data linia rodzaj zmiana uwagi
2013.01.01. 512 linia autobusowa przyspieszona stała ESPERANTO – Anielewicza – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Okopowa – Anielewicza – ESPERANTO.) – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Radzymińska – Młodzieńcza – Kondratowicza – św. Wincentego – Gilarska – Rolanda – Codzienna – ZACISZE (powrót: ZACISZE – Codzienna – Młodzieńcza).
Przystanki: ESPERANTO, OKOPOWA (→ESPERANTO), SMOCZA (→ZACISZE), WOLA-RATUSZ (→ESPERANTO), ANIELEWICZA (→ZACISZE), KINO FEMINA, METRO RATUSZ ARSENAŁ, STARE MIASTO, PARK PRASKI, DW. WILEŃSKI, DW. WILEŃSKI (→ZACISZE), SZWEDZKA, SKARGI, TROCKA, JÓRSKIEGO (NŻ), KOŚCIELISKA, MŁODZIEŃCZA, CODZIENNA, ŚW. WINCENTEGO (NŻ) (→ZACISZE), ŻUROMIŃSKA (→ZACISZE), ROLANDA (NŻ) (→ZACISZE), KANAŁ BRÓDNOWSKI (NŻ) (→ZACISZE), CZERWIŃSKA (NŻ) (→ESPERANTO), ZACISZE.

(Stara trasa: ESPERANTO – ... – Radzymińska – Młodzieńcza – Codzienna – ZACISZE.
Przystanki: ESPERANTO, ..., MŁODZIEŃCZA, CODZIENNA, CZERWIŃSKA (NŻ), ZACISZE.)
Korekta trasy związana z wygaśnięciem umowy na korzystanie z pętli ZACISZE (bez możliwości dalszej dzierżawy).
L-3 linia autobusowa strefowa uzupełniająca zwykła stała PKP PIASECZNO – Towarowa – Sienkiewicza – aleja Wojska Polskiego – Okulickiego – Stara Iwiczna: Nowa – Słoneczna – Kolonia Lesznowola: Słoneczna – Lesznowola: Słoneczna – Magdalenka: Słoneczna – Lipowa – Łazy: Słojewskiego – Łączności – aleja Krakowska – Marysin: aleja Krakowska – Wólka Kosowska: aleja Krakowska – Jabłonowo: aleja Krakowska – Mroków: aleja Krakowska – Wola Mrokowska: aleja Krakowska – Postępu – Jastrzębiec: Postępu – JASTRZĘBIEC.

(Niektóre kursy w dni powszednie w godzinach szczytu: ... – Łazy: Słojewskiego – Łączności – Walendów: Brzozowa – osiedle Walendia (pętla) – Brzozowa – Łazy: Łączności – aleja Krakowska – ...)

(Stara trasa: PIASECZNO (NADARZYŃSKA) – aleja Wojska Polskiego – ... – JASTRZĘBIEC.)
Przedłużenie trasy na terenie Piaseczna na wniosek Urzędu Gminy Lesznowola.
L11 linia autobusowa strefowa uzupełniająca zwykła stała LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: PIASTÓW (TRAUGUTTA) – Warszawska – Pruszków: Broniewskiego – Warsztatowa – Długa (powrót: Długa – Zdziarska – Korczaka – Dąbrowskiej – Piastów: Bohaterów Wolności – Warszawska) – Ciechanowska – 3 Maja – Łączniczek AK – Batalionów Chłopskich (powrót: Batalionów Chłopskich – POW – 3 Maja) – Waryńskiego – Promyka – Inżynierska – PRUSZKÓW (INŻYNIERSKA).)
Rezygnacja przez Urząd Miasta w Pruszkowie ze współpracy z ZTM Warszawa w zakresie organizacji linii lokalnych i zorganizowanie własnej komunikacji miejskiej. Przejęcie trasy przez linię 1.
L12 linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni powszednie) (komunikacja miasta Pruszków) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: PIASTÓW (TRAUGUTTA) – Warszawska – Pruszków: Broniewskiego – Warsztatowa – Długa (powrót: Długa – Zdziarska – Korczaka – Dąbrowskiej – Piastów: Bohaterów Wolności – Warszawska) – Ciechanowska – 3 Maja – Łączniczek AK – Batalionów Chłopskich (powrót: Batalionów Chłopskich – POW – 3 Maja) – Waryńskiego – Promyka – Inżynierska – PRUSZKÓW (INŻYNIERSKA).)
Reorganizacja komunikacji miejskiej organizowanej przez Urząd Miasta w Pruszkowie. Zmiana oznaczenia na 3.
N75 linia autobusowa nocna zwykła stała DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – aleja Jana Pawła II – DWORZEC CENTRALNY.) – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – aleja Armii Ludowej – most Łazienkowski – aleja Stanów Zjednoczonych – Ostrobramska – Fieldorfa – Wał MiedzeszyńskiRYCHNOWSKA.

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY – ... – Fieldorfa – Wał Miedzeszyński – Bysławska – Patriotów (powrót: Patriotów – Młoda – Derkaczy – Bysławska) – Józefów: Piłsudskiego – Otwock: Kołłątaja – Świderska – Orla – Powstańców Warszawy – Andriollego – Hoża – Karczewska – Karczew: Mickiewicza – Armii Krajowej – KARCZEW (KOŚCIÓŁ) (powrót: KARCZEW (KOŚCIÓŁ) – Kościelna – Kościuszki – Warszawska – Armii Krajowej).

(Pierwszy oraz ostatni kurs: ... – Wał Miedzeszyński – BŁOTA.))
Wycofanie ze strefy podmiejskiej w związku z rezygnacją przez miasta: Józefów, Otwock i Karczew z dofinansowywania linii.
1 linia autobusowa zwykła stała (komunikacja miasta Pruszków) PRUSZKÓW (OSIEDLE STASZICA) – aleja Wojska Polskiego – Plantowa – Powstańców – Chopina – Kościuszki – PKP PRUSZKÓW (powrót: PKP PRUSZKÓW – Sienkiewicza – Stalowa – Plantowa).

(Stara trasa: PRUSZKÓW (OSIEDLE STASZICA) – aleja Wojska Polskiego – Plantowa – Powstańców – Staszica – Sienkiewicza – Kościuszki – Prusa – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Lipowa – Kraszewskiego – Prusa) – aleja Armii Krajowej – Ireny – Tadeusza – Waldemara – Mieczysława – Ireny – Komorów: Podhalańska – aleja Dąbrowskiej – Starych Lip – Komorów Wieś: Turystyczna – KOMORÓW (CMENTARZ).)
Reorganizacja komunikacji miejskiej organizowanej przez Urząd Miasta w Pruszkowie. Na dotychczasowej trasie linii 1 uruchomiono linię 2. Przejęcie trasy organizowanej dotychczas przez ZTM Warszawa linii L11.
2 linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje od poniedziałku do soboty) (komunikacja miasta Pruszków) PRUSZKÓW (OSIEDLE STASZICA) – aleja Wojska Polskiego – Plantowa – Powstańców – Staszica – Sienkiewicza – Kościuszki – Prusa – aleja Armii Krajowej – Lipowa – Kraszewskiego – WKD Pruszków (pętla) – Kraszewskiego – Lipowa – aleja Armii Krajowej – Ireny – Tadeusza – Waldemara – Mieczysława – Ireny – Komorów: Podhalańska – aleja Dąbrowskiej – Starych Lip – Komorów Wieś: Turystyczna – KOMORÓW (CMENTARZ). Reorganizacja komunikacji miejskiej organizowanej przez Urząd Miasta w Pruszkowie. Uruchomienie linii autobusowej na dotychczasowej trasie linii 1.
3 linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje od poniedziałku do soboty) (komunikacja miasta Pruszków) PIASTÓW (TRAUGUTTA) – Warszawska – Pruszków: Broniewskiego – Warsztatowa – Długa (powrót: Długa – Zdziarska – Korczaka – Dąbrowskiej – Piastów: Bohaterów Wolności – Warszawska) – Ciechanowska – 3 Maja – Łączniczek AK – Batalionów Chłopskich (powrót: Batalionów Chłopskich – POW – 3 Maja) – Waryńskiego – Młynarska – Inżynierska – PRUSZKÓW (INŻYNIERSKA) (powrót: PRUSZKÓW (INŻYNIERSKA) – Inżynierska – Promyka – Waryńskiego). Reorganizacja komunikacji miejskiej organizowanej przez Urząd Miasta w Pruszkowie. Zmiana oznaczenia linii L12 wraz z wprowadzeniem kursowania w soboty.
4 linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje od poniedziałku do soboty) (komunikacja miasta Pruszków) PRUSZKÓW (INŻYNIERSKA) – Inżynierska – Promyka – Waryńskiego – Poznańska (zawrotka) – Waryńskiego – Promyka – Robotnicza – Błońska – Groblowa – Przejazdowa – Promyka – Waryńskiego – Poznańska (zawrotka) – Waryńskiego – Młynarska – PRUSZKÓW (INŻYNIERSKA). [Linia jednokierunkowa.] Reorganizacja komunikacji miejskiej organizowanej przez Urząd Miasta w Pruszkowie. Uruchomienie linii autobusowej łączącej Gąsin z centrum Pruszkowa.
P-1 linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni powszednie) (komunikacja miasta Piastów) PIASTÓW (OGIŃSKIEGO) – Ogińskiego – Bohaterów Wolności – Warszawska – aleja Wojska Polskiego – wiadukt Okulickiego – aleja Tysiąclecia – Grunwaldzka – Leśmiana – Tuwima – Dworcowa – Sienkiewicza – Orzeszkowej – Harcerska – Ujejskiego – Dworcowa – aleja Tysiąclecia – wiadukt Okulickiego – aleja Wojska Polskiego – Warszawska – Orła Białego – Małachowskiego – aleja Krakowska – Warszawska – aleja Piłsudskiego – Sowińskiego – PIASTÓW (OGIŃSKIEGO). [Linia jednokierunkowa.] Likwidacja kursów sobotnich w związku z niewielką frekwencją.
ZĄBKI-1 linia autobusowa zwykła stała (komunikacja miasta Ząbki) Trasa w dni powszednie - wariant "Piłsudskiego": CH MARKI – Ząbki: Wolności – Drewnicka – Popiełuszki – Narutowicza – Wigury – Żeromskiego – Batorego – 3 Maja – Orla – Skorupki – Sosnowa – Gajowa – Kosynierów – Maczka – Powstańców – Piłsudskiego – Skorupki – Orla – 3 Maja – Batorego – Żeromskiego – Wigury – Narutowicza – Popiełuszki – Drewnicka – Wolności – Radzymińska – jezdnia przy hipermarkecie Praktiker – CH MARKI. [Linia jednokierunkowa.]

Trasa w dni powszednie - wariant "Skrajna": CH MARKI – Ząbki: Wolności – Drewnicka – Popiełuszki – Narutowicza – Wigury – Żeromskiego – Batorego – 3 Maja – Orla – Skorupki – Sosnowa – Gajowa – Kosynierów – Maczka – Powstańców – Piłsudskiego – Skrajna – Zycha – Warszawska – Łodygowa – Klamrowa – Jana Pawła II – Batorego – Żeromskiego – Wigury – Narutowicza – Popiełuszki – Drewnicka – Wolności – Radzymińska – jezdnia przy hipermarkecie Praktiker – CH MARKI. [Linia jednokierunkowa.]

Trasa w dni świąteczne: CH MARKI – Ząbki: Wolności – Narutowicza – Wigury – Żeromskiego – Batorego – 3 Maja – Orla – Skorupki – Sosnowa – Gajowa – Kosynierów – Maczka – Powstańców – Piłsudskiego – Skorupki – Orla – 3 Maja – Batorego – Żeromskiego – Wigury – Narutowicza – Wolności – Radzymińska – jezdnia przy hipermarkecie Praktiker – CH MARKI. [Linia jednokierunkowa.]

(Stara trasa: Wariant "Piłsudskiego": CH MARKI – Ząbki: Wolności – Narutowicza – Wigury – Żeromskiego – Batorego – 3 Maja – Orla – Skorupki – Sosnowa – Gajowa – Kosynierów – Maczka – Powstańców – Piłsudskiego – Skorupki – Orla – 3 Maja – Batorego – Żeromskiego – Wigury – Narutowicza – Wolności – Radzymińska – jezdnia przy hipermarkecie Praktiker – CH MARKI. [Linia jednokierunkowa.]

Wariant "Skrajna": CH MARKI – Ząbki: Wolności – Drewnicka – Popiełuszki – Narutowicza – Wigury – Żeromskiego – Batorego – 3 Maja – Orla – Skorupki – Sosnowa – Gajowa – Kosynierów – Maczka – Powstańców – Piłsudskiego – Skrajna – Zycha – Warszawska – Łodygowa – Klamrowa – Jana Pawła II – Batorego – Żeromskiego – Wigury – Narutowicza – Popiełuszki – Drewnicka – Wolności – Radzymińska – jezdnia przy hipermarkecie Praktiker – CH MARKI. [Linia jednokierunkowa.])
Korekta trasy wariantu "Piłsudskiego" na terenie Drewnicy. Wprowadzenie kolejnego wariantu trasy obowiązującego tylko w dni świąteczne.
ZĄBKI-2 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni powszednie) (komunikacja miasta Ząbki) CH MARKI – Ząbki: Wolności – 11 Listopada (powrót: 11 Listopada – Wolności – Batorego – Warszawa: Bystra – Radzymińska – CH MARKI.) – Wojska Polskiego – Leszyckiego – Batorego – Piłsudskiego – Powstańców – Zielonka: aleja Piłsudskiego – Warszawa: Żołnierska – Czwartaków – Paderewskiego – aleja Chruściela – PKP REMBERTÓW. Ograniczenie kursowania do godzin szczytu.
3 linia autobusowa zwykła okresowa (kursuje w dni powszednie) (komunikacja gminy Serock) Jeden kurs o godz. 7.30: SEROCK (SALA WIDOWISKOWA OŚRODKA KULTURY) – Pułtuska – Wierzbica: Pułtuska – Wyszkowska – Serocka – Nowa Wieś: Serocka – Kania Nowa: Serocka – Nadbużańska (zawrotka) – Serocka – Nowa Wieś: Serocka – Wierzbica: WyszkowskaŁacha: Wyszkowska (powrót: Wyszkowska – Wierzbica: Wyszkowska – Pułtuska – Wierzbica – Pułtuska – Serock: Pułtuska) – Mazowiecka – Łąkowa – Gąsiorowo: Grunwaldzka – GĄSIOROWO.

Trzy kursy po południu: SEROCK (SALA WIDOWISKOWA OŚRODKA KULTURY) – Pułtuska – Wierzbica: Pułtuska – Wierzbica – Pułtuska – Wyszkowska (powrót: Wyszkowska – Pułtuska – Serock: Pułtuska) – Łacha: Wyszkowska – Mazowiecka – Łąkowa – Gąsiorowo: Grunwaldzka – GĄSIOROWO.

(Stara trasa: Jeden kurs o godz. 7.30: SEROCK (SALA WIDOWISKOWA OŚRODKA KULTURY) – Pułtuska – Wierzbica: Pułtuska – Wyszkowska (powrót: Wyszkowska – Pułtuska – Wierzbica – Pułtuska – Serock: Pułtuska) – Łacha: Wyszkowska – Mazowiecka – Łąkowa – Gąsiorowo: Grunwaldzka – GĄSIOROWO.)
Połączenie z linią 4 wraz z wprowadzeniem podjazdu do Kani Nowej.
4 linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni powszednie) (komunikacja gminy Serock) LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: Trzy kursy dziennie: SEROCK (SALA WIDOWISKOWA OŚRODKA KULTURY) – Pułtuska – Wierzbica: Pułtuska – Wierzbica – Pułtuska – Wyszkowska (powrót: Wyszkowska – Pułtuska – Serock: Pułtuska) – Łacha: Wyszkowska – Mazowiecka – Łąkowa – Gąsiorowo: Grunwaldzka – GĄSIOROWO.)
Przejęcie trasy przez linię 3.
ZMIANY PRZYSTANKOWE • ZACISZE 01 - uruchomienie przystanku krańcowego zlokalizowanego na ul. Codziennej przed skrzyżowaniem z ul. Blokową (dotyczy linii 512).
• ROLANDA 03 - uruchomienie przystanku warunkowego zlokalizowanego na ul. Rolanda za skrzyżowaniem z ul. Gilarską (dotyczy linii 512).
• ZACISZE 01 - uruchomienie przystanku warunkowego zlokalizowanego na ul. Rolanda przed skrzyżowaniem z ul. Rajmunda (dotyczy linii 512).
2013.01.02. L-8 linia autobusowa strefowa uzupełniająca zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni powszednie) PKP LEGIONOWO – Kościuszki – Słowackiego – Jagiellońska – Warszawska – Zegrzyńska – Stanisławów Drugi: Wolska – Wola Aleksandra: Wolska – Kąty Węgierskie: Akacjowa – Kościelna – Strużańska – Rembelszczyzna: Strużańska – Stanisławów Pierwszy: Strużańska – Przyszłość – Izabelińska – Koncertowa (zawrotka) – Izabelińska – Izabelin: Graniczna – Małołęcka – Szkolna (zawrotka) – Małołęcka – Aleksandrów: Małołęcka – Nieporęt: Małołęcka – Nowolipie – Pogonowskiego – Wólka Radzymińska: Topolowa – Szkolna – Wirażowa (zawrotka) – Szkolna – Szeligowska – Dąbkowizna: droga lokalna – PKP DĄBKOWIZNA.

(Stara trasa: PKP LEGIONOWO – ... – Wólka Radzymińska: Topolowa – Szkolna – WÓLKA RADZYMIŃSKA (WIRAŻOWA).)
Przywrócenie stałej trasy w związku z zakończeniem prac drogowych na ul. Szkolnej w Wólce Radzymińskiej.
11 linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni powszednie) (komunikacja miasta Nowy Dwór Mazowiecki) NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA) – Zakroczymska – Sawy – Warszawska – Bohaterów Modlina – Okunin – Leśna – Wojska Polskiego – Berlinga – Wiosenna – Sadowa – Młodzieżowa – Okulickiego – Morawicza – Paderewskiego – Partyzantów – Nałęcza – Modlińska – Sawy – Warszawska – Magistracka – Zakroczymska – Warszawska – Thommee – most Pancera – Thommee – Chłodna – Ledóchowskiego – Chrzanowskiego – Obwodowa – 29 Listopada – Modlin Twierdza (pętla) – Obrońców Modlina – Szpitalna – 29 Listopada – Bema – Poniatowskiego – Ledóchowskiego – Chłodna – Thommee – Kopernika – Czarnieckiego – Żołnierzy Września – Mieszka I – Kraszewskiego – Thommee – most Pancera – Thommee – Warszawska – Magistracka – Zakroczymska – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA).

(Stara trasa kursów wariantowych: NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA) – ... – Okulickiego – Morawicza – Sienkiewicza – Szpital (zawrotka) – Sienkiewicza – Morawicza – Paderewskiego – ... – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA).)
Likwidacja wariantowych podjazdów do szpitala miejskiego w związku ze znikomą frekwencją.
12 linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni powszednie) (komunikacja miasta Nowy Dwór Mazowiecki) NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA) – Zakroczymska – Warszawska – Thommee – most Pancera – Thommee – Kraszewskiego – Mieszka I – Żołnierzy Września – Czarnieckiego – Kopernika – Thommee – Chłodna – Ledóchowskiego – Poniatowskiego – Bema – 29 Listopada – Szpitalna – Obrońców Modlina – Modlin Twierdza (pętla) – 29 Listopada – Obwodowa – Chrzanowskiego – Ledóchowskiego – Chłodna – Thommee – most Pancera – Thommee – Warszawska – Zakroczymska – Magistracka – Legionów – Modlińska – Kościuszki – Partyzantów – Paderewskiego – Morawicza – Okulickiego – Młodzieżowa – Sadowa – Wiosenna – Berlinga – Wojska Polskiego – Leśna – Okunin – Bohaterów Modlina – Warszawska – Magistracka – Zakroczymska – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA).

(Stara trasa kursów wariantowych: NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA) – ... – Paderewskiego – Morawicza – Sienkiewicza – Szpital (zawrotka) – Sienkiewicza – Morawicza – Okulickiego – ... – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA).)
GÓRA KALWARIA

CZERSK

CZAPLINEK

CENDROWICE

GÓRA KALWARIA
linia autobusowa zwykła okresowa (kursuje w dni powszednie) (komunikacja miasta Góra Kalwaria) Jeden kurs rano jednokierunkowo: PKP GÓRA KALWARIA – Skierniewicka – Pijarska – Dominikańska – Wojska Polskiego – Czersk: Wojska Polskiego – Trakt Pułaskiego – Szpruch GórnyLininWincentówCzaplinCzaplinek: Wspólna – Grójecka – Prosta – Sobików: Prosta – Długa – Cendrowice: Długa – Krótka – Słoneczna – Brzozowa – Kolonia SobikówKrzaki Czaplinkowskie: Słoneczna – Góra Kalwaria: Wiejska – Budowlanych – Skierniewicka – PKP GÓRA KALWARIA.

Trzy kursy po południu jednokierunkowo: PKP GÓRA KALWARIA – Skierniewicka – Budowlanych – Wiejska – Krzaki Czaplinkowskie: Słoneczna – Kolonia SobikówCendrowice: Brzozowa – Słoneczna – Krótka – Długa – Sobików: Długa – Prosta – Czaplinek: Prosta – Grójecka – Wspólna – CzaplinWincentówLininSzpruch GórnyCzersk: Trakt Pułaskiego – Wojska Polskiego – Góra Kalwaria: Wojska Polskiego – Dominikańska – Pijarska – Skierniewicka – PKP GÓRA KALWARIA.
Uruchomienie przez Urząd Miasta i Gminy Góra Kalwaria linii autobusowej łaczącej Górę Kalwarię z okolicznymi miejscowościami.
ZMIANY PRZYSTANKOWE • VOGLA 05 - uruchomienie przystanku stałego (dotyczy kursów wariantowych linii 163 i 164).
• KĄTY WĘGIERSKIE KOŚCIELNA 02 - uruchomienie przystanku warunkowego (dotyczy linii 736 i L-8).
• WÓLKA RADZYMIŃSKA WIRAŻOWA 01 i 02 - zmiana charakteru przystanków ze stałych na warunkowe (dotyczy linii L-8).
2013.01.05. 13N linia tramwajowa specjalna (zwykła okresowa - kursuje w godz. 14.30 - 18.30) PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – ALEJA ZIELENIECKA. Uruchomienie przez Tramwaje Warszawskie we współpracy z Klubem Miłośników Komunikacji Miejskiej specjalnej bezpłatnej linii tramwajowej w związku z zakończeniem eksploatacji wagonów typu 13N w Warszawie. Na podanej trasie kursowały także wozy techniczne zabierające pasażerów na przystankach krańcowych i nie zatrzymujące się na przystankach pośrednich.
2013.01.07. BIAŁOBRZEGI

BENIAMINÓW
linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni powszednie) (komunikacja gminy Nieporęt) BIAŁOBRZEGI (PLAŻA) – Wczasowa – aleja Wojska Polskiego – Beniaminów: aleja Wojska Polskiego – BENIAMINÓW. Uruchomienie przez Urząd Gminy Nieporęt szczytowej linii autobusowej dowożącej mieszkańców Beniaminowa do pętli autobusowej w Białobrzegach.
2013.01.13. XXI linia autobusowa specjalna (przyspieszona okresowa - kursuje w godz. 12.00 - 19.00) POPULARNA – Aleje Jerozolimskie – Grzymały-Sokołowskiego – Kopińska – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – aleja Armii Ludowej – most Łazienkowski – aleja Stanów Zjednoczonych – Ostrobramska – Rodziewiczówny – WITOLIN.
Przystanki: POPULARNA, BERESTECKA, DW. ZACHODNI, HALA KOPIŃSKA, PL. NARUTOWICZA, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, METRO POLITECHNIKA, MARSZAŁKOWSKA, PL. NA ROZDROŻU, SASKA, PRZYCZÓŁEK GROCHOWSKI, RAWAR, ZAMIENIECKA, CH PROMENADA, WITOLIN.

(Ostatni kurs z krańca POPULARNA jednokierunkowo: POPULARNA – ... – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Nowy Świat – Krakowskie Przedmieście – Królewska – Marszałkowska – CENTRUM.
Przystanki: POPULARNA, ..., CENTRUM (→CENTRUM), DH SMYK (→CENTRUM), FOKSAL (→CENTRUM), ORDYNACKA (→CENTRUM), UNIWERSYTET (→CENTRUM), ZACHĘTA (→CENTRUM), METRO ŚWIĘTOKRZYSKA (→CENTRUM), CENTRUM.)

(Ostatnie dwa kursy z krańca WITOLIN jednokierunkowo: WITOLIN – ... – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Nowy Świat – Krakowskie Przedmieście – Królewska – Marszałkowska – CENTRUM.
Przystanki: WITOLIN, ..., CENTRUM (→CENTRUM), DH SMYK (→CENTRUM), FOKSAL (→CENTRUM), ORDYNACKA (→CENTRUM), UNIWERSYTET (→CENTRUM), ZACHĘTA (→CENTRUM), METRO ŚWIĘTOKRZYSKA (→CENTRUM), CENTRUM.)
Uruchomienie przez Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej we współpracy z firmą "Mobilis" specjalnej bezpłatnej linii autobusowej w związku z organizacją XXI finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kursy wariantowe związane były z dowozem na imprezę "Światełko do nieba".
2013.01.14. TRANSLUD
LINIA 7
linia autobusowa prywatna (stała) METRO MŁOCINY – Kasprowicza – Nocznickiego – aleja Wittek (powrót: aleja Wittek – Zgrupowania AK "Kampinos" – 30 Pułku Strzelców Kaniowskich – METRO MŁOCINY.) – most Skłodowskiej-Curie – Kuklińskiego – Modlińska – Jabłonna: Modlińska – Zegrzyńska – Legionowo: Warszawska – Sowińskiego – LEGIONOWO (MICKIEWICZA).
Przystanki: METRO MŁOCINY, HENRYKÓW, POETÓW, BUCHNIK, JABŁONNA (PIASKOWA), JABŁONNA (SZKOLNA), JABŁONNA (PAŁAC), LEGIONOWO (SOBIESKIEGO), LEGIONOWO (SOWIŃSKIEGO), LEGIONOWO (URZĄD MIASTA), LEGIONOWO (3 MAJA), LEGIONOWO (MICKIEWICZA).
Uruchomienie przez firmę "Translud" linii autobusowej łączącej Legionowo i Jabłonnę ze stacją metra MŁOCINY.
2013.01.19. ZMIANY PRZYSTANKOWE • BOHUSZEWICZÓWNY 02 - uruchomienie przystanku warunkowego (dotyczy linii 512).
2013.01.21. 2 linia tramwajowa zwykła stała METRO MŁOCINY – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – aleja Wittek – most Skłodowskiej-Curie – Kuklińskiego – STARE ŚWIDRY. Uruchomienie nowej trasy tramwajowej prowadzącej przez most Marii Skłodowskiej-Curie do tymczasowego krańca STARE ŚWIDRY. Z uwagi na brak klasycznej pętli do obsługi linii skierowano specjalnie zakupione w tym celu dwukierunkowe tramwaje Swing Duo korzystające z łącznika międzytorowego w celu zmiany kierunku jazdy.
17 linia tramwajowa zwykła stała METRO MŁOCINY – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Rakowiecka – Boboli – Wołoska – Marynarska – SŁUŻEWIEC.

(Część kursów: METRO MARYMONT – Słowackiego – ...)
Skrócenie trasy części kursów wraz z jednoczesnym zwiększeniem częstotliwości kursowania (z 5 do 3-4 min. w godzinach szczytu) na najbardziej obciążonym odcinku trasy.
211 linia autobusowa zwykła stała STARE ŚWIDRY – Myśliborska (powrót: Myśliborska – Porajów – Świderska – STARE ŚWIDRY.) – Światowida – Milenijna – Pomorska – Majolikowa – Mehoffera – Ordonówny – Światowida – Dzierzgońska – Odkryta – Sprawna – Aluzyjna – Dąbrówka Wiślana – Aluzyjna – Modlińska – Przyrzecze – BUKÓW (powrót: BUKÓW – Przyrzecze – Gąsiorowskiej – Główna – Modlińska).

(Dodatkowe kursy w dni robocze w godzinach szczytu: NOWODWORY – Światowida – Dzierzgońska – Odkryta – Sprawna – Aluzyjna – DĄBRÓWKA WIŚLANA.)

(Stara trasa: TARCHOMIN – Świderska (powrót: Świderska – Ćmielowska – Światowida – Świętosławskiego – Świderska – TARCHOMIN.) – Porajów – Myśliborska – Światowida – Milenijna – ... – BUKÓW.)
Skierowanie do krańca ulicznego STARE ŚWIDRY w celu umożliwienia przesiadki do linii tramwajowej 2.
214 linia autobusowa zwykła stała STARE ŚWIDRY – Myśliborska – Porajów – Świderska (powrót: Świderska – STARE ŚWIDRY.) – Mehoffera – Nowodworska – Odkryta – Dzierzgońska – Światowida – NOWODWORY. Podział linii 516 na: 214 (łączącą Nowodwory i ciąg ul. Odkrytej z przystankiem przesiadkowym STARE ŚWIDRY) oraz 516 (łączącą wschodnią część Tarchomina z przystankami przesiadkowymi ŻERAŃ FSO i STARE ŚWIDRY). Likwidacja podjazdów do przystanku ŻERAŃ FSO 01.
516 linia autobusowa przyspieszona stała ŻERAŃ FSO – Modlińska – Światowida – Milenijna – Ćmielowska – Światowida – Świętosławskiego – Świderska – STARE ŚWIDRY (powrót: STARE ŚWIDRY – Myśliborska – Światowida – Ćmielowska).
Przystanki: ŻERAŃ FSO, KONWALIOWA, BIAŁOŁĘKA RATUSZ, CERAMICZNA (NŻ), ĆMIELOWSKA, KAMIŃSKIEGO, TARCHOMIN, MYŚLIBORSKA (→ŻERAŃ FSO), PORAJÓW (→ŻERAŃ FSO), PICASSA (NŻ) (→STARE ŚWIDRY), ŚWIDERSKA (→STARE ŚWIDRY), STARE ŚWIDRY.

(W dni powszednie w godzinach porannego szczytu: ŻERAŃ FSO – Modlińska (powrót: Modlińska – zawrotka za wiaduktem Trasy Toruńskiej – Modlińska – ŻERAŃ FSO.) – ... – STARE ŚWIDRY.
Przystanki: ŻERAŃ FSO, ŻERAŃ FSO (→ŻERAŃ FSO), KONWALIOWA, ..., STARE ŚWIDRY.)

(Stara trasa: ŻERAŃ FSO – Modlińska – Światowida – Milenijna – Ćmielowska – Światowida – Mehoffera – Nowodworska – Odkryta – Dzierzgońska – Światowida – NOWODWORY.
Przystanki: ŻERAŃ FSO, KONWALIOWA, BIAŁOŁĘKA RATUSZ, CERAMICZNA (NŻ), ĆMIELOWSKA, KAMIŃSKIEGO, TARCHOMIN, MEHOFFERA, NOWODWORSKA (NŻ), ODKRYTA (NŻ), CIOŁKOSZA, ORDONÓWNY, BAREI, DZIERZGOŃSKA, GRZYMALITÓW (NŻ), NOWODWORY (→NOWODWORY), NOWODWORY.

(W dni powszednie w godzinach porannego szczytu: ŻERAŃ FSO – Modlińska (powrót: Modlińska – zawrotka za wiaduktem Trasy Toruńskiej – Modlińska – ŻERAŃ FSO.) – ... – NOWODWORY.
Przystanki: ŻERAŃ FSO, ŻERAŃ FSO (→ŻERAŃ FSO), KONWALIOWA, ..., NOWODWORY.))
741 linia autobusowa strefowa zwykła stała STARE ŚWIDRY – Myśliborska – Porajów – Świderska (powrót: Świderska – STARE ŚWIDRY.) – Mehoffera – Modlińska – Jabłonna: Modlińska – obwodnica Jabłonny (jezdnia lokalna) – Przylesie – Politechniczna – Przylesie – Szkolna – Modlińska – Chotomowska – Chotomów: Partyzantów – CHOTOMÓW.

(Stara trasa: NOWODWORY – Światowida – Ordonówny – Mehoffera – Modlińska – ... – CHOTOMÓW.)
Skierowanie do krańca ulicznego STARE ŚWIDRY w celu umożliwienia przesiadki do linii tramwajowej 2.
ZMIANY PRZYSTANKOWE • STARE ŚWIDRY - zmiana charakteru przystanku z warunkowego na stały (dotyczy linii 101).
• PORAJÓW - likwidacja przystanku (dotyczy linii E-4 i E-6).
2013.01.22.
godz. 9.00.
199 linia autobusowa zwykła stała TARGÓWEK – Trocka – Radzymińska – Bystra – Ząbki: Batorego – Piłsudskiego – Kołłątaja – Skorupki (powrót: Skorupki – Poniatowskiego – Targowa – Piłsudskiego) – Kwiatowa – Szwoleżerów (powrót: Szwoleżerów – Stefczyka – Sikorskiego – Kwiatowa) – Zielonka: aleja Piłsudskiego – Warszawa: Żołnierska – Czwartaków – Paderewskiego – aleja Chruściela – REMBERTÓW AON.

(Stara trasa: TARGÓWEK – ... – Ząbki: Batorego – 3 Maja – Orla – Kwiatowa – Szwoleżerów (powrót: Szwoleżerów – Stefczyka – Sikorskiego – Kwiatowa) – ... – REMBERTÓW AON.)
Skierowanie na trasę objazdową w związku z rozpoczęciem budowy tunelu drogowego pod linią kolejową w ciągu ulic Wojska Polskiego i Orlej w Ząbkach.
2013.01.26.
2013.02.10.
FERIE ZIMOWE • Zawieszenie kursowania linii:
304, 394, 460.

• Zawieszenie kursów wariantowych linii:
211, 401, 411.

• Ograniczenie kursów wariantowych do godzin porannego szczytu linii:
162.

• Zawieszenie kursów szkolnych linii:
163, 164.
2013.01.28.
2013.02.18.
FERIE ZIMOWE • Zawieszenie kursów wariantowych linii:
114.
2013.01.28.
2013.02.22.
FERIE ZIMOWE • Zawieszenie kursów wariantowych linii:
193.
2013.02.01. L-2 linia autobusowa strefowa uzupełniająca zwykła stała PIASECZNO (URZĄD MIASTA) – Sierakowskiego – Warszawska – Młynarska – Puławska – Kościuszki – Sienkiewicza (powrót: Sienkiewicza – aleja Wojska Polskiego – Jana Pawła II – Chyliczkowska – Zgoda – PIASECZNO (URZĄD MIASTA).) – aleja Polskiego Państwa Podziemnego – Pod Bateriami – Gołków: Gołkowska – Radnych – Głosków: RadnychRunów: Solidarności – Henryków-Urocze: Gromadzka – Złotokłos: Społeczna – 3 Maja – ZŁOTOKŁOS (22 LIPCA) (powrót: ZŁOTOKŁOS (22 LIPCA) – 3 Maja – Mrokowska – Piaseczyńska – Wólka Pracka: Ogrodowa – Baszkówka: Sadowa – Głosków: Milenium – Radnych – Głosków Letnisko: Radnych – Gołków: Gołkowska).

(Stara trasa: PIASECZNO (URZĄD MIASTA) – ... – Pod Bateriami – Gołków: Gołkowska – Głosków Letnisko: Lipowa – Głosków: Szkolna – Milenium – Radnych – Runów: Solidarności – Henryków-Urocze: Gromadzka – Złotokłos: Społeczna – 3 Maja – ZŁOTOKŁOS (22 LIPCA) (powrót: ZŁOTOKŁOS (22 LIPCA) – 3 Maja – Mrokowska – Piaseczyńska – Wólka Pracka: Ogrodowa – Baszkówka: Sadowa – Głosków: Milenium – Radnych – Głosków Letnisko: Radnych – Gołków: Gołkowska).)
Korekta trasy na terenie Głoskowa.
L-5 linia autobusowa strefowa uzupełniająca zwykła stała PIASECZNO (URZĄD MIASTA) – Sierakowskiego – Warszawska – Młynarska – Puławska – Kościuszki – – Sienkiewicza (powrót: Sienkiewicza – aleja Wojska Polskiego – Jana Pawła II – Chyliczkowska – Zgoda – PIASECZNO (URZĄD MIASTA).) – aleja Polskiego Państwa Podziemnego – Pod Bateriami – Główna – Kamionka: Główna – Bobrowiec: Bobrowiecka – Mazowiecka – BOBROWIEC.

(Stara trasa: PKP PIASECZNO – Dworcowa – Sienkiewicza – aleja Polskiego Państwa Podziemnego – ... – BOBROWIEC.)
Przedłużenie tras do centrum Piaseczna.
L13 linia autobusowa strefowa uzupełniająca zwykła stała PIASECZNO (URZĄD MIASTA) – Sierakowskiego – Warszawska – Młynarska – Puławska – Kościuszki – – Sienkiewicza (powrót: Sienkiewicza – aleja Wojska Polskiego – Jana Pawła II – Chyliczkowska – Zgoda – PIASECZNO (URZĄD MIASTA).) – aleja Polskiego Państwa Podziemnego – Pod Bateriami – Łąkowa – Jazgarzew: 4 Pułku Ułanów – Główna – Wólka Kozodawska: Źródlana – Jesówka: Żródlana – Zalesie Górne: Pionierów – Wiekowej Sosny – Młodych Wilcząt – PKP ZALESIE GÓRNE (powrót: PKP ZALESIE GÓRNE – Młodych Wilcząt – Pionierów).

(Stara trasa: PKP PIASECZNO – Dworcowa – Sienkiewicza – aleja Polskiego Państwa Podziemnego – ... – PKP ZALESIE GÓRNE.)
2013.02.04. KUPIECBUS

CENTRUM
linia autobusowa hipermarketowa (zwykła stała) PLAC STARYNKIEWICZA – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – Kłopotowskiego – Jagiellońska (powrót: Jagiellońska – Okrzei – Targowa) – aleja Solidarności – Szwedzka – 11 Listopada – Odrowąża – Wysockiego – Marywilska – Płochocińska – Płytowa – KUPIECKA.
Przystanki: PL. STARYNKIEWICZA, DW. CENTRALNY, CENTRUM, MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA, AL. ZIELENIECKA, DW. WILEŃSKI, SZWEDZKA, KOWIEŃSKA, RONDO ŻABA, POŻAROWA, BARTNICZA, BAZYLIAŃSKA, FABRYKA POMP, PKP ŻERAŃ, KUPIECKA.
Wprowadzenie odpłatności za przejazdy w celu wyeliminowania przypadków korzystania z autobusów przez pasażerów zainteresowanych jedynie bezpłatnym transportem a nie dojazdem do centrum handlowego. Cena biletu: 1 zł za przejazd w jedną stronę.
KUPIECBUS

CHOMICZÓWKA
linia autobusowa hipermarketowa (zwykła okresowa całodzienna - kursuje w soboty i niedziele) CHOMICZÓWKA – Conrada – Sokratesa – Kasprowicza – Żeromskiego – Słowackiego – aleja Armii Krajowej – most Grota-Roweckiego – Toruńska – Modlińska – Płochocińska – Płytowa – KUPIECKA.
Przystanki: CHOMICZÓWKA, KWITNĄCA (NŻ), BOGUSŁAWSKIEGO, TOŁSTOJA (NŻ), SOKRATESA, PRZYTYK (NŻ), METRO WAWRZYSZEW, OCZAPOWSKIEGO, METRO STARE BIELANY, PODCZASZYŃSKIEGO, ŻEROMSKIEGO, PARK KASKADA (NŻ) (→KUPIECKA), OS. POTOK (NŻ), KONWALIOWA, PŁOCHOCIŃSKA (NŻ), PKP ŻERAŃ (NŻ), KUPIECKA.
KUPIECBUS

BEMOWO
linia autobusowa hipermarketowa (zwykła okresowa całodzienna - kursuje w soboty i niedziele) RADIOWA – Radiowa – Wrocławska – Powstańców Śląskich – Maczka – Powązkowska – Okopowa – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Modlińska – Płochocińska – Płytowa – KUPIECKA.
Przystanki: RADIOWA, ORLICH GNIAZD, WIDAWSKA, WROCŁAWSKA, NOWE BEMOWO, PIASTÓW ŚLĄSKICH, OGRODY DZIAŁKOWE BEMOWO (NŻ) (→RADIOWA), OBROŃCÓW TOBRUKU (NŻ) (→KUPIECKA), MACZKA (NŻ), ELBLĄSKA, POWĄZKI IV BRAMA (NŻ), POWĄZKOWSKA, BASENY INFLANCKA, DW. GDAŃSKI, BONIFRATERSKA (NŻ) (→KUPIECKA), RONDO STARZYŃSKIEGO, ŻERAŃ FSO, KONWALIOWA, PŁOCHOCIŃSKA (NŻ), PKP ŻERAŃ (NŻ), KUPIECKA.
KUPIECBUS

NOWY DWÓR MAZOWIECKI
linia autobusowa hipermarketowa (zwykła okresowa całodzienna - kursuje w soboty i niedziele) NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA) – Warszawska – Paderewskiego – Morawicza – Okulickiego – Młodzieżowa – Sadowa – Wiosenna – Berlinga – Wojska Polskiego – Boża Wola: Modlińska – Suchocin: Modlińska – Skierdy: Modlińska – Rajszew: Modlińska – Jabłonna: Modlińska – Zegrzyńska – Legionowo: Warszawska – Sobieskiego – Piłsudskiego – Jagiellońska – Warszawska – Jabłonna: Zegrzyńska – Modlińska – Warszawa: Modlińska – Płochocińska – Płytowa – KUPIECKA.
Przystanki: NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA), NOWY DWÓR MAZOWIECKI (PADEREWSKIEGO) (NŻ), NOWY DWÓR MAZOWIECKI (MORAWICZA) (NŻ), NOWY DWÓR MAZOWIECKI (STACJA BP) (NŻ), NOWY DWÓR MAZOWIECKI (OS. MŁODYCH I) (NŻ), NOWY DWÓR MAZOWIECKI (OS. MŁODYCH II) (NŻ), BOŻA WOLA (NŻ), SKIERDY (NŻ), SKIERDY (MUZYCZNA) (NŻ), RAJSZEW (GOLFOWA) (NŻ), JABŁONNA (LAS) (NŻ), JABŁONNA (CHOTOMOWSKA) (NŻ), JABŁONNA (PAŁAC) (NŻ), LEGIONOWO (SIELANKOWA) (NŻ), LEGIONOWO (SOBIESKIEGO) (NŻ), JABŁONNA (SZARYCH SZEREGÓW) (NŻ), BIAŁOŁĘKA-RATUSZ (NŻ), EKSPRESOWA (NŻ), PŁOCHOCIŃSKA (NŻ), KUPIECKA.
2013.02.05. Z-9 linia autobusowa zastępcza (zwykła stała) ROZŁOGI – Człuchowska – Lazurowa – Doroszewskiego – Klemensiewicza – Górczewska – Powstańców Śląskich – Człuchowska – ROZŁOGI. [Linia jednokierunkowa.] Uruchomienie zastępczej linii autobusowej w związku z przedłużającym się terminem zakończenia budowy ronda na skrzyżowaniu ulic Lazurowej i Górczewskiej oraz usunięciem progów zwalniających na ul. Doroszewskiego.
2013.02.10. S3 linia szybkiej kolei miejskiej strefowa zwykła stała WARSZAWA LOTNISKO CHOPINA – Warszawa Służewiec – Warszawa Żwirki i Wigury – Warszawa Rakowiec – Warszawa Aleje Jerozolimskie – Warszawa Zachodnia – Warszawa Centralna – Warszawa Wschodnia – Warszawa Praga – Warszawa Toruńska – Warszawa Żerań – Warszawa Płudy – Warszawa Choszczówka – LEGIONOWO.

(Po jednym kursie w dni powszednie w godzinach porannego i popołudniowego szczytu: ... – Legionowo – LEGIONOWO PIASKI.)

(Po jednym kursie w godzinach porannych oraz wieczornych jednokierunkowo: ... – Warszawa Zachodnia – Warszawa Ochota – Warszawa Śródmieście – Warszawa Powiśle – Warszawa Stadion – Warszawa Wschodnia – ...)
Skierowanie jednego kursu porannego jednokierunkowo przez dworzec Warszawa Śródmieście.
L-9 linia autobusowa strefowa uzupełniająca zwykła stała 1. Kursy w dni powszednie do godz. 15.00 oraz dwa kursy w godzinach wieczornych: PKP LEGIONOWO – Kościuszki – Piłsudskiego – Sowińskiego – Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nowodworska – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Modlińska – Słoneczna – Niepodległości – Przedpełskiego – Wodociąg Północny (pętla) – Przedpełskiego – Modlińska – Poniatów: Nowodworska – Skrzeszew: Nowodworska – Koszykowa – Kościelna – Szkolna – Nowodworska – Kałuszyn: Nowodworska – Olszewnica Stara: Nowodworska – Warszawska – Olszewnica Stara (pętla) – Warszawska – Olszewnica Nowa: Nowodworska – Krubin: Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska (powrót: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska) – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – Okunin – Bohaterów Modlina – Warszawska – Zakroczymska – Sawy – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA) (powrót: NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA) – Sawy – Warszawska).

Kursy w dni powszednie od godz. 15.00: PKP LEGIONOWO – Kościuszki – Piłsudskiego – Sowińskiego – Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nowodworska – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Modlińska – Słoneczna – Niepodległości – Przedpełskiego – Wodociąg Północny (pętla) – Przedpełskiego – Modlińska – Poniatów: Nowodworska – Skrzeszew: Nowodworska – Koszykowa – Kościelna – Szkolna – Nowodworska – Kałuszyn: Nowodworska – Olszewnica Stara: Nowodworska – Warszawska – Olszewnica Stara (pętla) – Warszawska – Olszewnica Nowa: Nowodworska – Krubin: Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska (powrót: Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska) – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – Okunin – Bohaterów Modlina – Warszawska – Zakroczymska – Sawy – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA) (powrót: NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA) – Sawy – Warszawska).

(Jeden kurs w dni powszednie w godzinach porannego szczytu oraz jeden kurs w godzinach popołudniowego szczytu: PKP LEGIONOWO – ... – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna (powrót: Kościelna – Solidarności – Urząd Gminy (pętla) – Solidarności – Kościelna – Łajski: Kościelna) – Modlińska – Słoneczna – ... – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska (powrót: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska) – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – ... – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA).)

(Jeden kurs w dni powszednie w godzinach porannego szczytu: PKP LEGIONOWO – ... – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna (powrót: Kościelna – Solidarności – Urząd Gminy (pętla) – Solidarności – Kościelna – Łajski: Kościelna) – Modlińska – Słoneczna – ... – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – ... – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA).)

(Dwa kursy w dni powszednie w godzinach popołudniowego szczytu: PKP LEGIONOWO – ... – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Solidarności – Urząd Gminy (pętla) – Solidarności – Kościelna – Modlińska – Słoneczna – ... – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska (powrót: Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska) – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – ... – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA).)

(Kursy w dni świąteczne: PKP LEGIONOWO – ... – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – ... – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA).)

(Kursy w dni świąteczne w godzinach porannych i wieczornych: PKP LEGIONOWO – ... – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – ... – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA).)

2. PKP LEGIONOWO – Kościuszki – Piłsudskiego – Sowińskiego – Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nowodworska – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Modlińska – Słoneczna – Niepodległości – Przedpełskiego – 600-lecia – Wieliszew Plaża (pętla) – 600-lecia – Przedpełskiego – Komornica: Wspólna – Poddębie: Nasielska – Komornica: Nasielska – KOMORNICA (SZKOŁA).

(Dwa kursy w dni powszednie w godzinach porannego szczytu: PKP LEGIONOWO – ... – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Solidarności – Urząd Gminy (pętla) – Solidarności – Kościelna (powrót: Kościelna – Łajski: Kościelna) – Modlińska – Słoneczna – ... – KOMORNICA (SZKOŁA).)

3. PKP LEGIONOWO – Kościuszki – Piłsudskiego – Sowińskiego – Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nowodworska – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Modlińska – Słoneczna – Niepodległości – Przedpełskiego – 600-lecia – WIELISZEW (PLAŻA).

(Stara trasa: 1. Kursy w dni powszednie do godz. 15.00 oraz jeden kurs w godzinach wieczornych: PKP LEGIONOWO – Kościuszki – Piłsudskiego – Sowińskiego – Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nowodworska – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Modlińska – Słoneczna – Niepodległości – Przedpełskiego – Wodociąg Północny (pętla) – Przedpełskiego – Modlińska – Poniatów: Nowodworska – Skrzeszew: Nowodworska – Koszykowa – Kościelna – Szkolna – Nowodworska – Kałuszyn: Nowodworska – Olszewnica Stara: Nowodworska – Warszawska – Olszewnica Stara (pętla) – Warszawska – Olszewnica Nowa: Nowodworska – Krubin: Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska (powrót: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska) – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – Okunin – Bohaterów Modlina – Warszawska – Zakroczymska – Sawy – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA) (powrót: NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA) – Sawy – Warszawska).

Kursy w dni powszednie od godz. 15.00: PKP LEGIONOWO – Kościuszki – Piłsudskiego – Sowińskiego – Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nowodworska – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Modlińska – Słoneczna – Niepodległości – Przedpełskiego – Wodociąg Północny (pętla) – Przedpełskiego – Modlińska – Poniatów: Nowodworska – Skrzeszew: Nowodworska – Koszykowa – Kościelna – Szkolna – Nowodworska – Kałuszyn: Nowodworska – Olszewnica Stara: Nowodworska – Warszawska – Olszewnica Stara (pętla) – Warszawska – Olszewnica Nowa: Nowodworska – Krubin: Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska (powrót: Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska) – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – Okunin – Bohaterów Modlina – Warszawska – Zakroczymska – Sawy – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA) (powrót: NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA) – Sawy – Warszawska).

(Jeden kurs w dni powszednie w godzinach porannego szczytu oraz jeden kurs w godzinach popołudniowego szczytu: PKP LEGIONOWO – ... – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna (powrót: Kościelna – Solidarności – Urząd Gminy (pętla) – Solidarności – Kościelna – Łajski: Kościelna) – Modlińska – Słoneczna – ... – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska (powrót: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska) – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – ... – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA).)

(Jeden kurs w dni powszednie w godzinach porannego szczytu: PKP LEGIONOWO – ... – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna (powrót: Kościelna – Solidarności – Urząd Gminy (pętla) – Solidarności – Kościelna – Łajski: Kościelna) – Modlińska – Słoneczna – ... – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – ... – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA).)

(Dwa kursy w dni powszednie w godzinach popołudniowego szczytu: PKP LEGIONOWO – ... – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Solidarności – Urząd Gminy (pętla) – Solidarności – Kościelna – Modlińska – Słoneczna – ... – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska (powrót: Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska) – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – ... – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA).)

(Kursy w dni świąteczne: PKP LEGIONOWO – ... – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – ... – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA).)

(Kursy w dni świąteczne w godzinach porannych i wieczornych: PKP LEGIONOWO – ... – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – ... – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA).)

2. PKP LEGIONOWO – Kościuszki – Piłsudskiego – Sowińskiego – Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nowodworska – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Modlińska – Słoneczna – Niepodległości – Przedpełskiego – 600-lecia – Wieliszew Plaża (pętla) – 600-lecia – Przedpełskiego – Komornica: Wspólna – Poddębie: Nasielska – Komornica: Nasielska – KOMORNICA (SZKOŁA).

(Dwa kursy w dni powszednie w godzinach porannego szczytu: PKP LEGIONOWO – ... – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Solidarności – Urząd Gminy (pętla) – Solidarności – Kościelna (powrót: Kościelna – Łajski: Kościelna) – Modlińska – Słoneczna – ... – KOMORNICA (SZKOŁA).)

3. PKP LEGIONOWO – Kościuszki – Piłsudskiego – Sowińskiego – Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nowodworska – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Modlińska – Słoneczna – Niepodległości – Przedpełskiego – 600-lecia – WIELISZEW (PLAŻA).)
Zmiana układu kursów wariantowych.
2013.02.11. 17 linia tramwajowa zwykła stała METRO MŁOCINY – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Rakowiecka – Boboli – Wołoska – Marynarska – SŁUŻEWIEC.

(Część kursów jednokierunkowo: METRO MARYMONT – Słowackiego – ... – SŁUŻEWIEC.)
Przekształcenie skróconego wariantu linii 17 (tylko w relacji Służewiec - Metro Marymont) w osobną linię. Drugi kierunek realizowany jako linia 17.
37 linia tramwajowa zwykła stała SŁUŻEWIEC – Marynarska – Wołoska – Boboli – Rakowiecka – aleja Niepodległości – Chałubińskiego – aleja Jana Pawła II – Popiełuszki – Słowackiego – METRO MARYMONT. [Linia jednokierunkowa.]
345 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni powszednie) W godzinach porannego szczytu: BRÓDNO PODGRODZIE – Chodecka – Kondratowicza – Młodzieńcza – Łodygowa – Ząbki: Łodygowa – Warszawska – Piłsudskiego – Powstańców – Maczka – ZĄBKI (MACZKA) (powrót: ZĄBKI (MACZKA) – Maczka – Kosynierów – Gajowa – Sikorskiego (zawrotka) – Gajowa – Kosynierów – Maczka – Powstańców).

W godzinach popołudniowego szczytu: BRÓDNO PODGRODZIE – Chodecka – Kondratowicza – Młodzieńcza – Łodygowa – Ząbki: Łodygowa – Warszawska – Piłsudskiego – Powstańców – Maczka – Kosynierów – Gajowa – Sikorskiego (zawrotka) – Gajowa – Kosynierów – Maczka – ZĄBKI (MACZKA) (powrót: ZĄBKI (MACZKA) – Maczka – Powstańców).
Uruchomienie linii szczytowej w celu utworzenia bezpośredniego połączenia komunikacyjnego osiedli położonych wzdłuż ul. Powstańców w Ząbkach ze skrzyżowaniem ul. Radzymińskiej i Młodzieńczej (z możliwością przesiadki do linii autobusowych jadących do centrum) oraz ze Szpitalem Bródnowskim.
516 linia autobusowa przyspieszona stała ŻERAŃ FSO – Modlińska – Światowida – Milenijna – Ćmielowska – Światowida – Mehoffera – Nowodworska – Odkryta – Dzierzgońska – Światowida – NOWODWORY.
Przystanki: ŻERAŃ FSO, KONWALIOWA, BIAŁOŁĘKA RATUSZ, CERAMICZNA (NŻ), ĆMIELOWSKA, KAMIŃSKIEGO, TARCHOMIN, MEHOFFERA, NOWODWORSKA (NŻ), ODKRYTA (NŻ), CIOŁKOSZA, ORDONÓWNY, BAREI, DZIERZGOŃSKA, GRZYMALITÓW (NŻ), NOWODWORY (→NOWODWORY), NOWODWORY.

(W dni powszednie w godzinach porannego szczytu: ŻERAŃ FSO – Modlińska (powrót: Modlińska – zawrotka za wiaduktem Trasy Toruńskiej – Modlińska – ŻERAŃ FSO.) – ... – NOWODWORY.
Przystanki: ŻERAŃ FSO, ŻERAŃ FSO (→ŻERAŃ FSO), KONWALIOWA, ..., NOWODWORY.)

(Stara trasa: ŻERAŃ FSO – Modlińska – Światowida – Milenijna – Ćmielowska – Światowida – Świętosławskiego – Świderska – STARE ŚWIDRY (powrót: STARE ŚWIDRY – Myśliborska – Światowida – Ćmielowska).
Przystanki: ŻERAŃ FSO, KONWALIOWA, BIAŁOŁĘKA RATUSZ, CERAMICZNA (NŻ), ĆMIELOWSKA, KAMIŃSKIEGO, TARCHOMIN, MYŚLIBORSKA (→ŻERAŃ FSO), PORAJÓW (→ŻERAŃ FSO), PICASSA (NŻ) (→STARE ŚWIDRY), ŚWIDERSKA (→STARE ŚWIDRY), STARE ŚWIDRY.)
Przywrócenie starej trasy pod wpływem postulatów pasażerów.
2013.02.14. ZMIANY PRZYSTANKOWE • NIEPORĘT PROTAZEGO 01 i 02 - uruchomienie przystanków warunkowych zlokalizowanych na ul. Jana Kazimierza w Nieporęcie pomiędzy przystankami LIPY i URZĄD GMINY (dotyczy linii 705 i 735).
2013.02.27.
godz. 9.00.
174 linia autobusowa zwykła stała ZACHĘTA – Królewska (powrót: Królewska – plac Piłsudskiego – Focha – Moliera – plac Teatralny – Wierzbowa – plac Piłsudskiego – Królewska – ZACHĘTA.) – Grzybowska – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Woronicza – Samochodowa – Domaniewska – Modzelewskiego – Orzycka – Gotarda – Bokserska – BOKSERSKA.

(Stara trasa: ZACHĘTA – ... – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Domaniewska – Modzelewskiego – ... – BOKSERSKA.)
Skierowanie na trasy objazdowe w związku z kolejnym etapem budowy al. KEN (odcinka Domaniewska - al. Wilanowska) i zamknięciem dla ruchu kołowego ul. Domaniewskiej na zachód od al. Niepodległości.
210 linia autobusowa zwykła stała EMILII PLATER (ZŁOTA) – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Madalińskiego – Wołoska – Woronicza – aleja Niepodległości – aleja Wilanowska – Modzelewskiego – aleja Lotników – Wałbrzyska – aleja KEN – Surowieckiego – Romera – Herbsta – Pileckiego – Ciszewskiego – aleja KEN – Jastrzębowskiego – URSYNÓW PÓŁNOCNY.

(Stara trasa: EMILII PLATER (ZŁOTA) – ... – Wołoska – Woronicza – Puławska – Domaniewska – Modzelewskiego – aleja Lotników – ... – URSYNÓW PÓŁNOCNY.)
2013.03.01. S3 linia szybkiej kolei miejskiej strefowa zwykła stała WARSZAWA LOTNISKO CHOPINA – Warszawa Służewiec – Warszawa Żwirki i Wigury – Warszawa Rakowiec – Warszawa Aleje Jerozolimskie – Warszawa Zachodnia – Warszawa Centralna – Warszawa Wschodnia – Warszawa Praga – Warszawa Toruńska – Warszawa Żerań – Warszawa Płudy – Warszawa Choszczówka – LEGIONOWO.

(Po jednym kursie w dni powszednie w godzinach porannego i popołudniowego szczytu: ... – Legionowo – LEGIONOWO PIASKI.)

(Jeden kurs w godzinach porannych jednokierunkowo: ... – Warszawa Zachodnia – Warszawa Ochota – Warszawa Śródmieście – Warszawa Powiśle – Warszawa Stadion – Warszawa Wschodnia – ...)
Likwidacja jednego wariantowego kursu przez dworzec Warszawa Śródmieście.
187 linia autobusowa zwykła stała PKP URSUS NIEDŹWIADEK – Keniga – Wojciechowskiego – Orląt Lwowskich – Warszawska – Jagiełły – Traktorzystów – aleja 4 Czerwca 1989 roku – Ryżowa – Kleszczowa – Łopuszańska – Aleje Jerozolimskie – Grzymały-Sokołowskiego – Kopińska – Wawelska – aleja Armii Ludowej – Czerniakowska – Powsińska – św. Bonifacego – STEGNY.

(Stara trasa: PKP URSUS NIEDŹWIADEK – ... – Warszawska – Jagiełły – Lalki – Cierlicka – Kościuszki – Bohaterów Warszawy – Sławka – Dzieci Warszawy – Ryżowa – Kleszczowa – ... – STEGNY.)
Korekta trasy w związku z otwarciem pierwszego odcinka ul. Nowolazurowej.
394 linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni powszednie w godz. 7.30 - 18.00) URSUS-RATUSZ – plac Czerwca 1976 roku – Traktorzystów – Jagiełły – Lalki – Cierlicka – Kościuszki – Bohaterów Warszawy – Sławka – Dzieci Warszawy – Ryżowa – Prystora – SKŁADKOWSKIEGO (powrót: SKŁADKOWSKIEGO – Prystora – Skoroszewska – Dzieci Warszawy).

(Stara trasa: URSUS-RATUSZ – plac Czerwca 1976 roku – Traktorzystów – Wojciechowskiego – Keniga – Warszawska – Orląt Lwowskich – Keniga – Wojciechowskiego – Traktorzystów – plac Czerwca 1976 roku – URSUS-RATUSZ. [Linia jednokierunkowa.])
Otwarcie pierwszego odcinka ul. Nowolazurowej. Korekta trasy w związku z wycofaniem ze Starego Ursusa linii 187.
725 linia autobusowa strefowa zwykła stała WILANÓW – Przyczółkowa – Przyczółkowa (osiedle Powsin) – Rosochata (powrót: Rosochata – Przyczółkowa (osiedle Powsin) – Przekorna – Gąsek – Stare Kabaty (pętla) – Gąsek – Przekorna – Przyczółkowa (osiedle Powsin) – Przyczółkowa) – Wiechy – Okrzeszyn: Wiechy – droga przez Okrzeszyn – KĘPA OKRZEWSKA (CMENTARZ).

(Trzy kursy w dni powszednie w godzinach porannych: KĘPA OKRZEWSKA (CMENTARZ) – Okrzeszyn: droga przez Okrzeszyn – Warszawa: Wiechy – Rosochata – Przyczółkowa (osiedle Powsin) – Drewny – Przekorna – Przyczółkowa (osiedle Powsin) – Rosochata – Wiechy – Okrzeszyn: Wiechy – droga przez Okrzeszyn – KĘPA OKRZEWSKA (CMENTARZ). [Linia jednokierunkowa.])

(Jeden kurs w dni powszednie w godzinach popołudniowych: WILANÓW – Przyczółkowa – Przyczółkowa (osiedle Powsin) – Drewny – Przekorna – Przyczółkowa (osiedle Powsin) – Rosochata (powrót: Rosochata – Przyczółkowa (osiedle Powsin) – Przekorna – Gąsek – Stare Kabaty (pętla) – Gąsek – Przekorna – Przyczółkowa (osiedle Powsin) – Przyczółkowa) – ... – KĘPA OKRZEWSKA (CMENTARZ).)
Wprowadzenie kursów wariantowych.
L19 linia autobusowa strefowa uzupełniająca zwykła okresowa całodzienna (kursuje od poniedziałku do soboty) PKP ZALESIE GÓRNE – Młodych Wilcząt – Pionierów – Wiekowej Sosny – Parkowa (powrót: Parkowa – Młodych Wilcząt – PKP ZALESIE GÓRNE.) – Ustanów: Główna – Krupia Wólka: Główna – Piskórka: Główna – Jaroszowa Wola: Główna – Wągrodno: Złota – Wola Wągrodzka: Kasztanowa – Wola Prażmowska: Główna – Prażmów: Czołchańskiego – PRAŻMÓW (URZĄD GMINY).

(Niektóre kursy: ... – Ustanów: Główna – Parkowa – Długa – Jeziórko: Długa – Kasztanowa – Krupia Wólka: Górna – Główna – Kędzierówka: Główna – Uwieliny: Główna – Kamionka: Główna – Wągrodno: Złota – Słoneczna – Różana – Biały Ług: Różana – Zielonych Sosen – Ławki: Zielonych Sosen – Gabryelin: Akacjowa – GABRYELIN (AKACJOWA) (powrót: GABRYELIN (AKACJOWA) – Dębowa – Uwieliny: Dębowa – Główna).)
Likwidacja kursów niedzielnych i świątecznych.
NADARZYN

PRUSZKÓW
linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni powszednie) (komunikacja gminy Nadarzyn) NADARZYN (PLAC PONIATOWSKIEGO) – Sienkiewicza – Kościelna – Pruszkowska (powrót: Pruszkowska – NADARZYN (PLAC PONIATOWSKIEGO).) – Strzeniówka: Pruszkowska – Kanie: Pruszkowska – Granica: Pruszkowska – Główna – Nowa Wieś: Główna – Grodziska – Pruszków: aleja Wojska Polskiego – Plantowa – Powstańców – Staszica – Sienkiewicza – PKP PRUSZKÓW.
Przystanki: NADARZYN (PL. PONIATOWSKIEGO), NADARZYN (LIPOWA), STRZENIÓWKA (JODŁOWA), KANIE (OSIEDLE SŁONECZNE), WKD NOWA WIEŚ (GŁÓWNA), PRUSZKÓW (OS. STASZICA), PKP PRUSZKÓW.

(Dwa kursy w godzinach przedpołudniowych: NADARZYN (PLAC PONIATOWSKIEGO) – Sienkiewicza – Kościelna – Warszawska – Błońska – Błońska (pętla) – Błońska – Warszawska – plac Poniatowskiego – Sienkiewicza – Kościelna – Pruszkowska (powrót: Pruszkowska – NADARZYN (PLAC PONIATOWSKIEGO).) – Strzeniówka: Pruszkowska – ...)
Przystanki: NADARZYN (PL. PONIATOWSKIEGO), NADARZYN (BŁOŃSKA), NADARZYN (PL. PONIATOWSKIEGO), NADARZYN (LIPOWA), ...

(Niektóre kursy: WALENDÓW (OSIEDLE WALENDIA) – Brzozowa – Kajetany: Brzozowa – Rolna – Nadarzyn: – Sienkiewicza – Kościelna – plac Poniatowskiego – Sienkiewicza – Kościelna – Pruszkowska (powrót: Pruszkowska – plac Poniatowskiego – Sienkiewicza – Kajetany: Rolna) – ...)
Przystanki: WALENDÓW (OSIEDLE WALENDIA), WALENDÓW 1, KAJETANY (BRZOZOWA), KAJETANY (ROLNA), NADARZYN (PL. PONIATOWSKIEGO), NADARZYN (LIPOWA), ...)
Uruchomienie przystanku w Kaniach w rejonie osiedla Słonecznego. Wprowadzenie w dwóch kursach podjazdów do ul. Błońskiej.
ZMIANY PRZYSTANKOWE • ZAPUSTNA 04 - uruchomienie przystanku warunkowego zlokalizowanego na ul. Nowolazurowej za skrzyżowaniem z ul. Ryżową (w kierunku ul. Traktorzystów) (dotyczy linii 187).
• BATALIONU WŁOCHY 01 i 02 - uruchomienie przystanków stałych zlokalizowanych na ul. Nowolazurowej w rejonie skrzyżowania z ul. Batalionu Włochy (dotyczy linii 187).
• POCZTY GDAŃSKIEJ 01 i 02 - uruchomienie przystanków warunkowych zlokalizowanych na ul. Nowolazurowej w rejonie skrzyżowania z ul. Poczty Gdańskiej (dotyczy linii 187).
• URSUS-RATUSZ 05 - uruchomienie przystanku warunkowego zlokalizowanego na ul. Nowolazurowej za skrzyżowaniem z ul. Traktorzystów (w kierunku ul. Ryżowej) (dotyczy linii 187).
• SKŁADKOWSKIEGO 02 - uruchomienie przystanku stałego zlokalizowanego na ul. Prystora za skrzyżowaniem z ul. Składkowskiego (w kierunku ul. Skoroszewskiej) (krańcowy dla linii 394).
• CHEŁMOŃSKIEGO 01 - uruchomienie przystanku warunkowego zlokalizowanego na ul. Skoroszewskiej w rejonie skrzyżowania z ul. Chełmońskiego (w kierunku ul. Dzieci Warszawy) (dotyczy linii 394).
2013.03.04. 1 linia autobusowa zwykła stała (komunikacja miasta Pruszków) PRUSZKÓW (OSIEDLE STASZICA) – aleja Wojska Polskiego – Plantowa – Powstańców – Chopina – Kościuszki – PKP PRUSZKÓW (powrót: PKP PRUSZKÓW – Sienkiewicza – Ołówkowa – Plantowa).

(Stara trasa: PRUSZKÓW (OSIEDLE STASZICA) – aleja Wojska Polskiego – Plantowa – Powstańców – Chopina – Kościuszki – PKP PRUSZKÓW (powrót: PKP PRUSZKÓW – Sienkiewicza – Stalowa – Plantowa).)
Skierowanie na trasę objazdową w związku z robotami drogowymi na ul. Stalowej.
L-9 linia autobusowa strefowa uzupełniająca zwykła stała 1. Kursy w dni powszednie do godz. 15.00 oraz niektóre kursy w godzinach wieczornych: PKP LEGIONOWO – Kościuszki – Piłsudskiego – Sowińskiego – Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nowodworska – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Modlińska – Słoneczna – Niepodległości – Przedpełskiego – Wodociąg Północny (pętla) – Przedpełskiego – Modlińska – Poniatów: Nowodworska – Skrzeszew: Nowodworska – Koszykowa – Kościelna – Szkolna – Nowodworska – Kałuszyn: Nowodworska – Olszewnica Stara: Nowodworska – Warszawska – Olszewnica Stara (pętla) – Warszawska – Olszewnica Nowa: Nowodworska – Krubin: Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska (powrót: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska) – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – Okunin – Bohaterów Modlina – Warszawska – Zakroczymska – Sawy – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA) (powrót: NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA) – Sawy – Warszawska).

Kursy w dni powszednie od godz. 15.00: PKP LEGIONOWO – Kościuszki – Piłsudskiego – Sowińskiego – Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nowodworska – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Modlińska – Słoneczna – Niepodległości – Przedpełskiego – Wodociąg Północny (pętla) – Przedpełskiego – Modlińska – Poniatów: Nowodworska – Skrzeszew: Nowodworska – Koszykowa – Kościelna – Szkolna – Nowodworska – Kałuszyn: Nowodworska – Olszewnica Stara: Nowodworska – Warszawska – Olszewnica Stara (pętla) – Warszawska – Olszewnica Nowa: Nowodworska – Krubin: Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska (powrót: Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska) – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – Okunin – Bohaterów Modlina – Warszawska – Zakroczymska – Sawy – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA) (powrót: NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA) – Sawy – Warszawska).

(Jeden kurs w dni powszednie w godzinach porannego szczytu oraz jeden kurs w godzinach popołudniowego szczytu: PKP LEGIONOWO – ... – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna (powrót: Kościelna – Solidarności – Urząd Gminy (pętla) – Solidarności – Kościelna – Łajski: Kościelna) – Modlińska – Słoneczna – ... – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska (powrót: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska) – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – ... – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA).)

(Jeden kurs w dni powszednie w godzinach porannego szczytu: PKP LEGIONOWO – ... – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna (powrót: Kościelna – Solidarności – Urząd Gminy (pętla) – Solidarności – Kościelna – Łajski: Kościelna) – Modlińska – Słoneczna – ... – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – ... – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA).)

(Dwa kursy w dni powszednie w godzinach popołudniowego szczytu: PKP LEGIONOWO – ... – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Solidarności – Urząd Gminy (pętla) – Solidarności – Kościelna – Modlińska – Słoneczna – ... – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska (powrót: Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska) – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – ... – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA).)

(Kursy w dni świąteczne: PKP LEGIONOWO – ... – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – ... – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA).)

(Kursy w dni świąteczne w godzinach porannych i wieczornych: PKP LEGIONOWO – ... – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – ... – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA).)

2. PKP LEGIONOWO – Kościuszki – Piłsudskiego – Sowińskiego – Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nowodworska – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Modlińska – Słoneczna – Niepodległości – Przedpełskiego – 600-lecia – Wieliszew Plaża (pętla) – 600-lecia – Przedpełskiego – Komornica: Wspólna – Poddębie: Nasielska – Komornica: Nasielska – KOMORNICA (SZKOŁA).

(Dwa kursy w dni powszednie w godzinach porannego szczytu: PKP LEGIONOWO – ... – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Solidarności – Urząd Gminy (pętla) – Solidarności – Kościelna (powrót: Kościelna – Łajski: Kościelna) – Modlińska – Słoneczna – ... – KOMORNICA (SZKOŁA).)

3. PKP LEGIONOWO – Kościuszki – Piłsudskiego – Sowińskiego – Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nowodworska – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Modlińska – Słoneczna – Niepodległości – Przedpełskiego – 600-lecia – WIELISZEW (PLAŻA).

(Stara trasa: 1. Kursy w dni powszednie do godz. 15.00 oraz dwa kursy w godzinach wieczornych: PKP LEGIONOWO – Kościuszki – Piłsudskiego – Sowińskiego – Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nowodworska – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Modlińska – Słoneczna – Niepodległości – Przedpełskiego – Wodociąg Północny (pętla) – Przedpełskiego – Modlińska – Poniatów: Nowodworska – Skrzeszew: Nowodworska – Koszykowa – Kościelna – Szkolna – Nowodworska – Kałuszyn: Nowodworska – Olszewnica Stara: Nowodworska – Warszawska – Olszewnica Stara (pętla) – Warszawska – Olszewnica Nowa: Nowodworska – Krubin: Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska (powrót: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska) – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – Okunin – Bohaterów Modlina – Warszawska – Zakroczymska – Sawy – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA) (powrót: NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA) – Sawy – Warszawska).

Kursy w dni powszednie od godz. 15.00: PKP LEGIONOWO – Kościuszki – Piłsudskiego – Sowińskiego – Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nowodworska – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Modlińska – Słoneczna – Niepodległości – Przedpełskiego – Wodociąg Północny (pętla) – Przedpełskiego – Modlińska – Poniatów: Nowodworska – Skrzeszew: Nowodworska – Koszykowa – Kościelna – Szkolna – Nowodworska – Kałuszyn: Nowodworska – Olszewnica Stara: Nowodworska – Warszawska – Olszewnica Stara (pętla) – Warszawska – Olszewnica Nowa: Nowodworska – Krubin: Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska (powrót: Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska) – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – Okunin – Bohaterów Modlina – Warszawska – Zakroczymska – Sawy – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA) (powrót: NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA) – Sawy – Warszawska).

(Jeden kurs w dni powszednie w godzinach porannego szczytu oraz jeden kurs w godzinach popołudniowego szczytu: PKP LEGIONOWO – ... – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna (powrót: Kościelna – Solidarności – Urząd Gminy (pętla) – Solidarności – Kościelna – Łajski: Kościelna) – Modlińska – Słoneczna – ... – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska (powrót: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska) – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – ... – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA).)

(Jeden kurs w dni powszednie w godzinach porannego szczytu: PKP LEGIONOWO – ... – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna (powrót: Kościelna – Solidarności – Urząd Gminy (pętla) – Solidarności – Kościelna – Łajski: Kościelna) – Modlińska – Słoneczna – ... – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – ... – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA).)

(Dwa kursy w dni powszednie w godzinach popołudniowego szczytu: PKP LEGIONOWO – ... – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Solidarności – Urząd Gminy (pętla) – Solidarności – Kościelna – Modlińska – Słoneczna – ... – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska (powrót: Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska) – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – ... – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA).)

(Kursy w dni świąteczne: PKP LEGIONOWO – ... – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – ... – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA).)

(Kursy w dni świąteczne w godzinach porannych i wieczornych: PKP LEGIONOWO – ... – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – ... – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA).)

2. PKP LEGIONOWO – Kościuszki – Piłsudskiego – Sowińskiego – Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nowodworska – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Modlińska – Słoneczna – Niepodległości – Przedpełskiego – 600-lecia – Wieliszew Plaża (pętla) – 600-lecia – Przedpełskiego – Komornica: Wspólna – Poddębie: Nasielska – Komornica: Nasielska – KOMORNICA (SZKOŁA).

(Dwa kursy w dni powszednie w godzinach porannego szczytu: PKP LEGIONOWO – ... – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Solidarności – Urząd Gminy (pętla) – Solidarności – Kościelna (powrót: Kościelna – Łajski: Kościelna) – Modlińska – Słoneczna – ... – KOMORNICA (SZKOŁA).)

3. PKP LEGIONOWO – Kościuszki – Piłsudskiego – Sowińskiego – Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nowodworska – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Modlińska – Słoneczna – Niepodległości – Przedpełskiego – 600-lecia – WIELISZEW (PLAŻA).)
Zmiana układu kursów wariantowych.
2013.03.22. OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej związane z organizacją meczu eliminacji do 2014 FIFA World Cup Brasil pomiędzy reprezentacjami Polski i Ukrainy na Stadionie Narodowym.

7. P+R AL. KRAKOWSKA – ... – Aleje Jerozolimskie – PLAC STARYNKIEWICZA. [Zmiana obowiązuje w godz. 22.30 - 23.30.]

7. WIATRACZNA – aleja Waszyngtona – aleja Zieleniecka – ... – KAWĘCZYŃSKA-BAZYLIKA. [Zmiana obowiązuje w godz. 22.30 - 23.30.]

8. OSIEDLE GÓRCZEWSKA – ... – Aleje Jerozolimskie – PLAC STARYNKIEWICZA. [Zmiana obowiązuje w godz. 22.30 - 23.30.]

8. WIATRACZNA – aleja Waszyngtona – aleja Zieleniecka – ... – WIATRACZNA. [Zmiana obowiązuje w godz. 22.30 - 23.30.]

9. P+R AL. KRAKOWSKA – ... – Aleje Jerozolimskie – PLAC STARYNKIEWICZA. [Zmiana obowiązuje w godz. 22.30 - 23.30.]

9. ALEJA ZIELENIECKA – aleja Zieleniecka – aleja Waszyngtona – ... – GOCŁAWEK. [Zmiana obowiązuje w godz. 22.30 - 23.30.]

22. PIASKI – ... – Aleje Jerozolimskie – PLAC STARYNKIEWICZA. [Zmiana obowiązuje w godz. 22.30 - 23.30.]

22. WIATRACZNA – aleja Waszyngtona – aleja Zieleniecka – ... – DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA). [Zmiana obowiązuje w godz. 22.30 - 23.30.]

24. NOWE BEMOWO – ... – Aleje Jerozolimskie – PLAC STARYNKIEWICZA. [Zmiana obowiązuje w godz. 22.30 - 23.30.]

24. ALEJA ZIELENIECKA – aleja Zieleniecka – aleja Waszyngtona – ... – GOCŁAWEK. [Zmiana obowiązuje w godz. 22.30 - 23.30.]

25. BANACHA – ... – Aleje Jerozolimskie – PLAC STARYNKIEWICZA. [Zmiana obowiązuje w godz. 22.30 - 23.30.]

25. ALEJA ZIELENIECKA – aleja Zieleniecka – aleja Waszyngtona – WIATRACZNA. [Zmiana obowiązuje w godz. 22.30 - 23.30.]

77. PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – WIATRACZNA. [Kursy w godz. 18.00 - 21.00.]

Z. PLAC ZAWISZY – Aleje Jerozolimskie – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – aleja Armii Ludowej – most Łazienkowski – Wał Miedzeszyński – Zwycięzców – Saska – aleja Waszyngtona – WIATRACZNA. [Kursy od ok. godz. 18.30 do ok. godz. 20.15.]

509. Dodatkowe jednokierunkowe kursy: RONDO WASZYNGTONA – aleja Zieleniecka – Targowa – Kłopotowskiego – Jagiellońska – Modlińska – Światowida – NOWODWORY. [Kursy od godz. 22.45.]

902. WYBRZEŻE SZCZECIŃSKIE – Wybrzeże Szczecińskie – most Świętokrzyski – Zajęcza – Dobra – Tamka – Kopernika – Świętokrzyska – Nowy Świat – Krakowskie Przedmieście – Królewska – plac Grzybowski – Twarda – Emilii Plater – DWORZEC CENTRALNY (przystanek na ul. Emilii Plater przy Złotych Tarasach). [Kursy od godz. 22.45. Linia jednokierunkowa.]

903. RONDO WASZYNGTONA – aleja Zieleniecka – Targowa – Kłopotowskiego – Jagiellońska – Starzyńskiego – św. Wincentego – Kondratowicza – Chodecka – BRÓDNO PODGRODZIE. [Kursy od godz. 22.45. Linia jednokierunkowa.]
2013.03.23. 203 linia autobusowa zwykła stała METRO MŁOCINY – Kasprowicza (powrót: Kasprowicza – Nocznickiego – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – 30 Pułku Strzelców Kaniowskich – METRO MŁOCINY.) – Sokratesa – Conrada – Kwitnąca – Księżycowa – FORT WAWRZYSZEW.

(Stara trasa: ZGRUPOWANIA ARMII KRAJOWEJ "KAMPINOS" – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Nocznickiego – Kasprowicza – Sokratesa – ... – FORT WAWRZYSZEW.)
Wycofanie z końcowego odcinka trasy (Metro Młociny - Zgrupowania AK Kampinos) w związku z bardzo małym wykorzystaniem przez pasażerów.
2013.03.24. OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej związane z organizacją VIII. Półmaratonu Warszawskiego [wybór].

7. P+R AL. KRAKOWSKA – ... – Aleje Jerozolimskie – PLAC STARYNKIEWICZA. [Zmiana obowiązuje w godz. 8.00 - 11.00.]

7. WIATRACZNA – aleja Waszyngtona – aleja Zieleniecka – ... – KAWĘCZYŃSKA-BAZYLIKA. [Zmiana obowiązuje w godz. 8.00 - 11.00.]

8. OSIEDLE GÓRCZEWSKA / CMENTARZ WOLSKI – ... – plac Zawiszy – Grójecka – PLAC NARUTOWICZA. [Zmiana obowiązuje w godz. 8.00 - 11.00.]

8. WIATRACZNA – aleja Waszyngtona – aleja Zieleniecka – ... – WIATRACZNA. [Zmiana obowiązuje w godz. 8.00 - 11.00.]

9. P+R AL. KRAKOWSKA – ... – Aleje Jerozolimskie – PLAC STARYNKIEWICZA. [Zmiana obowiązuje w godz. 8.00 - 11.00.]

9. ALEJA ZIELENIECKA – aleja Zieleniecka – aleja Waszyngtona – ... – GOCŁAWEK. [Zmiana obowiązuje w godz. 8.00 - 11.00.]

22. PIASKI – ... – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – Banacha – BANACHA. [Zmiana obowiązuje w godz. 8.00 - 11.00.]

22. WIATRACZNA – aleja Waszyngtona – aleja Zieleniecka – ... – DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA). [Zmiana obowiązuje w godz. 8.00 - 11.00.]

24. NOWE BEMOWO – ... – plac Zawiszy – Grójecka – PLAC NARUTOWICZA. [Zmiana obowiązuje w godz. 8.00 - 11.00.]

24. ALEJA ZIELENIECKA – aleja Zieleniecka – aleja Waszyngtona – ... – GOCŁAWEK. [Zmiana obowiązuje w godz. 8.00 - 11.00.]

25. BANACHA – ... – Aleje Jerozolimskie – PLAC STARYNKIEWICZA. [Zmiana obowiązuje w godz. 8.00 - 11.00.]

25. ALEJA ZIELENIECKA – aleja Zieleniecka – aleja Waszyngtona – WIATRACZNA. [Zmiana obowiązuje w godz. 8.00 - 11.00.]

Z-2. PLAC ZAWISZY – Aleje Jerozolimskie – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – aleja Armii Ludowej – most Łazienkowski – Wał Miedzeszyński – Zwycięzców – Francuska – aleja Zieleniecka – Targowa – Kijowska – DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA). [Kursy w godz. 8.00 - 11.00.]

Z18. MARIENSZTAT – Dobra – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Karowa – Dobra (powrót: Dobra – MARIENSZTAT.) – Solec – Ludna – Rozbrat – Łazienkowska – TORWAR. [Kursy w godz. 9.00 - 14.00 - w związku z wycofaniem z Mariensztatu i Powiśla linii 118 i 185.]

2013.03.25. ZMIANY PRZYSTANKOWE • DOLNA - przekształcenie przystanku z warunkowego na stały (dotyczy linii E-2).
2013.03.26. OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej związane z organizacją meczu eliminacji do 2014 FIFA World Cup Brasil pomiędzy reprezentacjami Polski i San Marino na Stadionie Narodowym.

7. P+R AL. KRAKOWSKA – ... – Aleje Jerozolimskie – PLAC STARYNKIEWICZA. [Zmiana obowiązuje w godz. 22.30 - 23.30.]

7. WIATRACZNA – aleja Waszyngtona – aleja Zieleniecka – ... – KAWĘCZYŃSKA-BAZYLIKA. [Zmiana obowiązuje w godz. 22.30 - 23.30.]

8. OSIEDLE GÓRCZEWSKA – ... – Aleje Jerozolimskie – PLAC STARYNKIEWICZA. [Zmiana obowiązuje w godz. 22.30 - 23.30.]

8. WIATRACZNA – aleja Waszyngtona – aleja Zieleniecka – ... – WIATRACZNA. [Zmiana obowiązuje w godz. 22.30 - 23.30.]

9. P+R AL. KRAKOWSKA – ... – Aleje Jerozolimskie – PLAC STARYNKIEWICZA. [Zmiana obowiązuje w godz. 22.30 - 23.30.]

9. ALEJA ZIELENIECKA – aleja Zieleniecka – aleja Waszyngtona – ... – GOCŁAWEK. [Zmiana obowiązuje w godz. 22.30 - 23.30.]

22. PIASKI – ... – Aleje Jerozolimskie – PLAC STARYNKIEWICZA. [Zmiana obowiązuje w godz. 22.30 - 23.30.]

22. WIATRACZNA – aleja Waszyngtona – aleja Zieleniecka – ... – DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA). [Zmiana obowiązuje w godz. 22.30 - 23.30.]

24. NOWE BEMOWO – ... – Aleje Jerozolimskie – PLAC STARYNKIEWICZA. [Zmiana obowiązuje w godz. 22.30 - 23.30.]

24. ALEJA ZIELENIECKA – aleja Zieleniecka – aleja Waszyngtona – ... – GOCŁAWEK. [Zmiana obowiązuje w godz. 22.30 - 23.30.]

25. BANACHA – ... – Aleje Jerozolimskie – PLAC STARYNKIEWICZA. [Zmiana obowiązuje w godz. 22.30 - 23.30.]

25. ALEJA ZIELENIECKA – aleja Zieleniecka – aleja Waszyngtona – WIATRACZNA. [Zmiana obowiązuje w godz. 22.30 - 23.30.]

77. PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – WIATRACZNA. [Kursy w godz. 18.00 - 21.00.]

Z. PLAC ZAWISZY – Aleje Jerozolimskie – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – aleja Armii Ludowej – most Łazienkowski – Wał Miedzeszyński – Zwycięzców – Saska – aleja Waszyngtona – WIATRACZNA. [Kursy od ok. godz. 18.30 do ok. godz. 20.15.]

509. Dodatkowe jednokierunkowe kursy: RONDO WASZYNGTONA – aleja Zieleniecka – Targowa – Kłopotowskiego – Jagiellońska – Modlińska – Światowida – NOWODWORY. [Kursy od godz. 22.45.]

902. WYBRZEŻE SZCZECIŃSKIE – Wybrzeże Szczecińskie – most Świętokrzyski – Zajęcza – Dobra – Tamka – Kopernika – Świętokrzyska – Nowy Świat – Krakowskie Przedmieście – Królewska – plac Grzybowski – Twarda – Emilii Plater – DWORZEC CENTRALNY (przystanek na ul. Emilii Plater przy Złotych Tarasach). [Kursy od godz. 22.45. Linia jednokierunkowa.]

903. RONDO WASZYNGTONA – aleja Zieleniecka – Targowa – Kłopotowskiego – Jagiellońska – Starzyńskiego – św. Wincentego – Kondratowicza – Chodecka – BRÓDNO PODGRODZIE. [Kursy od godz. 22.45. Linia jednokierunkowa.]
2013.03.27. Z-BUS linia autobusowa prywatna (pospieszna stała) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: CENTRUM – Marszałkowska – plac Bankowy – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Międzyparkowa – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Modlińska – Jabłonna: Modlińska – obwodnica Jabłonny – Zegrzyńska – Legionowo: Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nieporęt: Warszawska – Zegrze Południowe: Warszawska – Zegrze Północne: Warszawska – Groszkowskiego – Zegrze – Juzistek – Warszawska – Zegrzyńska – Dosin: Zegrzyńska – Skubianka: Zegrzyńska – Jachranka: Zegrzyńska – Izbica: Zegrzyńska – Dębe: Zegrzyńska – DĘBE.)
Rezygnacja przez firmę "Z-Bus Zbigniew Biliński" z utrzymywania linii Warszawa - Dębe.
2013.03.31. L-3 linia autobusowa strefowa uzupełniająca zwykła stała PKP PIASECZNO – Towarowa – Sienkiewicza – aleja Wojska Polskiego – Okulickiego – Stara Iwiczna: Nowa – Słoneczna – Kolonia Lesznowola: Słoneczna – Lesznowola: Słoneczna – Magdalenka: Słoneczna – Lipowa – Łazy: Słojewskiego – Łączności – aleja Krakowska – Marysin: aleja Krakowska – Wólka Kosowska: aleja Krakowska – Jabłonowo: aleja Krakowska – Mroków: aleja Krakowska – Wola Mrokowska: aleja Krakowska – Postępu – Jastrzębiec: Postępu – JASTRZĘBIEC.

(Niektóre kursy w dni powszednie w godzinach szczytu: ... – Łazy: Słojewskiego – Łączności – Walendów: Brzozowa – osiedle Walendia (pętla) – Brzozowa – Łazy: Łączności – aleja Krakowska – ...)

(Jeden kurs w niedziele i święta ok. godz. 9.00: ... – Okulickiego – Stara Iwiczna: Nowa – Słoneczna – Kolonia Lesznowola: Słoneczna – Lesznowola: Słoneczna (powrót: Lesznowola: Słoneczna – Postępu – Nowa Wola: Postępu – Krasickiego – Nowa Iwiczna: Krasickiego – Kielecka – Słoneczna – Piaseczno: Mleczarska – Okulickiego) – Magdalenka: Słoneczna – ...)

(Jeden kurs w niedziele i święta ok. godz. 11.00: ... – Okulickiego – Mleczarska – Nowa Iwiczna: Słoneczna – Kielecka – Krasickiego – Nowa Wola: Krasickiego – Postępu – Lesznowola: Postępu – Słoneczna (powrót: Słoneczna – Kolonia Lesznowola: Słoneczna – Stara Iwiczna: Słoneczna – Nowa – Piaseczno: Okulickiego) – Magdalenka: Słoneczna – ...)
Wprowadzenie przejazdu w dni świąteczne niektórych kursów przez Nową Wolę i Nową Iwiczną (w dni powszednie obie miejscowości obsługiwane są przez linię L-4) oraz podjazdów do kościoła w Nowej Iwicznej.
ZMIANY PRZYSTANKOWE • NOWA IWICZNA MAŁA 01 i 02 - uruchomienie przystanków warunkowych (dotyczy linii L-3).
• NOWA IWICZNA NOWA 04 - uruchomienie przystanku warunkowego (dotyczy linii L-3).
2013.04.01. 742 linia autobusowa strefowa zwykła stała WILANÓW – Przyczółkowa – Drewny (obwodnica Powsina) – Drewny – Bielawa: Warszawska – Konstancin-Jeziorna: Warszawska – Wilanowska – Słomczyn: Wilanowska – Turowice: Wilanowska – Kawęczyn: Wilanowska – Brześce: Wilanowska – Wólka Dworska: Wilanowska – Moczydłów: Wilanowska – Góra Kalwaria: Wyszyńskiego – Pijarska – Piłsudskiego – Ratuszowa – 3 Maja – GÓRA KALWARIA (RYNEK) (powrót: GÓRA KALWARIA (RYNEK) – 3 Maja – Pijarska).

(Stara trasa: METRO WILANOWSKA – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – ... – Kawęczyn: Wilanowska – Brześce: Wilanowska – Wólka Dworska: Wilanowska – ... – GÓRA KALWARIA (RYNEK).

(Dodatkowe kursy w dni powszednie w godzinach porannego szczytu: ... – Brześce: Wilanowska – BRZEŚCE.))
Skrócenie trasy na terenie Warszawy wraz z likwidacją dodatkowych kursów skróconych.
L-9 linia autobusowa strefowa uzupełniająca zwykła stała 1. PKP LEGIONOWO – Kościuszki – Piłsudskiego – Sowińskiego – Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nowodworska – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Modlińska – Słoneczna – Niepodległości – Przedpełskiego – 600-lecia – Wieliszew Plaża (pętla) – 600-lecia – Przedpełskiego – Komornica: Wspólna – Poddębie: Nasielska – Komornica: Nasielska – KOMORNICA (SZKOŁA).

(Dwa kursy w dni powszednie w godzinach porannego szczytu: PKP LEGIONOWO – ... – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Solidarności – Urząd Gminy (pętla) – Solidarności – Kościelna (powrót: Kościelna – Łajski: Kościelna) – Modlińska – Słoneczna – ... – KOMORNICA (SZKOŁA).)

2. Kursy w dni powszednie w godzinach porannych i wieczornych oraz niektóre kursy w dni świąteczne przez cały dzień: PKP LEGIONOWO – Kościuszki – Piłsudskiego – Sowińskiego – Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nowodworska – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Modlińska – Słoneczna – Niepodległości – Przedpełskiego – 600-lecia – WIELISZEW (PLAŻA).

(Stara trasa: 1. Kursy w dni powszednie do godz. 15.00 oraz niektóre kursy w godzinach wieczornych: PKP LEGIONOWO – Kościuszki – Piłsudskiego – Sowińskiego – Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nowodworska – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Modlińska – Słoneczna – Niepodległości – Przedpełskiego – Wodociąg Północny (pętla) – Przedpełskiego – Modlińska – Poniatów: Nowodworska – Skrzeszew: Nowodworska – Koszykowa – Kościelna – Szkolna – Nowodworska – Kałuszyn: Nowodworska – Olszewnica Stara: Nowodworska – Warszawska – Olszewnica Stara (pętla) – Warszawska – Olszewnica Nowa: Nowodworska – Krubin: Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska (powrót: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska) – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – Okunin – Bohaterów Modlina – Warszawska – Zakroczymska – Sawy – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA) (powrót: NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA) – Sawy – Warszawska).

Kursy w dni powszednie od godz. 15.00: PKP LEGIONOWO – Kościuszki – Piłsudskiego – Sowińskiego – Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nowodworska – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Modlińska – Słoneczna – Niepodległości – Przedpełskiego – Wodociąg Północny (pętla) – Przedpełskiego – Modlińska – Poniatów: Nowodworska – Skrzeszew: Nowodworska – Koszykowa – Kościelna – Szkolna – Nowodworska – Kałuszyn: Nowodworska – Olszewnica Stara: Nowodworska – Warszawska – Olszewnica Stara (pętla) – Warszawska – Olszewnica Nowa: Nowodworska – Krubin: Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska (powrót: Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska) – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – Okunin – Bohaterów Modlina – Warszawska – Zakroczymska – Sawy – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA) (powrót: NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA) – Sawy – Warszawska).

(Jeden kurs w dni powszednie w godzinach porannego szczytu oraz jeden kurs w godzinach popołudniowego szczytu: PKP LEGIONOWO – ... – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna (powrót: Kościelna – Solidarności – Urząd Gminy (pętla) – Solidarności – Kościelna – Łajski: Kościelna) – Modlińska – Słoneczna – ... – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska (powrót: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska) – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – ... – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA).)

(Jeden kurs w dni powszednie w godzinach porannego szczytu: PKP LEGIONOWO – ... – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna (powrót: Kościelna – Solidarności – Urząd Gminy (pętla) – Solidarności – Kościelna – Łajski: Kościelna) – Modlińska – Słoneczna – ... – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – ... – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA).)

(Dwa kursy w dni powszednie w godzinach popołudniowego szczytu: PKP LEGIONOWO – ... – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Solidarności – Urząd Gminy (pętla) – Solidarności – Kościelna – Modlińska – Słoneczna – ... – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska (powrót: Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska) – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – ... – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA).)

(Kursy w dni świąteczne: PKP LEGIONOWO – ... – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – ... – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA).)

(Kursy w dni świąteczne w godzinach porannych i wieczornych: PKP LEGIONOWO – ... – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – ... – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA).)

2. PKP LEGIONOWO – Kościuszki – Piłsudskiego – Sowińskiego – Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nowodworska – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Modlińska – Słoneczna – Niepodległości – Przedpełskiego – 600-lecia – Wieliszew Plaża (pętla) – 600-lecia – Przedpełskiego – Komornica: Wspólna – Poddębie: Nasielska – Komornica: Nasielska – KOMORNICA (SZKOŁA).

