data linia rodzaj zmiana uwagi
1965.01.11. ZMIANY OBSŁUGOWE:
• linia 116 - przeniesienie z zajezdni "Inflancka" do zajezdni "Woronicza".
[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 1/65]
1965.01.11. 613 linia autobusowa nocna stała CMENTARZ WOLSKI (pętla na ul. Sieradzkiej) – Wolska – Połczyńska – Powstańców Śląskich – Konarskiego – Górczewska – Płocka – Wolska – Skierniewicka – Siedmiogrodzka – Grzybowska – Towarowa (powrót: Towarowa – Okopowa – aleja Solidarności – Wolska – Działdowska – Górczewska) – PLAC ZAWISZY.

(Stara trasa: CMENTARZ WOLSKI (pętla na ul. Sieradzkiej) – ... – Wolska – Skierniewicka (powrót: Skierniewicka – Działdowska – Górczewska) – Grzybowska – Towarowa – PLAC ZAWISZY.)
Skierowanie w kierunku Woli przez ul. Towarową i al. Solidarności.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 1/65;
EW 1965, nr 9, 11 I 1965, str. 5]
1965.01.24. 154 linia autobusowa zwykła stała DWORZEC ZACHODNI (stara pętla) – Kopińska – Białobrzeska – Sękocińska – Słupecka – plac Narutowicza (powrót: plac Narutowicza – Barska – Białobrzeska) – Grójecka – aleja Krakowska – Hynka – Żwirki i Wigury – 17 Stycznia – Wirażowa – PKP OKĘCIE.

(Stara trasa: DWORZEC ZACHODNI (stara pętla) – ... – aleja Krakowska – 17 Stycznia – ... – PKP OKĘCIE.)
Skierowanie przez nowowybudowaną ul. Hynka w celu stworzenia dojazdu do znajdujących się tamże szkoły i stadionu sportowego.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 2/65;
EW 1965, nr 19, 22 I 1965, str. 5]
158 linia autobusowa zwykła stała EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grenadierów – Ostrobramska – ZAMIENIECKA. Uruchomienie linii w celu stworzenia bezpośredniego połączenia rejonu Przyczółka Grochowskiego ze Śródmieściem. Nowa linia została w całości obsadzona nowym taborem - autobusami przegubowymi Jelcz "AP-02". Obsługa przez 8 autobusów z zajezdni "Woronicza".

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 2/65;
EW 1965, nr 19, 22 I 1965, str. 5]
1965.01.25. 317 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni powszednie) WERSALSKA – Paryska – aleja Stanów Zjednoczonych – Saska – Zwycięzców – Francuska – aleja i most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – Krucza – Mokotowska – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Narbutta – Sandomierska – SANDOMIERSKA (powrót: SANDOMIERSKA – Madalińskiego – Puławska).

(Stara trasa: WERSALSKA – ... – Marszałkowska – PLAC UNII LUBELSKIEJ.)
Przedłużenie trasy w celu stworzenia dodatkowego połączenia Mokotowa ze Śródmieściem. Obsługa przez 10 autobusów z zajezdni "Woronicza".

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 2/65;
EW 1965, nr 19, 22 I 1965, str. 5]
335 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni powszednie) LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: POLIGONOWA – Międzyborska – aleja Waszyngtona – Grenadierów – POLIGONOWA.)
Uruchomienie dzień wcześniej nowej linii 158.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 2/65;
EW 1965, nr 19, 22 I 1965, str. 5]
1965.01.31. 122 linia autobusowa zwykła stała SAPERSKA – Elbląska – Krasińskiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – NOWY ŚWIAT (powrót: NOWY ŚWIAT – Świętokrzyska – Kopernika – Krakowskie Przedmieście).

(Stara trasa: POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY) – Powązkowska – Krasińskiego – ... – NOWY ŚWIAT.)
Przedłużenie trasy w rejon Sadów Żoliborskich.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 4/65;
EW 1965, nr 26, 30/31 I 1965, str. 5;
EW 1965, nr 27, 1 II 1965, str. 5]
1965.02.14. ZMIANY OBSŁUGOWE:
• linia 154 - przeniesienie z zajezdni "Redutowa" do zajezdni "Woronicza".
[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 6/65]
1965.02.14. 163 linia autobusowa zwykła stała NOWE GÓRCE – Konarskiego – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – Kasprzaka – Towarowa – plac Zawiszy – Raszyńska – Koszykowa – aleja Niepodległości – Narbutta – Boboli – Rakowiecka – RAKOWIECKA / ŁOWICKA (powrót: RAKOWIECKA / ŁOWICKA – Łowicka – Narbutta).

(Stara trasa: NOWE GÓRCE – ... – Koszykowa – Emilii Plater – WILCZA (powrót: WILCZA – Koszykowa).)
Przedłużenie trasy w rejony SGH i SGGW. Obsługa przez 13 autobusów z zajezdni "Redutowa".

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 5/65;
EW 1965, nr 38, 13/14 II 1965, str. 5]
1965.02.21. ZMIANY OBSŁUGOWE:
• linia 119 - przeniesienie z zajezdni "Inflancka" do zajezdni "Łazienkowska" (10 wozów);
• linia 139 - przeniesienie z zajezdni "Inflancka" do zajezdni "Woronicza" (2 wozy);
• linia 151 - przeniesienie z zajezdni "Inflancka" do zajezdni "Woronicza" (2 wozy);
• linia B - przeniesienie z zajezdni "Łazienkowska" do zajezdni "Inflancka" (13 wozów).
[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 7/65]
1965.02.28. ZMIANY OBSŁUGOWE:
• linia 111 - przeniesienie z zajezdni "Inflancka" do zajezdni "Łazienkowska" (12 wozów);
• linia 120 - przeniesienie z zajezdni "Inflancka" do zajezdni "Łazienkowska" (5 wozów);
• linia 320 - przeniesienie z zajezdni "Inflancka" do zajezdni "Łazienkowska" (4 wozy);
• linia D - przeniesienie z zajezdni "Łazienkowska" do zajezdni "Inflancka" (15 wozów);
• linia E - przeniesienie z zajezdni "Łazienkowska" do zajezdni "Inflancka" (11 wozów).
[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 8/65]
1965.02.28. D linia autobusowa pospieszna stała PLAC HALLERA – Dąbrowszczaków – Ratuszowa – Targowa (powrót: Targowa – 11 Listopada – Inżynierska – Dąbrowszczaków) – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Kapucyńska – Miodowa (powrót: Miodowa – Senatorska – Nowy Przejazd – aleja Solidarności) – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Świętokrzyska – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Odyńca – Racławicka – Żwirki i Wigury – 17 STYCZNIA.
Przystanki: PL. HALLERA, DĄBROWSZCZAKÓW, INŻYNIERSKA, DW. WILEŃSKI, PL. ZAMKOWY, NOWY ŚWIAT, METRO ŚWIĘTOKRZYSKA, CENTRUM, DW. CENTRALNY, NOWOWIEJSKA, METRO POLE MOKOTOWSKIE, METRO RACŁAWICKA, ODYŃCA, WOŁOSKA, RAKOWIEC, BALEYA (NŻ), HYNKA, 17 STYCZNIA.

(Stara trasa: PLAC HALLERA – ... – aleja Niepodległości – ODYŃCA (powrót: ODYŃCA – Odyńca – Kazimierzowska – Ursynowska – aleja Niepodległości).)
Przedłużenie trasy w rejon Okęcia wskutek postulatów mieszkańców Ochoty i Mokotowa. Obsługa przez 15 autobusów z zajezdni "Inflancka".

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 8/65;
EW 1965, nr 50, 27/28 II 1965, str. 5]
1965.03.07. ZMIANY OBSŁUGOWE:
• linia 112 - przeniesienie z zajezdni "Redutowa" do zajezdni "Woronicza" (11 wozów);
• linia 127 - przeniesienie z zajezdni "Inflancka" do zajezdni "Łazienkowska" (4 wozy);
• linia 137 - przeniesienie z zajezdni "Inflancka" do zajezdni "Łazienkowska" (5 wozów);
• linia 138 - przeniesienie z zajezdni "Inflancka" do zajezdni "Łazienkowska" (7 wozów);
• linia 145 - przeniesienie z zajezdni "Inflancka" do zajezdni "Redutowa" (3 wozy);
• linia F - przeniesienie z zajezdni "Łazienkowska" do zajezdni "Inflancka" (15 wozów).
[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 9/65]
1965.03.14. ZMIANY OBSŁUGOWE:
• linia 143 - przeniesienie z zajezdni "Inflancka" do zajezdni "Łazienkowska" (11 wozów);
• linia 153 - przeniesienie z zajezdni "Inflancka" do zajezdni "Łazienkowska" (2 wozy);
• linia 156 - przeniesienie z zajezdni "Inflancka" do zajezdni "Łazienkowska" (1 wóz);
• linia 205 - przeniesienie z zajezdni "Woronicza" do zajezdni "Inflancka" (5 wozów);
• linia 312 - przeniesienie z zajezdni "Redutowa" do zajezdni "Woronicza" (11 wozów);
• linia A - przeniesienie z zajezdni "Łazienkowska" do zajezdni "Inflancka" (18 wozów).
[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 10/65]
1965.03.15. 134 linia autobusowa zwykła stała MALOWNICZA – aleja Krakowska (powrót: aleja Krakowska – Rękodzielnicza – Skibicka – Malownicza – MALOWNICZA.) – 17 Stycznia – Żwirki i Wigury – Sasanki – tymczasowy przejazd przez tory kolejowe między ul. Suwak i Marynarską – Suwak – Domaniewska – Postępu – Konstruktorska – Racjonalizacji – Woronicza – aleja Niepodległości – Racławicka – KAZIMIERZOWSKA (powrót: KAZIMIERZOWSKA – Ursynowska – aleja Niepodległości).

(Stara trasa: MALOWNICZA – ... – Żwirki i Wigury – Sasanki – Marynarska – Postępu – Konstruktorska – ... – KAZIMIERZOWSKA.)
Skierowanie na trasy objazdowe w związku z przebudową skrzyżowania ul. Marynarskiej i Taśmowej.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 11/65;
EW 1965, nr 63, 15 III 1965, str. 3]
136 linia autobusowa zwykła stała EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Raszyńska – Żwirki i Wigury – Sasanki – tymczasowy przejazd przez tory kolejowe między ul. Suwak i Marynarską – Suwak – Domaniewska – Postępu – Cybernetyki – Obrzeżna – BOKSERSKA.

(Stara trasa: EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – ... – Żwirki i Wigury – Sasanki – Marynarska – Postępu – Cybernetyki – ... – BOKSERSKA.)
A linia autobusowa pospieszna stała KASPROWICZA / OCZAPOWSKIEGO – Kasprowicza – Przybyszewskiego – Żeromskiego – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – WILANOWSKA (pętla na ul. Puławskiej).
Przystanki: KASPROWICZA, SCHROEGERA (NŻ), PRZYBYSZEWSKIEGO, BIELANY-RATUSZ (NŻ), PERZYŃSKIEGO, POTOCKA, PL. WILSONA, DW. GDAŃSKI, PL. BANKOWY, ŚWIĘTOKRZYSKA, CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, PL. UNII LUBELSKIEJ, DWORKOWA, PARK DRESZERA, KRÓLIKARNIA (NŻ), DWORZEC POŁUDNIOWY.

(Stara trasa: (W dni powszednie w godzinach szczytu: HUTA – Kasprowicza – ...)
KASPROWICZA / OCZAPOWSKIEGO – Kasprowicza – ... – WILANOWSKA (pętla na ul. Puławskiej).)
Likwidacja wydłużonych kursów szczytowych ze względu na brak frekwencji oraz w związku ze skierowaniem do obsługi linii 103 wyłącznie autobusów przegubowych. Obsługa przez 18 autobusów z zajezdni "Inflancka".

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 10/65;
EW 1965, nr 59, 10 III 1965, str. 1]
1965.03.21. 12 linia tramwajowa zwykła stała ŻERAŃ FSO – Jagiellońska – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Rakowiecka – Puławska – Woronicza – Wołoska – Marynarska – SŁUŻEWIEC.

(Stara trasa: ŻERAŃ FSO – ... – Puławska – WIERZBNO.

(W dni powszednie w godzinach szczytu: ... – Puławska – Woronicza – Wołoska – Marynarska – SŁUŻEWIEC.))
Przedłużenie trasy wskutek postulatów mieszkańców Służewca i Ochoty oraz w celu poprawy warunków komunikacyjnych mieszkańców rozwijających się osiedli w tych rejonach.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 12/65;
EW 1965, nr 68, 20/21 III 1965, str. 5]
25 linia tramwajowa zwykła stała BANACHA – Banacha – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – Ząbkowska – Kawęczyńska – KAWĘCZYŃSKA-BAZYLIKA.

(Stara trasa: PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – ... – KAWĘCZYŃSKA-BAZYLIKA.)
1965.03.28. ZMIANY OBSŁUGOWE:
• linia 108 - przeniesienie z zajezdni "Woronicza" do zajezdni "Łazienkowska" (6 wozów);
• linia 113 - przeniesienie z zajezdni "Inflancka" do zajezdni "Łazienkowska" (6 wozów);
• linia 146 - przeniesienie z zajezdni "Inflancka" do zajezdni "Łazienkowska" (6 wozów);
• linia 206 - przeniesienie z zajezdni "Redutowa" do zajezdni "Inflancka" (1 wóz);
• linia C - przeniesienie z zajezdni "Łazienkowska" do zajezdni "Inflancka" (20 wozów).
[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 13/65]
1965.04.05. 128 linia autobusowa zwykła stała WIŚLICKA – Pruszkowska – Zbarska – Żwirki i Wigury – Raszyńska – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Nowy Świat (powrót: Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – Złota – Srebrna – Towarowa – plac Zawiszy) – plac Trzech Krzyży – Książęca – Ludna – Solec – Dobra – MARIENSZTAT (powrót: MARIENSZTAT – Sowia – Furmańska – Karowa – Dobra).

(Stara trasa: WIŚLICKA – ... – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Nowy Świat – ... – MARIENSZTAT.)
Rozpoczęcie przebudowy Alej Jerozolimskich między placem Zawiszy i aleją Jana Pawła II (I etap obejmował jezdnię północną).

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 15/65;
EW 1965, nr 79, 2 IV 1965, str. 5]
136 linia autobusowa zwykła stała EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – Emilii Plater – Złota – Srebrna – Towarowa – plac Zawiszy (powrót: plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater) – Raszyńska – Żwirki i Wigury – Sasanki – tymczasowy przejazd przez tory kolejowe między ul. Suwak i Marynarską – Suwak – Domaniewska – Postępu – Cybernetyki – Obrzeżna – BOKSERSKA.

(Stara trasa: EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Raszyńska – ... – BOKSERSKA.)
602 linia autobusowa nocna zwykła stała MALOWNICZA – aleja Krakowska (powrót: aleja Krakowska – Rękodzielnicza – Skibicka – Malownicza – MALOWNICZA.) – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater (powrót: Emilii Plater – Złota – Srebrna – Towarowa – plac Zawiszy) – EMILII PLATER (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE).

(Stara trasa: MALOWNICZA – ... – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE).)
606 linia autobusowa nocna zwykła stała HUTA – Kasprowicza – Przybyszewskiego – Żeromskiego – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – Oczki – Koszykowa – PLAC ZAWISZY (powrót: PLAC ZAWISZY – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater).

(Stara trasa: HUTA – ... – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – PLAC ZAWISZY.)
610 linia autobusowa nocna zwykła stała PLAC ZAWISZY – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – Złota – Srebrna – Towarowa – PLAC ZAWISZY.) – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – 11 Listopada – Stalowa – Środkowa – Strzelecka – Szwedzka – STALOWA (powrót: STALOWA – Inżynierska – Wileńska – Targowa).

(Stara trasa: PLAC ZAWISZY – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – ... – STALOWA.)
C linia autobusowa pospieszna stała OPACZEWSKA / BIAŁOBRZESKA – Opaczewska – Grójecka (powrót: Grójecka – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Białobrzeska – OPACZEWSKA / BIAŁOBRZESKA.) – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – Oczki – Koszykowa – plac Zawiszy) – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grochowska – Płowiecka – Błękitna – Widoczna (powrót: Widoczna – Płowiecka) – Szpotańskiego – Patriotów – PKP RADOŚĆ.

(Stara trasa: OPACZEWSKA / BIAŁOBRZESKA – ... – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – ... – PKP RADOŚĆ.)
C
NOCNY
linia autobusowa pospieszna nocna stała OPACZEWSKA / BIAŁOBRZESKA – Opaczewska – Grójecka (powrót: Grójecka – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Białobrzeska – OPACZEWSKA / BIAŁOBRZESKA.) – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – Oczki – Koszykowa – plac Zawiszy) – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grochowska – Płowiecka – Błękitna – Widoczna (powrót: Widoczna – Płowiecka) – PKP WAWER.
Przystanki: OPACZEWSKA, BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 ROKU, KINO OCHOTA, PL. NARUTOWICZA, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, CENTRUM, MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA, GRENADIERÓW, WIATRACZNA, PL. SZEMBEKA, GOCŁAWEK, MARSA, EDISONA (NŻ), TRAKT LUBELSKI, PKP WAWER.

(Stara trasa: OPACZEWSKA / BIAŁOBRZESKA – ... – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – ... – PKP WAWER.)
135 linia autobusowa zwykła stała SZWEDZKA / KOWIEŃSKA – Szwedzka – Strzelecka – Środkowa – Ratuszowa – Inżynierska – Wileńska – Targowa (powrót: Targowa – 11 Listopada – Kowieńska – SZWEDZKA / KOWIEŃSKA.) – aleja Zieleniecka – aleja Waszyngtona – Grenadierów – Ostrobramska – Łukiska – Mlądzka – Grochowska – Chłopickiego (powrót: Chłopickiego – Kawcza – Ostrobramska) – PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA.

(Stara trasa: SZWEDZKA / KOWIEŃSKA – ... – Grenadierów – Ostrobramska – Zamieniecka – Chłopickiego – PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA.)
Wprowadzenie tras objazdowych w związku z przebudową ul. Zamienieckiej.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 15/65;
EW 1965, nr 80, 3/4 IV 1965, str. 5]
137 linia autobusowa zwykła stała PLAC SZEMBEKA – Grochowska (powrót: Grochowska – Chłopickiego – Kordeckiego – Serocka – Grochowska – PLAC SZEMBEKA.) – Płowiecka – Korkowa – PŁATNERSKA.

(Stara trasa: PLAC SZEMBEKA – Grochowska (powrót: Grochowska – Zamieniecka – Pustelnicka – Mlądzka – PLAC SZEMBEKA.) – Płowiecka – ... – PŁATNERSKA.)
1965.04.07. 118 linia autobusowa zwykła stała PLAC KONSTYTUCJI – Piękna – Aleje Ujazdowskie (powrót: Aleje Ujazdowskie – aleja Wyzwolenia – plac Zbawiciela – PLAC KONSTYTUCJI.) – plac Trzech Krzyży – Książęca – Kruczkowskiego – aleja 3 Maja – Wybrzeże Kościuszkowskie (powrót: Wybrzeże Kościuszkowskie – Tamka – Dobra – Czerwonego Krzyża – Kruczkowskiego) – Wybrzeże Gdańskie – Wybrzeże Gdyńskie – Krasińskiego – plac Wilsona – Mickiewicza – Potocka – Gwiaździsta – GWIAŹDZISTA.

(Stara trasa: PLAC KONSTYTUCJI – ... – Książęca – Ludna – Solec – Dobra – Tamka – Wybrzeże Kościuszkowskie – Wybrzeże Gdańskie – ... – GWIAŹDZISTA.)
Skierowanie na trasy objazdowe w związku z przebudową ul. Solec.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 18/65;
EW 1965, nr 83, 7 IV 1965, str. 5]
128 linia autobusowa zwykła stała WIŚLICKA – Pruszkowska – Zbarska – Żwirki i Wigury – Raszyńska – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Nowy Świat (powrót: Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – Złota – Srebrna – Towarowa – plac Zawiszy) – plac Trzech Krzyży – Książęca – Kruczkowskiego – aleja 3 Maja – Wybrzeże Kościuszkowskie – Tamka – Dobra – MARIENSZTAT (powrót: MARIENSZTAT – Mariensztat – Sowia – Furmańska – Karowa – Dobra – Czerwonego Krzyża – Kruczkowskiego).

(Stara trasa: WIŚLICKA – ... – Książęca – Ludna – Solec – Dobra – MARIENSZTAT (powrót: MARIENSZTAT – Mariensztat – Sowia – Furmańska – Karowa – Dobra).)
155 linia autobusowa zwykła stała KSIĘCIA JANUSZA – Górczewska – Płocka – Wolska – Skierniewicka (powrót: Skierniewicka – Działdowska – Górczewska) – Siedmiogrodzka – Grzybowska – Ciepła – Twarda – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Grzybowska) – Kopernika – Tamka – Dobra – Czerwonego Krzyża – Kruczkowskiego – PKP POWIŚLE (powrót: PKP POWIŚLE – aleja 3 Maja – Wybrzeże Kościuszkowskie – Tamka).

(Stara trasa: KSIĘCIA JANUSZA – ... – Tamka – Dobra – Solec – SOLEC (WIADUKT).)
Przedłużenie trasy do stacji PKP Warszawa Powiśle wraz ze skierowaniem na trasę objazdową w związku z przebudową ul. Solec.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 18/65;
EW 1965, nr 83, 7 IV 1965, str. 5]
615 linia autobusowa nocna zwykła stała MŁYNÓW – Płocka – Wolska – Skierniewicka (powrót: Skierniewicka – Działdowska – Górczewska – Płocka – Gostyńska – Obozowa – MŁYNÓW.) – Siedmiogrodzka – Grzybowska – Ciepła – Twarda – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Grzybowska) – Kopernika – Tamka – Dobra – Czerwonego Krzyża – Kruczkowskiego – PKP POWIŚLE (powrót: PKP POWIŚLE – aleja 3 Maja – Wybrzeże Kościuszkowskie – Tamka).

(Stara trasa: MŁYNÓW – ... – Tamka – Dobra – Solec – SOLEC (WIADUKT).)
1965.04.10. 134 linia autobusowa zwykła stała MALOWNICZA – aleja Krakowska (powrót: aleja Krakowska – Rękodzielnicza – Skibicka – Malownicza – MALOWNICZA.) – 17 Stycznia – Żwirki i Wigury – Sasanki – Marynarska – Postępu – Konstruktorska – Racjonalizacji – Woronicza – aleja Niepodległości – Racławicka – KAZIMIERZOWSKA (powrót: KAZIMIERZOWSKA – Ursynowska – aleja Niepodległości).

