data linia rodzaj zmiana uwagi
1996.01.01. linia autobusowa okresowa całodzienna (kursuje od poniedziałku do soboty) HUSARSKA BANK – Sobieskiego – Piłsudskiego – Kościuszki – Handlowa – plac Kościuszki – Polna – Strużańska – Zegrzyńska – Michałów: Warszawska – Nowodworska – Wieliszew: Nowodworska – Kościelna – Modlińska – Krótka – Niepodległości – WIELISZEW WODOCIĄG PÓŁNOCNY.
(Stara trasa: HUSARSKA BANK – ... – Kościelna – WIELISZEW URZĄD GMINY.)
Przedłużenie trasy na terenie Wieliszewa.
1996.01.02. 117 linia autobusowa zwykła stała GOCŁAW – Bora-Komorowskiego – Egipska – Ateńska – Brukselska – Paryska – Francuska – aleja i most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Madalińskiego – Wołoska – Woronicza – Racjonalizacji – Konstruktorska – Postępu – Domaniewska – Modzelewskiego – aleja Wilanowska – METRO WILANOWSKA.
(Stara trasa: GOCŁAW – ... – Madalińskiego – Wołoska – Domaniewska – Modzelewskiego – aleja Wilanowska – METRO WILANOWSKA.)
Przedłużenie trasy w celu poprawy obsługi komunikacyjnej Wyględowa.
165 linia autobusowa zwykła stała DWORZEC CENTRALNY (poziom -1) – aleja Jana Pawła II (powrót: aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska – Emilii Plater – DWORZEC CENTRALNY (poziom -1).) – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Rakowiecka – Kazimierzowska (powrót: Kazimierzowska – Narbutta – Wiśniowa – Rakowiecka) – Krasickiego – Woronicza – aleja Niepodległości – Puławska – Wałbrzyska – Nowoursynowska – Dolina Służewiecka – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – WILANÓW.
(Stara trasa: EMILII PLATER – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – ... – Krasickiego – Woronicza – Puławska – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – WILANÓW.)
Przeniesienie krańca w rejon Dworca Centralnego wraz z korektą trasy w celu poprawy obsługi komunikacyjnej Służewia.
304 linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni robocze) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY (poziom "-1") – aleja Jana Pawła II (powrót: aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska – Emilii Plater – DWORZEC CENTRALNY (poziom "-1").) – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Puławska – Pileckiego – Ciszewskiego – Dereniowa – Stryjeńskich – Belgradzka – Rosoła – Płaskowickiej (powrót: Płaskowickiej – Lanciego – Belgradzka) – NATOLIN PÓŁNOCNY.)
Przekształcenie w linię przyspieszoną wskutek postulatów pasażerów o przywrócenie linii przyspieszonej stałej w ciągu al. Niepodległości.
504 linia autobusowa przyspieszona stała EMILII PLATER – Emilii Plater – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Puławska – Pileckiego – Ciszewskiego – Dereniowa – Stryjeńskich – Wąwozowa – NATOLIN MOCZYDŁO.
Przystanki: EMILII PLATER, RONDO ONZ, DW. CENTRALNY, NOWOWIEJSKA, GUS, METRO POLE MOKOTOWSKIE, ODYŃCA, POLSKIE RADIO (NŻ), METRO WIERZBNO, DOMANIEWSKA (NŻ), AL. LOTNIKÓW, HERBSTA (NŻ), CENTRUM ONKOLOGII, MIKLASZEWSKIEGO, STRYJEŃSKICH, OS. WYŻYNY, MAŁEJ ŁĄKI (NŻ), NATOLIN MOCZYDŁO.
312 linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni robocze) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: EMILII PLATER – Emilii Plater – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Puławska – Dolina Służewiecka – aleja KEN – Surowieckiego – Romera – Herbsta – Pileckiego – Ciszewskiego – Cynamonowa – Płaskowickiej – Lanciego – Belgradzka – Rosoła (powrót: Rosoła – Płaskowickiej – Cynamonowa) – NATOLIN KABATY.)
Przekształcenie w linię przyspieszoną wskutek postulatów pasażerów o przywrócenie linii przyspieszonej stałej w ciągu al. Niepodległości.
412 linia autobusowa przyspieszona okresowa całodzienna (kursuje w dni robocze) EMILII PLATER – Emilii Plater – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Puławska – Dolina Służewiecka – aleja KEN – Surowieckiego – Romera – Herbsta – Pileckiego – Ciszewskiego – Cynamonowa – Płaskowickiej – Lanciego – Belgradzka – Rosoła (powrót: Rosoła – Płaskowickiej – Cynamonowa) – NATOLIN KABATY.
Przystanki: EMILII PLATER, RONDO ONZ, DW. CENTRALNY, NOWOWIEJSKA, GUS, METRO POLE MOKOTOWSKIE, ODYŃCA, POLSKIE RADIO (NŻ), METRO WIERZBNO, DOMANIEWSKA (NŻ), AL. LOTNIKÓW, METRO URSYNÓW, KOŃSKI JAR (→EMILII PLATER), ZAOLZIAŃSKA (→NATOLIN KABATY), MEGASAM, PIĘCIOLINII, DUNIKOWSKIEGO, CENTRUM ONKOLOGII, URSYNÓW PŁD., MAGELLANA, POLINEZYJSKA, SZOLC-ROGOZIŃSKIEGO, CYNAMONOWA, PŁASKOWICKIEJ (→EMILII PLATER), MIGDAŁOWA (→NATOLIN KABATY), MANDARYNKI (→EMILII PLATER), LANCIEGO (→NATOLIN KABATY), BELGRADZKA, LOKAJSKIEGO (NŻ), NATOLIN KABATY.
317 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) GOCŁAW – Bora-Komorowskiego – Egipska – Ateńska – Brukselska – Paryska – Francuska – aleja i most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – METRO POLITECHNIKA. Uruchomienie linii okresowej wspomagającej linię 117 w relacji Gocław - centrum.
1996.02.01. 436 linia autobusowa przyspieszona okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) MŁYNÓW – Płocka (powrót: Płocka – Gostyńska – Obozowa – MŁYNÓW.) – Kasprzaka – Towarowa – plac Zawiszy – Raszyńska – Żwirki i Wigury (powrót: Żwirki i Wigury – Krzyckiego – Raszyńska) – Sasanki – Marynarska – Rzymowskiego – Puławska – Pileckiego – Ciszewskiego – Dereniowa – Stryjeńskich – Belgradzka – Rosoła – Płaskowickiej (powrót: Płaskowickiej – Lanciego – Belgradzka) – NATOLIN PÓŁNOCNY.
Przystanki: MŁYNÓW, GRENADY (NŻ), PŁOCKA-SZPITAL, PŁOCKA, SZPITAL WOLSKI, KAROLKOWA (NŻ), PL. ZAWISZY, RASZYŃSKA, POMNIK LOTNIKA, BANACHA-SZPITAL, PRUSZKOWSKA, RAKOWIEC, NOVOTEL, SASANKI, TAŚMOWA, CYBERNETYKI (NŻ), GOTARDA, CENTRUM ONKOLOGII, MIKLASZEWSKIEGO, STRYJEŃSKICH, OS. WYŻYNY, MAŁCUŻYŃSKIEGO, METRO NATOLIN, LANCIEGO, MANDARYNKI (→MŁYNÓW), CYNAMONOWA (→MŁYNÓW), MIGDAŁOWA (→MŁYNÓW), NATOLIN PÓŁNOCNY.
(Stara trasa: MŁYNÓW – ... – Dereniowa – Stryjeńskich – Belgradzka – NATOLIN WOLICA (powrót: NATOLIN WOLICA – Belgradzka – Rosoła – Płaskowickiej – Lanciego – Belgradzka).
Przystanki: MŁYNÓW, ..., MAŁCUŻYŃSKIEGO, METRO NATOLIN, LANCIEGO (→MŁYNÓW), MANDARYNKI (→MŁYNÓW), CYNAMONOWA (→MŁYNÓW), MIGDAŁOWA (→MŁYNÓW), NATOLIN WOLICA.)
Przedłużenie trasy na terenie Natolina.
611 linia autobusowa nocna zwykła stała OKĘCIE – aleja Krakowska (powrót: aleja Krakowska – Na Skraju – Ogrodników – Paluch – Ogrodników – Na Skraju – aleja Krakowska – OKĘCIE.) – 17 Stycznia – Żwirki i Wigury – Port Lotniczy im. F. Chopina – Żwirki i Wigury – Krzyckiego – Raszyńska (powrót: Raszyńska – Żwirki i Wigury) – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Goworka (powrót: Goworka – Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Spacerowa – Belwederska – Sobieskiego – aleja Wilanowska – Wiertnicza – Powsińska – SADYBA.
(Stara trasa: OKĘCIE – aleja Krakowska – 17 Stycznia – ... – SADYBA.)
Przedłużenie trasy do Palucha.
702 linia autobusowa podmiejska zwykła stała WIATRACZNA – Grochowska – Płowiecka – Trakt Lubelski (powrót: Trakt Lubelski – Floriana – Błękitna – Widoczna – Płowiecka) – Wał Miedzeszyński – Józefów: aleja Nadwiślańska – Otwock: Mieszka I – Kraszewskiego – Batorego – Okrzei – Portowa – Wawerska – Powstańców Warszawy – Armii Krajowej – Filipowicza – Matejki – OTWOCK (WYSPIAŃSKIEGO) (powrót: OTWOCK (WYSPIAŃSKIEGO) – Matejki – Karczewska – Powstańców Warszawy – Wawerska – Portowa).
(Stara trasa: WIATRACZNA – ... – Otwock: Mieszka I – Rycerska – Portowa – ... – OTWOCK WYSPIAŃSKIEGO.)
Korekta trasy na terenie Otwocka.
1996.02.03. 102 linia autobusowa zwykła stała EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA).) – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grenadierów – Podskarbińska (powrót: Dwernickiego – Międzyborska – aleja Waszyngtona) - Dwernickiego – Szaserów – Chłopickiego – PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA.
(Stara trasa: EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – Emilii Plater – Świętokrzyska – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – ... – PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA.)
Wprowadzenie tras objazdowych w związku z rozpoczęciem przebudowy ul. Nowy Świat.
107 linia autobusowa zwykła stała ESPERANTO – Anielewicza – Smocza – Nowolipki – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Bracka – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie) – Książęca – Rozbrat – Myśliwiecka – Szwoleżerów – Czerniakowska – Chełmska – Dolna – Puławska – Odyńca – Wołoska – Woronicza – Spartańska – SPARTAŃSKA.
(Stara trasa: ESPERANTO – ... – plac Bankowy – Senatorska – Wierzbowa – plac Piłsudskiego (powrót: plac Piłsudskiego – Moliera – plac Teatralny – Senatorska) – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Książęca – ... – SPARTAŃSKA.)
111 linia autobusowa zwykła stała ESPERANTO – Anielewicza – Andersa (powrót: Andersa – Nowolipki – Zamenhofa – Anielewicza) – plac Bankowy – Senatorska – Wierzbowa – plac Piłsudskiego – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Traugutta – plac Małachowskiego (powrót: plac Małachowskiego – Królewska – plac Piłsudskiego – Moliera – plac Teatralny – Senatorska) – Mazowiecka – plac Powstańców Warszawy – Szpitalna – Bracka – Krucza – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Saska – Zwycięzców – Paryska – Brukselska – Ateńska – Egipska – Bora-Komorowskiego – Fieldorfa – Umińskiego – GOCŁAW.
(Stara trasa: ESPERANTO – ... – plac Bankowy – Senatorska – Wierzbowa – plac Piłsudskiego (powrót: plac Piłsudskiego – Moliera – plac Teatralny – Senatorska) – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – ... – GOCŁAW.)
114 linia autobusowa zwykła stała PLAC PIŁSUDSKIEGO – Trębacka – Krakowskie Przedmieście – Traugutta – plac Małachowskiego (powrót: plac Małachowskiego – Królewska – PLAC PIŁSUDSKIEGO.) – Mazowiecka – plac Powstańców Warszawy – Szpitalna – Bracka – Krucza – Żurawia – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – aleja Szucha – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Rakowiecka – aleja Niepodległości – Odyńca – Racławicka – Żwirki i Wigury – 17 Stycznia – BAZA PPL.
(Stara trasa: PLAC PIŁSUDSKIEGO – Trębacka – Krakowskie Przedmieście (powrót: Krakowskie Przedmieście – Królewska – PLAC PIŁSUDSKIEGO.) – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – ... – BAZA PPL.)
116 linia autobusowa zwykła stała CHOMICZÓWKA – Conrada – Wólczyńska – Żeromskiego – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Dawidowskiego – Słomińskiego – Bonifraterska (powrót: Bonifraterska – Muranowska – Andersa) – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Traugutta – plac Małachowskiego (powrót: plac Małachowskiego – Królewska – Krakowskie Przedmieście) – Mazowiecka – plac Powstańców Warszawy – Szpitalna – Bracka – Krucza – Żurawia – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – Belwederska – Sobieskiego – św. Bonifacego – STEGNY.
(Stara trasa: CHOMICZÓWKA – ... – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – ... – STEGNY.)
122 linia autobusowa zwykła stała STARE BEMOWO – Radiowa – Wrocławska – Powstańców Śląskich – Kochanowskiego – Rudnickiego – Powązkowska – Duchnicka – Przasnyska – Krasińskiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Dawidowskiego – Słomińskiego – Bonifraterska (powrót: Bonifraterska – Muranowska – Andersa) – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Traugutta – plac Małachowskiego (powrót: plac Małachowskiego – Królewska – Krakowskie Przedmieście) – Mazowiecka – plac Powstańców Warszawy – Szpitalna – Bracka – Krucza – Żurawia – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – Belwederska – Sobieskiego – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – WILANÓW.
(Stara trasa: STARE BEMOWO – ... – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – ... – WILANÓW.)
144 linia autobusowa zwykła stała KONWIKTORSKA – Konwiktorska – Bonifraterska (powrót: Bonifraterska – Międzyparkowa – Słomińskiego – Szymanowska – Zakroczymska – Konwiktorska – KONWIKTORSKA.) – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Traugutta – plac Małachowskiego (powrót: plac Małachowskiego – Królewska – Krakowskie Przedmieście) – Mazowiecka – plac Powstańców Warszawy – Szpitalna – Bracka – Krucza – Żurawia – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – aleja Szucha – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Malczewskiego – Joliot-Curie – Woronicza – Spartańska – SPARTAŃSKA.
(Stara trasa: KONWIKTORSKA – ... – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – ... – SPARTAŃSKA.)
175 linia autobusowa zwykła stała KONWIKTORSKA – Konwiktorska – Bonifraterska (powrót: Bonifraterska – Międzyparkowa – Słomińskiego – Szymanowska – Zakroczymska – Konwiktorska – KONWIKTORSKA.) – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Królewska – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Raszyńska – Żwirki i Wigury (powrót: Żwirki i Wigury – Krzyckiego – Raszyńska) – LOTNISKO CHOPINA.
(Stara trasa: KONWIKTORSKA – ... – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – ... – LOTNISKO CHOPINA.)
179 linia autobusowa zwykła stała DWORZEC GDAŃSKI – Bonifraterska – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Traugutta – plac Małachowskiego (powrót: plac Małachowskiego – Królewska – Krakowskie Przedmieście) – Mazowiecka – plac Powstańców Warszawy – Szpitalna – Bracka – Krucza – Piękna – Myśliwiecka – Łazienkowska – Czerniakowska – Powsińska – SADYBA.
(Stara trasa: DWORZEC GDAŃSKI – ... – Krakowskie Przedmieście – Królewska – plac Małachowskiego – Kredytowa – Jasna – Zgoda – Krucza (powrót: Krucza – Szpitalna – plac Powstańców Warszawy – Mazowiecka – plac Małachowskiego) – Piękna – ... – SADYBA.)
195 linia autobusowa zwykła stała HUTA – Kasprowicza – Żeromskiego – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Dawidowskiego – Słomińskiego – Bonifraterska (powrót: Bonifraterska – Muranowska – Andersa) – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Traugutta – plac Małachowskiego (powrót: plac Małachowskiego – Królewska – Krakowskie Przedmieście) – Mazowiecka – plac Powstańców Warszawy – Szpitalna – Bracka – Krucza – Żurawia – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – Belwederska – Sobieskiego – aleja Sikorskiego – Dolina Służewiecka – aleja Rodowicza – Bartoka – Surowieckiego – Romera – Herbsta – Pileckiego – Ciszewskiego – URSYNÓW POŁUDNIOWY.
(Stara trasa: HUTA – ... – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – ... – URSYNÓW POŁUDNIOWY.)
402 linia autobusowa przyspieszona okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) STARE BEMOWO – Radiowa – Wrocławska – Powstańców Śląskich – Kochanowskiego – Rudnickiego – Powązkowska – Dzika – aleja Jana Pawła II (powrót: aleja Jana Pawła II – Okopowa – Powązkowska) – aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Bracka – PLAC TRZECH KRZYŻY (powrót: PLAC TRZECH KRZYŻY – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie).
Przystanki: STARE BEMOWO, STARE BEMOWO, RADIOWA-WAT, RADIOWA, ORLICH GNIAZD, WIDAWSKA, WROCŁAWSKA, NOWE BEMOWO, CONRADA, GALLA ANONIMA (NŻ), KOCHANOWSKIEGO, POWĄZKI CM.WOJSKOWY (NŻ), ELBLĄSKA, POWĄZKOWSKA, KINO FEMINA, PL. BANKOWY, CENTRUM, PL. TRZECH KRZYŻY.
(Stara trasa: STARE BEMOWO – ... – plac Bankowy – Senatorska – Wierzbowa – plac Piłsudskiego – Królewska (powrót: Królewska – Marszałkowska – plac Bankowy) – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – PLAC TRZECH KRZYŻY.
Przystanki: STARE BEMOWO, ..., PL. BANKOWY, UNIWERSYTET, FOKSAL, PL. TRZECH KRZYŻY.)
495 linia autobusowa przyspieszona okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) HUTA – Kasprowicza – Żeromskiego – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Dawidowskiego – Słomińskiego – Bonifraterska (powrót: Bonifraterska – Muranowska – Andersa) – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Traugutta – plac Małachowskiego (powrót: plac Małachowskiego – Królewska – Krakowskie Przedmieście) – Mazowiecka – plac Powstańców Warszawy – Szpitalna – Bracka – Krucza – Piękna – plac Konstytucji – Waryńskiego – METRO POLITECHNIKA.
Przystanki: HUTA, PRZYTYK, WOLUMEN, OCZAPOWSKIEGO, ŻEROMSKIEGO, POTOCKA, PL. WILSONA, MURANOWSKA, PL. ZAMKOWY, HOTEL BRISTOL (→HUTA), PL. POWSTAŃCÓW WARSZAWY, DH SMYK, PL. KONSTYTUCJI, METRO POLITECHNIKA.
(Stara trasa: HUTA – ... – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – Piękna – plac Konstytucji – Waryńskiego – METRO POLITECHNIKA.
Przystanki: HUTA, ..., PL. ZAMKOWY, UNIWERSYTET, FOKSAL, PL. TRZECH KRZYŻY, PL. KONSTYTUCJI, METRO POLITECHNIKA.)
503 linia autobusowa przyspieszona stała KONWIKTORSKA – Konwiktorska – Bonifraterska (powrót: Bonifraterska – Międzyparkowa – Słomińskiego – Szymanowska – Zakroczymska – Konwiktorska – KONWIKTORSKA.) – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Traugutta – plac Małachowskiego (powrót: plac Małachowskiego – Królewska – Krakowskie Przedmieście) – Mazowiecka – plac Powstańców Warszawy – Szpitalna – Bracka – Krucza – Żurawia – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – Belwederska – Sobieskiego – aleja Sikorskiego – Dolina Służewiecka – aleja Rodowicza – Rosoła – Gandhi – Dereniowa – Płaskowickiej – NATOLIN PÓŁNOCNY.
Przystanki: KONWIKTORSKA, MURANOWSKA, PL. ZAMKOWY, DH SMYK, PL. TRZECH KRZYŻY, PL. NA ROZDROŻU, DOLNA, NOWOURSYNOWSKA, URSYNÓW PŁN, STRZELECKIEGO, TELIGI, POLINEZYJSKA, METRO IMIELIN, MIKLASZEWSKIEGO, STRYJEŃSKICH, BRACI WAGÓW, NATOLIN PŁN.
(Stara trasa: KONWIKTORSKA – ... – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – ... – NATOLIN PÓŁNOCNY.
Przystanki: KONWIKTORSKA, MURANOWSKA, PL. ZAMKOWY, UNIWERSYTET, FOKSAL, PL. TRZECH KRZYŻY, ..., NATOLIN PŁN.)
E-1 linia autobusowa ekspresowa okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) CHOMICZÓWKA – Conrada – Wólczyńska – Żeromskiego – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Słomińskiego – Bonifraterska (powrót: Bonifraterska – Muranowska – Stawki – aleja Jana Pawła II) – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Traugutta – plac Małachowskiego (powrót: plac Małachowskiego – Królewska – Krakowskie Przedmieście) – Mazowiecka – plac Powstańców Warszawy – Szpitalna – Bracka – Krucza – Żurawia – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – Belwederska – Sobieskiego – św. Bonifacego – STEGNY.
Przystanki: CHOMICZÓWKA, CHOMICZÓWKA (→STEGNY), KWITNĄCA, BOGUSŁAWSKIEGO, ASPEKT, POTOCKA, MURANOWSKA, PL. ZAMKOWY, DH SMYK, PL. TRZECH KRZYŻY, MANGALIA, CZARNOMORSKA, ŚW. BONIFACEGO, BATUMI, STEGNY.
(Stara trasa: CHOMICZÓWKA – ... – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – ... – STEGNY.
Przystanki: CHOMICZÓWKA, ..., PL. ZAMKOWY, FOKSAL, PL. TRZECH KRZYŻY, ..., STEGNY.)
E-2 linia autobusowa ekspresowa okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) BEMOWO LOTNISKO – Wrocławska – Radiowa – Powstańców Śląskich – Górczewska – Leszno – Okopowa – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Leszno) – plac Bankowy – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Bracka – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie) – Aleje Ujazdowskie – Belwederska – Sobieskiego – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – WILANÓW.
Przystanki: BEMOWO LOTNISKO, WIDAWSKA, ORLICH GNIAZD, RADIOWA, DYWIZJONU 303, BEMOWO RATUSZ, CIOŁKA, KINO FEMINA, PL. BANKOWY, CENTRUM, PL. TRZECH KRZYŻY, ŚW. BONIFACEGO, TRUSKAWIECKA, NAŁĘCZOWSKA, INSTYTUT NEUROLOGII, KRÓLOWEJ MARYSIEŃKI, WILANÓW.
(Stara trasa: BEMOWO LOTNISKO – ... – plac Bankowy – Senatorska – Wierzbowa – plac Piłsudskiego – Królewska (powrót: Królewska – Marszałkowska – plac Bankowy) – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – ... – WILANÓW.
Przystanki: BEMOWO LOTNISKO, ..., PL. BANKOWY, UNIWERSYTET, FOKSAL, PL. TRZECH KRZYŻY, ..., WILANÓW.)
E-3 linia autobusowa ekspresowa okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) DWORZEC CENTRALNY (poziom "-1") – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Miodowa – Senatorska – Nowy Przejazd – aleja Solidarności – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Wybrzeże Gdańskie (powrót: Wybrzeże Gdańskie – Sanguszki – Konwiktorska – Bonifraterska – Miodowa) – Wybrzeże Gdyńskie – most Grota-Roweckiego – Toruńska – Wysockiego – Bartnicza – Wyszogrodzka – Chodecka – BRÓDNO PODGRODZIE.
Przystanki: DW. CENTRALNY, CENTRUM, HOTEL BRISTOL, PL. ZAMKOWY, BAZYLIAŃSKA, BARTNICZA (NŻ), REMBIELIŃSKA, CHODECKA, SZPITAL BRÓDNOWSKI, ŁOJEWSKA, BRÓDNO PODGRODZIE.
(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY (poziom "-1") – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Nowy Świat – Krakowskie Przedmieście – Miodowa – ... – BRÓDNO PODGRODZIE.
Przystanki: DW. CENTRALNY, CENTRUM, FOKSAL, UNIWERSYTET, PL. ZAMKOWY, ..., BRÓDNO PODGRODZIE.)
AIRPORT CITY linia autobusowa specjalna (przyspieszona stała) LOTNISKO CHOPINA – Żwirki i Wigury – Krzyckiego – Raszyńska – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Krucza – Szpitalna – plac Powstańców Warszawy – Mazowiecka – plac Małachowskiego – Królewska – plac Piłsudskiego – Ossolińskich – Krakowskie Przedmieście – Królewska – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Raszyńska – Żwirki i Wigury – LOTNISKO CHOPINA.
(Stara trasa: LOTNISKO CHOPINA – Żwirki i Wigury – Krzyckiego – Raszyńska – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Nowy Świat – Świętokrzyska – Mazowiecka – plac Małachowskiego – Królewska – plac Piłsudskiego – Ossolińskich – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Raszyńska – Żwirki i Wigury – LOTNISKO CHOPINA.)
1996.02.04. OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Zamknięcie wiaduktu wzdłuż al. Jana Pawła II nad torami kolejowymi w związku z badaniem wytrzymałości.