(Dwa kursy w dni powszednie w godzinach porannego szczytu: PKP LEGIONOWO – ... – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Solidarności – Urząd Gminy (pętla) – Solidarności – Kościelna (powrót: Kościelna – Łajski: Kościelna) – Modlińska – Słoneczna – ... – KOMORNICA (SZKOŁA).)

3. PKP LEGIONOWO – Kościuszki – Piłsudskiego – Sowińskiego – Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nowodworska – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Modlińska – Słoneczna – Niepodległości – Przedpełskiego – 600-lecia – WIELISZEW (PLAŻA).)
Przekształcenie kursów do Nowego Dworu Mazowieckiego w osobną linię L11.
L11 linia autobusowa strefowa uzupełniająca zwykła stała Kursy w dni powszednie do godz. 15.00: PKP LEGIONOWO – Kościuszki – Piłsudskiego – Sowińskiego – Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nowodworska – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Modlińska – Słoneczna – Niepodległości – Przedpełskiego – Wodociąg Północny (pętla) – Przedpełskiego – Modlińska – Poniatów: Nowodworska – Skrzeszew: Nowodworska – Koszykowa – Kościelna – Szkolna – Nowodworska – Kałuszyn: Nowodworska – Olszewnica Stara: Nowodworska – Warszawska – Olszewnica Stara (pętla) – Warszawska – Olszewnica Nowa: Nowodworska – Krubin: Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska (powrót: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska)Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – Okunin – Bohaterów Modlina – Warszawska – Zakroczymska – Sawy – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA) (powrót: NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA) – Sawy – Warszawska).

Kursy w dni powszednie od godz. 15.00: PKP LEGIONOWO – Kościuszki – Piłsudskiego – Sowińskiego – Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nowodworska – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Modlińska – Słoneczna – Niepodległości – Przedpełskiego – Wodociąg Północny (pętla) – Przedpełskiego – Modlińska – Poniatów: Nowodworska – Skrzeszew: Nowodworska – Koszykowa – Kościelna – Szkolna – Nowodworska – Kałuszyn: Nowodworska – Olszewnica Stara: Nowodworska – Warszawska – Olszewnica Stara (pętla) – Warszawska – Olszewnica Nowa: Nowodworska – Krubin: Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska (powrót: Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska)Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – Okunin – Bohaterów Modlina – Warszawska – Zakroczymska – Sawy – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA) (powrót: NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA) – Sawy – Warszawska).

(Jeden kurs w dni powszednie w godzinach porannego szczytu oraz jeden kurs w godzinach popołudniowego szczytu: PKP LEGIONOWO – ... – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna (powrót: Kościelna – Solidarności – Urząd Gminy (pętla) – Solidarności – Kościelna – Łajski: Kościelna) – Modlińska – Słoneczna – ... – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska (powrót: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska)Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – ... – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA).)

(Jeden kurs w dni powszednie w godzinach porannego szczytu: PKP LEGIONOWO – ... – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna (powrót: Kościelna – Solidarności – Urząd Gminy (pętla) – Solidarności – Kościelna – Łajski: Kościelna) – Modlińska – Słoneczna – ... – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – ... – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA).)

(Dwa kursy w dni powszednie w godzinach popołudniowego szczytu: PKP LEGIONOWO – ... – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Solidarności – Urząd Gminy (pętla) – Solidarności – Kościelna (powrót: Kościelna – Łajski: Kościelna) – Modlińska – Słoneczna – ... – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska (powrót: Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska)Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – ... – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA).)

(Kursy w dni świąteczne: PKP LEGIONOWO – ... – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – ... – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA).)

(Kursy w dni powszednie w godzinach wieczornych oraz w dni świąteczne w godzinach porannych i wieczornych: PKP LEGIONOWO – ... – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – ... – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA).)
L19 linia autobusowa strefowa uzupełniająca zwykła okresowa całodzienna (kursuje od poniedziałku do soboty) PKP PIASECZNO – Towarowa – Sienkiewicza – aleja Polskiego Państwa Podziemnego – Pod Bateriami – Dworska – Wólka Kozodawska: Dworska – Źródlana – Jesówka: Żródlana – Zalesie Górne: Pionierów – Wiekowej Sosny – Parkowa – Ustanów: Główna – Krupia Wólka: Główna – Piskórka: Główna – Jaroszowa Wola: Główna – Wągrodno: Złota – Wola Wągrodzka: Kasztanowa – Wola Prażmowska: Główna – Prażmów: Czołchańskiego – PRAŻMÓW (URZĄD GMINY).

(Niektóre kursy: ... – Ustanów: Główna – Parkowa – Długa – Jeziórko: Długa – Kasztanowa – Krupia Wólka: Górna – Główna – Kędzierówka: Główna – Uwieliny: Główna – Kamionka: Główna – Wągrodno: Złota – Słoneczna – Różana – Biały Ług: Różana – Zielonych Sosen – Ławki: Zielonych Sosen – Gabryelin: Akacjowa – GABRYELIN (AKACJOWA) (powrót: GABRYELIN (AKACJOWA) – Dębowa – Uwieliny: Dębowa – Główna).)
(Na odcinku Piaseczno - Zalesie Górne obowiązują tylko przystanki: PKP PIASECZNO, POMORSKA, ZALESIE DOLNE, WIEKOWEJ SOSNY)

(Stara trasa: PKP ZALESIE GÓRNE – Młodych Wilcząt – Pionierów – Wiekowej Sosny – Parkowa (powrót: Parkowa – Młodych Wilcząt – PKP ZALESIE GÓRNE.) – Ustanów: Główna – ... – PRAŻMÓW (URZĄD GMINY) / GABRYELIN (AKACJOWA).)
Przedłużenie trasy do centrum Piaseczna z wprowadzeniem zatrzymywania się na terenie Piaseczna tylko na wybranych przystankach.
2013.04.01. W linia tramwajowa specjalna (zwykła) PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – ALEJA ZIELENIECKA. Uruchomienie kursującej tylko 1 kwietnia z okazji świąt wielkanocnych linii tramwajowej obsługiwanej taborem zabytkowym.
2013.04.02. 326 linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni powszednie) ŻERAŃ FSO – Modlińska – Płochocińska – Kobiałka – OLESIN.

(W godzinach porannego szczytu: ŻERAŃ FSO – Modlińska (powrót: Modlińska – Jagiellońska – Dyrekcja FSO (zawrotka) – Jagiellońska – ŻERAŃ FSO.) – Płochocińska – Kobiałka – OLESIN.)
Uruchomienie kursów międzyszczytowych obowiązujących tylko w dni nauki szkolnej.
Z19 linia autobusowa zastępcza (zwykła stała) PKP MIĘDZYLESIE – Zwoleńska – Mrówcza – Juhasów – Borków – Trakt Lubelski – Lucerny – Szpotańskiego – Widoczna – PKP WAWER.

(Stara trasa: PKP MIĘDZYLESIE – Zwoleńska – Mrówcza – Juhasów – Borków – Trakt Lubelski – Bronowska – Wał Miedzeszyński – Trakt Lubelski – ŚNIEGULICZKI.)
Kolejna zmiana trasy w związku z kolejnym etapem budowy kolektora W i zamknięciem dla ruchu skrzyżowania Traktu Lubelskiego z ul. Borowiecką (brakiem możliwości wyjazdu z pętli ŚNIEGULICZKI).
SEROCK

ZEGRZE

DĘBE
linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni powszednie) (komunikacja gminy Serock) SEROCK (SALA WIDOWISKOWA OŚRODKA KULTURY) – Pułtuska – Warszawska – Karolińska – Stasi Las: Warszawska – Jadwisin: Warszawska – Zegrze Północne: Warszawska – Juzistek – Zegrze – Groszkowskiego – Warszawska – Zegrzyńska – Dosin: Zegrzyńska – Skubianka: Zegrzyńska – Jachranka: Zegrzyńska – Izbica: Zegrzyńska – Dębe: Zegrzyńska – DĘBE.

(Niektóre kursy: ZEGRZE PÓŁNOCNE (JEDNOSTKA WOJSKOWA) – Warszawska – ...)
Zorganizowanie przez gminę Serock dowozowej linii autobusowej łączącej Dębe i Jachrankę z przystankiem przesiadkowym w Zegrzu i Serockiem w związku z likwidacją prywatnej linii Z-BUS.
PKP LEGIONOWO PRZYSTANEK

CHOTOMÓW
linia autobusowa zwykła stała (komunikacja gminy Jabłonna) PKP LEGIONOWO PRZYSTANEK – Kościuszki – Chotomów: Piusa XI – Partyzantów – CHOTOMÓW (powrót: CHOTOMÓW – Strażacka – Piusa XI). Uruchomienie przez gminę Jabłonna bezpłatnej dowozowej linii autobusowej łączącej Chotomów z przystankiem kolejowym w Legionowie w związku z rezygnacją przez gminę z dopłat do kolejowego Wspólnego Biletu.
ZMIANY PRZYSTANKOWE • SKARBKA Z GÓR 03 - przekształcenie przystanku z warunkowego na stały (dotyczy linii 527).
2013.04.06. 2 linia tramwajowa okresowa całodzienna (kursuje w dni powszednie) METRO MŁOCINY – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – aleja Wittek – most Skłodowskiej-Curie – Kuklińskiego – STARE ŚWIDRY. Zawieszenie kursowania w soboty, niedziele i święta (wraz z ograniczeniem kursów w dni powszednie do godzin: 6.00 - 20.30) w związku z niewielką frekwencją. Oznaczenie linii nie zostało zmienione w związku z planowanym przywróceniem kursowania przez cały tydzień po wydłużeniu trasy na terenie Tarchomina.
214 linia autobusowa zwykła stała LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: STARE ŚWIDRY – Myśliborska – Porajów – Świderska (powrót: Świderska – STARE ŚWIDRY.) – Mehoffera – Nowodworska – Odkryta – Dzierzgońska – Światowida – NOWODWORY.)
Ograniczenie kursowania do dni powszednich (wraz ze zmianą oznaczenia) w związku z zawieszeniem kursów sobotnich, niedzielnych i świątecznych linii tramwajowej 2.
314 linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni powszednie) STARE ŚWIDRY – Myśliborska – Porajów – Świderska (powrót: Świderska – STARE ŚWIDRY.) – Mehoffera – Nowodworska – Odkryta – Dzierzgońska – Światowida – NOWODWORY.
N63 linia autobusowa nocna strefowa zwykła stała DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Twarda – plac Grzybowski – Królewska – Marszałkowska – plac Bankowy – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II (powrót: aleja Jana Pawła II – łącznik podziemny Złotych Tarasów – DWORZEC CENTRALNY.) – Popiełuszki – Słowackiego – aleja Armii Krajowej – most Grota-Roweckiego – Modlińska – Światowida – Milenijna – Ćmielowska – Światowida – Ordonówny – Mehoffera – Modlińska – Jabłonna: Modlińska – Zegrzyńska – Legionowo: Warszawska – Sobieskiego – Piłsudskiego – Sowińskiego – Mickiewicza – Jagiellońska – Kościuszki – Chotomów: Piusa XI – Partyzantów – Chotomów (pętla) – Strażacka – Piusa XI – Legionowo: Kościuszki – Jagiellońska – Mickiewicza – LEGIONOWO (OSIEDLE JAGIELLOŃSKA) (powrót: LEGIONOWO (OSIEDLE JAGIELLOŃSKA) – Mickiewicza – Batorego – Krasińskiego – Jagiellońska – Piłsudskiego – Sobieskiego).

(Jeden kurs: ... – Legionowo: Warszawska – Sobieskiego – Piłsudskiego – Sowińskiego – Mickiewicza – Jagiellońska – Kościuszki – Chotomów: Piusa XI – Partyzantów – Chotomów (pętla) – Strażacka – Piusa XI – Legionowo: Kościuszki – Jagiellońska – Mickiewicza – LEGIONOWO (OSIEDLE JAGIELLOŃSKA) (powrót: LEGIONOWO (OSIEDLE JAGIELLOŃSKA) – Mickiewicza – Batorego – Krasińskiego – Jagiellońska – Kościuszki – Chotomów: Piusa XI – Partyzantów – Chotomów (pętla) – Strażacka – Piusa XI – Legionowo: Kościuszki – Jagiellońska – Piłsudskiego – Sobieskiego).)

(Jeden kurs jednokierunkowo: ... – Legionowo: Warszawska – Sobieskiego – Piłsudskiego – Sowińskiego – LEGIONOWO (MICKIEWICZA).)

(Stara trasa jednego kursu jednokierunkowo: DWORZEC CENTRALNY – ... – Modlińska – HENRYKÓW.)
Likwidacja kursu skróconego do Henrykowa.
2013.04.08. 304 linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni powszednie) OSIEDLE DERBY – Skarbka z Gór – Berensona – Ostródzka – Zdziarska – Kąty Grodziskie – Berensona – Zaułek (powrót: Zaułek – Berensona – Oknicka – Lewandów – Głębocka – Berensona – Kąty Grodziskie) – ZAUŁEK-SZKOŁA.

(Niektóre kursy jednokierunkowo: ZAUŁEK-SZKOŁA – Zaułek – Berensona – Oknicka – Lewandów – Głębocka – Berensona – Skarbka z Gór – Osiedle Derby (pętla) – Skarbka z Gór – Berensona – Ostródzka – Zdziarska – Kąty Grodziskie – Berensona – Zaułek – ZAUŁEK-SZKOŁA.)

(Niektóre kursy jednokierunkowo: OSIEDLE DERBY – Skarbka z Gór – Berensona – Ostródzka – Zdziarska – Kąty Grodziskie – Berensona – Skarbka z Gór – OSIEDLE DERBY.)

(Niektóre kursy jednokierunkowo: OSTRÓDZKA-SZKOŁA – Ostródzka – Zdziarska – Kąty Grodziskie – Berensona – Ostródzka – OSTRÓDZKA-SZKOŁA.)

(Niektóre kursy jednokierunkowo: OSTRÓDZKA-SZKOŁA – Ostródzka – Zdziarska – Kąty Grodziskie – Berensona – Skarbka z Gór – OSIEDLE DERBY.)

(Niektóre kursy jednokierunkowo: OSIEDLE DERBY – Skarbka z Gór – Berensona – Zaułek – ZAUŁEK-SZKOŁA.)

(Jeden kurs w godzinach porannych jednokierunkowo: ZAUŁEK-SZKOŁA – Zaułek – Berensona – Oknicka – Lewandów – Głębocka – Berensona – Skarbka z Gór – Osiedle Derby (pętla) – Skarbka z Gór – Berensona – Ostródzka – Zdziarska – Ruskowy Bród – Kobiałka – OLESIN.)

(Jeden kurs w godzinach porannych jednokierunkowo: ŻERAŃ FSO – Toruńska – Łabiszyńska – Kopijników – Białołęcka – Juranda ze Spychowa – Ostródzka – OSTRÓDZKA-SZKOŁA.)

(Stara trasa jednego kursu jednokierunkowo: KOPIJNIKÓW – Kopijników – ... – OSTRÓDZKA-SZKOŁA.)
Przedłużenie trasy jednego jednokierunkowego kursu wariantowego.
2013.04.14. S3 linia szybkiej kolei miejskiej strefowa zwykła stała WARSZAWA LOTNISKO CHOPINA – Warszawa Służewiec – Warszawa Żwirki i Wigury – Warszawa Rakowiec – Warszawa Aleje Jerozolimskie – Warszawa Zachodnia – Warszawa Centralna – Warszawa Wschodnia – Warszawa Praga – Warszawa Toruńska – Warszawa Żerań – Warszawa Płudy – Warszawa Choszczówka – LEGIONOWO.

(Jeden kurs ok. godz. 13.00 jednokierunkowo: ... – Warszawa Wschodnia – Warszawa Stadion – Warszawa Powiśle – Warszawa Śródmieście – Warszawa Ochota – Warszawa Zachodnia – ...)

(Stara trasa: WARSZAWA LOTNISKO CHOPINA – ... – LEGIONOWO.

(Po jednym kursie w dni powszednie w godzinach porannego i popołudniowego szczytu: ... – Legionowo – LEGIONOWO PIASKI.)

(Jeden kurs w godzinach porannych jednokierunkowo: ... – Warszawa Zachodnia – Warszawa Ochota – Warszawa Śródmieście – Warszawa Powiśle – Warszawa Stadion – Warszawa Wschodnia – ...))
Zmiana rozkładu - skrócenie wszystkich kursów do stacji Legionowo wraz ze zmianą kursu wariantowego przez Warszawę Śródmieście.
193 linia autobusowa zwykła stała BOKSERSKA – Bokserska – Gotarda – Orzycka – Modzelewskiego – aleja Lotników – Wałbrzyska – Nowoursynowska – Ciszewskiego – URSYNÓW POŁUDNIOWY.

(Dodatkowe kursy w dni robocze w godzinach porannego szczytu jednokierunkowo: METRO SŁUŻEW – Wałbrzyska – ... – URSYNÓW POŁUDNIOWY.)

(Stara trasa jednokierunkowych kursów skróconych: ALEJA LOTNIKÓW – Wałbrzyska – ... – URSYNÓW POŁUDNIOWY.)
Skrócenie trasy dodatkowych kursów.
L-9 linia autobusowa strefowa uzupełniająca zwykła stała 1. PKP LEGIONOWO – Kościuszki – Piłsudskiego – Sowińskiego – Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nowodworska – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Modlińska – Słoneczna – Niepodległości – Przedpełskiego – 600-lecia – Wieliszew Plaża (pętla) – 600-lecia – Przedpełskiego – Komornica: Wspólna – Poddębie: Nasielska – Komornica: Nasielska – KOMORNICA (SZKOŁA).

(Dwa kursy w dni powszednie w godzinach porannego szczytu oraz jeden kurs w godzinach popołudniowego szczytu: PKP LEGIONOWO – ... – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Solidarności – Urząd Gminy (pętla) – Solidarności – Kościelna (powrót: Kościelna – Łajski: Kościelna) – Modlińska – Słoneczna – ... – KOMORNICA (SZKOŁA).)

2. Kursy w dni powszednie w godzinach porannych i wieczornych oraz niektóre kursy w dni świąteczne przez cały dzień: PKP LEGIONOWO – Kościuszki – Piłsudskiego – Sowińskiego – Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nowodworska – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Modlińska – Słoneczna – Niepodległości – Przedpełskiego – 600-lecia – WIELISZEW (PLAŻA).

(Stara trasa: 1. PKP LEGIONOWO – Kościuszki – Piłsudskiego – Sowińskiego – Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nowodworska – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Modlińska – Słoneczna – Niepodległości – Przedpełskiego – 600-lecia – Wieliszew Plaża (pętla) – 600-lecia – Przedpełskiego – Komornica: Wspólna – Poddębie: Nasielska – Komornica: Nasielska – KOMORNICA (SZKOŁA).

(Dwa kursy w dni powszednie w godzinach porannego szczytu: PKP LEGIONOWO – ... – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Solidarności – Urząd Gminy (pętla) – Solidarności – Kościelna (powrót: Kościelna – Łajski: Kościelna) – Modlińska – Słoneczna – ... – KOMORNICA (SZKOŁA).)

2. Kursy w dni powszednie w godzinach porannych i wieczornych oraz niektóre kursy w dni świąteczne przez cały dzień: PKP LEGIONOWO – Kościuszki – Piłsudskiego – Sowińskiego – Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nowodworska – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Modlińska – Słoneczna – Niepodległości – Przedpełskiego – 600-lecia – WIELISZEW (PLAŻA).)
Skierowanie jednego kursu w dni powszednie w godzinach popołudniowego szczytu do pętli przy Urzędzie Gminy w Wieliszewie.
L11 linia autobusowa strefowa uzupełniająca zwykła stała Kursy w dni powszednie do godz. 15.00: PKP LEGIONOWO – Kościuszki – Piłsudskiego – Sowińskiego – Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nowodworska – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Modlińska – Słoneczna – Niepodległości – Przedpełskiego – Wodociąg Północny (pętla) – Przedpełskiego – Modlińska – Poniatów: Nowodworska – Skrzeszew: Nowodworska – Koszykowa – Kościelna – Szkolna – Nowodworska – Kałuszyn: Nowodworska – Olszewnica Stara: Nowodworska – Warszawska – Olszewnica Stara (pętla) – Warszawska – Olszewnica Nowa: Nowodworska – Krubin: Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska (powrót: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska) – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – Okunin – Bohaterów Modlina – Warszawska – Zakroczymska – Sawy – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA) (powrót: NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA) – Sawy – Warszawska).

Kursy w dni powszednie od godz. 15.00: PKP LEGIONOWO – Kościuszki – Piłsudskiego – Sowińskiego – Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nowodworska – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Modlińska – Słoneczna – Niepodległości – Przedpełskiego – Wodociąg Północny (pętla) – Przedpełskiego – Modlińska – Poniatów: Nowodworska – Skrzeszew: Nowodworska – Koszykowa – Kościelna – Szkolna – Nowodworska – Kałuszyn: Nowodworska – Olszewnica Stara: Nowodworska – Warszawska – Olszewnica Stara (pętla) – Warszawska – Olszewnica Nowa: Nowodworska – Krubin: Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska (powrót: Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska) – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – Okunin – Bohaterów Modlina – Warszawska – Zakroczymska – Sawy – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA) (powrót: NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA) – Sawy – Warszawska).

(Jeden kurs w dni powszednie w godzinach porannego szczytu oraz jeden kurs w godzinach popołudniowego szczytu: PKP LEGIONOWO – ... – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna (powrót: Kościelna – Solidarności – Urząd Gminy (pętla) – Solidarności – Kościelna – Łajski: Kościelna) – Modlińska – Słoneczna – ... – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska (powrót: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska) – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – ... – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA).)

(Jeden kurs w dni powszednie w godzinach porannego szczytu: PKP LEGIONOWO – ... – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Solidarności – Urząd Gminy (pętla) – Solidarności – Kościelna (powrót: Kościelna – Łajski: Kościelna) – Modlińska – Słoneczna – ... – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska (powrót: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska) – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – ... – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA).)

(Jeden kurs w dni powszednie w godzinach popołudniowego szczytu: PKP LEGIONOWO – ... – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Solidarności – Urząd Gminy (pętla) – Solidarności – Kościelna (powrót: Kościelna – Łajski: Kościelna) – Modlińska – Słoneczna – ... – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska (powrót: Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska) – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – ... – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA).)

(Jeden kurs w dni powszednie w godzinach porannego szczytu oraz kursy w dni świąteczne: PKP LEGIONOWO – ... – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – ... – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA).)

(Kursy w dni powszednie w godzinach wieczornych oraz w dni świąteczne w godzinach porannych i wieczornych: PKP LEGIONOWO – ... – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – ... – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA).)

(Stara trasa: Kursy w dni powszednie do godz. 15.00: PKP LEGIONOWO – Kościuszki – Piłsudskiego – Sowińskiego – Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nowodworska – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Modlińska – Słoneczna – Niepodległości – Przedpełskiego – Wodociąg Północny (pętla) – Przedpełskiego – Modlińska – Poniatów: Nowodworska – Skrzeszew: Nowodworska – Koszykowa – Kościelna – Szkolna – Nowodworska – Kałuszyn: Nowodworska – Olszewnica Stara: Nowodworska – Warszawska – Olszewnica Stara (pętla) – Warszawska – Olszewnica Nowa: Nowodworska – Krubin: Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska (powrót: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska) – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – Okunin – Bohaterów Modlina – Warszawska – Zakroczymska – Sawy – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA) (powrót: NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA) – Sawy – Warszawska).

Kursy w dni powszednie od godz. 15.00: PKP LEGIONOWO – Kościuszki – Piłsudskiego – Sowińskiego – Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nowodworska – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Modlińska – Słoneczna – Niepodległości – Przedpełskiego – Wodociąg Północny (pętla) – Przedpełskiego – Modlińska – Poniatów: Nowodworska – Skrzeszew: Nowodworska – Koszykowa – Kościelna – Szkolna – Nowodworska – Kałuszyn: Nowodworska – Olszewnica Stara: Nowodworska – Warszawska – Olszewnica Stara (pętla) – Warszawska – Olszewnica Nowa: Nowodworska – Krubin: Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska (powrót: Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska) – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – Okunin – Bohaterów Modlina – Warszawska – Zakroczymska – Sawy – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA) (powrót: NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA) – Sawy – Warszawska).

(Jeden kurs w dni powszednie w godzinach porannego szczytu oraz jeden kurs w godzinach popołudniowego szczytu: PKP LEGIONOWO – ... – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna (powrót: Kościelna – Solidarności – Urząd Gminy (pętla) – Solidarności – Kościelna – Łajski: Kościelna) – Modlińska – Słoneczna – ... – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska (powrót: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska) – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – ... – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA).)

(Jeden kurs w dni powszednie w godzinach porannego szczytu: PKP LEGIONOWO – ... – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna (powrót: Kościelna – Solidarności – Urząd Gminy (pętla) – Solidarności – Kościelna – Łajski: Kościelna) – Modlińska – Słoneczna – ... – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – ... – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA).)

(Dwa kursy w dni powszednie w godzinach popołudniowego szczytu: PKP LEGIONOWO – ... – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Solidarności – Urząd Gminy (pętla) – Solidarności – Kościelna (powrót: Kościelna – Łajski: Kościelna) – Modlińska – Słoneczna – ... – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska (powrót: Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska) – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – ... – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA).)

(Kursy w dni świąteczne: PKP LEGIONOWO – ... – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – ... – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA).)

(Kursy w dni powszednie w godzinach wieczornych oraz w dni świąteczne w godzinach porannych i wieczornych: PKP LEGIONOWO – ... – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – ... – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA).))
Zmiana układu kursów wariantowych.
2013.04.15. L-1 linia autobusowa strefowa uzupełniająca zwykła stała PIASECZNO (SZKOLNA) – Puławska – Jana Pawła II (powrót: Jana Pawła II – Chyliczkowska – Warszawska – Młynarska – Puławska – PIASECZNO (SZKOLNA).) – Dworcowa – Towarowa – PKP Piaseczno (pętla) – Towarowa – Dworcowa – Jana Pawła II – Orężna – Łoziska: Leśna – Bobrowiec: Postępu – Mazowiecka – Żwirowa – Władysławów: Żwirowa – Wojska Polskiego – Wola Gołkowska: Masztowa – Kuleszówka: Masztowa – Łazy: Produkcyjna – Lokalna – Posępna – Słojewskiego – Magdalenka: Lipowa – Słoneczna – Lesznowola: Słoneczna – Gminnej Rady Narodowej – Lesznowola Urząd Gminy (pętla) – Gminnej Rady Narodowej – Jedności – Janczewice: Jedności – Falenty Nowe: Falencka – Falenty: Opackiego – aleja Hrabska – aleja Krakowska – Janki: aleja Krakowska – JANKI (PLAC SZWEDZKI) (powrót: JANKI (PLAC SZWEDZKI) – aleja Mszczonowska – aleja Krakowska – Falencka – Falenty: Falencka).

(Dwa kursy w dni powszednie w godzinach porannych: PKP PIASECZNO – Towarowa – ... – Falenty: Opackiego – FALENTY (FALENTY OSIEDLE).)

(Jeden kurs w dni powszednie w godzinach porannych: PKP PIASECZNO – ... – Wola Gołkowska: Masztowa – Kuleszówka: Masztowa (powrót: Kuleszówka: Masztowa – Antoninów – Cmentarz Południowy (pętla) – AntoninówWola Gołkowska: Masztowa) – ... – Gminnej Rady Narodowej – LESZNOWOLA (URZĄD GMINY).)

(Jeden kurs w dni powszednie w godzinach porannych: PKP PIASECZNO – ... – Łazy: Produkcyjna – Lokalna – Posępna – Słojewskiego (powrót: Słojewskiego – Łączności – Walendów: Brzozowa – osiedle Walendia (pętla) – Brzozowa – Łazy: Łączności – Słojewskiego – Posępna) – Magdalenka: Lipowa – Słoneczna – Lesznowola: Słoneczna – Gminnej Rady Narodowej – LESZNOWOLA (URZĄD GMINY).)

(Jeden kurs w dni powszednie w godzinach popołudniowych: ... – Wola Gołkowska: Masztowa – Antoninów – Cmentarz Południowy (pętla) – AntoninówKuleszówka: Masztowa (powrót: Kuleszówka: Masztowa – Wola Gołkowska: Masztowa) – ...)
Wprowadzenie kolejnych wariantów kursów (m. in. podjazdu jednego kursu do Walendowa).
LEGIONOWO

SEROCK
linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni powszednie) (komunikacja gminy Serock) PKP LEGIONOWO – Kościuszki – Słowackiego – Jagiellońska – Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nieporęt: Warszawska – Zegrze Południowe: Warszawska – Zegrze Północne: Warszawska – Groszkowskiego – Zegrze – Juzistek – Warszawska – Jadwisin: Warszawska – Stasi Las: Warszawska – Serock: Karolińska – Warszawska – Pułtuska – SEROCK (SALA WIDOWISKOWA OŚRODKA KULTURY). Uruchomienie przez gminę Serock dowozowej linii autobusowej łączącej centrum Serocka z przystankiem kolejowym w Legionowie.
2013.04.21. 300 linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni świąteczne) METRO WILANOWSKA – Puławska – aleja Wyścigowa (powrót: aleja Wyścigowa – Puławska – Romera (zawrotka) – Puławska) – teren Wyścigów Konnych – TOR SŁUŻEWIEC. Przywrócenie kursowania sezonowej linii autobusowej w celu umożliwienia pasażerom dojazdu w rejon Torów Wyścigów Konnych.
2013.04.26.
godz. 21.00.

2013.04.29.
godz. 4.00.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Zamknięcie dla ruchu ul. Chełmżyńskiej w rejonie skrzyżowania z ul. Marsa w związku z kolejnym etapem przebudowy ul. Marsa.

145. ŻERAŃ FSO – ... – Chełmżyńska – Strażacka – Żołnierska – Marsa – Płowiecka – ... – WIATRACZNA

225. GOCŁAW – ... – Ostrobramska – Marsa – Żołnierska – Strażacka – ... – MOKRY ŁUG.

245. PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA – ... – Płowiecka – Marsa – Żołnierska – Strażacka – Chełmżyńska – Chłopickiego – ... – OSIEDLE DUDZIARSKA.

Z45. RAFII – Chełmżyńska – Ząbki: Piłsudskiego – ZĄBKI (POWSTAŃCÓW).

2013.04.26. N44 linia autobusowa nocna zwykła stała DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Twarda – plac Grzybowski – Królewska (powrót: Królewska – Grzybowska – aleja Jana Pawła II – łącznik podziemny Złotych Tarasów – DWORZEC CENTRALNY.) – Krakowskie Przedmieście – Miodowa – Bonifraterska – Muranowska – Andersa – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – plac Wilsona – Słowackiego – Żeromskiego – Przybyszewskiego – Kasprowicza – Kleczewska (zawrotka) – Kasprowicza – Nocznickiego – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" (powrót: Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – 30 Pułku Strzelców Kaniowskich – Metro Młociny – Kasprowicza – Oczapowskiego – aleja Reymonta – Żeromskiego) – ZAJEZDNIA ŻOLIBORZ.

(W noce z piątku na sobotę, z soboty na niedzielę i z niedzieli na poniedziałek: DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Twarda – plac Grzybowski – Królewska (powrót: Królewska – Grzybowska – aleja Jana Pawła II – łącznik podziemny Złotych Tarasów – DWORZEC CENTRALNY.) – plac Piłsudskiego – Focha – Moliera – Senatorska (powrót: Senatorska – plac Teatralny – Wierzbowa – plac Piłsudskiego) – Miodowa – ... – ZAJEZDNIA ŻOLIBORZ.)
Sezonowe zamknięcie ciągu ulic: Miodowa - Krakowskie Przedmieście (na odcinku od ul. Senatorskiej do ul. Królewskiej) w dni świąteczne.
2013.04.27. 16 linia tramwajowa zwykła stała LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: RATUSZOWA-ZOO – Jagiellońska – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Rakowiecka – Boboli – Wołoska – Woronicza – WORONICZA.)
Przekształcenie w linię okresową 41 wraz z zamianą fragmentu trasy z linią 28 (skierowaniem na Bródno).
28 linia tramwajowa zwykła stała KOŁO – Dywizjonu 303 – Radiowa – Powstańców Śląskich – aleja Reymonta – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – RATUSZOWA-ZOO.

(Stara trasa: KOŁO – ... – Starzyńskiego – Odrowąża – Matki Teresy z Kalkuty – Rembielińska – Annopol – ŻERAŃ WSCHODNI.

(W godzinach porannych i wieczornych: ... – Annopol – ANNOPOL.))
Zamiana fragmentu trasy z linią 41 (przekształconą linią 16).
116 linia autobusowa zwykła stała CHOMICZÓWKA – Conrada – Wólczyńska – Żeromskiego – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – Belwederska – Sobieskiego – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – WILANÓW.

(W dni świąteczne: ... – Miodowa – Senatorska – plac Teatralny – Wierzbowa – plac Piłsudskiego (powrót: plac Piłsudskiego – Focha – Moliera – Senatorska) – Królewska – Krakowskie Przedmieście – ...)
Sezonowe zamknięcie ciągu ulic: Miodowa - Krakowskie Przedmieście (na odcinku od ul. Senatorskiej do ul. Królewskiej) w dni świąteczne.
175 linia autobusowa zwykła stała PLAC PIŁSUDSKIEGO – Focha – Trębacka – Moliera – Senatorska – Miodowa – Krakowskie Przedmieście (powrót: Krakowskie Przedmieście – Królewska – PLAC PIŁSUDSKIEGO.) – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Raszyńska – Żwirki i Wigury (powrót: Żwirki i Wigury – Krzyckiego – Raszyńska) – LOTNISKO CHOPINA.

(W dni świąteczne: PLAC PIŁSUDSKIEGO – Focha – Trębacka – Moliera – plac Teatralny – Wierzbowa – plac Piłsudskiego – Królewska (powrót: Królewska – PLAC PIŁSUDSKIEGO.) – Krakowskie Przedmieście – ...)
178 linia autobusowa zwykła stała PKP URSUS – Sosnkowskiego – Kościuszki – Spisaka – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Bodycha – Spisaka – PKP URSUS.) – Starodęby – Składkowskiego – Prystora – Ryżowa – Chrobrego – Popularna – Aleje Jerozolimskie – aleja Prymasa Tysiąclecia – Kasprzaka – Karolkowa – Grzybowska – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Miodowa – Bonifraterska – Międzyparkowa – Słomińskiego – Zakroczymska – KONWIKTORSKA (powrót: KONWIKTORSKA – Konwiktorska – Bonifraterska).

(W dni świąteczne: ... – Królewska – plac Piłsudskiego – Focha – Moliera – Senatorska (powrót: Senatorska – plac Teatralny – Wierzbowa – plac Piłsudskiego) – Miodowa – ...)
180 linia autobusowa zwykła stała CHOMICZÓWKA – Conrada – Kochanowskiego – Rudnickiego – Maczka – Powązkowska – Okopowa – Anielewicza – Świętojerska – Bonifraterska – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – Belwederska – Gagarina – Czerniakowska – Powsińska – Wiertnicza – WILANÓW.

(W dni świąteczne: ... – Miodowa – Senatorska – plac Teatralny – Wierzbowa – plac Piłsudskiego (powrót: plac Piłsudskiego – Focha – Moliera – Senatorska) – Królewska – Krakowskie Przedmieście – ...)
195 linia autobusowa zwykła stała PLAC PIŁSUDSKIEGO – Focha – Trębacka – Moliera – Senatorska – Miodowa – Krakowskie Przedmieście (powrót: Krakowskie Przedmieście – Królewska – PLAC PIŁSUDSKIEGO.) – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – Belwederska – Sobieskiego – aleja Sikorskiego – Dolina Służewiecka – aleja Rodowicza – Bartoka – Surowieckiego – Romera – Herbsta – aleja KEN – Ciszewskiego – Roentgena – Płaskowickiej – NATOLIN PÓŁNOCNY.

(W dni świąteczne: PLAC PIŁSUDSKIEGO – Focha – Trębacka – Moliera – plac Teatralny – Wierzbowa – plac Piłsudskiego – Królewska (powrót: Królewska – PLAC PIŁSUDSKIEGO.) – Krakowskie Przedmieście – ...)
222 linia autobusowa zwykła stała KONWIKTORSKA – Konwiktorska – Bonifraterska (powrót: Bonifraterska – Międzyparkowa – Słomińskiego – Zakroczymska – Konwiktorska – KONWIKTORSKA.) – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – aleja Szucha – plac Unii Lubelskiej – Boya – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej) – Malczewskiego – Joliot-Curie – Woronicza – Spartańska – SPARTAŃSKA.

(W dni świąteczne: ... – Miodowa – Senatorska – plac Teatralny – Wierzbowa – plac Piłsudskiego (powrót: plac Piłsudskiego – Focha – Moliera – Senatorska) – Królewska – Krakowskie Przedmieście – ...)
503 linia autobusowa przyspieszona stała NOWODWORY – Światowida – Świętosławskiego – Świderska (powrót: Świderska – Mehoffera – Światowida) – Porajów – Myśliborska – Światowida – Modlińska – most Grota-Roweckiego – Wybrzeże Gdyńskie – Krasińskiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – Belwederska – Sobieskiego – aleja Sikorskiego – Dolina Służewiecka – aleja Rodowicza – Rosoła – Gandhi – Dereniowa – Płaskowickiej – NATOLIN PÓŁNOCNY.
Przystanki: NOWODWORY, NOWODWORY, STEFANIKA, MEHOFFERA, PANCERA (→NOWODWORY), TARCHOMIN, PICASSA, PORAJÓW, MYŚLIBORSKA, BIAŁOŁĘKA RATUSZ, KONWALIOWA, PL. WILSONA, DW. GDAŃSKI, MURANOWSKA, PL. KRASIŃSKICH, PL. ZAMKOWY, UNIWERSYTET, FOKSAL, PL. TRZECH KRZYŻY, PL. NA ROZDROŻU, SPACEROWA (NŻ), DOLNA, WARNEŃSKA (NŻ), DOLINA SŁUŻEWIECKA, URSYNÓW PŁN, STRZELECKIEGO, TELIGI, POLINEZYJSKA, METRO IMIELIN, MIKLASZEWSKIEGO, WARCHAŁOWSKIEGO, STRYJEŃSKICH, BRACI WAGÓW, NATOLIN PŁN. (→NOWODWORY) (NŻ), NATOLIN PŁN.

(W dni świąteczne: ... – Miodowa – Senatorska – plac Teatralny – Wierzbowa – plac Piłsudskiego (powrót: plac Piłsudskiego – Focha – Moliera – Senatorska) – Królewska – Krakowskie Przedmieście – ...
Przystanki: ..., PL. KRASIŃSKICH, KAPITULNA (→NATOLIN PŁN.), PL. TEATRALNY (→NOWODWORY), UNIWERSYTET, ...)
2013.04.27.
2013.05.05.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Zamknięcie w związku z pracami torowymi następujących tras tramwajowych:
• Aleje Jerozolimskie - most i aleja Poniatowskiego (na odcinku od placu Zawiszy do ronda Waszyngtona);
• aleja Jana Pawła II - Chałubińskiego - aleja Niepodległości (na odcinku od al. Solidarności do ul. Nowowiejskiej).

7. ZAWIESZENIE KURSOWANIA.

8. ZAWIESZENIE KURSOWANIA.

9. ZAWIESZENIE KURSOWANIA.

10. ZAWIESZENIE KURSOWANIA.

17. ZAWIESZENIE KURSOWANIA.

22. PIASKI – ... – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – Banacha – BANACHA..

24. ZAWIESZENIE KURSOWANIA.

25. ZAWIESZENIE KURSOWANIA.

33. METRO MŁOCINY – ... – aleja Jana Pawła II – Stawki – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Nowowiejska – aleja Niepodległości – Rakowiecka – KIELECKA.
(Niektóre kursy w dni powszednie w godzinach porannego szczytu: ... – aleja Niepodległości – Rakowiecka – Boboli – Wołoska – Woronicza – WORONICZA.)

37. ZAWIESZENIE KURSOWANIA.

41 (16). ZAWIESZENIE KURSOWANIA.

71. METRO MŁOCINY – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – Wolska – Połczyńska – Powstańców Śląskich – Górczewska – OSIEDLE GÓRCZEWSKA.
(Niektóre kursy jednokierunkowo : METRO MARYMONT – Słowackiego – ... – OSIEDLE GÓRCZEWSKA.)

73. OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II – Popiełuszki – Słowackiego – METRO MARYMONT. [Linia jednokierunkowa - powrót jako skrócone kursy linii 71.]

74. NOWE BEMOWO – Powstańców Śląskich – Radiowa – Dywizjonu 303 – Obozowa – Młynarska – aleja Solidarności – Okopowa – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – aleja Krakowska – P+R AL. KRAKOWSKA.

78. KAWĘCZYŃSKA-BAZYLIKA – Kawęczyńska – aleja Tysiąclecia – Kijowska – Targowa – aleja Zieleniecka – aleja Waszyngtona – Grochowska – GOCŁAWEK.

79. P+R AL. KRAKOWSKA – aleja Krakowska – Grójecka – plac Narutowicza – Filtrowa – Krzywickiego – Nowowiejska – aleja Niepodległości – Rakowiecka – Boboli – Wołoska – Marynarska – SŁUŻEWIEC.

409. CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA ZACHODNIA) – ... – Powązkowska – Okopowa – aleja Jana Pawła II – Dzika – RONDO "RADOSŁAWA" (przystanek na ul. Dzikiej) (powrót: RONDO "RADOSŁAWA" (przystanek na ul. Dzikiej) – Dzika – Okopowa – rondo "Radosława" (zawrotka) – Okopowa – Powązkowska)..

Z-3. CH ARKADIA – Kłopot Bis – Słomińskiego – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Batorego – Boboli – Rakowiecka – aleja Niepodległości – METRO POLE MOKOTOWSKIE (powrót: METRO POLE MOKOTOWSKIE – aleja Niepodległości – Chałubińskiego).

Z-7. PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grenadierów – Grochowska – WIATRACZNA (powrót: WIATRACZNA – aleja Waszyngtona)
2013.04.29.
godz. 10.00.
177 linia autobusowa zwykła stała MICHAŁOWICE (ŚRODKOWA) – Ryżowa – Warszawa: Ryżowa – Aleje Jerozolimskie – Sosnkowskiego – Pużaka (powrót: Pużaka – Spisaka – Aleje Jerozolimskie) – Bohaterów Warszawy – Kościuszki – Cierlicka – Gierdziejewskiego – Warszawska – Orłów Piastowskich – Czerwona Droga – Posag 7 Panien – ZAJEZDNIA URSUS PÓŁNOCNY.

(Niektóre kursy w soboty w godz. 8-14: STARODĘBY – Starodęby – Aleje Jerozolimskie – Sosnkowskiego – Pużaka (powrót: Pużaka – Spisaka – Aleje Jerozolimskie) – Bohaterów Warszawy – ... – ZAJEZDNIA URSUS PÓŁNOCNY.)

(Stara trasa: P+R AL. KRAKOWSKA – aleja Krakowska – Szyszkowa – Michałowice: Środkowa – Ryżowa – ... – ZAJEZDNIA URSUS PÓŁNOCNY.)
Skierowanie na trasę objazdową w związku z kolejnym etapem budowy Południowej Obwodnicy Warszawy S-2 i zamknięciem dla ruchu kołowego ul. Środkowej w Michałowicach.
2013.04.30. Z-6 linia autobusowa zastępcza (zwykła stała) P+R AL. KRAKOWSKA – aleja Krakowska – Szyszkowa – Michałowice: Środkowa – MICHAŁOWICE (BADYLARSKA). Uruchomienie zastępczej linii autobusowej w związku z kolejnym etapem budowy Południowej Obwodnicy Warszawy S-2, zamknięciem dla ruchu kołowego ul. Środkowej w Michałowicach i skróceniem trasy linii 177.
2013.05.01. S3 linia szybkiej kolei miejskiej strefowa zwykła stała WARSZAWA LOTNISKO CHOPINA – Warszawa Służewiec – Warszawa Żwirki i Wigury – Warszawa Rakowiec – Warszawa Aleje Jerozolimskie – Warszawa Zachodnia – Warszawa Centralna – Warszawa Wschodnia – Warszawa Praga – Warszawa Toruńska – Warszawa Żerań – Warszawa Płudy – Warszawa Choszczówka – LEGIONOWO.

(Po jednym kursie w dni powszednie w godzinach porannego i popołudniowego szczytu oraz większość kursów w dni świąteczne: ... – Legionowo – LEGIONOWO PIASKI.)

(Niektóre kursy w dni świąteczne: ... – Legionowo – Legionowo Piaski – Michałów-Reginów – WIELISZEW.)

(Jeden kurs ok. godz. 13.00 jednokierunkowo: ... – Warszawa Wschodnia – Warszawa Stadion – Warszawa Powiśle – Warszawa Śródmieście – Warszawa Ochota – Warszawa Zachodnia – ...)
Wydłużenie trasy kursów świątecznych linii S3 w związku z zawieszeniem kursowania w dni świąteczne linii S9.
S9 linia szybkiej kolei miejskiej strefowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni powszednie) WARSZAWA ZACHODNIA (peron 8) – Warszawa Kasprzaka – Warszawa Koło – Warszawa Gdańska – Warszawa ZOO – Warszawa Praga – Warszawa Toruńska – Warszawa Żerań – Warszawa Płudy – Warszawa Choszczówka – Legionowo – Legionowo Piaski – Michałów-Reginów – WIELISZEW.

(Niektóre kursy: ... – Warszawa Choszczówka – Legionowo – LEGIONOWO PIASKI.)
444 linia autobusowa przyspieszona okresowa (kursuje w dni świąteczne) DWORZEC CENTRALNY (przystanek w al. Jana Pawła II przy Złotych Tarasach) – aleja Jana Pawła II – Grzybowska – Królewska (powrót: Królewska – plac Grzybowski – Twarda – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – aleja Jana Pawła II – DWORZEC CENTRALNY (przystanek w al. Jana Pawła II przy Złotych Tarasach).) – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Świętokrzyska – Kopernika – Tamka – most Świętokrzyski (powrót: most Świętokrzyski – Zajęcza – Dobra – Tamka) – Wybrzeże Szczecińskie – Wybrzeże Helskie – Starzyńskiego – Jagiellońska – Ratuszowa – ZOO (powrót: ZOO – Ratuszowa – Wybrzeże Helskie).
Przystanki: DW. CENTRALNY, DW. CENTRALNY (→DW. CENTRALNY), DW. CENTRALNY (→DW. CENTRALNY), EMILII PLATER (→DW. CENTRALNY) (NŻ), RONDO ONZ (→ZOO), PL. GRZYBOWSKI (→DW. CENTRALNY), AL. JANA PAWŁA II (→ZOO) (NŻ), KRÓLEWSKA, UNIWERSYTET, NOWY ŚWIAT, TOPIEL, POMNIK SYRENY (NŻ), ZOO-WEJŚCIE PÓŁNOCNE (→ZOO), RONDO STARZYŃSKIEGO (→ZOO), RATUSZOWA-ZOO (→ZOO), ZOO-WEJŚCIE GŁÓWNE.
Przywrócenie kursowania linii sezonowej łączącej Śródmieście z Ogrodem Zoologicznym na Pradze.
800 linia autobusowa strefowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni świąteczne) METRO MŁOCINY – Kasprowicza – Nocznickiego – aleja Wittek (powrót: aleja Wittek – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – 30 Pułku Strzelców Kaniowskich – METRO MŁOCINY.) – Pułkowa – Łomianki: Kolejowa – Dziekanów Leśny: Kolejowa – Pieńków: Kolejowa – Palmiry: Kusocińskiego – droga przez Palmiry – PALMIRY-MUZEUM. Uruchomienie sezonowej linii autobusowej łączącej Muzeum - Miejsce Pamięci Palmiry ze stacją metra MŁOCINY.
BRWINÓW

ŻÓŁWIN
linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (komunikacja gminy Brwinów) Trasa do godz. 15.00: BRWINÓW (RYNEK) – Rynek – Grodziska – Wilsona – Podkowa Leśna: Brwinowska – Jana Pawła II – Żołwin: Kasztanowa – Nadarzyńska – Owczarnia: Żółwińska – Kazimierzowska – Książenicka – Cykady (pętla) – Książenicka – Kazimierzowska – Żółwińska – Żółwin: Nadarzyńska – Słoneczna – Graniczna (pętla) – Słoneczna – Nadarzyńska – Kasztanowa – Podkowa Leśna: Jana Pawła II – Brwinowska – Brwinów: Wilsona – Grodziska – Rynek – BRWINÓW (RYNEK). [Linia jednokierunkowa.]

(Niektóre kursy: PODKOWA LEŚNA GŁÓWNA – Brwinowska – ... – Brwinowska – PODKOWA LEŚNA GŁÓWNA.)

Trasa po godz. 15.00: BRWINÓW (RYNEK) – Rynek – Grodziska – Wilsona – Podkowa Leśna: Brwinowska – Jana Pawła II – Żołwin: Kasztanowa – Nadarzyńska – Słoneczna – Graniczna (pętla) – Słoneczna – Nadarzyńska – Owczarnia: Żółwińska – Kazimierzowska – Książenicka – Cykady (pętla) – Książenicka – Kazimierzowska – Żółwińska – Żółwin: Nadarzyńska – Kasztanowa – Podkowa Leśna: Jana Pawła II – Brwinowska – Brwinów: Wilsona – Grodziska – Rynek – BRWINÓW (RYNEK). [Linia jednokierunkowa.]

(Niektóre kursy: PODKOWA LEŚNA GŁÓWNA – Brwinowska – ... – Brwinowska – PODKOWA LEŚNA GŁÓWNA.)

(Stara trasa: Trasa do godz. 15.00: BRWINÓW (URZĄD MIASTA) – Grodziska – Wilsona – Podkowa Leśna: Brwinowska – Jana Pawła II – Parkowa – Kwiatowa – Paproci – Owczarnia: Kazimierzowska – Żółwińska – Żółwin: Nadarzyńska (powrót: Nadarzyńska – Kasztanowa – Podkowa Leśna: Jana Pawła II) – Słoneczna – ŻÓŁWIN (GRANICZNA).

(Niektóre kursy: PODKOWA LEŚNA GŁÓWNA – Brwinowska – ...)

Trasa po godz. 15.00: BRWINÓW (URZĄD MIASTA) – Grodziska – Wilsona – Podkowa Leśna: Brwinowska – Jana Pawła II – Żółwin: Kasztanowa – Nadarzyńska (powrót: Nadarzyńska – Owczarnia: Żółwińska – Kazimierzowska – Podkowa Leśna: Paproci – Kwiatowa – Parkowa – Jana Pawła II) – Słoneczna – ŻÓŁWIN (GRANICZNA).

(Niektóre kursy: PODKOWA LEŚNA GŁÓWNA – Brwinowska – ...))
Przedłużenie trasy na terenie Brwinowa oraz Owczarni.
2013.05.06. S3 linia szybkiej kolei miejskiej strefowa zwykła stała WARSZAWA LOTNISKO CHOPINA – Warszawa Służewiec – Warszawa Żwirki i Wigury – Warszawa Rakowiec – Warszawa Aleje Jerozolimskie – Warszawa Zachodnia – Warszawa Centralna – Warszawa Wschodnia – Warszawa Praga – Warszawa Toruńska – Warszawa Żerań – Warszawa Płudy – Warszawa Choszczówka – LEGIONOWO.

(Jeden kurs w dni powszednie w godzinach popołudniowego szczytu oraz większość kursów w dni świąteczne: ... – Legionowo – LEGIONOWO PIASKI.)

(Niektóre kursy w dni świąteczne: ... – Legionowo – Legionowo Piaski – Michałów-Reginów – WIELISZEW.)

(Jeden kurs ok. godz. 13.00 jednokierunkowo: ... – Warszawa Wschodnia – Warszawa Stadion – Warszawa Powiśle – Warszawa Śródmieście – Warszawa Ochota – Warszawa Zachodnia – ...)
Likwidacja jednego kursu wariantowego wydłużonego w dni powszednie do stacji Legionowo Piaski.
9 linia tramwajowa zwykła stała P+R AL. KRAKOWSKA [d. OKĘCIE] – aleja Krakowska – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grochowska – GOCŁAWEK.

(Dodatkowe kursy w dni powszednie w godzinach szczytu jednokierunkowo: WIATRACZNA – aleja Waszyngtona – aleja i most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – aleja Krakowska – P+R AL. KRAKOWSKA.)
Wprowadzenie dodatkowych jednokierunkowych kursów skróconych (powrót jako dodatkowe jednokierunkowe kursy linii 25).
17 linia tramwajowa zwykła stała PIASKI – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Rakowiecka – Boboli – Wołoska – Marynarska – SŁUŻEWIEC.

(Stara trasa: METRO MŁOCINY – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – ... – SŁUŻEWIEC.

(Część kursów jednokierunkowo: METRO MARYMONT – Słowackiego – ... – SŁUŻEWIEC.))
Skierowanie na trasę objazdową w związku z rozpoczęciem przebudowy torowiska tramwajowego na ul. Popiełuszki.
25 linia tramwajowa zwykła stała BANACHA – Banacha – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – WIATRACZNA.

(Dodatkowe kursy w dni powszednie w godzinach szczytu jednokierunkowo: P+R AL. KRAKOWSKA – aleja Krakowska – Grójecka – ... – WIATRACZNA.)
Wprowadzenie dodatkowych jednokierunkowych wydłużonych kursów (powrót jako dodatkowe jednokierunkowe kursy linii 9).
27 linia tramwajowa zwykła stała ZAWIESZENIE KURSOWANIA..

(Stara trasa: METRO MARYMONT – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Okopowa – aleja Solidarności – Wolska – CMENTARZ WOLSKI.)
Zawieszenie kursowania w związku z rozpoczęciem przebudowy torowiska tramwajowego na ul. Popiełuszki. Zastąpienie przez linię zastępczą 78.
28 linia tramwajowa zwykła stała ZAWIESZENIE KURSOWANIA..

(Stara trasa: KOŁO – Dywizjonu 303 – Radiowa – Powstańców Śląskich – aleja Reymonta – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – RATUSZOWA-ZOO.)
Zawieszenie kursowania w związku z rozpoczęciem przebudowy torowiska tramwajowego na ul. Popiełuszki.Czasowe przejęcie trasy przez linie: 37 (na odcinku: rondo "Radosława" - Ratuszowa-ZOO) oraz linię zastępczą 78 (na odcinku: Koło - rondo "Radosława").
37 linia tramwajowa zwykła stała RATUSZOWA-ZOO – Jagiellońska – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Rakowiecka – Boboli – Wołoska – Marynarska – SŁUŻEWIEC.

(Stara trasa: SŁUŻEWIEC – Marynarska – Wołoska – Boboli – Rakowiecka – aleja Niepodległości – Chałubińskiego – aleja Jana Pawła II – Popiełuszki – Słowackiego – METRO MARYMONT. [Linia jednokierunkowa.])
Przejęcie fragmentu trasy zawieszonej linii 28 w związku z rozpoczęciem przebudowy torowiska tramwajowego na ul. Popiełuszki. Czasowe przekształcenie w linię dwukierunkową.
41 linia tramwajowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni powszednie) ŻERAŃ WSCHODNI – Annopol – Rembielińska – Matki Teresy z Kalkuty – Odrowąża – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Rakowiecka – Boboli – Wołoska – Woronicza – WORONICZA. Przekształcenie linii 16 w linię okresową wraz z zamianą fragmentu trasy z linią 28 (skierowaniem na Bródno).
76 linia tramwajowa zastępcza (zwykła stała) METRO MŁOCINY – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Słowackiego – METRO MARYMONT. Uruchomienie uzupełniającej linii tramwajowej po wycofaniu z ciągu ul. Marymonckiej linii 17.
78 linia tramwajowa zastępcza (zwykła stała) KOŁO – Dywizjonu 303 – Radiowa – Powstańców Śląskich – aleja Reymonta – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – Okopowa – aleja Solidarności – Wolska – CMENTARZ WOLSKI. Uruchomienie uzupełniającej linii tramwajowej przejmującej fragmenty tras zawieszonych linii: 27 i 28.
409 linia autobusowa przyspieszona okresowa całodzienna (kursuje w dni świąteczne) CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA ZACHODNIA) – Dziekanowska – Estrady – Wólczyńska – Cmentarz Południowy (Brama Południowa) – Wóycickiego – Żubrowa – Dzierżoniowska – Pułkowa – aleja Wittek – Nocznickiego – Kasprowicza – Sokratesa – Conrada (powrót: Conrada – Wólczyńska – Nocznickiego) – Kochanowskiego – Rudnickiego – Maczka – Powązkowska – Okopowa – aleja Jana Pawła II – Dzika – RONDO "RADOSŁAWA" (przystanek na ul. Dzikiej) (powrót: RONDO "RADOSŁAWA" (przystanek na ul. Dzikiej) – Dzika – Okopowa – rondo "Radosława" (zawrotka) – Okopowa – Powązkowska).
Przystanki: CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA ZACHODNIA), ESTRADY (NŻ), CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA POŁUDNIOWA), CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA), CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA), CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA PÓŁNOCNA) (NŻ), PROZY (NŻ), METRO MŁOCINY, METRO MŁOCINY (→RONDO "RADOSŁAWA"), PROZY (→CM. PÓŁNOCNY), BOGUSŁAWSKIEGO, KWITNĄCA, CHOMICZÓWKA, CONRADA, GALLA ANONIMA (NŻ), KOCHANOWSKIEGO (NŻ), MACZKA (NŻ), POWĄZKI CM. WOJSKOWY, POWĄZKI IV BRAMA, POWĄZKOWSKA, RONDO "RADOSŁAWA".

(Stara trasa: CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA ZACHODNIA) – ... – Powązkowska – Okopowa – Słomińskiego – Kłopot Bis – CH ARKADIA.)
Czasowe wycofanie z krańca przy centrum handlowym Arkadia" w związku ze skierowaniem tam linii zastępczej Z17 zastępującej wycofane z ul. Popiełuszki tramwaje.
L-9 linia autobusowa strefowa uzupełniająca zwykła stała 1. PKP LEGIONOWO – Kościuszki – Piłsudskiego – Sowińskiego – Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nowodworska – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Modlińska – Słoneczna – Niepodległości – Przedpełskiego – 600-lecia – Wieliszew Plaża (pętla) – 600-lecia – Przedpełskiego – Komornica: Wspólna – Poddębie: Nasielska – Komornica: Nasielska – KOMORNICA (SZKOŁA).

(Jeden kurs w dni powszednie w godzinach porannego szczytu oraz jeden kurs w godzinach popołudniowego szczytu: PKP LEGIONOWO – ... – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Solidarności – Urząd Gminy (pętla) – Solidarności – Kościelna (powrót: Kościelna – Łajski: Kościelna) – Modlińska – Słoneczna – ... – KOMORNICA (SZKOŁA).)

2. Kursy w dni powszednie w godzinach porannych i wieczornych oraz niektóre kursy w dni świąteczne przez cały dzień: PKP LEGIONOWO – Kościuszki – Piłsudskiego – Sowińskiego – Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nowodworska – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Modlińska – Słoneczna – Niepodległości – Przedpełskiego – 600-lecia – WIELISZEW (PLAŻA).

(Stara trasa: 1. PKP LEGIONOWO – Kościuszki – Piłsudskiego – Sowińskiego – Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nowodworska – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Modlińska – Słoneczna – Niepodległości – Przedpełskiego – 600-lecia – Wieliszew Plaża (pętla) – 600-lecia – Przedpełskiego – Komornica: Wspólna – Poddębie: Nasielska – Komornica: Nasielska – KOMORNICA (SZKOŁA).

(Dwa kursy w dni powszednie w godzinach porannego szczytu oraz jeden kurs w godzinach popołudniowego szczytu: PKP LEGIONOWO – ... – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Solidarności – Urząd Gminy (pętla) – Solidarności – Kościelna (powrót: Kościelna – Łajski: Kościelna) – Modlińska – Słoneczna – ... – KOMORNICA (SZKOŁA).)

2. Kursy w dni powszednie w godzinach porannych i wieczornych oraz niektóre kursy w dni świąteczne przez cały dzień: PKP LEGIONOWO – Kościuszki – Piłsudskiego – Sowińskiego – Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nowodworska – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Modlińska – Słoneczna – Niepodległości – Przedpełskiego – 600-lecia – WIELISZEW (PLAŻA).)
Wycofanie jednego kursu z podjazdu do Urzędu Gminy w Wieliszewie.
N35 linia autobusowa nocna zwykła stała CENTRUM (kraniec na ul. Marszałkowskiej) – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – Twarda – plac Grzybowski – Królewska – Marszałkowska – CENTRUM (kraniec na ul. Marszałkowskiej).) – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – Kopińska – Grzymały-Sokołowskiego – Aleje Jerozolimskie – Łopuszańska – Kleszczowa – Ryżowa – Dzieci Warszawy – Sławka – Pużaka – Kompanii Kordian (powrót: Kompanii Kordian – 2 Armii Wojska Polskiego – Robinii – Spisaka – Kompanii Kordian – Pużaka) – Szomańskiego – Regulska – Sosnkowskiego – Kościuszki (powrót: Kościuszki – Spisaka – Regulska) – Cierlicka – Lalki – Jagiełły – Warszawska – Orląt Lwowskich – PKP URSUS NIEDŹWIADEK (powrót: PKP URSUS NIEDŹWIADEK – Keniga – Warszawska).

(Stara trasa: CENTRUM – ... – Pużaka – Kompanii Kordian – Regulska – ... – PKP URSUS NIEDŹWIADEK.)
Wprowadzenie tras objazdowych w związku z budową kanalizacji sanitarnej w ul. Kompanii Kordian.
N85 linia autobusowa nocna strefowa zwykła stała CENTRUM (kraniec na ul. Marszałkowskiej) – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – Twarda – plac Grzybowski – Królewska – Marszałkowska – CENTRUM (kraniec na ul. Marszałkowskiej).) – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – Kopińska – Grzymały-Sokołowskiego – Aleje Jerozolimskie – Popularna – Chrobrego – Ryżowa – Dzieci Warszawy – Sławka – Pużaka – Kompanii Kordian (powrót: Kompanii Kordian – 2 Armii Wojska Polskiego – Robinii – Spisaka – Kompanii Kordian – Pużaka) – Szomańskiego – Regulska – Sosnkowskiego – Kościuszki (powrót: Kościuszki – Spisaka – Regulska) – Cierlicka – Lalki – Jagiełły – Warszawska – Keniga – Orląt Lwowskich – Warszawska – Piastów: Warszawska – aleja Wojska Polskiego – aleja Tysiąclecia – Pruszków: aleja Dwudziestolecia – Partyzantów – Bohaterów Warszawy – aleja Dwudziestolecia – aleja Wojska Polskiego – Powstańców – Plantowa – aleja Wojska Polskiego – PRUSZKÓW (OSIEDLE STASZICA).

(Stara trasa: CENTRUM – ... – Pużaka – Kompanii Kordian – Regulska – ... – PRUSZKÓW (OSIEDLE STASZICA).)
Z17 linia autobusowa zastępcza (zwykła stała) PODLEŚNA-IMIGW – Marymoncka – Słowackiego (powrót: Słowackiego – Żeromskiego – Kasprowicza – Podczaszyńskiego – PODLEŚNA-IMIGW.) – Popiełuszki – Krasińskiego – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II (powrót: aleja Jana Pawła II – Popiełuszki) – Słomińskiego – Kłopot Bis – CH ARKADIA. Uruchomienie linii autobusowej zastępującej wycofane z ul. Popiełuszki linie tramwajowe.
1 linia autobusowa zwykła stała (komunikacja miasta Pruszków) PRUSZKÓW (OSIEDLE STASZICA) – aleja Wojska Polskiego – Plantowa – Powstańców – Chopina – Kościuszki – PKP PRUSZKÓW (powrót: PKP PRUSZKÓW – Sienkiewicza – Stalowa – Plantowa).

(Stara trasa: PRUSZKÓW (OSIEDLE STASZICA) – aleja Wojska Polskiego – Plantowa – Powstańców – Chopina – Kościuszki – PKP PRUSZKÓW (powrót: PKP PRUSZKÓW – Sienkiewicza – Ołówkowa – Plantowa).)
Przywrócenie stałej trasy po zakończeniu robót drogowych na ul. Stalowej.
14 linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni powszednie) (komunikacja miasta Nowy Dwór Mazowiecki) NOWY DWÓR MAZOWIECKI (TWIERDZA MODLIN) – Obrońców Modlina – Szpitalna – 29 Listopada (powrót: 29 Listopada – TWIERDZA MODLIN.) – Obwodowa – Chrzanowskiego – Ledóchowskiego – Chłodna – Thommee – Kopernika – Czarnieckiego – Żołnierzy Września – Mieszka I – Kraszewskiego – Thommee – most Pancera – Thommee – Warszawska – Paderewskiego – Morawicza – Wojska Polskiego – Berlinga – Osiedle Młodych (pętla) – Berlinga – Wojska Polskiego – Morawicza – Paderewskiego – Bohaterów Modlina – Okunin – Przemysłowa – Alpla (pętla) – Przemysłowa – Okunin – Graniczna – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (BENCKISER). Uruchomienie przez Urząd Miasta w Nowym Dworze Mazowieckim linii autobusowej łączącej Twierdzę Modlin z dzielnicą przemysłową. Rozkład jazdy został dopasowany do godzin rozpoczęcia i zakończenia pracy w zakładach produkcyjnych położonych w dzielnicy przemysłowej.
2013.05.07. 723 linia autobusowa strefowa zwykła stała ŻERAŃ FSO – Modlińska – Jabłonna: Modlińska – Zegrzyńska – Legionowo: Warszawska – Sobieskiego – Piłsudskiego – Sowińskiego – Krasińskiego – Sobieskiego – Krakowska – LEGIONOWO (PKP PRZYSTANEK) (powrót: LEGIONOWO (PKP PRZYSTANEK) – Jagiellońska – Mickiewicza – Sowińskiego).

(Niektóre kursy w dni powszednie w godzinach szczytu oraz w godzinach wieczornych: ... – Sowińskiego – LEGIONOWO (MICKIEWICZA).)

(Stara trasa: ŻERAŃ FSO – ... – Piłsudskiego – Sowińskiego – Krasińskiego – Sobieskiego – Krakowska – LEGIONOWO (PKP PRZYSTANEK) (powrót: LEGIONOWO (PKP PRZYSTANEK) – Jagiellońska – Parkowa – Sobieskiego).)
Skierowanie na trasy objazdowe w związku z rozpoczęciem budowy ronda na skrzyżowaniu ul. Parkowej i Sobieskiego w Legionowie.
L10 linia autobusowa strefowa uzupełniająca zwykła stała PKP LEGIONOWO – Kościuszki – Piłsudskiego – Sobieskiego – Krasińskiego – Sowińskiego – Mickiewicza – Jagiellońska – Parkowa – Wyszyńskiego – aleja Legionów – Cynkowa – Suwalna – Szarych Szeregów – Sikorskiego – Łajski: Fabryczna – Kościelna – Nowodworska – Michałów-Reginów: Nowodworska – Warszawska – Nieporęt: Warszawska – Modlińska – Wieliszew: Modlińska – Solidarności – Kościelna – Modlińska – Słoneczna – Niepodległości – Przedpełskiego – 600-lecia – WIELISZEW (PLAŻA).

(Stara trasa: PKP LEGIONOWO – Kościuszki – Piłsudskiego – Sobieskiego – Parkowa – ... – WIELISZEW (PLAŻA).)
2013.05.09. 142 linia autobusowa zwykła stała WIATRACZNA – Grochowska – Płowiecka – Trakt Lubelski (powrót: Trakt Lubelski – Floriana – Błękitna – Widoczna – Płowiecka) – Wał Miedzeszyński – Bysławska – Derkaczy – Młoda – Walcownicza – Bystrzycka – Ochocza – Narcyzowa – Walcownicza – Petunii – Hiacyntowa – Techniczna – Zagórzańska – Złotej Jesieni – Podkowy – ALEKSANDRÓW.

(Stara trasa: WIATRACZNA – Grochowska – Płowiecka – Trakt Lubelski (powrót: Trakt Lubelski – Floriana – Błękitna – Widoczna – Płowiecka) – Bronowska – Wał Miedzeszyński – Bysławska – ... – ALEKSANDRÓW.)
Skierowanie na stałe trasy po zakończeniu budowy kolektora W i przywróceniu ruchu na ul. Trakt Lubelski (na odcinku od ul. Borków do Wału Miedzeszyńskiego).
702 linia autobusowa strefowa zwykła stała WIATRACZNA – Grochowska – Płowiecka – Trakt Lubelski (powrót: Trakt Lubelski – Floriana – Błękitna – Widoczna – Płowiecka) – Wał Miedzeszyński – Józefów: aleja Nadwiślańska – Otwock: Mieszka I – Rycerska – Okrzei – Batorego – Matejki – Andriollego – Powstańców Warszawy – Armii Krajowej – OTWOCK (URZĄD MIASTA) (powrót: OTWOCK (URZĄD MIASTA) – Armii Krajowej – Filipowicza – Matejki).

(Stara trasa: WIATRACZNA – Grochowska – Płowiecka – Trakt Lubelski (powrót: Trakt Lubelski – Floriana – Błękitna – Widoczna – Płowiecka) – Bronowska – Wał MiedzeszyńskiJózefów: aleja Nadwiślańska – ... – OTWOCK (URZĄD MIASTA).)
219 linia autobusowa zwykła stała PKP WAWER – Widoczna – Szpotańskiego – Lucerny – Trakt Lubelski – Borków – Juhasów – Mrówcza – Zwoleńska – PKP MIĘDZYLESIE. Przekształcenie linii uzupełniającej w stałą wraz ze zmianą oznaczenia.
Z19 linia autobusowa zastępcza (zwykła stała) LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: PKP WAWER – Widoczna – Szpotańskiego – Lucerny – Trakt Lubelski – Borków – Juhasów – Mrówcza – Zwoleńska – PKP MIĘDZYLESIE.)
729 linia autobusowa strefowa zwykła stała KLEMENSIEWICZA – Górczewska (powrót: Górczewska – Powstańców Śląskich (zawrotka) – Górczewska – KLEMENSIEWICZA.) – Blizne Łaszczyńskiego: Warszawska – Blizne Jasińskiego: Warszawska – Latchorzew: Warszawska – Nowe Babice: Warszawska – Okulickiego – Stare Babice: Okulickiego – Rynek – Piłsudskiego – Warszawska – Zielonki SHRO: Warszawska – Zielonki Wieś: Warszawska – Koczargi Nowe: Warszawska – Szkolna – Akacjowa – Klonowa – Wojcieszyn: Trakt Królewski – Królewicza Jakuba – Warszawska – Wierzbin: Warszawska – Borzęcin Duży: Warszawska – Spacerowa – Stanisławów: Spacerowa – Mariew: Spacerowa – MARIEW (powrót: MARIEW – Kwiatowa – Wólczyńska – Wólka: Parkowa – Topolowa – Wiktorów: Topolowa – Wyględy: Stołeczna – Borzęcin Duży: Warszawska).

(Stara trasa: KLEMENSIEWICZA – ... – Wojcieszyn: Trakt Królewski – Wspólna – WarszawskaWierzbin: Warszawska – ... – MARIEW)
Przywrócenie stałej trasy na terenie Wojcieszyna w związku z zakończeniem odbudowy nawierzchni asfaltowej na ul. Trakt Królewski.
ZMIANY PRZYSTANKOWE • WOJCIESZYN-ARiMR 01 i 02 - przeniesienie przystanków warunkowych w rejon skrzyżowania ul. Trakt Królewski z ul. Wspólną w Wojcieszynie (dotyczy linii 729).
• WOJCIESZYN-GÓRKI 01 i 02 - uruchomienie przystanków warunkowych zlokalizowanych na ul. Trakt Królewski w Wojcieszynie (dotyczy linii 729).
2013.05.09. MEGAWAT linia autobusowa specjalna (zwykła - kursuje w godz. 23.00 - 0.30) WAT – Kaliskiego – Lazurowa – Górczewska – aleja Prymasa Tysiąclecia – Aleje Jerozolimskie – Niemcewicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – aleja Jana Pawła II – DWORZEC CENTRALNY. [Linia jednokierunkowa.] Uruchomienie kursującej tylko 9 maja specjalnej linii rozwozowej w związku z organizacją imprezy "MegaWat" na terenie boiska piłkarskiego Wojskowej Akademii Technicznej.
2013.05.10. S1 linia szybkiej kolei miejskiej strefowa zwykła stała PRUSZKÓW – Piastów – Warszawa Ursus – Warszawa Włochy – Warszawa Zachodnia – Warszawa Ochota – Warszawa Śródmieście – Warszawa Powiśle – Warszawa Stadion – Warszawa Wschodnia – Warszawa Olszynka Grochowska – Warszawa Gocławek – Warszawa Wawer – Warszawa Anin – Warszawa Międzylesie – Warszawa Radość – Warszawa Miedzeszyn – Warszawa Falenica – Michalin – Józefów – Świder – OTWOCK.

(Niektóre kursy: WARSZAWA URSUS – Warszawa Włochy – ...)

(Niektóre kursy: WARSZAWA ZACHODNIA – Warszawa Ochota – ...)
Skrócenie trasy części kursów w związku z budową przystanku kolejowego Warszawa Ursus Niedźwiadek i ograniczeniem ruchu kolejowego na trasie Warszawa - Pruszków.
ZS1 linia autobusowa zastępcza (strefowa zwykła stała - kursuje w dni powszednie w godzinach szczytu oraz w dni świąteczne w godz. 6-19) PIASTÓW (TRAUGUTTA) – wiadukt Okulickiego – aleja Tysiąclecia – Reja – Tuwima (powrót: Tuwima – wiadukt Okulickiego)Pruszków: Bohaterów Warszawy – aleja Wojska Polskiego – Kościuszki – Sienkiewicza – PKP PRUSZKÓW (powrót: PKP PRUSZKÓW – Sienkiewicza – Stalowa – Powstańców – aleja Wojska Polskiego). Uruchomienie uzupełniającej linii autobusowej.
2013.05.11. ZMIANY PRZYSTANKOWE • NALEWKI - zmiana nazwy przystanku na NALEWKI-MUZEUM (dotyczy linii 111, 180, N41 i N91).
2013.05.11.
2013.05.13.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie z eksploatacji I linii metra na odcinku RATUSZ ARSENAŁ - POLITECHNIKA w związku z kolejnym etapem budowy centralnego odcinka II linii metra.

METRO. MŁOCINY [Kasprowicza / Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" / Nocznickiego] – ... – DWORZEC GDAŃSKI [Słomińskiego / Andersa] – RATUSZ-ARSENAŁ [Andersa / Marszałkowska / aleja Solidarności].

METRO. POLITECHNIKA [Waryńskiego / Nowowiejska / aleja Armii Ludowej] – POLE MOKOTOWSKIE [aleja Niepodległości / Batorego / Rakowiecka] – ... – KABATY [aleja KEN / Wąwozowa].

14. ZAWIESZENIE KURSOWANIA. [Obowiązuje w dniach 11-12 V]

37. ZAWIESZENIE KURSOWANIA. [Obowiązuje w dniach 11-12 V]

73. RATUSZOWA-ZOO – Jagiellońska – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Rakowiecka – Boboli – Wołoska – Woronicza – WORONICZA. [Kursuje w dniach 11-12 V]

74. ANNOPOL – Annopol – Rembielińska – Matki Teresy z Kalkuty – Odrowąża – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – Międzyparkowa – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Nowowiejska – Krzywickiego – Filtrowa – PLAC NARUTOWICZA. [Kursuje w dniach 11-13 V]

75. METRO MARYMONT – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Nowowiejska – Krzywickiego – Filtrowa – PLAC NARUTOWICZA. [Kursuje w dniach: 10 V w godz. 23.00 - 3.00, 11 V w godz. 4.00 - 3.00 oraz 12-13 V w godz. 4.00 - 0.00]

226. METRO RATUSZ ARSENAŁ – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – CENTRUM.) – most Śląsko-Dąbrowski – ... – WIATRACZNA. [Zmiana obowiązuje 13 V w godz. 6.30 - 9.30]

460. ZAJEZDNIA STALOWA – ... – aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – CENTRUM. [Zmiana obowiązuje 13 V w godz. 6.30 - 9.30]

502. METRO POLITECHNIKA – Waryńskiego (powrót: Waryńskiego – plac Konstytucji – Marszałkowska – CENTRUM.) – aleja Armii Ludowej – ... – STARA MIŁOSNA. [Zmiana obowiązuje 13 V w godz. 6.30 - 9.30]

514. METRO POLITECHNIKA – Waryńskiego (powrót: Waryńskiego – plac Konstytucji – Marszałkowska – CENTRUM.) – aleja Armii Ludowej – ... – WOLA GRZYBOWSKA. [Zmiana obowiązuje 13 V w godz. 6.30 - 9.30]

520. Uruchomienie dodatkowych przystanków: METRO ŚWIĘTOKRZYSKA. [Zmiana obowiązuje w dniach 11-13 V]

527. METRO RATUSZ ARSENAŁ – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – CENTRUM.) – most Śląsko-Dąbrowski – ... – OSIEDLE DERBY. [Zmiana obowiązuje 13 V w godz. 6.30 - 9.30]

718. METRO RATUSZ ARSENAŁ – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – CENTRUM.) – most Śląsko-Dąbrowski – ... – MARKI (CZARNA STRUGA). [Zmiana obowiązuje 13 V w godz. 6.30 - 9.30]

738. METRO RATUSZ ARSENAŁ – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – CENTRUM.) – most Śląsko-Dąbrowski – ... – RADZYMIN (OSIEDLE VICTORIA). [Zmiana obowiązuje 13 V w godz. 6.30 - 9.30]

805. METRO RATUSZ ARSENAŁ – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – CENTRUM.) – most Śląsko-Dąbrowski – ... – MARKI (PUSTELNIK). [Zmiana obowiązuje 13 V w godz. 6.30 - 9.30]

Z. METRO MARYMONT – Włościańska – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – METRO POLITECHNIKA.
2013.05.13. ZMIANY PRZYSTANKOWE • TERESPOLSKA 01 - uruchomienie przystanku warunkowego zlokalizowanego na ul. Terespolskiej za skrzyżowaniem z ul. Stanisławowską (dotyczy linii 311).
2013.05.18. OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie od początku kursowania do ok. godz. 19.00 ruchu tramwajowego na ul. Andersa i Marszałkowskiej w związku z organizacją imprezy plenerowej połączonej z wyścigami samochodowymi.

4. ŻERAŃ WSCHODNI – ... – most Gdański – Słomińskiego – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – Krzywickiego – Filtrowa – PLAC NARUTOWICZA. [Obowiązuje do godz. 19.00]

14. ZAWIESZENIE KURSOWANIA. [Obowiązuje przez cały dzień]

15. MARYMONT-POTOK – ... – Andersa – Stawki – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – ... – P+R AL. KRAKOWSKA. [Obowiązuje do godz. 19.00]

18. ZAWIESZENIE KURSOWANIA. [Obowiązuje przez cały dzień]

35. NOWE BEMOWO – ... – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawciela – ... – WYŚCIGI. [Obowiązuje do godz. 19.00]

71. BANACHA – Banacha – Grójecka – plac Narutowicza – Filtrowa – Krzywickiego – Nowowiejska – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Woronicza – Wołoska – Marynarska – SŁUŻEWIEC. [Kursuje do godz. 19.00]

Z-1. PLAC WILSONA – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – aleja Solidarności – Bielańska – BIELAŃSKA (powrót: BIELAŃSKA – Bielańska – plac Teatralny – Senatorska – Miodowa – Kapucyńska – aleja Solidarności – Andersa – Świętojerska – Bonifraterska – Muranowska – Andersa). [Kursuje do godz. 19.00]
2013.05.18.
godz. 0.00

2013.05.20.
godz. 4.00.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Zamknięcie przejazdu przez skrzyżowanie ul. Wólczyńskiej i Arkuszowej w związku z kolejnym etapem budowy ronda.

110. METRO MARYMONT – ... – Wólczyńska – Sokratesa – Kasprowicza – Nocznickiego – aleja Wittek – Pułkowa – Dzierżoniowska – Żubrowa – Wóycickiego – Wólczyńska – Estrady – ... – CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA ZACHODNIA).

708. METRO MŁOCINY – Kasprowicza – Nocznickiego – aleja Wittek (powrót: aleja Wittek – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – 30 Pułku Strzelców Kaniowskich – METRO MŁOCINY). – Pułkowa – Dzierżoniowska – Żubrowa – Wóycickiego – Wólczyńska – Estrady – Arkuszowa – ... – TRUSKAW (SKIBIŃSKIEGO).

712. METRO MŁOCINY – Kasprowicza – Nocznickiego – aleja Wittek (powrót: aleja Wittek – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – 30 Pułku Strzelców Kaniowskich – METRO MŁOCINY). – Pułkowa – Dzierżoniowska – Żubrowa – Wóycickiego – Wólczyńska – Estrady – Klaudyn: Ekologiczna – ... – STARE BABICE (RYNEK).

N56. METRO MŁOCINY – Kasprowicza – Nocznickiego – aleja Wittek (powrót: aleja Wittek – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – 30 Pułku Strzelców Kaniowskich – METRO MŁOCINY). – Pułkowa – Dzierżoniowska – Żubrowa – Wóycickiego – Wólczyńska – Estrady – ... – ŁOMIANKI (ZACHODNIA).

N58. METRO MŁOCINY – Kasprowicza – Nocznickiego – aleja Wittek (powrót: aleja Wittek – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – 30 Pułku Strzelców Kaniowskich – METRO MŁOCINY). – Pułkowa – Dzierżoniowska – Żubrowa – Wóycickiego – Wólczyńska – Estrady – Arkuszowa – ... – TRUSKAW (SKIBIŃSKIEGO).

N91. DWORZEC CENTRALNY – ... – Conrada – Sokratesa – Kasprowicza – Nocznickiego – aleja Wittek – Pułkowa – Dzierżoniowska – Żubrowa – Wóycickiego – Wólczyńska – Estrady – ... – CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA ZACHODNIA).

Z-8. TYTUŁOWA – Arkuszowa – Estrady – Wólczyńska – Cmentarz Południowy (Brama Zachodnia) – Wóycickiego – CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA).
2013.05.18. 174 linia autobusowa zwykła stała ZACHĘTA – Królewska (powrót: Królewska – plac Piłsudskiego – Focha – Moliera – plac Teatralny – Wierzbowa – plac Piłsudskiego – Królewska – ZACHĘTA.) – Grzybowska – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Domaniewska – Modzelewskiego – Orzycka – Gotarda – Bokserska – BOKSERSKA.

(Stara trasa: ZACHĘTA – ... – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Woronicza – Samochodowa – Domaniewska – Modzelewskiego – ... – BOKSERSKA.)
Skierowanie na stałą trasę w związku z kolejnym etapem budowy al. KEN i związanym z tym przywróceniem ruchu kołowego na ul. Domaniewskiej na zachód od al. Niepodległości.
210 linia autobusowa zwykła stała EMILII PLATER (ZŁOTA) – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Madalińskiego – Wołoska – Woronicza – aleja Niepodległości – Domaniewska – Modzelewskiego – aleja Lotników – Wałbrzyska – aleja KEN – Surowieckiego – Romera – Herbsta – Pileckiego – Ciszewskiego – aleja KEN – Jastrzębowskiego – URSYNÓW PÓŁNOCNY.

(Stara trasa: EMILII PLATER (ZŁOTA) – ... – Woronicza – aleja Niepodległości – aleja Wilanowska – Modzelewskiego – ... – URSYNÓW PÓŁNOCNY.)
Korekta trasy objazdowej w związku z kolejnym etapem budowy al. KEN i związanym z tym przywróceniem ruchu kołowego na ul. Domaniewskiej na zachód od al. Niepodległości.
TRANSLUD
LINIA 7
linia autobusowa prywatna (okresowa całodzienna - kursuje od poniedziałku do soboty) METRO MŁOCINY – Kasprowicza – Nocznickiego – aleja Wittek (powrót: aleja Wittek – Zgrupowania AK "Kampinos" – 30 Pułku Strzelców Kaniowskich – METRO MŁOCINY.) – most Skłodowskiej-Curie – Kuklińskiego – Modlińska – Jabłonna: Modlińska – Zegrzyńska – Legionowo: Warszawska – Sowińskiego – LEGIONOWO (MICKIEWICZA).
Przystanki: METRO MŁOCINY, HENRYKÓW, POETÓW, BUCHNIK, JABŁONNA (PIASKOWA), JABŁONNA (SZKOLNA), JABŁONNA (PAŁAC), LEGIONOWO (SOBIESKIEGO), LEGIONOWO (SOWIŃSKIEGO), LEGIONOWO (URZĄD MIASTA), LEGIONOWO (3 MAJA), LEGIONOWO (MICKIEWICZA).
Likwidacja kursów niedzielnych w związku z niedostateczną frekwencją.
2013.05.18. A linia autobusowa specjalna (przyspieszona) PLAC DEFILAD – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy (powrót: plac Zawiszy – Towarowa – Grzybowska – Królewska – Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – Grójecka – PLAC NARUTOWICZA.
Przystanki: PL. DEFILAD, METRO ŚWIĘTOKRZYSKA (→PL. DEFILAD), KRÓLEWSKA (→PL. DEFILAD), CENTRUM (→PL. NARUTOWICZA), DW. CENTRALNY (→PL. NARUTOWICZA), MENNICA (→PL. DEFILAD), MUZEUM POWSTANIA WARSZAWSKIEGO (→PL. DEFILAD), RONDO DASZYŃSKIEGO (→PL. DEFILAD), PL. ZAWISZY, PL. NARUTOWICZA.
Uruchomienie kursujących tylko wieczorem i w nocy z 18 na 19 maja specjalnych linii komunikacji miejskiej w związku z organizacją X Warszawskiej Nocy Muzeów. Linie A i M obsługiwane były taborem zabytkowym.
B linia autobusowa specjalna (przyspieszona) PLAC DEFILAD – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – Twarda – plac Grzybowski – Królewska – Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Rakowiecka – Kazimierzowska (powrót: Kazimierzowska – Narbutta – Wiśniowa – Rakowiecka) – Malczewskiego – Puławska – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – WILANÓW.
Przystanki: PL. DEFILAD, METRO ŚWIĘTOKRZYSKA (→PL. DEFILAD), KRÓLEWSKA (→PL. DEFILAD), PL. GRZYBOWSKI (→PL. DEFILAD), EMILII PLATER (→PL. DEFILAD), DW. CENTRALNY (→PL. DEFILAD), CENTRUM, HOŻA, PL. KONSTYTUCJI, PL. ZBAWICIELA (→PL. DEFILAD), METRO POLITECHNIKA (→WILANÓW), LITEWSKA (→PL. DEFILAD), PL. UNII LUBELSKIEJ, WIŚNIOWA, MADALIŃSKIEGO-SZPITAL, DWORKOWA, KRÓLIKARNIA, METRO WILANOWSKA, DOMINIKAŃSKA, DOLINA SŁUŻEWIECKA, WILANÓW.
C linia autobusowa specjalna (przyspieszona) PLAC DEFILAD – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Bracka – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – Krucza – Bracka – Szpitalna – Boduena – Jasna – Złota – PLAC DEFILAD) – Wiejska – Prusa – aleja Na Skarpie – MUZEUM ZIEMI.
Przystanki: PL. DEFILAD, CENTRUM (→MUZEUM ZIEMI), CHMIELNA (→PL. DEFILAD), DH SMYK, PL. TRZECH KRZYŻY, MUZEUM ZIEMI.
D linia autobusowa specjalna (przyspieszona) PLAC DEFILAD – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – Twarda – plac Grzybowski – Królewska – Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – most Poniatowskiego – Wybrzeże Szczecińskie – Zamoście – Sokola – Zamoyskiego – Targowa – Zamoyskiego – Grochowska – Gocławska – Mińska – NEON MUZEUM (powrót: NEON MUZEUM – Mińska – Grochowska – Zamoyskiego – Targowa – Ząbkowska – Markowska – Kijowska – Targowa – aleja Zieleniecka – aleja i most Poniatowskiego).
Przystanki: PL. DEFILAD, METRO ŚWIĘTOKRZYSKA (→PL. DEFILAD), KRÓLEWSKA (→PL. DEFILAD), PL. GRZYBOWSKI (→PL. DEFILAD), EMILII PLATER (→PL. DEFILAD), DW. CENTRALNY (→PL. DEFILAD), CENTRUM, DH SMYK, MUZEUM NARODOWE, WYBRZEŻE SZCZECIŃSKIE (→NEON MUZEUM), RONDO WASZYNGTONA (→PL. DEFILAD), AL. ZIELENIECKA, ZĄBKOWSKA (→PL. DEFILAD), MARKOWSKA (→PL. DEFILAD), KIJOWSKA (→PL. DEFILAD), LUBELSKA, NEON MUZEUM.
E linia autobusowa specjalna (przyspieszona) PLAC DEFILAD – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Nowy Świat – Krakowskie Przedmieście (powrót: Krakowskie Przedmieście – Królewska – Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – Miodowa – plac Krasińskich – Bonifraterska – Konwiktorska – Zakroczymska – Wenedów – Wybrzeże Gdańskie (powrót: Wybrzeże Gdańskie – Sanguszki – Konwiktorska) – Wybrzeże Gdyńskie – Krasińskiego – PLAC WILSONA.
Przystanki: PL. DEFILAD, CENTRUM (→PL. WILSONA), DH SMYK (→PL. WILSONA), FOKSAL (→PL. WILSONA), ORDYNACKA (→PL. WILSONA). METRO ŚWIĘTOKRZYSKA (→PL. DEFILAD), UNIWERSYTET (→PL. WILSONA), ZACHĘTA (→PL. DEFILAD), HOTEL BRISTOL, PL. ZAMKOWY, KAPITULNA, PL. KRASIŃSKICH, FRANCISZKAŃSKA (→PL. WILSONA), MURANOWSKA (→PL. DEFILAD), KONWIKTORSKA (→PL. DEFILAD), CYTADELA, CENTRUM OLIMPIJSKIE, PL. WILSONA.
F linia autobusowa specjalna (przyspieszona) PLAC DEFILAD – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Towarowa – Grzybowska – aleja Jana Pawła II – Anielewicza – Bonifraterska – plac Krasińskich – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Królewska – Marszałkowska – PLAC DEFILAD. [Linia jednokierunkowa.]
Przystanki: PL. DEFILAD, CENTRUM (→PL. DEFILAD), DW. CENTRALNY (→PL. DEFILAD), PL. ZAWISZY (→PL. DEFILAD), RONDO DASZYŃSKIEGO (→PL. DEFILAD), MUZEUM POWSTANIA WARSZAWSKIEGO (→PL. DEFILAD), MENNICA (→PL. DEFILAD), HALA MIROWSKA (→PL. DEFILAD), KINO FEMINA (→PL. DEFILAD), ANIELEWICZA (→PL. DEFILAD), NALEWKI-MUZEUM (→PL. DEFILAD), MURANÓW (→PL. DEFILAD), PL. KRASIŃSKICH (→PL. DEFILAD), KAPITULNA (→PL. DEFILAD), PL. ZAMKOWY (→PL. DEFILAD), HOTEL BRISTOL (→PL. DEFILAD), ZACHĘTA (→PL. DEFILAD), METRO ŚWIĘTOKRZYSKA (→PL. DEFILAD), PL. DEFILAD.
J linia autobusowa specjalna (przyspieszona) PLAC DEFILAD – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Bracka – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Krakowskie Przedmieście – Królewska – Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – Aleje Ujazdowskie – aleja Armii Ludowej – Czerniakowska – Szwoleżerów – Myśliwiecka – Łazienkowska – TORWAR.
Przystanki: PL. DEFILAD, METRO ŚWIĘTOKRZYSKA (→PL. DEFILAD), ZACHĘTA (→PL. DEFILAD), UNIWERSYTET (→PL. DEFILAD), ORDYNACKA (→PL. DEFILAD), FOKSAL (→PL. DEFILAD), CENTRUM (→TORWAR), DH SMYK (→TORWAR), PL. TRZECH KRZYŻY, PIĘKNA (→PL. DEFILAD), PL. NA ROZDROŻU, ROZBRAT, AGRYKOLA, ROZBRAT, TORWAR.
K linia autobusowa specjalna (przyspieszona) PLAC DEFILAD – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Nowy Świat – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – Nowy Świat – Krakowskie Przedmieście – Królewska – Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – Kopernika – Tamka – Dobra – MARIENSZTAT (powrót: MARIENSZTAT – Dobra – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Karowa – Dobra).
Przystanki: PL. DEFILAD, METRO ŚWIĘTOKRZYSKA (→PL. DEFILAD), CENTRUM (→MARIENSZTAT), DH SMYK (→MARIENSZTAT), ZACHĘTA (→PL. DEFILAD), FOKSAL (→MARIENSZTAT), ORDYNACKA (→MARIENSZTAT), UNIWERSYTET (→PL. DEFILAD), NOWY ŚWIAT, TOPIEL, BIBLIOTEKA UNIWERSYTECKA, MARIENSZTAT.
M linia tramwajowa specjalna (zwykła) PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Zamoyskiego – Grochowska – WIATRACZNA.
2013.05.20. 409 linia autobusowa przyspieszona okresowa całodzienna (kursuje w dni świąteczne) CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA ZACHODNIA) – Dziekanowska – Estrady – Wólczyńska – Cmentarz Południowy (Brama Południowa) – Wóycickiego – Żubrowa – Dzierżoniowska – Pułkowa – aleja Wittek – Nocznickiego – Kasprowicza – Sokratesa – Conrada (powrót: Conrada – Wólczyńska – Nocznickiego) – Kochanowskiego – Rudnickiego – Maczka – Powązkowska – Okopowa – aleja Jana Pawła II – Dzika – RONDO "RADOSŁAWA" (przystanek na ul. Dzikiej) (powrót: RONDO "RADOSŁAWA" (przystanek na ul. Dzikiej) – Dzika – Okopowa – rondo "Radosława" (zawrotka) – Okopowa – Powązkowska).
Przystanki: CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA ZACHODNIA), ESTRADY (NŻ), CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA POŁUDNIOWA), CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA), CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA), CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA PÓŁNOCNA) (NŻ), PROZY (NŻ), METRO MŁOCINY, METRO MŁOCINY (→RONDO "RADOSŁAWA"), POPIELA (→CM. PÓŁNOCNY), BOGUSŁAWSKIEGO, KWITNĄCA, CHOMICZÓWKA, CONRADA, GALLA ANONIMA (NŻ), KOCHANOWSKIEGO (NŻ), MACZKA (NŻ), POWĄZKI CM. WOJSKOWY, POWĄZKI IV BRAMA, POWĄZKOWSKA, RONDO "RADOSŁAWA".
Wprowadzenie trasy objazdowej na Młocinach jako stałej.
701 linia autobusowa strefowa zwykła stała METRO MŁOCINY – Kasprowicza (powrót: Kasprowicza – Nocznickiego – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – 30 Pułku Strzelców Kaniowskich – METRO MŁOCINY.) – Sokratesa – Wólczyńska – Opłotek – Palisadowa – Wóycickiego – Cmentarz Północny (Brama Południowa) – Wólczyńska – Estrady – Trenów – Łomianki: Trenów – Partyzantów – Akacjowa – Wiślana – Zachodnia – ŁOMIANKI (ZACHODNIA) (powrót: ŁOMIANKI (ZACHODNIA) – Zachodnia – Wiosenna – Kolejowa – Wiślana).

(Stara trasa: METRO MŁOCINY – Nocznickiego – aleja Wittek (powrót: aleja Wittek – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – 30 Pułku Strzelców Kaniowskich – METRO MŁOCINY.) – Pułkowa – Dzierżoniowska – Żubrowa – Wóycickiego – Palisadowa – Opłotek – Wólczyńska – Wóycickiego – Cmentarz Północny (Brama Południowa) – ... – ŁOMIANKI (ZACHODNIA).)
Przywrócenie stałej trasy po zakończeniu budowy ronda na zbiegu ul. Arkuszowej i Wólczyńskiej.
712 linia autobusowa strefowa zwykła stała METRO MŁOCINY – Kasprowicza (powrót: Kasprowicza – Nocznickiego – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – 30 Pułku Strzelców Kaniowskich – METRO MŁOCINY.) – Sokratesa – Wólczyńska – Arkuszowa – Estrady – Klaudyn: Ekologiczna – Sikorskiego – Lutosławskiego – Szymanowskiego – Ciećwierza – Sikorskiego (powrót: Sikorskiego – Lutosławskiego – Szymanowskiego – Ciećwierza – Sikorskiego – Ekologiczna) – Janów: Sikorskiego – Kwirynów: Sikorskiego – Stare Babice: Sikorskiego – Okulickiego – Warszawska – Piłsudskiego – STARE BABICE (RYNEK) (powrót: STARE BABICE (RYNEK) – Sikorskiego).

