzegi: aleja Wojska Polskiego – Białobrzegi (pętla) – aleja Wojska Polskiego – Wczasowa – Rynia: Wczasowa – BorkiStare Załubice – NOWE ZAŁUBICE.)

(Wybrane kursy: ... – Nieporęt: Jana Kazimierza – Zegrzyńska (powrót: Zegrzyńska – Warszawska – Zegrze Południowe: Warszawska – Rybaki – Warszawska – Nieporęt: Warszawska – Zegrzyńska – Jana Kazimierza) – aleja Wojska Polskiego – ...))
Likwidacja kursów do Nowych Załubic w związku z przywróceniem kursowania linii 734 w dni powszednie.
709 linia autobusowa strefowa zwykła stała METRO WILANOWSKA – Puławska – Mysiadło: Puławska – Piaseczno: Puławska – Jana Pawła II (powrót: Jana Pawła II – Chyliczkowska – Armii Krajowej – Puławska) – Dworcowa – PKP PIASECZNO.

(Stara trasa: METRO WILANOWSKA – Puławska – Mysiadło: Puławska – Piaseczno: Puławska – Jana Pawła II (powrót: Jana Pawła II – Wojska Polskiego – Okulickiego – Puławska) – Dworcowa – PKP PIASECZNO.)
Przywrócenie stałej trasy w związku z zakończeniem remontu ul. Chyliczkowskiej w Piasecznie na odcinku od ul. Warszawskiej do ul. Armii Krajowej.
710 linia autobusowa strefowa zwykła stała METRO WILANOWSKA – aleja Wilanowska (powrót: aleja Wilanowska – Sobieskiego – Śródziemnomorska – św. Bonifacego – aleja Sikorskiego – aleja Wilanowska – METRO WILANOWSKA.) – Przyczółkowa – obwodnica Powsina – Drewny – Bielawa: Warszawska – Konstancin Jeziorna: Warszawska – Mirkowska – Bielawska – Warszawska – Piłsudskiego – Jagiellońska – Wierzejewskiego – Piasta – Piłsudskiego (powrót: Piłsudskiego – Warszawska) – Prusa – Chylicka – Długa – Chylice: Starochylicka – Chylice-Pólko: Starochylicka – Piaseczno: Chyliczkowska – Armii Krajowej – Okulickiego (powrót: Okulickiego – Wojska Polskiego – Kusocińskiego – Puławska – Chyliczkowska) – PIASECZNO POLKOLOR.

(Stara trasa: METRO WILANOWSKA – ... – Piaseczno: Chyliczkowska – Armii Krajowej – Okulickiego (powrót: Okulickiego – Wojska Polskiego – Kusocińskiego – Puławska – Jana Pawła II – Wojska Polskiego – Okulickiego – Armii Krajowej – Chyliczkowska) – PIASECZNO POLKOLOR.)
Przywrócenie stałej trasy w związku z zakończeniem remontu ul. Chyliczkowskiej w Piasecznie na odcinku od ul. Warszawskiej do ul. Armii Krajowej.
724 linia autobusowa strefowa zwykła stała METRO WILANOWSKA – aleja Wilanowska (powrót: aleja Wilanowska – Sobieskiego – Śródziemnomorska – św. Bonifacego – aleja Sikorskiego – aleja Wilanowska – METRO WILANOWSKA.) – Przyczółkowa – osiedle Powsin – nowy łącznik pomiędzy ul. Przyczółkową i Drewny – Drewny (powrót: Drewny – obwodnica Powsina – Przekorna – osiedle Powsin) – Bielawa: Warszawska – Konstancin Jeziorna: Warszawska – Skolimowska – Piaseczyńska – Pułaskiego – Chyliczki: Wschodnia – Piaseczno: Okulickiego – Przesmyckiego – Julianowska – Chyliczkowska – Armii Krajowej – Okulickiego (powrót: Okulickiego – Puławska – Chyliczkowska) – PIASECZNO POLKOLOR.

(Stara trasa: METRO WILANOWSKA – ... – Piaseczno: Okulickiego – Przesmyckiego – Julianowska – Chyliczkowska – Armii Krajowej – Okulickiego (powrót: Okulickiego – Puławska – Jana Pawła II – Wojska Polskiego – Okulickiego – Armii Krajowej – Chyliczkowska) – PIASECZNO POLKOLOR.)
Przywrócenie stałej trasy w związku z zakończeniem remontu ul. Chyliczkowskiej w Piasecznie na odcinku od ul. Warszawskiej do ul. Armii Krajowej.
725 linia autobusowa strefowa zwykła stała METRO WILANOWSKA – aleja Wilanowska (powrót: aleja Wilanowska – Sobieskiego – Śródziemnomorska – św. Bonifacego – aleja Sikorskiego – aleja Wilanowska – METRO WILANOWSKA.) – Przyczółkowa – osiedle Powsin – Rosochata – Wiechy – Okrzeszyn: Wiechy – droga przez Okrzeszyn – KĘPA OKRZEWSKA CMENTARZ.

(Wybrane kursy szkolne: ... – Przyczółkowa – osiedle Powsin – łącznik z ul. Drewny – Drewny – Przekorna – osiedle Powsin – Rosochata (powrót: Rosochata – osiedle Powsin – łącznik z ul. Drewny – Drewny – Przekorna – osiedle Powsin – Rosochata – Przyczółkowa) – ...)

(Wybrane kursy szkolne: KĘPA OKRZEWSKA CMENTARZ – droga przez Okrzeszyn – Okrzeszyn: Wiechy – Warszawa: Wiechy – Rosochata – Przyczółkowa – łącznik z ul. Drewny – Drewny – Przekorna – osiedle Powsin – Rosochata – Wiechy – Okrzeszyn: Wiechy – droga przez Okrzeszyn – KĘPA OKRZEWSKA CMENTARZ.)
Przywrócenie kursów szkolnych po zakończeniu wakacji.
734 linia autobusowa strefowa zwykła stała ŻERAŃ FSO – Modlińska – Płochocińska – Rembielszczyzna: Jana Kazimierza – Stanisławów: Jana Kazimierza – Nieporęt: Jana Kazimierza – Zegrzyńska – aleja Wojska Polskiego – Białobrzegi: aleja Wojska Polskiego – Wczasowa – Rynia: Wczasowa – Borki – Stare Załubice – NOWE ZAŁUBICE. Przywrócenie kursowania w dni powszednie po zakończeniu wakacji.
739 linia autobusowa strefowa zwykła stała METRO WILANOWSKA – Puławska – Mysiadło: Puławska – Geodetów – Józefosław: Wilanowska – Kameralna – JULIANÓW. Uruchomienie linii podmiejskiej łączącej Julianów i Józefosław z węzłem przesiadkowym przy stacji metra WILANOWSKA.
806 linia autobusowa strefowa zwykła okresowa całodzienna
(kursuje w dni powszednie)
NOWODWORY – Światowida – Ordonówny – Mehoffera – Modlińska – Jabłonna: Modlińska – obwodnica Jabłonny (jezdnia lokalna) – Przylesie – Politechniczna – Przylesie – Szkolna – Modlińska – Chotomowska – Chotomów: Partyzantów – CHOTOMÓW. Uruchomienie linii autobusowej łączącej Chotomów i osiedle Przylesie w Jabłonnie z przystankiem przesiadkowym w Nowodworach.
E-2 linia autobusowa ekspresowa okresowa szczytowa
(kursuje w dni powszednie)
NOWE BEMOWO – Powstańców Śląskich – Wrocławska – Radiowa – Powstańców Śląskich – Górczewska – Płocka – Wolska – aleja Solidarności – Karolkowa – Wolska – Okopowa – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Leszno) – plac Bankowy – Marszałkowska – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – Belwederska – Sobieskiego – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – WILANÓW.
Przystanki: NOWE BEMOWO, NOWE BEMOWO (→WILANÓW), WROCŁAWSKA, WIDAWSKA, ORLICH GNIAZD, RADIOWA, BEMOWO-RATUSZ, JANA OLBRACHTA (→WILANÓW), CIOŁKA (→NOWE BEMOWO), KINO FEMINA, PL. BANKOWY, UNIWERSYTET, FOKSAL, PL. TRZECH KRZYŻY, PL. NA ROZDROŻU, MANGALIA, CZARNOMORSKA, ŚW. BONIFACEGO, TRUSKAWIECKA, NAŁĘCZOWSKA, INSTYTUT NEUROLOGII, KRÓLOWEJ MARYSIEŃKI, WILANÓW (→NOWE BEMOWO), WILANÓW.

(Stara trasa: NOWE BEMOWO – ... – Górczewska – Leszno – Okopowa – aleja Solidarności – plac Bankowy (powrót: plac Bankowy – Andersa – Nowolipki – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – Leszno) – Marszałkowska – ... – WILANÓW.
Przystanki: NOWE BEMOWO, ..., KINO FEMINA, METRO RATUSZ (→NOWE BEMOWO), PL. BANKOWY, UNIWERSYTET, ..., WILANÓW.)
Przywrócenie kursowania na trasie zmodyfikowanej.
E-4 linia autobusowa ekspresowa okresowa szczytowa
(kursuje w dni powszednie)
METRO MARYMONT – Włościańska – Żelazowska – aleja Armii Krajowej (powrót: aleja Armii Krajowej – Słowackiego – Włościańska – METRO MARYMONT.) – most Grota-Roweckiego – Modlińska – Światowida – Świętosławskiego – TARCHOMIN (powrót: TARCHOMIN – Świętosławskiego – Świderska – Ćmielowska – Światowida).
Przystanki: METRO MARYMONT, METRO MARYMONT (→METRO MARYMONT), EKSPRESOWA (NŻ), BIAŁOŁĘKA-RATUSZ, MYŚLIBORSKA, TARCHOMIN (→METRO MARYMONT), TARCHOMIN.
Przywrócenie kursowania w godzinach popołudniowego szczytu po zakończeniu wakacji.
E-6 linia autobusowa ekspresowa okresowa szczytowa
(kursuje w dni powszednie)
LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Lazurowa – Człuchowska – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – Kasprzaka – Prosta – Świętokrzyska – Kopernika – Tamka – Dobra – MARIENSZTAT (powrót: MARIENSZTAT – Dobra – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Karowa – Dobra).
Przystanki: OS. GÓRCZEWSKA, OS. GÓRCZEWSKA (NŻ), SZOBERA, BATALIONÓW CHŁOPSKICH, ROZŁOGI, RAGINISA, HALA WOLA, SYNÓW PUŁKU, CIEPŁOWNIA WOLA, RONDO ONZ, METRO ŚWIĘTOKRZYSKA, NOWY ŚWIAT, TOPIEL, BIBLIOTEKA UNIWERSYTECKA, MARIENSZTAT.)
Przekształcenie w dodatkowe skrócone kursy linii 506.
E-8 linia autobusowa ekspresowa okresowa szczytowa
(kursuje w dni powszednie)
METRO MARYMONT – Włościańska – Żelazowska – aleja Armii Krajowej (powrót: aleja Armii Krajowej – Słowackiego – Włościańska – METRO MARYMONT.) – most Grota-Roweckiego – Modlińska – Światowida – NOWODWORY.
Przystanki: METRO MARYMONT, METRO MARYMONT (→METRO MARYMONT), MEHOFFERA, STEFANIKA, NOWODWORY, NOWODWORY.
Przywrócenie kursowania w godzinach popołudniowego szczytu po zakończeniu wakacji.
Z-2 linia autobusowa zastępcza (zwykła stała) PŁOCKA – Wolska – aleja Solidarności – Karolkowa – Wolska – Okopowa – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Leszno – Górczewska – Płocka – PŁOCKA.) – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – 11 Listopada – Inżynierska – Wileńska – DWORZEC WILEŃSKI (kraniec na ul. Wileńskiej) (powrót: DWORZEC WILEŃSKI (kraniec na ul. Wileńskiej) – Wileńska – Targowa).

(Stara trasa: PŁOCKA – Wolska – aleja Solidarności – Karolkowa – Wolska – Okopowa – aleja Solidarności – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – most Śląsko-Dąbrowski (powrót: most Śląsko-Dąbrowski – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – aleja Solidarności – Leszno – Górczewska – Płocka – PŁOCKA.) – aleja Solidarności – Targowa – 11 Listopada – Inżynierska – Wileńska – DWORZEC WILEŃSKI (kraniec na ul. Wileńskiej) (powrót: DWORZEC WILEŃSKI (kraniec na ul. Wileńskiej) – Wileńska – Targowa).)
Skierowanie na odcinku od pl. Bankowego do przystanku PARK PRASKI wydzielonym wspólnym pasem tramwajowo-autobusowym.
Z-3 linia autobusowa zastępcza (zwykła okresowa całodzienna - kursuje w dni powszednie) PLAC WILSONA – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – aleja Solidarności – Bielańska – BIELAŃSKA (powrót: BIELAŃSKA – Bielańska – Senatorska – plac Bankowy – Andersa). Ograniczenie kursowania do dni powszednich w związku z niewielką frekwencją.
Z-7 linia autobusowa zastępcza (zwykła stała) LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA) – Kijowska – Targowa – Ząbkowska – Radzymińska – Folwarczna – Wołomińska – Siedlecka – Otwocka – KAWĘCZYŃSKA BAZYLIKA (powrót: KAWĘCZYŃSKA BAZYLIKA – Otwocka – Łomżyńska – Jadowska – Wołomińska – Radzymińska – Ząbkowska).)
Zakończenie remontu torowiska na ul. Kawęczyńskiej wraz z przywróceniem ruchu tramwajowego.
N11 linia autobusowa nocna zwykła stała DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater (powrót: Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – aleja Jana Pawła II – DWORZEC CENTRALNY.) – Świętokrzyska – Marszałkowska – plac Bankowy – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Ząbkowska – Radzymińska – Naczelnikowska – księcia Ziemowita – Rozwadowskiego – Radzymińska – Jórskiego – Samarytanka – Gilarska – św. Wincentego – Głębocka – Toruńska – Ostródzka – Berensona – SKARBKA Z GÓR (powrót: SKARBKA Z GÓR – Berensona – Głębocka).

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY – ... – plac Bankowy – aleja Solidarności – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – most Śląsko-Dąbrowski (powrót: most Śląsko-Dąbrowski – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – aleja Solidarności) – aleja Solidarności – Targowa – ... – SKARBKA Z GÓR.)
Przywrócenie ruchu kołowego na wiadukcie Trasy W-Z w rejonie Mariensztatu.
N13 linia autobusowa nocna zwykła stała DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – łącznik podziemny Złotych Tarasów – DWORZEC CENTRALNY.) – Kopernika – Tamka – most Świętokrzyski – Wybrzeże Szczecińskie – Okrzei – Targowa – Ratuszowa – Dąbrowszczaków (powrót: Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – Targowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – Grodzka – Wybrzeże Kościuszkowskie – Karowa – Dobra – Tamka) – plac Hallera – Jagiellońska – Modlińska – Obrazkowa – Myśliborska – Porajów – Świderska – Ćmielowska – Światowida (powrót: Światowida – Świętosławskiego – Świderska) – Ordonówny – Mehoffera – Modlińska – Klasyków – Bohaterów – Ołówkowa – Parowozowa – Polnych Kwiatów – Mehoffera – Raciborska – Przytulna – CHOSZCZÓWKA (powrót: CHOSZCZÓWKA – Przytulna – Henrykowska – Wyganowska – Raciborska – Mehoffera – Ordonówny).

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY – ... – Kopernika – Tamka – most Świętokrzyski – Wybrzeże Szczecińskie – Okrzei – Sierakowskiego – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Karowa – Dobra – Tamka) – Targowa – Ratuszowa – Dąbrowszczaków (powrót: Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – Targowa) – plac Hallera – ... – CHOSZCZÓWKA.)
Przywrócenie ruchu kołowego na wiadukcie Trasy W-Z w rejonie Mariensztatu. Korekta trasy na terenie Pragi.
N21 linia autobusowa nocna zwykła stała DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – łącznik podziemny Złotych Tarasów – DWORZEC CENTRALNY.) – Marszałkowska – plac Bankowy – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Zamoyskiego – Grochowska – Podskarbińska – Dwernickiego – Szaserów – Chłopickiego – Grochowska – Płowiecka – Marsa – Okularowa – Stepowa – Korkowa – Wspólna (powrót: Wspólna – Szosowa – Grzybowa – aleja Komandosów – Ilskiego – Marsa) – Niemcewicza – 1 Praskiego Pułku – Trakt Brzeski – Jana Pawła II (odcinek wschodni) – Rumiankowa (zawrotka) – Jana Pawła II (odcinek wschodni) – STARA MIŁOSNA (powrót: STARA MIŁOSNA – Jana Pawła II (odcinek wschodni) – Trakt Brzeski).

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY – ... – plac Bankowy – aleja Solidarności – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – most Śląsko-Dąbrowski (powrót: most Śląsko-Dąbrowski – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – aleja Solidarności) – aleja Solidarności – Targowa – Zamoyskiego – ... – STARA MIŁOSNA.)
Przywrócenie ruchu kołowego na wiadukcie Trasy W-Z w rejonie Mariensztatu. Wycofanie na stałe z podjazdów do Dworca Wschodniego.
N61 linia autobusowa nocna strefowa zwykła stała DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater (powrót: Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – aleja Jana Pawła II – DWORZEC CENTRALNY.) – Świętokrzyska – Marszałkowska – plac Bankowy – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Ząbkowska – Radzymińska – Naczelnikowska – księcia Ziemowita – Rozwadowskiego – Radzymińska – Ząbki: Radzymińska – Marki: aleja Piłsudskiego – MARKI STRUGA.

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY – ... – plac Bankowy – aleja Solidarności – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – most Śląsko-Dąbrowski (powrót: most Śląsko-Dąbrowski – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – aleja Solidarności) – aleja Solidarności – Targowa – ... – MARKI STRUGA.)
Przywrócenie ruchu kołowego na wiadukcie Trasy W-Z w rejonie Mariensztatu.
N63 linia autobusowa nocna strefowa zwykła stała DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – łącznik podziemny Złotych Tarasów – DWORZEC CENTRALNY.) – Kopernika – Tamka – most Świętokrzyski – Wybrzeże Szczecińskie – Okrzei – Targowa – Ratuszowa – Dąbrowszczaków (powrót: Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – Targowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – Grodzka – Wybrzeże Kościuszkowskie – Karowa – Dobra – Tamka) – plac Hallera – Jagiellońska – Modlińska – Obrazkowa – Myśliborska – Światowida – Milenijna – Ćmielowska – Światowida – Ordonówny – Mehoffera – Modlińska – Jabłonna: Modlińska – Zegrzyńska – Legionowo: Warszawska – Sobieskiego – Piłsudskiego – Sowińskiego – Mickiewicza – Jagiellońska – Kościuszki – Chotomów: Piusa XI – Partyzantów – Chotomów (pętla) – Strażacka – Piusa XI – Legionowo: Kościuszki – Jagiellońska – Mickiewicza – LEGIONOWO (OSIEDLE JAGIELLOŃSKA) (powrót: LEGIONOWO (OSIEDLE JAGIELLOŃSKA) – Mickiewicza – Batorego – Krasińskiego – Jagiellońska – Piłsudskiego – Sobieskiego).

(Jeden kurs: ... – Legionowo: Warszawska – Sobieskiego – Piłsudskiego – Sowińskiego – Mickiewicza – Jagiellońska – Kościuszki – Chotomów: Piusa XI – Partyzantów – Chotomów (pętla) – Strażacka – Piusa XI – Legionowo: Kościuszki – Jagiellońska – Mickiewicza – LEGIONOWO (OSIEDLE JAGIELLOŃSKA) (powrót: LEGIONOWO (OSIEDLE JAGIELLOŃSKA) – Mickiewicza – Batorego – Krasińskiego – Jagiellońska – Kościuszki – Chotomów: Piusa XI – Partyzantów – Chotomów (pętla) – Strażacka – Piusa XI – Legionowo: Kościuszki – Jagiellońska – Piłsudskiego – Sobieskiego).)

(Jeden kurs jednokierunkowo: ... – Legionowo: Warszawska – Sobieskiego – Piłsudskiego – Sowińskiego – LEGIONOWO (MICKIEWICZA).)

(Jeden kurs jednokierunkowo: ... – Modlińska – HENRYKÓW.)

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY – ... – Kopernika – Tamka – most Świętokrzyski – Wybrzeże Szczecińskie – Okrzei – Sierakowskiego – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Karowa – Dobra – Tamka) – Targowa – Ratuszowa – Dąbrowszczaków (powrót: Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – Targowa) – plac Hallera – ... – LEGIONOWO (OSIEDLE JAGIELLOŃSKA) / LEGIONOWO (MICKIEWICZA) / HENRYKÓW.)
Przywrócenie ruchu kołowego na wiadukcie Trasy W-Z w rejonie Mariensztatu. Korekta trasy na terenie Pragi.
N71 linia autobusowa nocna zwykła stała DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – łącznik podziemny Złotych Tarasów – DWORZEC CENTRALNY.) – Marszałkowska – plac Bankowy – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Kijowska – Dworzec Wschodni – Kijowska – Targowa – Zamoyskiego – Grochowska – Podskarbińska – Dwernickiego – Szaserów – Chłopickiego – Grochowska – Płowiecka – Marsa – Ilskiego – aleja Komandosów – Grzybowa – Szosowa – Wspólna (powrót: Wspólna – Korkowa – Stepowa – Okularowa – Marsa) – Niemcewicza – 1 Praskiego Pułku – Armii Krajowej – Żółkiewskiego – WOLA GRZYBOWSKA.

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY – ... – plac Bankowy – aleja Solidarności – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – most Śląsko-Dąbrowski (powrót: most Śląsko-Dąbrowski – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – aleja Solidarności) – aleja Solidarności – Targowa – Kijowska – ... – WOLA GRZYBOWSKA.)
Przywrócenie ruchu kołowego na wiadukcie Trasy W-Z w rejonie Mariensztatu.
N83 linia autobusowa nocna strefowa zwykła stała DWORZEC CENTRALNY (przystanek na ul. Emilii Plater przy Złotych Tarasach) – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Bracka – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie) – Książęca – Rozbrat – Łazienkowska – Czerniakowska – Powsińska – św. Bonifacego – aleja Sikorskiego – Dolina Służewiecka – Nowoursynowska – Wałbrzyska – Puławska – Karczunkowska – PKP Jeziorki – Karczunkowska – Puławska (powrót: Puławska – Wałbrzyska) – Mysiadło: Puławska – Piaseczno: Puławska – Jana Pawła II (powrót: Jana Pawła II – Chyliczkowska – Armii Krajowej – Puławska) – Dworcowa – Towarowa – PKP PIASECZNO.

(Dwa kursy: ... – Wałbrzyska – Puławska – Karczunkowska – PKP Jeziorki – Karczunkowska – Puławska – Mysiadło: Puławska – ...)

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY (przystanek na ul. Emilii Plater przy Złotych Tarasach) – ... – Mysiadło: Puławska – Piaseczno: Puławska – Jana Pawła II (powrót: Jana Pawła II – Wojska Polskiego – Okulickiego – Puławska) – Dworcowa – Towarowa – PKP PIASECZNO.)
Przywrócenie stałej trasy w związku z zakończeniem remontu ul. Chyliczkowskiej w Piasecznie na odcinku od ul. Warszawskiej do ul. Armii Krajowej.
CZERSK

PKP GÓRA KALWARIA
linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa
(kursuje w dni powszednie) (komunikacja miasta Góra Kalwaria)
CZERSK RYNEK – Warszawska – Góra Kalwaria: Czerska – Wojska Polskiego – Dominikańska – Piłsudskiego – Sajny – Szpitalna – Pijarska – Skierniewicka – PKP GÓRA KALWARIA. Uruchomienie przez Urząd Miasta w Górze Kalwarii linii dowozowej do stacji kolejowej. Autobusy wykonują dwa kursy poranne dowozowe na pociągi odchodzące o godz. 6.07 i 6.54 oraz dwa kursy popołudniowe odwozowe z pociągów przychodzących o godz. 16.59 i 18.53.
ZMIANY PRZYSTANKOWE STACJA BENZYNOWA - zmiana nazwy na RADZYMIŃSKA (dotyczy linii 190, 718, 740 i 805).
UJĘCIE WÓD - zmiana nazwy na OSTRÓDZKA-SZKOŁA (dotyczy linii 134 i 304).
BRZEZINY OSIEDLE - zmiana nazwy na MAŁYCH DĘBÓW (dotyczy linii 134 i 304).
OSTRÓDZKA-SZKOŁA 01 i 02 - przekształcenie przystanku z warunkowego na stały (dotyczy linii 134).
HANDLOWA 03 - przekształcenie przystanku ze stałego na warunkowy (dotyczy linii 162).
INSTYTUT HEMATOLOGII 03 - przekształcenie przystanku z warunkowego na stały (dotyczy linii 179).
2009.09.04. ZMIANY PRZYSTANKOWE • PAŁAC 02 - uruchomienie przystanku stałego zlokalizowanego w Jabłonnie na ul. Modlińskiej za skrzyżowaniem z ul. Zegrzyńską (w kierunku Chotomowa) (dotyczy linii 806).
• CHOTOMOWSKA 01 - uruchomienie przystanku warunkowego zlokalizowanego w Jabłonnie na ul. Modlińskiej za skrzyżowaniem z ul. Chotomowska (w kierunku Warszawy) (dotyczy linii 806).
2009.09.06. C81 linia autobusowa cmentarna przyspieszona PLAC WILSONA – Słowackiego – Marymoncka – Pułkowa – Łomianki: Kolejowa – Dziekanów Leśny: Kolejowa – Dziekanów Polski: Kolejowa – Nowy Dziekanów: Kolejowa – Pieńków: Kolejowa – Palmiry: droga przez Palmiry – POCIECHA.
Przystanki: PL. WILSONA, PL. WILSONA, TEATR KOMEDIA, METRO MARYMONT, PARK KASKADA (NŻ), ŻEROMSKIEGO, PODLEŚNA IMIGW (NŻ), AWF (NŻ), SZPITAL BIELAŃSKI (NŻ), UKSW (NŻ), LASEK BIELAŃSKI (NŻ) (→POCIECHA), PRZY AGORZE (NŻ), CM. WŁOSKI, PROZY (NŻ), MUZEALNA (NŻ), DZIERŻONIOWSKA (NŻ), PARK MŁOCIŃSKI (NŻ), PALMIRY, POCIECHA.
Uruchomienie kursującej tylko 6 września specjalnej linii autobusowej w związku z organizacją uroczystości patriotycznych przy pomniku Armii Krajowej Powstańczych Oddziałów Specjalnych Jerzyki we wsi Pociecha w Puszczy Kampinoskiej.
2009.09.09.
2009.09.18.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie ruchu tramwajowego na ciągu ul. Dywizjonu 303 - Radiowa - Powstańców Śląskich na odcinku od pętli KOŁO do pętli NOWE BEMOWO w związku z kolejnym etapem budowy trasy S8.


5. NOWE BEMOWO – Powstańców Śląskich – ... – METRO MARYMONT [d. POTOCKA].
24. KOŁO – Obozowa – ... – GOCŁAWEK.
28. PIASKI – Broniewskiego – ... – WIATRACZNA.
71. ZAWIESZENIE KURSOWANIA.
Z-1 [autobus]. NOWE BEMOWO – Powstańców Śląskich – Radiowa – Dywizjonu 303 – Obozowa – Ciołka – Newelska – księcia Janusza – KOŁO (powrót: KOŁO – księcia Janusza – Dywizjonu 303).
2009.09.14. 188 linia autobusowa zwykła stała LOTNISKO CHOPINA – Żwirki i Wigury – Wawelska – aleja Armii Ludowej – most Łazienkowski – aleja Stanów Zjednoczonych – Zakole – Wiatraczna (powrót: Wiatraczna – aleja Stanów Zjednoczonych) – Szaserów – Chłopickiego – PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA.

(Stara trasa: LOTNISKO CHOPINA – ... – Szaserów – SZASERÓW.)
Wycofanie z ul. Szaserów w związku z rozpoczęciem budowy ul. Makowskiej i likwidacją dotychczasowej pętli SZASERÓW.
PRUSZKÓW

CH MAXIMUS
linia autobusowa hipermarketowa zwykła okresowa całodzienna
(kursuje w soboty i niedziele)
PRUSZKÓW PKP – Sienkiewicza – Kościuszki – Prusa – aleja Niepodległości – Wojska Polskiego – Kanie: Grodziska – Otrębusy: Warszawska – Natalińska – Strzeniówka: Błońska – Nadarzyn: Błońska – plac Poniatowskiego – Sienkiewicza – Kościelna – aleja Katowicka – Wolica: aleja Katowicka – WOLICA CH MAXIMUS.
Przystanki: PRUSZKÓW PKP, PRUSZKÓW PRUSA, PRUSZKÓW OS. STASZICA, HELENÓWEK, KANIE, OTRĘBUSY, OTRĘBUSY WKD, STRZENIÓWKA LEŚNICZÓWKA, NADARZYN STEFANKI, NADARZYN 1, NADARZYN, PASZKÓW, WOLICA CH MAXIMUS.
Ograniczenie kursowania linii do sobót i niedziel. Obsługa: PKS Grodzisk Mazowiecki. Linia bezpłatna.
PRZEBUDOWA TRASY TRAMWAJOWEJ NA TRASIE W-Z (ETAP VII):
• przywrócenie ruchu tramwajowego na ul. Okopowej i Towarowej (na odcinku od ronda "Radosława" do ronda Daszyńskiego);
• przywrócenie ruchu tramwajowego w al. Solidarności (na odcinku od al. Jana Pawła II do ul. Okopowej);
• przywrócenie dwukierunkowego ruchu kołowego na ul. Płockiej (na odcinku od ul. Górczewskiej do ul. Wolskiej).
2009.09.19. 1 linia tramwajowa zwykła stała ANNOPOL – Annopol – Rembielińska – Budowlana – Odrowąża – 11 Listopada – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – Okopowa – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – Banacha – BANACHA.

(Stara trasa: ANNOPOL – ... – Słomińskiego – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – Krzywickiego – Filtrowa – plac Narutowicza – ... – BANACHA.)
Przywrócenie stałej trasy.
5 linia tramwajowa zwykła stała KOŁO – Obozowa – Dywizjonu 303 – Radiowa – Powstańców Śląskich – aleja Reymonta – Wólczyńska – Nocznickiego – Huta – Zgrupowania Armiii Krajowej "Kampinos" – ZAJEZDNIA ŻOLIBORZ.

(Stara trasa: KOŁO – ... – Zgrupowania Armiii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Słowackiego – POTOCKA.)
Skrócenie trasy w związku z wyłączeniem ruchu tramwajowego na ul. Marymonckiej z powodu rozpoczęcia budowy mostu Północnego.
10 linia tramwajowa zwykła stała OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – Skierniewicka – Kasprzaka – Prosta – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – WYŚCIGI.

(Stara trasa: OSIEDLE GÓRCZEWSKA – ... – Puławska – METRO WILANOWSKA.)
Zamiana krańców z linią 36.
17 linia tramwajowa zwykła stała TWARDOWSKA – Marymoncka – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Rakowiecka – Boboli – Wołoska – Marynarska – SŁUŻEWIEC.

