Szanowni Goście TRASBUS-a!

      Czy, jako dzieci, bawił Was kiedyś napis na przystanku tramwajowym "Na Żądanie"? (To zew ku pokoleniu wczesnych lat 70-tych, które nie miało już możliwości zatrzymania tramwaju na zawołanie, a pozostawione przez opieszałe służby MZK tabliczki wciąż kusiły, że nie wspomnę o zapomnianych napisach w wagonach 13N "W celu wezwania konduktora pociągnąć za (...)". Kto to, u diabła, był ten mityczny konduktor?! Rodzaj milicjanta, czy co ?!...)

      Czy tęsknicie za wymyślnymi tablicami kierunkowymi linii, gdzie poza pętlami widniały tak wymyślne nazwy jak "Pl. Feliksa Dzierż.", "pl. J. Leńskiego" ?

      Czy chcecie zadrżeć z emocji na nowo "spoglądając w ślepia" informacjom o cenach biletów wyrażanych w tysiącach (jeśli nie dziesiątkach tysięcy) złotych lub przestrogom, że "Jazda na stopniach przyczyną śmiertelnych wypadków" ??

      Jeśli "tak" - chcecie na nowo przypomnieć sobie owe uroki, bądź też - odkryć je po raz pierwszy - to jest to właśnie miejsce.

      Tu bowiem postanowiliśmy zbierać wszystkie te zbiory, które nijak się mają do podstawowej działalności TRASBUS-a, lecz których przy gromadzeniu informacji o działalności warszawskiej komunikacji miejskiej pomijać nie sposób.

      Stare tablice liniowe, tabliczki pouczająco-ostrzegawcze, stare logo umieszczane na tramwajach i Bóg wie co jeszcze... Tu wrzucimy wszystko to, co, naszym skromnym zdaniem, warte jest choćby chwilowego jeszcze wydobycia z mroków historii. Jedni nazwą to Śmietnikiem, inni... Cóż, dowiemy się, jak mamy nadzieję.

      Tymczasem zachęcamy do wizyty (i uzupełniania, jeśli przyjdzie ku temu okazja) lichego, skromnego póki co, działu ROZKŁADY I INNE...

Daniel Nalazek

KONTAKT: trasbus@o2.pl.