(Stara trasa: METRO MŁOCINY – ... – Klaudyn: Ekologiczna – Sikorskiego – Ciećwierza – Szymanowskiego – Lutosławskiego – Straussa (zawrotka) – Lutosławskiego – Szymanowskiego – Ciećwierza – Sikorskiego (powrót: Sikorskiego – Ciećwierza – Szymanowskiego – Lutosławskiego – Straussa (zawrotka) – Lutosławskiego – Szymanowskiego – Ciećwierza – Sikorskiego – Ekologiczna) – Janów: Sikorskiego – ... – STARE BABICE (RYNEK).)
Przywrócenie stałej trasy po zakończeniu budowy kanalizacji w ul. Lutosławskiego w Klaudynie.
2013.05.25.
2013.05.26.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Uruchomienie dodatkowych linii rozwozowych w związku z organizacją na Stadionie Narodowym imprezy "Orange Warsaw Festival".

73. ALEJA ZIELENIECKA – aleja Zieleniecka – aleja Waszyngtona – Grochowska – GOCŁAWEK. [Kursuje 25 maja w godz. 0.30 - 2.00 oraz 26 maja w godz. 22.30 - 1.30]

902. WYBRZEŻE SZCZECIŃSKIE – Wybrzeże Szczecińskie – most Świętokrzyski – Zajęcza – Dobra – Tamka – Kopernika – Świętokrzyska – Nowy Świat – Krakowskie Przedmieście – Królewska – plac Grzybowski – Twarda – Emilii Plater – DWORZEC CENTRALNY. [Linia jednokierunkowa. Kursuje 25 maja w godz. 0.30 - 2.00 oraz 26 maja w godz. 22.30 - 1.30]

903. RONDO WASZYNGTONA – aleja Zieleniecka – Targowa – Kłopotowskiego – Jagiellońska – Starzyńskiego – św. Wincentego – Kondratowicza – Chodecka – BRÓDNO PODGRODZIE. [Linia jednokierunkowa. Kursuje 25 maja w godz. 0.30 - 2.00 oraz 26 maja w godz. 22.30 - 1.30]

2013.05.27. L10 linia autobusowa strefowa uzupełniająca zwykła stała PKP LEGIONOWO – Kościuszki – Piłsudskiego – Sobieskiego – Krasińskiego – Sowińskiego – Mickiewicza – Jagiellońska – Parkowa – Wyszyńskiego – aleja Legionów – Cynkowa – Suwalna – Szarych Szeregów – Sikorskiego – Fabryczna – Starostwo Powiatowe (pętla) – Fabryczna – Sikorskiego – Szarych Szeregów – Suwalna – Łajski: Suwalna – NowodworskaMichałów-Reginów: Nowodworska – Warszawska – Nieporęt: Warszawska – Modlińska – Wieliszew: Modlińska – Solidarności – Kościelna – Modlińska – Słoneczna – Niepodległości – Przedpełskiego – 600-lecia – WIELISZEW (PLAŻA).

(W dni świąteczne: ... – Cynkowa – Suwalna – Łajski: Suwalna – NowodworskaMichałów-Reginów: Nowodworska – ...)

(Stara trasa: PKP LEGIONOWO – ... – Cynkowa – Suwalna – Szarych Szeregów – Sikorskiego – Łajski: Fabryczna – Kościelna – Nowodworska – Michałów-Reginów: Nowodworska – ... – WIELISZEW (PLAŻA).)
Skierowanie na trasę objazdową w związku z zamknięciem ul. Kościelnej w Łajskach. Zachowanie podjazdów w dni powszednie do Starostwa Powiatowego.
2013.05.30.
2013.05.31.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie z eksploatacji I linii metra na odcinku RATUSZ ARSENAŁ - POLITECHNIKA w związku z kolejnym etapem budowy centralnego odcinka II linii metra.

METRO. MŁOCINY [Kasprowicza / Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" / Nocznickiego] – ... – DWORZEC GDAŃSKI [Słomińskiego / Andersa] – RATUSZ-ARSENAŁ [Andersa / Marszałkowska / aleja Solidarności].

METRO. POLITECHNIKA [Waryńskiego / Nowowiejska / aleja Armii Ludowej] – POLE MOKOTOWSKIE [aleja Niepodległości / Batorego / Rakowiecka] – ... – KABATY [aleja KEN / Wąwozowa].

14. ZAWIESZENIE KURSOWANIA.

74. ANNOPOL – Annopol – Rembielińska – Matki Teresy z Kalkuty – Odrowąża – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – Międzyparkowa – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Nowowiejska – aleja Niepodległości – Chałubińskiego – aleja Jana Pawła II – Broniewskiego – PIASKI.

75. METRO MARYMONT – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Nowowiejska – Krzywickiego – Filtrowa – PLAC NARUTOWICZA.
(Niektóre kursy: ... – Filtrowa – plac Narutowicza – Grójecka – Banacha – BANACHA.)
[Kursuje także w nocy z 31 V na 1 VI w godzinach kursowania metra.]

520. Uruchomienie dodatkowych przystanków: METRO ŚWIĘTOKRZYSKA.

Z-1. METRO MARYMONT – Włościańska – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – METRO POLITECHNIKA.
2013.05.30. T linia tramwajowa zwykła okresowa
(kursuje w dni świąteczne)
PLAC NARUTOWICZA – Filtrowa – Krzywickiego – Nowowiejska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji – Marszałkowska – plac Bankowy – Andersa – Międzyparkowa – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Okopowa – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – PLAC NARUTOWICZA. [Linia jednokierunkowa.] Uruchomienie linii tramwajowej turystycznej obsługiwanej taborem zabytkowym.
2013.05.31.
2013.06.01.
URSYNALIA linia autobusowa specjalna (zwykła - kursuje w godz. 1.30 - 2.30) URSYNÓW PÓŁNOCNY – aleja Rodowicza – Jastrzębowskiego – aleja KEN – METRO STOKŁOSY. [Linia jednokierunkowa.] Uruchomienie kursującej tylko w noce z 31 maja na 1 czerwca oraz z 1 na 2 czerwca specjalnej linii rozwozowej w związku z organizacją imprezy "Ursynalia".
DOSTOSOWANIE UKŁADU KOMUNIKACYJNEGO DO ZMNIEJSZONEGO BUDŻETU ZARZĄDU TRANSPORTU MIEJSKIEGO
• likwidacja linii: 130, 140, 151, 202, 210, 215, 220, 225, 228, 302, 318, 410, 510;
• uruchomienie linii: 320, 325, 518;
• zmiany tras linii linii: 102, 115, 117, 127, 128, 129, 154, 156, 168, 178, 195, 206, 207, 222, 306, 317, 394, 422, 503, 519, 521, 740, 741.
2013.06.01. 102 linia autobusowa zwykła stała MŁYNÓW – Płocka (powrót: Płocka – Gostyńska – Obozowa – MŁYNÓW.) – Wolska – Skierniewicka – Siedmiogrodzka – Grzybowska – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Świętokrzyska – Kopernika – Tamka – most Świętokrzyski (powrót: most Świętokrzyski – Zajęcza – Dobra – Tamka) – Wybrzeże Szczecińskie – aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grenadierów – Podskarbińska (powrót: Dwernickiego – Międzyborska – aleja Waszyngtona) – Dwernickiego – Szaserów – Chłopickiego – PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA.

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE) – Emilii Plater – Twarda – plac Grzybowski – Królewska – ... – PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA.)
Przejęcie zachodniego odcinka trasy likwidowanej linii 151.
115 linia autobusowa zwykła stała MOKRY ŁUG – aleja Sztandarów – aleja Chruściela – Cyrulików – Marsa – Ilskiego (powrót: Ilskiego – Marsa – PKP Rembertów (strona południowa) – Marsa – Cyrulików) – aleja Komandosów – Grzybowa – Szosowa – Wspólna – Brata Alberta (zawrotka) – Wspólna – Korkowa – Kościuszkowców – Kajki – Pożaryskiego – Żegańska – Patriotów (wschodnia) – Walcownicza – Bystrzycka – Ochocza – Narcyzowa – Walcownicza – Petunii – Hiacyntowa – Techniczna – Zagórzańska – Złotej Jesieni – Podkowy – ALEKSANDRÓW.

(W dni powszednie w godz. 6-20: ... – Wspólna – Korkowa – Łysakowska (zawrotka) – Korkowa – Kościuszkowców – ...)

(Kursy do godz. 6.00 oraz po godz. 21.00: ... – Wspólna – Brata Alberta – Zielona (pętla) – Brata Alberta – Wspólna – Korkowa – Kościuszkowców – ...)

(Stara trasa: DWORZEC WSCHODNI (LUBELSKA) – Bliska – Żupnicza – Chodakowska – Mińska – Stanisławowska – Dwernickiego (powrót: Dwernickiego – Podskarbińska – Mińska – Terespolska – Stanisławowska) – Wiatraczna – Grochowska (powrót: Grochowska – Zakole – Wiatraczna) – Zamieniecka – Łukowska – Rodziewiczówny – Ostrobramska – Marsa – Okularowa – Stepowa – Korkowa – Kościuszkowców – ... – ALEKSANDRÓW.)
Połączenie z linią 215. W relacji Praga Południe - Marysin Wawerski linia zastąpiona przez linie 173 i 315.
117 linia autobusowa zwykła stała GOCŁAW – Bora-Komorowskiego – Jugosłowiańska – Meissnera – Bora-Komorowskiego – Egipska – Ateńska – Brukselska – Paryska – Francuska – aleja i most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – DWORZEC CENTRALNY (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE).

(Stara trasa: GOCŁAW – Bora-Komorowskiego – Egipska – ... – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Madalińskiego – Wołoska – aleja Wilanowska – aleja Lotników – Wałbrzyska – Nowoursynowska – Dolina Służewiecka – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – WILANÓW.)
Wycofanie z Mokotowa i Wilanowa i skrócenie do relacji Gocław - Dw. Centralny w celu wyeliminowania nieregularności kursowania na dotychczasowej długiej trasie. Korekta trasy na terenie Gocławia w celu zastąpienia likwidowanej linii 151. Zastąpienie na Mokotowie przez linię 138, a w Wilanowie przez linię 317.
127 linia autobusowa zwykła stała NOWE WŁOCHY – Chrościckiego – Świerszcza – Potrzebna – Sympatyczna (powrót: Sympatyczna – Wałowicka – Globusowa – Świerszcza) – Cegielniana – Techników – Popularna – Aleje Jerozolimskie – Niemcewicza – Grójecka – plac Zawiszy (powrót: plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie) – Aleje Jerozolimskie – Bracka – plac Trzech Krzyży – Książęca (powrót: Książęca – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie) – Ludna – Solec – Dobra – MARIENSZTAT (powrót: MARIENSZTAT – Dobra – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Karowa – Dobra).

(Stara trasa: NOWE WŁOCHY – ... – Aleje Jerozolimskie – Bracka – PLAC TRZECH KRZYŻY (powrót: PLAC TRZECH KRZYŻY – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie).)
Przedłużenie trasy do Mariensztatu w celu zastąpienia linii 128 w relacji Al. Jerozolimskie - ul. Dobra oraz poprawy komunikacji na Solcu.
128 linia autobusowa zwykła stała SZCZĘŚLIWICE – Dickensa – Pawińskiego – Korotyńskiego – Mołdawska – Racławicka – Żwirki i Wigury – Krzyckiego – Raszyńska (powrót: Raszyńska – Żwirki i Wigury – Pruszkowska – Pawińskiego) – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Nowy Świat – Krakowskie Przedmieście – Królewska – PLAC PIŁSUDSKIEGO (powrót: PLAC PIŁSUDSKIEGO – Focha – Trębacka – Moliera – Senatorska – Krakowskie Przedmieście).

(W dni świąteczne: ... – Krakowskie Przedmieście – Królewska – PLAC PIŁSUDSKIEGO (powrót: PLAC PIŁSUDSKIEGO – Focha – Trębacka – Moliera – plac Teatralny – Wierzbowa – plac Piłsudskiego – Królewska).)

(Stara trasa: SZCZĘŚLIWICE – ... – Nowy Świat – Świętokrzyska – Kopernika – Tamka – Dobra – MARIENSZTAT (powrót: MARIENSZTAT – Dobra – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Karowa – Dobra).)
Wycofanie z Mariensztatu i skierowanie na Trakt Królewski w celu uzupełnienia linii 127. Zachowanie weekendowych i świątecznych objazdów Krakowskiego Przedmieścia.
129 linia autobusowa zwykła stała KOŁO – Obozowa – Ciołka (powrót: Ciołka – Newelska – księcia Janusza – KOŁO.) – Górczewska – Olbrachta – Redutowa – Wolska – Połczyńska – Dźwigowa – Wałowicka – Sympatyczna – Cegielniana – Techników – Popularna – Chrobrego – Ryżowa – Dzieci Warszawy – Sławka – Bohaterów Warszawy – Kościuszki – Cierlicka – Lalki – Jagiełły – Wojciechowskiego – Keniga – Zagłoby – URSUS-SANKTUARIUM (powrót: URSUS-SANKTUARIUM – Zagłoby – Orląt Lwowskich – Warszawska – Keniga – Wojciechowskiego).

(Stara trasa: KOŁO – ... – Sławka – Pużaka – Kompanii Kordian – Regulska – PKP URSUS.)
Wycofanie z zachodniej części Starego Ursusa i skierowanie do osiedla Niedźwiadek. Zastąpienie na ul. Regulskiej przez linię 178.
130 linia autobusowa zwykła stała LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: CH BLUE CITY – Aleje Jerozolimskie – Niemcewicza – Grójecka – plac Zawiszy (powrót: plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Bitwy Warszawskiej 1920 roku – Szujskiego – aleja Bohaterów Września – Opaczewska – CH BLUE CITY.) – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Rakowiecka – Puławska – Dolna – Sobieskiego – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – WILANÓW.)
Kasacja linii w związku z niewielkim wykorzystaniem. Zastąpienie na Górnym Mokotowie przez linię 195.
140 linia autobusowa zwykła stała LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: CH TARGÓWEK – jezdnia Centrum Handlowego Targówek – Głębocka – św. Wincentego – Kołowa – Ossowskiego – Barkocińska – Myszkowska – Handlowa – Pratulińska – Trocka – Radzymińska – Rozwadowskiego – księcia Ziemowita – Naczelnikowska – Radzymińska – Ząbkowska – Targowa – Kijowska – DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA).)
Połączenie z linią 156.
151 linia autobusowa zwykła stała LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: MŁYNÓW – Płocka (powrót: Płocka – Gostyńska – Obozowa – MŁYNÓW.) – Wolska – Skierniewicka – Siedmiogrodzka – Grzybowska – Królewska – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Bracka – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie) – Aleje Ujazdowskie – aleja Armii Ludowej – most Łazienkowski – Wał Miedzeszyński – Zwycięzców – Saska – Egipska – Bora-Komorowskiego – Meissnera – Jugosłowiańska – GOCŁAW.)
Kasacja linii ze względu na niewielkie wykorzystanie na całej trasie. Przejęcie zachodniego odcinka trasy przez linię 102. Zastąpienie na Gocławiu przez linię 117.
154 linia autobusowa zwykła stała STARE BEMOWO – Kaliskiego – Lazurowa – Górczewska – Olbrachta – Redutowa – Wolska – Kasprzaka (powrót: Kasprzaka – Ordona – Wolska) – aleja Prymasa Tysiąclecia – Aleje Jerozolimskie – Grzymały-Sokołowskiego – Szczęśliwicka – Bitwy Warszawskiej 1920 roku – Grójecka – aleja Krakowska – 1 Sierpnia – Żwirki i Wigury – 17 Stycznia – aleja Krakowska – P+R AL. KRAKOWSKA.

(Niektóre kursy w dni powszednie do godz. 7.30 i po godz. 17.00 oraz w dni świąteczne przez cały dzień: STARE BEMOWO – Radiowa – Fort Radiowo (pętla) – Radiowa – Stare Bemowo (pętla) – Kaliskiego (powrót: Kaliskiego – STARE BEMOWO.) – Lazurowa – ...)
Wprowadzenie wariantowych podjazdów do pętli FORT RADIOWO w związku z przekształceniem linii 220 w linię 320 kursującą w dni powszednie w godz. 7.30 - 17.00.
156 linia autobusowa zwykła stała METRO MŁOCINY – Kasprowicza (powrót: Kasprowicza – Nocznickiego – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – 30 Pułku Strzelców Kaniowskich – METRO MŁOCINY.) – Żeromskiego – Słowackiego – aleja Armii Krajowej – most Grota-Roweckiego – Toruńska – Wysockiego – Bazyliańska – Kondratowicza – Łabiszyńska – Łojewska – Chodecka – Kondratowicza – św. Wincentego – Borzymowska – Trocka – Pratulińska – Handlowa – Ossowskiego – Barkocińska – Myszkowska – Gorzykowska – Radzymińska – Rozwadowskiego – księcia Ziemowita – Naczelnikowska – Radzymińska – Ząbkowska – Targowa – Kijowska – DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA).

(Stara trasa: METRO MŁOCINY – ... – Gorzykowska – Radzymińska – aleja Solidarności – Szwedzka – Stalowa – ZAJEZDNIA STALOWA.)
Połączenie z linią 140.
168 linia autobusowa zwykła stała SPARTAŃSKA – Spartańska – Woronicza – Wołoska – Madalińskiego – aleja Niepodległości – Rakowiecka – Puławska – Goworka – Spacerowa – Gagarina – Czerniakowska – aleja Becka – most Siekierkowski – Wał Miedzeszyński – Fieldorfa – Ostrobramska – Rodziewiczówny – WITOLIN.

(Stara trasa: RAKOWIECKA-SANKTUARIUM – Rakowiecka – Łowicka – Madalińskiego – Boboli (powrót: Boboli – Rakowiecka – RAKOWIECKA-SANKTUARIUM.) – Batorego – aleja Niepodległości – Rakowiecka – ... – WITOLIN.)
Skierowanie do pętli SPARTAŃSKA w celu zastąpienia na Mokotowie linii 117. Zastąpienie w relacji lokalnej (połączenie Instytutu Reumatologii z linią metra) likwidowanej linii 318.
178 linia autobusowa zwykła stała PKP URSUS – Regulska – Kompanii Kordian – Spisaka – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Bodycha – Spisaka – Kompanii Kordian) – Starodęby – Składkowskiego – Prystora – Ryżowa – Chrobrego – Popularna – Aleje Jerozolimskie – aleja Prymasa Tysiąclecia – Kasprzaka – Karolkowa – Grzybowska – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Miodowa – Bonifraterska – Międzyparkowa – Słomińskiego – Zakroczymska – KONWIKTORSKA (powrót: KONWIKTORSKA – Konwiktorska – Bonifraterska).

(W dni świąteczne: ... – Królewska – plac Piłsudskiego – Focha – Moliera – Senatorska (powrót: Senatorska – plac Teatralny – Wierzbowa – plac Piłsudskiego) – Miodowa – ...)

(Stara trasa: PKP URSUS – Sosnkowskiego – Kościuszki – Spisaka – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Bodycha – Spisaka – PKP URSUS.) – Starodęby – ... – KONWIKTORSKA.)
Korekta trasy na terenie Starego Ursusa w celu zastąpienia wycofanej z tego rejonu linii 129. Zachowanie objazdu zamkniętych odcinków ul. Kompanii Kordian z powodu budowy kanalizacji.
195 linia autobusowa zwykła stała RAKOWIECKA-SANKTUARIUM – Rakowiecka – Łowicka – Madalińskiego (powrót: Madalińskiego – Boboli – Rakowiecka – RAKOWIECKA-SANKTUARIUM.) – Rakowiecka – Puławska – Dolna – Sobieskiego – św. Bonifacego – aleja Sikorskiego – Dolina Służewiecka – aleja Rodowicza – Bartoka – Surowieckiego – Romera – Herbsta – Pileckiego – Roentgena – Płaskowickiej – NATOLIN PÓŁNOCNY.

(Stara trasa: PLAC PIŁSUDSKIEGO – Focha – Trębacka – Moliera – Senatorska – Miodowa – Krakowskie Przedmieście (powrót: Krakowskie Przedmieście – Królewska – PLAC PIŁSUDSKIEGO.) – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – Belwederska – Sobieskiego – aleja Sikorskiego – Dolina Służewiecka – aleja Rodowicza – Bartoka – Surowieckiego – Romera – Herbsta – aleja KEN – Ciszewskiego – Roentgena – Płaskowickiej – NATOLIN PÓŁNOCNY.

(W dni świąteczne: PLAC PIŁSUDSKIEGO – Focha – Trębacka – Moliera – plac Teatralny – Wierzbowa – plac Piłsudskiego – Królewska (powrót: Królewska – PLAC PIŁSUDSKIEGO.) – Krakowskie Przedmieście – ...))
Przejęcie fragmentu trasy likwidowanej linii 130. Korekta trasy na terenie Ursynowa.
202 linia autobusowa zwykła stała LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: BRÓDNO PODGRODZIE – Chodecka – Kondratowicza – Młodzieńcza – Radzymińska (powrót: Radzymińska – Tarnogórska – Tużycka – Radzymińska – Młodzieńcza) – Trocka – Borzymowska – św. Wincentego – Budowlana – Chodecka – Wyszogrodzka – Bartnicza – Wysockiego – Bazyliańska – Kondratowicza – Łabiszyńska – SUWALSKA (powrót: SUWALSKA – Łabiszyńska – Toruńska (zawrotka) – Łabiszyńska – Kondratowicza).)
Kasacja linii ze względu na niewielkie wykorzystanie przez pasażerów. Połączenia obsługiwane przez linię 202 są realizowane także przez inne funkcjonujące linie autobusowe. Zastąpienie na ul. Tarnogórskiej i Tużyckiej przez linię 740.
206 linia autobusowa zwykła stała WKD OPACZ – Bodycha – Warszawa: Bodycha – Aleje Jerozolimskie – Starodęby (powrót: Starodęby – Aleje Jerozolimskie – Ryżowa – Michałowice: Ryżowa – Bodycha – WKD OPACZ.) – Składkowskiego – Prystora – Skoroszewska – Dzieci Warszawy – Sławka – Bohaterów Warszawy – Kościuszki – Cierlicka – Lalki – Jagiełły – Traktorzystów – Świerszcza – Obywatelska – Chrościckiego – Świerszcza – Potrzebna – ODOLANY.

(Stara trasa: NOWE WŁOCHY – Chrościckiego – ... – ODOLANY.)
Przejęcie fragmentów tras linii 207 (na odcinku Skorosze - Opacz) oraz 394 (na odcinku Ursus-Ratusz - Skorosze).
207 linia autobusowa zwykła stała REGULSKA – Regulska – Kompanii Kordian – Spisaka – PKP Ursus – Sosnkowskiego – Kościuszki (powrót: Kościuszki – Spisaka – PKP Ursus – Sosnkowskiego – Kościuszki – Spisaka – Kompanii Kordian) – Dzieci Warszawy – Ryżowa – Prystora – Składkowskiego – SKOROSZE.

(Stara trasa: REGULSKA – ... – Składkowskiego – Starodęby – Aleje Jerozolimskie – Ryżowa – Michałowice: Ryżowa – Bodycha – WKD OPACZ (powrót: WKD OPACZ – Bodycha – Warszawa: Bodycha – Aleje Jerozolimskie – Starodęby).

(Niektóre kursy: ... – Składkowskiego – SKOROSZE.))
Skrócenie trasy wszystkich kursów do Skoroszy. Przejęcie fragmentu trasy w relacji Skorosze-Opacz przez linię 206.
210 linia autobusowa zwykła stała LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: EMILII PLATER (ZŁOTA) – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Madalińskiego – Wołoska – Woronicza – aleja Niepodległości – Domaniewska – Modzelewskiego – aleja Lotników – Wałbrzyska – aleja KEN – Surowieckiego – Romera – Herbsta – Pileckiego – Ciszewskiego – aleja KEN – Jastrzębowskiego – URSYNÓW PÓŁNOCNY.)
Kasacja linii ze względu na niewielkie wykorzystanie przez pasażerów.
215 linia autobusowa zwykła stała LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: MOKRY ŁUG – aleja Sztandarów – aleja Chruściela – Cyrulików – Marsa – Ilskiego (powrót: Ilskiego – Marsa – PKP Rembertów (strona południowa) – Marsa – Cyrulików) – aleja Komandosów – Grzybowa – Szosowa – Wspólna – Brata Alberta (zawrotka) – Wspólna – Korkowa – MARYSIN.

(Kursy do godz. 6.00 oraz po godz. 21.00: ... – Szosowa – Wspólna – Brata Alberta – Zielona (pętla) – Brata Alberta – Wspólna – Korkowa – MARYSIN.))
Połączenie z linią 115.
220 linia autobusowa zwykła stała LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: NOWE BEMOWO – Powstańców Śląskich – Radiowa – FORT RADIOWO.)
Przekształcenie w linię okresową 320. Wycofanie z Nowego Bemowa i skierowanie do Grot w związku z likwidacją linii 410 i potrzebą utrzymania bezpośredniego połączenia autobusowego Grot i Starego Bemowa. Skierowanie do pętli FORT RADIOWO poza godzinami kursowania linii 320 wybranych kursów linii 154.
222 linia autobusowa zwykła stała BIELAŃSKA – Bielańska – plac Teatralny (powrót: plac Teatralny – Senatorska – plac Bankowy – aleja Solidarności – Bielańska – BIELAŃSKA.) – Senatorska – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – aleja Szucha – plac Unii Lubelskiej – Boya – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej) – Malczewskiego – Joliot-Curie – Woronicza – Spartańska – SPARTAŃSKA.

(W dni świąteczne: BIELAŃSKA – Bielańska – Wierzbowa – plac Piłsudskiego (powrót: plac Piłsudskiego – Focha – Moliera – plac Teatralny – Senatorska – plac Bankowy – aleja Solidarności – Bielańska – BIELAŃSKA.) – Królewska – Krakowskie Przedmieście – ...)

(Stara trasa: KONWIKTORSKA – Konwiktorska – Bonifraterska (powrót: Bonifraterska – Międzyparkowa – Słomińskiego – Zakroczymska – Konwiktorska – KONWIKTORSKA.) – plac Krasińskich – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – ... – SPARTAŃSKA.

(W dni świąteczne: ... – Miodowa – Senatorska – plac Teatralny – Wierzbowa – plac Piłsudskiego (powrót: plac Piłsudskiego – Focha – Moliera – Senatorska) – Królewska – Krakowskie Przedmieście – ...))
Wycofanie z ul. Miodowej i Bonifraterskiej w związku ze skierowaniem do krańca KONWIKTORSKA często kursującej linii 503.
225 linia autobusowa zwykła stała LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: GOCŁAW – Bora-Komorowskiego – Fieldorfa – Ostrobramska – Marsa – Chełmżyńska – Strażacka – aleja Chruściela – Paderewskiego – Czwartaków – MOKRY ŁUG.)
Przekształcenie w linię okresową 325 kursującą tylko w dni powszednie.
228 linia autobusowa zwykła stała LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: CH REDUTA – Opaczewska – Mszczonowska – Aleje Jerozolimskie – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Szczęśliwicka – Dickensa – Pawińskiego – Korotyńskiego – Mołdawska – Racławicka – Żwirki i Wigury – Pruszkowska – Pawińskiego – Dickensa – Szczęśliwicka – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Aleje Jerozolimskie – Opaczewska – CH REDUTA. [Linia jednokierunkowa.])
Kasacja linii w związku z realizacją połączenia Rakowca z centrami handlowymi Blue City i Reduta przez linię 172.
302 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni powszednie) LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA) – Kijowska – Targowa – Kłopotowskiego – Jagiellońska – Ratuszowa – Dąbrowszczaków (powrót: Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – Rzeszotarskiej – aleja Solidarności – Jagiellońska – Marcinkowskiego – Targowa) – plac Hallera – Jagiellońska – Modlińska – Światowida – Milenijna – Ćmielowska – Światowida – Ordonówny – Mehoffera – Modlińska – Przyrzecze – BUKÓW (powrót: BUKÓW – Gąsiorowskiej – Główna – Modlińska).

(Dwa kursy: ... – Modlińska – Animuszu – Przylesie – Oczyszczalnia Ścieków CZAJKA (pętla) – Przylesie – Animuszu – Modlińska – ...)

(Kilka ostatnich kursów w obu szczytach: ... – Ordonówny – Mehoffera – HENRYKÓW.))
Kasacja linii w związku z niewielkim wykorzystaniem przez pasażerów. Połączenia obsługiwane przez linię 302 realizowane są przez inne linie (m. in. 18 i 20 w relacji Praga - Żerań, 509 w relacji Praga - Tarchomin i 516 na terenie Tarchomina).
306 linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni powszednie) INSTALATORÓW – Instalatorów – aleja Krakowska (powrót: aleja Krakowska – Racławicka (zawrotka) – aleja Krakowska – Instalatorów) – 1 Sierpnia – Żwirki i Wigury – Bennetta – Narkiewicza – Wirażowa – Poleczki – Osmańska – OSMAŃSKA-DHL.

(Stara trasa: INSTALATORÓW – ... – Wirażowa – Poleczki – Nowo-Wyczółki – Wyczółki – Łączyny – Wyczółki (pętla) – Łączyny – Wyczółki – Nowo-Wyczółki – Poleczki – Puławska (powrót: Puławska – Poleczki – Wyczółki – Łączyny – Wyczółki (pętla) – Łączyny – Wyczółki – Nowo-Wyczółki – Poleczki) – Płaskowickiej – Roentgena – Ciszewskiego – Dereniowa – Gandhi – Cynamonowa – Płaskowickiej – Lanciego – Belgradzka – Stryjeńskich – Przy Bażantarni – Rosoła – Wąwozowa – aleja KEN – OSIEDLE KABATY.

(Niektóre kursy w godzinach szczytu oraz w godzinach wieczornych: ... – Wirażowa – Poleczki – Osmańska – Osmańska-DHL (pętla) – Osmańska – Poleczki – Łączyny – ...)

(Kilka kursów w godzinach wieczornych: ... – 1 Sierpnia – 1 SIERPNIA.)

(Jeden kurs w godzinach porannych: OSMAŃSKA-DHL – Osmańska – Poleczki – Nowo-Wyczółki – ...).))
Wycofanie z Ursynowa w związku z dublowaniem się trasy z liniami 148 i 166.
317 linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni powszednie) P+R AL. KRAKOWSKA – aleja Krakowska – 17 Stycznia – Cybernetyki – Postępu – Marynarska – aleja Wilanowska (powrót: aleja Wilanowska – Rzymowskiego – Cybernetyki) – aleja Lotników – Wałbrzyska – Nowoursynowska – Dolina Służewiecka – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – WILANÓW.

(Stara trasa: P+R AL. KRAKOWSKA – ... – Dolina Służewiecka – aleja Sikorskiego – św. Bonifacego – STEGNY.)
Przejęcie fragmentu trasy wycofanej z Mokotowa i Wilanowa linii 117.
318 linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni powszednie) LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: RAKOWIECKA-SANKTUARIUM – Rakowiecka – Kazimierzowska (powrót: Kazimierzowska – Narbutta – Wiśniowa – Rakowiecka – aleja Niepodległości – Batorego – Boboli – Rakowiecka – RAKOWIECKA-SANKTUARIUM.) – Krasickiego – Woronicza – Spartańska – SPARTAŃSKA.)
Kasacja linii w związku z niewielkim wykorzystaniem przez pasażerów. W celu zachowania bezpośredniego połączenia Instytutu Reumatologii z linią metra przedłużono do pętli SPARTAŃSKA trasę linii 168.
320 linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni powszednie w godz. 7-17) FORT RADIOWO – Radiowa – Stare Bemowo (przejazd przez pętlę) – Kaliskiego – Kocjana – Bolimowska – Spychowska – Hubala-Dobrzańskiego – GROTY (powrót: GROTY – Hubala-Dobrzańskiego – Bolimowska). Przekształcenie linii 220 w okresową kursującą tylko w dni powszednie. Wycofanie z Nowego Bemowa i skierowanie do Grot w związku z likwidacją linii 410 i potrzebą utrzymania bezpośredniego połączenia autobusowego Grot i Starego Bemowa.
325 linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni powszednie) GOCŁAW – Bora-Komorowskiego – Fieldorfa – Ostrobramska – Marsa – Chełmżyńska – Strażacka – aleja Chruściela – Paderewskiego – Czwartaków – MOKRY ŁUG. Przekształcenie linii 225 w okresową kursującą tylko w dni powszednie.
394 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni powszednie) URSUS-RATUSZ – plac Czerwca 1976 roku – Traktorzystów – Wojciechowskiego – Keniga – PKP URSUS NIEDŹWIADEK.

(Stara trasa: URSUS-RATUSZ – plac Czerwca 1976 roku – Traktorzystów – Jagiełły – Lalki – Cierlicka – Kościuszki – Bohaterów Warszawy – Sławka – Dzieci Warszawy – Ryżowa – Prystora – SKŁADKOWSKIEGO (powrót: SKŁADKOWSKIEGO – Prystora – Skoroszewska – Dzieci Warszawy).)
Ponowne skierowanie do osiedla Niedźwiadek wraz z ograniczeniem kursowania do godzin szczytu. Przejęcie połączenia Urzędu Dzielnicy ze Skoroszami przez linię 206.
401 linia autobusowa przyspieszona okresowa całodzienna (kursuje w dni powszednie) PKP URSUS NIEDŹWIADEK – Keniga – Warszawska – Jagiełły – Lalki – Cierlicka – Kościuszki – Bohaterów Warszawy – Sławka – Dzieci Warszawy – Ryżowa – Kleszczowa – Łopuszańska – Hynka – Sasanki – Marynarska – aleja Wilanowska – aleja Lotników – Wałbrzyska – Nowoursynowska – Dolina Służewiecka – aleja Sikorskiego – aleja Witosa – aleja Becka – most Siekierkowski – aleja Wieniawy-Długoszowskiego – Marsa – Okularowa – Stepowa – Korkowa – MARYSIN.
Przystanki: PKP URSUS NIEDŹWIADEK, PKP URSUS NIEDŹWIADEK, ŚMIGIELSKA, SIŁACZKI (NŻ), PKP URSUS, PL. TYSIĄCLECIA, ADAMIECKIEGO, SZANCERA, SKOROSZEWSKA, DZIECI WARSZAWY, RYŻOWA, ZAJEZDNIA KLESZCZOWA, WKD RAKÓW, HYNKA, SASANKI, PKP SŁUŻEWIEC (NŻ), TAŚMOWA (→MARYSIN), RZYMOWSKIEGO, BEŁDAN, AL. LOTNIKÓW, METRO SŁUŻEW, NOSKOWSKIEGO, DOLINA SŁUŻEWIECKA, WARNEŃSKA (NŻ), AL. WITOSA, SIEKIERKI-SANKTUARIUM (NŻ), MOST SIEKIERKOWSKI (NŻ), GOCŁAW, PŁOWIECKA, OKULAROWA, REZEDOWA (NŻ), ŁYSAKOWSKA, POTOCKICH, SEZAM (→MARYSIN), MARYSIN (→PKP URSUS NIEDŹWIADEK), MARYSIN.

(Stara trasa: PKP URSUS NIEDŹWIADEK – ... – MARYSIN.

(Dodatkowe kursy w dni powszednie w godzinach porannego szczytu jednokierunkowo: PKP URSUS NIEDŹWIADEK – ... – aleja Lotników – Wałbrzyska – METRO SŁUŻEW.)

(Dodatkowe kursy w dni powszednie w godzinach porannego szczytu: ZAJEZDNIA KLESZCZOWA – Kleszczowa – Łopuszańska – Hynka – Sasanki – Marynarska – aleja Wilanowska – aleja Lotników – Wałbrzyska – METRO SŁUŻEW (powrót: METRO SŁUŻEW – Rolna – aleja Wilanowska – Dominikańska – Wałbrzyska).))
Zawieszenie funkcjonowania kursów wariantowych w związku ze skierowaniem wozów do obsługi linii 184, która w związku z problemami manewrowymi na objeździe przebudowywanej ul. Kasprowicza mogła być obsługiwana wyłącznie wozami krótkimi.
410 linia autobusowa przyspieszona okresowa całodzienna (kursuje w dni powszednie) LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: GROTY – Hubala-Dobrzańskiego – Bolimowska (powrót: Bolimowska – Spychowska – Hubala-Dobrzańskiego – GROTY.) – Kocjana – Kaliskiego – Radiowa – Powstańców Śląskich – Górczewska – Leszno – Okopowa – aleja Solidarności – plac Bankowy – Senatorska – Wierzbowa – plac Piłsudskiego – Królewska – ZACHĘTA (powrót: ZACHĘTA – Królewska – Marszałkowska – plac Bankowy – aleja Solidarności – Leszno – Górczewska).
Przystanki: GROTY, ZAGŁOBY (NŻ) (→GROTY), HUBALA-DOBRZAŃSKIEGO (NŻ) (→GROTY), ISKRY (NŻ) (→GROTY), PODKOWIŃSKA (→GROTY), ARKADYJSKA (NŻ), KOCJANA-SĄDY, KARTEZJUSZA (NŻ), KOCJANA (NŻ), WAT, ARCHIMEDESA, STARE BEMOWO, RADIOWA-WAT, RADIOWA, DYWIZJONU 303 (NŻ), KAZUBÓW, BEMOWO-RATUSZ, KONARSKIEGO, GÓRALSKA, OLBRACHTA (→BIELAŃSKA), CIOŁKA (→GROTY), PARK MOCZYDŁO (→BIELAŃSKA), PKP KOŁO, PŁOCKA-SZPITAL, MŁYNARSKA, LESZNO, OKOPOWA (→BIELAŃSKA), WOLA-RATUSZ, KINO FEMINA, PL. BANKOWY, PL. TEATRALNY (→ZACHĘTA), ZACHĘTA.)
Kasacja linii w związku z niewielkim wykorzystaniem przez pasażerów oraz dublowaniem na większym odcinku trasy linii 171, 190 i 520. Zastąpienie przez linie 149 (umożliwiającą przesiadkę do linii kursujących do innych dzielnic) oraz 320 (w relacji Groty - Stare Bemowo).
422 linia autobusowa przyspieszona okresowa szczytowa (kursuje w dni powszednie) DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – aleja Jana Pawła II – DWORZEC CENTRALNY.) – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Goworka – Spacerowa – Belwederska – Sobieskiego – aleja Rzeczypospolitej – BRANICKIEGO.
Przystanki: DW. CENTRALNY, DW. CENTRALNY (→DW. CENTRALNY), CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, METRO POLITECHNIKA, PL. UNII LUBELSKIEJ, SPACEROWA (NŻ), DOLNA, MANGALIA, CZARNOMORSKA, ŚW. BONIFACEGO, TRUSKAWIECKA, NAŁĘCZOWSKA, INSTYTUT NEUROLOGII, SOBIESKIEGO, OŚ KRÓLEWSKA (NŻ), ŚWIĄTYNIA OPATRZNOŚCI BOŻEJ, BRANICKIEGO.

(Stara trasa: ROZŁOGI – Człuchowska – Lazurowa – Szeligowska – Połczyńska (powrót: Połczyńska – Powstańców Śląskich – Człuchowska – ROZŁOGI.) – Wolska – Kasprzaka – Karolkowa – Grzybowska – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – ... – BRANICKIEGO.
Przystanki: ROZŁOGI, RAGINISA (→ROZŁOGI), SIEMIATYCKA (NŻ) (→BRANICKIEGO), STERNICZA (NŻ) (→BRANICKIEGO), SZELIGOWSKA (→BRANICKIEGO), HALA WOLA (→ROZŁOGI), SYNÓW PUŁKU (→ROZŁOGI), CIEPŁOWNIA WOLA, PKP KASPRZAKA, SZPITAL WOLSKI, KAROLKOWA (NŻ), RONDO DASZYŃSKIEGO (NŻ), PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, CENTRUM, ..., BRANICKIEGO.)
Skrócenie do relacji Miasteczko Wilanów - Śródmieście wraz z ograniczeniem kursowania do godzin szczytu.
503 linia autobusowa przyspieszona stała KONWIKTORSKA – Konwiktorska – Bonifraterska (powrót: Bonifraterska – Międzyparkowa – Słomińskiego – Szymanowska – Zakroczymska – Konwiktorska – KONWIKTORSKA.) – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – Belwederska – Sobieskiego – aleja Sikorskiego – Dolina Służewiecka – aleja Rodowicza – Rosoła – Gandhi – Dereniowa – Płaskowickiej – NATOLIN PÓŁNOCNY.
Przystanki: KONWIKTORSKA, PARK TRAUGUTTA (NŻ) (→KONWIKTORSKA), MURANOWSKA, PL. KRASIŃSKICH, PL. ZAMKOWY, UNIWERSYTET, FOKSAL, PL. TRZECH KRZYŻY, PL. NA ROZDROŻU, SPACEROWA (NŻ), DOLNA, WARNEŃSKA (NŻ), DOLINA SŁUŻEWIECKA, URSYNÓW PŁN, STRZELECKIEGO, TELIGI, POLINEZYJSKA, METRO IMIELIN, MIKLASZEWSKIEGO, WARCHAŁOWSKIEGO, STRYJEŃSKICH, BRACI WAGÓW, NATOLIN PŁN. (→KONWIKTORSKA) (NŻ), NATOLIN PŁN.

(W dni świąteczne: ... – Miodowa – Senatorska – plac Teatralny – Wierzbowa – plac Piłsudskiego (powrót: plac Piłsudskiego – Focha – Moliera – Senatorska) – Królewska – Krakowskie Przedmieście – ...
Przystanki: ..., PL. KRASIŃSKICH, KAPITULNA (→NATOLIN PŁN.), PL. TEATRALNY (→NOWODWORY), UNIWERSYTET, ...)

(Stara trasa: NOWODWORY – Światowida – Świętosławskiego – Świderska (powrót: Świderska – Mehoffera – Światowida) – Porajów – Myśliborska – Światowida – Modlińska – most Grota-Roweckiego – Wybrzeże Gdyńskie – Krasińskiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Miodowa – ... – NATOLIN PÓŁNOCNY.
Przystanki: NOWODWORY, NOWODWORY, STEFANIKA, MEHOFFERA, PANCERA (→NOWODWORY), TARCHOMIN, PICASSA, PORAJÓW, MYŚLIBORSKA, BIAŁOŁĘKA RATUSZ, KONWALIOWA, PL. WILSONA, DW. GDAŃSKI, MURANOWSKA, PL. KRASIŃSKICH, ..., NATOLIN PŁN.)
Podział na linie: 503 (w relacji Śródmieście - Ursynów) i 518 (w relacji Śródmieście - Nowodwory) w celu wyeliminowania nieregularności kursowania na długiej trasie.
509 linia autobusowa przyspieszona stała GOCŁAW – Umińskiego – Fieldorfa – Bora-Komorowskiego – Egipska – Saska – aleja Waszyngtona – aleja Zieleniecka – Targowa – Kłopotowskiego – Jagiellońska (powrót: Jagiellońska – Marcinkowskiego – Targowa) – Modlińska – Światowida – NOWODWORY.
Przystanki: GOCŁAW, GOCŁAW (→NOWODWORY), OS. WILGA, UMIŃSKIEGO, BORA-KOMOROWSKIEGO, ABRAHAMA, AFRYKAŃSKA, SASKA, STACJA KRWIODAWSTWA, RONDO WASZYNGTONA, AL. ZIELENIECKA, KIJOWSKA, ZĄBKOWSKA (→NOWODWORY), OKRZEI (→GOCŁAW), DW. WILEŃSKI (→NOWODWORY), DW. WILEŃSKI, RONDO STARZYŃSKIEGO, ŚLIWICE (NŻ), ŻERAŃ FSO, KONWALIOWA, BIAŁOŁĘKA RATUSZ, MYŚLIBORSKA, TARCHOMIN, MEHOFFERA, STEFANIKA, NOWODWORY, NOWODWORY.
Likwidacja przystanku DYREKCJA FSO. Uruchomienie przystanku warunkowego ŚLIWICE w związku z likwidacją linii 302.
510 linia autobusowa przyspieszona stała LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: EMILII PLATER (ZŁOTA) – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – aleja Jana Pawła II – Popiełuszki – Słowackiego – Włościańska – Żelazowska – aleja Armii Krajowej (powrót: aleja Armii Krajowej – Słowackiego) – most Grota-Roweckiego – Modlińska – Światowida – Myśliborska – Porajów – Świderska – Mehoffera – Światowida (powrót: Światowida – Świętosławskiego – Świderska) – NOWODWORY.
Przystanki: EMILII PLATER (ZŁOTA), DW. CENTRALNY, RONDO ONZ, KINO FEMINA, ANIELEWICZA, RONDO RADOSŁAWA, POPIEŁUSZKI, METRO MARYMONT, PARK KASKADA, OS. POTOK, KONWALIOWA, PŁOCHOCIŃSKA (NŻ), EKSPRESOWA (NŻ), OBRAZKOWA (NŻ), BIAŁOŁĘKA RATUSZ, MYŚLIBORSKA, PORAJÓW, PICASSA, TARCHOMIN, PANCERA (→NOWODWORY), MEHOFFERA, STEFANIKA, NOWODWORY, NOWODWORY.)
Kasacja linii w związku z dublowaniem na odcinku sześciu kilometrów linii tramwajowych. Zastąpienie przez linie tramwajowe 17 i 37 (na ciągu al. Jana Pawła II) oraz nową linię autobusową 518 (w relacji bezpośredniej Nowodwory - Dw. Centralny).
511 linia autobusowa przyspieszona stała METRO MARYMONT – Włościańska – Żelazowska – aleja Armii Krajowej (powrót: aleja Armii Krajowej – Słowackiego – Włościańska – METRO MARYMONT.) – most Grota-Roweckiego – Modlińska – Aluzyjna – DĄBRÓWKA WIŚLANA.
Przystanki: METRO MARYMONT, METRO MARYMONT (→METRO MARYMONT), PARK KASKADA, OS. POTOK, KONWALIOWA, PŁOCHOCIŃSKA, EKSPRESOWA (NŻ), BIAŁOŁĘKA-RATUSZ, KLASYKÓW, HENRYKÓW, POETÓW, DĄBRÓWKA WIŚLANA.
Przekształcenie przystanku PŁOCHOCIŃSKA z warunkowego na stały.
518 linia autobusowa przyspieszona stała NOWODWORY – Światowida – Świętosławskiego – Świderska (powrót: Świderska – Mehoffera – Światowida) – Porajów – Myśliborska – Światowida – Modlińska – most Grota-Roweckiego – Wybrzeże Gdyńskie – Krasińskiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – plac Krasińskich – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER (ZŁOTA).
Przystanki: NOWODWORY, NOWODWORY, STEFANIKA, MEHOFFERA, PANCERA (→NOWODWORY), TARCHOMIN, PICASSA, PORAJÓW, MYŚLIBORSKA, BIAŁOŁĘKA RATUSZ, EKSPRESOWA (NŻ), PŁOCHOCIŃSKA, KONWALIOWA, PL. WILSONA, DW. GDAŃSKI, MURANOWSKA, PL. KRASIŃSKICH, PL. ZAMKOWY, UNIWERSYTET, FOKSAL, CENTRUM, DW. CENTRALNY, EMILII PLATER.

(W dni świąteczne: ... – Miodowa – Senatorska – plac Teatralny – Wierzbowa – plac Piłsudskiego (powrót: plac Piłsudskiego – Focha – Moliera – Senatorska) – Królewska – Krakowskie Przedmieście – ...
Przystanki: ..., PL. KRASIŃSKICH, KAPITULNA (→NATOLIN PŁN.), PL. TEATRALNY (→NOWODWORY), UNIWERSYTET, ...)
Podział linii 503 na linie: 503 (w relacji Śródmieście - Ursynów) i 518 (w relacji Śródmieście - Nowodwory) w celu wyeliminowania nieregularności kursowania na długiej trasie. Skierowanie do Dworca Centralnego w celu zachowania bezpośredniej relacji realizowanej przez likwidowaną linię 510.
519 linia autobusowa przyspieszona stała DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – aleja Jana Pawła II – DWORZEC CENTRALNY.) – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Goworka – Spacerowa – Belwederska – Sobieskiego – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – WILANÓW.
Przystanki: DW. CENTRALNY, DW. CENTRALNY (→DW. CENTRALNY), CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, METRO POLITECHNIKA, PL. UNII LUBELSKIEJ, SPACEROWA, DOLNA, KOSTRZEWSKIEGO (NŻ), MANGALIA, CZARNOMORSKA, ŚW. BONIFACEGO, TRUSKAWIECKA, NAŁĘCZOWSKA, INSTYTUT NEUROLOGII, KRÓLOWEJ MARYSIEŃKI, WILANÓW.

(Niektóre kursy w dni powszednie oraz wszystkie w dni świąteczne: ... – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – Przyczółkowa (osiedle Powsin) – Przekorna – Opieńki – POWSIN (PARK KULTURY).
Przystanki: ..., KRÓLOWEJ MARYSIEŃKI, WILANÓW, VOGLA (NŻ), POWSINEK (NŻ), CZEKOLADOWA (NŻ), ROSOCHATA (NŻ), PRZEKORNA (NŻ), ANDRUTOWA (NŻ), GĄSEK (NŻ), POWSIN (PARK KULTURY).)
Skrócenie trasy większości kursów do Wilanowa.
521 linia autobusowa przyspieszona stała WIATRACZNA – Grochowska – Płowiecka – Błękitna – Widoczna (powrót: Widoczna – Płowiecka) – Szpotańskiego – Patriotów – Bysławska – FALENICA.
Przystanki: WIATRACZNA, PL. SZEMBEKA, ŻÓŁKIEWSKIEGO, GOCŁAWEK, PŁOWIECKA, TRAKT LUBELSKI, PKP WAWER, SOLIDNA, PKP ANIN, PIECHURÓW (NŻ), PKP MIĘDZYLESIE, ODESKA (NŻ), MONTAŻOWA, POMOLOGICZNA, PKP RADOŚĆ, WIELOWIEJSKA, SZACHOWA, PKP MIEDZESZYN, PRASOWA (NŻ), PKP FALENICA, FALENICA.

(Niektóre kursy: SZCZĘŚLIWICE – Dickensa – Białobrzeska (powrót: Białobrzeska – Opaczewska – Szczęśliwicka – SZCZĘŚLIWICE.) – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grochowska – ... – FALENICA.
Przystanki: SZCZĘŚLIWICE, DOBOSZA (→SZCZĘŚLIWICE), URBANISTÓW (→FALENICA), OPACZEWSKA, BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 R., KINO OCHOTA, PL. NARUTOWICZA, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, CENTRUM, MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA, GRENADIERÓW, WIATRACZNA, PL. SZEMBEKA, ..., FALENICA.)
Przekształcenie trasy skróconej w podstawową z pozostawieniem części kursów wydłużonych do Szczęśliwic.
731 linia autobusowa strefowa zwykła stała ŻERAŃ FSO – Modlińska – Jabłonna: Modlińska – obwodnica Jabłonny – Przylesie – Akademijna (pętla) – Przylesie – obwodnica Jabłonny – Zegrzyńska – Legionowo: Warszawska – Sobieskiego – Piłsudskiego – Sowińskiego – Warszawska – Zegrzyńska – Piaskowa – aleja Legionów – Cynkowa – Suwalna – Olszankowa – LEGIONOWO (OSIEDLE MŁODYCH).

(W dni robocze w godz. 7-18: ... – Cynkowa – Suwalna – Szarych Szeregów (powrót: Szarych Szeregów – Suwalna – Olszankowa – Osiedle Młodych (pętla) – Olszankowa – Suwalna – Cynkowa) – Sikorskiego – Fabryczna – LEGIONOWO (STAROSTWO POWIATOWE).)

(Stara trasa: ŻERAŃ FSO – ... – LEGIONOWO (OSIEDLE MŁODYCH) / LEGIONOWO (STAROSTWO POWIATOWE).

(Jeden kurs w dni powszednie w godz. porannych jednokierunkowo: JABŁONNA (AKADEMIJNA) – Przylesie – obwodnica Jabłonny – Modlińska – Warszawa: Modlińska – Aluzyjna – DĄBRÓWKA WIŚLANA.)

(Jeden kurs w dni powszednie w godz. porannych jednokierunkowo: JABŁONNA (AKADEMIJNA) – Przylesie – obwodnica Jabłonny – Modlińska – Warszawa: Modlińska – Mehoffera – Ordonówny – Światowida – NOWODWORY.))
Likwidacja dodatkowych kursów skróconych.
740 linia autobusowa strefowa zwykła stała TARGÓWEK – Trocka – Radzymińska – Tarnogórska – Tużycka – Radzymińska (powrót: Radzymińska – Trocka) – Ząbki: Radzymińska – Marki: aleja Piłsudskiego – mjr Billa – Nadma: Stara – NADMA (powrót: NADMA – Stara – Szkolna – Jaworówka – Marki: Jaworówka – Połaskiego – Piłsudskiego).

(Stara trasa: TARGÓWEK – Trocka – Radzymińska – Ząbki: Radzymińska – ... – NADMA.)
Skierowanie jednokierunkowo przez ul. Tarnogórską i Tużycką w związku z likwidacją linii 202.
741 linia autobusowa strefowa zwykła stała NOWODWORY – Światowida – Ordonówny – Mehoffera – Modlińska – Jabłonna: Modlińska – obwodnica Jabłonny (jezdnia lokalna) – Przylesie – Politechniczna – Przylesie – Szkolna – Modlińska – Chotomowska – Chotomów: Partyzantów – CHOTOMÓW.

(Jeden kurs w dni powszednie w godzinach porannego szczytu: ... – Mehoffera – Modlińska – Animuszu – Przylesie – Oczyszczalnia Ścieków "Czajka" (pętla) – Przylesie – Animuszu – Modlińska (powrót: Modlińska – Mehoffera) – Jabłonna: Modlińska – ...)

(Jeden kurs w dni powszednie w godzinach popołudniowego szczytu: ... – Mehoffera – Modlińska (powrót: Modlińska – Animuszu – Przylesie – Oczyszczalnia Ścieków "Czajka" (pętla) – Przylesie – Animuszu – Modlińska – Mehoffera) – Jabłonna: Modlińska – ...)

(Stara trasa: STARE ŚWIDRY – Myśliborska – Porajów – Świderska (powrót: Świderska – STARE ŚWIDRY.) – Mehoffera – Modlińska – ... – CHOTOMÓW.)
Skierowanie do Nowodworów wraz z wprowadzeniem wariantowych podjazdów do oczyszczalni ścieków "Czajka" w związku z likwidacją linii 302.
1 linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni powszednie oraz w soboty) (komunikacja gminy Serock) SEROCK (SALA WIDOWISKOWA OŚRODKA KULTURY) – Pułtuska – Nasielska – MaryninoSzadkiWola SmolnaZalesie BoroweŚwięcienicaZabłocieGutyStanisławowoLudwinowo DębskieDębe: Nasielska – Zegrzyńska – Izbica: Zegrzyńska – Jachranka: Zegrzyńska – Skubianka: Zegrzyńska – Dosin: Zegrzyńska – Zegrze: Zegrzyńska – Warszawska – Juzistek – Zegrze – Groszkowskiego – Warszawska – Borowa Góra: Warszawska – Jadwisin: Warszawska – Szaniawskiego – Długa – Stasi Las: Długa – Nasielska – Radziwiłłów – Główna – Warszawska – Promyka – KarolinoSerock: Karolińska – Radziwiłła – Wyzwolenia – Pułtuska – SEROCK (SALA WIDOWISKOWA OŚRODKA KULTURY). [Linia jednokierunkowa.] Uruchomienie na okres letni jednego kursu w soboty o godz. 6.30.
2 linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni powszednie oraz w soboty) (komunikacja gminy Serock) SEROCK (SALA WIDOWISKOWA OŚRODKA KULTURY) – Pułtuska – Wyzwolenia – Radziwiłła – Karolińska – KarolinoStasi Las: Promyka – Warszawska – Główna – Radziwiłłów – Nasielska – Długa – Jadwisin: Długa – Warszawska – Borowa Góra: Warszawska – Zegrze: Warszawska – Juzistek – Zegrze – Groszkowskiego – Warszawska – Zegrzyńska – Dosin: Zegrzyńska – Skubianka: Zegrzyńska – Jachranka: Zegrzyńska – Izbica: Zegrzyńska – Dębe: Zegrzyńska – Nasielska – Ludwinowo DębskieStanisławowoGutyZabłocieŚwięcienicaZalesie BoroweWola SmolnaSzadkiMaryninoSerock: Nasielska – Pułtuska – SEROCK (SALA WIDOWISKOWA OŚRODKA KULTURY). [Linia jednokierunkowa.] Wprowadzenie na okres letni kursowania w soboty.
3 linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni powszednie oraz w soboty) (komunikacja gminy Serock) Jeden kurs w dni powszednie o godz. 7.30: SEROCK (SALA WIDOWISKOWA OŚRODKA KULTURY) – Pułtuska – Wierzbica: Pułtuska – Wyszkowska – Serocka – Nowa Wieś: Serocka – Kania Nowa: Serocka – Nadbużańska (zawrotka) – Serocka – Nowa Wieś: Serocka – Wierzbica: Wyszkowska – Łacha: Wyszkowska (powrót: Wyszkowska – Wierzbica: Wyszkowska – Pułtuska – Wierzbica – Pułtuska – Serock: Pułtuska) – Mazowiecka – Łąkowa – Gąsiorowo: Grunwaldzka – GĄSIOROWO.

Trzy kursy w dni powszednie po południu: SEROCK (SALA WIDOWISKOWA OŚRODKA KULTURY) – Pułtuska – Wierzbica: Pułtuska – Wierzbica – Pułtuska – Wyszkowska (powrót: Wyszkowska – Pułtuska – Serock: Pułtuska) – Łacha: Wyszkowska – Mazowiecka – Łąkowa – Gąsiorowo: Grunwaldzka – GĄSIOROWO.

W soboty: SEROCK (SALA WIDOWISKOWA OŚRODKA KULTURY) – Pułtuska – Wierzbica: Pułtuska – Wyszkowska – Serocka – Nowa Wieś: Serocka – Kania Nowa: Serocka – Nadbużańska – Cupel: Nadbużańska – Cupel (pętla) – Nadbużańska – Kania Nowa: Nadbużańska – Serocka – Nowa Wieś: Serocka – Wierzbica: Wyszkowska – Łacha: Wyszkowska (powrót: Wyszkowska – Wierzbica: Wyszkowska – Pułtuska – Wierzbica – Pułtuska – Serock: Pułtuska) – Mazowiecka – Łąkowa – Gąsiorowo: Grunwaldzka – GĄSIOROWO.
Wprowadzenie na okres letni kursowania w soboty na zmodyfikowanej trasie.
ZMIANY PRZYSTANKOWE • ZAGŁOBY - zmiana nazwy przystabku na URSUS-SANKTUARIUM.
• URSUS-SANKTUARIUM 03 - uruchomienie przystanku zlokalizowanego na ul. Zagłoby (w kierunku ul. Orląt Lwowskich) w pobliżu Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej (krańcowego dla linii 129).
• PKP URSUS 11 - uruchomienie przystanku warunkowego zlokalizowanego na ul. Wojciechowskiego, przed skrzyżowaniem z ul. Jagiełły (dotyczy linii 129).
• TERMINAL AUTOBUSOWY 02 - zmiana charakteru przystanku ze stałego na warunkowy (dotyczy linii 148, 175, 188 i 331).
2013.06.02. Z-9 linia autobusowa zastępcza (zwykła stała) LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: ROZŁOGI – Człuchowska – Lazurowa – Doroszewskiego – Klemensiewicza – Górczewska – Powstańców Śląskich – Człuchowska – ROZŁOGI. [Linia jednokierunkowa.])
Likwidacja linii uzupełniającej w związku z wprowadzeniem kolejnego etapu przebudowy skrzyżowania ul. Górczewskiej i Lazurowej i przywróceniem ruchu kołowego na ul. Lazurowej (na południe od ul. Górczewskiej).
2013.06.02.
ok. godz. 12.00.
105 linia autobusowa zwykła stała OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Lazurowa – Szeligowska – Połczyńska – Wolska – Kasprzaka (powrót: Kasprzaka – Ordona – Wolska) – Karolkowa – Grzybowska – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Świętokrzyska – Kopernika – Tamka – Dobra – Lipowa – Browarna – BROWARNA (powrót: BROWARNA – Karowa – Dobra).

(Stara trasa: OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Powstańców Śląskich – Człuchowska – Lazurowa – Szeligowska – ... – BROWARNA.)
Przywrócenie stałych tras w związku z wprowadzeniem kolejnego etapu przebudowy skrzyżowania ul. Górczewskiej i Lazurowej i przywróceniem ruchu kołowego na ul. Lazurowej (na południe od ul. Górczewskiej) oraz przeniesieniem ruchu dwukierunkowego na jezdnię południową ul. Górczewskiej (na odcinku od pętli autobusowej do granicy miasta). Wprowadzenie tras objazdowych w związku z zamknięciem dla ruchu ul. Lazurowej (na północ od ul. Górczewskiej). Czasowe zachowanie trasy objazdowej dla linii 190 w związku z ograniczoną przepustowością sygnalizacji świetlnej na lewoskręcie z ul. Górczewskiej w ul. Lazurową.
122 linia autobusowa zwykła stała OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Blizne Łaszczyńskiego: Warszawska – aleja Obrońców Grodna – Warszawa: aleja Obrońców Grodna – Lazurowa – Kaliskiego – Radiowa – Wrocławska – Żołnierzy Wyklętych – Piastów Śląskich – Powstańców Śląskich – Kochanowskiego – Rudnickiego – Maczka – Powązkowska – Krasińskiego – plac Wilsona – Mickiewicza – Potocka – Gwiaździsta – Wybrzeże Gdyńskie – GWIAŹDZISTA (powrót: GWIAŹDZISTA – Gwiaździsta).

(Stara trasa: KLEMENSIEWICZA – Górczewska – Powstańców Śląskich (zawrotka) – Górczewska – Lazurowa (powrót: Lazurowa – Górczewska – KLEMENSIEWICZA.) – Kaliskiego – ... – GWIAŻDZISTA.)
149 linia autobusowa zwykła stała GROTY – Hubala-Dobrzańskiego – Bolimowska (powrót: Bolimowska – Spychowska – Hubala-Dobrzańskiego – GROTY.) – Kocjana – Lazurowa – aleja Obrońców Grodna – Blizne Łaszczyńskiego: aleja Obrońców Grodna – Warszawska – Warszawa: Górczewska – OSIEDLE GÓRCZEWSKA.

(Stara trasa: GROTY – ... – Kocjana – Lazurowa – Górczewska – KLEMENSIEWICZA (powrót: KLEMENSIEWICZA – Górczewska – Powstańców Śląskich (zawrotka) – Górczewska – Lazurowa).)
154 linia autobusowa zwykła stała STARE BEMOWO – Kaliskiego – Lazurowa – aleja Obrońców Grodna – Blizne Łaszczyńskiego: aleja Obrońców Grodna – Warszawska – Warszawa: Górczewska – Olbrachta – Redutowa – Wolska – Kasprzaka (powrót: Kasprzaka – Ordona – Wolska) – aleja Prymasa Tysiąclecia – Aleje Jerozolimskie – Grzymały-Sokołowskiego – Szczęśliwicka – Bitwy Warszawskiej 1920 roku – Grójecka – aleja Krakowska – 1 Sierpnia – Żwirki i Wigury – 17 Stycznia – aleja Krakowska – P+R AL. KRAKOWSKA.

(Niektóre kursy w dni powszednie do godz. 7.30 i po godz. 17.00 oraz w dni świąteczne przez cały dzień: STARE BEMOWO – Radiowa – Fort Radiowo (pętla) – Radiowa – Stare Bemowo (pętla) – Kaliskiego (powrót: Kaliskiego – STARE BEMOWO.) – Lazurowa – ...)

(Stara trasa: STARE BEMOWO – Kaliskiego – Lazurowa – Górczewska – ... – P+R AL. KRAKOWSKA.)
189 linia autobusowa zwykła stała OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Lazurowa – Człuchowska – Powstańców Śląskich – Dźwigowa – Globusowa – Chrobrego – Kleszczowa – Łopuszańska – Hynka – Sasanki – Marynarska – Rzymowskiego – aleja Wilanowska – aleja Lotników – Wałbrzyska – Nowoursynowska – Dolina Służewiecka – aleja Sikorskiego – św. Bonifacego – Powsińska – SADYBA.

(Stara trasa: OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Powstańców Śląskich – Dźwigowa – ... – SADYBA.)
714 linia autobusowa strefowa zwykła stała OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Blizne Łaszczyńskiego: Warszawska – Przejazd – Graniczna – Łaszczyńskiego – Warszawa: Hubala-Dobrzańskiego – Latchorzew: Hubala-Dobrzańskiego – Nowe Babice: Hubala-Dobrzańskiego – Stare Babice: Hubala-Dobrzańskiego – Sikorskiego – Rynek – Piłsudskiego – Warszawska – Zielonki SHRO: Warszawska – Zielonki Wieś: Warszawska – Koczargi Nowe: Warszawska – Szkolna – Koczargi Stare: Akacjowa – Lipków: Akacjowa – LIPKÓW (MUZEUM) (powrót: LIPKÓW (MUZEUM) – Akacjowa – Mościckiego – Stare Babice: Sienkiewicza – Rynek).

(Stara trasa: KLEMENSIEWICZA – Górczewska (powrót: Górczewska – Powstańców Śląskich (zawrotka) – Górczewska – KLEMENSIEWICZA.) – Blizne Łaszczyńskiego: Warszawska – ... – LIPKÓW (MUZEUM).)
719 linia autobusowa strefowa zwykła stała OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Blizne Łaszczyńskiego: Warszawska – Blizne Jasińskiego: Warszawska – Latchorzew: Warszawska – Nowe Babice: Warszawska – Okulickiego – Stare Babice: Okulickiego – Rynek – Piłsudskiego – Warszawska – Zielonki SHRO: Warszawska – Zielonki Wieś: Warszawska – Koczargi Nowe: Warszawska – Wojcieszyn: Warszawska – Wierzbin: Warszawska – Borzęcin Duży: Warszawska – Wyględy: Stołeczna – Zaborów: Stołeczna – Zaborówek: Stołeczna – Leszno: Warszawska – LESZNO (RYNEK).

(Stara trasa: KLEMENSIEWICZA – Górczewska (powrót: Górczewska – Powstańców Śląskich (zawrotka) – Górczewska – KLEMENSIEWICZA.) – Blizne Łaszczyńskiego: Warszawska – ... – LESZNO (RYNEK).)
729 linia autobusowa strefowa zwykła stała OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Blizne Łaszczyńskiego: Warszawska – Blizne Jasińskiego: Warszawska – Latchorzew: Warszawska – Nowe Babice: Warszawska – Okulickiego – Stare Babice: Okulickiego – Rynek – Piłsudskiego – Warszawska – Zielonki SHRO: Warszawska – Zielonki Wieś: Warszawska – Koczargi Nowe: Warszawska – Szkolna – Akacjowa – Klonowa – Wojcieszyn: Trakt Królewski – Królewicza Jakuba – Warszawska – Wierzbin: Warszawska – Borzęcin Duży: Warszawska – Spacerowa – Stanisławów: Spacerowa – Mariew: Spacerowa – MARIEW (powrót: MARIEW – Kwiatowa – Wólczyńska – Wólka: Parkowa – Topolowa – Wiktorów: Topolowa – Wyględy: Stołeczna – Borzęcin Duży: Warszawska).

(Stara trasa: KLEMENSIEWICZA – Górczewska (powrót: Górczewska – Powstańców Śląskich (zawrotka) – Górczewska – KLEMENSIEWICZA.) – Blizne Łaszczyńskiego: Warszawska – ... – MARIEW.)
N45 linia autobusowa nocna zwykła stała DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – Królewska – Grzybowska (powrót: Grzybowska – plac Grzybowski – Twarda – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – aleja Jana Pawła II – DWORZEC CENTRALNY.) – Siedmiogrodzka – Skierniewicka – Wolska – Młynarska – Obozowa (powrót: Obozowa – Płocka – Wolska – Skierniewicka) – Dywizjonu 303 – Radiowa – Kaliskiego – Lazurowa – aleja Obrońców Grodna – Blizne Łaszczyńskiego: aleja Obrońców Grodna – Warszawska – Warszawa: Górczewska – Lazurowa – Szeligowska – Połczyńska – KAROLIN.

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY – ... – Dywizjonu 303 – Radiowa – Powstańców Śląskich – Człuchowska – Lazurowa – Szeligowska – Połczyńska – KAROLIN.)
N95 linia autobusowa nocna zwykła stała DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – Królewska – Grzybowska (powrót: Grzybowska – plac Grzybowski – Twarda – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – aleja Jana Pawła II – DWORZEC CENTRALNY.) – Siedmiogrodzka – Skierniewicka – Wolska – Młynarska – Obozowa (powrót: Obozowa – Płocka – Wolska – Skierniewicka) – Dywizjonu 303 – Radiowa – Kaliskiego – Kocjana – Bolimowska – Spychowska – Hubala-Dobrzańskiego (powrót: Hubala-Dobrzańskiego – Bolimowska) – Blizne Łaszczyńskiego: Łaszczyńskiego – Graniczna – Przejazd – Warszawska – Warszawa: Górczewska – OSIEDLE GÓRCZEWSKA.

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY – ... – Warszawska – Warszawa: Górczewska – KLEMENSIEWICZA (powrót: KLEMENSIEWICZA – Górczewska – Powstańców Śląskich (zawrotka) – GórczewskaBlizne Łaszczyńskiego: Warszawska).)
2013.06.04.
2013.06.05.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Organizacja komunikacji miejskiej podczas "Impact Festival" - koncertu zespołów: Rammstein, Slayer, Thirty Seconds to Mars i innych na lotnisku na Bemowie.


PRZED KONCERTEM:
70. METRO MŁOCINY – Nocznickiego – Wólczyńska – aleja Reymonta – Powstańców Śląskich – NOWE BEMOWO. [Linia kursuje tylko 4 maja w godz. 16.00-19.00.]

PO KONCERTACH:
6. Od godz. 22.30: PIASKI – Broniewskiego – Wólczyńska – ... – RATUSZOWA-ZOO.

23. Od godz. 22.30: KOŁO – Obozowa – ... – CZYNSZOWA.

24. Od godz. 22.30: KOŁO – Obozowa – ... – GOCŁAWEK.

35. Od godz. 22.30: METRO MŁOCINY – Nocznickiego – Wólczyńska – Broniewskiego – ... – WYŚCIGI.

78. Od godz. 22.30: METRO MŁOCINY – Nocznickiego – Wólczyńska – Broniewskiego – ... – CMENTARZ WOLSKI.


Z. [autobus]. W godz. 22.30 - 0.30: KOŁO – Księcia Janusza – Dywizjonu 303 (powrót: Dywizjonu 303 – Obozowa – Ciołka – Newelska – Księcia Janusza – KOŁO.) – Radiowa – Powstańców Śląskich – WROCŁAWSKA (powrót: WROCŁAWSKA – Wrocławska – Radiowa).

M (logo metra). [autobus]. Od godz. 23.15 jednokierunkowo: CONRADA – aleja Reymonta – Oczapowskiego – Kasprowicza – METRO WAWRZYSZEW.
Przystanki: CONRADA, AL. REYMONTA (→METRO WAWRZYSZEW), METRO WAWRZYSZEW.


CENTRUM. [autobus]. Od godz. 23.15 jednokierunkowo: WROCŁAWSKA – Powstanców Śląskich – Połczyńska – Wolska – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II – Aleje Jerozolimskie – CENTRUM.
Przystanki: WROCŁAWSKA, BEMOWO-RATUSZ (→CENTRUM), HALA WOLA (→CENTRUM), POŁCZYŃSKA-PARKING P+R (→CENTRUM), REDUTA WOLSKA (→CENTRUM), PŁOCKA (→CENTRUM), OKOPOWA (→CENTRUM), KINO FEMINA (→CENTRUM), DW. CENTRALNY (→CENTRUM), CENTRUM.

2013.06.05.
ok. godz. 9.00.
715 linia autobusowa strefowa zwykła stała P+R AL. KRAKOWSKA – aleja Krakowska – Raszyn: aleja Krakowska – Sportowa – Rybie: Raszyńska – Jaworowa: Warszawska – Dawidy: Warszawska – Długa – Łady: Długa – Podolszyn Nowy: Długa – Podolszyn: Długa – Podolszyn (pętla) – Długa – Podolszyn Nowy: Długa – Łady: Długa – Miklaszewskiego – Dawidy Bankowe: Miklaszewskiego – Starzyńskiego – Zamienie: Dawidowska – Warszawa: Karczunkowska – Puławska – METRO WILANOWSKA.

(Stara trasa: P+R AL. KRAKOWSKA – ... – Podolszyn (pętla) – Długa – Podolszyn Nowy: Długa – Łady: Długa – Dawidy: Długa – Warszawska – Dawidy Bankowe: Starzyńskiego – Zamienie: Dawidowska – ... – METRO WILANOWSKA.)
Skierowanie na trasę objazdową w związku z budową kanalizacji w ul. Starzyńskiego w Dawidach Bankowych.
2013.06.08. KUPIECBUS

LEGIONOWO
linia autobusowa hipermarketowa (zwykła okresowa całodzienna - kursuje w soboty i niedziele) LEGIONOWO (SIELANKOWA) – Warszawska – Sowińskiego – Piłsudskiego – Sobieskiego – Warszawska – Jabłonna: Zegrzyńska – Modlińska – Warszawa: Modlińska – Płochocińska – Płytowa – KUPIECKA.
Przystanki: LEGIONOWO (SIELANKOWA) (NŻ), LEGIONOWO (SOBIESKIEGO) (NŻ), JABŁONNA (SZARYCH SZEREGÓW) (NŻ), BIAŁOŁĘKA-RATUSZ (NŻ), EKSPRESOWA (NŻ), PŁOCHOCIŃSKA (NŻ), KUPIECKA.
Skrócenie trasy linii NOWY DWÓR MAZOWIECKI do Legionowa w związku z niedostateczną frekwencją na odcinku Legionowo - Nowy Dwór Mazowiecki.
KUPIECBUS

NOWY DWÓR MAZOWIECKI
linia autobusowa hipermarketowa (zwykła okresowa całodzienna - kursuje w soboty i niedziele) LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA) – Warszawska – Paderewskiego – Morawicza – Okulickiego – Młodzieżowa – Sadowa – Wiosenna – Berlinga – Wojska Polskiego – Boża Wola: Modlińska – Suchocin: Modlińska – Skierdy: Modlińska – Rajszew: Modlińska – Jabłonna: Modlińska – Zegrzyńska – Legionowo: Warszawska – Sobieskiego – Piłsudskiego – Jagiellońska – Warszawska – Jabłonna: Zegrzyńska – Modlińska – Warszawa: Modlińska – Płochocińska – Płytowa – KUPIECKA.
Przystanki: NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA), NOWY DWÓR MAZOWIECKI (PADEREWSKIEGO) (NŻ), NOWY DWÓR MAZOWIECKI (MORAWICZA) (NŻ), NOWY DWÓR MAZOWIECKI (STACJA BP) (NŻ), NOWY DWÓR MAZOWIECKI (OS. MŁODYCH I) (NŻ), NOWY DWÓR MAZOWIECKI (OS. MŁODYCH II) (NŻ), BOŻA WOLA (NŻ), SKIERDY (NŻ), SKIERDY (MUZYCZNA) (NŻ), RAJSZEW (GOLFOWA) (NŻ), JABŁONNA (LAS) (NŻ), JABŁONNA (CHOTOMOWSKA) (NŻ), JABŁONNA (PAŁAC) (NŻ), LEGIONOWO (SIELANKOWA) (NŻ), LEGIONOWO (SOBIESKIEGO) (NŻ), JABŁONNA (SZARYCH SZEREGÓW) (NŻ), BIAŁOŁĘKA-RATUSZ (NŻ), EKSPRESOWA (NŻ), PŁOCHOCIŃSKA (NŻ), KUPIECKA.)
2003.06.09. Uruchomienie przystanku kolejowego WARSZAWA ZACISZE-WILNO.
2013.06.09. S3 linia szybkiej kolei miejskiej strefowa zwykła stała WARSZAWA LOTNISKO CHOPINA – Warszawa Służewiec – Warszawa Żwirki i Wigury – Warszawa Rakowiec – Warszawa Aleje Jerozolimskie – Warszawa Zachodnia – Warszawa Centralna – Warszawa Wschodnia – Warszawa Praga – Warszawa Toruńska – Warszawa Żerań – Warszawa Płudy – Warszawa Choszczówka – LEGIONOWO.

(Po jednym kursie w dni powszednie w godzinach porannego i popołudniowego szczytu oraz większość kursów w dni świąteczne: ... – Legionowo – LEGIONOWO PIASKI.)

(Niektóre kursy w dni świąteczne: ... – Legionowo – Legionowo Piaski – Michałów-Reginów – WIELISZEW.)

(Jeden kurs ok. godz. 13.00 jednokierunkowo: ... – Warszawa Wschodnia – Warszawa Stadion – Warszawa Powiśle – Warszawa Śródmieście – Warszawa Ochota – Warszawa Zachodnia – ...)
Przywrócenie funkcjonowania jednego kursu wariantowego wydłużonego w dni powszednie do stacji Legionowo Piaski.
2013.06.17. 123 linia autobusowa zwykła stała DWORZEC WSCHODNI (LUBELSKA) – Bliska – Żupnicza – Chodakowska – Mińska – Stanisławowska – Terespolska – Mińska – Podskarbińska – Dwernickiego – Wiatraczna – Grochowska (powrót: Grochowska – Zakole – Wiatraczna) – Zamieniecka – Fieldorfa – Umińskiego – Jugosłowiańska – Meissnera – Bora-Komorowskiego – Egipska – Saska – Brazylijska – Międzynarodowa – Zwycięzców – Saska – aleja Waszyngtona – aleja Zieleniecka – Targowa – Kijowska – DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA).

(Stara trasa: DWORZEC WSCHODNI (LUBELSKA) – Bliska – Żupnicza – Chodakowska – Mińska – Stanisławowska – Terespolska – Mińska – Chrzanowskiego – Wiatraczna – Grochowska (powrót: Grochowska – Zakole – Wiatraczna) – Zamieniecka – ... – DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA).)
Skierowanie na trasę objazdową w związku z rozpoczęciem przebudowy ul. Chrzanowskiego (na odcinku od ul. Wiatracznej do ul. Podskarbińskiej).
741 linia autobusowa strefowa zwykła stała NOWODWORY – Światowida – Ordonówny – Mehoffera – Modlińska – Jabłonna: Modlińska – obwodnica Jabłonny (jezdnia lokalna) – Szkolna – osiedle Bukowy Dworek (pętla) – Szkolna – Przylesie – Politechniczna – Przylesie – Szkolna – Modlińska – Chotomowska – Chotomów: Partyzantów – CHOTOMÓW.

(Jeden kurs w dni powszednie w godzinach porannego szczytu: ... – Mehoffera – Modlińska – Animuszu – Przylesie – Oczyszczalnia Ścieków "Czajka" (pętla) – Przylesie – Animuszu – Modlińska (powrót: Modlińska – Mehoffera) – Jabłonna: Modlińska – ...)

(Jeden kurs w dni powszednie w godzinach popołudniowego szczytu: ... – Mehoffera – Modlińska (powrót: Modlińska – Animuszu – Przylesie – Oczyszczalnia Ścieków "Czajka" (pętla) – Przylesie – Animuszu – Modlińska – Mehoffera) – Jabłonna: Modlińska – ...)
Wprowadzenie podjazdów do osiedla Bukowy Dworek w Jabłonnie.
ZMIANY PRZYSTANKOWE • OS. BUKOWY DWOREK 01 i 02 - uruchomienie przystanków stałych zlokalizowanych na ul. Szkolnej w Jabłonnie (dotyczy linii 741).
2013.06.19. 159 linia autobusowa zwykła stała KOŁO – Obozowa – Ciołka (powrót: Ciołka – Newelska – księcia Janusza – KOŁO.) – Górczewska – Olbrachta – Redutowa – Wolska – Kasprzaka (powrót: Kasprzaka – Ordona – Wolska) – Karolkowa – Grzybowska – Towarowa – plac Zawiszy – Raszyńska – Koszykowa – Piękna – Myśliwiecka – Łazienkowska – Czerniakowska – Gołkowska – św. Bonifacego – Powsińska – Augustówka – EC SIEKIERKI.

(Stara trasa: KOŁO – ... – Gołkowska – Statkowskiego – Augustówka – EC SIEKIERKI.)
Skierowanie na trasy objazdowe w związku z rozpoczęciem remontu mostu nad Jeziorkiem Czerniakowskim.
162 linia autobusowa zwykła stała EC SIEKIERKI – Augustówka – Powsińska – św. Bonifacego – Gołkowska – Czerniakowska – Szwoleżerów – Myśliwiecka – Rozbrat – Kruczkowskiego – Tamka – most Świętokrzyski (powrót: most Świętokrzyski – Zajęcza – Topiel – Kruczkowskiego) – Wybrzeże Szczecińskie – Okrzei – Jagiellońska (powrót: Jagiellońska – Kłopotowskiego – Wybrzeże Szczecińskie) – aleja Solidarności – Radzymińska – Gorzykowska – Myszkowska – Barkocińska – Ossowskiego – Handlowa – Pratulińska – Trocka – TARGÓWEK.

(Dodatkowe kursy w godzinach porannego szczytu jednokierunkowo: TARGÓWEK – ... – Czerniakowska – CHEŁMSKA.)

(Dodatkowe kursy w godzinach popołudniowego szczytu jednokierunkowo: CHEŁMSKA – Czerniakowska – ... – TARGÓWEK.)

(Stara trasa: EC SIEKIERKI – Augustówka – Statkowskiego – Gołkowska – ... – TARGÓWEK.)
2013.06.20. 720 linia autobusowa strefowa zwykła stała WIATRACZNA – Grochowska – Płowiecka – Czecha – Trakt Brzeski – Lubelska – Majdan: Lubelska – Góraszka: Lubelska – Wiązowna: Lubelska – Kościelna – Pęclińska – Projektowana – Żanęcin: Spokojna – droga w Żanęcinie – DziechciniecMalcanów: Mazowiecka – Lipowo: Armii Krajowej – Glinianka: Napoleońska – Wrzosowa – Czarnówka – RZAKTA.

(Cztery kursy w dni powszednie oraz jeden w świąteczne w godzinach porannych: ... – Żanęcin: Spokojna – droga w Żanęcinie – DziechciniecMalcanów: Mazowiecka (powrót: Mazowiecka – Dziechciniec – Graniczna – Pęclin (pętla) – Graniczna – DziechciniecŻanęcin: droga w Żanęcinie) – ...)

(Cztery kursy w dni powszednie oraz jeden w świąteczne w godzinach popołudniowych i wieczornych: ... – Żanęcin: Spokojna – droga w Żanęcinie – Dziechciniec – Graniczna – Pęclin (pętla) – Graniczna – DziechciniecMalcanów: Mazowiecka (powrót: Mazowiecka – DziechciniecŻanęcin: droga w Żanęcinie) – ...)

(Stara trasa jednego kursu w soboty, niedziele i święta wcześnie rano: ... – Majdan: Lubelska – Zagórze – Zagórze (Sanatorium) – ZagórzeMajdan: Lubelska – Wiązowna: Lubelska – ...)
Likwidacja wariantowego podjazdu do sanatorium w Zagórzu.
722 linia autobusowa strefowa zwykła stała WIATRACZNA – Grochowska – Płowiecka – Czecha – Trakt Brzeski – Lubelska – Majdan: LubelskaWiązowna: Lubelska – Emów: Lubelska – Radiówek: Lubelska – droga przez Radiówek – RADIÓWEK.

(W dni powszednie w godz. 7-19 oraz w dni świąteczne w godz. 8-19: ... – Majdan: Lubelska – Zagórze – Zagórze (Sanatorium) – ZagórzeMajdan: Lubelska – Wiązowna: Lubelska – ...)

(Niektóre kursy: ... – Radiówek: Lubelska – droga przez Radiówek – Rudka: droga krajowa nr 17 – Otwock: droga krajowa nr 17 – Wola Ducka – WOLA KARCZEWSKA.)
Likwidacja porannych i wieczornych podjazdów do sanatorium w Zagórzu.
2013.06.21. ZMIANY PRZYSTANKOWE • CISZYCA II 01 i 02 - uruchomienie przystanków warunkowych zlokalizowanych przy drodze nr 721 w Ciszycy (dotyczy linii L14).
2013.06.22.
godz. 7.00.
142 linia autobusowa zwykła stała WIATRACZNA – Grochowska – Płowiecka – Trakt Lubelski (powrót: Trakt Lubelski – Floriana – Błękitna – Widoczna – Płowiecka) – Wał Miedzeszyński – Bysławska – Patriotów – Walcownicza – Bystrzycka – Ochocza – Narcyzowa – Walcownicza – Petunii – Hiacyntowa – Techniczna – Zagórzańska – Złotej Jesieni – Podkowy – ALEKSANDRÓW.

(Stara trasa: WIATRACZNA – ... – Wał Miedzeszyński – Bysławska – Derkaczy – Młoda – Walcownicza – Bystrzycka – ... – ALEKSANDRÓW.)
Skierowanie na trasy objazdowe w związku z rozpoczęciem budowy ronda na skrzyżowaniu ulic: Patriotów, Bysławskiej i Młodej.
146 linia autobusowa zwykła stała DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA) – Kijowska – Targowa – aleja Zieleniecka – Francuska – Paryska – Wersalska – Wał Miedzeszyński – Bysławska – FALENICA.

(Niektóre kursy w dni powszednie w godzinach szczytu: ... – Wał Miedzeszyński – Bysławska – Poezji – Jachowicza – Olecka – Włókiennicza – Michalinki – Patriotów – Młoda – Derkaczy – Bysławska – FALENICA (powrót: FALENICA – Bysławska – Wał Miedzeszyński).)

(Stara trasa: DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA) – ... – FALENICA.

(Niektóre kursy w dni powszednie w godzinach szczytu: ... – Wał Miedzeszyński – Bysławska – Poezji – Jachowicza – Olecka – Włókiennicza – Michalinki – Patriotów – Bysławska – FALENICA (powrót: FALENICA – Bysławska – Wał Miedzeszyński).))
161 linia autobusowa zwykła stała ZBÓJNA GÓRA – Podmokła – Cygańska – Kwitnącej Akacji – Izbicka (powrót: Izbicka – Izbicka (cmentarz) – Izbicka – Kwitnącej Akacji) – Panny Wodnej – Zasadowa – Przewodowa – Patriotów – Młoda – Derkaczy – Bysławska – Poezji – Jachowicza – OLECKA (powrót: OLECKA – Włókiennicza – Michalinki – Patriotów – Przewodowa).

(Stara trasa: ZBÓJNA GÓRA – ... – Przewodowa – Patriotów – Bysławska – Poezji – Jachowicza – OLECKA (powrót: OLECKA – Włókiennicza – Michalinki – Patriotów – Przewodowa).)
213 linia autobusowa zwykła stała GOCŁAW – Bora-Komorowskiego – Umińskiego – Fieldorfa – Wał Miedzeszyński – Kadetów – Lucerny – Mrówcza – Panny Wodnej – Izbicka – Zagórzańska – Techniczna – Petunii – Walcownicza – Narcyzowa – Ochocza – Bystrzycka – Walcownicza – Młoda – Derkaczy – Bysławska (powrót: Bysławska – Patriotów – Walcownicza) – Wał Miedzeszyński – BŁOTA.

(Stara trasa: GOCŁAW – ... – Bystrzycka – Walcownicza – Młoda – Derkaczy – Bysławska – Wał Miedzeszyński – BŁOTA.)
305 linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni powszednie) STRUSIA – Skrzyneckiego – Powszechna – Czecha – Płowiecka – Widoczna – Błękitna – Floriana – Trakt Lubelski (powrót: Trakt Lubelski – Płowiecka – Czecha – Sejmikowa – Wydawnicza – Kaczeńca – Łysakowska – Korkowa – Kościuszkowców – Czecha – Potockich – Skrzyneckiego – STRUSIA.) – Zwoleńska – Patriotów – Walcownicza – Patriotów (wschodnia) – Żegańska – aleja Dzieci Polskich – MIĘDZYLESIE.

(Stara trasa: STRUSIA – ... – Zwoleńska – Patriotów – Bysławska – Młoda – Walcownicza (powrót: Walcownicza – Patriotów) – Patriotów (wschodnia) – Żegańska – aleja Dzieci Polskich – MIĘDZYLESIE.)
521 linia autobusowa przyspieszona zwykła stała WIATRACZNA – Grochowska – Płowiecka – Błękitna – Widoczna (powrót: Widoczna – Płowiecka) – Szpotańskiego – Patriotów – Młoda – Derkaczy – Bysławska (powrót: Bysławska – Patriotów) – FALENICA.
Przystanki: WIATRACZNA, PL. SZEMBEKA, ŻÓŁKIEWSKIEGO, GOCŁAWEK, PŁOWIECKA, TRAKT LUBELSKI, PKP WAWER, SOLIDNA, PKP ANIN, PIECHURÓW (NŻ), PKP MIĘDZYLESIE, ODESKA (NŻ), MONTAŻOWA, POMOLOGICZNA, PKP RADOŚĆ, WIELOWIEJSKA, SZACHOWA, PKP MIEDZESZYN, PRASOWA (NŻ), PKP FALENICA, FALENICA.

(Niektóre kursy: SZCZĘŚLIWICE – Dickensa – Białobrzeska (powrót: Białobrzeska – Opaczewska – Szczęśliwicka – SZCZĘŚLIWICE.) – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grochowska – ... – FALENICA.
Przystanki: SZCZĘŚLIWICE, DOBOSZA (→SZCZĘŚLIWICE), URBANISTÓW (→FALENICA), OPACZEWSKA, BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 R., KINO OCHOTA, PL. NARUTOWICZA, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, CENTRUM, MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA, GRENADIERÓW, WIATRACZNA, PL. SZEMBEKA, ..., FALENICA.)

(Stara trasa: WIATRACZNA / SZCZĘŚLIWICE – ... – Patriotów – Bysławska – FALENICA.)
N22 linia autobusowa nocna zwykła stała DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego (powrót: aleja i most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – aleja Jana Pawła II – DWORZEC CENTRALNY.) – aleja Waszyngtona – Saska – Egipska – Bora-Komorowskiego – Meissnera – Jugosłowiańska – Umińskiego – Fieldorfa – Ostrobramska – estakada Ostrobramska-Płowiecka – Płowiecka – Błękitna – Widoczna (powrót: Widoczna – Płowiecka – Ostrobramska) – Szpotańskiego – Patriotów – Panny Wodnej – Zasadowa – Przewodowa – Patriotów – Młoda – Derkaczy – Bysławska (powrót: Bysławska – Patriotów) – FALENICA.

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY – ... – Patriotów – Bysławska – FALENICA.)
2013.06.23.
ok. godz. 14.40.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Zamknięcie dojazdu kolejowego do stacji Warszawa Lotnisko Chopina w związku z wypadkiem linii SKM S2 na rozjeździe przy stacji.

S2. WARSZAWA ZACHODNIA – Warszawa Ochota – ... – SULEJÓWEK MIŁOSNA.

S3. WARSZAWA ZACHODNIA – Warszawa Ochota – ... – LEGIONOWO / LEGIONOWO PIASKI / WIELISZEW.

Z. DWORZEC ZACHODNI – Aleje Jerozolimskie – Grzymały-Sokołowskiego – Szczęśliwicka – Bitwy Warszawskiej 1920 roku (powrót: Bitwy Warszawskiej 1920 roku – Aleje Jerozolimskie – DWORZEC ZACHODNI.) – Banacha – Żwirki i Wigury – LOTNISKO CHOPINA. Przystanki: DW. ZACHODNI, BALEYA, LOTNISKO CHOPINA. [Kursuje od godz. 17.00.]
2013.06.24. OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Stopniowe przywracania ruchu na linii kolejowej do stacji Warszawa Lotnisko Chopina.

S2. WARSZAWA SŁUŻEWIEC – Warszawa Żwirki i Wigury – ... – SULEJÓWEK MIŁOSNA. [Kursy do godz. 16.00.]

S2. WARSZAWA LOTNISKO CHOPINA – Warszawa Służewiec – ... – SULEJÓWEK MIŁOSNA. [Kursy od godz. 16.00.]

S3. WARSZAWA ZACHODNIA – Warszawa Ochota – ... – LEGIONOWO / LEGIONOWO PIASKI / WIELISZEW. [Trasa obowiązuje do 28 czerwca.]

Z. PKP SŁUŻEWIEC – Marynarska – Sasanki – Żwirki i Wigury – LOTNISKO CHOPINA. Przystanki: PKP SŁUŻEWIEC, LOTNISKO CHOPINA. [Kursuje do godz. 20.00.]
2013.06.24. 700 linia autobusowa strefowa zwykła stała DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego (powrót: Chałubińskiego – aleja Jana Pawła II – DWORZEC CENTRALNY.) – aleja Niepodległości – Puławska – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – Drewny (obwodnica Powsina) – Drewny – Bielawa: Warszawska – Konstancin-Jeziorna: Warszawska – Piłsudskiego – Jagiellońska – Skargi – Piasta – Piłsudskiego (powrót: Piłsudskiego – Jagiellońska – Skargi – Piasta – Piłsudskiego – Warszawska) – Prusa – Chylicka – Długa – KONSTANCIN-JEZIORNA (PAŃSKA).

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY – ... – Konstancin-Jeziorna: Warszawska – Piłsudskiego – Jagiellońska – Wierzejewskiego – Piasta – Piłsudskiego (powrót: Piłsudskiego – Jagiellońska – Wierzejewskiego – Piasta – Piłsudskiego – Warszawska) – Prusa – ... – KONSTANCIN-JEZIORNA (PAŃSKA).)
Wprowadzenie tras objazdowych w związku z rozpoczęciem przebudowy ul. Piasta w Konstancinie-Jeziornie.
710 linia autobusowa strefowa zwykła stała METRO WILANOWSKA – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – Drewny (obwodnica Powsina) – Drewny – Bielawa: Warszawska – Konstancin-Jeziorna: Warszawska – Bielawska – Mirkowska – aleja Wojska Polskiego – Piłsudskiego – Jagiellońska – Skargi – Piasta – Piłsudskiego (powrót: Piłsudskiego – aleja Wojska Polskiego) – Prusa – Chylicka – Długa – Chylice: Starochylicka – Chylice-Pólko: Starochylicka – Piaseczno: Chyliczkowska – Armii Krajowej – Okulickiego – Wojska Polskiego – Kusocińskiego – Puławska – PIASECZNO (SZKOLNA) (powrót: PIASECZNO (SZKOLNA) – Puławska – Chyliczkowska).

(Stara trasa: METRO WILANOWSKA – ... – Konstancin-Jeziorna: Warszawska – Bielawska – Mirkowska – aleja Wojska Polskiego – Piłsudskiego – Jagiellońska – Wierzejewskiego – Piasta – Piłsudskiego (powrót: Piłsudskiego – aleja Wojska Polskiego) – Prusa – ... – PIASECZNO (SZKOLNA).)
2013.06.28.
godz. 22.00.
141 linia autobusowa zwykła stała WITOLIN – Łukowska – Zamieniecka – Grochowska – aleja Stanów Zjednoczonych – most Łazienkowski – Czerniakowska (powrót: Czerniakowska – Solec – Wioślarska – most Poniatowskiego – Wał Miedzeszyński – aleja Stanów Zjednoczonych) – Chełmska – Dolna – Puławska – Odyńca – Racławicka – Żwirki i Wigury – Hynka – aleja Krakowska – P+R AL. KRAKOWSKA.

