data linia rodzaj zmiana uwagi
1984.01.11. OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wstrzymanie od godz. 20 do końca kursowania ruchu tramwajowego na ul. Okopowej (tylko w kierunku Żoliborza).


1. ŻERAŃ WSCHODNI – ... – Słomińskiego – Okopowa – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II – Słomińskiego) – Młynarska – ... – KOŁO.
5. HUTA – ... – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Okopowa – Towarowa (powrót: Towarowa – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II) – ... – WIATRACZNA.
22. HUTA – ... – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – Okopowa – Towarowa (powrót: Towarowa – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II) – ... – WIATRACZNA.
27. HUTA – ... – Popiełuszki – Okopowa – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II – Słomińskiego) – Wolska – CMENTARZ WOLSKI.
Z. RONDO "RADOSŁAWA" – Okopowa – OKOPOWA.
1984.01.16.
1984.01.20.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wstrzymanie w godz. 10.00 - 12.15 ruchu tramwajowego na ul. Woronicza.


18. ŻERAŃ FSO – ... – plac Unii Lubelskiej – Puławska – WYŚCIGI.
31. POTOCKA – ... – plac Unii Lubelskiej – Puławska – WILANOWSKA.
33. HUTA – ... – Boboli – Wołoska – Marynarska – SŁUŻEWIEC.
Z. WORONICZA – Woronicza – Wołoska – Bytnara – Pułku Baszta – Joliot-Curie – Woronicza – Puławska – Malczewskiego – Krasickiego – Woronicza – WORONICZA. [Linia jednokierunkowa.]
1984.01.22. 215 linia autobusowa podmiejska zwykła stała OKĘCIE – aleja Krakowska – Raszyn: aleja Krakowska – Sportowa – Rybie: Raszyńska – Jaworowa: Warszawska – Dawidy: Warszawska – Dawidy Bankowe: Starzyńskiego – Zamienie: Dawidowska – Warszawa: Karczunkowska – Puławska – DĄBRÓWKA.
(Stara trasa: OKĘCIE – ... – Zamienie: Dawidowska – ZAMIENIE.)
Przedłużenie trasy po ukończeniu budowy odcinka ul. Karczunkowskiej od wsi Zgorzała do torów kolejowych przy stacji PKP Jeziorki w związku z licznymi postulatami mieszkańców tego rejonu.
1984.01.28. 185 linia autobusowa zwykła stała GWIAŹDZISTA – Potocka – Mickiewicza – plac Wilsona – Krasińskiego – Wybrzeże Gdyńskie – Wybrzeże Gdańskie – Wybrzeże Kościuszkowskie – Solec – Czerniakowska – Powsińska – św. Bonifacego – aleja Sikorskiego – Dolina Służewiecka – aleja Rodowicza – Ciszewskiego – Cynamonowa – Gandhi – Dereniowa – Ciszewskiego – URSYNÓW POŁUDNIOWY.
(Stara trasa: GWIAŹDZISTA – ... – Gandhi – Dereniowa – Płaskowickiej – NATOLIN PÓŁNOCNY.)
Skierowanie do pętli na Ursynowie Południowym w związku z pełnym wykorzystaniem pętli w Natolinie celem wprowadzenia na ten kraniec linii 486.
486 linia autobusowa przyspieszona okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) PLAC DEFILAD – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – PLAC DEFILAD.) – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Pileckiego – Ciszewskiego – Cynamonowa – Gandhi – Dereniowa – Płaskowickiej – NATOLIN PÓŁNOCNY.
Przystanki: PL. DEFILAD, CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, PL. UNII LUBELSKIEJ, DWORKOWA, AL. LOTNIKÓW, CENTRUM ONKOLOGII, MAGELLANA, POLINEZYJSKA, MIKLASZEWSKIEGO, STRYJEŃSKICH, BRACI WAGÓW, NATOLIN PŁN.
Uruchomienie linii łączącej Ursynów i Natolin ze Śródmieściem wspomagającej linię pospieszną U.
1984.02.11. 107 linia autobusowa zwykła stała KONWIKTORSKA – Konwiktorska – Bonifraterska (powrót: Bonifraterska – Międzyparkowa – Słomińskiego – Szymanowska – Zakroczymska – Konwiktorska – KONWIKTORSKA.) – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Książęca – Rozbrat – Myśliwiecka – Szwoleżerów – Czerniakowska – Chełmska – Belwederska – Spacerowa – Klonowa – PLAC UNII LUBELSKIEJ (powrót: PLAC UNII LUBELSKIEJ – Bagatela – Belwederska).
(Stara trasa: DŁUGA – Miodowa – Krakowskie Przedmieście (powrót: Krakowskie Przedmieście – plac Zamkowy – Podwale – Kilińskiego – DŁUGA.) – Nowy Świat – ... – PLAC UNII LUBELSKIEJ.)
Przedłużenie trasy.
125 linia autobusowa zwykła stała KONWIKTORSKA – Konwiktorska – Bonifraterska (powrót: Bonifraterska – Międzyparkowa – Słomińskiego – Zakroczymska – KONWIKTORSKA.) – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – aleja Szucha – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Dąbrowskiego – aleja Niepodległości – Odyńca – KAZIMIERZOWSKA (powrót: KAZIMIERZOWSKA – Ursynowska – aleja Niepodległości).
(Stara trasa: KONWIKTORSKA – Konwiktorska – Bonifraterska (powrót: Bonifraterska – Franciszkańska – Zakroczymska – KONWIKTORSKA.) – Miodowa – ... – KAZIMIERZOWSKA.)
Wycofanie z Nowego Miasta.
175 linia autobusowa zwykła stała DŁUGA – Miodowa – Krakowskie Przedmieście (powrót: Krakowskie Przedmieście – plac Zamkowy – Podwale – Kilińskiego – DŁUGA.) – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Raszyńska – Żwirki i Wigury – LOTNISKO CHOPINA.
(Stara trasa: PLAC TEATRALNY – Wierzbowa – plac Piłsudskiego (powrót: plac Piłsudskiego – Moliera – PLAC TEATRALNY.) – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – ... – LOTNISKO CHOPINA.)
Przedłużenie trasy po uzgodnieniu z władzami dzielnicy w związku z koniecznością likwidacji prowizorycznego krańca na pl. Teatralnym.
193 linia autobusowa zwykła stała KONWIKTORSKA – Konwiktorska – Bonifraterska (powrót: Bonifraterska – Międzyparkowa – Słomińskiego – Szymanowska – Zakroczymska – Konwiktorska – KONWIKTORSKA.) – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – Belwederska – Sobieskiego – aleja Wilanowska – WILANÓW.
(Stara trasa: PLAC TEATRALNY – Wierzbowa – plac Piłsudskiego (powrót: plac Piłsudskiego – Moliera – PLAC TEATRALNY.) – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – ... – WILANÓW.)
195 linia autobusowa zwykła stała KONWIKTORSKA – Konwiktorska – Bonifraterska (powrót: Bonifraterska – Międzyparkowa – Słomińskiego – Szymanowska – Zakroczymska – Konwiktorska – KONWIKTORSKA.) – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – Belwederska – Sobieskiego – aleja Sikorskiego – Dolina Służewiecka – aleja KEN – Surowieckiego – Romera – Herbsta – Pileckiego – Ciszewskiego – Dereniowa – Gandhi – Cynamonowa – Ciszewskiego – URSYNÓW POŁUDNIOWY.
(Stara trasa: PLAC TEATRALNY – Wierzbowa – plac Piłsudskiego (powrót: plac Piłsudskiego – Moliera – PLAC TEATRALNY.) – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – ... – URSYNÓW POŁUDNIOWY.)
495 linia autobusowa zwykła stała KONWIKTORSKA – Konwiktorska – Bonifraterska (powrót: Bonifraterska – Międzyparkowa – Słomińskiego – Szymanowska – Zakroczymska – Konwiktorska – KONWIKTORSKA.) – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – Belwederska – Sobieskiego – aleja Sikorskiego – Dolina Służewiecka – aleja KEN – Surowieckiego – Romera – Herbsta – Pileckiego – Ciszewskiego – Dereniowa – Gandhi – Cynamonowa – Ciszewskiego – URSYNÓW POŁUDNIOWY.
(Stara trasa: PLAC TEATRALNY – Wierzbowa – plac Piłsudskiego (powrót: plac Piłsudskiego – Moliera – PLAC TEATRALNY.) – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – ... – URSYNÓW POŁUDNIOWY.)
1984.02.12. 101 linia autobusowa zwykła stała PLAC TRZECH KRZYŻY – Książęca – Ludna – Wioślarska – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – Ratuszowa – Dąbrowszczaków (powrót: Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – Targowa) – PLAC HALLERA.
(Stara trasa: PLAC TRZECH KRZYŻY – ... – Targowa – 11 Listopada – Inżynierska (powrót: Inżynierska – Wileńska – Targowa) – Dąbrowszczaków – PLAC HALLERA.)
Zmiana w organizacji ruchu w rejonie skrzyżowania ul. 11 Listopada z ul. Inżynierską (likwidacja lewoskrętu).
103 linia autobusowa zwykła stała HUTA – Kasprowicza – Oczapowskiego – aleja Reymonta – Żeromskiego (powrót: Żeromskiego – Przybyszewskiego – Kasprowicza) – Perzyńskiego – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – plac Hallera – Dąbrowszczaków – Inżynierska – WILEŃSKA (powrót: WILEŃSKA – Targowa – Ratuszowa – Dąbrowszczaków).
(Stara trasa: HUTA – ... – plac Hallera – Dąbrowszczaków – Inżynierska – WILEŃSKA (powrót: WILEŃSKA – Targowa – 11 Listopada – Inżynierska).)
607 linia autobusowa nocna zwykła stała RONDO STARZYŃSKIEGO – Jagiellońska – plac Hallera – Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – Targowa (powrót: Targowa – Ratuszowa – Dąbrowszczaków) – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Kapucyńska – Miodowa – Krakowskie Przedmieście (powrót: Krakowskie Przedmieście – plac Zamkowy – Senatorska – Nowy Przejazd – aleja Solidarności) – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Woronicza – Wołoska – Konstruktorska – Racjonalizacji – Woronicza – ZAJEZDNIA WORONICZA (powrót: ZAJEZDNIA WORONICZA – Woronicza – Puławska).
(Stara trasa: RONDO STARZYŃSKIEGO – ... – Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – Targowa (powrót: Targowa – 11 Listopada – Inżynierska) – aleja Solidarności – ... – ZAJEZDNIA WORONICZA.)
612 linia autobusowa nocna zwykła stała ZACISZE – Codzienna – Młodzieńcza – Radzymińska – Ząbkowska – Targowa – Ratuszowa – Dąbrowszczaków (powrót: Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – Targowa) – plac Hallera – Jagiellońska – Modlińska – DĄBRÓWKA SZLACHECKA.
(Stara trasa: ZACISZE – ... – Targowa – 11 Listopada – Inżynierska (powrót: Inżynierska – Wileńska – Targowa) – Dąbrowszczaków – plac Hallera – ... – DĄBRÓWKA SZLACHECKA.)
D linia autobusowa pospieszna stała PLAC HALLERA – Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – Targowa (powrót: Targowa – Ratuszowa – Inżynierska) – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Kapucyńska – Miodowa (powrót: Krakowskie Przedmieście – plac Zamkowy – Senatorska – Nowy Przejazd – aleja Solidarności) – Krakowskie Przedmieście – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Woronicza – Wołoska – Rzymowskiego – Gotarda – Bokserska – BOKSERSKA.
(Stara trasa: PLAC HALLERA – Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – Targowa (powrót: Targowa – 11 Listopada – Inżynierska) – aleja Solidarności – ... – BOKSERSKA.)
1984.03.06. 486 linia autobusowa przyspieszona stała PLAC DEFILAD – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – PLAC DEFILAD.) – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Pileckiego – Ciszewskiego – Cynamonowa – Gandhi – Dereniowa – Płaskowickiej – NATOLIN PÓŁNOCNY.
Przystanki: PL. DEFILAD, CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, PL. UNII LUBELSKIEJ, DWORKOWA, AL. LOTNIKÓW, CENTRUM ONKOLOGII, MAGELLANA, POLINEZYJSKA, MIKLASZEWSKIEGO, STRYJEŃSKICH, BRACI WAGÓW, NATOLIN PŁN.
Wprowadzenie kursowania poza godzinami szczytu oraz w dni świąteczne.
1984.03.12. 488 linia autobusowa przyspieszona okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) LOTNISKO CHOPINA – Żwirki i Wigury – Wawelska – aleja Armii Ludowej – most Łazienkowski – aleja Stanów Zjednoczonych – Zakole – Wiatraczna (powrót: Wiatraczna – aleja Stanów Zjednoczonych) – Szaserów – Chłopickiego – PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA.
Przystanki: LOTNISKO CHOPINA, 17 STYCZNIA, SASANKI, NOVOTEL, RAKOWIEC, BANACHA-SZPITAL, POMNIK LOTNIKA, GUS, MARSZAŁKOWSKA, PL. NA ROZDROŻU, ROZBRAT, SASKA, MIĘDZYNARODOWA, PRZYCZÓŁEK GROCHOWSKI, WIATRACZNA, SZPITAL MON, GARWOLIŃSKA, OS. MŁODYCH, PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA.
Uruchomienie linii dla lepszego połączenia komunikacyjnego miasta z Międzynarodowym Portem Lotniczym oraz usprawnienia dojazdów do Centrum Kształcenia Podyplomowego WAM.
1984.03.26. 216 linia autobusowa podmiejska zwykła stała ZM URSUS – Traktorzystów – Jagiełły – Warszawska – Piastów: Warszawska – PIASTÓW. Zmiana oznaczenia linii w związku z wprowadzeniem kursowania przez cały tydzień.
216
BIS
linia autobusowa podmiejska zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: ZM URSUS – Traktorzystów – Jagiełły – Warszawska – Piastów: Warszawska – PIASTÓW.)
1983.03.30. 601 linia autobusowa nocna zwykła stała OSIEDLE LAZUROWA – Człuchowska – Lazurowa – Górczewska – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Kijowska – Dworzec Wschodni – Kijowska – Targowa – Zamoyskiego – Grochowska – Płowiecka – Marsa – Okularowa – Stepowa – Korkowa – MARYSIN.
(Stara trasa: OSIEDLE LAZUROWA – ... – aleja Solidarności – Targowa – Zamoyskiego – ... – MARYSIN.)
Wprowadzenie podjazdów do dworca Wschodniego.
1984.04.02.
1984.04.19.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wstrzymanie od 2 do 19 kwietnia (z wyjątkiem niedziel) w godz. 10.00 - 13.00 oraz w sobotę roboczą 14 kwietnia w godz. 7.30 - 13.30 ruchu tramwajowego na ciągu ul. Kijowska - al. Tysiąclecia - Kawęczyńska w związku z remontem sieci trakcyjnej.