16. POTOCKA – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Stawki – aleja Jana Pawła II – ... – KIELECKA.
17. HUTA – ... – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Stawki – aleja Jana Pawła II – ... – SŁUŻEWIEC.
19. POTOCKA – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Stawki – aleja Jana Pawła II – ... – WYŚCIGI.
22. ŻERAŃ FSO – Jagiellońska – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – Okopowa – ... – WIATRACZNA.
27. ŻERAŃ FSO – Jagiellońska – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – Okopowa – ... – CMENTARZ WOLSKI.
29. HUTA – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Stawki – aleja Jana Pawła II – ... – OKĘCIE.
33. HUTA – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Stawki – aleja Jana Pawła II – ... – wyścigi.
35. MARYMONT-POTOK – Mickiewicza – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – ... – WILANOWSKA.
Z. HUTA – Nocznickiego – Wólczyńska – aleja Reymonta – Broniewskiego – Popiełuszki – Krasińskiego – PLAC WILSONA.
1996.02.08. F linia tramwajowa zwykła okresowa (kursuje w dni świąteczne) ZAJEZDNIA WORONICZA – Woronicza – Wołoska – Boboli – Rakowiecka – aleja Niepodległości – Chałubińskiego – aleja Jana Pawła II – Popiełuszki – Słowackiego – Potocka – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Międzyparkowa – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Ratuszowa – Targowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Woronicza – ZAJEZDNIA WORONICZA. Uruchomienie specjalnej linii tramwajowej F ("Ferie") obsługiwanej taborem historycznym. Linia jednokierunkowa.
1996.02.25. F linia tramwajowa zwykła okresowa (kursuje w dni świąteczne) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: ZAJEZDNIA WORONICZA – Woronicza – Wołoska – Boboli – Rakowiecka – aleja Niepodległości – Chałubińskiego – aleja Jana Pawła II – Popiełuszki – Słowackiego – Potocka – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Międzyparkowa – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Ratuszowa – Targowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Woronicza – ZAJEZDNIA WORONICZA.)
Zakończenie okresu ferii zimowych.
1996.03.05. 607 linia autobusowa nocna zwykła stała ZACISZE – Codzienna – Młodzieńcza – Radzymińska – Ząbkowska – Targowa – Ratuszowa – Dąbrowszczaków (powrót: Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – Targowa) – plac Hallera – Jagiellońska – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – Bonifraterska – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Wałbrzyska – Nowoursynowska – Dolina Służewiecka – aleja Rodowicza – Jastrzębowskiego – Herbsta – Pileckiego – Ciszewskiego – Rosoła – Gandhi – Cynamonowa – Płaskowickiej – Rosoła – Belgradzka – Stryjeńskich – Wąwozowa – NATOLIN MOCZYDŁO.
(Stara trasa: ZACISZE – ... – Gandhi – Cynamonowa – Płaskowickiej – Lanciego – Belgradzka – NATOLIN WOLICA (powrót: NATOLIN WOLICA – Belgradzka – Rosoła – Płaskowickiej – Cynamonowa).)
Przedłużenie trasy do nowego osiedla.
1996.03.16.
1996.03.17.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie ruchu tramwajowego na ul. Młynarskiej i Obozowej (na odcinku od ul. Górczewskiej do pętli KOŁO) oraz na ciągu ul. Wolska - Połczyńska - Powstańców Śląskich - Górczewska (na odcinku od ul. Skierniewickiej do pętli OS. GÓRCZEWSKA).


1. ŻERAŃ WSCHODNI – ... – Okopowa – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – Banacha – BANACHA.
10. RATUSZOWA-ZOO – Jagiellońska – Ratuszowa – Targowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Wolska – Skierniewicka – ... – SŁUŻEWIEC.
13. STASZICA – Wolska – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Młynarska – Górczewska – STASZICA.) – ... – KAWĘCZYŃSKA BAZYLIKA.
20. BOERNEROWO – ... – Dywizjonu 303 – KOŁO.
20. STASZICA – Wolska – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Młynarska – Górczewska – STASZICA.) – ... – BANACHA.
24. POTOCKA – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Okopowa – Towarowa – ... – GOCŁAWEK.
26. BANACHA – Banacha – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Towarowa – Prosta – Kasprzaka – Skierniewicka – Wolska – ... – WIATRACZNA.
27. HUTA – ... – Okopowa – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – PLAC NARUTOWICZA.
Z. KOŁO – księcia Janusza – Obozowa (powrót: Obozowa – Ciołka – Newelska – księcia Janusza – KOŁO.) – Młynarska – Leszno – Okopowa – aleja Solidarności – Wolska – Połczyńska – Powstańców Śląskich – Górczewska – OSIEDLE GÓRCZEWSKA.
1996.03.20. 403 linia autobusowa przyspieszona okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) DOM HANDLOWY SMYK – Aleje Jerozolimskie – Bracka – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Żurawia – Krucza – DOM HANDLOWY SMYK.) – Aleje Ujazdowskie – Belwederska – Sobieskiego – aleja Sikorskiego – Dolina Służewiecka – aleja Rodowicza – Rosoła – Gandhi – Dereniowa – Płaskowickiej – NATOLIN PÓŁNOCNY.
Przystanki: DH SMYK, PL. TRZECH KRZYŻY, PL. NA ROZDROŻU, DOLNA, NOWOURSYNOWSKA, URSYNÓW PŁN, STRZELECKIEGO, TELIGI, POLINEZYJSKA, METRO IMIELIN, MIKLASZEWSKIEGO, STRYJEŃSKICH, BRACI WAGÓW, NATOLIN PŁN.
Uruchomienie linii jako pomocniczej dla linii 503.
503 linia autobusowa przyspieszona stała KONWIKTORSKA – Konwiktorska – Bonifraterska (powrót: Bonifraterska – Międzyparkowa – Słomińskiego – Szymanowska – Zakroczymska – Konwiktorska – KONWIKTORSKA.) – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Traugutta – plac Małachowskiego (powrót: plac Małachowskiego – Królewska – Krakowskie Przedmieście) – Mazowiecka – plac Powstańców Warszawy – Szpitalna – Bracka – Krucza – Aleje Jerozolimskie – Bracka – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie) – Aleje Ujazdowskie – Belwederska – Sobieskiego – aleja Sikorskiego – Dolina Służewiecka – aleja Rodowicza – Rosoła – Gandhi – Dereniowa – Płaskowickiej – NATOLIN PÓŁNOCNY.
Przystanki: KONWIKTORSKA, MURANOWSKA, PL. ZAMKOWY, DH SMYK, PL. TRZECH KRZYŻY, PL. NA ROZDROŻU, DOLNA, NOWOURSYNOWSKA, URSYNÓW PŁN, STRZELECKIEGO, TELIGI, POLINEZYJSKA, METRO IMIELIN, MIKLASZEWSKIEGO, STRYJEŃSKICH, BRACI WAGÓW, NATOLIN PŁN.
(Stara trasa: KONWIKTORSKA – ... – Krucza – Żurawia – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – ... – NATOLIN PÓŁNOCNY.)
Korekta trasy objazdowej.
1996.04.01. 362 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) EC SIEKIERKI – Augustówka – Powsińska – Czerniakowska – Solec – Wybrzeże Kościuszkowskie – Nowy Zjazd – most Śląsko-Dąbrowski (powrót: most Śląsko-Dąbrowski – Grodzka – Wybrzeże Kościuszkowskie) – aleja Solidarności – Targowa – 11 Listopada (powrót: 11 Listopada – Ratuszowa – Inżynierska – Wileńska – Targowa) – św. Wincentego – Kołowa – Handlowa – Pratulińska – Trocka – TARGÓWEK. Przekształcenie linii w zwykłą wraz ze zmianą oznaczenia.
462 linia autobusowa przyspieszona okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: EC SIEKIERKI – Augustówka – Powsińska – Czerniakowska – Solec – Wybrzeże Kościuszkowskie – Nowy Zjazd – most Śląsko-Dąbrowski (powrót: most Śląsko-Dąbrowski – Grodzka – Wybrzeże Kościuszkowskie) – aleja Solidarności – Targowa – 11 Listopada (powrót: 11 Listopada – Ratuszowa – Inżynierska – Wileńska – Targowa) – św. Wincentego – Kołowa – Handlowa – Pratulińska – Trocka – TARGÓWEK.
Przystanki: EC SIEKIERKI, STATKOWSKIEGO (NŻ), PREFABET (NŻ), ZAWODZIE, WIERTNICZA (NŻ), SADYBA, GORASZEWSKA, LIMANOWSKIEGO (→TARGÓWEK), GOŁKOWSKA (→EC SIEKIERKI), CHEŁMSKA, SIELCE, SZWOLEŻERÓW, ZARUSKIEGO, TORWAR, MOST PONIATOWSKIEGO, POMNIK SYRENY, NOWY ZJAZD, PARK PRASKI, DW. WILEŃSKI, INŻYNIERSKA, BRÓDNOWSKA, RONDO ŻABA, DKS TARGÓWEK, HANDLOWA, PRATULIŃSKA, TARGÓWEK.)
1996.04.08. W linia tramwajowa specjalna (zwykła) DWORZEC WSCHODNI – Kijowska – Targowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Nowowiejska – Krzywickiego – Filtrowa – PLAC NARUTOWICZA. Na okres świąt Wielkiej Nocy Tramwaje Warszawskie uruchomiły okolicznościową linię W. Linię obsługiwał historyczny wóz tramwajowy (tzw. "berlinka") zaś dochód z biletów (w cenie 1 zł) przeznaczono na sfinansowanie powstającego w zajezdni na Bielanach Muzeum Starych Tramwajów.
1996.04.13. 804 linia autobusowa podmiejska zwykła stała OKĘCIE – aleja Krakowska – Raszyn: aleja Krakowska – Falenty: aleja Krakowska – Janki: aleja Krakowska – Nowy Sękocin: aleja Krakowska – Stary Sękocin: aleja Krakowska – Sękocin Las: aleja Krakowska – Łazy: aleja Krakowska – Marysin: aleja Krakowska – Wólka Kosowska: aleja Krakowska – Kolonia Warszawska: aleja Krakowska – Jabłonowo: aleja Krakowska – Mroków: aleja Krakowska – Rejonowa – Mrokowska Kolonia: Rejonowa – Warszawianka: Rejonowa – Wola Mrokowska: Rejonowa – Szczaki: Mrokowska – SZCZAKI. Sezonowe wprowadzenie kursowania w dni świąteczne.
1996.04.18. 145 linia autobusowa zwykła stała ŻERAŃ FSO – Toruńska – Wysockiego – Bazyliańska – Kondratowicza – św. Wincentego – Borzymowska – Trocka – Radzymińska – Łodygowa – Ząbki: Łodygowa – Warszawska – Piłsudskiego – Warszawa: Chełmżyńska – Strażacka – Żołnierska – Marsa – Grochowska – WIATRACZNA.
(Stara trasa: ŻERAŃ FSO – ... – Warszawa: Chełmżyńska – Marsa – Grochowska – WIATRACZNA.)
Wprowadzenie tras objazdowych w związku z remontem przejazdu kolejowego na ul. Chełmżyńskiej.
327 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) WIATRACZNA – Grochowska – Płowiecka – Marsa – Żołnierska – Strażacka – aleja Chruściela – Cyrulików – SZATKOWNIKÓW.
(Stara trasa: WIATRACZNA – Grochowska – Płowiecka – Marsa – Chełmżyńska – Strażacka – aleja Chruściela – Cyrulików – SZATKOWNIKÓW.)
445 linia autobusowa przyspieszona okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) ŻERAŃ FSO – Toruńska – Wysockiego – Bazyliańska – Kondratowicza – Młodzieńcza – Łodygowa – Ząbki: Łodygowa – Warszawska – Piłsudskiego – Warszawa: Chełmżyńska – Strażacka – Żołnierska – Marsa – Okularowa – Stepowa – Korkowa – MARYSIN.
Przystanki: ŻERAŃ FSO, ŻERAŃ FSO, BAZYLIAŃSKA, KONDRATOWICZA, ŁABISZYŃSKA, SZPITAL BRÓDNOWSKI, TARGÓWEK-RATUSZ, CODZIENNA (NŻ), MŁODZIEŃCZA, KLAMROWA (NŻ), WARSZAWSKA, POWSTAŃCÓW, KAWĘCZYN POD, SPB KAWĘCZYN, EC KAWĘCZYN, OKULAROWA, REZEDOWA, POTOCKICH, MARYSIN.
(Stara trasa: ŻERAŃ FSO – ... – Warszawa: Chełmżyńska – Okularowa – Stepowa – Korkowa – MARYSIN.
Przystanki: ŻERAŃ FSO, ..., EC KAWĘCZYN, STRAŻACKA (NŻ), SZYMAŃSKIEGO (NŻ), RAFII (→MARYSIN), OKULAROWA (→ŻERAŃ FSO), REZEDOWA, POTOCKICH, MARYSIN.)
245 linia autobusowa zastępcza (zwykła stała) WIATRACZNA – Grochowska – Płowiecka – Marsa – Chełmżyńska – STELMACHÓW. Uruchomienie linii zastępczej.
1996.04.20. T linia tramwajowa zwykła okresowa (kursuje w dni świąteczne) PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Nowowiejska – Krzywickiego – Filtrowa – PLAC NARUTOWICZA. Tramwaje Warszawskie razem z Towarzystwem Miłośników Komunikacji Miejskiej uruchomiły z okazji rocznicy 400-lecia stołeczności Warszawy turystyczną linię tramwajową obsługiwaną przez zabytkowe, odrestaurowane wozy sprzed roku 1939 (Wóz Falkenrieda typu "A" z roku 1907 oraz Lilpopa typu "C" z roku 1925). Linia oznaczona literą T kursowała w soboty, niedziele i święta w godzinach 10:00 - 17:30. Całość opłat (w wysokości 2 zł za bilet zwykły i 1 zł za bilet ulgowy) przeznaczono na restaurację dalszych wagonów tramwajowych i urządzenie, a następnie funkcjonowanie Muzeum Starych Tramwajów. Otwarciu linii towarzyszył incydent - podczas pierwszego kursu w tramwaju Siemensa nastąpiło zwarcie nastawnika (tzw. "korby" obsługującej silnik pojazdu) co doprowadziło do niewielkiego i szybko ugaszonego pożaru pojazdu. Niesprawny pojazd został odholowany do zajezdni "Woronicza" zaś na jego miejsce skierowano wagon typu "berlinka". Przyczyną wypadku były najprawdopodobniej pośpiech i niedbałość w remoncie wiekowego pojazdu. Linia jednokierunkowa.
1996.04.22. 710 linia autobusowa podmiejska zwykła stała METRO WILANOWSKA – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – osiedle Powsin – Drewny (powrót: Drewny – obwodnica Powsina – Przekorna – osiedle Powsin) – Bielawa: Warszawska – Konstancin Jeziorna: Warszawska – Mirkowska – aleja Wojska Polskiego – Piłsudskiego – Jagiellońska – Wierzejewskiego – Piasta – Piłsudskiego (powrót: Piłsudskiego – aleja Wojska Polskiego) – Prusa – Chylicka – Długa – Chylice: Starochylicka – Chylice-Pólko: Starochylicka – Piaseczno: Chyliczkowska – Armii Krajowej – Okulickiego (powrót: Okulickiego – Wojska Polskiego – Kusocińskiego – Puławska – Chyliczkowska) – PIASECZNO POLKOLOR.
(Stara trasa: METRO WILANOWSKA – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – osiedle Powsin – Drewny – Bielawa: Warszawska – ... – PIASECZNO POLKOLOR.)
Korekty tras na terenie Powsina.
728 linia autobusowa podmiejska zwykła stała METRO WILANOWSKA – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – Przyczółkowa (osiedle Powsin) – Drewny (powrót: Drewny – Drewny (obwodnica Powsina) – Przekorna – Przyczółkowa (osiedle Powsin)) – Bielawa: Warszawska – Konstancin Jeziorna: Warszawska – Piłsudskiego – Jagiellońska – Wierzejewskiego – Piasta – Piłsudskiego (powrót: Piłsudskiego – Warszawska) – Prusa – Chylicka – Długa – Chylice: Starochylicka – Chylice-Pólko: Starochylicka – Piaseczno: Chyliczkowska – Armii Krajowej – Okulickiego (powrót: Okulickiego – Wojska Polskiego – Kusocińskiego – Puławska – Chyliczkowska) – PIASECZNO (POLKOLOR).
(Stara trasa: METRO WILANOWSKA – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – Przyczółkowa (osiedle Powsin) – Drewny – Bielawa: Warszawska – ... – PIASECZNO (POLKOLOR).)
802 linia autobusowa podmiejska zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni robocze) WYCZÓŁKI (d.FABRYKA DOMÓW) – Łączyny – Galopu – Poleczki – Puławska – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – osiedle Powsin – Drewny (powrót: Drewny – obwodnica Powsina – Przekorna – osiedle Powsin) – Bielawa: Warszawska – Konstancin Jeziorna: Warszawska – Skolimowska – Piaseczyńska – Pułaskiego – Chyliczki: Wschodnia – Piaseczno: Okulickiego – Przesmyckiego – Julianowska – Chyliczkowska – Armii Krajowej – Okulickiego (powrót: Okulickiego – Puławska – Chyliczkowska) – PIASECZNO POLKOLOR.
(Stara trasa: WYCZÓŁKI (d.FABRYKA DOMÓW) – ... – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – osiedle Powsin – Drewny – Bielawa: Warszawska – ... – PIASECZNO POLKOLOR.)
1996.05.01. 9 linia tramwajowa zwykła stała OKĘCIE – aleja Krakowska – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grochowska – GOCŁAWEK. Ponowne uruchomienie linii.
727 linia autobusowa podmiejska zwykła stała METRO WILANOWSKA – Puławska – Mysiadło: Puławska – Piaseczno: Puławska – Okulickiego – aleja Wojska Polskiego – Kusocińskiego – Puławska – Kościuszki – Sienkiewicza (powrót: Sienkiewicza – Kościuszki – Kilińskiego – Sierakowskiego – Warszawska – Młynarska – Puławska) – Sienkiewicza – Stołeczna – Pod Bateriami – Gołków: Gołkowska – Głosków Letnisko: Lipowa – Głosków: Szkolna – GŁOSKÓW (SZKOŁA) (powrót: GŁOSKÓW (SZKOŁA) – Szkolna – Milenium – Radnych – Głosków Letnisko: Radnych – Gołków: Zielona – Gołkowska).
(Stara trasa: METRO WILANOWSKA – Puławska – Mysiadło: Puławska – Piaseczno: Puławska (powrót: Puławska – Kusocińskiego – Wojska Polskiego – Okulickiego – Puławska – Mysiadło: Puławska) – Kościuszki – ... – GŁOSKÓW (SZKOŁA).)
Korekta trasy na terenie Piaseczna.
1996.05.18.
1996.05.19.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie ruchu tramwajowego na ul. Targowej (na odcinku od pl. Wileńskiego do ul. Kijowskiej) w związku z robotami torowymi w rejonie skrzyżowania ul. Targowej z ul. Ząbkowską.


