data linia rodzaj zmiana uwagi
1997.01.04. 504 linia autobusowa przyspieszona stała EMILII PLATER – Emilii Plater – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Puławska – Pileckiego – Ciszewskiego – Dereniowa – Stryjeńskich – Wąwozowa – METRO KABATY.
Przystanki: EMILII PLATER, RONDO ONZ, DW. CENTRALNY, NOWOWIEJSKA, GUS, METRO POLE MOKOTOWSKIE, ODYŃCA, POLSKIE RADIO (NŻ), METRO WIERZBNO, DOMANIEWSKA (NŻ), AL. LOTNIKÓW, HERBSTA (NŻ), CENTRUM ONKOLOGII, MIKLASZEWSKIEGO, STRYJEŃSKICH, OS. WYŻYNY, MAŁEJ ŁĄKI (NŻ), RYBAŁTÓW, MIELCZARSKIEGO, METRO KABATY.
(Stara trasa: EMILII PLATER – ... – Stryjeńskich – Wąwozowa – NATOLIN MOCZYDŁO.
Przystanki: EMILII PLATER, ..., OS. WYŻYNY, MAŁEJ ŁĄKI (NŻ), NATOLIN MOCZYDŁO.)
Przedłużenie tras do nowej pętli zbiorczej w rejonie Kabat.
505 linia autobusowa przyspieszona stała EMILII PLATER (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE) – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Pileckiego – Ciszewskiego – Dereniowa – Stryjeńskich – Belgradzka – Rosoła – Wąwozowa – METRO KABATY.
Przystanki: DW. CENTRALNY, CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, METRO POLITECHNIKA (→METRO KABATY), PL. UNII LUBELSKIEJ, DWORKOWA, URSYNOWSKA, KRÓLIKARNIA, METRO WILANOWSKA, AL. LOTNIKÓW, CENTRUM ONKOLOGII, MALINOWSKIEGO, MIKLASZEWSKIEGO, STRYJEŃSKICH, OS. WYŻYNY, MAŁCUŻYŃSKIEGO, METRO NATOLIN, LANCIEGO, BELGRADZKA (NŻ), LOKAJSKIEGO (NŻ), KIEPURY, WĄWOZOWA, METRO KABATY.
(Stara trasa: EMILII PLATER (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE) – ... – Belgradzka – Rosoła – NATOLIN KABATY.
Przystanki: DW. CENTRALNY, ..., LOKAJSKIEGO (NŻ), NATOLIN KABATY.)
604 linia autobusowa nocna zwykła stała ZAJEZDNIA ŻOLIBORZ – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Kasprowicza – Oczapowskiego – aleja Reymonta – Żeromskiego (powrót: Żeromskiego – Przybyszewskiego – Kasprowicza – Przy Agorze – Marymoncka – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – ZAJEZDNIA ŻOLIBORZ.) – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Stawki – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Batorego – Boboli – Wołoska – Woronicza – Racjonalizacji – Konstruktorska – Postępu – Marynarska – Rzymowskiego – Dolina Służewiecka – aleja KEN – Surowieckiego – Romera – Herbsta – Pileckiego – Ciszewskiego – Dereniowa – Stryjeńskich – Belgradzka – Rosoła – Wąwozowa – METRO KABATY.
(Stara trasa: ZAJEZDNIA ŻOLIBORZ – ... – Belgradzka – Rosoła – NATOLIN KABATY.)
607 linia autobusowa nocna zwykła stała ZACISZE – Codzienna – Młodzieńcza – Radzymińska – Ząbkowska – Targowa – Ratuszowa – Dąbrowszczaków (powrót: Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – Targowa) – plac Hallera – Jagiellońska – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – Bonifraterska – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Wałbrzyska – Nowoursynowska – Dolina Służewiecka – aleja KEN – Bartoka – Jastrzębowskiego – aleja KEN – Ciszewskiego – Rosoła – Gandhi – Cynamonowa – Płaskowickiej – Rosoła – Belgradzka – Stryjeńskich – Wąwozowa – METRO KABATY.
(Stara trasa: ZACISZE – ... – Belgradzka – Stryjeńskich – Wąwozowa – NATOLIN MOCZYDŁO.)
1997.01.06. 412 linia autobusowa przyspieszona okresowa całodzienna (kursuje w dni robocze) EMILII PLATER – Emilii Plater – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Puławska – Dolina Służewiecka – aleja KEN – Surowieckiego – Romera – Herbsta – aleja KEN – Ciszewskiego – Cynamonowa – Płaskowickiej – Lanciego – Belgradzka – Rosoła (powrót: Rosoła – Płaskowickiej – Cynamonowa) – Wąwozowa – METRO KABATY.
Przystanki: EMILII PLATER, RONDO ONZ, DW. CENTRALNY, NOWOWIEJSKA, GUS, METRO POLE MOKOTOWSKIE, ODYŃCA, POLSKIE RADIO (NŻ), METRO WIERZBNO, DOMANIEWSKA (NŻ), AL. LOTNIKÓW, METRO URSYNÓW, KOŃSKI JAR (→EMILII PLATER), ZAOLZIAŃSKA (→METRO KABATY), MEGASAM, PIĘCIOLINII, DUNIKOWSKIEGO, METRO STOKŁOSY, URSYNÓW PŁD., MAGELLANA, POLINEZYJSKA, SZOLC-ROGOZIŃSKIEGO, CYNAMONOWA, PŁASKOWICKIEJ (→EMILII PLATER), MIGDAŁOWA (→METRO KABATY), MANDARYNKI (→EMILII PLATER), LANCIEGO (→METRO KABATY), BELGRADZKA, LOKAJSKIEGO (NŻ), KIEPURY, WĄWOZOWA, METRO KABATY.
(Stara trasa: EMILII PLATER – ... – Cynamonowa – Płaskowickiej – Lanciego – Belgradzka – Rosoła (powrót: Rosoła – Płaskowickiej – Cynamonowa) – NATOLIN KABATY.
Przystanki: EMILII PLATER, ..., CYNAMONOWA, PŁASKOWICKIEJ (→EMILII PLATER), MIGDAŁOWA (→NATOLIN KABATY), MANDARYNKI (→EMILII PLATER), LANCIEGO (→NATOLIN KABATY), BELGRADZKA, LOKAJSKIEGO (NŻ), NATOLIN KABATY.)
Przedłużenie trasy do nowej pętli zbiorczej w rejonie Kabat.
1997.02.01. 130 linia autobusowa zwykła stała DWORZEC ZACHODNI – Aleje Jerozolimskie – rondo Zesłańców Syberyjskich – Aleje Jerozolimskie – Niemcewicza – Grójecka – plac Zawiszy (powrót: plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – DWORZEC ZACHODNI.) – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Rakowiecka – Puławska – Dolna – Sobieskiego – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – WILANÓW. Przywrócenie kursowania w dni świąteczne.
1997.02.03. 305 linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni robocze) METRO WILANOWSKA – aleja Wilanowska – Modzelewskiego – aleja Lotników – Bełdan – Orzycka – Gotarda – Bokserska – Kłobucka – Wyczółki – Łączyny – Wyczółki pętla (d. Fabryka Domów) – Łączyny – Wyczółki – Poleczki – Pileckiego – Ciszewskiego – Dereniowa – Gandhi – Cynamonowa – Płaskowickiej – NATOLIN PÓŁNOCNY (powrót: NATOLIN PÓŁNOCNY – Płaskowickiej – Dereniowa).
(Stara trasa: METRO WILANOWSKA – Puławska – Poleczki – Wyczółki – Łączyny – WYCZÓŁKI (d. FABRYKA DOMÓW).)
Całkowita zmiana trasy w celu polepszenia połączenia rejonu Służewca z linią metra.
405 linia autobusowa przyspieszona okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze i w soboty w godz. 7-18) BRÓDNO PODGRODZIE – Chodecka – Łojewska – Łabiszyńska – Kondratowicza – św. Wincentego – 11 Listopada – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – Andersa (powrót: Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Słomińskiego) – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – METRO POLITECHNIKA.
Przystanki: BRÓDNO PODGRODZIE, ŁOJEWSKA, TURMONCKA, ŁABISZYŃSKA, SZPITAL BRÓDNOWSKI, TARGÓWEK-RATUSZ, ŻUROMIŃSKA, CM. BRÓDNOWSKI, KOŁOWA, ŚW. WINCENTEGO, RONDO STARZYŃSKIEGO, BONIFRATERSKA (→BRÓDNO PODGRODZIE), DW. GDAŃSKI (→METRO POLITECHNIKA), PL. BANKOWY, CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, METRO POLITECHNIKA.
Wprowadzenie kursowania w dni powszednie w godzinach szczytu.
1997.02.10. 8 linia tramwajowa zwykła stała OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – aleja Solidarności – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Zamoyskiego – Grochowska – WIATRACZNA. Przekształcenie linii w stałą wraz z wydłużeniem trasy zgodnie z postulatami mieszkańców Grochowa.
42 linia tramwajowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: ALEJA ZIELENIECKA – aleja i most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Towarowa – aleja Solidarności – Wolska – Połczyńska – Powstańców Śląskich – Górczewska – OSIEDLE GÓRCZEWSKA.)
112 linia autobusowa zwykła stała BRÓDNO PODGRODZIE – Chodecka – Łojewska – Łabiszyńska – Kondratowicza – Bazyliańska – Wysockiego – Toruńska – most Grota-Roweckiego – aleja Armii Krajowej – Broniewskiego – aleja Reymonta – Powstańców Śląskich – Wrocławska – Radiowa – Powstańców Śląskich – Człuchowska – Lazurowa – Szeligowska – Połczyńska – Wolska – Fort Wola – CMENTARZ WOLSKI.
(Stara trasa: BRÓDNO PODGRODZIE – ... – Radiowa – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – Fort Wola – CMENTARZ WOLSKI.)
Przedłużenie trasy w celu poprawy obsługi komunikacyjnej Jelonek.
1997.03.01. 717 linia autobusowa podmiejska zwykła stała DWORZEC ZACHODNI – Aleje Jerozolimskie – Michałowice: Aleje Jerozolimskie – Reguły: Aleje Jerozolimskie – Pruszków: Aleje Jerozolimskie – Piastowska – Piastów: aleja Tysiąclecia – wiadukt Okulickiego – aleja Wojska Polskiego – Sowińskiego – PIASTÓW (OGIŃSKIEGO). Uruchomienie linii łączącej Piastów z Dworcem Zachodnim.
1997.03.15. 804 linia autobusowa podmiejska zwykła stała OKĘCIE – aleja Krakowska – Raszyn: aleja Krakowska – Falenty: aleja Krakowska – Janki: aleja Krakowska – Nowy Sękocin: aleja Krakowska – Stary Sękocin: aleja Krakowska – Sękocin Las: aleja Krakowska – Łazy: aleja Krakowska – Marysin: aleja Krakowska – Wólka Kosowska: aleja Krakowska – Kolonia Warszawska: aleja Krakowska – Jabłonowo: aleja Krakowska – Mroków: aleja Krakowska – Rejonowa – Mrokowska Kolonia: Rejonowa – Warszawianka: Rejonowa – Wola Mrokowska: Rejonowa – Szczaki: Mrokowska – SZCZAKI. Sezonowe wprowadzenie kursowania w dni świąteczne.
1997.03.19. 115 linia autobusowa zwykła stała (W dni świąteczne: WIATRACZNA – Grochowska – Płowiecka – Marsa – ...)

DWORZEC WSCHODNI (LUBELSKA) – Bliska – Żupnicza – Chodakowska – Mińska – Stanisławowska – Dwernickiego (powrót: Dwernickiego – Podskarbińska – Mińska – Terespolska – Stanisławowska) – Wiatraczna – Grochowska (powrót: Grochowska – Zakole – Wiatraczna) – Płowiecka – Marsa – Okularowa – Stepowa – Korkowa – Kościuszkowców – Kajki – Pożaryskiego – Żegańska – Patriotów (wschodnia) – Walcownicza – Bystrzycka – Ochocza – Narcyzowa – Walcownicza – Petunii – Hiacyntowa – Techniczna – Zagórzańska – Złotej Jesieni – Podkowy – ALEKSANDRÓW.
(Stara trasa: DWORZEC WSCHODNI (LUBELSKA) – Bliska – Żupnicza – Chodakowska – Mińska – Stanisławowska – Dwernickiego (powrót: Dwernickiego – Podskarbińska – Mińska – Terespolska – Stanisławowska) – Wiatraczna – Grochowska (powrót: Grochowska – Zakole – Wiatraczna) – Płowiecka – ... – Pożaryskiego – Żegańska – aleja Dzieci Polskich – MIĘDZYLESIE.)
Przedłużenie linii wraz z wprowadzeniem skróconej trasy w dni świąteczne.
147 linia autobusowa zwykła stała DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA) – Kijowska – Targowa – aleja Zieleniecka – Francuska – Paryska – Brukselska – Ateńska – Egipska – Bora-Komorowskiego – Fieldorfa – Wał Miedzeszyński – Bronowska – Trakt Lubelski – Zwoleńska – Żegańska – aleja Dzieci Polskich – WIŚNIOWA GÓRA.
(Stara trasa: DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA) – ... – Zwoleńska – Patriotów – Panny Wodnej – Patriotów (strona wschodnia) – Żegańska – aleja Dzieci Polskich – WIŚNIOWA GÓRA.)
Likwidacja przejazdu przez Radość w związku ze zmianą trasy linii 115.
161 linia autobusowa zwykła stała ZBÓJNA GÓRA – Podmokła – Cygańska – Kwitnącej Akacji – Izbicka (powrót: Izbicka – Izbicka (cmentarz) – Izbicka – Kwitnącej Akacji) – Panny Wodnej – Zasadowa – Przewodowa – Patriotów – Bysławska – Poezji – Jachowicza – OLECKA (powrót: OLECKA – Włókiennicza – Michalinki – Patriotów – Walcownicza – Narcyzowa – Ochocza – Bystrzycka – Walcownicza – Patriotów – Przewodowa).
(Stara trasa: ZBÓJNA GÓRA – ... – Przewodowa – Patriotów – Bysławska – Poezji – Jachowicza – Olecka – Włókiennicza – Michalinki – Patriotów – Walcownicza (powrót: Walcownicza – Patriotów – Bysławska – Falenica – Bysławska – Patriotów – Przewodowa) – Bystrzycka – Ochocza – Narcyzowa – Walcownicza – Petunii – Hiacyntowa – Techniczna – Zagórzańska – Złotej Jesieni – Podkowy – ALEKSANDRÓW.)
Przejęcie odcinka trasy do Aleksandrowa przez linię 115.
611 linia autobusowa nocna zwykła stała OKĘCIE – aleja Krakowska (powrót: aleja Krakowska – Na Skraju – Ogrodników – Paluch – Ogrodników – Na Skraju – aleja Krakowska – OKĘCIE.) – 17 Stycznia – Żwirki i Wigury – Port Lotniczy im. F. Chopina – Żwirki i Wigury – Krzyckiego – Raszyńska (powrót: Raszyńska – Żwirki i Wigury) – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Goworka (powrót: Goworka – Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Spacerowa – Gagarina – Czerniakowska – Chełmska – Sobieskiego – aleja Wilanowska – Wiertnicza – Powsińska – SADYBA.
(Stara trasa: OKĘCIE – ... – Spacerowa – Belwederska – Sobieskiego – ... – SADYBA.)
Korekta trasy na terenie Sielc.
1997.03.??. BUS-CITY

LEGIONOWO
OS. MŁODYCH
linia autobusowa pospieszna stała (prywatna) EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – plac Bankowy – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Słomińskiego (powrót: Słomińskiego – Andersa) – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Modlińska – Jabłonna: Modlińska – Zegrzyńska – Legionowo: Warszawska – Sowińskiego – Mickiewicza – Jagiellońska – Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nowodworska – Łajski: Nowodworska – Kościelna – Fabryczna – Legionowo: Szarych Szeregów – Suwalna – Olszankowa – LEGIONOWO OSIEDLE MŁODYCH.
(Stara trasa: EMILII PLATER – ... – Warszawska – Zegrzyńska – LEGIONOWO OSIEDLE PIASKI.)
Przedłużenie trasy w celu wprowadzenia obsługi osiedla Łajski.
1997.04.01. 104 linia autobusowa zwykła stała BRÓDNO PODGRODZIE – Chodecka – Kondratowicza – Łabiszyńska – Kopijników – Białołęcka – BRZEZINY.
(Stara trasa: BRÓDNO PODGRODZIE – ... – Białołęcka – Brzeziny – Białołęcka – Płochocińska – Marywilska – Marcelin WFTS – Marywilska – Płochocińska – Modlińska – Obrazkowa – Myśliborska – Światowida – TARCHOMIN PÓŁNOCNY.