7. OKĘCIE – ... – aleja Zieleniecka – ALEJA ZIELENIECKA.
13. KOŁO – ... – aleja Solidarności – Targowa – Stalowa – Środkowa – Wileńska – CZYNSZOWA (powrót: CZYNSZOWA – Stalowa).
Z. DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA) – Kijowska – Targowa – Ząbkowska – Kawęczyńska – KAWĘCZYŃSKA BAZYLIKA.
1984.04.16. 220L linia autobusowa podmiejska zwykła stała OTWOCK (BOROWA) – Borowa – Żeromskiego – Reymonta – Tatrzańska – Narutowicza – Poniatowskiego – Pułaskiego – Armii Krajowej – Warszawska – Czaplickiego – Samorządowa – Borowa – OTWOCK (BOROWA). Uruchomienie dwóch okrężnych linii autobusowych obsługujących Otwock.
220P linia autobusowa podmiejska zwykła stała OTWOCK (BOROWA) – Borowa – Samorządowa – Czaplickiego – Warszawska – Armii Krajowej – Pułaskiego – Poniatowskiego – Narutowicza – Tatrzańska – Reymonta – Żeromskiego – Borowa – OTWOCK (BOROWA).
1984.04.20. ZMIANY PRZYSTANKOWE • KRUCZA - likwidacja przystanku (dotyczy linii 459).
• ZARUSKIEGO - likwidacja przystanku (dotyczy linii 459).
• PIĘKNA - uruchomienie przystanku stałego (dotyczy linii 459).
• SZWOLEŻERÓW - uruchomienie przystanku stałego (dotyczy linii 459).
1984.04.21. CHOMICZÓWKA linia autobusowa specjalna pospieszna (kursuje w dni powszednie w godz. 6-9 i 14-18) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Bankowy – Andersa – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – plac Wilsona – Krasińskiego – Broniewskiego – aleja Reymonta – Wólczyńska – Conrada – CHOMICZÓWKA.)
Likwidacja linii w związku z ustabilizowaniem sytuacji taborowej w MZK.
1984.04.28. W linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni wyścigów konnych) PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – WYŚCIGI. Uruchomienie linii w związku z rozpoczęciem sezonu wyścigowego.
SZCZAKI linia autobusowa sezonowa zwykła okresowa (kursuje w dni świąteczne i w środy w godzinach szczytu) OKĘCIE – aleja Krakowska – Raszyn: aleja Krakowska – Falenty: aleja Krakowska – Janki: aleja Krakowska – Nowy Sękocin: aleja Krakowska – Stary Sękocin: aleja Krakowska – Sękocin Las: aleja Krakowska – Łazy: aleja Krakowska – Marysin: aleja Krakowska – Wólka Kosowska: aleja Krakowska – Kolonia Warszawska: aleja Krakowska – Jabłonowo: aleja Krakowska – Mroków: aleja Krakowska – Rejonowa – Mrokowska Kolonia: Rejonowa – Warszawianka: Rejonowa – Wola Mrokowska: Rejonowa – Szczaki: Mrokowska – SZCZAKI. Uruchomienie linii sezonowej.
1984.05.05. BIAŁOBRZEGI linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni świąteczne) 1. PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Bankowy – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Radzymińska – Ząbki: Radzymińska – Marki: Piłsudskiego – Legionowa – Rembielszczyzna: Strużańska – Jana Kazimierza – Nieporęt: Jana Kazimierza – Zegrzyńska – aleja Wojska Polskiego – Białobrzegi: aleja Wojska Polskiego – BIAŁOBRZEGI.

2. PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Bankowy – aleja Solidarności – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Wybrzeże Gdańskie (powrót: Wybrzeże Gdańskie – Grodzka – aleja Solidarności) – Wybrzeże Gdyńskie – most Grota-Roweckiego – Modlińska – Płochocińska – Rembielszczyzna: Jana Kazimierza – Nieporęt: Jana Kazimierza – Zegrzyńska – aleja Wojska Polskiego – Białobrzegi: aleja Wojska Polskiego – BIAŁOBRZEGI.
Uruchomienie linii sezonowych. Wprowadzenie dwóch wariantów trasy linii BIAŁOBRZEGI.
CHOJNÓW linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni świąteczne) PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Iwiczna: Puławska – Piaseczno: (Puławska – Kościuszki – 17 Stycznia – Asfaltowa?) – Chojnów: Asfaltowa – CHOJNÓW (nowa pętla).
MAGDALENKA linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni świąteczne) PLAC DEFILAD – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – aleja Krakowska – Raszyn: aleja Krakowska – Falenty: aleja Krakowska – Janki: aleja Krakowska – Nowy Sękocin: aleja Krakowska – Stary Sękocin: aleja Krakowska – Sękocin Las: aleja Krakowska – Słoneczna – Magdalenka: Słoneczna – Lesznowola – LESZNOWOLA.
1984.05.20. OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wstrzymanie ruchu trolejbusowego w Piasecznie na odcinku od ul. Energetycznej do Szkolnej w związku z malowaniem słupów trakcyjnych.