(Stara trasa: MALOWNICZA – ... – Żwirki i Wigury – Sasanki – tymczasowy przejazd przez tory kolejowe między ul. Suwak i Marynarską – Suwak – Domaniewska – Postępu – Konstruktorska – ... – KAZIMIERZOWSKA.)
Przywrócenie stałych tras po zakończeniu przebudowy skrzyżowania ul. Marynarskiej i Taśmowej.

[EW 1965, nr 86, 10/11 IV 1965, str. 5]
136 linia autobusowa zwykła stała EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – Emilii Plater – Złota – Srebrna – Towarowa – plac Zawiszy (powrót: plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater) – Raszyńska – Żwirki i Wigury – Sasanki – Marynarska – Postępu – Cybernetyki – Obrzeżna – BOKSERSKA.

(Stara trasa: EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – ... – Żwirki i Wigury – Sasanki – tymczasowy przejazd przez tory kolejowe między ul. Suwak i Marynarską – Suwak – Domaniewska – Postępu – Cybernetyki – ... – BOKSERSKA.)
1965.04.11. ZMIANY OBSŁUGOWE:
• linia 118 - przeniesienie z zajezdni "Inflancka" do zajezdni "Łazienkowska" (10 wozów).
[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 19/65]
1965.04.11. B linia autobusowa pospieszna stała KSIĘCIA JANUSZA – Górczewska – Płocka – Wolska – aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Bagatela – Belwederska (powrót: Belwederska – Zawrotna – Spacerowa – Klonowa – plac Unii Lubelskiej) – Chełmska – CHEŁMSKA.
Przystanki: KS. JANUSZA, CIOŁKA, PŁOCKA SZPITAL, DT WOLA, ŻELAZNA, KINO "FEMINA", PL. BANKOWY, CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, PL. UNII LUBELSKIEJ, SPACEROWA, DOLNA, ZAKRZEWSKA (NŻ), CHEŁMSKA.

(Stara trasa: KSIĘCIA JANUSZA – ... – Belwederska – Gagarina – Czerniakowska – CHEŁMSKA.)
Zmiana trasy wskutek niewielkiego wykorzystania linii na dotychczasowym odcinku oraz w celu dogodniejszej obsługi rejonu skrzyżowania Belwederska / Chełmska, gdzie intensywnie rozwija się budownictwo mieszkaniowe.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 19/65;
EW 1965, nr 87, 12 IV 1965, str. 5]
1965.04.18. STADION X-LECIA linia autobusowa specjalna PLAC DEFILAD – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – RONDO WASZYNGTONA. Uruchomienie kursującej tylko 18 kwietnia linii dowozowej w związku z meczem piłkarskim Polska - Włochy, rozgrywającym się na Stadionie X-lecia. Linia kursowała od 9.00 do ok. 14.00. Od godz. 11.00 wszelki ruch kołowy (oprócz autobusów) i pieszy na moście Poniatowskiego był wstrzymany.

[EW 1965, nr 92/93, 17/19 IV 1965, str. 9]
1965.04.21. 100L linia autobusowa zwykła stała PLAC UNII LUBELSKIEJ – aleja Szucha – Aleje Ujazdowskie – plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Krakowskie Przedmieście – Królewska – plac Piłsudskiego – Wierzbowa – plac Teatralny – Senatorska – plac Bankowy – Andersa – Nowolipki – aleja Jana Pawła II – Sienna – Twarda – Srebrna – Towarowa – plac Zawiszy – Raszyńska – Koszykowa – aleja Niepodległości – Nowowiejska – Polna – PLAC UNII LUBELSKIEJ.

(Stara trasa: PLAC UNII LUBELSKIEJ – ... – aleja Jana Pawła II – Twarda – ... – PLAC UNII LUBELSKIEJ.)
Utworzenie objazdów skrzyżowania al. Jana Pawła II, Świętokrzyskiej i Prostej w związku z rozpoczęciem budowy obecnego ronda ONZ.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 23/65;
EW 1965, nr 95, 21 IV 1965, str. 5]
100P linia autobusowa zwykła stała PLAC UNII LUBELSKIEJ – Polna – Nowowiejska – aleja Niepodległości – Koszykowa – Raszyńska – plac Zawiszy – Towarowa – Prosta – Żelazna – Grzybowska – aleja Jana Pawła II – Nowolipki – Andersa – plac Bankowy – Senatorska – plac Teatralny – Wierzbowa – plac Piłsudskiego – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – aleja Szucha – PLAC UNII LUBELSKIEJ.

(Stara trasa: PLAC UNII LUBELSKIEJ – ... – Srebrna – Twarda – aleja Jana Pawła II – ... – PLAC UNII LUBELSKIEJ.)
105 linia autobusowa zwykła stała STARE BEMOWO – Kaliskiego – Lazurowa – Szeligowska – Połczyńska – Wolska – Kasprzaka – Towarowa – Srebrna – Twarda – Złota – Emilii Plater – EMILII PLATER (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE).

(Stara trasa: STARE BEMOWO – ... – Twarda – Prosta – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE).)
109 linia autobusowa zwykła stała NOWE GÓRCE – Górczewska – Płocka – Wolska – Skierniewicka (powrót: Skierniewicka – Działdowska – Górczewska) – Siedmiogrodzka – Grzybowska – Graniczna – plac Grzybowski – Twarda – Emilii Plater (powrót: Emilii Plater – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Grzybowska) – EMILII PLATER (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE).

(Stara trasa: NOWE GÓRCE – ... – Grzybowska – Ciepła – Twarda – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Grzybowska) – Emilii Plater – EMILII PLATER (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE).)
148 linia autobusowa zwykła stała RYDLA – Jarzębskiego – Magiera – Perzyńskiego – Żeromskiego – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – plac Mirowski – plac Żelaznej Bramy – Graniczna – plac Grzybowski – Twarda – Emilii Plater – Świętokrzyska – Jasna – Boduena – PLAC POWSTAŃCÓW WARSZAWY (powrót: PLAC POWSTAŃCÓW WARSZAWY – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II).

(Stara trasa: RYDLA – ... – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska – ... – PLAC POWSTAŃCÓW WARSZAWY.)
150 linia autobusowa zwykła stała TRZECH BUDRYSÓW – Dickensa – Białobrzeska – Opaczewska – Grójecka (powrót: Grójecka – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Białobrzeska) – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Towarowa – Srebrna – Twarda – Złota – Emilii Plater – Świętokrzyska – Kopernika – Tamka – Dobra – MARIENSZTAT (powrót: MARIENSZTAT – Dobra – Sowia – Furmańska – Karowa – Dobra).

(Stara trasa: TRZECH BUDRYSÓW – ... – Twarda – Prosta – Świętokrzyska – ... – MARIENSZTAT.)
155 linia autobusowa zwykła stała KSIĘCIA JANUSZA – Górczewska – Płocka – Wolska – Skierniewicka (powrót: Skierniewicka – Działdowska – Górczewska) – Siedmiogrodzka – Grzybowska – Graniczna – plac Grzybowski – Twarda – Emilii Plater – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Grzybowska) – Kopernika – Tamka – Dobra – Czerwonego Krzyża – Kruczkowskiego – PKP POWIŚLE (powrót: PKP POWIŚLE – aleja 3 Maja – Wybrzeże Kościuszkowskie – Tamka).

(Stara trasa: KSIĘCIA JANUSZA – ... – Grzybowska – Ciepła – Twarda – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Grzybowska) – ... – PKP POWIŚLE.)
305 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni powszednie) STARE BEMOWO – Kaliskiego – Lazurowa – Szeligowska – Połczyńska – Wolska – Kasprzaka – Towarowa – Srebrna – Twarda – Złota – Emilii Plater – EMILII PLATER (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE).

(Stara trasa: STARE BEMOWO – ... – Twarda – Prosta – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE).)
309 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni powszednie) KSIĘCIA JANUSZA – Górczewska – Płocka – Wolska (powrót: Wolska – Działdowska – Górczewska) – Skierniewicka – Siedmiogrodzka – Grzybowska – Graniczna – plac Grzybowski – Twarda – Emilii Plater (powrót: Emilii Plater – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Grzybowska) – EMILII PLATER (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE).

(Stara trasa: KSIĘCIA JANUSZA – ... – Grzybowska – Ciepła – Twarda – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Grzybowska) – Emilii Plater – EMILII PLATER (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE).)
348 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni powszednie) HUTA – Kasprowicza – Przybyszewskiego – Żeromskiego – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – plac Mirowski – plac Żelaznej Bramy – Graniczna – plac Grzybowski – Twarda – Emilii Plater (powrót: Emilii Plater – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II) – EMILII PLATER (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE).

(Stara trasa: HUTA – ... – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATR (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE).)
601 linia autobusowa nocna stała WOLNOŚĆ – Nowolipki – aleja Jana Pawła II – plac Mirowski – plac Żelaznej Bramy – Graniczna – plac Grzybowski – Twarda – Emilii Plater (powrót: Emilii Plater – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II) – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Woronicza – ZAJEZDNIA WORONICZA.

(Stara trasa: WOLNOŚĆ – ... – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – ... – ZAJEZDNIA WORONICZA.)
606 linia autobusowa nocna stała HUTA – Kasprowicza – Przybyszewskiego – Żeromskiego – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – plac Mirowski – plac Żelaznej Bramy – Graniczna – plac Grzybowski – Twarda – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – Oczki – Koszykowa – PLAC ZAWISZY (powrót: PLAC ZAWISZY – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II).

(Stara trasa: HUTA – ... – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – Oczki – Koszykowa – PLAC ZAWISZY (powrót: PLAC ZAWISZY – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater).)
615 linia autobusowa nocna stała MŁYNÓW – Płocka – Wolska – Skierniewicka (powrót: Skierniewicka – Działdowska – Górczewska – Płocka – Gostyńska – Obozowa – MŁYNÓW.) – Siedmiogrodzka – Grzybowska – Graniczna – plac Grzybowski – Twarda – Emilii Plater – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Grzybowska) – Kopernika – Tamka – Dobra – Czerwonego Krzyża – Kruczkowskiego – PKP POWIŚLE (powrót: PKP POWIŚLE – aleja 3 Maja – Wybrzeże Kościuszkowskie – Tamka).

(Stara trasa: MŁYNÓW – ... – Siedmiogrodzka – Grzybowska – Ciepła – Twarda – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Grzybowska) – Kopernika – ... – PKP POWIŚLE.)
11 linia tramwajowa zwykła stała OSIEDLE WOLSKA – aleja Prymasa Tysiąclecia – Kasprzaka – Towarowa – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II – Stawki – Andersa – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – plac Wilsona – Mickiewicza – MARYMONT.

(Stara trasa: OSIEDLE WOLSKA – ... – Kasprzaka – Prosta – aleja Jana Pawła II – ... – MARYMONT.)
Objazd spowodowany budową obecnego ronda ONZ i rozjazdu tramwajowego w relacji "wschód - południe" (Wola - Mokotów).

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 23/65;
EW 1965, nr 95, 21 IV 1965, str. 5]
32 linia tramwajowa zwykła stała CZYNSZOWA – Stalowa (powrót: Stalowa – Środkowa – Wileńska – CZYNSZOWA.) – 11 Listopada – Targowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – PLAC NARUTOWICZA.

(Stara trasa: CZYNSZOWA – ... – aleja Solidarności – Żelazna – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – ... – PLAC NARUTOWICZA.)
Tymczasowe zmiany tras związane z remontem torowiska tramwajowego ze skierowaniem przez ul. Żelazną ruchu kołowego w związku z budową ronda ONZ.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 23/65;
EW 1965, nr 95, 21 IV 1965, str. 5]
157 linia autobusowa zwykła stała GWIAŹDZISTA – Gwiaździsta – Jana III – Marii Kazimiery – Rudzka – Gdańska – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Stawki – Lewartowskiego – Zamenhofa – Dzielna – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – Żelazna – Prosta – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – PLAC NARUTOWICZA.

(Stara trasa: GWIAŹDZISTA – ... – aleja Jana Pawła II – Prosta – Towarowa – ... – PLAC NARUTOWICZA.)
1965.04.24. W linia autobusowa sezonowa pospieszna okresowa (kursuje w dni wyścigów konnych) PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej (powrót: plac Unii Lubelskiej – Polna – Noakowskiego – Emilii Plater – jezdnia południowa PKiN – PLAC DEFILAD.) – Puławska – WYŚCIGI.
Przystanki: PL. DEFILAD, DW. CENTRALNY (→PL. DEFILAD), PL. UNII LUBELSKIEJ, WYŚCIGI.
Uruchomienie linii w związku z rozpoczęciem sezonu wyścigowego. Opłata: z pl. Defilad 4 zł, z pl. Unii Lubelskiej 3 zł.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 24/65]
1965.04.25. 28 linia tramwajowa zwykła stała LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: MŁOCINY – Pułkowa – Marymoncka – Słowackiego – POTOCKA.)
Połączenie linii.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 24/65;
EW 1965, nr 98, 24/25 IV 1965, str. 5]
29 linia tramwajowa zwykła stała MŁOCINY – Pułkowa – Marymoncka – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – Krzywickiego – Filtrowa – plac Narutowicza – Grójecka – Banacha – BANACHA.

(Stara trasa: POTOCKA – Słowackiego – ... – BANACHA.)
1965.04.29. 150 linia autobusowa zwykła stała URBANISTÓW – Dickensa – Skarżyńskiego – Opaczewska – Grójecka (powrót: Grójecka – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Białobrzeska – URBANISTÓW.) – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Towarowa – Srebrna – Twarda – Złota – Emilii Plater – Świętokrzyska – Kopernika – Tamka – Dobra – MARIENSZTAT (powrót: MARIENSZTAT – Mariensztat – Sowia – Furmańska – Karowa – Dobra).

(Stara trasa: TRZECH BUDRYSÓW – Dickensa – Białobrzeska – Opaczewska – Grójecka (powrót: Grójecka – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Białobrzeska) – plac Narutowicza – ... – MARIENSZTAT.)
Skierowanie na trasę objazdową w związku z budową kanału cieplnego w ul. Dickensa.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 25/65;
EW 1965, nr 100, 27 IV 1965, str. 3]
H autobusowa pospieszna stała MALOWNICZA – aleja Krakowska (powrót: aleja Krakowska – Rękodzielnicza – Skibicka – Malownicza – MALOWNICZA.) – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – Oczki – Koszykowa – plac Zawiszy) – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – Ratuszowa – Jagiellońska – PLAC HALLERA.
Przystanki: MALOWNICZA, CYPRYSOWA (NŻ), KRAKOWIAKÓW, HYNKA, 1 SIERPNIA (NŻ), DICKENSA, BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 R., KINO OCHOTA, PL. NARUTOWICZA, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, CENTRUM, MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA, AL. ZIELENIECKA, ZĄBKOWSKA, DW. WILEŃSKI, PL. HALLERA.
Uruchomienie linii pospiesznej łączącej ze Śródmieściem centralną Pragę i Ochotę. Zachowanie objazdu północnej jezdni Alej Jerozolimskich pomiędzy aleją Jana Pawła II i placem Zawiszy. Obsługa przez 16 autobusów z zajezdni "Inflancka".

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 25/65;
EW 1965, nr 100, 27 IV 1965, str. 3]
1965.05.07. 134 linia autobusowa zwykła stała MALOWNICZA – aleja Krakowska (powrót: aleja Krakowska – Rękodzielnicza – Skibicka – Malownicza – MALOWNICZA.) – 17 Stycznia – Żwirki i Wigury – Sasanki – Marynarska – Postępu – Domaniewska – Wołoska – Woronicza – aleja Niepodległości – Ursynowska – KAZIMIERZOWSKA (powrót: KAZIMIERZOWSKA – Ursynowska – aleja Niepodległości).

(Stara trasa: MALOWNICZA – ... – Postępu – Konstruktorska – Racjonalizacji – Woronicza – aleja Niepodległości – ... – KAZIMIERZOWSKA.)
Zamknięcie przez służby drogowe ul. Racjonalizacji z powodu fatalnego stanu nawierzchni.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 27/65;
EW 1965, nr 109, 7 V 1965, str. 5]
1965.05.09. 165 linia autobusowa zwykła stała ŻERAŃ FSO – Modlińska – Płochocińska – ZAPLECZE. Uruchomienie linii łączącej przemysłowe tereny Białołęki położone wzdłuż ulicy Płochocińskiej z przystankiem przesiadkowym przy FSO na Żeraniu. Obsługa przez 3 autobusy z zajezdni "Inflancka".

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 27/65;
EW 1965, nr 109, 7 V 1965, str. 5]
109 linia autobusowa zwykła stała NOWE GÓRCE – Górczewska – Płocka – Wolska – Skierniewicka – Siedmiogrodzka – Grzybowska – Graniczna – plac Grzybowski – Twarda – Emilii Plater (powrót: Emilii Plater – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Grzybowska) – EMILII PLATER (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE).

(Stara trasa: NOWE GÓRCE – ... – Górczewska – Płocka – Wolska – Skierniewicka (powrót: Skierniewicka – Działdowska – Górczewska) – Siedmiogrodzka – ... – EMILII PLATER (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE).)
Wycofanie z ul. Działdowskiej z powodu remontu - trasy pozostają jako stałe.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 27/65;
EW 1965, nr 109, 7 V 1965, str. 5]
155 linia autobusowa zwykła stała KSIĘCIA JANUSZA – Górczewska – Płocka – Wolska – Skierniewicka – Siedmiogrodzka – Grzybowska – Graniczna – plac Grzybowski – Twarda – Emilii Plater – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Grzybowska) – Kopernika – Tamka – Dobra – Czerwonego Krzyża – Kruczkowskiego – PKP POWIŚLE (powrót: PKP POWIŚLE – aleja 3 Maja – Wybrzeże Kościuszkowskie – Tamka).

(Stara trasa: KSIĘCIA JANUSZA – ... – Górczewska – Płocka – Wolska – Skierniewicka (powrót: Skierniewicka – Działdowska – Górczewska) – Siedmiogrodzka – ... – PKP POWIŚLE.)
309 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni powszednie) KSIĘCIA JANUSZA – Górczewska – Płocka – Wolska – Skierniewicka – Siedmiogrodzka – Grzybowska – Graniczna – plac Grzybowski – Twarda – Emilii Plater (powrót: Emilii Plater – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Grzybowska) – EMILII PLATER (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE).

(Stara trasa: KSIĘCIA JANUSZA – ... – Górczewska – Płocka – Wolska – Skierniewicka (powrót: Skierniewicka – Działdowska – Górczewska) – Siedmiogrodzka – ... – EMILII PLATER (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE).)
613 linia autobusowa nocna stała CMENTARZ WOLSKI (pętla na ul. Sieradzkiej) – Wolska – Połczyńska – Powstańców Śląskich – Konarskiego – Górczewska – Płocka – Wolska – Skierniewicka – Siedmiogrodzka – Grzybowska – Towarowa (powrót: Towarowa – Okopowa – aleja Solidarności – Wolska) – PLAC ZAWISZY.

(Stara trasa: CMENTARZ WOLSKI (pętla na ul. Sieradzkiej) – ... – Górczewska – Płocka – Wolska – Skierniewicka (powrót: Skierniewicka – Działdowska – Górczewska) – Siedmiogrodzka – ... – PLAC ZAWISZY.)
615 linia autobusowa nocna stała MŁYNÓW – Płocka (powrót: Płocka – Gostyńska – Obozowa – MŁYNÓW.) – Wolska – Skierniewicka – Siedmiogrodzka – Grzybowska – Graniczna – plac Grzybowski – Twarda – Emilii Plater – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Grzybowska) – Kopernika – Tamka – Dobra – Czerwonego Krzyża – Kruczkowskiego – PKP POWIŚLE (powrót: PKP POWIŚLE – aleja 3 Maja – Wybrzeże Kościuszkowskie – Tamka).

(Stara trasa: MŁYNÓW – Płocka – Wolska – Skierniewicka (powrót: Skierniewicka – Działdowska – Górczewska – Płocka – Gostyńska – Obozowa – MŁYNÓW.) – Siedmiogrodzka – ... – PKP POWIŚLE.)
1965.05.15. W związku z kolejnym etapem wprowadzania samoobsługi przez pasażerów rozpoczęto sprzedaż nowych wzorów biletów normalnych tramwajowych, trolejbusowych oraz ulgowych.

                   

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 29/65]
1965.05.16. BIAŁOBRZEGI linia autobusowa sezonowa pospieszna okresowa (kursuje w dni świąteczne) PLAC DEFILAD – jezdnia północna PKiN – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – plac Bankowy – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Międzyparkowa – Słomińskiego (powrót: Słomińskiego – Dawidowskiego – Andersa) – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Modlińska – Jabłonna: Modlińska – Zegrzyńska – Legionowo: Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nieporęt: Warszawska – Zegrzyńska – aleja Wojska Polskiego – Białobrzegi: aleja Wojska Polskiego – BIAŁOBRZEGI.
Przystanki: PL. DEFILAD, PL. BANKOWY (NŻ), RONDO STARZYŃSKIEGO (NŻ), PŁOCHOCIŃSKA (NŻ), LEGIONOWO, ZEGRZE DROGA DO NIEPORĘTU (NŻ), BIAŁOBRZEGI (PLAŻA), BIAŁOBRZEGI (OŚRODEK WISŁY), BIAŁOBRZEGI (ZAKŁADY GASTRONOMICZNE) (→WILEŃSKA), BIAŁOBRZEGI.
Uruchomienie linii na przedłużonej do przystanku zbiorczego na pl. Defilad trasie. Częstotliwość kursowania zależna od frekwencji - w przypadku niewielkiego zainteresowania co 15-20 minut.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 30/65;
EW 1965, nr 115, 14 V 1965, str. 5]
CHOJNÓW linia autobusowa sezonowa pospieszna okresowa (kursuje w dni świąteczne) PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej (powrót: plac Unii Lubelskiej – Polna – Noakowskiego – Emilii Plater – jezdnia południowa przy PKiN – PLAC DEFILAD.) – Puławska – Mysiadło: Puławska – Piaseczno: (Puławska – Kościuszki – 17 Stycznia – Asfaltowa?) – Chojnów: Asfaltowa – CHOJNÓW.
Przystanki: PL. DEFILAD, PL. UNII LUBELSKIEJ, PARK DRESZERA, METRO WILANOWSKA, PYRY, DĄBRÓWKA, IWICZNA, PIASECZNO, ŻABIENIEC, STEFANÓW, CHOJNÓW.
MAGDALENKA linia autobusowa sezonowa pospieszna okresowa (kursuje w dni świąteczne) PLAC DEFILAD – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – Oczki – Koszykowa – plac Zawiszy (powrót: plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – jezdnia południowa PKiN – PLAC DEFILAD.) – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – aleja Krakowska – Raszyn: aleja Krakowska – Falenty: aleja Krakowska – Janki: aleja Krakowska – Nowy Sękocin: aleja Krakowska – Stary Sękocin: aleja Krakowska – Sękocin Las: aleja Krakowska – Słoneczna – Magdalenka: Słoneczna – MAGDALENKA.
Przystanki: PL. DEFILAD, PL. NARUTOWICZA, BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 ROKU, HYNKA, OKĘCIE, RASZYN, JANKI (NŻ), SĘKOCIN NOWY, SĘKOCIN STARY, SĘKOCIN LAS, MAGDALENKA.
POWSIN linia autobusowa sezonowa pospieszna okresowa (kursuje w dni świąteczne) PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Bagatela – Belwederska – Sobieskiego – aleja Wilanowska (powrót: aleja Wilanowska – Puławska – plac Unii Lubelskiej – Polna – Noakowskiego – Emilii Plater – jezdnia południowa przy PKiN – PLAC DEFILAD.) – Przyczółkowa – Przyczółkowa (osiedle Powsin) – Przekorna – Opieńki – POWSIN (PARK KULTURY).
Przystanki: PL. DEFILAD, PL. UNII LUBELSKIEJ, WILANÓW (NŻ), POWSIN.
1965.05.19. Po zakończonej sukcesem akcji wprowadzenia obsługi bezkonduktorskiej w trolejbusach (pasażerowie kasują bilet zakupiony w ekspedycjach i kioskach), MZK rozpoczęły wprowadzanie podobnej obsługi w tramwajach - od 19 maja konduktorzy pozostali jedynie w pierwszym wozie doczepnym pociągu (w przypadku składów) oraz w wagonach pojedynczych, w pozostałych rozpoczęto montaż kasowników. [MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 29/65;
EW 1965, nr 119, 19 V 1965, str. 1]
1965.05.23. ZMIANY OBSŁUGOWE:
• linia 122 - przeniesienie z zajezdni "Inflancka" do zajezdni "Redutowa" (6 wozów);
• linia 128 - przeniesienie z zajezdni "Redutowa" do zajezdni "Woronicza" (9 wozów).
[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 32/65]
1965.05.23. WYŚCIG POKOJU linia autobusowa specjalna PLAC DEFILAD – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – RONDO WASZYNGTONA. Uruchomienie kursującej tylko 23 maja linii autobusowej w związku z zakończeniem Wyścigu Pokoju. Linia kursowała od 12.00 do 15.00. Obsługa przez około 50 autobusów. Do obsługi linii skierowano też wozy z chwilowo zawieszonej linii BIAŁOBRZEGI. Cena biletu: 3 zł (w jednym kierunku) i 6 zł (w obu kierunkach).