3. DWORZEC WSCHODNI – Kijowska – Targowa – ... – GOCŁAWEK.
6. HUTA – ... – most Gdański – Starzyńskiego – 11 Listopada – Odrowąża – Budowlana – Rembielińska – Annopol – ANNOPOL.
13. KOŁO – ... – aleja Solidarności – Targowa – Ratuszowa – Jagiellońska – ŻERAŃ FSO.
21. ZAWIESZENIE KURSOWANIA.
25. ANNOPOL – ... – 11 Listopada – Targowa – aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Nowowiejska – Krzywickiego – Filtrowa – plac Narutowicza – ... – BANACHA.
26. OSIEDLE GÓRCZEWSKA – ... – aleja Solidarności – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – WIATRACZNA.
Z. RONDO STARZYŃSKIEGO – Jagiellońska – św. Cyryla i Metodego – Targowa (powrót: Targowa – aleja Solidarności – Jagiellońska) – Zamoyskiego – Grochowska – WIATRACZNA.
1996.06.03. 132 linia autobusowa zwykła stała TARGÓWEK – Trocka – Radzymińska – Jórskiego – Samarytanka – Gilarska – św. Wincentego – Malborska – Głębocka – Lewandów – Oknicka – Berensona – Kąty Grodziskie – Zdziarska – MAŃKI WOJDY.
(Stara trasa: TARGÓWEK – ... – Głębocka – Berensona – Kąty Grodziskie – Zdziarska – MAŃKI WOJDY.)
Przedłużenie trasy w celu poprawy obsługi komunikacyjnej Lewandowa.
1996.06.03.
1996.06.28.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie w dni powszednie w godz. 8.30 - 13.00 ruchu tramwajowego na ul. Młynarskiej i Obozowej w związku z remontem sieci trakcyjnej.


1. ŻERAŃ WSCHODNI – ... – aleja Solidarności – Wolska – CMENTARZ WOLSKI.
13. CMENTARZ WOLSKI – Wolska – aleja Solidarności – ... – KAWĘCZYŃSKA BAZYLIKA.
20. BOERNEROWO – Kaliskiego – Dywizjonu 303 – KOŁO.
20. STASZICA – Wolska – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Młynarska – Górczewska – STASZICA.) – ... – BANACHA.
24. CMENTARZ WOLSKI – Wolska – aleja Solidarności – ... – GOCŁAWEK.
Z. KOŁO – księcia Janusza – Obozowa – Młynarska – Leszno – Okopowa – aleja Solidarności – Młynarska – Obozowa – Ciołka – Newelska – księcia Janusza – KOŁO. [Linia jednokierunkowa.]
ZAKOŃCZENIE REMONTU UL. NOWY ŚWIAT.
1996.06.16. 102 linia autobusowa zwykła stała EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA).) – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grenadierów – Podskarbińska (powrót: Dwernickiego – Międzyborska – aleja Waszyngtona) – Dwernickiego – Szaserów – Chłopickiego – PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA. Wprowadzenie trasy objazdowej jako stałej.
107 linia autobusowa zwykła stała ESPERANTO – Anielewicza – Smocza – Nowolipki – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Bracka – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie) – Książęca – Rozbrat – Myśliwiecka – Szwoleżerów – Czerniakowska – Chełmska – Dolna – Puławska – Odyńca – Wołoska – Woronicza – Spartańska – SPARTAŃSKA. Wprowadzenie trasy objazdowej jako stałej.
111 linia autobusowa zwykła stała ESPERANTO – Anielewicza – Andersa (powrót: Andersa – Nowolipki – Zamenhofa – Anielewicza) – plac Bankowy – Senatorska – Wierzbowa – plac Piłsudskiego (powrót: plac Piłsudskiego – Moliera – plac Teatralny – Senatorska) – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Saska – Zwycięzców – Paryska – Brukselska – Ateńska – Egipska – Bora-Komorowskiego – Fieldorfa – Umińskiego – GOCŁAW.

(W dni świąteczne: ... – Krakowskie Przedmieście – Świętokrzyska – Kopernika – Tamka – Dobra – Solec – aleja 3 Maja – most i aleja Poniatowskiego – ...)
(Stara trasa: ESPERANTO – ... – Senatorska – Wierzbowa – plac Piłsudskiego – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Traugutta – plac Małachowskiego (powrót: plac Małachowskiego – Królewska – plac Piłsudskiego – Moliera – plac Teatralny – Senatorska) – Mazowiecka – plac Powstańców Warszawy – Szpitalna – Bracka – Krucza – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – ... – GOCŁAW.)
Przywrócenie trasy podstawowej wraz z wprowadzeniem objazdu w dni świąteczne w związku z sezonowym zamknięciem ul. Nowy Świat dla ruchu kołowego.
114 linia autobusowa zwykła stała PLAC TRZECH KRZYŻY – Aleje Ujazdowskie – aleja Szucha – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Rakowiecka – aleja Niepodległości – Odyńca – Racławicka – Żwirki i Wigury – 17 Stycznia – BAZA PPL.
(Stara trasa: PLAC PIŁSUDSKIEGO – Trębacka – Krakowskie Przedmieście – Traugutta – plac Małachowskiego (powrót: plac Małachowskiego – Królewska – PLAC PIŁSUDSKIEGO.) – Mazowiecka – plac Powstańców Warszawy – Szpitalna – Bracka – Krucza – Żurawia – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – ... – BAZA PPL.)
Skrócenie trasy - przedłużenie do pl. Piłsudskiego linii 403.
116 linia autobusowa zwykła stała CHOMICZÓWKA – Conrada – Wólczyńska – Żeromskiego – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Dawidowskiego – Słomińskiego – Bonifraterska (powrót: Bonifraterska – Muranowska – Andersa) – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – Belwederska – Sobieskiego – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – WILANÓW.

(W dni świąteczne: ... – Krakowskie Przedmieście – Świętokrzyska – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Bracka – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie) – Aleje Ujazdowskie – ...)
(Stara trasa: CHOMICZÓWKA – ... – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Traugutta – plac Małachowskiego (powrót: plac Małachowskiego – Królewska – Krakowskie Przedmieście) – Mazowiecka – plac Powstańców Warszawy – Szpitalna – Bracka – Krucza – Żurawia – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – ... – STEGNY.)
Przywrócenie trasy podstawowej wraz z wprowadzeniem objazdu w dni świąteczne w związku z sezonowym zamknięciem ul. Nowy Świat dla ruchu kołowego. Przejęcie odcinka trasy linii 122. Skierowanie do obsługi osiedla Stegny nowej linii 119.
119 linia autobusowa zwykła stała KARMELICKA – Lewartowskiego – jezdnia przed pomnikiem Bohaterów Getta – Anielewicza – Andersa (powrót: Andersa – Nowolipki – Zamenhofa – Anielewicza – KARMELICKA.) – plac Bankowy – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Bracka – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie) – Aleje Ujazdowskie – Belwederska – Sobieskiego – św. Bonifacego – STEGNY. Uruchomienie linii dowozowej do Stegien w zamian za skierowaną do Wilanowa linię 116.
122 linia autobusowa zwykła stała STARE BEMOWO – Radiowa – Wrocławska – Powstańców Śląskich – Kochanowskiego – Rudnickiego – Powązkowska – Duchnicka – Przasnyska – Krasińskiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Dawidowskiego – Słomińskiego – Bonifraterska (powrót: Bonifraterska – Muranowska – Andersa) – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – aleja Szucha – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Malczewskiego – Joliot-Curie – Woronicza – Spartańska – SPARTAŃSKA.

(W dni świąteczne: ... – Krakowskie Przedmieście – Świętokrzyska – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Bracka – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie) – Aleje Ujazdowskie – ...)
(Stara trasa: STARE BEMOWO – ... – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Traugutta – plac Małachowskiego (powrót: plac Małachowskiego – Królewska – Krakowskie Przedmieście) – Mazowiecka – plac Powstańców Warszawy – Szpitalna – Bracka – Krucza – Żurawia – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – Belwederska – Sobieskiego – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – WILANÓW.)
Przywrócenie trasy podstawowej wraz z wprowadzeniem objazdu w dni świąteczne w związku z sezonowym zamknięciem ul. Nowy Świat dla ruchu kołowego. Przejęcie trasy likwidowanej linii 144. Zastąpienie w Wilanowie przez linię 116.
144 linia autobusowa zwykła stała LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: KONWIKTORSKA – Konwiktorska – Bonifraterska (powrót: Bonifraterska – Międzyparkowa – Słomińskiego – Szymanowska – Zakroczymska – Konwiktorska – KONWIKTORSKA.) – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Traugutta – plac Małachowskiego (powrót: plac Małachowskiego – Królewska – Krakowskie Przedmieście) – Mazowiecka – plac Powstańców Warszawy – Szpitalna – Bracka – Krucza – Żurawia – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – aleja Szucha – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Malczewskiego – Joliot-Curie – Woronicza – Spartańska – SPARTAŃSKA.)
Połączenie z linią 122.
148 linia autobusowa zwykła stała HUTA – Kasprowicza – Oczapowskiego – aleja Reymonta – Żeromskiego (powrót: Żeromskiego – Przybyszewskiego – Kasprowicza) – Perzyńskiego – Broniewskiego – Krasińskiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska – Kopernika – Tamka – Dobra – MARIENSZTAT (powrót: MARIENSZTAT – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Karowa – Dobra).
(Stara trasa: HUTA – ... II – Świętokrzyska – Krakowskie Przedmieście – Królewska – PLAC PIŁSUDSKIEGO (powrót: PLAC PIŁSUDSKIEGO – Trębacka – Krakowskie Przedmieście).)
Przedłużenie trasy na terenie Śródmieścia.
175 linia autobusowa zwykła stała KONWIKTORSKA – Konwiktorska – Bonifraterska (powrót: Bonifraterska – Międzyparkowa – Słomińskiego – Szymanowska – Zakroczymska – Konwiktorska – KONWIKTORSKA.) – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Królewska – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Raszyńska – Żwirki i Wigury (powrót: Żwirki i Wigury – Krzyckiego – Raszyńska) – LOTNISKO CHOPINA. Wprowadzenie trasy objazdowej jako stałej.
179 linia autobusowa zwykła stała DWORZEC GDAŃSKI – Bonifraterska – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Królewska – plac Małachowskiego – Kredytowa – Jasna – Zgoda – Krucza (powrót: Krucza – Szpitalna – plac Powstańców Warszawy – Mazowiecka – plac Małachowskiego) – Piękna – Myśliwiecka – Łazienkowska – Czerniakowska – Powsińska – SADYBA.
(Stara trasa: DWORZEC GDAŃSKI – Bonifraterska – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Traugutta – plac Małachowskiego (powrót: plac Małachowskiego – Królewska – Krakowskie Przedmieście) – Mazowiecka – plac Powstańców Warszawy – Szpitalna – Bracka – Krucza – ... – SADYBA.)
Przywrócenie trasy podstawowej.
195 linia autobusowa zwykła stała HUTA – Kasprowicza – Żeromskiego – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Dawidowskiego – Słomińskiego – Bonifraterska (powrót: Bonifraterska – Muranowska – Andersa) – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – Belwederska – Sobieskiego – aleja Sikorskiego – Dolina Służewiecka – aleja Rodowicza – Bartoka – Surowieckiego – Romera – Herbsta – Pileckiego – Ciszewskiego – URSYNÓW POŁUDNIOWY.

(W dni świąteczne: ... – Krakowskie Przedmieście – Świętokrzyska – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Bracka – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie) – Aleje Ujazdowskie – ...)
(Stara trasa: HUTA – ... – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Traugutta – plac Małachowskiego (powrót: plac Małachowskiego – Królewska – Krakowskie Przedmieście) – Mazowiecka – plac Powstańców Warszawy – Szpitalna – Bracka – Krucza – Żurawia – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – ... – URSYNÓW POŁUDNIOWY.)
Przywrócenie trasy podstawowej wraz z wprowadzeniem objazdu w dni świąteczne w związku z sezonowym zamknięciem ul. Nowy Świat dla ruchu kołowego.
402 linia autobusowa przyspieszona okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) STARE BEMOWO – Radiowa – Wrocławska – Powstańców Śląskich – Kochanowskiego – Rudnickiego – Powązkowska – Dzika – aleja Jana Pawła II (powrót: aleja Jana Pawła II – Okopowa – Powązkowska) – aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Bracka – PLAC TRZECH KRZYŻY (powrót: PLAC TRZECH KRZYŻY – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie).
Przystanki: STARE BEMOWO, STARE BEMOWO, RADIOWA-WAT, RADIOWA, ORLICH GNIAZD, WIDAWSKA, WROCŁAWSKA, NOWE BEMOWO, CONRADA, GALLA ANONIMA (NŻ), KOCHANOWSKIEGO, POWĄZKI CM.WOJSKOWY (NŻ), ELBLĄSKA, POWĄZKOWSKA, KINO FEMINA, PL. BANKOWY, CENTRUM, PL. TRZECH KRZYŻY.
Wprowadzenie trasy objazdowej jako stałej.
403 linia autobusowa przyspieszona okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) PLAC PIŁSUDSKIEGO – Trębacka – Krakowskie Przedmieście (powrót: Krakowskie Przedmieście – Królewska – PLAC PIŁSUDSKIEGO.) – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – Belwederska – Sobieskiego – aleja Sikorskiego – Dolina Służewiecka – aleja Rodowicza – Rosoła – Gandhi – Dereniowa – Płaskowickiej – NATOLIN PÓŁNOCNY.
Przystanki: PL.PIŁSUDSKIEGO, UNIWERSYTET, FOKSAL, PL. TRZECH KRZYŻY, PL. NA ROZDROŻU, DOLNA, NOWOURSYNOWSKA, URSYNÓW PŁN, STRZELECKIEGO, TELIGI, POLINEZYJSKA, METRO IMIELIN, MIKLASZEWSKIEGO, STRYJEŃSKICH, BRACI WAGÓW, NATOLIN PŁN.
(Stara trasa: DOM HANDLOWY SMYK – Aleje Jerozolimskie – Bracka – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Żurawia – Krucza – DOM HANDLOWY SMYK.) – Aleje Ujazdowskie – ... – NATOLIN PÓŁNOCNY.
Przystanki: DH SMYK, PL. TRZECH KRZYŻY, PL. NA ROZDROŻU, ..., NATOLIN PŁN.)
Zamiana śródmiejskiego odcinka trasy z linią 114.
495 linia autobusowa przyspieszona okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) HUTA – Kasprowicza – Żeromskiego – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Dawidowskiego – Słomińskiego – Bonifraterska (powrót: Bonifraterska – Muranowska – Andersa) – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – Piękna – plac Konstytucji – Waryńskiego – METRO POLITECHNIKA.
Przystanki: HUTA, PRZYTYK, WOLUMEN, OCZAPOWSKIEGO, ŻEROMSKIEGO, POTOCKA, PL. WILSONA, MURANOWSKA, PL. ZAMKOWY, UNIWERSYTET, FOKSAL, PL. TRZECH KRZYŻY, PL. KONSTYTUCJI, METRO POLITECHNIKA.
(Stara trasa: HUTA – ... – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Traugutta – plac Małachowskiego (powrót: plac Małachowskiego – Królewska – Krakowskie Przedmieście) – Mazowiecka – plac Powstańców Warszawy – Szpitalna – Bracka – Krucza – Piękna – plac Konstytucji – Waryńskiego – METRO POLITECHNIKA.
Przystanki: HUTA, ..., PL. ZAMKOWY, HOTEL BRISTOL (→HUTA), PL. POWSTAŃCÓW WARSZAWY, DH SMYK, PL. KONSTYTUCJI, METRO POLITECHNIKA.)
Przywrócenie trasy podstawowej.
503 linia autobusowa przyspieszona stała KONWIKTORSKA – Konwiktorska – Bonifraterska (powrót: Bonifraterska – Międzyparkowa – Słomińskiego – Szymanowska – Zakroczymska – Konwiktorska – KONWIKTORSKA.) – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – Belwederska – Sobieskiego – aleja Sikorskiego – Dolina Służewiecka – aleja Rodowicza – Rosoła – Gandhi – Dereniowa – Płaskowickiej – NATOLIN PÓŁNOCNY.
Przystanki: KONWIKTORSKA, MURANOWSKA, PL. ZAMKOWY, UNIWERSYTET, FOKSAL, PL. TRZECH KRZYŻY, PL. NA ROZDROŻU, DOLNA, NOWOURSYNOWSKA, URSYNÓW PŁN, STRZELECKIEGO, TELIGI, POLINEZYJSKA, METRO IMIELIN, MIKLASZEWSKIEGO, STRYJEŃSKICH, BRACI WAGÓW, NATOLIN PŁN.

