data linia rodzaj zmiana uwagi
1985.01.19. 612 linia autobusowa nocna zwykła stała ZACISZE – Codzienna – Młodzieńcza – Radzymińska – Ząbkowska – Targowa – Ratuszowa – Dąbrowszczaków (powrót: Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – Targowa) – plac Hallera – Jagiellońska – Modlińska – DĄBRÓWKA SZLACHECKA.
(Stara trasa: ZACISZE – ... – Jagiellońska – Modlińska – Obrazkowa – Świderska – TARCHOMIN (FABRYKA DOMÓW).)
Przywrócenie starej trasy wskutek postulatów pasażerów.
1985.01.27. 205 linia autobusowa podmiejska zwykła stała FALENICA – Bysławska – Derkaczy – Młoda – Walcownicza (powrót: Walcownicza – Patriotów – Bysławska) – Petunii – Hiacyntowa – Techniczna – Aleksandrów: Techniczna – Zagórzańska – Złotej Jesieni – Podkowy – ALEKSANDRÓW. Uruchomienie linii w celu wprowadzenia obsługi komunikacyjnej Aleksandrowa wskutek licznych postulatów mieszkańców tego rejonu.
1985.01.28. 208
BIS
linia autobusowa podmiejska zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) HUTA – Kasprowicza – Nocznickiego – Wólczyńska – Arkuszowa – Estrady – Klaudyn: Ekologiczna – Sikorskiego – Janów: Sikorskiego – Kwirynów: Sikorskiego – Stare Babice: Sikorskiego – STARE BABICE (RYNEK). Uruchomienie linii w celu objęcia obsługą komunikacyjną rejonu Klaudyna, Kwirynowa i Starych Babic.
1985.02.02. 136 linia autobusowa zwykła stała EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER.) – plac Zawiszy – Raszyńska – Żwirki i Wigury – Sasanki – Marynarska – Postępu – Cybernetyki – Rzymowskiego – Dolina Służewiecka – aleja KEN – Surowieckiego – Romera – Herbsta – Pileckiego – Ciszewskiego – Dereniowa – Gandhi – Rosoła – Ciszewskiego – URSYNÓW POŁUDNIOWY.
(Stara trasa: EMILII PLATER – ... – Dereniowa – Gandhi – Cynamonowa – Ciszewskiego – URSYNÓW POŁUDNIOWY.)
Korekta trasy mająca na celu poprawienie obsługi komunikacyjnej osiedli położonych przy ul. Rosoła.
177 linia autobusowa zwykła stała PLAC UNII LUBELSKIEJ – Bagatela – Belwederska (powrót: Belwederska – Spacerowa – Klonowa – PLAC UNII LUBELSKIEJ.) – Sobieskiego – św. Bonifacego – aleja Sikorskiego – Dolina Służewiecka – aleja Rodowicza – Jastrzębowskiego – Herbsta – Pileckiego – Ciszewskiego – Dereniowa – Gandhi – Cynamonowa – Płaskowickiej – NATOLIN PÓŁNOCNY.
(Stara trasa: PLAC UNII LUBELSKIEJ – ... – Ciszewskiego – Dereniowa – Płaskowickiej – NATOLIN PÓŁNOCNY.)
Korekta trasy na terenie Imielina.
185 linia autobusowa zwykła stała GWIAŹDZISTA – Potocka – Mickiewicza – plac Wilsona – Krasińskiego – Wybrzeże Gdyńskie – Wybrzeże Gdańskie – Wybrzeże Kościuszkowskie – Solec – Czerniakowska – Powsińska – św. Bonifacego – aleja Sikorskiego – Dolina Służewiecka – aleja Rodowicza – Rosoła – Gandhi – Dereniowa – Ciszewskiego – URSYNÓW POŁUDNIOWY.
(Stara trasa: GWIAŹDZISTA – ... – aleja Rodowicza – Ciszewskiego – Cynamonowa – Gandhi – Dereniowa – Ciszewskiego – URSYNÓW POŁUDNIOWY.)
Korekta trasy na terenie Ursynowa.
195 linia autobusowa zwykła stała KONWIKTORSKA – Konwiktorska – Bonifraterska (powrót: Bonifraterska – Międzyparkowa – Słomińskiego – Szymanowska – Zakroczymska – Konwiktorska – KONWIKTORSKA.) – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – Belwederska – Sobieskiego – aleja Sikorskiego – Dolina Służewiecka – aleja KEN – Surowieckiego – Romera – Herbsta – Pileckiego – Ciszewskiego – URSYNÓW POŁUDNIOWY.
(Stara trasa: KONWIKTORSKA – ... – Pileckiego – Ciszewskiego – Dereniowa – Gandhi – Cynamonowa – Ciszewskiego – URSYNÓW POŁUDNIOWY.)
Wycofanie z Imielina.
432 linia autobusowa przyspieszona okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: HUTA – Kasprowicza – Żeromskiego – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Dawidowskiego – Słomińskiego – Bonifraterska (powrót: Bonifraterska – Muranowska – Andersa) – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Kopernika – Świętokrzyska – NOWY ŚWIAT (powrót: NOWY ŚWIAT – Krakowskie Przedmieście).
Przystanki: HUTA, PRZYTYK, WOLUMEN, OCZAPOWSKIEGO, BIELANY, POTOCKA, PL. WILSONA, MURANOWSKA, PL. KRASIŃSKICH, MIODOWA, UNIWERSYTET, NOWY ŚWIAT.)
Połączenie linii.
495 linia autobusowa przyspieszona okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) HUTA – Kasprowicza – Żeromskiego – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Dawidowskiego – Słomińskiego – Bonifraterska (powrót: Bonifraterska – Muranowska – Andersa) – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – Belwederska – Sobieskiego – aleja Sikorskiego – Dolina Służewiecka – aleja KEN – Surowieckiego – Romera – Herbsta – Pileckiego – Ciszewskiego – URSYNÓW POŁUDNIOWY.
(Stara trasa: KONWIKTORSKA – Konwiktorska – Bonifraterska (powrót: Bonifraterska – Międzyparkowa – Słomińskiego – Szymanowska – Zakroczymska – Konwiktorska – KONWIKTORSKA.) – Miodowa – ... – Pileckiego – Ciszewskiego – Dereniowa – Gandhi – Cynamonowa – Ciszewskiego – URSYNÓW POŁUDNIOWY.)
477 linia autobusowa przyspieszona okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) PLAC TRZECH KRZYŻY – Aleje Ujazdowskie – Belwederska – Sobieskiego – aleja Sikorskiego – Dolina Służewiecka – aleja Rodowicza – Jastrzębowskiego – Herbsta – Pileckiego – Ciszewskiego – URSYNÓW POŁUDNIOWY.
Przystanki: PL. TRZECH KRZYŻY, PL. NA ROZDROŻU, DOLNA, NOWOURSYNOWSKA, URSYNÓW PŁN, METRO STOKŁOSY, DUNIKOWSKIEGO, CENTRUM ONKOLOGII, URSYNÓW PŁD.
(Stara trasa: PLAC TRZECH KRZYŻY – ... – Pileckiego – Ciszewskiego &8211; Dereniowa – Płaskowickiej – NATOLIN PÓŁNOCNY.
Przystanki: PL. TRZECH KRZYŻY, ..., CENTRUM ONKOLOGII, MIKLASZEWSKIEGO, STRYJEŃSKICH, BRACI WAGÓW, NATOLIN PŁN.)
Skrócenie trasy w związku z uruchomienie linii stałej 483.
483 linia autobusowa przyspieszona stała KONWIKTORSKA – Konwiktorska – Bonifraterska (powrót: Bonifraterska – Międzyparkowa – Słomińskiego – Szymanowska – Zakroczymska – Konwiktorska – KONWIKTORSKA.) – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – Belwederska – Sobieskiego – aleja Sikorskiego – Dolina Służewiecka – aleja Rodowicza – Rosoła – Gandhi – Dereniowa – Płaskowickiej – NATOLIN PÓŁNOCNY.
Przystanki: KONWIKTORSKA, MURANOWSKA, PL. ZAMKOWY, UNIWERSYTET, FOKSAL, PL. TRZECH KRZYŻY, PL. NA ROZDROŻU, DOLNA, STRZELECKIEGO, TELIGI, POLINEZYJSKA, MIKLASZEWSKIEGO, STRYJEŃSKICH, BRACI WAGÓW, NATOLIN PŁN.
Uruchomienie kolejnej linii przyspieszonej łączącej Ursynów i Natolin z centrum poprzez ciąg Traktu Królewskiego.
604 linia autobusowa nocna zwykła stała ZAJEZDNIA ŻOLIBORZ – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Kasprowicza – Oczapowskiego – aleja Reymonta – Żeromskiego (powrót: Żeromskiego – Przybyszewskiego – Kasprowicza) – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Dolina Służewiecka – aleja KEN – Surowieckiego – Romera – Herbsta – Pileckiego – Ciszewskiego – Rosoła – Gandhi – Dereniowa – Płaskowickiej – NATOLIN PÓŁNOCNY.
(Stara trasa: ZAJEZDNIA ŻOLIBORZ – ... – Pileckiego – Ciszewskiego – Cynamonowa – Gandhi – Dereniowa – Płaskowickiej – NATOLIN PÓŁNOCNY.)
Korekta trasy na terenie Ursynowa.
1985.02.09.

1985.02.11.
1985.02.15.

1985.02.18.
1985.02.22.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie 9 lutego w godz. 7.00 - 17.00 oraz od 11 do 15 lutego i od 18 do 22 lutego w godz. 9.15 - 14.00 ruchu tramwajowego na ul. Grochowskiej (na odcinku od pętli WIATRACZNA do pętli GOCŁAWEK) w związku z przycinaniem gałęzi drzew rosnących wzdłuż torów tramwajowych.


3. ŻERAŃ WSCHODNI – ... – Grochowska – WIATRACZNA.
6. HUTA – ... – Grochowska – WIATRACZNA.
9. OKĘCIE – ... – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – ALEJA ZIELENIECKA.
24. KOŁO – ... – aleja Waszyngtona – WIATRACZNA.
Z. WIATRACZNA – Grochowska – Płowiecka – Błękitna – Floriana – Widoczna – Płowiecka – Grochowska – WIATRACZNA. [Linia jednokierunkowa.]
1985.02.11. 309 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Lazurowa – Człuchowska – Powstańców Śląskich – Górczewska – Płocka – Kasprzaka – Prosta – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER (PKiN). Wznowienie kursowania linii na zmodyfikowanej trasie.
1985.02.16. OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie w godz. 7.00 - 17.00 ruchu tramwajowego na ul. Wolskiej (na odcinku od pętli CMENTARZ WOLSKI do ul. Skierniewickiej) w związku z przycinaniem gałęzi drzew rosnących wzdłuż torów tramwajowych.


10. OSIEDLE WOLSKA – aleja Prymasa Tysiąclecia – Kasprzaka – ... – SŁUŻEWIEC.
11. HUTA – ... – Kasprzaka – Skierniewicka – Wolska – Młynarska – Górczewska – STASZICA (powrót: STASZICA – Wolska).
26. OSIEDLE WOLSKA – aleja Prymasa Tysiąclecia – Kasprzaka – Skierniewicka – Wolska – aleja Solidarności – ... – WIATRACZNA.
27. HUTA – ... – aleja Solidarności – Młynarska – Górczewska – STASZICA (powrót: STASZICA – Wolska – aleja Solidarności).
Z. CMENTARZ WOLSKI – Fort Wola – Wolska – aleja Solidarności – OKOPOWA.
1985.02.25. 119 linia autobusowa zwykła stała WILEŃSKA – Wileńska – Inżynierska – 11 Listopada – Stalowa – Szwedzka – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Targowa – WILEŃSKA.) – Radzymińska – Młodzieńcza – Codzienna – ZACISZE.
(Stara trasa: WILEŃSKA – Wileńska – Szwedzka – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Targowa – WILEŃSKA.) – Radzymińska – ... – ZACISZE.)
Zamknięcie dla ruchu południowej jezdni ul. Wileńskiej (od ul. Inżynierskiej do Środkowej).
120 linia autobusowa zwykła stała WILEŃSKA – Wileńska – Inżynierska – 11 Listopada – Strzelecka – Szwedzka – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Targowa – WILEŃSKA.) – Radzymińska – Trocka – Borzymowska – św. Wincentego – Kondratowicza – Chodecka – Krasnobrodzka – Toruńska – ŻERAŃ FSO.
(Stara trasa: WILEŃSKA – Wileńska – Szwedzka – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Targowa – WILEŃSKA.) – Radzymińska – ... – ŻERAŃ FSO.)
135 linia autobusowa zwykła stała PLAC HALLERA – Szymanowskiego – Namysłowska – Starzyńskiego – Szwedzka – aleja Solidarności – Targowa (powrót: Targowa – Wileńska – Inżynierska – Stalowa – Szwedzka) – Zamoyskiego – Grochowska – Międzyborska – Cyraneczki – Grenadierów (powrót: Grenadierów – Grochowska) – Ostrobramska – Zamieniecka – Chłopickiego – PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA.
(Stara trasa: PLAC HALLERA – Szymanowskiego – Namysłowska – Starzyńskiego – Szwedzka – aleja Solidarności – Targowa (powrót: Targowa – Wileńska – Konopacka – Stalowa – Szwedzka) – Zamoyskiego – ... – PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA.)
160 linia autobusowa zwykła stała DWORZEC CENTRALNY (poziom -1) – Emilii Plater – Twarda – plac Grzybowski – Królewska – Krakowskie Przedmieście – plac Zamkowy – Senatorska – Nowy Przejazd – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Kapucyńska – Miodowa) – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Radzymińska – Gorzykowska – Myszkowska – Barkocińska – Ossowskiego – Handlowa – Pratulińska – Trocka – TARGÓWEK.
(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY (poziom -1) – ... – aleja Solidarności – Targowa – Wileńska – Szwedzka – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski) – Radzymińska – ... – TARGÓWEK.)
1985.03.07.
1985.03.16.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie od 7 do 16 marca (z wyjątkiem niedzieli 9 marca) w godz. 9.15 - 13.00 ruchu tramwajowego na ul. Grochowskiej (na odcinku od pętli WIATRACZNA do pętli GOCŁAWEK) w związku z przycinaniem gałęzi drzew rosnących wzdłuż torów tramwajowych.


3. ŻERAŃ WSCHODNI – ... – Grochowska – WIATRACZNA.
6. HUTA – ... – Grochowska – WIATRACZNA.
9. OKĘCIE – ... – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – ALEJA ZIELENIECKA.
24. KOŁO – ... – aleja Waszyngtona – WIATRACZNA.
Z. WIATRACZNA – Grochowska – Płowiecka – Błękitna – Floriana – Widoczna – Płowiecka – Grochowska – WIATRACZNA. [Linia jednokierunkowa.]
1985.03.16. OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie w godz. 8-17 ruchu tramwajowego na ul. Zgrupowania AK "Kampinos", Marymonckiej i Słowackiego (na odcinku od pętli HUTA do pętli POTOCKA) w związku z przycinaniem gałęzi drzew rosnących wzdłuż torów tramwajowych.


5. POTOCKA – Słowackiego – ... – WIATRACZNA.
6. MARYMONT-POTOK – Mickiewicza – plac Wilsona – ... – GOCŁAWEK.
15. MARYMONT-POTOK – Mickiewicza – plac Wilsona – ... – PLAC NARUTOWICZA.
17. HUTA – Nocznickiego – Wólczyńska – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – ... – SŁUŻEWIEC.
27. HUTA – Nocznickiego – Wólczyńska – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – ... – CMENTARZ WOLSKI.
Z. HUTA – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Słowackiego – PLAC WILSONA.
1985.03.17. OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie w godz. 7.00 - 17.00 ruchu tramwajowego na ul. Wolskiej (na odcinku od pętli CMENTARZ WOLSKI do ul. Skierniewickiej) w związku z przycinaniem gałęzi drzew rosnących wzdłuż torów tramwajowych.