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 31/65;
EW 1965, nr 119, 19 V 1965, str. 5;
EW 1965, nr 122, 22/23 V 1965, str. 5]
1965.05.24. 135 linia autobusowa zwykła stała SZWEDZKA / KOWIEŃSKA – Szwedzka – Strzelecka – Środkowa – Ratuszowa – Inżynierska – Wileńska – Targowa (powrót: Targowa – 11 Listopada – Kowieńska – SZWEDZKA / KOWIEŃSKA.) – aleja Zieleniecka – aleja Waszyngtona – Grenadierów – Ostrobramska – Łukiska – Mlądzka – Grochowska – Żółkiewskiego – Szaserów – Lubieszowska – BOREMLOWSKA (powrót: BOREMLOWSKA – Płowce – Szaserów – Żółkiewskiego – Grochowska – Kawcza – Ostrobramska).

(Stara trasa: SZWEDZKA / KOWIEŃSKA – ... – Grenadierów – Ostrobramska – Łukiska – Mlądzka – Grochowska – Chłopickiego (powrót: Chłopickiego – Kawcza – Ostrobramska) – PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA.)
Rozszerzenie trasy objazdowej w związku z przebudową ul. Chłopickiego.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 32/65]
1965.05.25. 128 linia autobusowa zwykła stała WIŚLICKA – Pruszkowska – Zbarska – Żwirki i Wigury – Raszyńska – Nowogrodzka – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Nowy Świat (powrót: Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – Złota – Srebrna – Towarowa – plac Zawiszy) – plac Trzech Krzyży – Książęca – Kruczkowskiego – aleja 3 Maja – Wybrzeże Kościuszkowskie – Tamka – Dobra – MARIENSZTAT (powrót: MARIENSZTAT – Mariensztat – Sowia – Furmańska – Karowa – Dobra – Czerwonego Krzyża – Kruczkowskiego).

(Stara trasa: WIŚLICKA – ... – Raszyńska – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Nowy Świat (powrót: Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – Złota – Srebrna – Towarowa – plac Zawiszy) – plac Trzech Krzyży – ... – MARIENSZTAT.)
II etap przebudowy Alej Jerozolimskich między placem Zawiszy i aleją Jana Pawła II (jezdnia południowa).

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 33/65;
EW 1965, nr 123, 24 V 1965, str. 1]
136 linia autobusowa zwykła stała EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – Emilii Plater – Złota – Srebrna – Towarowa – plac Zawiszy – Raszyńska (powrót: Raszyńska – Nowogrodzka – Emilii Plater) – Żwirki i Wigury – Sasanki – Marynarska – Postępu – Cybernetyki – Obrzeżna – BOKSERSKA.

(Stara trasa: EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – Emilii Plater – Złota – Srebrna – Towarowa – plac Zawiszy (powrót: plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater) – Raszyńska – ... – BOKSERSKA.)
602 linia autobusowa nocna zwykła stała MALOWNICZA – aleja Krakowska (powrót: aleja Krakowska – Rękodzielnicza – Skibicka – Malownicza – MALOWNICZA.) – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Raszyńska – Nowogrodzka – Chałubińskiego – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater (powrót: Emilii Plater – Złota – Srebrna – Towarowa – plac Zawiszy) – EMILII PLATER (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE).

(Stara trasa: MALOWNICZA – ... – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater (powrót: Emilii Plater – Złota – Srebrna – Towarowa – plac Zawiszy) – EMILII PLATER (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE).)
606 linia autobusowa nocna zwykła stała HUTA – Kasprowicza – Przybyszewskiego – Żeromskiego – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – plac Mirowski – plac Żelaznej Bramy – Graniczna – plac Grzybowski – Twarda – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – Oczki – Koszykowa – PLAC ZAWISZY (powrót: PLAC ZAWISZY – Koszykowa – Nowogrodzka – Chałubińskiego – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II).

(Stara trasa: HUTA – ... – aleja Jana Pawła II – plac Mirowski – plac Żelaznej Bramy – Graniczna – plac Grzybowski – Twarda – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – Oczki – Koszykowa – PLAC ZAWISZY (powrót: PLAC ZAWISZY – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II).)
610 linia autobusowa nocna zwykła stała PLAC ZAWISZY – Raszyńska – Nowogrodzka – Chałubińskiego – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – Złota – Srebrna – Towarowa – PLAC ZAWISZY.) – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – 11 Listopada – Stalowa – Środkowa – Strzelecka – Szwedzka – STALOWA (powrót: STALOWA – Inżynierska – Wileńska – Targowa).

(Stara trasa: PLAC ZAWISZY – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – Złota – Srebrna – Towarowa – PLAC ZAWISZY.) – most i aleja Poniatowskiego – ... – STALOWA.)
C linia autobusowa pospieszna stała OPACZEWSKA / BIAŁOBRZESKA – Opaczewska – Grójecka (powrót: Grójecka – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Białobrzeska – OPACZEWSKA / BIAŁOBRZESKA.) – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Raszyńska – Nowogrodzka – Chałubińskiego – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – Oczki – Koszykowa – plac Zawiszy) – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grochowska – Płowiecka – Błękitna – Widoczna (powrót: Widoczna – Płowiecka) – Szpotańskiego – Patriotów – PKP RADOŚĆ.

(Stara trasa: OPACZEWSKA / BIAŁOBRZESKA – ... – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – Oczki – Koszykowa – plac Zawiszy) – most i aleja Poniatowskiego – ... – PKP RADOŚĆ.)
H linia autobusowa pospieszna stała MALOWNICZA – aleja Krakowska (powrót: aleja Krakowska – Rękodzielnicza – Skibicka – Malownicza – MALOWNICZA.) – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Raszyńska – Nowogrodzka – Chałubińskiego – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – Oczki – Koszykowa – plac Zawiszy) – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – Ratuszowa – Jagiellońska – PLAC HALLERA.
Przystanki: MALOWNICZA, CYPRYSOWA (NŻ), KRAKOWIAKÓW, HYNKA, 1 SIERPNIA (NŻ), DICKENSA, BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 R., KINO OCHOTA, PL. NARUTOWICZA, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, CENTRUM, MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA, AL. ZIELENIECKA, ZĄBKOWSKA, DW. WILEŃSKI, PL. HALLERA.

(Stara trasa: MALOWNICZA – ... – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – Oczki – Koszykowa – plac Zawiszy) – most i aleja Poniatowskiego – ... – PLAC HALLERA.)
C
NOCNY
linia autobusowa pospieszna nocna stała OPACZEWSKA / BIAŁOBRZESKA – Opaczewska – Grójecka (powrót: Grójecka – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Białobrzeska – OPACZEWSKA / BIAŁOBRZESKA.) – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Raszyńska – Nowogrodzka – Chałubińskiego – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – Oczki – Koszykowa – plac Zawiszy) – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grochowska – Płowiecka – Błękitna – Widoczna (powrót: Widoczna – Płowiecka) – PKP WAWER.
Przystanki: OPACZEWSKA, BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 ROKU, KINO OCHOTA, PL. NARUTOWICZA, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, CENTRUM, MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA, GRENADIERÓW, WIATRACZNA, PL. SZEMBEKA, GOCŁAWEK, MARSA, EDISONA (NŻ), TRAKT LUBELSKI, PKP WAWER.

(Stara trasa: OPACZEWSKA / BIAŁOBRZESKA – ... – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – Oczki – Koszykowa – plac Zawiszy) – most i aleja Poniatowskiego – ... – PKP WAWER.)
MAGDALENKA linia autobusowa sezonowa pospieszna okresowa (kursuje w dni świąteczne) PLAC DEFILAD – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – Oczki – Koszykowa – plac Zawiszy (powrót: plac Zawiszy – Raszyńska – Nowogrodzka – Chałubińskiego – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – PLAC DEFILAD.) – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – aleja Krakowska – Raszyn: aleja Krakowska – Falenty: aleja Krakowska – Janki: aleja Krakowska – Nowy Sękocin: aleja Krakowska – Stary Sękocin: aleja Krakowska – Sękocin Las: aleja Krakowska – Słoneczna – Magdalenka: Słoneczna – MAGDALENKA.
Przystanki: PL. DEFILAD, PL. NARUTOWICZA, BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 ROKU, HYNKA, OKĘCIE, RASZYN, JANKI (NŻ), SĘKOCIN NOWY, SĘKOCIN STARY, SĘKOCIN LAS, MAGDALENKA.

(Stara trasa: PLAC DEFILAD – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – Oczki – Koszykowa – plac Zawiszy (powrót: plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – PLAC DEFILAD.) – Grójecka – ... – MAGDALENKA.)
1965.05.30. STRUGA linia autobusowa sezonowa pospieszna okresowa (kursuje w dni świąteczne) PLAC DEFILAD – jezdnia północna PKiN – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – plac Bankowy – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Radzymińska – Ząbki: Radzymińska – Marki: Piłsudskiego – MARKI (STRUGA).
Przystanki: PL. DEFILAD, PL. BANKOWY, DW. WILEŃSKI, SZWEDZKA (NŻ), PIOTRA SKARGI, MŁODZIEŃCZA, DREWNICA, MARKI (STACJA KOLEJKI), MARKI (GRN), PUSTELNIK I, PUSTELNIK II, PUSTELNIK II (MAŁA), STRUGA (STACJA KOLEJKI), STRUGA (LAS).

(Stara trasa: DWORZEC WILEŃSKI – aleja Solidarności – ... – STRUGA.)
Uruchomienie linii z jednoczesnym ustaleniem początkowego przystanku zbiorczego dla wszystkich linii sezonowych na pl. Defilad.

[EW 1965, nr 126, 27 V 1965, str. 5]
1965.06.06. LOTNISKO BABICE linia autobusowa specjalna PLAC DEFILAD – jezdnia północna PKiN – Emilii Plater – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – aleja Jana Pawła II – Dzika – Powązkowska – LOTNISKO BABICE. Uruchomienie kursującej tylko 6 czerwca linii autobusowej w związku z organizowanymi Międzynarodowymi Wyścigami Samochodowymi na lotnisku w Babicach. Linia kursowała od 8.30 do 16.00. Opłata za przejazd 3 zł (w jednym kierunku) lub 6 zł (w obu kierunkach).

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 36/65;
EW 1965, nr 134, 5/6 VI 1965, str. 5]
1965.06.13. SIEKIERKI linia autobusowa specjalna PLAC DEFILAD – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – jezdnia południowa PKiN – PLAC DEFILAD.) – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Książęca – Rozbrat – Myśliwiecka – Szwoleżerów – Czerniakowska – Bartycka – Gościniec – KOSZYKARSKA. Uruchomienie kursującej tylko 13 czerwca linii autobusowej w związku z organizowanymi motocrossowych mistrzostw Polski na Siekierkach. Linia kursowała od ok. 10.30 do ok. 17.30. Obsługa przez 10 autobusów. Opłata za przejazd 3 zł (w jednym kierunku) lub 6 zł (w obu kierunkach).

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 38/65;
EW 1965, nr 138, 10 VI 1965, str. 5]
1965.06.15. 100L linia autobusowa zwykła stała PLAC UNII LUBELSKIEJ – aleja Szucha – Aleje Ujazdowskie – plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Krakowskie Przedmieście – Królewska – Marszałkowska – plac Bankowy – Andersa – Nowolipki – aleja Jana Pawła II – Sienna – Twarda – Srebrna – Towarowa – plac Zawiszy – Raszyńska – Koszykowa – aleja Niepodległości – Nowowiejska – Polna – PLAC UNII LUBELSKIEJ.

(Stara trasa: PLAC UNII LUBELSKIEJ – ... – Królewska – plac Piłsudskiego – Wierzbowa – plac Teatralny – Senatorska – plac Bankowy – ... – PLAC UNII LUBELSKIEJ.)
Zamknięcie ulicy Wierzbowej z powodu przebudowy - skierowanie na trasy objazdowe.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 39/65;
EW 1965, nr 142, 15 VI 1965, str. 3]
100P linia autobusowa zwykła stała PLAC UNII LUBELSKIEJ – Polna – Nowowiejska – aleja Niepodległości – Koszykowa – Raszyńska – plac Zawiszy – Towarowa – Prosta – Żelazna – Grzybowska – aleja Jana Pawła II – Nowolipki – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – aleja Szucha – PLAC UNII LUBELSKIEJ.

(Stara trasa: PLAC UNII LUBELSKIEJ – ... – plac Bankowy – Senatorska – plac Teatralny – Wierzbowa – plac Piłsudskiego – Królewska – ... – PLAC UNII LUBELSKIEJ.)
111 linia autobusowa zwykła stała ZAMENHOFA – Anielewicza – Andersa (powrót: Andersa – Anielewicza – jezdnia przed pomnikiem Bohaterów Getta – Lewartowskiego – ZAMENHOFA.) – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Saska – Brazylijska – Międzynarodowa – ZWYCIĘZCÓW.

(Stara trasa: ZAMENHOFA – ... – plac Bankowy – Senatorska – plac Teatralny – Wierzbowa – plac Piłsudskiego – Królewska – ... – ZWYCIĘZCÓW.)
1965.06.17. 150 linia autobusowa zwykła stała TRZECH BUDRYSÓW – Dickensa – Białobrzeska – Opaczewska – Grójecka (powrót: Grójecka – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Białobrzeska) – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Towarowa – Srebrna – Twarda – Złota – Emilii Plater – Świętokrzyska – Kopernika – Tamka – Dobra – MARIENSZTAT (powrót: MARIENSZTAT – Mariensztat – Sowia – Furmańska – Karowa – Dobra).

(Stara trasa: URBANISTÓW – Dickensa – Skarżyńskiego – Opaczewska – Grójecka (powrót: Grójecka – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Białobrzeska – URBANISTÓW.) – plac Narutowicza – ... – MARIENSZTAT)
Przywrócenie stałej trasy po zakończeniu robót drogowych na ul. Dickensa.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 42/65;
EW 1965, nr 143/144, 16/17 VI 1965, str. 5]
ŚWIDRY MAŁE linia autobusowa sezonowa pospieszna okresowa (kursuje w dni świąteczne) PLAC DEFILAD – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – jezdnia południowa PKiN – PLAC DEFILAD.) – most i aleja Poniatowskiego – Francuska – Paryska – Wersalska – Wał Miedzeszyński – Józefów: aleja Nadwiślańska – JÓZEFÓW (ŚWIDRY MAŁE).
Przystanki: PL. DEFILAD, RONDO WASZYNGTONA, LOTNISKO GOCŁAW, LAS II (NŻ), BRONOWSKA, STRZYGŁOWSKA, BYSŁAWSKA, JÓZEFÓW (NOWA WIEŚ) (NŻ), JÓZEFÓW (ŚWIDRY MAŁE).

(Stara trasa: DWORZEC WILEŃSKI – Targowa – Ratuszowa (powrót: Ratuszowa – Inżynierska – Wileńska – Targowa – DWORZEC WILEŃSKI.) – Wybrzeże Helskie – Wybrzeże Szczecińskie – Wał Miedzeszyński – ...)
Uruchomienie linii wraz ze skierowaniem do nowego przystanku początkowego. Uruchomienie linii wyjątkowo w dzień powszedni w związku z odbywającą się na terenach Świdrów "imprezą wypoczynkowo-propagandową NARESZCIE LATO".

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 42/65]
1965.06.19.
1965.06.20.
STADION X-LECIA linia autobusowa specjalna PLAC DEFILAD – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – RONDO WASZYNGTONA. Uruchomienie kursującej 19 czerwca od godz. 14.30 oraz 20 czerwca od godz. 15.30 linii autobusowej w związku z odbywającym się Memoriałem im. Janusza Kusocińskiego. Opłata 3 zł.

[EW 1965, nr 146, 19/20 VI 1965, str. 5]
1965.06.20. PALMIRY linia autobusowa specjalna (pospieszna) PLAC WILSONA – Słowackiego – Marymoncka – Pułkowa – Łomianki: Kolejowa – Dziekanów Leśny: Kolejowa – Pieńków: Kolejowa – Palmiry: Kusocińskiego – droga przez Palmiry – PALMIRY. Uruchomienie kursującej tylko 20 czerwca linii autobusowej w związku z obchodami 25-tej rocznicy pierwszych egzekucji dokonanych przez hitlerowców na polskich żołnierzach w lasach palmirskich. Kursy w godz. 7-15. Opłata za przejazd: 6 zł (w jednym kierunku) lub 12 zł (z biletem powrotnym).

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 43/65;
EW 1965, nr 145, 18 VI 1965, str. 5;
EW 1965, nr 146, 19/20 VI 1965, str. 5]
1965.06.27. BIAŁOBRZEGI linia autobusowa sezonowa pospieszna okresowa (kursuje w dni świąteczne) PLAC DEFILAD – jezdnia północna PKiN – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – plac Bankowy – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Międzyparkowa – Słomińskiego (powrót: Słomińskiego – Dawidowskiego – Andersa) – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Modlińska – Płochocińska – Rembelszczyzna: Jana Kazimierza – Stanisławów: Jana Kazimierza – Nieporęt: Jana Kazimierza – Zegrzyńska – aleja Wojska Polskiego – Białobrzegi: aleja Wojska Polskiego – BIAŁOBRZEGI.
Przystanki: PL. DEFILAD, PL. BANKOWY (NŻ), RONDO STARZYŃSKIEGO (NŻ), PŁOCHOCIŃSKA (NŻ), BIAŁOBRZEGI (PLAŻA), BIAŁOBRZEGI (OŚRODEK WISŁY), BIAŁOBRZEGI (ZAKŁADY GASTRONOMICZNE) (→PL. DEFILAD), BIAŁOBRZEGI.

(Stara trasa: PLAC DEFILAD – ... – Jabłonna: Modlińska – Zegrzyńska – Legionowo: Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nieporęt: Warszawska – Zegrzyńska – ... – BIAŁOBRZEGI.
Przystanki: PL. DEFILAD, ..., PŁOCHOCIŃSKA (NŻ), LEGIONOWO, ZEGRZE DROGA DO NIEPORĘTU (NŻ), BIAŁOBRZEGI (PLAŻA), ..., BIAŁOBRZEGI.)
Zmiana trasy w związku z otwarciem nowej drogi w Nieporęcie.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 45/65;
EW 1965, nr 151, 25 VI 1965, str. 5]
ZEGRZE linia autobusowa sezonowa pospieszna okresowa (kursuje w dni świąteczne) PLAC DEFILAD – jezdnia północna PKiN – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – plac Bankowy – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Międzyparkowa – Słomińskiego (powrót: Słomińskiego – Dawidowskiego – Andersa) – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Modlińska – Jabłonna: Modlińska – Zegrzyńska – Legionowo: Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Zegrze Południowe: Warszawska – ZEGRZE PKP.
Przystanki: PL. DEFILAD, PL. BANKOWY (NŻ), RONDO STARZYŃSKIEGO (NŻ), PŁOCHOCIŃSKA (NŻ), JABŁONNA (NŻ), LEGIONOWO, ZEGRZE (DROGA DO NIEPORĘTU), ZEGRZE (PLAŻA) (NŻ), ZEGRZE PKP.

(Stara trasa: DWORZEC WILEŃSKI – Targowa – Ratuszowa – Jagiellońska – ... – ZEGRZE PKP.)
Uruchomienie dwóch linii sezonowych w związku ze skierowaniem linii BIAŁOBRZEGI bezpośrednio przez Nieporęt.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 45/65;
EW 1965, nr 151, 25 VI 1965, str. 5]
NIEPORĘT linia autobusowa sezonowa pospieszna okresowa (kursuje w dni świąteczne) BIAŁOBRZEGI – aleja Wojska Polskiego – Nieporęt: aleja Wojska Polskiego – ZegrzyńskaZegrze Południowe: Warszawska – ZEGRZE PKP.
Przystanki: BIAŁOBRZEGI, BIAŁOBRZEGI (ZAKŁADY GASTRONOMICZNE) (→ZEGRZE), BIAŁOBRZEGI (OŚRODEK WISŁY), BIAŁOBRZEGI (PLAŻA), ZEGRZE (DROGA DO NIEPORĘTU) (NŻ), ZEGRZE (PLAŻA) (NŻ), ZEGRZE PKP.

