data linia rodzaj zmiana uwagi
1966.01.13. Rozpoczęto montaż nowych tablic z oznaczeniem tras w autobusach (dotychczas takowe były stosowane w tramwajach i trolejbusach). Na wozach tramwajowych szybkobieżnych (13N) montowano nowe, powiększone tablice z numerem linii. [EW 1966, nr 32, 7 II 1966, str. 5]
1966.01.20. 164 linia autobusowa zwykła stała WILANÓW – Przyczółkowa – Vogla – ZAWADY. Uruchomienie linii łączącej osiedle Zawady z Wilanowem. Linię obsługiwał tylko 1 wóz (ulica Vogla była zbyt wąska, by mogły wyminąć się dwa autobusy) z zajezdni "Woronicza" kursujący z częstotliwością 25 minut.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 1/66;
EW 1966, nr 14, 17 I 1966, str. 5]
359 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) REDUTOWA – Redutowa – Wolska – Kasprzaka – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – PLAC NARUTOWICZA. Uruchomienie linii w celu poprawy obsługi komunikacyjnej rejonu osiedla Sowińskiego. Obsługa przez 4 autobusy z zajezdni "Redutowa". Jednocześnie na linii 159 kursowało tylko 6 brygad całodziennych.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 1/66;
EW 1966, nr 14, 17 I 1966, str. 5]
1966.02.06. ZMIANY OBSŁUGOWE:
• linia 127 - przeniesienie z zajezdni "Woronicza" do zajezdni "Inflancka" (4 wozy);
• linia 153 - przeniesienie z zajezdni "Woronicza" do zajezdni "Inflancka" (2 wozy);
• linia 156 - przeniesienie z zajezdni "Woronicza" do zajezdni "Inflancka" (1 wóz);
• linia 320 - przeniesienie z zajezdni "Inflancka" do zajezdni "Łazienkowska" (3 wozy);
• linia 325 - przeniesienie z zajezdni "Redutowa" do zajezdni "Woronicza" (10 wozów).
[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 3/66]
1966.02.06. 145 linia autobusowa zwykła stała ODROWĄŻA / ŚW. WINCENTEGO – Odrowąża – Wysockiego – Białołęcka [odcinek nieistniejący] – Ogińskiego – Białołęcka [odcinek nieistniejący] – Białołęcka – BIAŁOŁĘKA (KANAŁ) (stara pętla).

(Stara trasa: ODROWĄŻA / ŚW. WINCENTEGO – ... – Białołęcka – BIAŁOŁĘKA (JURANDA ZE SPYCHOWA).)
Dalsze przedłużenie trasy w głąb osiedla Białołęka.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 3/66]
1966.02.21. Wozy linii 33, jako pierwsze, zostały wyposażone w automaty do sprzedaży biletów - "Kraby". Urządzenia przyjmowały monety 50- i 20-groszowe. MZK prosiły za pośrednictwem prasy o "prawidłowe posługiwanie się automatami i ochronę przed niszczeniem".

                       

[MZK Zarządzenie nr 8/66;
EW 1966, nr 41, 17 II 1966, str. 5]
1966.02.24. 100L linia autobusowa zwykła stała PLAC UNII LUBELSKIEJ – aleja Szucha – Aleje Ujazdowskie – plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Krakowskie Przedmieście – Królewska – plac Piłsudskiego – Moliera – plac Teatralny – Senatorska – plac Bankowy – Andersa – Nowolipki – aleja Jana Pawła II – Prosta – Żelazna – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Raszyńska – Koszykowa – aleja Niepodległości – Nowowiejska – Polna – PLAC UNII LUBELSKIEJ.

(Stara trasa: PLAC UNII LUBELSKIEJ – ... – Prosta – Żelazna – Srebrna – Towarowa – plac Zawiszy – ... – PLAC UNII LUBELSKIEJ.)
Wprowadzenie tras objazdowych w związku z robotami drogowymi na ul. Srebrnej na odcinku od ul. Wroniej do ul. Miedzianej.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 6/66;
EW 1966, nr 46, 23 II 1966, str. 5]
150 linia autobusowa zwykła stała TRZECH BUDRYSÓW – Dickensa – Białobrzeska – Opaczewska – Grójecka (powrót: Grójecka – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Białobrzeska) – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Towarowa – Srebrna – Twarda – Prosta – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – Prosta – Żelazna – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy) – Kopernika – Tamka – Dobra – MARIENSZTAT (powrót: MARIENSZTAT – Dobra – Sowia – Furmańska – Karowa – Dobra).

(Stara trasa: TRZECH BUDRYSÓW – ... – plac Zawiszy – Towarowa – Srebrna – Twarda – Prosta – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – Prosta – Żelazna – Srebrna) – Kopernika – ... – MARIENSZTAT.)
1966.03.03. 135 linia autobusowa zwykła stała SZWEDZKA / KOWIEŃSKA – Szwedzka – Strzelecka – Środkowa – Ratuszowa – Inżynierska – Wileńska – Targowa (powrót: Targowa – 11 Listopada – Kowieńska – SZWEDZKA / KOWIEŃSKA.) – aleja Zieleniecka – aleja Waszyngtona – Grenadierów – Ostrobramska – Zamieniecka – Grochowska – Żółkiewskiego – Szaserów – Lubieszowska – BOREMLOWSKA (powrót: BOREMLOWSKA – Płowce – Szaserów – Żółkiewskiego).

(Stara trasa: SZWEDZKA / KOWIEŃSKA – ... – Ostrobramska – Łukiska – Mlądzka – Grochowska (powrót: Grochowska – Kawcza – Ostrobramska) – ... – BOREMLOWSKA.)
Przywrócenie ruchu na ul. Zamienieckiej.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 4/66]
1966.03.05. H linia autobusowa pospieszna stała MALOWNICZA – aleja Krakowska (powrót: aleja Krakowska – Rękodzielnicza – Skibicka – Malownicza – MALOWNICZA.) – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – Ratuszowa – Jagiellońska – Modlińska – DĄBRÓWKA SZLACHECKA.
Przystanki: MALOWNICZA, CYPRYSOWA (NŻ), KRAKOWIAKÓW, HYNKA, 1 SIERPNIA (NŻ), DICKENSA, BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 R., KINO OCHOTA, PL. NARUTOWICZA, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, CENTRUM, MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA, AL. ZIELENIECKA, ZĄBKOWSKA, DW. WILEŃSKI, PL. HALLERA, RONDO STARZYŃSKIEGO, ŚLIWICE, ŻERAŃ FSO (NŻ), EC ŻERAŃ (NŻ), PŁOCHOCIŃSKA, EKSPRESOWA (NŻ), SĄSIEDZKA, KLASYKÓW, MEHOFFERA (NŻ), DĄBRÓWKA SZLACHECKA.
Wprowadzenie dodatkowego przystanku warunkowego EC ŻERAŃ.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 7/66]
1966.03.06. ZMIANY OBSŁUGOWE:
• linia 114 - przeniesienie z zajezdni "Woronicza" do zajezdni "Redutowa" (8 wozów);
• linia 118 - przeniesienie z zajezdni "Woronicza" do zajezdni "Inflancka" (10 wozów);
• linia 122 - przeniesienie z zajezdni "Redutowa" do zajezdni "Inflancka" (6 wozów);
• linia 127 - przeniesienie z zajezdni "Inflancka" do zajezdni "Woronicza" (4 wozy);
• linia 129 - przeniesienie z zajezdni "Redutowa" do zajezdni "Woronicza" (10 wozów);
• linia 138 - przeniesienie z zajezdni "Łazienkowska" do zajezdni "Redutowa" (7 wozów);
• linia 149 - przeniesienie z zajezdni "Redutowa" do zajezdni "Woronicza" (4 wozy);
• linia 162 - przeniesienie z zajezdni "Woronicza" do zajezdni "Łazienkowska" (8 wozów);
• linia 205 - przeniesienie z zajezdni "Inflancka" do zajezdni "Woronicza" (5 wozów).

Celem uporządkowania eksploatacji autobusów marki "Ikarus" zostały one przeznaczone do obsługi linii: 104, 112, 113, 124, 127, 129, 130, 131, 134, 137, 141, 146, 147, 149, 154, 205 i 325. Zajezdnia "Woronicza" miała kierować autobusy przegubowe na linie: 115, 117, 136, 158 i częściowo 144. Pozostałe linie (108, 128, 139, 140, 144, 151, 164 i 317) obsługiwane miały być przez autobusy marki "Jelcz".
[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 7/66]
1966.03.06. Wprowadzenie obsługi bezkonduktorskiej na linii 162. [MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 7/66;
EW 1966, nr 55, 5/6 III 1966, str. 5]
1966.03.06. H linia autobusowa pospieszna stała MALOWNICZA – aleja Krakowska (powrót: aleja Krakowska – Rękodzielnicza – Skibicka – Malownicza – MALOWNICZA.) – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – Ratuszowa – Jagiellońska (powrót: Jagiellońska – św. Cyryla i Metodego – Targowa) – Modlińska – DĄBRÓWKA SZLACHECKA.
Przystanki: MALOWNICZA, CYPRYSOWA (NŻ), KRAKOWIAKÓW, HYNKA, 1 SIERPNIA (NŻ), DICKENSA, BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 R., KINO OCHOTA, PL. NARUTOWICZA, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, CENTRUM, MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA, AL. ZIELENIECKA, ZĄBKOWSKA, DW. WILEŃSKI, PL. HALLERA, RONDO STARZYŃSKIEGO, ŚLIWICE, ŻERAŃ FSO (NŻ), EC ŻERAŃ (NŻ), PŁOCHOCIŃSKA, EKSPRESOWA (NŻ), SĄSIEDZKA, KLASYKÓW, MEHOFFERA (NŻ), DĄBRÓWKA SZLACHECKA.

(Stara trasa: MALOWNICZA – ... – aleja Zieleniecka – Targowa – Ratuszowa – Jagiellońska – Modlińska – DĄBRÓWKA SZLACHECKA.)
Korekta tras na terenie Pragi.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 7/66]
H
BIS
linia autobusowa pospieszna okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) MALOWNICZA – aleja Krakowska (powrót: aleja Krakowska – Rękodzielnicza – Skibicka – Malownicza – MALOWNICZA.) – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – Ratuszowa – Jagiellońska (powrót: Jagiellońska – św. Cyryla i Metodego – Targowa) – PLAC HALLERA.
Przystanki: MALOWNICZA, CYPRYSOWA (NŻ), KRAKOWIAKÓW, HYNKA, 1 SIERPNIA (NŻ), DICKENSA, BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 R., KINO OCHOTA, PL. NARUTOWICZA, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, CENTRUM, MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA, AL. ZIELENIECKA, ZĄBKOWSKA, DW. WILEŃSKI, PL. HALLERA.

(Stara trasa: MALOWNICZA – ... – aleja Zieleniecka – Targowa – Ratuszowa – Jagiellońska – PLAC HALLERA.)
1966.03.10. 616 linia autobusowa nocna zwykła stała TORUŃSKA – Toruńska – Jarosławska – Wybrańska – Wysockiego (powrót: Wysockiego – TORUŃSKA.) – Odrowąża – 11 Listopada – Ratuszowa – Inżynierska – Wileńska – Targowa (powrót: Targowa – 11 Listopada) – Ząbkowska – Kawęczyńska – OTWOCKA (powrót: OTWOCKA – Łomżyńska – Radzymińska – Ząbkowska).

(Niektóre kursy: ZAPLECZE – Płochocińska – Marywilska – Wysockiego – Odrowąża – ...)

(Stara trasa: TORUŃSKA – ... – Ząbkowska – Kawęczyńska – KAWĘCZYŃSKA-BAZYLIKA (powrót: KAWĘCZYŃSKA-BAZYLIKA – Folwarczna – Radzymińska – Ząbkowska).)
Korekta trasy w rejonie ul. Otwockiej.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 5/66;
EW 1966, nr 55, 5/6 III 1966, str. 5]
1966.03.16. 101 linia autobusowa zwykła stała PLAC TRZECH KRZYŻY – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – Kłopotowskiego – Jagiellońska – Ratuszowa – Dąbrowszczaków – Szymanowskiego – NAMYSŁOWSKA (powrót: NAMYSŁOWSKA – Szanajcy – Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – św. Cyryla i Metodego – Jagiellońska – Okrzei – Targowa).

(Stara trasa: PLAC TRZECH KRZYŻY – ... – Targowa – 11 Listopada – Inżynierska (powrót: Inżynierska – Wileńska – Targowa) – Dąbrowszczaków – Szymanowskiego – NAMYSŁOWSKA (powrót: NAMYSŁOWSKA – Szanajcy – Dąbrowszczaków).)
Wprowadzenie tras objazdowych na terenie Śródmieścia Pragi w związku z przebudową skrzyżowania al. Solidarności z Targową (m. in. w związku z budową przejść podziemnych do wysepek tramwajowych na ulicy Targowej).

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 8/66;
EW 1966, nr 63, 15 III 1966, str. 5]
123 linia autobusowa zwykła stała PLAC HALLERA – Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – św. Cyryla i Metodego – Jagiellońska – Okrzei – Ząbkowska (powrót: Ząbkowska – Targowa – Kłopotowskiego – Jagiellońska – Ratuszowa – Dąbrowszczaków) – Radzymińska – Naczelnikowska – księcia Ziemowita – Swojska – JESIOTROWA.

(Stara trasa: PLAC HALLERA – Dąbrowszczaków – 11 Listopada – Targowa – Ząbkowska (powrót: Ząbkowska – Markowska – Białostocka – Targowa – Ratuszowa – Dąbrowszczaków) – ...)
135 linia autobusowa zwykła stała SZWEDZKA / KOWIEŃSKA – Szwedzka – Strzelecka – Środkowa – Ratuszowa – Inżynierska – Wileńska – św. Cyryla i Metodego – Jagiellońska – Okrzei – Targowa (powrót: Targowa – Kłopotowskiego – Jagiellońska – aleja Solidarności – Targowa – 11 Listopada – Kowieńska – SZWEDZKA / KOWIEŃSKA.) – aleja Zieleniecka – aleja Waszyngtona – Grenadierów – Ostrobramska – Zamieniecka – Grochowska – Żółkiewskiego – Szaserów – Lubieszowska – BOREMLOWSKA (powrót: BOREMLOWSKA – Płowce – Szaserów – Żółkiewskiego).

(Stara trasa: SZWEDZKA / KOWIEŃSKA – Szwedzka – Strzelecka – Środkowa – Ratuszowa – Inżynierska – Wileńska – Targowa (powrót: Targowa – 11 Listopada – Kowieńska – SZWEDZKA / KOWIEŃSKA.) – ... – BOREMLOWSKA.)
162 linia autobusowa zwykła stała PODCHORĄŻYCH – Czerniakowska – Szwoleżerów – Myśliwiecka – Rozbrat – Kruczkowskiego – aleja 3 Maja – Wybrzeże KościuszkowskieWybrzeże Gdańskie – Sanguszki – Zakroczymska – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Szwedzka – SZWEDZKA / LETNIA (powrót: SZWEDZKA / LETNIA – Letnia – 11 Listopada – Starzyńskiego).

(Stara trasa: PODCHORĄŻYCH – ... – Wybrzeże Kościuszkowskie – Nowy Zjazd – most Śląsko-Dąbrowski (powrót: most Śląsko-Dąbrowski – Grodzka – Wybrzeże Kościuszkowskie) – aleja Solidarności – Targowa – 11 Listopada – Letnia – Szwedzka – SZWEDZKA / LETNIA (powrót: SZWEDZKA / LETNIA – 11 Listopada – Ratuszowa – Inżynierska – Wileńska – Targowa).)
608 linia autobusowa nocna zwykła stała ZACISZE (MŁODZIEŃCZA) – Radzymińska – aleja Solidarności – Targowa – św. Cyryla i Metodego – Jagiellońska – Okrzei – Ząbkowska (powrót: Ząbkowska – Targowa – Kłopotowskiego – Jagiellońska – aleja Solidarności – Targowa – Wileńska – Szwedzka – aleja Solidarności) – Radzymińska – Naczelnikowska – księcia Ziemowita – Swojska – JESIOTROWA.

(Stara trasa: ZACISZE (MŁODZIEŃCZA) – ... – aleja Solidarności – Targowa – Ząbkowska – Radzymińska – ... – JESIOTROWA.)
609 linia autobusowa nocna zwykła stała PLAC HALLERA – Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – św. Cyryla i Metodego – Jagiellońska – Okrzei – Targowa (powrót: Targowa – Kłopotowskiego – Jagiellońska – aleja Solidarności – Targowa – 11 Listopada – Inżynierska – Dąbrowszczaków) – aleja Zieleniecka – aleja Waszyngtona – Grochowska – GOCŁAWEK.

(Stara trasa: PLAC HALLERA – Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – Targowa (powrót: Targowa – 11 Listopada – Inżynierska) – aleja Zieleniecka – ... – GOCŁAWEK.)
610 linia autobusowa nocna zwykła stała PLAC ZAWISZY – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – Kłopotowskiego – Jagiellońska – aleja Solidarności – Targowa – 11 Listopada – Stalowa – Środkowa – Strzelecka – Szwedzka – STALOWA (powrót: STALOWA – Inżynierska – Wileńska – św. Cyryla i Metodego – Jagiellońska – Okrzei – Targowa).

(Stara trasa: PLAC ZAWISZY – ... – aleja Zieleniecka – Targowa – 11 Listopada – Stalowa – Środkowa – Strzelecka – Szwedzka – STALOWA (powrót: STALOWA – Inżynierska – Wileńska – Targowa).)
611 linia autobusowa nocna zwykła stała NOWE GÓRCE – Konarskiego – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Sierakowskiego – Okrzei – Targowa (powrót: Targowa – Kłopotowskiego – Sierakowskiego) – Zamoyskiego – Grochowska – Zakole – Wiatraczna (powrót: Wiatraczna – Grochowska) – Szaserów – Garwolińska – Szklanych Domów – Wspólna Droga – OSIEDLE MŁODYCH (powrót: OSIEDLE MŁODYCH – Szaserów).

(Stara trasa: NOWE GÓRCE – ... – aleja Solidarności – Targowa – Zamoyskiego – ... – OSIEDLE MŁODYCH.)
616 linia autobusowa nocna zwykła stała TORUŃSKA – Toruńska – Jarosławska – Wybrańska – Wysockiego (powrót: Wysockiego – TORUŃSKA.) – Odrowąża – 11 Listopada – Ratuszowa – Inżynierska – Wileńska – św. Cyryla i Metodego – Jagiellońska – Okrzei – Ząbkowska – Kawęczyńska – OTWOCKA (powrót: OTWOCKA – Łomżyńska – Radzymińska – Ząbkowska – Targowa – Kłopotowskiego – Jagiellońska – aleja Solidarności – Targowa – 11 Listopada).

(Niektóre kursy: ZAPLECZE – Płochocińska – Marywilska – Wysockiego – Odrowąża – ...)

(Stara trasa: TORUŃSKA – ... – Odrowąża – 11 Listopada – Ratuszowa – Inżynierska – Wileńska – Targowa (powrót: Targowa – 11 Listopada) – Ząbkowska – ... – OTWOCKA.)
617 linia autobusowa nocna zwykła stała CMENTARZ BRÓDNOWSKI – św. Wincentego – 11 Listopada – Ratuszowa – Inżynierska – Wileńska – św. Cyryla i Metodego – Jagiellońska – Okrzei – Targowa (powrót: Targowa – Kłopotowskiego – Jagiellońska – aleja Solidarności – Targowa – 11 Listopada) – Lubelska – DWORZEC WSCHODNI (LUBELSKA).

(Stara trasa: CMENTARZ BRÓDNOWSKI – ... – 11 Listopada – Ratuszowa – Inżynierska – Wileńska – Targowa (powrót: Targowa – 11 Listopada) – Lubelska – DWORZEC WSCHODNI (LUBELSKA).)
D linia autobusowa pospieszna stała PLAC HALLERA – Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – św. Cyryla i Metodego – Jagiellońska – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Targowa – 11 Listopada – Inżynierska) – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Kapucyńska – Miodowa (powrót: Krakowskie Przedmieście – Miodowa – Senatorska – Nowy Przejazd – aleja Solidarności) – Krakowskie Przedmieście – Świętokrzyska – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Odyńca – Racławicka – Żwirki i Wigury – 17 STYCZNIA.
Przystanki: PL. HALLERA, DĄBROWSZCZAKÓW, INŻYNIERSKA, DW. WILEŃSKI, PL. ZAMKOWY, NOWY ŚWIAT, METRO ŚWIĘTOKRZYSKA, CENTRUM, DW. CENTRALNY, NOWOWIEJSKA, METRO POLE MOKOTOWSKIE, METRO RACŁAWICKA, ODYŃCA, WOŁOSKA, RAKOWIEC, BALEYA (NŻ), HYNKA, 17 STYCZNIA.

(Stara trasa: PLAC HALLERA – Dąbrowszczaków – Ratuszowa – Targowa (powrót: Targowa – 11 Listopada – Inżynierska) – aleja Solidarności – ... – 17 STYCZNIA.)
F linia autobusowa pospieszna stała CMENTARZ WOLSKI (pętla na ul. Sieradzkiej) – Wolska – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Sierakowskiego – Okrzei – Targowa (powrót: Targowa – Kłopotowskiego – Sierakowskiego) – Zamoyskiego – Grochowska – Płowiecka – Czecha – Kajki – KAJKI (KINO WRZOS).
Przystanki: CMENTARZ WOLSKI, REDUTA WOLSKA (NŻ), BEMA, DT WOLA, OKOPOWA, KINO "FEMINA", PL. BANKOWY, DW. WILEŃSKI, ZĄBKOWSKA, AL. ZIELENIECKA, GOCŁAWSKA, MIĘDZYBORSKA (NŻ), WIATRACZNA, PL. SZEMBEKA, GOCŁAWEK, PŁOWIECKA, EDISONA (NŻ), TRAKT LUBELSKI, TRAWIASTA, KAJKI, KINO WRZOS.

(Stara trasa: CMENTARZ WOLSKI (pętla na ul. Sieradzkiej) – ... – aleja Solidarności – Targowa – Zamoyskiego – ... – KAJKI (KINO WRZOS).)
H linia autobusowa pospieszna stała MALOWNICZA – aleja Krakowska (powrót: aleja Krakowska – Rękodzielnicza – Skibicka – Malownicza – MALOWNICZA.) – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – Kłopotowskiego – Jagiellońska (powrót: Jagiellońska – Okrzei – Targowa) – Modlińska – DĄBRÓWKA SZLACHECKA.
Przystanki: MALOWNICZA, CYPRYSOWA (NŻ), KRAKOWIAKÓW, HYNKA, 1 SIERPNIA (NŻ), DICKENSA, BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 R., KINO OCHOTA, PL. NARUTOWICZA, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, CENTRUM, MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA, AL. ZIELENIECKA, ZĄBKOWSKA, DW. WILEŃSKI, PL. HALLERA, RONDO STARZYŃSKIEGO, ŚLIWICE, ŻERAŃ FSO (NŻ), PŁOCHOCIŃSKA, EKSPRESOWA (NŻ), SĄSIEDZKA, KLASYKÓW, MEHOFFERA (NŻ), DĄBRÓWKA SZLACHECKA.

(Stara trasa: MALOWNICZA – ... – aleja Zieleniecka – Targowa – Ratuszowa – Jagiellońska – ... – DĄBRÓWKA SZLACHECKA.)
H
BIS
linia autobusowa pospieszna okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) MALOWNICZA – aleja Krakowska (powrót: aleja Krakowska – Rękodzielnicza – Skibicka – Malownicza – MALOWNICZA.) – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – Kłopotowskiego – Jagiellońska (powrót: Jagiellońska – Okrzei – Targowa) – PLAC HALLERA.
Przystanki: MALOWNICZA, CYPRYSOWA (NŻ), KRAKOWIAKÓW, HYNKA, 1 SIERPNIA (NŻ), DICKENSA, BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 R., KINO OCHOTA, PL. NARUTOWICZA, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, CENTRUM, MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA, AL. ZIELENIECKA, ZĄBKOWSKA, DW. WILEŃSKI, PL. HALLERA.

