data linia rodzaj zmiana uwagi
1986.01.11. 196 linia autobusowa zwykła stała PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Poznańska – Żurawia – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Bracka – Nowogrodzka – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie) – Nowy Świat – Świętokrzyska – Kopernika – Tamka – most Syreny – Zamoście – Sokola – Zamoyskiego – aleja Zieleniecka – aleja Waszyngtona – Międzyborska – Cyraneczki – Grenadierów (powrót: Grenadierów – aleja Waszyngtona) – aleja Stanów Zjednoczonych – WIATRACZNA.
(Stara trasa: PLAC ZAWISZY – Aleje Jerozolimskie – ... – most Syreny – Wybrzeże Szczecińskie – aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – ... – WIATRACZNA.)
Przedłużenie trasy do punktu przesiadkowego na placu Narutowicza wraz z korektą na terenie Pragi.
723 linia autobusowa podmiejska przyspieszona stała ŻERAŃ FSO – Modlińska – Jabłonna: Modlińska – Zegrzyńska – Legionowo: Warszawska – Sowińskiego – LEGIONOWO MICKIEWICZA. Przekształcenie linii w stałą wraz ze zmianą oznaczenia.
803 linia autobusowa podmiejska przyspieszona okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: ŻERAŃ FSO – Modlińska – Jabłonna: Modlińska – Zegrzyńska – Legionowo: Warszawska – Sowińskiego – LEGIONOWO MICKIEWICZA.)
1986.01.13.
1986.01.17.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie w godz. 9.20 - 12.20 ruchu tramwajowego na ul. Okopowej (na odcinku od ronda "Radosława" do al. Solidarności) w związku z remontem torów tramwajowych.


1. ŻERAŃ WSCHODNI – ... – Słomińskiego – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – ... – KOŁO.
5. HUTA – ... – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – Towarowa – ... – PLAC NARUTOWICZA.
22. HUTA – ... – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – Towarowa – ... – BANACHA.
27. HUTA – ... – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – Wolska – CMENTARZ WOLSKI.
Z. RONDO "RADOSŁAWA" – Okopowa – OKOPOWA.
1986.01.27.
1986.02.10.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie w dniach 27 stycznia - 10 lutego (oprócz sobót i niedziel) w godz. 9.20 - 12.20 ruchu tramwajowego na ul. Okopowej (na odcinku od ronda "Radosława" do al. Solidarności) w związku z remontem torów tramwajowych.


1. ŻERAŃ WSCHODNI – ... – Słomińskiego – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – ... – KOŁO.
5. HUTA – ... – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – Towarowa – ... – PLAC NARUTOWICZA.
22. HUTA – ... – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – Towarowa – ... – BANACHA.
27. HUTA – ... – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – Wolska – CMENTARZ WOLSKI.
Z. RONDO "RADOSŁAWA" – Okopowa – OKOPOWA.
1986.02.01. 168 linia autobusowa zwykła stała RAKOWIECKA / ŁOWICKA – Rakowiecka (powrót: Rakowiecka – aleja Niepodległości – Madalińskiego – Boboli – Rakowiecka – RAKOWIECKA / ŁOWICKA.) – Puławska – plac Unii Lubelskiej – Polna – aleja Armii Ludowej (powrót: aleja Armii Ludowej – Waryńskiego – Puławska) – most Łazienkowski – Wał Miedzeszyński – Zwycięzców – Saska – Egipska – Bora-Komorowskiego – GOCŁAW.
(Stara trasa: RAKOWIECKA / ŁOWICKA – ... – Egipska – Bora-Komorowskiego – FIELDORFA (powrót: FIELDORFA – Abrahama – Bora-Komorowskiego).)
Skierowanie do nowej pętli autobusowej na terenie osiedla Gocław Lotnisko.
610 linia autobusowa nocna zwykła stała KOŁO – Obozowa (powrót: Obozowa – Ciołka – Newelska – księcia Janusza – KOŁO.) – Młynarska – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Świętokrzyska – Kopernika – Tamka – most Syreny – Wybrzeże Szczecińskie – aleja Poniatowskiego – Francuska – Paryska – Brukselska – Ateńska – Egipska – Bora-Komorowskiego – GOCŁAW.
(Stara trasa: KOŁO – ... – Egipska – Bora-Komorowskiego – FIELDORFA (powrót: FIELDORFA – Abrahama – Bora-Komorowskiego).)
1986.02.03. 411 linia autobusowa przyspieszona okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) PLAC DEFILAD – Marszałkowska – Żurawia – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Bracka – Nowogrodzka – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – PLAC DEFILAD.) – Aleje Ujazdowskie – aleja Armii Ludowej – most Łazienkowski – Wał Miedzeszyński – Zwycięzców – Saska – Egipska – Bora-Komorowskiego – GOCŁAW.
Przystanki: PL. DEFILAD, CENTRUM, PL. TRZECH KRZYŻY, PL. NA ROZDROŻU, STACJA KRWIODAWSTWA, AFRYKAŃSKA, WAŁ GOCŁAWSKI, ABRAHAMA, BORA-KOMOROWSKIEGO, HORBACZEWSKIEGO, GOCŁAW.
(Stara trasa: PLAC DEFILAD – ... – Egipska – Bora-Komorowskiego – FIELDORFA (powrót: FIELDORFA – Abrahama – Bora-Komorowskiego).)
Skierowanie do nowej pętli autobusowej na terenie osiedla Gocław Lotnisko.
1986.02.08.
1986.02.09.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie ruchu tramwajowego na ul. Młynarskiej i Obozowej w związku z awarią wodociągową w rejonie skrzyżowania ul. Obozowej z ul. Magistracką.


1. ŻERAŃ WSCHODNI – ... – aleja Solidarności – Młynarska – Górczewska – STASZICA (powrót: STASZICA – Wolska – aleja Solidarności).
13. CMENTARZ WOLSKI – Wolska – aleja Solidarności – ... – KAWĘCZYŃSKA BAZYLIKA.
20. BOERNEROWO – Kaliskiego – Dywizjonu 303 – KOŁO.
20. STASZICA – Wolska – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Młynarska – Górczewska – STASZICA.) – ... – BANACHA.
24. OSIEDLE WOLSKA – aleja Prymasa Tysiąclecia – Kasprzaka – Skierniewicka – Wolska – aleja Solidarności – ... – GOCŁAWEK.
Z. KOŁO – księcia Janusza – Obozowa – Młynarska – Leszno – Okopowa – aleja Solidarności – Młynarska – Obozowa – Ciołka – Newelska – księcia Janusza – KOŁO. [Linia jednokierunkowa.]
1986.02.11.
1986.03.27.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie od 11 lutego do 27 marca (tylko we wtorki i czwartki) w godz. 9.30 - 12.10 ruchu tramwajowego na ul. Jagiellońskiej (na odcinku od ronda Starzyńskiego do pętli ŻERAŃ FSO) w związku z remontem torowiska.


12. ODROWĄŻA – Odrowąża – 11 Listopada – Starzyńskiego – most Gdański – ... – SŁUŻEWIEC.
18. RATUSZOWA-ZOO – Jagiellońska – Starzyńskiego – most Gdański – ... – SŁUŻEWIEC.
21. RATUSZOWA-ZOO – Jagiellońska – Ratuszowa – ... – GOCŁAWEK.
Z. ŻERAŃ FSO – Jagiellońska – Ratuszowa – Inżynierska – Wileńska – Targowa – Ratuszowa – Jagiellońska – ŻERAŃ FSO. [Linia jednokierunkowa.]
1986.02.12.
1986.02.28.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie w dniach 12, 14, 17, 19, 21, 24 i 28 lutego w godz. 9.45 - 12.20 ruchu tramwajowego na ul. Wolskiej (na odcinku od pętli CMENTARZ WOLSKI do ul. Skierniewickiej) w związku z naprawą sieci trakcyjnej.


10. OSIEDLE WOLSKA – aleja Prymasa Tysiąclecia – Kasprzaka – ... – SŁUŻEWIEC.
11. HUTA – ... – Kasprzaka – aleja Prymasa Tysiąclecia – OSIEDLE WOLSKA..
26. STASZICA – Wolska – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Młynarska – Górczewska – STASZICA.) – ... – WIATRACZNA.
27. HUTA – ... – aleja Solidarności – Młynarska – Górczewska – STASZICA (powrót: STASZICA – Wolska – aleja Solidarności).
Z. CMENTARZ WOLSKI – Fort Wola – Wolska – aleja Solidarności – OKOPOWA.
1986.02.15.
1986.02.16.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie ruchu tramwajowego na ul. Młynarskiej i Obozowej w związku z awarią wodociągową w rejonie skrzyżowania ul. Młynarskiej z ul. Żytnią.


1. ŻERAŃ WSCHODNI – ... – aleja Solidarności – Młynarska – Górczewska – STASZICA (powrót: STASZICA – Wolska – aleja Solidarności).
13. CMENTARZ WOLSKI – Wolska – aleja Solidarności – ... – KAWĘCZYŃSKA BAZYLIKA.
20. BOERNEROWO – Kaliskiego – Dywizjonu 303 – KOŁO.
20. STASZICA – Wolska – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Młynarska – Górczewska – STASZICA.) – ... – BANACHA.
24. OSIEDLE WOLSKA – aleja Prymasa Tysiąclecia – Kasprzaka – Skierniewicka – Wolska – aleja Solidarności – ... – GOCŁAWEK.
Z. KOŁO – księcia Janusza – Obozowa – Młynarska – Leszno – Okopowa – aleja Solidarności – Młynarska – Obozowa – Ciołka – Newelska – księcia Janusza – KOŁO. [Linia jednokierunkowa.]
1986.02.15. 161 linia autobusowa zwykła stała ZBÓJNA GÓRA – Podmokła – Cygańska – Kwitnącej Akacji – Izbicka (powrót: Izbicka – Izbicka (cmentarz) – Izbicka – Kwitnącej Akacji) – Patriotów (strona wschodnia) – Żegańska – Patriotów – Panny Wodnej – Zasadowa – Przewodowa – Patriotów – Bysławska – Poezji – Jachowicza – OLECKA (powrót: OLECKA – Włókiennicza – Michalinki – Patriotów – Walcownicza – Narcyzowa – Ochocza – Bystrzycka – Walcownicza – Patriotów – Przewodowa).
(Stara trasa: ZBÓJNA GÓRA – ... – Izbicka – Panny Wodnej – Zasadowa – ... – OLECKA.)
Wprowadzenie podjazdów do Międzylesia.
1986.02.15. OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie w godz. 9.00 - 14.00 ruchu tramwajowego na ciągu: al. Niepodległości - Rakowiecka - Boboli - Wołoska (na odcinku od ul. Nowowiejskiej do ul. Woronicza) w związku z przycinaniem gałęzi drzew rosnących wzdłuż torów tramwajowych.


