data linia rodzaj zmiana uwagi
1973.01.01. ZMIANY TARYFOWE Z dniem 1 stycznia 1973 r. weszły w życie zmienione przepisy dla pasażerów i służby ruchu MZK. Definitywnie określono tryb postępowania w przypadku, gdy pasażer, posiadający ważny imienny bilet okresowy, pozostawi go przez zapomnienie w domu, a fakt ten zostanie stwierdzony przez kontrolera. Pasażer w takim przypadku był zobowiązany do uiszczenia podwyższonej opłaty w wysokości 50 zł, tak jak za jazdę bez biletu, ale miał możność kwotę tę wycofać w ciągu trzech dni w biurze MZK, o ile okazał tam swój bilet, dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość oraz protokół wręczony wcześniej przez kontrolera. Potrącana była tylko niewielka opłata manipulacyjna i cena jednorazowego przejazdu. Zwrot można było uzyskać tylko w jednym biurze MZK na terenie Zakładu Eksploatacji Tramwajów "Żoliborz" przy ul. Pstrowskiego 26 (ob. Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos") w dni powszednie w godz. 8.00 - 13.30 lub w soboty w godz. 8.00 - 11.30.

Uregulowano sprawę bagaży. Nie podlegały opłacie bagaże nie przekraczające rozmiarów 60 x 40 x 20 cm. Psy, koty czy ptaki, trzymane podczas jazdy na rękach, nie podlegały opłacie. Większe psy wolno przewozić za opłatą. Warunkiem było nałożenie kagańca i trzymanie psa na smyczy.
[EW 1973, nr 1, 2 I 1973, str. 5;
EW 1973, nr 18, 22 I 1973, str. 5]
1973.01.02. Otwarta została nowa zajezdnia autobusowa przy ul. Kleszczowej. W pierwszych dniach stacjonowało tam 15 wozów obsługujących linie 129 i 173. [EW 1973, nr 3, 4 I 1973, str. 5]
1973.01.02. ZMIANY OBSŁUGOWE:
• linia 129 - przeniesienie brygad całodziennych z zajezdni "Redutowa" do zajezdni "Kleszczowa" (5 brygad całodziennych w dzień powszedni i 6 brygad całodziennych w dzień świąteczny).
• linia 173 - przeniesienie z zajezdni "Redutowa" do zajezdni "Kleszczowa" (4 brygady całodzienne i 3 dodatkowe w dzień powszedni oraz 4 brygady całodzienne w dzień świąteczny).
• linia 366 - przeniesienie z zajezdni "Chełmska" do zajezdni "Redutowa" (12 brygad dodatkowych w dzień powszedni).
[MZK Polecenie Służbowe nr 67/72]
1973.01.07. Pierwsze cztery autobusy "Berliet PR-100" rozpoczęły kursowanie na linii pospiesznej A. [EW 1973, nr 5, 6/7 I 1973, str. 7]
1973.01.07. Wprowadzono w autobusach obsługujących linie pospieszne możliwość wsiadania i wysiadania dowolnymi drzwiami. Tym samym dotychczasowy obowiązek wsiadania tylnymi drzwiami i wysiadania przednimi został zniesiony. [MZK Polecenie Służbowe nr 2/73]
1973.01.08. ZMIANY OBSŁUGOWE:
• linia 117 - przeniesienie częściowe brygad dodatkowych z zajezdni "Woronicza" do zajezdni "Ostrobramska" (6 brygad obsługiwanych wozami przegubowymi).
• linia 170 - przeniesienie brygad dodatkowych z zajezdni "Inflancka" do zajezdni "Pożarowa" (5 brygad).
• linia 366 - przeniesienie z zajezdni "Redutowa" do zajezdni "Inflancka" (12 brygad dodatkowych w dzień powszedni).
[MZK Polecenie Służbowe nr 1/73]
1973.01.12. 100P linia autobusowa zwykła stała PLAC UNII LUBELSKIEJ – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji – Koszykowa – Raszyńska – plac Zawiszy – Towarowa – Srebrna – Miedziana – Chmielna – Żelazna – Nowolipie – Smocza – Nowolipki – Andersa – plac Bankowy – Senatorska – plac Teatralny – Wierzbowa – plac Piłsudskiego – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – Bagatela – PLAC UNII LUBELSKIEJ.

(Stara trasa: PLAC UNII LUBELSKIEJ – ... – plac Piłsudskiego – Królewska – plac Małachowskiego – Traugutta – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – ... – PLAC UNII LUBELSKIEJ.)
Przywrócenie dwukierunkowego przejazdu przez Krakowskie Przedmieście.

[MZK Telefonogram z 12 I 1973]
107 linia autobusowa zwykła stała PLAC ZAMKOWY – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Książęca – Rozbrat – Myśliwiecka – Szwoleżerów – Czerniakowska – Chełmska – Belwederska – Zawrotna – Spacerowa – Klonowa – PLAC UNII LUBELSKIEJ (powrót: PLAC UNII LUBELSKIEJ – Bagatela – Belwederska).

(Stara trasa: PLAC ZAMKOWY – Krakowskie Przedmieście – Królewska – plac Małachowskiego – Traugutta – Krakowskie Przedmieście (powrót: Krakowskie Przedmieście – PLAC ZAMKOWY.) – Nowy Świat – ... – PLAC UNII LUBELSKIEJ.)
111 linia autobusowa zwykła stała ESPERANTO – Anielewicza – Andersa (powrót: Andersa – Nowolipki – Zamenhofa – Anielewicza) – plac Bankowy – Senatorska – Wierzbowa – plac Piłsudskiego – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Saska (powrót: Saska – Walecznych – Francuska – aleja i most Poniatowskiego) – Brazylijska – Międzynarodowa – ZWYCIĘZCÓW.

(Stara trasa: ESPERANTO – ... – Senatorska – Wierzbowa – plac Piłsudskiego – Królewska – plac Małachowskiego – Traugutta – Krakowskie Przedmieście (powrót: Krakowskie Przedmieście – Królewska – plac Piłsudskiego – Moliera – plac Teatralny – Senatorska) – Nowy Świat – ... – ZWYCIĘZCÓW.)
116 linia autobusowa zwykła stała PLAC WILSONA – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Dawidowskiego – Słomińskiego – Bonifraterska (powrót: Bonifraterska – Muranowska – Andersa) – plac Krasińskich – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – Belwederska – Sobieskiego – Limanowskiego – Konstancińska – KONSTANCIŃSKA.

(Stara trasa: PLAC WILSONA – ... – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Królewska – plac Małachowskiego – Traugutta – Krakowskie Przedmieście (powrót: Krakowskie Przedmieście – Miodowa) – Nowy Świat – ... – KONSTANCIŃSKA.)
122 linia autobusowa zwykła stała POWĄZKI (SYBILLI) – Powązkowska – Duchnicka – Przasnyska – Krasińskiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Dawidowskiego – Słomińskiego – Bonifraterska (powrót: Bonifraterska – Muranowska – Andersa) – plac Krasińskich – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – Belwederska – Dolna – Konduktorska – PIASECZYŃSKA (powrót: PIASECZYŃSKA – Dolna).

(Stara trasa: POWĄZKI (SYBILLI) – ... – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Królewska – plac Małachowskiego – Traugutta – Krakowskie Przedmieście (powrót: Krakowskie Przedmieście – Miodowa) – Nowy Świat – ... – PIASECZYŃSKA.)
125 linia autobusowa zwykła stała RYNEK NOWEGO MIASTA – Freta – Zakroczymska – Konwiktorska – Bonifraterska – plac Krasińskich – Długa – Kilińskiego – Podwale – plac Zamkowy – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – aleja Szucha – plac Unii Lubelskiej (powrót: plac Unii Lubelskiej – Bagatela – Aleje Ujazdowskie) – Puławska – Dąbrowskiego – DĄBROWSKIEGO / ŁOWICKA (powrót: DĄBROWSKIEGO / ŁOWICKA – Łowicka – Madalińskiego – aleja Niepodległości – Dąbrowskiego).

(Stara trasa: RYNEK NOWEGO MIASTA – ... – plac Zamkowy – Krakowskie Przedmieście – Królewska – plac Małachowskiego – Traugutta – Krakowskie Przedmieście (powrót: Krakowskie Przedmieście – plac Zamkowy) – Nowy Świat – ... – DĄBROWSKIEGO / ŁOWICKA.)
132 linia autobusowa zwykła stała HUTA – Kasprowicza – aleja Zjednoczenia – Żeromskiego – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Dawidowskiego – Słomińskiego – Bonifraterska (powrót: Bonifraterska – Muranowska – Andersa) – plac Krasińskich – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Kopernika – Świętokrzyska – NOWY ŚWIAT (powrót: NOWY ŚWIAT – Krakowskie Przedmieście).

(Stara trasa: HUTA – ... – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Królewska – plac Małachowskiego – Traugutta – Krakowskie Przedmieście – Kopernika – Świętokrzyska – NOWY ŚWIAT (powrót: NOWY ŚWIAT – Krakowskie Przedmieście – Miodowa).)
144 linia autobusowa zwykła stała PLAC ZAMKOWY – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – aleja Szucha – plac Unii Lubelskiej (powrót: plac Unii Lubelskiej – Bagatela – Aleje Ujazdowskie) – Puławska – Malczewskiego – Joliot-Curie (powrót: Joliot-Curie – Baszty – Bytnara – Joliot-Curie – Malczewskiego) – Woronicza – Spartańska – SPARTAŃSKA.

(Stara trasa: PLAC ZAMKOWY – Krakowskie Przedmieście – Królewska – plac Małachowskiego – Traugutta – Krakowskie Przedmieście (powrót: Krakowskie Przedmieście – PLAC ZAMKOWY.) – Nowy Świat – ... – SPARTAŃSKA.)
171 linia autobusowa zwykła stała DWORZEC GDAŃSKI – Bonifraterska – plac Krasińskich – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Odyńca – KAZIMIERZOWSKA (powrót: KAZIMIERZOWSKA – Ursynowska – aleja Niepodległości).

(Stara trasa: DWORZEC GDAŃSKI – ... – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Królewska – plac Małachowskiego – Traugutta – Krakowskie Przedmieście (powrót: Krakowskie Przedmieście – Miodowa) – Nowy Świat – ... – KAZIMIERZOWSKA.)
307 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) PLAC ZAMKOWY – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Książęca – Rozbrat – Myśliwiecka – Szwoleżerów – Czerniakowska – PODCHORĄŻYCH.

(Stara trasa: PLAC ZAMKOWY – Krakowskie Przedmieście – Królewska – plac Małachowskiego – Traugutta – Krakowskie Przedmieście (powrót: Krakowskie Przedmieście – PLAC ZAMKOWY.) – Nowy Świat – ... – PODCHORĄŻYCH.)
325 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) PLAC ZAMKOWY – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – aleja Szucha – plac Unii Lubelskiej (powrót: plac Unii Lubelskiej – Bagatela – Aleje Ujazdowskie) – Puławska – Dąbrowskiego – DĄBROWSKIEGO / ŁOWICKA (powrót: DĄBROWSKIEGO / ŁOWICKA – Łowicka – Madalińskiego – aleja Niepodległości – Dąbrowskiego).

(Stara trasa: PLAC ZAMKOWY – Krakowskie Przedmieście – Królewska – plac Małachowskiego – Traugutta – Krakowskie Przedmieście (powrót: Krakowskie Przedmieście – PLAC ZAMKOWY.) – Nowy Świat – ... – DĄBROWSKIEGO / ŁOWICKA.)
344 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) PLAC ZAMKOWY – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – aleja Szucha – plac Unii Lubelskiej (powrót: plac Unii Lubelskiej – Bagatela – Aleje Ujazdowskie) – Puławska – Malczewskiego – Joliot-Curie – BASZTY (powrót: BASZTY – Bytnara – Joliot-Curie – Malczewskiego).

(Stara trasa: PLAC ZAMKOWY – Krakowskie Przedmieście – Królewska – plac Małachowskiego – Traugutta – Krakowskie Przedmieście (powrót: Krakowskie Przedmieście – PLAC ZAMKOWY.) – Nowy Świat – ... – BASZTY.)
371 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) PLAC ZAMKOWY – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Odyńca – KAZIMIERZOWSKA (powrót: KAZIMIERZOWSKA – Ursynowska – aleja Niepodległości).

(Stara trasa: PLAC ZAMKOWY – Krakowskie Przedmieście – Królewska – plac Małachowskiego – Traugutta – Krakowskie Przedmieście (powrót: Krakowskie Przedmieście – PLAC ZAMKOWY.) – Nowy Świat – ... – KAZIMIERZOWSKA.)
607 linia autobusowa nocna zwykła stała PLAC HALLERA – Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – Targowa (powrót: Targowa – 11 Listopada – Inżynierska) – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Kapucyńska – Miodowa (powrót: Miodowa – Senatorska – Nowy Przejazd – aleja Solidarności) – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Polna – Mokotowska – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Woronicza – Spartańska – SPARTAŃSKA.

(Stara trasa: PLAC HALLERA – ... – Krakowskie Przedmieście – Królewska – plac Małachowskiego – Traugutta – Czackiego – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – Nowy Świat – Krakowskie Przedmieście) – Emilii Plater – ... – SPARTAŃSKA.)
D linia autobusowa pospieszna stała PLAC HALLERA – Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – Targowa (powrót: Targowa – 11 Listopada – Inżynierska) – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Kapucyńska – Miodowa (powrót: Miodowa – Senatorska – Nowy Przejazd – aleja Solidarności) – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Świętokrzyska – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Woronicza – Wołoska – Rzymowskiego – Cybernetyki – Obrzeżna – Bokserska – BOKSERSKA (stara pętla).
Przystanki: PL. HALLERA, DĄBROWSZCZAKÓW, INŻYNIERSKA, DW. WILEŃSKI, PL. ZAMKOWY, NOWY ŚWIAT, ŚWIĘTOKRZYSKA, CENTRUM, DW. CENTRALNY, NOWOWIEJSKA, SGH, RACŁAWICKA, ODYŃCA, SAMOCHODOWA, WORONICZA, DOMANIEWSKA (NŻ), RZYMOWSKIEGO, OBRZEŻNA OSIEDLE, BOKSERSKA.

(Stara trasa: PLAC HALLERA – ... – Krakowskie Przedmieście – Królewska – plac Małachowskiego – Traugutta – Czackiego – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – Nowy Świat – Krakowskie Przedmieście) – Marszałkowska – ... – BOKSERSKA (stara pętla).)
1973.01.15. 3 linia tramwajowa zwykła stała ANNOPOL – Annopol – Rembielińska – Matki Teresy z Kalkuty – Odrowąża – 11 Listopada – Targowa – Zamoyskiego – Grochowska – GOCŁAWEK.

(Stara trasa: ANNOPOL – ... – Odrowąża – 11 Listopada – Targowa (powrót: Targowa – Ratuszowa – Jagiellońska – Starzyńskiego – 11 Listopada) – Zamoyskiego – ... – GOCŁAWEK.)
Zakończenie prac budowlanych na ul. 11 Listopada - przywrócenie ruchu tramwajowego w kierunku północnym.

[MZK Polecenie Służbowe nr 3/73;
EW 1973, nr 11, 13/14 I 1973, str. 7]
3
BIS
linia tramwajowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) ŻERAŃ WSCHODNI – Annopol – Rembielińska – Matki Teresy z Kalkuty – Odrowąża – 11 Listopada – Targowa – Zamoyskiego – Grochowska – WIATRACZNA.

(Stara trasa: ŻERAŃ WSCHODNI – ... – Odrowąża – 11 Listopada – Targowa (powrót: Targowa – Ratuszowa – Jagiellońska – Starzyńskiego – 11 Listopada) – Zamoyskiego – ... – WIATRACZNA.)
34 linia tramwajowa zwykła stała ANNOPOL – Annopol – Rembielińska – Matki Teresy z Kalkuty – Odrowąża – 11 Listopada – Targowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Wolska – Skierniewicka – Kasprzaka – aleja Prymasa Tysiąclecia – OSIEDLE WOLSKA.

(Stara trasa: ANNOPOL – ... – Odrowąża – 11 Listopada – Targowa (powrót: Targowa – Ratuszowa – Jagiellońska – Starzyńskiego – 11 Listopada) – aleja Solidarności – ... – OSIEDLE WOLSKA.)
1973.01.15. ZMIANY OBSŁUGOWE:
• linia 150 - przeniesienie z zajezdni "Chełmska" do zajezdni "Kleszczowa" (8 brygad całodziennych i 3 dodatkowe w dzień powszedni oraz 8 brygad całodziennych w dzień świąteczny).
[MZK Polecenie Służbowe nr 3/73]
1973.01.21. 123 linia autobusowa zwykła stała PLAC HALLERA – Dąbrowszczaków – Inżynierska – 11 Listopada – Targowa – Kijowska – Markowska – Ząbkowska – Radzymińska (powrót: Radzymińska – Białostocka – Targowa – Ratuszowa – Dąbrowszczaków) – Naczelnikowska – księcia Ziemowita – Swojska – JESIOTROWA.

(Stara trasa: PLAC HALLERA – Dąbrowszczaków – Inżynierska – 11 Listopada – Targowa – Kijowska – Markowska – Ząbkowska (powrót: Ząbkowska – Brzeska – Białostocka – Targowa – Ratuszowa – Dąbrowszczaków) – Radzymińska – Naczelnikowska – ... – JESIOTROWA.)
Korekty tras objazdowych w związku z przebudową ul. Ząbkowskiej. Likwidacja lewoskrętu z Białostockiej w ul. Targową.

[MZK Polecenie Służbowe nr 4/73;
EW 1973, nr 17, 20/21 I 1973, str. 7]
138 linia autobusowa zwykła stała PLAC KONSTYTUCJI – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – Kijowska – Markowska – Ząbkowska – Radzymińska (powrót: Radzymińska – Białostocka – Markowska) – Naczelnikowska – Zabraniecka – MATUSZEWSKA.

(Stara trasa: PLAC KONSTYTUCJI – ... – aleja Zieleniecka – Targowa – Ząbkowska (powrót: Ząbkowska – Markowska – Białostocka – Targowa) – Radzymińska – Naczelnikowska – ... – MATUSZEWSKA.)
138
BIS
linia autobusowa zwykła okresowa (kursuje w dni robocze w godz. 6.00 - 17.00) PLAC KONSTYTUCJI – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – Kijowska – Markowska – Ząbkowska – Radzymińska (powrót: Radzymińska – Białostocka – Markowska) – Naczelnikowska – Zabraniecka – Gwarków – UTRATA SKŁAD.

(Stara trasa: PLAC KONSTYTUCJI – ... – aleja Zieleniecka – Targowa – Ząbkowska (powrót: Ząbkowska – Markowska – Białostocka – Targowa) – Radzymińska – Naczelnikowska – ... – UTRATA SKŁAD.)
170 linia autobusowa zwykła stała POWĄZKI (SYBILLI) – Powązkowska – Okopowa – Anielewicza – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Kijowska – Markowska – Ząbkowska – Radzymińska (powrót: Radzymińska – Białostocka – Targowa) – RADZYMIŃSKA.

(Stara trasa: POWĄZKI (SYBILLI) – ... – aleja Solidarności – Targowa – Kijowska – Markowska – Ząbkowska (powrót: Ząbkowska – Brzeska – Białostocka – Targowa) – Radzymińska – RADZYMIŃSKA.)
338 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) PKP STADION – Zamoyskiego – Targowa (powrót: Targowa – Marcinkowskiego – Sprzeczna – Zamoyskiego – PKP STADION.)Kijowska – Markowska – Ząbkowska – Radzymińska (powrót: Radzymińska – Białostocka – Markowska) – Naczelnikowska – Zabraniecka – MATUSZEWSKA.

(Stara trasa: PKP STADION – Zamoyskiego – Targowa – Kijowska – Markowska – Ząbkowska (powrót: Ząbkowska – Brzeska – Białostocka – Targowa – Marcinkowskiego – Sprzeczna – Zamoyskiego – PKP STADION.) – Radzymińska – Naczelnikowska – ... – MATUSZEWSKA.)
370 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) ESPERANTO – Anielewicza – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Kijowska – Markowska – Ząbkowska – Radzymińska (powrót: Radzymińska – Białostocka – Targowa) – Naczelnikowska – Zabraniecka – MATUSZEWSKA.

(Stara trasa: ESPERANTO – ... – aleja Solidarności – Targowa – Kijowska – Markowska – Ząbkowska (powrót: Ząbkowska – Brzeska – Białostocka – Targowa) – Radzymińska – ... – MATUSZEWSKA.)
612 linia autobusowa nocna zwykła stała ZACISZE (MŁODZIEŃCZA) – Radzymińska – Białostocka – Targowa – 11 Listopada – Inżynierska (powrót: Inżynierska – Wileńska – Targowa – Kijowska – Markowska – Ząbkowska &8211; Radzymińska) – Dąbrowszczaków – plac Hallera – Jagiellońska – Modlińska – DĄBRÓWKA SZLACHECKA.

(Stara trasa: ZACISZE (MŁODZIEŃCZA) – Radzymińska – Ząbkowska – Brzeska – Białostocka – Targowa – 11 Listopada – Inżynierska (powrót: Inżynierska – Wileńska – Targowa – Kijowska – Markowska – Ząbkowska) – Dąbrowszczaków – ... – DĄBRÓWKA SZLACHECKA.)
169 linia autobusowa zwykła stała DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA) – Kijowska – Targowa – 11 Listopada (powrót: 11 Listopada – Starzyńskiego – Namysłowska – Ratuszowa – Inżynierska – Wileńska – Targowa) – św. Wincentego – Kondratowicza – Chodecka – Łojewska – Łabiszyńska – Toruńska – BRÓDNO UGORY (powrót: BRÓDNO UGORY – Toruńska – Rembielińska – Kondratowicza).

(Stara trasa: DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA) – Kijowska – Brzeska – Białostocka – Targowa – 11 Listopada (powrót: 11 Listopada – Starzyńskiego – Namysłowska – Ratuszowa – Inżynierska – Wileńska – Targowa – Kijowska) – św. Wincentego – ... – BRÓDNO UGORY.)
Przywrócenie przejazdu przez ul. Targową.
F linia autobusowa pospieszna stała CMENTARZ WOLSKI – Fort Wola – Wolska – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Zamoyskiego – Grochowska – Płowiecka – Czecha – Kajki – Pożaryskiego – Żegańska – BURSZTYNOWA.
Przystanki: CMENTARZ WOLSKI, CMENTARZ WOLSKI (→BURSZTYNOWA), REDUTA WOLSKA, GRABOWSKA (NŻ), SOKOŁOWSKA, DT WOLA, OKOPOWA, KINO "FEMINA", PL. BANKOWY, DW. WILEŃSKI, AL. ZIELENIECKA, GOCŁAWSKA, MIĘDZYBORSKA (NŻ), WIATRACZNA, PL. SZEMBEKA, GOCŁAWEK, PŁOWIECKA, EDISONA (NŻ), TRAKT LUBELSKI, TRAWIASTA, KAJKI, ODRODZENIA (NŻ), KINO WRZOS, IX POPRZECZNA, POŻARYSKIEGO, BURSZTYNOWA.

(Stara trasa: CMENTARZ WOLSKI – ... – aleja Solidarności – Targowa (powrót: Targowa – Kijowska – Brzeska – Białostocka – Targowa – aleja Solidarności) – Zamoyskiego – ... – BURSZTYNOWA.)
H linia autobusowa pospieszna stała OKĘCIE – aleja Krakowska – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – 11 Listopada – Inżynierska (powrót: Inżynierska – Wileńska – Targowa) – Dąbrowszczaków – plac Hallera – Jagiellońska – Modlińska – DĄBRÓWKA SZLACHECKA.
Przystanki: OKĘCIE, CYPRYSOWA (NŻ), KRAKOWIAKÓW, HYNKA, 1 SIERPNIA (NŻ), DICKENSA, BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 R., KINO OCHOTA, PL. NARUTOWICZA, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, CENTRUM, MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA, AL. ZIELENIECKA, DW. WILEŃSKI, INŻYNIERSKA, DĄBROWSZCZAKÓW, PL. HALLERA (NŻ), RONDO STARZYŃSKIEGO, ŚLIWICE, ŻERAŃ FSO, PŁOCHOCIŃSKA, EKSPRESOWA (NŻ), SĄSIEDZKA, KLASYKÓW, MEHOFFERA (NŻ), DĄBRÓWKA SZLACHECKA.

(Stara trasa: OKĘCIE – ... – aleja Zieleniecka – Targowa – Kijowska – Brzeska – Białostocka – Targowa – 11 Listopada – Inżynierska (powrót: Inżynierska – Wileńska – Targowa – aleja Zieleniecka) – Dąbrowszczaków – ... – DĄBRÓWKA SZLACHECKA.)
1973.01.22. ZMIANY OBSŁUGOWE:
• linia 118 - przeniesienie z zajezdni "Chełmska" do zajezdni "Inflancka" (7 brygad całodziennych i 3 dodatkowe w dzień powszedni oraz 7 brygad całodziennych w dzień świąteczny).
• linia 162 - przeniesienie pozostałych brygad z zajezdni "Chełmska" do zajezdni "Pożarowa" (razem 6 brygad całodziennych i 6 dodatkowych w dzień powszedni oraz 5 brygad całodziennych w dzień świąteczny).
• linia 170 - przeniesienie również całodziennych brygad zajezdni "Inflancka" do zajezdni "Pożarowa" (razem 7 brygad całodziennych i 5 dodatkowych w dzień powszedni oraz 9 brygad całodziennych w dzień świąteczny).
[MZK Polecenie Służbowe nr 5/73]
1973.01.28. 138 linia autobusowa zwykła stała PLAC KONSTYTUCJI – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – Ząbkowska – Radzymińska (powrót: Radzymińska – Białostocka – Markowska – Kijowska – Targowa) – Naczelnikowska – Zabraniecka – MATUSZEWSKA.

(Stara trasa: PLAC KONSTYTUCJI – ... – aleja Zieleniecka – Targowa – Kijowska – Markowska – Ząbkowska – Radzymińska (powrót: Radzymińska – Białostocka – Markowska) – Naczelnikowska – ... – MATUSZEWSKA.)
Jednokierunkowe przywrócenie stałych tras w związku z postępami robót przy przebudowie skrzyżowania ul. Targowej i Ząbkowskiej. Wycofanie linii 338 z rejonu dworca PKP STADION w związku z zakończeniem przebudowy skrzyżowania ul. Targowej, Zamoyskiego i al. Zielenieckiej.

[MZK Polecenie Służbowe nr 6/73;
EW 1973, nr 23, 27/28 I 1973, str. 7]
138
BIS
linia autobusowa zwykła okresowa (kursuje w dni robocze w godz. 6.00 - 17.00) PLAC KONSTYTUCJI – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – Ząbkowska – Radzymińska (powrót: Radzymińska – Białostocka – Markowska – Kijowska – Targowa) – Naczelnikowska – Zabraniecka – Gwarków – UTRATA SKŁAD.

(Stara trasa: PLAC KONSTYTUCJI – ... – aleja Zieleniecka – Targowa – Kijowska – Markowska – Ząbkowska – Radzymińska (powrót: Radzymińska – Białostocka – Markowska) – Naczelnikowska – ... – UTRATA SKŁAD.)
338 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA) – Kijowska – Targowa – Ząbkowska – Radzymińska (powrót: Radzymińska – Białostocka – MarkowskaKijowska) – Naczelnikowska – Zabraniecka – MATUSZEWSKA.

(Stara trasa: PKP STADION – Zamoyskiego – Targowa (powrót: Targowa – Marcinkowskiego – Sprzeczna – Zamoyskiego – PKP STADION.) – Kijowska – Markowska – Ząbkowska – Radzymińska (powrót: Radzymińska – Białostocka – Markowska) – Naczelnikowska – ... – MATUSZEWSKA.)
1973.01.31. 100L linia autobusowa zwykła stała PLAC UNII LUBELSKIEJ – Bagatela – Aleje Ujazdowskie – plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Krakowskie Przedmieście – Królewska – plac Piłsudskiego – Moliera – plac Teatralny – Senatorska – plac Bankowy – Andersa – Nowolipki – Smocza – Nowolipie – Żelazna – Twarda – Srebrna – Towarowa – plac Zawiszy – Raszyńska – Koszykowa – aleja Niepodległości – Nowowiejska – Polna – Mokotowska – Waryńskiego – Boya – PLAC UNII LUBELSKIEJ.

(Stara trasa: PLAC UNII LUBELSKIEJ – ... – Nowolipie – Żelazna – Sienna – Miedziana – Srebrna – Towarowa – ... – PLAC UNII LUBELSKIEJ.)
Przywrócenie stałej trasy po zakończeniu przebudowy skrzyżowania ul. Żelaznej i Twardej.

[MZK Telefonogram z 31 I 1973]
100P linia autobusowa zwykła stała PLAC UNII LUBELSKIEJ – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji – Koszykowa – Raszyńska – plac Zawiszy – Towarowa – Srebrna – Twarda – Żelazna – Nowolipie – Smocza – Nowolipki – Andersa – plac Bankowy – Senatorska – plac Teatralny – Wierzbowa – plac Piłsudskiego – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – Bagatela – PLAC UNII LUBELSKIEJ.

(Stara trasa: PLAC UNII LUBELSKIEJ – ... – Towarowa – Srebrna – Miedziana – Chmielna – Żelazna – Nowolipie – ... – PLAC UNII LUBELSKIEJ.)
150 linia autobusowa zwykła stała TRZECH BUDRYSÓW – Dickensa – Białobrzeska – Sękocińska – Słupecka – plac Narutowicza (powrót: plac Narutowicza – Barska – Białobrzeska) – Grójecka – plac Zawiszy – Towarowa – Srebrna – Twarda – Złota – Twarda – Prosta – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Złota – Twarda) – Kopernika – Tamka – Dobra – MARIENSZTAT (powrót: MARIENSZTAT – Mariensztat – Sowia – Furmańska – Karowa – Dobra).