(Stara trasa: WITOLIN – ... – aleja Stanów Zjednoczonych – most Łazienkowski – Czerniakowska – Chełmska – ... – P+R AL. KRAKOWSKA.)
Skierowanie na trasę objazdową w związku z remontem estakad Trasy Łazienkowskiej (zamknięciem estakad w relacjach: północ-wschód oraz południe-wschód).
2013.06.29.
2013.06.30.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Zmiana w związku z utrudnieniami na stacji Warszawa Lotnisko Chopina oraz zamknięciem podmiejskiej linii średnicowej.

S3. WARSZAWA GDAŃSKA – Warszawa ZOO – Warszawa Praga – ... – LEGIONOWO / LEGIONOWO PIASKI / WIELISZEW.
2013.06.29. WAKACJE • Zawieszenie kursowania linii:
201, 304, 319, 394, 460, E-4, E-8.

• Zawieszenie kursowania dodatkowych wariantowych kursów linii:
114, 120, 162, 163, 164, 193, 211, 514.

MŁOCINY

RATUSZ ARSENAŁ
linia metra zwykła stała MŁOCINY [Kasprowicza / Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" / Nocznickiego] – WAWRZYSZEW [Kasprowicza / Wolumen / Lindego] – STARE BIELANY [Kasprowicza / aleja Zjednoczenia] – SŁODOWIEC [Żeromskiego / Kasprowicza / Marymoncka / Słowackiego] – MARYMONT [Słowackiego / Popiełuszki / Potocka] – PLAC WILSONA [Słowackiego / Mickiewicza / Krasińskiego / Filarecka] – DWORZEC GDAŃSKI [Słomińskiego / Andersa] – RATUSZ [Andersa / Marszałkowska / aleja Solidarności].

(Stara trasa: MŁOCINY [Kasprowicza / Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" / Nocznickiego] – ... – RATUSZ [Andersa / Marszałkowska / aleja Solidarności] – ŚWIĘTOKRZYSKA [Marszałkowska / Świętokrzyska] – CENTRUM [Marszałkowska / Aleje Jerozolimskie] – ... – KABATY [aleja KEN / Wąwozowa].)
Czasowy podział na dwie linie w związku z kolejnym etapem budowy II linii metra i wyłączeniem z ruchu stacji ŚWIĘTOKRZYSKA i CENTRUM.
POLITECHNIKA

KABATY
linia metra zwykła stała POLITECHNIKA [Waryńskiego / Nowowiejska / aleja Armii Ludowej] – POLE MOKOTOWSKIE [aleja Niepodległości / Batorego / Rakowiecka] – RACŁAWICKA [aleja Niepodległości / Dąbrowskiego / Racławicka] – WIERZBNO [aleja Niepodległości / Woronicza] – WILANOWSKA [aleja Niepodległości / Puławska / aleja Wilanowska] – SŁUŻEW [aleja KEN / Wałbrzyska] – URSYNÓW [aleja KEN / Bartoka / Surowieckiego] – STOKŁOSY [aleja KEN / Jastrzębowskiego] – IMIELIN [aleja KEN / Gandhi] – NATOLIN [aleja KEN / Belgradzka] – KABATY [aleja KEN / Wąwozowa].

(Stara trasa: MŁOCINY [Kasprowicza / Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" / Nocznickiego] – ... – RATUSZ [Andersa / Marszałkowska / aleja Solidarności] – ŚWIĘTOKRZYSKA [Marszałkowska / Świętokrzyska] – CENTRUM [Marszałkowska / Aleje Jerozolimskie] – ... – KABATY [aleja KEN / Wąwozowa].)
S1 linia szybkiej kolei miejskiej zwykła stała WARSZAWA URSUS – Warszawa Włochy – Warszawa Zachodnia – Warszawa Ochota – WARSZAWA ŚRÓDMIEŚCIE.

(Stara trasa: PRUSZKÓW – Piastów – Warszawa Ursus – Warszawa Włochy – Warszawa Zachodnia – Warszawa Ochota – Warszawa Śródmieście – Warszawa Powiśle – Warszawa Stadion – Warszawa Wschodnia – Warszawa Olszynka Grochowska – Warszawa Gocławek – Warszawa Wawer – Warszawa Anin – Warszawa Międzylesie – Warszawa Radość – Warszawa Miedzeszyn – Warszawa Falenica – Michalin – Józefów – Świder – OTWOCK.

(Niektóre kursy: WARSZAWA URSUS – Warszawa Włochy – ...)

(Niektóre kursy: WARSZAWA ZACHODNIA – Warszawa Ochota – ...))
Rozpoczęcie remontu podmiejskiej linii średnicowej wraz z zamknięciem ruchu na odcinku Warszawa Śródmieście - Warszawa Wschodnia. Czasowy podział linii S1 na linie: S1 (w relacji Warszawa Ursus - Warszawa Śródmieście), S10 (w relacji Warszawa Zachodnia / Warszawa Wschodnia - Otwock) oraz S11 (w relacji Pruszków - Warszawa Zachodnia).
S10 linia szybkiej kolei miejskiej strefowa zwykła stała WARSZAWA WSCHODNIA – Warszawa Olszynka Grochowska – Warszawa Gocławek – Warszawa Wawer – Warszawa Anin – Warszawa Międzylesie – Warszawa Radość – Warszawa Miedzeszyn – Warszawa Falenica – Michalin – Józefów – Świder – OTWOCK.

(Pierwsze trzy kursy jednokierunkowo: WARSZAWA ZACHODNIA – Warszawa Centralna – Warszawa Wschodnia – ...)

(Ostatnie dwa kursy w dni powszednie i jeden w świąteczne jednokierunkowo: ... – Warszawa Wschodnia – Warszawa Centralna – WARSZAWA ZACHODNIA.)
S11 linia szybkiej kolei miejskiej strefowa zwykła stała PRUSZKÓW – Piastów – Warszawa Ursus – Warszawa Włochy – WARSZAWA ZACHODNIA.
S2 linia szybkiej kolei miejskiej zwykła stała WARSZAWA LOTNISKO CHOPINA – Warszawa Służewiec – Warszawa Żwirki i Wigury – Warszawa Rakowiec – Warszawa Aleje Jerozolimskie – Warszawa Zachodnia – Warszawa Ochota – WARSZAWA ŚRÓDMIEŚCIE.

(Stara trasa: WARSZAWA LOTNISKO CHOPINA – Warszawa Służewiec – Warszawa Żwirki i Wigury – Warszawa Rakowiec – Warszawa Aleje Jerozolimskie – Warszawa Zachodnia – Warszawa Ochota – Warszawa Śródmieście – Warszawa Powiśle – Warszawa Stadion – Warszawa Wschodnia – Warszawa Rembertów – Warszawa Wesoła – Warszawa Wola Grzybowska – Sulejówek – SULEJÓWEK MIŁOSNA.)
Rozpoczęcie remontu podmiejskiej linii średnicowej wraz z zamknięciem ruchu na odcinku Warszawa Śródmieście - Warszawa Wschodnia. Czasowy podział linii S2 na linie: S2 (w relacji Warszawa Lotnisko Chopina - Warszawa Śródmieście) oraz S20 (w relacji Warszawa Wschodnia - Sulejówek Miłosna).
S20 linia szybkiej kolei miejskiej strefowa zwykła stała WARSZAWA WSCHODNIA – Warszawa Rembertów – Warszawa Wesoła – Warszawa Wola Grzybowska – Sulejówek – SULEJÓWEK MIŁOSNA.

(Trzy ostatnie kursy: WARSZAWA WSCHODNIA – WARSZAWA REMBERTÓW.)
2 linia tramwajowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni powszednie) METRO MŁOCINY – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – aleja Wittek – most Skłodowskiej-Curie – Kuklińskiego – STARE ŚWIDRY. Ograniczenie kursowania do godzin szczytu.
4 linia tramwajowa zwykła stała ANNOPOL – Annopol – Rembielińska – Matki Teresy z Kalkuty – Odrowąża – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – Międzyparkowa – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Woronicza – WORONICZA.

(Niektóre kursy w dni powszednie w godzinach szczytu: ... – Puławska – Woronicza – Wołoska – Marynarska – SŁUŻEWIEC.)

(Stara trasa: ŻERAŃ WSCHODNI – Annopol – ... – plac Unii Lubelskiej – Puławska – WYŚCIGI.)
Zamknięcie ruchu tramwajowego na ul. Puławskiej (na odcinku od ul. Woronicza do pętli WYŚCIGI) w związku z przebudową skrzyżowania ul. Puławskiej i ul. Domaniewskiej. Skierowanie do pętli WORONICZA wraz z wprowadzeniem szczytowych wydłużonych kursów do Służewca w związku z zawieszeniem kursowania linii 31. Zastąpienie na odcinku trasy do Żerania Wschodniego przez linię 74.
9 linia tramwajowa zwykła stała P+R AL. KRAKOWSKA – aleja Krakowska – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grochowska – GOCŁAWEK.

(Stara trasa dodatkowych kursów w dni powszednie w godzinach szczytu jednokierunkowo: WIATRACZNA – aleja Waszyngtona – aleja i most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – aleja Krakowska – P+R AL. KRAKOWSKA.)
Wycofanie skróconych kursów w związku z zawieszeniem kursowania linii 25.
10 linia tramwajowa zwykła stała OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Woronicza – Wołoska – Marynarska – SŁUŻEWIEC.

(Stara trasa: OSIEDLE GÓRCZEWSKA – ... – plac Unii Lubelskiej – Puławska – WYŚCIGI.)
Zamknięcie ruchu tramwajowego na ul. Puławskiej (na odcinku od ul. Woronicza do pętli WYŚCIGI) w związku z przebudową skrzyżowania ul. Puławskiej i ul. Domaniewskiej. Skierowanie do pętli WORONICZA wraz z wprowadzeniem szczytowych wydłużonych kursów do Służewca w związku z zawieszeniem kursowania linii 31.
14 linia tramwajowa zwykła stała ZAWIESZENIE KURSOWANIA.

(Stara trasa: BANACHA – Banacha – Grójecka – plac Narutowicza – Filtrowa – Krzywickiego – Nowowiejska – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – METRO WILANOWSKA.)
Zamknięcie ruchu tramwajowego na ul. Puławskiej (na odcinku od ul. Woronicza do pętli WYŚCIGI) w związku z przebudową skrzyżowania ul. Puławskiej i ul. Domaniewskiej. Zastąpienie na Mokotowie przez linię 4 (o zwiększonej częstotliwości kursowania), a na Ochocie przez linię 35.
25 linia tramwajowa zwykła stała ZAWIESZENIE KURSOWANIA.

(Stara trasa: BANACHA – Banacha – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – WIATRACZNA.

(Dodatkowe kursy w dni powszednie w godzinach szczytu jednokierunkowo: P+R AL. KRAKOWSKA – aleja Krakowska – Grójecka – ... – WIATRACZNA.))
Rozpoczęcie remontu kolejowej podmiejskiej linii średnicowej wraz z zamknięciem ruchu na odcinku Warszawa Śródmieście - Warszawa Wschodnia. Czasowe zastąpienie przez linie: 77 oraz szczytową 45.
31 linia tramwajowa zwykła stała ZAWIESZENIE KURSOWANIA.

(Stara trasa: METRO WILANOWSKA – Puławska – Woronicza – Wołoska – Marynarska – SŁUŻEWIEC.)
Zamknięcie ruchu tramwajowego na ul. Puławskiej (na odcinku od ul. Woronicza do pętli WYŚCIGI) w związku z przebudową skrzyżowania ul. Puławskiej i ul. Domaniewskiej. Zastąpienie na Mokotowie przez linię 10 oraz wariantowe wydłużone kursy linii 4.
35 linia tramwajowa zwykła stała NOWE BEMOWO – Powstańców Śląskich – aleja Reymonta – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – Stawki – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Nowowiejska – Krzywickiego – Filtrowa – plac Narutowicza – Grójecka – Banacha – BANACHA.

(Stara trasa: NOWE BEMOWO – ... – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – WYŚCIGI.)
Zamknięcie ruchu tramwajowego na ul. Puławskiej (na odcinku od ul. Woronicza do pętli WYŚCIGI) w związku z przebudową skrzyżowania ul. Puławskiej i ul. Domaniewskiej. Skierowanie na Ochotę w związku z zawieszeniem kursowania linii 14.
74 linia tramwajowa zastępcza (zwykła stała) ŻERAŃ WSCHODNI – Annopol – Rembielińska – Matki Teresy z Kalkuty – Odrowąża – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – Międzyparkowa – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Nowowiejska – aleja Niepodległości – Chałubińskiego – aleja Jana Pawła II – Broniewskiego – PIASKI. Wyłączenie z eksploatacji I linii metra na odcinku RATUSZ ARSENAŁ - POLITECHNIKA w związku z kolejnym etapem budowy centralnego odcinka II linii. Uruchomienie zastępczej linii tramwajowej wspomagającej linię 4 w relacji Bródno - Śródmieście oraz linie tramwajowe na równoległym ciągu al. Jana Pawła II. Czasowe skierowanie do pętli PIASKi w związku z trwającym remontem torowiska na ul. Popiełuszki.
75 linia tramwajowa zastępcza (zwykła stała) METRO MARYMONT – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Nowowiejska – Krzywickiego – Filtrowa – PLAC NARUTOWICZA. Wyłączenie z eksploatacji I linii metra na odcinku RATUSZ ARSENAŁ - POLITECHNIKA w związku z kolejnym etapem budowy centralnego odcinka II linii. Uruchomienie zastępczej linii tramwajowej wspomagającej linię 15 w relacji Żoliborz - Śródmieście.
77 linia tramwajowa zastępcza (zwykła stała) BANACHA – Banacha – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – Kijowska – DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA). Rozpoczęcie remontu kolejowej podmiejskiej linii średnicowej wraz z zamknięciem ruchu na odcinku Warszawa Śródmieście - Warszawa Wschodnia. Uruchomienie dodatkowej linii tramwajowej w celu wzmocnienia komunikacji miejskiej na ciągu Alej Jerozolimskich i zastąpienia zawieszonej linii 25.
185 linia autobusowa zwykła stała GWIAŹDZISTA – Gwiaździsta (powrót: Gwiaździsta – Wybrzeże Gdyńskie – GWIAŹDZISTA.) – Podleśna – Klaudyny – Mickiewicza – plac Wilsona – Krasińskiego – Wybrzeże Gdyńskie – Wybrzeże Gdańskie – Wybrzeże Kościuszkowskie – Wioślarska – Solec – Czerniakowska – Powsińska – św. Bonifacego – aleja Sikorskiego – Dolina Służewiecka – aleja Rodowicza – Rosoła – Gandhi – Pileckiego – Płaskowickiej – URSYNÓW ZACHODNI.

(Dodatkowe kursy w dni powszednie w godzinach porannego szczytu: ... – Czerniakowska – Chełmska – CHEŁMSKA.)

(Stara trasa: GWIAŹDZISTA – ... – Wybrzeże Kościuszkowskie – Karowa – Dobra (powrót: Dobra – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie) – Solec – Ludna – Wioślarska – Solec – ... – URSYNÓW ZACHODNI / CHEŁMSKA.)
Przywrócenie stałej trasy po otwarciu tunelu drogowego wzdłuż Wisłostrady.
190 linia autobusowa zwykła stała OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Lazurowa – Człuchowska – Powstańców Śląskich – Górczewska – Leszno – Okopowa – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Leszno) – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Radzymińska – Ząbki: Radzymińska – Marki: Piłsudskiego – CH MARKI.

(Stara trasa: CZŁUCHOWSKA – Człuchowska – Powstańców Śląskich (powrót: Powstańców Śląskich – Połczyńska – Szeligowska – Lazurowa – Człuchowska – CZŁUCHOWSKA.) – Górczewska – ... – CH MARKI.)
Przywrócenie stałej trasy na terenie Jelonek.
226 linia autobusowa zwykła stała METRO RATUSZ ARSENAŁ (kraniec na pl. Bankowym) – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Jagiellońska – Marcinkowskiego – Targowa (powrót: Targowa – Kłopotowskiego – Jagiellońska) – Zamoyskiego – Grochowska – WIATRACZNA.

(W dni powszednie w godz. 6.30 - 9.30: METRO RATUSZ ARSENAŁ (kraniec na pl. Bankowym) – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – CENTRUM.)
Jednokierunkowe wydłużenie trasy do centrum w dni powszednie w godzinach porannego szczytu w związku z kolejnym etapem budowy II linii metra i zawieszeniem ruchu na I linii na odcinku RATUSZ ARSENAŁ - POLITECHNIKA.
314 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni powszednie) STARE ŚWIDRY – Myśliborska – Porajów – Świderska (powrót: Świderska – STARE ŚWIDRY.) – Mehoffera – Nowodworska – Odkryta – Dzierzgońska – Światowida – NOWODWORY. Ograniczenie kursowania do godzin szczytu.
326 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni powszednie) Trasa w godzinach porannego szczytu: ŻERAŃ FSO – Modlińska (powrót: Modlińska – Jagiellońska – Dyrekcja FSO (zawrotka) – Jagiellońska – ŻERAŃ FSO.) – Płochocińska – Kobiałka – OLESIN.

Trasa w godzinach popołudniowego szczytu: ŻERAŃ FSO – Modlińska – Płochocińska – Kobiałka – OLESIN.
Wakacyjne ograniczenie kursowania do godzin szczytu.
422 linia autobusowa przyspieszona okresowa całodzienna (kursuje w dni powszednie) DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – aleja Jana Pawła II – DWORZEC CENTRALNY.) – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Goworka – Spacerowa – Belwederska – Sobieskiego – aleja Rzeczypospolitej – BRANICKIEGO.
Przystanki: DW. CENTRALNY, DW. CENTRALNY (→DW. CENTRALNY), CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, METRO POLITECHNIKA, PL. UNII LUBELSKIEJ, SPACEROWA (NŻ), DOLNA, MANGALIA, CZARNOMORSKA, ŚW. BONIFACEGO, TRUSKAWIECKA, NAŁĘCZOWSKA, INSTYTUT NEUROLOGII, SOBIESKIEGO, OŚ KRÓLEWSKA (NŻ), ŚWIĄTYNIA OPATRZNOŚCI BOŻEJ, BRANICKIEGO.
Wprowadzenie kursowania poza godzinami szczytu.
517 linia autobusowa przyspieszona stała PKP URSUS NIEDŹWIADEK – Keniga – Warszawska – Jagiełły – Lalki – Cierlicka – Kościuszki – Spisaka – Kompanii Kordian – Pużaka – Sławka – Dzieci Warszawy – Ryżowa – Kleszczowa – Łopuszańska – Aleje Jerozolimskie – Grzymały-Sokołowskiego – Kopińska – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – Kłopotowskiego – Jagiellońska (powrót: Jagiellońska – Marcinkowskiego – Targowa) – aleja Solidarności – Radzymińska – Gorzykowska – Myszkowska – Barkocińska – Ossowskiego – Handlowa – Pratulińska – Trocka – TARGÓWEK.
Przystanki: PKP URSUS NIEDŹWIADEK, PKP URSUS NIEDŹWIADEK, ŚMIGIELSKA, SIŁACZKI (NŻ), MALINOWA, SPISAKA (NŻ), SOSNKOWSKIEGO, WAPOWSKIEGO (→PKP URSUS NIEDŹWIADEK), ADAMIECKIEGO, SZANCERA, SKOROSZEWSKA, DZIECI WARSZAWY, RYŻOWA, ZAJEZDNIA KLESZCZOWA, POPULARNA, BERESTECKA, DW. ZACHODNI, HALA KOPIŃSKA, PL. NARUTOWICZA, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, CENTRUM, MUZEUM NARODOWE, PKP POWIŚLE (NŻ), RONDO WASZYNGTONA, AL. ZIELENIECKA, KIJOWSKA, ZĄBKOWSKA (→TARGÓWEK), OKRZEI (→PKP URSUS NIEDŹWIADEK), DW. WILEŃSKI, SZWEDZKA, SKARGI, MYSZKOWSKA, WITEBSKA, DKS TARGÓWEK, HANDLOWA, PRATULIŃSKA, TARGÓWEK.

(Niektóre kursy w dni powszednie w godzinach szczytu: ... – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Bracka – PLAC TRZECH KRZYŻY (powrót: PLAC TRZECH KRZYŻY – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie).
Przystanki: ..., CENTRUM, PL. TRZECH KRZYŻY.)

(Dodatkowe kursy w dni powszednie w godzinach porannego szczytu jednokierunkowo: DWORZEC ZACHODNI – Aleje Jerozolimskie – Grzymały-Sokołowskiego – Kopińska – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Bracka – PLAC TRZECH KRZYŻY.)
Rozpoczęcie remontu kolejowej podmiejskiej linii średnicowej wraz z zamknięciem ruchu na odcinku Warszawa Śródmieście - Warszawa Wschodnia. Uruchomienie dodatkowych kursów skróconych wraz z wprowadzeniem przystanku warunkowego PKP POWIŚLE.
527 linia autobusowa przyspieszona stała METRO RATUSZ ARSENAŁ (kraniec na pl. Bankowym) – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Radzymińska – Młodzieńcza – Kondratowicza – św. Wincentego – Głębocka – Berensona – Skarbka z Gór – OSIEDLE DERBY.
Przystanki: METRO RATUSZ ARSENAŁ, STARE MIASTO, PARK PRASKI, DW. WILEŃSKI (→OS. DERBY), DW. WILEŃSKI, SKARGI, MŁODZIEŃCZA, ŚW. WINCENTEGO, MALBORSKA (NŻ), CH TARGÓWEK, JESIENNYCH LIŚCI, OS. LEWANDÓW I, OKRĄGŁA, GRODZISK (NŻ), KĄTY GRODZISKIE (NŻ), SKARBKA Z GÓR (→METRO RATUSZ), OS. DERBY VI, OS. DERBY III, OS. DERBY (→OS. DERBY), OS. DERBY.

(W dni powszednie w godz. 6.30 - 9.30: METRO RATUSZ ARSENAŁ (kraniec na pl. Bankowym) – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – CENTRUM.
Przystanki: CENTRUM, METRO RATUSZ ARSENAŁ, ...)
Jednokierunkowe wydłużenie trasy do centrum w dni powszednie w godzinach porannego szczytu w związku z kolejnym etapem budowy II linii metra i zawieszeniem ruchu na I linii na odcinku RATUSZ ARSENAŁ - POLITECHNIKA.
708 linia autobusowa strefowa zwykła stała METRO MŁOCINY – Kasprowicza (powrót: Kasprowicza – Nocznickiego – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – 30 Pułku Strzelców Kaniowskich – METRO MŁOCINY.) – Sokratesa – Wólczyńska – Arkuszowa – Mościska: 3 Maja – Laski: 3 Maja – Izabelin: 3 Maja – Truskaw: 3 Maja – TRUSKAW (SKIBIŃSKIEGO).

(Niektóre kursy: METRO MŁOCINY – ... – Laski: 3 Maja – Izabelin: 3 Maja – Sierakowska – Sieraków: Sierakowska – Sieraków (pętla) – Sierakowska – Izabelin: Sierakowska – 3 Maja – Truskaw: 3 Maja – TRUSKAW (SKIBIŃSKIEGO).)

(Niektóre kursy w dni powszednie w godzinach porannego szczytu: METRO MŁOCINY – ... – Laski: 3 Maja – Izabelin: 3 Maja (powrót: Izabelin: 3 Maja – Hornówek: Fedorowicza – Kurowskiego (pętla) – Fedorowicza – Izabelin: 3 Maja – Sierakowska – Sieraków: Sierakowska – Sieraków (pętla) – Sierakowska – Izabelin: Sierakowska – 3 Maja – Laski: 3 Maja) – Truskaw: 3 Maja – TRUSKAW (SKIBIŃSKIEGO).

(Niektóre kursy w dni powszednie w godzinach popołudniowego szczytu: METRO MŁOCINY – ... Laski: 3 Maja – Izabelin: 3 Maja – Hornówek: Fedorowicza – Kurowskiego (pętla) – Fedorowicza – Izabelin: 3 Maja (powrót: Izabelin: 3 Maja – Laski: 3 Maja) – Truskaw: 3 Maja – TRUSKAW (SKIBIŃSKIEGO).)

(Stara trasa: METRO MŁOCINY – Kasprowicza (powrót: Kasprowicza – Nocznickiego – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – 30 Pułku Strzelców Kaniowskich – METRO MŁOCINY.) – Sokratesa – Wólczyńska – Arkuszowa – Mościska: 3 Maja – Laski: 3 Maja – Izabelin: 3 Maja – Truskaw: 3 Maja – TRUSKAW (SKIBIŃSKIEGO).

(Niektóre kursy: METRO MŁOCINY – ... – Laski: 3 Maja – Izabelin: 3 Maja – Sierakowska – Sieraków: Sierakowska – Sieraków (pętla) – Sierakowska – Izabelin: Sierakowska – 3 Maja – Truskaw: 3 Maja – TRUSKAW (SKIBIŃSKIEGO).)

(Niektóre kursy w dni powszednie w godzinach porannego szczytu: METRO MŁOCINY – ... – Laski: 3 Maja – Izabelin: 3 Maja (powrót: Izabelin: 3 Maja – Hornówek: Fedorowicza – Kurowskiego (pętla) – Fedorowicza – Izabelin: 3 Maja – Sierakowska – Sieraków: Sierakowska – Sieraków (pętla) – Sierakowska – Izabelin: Sierakowska – 3 Maja – Laski: 3 Maja) – Truskaw: 3 Maja – TRUSKAW (SKIBIŃSKIEGO).

(Jeden kurs w dni powszednie w godzinach porannego szczytu: METRO MŁOCINY – ... Laski: 3 Maja – Izabelin: 3 Maja (powrót: Izabelin: 3 Maja – Hornówek: Fedorowicza – Kurowskiego (pętla) – Fedorowicza – Izabelin: 3 Maja – Laski: 3 Maja) – Truskaw: 3 Maja – TRUSKAW (SKIBIŃSKIEGO).)

(Niektóre kursy w dni powszednie w godzinach popołudniowego szczytu: METRO MŁOCINY – ... Laski: 3 Maja – Izabelin: 3 Maja – Hornówek: Fedorowicza – Kurowskiego (pętla) – Fedorowicza – Izabelin: 3 Maja (powrót: Izabelin: 3 Maja – Laski: 3 Maja) – Truskaw: 3 Maja – TRUSKAW (SKIBIŃSKIEGO).)

(Dwa kursy w dni robocze w godzinach porannego szczytu jednokierunkowo: TRUSKAW (SKIBIŃSKIEGO) – 3 Maja – Izabelin: 3 Maja – Laski: 3 Maja – Mościska: 3 Maja – Warszawa: Arkuszowa – Wólczyńska – Żeromskiego – Słowackiego – METRO MARYMONT.))
Wprowadzenie wakacyjnego układu tras wariantowych.
713 linia autobusowa strefowa zwykła stała CMENTARZ WOLSKI – Wolska – Połczyńska – Mory: Poznańska – Jawczyce: Poznańska – Bronisze: Poznańska – Ożarów Wieś: Poznańska – Ożarów Mazowiecki: Poznańska – Ołtarzew: Poznańska – Nizinna – Koprki: Jaśminowa – KOPRKI (AGRICOOP) (powrót: KOPRKI (AGRICOOP) – Jaśminowa – Rataja – Poznańska – Ołtarzew: Poznańska).

(W dni powszednie w godzinach 9.30 - 20.00 oraz w dni świąteczne w godzinach 9.30 - 21.00: CMENTARZ WOLSKI – Fort Wola – Połczyńska – Karolin (podjazd) – Połczyńska (powrót: Połczyńska – Fort Wola) – ...)

(Niektóre kursy w dni powszednie w godzinach 7.00 - 21.00: ... – Ożarów Mazowiecki: Poznańska (powrót: Poznańska – Umiastowska – Parkowa – Lipowa – Poznańska) – ...)

(Niektóre kursy w dni świąteczne w godz. 9.30 - 19.30: ... – Ożarów Mazowiecki: Poznańska – Lipowa – Parkowa – Umiastowska – Poznańska – ...)

(Stara trasa: CMENTARZ WOLSKI – Wolska – Połczyńska – Mory: Poznańska – Jawczyce: Poznańska – Bronisze: Poznańska – Ożarów Wieś: Poznańska – Ożarów Mazowiecki: Poznańska – Ołtarzew: Poznańska – Nizinna – Koprki: Jaśminowa – KOPRKI (AGRICOOP) (powrót: KOPRKI (AGRICOOP) – Jaśminowa – Rataja – Poznańska – Ołtarzew: Poznańska).

(W dni powszednie w godzinach 9.30 - 20.00 oraz w dni świąteczne w godzinach 9.30 - 21.00: CMENTARZ WOLSKI – Fort Wola – Połczyńska – Karolin (podjazd) – Połczyńska (powrót: Połczyńska – Fort Wola) – ...)

(Niektóre kursy w dni powszednie w godzinach 7.30 - 10.00: ... – Ożarów Mazowiecki: Poznańska (powrót: Poznańska – Umiastowska – Parkowa – Lipowa – Poznańska) – ...)

(Niektóre kursy w dni powszednie w godz. 10.00 - 20.00 oraz w dni świąteczne w godz. 9.30 - 19.30: ... – Ożarów Mazowiecki: Poznańska – Lipowa – Parkowa – Umiastowska – Poznańska – ...))
Wprowadzenie wakacyjnego układu tras wariantowych.
718 linia autobusowa strefowa zwykła stała METRO RATUSZ ARSENAŁ (kraniec na pl. Bankowym) – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Radzymińska – Ząbki: Radzymińska – Marki: Piłsudskiego – Legionowa – MARKI (CZARNA STRUGA).

(W dni powszednie w godz. 6.30 - 9.30: METRO RATUSZ ARSENAŁ (kraniec na pl. Bankowym) – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – CENTRUM.)
Jednokierunkowe wydłużenie trasy do centrum w dni powszednie w godzinach porannego szczytu w związku z kolejnym etapem budowy II linii metra i zawieszeniem ruchu na I linii na odcinku RATUSZ ARSENAŁ - POLITECHNIKA.
727 linia autobusowa strefowa zwykła stała METRO WILANOWSKA – Puławska – Mysiadło: Puławska – Piaseczno: Puławska – Okulickiego – aleja Wojska Polskiego – Kusocińskiego – Puławska – Kościuszki – Sienkiewicza (powrót: Sienkiewicza – Kościuszki – Kilińskiego – Sierakowskiego – Warszawska – Młynarska – Puławska) – Polskiego Państwa Podziemnego – Pod Bateriami – Gołków: Gołkowska – Głosków Letnisko: Lipowa – Głosków: Szkolna – GŁOSKÓW (SZKOŁA) (powrót: GŁOSKÓW (SZKOŁA) – Szkolna – Milenium – Radnych – Głosków Letnisko: Radnych – Gołków: Zielona – Gołkowska).

(Niektóre kursy w dni powszednie w godzinach szczytu: ... – Gołków: Gołkowska – Bąkówka: Asfaltowa – Robercin: Gościniec – Wola Gołkowska: Rybna – Głosków: Rybna – Szkolna – GŁOSKÓW (SZKOŁA) (powrót: GŁOSKÓW (SZKOŁA) – Szkolna – Milenium – Radnych – Głosków Letnisko: Radnych – Gołków: Zielona – Gołkowska).)

(Niektóre kursy w dni powszednie oraz wszystkie kursy w dni świąteczne w godz. 8.00 - 18.00: ... – Gołków: Gołkowska – Głosków Letnisko: Lipowa – Wola Gołkowska: Rybna (powrót: Rybna – Głosków: Szkolna – Milenium – Radnych – Głosków Letnisko: Radnych – Gołków: Zielona – Gołkowska) – Kuleszówka: Gościniec – Antoninów – ANTONINÓW (CMENTARZ POŁUDNIOWY).)

(Jeden kurs w dni powszednie ok. godz. 12.00: ... – Gołków: Gołkowska – Głosków Letnisko: Lipowa – Wola Gołkowska: Rybna (powrót: Rybna – Głosków: Szkolna – Milenium – Radnych – Głosków Letnisko: Radnych – Gołków: Zielona – Gołkowska) – Kuleszówka: Gościniec – Władysławów: Wojska Polskiego – Władysławów (pętla) – Wojska Polskiego – Antoninów (powrót: AntoninówKuleszówka: Gościniec) – ANTONINÓW (CMENTARZ POŁUDNIOWY).)

(Stara trasa: METRO WILANOWSKA – Puławska – Mysiadło: Puławska – Piaseczno: Puławska – Okulickiego – aleja Wojska Polskiego – Kusocińskiego – Puławska – Kościuszki – Sienkiewicza (powrót: Sienkiewicza – Kościuszki – Kilińskiego – Sierakowskiego – Warszawska – Młynarska – Puławska) – Polskiego Państwa Podziemnego – Pod Bateriami – Gołków: Gołkowska – Głosków Letnisko: Lipowa – Głosków: Szkolna – GŁOSKÓW (SZKOŁA) (powrót: GŁOSKÓW (SZKOŁA) – Szkolna – Milenium – Radnych – Głosków Letnisko: Radnych – Gołków: Zielona – Gołkowska).

(Niektóre kursy w dni powszednie: ... – Gołków: Gołkowska – Bąkówka: Asfaltowa – Robercin: Gościniec – Wola Gołkowska: Rybna – Głosków: Rybna – Szkolna – GŁOSKÓW (SZKOŁA) (powrót: GŁOSKÓW (SZKOŁA) – Szkolna – Milenium – Radnych – Głosków Letnisko: Radnych – Gołków: Zielona – Gołkowska).)

(Niektóre kursy w dni powszednie: ... – Gołków: Gołkowska – Głosków Letnisko: Lipowa – Wola Gołkowska: Rybna (powrót: Rybna – Głosków: Szkolna – Milenium – Radnych – Głosków Letnisko: Radnych – Gołków: Zielona – Gołkowska) – Kuleszówka: Gościniec – Władysławów: Wojska Polskiego – Władysławów (pętla) – Wojska Polskiego – Antoninów – ANTONINÓW (CMENTARZ POŁUDNIOWY).)

(Jeden kurs w dni powszednie w godzinach wieczornych: ... – Gołków: Gołkowska – Głosków Letnisko: Lipowa – Wola Gołkowska: Rybna (powrót: Rybna – Głosków: Szkolna – Milenium – Radnych – Głosków Letnisko: Radnych – Gołków: Zielona – Gołkowska) – Kuleszówka: Gościniec – Władysławów: Wojska Polskiego – Władysławów (pętla) – Wojska Polskiego – Antoninów (powrót: AntoninówKuleszówka: Gościniec) – ANTONINÓW (CMENTARZ POŁUDNIOWY).)

(Dwa kursy w dni powszednie w godzinach porannych oraz wszystkie kursy w dni świąteczne w godz. 8.00 - 18.00: ... – Gołków: Gołkowska – Głosków Letnisko: Lipowa – Wola Gołkowska: Rybna (powrót: Rybna – Głosków: Szkolna – Milenium – Radnych – Głosków Letnisko: Radnych – Gołków: Zielona – Gołkowska) – Kuleszówka: Gościniec – Antoninów – ANTONINÓW (CMENTARZ POŁUDNIOWY).))
Wakacyjna korekta układu kursów wariantowych. Ograniczenie wariantowych kursów przez Bąkówkę i Robercin do godzin szczytu. Ograniczenie liczby wariantowych podjazdów do Władysławowa do jednego jednokierunkowego kursu w dni powszednie.
738 linia autobusowa strefowa zwykła stała METRO RATUSZ ARSENAŁ (kraniec na pl. Bankowym) – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Radzymińska – Ząbki: Radzymińska – Marki: Piłsudskiego – Słupno: aleja Jana Pawła II – Radzymin: aleja Jana Pawła II – Konstytucji 3 Maja – Korczaka – Słowackiego – RADZYMIN (OSIEDLE VICTORIA).

(W dni powszednie w godz. 6.30 - 9.30: METRO RATUSZ ARSENAŁ (kraniec na pl. Bankowym) – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – CENTRUM.)
Jednokierunkowe wydłużenie trasy do centrum w dni powszednie w godzinach porannego szczytu w związku z kolejnym etapem budowy II linii metra i zawieszeniem ruchu na I linii na odcinku RATUSZ ARSENAŁ - POLITECHNIKA.
N37 linia autobusowa nocna zwykła stała DWORZEC CENTRALNY (przystanek na ul. Emilii Plater przy Złotych Tarasach) – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska – Woronicza – aleja Niepodległości – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – aleja Jana Pawła II – DWORZEC CENTRALNY.) – Wałbrzyska – aleja KEN – Bartoka – Jastrzębowskiego – aleja KEN – Ciszewskiego – Rosoła – Gandhi – Cynamonowa – Płaskowickiej – Lanciego – Belgradzka – Rosoła – Wąwozowa – aleja KEN – OSIEDLE KABATY.

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY (przystanek na ul. Emilii Plater przy Złotych Tarasach) – ... – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – aleja Jana Pawła II – DWORZEC CENTRALNY.) – Wałbrzyska – ... – OSIEDLE KABATY.)
Wprowadzenie trasy objazdowej w związku z rozpoczęciem przebudowy skrzyżowania ul. Puławskiej i Domaniewskiej.
Z-1 linia autobusowa zastępcza (przyspieszona stała) METRO MARYMONT – Włościańska – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – METRO POLITECHNIKA.
Przystanki: METRO MARYMONT, METRO MARYMONT, PL. WILSONA, PL. WILSONA, DW. GDAŃSKI, METRO RATUSZ ARSENAŁ, PL. BANKOWY, KRÓLEWSKA, METRO ŚWIĘTOKRZYSKA, CENTRUM, CENTRUM (→METRO POLITECHNIKA), PL. KONSTYTUCJI, METRO POLITECHNIKA.

(Dodatkowe kursy w dni powszednie w godzinach szczytu: PLAC BANKOWY – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – plac Bankowy – aleja Solidarności – METRO RATUSZ ARSENAŁ – [bez pasażerów: aleja Solidarności – zawrotka za Muzeum Niepodległości – aleja Solidarności – PLAC BANKOWY].) – ...)
Uruchomienie dodatkowej linii autobusowej w związku z wyłączeniem z eksploatacji I linii metra na odcinku RATUSZ ARSENAŁ - POLITECHNIKA z powodu kolejnego etapu budowy centralnego odcinka II linii. Autobusy użyte do uruchomienia dodatkowych kursów skróconych przeznaczone były pierwotnie także do obsługi linii 313 - pierwszego dnia kursowania zostały jednak skierowane do obsługi linii Z-1.
Z-2 linia autobusowa zastępcza (zwykła stała) METRO WILANOWSKA – aleja Wilanowska – Rolna – Wałbrzyska – Puławska – Woronicza – aleja Niepodległości – Puławska – Wałbrzyska – Rolna – aleja Wilanowska – METRO WILANOWSKA. [Linia jednokierunkowa.] Zamknięcie ruchu tramwajowego na ul. Puławskiej (na odcinku od ul. Woronicza do pętli WYŚCIGI) w związku z przebudową skrzyżowania ul. Puławskiej i ul. Domaniewskiej.
ZS1 linia autobusowa zastępcza (strefowa zwykła stała) URSUS-RATUSZ – plac Czerwca 1976 roku – Traktorzystów – Wojciechowskiego – Keniga – Warszawska – Piastów: Warszawska – aleja Wojska Polskiego – wiadukt Okulickiego – Reja – Tuwima (powrót: Tuwima – wiadukt Okulickiego) – Pruszków: Bohaterów Warszawy – aleja Wojska Polskiego – Kościuszki – Sienkiewicza – PKP PRUSZKÓW (powrót: PKP PRUSZKÓW – Sienkiewicza – Stalowa – Powstańców – aleja Wojska Polskiego).

(Stara trasa: PIASTÓW (TRAUGUTTA) – wiadukt Okulickiego – aleja Tysiąclecia – Reja – Tuwima (powrót: Tuwima – wiadukt Okulickiego) – Pruszków: Bohaterów Warszawy – ... – PKP PRUSZKÓW.)
Przedłużenie trasy wraz z wprowadzeniem kursowania przez cały dzień w związku z rozpoczęciem remontu podmiejskiej linii średnicowej wraz z zamknięciem ruchu na odcinku Warszawa Śródmieście - Warszawa Wschodnia oraz czasowym podziałem linii SKM S1 na linie: S1 (w relacji Warszawa Ursus - Warszawa Śródmieście), S10 (w relacji Warszawa Zachodnia / Warszawa Wschodnia - Otwock) oraz S11 (w relacji Pruszków - Warszawa Zachodnia).
ZMIANY PRZYSTANKOWE • METRO ŚWIĘTOKRZYSKA - uruchomienie przystanku stałego (dotyczy linii 520).
2013.06.30. N31 linia autobusowa nocna zwykła stała DWORZEC CENTRALNY (przystanek na ul. Emilii Plater przy Złotych Tarasach) – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska – Goworka – Spacerowa – Gagarina – Czerniakowska – Chełmska – Sobieskiego – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – Wiertnicza – Powsińska – SADYBA.

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY (przystanek na ul. Emilii Plater przy Złotych Tarasach) – ... – Sobieskiego – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – Vogla – Syta – Tuzinowa – Kobylańska – Zawodzie – Augustówka – Powsińska (powrót: Powsińska – Wiertnicza – Przyczółkowa – aleja Wilanowska) – SADYBA.)
Skierowanie na trasę objazdową w związku z budową ronda na skrzyżowaniu ulicy Vogla z ul. Sytą. Zastąpienie na Zawadach przez linię zastępczą Z31.
Z31 linia autobusowa zastępcza
(nocna zwykła stała)
STEGNY – św. Bonifacego – Sobieskiego – aleja Wilanowska – SOBIESKIEGO (powrót: SOBIESKIEGO – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – Vogla – Syta – Lercha – Bruzdowa – Zaściankowa – Kobylańska – Zawodzie – Augustówka – Powsińska – św. Bonifacego – STEGNY.). Uruchomienie linii zastępczej.
2013.07.01. S3 linia szybkiej kolei miejskiej strefowa zwykła stała ZAWIESZENIE KURSOWANIA.

(Stara trasa: WARSZAWA LOTNISKO CHOPINA – Warszawa Służewiec – Warszawa Żwirki i Wigury – Warszawa Rakowiec – Warszawa Aleje Jerozolimskie – Warszawa Zachodnia – Warszawa Centralna – Warszawa Wschodnia – Warszawa Praga – Warszawa Toruńska – Warszawa Żerań – Warszawa Płudy – Warszawa Choszczówka – LEGIONOWO.

(Po jednym kursie w dni powszednie w godzinach porannego i popołudniowego szczytu oraz większość kursów w dni świąteczne: ... – Legionowo – LEGIONOWO PIASKI.)

(Niektóre kursy w dni świąteczne: ... – Legionowo – Legionowo Piaski – Michałów-Reginów – WIELISZEW.)

(Jeden kurs ok. godz. 13.00 jednokierunkowo: ... – Warszawa Wschodnia – Warszawa Stadion – Warszawa Powiśle – Warszawa Śródmieście – Warszawa Ochota – Warszawa Zachodnia – ...))
Zawieszenie linii w związku z utrudnieniami na stacji Warszawa Lotnisko Chopina oraz zamknięciem podmiejskiej linii średnicowej.
17 linia tramwajowa zwykła stała METRO MŁOCINY – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Rakowiecka – Boboli – Wołoska – Marynarska – SŁUŻEWIEC.

(Stara trasa: PIASKI – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – ... – SŁUŻEWIEC.)
Przywrócenie stałej trasy po zakończeniu przebudowy torowiska tramwajowego na ul. Popiełuszki.
27 linia tramwajowa zwykła stała ZAWIESZENIE KURSOWANIA.

(Stara trasa: METRO MARYMONT – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Okopowa – aleja Solidarności – Wolska – CMENTARZ WOLSKI.)
Zakończenie przebudowy torowiska tramwajowego na ul. Popiełuszki. Wyłączenie z eksploatacji I linii metra na odcinku RATUSZ ARSENAŁ - POLITECHNIKA z powodu kolejnego etapu budowy centralnego odcinka II linii. Utrzymanie zawieszenia kursowania (i zastąpienia przez linię 78) w związku ze skierowaniem do pętli METRO MARYMONT zastępczej linii tramwajowej 75 o dużej częstotliwości kursowania.
28 linia tramwajowa zwykła stała ZAWIESZENIE KURSOWANIA.

(Stara trasa: KOŁO – Dywizjonu 303 – Radiowa – Powstańców Śląskich – aleja Reymonta – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – RATUSZOWA-ZOO.)
Zakończenie przebudowy torowiska tramwajowego na ul. Popiełuszki. Wyłączenie z eksploatacji I linii metra na odcinku RATUSZ ARSENAŁ - POLITECHNIKA z powodu kolejnego etapu budowy centralnego odcinka II linii. Utrzymanie zawieszenia kursowania (i zastąpienie przez linie 37 i 78) w związku ze skierowaniem do pętli METRO MARYMONT zastępczej linii tramwajowej 75 o dużej częstotliwości kursowania.
37 linia tramwajowa zwykła stała RATUSZOWA-ZOO – Jagiellońska – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Rakowiecka – Boboli – Wołoska – Marynarska – SŁUŻEWIEC. Zakończenie przebudowy torowiska tramwajowego na ul. Popiełuszki. Wyłączenie z eksploatacji I linii metra na odcinku RATUSZ ARSENAŁ - POLITECHNIKA z powodu kolejnego etapu budowy centralnego odcinka II linii. Utrzymanie trasy objazdowej w związku ze skierowaniem do pętli METRO MARYMONT zastępczej linii tramwajowej 75 o dużej częstotliwości kursowania.
45 linia tramwajowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni powszednie) PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – WIATRACZNA. Rozpoczęcie remontu kolejowej podmiejskiej linii średnicowej wraz z zamknięciem ruchu na odcinku Warszawa Śródmieście - Warszawa Wschodnia. Uruchomienie dodatkowej szczytowej linii tramwajowej w celu wzmocnienia komunikacji miejskiej na ciągu Alej Jerozolimskich.
76 linia tramwajowa zastępcza (zwykła stała) LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: METRO MŁOCINY – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Słowackiego – METRO MARYMONT.)
Zakończenie przebudowy torowiska tramwajowego na ul. Popiełuszki. Przywrócenie stałej trasy linii 17.
78 linia tramwajowa zastępcza (zwykła stała) KOŁO – Dywizjonu 303 – Radiowa – Powstańców Śląskich – aleja Reymonta – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – Okopowa – aleja Solidarności – Wolska – CMENTARZ WOLSKI. Zakończenie przebudowy torowiska tramwajowego na ul. Popiełuszki. Wyłączenie z eksploatacji I linii metra na odcinku RATUSZ ARSENAŁ - POLITECHNIKA z powodu kolejnego etapu budowy centralnego odcinka II linii. Utrzymanie funkcjonowania linii w związku z zawieszeniem kursowania linii 27 i 28.
163 linia autobusowa zwykła stała SADYBA – Powsińska – Augustówka – Zawodzie – Kobylańska – Tuzinowa – Syta – Zaściankowa – Bruzdowa – Lercha – Syta – Vogla – Przyczółkowa – WILANÓW.

(Stara trasa: SADYBA – ... – Tuzinowa – Syta – Vogla – Przyczółkowa – WILANÓW.)
Skierowanie na trasę objazdową w związku z budową ronda na skrzyżowaniu ul. Vogla z ul. Sytą.
313 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni powszednie) DWORZEC CENTRALNY (PKiN) – Emilii Plater – Twarda – plac Grzybowski – Królewska – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – DWORZEC CENTRALNY (PKiN).) – plac Bankowy – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Jagiellońska – Marcinkowskiego – Targowa – Zamoyskiego – Lubelska – DWORZEC WSCHODNI (LUBELSKA) (powrót: DWORZEC WSCHODNI (LUBELSKA) – Skaryszewska – Targowa – Kłopotowskiego – Jagiellońska). Rozpoczęcie remontu kolejowej podmiejskiej linii średnicowej wraz z zamknięciem ruchu na odcinku Warszawa Śródmieście - Warszawa Wschodnia. Uruchomienie dodatkowej szczytowej linii autobusowej łączącej Dworzec Centralny z Dworcem Wschodnim.
314 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni powszednie) STARE ŚWIDRY – Myśliborska – Porajów – Świderska (powrót: Świderska – STARE ŚWIDRY.) – Mehoffera – Nowodworska – Odkryta – Dzierzgońska – Światowida – NOWODWORY. Ograniczenie kursowania do godzin szczytu.
401 linia autobusowa przyspieszona okresowa całodzienna (kursuje w dni powszednie) PKP URSUS NIEDŹWIADEK – Keniga – Warszawska – Jagiełły – Lalki – Cierlicka – Kościuszki – Bohaterów Warszawy – Sławka – Dzieci Warszawy – Ryżowa – Kleszczowa – Łopuszańska – Hynka – Sasanki – Marynarska – aleja Wilanowska – aleja Lotników – Wałbrzyska – Nowoursynowska – Dolina Służewiecka – aleja Sikorskiego – aleja Witosa – aleja Becka – most Siekierkowski – aleja Wieniawy-Długoszowskiego – Marsa – Okularowa – Stepowa – Korkowa – MARYSIN.
Przystanki: PKP URSUS NIEDŹWIADEK, PKP URSUS NIEDŹWIADEK, ŚMIGIELSKA, SIŁACZKI (NŻ), PKP URSUS, PL. TYSIĄCLECIA, ADAMIECKIEGO, SZANCERA, SKOROSZEWSKA, DZIECI WARSZAWY, RYŻOWA, ZAJEZDNIA KLESZCZOWA, WKD RAKÓW (→PKP URSUS NIEDŹWIADEK), PRZEDPOLE (→MARYSIN), HYNKA, SASANKI, PKP SŁUŻEWIEC (NŻ), TAŚMOWA (→MARYSIN), RZYMOWSKIEGO, BEŁDAN, AL. LOTNIKÓW, METRO SŁUŻEW, NOSKOWSKIEGO, DOLINA SŁUŻEWIECKA, WARNEŃSKA (NŻ), AL. WITOSA, SIEKIERKI-SANKTUARIUM (NŻ), MOST SIEKIERKOWSKI (NŻ), GOCŁAW, PŁOWIECKA, OKULAROWA, REZEDOWA (NŻ), ŁYSAKOWSKA, POTOCKICH, SEZAM (→MARYSIN), MARYSIN (→PKP URSUS NIEDŹWIADEK), MARYSIN.

(Niektóre kursy w dni powszednie w godzinach szczytu: WKD RAKÓW – Łopuszańska (jezdnia boczna) – Łopuszańska (powrót: Łopuszańska – Łopuszańska (jezdnia boczna) – Równoległa – WKD RAKÓW.) – Hynka – Sasanki – Marynarska – aleja Wilanowska – aleja Lotników – aleja KEN – METRO SŁUŻEW (powrót: METRO SŁUŻEW – [bez pasażerów: aleja KEN – Koncertowa (zawrotka) – aleja KEN] – aleja Lotników).
Przystanki: WKD RAKÓW, PRZEDPOLE (→METRO SŁUŻEW) (NŻ), HYNKA, ..., METRO SŁUŻEW.)
Uruchomienie dodatkowych szczytowych kursów skróconych w związku z remontem południowego wiaduktu nad torami WKD w ul. Łopuszańskiej. Zawieszenie funkcjonowania przystanku WKD RAKÓW w kierunku Marysina.
409 linia autobusowa przyspieszona okresowa całodzienna (kursuje w dni świąteczne) CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA ZACHODNIA) – Dziekanowska – Estrady – Wólczyńska – Cmentarz Południowy (Brama Południowa) – Wóycickiego – Żubrowa – Dzierżoniowska – Pułkowa – aleja Wittek – Nocznickiego – Kasprowicza – Sokratesa – Conrada (powrót: Conrada – Wólczyńska – Nocznickiego) – Kochanowskiego – Rudnickiego – Maczka – Powązkowska – Okopowa – Słomińskiego – Kłopot Bis – CH ARKADIA.
Przystanki: CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA ZACHODNIA), ESTRADY (NŻ), CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA POŁUDNIOWA), CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA), CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA), CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA PÓŁNOCNA) (NŻ), PROZY (NŻ), METRO MŁOCINY, METRO MŁOCINY (→RONDO "RADOSŁAWA"), POPIELA (→CM. PÓŁNOCNY), BOGUSŁAWSKIEGO, KWITNĄCA, CHOMICZÓWKA, CONRADA, GALLA ANONIMA (NŻ), KOCHANOWSKIEGO (NŻ), MACZKA (NŻ), POWĄZKI CM. WOJSKOWY, POWĄZKI IV BRAMA, POWĄZKOWSKA, RONDO "RADOSŁAWA", CH ARKADIA.

(Stara trasa: CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA ZACHODNIA) – ... – Powązkowska – Okopowa – aleja Jana Pawła II – Dzika – RONDO "RADOSŁAWA" (przystanek na ul. Dzikiej) (powrót: RONDO "RADOSŁAWA" (przystanek na ul. Dzikiej) – Dzika – Okopowa – rondo "Radosława" (zawrotka) – Okopowa – Powązkowska).
Przystanki: CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA ZACHODNIA), ..., POWĄZKOWSKA, RONDO "RADOSŁAWA".)
Przywrócenie stałej trasy po zakończeniu przebudowy torowiska tramwajowego na ul. Popiełuszki i likwidacji linii zastępczej Z17.
411 linia autobusowa przyspieszona okresowa całodzienna (kursuje w dni powszednie) METRO POLITECHNIKA – Waryńskiego – plac Konstytucji – Waryńskiego – aleja Armii Ludowej (powrót: aleja Armii Ludowej – Waryńskiego – METRO POLITECHNIKA.) – most Łazienkowski – aleja Stanów Zjednoczonych – Saska (powrót: Saska – Brazylijska – Międzynarodowa – aleja Stanów Zjednoczonych) – Egipska – Bora-Komorowskiego – aleja Wieniawy-Długoszowskiego – Płowiecka – Czecha – Trakt Brzeski – Jana Pawła II (odcinek zachodni, odcinek południowy, odcinek wschodni) – STARA MIŁOSNA (powrót: STARA MIŁOSNA – Jana Pawła II (odcinek wschodni) – Trakt Brzeski).

(Niektóre kursy w godzinach porannego szczytu: ... – Bora-Komorowskiego – GOCŁAW.)
Przystanki: METRO POLITECHNIKA, PL. KONSTYTUCJI (→GOCŁAW), METRO POLITECHNIKA (→GOCŁAW), MARSZAŁKOWSKA, PL. NA ROZDROŻU, SASKA (→METRO POLITECHNIKA), AFRYKAŃSKA, ABRAHAMA, BORA-KOMOROWSKIEGO, HORBACZEWSKIEGO, GOCŁAW (→METRO POLITECHNIKA), GOCŁAW, TRAKT LUBELSKI, TRAWIASTA, KAJKI, OBJAZDOWA (NŻ), 1 PRASKIEGO PUŁKU (→METRO POLITECHNIKA), SAGALI (→STARA MIŁOSNA), TORFOWA (→STARA MIŁOSNA), MARMUROWA (→STARA MIŁOSNA), NIZINNA (→METRO POLITECHNIKA), FABRYCZNA (→METRO POLITECHNIKA), POGODNA (→STARA MIŁOSNA), RUMIANKOWA (→STARA MIŁOSNA), STARA MIŁOSNA.
Wakacyjne ograniczenie funkcjonowania skróconych kursów do godzin porannego szczytu.
714 linia autobusowa strefowa zwykła stała OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Blizne Łaszczyńskiego: Warszawska – Przejazd – Graniczna – Łaszczyńskiego – Warszawa: Hubala-Dobrzańskiego – Latchorzew: Hubala-Dobrzańskiego – Nowe Babice: Hubala-Dobrzańskiego – Stare Babice: Hubala-Dobrzańskiego – Sikorskiego – Rynek – Piłsudskiego – Warszawska – Zielonki SHRO: Warszawska – Zielonki Wieś: Warszawska – Koczargi Nowe: Warszawska – Szkolna – Koczargi Stare: Akacjowa – Lipków: Akacjowa – LIPKÓW (MUZEUM) (powrót: LIPKÓW (MUZEUM) – Akacjowa – Jakubowicza – Zielonki Wieś: Sportowa – Białej Góry – Zielonki SHRO: Warszawska – Stare Babice: Warszawska – Kutrzeby – Sienkiewicza – Rynek).

(Stara trasa: OSIEDLE GÓRCZEWSKA – ... – Stare Babice: Hubala-Dobrzańskiego – Sikorskiego – Rynek – Piłsudskiego – Warszawska – Zielonki SHRO: Warszawska – Zielonki Wieś: Warszawska – Koczargi Nowe: Warszawska – Szkolna – Koczargi Stare: Akacjowa – Lipków: Akacjowa – LIPKÓW (MUZEUM) (powrót: LIPKÓW (MUZEUM) – Akacjowa – Mościckiego – Stare Babice: Sienkiewicza – Rynek).)
Skierowanie na trasę objazdową w związku z przebudową ul. Sienkiewicza i Mościckiego w Lipkowie i Starych Babicach.
715 linia autobusowa strefowa zwykła stała P+R AL. KRAKOWSKA – aleja Krakowska – Raszyn: aleja Krakowska – Sportowa – Rybie: Raszyńska – Jaworowa: Warszawska – Dawidy: Warszawska – Długa – Łady: Długa – Podolszyn Nowy: Długa – Podolszyn: Długa – Podolszyn (pętla) – Długa – Podolszyn Nowy: Długa – Łady: Długa – Miklaszewskiego – Dawidy Bankowe: Miklaszewskiego – Starzyńskiego – Zamienie: Dawidowska – Warszawa: Karczunkowska – Puławska – METRO WILANOWSKA.

(Dodatkowe kursy w dni powszednie w godzinach porannego szczytu: PKP JEZIORKI – Karczunkowska – Puławska – METRO WILANOWSKA.)
Uruchomienie dodatkowych porannych kursów skróconych w związku z wakacyjnym zawieszeniem kursowania linii 319.
736 linia autobusowa strefowa zwykła stała ŻERAŃ FSO – Modlińska – Płochocińska – Rembelszczyzna: Jana Kazimierza – Strużańska – Kąty Węgierskie: Strużańska – Józefów: Strużańska – Jabłonna: Strużańska – Legionowo: Strużańska – Roi – Słoneczna – Polna – Strużańska – Zegrzyńska – Warszawska – Sowińskiego – LEGIONOWO (MICKIEWICZA).

(Stara trasa: ŻERAŃ FSO – ... – Strużańska – Zegrzyńska – Jagiellońska – Słowackiego – Kościuszki – Piłsudskiego – Sowińskiego – LEGIONOWO (MICKIEWICZA).)
Skierowanie na trasę objazdową w związku z przebudową ul. Jagiellońskiej w Legionowie.
805 linia autobusowa strefowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni powszednie) METRO RATUSZ ARSENAŁ (kraniec na pl. Bankowym) – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Radzymińska – Ząbki: Radzymińska – Marki: Piłsudskiego – Duża – MARKI (PUSTELNIK).

(W dni powszednie w godz. 6.30 - 9.30: METRO RATUSZ ARSENAŁ (kraniec na pl. Bankowym) – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – CENTRUM.)
Jednokierunkowe wydłużenie trasy do centrum w dni powszednie w godzinach porannego szczytu w związku z kolejnym etapem budowy II linii metra i zawieszeniem ruchu na I linii na odcinku RATUSZ ARSENAŁ - POLITECHNIKA.
E-6 linia autobusowa ekspresowa okresowa szczytowa (kursuje w dni powszednie w godz. szczytu) Kursy w godzinach porannego szczytu: NOWODWORY – Światowida – Myśliborska – Kuklińskiego – most Skłodowskiej-Curie – aleja Wittek – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – 30 Pułku Strzelców Kaniowskich – METRO MŁOCINY. [Linia jednokierunkowa.]
Przystanki: NOWODWORY, NOWODWORY (→METRO MŁOCINY), STEFANIKA (→METRO MŁOCINY), MEHOFFERA (→METRO MŁOCINY), TARCHOMIN (→METRO MŁOCINY), MYŚLIBORSKA (→METRO MŁOCINY), METRO MŁOCINY.

Kursy w godzinach popołudniowego szczytu: METRO MŁOCINY – Kasprowicza – Nocznickiego – aleja Wittek – most Skłodowskiej-Curie – Kuklińskiego – Myśliborska – Światowida – NOWODWORY. [Linia jednokierunkowa.]
Przystanki: METRO MŁOCINY, METRO MŁOCINY (→NOWODWORY), MYŚLIBORSKA (→NOWODWORY), TARCHOMIN (→NOWODWORY), MEHOFFERA (→NOWODWORY), STEFANIKA (→NOWODWORY), NOWODWORY (→NOWODWORY), NOWODWORY.
Wprowadzenie kursowania w godzinach porannego szczytu w związku z wakacyjnym zawieszeniem kursowania linii E-4 i E-8.
L-1 linia autobusowa strefowa zwykła stała PIASECZNO (SZKOLNA) – Puławska – Jana Pawła II (powrót: Jana Pawła II – Chyliczkowska – Warszawska – Młynarska – Puławska – PIASECZNO (SZKOLNA).) – Dworcowa – Towarowa – PKP Piaseczno (pętla) – Towarowa – Dworcowa – Jana Pawła II – Orężna – Łoziska: Leśna – Bobrowiec: Postępu – Mazowiecka – Żwirowa – Władysławów: Żwirowa – Wojska Polskiego – Wola Gołkowska: Masztowa – Kuleszówka: Masztowa – Łazy: Produkcyjna – Lokalna – Posępna – Słojewskiego – Magdalenka: Lipowa – Słoneczna – Lesznowola: Słoneczna – Gminnej Rady Narodowej – Lesznowola Urząd Gminy (pętla) – Gminnej Rady Narodowej – Jedności – Janczewice: Jedności – Falenty Nowe: Falencka – Falenty: Opackiego – aleja Hrabska – aleja Krakowska – Janki: aleja Krakowska – JANKI (PLAC SZWEDZKI) (powrót: JANKI (PLAC SZWEDZKI) – aleja Mszczonowska – aleja Krakowska – Falencka – Falenty: Falencka).

(Dwa kursy w dni powszednie w godzinach porannych: ... – Falenty: Opackiego – FALENTY (FALENTY OSIEDLE).)

(Jeden kurs w dni powszednie w godzinach porannych: – ... – Wola Gołkowska: Masztowa – Kuleszówka: Masztowa (powrót: Kuleszówka: Masztowa – Antoninów – Cmentarz Południowy (pętla) – AntoninówWola Gołkowska: Masztowa) – ...)

(Jeden kurs w dni powszednie w godzinach popołudniowych: ... – Wola Gołkowska: Masztowa – Antoninów – Cmentarz Południowy (pętla) – AntoninówKuleszówka: Masztowa (powrót: Kuleszówka: Masztowa – Wola Gołkowska: Masztowa) – ...)

(Stara trasa: PIASECZNO (SZKOLNA) – ... – JANKI (PLAC SZWEDZKI).

(Dwa kursy w dni powszednie w godzinach porannych: PKP PIASECZNO – Towarowa – ... – Falenty: Opackiego – FALENTY (FALENTY OSIEDLE).)

(Jeden kurs w dni powszednie w godzinach porannych: PKP PIASECZNO – ... – Wola Gołkowska: Masztowa – Kuleszówka: Masztowa (powrót: Kuleszówka: Masztowa – Antoninów – Cmentarz Południowy (pętla) – AntoninówWola Gołkowska: Masztowa) – ... – Gminnej Rady Narodowej – LESZNOWOLA (URZĄD GMINY).)

(Jeden kurs w dni powszednie w godzinach porannych: PKP PIASECZNO – ... – Łazy: Produkcyjna – Lokalna – Posępna – Słojewskiego (powrót: Słojewskiego – Łączności – Walendów: Brzozowa – osiedle Walendia (pętla) – Brzozowa – Łazy: Łączności – Słojewskiego – Posępna) – Magdalenka: Lipowa – Słoneczna – Lesznowola: Słoneczna – Gminnej Rady Narodowej – LESZNOWOLA (URZĄD GMINY).)

(Jeden kurs w dni powszednie w godzinach popołudniowych: ... – Wola Gołkowska: Masztowa – Antoninów – Cmentarz Południowy (pętla) – AntoninówKuleszówka: Masztowa (powrót: Kuleszówka: Masztowa – Wola Gołkowska: Masztowa) – ...))
Wycofanie podjazdów do Walendowa. Zmiana układu tras wariantowych.
L-9 linia autobusowa strefowa zwykła stała 1. PKP LEGIONOWO – Kościuszki – Słowackiego – Sowińskiego – Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nowodworska – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Modlińska – Słoneczna – Niepodległości – Przedpełskiego – 600-lecia – Wieliszew Plaża (pętla) – 600-lecia – Przedpełskiego – Komornica: Wspólna – Poddębie: Nasielska – Komornica: Nasielska – KOMORNICA (SZKOŁA).

(Jeden kurs w dni powszednie w godzinach porannego szczytu: PKP LEGIONOWO – ... – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Solidarności – Urząd Gminy (pętla) – Solidarności – Kościelna (powrót: Kościelna – Łajski: Kościelna) – Modlińska – Słoneczna – ... – KOMORNICA (SZKOŁA).)

2. PKP LEGIONOWO – Kościuszki – Słowackiego – Sowińskiego – Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nowodworska – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Modlińska – Słoneczna – Niepodległości – Przedpełskiego – 600-lecia – WIELISZEW (PLAŻA).

(Stara trasa: 1. PKP LEGIONOWO – Kościuszki – Piłsudskiego – Sowińskiego – Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nowodworska – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Modlińska – Słoneczna – Niepodległości – Przedpełskiego – 600-lecia – Wieliszew Plaża (pętla) – 600-lecia – Przedpełskiego – Komornica: Wspólna – Poddębie: Nasielska – Komornica: Nasielska – KOMORNICA (SZKOŁA).

(Jeden kurs w dni powszednie w godzinach porannego szczytu oraz jeden kurs w godzinach popołudniowego szczytu: PKP LEGIONOWO – ... – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Solidarności – Urząd Gminy (pętla) – Solidarności – Kościelna (powrót: Kościelna – Łajski: Kościelna) – Modlińska – Słoneczna – ... – KOMORNICA (SZKOŁA).)

2. Kursy w dni powszednie w godzinach porannych i wieczornych oraz niektóre kursy w dni świąteczne przez cały dzień: PKP LEGIONOWO – Kościuszki – Piłsudskiego – Sowińskiego – Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nowodworska – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Modlińska – Słoneczna – Niepodległości – Przedpełskiego – 600-lecia – WIELISZEW (PLAŻA).)
Skierowanie na trasę objazdową w związku z przebudową ul. Jagiellońskiej w Legionowie.
L10 linia autobusowa strefowa zwykła stała PKP LEGIONOWO – Kościuszki – Słowackiego – Sowińskiego – Piłsudskiego – Sobieskiego – Krasińskiego – Sowińskiego – Mickiewicza – Jagiellońska – Parkowa – Wyszyńskiego – aleja Legionów – Cynkowa – Suwalna – Szarych Szeregów – Sikorskiego – Fabryczna – Starostwo Powiatowe (pętla) – Fabryczna – Sikorskiego – Szarych Szeregów – Suwalna – Łajski: Suwalna – NowodworskaMichałów-Reginów: Nowodworska – Warszawska – Nieporęt: Warszawska – Modlińska – Wieliszew: Modlińska – Solidarności – Kościelna – Modlińska – Słoneczna – Niepodległości – Przedpełskiego – 600-lecia – WIELISZEW (PLAŻA).

(W dni świąteczne: ... – Cynkowa – Suwalna – Łajski: Suwalna – NowodworskaMichałów-Reginów: Nowodworska – ...)

(Stara trasa: PKP LEGIONOWO – Kościuszki – Piłsudskiego – Sobieskiego – ... – WIELISZEW (PLAŻA).)
Skierowanie na trasę objazdową w związku z przebudową ul. Jagiellońskiej w Legionowie.
L11 linia autobusowa strefowa zwykła stała Kursy w dni powszednie do godz. 15.00: PKP LEGIONOWO – Kościuszki – Słowackiego – Sowińskiego – Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nowodworska – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Modlińska – Słoneczna – Niepodległości – Przedpełskiego – Wodociąg Północny (pętla) – Przedpełskiego – Modlińska – Poniatów: Nowodworska – Skrzeszew: Nowodworska – Koszykowa – Kościelna – Szkolna – Nowodworska – Kałuszyn: Nowodworska – Olszewnica Stara: Nowodworska – Warszawska – Olszewnica Stara (pętla) – Warszawska – Olszewnica Nowa: Nowodworska – Krubin: Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska (powrót: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska) – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – Okunin – Bohaterów Modlina – Warszawska – Zakroczymska – Sawy – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA) (powrót: NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA) – Sawy – Warszawska).

Kursy w dni powszednie od godz. 15.00: PKP LEGIONOWO – Kościuszki – Słowackiego – Sowińskiego – Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nowodworska – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Modlińska – Słoneczna – Niepodległości – Przedpełskiego – Wodociąg Północny (pętla) – Przedpełskiego – Modlińska – Poniatów: Nowodworska – Skrzeszew: Nowodworska – Koszykowa – Kościelna – Szkolna – Nowodworska – Kałuszyn: Nowodworska – Olszewnica Stara: Nowodworska – Warszawska – Olszewnica Stara (pętla) – Warszawska – Olszewnica Nowa: Nowodworska – Krubin: Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska (powrót: Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska) – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – Okunin – Bohaterów Modlina – Warszawska – Zakroczymska – Sawy – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA) (powrót: NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA) – Sawy – Warszawska).

(Jeden kurs w dni powszednie w godzinach porannego szczytu oraz jeden kurs w godzinach popołudniowego szczytu: PKP LEGIONOWO – ... – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna (powrót: Kościelna – Solidarności – Urząd Gminy (pętla) – Solidarności – Kościelna – Łajski: Kościelna) – Modlińska – Słoneczna – ... – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska (powrót: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska) – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – ... – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA).)

(Jeden kurs w dni powszednie w godzinach porannego szczytu: PKP LEGIONOWO – ... – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Solidarności – Urząd Gminy (pętla) – Solidarności – Kościelna (powrót: Kościelna – Łajski: Kościelna) – Modlińska – Słoneczna – ... – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska (powrót: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska) – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – ... – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA).)

(Jeden kurs w dni powszednie w godzinach popołudniowego szczytu: PKP LEGIONOWO – ... – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Solidarności – Urząd Gminy (pętla) – Solidarności – Kościelna (powrót: Kościelna – Łajski: Kościelna) – Modlińska – Słoneczna – ... – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska (powrót: Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska) – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – ... – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA).)

(Jeden kurs w dni powszednie w godzinach porannego szczytu oraz kursy w dni świąteczne: PKP LEGIONOWO – ... – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – ... – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA).)

(Kursy w dni świąteczne w godzinach porannych i wieczornych: PKP LEGIONOWO – ... – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – ... – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA).)

(Kursy w dni powszednie w godzinach wieczornych: PKP LEGIONOWO – ... – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska – GÓRA (DWORCOWA).)

(Stara trasa: Kursy w dni powszednie do godz. 15.00: PKP LEGIONOWO – Kościuszki – Piłsudskiego – Sowińskiego – Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nowodworska – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Modlińska – Słoneczna – Niepodległości – Przedpełskiego – Wodociąg Północny (pętla) – Przedpełskiego – Modlińska – Poniatów: Nowodworska – Skrzeszew: Nowodworska – Koszykowa – Kościelna – Szkolna – Nowodworska – Kałuszyn: Nowodworska – Olszewnica Stara: Nowodworska – Warszawska – Olszewnica Stara (pętla) – Warszawska – Olszewnica Nowa: Nowodworska – Krubin: Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska (powrót: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska) – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – Okunin – Bohaterów Modlina – Warszawska – Zakroczymska – Sawy – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA) (powrót: NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA) – Sawy – Warszawska).

Kursy w dni powszednie od godz. 15.00: PKP LEGIONOWO – Kościuszki – Piłsudskiego – Sowińskiego – Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nowodworska – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Modlińska – Słoneczna – Niepodległości – Przedpełskiego – Wodociąg Północny (pętla) – Przedpełskiego – Modlińska – Poniatów: Nowodworska – Skrzeszew: Nowodworska – Koszykowa – Kościelna – Szkolna – Nowodworska – Kałuszyn: Nowodworska – Olszewnica Stara: Nowodworska – Warszawska – Olszewnica Stara (pętla) – Warszawska – Olszewnica Nowa: Nowodworska – Krubin: Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska (powrót: Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska) – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – Okunin – Bohaterów Modlina – Warszawska – Zakroczymska – Sawy – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA) (powrót: NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA) – Sawy – Warszawska).

(Jeden kurs w dni powszednie w godzinach porannego szczytu oraz jeden kurs w godzinach popołudniowego szczytu: PKP LEGIONOWO – ... – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna (powrót: Kościelna – Solidarności – Urząd Gminy (pętla) – Solidarności – Kościelna – Łajski: Kościelna) – Modlińska – Słoneczna – ... – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska (powrót: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska) – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – ... – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA).)

(Jeden kurs w dni powszednie w godzinach porannego szczytu: PKP LEGIONOWO – ... – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Solidarności – Urząd Gminy (pętla) – Solidarności – Kościelna (powrót: Kościelna – Łajski: Kościelna) – Modlińska – Słoneczna – ... – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska (powrót: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska) – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – ... – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA).)

(Jeden kurs w dni powszednie w godzinach popołudniowego szczytu: PKP LEGIONOWO – ... – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Solidarności – Urząd Gminy (pętla) – Solidarności – Kościelna (powrót: Kościelna – Łajski: Kościelna) – Modlińska – Słoneczna – ... – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska (powrót: Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska) – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – ... – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA).)

(Jeden kurs w dni powszednie w godzinach porannego szczytu oraz kursy w dni świąteczne: PKP LEGIONOWO – ... – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – ... – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA).)

(Kursy w dni powszednie w godzinach wieczornych oraz w dni świąteczne w godzinach porannych i wieczornych: PKP LEGIONOWO – ... – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – ... – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA).))
Skierowanie na trasę objazdową w związku z przebudową ul. Jagiellońskiej w Legionowie.
L18 linia autobusowa strefowa uzupełniająca zwykła okresowa całodzienna (kursuje od poniedziałku do soboty) STARE BABICE (RYNEK) – Okulickiego – Warszawska – Piłsudskiego – Sienkiewicza (powrót: Sienkiewicza – STARE BABICE (RYNEK).) – Kutrzeby – Warszawska – Zielonki SHRO: Warszawska – Zielonki Wieś: Białej Góry – Sportowa – Lipków: JakubowiczaHornówek: Lipkowska – Fedorowicza – Izabelin: 3 Maja – Truskaw: 3 Maja – TRUSKAW (SKIBIŃSKIEGO).

(Stara trasa: STARE BABICE (RYNEK) – Okulickiego – Warszawska – Piłsudskiego – Sienkiewicza (powrót: Sienkiewicza – STARE BABICE (RYNEK).) – Lipków: Mościckiego – Jakubowicza – Hornówek: Lipkowska – Fedorowicza – Izabelin: 3 Maja – Truskaw: 3 Maja – TRUSKAW (SKIBIŃSKIEGO).)
Skierowanie na trasę objazdową w związku z przebudową ul. Sienkiewicza i Mościckiego w Lipkowie i Starych Babicach.
N63 linia autobusowa nocna strefowa zwykła stała DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Twarda – plac Grzybowski – Królewska – Marszałkowska – plac Bankowy – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II (powrót: aleja Jana Pawła II – łącznik podziemny Złotych Tarasów – DWORZEC CENTRALNY.) – Popiełuszki – Słowackiego – aleja Armii Krajowej – most Grota-Roweckiego – Modlińska – Światowida – Milenijna – Ćmielowska – Światowida – Ordonówny – Mehoffera – Modlińska – Jabłonna: Modlińska – Zegrzyńska – Legionowo: Warszawska – Sobieskiego – Piłsudskiego – Sowińskiego – Mickiewicza – Jagiellońska – Kościuszki – Chotomów: Piusa XI – Partyzantów – Chotomów (pętla) – Strażacka – Piusa XI – Legionowo: Kościuszki – Jagiellońska – Mickiewicza – LEGIONOWO (OSIEDLE JAGIELLOŃSKA) (powrót: LEGIONOWO (OSIEDLE JAGIELLOŃSKA) – Mickiewicza – Sowińskiego).

(Jeden kurs: ... – Legionowo: Warszawska – Sobieskiego – Piłsudskiego – Sowińskiego – Mickiewicza – Jagiellońska – Kościuszki – Chotomów: Piusa XI – Partyzantów – Chotomów (pętla) – Strażacka – Piusa XI – Legionowo: Kościuszki – Jagiellońska – Mickiewicza – LEGIONOWO (OSIEDLE JAGIELLOŃSKA) (powrót: LEGIONOWO (OSIEDLE JAGIELLOŃSKA) – Mickiewicza – Batorego – Krasińskiego – Jagiellońska – Kościuszki – Chotomów: Piusa XI – Partyzantów – Chotomów (pętla) – Strażacka – Piusa XI – Legionowo: Kościuszki – Jagiellońska – Mickiewicza – Sowińskiego – Piłsudskiego – Sobieskiego).)

(Jeden kurs jednokierunkowo: ... – Legionowo: Warszawska – Sobieskiego – Piłsudskiego – Sowińskiego – LEGIONOWO (MICKIEWICZA).)

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY – ... – Legionowo: Warszawska – Sobieskiego – Piłsudskiego – Sowińskiego – Mickiewicza – Jagiellońska – Kościuszki – Chotomów: Piusa XI – Partyzantów – Chotomów (pętla) – Strażacka – Piusa XI – Legionowo: Kościuszki – Jagiellońska – Mickiewicza – LEGIONOWO (OSIEDLE JAGIELLOŃSKA) (powrót: LEGIONOWO (OSIEDLE JAGIELLOŃSKA) – Mickiewicza – Batorego – Krasińskiego – Jagiellońska – Piłsudskiego – Sobieskiego).

(Jeden kurs: ... – Legionowo: Warszawska – Sobieskiego – Piłsudskiego – Sowińskiego – Mickiewicza – Jagiellońska – Kościuszki – Chotomów: Piusa XI – Partyzantów – Chotomów (pętla) – Strażacka – Piusa XI – Legionowo: Kościuszki – Jagiellońska – Mickiewicza – LEGIONOWO (OSIEDLE JAGIELLOŃSKA) (powrót: LEGIONOWO (OSIEDLE JAGIELLOŃSKA) – Mickiewicza – Batorego – Krasińskiego – Jagiellońska – Kościuszki – Chotomów: Piusa XI – Partyzantów – Chotomów (pętla) – Strażacka – Piusa XI – Legionowo: Kościuszki – Jagiellońska – Piłsudskiego – Sobieskiego).)

(Jeden kurs jednokierunkowo: ... – Legionowo: Warszawska – Sobieskiego – Piłsudskiego – Sowińskiego – LEGIONOWO (MICKIEWICZA).))
Skierowanie na trasę objazdową w związku z przebudową ul. Jagiellońskiej w Legionowie.
Z17 linia autobusowa zastępcza (zwykła stała) LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: PODLEŚNA-IMIGW – Marymoncka – Słowackiego (powrót: Słowackiego – Żeromskiego – Kasprowicza – Podczaszyńskiego – PODLEŚNA-IMIGW.) – Popiełuszki – Krasińskiego – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II (powrót: aleja Jana Pawła II – Popiełuszki) – Słomińskiego – Kłopot Bis – CH ARKADIA.)
Zakończenie przebudowy torowiska tramwajowego na ul. Popiełuszki. Przywrócenie stałej trasy linii 17.
KUPIECBUS

METRO MŁOCINY
linia autobusowa hipermarketowa (zwykła stała) METRO MŁOCINY (kraniec na ul. Nocznickiego) – Nocznickiego – trasa mostu Słodowskiej-Curie – most Skłodowskiej-Curie – Kuklińskiego – Myśliborska – Porajów – Świderska – Mehoffera – Światowida – Modlińska – Płochocińska – Płytowa – KUPIECKA.
Przystanki: METRO MŁOCINY, PORAJÓW, PICASSA, TARCHOMIN, PANCERA (→KUPIECKA), MEHOFFERA, TARCHOMIN, MYŚLIBORSKA, MILENIJNA, BIAŁOŁĘKA RATUSZ, EKSPRESOWA, PŁOCHOCIŃSKA, PKP ŻERAŃ, KUPIECKA.
Uruchomienie całotygodniowej linii autobusowej łączącej stację metra MŁOCINY z centrum handlowym MARYWILSKA 44.
BUS-KŁADKA linia autobusowa zwykła stała (komunikacja gminy Nieporęt) NIEPORĘT (ZWYCIĘSTWA (KŁADKA)) – Zwycięstwa – Nowolipie – Zegrzyńska – Jana Kazimierza – Szkolna – Dworcowa – NIEPORĘT (DWORCOWA (KŁADKA)). Uruchomienie przez Urząd Gminy w Nieporęcie zastępczej linii autobusowej w związku z remontem kładki nad Kanałem Żerańskim.
BIAŁOBRZEGI

RADZYMIN
linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni powszednie) (komunikacja gminy Nieporęt) ZAWIESZENIE KURSOWANIA.
(Stara trasa: BIAŁOBRZEGI (PLAŻA) – Wczasowa – aleja Wojska Polskiego – Beniaminów: aleja Wojska Polskiego – BENIAMINÓW.)
Zawieszenie kursowania na okres wakacji.
2013.07.05.
godz. 22.00.

2013.07.07.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Zmiany związane z remontem przejazdu kolejowego w Sulejówku Miłośnie.

S20. WARSZAWA WSCHODNIA – WARSZAWA REMBERTÓW.

198. Niektóre kursy: PKP REMBERTÓW – Marsa – Ilskiego – aleja Komandosów – Grzybowa – Szosowa – Wspólna – Niemcewicza – 1 Pułku Praskiego – ... – STARA MIŁOSNA. [Obowiązuje w dniach 6-7 lipca.]

ZS2. REMBERTÓW AON – aleja Chruściela – Cyrulików – Okuniewska – 1 Praskiego Pułku – Armii Krajowej – Sulejówek: Moraczewskiego – Piłsudskiego – Paderewskiego – Grabskiego – Dworcowa – Żeromskiego – PKP SULEJÓWEK (powrót: PKP SULEJÓWEK – Żeromskiego – Paderewskiego).
Przystanki: REMBERTÓW AON, PKP REMBERTÓW, PKP WESOŁA (→REMBERTÓW AON), ARMII KRAJOWEJ, WOLA GRZYBOWSKA, PKP SULEJÓWEK.
[Linia kursuje w dniach 6-7 lipca.]
2013.07.06. S3 linia szybkiej kolei miejskiej strefowa zwykła stała WARSZAWA SŁUŻEWIEC – Warszawa Żwirki i Wigury – Warszawa Rakowiec – Warszawa Aleje Jerozolimskie – Warszawa Zachodnia – Warszawa Centralna – Warszawa Wschodnia – Warszawa Praga – Warszawa Toruńska – Warszawa Żerań – Warszawa Płudy – Warszawa Choszczówka – LEGIONOWO.

(Po jednym kursie w dni powszednie w godzinach porannego i popołudniowego szczytu oraz większość kursów w dni świąteczne: ... – Legionowo – LEGIONOWO PIASKI.)

(Niektóre kursy w dni świąteczne: ... – Legionowo – Legionowo Piaski – Michałów-Reginów – WIELISZEW.)

(Jeden kurs ok. godz. 13.00 jednokierunkowo: ... – Warszawa Wschodnia – Warszawa Stadion – Warszawa Powiśle – Warszawa Śródmieście – Warszawa Ochota – Warszawa Zachodnia – ...)

(Stara trasa: WARSZAWA LOTNISKO CHOPINA – Warszawa Służewiec – Warszawa Żwirki i Wigury – ... – LEGIONOWO / LEGIONOWO PIASKI / WIELISZEW.)
Przywrócenie kursowania na trasie skróconej.
2013.07.07.
ok. godz. 14.00.
122 linia autobusowa zwykła stała OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Lazurowa – Kaliskiego – Radiowa – Wrocławska – Żołnierzy Wyklętych – Piastów Śląskich – Powstańców Śląskich – Kochanowskiego – Rudnickiego – Maczka – Powązkowska – Krasińskiego – plac Wilsona – Mickiewicza – Potocka – Gwiaździsta – Wybrzeże Gdyńskie – GWIAŹDZISTA (powrót: GWIAŹDZISTA – Gwiaździsta).

(Stara trasa: OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Blizne Łaszczyńskiego: Warszawska – aleja Obrońców Grodna – Warszawa: aleja Obrońców Grodna – Lazurowa – ... – GWIAŻDZISTA.)
Przywrócenie stałych tras po zakończeniu przebudowy ul. Górczewskiej.
149 linia autobusowa zwykła stała GROTY – Hubala-Dobrzańskiego – Bolimowska (powrót: Bolimowska – Spychowska – Hubala-Dobrzańskiego – GROTY.) – Kocjana – Lazurowa – Górczewska – OSIEDLE GÓRCZEWSKA.

(Stara trasa: GROTY – ... – Lazurowa – aleja Obrońców Grodna – Blizne Łaszczyńskiego: aleja Obrońców Grodna – Warszawska – Warszawa: Górczewska – OSIEDLE GÓRCZEWSKA.)
154 linia autobusowa zwykła stała STARE BEMOWO – Kaliskiego – Lazurowa – Górczewska – Olbrachta – Redutowa – Wolska – Kasprzaka (powrót: Kasprzaka – Ordona – Wolska) – aleja Prymasa Tysiąclecia – Aleje Jerozolimskie – Grzymały-Sokołowskiego – Szczęśliwicka – Bitwy Warszawskiej 1920 roku – Grójecka – aleja Krakowska – 1 Sierpnia – Żwirki i Wigury – 17 Stycznia – aleja Krakowska – P+R AL. KRAKOWSKA.

(Niektóre kursy w dni powszednie do godz. 7.30 i po godz. 17.00 oraz w dni świąteczne przez cały dzień: STARE BEMOWO – Radiowa – Fort Radiowo (pętla) – Radiowa – Stare Bemowo (pętla) – Kaliskiego (powrót: Kaliskiego – STARE BEMOWO.) – Lazurowa – ...)

(Stara trasa: STARE BEMOWO – ... – Lazurowa – aleja Obrońców Grodna – Blizne Łaszczyńskiego: aleja Obrońców Grodna – Warszawska – Warszawa: Górczewska – Olbrachta – ... – P+R AL. KRAKOWSKA.)
N45 linia autobusowa nocna zwykła stała DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – Królewska – Grzybowska (powrót: Grzybowska – plac Grzybowski – Twarda – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – aleja Jana Pawła II – DWORZEC CENTRALNY.) – Siedmiogrodzka – Skierniewicka – Wolska – Młynarska – Obozowa (powrót: Obozowa – Płocka – Wolska – Skierniewicka) – Dywizjonu 303 – Radiowa – Kaliskiego – Lazurowa – Szeligowska – Połczyńska – KAROLIN.

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY – ... – Lazurowa – aleja Obrońców Grodna – Blizne Łaszczyńskiego: aleja Obrońców Grodna – Warszawska – Warszawa: Górczewska – Lazurowa – Szeligowska – Połczyńska – KAROLIN.)
2013.07.08. 174 linia autobusowa zwykła stała ZACHĘTA – Królewska (powrót: Królewska – Marszałkowska – plac Bankowy – aleja Solidarności – Bielańska – Wierzbowa – plac Piłsudskiego – Królewska – ZACHĘTA.) – Grzybowska – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Domaniewska – Modzelewskiego – Orzycka – Gotarda – Bokserska – BOKSERSKA.

(Stara trasa: ZACHĘTA – Królewska (powrót: Królewska – plac Piłsudskiego – Focha – Moliera – plac Teatralny – Wierzbowa – plac Piłsudskiego – Królewska – ZACHĘTA.) – Grzybowska – ... – BOKSERSKA.)
Czasowe skierowanie jednokierunkowo przez pl. Bankowy w celu ułatwienia dojazdu do stacji metra RATUSZ ARSENAŁ po wyłączeniu ruchu metra na odcinku RATUSZ ARSENAŁ - POLITECHNIKA.
313 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni powszednie) METRO POLITECHNIKA – Waryńskiego – plac Konstytucji – Marszałkowska – plac Bankowy – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Jagiellońska – Marcinkowskiego – Targowa – Zamoyskiego – Lubelska – DWORZEC WSCHODNI (LUBELSKA) (powrót: DWORZEC WSCHODNI (LUBELSKA) – Skaryszewska – Targowa – Kłopotowskiego – Jagiellońska).

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY (PKiN) – Emilii Plater – Twarda – plac Grzybowski – Królewska – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – DWORZEC CENTRALNY (PKiN).) – plac Bankowy – ... – DWORZEC WSCHODNI (LUBELSKA).)
Korekta trasy w związku z niewielką frekwencją i potrzebą wzmocnienia komunikacji miejskiej na ul. Marszałkowskiej na odcinku czasowo nieobsługiwanym przez linię metra.
517 linia autobusowa przyspieszona stała PKP URSUS NIEDŹWIADEK – Keniga – Warszawska – Jagiełły – Lalki – Cierlicka – Kościuszki – Spisaka – Kompanii Kordian – Pużaka – Sławka – Dzieci Warszawy – Ryżowa – Kleszczowa – Łopuszańska – Aleje Jerozolimskie – Grzymały-Sokołowskiego – Kopińska – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – Kłopotowskiego – Jagiellońska (powrót: Jagiellońska – Marcinkowskiego – Targowa) – aleja Solidarności – Radzymińska – Gorzykowska – Myszkowska – Barkocińska – Ossowskiego – Handlowa – Pratulińska – Trocka – TARGÓWEK.
Przystanki: PKP URSUS NIEDŹWIADEK, PKP URSUS NIEDŹWIADEK, ŚMIGIELSKA, SIŁACZKI (NŻ), MALINOWA, SPISAKA (NŻ), SOSNKOWSKIEGO, WAPOWSKIEGO (→PKP URSUS NIEDŹWIADEK), ADAMIECKIEGO, SZANCERA, SKOROSZEWSKA, DZIECI WARSZAWY, RYŻOWA, ZAJEZDNIA KLESZCZOWA, POPULARNA, BERESTECKA, DW. ZACHODNI, HALA KOPIŃSKA, PL. NARUTOWICZA, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, CENTRUM, MUZEUM NARODOWE, PKP POWIŚLE (NŻ), RONDO WASZYNGTONA, AL. ZIELENIECKA, KIJOWSKA, ZĄBKOWSKA (→TARGÓWEK), OKRZEI (→PKP URSUS NIEDŹWIADEK), DW. WILEŃSKI, SZWEDZKA, SKARGI, MYSZKOWSKA, WITEBSKA, DKS TARGÓWEK, HANDLOWA, PRATULIŃSKA, TARGÓWEK.

(Niektóre kursy w dni powszednie w godzinach szczytu: ... – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Bracka – PLAC TRZECH KRZYŻY (powrót: PLAC TRZECH KRZYŻY – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie).
Przystanki: ..., CENTRUM, PL. TRZECH KRZYŻY.)

(Stara trasa dodatkowych kursów w dni powszednie w godzinach porannego szczytu jednokierunkowo: DWORZEC ZACHODNI – Aleje Jerozolimskie – Grzymały-Sokołowskiego – Kopińska – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Bracka – PLAC TRZECH KRZYŻY.))
Likwidacja jednokierunkowego porannego wariantu skróconego.
ZMIANY PRZYSTANKOWE • KRÓLEWSKA 01 - uruchomienie przystanku stałego (dotyczy linii 520 i 527).
• KRÓLEWSKA 02 - uruchomienie przystanku stałego (dotyczy linii 520).
• METRO ŚWIĘTOKRZYSKA 01 - uruchomienie przystanku stałego (dotyczy linii 527).
• TORUŃSKA 05 i 06 - wznowienie funkcjonowania przystanków warunkowych (dotyczy linii 132).
2013.07.09. 205 linia autobusowa zwykła stała GWIAŹDZISTA – Gwiaździsta (powrót: Gwiaździsta – Wybrzeże Gdyńskie – GWIAŹDZISTA.) – Podleśna – Klaudyny – Hłaski – Gdańska – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – aleja Wojska Polskiego – aleja Jana Pawła II – rondo "Radosława" (zawrotka) – aleja Jana Pawła II – Broniewskiego – Matysiakówny – Rydygiera – Felińskiego – Zajączka – Kokarda – FELIŃSKIEGO (powrót: FELIŃSKIEGO – Kokarda – Rydygiera).

(Stara trasa: GWIAŹDZISTA – ... – Matysiakówny – Rydygiera – Kokarda – DWORZEC GDAŃSKI (RYDYGIERA).)
Skierowanie na trasę objazdową w związku z pracami budowlanymi pod wiaduktem w ciągu ul. Mickiewicza.
2013.07.10. 700 linia autobusowa strefowa zwykła stała DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego (powrót: Chałubińskiego – aleja Jana Pawła II – DWORZEC CENTRALNY.) – aleja Niepodległości – Puławska – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – Drewny (obwodnica Powsina) – Drewny – Bielawa: Warszawska – Konstancin-Jeziorna: Warszawska – Piłsudskiego – Jagiellońska – Wierzejewskiego – Piasta – Sanatoryjna – Prusa (powrót: Prusa – Piłsudskiego – Jagiellońska – Wierzejewskiego – Piasta – Sanatoryjna – Prusa – Piłsudskiego – Warszawska) – Chylicka – Długa – KONSTANCIN-JEZIORNA (PAŃSKA).

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY – ... – Konstancin-Jeziorna: Warszawska – Piłsudskiego – Jagiellońska – Skargi – Piasta – Piłsudskiego (powrót: Piłsudskiego – Jagiellońska – Skargi – Piasta – Piłsudskiego – Warszawska) – Prusa – Chylicka – Długa – KONSTANCIN-JEZIORNA (PAŃSKA).)
Korekty tras objazdowych w związku z kolejnym etapem przebudowy ul. Piasta w Konstancinie-Jeziornie.
710 linia autobusowa strefowa zwykła stała METRO WILANOWSKA – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – Drewny (obwodnica Powsina) – Drewny – Bielawa: Warszawska – Konstancin-Jeziorna: Warszawska – Bielawska – Mirkowska – aleja Wojska Polskiego – Piłsudskiego – Jagiellońska – Wierzejewskiego – Piasta – Sanatoryjna – Prusa (powrót: Prusa – Piłsudskiego – aleja Wojska Polskiego) – Chylicka – Długa – Chylice: Starochylicka – Chylice-Pólko: Starochylicka – Piaseczno: Chyliczkowska – Armii Krajowej – Okulickiego – Wojska Polskiego – Kusocińskiego – Puławska – PIASECZNO (SZKOLNA) (powrót: PIASECZNO (SZKOLNA) – Puławska – Chyliczkowska).

(Stara trasa: METRO WILANOWSKA – ... – Konstancin-Jeziorna: Warszawska – Bielawska – Mirkowska – aleja Wojska Polskiego – Piłsudskiego – Jagiellońska – Skargi – Piasta – Piłsudskiego (powrót: Piłsudskiego – aleja Wojska Polskiego) – Prusa – Chylicka – ... – PIASECZNO (SZKOLNA).)
2013.07.11. OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Zmiany w godz. 9-12 w związku z awarią podstacji trakcyjnej na stacji Warszawa Wschodnia.

S10. ZAWIESZENIE KURSOWANIA. [Dotyczy kursów z Otwocka o godz.: 10.15 i 12.11 oraz z Warszawy Wschodniej o godz. 9.15 i 11.15.]

S20. ZAWIESZENIE KURSOWANIA. [Dotyczy kursów z Sulejówka Miłosny o godz.: 9.23, 10.26, 10.50 i 11.53 oraz z Warszawy Wschodniej o godz. 9.37, 10.09, 11.08 i 11.36.]

Z. WIATRACZNA – Grochowska – Płowiecka – Marsa – Cyrulików – 1 Praskiego Pułku – Armii Krajowej – Moniuszki – Głowackiego – PKP WESOŁA (powrót: PKP WESOŁA – Głowackiego – 1 Praskiego Pułku).
Przystanki: WIATRACZNA, PKP REMBERTÓW, PKP WESOŁA.