(Stara trasa: MARKI (STRUGA) – Piłsudskiego – droga nr 631 – Słupno: Pogonowskiego – Wólka Radzymińska: Pogonowskiego – Nieporęt: Pogonowskiego – Nowolipie – Zegrzyńska – Zegrze Południowe: Zegrzyńska – Warszawska – ZEGRZE PKP.
Przystanki: STRUGA, SŁUPNO (NŻ), WÓLKA RADZYMIŃSKA (NŻ), NIEPORĘT, ZEGRZE.)
ŚWIDRY MAŁE linia autobusowa sezonowa pospieszna okresowa (kursuje w dni świąteczne) ZAWIESZENIE KURSOWANIA.

(Stara trasa: PLAC DEFILAD – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – jezdnia południowa PKiN – PLAC DEFILAD.) – most i aleja Poniatowskiego – Francuska – Paryska – Wersalska – Wał Miedzeszyński – Józefów: aleja Nadwiślańska – JÓZEFÓW (ŚWIDRY MAŁE).
Przystanki: PL. DEFILAD, RONDO WASZYNGTONA, LOTNISKO GOCŁAW, LAS II (NŻ), BRONOWSKA, STRZYGŁOWSKA, BYSŁAWSKA, JÓZEFÓW (NOWA WIEŚ) (NŻ), JÓZEFÓW (ŚWIDRY MAŁE).)
Zawieszenie linii przed czasem ze względu na niewielką frekwencję.

[EW 1965, nr 151, 25 VI 1965, str. 5]
1965.06.29. 125 linia autobusowa zwykła stała RYNEK NOWEGO MIASTA – Freta – Zakroczymska – Konwiktorska – Bonifraterska – Długa – Kilińskiego – Podwale – plac Zamkowy – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – aleja Szucha – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Dąbrowskiego – DĄBROWSKIEGO / ŁOWICKA (powrót: DĄBROWSKIEGO / ŁOWICKA – Łowicka – Madalińskiego – aleja Niepodległości – Dąbrowskiego – Kazimierzowska – Madalińskiego – Puławska).

(Stara trasa: RYNEK NOWEGO MIASTA – ... – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Dąbrowskiego – DĄBROWSKIEGO / ŁOWICKA (powrót: DĄBROWSKIEGO / ŁOWICKA – Łowicka – Madalińskiego – aleja Niepodległości – Dąbrowskiego).)
Jednokierunkowe skierowanie na trasy objazdowe w związku z budową kanalizacji na skrzyżowaniu ul. Dąbrowskiego i Puławskiej.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 47/65]
325 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) PLAC ZAMKOWY – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – aleja Szucha – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Dąbrowskiego – Kazimierzowska – Różana – aleja Niepodległości – ALEJA NIEPODLEGŁOŚCI / DĄBROWSKIEGO (powrót: ALEJA NIEPODLEGŁOŚCI / DĄBROWSKIEGO – Dąbrowskiego – Kazimierzowska – Madalińskiego – Puławska).

(Stara trasa: PLAC ZAMKOWY – ... – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Dąbrowskiego – Kazimierzowska – Różana – aleja Niepodległości – ALEJA NIEPODLEGŁOŚCI / DĄBROWSKIEGO (powrót: ALEJA NIEPODLEGŁOŚCI / DĄBROWSKIEGO – Dąbrowskiego).)
606 linia autobusowa nocna zwykła stała ZAJEZDNIA ŻOLIBORZ – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Kasprowicza – Przybyszewskiego – Żeromskiego – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – plac Mirowski – plac Żelaznej Bramy – Graniczna – plac Grzybowski – Twarda – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – Oczki – Koszykowa – PLAC ZAWISZY (powrót: PLAC ZAWISZY – Koszykowa – Nowogrodzka – Chałubińskiego – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II).

(Stara trasa: HUTA – Kasprowicza – Przybyszewskiego – ... – PLAC ZAWISZY.)
Przedłużenie trasy w celu poprawy nocnej obsługi komunikacyjnej zajezdni tramwajowej "Żoliborz".

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 47/65]
1965.06.??. A linia autobusowa pospieszna stała KASPROWICZA / OCZAPOWSKIEGO – Kasprowicza – Przybyszewskiego – Żeromskiego – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – WILANOWSKA (pętla na ul. Puławskiej).
Przystanki: KASPROWICZA, SCHROEGERA (NŻ), PRZYBYSZEWSKIEGO, BIELANY-RATUSZ (NŻ), POTOCKA, PL. WILSONA, PL. INWALIDÓW (NŻ), DW. GDAŃSKI, PL. BANKOWY, ŚWIĘTOKRZYSKA, CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, PL. UNII LUBELSKIEJ, DWORKOWA, PARK DRESZERA, KRÓLIKARNIA (NŻ), DWORZEC POŁUDNIOWY.
Wprowadzenie nowego przystanku warunkowego w rejonie pl. Inwalidów.
1965.07.04. ŚWIDRY MAŁE linia autobusowa sezonowa zwykła okresowa (kursuje w dni świąteczne) PLAC DEFILAD – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – jezdnia południowa PKiN – PLAC DEFILAD.) – most i aleja Poniatowskiego – Jakubowska – Wał Miedzeszyński – Józefów: aleja Nadwiślańska – JÓZEFÓW (ŚWIDRY MAŁE).

(Stara trasa: PLAC DEFILAD – ... – most i aleja Poniatowskiego – Francuska – Paryska – Wersalska – Wał Miedzeszyński – ... – JÓZEFÓW (ŚWIDRY MAŁE).)
Przywrócenie kursowania wskutek postulatów prasy i pasażerów. Korekta trasy na terenie Saskiej Kępy. Przekształcenie w linię zwykłą (wszystkie przystanki na trasie obowiązywały jako "na żądanie").

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 50/65;
EW 1965, nr 158, 3/4 VII 1965, str. 5]
1965.07.10. BIAŁOBRZEGI linia autobusowa sezonowa pospieszna okresowa (kursuje w dni przedświąteczne w godz. 14-22 i w dni świąteczne) Trasa w dni świąteczne: PLAC DEFILAD – jezdnia północna PKiN – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – plac Bankowy – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Międzyparkowa – Słomińskiego (powrót: Słomińskiego – Dawidowskiego – Andersa) – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Modlińska – Płochocińska – Rembelszczyzna: Jana Kazimierza – Stanisławów: Jana Kazimierza – Nieporęt: Jana Kazimierza – Zegrzyńska – aleja Wojska Polskiego – Białobrzegi: aleja Wojska Polskiego – BIAŁOBRZEGI.
Przystanki: PL. DEFILAD, PL. BANKOWY (NŻ), RONDO STARZYŃSKIEGO (NŻ), PŁOCHOCIŃSKA (NŻ), BIAŁOBRZEGI (PLAŻA), BIAŁOBRZEGI (OŚRODEK WISŁY), BIAŁOBRZEGI (ZAKŁADY GASTRONOMICZNE) (→PL. DEFILAD), BIAŁOBRZEGI.

Trasa w dni przedświąteczne: PLAC DEFILAD – jezdnia północna PKiN – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – plac Bankowy – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Międzyparkowa – Słomińskiego (powrót: Słomińskiego – Dawidowskiego – Andersa) – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Modlińska – Jabłonna: Modlińska – Zegrzyńska – Legionowo: Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nieporęt: Warszawska – Zegrzyńska – aleja Wojska Polskiego – Białobrzegi: aleja Wojska Polskiego – BIAŁOBRZEGI.
Przystanki: PL. DEFILAD, PL. BANKOWY (NŻ), RONDO STARZYŃSKIEGO (NŻ), PŁOCHOCIŃSKA (NŻ), JABŁONNA (NŻ), LEGIONOWO, ZEGRZE (DROGA DO NIEPORĘTU), ZEGRZE (PLAŻA) (→PL. DEFILAD), ZEGRZE PKP (→PL. DEFILAD), BIAŁOBRZEGI (PLAŻA), BIAŁOBRZEGI (OŚRODEK WISŁY), BIAŁOBRZEGI (ZAKŁADY GASTRONOMICZNE) (→PL. DEFILAD), BIAŁOBRZEGI.
Wprowadzenie kursowania w dni przedświąteczne w określonych godzinach na zmodyfikowanej trasie (z objazdem przez Legionowo i Zegrze). Opłata 12 zł.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 54/65;
EW 1965, nr 163, 9 VII 1965, str. 5]
1965.07.18. BIAŁOBRZEGI linia autobusowa sezonowa pospieszna okresowa (kursuje w dni przedświąteczne w godz. 14-22 i w dni świąteczne) Trasa w dni świąteczne: PLAC DEFILAD – jezdnia północna PKiN – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – plac Bankowy – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Międzyparkowa – Słomińskiego (powrót: Słomińskiego – Dawidowskiego – Andersa) – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Modlińska – Płochocińska – Rembelszczyzna: Jana Kazimierza – Stanisławów: Jana Kazimierza – Nieporęt: Jana Kazimierza – Zegrzyńska – aleja Wojska Polskiego – Białobrzegi: aleja Wojska Polskiego – BIAŁOBRZEGI.
Przystanki: PL. DEFILAD, PL. BANKOWY (NŻ), RONDO STARZYŃSKIEGO (NŻ), PŁOCHOCIŃSKA (NŻ), BIAŁOBRZEGI (PLAŻA), BIAŁOBRZEGI (OŚRODEK WISŁY), BIAŁOBRZEGI (ZAKŁADY GASTRONOMICZNE) (→PL. DEFILAD), BIAŁOBRZEGI.

(W dni świąteczne w godz. 21-23: ... – Stanisławów: Jana Kazimierza – Nieporęt: Jana Kazimierza – Zegrzyńska (powrót: Zegrzyńska – Zegrze Południowe: Warszawska – Zegrze PKP (pętla) – Warszawska – Nieporęt: Warszawska – Zegrzyńska – Jana Kazimierza) – aleja Wojska Polskiego – ...
Przystanki: ..., PŁOCHOCIŃSKA (NŻ), ZEGRZE PKP (→PL. DEFILAD), ZEGRZE (PLAŻA (NŻ) (→PL. DEFILAD), ZEGRZE (DROGA DO NIEPORĘTU) (NŻ) (→PL. DEFILAD), BIAŁOBRZEGI (PLAŻA), ...

Trasa w dni przedświąteczne: PLAC DEFILAD – jezdnia północna PKiN – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – plac Bankowy – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Międzyparkowa – Słomińskiego (powrót: Słomińskiego – Dawidowskiego – Andersa) – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Modlińska – Jabłonna: Modlińska – Zegrzyńska – Legionowo: Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nieporęt: Warszawska – Zegrzyńska (powrót: Zegrzyńska – Zegrze Południowe: Warszawska – Zegrze PKP (pętla) – Warszawska – Nieporęt: Warszawska) – aleja Wojska Polskiego – Białobrzegi: aleja Wojska Polskiego – BIAŁOBRZEGI.
Przystanki: PL. DEFILAD, PL. BANKOWY (NŻ), RONDO STARZYŃSKIEGO (NŻ), PŁOCHOCIŃSKA (NŻ), JABŁONNA (NŻ), LEGIONOWO, ZEGRZE (DROGA DO NIEPORĘTU), ZEGRZE (PLAŻA) (→PL. DEFILAD), ZEGRZE PKP (→PL. DEFILAD), BIAŁOBRZEGI (PLAŻA), BIAŁOBRZEGI (OŚRODEK WISŁY), BIAŁOBRZEGI (ZAKŁADY GASTRONOMICZNE) (→PL. DEFILAD), BIAŁOBRZEGI.
Wprowadzenie w dni świąteczne w godz. 21-23 podjazdów do pętli w Zegrzu obowiązujących jedynie dla kursów jadących w kierunku Warszawy.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 54/65;
EW 1965, nr 170, 17/18 VII 1965, str. 5]
1965.07.19. 125 linia autobusowa zwykła stała RYNEK NOWEGO MIASTA – Freta – Zakroczymska – Konwiktorska – Bonifraterska – Długa – Kilińskiego – Podwale – plac Zamkowy – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – aleja Szucha – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Madalińskiego – Kazimierzowska – Dąbrowskiego – DĄBROWSKIEGO / ŁOWICKA (powrót: DĄBROWSKIEGO / ŁOWICKA – Łowicka – Madalińskiego – aleja Niepodległości – Dąbrowskiego).

(Stara trasa: RYNEK NOWEGO MIASTA – ... – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Dąbrowskiego – DĄBROWSKIEGO / ŁOWICKA (powrót: DĄBROWSKIEGO / ŁOWICKA – Łowicka – Madalińskiego – aleja Niepodległości – Dąbrowskiego – Kazimierzowska – Madalińskiego – Puławska).)
Skierowanie na trasy objazdowe także i w drugim kierunku w związku z kolejnym etapem budowy kanalizacji w rejonie skrzyżowania ul. Dąbrowskiego i Puławskiej.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 54/65;
EW 1965, nr 170, 17/18 VII 1965, str. 5]
325 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) PLAC ZAMKOWY – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – aleja Szucha – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Madalińskiego – Kazimierzowska – Różana – aleja Niepodległości – ALEJA NIEPODLEGŁOŚCI / DĄBROWSKIEGO (powrót: ALEJA NIEPODLEGŁOŚCI / DĄBROWSKIEGO – Dąbrowskiego – Kazimierzowska).

(Stara trasa: PLAC ZAMKOWY – ... – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Dąbrowskiego – Kazimierzowska – Różana – aleja Niepodległości – ALEJA NIEPODLEGŁOŚCI / DĄBROWSKIEGO (powrót: ALEJA NIEPODLEGŁOŚCI / DĄBROWSKIEGO – Dąbrowskiego – Kazimierzowska – Madalińskiego – Puławska).)
1965.07.31. Rozpoczęto montaż kasowników w autobusach kursujących na liniach okresowych (numery zaczynające się na 300) - zakończono w połowie sierpnia. Wozy z kasownikami zaopatrzone były dodatkowo w tablicę z napisem: "Wóz bez konduktora, sprzedaż biletów w kioskach "Ruchu" i u konduktorów MZK". Równocześnie wprowadzono do obiegu nowy wzór biletów autobusowych.

           

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 55/65;
EW 1965, nr 181, 30 VII 1965, str. 5]
1965.08.07.
1965.08.08.
STADION LEGII linia autobusowa specjalna (kursuje w godz. 15.30 - 21.00) PLAC DEFILAD – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – jezdnia południowa PKiN – PLAC DEFILAD.) – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Książęca – Rozbrat – Górnośląska – Czerniakowska – Łazienkowska – ŁAZIENKOWSKA (powrót: ŁAZIENKOWSKA – Łazienkowska – Rozbrat). Uruchomienie kursującej 7 i 8 sierpnia linii autobusowej specjalnej w związku z rozgrywającym się meczem lekkoatletycznym Polska - USA. Obsługa przez 10 autobusów. Opłata za przejazd 2 zł (w jednym kierunku) lub 4 zł (w obu kierunkach).

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 56/65;
EW 1965, nr 186, 5 VIII 1965, str. 5]
1965.08.08. Rozpoczęto montaż kasowników w tramwajach szybkobieżnych 13N. W składach dwuwagonowych drugi wagon w dalszym ciągu obsługiwany był przez konduktora pomimo zainstalowanych kasowników. Abonamenty przejazdowe ważne były w dalszym ciągu tylko w wagonach z konduktorem. [MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 57/65;
EW 1965, nr 186, 5 VIII 1965, str. 5]
1965.08.15. 149 linia autobusowa zwykła stała CMENTARZ WOLSKI (pętla na ul. Sieradzkiej) – Wolska – Połczyńska – Dźwigowa – Globusowa – Wałowicka – Potrzebna – Świerszcza – Chrościckiego – WŁOCHY.

(Stara trasa: CMENTARZ WOLSKI (pętla na ul. Sieradzkiej) – ... – Globusowa – Świerszcza – Chrościckiego – WŁOCHY.)
Korekta trasy na terenie Starych Włoch w związku z postulatami mieszkańców o skierowanie do ich osiedla którejś z linii autobusowych.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 61/65;
EW 1965, nr 192, 12 VIII 1965, str. 5]
159 linia autobusowa zwykła stała REDUTOWA – Redutowa – Wolska – Kasprzaka – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – Bitwy Warszawskiej 1920 roku – BASENY SZCZĘŚLIWICKIE.

(Stara trasa: REDUTOWA – ... – Grójecka – BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 ROKU.)
Wydłużenie trasy ulicą Bitwy Warszawskiej 1920 r. do basenów kąpielowych "Warszawianki".

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 61/65;
EW 1965, nr 192, 12 VIII 1965, str. 5]
1965.08.22. A linia autobusowa pospieszna stała KASPROWICZA / OCZAPOWSKIEGO – Kasprowicza – Przybyszewskiego – Żeromskiego – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – WILANOWSKA (pętla na ul. Puławskiej).
Przystanki: KASPROWICZA, SCHROEGERA (NŻ), PRZYBYSZEWSKIEGO, BIELANY-RATUSZ (NŻ), POTOCKA, PL. WILSONA, PL. INWALIDÓW (NŻ), DW. GDAŃSKI, PL. BANKOWY, ŚWIĘTOKRZYSKA, CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, PL. UNII LUBELSKIEJ, DWORKOWA, PARK DRESZERA, KRÓLIKARNIA (NŻ), DWORZEC POŁUDNIOWY.
Zmiany taryfowe w związku z koniecznością dostosowania opłat do nowych odległości międzyprzystankowych. Nowy cennik opłat: Kasprowicza - Odyńca 6 zł (wcześniej 5 zł); Kasprowicza - Świętokrzyska 4 zł (wcześniej 3 zł); Kasprowicza - Dworzec Gdański 3 zł (wcześniej 2 zł); Potocka - Dworzec Południowy 5 zł (wcześniej 4 zł); Potocka - plac Unii Lubelskiej 4 zł (wcześniej 3 zł); plac Wilsona - Dworzec Południowy 5 zł (wcześniej 4 zł); plac Wilsona - Aleje Jerozolimskie 2 zł (wcześniej 3 zł); plac Bankowy - Madalińskiego 2 zł (wcześniej 3 zł).

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 62/65;
EW 1965, nr 199, 20 VIII 1965, str. 5]
1965.08.26.
1965.08.26.
STADION X-LECIA linia autobusowa specjalna PLAC DEFILAD – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – RONDO WASZYNGTONA. Uruchomienie kursującej tylko 26 sierpnia od godz. 15 do 18 linii autobusowej w związku z odbywającym się meczem KS Polonia Bytom - Gwardia Warszawa. Opłata 2 zł.

[EW 1965, nr 204, 26 VIII 1965, str. 5]
1965.08.29. 162 linia autobusowa zwykła stała PODCHORĄŻYCH – Czerniakowska – Szwoleżerów – Myśliwiecka – Rozbrat – Kruczkowskiego – aleja 3 Maja – Wybrzeże Kościuszkowskie – Nowy Zjazd – most Śląsko-Dąbrowski (powrót: most Śląsko-Dąbrowski – Grodzka – Wybrzeże Kościuszkowskie – Tamka – Dobra – Czerwonego Krzyża – Kruczkowskiego) – aleja Solidarności – Targowa – 11 Listopada – Letnia – Szwedzka – SZWEDZKA / LETNIA (powrót: SZWEDZKA / LETNIA – 11 Listopada – Ratuszowa – Inżynierska – Wileńska – Targowa). Uruchomienie linii łączącej Pragę z Powiślem i Czerniakowem. Zachowanie objazdu remontowanej ul. Solec.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 65/65;
EW 1965, nr 205, 27 VIII 1965, str. 5]
C linia autobusowa pospieszna stała OPACZEWSKA / BIAŁOBRZESKA – Opaczewska – Grójecka (powrót: Grójecka – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Białobrzeska – OPACZEWSKA / BIAŁOBRZESKA.) – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Raszyńska – Nowogrodzka – Chałubińskiego – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – Oczki – Koszykowa – plac Zawiszy) – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grochowska – Płowiecka – Błękitna – Widoczna (powrót: Widoczna – Płowiecka) – Szpotańskiego – Patriotów – Bysławska – FALENICA.
Przystanki: OPACZEWSKA, BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 ROKU, KINO OCHOTA, PL. NARUTOWICZA, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, CENTRUM, MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA, GRENADIERÓW, WIATRACZNA, PL. SZEMBEKA, GOCŁAWEK, MARSA, EDISONA (NŻ), TRAKT LUBELSKI, PKP WAWER, SOLIDNA (NŻ), PKP ANIN, PKP MIĘDZYLESIE, BORKÓW (NŻ), MONTAŻOWA, POMOLOGICZNA (NŻ), PKP RADOŚĆ, SZACHOWA, PRASOWA (NŻ), PKP FALENICA, FALENICA.

(Stara trasa: OPACZEWSKA / BIAŁOBRZESKA – ... – Patriotów – PKP RADOŚĆ.)
Wydłużenie trasy wzdłuż trasy kolejowej linii otwockiej do Falenicy.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 65/65;
EW 1965, nr 205, 27 VIII 1965, str. 5]
C
BIS
linia autobusowa pospieszna okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) OPACZEWSKA / BIAŁOBRZESKA – Opaczewska – Grójecka (powrót: Grójecka – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Białobrzeska – OPACZEWSKA / BIAŁOBRZESKA.) – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Raszyńska – Nowogrodzka – Chałubińskiego – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – Oczki – Koszykowa – plac Zawiszy) – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grochowska – Płowiecka – Błękitna – Widoczna (powrót: Widoczna – Płowiecka) – PKP WAWER.
Przystanki: OPACZEWSKA, BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 ROKU, KINO OCHOTA, PL. NARUTOWICZA, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, CENTRUM, MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA, GRENADIERÓW, WIATRACZNA, PL. SZEMBEKA, GOCŁAWEK, MARSA, EDISONA (NŻ), TRAKT LUBELSKI, PKP WAWER.
Uruchomienie linii jako pomocniczej dla linii C, po wydłużeniu tejże do Falenicy. Zachowanie objazdu odcinka Alej Jerozolimskich pomiędzy aleją Jana Pawła II i placem Zawiszy.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 65/65;
EW 1965, nr 205, 27 VIII 1965, str. 5]
H linia autobusowa pospieszna stała MALOWNICZA – aleja Krakowska (powrót: aleja Krakowska – Rękodzielnicza – Skibicka – Malownicza – MALOWNICZA.) – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Raszyńska – Nowogrodzka – Chałubińskiego – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – Oczki – Koszykowa – plac Zawiszy) – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – Ratuszowa – Jagiellońska – Modlińska – DĄBRÓWKA SZLACHECKA.
Przystanki: MALOWNICZA, CYPRYSOWA (NŻ), KRAKOWIAKÓW, HYNKA, 1 SIERPNIA (NŻ), DICKENSA, BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 R., KINO OCHOTA, PL. NARUTOWICZA, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, CENTRUM, MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA, AL. ZIELENIECKA, ZĄBKOWSKA, DW. WILEŃSKI, PL. HALLERA, RONDO STARZYŃSKIEGO, ŚLIWICE, ŻERAŃ FSO (NŻ), PŁOCHOCIŃSKA, EKSPRESOWA (NŻ), SĄSIEDZKA, KLASYKÓW, MEHOFFERA (NŻ), DĄBRÓWKA SZLACHECKA.