(Stara trasa: TRZECH BUDRYSÓW – ... – Towarowa – Srebrna – Miedziana – Chmielna – Żelazna – Złota – Twarda – Prosta – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Sienna – Miedziana – Srebrna) – Kopernika – ... – MARIENSZTAT.)
157 linia autobusowa zwykła stała GWIAŹDZISTA – Gwiaździsta – Jana III – Marii Kazimiery – Rudzka – Gdańska – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Stawki – aleja Jana Pawła II – Nowolipki – Smocza – Nowolipie – Żelazna – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – Banacha – Pawińskiego – Dickensa – Skorochód-Majewskiego – KOROTYŃSKIEGO (powrót: KOROTYŃSKIEGO – Pawińskiego).

(Stara trasa: GWIAŹDZISTA – ... – Nowolipie – Żelazna – Sienna – Miedziana – Chmielna – Żelazna (powrót: Żelazna – Nowolipie) – Aleje Jerozolimskie – ... – KOROTYŃSKIEGO.)
350 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) INSTALATORÓW – Instalatorów – aleja Krakowska – Lechicka (zawrotka) – aleja Krakowska (powrót: aleja Krakowska – Instalatorów) – Grójecka – Dickensa – Białobrzeska – Sękocińska – Słupecka – plac Narutowicza (powrót: plac Narutowicza – Barska – Białobrzeska) – Grójecka – plac Zawiszy – Towarowa – Srebrna – Twarda – Złota – Twarda – Prosta – Świętokrzyska – Krakowskie Przedmieście – Kopernika – NOWY ŚWIAT (powrót: NOWY ŚWIAT – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Złota – Twarda).

(Stara trasa: INSTALATORÓW – ... – Towarowa – Srebrna – Miedziana – Chmielna – Żelazna – Złota – Twarda – Prosta – Świętokrzyska – Krakowskie Przedmieście – Kopernika – NOWY ŚWIAT (powrót: NOWY ŚWIAT – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Sienna – Miedziana – Srebrna).)
357 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) PLAC WILSONA – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Stawki – aleja Jana Pawła II – Nowolipki – Smocza – Nowolipie – Żelazna – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – Banacha – Pawińskiego – Dickensa – Skorochód-Majewskiego – KOROTYŃSKIEGO (powrót: KOROTYŃSKIEGO – Pawińskiego).

(Stara trasa: PLAC WILSONA – ... – Nowolipie – Żelazna – Sienna – Miedziana – Chmielna – Żelazna (powrót: Żelazna – Nowolipie) – Aleje Jerozolimskie – ... – KOROTYŃSKIEGO.)
1973.01. "Miejskie Zakłady Komunikacyjne stolicy otrzymały z importu dwa samochody wyposażone w urządzenia do montażu i napraw sieci trakcyjnej. Wozy te różnią się od dotychczas używanych w MZK. Mogą one bowiem jeździć na kołach z oponami po jezdniach, a w przypadku prac na torowiskach wydzielonych, wysypywanych kamieniem, korzystają ze stalowych kół, które opuszczane są na szyny tramwajowe i wówczas po nich posuwa się pojazd." [EW 1973, nr 3, 4 I 1973, str. 5]
1973.02.01. ZMIANY TARYFOWE Zmieniono godziny funkcjonowania biura MZK na terenie Zakładu Eksploatacji Tramwajów "Żoliborz" przy ul. Pstrowskiego 26 (ob. Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos"), w którym obsługiwano posiadaczy imiennych biletów okresowych, którzy z różnych przyczyn w momencie kontroli nie mogli okazać ważnego biletu i zgłaszali się po zwrot uiszczonej konotrolerowi opłaty specjalnej. Biuro odtąd było czynne: w poniedziałki, środy i piątki w godz. 11.00 - 18.00, we wtorki i czwartki w godz. 8.00 - 14.00 oraz w soboty w godz. 8.00 - 11.00. [EW 1973, nr 27, 1 II 1973, str. 5]
1973.02.04. BIAŁOBRZEGI linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni świąteczne) EMILII PLATER (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE) – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska – plac Bankowy – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Słomińskiego (powrót: Słomińskiego – Andersa) – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Modlińska – Płochocińska – Rembelszczyzna: Jana Kazimierza – Stanisławów: Jana Kazimierza – Nieporęt: Jana Kazimierza – Zegrzyńska – aleja Wojska Polskiego – Białobrzegi: aleja Wojska Polskiego – BIAŁOBRZEGI.
Przystanki: EMILII PLATER (→BIAŁOBRZEGI), BIAŁOBRZEGI. (W drodze powrotnej obowiązują wszystkie napotkane przystanki jako warunkowe.)
Uruchomienie tzw. "białej linii" w związku z imprezami organizowanymi przez Ośrodek "Wisła" w Białobrzegach. Odjazd z Emilii Plater: 9.30 i 10.30; z Białobrzegów: 14.30 i 15.30. Opłata za przejazd w jedną stronę - 12 zł, za oba kierunki (powrotny) - 20 zł.

[MZK Polecenie Służbowe nr 7/73]
1973.02.05. ZMIANY OBSŁUGOWE:
• linia 116 - przeniesienie pozostałych brygad z zajezdni "Chełmska" do zajezdni "Redutowa" (razem obsługa przez 8 brygad całodziennych i 10 dodatkowych w dzień powszedni oraz 7 brygad całodziennych w dzień świąteczny).
[MZK Polecenie Służbowe nr 7/73]
1973.02.09. ZMIANY OBSŁUGOWE:
• linia 124 - przeniesienie z zajezdni "Woronicza" do zajezdni "Kleszczowa" (3 brygady całodzienne i 3 dodatkowe w dzień powszedni oraz 3 brygady całodzienne w dzień świąteczny).
• linia 154 - przeniesienie z zajezdni "Woronicza" do zajezdni "Kleszczowa" (6 brygad całodziennych w dzień powszedni i świąteczny).
• linia 172 - przeniesienie z zajezdni "Chełmska" do zajezdni "Kleszczowa" (5 brygad całodziennych i 3 dodatkowe w dzień powszedni oraz 5 brygad całodziennych w dzień świąteczny).
[MZK Polecenie Służbowe nr 9/73]
1973.02.11. BIAŁOBRZEGI linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni świąteczne) EMILII PLATER – Świętokrzyska – Marszałkowska – plac Bankowy – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Słomińskiego (powrót: Słomińskiego – Andersa) – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Modlińska – Płochocińska – Rembelszczyzna: Jana Kazimierza – Stanisławów: Jana Kazimierza – Nieporęt: Jana Kazimierza – Zegrzyńska – aleja Wojska Polskiego – Białobrzegi: aleja Wojska Polskiego – BIAŁOBRZEGI. Ograniczenie do jednego kursu tam i z powrotem. Odjazd z Emilii Plater: 10.30; z Białobrzegów: 15.00.

[EW 1973, nr 34, 9 II 1973, str. 5]
1973.02.11. OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wstrzymanie ruchu tramwajowego w al. Niepodległości w godz. 4-14 w związku z przełączaniem ruchu tramwajowego na prowizoryczne mosty w rejonie skrzyżowania z budowaną Trasą Łazienkowską. Obsługa linii zastępczej przez 6 autobusów krótkich z zajezdni "Woronicza".


10. CMENTARZ WOLSKI – ... – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Woronicza – Wołoska – Marynarska – SŁUŻEWIEC.

12. ŻERAŃ FSO – ... – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Woronicza – Wołoska – Marynarska – SŁUŻEWIEC.

33. PIASKI – ... – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – WILANOWSKA.

Z. EMILII PLATER (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE) – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Narbutta – Boboli (powrót: Boboli – Rakowiecka – aleja Niepodległości) – Wołoska – Bytnara – Marzanny – Woronicza – WORONICZA (powrót: WORONICZA – Wołoska).
[MZK Polecenie Służbowe nr 8/73;
EW 1973, nr 34, 9 II 1973, str. 5]
1973.02.12. ZMIANY OBSŁUGOWE:
• linia 128 - przeniesienie z zajezdni "Chełmska" do zajezdni "Redutowa" (7 brygad całodziennych i 7 dodatkowych w dzień powszedni oraz 8 brygad całodziennych w dzień świąteczny).
• linia 350 - przeniesienie z zajezdni "Chełmska" do zajezdni "Kleszczowa" (11 brygad dodatkowych w dzień powszedni).
[MZK Polecenie Służbowe nr 9/73]
1973.02.15. ZMIANY OBSŁUGOWE:
• linia 149 - przeniesienie z zajezdni "Redutowa" do zajezdni "Kleszczowa" (4 brygady całodzienne i 2 dodatkowe w dzień powszedni oraz 4 brygady całodzienne w dzień świąteczny).
• linia 354 - przeniesienie z zajezdni "Woronicza" do zajezdni "Kleszczowa" (5 brygad dodatkowych w dzień powszedni).
[MZK Polecenie Służbowe nr 10/73]
1973.02.25. 123 linia autobusowa zwykła stała PLAC HALLERA – Dąbrowszczaków – Inżynierska – 11 Listopada – Targowa – Ząbkowska – Radzymińska (powrót: Radzymińska – Białostocka – Targowa – Ratuszowa – Dąbrowszczaków) – Naczelnikowska – księcia Ziemowita – Swojska – JESIOTROWA.

(Stara trasa: PLAC HALLERA – ... – Targowa – Kijowska – Markowska – Ząbkowska – Radzymińska (powrót: Radzymińska – Białostocka – Targowa – Ratuszowa – Dąbrowszczaków) – Naczelnikowska – ... – JESIOTROWA.)
Jednokierunkowe przywrócenie stałych tras w związku z postępami robót przy przebudowie skrzyżowania ul. Targowej i Ząbkowskiej.

[MZK Polecenie Służbowe nr 11/73;
EW 1973, nr 48, 26 II 1973, str. 5]
170 linia autobusowa zwykła stała POWĄZKI (SYBILLI) – Powązkowska – Okopowa – Anielewicza – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Ząbkowska – Radzymińska (powrót: Radzymińska – Białostocka – Targowa) – RADZYMIŃSKA.

(Stara trasa: POWĄZKI (SYBILLI) – ... – aleja Solidarności – Targowa – Kijowska – Markowska – Ząbkowska – Radzymińska (powrót: Radzymińska – Białostocka – Targowa) – RADZYMIŃSKA.)
370 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) ESPERANTO – Anielewicza – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Ząbkowska – Radzymińska (powrót: Radzymińska – Białostocka – Targowa) – Naczelnikowska – Zabraniecka – MATUSZEWSKA.

(Stara trasa: ESPERANTO – ... – aleja Solidarności – Targowa – Kijowska – Markowska – Ząbkowska – Radzymińska (powrót: Radzymińska – Białostocka – Markowska) – Naczelnikowska – ... – MATUSZEWSKA.)
612 linia autobusowa nocna zwykła stała ZACISZE (MŁODZIEŃCZA) – Radzymińska – Białostocka – Targowa – 11 Listopada – Inżynierska (powrót: Inżynierska – Wileńska – Targowa – Ząbkowska – Radzymińska) – Dąbrowszczaków – plac Hallera – Jagiellońska – Modlińska – DĄBRÓWKA SZLACHECKA.

(Stara trasa: ZACISZE (MŁODZIEŃCZA) – Radzymińska – Białostocka – Targowa – 11 Listopada – Inżynierska (powrót: Inżynierska – Wileńska – Targowa – Kijowska – Markowska – Ząbkowska &8211; Radzymińska) – Dąbrowszczaków – ... – DĄBRÓWKA SZLACHECKA.)
1973.02.26. BIAŁOBRZEGI linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni świąteczne) ZAWIESZENIE KURSOWANIA.

(Stała trasa: EMILII PLATER – Świętokrzyska – Marszałkowska – plac Bankowy – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Słomińskiego (powrót: Słomińskiego – Andersa) – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Modlińska – Płochocińska – Rembelszczyzna: Jana Kazimierza – Stanisławów: Jana Kazimierza – Nieporęt: Jana Kazimierza – Zegrzyńska – aleja Wojska Polskiego – Białobrzegi: aleja Wojska Polskiego – BIAŁOBRZEGI.)
Zawieszenie funkcjonowania "białej linii" do Białobrzegów.

[EW 1973, nr 48, 26 II 1973, str. 5]
1973.02.28. 102 linia autobusowa zwykła stała EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – Emilii Plater – Świętokrzyska – Jasna – Zgoda – Bracka (powrót: Bracka – Szpitalna – plac Powstańców Warszawy – Świętokrzyska) – Krucza – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grenadierów – Podskarbińska (powrót: Podskarbińska – Międzyborska – aleja Waszyngtona) – Dwernickiego – Szaserów – Garwolińska – Szklanych Domów – Wspólna Droga – OSIEDLE MŁODYCH (powrót: OSIEDLE MŁODYCH – Szaserów).

(Stara trasa: EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – ... – aleja Waszyngtona – Grenadierów – Podskarbińska – Dwernickiego – ... – OSIEDLE MŁODYCH.)
Zmiana organizacji ruchu ul. Grenadierów.

[MZK Telefonogram z 1 III 1973]
135 linia autobusowa zwykła stała SZWEDZKA / KOWIEŃSKA – Szwedzka – Strzelecka – Środkowa – Ratuszowa – Inżynierska – Wileńska – Targowa (powrót: Targowa – 11 Listopada – Kowieńska – SZWEDZKA / KOWIEŃSKA.) – Zamoyskiego – Grochowska – Międzyborska – Cyraneczki – Grenadierów (powrót: Grenadierów – Grochowska) – Ostrobramska – Zamieniecka – Chłopickiego – PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA.

(Stara trasa: SZWEDZKA / KOWIEŃSKA – ... – Grochowska – Grenadierów – Ostrobramska – ... – PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA.)
J linia autobusowa pospieszna stała ALEJA REYMONTA – Żeromskiego – Perzyńskiego – Broniewskiego – Krasińskiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grenadierów – Międzyborska – Cyraneczki – Grenadierów (powrót: Grenadierów – aleja Waszyngtona) – Ostrobramska – ZAJEZDNIA OSTROBRAMSKA.
Przystanki: AL. REYMONTA, BIELANY-RATUSZ (NŻ), PERZYŃSKIEGO, MAGIERA, SADY ŻOLIBORSKIE, POPIEŁUSZKI, PL. WILSONA, PL. INWALIDÓW (NŻ), DW. GDAŃSKI, PL. BANKOWY, ŚWIĘTOKRZYSKA, CENTRUM, MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA, GRENADIERÓW, RAWAR, ZAMIENIECKA, CENTRUM OPTYKI, ZAJEZDNIA OSTROBRAMSKA.

(Stara trasa: ALEJA REYMONTA – ... – aleja Waszyngtona – Grenadierów – Ostrobramska – ZAJEZDNIA OSTROBRAMSKA.)
1973.03.04. 157 linia autobusowa zwykła stała GWIAŹDZISTA – Gwiaździsta – Jana III – Marii Kazimiery – Rudzka – Gdańska – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Stawki – Smocza – Nowolipie – Żelazna – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – Banacha – Pawińskiego – Dickensa – Skorochód-Majewskiego – KOROTYŃSKIEGO (powrót: KOROTYŃSKIEGO – Pawińskiego).

(Stara trasa: GWIAŹDZISTA – ... – Andersa – Stawki – aleja Jana Pawła II – Nowolipki – Smocza – Nowolipie – ... – KOROTYŃSKIEGO.)
Przywrócenie ruchu na odcinku ul. Smoczej.

[MZK Telefonogram z 3 III 1973]
357 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) PLAC WILSONA – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Stawki – Smocza – Nowolipie – Żelazna – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – Banacha – Pawińskiego – Dickensa – Skorochód-Majewskiego – KOROTYŃSKIEGO (powrót: KOROTYŃSKIEGO – Pawińskiego).

(Stara trasa: PLAC WILSONA – ... – Andersa – Stawki – aleja Jana Pawła II – Nowolipki – Smocza – Nowolipie – ... – KOROTYŃSKIEGO.)
1973.03.05. ZMIANY OBSŁUGOWE:
• linia 109 - przeniesienie częściowe brygad dodatkowych z zajezdni "Redutowa" do zajezdni "Kleszczowa" (5 brygad dodatkowych obsługiwanych autobusami przegubowymi w dzień powszedni).
• linia 129 - przeniesienie pozostałych brygad (dodatkowych) z zajezdni "Chełmska" do zajezdni "Kleszczowa" (7 brygad dodatkowych w dzień powszedni).
• linia 130 - przeniesienie z zajezdni "Chełmska" do zajezdni "Redutowa" (5 brygad całodziennych i 5 dodatkowych w dzień powszedni oraz 5 brygad całodziennych w dzień świąteczny).
[MZK Polecenie Służbowe nr 12/73]
1973.03.05. 159 linia autobusowa zwykła stała DEOTYMY – Brożka – Ciołka (powrót: Ciołka – Ożarowska – Deotymy – DEOTYMY.) – Górczewska – Olbrachta – Redutowa – Wolska – Kasprzaka – Towarowa – plac Zawiszy – Raszyńska – Koszykowa – PLAC KONSTYTUCJI.

(Stara trasa: DEOTYMY – ... – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – BASENY SZCZĘŚLIWICKIE.)
Zmiana trasy ze względu na uruchomienie linii 184 jako bezpośredniego połączenia Woli z Ochotą.

[MZK Polecenie Służbowe nr 13/73;
EW 1973, nr 53, 3/4 III 1973, str. 7]
359 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) REDUTOWA – Redutowa – Wolska – Kasprzaka – Prosta – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – BASENY SZCZĘŚLIWICKIE.

(Stara trasa: REDUTOWA – ... – plac Narutowicza – Grójecka – BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 ROKU.)
Przedłużenie trasy w związku z wycofaniem z Ochoty linii 159

[MZK Polecenie Służbowe nr 13/73;
EW 1973, nr 53, 3/4 III 1973, str. 7]
1973.03.05.
godz. 12.00
184 linia autobusowa zwykła stała DEOTYMY – Brożka – Ciołka (powrót: Ciołka – Ożarowska – Deotymy – DEOTYMY.) – Górczewska – aleja Prymasa Tysiąclecia – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Grójecka – PLAC NARUTOWICZA. Uruchomienie linii jako bezpośredniego połączenia Woli z Ochotą w związku z oddaniem do użytku alei Prymasa Tysiąclecia.

[MZK Polecenie Służbowe nr 13/73;
EW 1973, nr 53, 3/4 III 1973, str. 7]
1973.03.10. 162 linia autobusowa zwykła stała PODCHORĄŻYCH – Czerniakowska – Szwoleżerów – Myśliwiecka – Rozbrat – Kruczkowskiego – aleja 3 Maja – Solec – Dobra (powrót: Dobra – Czerwonego Krzyża – Kruczkowskiego) – Karowa – Wybrzeże Kościuszkowskie – Nowy Zjazd – most Śląsko-Dąbrowski (powrót: most Śląsko-Dąbrowski – Grodzka – Wybrzeże Kościuszkowskie) – aleja Solidarności – Targowa – 11 Listopada – Kowieńska – Szwedzka – SZWEDZKA / 11 LISTOPADA (powrót: SZWEDZKA / 11 LISTOPADA – 11 Listopada – Ratuszowa – Inżynierska – Wileńska – Targowa).

(Stara trasa: PODCHORĄŻYCH – ... – – Targowa – 11 Listopada – Kowieńska – Szwedzka – SZWEDZKA / 11 LISTOPADA (powrót: SZWEDZKA / 11 LISTOPADA – Starzyńskiego – Namysłowska – Ratuszowa – Inżynierska – Wileńska – Targowa).)
Przywrócenie stałych tras po zakończeniu budowy kanału wzdłuż ul. 11 Listopada.

[MZK Telefonogram z 10 III 1973]
169 linia autobusowa zwykła stała DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA) – Kijowska – Targowa – 11 Listopada (powrót: 11 Listopada – Ratuszowa – Inżynierska – Wileńska – Targowa) – św. Wincentego – Kondratowicza – Chodecka – Łojewska – Łabiszyńska – Toruńska – BRÓDNO UGORY (powrót: BRÓDNO UGORY – Toruńska – Rembielińska – Kondratowicza).

(Stara trasa: DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA) – ... – Targowa – 11 Listopada (powrót: 11 Listopada – Starzyńskiego – Namysłowska – Ratuszowa – Inżynierska – Wileńska – Targowa) – ... – BRÓDNO UGORY.)
369 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) WILEŃSKA – Targowa – 11 Listopada (powrót: 11 Listopada – Ratuszowa – Inżynierska – Wileńska – WILEŃSKA.) – św. Wincentego – Kondratowicza – Łabiszyńska – SUWALSKA (powrót: SUWALSKA – Łabiszyńska – Łojewska – Chodecka – Kondratowicza).

(Stara trasa: WILEŃSKA – Targowa – 11 Listopada (powrót: 11 Listopada – Starzyńskiego – Namysłowska – Ratuszowa – Inżynierska – Wileńska – WILEŃSKA.) – św. Wincentego – ... – SUWALSKA.)
1973.03.11. 130 linia autobusowa zwykła stała DWORZEC GŁÓWNY – Towarowa – Srebrna – Miedziana – Chmielna – Żelazna – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Koszykowa – Raszyńska – plac Zawiszy – Towarowa – DWORZEC GŁÓWNY.) – Rakowiecka – Puławska – Dolna – Konduktorska – PIASECZYŃSKA (powrót: PIASECZYŃSKA – Dolna).

(Stara trasa: DWORZEC GŁÓWNY – Towarowa – Srebrna – Miedziana – Chmielna – Żelazna – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Towarowa – DWORZEC GŁÓWNY.) – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – ... – PIASECZYŃSKA.)
Zamknięcie dla autobusów wschodniej jezdni ul. Chałubińskiego w związku z budową kanału ciepłowniczego pod ulicą - jedną z prac przygotowującej okolice do budowy wielopoziomowego węzła u zbiegu Alej Jerozolimskich oraz al. Jana Pawła II i ul. Chałubińskiego.

[MZK Polecenie Służbowe nr 14/73;
EW 1973, nr 60, 12 III 1973, str. 5]
171 linia autobusowa zwykła stała DWORZEC GDAŃSKI – Bonifraterska – plac Krasińskich – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Odyńca – KAZIMIERZOWSKA (powrót: KAZIMIERZOWSKA – Ursynowska – aleja Niepodległości – Koszykowa – Wilcza – Emilii Plater – Nowogrodzka – Chałubińskiego).

(Stara trasa: DWORZEC GDAŃSKI – ... – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Odyńca – KAZIMIERZOWSKA (powrót: KAZIMIERZOWSKA – Ursynowska – aleja Niepodległości).)
174 linia autobusowa zwykła stała EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – Emilii Plater – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Koszykowa – Wilcza – Emilii Plater – Nowogrodzka – Chałubińskiego) – WILANOWSKA (kraniec w al. Niepodległości).

(Stara trasa: EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – ... – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – WILANOWSKA (kraniec w al. Niepodległości).)
371 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) PLAC ZAMKOWY – Krakowskie Przedmieście – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Odyńca – KAZIMIERZOWSKA (powrót: KAZIMIERZOWSKA – Ursynowska – aleja Niepodległości – Koszykowa – Wilcza – Emilii Plater – Nowogrodzka – Chałubińskiego).

(Stara trasa: PLAC ZAMKOWY – ... – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Odyńca – KAZIMIERZOWSKA (powrót: KAZIMIERZOWSKA – Ursynowska – aleja Niepodległości).)
606 linia autobusowa nocna zwykła stała HUTA – Kasprowicza – Nocznickiego – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" (powrót: Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – jezdnia wzdłuż budynków dyrekcji huty – HUTA.) – Marymoncka – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Koszykowa – Lindleya – plac Starynkiewicza – Aleje Jerozolimskie) – Malczewskiego – Joliot-Curie – Woronicza – Racjonalizacji – Konstruktorska – Postępu – Cybernetyki – Obrzeżna – Bokserska – BOKSERSKA (stara pętla).

(Stara trasa: HUTA – ... – EMILII PLATER – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Malczewskiego – ... – BOKSERSKA (stara pętla).)
D linia autobusowa pospieszna stała PLAC HALLERA – Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – Targowa (powrót: Targowa – 11 Listopada – Inżynierska) – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Kapucyńska – Miodowa (powrót: Miodowa – Senatorska – Nowy Przejazd – aleja Solidarności) – Krakowskie Przedmieście – Świętokrzyska – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Koszykowa – Lindleya – plac Starynkiewicza – Aleje Jerozolimskie) – Woronicza – Wołoska – Rzymowskiego – Cybernetyki – Obrzeżna – BOKSERSKA (stara pętla).
Przystanki: PL. HALLERA, DĄBROWSZCZAKÓW, INŻYNIERSKA, DW. WILEŃSKI, PL. ZAMKOWY, NOWY ŚWIAT, ŚWIĘTOKRZYSKA, CENTRUM, DW. CENTRALNY, NOWOWIEJSKA, SGH, RACŁAWICKA, ODYŃCA, SAMOCHODOWA, WORONICZA, DOMANIEWSKA (NŻ), RZYMOWSKIEGO, OBRZEŻNA OSIEDLE, BOKSERSKA.

(Stara trasa: PLAC HALLERA – ... – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Woronicza – ... – BOKSERSKA (stara pętla).)
E linia autobusowa pospieszna stała HUTA – Kasprowicza – Nocznickiego – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" (powrót: Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – jezdnia wzdłuż budynków dyrekcji huty – HUTA.) – Marymoncka – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Koszykowa – Wilcza – Emilii Plater – Nowogrodzka – Chałubińskiego) – Malczewskiego – Joliot-Curie – Woronicza – Spartańska – SPARTAŃSKA.
Przystanki: HUTA, ZAJEZDNIA ŻOLIBORZ (NŻ), PROZY, PRZY AGORZE, SZPITAL BIELAŃSKI, AWF, PODLEŚNA-IMiGW, ŻEROMSKIEGO, POTOCKA, POPIEŁUSZKI, RONDO ZGRUPOWANIA AK "RADOSŁAW", ANIELEWICZA, KINO FEMINA, RONDO ONZ, DW. CENTRALNY, NOWOWIEJSKA, SGH, RACŁAWICKA, ODYŃCA, POLSKIE RADIO, WIERZBNO, SAMOCHODOWA, WORONICZA, ZAJEZDNIA WORONICZA, INSTYTUT REUMATOLOGII (NŻ), SPARTAŃSKA.

(Stara trasa: HUTA – ... – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Malczewskiego – ... – SPARTAŃSKA.)
FABRYKA DOMÓW linia autobusowa przyspieszona okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – Emilii Plater – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Koszykowa – Wilcza – Emilii Plater – Nowogrodzka – Chałubińskiego) – Puławska – Poleczki – Galopu – Łączyny – WYCZÓŁKI (d. FABRYKA DOMÓW).
Przystanki: EMILII PLATER, SGH, WILANOWSKA, FABRYKA DOMÓW.

(Stara trasa: EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – ... – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – ... – WYCZÓŁKI (d. FABRYKA DOMÓW).)
1973.03.19. ZMIANY OBSŁUGOWE:
• linia 107 - przeniesienie z zajezdni "Chełmska" do zajezdni "Woronicza" (8 brygad całodziennych i 2 dodatkowe w dzień powszedni oraz 7 brygad całodziennych w dzień świąteczny).
• linia 109 - przeniesienie pozostałych brygad z zajezdni "Redutowa" do zajezdni "Kleszczowa" (obsługa przez 8 brygad całodziennych i 8 dodatkowych obsługiwanymi autobusami przegubowymi w dzień powszedni oraz 10 brygad całodziennych obsługiwanych autobusami krótkimi w dzień świąteczny).
• linia 164 - przeniesienie z zajezdni "Chełmska" do zajezdni "Woronicza" (2 brygady całodziennych w dzień powszedni i świąteczny).
[MZK Polecenie Służbowe nr 15/73]
1973.04.03. 120 linia autobusowa zwykła stała WILEŃSKA – Wileńska – Szwedzka – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Targowa – WILEŃSKA.) – Radzymińska – Jórskiego – Samarytanka – Gilarska – Błotna – św. Wincentego – Kondratowicza – Łabiszyńska – Toruńska – Rembielińska – Bazyliańska – Białołęcka [odcinek nieistniejący] – Ogińskiego – Białołęcka [odcinek nieistniejący] – Żytomierska [odcinek nieistniejący] – Wysockiego – WYSOCKIEGO / BIAŁOŁĘCKA (powrót: WYSOCKIEGO / BIAŁOŁĘCKA – Białołęcka [odcinek nieistniejący]).

(Stara trasa: WILEŃSKA – ... – Kondratowicza – Łabiszyńska – Toruńska – Rembielińska – Bazyliańska (powrót: Bazyliańska – Kondratowicza) – Białołęcka [odcinek nieistniejący] – Ogińskiego – Białołęcka [odcinek nieistniejący] – Żytomierska [odcinek nieistniejący] – Wysockiego – WYSOCKIEGO / BIAŁOŁĘCKA (powrót: WYSOCKIEGO / BIAŁOŁĘCKA – Białołęcka [odcinek nieistniejący]).)
Korekta trasy zgodnie z postulatami pasażerów dotyczącymi dogodniejszego skomunikowania osiedla Bródno z Dzielnicowym Domem Kultury przy ul. Białołęckiej.