(Stara trasa: MALOWNICZA – ... – aleja Zieleniecka – Targowa – Ratuszowa – Jagiellońska – PLAC HALLERA.)
DH
NOCNY
linia autobusowa nocna pospieszna stała 17 STYCZNIA – Żwirki i Wigury – Raszyńska – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – Świętokrzyska – Krakowskie Przedmieście – Miodowa – Senatorska – Nowy Przejazd – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Kapucyńska – Miodowa) – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – 11 Listopada – Inżynierska (powrót: Inżynierska – Wileńska – św. Cyryla i Metodego – Jagiellońska – aleja Solidarności) – Dąbrowszczaków – plac Hallera – Jagiellońska – Modlińska – DĄBRÓWKA SZLACHECKA.
Przystanki: 17 STYCZNIA, HYNKA, BALEYA (NŻ), RAKOWIEC, KS. TROJDENA, POMNIK LOTNIKA (NŻ), RASZYŃSKA, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, CENTRUM, METRO ŚWIĘTOKRZYSKA, NOWY ŚWIAT, PL. ZAMKOWY, DW. WILEŃSKI, INŻYNIERSKA, DĄBROWSZCZAKÓW, PL. HALLERA, RONDO STARZYŃSKIEGO, ŚLIWICE, ŻERAŃ FSO, PŁOCHOCIŃSKA, EKSPRESOWA (NŻ), SĄSIEDZKA, KLASYKÓW, MEHOFFERA (NŻ), DĄBRÓWKA SZLACHECKA.

(Stara trasa: 17 STYCZNIA – ... – aleja Solidarności – Targowa – 11 Listopada – Inżynierska (powrót: Inżynierska – Wileńska – Targowa) – Dąbrowszczaków – ... – DĄBRÓWKA SZLACHECKA.)
1966.04.01. Likwidacja skrętów tramwajowych na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II i Alej Jerozolimskich (dwukierunkowo w relacji północ-zachód oraz południe-wschód). [MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 14/66]
1966.04.01. 22 linia tramwajowa zwykła stała POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY) – Powązkowska – Okopowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Kijowska – DWORZEC WSCHODNI.

(Stara trasa: POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY) – ... – Targowa – Ząbkowska – Radzymińska – RADZYMIŃSKA.)
Gruntowna modernizacja ulicy Kawęczyńskiej - zamknięcie ruchu kołowego i szynowego.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 11/66]
25 linia tramwajowa zwykła stała BANACHA – Banacha – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – Ząbkowska – Radzymińska – RADZYMIŃSKA.

(Stara trasa: BANACHA – ... – Targowa – Ząbkowska – Kawęczyńska – KAWĘCZYŃSKA BAZYLIKA.)
616 linia autobusowa nocna zwykła stała TORUŃSKA – Toruńska – Jarosławska – Wybrańska – Wysockiego (powrót: Wysockiego – TORUŃSKA.) – Odrowąża – 11 Listopada – Ratuszowa – Inżynierska – Wileńska – św. Cyryla i Metodego – Jagiellońska – Okrzei – Ząbkowska – Radzymińska – Łomżyńska – OTWOCKA (powrót: OTWOCKA – Siedlecka – Folwarczna – Radzymińska – Ząbkowska – Targowa – Kłopotowskiego – Jagiellońska – aleja Solidarności – Targowa – 11 Listopada).

(Niektóre kursy: ZAPLECZE – Płochocińska – Marywilska – Wysockiego – Odrowąża – ...)

(Stara trasa: TORUŃSKA – ... – Inżynierska – Wileńska – św. Cyryla i Metodego – Jagiellońska – Okrzei – Ząbkowska – Kawęczyńska – OTWOCKA (powrót: OTWOCKA – Łomżyńska – Radzymińska – Ząbkowska – Targowa – Kłopotowskiego – Jagiellońska – aleja Solidarności – Targowa – 11 Listopada)..)
1966.04.03. Wprowadzenie obsługi bezkonduktorskiej na liniach 114 (zajezdnia "Redutowa"), 118, 122 (zajezdnia "Inflancka") i 128 (zajezdnia "Woronicza"). [MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 12/66;
EW 1966, nr 78, 1 IV 1966, str. 5]
1966.04.04. Likwidacja skrętów tramwajowych na skrzyżowaniu ul. Targowej i 11 Listopada (dwukierunkowo w relacji północ-wschód). [MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 14/66]
1966.04.04. 103 linia autobusowa zwykła stała HUTA – Kasprowicza – Przybyszewskiego – Żeromskiego – Podczaszyńskiego – Marymoncka – Słowackiego (powrót: Słowackiego – Żeromskiego) – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – plac Hallera – Dąbrowszczaków – Inżynierska – WILEŃSKA (powrót: WILEŃSKA – Targowa – 11 Listopada – Inżynierska).

(Stara trasa: HUTA – ... – Przybyszewskiego – Żeromskiego – Słowackiego – Popiełuszki – ... – WILEŃSKA.)
Wprowadzenie tras objazdowych w kierunku Śródmieścia w związku z przebudową ul. Żeromskiego.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 12/66;
EW 1966, nr 78, 1 IV 1966, str. 5]
110 linia autobusowa zwykła stała PLAC WILSONA – Słowackiego – Żeromskiego (powrót: Żeromskiego – Podczaszyńskiego – Marymoncka – Słowackiego) – Przybyszewskiego – Kasprowicza – Nocznickiego – Wólczyńska – Arkuszowa – Estrady – WÓLKA WĘGLOWA (granica miasta).

(W dni robocze do godz. 8.02: ... – Przybyszewskiego – Kasprowicza – Huta (pętla) – Kasprowicza – Nocznickiego (powrót: Nocznickiego – Kasprowicza – Przybyszewskiego) – ...)

(Od poniedziałku do piątku w godz. 13.55-16.10 oraz w soboty w godz. 12.09-14.02: ... – Przybyszewskiego – Kasprowicza – Nocznickiego (powrót: Nocznickiego – Kasprowicza – Huta (pętla) – Kasprowicza – Przybyszewskiego) – ...)

(Stara trasa: PLAC WILSONA – Słowackiego – Żeromskiego – Przybyszewskiego – ... – WÓLKA WĘGLOWA (granica miasta).)
121 linia autobusowa zwykła stała PLAC WILSONA – Słowackiego – Żeromskiego (powrót: Żeromskiego – Podczaszyńskiego – Marymoncka – Słowackiego) – Wólczyńska – Kwitnąca – BRĄZOWNICZA.

(Stara trasa: PLAC WILSONA – Słowackiego – Żeromskiego – Wólczyńska – ... – BRĄZOWNICZA.)
132 linia autobusowa zwykła stała HUTA – Kasprowicza – aleja Zjednoczenia – Żeromskiego – Podczaszyńskiego – Marymoncka – Słowackiego (powrót: Słowackiego – Żeromskiego) – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – NOWY ŚWIAT (powrót: NOWY ŚWIAT – Świętokrzyska – Kopernika – Krakowskie Przedmieście).

(Stara trasa: HUTA – ... – aleja Zjednoczenia – Żeromskiego – Słowackiego – ... – NOWY ŚWIAT.)
142 linia autobusowa zwykła stała PLAC WILSONA – Słowackiego – Żeromskiego (powrót: Żeromskiego – Podczaszyńskiego – Marymoncka – Słowackiego) – Wólczyńska – Opłotek – PLACÓWKA.

(Stara trasa: PLAC WILSONA – Słowackiego – Żeromskiego – Wólczyńska – ... – PLACÓWKA.)
148 linia autobusowa zwykła stała RYDLA – Jarzębskiego – Magiera – Perzyńskiego – Żeromskiego – Podczaszyńskiego – Marymoncka – Słowackiego (powrót: Słowackiego – Żeromskiego) – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska – Jasna – Boduena – PLAC POWSTAŃCÓW WARSZAWY (powrót: PLAC POWSTAŃCÓW WARSZAWY – Świętokrzyska).

(Stara trasa: RYDLA – ... – Perzyńskiego – Żeromskiego – Słowackiego – Popiełuszki – ... – PLAC POWSTAŃCÓW WARSZAWY.)
332 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) ALEJA REYMONTA – Żeromskiego – Podczaszyńskiego – Marymoncka – Słowackiego (powrót: Słowackiego – Żeromskiego) – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Tokarzewskiego-Karaszewicza – PLAC PIŁSUDSKIEGO (powrót: PLAC PIŁSUDSKIEGO – Królewska – Krakowskie Przedmieście).

(Stara trasa: ALEJA REYMONTA – Żeromskiego – Słowackiego – plac Wilsona – ... – PLAC PIŁSUDSKIEGO.)
348 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) HUTA – Kasprowicza – Przybyszewskiego – Żeromskiego – Podczaszyńskiego – Marymoncka – Słowackiego (powrót: Słowackiego – Żeromskiego) – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE).

(Stara trasa: HUTA – ... – Przybyszewskiego – Żeromskiego – Słowackiego – Popiełuszki – ... – EMILII PLATER (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE).)
606 linia autobusowa nocna zwykła stała ZAJEZDNIA ŻOLIBORZ – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Kasprowicza – Przybyszewskiego – Żeromskiego – Podczaszyńskiego – Marymoncka – Słowackiego (powrót: Słowackiego – Żeromskiego) – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – PLAC ZAWISZY.

(Stara trasa: ZAJEZDNIA ŻOLIBORZ – ... – Przybyszewskiego – Żeromskiego – Słowackiego – Popiełuszki – ... – PLAC ZAWISZY.)
A linia autobusowa pospieszna stała KASPROWICZA / OCZAPOWSKIEGO – Kasprowicza – Przybyszewskiego – Żeromskiego – Podczaszyńskiego – Marymoncka – Słowackiego (powrót: Słowackiego – Żeromskiego) – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – WILANOWSKA (pętla na ul. Puławskiej).
Przystanki: KASPROWICZA, SCHROEGERA (NŻ), PRZYBYSZEWSKIEGO, BIELANY-RATUSZ (NŻ), POTOCKA, PL. WILSONA, PL. INWALIDÓW (NŻ), DW. GDAŃSKI, PL. BANKOWY, ŚWIĘTOKRZYSKA, CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, PL. UNII LUBELSKIEJ, DWORKOWA, PARK DRESZERA, KRÓLIKARNIA (NŻ), DWORZEC POŁUDNIOWY.

(Stara trasa: KASPROWICZA / OCZAPOWSKIEGO – ... – Przybyszewskiego – Żeromskiego – Słowackiego – plac Wilsona – ... – WILANOWSKA (pętla na ul. Puławskiej).)
A
NOCNY
linia autobusowa nocna pospieszna stała KASPROWICZA / OCZAPOWSKIEGO – Kasprowicza – Przybyszewskiego – Żeromskiego – Podczaszyńskiego – Marymoncka – Słowackiego (powrót: Słowackiego – Żeromskiego) – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – WILANOWSKA (pętla na ul. Puławskiej).
Przystanki: KASPROWICZA, SCHROEGERA (NŻ), PRZYBYSZEWSKIEGO, BIELANY-RATUSZ (NŻ), POTOCKA, PL. WILSONA, PL. INWALIDÓW (NŻ), DW. GDAŃSKI, PL. BANKOWY, ŚWIĘTOKRZYSKA, CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, PL. UNII LUBELSKIEJ, DWORKOWA, PARK DRESZERA, KRÓLIKARNIA (NŻ), DWORZEC POŁUDNIOWY.

(Stara trasa: KASPROWICZA / OCZAPOWSKIEGO – ... – Przybyszewskiego – Żeromskiego – Słowackiego – plac Wilsona – ... – WILANOWSKA (pętla na ul. Puławskiej).)
1966.04.06. 24 linia tramwajowa zwykła stała KOŁO – Obozowa – Młynarska – aleja Solidarności – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grochowska – GOCŁAWEK.

(Stara trasa: KOŁO – ... – Młynarska – aleja Solidarności – Towarowa (powrót: Towarowa – Okopowa – Leszno – Młynarska) – ... – GOCŁAWEK.)
Gruntowna remont drogowy ul. Leszno - eliminacja "resztek" ruchu tramwajowego z fragmentu tej ulicy (między Okopową a Młynarską).

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 14/66]
1966.04.20. 141 linia autobusowa zwykła stała WILANOWSKA (pętla na ul. Puławskiej) – Puławska – aleja Lotników – Rzymowskiego – Obrzeżna – Bokserska – Kłobucka – KŁOBUCKA (ZAKŁAD KARNY).

(Stara trasa: WILANOWSKA (pętla na ul. Puławskiej) – ... – Marynarska – Obrzeżna – ... – KŁOBUCKA (ZAKŁAD KARNY).)
Zmiana trasy na terenie Służewca Przemysłowego związana z likwidacją fragmentu ul. Obrzeżnej (od ul. Marynarskiej do ul. Cybernetyki).

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 16/66]
1966.04.20.
ok. godz. 9.00.
103 linia autobusowa zwykła stała HUTA – Kasprowicza – aleja Reymonta – Żeromskiego – Podczaszyńskiego – Marymoncka – Słowackiego (powrót: Słowackiego – Żeromskiego – Przybyszewskiego – Kasprowicza) – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – plac Hallera – Dąbrowszczaków – Inżynierska – WILEŃSKA (powrót: WILEŃSKA – Targowa – 11 Listopada – Inżynierska).

(Stara trasa: HUTA – Kasprowicza – Przybyszewskiego – Żeromskiego – Podczaszyńskiego – Marymoncka – Słowackiego (powrót: Słowackiego – Żeromskiego) – Popiełuszki – ... – WILEŃSKA.)
Wprowadzenie tras objazdowych w kierunku Śródmieścia w związku z przebudową zachodniej jezdni ul. Kasprowicza.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 16/66]
110 linia autobusowa zwykła stała PLAC WILSONA – Słowackiego – Żeromskiego – Przybyszewskiego – Kasprowicza (powrót: Kasprowicza – aleja Reymonta – Żeromskiego – Podczaszyńskiego – Marymoncka – Słowackiego) – Nocznickiego – Wólczyńska – Arkuszowa – Estrady – WÓLKA WĘGLOWA (granica miasta).

(W dni robocze do godz. 8.02: ... – Przybyszewskiego – Kasprowicza – Huta (pętla) – Kasprowicza – Nocznickiego (powrót: Nocznickiego – Kasprowicza – aleja Reymonta – Żeromskiego) – ...)

(Od poniedziałku do piątku w godz. 13.55-16.10 oraz w soboty w godz. 12.09-14.02: ... – Przybyszewskiego – Kasprowicza – Nocznickiego (powrót: Nocznickiego – Kasprowicza – Huta (pętla) – Kasprowicza – aleja Reymonta – Żeromskiego) – ...)

(Stara trasa: PLAC WILSONA – Słowackiego – Żeromskiego (powrót: Żeromskiego – Podczaszyńskiego – Marymoncka – Słowackiego) – Przybyszewskiego – Kasprowicza – Nocznickiego – ... – WÓLKA WĘGLOWA (granica miasta).)
132 linia autobusowa zwykła stała HUTA – Kasprowicza – aleja Reymonta – Żeromskiego – Podczaszyńskiego – Marymoncka – Słowackiego (powrót: Słowackiego – Żeromskiego – aleja Zjednoczenia – Kasprowicza) – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – NOWY ŚWIAT (powrót: NOWY ŚWIAT – Świętokrzyska – Kopernika – Krakowskie Przedmieście).

(Stara trasa: HUTA – Kasprowicza – aleja Zjednoczenia – Żeromskiego – Podczaszyńskiego – Marymoncka – Słowackiego (powrót: Słowackiego – Żeromskiego) – plac Wilsona – ... – NOWY ŚWIAT.)
348 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) HUTA – Kasprowicza – aleja Reymonta – Żeromskiego – Podczaszyńskiego – Marymoncka – Słowackiego (powrót: Słowackiego – Żeromskiego – Przybyszewskiego – Kasprowicza) – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska – Emilii Plater – DWORZEC CENTRALNY (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE).

(Stara trasa: HUTA – Kasprowicza – Przybyszewskiego – Żeromskiego – Podczaszyńskiego – Marymoncka – Słowackiego (powrót: Słowackiego – Żeromskiego) – Popiełuszki – ... – DWORZEC CENTRALNY (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE).)
606 linia autobusowa nocna zwykła stała ZAJEZDNIA ŻOLIBORZ – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Kasprowicza – aleja Reymonta – Żeromskiego – Podczaszyńskiego – Marymoncka – Słowackiego (powrót: Słowackiego – Żeromskiego – Przybyszewskiego – Kasprowicza) – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – PLAC ZAWISZY.

(Stara trasa: ZAJEZDNIA ŻOLIBORZ – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Kasprowicza – Przybyszewskiego – Żeromskiego – Podczaszyńskiego – Marymoncka – Słowackiego (powrót: Słowackiego – Żeromskiego) – Popiełuszki – ... – PLAC ZAWISZY.)
A linia autobusowa pospieszna stała KASPROWICZA / OCZAPOWSKIEGO – Kasprowicza – aleja Reymonta – Żeromskiego – Podczaszyńskiego – Marymoncka – Słowackiego (powrót: Słowackiego – Żeromskiego – Przybyszewskiego – Kasprowicza – KASPROWICZA / OCZAPOWSKIEGO.) – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – WILANOWSKA (pętla na ul. Puławskiej).
Przystanki: KASPROWICZA, SCHROEGERA (NŻ), PRZYBYSZEWSKIEGO, BIELANY-RATUSZ (NŻ), POTOCKA, PL. WILSONA, PL. INWALIDÓW (NŻ), DW. GDAŃSKI, PL. BANKOWY, ŚWIĘTOKRZYSKA, CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, PL. UNII LUBELSKIEJ, DWORKOWA, PARK DRESZERA, KRÓLIKARNIA (NŻ), DWORZEC POŁUDNIOWY.

(Stara trasa: KASPROWICZA / OCZAPOWSKIEGO – Kasprowicza – Przybyszewskiego – Żeromskiego – Podczaszyńskiego – Marymoncka – Słowackiego (powrót: Słowackiego – Żeromskiego) – plac Wilsona – ... – WILANOWSKA (pętla na ul. Puławskiej).)
A
NOCNY
linia autobusowa nocna pospieszna stała KASPROWICZA / OCZAPOWSKIEGO – Kasprowicza – aleja Reymonta – Żeromskiego – Podczaszyńskiego – Marymoncka – Słowackiego (powrót: Słowackiego – Żeromskiego – Przybyszewskiego – Kasprowicza – KASPROWICZA / OCZAPOWSKIEGO.) – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – WILANOWSKA (pętla na ul. Puławskiej).
Przystanki: KASPROWICZA, SCHROEGERA (NŻ), PRZYBYSZEWSKIEGO, BIELANY-RATUSZ (NŻ), POTOCKA, PL. WILSONA, PL. INWALIDÓW (NŻ), DW. GDAŃSKI, PL. BANKOWY, ŚWIĘTOKRZYSKA, CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, PL. UNII LUBELSKIEJ, DWORKOWA, PARK DRESZERA, KRÓLIKARNIA (NŻ), DWORZEC POŁUDNIOWY.

(Stara trasa: KASPROWICZA / OCZAPOWSKIEGO – Kasprowicza – Przybyszewskiego – Żeromskiego – Podczaszyńskiego – Marymoncka – Słowackiego (powrót: Słowackiego – Żeromskiego) – plac Wilsona – ... – WILANOWSKA (pętla na ul. Puławskiej).)
1966.04.23. W linia autobusowa sezonowa pospieszna okresowa (kursuje w dni wyścigów konnych) PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej (powrót: plac Unii Lubelskiej – Polna – Noakowskiego – Emilii Plater – PLAC DEFILAD.) – Puławska – WYŚCIGI.
Przystanki: PL. DEFILAD, DW. CENTRALNY (→PL. DEFILAD), PL. UNII LUBELSKIEJ, WYŚCIGI.
Uruchomienie linii w związku z rozpoczęciem sezonu wyścigowego.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 18/66]
1966.04.30. STADION LEGII linia autobusowa specjalna PLAC DEFILAD – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – jezdnia południowa PKiN – PLAC DEFILAD.) – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Książęca – Rozbrat – Górnośląska – Czerniakowska – Łazienkowska – ŁAZIENKOWSKA (powrót: ŁAZIENKOWSKA – Łazienkowska – Rozbrat). Uruchomienie kursującej tylko 30 kwietnia specjalnej linii autobusowej w związku z rozgrywającym się meczem piłki nożnej Dukla Praga - Legia Warszawa. Kurs wozów od godz. 16. Opłata za przejazd 2 zł.

[MZK Pismo Dyspozycyjne RI-551;
EW 1966, nr 102, 29 IV 1966, str. 5]
1966.05.02. 201 linia autobusowa podmiejska zwykła stała PKS MARYMONT (kraniec na ul. Makuszyńskiego) – Makuszyńskiego – Żeromskiego – Podczaszyńskiego (powrót: Podczaszyńskiego – Kasprowicza – Makuszyńskiego – PKS MARYMONT (kraniec na ul. Makuszyńskiego).) – Marymoncka – Pułkowa – Łomianki: Warszawska – Kiełpin: Warszawska – Dziekanów Leśny: Graniczka – Konopnickiej – DZIEKANÓW LEŚNY (SZPITAL).

(Stara trasa: PKS MARYMONT – Marymoncka – ... – DZIEKANÓW LEŚNY (SZPITAL).)
Modyfikacja tras na terenie Bielan w związku z likwidacją krańca na terenie dworca PKS Marymont.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 20/66]
201
BIS
linia autobusowa podmiejska zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni powszednie) PKS MARYMONT (kraniec na ul. Makuszyńskiego) – Makuszyńskiego – Żeromskiego – Podczaszyńskiego (powrót: Podczaszyńskiego – Kasprowicza – Makuszyńskiego – PKS MARYMONT (kraniec na ul. Makuszyńskiego).) – Marymoncka – Pułkowa – Łomianki: Warszawska – Kiełpin: Warszawska – Dziekanów Leśny: Graniczka – DZIEKANÓW LEŚNY.

(Stara trasa: PKS MARYMONT – Marymoncka – ... – DZIEKANÓW LEŚNY.)
BIAŁOBRZEGI linia autobusowa sezonowa pospieszna stała (kursuje przez cały tydzień) PLAC DEFILAD – jezdnia północna PKiN – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – plac Bankowy – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Międzyparkowa – Słomińskiego (powrót: Słomińskiego – Dawidowskiego – Andersa) – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Modlińska – Jabłonna: Modlińska – Zegrzyńska – Legionowo: Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nieporęt: Warszawska – Zegrze Południowe: Warszawska – Zegrze PKP (pętla) – Warszawska – Nieporęt: Warszawska – Zegrzyńska – aleja Wojska Polskiego – Białobrzegi: aleja Wojska Polskiego – BIAŁOBRZEGI.
Przystanki: PL. DEFILAD, PL. BANKOWY (NŻ), RONDO STARZYŃSKIEGO, ŻERAŃ FSO (NŻ), PŁOCHOCIŃSKA (NŻ), JABŁONNA (NŻ), LEGIONOWO, ZEGRZE (DROGA DO NIEPORĘTU) (NŻ), ZEGRZE (PLAŻA) (NŻ), ZEGRZE PKP, ZEGRZE (PLAŻA) (NŻ), ZEGRZE (DROGA DO NIEPORĘTU) (NŻ), NIEPORĘT (ALBATROS) (NŻ), BIAŁOBRZEGI (PLAŻA), BIAŁOBRZEGI (CAMPING), BIAŁOBRZEGI (HOTEL), BIAŁOBRZEGI.
Uruchomienie linii - wprowadzenie kursowania także w dni powszednie.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 22/66]
1966.05.03. STADION X-LECIA linia autobusowa specjalna PLAC DEFILAD – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – jezdnia południowa PKiN – PLAC DEFILAD.) – most i aleja Poniatowskiego – RONDO WASZYNGTONA. Uruchomienie kursującej tylko 3 maja specjalnej linii autobusowej w związku z rozgrywającym się meczem piłki nożnej między Legią a Tottenhamem. Kurs wozów od godz. 13. Opłata za przejazd 2 zł.