(W dni świąteczne: ... – Białołęcka – BRZEZINY.))
Podział linii.
304 linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni robocze) BRÓDNO PODGRODZIE – Chodecka – Kondratowicza – Łabiszyńska – Kopijników – Białołęcka – Brzeziny – Białołęcka – Płochocińska – Marywilska – Marcelin WFTS – Marywilska – Płochocińska – Modlińska – Obrazkowa – Myśliborska – Światowida – NOWODWORY (pętla na wysokości ul. Książkowej).
1997.05.01. ZMIANY PRZYSTANKOWE • SZELIGOWSKA 01 i 02 - zmiana charakteru przystanków z warunkowych na stałe (dotyczy linii 125).
• TKACZY 01 i 02 - zmiana charakteru przystanków z warunkowych na stałe (dotyczy linii 125).
• SOKOŁOWSKA 01 i 02 - zmiana charakteru przystanków z warunkowych na stałe (dotyczy linii 125).
• PŁOCKA 01 i 02 - zmiana charakteru przystanków z warunkowych na stałe (dotyczy linii 125).
• OKOPOWA 01 i 02 - zmiana charakteru przystanków z warunkowych na stałe (dotyczy linii 125).
• LUBELSKA 02 - zmiana charakteru przystanku z warunkowego na stały (dotyczy linii 125).
• BLISKA 01 i 02 - zmiana charakteru przystanków z warunkowych na stałe (dotyczy linii 125).
• MIĘDZYBORSKA 01 i 02 - zmiana charakteru przystanków z warunkowych na stałe (dotyczy linii 125).
• IX POPRZECZNA 01 i 02 - zmiana charakteru przystanków z warunkowych na stałe (dotyczy linii 125).
1997.05.02. OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie ruchu tramwajowego na ul. Marszałkowskiej i Puławskiej (na odcinku od pl. Zbawiciela do ul. Woronicza) w związku z awarią sieci wodociągowej.


4. CZYNSZOWA – ... – plac Zbawiciela – Nowowiejska – aleja Niepodległości – Rakowiecka – Boboli – Wołoska – Woronicza – Puławska – WYŚCIGI.
18. ŻERAŃ FSO – ... – plac Zbawiciela – Nowowiejska – aleja Niepodległości – Rakowiecka – Boboli – Wołoska – Marynarska – SŁUŻEWIEC.
19. PIASKI – ... – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Rakowiecka – Boboli – Wołoska – Woronicza – Puławska – WYŚCIGI.
35. PIASKI – ... – plac Zbawiciela – Nowowiejska – aleja Niepodległości – Rakowiecka – Boboli – Wołoska – Woronicza – Puławska – METRO WILANOWSKA.
36. MARYMONT-POTOK – ... – plac Zbawiciela – Nowowiejska – aleja Niepodległości – Rakowiecka – Boboli – Wołoska – Woronicza – Puławska – WYŚCIGI.
Z. PLAC KONSTYTUCJI – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – PLAC KONSTYTUCJI.) – METRO WILANOWSKA.
REMONT MOSTU GDAŃSKIEGO.
1997.05.07. 103 linia autobusowa zwykła stała HUTA – Kasprowicza – Oczapowskiego – aleja Reymonta – Żeromskiego (powrót: Żeromskiego – Przybyszewskiego – Kasprowicza) – Perzyńskiego – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – Słomińskiego – Zakroczymska – Sanguszki (powrót: Sanguszki – Konwiktorska – Bonifraterska – Słomińskiego) – Wybrzeże Gdańskie – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Sierakowskiego – Kłopotowskiego – Wybrzeże Szczecińskie – Wybrzeże Helskie – Ratuszowa – Jagiellońska (powrót: Jagiellońska – aleja Solidarności) – plac Hallera – Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – Targowa (powrót: Targowa – Ratuszowa – Dąbrowszczaków) – Kijowska – DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA).
(Stara trasa: HUTA – ... – aleja Jana Pawła II – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – plac Hallera – Dąbrowszczaków – ... – DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA).)
Skierowanie na trasę objazdową.
127 linia autobusowa zwykła stała NOWE WŁOCHY – Chrościckiego – Świerszcza – Potrzebna – Sympatyczna (powrót: Sympatyczna – Wałowicka – Globusowa – Świerszcza) – Cegielniana – Techników – Popularna – Aleje Jerozolimskie – Niemcewicza – Grójecka – plac Zawiszy (powrót: plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie) – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – plac Bankowy – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Sierakowskiego – Kłopotowskiego – Wybrzeże Szczecińskie – Wybrzeże Helskie – Starzyńskiego (powrót: Starzyńskiego – Jagiellońska – aleja Solidarności) – 11 Listopada – św. Wincentego – Kondratowicza – Łabiszyńska – Łojewska – Chodecka – BRÓDNO PODGRODZIE.
(Stara trasa: NOWE WŁOCHY – ... – Marszałkowska – plac Bankowy – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – 11 Listopada – św. Wincentego – ... – BRÓDNO PODGRODZIE.)
Skierowanie na trasę objazdową.
405 linia autobusowa przyspieszona okresowa (kursuje w soboty) BRÓDNO PODGRODZIE – Chodecka – Łojewska – Łabiszyńska – Kondratowicza – św. Wincentego – 11 Listopada – Starzyńskiego – Jagiellońska – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Sierakowskiego – Kłopotowskiego – Wybrzeże Szczecińskie – Wybrzeże Helskie – Starzyńskiego) – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – METRO POLITECHNIKA.
Przystanki: BRÓDNO PODGRODZIE, ŁOJEWSKA, TURMONCKA, ŁABISZYŃSKA, SZPITAL BRÓDNOWSKI, TARGÓWEK-RATUSZ, ŻUROMIŃSKA, CM. BRÓDNOWSKI, KOŁOWA, ŚW. WINCENTEGO, RONDO STARZYŃSKIEGO, PARK PRASKI, PL. BANKOWY, CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, METRO POLITECHNIKA.
(Stara trasa: BRÓDNO PODGRODZIE – ... – św. Wincentego – 11 Listopada – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – Andersa (powrót: Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Słomińskiego) – plac Bankowy – Marszałkowska – ... – METRO POLITECHNIKA.
Przystanki: BRÓDNO PODGRODZIE, ..., ŚW. WINCENTEGO, RONDO STARZYŃSKIEGO, BONIFRATERSKA (→BRÓDNO PODGRODZIE), DW. GDAŃSKI (→METRO POLITECHNIKA), PL. BANKOWY, CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, METRO POLITECHNIKA.)
Skierowanie na trasę objazdową w związku z rozpoczęciem remontu mostu Gdańskiego. Ograniczenie kursowania do sobót - przekształcenie kursów w dni powszednie w nową linię 413 kursującą przez most Grota-Roweckiego.
413 linia autobusowa przyspieszona okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) BRÓDNO PODGRODZIE – Chodecka – Kondratowicza – Bazyliańska – Wysockiego – Toruńska – most Grota-Roweckiego – aleja Armii Krajowej – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – METRO POLITECHNIKA.
Przystanki: BRÓDNO PODGRODZIE, ŁOJEWSKA, SZPITAL BRÓDNOWSKI, ŁABISZYŃSKA, KONDRATOWICZA, BAZYLIAŃSKA, ŻERAŃ FSO, OS. POTOK, METRO MARYMONT, PL. WILSONA, DW. GDAŃSKI, PL. BANKOWY, CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, METRO POLITECHNIKA.
Uruchomienie linii wspomagającej linię 524 w relacji Bródno - Centrum.
500 linia autobusowa przyspieszona stała DWORZEC CENTRALNY (poziom -1) – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Sierakowskiego – Kłopotowskiego – Wybrzeże Szczecińskie – Wybrzeże Helskie – Starzyńskiego (powrót: Starzyńskiego – Jagiellońska – aleja Solidarności) – 11 Listopada – św. Wincentego – Kondratowicza – Chodecka – BRÓDNO PODGRODZIE.
Przystanki: DW. CENTRALNY, RONDO ONZ, KINO FEMINA, METRO RATUSZ, RONDO STARZYŃSKIEGO, RONDO ŻABA, KOŁOWA, CM. BRÓDNOWSKI, ŻUROMIŃSKA, TARGÓWEK-RATUSZ, SZPITAL BRÓDNOWSKI, ŁOJEWSKA, BRÓDNO PODGRODZIE.
(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY (poziom -1) – aleja Jana Pawła II (powrót: aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska – Emilii Plater – DWORZEC CENTRALNY (poziom -1).) – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – 11 Listopada – św. Wincentego – ... – BRÓDNO PODGRODZIE.
Przystanki: DW. CENTRALNY, RONDO ONZ, KINO FEMINA, RONDO "RADOSŁAWA", DW. GDAŃSKI (→DW. CENTRALNY), BONIFRATERSKA (→BRÓDNO PODGRODZIE), RONDO STARZYŃSKIEGO, RONDO ŻABA, ..., BRÓDNO PODGRODZIE.)
Zmiana trasy dojazdowej na pętlę DW. CENTRALNY (poziom -1) wraz z wprowadzeniem trasy objazdowej z powodu remontu mostu Gdańskiego.
607 linia autobusowa nocna zwykła stała ZACISZE – Codzienna – Młodzieńcza – Radzymińska – Ząbkowska – Targowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Kapucyńska – Miodowa (powrót: Miodowa – Senatorska – Nowy Przejazd – aleja Solidarności) – Krakowskie Przedmieście – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Wałbrzyska – Nowoursynowska – Dolina Służewiecka – aleja KEN – Bartoka – Jastrzębowskiego – aleja KEN – Ciszewskiego – Rosoła – Gandhi – Cynamonowa – Płaskowickiej – Rosoła – Belgradzka – Stryjeńskich – Wąwozowa – METRO KABATY.
(Stara trasa: ZACISZE – ... – Ząbkowska – Targowa – Ratuszowa – Dąbrowszczaków (powrót: Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – Targowa) – plac Hallera – Jagiellońska – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – Bonifraterska – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – ... – METRO KABATY.)
Skierowanie na trasę objazdową.
REMONT MOSTU GDAŃSKIEGO.
1997.05.10. 1 linia tramwajowa zwykła stała ZAWIESZENIE KURSOWANIA.
(Stara trasa: ŻERAŃ WSCHODNI – Annopol – Rembielińska – Budowlana – Odrowąża – 11 Listopada – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – Okopowa – aleja Solidarności – Młynarska – Obozowa – KOŁO.)
Zastąpienie na ul. Okopowej przez linię 29.
2 linia tramwajowa zwykła stała ŻERAŃ WSCHODNI – Annopol – Rembielińska – Budowlana – Odrowąża – 11 Listopada – Targowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Nowowiejska – Krzywickiego – Filtrowa – plac Narutowicza – Grójecka – aleja Krakowska – OKĘCIE.
(Stara trasa: ŻERAŃ WSCHODNI – ... – Odrowąża – 11 Listopada – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – Międzyparkowa – Andersa – plac Bankowy – ... – OKĘCIE.)
Skierowanie na trasę objazdową.
6 linia tramwajowa zwykła stała HUTA – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Zamoyskiego – Grochowska – GOCŁAWEK.
(Stara trasa: HUTA – ... – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Międzyparkowa – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Ratuszowa – Targowa – ... – GOCŁAWEK.)
Skierowanie na trasę objazdową.
18 linia tramwajowa zwykła stała ŻERAŃ FSO – Jagiellońska – Ratuszowa – Targowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Woronicza – Wołoska – Marynarska – SŁUŻEWIEC.
(Stara trasa: ŻERAŃ FSO – Jagiellońska – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – Międzyparkowa – Andersa – plac Bankowy – ... – SŁUŻEWIEC.)
Skierowanie na trasę objazdową.
29 linia tramwajowa zwykła stała HUTA – Nocznickiego – Wólczyńska – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – Okopowa – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – aleja Krakowska – OKĘCIE.
(Stara trasa: HUTA – ... – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – Krzywickiego – Filtrowa – plac Narutowicza – ... – OKĘCIE.)
Korekta trasy w celu częściowego zastąpienia na ciągu ul. Okopowej zawieszonej linii 1.
1997.05.16. 110 linia autobusowa zwykła stała PLAC WILSONA – Słowackiego – Żeromskiego – Wólczyńska – Opłotek – Palisadowa – Wóycickiego – Cmentarz Północny (Brama Południowa) – Wólczyńska – Estrady – Dziekanowska – CMENTARZ PÓŁNOCNY BRAMA ZACHODNIA.
(Stara trasa: PLAC WILSONA – Słowackiego – Żeromskiego – Wólczyńska – Arkuszowa – Estrady – Dziekanowska – CMENTARZ PÓŁNOCNY BRAMA ZACHODNIA.)
Wprowadzenie tras objazdowych w związku z zamknięciem dla ruchu ul. Arkuszowej z powodu budowy wodociągu.
142 linia autobusowa zwykła stała ZAWIESZENIE KURSOWANIA.
(Stara trasa: PLAC WILSONA – Słowackiego – Żeromskiego – Wólczyńska – Opłotek – Palisadowa – Wóycickiego – CMENTARZ PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA.)
701 linia autobusowa podmiejska zwykła stała PLAC WILSONA – Słowackiego – Żeromskiego – Wólczyńska – Opłotek – Palisadowa – Wóycickiego – Cmentarz Północny (Brama Południowa) – Wólczyńska – Estrady – Trenów – Łomianki: Trenów – Partyzantów – Akacjowa – Wiślana – Zachodnia – ŁOMIANKI ZACHODNIA (powrót: ŁOMIANKI ZACHODNIA – Zachodnia – Wiosenna – Kolejowa – Wiślana).
(Stara trasa: PLAC WILSONA – Słowackiego – Żeromskiego – Wólczyńska – Arkuszowa – Estrady – Trenów – ... – ŁOMIANKI ZACHODNIA.)
708 linia autobusowa podmiejska zwykła stała PLAC WILSONA – Słowackiego – Żeromskiego – Wólczyńska – Estrady – Mościska: 3 Maja – Laski: 3 Maja – Izabelin: 3 Maja – Truskaw: 3 Maja – TRUSKAW SKIBIŃSKIEGO.

(Niektóre: ... – Izabelin: 3 Maja – Hornówek: Fedorowicza – Kurowskiego (zawrotka) – Fedorowicza – Izabelin: 3 Maja – ...)

(Niektóre: ... – Izabelin: 3 Maja – Sierakowska – Sieraków: Sierakowska – Sieraków (pętla) – Sierakowska – Izabelin: Sierakowska – 3 Maja – ...)