[MZK Polecenie Służbowe nr 18/73;
EW 1973, nr 79, 3 IV 1973, str. 5]
1973.04.15. 114 linia autobusowa zwykła stała PLAC TRZECH KRZYŻY – Aleje Ujazdowskie – Piękna – plac Konstytucji – Śniadeckich – Nowowiejska (powrót: Nowowiejska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – aleja Niepodległości – Madalińskiego – Wołoska – Racławicka – Żwirki i Wigury – 17 Stycznia – SEKUNDOWA.

(Stara trasa: PLAC TRZECH KRZYŻY – Aleje Ujazdowskie – Piękna – plac Konstytucji – Śniadeckich – Nowowiejska – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Koszykowa – Piękna) – Madalińskiego – Wołoska – Racławicka – Żwirki i Wigury – 17 Stycznia – SEKUNDOWA.)
Zamknięcie dla autobusów wschodniej jezdni al. Niepodległości (na odcinku od ul. Nowowiejskiej do ul. Koszykowej) w związku z kolejnym etapem budowy kanału ciepłowniczego pod ulicą.

[MZK Telefonogram z 14 IV 1973;
EW 1973, nr 88, 13 IV 1973, str. 5;
EW 1973, nr 91, 17 IV 1973, str. 5]
130 linia autobusowa zwykła stała DWORZEC GŁÓWNY – Towarowa – Srebrna – Miedziana – Chmielna – Żelazna – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Politechniki – Noakowskiego – Koszykowa – Raszyńska – plac Zawiszy – Towarowa – DWORZEC GŁÓWNY.) – Rakowiecka – Puławska – Dolna – Konduktorska – PIASECZYŃSKA (powrót: PIASECZYŃSKA – Dolna).

(Stara trasa: DWORZEC GŁÓWNY – Towarowa – Srebrna – Miedziana – Chmielna – Żelazna – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Koszykowa – Raszyńska – plac Zawiszy – Towarowa – DWORZEC GŁÓWNY.) – Rakowiecka – ... – PIASECZYŃSKA.)
171 linia autobusowa zwykła stała DWORZEC GDAŃSKI – Bonifraterska – plac Krasińskich – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Odyńca – KAZIMIERZOWSKA (powrót: KAZIMIERZOWSKA – Ursynowska – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Politechniki – Noakowskiego – Emilii Plater – Nowogrodzka – Chałubińskiego).

(Stara trasa: DWORZEC GDAŃSKI – ... – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Odyńca – KAZIMIERZOWSKA (powrót: KAZIMIERZOWSKA – Ursynowska – aleja Niepodległości – Koszykowa – Emilii Plater – Nowogrodzka – Chałubińskiego).)
174 linia autobusowa zwykła stała EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – Emilii Plater – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Politechniki – Noakowskiego – Emilii Plater – Nowogrodzka – Chałubińskiego) – WILANOWSKA (kraniec w al. Niepodległości).

(Stara trasa: EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – ... – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Koszykowa – Emilii Plater – Nowogrodzka – Chałubińskiego) – WILANOWSKA (kraniec w al. Niepodległości).)
371 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) PLAC ZAMKOWY – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Odyńca – KAZIMIERZOWSKA (powrót: KAZIMIERZOWSKA – Ursynowska – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Politechniki – Noakowskiego – Emilii Plater – Nowogrodzka – Chałubińskiego).

(Stara trasa: PLAC ZAMKOWY – ... – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Odyńca – KAZIMIERZOWSKA (powrót: KAZIMIERZOWSKA – Ursynowska – aleja Niepodległości – Koszykowa – Emilii Plater – Nowogrodzka – Chałubińskiego).)
606 linia autobusowa nocna zwykła stała HUTA – Kasprowicza – Nocznickiego – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" (powrót: Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – jezdnia wzdłuż budynków dyrekcji huty – HUTA.) – Marymoncka – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Politechniki – Noakowskiego – Emilii Plater – Nowogrodzka – Chałubińskiego – Aleje Jerozolimskie) – Malczewskiego – Joliot-Curie – Woronicza – Racjonalizacji – Konstruktorska – Postępu – Cybernetyki – Obrzeżna – Bokserska – BOKSERSKA (stara pętla).

(Stara trasa: HUTA – ... – EMILII PLATER – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Koszykowa – Lindleya – plac Starynkiewicza – Aleje Jerozolimskie) – Malczewskiego – ... – BOKSERSKA (stara pętla).)
D linia autobusowa pospieszna stała PLAC HALLERA – Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – Targowa (powrót: Targowa – 11 Listopada – Inżynierska) – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Kapucyńska – Miodowa (powrót: Miodowa – Senatorska – Nowy Przejazd – aleja Solidarności) – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Świętokrzyska – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Politechniki – Noakowskiego – Emilii Plater – Nowogrodzka – Chałubińskiego – Aleje Jerozolimskie) – Woronicza – Wołoska – Rzymowskiego – Cybernetyki – Obrzeżna – BOKSERSKA (stara pętla).
Przystanki: PL. HALLERA, DĄBROWSZCZAKÓW, INŻYNIERSKA, DW. WILEŃSKI, PL. ZAMKOWY, NOWY ŚWIAT, ŚWIĘTOKRZYSKA, CENTRUM, DW. CENTRALNY, NOWOWIEJSKA, SGH, RACŁAWICKA, ODYŃCA, SAMOCHODOWA, WORONICZA, DOMANIEWSKA (NŻ), RZYMOWSKIEGO, OBRZEŻNA OSIEDLE, BOKSERSKA.

(Stara trasa: PLAC HALLERA – ... – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Koszykowa – Lindleya – plac Starynkiewicza – Aleje Jerozolimskie) – Woronicza – ... – BOKSERSKA (stara pętla).)
E linia autobusowa pospieszna stała HUTA – Kasprowicza – Nocznickiego – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" (powrót: Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – jezdnia wzdłuż budynków dyrekcji huty – HUTA.) – Marymoncka – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Politechniki – Noakowskiego – Emilii Plater – Nowogrodzka – Chałubińskiego) – Malczewskiego – Joliot-Curie – Woronicza – Spartańska – SPARTAŃSKA.
Przystanki: HUTA, ZAJEZDNIA ŻOLIBORZ (NŻ), PROZY, PRZY AGORZE, SZPITAL BIELAŃSKI, AWF, PODLEŚNA-IMiGW, ŻEROMSKIEGO, POTOCKA, POPIEŁUSZKI, RONDO ZGRUPOWANIA AK "RADOSŁAW", ANIELEWICZA, KINO FEMINA, RONDO ONZ, DW. CENTRALNY, NOWOWIEJSKA, SGH, RACŁAWICKA, ODYŃCA, POLSKIE RADIO, WIERZBNO, SAMOCHODOWA, WORONICZA, ZAJEZDNIA WORONICZA, INSTYTUT REUMATOLOGII (NŻ), SPARTAŃSKA.

(Stara trasa: HUTA – ... – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Koszykowa – Emilii Plater – Nowogrodzka – Chałubińskiego) – Malczewskiego – ... – SPARTAŃSKA.)
FABRYKA DOMÓW linia autobusowa przyspieszona okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – Emilii Plater – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Politechniki – Noakowskiego – Emilii Plater – Nowogrodzka – Chałubińskiego) – Puławska – Poleczki – Galopu – Łączyny – WYCZÓŁKI (d. FABRYKA DOMÓW).
Przystanki: EMILII PLATER, SGH, WILANOWSKA, FABRYKA DOMÓW.

(Stara trasa: EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – ... – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Koszykowa – Wilcza – Emilii Plater – Nowogrodzka – Chałubińskiego) – Puławska – ... – WYCZÓŁKI (d. FABRYKA DOMÓW).)
1973.04.28. W linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni wyścigów konnych) PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Polna – Mokotowska – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – jezdnia południowa PKiN – PLAC DEFILAD.) – WYŚCIGI.
Przystanki: PL. DEFILAD, CENTRUM (→PL. DEFILAD), PL. UNII LUBELSKIEJ, WYŚCIGI.
Uruchomienie linii w związku z rozpoczęciem sezonu wyścigowego. Cena biletu: 3 zł (na odcinku pl. Unii Lubelskiej - Wyścigi) i 4 zł (na całej trasie).

[MZK Polecenie Służbowe nr 18/73;
EW 1973, nr 97, 24 IV 1973, str. 5]
1973.05.01. NOWY ŚWIAT

RONDO WASZYNGTONA
linia autobusowa specjalna (zwykła) RONDO DE GAULLE'A – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – RONDO WASZYNGTONA. Uruchomienie specjalnych linii autobusowych w związku z obchodami Święta Pracy i wyłączeniem ruchu tramwajowego na moście Poniatowskiego i w Al. Jerozolimskich. Kursy od godz. 8.15 do zakończenia pochodu pierwoszomajowego. Obsługa przez 8 autobusów przegubowych z zajezdni "Redutowa".

[MZK Polecenie Służbowe nr 21/73;
EW 1973, nr 102/103, 30 IV/1 V 1973, str. 7]
1973.05.02.
1973.05.26.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wstrzymanie ruchu tramwajowego na ul. Dywizjonu 303 z powodu remontu wiaduktu nad torami kolejowymi.


20. KOŁO – Obozowa – ... – BANACHA.

Z. DEOTYMY – Brożka – Ciołka (powrót: Ciołka – Ożarowska – Deotymy – DEOTYMY.) – Górczewska – Lazurowa – Kaliskiego – STARE BEMOWO. [Kursuje od 7 maja.]
[MZK Polecenie Służbowe nr 24/73;
MZK Telefonogram z 24 V 1973;
EW 1973, nr 112, 11 V 1973, str. 5]
1973.05.05. 603 linia autobusowa nocna zwykła stała STARE BEMOWO – Kaliskiego – Lazurowa – Górczewska – Płocka – Wolska – aleja Solidarności – Okopowa – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Książęca – Rozbrat – Łazienkowska – Czerniakowska – Chełmska – Sobieskiego – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – WILANÓW.

(Stara trasa: STARE BEMOWO – ... – Sobieskiego – Limanowskiego – Konstancińska – św. Bonifacego – Powsińska – Wiertnicza – WILANÓW.)
Zamknięcie ul. Powsińskiej na odcinku od ul. Idzikowskiego do Augustówki z powodu budowy Wisłostrady.

[MZK Polecenie Służbowe nr 26/73;
EW 1973, nr 107, 5/6 V 1973, str. 7]
1973.05.06. 108 linia autobusowa zwykła stała PLAC TRZECH KRZYŻY – Książęca – Rozbrat – Łazienkowska – Czerniakowska – Bartycka – Gościniec – Polska – Antoniewska – Augustówka – Nałęczowska – Klarysewska – Okrężna (powrót: Okrężna – Żegiestowska – Nałęczowska) – SADYBA.

(Stara trasa: PLAC TRZECH KRZYŻY – ... – Augustówka – Powsińska – OKRĘŻNA (powrót: OKRĘŻNA – Okrężna (wschodnia) – Powsińska).)
Zamknięcie ul. Powsińskiej na odcinku od ul. Idzikowskiego do Augustówki z powodu budowy Wisłostrady.

[MZK Polecenie Służbowe nr 26/73;
EW 1973, nr 107, 5/6 V 1973, str. 7]
BIAŁOBRZEGI linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni świąteczne) PLAC DEFILAD – jezdnia północna PKiN – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – plac Bankowy – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Międzyparkowa – Słomińskiego (powrót: Słomińskiego – Dawidowskiego – Andersa) – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Modlińska – Jabłonna: Modlińska – Zegrzyńska – Legionowo: Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nieporęt: Warszawska – Zegrze Południowe: Warszawska – Zegrze PKP (pętla) – Warszawska – Nieporęt: Warszawska – Zegrzyńska – aleja Wojska Polskiego – Białobrzegi: aleja Wojska Polskiego – BIAŁOBRZEGI.
Przystanki: PL. DEFILAD, ŚWIĘTOKRZYSKA (→PL. DEFILAD), PL. BANKOWY (NŻ), RONDO STARZYŃSKIEGO, ŻERAŃ FSO (NŻ), PŁOCHOCIŃSKA (NŻ), JABŁONNA, LEGIONOWO (WIADUKT), ZEGRZE (DROGA DO NIEPORĘTU) (NŻ), ZEGRZE (PLAŻA) (NŻ), ZEGRZE PKP, ZEGRZE (PLAŻA) (NŻ), ZEGRZE (DROGA DO NIEPORĘTU) (NŻ), NIEPORĘT (ALBATROS) (NŻ), BIAŁOBRZEGI (PLAŻA), BIAŁOBRZEGI (CAMPING), BIAŁOBRZEGI (HOTEL), BIAŁOBRZEGI.
Uruchomienie linii. Ceny biletów: linia BIAŁOBRZEGI - 12 zł (powrotny 20 zł); linia CHOJNÓW - 6 zł; linie MAGDALENKA i STRUGA - 5 zł.

[MZK Polecenie Służbowe nr 27/73;
EW 1973, nr 97, 24 IV 1973, str. 5;
EW 1973, nr 107, 5/6 V 1973, str. 7]
CHOJNÓW linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni świąteczne) PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Polna – Mokotowska – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – jezdnia południowa PKiN – PLAC DEFILAD.) – Mysiadło: Puławska – Piaseczno: Puławska – Kościuszki – 17 Stycznia – Asfaltowa – Żabieniec: Asfaltowa – Chojnów: Asfaltowa – CHOJNÓW.
Przystanki: PL. DEFILAD, CENTRUM (→CHOJNÓW), PL. UNII LUBELSKIEJ, PARK DRESZERA (NŻ), WILANOWSKA (NŻ), PYRY, DĄBRÓWKA, IWICZNA, PIASECZNO, ŻABIENIEC, STEFANÓW, CHOJNÓW (DROGA DO ZALESIA GÓRNEGO) (NŻ), CHOJNÓW.
MAGDALENKA linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni świąteczne) PLAC DEFILAD – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – jezdnia południowa PKiN – PLAC DEFILAD.) – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – aleja Krakowska – Raszyn: aleja Krakowska – Falenty: aleja Krakowska – Janki: aleja Krakowska – Nowy Sękocin: aleja Krakowska – Stary Sękocin: aleja Krakowska – Sękocin Las: aleja Krakowska – Słoneczna – Magdalenka: Słoneczna – MAGDALENKA.
Przystanki: PL. DEFILAD, PL. NARUTOWICZA, BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 ROKU, HYNKA, OKĘCIE, RASZYN, JANKI, SĘKOCIN NOWY, SĘKOCIN STARY, SĘKOCIN LAS, MAGDALENKA LAS (NŻ), MAGDALENKA.
POWSIN linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni świąteczne) PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Polna – Mokotowska – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – jezdnia południowa PKiN – PLAC DEFILAD.) – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – Przyczółkowa (osiedle Powsin) – Przekorna – Opieńki – POWSIN (PARK KULTURY).
Przystanki: PL. DEFILAD, CENTRUM (→PL. DEFILAD), PL. UNII LUBELSKIEJ, PARK DRESZERA (NŻ), WILANOWSKA (NŻ), WILANÓW (NŻ), PRZEKORNA (NŻ), POWSIN (PARK KULTURY).
STRUGA linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni świąteczne) PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Bankowy – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Radzymińska – Ząbki: Radzymińska – Marki: Piłsudskiego – MARKI (STRUGA).
1973.05.06.
ok. godz. 10.30.
205 linia autobusowa podmiejska zwykła stała WILANOWSKA (pętla na ul. Puławskiej) – Puławska – Mysiadło: Puławska – Piaseczno: Puławska – Okulickiego – Wojska Polskiego – Kusocińskiego – Puławska – Kościuszki – Sienkiewicza – Polskiego Państwa Podziemnego – Pod Bateriami – Główna – PIASECZNO (GOŁKÓW).

(Stara trasa: WILANOWSKA (pętla na ul. Puławskiej) – ... – Piaseczno: Puławska – Jana Pawła II – Dworcowa – PKP PIASECZNO (powrót: PKP PIASECZNO – Towarowa – Sienkiewicza – Kościuszki – Puławska).)
Przedłużenie trasy na terenie Piaseczna.

[MZK Polecenie Służbowe nr 28/73]
1973.05.13. 120 linia autobusowa zwykła stała WILEŃSKA – Wileńska – Szwedzka – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Targowa – WILEŃSKA.) – Radzymińska – Jórskiego – Samarytanka – Gilarska – św. Wincentego – Kondratowicza – Łabiszyńska (powrót: Łabiszyńska – Łojewska – Chodecka – Kondratowicza) – Toruńska – Rembielińska – Bazyliańska – Białołęcka [odcinek nieistniejący] – Ogińskiego – Białołęcka [odcinek nieistniejący] – Żytomierska [odcinek nieistniejący] – Wysockiego – WYSOCKIEGO / BIAŁOŁĘCKA (powrót: WYSOCKIEGO / BIAŁOŁĘCKA – Białołęcka [odcinek nieistniejący]).

(Stara trasa: WILEŃSKA – ... – Kondratowicza – Łabiszyńska – Toruńska – Rembielińska – ... – WYSOCKIEGO / BIAŁOŁĘCKA.)
Kolejna korekta trasy na Bródnie zgodna z postulatami pasażerów.

[MZK Polecenie Służbowe nr 31/73;
EW 1973, nr 112, 11 V 1973, str. 5]
1973.05.13. LINIA IMPREZOWA linia autobusowa specjalna (zwykła) PLAC DEFILAD – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – jezdnia południowa PKiN – PLAC DEFILAD.) – most i aleja Poniatowskiego – RONDO WASZYNGTONA.
Przystanki: PL. DEFILAD, CENTRUM (→PL. DEFILAD), MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA.
Uruchomienie kursującej tylko 13 maja w godz. 14.00 - 15.00 oraz 16.30 - 18.00 specjalnej linii autobusowej w związku z meczem Polska - Jugosławia. Cena biletu - 3 zł. Obsługa przez 6 autobusów przegubowych (do godz. 15.00) oraz 10 autobusów przegubowych (po godz. 16.30) wycofanych ze zwykłych linii autobusowych.

[MZK Polecenie Służbowe nr 30/73;
EW 1973, nr 112, 11 V 1973, str. 5]
1973.05.18. LINIA IMPREZOWA linia autobusowa specjalna (zwykła) PLAC DEFILAD – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – jezdnia południowa PKiN – PLAC DEFILAD.) – most i aleja Poniatowskiego – RONDO WASZYNGTONA.
Przystanki: PL. DEFILAD, CENTRUM (→PL. DEFILAD), MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA.
Uruchomienie kursującej tylko 18 maja specjalnej linii autobusowej w związku z Wyścigiem Pokoju. Kurs wozów w godz. 13.30 - 15.00 oraz 18.30 - 19.30. Cena biletu - 3 zł. Obsługa przez 8 autobusów przegubowych (do godz. 15.00) oraz 16 autobusów przegubowych (po godz. 18.30) wycofanych ze zwykłych linii autobusowych.

[MZK Polecenie Służbowe nr 32/73;
EW 1973, nr 118, 18 V 1973, str. 5]
1973.05.19. 605 linia autobusowa nocna zwykła stała CIENISTA – Świerszcza – Potrzebna – Sympatyczna – Wałowicka – Globusowa (powrót: Globusowa – Zdobnicza – Cienista – CIENISTA.) – Chrobrego – Kleszczowa – Łopuszańska – aleja Krakowska – Grójecka – Dickensa – Białobrzeska – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grochowska – Płowiecka – Błękitna – Widoczna (powrót: Widoczna – Płowiecka) – PKP WAWER.

(Stara trasa: ORZESZKOWEJ – Opaczewska – Białobrzeska – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Grójecka – ... – PKP WAWER.)
Przedłużenie trasy w celu rozszerzenia obsługi komunikacyjnej na Ochocie w godzinach nocnych.

[MZK Polecenie Służbowe nr 33/73;
EW 1973, nr 118, 18 V 1973, str. 5]
1973.06.03. Z linia autobusowa specjalna (pospieszna) Pięć autobusów o godz. 9.00 jednokierunkowo: PARK DRESZERA – Puławska – plac Unii Lubelskiej – Bagatela – Aleje Ujazdowskie – plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grochowska – Płowiecka – Czecha – Kajki – Pożaryskiego – Żegańska – TURNIEJOWA.
Przystanki: PARK DRESZERA (→TURNIEJOWA), TURNIEJOWA.

Pięć autobusy od ok. godz. 14.00 jednokierunkowo: TURNIEJOWA – Żegańska – Pożaryskiego – Kajki – Czecha – Płowiecka – Grochowska – aleja Waszyngtona – aleja i most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – Bagatela – plac Unii Lubelskiej – Puławska – PARK DRESZERA.
Przystanki: TURNIEJOWA (→PARK DRESZERA), PARK DRESZERA.
Uruchomienie specjalnych linii autobusowych w związku z uroczystością wmurowania kamienia węgielnego pod Pomnik-Szpital Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu. Obsługa linii mokotowskiej przez cztery autobusy przegubowe z zajezdni "Woronicza" i jeden z zajezdni "Kleszczowa", linii ochockiej przez cztery autobusy przegubowe z zajezdni "Kleszczowa", linii południowopraskiej przez trzy autobusy przegubowe z zajezdni "Ostrobramska", linii północnopraskiej przez trzy autobusy przegubowe z zajezdni "Pożarowa" i jeden z zajezdni "Ostrobramska", linii śródmiejskiej przez dwa autobusy przegubowe z zajezdni "Inflancka" i trzy z zajezdni "Redutowa", linii wolskiej przez trzy autobusy przegubowe z zajezdni "Redutowa" oraz linii żoliborskiej przez trzy autobusy przegubowe z zajezdni "Inflancka".

[MZK Polecenie Służbowe nr 35/73]
Z linia autobusowa specjalna (pospieszna) Cztery autobusy o godz. 9.00 jednokierunkowo: PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grochowska – Płowiecka – Czecha – Kajki – Pożaryskiego – Żegańska – TURNIEJOWA.
Przystanki: PL. NARUTOWICZA (→TURNIEJOWA), TURNIEJOWA.

Cztery autobusy od ok. godz. 14.00 jednokierunkowo: TURNIEJOWA – Żegańska – Pożaryskiego – Kajki – Czecha – Płowiecka – Grochowska – aleja Waszyngtona – aleja i most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Grójecka – PLAC NARUTOWICZA.
Przystanki: TURNIEJOWA (→PL. NARUTOWICZA), PL. NARUTOWICZA.
Z linia autobusowa specjalna (pospieszna) Trzy autobusy o godz. 9.00 jednokierunkowo: RONDO WASZYNGTONA – aleja Waszyngtona – Grochowska – Płowiecka – Czecha – Kajki – Pożaryskiego – Żegańska – TURNIEJOWA.
Przystanki: RONDO WASZYNGTONA (→TURNIEJOWA), TURNIEJOWA.

Trzy autobusy od ok. godz. 14.00 jednokierunkowo: TURNIEJOWA – Żegańska – Pożaryskiego – Kajki – Czecha – Płowiecka – Grochowska – aleja Waszyngtona – RONDO WASZYNGTONA.
Przystanki: TURNIEJOWA (→RONDO WASZYNGTONA), RONDO WASZYNGTONA.
Z linia autobusowa specjalna (pospieszna) Cztery autobusy o godz. 9.00 jednokierunkowo: WILEŃSKA – Wileńska – Targowa – Zamoyskiego – Grochowska – Płowiecka – Czecha – Kajki – Pożaryskiego – Żegańska – TURNIEJOWA.
Przystanki: WILEŃSKA (→TURNIEJOWA), TURNIEJOWA.

Cztery autobusy od ok. godz. 14.00 jednokierunkowo: TURNIEJOWA – Żegańska – Pożaryskiego – Kajki – Czecha – Płowiecka – Grochowska – Zamoyskiego – Targowa – Wileńska – WILEŃSKA.
Przystanki: TURNIEJOWA (→WILEŃSKA), WILEŃSKA.
Z linia autobusowa specjalna (pospieszna) Pięć autobusów o godz. 9.00 jednokierunkowo: PLAC PIŁSUDSKIEGO – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grochowska – Płowiecka – Czecha – Kajki – Pożaryskiego – Żegańska – TURNIEJOWA.
Przystanki: PL. PIŁSUDSKIEGO (→TURNIEJOWA), TURNIEJOWA.

Pięć autobusów od ok. godz. 14.00 jednokierunkowo: TURNIEJOWA – Żegańska – Pożaryskiego – Kajki – Czecha – Płowiecka – Grochowska – aleja Waszyngtona – aleja i most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – Nowy Świat – Krakowskie Przedmieście – Królewska – PLAC PIŁSUDSKIEGO.
Przystanki: TURNIEJOWA (→PL. PIŁSUDSKIEGO), PL. PIŁSUDSKIEGO.
Z linia autobusowa specjalna (pospieszna) Trzy autobusy o godz. 9.00 jednokierunkowo: MŁYNARSKA / LESZNO – Leszno – Okopowa – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grochowska – Płowiecka – Czecha – Kajki – Pożaryskiego – Żegańska – TURNIEJOWA.
Przystanki: MŁYNARSKA (→TURNIEJOWA), TURNIEJOWA.

Trzy autobusy od ok. godz. 14.00 jednokierunkowo: TURNIEJOWA – Żegańska – Pożaryskiego – Kajki – Czecha – Płowiecka – Grochowska – aleja Waszyngtona – aleja i most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Towarowa – Okopowa – Leszno – MŁYNARSKA / LESZNO.
Przystanki: TURNIEJOWA (→MŁYNARSKA), MŁYNARSKA.
Z linia autobusowa specjalna (pospieszna) Trzy autobusy o godz. 9.00 jednokierunkowo: PLAC WILSONA – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grochowska – Płowiecka – Czecha – Kajki – Pożaryskiego – Żegańska – TURNIEJOWA.
Przystanki: PL. WILSONA (→TURNIEJOWA), TURNIEJOWA.

Trzy autobusy od ok. godz. 14.00 jednokierunkowo: TURNIEJOWA – Żegańska – Pożaryskiego – Kajki – Czecha – Płowiecka – Grochowska – aleja Waszyngtona – aleja i most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – plac Bankowy – Andersa – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – PLAC WILSONA.
Przystanki: TURNIEJOWA (→PL. WILSONA), PL. WILSONA.
1973.06.04. 348 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) HUTA – Kasprowicza – aleja Zjednoczenia – Jarzębskiego – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska – Emilii Plater – DWORZEC CENTRALNY (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE).

(Stara trasa: HUTA – Kasprowicza – Przybyszewskiego – Żeromskiego – Perzyńskiego – Broniewskiego – ... – EMILII PLATER (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE).)
Korekta trasy na Bielanach.

[MZK Polecenie Służbowe nr 34/73;
EW 1973, nr 131, 2/3 VI 1973, str. 7]
1973.06.09. 607 linia autobusowa nocna zwykła stała PLAC HALLERA – Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – Targowa (powrót: Targowa – 11 Listopada – Inżynierska) – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Kapucyńska – Miodowa (powrót: Miodowa – Senatorska – Nowy Przejazd – aleja Solidarności) – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Polna – Mokotowska – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Woronicza – Wołoska – Konstruktorska – Racjonalizacji – Woronicza – ZAJEZDNIA WORONICZA (powrót: ZAJEZDNIA WORONICZA – Woronicza – Puławska).

(Stara trasa: PLAC HALLERA – ... – Woronicza – Spartańska – SPARTAŃSKA.)
Korekta trasy na terenie Wyględowa.

[MZK Polecenie Służbowe nr 38/73]
1973.06.09.
1973.06.10.
LINIA IMPREZOWA linia autobusowa specjalna (pospieszna) PLAC DEFILAD – jezdnia północna PKiN – Emilii Plater (powrót: Emilii Plater – jezdnia południowa PKiN – PLAC DEFILAD.) – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Okopowa – Powązkowska (powrót: Powązkowska – Dzika – aleja Jana Pawła II) – Tatarska – Kozielska – HIPODROM WKS LEGIA.
Przystanki: PL. DEFILAD, RONDO ONZ, KINO FEMINA, POWĄZKOWSKA, HIPODROM WKS LEGIA.
Uruchomienie specjalnej linii autobusowej w związku z odbywającymi się na hipodromie "Legii" Międzynarodowymi Zawodami Konnymi. Kursy 9 czerwca w godz. 14.00 - 19.30 oraz 10 czerwca w godz. 9.00 - 15.30. Obsługa przez 4 autobusy krótkie z zajezdni "Inflancka".

[MZK Polecenie Służbowe nr 37/73;
EW 1973, nr 136, 8 VI 1973, str. 5]
1973.06.10. BIAŁOBRZEGI linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni świąteczne) PLAC DEFILAD – jezdnia północna PKiN – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – plac Bankowy – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Międzyparkowa – Słomińskiego (powrót: Słomińskiego – Dawidowskiego – Andersa) – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Modlińska – Płochocińska – Rembelszczyzna: Jana Kazimierza – Stanisławów: Jana Kazimierza – Nieporęt: Jana Kazimierza – Zegrzyńska – aleja Wojska Polskiego – Białobrzegi: aleja Wojska Polskiego – BIAŁOBRZEGI.
Przystanki: PL. DEFILAD, ŚWIĘTOKRZYSKA (→PL. DEFILAD), PL. BANKOWY (NŻ), RONDO STARZYŃSKIEGO, ŻERAŃ FSO (NŻ), PŁOCHOCIŃSKA (NŻ), REMBELSZCZYZNA (NŻ), NIEPORĘT (KOŚCIÓŁ) (NŻ), NIEPORĘT (ALBATROS) (NŻ), BIAŁOBRZEGI (PLAŻA), BIAŁOBRZEGI (CAMPING), BIAŁOBRZEGI (HOTEL), BIAŁOBRZEGI.