51. WILANOWSKA – ... – Piaseczno: Puławska – PIASECZNO ENERGETYCZNA.
Z. PIASECZNO ENERGETYCZNA – Puławska – Chyliczkowska – Armii Krajowej – Puławska – PIASECZNO ENERGETYCZNA. [Linia jednokierunkowa.]
1984.05.26. OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wstrzymanie w godz. 9.50 - 12.50 ruchu trolejbusowego w Piasecznie na odcinku od ul. Energetycznej do Szkolnej w związku z malowaniem słupów trakcyjnych.


51. WILANOWSKA – ... – Piaseczno: Puławska – PIASECZNO ENERGETYCZNA.
Z. PIASECZNO ENERGETYCZNA – Puławska – Chyliczkowska – Armii Krajowej – Puławska – PIASECZNO ENERGETYCZNA. [Linia jednokierunkowa.]
1984.05.30. U linia autobusowa pospieszna stała GWIAŹDZISTA – Gwiaździsta – Potocka – Mickiewicza – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Pileckiego – Ciszewskiego – Cynamonowa – Gandhi – Dereniowa – Płaskowickiej – NATOLIN PÓŁNOCNY.
Przystanki: GWIAŹDZISTA, OS. RUDA, BARSZCZEWSKA, MARYMONT, PL. WILSONA, DW. GDAŃSKI, PL. BANKOWY, CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, PL. UNII LUBELSKIEJ, DWORKOWA, KRÓLIKARNIA, AL. LOTNIKÓW, POLECZKI (NŻ), CENTRUM ONKOLOGII, MAGELLANA, POLINEZYJSKA, METRO IMIELIN, STRYJEŃSKICH, BRACI WAGÓW, NATOLIN PŁN.
(Stara trasa: PLAC WILSONA – Mickiewicza – ... – NATOLIN PÓŁNOCNY.)
Przedłużenie trasy na terenie Marymontu.
1984.06.01. BEMOWO linia autobusowa specjalna pospieszna (kursuje w dni powszednie w godz. 6-9 i 14-18) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: PLAC DEFILAD – południowa jezdnia PKiN – Emilii Plater – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – Prosta – Kasprzaka – Wolska – Połczyńska – Szeligowska – Lazurowa – Kaliskiego – STARE BEMOWO.)
Likwidacja linii w związku z ustabilizowaniem sytuacji taborowej w MZK.
OSIEDLE LAZUROWA linia autobusowa specjalna pospieszna (kursuje w dni powszednie w godz. 6-9 i 14-18) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: PLAC DEFILAD – południowa jezdnia PKiN – Emilii Plater – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – Prosta – Kasprzaka – Wolska – Połczyńska – Szeligowska – Lazurowa – Człuchowska – OSIEDLE LAZUROWA.)
BRÓDNO linia autobusowa specjalna pospieszna (kursuje w dni powszednie w godz. 6-9 i 14-18) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Bankowy – aleja Solidarności – Nowy Zjazd – Wybrzeże Gdańskie (powrót: Wybrzeże Gdańskie – Grodzka – aleja Solidarności – Wybrzeże Gdyńskie – most Grota-Roweckiego – Toruńska – Rembielińska – Kondratowicza – Łabiszyńska – Toruńska – BRÓDNO UGORY (powrót: BRÓDNO UGORY – Toruńska – most Grota-Roweckiego).)
URSYNÓW PŁD. linia autobusowa specjalna pospieszna (kursuje w dni powszednie w godz. 6-9 i 14-18) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Dolina Służewiecka – aleja KEN – Surowieckiego – Romera – Herbsta – Findera – Ciszewskiego – URSYNÓW POŁUDNIOWY.)
TARGÓWEK linia autobusowa specjalna pospieszna (kursuje w dni powszednie w godz. 6-9 i 14-18) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: PLAC DEFILAD – północna jezdnia placu Defilad – Emilii Plater – plac Grzybowski – Twarda – Królewska – Marszałkowska – plac Bankowy – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Słomińskiego (powrót: Słomińskiego – Andersa) – most Gdański – Starzyńskiego – św. Wincentego – Kołowa – Handlowa – Pratulińska – Trocka – TARGÓWEK.)
BEMOWO LOTNISKO linia autobusowa specjalna pospieszna (kursuje w dni powszednie w godz. 6-9 i 14-18) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: PLAC DEFILAD – południowa jezdnia PKiN – Emilii Plater – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – Prosta – Kasprzaka – Wolska – Połczyńska – Powstańców Śląskich – POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH / RADIOWA.)
1984.06.07. 206
BIS
linia autobusowa podmiejska zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) OKĘCIE – aleja Krakowska – Raszyn: aleja Krakowska – Falenty: aleja Krakowska – aleja Hrabska – Opackiego – Falencka (powrót: Falencka – aleja Krakowska) – Falenty Nowe: Falencka – Podolszyn: Falencka – Janczewice: aleja Jedności – Lesznowola: aleja Jedności – Słoneczna – LESZNOWOLA.
(Stara trasa: OKĘCIE – aleja Krakowska – Raszyn: aleja Krakowska – RASZYN (KOŚCIÓŁ).)
Przedłużenie trasy w związku z licznymi postulatami mieszkańców wsi Janczewice oraz Lesznowola o objęcie obsługą komunikacyjną tych miejscowości.
1984.06.12. 214 linia autobusowa podmiejska zwykła stała (W dni powszednie w godzinach szczytu: OŻARÓW MAZOWIECKI PKP – Żeromskiego – Duchnicka – Duchnice: Duchnicka – Ożarowska (powrót: Ożarowska – Ożarów Mazowiecki: Ożarowska – Zatorze – OŻARÓW MAZOWIECKI PKP.) – Pruszków: Ożarowska – Żbikowska – 3 Maja – ...)

PRUSZKÓW ŻBIKÓW – Żbikowska – 3 Maja – Łączniczek AK – Poznańska (powrót: Poznańska – POW – 3 Maja) – Prusa – Kościuszki – Sienkiewicza – Staszica – Powstańców – Plantowa – aleja Wojska Polskiego – PRUSZKÓW OSIEDLE STASZICA.

(W dni powszednie w godzinach szczytu: ... – aleja Wojska Polskiego – Nowa Wieś: Warszawska – Kanie: Warszawska – KANIE HELENÓWEK.)
Obustronne przedłużenie trasy w dni powszednie w godzinach szczytu.
1984.07.02. WAKACJE • Zawieszenie kursowania linii:
355, 366, 367, 382, 402, 432.

1984.07.05. 170 linia autobusowa zwykła stała POWĄZKI (SYBILLI) – Powązkowska – Dzika – aleja Jana Pawła II (powrót: aleja Jana Pawła II – Okopowa – Powązkowska) – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Ząbkowska – Radzymińska – Naczelnikowska – księcia Ziemowita – Swojska – Bardowskiego – ELSNERÓW.
(Stara trasa: POWĄZKI (SYBILLI) – ... – księcia Ziemowita – Swojska – JESIOTROWA.)
Przedłużenie trasy do nowej pętli w Elsnerowie.
1984.07.21. ZOO

RONDO WASZYNGTONA
linia tramwajowa specjalna (zwykła) RATUSZOWA-ZOO – Jagiellońska – Ratuszowa – Targowa – Zamoyskiego – Grochowska – aleja Waszyngtona – aleja Zieleniecka – Targowa – Ratuszowa – Jagiellońska – RATUSZOWA-ZOO. [Linia jednokierunkowa.] Uruchomienie specjalnych linii autobusowych w związku z obchodami 40-lecia PRL na Stadionie X-lecia. Poza linią PL. DEFILAD - RONDO WASZYNGTONA (kursującą w godz. 19-21) autobusy kursowały w godz. 15-17.
PL. DEFILAD

RONDO WASZYNGTONA
linia autobusowa specjalna (pospieszna) PLAC DEFILAD – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – jezdnia południowa PKiN – PLAC DEFILAD.) – most i aleja Poniatowskiego – RONDO WASZYNGTONA.
PL. WILSONA

DW. WSCHODNI
linia autobusowa specjalna (pospieszna) PLAC WILSONA – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Zamoyskiego – Lubelska – DWORZEC WSCHODNI (LUBELSKA).
WISŁOSTRADA

PL. WILSONA
linia autobusowa specjalna (pospieszna) MOST PONIATOWSKIEGO – Solec – Wybrzeże Kościuszkowskie – Wybrzeże Gdańskie – Wybrzeże Gdyńskie – Krasińskiego – PLAC WILSONA.
WISŁOSTRADA

STEGNY
linia autobusowa specjalna (pospieszna) MOST PONIATOWSKIEGO – Solec – Czerniakowska – Powsińska – św. Bonifacego – STEGNY.
RONDO WASZYNGTONA

POMNIK LOTNIKA
linia autobusowa specjalna (pospieszna) RONDO WASZYNGTONA – Francuska – Zwycięzców – Wał Miedzeszyński – most Łazienkowski – aleja Armii Ludowej – Wawelska – POMNIK LOTNIKA.
RONDO WASZYNGTONA

