data linia rodzaj zmiana uwagi
1974.01.10. 186 linia autobusowa zwykła stała OLECKA – Włókiennicza – Michalinki – Patriotów – Walcownicza – Narcyzowa – Ochocza – Bystrzycka – Walcownicza – Patriotów – Bysławska – Poezji – Jachowicza – OLECKA. [Linia jednokierunkowa.] Uruchomienie linii jako realizacja postulatów mieszkańców Falenicy, w szczególności z osiedla "Zaporoże".

[EW 1974, nr 8, 10 I 1974, str. 7]
1974.01.24. Od 24 stycznia do tramwajów i autobusów można było wsiadać (i z nich wysiadać) dowolnymi drzwiami. [EW 1974, nr 20, 24 I 1974, str. 7]
1974.02.02. 603 linia autobusowa nocna zwykła stała STARE BEMOWO – Kaliskiego – Lazurowa – Górczewska – Płocka – Wolska – aleja Solidarności – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – plac Starynkiewicza – Lindleya – Nowogrodzka – Emilii Plater – EMILII PLATER – plac Defilad – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Złota – Żelazna – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy) – plac Trzech Krzyży – Książęca – Rozbrat – Łazienkowska – Czerniakowska – Chełmska – Sobieskiego – św. Bonifacego – Powsińska – Wiertnicza – WILANÓW.
(Stara trasa: STARE BEMOWO – ... – Chełmska – Sobieskiego – aleja Wilanowska – WILANÓW.)
Przywrócenie przejazdu przez Sadybę.

[EW 1974, nr 27, 1 II 1974, str. 7]
1974.02.04. L linia autobusowa pospieszna stała LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: LOTNISKO CHOPINA – Żwirki i Wigury – Wawelska – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji (powrót: plac Konstytucji – Śniadeckich – Nowowiejska) – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER (PLAC DEFILAD) (powrót: EMILII PLATER (PLAC DEFILAD) – plac Defilad – Marszałkowska).)
Likwidacja linii z powodu niskiej frekwencji. Autobusy "Berliet" obsługujące linię skierowano do obsługi przeciążonych linii zwykłych obsługujących nowe osiedla mieszkaniowe oraz tereny śródmiejskie.

[EW 1974, nr 27, 1 II 1974, str. 7]
1974.02.10. 31 linia tramwajowa zwykła stała POTOCKA – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Woronicza – Wołoska – Marynarska – SŁUŻEWIEC.
(Stara trasa: POTOCKA – ... – Puławska – Woronicza – WORONICZA.)
Przywrócenie starej trasy wskutek postulatów pasażerów oraz służewieckich zakładów pracy.

[EW 1974, nr 34, 9-10 II 1974, str. 7]
1974.02.24. OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wstrzymanie ruchu tramwajowego w godz. 0-15 w rejonie skrzyżowania al. Jana Pawła II i Alej Jerozolimskich w związku z podłączaniem zastępczego torowiska.


5. TWARDOWSKA – ... – aleja Jana Pawła II – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Ratuszowa – Targowa – aleja Zieleniecka – aleja Waszyngtona – WIATRACZNA.

7. OKĘCIE – ... – plac Zawiszy – Towarowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Kijowska – DWORZEC WSCHODNI.

8. BANACHA – ... – plac Zawiszy – Towarowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Zamoyskiego – ... – WIATRACZNA.

9. OKĘCIE – ... – plac Zawiszy – Towarowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – aleja Zieleniecka – aleja Waszyngtona – ... – GOCŁAWEK.

10. CMENTARZ WOLSKI – ... – Prosta – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Filtrowa – Krzywickiego – Nowowiejska – aleja Niepodległości – ... – SŁUŻEWIEC.

12. ŻERAŃ FSO – ... – Słomińskiego – Międzyparkowa – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Woronicza – Wołoska – ... – SŁUŻEWIEC.

17. HUTA – ... – aleja Jana Pawła II – Stawki – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Nowowiejska – aleja Niepodległości – ... – SŁUŻEWIEC.

19. PIASKI – ... – aleja Jana Pawła II – Stawki – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – ... – WYŚCIGI (pętla przy al. Wyścigowej).

22. PIASKI – ... – aleja Jana Pawła II – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Ratuszowa – Targowa – aleja Zieleniecka – aleja Waszyngtona – WIATRACZNA.

24. KOŁO – ... – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – aleja Zieleniecka – aleja Waszyngtona – ... – GOCŁAWEK.

25. BANACHA – ... – plac Zawiszy – Towarowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Kijowska – ... – KAWĘCZYŃSKA BAZYLIKA.

29. POTOCKA – ... – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – ... – BANACHA.

33. PIASKI – ... – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Filtrowa – Krzywickiego – Nowowiejska – aleja Niepodległości – ... – WILANOWSKA.

W. RONDO RADOSŁAWA – aleja Jana Pawła II – Złota – Żelazna – plac Starynkiewicza – Lindleya – Koszykowa – aleja Niepodległości – GUS (powrót: GUS – aleja Niepodległości – Chałubińskiego – Wspólna – Emilii Plater – Złota – aleja Jana Pawła II – RONDO RADOSŁAWA).