2013.07.13.
godz. 22.00.
184 linia autobusowa zwykła stała METRO MŁOCINY – Kasprowicza – Oczapowskiego – aleja Reymonta (powrót: aleja Reymonta – Żeromskiego – Przybyszewskiego – Kasprowicza – Nocznickiego – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – 30 Pułku Strzelców Kaniowskich – METRO MŁOCINY.) – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – Kasprzaka (powrót: Kasprzaka – Ordona – Wolska) – aleja Prymasa Tysiąclecia – Aleje Jerozolimskie – Grzymały-Sokołowskiego – Szczęśliwicka – SZCZĘŚLIWICE.

(Stara trasa: METRO MŁOCINY – Kasprowicza – Oczapowskiego – aleja Reymonta (powrót: aleja Reymonta – Żeromskiego – Przybyszewskiego – Kasprowicza – Kleczewska (zawrotka) – Kasprowicza – Nocznickiego – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – 30 Pułku Strzelców Kaniowskich – METRO MŁOCINY.) – Powstańców Śląskich – ... – SZCZĘŚLIWICE.)
Przywrócenie stałych tras po zakończeniu budowy drugiej jezdni ul. Kasprowicza.
303 linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni powszednie w godz. 8.30 - 19.00) CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA) – Wóycickiego – Żubrowa – Dzierżoniowska – Pułkowa – Marymoncka – Przy Agorze – Kasprowicza – Oczapowskiego – aleja Reymonta – Żeromskiego (powrót: Żeromskiego – Przybyszewskiego – Kasprowicza) – Perzyńskiego – Broniewskiego – Krasińskiego – PLAC WILSONA.

(Stara trasa: CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA) – ... – Przy Agorze – Kasprowicza – Oczapowskiego – aleja Reymonta – Żeromskiego (powrót: Żeromskiego – Przybyszewskiego – Kasprowicza – Kleczewska (zawrotka) – Kasprowicza) – Perzyńskiego – ... – PLAC WILSONA.)
N44 linia autobusowa nocna zwykła stała DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Twarda – plac Grzybowski – Królewska (powrót: Królewska – Grzybowska – aleja Jana Pawła II – łącznik podziemny Złotych Tarasów – DWORZEC CENTRALNY.) – Krakowskie Przedmieście – Miodowa – Bonifraterska – Muranowska – Andersa – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – plac Wilsona – Słowackiego – Żeromskiego – Przybyszewskiego – Kasprowicza – Nocznickiego – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" (powrót: Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – 30 Pułku Strzelców Kaniowskich – Metro Młociny – Kasprowicza – Oczapowskiego – aleja Reymonta – Żeromskiego) – ZAJEZDNIA ŻOLIBORZ.

(W noce z piątku na sobotę, z soboty na niedzielę i z niedzieli na poniedziałek: DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Twarda – plac Grzybowski – Królewska (powrót: Królewska – Grzybowska – aleja Jana Pawła II – łącznik podziemny Złotych Tarasów – DWORZEC CENTRALNY.) – plac Piłsudskiego – Focha – Moliera – Senatorska (powrót: Senatorska – plac Teatralny – Wierzbowa – plac Piłsudskiego) – Miodowa – ... – ZAJEZDNIA ŻOLIBORZ.)

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY – ... – Żeromskiego – Przybyszewskiego – Kasprowicza – Kleczewska (zawrotka) – Kasprowicza – Nocznickiego – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" (powrót: Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – 30 Pułku Strzelców Kaniowskich – Metro Młociny – Kasprowicza – Oczapowskiego – aleja Reymonta – Żeromskiego) – ZAJEZDNIA ŻOLIBORZ.)
2013.07.12.
godz. 22.00.

2013.07.14.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Zmiany związane z remontem przejazdu kolejowego w Sulejówku Miłośnie.

S20. WARSZAWA WSCHODNIA – WARSZAWA REMBERTÓW.

198. Niektóre kursy: PKP REMBERTÓW – Marsa – Ilskiego – aleja Komandosów – Grzybowa – Szosowa – Wspólna – Niemcewicza – 1 Pułku Praskiego – ... – STARA MIŁOSNA. [Obowiązuje w dniach 13-14 lipca.]

ZS2. REMBERTÓW AON – aleja Chruściela – Cyrulików – Okuniewska – 1 Praskiego Pułku – Armii Krajowej – Sulejówek: Moraczewskiego – Piłsudskiego – Paderewskiego – Grabskiego – Dworcowa – Żeromskiego – PKP SULEJÓWEK (powrót: PKP SULEJÓWEK – Żeromskiego – Paderewskiego).
Przystanki: REMBERTÓW AON, PKP REMBERTÓW, PKP WESOŁA (→REMBERTÓW AON), ARMII KRAJOWEJ, WOLA GRZYBOWSKA, PKP SULEJÓWEK.
[Linia kursuje w dniach 13-14 lipca.]
2013.07.16. 142 linia autobusowa zwykła stała WIATRACZNA – Grochowska – Płowiecka – Trakt Lubelski (powrót: Trakt Lubelski – Floriana – Błękitna – Widoczna – Płowiecka) – Wał Miedzeszyński – Bysławska – Derkaczy – Młoda – Walcownicza – Bystrzycka – Ochocza – Narcyzowa – Walcownicza – Petunii – Hiacyntowa – Techniczna – Zagórzańska – Złotej Jesieni – Podkowy – ALEKSANDRÓW.

(Stara trasa: WIATRACZNA – ... – Wał Miedzeszyński – Bysławska – Patriotów – Walcownicza – Bystrzycka – ... – ALEKSANDRÓW.)
Przywrócenie stałych tras na terenie Falenicy.
146 linia autobusowa zwykła stała DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA) – Kijowska – Targowa – aleja Zieleniecka – Francuska – Paryska – Wersalska – Wał Miedzeszyński – Bysławska – FALENICA.

(Niektóre kursy w dni powszednie w godzinach szczytu: ... – Wał Miedzeszyński – Bysławska – Poezji – Jachowicza – Olecka – Włókiennicza – Michalinki – Patriotów – Bysławska – FALENICA (powrót: FALENICA – Bysławska – Wał Miedzeszyński).)

(Stara trasa: DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA) – ... – FALENICA.

(Niektóre kursy w dni powszednie w godzinach szczytu: ... – Wał Miedzeszyński – Bysławska – Poezji – Jachowicza – Olecka – Włókiennicza – Michalinki – Patriotów – Młoda – Derkaczy – Bysławska – FALENICA (powrót: FALENICA – Bysławska – Wał Miedzeszyński).))
161 linia autobusowa zwykła stała ZBÓJNA GÓRA – Podmokła – Cygańska – Kwitnącej Akacji – Izbicka (powrót: Izbicka – Izbicka (cmentarz) – Izbicka – Kwitnącej Akacji) – Panny Wodnej – Zasadowa – Przewodowa – Patriotów – Bysławska – Poezji – Jachowicza – OLECKA (powrót: OLECKA – Włókiennicza – Michalinki – Patriotów – Przewodowa).

(Stara trasa: ZBÓJNA GÓRA – ... – Przewodowa – Patriotów – Młoda – Derkaczy – Bysławska – Poezji – Jachowicza – OLECKA (powrót: OLECKA – Włókiennicza – Michalinki – Patriotów – Przewodowa).)
213 linia autobusowa zwykła stała GOCŁAW – Bora-Komorowskiego – Umińskiego – Fieldorfa – Wał Miedzeszyński – Kadetów – Lucerny – Mrówcza – Panny Wodnej – Izbicka – Zagórzańska – Techniczna – Petunii – Walcownicza – Narcyzowa – Ochocza – Bystrzycka – Walcownicza – Młoda – Derkaczy – Bysławska – Wał Miedzeszyński – BŁOTA.

(Stara trasa: GOCŁAW – ... – Bystrzycka – Walcownicza – Młoda – Derkaczy – Bysławska (powrót: Bysławska – Patriotów – Walcownicza) – Wał Miedzeszyński – BŁOTA.)
305 linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni powszednie) STRUSIA – Skrzyneckiego – Powszechna – Czecha – Płowiecka – Widoczna – Błękitna – Floriana – Trakt Lubelski (powrót: Trakt Lubelski – Płowiecka – Czecha – Sejmikowa – Wydawnicza – Kaczeńca – Łysakowska – Korkowa – Kościuszkowców – Czecha – Potockich – Skrzyneckiego – STRUSIA.) – Zwoleńska – Patriotów – Bysławska – Młoda – Walcownicza (powrót: Walcownicza – Patriotów) – Patriotów (wschodnia) – Żegańska – aleja Dzieci Polskich – MIĘDZYLESIE.

(Stara trasa: STRUSIA – ... – Zwoleńska – Patriotów – Walcownicza – Patriotów (wschodnia) – Żegańska – aleja Dzieci Polskich – MIĘDZYLESIE.)
521 linia autobusowa przyspieszona zwykła stała WIATRACZNA – Grochowska – Płowiecka – Błękitna – Widoczna (powrót: Widoczna – Płowiecka) – Szpotańskiego – Patriotów – Bysławska – FALENICA.
Przystanki: WIATRACZNA, PL. SZEMBEKA, ŻÓŁKIEWSKIEGO, GOCŁAWEK, PŁOWIECKA, TRAKT LUBELSKI, PKP WAWER, SOLIDNA, PKP ANIN, PIECHURÓW (NŻ), PKP MIĘDZYLESIE, ODESKA (NŻ), MONTAŻOWA, POMOLOGICZNA, PKP RADOŚĆ, WIELOWIEJSKA, SZACHOWA, PKP MIEDZESZYN, PRASOWA (NŻ), PKP FALENICA, FALENICA.

(Niektóre kursy: SZCZĘŚLIWICE – Dickensa – Białobrzeska (powrót: Białobrzeska – Opaczewska – Szczęśliwicka – SZCZĘŚLIWICE.) – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grochowska – ... – FALENICA.
Przystanki: SZCZĘŚLIWICE, DOBOSZA (→SZCZĘŚLIWICE), URBANISTÓW (→FALENICA), OPACZEWSKA, BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 R., KINO OCHOTA, PL. NARUTOWICZA, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, CENTRUM, MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA, GRENADIERÓW, WIATRACZNA, PL. SZEMBEKA, ..., FALENICA.)

(Stara trasa: WIATRACZNA / SZCZĘŚLIWICE – ... – Szpotańskiego – Patriotów – Młoda – Derkaczy – Bysławska (powrót: Bysławska – Patriotów) – FALENICA.)
N22 linia autobusowa nocna zwykła stała DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego (powrót: aleja i most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – aleja Jana Pawła II – DWORZEC CENTRALNY.) – aleja Waszyngtona – Saska – Egipska – Bora-Komorowskiego – Meissnera – Jugosłowiańska – Umińskiego – Fieldorfa – Ostrobramska – estakada Ostrobramska-Płowiecka – Płowiecka – Błękitna – Widoczna (powrót: Widoczna – Płowiecka – Ostrobramska) – Szpotańskiego – Patriotów – Panny Wodnej – Zasadowa – Przewodowa – Patriotów – Bysławska – FALENICA.

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY – ... – Przewodowa – Patriotów – Młoda – Derkaczy – Bysławska (powrót: Bysławska – Patriotów) – FALENICA.)
2013.07.19.
godz. 22.00.
187 linia autobusowa zwykła stała PKP URSUS NIEDŹWIADEK – Keniga – Wojciechowskiego – Orląt Lwowskich – Warszawska – Jagiełły – Traktorzystów – aleja 4 Czerwca 1989 roku – Ryżowa – Kleszczowa – Łopuszańska – Aleje Jerozolimskie – Grzymały-Sokołowskiego – Kopińska – Wawelska – aleja Armii Ludowej – Waryńskiego – plac Konstytucji – Piękna – Górnośląska – Myśliwiecka – Łazienkowska – Czerniakowska (powrót: Czerniakowska – aleja Armii Ludowej) – Powsińska – św. Bonifacego – STEGNY.

(Stara trasa: PKP URSUS NIEDŹWIADEK – ... – Wawelska – aleja Armii Ludowej – Czerniakowska – Powsińska – św. Bonifacego – STEGNY.)
Skierowanie na trasę objazdową w związku z remontem estakad Trasy Łazienkowskiej i zamknięciem dla ruchu kołowego estakad w relacjach: zachód-południe oraz zachód-północ.
2013.07.20. N41 linia autobusowa nocna zwykła stała DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater (powrót: Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – aleja Jana Pawła II – DWORZEC CENTRALNY.) – Twarda – plac Grzybowski – Królewska – Marszałkowska – plac Bankowy – Andersa – Nowolipki – Zamenhofa – Anielewicza (powrót: Anielewicza – Andersa) – Okopowa – Powązkowska – Krasińskiego – Broniewskiego – aleja Reymonta – Wólczyńska – Nocznickiego – Kasprowicza – Przy Agorze – Marymoncka – Pułkowa – Dzierżoniowska – Żubrowa – Wóycickiego – MŁOCINY-UKSW (powrót: MŁOCINY-UKSW – Wóycickiego – Pułkowa). Wprowadzenie trasy objazdowej na Bielanach jako stałej.
ZMIANY PRZYSTANKOWE • KU WIŚLE 01 - uruchomienie przystanku warunkowego zlokalizowanego na ul. Bartyckiej w rejonie nr 22 (w kierunku ul. Polskiej) (dotyczy linii 108 i 167).
• SOSNOWA 02 - uruchomienie przystanku warunkowego zlokalizowanego na ul. Szosowej w kierunku ul. Wspólnej za skrzyżowaniem z ul. Sosnową (dotyczy linii 115, 216, 514 i N71).
• SKOROSZEWSKA 03 - uruchomienie przystanku stałego zlokalizowanego na ul. Skoroszewskiej w kierunku ul. Chełmońskiego bezpośrednio za skrzyżowaniem z ul. Dzieci Warszawy (dotyczy linii 206).
2013.07.21. Z-2 linia autobusowa zastępcza (zwykła stała) METRO WILANOWSKA – Puławska – Woronicza – aleja Niepodległości – METRO WILANOWSKA. [Linia jednokierunkowa.]

(Stara trasa: METRO WILANOWSKA – aleja Wilanowska – Rolna – Wałbrzyska – Puławska – Woronicza – aleja Niepodległości – Puławska – Wałbrzyska – Rolna – aleja Wilanowska – METRO WILANOWSKA. [Linia jednokierunkowa.])
Wycofanie z ul. Wałbrzyskiej w związku z kolejnym etapem remontu torowiska tramwajowego na ul. Puławskiej i wyłączeniem z ruchu al. Lotników przy skrzyżowaniu z ul. Puławską.
2013.07.25. ZMIANA KRÓTKOTERMINOWA Uruchomienie dodatkowych linii rozwozowych w związku z organizacją na Stadionie Narodowym koncertu zespołu Depeche Mode.

73. ALEJA ZIELENIECKA – aleja Zieleniecka – aleja Waszyngtona – Grochowska – GOCŁAWEK. [Kursuje w godz. 23.00 - 24.00.]

902. WYBRZEŻE SZCZECIŃSKIE – Wybrzeże Szczecińskie – most Świętokrzyski – Zajęcza – Dobra – Tamka – Kopernika – Świętokrzyska – Nowy Świat – Krakowskie Przedmieście – Królewska – plac Grzybowski – Twarda – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – METRO POLITECHNIKA. [Linia jednokierunkowa. Kursuje w godz. 23.00 - 24.00.]

903. RONDO WASZYNGTONA – aleja Zieleniecka – Targowa – Kłopotowskiego – Jagiellońska – Starzyńskiego – św. Wincentego – Kondratowicza – Chodecka – BRÓDNO PODGRODZIE. [Linia jednokierunkowa. Kursuje w godz. 23.00 - 24.00.]

2013.07.29. 196 linia autobusowa zwykła stała REMBERTÓW-KOLONIA – Szatkowników – Czerwonych Beretów – Frontowa – Republikańska – aleja Chruściela – Cyrulików – REMBERTÓW-KOLONIA.

(Stara trasa: REMBERTÓW-KOLONIA – Szatkowników – Czerwonych Beretów – Frontowa – Republikańska – aleja Chruściela – REMBERTÓW PKP (strona północna).)
Przedłużenie trasy.
2013.07.31. 152 linia autobusowa zwykła stała TARCHOMIN – Świętosławskiego – Świderska – Ćmielowska – Światowida (powrót: Światowida – Świętosławskiego – TARCHOMIN.) – Modlińska – Klasyków – Bohaterów – Wałuszewska (powrót: Wałuszewska – Ołówkowa – Bohaterów) – Żyrardowska – Zegarynki – Ciupagi – BIAŁOŁĘKA DWORSKA.

(Stara trasa: TARCHOMIN – ... – Klasyków – Bohaterów – Wałuszewska – Żyrardowska – Zegarynki – Ciupagi – BIAŁOŁĘKA DWORSKA.)
Wprowadzenie trasy objazdowej w związku z budową kanalizacji sanitarnej w ulicy Bohaterów.
2013.08.01. W linia tramwajowa specjalna zwykła (kursuje w godz. 12.00 - 19.00) CMENTARZ WOLSKI – Wolska – aleja Solidarności – Okopowa – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – PLAC STARYNKIEWICZA. Uruchomienie kursującej tylko 1 sierpnia specjalnej linii tramwajowej z okazji obchodów 69-ej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Linia obsługiwana taborem zabytkowym.
912 linia autobusowa specjalna przyspieszona (kursuje w godz. 17.30 - 20.00) POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY) – Powązkowska – Okopowa – Towarowa – Grzybowska – Siedmiogrodzka – Skierniewicka – Wolska – Fort Wola – CMENTARZ WOLSKI. [Linia jednokierunkowa.]
Przystanki: POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY), ELBLĄSKA (→CM. WOLSKI), POWĄZKI IV BRAMA (→CM. WOLSKI), POWĄZKOWSKA (→CM. WOLSKI), OKOPOWA (→CM. WOLSKI), MUZEUM POWSTANIA WARSZAWSKIEGO (→CM. WOLSKI), PŁOCKA (NŻ) (→CM. WOLSKI), OS. WOLSKA (NŻ) (→CM. WOLSKI), REDUTA WOLSKA (NŻ) (→CM. WOLSKI), CMENTARZ WOLSKI.
Uruchomienie kursujących tylko 1 sierpnia specjalnych linii autobusowych z okazji obchodów 69-ej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
922 linia autobusowa specjalna przyspieszona (kursuje w godz. 14.00 - 21.00) POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY) – Powązkowska – Krasińskiego – plac Wilsona – Słowackiego – Włościańska – METRO MARYMONT.
Przystanki: POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY), ELBLĄSKA, SADY ŻOLIBORSKIE (NŻ), KS. POPIEŁUSZKI, PL. WILSONA, PL. WILSONA (→METRO MARYMONT), METRO MARYMONT, METRO MARYMONT.
944 linia autobusowa specjalna przyspieszona (kursuje w godz. 14.00 - 21.00) POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY) – Powązkowska – Okopowa – aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – Królewska – plac Grzybowski – Twarda – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – aleja Jana Pawła II – DWORZEC CENTRALNY (powrót: DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater).
Przystanki: POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY), ELBLĄSKA, POWĄZKI IV BRAMA, POWĄZKOWSKA, CM. ŻYDOWSKI (NŻ), OKOPOWA, WOLA-RATUSZ, KINO FEMINA, PL. BANKOWY, KRÓLEWSKA, PL. GRZYBOWSKI (NŻ), EMILII PLATER (NŻ), DW. CENTRALNY, DW. CENTRALNY (→DW. CENTRALNY), DW. CENTRALNY.
970 linia autobusowa specjalna przyspieszona (kursuje w godz. 14.00 - 21.00) POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY) – Powązkowska – Okopowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Jagiellońska – Marcinkowskiego – Targowa (powrót: Targowa – Kłopotowskiego – Jagiellońska) – Kijowska – DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA).
Przystanki: POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY), ELBLĄSKA, POWĄZKI IV BRAMA, POWĄZKOWSKA, CM. ŻYDOWSKI (NŻ), OKOPOWA, WOLA-RATUSZ, KINO FEMINA, METRO RATUSZ ARSENAŁ, STARE MIASTO, PARK PRASKI, DW. WILEŃSKI, ZĄBKOWSKA (→POWĄZKI) (NŻ), OKRZEI (→DW. WSCHODNI) (NŻ), KIJOWSKA (NŻ), DW. WSCHODNI (KIJOWSKA).
980 linia autobusowa specjalna przyspieszona (kursuje w godz. 14.00 - 21.00) POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY) – Powązkowska – Okopowa – Anielewicza – Świętojerska – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – Belwederska – Gagarina – Czerniakowska – Chełmska – CHEŁMSKA.
Przystanki: POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY), ELBLĄSKA, POWĄZKI IV BRAMA, POWĄZKOWSKA, ESPERANTO, ANIELEWICZA, MURANÓW, PL. KRASIŃSKICH, PL. ZAMKOWY, HOTEL BRISTOL, UNIWERSYTET, FOKSAL, PL. TRZECH KRZYŻY, PL. NA ROZDROŻU, SPACEROWA, SIELCE, CHEŁMSKA.
2013.08.01. 177 linia autobusowa zwykła stała P+R AL. KRAKOWSKA – aleja Krakowska – SzyszkowaMichałowice: Środkowa – Ryżowa – Warszawa: Ryżowa – Aleje Jerozolimskie – Sosnkowskiego – Pużaka (powrót: Pużaka – Spisaka – Aleje Jerozolimskie) – Bohaterów Warszawy – Kościuszki – Cierlicka – Gierdziejewskiego – Warszawska – Orłów Piastowskich – Czerwona Droga – Posag 7 Panien – ZAJEZDNIA URSUS PÓŁNOCNY.

(Niektóre kursy w soboty w godz. 8-14: STARODĘBY – Starodęby – Aleje Jerozolimskie – Sosnkowskiego – Pużaka (powrót: Pużaka – Spisaka – Aleje Jerozolimskie) – Bohaterów Warszawy – ... – ZAJEZDNIA URSUS PÓŁNOCNY.)

(Stara trasa: MICHAŁOWICE (ŚRODKOWA) – Ryżowa – Warszawa: Ryżowa – ... – ZAJEZDNIA URSUS PÓŁNOCNY.)
Otwarcie nowego odcinka ul. Środkowej (w zmienionym przebiegu) w Michałowicach.
Z-6 linia autobusowa zastępcza (zwykła stała) LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: P+R AL. KRAKOWSKA – aleja Krakowska – Szyszkowa – Michałowice: Środkowa – MICHAŁOWICE (BADYLARSKA).)
KUPIECBUS

CENTRUM
linia autobusowa hipermarketowa (zwykła stała) PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – Kłopotowskiego – Jagiellońska (powrót: Jagiellońska – Okrzei – Targowa) – aleja Solidarności – Szwedzka – 11 Listopada – Odrowąża – Wysockiego – Marywilska – Płochocińska – Płytowa – KUPIECKA.
Przystanki: PL. NARUTOWICZA, PL. ZAWISZY, PL. STARYNKIEWICZA, DW. CENTRALNY, CENTRUM, MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA, AL. ZIELENIECKA, DW. WILEŃSKI, SZWEDZKA, KOWIEŃSKA, RONDO ŻABA, POŻAROWA, BARTNICZA, BAZYLIAŃSKA, FABRYKA POMP, PKP ŻERAŃ, KUPIECKA.

(Stara trasa: PLAC STARYNKIEWICZA – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – ... – KUPIECKA.)
Przedłużenie trasy linii śródmiejskiej do pl. Narutowicza.
2013.08.03. 4 linia tramwajowa zwykła stała ANNOPOL – Annopol – Rembielińska – Matki Teresy z Kalkuty – Odrowąża – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – Międzyparkowa – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – WYŚCIGI.

(Stara trasa: ANNOPOL – ... – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Woronicza – WORONICZA.

(Niektóre kursy w dni powszednie w godzinach szczytu: ... – Puławska – Woronicza – Wołoska – Marynarska – SŁUŻEWIEC.))
Przywrócenie stałych tras na terenie Mokotowa po zakończeniu remontu torowiska na ul. Puławskiej.
10 linia tramwajowa zwykła stała OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – WYŚCIGI.

(Stara trasa: OSIEDLE GÓRCZEWSKA – ... – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Woronicza – Wołoska – Marynarska – SŁUŻEWIEC.)
31 linia tramwajowa zwykła stała METRO WILANOWSKA – Puławska – Woronicza – Wołoska – Marynarska – SŁUŻEWIEC Przywrócenie kursowania po zakończeniu remontu torowiska na ul. Puławskiej.
Z-2 linia autobusowa zastępcza (zwykła stała) LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: METRO WILANOWSKA – Puławska – Woronicza – aleja Niepodległości – METRO WILANOWSKA. [Linia jednokierunkowa.])
Likwidacja autobusowej linii zastępczej.
N37 linia autobusowa nocna zwykła stała DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – aleja Niepodległości – Woronicza – Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – aleja Jana Pawła II – DWORZEC CENTRALNY.) – Wałbrzyska – aleja KEN – Bartoka – Jastrzębowskiego – aleja KEN – Ciszewskiego – Rosoła – Gandhi – Cynamonowa – Płaskowickiej – Lanciego – Belgradzka – Rosoła – Wąwozowa – aleja KEN – OSIEDLE KABATY.

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska – Woronicza – aleja Niepodległości – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – aleja Jana Pawła II – DWORZEC CENTRALNY.) – Wałbrzyska – ... – OSIEDLE KABATY.)
Przywrócenie stałej trasy w kierunku Kabat wraz ze skierowaniem na trasę objazdową w kierunku Śródmieścia w związku z zamknięciem dla ruchu wschodniej jezdni ul. Puławskiej na wysokości skrzyżowania z ul. Domaniewską.
BUS-KŁADKA linia autobusowa zwykła stała (komunikacja gminy Nieporęt) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: NIEPORĘT (ZWYCIĘSTWA (KŁADKA)) – Zwycięstwa – Nowolipie – Zegrzyńska – Jana Kazimierza – Szkolna – Dworcowa – NIEPORĘT (DWORCOWA (KŁADKA)).)
Likwidacja tymczasowej linii autobusowej po przywróceniu funkcjonowania kładki nad Kanałem Żerańskim.
2013.08.05. 102 linia autobusowa zwykła stała MŁYNÓW – Płocka (powrót: Płocka – Żytnia – Młynarska – Obozowa – MŁYNÓW.) – Wolska – Skierniewicka – Siedmiogrodzka – Grzybowska – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Świętokrzyska – Kopernika – Tamka – most Świętokrzyski (powrót: most Świętokrzyski – Zajęcza – Dobra – Tamka) – Wybrzeże Szczecińskie – aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grenadierów – Podskarbińska (powrót: Dwernickiego – Międzyborska – aleja Waszyngtona) – Dwernickiego – Szaserów – Chłopickiego – PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA.

(Stara trasa: MŁYNÓW – Płocka (powrót: Płocka – Gostyńska – Obozowa – MŁYNÓW.) – Wolska – ... – PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA.)
Skierowanie na trasy objazdowe w związku z przebudową ul. Gostyńskiej.
136 linia autobusowa zwykła stała MŁYNÓW – Płocka (powrót: Płocka – Żytnia – Młynarska – Obozowa – MŁYNÓW.) – Górczewska – aleja Prymasa Tysiąclecia – Bitwy Warszawskiej 1920 roku – Banacha – Żwirki i Wigury – Racławicka – Wołoska – Rzymowskiego – Dolina Służewiecka – aleja KEN – Surowieckiego – Romera – Herbsta – Pileckiego – Ciszewskiego – Dereniowa – Gandhi – Cynamonowa – Płaskowickiej – NATOLIN PÓŁNOCNY.

(Stara trasa: MŁYNÓW – Płocka (powrót: Płocka – Gostyńska – Obozowa – MŁYNÓW.) – Górczewska – ... – NATOLIN PÓŁNOCNY.)
727 linia autobusowa strefowa zwykła stała METRO WILANOWSKA – Puławska – Mysiadło: Puławska – Piaseczno: Puławska – Okulickiego – aleja Wojska Polskiego – Kusocińskiego – Puławska – Kościuszki – Sienkiewicza (powrót: Sienkiewicza – Kościuszki – Kilińskiego – Sierakowskiego – Warszawska – Młynarska – Puławska) – Polskiego Państwa Podziemnego – Pod Bateriami – Gołków: Gołkowska – Głosków Letnisko: Lipowa – Głosków: Rybna – Wola Gołkowska: Rybna – Kuleszówka: Gościniec – Władysławów: Wojska Polskiego – WŁADYSŁAWÓW.

(Niektóre kursy w dni powszednie w godzinach szczytu: ... – Gołków: Gołkowska – Bąkówka: Asfaltowa – Robercin: Gościniec – Wola Gołkowska: Rybna (powrót: Wola Gołkowska: Rybna – Głosków: Rybna – Głosków Letnisko: Lipowa – Gołków: Gołkowska) Kuleszówka: Gościniec – Władysławów: Wojska Polskiego – WŁADYSŁAWÓW.

(Niektóre kursy w dni powszednie oraz wszystkie kursy w dni świąteczne w godz. 8.00 - 18.00: ... – Gołków: Gołkowska – Głosków Letnisko: Lipowa – Wola Gołkowska: RybnaKuleszówka: Gościniec – Antoninów – ANTONINÓW (CMENTARZ POŁUDNIOWY).)

(Jeden kurs w dni powszednie ok. godz. 12.00: ... – Gołków: Gołkowska – Głosków Letnisko: Lipowa – Wola Gołkowska: RybnaKuleszówka: Gościniec – Władysławów: Wojska Polskiego – Władysławów (pętla) – Wojska Polskiego – Antoninów (powrót: AntoninówKuleszówka: Gościniec) – ANTONINÓW (CMENTARZ POŁUDNIOWY).)

(Stara trasa: METRO WILANOWSKA – Puławska – Mysiadło: Puławska – Piaseczno: Puławska – Okulickiego – aleja Wojska Polskiego – Kusocińskiego – Puławska – Kościuszki – Sienkiewicza (powrót: Sienkiewicza – Kościuszki – Kilińskiego – Sierakowskiego – Warszawska – Młynarska – Puławska) – Polskiego Państwa Podziemnego – Pod Bateriami – Gołków: Gołkowska – Głosków Letnisko: Lipowa – Głosków: Szkolna – GŁOSKÓW (SZKOŁA) (powrót: GŁOSKÓW (SZKOŁA) – Szkolna – Milenium – Radnych – Głosków Letnisko: Radnych – Gołków: Zielona – Gołkowska).

(Niektóre kursy w dni powszednie w godzinach szczytu: ... – Gołków: Gołkowska – Bąkówka: Asfaltowa – Robercin: Gościniec – Wola Gołkowska: Rybna – Głosków: Rybna – Szkolna – GŁOSKÓW (SZKOŁA) (powrót: GŁOSKÓW (SZKOŁA) – Szkolna – Milenium – Radnych – Głosków Letnisko: Radnych – Gołków: Zielona – Gołkowska).)

(Niektóre kursy w dni powszednie oraz wszystkie kursy w dni świąteczne w godz. 8.00 - 18.00: ... – Gołków: Gołkowska – Głosków Letnisko: Lipowa – Wola Gołkowska: Rybna (powrót: Rybna – Głosków: Szkolna – Milenium – Radnych – Głosków Letnisko: Radnych – Gołków: Zielona – Gołkowska) – Kuleszówka: Gościniec – Antoninów – ANTONINÓW (CMENTARZ POŁUDNIOWY).)

(Jeden kurs w dni powszednie ok. godz. 12.00: ... – Gołków: Gołkowska – Głosków Letnisko: Lipowa – Wola Gołkowska: Rybna (powrót: Rybna – Głosków: Szkolna – Milenium – Radnych – Głosków Letnisko: Radnych – Gołków: Zielona – Gołkowska) – Kuleszówka: Gościniec – Władysławów: Wojska Polskiego – Władysławów (pętla) – Wojska Polskiego – Antoninów (powrót: AntoninówKuleszówka: Gościniec) – ANTONINÓW (CMENTARZ POŁUDNIOWY).).)
Wprowadzenie tras objazdowych w związku z przebudową i modernizacją ul. Szkolnej w Głoskowie.
2013.08.06.
godz. 9.00.
715 linia autobusowa strefowa zwykła stała P+R AL. KRAKOWSKA – aleja Krakowska – Raszyn: aleja Krakowska – Sportowa – Rybie: Raszyńska – Jaworowa: Warszawska – Narożna – Łady: Jaworowska – Droga Hrabska – Długa – Podolszyn Nowy: Długa – Podolszyn: Długa – Podolszyn (pętla) – Długa – Podolszyn Nowy: Długa – Łady: Długa – Miklaszewskiego – Dawidy Bankowe: Miklaszewskiego – Starzyńskiego – Zamienie: Dawidowska – Warszawa: Karczunkowska – Puławska – METRO WILANOWSKA.

(Dodatkowe kursy w dni powszednie w godzinach porannego szczytu: PKP JEZIORKI – Karczunkowska – Puławska – METRO WILANOWSKA.)

(Stara trasa: P+R AL. KRAKOWSKA – ... – Jaworowa: Warszawska – Dawidy: Warszawska – Długa – Łady: Długa – Podolszyn Nowy: Długa – ... – METRO WILANOWSKA.)
Skierowanie na trasę objazdową w związku z kolejnym etapem budowy kanalizacji w ul. Warszawskiej w Dawidach i związanym z tym wyłączeniem tej ulicy z ruchu na odcinku od ul. Terleckiego do ul. Długiej.
2013.08.09.
godz. 22.00.

2013.08.18.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wprowadzenie tras objazdowych w związku z budową ronda na skrzyżowaniu ul. Patriotów, Bysławskiej i Młodej.

142. WIATRACZNA – ... – Bysławska – Patriotów – Szafirowa – Patriotów (strona wschodnia) – Walcownicza – ... – ALEKSANDRÓW. [Obowiązuje w dniu 9 sierpnia od godz. 22.00.]

142. WIATRACZNA – ... – Bysławska – FALENICA. [Obowiązuje w dniach 10-18 sierpnia.]

146. Wszystkie kursy: DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA) – ... – Bysławska – FALENICA.

161. ZBÓJNA GÓRA – ... – Patriotów – Bysławska – Poezji – Jachowicza – OLECKA (powrót: OLECKA – Olecka – Początkowa – Kosodrzewiny – Poezji – Bysławska).

213. GOCŁAW – ... – Walcownicza – Patriotów (strona wschodnia) – Szafirowa – Patriotów – Bysławska – ... – BŁOTA. [Obowiązuje w dniu 9 sierpnia od godz. 22.00.]

213. GOCŁAW – ... – Walcownicza – PKP FALENICA. {Obowiązuje w dniach 10-18 sierpnia.]

305. STRUSIA – ... – Zwoleńska – Patriotów – Szafirowa – Patriotów (strona wschodnia) – Walcownicza (zawrotka) – Patriotów (strona wschodnia) – Żegańska – ... – MIĘDZYLESIE.

N72. DWORZEC CENTRALNY – ... – Zwoleńska – Patriotów – Szafirowa – Patriotów (strona wschodnia) – Walcownicza – ... – ALEKSANDRÓW.

Z42. BŁOTA – Wał Miedzeszyński – Bysławska – Poezji – Jachowicza – Olecka – Włókiennicza – Michalinki – Patriotów – Józefów: Piłsudskiego – Graniczna – Sikorskiego – Warszawa: Patriotów (strona wschodnia) – Walcownicza – Bystrzycka – Ochocza – Narcyzowa – Walcownicza – Petunii – Hiacyntowa – Techniczna – Zagórzańska – Złotej Jesieni – Podkowy – ALEKSANDRÓW. [Kursuje w dniach 10-18 sierpnia.]

2013.08.10. OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Zmiany w kursowaniu linii SKM w godz. 18-24 w związku z pracami naprawczymi w tunelu pomiędzy stacjami WARSZAWA SŁUŻEWIEC i WARSZAWA LOTNISKO CHOPINA.

S2. WARSZAWA ZACHODNIA – ... – WARSZAWA ŚRÓDMIEŚCIE.

S3. WARSZAWA SŁUŻEWIEC – ... – WIELISZEW.

Z. PKP SŁUŻEWIEC – Sasanki – Żwirki i Wigury – Bennetta – LOTNISKO CHOPINA (kraniec na ul. Bennetta). [Linia jednokierunkowa.]

2013.08.10.
godz. 9.00.
163 linia autobusowa zwykła stała SADYBA – Powsińska – Augustówka – Zawodzie – Kobylańska – Tuzinowa – Syta – Vogla – Przyczółkowa – WILANÓW.

(Stara trasa: SADYBA – ... – Tuzinowa – Syta – Zaściankowa – Bruzdowa – Lercha – Syta – Vogla – Przyczółkowa – WILANÓW.)
Przywrócenie stałej trasy po wprowadzeniu kolejnego etapu budowy ronda na skrzyżowaniu ul. Vogla z ul. Sytą.
164 linia autobusowa zwykła stała OSIEDLE BERNARDYŃSKA – Gołkowska – św. Bonifacego (powrót: św. Bonifacego – Powsińska – Gołkowska – OSIEDLE BERNARDYŃSKA.) – Sobieskiego – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – Vogla – Syta – Zaściankowa – Bruzdowa – Lercha – Syta – Metryczna – Bruzdowa – KĘPA ZAWADOWSKA.

(Dwa kursy w godzinach wieczornych jednokierunkowo: KEPA ZAWADOWSKA – Bruzdowa – Metryczna – Syta – Lercha – Bruzdowa – Zaściankowa – Syta – Vogla – Przyczółkowa – aleja Wilanowska – METRO WILANOWSKA.)

(Stara trasa: OSIEDLE BERNARDYŃSKA – ... – Przyczółkowa – Vogla – Syta – Metryczna – Bruzdowa – KĘPA ZAWADOWSKA.

(Dwa kursy w godzinach wieczornych jednokierunkowo: KEPA ZAWADOWSKA – Bruzdowa – Metryczna – Syta – Vogla – Przyczółkowa – aleja Wilanowska – METRO WILANOWSKA.))
Skierowanie na trasę objazdową po wprowadzeniu kolejnego etapu budowy ronda na skrzyżowaniu ul. Vogla z ul. Sytą.
N31 linia autobusowa nocna zwykła stała DWORZEC CENTRALNY (przystanek na ul. Emilii Plater przy Złotych Tarasach) – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska – Goworka – Spacerowa – Gagarina – Czerniakowska – Chełmska – Sobieskiego – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – Vogla – Syta – Tuzinowa – Kobylańska – Zawodzie – Augustówka – Powsińska (powrót: Powsińska – Wiertnicza – Przyczółkowa – aleja Wilanowska) – SADYBA.

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY (przystanek na ul. Emilii Plater przy Złotych Tarasach) – ... – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – Wiertnicza – Powsińska – SADYBA.)
Przywrócenie stałej trasy po wprowadzeniu kolejnego etapu budowy ronda na skrzyżowaniu ul. Vogla z ul. Sytą.
Z31 linia autobusowa zastępcza
(nocna zwykła stała)
LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: STEGNY – św. Bonifacego – Sobieskiego – aleja Wilanowska – SOBIESKIEGO (powrót: SOBIESKIEGO – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – Vogla – Syta – Lercha – Bruzdowa – Zaściankowa – Kobylańska – Zawodzie – Augustówka – Powsińska – św. Bonifacego – STEGNY.).)
Likwidacja zastępczej linii autobusowej.
2013.08.17.
2013.08.18.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Niski stan wody na Wiśle.


TRAMWAJ WODNY. ŻERAŃ – ... – SEROCK.

STATEK SEROCK [autobus]. Kurs o godz. 9.00 jednokierunkowo na trasie: TORWAR – Łazienkowska – Czerniakowska – Solec – Wioślarska – Wybrzeże Kościuszkowskie – Wybrzeże Gdańskie – Wybrzeże Gdyńskie – most Grota-Roweckiego – Modlińska – Płochocińska – ZAKŁADY ZBOŻOWE.

STATEK SEROCK [autobus]. Kurs o godz. 17.45 jednokierunkowo na trasie: ZAKŁADY ZBOŻOWE – Płochocińska – Modlińska – most Grota-Roweckiego – Wybrzeże Gdyńskie – Wybrzeże Gdańskie – Wybrzeże Kościuszkowskie – Wioślarska – Solec – Czerniakowska – Łazienkowska – TORWAR.
2013.08.19. 142 linia autobusowa zwykła stała WIATRACZNA – Grochowska – Płowiecka – Trakt Lubelski (powrót: Trakt Lubelski – Floriana – Błękitna – Widoczna – Płowiecka) – Wał Miedzeszyński – Bysławska – Patriotów – Walcownicza (powrót: Walcownicza – Młoda – Derkaczy – Bysławska) – Bystrzycka – Ochocza – Narcyzowa – Walcownicza – Petunii – Hiacyntowa – Techniczna – Zagórzańska – Złotej Jesieni – Podkowy – ALEKSANDRÓW.

(Stara trasa: WIATRACZNA – ... – Wał Miedzeszyński – Bysławska – Derkaczy – Młoda – Walcownicza – Bystrzycka – ... – ALEKSANDRÓW.)
Korekty tras po zakończeniu budowy ronda na skrzyżowaniu ulic: Patriotów, Bysławskiej i Młodej.
213 linia autobusowa zwykła stała GOCŁAW – Bora-Komorowskiego – Umińskiego – Fieldorfa – Wał Miedzeszyński – Kadetów – Lucerny – Mrówcza – Panny Wodnej – Izbicka – Zagórzańska – Techniczna – Petunii – Walcownicza – Narcyzowa – Ochocza – Bystrzycka – Walcownicza – Młoda – Derkaczy – Bysławska (powrót: Bysławska – Patriotów – Walcownicza) – Wał Miedzeszyński – BŁOTA.

(Stara trasa: GOCŁAW – ... – Bystrzycka – Walcownicza – Młoda – Derkaczy – Bysławska – Wał Miedzeszyński – BŁOTA.)
305 linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni powszednie) STRUSIA – Skrzyneckiego – Powszechna – Czecha – Płowiecka – Widoczna – Błękitna – Floriana – Trakt Lubelski (powrót: Trakt Lubelski – Płowiecka – Czecha – Sejmikowa – Wydawnicza – Kaczeńca – Łysakowska – Korkowa – Kościuszkowców – Czecha – Potockich – Skrzyneckiego – STRUSIA.) – Zwoleńska – Patriotów – Walcownicza – Patriotów (wschodnia) – Żegańska – aleja Dzieci Polskich – MIĘDZYLESIE.

(Stara trasa: STRUSIA – ... – Zwoleńska – Patriotów – Bysławska – Derkaczy – Młoda – Walcownicza (powrót: Walcownicza – Patriotów) – Patriotów (wschodnia) – ... – MIĘDZYLESIE.)
2013.08.19.
ok. godz. 22.00.
138 linia autobusowa zwykła stała BOKSERSKA – Bokserska – Gotarda – Rzymowskiego – Wołoska – Madalińskiego – Puławska – Waryńskiego – aleja Armii Ludowej – most Łazienkowski – Wał Miedzeszyński – Zwycięzców – Francuska (powrót: Francuska – Zwycięzców – Saska – aleja Stanów Zjednoczonych – most Łazienkowski) – aleja Zieleniecka – Targowa – Ząbkowska – Radzymińska – Naczelnikowska – Zabraniecka – Utrata – Utrata (pętla) – Utrata – Zabraniecka – Gwarków – ZAJEZDNIA UTRATA.

(Stara trasa: BOKSERSKA – ... – Waryńskiego – aleja Armii Ludowej – most Łazienkowski – Wał Miedzeszyński – Zwycięzców – Francuska – aleja Zieleniecka – ... – ZAJEZDNIA UTRATA.)
Skierowanie na trasę objazdową w związku z kolejnym etapem remontu estakad Trasy Łazienkowskiej i zamknięciem estakady w relacji Wał Miedzeszyński - most Łazienkowski.
2013.08.20. ZMIANA KRÓTKOTERMINOWA Uruchomienie dodatkowych linii rozwozowych w związku z organizacją na Stadionie Narodowym koncertu Rogera Watersa.

73. ALEJA ZIELENIECKA – aleja Zieleniecka – aleja Waszyngtona – Grochowska – GOCŁAWEK. [Kursuje w godz. 22.30 - 23.30.]

902. WYBRZEŻE SZCZECIŃSKIE – Wybrzeże Szczecińskie – most Świętokrzyski – Zajęcza – Dobra – Tamka – Kopernika – Świętokrzyska – Nowy Świat – Krakowskie Przedmieście – Królewska – plac Grzybowski – Twarda – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – METRO POLITECHNIKA. [Linia jednokierunkowa. Kursuje w godz. 22.30 - 23.30.]

903. RONDO WASZYNGTONA – aleja Zieleniecka – Targowa – Kłopotowskiego – Jagiellońska – Starzyńskiego – św. Wincentego – Kondratowicza – Chodecka – BRÓDNO PODGRODZIE. [Linia jednokierunkowa. Kursuje w godz. 22.30 - 23.30.]

2013.08.21. ZMIANY PRZYSTANKOWE • OGRODY DZIAŁKOWE NA SKRAJU 02 - zawieszenie funkcjonowania przystanku w związku z kolejnym etapem budowy drogi ekspresowej S2 (dotyczy linii 124, N88).
2013.08.23. MŁOCINY

KABATY
linia metra zwykła stała MŁOCINY [Kasprowicza / Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" / Nocznickiego] – WAWRZYSZEW [Kasprowicza / Wolumen / Lindego] – STARE BIELANY [Kasprowicza / aleja Zjednoczenia] – SŁODOWIEC [Żeromskiego / Kasprowicza / Marymoncka / Słowackiego] – MARYMONT [Słowackiego / Popiełuszki / Potocka] – PLAC WILSONA [Słowackiego / Mickiewicza / Krasińskiego / Filarecka] – DWORZEC GDAŃSKI [Słomińskiego / Andersa] – RATUSZ [Andersa / Marszałkowska / aleja Solidarności] – ŚWIĘTOKRZYSKA [Marszałkowska / Świętokrzyska] – CENTRUM [Marszałkowska / Aleje Jerozolimskie] – POLITECHNIKA [Waryńskiego / Nowowiejska / aleja Armii Ludowej] – POLE MOKOTOWSKIE [aleja Niepodległości / Batorego / Rakowiecka] – RACŁAWICKA [aleja Niepodległości / Dąbrowskiego / Racławicka] – WIERZBNO [aleja Niepodległości / Woronicza] – WILANOWSKA [aleja Niepodległości / Puławska / aleja Wilanowska] – SŁUŻEW [aleja KEN / Wałbrzyska] – URSYNÓW [aleja KEN / Bartoka / Surowieckiego] – STOKŁOSY [aleja KEN / Jastrzębowskiego] – IMIELIN [aleja KEN / Gandhi] – NATOLIN [aleja KEN / Belgradzka] – KABATY [aleja KEN / Wąwozowa]. Przywrócenie kursowania I linii metra na całej trasie.
MŁOCINY

RATUSZ ARSENAŁ
linia metra zwykła stała LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: MŁOCINY [Kasprowicza / Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" / Nocznickiego] – WAWRZYSZEW [Kasprowicza / Wolumen / Lindego] – STARE BIELANY [Kasprowicza / aleja Zjednoczenia] – SŁODOWIEC [Żeromskiego / Kasprowicza / Marymoncka / Słowackiego] – MARYMONT [Słowackiego / Popiełuszki / Potocka] – PLAC WILSONA [Słowackiego / Mickiewicza / Krasińskiego / Filarecka] – DWORZEC GDAŃSKI [Słomińskiego / Andersa] – RATUSZ [Andersa / Marszałkowska / aleja Solidarności].)
POLITECHNIKA

KABATY
linia metra zwykła stała LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: POLITECHNIKA [Waryńskiego / Nowowiejska / aleja Armii Ludowej] – POLE MOKOTOWSKIE [aleja Niepodległości / Batorego / Rakowiecka] – RACŁAWICKA [aleja Niepodległości / Dąbrowskiego / Racławicka] – WIERZBNO [aleja Niepodległości / Woronicza] – WILANOWSKA [aleja Niepodległości / Puławska / aleja Wilanowska] – SŁUŻEW [aleja KEN / Wałbrzyska] – URSYNÓW [aleja KEN / Bartoka / Surowieckiego] – STOKŁOSY [aleja KEN / Jastrzębowskiego] – IMIELIN [aleja KEN / Gandhi] – NATOLIN [aleja KEN / Belgradzka] – KABATY [aleja KEN / Wąwozowa].)
1 linia tramwajowa zwykła stała ŻERAŃ WSCHODNI – Annopol – Rembielińska – Matki Teresy z Kalkuty – Odrowąża – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – Okopowa – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – Banacha – BANACHA.

(Stara trasa: ANNOPOL – Annopol – Rembielińska – ... – BANACHA.)
Czasowe wydłużenie trasy do Żerania Wschodniego w związku z przywróceniem kursowania I linii metra na całej trasie i likwidacją linii tramwajowej 74 (docelowy rozkład jazdy linii 4 obsługującej docelowo rejon Żerania Wschodniego wprowadzony został 1 września).
74 linia tramwajowa zastępcza (zwykła stała) LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: ŻERAŃ WSCHODNI – Annopol – Rembielińska – Matki Teresy z Kalkuty – Odrowąża – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – Międzyparkowa – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Nowowiejska – aleja Niepodległości – Chałubińskiego – aleja Jana Pawła II – Popiełuszki – Słowackiego – METRO MARYMONT.)
Przywrócenie kursowania pierwszej linii metra na całej trasie.
75 linia tramwajowa zastępcza (zwykła stała - w piątki i soboty kursuje do godz. 3.00) LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: METRO MARYMONT – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Nowowiejska – Krzywickiego – Filtrowa – PLAC NARUTOWICZA.)
226 linia autobusowa zwykła stała METRO RATUSZ ARSENAŁ (kraniec na pl. Bankowym) – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Jagiellońska – Marcinkowskiego – Targowa (powrót: Targowa – Kłopotowskiego – Jagiellońska) – Zamoyskiego – Grochowska – WIATRACZNA.

(Stara trasa w dni powszednie w godz. 6.30 - 9.30: METRO RATUSZ ARSENAŁ (kraniec na pl. Bankowym) – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – CENTRUM.) – ...)
Likwidacja porannych wydłużonych jednokierunkowych kursów w związku z przywróceniem kursowania I linii metra na całej trasie.
527 linia autobusowa przyspieszona stała METRO RATUSZ ARSENAŁ (kraniec na pl. Bankowym) – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Radzymińska – Młodzieńcza – Kondratowicza – św. Wincentego – Głębocka – Berensona – Skarbka z Gór – OSIEDLE DERBY.
Przystanki: METRO RATUSZ ARSENAŁ, STARE MIASTO, PARK PRASKI, DW. WILEŃSKI (→OS. DERBY), DW. WILEŃSKI, SKARGI, MŁODZIEŃCZA, ŚW. WINCENTEGO, MALBORSKA (NŻ), CH TARGÓWEK, JESIENNYCH LIŚCI, OS. LEWANDÓW I, OKRĄGŁA, GRODZISK (NŻ), KĄTY GRODZISKIE (NŻ), SKARBKA Z GÓR (→METRO RATUSZ), OS. DERBY VI, OS. DERBY III, OS. DERBY (→OS. DERBY), OS. DERBY.

(Stara trasa w dni powszednie w godz. 6.30 - 9.30: METRO RATUSZ ARSENAŁ (kraniec na pl. Bankowym) – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – CENTRUM.) – ...)
718 linia autobusowa strefowa zwykła stała METRO RATUSZ ARSENAŁ (kraniec na pl. Bankowym) – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Radzymińska – Ząbki: Radzymińska – Marki: Piłsudskiego – Legionowa – MARKI (CZARNA STRUGA).

(Stara trasa w dni powszednie w godz. 6.30 - 9.30: METRO RATUSZ ARSENAŁ (kraniec na pl. Bankowym) – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – CENTRUM.) – ...)
738 linia autobusowa strefowa zwykła stała METRO RATUSZ ARSENAŁ (kraniec na pl. Bankowym) – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Radzymińska – Ząbki: Radzymińska – Marki: Piłsudskiego – Słupno: aleja Jana Pawła II – Radzymin: aleja Jana Pawła II – Konstytucji 3 Maja – Korczaka – Słowackiego – RADZYMIN (OSIEDLE VICTORIA).

(Stara trasa w dni powszednie w godz. 6.30 - 9.30: METRO RATUSZ ARSENAŁ (kraniec na pl. Bankowym) – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – CENTRUM.) – ...)
805 linia autobusowa strefowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni powszednie) METRO RATUSZ ARSENAŁ (kraniec na pl. Bankowym) – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Radzymińska – Ząbki: Radzymińska – Marki: Piłsudskiego – Duża – MARKI (PUSTELNIK).

(Stara trasa w dni powszednie w godz. 6.30 - 9.30: METRO RATUSZ ARSENAŁ (kraniec na pl. Bankowym) – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – CENTRUM.) – ...)
Z-1 linia autobusowa zastępcza (przyspieszona stała) LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: METRO MARYMONT – Włościańska – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – METRO POLITECHNIKA.
Przystanki: METRO MARYMONT, METRO MARYMONT, PL. WILSONA, PL. WILSONA, DW. GDAŃSKI, METRO RATUSZ ARSENAŁ, PL. BANKOWY, KRÓLEWSKA, METRO ŚWIĘTOKRZYSKA, CENTRUM, CENTRUM (→METRO POLITECHNIKA), PL. KONSTYTUCJI, METRO POLITECHNIKA.

(Dodatkowe kursy w dni powszednie w godzinach szczytu: PLAC BANKOWY – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – plac Bankowy – aleja Solidarności – METRO RATUSZ ARSENAŁ – [bez pasażerów: aleja Solidarności – zawrotka za Muzeum Niepodległości – aleja Solidarności – PLAC BANKOWY].) – ...))
Przywrócenie kursowania pierwszej linii metra na całej trasie.
ZMIANY PRZYSTANKOWE • KRÓLEWSKA - likwidacja przystanku (dotyczy linii 520).
• METRO ŚWIĘTOKRZYSKA - likwidacja przystanku (dotyczy linii 520).
2013.08.24.
2013.08.25.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie ruchu tramwajowego na ciągu: al. Jana Pawła II - Chałubińskiego - al. Niepodległości w związku z podłączaniem stałego torowiska w rejonie ronda ONZ.

10. ZAWIESZENIE KURSOWANIA.

17. ZAWIESZENIE KURSOWANIA.

33. METRO MŁOCINY – ... – aleja Jana Pawła II – Stawki – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Nowowiejska – aleja Niepodległości – Rakowiecka – Boboli – Wołoska – Marynarska – SŁUŻEWIEC.

37. ZAWIESZENIE KURSOWANIA.

70. METRO MŁOCINY – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – Wolska – Połczyńska – Powstańców Śląskich – Górczewska – OSIEDLE GÓRCZEWSKA.

73. CMENTARZ WOLSKI – Wolska – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – RATUSZOWA-ZOO.

409. CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA ZACHODNIA) – ... – Powązkowska – Okopowa – aleja Jana Pawła II – Dzika – RONDO "RADOSŁAWA" (przystanek na ul. Dzikiej) (powrót: RONDO "RADOSŁAWA" (przystanek na ul. Dzikiej) – Dzika – Okopowa – rondo "Radosława" (zawrotka) – Okopowa – Powązkowska).

Z-3. CH ARKADIA – Kłopot Bis – Słomińskiego – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Batorego – Boboli – Rakowiecka – aleja Niepodległości – METRO POLE MOKOTOWSKIE (powrót: METRO POLE MOKOTOWSKIE – aleja Niepodległości – Chałubińskiego).
2013.08.24.
2013.08.25.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Niski stan wody na Wiśle.


TRAMWAJ WODNY. ŻERAŃ – ... – SEROCK.

STATEK SEROCK [autobus]. Kurs o godz. 9.00 jednokierunkowo na trasie: TORWAR – Łazienkowska – Czerniakowska – Solec – Wioślarska – Wybrzeże Kościuszkowskie – Wybrzeże Gdańskie – Wybrzeże Gdyńskie – most Grota-Roweckiego – Modlińska – Płochocińska – ZAKŁADY ZBOŻOWE.

STATEK SEROCK [autobus]. Kurs o godz. 17.45 jednokierunkowo na trasie: ZAKŁADY ZBOŻOWE – Płochocińska – Modlińska – most Grota-Roweckiego – Wybrzeże Gdyńskie – Wybrzeże Gdańskie – Wybrzeże Kościuszkowskie – Wioślarska – Solec – Czerniakowska – Łazienkowska – TORWAR.
2013.08.26. N85 linia autobusowa nocna zwykła stała CENTRUM (kraniec na ul. Marszałkowskiej) – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – Twarda – plac Grzybowski – Królewska – Marszałkowska – CENTRUM (kraniec na ul. Marszałkowskiej).) – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – Kopińska – Grzymały-Sokołowskiego – Aleje Jerozolimskie – Popularna – Chrobrego – Ryżowa – Dzieci Warszawy – Sławka – Pużaka – Kompanii Kordian – Regulska – Sosnkowskiego – Kościuszki (powrót: Kościuszki – Spisaka – Regulska) – Cierlicka – Lalki – Jagiełły – Warszawska – Keniga – Orląt Lwowskich – Warszawska – Piastów: Warszawska – aleja Wojska Polskiego – wiadukt Okulickiego – aleja Tysiąclecia – Grunwaldzka – Pruszków: Bohaterów Warszawy (powrót: Bohaterów Warszawy – Partyzantów – Aleje Jerozolimskie – Piastowska – Piastów: aleja Tysiąclecia) – Aleje Jerozolimskie – aleja Wojska Polskiego – Powstańców – Plantowa – aleja Wojska Polskiego – PRUSZKÓW (OSIEDLE STASZICA).

(Stara trasa: CENTRUM (kraniec na ul. Marszałkowskiej) – ... – aleja Wojska Polskiego – wiadukt Okulickiego – aleja Tysiąclecia – Pruszków: Piastowska – Aleje Jerozolimskie – Partyzantów – Bohaterów Warszawy – Aleje Jerozolimskie – aleja Wojska Polskiego – Powstańców – Plantowa – aleja Wojska Polskiego – PRUSZKÓW (OSIEDLE STASZICA).)
Skierowanie na trasę objazdową w związku z pracami drogowymi w rejonie ul. Prusa i Al. Jerozolimskich w Pruszkowie.
2013.08.27. 901 linia autobusowa specjalna (zwykła) (kursuje od godz. 22.30) Jednokierunkowo: TORWAR – aleja Armii Ludowej – Waryńskiego – plac Konstytucji – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – DWORZEC CENTRALNY.

Jednokierunkowo: ROZBRAT – aleja Armii Ludowej – most Łazienkowski – aleja Stanów Zjednoczonych – WIATRACZNA.
Uruchomienie linii rozwozowej w związku z organizacją na stadionie Legii Warszawa meczu piłki nożnej Legia Warszawa - Steaua Bukareszt.
2013.08.30.
ok. godz. 20.00.
164 linia autobusowa zwykła stała OSIEDLE BERNARDYŃSKA – Gołkowska – św. Bonifacego (powrót: św. Bonifacego – Powsińska – Gołkowska – OSIEDLE BERNARDYŃSKA.) – Sobieskiego – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – Vogla – Syta – Metryczna – Bruzdowa – KĘPA ZAWADOWSKA.

(Dwa kursy w godzinach wieczornych jednokierunkowo: KEPA ZAWADOWSKA – Bruzdowa – Metryczna – Syta – Vogla – Przyczółkowa – aleja Wilanowska – METRO WILANOWSKA.)

(Stara trasa: OSIEDLE BERNARDYŃSKA – ... – Przyczółkowa – Vogla – Syta – Zaściankowa – Bruzdowa – Lercha – Syta – Metryczna – Bruzdowa – KĘPA ZAWADOWSKA.

(Dwa kursy w godzinach wieczornych jednokierunkowo: KEPA ZAWADOWSKA – Bruzdowa – Metryczna – Syta – Lercha – Bruzdowa – Zaściankowa – Syta – Vogla – Przyczółkowa – aleja Wilanowska – METRO WILANOWSKA.))
Przywrócenie stałej trasy po wprowadzeniu kolejnego etapu budowy ronda na skrzyżowaniu ul. Vogla z ul. Sytą.
2013.08.31. KUPIECBUS

LEGIONOWO
linia autobusowa hipermarketowa (zwykła okresowa całodzienna - kursuje w soboty i niedziele) PKP LEGIONOWO – Kościuszki – Słowackiego – Jagiellońska – Warszawska – Sowińskiego – Piłsudskiego – Sobieskiego – Warszawska – Jabłonna: Zegrzyńska – Modlińska – Warszawa: Modlińska – Płochocińska – Płytowa – KUPIECKA.
Przystanki: PKP LEGIONOWO, LEGIONOWO (SIELANKOWA) (NŻ), LEGIONOWO (SOBIESKIEGO) (NŻ), JABŁONNA (SZARYCH SZEREGÓW) (NŻ), BIAŁOŁĘKA-RATUSZ (NŻ), EKSPRESOWA (NŻ), PŁOCHOCIŃSKA (NŻ), KUPIECKA.

(Stara trasa: LEGIONOWO (SIELANKOWA) – Warszawska – Sowińskiego – ... – KUPIECKA.)
Przedłużenie trasy linii legionowskiej do Dworca PKP.
2013.08.31.
2013.09.01.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Niski stan wody na Wiśle.


TRAMWAJ WODNY. ŻERAŃ – ... – SEROCK.

STATEK SEROCK [autobus]. Kurs o godz. 9.00 jednokierunkowo na trasie: TORWAR – Łazienkowska – Czerniakowska – Solec – Wioślarska – Wybrzeże Kościuszkowskie – Wybrzeże Gdańskie – Wybrzeże Gdyńskie – most Grota-Roweckiego – Modlińska – Płochocińska – ZAKŁADY ZBOŻOWE.

STATEK SEROCK [autobus]. Kurs o godz. 17.45 jednokierunkowo na trasie: ZAKŁADY ZBOŻOWE – Płochocińska – Modlińska – most Grota-Roweckiego – Wybrzeże Gdyńskie – Wybrzeże Gdańskie – Wybrzeże Kościuszkowskie – Wioślarska – Solec – Czerniakowska – Łazienkowska – TORWAR.
2013.09.01. 170 linia autobusowa zwykła stała RONDO STARZYŃSKIEGO – Jagiellońska – plac Hallera – Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – Rzeszotarskiej – aleja Solidarności – Jagiellońska – Okrzei – Ząbkowska (powrót: Ząbkowska – Targowa – Kłopotowskiego – Jagiellońska – Ratuszowa – Dąbrowszczaków) – Radzymińska – Naczelnikowska – księcia Ziemowita – Klukowska – Zamkowa – Wierna – PKP ZACISZE-WILNO.

(Niektóre kursy: ... – księcia Ziemowita – Swojska – Bardowskiego – Elsnerów (pętla) – Bardowskiego – Swojska – Klukowska (powrót: Klukowska – księcia Ziemowita) – Zamkowa – Wierna – PKP ZACISZE-WILNO.)

(Stara trasa: RONDO STARZYŃSKIEGO – ... – Naczelnikowska – księcia Ziemowita – Swojska – Bardowskiego – ELSNERÓW.)
Skierowanie do pętli przy nowej stacji kolejowej WARSZAWA ZACISZE-WILNO. Pozostawienie dojazdu do Elsnerowa w postaci kursów wariantowych.
174 linia autobusowa zwykła stała ZACHĘTA – Królewska (powrót: Królewska – plac Piłsudskiego – Focha – Moliera – plac Teatralny – Wierzbowa – plac Piłsudskiego – Królewska – ZACHĘTA.) – Grzybowska – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Domaniewska – Modzelewskiego – Orzycka – Gotarda – Bokserska – BOKSERSKA.

(Stara trasa: ZACHĘTA – Królewska (powrót: Królewska – Marszałkowska – plac Bankowy – aleja Solidarności – Bielańska – Wierzbowa – plac Piłsudskiego – Królewska – ZACHĘTA.) – Grzybowska – ... – BOKSERSKA.)
Przywrócenie stałej trasy na terenie Śródmieścia.
L-2 linia autobusowa strefowa uzupełniająca zwykła stała PIASECZNO (URZĄD MIASTA) – Sierakowskiego – Warszawska – Młynarska – Puławska – Kościuszki – Sienkiewicza (powrót: Sienkiewicza – aleja Wojska Polskiego – Jana Pawła II – Chyliczkowska – Zgoda – PIASECZNO (URZĄD MIASTA).) – aleja Polskiego Państwa Podziemnego – Pod Bateriami – Gołków: Gołkowska – Radnych – Głosków: Radnych – Runów: Solidarności – Henryków-Urocze: Gromadzka – Złotokłos: Społeczna – 3 Maja – ZŁOTOKŁOS.

(Stara trasa: PIASECZNO (URZĄD MIASTA) – ... – Pod Bateriami – Gołków: Gołkowska – Radnych – Głosków: Radnych – Runów: Solidarności – Henryków-Urocze: Gromadzka – Złotokłos: Społeczna – 3 Maja – ZŁOTOKŁOS (22 LIPCA) (powrót: ZŁOTOKŁOS (22 LIPCA) – 3 Maja – Mrokowska – Piaseczyńska – Wólka Pracka: Ogrodowa – Baszkówka: Sadowa – Głosków: Milenium – Radnych – Głosków Letnisko: Radnych – Gołków: Gołkowska).)
Skierowanie dwukierunkowo przez Runów i Henryków-Urocze. Zastąpienie na trasie przez Baszkówkę i Wólkę Pracką przez nową linię L12.
L12 linia autobusowa strefowa uzupełniająca zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni powszednie) PIASECZNO (URZĄD MIASTA) – Sierakowskiego – Warszawska – Młynarska – Puławska – Kościuszki – Sienkiewicza (powrót: Sienkiewicza – aleja Wojska Polskiego – Jana Pawła II – Chyliczkowska – Zgoda – PIASECZNO (URZĄD MIASTA).) – aleja Polskiego Państwa Podziemnego – Pod Bateriami – Gołków: Gołkowska – Radnych – Głosków: Radnych – Millenium – Baszkówka: Sadowa – Wólka Pracka: Ogrodowa – Złotokłos: Piaseczyńska – ZŁOTOKŁOS. Uruchomienie lokalnej linii autobusowej łączącej Piaseczno ze Złotokłosem trasą przez Baszkówkę i Wólkę Pracką w związku ze zmianą trasy linii L-2.
N37 linia autobusowa nocna zwykła stała DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – aleja Jana Pawła II – DWORZEC CENTRALNY.) – Wałbrzyska – aleja KEN – Bartoka – Jastrzębowskiego – aleja KEN – Ciszewskiego – Rosoła – Gandhi – Cynamonowa – Płaskowickiej – Lanciego – Belgradzka – Rosoła – Wąwozowa – aleja KEN – OSIEDLE KABATY.

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – aleja Niepodległości – Woronicza – Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – aleja Jana Pawła II – DWORZEC CENTRALNY.) – Wałbrzyska – ... – OSIEDLE KABATY.)
Skierowanie na stałą trasę w kierunku Śródmieścia w związku z przywróceniem ruchu drogowego na wschodniej jezdni ul. Puławskiej na wysokości skrzyżowania z ul. Domaniewską.
P+R POŁCZYŃSKA

PASS
linia autobusowa zwykła stała (komunikacja gminy Ożarów Mazowiecki) P+R POŁCZYŃSKA – Połczyńska – Mory: Poznańska – Jawczyce: Poznańska – Bronisze: Poznańska – Ożarów Wieś: Poznańska – Ożarów Mazowiecki: Poznańska – Ołtarzew: Poznańska – Koprki: Poznańska – Michałówek: Poznańska – Płochocin: Poznańska – Wolska – Wolskie: Wolska – Wolskie (pętla) – Wolska – Płochocin: Wolska – Poznańska – Święcice: Poznańska – Warszawska – Płochocin: Fabryczna – Józefów: Fabryczna – Rokicka – Rokitno: Rokicka – Błonie: Nowakowskiego – Piłsudskiego – Okrzei – Jana Pawła II – Wyszyńskiego – Traugutta – Targowa – Graniczna – Passowska – PASS.

(Stara trasa: P+R POŁCZYŃSKA – ... – Michałówek: Poznańska – Płochocin: Poznańska – Święcice: Poznańska – Warszawska – ... – PASS.)
Wprowadzenie podjazdów do miejscowości Wolskie. W dokumentacji przetargowej zaprzestano oznaczania linii literą B.
ZMIANY PRZYSTANKOWE • PL. RATUSZOWY 01 i 02 - uruchomienie przystanków warunkowych, zlokalizowanych na ul. Zamkowej w rejonie skrzyżowania z ul. Klukowską (dotyczy linii 170).
• PL. OSTREJ BRAMY 01 - uruchomienie przystanku warunkowego, zlokalizowanego na ul. Zamkowej w rejonie skrzyżowania z ul. Ponarską (w kierunku ul. Klukowskiej) (dotyczy linii 170).
• PL. OSTREJ BRAMY 02 - uruchomienie przystanku warunkowego, zlokalizowanego na ul. Wiernej (w kierunku stacji PKP) (dotyczy linii 170).
• PKP ZACISZE-WILNO - uruchomienie przystanku stałego, zlokalizowanego na ul. Wiernej na pętli przy stacji PKP Zacisze-Wilno (krańcowy dla linii 170).
• SZCZĘŚLIWICKA 01 i 02 - uruchomienie przystanków warunkowych (dotyczy linii 414).
• CMENTARZ 02 - uruchomienie przystanku warunkowego, zlokalizowanego przy ul. Łączności w Łazach (dotyczy linii L-1 i L-3).
• PL. SZWEDZKI 02 - uruchomienie przystanku warunkowego, zlokalizowanego przy ul. Mszczonowskiej w Jankach (dotyczy linii 703, 711 i 733).
• PL. SZWEDZKI 03 - uruchomienie przystanku warunkowego, zlokalizowanego przy ul. Mszczonowskiej w Jankach (dotyczy linii 703, 706, 711, 733, L-1 i N88).
• MILLENIUM 01 - uruchomienie przystanku warunkowego, zlokalizowanego przy ul. Millenium w Głoskowie (dotyczy linii L12).
• GŁOSKÓW-SZKOŁA 03 - uruchomienie przystanku warunkowego, zlokalizowanego przy ul. Millenium w Głoskowie (dotyczy linii L12).
• WIERZBOWA 01 - uruchomienie przystanku warunkowego, zlokalizowanego przy ul. Sadowej w Baszkówce (dotyczy linii L12).
• BASZKÓWKA 01 - uruchomienie przystanku warunkowego, zlokalizowanego przy ul. Sadowej w Baszkówce (dotyczy linii L12).
• SADOWA 01 - uruchomienie przystanku warunkowego, zlokalizowanego przy ul. Sadowej w Baszkówce (dotyczy linii L12).
• OGRODOWA 01 - uruchomienie przystanku warunkowego, zlokalizowanego przy ul. Ogrodowej w Wólce Prackiej (dotyczy linii L12).
• ZAWADZKA 01 - uruchomienie przystanku warunkowego, zlokalizowanego przy ul. Piaseczyńskiej w Złotokłosie (dotyczy linii L12).
• WOJEWÓDZKA 01 - uruchomienie przystanku warunkowego, zlokalizowanego przy ul. Piaseczyńskiej w Złotokłosie (dotyczy linii L12).
• RUNOWSKA 01 - uruchomienie przystanku warunkowego, zlokalizowanego przy ul. Piaseczyńskiej w Złotokłosie (dotyczy linii L12).
• OSP ZŁOTOKŁOS 01 - uruchomienie przystanku warunkowego, zlokalizowanego przy ul. 3 Maja w Złotokłosie (dotyczy linii L-2).
• 3 MAJA 02 - uruchomienie przystanku warunkowego, zlokalizowanego przy ul. 3 Maja w Złotokłosie (dotyczy linii L-2).
• ROSY 02 - uruchomienie przystanku warunkowego, zlokalizowanego przy ul. Społecznej w Henrykowie (dotyczy linii L-2).
• RUNÓW OSADA II 02 - uruchomienie przystanku warunkowego, zlokalizowanego przy ul. Solidarności w Runowie (dotyczy linii L-2).
• 22 LIPCA 02 - zmiana charakteru przystanku w Złotokłosie ze stałego na warunkowy (dotyczy linii L-2).
2013.09.01. 900 linia autobusowa specjalna (zwykła - kursuje w godz. 8.30 - 17.30) NATOLIN PÓŁNOCNY – aleja KEN – Dolina Służewiecka – Puławska – aleja Wyścigowa (powrót: aleja Wyścigowa – Puławska – Pileckiego – Gandhi – aleja KEN) – TOR SŁUŻEWIEC. Uruchomienie kursującej tylko 1 września specjalnej linii autobusowej w związku z organizacją na Torze Wyścigów Konnych pikniku "Dzień Ursynowski na Wyścigach".
2013.09.01. 901 linia autobusowa specjalna (zwykła) (kursuje od godz. 18.20) Jednokierunkowo: TORWAR – aleja Armii Ludowej – Waryńskiego – plac Konstytucji – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – DWORZEC CENTRALNY.

Jednokierunkowo: ROZBRAT – aleja Armii Ludowej – most Łazienkowski – aleja Stanów Zjednoczonych – WIATRACZNA.
Uruchomienie linii rozwozowej w związku z organizacją na stadionie Legii Warszawa charytatywnego meczu piłki nożnej pomiędzy dziennikarzami i politykami.
2013.09.02. ZAKOŃCZENIE WAKACJI • Przywrócenie kursowania linii:
14, 25, 27, 28, 201, 304, 319, 394, 460, E-4, E-8.

• Przywrócenie kursowania dodatkowych wariantowych kursów linii:
114, 120, 162, 163, 164, 193, 211, 514.

S1 linia szybkiej kolei miejskiej strefowa zwykła stała PRUSZKÓW – Piastów – Warszawa Ursus – Warszawa Włochy – Warszawa Zachodnia – Warszawa Ochota – Warszawa Śródmieście – Warszawa Powiśle – Warszawa Stadion – Warszawa Wschodnia – Warszawa Olszynka Grochowska – Warszawa Gocławek – Warszawa Wawer – Warszawa Anin – Warszawa Międzylesie – Warszawa Radość – Warszawa Miedzeszyn – Warszawa Falenica – Michalin – Józefów – Świder – OTWOCK.

(Stara trasa: WARSZAWA URSUS – Warszawa Włochy – Warszawa Zachodnia – Warszawa Ochota – WARSZAWA ŚRÓDMIEŚCIE.)
Przywrócenie ruchu kolejowego na linii średnicowej.
S2 linia szybkiej kolei miejskiej strefowa zwykła stała WARSZAWA SŁUŻEWIEC – Warszawa Żwirki i Wigury – Warszawa Rakowiec – Warszawa Aleje Jerozolimskie – Warszawa Zachodnia – Warszawa Ochota – Warszawa Śródmieście – Warszawa Powiśle – Warszawa Stadion – Warszawa Wschodnia – Warszawa Rembertów – Warszawa Wesoła – Warszawa Wola Grzybowska – Sulejówek – SULEJÓWEK MIŁOSNA.

(Stara trasa: WARSZAWA LOTNISKO CHOPINA – Warszawa Służewiec – Warszawa Żwirki i Wigury – Warszawa Rakowiec – Warszawa Aleje Jerozolimskie – Warszawa Zachodnia – Warszawa Ochota – WARSZAWA ŚRÓDMIEŚCIE.)
Przywrócenie ruchu kolejowego na linii średnicowej. Wycofanie z dojazdu do Lotniska Chopina w związku z pracami przy naprawie rozjazdu torowego.
S3 linia szybkiej kolei miejskiej strefowa zwykła stała WARSZAWA ZACHODNIA – Warszawa Centralna – Warszawa Wschodnia – Warszawa Praga – Warszawa Toruńska – Warszawa Żerań – Warszawa Płudy – Warszawa Choszczówka – LEGIONOWO.

(Stara trasa: WARSZAWA SŁUŻEWIEC – Warszawa Żwirki i Wigury – Warszawa Rakowiec – Warszawa Aleje Jerozolimskie – Warszawa Zachodnia – Warszawa Centralna – Warszawa Wschodnia – Warszawa Praga – Warszawa Toruńska – Warszawa Żerań – Warszawa Płudy – Warszawa Choszczówka – LEGIONOWO.

(Po jednym kursie w dni powszednie w godzinach porannego i popołudniowego szczytu oraz większość kursów w dni świąteczne: ... – Legionowo – LEGIONOWO PIASKI.)

(Niektóre kursy w dni świąteczne: ... – Legionowo – Legionowo Piaski – Michałów-Reginów – WIELISZEW.)

(Jeden kurs ok. godz. 13.00 jednokierunkowo: ... – Warszawa Wschodnia – Warszawa Stadion – Warszawa Powiśle – Warszawa Śródmieście – Warszawa Ochota – Warszawa Zachodnia – ...))
Wycofanie z dojazdu do Lotniska Chopina w związku z pracami przy naprawie rozjazdu torowego. Skrócenie trasy wszystkich kursów do stacji Legionowo w związku z rozpoczęciem remontu linii kolejowej Legionowo - Tłuszcz wraz z rewitalizacją toru do Zegrza.
S9 linia szybkiej kolei miejskiej strefowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni powszednie) WARSZAWA ZACHODNIA (peron 8) – Warszawa Kasprzaka – Warszawa Koło – Warszawa Gdańska – Warszawa ZOO – Warszawa Praga – Warszawa Toruńska – Warszawa Żerań – Warszawa Płudy – Warszawa Choszczówka – LEGIONOWO.

(Stara trasa: WARSZAWA ZACHODNIA (peron 8) – ... – Warszawa Choszczówka – Legionowo – Legionowo Piaski – Michałów-Reginów – WIELISZEW.

(Niektóre kursy: ... – Warszawa Choszczówka – Legionowo – LEGIONOWO PIASKI.))
Skrócenie trasy wszystkich kursów do stacji Legionowo w związku z rozpoczęciem remontu linii kolejowej Legionowo - Tłuszcz wraz z rewitalizacją toru do Zegrza.
S10 linia szybkiej kolei miejskiej strefowa zwykła stała LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: WARSZAWA WSCHODNIA – Warszawa Olszynka Grochowska – Warszawa Gocławek – Warszawa Wawer – Warszawa Anin – Warszawa Międzylesie – Warszawa Radość – Warszawa Miedzeszyn – Warszawa Falenica – Michalin – Józefów – Świder – OTWOCK.

(Pierwsze trzy kursy jednokierunkowo: WARSZAWA ZACHODNIA – Warszawa Centralna – Warszawa Wschodnia – ...)

(Ostatnie dwa kursy w dni powszednie i jeden w świąteczne jednokierunkowo: ... – Warszawa Wschodnia – Warszawa Centralna – WARSZAWA ZACHODNIA.))
Przywrócenie ruchu kolejowego na linii średnicowej.
S11 linia szybkiej kolei miejskiej strefowa zwykła stała LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: PRUSZKÓW – Piastów – Warszawa Ursus – Warszawa Włochy – WARSZAWA ZACHODNIA.)
S20 linia szybkiej kolei miejskiej strefowa zwykła stała LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: WARSZAWA WSCHODNIA – Warszawa Rembertów – Warszawa Wesoła – Warszawa Wola Grzybowska – Sulejówek – SULEJÓWEK MIŁOSNA.

(Trzy ostatnie kursy: WARSZAWA WSCHODNIA – WARSZAWA REMBERTÓW.))
1 linia tramwajowa zwykła stała ANNOPOL – Annopol – Rembielińska – Matki Teresy z Kalkuty – Odrowąża – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – Okopowa – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – Banacha – BANACHA.

(Stara trasa: ŻERAŃ WSCHODNI – Annopol – Rembielińska – ... – BANACHA.)
Skierowanie na stałą trasę w związku z wprowadzeniem stałego rozkładu jazdy linii 4.
4 linia tramwajowa zwykła stała ŻERAŃ WSCHODNI – Annopol – Rembielińska – Matki Teresy z Kalkuty – Odrowąża – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – Międzyparkowa – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – WYŚCIGI.

(Stara trasa: ANNOPOL – Annopol – Rembielińska – ... – WYŚCIGI.)
Przywrócenie stałego rozkładu jazdy.
9 linia tramwajowa zwykła stała P+R AL. KRAKOWSKA – aleja Krakowska – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grochowska – GOCŁAWEK.

(Dodatkowe kursy w dni powszednie w godzinach szczytu jednokierunkowo: WIATRACZNA – aleja Waszyngtona – aleja i most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – aleja Krakowska – P+R AL. KRAKOWSKA.)
Przywrócenie funkcjonowania dodatkowych jednokierunkowych kursów skróconych (powrót jako dodatkowe jednokierunkowe kursy linii 25) po zakończeniu wakacji.
17 linia tramwajowa zwykła stała METRO MŁOCINY – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Rakowiecka – Boboli – Wołoska – Marynarska – SŁUŻEWIEC.

(Część kursów jednokierunkowo: METRO MARYMONT – Słowackiego – ... – SŁUŻEWIEC.)
Przywrócenie stałej trasy jednokierunkowej linii 37.
35 linia tramwajowa zwykła stała NOWE BEMOWO – Powstańców Śląskich – aleja Reymonta – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – Stawki – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – WYŚCIGI.

(Stara trasa: NOWE BEMOWO – ... – plac Zbawiciela – Nowowiejska – Krzywickiego – Filtrowa – plac Narutowicza – Grójecka – Banacha – BANACHA.)
Skierowanie na stałą trasę po przywróceniu kursowania linii 14.
37 linia tramwajowa zwykła stała SŁUŻEWIEC – Marynarska – Wołoska – Boboli – Rakowiecka – aleja Niepodległości – Chałubińskiego – aleja Jana Pawła II – Popiełuszki – Słowackiego – METRO MARYMONT. [Linia jednokierunkowa.]

(Stara trasa: RATUSZOWA-ZOO – Jagiellońska – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Rakowiecka – Boboli – Wołoska – Marynarska – SŁUŻEWIEC.)
Przywrócenie kursowania na stałej trasie wraz z zachowaniem jednego kierunku.
45 linia tramwajowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni powszednie) LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – WIATRACZNA.)
Przywrócenie kursowania na stałej trasie wraz z zachowaniem jednego kierunku.
77 linia tramwajowa zastępcza (zwykła stała) LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: BANACHA – Banacha – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – Kijowska – DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA).)
Przywrócenie ruchu kolejowego na podmiejskiej linii średnicowej oraz kursowania linii 25.
78 linia tramwajowa zastępcza (zwykła stała) LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: KOŁO – Dywizjonu 303 – Radiowa – Powstańców Śląskich – aleja Reymonta – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – Okopowa – aleja Solidarności – Wolska – CMENTARZ WOLSKI.)
Przywrócenie kursowania linii 27 i 28.
108 linia autobusowa zwykła stała PLAC TRZECH KRZYŻY – Książęca – Rozbrat – Myśliwiecka – Szwoleżerów – Czerniakowska – Bartycka – Gościniec – Polska – Antoniewska – Augustówka – Powsińska – św. Bonifacego – aleja Sikorskiego – aleja Wilanowska – METRO WILANOWSKA.

(Niektóre kursy w dni powszednie w godzinach szczytu: ... – aleja Sikorskiego – aleja Wilanowska – aleja Niepodległości – Domaniewska – Modzelewskiego – aleja Wilanowska – METRO WILANOWSKA (powrót: METRO WILANOWSKA – aleja Wilanowska – aleja Sikorskiego).)
Wydłużenie trasy czterech kursów szczytowych (dwa rano i dwa po południu) w celu ułatwienia dojazdu do przedszkola nr 349 czasowo przeniesionego z ul. Barcelońskiej 8 na Stegnach na ul. Abramowskiego 4.
114 linia autobusowa zwykła stała (Niektóre kursy w dni nauki na UKSW: MŁOCINY-UKSW – Wóycickiego – Pułkowa (powrót: Pułkowa – Dzierżoniowska – Żubrowa – Wóycickiego – MŁOCINY-UKSW.) – aleja Wittek – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – 30 Pułku Strzelców Kaniowskich – METRO MŁOCINY (powrót: METRO MŁOCINY – Kasprowicza – Nocznickiego – aleja Wittek).)

MŁOCINY-UKSW – Wóycickiego – Pułkowa (powrót: Pułkowa – Dzierżoniowska – Żubrowa – Wóycickiego – MŁOCINY-UKSW.) – aleja Wittek – Kasprowicza – Sokratesa – Conrada – aleja Reymonta – Broniewskiego – Krasińskiego – plac Wilsona – Krasińskiego – Wybrzeże Gdyńskie – most Grota-Roweckiego – Toruńska – Wysockiego – Bartnicza – Wyszogrodzka – Chodecka – BRÓDNO PODGRODZIE.
Przywrócenie funkcjonowania dodatkowych skróconych kursów (wraz z wydłużeniem okresu ich kursowania do godzin wieczornych) po zakończeniu przerwy międzysemestralnej na UKSW.
146 linia autobusowa zwykła stała DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA) – Kijowska – Targowa – aleja Zieleniecka – Francuska – Paryska – Wersalska – Wał Miedzeszyński – Bysławska – FALENICA.

(Niektóre kursy w dni powszednie w godzinach szczytu: ... – Wał Miedzeszyński – Bysławska – Poezji – Jachowicza – Olecka – Włókiennicza – Michalinki – Patriotów – Młoda – Derkaczy – Bysławska – FALENICA (powrót: FALENICA – Bysławska – Wał Miedzeszyński).)
Korekta trasy kursów wariantowych w związku z nową organizacją ruchu w rejonie skrzyżowania ul. Patriotów i ul. Młodej.
313 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni powszednie) LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: METRO POLITECHNIKA – Waryńskiego – plac Konstytucji – Marszałkowska – plac Bankowy – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Jagiellońska – Marcinkowskiego – Targowa – Zamoyskiego – Lubelska – DWORZEC WSCHODNI (LUBELSKA) (powrót: DWORZEC WSCHODNI (LUBELSKA) – Skaryszewska – Targowa – Kłopotowskiego – Jagiellońska).)
Przywrócenie ruchu kolejowego na podmiejskiej linii średnicowej.
326 linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni powszednie) ŻERAŃ FSO – Modlińska – Płochocińska – Kobiałka – OLESIN.

(W godzinach porannego szczytu: ŻERAŃ FSO – Modlińska (powrót: Modlińska – Jagiellońska – Dyrekcja FSO (zawrotka) – Jagiellońska – ŻERAŃ FSO.) – Płochocińska – Kobiałka – OLESIN.)
Przywrócenie po zakończeniu wakacji funkcjonowania kursów międzyszczytowych obowiązujących tylko w dni nauki szkolnej.
401 linia autobusowa przyspieszona okresowa całodzienna (kursuje w dni powszednie) PKP URSUS NIEDŹWIADEK – Keniga – Warszawska – Jagiełły – Lalki – Cierlicka – Kościuszki – Bohaterów Warszawy – Sławka – Dzieci Warszawy – Ryżowa – Kleszczowa – Łopuszańska – Hynka – Sasanki – Marynarska – aleja Wilanowska – aleja Lotników – Wałbrzyska – Nowoursynowska – Dolina Służewiecka – aleja Sikorskiego – aleja Witosa – aleja Becka – most Siekierkowski – aleja Wieniawy-Długoszowskiego – Marsa – Okularowa – Stepowa – Korkowa – MARYSIN.
Przystanki: PKP URSUS NIEDŹWIADEK, PKP URSUS NIEDŹWIADEK, ŚMIGIELSKA, SIŁACZKI (NŻ), PKP URSUS, PL. TYSIĄCLECIA, ADAMIECKIEGO, SZANCERA, SKOROSZEWSKA, DZIECI WARSZAWY, RYŻOWA, ZAJEZDNIA KLESZCZOWA, WKD RAKÓW, HYNKA, SASANKI, PKP SŁUŻEWIEC (NŻ), TAŚMOWA (→MARYSIN), RZYMOWSKIEGO, BEŁDAN, AL. LOTNIKÓW, METRO SŁUŻEW, NOSKOWSKIEGO, DOLINA SŁUŻEWIECKA, WARNEŃSKA (NŻ), AL. WITOSA, SIEKIERKI-SANKTUARIUM (NŻ), MOST SIEKIERKOWSKI (NŻ), GOCŁAW, PŁOWIECKA, OKULAROWA, REZEDOWA (NŻ), ŁYSAKOWSKA, POTOCKICH, SEZAM (→MARYSIN), MARYSIN (→PKP URSUS NIEDŹWIADEK), MARYSIN.

(Dodatkowe kursy w dni powszednie w godzinach porannego szczytu jednokierunkowo: PKP URSUS NIEDŹWIADEK – ... – aleja Lotników – Wałbrzyska – METRO SŁUŻEW.)

(Dodatkowe kursy w dni powszednie w godzinach porannego szczytu: ZAJEZDNIA KLESZCZOWA – Kleszczowa – Łopuszańska – Hynka – Sasanki – Marynarska – aleja Wilanowska – aleja Lotników – Wałbrzyska – METRO SŁUŻEW (powrót: METRO SŁUŻEW – Rolna – aleja Wilanowska – Dominikańska – Wałbrzyska).)

(Stara trasa szczytowych kursów skróconych: WKD RAKÓW – Łopuszańska (jezdnia boczna) – Łopuszańska (powrót: Łopuszańska – Łopuszańska (jezdnia boczna) – Równoległa – WKD RAKÓW.) – Hynka – Sasanki – Marynarska – aleja Wilanowska – aleja Lotników – aleja KEN – METRO SŁUŻEW (powrót: METRO SŁUŻEW – [bez pasażerów: aleja KEN – Koncertowa (zawrotka) – aleja KEN] – aleja Lotników).)
Likwidacja kursów skróconych na trasie: WKD RAKÓW - METRO SŁUŻEW w związku z zakończeniem remontu południowego wiaduktu nad torami WKD w ul. Łopuszańskiej. Przywrócenie funkcjonowania przystanku WKD RAKÓW w kierunku Marysina. Przywrócenie kursowania dodatkowych skróconych kursów na trasach: PKP URSUS NIEDŹWIADEK - METRO SŁUŻEW oraz ZAJEZDNIA KLESZCZOWA - METRO SŁUŻEW po zakończeniu wakacji.
411 linia autobusowa przyspieszona okresowa całodzienna (kursuje w dni powszednie) METRO POLITECHNIKA – Waryńskiego – plac Konstytucji – Waryńskiego – aleja Armii Ludowej (powrót: aleja Armii Ludowej – Waryńskiego – METRO POLITECHNIKA.) – most Łazienkowski – aleja Stanów Zjednoczonych – Saska (powrót: Saska – Brazylijska – Międzynarodowa – aleja Stanów Zjednoczonych) – Egipska – Bora-Komorowskiego – aleja Wieniawy-Długoszowskiego – Płowiecka – Czecha – Trakt Brzeski – Jana Pawła II (odcinek zachodni, odcinek południowy, odcinek wschodni) – STARA MIŁOSNA (powrót: STARA MIŁOSNA – Jana Pawła II (odcinek wschodni) – Trakt Brzeski).

(Niektóre kursy: ... – Bora-Komorowskiego – GOCŁAW.)
Przystanki: METRO POLITECHNIKA, PL. KONSTYTUCJI (→GOCŁAW), METRO POLITECHNIKA (→GOCŁAW), MARSZAŁKOWSKA, PL. NA ROZDROŻU, SASKA (→METRO POLITECHNIKA), AFRYKAŃSKA, ABRAHAMA, BORA-KOMOROWSKIEGO, HORBACZEWSKIEGO, GOCŁAW (→METRO POLITECHNIKA), GOCŁAW, TRAKT LUBELSKI, TRAWIASTA, KAJKI, OBJAZDOWA (NŻ), 1 PRASKIEGO PUŁKU (→METRO POLITECHNIKA), SAGALI (→STARA MIŁOSNA), TORFOWA (→STARA MIŁOSNA), MARMUROWA (→STARA MIŁOSNA), NIZINNA (→METRO POLITECHNIKA), FABRYCZNA (→METRO POLITECHNIKA), POGODNA (→STARA MIŁOSNA), RUMIANKOWA (→STARA MIŁOSNA), STARA MIŁOSNA.
Przywrócenie funkcjonowania kursów skróconych przez cały dzień po zakończeniu wakacji.
514 linia autobusowa przyspieszona stała METRO POLITECHNIKA – Waryńskiego – plac Konstytucji – Waryńskiego – aleja Armii Ludowej (powrót: aleja Armii Ludowej – Waryńskiego – METRO POLITECHNIKA.) – most Łazienkowski – aleja Stanów Zjednoczonych – Ostrobramska – Marsa – Ilskiego – aleja Komandosów – Grzybowa – Szosowa – Wspólna – Niemcewicza – 1 Pułku Praskiego – Armii Krajowej – Żółkiewskiego – WOLA GRZYBOWSKA.
Przystanki: METRO POLITECHNIKA, PL. KONSTYTUCJI (→WOLA GRZYBOWSKA), METRO POLITECHNIKA (→WOLA GRZYBOWSKA), MARSZAŁKOWSKA, PL. NA ROZDROŻU, SASKA, MIĘDZYNARODOWA, PRZYCZÓŁEK GROCHOWSKI, RAWAR, ZAMIENIECKA, CENTRUM OPTYKI, ZAJEZDNIA OSTROBRAMSKA (NŻ), PŁOWIECKA, OKULAROWA, PKP REMBERTÓW, KLASZTORNA, NIEDZIAŁKOWSKIEGO, DZIAŁYŃCZYKÓW (NŻ), INSTRUKTORSKA (NŻ), SOSNOWA (→METRO POLITECHNIKA) (NŻ), ZIELONA, GRZYBOWA (NŻ), GROSZÓWKA (NŻ), REJTANA (NŻ), WESOŁA-RATUSZ, ARMII KRAJOWEJ, CHODKIEWICZA (NŻ), CZARNIECKIEGO (NŻ), WOLA GRZYBOWSKA (→METRO POLITECHNIKA), WOLA GRZYBOWSKA.

(Dodatkowe kursy w dni powszednie w godzinach porannego szczytu jednokierunkowo: SASKA – aleja Stanów Zjednoczonych – most Łazienkowski – aleja Armii Ludowej – Waryńskiego – METRO POLITECHNIKA (powrót bez pasażerów: METRO POLITECHNIKA – Waryńskiego – plac Konstytucji – Piękna – Górnośląska – Myśliwiecka – Łazienkowska – TORWAR (postój) – Łazienkowska – Czerniakowska – Wioślarska – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Saska – aleja Stanów Zjednoczonych – SASKA.)
Przywrócenie funkcjonowania dodatkowych kursów skróconych po zakończeniu wakacji wraz z korektą ich trasy w związku z remontem estakad Trasy Łazienkowskiej.
517 linia autobusowa przyspieszona stała PKP URSUS NIEDŹWIADEK – Keniga – Warszawska – Jagiełły – Lalki – Cierlicka – Kościuszki – Spisaka – Kompanii Kordian – Pużaka – Sławka – Dzieci Warszawy – Ryżowa – Kleszczowa – Łopuszańska – Aleje Jerozolimskie – Grzymały-Sokołowskiego – Kopińska – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – Kłopotowskiego – Jagiellońska (powrót: Jagiellońska – Marcinkowskiego – Targowa) – aleja Solidarności – Radzymińska – Gorzykowska – Myszkowska – Barkocińska – Ossowskiego – Handlowa – Pratulińska – Trocka – TARGÓWEK.
Przystanki: PKP URSUS NIEDŹWIADEK, PKP URSUS NIEDŹWIADEK, ŚMIGIELSKA, SIŁACZKI (NŻ), MALINOWA, SPISAKA (NŻ), SOSNKOWSKIEGO, WAPOWSKIEGO (→PKP URSUS NIEDŹWIADEK), ADAMIECKIEGO, SZANCERA, SKOROSZEWSKA, DZIECI WARSZAWY, RYŻOWA, ZAJEZDNIA KLESZCZOWA, POPULARNA, BERESTECKA, DW. ZACHODNI, HALA KOPIŃSKA, PL. NARUTOWICZA, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, CENTRUM, MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA, AL. ZIELENIECKA, KIJOWSKA, ZĄBKOWSKA (→TARGÓWEK), OKRZEI (→PKP URSUS NIEDŹWIADEK), DW. WILEŃSKI, SZWEDZKA, SKARGI, MYSZKOWSKA, WITEBSKA, DKS TARGÓWEK, HANDLOWA, PRATULIŃSKA, TARGÓWEK.