WIATRACZNA
linia autobusowa specjalna (pospieszna) RONDO WASZYNGTONA – aleja Waszyngtona – WIATRACZNA.
ZAMOYSKIEGO

SŁOMIŃSKIEGO
linia autobusowa specjalna (pospieszna) ALEJA ZIELENIECKA – Targowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II – RONDO "RADOSŁAWA".
ZAMOYSKIEGO

BRÓDNO
linia autobusowa specjalna (pospieszna) ALEJA ZIELENIECKA – Targowa – 11 Listopada (powrót: 11 Listopada – Ratuszowa – Inżynierska – Wileńska – Targowa) – św. Wincentego – Kondratowicza – Łabiszyńska – SUWALSKA (powrót: SUWALSKA – Łabiszyńska – Łojewska – Chodecka – Kondratowicza).
1984.07.28. 106 linia autobusowa zwykła stała OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Lazurowa – Człuchowska – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – Skierniewicka – Siedmiogrodzka – Grzybowska – Królewska – plac Piłsudskiego – Moliera – PLAC TEATRALNY (powrót: PLAC TEATRALNY – Wierzbowa – plac Piłsudskiego).
(Stara trasa: NOWE GÓRCE – Konarskiego – Powstańców Śląskich – ... – PLAC TEATRALNY.)
Otwarcie nowej zbiorczej pętli autobusowej w rejonie Jelonek. Jednocześnie zlikwidowane zostały dotychczasowe krańce NOWE GÓRCE i OSIEDLE LAZUROWA.
163 linia autobusowa zwykła stała OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Konarskiego – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – Kasprzaka (powrót: Kasprzaka – Ordona – Wolska) – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Batorego – Boboli – Rakowiecka – RAKOWIECKA / ŁOWICKA (powrót: RAKOWIECKA / ŁOWICKA – Rakowiecka – aleja Niepodległości).
(Stara trasa: OSIEDLE LAZUROWA – Człuchowska – Lazurowa – Górczewska – Konarskiego – Powstańców Śląskich – Połczyńska – ... – RAKOWIECKA / ŁOWICKA.)
305 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Lazurowa – Szeligowska – Połczyńska – Wolska – Kasprzaka (powrót: Kasprzaka – Ordona – Wolska) – Prosta – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER (PKiN).
(Stara trasa: OSIEDLE LAZUROWA – Człuchowska – Lazurowa – Szeligowska – ... – EMILII PLATER (PKiN).)
394 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Lazurowa – Człuchowska – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Dźwigowa – Globusowa – Świerszcza – Traktorzystów – Jagiełły – Warszawska – Keniga – PKP URSUS NIEDŹWIADEK.
(Stara trasa: NOWE GÓRCE – Konarskiego – Górczewska – Lazurowa – ... – PKP URSUS NIEDŹWIADEK.)
406 linia autobusowa przyspieszona stała OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Konarskiego – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – Kasprzaka – Prosta – aleja Jana Pawła II – Grzybowska – Królewska (powrót: Królewska – plac Grzybowski – Twarda – Emilii Plater – Świętokrzyska – Prosta) – plac Piłsudskiego – Moliera – PLAC TEATRALNY (powrót: PLAC TEATRALNY – Wierzbowa – plac Piłsudskiego).
(Stara trasa: NOWE GÓRCE – Konarskiego – Powstańców Śląskich – ... – PLAC TEATRALNY.)
463 linia autobusowa przyspieszona okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – Kasprzaka – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Batorego – Boboli – Rakowiecka – RAKOWIECKA / ŁOWICKA (powrót: RAKOWIECKA / ŁOWICKA – Rakowiecka – aleja Niepodległości).
(Stara trasa: NOWE GÓRCE – Konarskiego – Powstańców Śląskich – Połczyńska – ... – RAKOWIECKA / ŁOWICKA.)
601 linia autobusowa nocna zwykła stała OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Lazurowa – Człuchowska – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Kijowska – Dworzec Wschodni – Kijowska – Targowa – Zamoyskiego – Grochowska – Płowiecka – Marsa – Okularowa – Stepowa – Korkowa – MARYSIN.
(Stara trasa: OSIEDLE LAZUROWA – Człuchowska – Lazurowa – Górczewska – Powstańców Śląskich – Połczyńska – ... – MARYSIN.)
F linia autobusowa pospieszna stała OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Lazurowa – Szeligowska – Połczyńska – Wolska – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Zamoyskiego – Grochowska – Płowiecka – Czecha – Kajki – Pożaryskiego – Żegańska – aleja Dzieci Polskich – MIĘDZYLESIE.
(Stara trasa: CMENTARZ WOLSKI – Fort Wola – Wolska – ... – MIĘDZYLESIE.)
194
BIS
linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: ZM URSUS – Traktorzystów – Jagiełły – Warszawska – Keniga – PKP URSUS NIEDŹWIADEK.)
309 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: OSIEDLE LAZUROWA – Człuchowska – Powstańców Śląskich – Górczewska – Płocka – Kasprzaka – Prosta – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER (PKiN).)
Przekształcenie linii w przyspieszoną wraz z przedłużeniem trasy na Chomiczówkę do czasu zakończenia budowy pętli autobusowej w rejonie osiedla Bemowo Lotnisko.
409 linia autobusowa przyspieszona okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) CHOMICZÓWKA – Conrada – Powstańców Śląskich – Górczewska – aleja Prymasa Tysiąclecia – Kasprzaka – Prosta – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER (PKiN).
K linia autobusowa pospieszna stała STARE BEMOWO – Radiowa – Powstańców Śląskich – Górczewska – aleja Prymasa Tysiąclecia – Aleje Jerozolimskie – Niemcewicza – Grójecka – plac Zawiszy (powrót: plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie) – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – aleja Armii Ludowej – most Łazienkowski – aleja Stanów Zjednoczonych – Zakole – Wiatraczna (powrót: Wiatraczna – aleja Stanów Zjednoczonych) – Szaserów – Chłopickiego – PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA.
(Stara trasa: OSIEDLE LAZUROWA – Człuchowska – Powstańców Śląskich – Górczewska – ... – PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA.)
Przedłużenie trasy w rejon Starego Bemowa.
1984.08.01. PL. DEFILAD

POWĄZKI
linia autobusowa cmentarna przyspieszona PLAC DEFILAD – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – jezdnia południowa PKiN – PLAC DEFILAD.) – aleja Jana Pawła II – Okopowa – Powązkowska (powrót: Powązkowska – Dzika – aleja Jana Pawła II) – POWĄZKI (SYBILLI).
Przystanki: PL. DEFILAD, RONDO ONZ, KINO FEMINA, POWĄZKI IV BRAMA, POWĄZKI (SYBILLI).
Uruchomienie kursującej tylko w dniu 1 sierpnia specjalnej linii autobusowej w celu ułatwienia dojazdu do cmentarzy na Powązkach. Kursy w godz. 12-21. Cena biletu - 10 zł.
1984.08.06.
1984.08.20.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wstrzymanie od 6 do 14 sierpnia ruchu kołowego i od 6 do 20 sierpnia ruchu tramwajowego w al. Jana Pawła II (na odcinku od ul. Elektoralnej do ronda ONZ) w związku z remontem torowiska tramwajowego w rejonie zbiegu z ul. Grzybowską.