(W dni świąteczne: ... – Krakowskie Przedmieście – Świętokrzyska – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Bracka – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie) – ...
Przystanki: ..., UNIWERSYTET, CENTRUM, PL. TRZECH KRZYŻY, ...)
(Stara trasa: KONWIKTORSKA – ... – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Traugutta – plac Małachowskiego (powrót: plac Małachowskiego – Królewska – Krakowskie Przedmieście) – Mazowiecka – plac Powstańców Warszawy – Szpitalna – Bracka – Krucza – Aleje Jerozolimskie – Bracka – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie) – Aleje Ujazdowskie – ... – NATOLIN PÓŁNOCNY.
Przystanki: KONWIKTORSKA, MURANOWSKA, PL. ZAMKOWY, DH SMYK, PL. TRZECH KRZYŻY, PL. NA ROZDROŻU, ..., NATOLIN PŁN.)
Przywrócenie trasy podstawowej wraz z wprowadzeniem objazdu w dni świąteczne w związku z sezonowym zamknięciem ul. Nowy Świat dla ruchu kołowego.
E-1 linia autobusowa ekspresowa okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) CHOMICZÓWKA – Conrada – Wólczyńska – Żeromskiego – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Słomińskiego – Bonifraterska (powrót: Bonifraterska – Muranowska – Stawki – aleja Jana Pawła II) – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – Belwederska – Sobieskiego – św. Bonifacego – STEGNY.
Przystanki: CHOMICZÓWKA, CHOMICZÓWKA (→STEGNY), KWITNĄCA, BOGUSŁAWSKIEGO, ASPEKT, POTOCKA, MURANOWSKA, PL. ZAMKOWY, FOKSAL, PL. TRZECH KRZYŻY, MANGALIA, CZARNOMORSKA, ŚW. BONIFACEGO, BATUMI, STEGNY.
(Stara trasa: CHOMICZÓWKA – ... – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Traugutta – plac Małachowskiego (powrót: plac Małachowskiego – Królewska – Krakowskie Przedmieście) – Mazowiecka – plac Powstańców Warszawy – Szpitalna – Bracka – Krucza – Żurawia – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – ... – STEGNY.
Przystanki: CHOMICZÓWKA, ..., PL. ZAMKOWY, DH SMYK, PL. TRZECH KRZYŻY, MANGALIA, ..., STEGNY.)
Przywrócenie trasy podstawowej.
E-2 linia autobusowa ekspresowa okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) BEMOWO LOTNISKO – Wrocławska – Radiowa – Powstańców Śląskich – Górczewska – Leszno – Okopowa – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Leszno) – plac Bankowy – Senatorska – Wierzbowa – plac Piłsudskiego – Królewska (powrót: Królewska – Marszałkowska – plac Bankowy) – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – Belwederska – Sobieskiego – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – WILANÓW.
Przystanki: BEMOWO LOTNISKO, WIDAWSKA, ORLICH GNIAZD, RADIOWA, DYWIZJONU 303, BEMOWO RATUSZ, CIOŁKA, KINO FEMINA, PL. BANKOWY, UNIWERSYTET, FOKSAL, PL. TRZECH KRZYŻY, ŚW. BONIFACEGO, TRUSKAWIECKA, NAŁĘCZOWSKA, INSTYTUT NEUROLOGII, KRÓLOWEJ MARYSIEŃKI, WILANÓW.
(Stara trasa: BEMOWO LOTNISKO – ... – plac Bankowy – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Bracka – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie) – Aleje Ujazdowskie – ... – WILANÓW.
Przystanki: BEMOWO LOTNISKO, ..., PL. BANKOWY, CENTRUM, PL. TRZECH KRZYŻY, ŚW. BONIFACEGO, ..., WILANÓW.)
Przywrócenie trasy podstawowej.
E-3 linia autobusowa ekspresowa okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) DWORZEC CENTRALNY (poziom "-1") – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Nowy Świat – Krakowskie Przedmieście – Miodowa – Senatorska – Nowy Przejazd – aleja Solidarności – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Wybrzeże Gdańskie (powrót: Wybrzeże Gdańskie – Sanguszki – Konwiktorska – Bonifraterska – Miodowa) – Wybrzeże Gdyńskie – most Grota-Roweckiego – Toruńska – Wysockiego – Bartnicza – Wyszogrodzka – Chodecka – BRÓDNO PODGRODZIE.
Przystanki: DW. CENTRALNY, CENTRUM, FOKSAL, UNIWERSYTET, PL. ZAMKOWY, BAZYLIAŃSKA, BARTNICZA (NŻ), REMBIELIŃSKA, CHODECKA, SZPITAL BRÓDNOWSKI, ŁOJEWSKA, BRÓDNO PODGRODZIE.
(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY (poziom "-1") – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – Królewska – Krakowskie Przedmieście – ... – BRÓDNO PODGRODZIE.
Przystanki: DW. CENTRALNY, CENTRUM, HOTEL BRISTOL, PL. ZAMKOWY, ..., BRÓDNO PODGRODZIE.)
Przywrócenie trasy podstawowej.
AIRPORT CITY linia autobusowa specjalna (przyspieszona stała) LOTNISKO CHOPINA – Żwirki i Wigury – Krzyckiego – Raszyńska – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Nowy Świat – Świętokrzyska – Mazowiecka – plac Małachowskiego – Królewska – plac Piłsudskiego – Ossolińskich – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Raszyńska – Żwirki i Wigury – LOTNISKO CHOPINA.

(W dni świąteczne ... – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – Świętokrzyska – Mazowiecka – plac Małachowskiego – Królewska – plac Piłsudskiego – Ossolińskich – Krakowskie Przedmieście – Świętokrzyska – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – ...)
(Stara trasa: LOTNISKO CHOPINA – ... – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Krucza – Szpitalna – plac Powstańców Warszawy – Mazowiecka – plac Małachowskiego – Królewska – plac Piłsudskiego – Ossolińskich – Krakowskie Przedmieście – Królewska – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – ... – LOTNISKO CHOPINA.)
Przywrócenie trasy podstawowej wraz z wprowadzeniem objazdu w dni świąteczne w związku z sezonowym zamknięciem ul. Nowy Świat dla ruchu kołowego.
1996.06.24. WAKACJE • Zawieszenie kursowania linii:
301, 356, 370.

• Zawieszenie kursów szkolnych linii:
164.

1996.06.??. 145 linia autobusowa zwykła stała ŻERAŃ FSO – Toruńska – Wysockiego – Bazyliańska – Kondratowicza – św. Wincentego – Borzymowska – Trocka – Radzymińska – Łodygowa – Ząbki: Warszawska – Piłsudskiego – Warszawa: Chełmżyńska – Marsa – Grochowska – WIATRACZNA.
(Stara trasa: ŻERAŃ FSO – ... – arszawa: Chełmżyńska – Strażacka – Żołnierska – Marsa – Grochowska – WIATRACZNA.)
Przywrócenie tras podstawowych po zakończeniu remontu przejazdu kolejowego na ul. Chełmżyńskiej.
327 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) WIATRACZNA – Grochowska – Płowiecka – Marsa – Chełmżyńska – Strażacka – aleja Chruściela – Cyrulików – SZATKOWNIKÓW.
(Stara trasa: WIATRACZNA – Grochowska – Płowiecka – Marsa – Żołnierska – Strażacka – aleja Chruściela – Cyrulików – SZATKOWNIKÓW.)
445 linia autobusowa przyspieszona okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) ŻERAŃ FSO – Toruńska – Wysockiego – Bazyliańska – Kondratowicza – Młodzieńcza – Łodygowa – Ząbki: Warszawska – Piłsudskiego – Warszawa: Chełmżyńska – Okularowa – Stepowa – Korkowa – MARYSIN.
Przystanki: ŻERAŃ FSO, ŻERAŃ FSO, BAZYLIAŃSKA, KONDRATOWICZA, ŁABISZYŃSKA, SZPITAL BRÓDNOWSKI, TARGÓWEK-RATUSZ, CODZIENNA (NŻ), MŁODZIEŃCZA, KLAMROWA (NŻ), WARSZAWSKA, POWSTAŃCÓW, KAWĘCZYN POD, SPB KAWĘCZYN, EC KAWĘCZYN, STRAŻACKA (NŻ), SZYMAŃSKIEGO (NŻ), RAFII (→MARYSIN), OKULAROWA (→ŻERAŃ FSO), REZEDOWA, POTOCKICH, MARYSIN.
(Stara trasa: ŻERAŃ FSO – ... – Warszawa: Chełmżyńska – Strażacka – Żołnierska – Marsa – Okularowa – Stepowa – Korkowa – MARYSIN.
Przystanki: ŻERAŃ FSO, ..., EC KAWĘCZYN, OKULAROWA, REZEDOWA, POTOCKICH, MARYSIN.)
245 linia autobusowa zastępcza (zwykła stała) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: WIATRACZNA – Grochowska – Płowiecka – Marsa – Chełmżyńska – STELMACHÓW.)
1996.07.01. WAKACJE • Zawieszenie kursowania linii:
16, 41, 42, 317, 359, 382, 384, 394, 401, 402, 403, 404, 415, 445, 460, 495, E-1, E-2, E-3, E-4.

406 linia autobusowa przyspieszona okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) STARE BEMOWO – Radiowa – Wrocławska – Powstańców Śląskich – Kochanowskiego – Rudnickiego – Powązkowska – Dzika – aleja Jana Pawła II (powrót: aleja Jana Pawła II – Okopowa – Powązkowska) – aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Goworka (powrót: Goworka – Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Spacerowa – Gagarina – Czerniakowska – Chełmska – Bobrowiecka – KIERBEDZIA.
Przystanki: STARE BEMOWO, RADIOWA WAT, RADIOWA, ORLICH GNIAZD, WIDAWSKA, WROCŁAWSKA, NOWE BEMOWO, CONRADA, GALLA ANONIMA (NŻ), KOCHANOWSKIEGO, POWĄZKI CM. WOJSKOWY (NŻ), ELBLĄSKA, POWĄZKOWSKA, KINO FEMINA, PL. BANKOWY, CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, METRO POLITECHNIKA (→KIERBEDZIA), PL. UNII LUBELSKIEJ, SPACEROWA, STĘPIŃSKA, IWICKA, SIELCE, CHEŁMSKA, BOBROWIECKA, KIERBEDZIA.
(Stara trasa: CHOMICZÓWKA – Conrada – Kochanowskiego – ... – KIERBEDZIA.
Przystanki: CHOMICZÓWKA, CONRADA, GALLA ANONIMA (NŻ), ..., KIERBEDZIA.)
Czasowe przedłużenie trasy w związku z zawieszeniem wakacyjnym linii 402.
436 linia autobusowa przyspieszona okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) MŁYNÓW – Płocka (powrót: Płocka – Gostyńska – Obozowa – MŁYNÓW.) – Kasprzaka – Towarowa – plac Zawiszy – Raszyńska – Żwirki i Wigury (powrót: Żwirki i Wigury – Krzyckiego – Raszyńska) – Sasanki – Marynarska – Rzymowskiego – Puławska – Pileckiego – Ciszewskiego – Dereniowa – Stryjeńskich – Belgradzka – Rosoła – Płaskowickiej – NATOLIN PÓŁNOCNY.
Przystanki: MŁYNÓW, GRENADY (NŻ), PŁOCKA-SZPITAL, PŁOCKA, SZPITAL WOLSKI, KAROLKOWA (NŻ), PL. ZAWISZY, RASZYŃSKA, POMNIK LOTNIKA, BANACHA-SZPITAL, PRUSZKOWSKA, RAKOWIEC, NOVOTEL, SASANKI, TAŚMOWA, CYBERNETYKI (NŻ), GOTARDA, CENTRUM ONKOLOGII, MIKLASZEWSKIEGO, STRYJEŃSKICH, OS. WYŻYNY, MAŁCUŻYŃSKIEGO, METRO NATOLIN, LANCIEGO, MANDARYNKI, PŁASKOWICKIEJ, CYNAMONOWA, MIGDAŁOWA, NATOLIN PÓŁNOCNY.
(Stara trasa: MŁYNÓW – ... – Stryjeńskich – Belgradzka – Rosoła – Płaskowickiej (powrót: Płaskowickiej – Lanciego – Belgradzka) – NATOLIN PÓŁNOCNY.
Przystanki: MŁYNÓW, ..., STRYJEŃSKICH, OS. WYŻYNY, MAŁCUŻYŃSKIEGO, METRO NATOLIN, LANCIEGO, MANDARYNKI (→MŁYNÓW), CYNAMONOWA (→MŁYNÓW), MIGDAŁOWA (→MŁYNÓW), NATOLIN PÓŁNOCNY.)
Wycofanie z ul. Lanciego.
9 linia tramwajowa zwykła stała OKĘCIE – aleja Krakowska – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Zamoyskiego – Grochowska – GOCŁAWEK.
(Stara trasa: OKĘCIE – ... – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grochowska – GOCŁAWEK.)
Wprowadzenie tras objazdowych w związku z rozpoczęciem remontu torowiska w al. Waszyngtona.
22 linia tramwajowa zwykła stała HUTA – Nocznickiego – Wólczyńska – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – Okopowa – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Zamoyskiego – Grochowska – WIATRACZNA.
(Stara trasa: HUTA – ... – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – WIATRACZNA.)
24 linia tramwajowa zwykła stała KOŁO – Obozowa – Młynarska – al. Solidarności – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Zamoyskiego – Grochowska – GOCŁAWEK.
(Stara trasa: KOŁO – ... – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grochowska – GOCŁAWEK.)
201 linia autobusowa zastępcza (zwykła stała) RONDO WASZYNGTONA – aleja Waszyngtona – WIATRACZNA. Uruchomienie autobusowej linii zastępczej.
1996.07.01.
1996.07.02.
822 linia autobusowa specjalna (przyspieszona) CENTRUM – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – aleja Armii Ludowej – most Łazienkowski – aleja Stanów Zjednoczonych – Grochowska – Płowiecka – Czecha – Wesoła: Trakt Brzeski – Szosa Lubelska – Majdan: Lubelska – Góraszka: Lubelska – Wiązowna: Lubelska – WIĄZOWNA.
Przystanki: CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, METRO POLITECHNIKA, MARSZAŁKOWSKA, PL. NA ROZDROŻU, SASKA, WIATRACZNA, PŁOWIECKA, SZOSA LUBELSKA, GÓRASZKA, WIĄZOWNA.
Linia specjalna uruchomiona z okazji festynu lotniczego w Góraszce.
W następnych latach uruchamiana jako 200.
1996.07.06. 110 linia autobusowa zwykła stała PLAC WILSONA – Słowackiego – Żeromskiego – Wólczyńska – Arkuszowa – Estrady – Dziekanowska – CMENTARZ PÓŁNOCNY BRAMA ZACHODNIA.
(Stara trasa: PLAC WILSONA – ... – Estrady – WÓLKA WĘGLOWA.)
Przedłużenie tras do nowej pętli przy Bramie Zachodniej Cmentarza Północnego.
409 linia autobusowa przyspieszona okresowa całodzienna (kursuje w dni świąteczne) CMENTARZ PÓŁNOCNY BRAMA ZACHODNIA – Dziekanowska – Estrady – Wólczyńska – Wóycickiego – Palisadowa – Opłotek – Wólczyńska – Żeromskiego – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – METRO POLITECHNIKA.
Przystanki: CMENTARZ PÓŁNOCNY BRAMA ZACHODNIA, CMENTARZ PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA, CM. WAWRZYSZEWSKI, ŻEROMSKIEGO, METRO MARYMONT, PL. WILSONA, DW. GDAŃSKI, PL. BANKOWY, CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, METRO POLITECHNIKA.
(Stara trasa: WÓLKA WĘGLOWA – Estrady – Wólczyńska – ... – METRO POLITECHNIKA.
Przystanki: WÓLKA WĘGLOWA, CMENTARZ PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA, ..., METRO POLITECHNIKA.)
1996.07.10. 111 linia autobusowa zwykła stała ESPERANTO – Anielewicza – Andersa (powrót: Andersa – Nowolipki – Zamenhofa – Anielewicza) – plac Bankowy – Senatorska – Wierzbowa – plac Piłsudskiego (powrót: plac Piłsudskiego – Moliera – plac Teatralny – Senatorska) – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Saska – Egipska – Bora-Komorowskiego – Fieldorfa – Umińskiego – GOCŁAW.