(Niektóre: ... – Izabelin: 3 Maja – Sierakowska – Sieraków: Sierakowska – Sieraków (pętla) – Sierakowska – Izabelin: Sierakowska – 3 Maja – Hornówek: Fedorowicza – Kurowskiego (zawrotka) – Fedorowicza – Izabelin: 3 Maja – ...)
(Stara trasa: PLAC WILSONA – Słowackiego – Żeromskiego – Wólczyńska – Arkuszowa – Mościska: 3 Maja – ... – TRUSKAW SKIBIŃSKIEGO.)
712 linia autobusowa podmiejska zwykła stała HUTA – Kasprowicza – Nocznickiego – Wólczyńska – Estrady – Klaudyn: Ekologiczna – Sikorskiego – Janów: Sikorskiego – Kwirynów: Sikorskiego – Stare Babice: Sikorskiego – Rynek – Okulickiego – Nowe Babice: Okulickiego – Warszawska – Latchorzew: Warszawska – Blizne Jasińskiego: Warszawska – Blizne Łaszczyńskiego: Warszawska – Warszawa: Górczewska – OSIEDLE GÓRCZEWSKA.
(Stara trasa: HUTA – Kasprowicza – Nocznickiego – Wólczyńska – Arkuszowa – Estrady – Klaudyn: Ekologiczna – ... – OSIEDLE GÓRCZEWSKA.)
726 linia autobusowa podmiejska zwykła stała PLAC WILSONA – Słowackiego – Żeromskiego – Wólczyńska – Estrady – Mościska: 3 Maja – Laski: 3 Maja – Izabelin: 3 Maja – Sierakowska – Sieraków: Sierakowska – SIERAKÓW.
(Stara trasa: PLAC WILSONA – Słowackiego – Żeromskiego – Wólczyńska – Arkuszowa – Mościska: 3 Maja – ... – SIERAKÓW.)
1997.05.17. 409 linia autobusowa przyspieszona okresowa całodzienna (kursuje w dni świąteczne) CMENTARZ PÓŁNOCNY BRAMA ZACHODNIA – Dziekanowska – Estrady – Wólczyńska – Cmentarz Południowy (Brama Południowa) – Wóycickiego – Palisadowa – Opłotek – Wólczyńska – Żeromskiego – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – METRO POLITECHNIKA.
Przystanki: CMENTARZ PÓŁNOCNY BRAMA ZACHODNIA, ESTRADY (NŻ), CMENTARZ PÓŁNOCNY BRAMA POŁUDNIOWA, CMENTARZ PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA, CM. WAWRZYSZEWSKI, ASPEKT, ŻEROMSKIEGO, METRO MARYMONT, PL. WILSONA, DW. GDAŃSKI, PL. BANKOWY, CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, METRO POLITECHNIKA.
Uruchomienie nowych przystanków.
1997.05.17.
1997.05.18.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie ruchu tramwajowego na ciągu ulic: Rakowiecka - Boboli - Wołoska (na odcinku od pętli KIELECKA do ul. Woronicza) w związku z budową linii wysokiego napięcia pod al. Niepodległości.


10. OSIEDLE GÓRCZEWSKA – ... – aleja Niepodległości – Rakowiecka – KIELECKA.
17. HUTA – ... – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Woronicza – Wołoska – Marynarska – SŁUŻEWIEC.
33. HUTA – ... – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – WYŚCIGI.
Z. RAKOWIECKA (KOŚCIÓŁ) – Rakowiecka – aleja Niepodległości – Madalińskiego – Wołoska (powrót: Wołoska – Boboli – Rakowiecka – RAKOWIECKA (KOŚCIÓŁ).) – Woronicza – Spartańska – SPARTAŃSKA.
1997.05.19. WÓLCZYŃSKA
ARKUSZOWA
linia mikrobusowa zastępcza (zwykła stała) WÓLCZYŃSKA / ARKUSZOWA – Arkuszowa – ARKUSZOWA / ESTRADY. Uruchomienie linii jako zastępczej za wycofane z ul. Arkuszowej linie autobusowe (budowa wodociągu).
Linia uruchomiona przez Urząd Gminy Bielany.
1997.05.24.
1997.05.25.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie ruchu tramwajowego w al. Krakowskiej i na ul. Grójeckiej (na odcinku od pętli OKĘCIE do ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r.) oraz w al. Zielenieckiej w związku z pracami torowymi.


2. ŻERAŃ WSCHODNI – ... – Grójecka – Banacha – BANACHA.
7. BANACHA – Banacha – Grójecka – ... – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grochowska – Zamoyskiego – Targowa – ... – KAWĘCZYŃSKA BAZYLIKA.
8. OSIEDLE GÓRCZEWSKA – ... – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – WIATRACZNA.
9. PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – ... – GOCŁAWEK.
25. BANACHA – ... – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grochowska – Zamoyskiego – Targowa – ... – ANNOPOL.
29. HUTA – ... – Filtrowa – PLAC NARUTOWICZA.
202. OKĘCIE – aleja Krakowska – Grójecka – PLAC NARUTOWICZA.
1997.06.14.
1997.06.15.
200 linia autobusowa specjalna (o charakterze linii przyspieszonej) PLAC BANKOWY – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – aleja Armii Ludowej – most Łazienkowski – aleja Stanów Zjednoczonych – Grochowska – Płowiecka – Czecha – Wesoła: Trasa Brzeska – Szosa Lubelska – Majdan: Lubelska – Góraszka: Lubelska – Wiązowna: Lubelska – WIĄZOWNA. Linia specjalna uruchomiona z okazji festynu lotniczego w Góraszce.
1997.06.21. T linia tramwajowa zwykła okresowa (kursuje w dni świąteczne) PLAC STARYNKIEWICZA – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – Kijowska – aleja Tysiąclecia – Kawęczyńska – Kawęczyńska Bazylika – Kawęczyńska – Ząbkowska – Targowa – Ratuszowa – Jagiellońska – Zoo – Jagiellońska – Ratuszowa – Targowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Nowowiejska – Krzywickiego – Filtrowa – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – PLAC STARYNKIEWICZA.
(Stara trasa: PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Nowowiejska – Krzywickiego – Filtrowa – PLAC NARUTOWICZA.)
Tramwaje Warszawskie po raz drugi uruchomiły turystyczną linię T. W odróżnieniu od poprzedniego roku obsługiwał ją tylko jeden wóz (tzw. "Berlinka" z 1939), przez co kursowała ona średnio co dwie godziny (w soboty, niedziele i święta). Zmodyfikowano też nieco trasę tak, by objęła ona rejony "atrakcyjne turystycznie pod względem tras tramwajowych" (nowa trasa pobiegła między innymi przez rezerwowy tor techniczny biegnący ciągiem ulicy Ząbkowskiej, zaś kraniec linii przesunięto na nieużywaną, techniczną pętlę na placu Starynkiewicza). Linia jednokierunkowa.
1997.06.23. WAKACJE • Zawieszenie kursowania linii:
301, 356, 359, 382, 394, 402, 403.

• Zawieszenie kursów szkolnych linii:
164.

507 linia autobusowa przyspieszona stała PIASTÓW ŚLĄSKICH – Piastów Śląskich – Powstańców Śląskich – Wrocławska – Radiowa – Powstańców Śląskich – Górczewska – aleja Prymasa Tysiąclecia – Kasprzaka – Prosta – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER (PKiN).
Przystanki: PIASTÓW ŚLĄSKICH, PIASTÓW ŚLĄSKICH, NOWE BEMOWO, WROCŁAWSKA, WIDAWSKA, ORLICH GNIAZD, RADIOWA, DYWIZJONU 303, BEMOWO RATUSZ, GÓRALSKA, CIOŁKA, PKP KASPRZAKA, SZPITAL WOLSKI, KAROLKOWA (NŻ), RONDO ONZ, EMILII PLATER.
(Stara trasa: BEMOWO LOTNISKO – Wrocławska – ... – EMILII PLATER (PKiN).
Przystanki: BEMOWO LOTNISKO, WIDAWSKA, ..., EMILII PLATER.)
Przedłużenie trasy na terenie Bemowa Lotniska do tymczasowej pętli w związku z budową trasy tramwajowej.
1997.07.01. WAKACJE • Zawieszenie kursowania linii:
6, 8, 32, 36, 302, 303, 317, 384, 401, 404, 445, 460, 495, E-1, E-2, E-3, E-4.

10 linia tramwajowa zwykła stała OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Rakowiecka – Boboli – Wołoska – Marynarska – SŁUŻEWIEC.
(Stara trasa: OSIEDLE GÓRCZEWSKA – ... – Wolska – Skierniewicka – Kasprzaka – Prosta – aleja Jana Pawła II – ... – SŁUŻEWIEC.)
Prace torowe na ulicy Skierniewickiej - skierowanie na trasę objazdową.
15 linia tramwajowa zwykła stała HUTA – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Stawki – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Nowowiejska – Krzywickiego – Filtrowa – PLAC NARUTOWICZA.
(Stara trasa: HUTA – ... – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – ... – PLAC NARUTOWICZA.)
Wprowadzenie tras objazdowych w związku z rozpoczęciem remontu torowiska na ul. Słowackiego (na odcinku od ul. Popiełuszki do pl. Wilsona).
31 linia tramwajowa zwykła stała MARYMONT – Mickiewicza – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Nowowiejska – Krzywickiego – Filtrowa – PLAC NARUTOWICZA.
(Stara trasa: POTOCKA – Słowackiego – plac Wilsona – ... – PLAC NARUTOWICZA.)
24 linia tramwajowa zwykła stała KOŁO – Obozowa – Młynarska – al. Solidarności – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Zamoyskiego – Grochowska – GOCŁAWEK.
(Stara trasa: KOŁO – ... – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grochowska – GOCŁAWEK.)
Czasowa zmiana trasy związana z wakacyjnym zawieszeniem kursowania linii 6 i 8.
415 linia autobusowa przyspieszona okresowa (kursuje w soboty w godz. 7-16) HUTA – Kasprowicza – Oczapowskiego – aleja Reymonta – Żeromskiego (powrót: Żeromskiego – Przybyszewskiego – Kasprowicza) – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – aleja Armii Ludowej – most Łazienkowski – aleja Stanów Zjednoczonych – Ostrobramska – Marsa – Żołnierska – Strażacka – aleja Chruściela – REMBERTÓW AON.
Przystanki: HUTA, SOKRATESA, PRZYTYK, WOLUMEN (NŻ), OCZAPOWSKIEGO, PRZYBYSZEWSKIEGO, PERZYŃSKIEGO, ŻEROMSKIEGO, METRO MARYMONT, PL. WILSONA, DW. GDAŃSKI, PL. BANKOWY, CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, METRO POLITECHNIKA, MARSZAŁKOWSKA, PL. NA ROZDROŻU, SASKA, PRZYCZÓŁEK GROCHOWSKI, RAWAR, CENTRUM OPTYKI, ZAJEZDNIA OSTROBRAMSKA (NŻ), PŁOWIECKA, OKULAROWA, KORDIANA, REMBERTÓW RATUSZ, ESKULAPÓW, REMBERTÓW AON.
Wakacyjne zawieszenie kursowania w dni powszednie.
1997.07.10.
1997.07.31.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie ruchu tramwajowego na ul. Nowowiejskiej, Krzywickiego i Filtrowej (na odcinku od al. Niepodległości do pl. Narutowicza) w związku z awarią wodociągową w rejonie pl. Narutowicza.


2. ŻERAŃ WSCHODNI – ... – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – ... – OKĘCIE.
15. HUTA – ... – Nowowiejska – aleja Niepodległości – Rakowiecka – KIELECKA.
31. MARYMONT-POTOK – ... – Nowowiejska – aleja Niepodległości – Rakowiecka – KIELECKA.
Z-2. DWORZEC CENTRALNY (zawrotka na skrzyżowaniu Al. Jerozolimskich i ul. Chałubińskiego) – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – Krzywickiego – Filtrowa – PLAC NARUTOWICZA.
1997.07.12.
1997.07.13.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie ruchu tramwajowego na ul. Nowowiejskiej, Krzywickiego i Filtrowej (na odcinku od al. Niepodległości do pl. Narutowicza) w związku z awarią wodociągową w rejonie pl. Narutowicza. Zamknięcie ruchu tramwajowego na ciągu ul. al. Jana Pawła II - Chałubińskiego - al. Niepodległości (na odcinku od ronda ONZ do ul. Nowowiejskiej).


2. ŻERAŃ WSCHODNI – ... – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – ... – OKĘCIE.
10. OSIEDLE GÓRCZEWSKA – ... – Prosta – aleja Jana Pawła II – Popiełuszki – Słowackiego – Marymoncka – TWARDOWSKA.
15. ZAWIESZENIE KURSOWANIA.
16. PIASKI – ... – aleja Jana Pawła II – Prosta – Kasprzaka – Skierniewicka – Wolska – Młynarska – Górczewska – STASZICA (powrót: STASZICA – Wolska).
17. HUTA – ... – aleja Jana Pawła II – Stawki – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Nowowiejska – aleja Niepodległości – ... – SŁUŻEWIEC.
19. ZAWIESZENIE KURSOWANIA.
31. MARYMONT-POTOK – ... – Nowowiejska – aleja Niepodległości – Rakowiecka – KIELECKA.
33. HUTA – ... – aleja Jana Pawła II – Stawki – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Nowowiejska – aleja Niepodległości – ... – WYŚCIGI.
Z. RONDO "RADOSŁAWA" – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Batorego – Boboli – Rakowiecka – RAKOWIECKA (KOŚCIÓŁ) (powrót: RAKOWIECKA (KOŚCIÓŁ) – Rakowiecka – aleja Niepodległości).
Z-2. DWORZEC CENTRALNY (zawrotka na skrzyżowaniu Al. Jerozolimskich i ul. Chałubińskiego) – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – Krzywickiego – Filtrowa – PLAC NARUTOWICZA.
1997.07.15. 147 linia autobusowa zwykła stała DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA) – Kijowska – Targowa – aleja Zieleniecka – Francuska – Paryska – Brukselska – Ateńska – Egipska – Bora Komorowskiego – Fieldorfa – Wał Miedzeszyński – Bronowska – Trakt Lubelski – Zwoleńska – Patriotów – Panny Wodnej – Patriotów (strona wschodnia) – Żegańska – aleja Dzieci Polskich – WIŚNIOWA GÓRA.

(W dni świąteczne: ... – Zwoleńska – Żegańska – ...)
Przywrócenie starej trasy w dni powszednie.
1997.07.18. 101 linia autobusowa zwykła stała OKĘCIE – aleja Krakowska – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – Ratuszowa – Dąbrowszczaków (powrót: Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – Targowa) – plac Hallera – Jagiellońska – Modlińska – Światowida – Myśliborska – Porajów – Świderska – Mehoffera – Światowida (powrót: Światowida – Świętosławskiego – Świderska) – NOWODWORY (pętla na wysokości ul. Książkowej).