10. OSIEDLE WOLSKA – aleja Prymasa Tysiąclecia – Kasprzaka – ... – SŁUŻEWIEC.
11. HUTA – ... – Kasprzaka – Skierniewicka – Wolska – Młynarska – Górczewska – STASZICA (powrót: STASZICA – Wolska).
26. OSIEDLE WOLSKA – aleja Prymasa Tysiąclecia – Kasprzaka – Skierniewicka – Wolska – aleja Solidarności – ... – WIATRACZNA.
27. HUTA – ... – aleja Solidarności – Młynarska – Górczewska – STASZICA (powrót: STASZICA – Wolska – aleja Solidarności).
Z. CMENTARZ WOLSKI – Fort Wola – Wolska – aleja Solidarności – OKOPOWA.
1985.03.23. OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie w godz. 8-17 ruchu tramwajowego na ul. Zgrupowania AK "Kampinos", Marymonckiej i Słowackiego (na odcinku od pętli HUTA do pętli POTOCKA) w związku z przycinaniem gałęzi drzew rosnących wzdłuż torów tramwajowych.


5. POTOCKA – Słowackiego – ... – WIATRACZNA.
6. MARYMONT-POTOK – Mickiewicza – plac Wilsona – ... – GOCŁAWEK.
15. MARYMONT-POTOK – Mickiewicza – plac Wilsona – ... – PLAC NARUTOWICZA.
17. HUTA – Nocznickiego – Wólczyńska – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – ... – SŁUŻEWIEC.
27. HUTA – Nocznickiego – Wólczyńska – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – ... – CMENTARZ WOLSKI.
Z. HUTA – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Słowackiego – PLAC WILSONA.
1985.03.24. OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie w godz. 7.00 - 17.00 ruchu tramwajowego na ul. Wolskiej (na odcinku od pętli CMENTARZ WOLSKI do ul. Skierniewickiej) w związku z przycinaniem gałęzi drzew rosnących wzdłuż torów tramwajowych.


10. OSIEDLE WOLSKA – aleja Prymasa Tysiąclecia – Kasprzaka – ... – SŁUŻEWIEC.
11. HUTA – ... – Kasprzaka – Skierniewicka – Wolska – Młynarska – Górczewska – STASZICA (powrót: STASZICA – Wolska).
26. OSIEDLE WOLSKA – aleja Prymasa Tysiąclecia – Kasprzaka – Skierniewicka – Wolska – aleja Solidarności – ... – WIATRACZNA.
27. HUTA – ... – aleja Solidarności – Młynarska – Górczewska – STASZICA (powrót: STASZICA – Wolska – aleja Solidarności).
Z. CMENTARZ WOLSKI – Fort Wola – Wolska – aleja Solidarności – OKOPOWA.
1985.03.30. 373 linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni robocze) PLAC NARUTOWICZA – Słupecka – Sękocińska (powrót: Sękocińska – Białobrzeska – Niemcewicza – Grójecka – PLAC NARUTOWICZA.) – Szczęśliwicka – Kopińska – Aleje Jerozolimskie – Łopuszańska – Kleszczowa – Chrobrego – Globusowa – Wałowicka – Sympatyczna – Potrzebna – WAGONOWNIA SZCZĘŚLIWICE.
(Stara trasa: PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Aleje Jerozolimskie – Łopuszańska – ... – WAGONOWNIA SZCZĘŚLIWICE.)
Korekta trasy na terenie Ochoty w celu zapewnienia dowozu mieszkańców Włoch do przychodni rejonowej przy ul. Kopińskiej.
1985.04.14. 409 linia autobusowa przyspieszona stała BEMOWO LOTNISKO – Wrocławska – Radiowa – Powstańców Śląskich – Górczewska – aleja Prymasa Tysiąclecia – Kasprzaka – Prosta – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER (PKiN).
Przystanki: BEMOWO LOTNISKO, WIDAWSKA, ORLICH GNIAZD, RADIOWA, DYWIZJONU 303, BEMOWO RATUSZ, GÓRALSKA, CIOŁKA, PKP KASPRZAKA, SZPITAL WOLSKI, KAROLKOWA (NŻ), RONDO ONZ, EMILII PLATER.
Wprowadzenie kursowania poza godzinami szczytu oraz w dni świąteczne.
1985.04.20. W linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni wyścigów konnych) PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – WYŚCIGI. Uruchomienie linii w związku z rozpoczęciem sezonu wyścigowego.
1985.04.22.
1985.05.31.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie w dniach 22 kwietnia - 31 maja (oprócz wolnych sobót, niedziel i dni świątecznych) w godz. 9.30 - 13.00 ruchu tramwajowego na ul. Mickiewicza (na odcinku od pętli MARYMONT-POTOK do ul. Międzyparkowej) i na ul. Słowackiego (na odcinku od ul. Popiełuszki do pl. Wilsona) w związku z remontem sieci trakcyjnej.


6. HUTA – ... – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Słomińskiego – most Gdański – ... – GOCŁAWEK.
15. HUTA – ... – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Stawki – Andersa – ... – PLAC NARUTOWICZA.
31. POTOCKA – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Stawki – Andersa – ... – SŁUŻEWIEC.
36. PIASKI – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – Stawki – Andersa – ... – WYŚCIGI.
Z. PKS MARYMONT – Żeromskiego (powrót: Żeromskiego – Duracza – Kasprowicza – Żeromskiego – PKS MARYMONT.) – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Stawki – STAWKI (zawrotka przy ul. Pokornej).
1985.04.27. SZCZAKI linia autobusowa sezonowa zwykła okresowa (kursuje w dni świąteczne i w środy w godzinach szczytu) OKĘCIE – aleja Krakowska – Raszyn: aleja Krakowska – Falenty: aleja Krakowska – Janki: aleja Krakowska – Nowy Sękocin: aleja Krakowska – Stary Sękocin: aleja Krakowska – Sękocin Las: aleja Krakowska – Łazy: aleja Krakowska – Marysin: aleja Krakowska – Wólka Kosowska: aleja Krakowska – Kolonia Warszawska: aleja Krakowska – Jabłonowo: aleja Krakowska – Mroków: aleja Krakowska – Rejonowa – Mrokowska Kolonia: Rejonowa – Warszawianka: Rejonowa – Wola Mrokowska: Rejonowa – Szczaki: Mrokowska – SZCZAKI. Uruchomienie linii sezonowej.
1985.04.28. 125 linia autobusowa zwykła stała KONWIKTORSKA – Konwiktorska – Bonifraterska – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – aleja Szucha – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Dąbrowskiego – aleja Niepodległości – Odyńca – Wołoska – Madalińskiego – aleja Niepodległości – Dąbrowskiego – Puławska – plac Unii Lubelskiej – aleja Szucha – Aleje Ujazdowskie – plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Krakowskie Przedmieście – Miodowa – Bonifraterska – Międzyparkowa – Słomińskiego – Szymanowska – Zakroczymska – Konwiktorska – KONWIKTORSKA. [Linia jednokierunkowa.]
(Stara trasa: KONWIKTORSKA – ... – Puławska – Dąbrowskiego – aleja Niepodległości – Odyńca – KAZIMIERZOWSKA (powrót: KAZIMIERZOWSKA – Ursynowska – aleja Niepodległości).)
Likwidacja pętli ulicznej KAZIMIERZOWSKA w związku z rozpoczęciem budowy magistrali wodociągowej na ul. Kazimierzowskiej.
134 linia autobusowa zwykła stała OKĘCIE – aleja Krakowska – Hynka – Sasanki – Marynarska – Postępu – Konstruktorska – Racjonalizacji – Woronicza – aleja Niepodległości – Puławska – WILANOWSKA.
(Stara trasa: OKĘCIE – ... – Woronicza – aleja Niepodległości – Ursynowska – KAZIMIERZOWSKA (powrót: KAZIMIERZOWSKA – Krasickiego – Malczewskiego – aleja Niepodległości).)
171 linia autobusowa zwykła stała DWORZEC GDAŃSKI – Bonifraterska – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Puławska – WILANOWSKA.
(Stara trasa: DWORZEC GDAŃSKI – ... – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Odyńca – KAZIMIERZOWSKA (powrót: KAZIMIERZOWSKA – Ursynowska – aleja Niepodległości).)
1985.05.11. BIAŁOBRZEGI linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni świąteczne) 1. PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Bankowy – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Radzymińska – Ząbki: Radzymińska – Marki: Piłsudskiego – Legionowa – Rembielszczyzna: Strużańska – Jana Kazimierza – Nieporęt: Jana Kazimierza – Zegrzyńska – aleja Wojska Polskiego – Białobrzegi: aleja Wojska Polskiego – BIAŁOBRZEGI.

2. PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Bankowy – aleja Solidarności – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Wybrzeże Gdańskie (powrót: Wybrzeże Gdańskie – Grodzka – aleja Solidarności) – Wybrzeże Gdyńskie – most Grota-Roweckiego – Modlińska – Płochocińska – Rembielszczyzna: Jana Kazimierza – Nieporęt: Jana Kazimierza – Zegrzyńska – aleja Wojska Polskiego – Białobrzegi: aleja Wojska Polskiego – BIAŁOBRZEGI.
Uruchomienie linii sezonowych. Wprowadzenie dwóch wariantów trasy linii BIAŁOBRZEGI.
CHOJNÓW linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni świąteczne) PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Iwiczna: Puławska – Piaseczno: (Puławska – Kościuszki – 17 Stycznia – Asfaltowa?) – Chojnów: Asfaltowa – CHOJNÓW (nowa pętla).
MAGDALENKA linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni świąteczne) PLAC DEFILAD – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – aleja Krakowska – Raszyn: aleja Krakowska – Falenty: aleja Krakowska – Janki: aleja Krakowska – Nowy Sękocin: aleja Krakowska – Stary Sękocin: aleja Krakowska – Sękocin Las: aleja Krakowska – Słoneczna – Magdalenka: Słoneczna – Lesznowola – LESZNOWOLA.
1985.05.11. OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie w godz. 8-12 ruchu tramwajowego na ul. Nowowiejskiej, Krzywickiego i Filtrowej na odcinku od al. Niepodległości do pl. Narutowicza w związku z koniecznością usunięcia drzewa zagrażającego bezpieczeństwu ruchu na ul. Nowowiejskiej.


2. ŻERAŃ WSCHODNI – ... – Nowowiejska – aleja Niepodległości – Rakowiecka – KIELECKA.
14. OKĘCIE – ... – Grójecka – PLAC NARUTOWICZA.
15. HUTA – ... – Nowowiejska – aleja Niepodległości – Rakowiecka – KIELECKA.
29. PIASKI – ... – CHałubińskiego – aleja Niepodległości – Rakowiecka – KIELECKA.
Z. PLAC NARUTOWICZA – Filtrowa – Krzywickiego – Nowowiejska – PLAC POLITECHNIKI.
1985.05.13. 211 linia autobusowa podmiejska zwykła stała LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: MARYSIN – Korkowa – Wesoła: Wspólna – Niemcewicza – 1 Praskiego Pułku – Armii Krajowej – Sulejówek: Moraczewskiego – aleja Piłsudskiego – Paderewskiego – SULEJÓWEK SZKOLNA.)
Zmiana oznaczenia w związku z reorganizacją systemu oznaczeń linii podmiejskich.
711 linia autobusowa podmiejska zwykła stała MARYSIN – Korkowa – Wesoła: Wspólna – Niemcewicza – 1 Praskiego Pułku – Armii Krajowej – Sulejówek: Moraczewskiego – aleja Piłsudskiego – Paderewskiego – SULEJÓWEK SZKOLNA.
1985.05.15. 103 linia autobusowa zwykła stała HUTA – Kasprowicza – Oczapowskiego – aleja Reymonta – Żeromskiego (powrót: Żeromskiego – Przybyszewskiego – Kasprowicza) – Perzyńskiego – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – plac Hallera – Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – Targowa (powrót: Targowa – Ratuszowa – Dąbrowszczaków) – Kijowska – DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA).
(Stara trasa: HUTA – ... – plac Hallera – Dąbrowszczaków – Inżynierska – WILEŃSKA (powrót: WILEŃSKA – Targowa – Ratuszowa – Dąbrowszczaków).)
Wprowadzenie znacznych ograniczeń w ruchu kołowym na ul. Wileńskiej (wraz z likwidacją pętli autobusowej) w związku z budową sieci cieplnej.
119 linia autobusowa zwykła stała DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA) – Kijowska – Targowa – aleja Solidarności – Radzymińska – Młodzieńcza – Codzienna – ZACISZE.
(Stara trasa: WILEŃSKA – Wileńska – Inżynierska – 11 Listopada – Stalowa – Szwedzka – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Targowa – WILEŃSKA.) – Radzymińska – ... – ZACISZE.)
120 linia autobusowa zwykła stała DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA) – Kijowska – Targowa – aleja Solidarności – Radzymińska – Trocka – Borzymowska – św. Wincentego – Kondratowicza – Chodecka – Krasnobrodzka – Toruńska – ŻERAŃ FSO.
(Stara trasa: WILEŃSKA – Wileńska – Inżynierska – 11 Listopada – Stalowa – Szwedzka – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Targowa – WILEŃSKA.) – Radzymińska – ... – ŻERAŃ FSO.)
135 linia autobusowa zwykła stała PLAC HALLERA – Szymanowskiego – Namysłowska – Starzyńskiego – Szwedzka – aleja Solidarności – Targowa – Zamoyskiego – Grochowska – Międzyborska – Cyraneczki – Grenadierów (powrót: Grenadierów – Grochowska) – Ostrobramska – Zamieniecka – Chłopickiego – PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA.
(Stara trasa: PLAC HALLERA – ... – Starzyńskiego – Szwedzka – aleja Solidarności – Targowa (powrót: Targowa – Wileńska – Inżynierska – Stalowa – Szwedzka) – Zamoyskiego – ... – PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA.)
1985.05.16. 176 linia autobusowa zwykła stała PLAC HALLERA – Jagiellońska – Starzyńskiego – 11 Listopada – Odrowąża – Wysockiego – Bazyliańska – Rembielińska – Annopol – Odlewnicza – Marywilska – MARCELIN WFTS.
(Stara trasa: PLAC HALLERA – ... – Odrowąża – Wysockiego – Marywilska – MARCELIN WFTS.)
Wprowadzenie tras objazdowych w związku z zamknięciem dla ruchu kołowego mostu nad Kanałem Żerańskim.
376 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) SUWALSKA – Łabiszyńska – Łojewska – Chodecka (powrót: Chodecka – Kondratowicza – Łabiszyńska – SUWALSKA.) – Wyszogrodzka – Bartnicza – Wysockiego – Bazyliańska – Rembielińska – Annopol – Odlewnicza – Marywilska – Toruńska – Żerań FSO – Toruńska – Marywilska – Marcelin WFTS – Marywilska – Płochocińska – Modlińska – Ekspresowa – Fleminga – POLFA.
(Stara trasa: SUWALSKA – ... – Bartnicza – Wysockiego – Marywilska – Marcelin WFTS – Marywilska – Płochocińska – ... – POLFA.)
176
BIS
linia autobusowa zwykła stała PLAC HALLERA – Jagiellońska – Starzyńskiego – Odrowąża – Wysockiego – PELCOWIZNA. Uruchomienie linii jako pomocniczej dla linii 176 w związku z zamknięciem wiaduktu na ul. Marywilskiej.
213 linia autobusowa podmiejska zwykła stała LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: CMENTARZ WOLSKI – Fort Wola – Wolska – Połczyńska – Mory: Poznańska – Jawczyce: Poznańska – Bronisze: Poznańska – Ożarów Wieś: Poznańska – Ożarów Mazowiecki: Poznańska – Umiastowska – Parkowa – OŁTARZEW (powrót: OŁTARZEW – Lipowa – Poznańska).)
Zmiana oznaczenia w związku z reorganizacją systemu oznaczeń linii podmiejskich.
713 linia autobusowa podmiejska zwykła stała CMENTARZ WOLSKI – Fort Wola – Wolska – Połczyńska – Mory: Poznańska – Jawczyce: Poznańska – Bronisze: Poznańska – Ożarów Wieś: Poznańska – Ożarów Mazowiecki: Poznańska – Umiastowska – Parkowa – OŁTARZEW (powrót: OŁTARZEW – Lipowa – Poznańska).
214 linia autobusowa podmiejska zwykła stała LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: (W dni powszednie w godzinach szczytu: OŻARÓW MAZOWIECKI PKP – Żeromskiego – Duchnicka – Duchnice: Duchnicka – Ożarowska (powrót: Ożarowska – Ożarów Mazowiecki: Ożarowska – Zatorze – OŻARÓW MAZOWIECKI PKP.) – Pruszków: Ożarowska – Żbikowska – 3 Maja – ...)

PRUSZKÓW ŻBIKÓW – Żbikowska – 3 Maja – Łączniczek AK – Poznańska (powrót: Poznańska – POW – 3 Maja) – Prusa – Kościuszki – Sienkiewicza – Staszica – Powstańców – Plantowa – aleja Wojska Polskiego – PRUSZKÓW OSIEDLE STASZICA.