(Stara trasa: PLAC DEFILAD – ... – Jagiellońska – Modlińska – Jabłonna: Modlińska – Zegrzyńska – Legionowo: Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nieporęt: Warszawska – Zegrze Południowe: Warszawska – Zegrze PKP (pętla) – Warszawska – Nieporęt: Warszawska – Zegrzyńska – ... – BIAŁOBRZEGI.
Przystanki: PL. DEFILAD, ..., PŁOCHOCIŃSKA (NŻ), JABŁONNA, LEGIONOWO (WIADUKT), ZEGRZE (DROGA DO NIEPORĘTU) (NŻ), ZEGRZE (PLAŻA) (NŻ), ZEGRZE PKP, ZEGRZE (PLAŻA) (NŻ), ZEGRZE (DROGA DO NIEPORĘTU) (NŻ), NIEPORĘT (ALBATROS) (NŻ), ..., BIAŁOBRZEGI.)
Uruchomienie kolejnych linii sezonowych - zmiana trasy linii BIAŁOBRZEGI w celu uproszczenia przebiegu i uniknięcia dublowania tras. Ceny biletów na liniach: BIAŁOBRZEGI i ZEGRZE - 3-12 zł (powrotny 20 zł), NIEPORĘT - 3 zł.

[MZK Polecenie Służbowe nr 37/73;
EW 1973, nr 136, 8 VI 1973, str. 5]
ZEGRZE linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni świąteczne) PLAC DEFILAD – jezdnia północna PKiN – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – plac Bankowy – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Międzyparkowa – Słomińskiego (powrót: Słomińskiego – Dawidowskiego – Andersa) – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Modlińska – Jabłonna: Modlińska – Zegrzyńska – Legionowo: Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Zegrze Południowe: Warszawska – ZEGRZE PKP.
Przystanki: PL. DEFILAD, ŚWIĘTOKRZYSKA (→PL. DEFILAD), PL. BANKOWY (NŻ), RONDO STARZYŃSKIEGO, ŻERAŃ FSO (NŻ), PŁOCHOCIŃSKA (NŻ), JABŁONNA, LEGIONOWO, ZEGRZE (DROGA DO NIEPORĘTU) (NŻ), ZEGRZE (PLAŻA) (NŻ), ZEGRZE PKP.
NIEPORĘT linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni świąteczne) BIAŁOBRZEGI – aleja Wojska Polskiego – Nieporęt: aleja Wojska Polskiego – Zegrzyńska – Warszawska – Zegrze Południowe: Warszawska – ZEGRZE PKP.
Przystanki: BIAŁOBRZEGI, BIAŁOBRZEGI (HOTEL), BIAŁOBRZEGI (CAMPING), BIAŁOBRZEGI (PLAŻA), NIEPORĘT (ALBATROS) (NŻ), ZEGRZE (PLAŻA) (NŻ), ZEGRZE PKP.
ŚWIDRY WIELKIE linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni świąteczne) PLAC DEFILAD – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – jezdnia południowa PKiN – PLAC DEFILAD.) – most i aleja Poniatowskiego – Francuska – Paryska – Wersalska – Wał Miedzeszyński – Józefów: aleja Nadwiślańska – Otwock: Mieszka I – OTWOCK (ŚWIDRY WIELKIE).
Przystanki: PL. DEFILAD, CENTRUM (→PL. DEFILAD), RONDO WASZYNGTONA, WERSALSKA, LOTNISKO GOCŁAW, KADETÓW (NŻ), WOJSŁAWICKA (NŻ), BRONOWSKA, CYKLAMENÓW (NŻ), STRZYGŁOWSKA, BYSŁAWSKA, BŁOTA (NŻ), JÓZEFÓW NOWA WIEŚ (NŻ), JÓZEFÓW ŚWIDRY MAŁE, JÓZEFÓW WYSZYŃSKIEGO (NŻ), JÓZEFÓW DROGOWCÓW (NŻ), JÓZEFÓW MOST NAD ŚWIDREM (NŻ), ŚWIDRY WIELKIE.
Uruchomienie linii. Ceny biletów: 2-6 zł.

[MZK Polecenie Służbowe nr 37/73;
EW 1973, nr 136, 8 VI 1973, str. 5]
1973.06.11. ZMIANY OBSŁUGOWE:
• linia 100P - przeniesienie z zajezdni "Chełmska" do zajezdni "Inflancka" (4 brygady całodzienne i 2 dodatkowe w dzień powszedni oraz 3 brygady całodzienne w dzień świąteczny).
• linia 166 - przeniesienie z zajezdni "Chełmska" do zajezdni "Inflancka" (10 brygad całodziennych i 5 dodatkowych w dzień powszedni oraz 10 brygad całodziennych w dzień świąteczny).
• linia A - przeniesienie z zajezdni "Inflancka" do zajezdni "Chełmska" (18 brygad całodziennych i 8 dodatkowych w dzień powszedni oraz 15 brygad całodziennych w dzień świąteczny).
• linia M - przeniesienie z zajezdni "Inflancka" do zajezdni "Chełmska" (4 brygady całodzienne i 2 dodatkowe w dzień powszedni oraz 4 brygady całodzienne w dzień świąteczny).
Zmiany związane z przejęciem przez zajezdnię "Chełmska" wozów typu Jelcz-Berliet z zajezdni "Inflancka".

[MZK Polecenie Służbowe nr 39/73]
1973.06.14. ZMIANY OBSŁUGOWE:
• linia 307 - przeniesienie z zajezdni "Chełmska" do zajezdni "Inflancka" (7 brygad dodatkowych w dzień powszedni).
[MZK Pismo RS/1012/73]
1973.06.16.
godz. 22.45-0.00
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wstrzymanie ruchu tramwajowego w al. Solidarności i na moście Śląsko-Dąbrowskim (na odcinku od al. Jana Pawła II do Dworca Wileńskiego) oraz na ul. Stalowej w związku z robotami torowymi.


4. ZOO – Jagiellońska – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – Międzyparkowa – Andersa – plac Bankowy – ... – WILANOWSKA.

13. KOŁO – ... – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Ratuszowa – Targowa – ... – KAWĘCZYŃSKA BAZYLIKA.

26. CMENTARZ WOLSKI – ... – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Ratuszowa – Targowa – ... – WIATRACZNA.

32. ZOO – Jagiellońska – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – ... – PLAC NARUTOWICZA.

34. ANNOPOL – ... – 11 Listopada – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – ... – OSIEDLE WOLSKA.

Z. CZYNSZOWA – Stalowa – Inżynierska – Wileńska – Targowa (powrót: Targowa – 11 Listopada – Stalowa – Środkowa – Wileńska – CZYNSZOWA.) – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – KINO FEMINA.
[EW 1973, nr 143, 16/17 VI 1973, str. 7]
1973.06.17. PALMIRY linia autobusowa specjalna (pospieszna) PLAC DEFILAD – jezdnia północna PKiN – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – plac Bankowy – Andersa – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – plac Wilsona – Słowackiego – Marymoncka – Pułkowa – Łomianki: Warszawska – Kiełpin: Warszawska – Dziekanów Leśny: Warszawska – Kolejowa – Pieńków: Kolejowa – Palmiry: Kusocińskiego – droga przez Palmiry – PALMIRY.
Przystanki: PL. DEFILAD, ŚWIĘTOKRZYSKA (→PL. DEFILAD), PL. BANKOWY, PL. WILSONA, PRZY AGORZE (NŻ), DZIEKANÓW (NŻ), PALMIRY.
Uruchomienie kursującej tylko 17 czerwca linii autobusowej w związku z odbywającym się w Puszczy Kampinoskiej VI-tym Marszem Patrolowym szlakiem walk partyzanckich. Kursy w godz. 7-18. Opłata za przejazd: 8 zł (pl. Defilad - Palmiry) lub 6 zł (pl. Wilsona - Palmiry). Obsługa przez 8 autobusów krótkich z zajezdni "Inflancka".

[MZK Polecenie Służbowe nr 40/73;
EW 1973, nr 142, 15 VI 1973, str. 5]
1973.06.24. WIANKI linia tramwajowa specjalna (zwykła) ALEJA ZIELENIECKA – Targowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Okopowa – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – ALEJA ZIELENIECKA. Uruchomienie od godz. 16.00 specjalnej linii tramwajowej w związku z organizowaną przez Wojewódzką Komisję Związków Zawodowych imprezą "Wianki na Wiśle". Kursy w godz. 16.00 - 1.00. Obsługa przez 16 składów tramwajowych z zajezdni "Praga" i "Mokotów".

[MZK Polecenie Służbowe nr 41/73;
EW 1973, nr 144, 18 VI 1973, str. 5]
1973.06.30.

1973.07.09.
1973.07.20.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wstrzymanie ruchu tramwajowego w dniach od 30 czerwca do 20 lipca w godz. 23.00 - 0.00 oraz 8 i 15 lipca przez cały dzień i na moście Śląsko-Dąbrowskim z powodu remontu torowiska.


4. RATUSZOWA-ZOO – Jagiellońska – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – Międzyparkowa – Andersa – plac Bankowy – ... – WILANOWSKA.

13. KOŁO – ... – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Ratuszowa – Targowa – Kijowska – ... – KAWĘCZYŃSKA BAZYLIKA.

26. CMENTARZ WOLSKI – ... – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Ratuszowa – Targowa – ... – WIATRACZNA.

32. RATUSZOWA-ZOO – Jagiellońska – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – ... – PLAC NARUTOWICZA.

34. ANNOPOL – ... – 11 Listopada – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – ... – OSIEDLE WOLSKA.

Z. CZYNSZOWA – Stalowa – Inżynierska – Wileńska – Targowa (powrót: Targowa – 11 Listopada – Stalowa – Środkowa – Wileńska – CZYNSZOWA.) – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – ŻELAZNA.
[MZK Polecenie Służbowe nr 46/73;
MZK Polecenie Służbowe nr 49/73;
EW 1973, nr 160, 7/8 VII 1973, str. 7;
EW 1973, nr 165, 13 VII 1973, str. 5]
1973.07.01. ZMIANY OBSŁUGOWE:
• linia 179 - przeniesienie z zajezdni "Chełmska" do zajezdni "Inflancka" (11 brygad całodziennych i 1 dodatkowa w dzień powszedni oraz 7 brygad całodziennych w dzień świąteczny).
• linia 350 - przeniesienie z zajezdni "Kleszczowa" do zajezdni "Woronicza" (8 brygad dodatkowych w dzień powszedni).
• linia F - przeniesienie tylko brygad całodziennych z zajezdni "Inflancka" do zajezdni "Chełmska" (16 brygad całodziennych w dzień powszedni oraz 15 brygad całodziennych w dzień świąteczny).
[MZK Polecenie Służbowe nr 42/73]
1973.07.01. 52 linia trolejbusowa zwykła stała LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: PLAC ZAWISZY – Raszyńska – Koszykowa – Piękna – Górnośląska – Myśliwiecka – Łazienkowska – Czerniakowska – Chełmska – CHEŁMSKA.)
Likwidacja ostatniej linii trolejbusowej - przejęcie trasy przez linie autobusowe. Ostatniego dnia kursowania trolejbusami można było podróżować za darmo.

[MZK Polecenie Służbowe nr 43/73;
EW 1973, nr 152, 28 VI 1973, str. 5]
159 linia autobusowa zwykła stała DEOTYMY – Brożka – Ciołka (powrót: Ciołka – Ożarowska – Deotymy – DEOTYMY.) – Górczewska – Olbrachta – Redutowa – Wolska – Kasprzaka – Prosta – Towarowa – plac Zawiszy – Raszyńska – Koszykowa – Piękna – Górnośląska – Myśliwiecka – Łazienkowska – TORWAR.

(Stara trasa: DEOTYMY – ... – Koszykowa – PLAC KONSTYTUCJI.)
183 linia autobusowa zwykła stała PLAC ZAWISZY – Aleje Jerozolimskie – plac Starynkiewicza – Koszykowa (powrót: Koszykowa – Raszyńska – PLAC ZAWISZY.) – Piękna – Górnośląska – Myśliwiecka – Łazienkowska – Czerniakowska – Chełmska – CHEŁMSKA.
379 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: PLAC PIŁSUDSKIEGO – plac Małachowskiego – Kredytowa – Jasna – Zgoda – Bracka (powrót: Bracka – Szpitalna – plac Powstańców Warszawy – Mazowiecka – plac Małachowskiego) – Krucza – Piękna – Górnośląska – Myśliwiecka – Łazienkowska – TORWAR.)
Przejęcie trasy przez linie 159 i 179.

[MZK Polecenie Służbowe nr 43/73;
EW 1973, nr 152, 28 VI 1973, str. 5]
1973.07.08. 178 linia autobusowa zwykła stała ŻERAŃ FSO – Modlińska – Mehoffera – NOWODWORSKA. Uruchomienie linii zgodnie z postulatami mieszkańców osiedla Tarchomin Wieś.

[MZK Polecenie Służbowe nr 47/73;
EW 1973, nr 160, 7/8 VII 1973, str. 7]
1973.07.09. 19 linia tramwajowa zwykła stała PIASKI – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Rakowiecka – Boboli – Wołoska – Woronicza – Puławska – WYŚCIGI (pętla przy alei Wyścigowej).

(Stara trasa: PIASKI – ... – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – WYŚCIGI (pętla przy alei Wyścigowej).)
Skierowanie na trasę objazdową w związku z kolejnym etapem robót ciepłowniczych w al. Niepodległości.

[MZK Polecenie Służbowe nr 46/73;
EW 1973, nr 160, 7/8 VII 1973, str. 7]
1973.07.09. ZMIANY OBSŁUGOWE:
• linia 108 - przeniesienie z zajezdni "Chełmska" do zajezdni "Woronicza" (6 brygad całodziennych i 5 dodatkowych w dzień powszedni).
• linia 140 - przeniesienie z zajezdni "Chełmska" do zajezdni "Inflancka" (7 brygad całodziennych i 9 dodatkowych w dzień powszedni).
• linia D - przeniesienie z zajezdni "Woronicza" do zajezdni "Pożarowa" (6 brygad całodziennych i 3 dodatkowe w dzień powszedni).
• linia E - przeniesienie z zajezdni "Inflancka" do zajezdni "Chełmska" (6 brygad całodziennych i 3 dodatkowe w dzień powszedni).
• linia F - przeniesienie z zajezdni "Inflancka" do zajezdni "Chełmska" (6 brygad całodziennych w dzień powszedni).
• linia M - przeniesienie z zajezdni "Pożarowa" do zajezdni "Chełmska" (4 brygady całodziennych i 2 dodatkowe w dzień powszedni).
Zmiany obsługowe w celu przygotowania większej liczby linii pospiesznych do obsługi przez autobusy "Jelcz-Berliet" i przeznaczeniem zajezdni "Chełmska" wyłącznie do obsługi linii pospiesznych.

[MZK Polecenie Służbowe nr 45/73]
1973.07.09.
1973.07.19.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wstrzymanie ruchu tramwajowego w dniach od 9 do 19 lipca (oprócz niedziel) w godz. 8.00 - 13.00 (w soboty 8.00 - 11.00) na ul. Jagiellońskiej na odcinku od ronda Starzyńskiego do pętli ŻERAŃ FSO z powodu naprawy sieci trakcyjnej. Obsługa zastępczej linii autobusowej przez 5 autobusów krótkich z zajezdni "Pożarowa".


12. RATUSZOWA-ZOO – Jagiellońska – Starzyńskiego – ... – SŁUŻEWIEC.

18. RATUSZOWA-ZOO – Jagiellońska – Starzyńskiego – ... – SŁUŻEWIEC.

21. RATUSZOWA-ZOO – Jagiellońska – Ratuszowa – ... – WIATRACZNA.

21bis. ZAWIESZENIE KURSOWANIA.

28. MŁOCINY – ... – Starzyńskiego – Jagiellońska – RATUSZOWA-ZOO.

Z. PLAC HALLERA – Jagiellońska – ŻERAŃ FSO.
[MZK Polecenie Służbowe nr 44/73;
EW 1973, nr 160, 7/8 VII 1973, str. 7]
1973.07.13. 171 linia autobusowa zwykła stała DWORZEC GDAŃSKI – Bonifraterska – plac Krasińskich – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Odyńca – KAZIMIERZOWSKA (powrót: KAZIMIERZOWSKA – Ursynowska – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Politechniki – Noakowskiego – Koszykowa – Chałubińskiego).

(Stara trasa: DWORZEC GDAŃSKI – ... – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Odyńca – KAZIMIERZOWSKA (powrót: KAZIMIERZOWSKA – Ursynowska – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Politechniki – Noakowskiego – Emilii Plater – Nowogrodzka – Chałubińskiego).)
Przywrócenie ruchu autobusów na wschodniej jezdni al. Niepodległości (na odcinku od ul. Koszykowej do ul. Nowogrodzkiej) w związku z kolejnym etapem budowy kanału ciepłowniczego pod ulicą.

[MZK Polecenie Służbowe nr 49/73]
174 linia autobusowa zwykła stała EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – Emilii Plater – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Politechniki – Noakowskiego – Koszykowa – Chałubińskiego) – WILANOWSKA (kraniec w al. Niepodległości).

(Stara trasa: EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – ... – Chałubińskiego – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Politechniki – Noakowskiego – Emilii Plater – Nowogrodzka – Chałubińskiego) – WILANOWSKA (kraniec w al. Niepodległości).)
371 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) PLAC ZAMKOWY – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Odyńca – KAZIMIERZOWSKA (powrót: KAZIMIERZOWSKA – Ursynowska – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Politechniki – Noakowskiego – Koszykowa – Chałubińskiego).

(Stara trasa: PLAC ZAMKOWY – ... – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Odyńca – KAZIMIERZOWSKA (powrót: KAZIMIERZOWSKA – Ursynowska – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Politechniki – Noakowskiego – Emilii Plater – Nowogrodzka – Chałubińskiego).)
606 linia autobusowa nocna zwykła stała HUTA – Kasprowicza – Nocznickiego – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" (powrót: Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – jezdnia wzdłuż budynków dyrekcji huty – HUTA.) – Marymoncka – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Politechniki – Noakowskiego – Koszykowa – Chałubińskiego – Aleje Jerozolimskie) – Malczewskiego – Joliot-Curie – Woronicza – Racjonalizacji – Konstruktorska – Postępu – Cybernetyki – Obrzeżna – Bokserska – BOKSERSKA (stara pętla).

(Stara trasa: HUTA – ... – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Politechniki – Noakowskiego – Emilii Plater – Nowogrodzka – Chałubińskiego – Aleje Jerozolimskie) – Malczewskiego – ... – BOKSERSKA (stara pętla).)
D linia autobusowa pospieszna stała PLAC HALLERA – Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – Targowa (powrót: Targowa – 11 Listopada – Inżynierska) – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Kapucyńska – Miodowa (powrót: Miodowa – Senatorska – Nowy Przejazd – aleja Solidarności) – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Świętokrzyska – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Politechniki – Noakowskiego – Koszykowa – Chałubińskiego) – Woronicza – Wołoska – Rzymowskiego – Cybernetyki – Obrzeżna – BOKSERSKA (stara pętla).
Przystanki: PL. HALLERA, DĄBROWSZCZAKÓW, INŻYNIERSKA, DW. WILEŃSKI, PL. ZAMKOWY, NOWY ŚWIAT, ŚWIĘTOKRZYSKA, CENTRUM, DW. CENTRALNY, NOWOWIEJSKA, SGH, RACŁAWICKA, ODYŃCA, SAMOCHODOWA, WORONICZA, DOMANIEWSKA (NŻ), RZYMOWSKIEGO, OBRZEŻNA OSIEDLE, BOKSERSKA.

(Stara trasa: PLAC HALLERA – ... – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Politechniki – Noakowskiego – Emilii Plater – Nowogrodzka – Chałubińskiego – Aleje Jerozolimskie) – Woronicza – ... – BOKSERSKA (stara pętla).)
E linia autobusowa pospieszna stała HUTA – Kasprowicza – Nocznickiego – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" (powrót: Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – jezdnia wzdłuż budynków dyrekcji huty – HUTA.) – Marymoncka – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Politechniki – Noakowskiego –Koszykowa – Chałubińskiego) – Malczewskiego – Joliot-Curie – Woronicza – Spartańska – SPARTAŃSKA.
Przystanki: HUTA, ZAJEZDNIA ŻOLIBORZ (NŻ), PROZY, PRZY AGORZE, SZPITAL BIELAŃSKI, AWF, PODLEŚNA-IMiGW, ŻEROMSKIEGO, POTOCKA, POPIEŁUSZKI, RONDO ZGRUPOWANIA AK "RADOSŁAW", ANIELEWICZA, KINO FEMINA, RONDO ONZ, DW. CENTRALNY, NOWOWIEJSKA, SGH, RACŁAWICKA, ODYŃCA, POLSKIE RADIO, WIERZBNO, SAMOCHODOWA, WORONICZA, ZAJEZDNIA WORONICZA, INSTYTUT REUMATOLOGII (NŻ), SPARTAŃSKA.

(Stara trasa: HUTA – ... – Chałubińskiego – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Politechniki – Noakowskiego – Emilii Plater – Nowogrodzka – Chałubińskiego) – Malczewskiego – ... – SPARTAŃSKA.)
FABRYKA DOMÓW linia autobusowa przyspieszona okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – Emilii Plater – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Politechniki – Noakowskiego – Koszykowa – Chałubińskiego) – Puławska – Poleczki – Galopu – Łączyny – WYCZÓŁKI (d. FABRYKA DOMÓW).
Przystanki: EMILII PLATER, SGH, WILANOWSKA, FABRYKA DOMÓW.

(Stara trasa: EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – ... – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Politechniki – Noakowskiego – Emilii Plater – Nowogrodzka – Chałubińskiego) – Puławska – ... – WYCZÓŁKI (d. FABRYKA DOMÓW).)
1973.07.20. 173 linia autobusowa zwykła stała PLAC ZAWISZY – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Niemcewicza – Grójecka – PLAC ZAWISZY.) – Łopuszańska – Krańcowa – Popularna – Techników – Cegielniana – Sympatyczna – Wałowicka – Zdobnicza – Cienista – CIENISTA (powrót: CIENISTA – Świerszcza – Potrzebna – Sympatyczna).

(Stara trasa: BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 ROKU – Grójecka – Opaczewska – Białobrzeska – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 ROKU.) – Łopuszańska – ... – CIENISTA.)
Otwarcie nowego odcinka Alej Jerozolimskich (od placu Zawiszy do ul. Spiskiej). Obsługa przez 9 autobusów z zajezdni "Kleszczowa".

[MZK Telefonogram z 18 VII 1973;
EW 1973, nr 173, 23 VII 1973, str. 5]
1973.08.01. DWORCOWA linia mikrobusowa zwykła okresowa (kursuje w wyznaczonych godzinach) DWORZEC GŁÓWNY – Towarowa – plac Zawiszy – Towarowa (powrót: Towarowa – DWORZEC GŁÓWNY.) – Okopowa – Słomińskiego – Starzyńskiego – Jagiellońska – plac Hallera – Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – Targowa (powrót: Targowa – 11 Listopada – Inżynierska) – Kijowska – DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA). Uruchomienie przez MPT linii wspomagającej komunikację taksówkową. Mikrobusy kursują w godzinach przyjazdu pociągów dalekobieżnych na Dworzec Wschodni oraz w innych na życzenie pasażerów.

[EW 1973, nr 179, 30 VII 1973, str. 5]
1973.08.02. PL. DEFILAD

RONDO WASZYNGTONA
linia autobusowa specjalna PLAC DEFILAD – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – PLAC DEFILAD.) – most i aleja Poniatowskiego – RONDO WASZYNGTONA. Uruchomienie kursującej tylko 2 sierpnia specjalnej linii autobusowej w związku z odbywającą się na Stadionie X-Lecia imprezą Auto-Rodeo. Cena biletu - 3 zł.

[EW 1973, nr 182, 2 VIII 1973, str. 5]
1973.08.16.
godz. 22.45-0.00
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wstrzymanie ruchu tramwajowego w al. Solidarności i na moście Śląsko-Dąbrowskim (na odcinku od al. Jana Pawła II do Dworca Wileńskiego) oraz na ul. Stalowej w związku z robotami torowymi.


4. ZOO – Jagiellońska – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – Międzyparkowa – Andersa – plac Bankowy – ... – WILANOWSKA.

13. KOŁO – ... – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Ratuszowa – Targowa – ... – KAWĘCZYŃSKA BAZYLIKA.

26. CMENTARZ WOLSKI – ... – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Ratuszowa – Targowa – ... – WIATRACZNA.

32. ZOO – Jagiellońska – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – ... – PLAC NARUTOWICZA.

34. ANNOPOL – ... – 11 Listopada – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – ... – OSIEDLE WOLSKA.

Z. CZYNSZOWA – Stalowa – Inżynierska – Wileńska – Targowa (powrót: Targowa – 11 Listopada – Stalowa – Środkowa – Wileńska – CZYNSZOWA.) – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – KINO FEMINA.
[EW 1973, nr 194, 16 VIII 1973, str. 5]
1973.08.21. 19 linia tramwajowa zwykła stała PIASKI – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – WYŚCIGI (pętla przy alei Wyścigowej).

(Stara trasa: PIASKI – ... – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Rakowiecka – Boboli – Wołoska – Woronicza – Puławska – WYŚCIGI (pętla przy alei Wyścigowej).)
Przywrócenie stałej trasy po zakończeniu etapu robót ciepłowniczych w al. Niepodległości.

[MZK Telefonogram z 18 VIII 1973]
1973.08.26. OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wstrzymanie ruchu tramwajowego w godz. 4-12 na ul. Młynarskiej i Obozowej w związku z robotami torowymi. Obsługa zastępczej linii autobusowej przez 5 autobusów krótkich z zajezdni "Redutowa".


1. ŻERAŃ WSCHODNI – ... – aleja Solidarności – Wolska – CMENTARZ WOLSKI.

13. CMENTARZ WOLSKI – Wolska – aleja Solidarności – ... – KAWĘCZYŃSKA BAZYLIKA.

20. CMENTARZ WOLSKI – Wolska – aleja Solidarności – ... – BANACHA.

24. CMENTARZ WOLSKI – Wolska – aleja Solidarności – ... – GOCŁAWEK.

Z. KOŁO – Obozowa (powrót: Obozowa – Ciołka – Newelska – księcia Janusza – KOŁO.) – Młynarska – aleja Solidarności – OKOPOWA.
[MZK Polecenie Służbowe nr 50/73;
EW 1973, nr 200, 23 VIII 1973, str. 5]
1973.08.31. DWORCOWA linia mikrobusowa zwykła okresowa (kursuje w wyznaczonych godzinach) LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: DWORZEC GŁÓWNY – Towarowa – plac Zawiszy – Towarowa (powrót: Towarowa – DWORZEC GŁÓWNY.) – Okopowa – Słomińskiego – Starzyńskiego – Jagiellońska – plac Hallera – Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – Targowa (powrót: Targowa – 11 Listopada – Inżynierska) – Kijowska – DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA).)
1973.09.01. 28 linia tramwajowa zwykła stała HUTA – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Międzyparkowa – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – ŻERAŃ FSO.

(Stara trasa: MŁOCINY – Pułkowa – Marymoncka – ... – ŻERAŃ FSO.)
Likwidacja trasy do Młocin w związku z budową Wisłostrady - uruchomienie na tym odcinku linii autobusowej. Obsługa przez 6 autobusów krótkich z zajezdni "Inflancka".

[MZK Polecenie Służbowe nr 52/73;
EW 1973, nr 207, 31 VIII 1973, str. 5]
181 linia autobusowa zwykła stała PLAC WILSONA – Słowackiego – Marymoncka – Pułkowa – MŁOCINY (powrót: MŁOCINY – Wóycickiego – Żubrowa – Dankowicka – Dzierżoniowska – Pułkowa).
1973.09.01. ZMIANY OBSŁUGOWE:
• linia 167 - przeniesienie z zajezdni "Woronicza" do zajezdni "Kleszczowa" (4 brygady całodzienne i 6 dodatkowych w dzień powszedni oraz 4 brygady całodzienne w dzień świąteczny).
• linia 325 - przeniesienie z zajezdni "Redutowa" do zajezdni "Woronicza" (9 brygad dodatkowych w dzień powszedni).
[MZK Polecenie Służbowe nr 54/73]
1973.09.02. PALMIRY linia autobusowa specjalna (pospieszna) PLAC DEFILAD – jezdnia północna PKiN – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – plac Bankowy – Andersa – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – plac Wilsona – Słowackiego – Marymoncka – Pułkowa – Łomianki: Warszawska – Kiełpin: Warszawska – Dziekanów Leśny: Warszawska – Kolejowa – Pieńków: Kolejowa – Palmiry: Kusocińskiego – droga przez Palmiry – POCIECHA.
Przystanki: PL. DEFILAD, ŚWIĘTOKRZYSKA (→PL. DEFILAD), PL. WILSONA, AWF (NŻ), PRZY AGORZE (NŻ), DZIEKANÓW (NŻ), PALMIRY (CMENTARZ), POCIECHA.
Uruchomienie kursującej tylko 3 września specjalnej linii autobusowej w związku z obchodami 28. rocznicy powstania w Puszczy Kampinoskiej. Kursy w godz. 6.30 - 17.15. Opłata za przejazd: 8 zł (pl. Defilad - Palmiry lub Pociecha), 6 zł (pl. Wilsona - Palmiry lub Pociecha) oraz 3 zł (Palmiry - Pociecha). Obsługa przez 8 autobusów krótkich z zajezdni "Inflancka".