(W dni świąteczne: DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA) – Kijowska – Targowa – ...)
(Stara trasa: OKĘCIE / DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA) – ... – Jagiellońska – Modlińska – Obrazkowa – Myśliborska – Porajów – ... – NOWODWORY (pętla na wysokości ul. Książkowej).)
Skierowanie nowym odcinkiem ul. Światowida.
304 linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni robocze) BRÓDNO PODGRODZIE – Chodecka – Kondratowicza – Łabiszyńska – Kopijników – Białołęcka – Brzeziny – Białołęcka – Płochocińska – Marywilska – Marcelin WFTS – Marywilska – Płochocińska – Modlińska – Światowida – NOWODWORY (pętla na wysokości ul. Książkowej).
(Stara trasa: BRÓDNO PODGRODZIE – ... – Płochocińska – Modlińska – Obrazkowa – Myśliborska – Światowida – NOWODWORY (pętla na wysokości ul. Książkowej).)
509 linia autobusowa przyspieszona stała METRO POLITECHNIKA – Waryńskiego – plac Konstytucji – Piękna – Aleje Ujazdowskie – plac Trzech Krzyży – Książęca – Ludna – Wioślarska – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – aleja Solidarności – Jagiellońska (powrót: Jagiellońska – św. Cyryla i Metodego – Targowa) – Modlińska – Obrazkowa – Myśliborska – Światowida – NOWODWORY (kraniec przy ul. Książkowej).
Przystanki: METRO POLITECHNIKA, PL. KONSTYTUCJI, PIĘKNA (NŻ), PL. TRZECH KRZYŻY, ROZBRAT, SOLEC, RONDO WASZYNGTONA, AL. ZIELENIECKA, DW. WILEŃSKI, PL. HALLERA, RONDO STARZYŃSKIEGO, BUDZYŃSKIEJ-TYLICKIEJ (NŻ), DYREKCJA FSO (NŻ), KONWALIOWA (NŻ), PŁOCHOCIŃSKA (NŻ), EKSPRESOWA, STARE ŚWIDRY, PORAJÓW, MYŚLIBORSKA, TARCHOMIN, MEHOFFERA, NOWODWORY (STEFANIKA) (→METRO POLITECHNIKA), NOWODWORY (STEFANIKA).
(Stara trasa: METRO POLITECHNIKA – ... – Modlińska – Obrazkowa – Myśliborska – Światowida – Świętosławskiego – TARCHOMIN (powrót: TARCHOMIN – Świętosławskiego – Świderska – Ćmielowska – Światowida).
Przystanki: METRO POLITECHNIKA, ..., EKSPRESOWA, STARE ŚWIDRY, PORAJÓW, MYŚLIBORSKA, TARCHOMIN.)
Przedłużenie trasy na terenie Tarchomina.
1997.07.26.
1997.07.27.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie ruchu tramwajowego na ul. Nowowiejskiej, Krzywickiego i Filtrowej (na odcinku od al. Niepodległości do pl. Narutowicza) w związku z awarią wodociągową w rejonie pl. Narutowicza. Zamknięcie ruchu tramwajowego na ciągu ul. al. Jana Pawła II - Chałubińskiego - al. Niepodległości (na odcinku od ronda ONZ do ul. Nowowiejskiej).


2. ŻERAŃ WSCHODNI – ... – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – ... – OKĘCIE.
10. OSIEDLE GÓRCZEWSKA – ... – Prosta – aleja Jana Pawła II – Popiełuszki – Słowackiego – Marymoncka – TWARDOWSKA.
15. ZAWIESZENIE KURSOWANIA.
16. PIASKI – ... – aleja Jana Pawła II – Prosta – Kasprzaka – Skierniewicka – Wolska – Młynarska – Górczewska – STASZICA (powrót: STASZICA – Wolska).
17. HUTA – ... – aleja Jana Pawła II – Stawki – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Nowowiejska – aleja Niepodległości – ... – SŁUŻEWIEC.
19. ZAWIESZENIE KURSOWANIA.
31. MARYMONT-POTOK – ... – Nowowiejska – aleja Niepodległości – Rakowiecka – KIELECKA.
33. HUTA – ... – aleja Jana Pawła II – Stawki – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Nowowiejska – aleja Niepodległości – ... – WYŚCIGI.
Z. RONDO "RADOSŁAWA" – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Batorego – Boboli – Rakowiecka – RAKOWIECKA (KOŚCIÓŁ) (powrót: RAKOWIECKA (KOŚCIÓŁ) – Rakowiecka – aleja Niepodległości).
Z-2. DWORZEC CENTRALNY (zawrotka na skrzyżowaniu Al. Jerozolimskich i ul. Chałubińskiego) – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – Krzywickiego – Filtrowa – PLAC NARUTOWICZA.
1997.08.01. 222 linia autobusowa cmentarna zwykła POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY) – Powązkowska – Krasińskiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Dawidowskiego – Słomińskiego – Bonifraterska (powrót: Bonifraterska – Muranowska – Andersa) – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – PLAC TRZECH KRZYŻY. Uruchomienie linii autobusowych dowożących do Cmentarza Wojskowego na Powązkach w związku z obchodami 53 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Kursy w godz. 12.00 - 20.00.
270 linia autobusowa cmentarna zwykła POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY) – Powązkowska – Dzika – aleja Jana Pawła II (powrót: aleja Jana Pawła II – Dzika – Powązkowska) – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Kijowska – DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA).
1997.08.02.
1997.08.03.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie ruchu tramwajowego na ul. Nocznickiego, Wólczyńskiej i Broniewskiego (na odcinku od pętli HUTA do pl. Grunwaldzkiego) oraz na ul. Andersa i Marszałkowskiej (na odcinku od ul. Stawki do pl. Zbawiciela).


2. ŻERAŃ WSCHODNI – ... – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – ... – OKĘCIE.
4. CZYNSZOWA – ... – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – ... – WYŚCIGI.
15. HUTA – ... – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – ... – PLAC NARUTOWICZA.
16. POTOCKA – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – ... – KIELECKA.
18. ŻERAŃ FSO – ... – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – ... – SŁUŻEWIEC.
19. TWARDOWSKA – Marymoncka – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – ... – WYŚCIGI.
22. HUTA – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – ... – WIATRACZNA.
29. HUTA – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – ... – OKĘCIE.
31. MARYMONT-POTOK – ... – Andersa – Stawki – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – ... – PLAC NARUTOWICZA.
33. HUTA – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – ... – WYŚCIGI.
35. ZAWIESZENIE KURSOWANIA.
Z. HUTA – Nocznickiego – Wólczyńska – aleja Reymonta – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – Stawki – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – METRO POLITECHNIKA.
1997.08.09.
1997.08.10.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie ruchu tramwajowego na ciągu ul. al. Jana Pawła II - Chałubińskiego - al. Niepodległości (na odcinku od ronda ONZ do ul. Nowowiejskiej) w związku z remontem torowiska na ul. Chałubińskiego.


10. OSIEDLE GÓRCZEWSKA – ... – Prosta – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Filtrowa – Krzywickiego – Nowowiejska – aleja Niepodległości – ... – SŁUŻEWIEC.
16. PIASKI – ... – aleja Jana Pawła II – Prosta – Kasprzaka – Skierniewicka – Wolska – Młynarska – Górczewska – STASZICA (powrót: STASZICA – Wolska).
17. HUTA – ... – aleja Jana Pawła II – Stawki – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Nowowiejska – aleja Niepodległości – ... – SŁUŻEWIEC.
19. ZAWIESZENIE KURSOWANIA.
33. HUTA – ... – aleja Jana Pawła II – Stawki – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Nowowiejska – aleja Niepodległości – ... – WYŚCIGI.
Z. RONDO "RADOSŁAWA" – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Batorego – Boboli – Rakowiecka – RAKOWIECKA (KOŚCIÓŁ) (powrót: RAKOWIECKA (KOŚCIÓŁ) – Rakowiecka – aleja Niepodległości).
1997.08.12. U2 KONCERT BUS linia autobusowa specjalna (przyspieszona) DWORZEC CENTRALNY (poziom "-1") – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego (powrót: Chałubińskiego – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – DWORZEC CENTRALNY (poziom "-1").) – aleja Niepodległości – Domaniewska – Wołoska – Rzymowskiego – WYŚCIGI (powrót: WYŚCIGI – Rzymowskiego – Puławska – Rakowiecka – aleja Niepodległości).
Przystanki: DW. CENTRALNY, GUS, METRO POLE MOKOTOWSKIE, METRO WIERZBNO (→WYŚCIGI), METRO WILANOWSKA (→DW. CENTRALNY), AL. LOTNIKÓW (→DW. CENTRALNY), WYŚCIGI.
Uruchomienie specjalnej linii autobusowej w związku z odbywającym się na terenie Wyścigów Konnych koncertem zespołu "U2". Linia kursowała od godz. 14 do godzin nocnych.
1997.08.23.
1997.08.24.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie ruchu tramwajowego na ul. Młynarskiej i Obozowej (na odcinku od ul. Górczewskiej do pętli KOŁO) oraz na ul. Okopowej i Towarowej (na odcinku od al. Solidarności do ronda Daszyńskiego).


13. CMENTARZ WOLSKI – Wolska – aleja Solidarności – ... – KAWĘCZYŃSKA BAZYLIKA.
20. BOERNEROWO – ... – Dywizjonu 303 – KOŁO.
20. STASZICA – Wolska (powrót: Wolska – Młynarska – Górczewska – STASZICA.) – Skierniewicka – Kasprzaka – Prosta – Towarowa – ... – BANACHA.
22. HUTA – ... – Okopowa – aleja Solidarności – Wolska – Skierniewicka – Kasprzaka – Prosta – Towarowa – ... – WIATRACZNA.
24. CMENTARZ WOLSKI – Wolska – Skierniewicka – Kasprzaka – Prosta – Towarowa – ... – GOCŁAWEK.
29. HUTA – ... – Okopowa – aleja Solidarności – Wolska – Skierniewicka – Kasprzaka – Prosta – Towarowa – ... – BANACHA.
Z. KOŁO – księcia Janusza – Obozowa (powrót: Obozowa – Ciołka – Newelska – księcia Janusza – KOŁO.) – Płocka – Górczewska – Młynarska – aleja Solidarności – Karolkowa – Wolska – Towarowa (powrót: Towarowa – aleja Solidarności) – RONDO DASZYŃSKIEGO.
1997.08.31.
godz. 12.00
12 linia tramwajowa zwykła stała NOWE BEMOWO – Powstańców Śląskich – Radiowa – Dywizjonu 303 – Obozowa – Młynarska – aleja Solidarności – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – ALEJA ZIELENIECKA. Uroczyste otwarcie nowej trasy z Koła wzdłuż ulic: Dywizjonu 303, Radiowej i Powstańców Śląskich, do położonego w północnej części osiedla Bemowo krańca "NOWE BEMOWO". Nowy odcinek sieci obejmował m. in. przebudowaną na dwutorową trasę linii boernerowskiej pomiędzy Kołem a rozjazdem tras na Boernerowo i Bemowo.
13 linia tramwajowa zwykła stała NOWE BEMOWO – Powstańców Śląskich – Radiowa – Dywizjonu 303 – Obozowa – Młynarska – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Kijowska – aleja Tysiąclecia – Kawęczyńska – KAWĘCZYŃSKA BAZYLIKA.
(Stara trasa: KOŁO – Obozowa – ... – KAWĘCZYŃSKA BAZYLIKA.)
B linia tramwajowa specjalna (zwykła) PLAC STARYNKIEWICZA – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Towarowa – aleja Solidarności – Młynarska – Obozowa – Dywizjonu 303 – Radiowa – Powstańców Śląskich – NOWE BEMOWO. Jednorazowe uruchomienie specjalnej linii tramwajowej obsługiwanej taborem historycznym.
1997.09.01. KONIEC WAKACJI • Przywrócenie kursowania linii:
6, 8, 32, 36, 301, 302, 303, 317, 356, 359, 382, 384, 394, 401, 402, 403, 404, 445, 460, 495, E-1, E-2, E-3, E-4.

• Przywrócenie kursów szkolnych linii:
164.