(W dni powszednie w godzinach szczytu: ... – aleja Wojska Polskiego – Nowa Wieś: Warszawska – Kanie: Warszawska – KANIE HELENÓWEK.))
Zmiana oznaczenia w związku z reorganizacją systemu oznaczeń linii podmiejskich.
714 linia autobusowa podmiejska zwykła stała (W dni powszednie w godzinach szczytu: OŻARÓW MAZOWIECKI PKP – Żeromskiego – Duchnicka – Duchnice: Duchnicka – Ożarowska (powrót: Ożarowska – Ożarów Mazowiecki: Ożarowska – Zatorze – OŻARÓW MAZOWIECKI PKP.) – Pruszków: Ożarowska – Żbikowska – 3 Maja – ...)

PRUSZKÓW ŻBIKÓW – Żbikowska – 3 Maja – Łączniczek AK – Poznańska (powrót: Poznańska – POW – 3 Maja) – Prusa – Kościuszki – Sienkiewicza – Staszica – Powstańców – Plantowa – aleja Wojska Polskiego – OSIEDLE STASZICA.

(W dni powszednie w godzinach szczytu: ... – Wojska Polskiego – Nowa Wieś: Warszawska – Kanie: Warszawska – KANIE HELENÓWEK.)
1985.05.18. 105 linia autobusowa zwykła stała (W dni świąteczne w godzinach 8.00 - 19.00: CMENTARZ PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA – Wóycickiego – Palisadowa – Opłotek – Wólczyńska – ...)

CHOMICZÓWKA – Conrada – Wólczyńska – aleja Reymonta – Powstańców Śląskich – Radiowa – Kaliskiego – Lazurowa – Szeligowska – Połczyńska – Wolska – Kasprzaka (powrót: Kasprzaka – Ordona – Wolska) – Prosta – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER (PKiN).
Przedłużenie trasy wybranych kursów w dni świąteczne do pętli przy bramie głównej Cmentarza Północnego.
216 linia autobusowa podmiejska zwykła stała LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: ZM URSUS – Traktorzystów – Jagiełły – Warszawska – Piastów: Warszawska – PIASTÓW.)
Zmiana oznaczenia w związku z reorganizacją systemu oznaczeń linii podmiejskich.
716 linia autobusowa podmiejska zwykła stała ZM URSUS – Traktorzystów – Jagiełły – Warszawska – Piastów: Warszawska – PIASTÓW.
1985.05.24. 202 linia autobusowa podmiejska zwykła stała LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: FALENICA – Bysławska – Wał Miedzeszyński – Józefów: aleja Nadwiślańska – Otwock: Mieszka I – Rycerska – Portowa – Wawerska – Powstańców Warszawy – Armii Krajowej – Filipowicza – Matejki – Karczewska – Powstańców Warszawy – OTWOCK (WAWERSKA) (powrót: OTWOCK (WAWERSKA) – Wawerska – Portowa.)
Zmiana oznaczenia w związku z reorganizacją systemu oznaczeń linii podmiejskich.
702 linia autobusowa podmiejska zwykła stała FALENICA – Bysławska – Wał Miedzeszyński – Józefów: aleja Nadwiślańska – Otwock: Mieszka I – Rycerska – Portowa – Wawerska – Powstańców Warszawy – Armii Krajowej – Filipowicza – Matejki – Karczewska – Powstańców Warszawy – Wawerska – OTWOCK (WAWERSKA) (powrót: OTWOCK (WAWERSKA) – Wawerska – Portowa).
205 linia autobusowa podmiejska zwykła stała LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: FALENICA – Bysławska – Derkaczy – Młoda – Walcownicza (powrót: Walcownicza – Patriotów – Bysławska) – Petunii – Hiacyntowa – Techniczna – Aleksandrów: Techniczna – Zagórzańska – Złotej Jesieni – Podkowy – ALEKSANDRÓW.)
Zmiana oznaczenia w związku z reorganizacją systemu oznaczeń linii podmiejskich.
705 linia autobusowa podmiejska zwykła stała FALENICA – Bysławska – Derkaczy – Młoda – Walcownicza (powrót: Walcownicza – Patriotów – Bysławska) – Petunii – Hiacyntowa – Techniczna – Aleksandrów: Techniczna – Zagórzańska – Złotej Jesieni – Podkowy – ALEKSANDRÓW.
217 linia autobusowa podmiejska zwykła stała LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: FALENICA – Bysławska – Wał Miedzeszyński – Józefów: aleja Nadwiślańska – Wyszyńskiego (powrót: Wyszyńskiego – 3 Maja – Graniczna – aleja Nadwiślańska) – PKP JÓZEFÓW.)
Zmiana oznaczenia w związku z reorganizacją systemu oznaczeń linii podmiejskich.
717 linia autobusowa podmiejska zwykła stała FALENICA – Bysławska – Wał Miedzeszyński – Józefów: aleja Nadwiślańska – Wyszyńskiego (powrót: Wyszyńskiego – 3 Maja – Graniczna – aleja Nadwiślańska) – PKP JÓZEFÓW.
217
BIS
linia autobusowa podmiejska zwykła stała LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: FALENICA – Bysławska – Wał Miedzeszyński – Józefów: aleja Nadwiślańska – Graniczna – 3 Maja – Wyszyńskiego (powrót: Wyszyńskiego – aleja Nadwiślańska) – PKP JÓZEFÓW.)
Zmiana oznaczenia w związku z reorganizacją systemu oznaczeń linii podmiejskich.
719 linia autobusowa podmiejska zwykła stała FALENICA – Bysławska – Wał Miedzeszyński – Józefów: aleja Nadwiślańska – Graniczna – 3 Maja – Wyszyńskiego (powrót: Wyszyńskiego – aleja Nadwiślańska) – PKP JÓZEFÓW.
1985.05.25. 201 linia autobusowa podmiejska zwykła stała LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: PLAC WILSONA – Słowackiego – Marymoncka – Pułkowa – Łomianki: Kolejowa – Brukowa – Warszawska – Kiełpin: Warszawska – Dziekanów Leśny: Wiklinowa – Konopnickiej – DZIEKANÓW LEŚNY (SZPITAL).)
Zmiana oznaczenia w związku z reorganizacją systemu oznaczeń linii podmiejskich.
701 linia autobusowa podmiejska zwykła stała PLAC WILSONA – Słowackiego – Marymoncka – Pułkowa – Łomianki: Kolejowa – Brukowa – Warszawska – Kiełpin: Warszawska – Dziekanów Leśny: Wiklinowa – Konopnickiej – DZIEKANÓW LEŚNY (SZPITAL).
1985.05.26. PALMIRY linia autobusowa specjalna (pospieszna) PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Bankowy – Andersa – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – plac Wilsona – Słowackiego – Marymoncka – Pułkowa – Łomianki: Kolejowa – Dziekanów Leśny: Kolejowa – Pieńków: Kolejowa – Palmiry: droga przez Palmiry – POCIECHA.
Przystanki: PL. DEFILAD, PL. WILSONA, AWF (NŻ), PALMIRY, POCIECHA.
Uruchomienie kursującej tylko 26 maja linii autobusowej w związku z odbywającym się w Puszczy Kampinoskiej XVIII Marszem Patrolowym Szlakiem Walk Partyzanckich.
1985.05.28. 206 linia autobusowa podmiejska zwykła stała LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: OKĘCIE – aleja Krakowska – Raszyn: aleja Krakowska – Falenty: aleja Krakowska – aleja Hrabska – Opackiego – Falencka – Falenty Duże: Falencka – Janki: Falencka – JANKI (powrót: JANKI – aleja Krakowska – Falenty: aleja Krakowska).)
Zmiana oznaczenia w związku z reorganizacją systemu oznaczeń linii podmiejskich.
706 linia autobusowa podmiejska zwykła stała OKĘCIE – aleja Krakowska – Raszyn: aleja Krakowska – Falenty: aleja Krakowska – aleja Hrabska – Opackiego – Falencka – Falenty Duże: Falencka – Janki: Falencka – JANKI (powrót: JANKI – aleja Krakowska – Falenty: aleja Krakowska).
206
BIS
linia autobusowa podmiejska zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: OKĘCIE – aleja Krakowska – Raszyn: aleja Krakowska – Falenty: aleja Krakowska – aleja Hrabska – Opackiego – Falencka (powrót: Falencka – aleja Krakowska) – Falenty Nowe: Falencka – Podolszyn: Falencka – Janczewice: aleja Jedności – Lesznowola: aleja Jedności – Słoneczna – LESZNOWOLA.)
Zmiana oznaczenia w związku z reorganizacją systemu oznaczeń linii podmiejskich.
802 linia autobusowa podmiejska zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) OKĘCIE – aleja Krakowska – Raszyn: aleja Krakowska – Falenty: aleja Krakowska – aleja Hrabska – Opackiego – Falencka (powrót: Falencka – aleja Krakowska) – Falenty Nowe: Falencka – Podolszyn: Falencka – Janczewice: aleja Jedności – Lesznowola: aleja Jedności – Słoneczna – LESZNOWOLA.
207 linia autobusowa podmiejska zwykła stała LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: OKĘCIE – aleja Krakowska – Raszyn: aleja Krakowska – Sportowa – Rybie: Raszyńska – Jaworowa: Warszawska – Dawidy: Warszawska – Długa – Łady: Długa – Podolszyn Nowy: Długa – Podolszyn: Długa – PODOLSZYN.)
Zmiana oznaczenia w związku z reorganizacją systemu oznaczeń linii podmiejskich.
707 linia autobusowa podmiejska zwykła stała OKĘCIE – aleja Krakowska – Raszyn: aleja Krakowska – Sportowa – Rybie: Raszyńska – Jaworowa: Warszawska – Dawidy: Warszawska – Długa – Łady: Długa – Podolszyn Nowy: Długa – Podolszyn: Długa – PODOLSZYN.
215 linia autobusowa podmiejska zwykła stała LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: OKĘCIE – aleja Krakowska – Raszyn: aleja Krakowska – Sportowa – Rybie: Raszyńska – Jaworowa: Warszawska – Dawidy: Warszawska – Dawidy Bankowe: Starzyńskiego – Zamienie: Dawidowska – Warszawa: Karczunkowska – Puławska – DĄBRÓWKA.)
Zmiana oznaczenia w związku z reorganizacją systemu oznaczeń linii podmiejskich.
715 linia autobusowa podmiejska zwykła stała OKĘCIE – aleja Krakowska – Raszyn: aleja Krakowska – Sportowa – Rybie: Raszyńska – Jaworowa: Warszawska – Dawidy: Warszawska – Dawidy Bankowe: Starzyńskiego – Zamienie: Dawidowska – Warszawa: Karczunkowska – Puławska – DĄBRÓWKA.
1985.05.31. 203 linia autobusowa podmiejska zwykła stała LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: ŻERAŃ FSO – Modlińska – Jabłonna: Modlińska – Zegrzyńska – Legionowo: Warszawska – Sowińskiego – LEGIONOWO (MICKIEWICZA).)
Zmiana oznaczenia w związku z reorganizacją systemu oznaczeń linii podmiejskich.
703 linia autobusowa podmiejska zwykła stała ŻERAŃ FSO – Modlińska – Jabłonna: Modlińska – Zegrzyńska – Legionowo: Warszawska – Sowińskiego – LEGIONOWO (MICKIEWICZA).
203
BIS
linia autobusowa podmiejska zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: ŻERAŃ FSO – Modlińska – Jabłonna: Modlińska – Zegrzyńska – JABŁONNA (CPN).)
Zmiana oznaczenia w związku z reorganizacją systemu oznaczeń linii podmiejskich.
801 linia autobusowa podmiejska zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) ŻERAŃ FSO – Modlińska – Jabłonna: Modlińska – Zegrzyńska – JABŁONNA (CPN).
212 linia autobusowa podmiejska zwykła stała LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: LEGIONOWO (PKP PRZYSTANEK) – Jagiellońska – Mickiewicza – Sowińskiego – Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nowodworska – ŁAJSKI.)
Zmiana oznaczenia w związku z reorganizacją systemu oznaczeń linii podmiejskich wraz z wydłużeniem trasy.
712 linia autobusowa podmiejska zwykła stała LEGIONOWO (PKP PRZYSTANEK) – Jagiellońska – Mickiewicza – Sowińskiego – Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nowodworska – Łajski: Nowodworska – Partyzantów – Suwalna – Szarych Szeregów – ŁAJSKI (FABRYKA DOMÓW).
803 linia autobusowa podmiejska przyspieszona okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) ŻERAŃ FSO – Modlińska – Jabłonna: Modlińska – Zegrzyńska – Legionowo: Warszawska – Sowińskiego – LEGIONOWO (MICKIEWICZA). Uruchomienie linii przyspieszonej łączącej Legionowo z Warszawą.
1985.06.01.
1985.06.02.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie ruchu tramwajowego na ciągu al. Jana Pawła II - Chałubińskiego - al. Niepodległości (na odcinku od ronda ONZ do ul. Nowowiejskiej) w związku z remontem sieci cieplnej na ul. Chałubińskiego.


10. CMENTARZ WOLSKI – ... – Prosta – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Filtrowa – Krzywickiego – Nowowiejska – aleja Niepodległości – ... – SŁUŻEWIEC.
12. ŻERAŃ FSO – ... – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Nowowiejska – aleja Niepodległości – ... – SŁUŻEWIEC.
17. HUTA – ... – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Nowowiejska – aleja Niepodległości – ... – SŁUŻEWIEC.
19. PIASKI – ... – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Marszałkowska – ... – WYŚCIGI.
29. PIASKI – ... – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Nowowiejska – Krzywickiego – ... – BANACHA.
33. HUTA – ... – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Nowowiejska – aleja Niepodległości – ... – WYŚCIGI.
Z. NOWOLIPKI – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – GUS.
1985.06.03.
1985.06.14.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie w dniach 3-14 czerwca (oprócz wolnej soboty, niedzieli i dnia świątecznego) w godz. 9.30 - 13.00 ruchu tramwajowego na ul. Mickiewicza (na odcinku od pętli MARYMONT-POTOK do ul. Międzyparkowej) i na ul. Słowackiego (na odcinku od ul. Popiełuszki do pl. Wilsona) w związku z remontem sieci trakcyjnej.