[EW 1966, nr 105, 3 V 1966, str. 7]
1966.05.08. CHOJNÓW linia autobusowa sezonowa pospieszna okresowa (kursuje w dni świąteczne) PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej (powrót: plac Unii Lubelskiej – Polna – Noakowskiego – Emilii Plater – jezdnia południowa PKiN – PLAC DEFILAD.) – Puławska – Mysiadło: Puławska – Piaseczno: (Puławska – Kościuszki – 17 Stycznia – Asfaltowa?) – Chojnów: Asfaltowa – CHOJNÓW.
Przystanki: PL. DEFILAD, PL. UNII LUBELSKIEJ, PARK DRESZERA, METRO WILANOWSKA, PYRY, DĄBRÓWKA, IWICZNA, PIASECZNO, ŻABIENIEC, STEFANÓW, CHOJNÓW.
Uruchomienie linii.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 24/66]
MAGDALENKA linia autobusowa sezonowa pospieszna okresowa (kursuje w dni świąteczne) PLAC DEFILAD – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – jezdnia południowa PKiN – PLAC DEFILAD.) – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – aleja Krakowska – Raszyn: aleja Krakowska – Falenty: aleja Krakowska – Janki: aleja Krakowska – Nowy Sękocin: aleja Krakowska – Stary Sękocin: aleja Krakowska – Sękocin Las: aleja Krakowska – Słoneczna – Magdalenka: Słoneczna – MAGDALENKA.
Przystanki: PL. DEFILAD, PL. NARUTOWICZA, BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 ROKU, HYNKA, OKĘCIE, RASZYN, JANKI (NŻ), SĘKOCIN NOWY, SĘKOCIN STARY, SĘKOCIN LAS, MAGDALENKA.
POWSIN linia autobusowa sezonowa pospieszna okresowa (kursuje w dni świąteczne) PLAC DEFILAD – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – jezdnia południowa PKiN – PLAC DEFILAD.) – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Bagatela – Belwederska (powrót: Belwederska – Zawrotna – Spacerowa – Klonowa – plac Unii Lubelskiej) – Sobieskiego – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – Przyczółkowa (osiedle Powsin) – Przekorna – Opieńki – POWSIN (PARK KULTURY).
Przystanki: PL. DEFILAD, PL. UNII LUBELSKIEJ, WILANÓW (NŻ), POWSIN.

(Stara trasa: PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Bagatela – Belwederska – Sobieskiego – aleja Wilanowska (powrót: aleja Wilanowska – Puławska – plac Unii Lubelskiej – Polna – Noakowskiego – Emilii Plater – jezdnia południowa PKiN – PLAC DEFILAD.) – Przyczółkowa – ... – POWSIN (PARK KULTURY).)
STRUGA linia autobusowa sezonowa pospieszna okresowa (kursuje w dni świąteczne) PLAC DEFILAD – jezdnia północna PKiN – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – plac Bankowy – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Radzymińska – Ząbki: Radzymińska – Marki: Piłsudskiego – MARKI (STRUGA).
Przystanki: PL. DEFILAD, PL. BANKOWY, DW. WILEŃSKI, SZWEDZKA (NŻ), PIOTRA SKARGI, MŁODZIEŃCZA, DREWNICA, MARKI (STACJA KOLEJKI), MARKI (GRN), PUSTELNIK I, PUSTELNIK II, PUSTELNIK II (MAŁA), STRUGA (STACJA KOLEJKI), STRUGA (LAS).
1966.05.17. STADION X-LECIA linia autobusowa specjalna PLAC DEFILAD – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – RONDO WASZYNGTONA. Uruchomienie kursującej tylko 17 maja specjalnej linii autobusowej w związku z rozgrywającym się Wyścigiem Pokoju. Kurs wozów od godz. 12. Opłata za przejazd 2 zł.
1966.05.21.
ok. godz. 9.00.
118 linia autobusowa zwykła stała PLAC KONSTYTUCJI – Piękna – Aleje Ujazdowskie (powrót: Aleje Ujazdowskie – aleja Wyzwolenia – plac Zbawiciela – PLAC KONSTYTUCJI.) – plac Trzech Krzyży – Książęca – Kruczkowskiego – aleja 3 Maja – Solec – Ludna – Wybrzeże Kościuszkowskie – Wybrzeże Gdańskie – Wybrzeże Gdyńskie – Krasińskiego – plac Wilsona – Mickiewicza – Potocka – Gwiaździsta – GWIAŹDZISTA.

(Stara trasa: PLAC KONSTYTUCJI – ... – Książęca – Kruczkowskiego – aleja 3 Maja – Wybrzeże Kościuszkowskie – Wybrzeże Gdańskie – ... – GWIAŹDZISTA.)
Kolejna zmiana tras objazdowych w związku z zamknięciem zachodniej jezdni Wybrzeża Kościuszkowskiego na odcinku od ul. Jaracza do al. 3 Maja.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 26/66;
EW 1966, nr 121, 21/22 V 1966, str. 11]
128 linia autobusowa zwykła stała WIŚLICKA – Pruszkowska – Zbarska – Żwirki i Wigury – Raszyńska – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Książęca – Kruczkowskiego – aleja 3 Maja – Solec – Ludna – Wybrzeże Kościuszkowskie – Tamka – Dobra – MARIENSZTAT (powrót: MARIENSZTAT – Mariensztat – Sowia – Furmańska – Karowa – Dobra).

(Stara trasa: WIŚLICKA – ... – Książęca – Kruczkowskiego – aleja 3 Maja – Wybrzeże Kościuszkowskie – Tamka – Dobra – MARIENSZTAT.)
155 linia autobusowa zwykła stała KSIĘCIA JANUSZA – Górczewska – Płocka – Wolska – Skierniewicka – Siedmiogrodzka – Grzybowska – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska – Kopernika – Tamka – Wybrzeże Kościuszkowskie – Ludna – Solec – aleja 3 Maja – PKP POWIŚLE.

(Stara trasa: KSIĘCIA JANUSZA – ... – Kopernika – Tamka – Wybrzeże Kościuszkowskie – aleja 3 Maja – PKP POWIŚLE.)
162 linia autobusowa zwykła stała PODCHORĄŻYCH – Czerniakowska – Szwoleżerów – Myśliwiecka – Rozbrat – Kruczkowskiego – aleja 3 Maja – Solec – Ludna – Wybrzeże KościuszkowskieWybrzeże Gdańskie – Sanguszki – Zakroczymska – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Szwedzka – SZWEDZKA / LETNIA (powrót: SZWEDZKA / LETNIA – Letnia – 11 Listopada – Starzyńskiego).

(Stara trasa: PODCHORĄŻYCH – ... – Kruczkowskiego – aleja 3 Maja – Wybrzeże KościuszkowskieWybrzeże Gdańskie – ... – SZWEDZKA / LETNIA)
615 linia autobusowa nocna zwykła stała KOŁO – Obozowa – Młynarska – Wolska – Skierniewicka – Siedmiogrodzka – Grzybowska – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska – Kopernika – Tamka – Wybrzeże Kościuszkowskie – Ludna – Solec – aleja 3 Maja – PKP POWIŚLE.

(Stara trasa: KOŁO – ... – Kopernika – Tamka – Wybrzeże Kościuszkowskie – aleja 3 Maja – PKP POWIŚLE.)
1966.05.24. STADION X-LECIA linia autobusowa specjalna PLAC DEFILAD – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – jezdnia południowa PKiN – PLAC DEFILAD.) – most i aleja Poniatowskiego – RONDO WASZYNGTONA. Uruchomienie kursującej tylko 24 maja specjalnej linii autobusowej w związku z rozgrywającym się meczem Lanerossi - Kadra. Kurs wozów od godz. 15. Opłata za przejazd 2 zł.

[EW 1966, nr 123, 24 V 1966, str. 3]
1966.06.02. Stołeczna Rada Narodowa zadecydowała o rozdzieleniu nadzwyczajnych środków przyznanych miastu przez Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów na modernizację układu komunikacyjnego stolicy. Między innymi środki pieniężne przekazano MZK na:
» budowę linii tramwajowej "Wołoska" (połączenia od Rakowieckiej wzdłuż Wołoskiej do istniejącej trasy do Służewca),
» zakończenie prac projektowych i rozpoczęcie budowy linii "Broniewskiego" (od pl. Grunwaldzkiego wzdłuż ul. Broniewskiego do istniejącego krańca przed Hutą Warszawa.
Zakończenie budowy linii "Wołoska" zaplanowano na połowę roku 1967, zaś prace budowlane nad linią "Broniewskiego" rozpoczęto w październiku 1966 (zakończenie przewidziano na rok 1970).
1966.06.05. Wprowadzenie obsługi bezkonduktorskiej na liniach 123 i 157 (zajezdnia "Redutowa"). [MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 28/66;
EW 1966, nr 121, 21/22 V 1966, str. 11]
1966.06.09. BIAŁOBRZEGI linia autobusowa sezonowa pospieszna stała (kursuje przez cały tydzień) W dni powszednie: PLAC DEFILAD – jezdnia północna PKiN – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – plac Bankowy – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Międzyparkowa – Słomińskiego (powrót: Słomińskiego – Dawidowskiego – Andersa) – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Modlińska – Jabłonna: Modlińska – Zegrzyńska – Legionowo: Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nieporęt: Warszawska – Zegrze Południowe: Warszawska – Zegrze PKP (pętla) – Warszawska – Nieporęt: Warszawska – Zegrzyńska – aleja Wojska Polskiego – Białobrzegi: aleja Wojska Polskiego – BIAŁOBRZEGI.
Przystanki: PL. DEFILAD, PL. BANKOWY (NŻ), RONDO STARZYŃSKIEGO, ŻERAŃ FSO (NŻ), PŁOCHOCIŃSKA (NŻ), JABŁONNA (NŻ), LEGIONOWO, ZEGRZE (DROGA DO NIEPORĘTU) (NŻ), ZEGRZE (PLAŻA) (NŻ), ZEGRZE PKP, ZEGRZE (PLAŻA) (NŻ), ZEGRZE (DROGA DO NIEPORĘTU) (NŻ), NIEPORĘT (ALBATROS) (NŻ), BIAŁOBRZEGI (PLAŻA), BIAŁOBRZEGI (CAMPING), BIAŁOBRZEGI (HOTEL), BIAŁOBRZEGI.

W dni świąteczne: PLAC DEFILAD – jezdnia północna PKiN – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – plac Bankowy – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Międzyparkowa – Słomińskiego (powrót: Słomińskiego – Dawidowskiego – Andersa) – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Modlińska – Płochocińska – Rembelszczyzna: Jana Kazimierza – Stanisławów: Jana Kazimierza – Nieporęt: Jana Kazimierza – Zegrzyńska – aleja Wojska Polskiego – Białobrzegi: aleja Wojska Polskiego – BIAŁOBRZEGI.
Przystanki: PL. DEFILAD, PL. BANKOWY (NŻ), RONDO STARZYŃSKIEGO, ŻERAŃ FSO (NŻ), PŁOCHOCIŃSKA (NŻ), NIEPORĘT (KOŚCIÓŁ) (NŻ), NIEPORĘT (ALBATROS) (NŻ), BIAŁOBRZEGI (PLAŻA), BIAŁOBRZEGI (CAMPING), BIAŁOBRZEGI (HOTEL), BIAŁOBRZEGI.
Zmiana trasy w dni świąteczne w związku z uruchomieniem linii ZEGRZE.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 30/66;
EW 1966, nr 144, 18/19 VI 1966, str. 5]
ŚWIDRY WIELKIE linia autobusowa sezonowa zwykła okresowa (kursuje w dni świąteczne) PLAC DEFILAD – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – jezdnia południowa PKiN – PLAC DEFILAD.) – most i aleja Poniatowskiego – Jakubowska – Wał Miedzeszyński – Józefów: aleja Nadwiślańska – Otwock: Mieszka I – OTWOCK (ŚWIDRY WIELKIE).

(Stara trasa: PLAC DEFILAD – ... – Wał Miedzeszyński – Józefów: aleja Nadwiślańska – JÓZEFÓW (ŚWIDRY MAŁE).)
Uruchomienie linii na przedłużonej trasie.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 29/66]
ZEGRZE linia autobusowa sezonowa pospieszna okresowa (kursuje w dni świąteczne) PLAC DEFILAD – jezdnia północna PKiN – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – plac Bankowy – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Międzyparkowa – Słomińskiego (powrót: Słomińskiego – Dawidowskiego – Andersa) – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Modlińska – Jabłonna: Modlińska – Zegrzyńska – Legionowo: Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Zegrze Południowe: Warszawska – ZEGRZE PKP.
Przystanki: PL. DEFILAD, PL. BANKOWY (NŻ), RONDO STARZYŃSKIEGO (NŻ), ŻERAŃ FSO (NŻ), PŁOCHOCIŃSKA (NŻ), JABŁONNA (NŻ), LEGIONOWO, ZEGRZE (DROGA DO NIEPORĘTU) (NŻ), ZEGRZE (PLAŻA) (NŻ), ZEGRZE PKP.
Uruchomienie linii.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 30/66;
EW 1966, nr 144, 18/19 VI 1966, str. 5]
1966.06.12. 137 linia autobusowa zwykła stała WIATRACZNA – Grochowska – Płowiecka – Korkowa – PŁATNERSKA.

(Stara trasa: PLAC SZEMBEKA – Grochowska (powrót: Grochowska – Chłopickiego – Kordeckiego – Serocka – Grochowska – PLAC SZEMBEKA.) – Płowiecka – ... – PŁATNERSKA.)
Likwidacja pętli ulicznej na pl. Szembeka.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 30/66]
1966.06.15. C linia autobusowa pospieszna stała ORZESZKOWEJ – Opaczewska – Grójecka (powrót: Grójecka – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Białobrzeska – Opaczewska) – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grochowska – Płowiecka – Błękitna – Widoczna (powrót: Widoczna – Płowiecka) – Szpotańskiego – Patriotów – Bysławska – FALENICA.
Przystanki: ORZESZKOWEJ, BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 ROKU, KINO OCHOTA, PL. NARUTOWICZA, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, CENTRUM, MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA, GRENADIERÓW, WIATRACZNA, PL. SZEMBEKA, GOCŁAWEK, MARSA, EDISONA (NŻ), TRAKT LUBELSKI, PKP WAWER, SOLIDNA (NŻ), PKP ANIN, PKP MIĘDZYLESIE, BORKÓW (NŻ), MONTAŻOWA, POMOLOGICZNA (NŻ), PKP RADOŚĆ, SZACHOWA, PRASOWA (NŻ), PKP FALENICA, FALENICA.

(Stara trasa: OPACZEWSKA / BIAŁOBRZESKA – Opaczewska – Grójecka (powrót: Grójecka – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Białobrzeska – OPACZEWSKA / BIAŁOBRZESKA.) – plac Narutowicza – ... – FALENICA.
Przystanki: OPACZEWSKA, BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 ROKU, ..., FALENICA.)
Przeniesienie przystanku krańcowego w rejon skrzyżowania ul. Opaczewskiej i ul. Orzeszkowej.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 31/66]
C
BIS
linia autobusowa pospieszna okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) ORZESZKOWEJ – Opaczewska – Grójecka (powrót: Grójecka – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Białobrzeska – Opaczewska) – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grochowska – Płowiecka – Błękitna – Widoczna (powrót: Widoczna – Płowiecka) – Szpotańskiego – Panny Wodnej – RADOŚĆ PKP.
Przystanki: ORZESZKOWEJ, BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 ROKU, KINO OCHOTA, PL. NARUTOWICZA, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, CENTRUM, MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA, GRENADIERÓW, WIATRACZNA, PL. SZEMBEKA, GOCŁAWEK, MARSA, EDISONA (NŻ), TRAKT LUBELSKI, PKP WAWER, SOLIDNA (NŻ), PKP ANIN, PKP MIĘDZYLESIE, BORKÓW (NŻ), MONTAŻOWA, POMOLOGICZNA (NŻ), PKP RADOŚĆ.

(Stara trasa: OPACZEWSKA / BIAŁOBRZESKA – Opaczewska – Grójecka (powrót: Grójecka – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Białobrzeska – OPACZEWSKA / BIAŁOBRZESKA.) – plac Narutowicza – ... – PKP RADOŚĆ.
Przystanki: OPACZEWSKA, BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 ROKU, ..., PKP RADOŚĆ.)
C
NOCNY
linia autobusowa nocna pospieszna stała ORZESZKOWEJ – Opaczewska – Grójecka (powrót: Grójecka – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Białobrzeska – Opaczewska) – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grochowska – Płowiecka – Błękitna – Widoczna (powrót: Widoczna – Płowiecka) – Szpotańskiego – Patriotów – Bysławska – FALENICA.
Przystanki: ORZESZKOWEJ, BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 ROKU, KINO OCHOTA, PL. NARUTOWICZA, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, CENTRUM, MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA, GRENADIERÓW, WIATRACZNA, PL. SZEMBEKA, GOCŁAWEK, MARSA, EDISONA (NŻ), TRAKT LUBELSKI, PKP WAWER, SOLIDNA (NŻ), PKP ANIN, PKP MIĘDZYLESIE, BORKÓW (NŻ), MONTAŻOWA, POMOLOGICZNA (NŻ), PKP RADOŚĆ, SZACHOWA, PRASOWA (NŻ), PKP FALENICA, FALENICA.

(Stara trasa: OPACZEWSKA / BIAŁOBRZESKA – Opaczewska – Grójecka (powrót: Grójecka – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Białobrzeska – OPACZEWSKA / BIAŁOBRZESKA.) – plac Narutowicza – ... – FALENICA.
Przystanki: OPACZEWSKA, BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 ROKU, ..., FALENICA.)
1966.06.19. Wprowadzenie obsługi bezkonduktorskiej na liniach 105 i 106 (zajezdnia "Redutowa"). [MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 31/66]
1966.06.19. 31 linia tramwajowa zwykła stała POTOCKA – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Woronicza – Wołoska – Marynarska – SŁUŻEWIEC.

(Stara trasa: POTOCKA – ... – Puławska – Woronicza – WORONICZA.

(W dni powszednie w godzinach szczytu: ... – Woronicza – Wołoska – Marynarska – SŁUŻEWIEC.))
Przedłużenie wszystkich kursów do Służewca.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 31/66]
Z linia tramwajowa zwykła sezonowa (kursuje w dni świąteczne) MŁOCINY – Pułkowa – Marymoncka – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Goworka – Spacerowa – Gagarina – Czerniakowska – Powsińska – Wiertnicza – WILANÓW.

(Stara trasa: TWARDOWSKA – Marymoncka – ... – WILANÓW.)
Przywrócenie linii po rocznym zawieszeniu i protestach mieszkańców Warszawy na przedłużonej do Młocin trasie.

[EW 1966, nr 144, 18/19 VI 1966, str. 5]
1966.06.19. PALMIRY linia autobusowa specjalna (pospieszna) PLAC WILSONA – Słowackiego – Marymoncka – Pułkowa – Łomianki: Kolejowa – Dziekanów Leśny: Kolejowa – Pieńków: Kolejowa – Palmiry: Kusocińskiego – droga przez Palmiry – PALMIRY. Uruchomienie kursującej tylko 19 czerwca linii autobusowej w związku z obchodami 26-tej rocznicy pierwszych egzekucji dokonanych przez hitlerowców na polskich żołnierzach w lasach palmirskich. Kursy od godz. 7.30.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 32/66;
EW 1966, nr 143, 17 VI 1966, str. 5]
1966.06.24. MOSTY linia tramwajowa specjalna (zwykła) ALEJA ZIELENIECKA – aleja Zieleniecka – Targowa – aleja i most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – plac Bankowy – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – ALEJA ZIELENIECKA. Uruchomienie linii specjalnej kursującej tylko 24 czerwca w związku z odbywającą się imprezą "Wianki na Wiśle". Kursy od godz. 14.00.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 33/66;
EW 1966, nr 147, 22 VI 1966, str. 5]
<
1966.06.26. LOTNISKO BABICE linia autobusowa specjalna (pospieszna) PLAC DEFILAD – jezdnia północna PKiN – Emilii Plater (powrót: Emilii Plater – jezdnia południowa PKiN – PLAC DEFILAD.) – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Popiełuszki – Słowackiego – Żeromskiego (powrót: Żeromskiego – Perzyńskiego – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II) – Wólczyńska – Kwitnąca – Księżycowa – LOTNISKO BABICE.
Przystanki: PLAC DEFILAD, RONDO BABKA, POTOCKA, PKS MARYMONT, LOTNISKO BABICE.
Uruchomienie kursującej tylko 26 czerwca linii autobusowej w związku z organizowanymi Międzynarodowymi Wyścigami Samochodowymi na lotnisku w Babicach. Kursy od godz. 12.30. Opłata za przejazd 3 zł.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 33/66;
EW 1966, nr 147, 22 VI 1966, str. 5]
1966.06.26. MOSTY linia tramwajowa specjalna (zwykła) ALEJA ZIELENIECKA – aleja Zieleniecka – Targowa – aleja i most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – plac Bankowy – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – ALEJA ZIELENIECKA. Uruchomienie linii specjalnej kursującej tylko 26 czerwca w związku z odbywającym się na Stadionie X-lecia meczem piłki nożnej.

[EW 1966, nr 150, 25/26 VI 1966, str. 5]<
1966.06.29-30. Przez dwa dni MZK przeprowadzały na linii 7 pomiary ruchu pasażerskiego, 29 czerwca w wozach jadących z Okęcia na Żerań FSO, 30 czerwca w wozach jadących w kierunku przeciwnym. Pomiary wykonywane były w godzinach: 5.30 - 10.00. "Na wszystkich przystankach pracownicy MZK wręczać będą pasażerom kupony z numerem przystanku (wycofane, nieważne bilety trolejbusowe). Kupony te pasażerowie powinni zwracać przy wysiadaniu pracownikom MZK na przystankach. Celem pomiarów jest uzyskanie faktycznego obrazu wykorzystania linii 7 na poszczególnych odcinkach trasy." Wyniki podano połowicznie (te z pierwszego dnia badań) w prasie 9 sierpnia: z Okęcia na Żerań i Pragę jechało 13% pasażerów, z Okęcia do przystanku Niemcewicza - 30%, a z Okęcia do Śródmieścia (odcinek od pl. Zawiszy do Andersa) - 58%. [EW 1966, nr 152, 28 VI 1966, str. 3]
1966.07. Rozpoczęto montaż w trolejbusach i niektórych tramwajach kasowników nowego typu. Dziurkowały one bilety zamiast nadrukowywać cyfry. [EW 1966, nr 163, 11 VII 1966, str. 5]
1966.07.03. Wprowadzenie obsługi bezkonduktorskiej na liniach 109 (zajezdnia "Redutowa"), 129, 134, 137 (zajezdnia "Woronicza") i 163 (zajezdnia "Redutowa"). [MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 34/66]
1966.07.03. E linia autobusowa pospieszna stała OSIEDLE WRZECIONO – Lindego – Marymoncka (powrót: Marymoncka – Przy Agorze – Marymoncka (boczna jezdnia) – OSIEDLE WRZECIONO.) – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Malczewskiego – Joliot-Curie – Woronicza – ZAJEZDNIA WORONICZA.