(W dni świąteczne: ... – Krakowskie Przedmieście – Świętokrzyska – Kopernika – Tamka – Dobra – Solec – aleja 3 Maja – most i aleja Poniatowskiego – ...)
(Stara trasa: ESPERANTO – ... – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Saska – Zwycięzców – Paryska – Brukselska – Ateńska – Egipska – Bora-Komorowskiego – Fieldorfa – Umińskiego – GOCŁAW.)
Oddanie do użytku wyremontowanego wiaduktu nad Trasą Łazienkowską w ciągu ulicy Saskiej.
123 linia autobusowa zwykła stała DWORZEC WSCHODNI (LUBELSKA) – Bliska – Żupnicza – Chodakowska – Mińska – Stanisławowska – Terespolska – Mińska – Chrzanowskiego – Wiatraczna – Grochowska (powrót: Grochowska – Zakole – Wiatraczna) – Grochowska – Zamieniecka – Fieldorfa – Bora-Komorowskiego – Egipska – Saska – Brazylijska – Międzynarodowa – Zwycięzców – Saska – aleja Waszyngtona – aleja Zieleniecka – Targowa – Kijowska – DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA).
(Stara trasa: DWORZEC WSCHODNI (LUBELSKA) – ... – Fieldorfa – Bora-Komorowskiego – Egipska – Ateńska – Brukselska – Paryska – Zwycięzców – Międzynarodowa – Brazylijska – Saska – aleja Waszyngtona – aleja Zieleniecka – Targowa – Kijowska – DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA).)
168 linia autobusowa zwykła stała RAKOWIECKA / ŁOWICKA – Rakowiecka (powrót: Rakowiecka – aleja Niepodległości – Madalińskiego – Boboli – Rakowiecka – RAKOWIECKA / ŁOWICKA.) – Puławska – plac Unii Lubelskiej – Polna – aleja Armii Ludowej (powrót: aleja Armii Ludowej – Waryńskiego – Puławska) – most Łazienkowski – Wał Miedzeszyński – Zwycięzców – Saska – Egipska – Bora-Komorowskiego – GOCŁAW.
(Stara trasa: RAKOWIECKA / ŁOWICKA – ... – most Łazienkowski – aleja Stanów Zjednoczonych – Saska (powrót: Saska – Ateńska – Brukselska – Paryska – Zwycięzców – Saska – aleja Stanów Zjednoczonych) – Egipska – Bora-Komorowskiego – GOCŁAW.)
501 linia autobusowa przyspieszona stała EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Bracka – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie) – Aleje Ujazdowskie – aleja Armii Ludowej – most Łazienkowski – Wał Miedzeszyński – Zwycięzców – Saska – Egipska – Bora-Komorowskiego – GOCŁAW.
Przystanki: EMILII PLATER, DW. CENTRALNY, CENTRUM, PL. TRZECH KRZYŻY, PL. NA ROZDROŻU, STACJA KRWIODAWSTWA, SASKA, AFRYKAŃSKA, WAŁ GOCŁAWSKI, ABRAHAMA, BORA-KOMOROWSKIEGO, HORBACZEWSKIEGO, GOCŁAW.
(Stara trasa: EMILII PLATER – ... – most Łazienkowski – aleja Stanów Zjednoczonych – Saska (powrót: Saska – Ateńska – Brukselska – Paryska – Zwycięzców – Saska – aleja Stanów Zjednoczonych) – Egipska – Bora-Komorowskiego – GOCŁAW.)
1996.07.22. 111 linia autobusowa zwykła stała ESPERANTO – Anielewicza – Andersa (powrót: Andersa – Nowolipki – Zamenhofa – Anielewicza) – plac Bankowy – Senatorska – Wierzbowa – plac Piłsudskiego (powrót: plac Piłsudskiego – Moliera – plac Teatralny – Senatorska) – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Saska – Zwycięzców – Międzynarodowa – Brazylijska – Saska – Egipska – Bora-Komorowskiego – Fieldorfa – Umińskiego – GOCŁAW.

(W dni świąteczne: ... – Krakowskie Przedmieście – Świętokrzyska – Kopernika – Tamka – Dobra – Solec – aleja 3 Maja – most i aleja Poniatowskiego – ...)
(Stara trasa: ESPERANTO – ... – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Saska – Egipska – ... – GOCŁAW.)
Przywrócenie przejazdu przez ul. Międzynarodową w związku z postulatami mieszkańców.
1996.07.25. 702 linia autobusowa podmiejska zwykła stała WIATRACZNA – Grochowska – Płowiecka – Trakt Lubelski (powrót: Trakt Lubelski – Floriana – Błękitna – Widoczna – Płowiecka) – Wał Miedzeszyński – Józefów: aleja Nadwiślańska – Otwock: Mieszka I – Rycerska – Okrzei – Batorego (powrót: Batorego – Olszowa – Przewoska – Batorego) – Matejki – Andriollego – Powstańców Warszawy (powrót: Powstańców Warszawy – Armii Krajowej – Filipowicza – Matejki) – Wawerska – OTWOCK (WAWERSKA).
(Stara trasa: WIATRACZNA – ... – Otwock: Mieszka I – Kraszewskiego – Batorego – Okrzei – Portowa – Wawerska – Powstańców Warszawy – Armii Krajowej – Filipowicza – Matejki – OTWOCK WYSPIAŃSKIEGO (powrót: OTWOCK WYSPIAŃSKIEGO – Matejki – Karczewska – Powstańców Warszawy – Wawerska – Portowa).)
Korekta w celu poprawy efektywności trasy.
1996.08.01. 222 linia autobusowa cmentarna zwykła POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY) – Powązkowska – Krasińskiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Dawidowskiego – Słomińskiego – Bonifraterska (powrót: Bonifraterska – Muranowska – Andersa) – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – PLAC TRZECH KRZYŻY. Uruchomienie linii autobusowych dowożących do Cmentarza Wojskowego na Powązkach w związku z obchodami 52 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Kursy w godz. 12.00 - 20.00.
270 linia autobusowa cmentarna zwykła POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY) – Powązkowska – Dzika – aleja Jana Pawła II (powrót: aleja Jana Pawła II – Dzika – Powązkowska) – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Kijowska – DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA).
1996.08.01. 10 linia tramwajowa zwykła stała OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Rakowiecka – Boboli – Wołoska – Marynarska – SŁUŻEWIEC.
(Stara trasa: OSIEDLE GÓRCZEWSKA – ... – Wolska – Skierniewicka – Kasprzaka – Prosta – aleja Jana Pawła II – ... – SŁUŻEWIEC.)
Prace torowe na ulicy Prostej - skierowanie na trasę objazdową.
127 linia autobusowa zwykła stała NOWE WŁOCHY – Chrościckiego – Świerszcza – Potrzebna – Sympatyczna (powrót: Sympatyczna – Wałowicka – Zdobnicza – Cienista – Świerszcza) – Cegielniana – Techników – Popularna – Aleje Jerozolimskie – Niemcewicza – Grójecka – plac Zawiszy (powrót: plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie) – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – plac Bankowy – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – 11 Listopada – św. Wincentego – Kondratowicza – Łabiszyńska – Łojewska – Chodecka – BRÓDNO PODGRODZIE.
(Stara trasa: DWORZEC ZACHODNI – Aleje Jerozolimskie – rondo Zesłańców Syberyjskich – Aleje Jerozolimskie – Niemcewicza – Grójecka – plac Zawiszy (powrót: plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – DWORZEC ZACHODNI.) – Aleje Jerozolimskie – ... – BRÓDNO PODGRODZIE.)
Połączenie linii w celu stworzenia bezpośredniego połączenia Nowych Włoch z centrum.
373 linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni robocze) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: W godzinach 5.00 – 13.00: PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – Kopińska – Szczęśliwicka – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Aleje Jerozolimskie – Łopuszańska – Kleszczowa – Chrobrego – Popularna – Techników – Cegielniana – Sympatyczna – Potrzebna – Odolany – Potrzebna – Sympatyczna – Wałowicka – Zdobnicza – Cienista – Świerszcza (powrót: Świerszcza – Potrzebna – Sympatyczna – Cegielniana) – Chrościckiego – NOWE WŁOCHY.

W godzinach 13.00 – 21.00: PL. NARUTOWICZA – Grójecka – Kopińska – Szczęśliwicka – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Aleje Jerozolimskie – Łopuszańska – Kleszczowa – Chrobrego – Popularna – Techników – Cegielniana – Sympatyczna – Wałowicka – Zdobnicza – Cienista – Świerszcza (powrót: Świerszcza – Potrzebna – Odolany – Potrzebna – Sympatyczna – Cegielniana) – Chrościckiego – NOWE WŁOCHY.)
129 linia autobusowa zwykła stała CMENTARZ WOLSKI – Fort Wola – Wolska – Połczyńska – Dźwigowa – Wałowicka – Sympatyczna – Cegielniana – Techników – Popularna – Chrobrego – Kleszczowa – Łopuszańska – aleja Krakowska – OKĘCIE. Ponowne uruchomienie linii na starej trasie.
130 linia autobusowa zwykła stała DWORZEC ZACHODNI – Aleje Jerozolimskie – rondo Zesłańców Syberyjskich – Aleje Jerozolimskie – Niemcewicza – Grójecka – plac Zawiszy (powrót: plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – DWORZEC ZACHODNI.) – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Rakowiecka – Puławska – Dolna – Sobieskiego – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – WILANÓW.
(Stara trasa: ZAJEZDNIA KLESZCZOWA – Łopuszańska – Aleje Jerozolimskie – Niemcewicza – Grójecka – plac Zawiszy (powrót: plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Krańcowa – ZAJEZDNIA KLESZCZOWA.) – Aleje Jerozolimskie – ... – WILANÓW.)
Skrócenie trasy w związku ze skierowaniem w rejon osiedla Nowe Włochy linii 127.
167 linia autobusowa zwykła stała KOŁO – Obozowa – Ciołka (powrót: Ciołka – Newelska – księcia Janusza – KOŁO.) – Górczewska – Elekcyjna – Wolska – aleja Prymasa Tysiąclecia – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Grójecka – Wawelska – aleja Niepodległości – Rakowiecka – Puławska – METRO WILANOWSKA.
(Stara trasa: KOŁO – ... – Górczewska – aleja Prymasa Tysiąclecia – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – ... – METRO WILANOWSKA.)
Korekta trasy na terenie Moczydła.
177 linia autobusowa zwykła stała DWORZEC ZACHODNI – Aleje Jerozolimskie – Łopuszańska – Kleszczowa – Ryżowa – Dzieci Warszawy – Sławka – Bohaterów Warszawy – Kościuszki – Spisaka – Regulska – PRAŻMOWSKA (powrót: PRAŻMOWSKA – Regulska – Kompanii Kordian – Pużaka – Sławka). Wydzielenie z linii 191 w celu poprawy połączenia południowego Ursusa ze Śródmieściem.
191 linia autobusowa zwykła stała PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Aleje Jerozolimskie – Popularna – Chrobrego – Ryżowa – Dzieci Warszawy – Sławka – Bohaterów Warszawy – Kościuszki – Cierlicka (powrót: Cierlicka – Kościuszki – Spisaka – Kompanii Kordian – Pużaka – Sławka) – Lalki – Jagiełły – Warszawska – Keniga – PKP URSUS NIEDŹWIADEK.
(Stara trasa: PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Aleje Jerozolimskie – Łopuszańska – Kleszczowa – Ryżowa – Dzieci Warszawy – Sławka – Bohaterów Warszawy – Kościuszki – Cierlicka (powrót: Cierlicka – Kościuszki – Spisaka – Regulska – Kompanii Kordian – Pużaka – Sławka) – Lalki – ... – PKP URSUS NIEDŹWIADEK.)
Korekta trasy w związku z uruchomieniem linii 177.
405 linia autobusowa przyspieszona okresowa (kursuje w soboty, niedziele i święta) BRÓDNO PODGRODZIE – Chodecka – Łojewska – Łabiszyńska – Kondratowicza – św. Wincentego – 11 Listopada – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – Andersa (powrót: Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Słomińskiego) – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – METRO POLITECHNIKA.
Przystanki: BRÓDNO PODGRODZIE, ŁOJEWSKA, TURMONCKA, ŁABISZYŃSKA, SZPITAL BRÓDNOWSKI, TARGÓWEK-RATUSZ, ŻUROMIŃSKA, CM. BRÓDNOWSKI, KOŁOWA, ŚW. WINCENTEGO, RONDO STARZYŃSKIEGO, BONIFRATERSKA (→BRÓDNO PODGRODZIE), DW. GDAŃSKI (→METRO POLITECHNIKA), PL. BANKOWY, CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, METRO POLITECHNIKA.
Uruchomienie linii w celu ułatwienia dojazdu do Cmentarza Bródnowskiego w dni świąteczne.
507 linia autobusowa przyspieszona stała BEMOWO LOTNISKO – Wrocławska – Radiowa – Powstańców Śląskich – Górczewska – aleja Prymasa Tysiąclecia – Kasprzaka – Prosta – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER (PKiN).
Przystanki: BEMOWO LOTNISKO, WIDAWSKA, ORLICH GNIAZD, RADIOWA, DYWIZJONU 303, BEMOWO RATUSZ, GÓRALSKA, CIOŁKA, PKP KASPRZAKA, SZPITAL WOLSKI, KAROLKOWA (NŻ), RONDO ONZ, EMILII PLATER.
(Stara trasa: BEMOWO LOTNISKO – ... – Górczewska – aleja Prymasa Tysiąclecia – Kasprzaka (powrót: Kasprzaka – Ordona – Elekcyjna – Górczewska) – Prosta – ... – EMILII PLATER (PKiN).)
Przywrócenie dwukierunkowego przejazdu przez al. Prymasa Tysiąclecia.
515 linia autobusowa przyspieszona stała HUTA – Kasprowicza – Oczapowskiego – aleja Reymonta – Żeromskiego (powrót: Żeromskiego – Przybyszewskiego – Kasprowicza) – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Wałbrzyska – Nowoursynowska – Ciszewskiego – Rosoła – Belgradzka – Lanciego – Płaskowickiej – NATOLIN PÓŁNOCNY.
Przystanki: HUTA, PRZYTYK, OCZAPOWSKIEGO, PRZYBYSZEWSKIEGO, PERZYŃSKIEGO, ŻEROMSKIEGO, METRO MARYMONT, PL. WILSONA, DW. GDAŃSKI, PL. BANKOWY, CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, METRO POLITECHNIKA (→NATOLIN PŁN.), PL. UNII LUBELSKIEJ, DWORKOWA, URSYNOWSKA, KRÓLIKARNIA, METRO WILANOWSKA, AL. LOTNIKÓW, METRO SŁUŻEW, WRÓBLA, NOSKOWSKIEGO, NOWOURSYNOWSKA, ARBUZOWA (NŻ), SGGW-REKTORAT, CISZEWSKIEGO, STRZELECKIEGO, TELIGI, GRZEGORZEWSKIEJ (NŻ), PŁASKOWICKIEJ (NŻ), MANDARYNKI, BELGRADZKA (NŻ), LANCIEGO, MIGDAŁOWA, NATOLIN PŁN.
(Stara trasa: HUTA – ... – Ciszewskiego – Rosoła – Płaskowickiej – NATOLIN PÓŁNOCNY.
Przystanki: HUTA, ..., GRZEGORZEWSKIEJ (NŻ), PŁASKOWICKIEJ (NŻ), CYNAMONOWA, NATOLIN PŁN.)
Przedłużenie trasy na terenie Natolina.
523 linia autobusowa przyspieszona stała STARE BEMOWO – Radiowa – Powstańców Śląskich – Górczewska – aleja Prymasa Tysiąclecia – Aleje Jerozolimskie – Grzymały-Sokołowskiego – Kopińska – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – aleja Armii Ludowej – most Łazienkowski – aleja Stanów Zjednoczonych – Zakole – Wiatraczna (powrót: Wiatraczna – aleja Stanów Zjednoczonych) – Szaserów – Chłopickiego – PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA.
Przystanki: STARE BEMOWO, STARE BEMOWO, RADIOWA-WAT, RADIOWA, BEMOWO RATUSZ, GÓRALSKA, CIOŁKA, OS. WOLSKA, PKP KASPRZAKA, DW. ZACHODNI, HALA KOPIŃSKA, PL. NARUTOWICZA, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, NOWOWIEJSKA, METRO POLITECHNIKA, MARSZAŁKOWSKA, PL. NA ROZDROŻU, SASKA, MIĘDZYNARODOWA, PRZYCZÓŁEK GROCHOWSKI, WIATRACZNA, SZPITAL MON, OS. MŁODYCH, PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA.
(Stara trasa: STARE BEMOWO – ... – Górczewska – aleja Prymasa Tysiąclecia (powrót: aleja Prymasa Tysiąclecia – Wolska – Elekcyjna – Górczewska) – Aleje Jerozolimskie – ... – PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA.)
Wycofanie z ulicy Elekcyjnej, przeniesienie przystanku OS. WOLSKA z ulicy Wolskiej na al. Prymasa Tysiąclecia.
1996.08.24. ZMIANY PRZYSTANKOWE • WIDOKOWA 01 i 02 - uruchomienie przystanków warunkowych (dotyczy linii 110).
1996.08.24.
1996.08.25.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie ruchu tramwajowego na ul. Puławskiej (na odcinku od ul. Woronicza do pętli WYŚCIGI).


4. CZYNSZOWA – ... – Puławska – Woronicza – WORONICZA.
19. PIASKI – ... – Puławska – Woronicza – Wołoska – Marynarska – SŁUŻEWIEC.
33. HUTA – ... – Boboli – Wołoska – Marynarska – SŁUŻEWIEC.
35. PIASKI – ... – Puławska – Woronicza – WORONICZA.
36. MARYMONT-POTOK – ... – Puławska – Woronicza – WORONICZA.
Z. SPARTAŃSKA – Spartańska – Woronicza – aleja Niepodległości – Puławska – Romera (zawrotka) – Puławska – aleja Niepodległości – Woronicza – Spartańska – SPARTAŃSKA. [Linia jednokierunkowa.]
1996.08.26. ZMIANY PRZYSTANKOWE • OS. GÓRCZEWSKA - uruchomienie przystanku warunkowego (dotyczy linii 407, 408 i 506).
• TKACZY - uruchomienie przystanku warunkowego (dotyczy linii 408).
• ŻERAŃ FSO - uruchomienie przystanku stałego (dotyczy linii 506 i 524).
1996.09.02. KONIEC WAKACJI • Przywrócenie kursowania linii:
16, 42, 301, 317, 356, 359, 382, 384, 394, 401, 402, 403, 404, 415, 445, 460, 495, E-1, E-2, E-3, E-4.

• Przywrócenie kursów szkolnych linii:
164.