6. HUTA – ... – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Słomińskiego – most Gdański – ... – GOCŁAWEK.
15. HUTA – ... – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Stawki – Andersa – ... – PLAC NARUTOWICZA.
31. POTOCKA – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Stawki – Andersa – ... – SŁUŻEWIEC.
36. PIASKI – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – Stawki – Andersa – ... – WYŚCIGI.
Z. PKS MARYMONT – Żeromskiego (powrót: Żeromskiego – Duracza – Kasprowicza – Żeromskiego – PKS MARYMONT.) – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Stawki – STAWKI (zawrotka przy ul. Pokornej).
1985.06.05. 120 linia autobusowa zwykła stała DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA) – Kijowska – Targowa – aleja Solidarności – Radzymińska – Młodzieńcza – Kondratowicza – Chodecka – Krasnobrodzka – Toruńska – ŻERAŃ FSO.
(Stara trasa: DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA) – ... – Radzymińska – Trocka – Borzymowska – św. Wincentego – Kondratowicza – Chodecka – ... – ŻERAŃ FSO.)
Wycofanie z ul. Trockiej i skierowanie przez Zacisze.
445 linia autobusowa przyspieszona okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) BRÓDNO UGORY – Toruńska – Rembielińska – Kondratowicza (powrót: Kondratowicza – Łabiszyńska – Toruńska – BRÓDNO UGORY.) – Młodzieńcza – Łodygowa – Ząbki: Łodygowa – Warszawska – Piłsudskiego – Warszawa: Chełmżyńska – KAWĘCZYN.
(Stara trasa: BRÓDNO UGORY – ... – Kondratowicza – św. Wincentego – Borzymowska – Trocka – Radzymińska – Łodygowa – Ząbki: Łodygowa – Warszawska – Piłsudskiego – Warszawa: Chełmżyńska – KAWĘCZYN.)
1985.06.19. 176 linia autobusowa zwykła stała PLAC HALLERA – Jagiellońska – Starzyńskiego – 11 Listopada – Odrowąża – Wysockiego – Bazyliańska – Rembielińska – Annopol – Odlewnicza – Marywilska – MARCELIN WFTS. Wprowadzenie trasy objazdowej jako stałej.
176
BIS
linia autobusowa zwykła stała LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: PLAC HALLERA – Jagiellońska – Starzyńskiego – Odrowąża – Wysockiego – PELCOWIZNA.)
Połączenie z linią 376.
376 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) SUWALSKA – Łabiszyńska – Łojewska – Chodecka (powrót: Chodecka – Kondratowicza – Łabiszyńska – SUWALSKA.) – Wyszogrodzka – Bartnicza – Wysockiego – Marywilska – Marcelin WFTS – Marywilska – Płochocińska – Modlińska – Ekspresowa – Fleminga – POLFA.
(Stara trasa: SUWALSKA – ... – Bartnicza – Wysockiego – Bazyliańska – Rembielińska – Annopol – Odlewnicza – Marywilska – Toruńska – Żerań FSO – Toruńska – Marywilska – Marcelin WFTS – Marywilska – Płochocińska – ... – POLFA.)
Przywrócenie stałej trasy - połączenie z linią 176bis.
1985.06.20. 209 linia autobusowa podmiejska zwykła stała LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: ZACISZE – Codzienna – Młodzieńcza – Łodygowa – Ząbki: Łodygowa – Warszawska – Piłsudskiego – Skorupki (powrót: Skorupki – Słoneczna – Wyzwolenia – 3 Maja – Piłsudskiego) – Zielonka: Wyszyńskiego – Kolejowa – ZIELONKA (KOPERNIKA) (powrót: ZIELONKA (KOPERNIKA) – Staszica – Wyszyńskiego).)
Zmiana oznaczenia w związku z reorganizacją systemu oznaczeń linii podmiejskich.
709 linia autobusowa podmiejska zwykła stała ZACISZE – Codzienna – Młodzieńcza – Łodygowa – Ząbki: Łodygowa – Warszawska – Piłsudskiego – Skorupki (powrót: Skorupki – Słoneczna – Wyzwolenia – 3 Maja – Piłsudskiego) Zielonka: Wyszyńskiego – Kolejowa – ZIELONKA (KOPERNIKA) (powrót: ZIELONKA (KOPERNIKA) – Staszica – Wyszyńskiego).
1985.06.21. 208 linia autobusowa podmiejska zwykła stała LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: PKS MARYMONT – Żeromskiego – Wólczyńska – Arkuszowa – Mościska: 3 Maja – Laski: 3 Maja – Izabelin: 3 Maja – Truskaw: 3 Maja – TRUSKAW.)
Zmiana oznaczenia w związku z reorganizacją systemu oznaczeń linii podmiejskich.
708 linia autobusowa podmiejska zwykła stała PKS MARYMONT – Żeromskiego – Wólczyńska – Arkuszowa – Mościska: 3 Maja – Laski: 3 Maja – Izabelin: 3 Maja – Truskaw: 3 Maja – TRUSKAW.
208
BIS
linia autobusowa podmiejska zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: HUTA – Kasprowicza – Nocznickiego – Wólczyńska – Arkuszowa – Estrady – Klaudyn: Ekologiczna – Sikorskiego – Janów: Sikorskiego – Kwirynów: Sikorskiego – Stare Babice: Sikorskiego – STARE BABICE (RYNEK).)
Zmiana oznaczenia w związku z reorganizacją systemu oznaczeń linii podmiejskich.
804 linia autobusowa podmiejska zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) HUTA – Kasprowicza – Nocznickiego – Wólczyńska – Arkuszowa – Estrady – Klaudyn: Ekologiczna – Sikorskiego – Janów: Sikorskiego – Kwirynów: Sikorskiego – Stare Babice: Sikorskiego – STARE BABICE (RYNEK).
1985.06.25. 210 linia autobusowa podmiejska zwykła stała LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: WILANÓW – Przyczółkowa – osiedle Powsin – Drewny – Bielawa: Warszawska – Konstancin Jeziorna: Warszawska – Piłsudskiego – Jagiellońska – Wierzejewskiego – Piasta – Piłsudskiego (powrót: Piłsudskiego – Warszawska) – Prusa – Chylicka – Długa – Chylice: Starochylicka – Chylice-Pólko: Starochylicka – Piaseczno: Chyliczkowska – Armii Krajowej – Okulickiego (powrót: Okulickiego – Wojska Polskiego – Kusocińskiego – Puławska – Chyliczkowska) – PIASECZNO POLKOLOR.)
Zmiana oznaczenia w związku z reorganizacją systemu oznaczeń linii podmiejskich.
710 linia autobusowa podmiejska zwykła stała WILANÓW – Przyczółkowa – osiedle Powsin – Drewny – Bielawa: Warszawska – Konstancin Jeziorna: Warszawska – Piłsudskiego – Jagiellońska – Wierzejewskiego – Piasta – Piłsudskiego (powrót: Piłsudskiego – Warszawska) – Prusa – Chylicka – Długa – Chylice: Starochylicka – Chylice-Pólko: Starochylicka – Piaseczno: Chyliczkowska – Armii Krajowej – Okulickiego (powrót: Okulickiego – Wojska Polskiego – Kusocińskiego – Puławska – Chyliczkowska) – PIASECZNO POLKOLOR.
218 linia autobusowa podmiejska zwykła stała LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: PIASECZNO POLKOLOR – Okulickiego – aleja Wojska Polskiego – Kusocińskiego – Puławska – Kościuszki – Sienkiewicza (powrót: Sienkiewicza – Kościuszki – Kilińskiego – Sierakowskiego – Warszawska – Młynarska – Puławska) – Sienkiewicza – Polskiego Państwa Podziemnego – Pod Bateriami – Główna – PIASECZNO GOŁKÓW.)
Zmiana oznaczenia w związku z reorganizacją systemu oznaczeń linii podmiejskich.
718 linia autobusowa podmiejska zwykła stała PIASECZNO POLKOLOR – Okulickiego – aleja Wojska Polskiego – Kusocińskiego – Puławska – Kościuszki – Sienkiewicza (powrót: Sienkiewicza – Kościuszki – Kilińskiego – Sierakowskiego – Warszawska – Młynarska – Puławska) – Sienkiewicza – Polskiego Państwa Podziemnego – Pod Bateriami – Główna – PIASECZNO GOŁKÓW.
1985.06.25.
1985.07.30.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie w dniach 25 czerwca - 30 lipca (tylko we wtorki i w czwartki) w godz. 9.00 - 13.00 ruchu tramwajowego na ul. Zamoyskiego i Grochowskiej (na odcinku od al. Zielenieckiej do pętli WIATRACZNA) w związku z remontem torowiska.


3. ŻERAŃ WSCHODNI – ... – Targowa – aleja Zieleniecka – aleja Waszyngtona – Grochowska – GOCŁAWEK.
6. HUTA – ... – Targowa – aleja Zieleniecka – aleja Waszyngtona – Grochowska – GOCŁAWEK.
8. BANACHA – ... – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – WIATRACZNA.
21. ŻERAŃ FSO – ... – Targowa – aleja Zieleniecka – aleja Waszyngtona – WIATRACZNA.
26. CMENTARZ WOLSKI – ... – Targowa – aleja Zieleniecka – aleja Waszyngtona – WIATRACZNA.
Z. ALEJA ZIELENIECKA – Zamoyskiego – Grochowska – WIATRACZNA.
1985.06.26. 204 linia autobusowa podmiejska zwykła stała LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: PKP WAWER – Widoczna – Błękitna – Czecha (powrót: Czecha – Widoczna) – Wesoła: Trakt Brzeski – Sulejówek: Trakt Brzeski – SULEJÓWEK (JANÓWEK).)
Zmiana oznaczenia w związku z reorganizacją systemu oznaczeń linii podmiejskich.
704 linia autobusowa podmiejska zwykła stała PKP WAWER – Widoczna – Błękitna – Czecha (powrót: Czecha – Widoczna)Wesoła: Trakt Brzeski – Sulejówek: Trakt Brzeski – SULEJÓWEK (JANÓWEK).
204
BIS
linia autobusowa podmiejska zwykła stała LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: PKP WAWER – Widoczna – Błękitna – Czecha (powrót: Czecha – Widoczna) – Wesoła: Trakt Brzeski – Lubelska – Majdan: Lubelska – Zagórze – ZAGÓRZE SANATORIUM.)
Zmiana oznaczenia w związku z reorganizacją systemu oznaczeń linii podmiejskich.
722 linia autobusowa podmiejska zwykła stała PKP WAWER – Widoczna – Błękitna – Czecha (powrót: Czecha – Widoczna) – Wesoła: Trakt Brzeski – Lubelska – Majdan: Lubelska – Zagórze – ZAGÓRZE SANATORIUM.
1985.06.27. 220L linia autobusowa podmiejska zwykła stała LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: OTWOCK (BOROWA) – Borowa – Żeromskiego – Reymonta – Tatrzańska – Narutowicza – Poniatowskiego – Pułaskiego – Andriollego – Matejki – Batorego – Olszowa – Przewoska – Hoża – Andriollego – Poniatowskiego – Filipowicza – Warszawska – Czaplickiego – Samorządowa – Borowa – OTWOCK (BOROWA).)
Zmiana oznaczenia w związku z reorganizacją systemu oznaczeń linii podmiejskich.
720 linia autobusowa podmiejska zwykła stała OTWOCK (BOROWA) – Borowa – Żeromskiego – Reymonta – Tatrzańska – Narutowicza – Poniatowskiego – Pułaskiego – Andriollego – Matejki – Batorego – Olszowa – Przewoska – Hoża – Andriollego – Poniatowskiego – Filipowicza – Warszawska – Czaplickiego – Samorządowa – Borowa – OTWOCK (BOROWA).
220P linia autobusowa podmiejska zwykła stała LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: OTWOCK (BOROWA) – Borowa – Samorządowa – Czaplickiego – Warszawska – Filipowicza – Poniatowskiego – Andriollego – Hoża – Przewoska – Olszowa – Batorego – Matejki – Andriollego – Pułaskiego – Poniatowskiego – Narutowicza – Tatrzańska – Reymonta – Żeromskiego – Borowa – OTWOCK (BOROWA).)
Zmiana oznaczenia w związku z reorganizacją systemu oznaczeń linii podmiejskich.
721 linia autobusowa podmiejska zwykła stała OTWOCK (BOROWA) – Borowa – Samorządowa – Czaplickiego – Warszawska – Filipowicza – Poniatowskiego – Andriollego – Hoża – Przewoska – Olszowa – Batorego – Matejki – Andriollego – Pułaskiego – Poniatowskiego – Narutowicza – Tatrzańska – Reymonta – Żeromskiego – Borowa – OTWOCK (BOROWA).
1985.07.01. WAKACJE • Zawieszenie kursowania linii:
355, 366, 367, 382, 402, 463.

1985.07.06. 132 linia autobusowa zwykła stała LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: HUTA – Kasprowicza – Żeromskiego – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Dawidowskiego – Słomińskiego – Bonifraterska (powrót: Bonifraterska – Muranowska – Andersa) – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Kopernika – Świętokrzyska – NOWY ŚWIAT (powrót: NOWY ŚWIAT – Krakowskie Przedmieście).)
Połączenie linii w związku z koniecznością likwidacji przystanków końcowych przy ul. Świętokrzyskiej.
195 linia autobusowa zwykła stała HUTA – Kasprowicza – Żeromskiego – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Dawidowskiego – Słomińskiego – Bonifraterska (powrót: Bonifraterska – Muranowska – Andersa) – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – Belwederska – Sobieskiego – aleja Sikorskiego – Dolina Służewiecka – aleja KEN – Surowieckiego – Romera – Herbsta – Pileckiego – Ciszewskiego – URSYNÓW POŁUDNIOWY.
(Stara trasa: KONWIKTORSKA – Konwiktorska – Bonifraterska (powrót: Bonifraterska – Międzyparkowa – Słomińskiego – Szymanowska – Zakroczymska – Konwiktorska – KONWIKTORSKA.) – Miodowa – ... – URSYNÓW POŁUDNIOWY.)
ZMIANY PRZYSTANKOWE • ORDYNACKA - likwidacja przystanku w kierunku ul. Miodowej (dotyczy linii 495).
• POTOCKA - uruchomienie przystanku stałego (dotyczy linii 495).
1985.07.08. 8 linia tramwajowa zwykła stała LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: BANACHA – Banacha – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Zamoyskiego – Grochowska – WIATRACZNA.)
Konieczność dostosowania struktury programu sygnalizacji świetlnej do korygowanego układu drogowego w rejonie skrzyżowania ulic Zielenieckiej, Targowej i Zamoyskiego w związku z rozpoczynającym się w niedługim czasie remontem mostu Poniatowskiego.
1985.07.10. 376 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) SUWALSKA – Łabiszyńska – Łojewska – Chodecka (powrót: Chodecka – Kondratowicza – Łabiszyńska – SUWALSKA.) – Wyszogrodzka – Bartnicza – Wysockiego – Bazyliańska – Rembielińska – Annopol – Odlewnicza – Marywilska – Marcelin WFTS – Marywilska – Płochocińska – Modlińska – Ekspresowa – Fleminga – POLFA.
(Stara trasa: SUWALSKA – ... – Bartnicza – Wysockiego – Marywilska – ... – POLFA.)
Korekta trasy związana z budową Trasy Toruńskiej.
1985.07.18. 101 linia autobusowa zwykła stała PLAC TRZECH KRZYŻY – Książęca – Ludna – Wioślarska – Wybrzeże Kościuszkowskie – most Syreny – Wybrzeże Szczecińskie – Okrzei – Targowa – Ratuszowa – Dąbrowszczaków (powrót: Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – Targowa – Kłopotowskiego – Wybrzeże Szczecińskie) – plac Hallera – Jagiellońska – Modlińska – Obrazkowa – Świderska – TARCHOMIN (FABRYKA DOMÓW).
(Stara trasa: PLAC TRZECH KRZYŻY – ... – Wioślarska – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – Ratuszowa – Dąbrowszczaków (powrót: Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – Targowa) – PLAC HALLERA.)
Połączenie linii wraz z wprowadzeniem objazdu remontowanego mostu Poniatowskiego.
178
BIS
linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni robocze) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA) – Kijowska – Targowa – aleja Solidarności – Jagiellońska (powrót: Jagiellońska – św. Cyryla i Metodego – Targowa) – Modlińska – Obrazkowa – Świderska – TARCHOMIN (FABRYKA DOMÓW).)
401 linia autobusowa przyspieszona okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) PLAC TRZECH KRZYŻY – Książęca – Ludna – Wioślarska – Wybrzeże Kościuszkowskie – most Syreny – Wybrzeże Szczecińskie – Okrzei – Targowa – aleja Solidarności – Jagiellońska (powrót: Jagiellońska – św. Cyryla i Metodego – Targowa – Kłopotowskiego – Wybrzeże Szczecińskie) – Modlińska – Obrazkowa – Świderska – TARCHOMIN (FABRYKA DOMÓW).
Przystanki: PL. TRZECH KRZYŻY, ROZBRAT, SOLEC, DW. WILEŃSKI, PL. HALLERA (NŻ), RONDO STARZYŃSKIEGO, BUDZYŃSKIEJ-TYLICKIEJ (NŻ), KONWALIOWA (NŻ), EKSPRESOWA, OBRAZKOWA, TARCHOMIN FABRYKA DOMÓW.
Uruchomienie linii jako pomocniczej dla linii 101 wraz z zachowaniem objazdu remontowanego mostu Poniatowskiego.
H linia autobusowa pospieszna stała OKĘCIE – aleja Krakowska – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Nowy Świat – Świętokrzyska – Kopernika – Tamka – most Syreny – Wybrzeże Szczecińskie – Okrzei – Targowa – aleja Solidarności – Jagiellońska (powrót: Jagiellońska – św. Cyryla i Metodego – Targowa – Kłopotowskiego – Wybrzeże Szczecińskie) – Modlińska – Obrazkowa – Świderska – TARCHOMIN (FABRYKA DOMÓW).
(Stara trasa: OKĘCIE – ... – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – aleja Solidarności – Jagiellońska (powrót: Jagiellońska – św. Cyryla i Metodego – Targowa) – Modlińska – ... – TARCHOMIN (FABRYKA DOMÓW).)
Wycofanie z mostu Poniatowskiego w związku z niedługo mającym się rozpocząć remontem.
H
BIS
linia autobusowa pospieszna okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: OKĘCIE – aleja Krakowska – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – aleja Solidarności – Jagiellońska (powrót: Jagiellońska – św. Cyryla i Metodego – Targowa) – Modlińska – DĄBRÓWKA SZLACHECKA.)
Zmiana oznaczenia w związku z reorganizacją systemu oznaczeń linii autobusowych wraz z wprowadzeniem trasy objazdowej w związku ze zbliżającym się remontem mostu Poniatowskiego.
T linia autobusowa pospieszna okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) OKĘCIE – aleja Krakowska – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Nowy Świat – Świętokrzyska – Kopernika – Tamka – most Syreny – Wybrzeże Szczecińskie – Okrzei – Targowa – aleja Solidarności – Jagiellońska (powrót: Jagiellońska – św. Cyryla i Metodego – Targowa – Kłopotowskiego – Wybrzeże Szczecińskie) – Modlińska – DĄBRÓWKA SZLACHECKA.
1985.07.21. OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie ruchu tramwajowego na ul. Zgrupowania AK "Kampinos", Marymonckiej i Słowackiego (na odcinku od pętli HUTA do pętli POTOCKA) oraz na ul. Popiełuszki w związku z przycinaniem gałęzi drzew rosnących wzdłuż torów tramwajowych.