10. CMENTARZ WOLSKI – ... – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Woronicza – Wołoska – ... – SŁUŻEWIEC.
12. ŻERAŃ FSO – ... – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Woronicza – Wołoska – ... – SŁUŻEWIEC.
17. HUTA – ... – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Woronicza – Wołoska – ... – SŁUŻEWIEC.
24. KOŁO – ... – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – Krzywickiego – Filtrowa – PLAC NARUTOWICZA.
33. HUTA – ... – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – WYŚCIGI.
Z. DWORZEC CENTRALNY (zawrotka na skrzyżowaniu Alej Jerozolimskich i ul. Chałubińskiego) – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Batorego – Boboli – Wołoska – Bytnara – Pułku Baszta – Joliot Curie – Woronicza – WORONICZA (powrót: WORONICZA – Wołoska – Boboli – Rakowiecka – aleja Niepodległości).
1986.03.01. 176 linia autobusowa zwykła stała PLAC HALLERA – Jagiellońska – Starzyńskiego – 11 Listopada – Odrowąża – Wysockiego – Bazyliańska – Rembielińska – Annopol – Odlewnicza – Marywilska – Czołowa – Bohaterów – Ołówkowa – Parowozowa – Polnych Kwiatów – Mehoffera – Raciborska – Przytulna – CHOSZCZÓWKA.
(Stara trasa: PLAC HALLERA – ... – Marywilska – MARCELIN WFTS.)
Przedłużenie trasy do Choszczówki.
723 linia autobusowa podmiejska przyspieszona stała PLAC HALLERA – Jagiellońska – Modlińska – Jabłonna: Modlińska – Zegrzyńska – Legionowo: Warszawska – Sowińskiego – LEGIONOWO MICKIEWICZA.
(Stara trasa: ŻERAŃ FSO – Modlińska – ... – LEGIONOWO MICKIEWICZA.)
Przedłużenie trasy w związku z postulatami mieszkańców Pragi.
1986.03.03. 326 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) SUWALSKA – Łabiszyńska – Łojewska – Chodecka (powrót: Chodecka – Kondratowicza – Łabiszyńska – SUWALSKA.) – Wyszogrodzka – Bartnicza – Wysockiego – Bazyliańska – Rembielińska – Annopol – Odlewnicza – Marywilska – Płochocińska – Modlińska – Ekspresowa – Fleminga – POLFA. Zmiana oznaczenia linii 376.
376 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) PLAC HALLERA – Jagiellońska – Starzyńskiego – 11 Listopada – Odrowąża – Wysockiego – Bazyliańska – Rembielińska – Annopol – Odlewnicza – Marywilska – MARCELIN WFTS.
(Stara trasa: SUWALSKA – Łabiszyńska – Łojewska – Chodecka (powrót: Chodecka – Kondratowicza – Łabiszyńska – SUWALSKA.) – Wyszogrodzka – Bartnicza – Wysockiego – Bazyliańska – Rembielińska – Annopol – Odlewnicza – Marywilska – Marcelin WFTS – Marywilska – Płochocińska – Modlińska – Ekspresowa – Fleminga – POLFA.)
Całkowita zmiana trasy - poprzednia trasa realizowana przez nową linię 326.
1986.03.17.
1986.03.28.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie w dniach 17-28 marca (oprócz niedzieli 23 marca) w godz. 9.30 - 12.30 ruchu tramwajowego na ul. Dywizjonu 303 i Kaliskiego w związku z remontem sieci trakcyjnej.


20. KOŁO – Obozowa – ... – BANACHA.
Z. KOŁO – księcia Janusza – Obozowa – Ciołka (powrót: Ciołka – Newelska – księcia Janusza – KOŁO) – Górczewska – Powstańców Śląskich – Radiowa – STARE BEMOWO.
1986.03.24. 155 linia autobusowa zwykła stała ZNANA – Olbrachta (powrót: Olbrachta – Stroma – Strąkowa – Boznańskiej – Olbrachta – ZNANA.) – Górczewska – Płocka – Wolska – Skierniewicka – Siedmiogrodzka – Grzybowska – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – Prosta – Żelazna – Grzybowska) – Kopernika – Tamka – Kruczkowskiego – Rozbrat – Górnośląska – Czerniakowska – TORWAR (powrót: TORWAR – Łazienkowska – Rozbrat – Ludna – Solec – Dobra – Tamka).
(Stara trasa: STRĄKOWA – Boznańskiej – Olbrachta (powrót: Olbrachta – Stroma – STRĄKOWA.) – Górczewska – ... – TORWAR.)
Zmiana przystanku krańcowego.
355 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) ZNANA – Olbrachta (powrót: Olbrachta – Stroma – Strąkowa – Boznańskiej – Olbrachta – ZNANA.) – Górczewska – Płocka – Wolska – Skierniewicka – Siedmiogrodzka – Grzybowska – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska – Krakowskie Przedmieście – Kopernika – Świętokrzyska – NOWY ŚWIAT (powrót: NOWY ŚWIAT – Świętokrzyska – Prosta – Żelazna – Grzybowska).
(Stara trasa: STRĄKOWA – Boznańskiej – Olbrachta (powrót: Olbrachta – Stroma – STRĄKOWA.) – Górczewska – ... – NOWY ŚWIAT.)
608 linia autobusowa nocna zwykła stała CHOMICZÓWKA – Conrada – Wólczyńska – aleja Reymonta – Broniewskiego – Krasińskiego – Powązkowska – Okopowa – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – aleja Armii Ludowej – most Łazienkowski – aleja Stanów Zjednoczonych – Ostrobramska – Grochowska – Chłopickiego – Szaserów – Dwernickiego – Mycielskiego – Chrzanowskiego – Wiatraczna – SZASERÓW (powrót: SZASERÓW – Chłopickiego).
(Stara trasa: CHOMICZÓWKA – ... – Chłopickiego – Szaserów – Dwernickiego – MYCIELSKIEGO (powrót: MYCIELSKIEGO – Chrzanowskiego – Wiatraczna – Szaserów).)
Zmiana przystanku krańcowego.
1986.04.01.
1986.04.25.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie w dniach 1-25 kwietnia (oprócz sobót i niedziel) w godz. 9.30 - 12.30 ruchu tramwajowego na ul. Słowackiego (na odcinku od pl. Wilsona do ul. Popiełuszki) w związku z remontem sieci trakcyjnej.


6. HUTA – ... – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Słomińskiego – most Gdański – ... – GOCŁAWEK.
15. HUTA – ... – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Stawki – Andersa – ... – PLAC NARUTOWICZA.
31. POTOCKA – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Stawki – Andersa – ... – SŁUŻEWIEC.
Z. PKS MARYMONT – Żeromskiego (powrót: Żeromskiego – Duracza – Kasprowicza – Żeromskiego – PKS MARYMONT.) – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Stawki – STAWKI (zawrotka przy ul. Pokornej).
1986.04.05. 187 linia autobusowa zwykła stała DWORZEC ZACHODNI – Aleje Jerozolimskie – Bitwy Warszawskiej 1920 r. (powrót: Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Szczęśliwicka – Kopińska – Aleje Jerozolimskie – DWORZEC ZACHODNI.) – Grójecka – Wawelska – aleja Armii Ludowej – Czerniakowska – Powsińska – św. Bonifacego – STEGNY.
(Stara trasa: DWORZEC ZACHODNI – Aleje Jerozolimskie – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Grójecka – ... – STEGNY.)
Korekta trasy w rejonie Dworca Zachodniego.
1986.04.16. SZCZAKI linia autobusowa sezonowa zwykła okresowa (kursuje w dni świąteczne i w środy w godzinach szczytu) OKĘCIE – aleja Krakowska – Raszyn: aleja Krakowska – Falenty: aleja Krakowska – Janki: aleja Krakowska – Nowy Sękocin: aleja Krakowska – Stary Sękocin: aleja Krakowska – Sękocin Las: aleja Krakowska – Łazy: aleja Krakowska – Marysin: aleja Krakowska – Wólka Kosowska: aleja Krakowska – Kolonia Warszawska: aleja Krakowska – Jabłonowo: aleja Krakowska – Mroków: aleja Krakowska – Rejonowa – Mrokowska Kolonia: Rejonowa – Warszawianka: Rejonowa – Wola Mrokowska: Rejonowa – Szczaki: Mrokowska – SZCZAKI. Uruchomienie linii sezonowej.
1986.04.19. W linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni wyścigów konnych) PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – WYŚCIGI. Uruchomienie linii w związku z rozpoczęciem sezonu wyścigowego.
1986.04.14. 250 linia autobusowa zwykła stała OTWOCK (BOROWA) – Borowa – Żeromskiego – Reymonta – Tatrzańska – Narutowicza – Poniatowskiego – Pułaskiego – Andriollego – Matejki – Batorego – Olszowa – Przewoska – Hoża – Andriollego – Poniatowskiego – Filipowicza – Warszawska – Czaplickiego – Samorządowa – Borowa – OTWOCK (BOROWA). Zmiana oznaczenia związana z wprowadzeniem taryfy miejskiej.
720 linia autobusowa podmiejska zwykła stała LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: OTWOCK (BOROWA) – Borowa – Żeromskiego – Reymonta – Tatrzańska – Narutowicza – Poniatowskiego – Pułaskiego – Andriollego – Matejki – Batorego – Olszowa – Przewoska – Hoża – Andriollego – Poniatowskiego – Filipowicza – Warszawska – Czaplickiego – Samorządowa – Borowa – OTWOCK (BOROWA).)
251 linia autobusowa zwykła stała OTWOCK (BOROWA) – Borowa – Samorządowa – Czaplickiego – Warszawska – Filipowicza – Poniatowskiego – Andriollego – Hoża – Przewoska – Olszowa – Batorego – Matejki – Andriollego – Pułaskiego – Poniatowskiego – Narutowicza – Tatrzańska – Reymonta – Żeromskiego – Borowa – OTWOCK (BOROWA). Zmiana oznaczenia związana z wprowadzeniem taryfy miejskiej.
721 linia autobusowa podmiejska zwykła stała LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: OTWOCK (BOROWA) – Borowa – Samorządowa – Czaplickiego – Warszawska – Filipowicza – Poniatowskiego – Andriollego – Hoża – Przewoska – Olszowa – Batorego – Matejki – Andriollego – Pułaskiego – Poniatowskiego – Narutowicza – Tatrzańska – Reymonta – Żeromskiego – Borowa – OTWOCK (BOROWA).)
252 linia autobusowa zwykła stała PIASECZNO POLKOLOR – Okulickiego – aleja Wojska Polskiego – Kusocińskiego – Puławska – Kościuszki – Sienkiewicza (powrót: Sienkiewicza – Kościuszki – Kilińskiego – Sierakowskiego – Warszawska – Młynarska – Puławska) – Polskiego Państwa Podziemnego – Pod Bateriami – Główna – PIASECZNO GOŁKÓW. Zmiana oznaczenia związana z wprowadzeniem taryfy miejskiej.
718 linia autobusowa podmiejska zwykła stała LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: PIASECZNO POLKOLOR – Okulickiego – aleja Wojska Polskiego – Kusocińskiego – Puławska – Kościuszki – Sienkiewicza (powrót: Sienkiewicza – Kościuszki – Kilińskiego – Sierakowskiego – Warszawska – Młynarska – Puławska) – Polskiego Państwa Podziemnego – Pod Bateriami – Główna – PIASECZNO GOŁKÓW.)
1986.05.05.
1986.06.20.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie w godz. 9.30 - 12.15 ruchu tramwajowego na ul. Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos", Marymonckiej i Słowackiego (na odcinku od pętli HUTA do pętli POTOCKA) w związku z remontem sieci trakcyjnej.


5. POTOCKA – Słowackiego – ... – PLAC NARUTOWICZA.
6. MARYMONT-POTOK – Mickiewicza – plac Wilsona – ... – GOCŁAWEK.
15. MARYMONT-POTOK – Mickiewicza – plac Wilsona – ... – PLAC NARUTOWICZA.
17. HUTA – Nocznickiego – Wólczyńska – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – ... – SŁUŻEWIEC.
27. HUTA – Nocznickiego – Wólczyńska – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – ... – CMENTARZ WOLSKI.
Z. HUTA – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Słowackiego – PLAC WILSONA.
Z. HUTA – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – RONDO "RADOSŁAWA".
1986.05.10. BIAŁOBRZEGI linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni świąteczne) 1. PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Bankowy – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Radzymińska – Ząbki: Radzymińska – Marki: Piłsudskiego – Legionowa – Rembielszczyzna: Strużańska – Jana Kazimierza – Nieporęt: Jana Kazimierza – Zegrzyńska – aleja Wojska Polskiego – Białobrzegi: aleja Wojska Polskiego – BIAŁOBRZEGI.

2. PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Bankowy – aleja Solidarności – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Wybrzeże Gdańskie (powrót: Wybrzeże Gdańskie – Grodzka – aleja Solidarności) – Wybrzeże Gdyńskie – most Grota-Roweckiego – Modlińska – Płochocińska – Rembielszczyzna: Jana Kazimierza – Nieporęt: Jana Kazimierza – Zegrzyńska – aleja Wojska Polskiego – Białobrzegi: aleja Wojska Polskiego – BIAŁOBRZEGI.
Uruchomienie linii sezonowych.
CHOJNÓW linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni świąteczne) PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Iwiczna: Puławska – Piaseczno: (Puławska – Kościuszki – 17 Stycznia – Asfaltowa?) – Chojnów: Asfaltowa – CHOJNÓW (nowa pętla).
MAGDALENKA linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni świąteczne) PLAC DEFILAD – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – aleja Krakowska – Raszyn: aleja Krakowska – Falenty: aleja Krakowska – Janki: aleja Krakowska – Nowy Sękocin: aleja Krakowska – Stary Sękocin: aleja Krakowska – Sękocin Las: aleja Krakowska – Słoneczna – Magdalenka: Słoneczna – Lesznowola – LESZNOWOLA.
1986.05.17. A
BIS
linia autobusowa pospieszna okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: KASPROWICZA – Kasprowicza – Oczapowskiego – aleja Reymonta – Żeromskiego (powrót: Żeromskiego – Przybyszewskiego – Kasprowicza – KASPROWICZA.) – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Domaniewska – Modzelewskiego – aleja Lotników – Bełdan – Orzycka – Gotarda – Bokserska – BOKSERSKA.)
Zmiana oznaczenia związana z reorganizacją systemu oznaczeń linii okresowych (likwidacja linii "bis").
S linia autobusowa pospieszna okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) KASPROWICZA – Kasprowicza – Oczapowskiego – aleja Reymonta – Żeromskiego (powrót: Żeromskiego – Przybyszewskiego – Kasprowicza – KASPROWICZA.) – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Domaniewska – Modzelewskiego – aleja Lotników – Bełdan – Orzycka – Gotarda – Bokserska – BOKSERSKA.
B
BIS
linia autobusowa pospieszna okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: REDUTOWA – Olbrachta – Górczewska – Płocka – Wolska – aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Goworka (powrót: Goworka – Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Spacerowa – Belwederska – Sobieskiego – św. Bonifacego – STEGNY.)
Zmiana oznaczenia związana z reorganizacją systemu oznaczeń linii okresowych (likwidacja linii "bis").
P linia autobusowa pospieszna okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) REDUTOWA – Olbrachta – Górczewska – Płocka – Wolska – aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Goworka (powrót: Goworka – Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Spacerowa – Belwederska – Sobieskiego – św. Bonifacego – STEGNY.
1986.05.24. WIERSZE linia autobusowa specjalna (pospieszna) PLAC WILSONA – Słowackiego – Marymoncka – Pułkowa – Łomianki: Kolejowa – Dziekanów Leśny: Kolejowa – Pieńków: Kolejowa – Palmiry – WIERSZE. Uruchomienie kursującej tylko 24 maja linii autobusowej w związku z odsłonięciem tablicy pamiątkowej na cmentarzu partyzantów w Wierszach.
1986.05.24.
1986.05.25.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie we wczesnych godzinach porannych oraz późnych godzinach wieczornych ruchu tramwajowego na ul. Andersa i Marszałkowskiej (na odcinku od ul. Stawki do pl. Zbawiciela) w związku z podłączaniem nowych torów objazdowych na skrzyżowaniu ul. Marszałkowskiej z Alejami Jerozolimskimi.


2. ŻERAŃ WSCHODNI – ... – Andersa – Stawki – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – ... – OKĘCIE.
4. CZYNSZOWA – ... – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – ... – WYŚCIGI.
15. HUTA – ... – Andersa – Stawki – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – ... – PLAC NARUTOWICZA.
18. ŻERAŃ FSO – ... – Andersa – Stawki – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – ... – SŁUŻEWIEC.
31. POTOCKA – ... – Andersa – Stawki – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – ... – SŁUŻEWIEC.
36. MARYMONT-POTOK – ... – Andersa – Stawki – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – ... – WYŚCIGI.
Z. STAWKI (zawrotka przy ul. Pokornej) – Stawki – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Boya – PLAC UNII LUBELSKIEJ (powrót: PLAC UNII LUBELSKIEJ – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji).
1986.05.25. PALMIRY linia autobusowa specjalna (pospieszna) PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Bankowy – Andersa – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – plac Wilsona – Słowackiego – Marymoncka – Pułkowa – Łomianki: Kolejowa – Dziekanów Leśny: Kolejowa – Pieńków: Kolejowa – Palmiry: droga przez Palmiry – POCIECHA.
Przystanki: PL. DEFILAD, PL. WILSONA, AWF (NŻ), PALMIRY, POCIECHA.
Uruchomienie kursującej tylko 25 maja linii autobusowej w związku z odbywającym się w Puszczy Kampinoskiej XIX Marszem Patrolowym Szlakiem Walk Partyzanckich.
1986.05.25.
1986.06.26.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie w dniach 25, 28 i 30 maja oraz 5, 10, 12, 17, 19, 24 i 26 czerwca w godz. 9.30 - 12.00 ruchu tramwajowego na ul. Jagiellońskiej (na odcinku od ronda Starzyńskiego do pętli ŻERAŃ FSO) w związku z remontem torowiska.


12. ODROWĄŻA – Odrowąża – 11 Listopada – Starzyńskiego – most Gdański – ... – SŁUŻEWIEC.
18. RATUSZOWA-ZOO – Jagiellońska – Starzyńskiego – most Gdański – ... – SŁUŻEWIEC.
21. RATUSZOWA-ZOO – Jagiellońska – Ratuszowa – ... – GOCŁAWEK.
Z. ŻERAŃ FSO – Jagiellońska – Ratuszowa – Inżynierska – Wileńska – Targowa – Ratuszowa – Jagiellońska – ŻERAŃ FSO. [Linia jednokierunkowa.]
1986.05.26.
1986.06.20.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie w godz. 8.30 - 12.15 ruchu tramwajowego na ul. Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos", Marymonckiej i Słowackiego (na odcinku od pętli HUTA do pętli POTOCKA) w związku z remontem sieci trakcyjnej.


5. POTOCKA – Słowackiego – ... – PLAC NARUTOWICZA.
6. MARYMONT-POTOK – Mickiewicza – plac Wilsona – ... – GOCŁAWEK.
15. MARYMONT-POTOK – Mickiewicza – plac Wilsona – ... – PLAC NARUTOWICZA.
17. HUTA – Nocznickiego – Wólczyńska – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – ... – SŁUŻEWIEC.
27. HUTA – Nocznickiego – Wólczyńska – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – ... – CMENTARZ WOLSKI.
Z. HUTA – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Słowackiego – PLAC WILSONA.
Z. HUTA – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – RONDO "RADOSŁAWA".
1986.06.18. 101 linia autobusowa zwykła stała PLAC TRZECH KRZYŻY – Książęca – Ludna – Wioślarska – Wybrzeże Kościuszkowskie – most Syreny – Wybrzeże Szczecińskie – aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – Ratuszowa – Dąbrowszczaków (powrót: Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – Targowa) – plac Hallera – Jagiellońska – Modlińska – Obrazkowa – Świderska – TARCHOMIN (FABRYKA DOMÓW).
(Stara trasa: PLAC TRZECH KRZYŻY – ... – most Syreny – Wybrzeże Szczecińskie – Okrzei – Targowa – Ratuszowa – Dąbrowszczaków (powrót: Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – Targowa – Kłopotowskiego – Wybrzeże Szczecińskie) – plac Hallera – ... – TARCHOMIN (FABRYKA DOMÓW).)
Przywrócenie przejazdu przez al. Zieleniecką wskutek protestów pasażerów.
ZMIANY PRZYSTANKOWE • SIERAKOWSKIEGO - uruchomienie przystanku (dotyczy linii 401, H i T).
1986.06.21.
1986.06.22.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie ruchu tramwajowego na ciągu: al. Niepodległości - Rakowiecka - Boboli - Wołoska (na odcinku od ul. Nowowiejskiej do ul. Woronicza) w związku z przebudową torowiska w rejonie skrzyżowania al. Niepodległości z ul. Batorego.


10. CMENTARZ WOLSKI – ... – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Woronicza – Wołoska – ... – SŁUŻEWIEC.
12. ŻERAŃ FSO – ... – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Woronicza – Wołoska – ... – SŁUŻEWIEC.
17. HUTA – ... – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Woronicza – Wołoska – ... – SŁUŻEWIEC.
24. KOŁO – ... – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – Krzywickiego – Filtrowa – PLAC NARUTOWICZA.
33. HUTA – ... – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – WYŚCIGI.
Z. DWORZEC CENTRALNY (zawrotka na skrzyżowaniu Alej Jerozolimskich i ul. Chałubińskiego) – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Batorego – Boboli – Wołoska – Bytnara – Pułku Baszta – Joliot Curie – Woronicza – WORONICZA (powrót: WORONICZA – Wołoska – Boboli – Rakowiecka – aleja Niepodległości).
1986.06.24.
1986.06.26.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie w godz. 9.00 - 13.00 ruchu tramwajowego na ul. Annopol (na odcinku od pętli ANNOPOL do pętli ŻERAŃ WSCHODNI) w związku z remontem sieci trakcyjnej.


1. ANNOPOL – Annopol – ... – KOŁO.
2. ANNOPOL – Annopol – ... – OKĘCIE.
3. ANNOPOL – Annopol – ... – GOCŁAWEK.
Z. TORUŃSKA – Annopol – ŻERAŃ WSCHODNI.
1986.06.29. 136 linia autobusowa zwykła stała EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER.) – plac Zawiszy – Raszyńska – Żwirki i Wigury – Sasanki – Marynarska – Postępu – Cybernetyki – Obrzeżna – Bokserska – Gotarda – Rzymowskiego – Dolina Służewiecka – aleja KEN – Surowieckiego – Romera – Herbsta – Pileckiego – Ciszewskiego – Dereniowa – Gandhi – Rosoła – Ciszewskiego – URSYNÓW POŁUDNIOWY.
(Stara trasa: EMILII PLATER – ... – Postępu – Cybernetyki – Rzymowskiego – Dolina Służewiecka – ... – URSYNÓW POŁUDNIOWY.)
Korekta trasy w celu usprawnienia obsługi komunikacyjnej osiedla przy ul. Bokserskiej.
1986.06.30. 714 linia autobusowa podmiejska zwykła stała OŻARÓW MAZOWIECKI PKP – Żeromskiego – Duchnicka – Duchnice: Duchnicka – Ożarowska (powrót: Ożarowska – Ożarów Mazowiecki: Ożarowska – Zatorze – OŻARÓW MAZOWIECKI PKP.) – Pruszków: Ożarowska – Żbikowska – 3 Maja – Łączniczek AK – Poznańska (powrót: Poznańska – POW – 3 Maja) – Prusa – Kościuszki – Sienkiewicza – Staszica – Powstańców – Plantowa – aleja Wojska Polskiego – PRUSZKÓW OSIEDLE STASZICA.

(W dni powszednie w godzinach szczytu: ... – Wojska Polskiego – Nowa Wieś: Warszawska – Kanie: Warszawska – KANIE HELENÓWEK.)
(Stara trasa: (W dni powszednie w godzinach szczytu: OŻARÓW MAZOWIECKI PKP – Żeromskiego – Duchnicka – Duchnice: Duchnicka – Ożarowska (powrót: Ożarowska – Ożarów Mazowiecki: Ożarowska – Zatorze – OŻARÓW MAZOWIECKI PKP.) – Pruszków: Ożarowska – Żbikowska – 3 Maja – ...)

PRUSZKÓW ŻBIKÓW – Żbikowska – ... – OSIEDLE STASZICA.

(W dni powszednie w godzinach szczytu: ... – Wojska Polskiego – Nowa Wieś: Warszawska – Kanie: Warszawska – KANIE HELENÓWEK.))
Przedłużenie trasy do Ożarowa Mazowieckiego poza godzinami szczytu oraz w dni świąteczne w celu poprawy połączenia komunikacyjnego Ożarowa i Pruszkowa.
1986.07.05.
1986.07.06.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie ruchu tramwajowego na ciągu: al. Niepodległości - Rakowiecka - Boboli - Wołoska (na odcinku od ul. Nowowiejskiej do ul. Woronicza) w związku z przebudową torowiska w rejonie skrzyżowania al. Niepodległości z ul. Batorego.


