data linia rodzaj zmiana uwagi
1998.01.01. 142 linia autobusowa zwykła stała PLAC WILSONA – Słowackiego – Żeromskiego – Wólczyńska – Opłotek – Palisadowa – Wóycickiego – CMENTARZ PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA. Tymczasowe przywrócenie kursowania w charakterze dodatkowej linii cmentarnej.
1998.01.02. 142 linia autobusowa zwykła stała ZAWIESZENIE KURSOWANIA.
(Stara trasa: PLAC WILSONA – Słowackiego – Żeromskiego – Wólczyńska – Opłotek – Palisadowa – Wóycickiego – CMENTARZ PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA.)
Ponowne zawieszenie linii.
1998.01.05. 1 linia tramwajowa zwykła stała ANNOPOL – Annopol – Rembielińska – Budowlana – Odrowąża – 11 Listopada – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – Okopowa – aleja Solidarności – Młynarska – Obozowa – KOŁO.
(Stara trasa: ŻERAŃ WSCHODNI – Annopol – Rembielińska – ... – KOŁO.)
Czasowe przywrócenie kursowania wraz ze skróceniem trasy.
139 linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni robocze) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: METRO WILANOWSKA – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – osiedle Powsin – Przekorna – Gąsek – STARE KABATY.)
Przekształcenie w linię 806.
Przejęcie podjazdów do pętli Stare Kabaty przez linię 519.
806 linia autobusowa podmiejska zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni robocze) METRO WILANOWSKA – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – Rosochata – Wiechy – Okrzeszyn: Wiechy – OKRZESZYN. Uruchomienie linii łączącej pozbawione dotąd komunikacji miejskiej rejony Latoszek i Okrzeszyna z przystankiem przesiadkowym przy stacji metra WILANOWSKA.
519 linia autobusowa przyspieszona stała EMILII PLATER (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE) – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE).) – plac Konstytucji – Waryńskiego – Goworka (powrót: Goworka – Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Spacerowa – Belwederska – Sobieskiego – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – Przekorna – Opieńki – POWSIN PARK KULTURY.
Przystanki: DW. CENTRALNY, METRO ŚWIĘTOKRZYSKA (→POWSIN), CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, METRO POLITECHNIKA (→POWSIN), PL. UNII LUBELSKIEJ, DOLNA, MANGALIA, CZARNOMORSKA, ŚW. BONIFACEGO, TRUSKAWIECKA, NAŁĘCZOWSKA, INSTYTUT NEUROLOGII, KRÓLOWEJ MARYSIEŃKI, WILANÓW, VOGLA (NŻ), POWSINEK (NŻ), CZEKOLADOWA (NŻ), ROSOCHATA (NŻ), PRZEKORNA (NŻ), ANDRUTOWA (NŻ), GĄSEK (NŻ), POWSIN PARK KULTURY.

(Niektóre: ... – Przyczółkowa – Przekorna – Opieńki – POWSIN PARK KULTURY (powrót: POWSIN PARK KULTURY – Opieńki – Gąsek – Stare Kabaty – Gąsek – Przekorna).
Przystanki: ..., PRZEKORNA (NŻ), ANDRUTOWA (NŻ), GĄSEK (NŻ), ZAPŁOCIE (NŻ) (→EMILII PLATER), STARE KABATY (→EMILII PLATER), ZAPŁOCIE (NŻ) (→EMILII PLATER), POWSIN PARK KULTURY.)
Wprowadzenie wariantowych podjazdów do pętli Stare Kabaty w związku z likwidacją linii 139.
1998.01.12. 804 linia autobusowa podmiejska zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni powszednie) OKĘCIE – aleja Krakowska – Raszyn: aleja Krakowska – Falenty: aleja Krakowska – Janki: aleja Krakowska – Nowy Sękocin: aleja Krakowska – Stary Sękocin: aleja Krakowska – Sękocin Las: aleja Krakowska – Łazy: aleja Krakowska – Marysin: aleja Krakowska – Wólka Kosowska: aleja Krakowska – Kolonia Warszawska: aleja Krakowska – Jabłonowo: aleja Krakowska – Mroków: aleja Krakowska – Rejonowa – Mrokowska Kolonia: Rejonowa – Warszawianka: Rejonowa – Wola Mrokowska: Rejonowa – Szczaki: Mrokowska – Złotokłos: Mrokowska – ZŁOTOKŁOS.
(Stara trasa: OKĘCIE – ... – Szczaki: Mrokowska – SZCZAKI.)
Przedłużenie trasy do Złotokłosu.
1998.01.17. 803 linia autobusowa podmiejska zwykła stała MARYSIN – Korkowa – Wesoła: Wspólna – Niemcewicza – 1 Praskiego Pułku – Armii Krajowej – Sulejówek: Moraczewskiego – aleja Piłsudskiego – Paderewskiego – SULEJÓWEK SZKOLNA (powrót: SULEJÓWEK SZKOLNA – Paderewskiego – Grabskiego – Dworcowa – Żeromskiego – Paderewskiego).

(W dni świąteczne: ... – 1 Praskiego Pułku – Armii Krajowej – Żółkiewskiego – WOLA GRZYBOWSKA.)
Skrócenie trasy w dni świąteczne.
1998.02.01. 107 linia autobusowa zwykła stała ESPERANTO – Anielewicza – Smocza – Nowolipki – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Krucza – Piękna – Myśliwiecka – Łazienkowska – Czerniakowska – Chełmska – Dolna – Puławska – Odyńca – Wołoska – Woronicza – Spartańska – SPARTAŃSKA.
(Stara trasa: ESPERANTO – ... – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Bracka – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie) – Książęca – Rozbrat – Myśliwiecka – Szwoleżerów – Czerniakowska – Chełmska – ... – SPARTAŃSKA.)
Przejęcie odcinka trasy likwidowanej linii 179.
179 linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni robocze) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: DWORZEC GDAŃSKI – Bonifraterska – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Królewska – plac Małachowskiego – Kredytowa – Jasna – Zgoda – Krucza (powrót: Krucza – Szpitalna – plac Powstańców Warszawy – Mazowiecka – plac Małachowskiego) – Piękna – Myśliwiecka – Łazienkowska – Czerniakowska – Powsińska – SADYBA.)
Likwidacja linii w związku z niewielką frekwencją.
1998.02.09. 129 linia autobusowa zwykła stała KOŁO – Obozowa – Ciołka (powrót: Ciołka – Newelska – księcia Janusza – KOŁO.) – Górczewska – Olbrachta – Redutowa – Wolska – Połczyńska – Dźwigowa – Wałowicka – Sympatyczna – Cegielniana – Techników – Popularna – Chrobrego – Kleszczowa – Łopuszańska – aleja Krakowska – OKĘCIE.
(Stara trasa: CMENTARZ WOLSKI – Fort Wola – Wolska – Połczyńska – ... – OKĘCIE.)
Przedłużenie trasy w rejon Koła.
1998.02.10. FERIE ZIMOWE • Zawieszenie kursowania linii:
301, 359, 403, 413.

• Zawieszenie kursów szkolnych linii:
164.

1998.02.22. KONIEC FERII • Przywrócenie kursowania linii:
301, 359, 403, 413.

• Przywrócenie kursów szkolnych linii:
164.

1998.03.07. 133 linia autobusowa zwykła stała ŻERAŃ FSO – Modlińska – Obrazkowa – Myśliborska – Światowida – Modlińska – Mehoffera – Raciborska – CHOSZCZÓWKA (powrót: CHOSZCZÓWKA – Przytulna – Henrykowska – Wyganowska – Raciborska).
(Stara trasa: ŻERAŃ FSO – Modlińska – Mehoffera – ... – CHOSZCZÓWKA.)
Korekty tras w celu poprawy obsługi komunikacyjnej Tarchomina.
152 linia autobusowa zwykła stała ŻERAŃ FSO – Modlińska – Obrazkowa – Myśliborska – Światowida – Modlińska – Klasyków – Bohaterów – Wałuszewska – Żyrardowska – Zegarynki – Ciupagi – BIAŁOŁĘKA DWORSKA.
(Stara trasa: ŻERAŃ FSO – Modlińska – Klasyków – ... – BIAŁOŁĘKA DWORSKA.)
804 linia autobusowa podmiejska zwykła stała OKĘCIE – aleja Krakowska – Raszyn: aleja Krakowska – Falenty: aleja Krakowska – Janki: aleja Krakowska – Nowy Sękocin: aleja Krakowska – Stary Sękocin: aleja Krakowska – Sękocin Las: aleja Krakowska – Łazy: aleja Krakowska – Marysin: aleja Krakowska – Wólka Kosowska: aleja Krakowska – Kolonia Warszawska: aleja Krakowska – Jabłonowo: aleja Krakowska – Mroków: aleja Krakowska – Rejonowa – Mrokowska Kolonia: Rejonowa – Warszawianka: Rejonowa – Wola Mrokowska: Rejonowa – Szczaki: Mrokowska – Złotokłos: Mrokowska – ZŁOTOKŁOS. Sezonowe wprowadzenie kursowania w dni świąteczne.
1998.03.09. 302 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA) – Kijowska – Targowa – Ratuszowa – Dąbrowszczaków (powrót: Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – Targowa) – plac Hallera – Jagiellońska – Modlińska – Obrazkowa – Myśliborska – Światowida – Modlińska – Główna – BUKÓW (powrót: BUKÓW – Gąsiorowskiej – Przyrzecze – Modlińska).
(Stara trasa: DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA) – ... – Jagiellońska – Modlińska – Główna – BUKÓW (powrót: BUKÓW – Gąsiorowskiej – Przyrzecze – Modlińska).)
Korekta trasy w celu poprawy obsługi komunikacyjnej Tarchomina.
1998.03.14.
1998.03.15.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Zawieszenie kursowania metra na odcinku POLITECHNIKA - WILANOWSKA w związku z układaniem torów do stacji CENTRUM.


METRO. WILANOWSKA [aleja Niepodległości / Puławska / aleja Wilanowska] – SŁUŻEW [aleja KEN / Wałbrzyska] – ... – KABATY [aleja KEN / Wąwozowa].
M. [autobus] CENTRUM – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – aleja Armii Ludowej – aleja Niepodległości – Puławska – METRO WILANOWSKA.
1998.03.28.
1998.03.29.
90 linia tramwajowa specjalna (zwykła) BANACHA – Banacha – Grójecka – plac Narutowicza – Filtrowa – Krzywickiego – Nowowiejska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji – Marszałkowska – plac Bankowy – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Kijowska – aleja Tysiąclecia – Kawęczyńska (powrót: Kawęczyńska – Ząbkowska – Targowa) – KAWĘCZYŃSKA BAZYLIKA. Uruchomienie specjalnej linii tramwajowej obsługiwanej taborem historycznym w związku z 90-tą rocznicą uruchomienia tramwajów elektrycznych w Warszawie.
1998.03?.??. 1 linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni robocze) (komunikacja miejska miasta Pruszków) PRUSZKÓW PKP – Sienkiewicza – Staszica – Powstańców – Plantowa – aleja Wojska Polskiego – Brzozowa – Komorów: Dąbrowskiej – Podhalańska – Ireny – Pruszków: Ireny – Armii Krajowej – Lipowa – Kraszewskiego – Pruszków WKD – Kraszewskiego – Prusa – Kościuszki – Sienkiewicza – PRUSZKÓW PKP. [Linia jednokierunkowa.] Likwidacja kursowania w dni świąteczne.
2 linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni robocze) (komunikacja miejska miasta Pruszków) PRUSZKÓW PKP – Sienkiewicza – Kościuszki – Prusa – Bohaterów Warszawy – Grunwaldzka – aleja Tysiąclecia – Dolna – Sadowa – Wysoka – Partyzantów – Bohaterów Warszawy – Prusa – Kościuszki – Sienkiewicza – PRUSZKÓW PKP. [Linia jednokierunkowa.]
3 linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni robocze) (komunikacja miejska miasta Pruszków) PRUSZKÓW PKP – Sienkiewicza – Kościuszki – Prusa – Bohaterów Warszawy – Grunwaldzka – aleja Tysiąclecia – Dolna – Sadowa – Wysoka – Partyzantów – Bohaterów Warszawy – Prusa – Poznańska – POW – 3 Maja – Żbikowska – Przejazdowa – Promyka – Waryńskiego – Batalionów Chłopskich – Poznańska – Prusa – Kościuszki – Sienkiewicza – PRUSZKÓW PKP. [Linia jednokierunkowa.]
1998.04.13. W linia tramwajowa specjalna (zwykła) TWARDOWSKA – Marymoncka – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – Krzywickiego – Filtrowa – PLAC NARUTOWICZA. W drugi dzień świąt Wielkanocnych Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej w zespół z ZTM uruchomił specjalną, obsługiwaną przez historyczny tabor linię W, której trasa różniła się od stosowanej w latach uprzednich (m. in. powodem zmiany były chuligańskie wybryki w dniu Lanego Poniedziałku na terenie Starej Pragi, grożące zniszczeniem taboru). Dochód z linii przeznaczony został na budowę Muzeum Tramwajów.
1998.04.15. 113 linia autobusowa zwykła stała OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Lazurowa – Kocjana – Bolimowska – Spychowska – Hubala-Dobrzańskiego – GROTY (powrót: GROTY – Hubala-Dobrzańskiego – Bolimowska).
(Stara trasa: OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Blizne Łaszczyńskiego: Warszawska – Przejazd – Graniczna – Łaszczyńskiego – Warszawa: Hubala Dobrzańskiego – Bolimowska – Spychowska – Hubala-Dobrzańskiego – GROTY (powrót: GROTY – Hubala-Dobrzańskiego – Blizne Łaszczyńskiego: Łaszczyńskiego).)
Tymczasowe wycofanie z Bliznego w związku z budową kanalizacji i zamknięciem dla ruchu przejazdu ul. Graniczną i ul. Łaszczyńskiego.
1998.05.01. 305 linia autobusowa zwykła stała METRO WILANOWSKA – aleja Wilanowska – Modzelewskiego – aleja Lotników – Bełdan – Orzycka – Gotarda – Bokserska – Kłobucka – Wyczółki – Poleczki – Łączyny – Wyczółki pętla (d. Fabryka Domów) – Łączyny – Poleczki – Puławska – Płaskowickiej – Roentgena – Ciszewskiego – Dereniowa – Gandhi – Cynamonowa – Płaskowickiej – NATOLIN PÓŁNOCNY (powrót: NATOLIN PÓŁNOCNY – Płaskowickiej – Dereniowa).