5. POTOCKA – Słowackiego – ... – WIATRACZNA.
6. MARYMONT-POTOK – Mickiewicza – plac Wilsona – ... – GOCŁAWEK.
15. MARYMONT-POTOK – Mickiewicza – plac Wilsona – ... – PLAC NARUTOWICZA.
17. HUTA – Nocznickiego – Wólczyńska – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – ... – SŁUŻEWIEC.
27. HUTA – Nocznickiego – Wólczyńska – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – ... – CMENTARZ WOLSKI.
Z. HUTA – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Słowackiego – PLAC WILSONA.
Z. HUTA – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – RONDO "RADOSŁAWA".
1985.08.01. PL. DEFILAD

POWĄZKI
linia autobusowa cmentarna przyspieszona PLAC DEFILAD – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – jezdnia południowa PKiN – PLAC DEFILAD.) – aleja Jana Pawła II – Okopowa – Powązkowska (powrót: Powązkowska – Dzika – aleja Jana Pawła II) – POWĄZKI (SYBILLI).
Przystanki: PL. DEFILAD, RONDO ONZ, KINO FEMINA, POWĄZKI IV BRAMA, POWĄZKI (SYBILLI).
Uruchomienie kursującej tylko w dniu 1 sierpnia specjalnej linii autobusowej w celu ułatwienia dojazdu do cmentarzy na Powązkach. Kursy w godz. 12-21. Cena biletu - 10 zł.
REMONT MOSTU PONIATOWSKIEGO ORAZ TUNELU LINII ŚREDNICOWEJ PKP:
• zamknięcie ruchu tramwajowego w Alejach Jerozolimskich i na moście Poniatowskiego (na odcinku od pl. Zawiszy do ronda Waszyngtona);
• zamknięcie ruchu kołowego w Alejach Jerozolimskich i na moście Poniatowskiego (na odcinku od ronda de Gaulle'a do Wybrzeża Szczecińskiego);
• zamknięcie jezdni południowej Alej Jerozolimskich (na odcinku od ronda Dmowskiego do ronda de Gaulle'a).
1985.08.02. 602 linia autobusowa nocna zwykła stała OKĘCIE – aleja Krakowska – Grójecka – Dickensa – Białobrzeska – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Aleje Jerozolimskie – Niemcewicza – Grójecka – plac Zawiszy (powrót: plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie) – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Poznańska – Żurawia – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie) – Książęca – Kruczkowskiego – Tamka – most Syreny – Wybrzeże Szczecińskie – aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – Kijowska – Dworzec Wschodni – Kijowska – Targowa – 11 Listopada – Stalowa (powrót: Stalowa – Inżynierska – Wileńska – Targowa) – Szwedzka – 11 Listopada – św. Wincentego – Kondratowicza – Łabiszyńska – Toruńska – Rembielińska – Bazyliańska – Wysockiego – Odrowąża – Pożarowa – STANIEWICKA (powrót: STANIEWICKA – Odrowąża).
(Stara trasa: OKĘCIE – ... – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – ... – STANIEWICKA.)
Skierowanie na trasy objazdowe.
603 linia autobusowa nocna zwykła stała CHOMICZÓWKA – Conrada – Powstańców Śląskich – Radiowa – Kaliskiego – Lazurowa – Górczewska – Młynarska – aleja Solidarności – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Poznańska – Żurawia – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie) – Książęca – Rozbrat – Łazienkowska – Czerniakowska – Powsińska – Wiertnicza – WILANÓW.
(Stara trasa: CHOMICZÓWKA – ... – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Bracka – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie) – Książęca – ... – WILANÓW.)
605 linia autobusowa nocna zwykła stała PKP URSUS NIEDŹWIADEK – Keniga – Warszawska – Jagiełły – Traktorzystów – Świerszcza – Globusowa – Wałowicka – Sympatyczna – Cegielniana – Techników – Popularna – Chrobrego – Kleszczowa – Łopuszańska – aleja Krakowska – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Poznańska – Żurawia – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie) – Książęca – Kruczkowskiego – Tamka – most Syreny – Wybrzeże Szczecińskie – aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grochowska – Płowiecka – Marsa – Cyrulików – aleja Chruściela – REMBERTÓW AON.
(Stara trasa: PKP URSUS NIEDŹWIADEK – ... – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – ... – REMBERTÓW AON.)
610 linia autobusowa nocna zwykła stała KOŁO – Obozowa (powrót: Obozowa – Ciołka – Newelska – księcia Janusza – KOŁO.) – Młynarska – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Świętokrzyska – Kopernika – Tamka – most Syreny – Wybrzeże Szczecińskie – aleja Poniatowskiego – Francuska – Paryska – Brukselska – Ateńska – Egipska – Bora-Komorowskiego – FIELDORFA (powrót: FIELDORFA – Abrahama – Bora-Komorowskiego).
(Stara trasa: KOŁO – ... – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – Francuska – ... – FIELDORFA.)
1985.08.02. OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie od godz. 20.00 ruchu tramwajowego w Alejach Jerozolimskich i na moście Poniatowskiego (na odcinku od pl. Zawiszy do ronda Waszyngtona).


5. HUTA – ... – Okopowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – aleja Zieleniecka – aleja Waszyngtona – WIATRACZNA.
7. OKĘCIE – ... – plac Zawiszy – Towarowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Kijowska – ... – KAWĘCZYŃSKA BAZYLIKA.
9. OKĘCIE – ... – plac Zawiszy – Towarowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – aleja Zieleniecka – aleja Waszyngtona – ... – GOCŁAWEK.
22. HUTA – ... – Okopowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – aleja Zieleniecka – aleja Waszyngtona – WIATRACZNA.
24. KOŁO – Obozowa – Młynarska – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – aleja Zieleniecka – aleja Waszyngtona – ... – GOCŁAWEK.
25. BANACHA – ... – plac Zawiszy – Towarowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – ... – ANNOPOL.
Z. PLAC ZAWISZY – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego (powrót: aleja Poniatowskiego – Wybrzeże Szczecińskie – most Syreny – Wybrzeże Kościuszkowskie – Aleje Jerozolimskie) – aleja Waszyngtona – Międzyborska – Cyraneczki – Grenadierów (powrót: Grenadierów – aleja Waszyngtona) – aleja Stanów Zjednoczonych – WIATRACZNA.
REMONT MOSTU PONIATOWSKIEGO ORAZ TUNELU LINII ŚREDNICOWEJ PKP:
• zamknięcie ruchu tramwajowego w Alejach Jerozolimskich i na moście Poniatowskiego (na odcinku od pl. Zawiszy do ronda Waszyngtona);
• zamknięcie ruchu kołowego w Alejach Jerozolimskich i na moście Poniatowskiego (na odcinku od ronda de Gaulle'a do Wybrzeża Szczecińskiego);
• zamknięcie jezdni południowej Alej Jerozolimskich (na odcinku od ronda Dmowskiego do ronda de Gaulle'a).
1985.08.03. 5 linia tramwajowa zwykła stała HUTA – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Okopowa – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – PLAC NARUTOWICZA.
(Stara trasa: HUTA – ... – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – WIATRACZNA.)
Skierowanie na trasę skróconą. Zastąpienie na Grochowie przez linię 7.
7 linia tramwajowa zwykła stała WIATRACZNA – Waszyngtona – aleja Zieleniecka – Targowa – Kijowska – aleja Tysiąclecia – Kawęczyńska – KAWĘCZYŃSKA BAZYLIKA.
(Stara trasa: OKĘCIE – aleja Krakowska – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – ... – KAWĘCZYŃSKA BAZYLIKA.)
Skrócenie trasy - zastąpienie linii 5 i 22 w al. Waszyngtona. Zastąpienie na Grochowie przez linię 29.
9 linia tramwajowa zwykła stała OKĘCIE – aleja Krakowska – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Towarowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – aleja Zieleniecka – Waszyngtona – Grochowska – GOCŁAWEK.
(Stara trasa: OKĘCIE – ... – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grochowska – GOCŁAWEK.)
Skierowanie na trasę objazdową.
14 linia tramwajowa zwykła stała OKĘCIE – aleja Krakowska – Grójecka – plac Narutowicza – Filtrowa – Krzywickiego – Nowowiejska – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – WYŚCIGI.
(Stara trasa: OKĘCIE – ... – Puławska – WILANOWSKA.)
Przedłużenie trasy na terenie Mokotowa.
21 linia tramwajowa zwykła stała ŻERAŃ FSO – Jagiellońska – Ratuszowa – Targowa – Zamoyskiego – Grochowska – GOCŁAWEK.
(Stara trasa: ŻERAŃ FSO – ... – Grochowska – WIATRACZNA.)
Przedłużenie trasy w celu zastąpienia wycofanej z Gocławka linii 24.
22 linia tramwajowa zwykła stała HUTA – Nocznickiego – Wólczyńska – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – Okopowa – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – Banacha – BANACHA.
(Stara trasa: HUTA – ... – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – WIATRACZNA.)
Skierowanie na trasę skróconą. Zastąpienie na Grochowie przez linię 7.
24 linia tramwajowa zwykła stała KOŁO – Obozowa – Młynarska – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Rakowiecka – KIELECKA.
(Stara trasa: KOŁO – ... – aleja Solidarności – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grochowska – GOCŁAWEK.)
Wycofanie z Grochowa i skierowanie na Mokotów (z zachowaniem połączenia Woli z Dworcem Centralnym). Zastąpienie na Grochowie przez linię 21.
25 linia tramwajowa zwykła stała ZAWIESZENIE KURSOWANIA.
(Stara trasa: BANACHA – Banacha – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – 11 Listopada – Odrowąża – Budowlana – Rembielińska – Annopol – ANNOPOL.)
Zastąpienie przez linię 32.
29 linia tramwajowa zwykła stała HUTA – Nocznickiego – Wólczyńska – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – Krzywickiego – Filtrowa – plac Narutowicza – Grójecka – aleja Krakowska – OKĘCIE.
(Stara trasa: PIASKI – Broniewskiego – ... – Grójecka – Banacha – BANACHA.)
Przedłużenie trasy w celu zastąpienia na Okęciu wycofanej linii 7.
32 linia tramwajowa zwykła stała ANNOPOL – Annopol – Rembielińska – Budowlana – Odrowąża – 11 Listopada – Targowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – Banacha – BANACHA.
(Stara trasa: CZYNSZOWA – Stalowa (powrót: Stalowa – Środkowa – Wileńska – CZYNSZOWA.) – 11 Listopada – ... – Grójecka – PLAC NARUTOWICZA.)
Obustronne wydłużenie trasy w celu zastąpienia zawieszonej linii 25.
102 linia autobusowa zwykła stała EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – Emilii Plater – Świętokrzyska – Kopernika – Tamka – most Syreny – Wybrzeże Szczecińskie – aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grenadierów – Podskarbińska (powrót: Dwernickiego – Międzyborska – aleja Waszyngtona) – Dwernickiego – Szaserów – Chłopickiego – PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA.
(Stara trasa: EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – Emilii Plater – Świętokrzyska – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – ... – PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA.)
Skierowanie na trasy objazdowe.
111 linia autobusowa zwykła stała ESPERANTO – Anielewicza – Andersa (powrót: Andersa – Nowolipki – Zamenhofa – Anielewicza) – plac Bankowy – Senatorska – Wierzbowa – plac Piłsudskiego (powrót: plac Piłsudskiego – Moliera – plac Teatralny – Senatorska) – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Świętokrzyska – Kopernika – Tamka – most Syreny – Wybrzeże Szczecińskie – aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Saska – Zwycięzców – Międzynarodowa – Brazylijska – Saska – Egipska – Bora-Komorowskiego – FIELDORFA (powrót: FIELDORFA – Abrahama – Bora-Komorowskiego).
(Stara trasa: ESPERANTO – ... – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – ... – FIELDORFA.)
117 linia autobusowa zwykła stała AFRYKAŃSKA – Egipska – Ateńska – Brukselska – Paryska – Francuska – aleja Poniatowskiego – Wybrzeże Szczecińskie – most Syreny – Tamka – Kruczkowskiego – Książęca – plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – Krucza (powrót: Krucza – Żurawia – plac Trzech Krzyży) – Piękna – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Madalińskiego – Wołoska – WOŁOSKA.
(Stara trasa: AFRYKAŃSKA – ... – Francuska – aleja i most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Madalińskiego – ... – WOŁOSKA.)
128 linia autobusowa zwykła stała RAKOWIEC – Korotyńskiego – Mołdawska – Racławicka – Żwirki i Wigury (powrót: Żwirki i Wigury – Pruszkowska – Pawińskiego – Korotyńskiego – RAKOWIEC.) – Raszyńska – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Poznańska – Żurawia – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie) – Książęca – Ludna – Solec – Dobra – MARIENSZTAT (powrót: MARIENSZTAT – Dobra – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Karowa – Dobra).
(Stara trasa: RAKOWIEC – ... – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Bracka – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy) – Książęca – ... – MARIENSZTAT.)
158 linia autobusowa zwykła stała EMILII PLATER (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE) – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Poznańska – Żurawia – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie) – Książęca – Kruczkowskiego – Tamka – most Syreny – Wybrzeże Szczecińskie – aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Kinowa – Rozłucka – Turbinowa – Spalinowa – Grenadierów – Ostrobramska (powrót: Ostrobramska – Kinowa) – Zamieniecka – Łukowska – WITOLIN.
(Stara trasa: EMILII PLATER (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE) – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – ... – WITOLIN.)
166 linia autobusowa zwykła stała MŁYNÓW – Płocka (powrót: Płocka – Gostyńska – Obozowa – MŁYNÓW.) – Górczewska – Leszno – Okopowa – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Leszno) – plac Bankowy – Marszałkowska – Żurawia – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie) – Książęca – Rozbrat – Górnośląska – Czerniakowska – TORWAR (powrót: TORWAR – Łazienkowska – Rozbrat).
(Stara trasa: MŁYNÓW – ... – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Bracka – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie) – Książęca – ... – TORWAR.)
175 linia autobusowa zwykła stała DŁUGA – Miodowa – Krakowskie Przedmieście (powrót: Krakowskie Przedmieście – pl. Zamkowy – Podwale – Kilińskiego – DŁUGA.) – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Poznańska – Żurawia – plac Trzech Krzyży) – plac Zawiszy – Raszyńska – Żwirki i Wigury – LOTNISKO CHOPINA.
(Stara trasa: DŁUGA – ... – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – ... – LOTNISKO CHOPINA.)
411 linia autobusowa przyspieszona okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) PLAC DEFILAD – Marszałkowska – Żurawia – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – PLAC DEFILAD.) – Aleje Ujazdowskie – aleja Armii Ludowej – most Łazienkowski – Wał Miedzeszyński – Zwycięzców – Saska – Egipska – Bora-Komorowskiego – FIELDORFA (powrót: FIELDORFA – Abrahama – Bora-Komorowskiego).
Przystanki: PL. DEFILAD, CENTRUM, PL. TRZECH KRZYŻY, PL. NA ROZDROŻU, STACJA KRWIODAWSTWA, AFRYKAŃSKA, WAŁ GOCŁAWSKI, ABRAHAMA, BORA-KOMOROWSKIEGO.
(Stara trasa: EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – Francuska – Zwycięzców – Saska – ... – FIELDORFA.
Przystanki: EMILII PLATER, CENTRUM, MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA, OBROŃCÓW, STACJA KRWIODAWSTWA, ..., BORA-KOMOROWSKIEGO.
)
C linia autobusowa pospieszna stała DICKENSA – Białobrzeska (powrót: Białobrzeska – Opaczewska – Szczęśliwicka – DICKENSA.) – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Poznańska – Żurawia – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie) – Aleje Ujazdowskie – aleja Armii Ludowej – most Łazienkowski – aleja Stanów Zjednoczonych – Grochowska – Płowiecka – Błękitna – Widoczna (powrót: Widoczna – Płowiecka) – Szpotańskiego – Patriotów – Bysławska – FALENICA.
(Stara trasa: DICKENSA – ... – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grochowska – ... – FALENICA.)
H linia autobusowa pospieszna stała OKĘCIE – aleja Krakowska – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Poznańska – Żurawia – plac Trzech Krzyży – Nowy Świat (powrót: Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie) – Świętokrzyska – Kopernika – Tamka – most Syreny – Wybrzeże Szczecińskie – Okrzei – Targowa – aleja Solidarności – Jagiellońska (powrót: Jagiellońska – św. Cyryla i Metodego – Targowa – Kłopotowskiego – Wybrzeże Szczecińskie) – Modlińska – Obrazkowa – Świderska – TARCHOMIN (FABRYKA DOMÓW).
(Stara trasa: OKĘCIE – ... – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Nowy Świat – Świętokrzyska – Kopernika – ... – TARCHOMIN (FABRYKA DOMÓW).)
T linia autobusowa pospieszna okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) OKĘCIE – aleja Krakowska – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Poznańska – Żurawia – plac Trzech Krzyży – Nowy Świat (powrót: Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie) – Świętokrzyska – Kopernika – Tamka – most Syreny – Wybrzeże Szczecińskie – Okrzei – Targowa – aleja Solidarności – Jagiellońska (powrót: Jagiellońska – św. Cyryla i Metodego – Targowa – Kłopotowskiego – Wybrzeże Szczecińskie) – Modlińska – DĄBRÓWKA SZLACHECKA.
(Stara trasa: OKĘCIE – ... – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Nowy Świat – Świętokrzyska – Kopernika – ... – DĄBRÓWKA SZLACHECKA.)
155 linia autobusowa zwykła stała STRĄKOWA – Boznańskiej – Olbrachta (powrót: Olbrachta – Stroma – STRĄKOWA.) – Górczewska – Płocka – Wolska – Skierniewicka – Siedmiogrodzka – Grzybowska – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – Prosta – Żelazna – Grzybowska) – Kopernika – Tamka – Kruczkowskiego – Rozbrat – Górnośląska – Czerniakowska – TORWAR (powrót: TORWAR – Łazienkowska – Rozbrat – Ludna – Solec – Dobra – Tamka).
(Stara trasa: STRĄKOWA – ... – Tamka – Dobra – Czerwonego Krzyża – Kruczkowskiego (powrót: Kruczkowskiego – aleja 3 Maja – Solec – Dobra) – Rozbrat – Górnośląska – Czerniakowska – TORWAR (powrót: TORWAR – Łazienkowska – Rozbrat).)
Korekty tras na terenie Powiśla.
162 linia autobusowa zwykła stała OSIEDLE BERNARDYŃSKA – Gołkowska – Czerniakowska – Szwoleżerów – Myśliwiecka – Rozbrat – Kruczkowskiego – Tamka – Wybrzeże Kościuszkowskie – Nowy Zjazd – most Śląsko-Dąbrowski (powrót: most Śląsko-Dąbrowski – Grodzka – Wybrzeże Kościuszkowskie – Karowa – Dobra – Lipowa – Browarna – Topiel – Kruczkowskiego) – aleja Solidarności – Targowa – 11 Listopada – Kowieńska – Szwedzka – św. Wincentego (powrót: św. Wincentego – 11 Listopada – Ratuszowa – Inżynierska – Wileńska – Targowa) – Kołowa – Handlowa – Pratulińska – Trocka – TARGÓWEK.
(Stara trasa: OSIEDLE BERNARDYŃSKA – ... – Rozbrat – Kruczkowskiego – aleja 3 Maja – Solec – Dobra – Tamka – Wybrzeże Kościuszkowskie – Nowy Zjazd – most Śląsko-Dąbrowski (powrót: most Śląsko-Dąbrowski – Grodzka – Wybrzeże Kościuszkowskie – Karowa – Dobra – Czerwonego Krzyża – Kruczkowskiego) – aleja Solidarności – ... – TARGÓWEK.)
196 linia autobusowa zwykła stała PLAC ZAWISZY – Aleje Jerozolimskie – Poznańska – Żurawia – plac Trzech Krzyży – Nowy Świat (powrót: Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie) – Świętokrzyska – Kopernika – Tamka – most Syreny – Wybrzeże Szczecińskie – aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Międzyborska – Cyraneczki – Grenadierów (powrót: Grenadierów – aleja Waszyngtona) – aleja Stanów Zjednoczonych – WIATRACZNA. Uruchomienie linii zastępczych.
501 linia autobusowa przyspieszona stała PLAC DEFILAD – Marszałkowska – Żurawia – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – PLAC DEFILAD.) – Aleje Ujazdowskie – aleja Armii Ludowej – most Łazienkowski – aleja Stanów Zjednoczonych – WIATRACZNA.
Przystanki: PL. DEFILAD, CENTRUM, PL. TRZECH KRZYŻY, WIATRACZNA.
1985.08.10. OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie w godz. 8-16 ruchu tramwajowego w al. Solidarności (na odcinku od ul. Młynarskiej do al. Jana Pawła II) oraz na ul. Okopowej i Towarowej (na odcinku od ronda "Radosława" do ronda Daszyńskiego) w związku z wymianą słupów trakcyjnych na skrzyżowaniu al. Solidarności i ul. Okopowej.