(Stara trasa niektórych kursów w dni powszednie w godzinach szczytu: ... – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Bracka – PLAC TRZECH KRZYŻY (powrót: PLAC TRZECH KRZYŻY – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie).
Przystanki: ..., CENTRUM, PL. TRZECH KRZYŻY.))
Likwidacja kursów skróconych oraz przystanku PKP POWIŚLE w związku z przywróceniem ruchu kolejowego na podmiejskiej linii średnicowej.
708 linia autobusowa strefowa zwykła stała METRO MŁOCINY – Kasprowicza (powrót: Kasprowicza – Nocznickiego – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – 30 Pułku Strzelców Kaniowskich – METRO MŁOCINY.) – Sokratesa – Wólczyńska – Arkuszowa – Mościska: 3 Maja – Laski: 3 Maja – Izabelin: 3 Maja – Truskaw: 3 Maja – TRUSKAW (SKIBIŃSKIEGO).

(Niektóre kursy: METRO MŁOCINY – ... – Laski: 3 Maja – Izabelin: 3 Maja – Sierakowska – Sieraków: Sierakowska – Sieraków (pętla) – Sierakowska – Izabelin: Sierakowska – 3 Maja – Truskaw: 3 Maja – TRUSKAW (SKIBIŃSKIEGO).)

(Niektóre kursy w dni powszednie w godzinach porannego szczytu: METRO MŁOCINY – ... – Laski: 3 Maja – Izabelin: 3 Maja (powrót: Izabelin: 3 Maja – Hornówek: Fedorowicza – Kurowskiego (pętla) – Fedorowicza – Izabelin: 3 Maja – Sierakowska – Sieraków: Sierakowska – Sieraków (pętla) – Sierakowska – Izabelin: Sierakowska – 3 Maja – Laski: 3 Maja) – Truskaw: 3 Maja – TRUSKAW (SKIBIŃSKIEGO).

(Jeden kurs w dni powszednie w godzinach porannego szczytu: METRO MŁOCINY – ... Laski: 3 Maja – Izabelin: 3 Maja (powrót: Izabelin: 3 Maja – Hornówek: Fedorowicza – Kurowskiego (pętla) – Fedorowicza – Izabelin: 3 Maja – Laski: 3 Maja) – Truskaw: 3 Maja – TRUSKAW (SKIBIŃSKIEGO).)

(Niektóre kursy w dni powszednie w godzinach popołudniowego szczytu: METRO MŁOCINY – ... Laski: 3 Maja – Izabelin: 3 Maja – Hornówek: Fedorowicza – Kurowskiego (pętla) – Fedorowicza – Izabelin: 3 Maja (powrót: Izabelin: 3 Maja – Laski: 3 Maja) – Truskaw: 3 Maja – TRUSKAW (SKIBIŃSKIEGO).)

(Dwa kursy w dni robocze w godzinach porannego szczytu jednokierunkowo: TRUSKAW (SKIBIŃSKIEGO) – 3 Maja – Izabelin: 3 Maja – Laski: 3 Maja – Mościska: 3 Maja – Warszawa: Arkuszowa – Wólczyńska – Żeromskiego – Słowackiego – METRO MARYMONT.)
Przywrócenie przedwakacyjnego układu tras wariantowych.
713 linia autobusowa strefowa zwykła stała CMENTARZ WOLSKI – Wolska – Połczyńska – Mory: Poznańska – Jawczyce: Poznańska – Bronisze: Poznańska – Ożarów Wieś: Poznańska – Ożarów Mazowiecki: Poznańska – Ołtarzew: Poznańska – Nizinna – Koprki: Jaśminowa – KOPRKI (AGRICOOP) (powrót: KOPRKI (AGRICOOP) – Jaśminowa – Rataja – Poznańska – Ołtarzew: Poznańska).

(W dni powszednie w godzinach 9.30 - 20.00 oraz w dni świąteczne w godzinach 9.30 - 21.00: CMENTARZ WOLSKI – Fort Wola – Połczyńska – Karolin (podjazd) – Połczyńska (powrót: Połczyńska – Fort Wola) – ...)

(Niektóre kursy w dni powszednie w godzinach 7.30 - 10.00: ... – Ożarów Mazowiecki: Poznańska (powrót: Poznańska – Umiastowska – Parkowa – Lipowa – Poznańska) – ...)

(Niektóre kursy w dni powszednie w godz. 10.00 - 20.00 oraz w dni świąteczne w godz. 9.30 - 19.30: ... – Ożarów Mazowiecki: Poznańska – Lipowa – Parkowa – Umiastowska – Poznańska – ...)
Przywrócenie przedwakacyjnego układu tras wariantowych.
715 linia autobusowa strefowa zwykła stała P+R AL. KRAKOWSKA – aleja Krakowska – Raszyn: aleja Krakowska – Sportowa – Rybie: Raszyńska – Jaworowa: Warszawska – Dawidy: Warszawska – Długa – Łady: DługaPodolszyn Nowy: Długa – Podolszyn: Długa – Podolszyn (pętla) – Długa – Podolszyn Nowy: Długa – Łady: Długa – Miklaszewskiego – Dawidy Bankowe: Miklaszewskiego – Starzyńskiego – Zamienie: Dawidowska – Warszawa: Karczunkowska – Puławska – METRO WILANOWSKA.

(Stara trasa: P+R AL. KRAKOWSKA – ... – Jaworowa: Warszawska – Narożna – Łady: Jaworowska – Droga Hrabska – Długa – Podolszyn Nowy: Długa – ... – METRO WILANOWSKA.

(Dodatkowe kursy w dni powszednie w godzinach porannego szczytu: PKP JEZIORKI – Karczunkowska – Puławska – METRO WILANOWSKA.))
Likwidacja dodatkowych kursów skróconych w związku z przywróceniem kursowania linii 319. Przywrócenie przejazdu przez Jaworową i Dawidy.
731 linia autobusowa strefowa zwykła stała ŻERAŃ FSO – Modlińska – Jabłonna: Modlińska – obwodnica Jabłonny – Przylesie – Akademijna (pętla) – Przylesie – obwodnica Jabłonny – Zegrzyńska – Legionowo: Warszawska – Sobieskiego – Piłsudskiego – Sowińskiego – Warszawska – Zegrzyńska – Piaskowa – aleja Legionów – Cynkowa – Suwalna – Olszankowa – LEGIONOWO (OSIEDLE MŁODYCH).

(W dni powszednie: ... – Sobieskiego – Piłsudskiego – Kościuszki – Słowackiego – Jagiellońska – Zegrzyńska – ...)

(W dni powszednie w godz. 7-18: ... – Cynkowa – Suwalna – Szarych Szeregów (powrót: Szarych Szeregów – Suwalna – Olszankowa – Osiedle Młodych (pętla) – Olszankowa – Suwalna – Cynkowa) – Sikorskiego – Fabryczna – LEGIONOWO (STAROSTWO POWIATOWE).)
Czasowa zmiana trasy w dni powszednie w związku z remontem linii kolejowej Legionowo-Tłuszcz i skróceniem tras linii SKM S3 i S9 do stacji LEGIONOWO.
736 linia autobusowa strefowa zwykła stała ŻERAŃ FSO – Modlińska – Płochocińska – Rembelszczyzna: Jana Kazimierza – Strużańska – Kąty Węgierskie: Strużańska – Józefów: Strużańska – Jabłonna: Strużańska – Legionowo: Strużańska – Roi – Słoneczna – Polna – Strużańska – Zegrzyńska – Jagiellońska – Słowackiego – Kościuszki – Piłsudskiego – Sowińskiego – LEGIONOWO (MICKIEWICZA).

(Stara trasa: ŻERAŃ FSO – ... – Strużańska – Zegrzyńska – Warszawska – Sowińskiego – LEGIONOWO (MICKIEWICZA).)
Przywrócenie trasy podstawowej w związku z zakończeniem przebudowy ul. Jagiellońskiej w Legionowie.
E-6 linia autobusowa ekspresowa okresowa szczytowa (kursuje w dni powszednie w godz. popołudniowego szczytu) METRO MŁOCINY – Kasprowicza – Nocznickiego – aleja Wittek – most Skłodowskiej-Curie – Kuklińskiego – Myśliborska – Światowida – NOWODWORY. [Linia jednokierunkowa.]
Przystanki: METRO MŁOCINY, METRO MŁOCINY (→NOWODWORY), MYŚLIBORSKA (→NOWODWORY), TARCHOMIN (→NOWODWORY), MEHOFFERA (→NOWODWORY), STEFANIKA (→NOWODWORY), NOWODWORY (→NOWODWORY), NOWODWORY.

(Stara trasa: Kursy w godzinach porannego szczytu: NOWODWORY – Światowida – Myśliborska – Kuklińskiego – most Skłodowskiej-Curie – aleja Wittek – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – 30 Pułku Strzelców Kaniowskich – METRO MŁOCINY. [Linia jednokierunkowa.]
Przystanki: NOWODWORY, NOWODWORY (→METRO MŁOCINY), STEFANIKA (→METRO MŁOCINY), MEHOFFERA (→METRO MŁOCINY), TARCHOMIN (→METRO MŁOCINY), MYŚLIBORSKA (→METRO MŁOCINY), METRO MŁOCINY.

Kursy w godzinach popołudniowego szczytu: METRO MŁOCINY – Kasprowicza – Nocznickiego – aleja Wittek – most Skłodowskiej-Curie – Kuklińskiego – Myśliborska – Światowida – NOWODWORY. [Linia jednokierunkowa.]
Przystanki: METRO MŁOCINY, METRO MŁOCINY (→NOWODWORY), MYŚLIBORSKA (→NOWODWORY), TARCHOMIN (→NOWODWORY), MEHOFFERA (→NOWODWORY), STEFANIKA (→NOWODWORY), NOWODWORY (→NOWODWORY), NOWODWORY.)
Likwidacja jednokierunkowych kursów porannych w związku z przywróceniem kursowania linii E-4 i E-8.
L-1 linia autobusowa strefowa uzupełniająca zwykła stała PIASECZNO (SZKOLNA) – Puławska – Jana Pawła II (powrót: Jana Pawła II – Chyliczkowska – Warszawska – Młynarska – Puławska – PIASECZNO (SZKOLNA).) – Dworcowa – Towarowa – PKP Piaseczno (pętla) – Towarowa – Dworcowa – Jana Pawła II – Orężna – Łoziska: Leśna – Bobrowiec: Postępu – Mazowiecka – Żwirowa – Władysławów: Żwirowa – Wojska Polskiego – Wola Gołkowska: Masztowa – Kuleszówka: Masztowa – Łazy: Produkcyjna – Lokalna – Posępna – Słojewskiego – Magdalenka: Lipowa – Słoneczna – Lesznowola: Słoneczna – Gminnej Rady Narodowej – Lesznowola Urząd Gminy (pętla) – Gminnej Rady Narodowej – Jedności – Janczewice: Jedności – Falenty Nowe: Falencka – Falenty: Opackiego – aleja Hrabska – aleja Krakowska – Janki: aleja Krakowska – JANKI (PLAC SZWEDZKI) (powrót: JANKI (PLAC SZWEDZKI) – aleja Mszczonowska – aleja Krakowska – Falencka – Falenty: Falencka).

(Dwa kursy w dni powszednie w godzinach porannych: PKP PIASECZNO – Towarowa – ... – Falenty: Opackiego – FALENTY (FALENTY OSIEDLE).)

(Jeden kurs w dni powszednie w godzinach porannych: PKP PIASECZNO – ... – Wola Gołkowska: Masztowa – Kuleszówka: Masztowa (powrót: Kuleszówka: Masztowa – Antoninów – Cmentarz Południowy (pętla) – AntoninówWola Gołkowska: Masztowa) – ... – Gminnej Rady Narodowej – LESZNOWOLA (URZĄD GMINY).)

(Jeden kurs w dni powszednie w godzinach porannych: PKP PIASECZNO – ... – Łazy: Produkcyjna – Lokalna – Posępna – Słojewskiego (powrót: Słojewskiego – Łączności – Walendów: Brzozowa – osiedle Walendia (pętla) – Brzozowa – Łazy: Łączności – Słojewskiego – Posępna) – Magdalenka: Lipowa – Słoneczna – Lesznowola: Słoneczna – Gminnej Rady Narodowej – LESZNOWOLA (URZĄD GMINY).)

(Jeden kurs w dni powszednie w godzinach popołudniowych: ... – Wola Gołkowska: Masztowa – Antoninów – Cmentarz Południowy (pętla) – AntoninówKuleszówka: Masztowa (powrót: Kuleszówka: Masztowa – Wola Gołkowska: Masztowa) – ...)
Przywrócenie przedwakacyjnego układu tras wariantowych.
L-9 linia autobusowa strefowa uzupełniająca zwykła stała 1. PKP LEGIONOWO – Kościuszki – Piłsudskiego – Sowińskiego – Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nowodworska – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Modlińska – Słoneczna – Niepodległości – Przedpełskiego – 600-lecia – Wieliszew Plaża (pętla) – 600-lecia – Przedpełskiego – Komornica: Wspólna – Poddębie: Nasielska – Komornica: Nasielska – KOMORNICA (SZKOŁA).

(Jeden kurs w dni powszednie w godzinach porannego szczytu: PKP LEGIONOWO – ... – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Solidarności – Urząd Gminy (pętla) – Solidarności – Kościelna (powrót: Kościelna – Łajski: Kościelna) – Modlińska – Słoneczna – ... – KOMORNICA (SZKOŁA).)

2. PKP LEGIONOWO – Kościuszki – Piłsudskiego – Sowińskiego – Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nowodworska – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Modlińska – Słoneczna – Niepodległości – Przedpełskiego – 600-lecia – WIELISZEW (PLAŻA).

(Stara trasa: 1. PKP LEGIONOWO – Kościuszki – Słowackiego – Sowińskiego – Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nowodworska – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Modlińska – Słoneczna – Niepodległości – Przedpełskiego – 600-lecia – Wieliszew Plaża (pętla) – 600-lecia – Przedpełskiego – Komornica: Wspólna – Poddębie: Nasielska – Komornica: Nasielska – KOMORNICA (SZKOŁA).

(Jeden kurs w dni powszednie w godzinach porannego szczytu: PKP LEGIONOWO – ... – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Solidarności – Urząd Gminy (pętla) – Solidarności – Kościelna (powrót: Kościelna – Łajski: Kościelna) – Modlińska – Słoneczna – ... – KOMORNICA (SZKOŁA).)

2. PKP LEGIONOWO – Kościuszki – Słowackiego – Sowińskiego – Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nowodworska – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Modlińska – Słoneczna – Niepodległości – Przedpełskiego – 600-lecia – WIELISZEW (PLAŻA).)
Przywrócenie tras podstawowych w związku z zakończeniem przebudowy ul. Jagiellońskiej w Legionowie.
L10 linia autobusowa strefowa uzupełniająca zwykła stała PKP LEGIONOWO – Kościuszki – Piłsudskiego – Sobieskiego – Krasińskiego – Sowińskiego – Mickiewicza – Jagiellońska – Parkowa – Wyszyńskiego – aleja Legionów – Cynkowa – Suwalna – Szarych Szeregów – Sikorskiego – Fabryczna – Starostwo Powiatowe (pętla) – Fabryczna – Sikorskiego – Szarych Szeregów – Suwalna – Łajski: Suwalna – NowodworskaMichałów-Reginów: Nowodworska – Warszawska – Nieporęt: Warszawska – Modlińska – Wieliszew: Modlińska – Solidarności – Kościelna – Modlińska – Słoneczna – Niepodległości – Przedpełskiego – 600-lecia – WIELISZEW (PLAŻA).

(W dni świąteczne: ... – Cynkowa – Suwalna – Łajski: Suwalna – NowodworskaMichałów-Reginów: Nowodworska – ...)

(Stara trasa: PKP LEGIONOWO – Kościuszki – Słowackiego – Sowińskiego – Piłsudskiego – Sobieskiego – ... – WIELISZEW (PLAŻA).)
L11 linia autobusowa strefowa uzupełniająca zwykła stała Kursy w dni powszednie do godz. 15.00: PKP LEGIONOWO – Kościuszki – Piłsudskiego – Sowińskiego – Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nowodworska – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Modlińska – Słoneczna – Niepodległości – Przedpełskiego – Wodociąg Północny (pętla) – Przedpełskiego – Modlińska – Poniatów: Nowodworska – Skrzeszew: Nowodworska – Koszykowa – Kościelna – Szkolna – Nowodworska – Kałuszyn: Nowodworska – Olszewnica Stara: Nowodworska – Warszawska – Olszewnica Stara (pętla) – Warszawska – Olszewnica Nowa: Nowodworska – Krubin: Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska (powrót: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska) – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – Okunin – Bohaterów Modlina – Warszawska – Zakroczymska – Sawy – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA) (powrót: NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA) – Sawy – Warszawska).

Kursy w dni powszednie od godz. 15.00: PKP LEGIONOWO – Kościuszki – Piłsudskiego – Sowińskiego – Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nowodworska – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Modlińska – Słoneczna – Niepodległości – Przedpełskiego – Wodociąg Północny (pętla) – Przedpełskiego – Modlińska – Poniatów: Nowodworska – Skrzeszew: Nowodworska – Koszykowa – Kościelna – Szkolna – Nowodworska – Kałuszyn: Nowodworska – Olszewnica Stara: Nowodworska – Warszawska – Olszewnica Stara (pętla) – Warszawska – Olszewnica Nowa: Nowodworska – Krubin: Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska (powrót: Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska) – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – Okunin – Bohaterów Modlina – Warszawska – Zakroczymska – Sawy – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA) (powrót: NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA) – Sawy – Warszawska).

(Jeden kurs w dni powszednie w godzinach porannego szczytu oraz jeden kurs w godzinach popołudniowego szczytu: PKP LEGIONOWO – ... – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna (powrót: Kościelna – Solidarności – Urząd Gminy (pętla) – Solidarności – Kościelna – Łajski: Kościelna) – Modlińska – Słoneczna – ... – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska (powrót: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska) – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – ... – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA).)

(Jeden kurs w dni powszednie w godzinach porannego szczytu: PKP LEGIONOWO – ... – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Solidarności – Urząd Gminy (pętla) – Solidarności – Kościelna (powrót: Kościelna – Łajski: Kościelna) – Modlińska – Słoneczna – ... – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska (powrót: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska) – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – ... – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA).)

(Jeden kurs w dni powszednie w godzinach popołudniowego szczytu: PKP LEGIONOWO – ... – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Solidarności – Urząd Gminy (pętla) – Solidarności – Kościelna (powrót: Kościelna – Łajski: Kościelna) – Modlińska – Słoneczna – ... – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska (powrót: Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska) – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – ... – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA).)

(Jeden kurs w dni powszednie w godzinach porannego szczytu oraz kursy w dni świąteczne: PKP LEGIONOWO – ... – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – ... – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA).)

(Kursy w dni świąteczne w godzinach porannych i wieczornych: PKP LEGIONOWO – ... – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – ... – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA).)

(Jeden kurs w godzinach wieczornych: PKP LEGIONOWO – ... – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska – GÓRA (DWORCOWA).)

(Stara trasa: Kursy w dni powszednie do godz. 15.00: PKP LEGIONOWO – Kościuszki – Słowackiego – Sowińskiego – Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nowodworska – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Modlińska – Słoneczna – Niepodległości – Przedpełskiego – Wodociąg Północny (pętla) – Przedpełskiego – Modlińska – Poniatów: Nowodworska – Skrzeszew: Nowodworska – Koszykowa – Kościelna – Szkolna – Nowodworska – Kałuszyn: Nowodworska – Olszewnica Stara: Nowodworska – Warszawska – Olszewnica Stara (pętla) – Warszawska – Olszewnica Nowa: Nowodworska – Krubin: Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska (powrót: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska) – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – Okunin – Bohaterów Modlina – Warszawska – Zakroczymska – Sawy – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA) (powrót: NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA) – Sawy – Warszawska).

Kursy w dni powszednie od godz. 15.00: PKP LEGIONOWO – Kościuszki – Słowackiego – Sowińskiego – Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nowodworska – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Modlińska – Słoneczna – Niepodległości – Przedpełskiego – Wodociąg Północny (pętla) – Przedpełskiego – Modlińska – Poniatów: Nowodworska – Skrzeszew: Nowodworska – Koszykowa – Kościelna – Szkolna – Nowodworska – Kałuszyn: Nowodworska – Olszewnica Stara: Nowodworska – Warszawska – Olszewnica Stara (pętla) – Warszawska – Olszewnica Nowa: Nowodworska – Krubin: Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska (powrót: Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska) – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – Okunin – Bohaterów Modlina – Warszawska – Zakroczymska – Sawy – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA) (powrót: NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA) – Sawy – Warszawska).

(Jeden kurs w dni powszednie w godzinach porannego szczytu oraz jeden kurs w godzinach popołudniowego szczytu: PKP LEGIONOWO – ... – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna (powrót: Kościelna – Solidarności – Urząd Gminy (pętla) – Solidarności – Kościelna – Łajski: Kościelna) – Modlińska – Słoneczna – ... – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska (powrót: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska) – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – ... – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA).)

(Jeden kurs w dni powszednie w godzinach porannego szczytu: PKP LEGIONOWO – ... – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Solidarności – Urząd Gminy (pętla) – Solidarności – Kościelna (powrót: Kościelna – Łajski: Kościelna) – Modlińska – Słoneczna – ... – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska (powrót: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska) – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – ... – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA).)

(Jeden kurs w dni powszednie w godzinach popołudniowego szczytu: PKP LEGIONOWO – ... – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Solidarności – Urząd Gminy (pętla) – Solidarności – Kościelna (powrót: Kościelna – Łajski: Kościelna) – Modlińska – Słoneczna – ... – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska (powrót: Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska) – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – ... – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA).)

(Jeden kurs w dni powszednie w godzinach porannego szczytu oraz kursy w dni świąteczne: PKP LEGIONOWO – ... – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – ... – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA).)

(Kursy w dni świąteczne w godzinach porannych i wieczornych: PKP LEGIONOWO – ... – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – ... – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA).)

(Kursy w dni powszednie w godzinach wieczornych: PKP LEGIONOWO – ... – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska – GÓRA (DWORCOWA).))
N63 linia autobusowa nocna strefowa zwykła stała DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Twarda – plac Grzybowski – Królewska – Marszałkowska – plac Bankowy – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II (powrót: aleja Jana Pawła II – łącznik podziemny Złotych Tarasów – DWORZEC CENTRALNY.) – Popiełuszki – Słowackiego – aleja Armii Krajowej – most Grota-Roweckiego – Modlińska – Światowida – Milenijna – Ćmielowska – Światowida – Ordonówny – Mehoffera – Modlińska – Jabłonna: Modlińska – Zegrzyńska – Legionowo: Warszawska – Sobieskiego – Piłsudskiego – Sowińskiego – Mickiewicza – Jagiellońska – Kościuszki – Chotomów: Piusa XI – Partyzantów – Chotomów (pętla) – Strażacka – Piusa XI – Legionowo: Kościuszki – Jagiellońska – Mickiewicza – LEGIONOWO (OSIEDLE JAGIELLOŃSKA) (powrót: LEGIONOWO (OSIEDLE JAGIELLOŃSKA) – Mickiewicza – Batorego – Krasińskiego – Jagiellońska – Piłsudskiego – Sobieskiego).

(Jeden kurs: ... – Legionowo: Warszawska – Sobieskiego – Piłsudskiego – Sowińskiego – Mickiewicza – Jagiellońska – Kościuszki – Chotomów: Piusa XI – Partyzantów – Chotomów (pętla) – Strażacka – Piusa XI – Legionowo: Kościuszki – Jagiellońska – Mickiewicza – LEGIONOWO (OSIEDLE JAGIELLOŃSKA) (powrót: LEGIONOWO (OSIEDLE JAGIELLOŃSKA) – Mickiewicza – Batorego – Krasińskiego – Jagiellońska – Kościuszki – Chotomów: Piusa XI – Partyzantów – Chotomów (pętla) – Strażacka – Piusa XI – Legionowo: Kościuszki – Jagiellońska – Piłsudskiego – Sobieskiego).)

(Jeden kurs jednokierunkowo: ... – Legionowo: Warszawska – Sobieskiego – Piłsudskiego – Sowińskiego – LEGIONOWO (MICKIEWICZA).)

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY – ... – Legionowo: Warszawska – Sobieskiego – Piłsudskiego – Sowińskiego – Mickiewicza – Jagiellońska – Kościuszki – Chotomów: Piusa XI – Partyzantów – Chotomów (pętla) – Strażacka – Piusa XI – Legionowo: Kościuszki – Jagiellońska – Mickiewicza – LEGIONOWO (OSIEDLE JAGIELLOŃSKA) (powrót: LEGIONOWO (OSIEDLE JAGIELLOŃSKA) – Mickiewicza – Sowińskiego).

(Jeden kurs: ... – Legionowo: Warszawska – Sobieskiego – Piłsudskiego – Sowińskiego – Mickiewicza – Jagiellońska – Kościuszki – Chotomów: Piusa XI – Partyzantów – Chotomów (pętla) – Strażacka – Piusa XI – Legionowo: Kościuszki – Jagiellońska – Mickiewicza – LEGIONOWO (OSIEDLE JAGIELLOŃSKA) (powrót: LEGIONOWO (OSIEDLE JAGIELLOŃSKA) – Mickiewicza – Batorego – Krasińskiego – Jagiellońska – Kościuszki – Chotomów: Piusa XI – Partyzantów – Chotomów (pętla) – Strażacka – Piusa XI – Legionowo: Kościuszki – Jagiellońska – Mickiewicza – Sowińskiego – Piłsudskiego – Sobieskiego).))
Ł linia autobusowa zwykła stała (kursuje także w nocy) (komunikacja miasta Łomianki) METRO MARYMONT – Włościańska – Słowackiego – Marymoncka – Pułkowa – Łomianki: Kolejowa – Brukowa – Warszawska – Kiełpin: Warszawska – Dziekanów Leśny: Graniczka – Konopnickiej – DZIEKANÓW LEŚNY (SZPITAL).

(Niektóre kursy: ... – Kolejowa – Brukowa – CH Auchan Łomianki (zawrotka) – Brukowa – Warszawska – ...)

(Dwa kursy w dni powszednie w godzinach popołudniowego szczytu: ... – Marymoncka – Pułkowa – Dzierżoniowska – Żubrowa – Wóycickiego – Pułkowa (powrót: Pułkowa – Marymoncka) – Łomianki: Kolejowa – ...)
Wprowadzenie wariantowych podjazdów do kampusu UKSW przy ul. Wóycickiego.
Ł linia autobusowa zwykła stała (komunikacja miasta Łomianki) METRO MARYMONT – Włościańska – Słowackiego – Marymoncka – Pułkowa – Łomianki: Kolejowa – Brukowa – Warszawska – Kiełpin: Warszawska – Dziekanów Leśny: Graniczka – Kolejowa – Sadowa: Turystyczna – Sadowa (pętla) – Turystyczna – Dziekanów Leśny: Kolejowa – Graniczka (powrót: Graniczka – Kiełpin: Warszawska) – Konopnickiej – DZIEKANÓW LEŚNY (SZPITAL).

(Niektóre kursy: ... – Kolejowa – Brukowa – CH Auchan Łomianki (zawrotka) – Brukowa – Warszawska – ...)
ŁD linia autobusowa zwykła okresowa (kursuje od poniedziałku do piątku w godz. 7-18 oraz w soboty w godz. 7-15) (komunikacja miasta Łomianki) ŁOMIANKI (ICDS) – Warszawska – Brukowa – Akacjowa – Wiślana – Zachodnia – Wiosenna – Kolejowa – Wiślana – Akacjowa – Brukowa – Warszawska – ŁOMIANKI (ICDS). [Linia jednokierunkowa.]

(Jeden kurs w dni powszednie w godzinach popołudniowych: ŁOMIANKI (ICDS) – Warszawska – Wiślana – Łomianki Dolne (pętla) – Wiślana – Warszawska – Brukowa – ... – ŁOMIANKI (ICDS).)

(Stara trasa: ŁOMIANKI (ICDS) – Warszawska – Kusocińskiego – Osiedlowa – Szkolna – Warszawska – Wiślana – Kampinoska – Partyzantów – Akacjowa – Wiślana – Zachodnia – Wiosenna – Kolejowa – Wiślana – Warszawska – Kusocińskiego – Osiedlowa – Szkolna – Warszawska – ŁOMIANKI (ICDS). [Linia jednokierunkowa.]

(Jeden kurs w dni powszednie w godzinach porannych: DZIEKANÓW LEŚNY (SZPITAL) – Konopnickiej – Graniczka – Kiełpin: Warszawska – Łomianki: Warszawska – Kusocińskiego – ... – Szkolna – Warszawska – Kiełpin: Warszawska – Dziekanów Leśny: Graniczka – Konopnickiej – DZIEKANÓW LEŚNY (SZPITAL).))
Zmiana trasy - skierowanie przez ul. Brukową. Likwidacja wydłużonego kursu do Dziekanowa Leśnego. Wprowadzenie wariantowego podjazdu do Łomianek Dolnych.
ZS1 linia autobusowa zastępcza (strefowa zwykła stała) LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: URSUS-RATUSZ – plac Czerwca 1976 roku – Traktorzystów – Wojciechowskiego – Keniga – Warszawska – Piastów: Warszawska – aleja Wojska Polskiego – wiadukt Okulickiego – Reja – Tuwima (powrót: Tuwima – wiadukt Okulickiego) – Pruszków: Bohaterów Warszawy – aleja Wojska Polskiego – Kościuszki – Sienkiewicza – PKP PRUSZKÓW (powrót: PKP PRUSZKÓW – Sienkiewicza – Stalowa – Powstańców – aleja Wojska Polskiego).)
Przywrócenie ruchu kolejowego na podmiejskiej linii średnicowej.
ZS2 linia autobusowa zastępcza (zwykła stała) PKP SŁUŻEWIEC – Sasanki – Żwirki i Wigury – LOTNISKO CHOPINA. [Linia jednokierunkowa.]
Przystanki: PKP SŁUŻEWIEC (→LOTNISKO CHOPINA), LOTNISKO-SEKTORY CDE (→LOTNISKO CHOPINA), LOTNISKO-SEKTORY AB (→LOTNISKO CHOPINA), TERMINAL AUTOBUSOWY (→LOTNISKO CHOPINA), LOTNISKO CHOPINA.
Uruchomienie jednokierunkowej zastępczej linii autobusowej w związku z zamknięciem dojazdu kolejowego do stacji WARSZAWA LOTNISKO CHOPINA.
ZS9 linia autobusowa zastępcza (strefowa zwykła okresowa szczytowa - kursuje w dni powszednie) LEGIONOWO (CH BŁĘKITNE) – Jagiellońska – Słowackiego – Kościuszki – Piłsudskiego – Jagiellońska – Zegrzyńska (powrót: Zegrzyńska – Jagiellońska – Słowackiego – Kościuszki – PKP LEGIONOWO.)Michałów-Reginów: Warszawska – Nowodworska – Łajski: Nowodworska – Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Solidarności – WIELISZEW (URZĄD GMINY). Uruchomienie autobusowej linii zastępczej w związku z rozpoczęciem remontu linii kolejowej Legionowo - Tłuszcz wraz z rewitalizacją toru do Zegrza i skróceniem trasy linii SKM S3 i S9 do Legionowa.
1 linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni powszednie) (komunikacja miasta Halinów) PKP WESOŁA (OKUNIEWSKA) – Okuniewska – Sulejówek: Okuniewska – aleja Piłsudskiego – Kombatantów II Wojny Światowej – Krasińskiego – Staszica (powrót: Staszica – 3 Maja – Głowackiego – Krasińskiego) – Bema – Konopnickiej – Grabina: Czumy – Józefin: Czumy – Stołeczna – Nowy Konik: Stołeczna – Terespolska – Stary Konik: Terespolska – Hipolitowska – Hipolitów: Hipolitowska – Warszawska – Halinów: Warszawska – Bema – Dąbrowskiego – Spacerowa – Długa Kościelna: Spacerowa – Kochanowskiego – Halinów: Okuniewska – Mickiewicza – Kazimierów: Zastawie – Świętokrzyska – MrowiskaChobot – Chobot (Fabryka) (pętla) – ChobotMrowiskaKazimierów: Świętokrzyska – Zastawie – Halinów: Mickiewicza – Okuniewska – Długa Kościelna: Kochanowskiego – Spacerowa – Halinów: Spacerowa – Dąbrowskiego – Bema – Warszawska – Hipolitów: Warszawska – HIPOLITÓW (PKP HALINÓW).

(Jeden kurs: ... – Stary Konik: Terespolska – Hipolitowska – Hipolitów: Hipolitowska – Warszawska – Halinów: Warszawska – Bema – Dąbrowskiego – Spacerowa – Długa Kościelna: Spacerowa – Kochanowskiego – Halinów: Okuniewska – Mickiewicza – Kazimierów: Zastawie – Świętokrzyska – MrowiskaChobot – CHOBOT.)
Uruchomienie przez Urząd Miasta i Gminy w Halinowie czterech lokalnych linii autobusowych umożliwiających dojazd do 1 strefy biletowej ZTM oraz łączących Halinów z okolicznymi miejscowościami.
2 linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni powszednie) (komunikacja miasta Halinów) PKP WESOŁA (OKUNIEWSKA) – Okuniewska – Sulejówek: Okuniewska – Szosowa – Warszawska – Okuniew: Warszawska – Stanisławowska – ZagórzeBudziska: Krucza – Długa Szlachecka: Wyszyńskiego – Długa Kościelna: Kochanowskiego – Halinów: Okuniewska – Mickiewicza – Bema (powrót: Bema – Jana Pawła II – Okuniewska) – Warszawska – Hipolitów: Warszawska – PKP Halinów (pętla) – Warszawska – Halinów: Warszawska – Bema – Jana Pawła II – Okuniewska – Mickiewicza (powrót: Mickiewicza – Bema) – Powstania Styczniowego – Cisie: Główna – Żwirówka: Mostowa – DesnoKrzewinaHalinów: Północna – 3 Maja – Powstania Styczniowego – Mickiewicza – Bema (powrót: Bema – Jana Pawła II – Okuniewska – Mickiewicza) – Warszawska – Hipolitów: Warszawska – HIPOLITÓW (PKP HALINÓW).

(Jeden kurs w godzinach porannego szczytu jednokierunkowo: ... – Długa Kościelna: Kochanowskiego – Halinów: Okuniewska – Mickiewicza – Bema (powrót: Bema – Jana Pawła II – Okuniewska) – Warszawska – Hipolitów: Warszawska – HIPOLITÓW (PKP HALINÓW).)

(Jeden kurs w godzinach popołudniowego szczytu jednokierunkowo: HIPOLITÓW (PKP HALINÓW) – Warszawska – Halinów: Warszawska – Bema – Jana Pawła II – Okuniewska – Długa Kościelna: Kochanowskiego – ... – PKP WESOŁA (OKUNIEWSKA).)
3 linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni powszednie) (komunikacja miasta Halinów) PKP WESOŁA (OKUNIEWSKA) – Okuniewska – Sulejówek: Okuniewska – aleja Piłsudskiego – Kombatantów II Wojny Światowej – Krasińskiego – Staszica (powrót: Staszica – 3 Maja – Głowackiego – Krasińskiego) – Bema – Narutowicza – Długa Szlachecka: Warszawska – Wyszyńskiego – Długa Kościelna: Kochanowskiego – Halinów: Okuniewska – Mickiewicza – Bema (powrót: Bema – Jana Pawła II – Okuniewska) – Warszawska – Hipolitów: Warszawska – Kolejowa – Halinów: Kolejowa – Wielgolas Brzeziński: Mazowiecka – Brzeziny: Terespolska – Stary Konik: Terespolska – Warszawska – Hipolitów: Warszawska – HIPOLITÓW (PKP HALINÓW).
4 linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni powszednie) (komunikacja miasta Halinów) HIPOLITÓW (PKP HALINÓW) – Warszawska – Halinów: Warszawska – Bema – Jana Pawła II – Okuniewska – Długa Kościelna: Kochanowskiego – Długa Szlachecka: Wyszyńskiego – Budziska: Krucza – Ptasia (pętla) – Krucza – Długa Szlachecka: Wyszyńskiego – Długa Kościelna: Kochanowskiego – Spacerowa – Halinów: Spacerowa – Józefin: Stołeczna – Czumy – Grabina: Czumy – Grabina (pętla) – Czumy – Józefin: Czumy – Stołeczna – Nowy Konik: Terespolska – Nowy Konik (pętla) – Terespolska – Hipolitowska – Hipolitów: Hipolitowska – Warszawska – Halinów: Warszawska – Bema – Jana Pawła II – Okuniewska – Halinów Szkoła (pętla) – Okuniewska – Mickiewicza – Bema – Warszawska – Hipolitów: Warszawska – Stary Konik: Warszawska – Terespolska – Brzeziny: Terespolska – Wielgolas Brzeziński: Mazowiecka – Halinów: Kolejowa – Hipolitów: Kolejowa – Warszawska – Halinów: Warszawska – Bema – Jana Pawła II – Okuniewska – Halinów Szkoła (pętla) – Okuniewska – Mickiewicza – Bema – Warszawska – Hipolitów: Warszawska – HIPOLITÓW (PKP HALINÓW). [Linia jednokierunkowa.]

(Dwa kursy w godzinach popołudniowych: ... – Brzeziny: Terespolska – Wielgolas Brzeziński: Mostowa – Cisie: Główna – Halinów: Powstania Styczniowego – Mickiewicza – Okuniewska – Halinów Szkoła (pętla) – Okuniewska – Mickiewicza – Bema – Warszawska – Hipolitów: Warszawska – HIPOLITÓW (PKP HALINÓW). [Linia jednokierunkowa.])

(Jeden kurs w godzinach porannego szczytu: HIPOLITÓW (PKP HALINÓW) – Warszawska – Halinów: Warszawska – Bema – Jana Pawła II – Okuniewska – Halinów Szkoła (pętla) – Okuniewska – Jana Pawła II – Powstania Styczniowego – Cisie: Główna – Wielgolas Brzeziński: Mostowa – Brzeziny: Terespolska – Stary Konik: Terespolska – Warszawska – Hipolitów: Warszawska – Halinów: Warszawska – Bema – Jana Pawła II – Okuniewska – Halinów Szkoła (pętla) – Okuniewska – Mickiewicza – Bema – Warszawska – Hipolitów: Warszawska – Hipolitowska – Nowy Konik: Hipolitowska – Terespolska – Nowy Konik (pętla) – Terespolska – Józefin: Stołeczna – Czumy – Grabina: Czumy – Grabina (pętla) – Czumy – Józefin: Czumy – Stołeczna – Halinów: Spacerowa – Długa Kościelna: Spacerowa – Kochanowskiego – Halinów: Okuniewska – Mickiewicza – Bema – Warszawska – Hipolitów: Warszawska – HIPOLITÓW (PKP HALINÓW). [Linia jednokierunkowa.])
RADZYMIN

BIAŁOBRZEGI
linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni powszednie) (komunikacja gminy Radzymin) BIAŁOBRZEGI (PLAŻA) – Wczasowa – aleja Wojska Polskiego – Beniaminów: aleja Wojska Polskiego – Łąki: Weteranów – Radzymin: Weteranów – aleja Jana Pawła II – RADZYMIN (DWORZEC AUTOBUSOWY).

(Stara trasa: BIAŁOBRZEGI (PLAŻA) – Wczasowa – aleja Wojska Polskiego – Beniaminów: aleja Wojska Polskiego – BENIAMINÓW.)
Przywrócenie po wakacjach kursowania linii autobusowej łączącej Białobrzegi z Beniaminowem wraz z przedłużeniem trasy do centrum Radzymina w celu lepszego dostosowania połączenia do potrzeb mieszkańców. Jednocześnie gmina Radzymin dofinansowała linię włączając ją w sieć swoich linii dowozowych.
SŁUPNO

WÓLKA RADZYMIŃSKA
linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni powszednie i w soboty) (komunikacja gminy Radzymin) SŁUPNO – Żeromskiego – Sieraków: Sienkiewicza – Wólka Radzymińska: Szkolna – Dąbkowizna: droga lokalna – PKP DĄBKOWIZNA.

(Niektóre kursy: ... – Sieraków: Sienkiewicza – SIERAKÓW.)
Przedłużenie trasy większości kursów do Wólki Radzymińskiej.
2013.09.03. SEROCK

ZEGRZE

DĘBE
linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni powszednie) (komunikacja gminy Serock) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: SEROCK (SALA WIDOWISKOWA OŚRODKA KULTURY) – Pułtuska – Warszawska – Karolińska – Stasi Las: Warszawska – Jadwisin: Warszawska – Zegrze Północne: Warszawska – Juzistek – Zegrze – Groszkowskiego – Warszawska – Zegrzyńska – Dosin: Zegrzyńska – Skubianka: Zegrzyńska – Jachranka: Zegrzyńska – Izbica: Zegrzyńska – Dębe: Zegrzyńska – DĘBE.

(Niektóre kursy: ZEGRZE PÓŁNOCNE (JEDNOSTKA WOJSKOWA) – Warszawska – ...))
Reaktywacja linii autobusowej firmy Z-BUS na skróconej trasie z Legionowa do miejscowości Dębe.
Z-BUS linia autobusowa prywatna (zwykła okresowa całodzienna - kursuje od poniedziałku do soboty) PKP LEGIONOWO – Kościuszki – Słowackiego – Jagiellońska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nieporęt: Warszawska – Zegrze Południowe: Warszawska – Zegrze Północne: Warszawska – Groszkowskiego – Zegrze – Juzistek – Warszawska – Zegrzyńska – Dosin: Zegrzyńska – Skubianka: Zegrzyńska – Jachranka: Zegrzyńska – Izbica: Zegrzyńska – Dębe: Zegrzyńska – DĘBE.
2013.09.06. ZMIANA KRÓTKOTERMINOWA Uruchomienie dodatkowych linii dowozowych i rozwozowych w związku z organizacją na Stadionie Narodowym meczu piłki nożnej Polska - Czarnogóra.

7. P+R AL. KRAKOWSKA – ... – Aleje Jerozolimskie – PLAC STARYNKIEWICZA. [Zmiana obowiązuje w godz. 22.30 - 23.30.]

7. WIATRACZNA – aleja Waszyngtona – aleja Zieleniecka – ... – KAWĘCZYŃSKA-BAZYLIKA. [Zmiana obowiązuje w godz. 22.30 - 23.30.]

8. OSIEDLE GÓRCZEWSKA / CMENTARZ WOLSKI – ... – Aleje Jerozolimskie – PLAC STARYNKIEWICZA. [Zmiana obowiązuje w godz. 22.30 - 23.30.]

8. WIATRACZNA – aleja Waszyngtona – aleja Zieleniecka – ... – WIATRACZNA. [Zmiana obowiązuje w godz. 22.30 - 23.30.]

9. P+R AL. KRAKOWSKA – ... – Aleje Jerozolimskie – PLAC STARYNKIEWICZA. [Zmiana obowiązuje w godz. 22.30 - 23.30.]

9. ALEJA ZIELENIECKA – aleja Zieleniecka – aleja Waszyngtona – ... – GOCŁAWEK. [Zmiana obowiązuje w godz. 22.30 - 23.30.]

22. PIASKI – ... – Aleje Jerozolimskie – PLAC STARYNKIEWICZA. [Zmiana obowiązuje w godz. 22.30 - 23.30.]

22. WIATRACZNA – aleja Waszyngtona – aleja Zieleniecka – ... – DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA). [Zmiana obowiązuje w godz. 22.30 - 23.30.]

24. NOWE BEMOWO – ... – Aleje Jerozolimskie – PLAC STARYNKIEWICZA. [Zmiana obowiązuje w godz. 22.30 - 23.30.]

24. ALEJA ZIELENIECKA – aleja Zieleniecka – aleja Waszyngtona – ... – GOCŁAWEK. [Zmiana obowiązuje w godz. 22.30 - 23.30.]

73. ALEJA ZIELENIECKA – aleja Zieleniecka – aleja Waszyngtona – Grochowska – GOCŁAWEK. [Kursuje w godz. 22.30 - 23.30.]

77. PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – WIATRACZNA. [Kursy w godz. 18.00 - 21.00.]

Z. PLAC ZAWISZY – Aleje Jerozolimskie – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – aleja Armii Ludowej – most Łazienkowski – Wał Miedzeszyński – Zwycięzców – Francuska (powrót: Francuska – Zwycięzców – Saska – aleja Stanów Zjednoczonych – most Łazienkowski) – aleja Waszyngtona – WIATRACZNA. [Kursy od ok. godz. 18.30 do ok. godz. 20.15.]

509. Dodatkowe jednokierunkowe kursy: RONDO WASZYNGTONA – aleja Zieleniecka – Targowa – Kłopotowskiego – Jagiellońska – Modlińska – Światowida – NOWODWORY. [Kursy od godz. 22.45.]

509. Dodatkowe jednokierunkowe kursy: ALEJA ZIELENIECKA – aleja Zieleniecka – aleja Waszyngtona – Saska – Egipska – Bora-Komorowskiego – Fieldorfa – Umińskiego – Bora-Komorowskiego – GOCŁAW. [Kursy od godz. 22.45.]

902. WYBRZEŻE SZCZECIŃSKIE – Wybrzeże Szczecińskie – most Świętokrzyski – Zajęcza – Dobra – Tamka – Kopernika – Świętokrzyska – Nowy Świat – Krakowskie Przedmieście – Królewska – plac Grzybowski – Twarda – Emilii Plater – DWORZEC CENTRALNY (przystanek na ul. Emilii Plater przy Złotych Tarasach). [Kursy od godz. 22.45. Linia jednokierunkowa.]

903. RONDO WASZYNGTONA – aleja Zieleniecka – Targowa – Kłopotowskiego – Jagiellońska – Starzyńskiego – św. Wincentego – Kondratowicza – Chodecka – BRÓDNO PODGRODZIE. [Kursy od godz. 22.45. Linia jednokierunkowa.]
2013.09.07.
2013.09.08.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wprowadzenie tras objazdowych w związku z modernizacją przejazdu kolejowego w ciągu ul. Marsa w Rembertowie.

115. PKP REMBERTÓW – Marsa – Ilskiego – ... – ALEKSANDRÓW.

Z15. MOKRY ŁUG – aleja Sztandarów – aleja Chruściela – Cyrulików – REMBERTÓW-KOLONIA.
2013.09.07.
2013.09.08.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie ruchu tramwajowego na ul. Górczewskiej, Powstańców Śląskich, Połczyńskiej i Wolskiej (na odcinku od pętli OSIEDLE GÓRCZEWSKA do pętli CMENTARZ WOLSKI) w związku z pracami torowymi i sieciowymi.

8. METRO MARYMONT – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Okopowa – Towarowa – ... – WIATRACZNA.

10. CMENTARZ WOLSKI – Wolska – ... – WYŚCIGI.

26. CMENTARZ WOLSKI – Wolska – ... – ANNOPOL.

27. ZAWIESZENIE KURSOWANIA.

Z-6. OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – Fort Wola – CMENTARZ WOLSKI.
2013.09.07.
2013.09.08.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Niski stan wody na Wiśle.


TRAMWAJ WODNY. ŻERAŃ – ... – SEROCK.

STATEK SEROCK [autobus]. Kurs o godz. 9.00 jednokierunkowo na trasie: TORWAR – Łazienkowska – Czerniakowska – Solec – Wioślarska – Wybrzeże Kościuszkowskie – Wybrzeże Gdańskie – Wybrzeże Gdyńskie – most Grota-Roweckiego – Modlińska – Płochocińska – ZAKŁADY ZBOŻOWE.

STATEK SEROCK [autobus]. Kurs o godz. 17.45 jednokierunkowo na trasie: ZAKŁADY ZBOŻOWE – Płochocińska – Modlińska – most Grota-Roweckiego – Wybrzeże Gdyńskie – Wybrzeże Gdańskie – Wybrzeże Kościuszkowskie – Wioślarska – Solec – Czerniakowska – Łazienkowska – TORWAR.
2013.09.08. 900 linia autobusowa specjalna (zwykła - kursuje w godz. 10.00 - 17.00) PLAC BANKOWY – Andersa – Nowolipki – Zamenhofa – Anielewicza (powrót: Anielewicza – Andersa) – Okopowa – Powązkowska – Tatarska – KOZIELSKA (powrót: KOZIELSKA – [bez pasażerów: Tatarska – Ostroroga – Obozowa – Wawrzyszewska – Ostroroga] – Tatarska). Uruchomienie kursującej tylko 8 września specjalnej linii autobusowej w związku z obchodami Święta Kawalerii Polskiej.
2013.09.09. S2 linia szybkiej kolei miejskiej strefowa zwykła stała WARSZAWA LOTNISKO CHOPINA – Warszawa Służewiec – Warszawa Żwirki i Wigury – Warszawa Rakowiec – Warszawa Aleje Jerozolimskie – Warszawa Zachodnia – Warszawa Ochota – Warszawa Śródmieście – Warszawa Powiśle – Warszawa Stadion – Warszawa Wschodnia – Warszawa Rembertów – Warszawa Wesoła – Warszawa Wola Grzybowska – Sulejówek – SULEJÓWEK MIŁOSNA.

(Stara trasa: WARSZAWA SŁUŻEWIEC – Warszawa Żwirki i Wigury – ... – SULEJÓWEK MIŁOSNA.)
Częściowe przywrócenie dojazdu do stacji Warszawa Lotnisko Chopina (linia S3 oraz pociągi Kolei Mazowieckich powróciły na swoje stałe trasy 12 września).
ZS2 linia autobusowa zastępcza (zwykła stała) LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: PKP SŁUŻEWIEC – Sasanki – Żwirki i Wigury – LOTNISKO CHOPINA. [Linia jednokierunkowa.]
Przystanki: PKP SŁUŻEWIEC (→LOTNISKO CHOPINA), LOTNISKO-SEKTORY CDE (→LOTNISKO CHOPINA), LOTNISKO-SEKTORY AB (→LOTNISKO CHOPINA), TERMINAL AUTOBUSOWY (→LOTNISKO CHOPINA), LOTNISKO CHOPINA.)
102 linia autobusowa zwykła stała MŁYNÓW – Płocka (powrót: Płocka – Żytnia – Młynarska – Obozowa – MŁYNÓW.) – Wolska – Skierniewicka – Siedmiogrodzka – Grzybowska – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Książęca – Kruczkowskiego – Tamka – most Świętokrzyski (powrót: most Świętokrzyski – Zajęcza – Dobra – Tamka) – Wybrzeże Szczecińskie – aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grenadierów – Podskarbińska (powrót: Dwernickiego – Międzyborska – aleja Waszyngtona) – Dwernickiego – Szaserów – Chłopickiego – PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA.

(Stara trasa: MŁYNÓW – ... – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Świętokrzyska – Kopernika – Tamka – ... – PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA.)
Skierowanie na trasy objazdowe w związku z przebudową ul. Kopernika (na odcinku od ul. Świętokrzyskiej do ul. Tamka).
105 linia autobusowa zwykła stała OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Lazurowa – Szeligowska – Połczyńska – Wolska – Kasprzaka (powrót: Kasprzaka – Ordona – Wolska) – Karolkowa – Grzybowska – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Książęca – Kruczkowskiego – Tamka – Dobra – Lipowa – Browarna – BROWARNA (powrót: BROWARNA – Karowa – Dobra).

(Stara trasa: OSIEDLE GÓRCZEWSKA – ... – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Świętokrzyska – Kopernika – Tamka – ... – BROWARNA.)
444 linia autobusowa przyspieszona okresowa (kursuje w dni świąteczne) DWORZEC CENTRALNY (przystanek w al. Jana Pawła II przy Złotych Tarasach) – aleja Jana Pawła II – Grzybowska – Królewska (powrót: Królewska – plac Grzybowski – Twarda – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – aleja Jana Pawła II – DWORZEC CENTRALNY (przystanek w al. Jana Pawła II przy Złotych Tarasach).) – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Książęca – Kruczkowskiego – most Świętokrzyski (powrót: most Świętokrzyski – Zajęcza – Dobra – Tamka) – Wybrzeże Szczecińskie – Wybrzeże Helskie – Starzyńskiego – Jagiellońska – Ratuszowa – ZOO (powrót: ZOO – Ratuszowa – Wybrzeże Helskie).
Przystanki: DW. CENTRALNY, DW. CENTRALNY (→DW. CENTRALNY), DW. CENTRALNY (→DW. CENTRALNY), EMILII PLATER (→DW. CENTRALNY) (NŻ), RONDO ONZ (→ZOO), PL. GRZYBOWSKI (→DW. CENTRALNY), AL. JANA PAWŁA II (→ZOO) (NŻ), KRÓLEWSKA, UNIWERSYTET, FOKSAL, PL. TRZECH KRZYŻY (→ZOO), TOPIEL, POMNIK SYRENY (NŻ), ZOO-WEJŚCIE PÓŁNOCNE (→ZOO), RONDO STARZYŃSKIEGO (→ZOO), RATUSZOWA-ZOO (→ZOO), ZOO-WEJŚCIE GŁÓWNE.

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY (przystanek w al. Jana Pawła II przy Złotych Tarasach) – ... – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Świętokrzyska – Kopernika – Tamka – ... – ZOO.
Przystanki: DW. CENTRALNY, ..., UNIWERSYTET, NOWY ŚWIAT, TOPIEL, ..., ZOO-WEJŚCIE GŁÓWNE.)
N14 linia autobusowa nocna zwykła stała DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Twarda – plac Grzybowski – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat (powrót: Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – aleja Jana Pawła II – DWORZEC CENTRALNY.) – plac Trzech Krzyży – Książęca – Kruczkowskiego – Tamka – most Świętokrzyski – Wybrzeże Szczecińskie – Okrzei – Jagiellońska (powrót: Jagiellońska – Kłopotowskiego – Wybrzeże Szczecińskie – most Świętokrzyski – Zajęcza – Dobra – Tamka) – plac Hallera – Dąbrowszczaków – Inżynierska – Stalowa – Szwedzka – 11 Listopada – Odrowąża – Wysockiego – Bartnicza – Wyszogrodzka – Chodecka – Łojewska – Łabiszyńska – Kopijników – Białołęcka – Juranda ze Spychowa – Ostródzka – Mochtyńska – Kobiałka (powrót: Kobiałka – Płochocińska – Białołęcka) – OLESIN.

(Niektóre kursy: ... – Stalowa – Zajezdnia Stalowa – Stalowa – Szwedzka – ...)

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Twarda – plac Grzybowski – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – aleja Jana Pawła II – DWORZEC CENTRALNY.) – Kopernika – Tamka – ... – OLESIN.)
N64 linia autobusowa nocna zwykła stała DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Twarda – plac Grzybowski – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat (powrót: Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – aleja Jana Pawła II – DWORZEC CENTRALNY.) – plac Trzech Krzyży – Książęca – Kruczkowskiego – Tamka – most Świętokrzyski – Wybrzeże Szczecińskie – Okrzei – Jagiellońska (powrót: Jagiellońska – Kłopotowskiego – Wybrzeże Szczecińskie – most Świętokrzyski – Zajęcza – Dobra – Tamka) – plac Hallera – Dąbrowszczaków – Inżynierska – Stalowa – Szwedzka – 11 Listopada – Odrowąża – Wysockiego – Bartnicza – Wyszogrodzka – Chodecka – Łojewska – Łabiszyńska – Kondratowicza – Bazyliańska – Wysockiego – Marywilska – Czołowa – Bohaterów – Ołówkowa – Parowozowa – Polnych Kwiatów – Mehoffera – Raciborska – CHOSZCZÓWKA (powrót: CHOSZCZÓWKA – Przytulna – Henrykowska – Wyganowska – Raciborska).

(Niektóre kursy: ... – Stalowa – Zajezdnia Stalowa (pętla) – Stalowa – Szwedzka – ...)

(Jeden kurs: ... – Wysockiego – Marywilska – Płochocińska – Płytowa – Kupiecka (pętla) – Płytowa – Płochocińska – Marywilska – Czołowa (powrót: Czołowa – Marywilska – Wysockiego) – ...)

(Jeden kurs: ... – Wysockiego – Marywilska – Marcelin (pętla) – Marywilska – Płochocińska – Płytowa – KUPIECKA.)

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Twarda – plac Grzybowski – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – aleja Jana Pawła II – DWORZEC CENTRALNY.) – Kopernika – Tamka – ... – CHOSZCZÓWKA / KUPIECKA.)
2013.09.10. 723 linia autobusowa strefowa zwykła stała ŻERAŃ FSO – Modlińska – Jabłonna: Modlińska – Zegrzyńska – Legionowo: Warszawska – Sobieskiego – Piłsudskiego – Sowińskiego – Krasińskiego – Sobieskiego – Krakowska – LEGIONOWO (PKP PRZYSTANEK) (powrót: LEGIONOWO (PKP PRZYSTANEK) – Jagiellońska – Parkowa – Sobieskiego).

(Niektóre kursy w dni powszednie w godzinach szczytu oraz w godzinach wieczornych: ... – Sowińskiego – LEGIONOWO (MICKIEWICZA).)

(Stara trasa: ŻERAŃ FSO – ... – Sowińskiego – Krasińskiego – Sobieskiego – Krakowska – LEGIONOWO (PKP PRZYSTANEK) (powrót: LEGIONOWO (PKP PRZYSTANEK) – Jagiellońska – Mickiewicza – Sowińskiego).)
Przywrócenie przejazdu przez ul. Parkową w związku z zakończeniem budowy ronda na skrzyżowaniu ul. Parkowej i Sobieskiego.
L10 linia autobusowa strefowa uzupełniająca zwykła stała PKP LEGIONOWO – Kościuszki – Piłsudskiego – Sobieskiego – Parkowa – Wyszyńskiego – aleja Legionów – Cynkowa – Suwalna – Szarych Szeregów – Sikorskiego – Fabryczna – Starostwo Powiatowe (pętla) – Fabryczna – Sikorskiego – Szarych Szeregów – Suwalna – Łajski: Suwalna – NowodworskaMichałów-Reginów: Nowodworska – Warszawska – Nieporęt: Warszawska – Modlińska – Wieliszew: Modlińska – Solidarności – Kościelna – Modlińska – Słoneczna – Niepodległości – Przedpełskiego – 600-lecia – WIELISZEW (PLAŻA).

(W dni świąteczne: ... – Cynkowa – Suwalna – Łajski: Suwalna – NowodworskaMichałów-Reginów: Nowodworska – ...)

(Stara trasa: PKP LEGIONOWO – Kościuszki – Piłsudskiego – Sobieskiego – Krasińskiego – Sowińskiego – Mickiewicza – Jagiellońska – Parkowa – Wyszyńskiego – ... – WIELISZEW (PLAŻA).)
ZMIANY PRZYSTANKOWE • LEGIONOWO LWOWSKA 03 - uruchomienie przystanku warunkowego (w kierunku zachodnim), zlokalizowanego na ul. Lwowskiej w Legionowie, na wschód od skrzyżowania z ul. Sobieskiego (dotyczy linii 723 i L10).
• LEGIONOWO LWOWSKA 04 - uruchomienie przystanku warunkowego (w kierunku wschodnim), zlokalizowanego na ul. Lwowskiej w Legionowie, na wschód od skrzyżowania z ul. Sobieskiego (dotyczy linii L10).
2013.09.12. S3 linia szybkiej kolei miejskiej strefowa zwykła stała WARSZAWA LOTNISKO CHOPINA – Warszawa Służewiec – Warszawa Żwirki i Wigury – Warszawa Rakowiec – Warszawa Aleje Jerozolimskie – Warszawa Zachodnia – Warszawa Centralna – Warszawa Wschodnia – Warszawa Praga – Warszawa Toruńska – Warszawa Żerań – Warszawa Płudy – Warszawa Choszczówka – LEGIONOWO.

(Po jednym kursie w dni powszednie w godzinach porannego i popołudniowego szczytu oraz wszystkie kursy w dni świąteczne: ... – Legionowo – LEGIONOWO PIASKI.)

(Stara trasa: WARSZAWA ZACHODNIA – Warszawa Centralna – ... – LEGIONOWO.)
Przywrócenie dojazdu do stacji Warszawa Lotnisko Chopina oraz Legionowo Piaski.
S9 linia szybkiej kolei miejskiej strefowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni powszednie) WARSZAWA ZACHODNIA (peron 8) – Warszawa Kasprzaka – Warszawa Koło – Warszawa Gdańska – Warszawa ZOO – Warszawa Praga – Warszawa Toruńska – Warszawa Żerań – Warszawa Płudy – Warszawa Choszczówka – Legionowo – LEGIONOWO PIASKI.

(Stara trasa: WARSZAWA ZACHODNIA (peron 8) – ... – LEGIONOWO.)
Przywrócenie dojazdu do stacji Legionowo Piaski.
731 linia autobusowa strefowa zwykła stała ŻERAŃ FSO – Modlińska – Jabłonna: Modlińska – obwodnica Jabłonny – Przylesie – Akademijna (pętla) – Przylesie – obwodnica Jabłonny – Zegrzyńska – Legionowo: Warszawska – Sobieskiego – Piłsudskiego – Sowińskiego – Warszawska – Zegrzyńska – Piaskowa – aleja Legionów – Cynkowa – Suwalna – Olszankowa – LEGIONOWO (OSIEDLE MŁODYCH).

(W dni powszednie w godz. 7-18: ... – Cynkowa – Suwalna – Szarych Szeregów (powrót: Szarych Szeregów – Suwalna – Olszankowa – Osiedle Młodych (pętla) – Olszankowa – Suwalna – Cynkowa) – Sikorskiego – Fabryczna – LEGIONOWO (STAROSTWO POWIATOWE).)

(Stara trasa w dni powszednie: ŻERAŃ FSO – ... – Sobieskiego – Piłsudskiego – Kościuszki – Słowackiego – Jagiellońska – Zegrzyńska – ... – LEGIONOWO (OSIEDLE MŁODYCH) / LEGIONOWO (STAROSTWO POWIATOWE).)
Przywrócenie stałej trasy w dni powszednie.
L10 linia autobusowa strefowa uzupełniająca zwykła stała PKP LEGIONOWO – Kościuszki – Piłsudskiego – Sobieskiego – Parkowa – Wyszyńskiego – aleja Legionów – Cynkowa – Suwalna – Szarych Szeregów – Sikorskiego – Fabryczna – Starostwo Powiatowe (pętla) – Fabryczna – Sikorskiego – Szarych Szeregów – Suwalna – Łajski: Suwalna – NowodworskaMichałów-Reginów: Nowodworska – Warszawska – Nieporęt: Warszawska – Modlińska – Wieliszew: Modlińska – Solidarności – Kościelna – Modlińska – Słoneczna – Niepodległości – Przedpełskiego – 600-lecia – WIELISZEW (PLAŻA).

(Niektóre kursy w dni powszednie w godzinach szczytu: PKP LEGIONOWO – Kościuszki – Piłsudskiego – Sowińskiego – Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – ... – Solidarności – WIELISZEW (URZĄD GMINY).)

(W dni świąteczne: ... – Cynkowa – Suwalna – Łajski: Suwalna – NowodworskaMichałów-Reginów: Nowodworska – ...)
Uruchomienie dodatkowych kursów skróconych w związku z remontem linii kolejowej Legionowo - Tłuszcz wraz z rewitalizacją toru do Zegrza i wycofaniem z odcinka Legionowo Piaski - Wieliszew linii SKM.
ZMIANY PRZYSTANKOWE • STANISŁAWÓW PIERWSZY SIELSKA 01 i 02 - uruchomienie przystanków warunkowych (dotyczy linii L-8).
2013.09.14. 104 linia autobusowa zwykła stała BOLESŁAWICKA – Matki Teresy z Kalkuty – Wysockiego (powrót: Wysockiego – Bartnicza – Rembielińska – Matki Teresy z Kalkuty – BOLESŁAWICKA.) – Bazyliańska – Kondratowicza – Łabiszyńska – Kopijników – Białołęcka – BRZEZINY.

(Stara trasa: ŻERAŃ FSO – Toruńska – Wysockiego – Bazyliańska – ... – BRZEZINY.)
Skierowanie na trasy objazdowe w związku z pracami remontowymi na estakadach zjazdowych z Trasy Toruńskiej: na Bródno - w ul. Wysockiego (relacja: zachód - południe) oraz w kierunku PKP Żerań - w ul. Marywilską (relacja: zachód - północ).
112 linia autobusowa zwykła stała CH MARKI – aleja Armii Krajowej – aleja Piłsudskiego (zawrotka) – aleja Armii Krajowej – Warszawa: Toruńska (powrót: Toruńska – CH MARKI.) – Głębocka – św. Wincentego – Kondratowicza – Chodecka – Łojewska – Łabiszyńska – Kondratowicza – Bazyliańska – Wysockiego – Toruńska (powrót: Toruńska – Łabiszyńska – Łojewska) – most Grota-Roweckiego – aleja Armii Krajowej – Słowackiego – Żeromskiego – aleja Reymonta – Powstańców Śląskich – Człuchowska – Lazurowa – Szeligowska – Połczyńska – KAROLIN.

(Stara trasa: CH MARKI – ... – Chodecka – Łojewska – Łabiszyńska – Kondratowicza – Bazyliańska – Wysockiego – Toruńska – most Grota-Roweckiego – ... – KAROLIN.)
114 linia autobusowa zwykła stała (Niektóre kursy w dni nauki na UKSW: MŁOCINY-UKSW – Wóycickiego – Pułkowa (powrót: Pułkowa – Dzierżoniowska – Żubrowa – Wóycickiego – MŁOCINY-UKSW.) – aleja Wittek – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – 30 Pułku Strzelców Kaniowskich – METRO MŁOCINY (powrót: METRO MŁOCINY – Kasprowicza – Nocznickiego – aleja Wittek).)

MŁOCINY-UKSW – Wóycickiego – Pułkowa (powrót: Pułkowa – Dzierżoniowska – Żubrowa – Wóycickiego – MŁOCINY-UKSW.) – aleja Wittek – Kasprowicza – Sokratesa – Conrada – aleja Reymonta – Broniewskiego – Krasińskiego – plac Wilsona – Krasińskiego – Wybrzeże Gdyńskie – most Grota-Roweckiego – Toruńska – Łabiszyńska – Kondratowicza – Bazyliańska – Wysockiego (powrót: Wysockiego – Toruńska) – Bartnicza – Wyszogrodzka – Chodecka – BRÓDNO PODGRODZIE.

(Stara trasa: MŁOCINY-UKSW – ... – most Grota-Roweckiego – Toruńska – Wysockiego – Bartnicza – ... – BRÓDNO PODGRODZIE.)
118 linia autobusowa zwykła stała METRO POLITECHNIKA – Waryńskiego – plac Konstytucji – Piękna – Aleje Ujazdowskie – plac Trzech Krzyży – Książęca – Ludna – Solec – Dobra – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie (powrót: Wybrzeże Kościuszkowskie – Karowa – Dobra) – Wybrzeże Gdańskie – Wybrzeże Gdyńskie – most Grota-Roweckiego – Toruńska – Łabiszyńska – Łojewska (powrót: Łojewska – Łabiszyńska – Kondratowicza – Bazyliańska – Wysockiego – Toruńska) – Chodecka – BRÓDNO PODGRODZIE.

(Stara trasa: METRO POLITECHNIKA – ... – most Grota-Roweckiego – Toruńska – Wysockiego – Bazyliańska – Kondratowicza – Łabiszyńska – Łojewska – Chodecka – BRÓDNO PODGRODZIE.)
134 linia autobusowa zwykła stała BOLESŁAWICKA – Matki Teresy z Kalkuty – Wysockiego (powrót: Wysockiego – Bartnicza – Rembielińska – Matki Teresy z Kalkuty – BOLESŁAWICKA.) – Bazyliańska – Kondratowicza – Łabiszyńska – Toruńska – Głębocka – Toruńska – Ostródzka (powrót: Ostródzka – Toruńska – Łabiszyńska) – Zdziarska – Ruskowy Bród – Kobiałka – OLESIN.

(Stara trasa: ŻERAŃ FSO – Toruńska – Wysockiego – Bazyliańska – ... – OLESIN.)
145 linia autobusowa zwykła stała ŻERAŃ FSO – Toruńska – Łabiszyńska (zawrotka) – Toruńska – Wysockiego (powrót: Wysockiego – Toruńska – ŻERAŃ FSO.) – Bazyliańska – Kondratowicza – Młodzieńcza – Łodygowa – Ząbki: Łodygowa – Warszawska – Piłsudskiego – Warszawa: Chełmżyńska – Marsa – Grochowska – WIATRACZNA.

(Stara trasa: ŻERAŃ FSO – Toruńska – Wysockiego – Bazyliańska – ... – WIATRACZNA.)
156 linia autobusowa zwykła stała METRO MŁOCINY – Kasprowicza (powrót: Kasprowicza – Nocznickiego – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – jezdnia wzdłuż budynków dyrekcji Huty – METRO MŁOCINY.) – Żeromskiego – Słowackiego – aleja Armii Krajowej – most Grota-Roweckiego – Toruńska – Łabiszyńska (powrót: Łabiszyńska – Kondratowicza – Bazyliańska – Wysockiego – Toruńska) – Łojewska – Chodecka – Kondratowicza – św. Wincentego – Borzymowska – Trocka – Pratulińska – Handlowa – Ossowskiego – Barkocińska – Myszkowska – Gorzykowska – Radzymińska – Rozwadowskiego – księcia Ziemowita – Naczelnikowska – Radzymińska – Ząbkowska – Targowa – Kijowska – DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA).

(Stara trasa: METRO MŁOCINY – ... – most Grota-Roweckiego – Toruńska – Wysockiego – Bazyliańska – Kondratowicza – Łabiszyńska – Łojewska – ... – DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA).)
414 linia autobusowa przyspieszona okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) BRÓDNO PODGRODZIE – Chodecka – Wyszogrodzka – Bartnicza – Wysockiego – Toruńska (powrót: Toruńska – Łabiszyńska – Kondratowicza – Bazyliańska – Wysockiego) – most Grota-Roweckiego – aleja Armii Krajowej – aleja Obrońców Grodna – aleja Prymasa Tysiąclecia – Bitwy Warszawskiej 1920 roku – Grójecka – Dickensa – SZCZĘŚLIWICE.
Przystanki: BRÓDNO PODGRODZIE, ŁOJEWSKA, SZPITAL BRÓDNOWSKI, CHODECKA, REMBIELIŃSKA, BARTNICZA, BAZYLIAŃSKA, KONDRATOWICZA (→BRÓDNO PODGRODZIE), ŁABISZYŃSKA (→BRÓDNO PODGRODZIE), TURMONCKA (NŻ) (→BRÓDNO PODGRODZIE), TORUŃSKA (NŻ) (→BRÓDNO PODGRODZIE), ŻERAŃ FSO, OS. POTOK, PARK KASKADA, PARK OLSZYNA, OBOZOWA, OS. WOLSKA, PKP KASPRZAKA, RONDO ZESŁAŃCÓW SYBERYJSKICH, SZCZĘŚLIWICKA, BITWY WARSZAWSKIEJ 1920, DICKENSA, SZCZĘŚLIWICE.

(Stara trasa: BRÓDNO PODGRODZIE – ... – Bartnicza – Wysockiego – Toruńska – most Grota-Roweckiego – ... – SZCZĘŚLIWICE.)
732 linia autobusowa strefowa zwykła stała ŻERAŃ FSO – Toruńska – Łabiszyńska – Kondratowicza – Malborska – Głębocka (powrót: Głębocka – św. Wincentego – Kondratowicza – Bazyliańska – Wysockiego – Toruńska) – Lewandów – Marki: Kościuszki – Sosnowa – aleja Piłsudskiego – Duża – MARKI (PUSTELNIK).

(Stara trasa: ŻERAŃ FSO – Toruńska – Wysockiego – Bazyliańska – Kondratowicza – Malborska – Głębocka (powrót: Głębocka – św. Wincentego – Kondratowicza) – Lewandów – ... – MARKI (PUSTELNIK).)
N02 linia autobusowa nocna zwykła stała METRO MŁOCINY – Kasprowicza (powrót: Kasprowicza – Nocznickiego – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – 30 Pułku Strzelców Kaniowskich – METRO MŁOCINY.) – Sokratesa – Conrada – aleja Reymonta – Żeromskiego – Słowackiego – aleja Armii Krajowej – most Grota-Roweckiego – Toruńska – Łabiszyńska – Kondratowicza (powrót: Kondratowicza – Bazyliańska – Wysockiego – Toruńska) – św. Wincentego – Borzymowska – Trocka – Pratulińska – Handlowa – Ossowskiego – Barkocińska – Myszkowska – Gorzykowska – Radzymińska – aleja Solidarności – Jagiellońska – Okrzei – Targowa (powrót: Targowa – Kłopotowskiego – Jagiellońska) – Kijowska – Dworzec Wschodni – Kijowska – Targowa – aleja Zieleniecka – aleja Waszyngtona – Saska – Egipska – Bora-Komorowskiego – Umińskiego – Fieldorfa – Ostrobramska – Marsa – Okularowa – Stepowa – Korkowa – MARYSIN.

(Niektóre kursy: ... – Radzymińska – aleja Solidarności – Szwedzka – Stalowa – Zajezdnia Stalowa – Stalowa – Szwedzka – aleja Solidarności – Jagiellońska – Okrzei – Targowa (powrót: Targowa – Kłopotowskiego – Jagiellońska) – Kijowska – ...)

(Stara trasa: METRO MŁOCINY – ... – most Grota-Roweckiego – Toruńska – Wysockiego – Bazyliańska – Kondratowicza – św. Wincentego – ... – MARYSIN.)
2013.09.14.
2013.09.15.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wprowadzenie tras objazdowych w związku z modernizacją przejazdu kolejowego w ciągu ul. Marsa w Rembertowie.

115. PKP REMBERTÓW – Marsa – Ilskiego – ... – ALEKSANDRÓW.

Z15. MOKRY ŁUG – aleja Sztandarów – aleja Chruściela – Cyrulików – REMBERTÓW-KOLONIA.
2013.09.19. 304 linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni powszednie) OSIEDLE DERBY – Skarbka z Gór – Berensona – Ostródzka – Zdziarska – Kąty Grodziskie – Berensona – Zaułek (powrót: Zaułek – Berensona – Oknicka – Lewandów – Głębocka – Berensona – Kąty Grodziskie) – ZAUŁEK-SZKOŁA.

(Niektóre kursy jednokierunkowo: ZAUŁEK-SZKOŁA – Zaułek – Berensona – Oknicka – Lewandów – Głębocka – Berensona – Skarbka z Gór – Osiedle Derby (pętla) – Skarbka z Gór – Berensona – Ostródzka – Zdziarska – Kąty Grodziskie – Berensona – Zaułek – ZAUŁEK-SZKOŁA.)

(Niektóre kursy jednokierunkowo: OSIEDLE DERBY – Skarbka z Gór – Berensona – Ostródzka – Zdziarska – Kąty Grodziskie – Berensona – Skarbka z Gór – OSIEDLE DERBY.)

(Niektóre kursy jednokierunkowo: OSTRÓDZKA-SZKOŁA – Ostródzka – Zdziarska – Kąty Grodziskie – Berensona – Ostródzka – OSTRÓDZKA-SZKOŁA.)

(Niektóre kursy jednokierunkowo: OSTRÓDZKA-SZKOŁA – Ostródzka – Zdziarska – Kąty Grodziskie – Berensona – Skarbka z Gór – OSIEDLE DERBY.)

(Niektóre kursy jednokierunkowo: OSIEDLE DERBY – Skarbka z Gór – Berensona – Zaułek – ZAUŁEK-SZKOŁA.)

(Jeden kurs w godzinach porannych jednokierunkowo: ZAUŁEK-SZKOŁA – Zaułek – Berensona – Oknicka – Lewandów – Głębocka – Berensona – Skarbka z Gór – Osiedle Derby (pętla) – Skarbka z Gór – Berensona – Ostródzka – Zdziarska – Ruskowy Bród – Kobiałka – OLESIN.)

(Jeden kurs w godzinach porannych jednokierunkowo: KOPIJNIKÓW – Kopijników – Białołęcka – Juranda ze Spychowa – Ostródzka – OSTRÓDZKA-SZKOŁA.)

(Stara trasa jednego kursu jednokierunkowo: ŻERAŃ FSO – Toruńska – Łabiszyńska – Kopijników – ... – OSTRÓDZKA-SZKOŁA.)
Skrócenie trasy jednego jednokierunkowego kursu wariantowego.
2013.09.20.
godz. 19.00.
177 linia autobusowa zwykła stała P+R AL. KRAKOWSKA – aleja Krakowska – Szyszkowa – Michałowice: Środkowa – Ryżowa – Warszawa: Ryżowa – Aleje Jerozolimskie – Sosnkowskiego – Pużaka (powrót: Pużaka – Kompanii Kordian – Regulska – Aleje Jerozolimskie) – Bohaterów Warszawy – Kościuszki – Cierlicka – Gierdziejewskiego – Warszawska – Orłów Piastowskich – Czerwona Droga – Posag 7 Panien – ZAJEZDNIA URSUS PÓŁNOCNY.

(Niektóre kursy w soboty w godz. 8-14: STARODĘBY – Starodęby – Aleje Jerozolimskie – Sosnkowskiego – Pużaka (powrót: Pużaka – Kompanii Kordian – Regulska – Aleje Jerozolimskie) – Bohaterów Warszawy – ... – ZAJEZDNIA URSUS PÓŁNOCNY.)

(Stara trasa: P+R AL. KRAKOWSKA – ... – Warszawa: Ryżowa – Aleje Jerozolimskie – Sosnkowskiego – Pużaka (powrót: Pużaka – Spisaka – Aleje Jerozolimskie) – Bohaterów Warszawy – Kościuszki – ... – ZAJEZDNIA URSUS PÓŁNOCNY.

(Niektóre kursy w soboty w godz. 8-14: STARODĘBY – Starodęby – Aleje Jerozolimskie – Sosnkowskiego – Pużaka (powrót: Pużaka – Spisaka – Aleje Jerozolimskie) – Bohaterów Warszawy – ... – ZAJEZDNIA URSUS PÓŁNOCNY.))
Skierowanie na trasy objazdowe w związku z kolejnym etapem budowy południowej obwodnicy Warszawy i związanym z tym wyłączeniem z ruchu skrzyżowania Alej Jerozolimskich z ul. Spisaka.
178 linia autobusowa zwykła stała PKP URSUS – Regulska – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Bodycha – Spisaka – Kompanii Kordian – Regulska) – Starodęby – Składkowskiego – Prystora – Ryżowa – Chrobrego – Popularna – Aleje Jerozolimskie – aleja Prymasa Tysiąclecia – Kasprzaka – Karolkowa – Grzybowska – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Miodowa – Bonifraterska – Międzyparkowa – Słomińskiego – Zakroczymska – KONWIKTORSKA (powrót: KONWIKTORSKA – Konwiktorska – Bonifraterska).

(W dni świąteczne: ... – Królewska – plac Piłsudskiego – Focha – Moliera – Senatorska (powrót: Senatorska – plac Teatralny – Wierzbowa – plac Piłsudskiego) – Miodowa – ...)

(Stara trasa: PKP URSUS – Regulska – Kompanii Kordian – Spisaka – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Bodycha – Spisaka – Kompanii Kordian) – Starodęby – ... – KONWIKTORSKA.)
2013.09.21. ZMIANA KRÓTKOTERMINOWA Uruchomienie dodatkowych linii rozwozowych w związku z organizacją na Stadionie Narodowym imprezy "Top Gear Live".

73. ALEJA ZIELENIECKA – aleja Zieleniecka – aleja Waszyngtona – Grochowska – GOCŁAWEK. [Kursuje w godz. 22.30 - 23.30.]

509. Dodatkowe jednokierunkowe kursy: RONDO WASZYNGTONA – aleja Zieleniecka – Targowa – Kłopotowskiego – Jagiellońska – Modlińska – Światowida – NOWODWORY. [Kursy od godz. 22.30.]

509. Dodatkowe jednokierunkowe kursy: ALEJA ZIELENIECKA – aleja Zieleniecka – aleja Waszyngtona – Saska – Egipska – Bora-Komorowskiego – Fieldorfa – Umińskiego – Bora-Komorowskiego – GOCŁAW. [Kursy od godz. 22.30.]

902. WYBRZEŻE SZCZECIŃSKIE – Wybrzeże Szczecińskie – most Świętokrzyski – Zajęcza – Dobra – Tamka – Kopernika – Świętokrzyska – Nowy Świat – Krakowskie Przedmieście – Królewska – plac Grzybowski – Twarda – Emilii Plater – DWORZEC CENTRALNY (przystanek na ul. Emilii Plater przy Złotych Tarasach). [Kursy od godz. 22.30. Linia jednokierunkowa.]

903. RONDO WASZYNGTONA – aleja Zieleniecka – Targowa – Kłopotowskiego – Jagiellońska – Starzyńskiego – św. Wincentego – Kondratowicza – Chodecka – BRÓDNO PODGRODZIE. [Kursy od godz. 22.30. Linia jednokierunkowa.]
2013.09.21. 700 linia autobusowa strefowa zwykła stała DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego (powrót: Chałubińskiego – aleja Jana Pawła II – DWORZEC CENTRALNY.) – aleja Niepodległości – Puławska – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – Drewny (obwodnica Powsina) – Drewny – Bielawa: Warszawska – Konstancin-Jeziorna: Warszawska – Piłsudskiego – Jagiellońska – Wierzejewskiego – Piasta – Piłsudskiego (powrót: Piłsudskiego – Jagiellońska – Wierzejewskiego – Piasta – Piłsudskiego – Warszawska) – Prusa – Chylicka – Długa – KONSTANCIN-JEZIORNA (PAŃSKA).

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY – ... – Konstancin-Jeziorna: Warszawska – Piłsudskiego – Jagiellońska – Wierzejewskiego – Piasta – Sanatoryjna – Prusa (powrót: Prusa – Piłsudskiego – Jagiellońska – Wierzejewskiego – Piasta – Sanatoryjna – Prusa – Piłsudskiego – aleja Wojska Polskiego) – Chylicka – Długa – KONSTANCIN-JEZIORNA (PAŃSKA).)
Przywrócenie stałych tras na terenie Konstancina-Jeziorny po zakończeniu przebudowy ul. Piasta.
710 linia autobusowa strefowa zwykła stała METRO WILANOWSKA – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – Drewny (obwodnica Powsina) – Drewny – Bielawa: Warszawska – Konstancin-Jeziorna: Warszawska – Bielawska – Mirkowska – aleja Wojska Polskiego – Piłsudskiego – Jagiellońska – Wierzejewskiego – Piasta – Piłsudskiego (powrót: Piłsudskiego – aleja Wojska Polskiego) – Prusa – Chylicka – Długa – Chylice: Starochylicka – Chylice-Pólko: Starochylicka – Piaseczno: Chyliczkowska – Armii Krajowej – Okulickiego – Wojska Polskiego – Kusocińskiego – Puławska – PIASECZNO (SZKOLNA) (powrót: PIASECZNO (SZKOLNA) – Puławska – Chyliczkowska).

(Stara trasa: METRO WILANOWSKA – ... – aleja Wojska Polskiego – Piłsudskiego – Jagiellońska – Wierzejewskiego – Piasta – Sanatoryjna – Prusa (powrót: Prusa – Piłsudskiego – aleja Wojska Polskiego) – Chylicka – ... – PIASECZNO (SZKOLNA).)
2013.09.22. W związku z przypadającym 22 września Europejskim Dniem Bez Samochodu korzystanie z komunikacji miejskiej tego dnia było bezpłatne.
2013.09.22. N72 linia autobusowa nocna zwykła stała DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego (powrót: aleja i most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – aleja Jana Pawła II – DWORZEC CENTRALNY.) – aleja Waszyngtona – Saska – Egipska – Bora-Komorowskiego – Meissnera – Jugosłowiańska – Umińskiego – Fieldorfa – Ostrobramska – estakada Ostrobramska-Płowiecka – Płowiecka – Trakt Lubelski (powrót: Trakt Lubelski – Floriana – Błękitna – Widoczna – Płowiecka – Ostrobramska) – Lucerny – Szpotańskiego – Patriotów – Walcownicza – Petunii – Hiacyntowa – Techniczna – Zagórzańska – Złotej Jesieni – Podkowy – ALEKSANDRÓW.

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY – ... – Trakt Lubelski – Zwoleńska – Patriotów – ... – ALEKSANDRÓW.)
Skierowanie na trasy objazdowe w związku z przebudową Traktu Lubelskiego na odcinku od ul. Lucerny do ul. Bronowskiej.
N75 linia autobusowa nocna zwykła stała DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – aleja Jana Pawła II – DWORZEC CENTRALNY.) – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – aleja Armii Ludowej – most Łazienkowski – aleja Stanów Zjednoczonych – Ostrobramska – Fieldorfa – Wał Miedzeszyński – Bronowska – Kombajnistów (pętla) – Bronowska – Wał Miedzeszyński – RYCHNOWSKA.

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY – ... – Fieldorfa – Wał Miedzeszyński – RYCHNOWSKA.)
2013.09.23. 119 linia autobusowa zwykła stała RAKOWIECKA-SANKTUARIUM – Rakowiecka – Łowicka – Madalińskiego – Boboli (powrót: Boboli – Rakowiecka – RAKOWIECKA-SANKTUARIUM.) – Batorego – aleja Niepodległości – Rakowiecka – Puławska – Goworka – Spacerowa – Belwederska – Chełmska – Bobrowiecka – Beethovena – aleja Witosa – aleja Becka – most Siekierkowski – Wał Miedzeszyński – Bronowska – KOMBAJNISTÓW.

(Stara trasa: RAKOWIECKA-SANKTUARIUM – ... – Bronowska – Trakt Lubelski – Lucerny – Szpotańskiego – Żegańska – aleja Dzieci Polskich – MIĘDZYLESIE.)
Skierowanie na trasy objazdowe w związku z przebudową Traktu Lubelskiego na odcinku od ul. Lucerny do ul. Bronowskiej.
142 linia autobusowa zwykła stała WIATRACZNA – Grochowska – Płowiecka – Trakt Lubelski (powrót: Trakt Lubelski – Floriana – Błękitna – Widoczna – Płowiecka) – Lucerny – Szpotańskiego – Zwoleńska – Trakt Lubelski – Wał Miedzeszyński – Bysławska – Patriotów – Walcownicza (powrót: Walcownicza – Młoda – Derkaczy – Bysławska) – Bystrzycka – Ochocza – Narcyzowa – Walcownicza – Petunii – Hiacyntowa – Techniczna – Zagórzańska – Złotej Jesieni – Podkowy – ALEKSANDRÓW.

(Stara trasa: WIATRACZNA – Grochowska – Płowiecka – Trakt Lubelski (powrót: Trakt Lubelski – Floriana – Błękitna – Widoczna – Płowiecka) – Wał Miedzeszyński – Bysławska – ... – ALEKSANDRÓW.)
147 linia autobusowa zwykła stała DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA) – Kijowska – Targowa – aleja Zieleniecka – aleja Waszyngtona – Saska – Egipska – Bora-Komorowskiego – Fieldorfa – Wał Miedzeszyński – Trakt Lubelski – Zwoleńska – Żegańska – aleja Dzieci Polskich – WIŚNIOWA GÓRA.

(Stara trasa: DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA) – ... – Fieldorfa – Wał Miedzeszyński – Bronowska – Trakt Lubelski – Zwoleńska – ... – WIŚNIOWA GÓRA.)
219 linia autobusowa zwykła stała KOMBAJNISTÓW – Bronowska – Wał Miedzeszyński – Trakt Lubelski – Borków – Juhasów – Mrówcza – Zwoleńska – PKP MIĘDZYLESIE.

(Stara trasa: PKP WAWER – Widoczna – Szpotańskiego – Lucerny – Trakt Lubelski – Borków – ... – PKP MIĘDZYLESIE.)
305 linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni powszednie) STRUSIA – Skrzyneckiego – Powszechna – Czecha – Płowiecka – Widoczna – Błękitna – Floriana – Trakt Lubelski (powrót: Trakt Lubelski – Płowiecka – Czecha – Sejmikowa – Wydawnicza – Kaczeńca – Łysakowska – Korkowa – Kościuszkowców – Czecha – Potockich – Skrzyneckiego – STRUSIA.) – Lucerny – Szpotańskiego – Patriotów – Walcownicza – Patriotów (wschodnia) – Żegańska – aleja Dzieci Polskich – MIĘDZYLESIE.

(Stara trasa: STRUSIA – ... – Trakt Lubelski – Zwoleńska – Patriotów – Walcownicza – ... – MIĘDZYLESIE.)
702 linia autobusowa strefowa zwykła stała WIATRACZNA – Grochowska – Płowiecka – Trakt Lubelski (powrót: Trakt Lubelski – Floriana – Błękitna – Widoczna – Płowiecka) – Lucerny – Szpotańskiego – Zwoleńska – Trakt Lubelski – Wał Miedzeszyński – Józefów: aleja Nadwiślańska – Otwock: Mieszka I – Rycerska – Okrzei – Batorego – Matejki – Andriollego – Powstańców Warszawy – Armii Krajowej – OTWOCK (URZĄD MIASTA) (powrót: OTWOCK (URZĄD MIASTA) – Armii Krajowej – Filipowicza – Matejki).

(Stara trasa: WIATRACZNA – Grochowska – Płowiecka – Trakt Lubelski (powrót: Trakt Lubelski – Floriana – Błękitna – Widoczna – Płowiecka) – Wał Miedzeszyński – Józefów: aleja Nadwiślańska – ... – OTWOCK (URZĄD MIASTA).)
809 linia autobusowa strefowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni powszednie) URSYNÓW PÓŁNOCNY – Bartoka – aleja KEN – Herbsta – Pileckiego – Roentgena – Płaskowickiej – Puławska – Karczunkowska – Zgorzała: Postępu – Nowa Wola: Postępu – Lesznowola: Postępu – Kolonia Lesznowola: Postępu – Bobrowiec: Mazowiecka – BOBROWIEC. Uruchomienie strefowej linii autobusowej łączącej Warszawę z Nową Wolą i Bobrowcem (faktyczne wydłużenie trasy wybranych kursów linii 209 wraz ze zmianą oznaczenia).
813 linia autobusowa strefowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni powszednie) CMENTARZ WOLSKI – Fort Wola – Wolska – Połczyńska – Szeligowska – Szeligi: Szeligowska – Macierzysz: Sochaczewska – Wieruchów: Sochaczewska – Strzykuły: Sochaczewska – Kaputy: Sochaczewska – Umiastów: Umiastowska – Pogroszew: Nowowiejska – Pilaszków: Nowowiejska – Zaborowska – Święcice: Zaborowska – Poznańska – Warszawska – Płochocin: Fabryczna – Lipowa – Wolica: Rokicka – WOLICA. Uruchomienie strefowej linii autobusowej łączącej Warszawę z Józefowem i Wolicą.
900 linia autobusowa specjalna (przyspieszona stała) POETÓW – Modlińska (jezdnia serwisowa) – zawrotka za ul. Pochyłą – Modlińska – Prząśniczek (powrót: Prząśniczek – Modlińska – POETÓW.) – Animuszu – Przylesie – Czajki – Chlubna – DOM SAMOTNEJ MATKI.

(Niektóre kursy w dni powszednie: BIAŁOŁĘKA-RATUSZ – Modlińska (powrót: Modlińska – Produkcyjna – Milenijna – Światowida – Modlińska – BIAŁOŁĘKA-RATUSZ.) – Prząśniczek – ...)
Przystanki: (BIAŁOŁĘKA-RATUSZ, HENRYKÓW (NŻ)), POETÓW, CHLUBNA, DOM SAMOTNEJ MATKI.
Uruchomienie na wniosek Urzędu Dzielnicy Warszawa Białołęka specjalnej bezpłatnej linii autobusowej w celu ułatwienia dojazdu do Domu Samotnej Matki przy ul. Chlubnej.
ZMIANY PRZYSTANKOWE • ZGORZAŁA 03 i 04 - uruchomienie przystanków warunkowych (dotyczy linii 809).
• ZGORZAŁA KOLIBRA 01 i 02 - uruchomienie przystanków warunkowych (dotyczy linii 809).
• NOWA WOLA PRZEPIÓRKI 01 i 02 - uruchomienie przystanków warunkowych (dotyczy linii 809).
• NOWA WOLA KAMELIOWA 01 i 02 - uruchomienie przystanków warunkowych (dotyczy linii 809).
• NOWA WOLA POSTĘPU 03 i 04 - uruchomienie przystanków warunkowych (dotyczy linii 809).
• LESZNOWOLA POSTĘPU 03 i 04 - uruchomienie przystanków warunkowych (dotyczy linii 809).
• MACIERZYSZ SZKOLNA 01 - uruchomienie przystanku warunkowego (dotyczy linii 813).
• WIERUCHÓW 03 - uruchomienie przystanku warunkowego (dotyczy linii 813).
• STRZYKUŁY 04 - uruchomienie przystanku warunkowego (dotyczy linii 813).
• POGROSZEW 01 - uruchomienie przystanku warunkowego (dotyczy linii 813).
• POGROSZEW-KOLONIA 01 - uruchomienie przystanku warunkowego (dotyczy linii 813).
• PILASZKÓW 01 - uruchomienie przystanku warunkowego (dotyczy linii 813).
• ŚWIĘCICE ZABOROWSKA 01 i 02 - uruchomienie przystanków warunkowych (dotyczy linii 813).
• ŚWIĘCICE ŹRÓDLANA 02 - uruchomienie przystanku warunkowego (dotyczy linii 813).
• PŁOCHOCIN ŚWIĘCICKA 01 - uruchomienie przystanku warunkowego (dotyczy linii 813).
• WOLICA k. PŁOCHOCINA 01 - uruchomienie przystanku krańcowego (dotyczy linii 813).
• CHLUBNA 01 i 02 - uruchomienie przystanków stałych (dotyczy linii 900).
2013.09.24. 1 linia autobusowa zwykła okresowa (kursuje w dni powszednie w godz. 8.30 - 13.30) (SZPZLO Warszawa-Wawer) STRUSIA-PRZYCHODNIA – Skrzyneckiego – Łysakowska – Korkowa – Kościuszkowców – Czecha – Trakt Brzeski – Jana Pawła II (odcinek zachodni, południowy, wschodni) – Trakt Brzeski – Potockich – Skrzyneckiego – STRUSIA-PRZYCHODNIA. [Linia jednokierunkowa.] Uruchomienie przez Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa Wawer trzech linii mikrobusowych ułatwiających dojazd do przychodni przy ul. Strusia 4/8.
2 linia autobusowa zwykła okresowa (kursuje w dni powszednie w godz. 8.30 - 13.30) (SZPZLO Warszawa-Wawer) STRUSIA-PRZYCHODNIA – Skrzyneckiego – Łysakowska – Korkowa – Wspólna – Brata Alberta – Warszawska – Mickiewicza – Narutowicza – Niemcewicza – 1 Praskiego Pułku – Okuniewska – Cyrulików – aleja Chruściela – Strażacka – Żołnierska – Rekrucka – Łysakowska – Skrzyneckiego – STRUSIA-PRZYCHODNIA. [Linia jednokierunkowa.]
3 linia autobusowa zwykła okresowa (kursuje w dni powszednie w godz. 8.30 - 13.30) (SZPZLO Warszawa-Wawer) STRUSIA-PRZYCHODNIA – Skrzyneckiego – Powszechna – Czecha – Płowiecka – Widoczna – Błękitna – Floriana – Trakt Lubelski – Zwoleńska – Patriotów – Walcownicza – Patriotów (jezdnia wschodnia) – Żegańska – aleja Dzieci Polskich – Międzylesie (pętla) – aleja Dzieci Polskich – Żegańska – Pożaryskiego – Kajki – Skrzyneckiego – STRUSIA-PRZYCHODNIA. [Linia jednokierunkowa.]
2013.09.29. OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wstrzymanie w godz.: od ok. 7.00 do ok. 10.15 ruchu tramwajowego na moście Poniatowskiego w związku z organizacją Maratonu Warszawskiego. Uruchomienie zastępczych linii autobusowych w związku z wyłączeniem z ruchu ciągów komunikacyjnych ul. Gagarina - ul. Spacerowa, ul. Dolna - ul. Chełmska oraz ul. Sobieskiego (na odcinku od ul. Dolnej do al. Witosa).