8 linia tramwajowa zwykła stała OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – Skierniewicka – Kasprzaka – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Zamoyskiego – Grochowska – WIATRACZNA.
(Stara trasa: OSIEDLE GÓRCZEWSKA – ... – Wolska – aleja Solidarności – Towarowa – plac Zawiszy – ... – WIATRACZNA.)
Korekta trasy na skutek uruchomienia linii 12 i zbyt dużej liczby linii przejeżdżających przez rejon skrzyżowania ulicy Towarowej i alei Solidarności.
15 linia tramwajowa zwykła stała HUTA – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Nowowiejska – Krzywickiego – Filtrowa – PLAC NARUTOWICZA.
(Stara trasa: HUTA – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Stawki – Andersa – ... – PLAC NARUTOWICZA.)
Przywrócenie ruchu tramwajowego na ulicy Słowackiego.
31 linia tramwajowa zwykła stała POTOCKA – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Nowowiejska – Krzywickiego – Filtrowa – PLAC NARUTOWICZA.
(Stara trasa: MARYMONT – Mickiewicza – plac Wilsona – ... – PLAC NARUTOWICZA.)
24 linia tramwajowa zwykła stała KOŁO – Obozowa – Młynarska – al. Solidarności – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grochowska – GOCŁAWEK.
(Stara trasa: KOŁO – ... – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Zamoyskiego – Grochowska – GOCŁAWEK.)
Przywrócenie kursowania linii 6 i 8 - powrót na stałą trasę.
36 linia tramwajowa zwykła stała POTOCKA – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – WYŚCIGI.
(Stara trasa: MARYMONT-POTOK – Mickiewicza – plac Wilsona – ... – WYŚCIGI.)
Rozpoczęcie remontu torowiska na północnym odcinku ul. Mickiewicza między placem Wilsona i pętlą Marymont - skierowanie na trasę objazdową.
T linia tramwajowa zwykła okresowa (kursuje w dni świąteczne) ZAWIESZENIE KURSOWANIA.
(Stara trasa: PLAC STARYNKIEWICZA – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – Kijowska – aleja Tysiąclecia – Kawęczyńska – Kawęczyńska Bazylika – Kawęczyńska – Ząbkowska – Targowa – Ratuszowa – Jagiellońska – Zoo – Jagiellońska – Ratuszowa – Targowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Nowowiejska – Krzywickiego – Filtrowa – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – PLAC STARYNKIEWICZA.)
Sezonowe zawieszenie kursowania.
119 linia autobusowa zwykła stała MŁYNÓW – Płocka (powrót: Płocka – Gostyńska – Obozowa – MŁYNÓW.) – Górczewska – Leszno – Okopowa – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Leszno) – plac Bankowy – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Bracka – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie) – Aleje Ujazdowskie – Belwederska – Sobieskiego – św. Bonifacego – STEGNY.
(Stara trasa: KARMELICKA – Lewartowskiego – jezdnia przed pomnikiem Bohaterów Getta – Anielewicza – Andersa (powrót: Andersa – Nowolipki – Zamenhofa – Anielewicza – KARMELICKA.) – plac Bankowy – ... – STEGNY.)
Przejęcie części trasy likwidowanej linii 166.
166 linia autobusowa zwykła stała LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: MŁYNÓW – Płocka (powrót: Płocka – Gostyńska – Obozowa – MŁYNÓW.) – Górczewska – Leszno – Okopowa – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Leszno) – plac Bankowy – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Bracka – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie) – Książęca – Rozbrat – Górnośląska – Czerniakowska – TORWAR (powrót: TORWAR – Łazienkowska – Rozbrat).)
Przejęcie części trasy likwidowanej linii 166.
171 linia autobusowa zwykła stała BEMOWO LOTNISKO – Wrocławska – Radiowa – Powstańców Śląskich – Górczewska – Leszno – Okopowa – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Leszno) – plac Bankowy – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Bracka – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie) – Książęca – Rozbrat – Górnośląska – Czerniakowska – TORWAR (powrót: TORWAR – Łazienkowska – Rozbrat).
(Stara trasa: BEMOWO LOTNISKO – ... – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Bracka – PLAC TRZECH KRZYŻY (powrót: PLAC TRZECH KRZYŻY – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie).)
Przejęcie części trasy likwidowanej linii 166.
415 linia autobusowa przyspieszona okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze oraz w soboty w godz. 7-16) HUTA – Kasprowicza – Oczapowskiego – aleja Reymonta – Żeromskiego (powrót: Żeromskiego – Przybyszewskiego – Kasprowicza) – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – aleja Armii Ludowej – most Łazienkowski – aleja Stanów Zjednoczonych – Ostrobramska – Marsa – Żołnierska – Strażacka – aleja Chruściela – REMBERTÓW AON.
Przystanki: HUTA, SOKRATESA, PRZYTYK, WOLUMEN (NŻ), OCZAPOWSKIEGO, PRZYBYSZEWSKIEGO, PERZYŃSKIEGO, ŻEROMSKIEGO, METRO MARYMONT, PL. WILSONA, DW. GDAŃSKI, PL. BANKOWY, CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, METRO POLITECHNIKA, MARSZAŁKOWSKA, PL. NA ROZDROŻU, SASKA, PRZYCZÓŁEK GROCHOWSKI, RAWAR, CENTRUM OPTYKI, ZAJEZDNIA OSTROBRAMSKA (NŻ), PŁOWIECKA, OKULAROWA, KORDIANA, REMBERTÓW RATUSZ, ESKULAPÓW, REMBERTÓW AON.
Przywrócenie kursowania w dni powszednie.
803 linia autobusowa podmiejska zwykła stała MARYSIN – Korkowa – Wesoła: Wspólna – Niemcewicza – 1 Praskiego Pułku – Armii Krajowej – Sulejówek: Moraczewskiego – aleja Piłsudskiego – Paderewskiego – SULEJÓWEK SZKOLNA (powrót: SULEJÓWEK SZKOLNA – Paderewskiego – Grabskiego – Dworcowa – Żeromskiego – Paderewskiego). Wprowadzenie kursowania w dni świąteczne.
E-2 linia autobusowa ekspresowa okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) PIASTÓW ŚLĄSKICH – Piastów Śląskich – Powstańców Śląskich – Wrocławska – Radiowa – Powstańców Śląskich – Górczewska – Leszno – Okopowa – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Leszno) – plac Bankowy – Senatorska – Wierzbowa – plac Piłsudskiego – Królewska (powrót: Królewska – Marszałkowska – plac Bankowy) – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – Belwederska – Sobieskiego – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – WILANÓW.
Przystanki: PIASTÓW ŚLĄSKICH, WROCŁAWSKA, WIDAWSKA, ORLICH GNIAZD, RADIOWA, DYWIZJONU 303, BEMOWO RATUSZ, CIOŁKA, KINO FEMINA, PL. BANKOWY, UNIWERSYTET, FOKSAL, PL. TRZECH KRZYŻY, ŚW. BONIFACEGO, TRUSKAWIECKA, NAŁĘCZOWSKA, INSTYTUT NEUROLOGII, KRÓLOWEJ MARYSIEŃKI, WILANÓW.
(Stara trasa: BEMOWO LOTNISKO – Wrocławska – ... – WILANÓW.
Przystanki: BEMOWO LOTNISKO, WIDAWSKA, ..., WILANÓW.)
Przedłużenie trasy do tymczasowej pętli w rejonie Centrum Handlowego Bemowo.
1997.09.05. AIRPORT CITY linia autobusowa specjalna (przyspieszona stała) LOTNISKO CHOPINA – Żwirki i Wigury – Krzyckiego – Raszyńska – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Krucza – Hoża – plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Świętokrzyska – Mazowiecka – plac Małachowskiego – Królewska – plac Piłsudskiego – Ossolińskich – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Hoża – Krucza – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Raszyńska – Żwirki i Wigury – LOTNISKO CHOPINA.
(Stara trasa: LOTNISKO CHOPINA – ... – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Nowy Świat – Świętokrzyska – Mazowiecka – plac Małachowskiego – Królewska – plac Piłsudskiego – Ossolińskich – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – ... – LOTNISKO CHOPINA.)
Przedłużenie trasy na terenie Śródmieścia.
Linia jednokierunkowa.
1997.09.07. 806 linia autobusowa specjalna (przyspieszona) PLAC WILSONA – Słowackiego – Marymoncka – Pułkowa – Łomianki: Kolejowa – Dziekanów Leśny: Kolejowa – Pieńków: Kolejowa – Palmiry: droga przez Palmiry – POCIECHA. Uruchomienie kursującej tylko 7 września specjalnej linii autobusowej dowożącej do cmentarza w Palmirach. Kursuje w godz. 8-19. Od następnego roku oznaczana jako 281.
1997.09.11. 707 linia autobusowa podmiejska zwykła stała OKĘCIE – aleja Krakowska – Raszyn: aleja Krakowska – Sportowa – Rybie: Raszyńska – Jaworowa: Warszawska – Dawidy: Warszawska – Długa – Łady: Długa – Podolszyn Nowy: Długa – Podolszyn: Długa – PODOLSZYN.
(Stara trasa: OKĘCIE – aleja Krakowska – Raszyn: aleja Krakowska – Sportowa – Rybie: Raszyńska – Jaworowa: Warszawska – Dawidy: Warszawska – Długa – Łady: Długa – Podolszyn Nowy: Długa – Podolszyn: Długa – Podolszyn pętla – Długa – Podolszyn Nowy: Długa – Łady: Długa – Dawidy: Długa – Warszawska – Dawidy Bankowe: Starzyńskiego – Zamienie: Dawidowska – Warszawa: Karczunkowska – Puławska – DĄBRÓWKA.)
Podział na dwie osobne linie obsługujące relacje: Okęcie - Podolszyn i Okęcie - Ursynów.
715 linia autobusowa podmiejska zwykła stała OKĘCIE – aleja Krakowska – Raszyn: aleja Krakowska – Sportowa – Rybie: Raszyńska – Jaworowa: Warszawska – Dawidy: Warszawska – Dawidy Bankowe: Starzyńskiego – Zamienie: Dawidowska – Warszawa: Karczunkowska – Puławska – Płaskowickiej – Roentgena – Pileckiego – Herbsta – aleja KEN – URSYNÓW POŁUDNIOWY.
1997.09.29. 10 linia tramwajowa zwykła stała OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – Skierniewicka – Kasprzaka – Prosta – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Rakowiecka – Boboli – Wołoska – Marynarska – SŁUŻEWIEC.
(Stara trasa: OSIEDLE GÓRCZEWSKA – ... – Wolska – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – ... – SŁUŻEWIEC.)
Przywrócenie stałej trasy.
1997.09?. WILGA-BUS linia autobusowa pospieszna stała (prywatna) EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grochowska – Płowiecka – Czecha – Wesoła: Trakt Brzeski – Lubelska – Majdan: Lubelska – Góraszka: Lubelska – Wiązowna: Lubelska – Emów: Lubelska – Radiówek: Lubelska – Żanęcin – Dziechciniec – Malcanów: Mazowiecka – Lipowo: Armii Krajowej – Glinianka: Napoleońska – Wrzosowa – Czarnówka – RZAKTA. Uruchomienie linii autobusowej łączącej Wiązownę i Rzaktę z centrum Warszawy.
1997.10.01. 305 linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni robocze) METRO WILANOWSKA – aleja Wilanowska – Modzelewskiego – aleja Lotników – Bełdan – Orzycka – Gotarda – Bokserska – Kłobucka – Wyczółki – Łączyny – Wyczółki pętla (d. Fabryka Domów) – Łączyny – Wyczółki – Poleczki – Puławska – Płaskowickiej – Roentgena – Ciszewskiego – Dereniowa – Gandhi – Cynamonowa – Płaskowickiej – NATOLIN PÓŁNOCNY (powrót: NATOLIN PÓŁNOCNY – Płaskowickiej – Dereniowa).
(Stara trasa: METRO WILANOWSKA – ... – Poleczki – Pileckiego – Ciszewskiego – Dereniowa – ... – NATOLIN PÓŁNOCNY.)
Korekta trasy na terenie Ursynowa w celu poprawy dojazdu do Centrum Handlowego Ursynów.
METRO IMIELIN

CH URSYNÓW
linia autobusowa hipermarketowa zwykła stała CH URSYNÓW – Płaskowickiej – Roentgena – Ciszewskiego – Cynamonowa – Gandhi – Dereniowa – Ciszewskiego – Roentgena – Płaskowickiej – CH URSYNÓW.
(Linia zatrzymuje się na wszystkich przystankach.)
Uruchomienie linii łączącej rejon stacji metra Imielin z hipermarketem Geant przy ul. Płaskowickiej. Obsługa: Rapid-Bus. Linia bezpłatna.
1997.10.04.
1997.10.05.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie ruchu tramwajowego na skrzyżowaniu al. Solidarności z ul. Targową.


2. HUTA – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – ... – OKĘCIE.
3. KAWĘCZYŃSKA BAZYLIKA – Kawęczyńska – aleja Tysiąclecia – Kijowska – Targowa – ... – GOCŁAWEK.
4. DWORZEC WSCHODNI – Kijowska – Targowa – aleja Solidarności – ... – WYŚCIGI.
18. WIATRACZNA – Grochowska – Zamoyskiego – Targowa – aleja Solidarności – ... – SŁUŻEWIEC.
21. ZAWIESZENIE KURSOWANIA.
25. BANACHA – ... – Targowa – Kijowska – DWORZEC WSCHODNI.
32. ZAWIESZENIE KURSOWANIA.
Z-1. DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA) – Kijowska – Targowa – 11 Listopada (powrót: 11 Listopada – Ratuszowa – Inżynierska – Wileńska – Targowa) – Odrowąża – Wysockiego – Bazyliańska – Rembielińska – Annopol – ŻERAŃ WSCHODNI.
Z-2. DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA) – Kijowska – Targowa – 11 Listopada (powrót: 11 Listopada – Ratuszowa – Inżynierska – Wileńska – Targowa) – Odrowąża – Wysockiego – Bartnicza – Wyszogrodzka – Chodecka – BRÓDNO PODGRODZIE.
1997.10.11.
1997.10.12.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie ruchu tramwajowego na skrzyżowaniu al. Solidarności z ul. Targową.


2. HUTA – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – ... – OKĘCIE.
3. KAWĘCZYŃSKA BAZYLIKA – Kawęczyńska – aleja Tysiąclecia – Kijowska – Targowa – ... – GOCŁAWEK.
4. DWORZEC WSCHODNI – Kijowska – Targowa – aleja Solidarności – ... – WYŚCIGI.
18. WIATRACZNA – Grochowska – Zamoyskiego – Targowa – aleja Solidarności – ... – SŁUŻEWIEC.
21. ZAWIESZENIE KURSOWANIA.
25. BANACHA – ... – Targowa – Kijowska – DWORZEC WSCHODNI.
32. ZAWIESZENIE KURSOWANIA.
Z-1. DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA) – Kijowska – Targowa – 11 Listopada (powrót: 11 Listopada – Ratuszowa – Inżynierska – Wileńska – Targowa) – Odrowąża – Wysockiego – Bazyliańska – Rembielińska – Annopol – ŻERAŃ WSCHODNI.
Z-2. DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA) – Kijowska – Targowa – 11 Listopada (powrót: 11 Listopada – Ratuszowa – Inżynierska – Wileńska – Targowa) – Odrowąża – Wysockiego – Bartnicza – Wyszgrodzka – Chodecka – BRÓDNO PODGRODZIE.
1997.10.18.
1997.10.19.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie ruchu tramwajowego na ul. Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" i ul. Marymonckiej (na odcinku od pętli HUTA do pętli TWARDOWSKA).