1. ŻERAŃ WSCHODNI – ... – Słomińskiego – aleja Jana Pawła II – Prosta – Kasprzaka – Skierniewicka – Wolska – Młynarska – ... – KOŁO.
5. HUTA – ... – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – Krzywickiego – Filtrowa – PLAC NARUTOWICZA.
9. OKĘCIE – ... – plac Narutowicza – Filtrowa – Krzywickiego – Nowowiejska – aleja Niepodległości – Chałubińskiego – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – ... – GOCŁAWEK.
13. KOŁO – ... – Młynarska – Wolska – Skierniewicka – Kasprzaka – Prosta – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – ... – KAWĘCZYŃSKA BAZYLIKA.
20. BOERNEROWO – ... – Młynarska – Wolska – Skierniewicka – Kasprzaka – Prosta – Towarowa – ... – BANACHA.
22. HUTA – ... – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – Krzywickiego – Filtrowa – plac Narutowicza – ... – BANACHA.
24. KOŁO – ... – Młynarska – Wolska – Skierniewicka – Kasprzaka – Prosta – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – ... – KIELECKA.
26. CMENTARZ WOLSKI – Wolska – Skierniewicka – Kasprzaka – Prosta – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – ... – WIATRACZNA.
27. HUTA – ... – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Prosta – Kasprzaka – Skierniewicka – Wolska – CMENTARZ WOLSKI.
32. ANNOPOL – ... – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – Krzywickiego – Filtrowa – plac Narutowicza – ... – BANACHA.
34. ANNOPOL – ... – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II – Prosta – Kasprzaka – aleja Prymasa Tysiąclecia – OSIEDLE WOLSKA.
Z. PŁOCKA – Wolska – aleja Solidarności – PLAC BANKOWY.
Z. RONDO "RADOSŁAWA" – Okopowa – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – PLAC NARUTOWICZA.
1985.08.27.
1985.10.31.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie w dniach 27 sierpnia - 31 października (w sierpniu we wtorki, czwartki i piątki, we wrześniu we wtorki i w czwartki) w godz. 9.30 - 12.30 ruchu tramwajowego na ul. Zamoyskiego i Grochowskiej (na odcinku od al. Zielenieckiej do pętli WIATRACZNA) w związku z remontem torowiska.


3. ŻERAŃ WSCHODNI – ... – Targowa – aleja Zieleniecka – aleja Waszyngtona – Grochowska – GOCŁAWEK.
6. HUTA – ... – Targowa – aleja Zieleniecka – aleja Waszyngtona – Grochowska – GOCŁAWEK.
21. ŻERAŃ FSO – ... – Targowa – aleja Zieleniecka – aleja Waszyngtona – Grochowska – GOCŁAWEK.
26. CMENTARZ WOLSKI – ... – Targowa – aleja Zieleniecka – aleja Waszyngtona – WIATRACZNA.
Z. ALEJA ZIELENIECKA – Zamoyskiego – Grochowska – WIATRACZNA.
1985.09.01. PALMIRY linia autobusowa specjalna (pospieszna) PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Bankowy – Andersa – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – plac Wilsona – Słowackiego – Marymoncka – Pułkowa – Łomianki: Kolejowa – Dziekanów Leśny: Kolejowa – Pieńków: Kolejowa – Palmiry: droga przez Palmiry – POCIECHA.
Przystanki: PL. DEFILAD, PL. WILSONA, AWF (NŻ), PRZY AGORZE (NŻ), ŁOMIANKI, PALMIRY, POCIECHA.
Uruchomienie kursującej tylko 1 września linii autobusowej w związku z odbywającym się w Puszczy Kampinoskiej Apelem Poległych.
1985.09.02. KONIEC WAKACJI • Przywrócenie kursowania linii:
355, 366, 367, 382, 402, 463.

21
BIS
linia tramwajowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: ŻERAŃ FSO – Jagiellońska – Ratuszowa – Targowa – Kijowska – aleja Tysiąclecia – Kawęczyńska – KAWĘCZYŃSKA BAZYLIKA.

(Kursy wieczorne w godz. 21.00 - 23.00: ... – Kijowska – DWORZEC WSCHODNI.))
Zmiana oznaczenia w związku z akcją eliminacji oznaczeń linii szczytowych znakiem "bis" i wprowadzeniem dla nich nowego przedziału oznaczeń numerowych 40 - 49.
41 linia tramwajowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) ŻERAŃ FSO – Jagiellońska – Ratuszowa – Targowa – Kijowska – aleja Tysiąclecia – Kawęczyńska – KAWĘCZYŃSKA BAZYLIKA.