(Stara trasa: METRO MŁOCINY [d. HUTA] – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – ... – SŁUŻEWIEC.)
Skrócenie trasy w związku z wyłączeniem ruchu tramwajowego na ul. Marymonckiej z powodu rozpoczęcia budowy mostu Północnego.
21 linia tramwajowa zwykła stała LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: ŻERAŃ FSO – Jagiellońska – Ratuszowa – Targowa – aleja Zieleniecka – aleja i most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Grójecka – PLAC NARUTOWICZA.)
Połączenie z linią 22.
22 linia tramwajowa zwykła stała PIASKI – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – Okopowa – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – Ratuszowa – Jagiellońska – ŻERAŃ FSO. Przywrócenie kursowania na wydłużonej trasie. Pierwotnie linia miała być oznaczona jako 21 (nowa trasa wynikła z połączenia obu linii).
26 linia tramwajowa zwykła stała OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – Skierniewicka – Kasprzaka – Prosta – Towarowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Zamoyskiego – Grochowska – WIATRACZNA.

(Stara trasa: OSIEDLE GÓRCZEWSKA – ... – Kasprzaka – Prosta – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – ... – WIATRACZNA.)
Przywrócenie przejazdu przez al. Solidarności (na odcinku od ul. Okopowej do al. Jana Pawła II).
36 linia tramwajowa zwykła stała METRO MARYMONT [d. POTOCKA] – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Stawki – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – METRO WILANOWSKA.

(Stara trasa: METRO MARYMONT [d. POTOCKA] – ... – plac Unii Lubelskiej – Puławska – WYŚCIGI.)
Zamiana krańców z linią 10.
41 linia tramwajowa zwykła okresowa szczytowa
(kursuje w dni powszednie)
W godzinach porannego szczytu: ŻERAŃ WSCHODNI – Annopol – Rembielińska – Budowlana – Odrowąża – 11 Listopada – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – aleja Jana Pawła II – Stawki – Andersa – Międzyparkowa – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Odrowąża – Budowlana – Rembielińska – Annopol – ŻERAŃ WSCHODNI.

W godzinach popołudniowego szczytu: ŻERAŃ WSCHODNI – Annopol – Rembielińska – Budowlana – Odrowąża – 11 Listopada – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – Międzyparkowa – Andersa – Stawki – aleja Jana Pawła II – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Odrowąża – Budowlana – Rembielińska – Annopol – ŻERAŃ WSCHODNI.

(Stara trasa: ŻERAŃ WSCHODNI – ... – most Gdański – Słomińskiego – aleja Jana Pawła II – Popiełuszki – Słowackiego – METRO MARYMONT [d. POTOCKA].)
Przywrócenie trasy podstawowej.
71 linia tramwajowa zastępcza (zwykła stała) LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: PIASKI – Broniewskiego – aleja Reymonta – Powstańców Sląskich – Radiowa – Dywizjonu 303 – Obozowa – Młynarska – Wolska – Skierniewicka – Kasprzaka – Prosta – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – Banacha – BANACHA.)
Skierowanie linii 1 na stałą trasę.
103 linia autobusowa zwykła stała METRO MŁOCINY – Kasprowicza (powrót: Kasprowicza – Nocznickiego – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – 30 Pułku Strzelców Kaniowskich – METRO MŁOCINY.) – Przy Agorze – Marymoncka – aleja Zjednoczenia – Jarzębskiego – Galla Anonima – Kochanowskiego – Rudnickiego – Maczka – Powązkowska – Tatarska – Ostroroga – Obozowa – Płocka – Krzyżanowskiego – Szarych Szeregów – Brylowska – Prądzyńskiego – Tunelowa – DWORZEC ZACHODNI (TUNELOWA).

(Stara trasa: METRO MŁOCINY – ... – Ostroroga – Obozowa – Płocka (powrót: Płocka – Wolska – Młynarska – Górczewska – Płocka – Obozowa) – Krzyżanowskiego – ... – DWORZEC ZACHODNI (TUNELOWA).)
Skierowanie na trasę podstawową po przywrócenie ruchu dwukierunkowego na ul. Płockiej.
151 linia autobusowa zwykła stała MŁYNÓW – Płocka (powrót: Płocka – Gostyńska – Obozowa – MŁYNÓW.) – Wolska – Skierniewicka – Siedmiogrodzka – Grzybowska – Królewska – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Bracka – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie) – Aleje Ujazdowskie – aleja Armii Ludowej – most Łazienkowski – Wał Miedzeszyński – Zwycięzców – Saska – Egipska – Bora-Komorowskiego – Meissnera – Jugosłowiańska – GOCŁAW.

(Stara trasa: MŁYNÓW – Płocka – Wolska – Skierniewicka (powrót: Skierniewicka – Wolska – Młynarska – Górczewska – Płocka – Gostyńska – Obozowa – MŁYNÓW.) – Siedmiogrodzka – ... – GOCŁAW.)
Skierowanie na trasę podstawową po przywrócenie ruchu dwukierunkowego na ul. Płockiej.
155 linia autobusowa zwykła stała KAROLIN – Połczyńska – Wolska – Redutowa – Olbrachta – Górczewska – Płocka – Wolska – Skierniewicka – Siedmiogrodzka – Grzybowska – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – Prosta – Żelazna – Grzybowska) – Kopernika – Tamka – Dobra – Solec – Ludna – Rozbrat – Górnośląska – Czerniakowska – TORWAR (powrót: TORWAR – Łazienkowska – Rozbrat).

(Stara trasa: KAROLIN – ... – Górczewska – Płocka – Wolska – Skierniewicka (powrót: Skierniewicka – Wolska – Młynarska – Górczewska) – Siedmiogrodzka – ... – TORWAR.)
Skierowanie na trasę podstawową po przywrócenie ruchu dwukierunkowego na ul. Płockiej.
171 linia autobusowa zwykła stała NOWE BEMOWO – Powstańców Śląskich – Wrocławska – Radiowa – Powstańców Śląskich – Górczewska – Leszno – Okopowa – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Leszno) – plac Bankowy – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Bracka – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie) – Książęca – Rozbrat – Górnośląska – Czerniakowska – TORWAR (powrót: TORWAR – Łazienkowska – Rozbrat).

(Stara trasa: NOWE BEMOWO – ... – Górczewska – Płocka – Wolska – aleja Solidarności – Karolkowa – Wolska – Okopowa – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Leszno – Górczewska) – plac Bankowy – ... – TORWAR.)
Przywrócenie trasy podstawowej.
190 linia autobusowa zwykła stała OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Lazurowa – Człuchowska – Powstańców Śląskich – Górczewska – Leszno – Okopowa – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Leszno) – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Radzymińska – Ząbki: Radzymińska – Marki: Piłsudskiego – CH MARKI.

(Stara trasa: OSIEDLE GÓRCZEWSKA – ... – Górczewska – Płocka – Wolska – aleja Solidarności – Karolkowa – Wolska – Okopowa – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Leszno – Górczewska) – most Śląsko-Dąbrowski – ... – CH MARKI.)
Przywrócenie trasy podstawowej.
197 linia autobusowa zwykła stała PLAC WILSONA – Krasińskiego – Wybrzeże Gdyńskie – Krasińskiego – plac Wilsona – Mickiewicza (powrót: Mickiewicza – PLAC WILSONA.) – Klaudyny – Podleśna – Podczaszyńskiego – Perzyńskiego – Broniewskiego – aleja Armii Krajowej – aleja Obrońców Grodna – aleja Prymasa Tysiąclecia – Górczewska – Płocka – Krzyżanowskiego – Szarych Szeregów – Brylowska – Prądzyńskiego – Tunelowa – DWORZEC ZACHODNI (TUNELOWA).

(Stara trasa: PLAC WILSONA – ... – Górczewska – Płocka (powrót: Płocka – Wolska – Młynarska – Górczewska – aleja Prymasa Tysiąclecia) – Krzyżanowskiego – ... – DWORZEC ZACHODNI (TUNELOWA).)
Skierowanie na trasę podstawową po przywrócenie ruchu dwukierunkowego na ul. Płockiej.
410 linia autobusowa przyspieszona okresowa całodzienna
(kursuje w dni powszednie)
GROTY – Hubala-Dobrzańskiego – Bolimowska (powrót: Bolimowska – Spychowska – Hubala-Dobrzańskiego – GROTY.) – Kocjana – Kaliskiego – Radiowa – Powstańców Śląskich – Górczewska – Leszno – Okopowa – aleja Solidarności – plac Bankowy – Senatorska – Wierzbowa – plac Piłsudskiego – Królewska – ZACHĘTA (powrót: ZACHĘTA – Królewska – Marszałkowska – plac Bankowy – aleja Solidarności – Leszno – Górczewska).
Przystanki: GROTY, ZAGŁOBY (NŻ) (→GROTY), HUBALA-DOBRZAŃSKIEGO (NŻ) (→GROTY), ISKRY (NŻ) (→GROTY), PODKOWIŃSKA (→GROTY), ARKADYJSKA (NŻ), KOCJANA-SĄDY, KARTEZJUSZA (NŻ), KOCJANA (NŻ), WAT, ARCHIMEDESA, STARE BEMOWO, RADIOWA-WAT, RADIOWA, DYWIZJONU 303 (NŻ), KAZUBÓW, BEMOWO-RATUSZ, KONARSKIEGO, GÓRALSKA, OLBRACHTA (→BIELAŃSKA), CIOŁKA (→GROTY), PARK MOCZYDŁO (→BIELAŃSKA), PŁOCKA-SZPITAL, MŁYNARSKA, OKOPOWA (→BIELAŃSKA), WOLA-RATUSZ, KINO FEMINA, PL. BANKOWY, PL. TEATRALNY (→ZACHĘTA), ZACHĘTA.

(Stara trasa: GROTY – ... – Górczewska – Płocka – Wolska – aleja Solidarności – Karolkowa – Wolska – Okopowa – aleja Solidarności – plac Bankowy – Senatorska – Wierzbowa – plac Piłsudskiego – Królewska – ZACHĘTA (powrót: ZACHĘTA – Królewska – Marszałkowska – plac Bankowy – aleja Solidarności – Leszno – Górczewska).
Przystanki: GROTY, ..., PARK MOCZYDŁO (→BIELAŃSKA), PŁOCKA-SZPITAL, PŁOCKA (→BIELAŃSKA), MŁYNARSKA (→GROTY), DT WOLA (→BIELAŃSKA), LESZNO (→GROTY), OKOPOWA (→BIELAŃSKA), WOLA-RATUSZ, ..., ZACHĘTA.
)
Przywrócenie trasy podstawowej.
422 linia autobusowa przyspieszona okresowa całodzienna
(kursuje w dni powszednie)
ZNANA – Olbrachta – Stroma – Strąkowa – Boznańskiej – Olbrachta (powrót: Olbrachta – ZNANA.) – Górczewska – Płocka – Wolska – aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Goworka – Spacerowa – Gagarina – Czerniakowska – Powsińska – Wiertnicza – WILANÓW.
Przystanki: ZNANA, STRĄKOWA, ZNANA (→WILANÓW), ANTKA ROZPYLACZA, REDUTOWA, OLBRACHTA, PARK MOCZYDŁO (→WILANÓW), PŁOCKA-SZPITAL, PŁOCKA, DT WOLA, OKOPOWA, WOLA-RATUSZ, KINO FEMINA, PL. BANKOWY, CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, METRO POLITECHNIKA, PL. UNII LUBELSKIEJ, SPACEROWA, STĘPIŃSKA, IWICKA, SIELCE, CHEŁMSKA, AL. WITOSA, PL. BERNARDYŃSKI (→REDUTOWA), GOŁKOWSKA (→WILANÓW), LIMANOWSKIEGO, GORASZEWSKA, WIERTNICZA (NŻ), ŁOWCZA, KOSIARZY (NŻ), WILANÓW.

(Stara trasa: ZNANA – ... – Górczewska – Płocka – Wolska – aleja Solidarności – Karolkowa – Wolska – Okopowa – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Leszno – Górczewska) – plac Bankowy – ... – WILANÓW.
Przystanki: ZNANA, STRĄKOWA, ..., PŁOCKA-SZPITAL, PŁOCKA (→WILANÓW), DT WOLA (→WILANÓW), MŁYNARSKA (→ZNANA), LESZNO (→ZNANA), OKOPOWA (→WILANÓW), WOLA-RATUSZ, ..., WILANÓW.)
Wycofanie z przejazdu przez ul. Młynarską i skierowanie wzdłuż ul. Płockiej.
501 linia autobusowa przyspieszona stała OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Płocka – Kasprzaka – Prosta – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Goworka – Spacerowa – Belwederska – Sobieskiego – św. Bonifacego – STEGNY.

(W dni robocze w godzinach porannego szczytu dodatkowe kursy jednokierunkowo na trasie: STEGNY - PL. KONSTYTUCJI.)

(W dni robocze w godzinach popołudniowego szczytu dodatkowe kursy jednokierunkowo na trasie: PL. KONSTYTUCJI - STEGNY.)
Przystanki: OSIEDLE GÓRCZEWSKA, KLEMENSIEWICZA, BEMOWO-RATUSZ, KONARSKIEGO, GÓRALSKA, OLBRACHTA (→STEGNY), CIOŁKA (→OS. GÓRCZEWSKA), PARK MOCZYDŁO (→STEGNY), PŁOCKA-SZPITAL, PŁOCKA, SZPITAL WOLSKI, KAROLKOWA (NŻ), PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, METRO POLITECHNIKA, PL. UNII LUBELSKIEJ, DOLNA, MANGALIA, CZARNOMORSKA, ŚW. BONIFACEGO, BATUMI, STEGNY.

(Stara trasa: OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Płocka (powrót: Płocka – Wolska – Młynarska – Górczewska – OSIEDLE GÓRCZEWSKA.) – Kasprzaka – Prosta – ... – STEGNY.)
Skierowanie na trasę podstawową po przywrócenie ruchu dwukierunkowego na ul. Płockiej.
520 linia autobusowa przyspieszona stała ZNANA – Olbrachta – Stroma – Strąkowa – Boznańskiej – Olbrachta (powrót: Olbrachta – ZNANA.) – Górczewska – Płocka – Wolska – aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – aleja Armii Ludowej – most Łazienkowski – aleja Stanów Zjednoczonych – Ostrobramska – Marsa – Okularowa – Stepowa – Korkowa – MARYSIN.
Przystanki: ZNANA, STRĄKOWA, ZNANA (→MARYSIN), ANTKA ROZPYLACZA, REDUTOWA, OLBRACHTA, PARK MOCZYDŁO (→MARYSIN), PŁOCKA-SZPITAL, PŁOCKA, DT WOLA, OKOPOWA, WOLA-RATUSZ, KINO FEMINA, PL. BANKOWY, CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, METRO POLITECHNIKA, MARSZAŁKOWSKA, PL. NA ROZDROŻU, ROZBRAT, SASKA, MIĘDZYNARODOWA, PRZYCZÓŁEK GROCHOWSKI, RAWAR, ZAMIENIECKA, CENTRUM OPTYKI, ZAJEZDNIA OSTROBRAMSKA (NŻ), PŁOWIECKA, OKULAROWA, REZEDOWA (NŻ), ŁYSAKOWSKA, POTOCKICH, MARYSIN (→ZNANA), MARYSIN.

(Stara trasa: ZNANA – ... – Górczewska – Płocka – Wolska – aleja Solidarności – Karolkowa – Wolska – Okopowa – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Leszno – Górczewska) – plac Bankowy – ... – MARYSIN.
Przystanki: ZNANA, STRĄKOWA, ..., PŁOCKA-SZPITAL, PŁOCKA (→MARYSIN), DT WOLA (→MARYSIN), MŁYNARSKA (→ZNANA), LESZNO (→ZNANA), OKOPOWA (→MARYSIN), WOLA-RATUSZ, ..., MARYSIN.)
Wycofanie z przejazdu przez ul. Młynarską i skierowanie wzdłuż ul. Płockiej.
E-2 linia autobusowa ekspresowa okresowa szczytowa
(kursuje w dni powszednie)
NOWE BEMOWO – Powstańców Śląskich – Wrocławska – Radiowa – Powstańców Śląskich – Górczewska – Leszno – Okopowa – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Leszno) – plac Bankowy – Marszałkowska – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – Belwederska – Sobieskiego – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – WILANÓW.
Przystanki: NOWE BEMOWO, NOWE BEMOWO (→WILANÓW), WROCŁAWSKA, WIDAWSKA, ORLICH GNIAZD, RADIOWA, BEMOWO-RATUSZ, JANA OLBRACHTA (→WILANÓW), CIOŁKA (→NOWE BEMOWO), KINO FEMINA, PL. BANKOWY, UNIWERSYTET, FOKSAL, PL. TRZECH KRZYŻY, PL. NA ROZDROŻU, MANGALIA, CZARNOMORSKA, ŚW. BONIFACEGO, TRUSKAWIECKA, NAŁĘCZOWSKA, INSTYTUT NEUROLOGII, KRÓLOWEJ MARYSIEŃKI, WILANÓW (→NOWE BEMOWO), WILANÓW.

(Stara trasa: NOWE BEMOWO – ... – Górczewska – Płocka – Wolska – aleja Solidarności – Karolkowa – Wolska – Okopowa – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Leszno) – plac Bankowy – ... – WILANÓW.
Przystanki: NOWE BEMOWO,..., WILANÓW.)
Przywrócenie trasy podstawowej.
N42 linia autobusowa nocna zwykła stała DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II (powrót: aleja Jana Pawła II – łącznik podziemny Złotych Tarasów – DWORZEC CENTRALNY.) – aleja Solidarności – Młynarska – Górczewska – Olbrachta – Redutowa – Wolska – Połczyńska – Szeligowska – Lazurowa – Człuchowska – Powstańców Śląskich – Górczewska – OSIEDLE GÓRCZEWSKA.

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY – ... – aleja Solidarności – Leszno – Górczewska (powrót: Górczewska – Płocka – Wolska – aleja Solidarności – Karolkowa – Wolska – Okopowa – aleja Solidarności) – Olbrachta – ... – OSIEDLE GÓRCZEWSKA.)
Przywrócenie trasy podstawowej.
N45 linia autobusowa nocna zwykła stała DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Świętokrzyska – Prosta (powrót: Prosta – aleja Jana Pawła II – łącznik podziemny Złotych Tarasów – DWORZEC CENTRALNY.) – Kasprzaka – Płocka – Obozowa – Dywizjonu 303 – Radiowa – Kaliskiego – Lazurowa – Szeligowska – Połczyńska – KAROLIN.

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY – ... – Kasprzaka – Płocka – Wolska – Młynarska – Górczewska – Płocka (powrót: Płocka – Kasprzaka) – Obozowa – Dywizjonu 303 – ... – KAROLIN.)
Skierowanie na trasę podstawową po przywrócenie ruchu dwukierunkowego na ul. Płockiej.
N91 linia autobusowa nocna zwykła stała DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – aleja Jana Pawła II – DWORZEC CENTRALNY.) – plac Zawiszy – Towarowa – Okopowa – Powązkowska – Krasińskiego – Broniewskiego – aleja Reymonta – Wólczyńska – Arkuszowa – Estrady – Dziekanowska – CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA ZACHODNIA).

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY – ... – Towarowa – Okopowa – aleja Solidarności – Leszno – Okopowa (powrót: Okopowa – Towarowa) – Powązkowska – ... – CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA ZACHODNIA).)
Przywrócenie trasy podstawowej.
N95 linia autobusowa nocna zwykła stała DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Świętokrzyska – Prosta (powrót: Prosta – aleja Jana Pawła II – łącznik podziemny Złotych Tarasów – DWORZEC CENTRALNY.) – Kasprzaka – Płocka – Obozowa – Dywizjonu 303 – Radiowa – Kaliskiego – Kocjana – Bolimowska – Spychowska – Hubala-Dobrzańskiego (powrót: Hubala-Dobrzańskiego – Bolimowska) – Blizne Łaszczyńskiego: Łaszczyńskiego – Graniczna – Przejazd – Warszawska – Warszawa: Górczewska – OSIEDLE GÓRCZEWSKA.

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY – ... – Kasprzaka – Płocka – Wolska – Młynarska – Górczewska – Płocka (powrót: Płocka – Kasprzaka) – Obozowa – Dywizjonu 303 – ... – OSIEDLE GÓRCZEWSKA.)
Skierowanie na trasę podstawową po przywrócenie ruchu dwukierunkowego na ul. Płockiej.
Z-5 linia autobusowa zastępcza (zwykła stała) LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: RONDO "RADOSŁAWA" (kraniec na ul. Dzikiej) – Dzika – aleja Jana Pawła II – Okopowa (powrót: Okopowa – aleja Solidarności – Leszno – Okopowa – Dzika – RONDO "RADOSŁAWA" (kraniec na ul. Dzikiej).) – Towarowa – PLAC ZAWISZY.)
Likwidacja linii autobusowej zastępującej tramwaje.
ZMIANY PRZYSTANKOWE • PL. ZAWISZY 60 - likwidacja przystanku.
• OKOPOWA 51 - likwidacja przystanku.
• OKOPOWA 55 - likwidacja przystanku.
• ŻYTNIA 51 - likwidacja przystanku.
• ŻYTNIA 52 - likwidacja przystanku.
• DZIELNA 52 - likwidacja przystanku.
• RONDO RADOSŁAWA 51 - likwidacja przystanku.
• RONDO RADOSŁAWA 53 - likwidacja przystanku.
• PŁOCKA SZPITAL 03 - przywrócenie funkcjonowania przystanku (dotyczy linii 171, 190, 410 i N42).
• MŁYNARSKA 01 - przywrócenie funkcjonowania przystanku (dotyczy linii 171, 190 i 410).
• LESZNO 01 - przywrócenie funkcjonowania przystanku (dotyczy linii 171, 190 i 410).
• DT WOLA 02 - przywrócenie funkcjonowania przystanku (dotyczy linii 422, 520 i N42).
• OKOPOWA 01 - przywrócenie funkcjonowania przystanku (dotyczy linii 171, 190, 410, 422, 520 i N42).
• OKOPOWA 02 - przywrócenie funkcjonowania przystanku (dotyczy linii 422, 520 i N42).
• OKOPOWA 05 - przywrócenie funkcjonowania przystanku (dotyczy linii N91).
• OKOPOWA 06 - przywrócenie funkcjonowania przystanku (dotyczy linii N91).
• PL. ZAWISZY 12 - przywrócenie funkcjonowania przystanku (dotyczy linii 159 i 501).
2009.09.19.
2009.09.20.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie ruchu tramwajowego na ul. Grójeckiej i al. Krakowskiej na odcinku od ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. do pętli OKĘCIE w związku z remontem torowiska tramwajowego.


7. PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – ... – KAWĘCZYŃSKA BAZYLIKA.
9. PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – ... – GOCŁAWEK.
35. NOWE BEMOWO – ... – Filtrowa – PLAC NARUTOWICZA.
Z-4 [autobus]. PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – aleja Krakowska – OKĘCIE.
2009.09.21. A linia autobusowa zwykła okresowa (kursuje w dni powszednie) (komunikacja miejska miasta Milanówek) MILANÓWEK KWIATOWA / ŻUKOWSKA – Kwiatowa – Kościuszki – Podleśna – Leśny Ślad – Podgórna – Wojska Polskiego – Słowackiego – Starodęby – Mickiewicza – Kościuszki – Piasta – Dworcowa – Krakowska – Kościuszki – Kościelna – Smoleńskiego – Dębowa – Piłsudskiego – Warszawska – Brzozowa – Dębowa – Grabowa – Okólna – Piłsudskiego – Nowowiejska – Jasna – Szkolna – Królewska – Grudowska – Nadarzyńska – BRWINOWSKA.

(Dwa kursy: ... – Warszawska – Brzozowa – Dębowa – Skargi – Grodzisk Mazowiecki: 3 Maja – Bartniaka – 1 Maja – Kowalska – Zondka – Kościuszki – Montwiłła (powrót: Montwiłła – Sienkiewicza – Kilińskiego – 1 Maja – Kowalska – Zondka – Kościuszki – Krupińskiego – Bartniaka – 3 Maja) – Mokronoskich – Daleka – GRODZISK MAZOWIECKI SZPITAL.)

(Jeden kurs: BRWINOWSKA – Nadarzyńska – Grudowska – Królewska – Szkolna – Jasna – Nowowiejska – Piłsudskiego – Okólna – Grabowa – Dębowa – Brzozowa – Warszawska – PKP – Warszawska – Brzozowa – Dębowa – Skargi – Grodzisk Mazowiecki: 3 Maja – Bartniaka – 1 Maja – Kowalska – Zondka – Kościuszki – Montwiłła (powrót: Montwiłła – Sienkiewicza – Kilińskiego – 1 Maja – Kowalska – Zondka – Kościuszki – Krupińskiego – Bartniaka – 3 Maja) – Mokronoskich – Daleka – GRODZISK MAZOWIECKI SZPITAL.)

(Stara trasa: MILANÓWEK PKP (WARSZAWSKA) – Warszawska – Grudowska – Graniczna – Zawąska – Grudowska (powrót: Grudowska – Królewska – Krótka – Fiderkiewicza – Leśna – Krzywa – Przeskok – MILANÓWEK PKP (WARSZAWSKA).) – Nadarzyńska – BRWINOWSKA.)
Przywrócenie funkcjonowania komunikacji miejskiej w Milanówku. Połączenie wszystkich dotychczas istniejących czterech linii w jedną obsługującą północną i południową część miasta wraz z kursami wypadowymi do Grodziska Mazowieckiego.
A1 linia autobusowa zwykła okresowa (kursuje w dni powszednie) (komunikacja miejska miasta Milanówek) LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: MILANÓWEK PKP (WARSZAWSKA) – Warszawska – Grudowska – Graniczna – Zawąska – Grudowska – Królewska – Szkolna (powrót: Szkolna – Królewska – Krótka – Fiderkiewicza – Leśna – Krzywa – Przeskok – MILANÓWEK PKP (WARSZAWSKA).) – Jasna – Nowowiejska – Kazimierzowska – WKD KAZIMIERÓWKA.)
B linia autobusowa zwykła okresowa (kursuje w dni powszednie) (komunikacja miejska miasta Milanówek) LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: MILANÓWEK PKP (WARSZAWSKA) – Warszawska – Piłsudskiego – Dębowa – Smoleńskiego – Kościelna – Piasta – Dworcowa – Krakowska – Żabie Oczko – Słowackiego – Wojska Polskiego – Podgórna – Kościuszki – Podleśna – Wspólna – Podgórna – Piasta – Kościelna – Smoleńskiego – Dębowa – Piłsudskiego – Warszawska – Krzywa – Przeskok – MILANÓWEK PKP (WARSZAWSKA).

(Co drugi kurs: ... – Słowackiego – Ludna – Ludna (zawrotka przy granicy miasta) – Ludna – Wojska Polskiego – ...))
C linia autobusowa zwykła okresowa (kursuje w dni powszednie) (komunikacja miejska miasta Milanówek) LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: MILANÓWEK PKP (WARSZAWSKA) – Warszawska – Krzywa – Przeskok – Warszawska (powrót: Warszawska – MILANÓWEK PKP (WARSZAWSKA).) – Brzozowa – Dębowa – Skargi – Grodzisk Mazowiecki: 3 Maja – Bartniaka – 1 Maja – Kowalska – Zondka – Kościuszki – Montwiłła (powrót: Montwiłła – Sienkiewicza – Kilińskiego – 1 Maja – Kowalska – Zondka – Kościuszki – Krupińskiego – Bartniaka – 3 Maja) – Mokronoskich – Daleka – GRODZISK MAZOWIECKI SZPITAL.)
2009.09.25.
godz. 22.00.
149 linia autobusowa zwykła stała GROTY – Hubala-Dobrzańskiego – Bolimowska (powrót: Bolimowska – Spychowska – Hubala-Dobrzańskiego – GROTY.) – Kocjana – Lazurowa – Górczewska – OSIEDLE GÓRCZEWSKA.

(Stara trasa: GROTY – ... – Lazurowa – Człuchowska – Powstańców Śląskich – Dźwigowa – Globusowa – Świerszcza – Chrościckiego – Obywatelska – Świerszcza (powrót: Świerszcza – Chrościckiego – Świerszcza) – Traktorzystów – Wojciechowskiego – Keniga – PKP URSUS NIEDŹWIADEK.)
Skrócenie trasy - zastąpienie na odcinku Ciepłownia Wola - Ursus przez linię 194 o podwojonej częstotliwości.
177 linia autobusowa zwykła stała OKĘCIE – aleja Krakowska – Szyszkowa – Michałowice: Środkowa – Ryżowa – Warszawa: Ryżowa – Prystora – Składkowskiego – Starodęby – Aleje Jerozolimskie – Sosnkowskiego – Pużaka (powrót: Pużaka – Spisaka – Aleje Jerozolimskie) – Bohaterów Warszawy – Kościuszki – Spisaka – PKP URSUS (powrót: PKP URSUS – Sosnkowskiego – Kościuszki).

(Stara trasa: OKĘCIE – ... – Bohaterów Warszawy – Kościuszki – Cierlicka – Gierdziejewskiego – Warszawska – Orłów Piastowskich – Czerwona Droga – Posag 7 Panien – Szamoty – Traktorzystów – plac Czerwca 1976 roku – URSUS-RATUSZ.)
Skrócenie trasy w rejonie Ursusa w związku z rozpoczęciem budowy ronda na skrzyżowaniu ul. Cierlickiej i Kościuszki. Zastąpienie na wycofanym odcinku przez linię 206.
187 linia autobusowa zwykła stała DWORZEC ZACHODNI – Aleje Jerozolimskie – rondo Zesłańców Syberyjskich – – Aleje Jerozolimskie – Grzymały-Sokołowskiego (powrót: Grzymały-Sokołowskiego – Aleje Jerozolimskie – DWORZEC ZACHODNI.) – Kopińska – Wawelska – aleja Armii Ludowej – Czerniakowska – Powsińska – św. Bonifacego – STEGNY.

(Stara trasa: PKP URSUS NIEDŹWIADEK – Keniga – Orląt Lwowskich (powrót: Orląt Lwowskich – Wojciechowskiego – PKP URSUS NIEDŹWIADEK.) – Warszawska – Jagiełły – Lalki – Cierlicka – Kościuszki – Bohaterów Warszawy – Sławka – Dzieci Warszawy – Ryżowa – Kleszczowa – Łopuszańska – Aleje Jerozolimskie – Grzymały-Sokołowskiego – Kopińska – ... – STEGNY.)
Skrócenie trasy w związku z rozpoczęciem budowy ronda na skrzyżowaniu ul. Cierlickiej i Kościuszki. Zastąpienie na wycofanym odcinku przez linię zastępczą Z-7.
194 linia autobusowa zwykła stała CMENTARZ WOLSKI – Fort Wola – Wolska – Połczyńska – Dźwigowa – Globusowa – Świerszcza – Chrościckiego – Obywatelska – Świerszcza (powrót: Świerszcza – Chrościckiego – Świerszcza) – Traktorzystów – Wojciechowskiego – Keniga – Orląt Lwowskich – Warszawska – Orłów Piastowskich – Czerwona Droga – Kadłubka – Władysława Laskonogiego – GOŁĄBKI (powrót: GOŁĄBKI – Orłów Piastowskich – Warszawska).