(Stara trasa: MALOWNICZA – ... – Jagiellońska – PLAC HALLERA.)
Przedłużenie trasy w celu stworzenia bezpośredniego połączenia Białołęki z centrum miasta.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 65/65;
EW 1965, nr 205, 27 VIII 1965, str. 5]
H
BIS
linia autobusowa pospieszna okresowa szczytowa (kursuje w dni powszednie) MALOWNICZA – aleja Krakowska (powrót: aleja Krakowska – Rękodzielnicza – Skibicka – Malownicza – MALOWNICZA.) – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Raszyńska – Nowogrodzka – Chałubińskiego – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – Oczki – Koszykowa – plac Zawiszy) – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – Ratuszowa – Jagiellońska – PLAC HALLERA.
Przystanki: MALOWNICZA, CYPRYSOWA (NŻ), KRAKOWIAKÓW, HYNKA, LECHICKA, 1 SIERPNIA (NŻ), DICKENSA, BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 R., KINO OCHOTA, PL. NARUTOWICZA, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, CENTRUM, MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA, AL. ZIELENIECKA, ZĄBKOWSKA, DW. WILEŃSKI, PL. HALLERA.
Uruchomienie linii jako pomocniczej dla linii H, po wydłużeniu tejże do Dąbrówki Szlacheckiej. Zachowanie objazdu odcinka Alej Jerozolimskich pomiędzy aleją Jana Pawła II i placem Zawiszy.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 65/65;
EW 1965, nr 205, 27 VIII 1965, str. 5]
651 linia tramwajowa nocna stała LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: (Wypady: ŻERAŃ WSCHODNI (stara pętla) – Marywilska – Wysockiego – ...)

PELCOWIZNA – Wysockiego – Odrowąża – 11 Listopada – Targowa – Ząbkowska – Kawęczyńska – KAWĘCZYŃSKA BAZYLIKA.)
Likwidacja linii tramwajowej - uruchomienie w jej miejsce nowej linii autobusowej.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 65/65;
EW 1965, nr 205, 27 VIII 1965, str. 5]
616 linia autobusowa nocna stała TORUŃSKA – Toruńska – Jarosławska – Wybrańska – Wysockiego (powrót: Wysockiego – TORUŃSKA.) – Odrowąża – 11 Listopada – Ratuszowa – Inżynierska – Wileńska – Targowa (powrót: Targowa – 11 Listopada) – Ząbkowska – Kawęczyńska – KAWĘCZYŃSKA-BAZYLIKA (powrót: KAWĘCZYŃSKA-BAZYLIKA – Folwarczna – Radzymińska – Ząbkowska).

(Niektóre kursy: ZAPLECZE – Płochocińska – Marywilska – Wysockiego – Odrowąża – ...)
652 linia tramwajowa nocna stała LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: CMENTARZ BRÓDNOWSKI – św. Wincentego – 11 Listopada – Targowa – Kijowska – DWORZEC WSCHODNI (stara pętla).)
Likwidacja linii tramwajowej - uruchomienie w jej miejsce nowej linii autobusowej.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 65/65;
EW 1965, nr 205, 27 VIII 1965, str. 5]
617 linia autobusowa nocna stała CMENTARZ BRÓDNOWSKI – św. Wincentego – 11 Listopada – Ratuszowa – Inżynierska – Wileńska – Targowa (powrót: Targowa – 11 Listopada) – Lubelska – DWORZEC WSCHODNI (LUBELSKA).
653 linia tramwajowa nocna stała LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: BOERNEROWO – Kaliskiego – Lazurowa – Dywizjonu 303 – Obozowa – Młynarska – aleja Solidarności – Okopowa – Powązkowska – POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY).)
Likwidacja linii tramwajowej - korekty tras linii autobusowych.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 65/65;
EW 1965, nr 205, 27 VIII 1965, str. 5]
611 linia autobusowa nocna stała NOWE GÓRCE – Konarskiego – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Zamoyskiego – Grochowska – Zakole – Wiatraczna (powrót: Wiatraczna – Grochowska) – Szaserów – Garwolińska – Szklanych Domów – Wspólna Droga – OSIEDLE MŁODYCH (powrót: OSIEDLE MŁODYCH – Szaserów).

(Stara trasa: CMENTARZ WOLSKI (pętla na ul. Sieradzkiej) – Wolska – ... – OSIEDLE MŁODYCH.)
612 linia autobusowa nocna stała SAPERSKA – Elbląska – Powązkowska – Okopowa – Towarowa – plac Zawiszy – Raszyńska – Koszykowa – Piękna – Myśliwiecka – Łazienkowska – Czerniakowska – CHEŁMSKA.

(Stara trasa: PLAC ZAWISZY – Raszyńska – Koszykowa – ... – CHEŁMSKA.)
613 linia autobusowa nocna stała STARE BEMOWO – Kaliskiego – Lazurowa – Górczewska – Płocka – Wolska – Skierniewicka – Siedmiogrodzka – Grzybowska – Towarowa (powrót: Towarowa – Okopowa – aleja Solidarności – Wolska) – PLAC ZAWISZY.

(Stara trasa: CMENTARZ WOLSKI (pętla na ul. Sieradzkiej) – Wolska – Połczyńska – Powstańców Śląskich – Konarskiego – Górczewska – ... – PLAC ZAWISZY.)
615 linia autobusowa nocna stała KOŁO – Obozowa – Młynarska – Wolska – Skierniewicka – Siedmiogrodzka – Grzybowska – Graniczna – plac Grzybowski – Twarda – Emilii Plater – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Grzybowska) – Kopernika – Tamka – Dobra – Czerwonego Krzyża – Kruczkowskiego – PKP POWIŚLE (powrót: PKP POWIŚLE – aleja 3 Maja – Wybrzeże Kościuszkowskie – Tamka).

(Stara trasa: MŁYNÓW – Płocka (powrót: Płocka – Gostyńska – Obozowa – MŁYNÓW.) – Wolska – Skierniewicka – Siedmiogrodzka – ... – PKP POWIŚLE.)
654 linia tramwajowa nocna stała LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: KIELECKA – Rakowiecka – Puławska – Goworka – Spacerowa – Gagarina – Czerniakowska – Powsińska – Wiertnicza – WILANÓW.)
Likwidacja linii tramwajowej - uruchomienie w jej miejsce nowej linii autobusowej.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 65/65;
EW 1965, nr 205, 27 VIII 1965, str. 5]
618 linia autobusowa nocna stała RAKOWIECKA / ŁOWICKA – Rakowiecka (powrót: Rakowiecka – Łowicka – Narbutta – Boboli – Rakowiecka – RAKOWIECKA / ŁOWICKA.) – Puławska – plac Unii Lubelskiej – Bagatela – Belwederska (powrót: Belwederska – Zawrotna – Spacerowa – Klonowa – plac Unii Lubelskiej) – Gagarina – Czerniakowska – Powsińska – Wiertnicza – WILANÓW.
DH
NOCNY
linia autobusowa nocna pospieszna stała 17 STYCZNIA – Żwirki i Wigury – Raszyńska – Nowogrodzka – Chałubińskiego – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – Oczki – Koszykowa – Raszyńska) – Marszałkowska – Świętokrzyska – Nowy Świat – Krakowskie Przedmieście – Miodowa – Senatorska – Nowy Przejazd – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Kapucyńska – Miodowa) – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – 11 Listopada – Inżynierska (powrót: Inżynierska – Wileńska – Targowa) – Dąbrowszczaków – plac Hallera – Jagiellońska – Modlińska – DĄBRÓWKA SZLACHECKA.
Przystanki: 17 STYCZNIA, HYNKA, BALEYA (NŻ), RAKOWIEC, KS. TROJDENA, POMNIK LOTNIKA (NŻ), RASZYŃSKA, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, CENTRUM, METRO ŚWIĘTOKRZYSKA, NOWY ŚWIAT, PL. ZAMKOWY, DW. WILEŃSKI, INŻYNIERSKA, DĄBROWSZCZAKÓW, PL. HALLERA, RONDO STARZYŃSKIEGO, ŚLIWICE, ŻERAŃ FSO, PŁOCHOCIŃSKA, EKSPRESOWA (NŻ), SĄSIEDZKA, KLASYKÓW, MEHOFFERA (NŻ), DĄBRÓWKA SZLACHECKA.
Uruchomienie linii pospiesznej nocnej łączącej ze Śródmieściem Dąbrówkę Szlachecką (trasą linii dziennej H) oraz Okęcie (trasą linii dziennej D). Zachowanie objazdu odcinka Alej Jerozolimskich pomiędzy aleją Jana Pawła II i placem Zawiszy.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 65/65;
EW 1965, nr 205, 27 VIII 1965, str. 5]
E
NOCNY
linia autobusowa nocna pospieszna stała SZPITAL BIELAŃSKI – Marymoncka – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Malczewskiego – Joliot-Curie – Woronicza – Wołoska – Domaniewska – Postępu – Cybernetyki – Obrzeżna – BOKSERSKA.
Przystanki: SZPITAL BIELAŃSKI, AWF, PODLEŚNA, ŻEROMSKIEGO, POTOCKA, POPIEŁUSZKI, RONDO BABKA, STAWKI, KINO FEMINA, TWARDA, DW. CENTRALNY, NOWOWIEJSKA, SGH, RACŁAWICKA, ODYŃCA, POLSKIE RADIO, WORONICZA, POSTĘPU (NŻ), CYBERNETYKI, BOKSERSKA.

(Stara trasa: SZPITAL BIELAŃSKI – ... – Woronicza – ZAJEZDNIA WORONICZA.)
Przedłużenie trasy w rejon Służewca Przemysłowego z zachowaniem objazdu remontowanej ul. Racjonalizacji.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 65/65;
EW 1965, nr 205, 27 VIII 1965, str. 5]
1965.08.31. 128 linia autobusowa zwykła stała WIŚLICKA – Pruszkowska – Zbarska – Żwirki i Wigury – Raszyńska – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Nowy Świat (powrót: Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – Złota – Srebrna – Towarowa – plac Zawiszy) – plac Trzech Krzyży – Książęca – Kruczkowskiego – aleja 3 Maja – Wybrzeże Kościuszkowskie – Tamka – Dobra – MARIENSZTAT (powrót: MARIENSZTAT – Mariensztat – Sowia – Furmańska – Karowa – Dobra – Czerwonego Krzyża – Kruczkowskiego).

(Stara trasa: WIŚLICKA – ... – Raszyńska – Nowogrodzka – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Nowy Świat (powrót: Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – Złota – Srebrna – Towarowa – plac Zawiszy) – plac Trzech Krzyży – ... – MARIENSZTAT.)
Otwarcie dla ruchu przebudowanej jezdni południowej Alej Jerozolimskich na odcinku między placem Zawiszy i aleją Jana Pawła II.

[EW 1965, nr 208, 31 VIII 1965, str. 1]
136 linia autobusowa zwykła stała EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – Emilii Plater – Złota – Srebrna – Towarowa – plac Zawiszy (powrót: plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater) – Raszyńska – Żwirki i Wigury – Sasanki – Marynarska – Postępu – Cybernetyki – Obrzeżna – BOKSERSKA.

(Stara trasa: EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – Emilii Plater – Złota – Srebrna – Towarowa – plac Zawiszy – Raszyńska (powrót: Raszyńska – Nowogrodzka – Emilii Plater) – ... – BOKSERSKA.)
602 linia autobusowa nocna zwykła stała MALOWNICZA – aleja Krakowska (powrót: aleja Krakowska – Rękodzielnicza – Skibicka – Malownicza – MALOWNICZA.) – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater (powrót: Emilii Plater – Złota – Srebrna – Towarowa – plac Zawiszy) – EMILII PLATER (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE).

(Stara trasa: MALOWNICZA – ... – plac Zawiszy – Raszyńska – Nowogrodzka – Chałubińskiego – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater (powrót: Emilii Plater – Złota – Srebrna – Towarowa – plac Zawiszy) – EMILII PLATER (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE).)
606 linia autobusowa nocna zwykła stała ZAJEZDNIA ŻOLIBORZ – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Kasprowicza – Przybyszewskiego – Żeromskiego – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – plac Mirowski – plac Żelaznej Bramy – Graniczna – plac Grzybowski – Twarda – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – Oczki – Koszykowa – PLAC ZAWISZY (powrót: PLAC ZAWISZY – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II).

(Stara trasa: ZAJEZDNIA ŻOLIBORZ – ... – aleja Jana Pawła II – plac Mirowski – plac Żelaznej Bramy – Graniczna – plac Grzybowski – Twarda – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – Oczki – Koszykowa – PLAC ZAWISZY (powrót: PLAC ZAWISZY – Koszykowa – Nowogrodzka – Chałubińskiego – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II).)
610 linia autobusowa nocna zwykła stała PLAC ZAWISZY – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – Złota – Srebrna – Towarowa – PLAC ZAWISZY.) – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – 11 Listopada – Stalowa – Środkowa – Strzelecka – Szwedzka – STALOWA (powrót: STALOWA – Inżynierska – Wileńska – Targowa).

(Stara trasa: PLAC ZAWISZY – Raszyńska – Nowogrodzka – Chałubińskiego – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – Złota – Srebrna – Towarowa – PLAC ZAWISZY.) – most i aleja Poniatowskiego – ... – STALOWA.)
C linia autobusowa pospieszna stała OPACZEWSKA / BIAŁOBRZESKA – Opaczewska – Grójecka (powrót: Grójecka – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Białobrzeska – OPACZEWSKA / BIAŁOBRZESKA.) – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – Oczki – Koszykowa – plac Zawiszy) – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grochowska – Płowiecka – Błękitna – Widoczna (powrót: Widoczna – Płowiecka) – Szpotańskiego – Patriotów – Bysławska – FALENICA.
Przystanki: OPACZEWSKA, BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 ROKU, KINO OCHOTA, PL. NARUTOWICZA, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, CENTRUM, MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA, GRENADIERÓW, WIATRACZNA, PL. SZEMBEKA, GOCŁAWEK, MARSA, EDISONA (NŻ), TRAKT LUBELSKI, PKP WAWER, SOLIDNA (NŻ), PKP ANIN, PKP MIĘDZYLESIE, BORKÓW (NŻ), MONTAŻOWA, POMOLOGICZNA (NŻ), PKP RADOŚĆ, SZACHOWA, PRASOWA (NŻ), PKP FALENICA, FALENICA.

(Stara trasa: OPACZEWSKA / BIAŁOBRZESKA – ... – plac Zawiszy – Raszyńska – Nowogrodzka – Chałubińskiego – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – Oczki – Koszykowa – plac Zawiszy) – most i aleja Poniatowskiego – ... – PKP RADOŚĆ.)
C
BIS
linia autobusowa pospieszna okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) OPACZEWSKA / BIAŁOBRZESKA – Opaczewska – Grójecka (powrót: Grójecka – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Białobrzeska – OPACZEWSKA / BIAŁOBRZESKA.) – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – Oczki – Koszykowa – plac Zawiszy) – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grochowska – Płowiecka – Błękitna – Widoczna (powrót: Widoczna – Płowiecka) – WAWER PKP.
Przystanki: OPACZEWSKA, BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 ROKU, KINO OCHOTA, PL. NARUTOWICZA, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, CENTRUM, MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA, GRENADIERÓW, WIATRACZNA, PL. SZEMBEKA, GOCŁAWEK, MARSA, EDISONA (NŻ), TRAKT LUBELSKI, PKP WAWER.

(Stara trasa: OPACZEWSKA / BIAŁOBRZESKA – ... – plac Zawiszy – Raszyńska – Nowogrodzka – Chałubińskiego – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – Oczki – Koszykowa – plac Zawiszy) – most i aleja Poniatowskiego – ... – PKP RADOŚĆ.)
H linia autobusowa pospieszna stała MALOWNICZA – aleja Krakowska (powrót: aleja Krakowska – Rękodzielnicza – Skibicka – Malownicza – MALOWNICZA.) – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – Oczki – Koszykowa – plac Zawiszy) – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – Ratuszowa – Jagiellońska – Modlińska – DĄBRÓWKA SZLACHECKA.
Przystanki: MALOWNICZA, CYPRYSOWA (NŻ), KRAKOWIAKÓW, HYNKA, 1 SIERPNIA (NŻ), DICKENSA, BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 R., KINO OCHOTA, PL. NARUTOWICZA, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, CENTRUM, MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA, AL. ZIELENIECKA, ZĄBKOWSKA, DW. WILEŃSKI, PL. HALLERA, RONDO STARZYŃSKIEGO, ŚLIWICE, ŻERAŃ FSO (NŻ), PŁOCHOCIŃSKA, EKSPRESOWA (NŻ), SĄSIEDZKA, KLASYKÓW, MEHOFFERA (NŻ), DĄBRÓWKA SZLACHECKA.

(Stara trasa: MALOWNICZA – ... – plac Zawiszy – Raszyńska – Nowogrodzka – Chałubińskiego – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – Oczki – Koszykowa – plac Zawiszy) – most i aleja Poniatowskiego – ... – DĄBRÓWKA SZLACHECKA.)
H
BIS
linia autobusowa pospieszna okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) MALOWNICZA – aleja Krakowska (powrót: aleja Krakowska – Rękodzielnicza – Skibicka – Malownicza – MALOWNICZA.) – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – Oczki – Koszykowa – plac Zawiszy) – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – Ratuszowa – Jagiellońska – PLAC HALLERA.
Przystanki: MALOWNICZA, CYPRYSOWA (NŻ), KRAKOWIAKÓW, HYNKA, 1 SIERPNIA (NŻ), DICKENSA, BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 R., KINO OCHOTA, PL. NARUTOWICZA, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, CENTRUM, MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA, AL. ZIELENIECKA, ZĄBKOWSKA, DW. WILEŃSKI, PL. HALLERA.

(Stara trasa: MALOWNICZA – ... – plac Zawiszy – Raszyńska – Nowogrodzka – Chałubińskiego – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – Oczki – Koszykowa – plac Zawiszy) – most i aleja Poniatowskiego – ... – PLAC HALLERA.)
C
NOCNY
linia autobusowa pospieszna nocna stała OPACZEWSKA / BIAŁOBRZESKA – Opaczewska – Grójecka (powrót: Grójecka – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Białobrzeska – OPACZEWSKA / BIAŁOBRZESKA.) – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – Oczki – Koszykowa – plac Zawiszy) – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grochowska – Płowiecka – Błękitna – Widoczna (powrót: Widoczna – Płowiecka) – PKP WAWER.
Przystanki: OPACZEWSKA, BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 ROKU, KINO OCHOTA, PL. NARUTOWICZA, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, CENTRUM, MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA, GRENADIERÓW, WIATRACZNA, PL. SZEMBEKA, GOCŁAWEK, MARSA, EDISONA (NŻ), TRAKT LUBELSKI, PKP WAWER.

(Stara trasa: OPACZEWSKA / BIAŁOBRZESKA – ... – plac Zawiszy – Raszyńska – Nowogrodzka – Chałubińskiego – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – Oczki – Koszykowa – plac Zawiszy) – most i aleja Poniatowskiego – ... – PKP WAWER.)
DH
NOCNY
linia autobusowa pospieszna nocna stała 17 STYCZNIA – Żwirki i Wigury – Raszyńska – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – Oczki – Koszykowa – Raszyńska) – Marszałkowska – Świętokrzyska – Krakowskie Przedmieście – Miodowa – Senatorska – Nowy Przejazd – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Kapucyńska – Miodowa) – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – 11 Listopada – Inżynierska (powrót: Inżynierska – Wileńska – Targowa) – Dąbrowszczaków – plac Hallera – Jagiellońska – Modlińska – DĄBRÓWKA SZLACHECKA.
Przystanki: 17 STYCZNIA, HYNKA, BALEYA (NŻ), RAKOWIEC, KS. TROJDENA, POMNIK LOTNIKA (NŻ), RASZYŃSKA, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, CENTRUM, METRO ŚWIĘTOKRZYSKA, NOWY ŚWIAT, PL. ZAMKOWY, DW. WILEŃSKI, INŻYNIERSKA, DĄBROWSZCZAKÓW, PL. HALLERA, RONDO STARZYŃSKIEGO, ŚLIWICE, ŻERAŃ FSO, PŁOCHOCIŃSKA, EKSPRESOWA (NŻ), SĄSIEDZKA, KLASYKÓW, MEHOFFERA (NŻ), DĄBRÓWKA SZLACHECKA.

(Stara trasa: 17 STYCZNIA – ... – Raszyńska – Nowogrodzka – Chałubińskiego – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – Oczki – Koszykowa – Raszyńska) – Marszałkowska – ... – DĄBRÓWKA SZLACHECKA.)
MAGDALENKA linia autobusowa sezonowa pospieszna okresowa (kursuje w dni świąteczne) PLAC DEFILAD – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – Oczki – Koszykowa – plac Zawiszy (powrót: plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – jezdnia południowa PKiN – PLAC DEFILAD.) – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – aleja Krakowska – Raszyn: aleja Krakowska – Falenty: aleja Krakowska – Janki: aleja Krakowska – Nowy Sękocin: aleja Krakowska – Stary Sękocin: aleja Krakowska – Sękocin Las: aleja Krakowska – Słoneczna – Magdalenka: Słoneczna – MAGDALENKA.
Przystanki: PL. DEFILAD, PL. NARUTOWICZA, BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 ROKU, HYNKA, OKĘCIE, RASZYN, JANKI (NŻ), SĘKOCIN NOWY, SĘKOCIN STARY, SĘKOCIN LAS, MAGDALENKA.

(Stara trasa: PLAC DEFILAD – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – Oczki – Koszykowa – plac Zawiszy (powrót: plac Zawiszy – Raszyńska – Nowogrodzka – Chałubińskiego – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – PLAC DEFILAD.) – Grójecka – ... – MAGDALENKA.)
1965.09.05. NIEPORĘT linia autobusowa sezonowa pospieszna okresowa (kursuje w dni świąteczne) ZAWIESZENIE KURSOWANIA.

(Stała trasa: BIAŁOBRZEGI – aleja Wojska Polskiego – Nieporęt: aleja Wojska Polskiego – Zegrzyńska – Zegrze Południowe: Warszawska – ZEGRZE PKP.
Przystanki: BIAŁOBRZEGI, BIAŁOBRZEGI (ZAKŁADY GASTRONOMICZNE) (→ZEGRZE), BIAŁOBRZEGI (OŚRODEK WISŁY), BIAŁOBRZEGI (PLAŻA), ZEGRZE (DROGA DO NIEPORĘTU) (NŻ), ZEGRZE (PLAŻA) (NŻ), ZEGRZE PKP.)
Niewielka frekwencja oraz koniec sezonu wypoczynkowego.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 68/65;
EW 1965, nr 212, 4/5 IX 1965, str. 5]
ŚWIDRY MAŁE linia autobusowa sezonowa zwykła okresowa
(kursuje w dni świąteczne)
ZAWIESZENIE KURSOWANIA.