(Kursy wieczorne w godz. 21.00 - 23.00: ... – Kijowska – DWORZEC WSCHODNI.)
42 linia tramwajowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) ŻERAŃ FSO – Jagiellońska – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – aleja Jana Pawła II – Prosta – Kasprzaka – aleja Prymasa Tysiąclecia – OSIEDLE WOLSKA. Uruchomienie linii szczytowej łaczącej przemysłowe rejony Woli z Żeraniem.
366 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) MŁYNÓW – Płocka (powrót: Płocka – Obozowa – Gostyńska – MŁYNÓW.) – Górczewska – Leszno – Okopowa – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Leszno) – plac Bankowy – Marszałkowska – Żurawia – PLAC TRZECH KRZYŻY (powrót: PLAC TRZECH KRZYŻY – Bracka – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska).
(Stara trasa: MŁYNÓW – ... – plac Bankowy – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Bracka – PLAC TRZECH KRZYŻY (powrót: PLAC TRZECH KRZYŻY – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie).)
Remont mostu Poniatowskiego - zamknięcie dla ruchu kołowego Alej Jerozolimskich (na odcinku od ronda Dmowskiego do Wybrzeża Kościuszkowskiego) oraz samego mostu.
402 linia autobusowa przyspieszona okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – – Emilii Plater – Świętokrzyska – Kopernika – Tamka – most Syreny – Wybrzeże Szczecińskie – aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grenadierów – Podskarbińska (powrót: Podskarbińska – Międzyborska – Waszyngtona) – Dwernickiego – Szaserów – Chłopickiego – PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA.
Przystanki: EMILII PLATER, ŚWIĘTOKRZYSKA, NOWY ŚWIAT, RONDO WASZYNGTONA, MIĘDZYBORSKA, PODSKARBIŃSKA, MYCIELSKIEGO, SZPITAL MON, GARWOLIŃSKA, OS. MŁODYCH, PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA.
(Stara trasa: EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – Emilii Plater – Świętokrzyska – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – ... – PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA.
Przystanki: EMILII PLATER, METRO ŚWIĘTOKRZYSKA, NOWY ŚWIAT, MUZEUM NARODOWE, MIĘDZYBORSKA, ..., PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA.)
ZMIANY PRZYSTANKOWE • PL. NA ROZDROŻU - uruchomienie przystanku stałego (dotyczy linii 501).
• SASKA - uruchomienie przystanku stałego (dotyczy linii 501).
• MIĘDZYNARODOWA - uruchomienie przystanku stałego (dotyczy linii 501).
1985.09.30. 607 linia autobusowa nocna zwykła stała RONDO STARZYŃSKIEGO – Jagiellońska – plac Hallera – Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – Targowa (powrót: Targowa – Ratuszowa – Dąbrowszczaków) – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Kapucyńska – Miodowa – Krakowskie Przedmieście (powrót: Krakowskie Przedmieście – plac Zamkowy – Senatorska – Nowy Przejazd – aleja Solidarności) – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Woronicza – Racjonalizacji – Konstruktorska – Wołoska – Rzymowskiego – Dolina Służewiecka – aleja Rodowicza – Jastrzębowskiego – Herbsta – Pileckiego – Ciszewskiego – Dereniowa – Płaskowickiej – Lanciego – Belgradzka – NATOLIN WOLICA (powrót: NATOLIN WOLICA – Belgradzka – Rosoła – Płaskowickiej).
(Stara trasa: RONDO STARZYŃSKIEGO – ... – Puławska – Woronicza – Wołoska – Konstruktorska – Racjonalizacji – Woronicza – ZAJEZDNIA WORONICZA (powrót: ZAJEZDNIA WORONICZA – Woronicza – Puławska).)
Przedłużenie trasy w celu objęcia nocną obsługą komunikacyjną osiedla Natolin Wolica.
REMONT MOSTU PONIATOWSKIEGO ORAZ TUNELU LINII ŚREDNICOWEJ PKP:
• zamknięcie jezdni północnej Alej Jerozolimskich (na odcinku od ronda Dmowskiego do ronda de Gaulle'a).
1985.10.01. 117 linia autobusowa zwykła stała AFRYKAŃSKA – Egipska – Ateńska – Brukselska – Paryska – Francuska – aleja Poniatowskiego – Wybrzeże Szczecińskie – most Syreny – Tamka – Kruczkowskiego – Książęca – plac Trzech Krzyży – Bracka – Nowogrodzka – Krucza (powrót: Krucza – Żurawia – plac Trzech Krzyży) – Piękna – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Madalińskiego – Wołoska – WOŁOSKA.
(Stara trasa: AFRYKAŃSKA – ... – Książęca – plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – Krucza (powrót: Krucza – Żurawia – plac Trzech Krzyży) – Piękna – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Madalińskiego – ... – WOŁOSKA.)
Skierowanie na trasy objazdowe.
128 linia autobusowa zwykła stała RAKOWIEC – Korotyńskiego – Mołdawska – Racławicka – Żwirki i Wigury (powrót: Żwirki i Wigury – Pruszkowska – Pawińskiego – Korotyńskiego – RAKOWIEC.) – Raszyńska – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Poznańska – Żurawia – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Bracka – Nowogrodzka – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie) – Książęca – Ludna – Solec – Dobra – MARIENSZTAT (powrót: MARIENSZTAT – Dobra – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Karowa – Dobra).
(Stara trasa: RAKOWIEC – ... – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Poznańska – Żurawia – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie) – Książęca – ... – MARIENSZTAT.)
158 linia autobusowa zwykła stała EMILII PLATER (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE) – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Poznańska – Żurawia – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Bracka – Nowogrodzka – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie) – Książęca – Kruczkowskiego – Tamka – most Syreny – Wybrzeże Szczecińskie – aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Kinowa – Rozłucka – Turbinowa – Spalinowa – Grenadierów – Ostrobramska (powrót: Ostrobramska – Kinowa) – Zamieniecka – Łukowska – WITOLIN.
(Stara trasa: EMILII PLATER (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE) – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Poznańska – Żurawia – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie) – Książęca – ... – WITOLIN.)
166 linia autobusowa zwykła stała MŁYNÓW – Płocka (powrót: Płocka – Gostyńska – Obozowa – MŁYNÓW.) – Górczewska – Leszno – Okopowa – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Leszno) – plac Bankowy – Marszałkowska – Żurawia – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Bracka – Nowogrodzka – Marszałkowska) – Książęca – Rozbrat – Górnośląska – Czerniakowska – TORWAR (powrót: TORWAR – Łazienkowska – Rozbrat).
(Stara trasa: MŁYNÓW – ... – plac Bankowy – Marszałkowska – Żurawia – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie) – Książęca – ... – TORWAR.)
175 linia autobusowa zwykła stała DŁUGA – Miodowa – Krakowskie Przedmieście (powrót: Krakowskie Przedmieście – pl. Zamkowy – Podwale – Kilińskiego – DŁUGA.) – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Bracka – Nowogrodzka – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Poznańska – Żurawia – plac Trzech Krzyży) – plac Zawiszy – Raszyńska – Żwirki i Wigury – LOTNISKO CHOPINA.
(Stara trasa: DŁUGA – ... – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Poznańska – Żurawia – plac Trzech Krzyży) – plac Zawiszy – ... – LOTNISKO CHOPINA.)
196 linia autobusowa zwykła stała PLAC ZAWISZY – Aleje Jerozolimskie – Poznańska – Żurawia – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Bracka – Nowogrodzka – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie) – Nowy Świat – Świętokrzyska – Kopernika – Tamka – most Syreny – Wybrzeże Szczecińskie – aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Międzyborska – Cyraneczki – Grenadierów (powrót: Grenadierów – aleja Waszyngtona) – aleja Stanów Zjednoczonych – WIATRACZNA.
(Stara trasa: PLAC ZAWISZY – Aleje Jerozolimskie – Poznańska – Żurawia – plac Trzech Krzyży – Nowy Świat (powrót: Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie) – Świętokrzyska – Kopernika – ... – WIATRACZNA.)
366 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) MŁYNÓW – Płocka (powrót: Płocka – Obozowa – Gostyńska – MŁYNÓW.) – Górczewska – Leszno – Okopowa – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Leszno) – plac Bankowy – Marszałkowska – Żurawia – PLAC TRZECH KRZYŻY (powrót: PLAC TRZECH KRZYŻY – Bracka – Nowogrodzka – Marszałkowska).
(Stara trasa: MŁYNÓW – ... – plac Bankowy – Marszałkowska – Żurawia – PLAC TRZECH KRZYŻY (powrót: PLAC TRZECH KRZYŻY – Bracka – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska).)
411 linia autobusowa przyspieszona okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) PLAC DEFILAD – Marszałkowska – Żurawia – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Bracka – Nowogrodzka – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – PLAC DEFILAD.) – Aleje Ujazdowskie – aleja Armii Ludowej – most Łazienkowski – Wał Miedzeszyński – Zwycięzców – Saska – Egipska – Bora-Komorowskiego – FIELDORFA (powrót: FIELDORFA – Abrahama – Bora-Komorowskiego).
Przystanki: PL. DEFILAD, CENTRUM, PL. TRZECH KRZYŻY, PL. NA ROZDROŻU, STACJA KRWIODAWSTWA, AFRYKAŃSKA, WAŁ GOCŁAWSKI, ABRAHAMA, BORA-KOMOROWSKIEGO.
(Stara trasa: PLAC DEFILAD – Marszałkowska – Żurawia – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – PLAC DEFILAD.) – Aleje Ujazdowskie – ... – FIELDORFA.
Przystanki: PL. DEFILAD, CENTRUM, PL. TRZECH KRZYŻY, ..., BORA-KOMOROWSKIEGO.)
501 linia autobusowa przyspieszona stała PLAC DEFILAD – Marszałkowska – Żurawia – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Bracka – Nowogrodzka – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – PLAC DEFILAD.) – Aleje Ujazdowskie – aleja Armii Ludowej – most Łazienkowski – aleja Stanów Zjednoczonych – WIATRACZNA.
Przystanki: PL. DEFILAD, CENTRUM, PL. TRZECH KRZYŻY, PL. NA ROZDROŻU, SASKA, MIĘDZYNARODOWA, WIATRACZNA.
(Stara trasa: PLAC DEFILAD – Marszałkowska – Żurawia – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – PLAC DEFILAD.) – Aleje Ujazdowskie – ... – WIATRACZNA.
Przystanki: PL. DEFILAD, CENTRUM, PL. TRZECH KRZYŻY, ..., WIATRACZNA.)
602 linia autobusowa nocna zwykła stała OKĘCIE – aleja Krakowska – Grójecka – Dickensa – Białobrzeska – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Aleje Jerozolimskie – Niemcewicza – Grójecka – plac Zawiszy (powrót: plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie) – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Poznańska – Żurawia – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Bracka – Nowogrodzka – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie) – Książęca – Kruczkowskiego – Tamka – most Syreny – Wybrzeże Szczecińskie – aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – Kijowska – Dworzec Wschodni – Kijowska – Targowa – 11 Listopada – Stalowa (powrót: Stalowa – Inżynierska – Wileńska – Targowa) – Szwedzka – 11 Listopada – św. Wincentego – Kondratowicza – Łabiszyńska – Toruńska – Rembielińska – Bazyliańska – Wysockiego – Odrowąża – Pożarowa – STANIEWICKA (powrót: STANIEWICKA – Odrowąża).
(Stara trasa: OKĘCIE – ... – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Poznańska – Żurawia – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie) – Książęca – ... – STANIEWICKA.)
603 linia autobusowa nocna zwykła stała CHOMICZÓWKA – Conrada – Powstańców Śląskich – Radiowa – Kaliskiego – Lazurowa – Górczewska – Młynarska – aleja Solidarności – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Poznańska – Żurawia – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Bracka – Nowogrodzka – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie) – Książęca – Rozbrat – Łazienkowska – Czerniakowska – Powsińska – Wiertnicza – WILANÓW.
(Stara trasa: CHOMICZÓWKA – ... – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Poznańska – Żurawia – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie) – Książęca – ... – WILANÓW.)
605 linia autobusowa nocna zwykła stała PKP URSUS NIEDŹWIADEK – Keniga – Warszawska – Jagiełły – Traktorzystów – Świerszcza – Globusowa – Wałowicka – Sympatyczna – Cegielniana – Techników – Popularna – Chrobrego – Kleszczowa – Łopuszańska – aleja Krakowska – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Poznańska – Żurawia – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Bracka – Nowogrodzka – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie) – Książęca – Kruczkowskiego – Tamka – most Syreny – Wybrzeże Szczecińskie – aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grochowska – Płowiecka – Marsa – Cyrulików – aleja Chruściela – REMBERTÓW AON.
(Stara trasa: PKP URSUS NIEDŹWIADEK – ... – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Poznańska – Żurawia – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie) – Książęca – ... – REMBERTÓW AON.)
C linia autobusowa pospieszna stała DICKENSA – Białobrzeska (powrót: Białobrzeska – Opaczewska – Szczęśliwicka – DICKENSA.) – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Poznańska – Żurawia – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Bracka – Nowogrodzka – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie) – Aleje Ujazdowskie – aleja Armii Ludowej – most Łazienkowski – aleja Stanów Zjednoczonych – Grochowska – Płowiecka – Błękitna – Widoczna (powrót: Widoczna – Płowiecka) – Szpotańskiego – Patriotów – Bysławska – FALENICA.
(Stara trasa: DICKENSA – ... – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Poznańska – Żurawia – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie) – Aleje Ujazdowskie – ... – FALENICA.)
H linia autobusowa pospieszna stała OKĘCIE – aleja Krakowska – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Poznańska – Żurawia – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Bracka – Nowogrodzka – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie) – Nowy Świat – Świętokrzyska – Kopernika – Tamka – most Syreny – Wybrzeże Szczecińskie – Okrzei – Targowa – aleja Solidarności – Jagiellońska (powrót: Jagiellońska – św. Cyryla i Metodego – Targowa – Kłopotowskiego – Wybrzeże Szczecińskie) – Modlińska – Obrazkowa – Świderska – TARCHOMIN (FABRYKA DOMÓW).
(Stara trasa: OKĘCIE – ... – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Poznańska – Żurawia – plac Trzech Krzyży – Nowy Świat (powrót: Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie) – Świętokrzyska – Kopernika – ... – TARCHOMIN (FABRYKA DOMÓW).)
T linia autobusowa pospieszna okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) OKĘCIE – aleja Krakowska – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Poznańska – Żurawia – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Bracka – Nowogrodzka – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie) – Nowy Świat – Świętokrzyska – Kopernika – Tamka – most Syreny – Wybrzeże Szczecińskie – Okrzei – Targowa – aleja Solidarności – Jagiellońska (powrót: Jagiellońska – św. Cyryla i Metodego – Targowa – Kłopotowskiego – Wybrzeże Szczecińskie) – Modlińska – DĄBRÓWKA SZLACHECKA.
(Stara trasa: OKĘCIE – ... – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Poznańska – Żurawia – plac Trzech Krzyży – Nowy Świat (powrót: Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie) – Świętokrzyska – Kopernika – ... – DĄBRÓWKA SZLACHECKA.)
134 linia autobusowa zwykła stała OKĘCIE – aleja Krakowska – Hynka – Sasanki – Marynarska – Postępu – Konstruktorska – Racjonalizacji – Woronicza – aleja Niepodległości – Puławska – Dolina Służewiecka – aleja KEN – Surowieckiego – Romera – Herbsta – Pileckiego – Ciszewskiego – Dereniowa – Płaskowickiej – Lanciego – Belgradzka – NATOLIN WOLICA (powrót: NATOLIN WOLICA – Belgradzka – Rosoła – Płaskowickiej).
(Stara trasa: OKĘCIE – ... – Woronicza – aleja Niepodległości – Puławska – WILANOWSKA.)
Połączenie linii wraz z przedłużeniem trasy w celu objęcia obsługą komunikacyjną osiedla Natolin Wolica.
192
BIS
linia autobusowa zwykła stała LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: WILANOWSKA – Puławska – Dolina Służewiecka – aleja KEN – Surowieckiego – Romera – Herbsta – Pileckiego – Ciszewskiego – Dereniowa – Płaskowickiej – Cynamonowa – Gandhi – Dereniowa – Ciszewskiego – Pileckiego – Herbsta – Surowieckiego – aleja KEN – Dolina Służewiecka – Puławska – WILANOWSKA.)
171 linia autobusowa zwykła stała LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: DWORZEC GDAŃSKI – Bonifraterska – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Puławska – WILANOWSKA.)
Połączenie linii.
174 linia autobusowa zwykła stała DWORZEC GDAŃSKI – Bonifraterska – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Domaniewska – Modzelewskiego – aleja Lotników – Bełdan – Orzycka – Gotarda – BOKSERSKA.
(Stara trasa: EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – Emilii Plater – Świętokrzyska – ... – BOKSERSKA.)
451 linia autobusowa przyspieszona stała LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY (poziom -1) – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego (powrót: Chałubińskiego – aleja Jana Pawła II – Złota – Emilii Plater – DWORZEC CENTRALNY (poziom -1).) – aleja Niepodległości – Puławska – Pileckiego – Ciszewskiego – Cynamonowa – Gandhi – Dereniowa – Płaskowickiej – NATOLIN PÓŁNOCNY.)
Zmiana oznaczenia w związku z reorganizacją systemu oznaczeń linii autobusowych wraz z korektą trasy na terenie Imielina.
504 linia autobusowa przyspieszona stała DWORZEC CENTRALNY (poziom -1) – aleja Jana Pawła II (powrót: aleja Jana Pawła II – Złota – Emilii Plater – DWORZEC CENTRALNY (poziom -1).) – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Puławska – Pileckiego – Ciszewskiego – Dereniowa – Płaskowickiej – NATOLIN PÓŁNOCNY.
508 linia autobusowa przyspieszona stała EMILII PLATER – Emilii Plater – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Puławska – Pileckiego – Ciszewskiego – Cynamonowa – Płaskowickiej – Lanciego – Belgradzka – NATOLIN WOLICA (powrót: NATOLIN WOLICA – Belgradzka – Rosoła – Płaskowickiej – Cynamonowa). Uruchomienie linii w celu objęcia obsługą komunikacyjną osiedla Natolin Wolica.
1985.10.05. 159 linia autobusowa zwykła stała KOŁO – Obozowa – Ciołka (powrót: Ciołka – Newelska – księcia Janusza – KOŁO.) – Górczewska – Olbrachta – Redutowa – Wolska – Kasprzaka (powrót: Kasprzaka – Ordona – Wolska) – Towarowa – plac Zawiszy – Koszykowa – Piękna – Myśliwiecka – Łazienkowska – Czerniakowska – Gołkowska – Statkowskiego – Augustówka – EC SIEKIERKI.
(Stara trasa: KOŁO – ... – Gołkowska – OSIEDLE BERNARDYŃSKA.)
Przedłużenie tras do nowej pętli w rejonie Elektrociepłowni "Siekierki".
162 linia autobusowa zwykła stała EC SIEKIERKI – Augustówka – Statkowskiego – Gołkowska – Czerniakowska – Szwoleżerów – Myśliwiecka – Rozbrat – Kruczkowskiego – Tamka – Wybrzeże Kościuszkowskie – Nowy Zjazd – most Śląsko-Dąbrowski (powrót: most Śląsko-Dąbrowski – Grodzka – Wybrzeże Kościuszkowskie – Karowa – Dobra – Lipowa – Browarna – Topiel – Kruczkowskiego) – aleja Solidarności – Targowa – 11 Listopada – Kowieńska – Szwedzka – św. Wincentego (powrót: św. Wincentego – 11 Listopada – Ratuszowa – Inżynierska – Wileńska – Targowa) – Kołowa – Handlowa – Pratulińska – Trocka – TARGÓWEK.
(Stara trasa: OSIEDLE BERNARDYŃSKA – Gołkowska – ... – TARGÓWEK.)
1985.10.14. BIAŁOBRZEGI linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni świąteczne) SEZONOWE ZAWIESZENIE KURSOWANIA.
(Stała trasa: 1. PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Bankowy – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Radzymińska – Ząbki: Radzymińska – Marki: Piłsudskiego – Legionowa – Rembielszczyzna: Strużańska – Jana Kazimierza – Nieporęt: Jana Kazimierza – Zegrzyńska – aleja Wojska Polskiego – Białobrzegi: aleja Wojska Polskiego – BIAŁOBRZEGI.

2. PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Bankowy – aleja Solidarności – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Wybrzeże Gdańskie (powrót: Wybrzeże Gdańskie – Grodzka – aleja Solidarności) – Wybrzeże Gdyńskie – most Grota-Roweckiego – Modlińska – Płochocińska – Rembielszczyzna: Jana Kazimierza – Nieporęt: Jana Kazimierza – Zegrzyńska – aleja Wojska Polskiego – Białobrzegi: aleja Wojska Polskiego – BIAŁOBRZEGI.)
Zakończenie sezonu wypoczynkowego.
CHOJNÓW linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni świąteczne) SEZONOWE ZAWIESZENIE KURSOWANIA.
(Stała trasa: PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Iwiczna: Puławska – Piaseczno: (Puławska – Kościuszki – 17 Stycznia – Asfaltowa?) – Chojnów: Asfaltowa – CHOJNÓW (nowa pętla).)
MAGDALENKA linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni świąteczne) SEZONOWE ZAWIESZENIE KURSOWANIA.
(Stała trasa: PLAC DEFILAD – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – aleja Krakowska – Raszyn: aleja Krakowska – Falenty: aleja Krakowska – Janki: aleja Krakowska – Nowy Sękocin: aleja Krakowska – Stary Sękocin: aleja Krakowska – Sękocin Las: aleja Krakowska – Słoneczna – Magdalenka: Słoneczna – Lesznowola – LESZNOWOLA.)
1985.10.27. OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie w godz. 0-16 ruchu tramwajowego na ul. Zgrupowania AK "Kampinos", Marymonckiej i Słowackiego (na odcinku od pętli HUTA do pętli POTOCKA) w związku z włączaniem do eksploatacji przebudowywanego odcinka torów oraz wiaduktu wzdłuż ul. Słowackiego.