(Stara trasa: CMENTARZ WOLSKI – ... – Globusowa – Świerszcza – Traktorzystów – ... – GOŁĄBKI.)
Tymczasowe przejęcie fragmentu trasy linii 149 - skierowanie przez ul. Chrościckiego wraz z podwojeniem częstotliwości kursowania.
206 linia autobusowa zwykła stała PKP URSUS NIEDŹWIADEK – Keniga – Wojciechowskiego – Jagiełły – Lalki – Gierdziejewskiego – Warszawska – Orłów Piastowskich – Czerwona Droga – Posag 7 Panien – Szamoty – Świerszcza – Ursus Ratusz – Świerszcza – Chrościckiego (powrót: Chrościckiego – Obywatelska – Świerszcza) – Świerszcza – Potrzebna – ODOLANY.

(Stara trasa: NOWE WŁOCHY – Chrościckiego – Świerszcza – Potrzebna – ODOLANY.)
Przedłużenie trasy w celu zastąpienia wycofanej z północnej części Ursusa linii 177.
401 linia autobusowa przyspieszona okresowa całodzienna
(kursuje w dni powszednie)
PKP URSUS (kraniec na ul. Spisaka) – Spisaka – Sosnkowskiego – Kościuszki (powrót: Kościuszki – Spisaka – PKP URSUS (kraniec na ul. Spisaka).) – Bohaterów Warszawy – Sławka – Dzieci Warszawy – Ryżowa – Kleszczowa – Łopuszańska – Hynka – Sasanki – Marynarska – aleja Wilanowska – aleja Lotników – Wałbrzyska – Nowoursynowska – Dolina Służewiecka – aleja Sikorskiego – aleja Witosa – aleja Becka – most Siekierkowski – aleja Wieniawy-Długoszowskiego – Marsa – Okularowa – Stepowa – Korkowa – MARYSIN.
Przystanki: PKP URSUS, PL. TYSIĄCLECIA, ADAMIECKIEGO, SZANCERA, SKOROSZEWSKA, DZIECI WARSZAWY (NŻ), RYŻOWA, ZAJEZDNIA KLESZCZOWA, WKD RAKÓW, HYNKA, SASANKI, TAŚMOWA, RZYMOWSKIEGO, BEŁDAN, AL. LOTNIKÓW, METRO SŁUŻEW, NOSKOWSKIEGO, DOLINA SŁUŻEWIECKA, AL. WITOSA, SIEKIERKI-SANKTUARIUM (NŻ), MOST SIEKIERKOWSKI (NŻ), GOCŁAW, PŁOWIECKA, OKULAROWA, REZEDOWA (NŻ), ŁYSAKOWSKA (NŻ), POTOCKICH, MARYSIN (→URSUS), MARYSIN.

(Stara trasa: PKP URSUS NIEDŹWIADEK – Keniga – Warszawska – Jagiełły – Lalki – Cierlicka – Kościuszki – Bohaterów Warszawy – ... – MARYSIN.
Przystanki: PKP URSUS NIEDŹWIADEK, PKP URSUS NIEDŹWIADEK, ŚMIGIELSKA, SIŁACZKI (NŻ), PKP URSUS, PL. TYSIĄCLECIA, ..., MARYSIN.)
Skrócenie trasy w związku z rozpoczęciem budowy ronda na skrzyżowaniu ul. Cierlickiej i Kościuszki. Zastąpienie na wycofanym odcinku przez linię zastępczą Z-7.
517 linia autobusowa przyspieszona stała PKP URSUS (kraniec na ul. Sosnkowskiego) – Sosnkowskiego – Kościuszki – Spisaka (powrót: Spisaka – Sosnkowskiego – PKP URSUS (kraniec na ul. Sosnkowskiego).) – Kompanii Kordian – Pużaka – Sławka – Dzieci Warszawy – Ryżowa – Kleszczowa – Łopuszańska – Aleje Jerozolimskie – Grzymały-Sokołowskiego – Kopińska – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – aleja Solidarności – Radzymińska – Gorzykowska – Myszkowska – Barkocińska – Ossowskiego – Handlowa – Pratulińska – Trocka – TARGÓWEK.

(Dodatkowe kursy jednokierunkowe w dni robocze w godzinach porannego szczytu: ... – Aleje Jerozolimskie – DWORZEC CENTRALNY.)
Przystanki: PKP URSUS, MALINOWA (&8594;TARGÓWEK), SPISAKA, SOSNKOWSKIEGO, WAPOWSKIEGO (→PKP URSUS NIEDŹWIADEK), ADAMIECKIEGO, SZANCERA, SKOROSZEWSKA, DZIECI WARSZAWY (NŻ), RYŻOWA, ZAJEZDNIA KLESZCZOWA, POPULARNA, BERESTECKA, DW. ZACHODNI, HALA KOPIŃSKA, PL. NARUTOWICZA, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, CENTRUM, MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA, AL. ZIELENIECKA, DW. WILEŃSKI, SKARGI, MYSZKOWSKA, WITEBSKA, DKS TARGÓWEK, HANDLOWA, PRATULIŃSKA, TARGÓWEK.

(Stara trasa: PKP URSUS NIEDŹWIADEK – Keniga – Warszawska – Jagiełły – Lalki – Cierlicka – Kościuszki – Spisaka – Kompanii Kordian – ... – TARGÓWEK.

(Dodatkowe kursy jednokierunkowe w dni robocze w godzinach porannego szczytu: ... – Grójecka – PLAC ZAWISZY.)
Przystanki: PKP URSUS NIEDŹWIADEK, PKP URSUS NIEDŹWIADEK, ŚMIGIELSKA, SIŁACZKI (NŻ), MALINOWA, SPISAKA, SOSNKOWSKIEGO, ..., TARGÓWEK.)
Skrócenie trasy w związku z rozpoczęciem budowy ronda na skrzyżowaniu ul. Cierlickiej i Kościuszki. Zastąpienie na wycofanym odcinku przez linię zastępczą Z-7.
N35 linia autobusowa nocna zwykła stała DWORZEC CENTRALNY (przystanek na ul. Emilii Plater przy Złotych Tarasach) – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – Kopińska – Grzymały-Sokołowskiego – Aleje Jerozolimskie – Łopuszańska – Kleszczowa – Ryżowa – Dzieci Warszawy – Sławka – Pużaka – Kompanii Kordian – Regulska – PKP URSUS.

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY (przystanek na ul. Emilii Plater przy Złotych Tarasach) – ... – Kompanii Kordian – Regulska – Sosnkowskiego – Kościuszki (powrót: Kościuszki – Spisaka – Regulska) – Cierlicka – Lalki – Jagiełły – Warszawska – Orląt Lwowskich – PKP URSUS NIEDŹWIADEK (powrót: PKP URSUS NIEDŹWIADEK – Keniga – Warszawska).)
Skrócenie trasy w rejonie Ursusa w związku z rozpoczęciem budowy ronda na skrzyżowaniu ul. Cierlickiej i Kościuszki.
N85 linia autobusowa nocna strefowa zwykła stała DWORZEC CENTRALNY (przystanek na ul. Emilii Plater przy Złotych Tarasach) – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – Kopińska – Grzymały-Sokołowskiego – Aleje Jerozolimskie – Popularna – Techników – Cegielniana – Sympatyczna – Potrzebna – Świerszcza – Traktorzystów – Jagiełły – Warszawska – Keniga – Orląt Lwowskich – Warszawska – Piastów: Warszawska – aleja Wojska Polskiego – wiadukt Okulickiego – aleja Tysiąclecia – Pruszków: Piastowska – Aleje Jerozolimskie – Partyzantów – Bohaterów Warszawy – Aleje Jerozolimskie – aleja Wojska Polskiego – Powstańców – Plantowa – aleja Wojska Polskiego – PRUSZKÓW (OSIEDLE STASZICA).

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY ... – Aleje Jerozolimskie – Popularna – Chrobrego – Ryżowa – Dzieci Warszawy – Sławka – Pużaka – Kompanii Kordian – Regulska – Sosnkowskiego – Kościuszki (powrót: Kościuszki – Spisaka – Regulska) – Cierlicka – Lalki – Jagiełły – Warszawska – Keniga – ... – PRUSZKÓW (OSIEDLE STASZICA).)
Skierowanie na trasę objazdową w rejonie Ursusa w związku z rozpoczęciem budowy ronda na skrzyżowaniu ul. Cierlickiej i Kościuszki.
Z-7 linia autobusowa zastępcza (zwykła stała) PKP URSUS NIEDŹWIADEK – Keniga – Wojciechowskiego – Orląt Lwowskich (powrót: Orląt Lwowskich – Keniga – PKP URSUS NIEDŹWIADEK.) – Warszawska – Jagiełły – Traktorzystów – Świerszcza – Potrzebna – Sympatyczna – Cegielniana – Techników – Popularna – Aleje Jerozolimskie – Bitwy Warszawskiej 1920 roku – Grójecka – PLAC NARUTOWICZA. Uruchomienie linii zastępczej.
ZMIANY PRZYSTANKOWE • PKP URSUS 51 - uruchomienie przystanku zlokalizowanego na ul. Regulskiej (dotyczy linii 207).
• PKP URSUS 52 - uruchomienie przystanku zlokalizowanego na ul. Spisaka (krańcowy dla 401).
• PKP URSUS 53 - uruchomienie przystanku zlokalizowanego na ul. Sosnkowskiego (krańcowy dla linii 517).
• PKP WŁOCHY 51 - uruchomienie przystanku zlokalizowanego na ul. Potrzebnej (dotyczy linii N85 i Z-7).
2009.09.26. 207 linia autobusowa zwykła stała REGULSKA – Regulska – Kompanii Kordian – Spisaka – PKP Ursus – Sosnkowskiego – Kościuszki (powrót: Kościuszki – Spisaka – PKP Ursus – Sosnkowskiego – Kościuszki – Spisaka – Kompanii Kordian) – Dzieci Warszawy – Ryżowa – Prystora – Składkowskiego – Starodęby – Aleje Jerozolimskie – Ryżowa – Bodycha – WKD OPACZ (powrót: WKD OPACZ – Bodycha – Aleje Jerozolimskie – Starodęby).

(Niektóre kursy: ... – Składkowskiego – SKOROSZE.)

(Stara trasa: REGULSKA – ... – Prystora – Składkowskiego – SKOROSZE.)
Wydłużenie trasy części kursów w celu poprawy połączenia południowego Ursusa z linią WKD.
ZMIANY PRZYSTANKOWE • WKD OPACZ 03 - uruchomienie przystanku zlokalizowanego na ul. Bodycha w Michałowicach (krańcowy dla linii 207).
• PLUTONU TORPEDY 01 - uruchomienie przystanku warunkowego zlokalizowanego na ul. Kościuszki przy skrzyżowaniu z ul. Plutonu Torpedy w kierunku ul. Dzieci Warszawy (dotyczy linii 207).
• PLUTONU TORPEDY 02 - uruchomienie przystanku warunkowego zlokalizowanego na ul. Kościuszki przy skrzyżowaniu z ul. Plutonu Torpedy w kierunku ul. Cierlickiej (dotyczy linii 207).
• PLUTONU TORPEDY 01 - uruchomienie przystanku warunkowego zlokalizowanego na ul. Regulskiej przy skrzyżowaniu z ul. Piastowską w kierunku ul. Kompanii Kordian (dotyczy linii 191 i 207).
2009.09.26.
2009.09.27.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie ruchu tramwajowego na ul. Grójeckiej i al. Krakowskiej na odcinku od ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. do pętli OKĘCIE w związku z remontem torowiska tramwajowego.


7. PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – ... – KAWĘCZYŃSKA BAZYLIKA.
9. PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – ... – GOCŁAWEK.
35. NOWE BEMOWO – ... – Filtrowa – PLAC NARUTOWICZA.
Z-4 [autobus]. PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – aleja Krakowska – OKĘCIE.
2009.09.28. 514 linia autobusowa przyspieszona stała DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – aleja Jana Pawła II – DWORZEC CENTRALNY.) – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – aleja Armii Ludowej – most Łazienkowski – aleja Stanów Zjednoczonych – Ostrobramska – Marsa – Ilskiego – aleja Komandosów – Grzybowa – Szosowa – Wspólna – Niemcewicza – 1 Pułku Praskiego – Armii Krajowej – Żółkiewskiego – WOLA GRZYBOWSKA (kraniec na ul. Żółkiewskiego) (powrót: WOLA GRZYBOWSKA (kraniec na ul. Żółkiewskiego) – Żółkiewskiego – Sikorskiego – Czarnieckiego – Armii Krajowej – 1 Pułku Praskiego).
Przystanki: DW. CENTRALNY, DW. CENTRALNY (→DW. CENTRALNY), CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, METRO POLITECHNIKA, MARSZAŁKOWSKA, PL. NA ROZDROŻU, SASKA, MIĘDZYNARODOWA, PRZYCZÓŁEK GROCHOWSKI, RAWAR, ZAMIENIECKA, CENTRUM OPTYKI, ZAJEZDNIA OSTROBRAMSKA (NŻ), PŁOWIECKA, OKULAROWA, PKP REMBERTÓW, KLASZTORNA, NIEDZIAŁKOWSKIEGO, DZIAŁYŃCZYKÓW (NŻ), INSTRUKTORSKA (NŻ), ZIELONA, GRZYBOWA (NŻ), GROSZÓWKA (NŻ), REJTANA (NŻ), WESOŁA-RATUSZ, ARMII KRAJOWEJ, CHODKIEWICZA (NŻ), CZARNIECKIEGO (NŻ), WOLA GRZYBOWSKA.

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY – ... – Niemcewicza – 1 Pułku Praskiego – Żółkiewskiego – WOLA GRZYBOWSKA.
Przystanki: DW. CENTRALNY, ..., CHODKIEWICZA (NŻ), CZARNIECKIEGO (NŻ), WOLA GRZYBOWSKA (→DW. CENTRALNY), WOLA GRZYBOWSKA.)
Wprowadzenie tras objazdowych w związku z rozpoczęciem remontu pętli WOLA GRZYBOWSKA.
N71 linia autobusowa nocna zwykła stała DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – łącznik podziemny Złotych Tarasów – DWORZEC CENTRALNY.) – Marszałkowska – plac Bankowy – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Kijowska – Dworzec Wschodni – Kijowska – Targowa – Zamoyskiego – Grochowska – Podskarbińska – Dwernickiego – Szaserów – Chłopickiego – Grochowska – Płowiecka – Marsa – Ilskiego – aleja Komandosów – Grzybowa – Szosowa – Wspólna (powrót: Wspólna – Korkowa – Stepowa – Okularowa – Marsa) – Niemcewicza – 1 Pułku Praskiego – Żółkiewskiego – WOLA GRZYBOWSKA (kraniec na ul. Żółkiewskiego) (powrót: WOLA GRZYBOWSKA (kraniec na ul. Żółkiewskiego) – Żółkiewskiego – Sikorskiego – Czarnieckiego – 1 Pułku Praskiego).

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY – ... – Niemcewicza – 1 Praskiego Pułku – Armii Krajowej – Żółkiewskiego – WOLA GRZYBOWSKA.)
ZMIANY PRZYSTANKOWE • ŁYSAKOWSKA - zmiana charakteru przystanku z warunkowego na stały (dotyczy linii 401).
2009.09.29. 107 linia autobusowa zwykła stała DZIELNA – Dzielna – Okopowa – Anielewicza – Smocza (powrót: Smocza – Dzielna – DZIELNA.) – Smocza – Nowolipki – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Krucza – Piękna – Myśliwiecka – Łazienkowska – Czerniakowska – Chełmska – Dolna – Puławska – Odyńca – aleja Niepodległości – Madalińskiego – Wołoska – Woronicza – Racjonalizacji – Konstruktorska – Postępu – Domaniewska – Modzelewskiego – aleja Wilanowska – Puławska – Dolina Służewiecka – aleja KEN – Surowieckiego – Romera – Herbsta – Jastrzębowskiego – URSYNÓW PÓŁNOCNY.

(Stara trasa: DZIELNA – ... – Nowolipki – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – ... – URSYNÓW PÓŁNOCNY.)
Wprowadzenie tras objazdowych w związku z rozpoczęciem remontu jezdni ul. Nowolipki na odcinku od al. Jana Pawła II do ul. Andersa.
111 linia autobusowa zwykła stała DZIELNA – Dzielna – Okopowa – Anielewicza (powrót: AnielewiczaSmocza – Dzielna – DZIELNA.) – Andersa – plac Bankowy – Senatorska – Wierzbowa – plac Piłsudskiego (powrót: plac Piłsudskiego – Focha – Moliera – plac Teatralny – Senatorska) – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Saska – Zwycięzców – Międzynarodowa – Brazylijska – Saska – Egipska – Bora-Komorowskiego – Abrahama – Umińskiego – GOCŁAW.

(W dni świąteczne: ... – plac Piłsudskiego – Królewska – plac Małachowskiego – Kredytowa – Jasna – Zgoda – Bracka (powrót: Bracka – Szpitalna – plac Powstańców Warszawy – Mazowiecka – plac Małachowskiego) – Krucza – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – ...)

(Stara trasa: DZIELNA – Dzielna – Okopowa – Anielewicza – Andersa (powrót: Andersa – Nowolipki – Zamenhofa – Anielewicza – Smocza – Dzielna – DZIELNA.) – plac Bankowy – ... – GOCŁAW.)
N41 linia autobusowa nocna zwykła stała DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater (powrót: Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – aleja Jana Pawła II – DWORZEC CENTRALNY.) – Świętokrzyska – Marszałkowska – plac Bankowy – Andersa – Anielewicza – Okopowa – Powązkowska – Krasińskiego – Broniewskiego – aleja Reymonta – Wólczyńska – Sokratesa – Kasprowicza – Nocznickiego – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Pułkowa – Dzierżoniowska – Żubrowa – Wóycickiego – MŁOCINY-UKSW (powrót: MŁOCINY-UKSW – Wóycickiego – Pułkowa).

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY – ... – Marszałkowska – plac Bankowy – Andersa – Nowolipki – Zamenhofa – Anielewicza (powrót: Anielewicza – Andersa) – Okopowa – ... – MŁOCINY-UKSW.)
2009.09.29.
godz. 10.00.
144 linia autobusowa zwykła stała DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA) – Kijowska – Targowa – Ratuszowa – Dąbrowszczaków (powrót: Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – Targowa) – plac Hallera – Jagiellońska – Modlińska – Światowida – Milenijna (powrót: Milenijna – Produkcyjna – Modlińska) – Ćmielowska – Światowida – Ordonówny – Mehoffera – Modlińska – Przyrzecze – BUKÓW (powrót: BUKÓW – Gąsiorowskiej – Główna – Modlińska).

(Dwa kursy w dni powszednie: ... – Modlińska – Animuszu – Przylesie – Oczyszczalnia Ścieków CZAJKA – Przylesie – Animuszu – Modlińska – ...)

(Jeden kurs w dzień powszedni w godzinach wieczornych: ... – Jagiellońska – Modlińska – Światowida (powrót: Światowida – Modlińska – Ekspresowa – Fleminga – Polfa – Fleminga – Ekspresowa – Modlińska – Jagiellońska) – ...)

(Stara trasa: DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA) – ... – Jagiellońska – Modlińska – Światowida – Milenijna – Ćmielowska – ... – BUKÓW.)
Wprowadzenie tras objazdowych w związku z budową układu przesyłowego do Oczyszczalni Ścieków "Czajka".
211 linia autobusowa zwykła stała TARCHOMIN – Świderska (powrót: Świderska – Ćmielowska – Światowida – Świętosławskiego – Świderska – TARCHOMIN.) – Porajów – Myśliborska – Światowida – Milenijna (powrót: Milenijna – Produkcyjna – Modlińska – Światowida) – Pomorska – Majolikowa – Mehoffera – Ordonówny – Światowida – Dzierzgońska – Odkryta – Sprawna – Aluzyjna – Dąbrówka Wiślana – Aluzyjna – Modlińska – Przyrzecze – BUKÓW (powrót: BUKÓW – Przyrzecze – Gąsiorowskiej – Główna – Modlińska).

(Dodatkowe kursy w dni robocze w godzinach szczytu: NOWODWORY – Światowida – Dzierzgońska – Odkryta – Sprawna – Aluzyjna – DĄBRÓWKA WIŚLANA.)

(Stara trasa: TARCHOMIN – ... – Myśliborska – Światowida – Milenijna – Pomorska – ... – BUKÓW / DĄBRÓWKA WIŚLANA.)
516 linia autobusowa przyspieszona stała ŻERAŃ FSO – Modlińska – Światowida – Milenijna (powrót: Milenijna – Produkcyjna – Modlińska) – Ćmielowska – Światowida – Stefanika – Odkryta – Dzierzgońska – Światowida – NOWODWORY.
Przystanki: ŻERAŃ FSO, KONWALIOWA, BIAŁOŁĘKA RATUSZ, ĆMIELOWSKA, KAMIŃSKIEGO, TARCHOMIN, MEHOFFERA, STEFANIKA, CIOŁKOSZA, ORDONÓWNY, BAREI, DZIERZGOŃSKA, GRZYMALITÓW (NŻ), NOWODWORY (→NOWODWORY), NOWODWORY.

(Stara trasa: ŻERAŃ FSO – Modlińska – Światowida – Milenijna – Ćmielowska – ... – NOWODWORY.)
N63 linia autobusowa nocna strefowa zwykła stała DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – łącznik podziemny Złotych Tarasów – DWORZEC CENTRALNY.) – Kopernika – Tamka – most Świętokrzyski – Wybrzeże Szczecińskie – Okrzei – Targowa – Ratuszowa – Dąbrowszczaków (powrót: Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – Targowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – Grodzka – Wybrzeże Kościuszkowskie – Karowa – Dobra – Tamka) – plac Hallera – Jagiellońska – Modlińska – Obrazkowa – Myśliborska – Światowida – Milenijna (powrót: Milenijna – Produkcyjna – Modlińska – Światowida) – Ćmielowska – Światowida – Ordonówny – Mehoffera – Modlińska – Jabłonna: Modlińska – Zegrzyńska – Legionowo: Warszawska – Sobieskiego – Piłsudskiego – Sowińskiego – Mickiewicza – Jagiellońska – Kościuszki – Chotomów: Piusa XI – Partyzantów – Chotomów (pętla) – Strażacka – Piusa XI – Legionowo: Kościuszki – Jagiellońska – Mickiewicza – LEGIONOWO (OSIEDLE JAGIELLOŃSKA) (powrót: LEGIONOWO (OSIEDLE JAGIELLOŃSKA) – Mickiewicza – Batorego – Krasińskiego – Jagiellońska – Piłsudskiego – Sobieskiego).

(Jeden kurs: ... – Legionowo: Warszawska – Sobieskiego – Piłsudskiego – Sowińskiego – Mickiewicza – Jagiellońska – Kościuszki – Chotomów: Piusa XI – Partyzantów – Chotomów (pętla) – Strażacka – Piusa XI – Legionowo: Kościuszki – Jagiellońska – Mickiewicza – LEGIONOWO (OSIEDLE JAGIELLOŃSKA) (powrót: LEGIONOWO (OSIEDLE JAGIELLOŃSKA) – Mickiewicza – Batorego – Krasińskiego – Jagiellońska – Kościuszki – Chotomów: Piusa XI – Partyzantów – Chotomów (pętla) – Strażacka – Piusa XI – Legionowo: Kościuszki – Jagiellońska – Piłsudskiego – Sobieskiego).)

(Jeden kurs jednokierunkowo: ... – Legionowo: Warszawska – Sobieskiego – Piłsudskiego – Sowińskiego – LEGIONOWO (MICKIEWICZA).)

(Jeden kurs jednokierunkowo: ... – Modlińska – HENRYKÓW.)

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY – ... – Myśliborska – Światowida – Milenijna – Ćmielowska – ... – LEGIONOWO (OSIEDLE JAGIELLOŃSKA) / LEGIONOWO (MICKIEWICZA) / HENRYKÓW.)
2009.09.30.
godz. 23.00.
117 linia autobusowa zwykła stała GOCŁAW – Bora-Komorowskiego – Egipska – Saska – Zwycięzców – Francuska – aleja i most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Madalińskiego – Wołoska – aleja Wilanowska – aleja Lotników – Wałbrzyska – Nowoursynowska – Dolina Służewiecka – aleja Wilanowska (powrót: aleja Wilanowska – Sobieskiego – Śródziemnomorska – św. Bonifacego – aleja Sikorskiego – Dolina Służewiecka) – WILANÓW.

(Stara trasa: GOCŁAW – ... – Egipska – Ateńska – Brukselska – Paryska – Francuska – ... – WILANÓW.)
Wprowadzenie tras objazdowych w związku z rozpoczęciem remontu ul. Paryskiej.
146 linia autobusowa zwykła stała DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA) – Kijowska – Targowa – aleja Zieleniecka – Francuska – Zwycięzców – Wał Miedzeszyński – Bysławska – FALENICA.

(Niektóre kursy w dni powszednie w godzinach szczytu: ... – Wał Miedzeszyński – Bysławska – Poezji – Jachowicza – Olecka – Włókiennicza – Michalinki – Patriotów – Bysławska – FALENICA (powrót: FALENICA – Bysławska – Wał Miedzeszyński).)

(Stara trasa: DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA) – ... – aleja Zieleniecka – Francuska – Paryska – Wersalska – Wał Miedzeszyński – ... – FALENICA.)
147 linia autobusowa zwykła stała DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA) – Kijowska – Targowa – aleja Zieleniecka – Francuska – Zwycięzców – Saska – Egipska – Bora Komorowskiego – Fieldorfa – Wał Miedzeszyński – Bronowska – Trakt Lubelski – Zwoleńska – Żegańska – aleja Dzieci Polskich – WIŚNIOWA GÓRA.

(Stara trasa: DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA) – ... – aleja Zieleniecka – Francuska – Paryska – Brukselska – Ateńska – Egipska – ... – WIŚNIOWA GÓRA.)
N22 linia autobusowa nocna zwykła stała DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego (powrót: aleja i most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – aleja Jana Pawła II – DWORZEC CENTRALNY.) – Francuska – Zwycięzców – Saska – Egipska – Bora-Komorowskiego – Meissnera – Jugosłowiańska – Umińskiego – Fieldorfa – Ostrobramska – estakada Ostrobramska-Płowiecka – Płowiecka – Błękitna – Widoczna (powrót: Widoczna – Płowiecka) – Szpotańskiego – Patriotów – Panny Wodnej – Zasadowa – Przewodowa – Patriotów – Bysławska – FALENICA.

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY – ... – most i aleja Poniatowskiego – Francuska – Paryska – Brukselska – Ateńska – Egipska – ... – FALENICA.)
N72 linia autobusowa nocna zwykła stała DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego (powrót: aleja i most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – aleja Jana Pawła II – DWORZEC CENTRALNY.) – Francuska – Zwycięzców – Saska – Egipska – Bora-Komorowskiego – Meissnera – Jugosłowiańska – Umińskiego – Fieldorfa – Ostrobramska – estakada Ostrobramska-Płowiecka – Płowiecka – Trakt Lubelski (powrót: Trakt Lubelski – Floriana – Błękitna – Widoczna – Płowiecka) – Zwoleńska – Patriotów – Walcownicza – Petunii – Hiacyntowa – Techniczna – Zagórzańska – Złotej Jesieni – Podkowy – ALEKSANDRÓW.

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY – ... – most i aleja Poniatowskiego – Francuska – Paryska – Brukselska – Ateńska – Egipska – ... – ALEKSANDRÓW.)
ZMIANY PRZYSTANKOWE • WANDY 53 - uruchomienie przystanku zlokalizowanego na ulicy Zwycięzców za skrzyżowaniem z ulicą Królowej Aldony (w kierunku Francuskiej) (stały dla linii 117 i 147, warunkowy dla linii 151, N22 i N72).
• WANDY 54 - uruchomienie przystanku warunkowego zlokalizowanego na ulicy Zwycięzców za skrzyżowaniem z ulicą Zakopiańską (w kierunku Francuskiej) (stały dla linii 138 i 146).
• ATEŃSKA 51 - uruchomienie przystanku warunkowego zlokalizowanego na ulicy Saskiej przed skrzyżowaniem z ulicą Ateńską (stały dla linii 117 i 147, warunkowy dla linii N22 i N72).
2009.10.01. 100 linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna
(kursuje w soboty i niedziele)
PLAC ZAMKOWY – Podwale – Kilińskiego – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – Bagatela – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – Koszykowa – plac Zawiszy – Towarowa – Prosta – Przyokopowa – Grzybowska – plac Grzybowski – Twarda – Emilii Plater – Emilii Plater (zawrotka) – Emilii Plater – Świętokrzyska – Kopernika – Tamka – most Świętokrzyski – Zamoście – Sokola – Zamoyskiego – Sprzeczna – Marcinkowskiego – Targowa – Kijowska – Markowska – Ząbkowska – Targowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – Grodzka – Wybrzeże Gdańskie – Sanguszki – Konwiktorska – Muranowska – Stawki – Okopowa – Anielewicza – Andersa – plac Bankowy – Senatorska – plac Teatralny – Senatorska – PLAC ZAMKOWY.

(Stara trasa: PLAC ZAMKOWY – Podwale – Kilińskiego – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – ... – Konwiktorska – Bonifraterska – Świętojerska – Andersa – ... – PLAC ZAMKOWY.

(W dni świąteczne: PLAC ZAMKOWY – Podwale – Kilińskiego – Miodowa – Senatorska – plac Teatralny – Wierzbowa – plac Piłsudskiego – Królewska – plac Małachowskiego – Kredytowa – Jasna – Zgoda – Bracka – Krucza – Aleje Jerozolimskie – Bracka – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – ... – Konwiktorska – Muranowska – Stawki – Okopowa – Anielewicza – Andersa – ... – PLAC ZAMKOWY.))
Zawieszenie kursowania w dni powszednie wraz z przywróceniem przejazdu przez ul. Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat.
102 linia autobusowa zwykła stała DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater (powrót: Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – aleja Jana Pawła II – DWORZEC CENTRALNY.) – Twarda – plac Grzybowski – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Świętokrzyska – Kopernika – Tamka – most Świętokrzyski (powrót: most Świętokrzyski – Zajęcza – Dobra – Tamka) – Wybrzeże Szczecińskie – aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grenadierów – Podskarbińska (powrót: Dwernickiego – Międzyborska – aleja Waszyngtona) – Dwernickiego – Szaserów – Chłopickiego – PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA.

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater (powrót: Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – aleja Jana Pawła II – DWORZEC CENTRALNY.) – Świętokrzyska – Kopernika – Tamka – ... – PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA.)
Korekta trasy związana z wycofaniem linii 160 z obsługi rejonu pl. Grzybowskiego.
107 linia autobusowa zwykła stała ESPERANTO – Anielewicza – Smocza – Nowolipki – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Krucza – Piękna – Myśliwiecka – Łazienkowska – Czerniakowska – Chełmska – Dolna – Puławska – Odyńca – aleja Niepodległości – Madalińskiego – Wołoska – Woronicza – Racjonalizacji – Konstruktorska – Postępu – Domaniewska – Modzelewskiego – aleja Wilanowska – Puławska – Dolina Służewiecka – aleja KEN – Surowieckiego – Romera – Herbsta – Jastrzębowskiego – URSYNÓW PÓŁNOCNY.