(Stała trasa: PLAC DEFILAD – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – Jakubowska – Wał Miedzeszyński – Józefów: aleja Nadwiślańska – JÓZEFÓW ŚWIDRY MAŁE.)
1965.09.05. Wprowadzenie obsługi bezkonduktorskiej w wozach całodziennych linii: 100, 101, 125 (zajezdnia "Redutowa") i 144 (zajezdnia "Woronicza"). [MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 67/65;
EW 1965, nr 212, 4/5 IX 1965, str. 5]
1965.09.05.
1965.09.05.
STADION X-LECIA linia autobusowa specjalna PLAC DEFILAD – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – jezdnia południowa PKiN – PLAC DEFILAD.) – most i aleja Poniatowskiego – RONDO WASZYNGTONA. Uruchomienie kursującej tylko 5 września od godz. 12 do 14.30 linii autobusowej w związku z odbywającymi się uroczystościami dożynkowymi. Obsługa przez 15 autobusów. Opłata 2 zł.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 68/65;
EW 1965, nr 212, 4/5 IX 1965, str. 5]
1965.09.12. BIAŁOBRZEGI linia autobusowa sezonowa pospieszna okresowa (kursuje w dni przed-świąteczne w godz. 14-22 i w dni świąteczne) PLAC DEFILAD – jezdnia północna PKiN – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – plac Bankowy – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Międzyparkowa – Słomińskiego (powrót: Słomińskiego – Dawidowskiego – Andersa) – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Modlińska – Jabłonna: Modlińska – Zegrzyńska – Legionowo: Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nieporęt: Warszawska – Zegrze Południowe: Warszawska – Zegrze PKP (pętla) – Warszawska – Nieporęt: Warszawska – Zegrzyńska – aleja Wojska Polskiego – Białobrzegi: aleja Wojska Polskiego – BIAŁOBRZEGI.
Przystanki: PL. DEFILAD, PL. BANKOWY (NŻ), RONDO STARZYŃSKIEGO (NŻ), PŁOCHOCIŃSKA (NŻ), JABŁONNA (NŻ), LEGIONOWO, ZEGRZE (DROGA DO NIEPORĘTU), ZEGRZE (PLAŻA), ZEGRZE PKP, BIAŁOBRZEGI (PLAŻA), BIAŁOBRZEGI (OŚRODEK WISŁY), BIAŁOBRZEGI (ZAKŁADY GASTRONOMICZNE) (→PL. DEFILAD), BIAŁOBRZEGI.
(Stara trasa: Trasa w dni świąteczne: PLAC DEFILAD – jezdnia północna PKiN – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – plac Bankowy – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Międzyparkowa – Słomińskiego (powrót: Słomińskiego – Dawidowskiego – Andersa) – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Modlińska – Płochocińska – Rembelszczyzna: Jana Kazimierza – Stanisławów: Jana Kazimierza – Nieporęt: Jana Kazimierza – Zegrzyńska – aleja Wojska Polskiego – Białobrzegi: aleja Wojska Polskiego – BIAŁOBRZEGI.
Przystanki: PL. DEFILAD, PL. BANKOWY (NŻ), RONDO STARZYŃSKIEGO (NŻ), PŁOCHOCIŃSKA (NŻ), BIAŁOBRZEGI (PLAŻA), BIAŁOBRZEGI (OŚRODEK WISŁY), BIAŁOBRZEGI (ZAKŁADY GASTRONOMICZNE) (→PL. DEFILAD), BIAŁOBRZEGI.

(W dni świąteczne w godz. 21-23: ... – Stanisławów: Jana Kazimierza – Nieporęt: Jana Kazimierza – Zegrzyńska (powrót: Zegrzyńska – Zegrze Południowe: Warszawska – Zegrze PKP (pętla) – Warszawska – Nieporęt: Warszawska – Zegrzyńska – Jana Kazimierza) – aleja Wojska Polskiego – ...
Przystanki: ..., PŁOCHOCIŃSKA (NŻ), ZEGRZE PKP (→PL. DEFILAD), ZEGRZE (PLAŻA (NŻ) (→PL. DEFILAD), ZEGRZE (DROGA DO NIEPORĘTU) (NŻ) (→PL. DEFILAD), BIAŁOBRZEGI (PLAŻA), ...

Trasa w dni przedświąteczne: PLAC DEFILAD – jezdnia północna PKiN – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – plac Bankowy – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Międzyparkowa – Słomińskiego (powrót: Słomińskiego – Dawidowskiego – Andersa) – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Modlińska – Jabłonna: Modlińska – Zegrzyńska – Legionowo: Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nieporęt: Warszawska – Zegrzyńska (powrót: Zegrzyńska – Zegrze Południowe: Warszawska – Zegrze PKP (pętla) – Warszawska – Nieporęt: Warszawska) – aleja Wojska Polskiego – Białobrzegi: aleja Wojska Polskiego – BIAŁOBRZEGI.
Przystanki: PL. DEFILAD, PL. BANKOWY (NŻ), RONDO STARZYŃSKIEGO (NŻ), PŁOCHOCIŃSKA (NŻ), JABŁONNA (NŻ), LEGIONOWO, ZEGRZE (DROGA DO NIEPORĘTU), ZEGRZE (PLAŻA) (→PL. DEFILAD), ZEGRZE PKP (→PL. DEFILAD), BIAŁOBRZEGI (PLAŻA), BIAŁOBRZEGI (OŚRODEK WISŁY), BIAŁOBRZEGI (ZAKŁADY GASTRONOMICZNE) (→PL. DEFILAD), BIAŁOBRZEGI.)
Zmiana trasy w związku z zawieszeniem kursowania linii ZEGRZE.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 70/65;
EW 1965, nr 218, 11/12 IX 1965, str. 5]
ZEGRZE linia autobusowa sezonowa pospieszna okresowa (kursuje w dni świąteczne) ZAWIESZENIE KURSOWANIA.

(Stała trasa: PLAC DEFILAD – jezdnia północna PKiN – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – plac Bankowy – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Międzyparkowa – Słomińskiego (powrót: Słomińskiego – Dawidowskiego – Andersa) – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Modlińska – Jabłonna: Modlińska – Zegrzyńska – Legionowo: Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Zegrze Południowe: Warszawska – ZEGRZE PKP.
Przystanki: PL. DEFILAD, PL. BANKOWY (NŻ), RONDO STARZYŃSKIEGO (NŻ), PŁOCHOCIŃSKA (NŻ), JABŁONNA (NŻ), LEGIONOWO, ZEGRZE (DROGA DO NIEPORĘTU), ZEGRZE (PLAŻA), ZEGRZE PKP.)
Koniec sezonu.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 70/65;
EW 1965, nr 218, 11/12 IX 1965, str. 5]
1965.09.25. BIAŁOBRZEGI linia autobusowa sezonowa pospieszna okresowa (kursuje w dni świąteczne) PLAC DEFILAD – jezdnia północna PKiN – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – plac Bankowy – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Międzyparkowa – Słomińskiego (powrót: Słomińskiego – Dawidowskiego – Andersa) – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Modlińska – Jabłonna: Modlińska – Zegrzyńska – Legionowo: Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nieporęt: Warszawska – Zegrze Południowe: Warszawska – Zegrze PKP (pętla) – Warszawska – Nieporęt: Warszawska – Zegrzyńska – aleja Wojska Polskiego – Białobrzegi: aleja Wojska Polskiego – BIAŁOBRZEGI.
Przystanki: PL. DEFILAD, PL. BANKOWY (NŻ), RONDO STARZYŃSKIEGO (NŻ), PŁOCHOCIŃSKA (NŻ), JABŁONNA (NŻ), LEGIONOWO, ZEGRZE (DROGA DO NIEPORĘTU), ZEGRZE (PLAŻA), ZEGRZE PKP, BIAŁOBRZEGI (PLAŻA), BIAŁOBRZEGI (OŚRODEK WISŁY), BIAŁOBRZEGI (ZAKŁADY GASTRONOMICZNE) (→PL. DEFILAD), BIAŁOBRZEGI.
Likwidacja kursów przedświątecznych.

[EW 1965, nr 230, 25/26 IX 1965, str. 5]
1965.09.27. 117 linia autobusowa zwykła stała WERSALSKA – Paryska – Francuska – aleja i most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – Krucza – Mokotowska – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Madalińskiego (powrót: Madalińskiego – Kazimierzowska – Dąbrowskiego – Puławska) – Wołoska – WOŁOSKA.

(Stara trasa: WERSALSKA – ... – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Madalińskiego – Wołoska – WOŁOSKA.)
Jednokierunkowe skierowanie na trasę objazdową w związku z budową kanalizacji w rejonie skrzyżowania ul. Puławskiej i Madalińskiego.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 72/65]
125 linia autobusowa zwykła stała RYNEK NOWEGO MIASTA – Freta – Zakroczymska – Konwiktorska – Bonifraterska – Długa – Kilińskiego – Podwale – plac Zamkowy – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – aleja Szucha – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Dąbrowskiego – DĄBROWSKIEGO / ŁOWICKA (powrót: DĄBROWSKIEGO / ŁOWICKA – Łowicka – Madalińskiego – aleja Niepodległości – Dąbrowskiego).

(Stara trasa: RYNEK NOWEGO MIASTA – ... – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Madalińskiego – Kazimierzowska – Dąbrowskiego – DĄBROWSKIEGO / ŁOWICKA (powrót: DĄBROWSKIEGO / ŁOWICKA – Łowicka – Madalińskiego – aleja Niepodległości – Dąbrowskiego).)
Przywrócenie stałej trasy po zakończeniu budowy kanalizacji w rejonie skrzyżowania ul. Dąbrowskiego i Puławskiej.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 72/65]
317 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) WERSALSKA – Paryska – aleja Stanów Zjednoczonych – Saska – Zwycięzców – Francuska – aleja i most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – Krucza – Mokotowska – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Narbutta – Sandomierska – SANDOMIERSKA (powrót: SANDOMIERSKA – Madalińskiego – Kazimierzowska – Dąbrowskiego – Puławska).

(Stara trasa: WERSALSKA – ... – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Narbutta – Sandomierska – SANDOMIERSKA (powrót: SANDOMIERSKA – Madalińskiego – Puławska).)
Jednokierunkowe skierowanie na trasę objazdową w związku z budową kanalizacji w rejonie skrzyżowania ul. Puławskiej i Madalińskiego.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 72/65]
325 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) PLAC ZAMKOWY – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – aleja Szucha – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Dąbrowskiego – Kazimierzowska – Różana – aleja Niepodległości – ALEJA NIEPODLEGŁOŚCI / DĄBROWSKIEGO (powrót: ALEJA NIEPODLEGŁOŚCI / DĄBROWSKIEGO – Dąbrowskiego).

(Stara trasa: PLAC ZAMKOWY – ... – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Madalińskiego – Kazimierzowska – Różana – aleja Niepodległości – ALEJA NIEPODLEGŁOŚCI / DĄBROWSKIEGO (powrót: ALEJA NIEPODLEGŁOŚCI / DĄBROWSKIEGO – Dąbrowskiego – Kazimierzowska).)
Przywrócenie stałej trasy po zakończeniu budowy kanalizacji w rejonie skrzyżowania ul. Dąbrowskiego i Puławskiej.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 72/65]
604 linia autobusowa nocna zwykła stała WERSALSKA – Paryska – Francuska – aleja i most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – Krucza – Mokotowska – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Madalińskiego (powrót: Madalińskiego – Kazimierzowska – Dąbrowskiego – Puławska) – Wołoska – WOŁOSKA.

(Stara trasa: WERSALSKA – ... – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Madalińskiego – Wołoska – WOŁOSKA.)
Jednokierunkowe skierowanie na trasę objazdową w związku z budową kanalizacji w rejonie skrzyżowania ul. Puławskiej i Madalińskiego.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 72/65]
1965.10.03. POWSIN linia autobusowa sezonowa pospieszna okresowa (kursuje w dni świąteczne) ZAWIESZENIE KURSOWANIA.

(Stałą trasa: PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Bagatela – Belwederska – Sobieskiego – aleja Wilanowska (powrót: aleja Wilanowska – Puławska – plac Unii Lubelskiej – Polna – Noakowskiego – Emilii Plater – jezdnia południowa przy PKiN – PLAC DEFILAD.) – Przyczółkowa – Przyczółkowa (osiedle Powsin) – Przekorna – Opieńki – POWSIN (PARK KULTURY).
Przystanki: PL. DEFILAD, PL. UNII LUBELSKIEJ, WILANÓW (NŻ), POWSIN.)
Zakończenie sezonu wypoczynkowego.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 73/65]
1965.10.03. Wprowadzenie obsługi bezkonduktorskiej w wozach całodziennych linii: 111 i 138 (zajezdnia "Łazienkowska"). [MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 73/65;
EW 1965, nr 236, 2/3 X 1965, str. 5]
1965.10.05. 10 linia tramwajowa zwykła stała CMENTARZ WOLSKI – Wolska – aleja Prymasa Tysiąclecia – Kasprzaka – Prosta – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Rakowiecka – Puławska – WILANOWSKA.

(Stara trasa: CMENTARZ WOLSKI – ... – Prosta – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – ... – WILANOWSKA.)
Zakończenie budowy ronda ONZ i skrętu w relacji "wschód - południe" (Wola - Mokotów).

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 74/65;
EW 1965, nr 237, 4 X 1965, str. 5]
11 linia tramwajowa zwykła stała OSIEDLE WOLSKA – aleja Prymasa Tysiąclecia – Kasprzaka – Prosta – aleja Jana Pawła II – Stawki – Andersa – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – plac Wilsona – Mickiewicza – MARYMONT.

(Stara trasa: OSIEDLE WOLSKA – Kasprzaka – Towarowa – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II – ... – MARYMONT.)
100L linia autobusowa zwykła stała PLAC UNII LUBELSKIEJ – aleja Szucha – Aleje Ujazdowskie – plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Krakowskie Przedmieście – Królewska – Marszałkowska – plac Bankowy – Andersa – Nowolipki – aleja Jana Pawła II – Prosta – Żelazna – Srebrna – Towarowa – plac Zawiszy – Raszyńska – Koszykowa – aleja Niepodległości – Nowowiejska – Polna – PLAC UNII LUBELSKIEJ.

(Stara trasa: PLAC UNII LUBELSKIEJ – ... – Nowolipki – aleja Jana Pawła II – Sienna – Twarda – Srebrna – Towarowa – plac Zawiszy – ... – PLAC UNII LUBELSKIEJ.)
Oddanie do użytku przebudowanego odcinka ul. Prostej oraz obecnego ronda ONZ.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 74/65;
EW 1965, nr 237, 4 X 1965, str. 5]
100P linia autobusowa zwykła stała PLAC UNII LUBELSKIEJ – Polna – Nowowiejska – aleja Niepodległości – Koszykowa – Raszyńska – plac Zawiszy – Towarowa – Srebrna – Twarda – aleja Jana Pawła II – Nowolipki – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – aleja Szucha – PLAC UNII LUBELSKIEJ.

(Stara trasa: PLAC UNII LUBELSKIEJ – ... – Towarowa – Prosta – Żelazna – Grzybowska – aleja Jana Pawła II – Nowolipki – ... – PLAC UNII LUBELSKIEJ.)
105 linia autobusowa zwykła stała STARE BEMOWO – Kaliskiego – Lazurowa – Szeligowska – Połczyńska – Wolska – Kasprzaka – Prosta – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE).

(Stara trasa: STARE BEMOWO – ... – Kasprzaka – Towarowa – Srebrna – Twarda – Złota – Emilii Plater – EMILII PLATER (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE).)
109 linia autobusowa zwykła stała NOWE GÓRCE – Górczewska – Płocka – Wolska – Skierniewicka – Siedmiogrodzka – Grzybowska – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE).

(Stara trasa: NOWE GÓRCE – ... – Grzybowska – Graniczna – plac Grzybowski – Twarda – Emilii Plater (powrót: Emilii Plater – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Grzybowska) – EMILII PLATER (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE).)
148 linia autobusowa zwykła stała RYDLA – Jarzębskiego – Magiera – Perzyńskiego – Żeromskiego – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska – Jasna – Boduena – PLAC POWSTAŃCÓW WARSZAWY (powrót: PLAC POWSTAŃCÓW WARSZAWY – Świętokrzyska).

(Stara trasa: RYDLA – ... – aleja Jana Pawła II – plac Mirowski – plac Żelaznej Bramy – Graniczna – plac Grzybowski – Twarda – Emilii Plater – Świętokrzyska – Jasna – Boduena – PLAC POWSTAŃCÓW WARSZAWY (powrót: PLAC POWSTAŃCÓW WARSZAWY – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II).)
150 linia autobusowa zwykła stała TRZECH BUDRYSÓW – Dickensa – Białobrzeska – Opaczewska – Grójecka (powrót: Grójecka – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Białobrzeska) – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Towarowa – Srebrna – Twarda – Prosta – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – Prosta – Żelazna – Srebrna) – Kopernika – Tamka – Dobra – MARIENSZTAT (powrót: MARIENSZTAT – Dobra – Sowia – Furmańska – Karowa – Dobra).

(Stara trasa: TRZECH BUDRYSÓW – ... – Srebrna – Twarda – Złota – Emilii Plater – Świętokrzyska – ... – MARIENSZTAT.)
155 linia autobusowa zwykła stała KSIĘCIA JANUSZA – Górczewska – Płocka – Wolska – Skierniewicka – Siedmiogrodzka – Grzybowska – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska – Kopernika – Tamka – Dobra – Czerwonego Krzyża – Kruczkowskiego – PKP POWIŚLE (powrót: PKP POWIŚLE – aleja 3 Maja – Wybrzeże Kościuszkowskie – Tamka).

(Stara trasa: KSIĘCIA JANUSZA – ... – Grzybowska – Graniczna – plac Grzybowski – Twarda – Emilii Plater – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Grzybowska) – Kopernika – ... – PKP POWIŚLE.)
305 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni powszednie) STARE BEMOWO – Kaliskiego – Lazurowa – Szeligowska – Połczyńska – Wolska – Kasprzaka – Prosta – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE).

(Stara trasa: STARE BEMOWO – ... – Kasprzaka – Towarowa – Srebrna – Twarda – Złota – Emilii Plater – EMILII PLATER (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE).)
309 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni powszednie) KSIĘCIA JANUSZA – Górczewska – Płocka – Wolska – Skierniewicka – Siedmiogrodzka – Grzybowska – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE).

(Stara trasa: KSIĘCIA JANUSZA – ... – Grzybowska – Graniczna – plac Grzybowski – Twarda – Emilii Plater (powrót: Emilii Plater – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Grzybowska) – EMILII PLATER (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE).)
348 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni powszednie) HUTA – Kasprowicza – Przybyszewskiego – Żeromskiego – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE).

(Stara trasa: HUTA – ... – aleja Jana Pawła II – plac Mirowski – plac Żelaznej Bramy – Graniczna – plac Grzybowski – Twarda – Emilii Plater (powrót: Emilii Plater – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II) – EMILII PLATER (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE).)
601 linia autobusowa nocna stała WOLNOŚĆ – Nowolipki – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Woronicza – ZAJEZDNIA WORONICZA.

(Stara trasa: WOLNOŚĆ – ... – aleja Jana Pawła II – plac Mirowski – plac Żelaznej Bramy – Graniczna – plac Grzybowski – Twarda – Emilii Plater (powrót: Emilii Plater – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II) – Aleje Jerozolimskie – ... – ZAJEZDNIA WORONICZA.)
606 linia autobusowa nocna stała ZAJEZDNIA ŻOLIBORZ – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Kasprowicza – Przybyszewskiego – Żeromskiego – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – Oczki – Koszykowa – PLAC ZAWISZY (powrót: PLAC ZAWISZY – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater).

(Stara trasa: ZAJEZDNIA ŻOLIBORZ – ... – aleja Jana Pawła II – plac Mirowski – plac Żelaznej Bramy – Graniczna – plac Grzybowski – Twarda – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – Oczki – Koszykowa – PLAC ZAWISZY (powrót: PLAC ZAWISZY – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II).)
615 linia autobusowa nocna stała KOŁO – Obozowa – Młynarska – Wolska – Skierniewicka – Siedmiogrodzka – Grzybowska – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska – Kopernika – Tamka – Dobra – Czerwonego Krzyża – Kruczkowskiego – PKP POWIŚLE (powrót: PKP POWIŚLE – aleja 3 Maja – Wybrzeże Kościuszkowskie – Tamka).

(Stara trasa: KOŁO – ... – Grzybowska – Graniczna – plac Grzybowski – Twarda – Emilii Plater – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Grzybowska) – ... – PKP POWIŚLE.)
1965.10.10. ZMIANY OBSŁUGOWE:
• linia 320 - przeniesienie z zajezdni "Łazienkowska" do zajezdni "Inflancka" (4 wozy).
[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 76/65]
1965.10.10. Wprowadzenie obsługi bezkonduktorskiej w wozach całodziennych linii 143 (zajezdnia "Łazienkowska"). [MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 76/65;
EW 1965, nr 241, 8 X 1965, str. 5]
1965.10.17. BIAŁOBRZEGI linia autobusowa sezonowa pospieszna okresowa (kursuje w dni świąteczne) SEZONOWE ZAWIESZENIE KURSOWANIA.

(Stała trasa: PLAC DEFILAD – jezdnia północna PKiN – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – plac Bankowy – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Międzyparkowa – Słomińskiego (powrót: Słomińskiego – Dawidowskiego – Andersa) – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Modlińska – Jabłonna: Modlińska – Zegrzyńska – Legionowo: Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nieporęt: Warszawska – Zegrze Południowe: Warszawska – Zegrze PKP (pętla) – Warszawska – Nieporęt: Warszawska – Zegrzyńska – aleja Wojska Polskiego – Białobrzegi: aleja Wojska Polskiego – BIAŁOBRZEGI.
Przystanki: PL. DEFILAD, PL. BANKOWY (NŻ), RONDO STARZYŃSKIEGO (NŻ), PŁOCHOCIŃSKA (NŻ), JABŁONNA (NŻ), LEGIONOWO, ZEGRZE (DROGA DO NIEPORĘTU), ZEGRZE (PLAŻA), ZEGRZE PKP, BIAŁOBRZEGI (PLAŻA), BIAŁOBRZEGI (OŚRODEK WISŁY), BIAŁOBRZEGI (ZAKŁADY GASTRONOMICZNE) (→PL. DEFILAD), BIAŁOBRZEGI.)
Koniec sezonu.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 81/65;
EW 1965, nr 248, 16/17 X 1965, str. 5]
CHOJNÓW linia autobusowa sezonowa pospieszna okresowa (kursuje w dni świąteczne) SEZONOWE ZAWIESZENIE KURSOWANIA.