7. P+R AL. KRAKOWSKA – ... – Aleje Jerozolimskie – PLAC STARYNKIEWICZA.
7. WIATRACZNA – aleja Waszyngtona – aleja Zieleniecka – ... – KAWĘCZYŃSKA-BAZYLIKA.

8. CMENTARZ WOLSKI – ... – plac Zawiszy – Grójecka – PLAC NARUTOWICZA.
8. WIATRACZNA – aleja Waszyngtona – aleja Zieleniecka – ... – WIATRACZNA.

9. P+R AL. KRAKOWSKA – ... – Aleje Jerozolimskie – PLAC STARYNKIEWICZA.
9. ALEJA ZIELENIECKA – aleja Zieleniecka – aleja Waszyngtona – ... – GOCŁAWEK.

22. PIASKI – ... – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – Banacha – BANACHA.
22. WIATRACZNA – aleja Waszyngtona – aleja Zieleniecka – ... – DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA).

24. P+R AL. KRAKOWSKA – ... – plac Zawiszy – Grójecka – PLAC NARUTOWICZA.
24. ALEJA ZIELENIECKA – aleja Zieleniecka – aleja Waszyngtona – ... – GOCŁAWEK.

25. BANACHA – ... – Aleje Jerozolimskie – PLAC STARYNKIEWICZA.
25. WIATRACZNA – Grochowska – Zamoyskiego – aleja Zieleniecka – aleja Waszyngtona – WIATRACZNA.

Z-2. PLAC ZAWISZY – Aleje Jerozolimskie – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – aleja Armii Ludowej – most Łazienkowski – Wał Miedzeszyński – Zwycięzców – Francuska (powrót: Francuska – Zwycięzców – Saska – aleja Stanów Zjednoczonych – most Łazienkowski) – aleja Zieleniecka – Targowa – Kijowska – DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA).

Z-3. IWICKA – Gagarina – Belwederska – Dolna – Puławska – Goworka – Spacerowa – Gagarina – IWICKA. [Linia jednokierunkowa. Kursuje w godz. 8.30 - 16.30.]

Z-4. STEGNY – św. Bonifacego – aleja Sikorskiego – Sobieskiego – Dolna – Puławska – Goworka – Spacerowa – Belwederska – Sobieskiego – św. Bonifacego – STEGNY. [Linia jednokierunkowa. Kursuje w godz. 8.30 - 16.30.]
2013.09.30. 444 linia autobusowa przyspieszona okresowa (kursuje w dni świąteczne) ZAWIESZENIE KURSOWANIA.

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY (przystanek w al. Jana Pawła II przy Złotych Tarasach) – aleja Jana Pawła II – Grzybowska – Królewska (powrót: Królewska – plac Grzybowski – Twarda – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – aleja Jana Pawła II – DWORZEC CENTRALNY (przystanek w al. Jana Pawła II przy Złotych Tarasach).) – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Książęca – Kruczkowskiego – most Świętokrzyski (powrót: most Świętokrzyski – Zajęcza – Dobra – Tamka) – Wybrzeże Szczecińskie – Wybrzeże Helskie – Starzyńskiego – Jagiellońska – Ratuszowa – ZOO (powrót: ZOO – Ratuszowa – Wybrzeże Helskie).
Przystanki: DW. CENTRALNY, DW. CENTRALNY (→DW. CENTRALNY), DW. CENTRALNY (→DW. CENTRALNY), EMILII PLATER (→DW. CENTRALNY) (NŻ), RONDO ONZ (→ZOO), PL. GRZYBOWSKI (→DW. CENTRALNY), AL. JANA PAWŁA II (→ZOO) (NŻ), KRÓLEWSKA, UNIWERSYTET, FOKSAL, PL. TRZECH KRZYŻY (→ZOO), TOPIEL, POMNIK SYRENY (NŻ), ZOO-WEJŚCIE PÓŁNOCNE (→ZOO), RONDO STARZYŃSKIEGO (→ZOO), RATUSZOWA-ZOO (→ZOO), ZOO-WEJŚCIE GŁÓWNE.)
Zakończenie sezonu letniego.
T linia tramwajowa zwykła okresowa (kursuje w dni świąteczne) ZAWIESZENIE KURSOWANIA.

(Stara trasa: PLAC NARUTOWICZA – Filtrowa – Krzywickiego – Nowowiejska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji – Marszałkowska – plac Bankowy – Andersa – Międzyparkowa – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Okopowa – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – PLAC NARUTOWICZA. [Linia jednokierunkowa.])
Zakończenie sezonu wakacyjnego.
PKP MODLIN

LOTNISKO MODLIN
linia autobusowa zwykła stała (Koleje Mazowieckie) NOWY DWÓR MAZOWIECKI (PKP MODLIN) – Mieszka I – Kraszewskiego – Thomme – LOTNISKO MODLIN.
Przystanki: PKP MODLIN, LOTNISKO MODLIN.
Reaktywacja linii w związku z przywróceniem regularnych kursów z lotniska Warszawa-Modlin.
10
TRANSLUD
linia autobusowa prywatna (zwykła stała) NOWY DWÓR MAZOWIECKI (TWIERDZA MODLIN) – Szpitalna – 29 Listopada – Obwodowa – Bema – Thommee – LOTNISKO MODLIN.
MODLINBUS linia autobusowa prywatna (ekspresowa stała) PLAC DEFILAD – Metro Młociny – LOTNISKO MODLIN.

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY (przystanek na parkingu w Al. Jerozolimskich na zachód od al. Jana Pawła II) – Metro Młociny – LOTNISKO MODLIN.)
2013.10.01.
2013.10.08.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Przebudowa drogi powiatowej w miejscowościach Dziechciniec i Lipowo.


720. WIATRACZNA – Grochowska – Płowiecka – Czecha – Trakt Brzeski – Lubelska – Majdan: Lubelska – Góraszka: Lubelska – Wiązowna: Lubelska – Ogrodowa (pętla) – Lubelska – Kościelna – Pęclińska – Projektowana – Żanęcin: Spokojna – droga w Żanęcinie – Dziechciniec – Graniczna – PĘCLIN.

722. ZAWIESZENIE KURSOWANIA.

730. WIATRACZNA – Grochowska – Płowiecka – Czecha – Trakt Brzeski – Lubelska – Majdan: Lubelska – Zagórze – Zagórze Sanatorium – ZagórzeMajdan: Lubelska – Góraszka: Lubelska – Wiązowna: Lubelska – Ogrodowa (zawrotka) – Lubelska – Boryszewska – Boryszew: Boryszewska – Duchnów: Boryszewska – DUCHNÓW.

Z22. WIĄZOWNA (OGRODOWA) – Lubelska – Emów: Lubelska – Radiówek: Lubelska – droga przez Radiówek – Rudka: droga krajowa nr 17 – Otwock: droga krajowa nr 17 – Wola DuckaWola KarczewskaGlinianka: Napoleońska – Wrzosowa – Czarnówka – RZAKTA.
2013.10.01. STAROSTWO

CMENTARZ UMIASTÓW
linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni świąteczne) (komunikacja gminy Ożarów Mazowiecki) OŻARÓW MAZOWIECKI (STAROSTWO POWIATOWE) – Radziwiłłów – Poznańska – Kierbedzia – Parkowa – Umiastowska – Umiastów: Umiastowska – UMIASTÓW (SZKOŁA). Uruchomienie przez Urząd Miasta i Gminy Ożarów Mazowiecki linii mikrobusowej na trasie łączącej Starostwo i centrum Ożarowa oraz Umiastów z cmentarzem miejskim.
NADARZYN

PRUSZKÓW
linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni powszednie) (komunikacja gminy Nadarzyn) NADARZYN (PLAC PONIATOWSKIEGO) – Sienkiewicza – Kościelna – Pruszkowska (powrót: Pruszkowska – NADARZYN (PLAC PONIATOWSKIEGO).) – Strzeniówka: Pruszkowska – Kanie: Pruszkowska – Granica: Pruszkowska – Główna – Nowa Wieś: Główna – Grodziska – Pruszków: aleja Wojska Polskiego – Plantowa – Powstańców – Staszica – Sienkiewicza – PKP PRUSZKÓW.
Przystanki: NADARZYN (PL. PONIATOWSKIEGO), NADARZYN (LIPOWA), STRZENIÓWKA (JODŁOWA), KANIE (OSIEDLE SŁONECZNE), WKD NOWA WIEŚ (GŁÓWNA), PRUSZKÓW (OS. STASZICA), PKP PRUSZKÓW.

(Niektóre kursy: KAJETANY (ŚWIATOWE CENTRUM SŁUCHU) – Mokra – Nadarzyn: – aleja Katowicka – Sienkiewicza – Kościelna – plac Poniatowskiego – Sienkiewicza – Kościelna – Pruszkowska (powrót: Pruszkowska – plac Poniatowskiego – Sienkiewicza – aleja Katowicka) – ...)
Przystanki: KAJETANY (ŚWIATOWE CENTRUM SŁUCHU), NADARZYN (PL. PONIATOWSKIEGO), NADARZYN (LIPOWA), ...)

(Dwa kursy w godzinach przedpołudniowych: KAJETANY (ŚWIATOWE CENTRUM SŁUCHU) – Mokra – Nadarzyn: – aleja Katowicka – Sienkiewicza – Kościelna – Warszawska – Błońska – Błońska (pętla) – Błońska – Warszawska – plac Poniatowskiego – Sienkiewicza – Kościelna – Pruszkowska (powrót: Pruszkowska – Pruszkowska – plac Poniatowskiego – Sienkiewicza – aleja Katowicka) – Strzeniówka: Pruszkowska – ...)
Przystanki: KAJETANY (ŚWIATOWE CENTRUM SŁUCHU), NADARZYN (PL. PONIATOWSKIEGO), NADARZYN (BŁOŃSKA), NADARZYN (PL. PONIATOWSKIEGO), NADARZYN (LIPOWA), ...

(Niektóre kursy: WALENDÓW (OSIEDLE WALENDIA) – Brzozowa – Nad Utratą – droga nr 721 – Paszków: aleja Katowicka – Nadarzyn: aleja Katowicka – Kajetany: Mokra – Światowe Centrum Słuchu (pętla) – Mokra – Nadarzyn: – aleja Katowicka – Sienkiewicza – Kościelna – plac Poniatowskiego – Sienkiewicza – Kościelna – Pruszkowska (powrót: Pruszkowska – plac Poniatowskiego – Sienkiewicza – aleja Katowicka) – ...)
Przystanki: WALENDÓW (OSIEDLE WALENDIA), WALENDÓW 1, KAJETANY (ŚWIATOWE CENTRUM SŁUCHU), NADARZYN (PL. PONIATOWSKIEGO), NADARZYN (LIPOWA), ...)

(Niektóre kursy: WALENDÓW (OSIEDLE WALENDIA) – Brzozowa – Kajetany: Brzozowa – Rolna – Nadarzyn: – Sienkiewicza – Kościelna – plac Poniatowskiego – Sienkiewicza – Kościelna – Pruszkowska (powrót: Pruszkowska – plac Poniatowskiego – Sienkiewicza – Kajetany: Rolna) – ...)
Przystanki: WALENDÓW (OSIEDLE WALENDIA), WALENDÓW 1, KAJETANY (BRZOZOWA), KAJETANY (ROLNA), NADARZYN (PL. PONIATOWSKIEGO), NADARZYN (LIPOWA), ...)

(Stara trasa: NADARZYN (PLAC PONIATOWSKIEGO) – ... – PKP PRUSZKÓW.

(Dwa kursy w godzinach przedpołudniowych: NADARZYN (PLAC PONIATOWSKIEGO) – Sienkiewicza – Kościelna – Warszawska – Błońska – Błońska (pętla) – Błońska – Warszawska – plac Poniatowskiego – Sienkiewicza – Kościelna – Pruszkowska (powrót: Pruszkowska – NADARZYN (PLAC PONIATOWSKIEGO).) – Strzeniówka: Pruszkowska – ...)
Przystanki: NADARZYN (PL. PONIATOWSKIEGO), NADARZYN (BŁOŃSKA), NADARZYN (PL. PONIATOWSKIEGO), NADARZYN (LIPOWA), ...

(Niektóre kursy: WALENDÓW (OSIEDLE WALENDIA) – Brzozowa – Kajetany: Brzozowa – Rolna – Nadarzyn: – Sienkiewicza – Kościelna – plac Poniatowskiego – Sienkiewicza – Kościelna – Pruszkowska (powrót: Pruszkowska – plac Poniatowskiego – Sienkiewicza – Kajetany: Rolna) – ...)
Przystanki: WALENDÓW (OSIEDLE WALENDIA), WALENDÓW 1, KAJETANY (BRZOZOWA), KAJETANY (ROLNA), NADARZYN (PL. PONIATOWSKIEGO), NADARZYN (LIPOWA), ...))
Wprowadzenie podjazdów do Światowego Centrum Słuchu w Kajetanach. Jednocześnie zlikwidowano organizowaną przez Instytut linię dowozową z Otrębusów.
WKD OTRĘBUSY

KAJETANY CENTRUM SŁUCHU
linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni powszednie) (Światowe Centrum Słuchu w Kajetanach) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: WKD OTRĘBUSY – Natalińska – Strzeniówka: Błońska – Nadarzyn: Błońska – Warszawska – plac Poniatowskiego – Sienkiewicza (powrót: Sienkiewicza – Kościelna – plac Poniatowskiego – Sienkiewicza – Kościelna – Warszawska) – aleja Katowicka – Kajetany: Mokra – KAJETANY (ŚWIATOWE CENTRUM SŁUCHU).)
2013.10.02. 714 linia autobusowa strefowa zwykła stała OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Blizne Łaszczyńskiego: Warszawska – Przejazd – Graniczna – Łaszczyńskiego – Warszawa: Hubala-Dobrzańskiego – Latchorzew: Hubala-Dobrzańskiego – Nowe Babice: Hubala-Dobrzańskiego – Stare Babice: Hubala-Dobrzańskiego – Sikorskiego – Rynek – Piłsudskiego – Warszawska – Zielonki SHRO: Warszawska – Zielonki Wieś: Warszawska – Koczargi Nowe: Warszawska – Szkolna – Koczargi Stare: Akacjowa – Lipków: Akacjowa – LIPKÓW (MUZEUM) (powrót: LIPKÓW (MUZEUM) – Akacjowa – Mościckiego – Stare Babice: Sienkiewicza – Rynek).

(Stara trasa: OSIEDLE GÓRCZEWSKA – ... – Sikorskiego – Rynek – Piłsudskiego – Warszawska – Zielonki SHRO: Warszawska – Zielonki Wieś: Warszawska – Koczargi Nowe: Warszawska – Szkolna – Koczargi Stare: Akacjowa – Lipków: Akacjowa – LIPKÓW (MUZEUM) (powrót: LIPKÓW (MUZEUM) – Akacjowa – Jakubowicza – Zielonki Wieś: Sportowa – Białej Góry – Zielonki SHRO: Warszawska – Stare Babice: Warszawska – Kutrzeby – Sienkiewicza – Rynek).)
Przywrócenie stałych tras po zakończeniu przebudowy ul. Sienkiewicza i Mościckiego w Lipkowie i Starych Babicach.
L18 linia autobusowa strefowa uzupełniająca zwykła okresowa całodzienna (kursuje od poniedziałku do soboty) STARE BABICE (RYNEK) – Okulickiego – Warszawska – Piłsudskiego – Sienkiewicza (powrót: Sienkiewicza – STARE BABICE (RYNEK).)Lipków: Mościckiego – Jakubowicza – Hornówek: Lipkowska – Fedorowicza – Izabelin: 3 Maja – Truskaw: 3 Maja – TRUSKAW (SKIBIŃSKIEGO).

(Stara trasa: STARE BABICE (RYNEK) – Okulickiego – Warszawska – Piłsudskiego – Sienkiewicza (powrót: Sienkiewicza – STARE BABICE (RYNEK).) – Kutrzeby – Warszawska – Zielonki SHRO: Warszawska – Zielonki Wieś: Białej Góry – Sportowa – Lipków: JakubowiczaHornówek: Lipkowska – ... – TRUSKAW (SKIBIŃSKIEGO).)
ZMIANY PRZYSTANKOWE • SZELIGI JESIONOWA 01 i 02 - uruchomienie przystanków warunkowych (dotyczy linii 813).
• MACIERZYSZ SOCHACZEWSKA 01 i 02 - uruchomienie przystanków warunkowych (dotyczy linii 813).
• MACIERZYSZ SZKOLNA 02 - uruchomienie przystanku warunkowego (dotyczy linii 813).
• KAPUTY 01 i 02 - uruchomienie przystanków warunkowych (dotyczy linii 813).
• KAPUTY ŻYZNA 01 i 02 - uruchomienie przystanków warunkowych (dotyczy linii 813).
• KAPUTY UMIASTOWSKA 01 i 02 - uruchomienie przystanków warunkowych (dotyczy linii 813).
• POGROSZEW 02 - uruchomienie przystanku warunkowego (dotyczy linii 813).
• POGROSZEW-KOLONIA 02 - uruchomienie przystanku warunkowego (dotyczy linii 813).
• PILASZKÓW 02 - uruchomienie przystanku warunkowego (dotyczy linii 813).
2013.10.07. 152 linia autobusowa zwykła stała TARCHOMIN – Świętosławskiego – Świderska – Ćmielowska – Światowida (powrót: Światowida – Świętosławskiego – TARCHOMIN.) – Modlińska – Klasyków – Bohaterów – Wałuszewska – Żyrardowska – Zegarynki – Ciupagi – BIAŁOŁĘKA DWORSKA.

(Stara trasa: TARCHOMIN – ... – Klasyków – Bohaterów – Wałuszewska (powrót: Wałuszewska – Ołówkowa – Bohaterów) – Żyrardowska – ... – BIAŁOŁĘKA DWORSKA.)
Przywrócenie stałej trasy po zakończeniu budowy kanalizacji w ul. Bohaterów.
L10 linia autobusowa strefowa uzupełniająca zwykła stała PKP LEGIONOWO – Kościuszki – Piłsudskiego – Sobieskiego – Parkowa – Wyszyńskiego – aleja Legionów – Cynkowa – Suwalna – Szarych Szeregów – Sikorskiego – Łajski: Fabryczna – Kościelna – Nowodworska – Michałów-Reginów: Nowodworska – Warszawska – Nieporęt: Warszawska – Modlińska – Wieliszew: Modlińska – Solidarności – Kościelna – Modlińska – Słoneczna – Niepodległości – Przedpełskiego – 600-lecia – WIELISZEW (PLAŻA).

(Stara trasa: PKP LEGIONOWO – Kościuszki – Piłsudskiego – Sobieskiego – Parkowa – Wyszyńskiego – aleja Legionów – Cynkowa – Suwalna – Szarych Szeregów – Sikorskiego – Fabryczna – Starostwo Powiatowe (pętla) – Fabryczna – Sikorskiego – Szarych Szeregów – Suwalna – Łajski: Suwalna – NowodworskaMichałów-Reginów: Nowodworska – Warszawska – Nieporęt: Warszawska – Modlińska – Wieliszew: Modlińska – Solidarności – Kościelna – Modlińska – Słoneczna – Niepodległości – Przedpełskiego – 600-lecia – WIELISZEW (PLAŻA).

(Niektóre kursy w dni powszednie w godzinach szczytu: PKP LEGIONOWO – Kościuszki – Piłsudskiego – Sowińskiego – Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – ... – Solidarności – WIELISZEW (URZĄD GMINY).)

(W dni świąteczne: ... – Cynkowa – Suwalna – Łajski: Suwalna – NowodworskaMichałów-Reginów: Nowodworska – ...))
Przywrócenie stałej trasy w Łajskach po zakończeniu przebudowy ul. Kościelnej. Likwidacja kursów wariantowych w związku z planowanym przywróceniem ruchu kolejowego na linii Legionowo - Tłuszcz.
ZMIANY PRZYSTANKOWE • KRUBIN POLNA 01 i 02 - uruchomienie przystanków warunkowych (dotyczy linii L11).
2013.10.08. L10 linia autobusowa strefowa uzupełniająca zwykła stała PKP LEGIONOWO – Kościuszki – Piłsudskiego – Sobieskiego – Parkowa – Wyszyńskiego – aleja Legionów – Cynkowa – Suwalna – Szarych Szeregów – Sikorskiego – Łajski: Fabryczna – Kościelna – Nowodworska – Michałów-Reginów: Nowodworska – Warszawska – Nieporęt: Warszawska – Modlińska – Wieliszew: Modlińska – Solidarności – Kościelna – Modlińska – Słoneczna – Niepodległości – Przedpełskiego – 600-lecia – WIELISZEW (PLAŻA).

(Niektóre kursy w dni powszednie w godzinach szczytu: PKP LEGIONOWO – Kościuszki – Piłsudskiego – Sowińskiego – Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – ... – Solidarności – WIELISZEW (URZĄD GMINY).)
Przywrócenie funkcjonowania wariantowych kursów skróconych w związku z nieplanowanym przedłużeniem prac remontowych prowadzonych przez PKP Polskie Linie Kolejowe na linii Legionowo - Tłuszcz.
2013.10.09. 700 linia autobusowa strefowa zwykła stała DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego (powrót: Chałubińskiego – aleja Jana Pawła II – DWORZEC CENTRALNY.) – aleja Niepodległości – Puławska – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – Drewny (obwodnica Powsina) – Drewny – Bielawa: Warszawska – Konstancin-Jeziorna: Warszawska – Piłsudskiego – Piasta – Sanatoryjna – Prusa (powrót: Prusa – Piłsudskiego – Piasta – Sanatoryjna – Prusa – Piłsudskiego – Warszawska) – Chylicka – Długa – KONSTANCIN-JEZIORNA (PAŃSKA).

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY – ... – Konstancin-Jeziorna: Warszawska – Piłsudskiego – Jagiellońska – Wierzejewskiego – Piasta – Piłsudskiego (powrót: Piłsudskiego – Jagiellońska – Wierzejewskiego – Piasta – Piłsudskiego – Warszawska) – Prusa – Chylicka – Długa – KONSTANCIN-JEZIORNA (PAŃSKA).)
Skierowanie na trasy objazdowe w związku z przebudową ul. Jagiellońskiej w Konstancinie-Jeziornie.
710 linia autobusowa strefowa zwykła stała METRO WILANOWSKA – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – Drewny (obwodnica Powsina) – Drewny – Bielawa: Warszawska – Konstancin-Jeziorna: Warszawska – Bielawska – Mirkowska – aleja Wojska Polskiego – Piłsudskiego – Piasta – Sanatoryjna – Prusa (powrót: Prusa – Piłsudskiego – aleja Wojska Polskiego) – Chylicka – Długa – Chylice: Starochylicka – Chylice-Pólko: Starochylicka – Piaseczno: Chyliczkowska – Armii Krajowej – Okulickiego – Wojska Polskiego – Kusocińskiego – Puławska – PIASECZNO (SZKOLNA) (powrót: PIASECZNO (SZKOLNA) – Puławska – Chyliczkowska).

(Stara trasa: METRO WILANOWSKA – ... – aleja Wojska Polskiego – Piłsudskiego – Jagiellońska – Wierzejewskiego – Piasta – Piłsudskiego (powrót: Piłsudskiego – aleja Wojska Polskiego) – Prusa – Chylicka – ... – PIASECZNO (SZKOLNA).)
2013.10.10. ZMIANY PRZYSTANKOWE • SZELIGI KALINOWA DROGA 01 - uruchomienie przystanku warunkowego (dotyczy linii 813).
• UMIASTÓW 01 i 02 - uruchomienie przystanków warunkowych (dotyczy linii 813).
• MYSZCZYN 01 - uruchomienie przystanku warunkowego (dotyczy linii 813).
• ŚWIĘCICE ŁAŹNIEWSKA 01 i 02 - uruchomienie przystanków warunkowych (dotyczy linii 813).
• ŚWIĘCICE ŹRÓDLANA 01 - uruchomienie przystanku warunkowego (dotyczy linii 813).
• PŁOCHOCIN ŚWIĘCICKA 02 - uruchomienie przystanku warunkowego (dotyczy linii 813).
2013.10.11. N14 linia autobusowa nocna zwykła stała DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Twarda – plac Grzybowski – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – aleja Jana Pawła II – DWORZEC CENTRALNY.) – Kopernika – Tamka – most Świętokrzyski – Wybrzeże Szczecińskie – Okrzei – Jagiellońska (powrót: Jagiellońska – Kłopotowskiego – Wybrzeże Szczecińskie – most Świętokrzyski – Zajęcza – Dobra – Tamka) – plac Hallera – Dąbrowszczaków – Inżynierska – Stalowa – Szwedzka – 11 Listopada – Odrowąża – Wysockiego – Bartnicza – Wyszogrodzka – Chodecka – Łojewska – Łabiszyńska – Kopijników – Białołęcka – Juranda ze Spychowa – Ostródzka – Mochtyńska – Kobiałka (powrót: Kobiałka – Płochocińska – Białołęcka) – OLESIN.

(Niektóre kursy: ... – Stalowa – Zajezdnia Stalowa – Stalowa – Szwedzka – ...)

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Twarda – plac Grzybowski – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat (powrót: Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – aleja Jana Pawła II – DWORZEC CENTRALNY.) – plac Trzech Krzyży – Książęca – Kruczkowskiego – Tamka – ... – OLESIN.)
Przywrócenie stałych tras po zakończeniu przebudowy ul. Kopernika.
N64 linia autobusowa nocna zwykła stała DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Twarda – plac Grzybowski – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – aleja Jana Pawła II – DWORZEC CENTRALNY.) – Kopernika – Tamka – most Świętokrzyski – Wybrzeże Szczecińskie – Okrzei – Jagiellońska (powrót: Jagiellońska – Kłopotowskiego – Wybrzeże Szczecińskie – most Świętokrzyski – Zajęcza – Dobra – Tamka) – plac Hallera – Dąbrowszczaków – Inżynierska – Stalowa – Szwedzka – 11 Listopada – Odrowąża – Wysockiego – Bartnicza – Wyszogrodzka – Chodecka – Łojewska – Łabiszyńska – Kondratowicza – Bazyliańska – Wysockiego – Marywilska – Czołowa – Bohaterów – Ołówkowa – Parowozowa – Polnych Kwiatów – Mehoffera – Raciborska – CHOSZCZÓWKA (powrót: CHOSZCZÓWKA – Przytulna – Henrykowska – Wyganowska – Raciborska).

(Niektóre kursy: ... – Stalowa – Zajezdnia Stalowa (pętla) – Stalowa – Szwedzka – ...)

(Jeden kurs: ... – Wysockiego – Marywilska – Płochocińska – Płytowa – Kupiecka (pętla) – Płytowa – Płochocińska – Marywilska – Czołowa (powrót: Czołowa – Marywilska – Wysockiego) – ...)

(Jeden kurs: ... – Wysockiego – Marywilska – Marcelin (pętla) – Marywilska – Płochocińska – Płytowa – KUPIECKA.)

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Twarda – plac Grzybowski – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat (powrót: Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – aleja Jana Pawła II – DWORZEC CENTRALNY.) – plac Trzech Krzyży – Książęca – Kruczkowskiego – Tamka – ... – CHOSZCZÓWKA / KUPIECKA.)
2013.10.12. 102 linia autobusowa zwykła stała MŁYNÓW – Płocka (powrót: Płocka – Żytnia – Młynarska – Obozowa – MŁYNÓW.) – Wolska – Skierniewicka – Siedmiogrodzka – Grzybowska – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Świętokrzyska – Kopernika – Tamka – most Świętokrzyski (powrót: most Świętokrzyski – Zajęcza – Dobra – Tamka) – Wybrzeże Szczecińskie – aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grenadierów – Podskarbińska (powrót: Dwernickiego – Międzyborska – aleja Waszyngtona) – Dwernickiego – Szaserów – Chłopickiego – PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA.

(Stara trasa: MŁYNÓW – ... – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Książęca – Kruczkowskiego – Tamka – ... – PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA.)
Przywrócenie stałych tras po zakończeniu przebudowy ul. Kopernika.
105 linia autobusowa zwykła stała OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Lazurowa – Szeligowska – Połczyńska – Wolska – Kasprzaka (powrót: Kasprzaka – Ordona – Wolska) – Karolkowa – Grzybowska – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Świętokrzyska – Kopernika – Tamka – Dobra – Lipowa – Browarna – BROWARNA (powrót: BROWARNA – Karowa – Dobra).

(Stara trasa: OSIEDLE GÓRCZEWSKA – ... – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Książęca – Kruczkowskiego – Tamka – ... – BROWARNA.)
177 linia autobusowa zwykła stała P+R AL. KRAKOWSKA – aleja Krakowska – Szyszkowa – Michałowice: Środkowa – Ryżowa – Warszawa: Ryżowa – Aleje Jerozolimskie – Sosnkowskiego – Pużaka (powrót: Pużaka – Kompanii Kordian – Regulska – Aleje Jerozolimskie) – Bohaterów Warszawy – Kościuszki – Cierlicka – Gierdziejewskiego – Warszawska – Orłów Piastowskich – Czerwona Droga – Posag 7 Panien – Szamoty – Traktorzystów – plac Czerwca 1976 roku – URSUS-RATUSZ.

(Niektóre kursy w soboty w godz. 8-14: STARODĘBY – Starodęby – Aleje Jerozolimskie – Sosnkowskiego – Pużaka (powrót: Pużaka – Kompanii Kordian – Regulska – Aleje Jerozolimskie) – Bohaterów Warszawy – ... – URSUS-RATUSZ.)

(Stara trasa: P+R AL. KRAKOWSKA – ... – Czerwona Droga – Posag 7 Panien – ZAJEZDNIA URSUS PÓŁNOCNY.)
Przywrócenie stałej trasy na terenie północnej części Ursusa w związku z otwarciem nowego odcinka ul. Nowolazurowej (od ul. Traktorzystów do ul. Chrościckiego).
194 linia autobusowa zwykła stała CMENTARZ WOLSKI – Fort Wola – Wolska – Połczyńska – Dźwigowa – Globusowa – Świerszcza – Chrościckiego – aleja 4 Czerwca 1989 roku – Traktorzystów – Wojciechowskiego – Keniga – Orląt Lwowskich – Warszawska – Orłów Piastowskich – Czerwona Droga – Kadłubka – Kazimierza Jagiellończyka – Bolesława Krzywoustego – Przejazdowa – Leszka Białego – Kadłubka – PKP GOŁĄBKI (powrót: PKP GOŁĄBKI – Kadłubka – Władysława Laskonogiego – Orłów Piastowskich).

(Stara trasa: CMENTARZ WOLSKI – ... – Świerszcza – Chrościckiego – Obywatelska – Świerszcza – Traktorzystów – Wojciechowskiego – ... – PKP GOŁĄBKI.)
Korekta trasy w związku z otwarciem nowego odcinka ul. Nowolazurowej (od ul. Traktorzystów do ul. Chrościckiego).
205 linia autobusowa zwykła stała GWIAŹDZISTA – Gwiaździsta (powrót: Gwiaździsta – Wybrzeże Gdyńskie – GWIAŹDZISTA.) – Podleśna – Klaudyny – Hłaski – Gdańska – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – aleja Wojska Polskiego – aleja Jana Pawła II – rondo "Radosława" (zawrotka) – aleja Jana Pawła II – Broniewskiego – Matysiakówny – Rydygiera – Kokarda – DWORZEC GDAŃSKI (RYDYGIERA).

(Stara trasa: GWIAŹDZISTA – ... – Matysiakówny – Rydygiera – Felińskiego – Zajączka – Kokarda – FELIŃSKIEGO (powrót: FELIŃSKIEGO – Kokarda – Rydygiera).)
Przywrócenie stałej trasy po zakończeniu prac budowlanych pod wiaduktem ul. Mickiewicza.
206 linia autobusowa zwykła stała WKD OPACZ – Bodycha – Warszawa: Bodycha – Aleje Jerozolimskie – Starodęby (powrót: Starodęby – Aleje Jerozolimskie – Ryżowa – Michałowice: Ryżowa – Bodycha – WKD OPACZ.) – Składkowskiego – Prystora – Skoroszewska – Dzieci Warszawy – Sławka – Bohaterów Warszawy – Kościuszki – Cierlicka – Lalki – Jagiełły – Traktorzystów – aleja 4 Czerwca 1989 roku – Chrościckiego – Świerszcza – Potrzebna – ODOLANY.

(Stara trasa: WKD OPACZ – ... – Jagiełły – Traktorzystów – Świerszcza – Obywatelska – Chrościckiego – Świerszcza – ... – ODOLANY.)
Korekta trasy w związku z otwarciem nowego odcinka ul. Nowolazurowej (od ul. Traktorzystów do ul. Chrościckiego).
723 linia autobusowa strefowa zwykła stała ŻERAŃ FSO – Modlińska – Jabłonna: Modlińska – Zegrzyńska – Legionowo: Warszawska – Sobieskiego – Piłsudskiego – Sowińskiego – Krasińskiego – Sobieskiego – Krakowska – LEGIONOWO (PIASTOWSKA).

(Niektóre kursy w dni powszednie w godzinach szczytu oraz w godzinach wieczornych: ... – Sowińskiego – LEGIONOWO (MICKIEWICZA).)

(Stara trasa: ŻERAŃ FSO – ... – Sobieskiego – Piłsudskiego – Sowińskiego – Krasińskiego – Sobieskiego – Krakowska – LEGIONOWO (PKP PRZYSTANEK) (powrót: LEGIONOWO (PKP PRZYSTANEK) – Jagiellońska – Parkowa – Sobieskiego).)
Zmiana trasy objazdowej w związku z kolejnym etapem budowy tunelu drogowego w ciągu ul. Krakowska - al. Róż w Legionowie.
N63 linia autobusowa nocna strefowa zwykła stała DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Twarda – plac Grzybowski – Królewska – Marszałkowska – plac Bankowy – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II (powrót: aleja Jana Pawła II – łącznik podziemny Złotych Tarasów – DWORZEC CENTRALNY.) – Popiełuszki – Słowackiego – aleja Armii Krajowej – most Grota-Roweckiego – Modlińska – Światowida – Milenijna – Ćmielowska – Światowida – Ordonówny – Mehoffera – Modlińska – Jabłonna: Modlińska – Zegrzyńska – Legionowo: Warszawska – Sobieskiego – Piłsudskiego – Sowińskiego – Mickiewicza – Jagiellońska – – Parkowa – Sobieskiego – Krakowska Kościuszki – Chotomów: Piusa XI – Partyzantów – Chotomów (pętla) – Strażacka – Piusa XI – Legionowo: Kościuszki – Krakowska – Sobieskiego – Parkowa – Jagiellońska – Mickiewicza – LEGIONOWO (OSIEDLE JAGIELLOŃSKA) (powrót: LEGIONOWO (OSIEDLE JAGIELLOŃSKA) – Mickiewicza – Batorego – Krasińskiego – Jagiellońska – Piłsudskiego – Sobieskiego).

(Jeden kurs: ... – Legionowo: Warszawska – Sobieskiego – Piłsudskiego – Sowińskiego – Mickiewicza – Jagiellońska – Parkowa – Sobieskiego – Krakowska – Kościuszki – Chotomów: Piusa XI – Partyzantów – Chotomów (pętla) – Strażacka – Piusa XI – Legionowo: Kościuszki – Krakowska – Sobieskiego – Parkowa – Jagiellońska – Mickiewicza – LEGIONOWO (OSIEDLE JAGIELLOŃSKA) (powrót: LEGIONOWO (OSIEDLE JAGIELLOŃSKA) – Mickiewicza – Batorego – Krasińskiego – Jagiellońska – Parkowa – Sobieskiego – Krakowska Kościuszki – Chotomów: Piusa XI – Partyzantów – Chotomów (pętla) – Strażacka – Piusa XI – Legionowo: Kościuszki – Krakowska – Sobieskiego – Parkowa – Jagiellońska – Piłsudskiego – Sobieskiego).)

(Jeden kurs jednokierunkowo: ... – Legionowo: Warszawska – Sobieskiego – Piłsudskiego – Sowińskiego – LEGIONOWO (MICKIEWICZA).)

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY – ... – Legionowo: Warszawska – Sobieskiego – Piłsudskiego – Sowińskiego – Mickiewicza – Jagiellońska – Kościuszki – Chotomów: Piusa XI – Partyzantów – Chotomów (pętla) – Strażacka – Piusa XI – Legionowo: Kościuszki – Jagiellońska – Mickiewicza – LEGIONOWO (OSIEDLE JAGIELLOŃSKA) (powrót: LEGIONOWO (OSIEDLE JAGIELLOŃSKA) – Mickiewicza – Batorego – Krasińskiego – Jagiellońska – Piłsudskiego – Sobieskiego).

(Jeden kurs: ... – Legionowo: Warszawska – Sobieskiego – Piłsudskiego – Sowińskiego – Mickiewicza – Jagiellońska – Kościuszki – Chotomów: Piusa XI – Partyzantów – Chotomów (pętla) – Strażacka – Piusa XI – Legionowo: Kościuszki – Jagiellońska – Mickiewicza – LEGIONOWO (OSIEDLE JAGIELLOŃSKA) (powrót: LEGIONOWO (OSIEDLE JAGIELLOŃSKA) – Mickiewicza – Batorego – Krasińskiego – Jagiellońska – Kościuszki – Chotomów: Piusa XI – Partyzantów – Chotomów (pętla) – Strażacka – Piusa XI – Legionowo: Kościuszki – Jagiellońska – Piłsudskiego – Sobieskiego).))
1 linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni powszednie) (komunikacja miasta Legionowo) LEGIONOWO (PIASTOWSKA) – Krakowska – Sobieskiego – Piłsudskiego – PKP LEGIONOWO.

(Niektóre kursy: ... – Piłsudskiego – Kościuszki – Handlowa – LEGIONOWO (PLAC KOŚCIUSZKI).)

(Stara trasa: LEGIONOWO (PKP PRZYSTANEK) – Jagiellońska – Parkowa – Sobieskiego (powrót: Sobieskiego – Krakowska – LEGIONOWO (PKP PRZYSTANEK).) – Piłsudskiego – ... – PKP LEGIONOWO / LEGIONOWO (PLAC KOŚCIUSZKI).)
ZMIANY PRZYSTANKOWE • BONY 01 i 02 - zmiana charakteru przystanków ze stałych na warunkowe (dotyczy linii 177).
• ZAJEZDNIA URSUS PŁN. 01 i 02 - zmiana charakteru przystanków ze stałych na warunkowe (dotyczy linii 177).
• PKP URSUS PŁN. 01 i 02 - zmiana charakteru przystanków ze stałych na warunkowe (dotyczy linii 177).
• PKP URSUS PŁN. 03 i 04 - uruchomienie przystanków warunkowych zlokalizowanego na ul. Nowolazurowej, w pobliżu stacji PKP URSUS PŁN. (dotyczy linii 194 i 206).
• NOWE WŁOCHY 03 - przeniesienie przystanku stałego na ul. Chrościckiego, na wschód od ul. Nowolazurowej (w kierunku ul. Obywatelskiej) (dotyczy linii 194 i 206). • NOWE WŁOCHY 05 - uruchomienie przystanku stałego zlokalizowanego na ul. Nowolazurowej, bezpośrednio za skrzyżowaniem z ul. Chrościckiego (w kierunku stacji PKP URSUS PŁN.) (dotyczy linii 194 i 206).
• POSAG 7 PANIEN 03 - uruchomienie przystanku warunkowego zlokalizowanego na ul. Czerwona Droga, bezpośrednio za skrzyżowaniem z ul. Gierdziejewskiego (w kierunku ul. Orłów Piastowskich) (dotyczy linii 177).
• POSAG 7 PANIEN 04 - uruchomienie przystanku warunkowego zlokalizowanego na ul. Posag 7 Panien, bezpośrednio za skrzyżowaniem z ul. Gierdziejewskiego (w kierunku ul. Szamoty) (dotyczy linii 177).
• URSUS-RATUSZ 06 - uruchomienie przystanku warunkowego zlokalizowanego na ul. Nowolazurowej, za skrzyżowaniem z ul. Traktorzystów (w kierunku stacji PKP URSUS PŁN.) (dotyczy linii 194 i 206).
• URSUS-RATUSZ 07 - uruchomienie przystanku warunkowego zlokalizowanego na ul. Szamoty, za skrzyżowaniem z ul. Traktorzystów (w kierunku stacji PKP URSUS PŁN.) (dotyczy linii 177).
• URSUS-RATUSZ 08 - uruchomienie przystanku warunkowego zlokalizowanego na ul. Szamoty, przed skrzyżowaniem z ul. Traktorzystów (w kierunku ul. Traktorzystów) (dotyczy linii 177).
2013.10.14. L-9 linia autobusowa strefowa uzupełniająca zwykła stała 1. PKP LEGIONOWO – Kościuszki – Piłsudskiego – Sowińskiego – Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nowodworska – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Modlińska – Przedpełskiego – 600-lecia – Wieliszew Plaża (pętla) – 600-lecia – Przedpełskiego – Komornica: Wspólna – Poddębie: Nasielska – Komornica: Nasielska – KOMORNICA (SZKOŁA).

(Jeden kurs w dni powszednie w godzinach porannego szczytu: PKP LEGIONOWO – ... – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Solidarności – Urząd Gminy (pętla) – Solidarności – Kościelna (powrót: Kościelna – Łajski: Kościelna) – Modlińska – Przedpełskiego – 600-lecia – ... – KOMORNICA (SZKOŁA).

2. PKP LEGIONOWO – Kościuszki – Piłsudskiego – Sowińskiego – Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nowodworska – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Modlińska – Przedpełskiego – 600-lecia – WIELISZEW (PLAŻA).

(Stara trasa: 1. PKP LEGIONOWO – Kościuszki – Piłsudskiego – Sowińskiego – Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nowodworska – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Modlińska – Słoneczna – Niepodległości – Przedpełskiego – 600-lecia – Wieliszew Plaża (pętla) – 600-lecia – Przedpełskiego – Komornica: Wspólna – Poddębie: Nasielska – Komornica: Nasielska – KOMORNICA (SZKOŁA).

(Jeden kurs w dni powszednie w godzinach porannego szczytu: PKP LEGIONOWO – ... – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Solidarności – Urząd Gminy (pętla) – Solidarności – Kościelna (powrót: Kościelna – Łajski: Kościelna) – Modlińska – Słoneczna – ... – KOMORNICA (SZKOŁA).)

2. PKP LEGIONOWO – Kościuszki – Piłsudskiego – Sowińskiego – Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nowodworska – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Modlińska – Słoneczna – Niepodległości – Przedpełskiego – 600-lecia – WIELISZEW (PLAŻA).)
Skierowanie na trasy objazdowe w związku z przebudową ul. Niepodległości w Wieliszewie.
L10 linia autobusowa strefowa uzupełniająca zwykła stała PKP LEGIONOWO – Kościuszki – Piłsudskiego – Sobieskiego – Parkowa – Wyszyńskiego – aleja Legionów – Cynkowa – Suwalna – Szarych Szeregów – Sikorskiego – Łajski: Fabryczna – Kościelna – Nowodworska – Michałów-Reginów: Nowodworska – Warszawska – Nieporęt: Warszawska – Modlińska – Wieliszew: Modlińska – Solidarności – Kościelna – Modlińska – Przedpełskiego – 600-lecia – WIELISZEW (PLAŻA).

(Niektóre kursy w dni powszednie w godzinach szczytu: PKP LEGIONOWO – Kościuszki – Piłsudskiego – Sowińskiego – Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – ... – Solidarności – WIELISZEW (URZĄD GMINY).)

(Stara trasa: PKP LEGIONOWO – Kościuszki – Piłsudskiego – Sobieskiego – Parkowa – Wyszyńskiego – aleja Legionów – Cynkowa – Suwalna – Szarych Szeregów – Sikorskiego – Łajski: Fabryczna – Kościelna – Nowodworska – Michałów-Reginów: Nowodworska – Warszawska – Nieporęt: Warszawska – Modlińska – Wieliszew: Modlińska – Solidarności – Kościelna – Modlińska – Słoneczna – Niepodległości – Przedpełskiego – 600-lecia – WIELISZEW (PLAŻA).

(Niektóre kursy w dni powszednie w godzinach szczytu: PKP LEGIONOWO – Kościuszki – Piłsudskiego – Sowińskiego – Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – ... – Solidarności – WIELISZEW (URZĄD GMINY).))
L11 linia autobusowa strefowa uzupełniająca zwykła stała Kursy w dni powszednie do godz. 15.00: PKP LEGIONOWO – Kościuszki – Piłsudskiego – Sowińskiego – Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nowodworska – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Modlińska – Przedpełskiego – Wodociąg Północny (pętla) – Przedpełskiego – Modlińska – Poniatów: Nowodworska – Skrzeszew: Nowodworska – Koszykowa – Kościelna – Szkolna – Nowodworska – Kałuszyn: Nowodworska – Olszewnica Stara: Nowodworska – Warszawska – Olszewnica Stara (pętla) – Warszawska – Olszewnica Nowa: Nowodworska – Krubin: Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska (powrót: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska) – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – Okunin – Bohaterów Modlina – Warszawska – Zakroczymska – Sawy – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA) (powrót: NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA) – Sawy – Warszawska).

Kursy w dni powszednie od godz. 15.00: PKP LEGIONOWO – Kościuszki – Piłsudskiego – Sowińskiego – Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nowodworska – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Modlińska – Przedpełskiego – Wodociąg Północny (pętla) – Przedpełskiego – Modlińska – Poniatów: Nowodworska – Skrzeszew: Nowodworska – Koszykowa – Kościelna – Szkolna – Nowodworska – Kałuszyn: Nowodworska – Olszewnica Stara: Nowodworska – Warszawska – Olszewnica Stara (pętla) – Warszawska – Olszewnica Nowa: Nowodworska – Krubin: Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska (powrót: Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska) – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – Okunin – Bohaterów Modlina – Warszawska – Zakroczymska – Sawy – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA) (powrót: NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA) – Sawy – Warszawska).

(Jeden kurs w dni powszednie w godzinach porannego szczytu oraz jeden kurs w godzinach popołudniowego szczytu: PKP LEGIONOWO – ... – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna (powrót: Kościelna – Solidarności – Urząd Gminy (pętla) – Solidarności – Kościelna – Łajski: Kościelna) – Modlińska – Przedpełskiego – ... – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska (powrót: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska) – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – ... – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA).)

(Jeden kurs w dni powszednie w godzinach porannego szczytu: PKP LEGIONOWO – ... – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Solidarności – Urząd Gminy (pętla) – Solidarności – Kościelna (powrót: Kościelna – Łajski: Kościelna) – Modlińska – Przedpełskiego – ... – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska (powrót: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska) – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – ... – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA).)

(Jeden kurs w dni powszednie w godzinach popołudniowego szczytu: PKP LEGIONOWO – ... – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Solidarności – Urząd Gminy (pętla) – Solidarności – Kościelna (powrót: Kościelna – Łajski: Kościelna) – Modlińska – Przedpełskiego – ... – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska (powrót: Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska) – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – ... – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA).)

(Jeden kurs w dni powszednie w godzinach porannego szczytu oraz kursy w dni świąteczne: PKP LEGIONOWO – ... – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – ... – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA).)

(Kursy w dni świąteczne w godzinach porannych i wieczornych: PKP LEGIONOWO – ... – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – ... – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA).)

(Jeden kurs w godzinach wieczornych: PKP LEGIONOWO – ... – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska – GÓRA (DWORCOWA).)

(Stara trasa: Kursy w dni powszednie do godz. 15.00: PKP LEGIONOWO – Kościuszki – Piłsudskiego – Sowińskiego – Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nowodworska – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Modlińska – Słoneczna – Niepodległości – Przedpełskiego – Wodociąg Północny (pętla) – Przedpełskiego – Modlińska – Poniatów: Nowodworska – Skrzeszew: Nowodworska – Koszykowa – Kościelna – Szkolna – Nowodworska – Kałuszyn: Nowodworska – Olszewnica Stara: Nowodworska – Warszawska – Olszewnica Stara (pętla) – Warszawska – Olszewnica Nowa: Nowodworska – Krubin: Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska (powrót: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska) – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – Okunin – Bohaterów Modlina – Warszawska – Zakroczymska – Sawy – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA) (powrót: NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA) – Sawy – Warszawska).

Kursy w dni powszednie od godz. 15.00: PKP LEGIONOWO – Kościuszki – Piłsudskiego – Sowińskiego – Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nowodworska – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Modlińska – Słoneczna – Niepodległości – Przedpełskiego – Wodociąg Północny (pętla) – Przedpełskiego – Modlińska – Poniatów: Nowodworska – Skrzeszew: Nowodworska – Koszykowa – Kościelna – Szkolna – Nowodworska – Kałuszyn: Nowodworska – Olszewnica Stara: Nowodworska – Warszawska – Olszewnica Stara (pętla) – Warszawska – Olszewnica Nowa: Nowodworska – Krubin: Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska (powrót: Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska) – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – Okunin – Bohaterów Modlina – Warszawska – Zakroczymska – Sawy – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA) (powrót: NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA) – Sawy – Warszawska).

(Jeden kurs w dni powszednie w godzinach porannego szczytu oraz jeden kurs w godzinach popołudniowego szczytu: PKP LEGIONOWO – ... – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna (powrót: Kościelna – Solidarności – Urząd Gminy (pętla) – Solidarności – Kościelna – Łajski: Kościelna) – Modlińska – Słoneczna – ... – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska (powrót: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska) – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – ... – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA).)

(Jeden kurs w dni powszednie w godzinach porannego szczytu: PKP LEGIONOWO – ... – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Solidarności – Urząd Gminy (pętla) – Solidarności – Kościelna (powrót: Kościelna – Łajski: Kościelna) – Modlińska – Słoneczna – ... – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska (powrót: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska) – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – ... – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA).)

(Jeden kurs w dni powszednie w godzinach popołudniowego szczytu: PKP LEGIONOWO – ... – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Solidarności – Urząd Gminy (pętla) – Solidarności – Kościelna (powrót: Kościelna – Łajski: Kościelna) – Modlińska – Słoneczna – ... – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska (powrót: Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska) – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – ... – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA).)

(Jeden kurs w dni powszednie w godzinach porannego szczytu oraz kursy w dni świąteczne: PKP LEGIONOWO – ... – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – ... – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA).)

(Kursy w dni świąteczne w godzinach porannych i wieczornych: PKP LEGIONOWO – ... – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – ... – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA).)

(Jeden kurs w godzinach wieczornych: PKP LEGIONOWO – ... – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska – GÓRA (DWORCOWA).))
2013.10.16. 177 linia autobusowa zwykła stała P+R AL. KRAKOWSKA – aleja Krakowska – Szyszkowa – Michałowice: Środkowa – Ryżowa – Warszawa: Ryżowa – Aleje Jerozolimskie – Sosnkowskiego – Pużaka (powrót: Pużaka – Spisaka – Aleje Jerozolimskie) – Bohaterów Warszawy – Kościuszki – Cierlicka – Gierdziejewskiego – Warszawska – Orłów Piastowskich – Czerwona Droga – Posag 7 Panien – Szamoty – Traktorzystów – plac Czerwca 1976 roku – URSUS-RATUSZ.

(Niektóre kursy w soboty w godz. 8-14: STARODĘBY – Starodęby – Aleje Jerozolimskie – Sosnkowskiego – Pużaka (powrót: Pużaka – Spisaka – Aleje Jerozolimskie) – Bohaterów Warszawy – ... – URSUS-RATUSZ.)

(Stara trasa: P+R AL. KRAKOWSKA – ... – Warszawa: Ryżowa – Aleje Jerozolimskie – Sosnkowskiego – Pużaka (powrót: Pużaka – Kompanii Kordian – Regulska – Aleje Jerozolimskie) – Bohaterów Warszawy – ... – URSUS-RATUSZ.

(Niektóre kursy w soboty w godz. 8-14: STARODĘBY – Starodęby – Aleje Jerozolimskie – Sosnkowskiego – Pużaka (powrót: Pużaka – Kompanii Kordian – Regulska – Aleje Jerozolimskie) – Bohaterów Warszawy – ... – URSUS-RATUSZ.))
Przywrócenie tras podstawowych w związku z kolejnym etapem budowy południowej obwodnicy Warszawy.
178 linia autobusowa zwykła stała PKP URSUS – Regulska – Kompanii Kordian – Spisaka – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Bodycha – Spisaka – Kompanii Kordian) – Starodęby – Składkowskiego – Prystora – Ryżowa – Chrobrego – Popularna – Aleje Jerozolimskie – aleja Prymasa Tysiąclecia – Kasprzaka – Karolkowa – Grzybowska – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Miodowa – Bonifraterska – Międzyparkowa – Słomińskiego – Zakroczymska – KONWIKTORSKA (powrót: KONWIKTORSKA – Konwiktorska – Bonifraterska).

(W dni świąteczne: ... – Królewska – plac Piłsudskiego – Focha – Moliera – Senatorska (powrót: Senatorska – plac Teatralny – Wierzbowa – plac Piłsudskiego) – Miodowa – ...)

(Stara trasa: PKP URSUS – Regulska – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Bodycha – Spisaka – Kompanii Kordian – Regulska) – Starodęby – ... – KONWIKTORSKA (powrót: KONWIKTORSKA.)
2013.10.18. N44 linia autobusowa nocna zwykła stała DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Twarda – plac Grzybowski – Królewska (powrót: Królewska – Grzybowska – aleja Jana Pawła II – łącznik podziemny Złotych Tarasów – DWORZEC CENTRALNY.) – Krakowskie Przedmieście – Miodowa – Bonifraterska – Muranowska – Andersa – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – plac Wilsona – Słowackiego – Żeromskiego – Przybyszewskiego – Kasprowicza – Nocznickiego – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" (powrót: Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – 30 Pułku Strzelców Kaniowskich – Metro Młociny – Kasprowicza – Oczapowskiego – aleja Reymonta – Żeromskiego) – ZAJEZDNIA ŻOLIBORZ.

(Stara trasa w noce z piątku na sobotę, z soboty na niedzielę i z niedzieli na poniedziałek: DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Twarda – plac Grzybowski – Królewska (powrót: Królewska – Grzybowska – aleja Jana Pawła II – łącznik podziemny Złotych Tarasów – DWORZEC CENTRALNY.) – plac Piłsudskiego – Focha – Moliera – Senatorska (powrót: Senatorska – plac Teatralny – Wierzbowa – plac Piłsudskiego) – Miodowa – ... – ZAJEZDNIA ŻOLIBORZ.)
Przywrócenie przejazdu przez ul. Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat w noce weekendowe.
2013.10.19. 116 linia autobusowa zwykła stała CHOMICZÓWKA – Conrada – Wólczyńska – Żeromskiego – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – Belwederska – Sobieskiego – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – WILANÓW.

(Stara trasa w dni świąteczne: CHOMICZÓWKA – ... – Miodowa – Senatorska – plac Teatralny – Wierzbowa – plac Piłsudskiego (powrót: plac Piłsudskiego – Focha – Moliera – Senatorska) – Królewska – Krakowskie Przedmieście – ... – WILANÓW.)
Przywrócenie przejazdu przez ul. Krakowskie Przedmieście w dni świąteczne.
128 linia autobusowa zwykła stała SZCZĘŚLIWICE – Dickensa – Pawińskiego – Korotyńskiego – Mołdawska – Racławicka – Żwirki i Wigury – Krzyckiego – Raszyńska (powrót: Raszyńska – Żwirki i Wigury – Pruszkowska – Pawińskiego) – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Nowy Świat – Krakowskie Przedmieście – Królewska – PLAC PIŁSUDSKIEGO (powrót: PLAC PIŁSUDSKIEGO – Focha – Trębacka – Moliera – Senatorska – Krakowskie Przedmieście).

(Stara trasa w dni świąteczne: LOTNISKO CHOPINA – ... – Krakowskie Przedmieście – Królewska – PLAC PIŁSUDSKIEGO (powrót: PLAC PIŁSUDSKIEGO – Focha – Trębacka – Moliera – plac Teatralny – Wierzbowa – plac Piłsudskiego – Królewska).))
175 linia autobusowa zwykła stała PLAC PIŁSUDSKIEGO – Focha – Trębacka – Moliera – Senatorska – Miodowa – Krakowskie Przedmieście (powrót: Krakowskie Przedmieście – Królewska – PLAC PIŁSUDSKIEGO.) – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Raszyńska – Żwirki i Wigury (powrót: Żwirki i Wigury – Krzyckiego – Raszyńska) – LOTNISKO CHOPINA.

(Stara trasa w dni świąteczne: PLAC PIŁSUDSKIEGO – Focha – Trębacka – Moliera – plac Teatralny – Wierzbowa – plac Piłsudskiego – Królewska (powrót: Królewska – PLAC PIŁSUDSKIEGO.) – Krakowskie Przedmieście – ... – LOTNISKO CHOPINA.)
178 linia autobusowa zwykła stała PKP URSUS – Regulska – Kompanii Kordian – Spisaka – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Bodycha – Spisaka – Kompanii Kordian) – Starodęby – Składkowskiego – Prystora – Ryżowa – Chrobrego – Popularna – Aleje Jerozolimskie – aleja Prymasa Tysiąclecia – Kasprzaka – Karolkowa – Grzybowska – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Miodowa – Bonifraterska – Międzyparkowa – Słomińskiego – Zakroczymska – KONWIKTORSKA (powrót: KONWIKTORSKA – Konwiktorska – Bonifraterska).

(Stara trasa w dni świąteczne: PKP URSUS – ... – Królewska – plac Piłsudskiego – Focha – Moliera – Senatorska (powrót: Senatorska – plac Teatralny – Wierzbowa – plac Piłsudskiego) – Miodowa – ... – KONWIKTORSKA.)
180 linia autobusowa zwykła stała CHOMICZÓWKA – Conrada – Kochanowskiego – Rudnickiego – Maczka – Powązkowska – Okopowa – Anielewicza – Świętojerska – Bonifraterska – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – Belwederska – Gagarina – Czerniakowska – Powsińska – Wiertnicza – WILANÓW.

(Stara trasa w dni świąteczne: CHOMICZÓWKA – ... – Miodowa – Senatorska – plac Teatralny – Wierzbowa – plac Piłsudskiego (powrót: plac Piłsudskiego – Focha – Moliera – Senatorska) – Królewska – Krakowskie Przedmieście – ... – WILANÓW.)
193 linia autobusowa zwykła stała BOKSERSKA – Bokserska – Gotarda – Orzycka – Modzelewskiego – aleja Lotników – Wałbrzyska – Nowoursynowska – Ciszewskiego – aleja KEN – Jastrzębowskiego – URSYNÓW PÓŁNOCNY.

(Dodatkowe kursy w dni robocze w godzinach porannego szczytu jednokierunkowo: METRO SŁUŻEW – Wałbrzyska – ... – aleja KEN – METRO STOKŁOSY.)

(Stara trasa: BOKSERSKA – ... – Ciszewskiego – URSYNÓW POŁUDNIOWY.))
Czasowe wydłużenie trasy w związku z przebudową parkingu P+R METRO STOKŁOSY.
222 linia autobusowa zwykła stała BIELAŃSKA – Bielańska – plac Teatralny (powrót: plac Teatralny – Senatorska – plac Bankowy – aleja Solidarności – Bielańska – BIELAŃSKA.) – Senatorska – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – aleja Szucha – plac Unii Lubelskiej – Boya – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej) – Malczewskiego – Joliot-Curie – Woronicza – Spartańska – SPARTAŃSKA.

(Stara trasa w dni świąteczne: BIELAŃSKA – Bielańska – Wierzbowa – plac Piłsudskiego (powrót: plac Piłsudskiego – Focha – Moliera – plac Teatralny – Senatorska – plac Bankowy – aleja Solidarności – Bielańska – BIELAŃSKA.) – Królewska – Krakowskie Przedmieście – ... – SPARTAŃSKA.)
Przywrócenie przejazdu przez ul. Krakowskie Przedmieście w dni świąteczne.
503 linia autobusowa przyspieszona stała KONWIKTORSKA – Konwiktorska – Bonifraterska (powrót: Bonifraterska – Międzyparkowa – Słomińskiego – Szymanowska – Zakroczymska – Konwiktorska – KONWIKTORSKA.) – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – Belwederska – Sobieskiego – aleja Sikorskiego – Dolina Służewiecka – aleja Rodowicza – Rosoła – Gandhi – Dereniowa – Płaskowickiej – NATOLIN PÓŁNOCNY.
Przystanki: KONWIKTORSKA, PARK TRAUGUTTA (NŻ) (→KONWIKTORSKA), MURANOWSKA, PL. KRASIŃSKICH, PL. ZAMKOWY, UNIWERSYTET, FOKSAL, PL. TRZECH KRZYŻY, PL. NA ROZDROŻU, SPACEROWA (NŻ), DOLNA, WARNEŃSKA (NŻ), DOLINA SŁUŻEWIECKA, URSYNÓW PŁN, STRZELECKIEGO, TELIGI, POLINEZYJSKA, METRO IMIELIN, MIKLASZEWSKIEGO, WARCHAŁOWSKIEGO, STRYJEŃSKICH, BRACI WAGÓW, NATOLIN PŁN. (→KONWIKTORSKA) (NŻ), NATOLIN PŁN.

(Stara trasa w dni świąteczne: KONWIKTORSKA – ... – Miodowa – Senatorska – plac Teatralny – Wierzbowa – plac Piłsudskiego (powrót: plac Piłsudskiego – Focha – Moliera – Senatorska) – Królewska – Krakowskie Przedmieście – ... – NATOLIN PÓŁNOCNY.)
518 linia autobusowa przyspieszona stała NOWODWORY – Światowida – Świętosławskiego – Świderska (powrót: Świderska – Mehoffera – Światowida) – Porajów – Myśliborska – Światowida – Modlińska – most Grota-Roweckiego – Wybrzeże Gdyńskie – Krasińskiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – plac Krasińskich – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER (ZŁOTA).
Przystanki: NOWODWORY, NOWODWORY, STEFANIKA, MEHOFFERA, PANCERA (→NOWODWORY), TARCHOMIN, PICASSA, PORAJÓW, MYŚLIBORSKA, BIAŁOŁĘKA RATUSZ, EKSPRESOWA (NŻ), PŁOCHOCIŃSKA, KONWALIOWA, PL. WILSONA, DW. GDAŃSKI, MURANOWSKA, PL. KRASIŃSKICH, PL. ZAMKOWY, UNIWERSYTET, FOKSAL, CENTRUM, DW. CENTRALNY, EMILII PLATER.

(Stara trasa w dni świąteczne: NOWODWORY – ... – Miodowa – Senatorska – plac Teatralny – Wierzbowa – plac Piłsudskiego (powrót: plac Piłsudskiego – Focha – Moliera – Senatorska) – Królewska – Krakowskie Przedmieście – ...
Przystanki: ..., PL. KRASIŃSKICH, KAPITULNA (→NATOLIN PŁN.), PL. TEATRALNY (→NOWODWORY), UNIWERSYTET, ...))
ZMIANY PRZYSTANKOWE • TELEWIZJA - zmiana nazwy przystanku na TELEWIZJA POLSKA (dotyczy linii 18, 31, 218 i N36).
2013.10.19.
godz. 22.00.
102 linia autobusowa zwykła stała MŁYNÓW – Płocka (powrót: Płocka – Żytnia – Młynarska – Obozowa – MŁYNÓW.) – Wolska – Skierniewicka – Siedmiogrodzka – Grzybowska – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Świętokrzyska – Kopernika – Tamka – Wybrzeże Kościuszkowskie – Zajęcza (powrót: Zajęcza – Dobra – Tamka) – most Świętokrzyski – Wybrzeże Szczecińskie – aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grenadierów – Podskarbińska (powrót: Dwernickiego – Międzyborska – aleja Waszyngtona) – Dwernickiego – Szaserów – Chłopickiego – PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA.

(Stara trasa: MŁYNÓW – ... – Kopernika – Tamka – most Świętokrzyski (powrót: most Świętokrzyski – Zajęcza – Dobra – Tamka) – Wybrzeże Szczecińskie – ... – PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA.)
Wprowadzenie tras objazdowych w związku z budową stacji metra CENTRUM NAUKI KOPERNIK i zamknięciem wjazdu na most Świętokrzyski od strony ul. Tamka.
162 linia autobusowa zwykła stała EC SIEKIERKI – Augustówka – Powsińska – św. Bonifacego – Gołkowska – Czerniakowska – Szwoleżerów – Myśliwiecka – Rozbrat – Kruczkowskiego – Tamka – Wybrzeże Kościuszkowskie – Zajęcza (powrót: Zajęcza – Topiel – Kruczkowskiego) – most Świętokrzyski – Wybrzeże Szczecińskie – Okrzei – Jagiellońska (powrót: Jagiellońska – Kłopotowskiego – Wybrzeże Szczecińskie) – aleja Solidarności – Radzymińska – Gorzykowska – Myszkowska – Barkocińska – Ossowskiego – Handlowa – Pratulińska – Trocka – TARGÓWEK.

(Dodatkowe kursy w godzinach porannego szczytu jednokierunkowo: TARGÓWEK – ... – Czerniakowska – CHEŁMSKA.)

(Dodatkowe kursy w godzinach popołudniowego szczytu jednokierunkowo: CHEŁMSKA – Czerniakowska – ... – TARGÓWEK.)

(Stara trasa: EC SIEKIERKI – ... – Kruczkowskiego – Tamka – most Świętokrzyski (powrót: most Świętokrzyski – Zajęcza – Dobra – Tamka) – Wybrzeże Szczecińskie – ... – TARGÓWEK.)
N14 linia autobusowa nocna zwykła stała DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Twarda – plac Grzybowski – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – aleja Jana Pawła II – DWORZEC CENTRALNY.) – Kopernika – Tamka – Wybrzeże Kościuszkowskie – Zajęcza (powrót: Zajęcza – Dobra – Tamka) – most Świętokrzyski – Wybrzeże Szczecińskie – Okrzei – Jagiellońska (powrót: Jagiellońska – Kłopotowskiego – Wybrzeże Szczecińskie) – plac Hallera – Dąbrowszczaków – Inżynierska – Stalowa – Szwedzka – 11 Listopada – Odrowąża – Wysockiego – Bartnicza – Wyszogrodzka – Chodecka – Łojewska – Łabiszyńska – Kopijników – Białołęcka – Juranda ze Spychowa – Ostródzka – Mochtyńska – Kobiałka (powrót: Kobiałka – Płochocińska – Białołęcka) – OLESIN.

(Niektóre kursy: ... – Stalowa – Zajezdnia Stalowa – Stalowa – Szwedzka – ...)

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY – ... – Kopernika – Tamka – most Świętokrzyski (powrót: most Świętokrzyski – Zajęcza – Dobra – Tamka) – Wybrzeże Szczecińskie – ... – OLESIN.)
N64 linia autobusowa nocna zwykła stała DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Twarda – plac Grzybowski – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – aleja Jana Pawła II – DWORZEC CENTRALNY.) – Kopernika – Tamka – Wybrzeże Kościuszkowskie – Zajęcza (powrót: Zajęcza – Dobra – Tamka) – most Świętokrzyski – Wybrzeże Szczecińskie – Okrzei – Jagiellońska (powrót: Jagiellońska – Kłopotowskiego – Wybrzeże Szczecińskie) – plac Hallera – Dąbrowszczaków – Inżynierska – Stalowa – Szwedzka – 11 Listopada – Odrowąża – Wysockiego – Bartnicza – Wyszogrodzka – Chodecka – Łojewska – Łabiszyńska – Kondratowicza – Bazyliańska – Wysockiego – Marywilska – Czołowa – Bohaterów – Ołówkowa – Parowozowa – Polnych Kwiatów – Mehoffera – Raciborska – CHOSZCZÓWKA (powrót: CHOSZCZÓWKA – Przytulna – Henrykowska – Wyganowska – Raciborska).

(Niektóre kursy: ... – Stalowa – Zajezdnia Stalowa (pętla) – Stalowa – Szwedzka – ...)

(Jeden kurs: ... – Wysockiego – Marywilska – Płochocińska – Płytowa – Kupiecka (pętla) – Płytowa – Płochocińska – Marywilska – Czołowa (powrót: Czołowa – Marywilska – Wysockiego) – ...)

(Jeden kurs: ... – Wysockiego – Marywilska – Marcelin (pętla) – Marywilska – Płochocińska – Płytowa – KUPIECKA.)

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY – ... – Kopernika – Tamka – most Świętokrzyski (powrót: most Świętokrzyski – Zajęcza – Dobra – Tamka) – Wybrzeże Szczecińskie – ... – CHOSZCZÓWKA / KUPIECKA.)
2013.10.21. 304 linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni powszednie) OSIEDLE DERBY – Skarbka z Gór – Berensona – Ostródzka – Zdziarska – Kąty Grodziskie – Berensona – Zaułek (powrót: Zaułek – Berensona – Oknicka – Lewandów – Głębocka – Berensona – Kąty Grodziskie) – ZAUŁEK-SZKOŁA.

(Niektóre kursy jednokierunkowo w godzinach szczytu: ZAUŁEK-SZKOŁA – Zaułek – Berensona – Oknicka – Lewandów – Głębocka – Berensona – Skarbka z Gór – Osiedle Derby (pętla) – Skarbka z Gór – Berensona – Ostródzka – Zdziarska – Kąty Grodziskie – Berensona – Zaułek – ZAUŁEK-SZKOŁA.)

(Niektóre kursy w godzinach popołudniowego szczytu jednokierunkowo: OSIEDLE DERBY – Skarbka z Gór – Berensona – Ostródzka – Zdziarska – Kąty Grodziskie – Berensona – Skarbka z Gór – OSIEDLE DERBY.)

(Stara trasa: OSIEDLE DERBY – Skarbka z Gór – Berensona – Ostródzka – Zdziarska – Kąty Grodziskie – Berensona – Zaułek (powrót: Zaułek – Berensona – Oknicka – Lewandów – Głębocka – Berensona – Kąty Grodziskie) – ZAUŁEK-SZKOŁA.

(Niektóre kursy jednokierunkowo: ZAUŁEK-SZKOŁA – Zaułek – Berensona – Oknicka – Lewandów – Głębocka – Berensona – Skarbka z Gór – Osiedle Derby (pętla) – Skarbka z Gór – Berensona – Ostródzka – Zdziarska – Kąty Grodziskie – Berensona – Zaułek – ZAUŁEK-SZKOŁA.)

(Niektóre kursy jednokierunkowo: OSIEDLE DERBY – Skarbka z Gór – Berensona – Ostródzka – Zdziarska – Kąty Grodziskie – Berensona – Skarbka z Gór – OSIEDLE DERBY.)

(Niektóre kursy jednokierunkowo: OSTRÓDZKA-SZKOŁA – Ostródzka – Zdziarska – Kąty Grodziskie – Berensona – Ostródzka – OSTRÓDZKA-SZKOŁA.)

(Niektóre kursy jednokierunkowo: OSTRÓDZKA-SZKOŁA – Ostródzka – Zdziarska – Kąty Grodziskie – Berensona – Skarbka z Gór – OSIEDLE DERBY.)

(Niektóre kursy jednokierunkowo: OSIEDLE DERBY – Skarbka z Gór – Berensona – Zaułek – ZAUŁEK-SZKOŁA.)

(Jeden kurs w godzinach porannych jednokierunkowo: ZAUŁEK-SZKOŁA – Zaułek – Berensona – Oknicka – Lewandów – Głębocka – Berensona – Skarbka z Gór – Osiedle Derby (pętla) – Skarbka z Gór – Berensona – Ostródzka – Zdziarska – Ruskowy Bród – Kobiałka – OLESIN.)

(Jeden kurs w godzinach porannych jednokierunkowo: KOPIJNIKÓW – Kopijników – Białołęcka – Juranda ze Spychowa – Ostródzka – OSTRÓDZKA-SZKOŁA.))
Ograniczenie liczby kursów wariantowych. Likwidacja kursów z ul. Białołęckiej oraz do Olesina.
ZMIANY PRZYSTANKOWE • PANCERA 01 - uruchomienie przystanku warunkowego, zlokalizowanego na ul. Świderskiej (w kierunku południowym), przed skrzyżowaniem z ul. Maciejewskiego (dotyczy linii 314).
2013.10.26.
2013.11.03.
C1 linia tramwajowa cmentarna zwykła ANNOPOL – Annopol – Rembielińska – Matki Teresy z Kalkuty – Odrowąża – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – Okopowa – aleja Solidarności – Wolska – CMENTARZ WOLSKI. Uruchomienie w dniach 26 X - 3 XI 2013 specjalnych linii tramwajowych i autobusowych w celu ułatwienia dojazdu do cmentarzy. Pełny wykaz linii i zmian znajduje się TUTAJ.
C6 linia tramwajowa cmentarna zwykła ŻERAŃ WSCHODNI – Annopol – Rembielińska – Matki Teresy z Kalkuty – Odrowąża – 11 Listopada – Targowa – Ratuszowa – Jagiellońska – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Wolska – CMENTARZ WOLSKI.
C07 linia autobusowa cmentarna zwykła ŻERAŃ FSO – Modlińska – Światowida – Mehoffera – LEŚNEJ POLANKI (powrót: LEŚNEJ POLANKI – Mehoffera – Modlińska).
C09 linia autobusowa cmentarna przyspieszona CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA) – Wóycickiego – Wólczyńska (powrót: Wólczyńska – Opłotek – Palisadowa – Wóycickiego – CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA).) – Nocznickiego – ulica bez nazwy – 30 Pułku Strzelców Kaniowskich – METRO MŁOCINY (powrót: METRO MŁOCINY – 30 Pułku Strzelców Kaniowskich – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Nocznickiego).
Przystanki: CM. PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA), METRO MŁOCINY.
C11 linia autobusowa cmentarna przyspieszona POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY) – Powązkowska – Okopowa – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – św. Wincentego – Smoleńska – Witebska – Ossowskiego – Kołowa – CMENTARZ BRÓDNOWSKI (powrót: CMENTARZ BRÓDNOWSKI – św. Wincentego).
Przystanki: POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY), POWĄZKI IV BRAMA, POWĄZKOWSKA, RONDO RADOSŁAWA, DW. GDAŃSKI, RONDO ŻABA, CM. BRÓDNOWSKI.
C12 linia autobusowa cmentarna przyspieszona POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY) – Powązkowska – Krasińskiego – Broniewskiego (powrót: Broniewskiego – Elbląska – Krasińskiego) – aleja Reymonta – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – Fort Wola – CMENTARZ WOLSKI.
Przystanki: POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY), SADY ŻOLIBORSKIE (→CM. WOLSKI), WŁOŚCIAŃSKA, DURACZA (→POWĄZKI), RUDNICKIEGO (→CM. WOLSKI), AL. REYMONTA, CONRADA, NOWE BEMOWO, WROCŁAWSKA, RADIOWA, BEMOWO RATUSZ, HALA WOLA, CIEPŁOWNIA WOLA, FORT WOLA (→ POWĄZKI), CM. WOLSKI.
C13 linia autobusowa cmentarna przyspieszona CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA) – Wóycickiego – Wólczyńska (powrót: Wólczyńska – Opłotek – Palisadowa – Wóycickiego – CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA).) – Żeromskiego – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – św. Wincentego – Smoleńska – Witebska – Ossowskiego – Kołowa – CMENTARZ BRÓDNOWSKI (powrót: CMENTARZ BRÓDNOWSKI – św. Wincentego).
Przystanki: CM. PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA), CM. WAWRZYSZEWSKI, ASPEKT, ANDERSENA (→CM. PÓŁNOCNY), PRZYBYSZEWSKIEGO, BIELANY RATUSZ, ŻEROMSKIEGO, METRO MARYMONT, RONDO RADOSŁAWA, DW. GDAŃSKI, RONDO ŻABA, CM. BRÓDNOWSKI.
C14 linia autobusowa cmentarna przyspieszona CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA) – Wóycickiego – Wólczyńska (powrót: Wólczyńska – Opłotek – Palisadowa – Wóycickiego – CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA).) – Żeromskiego – Perzyńskiego – Broniewskiego – Elbląska – Krasińskiego (powrót: Krasińskiego – Broniewskiego) – Powązkowska – POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY).
Przystanki: CM. PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA), CM. WAWRZYSZEWSKI, ASPEKT, ANDERSENA (→CM. PÓŁNOCNY), PRZYBYSZEWSKIEGO, BIELANY RATUSZ, RUDNICKIEGO (→CM. PÓŁNOCNY), DURACZA (→POWĄZKI), WŁOŚCIAŃSKA, SADY ŻOLIBORSKIE (→CM. PÓŁNOCNY), POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY).
C20 linia autobusowa cmentarna przyspieszona CMENTARZ BRÓDNOWSKI – św. Wincentego – 11 Listopada – Stalowa – Konopacka – Rzeszotarskiej – aleja Solidarności – Jagiellońska – Marcinkowskiego – Targowa (powrót: Targowa – Kłopotowskiego – Jagiellońska – aleja Solidarności – Radzymińska – Gorzykowska – Myszkowska – Handlowa – Kołowa – CMENTARZ BRÓDNOWSKI.) – Kijowska – DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA).
Przystanki: CM. BRÓDNOWSKI, DKS TARGÓWEK (→CM. BRÓDNOWSKI), HANDLOWA (→CM. BRÓDNOWSKI), SKARGI (→CM. BRÓDNOWSKI), RONDO ŻABA (→DW. WSCHODNI), 11 LISTOPADA (NŻ) (→DW. WSCHODNI), BRÓDNOWSKA (→DW. WSCHODNI), KONOPACKA (→DW. WSCHODNI), RZESZOTARSKIEJ (NŻ) (→DW. WSCHODNI), DW. WILEŃSKI (→CM. BRÓDNOWSKI), DW. WILEŃSKI, KIJOWSKA, DW. WSCHODNI (KIJOWSKA).
C22 linia autobusowa cmentarna przyspieszona POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY) – Powązkowska – Okopowa – aleja Jana Pawła II – Popiełuszki – Krasińskiego – PLAC WILSONA.
Przystanki: POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY), POWĄZKI IV BRAMA, POWĄZKOWSKA, RONDO RADOSŁAWA, PL. GRUNWALDZKI, POPIEŁUSZKI, PL. WILSONA.
C25 linia autobusowa cmentarna przyspieszona CMENTARZ BRÓDNOWSKI – św. Wincentego (powrót: św. Wincentego – Smoleńska – Witebska – Ossowskiego – Kołowa – CMENTARZ BRÓDNOWSKI.) – Starzyńskiego – Jagiellońska – Marcinkowskiego – Targowa (powrót: Targowa – Kłopotowskiego – Jagiellońska) – aleja Zieleniecka – aleja i most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Grójecka – PLAC NARUTOWICZA.
Przystanki: CM. BRÓDNOWSKI, RONDO ŻABA, RONDO STARZYŃSKIEGO, DW. WILEŃSKI, KIJOWSKA, RONDO WASZYNGTONA, MUZEUM NARODOWE, CENTRUM, DW. CENTRALNY, PL. ZAWISZY, PL. NARUTOWICZA.
C27 linia autobusowa cmentarna przyspieszona CMENTARZ BRÓDNOWSKI – św. Wincentego – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – Międzyparkowa – Bonifraterska – Świętojerska – Andersa – plac Bankowy (powrót: plac Bankowy – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Radzymińska – Gorzykowska – Myszkowska – Handlowa – Kołowa – CMENTARZ BRÓDNOWSKI.) – Marszałkowska – rondo Dmowskiego (zawrotka) – Marszałkowska – KRÓLEWSKA (powrót: KRÓLEWSKA – Marszałkowska – plac Bankowy).
Przystanki: CMENTARZ BRÓDNOWSKI, DKS TARGÓWEK (→CM. BRÓDNOWSKI), HANDLOWA (→CM. BRÓDNOWSKI), RONDO ŻABA (→KRÓLEWSKA), DW. WILEŃSKI (→CM. BRÓDNOWSKI), DW. WILEŃSKI (→CM. BRÓDNOWSKI), STARE MIASTO (→CM. BRÓDNOWSKI), METRO RATUSZ ARSENAŁ, PL. BANKOWY (→KRÓLEWSKA), KRÓLEWSKA (→KRÓLEWSKA), CENTRUM (→KRÓLEWSKA), KRÓLEWSKA.
C30 linia autobusowa cmentarna przyspieszona CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ODROWĄŻA) – Odrowąża (powrót: Odrowąża – Staniewicka – Pożarowa – CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ODROWĄŻA).) – Starzyńskiego – Jagiellońska – Marcinkowskiego – Targowa (powrót: Targowa – Kłopotowskiego – Jagiellońska) – Zamoyskiego – Grochowska – WIATRACZNA.
Przystanki: CM. BRÓDNOWSKI (ODROWĄŻA), STANIEWICKA, RONDO ŻABA, RONDO STARZYŃSKIEGO, DW. WILEŃSKI, KIJOWSKA, PRAGA PŁD.-RATUSZ, WIATRACZNA.
C40 linia autobusowa cmentarna przyspieszona CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA ZACHODNIA) – Dziekanowska – Estrady – Wólczyńska – Nocznickiego – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – 30 Pułku Strzelców Kaniowskich – METRO MŁOCINY (powrót:METRO MŁOCINY – Kasprowicza).
Przystanki: CM. PÓŁNOCNY (BRAMA ZACHODNIA), WÓLCZYŃSKA (NŻ), CM. PÓŁNOCNY (BRAMA POŁUDNIOWA), METRO MŁOCINY (→CM. PÓŁNOCNY), METRO MŁOCINY.
C42 linia autobusowa cmentarna przyspieszona CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA) – Wóycickiego – Wólczyńska (powrót: Wólczyńska – Opłotek – Palisadowa – Wóycickiego – CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA).) – Żeromskiego – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Senatorska – Wierzbowa – plac Piłsudskiego – Królewska – KRÓLEWSKA (powrót: KRÓLEWSKA – Marszałkowska – plac Bankowy).
Przystanki: CM. PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA), CM. WAWRZYSZEWSKI, ŻEROMSKIEGO, METRO MARYMONT, PL. WILSONA (→CM. PÓŁNOCNY), PL. WILSONA, DW. GDAŃSKI, METRO RATUSZ ARSENAŁ, PL. BANKOWY, ZACHĘTA (→KRÓLEWSKA), KRÓLEWSKA.
C50 linia autobusowa cmentarna przyspieszona CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA ZACHODNIA) – Dziekanowska – Estrady – Wólczyńska – Opłotek – Palisadowa – Wóycickiego – CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA) (powrót: CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA) – Wóycickiego – Wólczyńska).
Przystanki: CM. PÓŁNOCNY (BRAMA ZACHODNIA), WÓLKA WĘGLOWA (NŻ), WÓLCZYŃSKA, CM. PÓŁNOCNY (BRAMA POŁUDNIOWA), OPŁOTEK (NŻ) (→CM. PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA), PALISADOWA (NŻ) (→CM. PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA), CM. PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA).
C51 linia autobusowa cmentarna przyspieszona POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY) – Powązkowska – Okopowa – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Międzyborska – Cyraneczki – Grenadierów (powrót: Grenadierów – aleja Waszyngtona) – aleja Stanów Zjednoczonych – WIATRACZNA.
Przystanki: POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY), POWĄZKI IV BRAMA, POWĄZKOWSKA, OKOPOWA, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, CENTRUM, MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA, WIATRACZNA.
C56 linia autobusowa cmentarna przyspieszona CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA) – Wóycickiego – Wólczyńska (powrót: Wólczyńska – Opłotek – Palisadowa – Wóycickiego – CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA).) – Nocznickiego – aleja Wittek – most Skłodowskiej-Curie – Kuklińskiego – Modlińska – Płochocińska – Marywilska – Wysockiego – Bartnicza – Wyszogrodzka – Chodecka – Kondratowicza – Łabiszyńska – Łojewska – Chodecka – BRÓDNO PODGRODZIE.
Przystanki: CM. PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA), METRO MŁOCINY, ŚWIDERSKA (NŻ), EKSPRESOWA (NŻ), PŁOCHOCIŃSKA (NŻ), PKP ŻERAŃ (NŻ), BAZYLIAŃSKA, BARTNICZA, REMBIELIŃSKA, CHODECKA, SZPITAL BRÓDNOWSKI, PARK BRÓDNOWSKI, ŁABISZYŃSKA, SUWALSKA (→ CM. PÓŁNOCNY), KLUB LIRA (→ BRÓDNO PODGRODZIE), ŁOJEWSKA, BRÓDNO PODGRODZIE.
C63 linia autobusowa cmentarna przyspieszona POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY) – Powązkowska – Okopowa – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – PLAC NARUTOWICZA.
Przystanki: POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY), POWĄZKI IV BRAMA, POWĄZKOWSKA, OKOPOWA, PL. ZAWISZY, PL. NARUTOWICZA.
C69 linia autobusowa cmentarna przyspieszona CMENTARZ BRÓDNOWSKI – św. Wincentego (powrót: św. Wincentego – Smoleńska – Witebska – Ossowskiego – Kołowa – CMENTARZ BRÓDNOWSKI.) – Starzyńskiego – Jagiellońska – Marcinkowskiego – Targowa (powrót: Targowa – Kłopotowskiego – Jagiellońska) – Zamoyskiego – Grochowska – WIATRACZNA.
Przystanki: CM. BRÓDNOWSKI, RONDO ŻABA, RONDO STARZYŃSKIEGO, DW. WILEŃSKI, KIJOWSKA, PRAGA PŁD.-RATUSZ, WIATRACZNA.
C70 linia autobusowa cmentarna przyspieszona CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA) – Wóycickiego – Wólczyńska (powrót: Wólczyńska – Opłotek – Palisadowa – Wóycickiego – CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA).) – Conrada – Kochanowskiego – Rudnickiego – Broniewskiego – Elbląska – Krasińskiego (powrót: Krasińskiego – Broniewskiego – Galla Anonima – Kochanowskiego) – Powązkowska – Okopowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Jagiellońska – Marcinkowskiego – Targowa (powrót: Targowa – Kłopotowskiego – Jagiellońska) – Kijowska – DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA).
Przystanki: CM. PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA), BOGUSŁAWSKIEGO, KWITNĄCA, CHOMICZÓWKA, CONRADA, GALLA ANONIMA, PIASKI (→CM. PÓŁNOCNY), KOCHANOWSKIEGO (→DW. WSCHODNI), RUDNICKIEGO (→CM. PÓŁNOCNY), DURACZA (→DW. WSCHODNI), WŁOŚCIAŃSKA, SADY ŻOLIBORSKIE (→CM. PÓŁNOCNY), ELBLĄSKA, POWĄZKI IV BRAMA, POWĄZKOWSKA, OKOPOWA, KINO FEMINA, METRO RATUSZ ARSENAŁ, STARE MIASTO, DW. WILEŃSKI, KIJOWSKA, DW. WSCHODNI (KIJOWSKA).
C76 linia autobusowa cmentarna przyspieszona CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ODROWĄŻA) – Odrowąża – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – Międzyparkowa – Bonifraterska – Świętojerska – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – rondo Dmowskiego (zawrotka) – Marszałkowska – KRÓLEWSKA (powrót: KRÓLEWSKA – Marszałkowska – plac Bankowy – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Szwedzka – 11 Listopada – Odrowąża – Staniewicka – Pożarowa – CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ODROWĄŻA).).
Przystanki: CM. BRÓDNOWSKI (ODROWĄŻA), STANIEWICKA, RONDO ŻABA, DW. WILEŃSKI (→CM. BRÓDNOWSKI), DW. WILEŃSKI (→CM. BRÓDNOWSKI), STARE MIASTO (→CM. BRÓDNOWSKI), METRO RATUSZ ARSENAŁ, PL. BANKOWY, KRÓLEWSKA (→KRÓLEWSKA), CENTRUM (→KRÓLEWSKA), KRÓLEWSKA.
C80 linia autobusowa cmentarna przyspieszona POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY) – Powązkowska – Okopowa – Anielewicza – Świętojerska – plac Krasińskich – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – PLAC TRZECH KRZYŻY.
Przystanki: POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY), POWĄZKI IV BRAMA, POWĄZKOWSKA, ESPERANTO, SMOCZA, ANIELEWICZA, MURANÓW, PL. KRASIŃSKICH, PL. ZAMKOWY, UNIWERSYTET, FOKSAL, PL. TRZECH KRZYŻY.
C81 linia autobusowa cmentarna przyspieszona METRO MŁOCINY – Kasprowicza – aleja Wittek (powrót: aleja Wittek – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – 30 Pułku Strzelców Kaniowskich – METRO MŁOCINY.) – Pułkowa – Łomianki: Kolejowa – Dziekanów Leśny: Kolejowa – Pieńków: Kolejowa – Palmiry: Kusocińskiego – droga przez Palmiry – POCIECHA.
Przystanki: METRO MŁOCINY, METRO MŁOCINY (→POCIECHA), ZAJEZDNIA ŻOLIBORZ (NŻ), PROZY (NŻ), MUZEALNA (NŻ), DZIERŻONIOWSKA (NŻ), PARK MŁOCIŃSKI (NŻ), PALMIRY (NŻ), PALMIRY-MUZEUM, POCIECHA.
C84 linia autobusowa cmentarna przyspieszona CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA) – Wóycickiego – Wólczyńska (powrót: Wólczyńska – Opłotek – Palisadowa – Wóycickiego – CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA).) – Conrada – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – Kasprzaka (powrót: Kasprzaka – Ordona – Wolska) – aleja Prymasa Tysiąclecia – Aleje Jerozolimskie – Niemcewicza – Grójecka – PLAC NARUTOWICZA (powrót: PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – Kopińska – Grzymały-Sokołowskiego – Aleje Jerozolimskie).
Przystanki: CM. PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA), BOGUSŁAWSKIEGO, CONRADA, NOWE BEMOWO, WROCŁAWSKA, RADIOWA, BEMOWO RATUSZ, HALA WOLA, CIEPŁOWNIA WOLA, FORT WOLA (→ CM. PÓŁNOCNY), CM. WOLSKI (→PL. NARUTOWICZA), REDUTA WOLSKA, DW. ZACHODNI, PL. NARUTOWICZA.
C88 linia autobusowa cmentarna przyspieszona CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA) – Wóycickiego – Wólczyńska (powrót: Wólczyńska – Opłotek – Palisadowa – Wóycickiego – CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA).) – Żeromskiego – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – aleja Armii Ludowej – most Łazienkowski – aleja Stanów Zjednoczonych – WIATRACZNA.
Przystanki: CM. PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA), CM. WAWRZYSZEWSKI, ŻEROMSKIEGO, METRO MARYMONT, RONDO RADOSŁAWA, KINO FEMINA, RONDO ONZ, DW. CENTRALNY, NOWOWIEJSKA, METRO POLITECHNIKA, MARSZAŁKOWSKA, PL. NA ROZDROŻU, SASKA, PRZYCZÓŁEK GROCHOWSKI, WIATRACZNA.
C90 linia autobusowa cmentarna przyspieszona POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY) – Powązkowska – Okopowa – aleja Solidarności – plac Bankowy – Senatorska – Wierzbowa – plac Piłsudskiego – Królewska – KRÓLEWSKA (powrót: KRÓLEWSKA – Marszałkowska – plac Bankowy).
Przystanki: POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY), POWĄZKI IV BRAMA, POWĄZKOWSKA, OKOPOWA, KINO FEMINA, PL. BANKOWY, ZACHĘTA (→KRÓLEWSKA), KRÓLEWSKA.
BURAKÓW

CMENTARZ
linia autobusowa cmentarna zwykła (komunikacja miejska miasta Łomianki) KIEŁPIN (CMENTARZ) – Rolnicza – Łomianki: Rolnicza – Armii Poznań – Warszawska – 11 Listopada – Parkowa – Kolejowa – Brukowa – Warszawska – Armii Poznań – Rolnicza – Kiełpin: Rolnicza – KIEŁPIN (CMENTARZ). [Linia jednokierunkowa.]
DĄBROWA

CMENTARZ
linia autobusowa cmentarna zwykła (komunikacja miejska miasta Łomianki) KIEŁPIN (CMENTARZ) – Rolnicza – Łomianki: Rolnicza – Armii Poznań – Warszawska – Wiślana – Kampinoska – Partyzantów – Akacjowa – Wiślana – Zachodnia – Wiosenna – Kolejowa – Wiślana – Warszawska – Armii Poznań – Rolnicza – Kiełpin: Rolnicza – KIEŁPIN (CMENTARZ). [Linia jednokierunkowa.]
CMENTARZ PARAFIALNY linia autobusowa cmentarna zwykła (komunikacja miejska miasta Legionowo) PKP LEGIONOWO – Piłsudskiego – Sobieskiego – Parkowa – Wyszyńskiego – Narutowicza – Targowa – Wyszyńskiego – LEGIONOWO (PLAC ZGODY) (powrót: LEGIONOWO (PLAC ZGODY) – Targowa – Narutowicza – Wyszyńskiego).
WKD KAZIMIERÓWKA

MILANÓWEK CMENTARZ
linia autobusowa cmentarna zwykła (komunikacja miejska miasta Milanówek) MILANÓWEK (WKD KAZIMIERÓWKA) – Kazimierzowska – Nowowiejska – Cicha – Szkolna – Królewska – WKD Grudów (zawrotka) – Królewska – Piłsudskiego (powrót: Piłsudskiego – Nowowiejska) – Dębowa – Smoleńskiego – Kościelna – Kościuszki – Mickiewicza – Zachodnia – Słowackiego – Wojska Polskiego – MILANÓWEK (CMENTARZ) (powrót: MILANÓWEK (CMENTARZ) – Wojska Polskiego – Podgórna – Kościuszki).
PKP MILANÓWEK

MILANÓWEK CMENTARZ
linia autobusowa cmentarna zwykła (komunikacja miejska miasta Milanówek) PKP MILANÓWEK – Kościuszki – Mickiewicza – Zachodnia – Słowackiego – Wojska Polskiego – MILANÓWEK (CMENTARZ) (powrót: MILANÓWEK (CMENTARZ) – Wojska Polskiego – Podgórna – Wspólna – Krakowska – PKP MILANÓWEK.).
PRUSZKÓW WKD

ŻBIKÓW CMENTARZ
linia autobusowa cmentarna zwykła (komunikacja miejska miasta Pruszków) WKD PRUSZKÓW – Kraszewskiego – Prusa (powrót: Prusa – aleja Armii Krajowej – Lipowa – Kraszewskiego) – Bohaterów Warszawy – Poznańska – POW – 3 Maja (powrót: 3 Maja – Łączniczek AK – Poznańska) – Domaniewska – PRUSZKÓW (CMENTARZ).
OS. STASZICA

ŻBIKÓW CMENTARZ
linia autobusowa cmentarna zwykła (komunikacja miejska miasta Pruszków) PRUSZKÓW (OSIEDLE STASZICA) – aleja Wojska Polskiego – Plantowa – Powstańców – Staszica – Sienkiewicza – Kościuszki – Prusa – Bohaterów Warszawy – Poznańska – POW – 3 Maja (powrót: 3 Maja – Łączniczek AK – Poznańska) – PRUSZKÓW (ŻBIKÓW).
PKP WOŁOMIN

CMENTARZ
linia autobusowa cmentarna zwykła (komunikacja miejska miasta Wołomin) PKP WOŁOMIN – Legionów – Wileńska – Sikorskiego – Wąska – aleja Niepodległości – Graniczna – WOŁOMIN (CMENTARZ).
2013.10.29. 102 linia autobusowa zwykła stała MŁYNÓW – Płocka (powrót: Płocka – Gostyńska – Obozowa – MŁYNÓW.) – Wolska – Skierniewicka – Siedmiogrodzka – Grzybowska – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Świętokrzyska – Kopernika – Tamka – Wybrzeże Kościuszkowskie – Zajęcza (powrót: Zajęcza – Dobra – Tamka) – most Świętokrzyski – Wybrzeże Szczecińskie – aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grenadierów – Podskarbińska (powrót: Dwernickiego – Międzyborska – aleja Waszyngtona) – Dwernickiego – Szaserów – Chłopickiego – PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA.

(Stara trasa: MŁYNÓW – Płocka (powrót: Płocka – Żytnia – Młynarska – Obozowa – MŁYNÓW.) – Wolska – ... – PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA.)
Przywrócenie stałych tras na terenie Młynowa po zakończeniu przebudowy ul. Gostyńskiej.
136 linia autobusowa zwykła stała MŁYNÓW – Płocka (powrót: Płocka – Gostyńska – Obozowa – MŁYNÓW.) – Górczewska – aleja Prymasa Tysiąclecia – Bitwy Warszawskiej 1920 roku – Banacha – Żwirki i Wigury – Racławicka – Wołoska – Rzymowskiego – Dolina Służewiecka – aleja KEN – Surowieckiego – Romera – Herbsta – Pileckiego – Ciszewskiego – Dereniowa – Gandhi – Cynamonowa – Płaskowickiej – NATOLIN PÓŁNOCNY.