Z. PLAC ZAWISZY – Aleje Jerozolimskie – plac Starynkiewicza – Lindleya – Nowogrodzka – Pankiewicza – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego (powrót: aleja i most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – Złota – Żelazna – Aleje Jerozolimskie – PLAC ZAWISZY.) – RONDO WASZYNGTONA.
[EW 1974, nr 46, 23-24 II 1974, str. 7]
1974.04.12. "Express Wieczorny" publikuje artykuł na temat planowanego centralnego dworca autobusowego na pl. Defilad. Dworzec miał zostać wyposażony w nowoczesne przenośne wiaty nad peronami, ekspedycję, odpowiednie oświetlenie oraz urządzenia sygnalizacyjne typu semaforowego. Kończyć bieg miały tam linie autobusowe jadące w kierunku Grochowa, Pragi i Mokotowa (te w kierunku Woli i Żoliborza miały pozostać na ul. Emilii Plater), a także część linii przeniesionych z pobliskich śródmiejskich krańców, czyli: m.in. pl. Trzech Krzyży, pl. Konstytucji i ul. Emilii Plater. Dodatkowo planowano uruchomić dwie specjalne bezpłatne linie autobusowe: pierwszą, krążącą wokół PKiN ul. Emilii Plater, Świętokrzyską i Marszałkowską, przewożącą pasażerów z przystanków na ul. Emilii Plater do dworca na pl. Defilad i odwrotnie oraz drugą, łączącą budowany Dworzec Centralny PKP z pl. Defilad. [EW 1974, nr 87, 12 IV 1974, str. 1-2]
1974.04.20. W linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni wyścigów konnych) PLAC DEFILAD – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – jezdnia południowa PKiN – PLAC DEFILAD.) – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – WYŚCIGI.
Przystanki: PL. DEFILAD, PL. UNII LUBELSKIEJ, WYŚCIGI.
Uruchomienie linii w związku z rozpoczęciem sezonu wyścigowego.

[EW 1974, nr 94, 20 IV 1974, str. 7]
1974.05.01. 109 linia autobusowa zwykła stała STARE BEMOWO – Kaliskiego – Lazurowa – Górczewska – Płocka – Kasprzaka – Prosta – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE).
(Stara trasa: STARE BEMOWO – Kaliskiego – Lazurowa – Górczewska – Płocka – ... – EMILII PLATER (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE).)
Otwarcie nowego odcinka ul. Górczewskiej w rejonie Nowych Górc wraz z wiaduktem nad torami kolejowymi.
603 linia autobusowa nocna zwykła stała STARE BEMOWO – Kaliskiego – Lazurowa – Górczewska – Płocka – Wolska – aleja Solidarności – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – plac Starynkiewicza – Lindleya – Nowogrodzka – Emilii Plater – EMILII PLATER – plac Defilad – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Złota – Żelazna – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy) – plac Trzech Krzyży – Książęca – Rozbrat – Łazienkowska – Czerniakowska – Chełmska – Sobieskiego – św. Bonifacego – Powsińska – Wiertnicza – WILANÓW.
(Stara trasa: STARE BEMOWO – Kaliskiego – Lazurowa – Górczewska – Płocka – ... – WILANÓW.)
1974.05.01. NOWY ŚWIAT

RONDO WASZYNGTONA
linia autobusowa specjalna (zwykła) RONDO DE GAULLE'A – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – RONDO WASZYNGTONA. Uruchomienie linii autobusowej specjalnej w związku z obchodami Święta Pracy.

[EW 1974, nr 102-103, 30 IV-1V 1974, str. 7]
1974.05.05. BIAŁOBRZEGI linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni świąteczne) PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Bankowy – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Słomińskiego (powrót: Słomińskiego – Andersa) – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Modlińska – Płochocińska – Rembelszczyzna: Jana Kazimierza – Stanisławów: Jana Kazimierza – Nieporęt: Jana Kazimierza – Zegrzyńska – aleja Wojska Polskiego – Białobrzegi: aleja Wojska Polskiego – BIAŁOBRZEGI. Likwidacja linii ZEGRZE w związku z wystarczającą obsługą przez PKP. Ceny biletów: 12 zł (powrotny 20 zł).

[EW 1974, nr 105, 3 V 1974, str. 7]
CHOJNÓW linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni świąteczne) PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Mysiadło: Puławska – Piaseczno: (Puławska – Kościuszki – 17 Stycznia – Asfaltowa?) – Chojnów: Asfaltowa – CHOJNÓW. Uruchomienie linii. Ceny biletów: 6 zł (Chojnów), 5 zł (Magdalenka), 4 zł (pl. Defilad - Powsin) i 3 zł (pl. Unii Lubelskiej - Powsin).

[EW 1974, nr 105, 3 V 1974, str. 7]
MAGDALENKA linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni świąteczne) PLAC DEFILAD – Emilii Plater – Złota – Żelazna – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – plac Starynkiewicza – Lindleya – Nowogrodzka – Pankiewicza – Aleje Jerozolimskie) – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – aleja Krakowska – Raszyn: aleja Krakowska – Falenty: aleja Krakowska – Janki: aleja Krakowska – Nowy Sękocin: aleja Krakowska – Stary Sękocin: aleja Krakowska – Sękocin Las: aleja Krakowska – Słoneczna – Magdalenka: Słoneczna – MAGDALENKA.
(Stara trasa: PLAC DEFILAD – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – ... – MAGDALENKA.)
POWSIN linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni świąteczne) PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Boya – plac Unii Lubelskiej – Bagatela – Belwederska (powrót: Belwederska – Zawrotna – Spacerowa – Klonowa – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Sobieskiego – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – Przyczółkowa (osiedle Powsin) – Przekorna – Opieńki – POWSIN (PARK KULTURY).
1974.05.07. WYŚCIG
POKOJU
linia autobusowa specjalna (zwykła) PLAC DEFILAD – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – PLAC DEFILAD.) – most i aleja Poniatowskiego – RONDO WASZYNGTONA. Uruchomienie kursującej tylko 7 maja od godz. 18.30 specjalnej linii autobusowej w związku z uroczystością otwarcia XXVII Wyścigu Pokoju.
1974.05.15. PL. DEFILAD

RONDO WASZYNGTONA
linia autobusowa specjalna (zwykła) PLAC DEFILAD – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – PLAC DEFILAD.) – most i aleja Poniatowskiego – RONDO WASZYNGTONA. Uruchomienie kursującej tylko 15 maja specjalnej linii autobusowej w związku z meczem Polska - Grecja.