[MZK Polecenie Służbowe nr 51/73;
EW 1973, nr 207, 31 VIII 1973, str. 5]
1973.09.02. KROGULEC linia autobusowa specjalna (pospieszna) PLAC DEFILAD – jezdnia północna PKiN – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – plac Bankowy – Andersa – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – plac Wilsona – Słowackiego – Marymoncka – Pułkowa – Łomianki: Warszawska – Kiełpin: Warszawska – Dziekanów Leśny: Warszawska – Kolejowa – Pieńków: Kolejowa – Palmiry: Kolejowa – Cząstków Polski: Kolejowa – Cząstków Mazowiecki: Kolejowa – Czosnów: Kolejowa – Dębina: Warszawska – Kazuń Nowy: Warszawska – Kampinoska – Kazuń-Bielany: Kampinoska – Kazuń Polski: Kampinoska – Cybulice Małe: Mazowiecka – Cybulice Duże: Wspólna – Sowia Wola FolwarcznaSowia WolaDąbrówkaAleksandrówKiścinne: Kniołka – KROGULEC.
Przystanki: PL. DEFILAD, PL. WILSONA, MŁOCINY (NŻ), BURAKÓW, ŁOMIANKI, KIEŁPIN (NŻ), DZIEKANÓW NOWY (NŻ), ŁOMNA, CZOSNÓW (NŻ), ORDONA (NŻ), KROGULEC.
Uruchomienie kursującej tylko 2 września linii autobusowej w związku z odbywającymi się na cmentarzu byłych partyzantów w Wierszach uroczystościami żoliborskich oddziałów ZBOWiD. Ceny biletów: 18 zł (cała trasa), 16 zł (pl. Wilsona - Krogulec), 13 zł (Buraków - Krogulec), 12 zł (Łomianki - Krogulec), 8 zł (Łomna - Krogulec). Obsługa przez 8 autobusów krótkich z zajezdni "Inflancka".

[MZK Polecenie Służbowe nr 55/73;
EW 1973, nr 208, 1/2 IX 1973, str. 7]
1973.09.03. POWSIN linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni świąteczne) SEZONOWE ZAWIESZENIE KURSOWANIA.

(Stała trasa: PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Polna – Mokotowska – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – jezdnia południowa PKiN – PLAC DEFILAD.) – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – Przyczółkowa (osiedle Powsin) – Przekorna – Opieńki – POWSIN (PARK KULTURY).
Przystanki: PL. DEFILAD, CENTRUM (→PL. DEFILAD), PL. UNII LUBELSKIEJ, PARK DRESZERA (NŻ), WILANOWSKA (NŻ), WILANÓW (NŻ), PRZEKORNA (NŻ), POWSIN (PARK KULTURY).)
Zakończenie sezonu wypoczynkowego.

[MZK Polecenie Służbowe nr 57/73]
ŚWIDRY WIELKIE linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni świąteczne) SEZONOWE ZAWIESZENIE KURSOWANIA.

(Stała trasa: PLAC DEFILAD – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – jezdnia południowa PKiN – PLAC DEFILAD.) – most i aleja Poniatowskiego – Francuska – Paryska – Wersalska – Wał Miedzeszyński – Józefów: aleja Nadwiślańska – Otwock: Mieszka I – OTWOCK (ŚWIDRY WIELKIE).
Przystanki: PL. DEFILAD, CENTRUM (→PL. DEFILAD), RONDO WASZYNGTONA, WERSALSKA, LOTNISKO GOCŁAW, KADETÓW (NŻ), WOJSŁAWICKA (NŻ), BRONOWSKA, CYKLAMENÓW (NŻ), STRZYGŁOWSKA, BYSŁAWSKA, BŁOTA (NŻ), JÓZEFÓW NOWA WIEŚ (NŻ), JÓZEFÓW ŚWIDRY MAŁE, JÓZEFÓW WYSZYŃSKIEGO (NŻ), JÓZEFÓW DROGOWCÓW (NŻ), JÓZEFÓW MOST NAD ŚWIDREM (NŻ), ŚWIDRY WIELKIE.)
1973.09.05. 100L linia autobusowa zwykła stała PLAC UNII LUBELSKIEJ – Bagatela – Aleje Ujazdowskie – plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Krakowskie Przedmieście – Królewska – plac Piłsudskiego – Moliera – plac Teatralny – Senatorska – plac Bankowy – Andersa – Nowolipki – Smocza – Nowolipie – Żelazna – Twarda – Srebrna – Towarowa – plac Zawiszy – Raszyńska – Koszykowa – plac Konstytucji – WaryńskiegoPolna – Mokotowska – Waryńskiego – Boya – PLAC UNII LUBELSKIEJ.

(Stara trasa: PLAC UNII LUBELSKIEJ – ... – plac Zawiszy – Raszyńska – Koszykowa – aleja Niepodległości – Nowowiejska – Polna – Mokotowska – Waryńskiego – Boya – PLAC UNII LUBELSKIEJ.)
Przywrócenie ruchu autobusów na wschodniej jezdni al. Niepodległości (na odcinku od ul. Nowowiejskiej do ul. Koszykowej), zamknięcie wschodniej jezdni na odcinku od ul. Filtrowej do ul. Nowowiejskiej oraz zachodniej na odcinku od ul. Nowowiejskiej do ul. Wawelskiej w związku z kolejnym etapem budowy kanału ciepłowniczego pod ulicą.

[MZK Polecenie Służbowe nr 56/73;
EW 1973, nr 215, 10 IX 1973, str. 7]
114 linia autobusowa zwykła stała PLAC TRZECH KRZYŻY – Aleje Ujazdowskie – Piękna – plac Konstytucji – Śniadeckich – Nowowiejska – Krzywickiego – Wawelska – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Filtrowa – Lekarska – Nowowiejska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Madalińskiego – Wołoska – Racławicka – Żwirki i Wigury – 17 Stycznia – SEKUNDOWA.

(Stara trasa: PLAC TRZECH KRZYŻY – Aleje Ujazdowskie – Piękna – plac Konstytucji – Śniadeckich – Nowowiejska (powrót: Nowowiejska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – aleja Niepodległości – Madalińskiego – ... – SEKUNDOWA.)
130 linia autobusowa zwykła stała DWORZEC GŁÓWNY – Towarowa – Srebrna – Miedziana – Chmielna – Żelazna – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – Krzywickiego – Wawelska – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Filtrowa – Lekarska – Nowowiejska – aleja Niepodległości – Koszykowa – Raszyńska – plac Zawiszy – Towarowa – DWORZEC GŁÓWNY.) – Rakowiecka – Puławska – Dolna – Konduktorska – PIASECZYŃSKA (powrót: PIASECZYŃSKA – Dolna).

(Stara trasa: DWORZEC GŁÓWNY – Towarowa – Srebrna – Miedziana – Chmielna – Żelazna – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Politechniki – Noakowskiego – Koszykowa – Raszyńska – plac Zawiszy – Towarowa – DWORZEC GŁÓWNY.) – Rakowiecka – ... – PIASECZYŃSKA.)
167 linia autobusowa zwykła stała ORZESZKOWEJ – Opaczewska – Białobrzeska – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Grójecka – Wawelska – aleja Niepodległości – Narbutta – Łowicka – RAKOWIECKA-SANKTUARIUM (przystanek na ul. Rakowieckiej przy ul. Łowickiej) (powrót: RAKOWIECKA-SANKTUARIUM (przystanek na ul. Rakowieckiej przy ul. Łowickiej) – Rakowiecka – aleja Niepodległości – Filtrowa – Lekarska – Nowowiejska – Krzywickiego – Wawelska).

(Stara trasa: ORZESZKOWEJ – ... – Wawelska – Krzywickiego – Nowowiejska – aleja Niepodległości – Narbutta – Łowicka – RAKOWIECKA-SANKTUARIUM (przystanek na ul. Rakowieckiej przy ul. Łowickiej) (powrót: RAKOWIECKA-SANKTUARIUM (przystanek na ul. Rakowieckiej przy ul. Łowickiej) – Rakowiecka – aleja Niepodległości).)
171 linia autobusowa zwykła stała DWORZEC GDAŃSKI – Bonifraterska – plac Krasińskich – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – Krzywickiego – Wawelska – aleja Niepodległości – Odyńca – KAZIMIERZOWSKA (powrót: KAZIMIERZOWSKA – Ursynowska – aleja Niepodległości – Filtrowa – Lekarska – Nowowiejska – aleja Niepodległości – Chałubińskiego).

(Stara trasa: DWORZEC GDAŃSKI – ... – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Odyńca – KAZIMIERZOWSKA (powrót: KAZIMIERZOWSKA – Ursynowska – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Politechniki – Noakowskiego – Koszykowa – Chałubińskiego).)
174 linia autobusowa zwykła stała EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – Emilii Plater – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – Krzywickiego – Wawelska – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Filtrowa – Lekarska – Nowowiejska – aleja Niepodległości – Chałubińskiego) – WILANOWSKA (kraniec w al. Niepodległości).

(Stara trasa: EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – ... – Chałubińskiego – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Politechniki – Noakowskiego – Koszykowa – Chałubińskiego) – WILANOWSKA (kraniec w al. Niepodległości).)
371 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) PLAC ZAMKOWY – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – Krzywickiego – Wawelska – aleja Niepodległości – Odyńca – KAZIMIERZOWSKA (powrót: KAZIMIERZOWSKA – Ursynowska – aleja Niepodległości – Filtrowa – Lekarska – Nowowiejska – aleja Niepodległości – Chałubińskiego).

(Stara trasa: PLAC ZAMKOWY – ... – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Odyńca – KAZIMIERZOWSKA (powrót: KAZIMIERZOWSKA – Ursynowska – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Politechniki – Noakowskiego – Koszykowa – Chałubińskiego).)
606 linia autobusowa nocna zwykła stała HUTA – Kasprowicza – Nocznickiego – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" (powrót: Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – jezdnia wzdłuż budynków dyrekcji huty – HUTA.) – Marymoncka – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – Krzywickiego – Wawelska – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Filtrowa – Lekarska – Nowowiejska – aleja Niepodległości – Chałubińskiego) – Malczewskiego – Joliot-Curie – Woronicza – Racjonalizacji – Konstruktorska – Postępu – Cybernetyki – Obrzeżna – Bokserska – BOKSERSKA (stara pętla).

(Stara trasa: HUTA – ... – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Politechniki – Noakowskiego – Koszykowa – Chałubińskiego – Aleje Jerozolimskie) – Malczewskiego – ... – BOKSERSKA (stara pętla).)
D linia autobusowa pospieszna stała PLAC HALLERA – Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – Targowa (powrót: Targowa – 11 Listopada – Inżynierska) – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Kapucyńska – Miodowa (powrót: Miodowa – Senatorska – Nowy Przejazd – aleja Solidarności) – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Świętokrzyska – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – Krzywickiego – Wawelska – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Filtrowa – Lekarska – Nowowiejska – aleja Niepodległości – Chałubińskiego) – Woronicza – Wołoska – Rzymowskiego – Cybernetyki – Obrzeżna – BOKSERSKA (stara pętla).
Przystanki: PL. HALLERA, DĄBROWSZCZAKÓW, INŻYNIERSKA, DW. WILEŃSKI, PL. ZAMKOWY, NOWY ŚWIAT, ŚWIĘTOKRZYSKA, CENTRUM, DW. CENTRALNY, NOWOWIEJSKA, SGH, RACŁAWICKA, ODYŃCA, SAMOCHODOWA, WORONICZA, DOMANIEWSKA (NŻ), RZYMOWSKIEGO, OBRZEŻNA OSIEDLE, BOKSERSKA.

(Stara trasa: PLAC HALLERA – ... – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Politechniki – Noakowskiego – Koszykowa – Chałubińskiego) – Woronicza – ... – BOKSERSKA (stara pętla).)
E linia autobusowa pospieszna stała HUTA – Kasprowicza – Nocznickiego – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" (powrót: Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – jezdnia wzdłuż budynków dyrekcji huty – HUTA.) – Marymoncka – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – Krzywickiego – Wawelska – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Filtrowa – Lekarska – Nowowiejska – aleja Niepodległości – Chałubińskiego) – Malczewskiego – Joliot-Curie – Woronicza – Spartańska – SPARTAŃSKA.
Przystanki: HUTA, ZAJEZDNIA ŻOLIBORZ (NŻ), PROZY, PRZY AGORZE, SZPITAL BIELAŃSKI, AWF, PODLEŚNA-IMiGW, ŻEROMSKIEGO, POTOCKA, POPIEŁUSZKI, RONDO ZGRUPOWANIA AK "RADOSŁAW", ANIELEWICZA, KINO FEMINA, RONDO ONZ, DW. CENTRALNY, NOWOWIEJSKA, SGH, RACŁAWICKA, ODYŃCA, POLSKIE RADIO, WIERZBNO, SAMOCHODOWA, WORONICZA, ZAJEZDNIA WORONICZA, INSTYTUT REUMATOLOGII (NŻ), SPARTAŃSKA.

(Stara trasa: HUTA – ... – Chałubińskiego – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Politechniki – Noakowskiego – Koszykowa – Chałubińskiego) – Malczewskiego – ... – SPARTAŃSKA.)
FABRYKA DOMÓW linia autobusowa przyspieszona okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – Emilii Plater – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – Krzywickiego – Wawelska – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Filtrowa – Lekarska – Nowowiejska – aleja Niepodległości – Chałubińskiego) – Puławska – Poleczki – Galopu – Łączyny – WYCZÓŁKI (d. FABRYKA DOMÓW).
Przystanki: EMILII PLATER, SGH, WILANOWSKA, FABRYKA DOMÓW.

(Stara trasa: EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – ... – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Politechniki – Noakowskiego – Koszykowa – Chałubińskiego) – Puławska – ... – WYCZÓŁKI (d. FABRYKA DOMÓW).)
1973.09.08.
1973.09.09.
MOSTY linia tramwajowa specjalna (zwykła) ALEJA ZIELENIECKA – Targowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Okopowa – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – ALEJA ZIELENIECKA. Uruchomienie kursującej 8 września w godz. 14.00 - 24.00 oraz 9 września w godz. 9.00 - 24.00 specjalnej linii tramwajowej w związku z obchodami święta "Trybuny Ludu". Obsługa przez 16 składów tramwajowych z zajezdni "Praga" i "Mokotów".

[MZK Polecenie Służbowe nr 57/73]
1973.09.08.
1973.09.09.
LINIA IMPREZOWA linia autobusowa specjalna (pospieszna) PLAC DEFILAD – jezdnia północna PKiN – Emilii Plater – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – aleja Jana Pawła II – Okopowa – Powązkowska (powrót: Powązkowska – Dzika – aleja Jana Pawła II) – Tatarska – Kozielska – HIPODROM WKS LEGIA.
Przystanki: PL. DEFILAD, RONDO ONZ, KINO FEMINA, POWĄZKOWSKA, HIPODROM WKS LEGIA.
Uruchomienie kursującej 8 września w godz. 14.00 - 18.00 oraz 9 września w godz. 9.00 - 14.30 specjalnej linii autobusowej w związku z odbywającym się na hipodromie "Legii" finałem Jeździeckich Mistrzostw Polski. Obsługa przez 4 autobusy krótkie z zajezdni "Inflancka".

[MZK Polecenie Służbowe nr 57/73]
1973.09.09. BIAŁOBRZEGI linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni świąteczne) PLAC DEFILAD – jezdnia północna PKiN – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – plac Bankowy – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Międzyparkowa – Słomińskiego (powrót: Słomińskiego – Dawidowskiego – Andersa) – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Modlińska – Jabłonna: Modlińska – Zegrzyńska – Legionowo: Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nieporęt: Warszawska – Zegrze Południowe: Warszawska – Zegrze PKP (pętla) – Warszawska – Nieporęt: Warszawska – Zegrzyńska – aleja Wojska Polskiego – Białobrzegi: aleja Wojska Polskiego – BIAŁOBRZEGI.
Przystanki: PL. DEFILAD, ŚWIĘTOKRZYSKA (→PL. DEFILAD), PL. BANKOWY (NŻ), RONDO STARZYŃSKIEGO, ŻERAŃ FSO (NŻ), PŁOCHOCIŃSKA (NŻ), JABŁONNA, LEGIONOWO, ZEGRZE (DROGA DO NIEPORĘTU) (NŻ), ZEGRZE (PLAŻA) (NŻ), ZEGRZE PKP, ZEGRZE (PLAŻA) (NŻ), ZEGRZE (DROGA DO NIEPORĘTU) (NŻ), NIEPORĘT (ALBATROS) (NŻ), BIAŁOBRZEGI (PLAŻA), BIAŁOBRZEGI (CAMPING), BIAŁOBRZEGI (HOTEL), BIAŁOBRZEGI.

(Stara trasa: PLAC DEFILAD – ... – Jagiellońska – Modlińska – Płochocińska – Rembelszczyzna: Jana Kazimierza – Stanisławów: Jana Kazimierza – Nieporęt: Jana Kazimierza – Zegrzyńska – ... – BIAŁOBRZEGI.
Przystanki: PL. DEFILAD, ..., PŁOCHOCIŃSKA (NŻ), REMBELSZCZYZNA (NŻ), NIEPORĘT (KOŚCIÓŁ) (NŻ), NIEPORĘT (ALBATROS) (NŻ), ..., BIAŁOBRZEGI.)
Zmiana trasy w związku z zawieszeniem kursowania linii ZEGRZE.

[MZK Polecenie Służbowe nr 57/73]
ZEGRZE linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni świąteczne) SEZONOWE ZAWIESZENIE KURSOWANIA.

(Stała trasa: PLAC DEFILAD – jezdnia północna PKiN – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – plac Bankowy – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Międzyparkowa – Słomińskiego (powrót: Słomińskiego – Dawidowskiego – Andersa) – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Modlińska – Jabłonna: Modlińska – Zegrzyńska – Legionowo: Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Zegrze Południowe: Warszawska – ZEGRZE PKP.
Przystanki: PL. DEFILAD, ŚWIĘTOKRZYSKA (→PL. DEFILAD), PL. BANKOWY (NŻ), RONDO STARZYŃSKIEGO, ŻERAŃ FSO (NŻ), PŁOCHOCIŃSKA (NŻ), JABŁONNA, LEGIONOWO, ZEGRZE (DROGA DO NIEPORĘTU) (NŻ), ZEGRZE (PLAŻA) (NŻ), ZEGRZE PKP.)
Zakończenie sezonu wypoczynkowego.

[MZK Polecenie Służbowe nr 57/73]
NIEPORĘT linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni świąteczne) SEZONOWE ZAWIESZENIE KURSOWANIA.

(Stała trasa: BIAŁOBRZEGI – aleja Wojska Polskiego – Nieporęt: aleja Wojska Polskiego – Zegrzyńska – Warszawska – Zegrze Południowe: Warszawska – ZEGRZE PKP.
Przystanki: BIAŁOBRZEGI, BIAŁOBRZEGI (HOTEL), BIAŁOBRZEGI (CAMPING), BIAŁOBRZEGI (PLAŻA), NIEPORĘT (ALBATROS) (NŻ), ZEGRZE (PLAŻA) (NŻ), ZEGRZE PKP.)
1973.09.16. 2 linia tramwajowa zwykła stała ŻERAŃ WSCHODNI – Annopol – Rembielińska – Budowlana – Odrowąża – 11 Listopada – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – Międzyparkowa – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Goworka – Spacerowa – Gagarina – Czerniakowska – Powsińska – SADYBA.

(Stara trasa: ANNOPOL – Rembielińska – ... – Czerniakowska – Powsińska – Wiertnicza – WILANÓW.)
Wyłączenie z ruchu odcinka trasy tramwajowej Sadyba - Wilanów jako pierwszy etap likwidacji trasy tramwajowej do Wilanowa związanej z budową Wisłostrady. Przedłużenie trasy linii 2 na Bródnie w związku z postulatami zakładów pracy z Żerania Wschodniego. Obsługa linii 2 przez 5 pociągów sprzężonych z zajezdni "Praga" i 8 pociągów sprzężonych z zajezdni "Mokotów". Obsługa linii 14 przez 10 pociągów sprzężonych z zajezdni "Mokotów". Obsługa linii 180bis przez 4 autobusy krótkie z zajezdni "Woronicza".

[MZK Polecenie Służbowe nr 58/73;
EW 1973, nr 219, 14 IX 1973, str. 7]
14 linia tramwajowa zwykła stała OKĘCIE – aleja Krakowska – Grójecka – plac Narutowicza – Filtrowa – Krzywickiego – Nowowiejska – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Goworka – Spacerowa – Gagarina – Czerniakowska – Powsińska – SADYBA.

(Stara trasa: OKĘCIE – ... – Czerniakowska – Powsińska – Wiertnicza – WILANÓW.)
180
BIS
linia autobusowa zwykła stała SADYBA – Okrężna – Żegiestowska – Nałęczowska (powrót: Nałęczowska – Klarysewska – Okrężna) – Wiertnicza – WILANÓW.
174 linia autobusowa zwykła stała EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – Emilii Plater – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – Krzywickiego – Wawelska – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Filtrowa – Lekarska – Nowowiejska – aleja Niepodległości – Chałubińskiego) – Puławska – aleja Lotników – Bełdan – Orzycka – Gotarda – Jadźwingów – Obrzeżna (powrót: Obrzeżna – Gruszczyńskiego – Gotarda) – BOKSERSKA (stara pętla).

(Stara trasa: EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – ... – aleja Niepodległości – WILANOWSKA (kraniec w al. Niepodległości).)
Przedłużenie trasy linii 174 przez Służew w rejon Służewca Przemysłowego. Obsługa przez 9 autobusów krótkich z zajezdni "Woronicza".

[MZK Polecenie Służbowe nr 58/73;
EW 1973, nr 219, 14 IX 1973, str. 7]
1973.09.16. OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wstrzymanie ruchu tramwajowego na ul. Annopol (na odcinku od pętli ANNOPOL do pętli ŻERAŃ WSCHODNI) w związku z robotami kanalizacyjnymi pod torami tramwajowymi. Obsługa zastępczej linii autobusowej przez 1 autobus krótki z zajezdni "Pożarowa".


1. ANNOPOL – Annopol – ... – KOŁO.

2. ANNOPOL – Annopol – ... – SADYBA.

Z. FARADAYA – Annopol – Rembielińska – Bazyliańska – św. Hieronima – Białołęcka – MYSZYNIECKA.
[MZK Polecenie Służbowe nr 58/73;
EW 1973, nr 219, 14 IX 1973, str. 7]
1973.09.17. 320 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) WILEŃSKA – Wileńska – Szwedzka – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Targowa – WILEŃSKA.) – Radzymińska – Jórskiego – Samarytanka – Gilarska – św. Wincentego – Kondratowicza – Łabiszyńska – SUWALSKA (powrót: SUWALSKA – Łabiszyńska – Łojewska – Chodecka – Kondratowicza).

(Stara trasa: WILEŃSKA – ... – Radzymińska – Jórskiego – SAMARYTANKA.)
Przedłużenie trasy w celu polepszenia obsługi osiedla Bródno. Obsługa przez 6 autobusów krótkich z zajezdni "Pożarowa".

[MZK Polecenie Służbowe nr 58/73;
EW 1973, nr 219, 14 IX 1973, str. 7]
374 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – Emilii Plater – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – Krzywickiego – Wawelska – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Filtrowa – Lekarska – Nowowiejska – aleja Niepodległości – Chałubińskiego) – WILANOWSKA (kraniec w al. Niepodległości). Uruchomienie linii jako pomocniczej dla linii 174 wraz z zachowaniem objazdu fragmentu ul. Chałubińskiego i al. Niepodległości. Obsługa przez 7 autobusów krótkich z zajezdni "Woronicza".

[MZK Polecenie Służbowe nr 58/73;
EW 1973, nr 219, 14 IX 1973, str. 7]
1973.09.30. Z linia autobusowa specjalna (zwykła) PLAC KONSTYTUCJI – Piękna – Aleje Ujazdowskie – plac Trzech Krzyży – Książęca – Ludna – Solec – Wybrzeże Kościuszkowskie – Wybrzeże Gdańskie – Sanguszki – Konwiktorska – Muranowska – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – PLAC KONSTYTUCJI. Uruchomienie kursującej tylko 30 września okólnej linii autobusowej "do obsługi powszechnego czynu produkcyjnego i prac społecznych członków partii".

[EW 1973, nr 231, 28 IX 1973, str. 7]
1973.10.01. 607 linia autobusowa nocna zwykła stała PLAC HALLERA – Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – Targowa (powrót: Targowa – 11 Listopada – Inżynierska) – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Kapucyńska – Miodowa (powrót: Miodowa – Senatorska – Nowy Przejazd – aleja Solidarności) – Krakowskie Przedmieście – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Polna – Mokotowska – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Woronicza – Wołoska – Konstruktorska – Racjonalizacji – Woronicza – ZAJEZDNIA WORONICZA (powrót: ZAJEZDNIA WORONICZA – Woronicza – Puławska).

(Stara trasa: PLAC HALLERA – ... – Puławska – Woronicza – Spartańska – SPARTAŃSKA.)
Korekta trasy - przejęcie przewozów przez MPT - zwiększenie częstotliwości z 30 do 6 minut.

[EW 1973, nr 233, 1 X 1973, str. 7]
610 linia autobusowa nocna zwykła stała KOŁO – Obozowa – Młynarska – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – Francuska – Paryska – WERSALSKA. Przejęcie przewozów przez MPT - zwiększenie częstotliwości z 60 do 15 minut.

[EW 1973, nr 233, 1 X 1973, str. 7]
611 linia autobusowa nocna zwykła stała LOTNISKO CHOPINA – Żwirki i Wigury – Raszyńska – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER. Przejęcie przewozów przez MPT - zwiększenie częstotliwości do 12 minut.

[EW 1973, nr 233, 1 X 1973, str. 7]
1973.10.15. 100L linia autobusowa zwykła stała PLAC UNII LUBELSKIEJ – Bagatela – Aleje Ujazdowskie – plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Krakowskie Przedmieście – Królewska – plac Piłsudskiego – Moliera – plac Teatralny – Senatorska – plac Bankowy – Andersa – Nowolipki – Smocza – Nowolipie – Żelazna – Twarda – Srebrna – Towarowa – plac Zawiszy – Raszyńska – Koszykowa – aleja Niepodległości – Nowowiejska – Polna – Mokotowska – Waryńskiego – Boya – PLAC UNII LUBELSKIEJ.

(Stara trasa: PLAC UNII LUBELSKIEJ – ... – Raszyńska – Koszykowa – plac Konstytucji – Waryńskiego – Polna – Mokotowska – Waryńskiego – Boya – PLAC UNII LUBELSKIEJ.)
I etap objazdu zbiegu Al. Jerozolimskich, al. Jana Pawła II i ul. Chałubińskiego - zamknięcie dla ruchu zachodniej jezdni al. Jana Pawła II (na południe od Złotej) oraz ul. Chałubińskiego. Wprowadzenie objazdów dla linii kursujących dotychczas ul. Żelazną i Twardą. Przywrócenie ruchu na wschodniej jezdni al. Niepodległości po zakończeniu kolejnego etapu budowy kanału ciepłowniczego.

[MZK Polecenie Służbowe nr 61/73;
EW 1973, nr 233, 1 X 1973, str. 7;
EW 1973, nr 243, 12 X 1973, str. 7]
100P linia autobusowa zwykła stała PLAC UNII LUBELSKIEJ – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji – Koszykowa – Raszyńska – plac Zawiszy – Towarowa – Srebrna – Miedziana – Sienna – Żelazna – Nowolipie – Smocza – Nowolipki – Andersa – plac Bankowy – Senatorska – plac Teatralny – Wierzbowa – plac Piłsudskiego – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – Bagatela – PLAC UNII LUBELSKIEJ.

(Stara trasa: PLAC UNII LUBELSKIEJ – ... – Towarowa – Srebrna – Żelazna – Nowolipie – ... – PLAC UNII LUBELSKIEJ.)
114 linia autobusowa zwykła stała PLAC TRZECH KRZYŻY – Aleje Ujazdowskie – Piękna – plac Konstytucji – Śniadeckich – Nowowiejska – Krzywickiego – Wawelska – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Koszykowa – Piękna) – Madalińskiego – Wołoska – Racławicka – Żwirki i Wigury – 17 Stycznia – SEKUNDOWA.

(Stara trasa: PLAC TRZECH KRZYŻY – Aleje Ujazdowskie – Piękna – plac Konstytucji – Śniadeckich – Nowowiejska – Krzywickiego – Wawelska – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Filtrowa – Lekarska – Nowowiejska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Madalińskiego – Wołoska – Racławicka – Żwirki i Wigury – 17 Stycznia – SEKUNDOWA.)
130 linia autobusowa zwykła stała DWORZEC GŁÓWNY – Towarowa – Srebrna – Miedziana – Chmielna – Żelazna – plac Starynkiewicza – Lindleya – Koszykowa – aleja Niepodległości – Nowowiejska – Krzywickiego – Wawelska – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Koszykowa – Raszyńska – plac Zawiszy – Towarowa – DWORZEC GŁÓWNY.) – Rakowiecka – Puławska – Dolna – Konduktorska – PIASECZYŃSKA (powrót: PIASECZYŃSKA – Dolna).

(Stara trasa: DWORZEC GŁÓWNY – Towarowa – Srebrna – Miedziana – Chmielna – Żelazna – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – Krzywickiego – Wawelska – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Filtrowa – Lekarska – Nowowiejska – aleja Niepodległości – Koszykowa – Raszyńska – plac Zawiszy – Towarowa – DWORZEC GŁÓWNY.) – Rakowiecka – ... – PIASECZYŃSKA.)
150 linia autobusowa zwykła stała TRZECH BUDRYSÓW – Dickensa – Białobrzeska – Sękocińska – Słupecka – plac Narutowicza (powrót: plac Narutowicza – Barska – Białobrzeska) – Grójecka – plac Zawiszy – Towarowa – Srebrna – Miedziana – Sienna – Twarda – Prosta – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Złota – Twarda – Srebrna) – Kopernika – Tamka – Dobra – MARIENSZTAT (powrót: MARIENSZTAT – Mariensztat – Sowia – Furmańska – Karowa – Dobra).