6. HUTA – Nocznickiego – Wólczyńska – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – ... – GOCŁAWEK.
15. TWARDOWSKA – Marymoncka – ... – PLAC NARUTOWICZA.
17. TWARDOWSKA – Marymoncka – ... – SŁUŻEWIEC.
27. HUTA – Nocznickiego – Wólczyńska – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – ... – CMENTARZ WOLSKI.
Z. HUTA – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Słowackiego – Popiełuszki – Krasińskiego – Broniewskiego – PLAC GRUNWALDZKI (powrót: PLAC GRUNWALDZKI – Popiełuszki).
1997.10.22. 126 linia autobusowa zwykła stała SUWALSKA – Łabiszyńska – Łojewska – Chodecka (powrót: Chodecka – Kondratowicza – Łabiszyńska – SUWALSKA.) – Wyszogrodzka – Bartnicza – Wysockiego – Toruńska – Modlińska – Mehoffera – Światowida – Świętosławskiego – TARCHOMIN (powrót: TARCHOMIN – Świętosławskiego – Świderska – Mehoffera).
(Stara trasa: SUWALSKA – ... – Mehoffera – Świderska – Ćmielowska – Światowida – Świętosławskiego – TARCHOMIN (powrót: TARCHOMIN – Świętosławskiego – Świderska).)
Korekta trasy na terenie Tarchomina.
1997.10.25. 142 linia autobusowa zwykła stała PLAC WILSONA – Słowackiego – Żeromskiego – Wólczyńska – Opłotek – Palisadowa – Wóycickiego – CMENTARZ PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA. Tymczasowe przywrócenie kursowania w charakterze dodatkowej linii cmentarnej.
1997.11.01.
1997.11.02.
40 linia tramwajowa cmentarna zwykła ANNOPOL – Annopol – Rembielińska – Budowlana – Odrowąża – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – Okopowa – aleja Solidarności – Wolska – CMENTARZ WOLSKI. Uruchomienie linii cmentarnych. Więcej szczegółów znajduje się TUTAJ.
41 linia tramwajowa cmentarna zwykła ŻERAŃ WSCHODNI – Annopol – Rembielińska – Budowlana – Odrowąża – 11 Listopada – Targowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Młynarska – Obozowa – KOŁO.
42 linia tramwajowa cmentarna zwykła ANNOPOL – Annopol – Rembielińska – Budowlana – Odrowąża – 11 Listopada – Targowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Okopowa – aleja Jana Pawła II – Broniewskiego – Wólczyńska – Nocznickiego – HUTA.
212 linia autobusowa cmentarna przyspieszona POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY) – Powązkowska – Krasińskiego – Broniewskiego (powrót: Broniewskiego – Elbląska – Krasińskiego) – aleja Reymonta – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – Fort Wola – CMENTARZ WOLSKI.
Przystanki: POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY), WŁOŚCIAŃSKA, DURACZA (→POWĄZKI), RUDNICKIEGO (→CM. WOLSKI), AL. REYMONTA, CONRADA, NOWE BEMOWO, WROCŁAWSKA, RADIOWA, BEMOWO RATUSZ (→POWĄZKI), CZUMY (→CM. WOLSKI), HALA WOLA, CIEPŁOWNIA WOLA, FORT WOLA (→ POWĄZKI), CM. WOLSKI.
222 linia autobusowa cmentarna przyspieszona POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY) – Powązkowska – Krasińskiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Dawidowskiego – Słomińskiego – Bonifraterska (powrót: Bonifraterska – Muranowska – Andersa) – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – PLAC TRZECH KRZYŻY.
Przystanki: POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY), SADY ŻOLIBORSKIE, POPIEŁUSZKI, PL. WILSONA, DW. GDAŃSKI, MURANOWSKA, PL. KRASIŃSKICH, PL. ZAMKOWY, UNIWERSYTET, FOKSAL, PLAC TRZECH KRZYŻY.
225 linia autobusowa cmentarna przyspieszona CMENTARZ BRÓDNOWSKI – św. Wincentego (powrót: św. Wincentego – Smoleńska – Witebska – Ossowskiego – Kołowa – CMENTARZ BRÓDNOWSKI.) – 11 Listopada – Starzyńskiego – Jagiellońska – św. Cyryla i Metodego – Targowa (powrót: Targowa – aleja Solidarności – Jagiellońska) – aleja Zieleniecka – aleja i most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Grójecka – PLAC NARUTOWICZA.
Przystanki: CM. BRÓDNOWSKI, RONDO ŻABA, RONDO STARZYŃSKIEGO, DW. WILEŃSKI, KIJOWSKA, RONDO WASZYNGTONA, MUZEUM NARODOWE, CENTRUM, DW. CENTRALNY, PL. ZAWISZY, PL. NARUTOWICZA.
227 linia autobusowa cmentarna przyspieszona CMENTARZ BRÓDNOWSKI – św. Wincentego (powrót: św. Wincentego – Smoleńska – Witebska – Ossowskiego – Kołowa – CMENTARZ BRÓDNOWSKI.) – 11 Listopada – Starzyńskiego – Wybrzeże Helskie – Wybrzeże Szczecińskie – most Syreny – Tamka – Kopernika – Świętokrzyska – Emilii Plater – Twarda – plac Grzybowski – Królewska – KRÓLEWSKA (powrót: KRÓLEWSKA – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Świętokrzyska).
Przystanki: CM. BRÓDNOWSKI, RONDO ŻABA, RONDO STARZYŃSKIEGO, TOPIEL, UNIWERSYTET (→CM. BRÓDNOWSKI), KRÓLEWSKA.
242 linia autobusowa cmentarna przyspieszona CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA) – Wóycickiego – Wólczyńska (powrót: Wólczyńska – Opłotek – Palisadowa – Wóycickiego – CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA).) – Nocznickiego – Kasprowicza – Żeromskiego – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Senatorska – Wierzbowa – plac Piłsudskiego – Królewska – KRÓLEWSKA (powrót: KRÓLEWSKA – Marszałkowska – plac Bankowy).
Przystanki: CM. PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA), ŻEROMSKIEGO, METRO MARYMONT, PL. WILSONA, DW. GDAŃSKI, PL. BANKOWY, ZACHĘTA (→KRÓLEWSKA), KRÓLEWSKA.
251 linia autobusowa cmentarna przyspieszona POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY) – Powązkowska – Okopowa – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Międzyborska – Cyraneczki – Grenadierów (powrót: Grenadierów – aleja Waszyngtona) – aleja Stanów Zjednoczonych – WIATRACZNA.
Przystanki: POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY), POWĄZKI IV BRAMA, POWĄZKOWSKA, OKOPOWA, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, CENTRUM, MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA, WIATRACZNA.
256 linia autobusowa cmentarna przyspieszona CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA) – Wóycickiego – Wólczyńska (powrót: Wólczyńska – Opłotek – Palisadowa – Wóycickiego – CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA).) – Żeromskiego – Perzyńskiego – Broniewskiego – Elbląska – Krasińskiego (powrót: Krasińskiego – Broniewskiego) – Powązki (Cmentarz Wojskowy) – Powązkowska – Okopowa – Słomińskiego – Zakroczymska – Sanguszki – Wybrzeże Gdańskie – Wybrzeże Kościuszkowskie – most Syreny – Wybrzeże Szczecińskie – Wybrzeże Helskie – Starzyńskiego – św. Wincentego – Smoleńska – Witebska – Ossowskiego – Kołowa – CMENTARZ BRÓDNOWSKI (powrót: CMENTARZ BRÓDNOWSKI – św. Wincentego).
Przystanki: CM. PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA), CM. WAWRZYSZEWSKI, PRZYBYSZEWSKIEGO, POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY), POWĄZKI IV BRAMA, POWĄZKOWSKA, RONDO RADOSŁAWA, DW. GDAŃSKI (→CM. PÓŁNOCNY), BONIFRATERSKA (→CM. BRÓDNOWSKI), RONDO STARZYŃSKIEGO, RONDO ŻABA, CM. BRÓDNOWSKI.
263 linia autobusowa cmentarna przyspieszona POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY) – Powązkowska – Okopowa – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – PLAC NARUTOWICZA.
Przystanki: POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY), POWĄZKI IV BRAMA, POWĄZKOWSKA, OKOPOWA, PL. ZAWISZY, PL. NARUTOWICZA.
269 linia autobusowa cmentarna przyspieszona CMENTARZ BRÓDNOWSKI – św. Wincentego (powrót: św. Wincentego – Smoleńska – Witebska – Ossowskiego – Kołowa – CMENTARZ BRÓDNOWSKI.) – 11 Listopada – Starzyńskiego – Jagiellońska – św. Cyryla i Metodego – Targowa (powrót: Targowa – aleja Solidarności – Jagiellońska) – Zamoyskiego – Grochowska – WIATRACZNA.
Przystanki: CM. BRÓDNOWSKI, RONDO ŻABA, RONDO STARZYŃSKIEGO, DW. WILEŃSKI, KIJOWSKA, WIATRACZNA.
270 linia autobusowa cmentarna przyspieszona CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA) – Wóycickiego – Wólczyńska (powrót: Wólczyńska – Opłotek – Palisadowa – Wóycickiego – CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA).) – Żeromskiego – Perzyńskiego – Broniewskiego – Elbląska – Krasińskiego (powrót: Krasińskiego – Broniewskiego) – Powązki (Cmentarz Wojskowy) – Powązkowska – Okopowa – aleja Solidarności – plac Bankowy – Senatorska – Wierzbowa – plac Piłsudskiego (powrót: plac Piłsudskiego – Moliera – plac Teatralny – Wierzbowa) – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Świętokrzyska – Kopernika – Tamka – most Syreny – Wybrzeże Szczecińskie – Okrzei – Targowa (powrót: Targowa – plac Wileński (zawrotka) – Targowa – Kłopotowskiego – Wybrzeże Szczecińskie) – Kijowska – DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA).
Przystanki: CM. PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA), CM. WAWRZYSZEWSKI, PRZYBYSZEWSKIEGO, RUDNICKIEGO (→CM. PÓŁNOCNY), DURACZA (→DW. WSCHODNI), WŁOŚCIAŃSKA, POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY), POWĄZKI IV BRAMA, POWĄZKOWSKA, CM. ŻYDOWSKI, OKOPOWA, KINO FEMINA, PL. BANKOWY, UNIWERSYTET, TOPIEL, SIERAKOWSKIEGO, DW. WILEŃSKI (→CM. PÓŁNOCNY), KIJOWSKA, DW. WSCHODNI (KIJOWSKA).
276 linia autobusowa cmentarna przyspieszona CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ODROWĄŻA) – Odrowąża (powrót: Odrowąża – Staniewicka – Pożarowa – CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ODROWĄŻA).) – 11 Listopada – Starzyńskiego – Wybrzeże Helskie – Wybrzeże Szczecińskie – most Syreny – Tamka – Kopernika – Świętokrzyska – Marszałkowska – KRÓLEWSKA (powrót: KRÓLEWSKA – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Świętokrzyska).
Przystanki: CM. BRÓDNOWSKI (ODROWĄŻA), STANIEWICKA, RONDO ŻABA, RONDO STARZYŃSKIEGO, TAMKA, UNIWERSYTET (→CM. BRÓDNOWSKI), KRÓLEWSKA.
281 linia autobusowa cmentarna przyspieszona PLAC WILSONA – Słowackiego – Marymoncka – Pułkowa – Łomianki: Kolejowa – Dziekanów Leśny; Kolejowa – Pieńków: Kolejowa – Palmiry: droga przez Palmiry – POCIECHA.
Przystanki: PL. WILSONA, TEATR KOMEDIA, METRO MARYMONT, ŻEROMSKIEGO, PODLEŚNA-IMiGW (NŻ), AWF (NŻ), SZPITAL BIELAŃSKI (NŻ), PRZY AGORZE (NŻ), CM. WŁOSKI, PROZY (NŻ), MUZEALNA (NŻ), DZIERŻONIOWSKA (NŻ), PARK MŁOCIŃSKI (NŻ), PALMIRY, POCIECHA.
284 linia autobusowa cmentarna przyspieszona CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA) – Wóycickiego – Wólczyńska (powrót: Wólczyńska – Opłotek – Palisadowa – Wóycickiego – CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA).) – Conrada – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – Kasprzaka (powrót: Kasprzaka – Ordona – Wolska) – aleja Prymasa Tysiąclecia – Aleje Jerozolimskie – Grzymały-Sokołowskiego – Kopińska – Grójecka – PLAC NARUTOWICZA.
Przystanki: CM. PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA), BOGUSŁAWSKIEGO, CONRADA, NOWE BEMOWO, WROCŁAWSKA, RADIOWA, BEMOWO RATUSZ (→CM. PÓŁNOCNY), CZUMY (→PL. NARUTOWICZA), HALA WOLA, CIEPŁOWNIA WOLA, FORT WOLA (→ CM. PÓŁNOCNY), CM. WOLSKI (→PL. NARUTOWICZA), REDUTA WOLSKA, DW. ZACHODNI, PL. NARUTOWICZA.
288 linia autobusowa cmentarna przyspieszona CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA) – Wóycickiego – Wólczyńska (powrót: Wólczyńska – Opłotek – Palisadowa – Wóycickiego – CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA).) – Żeromskiego – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – aleja Armii Ludowej – most Łazienkowski – aleja Stanów Zjednoczonych – WIATRACZNA.
Przystanki: CM. PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA), CM. WAWRZYSZEWSKI, PRZYBYSZEWSKIEGO, ŻEROMSKIEGO, METRO MARYMONT, PL. WILSONA, DW. GDAŃSKI, PL. BANKOWY, KRÓLEWSKA, CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, METRO POLITECHNIKA, PL. NA ROZDROŻU, SASKA, PRZYCZÓŁEK GROCHOWSKI, WIATRACZNA.
290 linia autobusowa cmentarna przyspieszona POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY) – Powązkowska – Okopowa – aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – KRÓLEWSKA (powrót: KRÓLEWSKA – Królewska – Grzybowska – Towarowa – Okopowa).
Przystanki: POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY), POWĄZKI IV BRAMA, POWĄZKOWSKA, OKOPOWA, PL. BANKOWY (→KRÓLEWSKA), KRÓLEWSKA.
1997.11.01. 804 linia autobusowa podmiejska zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni powszednie) OKĘCIE – aleja Krakowska – Raszyn: aleja Krakowska – Falenty: aleja Krakowska – Janki: aleja Krakowska – Nowy Sękocin: aleja Krakowska – Stary Sękocin: aleja Krakowska – Sękocin Las: aleja Krakowska – Łazy: aleja Krakowska – Marysin: aleja Krakowska – Wólka Kosowska: aleja Krakowska – Kolonia Warszawska: aleja Krakowska – Jabłonowo: aleja Krakowska – Mroków: aleja Krakowska – Rejonowa – Mrokowska Kolonia: Rejonowa – Warszawianka: Rejonowa – Wola Mrokowska: Rejonowa – Szczaki: Mrokowska – SZCZAKI. Sezonowe zawieszenie kursowania w dni świąteczne.
linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje od poniedziałku do soboty) (komunikacja miejska miasta Legionowo) OSIEDLE MŁODYCH – Olszankowa – Suwalna – Szarych Szeregów – Sikorskiego – Fabryczna – Łajski: Fabryczna – Kościelna – Legionowo: Jana Pawła II – Mireckiego – aleja Legionów – Narutowicza – Targowa – Narutowicza – Wyszyńskiego – Parkowa – Jagiellońska – Mickiewicza – Sowińskiego – Krasińskiego – Sobieskiego – Piłsudskiego – Kościuszki – Słowackiego – Jagiellońska – Sielankowa – Kwiatowa – plac Kościuszki – Polna – Wrzosowa – Roi – Strużańska – Zegrzyńska – Garnizonowa – aleja Sybiraków – Piaskowa – PIASKI MSW.
(Stara trasa: OSIEDLE MŁODYCH – Olszankowa – Suwalna – Cynkowa – aleja Legionów – Wyszyńskiego – Targowa – Narutowicza – Wyszyńskiego – Parkowa – Jagiellońska – Mickiewicza – Sowińskiego – Krasińskiego – Sobieskiego – Piłsudskiego – Jagiellońska – Warszawska – Zakopiańska – Kwiatowa – plac Kościuszki – Polna – Wrzosowa – Roi – Strużańska – Zegrzyńska – Garnizonowa – aleja Sybiraków – Piaskowa – PIASKI MSW.

(W dni świąteczne: ... – Zegrzyńska – Michałów: Warszawska – Nowodworska – Wieliszew: Nowodworska – Kościelna – WIELISZEW URZĄD GMINY.))
Przejęcie kursów świątecznych przez linię 3 wraz z wprowadzeniem obsługi komunikacyjnej południowego rejonu osiedla Łajski.
linia autobusowa zwykła stała (komunikacja miejska miasta Legionowo) W dni powszednie: HUSARSKA BANK – Sobieskiego – Piłsudskiego – Kościuszki – Słowackiego – Jagiellońska – Warszawska – Zegrzyńska – Michałów: Warszawska – Nowodworska – Wieliszew: Nowodworska – Kościelna – Modlińska – Krótka – Niepodległości – WIELISZEW WODOCIĄG PÓŁNOCNY.