(W dni świąteczne obowiązuje trasa skrócona: WYCZÓŁKI (d.FABRYKA DOMÓW) – Łączyny – ... – NATOLIN PÓŁNOCNY.)
Wprowadzenie kursowania w dni świąteczne na skróconej trasie.
1998.05.08. ZMIANY PRZYSTANKOWE • STARE ŚWIDRY - przekształcenie przystanku ze stałego na warunkowy (dotyczy linii 508 i 509).
• STARE ŚWIDRY - likwidacja przystanku (dotyczy linii E-4).
1998.05.26. M1 linia metra zwykła stała CENTRUM [Marszałkowska / Aleje Jerozolimskie] – POLITECHNIKA [Waryńskiego / Nowowiejska / aleja Armii Ludowej] – POLE MOKOTOWSKIE [aleja Niepodległości / Batorego / Rakowiecka] – RACŁAWICKA [aleja Niepodległości / Dąbrowskiego / Racławicka] – WIERZBNO [aleja Niepodległości / Woronicza] – WILANOWSKA [aleja Niepodległości / Puławska / aleja Wilanowska] – SŁUŻEW [aleja KEN / Wałbrzyska] – URSYNÓW [aleja KEN / Bartoka / Surowieckiego] – STOKŁOSY [aleja KEN / Jastrzębowskiego] – IMIELIN [aleja KEN / Gandhi] – NATOLIN [aleja KEN / Belgradzka] – KABATY [aleja KEN / Wąwozowa]. Otwarcie stacji CENTRUM.
1998.05.30. 1 linia tramwajowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni powszednie) ANNOPOL – Annopol – Rembielińska – Budowlana – Odrowąża – 11 Listopada – Targowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Młynarska – Obozowa – KOŁO.
(Stara trasa: ANNOPOL – ... – Odrowąża – 11 Listopada – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – Okopowa – aleja Solidarności – ... – KOŁO.)
Wprowadzenie tras objazdowych w związku z końcowym etapem remontu mostu Gdańskiego i ponownym czasowym zamknięciem torowiska na nim (prace końcowe na górnym drogowym pomoście wymagały zdjęcia sieci elektrycznej, plany remontu obejmowały również wymianę torowiska).
2 linia tramwajowa zwykła stała ŻERAŃ WSCHODNI – Annopol – Rembielińska – Budowlana – Odrowąża – 11 Listopada – Targowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Nowowiejska – Krzywickiego – Filtrowa – plac Narutowicza – Grójecka – aleja Krakowska – OKĘCIE.
(Stara trasa: ŻERAŃ WSCHODNI – ... – Odrowąża – 11 Listopada – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – Międzyparkowa – Andersa – plac Bankowy – ... – OKĘCIE.)
6 linia tramwajowa zwykła stała HUTA – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Zamoyskiego – Grochowska – GOCŁAWEK.
(Stara trasa: HUTA – ... – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Międzyparkowa – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Ratuszowa – Targowa – ... – GOCŁAWEK.)
18 linia tramwajowa zwykła stała ŻERAŃ FSO – Jagiellońska – Ratuszowa – Targowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Woronicza – Wołoska – Marynarska – SŁUŻEWIEC.
(Stara trasa: ŻERAŃ FSO – Jagiellońska – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – Międzyparkowa – Andersa – plac Bankowy – ... – SŁUŻEWIEC.)
1998.06.01. 306 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) URSYNÓW PÓŁNOCNY – Jastrzębowskiego – Herbsta – Pileckiego – Gandhi – Cynamonowa – Płaskowickiej – NATOLIN PÓŁNOCNY (powrót: NATOLIN PÓŁNOCNY – Płaskowickiej – Pileckiego). Uruchomienie finansowanej przez gminę Ursynów linii okresowej, mającej za zadanie poprawić połączenie Centrum Onkologii z linią metra.
317 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: GOCŁAW – Bora-Komorowskiego – Egipska – Ateńska – Brukselska – Paryska – Francuska – aleja i most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – METRO POLITECHNIKA.)
Przejęcie taboru i części trasy przez nową linię ekspresową E-5.
414 linia autobusowa przyspieszona okresowa całodzienna (kursuje w dni robocze) GWIAŹDZISTA – Gwiaździsta – Podleśna – Klaudyny – Mickiewicza – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Goworka (powrót: Goworka – Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Spacerowa – Belwederska – Sobieskiego – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – WILANÓW.
Przystanki: GWIAŹDZISTA, KLAUDYNY, SOBOCKA, OS. POTOK, MARYMONT-POTOK, PL. WILSONA, DW. GDAŃSKI, PL. BANKOWY, CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, METRO POLITECHNIKA (→WILANÓW), PL. UNII LUBELSKIEJ, DOLNA, MANGALIA, CZARNOMORSKA, ŚW. BONIFACEGO, TRUSKAWIECKA, NAŁĘCZOWSKA, INSTYTUT NEUROLOGII, KRÓLOWEJ MARYSIEŃKI, WILANÓW (→GWIAŹDZISTA), WILANÓW.
Uruchomienie linii przyspieszonej łączącej Żoliborz i Wilanów ze Śródmieściem.
E-5 linia autobusowa ekspresowa okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) PKP URSUS NIEDŹWIADEK – Keniga – Warszawska – Jagiełły – Lalki – Cierlicka – Kościuszki – Spisaka – Aleje Jerozolimskie – Niemcewicza – Grójecka – plac Zawiszy (powrót: plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Sosnkowskiego – Pużaka – Sławka – Bohaterów Warszawy – Kościuszki – Cierlicka) – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – Francuska – Paryska – Brukselska – Ateńska – Egipska – Bora-Komorowskiego – GOCŁAW.
Przystanki: PKP URSUS NIEDŹWIADEK, ŚMIGIELSKA, KOŚCIUSZKI (→URSUS), MALINOWA (→GOCŁAW), SPISAKA (→GOCŁAW), OBROŃCÓW HELU (→URSUS), KOLOROWA (→URSUS), DW. ZACHODNI, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, CENTRUM, MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA, AFRYKAŃSKA, ABRAHAMA, BORA-KOMOROWSKIEGO, HORBACZEWSKIEGO, GOCŁAW.
Uruchomienie linii ekspresowej łączącej Ursus i Gocław ze Śródmieściem.
1998.06.06. T linia tramwajowa zwykła okresowa (kursuje w dni świąteczne) PLAC STARYNKIEWICZA – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – Kijowska – aleja Tysiąclecia – Kawęczyńska – Kawęczyńska Bazylika – Kawęczyńska – Ząbkowska – Targowa – Ratuszowa – Jagiellońska – Zoo – Jagiellońska – Ratuszowa – Targowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – PLAC STARYNKIEWICZA.
(Stara trasa: PLAC STARYNKIEWICZA – ... – ... – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Nowowiejska – Krzywickiego – Filtrowa – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – PLAC STARYNKIEWICZA.)
Tramwaje Warszawskie razem z Klubem Miłośników Komunikacji Miejskiej uruchomiły turystyczną linię T kursującą co 45 minut w soboty, niedziele oraz święta i obsługiwaną przez wóz typu "K" (403) oraz pociąg "4N" + "4ND" (838+1811). Ze względu na prowadzone głównie podczas weekendów prace torowe w ul. Marszałkowskiej linii skorygowano nieco trasę w stosunku do roku poprzedniego. Linia jednokierunkowa.
1998.06.22. WAKACJE • Zawieszenie kursowania linii:
301, 359, 382, 403, 413.

• Zawieszenie kursów szkolnych linii:
164.

1998.06.??.
1998.06.??.
200 linia autobusowa specjalna (przyspieszona) PLAC BANKOWY – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – aleja Armii Ludowej – most Łazienkowski – aleja Stanów Zjednoczonych – Grochowska – Płowiecka – Czecha – Wesoła: Trasa Brzeska – Szosa Lubelska – Majdan: Lubelska – Góraszka: Lubelska – Wiązowna: Lubelska – WIĄZOWNA. Linia specjalna uruchomiona z okazji festynu lotniczego w Góraszce.
1998.07.01. WAKACJE • Zawieszenie kursowania linii:
1, 8, 24, 31, 302, 303, 326, 356, 384, 394, 401, 402, 404, 445, 460, 469, 495, E-1, E-2, E-3, E-4, E-5.