9 linia tramwajowa zwykła stała OKĘCIE – aleja Krakowska – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grochowska – GOCŁAWEK.
(Stara trasa: OKĘCIE – ... – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Zamoyskiego – Grochowska – GOCŁAWEK.)
Zakończenie remontu torowiska w al. Waszyngtona.
22 linia tramwajowa zwykła stała HUTA – Nocznickiego – Wólczyńska – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – Okopowa – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – WIATRACZNA.
(Stara trasa: HUTA – ... – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Zamoyskiego – Grochowska – WIATRACZNA.)
24 linia tramwajowa zwykła stała KOŁO – Obozowa – Młynarska – al. Solidarności – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grochowska – GOCŁAWEK.
(Stara trasa: KOŁO – ... – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Zamoyskiego – Grochowska – GOCŁAWEK.)
201 linia autobusowa zastępcza (zwykła stała) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: RONDO WASZYNGTONA – aleja Waszyngtona – WIATRACZNA.)
42 linia tramwajowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) ALEJA ZIELENIECKA – aleja i most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Towarowa – aleja Solidarności – Wolska – Połczyńska – Powstańców Śląskich – Górczewska – OSIEDLE GÓRCZEWSKA.
(Stara trasa: ŻERAŃ FSO – Jagiellońska – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – aleja Jana Pawła II – Prosta – Kasprzaka – Skierniewicka – Wolska – Połczyńska – ... – OSIEDLE GÓRCZEWSKA.)
Wycofanie z Żerania i Muranowa i skierowanie wzdłuż ciągu Alej Jerozolimskich do pętli w alei Zielenieckiej.
41 linia tramwajowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: ŻERAŃ FSO – Jagiellońska – Ratuszowa – Targowa – Kijowska – aleja Tysiąclecia – Kawęczyńska – KAWĘCZYŃSKA BAZYLIKA.)
Zastąpienie linii tramwajowej przez autobusową o wydłużonej trasie.
302 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA) – Kijowska – Targowa – Ratuszowa – Dąbrowszczaków (powrót: Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – Targowa) – plac Hallera – Jagiellońska – Modlińska – Główna – BUKÓW (powrót: BUKÓW – Gąsiorowskiej – Przyrzecze – Modlińska).
303 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) PLAC PIŁSUDSKIEGO – Trębacka – Krakowskie Przedmieście (powrót: Krakowskie Przedmieście – Królewska – PLAC PIŁSUDSKIEGO.) – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Saska – Egipska – aleja Bora-Komorowskiego – Fieldorfa – Umińskiego – GOCŁAW. Uruchomienie linii odciążającej linię 111 na najbardziej obciążonym odcinku.
370 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: UTRATA – Utrata – Zabraniecka – Naczelnikowska – Radzymińska – Ząbkowska – Targowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Ząbkowska – Radzymińska – Naczelnikowska – Zabraniecka – Utrata – UTRATA.)
Połączenie linii.
402 linia autobusowa przyspieszona okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) CHOMICZÓWKA – Conrada – Kochanowskiego – Rudnickiego – Powązkowska – Dzika – aleja Jana Pawła II (powrót: aleja Jana Pawła II – Okopowa – Powązkowska) – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Ząbkowska – Radzymińska – Naczelnikowska – Zabraniecka – Utrata – UTRATA.
Przystanki: CHOMICZÓWKA, CONRADA, GALLA ANONIMA (NŻ), KOCHANOWSKIEGO, POWĄZKI CM. WOJSKOWY (NŻ), ELBLĄSKA, POWĄZKOWSKA, KINO FEMINA, PL. BANKOWY, PARK PRASKI, DW. WILEŃSKI, KORSAKA, ŚNIEŻNA, KS. ZIEMOWITA, ZABRANIECKA TECHMAZBYT, KSIĘŻNEJ ANNY (NŻ), MATUSZEWSKA, ZABRANIECKA WZT, UTRATA.
(Stara trasa: STARE BEMOWO – Radiowa – Wrocławska – Powstańców Śląskich – Kochanowskiego – ... – aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Bracka – PLAC TRZECH KRZYŻY (powrót: PLAC TRZECH KRZYŻY – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie).
Przystanki: STARE BEMOWO, STARE BEMOWO, RADIOWA-WAT, RADIOWA, ORLICH GNIAZD, WIDAWSKA, WROCŁAWSKA, NOWE BEMOWO, CONRADA, GALLA ANONIMA (NŻ), KOCHANOWSKIEGO, POWĄZKI CM.WOJSKOWY (NŻ), ELBLĄSKA, POWĄZKOWSKA, KINO FEMINA, PL. BANKOWY, CENTRUM, PL. TRZECH KRZYŻY.)
406 linia autobusowa przyspieszona okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) STARE BEMOWO – Radiowa – Wrocławska – Powstańców Śląskich – Kochanowskiego – Rudnickiego – Powązkowska – Dzika – aleja Jana Pawła II (powrót: aleja Jana Pawła II – Okopowa – Powązkowska) – aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Goworka (powrót: Goworka – Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Spacerowa – Gagarina – Czerniakowska – Chełmska – Bobrowiecka – KIERBEDZIA.
Przystanki: STARE BEMOWO, RADIOWA WAT, RADIOWA, ORLICH GNIAZD, WIDAWSKA, WROCŁAWSKA, NOWE BEMOWO, CONRADA, GALLA ANONIMA (NŻ), KOCHANOWSKIEGO, POWĄZKI CM. WOJSKOWY (NŻ), ELBLĄSKA, POWĄZKOWSKA, KINO FEMINA, PL. BANKOWY, CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, METRO POLITECHNIKA (→KIERBEDZIA), PL. UNII LUBELSKIEJ, SPACEROWA, STĘPIŃSKA, IWICKA, SIELCE, CHEŁMSKA, BOBROWIECKA, KIERBEDZIA.
Wprowadzenie przedłużonej trasy jako stałej.
1996.09.02.
1996.09.27.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie w dni robocze w godz. 8.30 - 13.30 ruchu tramwajowego na ul. Jagiellońskiej (na odcinku od ronda Starzyńskiego do pętli ŻERAŃ FSO).


18. RATUSZOWA-ZOO – Jagiellońska – Starzyńskiego – ... – SŁUŻEWIEC.
21. RATUSZOWA-ZOO – Jagiellońska – Ratuszowa – ... – WIATRACZNA.
Z. ŻERAŃ FSO – Jagiellońska – PLAC HALLERA.
1996.09.14. 150 linia autobusowa zwykła stała SZCZĘŚLIWICE – Dickensa – Białobrzeska (powrót: Białobrzeska – Opaczewska – Szczęśliwicka – SZCZĘŚLIWICE.) – Kopińska – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Towarowa – Prosta – Świętokrzyska – Kopernika – Tamka – Dobra – MARIENSZTAT (powrót: MARIENSZTAT – Dobra – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Karowa – Dobra).
(Stara trasa: SZCZĘŚLIWICE – ... – Grójecka – plac Zawiszy – Towarowa – Srebrna – Twarda – Prosta – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy) – Kopernika – ... – MARIENSZTAT.)
Wycofanie z ul. Srebrnej i Twardej.
1996.09.18. MURANÓW

HIT STALOWA
linia autobusowa hipermarketowa zwykła stała STAWKI – Andersa (powrót: Andersa – Nowolipki – Zamenhofa – Lewartowskiego – STAWKI.) – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Szwedzka – Stalowa – HIT STALOWA (powrót: HIT STALOWA – aleja Solidarności). Uruchomienie bezpłatnej linii dowozowej łączącej Muranów i centrum z hipermarketem HIT mieszczącym się przy ul. Stalowej.
1996.09.20. 207 linia autobusowa specjalna (przyspieszona) EMILII PLATER (PKiN) – Emilii Plater – Świętokrzyska – Prosta – Kasprzaka – aleja Prymasa Tysiąclecia – Górczewska – Powstańców Śląskich – BEMOWO LOTNISKO. Uruchomienie linii specjalnej w związku z koncertem Michaela Jacksona na lotnisku Bemowo. Kursy od godz. 15 do późnych godzin wieczornych.
1996.09.23. 177 linia autobusowa zwykła stała PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Aleje Jerozolimskie – Łopuszańska – Kleszczowa – Ryżowa – Dzieci Warszawy – Sławka – Bohaterów Warszawy – Kościuszki – Spisaka – Regulska – PRAŻMOWSKA (powrót: PRAŻMOWSKA – Regulska – Kompanii Kordian – Pużaka – Sławka).
(Stara trasa: DWORZEC ZACHODNI – Aleje Jerozolimskie – Łopuszańska – ... – PRAŻMOWSKA.)
Przedłużenie trasy na terenie Ochoty.
191 linia autobusowa zwykła stała PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Aleje Jerozolimskie – Popularna – Chrobrego – Ryżowa – Dzieci Warszawy – Sławka – Bohaterów Warszawy – Kościuszki – Cierlicka (powrót: Cierlicka – Kościuszki – Spisaka – Regulska – Kompanii Kordian – Pużaka – Sławka) – Lalki – Jagiełły – Warszawska – Keniga – PKP URSUS NIEDŹWIADEK.
(Stara trasa: PLAC NARUTOWICZA – ... – Sławka – Bohaterów Warszawy – Kościuszki – Cierlicka (powrót: Cierlicka – Kościuszki – Spisaka – Kompanii Kordian – Pużaka – Sławka) – Lalki – ... – PKP URSUS NIEDŹWIADEK.)
Przywrócenie przejazdu przez ul. Regulską.
1996.10.01. 10 linia tramwajowa zwykła stała OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – Skierniewicka – Kasprzaka – Prosta – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Rakowiecka – Boboli – Wołoska – Marynarska – SŁUŻEWIEC.
(Stara trasa: OSIEDLE GÓRCZEWSKA – ... – Połczyńska – Wolska – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – ... – SŁUŻEWIEC.)
Przywrócenie ruchu tramwajowego na ulicy Prostej.
T linia tramwajowa zwykła okresowa (kursuje w dni świąteczne) ZAWIESZENIE KURSOWANIA.
(Stara trasa: PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Nowowiejska – Krzywickiego – Filtrowa – PLAC NARUTOWICZA.)
Sezonowe zawieszenie kursowania.
412 linia autobusowa przyspieszona okresowa całodzienna (kursuje w dni robocze) EMILII PLATER – Emilii Plater – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Puławska – Dolina Służewiecka – aleja KEN – Surowieckiego – Romera – Herbsta – aleja KEN – Ciszewskiego – Cynamonowa – Płaskowickiej – Lanciego – Belgradzka – Rosoła (powrót: Rosoła – Płaskowickiej – Cynamonowa) – NATOLIN KABATY.
Przystanki: EMILII PLATER, RONDO ONZ, DW. CENTRALNY, NOWOWIEJSKA, GUS, METRO POLE MOKOTOWSKIE, ODYŃCA, POLSKIE RADIO (NŻ), METRO WIERZBNO, DOMANIEWSKA (NŻ), AL. LOTNIKÓW, METRO URSYNÓW, KOŃSKI JAR (→EMILII PLATER), ZAOLZIAŃSKA (→NATOLIN KABATY), MEGASAM, PIĘCIOLINII, DUNIKOWSKIEGO, METRO STOKŁOSY, URSYNÓW PŁD., MAGELLANA, POLINEZYJSKA, SZOLC-ROGOZIŃSKIEGO, CYNAMONOWA, PŁASKOWICKIEJ (→EMILII PLATER), MIGDAŁOWA (→NATOLIN KABATY), MANDARYNKI (→EMILII PLATER), LANCIEGO (→NATOLIN KABATY), BELGRADZKA, LOKAJSKIEGO (NŻ), NATOLIN KABATY.
(Stara trasa: EMILII PLATER – ... – Romera – Herbsta – Pileckiego – Ciszewskiego – Cynamonowa – ... – NATOLIN KABATY.
Przystanki: EMILII PLATER, ..., DUNIKOWSKIEGO, CENTRUM ONKOLOGII, URSYNÓW PŁD., MAGELLANA, ..., NATOLIN KABATY.)
Korekty tras na terenie Stokłosów.
607 linia autobusowa nocna zwykła stała ZACISZE – Codzienna – Młodzieńcza – Radzymińska – Ząbkowska – Targowa – Ratuszowa – Dąbrowszczaków (powrót: Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – Targowa) – plac Hallera – Jagiellońska – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – Bonifraterska – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Wałbrzyska – Nowoursynowska – Dolina Służewiecka – aleja KEN – Bartoka – Jastrzębowskiego – aleja KEN – Ciszewskiego – Rosoła – Gandhi – Cynamonowa – Płaskowickiej – Rosoła – Belgradzka – Stryjeńskich – Wąwozowa – NATOLIN MOCZYDŁO.
(Stara trasa: ZACISZE – ... – Jastrzębowskiego – Herbsta – Pileckiego – Ciszewskiego – Rosoła – ... – NATOLIN MOCZYDŁO.)
1996.10.05. 104 linia autobusowa zwykła stała BRÓDNO PODGRODZIE – Chodecka – Kondratowicza – Łabiszyńska – Kopijników – Białołęcka – Brzeziny – Białołecka – Płochocińska – Marywilska – Marcelin WFTS – Marywilska – Płochocińska – Modlińska – Obrazkowa – Myśliborska – Światowida – NOWODWORY (kraniec przy ul. Książkowej).

(W dni świąteczne: ... – Białołęcka – BRZEZINY.)
Skrócenie trasy w dni świąteczne w związku z brakami kadrowymi w MZA.
106 linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni robocze) OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Lazurowa – Człuchowska – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – Skierniewicka – Siedmiogrodzka – Grzybowska – Królewska – PLAC PIŁSUDSKIEGO (powrót: PLAC PIŁSUDSKIEGO – Trębacka – Krakowskie Przedmieście – Królewska). Zawieszenie kursowania w dni świąteczne w związku z brakami kadrowymi w MZA.
120 linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni robocze) DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA) – Kijowska – Targowa – aleja Solidarności – Radzymińska – Młodzieńcza – Kondratowicza – Chodecka – Łojewska – Łabiszyńska – Toruńska – ŻERAŃ FSO.
130 linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni robocze) DWORZEC ZACHODNI – Aleje Jerozolimskie – rondo Zesłańców Syberyjskich – Aleje Jerozolimskie – Niemcewicza – Grójecka – plac Zawiszy (powrót: plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – DWORZEC ZACHODNI.) – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Rakowiecka – Puławska – Dolna – Sobieskiego – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – WILANÓW.
139 linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni robocze) METRO WILANOWSKA – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – osiedle Powsin – Przekorna – Gąsek – STARE KABATY.
179 linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni robocze) DWORZEC GDAŃSKI – Bonifraterska – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Królewska – plac Małachowskiego – Kredytowa – Jasna – Zgoda – Krucza (powrót: Krucza – Szpitalna – plac Powstańców Warszawy – Mazowiecka – plac Małachowskiego) – Piękna – Myśliwiecka – Łazienkowska – Czerniakowska – Powsińska – SADYBA.
1996.10.12. 168 linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni robocze) RAKOWIECKA / ŁOWICKA – Rakowiecka (powrót: Rakowiecka – aleja Niepodległości – Madalińskiego – Boboli – Rakowiecka – RAKOWIECKA / ŁOWICKA.) – Puławska – plac Unii Lubelskiej – Polna – aleja Armii Ludowej (powrót: aleja Armii Ludowej – Waryńskiego – Puławska) – most Łazienkowski – Wał Miedzeszyński – Zwycięzców – Saska – Egipska – Bora-Komorowskiego – GOCŁAW. Zawieszenie kursowania w dni świąteczne w związku z brakami kadrowymi w MZA.
1996.10.14.
1996.10.27.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie ruchu tramwajowego na ul. Kaliskiego i Dywizjonu 303.


20. KOŁO – Obozowa – ... – BANACHA.
220. KOŁO – księcia Janusza – Obozowa – Ciołka (powrót: Ciołka – Newelska – księcia Janusza – KOŁO.) – Górczewska – Powstańców Śląskich – Wrocławska – Radiowa – STARE BEMOWO.
1996.10.16. 511 linia autobusowa przyspieszona stała HUTA – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Woronicza – Spartańska – SPARTAŃSKA.
Przystanki: HUTA, ZAJEZDNIA ŻOLIBORZ, PROZY (NŻ), PRZY AGORZE, SZPITAL BIELAŃSKI, AWF (NŻ), PODLEŚNA-IMiGW (NŻ), ŻEROMSKIEGO (NŻ), METRO MARYMONT, POPIEŁUSZKI, RONDO RADOSŁAWA (NŻ), STAWKI, KINO FEMINA, RONDO ONZ, DW. CENTRALNY, NOWOWIEJSKA, GUS, METRO POLE MOKOTOWSKIE, METRO RACŁAWICKA, ODYŃCA, POLSKIE RADIO, METRO WIERZBNO, TELEWIZJA, WORONICZA, ZAJEZDNIA WORONICZA, INSTYTUT REUMATOLOGII, SPARTAŃSKA.

(W dni świąteczne: EMILII PLATER – Emilii Plater – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – ...
Przystanki: EMILII PLATER, RONDO ONZ, DW. CENTRALNY, ...)
Skrócenie trasy w dni świąteczne w związku z brakami kadrowymi w MZA.
1996.10.19. 101 linia autobusowa zwykła stała OKĘCIE – aleja Krakowska – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – Ratuszowa – Dąbrowszczaków (powrót: Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – Targowa) – plac Hallera – Jagiellońska – Modlińska – Obrazkowa – Myśliborska – Porajów – Świderska – Mehoffera – Światowida (powrót: Światowida – Świętosławskiego – Świderska) – NOWODWORY (kraniec przy ul. Książkowej).