[EW 1974, nr 115, 15 V 1974, str. 7]
1974.05.19. 150 linia autobusowa zwykła stała TRZECH BUDRYSÓW – Dickensa – Białobrzeska – Niemcewicza – Grójecka (powrót: Grójecka – plac Narutowicza – Barska – Białobrzeska) – plac Zawiszy – Towarowa – Srebrna – Miedziana – Sienna – Twarda – Prosta – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Złota – Srebrna) – Kopernika – Tamka – Dobra – MARIENSZTAT (powrót: MARIENSZTAT – Mariensztat – Sowia – Furmańska – Karowa – Dobra).
(Stara trasa: TRZECH BUDRYSÓW – Dickensa – Białobrzeska – Sękocińska – Słupecka – plac Narutowicza (powrót: plac Narutowicza – Barska – Białobrzeska) – Grójecka – plac Zawiszy – ... – MARIENSZTAT.)
Korekta trasy w celu usprawnienia ruchu w rejonie placu Narutowicza oraz uproszczenia przebiegu trasy.
350 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) INSTALATORÓW – Instalatorów – aleja Krakowska – 1 Sierpnia – aleja Krakowska (powrót: aleja Krakowska – Instalatorów) – Grójecka – Dickensa – Białobrzeska – Niemcewicza – Grójecka (powrót: Grójecka – plac Narutowicza – Barska – Białobrzeska) – plac Zawiszy – Towarowa – Srebrna – Miedziana – Sienna – Twarda – Prosta – Świętokrzyska – Krakowskie Przedmieście – Kopernika – NOWY ŚWIAT (powrót: NOWY ŚWIAT – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Złota – Srebrna).
(Stara trasa: INSTALATORÓW – ... – Dickensa – Białobrzeska – Sękocińska – Słupecka – plac Narutowicza (powrót: plac Narutowicza – Barska – Białobrzeska) – Grójecka – plac Zawiszy – ... – NOWY ŚWIAT.)
154 linia autobusowa zwykła stała DWORZEC ZACHODNI (stara pętla) – Kopińska – Białobrzeska – Sękocińska – Słupecka – plac Narutowicza (powrót: plac Narutowicza – Barska – Białobrzeska – Częstochowska – Szczęśliwicka – Kopińska) – Grójecka – aleja Krakowska – Hynka – Żwirki i Wigury – 17 Stycznia – Wirażowa – GORZKIEWKI.
(Stara trasa: DWORZEC ZACHODNI (stara pętla) – Kopińska – Białobrzeska – Sękocińska – Słupecka – plac Narutowicza (powrót: plac Narutowicza – Barska – Szczęśliwicka – Kopińska) – Grójecka – aleja Krakowska – ... – GORZKIEWKI.)
Korekta trasy na terenie Ochoty.
354 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) DWORZEC ZACHODNI (stara pętla) – Kopińska – Białobrzeska – Sękocińska – Słupecka – plac Narutowicza (powrót: plac Narutowicza – Barska – Białobrzeska – Częstochowska – Szczęśliwicka – Kopińska) – Grójecka – aleja Krakowska – Hynka – Żwirki i Wigury – 17 Stycznia – Wirażowa – PKP OKĘCIE.
(Stara trasa: DWORZEC ZACHODNI (stara pętla) – Kopińska – Białobrzeska – Sękocińska – Słupecka – plac Narutowicza (powrót: plac Narutowicza – Barska – Szczęśliwicka – Kopińska) – Grójecka – aleja Krakowska – ... – PKP OKĘCIE.)
STRUGA linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni świąteczne) PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Bankowy – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Radzymińska – Ząbki: Radzymińska – Marki: Piłsudskiego – STRUGA. Opóźnienie uruchomienia linii z powodu braku zezwolenia przez władze powiatowe w związku z zagrożeniem pożarowym w Puszczy Słupeckiej.
1974.05.26. NIEPORĘT linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni świąteczne) SEROCK – Pułtuska – Warszawska – Jadwisin: Warszawska – Zegrze Północne: Warszawska – Zegrze Południowe: Warszawska – Nieporęt: Warszawska – Zegrzyńska – aleja Wojska Polskiego – Białobrzegi: aleja Wojska Polskiego – BIAŁOBRZEGI. Uruchomienie linii na wydłużonej trasie.
ŚWIDRY WIELKIE linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni świąteczne) PLAC DEFILAD – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – Francuska – Paryska – Wersalska – Wał Miedzeszyński – Józefów: aleja Nadwiślańska – Otwock: Mieszka I – OTWOCK ŚWIDRY WIELKIE. Uruchomienie linii.
1974.06.01. 605
BIS
linia autobusowa nocna zwykła stała PKP WAWER – Widoczna – Szpotańskiego – Patriotów – Bysławska – FALENICA. Uruchomienie linii w celu zapewnienia mieszkańcom osiedli Międzylesie, Radość, Miedzeszyn i Falenica nocnej obsługi komunikacyjnej. Uruchomienie warunkowo w celu sprawdzenia stopnia zapotrzebowania na komunikację nocną w tych rejonach.