(Stara trasa: TRZECH BUDRYSÓW – ... – Towarowa – Srebrna – Złota – Twarda – Prosta – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Złota – Srebrna) – ... – MARIENSZTAT.)
157 linia autobusowa zwykła stała GWIAŹDZISTA – Gwiaździsta – Jana III – Marii Kazimiery – Rudzka – Gdańska – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Stawki – Smocza – Nowolipie – Żelazna – Twarda – Srebrna (powrót: Srebrna – Miedziana – Sienna – Żelazna) – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – Banacha – Pawińskiego – Dickensa – Skorochód-Majewskiego – KOROTYŃSKIEGO (powrót: KOROTYŃSKIEGO – Pawińskiego).

(Stara trasa: GWIAŹDZISTA – ... – Żelazna – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Grójecka – ... – KOROTYŃSKIEGO.)
171 linia autobusowa zwykła stała DWORZEC GDAŃSKI – Bonifraterska – plac Krasińskich – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Złota – Żelazna – plac Starynkiewicza – Lindleya – Koszykowa – aleja Niepodległości – Nowowiejska – Krzywickiego – Wawelska – aleja Niepodległości – Odyńca – KAZIMIERZOWSKA (powrót: KAZIMIERZOWSKA – Ursynowska – aleja Niepodległości – Chałubińskiego – aleja Jana Pawła II).

(Stara trasa: DWORZEC GDAŃSKI – ... – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – Krzywickiego – Wawelska – aleja Niepodległości – Odyńca – KAZIMIERZOWSKA (powrót: KAZIMIERZOWSKA – Ursynowska – aleja Niepodległości – Filtrowa – Lekarska – Nowowiejska – aleja Niepodległości – Chałubińskiego).)
174 linia autobusowa zwykła stała EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – Emilii Plater – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Złota – Żelazna – plac Starynkiewicza – Lindleya – Koszykowa – aleja Niepodległości – Nowowiejska – Krzywickiego – Wawelska – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Chałubińskiego – aleja Jana Pawła II) – Puławska – aleja Lotników – Bełdan – Orzycka – Gotarda – Jadźwingów – Obrzeżna (powrót: Obrzeżna – Gruszczyńskiego – Gotarda) – BOKSERSKA (stara pętla).

(Stara trasa: EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – ... – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – Krzywickiego – Wawelska – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Filtrowa – Lekarska – Nowowiejska – aleja Niepodległości – Chałubińskiego) – Puławska – ... – BOKSERSKA (stara pętla).)
183 linia autobusowa zwykła stała PLAC ZAWISZY – Aleje Jerozolimskie – plac Starynkiewicza – Lindleya – Koszykowa (powrót: Koszykowa – Raszyńska – PLAC ZAWISZY.) – Piękna – Górnośląska – Myśliwiecka – Łazienkowska – Czerniakowska – Chełmska – CHEŁMSKA.

(Stara trasa: PLAC ZAWISZY – Aleje Jerozolimskie – plac Starynkiewicza – Koszykowa (powrót: Koszykowa – Raszyńska – PLAC ZAWISZY.) – Piękna – ... – CHEŁMSKA.)
350 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) INSTALATORÓW – Instalatorów – aleja Krakowska – Lechicka (zawrotka) – aleja Krakowska (powrót: aleja Krakowska – Instalatorów) – Grójecka – Dickensa – Białobrzeska – Sękocińska – Słupecka – plac Narutowicza (powrót: plac Narutowicza – Barska – Białobrzeska) – Grójecka – plac Zawiszy – Towarowa – Srebrna – Miedziana – Sienna – Twarda – Prosta – Świętokrzyska – Krakowskie Przedmieście – Kopernika – NOWY ŚWIAT (powrót: NOWY ŚWIAT – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Złota – Twarda – Srebrna).

(Stara trasa: INSTALATORÓW – ... – Towarowa – Srebrna – Twarda – Prosta – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Złota – Srebrna) – ... – NOWY ŚWIAT.)
357 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) PLAC WILSONA – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Stawki – Smocza – Nowolipie – Żelazna – Twarda – Srebrna (powrót: Srebrna – Miedziana – Sienna – Żelazna) – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – Banacha – Pawińskiego – Dickensa – Skorochód-Majewskiego – KOROTYŃSKIEGO (powrót: KOROTYŃSKIEGO – Pawińskiego).

(Stara trasa: PLAC WILSONA – ... – Żelazna – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Grójecka – ... – KOROTYŃSKIEGO.)
371 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) PLAC ZAMKOWY – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Złota – Żelazna – plac Starynkiewicza – Lindleya – Koszykowa – aleja Niepodległości – Nowowiejska – Krzywickiego – Wawelska – aleja Niepodległości – Odyńca – KAZIMIERZOWSKA (powrót: KAZIMIERZOWSKA – Ursynowska – aleja Niepodległości – Chałubińskiego – aleja Jana Pawła II).

(Stara trasa: PLAC ZAMKOWY – ... – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – Krzywickiego – Wawelska – aleja Niepodległości – Odyńca – KAZIMIERZOWSKA (powrót: KAZIMIERZOWSKA – Ursynowska – aleja Niepodległości – Filtrowa – Lekarska – Nowowiejska – aleja Niepodległości – Chałubińskiego).)
374 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – Emilii Plater – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Złota – Żelazna – plac Starynkiewicza – Lindleya – Koszykowa – aleja Niepodległości – Nowowiejska – Krzywickiego – Wawelska – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Chałubińskiego – aleja Jana Pawła II) – WILANOWSKA (kraniec w al. Niepodległości).

(Stara trasa: EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – ... – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – Krzywickiego – Wawelska – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Filtrowa – Lekarska – Nowowiejska – aleja Niepodległości – Chałubińskiego) – WILANOWSKA (kraniec w al. Niepodległości).)
606 linia autobusowa nocna zwykła stała HUTA – Kasprowicza – Nocznickiego – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" (powrót: Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – jezdnia wzdłuż budynków dyrekcji huty – HUTA.) – Marymoncka – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – plac Starynkiewicza – Lindleya – Koszykowa – aleja Niepodległości – Nowowiejska – Krzywickiego – Wawelska – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Chałubińskiego – Aleje Jerozolimskie) – Malczewskiego – Joliot-Curie – Woronicza – Racjonalizacji – Konstruktorska – Postępu – Cybernetyki – Obrzeżna – Bokserska – BOKSERSKA (stara pętla).

(Stara trasa: HUTA – ... – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – Krzywickiego – Wawelska – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Filtrowa – Lekarska – Nowowiejska – aleja Niepodległości – Chałubińskiego) – Malczewskiego – ... – BOKSERSKA (stara pętla).)
D linia autobusowa pospieszna stała PLAC HALLERA – Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – Targowa (powrót: Targowa – 11 Listopada – Inżynierska) – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Kapucyńska – Miodowa (powrót: Miodowa – Senatorska – Nowy Przejazd – aleja Solidarności) – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Świętokrzyska – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – plac Starynkiewicza – Lindleya – Koszykowa – aleja Niepodległości – Nowowiejska – Krzywickiego – Wawelska – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Chałubińskiego – Aleje Jerozolimskie) – Woronicza – Wołoska – Rzymowskiego – Cybernetyki – Obrzeżna – Bokserska – BOKSERSKA (stara pętla).
Przystanki: PL. HALLERA, DĄBROWSZCZAKÓW, INŻYNIERSKA, DW. WILEŃSKI, PL. ZAMKOWY, NOWY ŚWIAT, ŚWIĘTOKRZYSKA, CENTRUM, DW. CENTRALNY, NOWOWIEJSKA, SGH, RACŁAWICKA, ODYŃCA, SAMOCHODOWA, WORONICZA, DOMANIEWSKA (NŻ), RZYMOWSKIEGO, OBRZEŻNA OSIEDLE, BOKSERSKA.

(Stara trasa: PLAC HALLERA – ... – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – Krzywickiego – Wawelska – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Filtrowa – Lekarska – Nowowiejska – aleja Niepodległości – Chałubińskiego) – Woronicza – ... – BOKSERSKA (stara pętla).)
E linia autobusowa pospieszna stała HUTA – Kasprowicza – Nocznickiego – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" (powrót: Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – jezdnia wzdłuż budynków dyrekcji huty – HUTA.) – Marymoncka – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Złota – Żelazna – plac Starynkiewicza – Lindleya – Koszykowa – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Chałubińskiego – aleja Jana Pawła II) – Malczewskiego – Joliot-Curie – Woronicza – Spartańska – SPARTAŃSKA.
Przystanki: HUTA, ZAJEZDNIA ŻOLIBORZ (NŻ), PROZY, PRZY AGORZE, SZPITAL BIELAŃSKI, AWF, PODLEŚNA-IMiGW, ŻEROMSKIEGO, POTOCKA, POPIEŁUSZKI, RONDO ZGRUPOWANIA AK "RADOSŁAW", ANIELEWICZA, KINO FEMINA, RONDO ONZ, DW. CENTRALNY, NOWOWIEJSKA, SGH, RACŁAWICKA, ODYŃCA, POLSKIE RADIO, WIERZBNO, SAMOCHODOWA, WORONICZA, ZAJEZDNIA WORONICZA, INSTYTUT REUMATOLOGII (NŻ), SPARTAŃSKA.

(Stara trasa: HUTA – ... – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Politechniki – Noakowskiego – Emilii Plater – Nowogrodzka – Chałubińskiego) – Malczewskiego – ... – SPARTAŃSKA.)
FABRYKA DOMÓW linia autobusowa przyspieszona okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – Emilii Plater – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Złota – Żelazna – plac Starynkiewicza – Lindleya – Koszykowa – aleja Niepodległości – Nowowiejska – Krzywickiego – Wawelska – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Chałubińskiego – aleja Jana Pawła II) – Puławska – Poleczki – Galopu – Łączyny – WYCZÓŁKI (d. FABRYKA DOMÓW).
Przystanki: EMILII PLATER, SGH, WILANOWSKA, FABRYKA DOMÓW.

(Stara trasa: EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – ... – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – Krzywickiego – Wawelska – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Filtrowa – Lekarska – Nowowiejska – aleja Niepodległości – Chałubińskiego) – Puławska – ... – WYCZÓŁKI (d. FABRYKA DOMÓW).)
BIAŁOBRZEGI linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni świąteczne) SEZONOWE ZAWIESZENIE KURSOWANIA.

(Stała trasa: PLAC DEFILAD – jezdnia północna PKiN – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – plac Bankowy – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Międzyparkowa – Słomińskiego (powrót: Słomińskiego – Dawidowskiego – Andersa) – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Modlińska – Jabłonna: Modlińska – Zegrzyńska – Legionowo: Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nieporęt: Warszawska – Zegrze Południowe: Warszawska – Zegrze PKP (pętla) – Warszawska – Nieporęt: Warszawska – Zegrzyńska – aleja Wojska Polskiego – Białobrzegi: aleja Wojska Polskiego – BIAŁOBRZEGI.
Przystanki: PL. DEFILAD, ŚWIĘTOKRZYSKA (→PL. DEFILAD), PL. BANKOWY (NŻ), RONDO STARZYŃSKIEGO, ŻERAŃ FSO (NŻ), PŁOCHOCIŃSKA (NŻ), JABŁONNA, LEGIONOWO, ZEGRZE (DROGA DO NIEPORĘTU) (NŻ), ZEGRZE (PLAŻA) (NŻ), ZEGRZE PKP, ZEGRZE (PLAŻA) (NŻ), ZEGRZE (DROGA DO NIEPORĘTU) (NŻ), NIEPORĘT (ALBATROS) (NŻ), BIAŁOBRZEGI (PLAŻA), BIAŁOBRZEGI (CAMPING), BIAŁOBRZEGI (HOTEL), BIAŁOBRZEGI.)
Zakończenie sezonu wypoczynkowego.

[MZK Polecenie Służbowe nr 61/73;
EW 1973, nr 244, 13/14 X 1973, str. 7]
CHOJNÓW linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni świąteczne) SEZONOWE ZAWIESZENIE KURSOWANIA.

(Stała trasa: PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Polna – Mokotowska – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – jezdnia południowa PKiN – PLAC DEFILAD.) – Mysiadło: Puławska – Piaseczno: Puławska – Kościuszki – 17 Stycznia – Asfaltowa – Żabieniec: Asfaltowa – Chojnów: Asfaltowa – CHOJNÓW.
Przystanki: PL. DEFILAD, CENTRUM (→CHOJNÓW), PL. UNII LUBELSKIEJ, PARK DRESZERA (NŻ), WILANOWSKA (NŻ), PYRY, DĄBRÓWKA, IWICZNA, PIASECZNO, ŻABIENIEC, STEFANÓW, CHOJNÓW (DROGA DO ZALESIA GÓRNEGO) (NŻ), CHOJNÓW.)
MAGDALENKA linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni świąteczne) SEZONOWE ZAWIESZENIE KURSOWANIA.

(Stała trasa: PLAC DEFILAD – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – jezdnia południowa PKiN – PLAC DEFILAD.) – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – aleja Krakowska – Raszyn: aleja Krakowska – Falenty: aleja Krakowska – Janki: aleja Krakowska – Nowy Sękocin: aleja Krakowska – Stary Sękocin: aleja Krakowska – Sękocin Las: aleja Krakowska – Słoneczna – Magdalenka: Słoneczna – MAGDALENKA.
Przystanki: PL. DEFILAD, PL. NARUTOWICZA, BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 ROKU, HYNKA, OKĘCIE, RASZYN, JANKI, SĘKOCIN NOWY, SĘKOCIN STARY, SĘKOCIN LAS, MAGDALENKA LAS (NŻ), MAGDALENKA.)
STRUGA linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni świąteczne) SEZONOWE ZAWIESZENIE KURSOWANIA.

(Stała trasa: PLAC DEFILAD – jezdnia północna PKiN – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – plac Bankowy – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Radzymińska – Ząbki: Radzymińska – Marki: Piłsudskiego – MARKI (STRUGA).
Przystanki: PL. DEFILAD, ŚWIĘTOKRZYSKA (→PL. DEFILAD), PL. BANKOWY (NŻ), DW. WILEŃSKI, SZWEDZKA (NŻ), PIOTRA SKARGI, MŁODZIEŃCZA, DREWNICA, MARKI (STACJA KOLEJKI), MARKI (MRN), PUSTELNIK I, PUSTELNIK II, PUSTELNIK II (MAŁA) (NŻ), STRUGA (STACJA KOLEJKI), STRUGA (LAS).)
1973.11.01. PL. DEFILAD

POWĄZKI
(CMENTARZ WOJSKOWY)
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC DEFILAD – jezdnia północna PKiN – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – plac Bankowy – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II – Okopowa – Powązkowska (powrót: Powązkowska – Dzika – aleja Jana Pawła II) – POWĄZKI (SYBILLI).
Przystanki: PL. DEFILAD, ŚWIĘTOKRZYSKA (→PL. DEFILAD), PL. BANKOWY, KINO FEMINA, RONDO RADOSŁAWA, POWĄZKOWSKA, POWĄZKI (SYBILLI).
Uruchomienie linii cmentarnych. Więcej szczegółów znajduje się TUTAJ.
PL. DEFILAD

POWĄZKI
(IV BRAMA)
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC DEFILAD – jezdnia północna PKiN – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – plac Bankowy – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II – Broniewskiego – Matysiakówny – Rydygiera – Przasnyska – Duchnicka – Powązkowska – POWĄZKI (IV BRAMA) (powrót: POWĄZKI (IV BRAMA) – Powązkowska – Dzika – aleja Jana Pawła II).
Przystanki: PL. DEFILAD, ŚWIĘTOKRZYSKA (→PL. DEFILAD), PL. BANKOWY, KINO FEMINA, POWĄZKI (IV BRAMA).
PL. DEFILAD

POWĄZKI
(OSTROROGA)
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC DEFILAD – jezdnia północna PKiN – Emilii Plater (powrót: Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Młynarska – Obozowa – Ostroroga – POWĄZKI (OSTROROGA) (powrót: POWĄZKI (OSTROROGA) – Wawrzyszewska – Obozowa – Płocka – Wolska – aleja Solidarności).
Przystanki: PL. DEFILAD, KINO FEMINA, OKOPOWA, ZAJEZDNIA WOLA, POWĄZKI (OSTROROGA).
PL. DEFILAD

CMENTARZ BRÓDNOWSKI
(ŚW. WINCENTEGO)
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC DEFILAD – jezdnia północna PKiN – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – plac Bankowy – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Słomińskiego (powrót: Słomińskiego – Dawidowskiego – Andersa) – most Gdański – Starzyńskiego – św. Wincentego – CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO).
Przystanki: PL. DEFILAD, ŚWIĘTOKRZYSKA (→PL. DEFILAD), PL. BANKOWY, DW. GDAŃSKI, RONDO STARZYŃSKIEGO, RONDO ŻABA, CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO).
PL. DEFILAD

CMENTARZ BRÓDNOWSKI
(ODROWĄŻA)
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC DEFILAD – jezdnia północna PKiN – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – plac Bankowy – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Słomińskiego (powrót: Słomińskiego – Dawidowskiego – Andersa) – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Pożarowa – CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ODROWĄŻA) (powrót: CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ODROWĄŻA) – Odrowąża – 11 Listopada – Starzyńskiego).
Przystanki: PL. DEFILAD. ŚWIĘTOKRZYSKA (→PL. DEFILAD), PL. BANKOWY, DW. GDAŃSKI (→PL. DEFILAD), RONDO STARZYŃSKIEGO, CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ODROWĄŻA).
PL. NARUTOWICZA

POWĄZKI
(CMENTARZ WOJSKOWY)
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – plac Zawiszy – Towarowa – Okopowa – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II – Okopowa – Powązkowska (powrót: Powązkowska – Dzika – aleja Jana Pawła II) – POWĄZKI (SYBILLI).
Przystanki: PL. NARUTOWICZA, PL. ZAWISZY, OKOPOWA, KINO FEMINA, RONDO RADOSŁAWA, POWĄZKOWSKA (→PL. DEFILAD), POWĄZKI (SYBILLI).
PL. NARUTOWICZA

POWĄZKI
(IV BRAMA)
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – plac Zawiszy – Towarowa – Okopowa – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II – Broniewskiego – Matysiakówny – Rydygiera – Przasnyska – Duchnicka – Powązkowska – POWĄZKI (IV BRAMA) (powrót: POWĄZKI (IV BRAMA) – Powązkowska – Dzika – aleja Jana Pawła II).
Przystanki: PL. NARUTOWICZA, PL. ZAWISZY, OKOPOWA, KINO FEMINA, RONDO RADOSŁAWA, POWĄZKI (IV BRAMA).
PL. NARUTOWICZA

CMENTARZ BRÓDNOWSKI
(ŚW. WINCENTEGO)
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – aleja Solidarności – Radzymińska – Jórskiego – Samarytanka – Gilarska – św. Wincentego – CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO) (powrót: CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO) – św. Wincentego – Borzymowska – Trocka – Radzymińska).
Przystanki: PL. NARUTOWICZA, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, CENTRUM, MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA, AL. ZIELENIECKA, DW. WILEŃSKI, CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO).
PL. TRZECH KRZYŻY

CMENTARZ BRÓDNOWSKI
(ŚW. WINCENTEGO)
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC TRZECH KRZYŻY – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – aleja Solidarności – Radzymińska – Jórskiego – Samarytanka – Gilarska – św. Wincentego – CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO) (powrót: CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO) – św. Wincentego – Borzymowska – Trocka – Radzymińska).
Przystanki: PL. TRZECH KRZYŻY, MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA, AL. ZIELENIECKA, DW. WILEŃSKI, CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO).
WIATRACZNA

POWĄZKI
(CMENTARZ WOJSKOWY)
linia autobusowa cmentarna pospieszna WIATRACZNA – aleja Waszyngtona – aleja i most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – aleja Jana Pawła II – Broniewskiego – Krasińskiego – Powązkowska (powrót: Powązkowska – Dzika – aleja Jana Pawła II) – POWĄZKI (SYBILLI).
Przystanki: WIATRACZNA, RONDO WASZYNGTONA, MUZEUM NARODOWE, CENTRUM, DW. CENTRALNY, KINO FEMINA, RONDO RADOSŁAWA, POWĄZKOWSKA (→WIATRACZNA), POWĄZKI (SYBILLI).
WIATRACZNA

POWĄZKI
(IV BRAMA)
linia autobusowa cmentarna pospieszna WIATRACZNA – aleja Waszyngtona – aleja i most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – aleja Jana Pawła II – Broniewskiego – Matysiakówny – Rydygiera – Przasnyska – Duchnicka – Powązkowska – POWĄZKI (IV BRAMA) (powrót: POWĄZKI (IV BRAMA) – Powązkowska – Dzika – aleja Jana Pawła II).
Przystanki: WIATRACZNA, RONDO WASZYNGTONA, MUZEUM NARODOWE, CENTRUM, DW. CENTRALNY, KINO FEMINA, POWĄZKI (IV BRAMA).
WIATRACZNA

CMENTARZ BRÓDNOWSKI
(ŚW. WINCENTEGO)
linia autobusowa cmentarna pospieszna WIATRACZNA – Grochowska – Zamoyskiego – Targowa – aleja Solidarności – Radzymińska – Jórskiego – Samarytanka – Gilarska – św. Wincentego – CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO) (powrót: CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO) – św. Wincentego – Borzymowska – Trocka – Radzymińska).
Przystanki: WIATRACZNA, AL. ZIELENIECKA, DW. WSCHODNI (KIJOWSKA) (→CM. BRÓDNOWSKI), DW. WILEŃSKI, CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO).
DW. WSCHODNI

CMENTARZ BRÓDNOWSKI
(ŚW. WINCENTEGO)
linia autobusowa cmentarna zwykła DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA) – Kijowska – Targowa – 11 Listopada (powrót: 11 Listopada – Ratuszowa – Inżynierska – Wileńska – Targowa) – św. Wincentego – CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO).
POWĄZKI
(CMENTARZ WOJSKOWY)

CMENTARZ BRÓDNOWSKI
(ŚW. WINCENTEGO)
linia autobusowa cmentarna pospieszna POWĄZKI (SYBILLI) – Powązkowska – Okopowa – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – 11 Listopada – św. Wincentego – CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO).
Przystanki: POWĄZKI (SYBILLI), POWĄZKI (IV BRAMA), RONDO RADOSŁAWA, DWORZEC GDAŃSKI, RONDO STARZYŃSKIEGO, RONDO ŻABA, CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO).
PL. WILSONA

CMENTARZ PÓŁNOCNY
(BRAMA GŁÓWNA)
linia autobusowa cmentarna zwykła PLAC WILSONA – Słowackiego – Żeromskiego – Wólczyńska – Wóycickiego – CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA).
PL. WILSONA

PALMIRY
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC WILSONA – Słowackiego – Marymoncka – Pułkowa – Łomianki: Warszawska – Kiełpin: Warszawska – Dziekanów Leśny: Warszawska – Kolejowa – Pieńków: Kolejowa – Palmiry: Kusocińskiego – droga przez Palmiry – PALMIRY.
Przystanki: PL. WILSONA, DZIEKANÓW, ŁOMNA, PALMIRY.
1973.11.05. W linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni wyścigów konnych) SEZONOWE ZAWIESZENIE KURSOWANIA.

(Stała trasa: PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Polna – Mokotowska – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – jezdnia południowa PKiN – PLAC DEFILAD.) – WYŚCIGI.
Przystanki: PL. DEFILAD, CENTRUM (→PL. DEFILAD), PL. UNII LUBELSKIEJ, WYŚCIGI.)
Zakończenie sezonu.

[EW 1973, nr 244, 13/14 X 1973, str. 7]
1973.11.06. 128 linia autobusowa zwykła stała WIŚLICKA – Pruszkowska – Żwirki i Wigury – Raszyńska – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – plac Starynkiewicza – Lindleya – Nowogrodzka – Pankiewicza – Aleje Jerozolimskie – Nowy Świat (powrót: Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy) – plac Trzech Krzyży – Książęca – Ludna – Solec – Dobra – MARIENSZTAT (powrót: MARIENSZTAT – Mariensztat – Sowia – Furmańska – Karowa – Dobra).

(Stara trasa: WIŚLICKA – ... – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – ... – MARIENSZTAT.)
II etap objazdu zbiegu Al. Jerozolimskich, al. Jana Pawła II i ul. Chałubińskiego - zamknięcie dla ruchu południowej jezdni Alej Jerozolimskich (między pl. Starynkiewicza a ul. Pankiewicza).

[MZK Telefonogram z 5 XI 1973;
EW 1973, nr 263, 6 XI 1973, str. 7]
136 linia autobusowa zwykła stała EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – plac Starynkiewicza – Lindleya – Nowogrodzka – Emilii Plater – EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA).) – plac Zawiszy – Raszyńska – Żwirki i Wigury – Sasanki – Marynarska – Postępu – Cybernetyki – Rzymowskiego – Gotarda – Jadźwingów – Obrzeżna (powrót: Obrzeżna – Gruszczyńskiego – Gotarda – Orzycka – Cybernetyki) – BOKSERSKA.

(Stara trasa: EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – ... – BOKSERSKA.)
175 linia autobusowa zwykła stała NOWY ŚWIAT – Świętokrzyska – Nowy Świat (powrót: Nowy Świat – Krakowskie Przedmieście – Kopernika – NOWY ŚWIAT.) – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – plac Starynkiewicza – Lindleya – Nowogrodzka – Pankiewicza – Aleje Jerozolimskie – Nowy Świat) – plac Zawiszy – Raszyńska – Żwirki i Wigury – LOTNISKO CHOPINA.

(Stara trasa: NOWY ŚWIAT – Świętokrzyska – Nowy Świat (powrót: Nowy Świat – Krakowskie Przedmieście – Kopernika – NOWY ŚWIAT.) – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – ... – LOTNISKO CHOPINA.)
336 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – plac Starynkiewicza – Lindleya – Nowogrodzka – Emilii Plater – EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA).) – plac Zawiszy – Raszyńska – Żwirki i Wigury – Pruszkowska – WIŚLICKA.

(Stara trasa: EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – ... – WIŚLICKA.)
602 linia autobusowa nocna zwykła stała OKĘCIE – aleja Krakowska – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – plac Starynkiewicza – Lindleya – Nowogrodzka – Emilii Plater – EMILII PLATER (powrót: EMILII PLATER – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy) – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – Kijowska – Dworzec Wschodni (pętla) – Kijowska – Targowa – 11 Listopada – Stalowa (powrót: Stalowa – Inżynierska – Wileńska – Targowa) – Szwedzka – 11 Listopada – św. Wincentego – Kondratowicza – Łabiszyńska – Toruńska – BRÓDNO UGORY (powrót: BRÓDNO UGORY – Toruńska – Rembielińska – Kondratowicza).

(Stara trasa: OKĘCIE – ... – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – Kijowska – Dworzec Wschodni – Kijowska – Targowa – 11 Listopada – St... – SUWALSKA.)
603 linia autobusowa nocna zwykła stała STARE BEMOWO – Kaliskiego – Lazurowa – Górczewska – Płocka – Wolska – aleja Solidarności – Okopowa – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – plac Starynkiewicza – Lindleya – Nowogrodzka – Emilii Plater – EMILII PLATER (powrót: EMILII PLATER – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy) – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Książęca – Rozbrat – Łazienkowska – Czerniakowska – Chełmska – Sobieskiego – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – WILANÓW.

(Stara trasa: STARE BEMOWO – ... – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Nowy Świat – ... – WILANÓW.)
605 linia autobusowa nocna zwykła stała CIENISTA – Świerszcza – Potrzebna – Sympatyczna – Wałowicka – Globusowa (powrót: Globusowa – Zdobnicza – Cienista – CIENISTA.) – Chrobrego – Kleszczowa – Łopuszańska – aleja Krakowska – Grójecka – Dickensa – Białobrzeska – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – plac Starynkiewicza – Lindleya – Nowogrodzka – Emilii Plater – EMILII PLATER (powrót: EMILII PLATER – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy) – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grochowska – Płowiecka – Błękitna – Widoczna (powrót: Widoczna – Płowiecka) – PKP WAWER.

(Stara trasa: CIENISTA – ... – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – ... – PKP WAWER.)
606 linia autobusowa nocna zwykła stała HUTA – Kasprowicza – Nocznickiego – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" (powrót: Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – jezdnia wzdłuż budynków dyrekcji huty – HUTA.) – Marymoncka – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – plac Starynkiewicza – Lindleya – Koszykowa – aleja Niepodległości – Nowowiejska – Krzywickiego – Wawelska – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Chałubińskiego – Nowogrodzka – Emilii Plater – EMILII PLATER) – Malczewskiego – Joliot-Curie – Woronicza – Racjonalizacji – Konstruktorska – Postępu – Cybernetyki – Obrzeżna – BOKSERSKA.

(Stara trasa: HUTA – ... – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – plac Starynkiewicza – Lindleya – Koszykowa – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Politechniki – Noakowskiego – Emilii Plater – Nowogrodzka – Chałubińskiego) – Malczewskiego – ... – BOKSERSKA.)
608 linia autobusowa nocna zwykła stała ALEJA REYMONTA – Żeromskiego – Jarzębskiego – Broniewskiego – Krasińskiego – Powązkowska – Okopowa – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – plac Starynkiewicza – Lindleya – Nowogrodzka – Emilii Plater (powrót: Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie) – EMILII PLATER.

(Stara trasa: ALEJA REYMONTA – ... – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER.)
611 linia autobusowa nocna zwykła stała LOTNISKO CHOPINA – Żwirki i Wigury – Raszyńska – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – plac Starynkiewicza – Lindleya – Nowogrodzka – Emilii Plater (powrót: Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie) – EMILII PLATER.