11. HUTA – ... – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – Towarowa – Prosta – ... – CMENTARZ WOLSKI. [Trasa obowiązuje w dniach 6-20 sierpnia.]
12. ŻERAŃ FSO – ... – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Nowowiejska – aleja Niepodległości – ... – SŁUŻEWIEC. [Trasa obowiązuje w dniach 6-20 sierpnia.]
17. HUTA – ... – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Nowowiejska – aleja Niepodległości – ... – SŁUŻEWIEC. [Trasa obowiązuje w dniach 6-20 sierpnia.]
19. PIASKI – ... – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Marszałkowska – ... – WYŚCIGI. [Trasa obowiązuje w dniach 6-20 sierpnia.]
29. PIASKI – ... – aleja Jana Pawła II – Okopowa – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – ... – BANACHA. [Trasa obowiązuje w dniach 6-20 sierpnia.]
33. HUTA – ... – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Nowowiejska – aleja Niepodległości – ... – WYŚCIGI. [Trasa obowiązuje w dniach 6-20 sierpnia.]
106. OSIEDLE GÓRCZEWSKA – ... – Grzybowska – Żelazna – Pańska – Prosta – aleja Jana Pawła II – Twarda – plac Grzybowski (powrót: plac Grzybowski – Twarda – Emilii Plater – Świętokrzyska – Prosta – Żelazna) – Królewska – ... – PLAC TEATRALNY. [Trasa obowiązuje w dniach 6-22 sierpnia.]
148. HUTA – ... – aleja Jana Pawła II – Ogrodowa – Żelazna – Pańska – Prosta (powrót: Prosta – Żelazna – Elektoralna – aleja Jana Pawła II) – Świętokrzyska – ... – PLAC POWSTAŃCÓW WARSZAWY. [Trasa obowiązuje w dniach 6-14 sierpnia.]
150. DICKENSA – ... – Srebrna – Żelazna – Pańska – Prosta – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Złota – Srebrna) – ... – MARIENSZTAT. [Trasa obowiązuje w dniach 6-14 sierpnia.]
155. STRĄKOWA – ... – Grzybowska – Żelazna – Pańska – Prosta (powrót: Prosta – Żelazna) – Świętokrzyska – ... – TORWAR. [Trasa obowiązuje w dniach 6-14 sierpnia.]
350. INSTALATORÓW – ... – Srebrna – Żelazna – Pańska – Prosta – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Złota – Srebrna) – ... – NOWY ŚWIAT. [Trasa obowiązuje w dniach 6-14 sierpnia.]
490. SUWALSKA – ... – aleja Jana Pawła II – Ogrodowa – Żelazna – Pańska – Prosta (powrót: Prosta – Żelazna – Elektoralna – aleja Jana Pawła II) – Świętokrzyska – ... – EMILII PLATER (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE). [Trasa obowiązuje w dniach 6-14 sierpnia.]
606. CHOMICZÓWKA – ... – aleja Jana Pawła II – Ogrodowa – Żelazna – Pańska – Prosta (powrót: Prosta – Żelazna – Elektoralna – aleja Jana Pawła II) – Świętokrzyska – ... – BOKSERSKA. [Trasa obowiązuje w dniach 6-14 sierpnia.]
610. KOŁO – ... – aleja Jana Pawła II – Ogrodowa – Żelazna – Pańska – Prosta (powrót: Prosta – Żelazna – Elektoralna – aleja Jana Pawła II) – Świętokrzyska – ... – FIELDORFA. [Trasa obowiązuje w dniach 6-14 sierpnia.]
E. HUTA – ... – aleja Jana Pawła II – Ogrodowa – Żelazna – Pańska – Prosta (powrót: Prosta – Żelazna – Elektoralna – aleja Jana Pawła II) – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – ... – SPARTAŃSKA. [Trasa obowiązuje w dniach 6-14 sierpnia.]
Z. RONDO "RADOSŁAWA" – aleja Jana Pawła II – Ogrodowa – Żelazna – Pańska – aleja Jana Pawła II (powrót: aleja Jana Pawła II – Prosta – Żelazna – Elektoralna – aleja Jana Pawła II – RONDO "RADOSŁAWA".) – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Batorego – Boboli – Rakowiecka – RAKOWIECKA / ŁOWICKA (powrót: RAKOWIECKA / ŁOWICKA – Rakowiecka – aleja Niepodległości). [Trasa obowiązuje w dniach 6-14 sierpnia.]
Z. RONDO "RADOSŁAWA" – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Batorego – Boboli – Rakowiecka – RAKOWIECKA / ŁOWICKA (powrót: RAKOWIECKA / ŁOWICKA – Rakowiecka – aleja Niepodległości). [Trasa obowiązuje w dniach 15-20 sierpnia.]
1984.08.13.
1984.08.31.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wstrzymanie od 13 do 31 sierpnia w godz. 9.00 - 12.30 z wyjątkiem niedziel i w wolną sobotę 18 sierpnia w godz. 7.30 - 12.30 oraz w sobotę roboczą 14 kwietnia w godz. 7.30 - 13.30 ruchu tramwajowego na ul. Puławskiej na odcinku od ul. Woronicza do pętli WYŚCIGI w związku z remontem sieci trakcyjnej.


4. CZYNSZOWA – ... – Puławska – Woronicza – WORONICZA.
19. PIASKI – ... – Puławska – Woronicza – WORONICZA.
33. HUTA – ... – Wołoska – Woronicza – WORONICZA.
36. MARYMONT-POTOK – ... – Puławska – Woronicza – WORONICZA.
Z. KRÓLIKARNIA – Puławska – WYŚCIGI.
1984.09.01.
1984.09.02.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wstrzymanie ruchu tramwajowego na ul. Rakowieckiej, Boboli i Wołoskiej na odcinku od pętli KIELECKA do ul. Woronicza w związku z budową kanału sieci ciepłowniczej pod torami na ul. Boboli.


10. CMENTARZ WOLSKI – ... – Rakowiecka – KIELECKA.
17. HUTA – ... – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Woronicza – Wołoska – ... – SŁUŻEWIEC.
33. HUTA – ... – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – WYŚCIGI.
Z. RAKOWIECKA / ŁOWICKA – Boboli – Wołoska – WORONICZA.
1984.09.02. PALMIRY linia autobusowa specjalna (pospieszna) PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Bankowy – Andersa – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – plac Wilsona – Słowackiego – Marymoncka – Pułkowa – Łomianki: Kolejowa – Dziekanów Leśny: Kolejowa – Pieńków: Kolejowa – Palmiry: droga przez Palmiry – POCIECHA.
Przystanki: PL. DEFILAD, PL. WILSONA, AWF (NŻ), PRZY AGORZE (NŻ), ŁOMIANKI, PALMIRY, POCIECHA.
Uruchomienie kursującej tylko 2 września linii autobusowej w związku z odbywającym się w Puszczy Kampinoskiej Apelem Poległych.
1984.09.03. KONIEC WAKACJI • Przywrócenie kursowania linii:
355, 366, 367, 382, 402, 432.

1984.09.08. OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wstrzymanie ruchu tramwajowego na ul. Zgrupowania AK "Kampinos", Marymonckiej i Słowackiego (na odcinku od pętli HUTA do pętli POTOCKA) w związku z robotami torowymi w rejonie zbiegu ul. Słowackiego i al. Armii Krajowej.


5. POTOCKA – Słowackiego – ... – WIATRACZNA.
6. MARYMONT-POTOK – Mickiewicza – plac Wilsona – ... – GOCŁAWEK.
15. MARYMONT-POTOK – Mickiewicza – plac Wilsona – ... – PLAC NARUTOWICZA.
17. HUTA – Nocznickiego – Wólczyńska – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – ... – SŁUŻEWIEC.
27. HUTA – Nocznickiego – Wólczyńska – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – ... – CMENTARZ WOLSKI.
Z. HUTA – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Słowackiego – PLAC WILSONA.
1984.09.22. OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Zmiany tras związane z robotami modernizacyjnymi w rejonie pl. Narutowicza.


2. ŻERAŃ WSCHODNI – ... – Słomińskiego – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Nowowiejska – Krzywickiego – Filtrowa – plac Narutowicza (powrót: plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Towarowa – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II – Stawki – Andersa) – Grójecka – ... – OKĘCIE.
14. OKĘCIE – ... – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Towarowa – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska (powrót: Nowowiejska – Krzywickiego – Filtrowa – plac Narutowicza) – ... – WILANOWSKA.
29. PIASKI – ... – Filtrowa – PLAC NARUTOWICZA.
1984.09.23. PLAC DEFILAD

RYNIA
linia autobusowa specjalna (pospieszna) PLAC DEFILAD – jezdnia północna PKiN – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – plac Bankowy – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Słomińskiego (powrót: Słomińskiego – Andersa) – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Modlińska – Płochocińska – Rembelszczyzna: Jana Kazimierza – Stanisławów: Jana Kazimierza – Nieporęt: Jana Kazimierza – Zegrzyńska – aleja Wojska Polskiego – Białobrzegi: aleja Wojska Polskiego – Wczasowa – Rynia: Wczasowa – Spacerowa – Główna – RYNIA. Uruchomienie kursującej tylko 23 września specjalnej linii autobusowej w związku z odbywającym się w Ośrodku Budowlanych w Ryni festynek z okazji Dnia Budowlanych oraz 40-lecia PRL.
1984.09.24. ZMIANY PRZYSTANKOWE PL. KASZTELAŃSKI - uruchomienie przystanku stałego (dotyczy linii 406).
1984.10.06. OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie w godz. 8-14 ruchu tramwajowego na ul. Zgrupowania AK "Kampinos", Marymonckiej i Słowackiego (na odcinku od pętli HUTA do pętli POTOCKA) w związku z przycinaniem gałęzi drzew rosnących wzdłuż torów tramwajowych.


5. POTOCKA – Słowackiego – ... – WIATRACZNA.
6. POTOCKA – Słowackiego – ... – GOCŁAWEK.
15. POTOCKA – Słowackiego – ... – PLAC NARUTOWICZA.
17. HUTA – Nocznickiego – Wólczyńska – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – ... – SŁUŻEWIEC.
27. HUTA – Nocznickiego – Wólczyńska – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – ... – CMENTARZ WOLSKI.
Z. HUTA – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Słowackiego – PLAC WILSONA.
1984.10.13. OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie w godz. 8-12 ruchu tramwajowego na ul. Jagiellońskiej (na odcinku od ronda Starzyńskiego do ul. Ratuszowej) w związku z usuwaniem przez MPRD uschniętego drzewa w rejonie skrzyżowania ul. Jagiellońskiej z ul. Ratuszową.


6. HUTA – ... – Starzyńskiego – Jagiellońska – ŻERAŃ FSO.
6. RATUSZOWA-ZOO – Jagiellońska – Ratuszowa – ... – GOCŁAWEK.
21. RATUSZOWA-ZOO – Jagiellońska – Ratuszowa – ... – WIATRACZNA.
Z. RONDO STARZYŃSKIEGO – Jagiellońska – Ratuszowa – Inżynierska – Wileńska – Targowa – Ratuszowa – Jagiellońska – RONDO STARZYŃSKIEGO. [Linia jednokierunkowa.]
1984.10.15. 123 linia autobusowa zwykła stała (W dni robocze w godzinach szczytu oraz w godzinach wieczornych: DWORZEC WSCHODNI (LUBELSKA) – Bliska – Żupnicza – Chodakowska – Mińska – Stanisławowska – Terespolska – Mińska – Chrzanowskiego – Wiatraczna – Grochowska (powrót: Grochowska – Zakole – Wiatraczna) – ...)