10 linia tramwajowa zwykła stała OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Rakowiecka – Boboli – Wołoska – Marynarska – SŁUŻEWIEC.
(Stara trasa: OSIEDLE GÓRCZEWSKA – ... – Wolska – Skierniewicka – Kasprzaka – Prosta – aleja Jana Pawła II – ... – SŁUŻEWIEC.)
Prace torowe na ulicy Skierniewickiej - skierowanie na trasę objazdową.
12 linia tramwajowa zwykła stała NOWE BEMOWO – Powstańców Śląskich – Radiowa – Dywizjonu 303 – Obozowa – Młynarska – aleja Solidarności – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Zamoyskiego – Grochowska – GOCŁAWEK.
(Stara trasa: NOWE BEMOWO – ... – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – ALEJA ZIELENIECKA.)
Przedłużenie trasy na okres wakacyjny w związku z zawieszeniem kursowania linii 8 i 24.
415 linia autobusowa przyspieszona okresowa (kursuje w soboty w godz. 7-16) HUTA – Kasprowicza – Oczapowskiego – aleja Reymonta – Żeromskiego (powrót: Żeromskiego – Przybyszewskiego – Kasprowicza) – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – aleja Armii Ludowej – most Łazienkowski – aleja Stanów Zjednoczonych – Ostrobramska – Marsa – Żołnierska – Strażacka – aleja Chruściela – REMBERTÓW AON.
Przystanki: HUTA, SOKRATESA, PRZYTYK, WOLUMEN (NŻ), OCZAPOWSKIEGO, PRZYBYSZEWSKIEGO, PERZYŃSKIEGO, ŻEROMSKIEGO, METRO MARYMONT, PL. WILSONA, DW. GDAŃSKI, PL. BANKOWY, CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, METRO POLITECHNIKA, MARSZAŁKOWSKA, PL. NA ROZDROŻU, SASKA, PRZYCZÓŁEK GROCHOWSKI, RAWAR, CENTRUM OPTYKI, ZAJEZDNIA OSTROBRAMSKA (NŻ), PŁOWIECKA, OKULAROWA, KORDIANA, REMBERTÓW RATUSZ, ESKULAPÓW, REMBERTÓW AON.
Wakacyjne zawieszenie kursowania w dni powszednie.
803 linia autobusowa podmiejska zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni robocze) MARYSIN – Korkowa – Wesoła: Wspólna – Niemcewicza – 1 Praskiego Pułku – Armii Krajowej – Sulejówek: Moraczewskiego – aleja Piłsudskiego – Paderewskiego – SULEJÓWEK SZKOLNA (powrót: SULEJÓWEK SZKOLNA – Paderewskiego – Grabskiego – Dworcowa – Żeromskiego – Paderewskiego). Zawieszenie kursowania w dni świąteczne.
1 linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni robocze) (komunikacja miejska miasta Pruszków) PRUSZKÓW OSIEDLE STASZICA – aleja Wojska Polskiego – Plantowa – Powstańców – Staszica – Sienkiewicza – Kościuszki – Prusa – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Lipowa – Kraszewskiego – Prusa) – aleja Armii Krajowej – Ireny – Tadeusza – PRUSZKÓW OSTOJA.
(Stara trasa: PRUSZKÓW PKP – Sienkiewicza – Staszica – Powstańców – Plantowa – aleja Wojska Polskiego – Brzozowa – Komorów: Dąbrowskiej – Podhalańska – Ireny – Pruszków: Ireny – Armii Krajowej – Lipowa – Kraszewskiego – Pruszków WKD – Kraszewskiego – Prusa – Kościuszki – Sienkiewicza – PRUSZKÓW PKP.)
Całkowita reorganizacja komunikacji miejskiej w Pruszkowie.
2 linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni robocze) (komunikacja miejska miasta Pruszków) PRUSZKÓW OSIEDLE STASZICA – aleja Wojska Polskiego – Plantowa – Powstańców – Gomulińskiego – Działkowa – Robotnicza – Promyka – Waryńskiego – Batalionów Chłopskich – POW – 3 Maja – Łączniczek AK – Batalionów Chłopskich – Waryńskiego – Promyka – Przejazdowa – Magazynowa (zawrotka) – Przejazdowa – Groblowa – Błońska – Działkowa – Akacjowa – Powstańców – Plantowa – aleja Wojska Polskiego – PRUSZKÓW OSIEDLE STASZICA. [Linia jednokierunkowa.]
(Stara trasa: PRUSZKÓW PKP – Sienkiewicza – Kościuszki – Prusa – Bohaterów Warszawy – Grunwaldzka – aleja Tysiąclecia – Dolna – Sadowa – Wysoka – Partyzantów – Bohaterów Warszawy – Prusa – Kościuszki – Sienkiewicza – PRUSZKÓW PKP.)
3 linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni robocze) (komunikacja miejska miasta Pruszków) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: PRUSZKÓW PKP – Sienkiewicza – Kościuszki – Prusa – Bohaterów Warszawy – Grunwaldzka – aleja Tysiąclecia – Dolna – Sadowa – Wysoka – Partyzantów – Bohaterów Warszawy – Prusa – Poznańska – POW – 3 Maja – Żbikowska – Przejazdowa – Promyka – Waryńskiego – Batalionów Chłopskich – Poznańska – Prusa – Kościuszki – Sienkiewicza – PRUSZKÓW PKP.)
1998.07.04. T linia tramwajowa zwykła okresowa (kursuje w dni świąteczne) PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – Kijowska – aleja Tysiąclecia – Kawęczyńska – Kawęczyńska Bazylika – Kawęczyńska – Ząbkowska – Targowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – PLAC NARUTOWICZA.
(Stara trasa: PLAC STARYNKIEWICZA – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – Kijowska – aleja Tysiąclecia – Kawęczyńska – Kawęczyńska Bazylika – Kawęczyńska – Ząbkowska – Targowa – Ratuszowa – Jagiellońska – Zoo – Jagiellońska – Ratuszowa – Targowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – PLAC STARYNKIEWICZA.)
Zmiana trasy na skutek planowanych prac ziemnych na pl. Starynkiewicza i odmowy wydawania przez ekipy techniczne TW klucza niezbędnego do przestawienia zwrotnicy u zbiegu Jagiellońskiej i Ratuszowej.
Linia jednokierunkowa.
Obsługa taborem historycznym.
1998.07.16. 305 linia autobusowa zwykła stała METRO WILANOWSKA – aleja Wilanowska – Modzelewskiego – aleja Lotników – Bełdan – Orzycka – Gotarda – Bokserska – Kłobucka – Wyczółki – Łączyny – Wyczółki pętla (d. Fabryka Domów) – Łączyny – Wyczółki – Poleczki – Puławska – Płaskowickiej – Roentgena – Ciszewskiego – Cynamonowa – Płaskowickiej – NATOLIN PÓŁNOCNY.

(W dni świąteczne obowiązuje trasa skrócona: WYCZÓŁKI (d.FABRYKA DOMÓW) – Łączyny – Wyczółki – ... – NATOLIN PÓŁNOCNY.)
(Stara trasa: METRO WILANOWSKA – ... – Roentgena – Ciszewskiego – Dereniowa – Gandhi – Cynamonowa – Płaskowickiej – NATOLIN PÓŁNOCNY (powrót: NATOLIN PÓŁNOCNY – Płaskowickiej – Dereniowa).)
Korekta trasy na terenie Natolina.
1998.07.17. 111 linia autobusowa zwykła stała ESPERANTO – Anielewicza – Andersa (powrót: Andersa – Nowolipki – Zamenhofa – Anielewicza) – plac Bankowy – Senatorska – Wierzbowa – plac Piłsudskiego (powrót: plac Piłsudskiego – Moliera – plac Teatralny – Senatorska) – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Saska – Brazylijska – Międzynarodowa – Zwycięzców – Paryska – Brukselska – Ateńska – Egipska – Bora-Komorowskiego – Fieldorfa – Umińskiego – GOCŁAW.
(Stara trasa: ESPERANTO – ... – aleja Waszyngtona – Saska – Zwycięzców – Międzynarodowa – Brazylijska – Saska – Egipska – ... – GOCŁAW.)
Ponowne zamknięcie dla ruchu wiaduktu w ciągu ulicy Saskiej ze względu na konieczność wymiany wadliwie położonej nawierzchni jezdni.
123 linia autobusowa zwykła stała DWORZEC WSCHODNI (LUBELSKA) – Bliska – Żupnicza – Chodakowska – Mińska – Stanisławowska – Terespolska – Mińska – Chrzanowskiego – Wiatraczna – Grochowska (powrót: Grochowska – Zakole – Wiatraczna) – Grochowska – Zamieniecka – Fieldorfa – Bora-Komorowskiego – Egipska – Ateńska – Brukselska – Paryska – Zwycięzców – Międzynarodowa – Brazylijska – Saska – aleja Waszyngtona – aleja Zieleniecka – Targowa – Kijowska – DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA).
(Stara trasa: DWORZEC WSCHODNI (LUBELSKA) – ... – Egipska – Saska – Brazylijska – Międzynarodowa – Zwycięzców – Saska – aleja Waszyngtona – ... – DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA).)
168 linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni robocze) RAKOWIECKA / ŁOWICKA – Rakowiecka (powrót: Rakowiecka – aleja Niepodległości – Madalińskiego – Boboli – Rakowiecka – RAKOWIECKA / ŁOWICKA.) – Puławska – plac Unii Lubelskiej – Polna – aleja Armii Ludowej (powrót: aleja Armii Ludowej – Waryńskiego – Puławska) – most Łazienkowski – aleja Stanów Zjednoczonych – Saska (powrót: Saska – Ateńska – Brukselska – Paryska – Zwycięzców – Saska – aleja Stanów Zjednoczonych) – Egipska – Bora-Komorowskiego – GOCŁAW.
(Stara trasa: RAKOWIECKA / ŁOWICKA – ... – most Łazienkowski – Wał Miedzeszyński – Zwycięzców – Saska – Egipska – Bora-Komorowskiego – GOCŁAW.)
501 linia autobusowa przyspieszona stała EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Bracka – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie) – Aleje Ujazdowskie – aleja Armii Ludowej – most Łazienkowski – aleja Stanów Zjednoczonych – Saska (powrót: Saska – Ateńska – Brukselska – Paryska – Zwycięzców – Saska – aleja Stanów Zjednoczonych) – Egipska – Bora-Komorowskiego – GOCŁAW.
Przystanki: EMILII PLATER, DW. CENTRALNY, CENTRUM, PL. TRZECH KRZYŻY, PL. NA ROZDROŻU, STACJA KRWIODAWSTWA, SASKA, AFRYKAŃSKA, WAŁ GOCŁAWSKI, ABRAHAMA, BORA-KOMOROWSKIEGO, HORBACZEWSKIEGO, GOCŁAW.
(Stara trasa: EMILII PLATER – ... – most Łazienkowski – Wał Miedzeszyński – Zwycięzców – Saska – Egipska – Bora-Komorowskiego – GOCŁAW.)
1998.08.01. 222 linia autobusowa cmentarna zwykła POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY) – Powązkowska – Krasińskiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Dawidowskiego – Słomińskiego – Bonifraterska (powrót: Bonifraterska – Muranowska – Andersa) – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – PLAC TRZECH KRZYŻY. Uruchomienie linii autobusowych dowożących do Cmentarza Wojskowego na Powązkach w związku z obchodami 54 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Kursy w godz. 12.00 - 20.00.
270 linia autobusowa cmentarna zwykła POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY) – Powązkowska – Dzika – aleja Jana Pawła II (powrót: aleja Jana Pawła II – Dzika – Powązkowska) – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Kijowska – DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA).
1998.08.01. 167 linia autobusowa zwykła stała NOWE BEMOWO – Powstańców Śląskich – Wrocławska – Radiowa – Dywizjonu 303 – Obozowa – Ciołka (powrót: Ciołka – Newelska – księcia Janusza – Obozowa) – Górczewska – Elekcyjna – Wolska – aleja Prymasa Tysiąclecia – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Grójecka – Wawelska – aleja Niepodległości – Rakowiecka – Puławska – METRO WILANOWSKA.
(Stara trasa: PIASTÓW ŚLĄSKICH – Piastów Śląskich – Powstańców Śląskich – Wrocławska – ... – METRO WILANOWSKA.)
Skierowanie do nowej pętli na terenie Bemowa.
171 linia autobusowa zwykła stała NOWE BEMOWO – Powstańców Śląskich – Wrocławska – Radiowa – Powstańców Śląskich – Górczewska – Leszno – Okopowa – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Leszno) – plac Bankowy – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Bracka – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie) – Książęca – Rozbrat – Górnośląska – Czerniakowska – TORWAR (powrót: TORWAR – Łazienkowska – Rozbrat).
(Stara trasa: BEMOWO LOTNISKO – Wrocławska – ... – TORWAR.)
507 linia autobusowa przyspieszona stała NOWE BEMOWO – Powstańców Śląskich – Wrocławska – Radiowa – Powstańców Śląskich – Górczewska – aleja Prymasa Tysiąclecia – Kasprzaka – Prosta – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER (PKiN).
Przystanki: NOWE BEMOWO, WROCŁAWSKA, WIDAWSKA, ORLICH GNIAZD, RADIOWA, DYWIZJONU 303, BEMOWO RATUSZ, KONARSKIEGO, GÓRALSKA, CIOŁKA, PKP KASPRZAKA, SZPITAL WOLSKI, KAROLKOWA (NŻ), RONDO ONZ, EMILII PLATER.
(Stara trasa: PIASTÓW ŚLĄSKICH – Piastów Śląskich – Powstańców Śląskich – Wrocławska – ... – EMILII PLATER (PKiN).
Przystanki: PIASTÓW ŚLĄSKICH, PIASTÓW ŚLĄSKICH, NOWE BEMOWO, WROCŁAWSKA, ..., EMILII PLATER.)
306 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) URSYNÓW PÓŁNOCNY – Bartoka – Surowieckiego – Romera – Herbsta – Pileckiego – Gandhi – Cynamonowa – Płaskowickiej – NATOLIN PÓŁNOCNY (powrót: NATOLIN PÓŁNOCNY – Płaskowickiej – Pileckiego).
(Stara trasa: URSYNÓW PÓŁNOCNY – Jastrzębowskiego – Herbsta – Pileckiego – ... – NATOLIN PÓŁNOCNY.)
Korekta trasy na terenie Ursynowa Północnego.
405 linia autobusowa przyspieszona okresowa (kursuje w soboty) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: BRÓDNO PODGRODZIE – Chodecka – Łojewska – Łabiszyńska – Kondratowicza – św. Wincentego – 11 Listopada – Starzyńskiego – Jagiellońska – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Sierakowskiego – Kłopotowskiego – Wybrzeże Szczecińskie – Wybrzeże Helskie – Starzyńskiego) – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – METRO POLITECHNIKA.
Przystanki: BRÓDNO PODGRODZIE, ŁOJEWSKA, TURMONCKA, ŁABISZYŃSKA, SZPITAL BRÓDNOWSKI, TARGÓWEK-RATUSZ, ŻUROMIŃSKA, CM. BRÓDNOWSKI, KOŁOWA, ŚW. WINCENTEGO, RONDO STARZYŃSKIEGO, PARK PRASKI, PL. BANKOWY, CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, METRO POLITECHNIKA.)
Niska frekwencja.
WILGA-BUS linia autobusowa prywatna (pospieszna stała) EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grochowska – Płowiecka – Czecha – Wesoła: Trakt Brzeski – Lubelska – Majdan: Lubelska – Góraszka: Lubelska – Wiązowna: Lubelska – Emów: Lubelska – Radiówek: Lubelska – Żanęcin – Dziechciniec – Malcanów: Mazowiecka – Lipowo: Armii Krajowej – Glinianka: Napoleońska – Wrzosowa – Czarnówka – RZAKTA.