(Stara trasa: DZIELNA – Dzielna – Okopowa – Anielewicza – Smocza (powrót: Smocza – Dzielna – DZIELNA.) – Nowolipki – ... – URSYNÓW PÓŁNOCNY.)
Przywrócenie stałej trasy na Muranowie w związku z otwarciem przebudowanej pętli ESPERANTO.
111 linia autobusowa zwykła stała ESPERANTO – Anielewicza – Andersa – plac Bankowy – Senatorska – Wierzbowa – plac Piłsudskiego (powrót: plac Piłsudskiego – Focha – Moliera – plac Teatralny – Senatorska) – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Saska – Zwycięzców – Międzynarodowa – Brazylijska – Saska – Egipska – Bora-Komorowskiego – Abrahama – Umińskiego – GOCŁAW.

(Stara trasa: DZIELNA – Dzielna – Okopowa – Anielewicza (powrót: AnielewiczaSmocza – Dzielna – DZIELNA.) – Andersa – plac Bankowy – ... – GOCŁAW.

(W dni świąteczne: ... – plac Piłsudskiego – Królewska – plac Małachowskiego – Kredytowa – Jasna – Zgoda – Bracka (powrót: Bracka – Szpitalna – plac Powstańców Warszawy – Mazowiecka – plac Małachowskiego) – Krucza – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – ...))
Przywrócenie stałej trasy na Muranowie w związku z otwarciem przebudowanej pętli ESPERANTO. Przywrócenie przejazdu przez ul. Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat w dni świąteczne.
114 linia autobusowa zwykła stała (Niektóre kursy w dni nauki na UKSW w godz. 7-14: MŁOCINY-UKSW – Wóycickiego – Pułkowa (powrót: Pułkowa – Dzierżoniowska – Żubrowa – Wóycickiego – MŁOCINY-UKSW.) – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – 30 Pułku Strzelców Kaniowskich – METRO MŁOCINY (powrót: METRO MŁOCINY – Nocznickiego – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos").)

MŁOCINY-UKSW – Wóycickiego – Pułkowa (powrót: Pułkowa – Dzierżoniowska – Żubrowa – Wóycickiego – MŁOCINY-UKSW.) – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Metro Młociny – Kasprowicza (powrót: Kasprowicza – Nocznickiego – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos") – Sokratesa – Conrada – aleja Reymonta – Broniewskiego – Krasińskiego – plac Wilsona – Krasińskiego – Wybrzeże Gdyńskie – most Grota-Roweckiego – Toruńska – Wysockiego – Bartnicza – Wyszogrodzka – Chodecka – BRÓDNO PODGRODZIE.
Uruchomienie w godz. 7-14 dodatkowych skróconych kursów dla usprawnienia połącznie kampusu UKSW ze stacją metra MŁOCINY.
116 linia autobusowa zwykła stała CHOMICZÓWKA – Conrada – Wólczyńska – Żeromskiego – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Zajączka – Krajewskiego – Jeziorańskiego – Zakroczymska – Konwiktorska – Bonifraterska – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – Belwederska – Sobieskiego – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – WILANÓW.

(Stara trasa: CHOMICZÓWKA – ... – WILANÓW.

(W dni świąteczne: ... – Miodowa – Senatorska – plac Teatralny – Wierzbowa – plac Piłsudskiego (powrót: plac Piłsudskiego – Focha – Moliera – Senatorska) – Królewska – plac Małachowskiego – Kredytowa – Jasna – Zgoda – Bracka (powrót: Bracka – Szpitalna – plac Powstańców Warszawy – Mazowiecka – plac Małachowskiego) – Krucza – Aleje Jerozolimskie – Bracka – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie) – ...))
Przywrócenie przejazdu przez ul. Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat w dni świąteczne.
160 linia autobusowa zwykła stała DWORZEC CENTRALNY (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE) – Emilii Plater – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Radzymińska – Gorzykowska – Myszkowska – Barkocińska – Ossowskiego – Handlowa – Pratulińska – Trocka – TARGÓWEK.

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE) – Emilii Plater – Twarda – plac Grzybowski – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Świętokrzyska – Kopernika – Tamka – most Świętokrzyski (powrót: most Świętokrzyski – Zajęcza – Dobra – Tamka) – Zamoście – Sokola – Jagiellońska – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Targowa – Kłopotowskiego – Jagiellońska) – Radzymińska – ... – TARGÓWEK.

(W dni świąteczne: ... – Królewska – plac Małachowskiego – Kredytowa – Jasna – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – Marszałkowska – Królewska) – Kopernika – ...))
Skierowanie przez Trasę W-Z (na odcinku od pl. Bankowego do przystanku PARK PRASKI wydzielonym wspólnym pasem tramwajowo-autobusowym) w celu poprawy połączenia osiedla Targówek z linią metra. Zastąpienie na ul. Królewskiej i Krakowskim Przedmieściu przez linię 102.
161 linia autobusowa zwykła stała ZBÓJNA GÓRA – Podmokła – Cygańska – Kwitnącej Akacji – Izbicka (powrót: Izbicka – Izbicka (cmentarz) – Izbicka – Kwitnącej Akacji) – Panny Wodnej – Zasadowa – Przewodowa – Patriotów – Bysławska – Poezji – Jachowicza – OLECKA (powrót: OLECKA – Włókiennicza – Michalinki – Patriotów – Przewodowa).

(Stara trasa: ZBÓJNA GÓRA – ... – Przewodowa – Patriotów – Bysławska (powrót: Bysławska – Poezji – Jachowicza – Olecka – Włókiennicza – Michalinki – Patriotów – Przewodowa) – Wał Miedzeszyński – BŁOTA.)
Skrócenie trasy w związku ze skierowaniem do Błot nowej linii 213.
175 linia autobusowa zwykła stała PLAC PIŁSUDSKIEGO – Focha – Trębacka – Moliera – Senatorska – Miodowa – Krakowskie Przedmieście (powrót: Krakowskie Przedmieście – Królewska – PLAC PIŁSUDSKIEGO.) – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Raszyńska – Żwirki i Wigury (powrót: Żwirki i Wigury – Krzyckiego – Raszyńska) – LOTNISKO CHOPINA.

(Stara trasa: PLAC PIŁSUDSKIEGO – ... – LOTNISKO CHOPINA.

(W dni świąteczne: PLAC PIŁSUDSKIEGO – Focha – Trębacka – Moliera – plac Teatralny – Wierzbowa – plac Piłsudskiego – Królewska (powrót: Królewska – PLAC PIŁSUDSKIEGO.) – plac Małachowskiego – Kredytowa – Jasna – Zgoda – Bracka – Krucza – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – Świętokrzyska – Mazowiecka – plac Małachowskiego) – ...))
Przywrócenie przejazdu przez ul. Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat w dni świąteczne.
180 linia autobusowa zwykła stała POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY) – Powązkowska (powrót: Powązkowska – rondo Ofiar Zbrodni Katyńskiej – Powązkowska – POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY).) – Okopowa – Anielewicza – Świętojerska – Bonifraterska – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – Belwederska – Gagarina – Czerniakowska – Powsińska – Wiertnicza – WILANÓW.

(Stara trasa: POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY) – ... – WILANÓW.

(W dni świąteczne: ... – Miodowa – Senatorska – plac Teatralny – Wierzbowa – plac Piłsudskiego (powrót: plac Piłsudskiego – Focha – Moliera – Senatorska) – Królewska – plac Małachowskiego – Kredytowa – Jasna – Zgoda – Bracka (powrót: Bracka – Szpitalna – plac Powstańców Warszawy – Mazowiecka – plac Małachowskiego) – Krucza – Aleje Jerozolimskie – Bracka – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie) – ...))
Przywrócenie przejazdu przez ul. Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat w dni świąteczne.
193 linia autobusowa zwykła stała BOKSERSKA – Bokserska – Gotarda – Orzycka – Modzelewskiego – aleja Lotników – Wałbrzyska – Nowoursynowska – Ciszewskiego – URSYNÓW POŁUDNIOWY.

(Dodatkowe jednokierunkowe kursy dni powszednie w godzinach porannego szczytu: AL. LOTNIKÓW – Wałbrzyska – Nowoursynowska – Ciszewskiego – URSYNÓW POŁUDNIOWY.)
Przywrócenie dodatkowych skróconych kursów obsługujących SGGW.
195 linia autobusowa zwykła stała PLAC PIŁSUDSKIEGO – Focha – Trębacka – Moliera – Senatorska – Miodowa – Krakowskie Przedmieście (powrót: Krakowskie Przedmieście – Królewska – PLAC PIŁSUDSKIEGO.) – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – Belwederska – Sobieskiego – aleja Sikorskiego – Dolina Służewiecka – aleja Rodowicza – Bartoka – Surowieckiego – Romera – Herbsta – aleja KEN – Ciszewskiego – Roentgena – Płaskowickiej – NATOLIN PÓŁNOCNY.

(Stara trasa: PLAC PIŁSUDSKIEGO – ... – NATOLIN PÓŁNOCNY.

(W dni świąteczne: PLAC PIŁSUDSKIEGO – Focha – Trębacka – Moliera – plac Teatralny – Wierzbowa – plac Piłsudskiego – Królewska (powrót: Królewska – PLAC PIŁSUDSKIEGO.) – plac Małachowskiego – Kredytowa – Jasna – Zgoda – Bracka (powrót: Bracka – Szpitalna – plac Powstańców Warszawy – Mazowiecka – plac Małachowskiego) – Krucza – Aleje Jerozolimskie – Bracka – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie) – ...))
Przywrócenie przejazdu przez ul. Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat w dni świąteczne.
213 linia autobusowa zwykła stała GOCŁAW – Bora-Komorowskiego – Umińskiego – Fieldorfa – Wał Miedzeszyński – Kadetów – Lucerny – Mrówcza – Panny Wodnej – Izbicka – Zagórzańska – Techniczna – Petunii – Walcownicza – Narcyzowa – Ochocza – Bystrzycka – Walcownicza – Młoda – Derkaczy – Bysławska – Wał Miedzeszyński – BŁOTA. Uruchomienie dowozowej linii autobusowej obsługującej pozbawione dotąd komunikacji miejskiej ulice: Zagórzańską, Mrówczą i Kadetów.
222 linia autobusowa zwykła stała KONWIKTORSKA – Bonifraterska (powrót: Bonifraterska – Międzyparkowa – Słomińskiego – Szymanowska – Zakroczymska – Konwiktorska – KONWIKTORSKA.) – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – aleja Szucha – plac Unii Lubelskiej – Boya – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej) – Malczewskiego – Joliot-Curie – Woronicza – Spartańska – SPARTAŃSKA.

(Stara trasa: KONWIKTORSKA – ... – SPARTAŃSKA.

(W dni świąteczne: ... – Miodowa – Senatorska – plac Teatralny – Wierzbowa – plac Piłsudskiego (powrót: plac Piłsudskiego – Focha – Moliera – Senatorska) – Królewska – plac Małachowskiego – Kredytowa – Jasna – Zgoda – Bracka (powrót: Bracka – Szpitalna – plac Powstańców Warszawy – Mazowiecka – plac Małachowskiego) – Krucza – Aleje Jerozolimskie – Bracka – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie) – ...))
Przywrócenie przejazdu przez ul. Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat w dni świąteczne.
382 linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna
(kursuje w dni powszednie)
DWORZEC ZACHODNI – Aleje Jerozolimskie – rondo Zesłańców Syberyjskich – Aleje Jerozolimskie – Grzymały-Sokołowskiego (powrót: Grzymały-Sokołowskiego – Aleje Jerozolimskie – DWORZEC ZACHODNI.) – Kopińska – Wawelska – aleja Armii Ludowej – most Łazienkowski – aleja Stanów Zjednoczonych – Ostrobramska – Zamieniecka – Łukowska – OSIEDLE OSTROBRAMSKA. Uruchomienie linii autobusowej w związku z wytyczeniem buspasa na Trasie Łazienkowskiej.
408 linia autobusowa przyspieszona okresowa szczytowa
(kursuje w dni powszednie)
LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Lazurowa – Szeligowska – Połczyńska – Wolska – Kasprzaka – aleja Prymasa Tysiąclecia – Aleje Jerozolimskie – Grzymały-Sokołowskiego – Kopińska – Wawelska – aleja Armii Ludowej – most Łazienkowski – aleja Stanów Zjednoczonych – Ostrobramska – Marsa – Żołnierska – Strażacka – aleja Chruściela – Paderewskiego – Czwartaków – MOKRY ŁUG.
Przystanki: OS. GÓRCZEWSKA, OS. GÓRCZEWSKA (NŻ), SZOBERA, BATALIONÓW CHŁOPSKICH, SIEMIATYCKA, STERNICZA, SZELIGOWSKA (NŻ), TKACZY (NŻ), CIEPŁOWNIA WOLA, PKP KASPRZAKA, DW. ZACHODNI, HALA KOPIŃSKA, WAWELSKA, POMNIK LOTNIKA, GUS, METRO POLITECHNIKA, MARSZAŁKOWSKA, PL. NA ROZDROŻU, SASKA, PRZYCZÓŁEK GROCHOWSKI, RAWAR, CENTRUM OPTYKI, ZAJEZDNIA OSTROBRAMSKA (NŻ), PŁOWIECKA, OKULAROWA, KORDIANA, REMBERTÓW-RATUSZ, ZAWODOWA, SZAFARZY (NŻ), PADEREWSKIEGO, DZIEWANOWSKA (NŻ), SZYSZAKÓW, LISTONOSZY (NŻ), MOKRY ŁUG (NŻ) (→OS. GÓRCZEWSKA), MOKRY ŁUG.)
Zastąpienie przez linię 415.
415 linia autobusowa przyspieszona okresowa szczytowa
(kursuje w dni powszednie)
METRO POLITECHNIKA – Waryńskiego – plac Konstytucji – Waryńskiego – aleja Armii Ludowej (powrót: aleja Armii Ludowej – Waryńskiego – METRO POLITECHNIKA.) – most Łazienkowski – aleja Stanów Zjednoczonych – Grochowska – Płowiecka – Marsa – Żołnierska – Strażacka – aleja Chruściela – Paderewskiego – Czwartaków – MOKRY ŁUG.
Przystanki: METRO POLITECHNIKA, PL. KONSTYTUCJI (→MOKRY ŁUG), METRO POLITECHNIKA (→MOKRY ŁUG), MARSZAŁKOWSKA, PL. NA ROZDROŻU, SASKA, PRZYCZÓŁEK GROCHOWSKI, OS. MAJDAŃSKA, WIATRACZNA, PL. SZEMBEKA, ŻÓŁKIEWSKIEGO, GOCŁAWEK, PŁOWIECKA, OKULAROWA, KORDIANA, REMBERTÓW-RATUSZ, ZAWODOWA (NŻ), SZAFARZY (NŻ), PADEREWSKIEGO, DZIEWANOWSKA(NŻ), SZYSZAKÓW (NŻ), LISTONOSZY (NŻ), MOKRY ŁUG.
Uruchomienie linii autobusowej łączącej osiedle Mokry Ług w Rembertowie ze stacją metra POLITECHNIKA oraz zastępującej zlikwidowaną linię 408.
503 linia autobusowa przyspieszona stała NOWODWORY – Światowida – Myśliborska – Obrazkowa – Modlińska – Jagiellońska – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – Zakroczymska – Konwiktorska – Bonifraterska (powrót: Bonifraterska – Międzyparkowa – Słomińskiego) – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – Belwederska – Sobieskiego – aleja Sikorskiego – Dolina Służewiecka – aleja Rodowicza – Rosoła – Gandhi – Dereniowa – Płaskowickiej – NATOLIN PÓŁNOCNY.
Przystanki: NOWODWORY, NOWODWORY, STEFANIKA, MEHOFFERA, TARCHOMIN, MYŚLIBORSKA, PORAJÓW, KONWALIOWA, ŻERAŃ FSO, RONDO STARZYŃSKIEGO, MURANOWSKA, PL. KRASIŃSKICH, PL. ZAMKOWY, UNIWERSYTET, FOKSAL, PL. TRZECH KRZYŻY, PL. NA ROZDROŻU, DOLNA, DOLINA SŁUŻEWIECKA, URSYNÓW PŁN, STRZELECKIEGO, TELIGI, POLINEZYJSKA, METRO IMIELIN, MIKLASZEWSKIEGO, WARCHAŁOWSKIEGO, STRYJEŃSKICH, BRACI WAGÓW, NATOLIN PŁN. (→NOWODWORY) (NŻ), NATOLIN PŁN.

(Stara trasa: NOWODWORY – ... – NATOLIN PÓŁNOCNY.

(W dni świąteczne: ... – Miodowa – Senatorska – plac Teatralny – Wierzbowa – plac Piłsudskiego (powrót: plac Piłsudskiego – Focha – Moliera – Senatorska) – Królewska – plac Małachowskiego – Kredytowa – Jasna – Zgoda – Bracka (powrót: Bracka – Szpitalna – plac Powstańców Warszawy – Mazowiecka – plac Małachowskiego) – Krucza – Aleje Jerozolimskie – Bracka – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie) – ...
Przystanki: ..., PL. KRASIŃSKICH, KAPITULNA (→NATOLIN PŁN.), PL. TEATRALNY (→NOWODWORY), PL. MAŁACHOWSKIEGO, CHMIELNA, DH SMYK, PL. TRZECH KRZYŻY, ...))
Przywrócenie przejazdu przez ul. Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat w dni świąteczne.
702 linia autobusowa strefowa zwykła stała WIATRACZNA – Grochowska – Płowiecka – Trakt Lubelski (powrót: Trakt Lubelski – Floriana – Błękitna – Widoczna – Płowiecka) – Wał Miedzeszyński – Józefów: aleja Nadwiślańska – Otwock: Mieszka I – Rycerska – Okrzei – Batorego – Matejki – Andriollego – Powstańców Warszawy – Armii Krajowej – OTWOCK URZĄD MIASTA (powrót: OTWOCK URZĄD MIASTA – Armii Krajowej – Filipowicza – Matejki).

(Jeden kurs w dni robocze ok. godz. 7.30: BŁOTA – Wał Miedzeszyński – ... – OTWOCK URZĄD MIASTA.)

(Stara trasa: WIATRACZNA – ... – Otwock: Mieszka I – Kraszewskiego – Batorego – Matejki – ... – OTWOCK URZĄD MIASTA.)
Przywrócenie stałej trasy w związku z zakończeniem remontu ul. Okrzei w Otwocku.
N44 linia autobusowa nocna zwykła stała DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – łącznik podziemny Złotych Tarasów – DWORZEC CENTRALNY.) – Nowy Świat – Krakowskie Przedmieście – Miodowa – Bonifraterska – Muranowska – Andersa (powrót: Andersa – Dawidowskiego – Słomińskiego – Międzyparkowa – Bonifraterska) – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – plac Wilsona – Słowackiego – Żeromskiego – Przybyszewskiego – Kasprowicza (powrót: Kasprowicza – Oczapowskiego – aleja Reymonta – Żeromskiego) – Przy Agorze – Marymoncka – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – 30 Pułku Strzelców Kaniowskich – METRO MŁOCINY (powrót: METRO MŁOCINY – Kasprowicza – Nocznickiego – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos").

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY – ... – METRO MŁOCINY.

(W noce z piątku na sobotę, z soboty na niedzielę i z niedzieli na poniedziałek: DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – łącznik podziemny Złotych Tarasów – DWORZEC CENTRALNY.) – Marszałkowska – Królewska – plac Piłsudskiego – Focha – Moliera – Senatorska (powrót: Senatorska – plac Teatralny – Wierzbowa – plac Piłsudskiego) – Miodowa – Bonifraterska – ...))
Przywrócenie przejazdu przez ul. Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat w dni świąteczne.
Z-2 linia autobusowa zastępcza (zwykła stała) LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: PŁOCKA – Wolska – aleja Solidarności – Karolkowa – Wolska – Okopowa – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Leszno – Górczewska – Płocka – PŁOCKA.) – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – 11 Listopada – Inżynierska – Wileńska – DWORZEC WILEŃSKI (kraniec na ul. Wileńskiej) (powrót: DWORZEC WILEŃSKI (kraniec na ul. Wileńskiej) – Wileńska – Targowa).)
Skierowanie przez Trasę W-Z linii 160.
AL. ZIELENIECKA / OKĘCIE

CH MAXIMUS
linia autobusowa hipermarketowa zwykła stała (W godz. 7.00 - 8.30 oraz 16.30 - 19.00: ALEJA ZIELENIECKA – aleja Zieleniecka – aleja i most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – aleja Krakowska – ...)

OKĘCIE – aleja Krakowska – Raszyn: aleja Krakowska – Falenty: aleja Krakowska – Janki: aleja Krakowska – aleja Mszczonowska – Wolica: aleja Katowicka – WOLICA CH MAXIMUS.
Przystanki: (AL. ZIELENIECKA, RONDO WASZYNGTONA, MUZEUM NARODOWE, CENTRUM, DW. CENTRALNY, PL. ZAWISZY, PL. NARUTOWICZA, BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 R., KOROTYŃSKIEGO, HYNKA,) OKĘCIE, RASZYN MŁYN, RASZYN SZKOLNA, WOLICA CH MAXIMUS.
Wprowadzenie wybranych kursów płatnych na linii AL. ZIELENIECKA. Obsługa: PKS Grodzisk Mazowiecki. Linia bezpłatna (linia AL. ZIELENIECKA - 4 kursy poranne w kierunku Wolicy, 2 kursy po południu w kierunku Warszawy płatne - cena biletu: 4 zł).
ZMIANY PRZYSTANKOWE • DW. WILEŃSKI 53 - likwidacja tymczasowego przystanku.
• PŁOCKA-SZPITAL 53 - likwidacja tymczasowego przystanku.
• CM. ŻYDOWSKI - zmiana charakteru przystanku ze stałego na warunkowy (dotyczy linii 180).
• BIBLIOTEKA NARODOWA - zmiana charakteru przystanku ze stałego na warunkowy (dotyczy linii 182).
• CISZEWSKIEGO 06 (wcześniej 02) - zmiana charakteru przystanku ze stałego na warunkowy (dotyczy linii 166 i 193).
• MOZAIKOWA 01 i 02 - zmiana charakteru przystanku ze stałego na warunkowy (dotyczy linii 161).
• KOSODRZEWINY 01 - zmiana charakteru przystanku ze stałego na warunkowy (dotyczy linii 161).
• SGGW-BIBLIOTEKA 01 - zmiana charakteru przystanku z warunkowego na stały (dotyczy linii 148, 166 i 193).
• INSTYTUT HEMATOLOGII 01, 02 i 03 - zmiana charakteru przystanku z warunkowego na stały (dotyczy linii 148 i 185).
• CISZEWSKIEGO 02 - zmiana oznaczenia na CISZEWSKIEGO 06.
• CISZEWSKIEGO 52 - zmiana oznaczenia na CISZEWSKIEGO 02.
• BORÓWKOWA 01 i 02 - uruchomienie przystanków (dotyczy linii 213).
• JACHTOWA 01 i 02 - uruchomienie przystanków (dotyczy linii 213).
• ZAGÓRZAŃSKA 01 i 02 - uruchomienie przystanków (dotyczy linii 213).
• DROHOBYCKA 01 i 02 - uruchomienie przystanków (dotyczy linii 213).
• IZBICKA-CMENTARZ 03 i 04 - uruchomienie przystanków (dotyczy linii 213).
• MOZAIKOWA 04 - uruchomienie przystanku (dotyczy linii 213).
• KLIMATYCZNA 01 i 02 - uruchomienie przystanków (dotyczy linii 213).
• JUHASÓW 01 i 02 - uruchomienie przystanków (dotyczy linii 213).
• GRUSZY 01 i 02 - uruchomienie przystanków (dotyczy linii 213).
• PKP MIĘDZYLESIE 09 i 10 - uruchomienie przystanków (dotyczy linii 213).
• PIECHURÓW 03 i 04 - uruchomienie przystanków (dotyczy linii 213).
• PKP ANIN 05 - uruchomienie przystanku (dotyczy linii 213).
• LUCERNY 03 - uruchomienie przystanku (dotyczy linii 213).
• KADETÓW-KOŚCIÓŁ 01 i 02 - uruchomienie przystanków (dotyczy linii 213).
• POPRAWNA 01 i 02 - uruchomienie przystanków (dotyczy linii 213).
• SĘCZKOWA 01 - uruchomienie przystanku (dotyczy linii 213).
• KADETÓW 04 - uruchomienie przystanku (dotyczy linii 213).
2009.10.03.
2009.10.04.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie ruchu tramwajowego na ul. Grójeckiej i al. Krakowskiej na odcinku od ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. do pętli OKĘCIE w związku z remontem torowiska tramwajowego.


7. PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – ... – KAWĘCZYŃSKA BAZYLIKA.
9. PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – ... – GOCŁAWEK.
35. NOWE BEMOWO – ... – Filtrowa – PLAC NARUTOWICZA.
Z-4 [autobus]. PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – aleja Krakowska – OKĘCIE.
2009.10.05. CZERSK

PKP GÓRA KALWARIA
linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa
(kursuje w dni powszednie) (komunikacja miasta Góra Kalwaria)
CZERSK WARECKA / KSIĄŻĄT MAZOWIECKICH – Warecka – Podzamcze – Warszawska – Góra Kalwaria: Czerska – Wojska Polskiego – Dominikańska – Piłsudskiego – Sajny – Szpitalna – Pijarska – Skierniewicka – PKP GÓRA KALWARIA.

(Stara trasa: CZERSK RYNEK – Warszawska – ... – PKP GÓRA KALWARIA.)
Przedłużenie trasy na terenie Czerska. Kursy o godz. 5.39 i 6.29 z Czerska oraz o 17.04 i 18.58 z dworca PKP w Górze Kalwarii.
2009.10.06.
godz. 23.00.
138 linia autobusowa zwykła stała BOKSERSKA (kraniec na ul. Postępu) – Postępu – Marynarska – Wołoska (powrót: Wołoska – Rzymowskiego – Cybernetyki – Postępu – Bokserska – Bokserska (pętla) – Bokserska – Postępu – BOKSERSKA (kraniec na ul. Postępu).) – Madalińskiego – Puławska – Waryńskiego – aleja Armii Ludowej – most Łazienkowski – Wał Miedzeszyński – Zwycięzców – Francuska – aleja Zieleniecka – Targowa – Ząbkowska – Radzymińska – Naczelnikowska – Zabraniecka – Utrata – Utrata (pętla) – Utrata – Zabraniecka – Gwarków – UTRATA SKŁAD.

(Stara trasa: BOKSERSKA – Bokserska – Gotarda – Rzymowskiego – Wołoska – ... – UTRATA SKŁAD.)
Wprowadzenie tras objazdowych w związku z rozpoczęciem budowy ronda na skrzyżowaniu ulic Bokserskiej i Obrzeżnej.
141 linia autobusowa zwykła stała OSIEDLE OSTROBRAMSKA – Łukowska – Zamieniecka – Grochowska – aleja Stanów Zjednoczonych – most Łazienkowski – Czerniakowska – Chełmska – Sobieskiego – św. Bonifacego – aleja Sikorskiego – Dolina Służewiecka – Nowoursynowska – Wałbrzyska – aleja Lotników – aleja Wilanowska – Rzymowskiego – Cybernetyki – Postępu – Bokserska – Bokserska (pętla) – Bokserska – Postępu – BOKSERSKA (kraniec na ul. Postępu) (powrót: BOKSERSKA (kraniec na ul. Postępu) – Postępu – Marynarska – aleja Wilanowska).

(Stara trasa: OSIEDLE OSTROBRAMSKA – ... – aleja Wilanowska – Rzymowskiego – Cybernetyki – Obrzeżna (powrót: Obrzeżna – Cybernetyki – Postępu – Marynarska – aleja Wilanowska) – Bokserska – BOKSERSKA.

(Wybrane kursy w godzinach porannego szczytu: ... – aleja Wilanowska – Rzymowskiego – Cybernetyki – Postępu – Bokserska – BOKSERSKA (powrót: BOKSERSKA – Bokserska – Obrzeżna – Cybernetyki – Postępu – Marynarska – aleja Wilanowska).

(Wybrane kursy w godzinach popołudniowego szczytu: ... – aleja Wilanowska – Rzymowskiego – Cybernetyki – Obrzeżna – Bokserska – BOKSERSKA (powrót: BOKSERSKA – Bokserska – Postępu – Marynarska – aleja Wilanowska).)
165 linia autobusowa zwykła stała METRO WILANOWSKA – aleja Wilanowska – Rzymowskiego – Cybernetyki – Postępu – Bokserska – BOKSERSKA.

(Stara trasa: METRO WILANOWSKA – aleja Wilanowska – Rzymowskiego – Gotarda – Bokserska – Kłobucka – Zatorze – łącznik Zatorze-Osmańska – Osmańska – Poleczki – Nowo-Wyczółki – Wyczółki – Łączyny – WYCZÓŁKI.)
174 linia autobusowa zwykła stała PLAC HALLERA – Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – Targowa – Kłopotowskiego – Wybrzeże Szczecińskie (powrót: Wybrzeże Szczecińskie – Okrzei – Targowa – Ratuszowa – Dąbrowszczaków) – most Świętokrzyski – Zajęcza – Dobra – Tamka (powrót: Tamka – most Świętokrzyski) – Kopernika – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Domaniewska – Modzelewskiego – TARNINY (powrót: TARNINY – Modzelewskiego – Rzymowskiego – Gotarda – Orzycka – Modzelewskiego).

(Stara trasa: PLAC HALLERA – ... – Modzelewskiego – Orzycka – Gotarda – Bokserska – BOKSERSKA.)
193 linia autobusowa zwykła stała BARTŁOMIEJA – Rzymowskiego – Gotarda – Orzycka – Modzelewskiego (powrót: Modzelewskiego – Rzymowskiego – BARTŁOMIEJA.) – aleja Lotników – Wałbrzyska – Nowoursynowska – Ciszewskiego – URSYNÓW POŁUDNIOWY.

(Dodatkowe kursy w dni robocze w godzinach porannego szczytu jednokierunkowo: ALEJA LOTNIKÓW – aleja Lotników – ... – URSYNÓW POŁUDNIOWY.)

(Stara trasa: BOKSERSKA – Bokserska – Gotarda – Orzycka – Modzelewskiego – aleja Lotników – ... – URSYNÓW POŁUDNIOWY.)
N36 linia autobusowa nocna zwykła stała DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego (powrót: Chałubińskiego – aleja Jana Pawła II – DWORZEC CENTRALNY.) – aleja Niepodległości – Woronicza – Racjonalizacji – Konstruktorska – Postępu – Domaniewska – Modzelewskiego – Rzymowskiego – BARTŁOMIEJA (powrót: BARTŁOMIEJA – Rzymowskiego – Gotarda – Orzycka – Modzelewskiego).