(W godzinach szczytu: ... – Woronicza – Spartańska – SPARTAŃSKA (INSTYTUT REUMATOLOGII).)
Przystanki: OSIEDLE WRZECIONO, PRZY AGORZE (→OS. WRZECIONO) SZPITAL BIELAŃSKI, AWF, PODLEŚNA-IMiGW, ŻEROMSKIEGO, POTOCKA, POPIEŁUSZKI, RONDO ZGRUPOWANIA AK "RADOSŁAW", STAWKI, KINO FEMINA, RONDO ONZ, DW. CENTRALNY, NOWOWIEJSKA, METRO POLE MOKOTOWSKIE, METRO RACŁAWICKA, ODYŃCA, POLSKIE RADIO, METRO WIERZBNO, SAMOCHODOWA, WORONICZA, ZAJEZDNIA WORONICZA, (INSTYTUT REUMATOLOGII).

(Stara trasa: SZPITAL BIELAŃSKI – Marymoncka – ... – ZAJEZDNIA WORONICZA / SPARTAŃSKA (INSTYTUT REUMATOLOGII).)
Wydłużenie trasy do nowych osiedli Wrzeciona.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 36/66;
EW 1966, nr 156, 2/3 VII 1966, str. 5]
E
NOCNY
linia autobusowa nocna pospieszna stała OSIEDLE WRZECIONO – Lindego – Marymoncka (powrót: Marymoncka – Przy Agorze – Marymoncka (boczna jezdnia) – OSIEDLE WRZECIONO.) – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Malczewskiego – Joliot-Curie – Woronicza – Racjonalizacji – Konstruktorska – Postępu – Cybernetyki – Obrzeżna – BOKSERSKA.
Przystanki: OSIEDLE WRZECIONO, PRZY AGORZE (→OS. WRZECIONO) SZPITAL BIELAŃSKI, AWF, PODLEŚNA, ŻEROMSKIEGO, POTOCKA, POPIEŁUSZKI, RONDO BABKA, STAWKI, KINO FEMINA, TWARDA, DW. CENTRALNY, NOWOWIEJSKA, SGH, RACŁAWICKA, ODYŃCA, POLSKIE RADIO, WORONICZA, ZAJEZDNIA WORONICZA, POSTĘPU (NŻ), CYBERNETYKI, BOKSERSKA.

(Stara trasa: SZPITAL BIELAŃSKI – Marymoncka – ... – BOKSERSKA.)
POWSIN linia autobusowa sezonowa pospieszna okresowa (kursuje w dni świąteczne) PLAC DEFILAD – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – jezdnia południowa PKiN – PLAC DEFILAD.) – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – Przyczółkowa (osiedle Powsin) – Przekorna – Opieńki – POWSIN (PARK KULTURY).
Przystanki: PL. DEFILAD, PL. UNII LUBELSKIEJ, WILANÓW (NŻ), POWSIN. (Stara trasa: PLAC DEFILAD – ... – plac Unii Lubelskiej – Bagatela – Belwederska (powrót: Belwederska – Zawrotna – Spacerowa – Klonowa – plac Unii Lubelskiej) – Sobieskiego – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – ... – POWSIN (PARK KULTURY).)
Ponowne skierowanie przez ul. Puławską i al. Wilanowską.

[MZK Pismo Dyspozycyjne RI-880]
1966.07.17. Wprowadzenie obsługi bezkonduktorskiej na liniach 127, 140 i 154 (zajezdnia "Woronicza"). [MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 38/66;
EW 1966, nr 166, 14 VII 1966, str. 5]
1966.07.17. 135 linia autobusowa zwykła stała SZWEDZKA / KOWIEŃSKA – Szwedzka – Strzelecka – Środkowa – Ratuszowa – Inżynierska – Wileńska – św. Cyryla i Metodego – Jagiellońska – Okrzei – Targowa (powrót: Targowa – Kłopotowskiego – Jagiellońska – aleja Solidarności – Targowa – 11 Listopada – Kowieńska – SZWEDZKA / KOWIEŃSKA.) – aleja Zieleniecka – aleja Waszyngtona – Grenadierów – Ostrobramska – Zamieniecka – Chłopickiego – PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA.

(Stara trasa: SZWEDZKA / KOWIEŃSKA – ... – Zamieniecka – Grochowska – Żółkiewskiego – Szaserów – Lubieszowska – BOREMLOWSKA (powrót: BOREMLOWSKA – Płowce – Szaserów – Żółkiewskiego).)
Zakończenie przebudowy ul. Chłopickiego.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 38/66;
EW 1966, nr 166, 14 VII 1966, str. 5]
100L linia autobusowa zwykła stała PLAC UNII LUBELSKIEJ – aleja Szucha – Aleje Ujazdowskie – plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Krakowskie Przedmieście – Królewska – plac Piłsudskiego – Moliera – plac Teatralny – Senatorska – plac Bankowy – Andersa – Nowolipki – aleja Jana Pawła II – Prosta – Żelazna – Srebrna – Towarowa – plac Zawiszy – Raszyńska – Koszykowa – aleja Niepodległości – Nowowiejska – Polna – PLAC UNII LUBELSKIEJ.

(Stara trasa: PLAC UNII LUBELSKIEJ – ... – Prosta – Żelazna – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – ... – PLAC UNII LUBELSKIEJ.)
Zakończenie robót drogowych na ul. Srebrnej.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 38/66;
EW 1966, nr 166, 14 VII 1966, str. 5]
150 linia autobusowa zwykła stała TRZECH BUDRYSÓW – Dickensa – Białobrzeska – Opaczewska – Grójecka (powrót: Grójecka – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Białobrzeska) – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Towarowa – Srebrna – Twarda – Prosta – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – Prosta – Żelazna – Srebrna) – Kopernika – Tamka – Dobra – MARIENSZTAT (powrót: MARIENSZTAT – Dobra – Sowia – Furmańska – Karowa – Dobra).

(Stara trasa: TRZECH BUDRYSÓW – ... – plac Zawiszy – Towarowa – Srebrna – Twarda – Prosta – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – Prosta – Żelazna – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy) – Kopernika – ... – MARIENSZTAT.)
1966.07.21. 141 linia autobusowa zwykła stała WILANOWSKA (pętla na ul. Puławskiej) – Puławska – aleja Lotników – Rzymowskiego – Obrzeżna – Bokserska – Kłobucka – KŁOBUCKA (d. WYCZÓŁKI).

(Stara trasa: WILANOWSKA (pętla na ul. Puławskiej) – ... – Kłobucka – KŁOBUCKA (ZAKŁAD KARNY).)
Przedłużenie trasy do nowej pętli w Wyczółkach.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 40/66;
EW 1966, nr 174, 23/24 VII 1966, str. 5]
1966.07.21.
ok. godz. 9.00.
118 linia autobusowa zwykła stała PLAC KONSTYTUCJI – Piękna – Aleje Ujazdowskie (powrót: Aleje Ujazdowskie – aleja Wyzwolenia – plac Zbawiciela – PLAC KONSTYTUCJI.) – plac Trzech Krzyży – Książęca – Ludna – Solec – Tamka – Wybrzeże Kościuszkowskie – Wybrzeże Gdańskie – Wybrzeże Gdyńskie – Krasińskiego – plac Wilsona – Mickiewicza – Potocka – Gwiaździsta – GWIAŹDZISTA.

(Stara trasa: PLAC KONSTYTUCJI – ... – plac Trzech Krzyży – Książęca – Kruczkowskiego – aleja 3 Maja – Solec – Ludna – Wybrzeże Kościuszkowskie – Wybrzeże Gdańskie – ... – GWIAŹDZISTA.)
Przywrócenie stałych tras po zakończeniu przebudowy ul. Solec.

[MZK Telefonogram nr 102/66;
EW 1966, nr 174, 23/24 VII 1966, str. 5]
128 linia autobusowa zwykła stała WIŚLICKA – Pruszkowska – Zbarska – Żwirki i Wigury – Raszyńska – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Książęca – Ludna – Solec – Dobra – MARIENSZTAT (powrót: MARIENSZTAT – Mariensztat – Sowia – Furmańska – Karowa – Dobra).

(Stara trasa: WIŚLICKA – ... – plac Trzech Krzyży – Książęca – Kruczkowskiego – aleja 3 Maja – Solec – Ludna – Wybrzeże Kościuszkowskie – Tamka – Dobra – MARIENSZTAT (powrót: MARIENSZTAT – Mariensztat – Sowia – Furmańska – Karowa – Dobra).)
155 linia autobusowa zwykła stała KSIĘCIA JANUSZA – Górczewska – Płocka – Wolska – Skierniewicka – Siedmiogrodzka – Grzybowska – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska – Kopernika – Tamka – Dobra – Solec – aleja 3 Maja – PKP POWIŚLE.

(Stara trasa: KSIĘCIA JANUSZA – ... – Kopernika – Tamka – Wybrzeże Kościuszkowskie – Ludna – Solec – aleja 3 Maja – PKP POWIŚLE.)
Przywrócenie przejazdu przez ul. Solec wraz z korektą związaną z wprowadzeniem stałej organizacji ruchu w al. 3 Maja.

[MZK Telefonogram nr 102/66;
EW 1966, nr 174, 23/24 VII 1966, str. 5]
162 linia autobusowa zwykła stała PODCHORĄŻYCH – Czerniakowska – Szwoleżerów – Myśliwiecka – Rozbrat – Kruczkowskiego – aleja 3 Maja – Solec – Dobra – Tamka – Wybrzeże Kościuszkowskie – Wybrzeże Gdańskie – Sanguszki – Zakroczymska – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Szwedzka – SZWEDZKA / LETNIA (powrót: SZWEDZKA / LETNIA – Letnia – 11 Listopada – Starzyńskiego).

(Stara trasa: PODCHORĄŻYCH – ... – Kruczkowskiego – aleja 3 Maja – Solec – Ludna – Wybrzeże Kościuszkowskie – Wybrzeże Gdańskie – ... – SZWEDZKA / LETNIA.)
615 linia autobusowa nocna zwykła stała KOŁO – Obozowa – Młynarska – Wolska – Skierniewicka – Siedmiogrodzka – Grzybowska – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska – Kopernika – Tamka – Dobra – Tamka – Dobra – Solec – aleja 3 Maja – PKP POWIŚLE.

(Stara trasa: KOŁO – ... – Kopernika – Tamka – Wybrzeże Kościuszkowskie – Ludna – Solec – aleja 3 Maja – PKP POWIŚLE.)
1966.07.21.
po południu
164 linia autobusowa zwykła stała WILANÓW – Przyczółkowa – Vogla – Syta – Metryczna – Bruzdowa – KĘPA ZAWADOWSKA.

(Stara trasa: WILANÓW – ... – Vogla – ZAWADY.)
Przedłużenie trasy do osiedla Kępa Zawadowska.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 40/66;
EW 1966, nr 174, 23/24 VII 1966, str. 5]
1966.07.22. MOSTY linia tramwajowa specjalna (zwykła) ALEJA ZIELENIECKA – aleja Zieleniecka – Targowa – aleja i most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – plac Bankowy – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – ALEJA ZIELENIECKA. Uruchomienie linii specjalnej kursującej tylko 22 lipca w godz. 15-24 w związku z odbywającą się na Wybrzeżu Kościuszkowskim imprezą masową.
1966.07.25. 100P linia autobusowa zwykła stała PLAC UNII LUBELSKIEJ – Polna – Nowowiejska – aleja Niepodległości – Chałubińskiego – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Towarowa – Srebrna – Twarda – aleja Jana Pawła II – Nowolipki – Andersa – plac Bankowy – Senatorska – plac Teatralny – Wierzbowa – plac Piłsudskiego – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – aleja Szucha – PLAC UNII LUBELSKIEJ.

(Stara trasa: PLAC UNII LUBELSKIEJ – ... – aleja Niepodległości – Koszykowa – Raszyńska – plac Zawiszy – ... – PLAC UNII LUBELSKIEJ.)
Wprowadzenie trasy objazdowej w związku z zamknięciem jednego kierunku ruchu na ul. Koszykowej z powodu budowy magistrali wodociągowej.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 41/66;
EW 1966, nr 174, 23/24 VII 1966, str. 5;
EW 1966, nr 176, 26 VII 1966, str. 5]
163 linia autobusowa zwykła stała NOWE GÓRCE – Konarskiego – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – Kasprzaka – Towarowa – plac Zawiszy – Raszyńska – Koszykowa – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Chałubińskiego – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy) – Narbutta – Boboli – Rakowiecka – RAKOWIECKA / ŁOWICKA (powrót: RAKOWIECKA / ŁOWICKA – Łowicka – Narbutta).

(Stara trasa: NOWE GÓRCE – Konarskiego – ... – plac Zawiszy – Koszykowa – aleja Niepodległości – ... – RAKOWIECKA / ŁOWICKA.)
612 linia autobusowa nocna zwykła stała SAPERSKA – Elbląska – Powązkowska – Okopowa – Towarowa – plac Zawiszy – Raszyńska – Koszykowa (powrót: Koszykowa – Chałubińskiego – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy) – Piękna – Myśliwiecka – Łazienkowska – Czerniakowska – CHEŁMSKA.

(Stara trasa: SAPERSKA – ... – plac Zawiszy – Raszyńska – Koszykowa – Piękna – ... – CHEŁMSKA.)
1966.08.06.
1966.08.07.
PKP linia autobusowa specjalna (pospieszna) DWORZEC GŁÓWNY – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Zamoyskiego – Lubelska – DWORZEC WSCHODNI (LUBELSKA).
Przystanki: DW. GŁÓWNY, CENTRUM, MUZEUM NARODOWE, DW. WSCHODNI (LUBELSKA).
Uruchomienie specjalnej linii autobusowej w związku z przebudową układu torowego i sieci trakcyjnej na stacji Warszawa Wschodnia. Ważne były tylko bilety kolejowe. Kursy 6 sierpnia w godz. 23.00 - 1.00 oraz 7 sierpnia w godz. 5.00 - 17.00.

[EW 1966, nr 185, 5 VIII 1966, str. 5]
1966.08.20.
godz. 11.00.
101 linia autobusowa zwykła stała PLAC TRZECH KRZYŻY – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – 11 Listopada – Inżynierska – Dąbrowszczaków – Szymanowskiego – NAMYSŁOWSKA (powrót: NAMYSŁOWSKA – Szanajcy – Dąbrowszczaków – Ratuszowa – Jagiellońska – Okrzei – Targowa).

(Stara trasa: PLAC TRZECH KRZYŻY – ... – aleja Zieleniecka – Targowa – Kłopotowskiego – Jagiellońska – Ratuszowa – Dąbrowszczaków – Szymanowskiego – NAMYSŁOWSKA (powrót: NAMYSŁOWSKA – Szanajcy – Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – św. Cyryla i Metodego – Jagiellońska – Okrzei – Targowa).)
Zmiany tras objazdowych rejonu skrzyżowania al. Solidarności z ul. Targową po ukończeniu I etapu prac: otwarcie przejazdu ul. Targową między Białostocką a al. Solidarności po jezdni przylegającej do Dworca Wileńskiego; wprowadzenie jednego kierunku ruchu w al. Solidarności od Targowej do Szwedzkiej; wprowadzenie jednego kierunku ruchu na ul. św. Cyryla i Metodego od Jagiellońskiej do Targowej.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 42/66;
EW 1966, nr 195, 17 VIII 1966, str. 5]
119 linia autobusowa zwykła stała PLAC HALLERA – Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – Szwedzka (powrót: Szwedzka – Stalowa – Inżynierska) – aleja Solidarności – Radzymińska – ZACISZE (MŁODZIEŃCZA).

(Stara trasa: WILEŃSKA – Wileńska – Szwedzka – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Targowa – WILEŃSKA.) – ... – ZACISZE (MŁODZIEŃCZA).)
120 linia autobusowa zwykła stała PLAC HALLERA – Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – Szwedzka (powrót: Szwedzka – Stalowa – Inżynierska) – aleja Solidarności – Radzymińska – Jórskiego – Samarytanka – Gilarska – św. Wincentego – Malborska – STARE BRÓDNO.

(Stara trasa: WILEŃSKA – Wileńska – Szwedzka – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Targowa – WILEŃSKA.) – ... – STARE BRÓDNO.)
123 linia autobusowa zwykła stała PLAC HALLERA – Dąbrowszczaków – Ratuszowa – Jagiellońska – Okrzei – Ząbkowska (powrót: Ząbkowska – Targowa – 11 Listopada – Inżynierska – Dąbrowszczaków) – Radzymińska – Naczelnikowska – księcia Ziemowita – Swojska – JESIOTROWA.

(Stara trasa: PLAC HALLERA – Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – św. Cyryla i Metodego – Jagiellońska – Okrzei – Ząbkowska (powrót: Ząbkowska – Targowa – Kłopotowskiego – Jagiellońska – Ratuszowa – Dąbrowszczaków) – ... – JESIOTROWA.)
135 linia autobusowa zwykła stała SZWEDZKA / KOWIEŃSKA – Szwedzka – Strzelecka – Środkowa – Ratuszowa – Jagiellońska – Okrzei – Targowa (powrót: Targowa – 11 Listopada – Kowieńska – SZWEDZKA / KOWIEŃSKA.) – aleja Zieleniecka – aleja Waszyngtona – Grenadierów – Ostrobramska – Zamieniecka – Chłopickiego – PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA.

(Stara trasa: SZWEDZKA / KOWIEŃSKA – Szwedzka – Strzelecka – Środkowa – Ratuszowa – Inżynierska – Wileńska – św. Cyryla i Metodego – Jagiellońska – Okrzei – Targowa (powrót: Targowa – Kłopotowskiego – Jagiellońska – aleja Solidarności – Targowa – 11 Listopada – Kowieńska – SZWEDZKA / KOWIEŃSKA.) – aleja Zieleniecka – ... – PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA.)
160 linia autobusowa zwykła stała EMILII PLATER (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE) – Emilii Plater – Twarda – plac Grzybowski – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Miodowa – Senatorska – Nowy Przejazd – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Kapucyńska – Miodowa) – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Jagiellońska – św. Cyryla i Metodego – Wileńska – Szwedzka – Strzelecka – ŚRODKOWA (powrót: ŚRODKOWA – Kowieńska – Szwedzka – Stalowa – Ratuszowa – Jagiellońska).

(Stara trasa: EMILII PLATER (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE) – ... – aleja Solidarności – Szwedzka – Strzelecka – ŚRODKOWA (powrót: ŚRODKOWA – Kowieńska – Szwedzka).)
320 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni powszednie) PLAC HALLERA – Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – Szwedzka (powrót: Szwedzka – Stalowa – Inżynierska) – aleja Solidarności – Radzymińska – Jórskiego – Samarytanka – SAMARYTANKA.

(Stara trasa: WILEŃSKA – Wileńska – Szwedzka – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Targowa – WILEŃSKA.) – ... – SAMARYTANKA.)
608 linia autobusowa nocna zwykła stała ZACISZE (MŁODZIEŃCZA) – Radzymińska – aleja Solidarności – Targowa – Ratuszowa – Jagiellońska – Okrzei – Ząbkowska (powrót: Ząbkowska – Targowa – Wileńska – Szwedzka – aleja Solidarności) – Radzymińska – Naczelnikowska – księcia Ziemowita – Swojska – JESIOTROWA.

(Stara trasa: ZACISZE (MŁODZIEŃCZA) – ... – aleja Solidarności – Targowa – św. Cyryla i Metodego – Jagiellońska – Okrzei – Ząbkowska (powrót: Ząbkowska – Targowa – Kłopotowskiego – Jagiellońska – aleja Solidarności – Targowa – Wileńska – Szwedzka – aleja Solidarności) – Radzymińska – ... – JESIOTROWA.)
609 linia autobusowa nocna zwykła stała PLAC HALLERA – Dąbrowszczaków – Ratuszowa – Jagiellońska – Okrzei – Targowa (powrót: Targowa – 11 Listopada – Inżynierska – Dąbrowszczaków) – aleja Zieleniecka – aleja Waszyngtona – Grochowska – GOCŁAWEK.

(Stara trasa: PLAC HALLERA – Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – św. Cyryla i Metodego – Jagiellońska – Okrzei – Targowa (powrót: Targowa – Kłopotowskiego – Jagiellońska – al. Solidarności – Targowa – 11 Listopada – Inżynierska – Dąbrowszczaków) – aleja Zieleniecka – ... – GOCŁAWEK.)
610 linia autobusowa nocna zwykła stała PLAC ZAWISZY – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – 11 Listopada – Stalowa – – Strzelecka – Szwedzka – STALOWA (powrót: STALOWA – Stalowa – Inżynierska – Ratuszowa – Jagiellońska – Okrzei – Targowa).

(Stara trasa: PLAC ZAWISZY – ... – aleja Zieleniecka – Targowa – Kłopotowskiego – Jagiellońska – aleja Solidarności – Targowa – 11 Listopada – Stalowa – Środkowa – Strzelecka – Szwedzka – STALOWA (powrót: STALOWA – Inżynierska – Wileńska – św. Cyryla i Metodego – Jagiellońska – Okrzei – Targowa).)
611 linia autobusowa nocna zwykła stała NOWE GÓRCE – Konarskiego – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Jagiellońska – Okrzei – Targowa (powrót: Targowa – Ratuszowa – Jagiellońska – aleja Solidarności) – Zamoyskiego – Grochowska – Zakole – Wiatraczna (powrót: Wiatraczna – Grochowska) – Szaserów – Garwolińska – Szklanych Domów – Wspólna Droga – OSIEDLE MŁODYCH (powrót: OSIEDLE MŁODYCH – Szaserów).

(Stara trasa: NOWE GÓRCE – ... – aleja Solidarności – Sierakowskiego – Okrzei – Targowa (powrót: Targowa – Kłopotowskiego – Sierakowskiego) – Zamoyskiego – ... – OSIEDLE MŁODYCH.)
616 linia autobusowa nocna zwykła stała TORUŃSKA – Toruńska – Jarosławska – Wybrańska – Wysockiego (powrót: Wysockiego – TORUŃSKA.) – Odrowąża – 11 Listopada – Ratuszowa – Jagiellońska – Okrzei – Ząbkowska – Radzymińska – Łomżyńska – OTWOCKA (powrót: OTWOCKA – Siedlecka – Folwarczna – Radzymińska – Ząbkowska – Targowa – 11 Listopada).

(Niektóre kursy: ZAPLECZE – Płochocińska – Marywilska – Wysockiego – Odrowąża – ...)

(Stara trasa: TORUŃSKA – ... – Odrowąża – 11 Listopada – Ratuszowa – Inżynierska – Wileńska – św. Cyryla i Metodego – Jagiellońska – Okrzei – Ząbkowska – Radzymińska – Łomżyńska – OTWOCKA (powrót: OTWOCKA – Siedlecka – Folwarczna – Radzymińska – Ząbkowska – Targowa – Kłopotowskiego – Jagiellońska – aleja Solidarności – Targowa – 11 Listopada).)
617 linia autobusowa nocna zwykła stała CMENTARZ BRÓDNOWSKI – św. Wincentego – 11 Listopada – Ratuszowa – Jagiellońska – Okrzei – Targowa (powrót: Targowa – 11 Listopada) – Lubelska – DWORZEC WSCHODNI (LUBELSKA).