[EW 1974, nr 130, 1-2 VI 1974, str. 7]
1974.06.02. 134 linia autobusowa zwykła stała OKĘCIE – aleja Krakowska – Hynka – Sasanki – Marynarska – Postępu – Konstruktorska – Racjonalizacji – Woronicza – aleja Niepodległości – Odyńca – KAZIMIERZOWSKA (powrót: KAZIMIERZOWSKA – Ursynowska – aleja Niepodległości).
(Stara trasa: OKĘCIE – aleja Krakowska – 17 Stycznia – Żwirki i Wigury – Sasanki – Marynarska – ... – KAZIMIERZOWSKA.)
Korekty tras w związku z postulatami pasażerów dotyczącymi usprawnienia przesiadania się na węźle Hynka / al. Krakowska w relacji Włochy - Służewiec Przemysłowy oraz w celu uproszczenia przebiegu tras.

[EW 1974, nr 130, 1-2 VI 1974, str. 7]
154 linia autobusowa zwykła stała DWORZEC ZACHODNI (stara pętla) – Kopińska – Białobrzeska – Sękocińska – Słupecka – plac Narutowicza (powrót: plac Narutowicza – Barska – Białobrzeska – Częstochowska – Szczęśliwicka – Kopińska) – Grójecka – aleja Krakowska – 17 Stycznia – Wirażowa – GORZKIEWKI.
(Stara trasa: DWORZEC ZACHODNI (stara pętla) – ... – aleja Krakowska – Hynka – Żwirki i Wigury – 17 Stycznia – Wirażowa – GORZKIEWKI.)
175 linia autobusowa zwykła stała PLAC PIŁSUDSKIEGO – Tokarzewskiego-Karaszewicza – Krakowskie Przedmieście (powrót: Krakowskie Przedmieście – Królewska – PLAC PIŁSUDSKIEGO.) – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – Złota – Żelazna – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – plac Starynkiewicza – Lindleya – Nowogrodzka – Pankiewicza – Aleje Jerozolimskie – Nowy Świat) – plac Zawiszy – Raszyńska – Żwirki i Wigury – LOTNISKO CHOPINA.
(Stara trasa: NOWY ŚWIAT – Świętokrzyska – Nowy Świat (powrót: Nowy Świat – Krakowskie Przedmieście – Kopernika – NOWY ŚWIAT.) – Aleje Jerozolimskie – ... – LOTNISKO CHOPINA.)
Przedłużenie trasy w celu poprawy warunków ruchowych w rejonie ulic Nowy Świat i Kopernika oraz w celu rozszerzenia obsługi komunikacyjnej Krakowskiego Przedmieścia.

[EW 1974, nr 130, 1-2 VI 1974, str. 7]
1974.06.08.
1974.06.09.
PL. DEFILAD

KOZIELSKA
linia autobusowa specjalna (pospieszna) PLAC DEFILAD – Emilii Plater – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Okopowa – Powązkowska (powrót: Powązkowska – Dzika – aleja Jana Pawła II) – Ostroroga – Kozielska – KOZIELSKA. Uruchomienie specjalnej linii autobusowej w związku z odbywającymi się na hipodromie "Legii" Międzynarodowymi Zawodami Konnymi. Linia kursuje 8 czerwca w godz. 14.30 - 19.30 oraz 9 czerwca w godz. 13.00 - 19.30. Cena biletu: 3 zł.

[EW 1974, nr 135, 7 VI 1974, str. 7]
1974.06.29.
22.30.

1974.06.30.
15.00.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wstrzymanie ruchu tramwajowego na ul. Wolskiej z powodu robót torowych.


10. OSIEDLE WOLSKA – aleja Prymasa Tysiąclecia – ... – SŁUŻEWIEC.
26. OSIEDLE WOLSKA – aleja Prymasa Tysiąclecia – Kasprzaka – Skierniewicka – Wolska – ... – WIATRACZNA.
27. HUTA – ... – Wolska – Skierniewicka – Kasprzaka – aleja Prymasa Tysiąclecia – OSIEDLE WOLSKA..
Z. CMENTARZ WOLSKI – Fort Wola – Wolska – aleja Solidarności – Karolkowa – Wolska – Towarowa – OKOPOWA (powrót: OKOPOWA – aleja Solidarności).
1974.07.01. DWORCOWA
(2)
linia mikrobusowa zwykła okresowa (kursuje w godz. 5-10 i 20-23) DWORZEC GDAŃSKI – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – św. Cyryla i Metodego – Targowa (powrót: Targowa – aleja Solidarności – Jagiellońska) – Dworzec Wileński – Targowa – Kijowska – DWORZEC WSCHODNI. Uruchomienie przez MPT linii wspomagającej komunikację taksówkową. Cena: 8 zł osoba dorosła, 5 zł dziecko. Na odcinku Dworzec Wileński - Dworzec Wschodni dorośli i dzieci 5 zł.
DWORCOWA
(3)
linia mikrobusowa zwykła okresowa (kursuje w godz. 5-10) EMILII PLATER (PLAC DEFILAD) – plac Defilad – Emilii Plater – Złota – Żelazna – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – plac Starynkiewicza – Lindleya – Nowogrodzka – Emilii Plater – EMILII PLATER (PLAC DEFILAD).) – plac Zawiszy – Dworzec Główny – Towarowa – Okopowa – Żytnia – Dworzec Główny PKS – Żytnia – Okopowa – Słomińskiego – DWORZEC GDAŃSKI. Uruchomienie przez MPT linii wspomagającej komunikację taksówkową. Cena: 8 zł osoba dorosła, 5 zł dziecko.
1974.07.22. MOSTY linia tramwajowa specjalna (zwykła) ALEJA ZIELENIECKA – aleja Zieleniecka – aleja i most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Towarowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – ALEJA ZIELENIECKA. Uruchomienie kursującej tylko 22 lipca w godz. 14-24 linii tramwajowej w związku z obchodami święta 22 lipca.
PL. DEFILAD