5. POTOCKA – Słowackiego – ... – WIATRACZNA.
6. MARYMONT-POTOK – Mickiewicza – plac Wilsona – ... – GOCŁAWEK.
15. POTOCKA – Słowackiego – ... – PLAC NARUTOWICZA.
17. HUTA – Nocznickiego – Wólczyńska – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – ... – SŁUŻEWIEC.
27. HUTA – Nocznickiego – Wólczyńska – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – ... – CMENTARZ WOLSKI.
Z. HUTA – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Słowackiego – PLAC WILSONA.
Z. HUTA – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – RONDO "RADOSŁAWA".
1985.10.28. W linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni wyścigów konnych) SEZONOWE ZAWIESZENIE KURSOWANIA.
(Stała trasa: PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – WYŚCIGI.)
Zakończenie sezonu.
1985.11.01.
1985.11.03.
PL. DEFILAD

POWĄZKI
(CMENTARZ WOJSKOWY)
linia autobusowa cmentarna pospieszna >PLAC DEFILAD – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – aleja Jana Pawła II – Prosta (powrót: Prosta – Świętokrzyska – Emilii Plater – jezdnia północna PKiN – PLAC DEFILAD.) – Towarowa – Okopowa – Powązkowska – POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY).
Przystanki: PL. DEFILAD, DW. CENTRALNY (→POWĄZKI), POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY).
Uruchomienie linii cmentarnych. Więcej szczegółów znajduje się TUTAJ.
PL. DEFILAD

POWĄZKI
(IV BRAMA)
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC DEFILAD – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – aleja Jana Pawła II – Prosta (powrót: Prosta – Świętokrzyska – Emilii Plater – jezdnia północna PKiN – PLAC DEFILAD.) – Towarowa – Okopowa – Powązkowska – POWĄZKI (IV BRAMA).
Przystanki: PL. DEFILAD, DW. CENTRALNY (→POWĄZKI), POWĄZKI (IV BRAMA).
PL. DEFILAD

CMENTARZ PÓŁNOCNY
(BRAMA GŁÓWNA)
linia autobusowa cmentarna zwykła PLAC DEFILAD – jezdnia północna PKiN – Emilii Plater – Twarda – plac Grzybowski – Królewska – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – plac Bankowy – Andersa – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – plac Wilsona – Słowackiego – Żeromskiego – Wólczyńska – Opłotek – Palisadowa – Wóycickiego – CMENTARZ PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA (powrót: CMENTARZ PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA – Wóycickiego – Wólczyńska).
Przystanki: PL. DEFILAD, PL. BANKOWY, DW. GDAŃSKI, PL. WILSONA, ŻEROMSKIEGO, PRZYBYSZEWSKIEGO, CM. WAWRZYSZEWSKI, CM. PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA.
PL. DEFILAD

CMENTARZ BRÓDNOWSKI
(ŚW. WINCENTEGO)
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC DEFILAD – jezdnia północna PKiN – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – plac Bankowy – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Słomińskiego (powrót: Słomińskiego – Andersa) – most Gdański – Starzyńskiego – 11 Listopada – św. Wincentego – Kołowa – Gościeradowska – Borzymowska – św. Wincentego – CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO) (powrót: CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO) – św. Wincentego – 11 Listopada – Starzyńskiego).
Przystanki: PL. DEFILAD, PL. BANKOWY, DWORZEC GDAŃSKI (→PL. DEFILAD), BONIFRATERSKA (→CM. BRÓDNOWSKI), RONDO STARZYŃSKIEGO, CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO).
PL. DEFILAD

CMENTARZ BRÓDNOWSKI
(ODROWĄŻA)
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC DEFILAD – jezdnia północna PKiN – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – plac Bankowy – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Słomińskiego (powrót: Słomińskiego – Andersa) – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Toruńska – Wysockiego – Odrowąża – CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ODROWĄŻA) (powrót: CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ODROWĄŻA) – Odrowąża – 11 Listopada – Starzyńskiego).
Przystanki: PL. DEFILAD. PL. BANKOWY, DWORZEC GDAŃSKI (→PL. DEFILAD), BONIFRATERSKA (→CM. BRÓDNOWSKI), RONDO STARZYŃSKIEGO, POŻAROWA, CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ODROWĄŻA).
PL. DEFILAD

CMENTARZ BRÓDNOWSKI
(CHODECKA)
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC DEFILAD – jezdnia północna PKiN – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – plac Bankowy – aleja Solidarności – Nowy Zjazd – Wybrzeże Gdańskie (powrót: Wybrzeże Gdańskie – Grodzka – aleja Solidarności) – Wybrzeże Gdyńskie – most Grota-Roweckiego – Toruńska – Wysockiego – Bartnicza – Wyszogrodzka – Chodecka – CMENTARZ BRÓDNOWSKI (CHODECKA).
Przystanki: PL. DEFILAD. PL. BANKOWY, CENTRUM OLIMPIJSKIE (NŻ), ŻERAŃ FSO, CMENTARZ BRÓDNOWSKI (CHODECKA).
PL. NARUTOWICZA

POWĄZKI
(CMENTARZ WOJSKOWY)
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – plac Zawiszy – Towarowa – Okopowa – Powązkowska – POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY).
Przystanki: PL. NARUTOWICZA, PL. ZAWISZY, POWĄZKI (IV BRAMA), POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY).
PL. NARUTOWICZA

CMENTARZ BRÓDNOWSKI
(ŚW. WINCENTEGO)
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – aleja Armii Ludowej – most Łazienkowski – Wał Miedzeszyński – Zwycięzców – Francuska – aleja Zieleniecka – Targowa – aleja Solidarności – Jagiellońska (powrót: Jagiellońska – św. Cyryla i Metodego – Targowa) – Starzyńskiego – 11 Listopada – św. Wincentego – Kołowa – Gościeradowska – Borzymowska – św. Wincentego – CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO) (powrót: CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO) – św. Wincentego – 11 Listopada).
Przystanki: PL. NARUTOWICZA, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, RONDO WASZYNGTONA, DWORZEC WILEŃSKI, RONDO STARZYŃSKIEGO, CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO).
WIATRACZNA

POWĄZKI
(CMENTARZ WOJSKOWY)
linia autobusowa cmentarna pospieszna WIATRACZNA – aleja Stanów Zjednoczonych – most Łazienkowski – aleja Armii Ludowej – Wawelska – Raszyńska – plac Zawiszy – Towarowa – Okopowa – Powązkowska – POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY).
Przystanki: WIATRACZNA, SASKA, PL. ZAWISZY, POWĄZKI (IV BRAMA), POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY).
WIATRACZNA

CMENTARZ BRÓDNOWSKI
(ŚW. WINCENTEGO)
linia autobusowa cmentarna pospieszna WIATRACZNA – Grochowska – Zamoyskiego – Targowa – aleja Solidarności – Jagiellońska (powrót: Jagiellońska – św. Cyryla i Metodego – Targowa) – Starzyńskiego – 11 Listopada – św. Wincentego – Kołowa – Gościeradowska – Borzymowska – św. Wincentego – CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO) (powrót: CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO) – św. Wincentego – 11 Listopada).
Przystanki: WIATRACZNA, DW. WILEŃSKI, RONDO STARZYŃSKIEGO, CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO).
DW. WSCHODNI

CMENTARZ BRÓDNOWSKI
(ŚW. WINCENTEGO)
linia autobusowa cmentarna zwykła DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA) – Kijowska – Targowa – 11 Listopada – św. Wincentego – Kołowa – Gościeradowska – Borzymowska – św. Wincentego – CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO) (powrót: CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO) – św. Wincentego – 11 Listopada – Ratuszowa – Inżynierska – Wileńska – Targowa).
CMENTARZ PÓŁNOCNY
(BRAMA GŁÓWNA)

CMENTARZ BRÓDNOWSKI
(ŚW. WINCENTEGO)
linia autobusowa cmentarna pospieszna CMENTARZ PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA – Wóycickiego – Palisadowa – Opłotek – Wólczyńska – aleja Reymonta – Broniewskiego – Elbląska – Powązkowska (powrót: Powązkowska – Krasińskiego – Broniewskiego) – Okopowa – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – 11 Listopada – św. Wincentego – Kołowa – Gościeradowska – Borzymowska – św. Wincentego – CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO) (powrót: CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO) – św. Wincentego – 11 Listopada – Starzyńskiego).
Przystanki: CM. PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA, CM. WAWRZYSZEWSKI, ELBLĄSKA, POWĄZKI (IV BRAMA), DWORZEC GDAŃSKI (→POWĄZKI), BONIFRATERSKA (→CM. BRÓDNOWSKI), RONDO STARZYŃSKIEGO, CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO).
PL. WILSONA

PALMIRY
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC WILSONA – Słowackiego – Marymoncka – Pułkowa – Łomianki: Kolejowa – Dziekanów Leśny: Kolejowa – Pieńków: Kolejowa – Palmiry: droga przez Palmiry – PALMIRY.
Przystanki: PL. WILSONA, ŁOMIANKI (NŻ), DZIEKANÓW (NŻ), ŁOMNA (NŻ), PALMIRY.
1985.11.09. 384 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) HUTA – Kasprowicza – Sokratesa – Conrada – Powstańców Śląskich – Wrocławska – Radiowa – Powstańców Śląskich – Górczewska – aleja Prymasa Tysiąclecia – Aleje Jerozolimskie – DWORZEC ZACHODNI.
(Stara trasa: HUTA – Nocznickiego – Wólczyńska – Conrada – Powstańców Śląskich – Górczewska – Płocka – Gostyńska – Obozowa – MŁYNÓW (powrót: MŁYNÓW – Płocka).)
Korekta trasy w celu usprawnienia obsługi komunikacyjnej w rejonie osiedla Bemowo Lotnisko IV i Wawrzyszew.
1985.11.09.
1985.11.10.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie ruchu tramwajowego na ul. Zgrupowania AK "Kampinos", Marymonckiej i Słowackiego (na odcinku od pętli HUTA do pętli POTOCKA) w związku z włączaniem do eksploatacji przebudowywanego odcinka torów oraz wiaduktu wzdłuż ul. Słowackiego.


5. POTOCKA – Słowackiego – ... – WIATRACZNA.
6. MARYMONT-POTOK – Mickiewicza – plac Wilsona – ... – GOCŁAWEK.
15. POTOCKA – Słowackiego – ... – PLAC NARUTOWICZA.
17. HUTA – Nocznickiego – Wólczyńska – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – ... – SŁUŻEWIEC.
27. HUTA – Nocznickiego – Wólczyńska – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – ... – CMENTARZ WOLSKI.
Z. HUTA – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Słowackiego – PLAC WILSONA.
Z. HUTA – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – RONDO "RADOSŁAWA".
1985.11.11.
1985.11.16.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie w dniach 11-15 listopada w godz. 10.00 - 12.30 oraz 16 listopada w godz. 8.00 - 13.00 ruchu tramwajowego na ul. Mickiewicza (na odcinku od pętli MARYMONT-POTOK do ul. Międzyparkowej) i na ul. Słowackiego (na odcinku od ul. Popiełuszki do pl. Wilsona) w związku z remontem sieci trakcyjnej.


6. HUTA – ... – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Słomińskiego – most Gdański – ... – GOCŁAWEK.
15. HUTA – ... – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Stawki – Andersa – ... – PLAC NARUTOWICZA.
31. POTOCKA – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Stawki – Andersa – ... – SŁUŻEWIEC.
36. PIASKI – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – Stawki – Andersa – ... – WYŚCIGI.
Z. PKS MARYMONT – Żeromskiego (powrót: Żeromskiego – Duracza – Kasprowicza – Żeromskiego – PKS MARYMONT.) – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Stawki – STAWKI (zawrotka przy ul. Pokornej).
1985.11.16. Uruchomiono nową zajezdnię autobusową przy ul. Stalowej.
1985.11.18. SZCZAKI linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni świąteczne) SEZONOWE ZAWIESZENIE KURSOWANIA.
(Stała trasa: OKĘCIE – aleja Krakowska – Raszyn: aleja Krakowska – Falenty: aleja Krakowska – Janki: aleja Krakowska – Nowy Sękocin: aleja Krakowska – Stary Sękocin: aleja Krakowska – Sękocin Las: aleja Krakowska – Łazy: aleja Krakowska – Marysin: aleja Krakowska – Wólka Kosowska: aleja Krakowska – Kolonia Warszawska: aleja Krakowska – Jabłonowo: aleja Krakowska – Mroków: aleja Krakowska – Rejonowa – Mrokowska Kolonia: Rejonowa – Warszawianka: Rejonowa – Wola Mrokowska: Rejonowa – Szczaki: Mrokowska – SZCZAKI.)
Zakończenie sezonu wypoczynkowego.
1985.11.23. OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie w godz. 8-16 ruchu tramwajowego na ul. Zgrupowania AK "Kampinos", Marymonckiej i Słowackiego (na odcinku od pętli HUTA do pętli POTOCKA) w związku z próbami obciążeniowymi nowego wiaduktu wzdłuż ul. Słowackiego nad Trasą Armii Krajowej.


5. POTOCKA – Słowackiego – ... – WIATRACZNA.
6. MARYMONT-POTOK – Mickiewicza – plac Wilsona – ... – GOCŁAWEK.
15. POTOCKA – Słowackiego – ... – PLAC NARUTOWICZA.
17. HUTA – Nocznickiego – Wólczyńska – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – ... – SŁUŻEWIEC.
27. HUTA – Nocznickiego – Wólczyńska – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – ... – CMENTARZ WOLSKI.
Z. HUTA – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Słowackiego – PLAC WILSONA.
Z. HUTA – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – RONDO "RADOSŁAWA".
1985.12.03. 157 linia autobusowa zwykła stała GWIAŹDZISTA – Gwiaździsta – Podleśna – Marymoncka – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Stawki – Smocza – Nowolipie – Żelazna – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – Banacha – Pawińskiego – Korotyńskiego – RAKOWIEC (powrót: RAKOWIEC – Korotyńskiego – Mołdawska – Pruszkowska – Pawińskiego).
(Stara trasa: GWIAŹDZISTA – Gwiaździsta – Podleśna – Lektykarska – Gdańska – Słowackiego – ... – RAKOWIEC.)
Wprowadzenie tras objazdowych w związku z zamknięciem ul. Gdańskiej z powodu budowy Trasy Armii Krajowej.
606 linia autobusowa nocna zwykła stała CHOMICZÓWKA – Conrada – Sokratesa – Kasprowicza – Huta – Kasprowicza – Nocznickiego – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Malczewskiego – Joliot-Curie – Woronicza – Racjonalizacji – Konstruktorska – Postępu – Marynarska – Rzymowskiego – Gotarda – Bokserska – BOKSERSKA.
(Stara trasa: CHOMICZÓWKA – ... – Marymoncka – Podleśna – Lektykarska – Hłaski – Gdańska – Słowackiego – ... – BOKSERSKA.)
1985.12.15. 123 linia autobusowa zwykła stała DWORZEC WSCHODNI (LUBELSKA) – Bliska – Żupnicza – Chodakowska – Mińska – Stanisławowska – Terespolska – Mińska – Chrzanowskiego – Wiatraczna – Grochowska (powrót: Grochowska – Zakole – Wiatraczna) – Grochowska – Zamieniecka – Fieldorfa – Bora-Komorowskiego – Egipska – Saska – Brazylijska – Międzynarodowa – ZWYCIĘZCÓW.
(Stara trasa: (W dni robocze w godzinach szczytu oraz w godzinach wieczornych: DWORZEC WSCHODNI (LUBELSKA) – Bliska – Żupnicza – Chodakowska – Mińska – Stanisławowska – Terespolska – Mińska – Chrzanowskiego – Wiatraczna – Grochowska (powrót: Grochowska – Zakole – Wiatraczna) – ...)

WIATRACZNA – Grochowska – Zamieniecka – Fieldorfa – Abrahama – Bora-Komorowskiego (powrót: Bora-Komorowskiego – Fieldorfa) – Egipska – Saska – Brazylijska – Międzynarodowa – ZWYCIĘZCÓW.)
Wprowadzenie przedłużonej trasy we wszystkich kursach.
DOKŁADNE DATY ZMIAN NIEZNANE
1985.??.??. 373 linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni robocze) PLAC NARUTOWICZA – Słupecka – Sękocińska (powrót: Sękocińska – Białobrzeska – Niemcewicza – Grójecka – PLAC NARUTOWICZA.) – Szczęśliwicka – Kopińska – Aleje Jerozolimskie – Łopuszańska – Kleszczowa – Chrobrego – Globusowa – Wałowicka – Sympatyczna – Potrzebna – ODOLANY.
(Stara trasa: PLAC NARUTOWICZA – ... – Sympatyczna – Potrzebna – WAGONOWNIA SZCZĘŚLIWICE.)
Przedłużenie trasy do stacji kolejowej.

 

SPIS TRAS (stan na koniec grudnia 1985 r.)

SCHEMAT KOMUNIKACJI DZIENNEJ (stan na koniec grudnia 1985 r.)

SCHEMAT KOMUNIKACJI NOCNEJ (stan na koniec grudnia 1985 r.)

POWRÓT DO SPISU LAT


KONTAKT: trasbus@o2.pl.