(Stara trasa: CMENTARZ BRÓDNOWSKI – ... – 11 Listopada – Ratuszowa – Inżynierska – Wileńska – św. Cyryla i Metodego – Jagiellońska – Okrzei – Targowa (powrót: Targowa – Kłopotowskiego – Jagiellońska – aleja Solidarności – Targowa – 11 Listopada) – ... – DWORZEC WSCHODNI (LUBELSKA).)
D linia autobusowa pospieszna stała PLAC HALLERA – Dąbrowszczaków – Ratuszowa – Jagiellońska – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Jagiellońska – św. Cyryla i Metodego – Targowa – 11 Listopada – Inżynierska) – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Kapucyńska – Miodowa (powrót: Krakowskie Przedmieście – Miodowa – Senatorska – Nowy Przejazd – aleja Solidarności) – Krakowskie Przedmieście – Świętokrzyska – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Odyńca – Racławicka – Żwirki i Wigury – 17 STYCZNIA.
Przystanki: PL. HALLERA, DĄBROWSZCZAKÓW, INŻYNIERSKA, DW. WILEŃSKI, PL. ZAMKOWY, NOWY ŚWIAT, METRO ŚWIĘTOKRZYSKA, CENTRUM, DW. CENTRALNY, NOWOWIEJSKA, METRO POLE MOKOTOWSKIE, METRO RACŁAWICKA, ODYŃCA, WOŁOSKA, RAKOWIEC, BALEYA (NŻ), HYNKA, 17 STYCZNIA.

(Stara trasa: PLAC HALLERA – Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – św. Cyryla i Metodego – Jagiellońska – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Targowa – 11 Listopada – Inżynierska) – aleja Solidarności – ...)
F linia autobusowa pospieszna stała CMENTARZ WOLSKI (pętla na ul. Sieradzkiej) – Wolska – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Jagiellońska – Okrzei – Targowa (powrót: Targowa – Ratuszowa – Jagiellońska – aleja Solidarności) – Zamoyskiego – Grochowska – Płowiecka – Czecha – Kajki – KAJKI (KINO WRZOS).
Przystanki: CMENTARZ WOLSKI, REDUTA WOLSKA (NŻ), BEMA, DT WOLA, OKOPOWA, KINO "FEMINA", PL. BANKOWY, DW. WILEŃSKI, ZĄBKOWSKA, AL. ZIELENIECKA, GOCŁAWSKA, MIĘDZYBORSKA (NŻ), WIATRACZNA, PL. SZEMBEKA, GOCŁAWEK, PŁOWIECKA, EDISONA (NŻ), TRAKT LUBELSKI, TRAWIASTA, KAJKI, KINO WRZOS.

(Stara trasa: CMENTARZ WOLSKI (pętla na ul. Sieradzkiej) – ... – aleja Solidarności – Sierakowskiego – Okrzei – Targowa (powrót: Targowa – Kłopotowskiego – Sierakowskiego) – Zamoyskiego – ... – KAJKI (KINO WRZOS).)
H linia autobusowa pospieszna stała MALOWNICZA – aleja Krakowska (powrót: aleja Krakowska – Rękodzielnicza – Skibicka – Malownicza – MALOWNICZA.) – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – Ratuszowa – Jagiellońska (powrót: Jagiellońska – Okrzei – Targowa) – Modlińska – DĄBRÓWKA SZLACHECKA.
Przystanki: MALOWNICZA, CYPRYSOWA (NŻ), KRAKOWIAKÓW, HYNKA, 1 SIERPNIA (NŻ), DICKENSA, BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 R., KINO OCHOTA, PL. NARUTOWICZA, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, CENTRUM, MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA, AL. ZIELENIECKA, ZĄBKOWSKA, DW. WILEŃSKI, PL. HALLERA, RONDO STARZYŃSKIEGO, ŚLIWICE, ŻERAŃ FSO (NŻ), PŁOCHOCIŃSKA, EKSPRESOWA (NŻ), SĄSIEDZKA, KLASYKÓW, MEHOFFERA (NŻ), DĄBRÓWKA SZLACHECKA.

(Stara trasa: MALOWNICZA – ... – aleja Zieleniecka – Targowa – Kłopotowskiego – Jagiellońska (powrót: Jagiellońska – Okrzei – Targowa) – Modlińska – DĄBRÓWKA SZLACHECKA.)
H
BIS
linia autobusowa pospieszna okresowa szczytowa (kursuje w dni powszednie) MALOWNICZA – aleja Krakowska (powrót: aleja Krakowska – Rękodzielnicza – Skibicka – Malownicza – MALOWNICZA.) – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – Ratuszowa – Jagiellońska (powrót: Jagiellońska – Okrzei – Targowa) – PLAC HALLERA.
Przystanki: MALOWNICZA, CYPRYSOWA (NŻ), KRAKOWIAKÓW, HYNKA, 1 SIERPNIA (NŻ), DICKENSA, BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 R., KINO OCHOTA, PL. NARUTOWICZA, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, CENTRUM, MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA, AL. ZIELENIECKA, ZĄBKOWSKA, DW. WILEŃSKI, PL. HALLERA.

(Stara trasa: MALOWNICZA – ... – aleja Zieleniecka – Targowa – Kłopotowskiego – Jagiellońska (powrót: Jagiellońska – Okrzei – Targowa) – PLAC HALLERA.)
DH
NOCNY
linia autobusowa nocna pospieszna stała 17 STYCZNIA – Żwirki i Wigury – Raszyńska – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – Świętokrzyska – Krakowskie Przedmieście – Miodowa – Senatorska – Nowy Przejazd – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Kapucyńska – Miodowa) – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Jagiellońska – św. Cyryla i Metodego – Targowa – 11 Listopada – Inżynierska (powrót: Inżynierska – Ratuszowa – Jagiellońska – aleja Solidarności) – Dąbrowszczaków – plac Hallera – Jagiellońska – Modlińska – DĄBRÓWKA SZLACHECKA.
Przystanki: 17 STYCZNIA, HYNKA, BALEYA (NŻ), RAKOWIEC, KS. TROJDENA, POMNIK LOTNIKA (NŻ), RASZYŃSKA, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, CENTRUM, METRO ŚWIĘTOKRZYSKA, NOWY ŚWIAT, PL. ZAMKOWY, DW. WILEŃSKI, INŻYNIERSKA, DĄBROWSZCZAKÓW, PL. HALLERA, RONDO STARZYŃSKIEGO, ŚLIWICE, ŻERAŃ FSO, PŁOCHOCIŃSKA, EKSPRESOWA (NŻ), SĄSIEDZKA, KLASYKÓW, MEHOFFERA (NŻ), DĄBRÓWKA SZLACHECKA.

(Stara trasa: 17 STYCZNIA – ... – aleja Solidarności – Targowa – 11 Listopada – Inżynierska (powrót: Inżynierska – Wileńska – św. Cyryla i Metodego – Jagiellońska – aleja Solidarności) – Dąbrowszczaków – ... – DĄBRÓWKA SZLACHECKA.)
1966.08.22. 103 linia autobusowa zwykła stała HUTA – Kasprowicza – aleja Reymonta – Żeromskiego (powrót: Żeromskiego – Przybyszewskiego – Kasprowicza) – Perzyńskiego – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – plac Hallera – Dąbrowszczaków – Inżynierska – WILEŃSKA (powrót: WILEŃSKA – Targowa – 11 Listopada – Inżynierska).

(Stara trasa: HUTA – Kasprowicza – aleja Reymonta – Żeromskiego – Podczaszyńskiego – Marymoncka – Słowackiego (powrót: Słowackiego – Żeromskiego – Przybyszewskiego – Kasprowicza) – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – ... – WILEŃSKA.)
Oddanie do użytku łączącej osiedla Piasków z Trasą P-P ulicy Broniewskiego - na odcinku Jarzębskiego - pl. Grunwaldzki.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 43/66;
EW 1966, nr 199, 22 VIII 1966, str. 5]
121 linia autobusowa zwykła stała PLAC WILSONA – Krasińskiego – Broniewskiego – Perzyńskiego – Żeromskiego – Wólczyńska – Kwitnąca – BRĄZOWNICZA.

(Stara trasa: PLAC WILSONA – Słowackiego – Żeromskiego – ... – BRĄZOWNICZA.)
148 linia autobusowa zwykła stała ALEJA REYMONTA – Żeromskiego – Perzyńskiego – Broniewskiego – Krasińskiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska – Jasna – Boduena – PLAC POWSTAŃCÓW WARSZAWY (powrót: PLAC POWSTAŃCÓW WARSZAWY – Świętokrzyska).

(Stara trasa: RYDLA – Jarzębskiego – Magiera – Perzyńskiego – Żeromskiego – Słowackiego – Popiełuszki – ... – PLAC POWSTAŃCÓW WARSZAWY.)
348 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni powszednie) HUTA – Kasprowicza – aleja Reymonta – Żeromskiego (powrót: Żeromskiego – Przybyszewskiego – Kasprowicza) – Perzyńskiego – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE).

(Stara trasa: HUTA – ... – Żeromskiego – Słowackiego – Popiełuszki – ... – EMILII PLATER (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE).)
1966.08.28. 100L linia autobusowa zwykła stała PLAC UNII LUBELSKIEJ – aleja Szucha – Aleje Ujazdowskie – plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Krakowskie Przedmieście – Królewska – plac Piłsudskiego – Moliera – plac Teatralny – Senatorska – plac Bankowy – Andersa – Nowolipki – aleja Jana Pawła II – Sienna – Twarda – Srebrna – Towarowa – plac Zawiszy – Raszyńska – Koszykowa – aleja Niepodległości – Nowowiejska – Polna – PLAC UNII LUBELSKIEJ.

(Stara trasa: PLAC UNII LUBELSKIEJ – ... – aleja Jana Pawła II – Prosta – Żelazna – Srebrna – ... – PLAC UNII LUBELSKIEJ.)
Zmiana organizacji ruchu w Śródmieściu połączona z likwidacją na szeregu skrzyżowań lewoskrętów (m. in. na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II z ul. Grzybowską, al. Jana Pawła II z ul. Dzielną, ul. Prostej z ul. Żelazną i ul. Andersa z ul. Anielewicza).

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 45/66;
MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 47/66;
EW 1966, nr 204, 27/28 VIII 1966, str. 5]
106 linia autobusowa zwykła stała NOWE GÓRCE – Konarskiego – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – Skierniewicka – Siedmiogrodzka – Grzybowska – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – Prosta – Żelazna – Grzybowska) – Emilii Plater – Twarda – plac Grzybowski – Królewska – PLAC PIŁSUDSKIEGO.

(Stara trasa: NOWE GÓRCE – ... – Grzybowska – Królewska – PLAC PIŁSUDSKIEGO.)
111 linia autobusowa zwykła stała ZAMENHOFA – Zamenhofa – Nowolipki (powrót: Zamenhofa – Anielewicza – jezdnia przed pomnikiem Bohaterów Getta – Lewartowskiego – ZAMENHOFA.) – Andersa – plac Bankowy – Senatorska – Wierzbowa – plac Piłsudskiego (powrót: plac Piłsudskiego – Moliera – plac Teatralny – Senatorska) – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Saska – Brazylijska – Międzynarodowa – ZWYCIĘZCÓW.

(Stara trasa: ZAMENHOFA – Anielewicza – Andersa (powrót: Andersa – Anielewicza – jezdnia przed pomnikiem Bohaterów Getta – Lewartowskiego – ZAMENHOFA.) – Andersa – plac Bankowy – ... – ZWYCIĘZCÓW.)
150 linia autobusowa zwykła stała TRZECH BUDRYSÓW – Dickensa – Białobrzeska – Opaczewska – Grójecka (powrót: Grójecka – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Białobrzeska) – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Towarowa – Srebrna – Twarda – Prosta – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Sienna – Twarda) – Kopernika – Tamka – Dobra – MARIENSZTAT (powrót: MARIENSZTAT – Dobra – Sowia – Furmańska – Karowa – Dobra).

(Stara trasa: TRZECH BUDRYSÓW – ... – Srebrna – Twarda – Prosta – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – Prosta – Żelazna – Srebrna) – Kopernika – ... – MARIENSZTAT.)
155 linia autobusowa zwykła stała KSIĘCIA JANUSZA – Górczewska – Płocka – Wolska – Skierniewicka – Siedmiogrodzka – Grzybowska – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – Prosta – Żelazna – Grzybowska) – Kopernika – Tamka – Dobra – Solec – aleja 3 Maja – PKP POWIŚLE.

(Stara trasa: KSIĘCIA JANUSZA – ... – Grzybowska – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska – ... – PKP POWIŚLE.)
157 linia autobusowa zwykła stała GWIAŹDZISTA – Gwiaździsta – Jana III – Marii Kazimiery – Rudzka – Gdańska – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Stawki – Lewartowskiego – Zamenhofa – Nowolipki – aleja Jana Pawła II (powrót: aleja Jana Pawła II – Dzielna – Zamenhofa) – Prosta – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – PLAC NARUTOWICZA.

(Stara trasa: GWIAŹDZISTA – ... – Zamenhofa – Dzielna – aleja Jana Pawła II – ... – PLAC NARUTOWICZA.)
CHOJNÓW linia autobusowa sezonowa pospieszna okresowa (kursuje w dni świąteczne) PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej (powrót: plac Unii Lubelskiej – Polna – Nowowiejska – Chałubińskiego – aleja Jana Pawła II – Złota – Emilii Plater – jezdnia południowa PKiN – PLAC DEFILAD.) – Puławska – Mysiadło: Puławska – Piaseczno: (Puławska – Kościuszki – 17 Stycznia – Asfaltowa?) – Chojnów: Asfaltowa – CHOJNÓW.
Przystanki: PL. DEFILAD, CHAŁUBIŃSKIEGO/NOWOGRODZKA (→PL. DEFILAD), PL. UNII LUBELSKIEJ, PARK DRESZERA, METRO WILANOWSKA, PYRY, DĄBRÓWKA, IWICZNA, PIASECZNO, ŻABIENIEC, STEFANÓW, CHOJNÓW.

(Stara trasa: PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej (powrót: plac Unii Lubelskiej – Polna – Noakowskiego – Emilii Plater – jezdnia południowa PKiN – PLAC DEFILAD.) – Puławska – ... – CHOJNÓW.)
POWSIN linia autobusowa sezonowa pospieszna okresowa (kursuje w dni świąteczne) PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej (powrót: plac Unii Lubelskiej – Polna – Nowowiejska – Chałubińskiego – aleja Jana Pawła II – Złota – Emilii Plater – jezdnia południowa PKiN – PLAC DEFILAD.) – Puławska – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – Przyczółkowa (osiedle Powsin) – Przekorna – Opieńki – POWSIN (PARK KULTURY).
Przystanki: PL. DEFILAD, CHAŁUBIŃSKIEGO/NOWOGRODZKA (→PL. DEFILAD), PL. UNII LUBELSKIEJ, WILANÓW (NŻ), POWSIN.

(Stara trasa: PLAC DEFILAD – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – jezdnia południowa PKiN – PLAC DEFILAD.) – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – ... – POWSIN (PARK KULTURY).)
W linia autobusowa sezonowa pospieszna okresowa (kursuje w dni świąteczne) PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej (powrót: plac Unii Lubelskiej – Polna – Nowowiejska – Chałubińskiego – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – jezdnia południowa PKiN – PLAC DEFILAD.) – Puławska – WYŚCIGI.
Przystanki: PL. DEFILAD, DW. CENTRALNY (→PL. DEFILAD), PL. UNII LUBELSKIEJ, WYŚCIGI.

(Stara trasa: PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej (powrót: plac Unii Lubelskiej – Polna – Noakowskiego – Emilii Plater – PLAC DEFILAD.) – Puławska – ... – WYŚCIGI.)
109 linia autobusowa zwykła stała NOWE GÓRCE – Górczewska – Płocka – Kasprzaka – Prosta – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE).

(Stara trasa: NOWE GÓRCE – Górczewska – Płocka – Wolska – Skierniewicka – Siedmiogrodzka – Grzybowska – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE).)
Skierowanie przez przemysłowe rejony Czystego.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 45/66;
EW 1966, nr 204, 27/28 VIII 1966, str. 5]
309 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni powszednie) KSIĘCIA JANUSZA – Górczewska – Płocka – Kasprzaka – Prosta – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE).

(Stara trasa: KSIĘCIA JANUSZA – Górczewska – Płocka – Wolska – Skierniewicka – Siedmiogrodzka - Grzybowska – al. Jana Pawła II – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE).)
609 linia autobusowa nocna zwykła stała PLAC HALLERA – Dąbrowszczaków – Ratuszowa – Jagiellońska – Okrzei – Targowa (powrót: Targowa – 11 Listopada – Inżynierska – Dąbrowszczaków) – aleja Zieleniecka – aleja Waszyngtona – Grochowska – Płowiecka – TRAKT LUBELSKI.

(Stara trasa: PLAC HALLERA – ... – Grochowska – GOCŁAWEK.)
Przedłużenie trasy do Wawra.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 47/66;
EW 1966, nr 204, 27/28 VIII 1966, str. 5]
ZMIANY PRZYSTANKOWE • MURANOWSKA - przeniesienie przystanku (w kierunku Śródmieścia) (dotyczy linii 116, 122, 132 i 332).
• ANDERSA / MIĘDZYPARKOWA - likwidacja przystanków zlokalizowanych na ul. Andersa (dotyczy linii 2, 11, 15, 31, 36).
• HALA MIROWSKA - przeniesienie przystanku (w kierunku Żoliborza) z okolic Hali Mirowskiej do ul. Elektoralnej (dotyczy linii 11, 12, 17, 19, 29 i 33).
• AL. JANA PAWŁA II / GRZYBOWSKA - likwidacja przystanków (dotyczy linii 11, 12, 17, 19, 29 i 33).
• AL. JANA PAWŁA II / ZŁOTA - likwidacja przystanków (dotyczy linii 10, 12, 17, 19, 29 i 33).
• NOWOWIEJSKA / AL. NIEPODLEGŁOŚCI - likwidacja przystanku zlokalizowanego na ul. Nowowiejskiej (dotyczy linii 100P i 114).
1966.08.29. 114 linia autobusowa zwykła stała PLAC TRZECH KRZYŻY – Aleje Ujazdowskie – aleja Wyzwolenia – plac Zbawiciela – Nowowiejska – Waryńskiego – plac Konstytucji – Śniadeckich – Nowowiejska – aleja Niepodległości – Madalińskiego – Wołoska – Racławicka (powrót: Racławicka – Odyńca – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela) – Żwirki i Wigury – 17 Stycznia – SEKUNDOWA.

(Stara trasa: PLAC TRZECH KRZYŻY – ... – Nowowiejska – aleja Niepodległości – Madalińskiego – Wołoska – Racławicka – ... – SEKUNDOWA.)
Wprowadzenie tras objazdowych w związku z przebudową ul. Wołoskiej.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 47/66;
EW 1966, nr 204, 27/28 VIII 1966, str. 5]
117 linia autobusowa zwykła stała WERSALSKA – Paryska – Francuska – aleja i most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – Krucza – Mokotowska – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Dąbrowskiego – Kazimierzowska – Madalińskiego – Wołoska – WOŁOSKA (powrót: WOŁOSKA – Odyńca – aleja Niepodległości – Madalińskiego – Puławska).

(Stara trasa: WERSALSKA – ... – Puławska – Madalińskiego – Wołoska – WOŁOSKA.)
604 linia autobusowa nocna zwykła stała WERSALSKA – Paryska – Francuska – aleja i most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – Krucza – Mokotowska – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Dąbrowskiego – Kazimierzowska – Madalińskiego – Wołoska – WOŁOSKA (powrót: WOŁOSKA – Odyńca – aleja Niepodległości – Madalińskiego – Puławska).

(Stara trasa: WERSALSKA – ... – Puławska – Madalińskiego – Wołoska – WOŁOSKA.)
1966.08. W czasie letnich remontów torów rozpoczęto instalację pierwszych w Warszawie ogrodzeń między torami uniemożliwiających przebieganie przez torowisko (tzw. "siatek"). Na początku ogrodzenia zamontowano na odcinkach, na których szczególnie często dochodziło do wypadków: pomiędzy torami na ulicy gen. Andersa (wówczas: Nowotki) i w alei Jana Pawła II (ulicy Marchlewskiego).
1966.09.04. 36 linia tramwajowa zwykła stała MARYMONT – Mickiewicza – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Goworka – Spacerowa – Gagarina – Czerniakowska – Powsińska – SADYBA.

(Stara trasa: MARYMONT – ... – Czerniakowska – PLAC BERNARDYŃSKI.)
Ponowne wydłużenie trasy do Sadyby. Do obsługi skierowano 10 wozów pojedynczych typu 13N.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 46/66;
EW 1966, nr 212, 6 IX 1966, str. 3]
616 linia autobusowa nocna zwykła stała ZAPLECZE – Płochocińska – Marywilska – Wysockiego – Odrowąża – 11 Listopada – Ratuszowa – Jagiellońska – Okrzei – Ząbkowska – Radzymińska – Łomżyńska – OTWOCKA (powrót: OTWOCKA – Siedlecka – Folwarczna – Radzymińska – Ząbkowska – Targowa – 11 Listopada).

(Stara trasa: TORUŃSKA – Toruńska – Jarosławska – Wybrańska – Wysockiego (powrót: Wysockiego – TORUŃSKA.) – Odrowąża – ... – OTWOCKA.

(Niektóre kursy: ZAPLECZE – Płochocińska – Marywilska – Wysockiego – Odrowąża – ...))
Przedłużenie trasy wszystkich kursów do pętli przy Zakładach Przemysłowych "Zaplecze".

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 46/66;
EW 1966, nr 212, 6 IX 1966, str. 3]
1966.09.04. DOŻYNKI linia tramwajowa specjalna (zwykła) DWORZEC WSCHODNI – Kijowska – Targowa – Ratuszowa – Jagiellońska – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – Okopowa – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – Kijowska – DWORZEC WSCHODNI. Jednodniowa zmiana trasy i oznaczenia linii 30 związana z obchodami Dożynek. Kursy w godz. 4-24. Obsługa przez 24 składy potrójne (po 12 w każdym kierunku).

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 48/66;
EW 1966, nr 210, 3/4 IX 1966, str. 5]
1966.09.11. BIAŁOBRZEGI linia autobusowa sezonowa pospieszna stała (kursuje przez cały tydzień) PLAC DEFILAD – jezdnia północna PKiN – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – plac Bankowy – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Międzyparkowa – Słomińskiego (powrót: Słomińskiego – Dawidowskiego – Andersa) – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Modlińska – Jabłonna: Modlińska – Zegrzyńska – Legionowo: Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nieporęt: Warszawska – Zegrze Południowe: Warszawska – Zegrze PKP (pętla) – Warszawska – Nieporęt: Warszawska – Zegrzyńska – aleja Wojska Polskiego – Białobrzegi: aleja Wojska Polskiego – BIAŁOBRZEGI.
Przystanki: PL. DEFILAD, PL. BANKOWY (NŻ), RONDO STARZYŃSKIEGO, ŻERAŃ FSO (NŻ), PŁOCHOCIŃSKA (NŻ), JABŁONNA (NŻ), LEGIONOWO, ZEGRZE (DROGA DO NIEPORĘTU) (NŻ), ZEGRZE (PLAŻA) (NŻ), ZEGRZE PKP, ZEGRZE (PLAŻA) (NŻ), ZEGRZE (DROGA DO NIEPORĘTU) (NŻ), NIEPORĘT (ALBATROS) (NŻ), BIAŁOBRZEGI (PLAŻA), BIAŁOBRZEGI (CAMPING), BIAŁOBRZEGI (HOTEL), BIAŁOBRZEGI.