(W dni świąteczne: DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA) – Kijowska – Targowa – ...)
Skrócenie trasy w dni świąteczne w związku z brakami kadrowymi w MZA.
114 linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni robocze) PLAC TRZECH KRZYŻY – Aleje Ujazdowskie – aleja Szucha – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Rakowiecka – aleja Niepodległości – Odyńca – Racławicka – Żwirki i Wigury – 17 Stycznia – BAZA PPL. Zawieszenie kursowania w dni świąteczne w związku z brakami kadrowymi w MZA.
513 linia autobusowa przyspieszona okresowa całodzienna (kursuje w dni robocze) PLAC TRZECH KRZYŻY – Aleje Ujazdowskie – Belwederska – Sobieskiego – aleja Sikorskiego – Dolina Służewiecka – aleja Rodowicza – Rosoła – Gandhi – Cynamonowa – Płaskowickiej – Rosoła – Belgradzka – Stryjeńskich – Przy Bażantarni – Rosoła – NATOLIN KABATY.
Przystanki: PL. TRZECH KRZYŻY, PL. NA ROZDROŻU, DOLNA, NOWOURSYNOWSKA, URSYNÓW PŁN., STRZELECKIEGO, TELIGI, POLINEZYJSKA, SZOLC-ROGOZIŃSKIEGO, CYNAMONOWA, MANDARYNKI, BELGRADZKA (NŻ), METRO NATOLIN, MAŁCUŻYŃSKIEGO, OS. WYŻYNY, MAŁEJ ŁĄKI (NŻ), RAABEGO, LOKAJSKIEGO (NŻ), NATOLIN KABATY.
1996.10.21. 173 linia autobusowa zwykła stała PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Łopuszańska – Kleszczowa – Chrobrego – Popularna – Techników – Cegielniana – Sympatyczna – Potrzebna – Odolany – Potrzebna – Sympatyczna (powrót: Sympatyczna – Cegielniana) – Wałowicka – Globusowa – Świerszcza – Chrościckiego – WŁOCHY.
(Stara trasa: PLAC NARUTOWICZA – ... – Łopuszańska – Krańcowa – Popularna – Techników – Cegielniana – Sympatyczna – Wałowicka – Globusowa – Świerszcza – Chrościckiego – WŁOCHY.)
Wycofanie z przejazdu przez ul. Krańcową wraz z wprowadzeniem podjazdów do Odolan w związku z likwidacją linii 373.
1996.11.01.
1996.11.03.
40 linia tramwajowa cmentarna zwykła ANNOPOL – Annopol – Rembielińska – Budowlana – Odrowąża – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – Okopowa – aleja Solidarności – Wolska – CMENTARZ WOLSKI. Uruchomienie linii cmentarnych. Więcej szczegółów znajduje się TUTAJ.
222 linia autobusowa cmentarna przyspieszona POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY) – Powązkowska – Krasińskiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Dawidowskiego – Słomińskiego – Bonifraterska (powrót: Bonifraterska – Muranowska – Andersa) – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – PLAC TRZECH KRZYŻY.
Przystanki: POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY), SADY ŻOLIBORSKIE, POPIEŁUSZKI, PL. WILSONA, DW. GDAŃSKI, MURANOWSKA, PL. KRASIŃSKICH, UNIWERSYTET, FOKSAL, PLAC TRZECH KRZYŻY.
225 linia autobusowa cmentarna przyspieszona CMENTARZ BRÓDNOWSKI – św. Wincentego (powrót: św. Wincentego – Smoleńska – Witebska – Ossowskiego – Kołowa – CMENTARZ BRÓDNOWSKI.) – 11 Listopada – Starzyńskiego – Jagiellońska – św. Cyryla i Metodego – Targowa (powrót: Targowa – aleja Solidarności – Jagiellońska) – aleja Zieleniecka – aleja i most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Grójecka – PLAC NARUTOWICZA.
Przystanki: CM. BRÓDNOWSKI, RONDO ŻABA, RONDO STARZYŃSKIEGO, DW. WILEŃSKI, KIJOWSKA, RONDO WASZYNGTONA, MUZEUM NARODOWE, CENTRUM, DW. CENTRALNY, PL. ZAWISZY, PL. NARUTOWICZA.
227 linia autobusowa cmentarna przyspieszona CMENTARZ BRÓDNOWSKI – św. Wincentego (powrót: św. Wincentego – Smoleńska – Witebska – Ossowskiego – Kołowa – CMENTARZ BRÓDNOWSKI.) – 11 Listopada – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – Dawidowskiego – Andersa (powrót: Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Słomińskiego) – plac Bankowy – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie (zawrotka) – Marszałkowska – KRÓLEWSKA (powrót: KRÓLEWSKA – Marszałkowska – plac Bankowy).
Przystanki: CM. BRÓDNOWSKI, RONDO ŻABA, RONDO STARZYŃSKIEGO, BONIFRATERSKA (→CM. BRÓDNOWSKI), DW. GDAŃSKI (→KRÓLEWSKA), PL. BANKOWY, CENTRUM (→KRÓLEWSKA), KRÓLEWSKA.
242 linia autobusowa cmentarna przyspieszona CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA) – Wóycickiego – Wólczyńska (powrót: Wólczyńska – Opłotek – Palisadowa – Wóycickiego – CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA).) – Żeromskiego – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Senatorska – Wierzbowa – plac Piłsudskiego – Królewska – KRÓLEWSKA (powrót: KRÓLEWSKA – Marszałkowska – plac Bankowy).
Przystanki: CM. PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA), CM. WAWRZYSZEWSKI, PRZYBYSZEWSKIEGO, ŻEROMSKIEGO, METRO MARYMONT, PL. WILSONA, DW. GDAŃSKI, PL. BANKOWY, ZACHĘTA (→KRÓLEWSKA), KRÓLEWSKA.
251 linia autobusowa cmentarna przyspieszona POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY) – Powązkowska – Okopowa – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Międzyborska – Cyraneczki – Grenadierów (powrót: Grenadierów – aleja Waszyngtona) – aleja Stanów Zjednoczonych – WIATRACZNA.
Przystanki: POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY), POWĄZKI IV BRAMA, POWĄZKOWSKA, OKOPOWA, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, CENTRUM, MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA, WIATRACZNA.
256 linia autobusowa cmentarna przyspieszona CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA) – Wóycickiego – Wólczyńska (powrót: Wólczyńska – Opłotek – Palisadowa – Wóycickiego – CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA).) – aleja Reymonta – Broniewskiego – Elbląska – Krasińskiego (powrót: Krasińskiego – Broniewskiego) – Powązki (Cmentarz Wojskowy) – Powązkowska – Okopowa – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – św. Wincentego – Smoleńska – Witebska – Ossowskiego – Kołowa – CMENTARZ BRÓDNOWSKI (powrót: CMENTARZ BRÓDNOWSKI – św. Wincentego).
Przystanki: CM. PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA), CM. WAWRZYSZEWSKI, AL. REYMONTA, POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY), POWĄZKI IV BRAMA, POWĄZKOWSKA, RONDO RADOSŁAWA, DW. GDAŃSKI (→CM. PÓŁNOCNY), BONIFRATERSKA (→CM. BRÓDNOWSKI), RONDO STARZYŃSKIEGO, RONDO ŻABA, CM. BRÓDNOWSKI.
263 linia autobusowa cmentarna przyspieszona POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY) – Powązkowska – Okopowa – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – PLAC NARUTOWICZA.
Przystanki: POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY), POWĄZKI IV BRAMA, POWĄZKOWSKA, OKOPOWA, PL. ZAWISZY, PL. NARUTOWICZA.
269 linia autobusowa cmentarna przyspieszona CMENTARZ BRÓDNOWSKI – św. Wincentego (powrót: św. Wincentego – Smoleńska – Witebska – Ossowskiego – Kołowa – CMENTARZ BRÓDNOWSKI.) – 11 Listopada – Starzyńskiego – Jagiellońska – św. Cyryla i Metodego – Targowa (powrót: Targowa – aleja Solidarności – Jagiellońska) – Zamoyskiego – Grochowska – WIATRACZNA.
Przystanki: CM. BRÓDNOWSKI, RONDO ŻABA, RONDO STARZYŃSKIEGO, DW. WILEŃSKI, KIJOWSKA, WIATRACZNA.
270 linia autobusowa cmentarna przyspieszona CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA) – Wóycickiego – Wólczyńska (powrót: Wólczyńska – Opłotek – Palisadowa – Wóycickiego – CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA).) – aleja Reymonta – Broniewskiego – Elbląska – Krasińskiego (powrót: Krasińskiego – Broniewskiego) – Powązki (Cmentarz Wojskowy) – Powązkowska – Okopowa – Anielewicza – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Kijowska – DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA).
Przystanki: CM. PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA), CM. WAWRZYSZEWSKI, AL. REYMONTA, POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY), POWĄZKI IV BRAMA, POWĄZKOWSKA, CM. ŻYDOWSKI, KINO FEMINA, METRO RATUSZ, PARK PRASKI, DW. WILEŃSKI, KIJOWSKA, DW. WSCHODNI (KIJOWSKA).
276 linia autobusowa cmentarna przyspieszona CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ODROWĄŻA) – Odrowąża (powrót: Odrowąża – Staniewicka – Pożarowa – CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ODROWĄŻA).) – 11 Listopada – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – Dawidowskiego – Andersa (powrót: Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Słomińskiego) – plac Bankowy – Marszałkowska – Świętokrzyska – Emilii Plater – Twarda – plac Grzybowski – Królewska – KRÓLEWSKA (powrót: KRÓLEWSKA – Marszałkowska).
Przystanki: CM. BRÓDNOWSKI (ODROWĄŻA), STANIEWICKA, RONDO ŻABA, RONDO STARZYŃSKIEGO, BONIFRATERSKA (→CM. BRÓDNOWSKI), DW. GDAŃSKI (→KRÓLEWSKA), PL. BANKOWY, METRO ŚWIĘTOKRZYSKA (→KRÓLEWSKA), KRÓLEWSKA.
281 linia autobusowa cmentarna przyspieszona PLAC WILSONA – Słowackiego – Marymoncka – Pułkowa – Łomianki: Kolejowa – Dziekanów Leśny; Kolejowa – Pieńków: Kolejowa – Palmiry: droga przez Palmiry – POCIECHA.
Przystanki: PL. WILSONA, TEATR KOMEDIA, METRO MARYMONT, PODLEŚNA-IMiGW (NŻ), AWF (NŻ), SZPITAL BIELAŃSKI (NŻ), PRZY AGORZE (NŻ), CM. WŁOSKI, PROZY (NŻ), MUZEALNA (NŻ), DZIERŻONIOWSKA (NŻ), PARK MŁOCIŃSKI (NŻ), PALMIRY, POCIECHA.
284 linia autobusowa cmentarna przyspieszona CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA) – Wóycickiego – Wólczyńska (powrót: Wólczyńska – Opłotek – Palisadowa – Wóycickiego – CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA).) – aleja Reymonta – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – Kasprzaka (powrót: Kasprzaka – Ordona – Wolska) – aleja Prymasa Tysiąclecia – Aleje Jerozolimskie – Grzymały-Sokołowskiego – Kopińska – Grójecka – PLAC NARUTOWICZA.
Przystanki: CM. PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA), CM. WAWRZYSZEWSKI, AL. REYMONTA, WROCŁAWSKA, RADIOWA, BEMOWO RATUSZ (→CM. PÓŁNOCNY), CZUMY (→PL. NARUTOWICZA), HALA WOLA, CIEPŁOWNIA WOLA, FORT WOLA (→ CM. PÓŁNOCNY), CM. WOLSKI (→PL. NARUTOWICZA), REDUTA WOLSKA, DW. ZACHODNI, PL. NARUTOWICZA.
288 linia autobusowa cmentarna przyspieszona CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA) – Wóycickiego – Wólczyńska (powrót: Wólczyńska – Opłotek – Palisadowa – Wóycickiego – CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA).) – Żeromskiego – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – aleja Armii Ludowej – most Łazienkowski – aleja Stanów Zjednoczonych – WIATRACZNA.
Przystanki: CM. PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA), CM. WAWRZYSZEWSKI, PRZYBYSZEWSKIEGO, ŻEROMSKIEGO, METRO MARYMONT, PL. WILSONA, DW. GDAŃSKI, PL. BANKOWY, KRÓLEWSKA, CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, METRO POLITECHNIKA, PL. NA ROZDROŻU, SASKA, PRZYCZÓŁEK GROCHOWSKI, WIATRACZNA.
290 linia autobusowa cmentarna przyspieszona POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY) – Powązkowska – Okopowa – aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – KRÓLEWSKA (powrót: KRÓLEWSKA – Królewska – Grzybowska – Towarowa – Okopowa).
Przystanki: POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY), POWĄZKI IV BRAMA, POWĄZKOWSKA, OKOPOWA, PL. BANKOWY (→KRÓLEWSKA), KRÓLEWSKA.
1996.11.01. 175 linia autobusowa zwykła stała KONWIKTORSKA – Konwiktorska – Bonifraterska (powrót: Bonifraterska – Międzyparkowa – Słomińskiego – Szymanowska – Zakroczymska – Konwiktorska – KONWIKTORSKA.) – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Raszyńska – Żwirki i Wigury (powrót: Żwirki i Wigury – Krzyckiego – Raszyńska) – LOTNISKO CHOPINA.
(Stara trasa: KONWIKTORSKA – ... – Krakowskie Przedmieście – Królewska – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – ... – LOTNISKO CHOPINA.)
Powrót na starą trasę pod wpływem postulatów pasażerów.
1996.11.03. 111 linia autobusowa zwykła stała ESPERANTO – Anielewicza – Andersa (powrót: Andersa – Nowolipki – Zamenhofa – Anielewicza) – plac Bankowy – Senatorska – Wierzbowa – plac Piłsudskiego (powrót: plac Piłsudskiego – Moliera – plac Teatralny – Senatorska) – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Saska – Zwycięzców – Międzynarodowa – Brazylijska – Saska – Egipska – Bora-Komorowskiego – Fieldorfa – Umińskiego – GOCŁAW.
(Stara trasa w dni świąteczne: ESPERANTO – ... – Krakowskie Przedmieście – Świętokrzyska – Kopernika – Tamka – Dobra – Solec – aleja 3 Maja – most i aleja Poniatowskiego – ... – GOCŁAW.)
Przywrócenie ruchu samochodowego i autobusowego na ul. Nowy Świat w dni świąteczne.
116 linia autobusowa zwykła stała CHOMICZÓWKA – Conrada – Wólczyńska – Żeromskiego – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Dawidowskiego – Słomińskiego – Bonifraterska (powrót: Bonifraterska – Muranowska – Andersa) – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – Belwederska – Sobieskiego – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – WILANÓW.
(Stara trasa w dni świąteczne: CHOMICZÓWKA – ... – Krakowskie Przedmieście – Świętokrzyska – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Bracka – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie) – Aleje Ujazdowskie – ... – WILANÓW.)
122 linia autobusowa zwykła stała STARE BEMOWO – Radiowa – Wrocławska – Powstańców Śląskich – Kochanowskiego – Rudnickiego – Powązkowska – Duchnicka – Przasnyska – Krasińskiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Dawidowskiego – Słomińskiego – Bonifraterska (powrót: Bonifraterska – Muranowska – Andersa) – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – aleja Szucha – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Malczewskiego – Joliot-Curie – Woronicza – Spartańska – SPARTAŃSKA.
(Stara trasa w dni świąteczne: STARE BEMOWO – ... – Krakowskie Przedmieście – Świętokrzyska – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Bracka – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie) – Aleje Ujazdowskie – ... – SPARTAŃSKA.)
195 linia autobusowa zwykła stała HUTA – Kasprowicza – Żeromskiego – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Dawidowskiego – Słomińskiego – Bonifraterska (powrót: Bonifraterska – Muranowska – Andersa) – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – Belwederska – Sobieskiego – aleja Sikorskiego – Dolina Służewiecka – aleja Rodowicza – Bartoka – Surowieckiego – Romera – Herbsta – Pileckiego – Ciszewskiego – URSYNÓW POŁUDNIOWY.
(Stara trasa w dni świąteczne: HUTA – ... – Krakowskie Przedmieście – Świętokrzyska – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Bracka – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie) – Aleje Ujazdowskie – ... – URSYNÓW POŁUDNIOWY.)
503 linia autobusowa przyspieszona stała KONWIKTORSKA – Konwiktorska – Bonifraterska (powrót: Bonifraterska – Międzyparkowa – Słomińskiego – Szymanowska – Zakroczymska – Konwiktorska – KONWIKTORSKA.) – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – Belwederska – Sobieskiego – aleja Sikorskiego – Dolina Służewiecka – aleja Rodowicza – Rosoła – Gandhi – Dereniowa – Płaskowickiej – NATOLIN PÓŁNOCNY.
Przystanki: KONWIKTORSKA, MURANOWSKA, PL. ZAMKOWY, UNIWERSYTET, FOKSAL, PL. TRZECH KRZYŻY, PL. NA ROZDROŻU, DOLNA, NOWOURSYNOWSKA, URSYNÓW PŁN, STRZELECKIEGO, TELIGI, POLINEZYJSKA, METRO IMIELIN, MIKLASZEWSKIEGO, STRYJEŃSKICH, BRACI WAGÓW, NATOLIN PŁN.
(Stara trasa w dni świąteczne: KONWIKTORSKA – ... – Krakowskie Przedmieście – Świętokrzyska – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Bracka – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie) – Aleje Ujazdowskie – ... – NATOLIN PÓŁNOCNY.
Przystanki: KONWIKTORSKA, ..., UNIWERSYTET, CENTRUM, PL. TRZECH KRZYŻY, ..., NATOLIN PÓŁNOCNY.)
AIRPORT CITY linia autobusowa specjalna (przyspieszona stała) LOTNISKO CHOPINA – Żwirki i Wigury – Krzyckiego – Raszyńska – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Nowy Świat – Świętokrzyska – Mazowiecka – plac Małachowskiego – Królewska – plac Piłsudskiego – Ossolińskich – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Raszyńska – Żwirki i Wigury – LOTNISKO CHOPINA.
(Stara trasa w dni świąteczne: LOTNISKO CHOPINA – ... – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – Świętokrzyska – Mazowiecka – plac Małachowskiego – Królewska – plac Piłsudskiego – Ossolińskich – Krakowskie Przedmieście – Świętokrzyska – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – ... – LOTNISKO CHOPINA.)
1996.11.04. 703 linia autobusowa podmiejska zwykła stała OKĘCIE – aleja Krakowska – Raszyn: aleja Krakowska – Falenty: aleja Krakowska – Janki: aleja Krakowska – Mszczonowska – Wolica: aleja Katowicka – Paszków: aleja Katowicka – Nadarzyn: aleja Katowicka – SienkiewiczaKajetany: Rolna – Szamoty: Nadarzyńska – SZAMOTY.
(Stara trasa: OKĘCIE – ... – Nadarzyn: aleja Katowicka – Sienkiewicza – Kościelna – NADARZYN PLAC PONIATOWSKIEGO (powrót: NADARZYN PLAC PONIATOWSKIEGO – Sienkiewicza).

(Niektóre kursy: ... – Nadarzyn: aleja Katowicka – Sienkiewicza – Kościelna – plac Poniatowskiego – Sienkiewicza (powrót: Sienkiewicza – Kościelna – plac Poniatowskiego – Sienkiewicza – aleja Katowicka) – Kajetany: Rolna – Szamoty: Nadarzyńska – SZAMOTY.))
Podział na dwie linie obsługujące relacje Warszawa - Nadarzyn i Warszawa - Szamoty.
711 linia autobusowa podmiejska zwykła stała OKĘCIE – aleja Krakowska – Raszyn: aleja Krakowska – Falenty: aleja Krakowska – Janki: aleja Krakowska – Mszczonowska – Wolica: aleja Katowicka – Paszków: aleja Katowicka – Nadarzyn: aleja Katowicka – Sienkiewicza – Kościelna – NADARZYN PLAC PONIATOWSKIEGO (powrót: NADARZYN PLAC PONIATOWSKIEGO – Sienkiewicza).
1996.11.09. 710 linia autobusowa podmiejska zwykła stała METRO WILANOWSKA – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – osiedle Powsin – Drewny (powrót: Drewny – obwodnica Powsina – Przekorna – osiedle Powsin) – Bielawa: Warszawska – Konstancin Jeziorna: Warszawska – Bielawska – Mirkowska – aleja Wojska Polskiego – Piłsudskiego – Jagiellońska – Wierzejewskiego – Piasta – Piłsudskiego (powrót: Piłsudskiego – aleja Wojska Polskiego) – Prusa – Chylicka – Długa – Chylice: Starochylicka – Chylice-Pólko: Starochylicka – Piaseczno: Chyliczkowska – Armii Krajowej – Okulickiego (powrót: Okulickiego – Wojska Polskiego – Kusocińskiego – Puławska – Chyliczkowska) – PIASECZNO POLKOLOR.
(Stara trasa: METRO WILANOWSKA – ... – Bielawa: Warszawska – Konstancin Jeziorna: Warszawska – Mirkowska – aleja Wojska Polskiego – ... – PIASECZNO POLKOLOR.)
Połączenie linii.
728 linia autobusowa podmiejska zwykła stała LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: METRO WILANOWSKA – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – Przyczółkowa (osiedle Powsin) – Drewny (powrót: Drewny – Drewny (obwodnica Powsina) – Przekorna – Przyczółkowa (osiedle Powsin)) – Bielawa: Warszawska – Konstancin Jeziorna: Warszawska – Piłsudskiego – Jagiellońska – Wierzejewskiego – Piasta – Piłsudskiego (powrót: Piłsudskiego – Warszawska) – Prusa – Chylicka – Długa – Chylice: Starochylicka – Chylice-Pólko: Starochylicka – Piaseczno: Chyliczkowska – Armii Krajowej – Okulickiego (powrót: Okulickiego – Wojska Polskiego – Kusocińskiego – Puławska – Chyliczkowska) – PIASECZNO (POLKOLOR).)
724 linia autobusowa podmiejska zwykła stała METRO WILANOWSKA – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – osiedle Powsin – Drewny (powrót: Drewny – obwodnica Powsina – Przekorna – osiedle Powsin) – Bielawa: Warszawska – Konstancin Jeziorna: Warszawska – Skolimowska – Piaseczyńska – Pułaskiego – Chyliczki: Wschodnia – Piaseczno: Okulickiego – Przesmyckiego – Julianowska – Chyliczkowska – Armii Krajowej – Okulickiego (powrót: Okulickiego – Puławska – Chyliczkowska) – PIASECZNO POLKOLOR. Przekształcenie w linię stałą wraz ze zmianą oznaczenia.
802 linia autobusowa podmiejska zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni robocze) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: WYCZÓŁKI (d.FABRYKA DOMÓW) – Łączyny – Galopu – Poleczki – Puławska – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – osiedle Powsin – Drewny (powrót: Drewny – obwodnica Powsina – Przekorna – osiedle Powsin) – Bielawa: Warszawska – Konstancin Jeziorna: Warszawska – Skolimowska – Piaseczyńska – Pułaskiego – Chyliczki: Wschodnia – Piaseczno: Okulickiego – Przesmyckiego – Julianowska – Chyliczkowska – Armii Krajowej – Okulickiego (powrót: Okulickiego – Puławska – Chyliczkowska) – PIASECZNO POLKOLOR.)
1996.11.12. 305 linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni robocze) METRO WILANOWSKA – Puławska – Poleczki – Wyczółki – Łączyny – WYCZÓŁKI (d. FABRYKA DOMÓW). Uruchomienie linii w związku z likwidacją linii 802. Kursy realizowane przez autobusy zjeżdżające do zajezdni.
1996.11.18. 114 linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni robocze) PLAC TRZECH KRZYŻY – Aleje Ujazdowskie – aleja Szucha – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Rakowiecka – aleja Niepodległości – Odyńca – Racławicka – Żwirki i Wigury – 17 Stycznia – aleja Krakowska – OKĘCIE.
(Stara trasa: PLAC TRZECH KRZYŻY – ... – Żwirki i Wigury – 17 Stycznia – BAZA PPL.)
Przedłużenie trasy - likwidacja pętli BAZA PPL.
1996.12.01. 120 linia autobusowa zwykła stała DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA) – Kijowska – Targowa – aleja Solidarności – Radzymińska – Młodzieńcza – Kondratowicza – Chodecka – Łojewska – Łabiszyńska – Toruńska – ŻERAŃ FSO.