WIATRACZNA – Grochowska – Zamieniecka – Fieldorfa – Abrahama – Bora-Komorowskiego (powrót: Bora-Komorowskiego – Fieldorfa) – Egipska – Saska – Brazylijska – Międzynarodowa – ZWYCIĘZCÓW.
Przedłużenie trasy wybranych kursów w celu umożliwienia mieszkańcom osiedla Gocław bezpośredniego dojazdu do zakładów pracy i urzędów położonych na trasie rondo Wiatraczna - Dw. Wschodni.
BIAŁOBRZEGI linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni świąteczne) SEZONOWE ZAWIESZENIE KURSOWANIA.
(Stała trasa: 1. PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Bankowy – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Radzymińska – Ząbki: Radzymińska – Marki: Piłsudskiego – Legionowa – Rembielszczyzna: Strużańska – Jana Kazimierza – Nieporęt: Jana Kazimierza – Zegrzyńska – aleja Wojska Polskiego – Białobrzegi: aleja Wojska Polskiego – BIAŁOBRZEGI.

2. PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Bankowy – aleja Solidarności – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Wybrzeże Gdańskie (powrót: Wybrzeże Gdańskie – Grodzka – aleja Solidarności) – Wybrzeże Gdyńskie – most Grota-Roweckiego – Modlińska – Płochocińska – Rembielszczyzna: Jana Kazimierza – Nieporęt: Jana Kazimierza – Zegrzyńska – aleja Wojska Polskiego – Białobrzegi: aleja Wojska Polskiego – BIAŁOBRZEGI.)
Zakończenie sezonu wypoczynkowego.
CHOJNÓW linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni świąteczne) SEZONOWE ZAWIESZENIE KURSOWANIA.
(Stała trasa: PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Iwiczna: Puławska – Piaseczno: (Puławska – Kościuszki – 17 Stycznia – Asfaltowa?) – Chojnów: Asfaltowa – CHOJNÓW (nowa pętla).)
MAGDALENKA linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni świąteczne) SEZONOWE ZAWIESZENIE KURSOWANIA.
(Stała trasa: PLAC DEFILAD – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – aleja Krakowska – Raszyn: aleja Krakowska – Falenty: aleja Krakowska – Janki: aleja Krakowska – Nowy Sękocin: aleja Krakowska – Stary Sękocin: aleja Krakowska – Sękocin Las: aleja Krakowska – Słoneczna – Magdalenka: Słoneczna – Lesznowola – LESZNOWOLA.)
SZCZAKI linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni świąteczne) SEZONOWE ZAWIESZENIE KURSOWANIA.
(Stała trasa: OKĘCIE – aleja Krakowska – Raszyn: aleja Krakowska – Falenty: aleja Krakowska – Janki: aleja Krakowska – Nowy Sękocin: aleja Krakowska – Stary Sękocin: aleja Krakowska – Sękocin Las: aleja Krakowska – Łazy: aleja Krakowska – Marysin: aleja Krakowska – Wólka Kosowska: aleja Krakowska – Kolonia Warszawska: aleja Krakowska – Jabłonowo: aleja Krakowska – Mroków: aleja Krakowska – Rejonowa – Mrokowska Kolonia: Rejonowa – Warszawianka: Rejonowa – Wola Mrokowska: Rejonowa – Szczaki: Mrokowska – SZCZAKI.)
1984.10.24. OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wstrzymanie w godz. 9.30 - 12.00 ruchu tramwajowego na ul. Wolskiej (na odcinku od ul. Skierniewickiej do pętli CMENTARZ WOLSKI) w związku z koniecznością montażu słupa trakcyjnego przy wjeździe na pętlę CMENTARZ WOLSKI.


10. OSIEDLE WOLSKA – aleja Prymasa Tysiąclecia – Kasprzaka – ... – SŁUŻEWIEC.
11. HUTA – ... – Kasprzaka – aleja Prymasa Tysiąclecia – OSIEDLE WOLSKA.
26. STASZICA – Wolska – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Młynarska – Górczewska – STASZICA.) – ... – WIATRACZNA.
27. HUTA – ... – aleja Solidarności – Młynarska – Górczewska – STASZICA (powrót: STASZICA – Wolska – aleja Solidarności).
Z. CMENTARZ WOLSKI – Fort Wola – Wolska – aleja Solidarności – OKOPOWA.
1984.10.25. 469 linia autobusowa przyspieszona okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) SUWALSKA – Łabiszyńska – Łojewska – Chodecka (powrót: Chodecka – Kondratowicza – Łabiszyńska – SUWALSKA.) – Wyszogrodzka – Bartnicza – Wysockiego – Odrowąża – 11 Listopada – Szwedzka – aleja Solidarności – Targowa – Ząbkowska – Radzymińska – Naczelnikowska – Zabraniecka – Utrata – UTRATA.
Przystanki: SUWALSKA, ŁOJEWSKA (→UTRATA), SZPITAL BRÓDNOWSKI, CHODECKA (NŻ), REMBIELIŃSKA, BARTNICZA, POŻAROWA, STANIEWICKA (NŻ), RONDO ŻABA, KOWIEŃSKA, DW. WILEŃSKI, KORSAKA, ŚNIEŻNA, NACZELNIKOWSKA, ZABRANIECKA-TECHMAZBYT (NŻ), KS. ANNY (NŻ), ZABRANIECKA WZT, UTRATA.
(Stara trasa: SUWALSKA – ... – Odrowąża – 11 Listopada – Ratuszowa – Inżynierska – Wileńska – Targowa (powrót: Targowa – 11 Listopada) – Ząbkowska – ... – UTRATA.)
Korekta trasy na terenie Starej Pragi.
1984.11.01.
1984.11.04.
PL. DEFILAD

POWĄZKI
(CMENTARZ WOJSKOWY)
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC DEFILAD – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Towarowa – Okopowa (powrót: Okopowa – Towarowa – Prosta – Świętokrzyska – Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – Powązkowska – POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY).
Przystanki: PL. DEFILAD, DW. CENTRALNY (→POWĄZKI), METRO ŚWIĘTOKRZYSKA (→PL. DEFILAD), POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY).
Uruchomienie linii cmentarnych. Więcej szczegółów znajduje się TUTAJ.
PL. DEFILAD

POWĄZKI
(IV BRAMA)
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC DEFILAD – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Towarowa – Okopowa (powrót: Okopowa – Towarowa – Prosta – Świętokrzyska – Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – Powązkowska – POWĄZKI (IV BRAMA).
Przystanki: PL. DEFILAD, DW. CENTRALNY (→POWĄZKI), METRO ŚWIĘTOKRZYSKA (→PL. DEFILAD), POWĄZKI (IV BRAMA).
PL. DEFILAD

CMENTARZ PÓŁNOCNY
(BRAMA GŁÓWNA)
linia autobusowa cmentarna zwykła PLAC DEFILAD – jezdnia północna PKiN – Emilii Plater – Twarda – plac Grzybowski – Królewska – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – plac Bankowy – Andersa – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – plac Wilsona – Słowackiego – Żeromskiego – Wólczyńska – Opłotek – Palisadowa – Wóycickiego – CMENTARZ PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA.
Przystanki: PL. DEFILAD, PL. BANKOWY, DW. GDAŃSKI, PL. WILSONA, PRZYBYSZEWSKIEGO, CM. WAWRZYSZEWSKI, CM. PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA.
PL. DEFILAD

CMENTARZ BRÓDNOWSKI
(ŚW. WINCENTEGO)
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC DEFILAD – jezdnia północna PKiN – Emilii Plater – Twarda – plac Grzybowski – Królewska – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – plac Bankowy – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Słomińskiego (powrót: Słomińskiego – Andersa) – most Gdański – Starzyńskiego – 11 Listopada – św. Wincentego – Kołowa – Gościeradowska – Borzymowska – św. Wincentego – CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO) (powrót: CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO) – św. Wincentego – 11 Listopada – Starzyńskiego).
Przystanki: PL. DEFILAD, PL. BANKOWY, DWORZEC GDAŃSKI (→PL. DEFILAD), BONIFRATERSKA (→CM. BRÓDNOWSKI), RONDO STARZYŃSKIEGO, CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO).
PL. DEFILAD

CMENTARZ BRÓDNOWSKI
(ODROWĄŻA)
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC DEFILAD – jezdnia północna PKiN – Emilii Plater – Twarda – plac Grzybowski – Królewska – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – plac Bankowy – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Słomińskiego (powrót: Słomińskiego – Andersa) – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Toruńska – Wysockiego – Odrowąża – CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ODROWĄŻA) (powrót: CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ODROWĄŻA) – Odrowąża – 11 Listopada – Starzyńskiego).
Przystanki: PL. DEFILAD. PL. BANKOWY, DWORZEC GDAŃSKI (→PL. DEFILAD), BONIFRATERSKA (→CM. BRÓDNOWSKI), RONDO STARZYŃSKIEGO, POŻAROWA, CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ODROWĄŻA).
PL. DEFILAD

CMENTARZ BRÓDNOWSKI
(CHODECKA)
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC DEFILAD – jezdnia północna PKiN – Emilii Plater – Twarda – plac Grzybowski – Królewska – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – plac Bankowy – aleja Solidarności – Nowy Zjazd – Wybrzeże Gdańskie (powrót: Wybrzeże Gdańskie – Grodzka – aleja Solidarności) – Wybrzeże Gdyńskie – most Grota-Roweckiego – Toruńska – Wysockiego – Bartnicza – Wyszogrodzka – Chodecka – CMENTARZ BRÓDNOWSKI (CHODECKA).
Przystanki: PL. DEFILAD. PL. BANKOWY, CENTRUM OLIMPIJSKIE (NŻ), ŻERAŃ FSO, CMENTARZ BRÓDNOWSKI (CHODECKA).
PL. NARUTOWICZA

POWĄZKI
(CMENTARZ WOJSKOWY)
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – plac Zawiszy – Towarowa – Okopowa – Powązkowska – POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY).
Przystanki: PL. NARUTOWICZA, POWĄZKI (IV BRAMA), POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY).
PL. NARUTOWICZA