(Niektóre kursy w dni powszednie: ... – Wiązowna: Lubelska – Boryszewska – Boryszew: Boryszewska – Duchnów: Boryszewska – DUCHNÓW.)
Skierowanie części kursów do Duchnowa.
1998.08.12. 103 linia autobusowa zwykła stała HUTA – Kasprowicza – Oczapowskiego – aleja Reymonta – Żeromskiego (powrót: Żeromskiego – Przybyszewskiego – Kasprowicza) – Perzyńskiego – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – plac Hallera – Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – Targowa (powrót: Targowa – Ratuszowa – Dąbrowszczaków) – Kijowska – DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA).
(Stara trasa: HUTA – ... – aleja Jana Pawła II – Słomińskiego – Zakroczymska – Sanguszki (powrót: Sanguszki – Konwiktorska – Bonifraterska – Słomińskiego) – Wybrzeże Gdańskie – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Sierakowskiego – Kłopotowskiego – Wybrzeże Szczecińskie – Wybrzeże Helskie – Ratuszowa – Jagiellońska (powrót: Jagiellońska – aleja Solidarności) – plac Hallera – ... – DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA).)
Przywrócenie tras podstawowych po zakończeniu remontu mostu Gdańskiego.
127 linia autobusowa zwykła stała NOWE WŁOCHY – Chrościckiego – Świerszcza – Potrzebna – Sympatyczna (powrót: Sympatyczna – Wałowicka – Globusowa – Świerszcza) – Cegielniana – Techników – Popularna – Aleje Jerozolimskie – Niemcewicza – Grójecka – plac Zawiszy (powrót: plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie) – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – plac Bankowy – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – 11 Listopada – św. Wincentego – Kondratowicza – Łabiszyńska – Łojewska – Chodecka – BRÓDNO PODGRODZIE.
(Stara trasa: NOWE WŁOCHY – ... – plac Bankowy – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Sierakowskiego – Kłopotowskiego – Wybrzeże Szczecińskie – Wybrzeże Helskie – Starzyńskiego (powrót: Starzyńskiego – Jagiellońska – aleja Solidarności) – 11 Listopada – św. Wincentego – ... – BRÓDNO PODGRODZIE.)
500 linia autobusowa przyspieszona stała DWORZEC CENTRALNY (poziom -1) – aleja Jana Pawła II – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – 11 Listopada – św. Wincentego – Kondratowicza – Chodecka – BRÓDNO PODGRODZIE.
Przystanki: DW. CENTRALNY, RONDO ONZ, KINO FEMINA, RONDO "RADOSŁAWA", DW. GDAŃSKI (→DW. CENTRALNY), BONIFRATERSKA (→BRÓDNO PODGRODZIE), RONDO STARZYŃSKIEGO, RONDO ŻABA, KOŁOWA, CM. BRÓDNOWSKI, ŻUROMIŃSKA, TARGÓWEK-RATUSZ, SZPITAL BRÓDNOWSKI, ŁOJEWSKA, BRÓDNO PODGRODZIE.
(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY (poziom -1) – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Sierakowskiego – Kłopotowskiego – Wybrzeże Szczecińskie – Wybrzeże Helskie – Starzyńskiego (powrót: Starzyńskiego – Jagiellońska – aleja Solidarności) – 11 Listopada – św. Wincentego – ... – BRÓDNO PODGRODZIE.
Przystanki: DW. CENTRALNY, RONDO ONZ, KINO FEMINA, METRO RATUSZ, RONDO STARZYŃSKIEGO, ..., BRÓDNO PODGRODZIE.)
607 linia autobusowa nocna zwykła stała ZACISZE – Codzienna – Młodzieńcza – Radzymińska – Ząbkowska – Targowa – Ratuszowa – Dąbrowszczaków (powrót: Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – Targowa) – plac Hallera – Jagiellońska – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – Bonifraterska – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Wałbrzyska – Nowoursynowska – Dolina Służewiecka – aleja KEN – Bartoka – Jastrzębowskiego – aleja KEN – Ciszewskiego – Rosoła – Gandhi – Cynamonowa – Płaskowickiej – Rosoła – Belgradzka – Stryjeńskich – Wąwozowa – METRO KABATY.
(Stara trasa: ZACISZE – ... – Ząbkowska – Targowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Kapucyńska – Miodowa (powrót: Miodowa – Senatorska – Nowy Przejazd – aleja Solidarności) – Krakowskie Przedmieście – ... – METRO KABATY.)
1998.08.23. 111 linia autobusowa zwykła stała ESPERANTO – Anielewicza – Andersa (powrót: Andersa – Nowolipki – Zamenhofa – Anielewicza) – plac Bankowy – Senatorska – Wierzbowa – plac Piłsudskiego (powrót: plac Piłsudskiego – Moliera – plac Teatralny – Senatorska) – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Saska – Zwycięzców – Międzynarodowa – Brazylijska – Saska – Egipska – Bora-Komorowskiego – Fieldorfa – Umińskiego – GOCŁAW.
(Stara trasa: ESPERANTO – ... – aleja Waszyngtona – Saska – Brazylijska – Międzynarodowa – Zwycięzców – Paryska – Brukselska – Ateńska – Egipska – ... – GOCŁAW.)
Oddanie do użytku wiaduktu w ciągu ulicy Saskiej.
123 linia autobusowa zwykła stała DWORZEC WSCHODNI (LUBELSKA) – Bliska – Żupnicza – Chodakowska – Mińska – Stanisławowska – Terespolska – Mińska – Chrzanowskiego – Wiatraczna – Grochowska (powrót: Grochowska – Zakole – Wiatraczna) – Grochowska – Zamieniecka – Fieldorfa – Bora-Komorowskiego – Egipska – Saska – Brazylijska – Międzynarodowa – Zwycięzców – Saska – aleja Waszyngtona – aleja Zieleniecka – Targowa – Kijowska – DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA).
(Stara trasa: DWORZEC WSCHODNI (LUBELSKA) – ... – Egipska – Ateńska – Brukselska – Paryska – Zwycięzców – Międzynarodowa – Brazylijska – Saska – aleja Waszyngtona – ... – DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA).)
168 linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni robocze) RAKOWIECKA / ŁOWICKA – Rakowiecka (powrót: Rakowiecka – aleja Niepodległości – Madalińskiego – Boboli – Rakowiecka – RAKOWIECKA / ŁOWICKA.) – Puławska – plac Unii Lubelskiej – Polna – aleja Armii Ludowej (powrót: aleja Armii Ludowej – Waryńskiego – Puławska) – most Łazienkowski – Wał Miedzeszyński – Zwycięzców – Saska – Egipska – Bora-Komorowskiego – GOCŁAW.
(Stara trasa: RAKOWIECKA / ŁOWICKA – ... – most Łazienkowski – aleja Stanów Zjednoczonych – Saska (powrót: Saska – Ateńska – Brukselska – Paryska – Zwycięzców – Saska – aleja Stanów Zjednoczonych) – Egipska – Bora-Komorowskiego – GOCŁAW.)
501 linia autobusowa przyspieszona stała EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Bracka – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie) – Aleje Ujazdowskie – aleja Armii Ludowej – most Łazienkowski – Wał Miedzeszyński – Zwycięzców – Saska – Egipska – Egipska – Bora Komorowskiego – GOCŁAW.
Przystanki: EMILII PLATER, DW. CENTRALNY, CENTRUM, PL. TRZECH KRZYŻY, PL. NA ROZDROŻU, STACJA KRWIODAWSTWA, SASKA, AFRYKAŃSKA, WAŁ GOCŁAWSKI, ABRAHAMA, FIELDORFA, OS. ISKRA, GOCŁAW.
(Stara trasa: EMILII PLATER – ... – most Łazienkowski – aleja Stanów Zjednoczonych – Saska (powrót: Saska – Ateńska – Brukselska – Paryska – Zwycięzców – Saska – aleja Stanów Zjednoczonych) – Egipska – Bora-Komorowskiego – GOCŁAW.)
1998.09.01. KONIEC WAKACJI • Przywrócenie kursowania linii:
1, 8, 24, 301, 302, 303, 326, 356, 359, 382, 384, 394, 401, 402, 403, 404, 413, 445, 460, 495, E-1, E-2, E-3, E-4, E-5.

• Przywrócenie kursów szkolnych linii:
164.