(Stała trasa: PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej (powrót: plac Unii Lubelskiej – Polna – Noakowskiego – Emilii Plater – jezdnia południowa przy PKiN – PLAC DEFILAD.) – Puławska – Mysiadło: Puławska – Piaseczno: (Puławska – Kościuszki – 17 Stycznia – Asfaltowa?) – Chojnów: Asfaltowa – CHOJNÓW.
Przystanki: PL. DEFILAD, PL. UNII LUBELSKIEJ, PARK DRESZERA, METRO WILANOWSKA, PYRY, DĄBRÓWKA, IWICZNA, PIASECZNO, ŻABIENIEC, STEFANÓW, CHOJNÓW.)
MAGDALENKA linia autobusowa sezonowa pospieszna okresowa (kursuje w dni świąteczne) SEZONOWE ZAWIESZENIE KURSOWANIA.

(Stała trasa: PLAC DEFILAD – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – Oczki – Koszykowa – plac Zawiszy (powrót: plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – jezdnia południowa PKiN – PLAC DEFILAD.) – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – aleja Krakowska – Raszyn: aleja Krakowska – Falenty: aleja Krakowska – Janki: aleja Krakowska – Nowy Sękocin: aleja Krakowska – Stary Sękocin: aleja Krakowska – Sękocin Las: aleja Krakowska – Słoneczna – Magdalenka: Słoneczna – MAGDALENKA.
Przystanki: PL. DEFILAD, PL. NARUTOWICZA, BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 ROKU, HYNKA, OKĘCIE, RASZYN, JANKI (NŻ), SĘKOCIN NOWY, SĘKOCIN STARY, SĘKOCIN LAS, MAGDALENKA.)
STRUGA linia autobusowa sezonowa pospieszna okresowa (kursuje w dni świąteczne) SEZONOWE ZAWIESZENIE KURSOWANIA.

(Stała trasa: PLAC DEFILAD – jezdnia północna PKiN – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – plac Bankowy – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Radzymińska – Ząbki: Radzymińska – Marki: Piłsudskiego – MARKI (STRUGA).
Przystanki: PL. DEFILAD, PL. BANKOWY, DW. WILEŃSKI, SZWEDZKA (NŻ), PIOTRA SKARGI, MŁODZIEŃCZA, DREWNICA, MARKI (STACJA KOLEJKI), MARKI (GRN), PUSTELNIK I, PUSTELNIK II, PUSTELNIK II (MAŁA), STRUGA (STACJA KOLEJKI), STRUGA (LAS).)
1965.10.24. 100L linia autobusowa zwykła stała PLAC UNII LUBELSKIEJ – aleja Szucha – Aleje Ujazdowskie – plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Krakowskie Przedmieście – Królewska – plac Piłsudskiego – Moliera – plac Teatralny – Senatorska – plac Bankowy – Andersa – Nowolipki – aleja Jana Pawła II – Prosta – Żelazna – Srebrna – Towarowa – plac Zawiszy – Raszyńska – Koszykowa – aleja Niepodległości – Nowowiejska – Polna – PLAC UNII LUBELSKIEJ.

(Stara trasa: PLAC UNII LUBELSKIEJ – ... – Krakowskie Przedmieście – Królewska – Marszałkowska – plac Bankowy – Andersa – ... – PLAC UNII LUBELSKIEJ.)
Reorganizacja ruchu w rejonie pl. Teatralnego - poprowadzenie ruchu w kierunku północnym przez ul. Moliera.

[EW 1965, nr 254, 23/24 X 1965, str. 5]
100P linia autobusowa zwykła stała PLAC UNII LUBELSKIEJ – Polna – Nowowiejska – aleja Niepodległości – Koszykowa – Raszyńska – plac Zawiszy – Towarowa – Srebrna – Twarda – aleja Jana Pawła II – Nowolipki – Andersa – plac Bankowy – Senatorska – plac Teatralny – Wierzbowa – plac Piłsudskiego – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – aleja Szucha – PLAC UNII LUBELSKIEJ.

(Stara trasa: PLAC UNII LUBELSKIEJ – ... – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – Królewska – Krakowskie Przedmieście – ... – PLAC UNII LUBELSKIEJ.)
111 linia autobusowa zwykła stała ZAMENHOFA – Anielewicza – Andersa (powrót: Andersa – Anielewicza – jezdnia przed pomnikiem Bohaterów Getta – Lewartowskiego – ZAMENHOFA.) – Andersa – plac Bankowy – Senatorska – plac Teatralny – Wierzbowa – plac Piłsudskiego (powrót: plac Piłsudskiego – Moliera – plac Teatralny – Senatorska) – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Saska – Brazylijska – Międzynarodowa – ZWYCIĘZCÓW.

(Stara trasa: ZAMENHOFA – ... – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – Królewska – Krakowskie Przedmieście – ... – ZWYCIĘZCÓW.)
1965.10.28. 117 linia autobusowa zwykła stała WERSALSKA – Paryska – Francuska – aleja i most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – Krucza – Mokotowska – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Dąbrowskiego – Kazimierzowska – Madalińskiego (powrót: Madalińskiego – Puławska) – Wołoska – WOŁOSKA.

(Stara trasa: WERSALSKA – ... – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Madalińskiego (powrót: Madalińskiego – Kazimierzowska – Dąbrowskiego – Puławska) – Wołoska – WOŁOSKA.)
Zmiana trasy objazdowej w związku z kolejnym etapem budowy kanalizacji w ul. Puławskiej i wprowadzeniem ruchu jednokierunkowego na ul. Madalińskiego i Dąbrowskiego (na odcinku od ul. Puławskiej do ul. Kazimierzowskiej).

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 84/65;
EW 1965, nr 257, 27 X 1965, str. 5]
125 linia autobusowa zwykła stała RYNEK NOWEGO MIASTA – Freta – Zakroczymska – Konwiktorska – Bonifraterska – Długa – Kilińskiego – Podwale – plac Zamkowy – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – aleja Szucha – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Dąbrowskiego – DĄBROWSKIEGO / ŁOWICKA (powrót: DĄBROWSKIEGO / ŁOWICKA – Łowicka – Madalińskiego – Puławska).

(Stara trasa: RYNEK NOWEGO MIASTA – ... – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Dąbrowskiego – DĄBROWSKIEGO / ŁOWICKA (powrót: DĄBROWSKIEGO / ŁOWICKA – Łowicka – Madalińskiego – aleja Niepodległości – Dąbrowskiego).)
Ponowne skierowanie na trasę objazdową w związku z kolejnym etapem budowy kanalizacji w ul. Puławskiej i wprowadzeniem ruchu jednokierunkowego na ul. Madalińskiego i Dąbrowskiego (na odcinku od ul. Puławskiej do ul. Kazimierzowskiej).

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 84/65;
EW 1965, nr 257, 27 X 1965, str. 5]
317 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) WERSALSKA – Paryska – aleja Stanów Zjednoczonych – Saska – Zwycięzców – Francuska – aleja i most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – Krucza – Mokotowska – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Narbutta – Sandomierska – SANDOMIERSKA (powrót: SANDOMIERSKA – Madalińskiego – Kazimierzowska – Dąbrowskiego – Puławska).

(Stara trasa: WERSALSKA – ... – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Narbutta – Sandomierska – SANDOMIERSKA (powrót: SANDOMIERSKA – Madalińskiego – Kazimierzowska – Dąbrowskiego – Puławska).)
Przywrócenie stałej trasy w związku z kolejnym etapem budowy kanalizacji w ul. Puławskiej i wprowadzeniem ruchu jednokierunkowego na ul. Madalińskiego i Dąbrowskiego (na odcinku od ul. Puławskiej do ul. Kazimierzowskiej).

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 84/65;
EW 1965, nr 257, 27 X 1965, str. 5]
325 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) PLAC ZAMKOWY – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – aleja Szucha – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Dąbrowskiego – DĄBROWSKIEGO / ŁOWICKA (powrót: DĄBROWSKIEGO / ŁOWICKA – Łowicka – Madalińskiego – Puławska).

(Stara trasa: PLAC ZAMKOWY – ... – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Dąbrowskiego – Kazimierzowska – Różana – aleja Niepodległości – ALEJA NIEPODLEGŁOŚCI / DĄBROWSKIEGO (powrót: ALEJA NIEPODLEGŁOŚCI / DĄBROWSKIEGO – Dąbrowskiego).)
Przedłużenie trasy do krańca przy ul. Łowickiej oraz ponowne skierowanie na trasę objazdową w związku z kolejnym etapem budowy kanalizacji w ul. Puławskiej i wprowadzeniem ruchu jednokierunkowego na ul. Madalińskiego i Dąbrowskiego (na odcinku od ul. Puławskiej do ul. Kazimierzowskiej).

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 84/65;
EW 1965, nr 257, 27 X 1965, str. 5]
604 linia autobusowa nocna zwykła stała WERSALSKA – Paryska – Francuska – aleja i most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – Krucza – Mokotowska – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Dąbrowskiego – Kazimierzowska – Madalińskiego (powrót: Madalińskiego – Puławska) – Wołoska – WOŁOSKA.

(Stara trasa: WERSALSKA – ... – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Madalińskiego (powrót: Madalińskiego – Kazimierzowska – Dąbrowskiego – Puławska) – Wołoska – WOŁOSKA.)
Zmiana trasy objazdowej w związku z kolejnym etapem budowy kanalizacji w ul. Puławskiej i wprowadzeniem ruchu jednokierunkowego na ul. Madalińskiego i Dąbrowskiego (na odcinku od ul. Puławskiej do ul. Kazimierzowskiej).

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 84/65;
EW 1965, nr 257, 27 X 1965, str. 5]
1965.10.29. Wprowadzenie obsługi bezkonduktorskiej w wozach całodziennych linii: 119 i 120 (zajezdnia "Łazienkowska"). [MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 85/65]
1965.10.31.
1965.11.01.
PL. DEFILAD

POWĄZKI
(CMENTARZ WOJSKOWY)
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC DEFILAD – jezdnia północna PKiN – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – plac Bankowy – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II – Dzika – Okopowa (powrót: Okopowa – aleja Solidarności) – aleja Jana Pawła II – Popiełuszki – Krasińskiego – Powązkowska – POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY) (powrót: POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY) – Powązkowska – Sybilli – Dolnośląska – Saperska – Elbląska – Krasińskiego).
Przystanki: PL. DEFILAD, PL. BANKOWY, KINO FEMINA, POWĄZKOWSKA, POPIEŁUSZKI, POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY).
Uruchomienie linii cmentarnych. Więcej szczegółów znajduje się TUTAJ.
PL. DEFILAD

POWĄZKI
(OSTROROGA)
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC DEFILAD – jezdnia północna PKiN – Emilii Plater (powrót: Emilii Plater – jezdnia południowa PKiN – PLAC DEFILAD.) – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – Wolska – Płocka – Ostroroga – POWĄZKI (OSTROROGA) (powrót: POWĄZKI (OSTROROGA) – Wawrzyszewska – Obozowa – Płocka).
Przystanki: PL. DEFILAD, KINO FEMINA, OKOPOWA, PŁOCKA, OSTROROGA.
PL. DEFILAD

CMENTARZ BRÓDNOWSKI
(ŚW. WINCENTEGO)
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC DEFILAD – jezdnia północna PKiN – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – plac Bankowy – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – 11 Listopada – św. Wincentego – CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO) (powrót: CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO) – Borzymowska – Trocka – Radzymińska – aleja Solidarności).
Przystanki: PL. DEFILAD, PL. BANKOWY, DW. WILEŃSKI, CM. BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO).
PL. DEFILAD

CMENTARZ BRÓDNOWSKI
(ODROWĄŻA)
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC DEFILAD – jezdnia północna PKiN – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – plac Bankowy – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Słomińskiego (powrót: Słomińskiego – Dawidowskiego – Andersa) – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Pożarowa – CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ODROWĄŻA) (powrót: CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ODROWĄŻA) – Odrowąża – 11 Listopada – Starzyńskiego).
Przystanki: PL. DEFILAD, PL. BANKOWY, DW. GDAŃSKI, RONDO STARZYŃSKIEGO, CM. BRÓDNOWSKI (ODROWĄŻA).
PL. NARUTOWICZA

POWĄZKI
(CMENTARZ WOJSKOWY)
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – plac Zawiszy – Towarowa – Okopowa – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II – Dzika – Okopowa – aleja Jana Pawła II (powrót: aleja Jana Pawła II – Okopowa – Towarowa) – Popiełuszki – Krasińskiego – Powązkowska – POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY) (powrót: POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY) – Powązkowska – Sybilli – Dolnośląska – Saperska – Elbląska – Krasińskiego).
Przystanki: PL. NARUTOWICZA, PL. ZAWISZY, OKOPOWA, KINO FEMINA, POWĄZKOWSKA, POPIEŁUSZKI, POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY).
PL. NARUTOWICZA

POWĄZKI
(OSTROROGA)
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – plac Zawiszy – Towarowa – Okopowa – aleja Solidarności – Wolska – Płocka – Ostroroga – POWĄZKI (OSTROROGA) (powrót: POWĄZKI (OSTROROGA) – Wawrzyszewska – Obozowa – Płocka).
Przystanki: PL. NARUTOWICZA, PL. ZAWISZY, OKOPOWA, PŁOCKA, OSTROROGA.
PL. TRZECH KRZYŻY

CMENTARZ BRÓDNOWSKI
(ŚW. WINCENTEGO)
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC TRZECH KRZYŻY – Nowy Świat – Krakowskie Przedmieście – Miodowa – Bonifraterska – Słomińskiego (powrót: Słomińskiego – Dawidowskiego – Andersa – Muranowska – Bonifraterska) – most Gdański – Starzyńskiego – 11 Listopada – św. Wincentego – CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO) (powrót: CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO) – Borzymowska – Trocka – Radzymińska – aleja Solidarności – Jagiellońska – Starzyńskiego).
Przystanki: PL. TRZECH KRZYŻY, FOKSAL, PL. ZAMKOWY, DW. GDAŃSKI, DW. WILEŃSKI (→PL. TRZECH KRZYŻY), RONDO STARZYŃSKIEGO, CM. BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO).
WIATRACZNA

POWĄZKI
(CMENTARZ WOJSKOWY)
linia autobusowa cmentarna pospieszna WIATRACZNA – aleja Waszyngtona – aleja i most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – aleja Jana Pawła II – Dzika – Okopowa (powrót: Okopowa – Niska – aleja Jana Pawła II) – aleja Jana Pawła II – Popiełuszki – Krasińskiego – Powązkowska – POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY) (powrót: POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY) – Powązkowska – Sybilli – Dolnośląska – Saperska – Elbląska – Krasińskiego).
Przystanki: WIATRACZNA, RONDO WASZYNGTONA, MUZEUM NARODOWE, CENTRUM, DW. CENTRALNY, KINO FEMINA, POWĄZKOWSKA, POPIEŁUSZKI, POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY).
WIATRACZNA

CMENTARZ BRÓDNOWSKI
(ŚW. WINCENTEGO)
linia autobusowa cmentarna pospieszna WIATRACZNA – Grochowska – Zamoyskiego – Targowa – aleja Solidarności – Targowa – 11 Listopada – św. Wincentego – CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO) (powrót: CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO) – Borzymowska – Trocka – Radzymińska – aleja Solidarności – Targowa).
Przystanki: WIATRACZNA, MIĘDZYBORSKA, GOCŁAWSKA, AL. ZIELENIECKA, DW. WILEŃSKI, CM. BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO).
POWĄZKI
(CMENTARZ WOJSKOWY)

CMENTARZ BRÓDNOWSKI
(ŚW. WINCENTEGO)
linia autobusowa cmentarna pospieszna POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY) – Powązkowska – Sybilli – Dolnośląska – Saperska – Elbląska – Krasińskiego (powrót: Krasińskiego – Powązkowska – POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY).) – aleja Jana Pawła II – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – 11 Listopada – św. Wincentego – CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO) (powrót: CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO) – Borzymowska – Trocka – Radzymińska – aleja Solidarności – Jagiellońska – Starzyńskiego).
Przystanki: POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY), POPIEŁUSZKI, RONDO "RADOSŁAWA", DW. GDAŃSKI, RONDO STARZYŃSKIEGO, DW. WILEŃSKI (→PL. TRZECH KRZYŻY), CM. BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO).
PL. WILSONA

PALMIRY
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC WILSONA – Słowackiego – Marymoncka – Pułkowa – Łomianki: Kolejowa – Dziekanów Leśny: Kolejowa – Pieńków: Kolejowa – Palmiry: Kusocińskiego – droga przez Palmiry – PALMIRY.
Przystanki: PL. WILSONA, DZIEKANÓW, ŁOMNA, PALMIRY.
PKP RADOŚĆ

IZBICKA (CMENTARZ)
linia autobusowa cmentarna zwykła PKP RADOŚĆ – Panny Wodnej – Izbicka – IZBICKA (CMENTARZ).
1965.11.03. 161 linia autobusowa zwykła stała IZBICKA (CMENTARZ) – Izbicka – Panny Wodnej – ZASADOWA / PANNY WODNEJ. Uruchomienie lokalnej linii łączącej osiedla Miedzeszyna z przelotową arterią ulicy Patriotów w ramach rozbudowy komunikacji autobusowej w rejonach peryferyjnych. Obsługa przez 2 autobusy z zajezdni "Inflancka".

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 88/65;
EW 1965, nr 265, 5 XI 1965, str. 5]
1965.11.07. Wprowadzenie obsługi bezkonduktorskiej w wozach całodziennych linii: 102 (zajezdnia "Redutowa"), 107, 150 i 155 (zajezdnia "Łazienkowska").
Jednocześnie od tego dnia zajezdnia "Łazienkowska" przeznaczona była tylko dla brygad bez obsługi konduktorskiej.
[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 89/65;
EW 1965, nr 265, 5 XI 1965, str. 5]
1965.11.07. ZMIANY OBSŁUGOWE:
• linia 107 - przeniesienie z zajezdni "Woronicza" do zajezdni "Łazienkowska" (11 wozów);
• linia 108 - przeniesienie z zajezdni "Łazienkowska" do zajezdni "Woronicza" (7 wozów);
• linia 111 - wprowadzenie obsługi brygad dodatkowych również przez zajezdnię "Inflancka" (3 wozy);
• linia 113 - przeniesienie z zajezdni "Łazienkowska" do zajezdni "Woronicza" (6 wozów);
• linia 118 - przeniesienie z zajezdni "Łazienkowska" do zajezdni "Redutowa" (10 wozów);
• linia 127 - przeniesienie z zajezdni "Łazienkowska" do zajezdni "Woronicza" (4 wozy);
• linia 128 - przeniesienie z zajezdni "Woronicza" do zajezdni "Redutowa" (9 wozów);
• linia 129 - przeniesienie z zajezdni "Redutowa" do zajezdni "Woronicza" (10 wozów);
• linia 137 - przeniesienie z zajezdni "Łazienkowska" do zajezdni "Woronicza" (5 wozów);
• linia 146 - przeniesienie z zajezdni "Łazienkowska" do zajezdni "Woronicza" (6 wozów);
• linia 147 - przeniesienie z zajezdni "Redutowa" do zajezdni "Woronicza" (5 wozów);
• linia 150 - przeniesienie z zajezdni "Woronicza" do zajezdni "Łazienkowska" (10 wozów);
• linia 153 - przeniesienie z zajezdni "Łazienkowska" do zajezdni "Woronicza" (2 wozy);
• linia 155 - przeniesienie z zajezdni "Woronicza" do zajezdni "Łazienkowska" (12 wozów);
• linia 156 - przeniesienie z zajezdni "Łazienkowska" do zajezdni "Woronicza" (1 wóz);
• linia 307 - przeniesienie z zajezdni "Woronicza" do zajezdni "Łazienkowska" (7 wozów).
[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 89/65]
1965.11.07. 102 linia autobusowa zwykła stała EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – Świętokrzyska – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grenadierów – Podskarbińska – Dwernickiego – Szaserów – Garwolińska – Szklanych Domów – Wspólna Droga – OSIEDLE MŁODYCH (powrót: OSIEDLE MŁODYCH – Szaserów).

(Stara trasa: EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA)... – aleja Waszyngtona – Zakole – Wiatraczna (powrót: Wiatraczna – aleja Waszyngtona) – Szaserów – ... – OSIEDLE MŁODYCH.)
Wycofanie z rejonu ronda Wiatraczna celem dogodniejszej obsługi komunikacyjnej osiedla mieszkaniowego położonego w rejonie przebudowanej ul. Dwernickiego. Obsługa przez 20 autobusów z zajezdni "Inflancka".

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 89/65;
EW 1965, nr 265, 5 XI 1965, str. 5]
1965.11.08. 302 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni powszednie) LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – Świętokrzyska – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Zakole – Wiatraczna (powrót: Wiatraczna – aleja Waszyngtona) – Szaserów – Garwolińska – Szklanych Domów – Wspólna Droga – OSIEDLE MŁODYCH (powrót: OSIEDLE MŁODYCH – Szaserów).)
Przejęcie taboru przez linię 102 (całkowite dublowanie się trasy).

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 89/65;
EW 1965, nr 265, 5 XI 1965, str. 5]
1965.11.14. ZMIANY OBSŁUGOWE:
• linia 118 - przeniesienie z zajezdni "Redutowa" do zajezdni "Woronicza" (10 wozów);
• linia 128 - przeniesienie z zajezdni "Redutowa" do zajezdni "Woronicza" (9 wozów);
• linia 129 - przeniesienie z zajezdni "Woronicza" do zajezdni "Redutowa" (10 wozów).
[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 92/65]
1965.11.14. W linia autobusowa sezonowa pospieszna okresowa (kursuje w dni wyścigów konnych) SEZONOWE ZAWIESZENIE KURSOWANIA.

(Stała trasa: PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej (powrót: plac Unii Lubelskiej – Polna – Noakowskiego – Emilii Plater – jezdnia południowa przy PKiN – PLAC DEFILAD.) – Puławska – WYŚCIGI.
Przystanki: PL. DEFILAD, DW. CENTRALNY (→PL. DEFILAD), PL. UNII LUBELSKIEJ, WYŚCIGI.)
Zakończenie sezonu.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 91/65]
1965.11.15. 312 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni powszednie) LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: WOLNOŚĆ – Nowolipki – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – Świętokrzyska – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Odyńca – WOŁOSKA.)
Przejęcie taboru przez linię 112 (całkowite dublowanie się trasy).