(Stara trasa: LOTNISKO CHOPINA ... – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER.)
C linia autobusowa pospieszna stała ORZESZKOWEJ – Opaczewska – Białobrzeska – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – plac Starynkiewicza – Lindleya – Nowogrodzka – Pankiewicza – Aleje Jerozolimskie (powrót: aleja i most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy) – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grochowska – Płowiecka – Błękitna – Widoczna (powrót: Widoczna – Płowiecka) – Szpotańskiego – Patriotów – Bysławska – FALENICA.
Przystanki: ORZESZKOWEJ, BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 ROKU, KINO OCHOTA, PL. NARUTOWICZA, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, CENTRUM, MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA, GRENADIERÓW, WIATRACZNA, PL. SZEMBEKA, GOCŁAWEK, MARSA, EDISONA (NŻ), TRAKT LUBELSKI, PKP WAWER, SOLIDNA (NŻ), PKP ANIN, PKP MIĘDZYLESIE, BORKÓW (NŻ), MONTAŻOWA, POMOLOGICZNA (NŻ), PKP RADOŚĆ, SZACHOWA, PRASOWA (NŻ), PKP FALENICA, FALENICA.

(Stara trasa: OPACZEWSKA – ... – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – ... – FALENICA.)
C
BIS
linia autobusowa pospieszna okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) OPACZEWSKA – Białobrzeska – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – plac Starynkiewicza – Lindleya – Nowogrodzka – Pankiewicza – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego (powrót: aleja i most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy) – Waszyngtona – Grochowska – Płowiecka – Błękitna – Widoczna (powrót: Widoczna – Płowiecka) – Szpotańskiego – Panny Wodnej – PKP RADOŚĆ.
Przystanki: ORZESZKOWEJ, BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 ROKU, KINO OCHOTA, PL. NARUTOWICZA, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, CENTRUM, MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA, GRENADIERÓW, WIATRACZNA, PL. SZEMBEKA, GOCŁAWEK, MARSA, EDISONA (NŻ), TRAKT LUBELSKI, PKP WAWER, SOLIDNA (NŻ), PKP ANIN, PKP MIĘDZYLESIE, BORKÓW (NŻ), MONTAŻOWA, POMOLOGICZNA (NŻ), PKP RADOŚĆ.

(Stara trasa: OPACZEWSKA – ... – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – ... – PKP RADOŚĆ.)
D linia autobusowa pospieszna stała PLAC HALLERA – Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – Targowa (powrót: Targowa – 11 Listopada – Inżynierska) – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Kapucyńska – Miodowa (powrót: Miodowa – Senatorska – Nowy Przejazd – aleja Solidarności) – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Świętokrzyska – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – plac Starynkiewicza – Lindleya – Koszykowa – aleja Niepodległości – Nowowiejska – Krzywickiego – Wawelska – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Chałubińskiego – Nowogrodzka – Pankiewicza – Aleje Jerozolimskie) – Woronicza – Wołoska – Rzymowskiego – Cybernetyki – Obrzeżna – BOKSERSKA.
Przystanki: PL. HALLERA, DĄBROWSZCZAKÓW, INŻYNIERSKA, DW. WILEŃSKI, PL. ZAMKOWY, NOWY ŚWIAT, ŚWIĘTOKRZYSKA, CENTRUM, DW. CENTRALNY, NOWOWIEJSKA, SGH, RACŁAWICKA, ODYŃCA, SAMOCHODOWA, WORONICZA, DOMANIEWSKA (NŻ), RZYMOWSKIEGO, OBRZEŻNA OSIEDLE, BOKSERSKA.

(Stara trasa: PLAC HALLERA – ... – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – plac Starynkiewicza – Lindleya – Koszykowa – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Chałubińskiego – Aleje Jerozolimskie) – Woronicza – ... – BOKSERSKA.)
H linia autobusowa pospieszna stała OKĘCIE – aleja Krakowska – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – plac Starynkiewicza – Lindleya – Nowogrodzka – Pankiewicza – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego (powrót: aleja i most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy) – aleja Zieleniecka – Targowa – 11 Listopada – Inżynierska (powrót: Inżynierska – Wileńska – Targowa) – Dąbrowszczaków – plac Hallera – Jagiellońska – Modlińska – DĄBRÓWKA SZLACHECKA.
Przystanki: OKĘCIE, CYPRYSOWA (NŻ), KRAKOWIAKÓW, HYNKA, 1 SIERPNIA (NŻ), DICKENSA, BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 R., KINO OCHOTA, PL. NARUTOWICZA, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, CENTRUM, MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA, AL. ZIELENIECKA, DW. WILEŃSKI, INŻYNIERSKA, DĄBROWSZCZAKÓW, PL. HALLERA (NŻ), RONDO STARZYŃSKIEGO, ŚLIWICE, ŻERAŃ FSO, PŁOCHOCIŃSKA, EKSPRESOWA (NŻ), SĄSIEDZKA, KLASYKÓW, MEHOFFERA (NŻ), DĄBRÓWKA SZLACHECKA.

(Stara trasa: OKĘCIE – ... – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – ... – DĄBRÓWKA SZLACHECKA.)
K linia autobusowa pospieszna stała DEOTYMY – Brożka – Ciołka (powrót: Ciołka – Ożarowska – Deotymy – DEOTYMY.) – Górczewska – Płocka – Wolska – aleja Solidarności – Okopowa – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – plac Starynkiewicza – Lindleya – Nowogrodzka – Pankiewicza – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy) – most i aleja Poniatowskiego – Francuska – Zwycięzców – Saska – Brazylijska – Międzynarodowa – ZWYCIĘZCÓW.
Przystanki: DEOTYMY, BROŻKA, CIOŁKA, PŁOCKA-SZPITAL, DT WOLA, OKOPOWA, RONDO DASZYŃSKIEGO, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, CENTRUM, MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA, OBROŃCÓW, STACJA KRWIODAWSTWA (NŻ), BRAZYLIJSKA (NŻ), WERSALSKA.

(Stara trasa: DEOTYMY – ... – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – ... – ZWYCIĘZCÓW.)
1973.11.10. 602 linia autobusowa nocna zwykła stała OKĘCIE – aleja Krakowska – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – plac Starynkiewicza – Lindleya – Nowogrodzka – Emilii Plater – EMILII PLATER – plac Defilad – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Złota – Żelazna – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy) – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – Kijowska – Dworzec Wschodni (pętla) – Kijowska – Targowa – 11 Listopada – Stalowa (powrót: Stalowa – Inżynierska – Wileńska – Targowa) – Szwedzka – 11 Listopada – św. Wincentego – Kondratowicza – Łabiszyńska – Toruńska – BRÓDNO UGORY (powrót: BRÓDNO UGORY – Toruńska – Rembielińska – Kondratowicza).

(Stara trasa: OKĘCIE – ... – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – plac Starynkiewicza – Lindleya – Nowogrodzka – Emilii Plater – EMILII PLATER (powrót: EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy) – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – ... – SUWALSKA.)
III etap objazdu zbiegu Al. Jerozolimskich, al. Jana Pawła II i ul. Chałubińskiego - zamknięcie dla ruchu północnej jezdni Al. Jerozolimskich (między Emilii Plater a Żelazną) oraz wschodniej jezdni al. Jana Pawła II (do Złotej). Wprowadzenie korekt przystankowych w ciągu ul. Emilii Plater w związku z wprowadzeniem objazdów budowy Dworca Centralnego.

[MZK Polecenie Służbowe nr 65/73]
603 linia autobusowa nocna zwykła stała STARE BEMOWO – Kaliskiego – Lazurowa – Górczewska – Płocka – Wolska – aleja Solidarności – Okopowa – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – plac Starynkiewicza – Lindleya – Nowogrodzka – Emilii Plater – EMILII PLATER – plac Defilad – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Złota – Żelazna – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy) – plac Trzech Krzyży – Książęca – Rozbrat – Łazienkowska – Czerniakowska – Chełmska – Sobieskiego – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – WILANÓW.

(Stara trasa: STARE BEMOWO – ... – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – plac Starynkiewicza – Lindleya – Nowogrodzka – Emilii Plater – EMILII PLATER (powrót: EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy) – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – ... – WILANÓW.)
604 linia autobusowa nocna zwykła stała ZAJEZDNIA ŻOLIBORZ – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Kasprowicza – Przybyszewskiego – Żeromskiego – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER – plac Defilad – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER) – plac Konstytucji – Waryńskiego – Polna – Mokotowska – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – WILANOWSKA (kraniec na ul. Puławskiej).

(Stara trasa: ZAJEZDNIA ŻOLIBORZ – ... – plac Bankowy – Marszałkowska – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – plac Konstytucji – ... – WILANOWSKA (kraniec na ul. Puławskiej).)
605 linia autobusowa nocna zwykła stała CIENISTA – Świerszcza – Potrzebna – Sympatyczna – Wałowicka – Globusowa (powrót: Globusowa – Zdobnicza – Cienista – CIENISTA.) – Chrobrego – Kleszczowa – Łopuszańska – aleja Krakowska – Grójecka – Dickensa – Białobrzeska – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – plac Starynkiewicza – Lindleya – Nowogrodzka – Emilii Plater – EMILII PLATER – plac Defilad – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Złota – Żelazna – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy) – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grochowska – Płowiecka – Błękitna – Widoczna (powrót: Widoczna – Płowiecka) – PKP WAWER.

(Stara trasa: CIENISTA – ... – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – plac Starynkiewicza – Lindleya – Nowogrodzka – Emilii Plater – EMILII PLATER (powrót: EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy) – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – ... – PKP WAWER.)
606 linia autobusowa nocna zwykła stała HUTA – Kasprowicza – Nocznickiego – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" (powrót: Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – jezdnia wzdłuż budynków dyrekcji huty – HUTA.) – Marymoncka – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Złota – Żelazna – plac Starynkiewicza – Lindleya – Koszykowa – aleja Niepodległości – Nowowiejska – Krzywickiego – Wawelska – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Chałubińskiego – Wspólna – Emilii Plater – EMILII PLATER) – aleja Niepodległości – Malczewskiego – Joliot-Curie – Woronicza – Racjonalizacji – Konstruktorska – Postępu – Cybernetyki – Obrzeżna – BOKSERSKA.

(Stara trasa: HUTA – ... – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – plac Starynkiewicza – Lindleya – Koszykowa – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Chałubińskiego – Aleje Jerozolimskie) – Malczewskiego – ... – BOKSERSKA.)
607 linia autobusowa nocna zwykła stała PLAC HALLERA – Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – Targowa (powrót: Targowa – 11 Listopada – Inżynierska) – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Kapucyńska – Miodowa (powrót: Miodowa – Senatorska – Nowy Przejazd – aleja Solidarności) – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER – plac Defilad – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER) – plac Konstytucji – Waryńskiego – Polna – Mokotowska – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Woronicza – Wołoska – Konstruktorska – Racjonalizacji – Woronicza – ZAJEZDNIA WORONICZA (powrót: ZAJEZDNIA WORONICZA – Woronicza – Puławska).

(Stara trasa: PLAC HALLERA – ... – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – plac Konstytucji – ... – ZAJEZDNIA WORONICZA.)
608 linia autobusowa nocna zwykła stała ALEJA REYMONTA – Żeromskiego – Jarzębskiego – Broniewskiego – Krasińskiego – Powązkowska – Okopowa – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – plac Starynkiewicza – Lindleya – Nowogrodzka – Emilii Plater – EMILII PLATER (powrót: EMILII PLATER – Emilii Plater – Złota – Żelazna – Aleje Jerozolimskie).

(Stara trasa: ALEJA REYMONTA – ... – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – plac Starynkiewicza – Lindleya – Koszykowa – Emilii Plater (powrót: Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie) – EMILII PLATER.)
610 linia autobusowa nocna zwykła stała KOŁO – Obozowa – Młynarska – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER – plac Defilad – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER) – most i aleja Poniatowskiego – Francuska – Paryska – WERSALSKA.

(Stara trasa: KOŁO – ... – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – ... – WERSALSKA.)
611 linia autobusowa nocna zwykła stała LOTNISKO CHOPINA – Żwirki i Wigury – Raszyńska – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – plac Starynkiewicza – Lindleya – Nowogrodzka – Emilii Plater (powrót: Emilii Plater – Złota – Żelazna – Aleje Jerozolimskie) – EMILII PLATER.

(Stara trasa: LOTNISKO CHOPINA – ... – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – plac Starynkiewicza – Lindleya – Nowogrodzka – Emilii Plater (powrót: Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie) – EMILII PLATER.)
LIKWIDACJA TRASY TRAMWAJOWEJ DO WILANOWA.
1973.11.11. 2 linia tramwajowa zwykła stała ŻERAŃ WSCHODNI – Annopol – Rembielińska – Budowlana – Odrowąża – 11 Listopada – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – Międzyparkowa – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Nowowiejska – Krzywickiego – Filtrowa – plac Narutowicza – Grójecka – aleja Krakowska – OKĘCIE.

(Stara trasa: ŻERAŃ WSCHODNI – ... – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Goworka – Spacerowa – Gagarina – Czerniakowska – Powsińska – SADYBA.)
Przejęcie odcinka trasy likwidowanej linii 14. Obsługa przez 5 pociągów z zajezdni "Praga oraz 10 pociągów z zajezdni "Mokotów".

[MZK Polecenie Służbowe nr 64/73]
14 linia tramwajowa zwykła stała LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: OKĘCIE – aleja Krakowska – Grójecka – plac Narutowicza – Filtrowa – Krzywickiego – Nowowiejska – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Goworka – Spacerowa – Gagarina – Czerniakowska – Powsińska – SADYBA.)
Przejęcie trasy w relacji pl. Zbawiciela - Okęcie przez linię 2.

[MZK Polecenie Służbowe nr 64/73]
36 linia tramwajowa zwykła stała MARYMONT – Mickiewicza – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – WYŚCIGI (pętla przy alei Wyścigowej).

(Stara trasa: MARYMONT – ... – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Goworka – Spacerowa – Gagarina – Czerniakowska – Powsińska – SADYBA.)
Skierowanie wzdłuż ul. Puławskiej do pętli WYŚCIGI. Obsługa przez 10 pociągów z zajezdni "Mokotów".

[MZK Polecenie Służbowe nr 64/73]
162 linia autobusowa zwykła stała CHEŁMSKA – Chełmska – Czerniakowska – Szwoleżerów – Myśliwiecka – Rozbrat – Kruczkowskiego – aleja 3 Maja – Solec – Dobra (powrót: Dobra – Czerwonego Krzyża – Kruczkowskiego) – Karowa – Wybrzeże Kościuszkowskie – Nowy Zjazd – most Śląsko-Dąbrowski (powrót: most Śląsko-Dąbrowski – Grodzka – Wybrzeże Kościuszkowskie) – aleja Solidarności – Targowa – 11 Listopada – Kowieńska – Szwedzka – SZWEDZKA / 11 LISTOPADA (powrót: SZWEDZKA / 11 LISTOPADA – 11 Listopada – Ratuszowa – Inżynierska – Wileńska – Targowa).

(Stara trasa: PODCHORĄŻYCH – Czerniakowska – ... – SZWEDZKA / 11 LISTOPADA.)
Przedłużenie trasy w rejonie Sielc.

[MZK Polecenie Służbowe nr 64/73]
179 linia autobusowa zwykła stała DWORZEC GDAŃSKI – Bonifraterska – plac Krasińskich – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Królewska – plac Małachowskiego – Kredytowa – Jasna – Zgoda – Bracka (powrót: Bracka – Szpitalna – plac Powstańców Warszawy – Mazowiecka – plac Małachowskiego) – Krucza – Piękna – Górnośląska – Myśliwiecka – Łazienkowska – Czerniakowska – CHEŁMSKA.

(W dni powszednie w godzinach szczytu: ... – Czerniakowska – Powsińska – Morszyńska – Klarysewska – Okrężna – SADYBA (powrót: SADYBA – Powsińska).)

(Stara trasa w dni powszednie w godzinach szczytu: ... – Czerniakowska – Chełmska – Bobrowiecka – KIERBEDZIA.).)
Przedłużenie szczytowych kursów do Sadyby. Do pętli KIERBEDZIA skierowana została nowa linia 380. Obsługa przez 23 autobusy krótkie z zajezdni "Inflancka".

[MZK Polecenie Służbowe nr 64/73]
180 linia autobusowa zwykła stała ZAMENHOFA – Lewartowskiego – Stawki – Andersa (powrót: Andersa – Nowolipki – Zamenhofa – ZAMENHOFA.) – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Polna – Mokotowska – Waryńskiego – Boya – Bagatela – Belwederska (powrót: Belwederska – Zawrotna – Spacerowa – Klonowa – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Gagarina – Czerniakowska – Powsińska – Morszyńska – Klarysewska – Okrężna – Powsińska (powrót: Powsińska – Czerniakowska) – Wiertnicza – WILANÓW.

(Stara trasa: ZAMENHOFA – ... – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska – Narbutta – Kazimierzowska – KAZIMIERZOWSKA / MADALIŃSKIEGO (powrót: KAZIMIERZOWSKA / MADALIŃSKIEGO – Madalińskiego – Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji).)
Wycofanie z Mokotowa i skierowanie wzdłuż zlikwidowanej trasy tramwajowej do Wilanowa. Obsługa przez 22 autobusy krótkie z zajezdni "Woronicza".

[MZK Polecenie Służbowe nr 64/73]
180
BIS
linia autobusowa zwykła stała ZAMENHOFA – Lewartowskiego – Stawki – Andersa (powrót: Andersa – Nowolipki – Zamenhofa – ZAMENHOFA.) – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Polna – Mokotowska – Waryńskiego – Boya – Bagatela – Belwederska (powrót: Belwederska – Zawrotna – Spacerowa – Klonowa – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Gagarina – Czerniakowska – Powsińska – Morszyńska – Klarysewska – Okrężna – SADYBA (powrót: SADYBA – Powsińska).

(Stara trasa: SADYBA – Okrężna – Żegiestowska – Nałęczowska (powrót: Nałęczowska – Klarysewska – Okrężna) – Wiertnicza – WILANÓW.)
Zmiana trasy w związku z likwidacją trasy tramwajowej do Wilanowa - sprowadzenie do roli linii pomocniczej dla linii 180 w relacji centrum - Sadyba. Obsługa przez 19 autobusów krótkich z zajezdni "Inflancka" oraz 19 autobusów krótkich z zajezdni "Kleszczowa".

[MZK Polecenie Służbowe nr 64/73]
307 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) PLAC ZAMKOWY – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Książęca – Rozbrat – Myśliwiecka – Szwoleżerów – Czerniakowska – Chełmska – CHEŁMSKA.

(Stara trasa: PLAC ZAMKOWY – ... – Czerniakowska – PODCHORĄŻYCH.)
Przedłużenie trasy w rejonie Sielc.

[MZK Polecenie Służbowe nr 64/73]
380 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) PLAC KONSTYTUCJI – Waryńskiego – Polna – Mokotowska – Waryńskiego – Boya – plac Unii Lubelskiej – Bagatela – Belwederska (powrót: Belwederska – Zawrotna – Spacerowa – Klonowa – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – PLAC KONSTYTUCJI.) – Gagarina – Czerniakowska – Chełmska – Bobrowiecka – Kierbedzia – KIERBEDZIA (powrót: KIERBEDZIA – Bobrowiecka). Uruchomienie linii okresowej wspomagającej linie stałe w relacji centrum - Sielce. Przejęcie dojazdów do ul. Kierbedzia od linii 179. Obsługa przez 9 autobusów krótkich z zajezdni "Woronicza".

[MZK Polecenie Służbowe nr 64/73]
1973.11.11. 108 linia autobusowa zwykła stała PLAC TRZECH KRZYŻY – Książęca – Rozbrat – Łazienkowska – Czerniakowska – Bartycka – Gościniec – Polska – Antoniewska – Augustówka – Powsińska – Okrężna (wschodnia) – OKRĘŻNA (powrót: OKRĘŻNA – Powsińska).

(Stara trasa: PLAC TRZECH KRZYŻY – ... – Antoniewska – Augustówka – Powsińska – SADYBA.)
Przywrócenie stałej trasy w rejonie Sadyby wraz ze zmianą kierunku ruchu na ul. Okrężnej.
128 linia autobusowa zwykła stała WIŚLICKA – Pruszkowska – Żwirki i Wigury – Raszyńska – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – plac Starynkiewicza – Lindleya – Nowogrodzka – Pankiewicza – Aleje Jerozolimskie – Nowy Świat (powrót: Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – Złota – Żelazna – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy) – plac Trzech Krzyży – Książęca – Ludna – Solec – Dobra – MARIENSZTAT (powrót: MARIENSZTAT – Mariensztat – Sowia – Furmańska – Karowa – Dobra).

(Stara trasa: WIŚLICKA – ... – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – plac Starynkiewicza – Lindleya – Nowogrodzka – Pankiewicza – Aleje Jerozolimskie – Nowy Świat (powrót: Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy) – plac Trzech Krzyży – ... – MARIENSZTAT.)
III etap objazdu zbiegu Al. Jerozolimskich, al. Jana Pawła II i ul. Chałubińskiego - zamknięcie dla ruchu północnej jezdni Al. Jerozolimskich (między Emilii Plater a Żelazną) oraz wschodniej jezdni al. Jana Pawła II (do Złotej). Wprowadzenie korekt przystankowych w ciągu ul. Emilii Plater w związku z wprowadzeniem objazdów budowy Dworca Centralnego.

[MZK Polecenie Służbowe nr 65/73]
136 linia autobusowa zwykła stała EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – Emilii Plater – Złota – Twarda – Srebrna – Towarowa – plac Zawiszy (powrót: plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – plac Starynkiewicza – Lindleya – Nowogrodzka – Emilii Plater – EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA).) – Raszyńska – Żwirki i Wigury – Sasanki – Marynarska – Postępu – Cybernetyki – Rzymowskiego – Gotarda – Jadźwingów – Obrzeżna (powrót: Obrzeżna – Gruszczyńskiego – Gotarda – Orzycka – Cybernetyki) – BOKSERSKA.

(Stara trasa: EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – plac Starynkiewicza – Lindleya – Koszykowa – Emilii Plater – EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA).) – plac Zawiszy – Raszyńska – ... – BOKSERSKA.)
158 linia autobusowa zwykła stała DWORZEC CENTRALNY (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE) (przystanek na południowej jezdni PKiN) – jezdnia południowa PKiN – plac Defilad – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – jezdnia południowa PKiN – DWORZEC CENTRALNY (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE) (przystanek na południowej jezdni PKiN).) – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Kinowa – Rozłucka – Turbinowa – Spalinowa – Grenadierów – Ostrobramska – ZAMIENIECKA.

(Stara trasa: EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – ... – ZAMIENIECKA.)
171 linia autobusowa zwykła stała DWORZEC GDAŃSKI – Bonifraterska – plac Krasińskich – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Złota – Żelazna – plac Starynkiewicza – Lindleya – Koszykowa – aleja Niepodległości – Nowowiejska – Krzywickiego – Wawelska – aleja Niepodległości – Odyńca – KAZIMIERZOWSKA (powrót: KAZIMIERZOWSKA – Ursynowska – aleja Niepodległości – Chałubińskiego – Wspólna – Emilii Plater – Świętokrzyska).

(Stara trasa: DWORZEC GDAŃSKI – ... – aleja Jana Pawła II – Złota – Żelazna – plac Starynkiewicza – Lindleya – Koszykowa – aleja Niepodległości – Odyńca – KAZIMIERZOWSKA (powrót: KAZIMIERZOWSKA – Ursynowska – aleja Niepodległości – Koszykowa – Emilii Plater – Nowogrodzka – Chałubińskiego – aleja Jana Pawła II).)
174 linia autobusowa zwykła stała EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – Emilii Plater – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Złota – Żelazna – plac Starynkiewicza – Lindleya – Koszykowa – aleja Niepodległości – Nowowiejska – Krzywickiego – Wawelska – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Chałubińskiego – Wspólna – Emilii Plater – EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA).) – Puławska – aleja Lotników – Bełdan – Orzycka – Gotarda – Jadźwingów – Obrzeżna (powrót: Obrzeżna – Gruszczyńskiego – Gotarda) – Bokserska – BOKSERSKA.

(Stara trasa: EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – Emilii Plater – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Złota – Żelazna – plac Starynkiewicza – Lindleya – Koszykowa – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Koszykowa – Emilii Plater – Nowogrodzka – Chałubińskiego) – Puławska – ... – BOKSERSKA.)
175 linia autobusowa zwykła stała NOWY ŚWIAT – Świętokrzyska – Nowy Świat (powrót: Nowy Świat – Krakowskie Przedmieście – Kopernika – NOWY ŚWIAT.) – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – Złota – Żelazna – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – plac Starynkiewicza – Lindleya – Nowogrodzka – Pankiewicza – Aleje Jerozolimskie – Nowy Świat) – plac Zawiszy – Raszyńska – Żwirki i Wigury – LOTNISKO CHOPINA.

(Stara trasa: NOWY ŚWIAT – Świętokrzyska – Nowy Świat (powrót: Nowy Świat – Krakowskie Przedmieście – Kopernika – NOWY ŚWIAT.) – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – plac Starynkiewicza – Lindleya – Nowogrodzka – Pankiewicza – Aleje Jerozolimskie – Nowy Świat) – plac Zawiszy – ... – LOTNISKO CHOPINA.)
336 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – Emilii Plater – Złota – Srebrna – Towarowa – plac Zawiszy (powrót: plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – plac Starynkiewicza – Lindleya – Nowogrodzka – Emilii Plater – EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA).) – Raszyńska – Żwirki i Wigury – Pruszkowska – WIŚLICKA.

(Stara trasa: EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – plac Starynkiewicza – Lindleya – Koszykowa – Emilii Plater – EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA).) – plac Zawiszy – Raszyńska – ... – WIŚLICKA.)
358 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) DWORZEC CENTRALNY (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE) (przystanek na południowej jezdni PKiN) – jezdnia południowa PKiN – plac Defilad – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – jezdnia południowa PKiN – DWORZEC CENTRALNY (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE) (przystanek na południowej jezdni PKiN).) – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Kinowa – Walewska – Rozłucka – KINOWA (powrót: KINOWA – Kinowa – aleja Waszyngtona).

(Stara trasa: EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – ... – KINOWA.)
371 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) PLAC ZAMKOWY – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Złota – Żelazna – plac Starynkiewicza – Lindleya – Koszykowa – aleja Niepodległości – Nowowiejska – Krzywickiego – Wawelska – aleja Niepodległości – Odyńca – KAZIMIERZOWSKA (powrót: KAZIMIERZOWSKA – Ursynowska – aleja Niepodległości – Chałubińskiego – Wspólna – Emilii Plater – Świętokrzyska).

(Stara trasa: PLAC ZAMKOWY – ... – aleja Jana Pawła II – Złota – Żelazna – plac Starynkiewicza – Lindleya – Koszykowa – aleja Niepodległości – Odyńca – KAZIMIERZOWSKA (powrót: KAZIMIERZOWSKA – Ursynowska – aleja Niepodległości – Koszykowa – Emilii Plater – Nowogrodzka – Chałubińskiego – aleja Jana Pawła II).)
374 linia autobusowa okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – Emilii Plater – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Złota – Żelazna – plac Starynkiewicza – Lindleya – Koszykowa – aleja Niepodległości – Nowowiejska – Krzywickiego – Wawelska – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Chałubińskiego – Wspólna – Emilii Plater – EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA).) – WILANOWSKA (kraniec w al. Niepodległości).

(Stara trasa: EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – Emilii Plater – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Złota – Żelazna – plac Starynkiewicza – Lindleya – Koszykowa – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Koszykowa – Emilii Plater – Nowogrodzka – Chałubińskiego) – WILANOWSKA (kraniec w al. Niepodległości).)
C linia autobusowa pospieszna stała ORZESZKOWEJ – Opaczewska – Białobrzeska – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – plac Starynkiewicza – Lindleya – Nowogrodzka – Pankiewicza – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego (powrót: aleja i most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – Złota – Żelazna – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy) – aleja Waszyngtona – Grochowska – Płowiecka – Błękitna – Widoczna (powrót: Widoczna – Płowiecka) – Szpotańskiego – Patriotów – Bysławska – FALENICA.
Przystanki: ORZESZKOWEJ, BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 ROKU, KINO OCHOTA, PL. NARUTOWICZA, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, CENTRUM, MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA, GRENADIERÓW, WIATRACZNA, PL. SZEMBEKA, GOCŁAWEK, MARSA, EDISONA (NŻ), TRAKT LUBELSKI, PKP WAWER, SOLIDNA (NŻ), PKP ANIN, PKP MIĘDZYLESIE, BORKÓW (NŻ), MONTAŻOWA, POMOLOGICZNA (NŻ), PKP RADOŚĆ, SZACHOWA, PRASOWA (NŻ), PKP FALENICA, FALENICA.

(Stara trasa: OPACZEWSKA – ... – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – plac Starynkiewicza – Lindleya – Nowogrodzka – Pankiewicza – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego (powrót: aleja i most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy) – Waszyngtona – ... – FALENICA.)
C
BIS
linia autobusowa pospieszna okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) ORZESZKOWEJ – Opaczewska – Białobrzeska – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – plac Starynkiewicza – Lindleya – Nowogrodzka – Pankiewicza – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego (powrót: aleja i most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – Złota – Żelazna – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy) – aleja Waszyngtona – Grochowska – Płowiecka – Błękitna – Widoczna (powrót: Widoczna – Płowiecka) – Szpotańskiego – Panny Wodnej – PKP RADOŚĆ.
Przystanki: ORZESZKOWEJ, BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 ROKU, KINO OCHOTA, PL. NARUTOWICZA, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, CENTRUM, MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA, GRENADIERÓW, WIATRACZNA, PL. SZEMBEKA, GOCŁAWEK, MARSA, EDISONA (NŻ), TRAKT LUBELSKI, PKP WAWER, SOLIDNA (NŻ), PKP ANIN, PKP MIĘDZYLESIE, BORKÓW (NŻ), MONTAŻOWA, POMOLOGICZNA (NŻ), PKP RADOŚĆ.