8 linia tramwajowa zwykła stała OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – aleja Solidarności – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Zamoyskiego – Grochowska – WIATRACZNA.
(Stara trasa: OSIEDLE GÓRCZEWSKA – ... – Wolska – Skierniewicka – Kasprzaka – Towarowa – plac Zawiszy – ... – WIATRACZNA.)
Przywrócenie kursowania z zachowaniem trasy objazdowej remontowanego torowiska na ul. Skierniewickiej.
12 linia tramwajowa zwykła stała NOWE BEMOWO – Powstańców Śląskich – Radiowa – Dywizjonu 303 – Obozowa – Młynarska – aleja Solidarności – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – ALEJA ZIELENIECKA.
(Stara trasa: NOWE BEMOWO – ... – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Zamoyskiego – Grochowska – GOCŁAWEK.)
Przywrócenie kursowania linii 8 i 24.
31 linia tramwajowa zwykła stała LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: POTOCKA – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Nowowiejska – Krzywickiego – Filtrowa – PLAC NARUTOWICZA.)
Przekształcenie w linię okresową wraz ze zmianą oznaczenia.
45 linia tramwajowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni robocze) POTOCKA – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Nowowiejska – Krzywickiego – Filtrowa – PLAC NARUTOWICZA.
44 linia tramwajowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grochowska – GOCŁAWEK. Uruchomienie linii dublującej w godzinach szczytu linie 9 i 24 na najbardziej obciążonym odcinku.
47 linia tramwajowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni robocze) POTOCKA – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – Krzywickiego – Filtrowa – plac Narutowicza – Grójecka – Banacha – BANACHA. Uruchomienie linii wspomagającej w dni powszednie linię 17 oraz przywracającej bezpośrednie połączenie ciągu alei Jana Pawła II z Ochotą po wcześniejszym skierowaniu linii 29 przez ulicę Okopową.
114 linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni robocze) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: PLAC TRZECH KRZYŻY – Aleje Ujazdowskie – aleja Szucha – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Rakowiecka – aleja Niepodległości – Odyńca – Racławicka – Żwirki i Wigury – 17 Stycznia – aleja Krakowska – OKĘCIE.)
Połączenie linii.
382 linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni robocze) OKĘCIE – aleja Krakowska – 17 Stycznia – Żwirki i Wigury – Racławicka – Odyńca – aleja Niepodległości – Rakowiecka – Puławska – plac Unii Lubelskiej – Polna – aleja Armii Ludowej (powrót: aleja Armii Ludowej – Waryńskiego – Puławska) – most Łazienkowski – aleja Stanów Zjednoczonych – Ostrobramska – Zamieniecka – Łukowska – WITOLIN.
(Stara trasa: RAKOWIECKA (KOŚCIÓŁ) – Rakowiecka – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Madalińskiego – Boboli – Rakowiecka – RAKOWIECKA (KOŚCIÓŁ).) – aleja Armii Ludowej – most Łazienkowski – ... – WITOLIN.)
168 linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni robocze) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: RAKOWIECKA / ŁOWICKA – Rakowiecka (powrót: Rakowiecka – aleja Niepodległości – Madalińskiego – Boboli – Rakowiecka – RAKOWIECKA / ŁOWICKA.) – Puławska – plac Unii Lubelskiej – Polna – aleja Armii Ludowej (powrót: aleja Armii Ludowej – Waryńskiego – Puławska) – most Łazienkowski – Wał Miedzeszyński – Zwycięzców – Saska – Egipska – Bora-Komorowskiego – GOCŁAW.)
Połączenie linii.
301 linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni robocze) RAKOWIECKA / ŁOWICKA – Rakowiecka (powrót: Rakowiecka – aleja Niepodległości – Madalińskiego – Boboli – Rakowiecka – RAKOWIECKA / ŁOWICKA.) – Puławska – plac Unii Lubelskiej – Polna – aleja Armii Ludowej (powrót: aleja Armii Ludowej – Waryńskiego – Puławska) – most Łazienkowski – Wał Miedzeszyński – Zwycięzców – Saska – Egipska – Bora-Komorowskiego – Umińskiego – Fieldorfa – Zamieniecka – Grochowska – WIATRACZNA.
(Stara trasa: WIATRACZNA – Grochowska – Zamieniecka – Fieldorfa – Abrahama – Bora-Komorowskiego – Umińskiego – Fieldorfa – Zamieniecka – Grochowska – WIATRACZNA.)
401 linia autobusowa przyspieszona okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) PKP URSUS NIEDŹWIADEK – Keniga – Warszawska – Jagiełły – Lalki – Cierlicka – Kościuszki – Spisaka – Kompanii Kordian – Pużaka – Sławka (powrót: Sławka – Bohaterów Warszawy – Kościuszki – Cierlicka) – Dzieci Warszawy – Ryżowa – Kleszczowa – Łopuszańska – Hynka – Sasanki – Marynarska – aleja Wilanowska – aleja Lotników – Wałbrzyska – Nowoursynowska – Ciszewskiego – aleja KEN – Gandhi – Cynamonowa – Płaskowickiej – NATOLIN PÓŁNOCNY (powrót: NATOLIN PÓŁNOCNY – Płaskowickiej – Dereniowa – Gandhi – aleja KEN).
Przystanki: PKP URSUS NIEDŹWIADEK, PKP URSUS NIEDŹWIADEK, ŚMIGIELSKA, SIŁACZKI (NŻ), MALINOWA (→NATOLIN), PKP URSUS (→URSUS), SPISAKA (→NATOLIN), WAPOWSKIEGO (→NATOLIN), PL. TYSIĄCLECIA (→URSUS), SZANCERA, RYŻOWA, ZAJEZDNIA KLESZCZOWA, WKD RAKÓW, ORZECHOWA (NŻ), HYNKA, SASANKI, TAŚMOWA, RZYMOWSKIEGO, AL. LOTNIKÓW, METRO SŁUŻEW, WRÓBLA, NOSKOWSKIEGO, NOWOURSYNOWSKA, SGGW-REKTORAT, CISZEWSKIEGO, STRZELECKIEGO, MAGELLANA (→NATOLIN), URSYNÓW PŁD, METRO IMIELIN, POLINEZYJSKA (→NATOLIN), MIKLASZEWSKIEGO (→URSUS), SZOLC-ROGOZIŃSKIEGO (→NATOLIN), CYNAMONOWA (→NATOLIN), STRYJEŃSKICH (→URSUS), BRACI WAGÓW (→URSUS), NATOLIN PŁN.
(Stara trasa: PKP URSUS NIEDŹWIADEK – ... – Ciszewskiego – Cynamonowa – Gandhi – Dereniowa – Płaskowickiej – NATOLIN PÓŁNOCNY.
Przystanki: PKP URSUS NIEDŹWIADEK, ..., CISZEWSKIEGO, STRZELECKIEGO, MAGELLANA, METRO IMIELIN, MIKLASZEWSKIEGO, STRYJEŃSKICH, BRACI WAGÓW, NATOLIN PŁN.)
Zmiana trasy w związku z otwarciem dla ruchu alei KEN na odcinku od ul. Ciszewskiego do ul. Gandhi.
415 linia autobusowa przyspieszona okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze oraz w soboty w godz. 7-16) HUTA – Kasprowicza – Oczapowskiego – aleja Reymonta – Żeromskiego (powrót: Żeromskiego – Przybyszewskiego – Kasprowicza) – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – aleja Armii Ludowej – most Łazienkowski – aleja Stanów Zjednoczonych – Ostrobramska – Marsa – Żołnierska – Strażacka – aleja Chruściela – REMBERTÓW AON.
Przystanki: HUTA, SOKRATESA, PRZYTYK, WOLUMEN (NŻ), OCZAPOWSKIEGO, PRZYBYSZEWSKIEGO, PERZYŃSKIEGO, ŻEROMSKIEGO, METRO MARYMONT, PL. WILSONA, DW. GDAŃSKI, PL. BANKOWY, CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, METRO POLITECHNIKA, MARSZAŁKOWSKA, PL. NA ROZDROŻU, SASKA, PRZYCZÓŁEK GROCHOWSKI, RAWAR, CENTRUM OPTYKI, ZAJEZDNIA OSTROBRAMSKA (NŻ), PŁOWIECKA, OKULAROWA, KORDIANA, REMBERTÓW RATUSZ, ESKULAPÓW, REMBERTÓW AON.
Przywrócenie kursowania w dni powszednie.
416 linia autobusowa przyspieszona okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) SUWALSKA – Łabiszyńska – Łojewska – Chodecka (powrót: Chodecka – Kondratowicza – Łabiszyńska – SUWALSKA.) – Wyszogrodzka – Bartnicza – Wysockiego – Odrowąża – 11 Listopada – Szwedzka – aleja Solidarności – Targowa – aleja Zieleniecka – aleja Waszyngtona – Saska – Egipska – Bora-Komorowskiego – GOCŁAW.
Przystanki: SUWALSKA, ŁABISZYŃSKA (→SUWALSKA), KLUB LIRA (→GOCŁAW), ŁOJEWSKA (→GOCŁAW), SZPITAL BRÓDNOWSKI, CHODECKA, REMBIELIŃSKA, BARTNICZA (NŻ), POŻAROWA (NŻ), RONDO ŻABA, KOWIEŃSKA (NŻ), DW. WILEŃSKI, AL. ZIELENIECKA, RONDO WASZYNGTONA, STACJA KRWIODAWSTWA, SASKA, AFRYKAŃSKA, ABRAHAMA, BORA-KOMOROWSKIEGO, HORBACZEWSKIEGO, GOCŁAW.
Wycofanie z Utraty i skierowanie na Gocław wraz ze zmianą oznaczenia.
469 linia autobusowa przyspieszona okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: SUWALSKA – Łabiszyńska – Łojewska – Chodecka (powrót: Chodecka – Kondratowicza – Łabiszyńska – SUWALSKA.) – Wyszogrodzka – Bartnicza – Wysockiego – Odrowąża – 11 Listopada – Szwedzka – aleja Solidarności – Targowa – Ząbkowska – Radzymińska – Naczelnikowska – Zabraniecka – Utrata – UTRATA.
Przystanki: SUWALSKA, ŁOJEWSKA (→UTRATA), SZPITAL BRÓDNOWSKI, CHODECKA (NŻ), REMBIELIŃSKA, BARTNICZA, POŻAROWA, STANIEWICKA (NŻ), RONDO ŻABA, KOWIEŃSKA, DW. WILEŃSKI, KORSAKA, ŚNIEŻNA, NACZELNIKOWSKA, ZABRANIECKA-TECHMAZBYT (NŻ), KS. ANNY (NŻ), ZABRANIECKA WZT, UTRATA.)
803 linia autobusowa podmiejska zwykła stała MARYSIN – Korkowa – Wesoła: Wspólna – Niemcewicza – 1 Praskiego Pułku – Armii Krajowej – Sulejówek: Moraczewskiego – aleja Piłsudskiego – Paderewskiego – SULEJÓWEK SZKOLNA (powrót: SULEJÓWEK SZKOLNA – Paderewskiego – Grabskiego – Dworcowa – Żeromskiego – Paderewskiego).

(W dni świąteczne: ... – 1 Praskiego Pułku – Armii Krajowej – Żółkiewskiego – WOLA GRZYBOWSKA.)
Przywrócenie kursowania w dni świąteczne.
E-2 linia autobusowa ekspresowa okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) NOWE BEMOWO – Powstańców Śląskich – Wrocławska – Radiowa – Powstańców Śląskich – Górczewska – Leszno – Okopowa – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Leszno) – plac Bankowy – Senatorska – Wierzbowa – plac Piłsudskiego – Królewska (powrót: Królewska – Marszałkowska – plac Bankowy) – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – Belwederska – Sobieskiego – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – WILANÓW.
Przystanki: NOWE BEMOWO, NOWE BEMOWO (→WILANÓW), WROCŁAWSKA, WIDAWSKA, ORLICH GNIAZD, RADIOWA, DYWIZJONU 303, BEMOWO RATUSZ, CIOŁKA, KINO FEMINA, PL. BANKOWY, UNIWERSYTET, FOKSAL, PL. TRZECH KRZYŻY, ŚW. BONIFACEGO, TRUSKAWIECKA, NAŁĘCZOWSKA, INSTYTUT NEUROLOGII, KRÓLOWEJ MARYSIEŃKI, WILANÓW.
(Stara trasa: PIASTÓW ŚLĄSKICH – Piastów Śląskich – Powstańców Śląskich – Wrocławska – ... – WILANÓW.
Przystanki: PIASTÓW ŚLĄSKICH, WROCŁAWSKA, WIDAWSKA, ..., WILANÓW.)
Skierowanie do nowej pętli na terenie Bemowa.
linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje od poniedziałku do soboty w godz. 7-17) (komunikacja miejska miasta Legionowo) STAROSTWO POWIATOWE – Szarych Szeregów – Suwalna – Cynkowa – aleja Legionów – Wyszyńskiego – Parkowa – Jagiellońska – Krakowska – Sobieskiego – Piłsudskiego – Jagiellońska – Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Zegrze: Warszawska – Zegrze PKP – Warszawska – Nieporęt: Zegrzyńska – Jana Kazimierza – NIEPORĘT PLAC WOLNOŚCI. Uruchomienie linii w efekcie porozumienia zawartego przez władze samorządowe Legionowa i Nieporętu.
ŁD linia autobusowa zwykła okresowa (kursuje w dni robocze w godz. 7-16) (komunikacja miejska miasta Łomianki) ŁOMIANKI SZKOŁA – Szkolna – Warszawska – Wiślana (powrót: Wiślana – Zachodnia – Wiosenna – Kolejowa – Wiślana – Warszawska – Kusocińskiego – Osiedlowa – Szkolna – ŁOMIANKI SZKOŁA.) – Akacjowa – Partyzantów – Warszawa: Trenów – Estrady – Mościska: 3 Maja – MOŚCISKA SZKOŁA. Uruchomienie linii autobusowej łączącej Mościska i Dąbrowę z centrum Łomianek.
1998.09.04. 714 linia autobusowa podmiejska zwykła stała OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Blizne Łaszczyńskiego: Warszawska – Blizne Jasińskiego: Warszawska – Latchorzew: Warszawska – Nowe Babice: Warszawska – Okulickiego – Stare Babice: Okulickiego – Rynek – Piłsudskiego – Warszawska – Zielonki SHRO: Warszawska – Zielonki Wieś: Warszawska – Koczargi Nowe: Warszawska – Szkolna – Koczargi Stare: Akacjowa – Lipków: Leśna – Jakubowicza – Hornówek: Lipkowska – Fedorowicza – Izabelin: 3 Maja – Truskaw: 3 Maja – TRUSKAW SKIBIŃSKIEGO. Uruchomienie linii łączącej Warszawę z Truskawiem poprzez gminę Stare Babice.
1998.09.06. 281 linia autobusowa specjalna (przyspieszona) PLAC WILSONA – Słowackiego – Marymoncka – Pułkowa – Łomianki: Kolejowa – Dziekanów Leśny: Kolejowa – Pieńków: Kolejowa – Palmiry: droga przez Palmiry – POCIECHA.
Przystanki: PL. WILSONA, TEATR KOMEDIA, METRO MARYMONT, ŻEROMSKIEGO, PODLEŚNA IMIGW (NŻ), AWF (NŻ), SZPITAL BIELAŃSKI (NŻ), PRZY AGORZE (NŻ), CM. WŁOSKI, PROZY (NŻ), MUZEALNA (NŻ), DZIERŻONIOWSKA (NŻ), PARK MŁOCIŃSKI (NŻ), PALMIRY, POCIECHA.
Uruchomienie linii w związku z organizacją uroczystości patriotycznych przy pomniku Armii Krajowej Powstańczych Oddziałów Specjalnych "Jerzyki" we wsi Pociecha w Puszczy Kampinoskiej.
1998.09.25. 164 linia autobusowa zwykła stała SADYBA – Powsińska – Wiertnicza – Przyczółkowa – Vogla – Syta – Metryczna – Bruzdowa – Kępa Zawadowska – Bruzdowa – Metryczna – Syta – Vogla – Przyczółkowa – Wiertnicza – Powsińska – SADYBA.