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 91/65;
EW 1965, nr 273, 15 XI 1965, str. 5]
1965.11.15. Wprowadzenie obsługi bezkonduktorskiej w wozach całodziennych linii: 112 (zajezdnia "Woronicza"), 132 (zajezdnia "Inflancka"), 135 i 160 (zajezdnia "Redutowa"). [MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 91/65;
EW 1965, nr 273, 15 XI 1965, str. 5]
1965.11.16.
ok. godz. 11.00.
201 linia autobusowa podmiejska zwykła stała PKS MARYMONT – Marymoncka – Pułkowa – Łomianki: Warszawska – Kiełpin: Warszawska – Dziekanów Leśny: Graniczka – Konopnickiej – DZIEKANÓW LEŚNY (SZPITAL).

(Stara trasa: PKS MARYMONT – ... – Graniczka – DZIEKANÓW LEŚNY.)
Przedłużenie trasy w celu poprawy warunków dojazdu do Szpitala Przeciwgruźliczego. Aby nie pogarszać warunków dojazdu pozostałym pasażerom uruchomiono jednocześnie linię szczytową 201bis.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 94/65;
EW 1965, nr 274, 16 XI 1965, str. 5]
201
BIS
linia autobusowa podmiejska zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni powszednie) PKS MARYMONT – Marymoncka – Pułkowa – Łomianki: Warszawska – Kiełpin: Warszawska – Dziekanów Leśny: Graniczka – DZIEKANÓW LEŚNY.
1965.11.17. 128 linia autobusowa zwykła stała WIŚLICKA – Pruszkowska – Zbarska – Żwirki i Wigury – Raszyńska – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Książęca – Kruczkowskiego – aleja 3 Maja – Wybrzeże Kościuszkowskie – Tamka – Dobra – MARIENSZTAT (powrót: MARIENSZTAT – Mariensztat – Sowia – Furmańska – Karowa – Dobra).

(Stara trasa: WIŚLICKA – ... – Raszyńska – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Nowy Świat (powrót: Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – Złota – Srebrna – Towarowa – plac Zawiszy) – plac Trzech Krzyży – ... – MARIENSZTAT.)
Zakończenie przebudowy Alej Jerozolimskich między placem Zawiszy i aleją Jana Pawła II i związane z tym otwarcie dla ruchu jezdni północnej.

[EW 1965, nr 275, 17 XI 1965, str. 5]
136 linia autobusowa zwykła stała EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Raszyńska – Żwirki i Wigury – Sasanki – Marynarska – Postępu – Cybernetyki – Obrzeżna – BOKSERSKA.

(Stara trasa: EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – Emilii Plater – Złota – Srebrna – Towarowa – plac Zawiszy (powrót: plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater) – Raszyńska – ... – BOKSERSKA.)
602 linia autobusowa nocna zwykła stała MALOWNICZA – aleja Krakowska (powrót: aleja Krakowska – Rękodzielnicza – Skibicka – Malownicza – MALOWNICZA.) – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE).

(Stara trasa: MALOWNICZA – ... – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater (powrót: Emilii Plater – Złota – Srebrna – Towarowa – plac Zawiszy) – EMILII PLATER (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE).)
606 linia autobusowa nocna zwykła stała ZAJEZDNIA ŻOLIBORZ – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Kasprowicza – Przybyszewskiego – Żeromskiego – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – PLAC ZAWISZY.

(Stara trasa: ZAJEZDNIA ŻOLIBORZ – ... – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – Oczki – Koszykowa – PLAC ZAWISZY (powrót: PLAC ZAWISZY – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater).)
610 linia autobusowa nocna zwykła stała PLAC ZAWISZY – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – 11 Listopada – Stalowa – Środkowa – Strzelecka – Szwedzka – STALOWA (powrót: STALOWA – Inżynierska – Wileńska – Targowa).

(Stara trasa: PLAC ZAWISZY – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – Złota – Srebrna – Towarowa – PLAC ZAWISZY.) – most i aleja Poniatowskiego – ... – STALOWA.)
C linia autobusowa pospieszna stała OPACZEWSKA / BIAŁOBRZESKA – Opaczewska – Grójecka (powrót: Grójecka – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Białobrzeska – OPACZEWSKA / BIAŁOBRZESKA.) – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grochowska – Płowiecka – Błękitna – Widoczna (powrót: Widoczna – Płowiecka) – Szpotańskiego – Patriotów – Bysławska – FALENICA.
Przystanki: OPACZEWSKA, BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 ROKU, KINO OCHOTA, PL. NARUTOWICZA, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, CENTRUM, MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA, GRENADIERÓW, WIATRACZNA, PL. SZEMBEKA, GOCŁAWEK, MARSA, EDISONA (NŻ), TRAKT LUBELSKI, PKP WAWER, SOLIDNA (NŻ), PKP ANIN, PKP MIĘDZYLESIE, BORKÓW (NŻ), MONTAŻOWA, POMOLOGICZNA (NŻ), PKP RADOŚĆ, SZACHOWA, PRASOWA (NŻ), PKP FALENICA, FALENICA.

(Stara trasa: OPACZEWSKA / BIAŁOBRZESKA – ... – plac Zawiszy – (powrót: Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – Oczki – Koszykowa – plac Zawiszy) – most i aleja Poniatowskiego – ... – PKP RADOŚĆ.)
C
BIS
linia autobusowa pospieszna okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) OPACZEWSKA / BIAŁOBRZESKA – Opaczewska – Grójecka (powrót: Grójecka – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Białobrzeska – OPACZEWSKA / BIAŁOBRZESKA.) – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grochowska – Płowiecka – Błękitna – Widoczna (powrót: Widoczna – Płowiecka) – WAWER PKP.
Przystanki: OPACZEWSKA, BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 ROKU, KINO OCHOTA, PL. NARUTOWICZA, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, CENTRUM, MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA, GRENADIERÓW, WIATRACZNA, PL. SZEMBEKA, GOCŁAWEK, MARSA, EDISONA (NŻ), TRAKT LUBELSKI, PKP WAWER.

(Stara trasa: OPACZEWSKA / BIAŁOBRZESKA – ... – plac Zawiszy – (powrót: Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – Oczki – Koszykowa – plac Zawiszy) – most i aleja Poniatowskiego – ... – PKP WAWER.)
H linia autobusowa pospieszna stała MALOWNICZA – aleja Krakowska (powrót: aleja Krakowska – Rękodzielnicza – Skibicka – Malownicza – MALOWNICZA.) – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – Ratuszowa – Jagiellońska – Modlińska – DĄBRÓWKA SZLACHECKA.
Przystanki: MALOWNICZA, CYPRYSOWA (NŻ), KRAKOWIAKÓW, HYNKA, 1 SIERPNIA (NŻ), DICKENSA, BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 R., KINO OCHOTA, PL. NARUTOWICZA, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, CENTRUM, MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA, AL. ZIELENIECKA, ZĄBKOWSKA, DW. WILEŃSKI, PL. HALLERA, RONDO STARZYŃSKIEGO, ŚLIWICE, ŻERAŃ FSO (NŻ), PŁOCHOCIŃSKA, EKSPRESOWA (NŻ), SĄSIEDZKA, KLASYKÓW, MEHOFFERA (NŻ), DĄBRÓWKA SZLACHECKA.

(Stara trasa: MALOWNICZA – ... – plac Zawiszy – (powrót: Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – Oczki – Koszykowa – plac Zawiszy) – most i aleja Poniatowskiego – ... – DĄBRÓWKA SZLACHECKA.)
H
BIS
linia autobusowa pospieszna okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) MALOWNICZA – aleja Krakowska (powrót: aleja Krakowska – Rękodzielnicza – Skibicka – Malownicza – MALOWNICZA.) – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – Ratuszowa – Jagiellońska – PLAC HALLERA.
Przystanki: MALOWNICZA, CYPRYSOWA (NŻ), KRAKOWIAKÓW, HYNKA, 1 SIERPNIA (NŻ), DICKENSA, BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 R., KINO OCHOTA, PL. NARUTOWICZA, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, CENTRUM, MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA, AL. ZIELENIECKA, ZĄBKOWSKA, DW. WILEŃSKI, PL. HALLERA.

(Stara trasa: MALOWNICZA – ... – plac Zawiszy – (powrót: Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – Oczki – Koszykowa – plac Zawiszy) – most i aleja Poniatowskiego – ... – PLAC HALLERA.)
C
NOCNY
linia autobusowa pospieszna nocna stała OPACZEWSKA / BIAŁOBRZESKA – Opaczewska – Grójecka (powrót: Grójecka – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Białobrzeska – OPACZEWSKA / BIAŁOBRZESKA.) – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grochowska – Płowiecka – Błękitna – Widoczna (powrót: Widoczna – Płowiecka) – PKP WAWER.
Przystanki: OPACZEWSKA, BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 ROKU, KINO OCHOTA, PL. NARUTOWICZA, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, CENTRUM, MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA, GRENADIERÓW, WIATRACZNA, PL. SZEMBEKA, GOCŁAWEK, MARSA, EDISONA (NŻ), TRAKT LUBELSKI, PKP WAWER.

(Stara trasa: OPACZEWSKA / BIAŁOBRZESKA – ... – plac Zawiszy – (powrót: Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – Oczki – Koszykowa – plac Zawiszy) – most i aleja Poniatowskiego – ... – PKP WAWER.)
DH
NOCNY
linia autobusowa pospieszna nocna stała 17 STYCZNIA – Żwirki i Wigury – Raszyńska – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – Świętokrzyska – Krakowskie Przedmieście – Miodowa – Senatorska – Nowy Przejazd – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Kapucyńska – Miodowa) – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – 11 Listopada – Inżynierska (powrót: Inżynierska – Wileńska – Targowa) – Dąbrowszczaków – plac Hallera – Jagiellońska – Modlińska – DĄBRÓWKA SZLACHECKA.
Przystanki: 17 STYCZNIA, HYNKA, BALEYA (NŻ), RAKOWIEC, KS. TROJDENA, POMNIK LOTNIKA (NŻ), RASZYŃSKA, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, CENTRUM, METRO ŚWIĘTOKRZYSKA, NOWY ŚWIAT, PL. ZAMKOWY, DW. WILEŃSKI, INŻYNIERSKA, DĄBROWSZCZAKÓW, PL. HALLERA, RONDO STARZYŃSKIEGO, ŚLIWICE, ŻERAŃ FSO, PŁOCHOCIŃSKA, EKSPRESOWA (NŻ), SĄSIEDZKA, KLASYKÓW, MEHOFFERA (NŻ), DĄBRÓWKA SZLACHECKA.

(Stara trasa: 17 STYCZNIA – ... – Raszyńska – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – Oczki – Koszykowa – Raszyńska) – Marszałkowska – ... – DĄBRÓWKA SZLACHECKA.)
118 linia autobusowa zwykła stała PLAC KONSTYTUCJI – Piękna – Aleje Ujazdowskie (powrót: Aleje Ujazdowskie – aleja Wyzwolenia – plac Zbawiciela – PLAC KONSTYTUCJI.) – plac Trzech Krzyży – Książęca – Kruczkowskiego – aleja 3 Maja – Wybrzeże Kościuszkowskie – Wybrzeże Gdańskie – Wybrzeże Gdyńskie – Krasińskiego – plac Wilsona – Mickiewicza – Potocka – Gwiaździsta – GWIAŹDZISTA.

(Stara trasa: PLAC KONSTYTUCJI – ... – Książęca – Kruczkowskiego – aleja 3 Maja – Wybrzeże Kościuszkowskie (powrót: Wybrzeże Kościuszkowskie – Tamka – Dobra – Czerwonego Krzyża – Kruczkowskiego) – Wybrzeże Gdańskie – ... – GWIAŹDZISTA.)
Korekta tras objazdowych w związku z kolejnym etapem przebudowy ul. Solec i zamknięciem dla ruchu skrzyżowania ul. Solec i Jaracza.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 96/65;
EW 1965, nr 274, 16 XI 1965, str. 5]
155 linia autobusowa zwykła stała KSIĘCIA JANUSZA – Górczewska – Płocka – Wolska – Skierniewicka – Siedmiogrodzka – Grzybowska – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska – Kopernika – Tamka – Wybrzeże Kościuszkowskie – aleja 3 Maja – PKP POWIŚLE.

(Stara trasa: KSIĘCIA JANUSZA – ... – Kopernika – Tamka – Dobra – Czerwonego Krzyża – Kruczkowskiego – PKP POWIŚLE (powrót: PKP POWIŚLE – aleja 3 Maja – Wybrzeże Kościuszkowskie – Tamka).)
162 linia autobusowa zwykła stała PODCHORĄŻYCH – Czerniakowska – Szwoleżerów – Myśliwiecka – Rozbrat – Kruczkowskiego – aleja 3 Maja – Wybrzeże Kościuszkowskie – Nowy Zjazd – most Śląsko-Dąbrowski (powrót: most Śląsko-Dąbrowski – Grodzka – Wybrzeże Kościuszkowskie) – aleja Solidarności – Targowa – 11 Listopada – Letnia – Szwedzka – SZWEDZKA / LETNIA (powrót: SZWEDZKA / LETNIA – 11 Listopada – Ratuszowa – Inżynierska – Wileńska – Targowa).

(Stara trasa: PODCHORĄŻYCH – ... – Rozbrat – Kruczkowskiego – aleja 3 Maja – Wybrzeże Kościuszkowskie – Nowy Zjazd – most Śląsko-Dąbrowski (powrót: most Śląsko-Dąbrowski – Grodzka – Wybrzeże Kościuszkowskie – Tamka – Dobra – Czerwonego Krzyża – Kruczkowskiego) – aleja Solidarności – ... – SZWEDZKA / LETNIA.)
615 linia autobusowa nocna stała KOŁO – Obozowa – Młynarska – Wolska – Skierniewicka – Siedmiogrodzka – Grzybowska – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska – Kopernika – Tamka – Wybrzeże Kościuszkowskie – aleja 3 Maja – PKP POWIŚLE.

(Stara trasa: KOŁO – ... – Kopernika – Tamka – Dobra – Czerwonego Krzyża – Kruczkowskiego – PKP POWIŚLE (powrót: PKP POWIŚLE – aleja 3 Maja – Wybrzeże Kościuszkowskie – Tamka).)
1965.11.20. 613 linia autobusowa nocna stała STARE BEMOWO – Kaliskiego – Lazurowa – Górczewska – Płocka – Wolska – aleja Solidarności – Okopowa – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE).

(Stara trasa: STARE BEMOWO – ... – Płocka – Wolska – Skierniewicka – Siedmiogrodzka – Grzybowska – Towarowa (powrót: Towarowa – Okopowa – aleja Solidarności – Wolska) – PLAC ZAWISZY.)
Przedłużenie trasy do węzła przesiadkowego w rejonie ul. Emilii Plater. Skierowanie także w kierunku Śródmieścia przez al. Solidarności i ul. Towarową. Obsługa przez 3 autobusy z zajezdni "Redutowa".

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 97/65;
EW 1965, nr 278, 20/21 XI 1965, str. 5]
A linia autobusowa pospieszna stała PLAC TEATRALNY – Senatorska – plac Bankowy – Andersa – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – plac Wilsona – Słowackiego – Żeromskiego – Przybyszewskiego – Kasprowicza – KASPROWICZA / OCZAPOWSKIEGO. Wprowadzenie "tytułem próby" specjalnych kursów wybranych linii pospiesznych rozwożących widzów po zakończeniu spektaklów w Teatrze Wielkim.

[EW 1965, nr 278, 20/21 XI 1965, str. 5]
A linia autobusowa pospieszna stała PLAC TEATRALNY – Senatorska – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – WILANOWSKA (pętla na ul. Puławskiej).
B linia autobusowa pospieszna stała PLAC TEATRALNY – Senatorska – plac Bankowy – aleja Solidarności – Wolska – Płocka – Górczewska – KSIĘCIA JANUSZA.
D linia autobusowa pospieszna stała PLAC TEATRALNY – Senatorska – plac Bankowy – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Odyńca – Racławicka – Żwirki i Wigury – 17 STYCZNIA.
F linia autobusowa pospieszna stała PLAC TEATRALNY – Nowy Przejazd – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Bielańska – PLAC TEATRALNY.) – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Zamoyskiego – Grochowska – Płowiecka – Czecha – Kajki – KAJKI KINO WRZOS.
1965.11.21. ZMIANY OBSŁUGOWE:
• linia 332 - przeniesienie z zajezdni "Inflancka" do zajezdni "Redutowa".
[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 97/65]
1965.11.22. C
BIS
linia autobusowa pospieszna okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) OPACZEWSKA / BIAŁOBRZESKA – Opaczewska – Grójecka (powrót: Grójecka – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Białobrzeska – OPACZEWSKA / BIAŁOBRZESKA.) – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grochowska – Płowiecka – Błękitna – Widoczna (powrót: Widoczna – Płowiecka) – Szpotańskiego – Panny Wodnej – RADOŚĆ PKP.
Przystanki: OPACZEWSKA, BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 ROKU, KINO OCHOTA, PL. NARUTOWICZA, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, CENTRUM, MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA, GRENADIERÓW, WIATRACZNA, PL. SZEMBEKA, GOCŁAWEK, MARSA, EDISONA (NŻ), TRAKT LUBELSKI, PKP WAWER, SOLIDNA (NŻ), PKP ANIN, PKP MIĘDZYLESIE, BORKÓW (NŻ), MONTAŻOWA, POMOLOGICZNA (NŻ), PKP RADOŚĆ.

(Stara trasa: OPACZEWSKA – ... – Płowiecka – Błękitna – Widoczna (powrót: Widoczna – Płowiecka) – WAWER PKP.)
Przedłużenie trasy do Radości. Obsługa przez 10 autobusów z zajezdni "Inflancka".

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 97/65;
EW 1965, nr 278, 20/21 XI 1965, str. 5]
1965.11.27. 32 linia tramwajowa zwykła stała CZYNSZOWA – Stalowa (powrót: Stalowa – Środkowa – Wileńska – CZYNSZOWA.) – 11 Listopada – Targowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Żelazna – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Grójecka – PLAC NARUTOWICZA.

(Stara trasa: CZYNSZOWA – ... – aleja Solidarności – Towarowa – plac Zawiszy – ... – PLAC NARUTOWICZA.)
Przywrócenie stałych tras w związku z zakończeniem przebudowy Alej Jerozolimskich między placem Zawiszy i aleją Jana Pawła II.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 99/65;
EW 1965, nr 283, 26 XI 1965, str. 5]
157 linia autobusowa zwykła stała GWIAŹDZISTA – Gwiaździsta – Jana III – Marii Kazimiery – Rudzka – Gdańska – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Stawki – Lewartowskiego – Zamenhofa – Dzielna – aleja Jana Pawła II – Prosta – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – PLAC NARUTOWICZA.

(Stara trasa: GWIAŹDZISTA – ... – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – Żelazna – Srebrna – Towarowa – ... – PLAC NARUTOWICZA.)
1965.11.28. 134 linia autobusowa zwykła stała MALOWNICZA – aleja Krakowska (powrót: aleja Krakowska – Rękodzielnicza – Skibicka – Malownicza – MALOWNICZA.) – 17 Stycznia – Żwirki i Wigury – Sasanki – Marynarska – Postępu – Konstruktorska – Racjonalizacji – Woronicza – aleja Niepodległości – Ursynowska – KAZIMIERZOWSKA (powrót: KAZIMIERZOWSKA – Ursynowska – aleja Niepodległości).

(Stara trasa: MALOWNICZA – ... – Postępu – Domaniewska – Wołoska – Woronicza – aleja Niepodległości – ... – KAZIMIERZOWSKA.)
Otwarcie wyremontowanej ul. Racjonalizacji.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 102/65;
EW 1965, nr 283, 26 XI 1965, str. 5]
E
NOCNY
linia autobusowa nocna pospieszna stała SZPITAL BIELAŃSKI – Marymoncka – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Malczewskiego – Joliot-Curie – Woronicza – Racjonalizacji – Konstruktorska – Postępu – Cybernetyki – Obrzeżna – BOKSERSKA.
Przystanki: SZPITAL BIELAŃSKI, AWF, PODLEŚNA, ŻEROMSKIEGO, POTOCKA, POPIEŁUSZKI, RONDO BABKA, STAWKI, KINO FEMINA, TWARDA, DW. CENTRALNY, NOWOWIEJSKA, SGH, RACŁAWICKA, ODYŃCA, POLSKIE RADIO, WORONICZA, ZAJEZDNIA WORONICZA, POSTĘPU (NŻ), CYBERNETYKI, BOKSERSKA.

(Stara trasa: SZPITAL BIELAŃSKI – ... – Woronicza – Wołoska – Domaniewska – Postępu – ... – BOKSERSKA.)
1965.12. W Warszawie przez kilka dni testowano jugosłowiański autobus marki FAP. Zaopatrzony w silnik o mocy 130 KM posiadał 20 miejsc siedzących i 60 stojących.
DOKŁADNE DATY ZMIAN NIEZNANE
1965.??.??.
(I-XII)
154 linia autobusowa zwykła stała DWORZEC ZACHODNI (stara pętla) – Kopińska – Białobrzeska – Sękocińska – Słupecka – plac Narutowicza (powrót: plac Narutowicza – Barska – Szczęśliwicka – Kopińska) – Grójecka – aleja Krakowska – Hynka – Żwirki i Wigury – 17 Stycznia – Wirażowa – PKP OKĘCIE.

(Stara trasa: DWORZEC ZACHODNI (stara pętla) – ... – Kopińska – Białobrzeska – Sękocińska – Słupecka – plac Narutowicza (powrót: plac Narutowicza – Barska – Białobrzeska) – Grójecka – ... – PKP OKĘCIE.)
Modyfikacja trasy na terenie Ochoty.

OBJAŚNIENIE SKRÓTÓW W PRZYPISACH:
MPA - Miejskie Przedsiębiorstwo Autobusowe [Dokumenty udostępnione przez P. Grzegorza Gałęzowskiego.]
MPK - Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne [Dokumenty udostępnione przez P. Grzegorza Gałęzowskiego.]
MZK - Miejskie Zakłady Komunikacyjne [Dokumenty udostępnione przez P. Grzegorza Gałęzowskiego.]
EW - Express Wieczorny [1946-1999]
KC - Kurier Codzienny [1945-1953]
TL - Trybuna Ludu [1948-1990]
ŻW - Życie Warszawy [1944-2011]
WTE - J. Sawicki, J. Janiak, D. Walczak, T. Igielski, Warszawskie Tramwaje Elektryczne 1908-1998, t. 1-2, Warszawa: Wydawnictwa Komunikacji i Łączności 1998.
WAiT - J. Dąbrowski, D. Nalazek, M. Stiasny, Warszawskie Autobusy i Trolejbusy, Rybnik: Betezda 2005.

 

SPIS TRAS (stan na koniec grudnia 1965 r.)

SCHEMAT KOMUNIKACJI DZIENNEJ (stan na koniec grudnia 1965 r.)

SCHEMAT KOMUNIKACJI NOCNEJ (stan na koniec grudnia 1965 r.)

POWRÓT DO SPISU LAT


KONTAKT: trasbus@o2.pl.