RONDO WASZYNGTONA
linia autobusowa specjalna (zwykła) PLAC DEFILAD – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – PLAC DEFILAD.) – most i aleja Poniatowskiego – RONDO WASZYNGTONA. Uruchomienie kursującej tylko 22 lipca w godzinach wieczornych linii autobusowej w związku z obchodami święta 22 lipca.
OTWARCIE TRASY ŁAZIENKOWSKIEJ ORAZ WISŁOSTRADY.
1974.07.23. 3 linia tramwajowa zwykła stała ŻERAŃ WSCHODNI – Annopol – Rembielińska – Budowlana – Odrowąża – 11 Listopada – Targowa – Zamoyskiego – Grochowska – GOCŁAWEK.
(Stara trasa: ANNOPOL – Rembielińska – ... – GOCŁAWEK.)
Przejęcie fragmentu trasy likwidowanej linii 3bis.
3
BIS
linia tramwajowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: ŻERAŃ WSCHODNI – Annopol – Rembielińska – Budowlana – Odrowąża – 11 Listopada – Targowa – Zamoyskiego – Grochowska – WIATRACZNA.)
Przejęcie trasy przez linie 3 i 25.
25 linia tramwajowa zwykła stała BANACHA – Banacha – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – 11 Listopada – Odrowąża – Budowlana – Rembielińska – Annopol – ANNOPOL.
(Stara trasa: BANACHA – ... – Targowa – Kijowska – aleja Tysiąclecia – Kawęczyńska – KAWĘCZYŃSKA BAZYLIKA.)
Przejęcie fragmentu trasy likwidowanej linii 3bis.
7 linia tramwajowa zwykła stała OKĘCIE – aleja Krakowska – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – Kijowska – aleja Tysiąclecia – Kawęczyńska – KAWĘCZYŃSKA BAZYLIKA.
(Stara trasa: OKĘCIE – ... – Targowa – Kijowska – DWORZEC WSCHODNI.)
Przedłużenie trasy w zamian za wycofaną linię 25.
21
BIS
linia tramwajowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) ŻERAŃ FSO – Jagiellońska – Ratuszowa – Targowa – Kijowska – DWORZEC WSCHODNI.
(Stara trasa: ŻERAŃ FSO – Jagiellońska – ZOO.)
Przedłużenie trasy do centrum Pragi.
138 linia autobusowa zwykła stała PLAC KONSTYTUCJI – Piękna – Aleje Ujazdowskie – aleja Armii Ludowej (powrót: aleja Armii Ludowej – Koszykowa – PLAC KONSTYUCJI.) – most Łazienkowski – Wał Miedzeszyński – Zwycięzców – Francuska – aleja Zieleniecka – Targowa – Ząbkowska – Radzymińska – Naczelnikowska – Zabraniecka – MATUSZEWSKA.
(Stara trasa: PLAC KONSTYTUCJI – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – ... – MATUSZEWSKA.)
Wycofanie z centrum i skierowanie wzdłuż Trasy Łazienkowskiej.
138
BIS
linia autobusowa zwykła okresowa (kursuje w dni robocze w godz. 6.00 - 17.00) DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA) – Kijowska – Targowa – Ząbkowska – Radzymińska – Naczelnikowska – Zabraniecka – Gwarków – UTRATA SKŁAD.
(Stara trasa: PLAC KONSTYTUCJI – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – ... – UTRATA SKŁAD.)
Wycofanie z centrum i skierowanie do pętli przy Dworcu Wschodnim.
158 linia autobusowa zwykła stała EMILII PLATER (PLAC DEFILAD) – plac Defilad – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER (PLAC DEFILAD).) – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Kinowa – Rozłucka – Turbinowa – Spalinowa – Grenadierów – Ostrobramska – ZAMIENIECKA (powrót: ZAMIENIECKA – Zamieniecka – Znicza – Łukiska – Ostrobramska).
(Stara trasa: EMILII PLATER (PLAC DEFILAD) – ... – Grenadierów – Ostrobramska – ZAMIENIECKA.)
Korekta trasy w związku z otwarciem nowej ulicy Ostrobramskiej i likwidacją linii 358.
166 linia autobusowa zwykła stała MŁYNÓW – Płocka (powrót: Płocka – Gostyńska – Obozowa – MŁYNÓW.) – Górczewska – Leszno – Okopowa – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Leszno) – plac Bankowy – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Książęca – Rozbrat – Górnośląska – Czerniakowska – TORWAR (powrót: TORWAR – Łazienkowska – Rozbrat).
(Stara trasa: MŁYNÓW – ... – Książęca – Rozbrat – Śniegockiej – Czerniakowska – ZAGÓRNA (powrót: ZAGÓRNA – Czerniakowska – Górnośląska – Rozbrat).)
Korekta trasy na terenie Powiśla.
168 linia autobusowa zwykła stała RAKOWIECKA / ŁOWICKA – Rakowiecka (powrót: Rakowiecka – aleja Niepodległości – Narbutta – Łowicka – RAKOWIECKA / ŁOWICKA.) – Puławska – plac Unii Lubelskiej – Polna – aleja Armii Ludowej (powrót: aleja Armii Ludowej – Waryńskiego – Puławska) – most Łazienkowski – Wał Miedzeszyński – Zwycięzców – Saska – Egipska – AFRYKAŃSKA.
(Stara trasa: RAKOWIECKA / ŁOWICKA – ... – Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – Mokotowska – Krucza – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Żurawia – Krucza – Piękna – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska) – most i aleja Poniatowskiego – Francuska – Zwycięzców – Saska – Brazylijska – Międzynarodowa – ZWYCIĘZCÓW.)
Wycofanie z centrum i skierowanie wzdłuż Trasy Łazienkowskiej do osiedla Gocław.
179 linia autobusowa zwykła stała DWORZEC GDAŃSKI – Bonifraterska – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Królewska – plac Małachowskiego – Kredytowa – Jasna – Zgoda – Krucza (powrót: Krucza – Szpitalna – plac Powstańców Warszawy – Mazowiecka – plac Małachowskiego) – Piękna – Myśliwiecka – Łazienkowska – Czerniakowska – Powsińska – SADYBA.
(Stara trasa: DWORZEC GDAŃSKI – ... – Czerniakowska – CHEŁMSKA.
(W dni robocze w godzinach szczytu: ... – Czerniakowska – Powsińska – SADYBA.))
Przedłużenie trasy wszystkich kursów do Sadyby.