(Niektóre kursy ok. godz. 8.00: SADYBA – ... – Syta – Vogla – Przyczółkowa – Powsinek (zawrotka) – Przyczółkowa – Wiertnicza – Powsińska – SADYBA.)
(Stara trasa: SADYBA – Powsińska – Wiertnicza – Przyczółkowa – Vogla – Syta – Metryczna – Bruzdowa – Kępa Zawadowska – Bruzdowa – Metryczna – Syta – Glebowa – Syta – Vogla – Przyczółkowa – Wiertnicza – Powsińska – SADYBA.)
Wycofanie z podjazdów do ul. Glebowej w związku z robotami ziemnymi w okolicach ul. Sytej.
VOGLA
GLEBOWA
linia mikrobusowa zastępcza (zwykła stała) VOGLA / SYTA – Syta – GLEBOWA. Uruchomienie przez Urząd Gminy Warszawa Wilanów komunikacji zastępczej.
1998.09.28. T linia tramwajowa zwykła okresowa (kursuje w dni świąteczne) ZAWIESZENIE KURSOWANIA.
(Stara trasa: PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – Kijowska – aleja Tysiąclecia – Kawęczyńska – Kawęczyńska Bazylika – Kawęczyńska – Ząbkowska – Targowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – PLAC NARUTOWICZA.)
Sezonowe zawieszenie kursowania.
1998.09.29. 8 linia tramwajowa zwykła stała OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – Skierniewicka – Kasprzaka – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Zamoyskiego – Grochowska – WIATRACZNA.
(Stara trasa: OSIEDLE GÓRCZEWSKA – ... – Wolska – aleja Solidarności – Towarowa – plac Zawiszy – ... – WIATRACZNA.)
Zakończenie remontu torowiska w ciągu ulicy Skierniewickiej.
10 linia tramwajowa zwykła stała OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – Skierniewicka – Kasprzaka – Prosta – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Rakowiecka – Boboli – Wołoska – Marynarska – SŁUŻEWIEC.
(Stara trasa: OSIEDLE GÓRCZEWSKA – ... – Wolska – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – ... – SŁUŻEWIEC.)
1998.10.01. 140 linia autobusowa zwykła stała ŻERAŃ FSO – Toruńska – Wysockiego – Bazyliańska – Kondratowicza – Łabiszyńska – Toruńska – Głębocka – Malborska – św. Wincentego – Borzymowska – Trocka – Pratulińska – Handlowa – Myszkowska – Barkocińska – Ossowskiego – WITEBSKA (powrót: WITEBSKA – Ossowskiego – Handlowa – Pratulińska). Uruchomienie linii jako dowozowej do centrum handlowego Targówek.
195 linia autobusowa zwykła stała HUTA – Kasprowicza – Żeromskiego – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Dawidowskiego – Słomińskiego – Bonifraterska (powrót: Bonifraterska – Muranowska – Andersa) – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – Belwederska – Sobieskiego – aleja Sikorskiego – Dolina Służewiecka – aleja Rodowicza – Bartoka – Surowieckiego – Romera – Herbsta – Pileckiego – Roentgena – Płaskowickiej – URSYNÓW ZACHODNI.
(Stara trasa: HUTA – ... – Pileckiego – Ciszewskiego – URSYNÓW POŁUDNIOWY.)
Skierowanie w okolice hipermarketu Geant.
1998.10.05. 1 linia tramwajowa zwykła stała ANNOPOL – Annopol – Rembielińska – Budowlana – Odrowąża – 11 Listopada – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – Okopowa – aleja Solidarności – Młynarska – Obozowa – Dywizjonu 303 – Radiowa – Powstańców Śląskich – NOWE BEMOWO.
(Stara trasa: ANNOPOL – ... – Odrowąża – 11 Listopada – Targowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Młynarska – Obozowa – KOŁO.)
Przywrócenie kursowania w dni świąteczne, zakończenie remontu mostu Gdańskiego oraz przedłużenie trasy na Nowe Bemowo.
2 linia tramwajowa zwykła stała ŻERAŃ WSCHODNI – Annopol – Rembielińska – Budowlana – Odrowąża – 11 Listopada – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – Międzyparkowa – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Nowowiejska – Krzywickiego – Filtrowa – plac Narutowicza – Grójecka – aleja Krakowska – OKĘCIE.
(Stara trasa: ŻERAŃ WSCHODNI – ... – Odrowąża – 11 Listopada – Targowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – plac Bankowy – ... – OKĘCIE.)
Zakończenie remontu mostu Gdańskiego i przywrócenie ruchu tramwajowego.
6 linia tramwajowa zwykła stała HUTA – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Międzyparkowa – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Ratuszowa – Targowa – Zamoyskiego – Grochowska – GOCŁAWEK.
(Stara trasa: HUTA – ... – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – ... – GOCŁAWEK.)
18 linia tramwajowa zwykła stała ŻERAŃ FSO – Jagiellońska – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – Międzyparkowa – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Woronicza – Wołoska – Marynarska – SŁUŻEWIEC.
(Stara trasa: ŻERAŃ FSO – Jagiellońska – Ratuszowa – Targowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – plac Bankowy – ... – SŁUŻEWIEC.)
29 linia tramwajowa zwykła stała HUTA – Nocznickiego – Wólczyńska – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – Okopowa – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – aleja Krakowska – OKĘCIE. Wprowadzenie trasy objazdowej jako stałej.
43 linia tramwajowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) ŻERAŃ FSO – Jagiellońska – Ratuszowa – Targowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Młynarska – Obozowa – Dywizjonu 303 – Radiowa – Powstańców Śląskich – NOWE BEMOWO. Uruchomienie linii wspomagającej w godzinach szczytu linie 13 i 21.
46 linia tramwajowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) ANNOPOL – Annopol – Rembielińska – Budowlana – Odrowąża – 11 Listopada – Targowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Wolska – CMENTARZ WOLSKI. Uruchomienie linii okresowej wspomagającej linie 26 i 32.
1998.10.08. E-5 linia autobusowa ekspresowa okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) PKP URSUS NIEDŹWIADEK – Keniga – Warszawska – Jagiełły – Lalki – Cierlicka – Kościuszki – Spisaka – Aleje Jerozolimskie – Niemcewicza – Grójecka – plac Zawiszy (powrót: plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Sosnkowskiego – Pużaka – Sławka – Bohaterów Warszawy – Kościuszki – Cierlicka) – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – Francuska – Paryska – Brukselska – Ateńska – Egipska – Bora-Komorowskiego – GOCŁAW.
Przystanki: PKP URSUS NIEDŹWIADEK, ŚMIGIELSKA, KOŚCIUSZKI (→URSUS), MALINOWA (→GOCŁAW), SPISAKA (→GOCŁAW), OBROŃCÓW HELU (→URSUS), KOLOROWA (→URSUS), BODYCHA, DW. ZACHODNI, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, CENTRUM, MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA, AFRYKAŃSKA, ABRAHAMA, BORA-KOMOROWSKIEGO, HORBACZEWSKIEGO, GOCŁAW.
Uruchomienie przystanku BODYCHA.
1998.10.24. 142 linia autobusowa zwykła stała PLAC WILSONA – Słowackiego – Żeromskiego – Wólczyńska – Opłotek – Palisadowa – Wóycickiego – CMENTARZ PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA. Tymczasowe przywrócenie kursowania w charakterze dodatkowej linii cmentarnej.
270 linia autobusowa cmentarna przyspieszona CMENTARZ PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA – Wóycickiego – Palisadowa – Opłotek – Wólczyńska – Żeromskiego – Perzyńskiego – Broniewskiego – Krasińskiego – Powązkowska – Okopowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Kijowska – DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA). Uruchomienie linii jako dodatkowej w celu usprawnienia dojazdu do Cmentarza Północnego i Cmentarzy Powązkowskich w okresie przedświątecznym.
427 linia autobusowa przyspieszona okresowa całodzienna (kursuje w dni robocze) BRÓDNO PODGRODZIE – Chodecka – Łojewska – Łabiszyńska – Kondratowicza – św. Wincentego – 11 Listopada – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – Dawidowskiego – Andersa (powrót: Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Słomińskiego) – plac Bankowy – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – DWORZEC CENTRALNY (poziom "-1").
Przystanki: BRÓDNO PODGRODZIE, ŁOJEWSKA, KLUB LIRA (→BRÓDNO PODGRODZIE), SUWALSKA (→DW. CENTRALNY), ŁABISZYŃSKA, SZPITAL BRÓDNOWSKI, TARGÓWEK RATUSZ, ŻUROMIŃSKA, CM. BRÓDNOWSKI, KOŁOWA, RONDO ŻABA, RONDO STARZYŃSKIEGO, BONIFRATERSKA (→BRÓDNO PODGRODZIE), DW. GDAŃSKI (→DW. CENTRALNY), PL. BANKOWY, CENTRUM, DW. CENTRALNY.
Uruchomienie linii jako dowozowej do Cmentarza Bródnowskiego w okresie przed 1 listopada.
1998.10.26. 804 linia autobusowa podmiejska zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni powszednie) OKĘCIE – aleja Krakowska – Raszyn: aleja Krakowska – Falenty: aleja Krakowska – Janki: aleja Krakowska – Nowy Sękocin: aleja Krakowska – Stary Sękocin: aleja Krakowska – Sękocin Las: aleja Krakowska – Łazy: aleja Krakowska – Marysin: aleja Krakowska – Wólka Kosowska: aleja Krakowska – Kolonia Warszawska: aleja Krakowska – Jabłonowo: aleja Krakowska – Mroków: aleja Krakowska – Rejonowa – Mrokowska Kolonia: Rejonowa – Warszawianka: Rejonowa – Wola Mrokowska: Rejonowa – Szczaki: Mrokowska – Złotokłos: Mrokowska – ZŁOTOKŁOS. Sezonowe zawieszenie kursowania w dni świąteczne.
1998.10.28. 164 linia autobusowa zwykła stała SADYBA – Powsińska – Wiertnicza – Przyczółkowa – Vogla – Syta – Metryczna – Bruzdowa – Kępa Zawadowska – Bruzdowa – Metryczna – Syta – Glebowa – Syta – Vogla – Przyczółkowa – Wiertnicza – Powsińska – SADYBA.