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY – ... – Modzelewskiego – Orzycka – Gotarda – Bokserska – BOKSERSKA.)
Z-5 linia autobusowa zastępcza (zwykła stała) METRO WILANOWSKA – Puławska – Poleczki – Łączyny – Wyczółki – Wyczółki (pętla) – Wyczółki – Łączyny – Nowo-Wyczółki – Poleczki – Osmańska (powrót: Osmańska – Poleczki – Nowo-Wyczółki – Łączyny – Wyczółki – Wyczółki (pętla) – Wyczółki – Łączyny – Nowo-Wyczółki – Poleczki – Puławska) – łącznik Zatorze-Osmańska – Zatorze – Kłobucka – TABOROWA.
ZMIANY PRZYSTANKOWE • BARTŁOMIEJA 02 - zawieszenie funkcjonowania przystanku (dotyczy linii 136).
• BOKSERSKA 51 - uruchomienie przystanku stałego na ul. Bokserskiej (dotyczy linii 138, 141 i 165).
• BOKSERSKA 52 - uruchomienie przystanku na ul. Postępu (krańcowego dla linii 141).
• BOKSERSKA 54 - uruchomienie przystanku na ul. Postępu (krańcowego dla linii 138).
• BOKSERSKA 58 - uruchomienie przystanku warunkowego na ul. Postępu (dotyczy linii 138, 141 i 165).
• POSTĘPU-ZREMB 51 - uruchomienie przystanku warunkowego na ul. Postępu (dotyczy linii 138, 141 i 165).
• GOTARDA 54 - uruchomienie przystanku na ul. Orzyckiej (stałego dla linii 174 i 193, warunkowego dla linii N36).
• TABOROWA 51 - uruchomienie przystanku na ul. Kłobuckiej (dotyczy linii Z-5 - dla wsiadających).
• TABOROWA 52 - uruchomienie przystanku na ul. Taborowej (dotyczy linii Z-5 - dla wysiadających).
• BOKSERSKA 03, 04, 05, 06, 07 i 09 - zawieszenie funkcjonowania przystanków.
• JADŹWINGÓW 01 i 02 - zawieszenie funkcjonowania przystanków.
• GRUSZCZYŃSKIEGO 01 i 02 - zawieszenie funkcjonowania przystanków.
• TABOROWA 01 i 02 - zawieszenie funkcjonowania przystanków.
ZAKOŃCZENIE PRZEBUDOWY TRASY TRAMWAJOWEJ NA TRASIE W-Z:
• przywrócenie ruchu tramwajowego w al. Solidarności (na odcinku od ul. Młynarskiej do ul. Okopowej).
2009.10.10. 3 linia tramwajowa zwykła stała ANNOPOL – Annopol – Rembielińska – Budowlana – Odrowąża – 11 Listopada – Targowa – Zamoyskiego – Grochowska – GOCŁAWEK.

(Dodatkowe kursy w dni powszednie w godzinach porannego szczytu jednokierunkowo: GOCŁAWEK – Grochowska – Zamoyskiego – Targowa – Ratuszowa – Jagiellońska – RATUSZOWA-ZOO.)
Wprowadzenie dodatkowych skróconych kursów.
13 linia tramwajowa zwykła stała KOŁO – Obozowa – Młynarska – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Kijowska – aleja Tysiąclecia – Kawęczyńska – KAWĘCZYŃSKA BAZYLIKA.

(Stara trasa: NOWE BEMOWO – Powstańców Śląskich – Radiowa – Dywizjonu 303 – Obozowa – Młynarska – aleja Solidarności – Okopowa – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Ratuszowa – Targowa – Kijowska – DWORZEC WSCHODNI.)
Przywrócenie kursowania na stałej trasie.
16 linia tramwajowa zwykła stała ŻERAŃ FSO – Jagiellońska – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Rakowiecka – Boboli – Wołoska – Woronicza – WORONICZA.

(Stara trasa: ŻERAŃ FSO – ... – aleja Niepodległości – Rakowiecka – KIELECKA.)
Przedłużenie trasy w celu zastąpienia na ul. Wołoskiej linii 33.
23 linia tramwajowa zwykła stała NOWE BEMOWO – Powstańców Śląskich – Radiowa – Dywizjonu 303 – Obozowa – Młynarska – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – 11 Listopada – Stalowa – Środkowa – Wileńska – CZYNSZOWA (powrót: CZYNSZOWA – Stalowa).

(Stara trasa: METRO MŁOCINY [d. HUTA] – Nocznickiego – Wólczyńska – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – ... – CZYNSZOWA.)
Skierowanie na stałą trasę.
24 linia tramwajowa zwykła stała NOWE BEMOWO – Powstańców Śląskich – Radiowa – Dywizjonu 303 – Obozowa – Młynarska – aleja Solidarności – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grochowska – GOCŁAWEK.

(Stara trasa: NOWE BEMOWO – ... – Młynarska – Wolska – Skierniewicka – Kasprzaka – Prosta – Towarowa – ... – GOCŁAWEK.)
Przywrócenie stałej trasy.
25 linia tramwajowa zwykła stała BANACHA – Banacha – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – 11 Listopada – Odrowąża – Budowlana – Rembielińska – Annopol – ANNOPOL.

(Dodatkowe kursy w dni powszednie w godzinach szczytu: PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – ... – aleja Zieleniecka – Targowa – Ratuszowa – Jagiellońska – RATUSZOWA-ZOO.)
Wprowadzenie dodatkowych skróconych kursów.
26 linia tramwajowa zwykła stała OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Zamoyskiego – Grochowska – WIATRACZNA.

(Stara trasa: OSIEDLE GÓRCZEWSKA – ... – Wolska – Skierniewicka – Kasprzaka – Prosta – Towarowa – aleja Solidarności – ... – WIATRACZNA.)
Przywrócenie stałej trasy.
27 linia tramwajowa zwykła stała POTOCKA – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Okopowa – aleja Solidarności – Wolska – CMENTARZ WOLSKI. Przywrócenie kursowania na stałej trasie.
28 linia tramwajowa zwykła stała KOŁO – Obozowa – Dywizjonu 303 – Radiowa – Powstańców Śląskich – aleja Reymonta – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Ratuszowa – Targowa – Zamoyskiego – Grochowska – WIATRACZNA.

(Stara trasa: KOŁO – ... – Targowa – Kijowska – aleja Tysiąclecia – Kawęczyńska – KAWĘCZYŃSKA BAZYLIKA.)
Ponowne skierowanie w rejon Grochowa po przywróceniu kursowania linii 13.
33 linia tramwajowa zwykła stała METRO MŁOCINY – Nocznickiego – Wólczyńska – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Rakowiecka – KIELECKA.

(Stara trasa: PIASKI – Broniewskiego – ... – Rakowiecka – Boboli – Wołoska – Woronicza – Puławska – WYŚCIGI.)
Przywrócenie stałej trasy na Bielanach. Skrócenie trasy na terenie Mokotowa wraz z podwojeniem częstotliwości kursowania.
46 linia tramwajowa zwykła okresowa szczytowa
(kursuje w dni powszednie)
CMENTARZ WOLSKI – Wolska – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Ratuszowa – Jagielońska – RATUSZOWA-ZOO.

(Stara trasa: W godzinach porannego szczytu: RATUSZOWA-ZOO – Jagiellońska – Ratuszowa – Targowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Towarowa – Prosta – Kasprzaka – Skierniewicka – Wolska – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Ratuszowa – Jagielońska – RATUSZOWA-ZOO.

W godzinach popołudniowego szczytu: RATUSZOWA-ZOO – Jagiellońska – Ratuszowa – Targowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Wolska – Skierniewicka – Kasprzaka – Prosta – Towarowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Ratuszowa – Jagielońska – RATUSZOWA-ZOO.)
Przywrócenie kursowania na wydłużonej trasie.
410 linia autobusowa przyspieszona okresowa całodzienna
(kursuje w dni powszednie)
GROTY – Hubala-Dobrzańskiego – Bolimowska (powrót: Bolimowska – Spychowska – Hubala-Dobrzańskiego – GROTY.) – Kocjana – Kaliskiego – Radiowa – Powstańców Śląskich – Górczewska – Leszno – Okopowa – aleja Solidarności – plac Bankowy – Senatorska – Wierzbowa – plac Piłsudskiego – Królewska – ZACHĘTA (powrót: ZACHĘTA – Królewska – Marszałkowska – plac Bankowy – aleja Solidarności – Leszno – Górczewska).
Przystanki: GROTY, ZAGŁOBY (NŻ) (→GROTY), HUBALA-DOBRZAŃSKIEGO (NŻ) (→GROTY), ISKRY (NŻ) (→GROTY), PODKOWIŃSKA (→GROTY), ARKADYJSKA (NŻ), KOCJANA-SĄDY, KARTEZJUSZA (NŻ), KOCJANA (NŻ), WAT, ARCHIMEDESA, STARE BEMOWO, RADIOWA-WAT, RADIOWA, DYWIZJONU 303 (NŻ), KAZUBÓW, BEMOWO-RATUSZ, KONARSKIEGO, GÓRALSKA, OLBRACHTA (→BIELAŃSKA), CIOŁKA (→GROTY), PARK MOCZYDŁO (→BIELAŃSKA), PŁOCKA-SZPITAL, WOLA-RATUSZ, KINO FEMINA, PL. BANKOWY, PL. TEATRALNY (→ZACHĘTA), ZACHĘTA.
Likwidacja przystanków MŁYNARSKA i OKOPOWA po zakończeniu przebudowy torowiska tramwajowego wzdłuż Trasy W-Z.
422 linia autobusowa przyspieszona okresowa całodzienna
(kursuje w dni powszednie)
ZNANA – Olbrachta – Stroma – Strąkowa – Boznańskiej – Olbrachta (powrót: Olbrachta – ZNANA.) – Górczewska – Młynarska – aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Goworka – Spacerowa – Gagarina – Czerniakowska – Powsińska – Wiertnicza – WILANÓW.
Przystanki: ZNANA, STRĄKOWA, ZNANA (→WILANÓW), ANTKA ROZPYLACZA, REDUTOWA, OLBRACHTA, PARK MOCZYDŁO (→WILANÓW), PŁOCKA-SZPITAL, DT WOLA, WOLA-RATUSZ, KINO FEMINA, PL. BANKOWY, CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, METRO POLITECHNIKA, PL. UNII LUBELSKIEJ, SPACEROWA, STĘPIŃSKA, IWICKA, SIELCE, CHEŁMSKA, AL. WITOSA, PL. BERNARDYŃSKI (→REDUTOWA), GOŁKOWSKA (→WILANÓW), LIMANOWSKIEGO, GORASZEWSKA, WIERTNICZA (NŻ), ŁOWCZA, KOSIARZY (NŻ), WILANÓW.

(Stara trasa: ZNANA – ... – Górczewska – Płocka – Wolska – aleja Solidarności – plac Bankowy – ... – WILANÓW.
Przystanki: ZNANA, ..., PŁOCKA-SZPITAL, PŁOCKA, DT WOLA, OKOPOWA, WOLA-RATUSZ, ..., WILANÓW.)
Wycofanie z przejazdu przez ul. Młynarską i skierowanie wzdłuż ul. Płockiej po zakończeniu przebudowy torowiska tramwajowego wzdłuż Trasy W-Z. Likwidacja przystanków PŁOCKA i OKOPOWA.
520 linia autobusowa przyspieszona stała ZNANA – Olbrachta – Stroma – Strąkowa – Boznańskiej – Olbrachta (powrót: Olbrachta – ZNANA.) – Górczewska – Leszno – Okopowa – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Leszno) – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – aleja Armii Ludowej – most Łazienkowski – aleja Stanów Zjednoczonych – Ostrobramska – Marsa – Okularowa – Stepowa – Korkowa – MARYSIN.
Przystanki: ZNANA, STRĄKOWA, ZNANA (→MARYSIN), ANTKA ROZPYLACZA, REDUTOWA, OLBRACHTA, PARK MOCZYDŁO (→MARYSIN), PŁOCKA-SZPITAL, WOLA-RATUSZ, KINO FEMINA, PL. BANKOWY, CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, METRO POLITECHNIKA, MARSZAŁKOWSKA, PL. NA ROZDROŻU, ROZBRAT, SASKA, MIĘDZYNARODOWA, PRZYCZÓŁEK GROCHOWSKI, RAWAR, ZAMIENIECKA, CENTRUM OPTYKI, ZAJEZDNIA OSTROBRAMSKA (NŻ), PŁOWIECKA, OKULAROWA, REZEDOWA (NŻ), ŁYSAKOWSKA, POTOCKICH, MARYSIN (→ZNANA), MARYSIN.

(Stara trasa: ZNANA – ... – Górczewska – Płocka – Wolska – aleja Solidarności – plac Bankowy – ... – MARYSIN.
Przystanki: ZNANA, ..., PŁOCKA-SZPITAL, PŁOCKA, DT WOLA, OKOPOWA, WOLA-RATUSZ, ..., MARYSIN.)
Skierowanie na stałą trasę. Likwidacja przystanków PŁOCKA, DT WOLA i OKOPOWA po zakończeniu przebudowy torowiska tramwajowego wzdłuż Trasy W-Z.
2009.10.10.
2009.10.11.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie ruchu tramwajowego na ul. Grójeckiej i al. Krakowskiej na odcinku od ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. do pętli OKĘCIE w związku z remontem torowiska tramwajowego.


7. PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – ... – KAWĘCZYŃSKA BAZYLIKA.
9. PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – ... – GOCŁAWEK.
35. NOWE BEMOWO – ... – Filtrowa – PLAC NARUTOWICZA.
Z-4 [autobus]. PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – aleja Krakowska – OKĘCIE.
2009.10.10.
2009.10.11.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie ruchu tramwajowego na ul. Grójeckiej i al. Krakowskiej na odcinku od ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. do pętli OKĘCIE w związku z remontem torowiska tramwajowego.


7. PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – ... – KAWĘCZYŃSKA BAZYLIKA.
9. PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – ... – GOCŁAWEK.
35. NOWE BEMOWO – ... – Filtrowa – PLAC NARUTOWICZA.
Z-4 [autobus]. PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – aleja Krakowska – OKĘCIE.
2009.10.12. 9 linia tramwajowa zwykła stała OKĘCIE – aleja Krakowska – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grochowska – GOCŁAWEK.

(Dodatkowe kursy w dni powszednie w godzinach szczytu: PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – ... – aleja Waszyngtona – WIATRACZNA.)
Wprowadzenie dodatkowych skróconych kursów.
N21 linia autobusowa nocna zwykła stała DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – łącznik podziemny Złotych Tarasów – DWORZEC CENTRALNY.) – Marszałkowska – plac Bankowy – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Zamoyskiego – Grochowska – Podskarbińska – Dwernickiego – Szaserów – Chłopickiego – Grochowska – Płowiecka – Marsa – Okularowa – Stepowa – Korkowa – Wspólna (powrót: Wspólna – Szosowa – Grzybowa – aleja Komandosów – Ilskiego – Marsa) – Niemcewicza – 1 Praskiego Pułku – Jana Pawła II (odcinek zachodni, odcinek południowy, odcinek wschodni) – STARA MIŁOSNA (powrót: STARA MIŁOSNA – Jana Pawła II (odcinek wschodni) – Trakt Brzeski – 1 Praskiego Pułku).

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY – ... – 1 Praskiego Pułku – Trakt Brzeski – Jana Pawła II (odcinek wschodni) – Rumiankowa (zawrotka) – Jana Pawła II (odcinek wschodni) – STARA MIŁOSNA (powrót: STARA MIŁOSNA – Jana Pawła II (odcinek wschodni) – Trakt Brzeski).)
Przywrócenie trasy podstawowej po zakończeniu budowy ronda na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i Gościniec w Wesołej.
2009.10.13. 198 linia autobusowa zwykła stała PKP WESOŁA – Głowackiego – 1 Praskiego Pułku (powrót: 1 Praskiego Pułku – Armii Krajowej – Moniuszki – Głowackiego – PKP WESOŁA.) – Jana Pawła II (odcinek zachodni, odcinek południowy, odcinek wschodni) – STARA MIŁOSNA (powrót: STARA MIŁOSNA – Jana Pawła II (odcinek wschodni) – Gościniec (zawrotka) – aleja Jana Pawła II (odcinek wschodni, południowy, odcinek zachodni) – 1 Praskiego Pułku).

(Stara trasa: PKP WESOŁA – Głowackiego – 1 Praskiego Pułku (powrót: 1 Praskiego Pułku – Armii Krajowej – Moniuszki – Głowackiego – PKP WESOŁA.) – Trakt Brzeski – Jana Pawła II (odcinek wschodni, odcinek południowy) – STARA MIŁOSNA (TORFOWA).)
Przywrócenie tras podstawowych po zakończeniu budowy ronda na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i Gościniec w Wesołej.
411 linia autobusowa przyspieszona okresowa całodzienna
(kursuje w dni powszednie)
METRO POLITECHNIKA – Waryńskiego – plac Konstytucji – Waryńskiego – aleja Armii Ludowej (powrót: aleja Armii Ludowej – Waryńskiego – METRO POLITECHNIKA.) – most Łazienkowski – aleja Stanów Zjednoczonych – Saska – Egipska (powrót: Egipska – Ateńska – Wał Miedzeszyński – most Łazienkowski) – Bora-Komorowskiego – aleja Wieniawy-Długoszowskiego – Płowiecka – Czecha – Trakt Brzeski – Jana Pawła II (odcinek zachodni, odcinek południowy, odcinek wschodni) – STARA MIŁOSNA (powrót: STARA MIŁOSNA – Jana Pawła II (odcinek wschodni) – Trakt Brzeski).

(Część kursów: ... – Bora-Komorowskiego – GOCŁAW.)
Przystanki: METRO POLITECHNIKA, PL. KONSTYTUCJI (→GOCŁAW), METRO POLITECHNIKA (→GOCŁAW), MARSZAŁKOWSKA, PL. NA ROZDROŻU, AFRYKAŃSKA, ABRAHAMA, BORA-KOMOROWSKIEGO, HORBACZEWSKIEGO, GOCŁAW (→METRO POLITECHNIKA), GOCŁAW, TRAKT LUBELSKI, TRAWIASTA, KAJKI, OBJAZDOWA (NŻ), 1 PRASKIEGO PUŁKU (→METRO POLITECHNIKA), SAGALI (→STARA MIŁOSNA), TORFOWA (→STARA MIŁOSNA), MARMUROWA (→STARA MIŁOSNA), NIZINNA (→METRO POLITECHNIKA), FABRYCZNA (→METRO POLITECHNIKA), POGODNA (→STARA MIŁOSNA), RUMIANKOWA (→STARA MIŁOSNA), STARA MIŁOSNA.

(Stara trasa: METRO POLITECHNIKA – ... – Trakt Brzeski – Jana Pawła II (odcinek wschodni) – Rumiankowa (zawrotka) – Jana Pawła II (odcinek wschodni) – STARA MIŁOSNA (powrót: STARA MIŁOSNA – Jana Pawła II (odcinek wschodni) – Trakt Brzeski).
Przystanki: METRO POLITECHNIKA, ..., OBJAZDOWA (NŻ), 1 PRASKIEGO PUŁKU, FABRYCZNA, NIZINNA, STARA MIŁOSNA (→STARA MIŁOSNA), RUMIANKOWA (→STARA MIŁOSNA), STARA MIŁOSNA.)
502 linia autobusowa przyspieszona stała DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – aleja Jana Pawła II – DWORZEC CENTRALNY.) – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – aleja Armii Ludowej – most Łazienkowski – aleja Stanów Zjednoczonych – Ostrobramska – estakada Ostrobramska-Płowiecka – Płowiecka – Czecha – Trakt Brzeski – Jana Pawła II (odcinek zachodni, odcinek południowy, odcinek wschodni) – STARA MIŁOSNA (powrót: STARA MIŁOSNA – Jana Pawła II (odcinek wschodni) – Trakt Brzeski).
Przystanki: DW. CENTRALNY, CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, METRO POLITECHNIKA, MARSZAŁKOWSKA, PL. NA ROZDROŻU, ROZBRAT (NŻ), SASKA, PRZYCZÓŁEK GROCHOWSKI, RAWAR, ZAMIENIECKA, CENTRUM OPTYKI, ZAJEZDNIA OSTROBRAMSKA (NŻ), TRAKT LUBELSKI, TRAWIASTA, KAJKI, OBJAZDOWA (NŻ), SAGALI (→STARA MIŁOSNA), TORFOWA (→STARA MIŁOSNA), MARMUROWA (→STARA MIŁOSNA), NIZINNA (→DW. CENTRALNY), FABRYCZNA (→DW. CENTRALNY), POGODNA (→STARA MIŁOSNA), RUMIANKOWA (→STARA MIŁOSNA), STARA MIŁOSNA.

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY – ... – Trakt Brzeski – Jana Pawła II (odcinek wschodni, odcinek południowy) – STARA MIŁOSNA (TORFOWA).
Przystanki: DW. CENTRALNY, ..., OBJAZDOWA (NŻ), 1 PUŁKU PRASKIEGO, FABRYCZNA, NIZINNA, STARA MIŁOSNA, RUMIANKOWA, POGODNA MARMUROWA, STARA MIŁOSNA (TORFOWA).)
2009.10.17. 514 linia autobusowa przyspieszona stała DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – aleja Jana Pawła II – DWORZEC CENTRALNY.) – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – aleja Armii Ludowej – most Łazienkowski – aleja Stanów Zjednoczonych – Ostrobramska – Marsa – Ilskiego – aleja Komandosów – Grzybowa – Szosowa – Wspólna – Niemcewicza – 1 Pułku Praskiego – Armii Krajowej – Żółkiewskiego – WOLA GRZYBOWSKA.
Przystanki: DW. CENTRALNY, DW. CENTRALNY (→DW. CENTRALNY), CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, METRO POLITECHNIKA, MARSZAŁKOWSKA, PL. NA ROZDROŻU, SASKA, MIĘDZYNARODOWA, PRZYCZÓŁEK GROCHOWSKI, RAWAR, ZAMIENIECKA, CENTRUM OPTYKI, ZAJEZDNIA OSTROBRAMSKA (NŻ), PŁOWIECKA, OKULAROWA, PKP REMBERTÓW, KLASZTORNA, NIEDZIAŁKOWSKIEGO, DZIAŁYŃCZYKÓW (NŻ), INSTRUKTORSKA (NŻ), ZIELONA, GRZYBOWA (NŻ), GROSZÓWKA (NŻ), REJTANA (NŻ), WESOŁA-RATUSZ, ARMII KRAJOWEJ, CHODKIEWICZA (NŻ), CZARNIECKIEGO (NŻ), WOLA GRZYBOWSKA (→DW. CENTRALNY), WOLA GRZYBOWSKA.

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY – ... – Niemcewicza – 1 Pułku Praskiego – Armii Krajowej – Żółkiewskiego – WOLA GRZYBOWSKA (kraniec na ul. Żółkiewskiego) (powrót: WOLA GRZYBOWSKA (kraniec na ul. Żółkiewskiego) – Żółkiewskiego – Sikorskiego – Czarnieckiego – Armii Krajowej – 1 Pułku Praskiego).
Przystanki: DW. CENTRALNY, ..., WESOŁA-RATUSZ, ARMII KRAJOWEJ, CHODKIEWICZA (NŻ), CZARNIECKIEGO (NŻ), WOLA GRZYBOWSKA.)
Przywrócenie tras podstawowych w związku z zakończeniem remontu pętli WOLA GRZYBOWSKA.
N71 linia autobusowa nocna zwykła stała DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – łącznik podziemny Złotych Tarasów – DWORZEC CENTRALNY.) – Marszałkowska – plac Bankowy – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Kijowska – Dworzec Wschodni – Kijowska – Targowa – Zamoyskiego – Grochowska – Podskarbińska – Dwernickiego – Szaserów – Chłopickiego – Grochowska – Płowiecka – Marsa – Ilskiego – aleja Komandosów – Grzybowa – Szosowa – Wspólna (powrót: Wspólna – Korkowa – Stepowa – Okularowa – Marsa) – Niemcewicza – 1 Praskiego Pułku – Armii Krajowej – Żółkiewskiego – WOLA GRZYBOWSKA.

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY – ... – Niemcewicza – 1 Pułku Praskiego – Armii Krajowej – Żółkiewskiego – WOLA GRZYBOWSKA (kraniec na ul. Żółkiewskiego) (powrót: WOLA GRZYBOWSKA (kraniec na ul. Żółkiewskiego) – Żółkiewskiego – Sikorskiego – Czarnieckiego – 1 Pułku Praskiego).)
738 linia autobusowa strefowa zwykła stała DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA) – Kijowska – Targowa – aleja Solidarności – Radzymińska – Ząbki: Radzymińska – Marki: Piłsudskiego – Słupno: aleja Jana Pawła II – Radzymin: aleja Jana Pawła II – Konstytucji 3 Maja – Korczaka – Słowackiego – RADZYMIN OSIEDLE VICTORIA. Uruchomienie linii podmiejskiej łączącej Radzymin z Warszawą.
ZMIANY PRZYSTANKOWE • GRANICZNA 01 i 02 - zmiana charakteru ze stałego na warunkowy (dotyczy linii 718 i 740).
• STARA 02 - zmiana charakteru ze stałego na warunkowy (dotyczy linii 740).
• SĘKOCIN 01 - zmiana charakteru ze stałego na warunkowy (dotyczy linii 740).
• POZIOMKOWA 01 - zmiana charakteru ze stałego na warunkowy (dotyczy linii 740).
• JAWORÓWKA 01 - zmiana charakteru ze stałego na warunkowy (dotyczy linii 740).
• WCZASOWA 01 i 02 - uruchomienie przystanków warunkowych w Białobrzegach (dotyczy linii 734).
2009.10.19. 712 linia autobusowa strefowa zwykła stała METRO MŁOCINY [d. HUTA] – Kasprowicza (powrót: Kasprowicza – Nocznickiego – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – 30 Pułku Strzelców Kaniowskich – METRO MŁOCINY [d. HUTA].) – Sokratesa – Wólczyńska – Arkuszowa – Estrady – Klaudyn: Ekologiczna – Sikorskiego – Ciećwierza – Szymanowskiego – Czajkowskiego (zawrotka) – Szymanowskiego – Ciećwierza – Sikorskiego (powrót: Sikorskiego – Ciećwierza – Szymanowskiego – Czajkowskiego (zawrotka) – Szymanowskiego – Ciećwierza – Sikorskiego – Ekologiczna) – Janów: Sikorskiego – Kwirynów: Sikorskiego – Stare Babice: Sikorskiego – Rynek – Sienkiewicza – Lipków: Mościckiego – Jakubowicza – Zielonki Wieś: Sportowa – Białej Góry – Zielonki SHRO: Warszawska – Stare Babice: Warszawska – Piłsudskiego – Rynek – Sikorskiego – Hubala Dobrzańskiego – Latchorzew: Hubala Dobrzańskiego – Warszawa: Hubala Dobrzańskiego – Blizne Łaszczyńskiego: Hubala Dobrzańskiego – Łaszczyńskiego – Przejazd – Graniczna – Warszawska – Warszawa: Górczewska – OSIEDLE GÓRCZEWSKA.

(Stara trasa: METRO MŁOCINY [d. HUTA] – ... – Klaudyn: Ekologiczna – Sikorskiego – Lutosławskiego – Szymanowskiego – Ciećwierza – Sikorskiego (powrót: Sikorskiego – Lutosławskiego – Szymanowskiego – Ciećwierza – Sikorskiego – Ekologiczna) – Janów: Sikorskiego – ... – OSIEDLE GÓRCZEWSKA.)
Wprowadzenie trasy objazdowej w związku z budową kanalizacji w Klaudynie.
2009.10.21. 120 linia autobusowa zwykła stała DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA) – Kijowska – Targowa – aleja Solidarności – Radzymińska – Jórskiego – Samarytanka – Gilarska – św. Wincentego – Kondratowicza – Malborska – Głębocka – Lewandów – Oknicka – Berensona – Kąty Grodziskie – Zdziarska – Ostródzka – Mochtyńska – Kobiałka – OLESIN.

(Niektóre kursy w dni robocze w godzinach szczytu: ... – Gilarska – Budowlana – Chodecka – Kondratowicza – TARGÓWEK RATUSZ (powrót: TARGÓWEK RATUSZ – Kondratowicza – św. Wincentego – Gilarska).)

(Stara trasa: DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA) – ... – Gilarska – św. Wincentego – Głębocka – ... – OLESIN.)
Przywrócenie tras podstawowych w związku z zakończeniem przebudowy ul. Malborskiej.
732 linia autobusowa strefowa zwykła stała ŻERAŃ FSO – Toruńska – Wysockiego – Bazyliańska – Kondratowicza – Malborska – Głębocka (powrót: Głębocka – św. Wincentego – Kondratowicza) – Lewandów – Marki: Kościuszki – Sosnowa – Piłsudskiego – Duża – MARKI PUSTELNIK.

(Stara trasa: ŻERAŃ FSO – ... – Bazyliańska – Kondratowicza – św. Wincentego – Głębocka – ... – MARKI PUSTELNIK.)
N11 linia autobusowa nocna zwykła stała DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater (powrót: Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – aleja Jana Pawła II – DWORZEC CENTRALNY.) – Świętokrzyska – Marszałkowska – plac Bankowy – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Ząbkowska – Radzymińska – Naczelnikowska – księcia Ziemowita – Rozwadowskiego – Radzymińska – Jórskiego – Samarytanka – Gilarska – św. Wincentego – Kondratowicza – Malborska – Głębocka – Toruńska – Ostródzka – Berensona – SKARBKA Z GÓR (powrót: SKARBKA Z GÓR – Berensona – Głębocka).

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY – ... – Gilarska – św. Wincentego – Głębocka – Toruńska – Ostródzka – Berensona – SKARBKA Z GÓR (powrót: SKARBKA Z GÓR – Berensona – Głębocka).)
2009.10.23. 715 linia autobusowa strefowa zwykła stała OKĘCIE – aleja Krakowska – Raszyn: aleja Krakowska – Sportowa – Rybie: Raszyńska – Jaworowa: Warszawska – Dawidy: Warszawska – Długa – Łady: Długa – Podolszyn Nowy: Długa – Podolszyn: Długa – Podolszyn pętla – Długa – Podolszyn Nowy: Długa – Łady: Długa – Dawidy: Długa – Warszawska – Dawidy Bankowe: Starzyńskiego – Zamienie: Dawidowska – Warszawa: Karczunkowska – Puławska – Płaskowickiej – Roentgena – Pileckiego – Herbsta – Jastrzębowskiego – aleja KEN – Gandhi – Cynamonowa – Płaskowickiej – NATOLIN PÓŁNOCNY.

(Stara trasa: OKĘCIE – ... – Dawidy: Warszawska – Długa – Łady: Długa – Podolszyn Nowy: Długa – Podolszyn: Długa – Podolszyn pętla – Długa – Podolszyn Nowy: Długa – Łady: Długa – Dawidy: Długa – Warszawska – Dawidy Bankowe: Starzyńskiego – Zamienie: Dawidowska – Zamienie (pętla) – Starzyńskiego – Dawidy Bankowe: Starzyńskiego – Warszawa: Baletowa – Jeziorki – Ludwinowska – Puławska (powrót: Puławska – Karczunkowska – Zamienie: Dawidowska – Starzyńskiego – Dawidy Bankowe: Starzyńskiego – Dawidy: Warszawska) – Płaskowickiej – ... – NATOLIN PÓŁNOCNY.)
Przywrócenie dwukierunkowego przejazdu przez ul. Karczunkowską.
809 linia autobusowa strefowa zwykła okresowa całodzienna
(kursuje w dni powszednie)
METRO WILANOWSKA – Puławska – Karczunkowska – Zamienie: Dawidowska – Dawidy Bankowe: Starzyńskiego – Dawidy: Warszawska – Długa – Łady: Długa – Podolszyn Nowy: Długa – PODOLSZYN.