182 linia autobusowa zwykła stała DĄBROWSKIEGO / ŁOWICKA – Łowicka – Madalińskiego – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Dąbrowskiego – DĄBROWSKIEGO / ŁOWICKA.) – aleja Armii Ludowej – most Łazienkowski – aleja Stanów Zjednoczonych – Ostrobramska – ZAMIENIECKA (powrót: ZAMIENIECKA – Zamieniecka – Znicza – Łukiska – Ostrobramska). Uruchomienie linii łączącej Mokotów z Witolinem wzdłuż Trasy Łazienkowskiej.
185 linia autobusowa zwykła stała PLAC WILSONA – Krasińskiego – Wybrzeże Gdyńskie – Wybrzeże Gdańskie – Wybrzeże Kościuszkowskie – Solec – Czerniakowska – Powsińska – Idzikowskiego – Sobieskiego – św. Bonifacego – STEGNY (BATUMI). Uruchomienie linii kursującej wzdłuż Wisłostrady i łączącej Żoliborz z Powiślem i Stegnami.
187 linia autobusowa zwykła stała DWORZEC ZACHODNI (stara pętla) – Aleje Jerozolimskie – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Grójecka – Wawelska – aleja Armii Ludowej – Czerniakowska – Powsińska – Idzikowskiego – Sobieskiego – św. Bonifacego – STEGNY (BATUMI). Uruchomienie linii łączącej Ochotę ze Stegnami poprzez Trasę Łazienkowską i Wisłostradę.
188 linia autobusowa zwykła stała RAKOWIEC – Korotyńskiego – Mołdawska – Racławicka – Żwirki i Wigury (powrót: Żwirki i Wigury – Pruszkowska – Pawińskiego – Korotyńskiego – RAKOWIEC.) – Wawelska – aleja Armii Ludowej – most Łazienkowski – aleja Stanów Zjednoczonych – WIATRACZNA. Uruchomienie linii łączącej Rakowiec z Grochowem szlakiem nowootwartej Trasy Łazienkowskiej.
307 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) PLAC ZAMKOWY – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Książęca – Rozbrat – Myśliwiecka – Szwoleżerów – Czerniakowska – Chełmska – Bobrowiecka – KIERBEDZIA.
(Stara trasa: PLAC ZAMKOWY – ... – Czerniakowska – CHEŁMSKA.)
Przedłużenie trasy w związku z likwidacją linii 380.
328 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: RAKOWIEC – Korotyńskiego – Mołdawska – Racławicka – Żwirki i Wigury (powrót: Żwirki i Wigury – Pruszkowska – Pawińskiego – Korotyńskiego – RAKOWIEC.) – Raszyńska – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – plac Starynkiewicza – Lindleya – Nowogrodzka – Pankiewicza – Aleje Jerozolimskie – Bracka – PLAC TRZECH KRZYŻY (powrót: PLAC TRZECH KRZYŻY – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – Złota – Żelazna – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy).)
Połączenie z linią 128. Uruchomienie nowej linii 188.
358 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: EMILII PLATER (PLAC DEFILAD) – plac Defilad – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER (PLAC DEFILAD).) – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – KINOWA (powrót: KINOWA – Walewska – Rozłucka – Kinowa – aleja Waszyngtona).)
Skierowanie wozów do obsługi linii 158.
380 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: PLAC KONSTYTUCJI – Waryńskiego – Boya – plac Unii Lubelskiej – Bagatela – Belwederska (powrót: Belwederska – Zawrotna – Spacerowa – Klonowa – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – PLAC KONSTYTUCJI.) – Gagarina – Czerniakowska – Chełmska – Bobrowiecka – KIERBEDZIA.)
Przejęcie kursów do pętli KIERBEDZIA przez linię 307.
B linia autobusowa pospieszna stała REDUTOWA – Olbrachta – Górczewska – Płocka – Wolska – aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Boya – plac Unii Lubelskiej – Bagatela – Belwederska (powrót: Belwederska – Zawrotna – Spacerowa – Klonowa – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Chełmska – Czerniakowska – Powsińska – Wiertnicza – WILANÓW.
(Stara trasa: REDUTOWA – ... – Chełmska – CHEŁMSKA.)
Przedłużenie trasy wzdłuż Wisłostrady do Wilanowa.
J linia autobusowa pospieszna stała ALEJA REYMONTA – Żeromskiego – Perzyńskiego – Broniewskiego – Krasińskiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – aleja Armii Ludowej (powrót: aleja Armii Ludowej – Koszykowa – plac Konstytucji) – most Łazienkowski – aleja Stanów Zjednoczonych – Ostrobramska – Płowiecka – Korkowa – MARYSIN.
(Stara trasa: ALEJA REYMONTA – ... – plac Bankowy – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grenadierów – Międzyborska – Cyraneczki – Grenadierów (powrót: Grenadierów – aleja Waszyngtona) – Ostrobramska – ZAJEZDNIA OSTROBRAMSKA.)
Skierowanie wzdłuż Trasy Łazienkowskiej wraz z wydłużeniem trasy do Marysina.
K linia autobusowa pospieszna stała NOWE GÓRCE – Konarskiego – Górczewska – aleja Prymasa Tysiąclecia – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Grójecka – Wawelska – aleja Armii Ludowej – most Łazienkowski – aleja Stanów Zjednoczonych – Zakole – Wiatraczna (powrót: Wiatraczna – aleja Stanów Zjednoczonych) – Szaserów – Garwolińska – Szklanych Domów – Wspólna Droga – OSIEDLE MŁODYCH (powrót: OSIEDLE MŁODYCH – Szaserów).
(Stara trasa: DEOTYMY – Deotymy – Brożka – Ciołka (powrót: Ciołka – Ożarowska – DEOTYMY.) – Górczewska – Płocka – Wolska – aleja Solidarności – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – plac Starynkiewicza – Lindleya – Nowogrodzka – Pankiewicza – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego (powrót: aleja i most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – Złota – Twarda – Srebrna – Towarowa) – Francuska – Zwycięzców – Saska – Brazylijska – Międzynarodowa – ZWYCIĘZCÓW.)
Skierowanie na nową trasę łączącą Górce z Grochowem wzdłuż Trasy Łazienkowskiej.
1974.08.01. PL. DEFILAD