(Stara trasa w dni świąteczne: PLAC DEFILAD – ... – Modlińska – Płochocińska – Rembelszczyzna: Jana Kazimierza – Stanisławów: Jana Kazimierza – Nieporęt: Jana Kazimierza – Zegrzyńska – ... – BIAŁOBRZEGI.
Przystanki: PL. DEFILAD, ..., PŁOCHOCIŃSKA (NŻ), NIEPORĘT (KOŚCIÓŁ) (NŻ), NIEPORĘT (ALBATROS) (NŻ), ..., BIAŁOBRZEGI.)
Wprowadzenie całotygodniowego przejazdu przez Legionowo i Zegrze w związku z zawieszeniem kursowania linii ZEGRZE.

[EW 1966, nr 215, 9 IX 1966, str. 5]
ZEGRZE linia autobusowa sezonowa pospieszna okresowa (kursuje w dni świąteczne) SEZONOWE ZAWIESZENIE KURSOWANIA.

(Stała trasa: PLAC DEFILAD – jezdnia północna PKiN – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – plac Bankowy – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Międzyparkowa – Słomińskiego (powrót: Słomińskiego – Dawidowskiego – Andersa) – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Modlińska – Jabłonna: Modlińska – Zegrzyńska – Legionowo: Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Zegrze Południowe: Warszawska – ZEGRZE PKP.
Przystanki: PL. DEFILAD, PL. BANKOWY (NŻ), RONDO STARZYŃSKIEGO (NŻ), ŻERAŃ FSO (NŻ), PŁOCHOCIŃSKA (NŻ), JABŁONNA (NŻ), LEGIONOWO, ZEGRZE (DROGA DO NIEPORĘTU) (NŻ), ZEGRZE (PLAŻA) (NŻ), ZEGRZE PKP.)
Zakończenie sezonu wypoczynkowego.

[EW 1966, nr 215, 9 IX 1966, str. 5]
1966.09.12. 115 linia autobusowa zwykła stała DWORZEC WSCHODNI (LUBELSKA) – Lubelska – Zamoyskiego – Grochowska – Gocławska – Mińska (powrót: Mińska – Grochowska) – Podskarbińska – Dwernickiego – Wiatraczna – Grochowska – Płowiecka – Czecha – Kajki – KAJKI (KINO WRZOS).

(Stara trasa: DWORZEC WSCHODNI (LUBELSKA) – ... – Grochowska – Gocławska – Mińska (powrót: Mińska – Grochowska) – Chrzanowskiego – Siennicka – Dwernickiego (powrót: Dwernickiego – Kickiego – Chrzanowskiego) – Wiatraczna – ... – KAJKI (KINO WRZOS).)
Korekta trasy na terenie Kamionka.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 49/66;
EW 1966, nr 216, 10/11 IX 1966, str. 5]
1966.09.12. Automaty do sprzedaży biletów - "Kraby" - zostały wprowadzone także w wozach kursujących na linii 12. [EW 1966, nr 217, 12 IX 1966, str. 5]
1966.09.18. POWSIN linia autobusowa sezonowa pospieszna okresowa (kursuje w dni świąteczne) SEZONOWE ZAWIESZENIE KURSOWANIA.

(Stała trasa: PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej (powrót: plac Unii Lubelskiej – Polna – Nowowiejska – Chałubińskiego – aleja Jana Pawła II – Złota – Emilii Plater – jezdnia południowa PKiN – PLAC DEFILAD.) – Puławska – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – Przyczółkowa (osiedle Powsin) – Przekorna – Opieńki – POWSIN (PARK KULTURY).
Przystanki: PL. DEFILAD, CHAŁUBIŃSKIEGO/NOWOGRODZKA (→PL. DEFILAD), PL. UNII LUBELSKIEJ, WILANÓW (NŻ), POWSIN.)
Koniec sezonu.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 51/66;
EW 1966, nr 222, 17/18 IX 1966, str. 5]
ŚWIDRY WIELKIE linia autobusowa sezonowa pospieszna okresowa (kursuje w dni świąteczne) SEZONOWE ZAWIESZENIE KURSOWANIA.

(Stała trasa: PLAC DEFILAD – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – jezdnia południowa PKiN – PLAC DEFILAD.) – most i aleja Poniatowskiego – Jakubowska – Wał Miedzeszyński – Józefów: aleja Nadwiślańska – Otwock: Mieszka I – OTWOCK (ŚWIDRY WIELKIE).)
1966.09.19. BIAŁOBRZEGI linia autobusowa sezonowa pospieszna okresowa (kursuje w dni świąteczne) PLAC DEFILAD – jezdnia północna PKiN – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – plac Bankowy – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Międzyparkowa – Słomińskiego (powrót: Słomińskiego – Dawidowskiego – Andersa) – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Modlińska – Jabłonna: Modlińska – Zegrzyńska – Legionowo: Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nieporęt: Warszawska – Zegrze Południowe: Warszawska – Zegrze PKP (pętla) – Warszawska – Nieporęt: Warszawska – Zegrzyńska – aleja Wojska Polskiego – Białobrzegi: aleja Wojska Polskiego – BIAŁOBRZEGI.
Przystanki: PL. DEFILAD, PL. BANKOWY (NŻ), RONDO STARZYŃSKIEGO, ŻERAŃ FSO (NŻ), PŁOCHOCIŃSKA (NŻ), JABŁONNA (NŻ), LEGIONOWO, ZEGRZE (DROGA DO NIEPORĘTU) (NŻ), ZEGRZE (PLAŻA) (NŻ), ZEGRZE PKP, ZEGRZE (PLAŻA) (NŻ), ZEGRZE (DROGA DO NIEPORĘTU) (NŻ), NIEPORĘT (ALBATROS) (NŻ), BIAŁOBRZEGI (PLAŻA), BIAŁOBRZEGI (CAMPING), BIAŁOBRZEGI (HOTEL), BIAŁOBRZEGI.
Zawieszenie kursowania w dni powszednie.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 51/66;
EW 1966, nr 222, 17/18 IX 1966, str. 5]
1966.09.23. 117 linia autobusowa zwykła stała WERSALSKA – Paryska – Francuska – aleja i most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – Krucza – Mokotowska – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Madalińskiego – Wołoska – WOŁOSKA (powrót: WOŁOSKA – Odyńca – aleja Niepodległości – Madalińskiego).

(Stara trasa: WERSALSKA – ... – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Dąbrowskiego – Kazimierzowska – Madalińskiego (powrót: Madalińskiego – Puławska) – Wołoska – WOŁOSKA.)
Przywrócenie stałych tras po zakończeniu budowy kanalizacji w ul. Puławskiej.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 54/66;
EW 1966, nr 226, 22 IX 1966, str. 5]
125 linia autobusowa zwykła stała RYNEK NOWEGO MIASTA – Freta – Zakroczymska – Konwiktorska – Bonifraterska – Długa – Kilińskiego – Podwale – plac Zamkowy – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – aleja Szucha – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Dąbrowskiego – DĄBROWSKIEGO / ŁOWICKA (powrót: DĄBROWSKIEGO / ŁOWICKA – Łowicka – Madalińskiego – aleja Niepodległości – Dąbrowskiego).

(Stara trasa: RYNEK NOWEGO MIASTA – ... – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Dąbrowskiego – DĄBROWSKIEGO / ŁOWICKA (powrót: DĄBROWSKIEGO / ŁOWICKA – Łowicka – Madalińskiego – Puławska).)
325 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) PLAC ZAMKOWY – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – aleja Szucha – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Dąbrowskiego – DĄBROWSKIEGO / ŁOWICKA (powrót: DĄBROWSKIEGO / ŁOWICKA – Łowicka – Madalińskiego – aleja Niepodległości – Dąbrowskiego).

(Stara trasa: PLAC ZAMKOWY – ... – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Dąbrowskiego – DĄBROWSKIEGO / ŁOWICKA (powrót: DĄBROWSKIEGO / ŁOWICKA – Łowicka – Madalińskiego – Puławska).)
604 linia autobusowa nocna zwykła stała WERSALSKA – Paryska – Francuska – aleja i most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – Krucza – Mokotowska – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Madalińskiego – Wołoska – WOŁOSKA (powrót: WOŁOSKA – Odyńca – aleja Niepodległości – Madalińskiego).

(Stara trasa: WERSALSKA – ... – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Dąbrowskiego – Kazimierzowska – Madalińskiego (powrót: Madalińskiego – Puławska) – Wołoska – WOŁOSKA.)
1966.09.26.
ok. godz. 10.00.
103 linia autobusowa zwykła stała HUTA – Kasprowicza – Przybyszewskiego – Żeromskiego – Perzyńskiego – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – plac Hallera – Dąbrowszczaków – Inżynierska – WILEŃSKA (powrót: WILEŃSKA – Targowa – 11 Listopada – Inżynierska).

(Stara trasa: HUTA – Kasprowicza – aleja Reymonta – Żeromskiego (powrót: Żeromskiego – Przybyszewskiego – Kasprowicza) – Perzyńskiego – ... – WILEŃSKA.)
Przywrócenie stałych tras w związku z rozpoczęciem kolejnego etapu przebudowy zachodniej jezdni ul. Kasprowicza.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 55/66;
EW 1966, nr 229, 26 IX 1966, str. 5]
110 linia autobusowa zwykła stała PLAC WILSONA – Słowackiego – Żeromskiego (powrót: Żeromskiego – Podczaszyńskiego – Marymoncka – Słowackiego) – Przybyszewskiego – Kasprowicza – Nocznickiego – Wólczyńska – Arkuszowa – Estrady – WÓLKA WĘGLOWA (granica miasta).

(W dni robocze do godz. 8.02: ... – Przybyszewskiego – Kasprowicza – Huta (pętla) – Kasprowicza – Nocznickiego (powrót: Nocznickiego – Kasprowicza – Przybyszewskiego) – ...)

(Od poniedziałku do piątku w godz. 13.55-16.10 oraz w soboty w godz. 12.09-14.02: ... – Przybyszewskiego – Kasprowicza – Nocznickiego (powrót: Nocznickiego – Kasprowicza – Huta (pętla) – Kasprowicza – Przybyszewskiego) – ...)

(Stara trasa: PLAC WILSONA – Słowackiego – Żeromskiego – Przybyszewskiego – Kasprowicza (powrót: Kasprowicza – aleja Reymonta – Żeromskiego – Podczaszyńskiego – Marymoncka – Słowackiego) – Nocznickiego – Wólczyńska – Arkuszowa – Estrady – WÓLKA WĘGLOWA (granica miasta).)
132 linia autobusowa zwykła stała HUTA – Kasprowicza – Przybyszewskiego – Żeromskiego – Podczaszyńskiego – Marymoncka – Słowackiego (powrót: Słowackiego – Żeromskiego – aleja Zjednoczenia – Kasprowicza) – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – NOWY ŚWIAT (powrót: NOWY ŚWIAT – Świętokrzyska – Kopernika – Krakowskie Przedmieście).

(Stara trasa: HUTA – Kasprowicza – aleja Reymonta – Żeromskiego – Podczaszyńskiego – Marymoncka – Słowackiego (powrót: Słowackiego – Żeromskiego – aleja Zjednoczenia – Kasprowicza) – plac Wilsona – ... – NOWY ŚWIAT.)
Zmiana trasy objazdowej w związku z rozpoczęciem kolejnego etapu przebudowy zachodniej jezdni ul. Kasprowicza.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 55/66;
EW 1966, nr 229, 26 IX 1966, str. 5]
348 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) HUTA – Kasprowicza – Przybyszewskiego – Żeromskiego – Perzyńskiego – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska – Emilii Plater – DWORZEC CENTRALNY (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE).

(Stara trasa: HUTA – Kasprowicza – aleja Reymonta – Żeromskiego (powrót: Żeromskiego – Przybyszewskiego – Kasprowicza) – ... – DWORZEC CENTRALNY (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE).)
Przywrócenie stałych tras w związku z rozpoczęciem kolejnego etapu przebudowy zachodniej jezdni ul. Kasprowicza.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 55/66;
EW 1966, nr 229, 26 IX 1966, str. 5]
606 linia autobusowa nocna zwykła stała ZAJEZDNIA ŻOLIBORZ – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Kasprowicza – Przybyszewskiego – Żeromskiego – Podczaszyńskiego – Marymoncka – Słowackiego (powrót: Słowackiego – Żeromskiego) – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – PLAC ZAWISZY.

(Stara trasa: ZAJEZDNIA ŻOLIBORZ – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Kasprowicza – aleja Reymonta – Żeromskiego – Podczaszyńskiego – Marymoncka – Słowackiego (powrót: Słowackiego – Żeromskiego – Przybyszewskiego – Kasprowicza) – Popiełuszki – ... – PLAC ZAWISZY.)
A linia autobusowa pospieszna stała KASPROWICZA / OCZAPOWSKIEGO – Kasprowicza – Przybyszewskiego – Żeromskiego – Podczaszyńskiego – Marymoncka – Słowackiego (powrót: Słowackiego – Żeromskiego) – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – WILANOWSKA (pętla na ul. Puławskiej).
Przystanki: KASPROWICZA, SCHROEGERA (NŻ), PRZYBYSZEWSKIEGO, BIELANY-RATUSZ (NŻ), POTOCKA, PL. WILSONA, PL. INWALIDÓW (NŻ), DW. GDAŃSKI, PL. BANKOWY, ŚWIĘTOKRZYSKA, CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, PL. UNII LUBELSKIEJ, DWORKOWA, PARK DRESZERA, KRÓLIKARNIA (NŻ), DWORZEC POŁUDNIOWY.

(Stara trasa: KASPROWICZA / OCZAPOWSKIEGO – Kasprowicza – aleja Reymonta – Żeromskiego – Podczaszyńskiego – Marymoncka – Słowackiego (powrót: Słowackiego – Żeromskiego – Przybyszewskiego – Kasprowicza – KASPROWICZA / OCZAPOWSKIEGO.) – plac Wilsona – ... – WILANOWSKA (pętla na ul. Puławskiej).)
A
NOCNY
linia autobusowa nocna pospieszna stała KASPROWICZA / OCZAPOWSKIEGO – Kasprowicza – Przybyszewskiego – Żeromskiego – Podczaszyńskiego – Marymoncka – Słowackiego (powrót: Słowackiego – Żeromskiego) – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – WILANOWSKA (pętla na ul. Puławskiej).
Przystanki: KASPROWICZA, SCHROEGERA (NŻ), PRZYBYSZEWSKIEGO, BIELANY-RATUSZ (NŻ), POTOCKA, PL. WILSONA, PL. INWALIDÓW (NŻ), DW. GDAŃSKI, PL. BANKOWY, ŚWIĘTOKRZYSKA, CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, PL. UNII LUBELSKIEJ, DWORKOWA, PARK DRESZERA, KRÓLIKARNIA (NŻ), DWORZEC POŁUDNIOWY.

(Stara trasa: KASPROWICZA / OCZAPOWSKIEGO – Kasprowicza – aleja Reymonta – Żeromskiego – Podczaszyńskiego – Marymoncka – Słowackiego (powrót: Słowackiego – Żeromskiego – Przybyszewskiego – Kasprowicza – KASPROWICZA / OCZAPOWSKIEGO.) – plac Wilsona – ... – WILANOWSKA (pętla na ul. Puławskiej).)
1963.12.01. ZMIANY TARYFOWE
RODZAJ BILETU BILET NORMALNY BILET ULGOWY
BILETY JEDNORAZOWE
Bilet jednorazowy (tramwaje). 0,50 zł 0,20 zł
Bilet jednorazowy (tramwaje - taryfa nocna po godz. 23.00). 0,90 zł ---
Bilet jednorazowy bagażowy (tramwaje). 0,90 zł ---
Bilet jednorazowy (trolejbusy). 0,60 zł 0,20 zł
Bilet jednorazowy (trolejbusy - taryfa nocna po godz. 23.00). 1,20 zł ---
Bilet jednorazowy bagażowy (trolejbusy). 1,20 zł ---
Bilet jednorazowy (autobusy). 0,80 zł 0,20 zł
Bilet jednorazowy (autobusy - taryfa nocna po godz. 23.00). 1,50 zł ---
Bilet jednorazowy (autobusy - linie podmiejskie). 1,80 zł
(do 7 km)
2,40 zł
(8-11 km)
3,60 zł
(12-16 km)
---
Bilet jednorazowy (autobusy - linie pospieszne). 2,00 zł
3,00 zł
4,00 zł
5,00 zł
---
Bilet jednorazowy (autobusy - linie specjalne). 2,00 zł ---
Bilet jednorazowy bagażowy (autobusy). 1,50 zł ---
Bilet jednorazowy bagażowy (autobusy - linie podmiejskie). 2,40 zł ---
Bilet jednorazowy bagażowy (autobusy - linie pospieszne). 2,00 zł ---
Bilet jednorazowy bagażowy (autobusy - linie sezonowe i specjalne). 2,00 zł ---
BILETY OKRESOWE
Bilet abonamentowy 10-przejazdowy (tramwaje). 4,50 zł 1,50 zł
Bilet abonamentowy 10-przejazdowy (trolejbusy). 6,00 zł 1,50 zł
Bilet abonamentowy 10-przejazdowy (autobusy). 7,50 zł 1,50 zł
Karta pracownicza (tramwaje, trolejbusy, autobusy) 10,50 zł ---
Bilet miesięczny imienny na jedną linię tramwajową. 36,00 zł
(ważne w dzień)
39,60 zł
(ważne także w nocy)
12,00 zł
(ważne w dzień)
13,20 zł
(ważne także w nocy)
Bilet miesięczny imienny na jedną linię trolejbusową. 48,00 zł
(ważne w dzień)
52,80 zł
(ważne także w nocy)
15,00 zł
(ważne w dzień)
16,50 zł
(ważne także w nocy)
Bilet miesięczny imienny na jedną linię autobusową. 60,00 zł
(ważne w dzień)
66,00 zł
(ważne także w nocy)
18,00 zł
(ważne w dzień)
19,80 zł
(ważne także w nocy)
Bilet miesięczny imienny na dwie linie tramwajowe. 54,00 zł
(ważne w dzień)
59,40 zł
(ważne także w nocy)
15,00 zł
(ważne w dzień)
16,50 zł
(ważne także w nocy)
Bilet miesięczny imienny na dwie linie trolejbusowe. 72,00 zł
(ważne w dzień)
79,20 zł
(ważne także w nocy)
18,00 zł
(ważne w dzień)
19,80 zł
(ważne także w nocy)
Bilet miesięczny imienny na dwie linie autobusowe. 84,00 zł
(ważne w dzień)
92,40 zł
(ważne także w nocy)
24,00 zł
(ważne w dzień)
26,40 zł
(ważne także w nocy)
Bilet miesięczny imienny na dwie linie (kombinowany). 75,00 zł
(ważne w dzień)
82,50 zł
(ważne także w nocy)
24,00 zł
(ważne w dzień)
26,40 zł
(ważne także w nocy)
Bilet miesięczny imienny na trzy linie tramwajowe. 66,00 zł
(ważne w dzień)
72,60 zł
(ważne także w nocy)
18,00 zł
(ważne w dzień)
19,80 zł
(ważne także w nocy)
Bilet miesięczny imienny na trzy linie autobusowe. 96,00 zł
(ważne w dzień)
105,60 zł
(ważne także w nocy)
30,00 zł
(ważne w dzień)
33,00 zł
(ważne także w nocy)
Bilet miesięczny imienny na trzy linie (kombinowany). 90,00 zł
(ważne w dzień)
99,00 zł
(ważne także w nocy)
30,00 zł
(ważne w dzień)
33,00 zł
(ważne także w nocy)
Bilet miesięczny imienny na wszystkie linie. 105,00 zł
(ważne w dzień)
115,50 zł
(ważne także w nocy)
36,00 zł
(ważne w dzień)
39,60 zł
(ważne także w nocy)
Bilet miesięczny na okaziciela na wszystkie linie. 150,00 zł
(ważne w dzień)
165,50 zł
(ważne także w nocy)
---
OPŁATY KARNE
Brak ważnego biletu. 50,00 zł
(linie normalne)
100,00 zł
(linie specjalne)
---
Uprawnieni do biletów ulgowych:
• 1) dzieci od 3 do 7 lat;
• 2) szeregowi i podoficerowie Wojska Polskiego (w umundurowaniu);
• 3) renciści i inwalidzi za okazaniem uprawniającej legitymacji;
• 4) młodzież szkolna uczelni warszawskich;
• 5) młodzież akademicka wyższych uczelni warszawskich posiadająca legitymacje oznakowane niebieskim paskiem lub bez paska.

Uprawnieni do ulgowych kart pracowniczych oraz ulgowych biletów miesięcznych:
• 1) osoby zatrudnione w instytucjach, zakładach pracy oraz studenci i młodzież uczęszczająca do szkół w przypadku, jeżeli odległość od miejsca zamieszkania do miejsca pracy, uczelni czy szkoły przekracza 1,5 km;
• 2) uczniowie szkół podstawowych i licealnych;
• 3) uczestnicy Młodzieżowych Domów Kultury.

Uprawnieni do przejazdów bezpłatnych:
• 1) posłowie na Sejm i radni WRN oraz członkowie Prezydium Dzielnicowych Rad Narodowych;
• 2) członkowie Milicji Obywatelskiej, umundurowani szeregowi i podoficerowie wojska polskiego i armii sprzymierzonych;
• 3) dzieci na ręku do lat trzech;
• 4) ociemniali i ich przewodnicy.
Podwyższenie opłaty za przejazd bez ważnego biletu.

[DURNmsW 1966, nr 25, 30 IX 1966, str. 2;
MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 73/66;
EW 1966, nr 297, 14 XII 1966, str. 5;
EW 1967, nr 2, 2 I 1967, str. 5]
1966.10.01.
1966.10.02.
PKP linia autobusowa specjalna (pospieszna) DWORZEC GŁÓWNY – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – Zamoyskiego – Lubelska – DWORZEC WSCHODNI (LUBELSKA).
Przystanki: DW. GŁÓWNY, DW. ŚRÓDMIEŚCIE (CENTRALNY), PKP POWIŚLE, DW. WSCHODNI (LUBELSKA).
Uruchomienie linii z powodu remontu kolejowego tunelu średnicowego i znacznego ograniczenia ruchu pociągów - autobusy kursują 1.X. w godz. 0.30 - 5.00 i 2.X. w godz. 5.00-17.00.
1966.10.02. ZMIANY OBSŁUGOWE (decyzja o lokalizacji autobusów w zajezdni trolejbusowej "Chełmska"):
• linia 107 - przeniesienie z zajezdni "Łazienkowska" do zajezdni "Chełmska" (12 wozów);
• linia 108 - przeniesienie z zajezdni "Woronicza" do zajezdni "Łazienkowska" (6 wozów);
• linia 118 - przeniesienie z zajezdni "Inflancka" do zajezdni "Chełmska" (10 wozów);
• linia 140 - przeniesienie z zajezdni "Woronicza" do zajezdni "Łazienkowska" (8 wozów);
• linia 147 - przeniesienie z zajezdni "Woronicza" do zajezdni "Łazienkowska" (4 wozy);
• linia 307 - przeniesienie z zajezdni "Łazienkowska" do zajezdni "Chełmska" (8 wozów).
[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 56/66]
1966.10.02. Wprowadzenie obsługi bezkonduktorskiej na liniach 108 i 147 (zajezdnia "Łazienkowska"). [MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 56/66;
EW 1966, nr 230, 27 IX 1966, str. 5]
1966.10.02. Z linia tramwajowa sezonowa zwykła (kursuje w dni świąteczne) ZAWIESZENIE KURSOWANIA.

(Stała trasa: MŁOCINY – Pułkowa – Marymoncka – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Goworka – Spacerowa – Gagarina – Czerniakowska – Powsińska – Wiertnicza – WILANÓW.)
Zawieszenie linii na skutek załamania się pogody i spadku frekwencji.