(W godzinach międzyszczytowych: ... – Zamienie: Dawidowska – ZAMIENIE.)

(Stara trasa: METRO WILANOWSKA – Puławska – Karczunkowska – Zamienie: Dawidowska – Dawidy Bankowe: Starzyńskiego – Dawidy: Warszawska (powrót: Dawidy: Warszawska – Dawidy Bankowe: Starzyńskiego – Zamienie: Dawidowska – Zamienie (pętla) – Starzyńskiego – Dawidy Bankowe: Starzyńskiego – Warszawa: Baletowa – Jeziorki – Ludwinowska – Puławska) – Długa – Łady: Długa – Podolszyn Nowy: Długa – PODOLSZYN.

(W godzinach międzyszczytowych: ... – Zamienie: Dawidowska – ZAMIENIE (powrót: ZAMIENIE – Starzyńskiego – Dawidy Bankowe: Starzyńskiego – Warszawa: Baletowa – Jeziorki – Ludwinowska – Puławska).))
209 linia autobusowa zwykła stała URSYNÓW PÓŁNOCNY – Bartoka – aleja KEN – Herbsta – Pileckiego – Roentgena – Płaskowickiej – Puławska – Karczunkowska – PKP JEZIORKI. Przekształcenie w linię stałą wraz z wydłużeniem trasy i zmianą oznaczenia.
Z-9 linia autobusowa zastępcza (zwykła stała) LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: URSYNÓW ZACHODNI – Płaskowickiej – Puławska – Karczunkowska – PKP JEZIORKI.)
2009.10.24. 170 linia autobusowa zwykła stała (W dni świąteczne w godz. 7.00 - 19.00: CMENTARZ PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA – Wóycickiego – Palisadowa – Opłotek – Wólczyńska – Conrada – ...)

CHOMICZÓWKA – Conrada – Kochanowskiego – Rudnickiego – Maczka – Powązkowska – Okopowa – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – plac Hallera – Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – Targowa (powrót: Targowa – Ratuszowa – Dąbrowszczaków) – Ząbkowska – Radzymińska – Naczelnikowska – księcia Ziemowita – Swojska – Bardowskiego – ELSNERÓW.

(Stara trasa: (W dni powszednie w wybranych godzinach oraz w dni świąteczne w godz. 7.00 - 19.00: CMENTARZ PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA (kraniec na ul. Wóycickiego) – Wóycickiego – Wólczyńska (powrót: Wólczyńska – Opłotek – Palisadowa – Wóycickiego – CMENTARZ PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA (kraniec na ul. Wóycickiego).) – Conrada – ...)

CHOMICZÓWKA – ... – Bardowskiego – ELSNERÓW.)
Przywrócenie tras podstawowych w związku z zakończeniem remontu pętli autobusowej CMENTARZ PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA.
181 linia autobusowa zwykła stała PLAC WILSONA – Mickiewicza – Klaudyny – Podleśna – Marymoncka – Pułkowa – Dzierżoniowska – Żubrowa – Wóycickiego – CMENTARZ PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA.

(Stara trasa: PLAC WILSONA – ... – Żubrowa – Wóycickiego – CMENTARZ PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA (kraniec na ul. Wóycickiego) (powrót: CMENTARZ PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA (kraniec na ul. Wóycickiego) – Wóycickiego – Wólczyńska – Opłotek – Palisadowa – Wóycickiego).)
303 linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna
(kursuje w dni powszednie)
CMENTARZ PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA – Wóycickiego – Żubrowa – Dzierżoniowska – Pułkowa – Marymoncka – Przy Agorze – Kasprowicza – Oczapowskiego – aleja Reymonta – Żeromskiego (powrót: Żeromskiego – Przybyszewskiego – Kasprowicza) – Perzyńskiego – Broniewskiego – Krasińskiego – PLAC WILSONA.

(Stara trasa: CMENTARZ PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA (kraniec na ul. Wóycickiego) – Wóycickiego – Wólczyńska – Opłotek – Palisadowa – Wóycickiego (powrót: Wóycickiego – CMENTARZ PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA (kraniec na ul. Wóycickiego).) – Żubrowa – ... – PLAC WILSONA.)
ZMIANY PRZYSTANKOWE • CM. PÓŁNOCNY-BRAMA GŁ. 53, 54, 55, 56, 57 - likwidacja przystanków.
• CM. PÓŁNOCNY-BRAMA GŁ. 03, 04, 05, 06 - przywrócenie funkcjonowania przystanków.
2009.10.23.
godz. 22.00.

2009.10.25.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wprowadzenie tras objazdowych w związku z pracami remontowymi nawierzchni bitumicznej jezdni ulicy Radzymińskiej na odcinku Naczelnikowska - Ząbkowska.


138. BOKSERSKA – ... – Targowa – Ząbkowska – Tarchomińska – Białostocka – Grodzieńska – Kosmowskiej – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Targowa) – Radzymińska – Rozwadowskiego – księcia Ziemowita – Naczelnikowska – ... – UTRATA SKŁAD.
140. DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA) – ... – Targowa – Ząbkowska – Tarchomińska – Białostocka – Grodzieńska – Kosmowskiej – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Targowa) – Radzymińska – Trocka – ... – CH MARKI.
170. CHOMICZÓWKA – ... – Targowa – Ząbkowska – Tarchomińska – Białostocka – Grodzieńska – Kosmowskiej – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Targowa) – Radzymińska – Rozwadowskiego – księcia Ziemowita – ... – Bardowskiego – ELSNERÓW. [Trasa obowiązuje 23 października.]
N11. DWORZEC CENTRALNY – ... – Targowa – Ząbkowska – Tarchomińska – Białostocka – Grodzieńska – Kosmowskiej – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Targowa) – Radzymińska – Jórskiego – ... – SKARBKA Z GÓR.
N61. DWORZEC CENTRALNY – ... – Targowa – Ząbkowska – Tarchomińska – Białostocka – Grodzieńska – Kosmowskiej – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Targowa) – Radzymińska – ... – MARKI STRUGA.
Z38. GRODZIEŃSKA – Białostocka – Tarchomińska – Ząbkowska – Targowa – aleja Solidarności – Kosmowskiej – Grodzieńska – Białostocka – GRODZIEŃSKA. [Linia jednokierunkowa.]
Z70. PLAC HALLERA – ... – Targowa – Ząbkowska – Tarchomińska – Białostocka – Grodzieńska – Kosmowskiej – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Targowa) – Radzymińska – Rozwadowskiego – księcia Ziemowita – ... – Bardowskiego – ELSNERÓW. [Trasa obowiązuje 24-25 października.]
2009.10.24.
2009.10.25.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Zmiana trasy linii 170 (zwiększenie częstotliwości kursowania przed 1 listopada) i uruchomienie linii uzupełniającej.


170. CMENTARZ PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA – ... – aleja Solidarności – Targowa – Kijowska – DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA).
Z70 [autobus]. PLAC HALLERA – Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – Targowa (powrót: Targowa – Ratuszowa – Dąbrowszczaków) – Ząbkowska – Radzymińska – Naczelnikowska – księcia Ziemowita – Swojska – Bardowskiego – ELSNERÓW.
2009.10.25. 130 linia autobusowa zwykła stała CH BLUE CITY – Aleje Jerozolimskie – Niemcewicza – Grójecka – plac Zawiszy (powrót: plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Bitwy Warszawskiej 1920 roku – Szujskiego – aleja Bohaterów Września – Opaczewska – CH BLUE CITY.) – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Rakowiecka – Puławska – Dolna – Sobieskiego – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – WILANÓW.

(Stara trasa: CH BLUE CITY – ... – WILANÓW.

(W dni świąteczne w godz. 9-19: ... – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – Drewny – Przekorna – Opieńki – POWSIN PARK KULTURY.))
Zawieszenie świątecznych wydłużonych kursów.
2009.10.26. 119 linia autobusowa zwykła stała EMILII PLATER (PKiN) – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Goworka – Spacerowa – Belwederska – Chełmska – Bobrowiecka – Beethovena – aleja Becka – most Siekierkowski – Wał Miedzeszyński – Bronowska – Trakt Lubelski – Lucerny – Szpotańskiego – Żegańska – aleja Dzieci Polskich – MIĘDZYLESIE.

(Stara trasa: EMILII PLATER (PKiN) – ... – Żegańska – aleja Dzieci Polskich – WIŚNIOWA GÓRA.)
Przywrócenie stałych tras po zakończeniu przebudowy pętli MIĘDZYLESIE. Przywrócenie skróconego kursu szkolnego linii 305.
305 linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna
(kursuje w dni powszednie)
STRUSIA – Skrzyneckiego – Powszechna – Czecha – Płowiecka – Widoczna – Błękitna – Floriana – Trakt Lubelski (powrót: Trakt Lubelski – Płowiecka – Czecha – Sejmikowa – Wydawnicza – Kaczeńca – Łysakowska – Korkowa – Kościuszkowców – Czecha – Potockich – Skrzyneckiego – STRUSIA.) – Zwoleńska – Patriotów – Bysławska – Młoda – Walcownicza (powrót: Walcownicza – Patriotów) – Patriotów (wschodnia) – Żegańska – aleja Dzieci Polskich – MIĘDZYLESIE.

(Jeden kurs w dni robocze ok. godz. 7.30 jednokierunkowo: MIĘDZYLESIE – aleja Dzieci Polskich – Żegańska – Patriotów (wschodnia) – PKP RADOŚĆ.)

(Stara trasa: STRUSIA – ... – Zwoleńska – Patriotów – Bysławska – FALENICA.)
2009.10.31. 103 linia autobusowa zwykła stała METRO MŁOCINY – Kasprowicza (powrót: Kasprowicza – Nocznickiego – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – 30 Pułku Strzelców Kaniowskich – METRO MŁOCINY.) – Przy Agorze – Marymoncka – aleja Zjednoczenia (powrót: aleja Zjednoczenia – Kasprowicza – Podczaszyńskiego – Marymoncka) – Jarzębskiego – Galla Anonima – Kochanowskiego – Rudnickiego – Maczka – Powązkowska – Tatarska – Ostroroga – Obozowa – Płocka – Krzyżanowskiego – Szarych Szeregów – Brylowska – Prądzyńskiego – Tunelowa – DWORZEC ZACHODNI (TUNELOWA).

(Stara trasa: METRO MŁOCINY – Kasprowicza (powrót: Kasprowicza – Nocznickiego – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – 30 Pułku Strzelców Kaniowskich – METRO MŁOCINY.) – Przy Agorze – Marymoncka – aleja Zjednoczenia – Jarzębskiego – ... – DWORZEC ZACHODNI (TUNELOWA))
Tymczasowa korekta trasy na terenie Bielan w związku z zawieszeniem ruchu tramwajowego na ul. Marymonckiej.
121 linia autobusowa zwykła stała CHOMICZÓWKA – Conrada – Sokratesa – Przy Agorze – Marymoncka – Podleśna – Gwiaździsta – Wybrzeże Gdyńskie – GWIAŹDZISTA (powrót: GWIAŹDZISTA – Gwiaździsta).

(Stara trasa: CHOMICZÓWKA – ... – Marymoncka – Podleśna – Lektykarska – Rudzka – Klaudyny – KLAUDYNY (powrót: KLAUDYNY – Podleśna).)
Uruchomienie po przebudowie krańca autobusowego GWIAŹDZISTA wraz z przywróceniem ruchu na całej długości ul. Gwiaździstej i ul. Podleśnej.
122 linia autobusowa zwykła stała OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Lazurowa – Kaliskiego – Radiowa – Wrocławska – Żołnierzy Wyklętych – Piastów Śląskich – Powstańców Śląskich – Kochanowskiego – Rudnickiego – Maczka – Powązkowska – Krasińskiego – plac Wilsona – Mickiewicza – Potocka – Gwiaździsta – Wybrzeże Gdyńskie – GWIAŹDZISTA (powrót: GWIAŹDZISTA – Gwiaździsta).

(Stara trasa: OSIEDLE GÓRCZEWSKA – ... – Potocka – BARSZCZEWSKA.)
157 linia autobusowa zwykła stała GWIAŹDZISTA – Gwiaździsta (powrót: Gwiaździsta – Wybrzeże Gdyńskie – GWIAŹDZISTA.) – Podleśna – Klaudyny – Mickiewicza – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Stawki – Smocza – Nowolipie – Żelazna – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Raszyńska – Żwirki i Wigury (powrót: Żwirki i Wigury – Krzyckiego – Raszyńska) – Pruszkowska – Pawińskiego (powrót: Pawińskiego – Korotyńskiego – Mołdawska – Racławicka – Żwirki i Wigury) – Dickensa – Szczęśliwicka – Bitwy Warszawskiej 1920 roku – Aleje Jerozolimskie – Opaczewska – CH REDUTA (powrót: CH REDUTA – Opaczewska – Mszczonowska – Aleje Jerozolimskie).

(Stara trasa: LEKTYKARSKA – Lektykarska – Rudzka – Mickiewicza (powrót: Mickiewicza – Klaudyny – Podleśna – Lektykarska – LEKTYKARSKA.) – plac Wilsona – ... – CH REDUTA.)
185 linia autobusowa zwykła stała GWIAŹDZISTA – Gwiaździsta (powrót: Gwiaździsta – Wybrzeże Gdyńskie – GWIAŹDZISTA.) – Podleśna – Klaudyny – Mickiewicza – plac Wilsona – Krasińskiego – Wybrzeże Gdyńskie – Wybrzeże Gdańskie – Wybrzeże Kościuszkowskie – Wioślarska – Solec – Czerniakowska – Powsińska – św. Bonifacego – aleja Sikorskiego – Dolina Służewiecka – aleja Rodowicza – Rosoła – Gandhi – Pileckiego – Płaskowickiej – URSYNÓW ZACHODNI.

(Stara trasa: LEKTYKARSKA – Lektykarska – Rudzka – Mickiewicza (powrót: Mickiewicza – Klaudyny – Podleśna – Lektykarska – LEKTYKARSKA.) – plac Wilsona – ... – URSYNÓW ZACHODNI.)
197 linia autobusowa zwykła stała GWIAŹDZISTA – Gwiaździsta (powrót: Gwiaździsta – Wybrzeże Gdyńskie – GWIAŹDZISTA.) – Podleśna – Marymoncka – aleja Zjednoczenia – Żeromskiego – Perzyńskiego – Broniewskiego – aleja Armii Krajowej – aleja Obrońców Grodna – aleja Prymasa Tysiąclecia – Górczewska – Płocka – Krzyżanowskiego – Szarych Szeregów – Brylowska – Prądzyńskiego – Tunelowa – DWORZEC ZACHODNI (TUNELOWA).

(Stara trasa: PLAC WILSONA – Krasińskiego – Wybrzeże Gdyńskie – Krasińskiego – plac Wilsona – Mickiewicza (powrót: Mickiewicza – PLAC WILSONA.) – Klaudyny – Podleśna – Podczaszyńskiego – Perzyńskiego – ... – DWORZEC ZACHODNI (TUNELOWA).)
205 linia autobusowa zwykła stała GWIAŹDZISTA – Gwiaździsta (powrót: Gwiaździsta – Wybrzeże Gdyńskie – GWIAŹDZISTA.) – Podleśna – Klaudyny – Hłaski – Gdańska – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – aleja Wojska Polskiego – aleja Jana Pawła II – RONDO "RADOSŁAWA".

(Stara trasa: LEKTYKARSKA – Lektykarska – Rudzka – Mickiewicza – plac Wilsona (powrót: plac Wilsona – Słowackiego – Gdańska – Hłaski – Rudzka – Klaudyny – Podleśna – Lektykarska – LEKTYKARSKA.) – Mickiewicza – ... – RONDO "RADOSŁAWA".)
ZMIANY PRZYSTANKOWE • KLAUDYNY 52 - likwidacja przystanku.
• LEKTYKARSKA 51, 52, 53 - likwidacja przystanków.
• GWIAŹDZISTA 01 - uruchomienie przystanku zlokalizowanego na ul. Gwiaździstej za skrzyżowaniem z ul. Podleśną w kierunku południowym (przelotowy dla linii 122).
• GWIAŹDZISTA 02 - uruchomienie przystanku zlokalizowanego na ul. Gwiaździstej za skrzyżowaniem z ul. Podleśną w kierunku północnym (krancowy dla linii 121 i 205, przelotowy dla linii 122, 157, 185 i 197).
• GWIAŹDZISTA 04 - uruchomienie przystanku zlokalizowanego na ul. Podleśnej za skrzyżowaniem z ul. Gwiaździstą w kierunku zachodnim (przelotowy dla linii 121, 157, 185, 197 i 205).
• GWIAŹDZISTA 05 - uruchomienie przystanku zlokalizowanego na wydzielonej dla autobusów komunikacji miejskiej jezdni łączącej ul. Wybrzeże Gdyńskie z ul. Gwiaździstą, bliżej ul. Gwiaździstej (krańcowy dla linii 185 i 197).
• GWIAŹDZISTA 06 - uruchomienie przystanku zlokalizowanego na wydzielonej dla autobusów komunikacji miejskiej jezdni łączącej ul. Wybrzeże Gdyńskie z ul. Gwiaździstą, bliżej ul. Wybrzeże Gdyńskie (krańcowy dla linii 122 i 157).
• BRYLOWSKA - zmiana charakteru przystanku ze stałego na warunkowy (przelotowy dla linii 103 i 197).
• LASEK BIELAŃSKI - zmiana nazwy przystanku na LAS BIELAŃSKI.
2009.10.31.
2009.11.01.
40 linia tramwajowa cmentarna zwykła ANNOPOL – Annopol – Rembielińska – Budowlana – Odrowąża – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – Okopowa – aleja Solidarności – Wolska – CMENTARZ WOLSKI. Uruchomienie w dniach 31 X - 1 XI specjalnych linii tramwajowych i autobusowych w celu ułatwienia dojazdu do cmentarzy. Pełny wykaz linii i zmian znajduje się TUTAJ.
47 linia tramwajowa cmentarna zwykła METRO MŁOCINY – Nocznickiego – Wólczyńska – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – Okopowa – aleja Solidarności – Wolska – CMENTARZ WOLSKI.
C07 linia autobusowa cmentarna zwykła ŻERAŃ FSO – Modlińska – Światowida – Mehoffera – LEŚNEJ POLANKI (powrót: LEŚNEJ POLANKI – Mehoffera – Modlińska).
C09 linia autobusowa cmentarna przyspieszona CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA) – Wóycickiego – Wólczyńska (powrót: Wólczyńska – Opłotek – Palisadowa – Wóycickiego – CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA).) – Nocznickiego – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – 30 Pułku Strzelców Kaniowskich – METRO MŁOCINY (powrót: METRO MŁOCINY – Kasprowicza – Nocznickiego).
Przystanki: CM. PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA), METRO MŁOCINY, METRO MŁOCINY.
C10 linia autobusowa cmentarna przyspieszona CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA ZACHODNIA) – Dziekanowska – Estrady – Wólczyńska – Żeromskiego – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Senatorska – Wierzbowa – plac Piłsudskiego – Królewska – KRÓLEWSKA (powrót: KRÓLEWSKA – Marszałkowska – plac Bankowy).
Przystanki: CM. PÓŁNOCNY (BRAMA ZACHODNIA), WÓLCZYŃSKA (NŻ), CM. PÓŁNOCNY (BRAMA POŁUDNIOWA), CM. WAWRZYSZEWSKI, ŻEROMSKIEGO, METRO MARYMONT, PL. WILSONA, DW. GDAŃSKI, METRO RATUSZ ARSENAŁ, PL. BANKOWY, ZACHĘTA (→KRÓLEWSKA), KRÓLEWSKA.
C11 linia autobusowa cmentarna przyspieszona POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY) – Powązkowska – Okopowa – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – św. Wincentego – Smoleńska – Witebska – Ossowskiego – Kołowa – CMENTARZ BRÓDNOWSKI (powrót: CMENTARZ BRÓDNOWSKI – św. Wincentego).
Przystanki: POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY), POWĄZKI IV BRAMA, POWĄZKOWSKA, RONDO RADOSŁAWA, DW. GDAŃSKI, RONDO ŻABA, CM. BRÓDNOWSKI.
C12 linia autobusowa cmentarna przyspieszona POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY) – Powązkowska – Krasińskiego – Broniewskiego (powrót: Broniewskiego – Elbląska – Krasińskiego) – aleja Reymonta – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – Kasprzaka (powrót: Kasprzaka – Ordona – Wolska) – Prosta – aleja Jana Pawła II – Grzybowska – Królewska – KRÓLEWSKA (powrót: KRÓLEWSKA – Marszałkowska – Świętokrzyska – Prosta).
Przystanki: POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY), SADY ŻOLIBORSKIE (→KRÓLEWSKA), WŁOŚCIAŃSKA, DURACZA (→POWĄZKI), RUDNICKIEGO (→KRÓLEWSKA), AL. REYMONTA, CONRADA, NOWE BEMOWO, WROCŁAWSKA, RADIOWA, BEMOWO RATUSZ (→POWĄZKI), CZUMY (→KRÓLEWSKA), HALA WOLA, CIEPŁOWNIA WOLA, FORT WOLA (→ POWĄZKI), CM. WOLSKI (→KRÓLEWSKA), REDUTA WOLSKA, SZPITAL WOLSKI, RONDO DASZYŃSKIEGO, RONDO ONZ, METRO ŚWIĘTOKRZYSKA (→POWĄZKI), KRÓLEWSKA.
C13 linia autobusowa cmentarna przyspieszona CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA) – Wóycickiego – Wólczyńska (powrót: Wólczyńska – Opłotek – Palisadowa – Wóycickiego – CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA).) – Żeromskiego – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – św. Wincentego – Smoleńska – Witebska – Ossowskiego – Kołowa – CMENTARZ BRÓDNOWSKI (powrót: CMENTARZ BRÓDNOWSKI – św. Wincentego).
Przystanki: CM. PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA), CM. WAWRZYSZEWSKI, ASPEKT, ANDERSENA (→CM. PÓŁNOCNY), PRZYBYSZEWSKIEGO, BIELANY RATUSZ, ŻEROMSKIEGO, METRO MARYMONT, RONDO RADOSŁAWA, DW. GDAŃSKI, RONDO ŻABA, CM. BRÓDNOWSKI.
C14 linia autobusowa cmentarna przyspieszona CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA) – Wóycickiego – Wólczyńska (powrót: Wólczyńska – Opłotek – Palisadowa – Wóycickiego – CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA).) – Żeromskiego – Perzyńskiego – Broniewskiego – Elbląska – Krasińskiego (powrót: Krasińskiego – Broniewskiego) – Powązkowska – POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY).
Przystanki: CM. PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA), CM. WAWRZYSZEWSKI, ASPEKT, ANDERSENA (→CM. PÓŁNOCNY), PRZYBYSZEWSKIEGO, BIELANY RATUSZ, RUDNICKIEGO (→CM. PÓŁNOCNY), DURACZA (→POWĄZKI), WŁOŚCIAŃSKA, SADY ŻOLIBORSKIE (→CM. PÓŁNOCNY), POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY).
C20 linia autobusowa cmentarna przyspieszona CMENTARZ BRÓDNOWSKI – św. Wincentego – 11 Listopada – Ratuszowa – Inżynierska – Wileńska – Targowa (powrót: Targowa – aleja Solidarności – Radzymińska – Gorzykowska – Myszkowska – Handlowa – Kołowa – CMENTARZ BRÓDNOWSKI.) – Kijowska – DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA).
Przystanki: CM. BRÓDNOWSKI, DKS TARGÓWEK (→CM. BRÓDNOWSKI), HANDLOWA (→CM. BRÓDNOWSKI), SKARGI (→CM. BRÓDNOWSKI), RONDO ŻABA (→DW. WSCHODNI), 11 LISTOPADA (NŻ) (→DW. WSCHODNI), BRÓDNOWSKA (→DW. WSCHODNI), HARNASIE (NŻ) (→DW. WSCHODNI), INŻYNIERSKA (→DW. WSCHODNI), DW. WILEŃSKI, KIJOWSKA, DW. WSCHODNI (KIJOWSKA).
C22 linia autobusowa cmentarna przyspieszona POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY) – Powązkowska – Okopowa – aleja Jana Pawła II – Popiełuszki – Krasińskiego – plac Wilsona – Krasińskiego – Wybrzeże Gdyńskie – Krasińskiego – PLAC WILSONA (powrót: PLAC WILSONA – Krasińskiego – Popiełuszki).
Przystanki: POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY), POWĄZKI IV BRAMA, POWĄZKOWSKA, RONDO RADOSŁAWA, PL. GRUNWALDZKI, POPIEŁUSZKI, PL. WILSONA.
C25 linia autobusowa cmentarna przyspieszona CMENTARZ BRÓDNOWSKI – św. Wincentego (powrót: św. Wincentego – Smoleńska – Witebska – Ossowskiego – Kołowa – CMENTARZ BRÓDNOWSKI.) – Starzyńskiego – Jagiellońska – św. Cyryla i Metodego – Targowa (powrót: Targowa – aleja Solidarności – Jagiellońska) – aleja Zieleniecka – aleja i most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Grójecka – PLAC NARUTOWICZA.
Przystanki: CM. BRÓDNOWSKI, RONDO ŻABA, RONDO STARZYŃSKIEGO, DW. WILEŃSKI, KIJOWSKA, RONDO WASZYNGTONA, MUZEUM NARODOWE, CENTRUM, DW. CENTRALNY, PL. ZAWISZY, PL. NARUTOWICZA.
C27 linia autobusowa cmentarna przyspieszona CMENTARZ BRÓDNOWSKI – św. Wincentego (powrót: św. Wincentego – Smoleńska – Witebska – Ossowskiego – Kołowa – CMENTARZ BRÓDNOWSKI.) – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – Międzyparkowa – Bonifraterska – Muranowska – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie (zawrotka) – Marszałkowska – KRÓLEWSKA (powrót: KRÓLEWSKA – Marszałkowska – plac Bankowy).
Przystanki: CM. BRÓDNOWSKI, RONDO ŻABA, METRO RATUSZ ARSENAŁ, PL. BANKOWY, CENTRUM (→KRÓLEWSKA), KRÓLEWSKA.
C42 linia autobusowa cmentarna przyspieszona CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA) – Wóycickiego – Wólczyńska (powrót: Wólczyńska – Opłotek – Palisadowa – Wóycickiego – CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA).) – Nocznickiego – Kasprowicza – Żeromskiego – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Senatorska – Wierzbowa – plac Piłsudskiego – Królewska – KRÓLEWSKA (powrót: KRÓLEWSKA – Marszałkowska – plac Bankowy).
Przystanki: CM. PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA), METRO MŁOCINY, SOKRATESA, METRO WAWRZYSZEW, METRO STARE BIELANY, ŻEROMSKIEGO, METRO MARYMONT, PL. WILSONA, DW. GDAŃSKI, METRO RATUSZ ARSENAŁ, PL. BANKOWY, ZACHĘTA (→KRÓLEWSKA), KRÓLEWSKA.
C50 linia autobusowa cmentarna przyspieszona CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA ZACHODNIA) – Dziekanowska – Estrady – Wólczyńska – Opłotek – Palisadowa – Wóycickiego – CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA) (powrót: CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA) – Wóycickiego – Wólczyńska).
Przystanki: CM. PÓŁNOCNY (BRAMA ZACHODNIA), WÓLKA WĘGLOWA (NŻ), WÓLCZYŃSKA, CM. PÓŁNOCNY (BRAMA POŁUDNIOWA), OPŁOTEK (NŻ) (→CM. PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA), PALISADOWA (NŻ) (→CM. PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA), CM. PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA).
C51 linia autobusowa cmentarna przyspieszona POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY) – Powązkowska – Okopowa – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Międzyborska – Cyraneczki – Grenadierów (powrót: Grenadierów – aleja Waszyngtona) – aleja Stanów Zjednoczonych – WIATRACZNA.
Przystanki: POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY), POWĄZKI IV BRAMA, POWĄZKOWSKA, OKOPOWA, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, CENTRUM, MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA, WIATRACZNA.
C56 linia autobusowa cmentarna przyspieszona CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA) – Wóycickiego – Wólczyńska (powrót: Wólczyńska – Opłotek – Palisadowa – Wóycickiego – CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA).) – Nocznickiego – Kasprowicza – Żeromskiego – Słowackiego – aleja Armii Krajowej – most Grota-Roweckiego – Toruńska – Wysockiego – Bartnicza – Wyszogrodzka – Chodecka – Kondratowicza – Łabiszyńska – Łojewska – Chodecka – BRÓDNO PODGRODZIE.
Przystanki: CM. PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA), METRO MŁOCINY, SOKRATESA, METRO WAWRZYSZEW, METRO STARE BIELANY, ŻEROMSKIEGO, PARK KASKADA (→BRÓDNO PODGRODZIE), OS. POTOK, ŻERAŃ FSO, BAZYLIAŃSKA, BARTNICZA, REMBIELIŃSKA, CHODECKA, SZPITAL BRÓDNOWSKI, PARK BRÓDNOWSKI, ŁABISZYŃSKA, SUWALSKA (→ CM. PÓŁNOCNY), KLUB LIRA (→ BRÓDNO PODGRODZIE), ŁOJEWSKA, BRÓDNO PODGRODZIE.
C63 linia autobusowa cmentarna przyspieszona POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY) – Powązkowska – Okopowa – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – PLAC NARUTOWICZA.
Przystanki: POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY), POWĄZKI IV BRAMA, POWĄZKOWSKA, OKOPOWA, PL. ZAWISZY, PL. NARUTOWICZA.
C69 linia autobusowa cmentarna przyspieszona CMENTARZ BRÓDNOWSKI – św. Wincentego (powrót: św. Wincentego – Smoleńska – Witebska – Ossowskiego – Kołowa – CMENTARZ BRÓDNOWSKI.) – Starzyńskiego – Jagiellońska – św. Cyryla i Metodego – Targowa (powrót: Targowa – aleja Solidarności – Jagiellońska) – Zamoyskiego – Grochowska – WIATRACZNA.
Przystanki: CM. BRÓDNOWSKI, RONDO ŻABA, RONDO STARZYŃSKIEGO, DW. WILEŃSKI, KIJOWSKA, WIATRACZNA.
C70 linia autobusowa cmentarna przyspieszona POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY) – Powązkowska – Okopowa – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – św. Cyryla i Metodego – Targowa (powrót: Targowa – aleja Solidarności – Jagiellońska) – Kijowska – DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA).
Przystanki: POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY), POWĄZKI IV BRAMA, POWĄZKOWSKA, RONDO RADOSŁAWA, DW. GDAŃSKI, RONDO STARZYŃSKIEGO, DW. WILEŃSKI, KIJOWSKA, DW. WSCHODNI (KIJOWSKA).
C76 linia autobusowa cmentarna przyspieszona CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ODROWĄŻA) – Odrowąża (powrót: Odrowąża – Staniewicka – Pożarowa – CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ODROWĄŻA).) – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – Międzyparkowa – Bonifraterska – Muranowska – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – Świętokrzyska – Emilii Plater – Twarda – plac Grzybowski – Królewska – KRÓLEWSKA (powrót: KRÓLEWSKA – Marszałkowska).
Przystanki: CM. BRÓDNOWSKI (ODROWĄŻA), STANIEWICKA, RONDO ŻABA, METRO RATUSZ ARSENAŁ, PL. BANKOWY, METRO ŚWIĘTOKRZYSKA (→KRÓLEWSKA), KRÓLEWSKA.
C80 linia autobusowa cmentarna przyspieszona POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY) – Powązkowska – Okopowa – Anielewicza – Świętojerska – plac Krasińskich – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – PLAC TRZECH KRZYŻY.
Przystanki: POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY), POWĄZKI IV BRAMA, POWĄZKOWSKA, ESPERANTO, SMOCZA, ANIELEWICZA, MURANÓW, PL. KRASIŃSKICH, PL. ZAMKOWY, UNIWERSYTET, FOKSAL, PL. TRZECH KRZYŻY.
C81 linia autobusowa cmentarna przyspieszona PLAC WILSONA – Słowackiego – Marymoncka – Pułkowa – Łomianki: Kolejowa – Dziekanów Leśny: Kolejowa – Pieńków: Kolejowa – Palmiry: Kusocińskiego – droga przez Palmiry – POCIECHA.
Przystanki: PLAC WILSONA, TEATR KOMEDIA, METRO MARYMONT, PARK KASKADA (NŻ), ŻEROMSKIEGO, PODLEŚNA-IMIGW (NŻ), AWF (NŻ), SZPITAL BIELAŃSKI (NŻ), UKSW (NŻ), LAS BIELAŃSKI (→POCIECHA) (NŻ), PRZY AGORZE (NŻ), CM. WŁOSKI, PROZY (NŻ), MUZEALNA (NŻ), DZIERŻONIOWSKA (NŻ), PARK MŁOCIŃSKI (NŻ), PALMIRY, POCIECHA.
C84 linia autobusowa cmentarna przyspieszona CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA) – Wóycickiego – Wólczyńska (powrót: Wólczyńska – Opłotek – Palisadowa – Wóycickiego – CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA).) – Conrada – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – Kasprzaka (powrót: Kasprzaka – Ordona – Wolska) – aleja Prymasa Tysiąclecia – Aleje Jerozolimskie – Niemcewicza – Grójecka – PLAC NARUTOWICZA (powrót: PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – Kopińska – Grzymały-Sokołowskiego – Aleje Jerozolimskie).
Przystanki: CM. PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA), BOGUSŁAWSKIEGO, CONRADA, NOWE BEMOWO, WROCŁAWSKA, RADIOWA, BEMOWO RATUSZ (→CM. PÓŁNOCNY), CZUMY (→PL. NARUTOWICZA), HALA WOLA, CIEPŁOWNIA WOLA, FORT WOLA (→ CM. PÓŁNOCNY), CM. WOLSKI (→PL. NARUTOWICZA), REDUTA WOLSKA, DW. ZACHODNI, PL. NARUTOWICZA.
C88 linia autobusowa cmentarna przyspieszona CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA) – Wóycickiego – Wólczyńska (powrót: Wólczyńska – Opłotek – Palisadowa – Wóycickiego – CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA).) – Żeromskiego – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – aleja Armii Ludowej – most Łazienkowski – aleja Stanów Zjednoczonych – WIATRACZNA.
Przystanki: CM. PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA), CM. WAWRZYSZEWSKI, ŻEROMSKIEGO, METRO MARYMONT, RONDO RADOSŁAWA, KINO FEMINA, RONDO ONZ, DW. CENTRALNY, NOWOWIEJSKA, METRO POLITECHNIKA, MARSZAŁKOWSKA, PL. NA ROZDROŻU, SASKA, PRZYCZÓŁEK GROCHOWSKI, WIATRACZNA.
C90 linia autobusowa cmentarna przyspieszona POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY) – Powązkowska – Okopowa – aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – KRÓLEWSKA (powrót: KRÓLEWSKA – Królewska – Grzybowska – Towarowa – Okopowa).
Przystanki: POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY), POWĄZKI IV BRAMA, POWĄZKOWSKA, OKOPOWA, KINO FEMINA (→KRÓLEWSKA), PL. BANKOWY (→KRÓLEWSKA), KRÓLEWSKA.
BURAKÓW