POWĄZKI
linia autobusowa cmentarna zwykła PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Bankowy – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II – Okopowa – Powązkowska (powrót: Powązkowska – Dzika – aleja Jana Pawła II) – POWĄZKI (SYBILLI).
Przystanki: PL. DEFILAD, CENTRUM, PL. BANKOWY, KINO FEMINA, POWĄZKOWSKA, POWĄZKI (SYBILLI).
Uruchomienie kursującej tylko 1 sierpnia specjalnej linii autobusowej w celu ułatwienia dojazdu do cmentarzy na Powązkach. Kursy w godz. 10-20. Cena biletu - 3 zł.
1974.08.04. OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wstrzymanie ruchu tramwajowego w godz. 0-18 w rejonie skrzyżowania al. Jana Pawła II i Alej Jerozolimskich w związku z podłączaniem zastępczego torowiska.


5. TWARDOWSKA – ... – aleja Jana Pawła II – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Ratuszowa – Targowa – aleja Zieleniecka – aleja Waszyngtona – WIATRACZNA.
7. OKĘCIE – ... – plac Zawiszy – Towarowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Kijowska – DWORZEC WSCHODNI.
8. BANACHA – ... – plac Zawiszy – Towarowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Zamoyskiego – ... – WIATRACZNA.
9. OKĘCIE – ... – plac Zawiszy – Towarowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – aleja Zieleniecka – aleja Waszyngtona – ... – GOCŁAWEK.
10. CMENTARZ WOLSKI – ... – Prosta – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Filtrowa – Krzywickiego – Nowowiejska – aleja Niepodległości – ... – SŁUŻEWIEC.
12. ŻERAŃ FSO – ... – Słomińskiego – Międzyparkowa – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Nowowiejska – aleja Niepodległości – ... – SŁUŻEWIEC.
17. HUTA – ... – aleja Jana Pawła II – Stawki – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Nowowiejska – aleja Niepodległości – ... – SŁUŻEWIEC.
19. PIASKI – ... – aleja Jana Pawła II – Stawki – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – ... – WYŚCIGI (pętla przy al. Wyścigowej).
22. PIASKI – ... – aleja Jana Pawła II – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Ratuszowa – Targowa – aleja Zieleniecka – aleja Waszyngtona – WIATRACZNA.
24. KOŁO – ... – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – aleja Zieleniecka – aleja Waszyngtona – ... – GOCŁAWEK.
25. BANACHA – ... – plac Zawiszy – Towarowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Kijowska – ... – KAWĘCZYŃSKA BAZYLIKA.
29. POTOCKA – ... – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – ... – BANACHA.
33. PIASKI – ... – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Filtrowa – Krzywickiego – Nowowiejska – aleja Niepodległości – ... – WILANOWSKA.
Z. RONDO RADOSŁAWA – aleja Jana Pawła II – Złota – Żelazna – plac Starynkiewicza – Lindleya – Koszykowa – aleja Niepodległości – GUS (powrót: GUS – aleja Niepodległości – Chałubińskiego – Wspólna – Emilii Plater – Złota – aleja Jana Pawła II – RONDO RADOSŁAWA).
Z. PLAC ZAWISZY – Aleje Jerozolimskie – plac Starynkiewicza – Lindleya – Nowogrodzka – Pankiewicza – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego (powrót: aleja i most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – Złota – Żelazna – Aleje Jerozolimskie – PLAC ZAWISZY.) – RONDO WASZYNGTONA.
1974.08.11.
1974.08.28.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wstrzymanie ruchu tramwajowego w dniach 12-15 sierpnia i 26-28 sierpnia w godz. 7.00 - 13.00 oraz 11, 18 i 25 sierpnia w godz. 7.30 - 16.00 na ul. Grójeckiej i w al. Krakowskiej na odcinku od ul. Banacha do pętli na Okęciu w związku z naprawą torowiska na wiadukcie kolejowym.