(W dni świąteczne: ... – Chodecka – BRÓDNO PODGRODZIE.)
Przywrócenie kursowania w dni świąteczne na skróconej trasie.
513 linia autobusowa przyspieszona stała PLAC TRZECH KRZYŻY – Aleje Ujazdowskie – Belwederska – Sobieskiego – aleja Sikorskiego – Dolina Służewiecka – aleja Rodowicza – Rosoła – Gandhi – Cynamonowa – Płaskowickiej – Rosoła – Belgradzka – Stryjeńskich – Przy Bażantarni – Rosoła – Wąwozowa – METRO KABATY.
Przystanki: PL. TRZECH KRZYŻY, PL. NA ROZDROŻU, DOLNA, NOWOURSYNOWSKA, URSYNÓW PŁN., STRZELECKIEGO, TELIGI, POLINEZYJSKA, SZOLC-ROGOZIŃSKIEGO, CYNAMONOWA, MANDARYNKI, BELGRADZKA (NŻ), METRO NATOLIN, MAŁCUŻYŃSKIEGO, OS. WYŻYNY, MAŁEJ ŁĄKI (NŻ), RAABEGO, LOKAJSKIEGO (NŻ), KIEPURY, WĄWOZOWA, METRO KABATY.
(Stara trasa: PLAC TRZECH KRZYŻY – ... – Przy Bażantarni – Rosoła – NATOLIN KABATY.
Przystanki: PL. TRZECH KRZYŻY, ..., RAABEGO, LOKAJSKIEGO (NŻ), NATOLIN KABATY.)
Przedłużenie trasy wraz z przywróceniem kursowania w dni świąteczne.
804 linia autobusowa podmiejska zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni powszednie) OKĘCIE – aleja Krakowska – Raszyn: aleja Krakowska – Falenty: aleja Krakowska – Janki: aleja Krakowska – Nowy Sękocin: aleja Krakowska – Stary Sękocin: aleja Krakowska – Sękocin Las: aleja Krakowska – Łazy: aleja Krakowska – Marysin: aleja Krakowska – Wólka Kosowska: aleja Krakowska – Kolonia Warszawska: aleja Krakowska – Jabłonowo: aleja Krakowska – Mroków: aleja Krakowska – Rejonowa – Mrokowska Kolonia: Rejonowa – Warszawianka: Rejonowa – Wola Mrokowska: Rejonowa – Szczaki: Mrokowska – SZCZAKI. Sezonowe zawieszenie kursowania w dni świąteczne.
1996.12.07. 405 linia autobusowa przyspieszona okresowa (kursuje w soboty) BRÓDNO PODGRODZIE – Chodecka – Łojewska – Łabiszyńska – Kondratowicza – św. Wincentego – 11 Listopada – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – Andersa (powrót: Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Słomińskiego) – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – METRO POLITECHNIKA.
Przystanki: BRÓDNO PODGRODZIE, ŁOJEWSKA, TURMONCKA, ŁABISZYŃSKA, SZPITAL BRÓDNOWSKI, TARGÓWEK-RATUSZ, ŻUROMIŃSKA, CM. BRÓDNOWSKI, KOŁOWA, ŚW. WINCENTEGO, RONDO STARZYŃSKIEGO, BONIFRATERSKA (→BRÓDNO PODGRODZIE), DW. GDAŃSKI (→METRO POLITECHNIKA), PL. BANKOWY, CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, METRO POLITECHNIKA.
Ograniczenie kursowania do sobót.
407 linia autobusowa przyspieszona okresowa całodzienna (kursuje w dni robocze oraz w soboty w godz. 7-16) OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Lazurowa – Człuchowska – Powstańców Śląskich – Górczewska – Płocka – Kasprzaka – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Goworka (powrót: Goworka – Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Spacerowa – Belwederska – Sobieskiego – św. Bonifacego – STEGNY.
Przystanki: OS. GÓRCZEWSKA, OS. GÓRCZEWSKA (NŻ), SZOBERA (NŻ), BATALIONÓW CHŁOPSKICH, ROZŁOGI, RAGINISA, HALA WOLA, PL. KASZTELAŃSKI, CZUMY, BEMOWO RATUSZ (→STEGNY), KONARSKIEGO (NŻ), GÓRALSKA, CIOŁKA, PŁOCKA SZPITAL, PŁOCKA, SZPITAL WOLSKI, KAROLKOWA (NŻ), PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, METRO POLITECHNIKA (→STEGNY), PL. UNII LUBELSKIEJ, DOLNA, MANGALIA, CZARNOMORSKA, ŚW. BONIFACEGO, STEGNY.
Wprowadzenie kursowania w soboty.
415 linia autobusowa przyspieszona okresowa całodzienna (kursuje w dni robocze oraz w soboty w godz. 7-16) HUTA – Kasprowicza – Oczapowskiego – aleja Reymonta – Żeromskiego (powrót: Żeromskiego – Przybyszewskiego – Kasprowicza) – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – aleja Armii Ludowej – most Łazienkowski – aleja Stanów Zjednoczonych – Ostrobramska – Marsa – Żołnierska – Strażacka – aleja Chruściela – REMBERTÓW AON.
Przystanki: HUTA, PRZYTYK, OCZAPOWSKIEGO, PRZYBYSZEWSKIEGO, PERZYŃSKIEGO, ŻEROMSKIEGO, METRO MARYMONT, PL. WILSONA, DW. GDAŃSKI, PL. BANKOWY, CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, METRO POLITECHNIKA, MARSZAŁKOWSKA, PL. NA ROZDROŻU, SASKA, PRZYCZÓŁEK GROCHOWSKI, RAWAR, CENTRUM OPTYKI, ZAJEZDNIA OSTROBRAMSKA (NŻ), PŁOWIECKA, OKULAROWA, KORDIANA, ESKULAPÓW, REMBERTÓW AON.
1996.12.07.
1996.12.08.
M linia tramwajowa specjalna (zwykła) KAWĘCZYŃSKA-BAZYLIKA – Kawęczyńska – Ząbkowska – Targowa (powrót: Targowa – Kijowska – aleja Tysiąclecia – Kawęczyńska) – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – METRO WILANOWSKA. Uruchomienie przez Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej kursującej tylko w dniach 7-8 grudnia obsługiwanej taborem historycznym specjalnej linii tramwajowej z okazji "Mikołajek".
1996.12.20. 701 linia autobusowa podmiejska zwykła stała PLAC WILSONA – Słowackiego – Żeromskiego – Wólczyńska – Arkuszowa – Estrady – Trenów – Łomianki: Trenów – Partyzantów – Akacjowa – Wiślana – Zachodnia – ŁOMIANKI ZACHODNIA (powrót: ŁOMIANKI ZACHODNIA – Zachodnia – Wiosenna – Kolejowa – Wiślana).
(Stara trasa: PLAC WILSONA – ... – Łomianki: Trenów – Kampinoska – Wiślana – Zachodnia – ŁOMIANKI ZACHODNIA (powrót: ŁOMIANKI ZACHODNIA – Zachodnia – Wiosenna – Kolejowa – Wiślana).)
Korekta trasy na terenie Dąbrowy Leśnej.
1996.12.24. 270 linia autobusowa cmentarna przyspieszona CMENTARZ PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA – Wóycickiego – Palisadowa – Opłotek – Wólczyńska – Żeromskiego – Perzyńskiego – Broniewskiego – Krasińskiego – Powązkowska – Okopowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Kijowska – DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA). Uruchomienie linii jako dodatkowej w celu usprawnienia dojazdu do Cmentarza Północnego i Cmentarzy Powązkowskich w okresie przedświątecznym.
1996.12.25. 270 linia autobusowa cmentarna przyspieszona ZAWIESZENIE KURSOWANIA.
(Stara trasa: CMENTARZ PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA – Wóycickiego – Palisadowa – Opłotek – Wólczyńska – Żeromskiego – Perzyńskiego – Broniewskiego – Krasińskiego – Powązkowska – Okopowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Kijowska – DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA).)
DOKŁADNE DATY ZMIAN NIEZNANE
1996.??.??. 513 linia autobusowa przyspieszona stała PLAC TRZECH KRZYŻY – Aleje Ujazdowskie – Belwederska – Sobieskiego – aleja Sikorskiego – Dolina Służewiecka – aleja Rodowicza – Rosoła – Gandhi – Cynamonowa – Płaskowickiej – Rosoła – Belgradzka – Stryjeńskich – Przy Bażantarni – Rosoła – NATOLIN KABATY.
Przystanki: PL. TRZECH KRZYŻY, PL. NA ROZDROŻU, DOLNA, NOWOURSYNOWSKA, URSYNÓW PŁN., STRZELECKIEGO, TELIGI, POLINEZYJSKA, SZOLC-ROGOZIŃSKIEGO, CYNAMONOWA, MANDARYNKI, BELGRADZKA (NŻ), METRO NATOLIN, MAŁCUŻYŃSKIEGO, OS. WYŻYNY, MAŁEJ ŁĄKI (NŻ), RAABEGO, LOKAJSKIEGO (NŻ), NATOLIN KABATY.
Uruchomienie przystanku NOWOURSYNOWSKA.
1995.??.??. D linia autobusowa pospieszna stała (prywatna) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: DT CENTRUM – Marszałkowska – plac Bankowy – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Radzymińska – Łodygowa – Ząbki: Warszawska – Piłsudskiego – Skorupki – Zielonka: Wyszyńskiego – Poniatowskiego – Turów: Nadarzyńska – Kobyłka: Nadarzyńska – Wołomin: 1 Maja – Legionów – Wołomin PKP – Legionów – Wileńska – Szosa Jadowska – Nowe Lipiny: Szosa Jadowska – Duczki: Szosa Jadowska – DUCZKI.)
1996.??.??. BAGS linia autobusowa pospieszna stała (prywatna) PLAC ZAWISZY – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grochowska – Płowiecka – Czecha – Wesoła: Trakt Brzeski – Sulejówek: Trakt Brzeski – Janówek: Trakt Brzeski – Konik Nowy: Trakt Brzeski – Stary Konik: Trakt Brzeski – Brzeziny – Wielgolas Duchnowski – Wielgolas Brzeziński – Dębe Wielkie – Choszczówka Rudzka – Choszczówka Stojecka – Stojadła: Warszawska – Mińsk Mazowiecki: Warszawska – Kościuszki – Dworzec PKP – Kościuszki – Daszyńskiego – Kazikowskiego – Warszawska (powrót: Warszawska – Kościuszki – Dworzec PKP – Kościuszki – Daszyńskiego – Kazikowskiego – Warszawska – Stojadła: Warszawska) – Kościelna – Przemysłowa – Stara Niedziałka – Przedewsie – Jakubów – Izabelin – Wola Polska – Mlęcin – Rudzienko – DOBRE.
(Stara trasa: MIŃSK MAZOWIECKI PKP – Kościuszki – Daszyńskiego – Kazikowskiego – Warszawska (powrót: Warszawska – Kościuszki) – Kościelna – Przemysłowa – ... – DOBRE.)
Przedłużenie trasy do Warszawy.
1996.??.??. MINI-BUS linia autobusowa pospieszna stała (prywatna) DWORZEC CENTRALNY (EMILII PLATER) – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grochowska – Płowiecka – Widoczna – Szpotańskiego – Patriotów – Józefów: Piłsudskiego – Otwock: Kołłątaja – Świderska – Orla – Powstańców Warszawy – Andriollego – Hoża – Przewoska – Olszowa – Batorego – Karczewska – Karczew: Bema – osiedle Ługi (pętla) – Bema – Mickiewicza – KARCZEW RYNEK.
(Stara trasa: DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA) – Kijowska – Targowa – aleja Zieleniecka – aleja Waszyngtona – Grochowska – ... – Karczewska – Karczew: Bema – KARCZEW OSIEDLE ŁUGI.)
Prywatna linia "Mini-Bus" ulega przedłużeniu na obu krańcach - z jednej strony zostaje skierowana bezpośrednio do centrum Warszawy, z drugiej - kursy wydłużono od osiedla Ługi do rynku Karczewa. W tym samym roku w Karczewie przy ul. Westerplatte powstała baza autobusowa firmy wraz z zapleczem technicznym.
1995.??.??. RORBI-TOUR linia autobusowa pospieszna stała (prywatna) PLAC ZAWISZY – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grochowska – Płowiecka – Czecha – Wesoła: Trakt Brzeski – Sulejówek: Trakt Brzeski – Janówek: Trakt Brzeski – Konik Nowy: Trakt Brzeski – Stary Konik: Trakt Brzeski – Brzeziny – Wielgolas Duchnowski – Wielgolas Brzeziński – Dębe Wielkie – Choszczówka Rudzka – Choszczówka Stojecka – Stojadła: Warszawska – Mińsk Mazowiecki: Warszawska – Kościuszki – Dworzec PKP – Kościuszki – Daszyńskiego – Kazikowskiego – Warszawska – Stojadła: Warszawska – Kołbielska (powrót: Kołbielska – Warszawska – Mińsk Mazowiecki: Warszawska – Kościuszki – Dworzec PKP – Kościuszki – Daszyńskiego – Kazikowskiego – Warszawska – Stojadła: Warszawska – Choszczówka Stojecka) – Mińsk Mazowiecki: Kołbielska – Kędzierak – Zamienie – Maliszew – Józefów – Grębiszew – Rudzienko – Rudno – KOŁBIEL.

(Niektóre kursy: MIŃSK MAZOWIECKI PKP – Kościuszki – Daszyńskiego – Kazikowskiego – Warszawska (powrót: Warszawska – Kościuszki) – Stojadła: Warszawska – Kołbielska – ...)
Przedłużenie części kursów do Warszawy.
RORBI-TOUR linia autobusowa pospieszna stała (prywatna) PLAC ZAWISZY – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grochowska – Płowiecka – Czecha – Wesoła: Trakt Brzeski – Sulejówek: Trakt Brzeski – Janówek: Trakt Brzeski – Konik Nowy: Trakt Brzeski – Stary Konik: Trakt Brzeski – Brzeziny – Wielgolas Duchnowski – Wielgolas Brzeziński – Dębe Wielkie – Choszczówka Rudzka – Choszczówka Stojecka – Stojadła: Warszawska – Mińsk Mazowiecki: Warszawska – Kościuszki – Dworzec PKP – Kościuszki – Daszyńskiego – Kazikowskiego – Konstytucji 3 Maja (powrót: Konstytucji 3 Maja – Armii Ludowej – Kościuszki – Dworzec PKP – Kościuszki – Daszyńskiego – Kazikowskiego – Warszawska) – Mireckiego – 1-go Pułku Lotnictwa Mysliwskiego "Warszawa" – Dąbrówki – Targówka – Zakole – Barcząca – Wiciejów – Mienia – Cegłów – Rudnik – Mrozy – GRODZISK.

(Niektóre kursy: MIŃSK MAZOWIECKI PKP – Kościuszki – Daszyńskiego – Kazikowskiego – Konstytucji 3 Maja (powrót: Konstytucji 3 Maja – Armii Ludowej – Kościuszki) – Mireckiego – ...)
1996.??.??. TRANSLUD linia autobusowa pospieszna stała (prywatna) CENTRUM – Marszałkowska – plac Bankowy – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Słomińskiego (powrót: Słomińskiego – Andersa) – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Modlińska – Jabłonna: Modlińska – Zegrzyńska – Legionowo: Warszawska – Sowińskiego – Krasińskiego – Sobieskiego – Krakowska – Kościuszki – Chotomów: Piusa XI – CHOTOMÓW.
(Stara trasa: PLAC KONSTYTUCJI – Marszałkowska – ... – CHOTOMÓW.)
Skrócenie trasy.
TRANSLUD linia autobusowa pospieszna stała (prywatna) CENTRUM – Marszałkowska – plac Bankowy – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Słomińskiego (powrót: Słomińskiego – Andersa) – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Modlińska – Jabłonna: Modlińska – Zegrzyńska – Legionowo: Warszawska – Sowińskiego – Mickiewicza – Jagiellońska – Warszawska – Zegrzyńska – LEGIONOWO OSIEDLE PIASKI.
(Stara trasa: PLAC KONSTYTUCJI – Marszałkowska – ... – LEGIONOWO OSIEDLE PIASKI.)
1996.??.??. TRANSLUD BIS linia autobusowa pospieszna stała (prywatna) CENTRUM – Marszałkowska – plac Bankowy – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Słomińskiego (powrót: Słomińskiego – Andersa) – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Modlińska – Jabłonna: Modlińska – Zegrzyńska – Legionowo: Warszawska – Sowińskiego – Krasińskiego – Sobieskiego – Krakowska – Kościuszki – Chotomów: Piusa XI – CHOTOMÓW. Podział firmy "Translud".
1996.??.??. WILGA-BUS linia autobusowa pospieszna stała (prywatna) EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grochowska – Płowiecka – Widoczna – Szpotańskiego – Patriotów – Józefów: Piłsudskiego – Otwock: Kołłątaja – Świderska – Orla – Powstańców Warszawy – Andriollego – Przewoska – Olszowa – Batorego – Karczewska – Karczew: Mickiewicza – KARCZEW RYNEK.


(Niektóre kursy: ... – Karczew: Mickiewicza – Rynek – Armii Krajowej – Żaboklickiego – Częstochowska – Otwock Mały – Wygoda – Ostrowiec – Sobiekursk – Piotrowice – Dziecinów – Radwanków Szlachecki – Sobienie Jeziory – Sobienie Kleczewskie Drugie – Sobienie Kleczewskie Pierwsze – Nowy Zambrzyków – Celejów – WILGA.)
(Stara trasa: OTWOCK PKP – Orla – Powstańców Warszawy – ... – WILGA.)
Przedłużenie linii do Warszawy.
1996.??.??. ZERDEKS linia autobusowa pospieszna stała (prywatna) DT CENTRUM – Marszałkowska – plac Bankowy – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Słomińskiego (powrót: Słomińskiego – Andersa) – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Modlińska – Jabłonna: Modlińska – Zegrzyńska – Legionowo: Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Zegrze Południowe: Warszawska – Zegrze Północne: Warszawska – Jadwisin: Warszawska – Zegrzynek: Warszawska – Serock: Warszawska – Pułtuska – Wierzbica: Warszawska – most – Nowa Wieś: Wyszkowska – Serocka – Kania Nowa: Serocka – Nadbużańska – Kania Polska: Nadbużańska – Bindugi – KANIA POLSKA.

(Niektóre kursy: ... – Wierzbica: Warszawska – Pobyłkowo Małe – POBYŁKOWO DUŻE.)
Wprowadzenie kursów do Pobyłkowa.

 

SPIS TRAS (stan na koniec grudnia 1996 r.)

SCHEMAT KOMUNIKACJI DZIENNEJ (stan na koniec grudnia 1996 r.)

SCHEMAT KOMUNIKACJI NOCNEJ (stan na koniec grudnia 1996 r.)

POWRÓT DO SPISU LAT


KONTAKT: trasbus@o2.pl.