CMENTARZ
linia autobusowa cmentarna zwykła (komunikacja miejska miasta Łomianki) KIEŁPIN (CMENTARZ) – Rolnicza – Łomianki: Rolnicza – Armii Poznań – Warszawska – 11 Listopada – Parkowa – Kolejowa – Brukowa – Warszawska – Armii Poznań – Rolnicza – Kiełpin: Rolnicza – KIEŁPIN (CMENTARZ). [Linia jednokierunkowa.]
DĄBROWA

CMENTARZ
linia autobusowa cmentarna zwykła (komunikacja miejska miasta Łomianki) KIEŁPIN (CMENTARZ) – Rolnicza – Łomianki: Rolnicza – Armii Poznań – Warszawska – Wiślana – Kampinoska – Partyzantów – Akacjowa – Wiślana – Zachodnia – Wiosenna – Kolejowa – Wiślana – Warszawska – Kiełpin: Warszawska – Ogrodowa – Rolnicza – KIEŁPIN (CMENTARZ). [Linia jednokierunkowa.]
CMENTARZ PARAFIALNY linia autobusowa cmentarna zwykła (komunikacja miejska miasta Legionowo) PKP LEGIONOWO – Piłsudskiego – Sobieskiego – Parkowa – Wyszyńskiego – Narutowicza – Targowa – Wyszyńskiego – LEGIONOWO (PLAC ZGODY) (powrót: LEGIONOWO (PLAC ZGODY) – Targowa – Narutowicza – Wyszyńskiego).
WKD KAZIMIERÓWKA

MILANÓWEK CMENTARZ
linia autobusowa cmentarna zwykła (komunikacja miejska miasta Milanówek) MILANÓWEK (WKD KAZIMIERÓWKA) – Kazimierzowska – Nowowiejska – Cicha – Szkolna – Królewska – WKD Grudów (zawrotka) – Królewska – Piłsudskiego (powrót: Piłsudskiego – Nowowiejska) – Dębowa – Smoleńskiego – Kościelna – Kościuszki – Mickiewicza – Zachodnia – Słowackiego – Wojska Polskiego – MILANÓWEK (CMENTARZ) (powrót: MILANÓWEK (CMENTARZ) – Wojska Polskiego – Podgórna – Kościuszki).
PKP MILANÓWEK

MILANÓWEK CMENTARZ
linia autobusowa cmentarna zwykła (komunikacja miejska miasta Milanówek) PKP MILANÓWEK – Kościuszki – Mickiewicza – Zachodnia – Słowackiego – Wojska Polskiego – MILANÓWEK (CMENTARZ) (powrót: MILANÓWEK (CMENTARZ) – Wojska Polskiego – Podgórna – Wspólna – Krakowska – PKP MILANÓWEK.).
2009.11.02. ZMIANY PRZYSTANKOWE • NADMA STARA 02 - zmiana charakteru przystanku z warunkowego na stały (dotyczy linii 740).
2009.11.03. 527 linia autobusowa przyspieszona stała CH ARKADIA – Kłopot Bis – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – św. Wincentego – Głębocka – Toruńska – Ostródzka – Berensona – SKARBKA Z GÓR (powrót: SKARBKA Z GÓR – Berensona – Głębocka).
Przystanki: CH ARKADIA, DWORZEC GDAŃSKI, RONDO ŻABA, ŻUROMIŃSKA, ŚW. WINCENTEGO (NŻ), CH TARGÓWEK, MAŁEJ BRZOZY (NŻ), GŁĘBOCKA (NŻ) (→SKARBKA Z GÓR), WSPÓŁCZESNA (NŻ) (→SKARBKA Z GÓR), PIASTA KOŁODZIEJA (NŻ) (→SKARBKA Z GÓR), OKRĄGŁA (→CH ARKADIA), LEWANDÓW (→CH ARKADIA), JURANDA ZE SPYCHOWA (NŻ) (→SKARBKA Z GÓR), BERENSONA (NŻ) (→SKARBKA Z GÓR), KĄTY GRODZISKIE (NŻ) (→CH ARKADIA), SKARBKA Z GÓR.
Wprowadzenie trasy objazdowej jako stałej w związku z postulatami mieszkańców wschodniej Białołęki.
2009.11.07.
2009.11.15.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie ruchu tramwajowego na ul. Jagiellońskiej na odcinku od ronda Starzyńskiego do pętli ŻERAŃ FSO w związku z robotami budowlanymi prowadzonymi na obiektach mostowych trasy Armii Krajowej.


16. DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA) – Kijowska – Targowa – Ratuszowa – Jagiellońska – Starzyńskiego – ... – WORONICZA.
18. ŻERAŃ WSCHODNI – Annopol – Rembielińska – Budowlana – Odrowąża – Starzyńskiego – ... – SŁUŻEWIEC.
22. METRO MŁOCINY – ... – Ratuszowa – Jagiellońska – RATUSZOWA-ZOO.
Z-2 [autobus]. DWORZEC WILEŃSKI – aleja Solidarności – Jagiellońska (powrót: Jagiellońska – św. Cyryla i Metodego – Targowa – DWORZEC WILEŃSKI.) – ŻERAŃ FSO.
516. PLAC HALLERA – Jagiellońska – Modlińska – ... – NOWODWORY.
2009.11.07. 25 linia tramwajowa zwykła stała BANACHA – Banacha – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – 11 Listopada – Odrowąża – Budowlana – Rembielińska – Annopol – ANNOPOL.

(Stara trasa: BANACHA – ... – ANNOPOL.

(Dodatkowe kursy w dni powszednie w godzinach szczytu: PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – ... – aleja Zieleniecka – Targowa – Ratuszowa – Jagiellońska – RATUSZOWA-ZOO.))
Wydłużenie trasy wszystkich kursów do pętli BANACHA i ANNOPOL.
ZMIANY PRZYSTANKOWE • BIBLIOTEKA NARODOWA - zmiana charakteru przystanku ze stałego na warunkowy (dotyczy linii 118).
• CZATÓW - zmiana charakteru przystanku ze stałego na warunkowy (dotyczy linii 125).
2009.11.16. Otwarcie szóstego parkingu typu Parkuj i Jedź (P+R Anin SKM) zlokalizowanego przy stacji kolejowej Warszawa Anin.
2009.11.16. ZMIANY PRZYSTANKOWE • KONWIKTORSKA 04 - uruchomienie przystanku stałego (dotyczy linii 222).
2009.11.19. 107 linia autobusowa zwykła stała ESPERANTO – Anielewicza – Smocza – Nowolipki – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Krucza – Piękna – Myśliwiecka – Łazienkowska – Czerniakowska – Chełmska – Dolna – Puławska – Odyńca – aleja Niepodległości – Madalińskiego – Wołoska – Woronicza – Racjonalizacji – Konstruktorska – Postępu – Domaniewska – Modzelewskiego – aleja Wilanowska – Puławska – Dolina Służewiecka – aleja KEN – Surowieckiego – Romera – Herbsta – Jastrzębowskiego – URSYNÓW PÓŁNOCNY.

(Stara trasa: ESPERANTO – Anielewicza – Smocza – Nowolipki – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – plac Bankowy – ... – URSYNÓW PÓŁNOCNY.)
Przywrócenie stałej trasy w związku z zakończeniem przebudowy ul. Nowolipki.
2009.11.23. 712 linia autobusowa strefowa zwykła stała METRO MŁOCINY [d. HUTA] – Kasprowicza (powrót: Kasprowicza – Nocznickiego – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – 30 Pułku Strzelców Kaniowskich – METRO MŁOCINY [d. HUTA].) – Sokratesa – Wólczyńska – Arkuszowa – Estrady – Klaudyn: Ekologiczna – Sikorskiego – Lutosławskiego – Szymanowskiego – Ciećwierza – Sikorskiego (powrót: Sikorskiego – Lutosławskiego – Szymanowskiego – Ciećwierza – Sikorskiego – Ekologiczna) – Janów: Sikorskiego – Kwirynów: Sikorskiego – Stare Babice: Sikorskiego – Rynek – Sienkiewicza – Lipków: Mościckiego – Jakubowicza – Zielonki Wieś: Sportowa – Białej Góry – Zielonki SHRO: Warszawska – Stare Babice: Warszawska – Piłsudskiego – Rynek – Sikorskiego – Hubala Dobrzańskiego – Latchorzew: Hubala Dobrzańskiego – Warszawa: Hubala Dobrzańskiego – Blizne Łaszczyńskiego: Hubala Dobrzańskiego – Łaszczyńskiego – Przejazd – Graniczna – Warszawska – Warszawa: Górczewska – OSIEDLE GÓRCZEWSKA.

(Stara trasa: METRO MŁOCINY [d. HUTA] – ... – Klaudyn: Ekologiczna – Sikorskiego – Ciećwierza – Szymanowskiego – Czajkowskiego (zawrotka) – Szymanowskiego – Ciećwierza – Sikorskiego (powrót: Sikorskiego – Ciećwierza – Szymanowskiego – Czajkowskiego (zawrotka) – Szymanowskiego – Ciećwierza – Sikorskiego – Ekologiczna) – Janów: Sikorskiego – ... – OSIEDLE GÓRCZEWSKA.)
Przywrócenie stałej trasy na terenie Klaudyna.
2009.11.25. BAGS linia autobusowa prywatna (zwykła stała) MIŃSK MAZOWIECKI SZPITAL – 1 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego "Warszawa" – Mireckiego – Konstytucji 3 Maja – Kazikowskiego – Warszawska – 11 Listopada (powrót: 11 Listopada – Kościuszki – Dworzec PKP – Kościuszki – Daszyńskiego – Kazikowskiego – Konstytucji 3 Maja) – Chełmońskiego – Jasna – Małaszczyckiej – Wólka Mińska – Królewiec – Arynów – Brzóze – Ładzyń – Wólka Czarnińska – Stanisławów – Osęczyzna – Poręby Nowe – DOBRE. Uruchomienie przez firmę "BAGS" kolejnej linii łączącej Dobre z Mińskiem Mazowieckim.
2009.11.28. 710 linia autobusowa strefowa zwykła stała METRO WILANOWSKA – aleja Wilanowska (powrót: aleja Wilanowska – Sobieskiego – Śródziemnomorska – św. Bonifacego – aleja Sikorskiego – aleja Wilanowska – METRO WILANOWSKA.) – Przyczółkowa – obwodnica Powsina – Drewny – Bielawa: Warszawska – Konstancin Jeziorna: Warszawska – Bielawska – Mirkowska – aleja Wojska Polskiego – Piłsudskiego – Jagiellońska – Wierzejewskiego – Piasta – Piłsudskiego (powrót: Piłsudskiego – aleja Wojska Polskiego) – Prusa – Chylicka – Długa – Chylice: Starochylicka – Chylice-Pólko: Starochylicka – Piaseczno: Chyliczkowska – Armii Krajowej – Okulickiego (powrót: Okulickiego – Wojska Polskiego – Kusocińskiego – Puławska – Chyliczkowska) – PIASECZNO POLKOLOR.

(Stara trasa: METRO WILANOWSKA – ... – Konstancin Jeziorna: Warszawska – Mirkowska – Bielawska – Warszawska – Piłsudskiego – ... – PIASECZNO POLKOLOR.)
Przywrócenie stałych tras w związku z zakończeniem remontu mostu na rzece Jeziorce w ciągu ul. Mirkowskiej w Konstancinie.
N50 linia autobusowa nocna strefowa zwykła okresowa (kursuje w noce z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę) METRO WILANOWSKA – aleja Wilanowska (powrót: aleja Wilanowska – Sobieskiego – Śródziemnomorska – św. Bonifacego – aleja Sikorskiego – aleja Wilanowska – METRO WILANOWSKA.) – Przyczółkowa – obwodnica Powsina – Drewny – Bielawa: Warszawska – Konstancin Jeziorna: Warszawska – Bielawska – Mirkowska – aleja Wojska Polskiego – Piłsudskiego – Prusa – KONSTANCIN JEZIORNA SKOLIMÓW (powrót: KONSTANCIN JEZIORNA SKOLIMÓW – Długa – Chylicka – Pułaskiego – Piaseczyńska – Warszawska – Bielawa: Warszawska).

(Stara trasa: METRO WILANOWSKA – ... – Bielawa: Warszawska – Konstancin Jeziorna: Warszawska – Mirkowska – Bielawska – Warszawska – Piłsudskiego – Prusa – KONSTANCIN JEZIORNA SKOLIMÓW (powrót: KONSTANCIN JEZIORNA SKOLIMÓW – Długa – Chylicka – Pułaskiego – Piaseczyńska – Warszawska – Bielawa: Warszawska).)
2009.11.30. 300 linia autobusowa zwykła okresowa (kursuje w soboty i niedziele w godz. 12-19) ZAWIESZENIE KURSOWANIA.

(Stara trasa: METRO WILANOWSKA – Puławska – aleja Wyścigowa (powrót: aleja Wyścigowa – Puławska – Romera (zawrotka) – Puławska) – teren Wyścigów Konnych – TOR SŁUŻEWIEC.)
Zakończenie sezonu wyścigów konnych.
2009.12.01. 162 linia autobusowa zwykła stała EC SIEKIERKI – Augustówka – Statkowskiego – Gołkowska – Czerniakowska – Szwoleżerów – Myśliwiecka – Rozbrat – Kruczkowskiego – Tamka – most Świętokrzyski (powrót: most Świętokrzyski – Zajęcza – Topiel – Kruczkowskiego) – Zamoście – Sokola – Zamoyskiego – Jagiellońska – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Targowa – Kłopotowskiego – Jagiellońska) – Radzymińska – Gorzykowska – Myszkowska – Barkocińska – Ossowskiego – Handlowa – Pratulińska – Trocka – TARGÓWEK.

(Dodatkowe kursy w godzinach porannego szczytu jednokierunkowo: TARGÓWEK – ... – Czerniakowska – CHEŁMSKA.)

(Stara trasa: EC SIEKIERKI – ... – Gorzykowska – Handlowa – Pratulińska – Trocka – TARGÓWEK.)
Korekta trasy w celu poprawy obsługi komunikacyjnej Targówka.
182 linia autobusowa zwykła stała OKĘCIE – aleja Krakowska – 17 Stycznia – Żwirki i Wigury – Sasanki – Marynarska – Wołoska – Domaniewska – Postępu – Konstruktorska (powrót: Konstruktorska – Wołoska) – Racjonalizacji – Woronicza – aleja Niepodległości – aleja Armii Ludowej – most Łazienkowski – aleja Stanów Zjednoczonych – Ostrobramska – Zamieniecka – Łukowska – WITOLIN.

(Niektóre kursy w dni powszednie w godzinach porannego szczytu oraz w dni świąteczne: GUS – aleja Armii Ludowej (powrót: aleja Armii Ludowej – aleja Niepodległości – zawrotka za ul. Leszową – aleja Niepodległości – GUS.) – most Łazienkowski – ...)
Wprowadzenie dodatkowych skróconych kursów w dni powszednie w godzinach porannego szczytu oraz w dni świąteczne.
196 linia autobusowa zwykła stała REMBERTÓW-KOLONIA (d. SZATKOWNIKÓW) – Szatkowników – Czerwonych Beretów – Frontowa – Republikańska – aleja Chruściela – REMBERTÓW PKP (strona północna).

(Stara trasa: REMBERTÓW-KOLONIA (d. SZATKOWNIKÓW) – Szatkowników – Czerwonych Beretów – Frontowa – Republikańska – aleja Chruściela – Marsa – Ilskiego (powrót: Ilskiego – Marsa – PKP Rembertów (strona południowa) – Marsa – Cyrulików) – aleja Komandosów – Grzybowa – Szosowa – Wspólna – Brata Alberta (zawrotka) – Wspólna – Korkowa – MARYSIN.

(Dodatkowe kursy w godzinach porannego szczytu jednokierunkowo: REMBERTÓW-KOLONIA (d. SZATKOWNIKÓW) – Szatkowników – Czerwonych Beretów – Frontowa – Republikańska – aleja Chruściela – REMBERTÓW PKP (strona północna).)

(Dodatkowe kursy w godzinach popołudniowego szczytu jednokierunkowo: REMBERTÓW PKP (strona północna) – aleja Chruściela – Frontowa – Republikańska – Czerwonych Beretów – Szatkowników – REMBERTÓW-KOLONIA (d. SZATKOWNIKÓW).))
Skrócenie trasy - przejęcie połączenia z Marysinem przez nową linię 215.
215 linia autobusowa zwykła stała MOKRY ŁUG – aleja Sztandarów – aleja Chruściela – Cyrulików – Marsa – Ilskiego (powrót: Ilskiego – Marsa – PKP Rembertów (strona południowa) – Marsa – Cyrulików) – aleja Komandosów – Grzybowa – Szosowa – Wspólna – Brata Alberta (zawrotka) – Wspólna – Korkowa – MARYSIN. Uruchomienie linii autobusowej obsługującej Rembertów i Marysin.
218 linia autobusowa zwykła stała KRÓLIKARNIA – Puławska – Malczewskiego – Krasickiego – Woronicza (powrót: Woronicza – Puławska – KRÓLIKARNIA.) – Racjonalizacji – Konstruktorska – Wołoska (powrót: Wołoska – Domaniewska – Postępu – Konstruktorska) – aleja Wilanowska – METRO WILANOWSKA. Uruchomienie linii autobusowej w celu usprawnienia połączenia rejonu ul. Wołoskiej z linią metra (stacje WIERZBNO i WILANOWSKA).
720 linia autobusowa strefowa zwykła stała WIATRACZNA – Grochowska – Płowiecka – Czecha – Trakt Brzeski – Lubelska – Majdan: Lubelska – Góraszka: Lubelska – Wiązowna: Lubelska – Kościelna – Pęclińska – Projektowana – Żanęcin: Spokojna – droga w Żanęcinie – DziechciniecMalcanów: Mazowiecka – Lipowo: Armii Krajowej – Glinianka: Napoleońska – Wrzosowa – Czarnówka – RZAKTA.

(Dwa kursy w dni powszednie oraz jeden w świąteczne w godzinach porannych: ... – Żanęcin: Spokojna – droga w Żanęcinie – DziechciniecMalcanów: Mazowiecka (powrót: Mazowiecka – DziechciniecGraniczna – Pęclin (pętla) – GranicznaDziechciniecŻanęcin: droga w Żanęcinie) – ...)

(Cztery kursy w dni powszednie oraz jeden w świąteczne w godzinach popołudniowych i wieczornych: ... – Żanęcin: Spokojna – droga w Żanęcinie – DziechciniecGraniczna – Pęclin (pętla) – GranicznaDziechciniecMalcanów: Mazowiecka (powrót: Mazowiecka – DziechciniecŻanęcin: droga w Żanęcinie) – ...)

(Jeden kurs w soboty, niedziele i święta wcześnie rano: ... – Majdan: Lubelska – Zagórze – Zagórze (Sanatorium) – ZagórzeMajdan: Lubelska – Wiązowna: Lubelska – ...)

(Stara trasa: WIATRACZNA – ... – Dziechciniec – Malcanów: Mazowiecka – Lipowo: Armii Krajowej – Glinianka: Napoleońska – GLINIANKA.

(Jeden kurs w soboty, niedziele i święta wcześnie rano: ... – Majdan: Lubelska – Zagórze – Zagórze Sanatorium – Zagórze – Majdan: Lubelska – Wiązowna: Lubelska – ...))
Wydłużenie trasy do Rzakty wraz z wprowadzeniem wariantowych podjazdów do Pęclina.
TRANSLUD
LINIA 3
linia autobusowa prywatna stała ZAWIESZENIE KURSOWANIA.
(Stara trasa: METRO DWORZEC GDAŃSKI – Słomińskiego – aleja Jana Pawła II – Popiełuszki – Słowackiego – Marymoncka – Pułkowa – Łomianki: Kolejowa – Kiełpin: Kolejowa – Dziekanów Leśny: Kolejowa – Dziekanów Polski: Kolejowa – Sadowa: Kolejowa – Dziekanów Nowy: Kolejowa – Pieńków: Kolejowa – Łomna Las: Kolejowa – Czosnów: Kolejowa – Kazuń Nowy – most Piłsudskiego – Nowy Dwór Mazowiecki: most Piłsudskiego – Thommego – Wojska Polskiego – Morawicza – Paderewskiego – Warszawska – Thommego – most Pancera – Thommego – Chłodna – Ledóchowskiego – Chrzanowskiego – Obwodowa – 29 Listopada – Szpitalna – MODLIN TWIERDZA.
PRZYSTANKI: METRO DWORZEC GDAŃSKI, RONDO ZGRUPOWANIA AK "RADOSŁAW", METRO MARYMONT, ŻEROMSKIEGO, SZPITAL BIELAŃSKI, CZOSNÓW, KAZUŃ NOWY, NOWY DWÓR MAZOWIECKI ARAL, NOWY DWÓR MAZOWIECKI MORAWICZA-DA, NOWY DWÓR MAZOWIECKI PADEREWSKIEGO II, NOWY DWÓR MAZOWIECKI PADEREWSKIEGO I, NOWY DWÓR MAZOWIECKI WARSZAWSKA, MODLIN I, MODLIN TWIERDZA I, MODLIN TWIERDZA, MODLIN TWIERDZA PĘTLA.)
Zawieszenie linii ze względów ekonomicznych.
TRANSLUD
LINIA 6
linia autobusowa prywatna (okresowa całodzienna - kursuje w dni powszednie) CENTRUM – Marszałkowska – plac Bankowy – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Międzyparkowa – Słomińskiego (powrót: Słomińskiego – Andersa) – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Modlińska – Jabłonna: Modlińska – Rajszew – Skierdy – Suchocin – Boża Wola – Nowy Dwór Mazowiecki: Wojska Polskiego – Morawicza – Paderewskiego – Warszawska – Thommego – most Pancera – Thommego – Chłodna – Ledóchowskiego – Chrzanowskiego – Bema – Zakroczym: Utrata – Gałachy – Warszawska – ZAKROCZYM.
PRZYSTANKI: CENTRUM, PL. BANKOWY, MURANOWSKA, RONDO STARZYŃSKIEGO, PIMOT, ŚLIWICE, DYREKCJA FSO, ŻERAŃ FSO, EKSPRESOWA, POETÓW, BUCHNIK, JABŁONNA PIASKOWA, JABŁONNA SZKOLNA, JABŁONNA PAŁAC, RAJSZEW, OSIEDLE JABŁONIE, SKIERDY I, SKIERDY II, SUCHOCIN, BOŻA WOLA, NOWY DWÓR MAZOWIECKI OS. MŁODYCH II, NOWY DWÓR MAZOWIECKI OS. MŁODYCH I, NOWY DWÓR MAZOWIECKI MORAWICZA-DA, NOWY DWÓR MAZOWIECKI PADEREWSKIEGO II, NOWY DWÓR MAZOWIECKI PADEREWSKIEGO I, NOWY DWÓR MAZOWIECKI WARSZAWSKA, MODLIN I, MODLIN TWIERDZA I, MODLIN TWIERDZA, GAŁACHY I, GAŁACHY II, ZAKROCZYM.
Uruchomienie linii autobusowej łączącej Zakroczym z Warszawą.
ZMIANY PRZYSTANKOWE • GORZYKOWSKA - zmiana charakteru ze stałego na warunkowy (dotyczy linii 162).
• AL. SOLIDARNOŚCI - zmiana charakteru ze stałego na warunkowy (dotyczy linii 162).
• CERAMICZNA - zmiana charakteru ze stałego na warunkowy (dotyczy linii 144).
• STRUMYKOWA - zmiana charakteru ze stałego na warunkowy (dotyczy linii 144).
• CZATÓW - zmiana charakteru ze stałego na warunkowy (dotyczy linii 115).
• MOKRY ŁUG 03 - uruchomienie przystanku stałego zlokalizowanego na al. Sztandarów przed skrzyżowaniem z ul. Czwartaków (krańcowy dla linii 215).
• JERZEGO 01 - uruchomienie przystanku warunkowego zlokalizowanego w al. Sztandarów za skrzyżowaniem z ul. Jerzego w kierunku al. Chruściela (dotyczy linii 215).
• JERZEGO 02 - uruchomienie przystanku warunkowego zlokalizowanego w al. Sztandarów za skrzyżowaniem z ul. Jerzego w kierunku ul. Czwartaków (dotyczy linii 215).
• BUCHALTERYJNA 01 - uruchomienie przystanku warunkowego zlokalizowanego w al. Sztandarów za skrzyżowaniem z ul. Buchalteryjną w kierunku al. Chruściela (dotyczy linii 215).
• BUCHALTERYJNA 02 - uruchomienie przystanku warunkowego zlokalizowanego w al. Sztandarów za skrzyżowaniem z ul. Buchalteryjną w kierunku ul. Czwartaków (dotyczy linii 215).
• POMORSKA 01 - uruchomienie przystanku warunkowego zlokalizowanego na ul. Milenijnej za skrzyżowaniem z ul. Pomorską w kierunku ul. Ćmielowskiej (dotyczy linii 211).
• POMORSKA 02 - uruchomienie przystanku warunkowego zlokalizowanego na ul. Pomorskiej za skrzyżowaniem z ul. Milenijną w kierunku ul. Mehoffera (dotyczy linii 211).
• ĆMIELOWSKA 02 - uruchomienie przystanku stałego zlokalizowanego na ul. Milenijnej za skrzyżowaniem z ul. Ćmielowską w kierunku ul. Mehoffera (dotyczy linii 211).
• DW. CENTRALNY 02 - uruchomienie przystanku stałego (dotyczy linii 102).
• CHĘCIŃSKA 01 - uruchomienie przystanku warunkowego (dotyczy linii 126, 133, 144, 806, N13 i N63).
• KRAKOWIAKÓW 01 - uruchomienie przystanku stałego (dotyczy linii 182).
• KRAKOWIAKÓW 05 - likwidacja przystanku stałego (dotyczy linii 182).
• DICKENSA 06 - uruchomienie przystanku stałego (dotyczy linii 414).
• DICKENSA 01 - likwidacja przystanku stałego (dotyczy linii 414).
2009.12.04. 138 linia autobusowa zwykła stała BOKSERSKA – Bokserska – Gotarda – Rzymowskiego – Wołoska – Madalińskiego – Puławska – Waryńskiego – aleja Armii Ludowej – most Łazienkowski – Wał Miedzeszyński – Zwycięzców – Francuska – aleja Zieleniecka – Targowa – Ząbkowska – Radzymińska – Naczelnikowska – Zabraniecka – Utrata – Utrata (pętla) – Utrata – Zabraniecka – Gwarków – UTRATA SKŁAD.

(Stara trasa: BOKSERSKA (kraniec na ul. Postępu) – Postępu – Marynarska – Wołoska (powrót: Wołoska – Rzymowskiego – Cybernetyki – Postępu – Bokserska – Bokserska (pętla) – Bokserska – Postępu – BOKSERSKA (kraniec na ul. Postępu).) – Madalińskiego – ... – UTRATA SKŁAD.)
Przywrócenie stałych tras po zakończeniu budowy ronda na skrzyżowaniu ulic Bokserskiej i Obrzeżnej.
174 linia autobusowa zwykła stała PLAC HALLERA – Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – Targowa – Kłopotowskiego – Wybrzeże Szczecińskie (powrót: Wybrzeże Szczecińskie – Okrzei – Targowa – Ratuszowa – Dąbrowszczaków) – most Świętokrzyski – Zajęcza – Dobra – Tamka (powrót: Tamka – most Świętokrzyski) – Kopernika – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Domaniewska – Modzelewskiego – Orzycka – Gotarda – Bokserska – BOKSERSKA.