W dni świąteczne: OSIEDLE MŁODYCH – Olszankowa – Suwalna – Szarych Szeregów – Sikorskiego – Fabryczna – Łajski: Fabryczna – Kościelna – Legionowo: Jana Pawła II – Mireckiego – aleja Legionów – Narutowicza – Targowa – Wyszyńskiego – Parkowa – Jagiellońska – Mickiewicza – Sowińskiego – Krasińskiego – Sobieskiego – Piłsudskiego – Kościuszki – Słowackiego – Jagiellońska – Sielankowa – Kwiatowa – plac Kościuszki – Polna – Wrzosowa – Roi – Strużańska – Zegrzyńska – Garnizonowa – aleja Sybiraków – Piaskowa – Zegrzyńska – Michałów: Warszawska – Nowodworska – Wieliszew: Nowodworska – Kościelna – Modlińska – Krótka – Niepodległości – WIELISZEW WODOCIĄG PÓŁNOCNY.
(Stara trasa: HUSARSKA BANK – Sobieskiego – Piłsudskiego – Kościuszki – Handlowa – plac Kościuszki – Polna – Strużańska – Zegrzyńska – Michałów: Warszawska – Nowodworska – Wieliszew: Nowodworska – Kościelna – Modlińska – Krótka – Niepodległości – WIELISZEW WODOCIĄG PÓŁNOCNY.)
Wycofanie z Bukowca, przejęcie świątecznej trasy linii 1.
1997.11.03. 36 linia tramwajowa zwykła stała MARYMONT – Mickiewicza – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – WYŚCIGI.
(Stara trasa: POTOCKA – Słowackiego – plac Wilsona – ... – WYŚCIGI.)
Zakończenie remontu torowiska na północnym odcinku ul. Mickiewicza - przywrócenie trasy podstawowej.
142 linia autobusowa zwykła stała ZAWIESZENIE KURSOWANIA.
(Stara trasa: PLAC WILSONA – Słowackiego – Żeromskiego – Wólczyńska – Opłotek – Palisadowa – Wóycickiego – CMENTARZ PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA.)
Ponowne zawieszenie linii.
1 linia autobusowa zwykła stała (komunikacja miejska miasta Pruszków) PRUSZKÓW PKP – Sienkiewicza – Staszica – Powstańców – Plantowa – aleja Wojska Polskiego – Brzozowa – Komorów: Dąbrowskiej – Podhalańska – Ireny – Pruszków: Ireny – Armii Krajowej – Lipowa – Kraszewskiego – Pruszków WKD – Kraszewskiego – Prusa – Kościuszki – Sienkiewicza – PRUSZKÓW PKP. [Linia jednokierunkowa.] Uruchomienie przez miasto Pruszków komunikacji miejskiej, na którą składały się trzy linie autobusowe o jednokierunkowych, okrężnych trasach. Obsługa: PKS Grodzisk Mazowiecki dwoma nowymi tureckimi midibusami Otoyol oraz jednym używanym Autosanem. Cena biletu jednorazowego: 1 zł. Cena biletu miesięcznego: 35 zł (ulgowy 17,50 zł).
2 linia autobusowa zwykła stała (komunikacja miejska miasta Pruszków) PRUSZKÓW PKP – Sienkiewicza – Kościuszki – Prusa – Bohaterów Warszawy – Grunwaldzka – aleja Tysiąclecia – Dolna – Sadowa – Wysoka – Partyzantów – Bohaterów Warszawy – Prusa – Kościuszki – Sienkiewicza – PRUSZKÓW PKP. [Linia jednokierunkowa.]
3 linia autobusowa zwykła stała (komunikacja miejska miasta Pruszków) PRUSZKÓW PKP – Sienkiewicza – Kościuszki – Prusa – Bohaterów Warszawy – Grunwaldzka – aleja Tysiąclecia – Dolna – Sadowa – Wysoka – Partyzantów – Bohaterów Warszawy – Prusa – Poznańska – POW – 3 Maja – Żbikowska – Przejazdowa – Promyka – Waryńskiego – Batalionów Chłopskich – Poznańska – Prusa – Kościuszki – Sienkiewicza – PRUSZKÓW PKP. [Linia jednokierunkowa.]
1997.11.15. 161 linia autobusowa zwykła stała ZBÓJNA GÓRA – Podmokła – Cygańska – Kwitnącej Akacji – Izbicka (powrót: Izbicka – Izbicka (cmentarz) – Izbicka – Kwitnącej Akacji) – Panny Wodnej – Zasadowa – Przewodowa – Patriotów – Bysławska (powrót: Bysławska – Poezji – Jachowicza – Olecka – Włókiennicza – Michalinki – Patriotów – Przewodowa) – Wał Miedzeszyński – BŁOTA.
(Stara trasa: ZBÓJNA GÓRA – ... – Przewodowa – Patriotów – Bysławska – Poezji – Jachowicza – OLECKA (powrót: OLECKA – Włókiennicza – Michalinki – Patriotów – Walcownicza – Narcyzowa – Ochocza – Bystrzycka – Walcownicza – Patriotów – Przewodowa).)
Przedłużenie linii wraz z wycofaniem z ul. Narcyzowej, Ochoczej i Bystrzyckiej.
1997.11.17. 602 linia autobusowa nocna zwykła stała EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – Kijowska – Dworzec Wschodni – Kijowska – Targowa – 11 Listopada – Stalowa (powrót: Stalowa – Inżynierska – Wileńska – Targowa) – Szwedzka – 11 Listopada – św. Wincentego – Kołowa – Ossowskiego – Barkocińska – Myszkowska – Handlowa – Pratulińska – Trocka – Borzymowska – św. Wincentego – Kondratowicza – Chodecka – Wyszogrodzka – Bartnicza – Wysockiego – Bazyliańska – Kondratowicza – Łabiszyńska – Łojewska – Chodecka – BRÓDNO PODGRODZIE.
(Stara trasa: EMILII PLATER – ... – św. Wincentego – Kondratowicza – Chodecka – Łojewska – Łabiszyńska – Kondratowicza – Bazyliańska – Wysockiego – Odrowąża – Pożarowa – STANIEWICKA (powrót: STANIEWICKA – Odrowąża).)
Korekta trasy w celu poprawy nocnej obsługi komunikacyjnej Bródna.
1997.11.21. 707 linia autobusowa podmiejska zwykła stała LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: OKĘCIE – aleja Krakowska – Raszyn: aleja Krakowska – Sportowa – Rybie: Raszyńska – Jaworowa: Warszawska – Dawidy: Warszawska – Długa – Łady: Długa – Podolszyn Nowy: Długa – Podolszyn: Długa – PODOLSZYN.)
Połączenie linii.
715 linia autobusowa podmiejska zwykła stała OKĘCIE – aleja Krakowska – Raszyn: aleja Krakowska – Sportowa – Rybie: Raszyńska – Jaworowa: Warszawska – Dawidy: Warszawska – Długa – Łady: Długa – Podolszyn Nowy: Długa – Podolszyn: Długa – Podolszyn pętla – Długa – Podolszyn Nowy: Długa – Łady: Długa – Dawidy: Długa – Warszawska – Dawidy Bankowe: Starzyńskiego – Zamienie: Dawidowska – Warszawa: Karczunkowska – Puławska – Płaskowickiej – Roentgena – Pileckiego – Herbsta – aleja KEN – URSYNÓW POŁUDNIOWY.
(Stara trasa: OKĘCIE – ... – Jaworowa: Warszawska – Dawidy: Warszawska – Dawidy Bankowe: Starzyńskiego – Zamienie: Dawidowska – ... – URSYNÓW POŁUDNIOWY.)
1997.11.26. 155 linia autobusowa zwykła stała ZNANA – Olbrachta (powrót: Olbrachta – Stroma – Strąkowa – Boznańskiej – Olbrachta – ZNANA.) – Górczewska – Płocka – Wolska – Skierniewicka – Siedmiogrodzka – Grzybowska – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – Prosta – Żelazna – Grzybowska) – Kopernika – Tamka – Dobra – Solec – Ludna – Rozbrat – Górnośląska – Czerniakowska – TORWAR (powrót: TORWAR – Łazienkowska – Rozbrat).
(Stara trasa: ZNANA – ... – Tamka – Kruczkowskiego – Rozbrat – Górnośląska – Czerniakowska – TORWAR (powrót: TORWAR – Łazienkowska – Rozbrat – Ludna – Solec – Dobra – Tamka).)
Korekta trasy na terenie Powiśla.
1997.12.03. 505 linia autobusowa przyspieszona stała EMILII PLATER (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE) – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Pileckiego – Ciszewskiego – Dereniowa – Stryjeńskich – Belgradzka – Rosoła – Wąwozowa – METRO KABATY.
Przystanki: DW. CENTRALNY, CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, METRO POLITECHNIKA (→METRO KABATY), PL. UNII LUBELSKIEJ, DWORKOWA, URSYNOWSKA, KRÓLIKARNIA, METRO WILANOWSKA, AL. LOTNIKÓW, POLECZKI (NŻ), CENTRUM ONKOLOGII, MALINOWSKIEGO, MIKLASZEWSKIEGO, STRYJEŃSKICH, OS. WYŻYNY, MAŁCUŻYŃSKIEGO, METRO NATOLIN, LANCIEGO, BELGRADZKA (NŻ), LOKAJSKIEGO (NŻ), KIEPURY, WĄWOZOWA, METRO KABATY.
Uruchomienie przystanku warunkowego POLECZKI w związku ze zmianą trasy linii 514.
514 linia autobusowa przyspieszona stała GWIAŹDZISTA – Gwiaździsta – Podleśna – Klaudyny – Mickiewicza – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Dolina Służewiecka – aleja KEN – Ciszewskiego – Cynamonowa – Płaskowickiej – NATOLIN PÓŁNOCNY.
Przystanki: GWIAŹDZISTA, KLAUDYNY, SOBOCKA, OS. POTOK, MARYMONT-POTOK, PL. WILSONA, DW. GDAŃSKI, PL. BANKOWY, CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, METRO POLITECHNIKA (→NATOLIN PŁN.), PL. UNII LUBELSKIEJ, DWORKOWA, URSYNOWSKA, KRÓLIKARNIA, METRO WILANOWSKA, AL. LOTNIKÓW, KONCERTOWA (NŻ), METRO URSYNÓW, WIOLINOWA, METRO STOKŁOSY, URSYNÓW PŁD., MAGELLANA, POLINEZYJSKA, SZOLC-ROGOZIŃSKIEGO, CYNAMONOWA, NATOLIN PŁN.
(Stara trasa: GWIAŹDZISTA – ... – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Pileckiego – Ciszewskiego – Cynamonowa – Płaskowickiej – NATOLIN PÓŁNOCNY.
Przystanki: GWIAŹDZISTA, ..., AL. LOTNIKÓW, POLECZKI (NŻ), CENTRUM ONKOLOGII, URSYNÓW PŁD. (NŻ), MAGELLANA, ..., NATOLIN PŁN.)
Skierowanie nowym odcinkiem alei KEN od ul. Bartoka do ul. Jastrzębowskiego.
1997.12.06. 712 linia autobusowa podmiejska zwykła stała HUTA – Kasprowicza – Nocznickiego – Wólczyńska – Estrady – Klaudyn: Ekologiczna – Sikorskiego – Janów: Sikorskiego – Kwirynów: Sikorskiego – Stare Babice: Sikorskiego – Rynek – Sienkiewicza – Zielonki Wieś: Białej Góry – Zielonki SHRO: Warszawska – Stare Babice: Warszawska – Piłsudskiego – Rynek – Okulickiego – Nowe Babice: Okulickiego – Warszawska – Latchorzew: Warszawska – Blizne Jasińskiego: Warszawska – Blizne Łaszczyńskiego: Warszawska – Warszawa: Górczewska – OSIEDLE GÓRCZEWSKA.
(Stara trasa: HUTA – ... – Kwirynów: Sikorskiego – Stare Babice: Sikorskiego – Rynek – Okulickiego – Nowe Babice: Okulickiego – Warszawska – ... – OSIEDLE GÓRCZEWSKA.)
Przedłużenie trasy na terenie gminy Stare Babice.
1997.12.12. 167 linia autobusowa zwykła stała PIASTÓW ŚLĄSKICH – Piastów Śląskich – Powstańców Śląskich – Wrocławska – Radiowa – Dywizjonu 303 – Obozowa – Ciołka (powrót: Ciołka – Newelska – księcia Janusza – Obozowa) – Górczewska – Elekcyjna – Wolska – aleja Prymasa Tysiąclecia – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Grójecka – Wawelska – aleja Niepodległości – Rakowiecka – Puławska – METRO WILANOWSKA.
(Stara trasa: KOŁO – Obozowa – Ciołka (powrót: Ciołka – Newelska – księcia Janusza – KOŁO.) – Górczewska – ... – METRO WILANOWSKA.)
Przedłużenie trasy do tymczasowej pętli w rejonie osiedla Nowe Bemowo.
1997.12.20. 2 linia tramwajowa zwykła stała ŻERAŃ WSCHODNI – Annopol – Rembielińska – Budowlana – Odrowąża – 11 Listopada – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – Międzyparkowa – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Nowowiejska – Krzywickiego – Filtrowa – plac Narutowicza – Grójecka – aleja Krakowska – OKĘCIE.
(Stara trasa: ŻERAŃ WSCHODNI – ... – Odrowąża – 11 Listopada – Targowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – plac Bankowy – ... – OKĘCIE.)
Tymczasowe przywrócenie ruchu tramwajowego na remontowanym moście Gdańskim - ze względu na zamknięcie mostu dla ruchu pieszego nie otwarto znajdujących się na przyczółkach mostu przystanków "most Gdański" (po stronie warszawskiej) i "Wybrzeże Helskie" (po stronie praskiej).
6 linia tramwajowa zwykła stała HUTA – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Międzyparkowa – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Ratuszowa – Targowa – Zamoyskiego – Grochowska – GOCŁAWEK.
(Stara trasa: HUTA – ... – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – ... – GOCŁAWEK.)
18 linia tramwajowa zwykła stała ŻERAŃ FSO – Jagiellońska – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – Międzyparkowa – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Woronicza – Wołoska – Marynarska – SŁUŻEWIEC.
(Stara trasa: ŻERAŃ FSO – Jagiellońska – Ratuszowa – Targowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – plac Bankowy – ... – SŁUŻEWIEC.)
142 linia autobusowa zwykła stała PLAC WILSONA – Słowackiego – Żeromskiego – Wólczyńska – Opłotek – Palisadowa – Wóycickiego – CMENTARZ PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA. Tymczasowe przywrócenie kursowania w charakterze dodatkowej linii cmentarnej.
1997.12.24. 270 linia autobusowa cmentarna przyspieszona CMENTARZ PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA – Wóycickiego – Palisadowa – Opłotek – Wólczyńska – Żeromskiego – Perzyńskiego – Broniewskiego – Krasińskiego – Powązkowska – Okopowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Kijowska – DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA). Uruchomienie linii jako dodatkowej w celu usprawnienia dojazdu do Cmentarza Północnego i Cmentarzy Powązkowskich w okresie przedświątecznym.
1997.12.25. 270 linia autobusowa cmentarna przyspieszona ZAWIESZENIE KURSOWANIA.
(Stara trasa: CMENTARZ PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA – Wóycickiego – Palisadowa – Opłotek – Wólczyńska – Żeromskiego – Perzyńskiego – Broniewskiego – Krasińskiego – Powązkowska – Okopowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Kijowska – DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA).)
1997.12.27. 142 linia autobusowa zwykła stała ZAWIESZENIE KURSOWANIA.
(Stara trasa: PLAC WILSONA – Słowackiego – Żeromskiego – Wólczyńska – Opłotek – Palisadowa – Wóycickiego – CMENTARZ PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA.)
Ponowne zawieszenie linii.
1997.12.30. 722 linia autobusowa podmiejska zwykła stała WIATRACZNA – Grochowska – Marsa – Okularowa – Stepowa – Korkowa – Wesoła: Wspólna – Niemcewicza – 1 Praskiego Pułku – Trakt Brzeski – Lubelska – Majdan: Lubelska – Zagórze – ZAGÓRZE SANATORIUM.
(Stara trasa: WIATRACZNA – Grochowska – Płowiecka – Czecha – Wesoła: Trakt Brzeski – Lubelska – ... – ZAGÓRZE SANATORIUM.)
Skierowanie przez Marysin w celu poprawienia połączenia komunikacyjnego Wesołej.
DOKŁADNE DATY ZMIAN NIEZNANE
1997.??.??. 406 linia autobusowa przyspieszona okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) STARE BEMOWO – Radiowa – Wrocławska – Powstańców Śląskich – Kochanowskiego – Rudnickiego – Powązkowska – Dzika – aleja Jana Pawła II (powrót: aleja Jana Pawła II – Okopowa – Powązkowska) – aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Goworka (powrót: Goworka – Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Spacerowa – Gagarina – Czerniakowska – Chełmska – Bobrowiecka – KIERBEDZIA.
Przystanki: STARE BEMOWO, RADIOWA WAT, RADIOWA, ORLICH GNIAZD, WIDAWSKA, WROCŁAWSKA, NOWE BEMOWO, PIASTÓW ŚLĄSKICH, CONRADA, GALLA ANONIMA (NŻ), KOCHANOWSKIEGO, POWĄZKI CM. WOJSKOWY (NŻ), ELBLĄSKA, POWĄZKOWSKA, KINO FEMINA, PL. BANKOWY, CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, METRO POLITECHNIKA (→KIERBEDZIA), PL. UNII LUBELSKIEJ, SPACEROWA, STĘPIŃSKA, IWICKA, SIELCE, CHEŁMSKA, BOBROWIECKA, KIERBEDZIA.
Wprowadzenie przystanku PIASTÓW ŚLĄSKICH.
1997.??.??. 407 linia autobusowa przyspieszona okresowa całodzienna (kursuje w dni robocze) OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Lazurowa – Człuchowska – Powstańców Śląskich – Górczewska – Płocka – Kasprzaka – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Goworka (powrót: Goworka – Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Spacerowa – Belwederska – Sobieskiego – św. Bonifacego – STEGNY.
Przystanki: OS. GÓRCZEWSKA, OS. GÓRCZEWSKA (NŻ), SZOBERA (NŻ), BATALIONÓW CHŁOPSKICH, ROZŁOGI, RAGINISA, HALA WOLA, PL. KASZTELAŃSKI, CZUMY, BEMOWO RATUSZ (→STEGNY), KONARSKIEGO, GÓRALSKA, CIOŁKA, PŁOCKA SZPITAL, PŁOCKA, SZPITAL WOLSKI, KAROLKOWA (NŻ), PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, METRO POLITECHNIKA (→STEGNY), PL. UNII LUBELSKIEJ, DOLNA, MANGALIA, CZARNOMORSKA, ŚW. BONIFACEGO, BATUMI, STEGNY.
Uruchomienie nowego przystanku BATUMI. Przekształcenie przystanku KONARSKIEGO z warunkowego na stały.
1997.??.??. 408 linia autobusowa przyspieszona okresowa całodzienna (kursuje w dni robocze) OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Lazurowa – Szeligowska – Połczyńska – Wolska – Kasprzaka (powrót: Kasprzaka – Ordona – Wolska) – aleja Prymasa Tysiąclecia – Aleje Jerozolimskie – Grzymały-Sokołowskiego – Kopińska – Wawelska – aleja Armii Ludowej – most Łazienkowski – aleja Stanów Zjednoczonych – Ostrobramska – Marsa – Żołnierska – Strażacka – aleja Chruściela – REMBERTÓW AON.
Przystanki: OSIEDLE GÓRCZEWSKA, OSIEDLE GÓRCZEWSKA (NŻ), SZOBERA (NŻ), BATALIONÓW CHŁOPSKICH, CZŁUCHOWSKA (NŻ), SIEMIATYCKA, STERNICZA (NŻ), TKACZY (NŻ), CIEPŁOWNIA WOLA, FORT WOLA (NŻ) (→OS. GÓRCZEWSKA), CM. WOLSKI (NŻ) (→REMBERTÓW), REDUTA WOLSKA, PKP KASPRZAKA, DW. ZACHODNI, WAWELSKA, POMNIK LOTNIKA, GUS, METRO POLITECHNIKA, MARSZAŁKOWSKA, PL. NA ROZDROŻU, SASKA, PRZYCZÓŁEK GROCHOWSKI, RAWAR, CENTRUM OPTYKI, ZAJEZDNIA OSTROBRAMSKA (NŻ), PŁOWIECKA, OKULAROWA, KORDIANA (NŻ), REMBERTÓW RATUSZ, ESKULAPÓW, REMBERTÓW AON.
Przekształcenie przystanków WAWELSKA, POMNIK LOTNIKA i REDUTA WOLSKA z warunkowych na stałe.
1997.??.??. 415 linia autobusowa przyspieszona okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze oraz w soboty w godz. 7-16) HUTA – Kasprowicza – Oczapowskiego – aleja Reymonta – Żeromskiego (powrót: Żeromskiego – Przybyszewskiego – Kasprowicza) – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – aleja Armii Ludowej – most Łazienkowski – aleja Stanów Zjednoczonych – Ostrobramska – Marsa – Żołnierska – Strażacka – aleja Chruściela – REMBERTÓW AON.
Przystanki: HUTA, SOKRATESA, PRZYTYK, WOLUMEN (NŻ), OCZAPOWSKIEGO, PRZYBYSZEWSKIEGO, PERZYŃSKIEGO, ŻEROMSKIEGO, METRO MARYMONT, PL. WILSONA, DW. GDAŃSKI, PL. BANKOWY, CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, METRO POLITECHNIKA, MARSZAŁKOWSKA, PL. NA ROZDROŻU, SASKA, PRZYCZÓŁEK GROCHOWSKI, RAWAR, CENTRUM OPTYKI, ZAJEZDNIA OSTROBRAMSKA (NŻ), PŁOWIECKA, OKULAROWA, KORDIANA, REMBERTÓW RATUSZ, ESKULAPÓW, REMBERTÓW AON.
Uruchomienie nowych przystanków SOKRATESA, WOLUMEN i REMBERTÓW RATUSZ.
1997.??.??. 507 linia autobusowa przyspieszona stała PIASTÓW ŚLĄSKICH – Piastów Śląskich – Powstańców Śląskich – Wrocławska – Radiowa – Powstańców Śląskich – Górczewska – aleja Prymasa Tysiąclecia – Kasprzaka – Prosta – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER (PKiN).
Przystanki: PIASTÓW ŚLĄSKICH, PIASTÓW ŚLĄSKICH, NOWE BEMOWO, WROCŁAWSKA, WIDAWSKA, ORLICH GNIAZD, RADIOWA, DYWIZJONU 303, BEMOWO RATUSZ, KONARSKIEGO, GÓRALSKA, CIOŁKA, PKP KASPRZAKA, SZPITAL WOLSKI, KAROLKOWA (NŻ), RONDO ONZ, EMILII PLATER.
Uruchomienie nowego przystanku KONARSKIEGO.
1997.??.??. 517 linia autobusowa przyspieszona stała PKP URSUS NIEDŹWIADEK – Keniga – Warszawska – Jagiełły – Lalki – Cierlicka – Kościuszki – Spisaka – Kompanii Kordian – Pużaka – Sławka (powrót: Sławka – Bohaterów Warszawy – Kościuszki – Cierlicka) – Dzieci Warszawy – Ryżowa – Kleszczowa – Łopuszańska – Aleje Jerozolimskie – Grzymały-Sokołowskiego – Kopińska – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – aleja Solidarności – Radzymińska – Gorzykowska – Myszkowska – Barkocińska – Ossowskiego – Handlowa – Pratulińska – Trocka – TARGÓWEK.
Przystanki: PKP URSUS NIEDŹWIADEK, PKP URSUS NIEDŹWIADEK, ŚMIGIELSKA, SIŁACZKI (NŻ), MALINOWA (→TARGÓWEK), PKP URSUS (→PKP URSUS NIEDŹWIADEK), SPISAKA (→TARGÓWEK), WAPOWSKIEGO (→TARGÓWEK), PL. TYSIĄCLECIA (→PKP URSUS NIEDŹWIADEK), ADAMIECKIEGO, RYŻOWA (NŻ), ZAJEZDNIA KLESZCZOWA, POPULARNA (NŻ), DW. ZACHODNI, HALA KOPIŃSKA, PL. NARUTOWICZA, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, CENTRUM, MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA, AL. ZIELENIECKA, DW. WILEŃSKI, SZWEDZKA, SKARGI, MYSZKOWSKA, WITEBSKA, DKS TARGÓWEK (NŻ), PRATULIŃSKA, TARGÓWEK.
Przekształcenie przystanków SKARGI i MYSZKOWSKA z warunkowych na stałe.
1997.??.??. 522 linia autobusowa przyspieszona stała REDUTOWA – Olbrachta – Górczewska – Młynarska – aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Goworka (powrót: Goworka – Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Spacerowa – Belwederska – Chełmska – Czerniakowska – Powsińska – Wiertnicza – WILANÓW.
Przystanki: REDUTOWA, CIOŁKA, PŁOCKA-SZPITAL, DT WOLA, WOLA-RATUSZ, KINO FEMINA, PL. BANKOWY, CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, METRO POLITECHNIKA (→WILANÓW), PL. UNII LUBELSKIEJ, SPACEROWA, DOLNA, CHEŁMSKA, GOŁKOWSKA (→WILANÓW), LIMANOWSKIEGO, GORASZEWSKA, SADYBA, ŁOWCZA, KOSIARZY (NŻ), WILANÓW.
Wprowadzenie przystanku warunkowego KOSIARZY.
1997.??.??. 523 linia autobusowa przyspieszona stała STARE BEMOWO – Radiowa – Powstańców Śląskich – Górczewska – aleja Prymasa Tysiąclecia – Aleje Jerozolimskie – Grzymały-Sokołowskiego – Kopińska – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – aleja Armii Ludowej – most Łazienkowski – aleja Stanów Zjednoczonych – Zakole – Wiatraczna (powrót: Wiatraczna – aleja Stanów Zjednoczonych) – Szaserów – Chłopickiego – PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA.
Przystanki: STARE BEMOWO, STARE BEMOWO, RADIOWA-WAT, RADIOWA, BEMOWO RATUSZ, KONARSKIEGO, GÓRALSKA, CIOŁKA, OS. WOLSKA, PKP KASPRZAKA, DW. ZACHODNI, HALA KOPIŃSKA, PL. NARUTOWICZA, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, NOWOWIEJSKA, METRO POLITECHNIKA, MARSZAŁKOWSKA, PL. NA ROZDROŻU, SASKA, MIĘDZYNARODOWA, PRZYCZÓŁEK GROCHOWSKI, WIATRACZNA, SZPITAL MON, OS. MŁODYCH, CHŁOPICKIEGO (NŻ), PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA.
Uruchomienie przystanków KONARSKIEGO i CHŁOPICKIEGO.
1997.??.??. 525 linia autobusowa przyspieszona stała DWORZEC CENTRALNY (poziom -1) – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – aleja Armii Ludowej – most Łazienkowski – aleja Stanów Zjednoczonych – Ostrobramska – Płowiecka – Czecha – Kajki – Pożaryskiego – Żegańska – aleja Dzieci Polskich – MIĘDZYLESIE.
Przystanki: DW. CENTRALNY, CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, METRO POLITECHNIKA, MARSZAŁKOWSKA, PL. NA ROZDROŻU, SASKA, PRZYCZÓŁEK GROCHOWSKI, RAWAR, ZAMIENIECKA (NŻ), CENTRUM OPTYKI, ZAJEZDNIA OSTROBRAMSKA (NŻ), PŁOWIECKA, TRAKT LUBELSKI, TRAWIASTA, KAJKI (NŻ), ODRODZENIA, INSTYTUT KARDIOLOGII, IX POPRZECZNA (NŻ), POŻARYSKIEGO, BURSZTYNOWA SZPITAL, BIELSZOWICKA (NŻ), CZD, MIĘDZYLESIE.
Uruchomienie przystanku warunkowego ZAJEZDNIA OSTROBRAMSKA.
1997.??.??. S linia autobusowa pospieszna stała (prywatna) DT CENTRUM – Marszałkowska – plac Bankowy – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Radzymińska – Łodygowa – Ząbki: Warszawska – Piłsudskiego – Skorupki – Zielonka: Wyszyńskiego – Kolejowa – Lipowa – Wolności – Jeżynowa – Kobyłka; Szeroka – Marecka – Zagańczyka – plac 15 Sierpnia – Konowrockiego – Żymirskiego – Wołomińska – Wołomin: aleja Armii Krajowej – Okopowa – WOŁOMIN SZPITAL.
(Stara trasa: PLAC BANKOWY – aleja Solidarności – ...– WOŁOMIN SZPITAL.)
Przedłużenie trasy do centrum Warszawy.
1997.??.??. Z linia autobusowa pospieszna stała (prywatna) METRO POLITECHNIKA – Waryńskiego – plac Konstytucji – Marszałkowska – plac Bankowy – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Radzymińska – Łodygowa – Ząbki: Warszawska – Piłsudskiego – Skorupki – Zielonka: Wyszyńskiego – Poniatowskiego – Turów: Nadarzyńska – Kobyłka: Nadarzyńska – Wołomin: 1 Maja – Legionów (powrót: Legionów – Wileńska – aleja Niepodległości – Kościelna – Sikorskiego – 1 Maja) – WOŁOMIN PKP. Uruchomienie przez firmę "Euro-Ankam" linii autobusowej łączącej Wołomin z centrum Warszawy.
1997.??.??. RAPIT linia autobusowa pospieszna stała (prywatna) PLAC ZAWISZY – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grochowska – Płowiecka – Czecha – Wesoła: Trakt Brzeski – Sulejówek: Trakt Brzeski – Janówek: Trakt Brzeski – Konik Nowy: Trakt Brzeski – Stary Konik: Trakt Brzeski – Brzeziny – Wielgolas Duchnowski – Wielgolas Brzeziński – Dębe Wielkie – Choszczówka Rudzka – Choszczówka Stojecka – Stojadła: Warszawska – Mińsk Mazowiecki: Warszawska – Kościuszki – Dworzec PKP – Kościuszki – Daszyńskiego (powrót: Daszyńskiego – Kościuszki – Dworzec PKP – Kościuszki – Piękna – Kopernika – Warszawska) – Kazikowskiego – Konstytucji 3 Maja – Mireckiego – Siennicka – Huta Mińska – Mikanów – Nowa Pogorzel – Pogorzel – Siennica – Zglechów – Nowy Zglechów – Siodło – Posiadały – Piaseczno – Huta Kuflewska – Kuflew – Kołacz – Jeruzal – Wężyczyn – Dąbrówka – LATOWICZ.