CMENTARZ BRÓDNOWSKI
(ŚW. WINCENTEGO)
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – aleja Solidarności – Jagiellońska (powrót: Jagiellońska – św. Cyryla i Metodego – Targowa) – Starzyńskiego – 11 Listopada – św. Wincentego – Kołowa – Gościeradowska – Borzymowska – św. Wincentego – CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO) (powrót: CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO) – św. Wincentego – 11 Listopada).
Przystanki: PL. NARUTOWICZA, DW. CENTRALNY, RONDO WASZYNGTONA, DWORZEC WILEŃSKI, RONDO STARZYŃSKIEGO, CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO).
WIATRACZNA

POWĄZKI
(CMENTARZ WOJSKOWY)
linia autobusowa cmentarna pospieszna WIATRACZNA – aleja Waszyngtona – aleja i most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Towarowa – Okopowa – Powązkowska – POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY).
Przystanki: WIATRACZNA, RONDO WASZYNGTONA, DW. CENTRALNY, POWĄZKI (IV BRAMA), POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY).
WIATRACZNA

CMENTARZ BRÓDNOWSKI
(ŚW. WINCENTEGO)
linia autobusowa cmentarna pospieszna WIATRACZNA – Grochowska – Zamoyskiego – Targowa – aleja Solidarności – Jagiellońska (powrót: Jagiellońska – św. Cyryla i Metodego – Targowa) – Starzyńskiego – 11 Listopada – św. Wincentego – Kołowa – Gościeradowska – Borzymowska – św. Wincentego – CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO) (powrót: CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO) – św. Wincentego – 11 Listopada).
Przystanki: WIATRACZNA, DW. WILEŃSKI, RONDO STARZYŃSKIEGO, CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO).
DW. WSCHODNI

CMENTARZ BRÓDNOWSKI
(ŚW. WINCENTEGO)
linia autobusowa cmentarna zwykła DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA) – Kijowska – Targowa – 11 Listopada – św. Wincentego – Kołowa – Gościeradowska – Borzymowska – św. Wincentego – CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO) (powrót: CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO) – św. Wincentego – 11 Listopada – Ratuszowa – Inżynierska – Wileńska – Targowa).
Przystanki: DW. WSCHODNI, DW. WILEŃSKI, CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO).
CMENTARZ PÓŁNOCNY
(BRAMA GŁÓWNA)

CMENTARZ BRÓDNOWSKI
(ŚW. WINCENTEGO)
linia autobusowa cmentarna pospieszna CMENTARZ PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA – Wóycickiego – Palisadowa – Opłotek – Wólczyńska – Żeromskiego – Perzyńskiego – Broniewskiego – Elbląska – Powązkowska (powrót: Powązkowska – Krasińskiego – Broniewskiego) – Okopowa – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – 11 Listopada – św. Wincentego – Kołowa – Gościeradowska – Borzymowska – św. Wincentego – CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO) (powrót: CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO) – św. Wincentego – 11 Listopada – Starzyńskiego).
Przystanki: CM. PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA, CM. WAWRZYSZEWSKI, ELBLĄSKA, POWĄZKI (IV BRAMA), DWORZEC GDAŃSKI (→POWĄZKI), BONIFRATERSKA (→CM. BRÓDNOWSKI), RONDO STARZYŃSKIEGO, CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO).
PL. WILSONA

PALMIRY
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC WILSONA – Słowackiego – Marymoncka – Pułkowa – Łomianki: Kolejowa – Dziekanów Leśny: Kolejowa – Pieńków: Kolejowa – Palmiry: droga przez Palmiry – PALMIRY.
Przystanki: PL. WILSONA, ŁOMIANKI (NŻ), DZIEKANÓW (NŻ), ŁOMNA (NŻ), PALMIRY.
1984.11.05. W linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni wyścigów konnych) SEZONOWE ZAWIESZENIE KURSOWANIA.
(Stała trasa: PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – WYŚCIGI.)
Zakończenie sezonu.
1984.11.08. 220L linia autobusowa podmiejska zwykła stała OTWOCK (BOROWA) – Borowa – Żeromskiego – Reymonta – Tatrzańska – Narutowicza – Poniatowskiego – Pułaskiego – Andriollego – Matejki – Batorego – Olszowa – Przewoska – Hoża – Andriollego – Poniatowskiego – Filipowicza – Warszawska – Czaplickiego – Samorządowa – Borowa – OTWOCK (BOROWA).
(Stara trasa: OTWOCK (BOROWA) – ... – Matejki – Karczewska – Hoża – ... – OTWOCK (BOROWA).)
Przedłużenie trasy.
220P linia autobusowa podmiejska zwykła stała OTWOCK (BOROWA) – Borowa – Samorządowa – Czaplickiego – Warszawska – Filipowicza – Poniatowskiego – Andriollego – Hoża – Przewoska – Olszowa – Batorego – Matejki – Andriollego – Pułaskiego – Poniatowskiego – Narutowicza – Tatrzańska – Reymonta – Żeromskiego – Borowa – OTWOCK (BOROWA).
(Stara trasa: OTWOCK (BOROWA) – ... – Hoża – Karczewska – Matejki – ... – OTWOCK (BOROWA).)
1984.11.12.
1984.12.02.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wstrzymanie ruchu tramwajowego na ul. Andersa na odcinku od ul. Stawki do al. Solidarności w związku z remontem torowiska.


2. ŻERAŃ WSCHODNI – ... – most Gdański – Słomińskiego – Okopowa – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – ... – OKĘCIE.
15. HUTA – ... – Andersa – Stawki – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – plac Bankowy – ... – PLAC NARUTOWICZA.
18. ŻERAŃ FSO – Jagiellońska – Ratuszowa – Targowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – plac Bankowy – ... – SŁUŻEWIEC.
31. POTOCKA – ... – Andersa – Stawki – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – plac Bankowy – ... – SŁUŻEWIEC.
36. MARYMONT-POTOK – ... – Andersa – Stawki – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – plac Bankowy – ... – WYŚCIGI.
Z. STAWKI – Stawki – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – PLAC KONSTYTUCJI.
1984.11.18. W linia autobusowa specjalna (pospieszna) PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – WYŚCIGI. Uruchomienie kursującej w godz. 7-16 specjalnej linii autobusowej w związku z odbywającą się na terenie Państwowych Torów Wyścigów Konnych Wystawą Specjalistyczną Spanieli. Cena biletu: 10 zł.
1984.11.21. 612 linia autobusowa nocna zwykła stała ZACISZE – Codzienna – Młodzieńcza – Radzymińska – Ząbkowska – Targowa – Ratuszowa – Dąbrowszczaków (powrót: Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – Targowa) – plac Hallera – Jagiellońska – Modlińska – Obrazkowa – Świderska – TARCHOMIN (FABRYKA DOMÓW).
(Stara trasa: ZACISZE – ... – Jagiellońska – Modlińska – DĄBRÓWKA SZLACHECKA.)
Korekta trasy w celu poprawienia nocnej obsługi komunikacyjnej osiedla Tarchomin.
1984.12.15. OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie w godz. 8-14 ruchu tramwajowego na ul. Zgrupowania AK "Kampinos", Marymonckiej i Słowackiego (na odcinku od pętli HUTA do pętli TWARDOWSKA) w związku z przycinaniem gałęzi drzew rosnących wzdłuż torów tramwajowych.