(Niektóre kursy ok. godz. 8.00: SADYBA – ... – Syta – Vogla – Przyczółkowa – Powsinek (zawrotka) – Przyczółkowa – Wiertnicza – Powsińska – SADYBA.)
(Stara trasa: SADYBA – Powsińska – Wiertnicza – Przyczółkowa – Vogla – Syta – Metryczna – Bruzdowa – Kępa Zawadowska – Bruzdowa – Metryczna – Syta – Vogla – Przyczółkowa – Wiertnicza – Powsińska – SADYBA.)
Przywrócenie trasy podstawowej po zakończeniu robót ziemnych w okolicach ul Sytej.
VOGLA
GLEBOWA
linia mikrobusowa zastępcza (zwykła stała) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: VOGLA / SYTA – Syta – GLEBOWA.)
1998.10.31.
1998.11.01.
40 linia tramwajowa cmentarna zwykła ANNOPOL – Annopol – Rembielińska – Budowlana – Odrowąża – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – Okopowa – aleja Solidarności – Wolska – CMENTARZ WOLSKI. Uruchomienie linii cmentarnych. Więcej szczegółów znajduje się TUTAJ.
41 linia tramwajowa cmentarna zwykła CMENTARZ WOLSKI – Wolska – Skierniewicka – Kasprzaka – Prosta – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Rakowiecka – KIELECKA.
42 linia tramwajowa cmentarna zwykła ŻERAŃ WSCHODNI – Annopol – Rembielińska – Budowlana – Odrowąża – 11 Listopada – Targowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Okopowa – aleja Jana Pawła II – Broniewskiego – Wólczyńska – Nocznickiego – HUTA.
46 linia tramwajowa cmentarna zwykła CMENTARZ WOLSKI – Wolska – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Kijowska – DWORZEC WSCHODNI.
212 linia autobusowa cmentarna przyspieszona POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY) – Powązkowska – Krasińskiego – Broniewskiego (powrót: Broniewskiego – Elbląska – Krasińskiego) – aleja Reymonta – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – Fort Wola – CMENTARZ WOLSKI.
Przystanki: POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY), WŁOŚCIAŃSKA, DURACZA (→POWĄZKI), RUDNICKIEGO (→CM. WOLSKI), AL. REYMONTA, CONRADA, NOWE BEMOWO, WROCŁAWSKA, RADIOWA, BEMOWO RATUSZ (→POWĄZKI), CZUMY (→CM. WOLSKI), HALA WOLA, CIEPŁOWNIA WOLA, FORT WOLA (→ POWĄZKI), CM. WOLSKI.
222 linia autobusowa cmentarna przyspieszona POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY) – Powązkowska – Krasińskiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Dawidowskiego – Słomińskiego – Bonifraterska (powrót: Bonifraterska – Muranowska – Andersa) – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – aleja Szucha – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Rakowiecka – aleja Niepodległości – Madalińskiego – Boboli – Rakowiecka – RAKOWIECKA KOŚCIÓŁ (powrót: RAKOWIECKA KOŚCIÓŁ – Rakowiecka – Puławska).
Przystanki: POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY), SADY ŻOLIBORSKIE, POPIEŁUSZKI, PL. WILSONA, DW. GDAŃSKI, MURANOWSKA, PL. KRASIŃSKICH, PL. ZAMKOWY, UNIWERSYTET, FOKSAL, PLAC TRZECH KRZYŻY, PL. NA ROZDROŻU, PL. UNII LUBELSKIEJ, RAKOWIECKA, WIŚNIOWA, METRO POLE MOKOTOWSKIE, MADALIŃSKIEGO (→RAKOWIECKA), RAKOWIECKA KOŚCIÓŁ.
225 linia autobusowa cmentarna przyspieszona CMENTARZ BRÓDNOWSKI – św. Wincentego (powrót: św. Wincentego – Smoleńska – Witebska – Ossowskiego – Kołowa – CMENTARZ BRÓDNOWSKI.) – 11 Listopada – Starzyńskiego – Jagiellońska – św. Cyryla i Metodego – Targowa (powrót: Targowa – aleja Solidarności – Jagiellońska) – aleja Zieleniecka – aleja i most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Grójecka – PLAC NARUTOWICZA.
Przystanki: CM. BRÓDNOWSKI, RONDO ŻABA, RONDO STARZYŃSKIEGO, DW. WILEŃSKI, KIJOWSKA, RONDO WASZYNGTONA, MUZEUM NARODOWE, CENTRUM, DW. CENTRALNY, PL. ZAWISZY, PL. NARUTOWICZA.
227 linia autobusowa cmentarna przyspieszona CMENTARZ BRÓDNOWSKI – św. Wincentego (powrót: św. Wincentego – Smoleńska – Witebska – Ossowskiego – Kołowa – CMENTARZ BRÓDNOWSKI.) – 11 Listopada – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – Dawidowskiego – Andersa (powrót: Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Słomińskiego) – plac Bankowy – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie (zawrotka) – Marszałkowska – KRÓLEWSKA (powrót: KRÓLEWSKA – Marszałkowska – plac Bankowy).
Przystanki: CM. BRÓDNOWSKI, RONDO ŻABA, RONDO STARZYŃSKIEGO, BONIFRATERSKA (→CM. BRÓDNOWSKI), DW. GDAŃSKI (→KRÓLEWSKA), PL. BANKOWY, CENTRUM (→KRÓLEWSKA), KRÓLEWSKA.
242 linia autobusowa cmentarna przyspieszona CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA) – Wóycickiego – Wólczyńska (powrót: Wólczyńska – Opłotek – Palisadowa – Wóycickiego – CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA).) – Nocznickiego – Kasprowicza – Żeromskiego – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Senatorska – Wierzbowa – plac Piłsudskiego – Królewska – KRÓLEWSKA (powrót: KRÓLEWSKA – Marszałkowska – plac Bankowy).
Przystanki: CM. PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA), ŻEROMSKIEGO, METRO MARYMONT, PL. WILSONA, DW. GDAŃSKI, PL. BANKOWY, ZACHĘTA (→KRÓLEWSKA), KRÓLEWSKA.
251 linia autobusowa cmentarna przyspieszona POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY) – Powązkowska – Okopowa – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Międzyborska – Cyraneczki – Grenadierów (powrót: Grenadierów – aleja Waszyngtona) – aleja Stanów Zjednoczonych – WIATRACZNA.
Przystanki: POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY), POWĄZKI IV BRAMA, POWĄZKOWSKA, OKOPOWA, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, CENTRUM, MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA, WIATRACZNA.
256 linia autobusowa cmentarna przyspieszona CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA) – Wóycickiego – Wólczyńska (powrót: Wólczyńska – Opłotek – Palisadowa – Wóycickiego – CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA).) – Żeromskiego – Perzyńskiego – Broniewskiego – Elbląska – Krasińskiego (powrót: Krasińskiego – Broniewskiego) – Powązki (Cmentarz Wojskowy) – Powązkowska – Okopowa – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – św. Wincentego – Smoleńska – Witebska – Ossowskiego – Kołowa – CMENTARZ BRÓDNOWSKI (powrót: CMENTARZ BRÓDNOWSKI – św. Wincentego).
Przystanki: CM. PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA), CM. WAWRZYSZEWSKI, PRZYBYSZEWSKIEGO, POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY), POWĄZKI IV BRAMA, POWĄZKOWSKA, RONDO RADOSŁAWA, DW. GDAŃSKI (→CM. PÓŁNOCNY), BONIFRATERSKA (→CM. BRÓDNOWSKI), RONDO STARZYŃSKIEGO, RONDO ŻABA, CM. BRÓDNOWSKI.
263 linia autobusowa cmentarna przyspieszona POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY) – Powązkowska – Okopowa – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – PLAC NARUTOWICZA.
Przystanki: POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY), POWĄZKI IV BRAMA, POWĄZKOWSKA, OKOPOWA, PL. ZAWISZY, PL. NARUTOWICZA.
269 linia autobusowa cmentarna przyspieszona CMENTARZ BRÓDNOWSKI – św. Wincentego (powrót: św. Wincentego – Smoleńska – Witebska – Ossowskiego – Kołowa – CMENTARZ BRÓDNOWSKI.) – 11 Listopada – Starzyńskiego – Jagiellońska – św. Cyryla i Metodego – Targowa (powrót: Targowa – aleja Solidarności – Jagiellońska) – Zamoyskiego – Grochowska – WIATRACZNA.
Przystanki: CM. BRÓDNOWSKI, RONDO ŻABA, RONDO STARZYŃSKIEGO, DW. WILEŃSKI, KIJOWSKA, WIATRACZNA.
270 linia autobusowa cmentarna przyspieszona CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA) – Wóycickiego – Wólczyńska (powrót: Wólczyńska – Opłotek – Palisadowa – Wóycickiego – CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA).) – Żeromskiego – Perzyńskiego – Broniewskiego – Elbląska – Krasińskiego (powrót: Krasińskiego – Broniewskiego) – Powązki (Cmentarz Wojskowy) – Powązkowska – Okopowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Kijowska – DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA).
Przystanki: CM. PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA), CM. WAWRZYSZEWSKI, PRZYBYSZEWSKIEGO, RUDNICKIEGO (→CM. PÓŁNOCNY), DURACZA (→DW. WSCHODNI), WŁOŚCIAŃSKA, POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY), POWĄZKI IV BRAMA, POWĄZKOWSKA, CM. ŻYDOWSKI, OKOPOWA, KINO FEMINA, METRO RATUSZ, PARK PRASKI, DW. WILEŃSKI, KIJOWSKA, DW. WSCHODNI (KIJOWSKA).
276 linia autobusowa cmentarna przyspieszona CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ODROWĄŻA) – Odrowąża (powrót: Odrowąża – Staniewicka – Pożarowa – CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ODROWĄŻA).) – 11 Listopada – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – Dawidowskiego – Andersa (powrót: Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Słomińskiego) – plac Bankowy – Marszałkowska – Świętokrzyska – Emilii Plater – Twarda – plac Grzybowski – Królewska – KRÓLEWSKA (powrót: KRÓLEWSKA – Marszałkowska).
Przystanki: CM. BRÓDNOWSKI (ODROWĄŻA), STANIEWICKA, RONDO ŻABA, RONDO STARZYŃSKIEGO, BONIFRATERSKA (→CM. BRÓDNOWSKI), DW. GDAŃSKI (→KRÓLEWSKA), PL. BANKOWY, METRO ŚWIĘTOKRZYSKA (→KRÓLEWSKA), KRÓLEWSKA.
281 linia autobusowa cmentarna przyspieszona PLAC WILSONA – Słowackiego – Marymoncka – Pułkowa – Łomianki: Kolejowa – Dziekanów Leśny; Kolejowa – Pieńków: Kolejowa – Palmiry: droga przez Palmiry – POCIECHA.
Przystanki: PL. WILSONA, TEATR KOMEDIA, METRO MARYMONT, ŻEROMSKIEGO, PODLEŚNA-IMiGW (NŻ), AWF (NŻ), SZPITAL BIELAŃSKI (NŻ), PRZY AGORZE (NŻ), CM. WŁOSKI, PROZY (NŻ), MUZEALNA (NŻ), DZIERŻONIOWSKA (NŻ), PARK MŁOCIŃSKI (NŻ), PALMIRY, POCIECHA.
284 linia autobusowa cmentarna przyspieszona CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA) – Wóycickiego – Wólczyńska (powrót: Wólczyńska – Opłotek – Palisadowa – Wóycickiego – CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA).) – Conrada – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – Kasprzaka (powrót: Kasprzaka – Ordona – Wolska) – aleja Prymasa Tysiąclecia – Aleje Jerozolimskie – Grzymały-Sokołowskiego – Kopińska – Grójecka – PLAC NARUTOWICZA.
Przystanki: CM. PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA), BOGUSŁAWSKIEGO, CONRADA, NOWE BEMOWO, WROCŁAWSKA, RADIOWA, BEMOWO RATUSZ (→CM. PÓŁNOCNY), CZUMY (→PL. NARUTOWICZA), HALA WOLA, CIEPŁOWNIA WOLA, FORT WOLA (→ CM. PÓŁNOCNY), CM. WOLSKI (→PL. NARUTOWICZA), REDUTA WOLSKA, DW. ZACHODNI, PL. NARUTOWICZA.
288 linia autobusowa cmentarna przyspieszona CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA) – Wóycickiego – Wólczyńska (powrót: Wólczyńska – Opłotek – Palisadowa – Wóycickiego – CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA).) – Nocznickiego – Kasprowicza – Żeromskiego – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – aleja Armii Ludowej – most Łazienkowski – aleja Stanów Zjednoczonych – WIATRACZNA.
Przystanki: CM. PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA), ŻEROMSKIEGO, METRO MARYMONT, PL. WILSONA, DW. GDAŃSKI, PL. BANKOWY, KRÓLEWSKA, CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, METRO POLITECHNIKA, PL. NA ROZDROŻU, SASKA, PRZYCZÓŁEK GROCHOWSKI, WIATRACZNA.
290 linia autobusowa cmentarna przyspieszona POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY) – Powązkowska – Okopowa – aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – KRÓLEWSKA (powrót: KRÓLEWSKA – Królewska – Grzybowska – Towarowa – Okopowa).
Przystanki: POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY), POWĄZKI IV BRAMA, POWĄZKOWSKA, OKOPOWA, PL. BANKOWY (→KRÓLEWSKA), KRÓLEWSKA.
1998.11.03. 142 linia autobusowa zwykła stała ZAWIESZENIE KURSOWANIA.
(Stara trasa: PLAC WILSONA – Słowackiego – Żeromskiego – Wólczyńska – Opłotek – Palisadowa – Wóycickiego – CMENTARZ PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA.)
Ponowne zawieszenie linii.
427 linia autobusowa przyspieszona okresowa całodzienna (kursuje w dni robocze) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: BRÓDNO PODGRODZIE – Chodecka – Łojewska – Łabiszyńska – Kondratowicza – św. Wincentego – 11 Listopada – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – Dawidowskiego – Andersa (powrót: Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Słomińskiego) – plac Bankowy – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – DWORZEC CENTRALNY (poziom "-1").
Przystanki: BRÓDNO PODGRODZIE, ŁOJEWSKA, KLUB LIRA (→BRÓDNO PODGRODZIE), SUWALSKA (→DW. CENTRALNY), ŁABISZYŃSKA, SZPITAL BRÓDNOWSKI, TARGÓWEK RATUSZ, ŻUROMIŃSKA, CM. BRÓDNOWSKI, KOŁOWA, RONDO ŻABA, RONDO STARZYŃSKIEGO, BONIFRATERSKA (→BRÓDNO PODGRODZIE), DW. GDAŃSKI (→DW. CENTRALNY), PL. BANKOWY, CENTRUM, DW. CENTRALNY.
1998.12.01. 140 linia autobusowa zwykła stała ŻERAŃ FSO – Toruńska – Wysockiego – Bartnicza – Wyszogrodzka – Chodecka – Łojewska – Łabiszyńska – Toruńska – Głębocka – Malborska – św. Wincentego – Borzymowska – Trocka – Pratulińska – Handlowa – Ossowskiego – Barkocińska – Myszkowska – Gorzykowska – Radzymińska – aleja Solidarności – Targowa – Kijowska – DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA).
(Stara trasa: ŻERAŃ FSO – Toruńska – Wysockiego – Bazyliańska – Kondratowicza – Łabiszyńska – Toruńska – Głębocka – Malborska – św. Wincentego – Borzymowska – Trocka – Pratulińska – Handlowa – Gorzykowska – Myszkowska – Barkocińska – Ossowskiego – WITEBSKA (powrót: WITEBSKA – Ossowskiego – Handlowa – Pratulińska).)
Przedłużenie trasy do centrum Pragi wraz z korektą na terenie Bródna.
1998.12.05.
1998.12.06.
M linia tramwajowa specjalna (zwykła) PLAC NARUTOWICZA – Filtrowa – Krzywickiego – Nowowiejska – aleja Niepodległości – Chałubińskiego – aleja Jana Pawła II – Stawki – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Nowowiejska – Krzywickiego – Filtrowa – PLAC NARUTOWICZA. Uruchomienie kursującej tylko w dniach 5-6 grudnia obsługiwanej taborem historycznym specjalnej linii tramwajowej z okazji "Mikołajek". Linia jednokierunkowa.
1998.12.28. 302 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA) – Kijowska – Targowa – Ratuszowa – Dąbrowszczaków (powrót: Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – Targowa) – plac Hallera – Jagiellońska – Modlińska – Obrazkowa – Myśliborska – Światowida – Modlińska – Główna – BUKÓW (powrót: BUKÓW – Gąsiorowskiej – Przyrzecze – Modlińska).