(Niektóre kursy: MIŃSK MAZOWIECKI PKP – Kościuszki – Daszyńskiego – Kazikowskiego – ...)
Uruchomienie przez firmę "Rapit" linii autobusowych łączących Latowicz i okoliczne miejscowości z Mińskiem Mazowieckim i Warszawą.
RAPIT linia autobusowa pospieszna stała (prywatna) PLAC ZAWISZY – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grochowska – Płowiecka – Czecha – Wesoła: Trakt Brzeski – Sulejówek: Trakt Brzeski – Janówek: Trakt Brzeski – Konik Nowy: Trakt Brzeski – Stary Konik: Trakt Brzeski – Brzeziny – Wielgolas Duchnowski – Wielgolas Brzeziński – Dębe Wielkie – Choszczówka Rudzka – Choszczówka Stojecka – Stojadła: Warszawska – Mińsk Mazowiecki: Warszawska – Kościuszki – Dworzec PKP – Kościuszki – Daszyńskiego (powrót: Daszyńskiego – Kościuszki – Dworzec PKP – Kościuszki – Piękna – Kopernika – Warszawska) – Kazikowskiego – Konstytucji 3 Maja – Mireckiego – Siennicka – Huta Mińska – Mikanów – Nowa Pogorzel – Pogorzel – Siennica – Żaków – Żakówek – Drożdżówka – Wielgolas – Latowicz – Oleksianka – Laliny – REDZYŃSKIE.

(Niektóre kursy: MIŃSK MAZOWIECKI PKP – Kościuszki – Daszyńskiego – Kazikowskiego – ...)
1997?.??.??. PL. ZAWISZY

ELEKTROLAND JANKI
linia autobusowa hipermarketowa zwykła stała LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: PLAC ZAWISZY – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – aleja Krakowska – Raszyn: aleja Krakowska – Falenty: aleja Krakowska – Janki: aleja Krakowska – JANKI ELEKTROLAND.)
Likwidacja linii bezpłatnej.
1997.??.??. METRO WILANOWSKA

PLATAN PARK
linia autobusowa hipermarketowa zwykła stała METRO WILANOWSKA (przystanek w al. Wilanowskiej) – aleja Wilanowska – Modzelewskiego – aleja Lotników – Puławska (powrót: Puławska – METRO WILANOWSKA.) – Poleczki – PLATAN PARK. Uruchomienie linii służbowej (zabierającej również zwykłych pasażerów).
1997?.??.??. PRZY AGORZE

HIT GÓRCZEWSKA
linia autobusowa hipermarketowa zwykła stała LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: PRZY AGORZE – Przy Agorze – Kasprowicza – Oczapowskiego – aleja Reymonta (powrót: aleja Reymonta – Żeromskiego – Przybyszewskiego – Kasprowicza) – Powstańców Śląskich – Wrocławska – Radiowa – Powstańców Śląskich – Górczewska – GÓRCZEWSKA HIT.)
Likwidacja linii bezpłatnej.
1997.??.??. DW. WILEŃSKI

HIT STALOWA
linia autobusowa hipermarketowa zwykła stała DWORZEC WILEŃSKI – aleja Solidarności – Szwedzka – Stalowa – HIT STALOWA (powrót: HIT STALOWA – aleja Solidarności).
(Stara trasa: STAWKI – Andersa (powrót: Andersa – Nowolipki – Zamenhofa – Lewartowskiego – STAWKI.) – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Szwedzka – Stalowa – HIT STALOWA (powrót: HIT STALOWA – aleja Solidarności).)
Skrócenie trasy. Linia bezpłatna.

 

SPIS TRAS (stan na koniec grudnia 1997 r.)

SCHEMAT KOMUNIKACJI DZIENNEJ (stan na koniec grudnia 1997 r.)

SCHEMAT KOMUNIKACJI NOCNEJ (stan na koniec grudnia 1997 r.)

POWRÓT DO SPISU LAT


KONTAKT: trasbus@o2.pl.