(Stara trasa: MŁYNÓW – Płocka (powrót: Płocka – Żytnia – Młynarska – Obozowa – MŁYNÓW.) – Górczewska – ... – NATOLIN PÓŁNOCNY.)
2013.10.30. 304 linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni powszednie) OSIEDLE DERBY – Skarbka z Gór – Berensona – Ostródzka – Zdziarska – Kąty Grodziskie – Berensona – Zaułek (powrót: Zaułek – Berensona – Głębocka – Lewandów – Oknicka – Berensona – Kąty Grodziskie) – ZAUŁEK-SZKOŁA.

(Niektóre kursy jednokierunkowo w godzinach szczytu: ZAUŁEK-SZKOŁA – Zaułek – Berensona – Oknicka – Lewandów – Głębocka – Berensona – Skarbka z Gór – Osiedle Derby (pętla) – Skarbka z Gór – Berensona – Ostródzka – Zdziarska – Kąty Grodziskie – Berensona – Zaułek – ZAUŁEK-SZKOŁA.)

(Niektóre kursy w godzinach popołudniowego szczytu jednokierunkowo: OSIEDLE DERBY – Skarbka z Gór – Berensona – Ostródzka – Zdziarska – Kąty Grodziskie – Berensona – Skarbka z Gór – OSIEDLE DERBY.)

(Stara trasa: OSIEDLE DERBY – Skarbka z Gór – Berensona – Ostródzka – Zdziarska – Kąty Grodziskie – Berensona – Zaułek (powrót: Zaułek – Berensona – Oknicka – Lewandów – Głębocka – Berensona – Kąty Grodziskie) – ZAUŁEK-SZKOŁA.)
Modyfikacja trasy kursu podstawowego.
2013.11.01. S3 linia szybkiej kolei miejskiej strefowa zwykła stała WARSZAWA LOTNISKO CHOPINA – Warszawa Służewiec – Warszawa Żwirki i Wigury – Warszawa Rakowiec – Warszawa Aleje Jerozolimskie – Warszawa Zachodnia – Warszawa Centralna – Warszawa Wschodnia – Warszawa Praga – Warszawa Toruńska – Warszawa Żerań – Warszawa Płudy – Warszawa Choszczówka – LEGIONOWO.

(Po jednym kursie w dni powszednie w godzinach porannego i popołudniowego szczytu oraz kursy w dni świąteczne: ... – Legionowo – LEGIONOWO PIASKI.)

(Niektóre kursy w dni świąteczne: ... – Legionowo – Legionowo Piaski – Michałów-Reginów – WIELISZEW.)

(Stara trasa: WARSZAWA LOTNISKO CHOPINA – ... – Warszawa Choszczówka – LEGIONOWO.

(Po jednym kursie w dni powszednie w godzinach porannego i popołudniowego szczytu oraz wszystkie kursy w dni świąteczne: ... – Legionowo – LEGIONOWO PIASKI.))
Przywrócenie ruchu kolejowego na linii Legionowo - Tłuszcz.
S9 linia szybkiej kolei miejskiej strefowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni powszednie) WARSZAWA ZACHODNIA (peron 8) – Warszawa Kasprzaka – Warszawa Koło – Warszawa Gdańska – Warszawa ZOO – Warszawa Praga – Warszawa Toruńska – Warszawa Żerań – Warszawa Płudy – Warszawa Choszczówka – Legionowo – Legionowo Piaski – Michałów-Reginów – WIELISZEW.

(Niektóre kursy: ... – Warszawa Choszczówka – Legionowo – LEGIONOWO PIASKI.)

(Stara trasa: WARSZAWA ZACHODNIA (peron 8) – ... – Warszawa Choszczówka – Legionowo – LEGIONOWO PIASKI.)
L10 linia autobusowa strefowa uzupełniająca zwykła stała PKP LEGIONOWO – Kościuszki – Piłsudskiego – Sobieskiego – Parkowa – Wyszyńskiego – aleja Legionów – Cynkowa – Suwalna – Szarych Szeregów – Sikorskiego – Łajski: Fabryczna – Kościelna – Nowodworska – Michałów-Reginów: Nowodworska – Warszawska – Nieporęt: Warszawska – Modlińska – Wieliszew: Modlińska – Solidarności – Kościelna – Modlińska – Przedpełskiego – 600-lecia – WIELISZEW (PLAŻA).

(Stara trasa: PKP LEGIONOWO – Kościuszki – Piłsudskiego – Sobieskiego – Parkowa – Wyszyńskiego – aleja Legionów – Cynkowa – Suwalna – Szarych Szeregów – Sikorskiego – Łajski: Fabryczna – Kościelna – Nowodworska – Michałów-Reginów: Nowodworska – Warszawska – Nieporęt: Warszawska – Modlińska – Wieliszew: Modlińska – Solidarności – Kościelna – Modlińska – Przedpełskiego – 600-lecia – WIELISZEW (PLAŻA).

(Niektóre kursy w dni powszednie w godzinach szczytu: PKP LEGIONOWO – Kościuszki – Piłsudskiego – Sowińskiego – Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – ... – Solidarności – WIELISZEW (URZĄD GMINY).))
Likwidacja dodatkowych kursów skróconych.
ZS9 linia autobusowa zastępcza (strefowa zwykła okresowa szczytowa - kursuje w dni powszednie) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: LEGIONOWO (CH BŁĘKITNE) – Jagiellońska – Słowackiego – Kościuszki – Piłsudskiego – Jagiellońska – Zegrzyńska (powrót: Zegrzyńska – Jagiellońska – Słowackiego – Kościuszki – PKP LEGIONOWO.) – Michałów-Reginów: Warszawska – Nowodworska – Łajski: Nowodworska – Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Solidarności – WIELISZEW (URZĄD GMINY).)
Likwidacja zastępczej linii autobusowej.
KUPIECBUS

LEGIONOWO
linia autobusowa hipermarketowa (zwykła okresowa całodzienna - kursuje w soboty i niedziele) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: PKP LEGIONOWO – Kościuszki – Słowackiego – Jagiellońska – Warszawska – Sowińskiego – Piłsudskiego – Sobieskiego – Warszawska – Jabłonna: Zegrzyńska – Modlińska – Warszawa: Modlińska – Płochocińska – Płytowa – KUPIECKA.
Przystanki: PKP LEGIONOWO, LEGIONOWO (SIELANKOWA) (NŻ), LEGIONOWO (SOBIESKIEGO) (NŻ), JABŁONNA (SZARYCH SZEREGÓW) (NŻ), BIAŁOŁĘKA-RATUSZ (NŻ), EKSPRESOWA (NŻ), PŁOCHOCIŃSKA (NŻ), KUPIECKA.)
Likwidacja linii w związku ze zbyt małym zainteresowaniem ze strony pasażerów.
2013.11.03.
godz.23.00.

2013.11.08.
godz.22.00.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Przebudowa ul. Wólczyńskiej (na odcinku od skrzyżowania z ul. Nocznickiego do skrzyżowania z ul. Sokratesa).


110. METRO MARYMONT – ... – Wólczyńska – Sokratesa – Kasprowicza – Nocznickiego – aleja Wittek – Pułkowa – Dzierżoniowska – Żubrowa – Wóycickiego – Palisadowa – Opłotek – Wólczyńska – Arkuszowa – ... – CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA ZACHODNIA).

701. METRO MŁOCINY – Kasprowicza – Nocznickiego – aleja Wittek (powrót: aleja Wittek – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – 30 Pułku Strzelców Kaniowskich – METRO MŁOCINY.) – Pułkowa – Dzierżoniowska – Żubrowa – Wóycickiego – Cmentarz Północny (Brama Południowa) – ... – ŁOMIANKI (ZACHODNIA).

708. METRO MŁOCINY – Kasprowicza – Nocznickiego – aleja Wittek (powrót: aleja Wittek – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – 30 Pułku Strzelców Kaniowskich – METRO MŁOCINY.) – Pułkowa – Dzierżoniowska – Żubrowa – Wóycickiego – Cmentarz Północny (Brama Południowa) – Wólczyńska – EstradyMościska: 3 Maja – ... – TRUSKAW (SKIBIŃSKIEGO).

712. METRO MŁOCINY – Kasprowicza – Nocznickiego – aleja Wittek (powrót: aleja Wittek – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – 30 Pułku Strzelców Kaniowskich – METRO MŁOCINY.) – Pułkowa – Dzierżoniowska – Żubrowa – Wóycickiego – Cmentarz Północny (Brama Południowa) – Wólczyńska – EstradyKlaudyn: Ekologiczna – ... – STARE BABICE (RYNEK).

N41. DWORZEC CENTRALNY – ... – aleja Reymonta – Wólczyńska – Sokratesa – Przy Agorze – ... – MŁOCINY-UKSW.

N91. DWORZEC CENTRALNY – ... – aleja Reymonta – Wólczyńska – Sokratesa – Kasprowicza – Nocznickiego – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – 30 Pułku Strzelców Kaniowskich – METRO MŁOCINY (powrót: METRO MŁOCINY – Kasprowicza).

Z91 (nocna). METRO MŁOCINY – Kasprowicza – Nocznickiego – aleja Wittek (powrót: aleja Wittek – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – 30 Pułku Strzelców Kaniowskich – METRO MŁOCINY.) – Pułkowa – Dzierżoniowska – Żubrowa – Wóycickiego – Cmentarz Północny (Brama Południowa) – Wólczyńska – Estrady (powrót: Estrady – Arkuszowa – Wólczyńska – Wóycickiego – Pułkowa) – Dziekanowska – CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA ZACHODNIA).
2013.11.04.
2013.11.27.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Skierowanie na trasy objazdowe w związku z przebudową ul. Panny Wodnej.


161. ZASOBNA – Zasadowa – ... – OLECKA. [Trasa obowiązuje w dniach 4-17 XI.]

161. ZBÓJNA GÓRA – Podmokła – Cygańska – Kwitnącej Akacji – Izbicka (powrót: Izbicka – Izbicka Cmentarz (pętla) – Izbicka – Kwitnącej Akacji) – Patriotów – Zwoleńska – Mrówcza – Panny Wodnej – Zasadowa – ... – OLECKA. [Trasa obowiązuje w dniach 18-27 XI.]

213. GOCŁAW – ... – Mrówcza – Zwoleńska – Patriotów – Izbicka – ... – BŁOTA.

N22. DWORZEC CENTRALNY – ... – Szpotańskiego – Patriotów – Bysławska – FALENICA.

Z61. ZBÓJNA GÓRA – Podmokła – Cygańska – Kwitnącej Akacji – Izbicka (powrót: Izbicka – Izbicka (cmentarz) – Izbicka – Kwitnącej Akacji) – Patriotów – Zwoleńska – Mrówcza – MOZAIKOWA. [Linia kursuje w dniach 4-17 XI.]
2013.11.04. 813 linia autobusowa strefowa okresowa całodzienna (kursuje w dni powszednie) CMENTARZ WOLSKI – Fort Wola – Wolska – Połczyńska – Szeligowska – Szeligi: Szeligowska – Macierzysz: Sochaczewska – Wieruchów: Sochaczewska – Strzykuły: Sochaczewska – Strzykulska – Piotrkówek Mały: Strzykulska – Ożarów Mazowiecki: Strzykulska – Poznańska – PoniatowskiegoKaputy: Sochaczewska – Umiastów: Umiastowska – Pogroszew: Nowowiejska – Pilaszków: Nowowiejska – Zaborowska – Święcice: Zaborowska – Poznańska – Warszawska – Płochocin: Fabryczna – Lipowa – Wolica: Rokicka – WOLICA.

(Stara trasa: CMENTARZ WOLSKI – ... – Wieruchów: Sochaczewska – Strzykuły: Sochaczewska – Kaputy: Sochaczewska – ... – WOLICA.)
Skierowanie przez Ożarów Mazowiecki.
ZMIANY PRZYSTANKOWE • KROKWI 01 i 02 - uruchomienie przystanków warunkowych na ul. Klasyków, w rejonie skrzyżowania z ul. Krokwi (dotyczy linii 152).
• KRZYWICKIEGO 02 - uruchomienie przystanku warunkowego na ul. Koszykowej (w kierunku zachodnim), przed skrzyżowaniem z ul. Krzywickiego (dotyczy linii 159).
2013.11.07. 901 linia autobusowa specjalna (zwykła) (kursuje od godz. 22.50) Jednokierunkowo: TORWAR – aleja Armii Ludowej – Waryńskiego – plac Konstytucji – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – DWORZEC CENTRALNY.

Jednokierunkowo: ROZBRAT – aleja Armii Ludowej – most Łazienkowski – aleja Stanów Zjednoczonych – WIATRACZNA.
Uruchomienie linii rozwozowej w związku z organizacją na stadionie Legii Warszawa meczu piłki nożnej Legia Warszawa - Trabzonspor.
2013.11.08. 114 linia autobusowa zwykła stała (Niektóre kursy w dni nauki na UKSW: MŁOCINY-UKSW – Wóycickiego – Pułkowa (powrót: Pułkowa – Dzierżoniowska – Żubrowa – Wóycickiego – MŁOCINY-UKSW.) – aleja Wittek – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – 30 Pułku Strzelców Kaniowskich – METRO MŁOCINY (powrót: METRO MŁOCINY – Kasprowicza – Nocznickiego – aleja Wittek).)

MŁOCINY-UKSW – Wóycickiego – Pułkowa (powrót: Pułkowa – Dzierżoniowska – Żubrowa – Wóycickiego – MŁOCINY-UKSW.) – aleja Wittek – Kasprowicza – Sokratesa – Conrada – aleja Reymonta – Broniewskiego – Krasińskiego – plac Wilsona – Krasińskiego – Wybrzeże Gdyńskie – most Grota-Roweckiego (powrót: most Grota-Roweckiego – aleja Armii Krajowej – Słowackiego – plac Wilsona) – Toruńska – Łabiszyńska – Kondratowicza – Bazyliańska – Wysockiego (powrót: Wysockiego – Toruńska) – Bartnicza – Wyszogrodzka – Chodecka – BRÓDNO PODGRODZIE.

(Stara trasa: MŁOCINY-UKSW – ... – plac Wilsona – Krasińskiego – Wybrzeże Gdyńskie – most Grota-Roweckiego – Toruńska – ... – BRÓDNO PODGRODZIE.)
Skierowanie na trasy objazdowe w związku z kolejnym etapem przebudowy drogi S8 i zamknięciem estakad: w węźle Modlińska w relacji północ-wschód oraz w węźle Wisłostrada w relacjach południe-zachód i wschód-południe.
118 linia autobusowa zwykła stała METRO POLITECHNIKA – Waryńskiego – plac Konstytucji – Piękna – Aleje Ujazdowskie – plac Trzech Krzyży – Książęca – Ludna – Solec – Dobra – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie (powrót: Wybrzeże Kościuszkowskie – Karowa – Dobra) – Wybrzeże Gdańskie – Wybrzeże Gdyńskie – most Grota-Roweckiego (powrót: most Grota-Roweckiego – aleja Armii Krajowej – Słowackiego – plac Wilsona – Krasińskiego – Wybrzeże Gdyńskie) – Toruńska – Łabiszyńska – Łojewska (powrót: Łojewska – Łabiszyńska – Kondratowicza – Bazyliańska – Wysockiego – Toruńska) – Chodecka – BRÓDNO PODGRODZIE.

(Stara trasa: METRO POLITECHNIKA – ... – Wybrzeże Gdańskie – Wybrzeże Gdyńskie – most Grota-Roweckiego – Toruńska – ... – BRÓDNO PODGRODZIE.)
518 linia autobusowa przyspieszona stała NOWODWORY – Światowida – Świętosławskiego – Świderska (powrót: Świderska – Mehoffera – Światowida) – Porajów – Myśliborska – Światowida – Modlińska – most Grota-Roweckiego – aleja Armii Krajowej – Słowackiego – plac Wilsona (powrót: plac Wilsona – Krasińskiego – Wybrzeże Gdyńskie – most Grota-Roweckiego) – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – plac Krasińskich – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER (ZŁOTA).
Przystanki: NOWODWORY, NOWODWORY, STEFANIKA, MEHOFFERA, PANCERA (→NOWODWORY), TARCHOMIN, PICASSA, PORAJÓW, MYŚLIBORSKA, BIAŁOŁĘKA RATUSZ, EKSPRESOWA (NŻ), PŁOCHOCIŃSKA, KONWALIOWA, OS. POTOK (→EMILII PLATER), PARK KASKADA (→EMILII PLATER), METRO MARYMONT (→EMILII PLATER), PL. WILSONA, DW. GDAŃSKI, MURANOWSKA, PL. KRASIŃSKICH, PL. ZAMKOWY, UNIWERSYTET, FOKSAL, CENTRUM, DW. CENTRALNY, EMILII PLATER.

(Stara trasa: NOWODWORY – ... – Modlińska – most Grota-Roweckiego – Wybrzeże Gdyńskie – Krasińskiego – plac Wilsona – Mickiewicza – ... – EMILII PLATER (ZŁOTA).
Przystanki: NOWODWORY, ..., KONWALIOWA, PL. WILSONA, DW. GDAŃSKI, ..., EMILII PLATER.)
2013.11.08.
godz. 23.00.

2013.11.12.
godz.4.00.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Przebudowa ul. Wólczyńskiej (na odcinku od skrzyżowania z ul. Nocznickiego do skrzyżowania z ul. Sokratesa).


110. METRO MARYMONT – ... – Żeromskiego – Przybyszewskiego – Kasprowicza (powrót: Kasprowicza – Oczapowskiego – aleja Reymonta – Żeromskiego) – Nocznickiego – aleja Wittek – Pułkowa – Dzierżoniowska – Żubrowa – Wóycickiego – Palisadowa – Opłotek – Wólczyńska – Arkuszowa – ... – CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA ZACHODNIA).

114. MŁOCINY-UKSW – ... – aleja Wittek – Kasprowicza – Oczapowskiego – aleja Reymonta – Kochanowskiego – Galla Anonima – Broniewskiego – ... – BRÓDNO PODGRODZIE.

116. CHOMICZÓWKA – Conrada – Kwitnąca – Wólczyńska – ... – WILANÓW.

121. CHOMICZÓWKA – Conrada – Kwitnąca – Wólczyńska – aleja Reymonta – Oczapowskiego – Kasprowicza – Przy Agorze – ... – GWIAŹDZISTA.

203. METRO MŁOCINY – Kasprowicza (powrót: Kasprowicza – Nocznickiego – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – 30 Pułku Strzelców Kaniowskich – METRO MŁOCINY.) – Oczapowskiego – aleja Reymonta – Wólczyńska – Kwitnąca – Księżycowa – FORT WAWRZYSZEW.

409. CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA ZACHODNIA) – ... – aleja Wittek – Kasprowicza – Oczapowskiego – aleja Reymonta – Kochanowskiego – ... – CH ARKADIA.

701. METRO MŁOCINY – Kasprowicza – Nocznickiego – aleja Wittek (powrót: aleja Wittek – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – 30 Pułku Strzelców Kaniowskich – METRO MŁOCINY.) – Pułkowa – Dzierżoniowska – Żubrowa – Wóycickiego – Cmentarz Północny (Brama Południowa) – ... – ŁOMIANKI (ZACHODNIA).

708. METRO MŁOCINY – Kasprowicza – Nocznickiego – aleja Wittek (powrót: aleja Wittek – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – 30 Pułku Strzelców Kaniowskich – METRO MŁOCINY.) – Pułkowa – Dzierżoniowska – Żubrowa – Wóycickiego – Cmentarz Północny (Brama Południowa) – Wólczyńska – EstradyMościska: 3 Maja – ... – TRUSKAW (SKIBIŃSKIEGO).

712. METRO MŁOCINY – Kasprowicza – Nocznickiego – aleja Wittek (powrót: aleja Wittek – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – 30 Pułku Strzelców Kaniowskich – METRO MŁOCINY.) – Pułkowa – Dzierżoniowska – Żubrowa – Wóycickiego – Cmentarz Północny (Brama Południowa) – Wólczyńska – EstradyKlaudyn: Ekologiczna – ... – STARE BABICE (RYNEK).

N01. NOWODWORY – ... – aleja Wittek – Kasprowicza – Oczapowskiego – aleja Reymonta – Powstańców Śląskich – ... – URSYNÓW PÓŁNOCNY.

N02. METRO MŁOCINY – Kasprowicza – Oczapowskiego – aleja Reymonta – Żeromskiego (powrót: Żeromskiego – Przybyszewskiego – Kasprowicza – Nocznickiego – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – 30 Pułku Strzelców Kaniowskich – METRO MŁOCINY.) – ... – MARYSIN.

N41. DWORZEC CENTRALNY – ... – Broniewskiego – aleja Reymonta – Oczapowskiego – Kasprowicza – Przy Agorze – ... – MŁOCINY-UKSW.

N43. DWORZEC CENTRALNY – ... – Wólczyńska – Kwitnąca – Conrada – CHOMICZÓWKA.

N56. METRO MŁOCINY – Kasprowicza – Nocznickiego – aleja Wittek (powrót: aleja Wittek – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – 30 Pułku Strzelców Kaniowskich – METRO MŁOCINY.) – Pułkowa – Dzierżoniowska – Żubrowa – Wóycickiego (powrót: Wóycickiego – Pułkowa) – Cmentarz Północny (Brama Południowa) – Wólczyńska – Estrady – ... – ŁOMIANKI (ZACHODNIA).

N58. METRO MŁOCINY – Kasprowicza – Nocznickiego – aleja Wittek (powrót: aleja Wittek – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – 30 Pułku Strzelców Kaniowskich – METRO MŁOCINY.) – Pułkowa – Dzierżoniowska – Żubrowa – Wóycickiego (powrót: Wóycickiego – Pułkowa) – Cmentarz Północny (Brama Południowa) – Wólczyńska – EstradyMościska: 3 Maja – ... – TRUSKAW (SKIBIŃSKIEGO).

N91. DWORZEC CENTRALNY – ... – Broniewskiego – aleja Reymonta – Oczapowskiego – Kasprowicza – Nocznickiego – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – 30 Pułku Strzelców Kaniowskich – METRO MŁOCINY (powrót: METRO MŁOCINY – Kasprowicza).

Z91 (nocna). METRO MŁOCINY – Kasprowicza – Nocznickiego – aleja Wittek (powrót: aleja Wittek – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – 30 Pułku Strzelców Kaniowskich – METRO MŁOCINY.) – Pułkowa – Dzierżoniowska – Żubrowa – Wóycickiego – Cmentarz Północny (Brama Południowa) – Wólczyńska – Estrady (powrót: Estrady – Arkuszowa – Wólczyńska – Wóycickiego – Pułkowa) – Dziekanowska – CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA ZACHODNIA).
2013.11.09. ZMIANY PRZYSTANKOWE • PKP ŻERAŃ 05 i 06 - uruchomienie przystanków warunkowych (dotyczy linii 126, 326, 426, 705, 734, 735 i 736).
• PKP ŻERAŃ 03 i 04 - likwidacja przystanków (dotyczy linii 426).
2013.11.11. 715 linia autobusowa strefowa zwykła stała P+R AL. KRAKOWSKA – aleja Krakowska – Raszyn: aleja Krakowska – Sportowa – Rybie: Raszyńska – Jaworowa: Warszawska – Dawidy: Warszawska – Długa – Łady: Długa – Podolszyn Nowy: Długa – Podolszyn: Długa – Podolszyn (pętla) – Długa – Podolszyn Nowy: Długa – Łady: Długa – Dawidy: Długa – Warszawska – Dawidy Bankowe: StarzyńskiegoZamienie: Dawidowska – Warszawa: Karczunkowska – Puławska – METRO WILANOWSKA.

(Stara trasa: P+R AL. KRAKOWSKA – ... – Podolszyn (pętla) – Długa – Podolszyn Nowy: Długa – Łady: Długa – Miklaszewskiego – Dawidy Bankowe: Miklaszewskiego – Starzyńskiego – ... – METRO WILANOWSKA.)
Przywrócenie stałej trasy po zakończeniu budowy kanalizacji w Dawidach Bankowych.
2013.11.16. 119 linia autobusowa zwykła stała RAKOWIECKA-SANKTUARIUM – Rakowiecka – Łowicka – Madalińskiego – Boboli (powrót: Boboli – Rakowiecka – RAKOWIECKA-SANKTUARIUM.) – Batorego – aleja Niepodległości – Rakowiecka – Puławska – Goworka – Spacerowa – Belwederska – Chełmska – Bobrowiecka – Beethovena – aleja Witosa – aleja Becka – most Siekierkowski – Wał Miedzeszyński – Bronowska – Trakt Lubelski – Zwoleńska – Żegańska – aleja Dzieci Polskich – MIĘDZYLESIE.

(Stara trasa: RAKOWIECKA-SANKTUARIUM – ... – Bronowska – KOMBAJNISTÓW.)
Przywrócenie ruchu na skrzyżowaniu Traktu Lubelskiego z ul. Bronowską wraz z jednoczesnym rozpoczęciem budowy ronda na skrzyżowaniu Traktu Lubelskiego i ul. Skalnicowej.
142 linia autobusowa zwykła stała WIATRACZNA – Grochowska – Płowiecka – Trakt Lubelski (powrót: Trakt Lubelski – Floriana – Błękitna – Widoczna – Płowiecka) – Lucerny – Szpotańskiego – Zwoleńska – Trakt Lubelski – Bronowska – Wał Miedzeszyński – Bysławska – Patriotów – Walcownicza (powrót: Walcownicza – Młoda – Derkaczy – Bysławska) – Bystrzycka – Ochocza – Narcyzowa – Walcownicza – Petunii – Hiacyntowa – Techniczna – Zagórzańska – Złotej Jesieni – Podkowy – ALEKSANDRÓW.

(Stara trasa: WIATRACZNA – Grochowska – Płowiecka – Trakt Lubelski (powrót: Trakt Lubelski – Floriana – Błękitna – Widoczna – Płowiecka) – Lucerny – Szpotańskiego – Zwoleńska – Trakt Lubelski – Wał Miedzeszyński – Bysławska – ... – ALEKSANDRÓW.)
147 linia autobusowa zwykła stała DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA) – Kijowska – Targowa – aleja Zieleniecka – aleja Waszyngtona – Saska – Egipska – Bora-Komorowskiego – Fieldorfa – Wał Miedzeszyński – Bronowska – Trakt Lubelski – Zwoleńska – Żegańska – aleja Dzieci Polskich – WIŚNIOWA GÓRA.

(Stara trasa: DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA) – ... – Fieldorfa – Wał Miedzeszyński – Trakt Lubelski – Zwoleńska – ... – WIŚNIOWA GÓRA.)
219 linia autobusowa zwykła stała PKP WAWER – Widoczna – Szpotańskiego – Zwoleńska – Mrówcza – Juhasów – Borków – Trakt Lubelski – Bronowska – Wał Miedzeszyński – Trakt Lubelski – WĘDKARSKA (powrót: WĘDKARSKA – Trakt Lubelski – Skalnicowa – Wał Miedzeszyński).

(Stara trasa: KOMBAJNISTÓW – Bronowska – Wał Miedzeszyński – Trakt Lubelski – Borków – Juhasów – Mrówcza – Zwoleńska – PKP MIĘDZYLESIE.)
702 linia autobusowa strefowa zwykła stała WIATRACZNA – Grochowska – Płowiecka – aleja Wieniawy-Długoszowskiego – Wał MiedzeszyńskiJózefów: aleja Nadwiślańska – Otwock: Mieszka I – Rycerska – Okrzei – Batorego – Matejki – Andriollego – Powstańców Warszawy – Armii Krajowej – OTWOCK (URZĄD MIASTA) (powrót: OTWOCK (URZĄD MIASTA) – Armii Krajowej – Filipowicza – Matejki).

(Stara trasa: WIATRACZNA – Grochowska – Płowiecka – Trakt Lubelski (powrót: Trakt Lubelski – Floriana – Błękitna – Widoczna – Płowiecka) – Lucerny – Szpotańskiego – Zwoleńska – Trakt Lubelski – Wał Miedzeszyński – Józefów: aleja Nadwiślańska – ... – OTWOCK (URZĄD MIASTA).)
2013.11.20. N63 linia autobusowa nocna strefowa zwykła stała DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Twarda – plac Grzybowski – Królewska – Marszałkowska – plac Bankowy – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II (powrót: aleja Jana Pawła II – łącznik podziemny Złotych Tarasów – DWORZEC CENTRALNY.) – Popiełuszki – Słowackiego – aleja Armii Krajowej – most Grota-Roweckiego – Modlińska – Światowida – Milenijna – Ćmielowska – Światowida – Ordonówny – Mehoffera – Modlińska – Jabłonna: Modlińska – Zegrzyńska – Legionowo: Warszawska – Sobieskiego – Piłsudskiego – Sowińskiego – Mickiewicza – Jagiellońska – Kościuszki – Chotomów: Piusa XI – Partyzantów – Chotomów (pętla) – Strażacka – Piusa XI – Legionowo: Kościuszki – Jagiellońska – Mickiewicza – LEGIONOWO (OSIEDLE JAGIELLOŃSKA) (powrót: LEGIONOWO (OSIEDLE JAGIELLOŃSKA) – Mickiewicza – Batorego – Krasińskiego – Jagiellońska – Piłsudskiego – Sobieskiego).

(Jeden kurs: ... – Legionowo: Warszawska – Sobieskiego – Piłsudskiego – Sowińskiego – Mickiewicza – Jagiellońska – Kościuszki – Chotomów: Piusa XI – Partyzantów – Chotomów (pętla) – Strażacka – Piusa XI – Legionowo: Kościuszki – Jagiellońska – Mickiewicza – LEGIONOWO (OSIEDLE JAGIELLOŃSKA) (powrót: LEGIONOWO (OSIEDLE JAGIELLOŃSKA) – Mickiewicza – Batorego – Krasińskiego – Jagiellońska – Kościuszki – Chotomów: Piusa XI – Partyzantów – Chotomów (pętla) – Strażacka – Piusa XI – Legionowo: Kościuszki – Jagiellońska – Piłsudskiego – Sobieskiego).)

(Jeden kurs jednokierunkowo: ... – Legionowo: Warszawska – Sobieskiego – Piłsudskiego – Sowińskiego – LEGIONOWO (MICKIEWICZA).)

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY – ... – Mickiewicza – Jagiellońska – Parkowa – Sobieskiego – Krakowska – Kościuszki – Chotomów: Piusa XI – Partyzantów – Chotomów (pętla) – Strażacka – Piusa XI – Legionowo: Kościuszki – Krakowska – Sobieskiego – Parkowa – Jagiellońska – Mickiewicza – LEGIONOWO (OSIEDLE JAGIELLOŃSKA) (powrót: LEGIONOWO (OSIEDLE JAGIELLOŃSKA) – Mickiewicza – Batorego – Krasińskiego – Jagiellońska – Piłsudskiego – Sobieskiego).

(Jeden kurs: ... – Mickiewicza – Jagiellońska – Parkowa – Sobieskiego – Krakowska Kościuszki – Chotomów: Piusa XI – Partyzantów – Chotomów (pętla) – Strażacka – Piusa XI – Legionowo: Kościuszki – Krakowska – Sobieskiego – Parkowa – Jagiellońska – Mickiewicza – LEGIONOWO (OSIEDLE JAGIELLOŃSKA) (powrót: LEGIONOWO (OSIEDLE JAGIELLOŃSKA) – Mickiewicza – Batorego – Krasińskiego – Jagiellońska – Parkowa – Sobieskiego – Krakowska – Kościuszki – Chotomów: Piusa XI – Partyzantów – Chotomów (pętla) – Strażacka – Piusa XI – Legionowo: Kościuszki – Krakowska – Sobieskiego – Parkowa – Jagiellońska – Piłsudskiego – Sobieskiego).))
Przywrócenie przejazdu przez ul. Jagiellońską.
2013.11.21. 700 linia autobusowa strefowa zwykła stała DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego (powrót: Chałubińskiego – aleja Jana Pawła II – DWORZEC CENTRALNY.) – aleja Niepodległości – Puławska – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – Drewny (obwodnica Powsina) – Drewny – Bielawa: Warszawska – Konstancin-Jeziorna: Warszawska – Piłsudskiego – Jagiellońska – Wierzejewskiego – Piasta – Piłsudskiego (powrót: Piłsudskiego – Jagiellońska – Wierzejewskiego – Piasta – Piłsudskiego – Warszawska) – Prusa – Chylicka – Długa – KONSTANCIN-JEZIORNA (PAŃSKA).

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY – ... – Konstancin-Jeziorna: Warszawska – Piłsudskiego – Piasta – Sanatoryjna – Prusa (powrót: Prusa – Piłsudskiego – Piasta – Sanatoryjna – Prusa – Piłsudskiego – Warszawska) – Chylicka – Długa – KONSTANCIN-JEZIORNA (PAŃSKA).)
Przywrócenie stałych tras na terenie Konstancina-Jeziorny po zakończeniu przebudowy ul. Jagiellońskiej.
710 linia autobusowa strefowa zwykła stała METRO WILANOWSKA – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – Drewny (obwodnica Powsina) – Drewny – Bielawa: Warszawska – Konstancin-Jeziorna: Warszawska – Bielawska – Mirkowska – aleja Wojska Polskiego – Piłsudskiego – Jagiellońska – Wierzejewskiego – Piasta – Piłsudskiego (powrót: Piłsudskiego – aleja Wojska Polskiego) – Prusa – Chylicka – Długa – Chylice: Starochylicka – Chylice-Pólko: Starochylicka – Piaseczno: Chyliczkowska – Armii Krajowej – Okulickiego – Wojska Polskiego – Kusocińskiego – Puławska – PIASECZNO (SZKOLNA) (powrót: PIASECZNO (SZKOLNA) – Puławska – Chyliczkowska).

(Stara trasa: METRO WILANOWSKA – ... – aleja Wojska Polskiego – Piłsudskiego – Piasta – Sanatoryjna – Prusa (powrót: Prusa – Piłsudskiego – aleja Wojska Polskiego) – Chylicka – ... – PIASECZNO (SZKOLNA).)
723 linia autobusowa strefowa zwykła stała ŻERAŃ FSO – Modlińska – Jabłonna: Modlińska – Zegrzyńska – Legionowo: Warszawska – Sobieskiego – Piłsudskiego – Sowińskiego – Krasińskiego – Sobieskiego – Krakowska – LEGIONOWO (PKP PRZYSTANEK) (powrót: LEGIONOWO (PKP PRZYSTANEK) – Jagiellońska – Parkowa – Sobieskiego).

(Niektóre kursy w dni powszednie w godzinach szczytu oraz w godzinach wieczornych: ... – Sowińskiego – LEGIONOWO (MICKIEWICZA).)

(Stara trasa: ŻERAŃ FSO – ... – Krasińskiego – Sobieskiego – Krakowska – LEGIONOWO (PIASTOWSKA).)
Zmiana tras objazdowych w związku z kolejnym etapem budowy tunelu drogowego w ciągu ul. Krakowska - al. Róż w Legionowie.
1 linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni powszednie) (komunikacja miasta Legionowo) LEGIONOWO (PKP PRZYSTANEK) – Jagiellońska – Parkowa – Sobieskiego (powrót: Sobieskiego – Krakowska – LEGIONOWO (PKP PRZYSTANEK).) – Piłsudskiego – PKP LEGIONOWO.

(Niektóre kursy: ... – Piłsudskiego – Kościuszki – Handlowa – LEGIONOWO (PLAC KOŚCIUSZKI).)

(Stara trasa: LEGIONOWO (PIASTOWSKA) – Krakowska – Sobieskiego – Piłsudskiego – ... – PKP LEGIONOWO / LEGIONOWO (PLAC KOŚCIUSZKI).)
2013.11.22. L-9 linia autobusowa strefowa uzupełniająca zwykła stała 1. PKP LEGIONOWO – Kościuszki – Piłsudskiego – Sowińskiego – Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nowodworska – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Modlińska – Słoneczna – Niepodległości – Przedpełskiego – 600-lecia – Wieliszew Plaża (pętla) – 600-lecia – Przedpełskiego – Komornica: Wspólna – Poddębie: Nasielska – Komornica: Nasielska – KOMORNICA (SZKOŁA).

(Jeden kurs w dni powszednie w godzinach porannego szczytu: PKP LEGIONOWO – ... – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Solidarności – Urząd Gminy (pętla) – Solidarności – Kościelna (powrót: Kościelna – Łajski: Kościelna) – Modlińska – Słoneczna – ... – KOMORNICA (SZKOŁA).)

2. PKP LEGIONOWO – Kościuszki – Piłsudskiego – Sowińskiego – Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nowodworska – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Modlińska – Słoneczna – Niepodległości – Przedpełskiego – 600-lecia – WIELISZEW (PLAŻA).

(Stara trasa: 1. PKP LEGIONOWO – Kościuszki – Piłsudskiego – Sowińskiego – Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nowodworska – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Modlińska – Przedpełskiego – 600-lecia – Wieliszew Plaża (pętla) – 600-lecia – Przedpełskiego – Komornica: Wspólna – Poddębie: Nasielska – Komornica: Nasielska – KOMORNICA (SZKOŁA).

(Jeden kurs w dni powszednie w godzinach porannego szczytu: PKP LEGIONOWO – ... – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Solidarności – Urząd Gminy (pętla) – Solidarności – Kościelna (powrót: Kościelna – Łajski: Kościelna) – Modlińska – Przedpełskiego – 600-lecia – ... – KOMORNICA (SZKOŁA).

2. PKP LEGIONOWO – Kościuszki – Piłsudskiego – Sowińskiego – Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nowodworska – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Modlińska – Przedpełskiego – 600-lecia – WIELISZEW (PLAŻA).)
Przywrócenie tras podstawowych po zakończeniu przebudowy ul. Niepodległości w Wieliszewie.
L10 linia autobusowa strefowa uzupełniająca zwykła stała PKP LEGIONOWO – Kościuszki – Piłsudskiego – Sobieskiego – Parkowa – Wyszyńskiego – aleja Legionów – Cynkowa – Suwalna – Szarych Szeregów – Sikorskiego – Łajski: Fabryczna – Kościelna – Nowodworska – Michałów-Reginów: Nowodworska – Warszawska – Nieporęt: Warszawska – Modlińska – Wieliszew: Modlińska – Solidarności – Kościelna – Modlińska – Słoneczna – Niepodległości – Przedpełskiego – 600-lecia – WIELISZEW (PLAŻA).

(Stara trasa: PKP LEGIONOWO – ... – Kościelna – Modlińska – Przedpełskiego – 600-lecia – WIELISZEW (PLAŻA).)
L11 linia autobusowa strefowa uzupełniająca zwykła stała Kursy w dni powszednie do godz. 15.00: PKP LEGIONOWO – Kościuszki – Piłsudskiego – Sowińskiego – Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nowodworska – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Modlińska – Słoneczna – Niepodległości – Przedpełskiego – Wodociąg Północny (pętla) – Przedpełskiego – Modlińska – Poniatów: Nowodworska – Skrzeszew: Nowodworska – Koszykowa – Kościelna – Szkolna – Nowodworska – Kałuszyn: Nowodworska – Olszewnica Stara: Nowodworska – Warszawska – Olszewnica Stara (pętla) – Warszawska – Olszewnica Nowa: Nowodworska – Krubin: Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska (powrót: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska) – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – Okunin – Bohaterów Modlina – Warszawska – Zakroczymska – Sawy – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA) (powrót: NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA) – Sawy – Warszawska).

Kursy w dni powszednie od godz. 15.00: PKP LEGIONOWO – Kościuszki – Piłsudskiego – Sowińskiego – Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nowodworska – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Modlińska – Słoneczna – Niepodległości – Przedpełskiego – Wodociąg Północny (pętla) – Przedpełskiego – Modlińska – Poniatów: Nowodworska – Skrzeszew: Nowodworska – Koszykowa – Kościelna – Szkolna – Nowodworska – Kałuszyn: Nowodworska – Olszewnica Stara: Nowodworska – Warszawska – Olszewnica Stara (pętla) – Warszawska – Olszewnica Nowa: Nowodworska – Krubin: Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska (powrót: Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska) – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – Okunin – Bohaterów Modlina – Warszawska – Zakroczymska – Sawy – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA) (powrót: NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA) – Sawy – Warszawska).

(Jeden kurs w dni powszednie w godzinach porannego szczytu oraz jeden kurs w godzinach popołudniowego szczytu: PKP LEGIONOWO – ... – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna (powrót: Kościelna – Solidarności – Urząd Gminy (pętla) – Solidarności – Kościelna – Łajski: Kościelna) – Modlińska – Słoneczna – ... – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska (powrót: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska) – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – ... – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA).)

(Jeden kurs w dni powszednie w godzinach porannego szczytu: PKP LEGIONOWO – ... – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Solidarności – Urząd Gminy (pętla) – Solidarności – Kościelna (powrót: Kościelna – Łajski: Kościelna) – Modlińska – Słoneczna – ... – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska (powrót: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska) – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – ... – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA).)

(Jeden kurs w dni powszednie w godzinach popołudniowego szczytu: PKP LEGIONOWO – ... – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Solidarności – Urząd Gminy (pętla) – Solidarności – Kościelna (powrót: Kościelna – Łajski: Kościelna) – Modlińska – Słoneczna – ... – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska (powrót: Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska) – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – ... – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA).)

(Jeden kurs w dni powszednie w godzinach porannego szczytu oraz kursy w dni świąteczne: PKP LEGIONOWO – ... – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – ... – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA).)

(Kursy w dni świąteczne w godzinach porannych i wieczornych: PKP LEGIONOWO – ... – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – ... – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA).)

(Jeden kurs w godzinach wieczornych: PKP LEGIONOWO – ... – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska – GÓRA (DWORCOWA).)

(Stara trasa: Kursy w dni powszednie do godz. 15.00: PKP LEGIONOWO – Kościuszki – Piłsudskiego – Sowińskiego – Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nowodworska – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Modlińska – Przedpełskiego – Wodociąg Północny (pętla) – Przedpełskiego – Modlińska – Poniatów: Nowodworska – Skrzeszew: Nowodworska – Koszykowa – Kościelna – Szkolna – Nowodworska – Kałuszyn: Nowodworska – Olszewnica Stara: Nowodworska – Warszawska – Olszewnica Stara (pętla) – Warszawska – Olszewnica Nowa: Nowodworska – Krubin: Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska (powrót: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska) – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – Okunin – Bohaterów Modlina – Warszawska – Zakroczymska – Sawy – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA) (powrót: NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA) – Sawy – Warszawska).

Kursy w dni powszednie od godz. 15.00: PKP LEGIONOWO – Kościuszki – Piłsudskiego – Sowińskiego – Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nowodworska – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Modlińska – Przedpełskiego – Wodociąg Północny (pętla) – Przedpełskiego – Modlińska – Poniatów: Nowodworska – Skrzeszew: Nowodworska – Koszykowa – Kościelna – Szkolna – Nowodworska – Kałuszyn: Nowodworska – Olszewnica Stara: Nowodworska – Warszawska – Olszewnica Stara (pętla) – Warszawska – Olszewnica Nowa: Nowodworska – Krubin: Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska (powrót: Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska) – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – Okunin – Bohaterów Modlina – Warszawska – Zakroczymska – Sawy – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA) (powrót: NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA) – Sawy – Warszawska).

(Jeden kurs w dni powszednie w godzinach porannego szczytu oraz jeden kurs w godzinach popołudniowego szczytu: PKP LEGIONOWO – ... – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna (powrót: Kościelna – Solidarności – Urząd Gminy (pętla) – Solidarności – Kościelna – Łajski: Kościelna) – Modlińska – Przedpełskiego – ... – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska (powrót: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska) – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – ... – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA).)

(Jeden kurs w dni powszednie w godzinach porannego szczytu: PKP LEGIONOWO – ... – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Solidarności – Urząd Gminy (pętla) – Solidarności – Kościelna (powrót: Kościelna – Łajski: Kościelna) – Modlińska – Przedpełskiego – ... – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska (powrót: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska) – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – ... – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA).)

(Jeden kurs w dni powszednie w godzinach popołudniowego szczytu: PKP LEGIONOWO – ... – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Solidarności – Urząd Gminy (pętla) – Solidarności – Kościelna (powrót: Kościelna – Łajski: Kościelna) – Modlińska – Przedpełskiego – ... – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska (powrót: Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska) – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – ... – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA).)

(Jeden kurs w dni powszednie w godzinach porannego szczytu oraz kursy w dni świąteczne: PKP LEGIONOWO – ... – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – ... – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA).)

(Kursy w dni świąteczne w godzinach porannych i wieczornych: PKP LEGIONOWO – ... – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – ... – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA).)

(Jeden kurs w godzinach wieczornych: PKP LEGIONOWO – ... – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska – GÓRA (DWORCOWA).))
2013.11.22.
godz. 10.00.

2013.11.26.
godz.4.00.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Przebudowa ul. Wólczyńskiej (na odcinku od skrzyżowania z ul. Nocznickiego do skrzyżowania z ul. Sokratesa).


110. METRO MARYMONT – ... – Wólczyńska – Sokratesa – Kasprowicza – Nocznickiego – aleja Wittek – Pułkowa – Dzierżoniowska – Żubrowa – Wóycickiego – Palisadowa – Opłotek – Wólczyńska – Arkuszowa – ... – CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA ZACHODNIA).

701. METRO MŁOCINY – Kasprowicza – Nocznickiego – aleja Wittek (powrót: aleja Wittek – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – 30 Pułku Strzelców Kaniowskich – METRO MŁOCINY.) – Pułkowa – Dzierżoniowska – Żubrowa – Wóycickiego – Cmentarz Północny (Brama Południowa) – ... – ŁOMIANKI (ZACHODNIA).

708. METRO MŁOCINY – Kasprowicza – Nocznickiego – aleja Wittek (powrót: aleja Wittek – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – 30 Pułku Strzelców Kaniowskich – METRO MŁOCINY.) – Pułkowa – Dzierżoniowska – Żubrowa – Wóycickiego – Cmentarz Północny (Brama Południowa) – Wólczyńska – EstradyMościska: 3 Maja – ... – TRUSKAW (SKIBIŃSKIEGO).

712. METRO MŁOCINY – Kasprowicza – Nocznickiego – aleja Wittek (powrót: aleja Wittek – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – 30 Pułku Strzelców Kaniowskich – METRO MŁOCINY.) – Pułkowa – Dzierżoniowska – Żubrowa – Wóycickiego – Cmentarz Północny (Brama Południowa) – Wólczyńska – EstradyKlaudyn: Ekologiczna – ... – STARE BABICE (RYNEK).

N41. DWORZEC CENTRALNY – ... – aleja Reymonta – Wólczyńska – Sokratesa – Przy Agorze – ... – MŁOCINY-UKSW.

N56. METRO MŁOCINY – Kasprowicza – Nocznickiego – aleja Wittek (powrót: aleja Wittek – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – 30 Pułku Strzelców Kaniowskich – METRO MŁOCINY.) – Pułkowa – Dzierżoniowska – Żubrowa – Wóycickiego (powrót: Wóycickiego – Pułkowa) – Cmentarz Północny (Brama Południowa) – Wólczyńska – Estrady – ... – ŁOMIANKI (ZACHODNIA).

N58. METRO MŁOCINY – Kasprowicza – Nocznickiego – aleja Wittek (powrót: aleja Wittek – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – 30 Pułku Strzelców Kaniowskich – METRO MŁOCINY.) – Pułkowa – Dzierżoniowska – Żubrowa – Wóycickiego (powrót: Wóycickiego – Pułkowa) – Cmentarz Północny (Brama Południowa) – Wólczyńska – EstradyMościska: 3 Maja – ... – TRUSKAW (SKIBIŃSKIEGO).

N91. DWORZEC CENTRALNY – ... – aleja Reymonta – Wólczyńska – Sokratesa – Kasprowicza – Nocznickiego – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – 30 Pułku Strzelców Kaniowskich – METRO MŁOCINY (powrót: METRO MŁOCINY – Kasprowicza).

Z91 (nocna). METRO MŁOCINY – Kasprowicza – Nocznickiego – aleja Wittek (powrót: aleja Wittek – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – 30 Pułku Strzelców Kaniowskich – METRO MŁOCINY.) – Pułkowa – Dzierżoniowska – Żubrowa – Wóycickiego – Cmentarz Północny (Brama Południowa) – Wólczyńska – Estrady (powrót: Estrady – Arkuszowa – Wólczyńska – Wóycickiego – Pułkowa) – Dziekanowska – CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA ZACHODNIA).
2013.11.25. 112 linia autobusowa zwykła stała CH MARKI – aleja Piłsudskiego – aleja Armii KrajowejWarszawa: Toruńska (powrót: Toruńska – CH MARKI.) – Głębocka – św. Wincentego – Kondratowicza – Chodecka – Łojewska – Łabiszyńska – Kondratowicza – Bazyliańska – Wysockiego – Toruńska (powrót: Toruńska – Łabiszyńska – Łojewska) – most Grota-Roweckiego – aleja Armii Krajowej – Słowackiego – Żeromskiego – aleja Reymonta – Powstańców Śląskich – Człuchowska – Lazurowa – Szeligowska – Połczyńska – KAROLIN.

(Stara trasa: CH MARKI – aleja Armii Krajowej – aleja Piłsudskiego (zawrotka) – aleja Armii Krajowej – Warszawa: Toruńska (powrót: Toruńska – CH MARKI.) – Głębocka – ... – KAROLIN.)
Korekta trasy na terenie Marek.
300 linia autobusowa zwykła okresowa (kursuje w soboty i niedziele w godz. 12-19) ZAWIESZENIE KURSOWANIA.

(Stara trasa: METRO WILANOWSKA – Puławska – aleja Wyścigowa (powrót: aleja Wyścigowa – Puławska – Romera (zawrotka) – Puławska) – teren Wyścigów Konnych – TOR SŁUŻEWIEC.)
Zakończenie sezonu wyścigów konnych.
2013.11.29.
godz. 23.00.
129 linia autobusowa zwykła stała KOŁO – Obozowa – Ciołka (powrót: Ciołka – Newelska – księcia Janusza – KOŁO.) – Górczewska – Olbrachta – Redutowa – Wolska – Połczyńska – Dźwigowa – Wałowicka – Sympatyczna – Cegielniana – Techników – Popularna – Chrobrego – Ryżowa – aleja 4 Czerwca 1989 roku – Traktorzystów – Wojciechowskiego – Keniga – Zagłoby – URSUS-SANKTUARIUM (powrót: URSUS-SANKTUARIUM – Zagłoby – Orląt Lwowskich – Warszawska – Keniga – Wojciechowskiego).

(Stara trasa: KOŁO – ... – Ryżowa – Dzieci Warszawy – Sławka – Bohaterów Warszawy – Kościuszki – Cierlicka – Lalki – Jagiełły – Wojciechowskiego – ... – URSUS-SANKTUARIUM.)
Skierowanie na trasy objazdowe w związku z modernizacją wiaduktu kolejowego i związanym z tym wyłączeniem z ruchu ul. Cierlickiej na odcinku od ul. Kościuszki do ul. Lalki. Likwidacja sobotnich kursów skróconych linii 177.
177 linia autobusowa zwykła stała P+R AL. KRAKOWSKA – aleja Krakowska – Szyszkowa – Michałowice: Środkowa – Ryżowa – Warszawa: Ryżowa – Aleje Jerozolimskie – Sosnkowskiego – Pużaka (powrót: Pużaka – Spisaka – Aleje Jerozolimskie) – Bohaterów Warszawy – Kościuszki – Dzieci Warszawy – Poczty Gdańskiej – aleja 4 Czerwca 1989 roku – Traktorzystów – Ursus-Ratusz (pętla) – Traktorzystów – Szamoty – Posag 7 Panien – Gierdziejewskiego – Balicka – Jagiełły (powrót: Jagiełły – Lalki – Gierdziejewskiego) – Warszawska – Keniga – PKP URSUS NIEDŹWIADEK.

(Stara trasa: P+R AL. KRAKOWSKA – ... – Bohaterów Warszawy – Kościuszki – Cierlicka – Gierdziejewskiego – Warszawska – Orłów Piastowskich – Czerwona Droga – Posag 7 Panien – Szamoty – Traktorzystów – plac Czerwca 1976 roku – URSUS-RATUSZ.

(Niektóre kursy w soboty w godz. 8-14: STARODĘBY – Starodęby – Aleje Jerozolimskie – Sosnkowskiego – Pużaka (powrót: Pużaka – Spisaka – Aleje Jerozolimskie) – Bohaterów Warszawy – ... – URSUS-RATUSZ.))
206 linia autobusowa zwykła stała NOWE WŁOCHY – Chrościckiego – Świerszcza – Potrzebna – ODOLANY.

(Stara trasa: WKD OPACZ – Bodycha – Warszawa: Bodycha – Aleje Jerozolimskie – Starodęby (powrót: Starodęby – Aleje Jerozolimskie – Ryżowa – Michałowice: Ryżowa – Bodycha – WKD OPACZ.) – Składkowskiego – Prystora – Skoroszewska – Dzieci Warszawy – Sławka – Bohaterów Warszawy – Kościuszki – Cierlicka – Lalki – Jagiełły – Traktorzystów – aleja 4 Czerwca 1989 roku – Chrościckiego – Świerszcza – Potrzebna – ODOLANY.)
401 linia autobusowa przyspieszona okresowa całodzienna (kursuje w dni robocze) PKP URSUS – Sosnkowskiego – Kościuszki (powrót: Kościuszki – Spisaka – PKP URSUS.) – Bohaterów Warszawy – Sławka – Dzieci Warszawy – Ryżowa – Kleszczowa – Łopuszańska – Hynka – Sasanki – Marynarska – aleja Wilanowska – aleja Lotników – Wałbrzyska – Nowoursynowska – Dolina Służewiecka – aleja Sikorskiego – aleja Witosa – aleja Becka – most Siekierkowski – aleja Wieniawy-Długoszowskiego – Marsa – Okularowa – Stepowa – Korkowa – MARYSIN.
Przystanki: PKP URSUS, PKP URSUS, PL. TYSIĄCLECIA, ADAMIECKIEGO, SZANCERA, SKOROSZEWSKA, DZIECI WARSZAWY, RYŻOWA, ZAJEZDNIA KLESZCZOWA, WKD RAKÓW, HYNKA, SASANKI, PKP SŁUŻEWIEC (NŻ), TAŚMOWA (→MARYSIN), RZYMOWSKIEGO, BEŁDAN, AL. LOTNIKÓW, METRO SŁUŻEW, NOSKOWSKIEGO, DOLINA SŁUŻEWIECKA, WARNEŃSKA (NŻ), AL. WITOSA, SIEKIERKI-SANKTUARIUM (NŻ), MOST SIEKIERKOWSKI (NŻ), GOCŁAW, PŁOWIECKA, OKULAROWA, REZEDOWA (NŻ), ŁYSAKOWSKA, POTOCKICH, SEZAM (→MARYSIN), MARYSIN (→PKP URSUS NIEDŹWIADEK), MARYSIN.

(Dodatkowe kursy w dni powszednie w godzinach porannego szczytu jednokierunkowo: PKP URSUS – ... – aleja Lotników – Wałbrzyska – METRO SŁUŻEW.)

(Dodatkowe kursy w dni powszednie w godzinach porannego szczytu: ZAJEZDNIA KLESZCZOWA – Kleszczowa – Łopuszańska – Hynka – Sasanki – Marynarska – aleja Wilanowska – aleja Lotników – Wałbrzyska – METRO SŁUŻEW (powrót: METRO SŁUŻEW – Rolna – aleja Wilanowska – Dominikańska – Wałbrzyska).)

(Stara trasa: PKP URSUS NIEDŹWIADEK – Keniga – Warszawska – Jagiełły – Lalki – Cierlicka – Kościuszki – Bohaterów Warszawy – ... – MARYSIN.
Przystanki: PKP URSUS NIEDŹWIADEK, PKP URSUS NIEDŹWIADEK, ŚMIGIELSKA, SIŁACZKI (NŻ), PKP URSUS, PL. TYSIĄCLECIA, ..., MARYSIN.)
517 linia autobusowa przyspieszona stała PKP URSUS – Sosnkowskiego – Kościuszki – Spisaka (powrót: Spisaka – PKP URSUS.) – Kompanii Kordian – Pużaka – Sławka – Dzieci Warszawy – Ryżowa – Kleszczowa – Łopuszańska – Aleje Jerozolimskie – Grzymały-Sokołowskiego – Kopińska – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – Kłopotowskiego – Jagiellońska (powrót: Jagiellońska – Marcinkowskiego – Targowa) – aleja Solidarności – Radzymińska – Gorzykowska – Myszkowska – Barkocińska – Ossowskiego – Handlowa – Pratulińska – Trocka – TARGÓWEK.
Przystanki: PKP URSUS, MALINOWA (→TARGÓWEK), SPISAKA, SOSNKOWSKIEGO, WAPOWSKIEGO (→PKP URSUS NIEDŹWIADEK), ADAMIECKIEGO, SZANCERA, SKOROSZEWSKA, DZIECI WARSZAWY, RYŻOWA, ZAJEZDNIA KLESZCZOWA, POPULARNA, BERESTECKA, DW. ZACHODNI, HALA KOPIŃSKA, PL. NARUTOWICZA, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, CENTRUM, MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA, AL. ZIELENIECKA, KIJOWSKA, ZĄBKOWSKA (→TARGÓWEK), OKRZEI (→PKP URSUS NIEDŹWIADEK), DW. WILEŃSKI, SZWEDZKA, SKARGI, MYSZKOWSKA, WITEBSKA, DKS TARGÓWEK, HANDLOWA, PRATULIŃSKA, TARGÓWEK.

(Stara trasa: PKP URSUS NIEDŹWIADEK – Keniga – Warszawska – Jagiełły – Lalki – Cierlicka – Kościuszki – Spisaka – Kompanii Kordian – ... – TARGÓWEK.
Przystanki: PKP URSUS NIEDŹWIADEK, PKP URSUS NIEDŹWIADEK, ŚMIGIELSKA, SIŁACZKI (NŻ), MALINOWA, SPISAKA, ..., TARGÓWEK.)
N35 linia autobusowa nocna zwykła stała CENTRUM (kraniec na ul. Marszałkowskiej) – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – Twarda – plac Grzybowski – Królewska – Marszałkowska – CENTRUM (kraniec na ul. Marszałkowskiej).) – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – Kopińska – Grzymały-Sokołowskiego – Aleje Jerozolimskie – Łopuszańska – Kleszczowa – Ryżowa – Dzieci Warszawy – Sławka – Pużaka – Kompanii Kordian – Regulska – PKP URSUS.

(Stara trasa: CENTRUM (kraniec na ul. Marszałkowskiej) – ... – Regulska – Sosnkowskiego – Kościuszki (powrót: Kościuszki – Spisaka – Regulska) – Cierlicka – Lalki – Jagiełły – Warszawska – Orląt Lwowskich – PKP URSUS NIEDŹWIADEK (powrót: PKP URSUS NIEDŹWIADEK – Keniga – Warszawska).)
N85 linia autobusowa nocna zwykła stała CENTRUM (kraniec na ul. Marszałkowskiej) – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – Twarda – plac Grzybowski – Królewska – Marszałkowska – CENTRUM (kraniec na ul. Marszałkowskiej).) – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – Kopińska – Grzymały-Sokołowskiego – Aleje Jerozolimskie – Popularna – Chrobrego – Ryżowa – aleja 4 Czerwca 1989 roku – Traktorzystów – Jagiełły – Warszawska – Keniga – Orląt Lwowskich – Warszawska – Piastów: Warszawska – aleja Wojska Polskiego – wiadukt Okulickiego – aleja Tysiąclecia – Grunwaldzka – Pruszków: Bohaterów Warszawy (powrót: Bohaterów Warszawy – Partyzantów – Aleje Jerozolimskie – Piastowska – Piastów: aleja Tysiąclecia) – Aleje Jerozolimskie – aleja Wojska Polskiego – Powstańców – Plantowa – aleja Wojska Polskiego – PRUSZKÓW (OSIEDLE STASZICA).

(Stara trasa: CENTRUM (kraniec na ul. Marszałkowskiej) – ... – Dzieci Warszawy – Sławka – Pużaka – Kompanii Kordian – Regulska – Sosnkowskiego – Kościuszki (powrót: Kościuszki – Spisaka – Regulska) – Cierlicka – Lalki – Jagiełły – ... – PRUSZKÓW (OSIEDLE STASZICA).)
Z-7 linia autobusowa zwykła stała PKP URSUS NIEDŹWIADEK – Keniga – Warszawska – Jagiełły – Traktorzystów – aleja 4 Czerwca 1989 roku – Poczty Gdańskiej – Dzieci Warszawy – Ryżowa – Prystora – SKŁADKOWSKIEGO (powrót: SKŁADKOWSKIEGO – Prystora – Skoroszewska – Dzieci Warszawy). Uruchomienie linii autobusowej zastępującej linie 401 i 517 w relacji Skorosze - Ursus Niedźwiadek.
2013.11.30. KUPIECBUS

CHOMICZÓWKA
linia autobusowa hipermarketowa (zwykła stała) CHOMICZÓWKA – Conrada – Sokratesa – Nocznickiego – trasa mostu Słodowskiej-Curie – most Skłodowskiej-Curie – Kuklińskiego – Myśliborska – Porajów – Świderska – Mehoffera – Światowida – Modlińska – Płochocińska – Płytowa – KUPIECKA.
Przystanki: CHOMICZÓWKA, KWITNĄCA, BOGUSŁAWSKIEGO, TOŁSTOJA, SOKRATESA, METRO MŁOCINY, PROZY, PORAJÓW, PICASSA, TARCHOMIN, PANCERA (→KUPIECKA), MEHOFFERA, TARCHOMIN, MYŚLIBORSKA, MILENIJNA, BIAŁOŁĘKA RATUSZ, EKSPRESOWA, PŁOCHOCIŃSKA, PKP ŻERAŃ, KUPIECKA.

(Stara trasa: CHOMICZÓWKA – Conrada – Sokratesa – Kasprowicza – Żeromskiego – Słowackiego – aleja Armii Krajowej – most Grota-Roweckiego – Toruńska – Modlińska – Płochocińska – Płytowa – KUPIECKA.
Przystanki: CHOMICZÓWKA, KWITNĄCA (NŻ), BOGUSŁAWSKIEGO, TOŁSTOJA (NŻ), SOKRATESA, PRZYTYK (NŻ), METRO WAWRZYSZEW, OCZAPOWSKIEGO, METRO STARE BIELANY, PODCZASZYŃSKIEGO, ŻEROMSKIEGO, PARK KASKADA (NŻ) (→KUPIECKA), OS. POTOK (NŻ), KONWALIOWA, PŁOCHOCIŃSKA (NŻ), PKP ŻERAŃ (NŻ), KUPIECKA.)
Połączenie linii.
KUPIECBUS

METRO MŁOCINY
linia autobusowa hipermarketowa (zwykła stała) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: METRO MŁOCINY (kraniec na ul. Nocznickiego) – Nocznickiego – trasa mostu Słodowskiej-Curie – most Skłodowskiej-Curie – Kuklińskiego – Myśliborska – Porajów – Świderska – Mehoffera – Światowida – Modlińska – Płochocińska – Płytowa – KUPIECKA.
Przystanki: METRO MŁOCINY, PORAJÓW, PICASSA, TARCHOMIN, PANCERA (→KUPIECKA), MEHOFFERA, TARCHOMIN, MYŚLIBORSKA, MILENIJNA, BIAŁOŁĘKA RATUSZ, EKSPRESOWA, PŁOCHOCIŃSKA, PKP ŻERAŃ, KUPIECKA.)
KUPIECBUS

BEMOWO
linia autobusowa hipermarketowa (zwykła okresowa całodzienna - kursuje w soboty i niedziele) RADIOWA – Radiowa – Wrocławska – Powstańców Śląskich – Kochanowskiego – Jarzębskiego – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Modlińska – Płochocińska – Płytowa – KUPIECKA.
Przystanki: RADIOWA, ORLICH GNIAZD (NŻ), WIDAWSKA (NŻ), WROCŁAWSKA (NŻ), NOWE BEMOWO (NŻ), PIASTÓW ŚLĄSKICH (NŻ), OGRODY DZIAŁKOWE BEMOWO (NŻ) (→RADIOWA), CONRADA (NŻ), GALLA ANONIMA (NŻ) (→RADIOWA), PIASKI (NŻ), RUDNICKIEGO (NŻ) (→RADIOWA), DURACZA (NŻ) (→KUPIECKA), WŁOŚCIAŃSKA (NŻ), SADY ŻOLIBORSKIE (NŻ), PL. GRUNWALDZKI (NŻ), RONDO "RADOSŁAWA" (NŻ), BASENY INFLANCKA, DW. GDAŃSKI (NŻ), BONIFRATERSKA (NŻ) (→KUPIECKA) (NŻ), RONDO STARZYŃSKIEGO (NŻ), ŻERAŃ FSO (NŻ), KONWALIOWA (NŻ), PŁOCHOCIŃSKA (NŻ), PKP ŻERAŃ (NŻ), KUPIECKA.

(Stara trasa: RADIOWA – Radiowa – Wrocławska – Powstańców Śląskich – Maczka – Powązkowska – Okopowa – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Modlińska – Płochocińska – Płytowa – KUPIECKA.
Przystanki: RADIOWA, ORLICH GNIAZD, WIDAWSKA, WROCŁAWSKA, NOWE BEMOWO, PIASTÓW ŚLĄSKICH, OGRODY DZIAŁKOWE BEMOWO (NŻ) (→RADIOWA), OBROŃCÓW TOBRUKU (NŻ) (→KUPIECKA), MACZKA (NŻ), ELBLĄSKA, POWĄZKI IV BRAMA (NŻ), POWĄZKOWSKA, BASENY INFLANCKA, DW. GDAŃSKI, BONIFRATERSKA (NŻ) (→KUPIECKA), RONDO STARZYŃSKIEGO, ŻERAŃ FSO, KONWALIOWA, PŁOCHOCIŃSKA (NŻ), PKP ŻERAŃ (NŻ), KUPIECKA.)
Modyfikacja trasy na terenie Żoliborza.
2013.12.01. 518 linia autobusowa przyspieszona stała NOWODWORY – Światowida – Mehoffera – Świderska – Porajów – Myśliborska – Światowida – Modlińska – most Grota-Roweckiego – aleja Armii Krajowej – Słowackiego – plac Wilsona (powrót: plac Wilsona – Krasińskiego – Wybrzeże Gdyńskie – most Grota-Roweckiego) – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – plac Krasińskich – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER (ZŁOTA).
Przystanki: NOWODWORY, NOWODWORY, STEFANIKA, MEHOFFERA, PANCERA (NŻ), TARCHOMIN, PICASSA, PORAJÓW, MYŚLIBORSKA, BIAŁOŁĘKA RATUSZ, EKSPRESOWA (NŻ), PŁOCHOCIŃSKA, KONWALIOWA, OS. POTOK (→EMILII PLATER), PARK KASKADA (→EMILII PLATER), METRO MARYMONT (→EMILII PLATER), PL. WILSONA, DW. GDAŃSKI, MURANOWSKA, PL. KRASIŃSKICH, PL. ZAMKOWY, UNIWERSYTET, FOKSAL, CENTRUM, DW. CENTRALNY, EMILII PLATER.

(Stara trasa: NOWODWORY – Światowida – Świętosławskiego – Świderska (powrót: Świderska – Mehoffera – Światowida) – Porajów – ... – EMILII PLATER (ZŁOTA).
Przystanki: NOWODWORY, NOWODWORY, STEFANIKA, MEHOFFERA, PANCERA (→NOWODWORY), TARCHOMIN, PICASSA, ..., EMILII PLATER.)
Korekta trasy na terenie Tarchomina.
519 linia autobusowa przyspieszona stała DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – aleja Jana Pawła II – DWORZEC CENTRALNY.) – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Goworka – Spacerowa – Belwederska – Sobieskiego – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – WILANÓW.
Przystanki: DW. CENTRALNY, DW. CENTRALNY (→DW. CENTRALNY), CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, METRO POLITECHNIKA, PL. UNII LUBELSKIEJ, SPACEROWA, DOLNA, KOSTRZEWSKIEGO (NŻ), MANGALIA, CZARNOMORSKA, ŚW. BONIFACEGO, TRUSKAWIECKA, NAŁĘCZOWSKA, INSTYTUT NEUROLOGII, KRÓLOWEJ MARYSIEŃKI, WILANÓW.

(Niektóre kursy: ... – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – Przyczółkowa (osiedle Powsin) – Przekorna – Opieńki – POWSIN (PARK KULTURY).
Przystanki: ..., KRÓLOWEJ MARYSIEŃKI, WILANÓW, VOGLA (NŻ), POWSINEK (NŻ), CZEKOLADOWA (NŻ), ROSOCHATA (NŻ), PRZEKORNA (NŻ), ANDRUTOWA (NŻ), GĄSEK (NŻ), POWSIN (PARK KULTURY).)
Skrócenie trasy części świątecznych kursów do Wilanowa po zakończeniu sezonu.
723 linia autobusowa strefowa zwykła stała ŻERAŃ FSO – Modlińska – Jabłonna: Modlińska – Zegrzyńska – Legionowo: Warszawska – Sobieskiego – Piłsudskiego – Sowińskiego – Krasińskiego – Sobieskiego – Parkowa – Jagiellońska – PKP LEGIONOWO PRZYSTANEK.

(Niektóre kursy w dni powszednie w godzinach szczytu oraz w godzinach wieczornych: ... – Sowińskiego – LEGIONOWO (MICKIEWICZA).)

(Stara trasa: ŻERAŃ FSO – ... – Krasińskiego – Sobieskiego – Krakowska – LEGIONOWO (PKP PRZYSTANEK) (powrót: LEGIONOWO (PKP PRZYSTANEK) – Jagiellońska – Parkowa – Sobieskiego).)
Zmiana tras spowodowana nową organizacją ruchu na ul. Krakowskiej w Legionowie.
1 linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni powszednie) (komunikacja miasta Legionowo) LEGIONOWO (PKP PRZYSTANEK) – Jagiellońska – Parkowa – Sobieskiego – Piłsudskiego – PKP LEGIONOWO.

(Niektóre kursy: ... – Piłsudskiego – Kościuszki – Handlowa – LEGIONOWO (PLAC KOŚCIUSZKI).)

(Stara trasa: LEGIONOWO (PKP PRZYSTANEK) – Jagiellońska – Parkowa – Sobieskiego (powrót: Sobieskiego – Krakowska – LEGIONOWO (PKP PRZYSTANEK).) – Piłsudskiego – ... – PKP LEGIONOWO / LEGIONOWO (PLAC KOŚCIUSZKI).)
104 linia autobusowa zwykła stała ŻERAŃ FSO – Toruńska – Wysockiego – Bazyliańska – Kondratowicza – Łabiszyńska – Kopijników – Białołęcka – BRZEZINY.

(Stara trasa: BOLESŁAWICKA – Matki Teresy z Kalkuty – Wysockiego (powrót: Wysockiego – Bartnicza – Rembielińska – Matki Teresy z Kalkuty – BOLESŁAWICKA.) – Bazyliańska – ... – BRZEZINY.)
Przywrócenie stałych tras w związku z zakończeniem prac remontowych w węźle "Marywilska" Trasy S8 (zjazd z Trasy Toruńskiej na ul. Wysockiego).
112 linia autobusowa zwykła stała CH MARKI – aleja Piłsudskiego – aleja Armii Krajowej – Warszawa: Toruńska (powrót: Toruńska – CH MARKI.) – Głębocka – św. Wincentego – Kondratowicza – Chodecka – Łojewska – Łabiszyńska – Kondratowicza – Bazyliańska – Wysockiego – Toruńska – most Grota-Roweckiego – aleja Armii Krajowej – Słowackiego – Żeromskiego – aleja Reymonta – Powstańców Śląskich – Człuchowska – Lazurowa – Szeligowska – Połczyńska – KAROLIN.

(Stara trasa: CH MARKI – ... – Chodecka – Łojewska – Łabiszyńska – Kondratowicza – Bazyliańska – Wysockiego – Toruńska (powrót: Toruńska – Łabiszyńska – Łojewska) – most Grota-Roweckiego – ... – KAROLIN.)
114 linia autobusowa zwykła stała (Niektóre kursy w dni nauki na UKSW: MŁOCINY-UKSW – Wóycickiego – Pułkowa (powrót: Pułkowa – Dzierżoniowska – Żubrowa – Wóycickiego – MŁOCINY-UKSW.) – aleja Wittek – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – 30 Pułku Strzelców Kaniowskich – METRO MŁOCINY (powrót: METRO MŁOCINY – Kasprowicza – Nocznickiego – aleja Wittek).)

MŁOCINY-UKSW – Wóycickiego – Pułkowa (powrót: Pułkowa – Dzierżoniowska – Żubrowa – Wóycickiego – MŁOCINY-UKSW.) – aleja Wittek – Kasprowicza – Sokratesa – Conrada – aleja Reymonta – Broniewskiego – Krasińskiego – plac Wilsona – Krasińskiego – Wybrzeże Gdyńskie – most Grota-Roweckiego (powrót: most Grota-Roweckiego – aleja Armii Krajowej – Słowackiego – plac Wilsona) – Toruńska – Wysockiego – Bartnicza – Wyszogrodzka – Chodecka – BRÓDNO PODGRODZIE.

(Stara trasa: MŁOCINY-UKSW – ... – most Grota-Roweckiego – Toruńska – Łabiszyńska – Kondratowicza – Bazyliańska – Wysockiego (powrót: Wysockiego – Toruńska) – Bartnicza – ... – BRÓDNO PODGRODZIE.)
118 linia autobusowa zwykła stała METRO POLITECHNIKA – Waryńskiego – plac Konstytucji – Piękna – Aleje Ujazdowskie – plac Trzech Krzyży – Książęca – Ludna – Solec – Dobra – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie (powrót: Wybrzeże Kościuszkowskie – Karowa – Dobra) – Wybrzeże Gdańskie – Wybrzeże Gdyńskie – most Grota-Roweckiego (powrót: most Grota-Roweckiego – aleja Armii Krajowej – Słowackiego – plac Wilsona – Krasińskiego – Wybrzeże Gdyńskie) – Toruńska – Wysockiego – Bazyliańska – Kondratowicza – Łabiszyńska – Łojewska – Chodecka – BRÓDNO PODGRODZIE.

(Stara trasa: METRO POLITECHNIKA – ... – most Grota-Roweckiego – Toruńska – Łabiszyńska – Łojewska (powrót: Łojewska – Łabiszyńska – Kondratowicza – Bazyliańska – Wysockiego – Toruńska) – Chodecka – BRÓDNO PODGRODZIE.)
134 linia autobusowa zwykła stała ŻERAŃ FSO – Toruńska – Wysockiego – Bazyliańska – Kondratowicza – Łabiszyńska – Toruńska – Głębocka – Toruńska – Ostródzka (powrót: Ostródzka – Toruńska – Łabiszyńska) – Zdziarska – Ruskowy Bród – Kobiałka – OLESIN.

(Stara trasa: BOLESŁAWICKA – Matki Teresy z Kalkuty – Wysockiego (powrót: Wysockiego – Bartnicza – Rembielińska – Matki Teresy z Kalkuty – BOLESŁAWICKA.) – Bazyliańska – ... – OLESIN.)
145 linia autobusowa zwykła stała ŻERAŃ FSO – Toruńska – Wysockiego – Bazyliańska – Kondratowicza – Młodzieńcza – Łodygowa – Ząbki: Łodygowa – Warszawska – Piłsudskiego – Warszawa: Chełmżyńska – Marsa – Płowiecka – Grochowska – WIATRACZNA.

(Stara trasa: ŻERAŃ FSO – Toruńska – Łabiszyńska (zawrotka) – Toruńska – Wysockiego (powrót: Wysockiego – Toruńska – ŻERAŃ FSO.) – Bazyliańska – ... – WIATRACZNA.)
156 linia autobusowa zwykła stała METRO MŁOCINY – Kasprowicza (powrót: Kasprowicza – Nocznickiego – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – jezdnia wzdłuż budynków dyrekcji Huty – METRO MŁOCINY.) – Żeromskiego – Słowackiego – aleja Armii Krajowej – most Grota-Roweckiego – Toruńska – Wysockiego – Bazyliańska – Kondratowicza – Łabiszyńska – Łojewska – Chodecka – Kondratowicza – św. Wincentego – Borzymowska – Trocka – Pratulińska – Handlowa – Ossowskiego – Barkocińska – Myszkowska – Gorzykowska – Radzymińska – Rozwadowskiego – księcia Ziemowita – Naczelnikowska – Radzymińska – Ząbkowska – Targowa – Kijowska – DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA).

(Stara trasa: METRO MŁOCINY – ... – most Grota-Roweckiego – Toruńska – Łabiszyńska (powrót: Łabiszyńska – Kondratowicza – Bazyliańska – Wysockiego – Toruńska) – Łojewska – ... – DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA).)
414 linia autobusowa przyspieszona okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) BRÓDNO PODGRODZIE – Chodecka – Wyszogrodzka – Bartnicza – Wysockiego – Toruńska – most Grota-Roweckiego – aleja Armii Krajowej – aleja Obrońców Grodna – aleja Prymasa Tysiąclecia – Bitwy Warszawskiej 1920 roku – Grójecka – Dickensa – SZCZĘŚLIWICE.
Przystanki: BRÓDNO PODGRODZIE, ŁOJEWSKA, SZPITAL BRÓDNOWSKI, CHODECKA, REMBIELIŃSKA, BARTNICZA, BAZYLIAŃSKA, ŻERAŃ FSO, OS. POTOK, PARK KASKADA, PARK OLSZYNA, OBOZOWA, OS. WOLSKA, PKP KASPRZAKA, RONDO ZESŁAŃCÓW SYBERYJSKICH, SZCZĘŚLIWICKA, BITWY WARSZAWSKIEJ 1920, DICKENSA, SZCZĘŚLIWICE.

(Stara trasa: BRÓDNO PODGRODZIE – ... – Bartnicza – Wysockiego – Toruńska (powrót: Toruńska – Łabiszyńska – Kondratowicza – Bazyliańska – Wysockiego) – most Grota-Roweckiego – ... – SZCZĘŚLIWICE.)
732 linia autobusowa strefowa zwykła stała ŻERAŃ FSO – Toruńska – Wysockiego – Bazyliańska – Kondratowicza – Malborska – Głębocka (powrót: Głębocka – św. Wincentego – Kondratowicza) – Lewandów – Marki: Kościuszki – Sosnowa – aleja Piłsudskiego – Duża – MARKI (PUSTELNIK).

(Stara trasa: ŻERAŃ FSO – Toruńska – Łabiszyńska – Kondratowicza – Malborska – Głębocka (powrót: Głębocka – św. Wincentego – Kondratowicza – Bazyliańska – Wysockiego – Toruńska) – Lewandów – ... – MARKI (PUSTELNIK).)
N02 linia autobusowa nocna zwykła stała METRO MŁOCINY – Kasprowicza (powrót: Kasprowicza – Nocznickiego – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – 30 Pułku Strzelców Kaniowskich – METRO MŁOCINY.) – Sokratesa – Conrada – aleja Reymonta – Żeromskiego – Słowackiego – aleja Armii Krajowej – most Grota-Roweckiego – Toruńska – Wysockiego – Bazyliańska – Kondratowicza – św. Wincentego – Borzymowska – Trocka – Pratulińska – Handlowa – Ossowskiego – Barkocińska – Myszkowska – Gorzykowska – Radzymińska – aleja Solidarności – Jagiellońska – Okrzei – Targowa (powrót: Targowa – Kłopotowskiego – Jagiellońska) – Kijowska – Dworzec Wschodni – Kijowska – Targowa – aleja Zieleniecka – aleja Waszyngtona – Saska – Egipska – Bora-Komorowskiego – Umińskiego – Fieldorfa – Ostrobramska – Marsa – Okularowa – Stepowa – Korkowa – MARYSIN.

(Niektóre kursy: ... – Radzymińska – aleja Solidarności – Szwedzka – Stalowa – Zajezdnia Stalowa – Stalowa – Szwedzka – aleja Solidarności – Jagiellońska – Okrzei – Targowa (powrót: Targowa – Kłopotowskiego – Jagiellońska) – Kijowska – ...)

(Stara trasa: METRO MŁOCINY – ... – most Grota-Roweckiego – Toruńska – Łabiszyńska – Kondratowicza (powrót: Kondratowicza – Bazyliańska – Wysockiego – Toruńska) – św. Wincentego – ... – MARYSIN.)
N46 linia autobusowa nocna zwykła stała DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Twarda – plac Grzybowski – Grzybowska – aleja Jana Pawła II (powrót: aleja Jana Pawła II – łącznik podziemny Złotych Tarasów – DWORZEC CENTRALNY.) – Popiełuszki – Krasińskiego – plac Wilsona – Mickiewicza – Klaudyny – Podleśna – Marymoncka – Przy Agorze – Kasprowicza – Nocznickiego – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – 30 Pułku Strzelców Kaniowskich – METRO MŁOCINY (powrót: METRO MŁOCINY – Kasprowicza). Wprowadzenie trasy objazdowej na Bielanach jako stałej.
ZMIANY PRZYSTANKOWE • WAŁ GOCŁAWSKI - uruchomienie przystanków warunkowych (dotyczy linii 411, 507 i 509).
2013.12.02. 800 linia autobusowa strefowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni świąteczne) ZAWIESZENIE KURSOWANIA.
(Stara trasa: METRO MŁOCINY – Kasprowicza – Nocznickiego – aleja Wittek (powrót: aleja Wittek – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – 30 Pułku Strzelców Kaniowskich – METRO MŁOCINY.) – Pułkowa – Łomianki: Kolejowa – Dziekanów Leśny: Kolejowa – Pieńków: Kolejowa – Palmiry: Kusocińskiego – droga przez Palmiry – PALMIRY-MUZEUM.)
Zawieszenie kursowania linii na okres zimowy.
2013.12.03. RADZYMIN

ZAWADY
linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni powszednie i w soboty) (komunikacja gminy Radzymin) RADZYMIN (DWORZEC AUTOBUSOWY) – aleja Jana Pawła II – Wyszyńskiego – Polskiej Organizacji Wojskowej – ZawadyZwierzyniecEmilianów: Wyszyńskiego – Stary Dybów: Wyszyńskiego – droga krajowa nr 8 – Napoleońska – Myśliwska – Zwycięska – Radzymin: Zwycięska – Narutowicza – Konstytucji 3 Maja – aleja Jana Pawła II – RADZYMIN (DWORZEC AUTOBUSOWY). [Linia jednokierunkowa.] Uruchomienie linii autobusowej łączącej Zawady, Zwierzyniec i Stary Dybów z Radzyminem.
2013.12.07. M linia tramwajowa specjalna (zwykła) PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – ALEJA ZIELENIECKA. Uruchomienie kursującej tylko 7 grudnia specjalnej linii tramwajowej z okazji Mikołajek. Linia obsługiwana taborem zabytkowym.
2013.12.11. 142 linia autobusowa zwykła stała WIATRACZNA – Grochowska – Płowiecka – Trakt Lubelski (powrót: Trakt Lubelski – Floriana – Błękitna – Widoczna – Płowiecka) – Lucerny – Szpotańskiego – Zwoleńska – Trakt Lubelski – Wał Miedzeszyński – Bysławska – Patriotów – Walcownicza (powrót: Walcownicza – Młoda – Derkaczy – Bysławska) – Bystrzycka – Ochocza – Narcyzowa – Walcownicza – Petunii – Hiacyntowa – Techniczna – Zagórzańska – Złotej Jesieni – Podkowy – ALEKSANDRÓW.

(Stara trasa: WIATRACZNA – ... – Zwoleńska – Trakt Lubelski – Bronowska – Wał Miedzeszyński – Bysławska – ... – ALEKSANDRÓW.)
Korekty tras objazdowych po zakończeniu budowy ronda na skrzyżowaniu Traktu Lubelskiego i ul. Skalnicowej.
219 linia autobusowa zwykła stała PKP WAWER – Widoczna – Lucerny – Kadetów – Wał Miedzeszyński – Bronowska – Trakt Lubelski – Borków – Juhasów – Mrówcza – Zwoleńska – PKP MIĘDZYLESIE.

(Stara trasa: PKP WAWER – Widoczna – Szpotańskiego – Zwoleńska – Mrówcza – Juhasów – Borków – Trakt Lubelski – Bronowska – Wał Miedzeszyński – Trakt Lubelski – WĘDKARSKA (powrót: WĘDKARSKA – Trakt Lubelski – Skalnicowa – Wał Miedzeszyński).)
702 linia autobusowa strefowa zwykła stała WIATRACZNA – Grochowska – Płowiecka – Trakt Lubelski (powrót: Trakt Lubelski – Floriana – Błękitna – Widoczna – Płowiecka) – Lucerny – Szpotańskiego – Zwoleńska – Trakt Lubelski – Wał Miedzeszyński – Józefów: aleja Nadwiślańska – Otwock: Mieszka I – Rycerska – Okrzei – Batorego – Matejki – Andriollego – Powstańców Warszawy – Armii Krajowej – OTWOCK (URZĄD MIASTA) (powrót: OTWOCK (URZĄD MIASTA) – Armii Krajowej – Filipowicza – Matejki).

(Stara trasa: WIATRACZNA – Grochowska – Płowiecka – aleja Wieniawy-Długoszowskiego – Wał MiedzeszyńskiJózefów: aleja Nadwiślańska – ... – OTWOCK (URZĄD MIASTA).)
2013.12.13. 13XII linia autobusowa specjalna (zwykła - kursuje w godz. 10.00 - 19.00) PLAC KONSTYTUCJI – Waryńskiego – Nowowiejska – aleja Niepodległości – Rakowiecka – Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – Mokotowska – Krucza – Aleje Jerozolimskie – Nowy Świat – Krakowskie Przedmieście – Miodowa – plac Krasińskich – Bonifraterska – Muranowska – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – Królewska – plac Grzybowski – Twarda – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – PLAC KONSTYTUCJI. [Linia jednokierunkowa.] Uruchomienie specjalnej linii autobusowej w ramach projektu "Warszawa stanu wojennego" - przez Instytut Pamięci Narodowej, Zarząd Transportu Miejskiego, Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej w Warszawie i Fundację Odpowiedzialność Obywatelska. Trasa linii przebiegała ulicami, przy których mieszczą się: Siedziba Regionu Mazowsze NSZZ "Solidarność" przy ul. Mokotowskiej, Dom Partii, siedziba Prymasa Polski przy ul. Miodowej, Komenda Stołeczna MO, budynek przy ul. Poznańskiej 21 - miejsce nadawania radia Solidarność. Linia obsługiwana była autobusem Ikarus 280, którego szyby i karoseria zostały oklejone reprodukcjami fotografii dokumentujących wydarzenia stanu wojennego, opozycyjnymi hasłami i znaczkami z drugiego obiegu wydawniczego.
2013.12.14. N75 linia autobusowa nocna zwykła stała DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – aleja Jana Pawła II – DWORZEC CENTRALNY.) – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – aleja Armii Ludowej – most Łazienkowski – aleja Stanów Zjednoczonych – Ostrobramska – Fieldorfa – Wał Miedzeszyński – RYCHNOWSKA.

(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY – ... – Fieldorfa – Wał Miedzeszyński – Bronowska – Kombajnistów (pętla) – Bronowska – Wał Miedzeszyński – RYCHNOWSKA.)
Likwidacja podjazdów do pętli KOMBAJNISTÓW w związku z kolejnym etapem remontu Traktu Lubelskiego i koniecznością likwidacji pętli.
N85 linia autobusowa nocna strefowa zwykła stała CENTRUM (kraniec na ul. Marszałkowskiej) – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – Twarda – plac Grzybowski – Królewska – Marszałkowska – CENTRUM (kraniec na ul. Marszałkowskiej).) – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – Kopińska – Grzymały-Sokołowskiego – Aleje Jerozolimskie – Popularna – Chrobrego – Ryżowa – aleja 4 Czerwca 1989 roku – Traktorzystów – Jagiełły – Warszawska – Keniga – Orląt Lwowskich – Warszawska – Piastów: Warszawska – aleja Wojska Polskiego – wiadukt Okulickiego – aleja Tysiąclecia – Pruszków: Piastowska – Aleje Jerozolimskie – Partyzantów – Bohaterów Warszawy – Aleje Jerozolimskie – aleja Wojska Polskiego – Powstańców – Plantowa – aleja Wojska Polskiego – PRUSZKÓW (OSIEDLE STASZICA).

(Stara trasa: CENTRUM (kraniec na ul. Marszałkowskiej) – ... – aleja Wojska Polskiego – wiadukt Okulickiego – aleja Tysiąclecia – Grunwaldzka – Pruszków: Bohaterów Warszawy (powrót: Bohaterów Warszawy – Partyzantów – Aleje Jerozolimskie – Piastowska – Piastów: aleja Tysiąclecia) – Aleje Jerozolimskie – aleja Wojska Polskiego – Powstańców – Plantowa – aleja Wojska Polskiego – PRUSZKÓW (OSIEDLE STASZICA).)
Przywrócenie stałej trasy na terenie Piastowa i Pruszkowa.
ZMIANY PRZYSTANKOWE • TAŚMOWA 01 - likwidacja przystanku (dotyczy linii 189, 401 i 504).
• POSTĘPU 01 i 02 - uruchomienie przystanków warunkowych (dotyczy linii 401 i 504).
• PKP SŁUŻEWIEC 01 i 02 - przekształcenie przystanków z warunkowych na stałe (dotyczy linii 189, 401 i 504).
2013.12.15. S3 linia szybkiej kolei miejskiej strefowa zwykła stała WARSZAWA LOTNISKO CHOPINA – Warszawa Służewiec – Warszawa Żwirki i Wigury – Warszawa Rakowiec – Warszawa Aleje Jerozolimskie – Warszawa Zachodnia – Warszawa Centralna – Warszawa Wschodnia – Warszawa Praga – Warszawa Toruńska – Warszawa Żerań – Warszawa Płudy – Warszawa Choszczówka – Legionowo – Legionowo Piaski – Michałów-Reginów – WIELISZEW.

(Niektóre kursy: ... – Legionowo – LEGIONOWO PIASKI.)

(Stara trasa: WARSZAWA LOTNISKO CHOPINA – ... – Warszawa Choszczówka – LEGIONOWO.

(Po jednym kursie w dni powszednie w godzinach porannego i popołudniowego szczytu oraz kursy w dni świąteczne: ... – Legionowo – LEGIONOWO PIASKI.)

(Niektóre kursy w dni świąteczne: ... – Legionowo – Legionowo Piaski – Michałów-Reginów – WIELISZEW.))
Skierowanie większości kursów do Wieliszewa.
S9 linia szybkiej kolei miejskiej strefowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni powszednie) WARSZAWA ZACHODNIA (peron 8) – Warszawa Kasprzaka – Warszawa Koło – Warszawa Gdańska – Warszawa ZOO – Warszawa Praga – Warszawa Toruńska – Warszawa Żerań – Warszawa Płudy – Warszawa Choszczówka – LEGIONOWO.

(Niektóre kursy: ... – Warszawa Choszczówka – Legionowo – LEGIONOWO PIASKI.)

(Stara trasa: WARSZAWA ZACHODNIA (peron 8) – ... – Warszawa Choszczówka – Legionowo – Legionowo Piaski – Michałów-Reginów – WIELISZEW.

(Niektóre kursy: ... – Warszawa Choszczówka – Legionowo – LEGIONOWO PIASKI.))
Skrócenie trasy większości kursów do Legionowa - zastąpienie w Wieliszewie przez linię S3.
L11 linia autobusowa strefowa uzupełniająca zwykła stała Kursy w dni powszednie do godz. 15.00: PKP LEGIONOWO – Kościuszki – Piłsudskiego – Sowińskiego – Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nowodworska – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Modlińska – Słoneczna – Niepodległości – Przedpełskiego – Wodociąg Północny (pętla) – Przedpełskiego – Modlińska – Poniatów: Nowodworska – Skrzeszew: Nowodworska – Koszykowa – Kościelna – Szkolna – Nowodworska – Kałuszyn: Nowodworska – Olszewnica Stara: Nowodworska – Warszawska – Olszewnica Stara (pętla) – Warszawska – Olszewnica Nowa: Nowodworska – Krubin: Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska (powrót: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska) – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – Okunin – Bohaterów Modlina – Warszawska – Zakroczymska – Sawy – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA) (powrót: NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA) – Sawy – Warszawska).

Kursy w dni powszednie od godz. 15.00: PKP LEGIONOWO – Kościuszki – Piłsudskiego – Sowińskiego – Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nowodworska – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Modlińska – Słoneczna – Niepodległości – Przedpełskiego – Wodociąg Północny (pętla) – Przedpełskiego – Modlińska – Poniatów: Nowodworska – Skrzeszew: Nowodworska – Koszykowa – Kościelna – Szkolna – Nowodworska – Kałuszyn: Nowodworska – Olszewnica Stara: Nowodworska – Warszawska – Olszewnica Stara (pętla) – Warszawska – Olszewnica Nowa: Nowodworska – Krubin: Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska (powrót: Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska) – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – Okunin – Bohaterów Modlina – Warszawska – Zakroczymska – Sawy – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA) (powrót: NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA) – Sawy – Warszawska).

(Jeden kurs w dni powszednie w godzinach porannego szczytu oraz jeden kurs w godzinach popołudniowego szczytu: PKP LEGIONOWO – ... – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna (powrót: Kościelna – Solidarności – Urząd Gminy (pętla) – Solidarności – Kościelna – Łajski: Kościelna) – Modlińska – Słoneczna – ... – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska (powrót: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska) – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – ... – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA).)

(Jeden kurs w dni powszednie w godzinach popołudniowego szczytu: PKP LEGIONOWO – ... – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Solidarności – Urząd Gminy (pętla) – Solidarności – Kościelna (powrót: Kościelna – Łajski: Kościelna) – Modlińska – Słoneczna – ... – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska (powrót: Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska) – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – ... – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA).)

(Jeden kurs w dni powszednie w godzinach porannego szczytu oraz kursy w dni świąteczne: PKP LEGIONOWO – ... – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – ... – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA).)

(Kursy w dni świąteczne w godzinach porannych i wieczornych: PKP LEGIONOWO – ... – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – ... – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA).)

(Niektóre kursy w godzinach wieczornych: PKP LEGIONOWO – ... – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska – GÓRA (DWORCOWA).)

(Stara trasa: Kursy w dni powszednie do godz. 15.00: PKP LEGIONOWO – Kościuszki – Piłsudskiego – Sowińskiego – Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nowodworska – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Modlińska – Słoneczna – Niepodległości – Przedpełskiego – Wodociąg Północny (pętla) – Przedpełskiego – Modlińska – Poniatów: Nowodworska – Skrzeszew: Nowodworska – Koszykowa – Kościelna – Szkolna – Nowodworska – Kałuszyn: Nowodworska – Olszewnica Stara: Nowodworska – Warszawska – Olszewnica Stara (pętla) – Warszawska – Olszewnica Nowa: Nowodworska – Krubin: Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska (powrót: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska) – Nowy Dwór Mazowiecki: Nowodworska – Okunin – Bohaterów Modlina – Warszawska – Zakroczymska – Sawy – NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA) (powrót: NOWY DWÓR MAZOWIECKI (URZĄD MIASTA) – Sawy – Warszawska).

Kursy w dni powszednie od godz. 15.00: PKP LEGIONOWO – Kościuszki – Piłsudskiego – Sowińskiego – Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nowodworska – Łajski: Kościelna – Wieliszew: Kościelna – Modlińska – Słoneczna – Niepodległości – Przedpełskiego – Wodociąg Północny (pętla) – Przedpełskiego – Modlińska – Poniatów: Nowodworska – Skrzeszew: Nowodworska – Koszykowa – Kościelna – Szkolna – Nowodworska – Kałuszyn: Nowodworska – Olszewnica Stara: Nowodworska – Warszawska – Olszewnica Stara (pętla) – Warszawska – Olszewnica Nowa: Nowodworska – Krubin: Nowodworska – Janówek Pierwszy: Nowodworska – Góra: Nowodworska – Rzeczna – Leśna – Dworcowa – Nowodworska (powrót: Nowodwor