5. HUTA – Nocznickiego – Wólczyńska – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – ... – WIATRACZNA.
6. POTOCKA – Słowackiego – ... – GOCŁAWEK.
15. TWARDOWSKA – Marymoncka – ... – PLAC NARUTOWICZA.
17. TWARDOWSKA – Marymoncka – ... – SŁUŻEWIEC.
27. HUTA – Nocznickiego – Wólczyńska – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – ... – CMENTARZ WOLSKI.
Z. HUTA – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Słowackiego – POTOCKA.
1984.12.17. 136 linia autobusowa zwykła stała EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER.) – plac Zawiszy – Raszyńska – Żwirki i Wigury – Sasanki – Marynarska – Postępu – Cybernetyki – Rzymowskiego – Dolina Służewiecka – aleja KEN – Surowieckiego – Romera – Herbsta – Pileckiego – Ciszewskiego – Dereniowa – Gandhi – Cynamonowa – Ciszewskiego – URSYNÓW POŁUDNIOWY.
(Stara trasa: EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – ... – URSYNÓW POŁUDNIOWY.)
Korekta trasy na terenie Śródmieścia w celu ułatwienia dojazdu do pętli przy ul. Emilii Plater.
143 linia autobusowa zwykła stała WIATRACZNA – Grochowska – Płowiecka – Marsa – Żołnierska – Strażacka – aleja Chruściela – REMBERTÓW AON.
(Stara trasa: WIATRACZNA – ... – Marsa – Cyrulików – aleja Chruściela – REMBERTÓW AON.)
Wycofanie z uciążliwego przejazdu przez tory kolejowe wzdłuż ul. Marsa.
143
BIS
linia autobusowa zwykła stała WIATRACZNA – Grochowska – Płowiecka – Marsa – PKP REMBERTÓW (kraniec na ul. Marsa). Przekształcenie w linię całotygodniową wraz ze zmianą oznaczenia.
343 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: WIATRACZNA – Grochowska – Płowiecka – Marsa – PKP REMBERTÓW (kraniec na ul. Marsa).)
394 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) MŁYNÓW – Płocka (powrót: Płocka – Gostyńska – Obozowa – MŁYNÓW.) – Górczewska – Lazurowa – Człuchowska – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Dźwigowa – Globusowa – Świerszcza – Traktorzystów – Jagiełły – Warszawska – Keniga – PKP URSUS NIEDŹWIADEK.
(Stara trasa: OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Lazurowa – ... – PKP URSUS NIEDŹWIADEK.)
Przedłużenie trasy w celu poprawy obsługi komunikacyjnej rejonu Młynowa.
409 linia autobusowa przyspieszona okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) BEMOWO LOTNISKO – Wrocławska – Radiowa – Powstańców Śląskich – Górczewska – aleja Prymasa Tysiąclecia – Kasprzaka – Prosta – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER (PKiN).
Przystanki: BEMOWO LOTNISKO, WIDAWSKA, ORLICH GNIAZD, RADIOWA, DYWIZJONU 303, BEMOWO RATUSZ, GÓRALSKA, CIOŁKA, PKP KASPRZAKA, SZPITAL WOLSKI, KAROLKOWA (NŻ), RONDO ONZ, EMILII PLATER.
(Stara trasa: CHOMICZÓWKA – Conrada – Powstańców Śląskich – Górczewska – ... – EMILII PLATER (PKiN).)
Skrócenie trasy w związku z oddaniem do użytku nowych odcinków ulic Wrocławskiej i Radiowej.
DOKŁADNE DATY ZMIAN NIEZNANE
1984.??.??. 111 linia autobusowa zwykła stała ESPERANTO – Anielewicza – Andersa (powrót: Andersa – Nowolipki – Zamenhofa – Anielewicza) – plac Bankowy – Senatorska – Wierzbowa – plac Piłsudskiego (powrót: plac Piłsudskiego – Moliera – plac Teatralny – Senatorska) – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Saska – Zwycięzców – Międzynarodowa – Brazylijska – Saska – Egipska – Bora-Komorowskiego – FIELDORFA (powrót: FIELDORFA – Abrahama – Bora-Komorowskiego).
(Stara trasa: ESPERANTO – ... – most i aleja Poniatowskiego – Francuska – Zwycięzców – Międzynarodowa – Brazylijska – Saska – Egipska – ... – FIELDORFA.)
Przywrócenie ruchu autobusowego na ul. Saskiej.
1984.??.??. 128 linia autobusowa zwykła stała RAKOWIEC – Korotyńskiego – Mołdawska – Racławicka – Żwirki i Wigury (powrót: Żwirki i Wigury – Pruszkowska – Pawińskiego – Korotyńskiego – RAKOWIEC.) – Raszyńska – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Bracka – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy) – Książęca – Ludna – Solec – Dobra – MARIENSZTAT (powrót: MARIENSZTAT – Dobra – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Karowa – Dobra).
(Stara trasa: RAKOWIEC – ... – Ludna – Solec – Dobra – MARIENSZTAT (powrót: MARIENSZTAT – Bednarska – Wybrzeże Kościuszkowskie – Karowa – Dobra).)
Korekty tras na terenie Mariensztatu.
150 linia autobusowa zwykła stała DICKENSA – Białobrzeska – Barska – plac Narutowicza (powrót: plac Narutowicza – Grójecka – Kopińska – Białobrzeska – Opaczewska – Szczęśliwicka – DICKENSA.) – Grójecka – plac Zawiszy – Towarowa – Srebrna – Twarda – Prosta – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Złota – Srebrna) – Kopernika – Tamka – Dobra – MARIENSZTAT (powrót: MARIENSZTAT – Dobra – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Karowa – Dobra).
(Stara trasa: DICKENSA – ... – Tamka – Dobra – MARIENSZTAT (powrót: MARIENSZTAT – Bednarska – Wybrzeże Kościuszkowskie – Karowa – Dobra).)
1984.??.??. 129 linia autobusowa zwykła stała CMENTARZ WOLSKI – Fort Wola – Wolska – Połczyńska – Dźwigowa – Globusowa – Chrobrego – Kleszczowa – Łopuszańska – aleja Krakowska – OKĘCIE.
(Stara trasa: CMENTARZ WOLSKI – ... – Dźwigowa – Wałowicka – Sympatyczna – Cegielniana – Techników – Popularna – Wilczycka – Kleszczowa (powrót: Kleszczowa – Chrobrego – Popularna) – Łopuszańska – ... – OKĘCIE.)
Przywrócenie ruchu na ul. Chrobrego.
373 linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni robocze) PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Aleje Jerozolimskie – Łopuszańska – Kleszczowa – Chrobrego – Globusowa – Wałowicka – Sympatyczna – Potrzebna – WAGONOWNIA SZCZĘŚLIWICE.
(Stara trasa: PLAC NARUTOWICZA – ... – Aleje Jerozolimskie – Łopuszańska – Kleszczowa – Chrobrego – Popularna (powrót: Popularna – Wilczycka – Kleszczowa) – Techników – Cegielniana – Sympatyczna – Potrzebna – WAGONOWNIA SZCZĘŚLIWICE.)
489 linia autobusowa przyspieszona okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) CMENTARZ WOLSKI – Fort Wola – Wolska – Połczyńska – Dźwigowa – Globusowa – Chrobrego – Kleszczowa – Łopuszańska – Hynka – Sasanki – Marynarska – aleja Wilanowska – aleja Lotników – Wałbrzyska – Nowoursynowska – Dolina Służewiecka – aleja Sikorskiego – św. Bonifacego – Powsińska – SADYBA.
Przystanki: CM. WOLSKI, CIEPŁOWNIA WOLA, WAŁOWICKA, PKP WŁOCHY, DOJAZDOWA, WKD RAKÓW, PRZEDPOLE, ORZECHOWA (NŻ), HYNKA, ASTRONAUTÓW, SASANKI, TAŚMOWA, RZYMOWSKIEGO, BEŁDAN, AL. LOTNIKÓW, WRÓBLA, NOSKOWSKIEGO, NOWOURSYNOWSKA, BATUMI, ŚW. BONIFACEGO, KLARYSEWSKA, GORASZEWSKA, SADYBA.
(Stara trasa: CMENTARZ WOLSKI – ... – Dźwigowa – Globusowa – Wałowicka – Sympatyczna – Cegielniana – Techników – Popularna – Wilczycka – Kleszczowa (powrót: Kleszczowa – Chrobrego – Popularna) – Łopuszańska – ... – SADYBA.)
605 linia autobusowa nocna zwykła stała PKP URSUS NIEDŹWIADEK – Keniga – Warszawska – Jagiełły – Traktorzystów – Świerszcza – Globusowa – Wałowicka – Sympatyczna – Cegielniana – Techników – Popularna – Chrobrego – Kleszczowa – Łopuszańska – aleja Krakowska – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grochowska – Płowiecka – Marsa – Cyrulików – aleja Chruściela – REMBERTÓW AON.
(Stara trasa: PKP URSUS NIEDŹWIADEK – ... – Techników – Popularna – Wilczycka – Kleszczowa (powrót: Kleszczowa – Chrobrego – Popularna) – Łopuszańska – aleja Krakowska – ... – REMBERTÓW AON.)
1984.??.??. 145 linia autobusowa zwykła stała BRZEZINY – Białołęcka – Toruńska – Rembielińska – Kondratowicza – św. Wincentego – Borzymowska – Trocka – Radzymińska – Łodygowa – Ząbki: Łodygowa – Warszawska – Piłsudskiego – Warszawa: Chełmżyńska – KAWĘCZYN.
(Stara trasa: BRZEZINY – ... – Trocka – Radzymińska – Jórskiego – Samarytanka – Krośniewicka – Kościeliska – Radzymińska (powrót: Radzymińska – Trocka) – Łodygowa – ... – KAWĘCZYN.)
Wycofanie z wąskich uliczek Zacisza.
1984.??.??.
(V-X)
220L linia autobusowa podmiejska zwykła stała OTWOCK (BOROWA) – Borowa – Żeromskiego – Reymonta – Tatrzańska – Narutowicza – Poniatowskiego – Pułaskiego – Andriollego – Matejki – Karczewska – Hoża – Andriollego – Poniatowskiego – Filipowicza – Warszawska – Czaplickiego – Samorządowa – Borowa – OTWOCK (BOROWA).
(Stara trasa: OTWOCK (BOROWA) – ... – Poniatowskiego – Pułaskiego – Armii Krajowej – Warszawska – Czaplickiego – ... – OTWOCK (BOROWA).)
Przedłużenie trasy.
220P linia autobusowa podmiejska zwykła stała OTWOCK (BOROWA) – Borowa – Samorządowa – Czaplickiego – Warszawska – Filipowicza – Poniatowskiego – Andriollego – Hoża – Karczewska – Matejki – Andriollego – Pułaskiego – Poniatowskiego – Narutowicza – Tatrzańska – Reymonta – Żeromskiego – Borowa – OTWOCK (BOROWA).
(Stara trasa: OTWOCK (BOROWA) – ... – Czaplickiego – Warszawska – Armii Krajowej – Pułaskiego – Poniatowskiego – ... – OTWOCK (BOROWA).)
1984.??.??. MARKI linia autobusowa specjalna pospieszna (kursuje w dni powszednie w godz. 6-9 i 14-18) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: DWORZEC WILEŃSKI – aleja Solidarności – Radzymińska – Ząbki: Radzymińska – Marki: Piłsudskiego – MARKI.)
Likwidacja linii w związku z ustabilizowaniem sytuacji taborowej w MZK.

 

SPIS TRAS (stan na koniec grudnia 1984 r.)

SCHEMAT KOMUNIKACJI DZIENNEJ (stan na koniec grudnia 1984 r.)

SCHEMAT KOMUNIKACJI NOCNEJ (stan na koniec grudnia 1984 r.)

POWRÓT DO SPISU LAT


KONTAKT: trasbus@o2.pl.