10. CMENTARZ WOLSKI – ... – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Woronicza – Wołoska – ... – SŁUŻEWIEC.
12. ŻERAŃ FSO – ... – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Woronicza – Wołoska – ... – SŁUŻEWIEC.
17. HUTA – ... – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Woronicza – Wołoska – ... – SŁUŻEWIEC.
24. KOŁO – ... – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – Krzywickiego – Filtrowa – PLAC NARUTOWICZA.
33. HUTA – ... – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – WYŚCIGI.
Z. DWORZEC CENTRALNY (zawrotka na skrzyżowaniu Alej Jerozolimskich i ul. Chałubińskiego) – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Batorego – Boboli – Wołoska – Bytnara – Pułku Baszta – Joliot Curie – Woronicza – WORONICZA (powrót: WORONICZA – Wołoska – Boboli – Rakowiecka – aleja Niepodległości).
1986.07.07. WAKACJE • Zawieszenie kursowania linii:
336, 355, 366, 367, 376, 382, 402, 422, 463, 801, P, S, T.

1986.07.16.
1986.07.31.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie w dniach 16-31 lipca (oprócz sobót i niedziel) w godz. 8.30 - 12.30 ruchu tramwajowego na ul. Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" i Marymonckiej (na odcinku od pętli HUTA do pętli TWARDOWSKA) w związku z remontem torowiska.


5. HUTA – Nocznickiego – Wólczyńska – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – ... – PLAC NARUTOWICZA.
6. POTOCKA – Słowackiego – plac Wilsona – ... – GOCŁAWEK.
15. TWARDOWSKA – Marymoncka – ... – PLAC NARUTOWICZA.
17. TWARDOWSKA – Marymoncka – ... – SŁUŻEWIEC.
27. HUTA – Nocznickiego – Wólczyńska – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – ... – CMENTARZ WOLSKI.
Z. HUTA – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Słowackiego – PLAC WILSONA.
1986.07.19. SZAMOTY linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni świąteczne) OKĘCIE – aleja Krakowska – Raszyn: aleja Krakowska – Falenty: aleja Krakowska – Janki: Mszczonowska – Wolica: aleja Katowicka – Paszków: aleja Katowicka – Nadarzyn: aleja Katowicka – Sienkiewicza – Kajetany: Rolna – Szamoty: Rolna – SZAMOTY. Uruchomienie linii sezonowej łączącej rejon ogródków działkowych w Szamotach z przystankiem przesiadkowym na Okęciu.
1986.07.28. 125 linia autobusowa zwykła stała KONWIKTORSKA – Konwiktorska – Bonifraterska – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – aleja Szucha – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Madalińskiego – aleja Niepodległości – Odyńca – Wołoska – Madalińskiego – Puławska – plac Unii Lubelskiej – aleja Szucha – Aleje Ujazdowskie – plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Krakowskie Przedmieście – Miodowa – Bonifraterska – Międzyparkowa – Słomińskiego – Szymanowska – Zakroczymska – Konwiktorska – KONWIKTORSKA.
(Stara trasa: KONWIKTORSKA – ... – Puławska – Dąbrowskiego – aleja Niepodległości – Odyńca – Wołoska – Madalińskiego – aleja Niepodległości – Dąbrowskiego – Puławska – ... – KONWIKTORSKA.)
Wycofanie z ul. Dąbrowskiego. Linia jednokierunkowa.
1986.08.01.
1986.08.02.
PL. DEFILAD

POWĄZKI
linia autobusowa cmentarna przyspieszona PLAC DEFILAD – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – jezdnia południowa PKiN – PLAC DEFILAD.) – aleja Jana Pawła II – Okopowa – Powązkowska (powrót: Powązkowska – Dzika – aleja Jana Pawła II) – POWĄZKI (SYBILLI).
Przystanki: PL. DEFILAD, RONDO ONZ, KINO FEMINA, POWĄZKI IV BRAMA, POWĄZKI (SYBILLI).
Uruchomienie kursującej tylko w dniach 1-2 sierpnia specjalnej linii autobusowej w celu ułatwienia dojazdu do cmentarzy na Powązkach. Kursy 1 sierpnia w godz. 12-19, 2 sierpnia w godz. 9-19. Cena biletu - 18 zł.
1986.08.04.
1986.08.08.

1986.08.11.
1986.08.15.

1986.08.18.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie w godz. 8.10 - 12.10 ruchu tramwajowego na ul. Jagiellońskiej (na odcinku od ronda Starzyńskiego do pętli ŻERAŃ FSO) w związku z remontem torowiska.


12. ODROWĄŻA – Odrowąża – 11 Listopada – Starzyńskiego – ... – SŁUŻEWIEC.
18. RATUSZOWA-ZOO – Jagiellońska – Starzyńskiego – ... – SŁUŻEWIEC.
21. RATUSZOWA-ZOO – Jagiellońska – Ratuszowa – ... – GOCŁAWEK.
41. RATUSZOWA-ZOO – Jagiellońska – Ratuszowa – ... – KAWĘCZYŃSKA BAZYLIKA.
42. RATUSZOWA-ZOO – Jagiellońska – Starzyńskiego – ... – OSIEDLE WOLSKA.
Z. ŻERAŃ FSO – Jagiellońska – Ratuszowa – Inżynierska – Wileńska – Targowa – Ratuszowa – Jagiellońska – ŻERAŃ FSO. [Linia jednokierunkowa.]
1986.08.11. 483 linia autobusowa przyspieszona stała LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: KONWIKTORSKA – Konwiktorska – Bonifraterska (powrót: Bonifraterska – Międzyparkowa – Słomińskiego – Szymanowska – Zakroczymska – Konwiktorska – KONWIKTORSKA.) – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – Belwederska – Sobieskiego – aleja Sikorskiego – Dolina Służewiecka – aleja Rodowicza – Rosoła – Gandhi – Dereniowa – Płaskowickiej – NATOLIN PÓŁNOCNY.
Przystanki: KONWIKTORSKA, MURANOWSKA, PL. ZAMKOWY, UNIWERSYTET, FOKSAL, PL. TRZECH KRZYŻY, PL. NA ROZDROŻU, DOLNA, STRZELECKIEGO, TELIGI, POLINEZYJSKA, MIKLASZEWSKIEGO, STRYJEŃSKICH, BRACI WAGÓW, NATOLIN PŁN.)
Zmiana oznaczenia w związku z reorganizacją systemu oznaczeń linii przyspieszonych stałych.
503 linia autobusowa przyspieszona stała KONWIKTORSKA – Konwiktorska – Bonifraterska (powrót: Bonifraterska – Międzyparkowa – Słomińskiego – Szymanowska – Zakroczymska – Konwiktorska – KONWIKTORSKA.) – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – Belwederska – Sobieskiego – aleja Sikorskiego – Dolina Służewiecka – aleja Rodowicza – Rosoła – Gandhi – Dereniowa – Płaskowickiej – NATOLIN PÓŁNOCNY.
Przystanki: KONWIKTORSKA, MURANOWSKA, PL. ZAMKOWY, UNIWERSYTET, FOKSAL, PL. TRZECH KRZYŻY, PL. NA ROZDROŻU, DOLNA, STRZELECKIEGO, TELIGI, POLINEZYJSKA, MIKLASZEWSKIEGO, STRYJEŃSKICH, BRACI WAGÓW, NATOLIN PŁN.
486 linia autobusowa przyspieszona stała LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: PLAC DEFILAD – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – PLAC DEFILAD.) – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Pileckiego – Ciszewskiego – Cynamonowa – Gandhi – Dereniowa – Płaskowickiej – NATOLIN PÓŁNOCNY.
Przystanki: PL. DEFILAD, CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, PL. UNII LUBELSKIEJ, DWORKOWA, AL. LOTNIKÓW, CENTRUM ONKOLOGII, MAGELLANA, POLINEZYJSKA, MIKLASZEWSKIEGO, STRYJEŃSKICH, BRACI WAGÓW, NATOLIN PŁN.)
Zmiana oznaczenia w związku z reorganizacją systemu oznaczeń linii przyspieszonych stałych.
505 linia autobusowa przyspieszona stała PLAC DEFILAD – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – PLAC DEFILAD.) – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Pileckiego – Ciszewskiego – Cynamonowa – Gandhi – Dereniowa – Płaskowickiej – NATOLIN PÓŁNOCNY.
Przystanki: PL. DEFILAD, CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, PL. UNII LUBELSKIEJ, DWORKOWA, AL. LOTNIKÓW, CENTRUM ONKOLOGII, URSYNÓW PŁD., MAGELLANA, POLINEZYJSKA, METRO IMIELIN, MIKLASZEWSKIEGO, STRYJEŃSKICH, BRACI WAGÓW, NATOLIN PŁN.
490 linia autobusowa przyspieszona stała LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: EMILII PLATER (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE) – Emilii Plater – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – 11 Listopada – św. Wincentego – Kondratowicza – Łabiszyńska – SUWALSKA (powrót: SUWALSKA – Łabiszyńska – Krasnobrodzka – Chodecka – Kondratowicza).)
Zmiana oznaczenia w związku z reorganizacją systemu oznaczeń linii przyspieszonych stałych.
500 linia autobusowa przyspieszona stała EMILII PLATER (DWORZEC CENTRALNY) – Emilii Plater – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – 11 Listopada – św. Wincentego – Kondratowicza – Łabiszyńska – SUWALSKA (powrót: SUWALSKA – Łabiszyńska – Krasnobrodzka – Chodecka – Kondratowicza).
1986.08.18. 406 linia autobusowa przyspieszona stała LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Konarskiego – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – Kasprzaka – Prosta – aleja Jana Pawła II – Grzybowska – Królewska (powrót: Królewska – plac Grzybowski – Twarda – Emilii Plater – Świętokrzyska – Prosta) – plac Piłsudskiego – Moliera – PLAC TEATRALNY (powrót: PLAC TEATRALNY – Wierzbowa – plac Piłsudskiego).)
Zmiana oznaczenia w związku z reorganizacją systemu oznaczeń linii przyspieszonych stałych.
506 linia autobusowa przyspieszona stała OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Konarskiego – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – Kasprzaka (powrót: Kasprzaka – Ordona – Wolska) – Prosta – aleja Jana Pawła II – Grzybowska – Królewska (powrót: Królewska – plac Grzybowski – Twarda – Emilii Plater – Świętokrzyska – Prosta) – plac Piłsudskiego – Moliera – PLAC TEATRALNY (powrót: PLAC TEATRALNY – Wierzbowa – plac Piłsudskiego).
Przystanki: OS. GÓRCZEWSKA, KLEMENSIEWICZA, KONARSKIEGO, CZUMY, PL. KASZTELAŃSKI, HALA WOLA, SYNÓW PUŁKU, CIEPŁOWNIA WOLA, FORT WOLA (→OS. GÓRCZEWSKA), CM. WOLSKI (→PL. TEATRALNY), REDUTA WOLSKA, PKP KASPRZAKA, SZPITAL WOLSKI, KAROLKOWA (NŻ), RONDO ONZ, KRÓLEWSKA, PL. TEATRALNY.
409 linia autobusowa przyspieszona stała LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: BEMOWO LOTNISKO – Wrocławska – Radiowa – Powstańców Śląskich – Górczewska – aleja Prymasa Tysiąclecia – Kasprzaka – Prosta – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER (PKiN).
Przystanki: BEMOWO LOTNISKO, WIDAWSKA, ORLICH GNIAZD, RADIOWA, DYWIZJONU 303, BEMOWO RATUSZ, GÓRALSKA, CIOŁKA, PKP KASPRZAKA, SZPITAL WOLSKI, KAROLKOWA (NŻ), RONDO ONZ, EMILII PLATER.)
Zmiana oznaczenia w związku z reorganizacją systemu oznaczeń linii przyspieszonych stałych.
507 linia autobusowa przyspieszona stała BEMOWO LOTNISKO – Wrocławska – Radiowa – Powstańców Śląskich – Górczewska – aleja Prymasa Tysiąclecia – Kasprzaka – Prosta – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER (PKiN).
Przystanki: BEMOWO LOTNISKO, WIDAWSKA, ORLICH GNIAZD, RADIOWA, DYWIZJONU 303, BEMOWO RATUSZ, GÓRALSKA, CIOŁKA, PKP KASPRZAKA, SZPITAL WOLSKI, KAROLKOWA (NŻ), RONDO ONZ, EMILII PLATER.
1986.08.25. 137
BIS
linia autobusowa zwykła stała LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: WIATRACZNA – aleja Stanów Zjednoczonych – Grenadierów – Ostrobramska – Marsa – Okularowa – Stepowa – Korkowa – MARYSIN.)
Zmiana oznaczenia w związku z reorganizacją systemu oznaczeń linii zwykłych i okresowych (likwidacja oznaczenia "bis").
186 linia autobusowa zwykła stała WIATRACZNA – aleja Stanów Zjednoczonych – Grenadierów – Ostrobramska – Marsa – Okularowa – Stepowa – Korkowa – MARYSIN.
143
BIS
linia autobusowa zwykła stała LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: WIATRACZNA – Grochowska – Płowiecka – Marsa – PKP REMBERTÓW (kraniec na ul. Marsa).)
Zmiana oznaczenia w związku z reorganizacją systemu oznaczeń linii zwykłych i okresowych (likwidacja oznaczenia "bis").
183 linia autobusowa zwykła stała WIATRACZNA – Grochowska – Płowiecka – Marsa – PKP REMBERTÓW (kraniec na ul. Marsa).
145
BIS
linia autobusowa zwykła stała LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: TARGÓWEK – Trocka – św. Wincentego – Malborska – Głębocka – Berensona – KĄTY GRODZISKIE.)
Zmiana oznaczenia w związku z reorganizacją systemu oznaczeń linii zwykłych i okresowych (likwidacja oznaczenia "bis").
132 linia autobusowa zwykła stała TARGÓWEK – Trocka – św. Wincentego – Malborska – Głębocka – Berensona – KĄTY GRODZISKIE.
1986.09.01. KONIEC WAKACJI • Przywrócenie kursowania linii:
336, 355, 366, 376, 402, 801, P, S, T.