(Stara trasa: OPACZEWSKA – ... – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – plac Starynkiewicza – Lindleya – Nowogrodzka – Pankiewicza – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego (powrót: aleja i most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy) – Waszyngtona – ... – PKP RADOŚĆ.)
D linia autobusowa pospieszna stała PLAC HALLERA – Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – Targowa (powrót: Targowa – 11 Listopada – Inżynierska) – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Kapucyńska – Miodowa (powrót: Krakowskie Przedmieście – Miodowa – Senatorska – Nowy Przejazd – aleja Solidarności) – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Świętokrzyska – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – Złota – Żelazna – plac Starynkiewicza – Lindleya – Koszykowa – aleja Niepodległości – Nowowiejska – Krzywickiego – Wawelska – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Koszykowa – Wspólna – Emilii Plater – Nowogrodzka – Pankiewicza – Aleje Jerozolimskie) – Woronicza – Wołoska – Rzymowskiego – Cybernetyki – Obrzeżna – BOKSERSKA.
Przystanki: PL. HALLERA, DĄBROWSZCZAKÓW, INŻYNIERSKA, DW. WILEŃSKI, PL. ZAMKOWY, NOWY ŚWIAT, ŚWIĘTOKRZYSKA, CENTRUM, DW. CENTRALNY, NOWOWIEJSKA, SGH, RACŁAWICKA, ODYŃCA, SAMOCHODOWA, WORONICZA, DOMANIEWSKA (NŻ), RZYMOWSKIEGO, OBRZEŻNA OSIEDLE, BOKSERSKA.

(Stara trasa: PLAC HALLERA – ... – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – plac Starynkiewicza – Lindleya – Koszykowa – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Chałubińskiego – Nowogrodzka – Pankiewicza – Aleje Jerozolimskie) – Woronicza – ... – BOKSERSKA.)
E linia autobusowa pospieszna stała HUTA – Kasprowicza – Nocznickiego – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" (powrót: Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – jezdnia wzdłuż budynków dyrekcji huty – HUTA.) – Marymoncka – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Złota – Żelazna – plac Starynkiewicza – Lindleya – Koszykowa – aleja Niepodległości – Nowowiejska – Krzywickiego – Wawelska – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Chałubińskiego – Wspólna – Emilii Plater – Złota – aleja Jana Pawła II) – Malczewskiego – Joliot-Curie – Woronicza – Spartańska – SPARTAŃSKA.
Przystanki: HUTA, ZAJEZDNIA ŻOLIBORZ (NŻ), PROZY, PRZY AGORZE, SZPITAL BIELAŃSKI, AWF, PODLEŚNA-IMiGW, ŻEROMSKIEGO, POTOCKA, POPIEŁUSZKI, RONDO ZGRUPOWANIA AK "RADOSŁAW", ANIELEWICZA, KINO FEMINA, RONDO ONZ, DW. CENTRALNY, NOWOWIEJSKA, SGH, RACŁAWICKA, ODYŃCA, POLSKIE RADIO, WIERZBNO, SAMOCHODOWA, WORONICZA, ZAJEZDNIA WORONICZA, INSTYTUT REUMATOLOGII (NŻ), SPARTAŃSKA.

(Stara trasa: HUTA – ... – aleja Jana Pawła II – Złota – Żelazna – plac Starynkiewicza – Lindleya – Koszykowa – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Koszykowa – Emilii Plater – Nowogrodzka – Chałubińskiego) – Malczewskiego – ... – SPARTAŃSKA.)
H linia autobusowa pospieszna stała OKĘCIE – aleja Krakowska – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – plac Starynkiewicza – Lindleya – Nowogrodzka – Pankiewicza – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego (powrót: aleja i most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – Złota – Żelazna – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy) – aleja Zieleniecka – Targowa – 11 Listopada – Inżynierska (powrót: Inżynierska – Wileńska – Targowa) – Dąbrowszczaków – plac Hallera – Jagiellońska – Modlińska – DĄBRÓWKA SZLACHECKA.
Przystanki: OKĘCIE, CYPRYSOWA (NŻ), KRAKOWIAKÓW, HYNKA, 1 SIERPNIA (NŻ), DICKENSA, BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 R., KINO OCHOTA, PL. NARUTOWICZA, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, CENTRUM, MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA, AL. ZIELENIECKA, DW. WILEŃSKI, INŻYNIERSKA, DĄBROWSZCZAKÓW, PL. HALLERA (NŻ), RONDO STARZYŃSKIEGO, ŚLIWICE, ŻERAŃ FSO, PŁOCHOCIŃSKA, EKSPRESOWA (NŻ), SĄSIEDZKA, KLASYKÓW, MEHOFFERA (NŻ), DĄBRÓWKA SZLACHECKA.

(Stara trasa: OKĘCIE – ... – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – plac Starynkiewicza – Lindleya – Nowogrodzka – Pankiewicza – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego (powrót: aleja i most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy) – aleja Zieleniecka – ... – DĄBRÓWKA SZLACHECKA.)
K linia autobusowa pospieszna stała DEOTYMY – Brożka – Ciołka (powrót: Ciołka – Ożarowska – Deotymy – DEOTYMY.) – Górczewska – Płocka – Wolska – aleja Solidarności – Okopowa – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – plac Starynkiewicza – Lindleya – Nowogrodzka – Pankiewicza – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – Złota – Żelazna – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy) – most i aleja Poniatowskiego – Francuska – Zwycięzców – Saska – Brazylijska – Międzynarodowa – ZWYCIĘZCÓW.
Przystanki: DEOTYMY, BROŻKA, CIOŁKA, PŁOCKA-SZPITAL, DT WOLA, OKOPOWA, RONDO DASZYŃSKIEGO, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, CENTRUM, MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA, OBROŃCÓW, STACJA KRWIODAWSTWA (NŻ), BRAZYLIJSKA (NŻ), WERSALSKA.

(Stara trasa: DEOTYMY – ... – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – plac Starynkiewicza – Lindleya – Nowogrodzka – Pankiewicza – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego (powrót: aleja i most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy) – Francuska – ... – ZWYCIĘZCÓW.)
M linia autobusowa pospieszna stała DWORZEC CENTRALNY (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE) (przystanek na południowej jezdni PKiN) – jezdnia południowa PKiN – plac Defilad – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie (zawrotka) – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – jezdnia południowa PKiN – DWORZEC CENTRALNY (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE) (przystanek na południowej jezdni PKiN).) – plac Bankowy – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Słomińskiego (powrót: Słomińskiego – Dawidowskiego – Andersa) – most Gdański – Starzyńskiego – 11 Listopada – św. Wincentego – Kondratowicza – Łabiszyńska – Toruńska – BRÓDNO UGORY (powrót: BRÓDNO UGORY – Toruńska – Rembielińska – Kondratowicza).
Przystanki: DW. CENTRALNY, CENTRUM, ŚWIĘTOKRZYSKA, PL. BANKOWY, DW. GDAŃSKI, RONDO STARZYŃSKIEGO, CM. BRÓDNOWSKI, SZPITAL BRÓDNOWSKI, ŁABISZYŃSKA, BRÓDNO UGORY.

(Stara trasa: EMILII PLATER (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE) – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – plac Bankowy – ... – BRÓDNO UGORY.)
FABRYKA DOMÓW linia autobusowa przyspieszona okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – Emilii Plater – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Złota – Żelazna – plac Starynkiewicza – Lindleya – Koszykowa – aleja Niepodległości – Nowowiejska – Krzywickiego – Wawelska – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Chałubińskiego – Wspólna – Emilii Plater – EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA).) – Puławska – Poleczki – Galopu – Łączyny – WYCZÓŁKI (d. FABRYKA DOMÓW).
Przystanki: EMILII PLATER, SGH, WILANOWSKA, FABRYKA DOMÓW.

(Stara trasa: EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – ... – aleja Jana Pawła II – Złota – Żelazna – plac Starynkiewicza – Lindleya – Koszykowa – aleja Niepodległości – Nowowiejska – Krzywickiego – Wawelska – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Chałubińskiego – aleja Jana Pawła II) – Puławska – ... – WYCZÓŁKI (d. FABRYKA DOMÓW).)
1973.11.14. ZMIANY OBSŁUGOWE:
• linia 603 - przeniesienie z zajezdni "Chełmska" do zajezdni "Inflancka" (4 brygady).
[MZK Polecenie Służbowe nr 66/73]
1973.11.18. K linia autobusowa pospieszna stała DEOTYMY – Brożka – Ciołka (powrót: Ciołka – Ożarowska – Deotymy – DEOTYMY.) – Górczewska – Płocka – Wolska – aleja Solidarności – Okopowa – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – plac Starynkiewicza – Lindleya – Nowogrodzka – Pankiewicza – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – Złota – Twarda – Srebrna – Towarowa) – most i aleja Poniatowskiego – Francuska – Zwycięzców – Saska – Brazylijska – Międzynarodowa – ZWYCIĘZCÓW.
Przystanki: DEOTYMY, BROŻKA, CIOŁKA, PŁOCKA-SZPITAL, DT WOLA, OKOPOWA, RONDO DASZYŃSKIEGO, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, CENTRUM, MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA, OBROŃCÓW, STACJA KRWIODAWSTWA (NŻ), BRAZYLIJSKA (NŻ), WERSALSKA.

(Stara trasa: DEOTYMY – ... – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – plac Starynkiewicza – Lindleya – Nowogrodzka – Pankiewicza – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego (powrót: aleja i most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – Złota – Żelazna – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy) – Francuska – ... – ZWYCIĘZCÓW.)
Uproszczenie przebiegu - pominięcie kłopotliwego przejazdu przez pl. Zawiszy w kierunku Woli.

[MZK Telefonogram z 17 XI 1973;
EW 1973, nr 274, 19 XI 1973, str. 7]
1973.11.19. 366 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) MŁYNÓW – Płocka (powrót: Płocka – Obozowa – Gostyńska – MŁYNÓW.) – Górczewska – Leszno – Okopowa – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Leszno) – plac Bankowy – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Nowy Świat – PLAC TRZECH KRZYŻY.

(Stara trasa: MŁYNÓW – ... – plac Bankowy – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Krucza – Żurawia – PLAC TRZECH KRZYŻY (powrót: PLAC TRZECH KRZYŻY – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie).)
Zmiana kierunku ruchu na ul. Brackiej i Żurawiej.

[MZK Telefonogram z 17 XI 1973;
EW 1973, nr 274, 19 XI 1973, str. 7]
1973.11.25. L linia autobusowa pospieszna stała LOTNISKO CHOPINA – Żwirki i Wigury – Wawelska – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji (powrót: plac Konstytucji – Śniadeckich – Nowowiejska – Krzywickiego – Wawelska) – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – jezdnia południowa PKiN – DWORZEC CENTRALNY (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE) (przystanek na południowej jezdni PKiN) (powrót: DWORZEC CENTRALNY (PLAC DEFILAD) – jezdnia południowa PKiN – plac Defilad – Marszałkowska).
Przystanki: LOTNISKO CHOPINA, 17 STYCZNIA (NŻ), SASANKI, BALEYA, PRUSZKOWSKA, BANACHA-SZPITAL (NŻ), POMNIK LOTNIKA, GUS (→DW. CENTRALNY), NOWOWIEJSKA (→LOTNISKO CHOPINA), PL. KONSTYTUCJI, CENTRUM, DW. CENTRALNY.
Przywrócenie kursowania linii na skróconej trasie spełniając postulaty kandydatów na radnych DRN Ochota i pasażerów korzystających z usług LOT. Zachowanie objazdu budowy Dworca Centralnego oraz skrzyżowania al. Niepodległości z budowaną Trasą Łazienkowską. Obsługa przez 11 autobusów z zajezdni "Chełmska".

[[MZK Polecenie Służbowe nr 67/73;
EW 1973, nr 279, 24/25 XI 1973, str. 7]
1973.11.26. C
BIS
linia autobusowa pospieszna okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) DWORZEC CENTRALNY (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE) (przystanek na południowej jezdni PKiN) – jezdnia południowa PKiN – plac Defilad – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – jezdnia południowa PKiN – DWORZEC CENTRALNY (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE) (przystanek na południowej jezdni PKiN).) – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grochowska – Płowiecka – Błękitna – Widoczna (powrót: Widoczna – Płowiecka) – Szpotańskiego – Panny Wodnej – PKP RADOŚĆ.
Przystanki: DW. CENTRALNY, CENTRUM, MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA, GRENADIERÓW, WIATRACZNA, PL. SZEMBEKA, GOCŁAWEK, MARSA, EDISONA (NŻ), TRAKT LUBELSKI, PKP WAWER, SOLIDNA (NŻ), PKP ANIN, PKP MIĘDZYLESIE, BORKÓW (NŻ), MONTAŻOWA, POMOLOGICZNA (NŻ), PKP RADOŚĆ.

(Stara trasa: OPACZEWSKA – Białobrzeska – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – plac Starynkiewicza – Lindleya – Nowogrodzka – Pankiewicza – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego (powrót: aleja i most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – Złota – Żelazna – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy) – aleja Waszyngtona – ... – PKP RADOŚĆ.)
Skrócenie trasy w celu zachowania częstotliwości kursowania na podstawowym odcinku trasy linii zachwianej po wprowadzeniu objazdów budowy Dworca Centralnego. Obsługa przez 16 autobusów z zajezdni "Inflancka".

[MZK Polecenie Służbowe nr 67/73;
EW 1973, nr 279, 24/25 XI 1973, str. 7]
1973.12.01. 128 linia autobusowa zwykła stała KOROTYŃSKIEGO – Korotyńskiego – Mołdawska – Racławicka – Żwirki i Wigury (powrót: Żwirki i Wigury – Pruszkowska – Pawińskiego – Korotyńskiego – KOROTYŃSKIEGO.) – Raszyńska – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – plac Starynkiewicza – Lindleya – Nowogrodzka – Pankiewicza – Aleje Jerozolimskie – Nowy Świat (powrót: Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – Złota – Żelazna – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy) – plac Trzech Krzyży – Książęca – Ludna – Solec – Dobra – MARIENSZTAT (powrót: MARIENSZTAT – Mariensztat – Sowia – Furmańska – Karowa – Dobra).

(Stara trasa: WIŚLICKA – Pruszkowska – Żwirki i Wigury – Raszyńska – ... – MARIENSZTAT.)
Skierowanie do nowej pętli zbiorczej na Rakowcu wraz z likwidacją dotychczasowych krańców KOROTYŃSKIEGO i WIŚLICKA.

[MZK Polecenie Służbowe nr 68/73;
EW 1973, nr 284, 30 XI 1973, str. 7]
157 linia autobusowa zwykła stała GWIAŹDZISTA – Gwiaździsta – Jana III – Marii Kazimiery – Rudzka – Gdańska – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Stawki – Smocza – Nowolipie – Żelazna – Twarda – Srebrna (powrót: Srebrna – Miedziana – Sienna – Żelazna) – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – Banacha – Pawińskiego – Korotyńskiego – KOROTYŃSKIEGO (powrót: KOROTYŃSKIEGO – Korotyńskiego – Mołdawska – Pruszkowska – Pawińskiego).

(Stara trasa: GWIAŹDZISTA – ... – Grójecka – Banacha – Pawińskiego – Dickensa – Skorochód-Majewskiego – KOROTYŃSKIEGO (powrót: KOROTYŃSKIEGO – Pawińskiego).)
172 linia autobusowa zwykła stała KOROTYŃSKIEGO – Korotyńskiego – Mołdawska – Pruszkowska (powrót: Pruszkowska – Pawińskiego – Korotyńskiego – KOROTYŃSKIEGO.) – Żwirki i Wigury – Racławicka – Odyńca – Puławska – Dolna – Sobieskiego – Limanowskiego – Konstancińska – KONSTANCIŃSKA.

(Stara trasa: WIŚLICKA – Pruszkowska – Żwirki i Wigury – Racławicka – Odyńca – ... – KONSTANCIŃSKA.)
357 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) PLAC WILSONA – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Stawki – Smocza – Nowolipie – Żelazna – Twarda – Srebrna (powrót: Srebrna – Miedziana – Sienna – Żelazna) – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – Banacha – Pawińskiego – Korotyńskiego – KOROTYŃSKIEGO (powrót: KOROTYŃSKIEGO – Korotyńskiego – Mołdawska – Pruszkowska – Pawińskiego).

(Stara trasa: PLAC WILSONA – ... – Grójecka – Banacha – Pawińskiego – Dickensa – Skorochód-Majewskiego – KOROTYŃSKIEGO (powrót: KOROTYŃSKIEGO – Pawińskiego).)
328 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) KOROTYŃSKIEGO – Korotyńskiego – Mołdawska – Racławicka – Żwirki i Wigury (powrót: Żwirki i Wigury – Pruszkowska – Pawińskiego – Korotyńskiego – KOROTYŃSKIEGO.) – Raszyńska – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – plac Starynkiewicza – Lindleya – Nowogrodzka – Pankiewicza – Aleje Jerozolimskie – Bracka – PLAC TRZECH KRZYŻY (powrót: PLAC TRZECH KRZYŻY – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – Złota – Żelazna – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy). Skierowanie do nowej ulicznej pętli zbiorczej na Rakowcu i wydłużenie trasy na terenie centrum wraz ze zmianą oznaczenia.

[MZK Polecenie Służbowe nr 68/73;
EW 1973, nr 284, 30 XI 1973, str. 7]
336 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – Emilii Plater – Złota – Srebrna – Towarowa – plac Zawiszy (powrót: plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – plac Starynkiewicza – Lindleya – Nowogrodzka – Emilii Plater – EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA).) – Raszyńska – Żwirki i Wigury – Pruszkowska – WIŚLICKA.)
1973.12.02. 104 linia autobusowa zwykła stała RAKOWIECKA-SANKTUARIUM (przystanek na ul. Rakowieckiej przy ul. Akacjowej) – Rakowiecka – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Narbutta – Boboli – Rakowiecka – RAKOWIECKA-SANKTUARIUM (przystanek na ul. Rakowieckiej przy ul. Akacjowej).) – Puławska – aleja Wilanowska – Dominikańska – Nowoursynowska – WOLICA.

(Stara trasa: WILANOWSKA (pętla na ul. Puławskiej) – Puławska – aleja Wilanowska – ... – WOLICA.)
Przedłużenie trasy w celu poprawy obsługi komunikacyjnej ciągu al. Niepodległości.

[MZK Polecenie Służbowe nr 71/73;
EW 1973, nr 285, 1/2 XII 1973, str. 7]
1973.12.06. 373 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Aleje Jerozolimskie – Łopuszańska – Kleszczowa – Wilczycka – Popularna – PKP WŁOCHY (powrót: PKP WŁOCHY – Chrobrego – Kleszczowa). Uruchomienie linii spełniając postulaty mieszkańców Ochoty zatrudnionych w zakładach pracy usytuowanych w rejonie skrzyżowania Łopuszańska / Aleje Jerozolimskie.

[MZK Polecenie Służbowe nr 72/73;
EW 1973, nr 289, 6 XII 1973, str. 7]
1973.12.10. 338 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA) – Kijowska – Targowa – Ząbkowska – Radzymińska (powrót: Radzymińska – Białostocka – Markowska – Kijowska) – Naczelnikowska – Zabraniecka – Utrata – UTRATA.

(Stara trasa: DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA) – ... – Zabraniecka – MATUSZEWSKA.)
Przedłużenie trasy w celu poprawy obsługi komunikacyjnej rejonu Targówka Przemysłowego. Obsługa przez 6 autobusów z zajezdni "Pożarowa".

[MZK Polecenie Służbowe nr 74/73;
EW 1973, nr 289, 6 XII 1973, str. 7]
1973.12.10. OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Zmiany w komunikacji tramwajowej obowiązujące 10 grudnia w związku z awarią wodociągową w rejonie skrzyżowania ul. Jagiellońskiej i Ratuszowej.


6. TWARDOWSKA – ... – Jagiellońska – RATUSZOWA-ZOO.
6. CZYNSZOWA – Stalowa (powrót: Stalowa – Środkowa – Wileńska – CZYNSZOWA.) – 11 Listopada – Targowa – ... – GOCŁAWEK.

21. ŻERAŃ FSO – Jagiellońska – RATUSZOWA-ZOO.
21. CZYNSZOWA – Stalowa (powrót: Stalowa – Środkowa – Wileńska – CZYNSZOWA.) – 11 Listopada – Targowa – ... – WIATRACZNA.

Z. DWORZEC WILEŃSKI – aleja Solidarności – Jagiellońska (powrót: Jagiellońska – św. Cyryla i Metodego – Targowa – DWORZEC WILEŃSKI.) – RONDO STARZYŃSKIEGO.
1973.12.14. 180 linia autobusowa zwykła stała ESPERANTO – Anielewicza – Zamenhofa – Lewartowskiego – Stawki – Andersa (powrót: Andersa – Nowolipki – Zamenhofa – Anielewicza) – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Polna – Mokotowska – Waryńskiego – Boya – Bagatela – Belwederska (powrót: Belwederska – Zawrotna – Spacerowa – Klonowa – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Gagarina – Czerniakowska – Powsińska – Morszyńska – Klarysewska – Okrężna – Powsińska (powrót: Powsińska – Czerniakowska) – Wiertnicza – WILANÓW.

(Stara trasa: ZAMENHOFA – Lewartowskiego – Stawki – Andersa (powrót: Andersa – Nowolipki – Zamenhofa – ZAMENHOFA.) – plac Bankowy – ... – WILANÓW.)
Przedłużenie trasy zgodnie z postulatami mieszkańców Muranowa. Obsługa przez 22 autobusy krótkie z zajezdni "Woronicza".

[MZK Polecenie Służbowe nr 75/73;
EW 1973, nr 291, 8/9 XII 1973, str. 7]
180
BIS
linia autobusowa zwykła stała DWORZEC CENTRALNY (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE) (przystanek na południowej jezdni PKiN) – jezdnia południowa PKiN – plac Defilad – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – jezdnia południowa PKiN – DWORZEC CENTRALNY (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE) (przystanek na południowej jezdni PKiN).) – plac Konstytucji – Waryńskiego – Polna – Mokotowska – Waryńskiego – Boya – Bagatela – Belwederska (powrót: Belwederska – Zawrotna – Spacerowa – Klonowa – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Gagarina – Czerniakowska – Powsińska – Morszyńska – Klarysewska – Okrężna – SADYBA (powrót: SADYBA – Powsińska).

(Stara trasa: ZAMENHOFA – Lewartowskiego – Stawki – Andersa (powrót: Andersa – Nowolipki – Zamenhofa – ZAMENHOFA.) – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – ... – SADYBA.)
Skrócenie trasy wraz ze zwiększeniem częstotliwości kursowania. Obsługa przez 20 autobusów krótkich z zajezdni "Inflancka" oraz 10 autobusów krótkich z zajezdni "Kleszczowa".

[MZK Polecenie Służbowe nr 75/73;
EW 1973, nr 291, 8/9 XII 1973, str. 7]
1973.12.20. 117 linia autobusowa zwykła stała AFRYKAŃSKA – Egipska – Ateńska – Brukselska – Paryska – Francuska – aleja i most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Polna – Mokotowska – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Madalińskiego – Wołoska – WOŁOSKA.

(Stara trasa: WERSALSKA – Paryska – ... – WOŁOSKA.)
Przedłużenie trasy na terenie Gocławia. Obsługa przez 12 autobusów przegubowych z zajezdni "Woronicza" oraz 12 autobusów przegubowych z zajezdni "Ostrobramska".

[MZK Polecenie Służbowe nr 76/73;
EW 1973, nr 291, 8/9 XII 1973, str. 7]
1973.12.23. 116
BIS
linia autobusowa zwykła stała PLAC PIŁSUDSKIEGO – Tokarzewskiego-Karaszewicza – Krakowskie Przedmieście (powrót: Krakowskie Przedmieście – Królewska – PLAC PIŁSUDSKIEGO.) – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – Belwederska – Sobieskiego – św. Bonifacego – STEGNY (BATUMI). Uruchomienie linii w celu poprawy obsługi komunikacyjnej rejonu Stegien. Obsługa przez 10 autobusów krótkich z zajezdni "Redutowa" (linia 116bis) oraz przez 10 autobusów krótkich z zajezdni "Inflancka" (linia 140bis).

[MZK Polecenie Służbowe nr 79/73;
EW 1973, nr 303, 22/23 XII 1973, str. 7]
140
BIS
linia autobusowa zwykła stała PLAC UNII LUBELSKIEJ – Bagatela – Belwederska (powrót: Belwederska – Zawrotna – Spacerowa – Klonowa – PLAC UNII LUBELSKIEJ.) – Sobieskiego – św. Bonifacego – STEGNY (BATUMI).
1973.12.30. 5 linia tramwajowa zwykła stała TWARDOWSKA – Marymoncka – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Okopowa – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – WIATRACZNA. Likwidacja skrętów tramwajowych na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II i Alej Jerozolimskich w związku z budową podziemnego ronda jako części infrastruktury powstającego Dworca Centralnego. Skierowanie linii 17 na Mokotów, uruchomienie nowej linii łączącej ciąg ul. Marymonckiej z Pragą.

[MZK Polecenie Służbowe nr 80/73;
EW 1973, nr 307, 28 XII 1973, str. 7]
17 linia tramwajowa zwykła stała HUTA – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Rakowiecka – Boboli – Wołoska – Marynarska – SŁUŻEWIEC.

(Stara trasa: HUTA – ... – aleja Jana Pawła II – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – Waszyngtona – WIATRACZNA.)
14 linia tramwajowa zwykła stała OKĘCIE – aleja Krakowska – Grójecka – plac Narutowicza – Filtrowa – Krzywickiego – Nowowiejska – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – WILANOWSKA. Ponowne uruchomienie linii na zmodyfikowanej trasie w związku z postulatami pasażerów.

[MZK Polecenie Służbowe nr 80/73;
EW 1973, nr 307, 28 XII 1973, str. 7]
15 linia tramwajowa zwykła stała HUTA – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Nowowiejska – Krzywickiego – Filtrowa – PLAC NARUTOWICZA.

(Stara trasa: TWARDOWSKA – Marymoncka – ... – PLAC NARUTOWICZA.)
Przedłużenie trasy na terenie Bielan.

[MZK Polecenie Służbowe nr 80/73;
EW 1973, nr 307, 28 XII 1973, str. 7]
31 linia tramwajowa zwykła stała POTOCKA – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Woronicza – WORONICZA.

(Stara trasa: POTOCKA – ... – Woronicza – Wołoska – Marynarska – SŁUŻEWIEC.)
Skrócenie trasy w związku ze skierowaniem na Służewiec linii 17.

[MZK Polecenie Służbowe nr 80/73;
EW 1973, nr 307, 28 XII 1973, str. 7]
1973.12.31. 15
BIS
linia tramwajowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) POTOCKA – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Nowowiejska – Krzywickiego – Filtrowa – PLAC NARUTOWICZA. Uruchomienie dwóch linii pomocniczych.

[MZK Polecenie Służbowe nr 80/73;
EW 1973, nr 307, 28 XII 1973, str. 7]
28
BIS
linia tramwajowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) PIASKI – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – ŻERAŃ FSO.
DOKŁADNE DATY ZMIAN NIEZNANE
1973.??.??.
(I-XII)
114 linia autobusowa zwykła stała PLAC TRZECH KRZYŻY – Aleje Ujazdowskie – Piękna – plac Konstytucji – Śniadeckich – Nowowiejska – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Koszykowa – Piękna) – Madalińskiego – Wołoska – Racławicka – Żwirki i Wigury – 17 Stycznia – BAZA PPL.

(Stara trasa: PLAC TRZECH KRZYŻY – ... – 17 Stycznia – SEKUNDOWA.)
Skierowanie do nowej pętli w rejonie Krajowego Dworca Lotniczego.

OBJAŚNIENIE SKRÓTÓW W PRZYPISACH:
MPA - Miejskie Przedsiębiorstwo Autobusowe [Dokumenty udostępnione przez P. Grzegorza Gałęzowskiego.]
MPK - Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne [Dokumenty udostępnione przez P. Grzegorza Gałęzowskiego.]
MZK - Miejskie Zakłady Komunikacyjne [Dokumenty udostępnione przez P. Grzegorza Gałęzowskiego.]
EW - Express Wieczorny [1946-1999]
KC - Kurier Codzienny [1945-1953]
TL - Trybuna Ludu [1948-1990]
ŻW - Życie Warszawy [1944-2011]
WTE - J. Sawicki, J. Janiak, D. Walczak, T. Igielski, Warszawskie Tramwaje Elektryczne 1908-1998, t. 1-2, Warszawa: Wydawnictwa Komunikacji i Łączności 1998.
WAiT - J. Dąbrowski, D. Nalazek, M. Stiasny, Warszawskie Autobusy i Trolejbusy, Rybnik: Betezda 2005.

 

SPIS TRAS (stan na koniec grudnia 1973 r.)

SCHEMAT KOMUNIKACJI DZIENNEJ (stan na koniec grudnia 1973 r.)

SCHEMAT KOMUNIKACJI NOCNEJ (stan na koniec grudnia 1973 r.)

POWRÓT DO SPISU LAT


KONTAKT: trasbus@o2.pl.