(Stara trasa: PLAC HALLERA – ... – Domaniewska – Modzelewskiego – TARNINY (powrót: TARNINY – Modzelewskiego – Rzymowskiego – Gotarda – Orzycka – Modzelewskiego).)
193 linia autobusowa zwykła stała BOKSERSKA – Bokserska – Gotarda – Orzycka – Modzelewskiego – aleja Lotników – Wałbrzyska – Nowoursynowska – Ciszewskiego – URSYNÓW POŁUDNIOWY.

(Dodatkowe kursy w dni robocze w godzinach porannego szczytu jednokierunkowo: ALEJA LOTNIKÓW – aleja Lotników – ... – URSYNÓW POŁUDNIOWY.)

(Stara trasa: BARTŁOMIEJA – Rzymowskiego – Gotarda – Orzycka – Modzelewskiego (powrót: Modzelewskiego – Rzymowskiego – BARTŁOMIEJA.) – aleja Lotników – ... – URSYNÓW POŁUDNIOWY.)
N36 linia autobusowa nocna zwykła stała DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego (powrót: Chałubińskiego – aleja Jana Pawła II – DWORZEC CENTRALNY.) – aleja Niepodległości – Woronicza – Racjonalizacji – Konstruktorska – Postępu – Domaniewska – Modzelewskiego – Orzycka – Gotarda – Bokserska – BOKSERSKA.

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY – ... – Domaniewska – Modzelewskiego – Rzymowskiego – BARTŁOMIEJA (powrót: BARTŁOMIEJA – Rzymowskiego – Gotarda – Orzycka – Modzelewskiego).)
141 linia autobusowa zwykła stała OSIEDLE OSTROBRAMSKA – Łukowska – Zamieniecka – Grochowska – aleja Stanów Zjednoczonych – most Łazienkowski – Czerniakowska – Chełmska – Sobieskiego – św. Bonifacego – aleja Sikorskiego – Dolina Służewiecka – Nowoursynowska – Wałbrzyska – aleja Lotników – aleja Wilanowska – Rzymowskiego – Cybernetyki – Postępu (powrót: Postępu – Marynarska – aleja Wilanowska) – Bokserska – BOKSERSKA.

(Stara trasa: OSIEDLE OSTROBRAMSKA – ... – aleja Wilanowska – Rzymowskiego – Cybernetyki – Postępu – Bokserska – Bokserska (pętla) – Bokserska – Postępu – BOKSERSKA (kraniec na ul. Postępu) (powrót: BOKSERSKA (kraniec na ul. Postępu) – Postępu – Marynarska – aleja Wilanowska).)
Przywrócenie stałych tras po zakończeniu budowy ronda na skrzyżowaniu ulic Bokserskiej i Obrzeżnej wraz z korektą na terenie Służewca Przemysłowego.
165 linia autobusowa zwykła stała METRO WILANOWSKA – aleja Wilanowska – Rzymowskiego – Cybernetyki – Obrzeżna – Bokserska – Kłobucka – Zatorze – łącznik Zatorze-Osmańska – Osmańska – Poleczki – Nowo-Wyczółki – Wyczółki – Łączyny – WYCZÓŁKI.

(Stara trasa: METRO WILANOWSKA – aleja Wilanowska – Rzymowskiego – Cybernetyki – Postępu – Bokserska – BOKSERSKA.)
Z-5 linia autobusowa zastępcza (zwykła stała) LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: METRO WILANOWSKA – Puławska – Poleczki – Łączyny – Wyczółki – Wyczółki (pętla) – Wyczółki – Łączyny – Nowo-Wyczółki – Poleczki – Osmańska (powrót: Osmańska – Poleczki – Nowo-Wyczółki – Łączyny – Wyczółki – Wyczółki (pętla) – Wyczółki – Łączyny – Nowo-Wyczółki – Poleczki – Puławska) – łącznik Zatorze-Osmańska – Zatorze – Kłobucka – TABOROWA.)
Likwidacja linii uzupełniającej.
ZMIANY PRZYSTANKOWE • METRO WILANOWSKA 08 - zmiana charakteru ze stałego na warunkowy (dotyczy linii 165).
• BIBLIOTEKA NARODOWA - zmiana charakteru ze stałego na warunkowy (dotyczy linii 174).
• KANAŁ GOCŁAWSKI 01 - uruchomienie przystanku warunkowego (w kierunku Mokotowa) (dotyczy linii 141).
• POSTEPU-ZREMB - zmiana nazwy przystanku na INSTYTUT SZKŁA.
• ELEKTROMONTAŻ - zmiana nazwy przystanku na CYBERNETYKI 04 (wraz ze zmianą charakteru ze stałego na warunkowy).
2009.12.06. M linia tramwajowa specjalna zwykła (kursuje w godz. 11-18) PLAC NARUTOWICZA – Filtrowa – Krzywickiego – Nowowiejska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji – Marszałkowska – plac Bankowy – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Ratuszowa – Jagiellońska – RATUSZOWA-ZOO. Uruchomienie kursującej tylko 6 grudnia specjalnej linii tramwajowej z okazji Mikołajek. Linia obsługiwana taborem zabytkowym.
2009.12.07. 149 linia autobusowa zwykła stała GROTY – Hubala-Dobrzańskiego – Bolimowska (powrót: Bolimowska – Spychowska – Hubala-Dobrzańskiego – GROTY.) – Kocjana – Lazurowa – Górczewska – OSIEDLE GÓRCZEWSKA. Wprowadzenie trasy skróconej jako stałej.
177 linia autobusowa zwykła stała OKĘCIE – aleja Krakowska – Szyszkowa – Michałowice: Środkowa – Ryżowa – Warszawa: Aleje Jerozolimskie – Sosnkowskiego – Pużaka (powrót: Pużaka – Spisaka – Aleje Jerozolimskie) – Bohaterów Warszawy – Kościuszki – Cierlicka – Gierdziejewskiego – Warszawska – Orłów Piastowskich – Czerwona Droga – Posag 7 Panien – Szamoty – Traktorzystów – plac Czerwca 1976 roku – URSUS-RATUSZ.

(Stara trasa: OKĘCIE – ... – Ryżowa – Warszawa: Ryżowa – Prystora – Składkowskiego – Starodęby – Aleje Jerozolimskie – Sosnkowskiego – Pużaka (powrót: Pużaka – Spisaka – Aleje Jerozolimskie) – Bohaterów Warszawy – Kościuszki – Spisaka – PKP URSUS (powrót: PKP URSUS – Sosnkowskiego – Kościuszki).)
Przywrócenie stałej trasy po zakończeniu budowy ronda na skrzyżowaniu ul. Cierlickiej i Kościuszki wraz z wycofaniem z przejazdu przez Skorosze.
178 linia autobusowa zwykła stała PKP URSUS – Sosnkowskiego – Kościuszki – Spisaka – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Bodycha – Spisaka – PKP URSUS.) – Starodęby – Składkowskiego – Prystora – Ryżowa – Chrobrego – Popularna – Aleje Jerozolimskie – aleja Prymasa Tysiąclecia – Kasprzaka – Prosta – Świętokrzyska – Nowy Świat – Krakowskie Przedmieście – Miodowa – Bonifraterska – Międzyparkowa – Słomińskiego – Szymanowska – Zakroczymska – Konwiktorska – KONWIKTORSKA (powrót: KONWIKTORSKA – Konwiktorska – Bonifraterska).

(Stara trasa: PKP URSUS – Sosnkowskiego – Kościuszki – Spisaka (powrót: Spisaka – PKP URSUS.) – Aleje Jerozolimskie – Starodęby – ... – KONWIKTORSKA.)
Przywrócenie przejazdu przez ul. Bodycha.
187 linia autobusowa zwykła stała PKP URSUS NIEDŹWIADEK – Keniga – Wojciechowskiego – Orląt Lwowskich (powrót: Orląt Lwowskich – Keniga – PKP URSUS NIEDŹWIADEK.) – Warszawska – Jagiełły – Lalki – Cierlicka – Kościuszki – Bohaterów Warszawy – Sławka – Dzieci Warszawy – Ryżowa – Kleszczowa – Łopuszańska – Aleje Jerozolimskie – Grzymały-Sokołowskiego – Kopińska – Wawelska – aleja Armii Ludowej – Czerniakowska – Powsińska – św. Bonifacego – STEGNY.

(Stara trasa: DWORZEC ZACHODNI – Aleje Jerozolimskie – rondo Zesłańców Syberyjskich – – Aleje Jerozolimskie – Grzymały-Sokołowskiego (powrót: Grzymały-Sokołowskiego – Aleje Jerozolimskie – DWORZEC ZACHODNI.) – Kopińska – ... – STEGNY.)
Przywrócenie stałej trasy po zakończeniu budowy ronda na skrzyżowaniu ul. Cierlickiej i Kościuszki wraz z korektą na terenie osiedla Niedźwiadek.
194 linia autobusowa zwykła stała CMENTARZ WOLSKI – Fort Wola – Wolska – Połczyńska – Dźwigowa – Globusowa – Świerszcza – Chrościckiego – Obywatelska – Świerszcza (powrót: Świerszcza – Chrościckiego – Świerszcza) – Traktorzystów – Wojciechowskiego – Keniga – Orląt Lwowskich – Warszawska – Orłów Piastowskich – Czerwona Droga – Kadłubka – Władysława Laskonogiego – GOŁĄBKI (powrót: GOŁĄBKI – Orłów Piastowskich – Warszawska). Wprowadzenie trasy zmienionej jako stałej.
206 linia autobusowa zwykła stała NOWE WŁOCHY – Chrościckiego – Świerszcza – Potrzebna – ODOLANY.

(Stara trasa: PKP URSUS NIEDŹWIADEK – Keniga – Wojciechowskiego – Jagiełły – Lalki – Gierdziejewskiego – Warszawska – Orłów Piastowskich – Czerwona Droga – Posag 7 Panien – Szamoty – Świerszcza – Ursus Ratusz – Świerszcza – Chrościckiego (powrót: Chrościckiego – Obywatelska – Świerszcza) – Świerszcza – Potrzebna – ODOLANY.)
Przywrócenie stałej trasy po zakończeniu budowy ronda na skrzyżowaniu ul. Cierlickiej i Kościuszki.
401 linia autobusowa przyspieszona okresowa całodzienna
(kursuje w dni powszednie)
PKP URSUS NIEDŹWIADEK – Keniga – Warszawska – Jagiełły – Lalki – Cierlicka – Kościuszki – Bohaterów Warszawy – Sławka – Dzieci Warszawy – Ryżowa – Kleszczowa – Łopuszańska – Hynka – Sasanki – Marynarska – aleja Wilanowska – aleja Lotników – Wałbrzyska – Nowoursynowska – Dolina Służewiecka – aleja Sikorskiego – aleja Witosa – aleja Becka – most Siekierkowski – aleja Wieniawy-Długoszowskiego – Marsa – Okularowa – Stepowa – Korkowa – MARYSIN.
Przystanki: PKP URSUS NIEDŹWIADEK, PKP URSUS NIEDŹWIADEK, ŚMIGIELSKA, SIŁACZKI (NŻ), PKP URSUS, PL. TYSIĄCLECIA, ADAMIECKIEGO, SZANCERA, SKOROSZEWSKA, DZIECI WARSZAWY (NŻ), RYŻOWA, ZAJEZDNIA KLESZCZOWA, WKD RAKÓW, HYNKA, SASANKI, TAŚMOWA, RZYMOWSKIEGO, BEŁDAN, AL. LOTNIKÓW, METRO SŁUŻEW, NOSKOWSKIEGO, DOLINA SŁUŻEWIECKA, AL. WITOSA, SIEKIERKI-SANKTUARIUM (NŻ), MOST SIEKIERKOWSKI (NŻ), GOCŁAW, PŁOWIECKA, OKULAROWA, REZEDOWA (NŻ), ŁYSAKOWSKA, POTOCKICH, MARYSIN (→URSUS), MARYSIN. (Stara trasa: PKP URSUS (kraniec na ul. Spisaka) – Spisaka – Sosnkowskiego – Kościuszki (powrót: Kościuszki – Spisaka – PKP URSUS (kraniec na ul. Spisaka).) – Bohaterów Warszawy – ... – MARYSIN.
Przystanki: PKP URSUS, PL. TYSIĄCLECIA, ..., MARYSIN.)
Przywrócenie stałej trasy po zakończeniu budowy ronda na skrzyżowaniu ul. Cierlickiej i Kościuszki.
517 linia autobusowa przyspieszona stała PKP URSUS NIEDŹWIADEK – Keniga – Warszawska – Jagiełły – Lalki – Cierlicka – Kościuszki – Spisaka – Kompanii Kordian – Pużaka – Sławka – Dzieci Warszawy – Ryżowa – Kleszczowa – Łopuszańska – Aleje Jerozolimskie – Grzymały-Sokołowskiego – Kopińska – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – aleja Solidarności – Radzymińska – Gorzykowska – Myszkowska – Barkocińska – Ossowskiego – Handlowa – Pratulińska – Trocka – TARGÓWEK.

(Dodatkowe kursy w dni robocze w godzinach porannego szczytu: ... – Aleje Jerozolimskie – Bracka – PLAC TRZECH KRZYŻY (powrót: PLAC TRZECH KRZYŻY – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie).)
Przystanki: PKP URSUS NIEDŹWIADEK, PKP URSUS NIEDŹWIADEK, ŚMIGIELSKA, SIŁACZKI (NŻ), MALINOWA, SPISAKA, SOSNKOWSKIEGO, WAPOWSKIEGO (→PKP URSUS NIEDŹWIADEK), ADAMIECKIEGO, SZANCERA, SKOROSZEWSKA, DZIECI WARSZAWY (NŻ), RYŻOWA, ZAJEZDNIA KLESZCZOWA, POPULARNA, BERESTECKA, DW. ZACHODNI, HALA KOPIŃSKA, PL. NARUTOWICZA, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, CENTRUM, (PL. TRZECH KRZYŻY), MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA, AL. ZIELENIECKA, DW. WILEŃSKI, SKARGI, MYSZKOWSKA, WITEBSKA, DKS TARGÓWEK, HANDLOWA, PRATULIŃSKA, TARGÓWEK. (Stara trasa: PKP URSUS (kraniec na ul. Sosnkowskiego) – Sosnkowskiego – Kościuszki – Spisaka (powrót: Spisaka – Sosnkowskiego – PKP URSUS (kraniec na ul. Sosnkowskiego).) – Kompanii Kordian – ... – TARGÓWEK.

(Dodatkowe kursy jednokierunkowe w dni robocze w godzinach porannego szczytu: ... – Aleje Jerozolimskie – DWORZEC CENTRALNY.)
Przystanki: PKP URSUS, MALINOWA (&8594;TARGÓWEK), SPISAKA, SOSNKOWSKIEGO, ..., TARGÓWEK.)
Przywrócenie stałej trasy po zakończeniu budowy ronda na skrzyżowaniu ul. Cierlickiej i Kościuszki. Przedłużenie skróconych kursów do pl. Trzech Krzyży.
N35 linia autobusowa nocna zwykła stała DWORZEC CENTRALNY (przystanek na ul. Emilii Plater przy Złotych Tarasach) – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – Kopińska – Grzymały-Sokołowskiego – Aleje Jerozolimskie – Łopuszańska – Kleszczowa – Ryżowa – Dzieci Warszawy – Sławka – Pużaka – Kompanii Kordian – Regulska – Sosnkowskiego – Kościuszki (powrót: Kościuszki – Spisaka – Regulska) – Cierlicka – Lalki – Jagiełły – Warszawska – Orląt Lwowskich – PKP URSUS NIEDŹWIADEK (powrót: PKP URSUS NIEDŹWIADEK – Keniga – Warszawska).

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY (przystanek na ul. Emilii Plater przy Złotych Tarasach) – ... – Kompanii Kordian – Regulska – PKP URSUS.)
Przywrócenie stałej trasy po zakończeniu budowy ronda na skrzyżowaniu ul. Cierlickiej i Kościuszki.
N85 linia autobusowa nocna strefowa zwykła stała DWORZEC CENTRALNY (przystanek na ul. Emilii Plater przy Złotych Tarasach) – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – Kopińska – Grzymały-Sokołowskiego – Aleje Jerozolimskie – Popularna – Chrobrego – Ryżowa – Dzieci Warszawy – Sławka – Pużaka – Kompanii Kordian – Regulska – Sosnkowskiego – Kościuszki (powrót: Kościuszki – Spisaka – Regulska) – Cierlicka – Lalki – Jagiełły – Warszawska – Keniga – Orląt Lwowskich – Warszawska – Piastów: Warszawska – aleja Wojska Polskiego – wiadukt Okulickiego – aleja Tysiąclecia – Pruszków: Piastowska – Aleje Jerozolimskie – Partyzantów – Bohaterów Warszawy – Aleje Jerozolimskie – aleja Wojska Polskiego – Powstańców – Plantowa – aleja Wojska Polskiego – PRUSZKÓW (OSIEDLE STASZICA).

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY (przystanek na ul. Emilii Plater przy Złotych Tarasach) – ... – Grzymały-Sokołowskiego – Aleje Jerozolimskie – Popularna – Techników – Cegielniana – Sympatyczna – Potrzebna – Świerszcza – Traktorzystów – Jagiełły – Warszawska – Keniga – ... – PRUSZKÓW (OSIEDLE STASZICA).)
Przywrócenie stałej trasy po zakończeniu budowy ronda na skrzyżowaniu ul. Cierlickiej i Kościuszki.
Z-7 linia autobusowa zastępcza (zwykła stała) LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: PKP URSUS NIEDŹWIADEK – Keniga – Wojciechowskiego – Orląt Lwowskich (powrót: Orląt Lwowskich – Keniga – PKP URSUS NIEDŹWIADEK.) – Warszawska – Jagiełły – Traktorzystów – Świerszcza – Potrzebna – Sympatyczna – Cegielniana – Techników – Popularna – Aleje Jerozolimskie – Bitwy Warszawskiej 1920 roku – Grójecka – PLAC NARUTOWICZA.)
Przywrócenie stałej trasy po zakończeniu budowy ronda na skrzyżowaniu ul. Cierlickiej i Kościuszki.
ZMIANY PRZYSTANKOWE • BODYCHA 02 - uruchomienie przystanku warunkowego zlokalizowanego na ul. Bodycha za skrzyżowaniem z ul. Sosnkowskiego w kierunku ul. Spisaka (dotyczy linii 178).
• SPISAKA 01, 02, 03 i 04 - zmiana charakteru ze stałego na warunkowy (dotyczy linii 129, 177, 178, 191, 207 i 517).
• SZCZĘŚLIWICKA 01 i 02 - zmiana charakteru ze stałego na warunkowy (dotyczy linii 187).
• KUŹNICY KOŁŁĄTAJOWSKIEJ 01 i 02 - zmiana charakteru ze stałego na warunkowy (dotyczy linii 129, 191 i 207).
• KOLOROWA 02 - zmiana charakteru ze stałego na warunkowy (dotyczy linii 177).
• BODYCHA 04 - zmiana charakteru ze stałego na warunkowy (dotyczy linii 177).
• PRYSTORA 01 i 02 - zmiana charakteru ze stałego na warunkowy (dotyczy linii 178).
• MELCERA 01 - zmiana charakteru ze stałego na warunkowy (dotyczy linii 177 i 178).
2009.12.09. 731 linia autobusowa strefowa zwykła stała ŻERAŃ FSO – Modlińska – Jabłonna: Modlińska – Zegrzyńska – Legionowo: Warszawska – Sobieskiego – Piłsudskiego – Sowińskiego – Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nowodworska – Łajski: Nowodworska – Kościelna – Legionowo: Jana Pawła II – Mireckiego – aleja Legionów – Cynkowa – Suwalna – Olszankowa – LEGIONOWO (OSIEDLE MŁODYCH).

(W dni robocze w godz. 7-18: ... – Cynkowa – Suwalna – Szarych Szeregów (powrót: Szarych Szeregów – Suwalna – Olszankowa – Osiedle Młodych (pętla) – Olszankowa – Suwalna – Cynkowa) – Sikorskiego – Fabryczna – LEGIONOWO (STAROSTWO POWIATOWE).)

(Stara trasa: ŻERAŃ FSO – ... – Sowińskiego – Warszawska – Zegrzyńska – Piaskowa – aleja Legionów – Cynkowa – ... – LEGIONOWO (OSIEDLE MŁODYCH) / LEGIONOWO (STAROSTWO POWIATOWE).)
Wprowadzenie trasy objazdowej w związku z przebudową skrzyżowania ulic Zegrzyńskiej i Piaskowej w Legionowie.
2009.12.11. Otwarcie siódmego parkingu typu Parkuj i Jedź (P+R Metro Ursynów) zlokalizowanego przy stacji metra Ursynów.
2009.12.13. S2 linia szybkiej kolei miejskiej strefowa zwykła stała PRUSZKÓW – Piastów – Warszawa Ursus – Warszawa Włochy – Warszawa Zachodnia – Warszawa Ochota – Warszawa Śródmieście – Warszawa Powiśle – Warszawa Stadion – Warszawa Wschodnia – Warszawa Rembertów – Warszawa Wesoła – Warszawa Wola Grzybowska – Sulejówek – SULEJÓWEK MIŁOSNA.

(Niektóre kursy w dni powszednie oraz w soboty: ... – Warszawa Wschodnia – WARSZAWA REMBERTÓW.)

(Dwa kursy w dni powszednie oraz w soboty: WARSZAWA ZACHODNIA – Warszawa Ochota – ... – Warszawa Wschodnia – WARSZAWA REMBERTÓW.)

(Dwa kursy w dni powszednie oraz w soboty: WARSZAWA ZACHODNIA – Warszawa Ochota – ... – Warszawa Stadion – WARSZAWA WSCHODNIA.)

(Kilka kursów w dni powszednie: ... – Warszawa Stadion – WARSZAWA WSCHODNIA.)

(Stara trasa: PRUSZKÓW – ... – SULEJÓWEK MIŁOSNA.

(Jeden kurs w godzinach porannych: ... – Warszawa Stadion – WARSZAWA WSCHODNIA.)

(Jeden kurs w godzinach popołudniowych: ... – Warszawa Stadion – Warszawa Wschodnia – WARSZAWA REMBERTÓW.))
Korekty kursów skróconych.
2009.12.15. 111 linia autobusowa zwykła stała ESPERANTO – Anielewicza – Andersa (powrót: Andersa – Nowolipki – Zamenhofa – Anielewicza) – plac Bankowy – Senatorska – Wierzbowa – plac Piłsudskiego (powrót: plac Piłsudskiego – Focha – Moliera – plac Teatralny – Senatorska) – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Saska – Zwycięzców – Międzynarodowa – Brazylijska – Saska – Egipska – Bora-Komorowskiego – Abrahama – Umińskiego – GOCŁAW.

(Stara trasa: ESPERANTO – Anielewicza – Andersa – plac Bankowy – ... – GOCŁAW.)
Przywrócenie stałych tras na Muranowie w związku z zakończeniem przebudowy ul. Zamenhofa.
N41 linia autobusowa nocna zwykła stała DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater (powrót: Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – aleja Jana Pawła II – DWORZEC CENTRALNY.) – Świętokrzyska – Marszałkowska – plac Bankowy – Andersa – Nowolipki – Zamenhofa – Anielewicza (powrót: Anielewicza – Andersa) – Okopowa – Powązkowska – Krasińskiego – Broniewskiego – aleja Reymonta – Wólczyńska – Sokratesa – Kasprowicza – Nocznickiego – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Pułkowa – Dzierżoniowska – Żubrowa – Wóycickiego – MŁOCINY-UKSW (powrót: MŁOCINY-UKSW – Wóycickiego – Pułkowa).

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY – ... – plac Bankowy – Andersa – Anielewicza – Okopowa – Powązkowska – ... – MŁOCINY-UKSW.)
2009.12.16. 199 linia autobusowa zwykła stała PLAC HALLERA – Szymanowskiego – Namysłowska – Starzyńskiego – św. Wincentego (powrót: św. Wincentego – 11 Listopada – Namysłowska – Szymanowskiego) – Kołowa – Ossowskiego – Barkocińska – Myszkowska – Handlowa – – Pratulińska – Trocka – Radzymińska – Bystra – Ząbki: Batorego – 3 Maja – Orla – Kwiatowa – Szwoleżerów (powrót: Szwoleżerów – Stefczyka – Sikorskiego – Kwiatowa) – Zielonka: aleja Piłsudskiego – Warszawa: Żołnierska – Czwartaków – Paderewskiego – aleja Chruściela – REMBERTÓW AON.

(Stara trasa: PLAC HALLERA – ... – Trocka – Radzymińska – Łodygowa – Ząbki: Warszawska – Piłsudskiego – 3 Maja – Orla – ... – REMBERTÓW AON.)
Przywrócenie stałych tras na terenie Ząbek w związku z zakończeniem modernizacji ul. Batorego.
X linia autobusowa zwykła stała (komunikacja miejska miasta Ząbki) DWORZEC WILEŃSKI – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Targowa – Kłopotowskiego – Jagiellońska – aleja Solidarności – DWORZEC WILEŃSKI.) – Radzymińska – Bystra – Ząbki: Batorego – 3 Maja – Orla – Kwiatowa – Sikorskiego – Stefczyka – Szwoleżerów – Kopernika – Powstańców – ZĄBKI OSIEDLE POWSTAŃCÓW (POWSTAŃCÓW 15).

(Stara trasa: DWORZEC WILEŃSKI – ... – Bystra – Ząbki: 11 Listopada – Wolności – Batorego – 3 Maja – Orla – Kwiatowa – Sikorskiego – Stefczyka – Szwoleżerów – Kopernika – Powstańców – ZĄBKI OSIEDLE POWSTAŃCÓW (POWSTAŃCÓW 15).)
ZMIANY PRZYSTANKOWE • BORTNOWSKIEGO 01 i 02 - likwidacja przystanków (dotyczy linii 199).
• SOSNKOWSKIEGO 01 i 02 - uruchomienie przystanków warunkowych (dotyczy linii 199).
• HALLERA 01 - uruchomienie przystanku warunkowego (dotyczy linii 199).
2009.12.19. ZMIANY PRZYSTANKOWE • CZERWIŃSKA 01 i 02 - uruchomienie przystanku warunkowego (dotyczy linii 512).
• PARK KĘPA POTOCKA 01 - uruchomienie przystanku warunkowego (dotyczy linii 114 i 118).
• MAŃKI WOJDY 04 - uruchomienie przystanku stałego (dotyczy linii 120 i 134).
2009.12.21. 188 linia autobusowa zwykła stała LOTNISKO CHOPINA – Żwirki i Wigury – Wawelska – aleja Armii Ludowej – most Łazienkowski – aleja Stanów Zjednoczonych – Zakole – Wiatraczna (powrót: Wiatraczna – aleja Stanów Zjednoczonych) – Szaserów – Makowska – GOCŁAWEK WSCHODNI.

(Stara trasa: LOTNISKO CHOPINA – ... – Szaserów – Chłopickiego – PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA.)
Przedłużenie trasy do nowej pętli na terenie Gocławka.
ZMIANY PRZYSTANKOWE • SZASERÓW 01 i 02 - likwidacja przystanków (dotyczy linii 188).
• GOCŁAWEK WSCHODNI 01 - uruchomienie przystanku zlokalizowanego na ul. Makowskiej na nowej pętli (dla wsiadających - dotyczy linii 188).
• GOCŁAWEK WSCHODNI 02 - uruchomienie przystanku zlokalizowanego na ul. Makowskiej przed skrzyżowaniem z ul. Pabianicką (dla wysiadających - dotyczy linii 188).
• SZASERÓW 01 - uruchomienie przystanku zlokalizowanego na ul. Szaserów za skrzyżowaniem z ul. Makowską w kierunku ul. Chłopickiego (dotyczy linii 188).
• SZASERÓW 02 - uruchomienie przystanku zlokalizowanego na ul. Szaserów przed skrzyżowaniem z ul. Makowską w kierunku ul. Makowskiej (dotyczy linii 188).
• CUKROWNICZA 01 - uruchomienie przystanku zlokalizowanego na ul. Makowskiej za skrzyżowaniem z ul. Cukrowniczą w kierunku ul. Szaserów (dotyczy linii 188).
• CUKROWNICZA 02 - uruchomienie przystanku zlokalizowanego na ul. Makowskiej przed skrzyżowaniem z ul. Cukrowniczą w kierunku ul. Pabianickiej (dotyczy linii 188).
• OLSZYNKA - zmiana nazwy przystanku na PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA.
• SZPITAL MON - zmiana nazwy przystanku na SZASERÓW-SZPITAL.
• NAMYSŁOWSKA - zmiana charakteru przystanku ze stałego na warunkowy (dotyczy linii 135).
• KANAŁ GOCŁAWSKI 01 - uruchomienie przystanku warunkowego (w kierunku Ochoty) (dotyczy linii 188).
2009.12.26. M linia tramwajowa specjalna zwykła (kursuje w godz. 11-18) PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – plac Zawiszy – Towarowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Kijowska – DWORZEC WSCHODNI. Uruchomienie kursującej tylko 26 grudnia specjalnej linii tramwajowej. Linia obsługiwana taborem zabytkowym.
2009.12.31. 9 linia tramwajowa zwykła stała OKĘCIE – aleja Krakowska – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grochowska – GOCŁAWEK. Uruchomienie dodatkowych nocnych kursów linii tramwajowych obsługujących imprezę sylwestrową na pl. Konstytucji. Linie 9 i 25 kursowały przez całą noc, linie 10, 24 i 33 odbyły kilka kursów wypadowych w celu odwiezienia uczestników imprezy.
10 linia tramwajowa zwykła stała KOSZYKOWA – Chałubińskiego – aleja Jana Pawła II – Prosta – Kasprzaka – Skierniewicka – Wolska – Połczyńska – Powstańców Śląskich – Górczewska – OSIEDLE GÓRCZEWSKA. [Linia jednokierunkowa.]
24 linia tramwajowa zwykła stała CENTRUM – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Towarowa – aleja Solidarności – Młynarska – Obozowa – Dywizjonu 303 – Radiowa – Powstańców Śląskich – NOWE BEMOWO. [Linia jednokierunkowa.]
25 linia tramwajowa zwykła stała ANNOPOL – Annopol – Rembielińska – Budowlana – Odrowąża – 11 Listopada – Targowa – aleja Zieleniecka – aleja i most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – Banacha – BANACHA.
33 linia tramwajowa zwykła stała KOSZYKOWA – Chałubińskiego – aleja Jana Pawła II – Broniewskiego – Wólczyńska – Nocznickiego – METRO MŁOCINY. [Linia jednokierunkowa.]

 

SPIS TRAS (stan na koniec grudnia 2009 r.)

SCHEMAT KOMUNIKACJI (stan na koniec grudnia 2009 r.)

POWRÓT DO SPISU LAT


KONTAKT: trasbus@o2.pl.