139
BIS
linia autobusowa zwykła stała LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: WILANOWSKA – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – osiedle Powsin – Przekorna – Opieńki – POWSIN PARK KULTURY.)
Zmiana oznaczenia w związku z reorganizacją systemu oznaczeń linii zwykłych i okresowych (likwidacja oznaczenia "bis").
151 linia autobusowa zwykła stała WILANOWSKA – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – osiedle Powsin – Przekorna – Opieńki – POWSIN PARK KULTURY.
180
BIS
linia autobusowa zwykła stała LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY (poziom -1) – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Goworka (powrót: Goworka – Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Spacerowa – Gagarina – Czerniakowska – Powsińska – SADYBA.)
Zmiana oznaczenia w związku z reorganizacją systemu oznaczeń linii zwykłych i okresowych (likwidacja oznaczenia "bis").
131 linia autobusowa zwykła stała DWORZEC CENTRALNY (poziom -1) – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Goworka (powrót: Goworka – Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Spacerowa – Gagarina – Czerniakowska – Powsińska – SADYBA.
336 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) DWORZEC CENTRALNY (poziom -1) – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Raszyńska – Żwirki i Wigury – Sasanki – Marynarska – Postępu – Cybernetyki – Obrzeżna – Bokserska – Kłobucka – KŁOBUCKA (d.WYCZÓŁKI).
(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY (poziom -1) – ... – Postępu – Cybernetyki – Rzymowskiego – Gotarda (powrót: Gotarda – Orzycka – Cybernetyki) – Bokserska – Kłobucka – KŁOBUCKA (d.WYCZÓŁKI).)
Korekta trasy na terenie Służewca Przemysłowego.
1986.09.04.
1986.09.07.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie ruchu tramwajowego na ul. Woronicza w związku z budową sieci cieplnej w rejonie skrzyżowania ul. Woronicza z ul. Modzelewskiego.


18. ŻERAŃ FSO – ... – plac Unii Lubelskiej – Puławska – WYŚCIGI.
31. POTOCKA – ... – plac Unii Lubelskiej – Puławska – WILANOWSKA.
33. HUTA – ... – Boboli – Wołoska – Marynarska – SŁUŻEWIEC.
Z. WORONICZA – Wołoska – Bytnara – Pułku Baszta – Joliot-Curie – Woronicza – Puławska – Malczewskiego (zawrotka) – Puławska – Woronicza – WORONICZA. [Linia jednokierunkowa.]
1986.09.07. PALMIRY linia autobusowa specjalna (pospieszna) PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Bankowy – Andersa – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – plac Wilsona – Słowackiego – Marymoncka – Pułkowa – Łomianki: Kolejowa – Dziekanów Leśny: Kolejowa – Pieńków: Kolejowa – Palmiry: droga przez Palmiry – POCIECHA.
Przystanki: PL. DEFILAD, PL. WILSONA, AWF (NŻ), PRZY AGORZE (NŻ), ŁOMIANKI, PALMIRY, POCIECHA.
Uruchomienie kursującej tylko 7 września linii autobusowej w związku z odbywającym się w Puszczy Kampinoskiej Apelem Poległych. Kursy w godz. 8-19. Cena biletu 48 zł (50 % ulgi tylko dla kombatantów).
1986.09.08.
1986.09.26.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie w dniach 8-26 września (oprócz sobót i niedziel) w godz. 8.30 - 12.30 ruchu tramwajowego na ul. Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" i Marymonckiej (na odcinku od pętli HUTA do pętli TWARDOWSKA) w związku z remontem torowiska.


5. HUTA – Nocznickiego – Wólczyńska – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – ... – PLAC NARUTOWICZA.
6. POTOCKA – Słowackiego – plac Wilsona – ... – GOCŁAWEK.
15. TWARDOWSKA – Marymoncka – ... – PLAC NARUTOWICZA.
17. TWARDOWSKA – Marymoncka – ... – SŁUŻEWIEC.
27. HUTA – Nocznickiego – Wólczyńska – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – ... – CMENTARZ WOLSKI.
Z. HUTA – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Słowackiego – PLAC WILSONA.
1986.09.12. Oddanie do ruchu łącznicy kolejowej między Dworcem Gdańskim a nowym przystankiem PKP Warszawa Wola wraz z uruchomieniem na tej trasie ruchu pasażerskiego (początkowo 8 kursów dziennie).
1986.09.22. KONIEC WAKACJI • Przywrócenie kursowania linii:
367, 382, 422, 463.

1986.10.01. 7 linia tramwajowa zwykła stała ZAWIESZENIE KURSOWANIA.
(Stara trasa: WIATRACZNA – aleja Waszyngtona – aleja Zieleniecka – Targowa – Kijowska – aleja Tysiąclecia – Kawęczyńska – KAWĘCZYŃSKA BAZYLIKA.)
Zawieszenie linii związane z niewielkim wykorzystaniem przez pasażerów.
1986.10.01.
1986.10.25.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie w dniach 1-25 października (oprócz sobót i niedziel) w godz. 9.15 - 12.45 ruchu tramwajowego na ciągu ul. Odrowąża - Budowlana - Rembielińska - Annopol (na odcinku od pętli ODROWĄŻA do pętli ŻERAŃ WSCHODNI) w związku z remontem sieci trakcyjnej.