[EW 1966, nr 233, 30 IX 1966, str. 5]
BIAŁOBRZEGI linia autobusowa sezonowa pospieszna okresowa (kursuje w dni świąteczne) SEZONOWE ZAWIESZENIE KURSOWANIA.

(Stała trasa: PLAC DEFILAD – jezdnia północna PKiN – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – plac Bankowy – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Międzyparkowa – Słomińskiego (powrót: Słomińskiego – Dawidowskiego – Andersa) – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Modlińska – Jabłonna: Modlińska – Zegrzyńska – Legionowo: Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nieporęt: Warszawska – Zegrze Południowe: Warszawska – Zegrze PKP (pętla) – Warszawska – Nieporęt: Warszawska – Zegrzyńska – aleja Wojska Polskiego – Białobrzegi: aleja Wojska Polskiego – BIAŁOBRZEGI.
Przystanki: PL. DEFILAD, PL. BANKOWY (NŻ), RONDO STARZYŃSKIEGO, ŻERAŃ FSO (NŻ), PŁOCHOCIŃSKA (NŻ), JABŁONNA (NŻ), LEGIONOWO, ZEGRZE (DROGA DO NIEPORĘTU) (NŻ), ZEGRZE (PLAŻA) (NŻ), ZEGRZE PKP, ZEGRZE (PLAŻA) (NŻ), ZEGRZE (DROGA DO NIEPORĘTU) (NŻ), NIEPORĘT (ALBATROS) (NŻ), BIAŁOBRZEGI (PLAŻA), BIAŁOBRZEGI (CAMPING), BIAŁOBRZEGI (HOTEL), BIAŁOBRZEGI.)
Koniec sezonu.

[EW 1966, nr 233, 30 IX 1966, str. 5]
1966.10.07. 110 linia autobusowa zwykła stała PLAC WILSONA – Słowackiego – Żeromskiego – Przybyszewskiego – Kasprowicza – Nocznickiego – Wólczyńska – Arkuszowa – Estrady – WÓLKA WĘGLOWA (granica miasta).

(W dni robocze do godz. 8.02: ... – Przybyszewskiego – Kasprowicza – Huta (pętla) – Kasprowicza – Nocznickiego (powrót: Nocznickiego – Kasprowicza – Przybyszewskiego) – ...)

(Od poniedziałku do piątku w godz. 13.55-16.10 oraz w soboty w godz. 12.09-14.02: ... – Przybyszewskiego – Kasprowicza – Nocznickiego (powrót: Nocznickiego – Kasprowicza – Huta (pętla) – Kasprowicza – Przybyszewskiego) – ...)

(Stara trasa: PLAC WILSONA – Słowackiego – Żeromskiego (powrót: Żeromskiego – Podczaszyńskiego – Marymoncka – Słowackiego) – Przybyszewskiego – ... – WÓLKA WĘGLOWA (granica miasta).)
Zakończenie robót drogowych na ul. Żeromskiego na odcinku od ul. Podczaszyńskiego do ul. Słowackiego.

[EW 1966, nr 237, 5 X 1966, str. 5]
132 linia autobusowa zwykła stała HUTA – Kasprowicza – Przybyszewskiego – Żeromskiego – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – NOWY ŚWIAT (powrót: NOWY ŚWIAT – Świętokrzyska – Kopernika – Krakowskie Przedmieście).

(Stara trasa: HUTA – ... – Przybyszewskiego – Żeromskiego – Podczaszyńskiego – Marymoncka – Słowackiego (powrót: Słowackiego – Żeromskiego) – ... – NOWY ŚWIAT.)
142 linia autobusowa zwykła stała PLAC WILSONA – Słowackiego – Żeromskiego – Wólczyńska – Opłotek – PLACÓWKA.

(Stara trasa: PLAC WILSONA – Słowackiego – Żeromskiego (powrót: Żeromskiego – Podczaszyńskiego – Marymoncka – Słowackiego) – Wólczyńska – ... – PLACÓWKA.)
332 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) ALEJA REYMONTA – Żeromskiego – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Tokarzewskiego-Karaszewicza – PLAC PIŁSUDSKIEGO (powrót: PLAC PIŁSUDSKIEGO – Królewska – Krakowskie Przedmieście).

(Stara trasa: ALEJA REYMONTA – Żeromskiego – Podczaszyńskiego – Marymoncka – Słowackiego (powrót: Słowackiego – Żeromskiego) – plac Wilsona – ... – PLAC PIŁSUDSKIEGO.)
606 linia autobusowa nocna zwykła stała ZAJEZDNIA ŻOLIBORZ – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Kasprowicza – Przybyszewskiego – Żeromskiego – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – PLAC ZAWISZY.

(Stara trasa: ZAJEZDNIA ŻOLIBORZ – ... – Przybyszewskiego – Żeromskiego – Podczaszyńskiego – Marymoncka – Słowackiego (powrót: Słowackiego – Żeromskiego) – Popiełuszki – ... – PLAC ZAWISZY.)
A linia autobusowa pospieszna stała KASPROWICZA / OCZAPOWSKIEGO – Kasprowicza – Przybyszewskiego – Żeromskiego – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – WILANOWSKA (pętla na ul. Puławskiej).
Przystanki: KASPROWICZA, SCHROEGERA (NŻ), PRZYBYSZEWSKIEGO, BIELANY-RATUSZ (NŻ), POTOCKA, PL. WILSONA, PL. INWALIDÓW (NŻ), DW. GDAŃSKI, PL. BANKOWY, ŚWIĘTOKRZYSKA, CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, PL. UNII LUBELSKIEJ, DWORKOWA, PARK DRESZERA, KRÓLIKARNIA (NŻ), DWORZEC POŁUDNIOWY.

(Stara trasa: KASPROWICZA / OCZAPOWSKIEGO – ... – Przybyszewskiego – Żeromskiego – Podczaszyńskiego – Marymoncka – Słowackiego (powrót: Słowackiego – Żeromskiego) – plac Wilsona – ... – WILANOWSKA (pętla na ul. Puławskiej).)
A
NOCNY
linia autobusowa nocna pospieszna stała KASPROWICZA / OCZAPOWSKIEGO – Kasprowicza – Przybyszewskiego – Żeromskiego – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – WILANOWSKA (pętla na ul. Puławskiej).
Przystanki: KASPROWICZA, SCHROEGERA (NŻ), PRZYBYSZEWSKIEGO, BIELANY-RATUSZ (NŻ), POTOCKA, PL. WILSONA, PL. INWALIDÓW (NŻ), DW. GDAŃSKI, PL. BANKOWY, ŚWIĘTOKRZYSKA, CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, PL. UNII LUBELSKIEJ, DWORKOWA, PARK DRESZERA, KRÓLIKARNIA (NŻ), DWORZEC POŁUDNIOWY.

(Stara trasa: KASPROWICZA / OCZAPOWSKIEGO – ... – Przybyszewskiego – Żeromskiego – Podczaszyńskiego – Marymoncka – Słowackiego (powrót: Słowackiego – Żeromskiego) – plac Wilsona – ... – WILANOWSKA (pętla na ul. Puławskiej).)
1966.10.09. PKP linia autobusowa specjalna (pospieszna) DWORZEC GŁÓWNY – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – Zamoyskiego – Lubelska – DWORZEC WSCHODNI (LUBELSKA).
Przystanki: DW. GŁÓWNY, DW. ŚRÓDMIEŚCIE (CENTRALNY), PKP POWIŚLE, DW. WSCHODNI (LUBELSKA).
Uruchomienie linii kursującej tylko 9 października z powodu remontu kolejowego tunelu średnicowego i znacznego ograniczenia ruchu pociągów.

[EW 1966, nr 239, 7 X 1966, str. 5]
1966.10.13.
ok. godz. 10.00.
132 linia autobusowa zwykła stała HUTA – Kasprowicza – aleja Zjednoczenia – Żeromskiego – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – NOWY ŚWIAT (powrót: NOWY ŚWIAT – Świętokrzyska – Kopernika – Krakowskie Przedmieście).

(Stara trasa: HUTA – Kasprowicza – Przybyszewskiego – Żeromskiego – Słowackiego – plac Wilsona – ... – NOWY ŚWIAT.)
Przywrócenie stałej trasy w związku z kolejnym etapem przebudowy ul. Kasprowicza.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 58/66;
EW 1966, nr 243, 12 X 1966, str. 5]
1966.10.17. CHOJNÓW linia autobusowa sezonowa pospieszna okresowa (kursuje w dni świąteczne) SEZONOWE ZAWIESZENIE KURSOWANIA.

(Stała trasa: PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej (powrót: plac Unii Lubelskiej – Polna – Nowowiejska – Chałubińskiego – aleja Jana Pawła II – Złota – Emilii Plater – jezdnia południowa PKiN – PLAC DEFILAD.) – Puławska – Mysiadło: Puławska – Piaseczno: (Puławska – Kościuszki – 17 Stycznia – Asfaltowa?) – Chojnów: Asfaltowa – CHOJNÓW.
Przystanki: PL. DEFILAD, CHAŁUBIŃSKIEGO/NOWOGRODZKA (→PL. DEFILAD), PL. UNII LUBELSKIEJ, PARK DRESZERA, METRO WILANOWSKA, PYRY, DĄBRÓWKA, IWICZNA, PIASECZNO, ŻABIENIEC, STEFANÓW, CHOJNÓW.)
Zakończenie sezonu wypoczynkowego (w tym roku linie kursowały aż do połowy października w związku z trwającym sezonem grzybobrania).

[EW 1966, nr 245, 14 X 1966, str. 5]
MAGDALENKA linia autobusowa sezonowa pospieszna okresowa (kursuje w dni świąteczne) SEZONOWE ZAWIESZENIE KURSOWANIA.

(Stała trasa: PLAC DEFILAD – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – jezdnia południowa PKiN – PLAC DEFILAD.) – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – aleja Krakowska – Raszyn: aleja Krakowska – Falenty: aleja Krakowska – Janki: aleja Krakowska – Nowy Sękocin: aleja Krakowska – Stary Sękocin: aleja Krakowska – Sękocin Las: aleja Krakowska – Słoneczna – Magdalenka: Słoneczna – MAGDALENKA.
Przystanki: PL. DEFILAD, PL. NARUTOWICZA, BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 ROKU, HYNKA, OKĘCIE, RASZYN, JANKI (NŻ), SĘKOCIN NOWY, SĘKOCIN STARY, SĘKOCIN LAS, MAGDALENKA.)
STRUGA linia autobusowa sezonowa pospieszna okresowa (kursuje w dni świąteczne) SEZONOWE ZAWIESZENIE KURSOWANIA.

(Stała trasa: PLAC DEFILAD – jezdnia północna PKiN – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – plac Bankowy – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Radzymińska – Ząbki: Radzymińska – Marki: Piłsudskiego – MARKI (STRUGA).
Przystanki: PL. DEFILAD, PL. BANKOWY, DW. WILEŃSKI, SZWEDZKA (NŻ), PIOTRA SKARGI, MŁODZIEŃCZA, DREWNICA, MARKI (STACJA KOLEJKI), MARKI (GRN), PUSTELNIK I, PUSTELNIK II, PUSTELNIK II (MAŁA), STRUGA (STACJA KOLEJKI), STRUGA (LAS).)
1966.10.21. OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie ruchu tramwajowego na ul. Odrowąża, Wysockiego i Marywilskiej (na odcinku od pętli ODROWĄŻA do pętli ŻERAŃ WSCHODNI) z powodu awarii kabli zasilających sieć trakcyjną.


1. ODROWĄŻA – Odrowąża – ... – KOŁO.

3. ODROWĄŻA – Odrowąża – ... – GOCŁAWEK.

3bis. ODROWĄŻA – Odrowąża – ... – WIATRACZNA.

Z. ODROWĄŻA – Odrowąża – Wysockiego – Marywilska – ŻERAŃ WSCHODNI (pętla na ul. Marywilskiej).
[EW 1966, nr 252, 22/23 X 1966, str. 5]
1966.10.21.
1966.10.23.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie ruchu tramwajowego na ul. Jagiellońskiej od ronda Starzyńskiego do pętli Żerań FSO z powodu awarii kabli zasilających sieć trakcyjną.


7. OKĘCIE – ... – Starzyńskiego – Jagiellońska – ZOO.

12. ZOO – Jagiellońska – Starzyńskiego – ... – SŁUŻEWIEC.

21. ZOO – Jagiellońska – Ratuszowa – ... – WIATRACZNA.

21bis. LINIA ZAWIESZONA.

Z. ŻERAŃ FSO – Jagiellońska – RATUSZOWA (powrót: RATUSZOWA – Ratuszowa – Targowa – św. Cyryla i Metodego – Jagiellońska).
[EW 1966, nr 251, 21 X 1966, str. 1;
EW 1966, nr 253, 24 X 1966, str. 1]
1966.10.24-25. Wozy szybkobieżne (13N) kolejnych linii (11, 19, 29, 30, 31, 36) zostały wyposażone w "Kraby". "Wozy z automatami oznaczone są specjalnymi tablicami i posiadać będą dalej kasowniki dla pasażerów nabywających bilet w przedsprzedaży." [EW 1966, nr 251, 21 X 1966, str. 5]
1966.10.30. 150 linia autobusowa zwykła stała TRZECH BUDRYSÓW – Dickensa – Białobrzeska – Sękocińska – Słupecka – plac Narutowicza (powrót: plac Narutowicza – Barska – Białobrzeska) – Grójecka – plac Zawiszy – Towarowa – Srebrna – Twarda – Prosta – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Sienna – Twarda) – Kopernika – Tamka – Dobra – MARIENSZTAT (powrót: MARIENSZTAT – Dobra – Sowia – Furmańska – Karowa – Dobra).

(Stara trasa: TRZECH BUDRYSÓW – Dickensa – Białobrzeska – Opaczewska – Grójecka (powrót: Grójecka – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Białobrzeska) – plac Narutowicza – Grójecka – ... – MARIENSZTAT.)
Korekta trasy na terenie Ochoty celem poprawy warunków komunikacyjnych mieszkańcom osiedli położonych wzdłuż ul. Białobrzeskiej.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 61/66;
EW 1966, nr 258, 29/30 X 1966, str. 5]
1966.10.31. 25 linia tramwajowa zwykła stała BANACHA – Banacha – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – Ząbkowska – Kawęczyńska – KAWĘCZYŃSKA-BAZYLIKA.

(Stara trasa: BANACHA – ... – Targowa – Ząbkowska – Radzymińska – RADZYMIŃSKA.)
Zakończenie modernizacji ul. Kawęczyńskiej.
1966.10.??. W linia autobusowa sezonowa pospieszna okresowa (kursuje w dni wyścigów konnych) SEZONOWE ZAWIESZENIE KURSOWANIA.

(Stała trasa: PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej (powrót: plac Unii Lubelskiej – Polna – Nowowiejska – Chałubińskiego – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – PLAC DEFILAD.) – Puławska – WYŚCIGI.)
Koniec sezonu.
1966.11.01. PL. DEFILAD

POWĄZKI
(CMENTARZ WOJSKOWY)
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC DEFILAD – jezdnia północna PKiN – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – plac Bankowy – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II – Dzika – Okopowa (powrót: Okopowa – aleja Solidarności) – aleja Jana Pawła II – Popiełuszki – Krasińskiego – Powązkowska – POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY) (powrót: POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY) – Powązkowska – Sybilli – Dolnośląska – Saperska – Elbląska – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II).
Przystanki: PL. DEFILAD, PL. BANKOWY, KINO FEMINA, RONDO RADOSŁAWA, PL. GRUNWALDZKI (→PL. DEFILAD), POPIEŁUSZKI (→POWĄZKI), SADY ŻOLIBORSKIE, POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY).
Uruchomienie linii cmentarnych. Więcej szczegółów znajduje się TUTAJ.
PL. DEFILAD

POWĄZKI
(OSTROROGA)
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC DEFILAD – jezdnia północna PKiN – Emilii Plater (powrót: Emilii Plater – jezdnia południowa PKiN – PLAC DEFILAD.) – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – Wolska – Płocka – Ostroroga – POWĄZKI (OSTROROGA) (powrót: POWĄZKI (OSTROROGA) – Wawrzyszewska – Obozowa – Płocka).
Przystanki: PL. DEFILAD, KINO FEMINA, OKOPOWA, PŁOCKA, POWĄZKI (OSTROROGA).
PL. DEFILAD

CMENTARZ BRÓDNOWSKI
(ŚW. WINCENTEGO)
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC DEFILAD – jezdnia północna PKiN – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – plac Bankowy – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Słomińskiego (powrót: Słomińskiego – Dawidowskiego – Andersa) – most Gdański – Starzyńskiego – Szwedzka – aleja Solidarności – Radzymińska – Jórskiego – Samarytanka – Gilarska – św. Wincentego – CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO) (powrót: CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO) – św. Wincentego – Borzymowska – Trocka – Radzymińska – aleja Solidarności).
Przystanki: PL. DEFILAD, PL. BANKOWY, DWORZEC GDAŃSKI, RONDO STARZYŃSKIEGO, SZWEDZKA, CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO).
PL. DEFILAD

CMENTARZ BRÓDNOWSKI
(ODROWĄŻA)
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC DEFILAD – jezdnia północna PKiN – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – plac Bankowy – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Słomińskiego (powrót: Słomińskiego – Dawidowskiego – Andersa) – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Pożarowa – CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ODROWĄŻA) (powrót: CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ODROWĄŻA) – Odrowąża – 11 Listopada – Starzyńskiego).
Przystanki: PL. DEFILAD. PL. BANKOWY, DWORZEC GDAŃSKI, RONDO STARZYŃSKIEGO, CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ODROWĄŻA).
PL. NARUTOWICZA

POWĄZKI
(CMENTARZ WOJSKOWY)
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – plac Zawiszy – Towarowa – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II – Dzika – Okopowa – aleja Jana Pawła II (powrót: aleja Jana Pawła II – Okopowa – Towarowa) – Popiełuszki – Krasińskiego – Powązkowska – POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY) (powrót: POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY) – Powązkowska – Sybilli – Dolnośląska – Saperska – Elbląska – Broniewskiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II).
Przystanki: PL. NARUTOWICZA, PL. ZAWISZY, OKOPOWA, KINO FEMINA, RONDO RADOSŁAWA, PL. GRUNWALDZKI (→PL. DEFILAD), POPIEŁUSZKI (→POWĄZKI), SADY ŻOLIBORSKIE, POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY).
PL. NARUTOWICZA

POWĄZKI
(OSTROROGA)
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – plac Zawiszy – Towarowa – aleja Solidarności – Wolska – Płocka – Ostroroga – POWĄZKI (OSTROROGA) (powrót: POWĄZKI (OSTROROGA) – Wawrzyszewska – Obozowa – Płocka).
Przystanki: PL. NARUTOWICZA, PL. ZAWISZY, OKOPOWA, PŁOCKA, POWĄZKI (OSTROROGA).
PL. NARUTOWICZA

CMENTARZ BRÓDNOWSKI
(ŚW. WINCENTEGO)
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – plac Zawiszy – Towarowa – aleja Solidarności – plac Bankowy – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Słomińskiego (powrót: Słomińskiego – Dawidowskiego – Andersa) – most Gdański – Starzyńskiego – Szwedzka – aleja Solidarności – Radzymińska – Jórskiego – Samarytanka – Gilarska – św. Wincentego – CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO) (powrót: CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO) – św. Wincentego – Borzymowska – Trocka – Radzymińska – aleja Solidarności).
Przystanki: PL. NARUTOWICZA, PL. ZAWISZY, OKOPOWA, KINO FEMINA, PL. BANKOWY, DWORZEC GDAŃSKI, RONDO STARZYŃSKIEGO, SZWEDZKA, CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO).
PL. TRZECH KRZYŻY

CMENTARZ BRÓDNOWSKI
(ŚW. WINCENTEGO)
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC TRZECH KRZYŻY – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – Wileńska – Szwedzka (powrót: Szwedzka – Stalowa – Inżynierska – Wileńska – św. Cyryla i Metodego – Jagiellońska – Zamoyskiego – aleja Zieleniecka) – aleja Solidarności – Radzymińska – Jórskiego – Samarytanka – Gilarska – św. Wincentego – CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO) (powrót: CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO) – św. Wincentego – Borzymowska – Trocka – Radzymińska – aleja Solidarności).
Przystanki: PL. TRZECH KRZYŻY, MUZEUM NARODOWE, SOLEC, RONDO WASZYNGTONA, AL. ZIELENIECKA, KIJOWSKA, DWORZEC WILEŃSKI (→CM. BRÓDNOWSKI), INŻYNIERSKA (→PL. TRZECH KRZYŻY), SZWEDZKA, CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO).
WIATRACZNA

POWĄZKI
(CMENTARZ WOJSKOWY)
linia autobusowa cmentarna pospieszna WIATRACZNA – aleja Waszyngtona – aleja i most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – aleja Jana Pawła II – Dzika – Okopowa (powrót: Okopowa – Niska – aleja Jana Pawła II) – aleja Jana Pawła II – Popiełuszki – Krasińskiego – Powązkowska – POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY) (powrót: POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY) – Powązkowska – Sybilli – Dolnośląska – Saperska – Elbląska – Krasińskiego – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II).
Przystanki: WIATRACZNA, RONDO WASZYNGTONA, SOLEC, MUZEUM NARODOWE, CENTRUM, DW. CENTRALNY, KINO FEMINA, RONDO RADOSŁAWA, PL. GRUNWALDZKI (→WIATRACZNA), POPIEŁUSZKI (→POWĄZKI), SADY ŻOLIBORSKIE, POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY).
WIATRACZNA

CMENTARZ BRÓDNOWSKI
(ŚW. WINCENTEGO)
linia autobusowa cmentarna pospieszna WIATRACZNA – Grochowska – Zamoyskiego – Targowa – Wileńska – Szwedzka (powrót: Szwedzka – Stalowa – Inżynierska – Wileńska – św. Cyryla i Metodego – Jagiellońska – Okrzei – Targowa) – aleja Solidarności – Radzymińska – Jórskiego – Samarytanka – Gilarska – św. Wincentego – CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO) (powrót: CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO) – św. Wincentego – Borzymowska – Trocka – Radzymińska – aleja Solidarności).
Przystanki: WIATRACZNA, MIĘDZYBORSKA, GOCŁAWSKA, AL. ZIELENIECKA, DW. WILEŃSKI (→CM. BRÓDNOWSKI), INŻYNIERSKA (→WIATRACZNA), SZWEDZKA, CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO).
POWĄZKI
(CMENTARZ WOJSKOWY)

CMENTARZ BRÓDNOWSKI
(ODROWĄŻA)
linia autobusowa cmentarna pospieszna POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY) – Powązkowska – Sybilli – Dolnośląska – Saperska – Elbląska – Broniewskiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II (powrót: aleja Jana Pawła II – Popiełuszki – Krasińskiego – Powązkowska – POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY).) – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Szwedzka – aleja Solidarności – Radzymińska – Jórskiego – Samarytanka – Gilarska – św. Wincentego – CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO) (powrót: CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO) – św. Wincentego – Borzymowska – Trocka – Radzymińska – aleja Solidarności).
Przystanki: POWĄZKI (CM. WOJSKOWY), SADY ŻOLIBORSKIE, POPIEŁUSZKI (→POWĄZKI), PL. GRUNWALDZKI (→CM. BRÓDNOWSKI), RONDO RADOSŁAWA, DWORZEC GDAŃSKI, RONDO STARZYŃSKIEGO, SZWEDZKA, CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO).
PL. WILSONA

PALMIRY
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC WILSONA – Słowackiego – Marymoncka – Pułkowa – Łomianki: Kolejowa – Dziekanów Leśny: Kolejowa – Pieńków: Kolejowa – Palmiry: Kusocińskiego – droga przez Palmiry – PALMIRY.
Przystanki: PL. WILSONA, DZIEKANÓW, ŁOMNA, PALMIRY.
1966.11.11. 150 linia autobusowa zwykła stała TRZECH BUDRYSÓW – Dickensa – Białobrzeska – Sękocińska – Słupecka – plac Narutowicza (powrót: plac Narutowicza – Barska – Białobrzeska) – Grójecka – plac Zawiszy – Towarowa – Srebrna – Twarda – Prosta – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Sienna – Twarda) – Kopernika – Tamka – Dobra – MARIENSZTAT (powrót: MARIENSZTAT – Dobra – Sowia – Furmańska – Karowa – Dobra – Solec – Ludna – Książęca – plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Świętokrzyska).