(Wybrane kursy: ... – Modlińska – Animuszu – Przylesie – Oczyszczalnia Ścieków CZAJKA – Przylesie – Animuszu – Modlińska – ...)
Wprowadzenie podjazdów wybranych kursów do oczyszczalni ścieków CZAJKA.
DOKŁADNE DATY ZMIAN NIEZNANE
1998?.??.??. 436 linia autobusowa przyspieszona okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) MŁYNÓW – Płocka (powrót: Płocka – Gostyńska – Obozowa – MŁYNÓW.) – Kasprzaka – Towarowa – plac Zawiszy – Raszyńska – Żwirki i Wigury (powrót: Żwirki i Wigury – Krzyckiego – Raszyńska) – Sasanki – Marynarska – Rzymowskiego – Puławska – Pileckiego – Ciszewskiego – Dereniowa – Stryjeńskich – Belgradzka – Rosoła – Płaskowickiej – NATOLIN PÓŁNOCNY.
Przystanki: MŁYNÓW, GRENADY (NŻ), PŁOCKA-SZPITAL, PŁOCKA, SZPITAL WOLSKI, KAROLKOWA (NŻ), PL. ZAWISZY, RASZYŃSKA, POMNIK LOTNIKA, BANACHA-SZPITAL, PRUSZKOWSKA, RAKOWIEC, NOVOTEL, SASANKI, TAŚMOWA, RZYMOWSKIEGO, CYBERNETYKI (NŻ), GOTARDA, POLECZKI (NŻ), CENTRUM ONKOLOGII, MALINOWSKIEGO, MIKLASZEWSKIEGO, STRYJEŃSKICH, OS. WYŻYNY, MAŁCUŻYŃSKIEGO, METRO NATOLIN, LANCIEGO, MANDARYNKI, PŁASKOWICKIEJ, CYNAMONOWA, MIGDAŁOWA, NATOLIN PÓŁNOCNY.
Uruchomienie przystanków: RZYMOWSKIEGO, POLECZKI I MALINOWSKIEGO.
1998?.??.??. 504 linia autobusowa przyspieszona stała EMILII PLATER – Emilii Plater – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Puławska – Pileckiego – Ciszewskiego – Dereniowa – Stryjeńskich – Wąwozowa – METRO KABATY.
Przystanki: EMILII PLATER, RONDO ONZ, DW. CENTRALNY, NOWOWIEJSKA, GUS, METRO POLE MOKOTOWSKIE, ODYŃCA, POLSKIE RADIO (NŻ), METRO WIERZBNO, DOMANIEWSKA (NŻ), AL. LOTNIKÓW, POLECZKI (NŻ), HERBSTA (NŻ), CENTRUM ONKOLOGII, MIKLASZEWSKIEGO, STRYJEŃSKICH, OS. WYŻYNY, MAŁEJ ŁĄKI (NŻ), RYBAŁTÓW, MIELCZARSKIEGO, METRO KABATY.
Uruchomienie przystanku warunkowego POLECZKI.
1998?.??.??. 515 linia autobusowa przyspieszona stała HUTA – Kasprowicza – Oczapowskiego – aleja Reymonta – Żeromskiego (powrót: Żeromskiego – Przybyszewskiego – Kasprowicza) – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Wałbrzyska – Nowoursynowska – Ciszewskiego – Rosoła – Belgradzka – Lanciego – Płaskowickiej – NATOLIN PÓŁNOCNY.
Przystanki: HUTA, SOKRATESA, PRZYTYK, WOLUMEN (NŻ), OCZAPOWSKIEGO, SCHROEGERA (NŻ), PRZYBYSZEWSKIEGO, PERZYŃSKIEGO, ŻEROMSKIEGO, METRO MARYMONT, PL. WILSONA, DW. GDAŃSKI, PL. BANKOWY, CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, METRO POLITECHNIKA (→NATOLIN PŁN.), PL. UNII LUBELSKIEJ, DWORKOWA, URSYNOWSKA, KRÓLIKARNIA, METRO WILANOWSKA, AL. LOTNIKÓW, METRO SŁUŻEW, WRÓBLA, NOSKOWSKIEGO, NOWOURSYNOWSKA, ARBUZOWA (NŻ), SGGW-REKTORAT, CISZEWSKIEGO, STRZELECKIEGO, TELIGI, GRZEGORZEWSKIEJ (NŻ), PŁASKOWICKIEJ (NŻ), MANDARYNKI, BELGRADZKA (NŻ), LANCIEGO, MIGDAŁOWA, NATOLIN PŁN.
Uruchomienie nowych przystanków: SOKRATESA, WOLUMEN i SCHROEGERA.
1998.??.??. 524 linia autobusowa przyspieszona stała BRÓDNO PODGRODZIE – Chodecka – Wyszogrodzka – Bartnicza – Wysockiego – Toruńska – most Grota-Roweckiego – aleja Armii Krajowej – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – aleja Wilanowska – Modzelewskiego – aleja Lotników – Bełdan – Orzycka – Gotarda – Bokserska – BOKSERSKA.
Przystanki: BRÓDNO PODGRODZIE, ŁOJEWSKA, SZPITAL BRÓDNOWSKI, CHODECKA, REMBIELIŃSKA, BARTNICZA (NŻ), BAZYLIAŃSKA, ŻERAŃ FSO, OS. POTOK, METRO MARYMONT, PL. WILSONA, DW. GDAŃSKI, PL. BANKOWY, CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, METRO POLITECHNIKA (→BOKSERSKA), PL. UNII LUBELSKIEJ, DWORKOWA, URSYNOWSKA, KRÓLIKARNIA, METRO WILANOWSKA, SMOLUCHOWSKIEGO, BEŁDAN, ORZYCKA, JADŹWINGÓW, BOKSERSKA.
Przekształcenie przystanku SMOLUCHOWSKIEGO z warunkowego na stały.
1998.??.??. TRANS-AP linia autobusowa prywatna (pospieszna stała) EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grochowska – Płowiecka – Widoczna – Szpotańskiego – Patriotów – Józefów: Piłsudskiego – Otwock: Kołłątaja – Świderska – Orla – Powstańców Warszawy – Andriollego – Hoża – Karczewska – Matejki – Andriollego – Pułaskiego – Poniatowskiego – Narutowicza – Tatrzańska – Reymonta – Żeromskiego – Samorządowa – Czaplickiego – Warszawska – OTWOCK RESTAURACJA STYLOWA. Założenie nowej firmy przez część kierowców firmy "Arka".
1998.??.??. URSYNÓW

IKEA JANKI
linia autobusowa hipermarketowa zwykła stała URSYNÓW MEGASAM – Surowieckiego – Romera – Herbsta – Pileckiego – Ciszewskiego – Dereniowa – Stryjeńskich – Wąwozowa – aleja KEN – Dolina Służewiecka (powrót: Dolina Służewiecka – aleja KEN – Surowieckiego – URSYNÓW MEGASAM.) – Rzymowskiego – Marynarska – Sasanki – Hynka – aleja Krakowska – Raszyn: aleja Krakowska – Falenty: aleja Krakowska – Janki: aleja Krakowska – JANKI PLAC SZWEDZKI (powrót: JANKI PLAC SZWEDZKI – aleja Mszczonowska – aleja Krakowska).
Przystanki: MEGASAM, CENTRUM ONKOLOGII (→JANKI), STRYJEŃSKICH (→JANKI), RYBAŁTÓW (→JANKI), METRO KABATY (→JANKI), HYNKA, OKĘCIE, RASZYN MŁYN, RASZYN SZKOLNA, JANKI IKEA.
(Stara trasa: URSYNÓW MEGASAM – Surowieckiego – Romera – Herbsta – Pileckiego – Ciszewskiego – Dereniowa – Stryjeńskich – Belgradzka – Rosoła – Dolina Służewiecka (powrót: Dolina Służewiecka – aleja KEN – Surowieckiego – URSYNÓW MEGASAM.) – Rzymowskiego – ... – JANKI PLAC SZWEDZKI.
Przystanki: MEGASAM, CENTRUM ONKOLOGII (→JANKI), STRYJEŃSKICH (→JANKI), METRO NATOLIN (→JANKI), BELGRADZKA (→JANKI), GRZEGORZEWSKIEJ (→JANKI), HYNKA, ..., JANKI IKEA.)
Przedłużenie trasy w rejon osiedla Kabaty. Obsługa: Rapid-Bus. Linia bezpłatna.
1998.??.??. AL. JEROZOLIMSKIE

GEANT JANKI
linia autobusowa hipermarketowa zwykła stała WKD ŚRÓDMIEŚCIE – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – aleja Krakowska – Raszyn: aleja Krakowska – Falenty: aleja Krakowska – Janki: aleja Krakowska – aleja Mszczonowska – JANKI GEANT.
Przystanki: WKD ŚRÓDMIEŚCIE, BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 R., HYNKA, OKĘCIE, RASZYN MŁYN, RASZYN SZKOLNA, JANKI GEANT.
Uruchomienie linii autobusowej dowożącej klientów z centrum Warszawy do hipermarketu Geant w Jankach. Obsługa: Rapid-Bus. Linia bezpłatna.

 

SPIS TRAS (stan na koniec grudnia 1998 r.)

SCHEMAT KOMUNIKACJI DZIENNEJ (stan na koniec grudnia 1998 r.)

SCHEMAT KOMUNIKACJI NOCNEJ (stan na koniec grudnia 1998 r.)

POWRÓT DO SPISU LAT


KONTAKT: trasbus@o2.pl.