1. ODROWĄŻA – Odrowąża – ... – KOŁO.
2. ODROWĄŻA – Odrowąża – ... – OKĘCIE.
3. ODROWĄŻA – Odrowąża – ... – GOCŁAWEK.
32. ODROWĄŻA – Odrowąża – ... – BANACHA.
34. ODROWĄŻA – Odrowąża – ... – OSIEDLE WOLSKA.
Z. POŻAROWA – Odrowąża (powrót: Odrowąża – Staniewicka – Pożarowa – POŻAROWA.) – Wysockiego – Bazyliańska – Rembielińska – Annopol – ŻERAŃ WSCHODNI.
ZAMKNIĘCIE AL. NIEPODLEGŁOŚCI (NA ODCINKU OD UL. BATOREGO DO UL. DOMANIEWSKIEJ) W ZWIĄZKU Z BUDOWĄ METRA.
1986.10.11. 112 linia autobusowa zwykła stała WOLNOŚĆ – Nowolipki – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Rakowiecka – Kazimierzowska (powrót: Kazimierzowska – Narbutta – Wiśniowa – Rakowiecka) – Odyńca – WOŁOSKA.
(Stara trasa: WOLNOŚĆ – ... – Rakowiecka – aleja Niepodległości – Odyńca – WOŁOSKA.)
Skierowanie na trasę objazdową.
114 linia autobusowa zwykła stała PLAC TRZECH KRZYŻY – Aleje Ujazdowskie – Piękna – Koszykowa – aleja Niepodległości – Batorego – Boboli – Wołoska – Racławicka – Żwirki i Wigury – 17 Stycznia – BAZA PPL.
(Stara trasa: PLAC TRZECH KRZYŻY – ... – aleja Niepodległości – Madalińskiego – Wołoska – Racławicka – ... – BAZA PPL.)
Skierowanie na trasę objazdową.
117 linia autobusowa zwykła stała AFRYKAŃSKA – Egipska – Ateńska – Brukselska – Paryska – Francuska – aleja Poniatowskiego – Wybrzeże Szczecińskie – most Syreny – Tamka – Kruczkowskiego – Książęca – plac Trzech Krzyży – Bracka – Nowogrodzka – Krucza (powrót: Krucza – Żurawia – plac Trzech Krzyży) – Piękna – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Madalińskiego – Wołoska – WOŁOSKA (powrót: WOŁOSKA – Odyńca – Tagore'a – Bytnara – Wołoska).
(Stara trasa: AFRYKAŃSKA – ... – Madalińskiego – Wołoska – WOŁOSKA.)
Korekta trasy na terenie Mokotowa.
125 linia autobusowa zwykła stała KONWIKTORSKA – Konwiktorska – Bonifraterska (powrót: Bonifraterska – Międzyparkowa – Słomińskiego – Szymanowska – Zakroczymska – Konwiktorska – KONWIKTORSKA.) – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – aleja Szucha – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Madalińskiego – Boboli – Rakowiecka – RAKOWIECKA / ŁOWICKA (powrót: RAKOWIECKA / ŁOWICKA – Łowicka – Madalińskiego).
(Stara trasa: KONWIKTORSKA – Konwiktorska – Bonifraterska – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – aleja Szucha – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Madalińskiego – aleja Niepodległości – Odyńca – Wołoska – Madalińskiego – Puławska – plac Unii Lubelskiej – aleja Szucha – Aleje Ujazdowskie – plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Krakowskie Przedmieście – Miodowa – Bonifraterska – Międzyparkowa – Słomińskiego – Szymanowska – Zakroczymska – Konwiktorska – KONWIKTORSKA.)
Skrócenie trasy.
130 linia autobusowa zwykła stała ZAJEZDNIA KLESZCZOWA – Łopuszańska – Aleje Jerozolimskie – Niemcewicza – Grójecka – plac Zawiszy (powrót: plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Krańcowa – ZAJEZDNIA KLESZCZOWA.) – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Batorego – Wiśniowa – Rakowiecka – Puławska – Dolna – Sobieskiego – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – WILANÓW.
(Stara trasa: ZAJEZDNIA KLESZCZOWA – ... – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Rakowiecka – Puławska – ... – WILANÓW.)
Skierowanie na trasę objazdową.
134 linia autobusowa zwykła stała OKĘCIE – aleja Krakowska – Hynka – Sasanki – Marynarska – Postępu – Konstruktorska – Racjonalizacji – Woronicza – Wielicka – aleja Niepodległości – Puławska – Dolina Służewiecka – aleja KEN – Surowieckiego – Romera – Herbsta – Pileckiego – Ciszewskiego – Dereniowa – Płaskowickiej – Lanciego – Belgradzka – NATOLIN WOLICA (powrót: NATOLIN WOLICA – Belgradzka – Rosoła – Płaskowickiej).
(Stara trasa: OKĘCIE – ... – Racjonalizacji – Woronicza – aleja Niepodległości – Puławska – Dolina Służewiecka – ... – NATOLIN WOLICA.)
Skierowanie na trasę objazdową.
163 linia autobusowa zwykła stała OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Konarskiego – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – Kasprzaka (powrót: Kasprzaka – Ordona – Wolska) – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Batorego – Boboli – Rakowiecka – RAKOWIECKA / ŁOWICKA (powrót: RAKOWIECKA / ŁOWICKA – Łowicka – Madalińskiego – Boboli).
(Stara trasa: OSIEDLE GÓRCZEWSKA – ... – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Batorego – Boboli – Rakowiecka – RAKOWIECKA / ŁOWICKA (powrót: RAKOWIECKA / ŁOWICKA – Rakowiecka – aleja Niepodległości).)
Korekta trasy w rejonie ul. Rakowieckiej.
167 linia autobusowa zwykła stała KOŁO – Obozowa – Ciołka (powrót: Ciołka – Newelska – księcia Janusza – KOŁO.) – Górczewska – aleja Prymasa Tysiąclecia – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Grójecka – Wawelska – aleja Niepodległości – Batorego – Boboli – Rakowiecka – RAKOWIECKA / ŁOWICKA (powrót: RAKOWIECKA / ŁOWICKA – Łowicka – Madalińskiego – Boboli).
(Stara trasa: KOŁO – ... – Wawelska – aleja Niepodległości – Batorego – Boboli – Rakowiecka – RAKOWIECKA / ŁOWICKA (powrót: RAKOWIECKA / ŁOWICKA – Rakowiecka – aleja Niepodległości).)
Korekta trasy w rejonie ul. Rakowieckiej.
168 linia autobusowa zwykła stała RAKOWIECKA / ŁOWICKA – Łowicka – Madalińskiego (powrót: Madalińskiego – Boboli – Rakowiecka – RAKOWIECKA / ŁOWICKA.) – Kazimierzowska – Narbutta – Wiśniowa – Rakowiecka (powrót: Rakowiecka – Kazimierzowska) – Puławska – plac Unii Lubelskiej – Polna – aleja Armii Ludowej (powrót: aleja Armii Ludowej – Waryńskiego – Puławska) – most Łazienkowski – Wał Miedzeszyński – Zwycięzców – Saska – Egipska – Bora-Komorowskiego – GOCŁAW.
(Stara trasa: RAKOWIECKA / ŁOWICKA – Rakowiecka (powrót: Rakowiecka – aleja Niepodległości – Madalińskiego – Boboli – Rakowiecka – RAKOWIECKA / ŁOWICKA.) – Puławska – plac Unii Lubelskiej – Polna – aleja Armii Ludowej (powrót: aleja Armii Ludowej – Waryńskiego – Puławska) – most Łazienkowski – ... – GOCŁAW.)
Skierowanie na trasę objazdową.
174 linia autobusowa zwykła stała DWORZEC GDAŃSKI – Bonifraterska – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Batorego – Wiśniowa – Rakowiecka – Kazimierzowska (powrót: Kazimierzowska – Narbutta – Wiśniowa) – Krasickiego – Wielicka – aleja Niepodległości – Domaniewska – Modzelewskiego – aleja Lotników – Bełdan – Orzycka – Gotarda – BOKSERSKA.
(Stara trasa: DWORZEC GDAŃSKI – ... – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Domaniewska – Modzelewskiego – ... – BOKSERSKA.)
Skierowanie na trasę objazdową.
182 linia autobusowa zwykła stała URSYNÓW SGGW-AR – Nowoursynowska – Wałbrzyska – Puławska – aleja Niepodległości – Wielicka – Krasickiego – Kazimierzowska – Narbutta – Wiśniowa (powrót: Wiśniowa – Rakowiecka – Kazimierzowska) – Batorego – aleja Niepodległości – aleja Armii Ludowej – most Łazienkowski – aleja Stanów Zjednoczonych – Ostrobramska – Zamieniecka – Łukowska – WITOLIN.
(Stara trasa: URSYNÓW SGGW-AR – ... – Puławska – aleja Niepodległości – aleja Armii Ludowej – ... – WITOLIN.)
Skierowanie na trasę objazdową.
367 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) DICKENSA – Białobrzeska (powrót: Białobrzeska – Opaczewska – Szczęśliwicka – DICKENSA.) – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Grójecka – Wawelska – aleja Niepodległości – Batorego – Boboli – Rakowiecka – RAKOWIECKA / ŁOWICKA (powrót: RAKOWIECKA / ŁOWICKA – Łowicka – Madalińskiego – Boboli).
(Stara trasa: DICKENSA – ... – Wawelska – aleja Niepodległości – Batorego – Boboli – Rakowiecka – RAKOWIECKA / ŁOWICKA (powrót: RAKOWIECKA / ŁOWICKA – Rakowiecka – aleja Niepodległości).)
Korekta trasy w rejonie ul. Rakowieckiej.
382 linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni robocze) RAKOWIECKA / ŁOWICKA – Łowicka – Madalińskiego (powrót: Madalińskiego – Boboli – Rakowiecka – RAKOWIECKA / ŁOWICKA.) – Kazimierzowska – Krasickiego – Wielicka – aleja Niepodległości – Puławska – Wałbrzyska – Nowoursynowska – URSYNÓW SGGW-AR.
(Stara trasa: RAKOWIECKA / KIELECKA – Rakowiecka – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Madalińskiego – Boboli – Rakowiecka – RAKOWIECKA / KIELECKA.) – Puławska – ... – URSYNÓW SGGW-AR.)
Skierowanie na trasę objazdową.
463 linia autobusowa przyspieszona okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – Kasprzaka – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Batorego – Boboli – Rakowiecka – RAKOWIECKA / ŁOWICKA (powrót: RAKOWIECKA / ŁOWICKA – Łowicka – Madalińskiego – Boboli).
Przystanki: OS. GÓRCZEWSKA, KLEMENSIEWICZA, CZUMY, HALA WOLA, SYNÓW PUŁKU, CM. WOLSKI, PKP KASPRZAKA, SZPITAL WOLSKI, KAROLKOWA, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, NOWOWIEJSKA, GUS, BATOREGO, BOBOLI (→RAKOWIECKA), RAKOWIECKA / ŁOWICKA.
(Stara trasa: OSIEDLE GÓRCZEWSKA – ... – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Batorego – Boboli – Rakowiecka – RAKOWIECKA / ŁOWICKA (powrót: RAKOWIECKA / ŁOWICKA – Rakowiecka – aleja Niepodległości).)
Korekta trasy w rejonie ul. Rakowieckiej.
474 linia autobusowa przyspieszona okresowa (kursuje w dni robocze w wyznaczonych godzinach) EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – Emilii Plater – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Batorego – Wiśniowa – Rakowiecka – Kazimierzowska (powrót: Kazimierzowska – Narbutta – Wiśniowa) – Krasickiego – Wielicka – aleja Niepodległości – Puławska – Poleczki – Wyczółki – Łączyny – WYCZÓŁKI (d. FABRYKA DOMÓW).
Przystanki: EMILII PLATER, BATOREGO, METRO WILANOWSKA, AL. LOTNIKÓW, POLECZKI, FABRYKA DOMÓW.
(Stara trasa: EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – ... – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Puławska – ... – WYCZÓŁKI (d.FABRYKA DOMÓW).
Przystanki: EMILII PLATER, METRO POLE MOKOTOWSKIE, METRO WILANOWSKA, AL. LOTNIKÓW, POLECZKI, FABRYKA DOMÓW.)
Skierowanie na trasę objazdową.
492 linia autobusowa przyspieszona stała LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: EMILII PLATER – Dworzec Centralny (poziom -1) – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego (powrót: Chałubińskiego – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska – EMILII PLATER.) – aleja Niepodległości – Puławska – Dolina Służewiecka – aleja KEN – Surowieckiego – Romera – Herbsta – Jastrzębowskiego – URSYNÓW PÓŁNOCNY.)
Skierowanie na trasę objazdową wraz ze zmianą oznaczenia w związku z akcją zmiany oznaczeń linii przyspieszonych stałych.
502 linia autobusowa przyspieszona stała EMILII PLATER – Emilii Plater – Dworzec Centralny (poziom -1) – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego (powrót: Chałubińskiego – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER.) – aleja Niepodległości – Batorego – Wiśniowa – Rakowiecka – Kazimierzowska (powrót: Kazimierzowska – Narbutta – Wiśniowa) – Krasickiego – Wielicka – aleja Niepodległości – Puławska – Dolina Służewiecka – aleja KEN – Surowieckiego – Romera – Herbsta – Jastrzębowskiego – URSYNÓW PÓŁNOCNY.
Przystanki: EMILII PLATER, RONDO ONZ (→EMILII PLATER), DW. CENTRALNY, NOWOWIEJSKA, GUS, BATOREGO, WIKTORSKA, PARK DRESZERA, WIELICKA, METRO WILANOWSKA, AL. LOTNIKÓW, METRO URSYNÓW, KOŃSKI JAR (→EMILII PLATER), ZAOLZIAŃSKA (→URSYNÓW PŁN.), MEGASAM, PIĘCIOLINII, DUNIKOWSKIEGO, METRO STOKŁOSY, URSYNÓW PŁN., URSYNÓW PŁN.
504 linia autobusowa przyspieszona stała DWORZEC CENTRALNY (poziom -1) – aleja Jana Pawła II (powrót: aleja Jana Pawła II – Złota – Emilii Plater – DWORZEC CENTRALNY (poziom -1).) – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Batorego – Wiśniowa – Rakowiecka – Kazimierzowska (powrót: Kazimierzowska – Narbutta – Wiśniowa) – Krasickiego – Wielicka – aleja Niepodległości – Puławska – Pileckiego – Ciszewskiego – Dereniowa – Płaskowickiej – NATOLIN PÓŁNOCNY.
Przystanki: DW. CENTRALNY, DW. CENTRALNY, NOWOWIEJSKA, GUS, BATOREGO, WIŚNIOWA, MADALIŃSKIEGO-SZPITAL, PARK DRESZERA, WIELICKA, DOMANIEWSKA, AL. LOTNIKÓW, POLECZKI, CENTRUM ONKOLOGII, MIKLASZEWSKIEGO, STRYJEŃSKICH, BRACI WAGÓW, NATOLIN PŁN.
(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY (poziom -1) – ... – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Puławska – ... – NATOLIN PÓŁNOCNY.)
Skierowanie na trasę objazdową.
508 linia autobusowa przyspieszona stała EMILII PLATER – Emilii Plater – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Batorego – Wiśniowa – Rakowiecka – Puławska – Pileckiego – Ciszewskiego – Cynamonowa – Płaskowickiej – Lanciego – Belgradzka – NATOLIN WOLICA (powrót: NATOLIN WOLICA – Belgradzka – Rosoła – Płaskowickiej – Cynamonowa).
Przystanki: EMILII PLATER, RONDO ONZ, DW. CENTRALNY, GUS, BATOREGO, WIŚNIOWA, DWORKOWA, URSYNOWSKA, KRÓLIKARNIA, METRO WILANOWSKA, AL. LOTNIKÓW, CENTRUM ONKOLOGII, URSYNÓW PŁD., MAGELLANA, POLINEZYJSKA, SZOLC-ROGOZIŃSKIEGO, CYNAMONOWA, MIGDAŁOWA (→NATOLIN WOLICA), MANDARYNKI (→EMILII PLATER), NATOLIN WOLICA.
(Stara trasa: EMILII PLATER – ... – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Puławska – ... – NATOLIN WOLICA.)
Skierowanie na trasę objazdową.
606 linia autobusowa nocna zwykła stała CHOMICZÓWKA – Conrada – Sokratesa – Kasprowicza – Huta – Kasprowicza – Nocznickiego – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Batorego – Boboli – Wołoska – Woronicza – Racjonalizacji – Konstruktorska – Postępu – Marynarska – Rzymowskiego – Gotarda – Bokserska – BOKSERSKA.
(Stara trasa: CHOMICZÓWKA – ... – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Malczewskiego – Joliot-Curie – Woronicza – ... – BOKSERSKA.)
Skierowanie na trasę objazdową.
D linia autobusowa przyspieszona stała PLAC HALLERA – Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – Targowa (powrót: Targowa – Ratuszowa – Inżynierska) – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Kapucyńska – Miodowa (powrót: Krakowskie Przedmieście – plac Zamkowy – Senatorska – Nowy Przejazd – aleja Solidarności) – Krakowskie Przedmieście – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Batorego – Boboli – Wołoska – Rzymowskiego – Gotarda – Bokserska – BOKSERSKA.
(Stara trasa: PLAC HALLERA – ... – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Woronicza – Wołoska – ... – BOKSERSKA.)
Skierowanie na trasę objazdową.
E linia autobusowa przyspieszona stała HUTA – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Batorego – Wiśniowa – Rakowiecka – Kazimierzowska (powrót: Kazimierzowska – Narbutta – Wiśniowa) – Krasickiego – Woronicza – Spartańska – SPARTAŃSKA.
(Stara trasa: HUTA – ... – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Woronicza – Spartańska – SPARTAŃSKA.)
Skierowanie na trasę objazdową.
S linia autobusowa pospieszna okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) KASPROWICZA – Kasprowicza – Oczapowskiego – aleja Reymonta – Żeromskiego (powrót: Żeromskiego – Przybyszewskiego – Kasprowicza – KASPROWICZA.) – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Odyńca – Krasickiego – Wielicka – aleja Niepodległości – Domaniewska – Modzelewskiego – aleja Lotników – Bełdan – Orzycka – Gotarda – BOKSERSKA.
(Stara trasa: KASPROWICZA – ... – Puławska – Domaniewska – Modzelewskiego – ... – BOKSERSKA.)
Skierowanie na trasę objazdową.
1986.10.13. BIAŁOBRZEGI linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni świąteczne) SEZONOWE ZAWIESZENIE KURSOWANIA.
(Stała trasa: 1. PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Bankowy – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Radzymińska – Ząbki: Radzymińska – Marki: Piłsudskiego – Legionowa – Rembielszczyzna: Strużańska – Jana Kazimierza – Nieporęt: Jana Kazimierza – Zegrzyńska – aleja Wojska Polskiego – Białobrzegi: aleja Wojska Polskiego – BIAŁOBRZEGI.

2. PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Bankowy – aleja Solidarności – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Wybrzeże Gdańskie (powrót: Wybrzeże Gdańskie – Grodzka – aleja Solidarności) – Wybrzeże Gdyńskie – most Grota-Roweckiego – Modlińska – Płochocińska – Rembielszczyzna: Jana Kazimierza – Nieporęt: Jana Kazimierza – Zegrzyńska – aleja Wojska Polskiego – Białobrzegi: aleja Wojska Polskiego – BIAŁOBRZEGI.)
Zakończenie sezonu wypoczynkowego.
CHOJNÓW linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni świąteczne) SEZONOWE ZAWIESZENIE KURSOWANIA.
(Stała trasa: PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Iwiczna: Puławska – Piaseczno: (Puławska – Kościuszki – 17 Stycznia – Asfaltowa?) – Chojnów: Asfaltowa – CHOJNÓW (nowa pętla).)
MAGDALENKA linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni świąteczne) SEZONOWE ZAWIESZENIE KURSOWANIA.
(Stała trasa: PLAC DEFILAD – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – aleja Krakowska – Raszyn: aleja Krakowska – Falenty: aleja Krakowska – Janki: aleja Krakowska – Nowy Sękocin: aleja Krakowska – Stary Sękocin: aleja Krakowska – Sękocin Las: aleja Krakowska – Słoneczna – Magdalenka: Słoneczna – Lesznowola – LESZNOWOLA.)
1986.10.22. 149 linia autobusowa zwykła stała CMENTARZ WOLSKI – Fort Wola – Wolska – Połczyńska – Powstańców Śląskich – Radiowa – Kaliskiego – Kocjana – Bolimowska – Spychowska – Hubala-Dobrzańskiego – GROTY (powrót: GROTY – Hubala-Dobrzańskiego – Bolimowska).
(Stara trasa: CMENTARZ WOLSKI – ... – Kocjana – Bolimowska – Spychowska – Podkowińska – Hubala-Dobrzańskiego – GROTY (powrót: GROTY – Hubala-Dobrzańskiego – Bolimowska).)
Przedłużenie trasy w rejonie Grot.
1986.10.27. W linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni wyścigów konnych) SEZONOWE ZAWIESZENIE KURSOWANIA.
(Stała trasa: PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – WYŚCIGI.)
Zakończenie sezonu.
1986.10.27.
1986.11.21.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie w dniach 27 października - 21 listopada (oprócz sobót i niedziel) w godz. 8.10 - 12.10 ruchu tramwajowego na ul. Jagiellońskiej (na odcinku od ronda Starzyńskiego do pętli ŻERAŃ FSO) w związku z remontem torowiska.


12. ODROWĄŻA – Odrowąża – 11 Listopada – Starzyńskiego – ... – SŁUŻEWIEC.
18. RATUSZOWA-ZOO – Jagiellońska – Starzyńskiego – ... – SŁUŻEWIEC.
21. RATUSZOWA-ZOO – Jagiellońska – Ratuszowa – ... – GOCŁAWEK.
41. RATUSZOWA-ZOO – Jagiellońska – Ratuszowa – ... – KAWĘCZYŃSKA BAZYLIKA.
42. RATUSZOWA-ZOO – Jagiellońska – Starzyńskiego – ... – OSIEDLE WOLSKA.
Z. ŻERAŃ FSO – Jagiellońska – Ratuszowa – Inżynierska – Wileńska – Targowa – Ratuszowa – Jagiellońska – ŻERAŃ FSO. [Linia jednokierunkowa.]
1986.11.01.
1986.11.02.
PL. DEFILAD

POWĄZKI
(CMENTARZ WOJSKOWY)
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC DEFILAD – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – aleja Jana Pawła II – Prosta (powrót: Prosta – Świętokrzyska – Emilii Plater – jezdnia północna PKiN – PLAC DEFILAD.) – Towarowa – Okopowa – Powązkowska – POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY).
Przystanki: PL. DEFILAD, DW. CENTRALNY (→POWĄZKI), POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY).
Uruchomienie linii cmentarnych. Więcej szczegółów znajduje się TUTAJ.
PL. DEFILAD

POWĄZKI
(IV BRAMA)
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC DEFILAD – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – aleja Jana Pawła II – Prosta (powrót: Prosta – Świętokrzyska – Emilii Plater – jezdnia północna PKiN – PLAC DEFILAD.) – Towarowa – Okopowa – Powązkowska – POWĄZKI (IV BRAMA).
Przystanki: PL. DEFILAD, DW. CENTRALNY (→POWĄZKI), POWĄZKI (IV BRAMA).
PL. DEFILAD

CMENTARZ PÓŁNOCNY
(BRAMA GŁÓWNA)
linia autobusowa cmentarna zwykła PLAC DEFILAD – jezdnia północna PKiN – Emilii Plater – Twarda – plac Grzybowski – Królewska – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – plac Bankowy – Andersa – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – plac Wilsona – Słowackiego – Żeromskiego – Wólczyńska – Opłotek – Palisadowa – Wóycickiego – CMENTARZ PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA (powrót: CMENTARZ PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA – Wóycickiego – Wólczyńska).
Przystanki: PL. DEFILAD, PL. BANKOWY, DW. GDAŃSKI, PL. WILSONA, ŻEROMSKIEGO, PRZYBYSZEWSKIEGO, CM. WAWRZYSZEWSKI, CM. PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA.
PL. DEFILAD

CMENTARZ BRÓDNOWSKI
(ŚW. WINCENTEGO)
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC DEFILAD – jezdnia północna PKiN – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – plac Bankowy – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Słomińskiego (powrót: Słomińskiego – Andersa) – most Gdański – Starzyńskiego – 11 Listopada – św. Wincentego – Kołowa – Gościeradowska – Borzymowska – św. Wincentego – CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO) (powrót: CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO) – św. Wincentego – 11 Listopada – Starzyńskiego).
Przystanki: PL. DEFILAD, PL. BANKOWY, DWORZEC GDAŃSKI (→PL. DEFILAD), BONIFRATERSKA (→CM. BRÓDNOWSKI), RONDO STARZYŃSKIEGO, CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO).
PL. DEFILAD

CMENTARZ BRÓDNOWSKI
(ODROWĄŻA)
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC DEFILAD – jezdnia północna PKiN – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – plac Bankowy – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Słomińskiego (powrót: Słomińskiego – Andersa) – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Toruńska – Wysockiego – Odrowąża – CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ODROWĄŻA) (powrót: CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ODROWĄŻA) – Odrowąża – 11 Listopada – Starzyńskiego).
Przystanki: PL. DEFILAD. PL. BANKOWY, DWORZEC GDAŃSKI (→PL. DEFILAD), BONIFRATERSKA (→CM. BRÓDNOWSKI), RONDO STARZYŃSKIEGO, POŻAROWA, CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ODROWĄŻA).
PL. DEFILAD

CMENTARZ BRÓDNOWSKI
(CHODECKA)
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC DEFILAD – jezdnia północna PKiN – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – plac Bankowy – aleja Solidarności – Nowy Zjazd – Wybrzeże Gdańskie (powrót: Wybrzeże Gdańskie – Grodzka – aleja Solidarności) – Wybrzeże Gdyńskie – most Grota-Roweckiego – Toruńska – Wysockiego – Bartnicza – Wyszogrodzka – Chodecka – CMENTARZ BRÓDNOWSKI (CHODECKA).
Przystanki: PL. DEFILAD. PL. BANKOWY, CENTRUM OLIMPIJSKIE (NŻ), ŻERAŃ FSO, CMENTARZ BRÓDNOWSKI (CHODECKA).
PL. NARUTOWICZA

POWĄZKI
(CMENTARZ WOJSKOWY)
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – plac Zawiszy – Towarowa – Okopowa – Powązkowska – POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY).
Przystanki: PL. NARUTOWICZA, PL. ZAWISZY, POWĄZKI (IV BRAMA), POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY).
PL. NARUTOWICZA

CMENTARZ BRÓDNOWSKI
(ŚW. WINCENTEGO)
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – aleja Armii Ludowej – most Łazienkowski – Wał Miedzeszyński – Zwycięzców – Francuska – aleja Zieleniecka – Targowa – aleja Solidarności – Jagiellońska (powrót: Jagiellońska – św. Cyryla i Metodego – Targowa) – Starzyńskiego – 11 Listopada – św. Wincentego – Kołowa – Gościeradowska – Borzymowska – św. Wincentego – CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO) (powrót: CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO) – św. Wincentego – 11 Listopada).
Przystanki: PL. NARUTOWICZA, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, RONDO WASZYNGTONA, DWORZEC WILEŃSKI, RONDO STARZYŃSKIEGO, CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO).
WIATRACZNA

POWĄZKI
(CMENTARZ WOJSKOWY)
linia autobusowa cmentarna pospieszna WIATRACZNA – aleja Stanów Zjednoczonych – most Łazienkowski – aleja Armii Ludowej – Wawelska – Raszyńska – plac Zawiszy – Towarowa – Okopowa – Powązkowska – POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY).
Przystanki: WIATRACZNA, SASKA, PL. ZAWISZY, POWĄZKI (IV BRAMA), POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY).
WIATRACZNA

CMENTARZ BRÓDNOWSKI
(ŚW. WINCENTEGO)
linia autobusowa cmentarna pospieszna WIATRACZNA – Grochowska – Zamoyskiego – Targowa – aleja Solidarności – Jagiellońska (powrót: Jagiellońska – św. Cyryla i Metodego – Targowa) – Starzyńskiego – 11 Listopada – św. Wincentego – Kołowa – Gościeradowska – Borzymowska – św. Wincentego – CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO) (powrót: CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO) – św. Wincentego – 11 Listopada).
Przystanki: WIATRACZNA, DW. WILEŃSKI, RONDO STARZYŃSKIEGO, CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO).
DW. WSCHODNI

CMENTARZ BRÓDNOWSKI
(ŚW. WINCENTEGO)
linia autobusowa cmentarna zwykła DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA) – Kijowska – Targowa – 11 Listopada – św. Wincentego – Kołowa – Gościeradowska – Borzymowska – św. Wincentego – CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO) (powrót: CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO) – św. Wincentego – 11 Listopada – Ratuszowa – Inżynierska – Wileńska – Targowa).
CMENTARZ PÓŁNOCNY
(BRAMA GŁÓWNA)