(Stara trasa: TRZECH BUDRYSÓW – ... – Świętokrzyska – Kopernika – Tamka – Dobra – MARIENSZTAT (powrót: MARIENSZTAT – Dobra – Sowia – Furmańska – Karowa – Dobra).)
Wprowadzenie tras objazdowych w związku z przebudową ul. Tamka.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 62/66;
EW 1966, nr 267, 9 XI 1966, str. 5]
155 linia autobusowa zwykła stała KSIĘCIA JANUSZA – Górczewska – Płocka – Wolska – Skierniewicka – Siedmiogrodzka – Grzybowska – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – Prosta – Żelazna – Grzybowska) – Kopernika – Tamka – Dobra (powrót: Dobra – Karowa – Krakowskie Przedmieście – Świętokrzyska) – Solec – aleja 3 Maja – PKP POWIŚLE.

(Stara trasa: KSIĘCIA JANUSZA – ... – Świętokrzyska – Kopernika – Tamka – Dobra – Solec – ... – PKP POWIŚLE.)
615 linia autobusowa nocna zwykła stała KOŁO – Obozowa – Młynarska – Wolska – Skierniewicka – Siedmiogrodzka – Grzybowska – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – Prosta – Żelazna – Grzybowska) – Kopernika – Tamka – Dobra (powrót: Dobra – Karowa – Krakowskie Przedmieście – Świętokrzyska) – Solec – aleja 3 Maja – PKP POWIŚLE.

(Stara trasa: KOŁO – ... – Świętokrzyska – Kopernika – Tamka – Dobra – Solec – ... – PKP POWIŚLE.)
1966.11.13. ZMIANY OBSŁUGOWE:
• linia 129 - przeniesienie z zajezdni "Woronicza" do zajezdni "Redutowa" (12 wozów).
[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 62/66]
1966.11.17. 22 linia tramwajowa zwykła stała POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY) – Powązkowska – Okopowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Ząbkowska – Radzymińska – RADZYMIŃSKA.

(Stara trasa: POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY) – ... – Targowa – Kijowska – DWORZEC WSCHODNI.)
Przywrócenie poprzedniej trasy wskutek fali protestów mieszkańców rejonu ulic Kawęczyńskiej i Radzymińskiej.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 64/66;
EW 1966, nr 274, 17 XI 1966, str. 5]
101 linia autobusowa zwykła stała PLAC TRZECH KRZYŻY – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – 11 Listopada – Inżynierska (powrót: Inżynierska – Wileńska – Targowa) – Dąbrowszczaków – Szymanowskiego – NAMYSŁOWSKA (powrót: NAMYSŁOWSKA – Szanajcy – Dąbrowszczaków).

(Stara trasa: PLAC TRZECH KRZYŻY – ... – aleja Zieleniecka – Targowa – 11 Listopada – Inżynierska – Dąbrowszczaków – Szymanowskiego – NAMYSŁOWSKA (powrót: NAMYSŁOWSKA – Szanajcy – Dąbrowszczaków – Ratuszowa – Jagiellońska – Okrzei – Targowa).)
Zakończenie przebudowy skrzyżowania al. Solidarności i ul. Targowej.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 64/66;
EW 1966, nr 274, 17 XI 1966, str. 5]
123 linia autobusowa zwykła stała PLAC HALLERA – Dąbrowszczaków – Inżynierska – 11 Listopada – Targowa – Ząbkowska (powrót: Ząbkowska – Markowska – Białostocka – Targowa – Ratuszowa – Dąbrowszczaków) – Radzymińska – Naczelnikowska – księcia Ziemowita – Swojska – JESIOTROWA.

(Stara trasa: PLAC HALLERA – Dąbrowszczaków – Ratuszowa – Jagiellońska – Okrzei – Ząbkowska (powrót: Ząbkowska – Targowa – 11 Listopada – Inżynierska – Dąbrowszczaków) – Radzymińska – ... – JESIOTROWA.)
135 linia autobusowa zwykła stała SZWEDZKA / KOWIEŃSKA – Szwedzka – Strzelecka – Środkowa – Ratuszowa – Inżynierska – Wileńska – Targowa (powrót: Targowa – 11 Listopada – Kowieńska – SZWEDZKA / KOWIEŃSKA.) – aleja Zieleniecka – aleja Waszyngtona – Grenadierów – Ostrobramska – Zamieniecka – Chłopickiego – PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA.

(Stara trasa: SZWEDZKA / KOWIEŃSKA – Szwedzka – Strzelecka – Środkowa – Ratuszowa – Jagiellońska – Okrzei – Targowa (powrót: Targowa – 11 Listopada – Kowieńska – SZWEDZKA / KOWIEŃSKA.) – aleja Zieleniecka – ... – PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA.)
160 linia autobusowa zwykła stała EMILII PLATER (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE) – Emilii Plater – Twarda – plac Grzybowski – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Miodowa – Senatorska – Nowy Przejazd – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Kapucyńska – Miodowa) – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Szwedzka – Strzelecka – ŚRODKOWA (powrót: ŚRODKOWA – Kowieńska – Szwedzka).

(Stara trasa: EMILII PLATER (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE) – ... – aleja Solidarności – Jagiellońska – św. Cyryla i Metodego – Wileńska – Szwedzka – Strzelecka – ŚRODKOWA (powrót: ŚRODKOWA – Kowieńska – Szwedzka – Stalowa – Ratuszowa – Jagiellońska).)
162 linia autobusowa zwykła stała PODCHORĄŻYCH – Czerniakowska – Szwoleżerów – Myśliwiecka – Rozbrat – Kruczkowskiego – aleja 3 Maja – Solec – Dobra – Tamka – Wybrzeże Kościuszkowskie – Nowy Zjazd – most Śląsko-Dąbrowski (powrót: most Śląsko-Dąbrowski – Grodzka – Wybrzeże Kościuszkowskie) – aleja Solidarności – Targowa – 11 Listopada – Letnia – Szwedzka – SZWEDZKA / LETNIA (powrót: SZWEDZKA / LETNIA – 11 Listopada – Ratuszowa – Inżynierska – Wileńska – Targowa).

(Stara trasa: PODCHORĄŻYCH – ... – Wybrzeże Kościuszkowskie – Wybrzeże Gdańskie – Sanguszki – Zakroczymska – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Szwedzka – SZWEDZKA / LETNIA (powrót: SZWEDZKA / LETNIA – Letnia – 11 Listopada – Starzyńskiego).)
608 linia autobusowa nocna zwykła stała ZACISZE (MŁODZIEŃCZA) – Radzymińska – aleja Solidarności – Targowa – Ząbkowska – Radzymińska – Naczelnikowska – księcia Ziemowita – Swojska – JESIOTROWA.

(Stara trasa: ZACISZE (MŁODZIEŃCZA) – ... – aleja Solidarności – Targowa – Ratuszowa – Jagiellońska – Okrzei – Ząbkowska (powrót: Ząbkowska – Targowa – Wileńska – Szwedzka – aleja Solidarności) – Radzymińska – Naczelnikowska – księcia Ziemowita – Swojska – JESIOTROWA.)
609 linia autobusowa nocna zwykła stała PLAC HALLERA – Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – Targowa (powrót: Targowa – 11 Listopada – Inżynierska) – aleja Zieleniecka – aleja Waszyngtona – Grochowska – Płowiecka – TRAKT LUBELSKI.

(Stara trasa: PLAC HALLERA – Dąbrowszczaków – Ratuszowa – Jagiellońska – Okrzei – Targowa (powrót: Targowa – 11 Listopada – Inżynierska – Dąbrowszczaków) – aleja Zieleniecka – ... – TRAKT LUBELSKI.)
610 linia autobusowa nocna zwykła stała PLAC ZAWISZY – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – 11 Listopada – Stalowa – Środkowa – Strzelecka – Szwedzka – STALOWA (powrót: STALOWA – Inżynierska – Wileńska – Targowa).

(Stara trasa: PLAC ZAWISZY – ... – aleja Zieleniecka – Targowa – 11 Listopada – Stalowa – – Strzelecka – Szwedzka – STALOWA (powrót: STALOWA – Stalowa – Inżynierska – Ratuszowa – Jagiellońska – Okrzei – Targowa).)
611 linia autobusowa nocna zwykła stała NOWE GÓRCE – Konarskiego – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Zamoyskiego – Grochowska – Zakole – Wiatraczna (powrót: Wiatraczna – Grochowska) – Szaserów – Garwolińska – Szklanych Domów – Wspólna Droga – OSIEDLE MŁODYCH (powrót: OSIEDLE MŁODYCH – Szaserów).

(Stara trasa: NOWE GÓRCE – ... – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Jagiellońska – Okrzei – Targowa (powrót: Targowa – Ratuszowa – Jagiellońska – aleja Solidarności) – Zamoyskiego – ... – OSIEDLE MŁODYCH.)
616 linia autobusowa nocna zwykła stała ZAPLECZE – Płochocińska – Marywilska – Wysockiego – Odrowąża – 11 Listopada – Ratuszowa – Inżynierska – Wileńska – Targowa – Ząbkowska – Radzymińska – Łomżyńska – OTWOCKA (powrót: OTWOCKA – Siedlecka – Folwarczna – Radzymińska – Ząbkowska).

(Stara trasa: ZAPLECZE – ... – 11 Listopada – Ratuszowa – Jagiellońska – Okrzei – Ząbkowska – ... – OTWOCKA.)
617 linia autobusowa nocna zwykła stała CMENTARZ BRÓDNOWSKI – św. Wincentego – 11 Listopada – Ratuszowa – Inżynierska – Wileńska – Targowa (powrót: Targowa – 11 Listopada) – Lubelska – DWORZEC WSCHODNI (LUBELSKA).

(Stara trasa: CMENTARZ BRÓDNOWSKI – św. Wincentego – 11 Listopada – Ratuszowa – Jagiellońska – Okrzei – Targowa (powrót: Targowa – 11 Listopada) – Lubelska – DWORZEC WSCHODNI (LUBELSKA).)
D linia autobusowa pospieszna stała PLAC HALLERA – Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – Targowa (powrót: Targowa – 11 Listopada – Inżynierska) – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Kapucyńska – Miodowa (powrót: Krakowskie Przedmieście – Miodowa – Senatorska – Nowy Przejazd – aleja Solidarności) – Krakowskie Przedmieście – Świętokrzyska – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Odyńca – Racławicka – Żwirki i Wigury – 17 STYCZNIA.
Przystanki: PL. HALLERA, DĄBROWSZCZAKÓW, INŻYNIERSKA, DW. WILEŃSKI, PL. ZAMKOWY, NOWY ŚWIAT, METRO ŚWIĘTOKRZYSKA, CENTRUM, DW. CENTRALNY, NOWOWIEJSKA, METRO POLE MOKOTOWSKIE, METRO RACŁAWICKA, ODYŃCA, WOŁOSKA, RAKOWIEC, BALEYA (NŻ), HYNKA, 17 STYCZNIA.

(Stara trasa: PLAC HALLERA – Dąbrowszczaków – Ratuszowa – Jagiellońska – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Jagiellońska – św. Cyryla i Metodego – Targowa – 11 Listopada – Inżynierska) – most Śląsko-Dąbrowski – ... – 17 STYCZNIA.)
F linia autobusowa pospieszna stała CMENTARZ WOLSKI (pętla na ul. Sieradzkiej) – Wolska – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Zamoyskiego – Grochowska – Płowiecka – Czecha – Kajki – KAJKI (KINO WRZOS).
Przystanki: CMENTARZ WOLSKI, REDUTA WOLSKA (NŻ), BEMA, DT WOLA, OKOPOWA, KINO "FEMINA", PL. BANKOWY, DW. WILEŃSKI, ZĄBKOWSKA, AL. ZIELENIECKA, GOCŁAWSKA, MIĘDZYBORSKA (NŻ), WIATRACZNA, PL. SZEMBEKA, GOCŁAWEK, PŁOWIECKA, EDISONA (NŻ), TRAKT LUBELSKI, TRAWIASTA, KAJKI, KINO WRZOS.

(Stara trasa: CMENTARZ WOLSKI (pętla na ul. Sieradzkiej) – ... – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Jagiellońska – Okrzei – Targowa (powrót: Targowa – Ratuszowa – Jagiellońska – aleja Solidarności) – Zamoyskiego – ... – KAJKI (KINO WRZOS).)
H linia autobusowa pospieszna stała MALOWNICZA – aleja Krakowska (powrót: aleja Krakowska – Rękodzielnicza – Skibicka – Malownicza – MALOWNICZA.) – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – Ratuszowa – Jagiellońska (powrót: Jagiellońska – św. Cyryla i Metodego – Targowa) – Modlińska – DĄBRÓWKA SZLACHECKA.
Przystanki: MALOWNICZA, CYPRYSOWA (NŻ), KRAKOWIAKÓW, HYNKA, 1 SIERPNIA (NŻ), DICKENSA, BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 R., KINO OCHOTA, PL. NARUTOWICZA, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, CENTRUM, MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA, AL. ZIELENIECKA, ZĄBKOWSKA, DW. WILEŃSKI, PL. HALLERA, RONDO STARZYŃSKIEGO, ŚLIWICE, ŻERAŃ FSO (NŻ), PŁOCHOCIŃSKA, EKSPRESOWA (NŻ), SĄSIEDZKA, KLASYKÓW, MEHOFFERA (NŻ), DĄBRÓWKA SZLACHECKA.

(Stara trasa: MALOWNICZA – ... – aleja Zieleniecka – Targowa – Ratuszowa – Jagiellońska (powrót: Jagiellońska – Okrzei – Targowa) – ... – DĄBRÓWKA SZLACHECKA.)
H
BIS
linia autobusowa pospieszna okresowa szczytowa (kursuje w dni powszednie) MALOWNICZA – aleja Krakowska (powrót: aleja Krakowska – Rękodzielnicza – Skibicka – Malownicza – MALOWNICZA.) – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – Ratuszowa – Jagiellońska (powrót: Jagiellońska – św. Cyryla i Metodego – Targowa) – PLAC HALLERA.
Przystanki: MALOWNICZA, CYPRYSOWA (NŻ), KRAKOWIAKÓW, HYNKA, 1 SIERPNIA (NŻ), DICKENSA, BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 R., KINO OCHOTA, PL. NARUTOWICZA, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, CENTRUM, MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA, AL. ZIELENIECKA, ZĄBKOWSKA, DW. WILEŃSKI, PL. HALLERA.

(Stara trasa: MALOWNICZA – ... – aleja Zieleniecka – Targowa – Ratuszowa – Jagiellońska (powrót: Jagiellońska – Okrzei – Targowa) – PLAC HALLERA.)
DH
NOCNY
linia autobusowa nocna pospieszna stała 17 STYCZNIA – Żwirki i Wigury – Raszyńska – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – Świętokrzyska – Krakowskie Przedmieście – Miodowa – Senatorska – Nowy Przejazd – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Kapucyńska – Miodowa) – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – 11 Listopada – Inżynierska (powrót: Inżynierska – Wileńska – Targowa – aleja Solidarności) – Dąbrowszczaków – plac Hallera – Jagiellońska – Modlińska – DĄBRÓWKA SZLACHECKA.
Przystanki: 17 STYCZNIA, HYNKA, BALEYA (NŻ), RAKOWIEC, KS. TROJDENA, POMNIK LOTNIKA (NŻ), RASZYŃSKA, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, CENTRUM, METRO ŚWIĘTOKRZYSKA, NOWY ŚWIAT, PL. ZAMKOWY, DW. WILEŃSKI, INŻYNIERSKA, DĄBROWSZCZAKÓW, PL. HALLERA, RONDO STARZYŃSKIEGO, ŚLIWICE, ŻERAŃ FSO, PŁOCHOCIŃSKA, EKSPRESOWA (NŻ), SĄSIEDZKA, KLASYKÓW, MEHOFFERA (NŻ), DĄBRÓWKA SZLACHECKA.

(Stara trasa: 17 STYCZNIA – ... – aleja Solidarności – Jagiellońska – św. Cyryla i Metodego – Targowa – 11 Listopada – Inżynierska (powrót: Inżynierska – Ratuszowa – Jagiellońska – aleja Solidarności) – Dąbrowszczaków – plac Hallera – ... – DĄBRÓWKA SZLACHECKA.)
119 linia autobusowa zwykła stała PLAC HALLERA – Jagiellońska – św. Cyryla i Metodego – Wileńska – Szwedzka – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Jagiellońska) – Radzymińska – ZACISZE (MŁODZIEŃCZA).

(Stara trasa: PLAC HALLERA – Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – Szwedzka (powrót: Szwedzka – Stalowa – Inżynierska) – aleja Solidarności – ... – ZACISZE (MŁODZIEŃCZA).)
Pozostawienie wydłużonych tras do osiedla Praga II jako stałych przy jednoczesnej korekcie ich przebiegu - skierowaniu przez oddany do użytku węzeł obecnego pl. Wileńskiego.

[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 64/66;
EW 1966, nr 274, 17 XI 1966, str. 5]
120 linia autobusowa zwykła stała PLAC HALLERA – Jagiellońska – św. Cyryla i Metodego – Wileńska – Szwedzka – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Jagiellońska) – Radzymińska – Jórskiego – Samarytanka – Gilarska – św. Wincentego – Malborska – STARE BRÓDNO.

(Stara trasa: PLAC HALLERA – Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – Szwedzka (powrót: Szwedzka – Stalowa – Inżynierska) – aleja Solidarności – ... – STARE BRÓDNO.)
320 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni powszednie) PLAC HALLERA – Jagiellońska – św. Cyryla i Metodego – Wileńska – Szwedzka – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Jagiellońska) – Radzymińska – Jórskiego – Samarytanka – SAMARYTANKA.

(Stara trasa: PLAC HALLERA – Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – Szwedzka (powrót: Szwedzka – Stalowa – Inżynierska) – aleja Solidarności – ... – SAMARYTANKA.)
1966.11.20. ZMIANY OBSŁUGOWE:
• linia 135 - przeniesienie z zajezdni "Redutowa" do zajezdni "Woronicza" (7 wozów - 4 całodzienne i 3 dodatki).
[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 64/66]
1966.11.27. ZMIANY OBSŁUGOWE:
• linia 605 - przeniesienie z zajezdni "Łazienkowska" do zajezdni "Inflancka" (2 wozy);
• linia 608 - przeniesienie z zajezdni "Łazienkowska" do zajezdni "Redutowa" (2 wozy);
• linia 612 - przeniesienie z zajezdni "Łazienkowska" do zajezdni "Inflancka" (3 wozy);
• linia EXTRA KARCZEW - przeniesienie z zajezdni "Inflancka" do zajezdni "Łazienkowska" (1 wóz);
• linia EXTRA LEGIONOWO - przeniesienie z zajezdni "Inflancka" do zajezdni "Łazienkowska" (1 wóz);
• linia EXTRA STRUGA - przeniesienie z zajezdni "Inflancka" do zajezdni "Łazienkowska" (1 wóz);
• linia EXTRA WOŁOMIN - przeniesienie z zajezdni "Inflancka" do zajezdni "Łazienkowska" (1 wóz).
[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 66/66]
1966.11.27. Wprowadzenie obsługi bezkonduktorskiej na liniach 131, 141 i 149 (zajezdnia "Woronicza"). [MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 66/66]
1966.12.01. Kolejne wozy szybkobieżne zaopatrzono w automaty do sprzedaży biletów (Kraby) - linie: 2, 3, 6, 15, 17, 21.
1966.12.04. ZMIANY PRZYSTANKOWE • CENTRUM - likwidacja przystanku na ul. Marszałkowskiej przed Al. Jerozolimskimi (w kierunku Żoliborza) i przeniesienie za skrzyżowanie z ul. Widok (dotyczy linii A, A (nocne), B, D i DH (nocne)).
• CENTRUM - likwidacja przystanku w Al. Jerozolimskich przed ul. Marszałkowską (w kierunku mostu Poniatowskiego) i przeniesienie za skrzyżowanie z ul. Marszałkowską (dotyczy linii 128, 158, 610, C, C (nocne), Cbis, D, DH (nocne), H i Hbis).
• DW. CENTRALNY - likwidacja przystanku na ul. Chałubińskiego przed ul. Nowogrodzką (w kierunku Żoliborza) i przeniesienie za skrzyżowanie z Al. Jerozolimskimi (po skręcie w lewo) (dotyczy linii 100, 163 i 612).
• DW. CENTRALNY - likwidacja przystanku na ul. Chałubińskiego przed ul. Nowogrodzką (w kierunku Żoliborza) i przeniesienie za skrzyżowanie z Al. Jerozolimskimi (po skręcie w prawo) (dotyczy linii 112 i D).
• DW. CENTRALNY - likwidacja przystanku na ul. Chałubińskiego przed ul. Nowogrodzką (w kierunku Żoliborza) i przeniesienie w kierunku ul. Nowogrodzkiej (dotyczy linii 56, 56bis, 601, E i E (nocna)).
• JANA PAWŁA II/SIENNA - przywrócenie funkcjonowania przystanku (w kierunku Żoliborza) (dotyczy linii 56 i 56bis).
[MZK Zarządzenie Wykonawcze nr 69/66;
EW 1966, nr 291, 7 XII 1966, str. 5]
1966.12.24. ZMIANY PRZYSTANKOWE • PL. BANKOWY - przeniesienie przystanku tramwajowego (w kierunku Mokotowa) z ul. Andersa na pl. Bankowy (dotyczy linii 2, 4, 5, 7, 15, 31 i 36). [EW 1966, nr 304, 22 XII 1966, str. 5]

OBJAŚNIENIE SKRÓTÓW W PRZYPISACH:
MPA - Miejskie Przedsiębiorstwo Autobusowe [Dokumenty udostępnione przez P. Grzegorza Gałęzowskiego.]
MPK - Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne [Dokumenty udostępnione przez P. Grzegorza Gałęzowskiego.]
MZK - Miejskie Zakłady Komunikacyjne [Dokumenty udostępnione przez P. Grzegorza Gałęzowskiego.]
DURNmSW - Dziennik Urzędowy Rady Narodowej m. st. Warszawy
EW - Express Wieczorny [1946-1999]
KC - Kurier Codzienny [1945-1953]
TL - Trybuna Ludu [1948-1990]
ŻW - Życie Warszawy [1944-2011]
WTE - J. Sawicki, J. Janiak, D. Walczak, T. Igielski, Warszawskie Tramwaje Elektryczne 1908-1998, t. 1-2, Warszawa: Wydawnictwa Komunikacji i Łączności 1998.
WAiT - J. Dąbrowski, D. Nalazek, M. Stiasny, Warszawskie Autobusy i Trolejbusy, Rybnik: Betezda 2005.

 

SPIS TRAS (stan na koniec grudnia 1966 r.)

SCHEMAT KOMUNIKACJI DZIENNEJ (stan na koniec grudnia 1966 r.)

SCHEMAT KOMUNIKACJI NOCNEJ (stan na koniec grudnia 1966 r.)

POWRÓT DO SPISU LAT


KONTAKT: trasbus@o2.pl.