CMENTARZ BRÓDNOWSKI
(ŚW. WINCENTEGO)
linia autobusowa cmentarna pospieszna CMENTARZ PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA – Wóycickiego – Palisadowa – Opłotek – Wólczyńska – aleja Reymonta – Broniewskiego – Elbląska – Powązkowska (powrót: Powązkowska – Krasińskiego – Broniewskiego) – Okopowa – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – 11 Listopada – św. Wincentego – Kołowa – Gościeradowska – Borzymowska – św. Wincentego – CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO) (powrót: CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO) – św. Wincentego – 11 Listopada – Starzyńskiego).
Przystanki: CM. PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA, CM. WAWRZYSZEWSKI, ELBLĄSKA, POWĄZKI (IV BRAMA), DWORZEC GDAŃSKI (→POWĄZKI), BONIFRATERSKA (→CM. BRÓDNOWSKI), RONDO STARZYŃSKIEGO, CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO).
PL. WILSONA

PALMIRY
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC WILSONA – Słowackiego – Marymoncka – Pułkowa – Łomianki: Kolejowa – Dziekanów Leśny: Kolejowa – Pieńków: Kolejowa – Palmiry: droga przez Palmiry – PALMIRY.
Przystanki: PL. WILSONA, ŁOMIANKI (NŻ), DZIEKANÓW (NŻ), ŁOMNA (NŻ), PALMIRY.
1986.11.08. 704 linia autobusowa podmiejska zwykła stała PKP WAWER – Widoczna – Błękitna – Czecha (powrót: Czecha – Widoczna) – Wesoła: Trakt Brzeski – Sulejówek: Trakt Brzeski – Konik Nowy: Terespolska – Stary Konik: Terespolska – Warszawska – Hipolitów: Warszawska – PKP HALINÓW (pętla przy ul. Hipolitowskiej).
(Stara trasa: PKP WAWER – ... – Sulejówek: Trakt Brzeski – SULEJÓWEK (JANÓWEK).)
Przedłużenie trasy do Halinowa.
1986.11.08. OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie w godz. 4-14 ruchu tramwajowego na ul. Puławskiej (na odcinku od pętli WIERZBNO do pętli WYŚCIGI) oraz na ul. Woronicza (na odcinku od pętli WORONICZA do ul. Puławskiej) w związku z wymianą rozjazdu na skrzyżowaniu ul. Puławskiej z ul. Woronicza.


4. CZYNSZOWA – ... – Puławska – WIERZBNO.
14. OKĘCIE – ... – Puławska – WIERZBNO.
18. ŻERAŃ FSO – ... – plac Zbawiciela – Nowowiejska – aleja Niepodległości – Rakowiecka – Boboli – Wołoska – ... – SŁUŻEWIEC.
19. PIASKI – ... – Puławska – WIERZBNO.
31. POTOCKA – ... – plac Zbawiciela – Nowowiejska – aleja Niepodległości – Rakowiecka – Boboli – Wołoska – ... – SŁUŻEWIEC.
33. HUTA – ... – Wołoska – Woronicza – WORONICZA.
36. MARYMONT-POTOK – ... – Puławska – WIERZBNO.
Z. WYŚCIGI – Puławska – Malczewskiego (zawrotka) – Puławska – Woronicza – Joliot-Curie – Pułku Baszta – Bytnara – Wołoska – Woronicza – Puławska – WYŚCIGI. [Linia jednokierunkowa.]
1986.11.20. Oddanie do ruchu przystanku kolejowego WARSZAWA KASPRZAKA.
1986.11.22. 122 linia autobusowa zwykła stała BEMOWO LOTNISKO – Wrocławska – Radiowa – Powstańców Śląskich – Kochanowskiego – Rudnickiego – Powązkowska – Duchnicka – Przasnyska – Krasińskiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Dawidowskiego – Słomińskiego – Bonifraterska (powrót: Bonifraterska – Muranowska – Andersa) – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – Belwederska – Dolna – Konduktorska – PIASECZYŃSKA (powrót: PIASECZYŃSKA – Dolna).
(Stara trasa: POWĄZKI (SYBILLI) – Powązkowska – Duchnicka – ... – PIASECZYŃSKA.)
Przedłużenie trasy w celu poprawy obsługi komunikacyjnej osiedla Bemowo Lotnisko.
1986.11.24. SZAMOTY linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni świąteczne) SEZONOWE ZAWIESZENIE KURSOWANIA.
(Stała trasa: OKĘCIE – aleja Krakowska – Raszyn: aleja Krakowska – Falenty: aleja Krakowska – Janki: Mszczonowska – Wolica: aleja Katowicka – Paszków: aleja Katowicka – Nadarzyn: aleja Katowicka – Sienkiewicza – Kajetany: Rolna – Szamoty: Rolna – SZAMOTY.)
Zakończenie sezonu wypoczynkowego.
SZCZAKI linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni świąteczne i w środy w godzinach szczytu) SEZONOWE ZAWIESZENIE KURSOWANIA.
(Stała trasa: OKĘCIE – aleja Krakowska – Raszyn: aleja Krakowska – Falenty: aleja Krakowska – Janki: aleja Krakowska – Nowy Sękocin: aleja Krakowska – Stary Sękocin: aleja Krakowska – Sękocin Las: aleja Krakowska – Łazy: aleja Krakowska – Marysin: aleja Krakowska – Wólka Kosowska: aleja Krakowska – Kolonia Warszawska: aleja Krakowska – Jabłonowo: aleja Krakowska – Mroków: aleja Krakowska – Rejonowa – Mrokowska Kolonia: Rejonowa – Warszawianka: Rejonowa – Wola Mrokowska: Rejonowa – Szczaki: Mrokowska – SZCZAKI.)
1986.11.24.
1986.12.20.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie w dniach 24 listopada - 20 grudnia (oprócz wolnych sobót i niedziel) w godz. 9.00 - 12.10 ruchu tramwajowego na ul. Nocznickiego, Wólczyńskiej i Broniewskiego (na odcinku od pętli HUTA do pl. Grunwaldzkiego) w związku z remontem sieci trakcyjnej.


11. HUTA – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – ... – CMENTARZ WOLSKI.
19. POTOCKA – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Stawki – aleja Jana Pawła II – ... – WYŚCIGI.
22. HUTA – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – ... – BANACHA.
29. TWARDOWSKA – Marymoncka – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Stawki – aleja Jana Pawła II – ... – BANACHA.
33. HUTA – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – ... – WYŚCIGI.
Z. HUTA – Nocznickiego – Wólczyńska – aleja Reymonta – Broniewskiego – PLAC GRUNWALDZKI.
1986.11.30. 713 linia autobusowa podmiejska zwykła stała CMENTARZ WOLSKI – Fort Wola – Wolska – Połczyńska – Mory: Poznańska – Jawczyce: Poznańska – Bronisze: Poznańska – Ożarów Wieś: Poznańska – Ożarów Mazowiecki: Poznańska – Ołtarzew: Poznańska – Nizinna – Koprki: Jaśminowa – KOPRKI (AGRICOOP) (powrót: KOPRKI (AGRICOOP) – Jaśminowa – Rataja – Poznańska – Ołtarzew: Poznańska).

(W dni powszednie w godzinach 7.30 - 9.00: ... – Ożarów Mazowiecki: Poznańska (powrót: Poznańska – Umiastowska – Parkowa – Lipowa – Poznańska) – ...)

(W dni powszednie w godzinach 11.00 - 14.00: ... – Ożarów Mazowiecki: Poznańska – Lipowa – Parkowa – Umiastowska – Poznańska – ...)
(Stara trasa: CMENTARZ WOLSKI – ... – Ożarów Wieś: Poznańska – Ożarów Mazowiecki: Poznańska – Umiastowska – Parkowa – OŁTARZEW (powrót: OŁTARZEW – Lipowa – Poznańska).)
Przedłużenie trasy zgodnie z postulatem wsi Koprki oraz wprowadzenie wariantowych tras na terenie Ożarowa Mazowieckiego w celu zapewnienia dojazdu dzieci do szkoły w Ołtarzewie.
1986.12.06.
1986.12.07.
W linia autobusowa specjalna (pospieszna) PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – WYŚCIGI. Uruchomienie kursującej w godz. 9-18 specjalnej linii autobusowej w związku z odbywającą się na terenie Państwowych Torów Wyścigów Konnych Krajową Wystawą Zwierząt Futerkowych. Cena biletu: 18 zł.
1986.12.13.
1986.12.14.
W linia autobusowa specjalna (pospieszna) PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – WYŚCIGI. Uruchomienie kursującej w godz. 6-18 specjalnej linii autobusowej w związku z odbywającą się na terenie Państwowych Torów Wyścigów Konnych Krajową wystawą kotów rasowych. Cena biletu: 18 zł.
1986.12.13.
1986.12.14.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie ruchu tramwajowego na ul. Woronicza w związku z budową gazociągu nad torami tramwajowymi w rejonie skrzyżowania ul. Woronicza z al. Niepodległości.


18. ŻERAŃ FSO – ... – plac Unii Lubelskiej – Puławska – WYŚCIGI.
31. POTOCKA – ... – plac Unii Lubelskiej – Puławska – WILANOWSKA.
33. HUTA – ... – Boboli – Wołoska – Marynarska – SŁUŻEWIEC.
Z. WORONICZA – Wołoska – Bytnara – Baszty – Joliot-Curie – Woronicza – Puławska – Malczewskiego (zawrotka) – Puławska – Woronicza – WORONICZA. [Linia jednokierunkowa.]
1986.12.21. 146 linia autobusowa zwykła stała DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA) – Kijowska – Targowa – aleja Zieleniecka – Francuska – Paryska – Brukselska – Ateńska – Egipska – Bora-Komorowskiego – Fieldorfa – Wał Miedzeszyński – Bysławska – FALENICA.
(Stara trasa: DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA) – ... – Paryska – Wersalska – Wał Miedzeszyński – ... – FALENICA.)
Zamiana odcinka trasy z linią 147 w celu wsprawnienia obsługi komunikacyjnej Gocławia.
147 linia autobusowa zwykła stała DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA) – Kijowska – Targowa – aleja Zieleniecka – Francuska – Paryska – Wersalska – Wał Miedzeszyński – Bronowska – Trakt Lubelski – Zwoleńska – Patriotów – Panny Wodnej – Patriotów (strona wschodnia) – Żegańska – aleja Dzieci Polskich – WIŚNIOWA GÓRA.
(Stara trasa: DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA) – ... – Paryska – Brukselska – Ateńska – Egipska – Bora-Komorowskiego – Fieldorfa – Wał Miedzeszyński – ... – WIŚNIOWA GÓRA.)
Zamiana odcinka trasy z linią 146 oraz przejęcie fragmentu trasy linii 161 w celu usprawnienia obsługi komunikacyjnej Gocławia i Radości.
161 linia autobusowa zwykła stała ZBÓJNA GÓRA – Podmokła – Cygańska – Kwitnącej Akacji – Izbicka (powrót: Izbicka – Izbicka (cmentarz) – Izbicka – Kwitnącej Akacji) – Panny Wodnej – Zasadowa – Przewodowa – Patriotów – Bysławska – Poezji – Jachowicza – OLECKA (powrót: OLECKA – Włókiennicza – Michalinki – Patriotów – Walcownicza – Narcyzowa – Ochocza – Bystrzycka – Walcownicza – Patriotów – Przewodowa).
(Stara trasa: ZBÓJNA GÓRA – ... – Izbicka – Patriotów (strona wschodnia) – Żegańska – Patriotów – Panny Wodnej – Zasadowa – ... – OLECKA.)
Przejęcie odcinka trasy przez linię 147 w celu poprawy obsługi komunikacyjnej Radości.
1986.12.23. ZMIANY PRZYSTANKOWE • STAWKI - likwidacja przystanku (dotyczy linii 500 w kier. Dw. Centralnego).
• RONDO "RADOSŁAWA" - uruchomienie przystanku stałego (dotyczy linii 500 w kier. Dw. Centralnego).

 

SPIS TRAS (stan na koniec grudnia 1986 r.)

SCHEMAT KOMUNIKACJI DZIENNEJ (stan na koniec grudnia 1986 r.)

SCHEMAT KOMUNIKACJI NOCNEJ (stan na koniec grudnia 1986 r.)

POWRÓT DO SPISU LAT


KONTAKT: trasbus@o2.pl.