2. ŻERAŃ WSCHODNI – ... – Grójecka – Banacha – BANACHA.
7. BANACHA – Banacha – Grójecka – ... – KAWĘCZYŃSKA BAZYLIKA.
9. BANACHA – Banacha – Grójecka – ... – GOCŁAWEK.
14. BANACHA – Banacha – Grójecka – ... – WILANOWSKA.
Z. PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – aleja Krakowska – OKĘCIE.
1974.08.31. DWORCOWA
(2)
linia mikrobusowa zwykła okresowa (kursuje w godz. 5-10 i 20-23) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: DWORZEC GDAŃSKI – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – św. Cyryla i Metodego – Targowa (powrót: Targowa – aleja Solidarności – Jagiellońska) – Dworzec Wileński – Targowa – Kijowska – DWORZEC WSCHODNI.)
Likwidacja linii.
DWORCOWA
(3)
linia mikrobusowa zwykła okresowa (kursuje w godz. 5-10) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: EMILII PLATER (PLAC DEFILAD) – plac Defilad – Emilii Plater – Złota – Żelazna – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – plac Starynkiewicza – Lindleya – Nowogrodzka – Emilii Plater – EMILII PLATER (PLAC DEFILAD).) – plac Zawiszy – Dworzec Główny – Towarowa – Okopowa – Żytnia – Dworzec Główny PKS – Żytnia – Okopowa – Słomińskiego – DWORZEC GDAŃSKI.)
1974.09.01. KOLEJKA MARECKA kolej wąskotorowa (trakcja parowa; rozstaw torów 800 mm) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: WARSZAWA TARGOWA – aleja Solidarności – Radzymińska – Marki: Radzymińska – Słupno: Warszawska – Radzymin: Warszawska – RADZYMIN.
Stacje: WARSZAWA TARGOWA, TARGÓWEK, ZACISZE, DREWNICA, MARKI, PUSTELNIK I, PUSTELNIK II, STRUGA, SŁUPNO, CMENTARZ, LEOPOLDYNÓW, RADZYMIN.)
Likwidacja linii kolejki wąskotorowej łączącej Radzymin i Marki z Warszawą. Przejęcie przewozów przez autobusy PKS. Początkowo uruchomiono autobusy na następujących odcinkach: Dworzec Wileński - Marki (44 kursy), Dworzec Wileński - Struga (6 kursów), Dworzec Wileński - Radzymin (140 kursów). W godzinach szczytu kursy co 7-8 minut.
145 linia autobusowa zwykła stała PLAC HALLERA – Jagiellońska – Starzyńskiego – 11 Listopada – Odrowąża – Wysockiego – Białołęcka [odcinek nieistniejący] – Ogińskiego – św. Hieronima – Bazyliańska – Rembielińska – Toruńska – Białołęcka – BIAŁOŁĘKA (KANAŁ).
(Stara trasa: ODROWĄŻA / ŚW. WINCENTEGO – Odrowąża – ... – BIAŁOŁĘKA (KANAŁ).)
Przedłużenie trasy do centrum Pragi.
147 linia autobusowa zwykła stała DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA) – Kijowska – Targowa – aleja Zieleniecka – Francuska – Paryska – Wersalska – Wał Miedzeszyński – Bronowska – Trakt Lubelski – ZERZEŃ.
(Stara trasa: DWORZEC WSCHODNI (LUBELSKA) – Lubelska – Zamoyskiego – aleja Zieleniecka – ... – ZERZEŃ.)
Korekta trasy w rejonie Dworca Wschodniego.
208 linia autobusowa podmiejska zwykła stała DURACZA – Kasprowicza – Żeromskiego (powrót: Żeromskiego – DURACZA.) – Wólczyńska – Arkuszowa – Mościska: 3 Maja – Laski: 3 Maja – Izabelin: 3 Maja – Truskaw: 3 Maja – TRUSKAW (POMNIK). Uruchomienie linii łączącej Izabelin i Truskaw z Warszawą - przejęcie linii od PKS-u.
610 linia autobusowa nocna zwykła stała KOŁO – Obozowa – Młynarska – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER – plac Defilad – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER) – most i aleja Poniatowskiego – Francuska – Paryska – Brukselska – Ateńska – Egipska – AFRYKAŃSKA.
(Stara trasa: KOŁO – ... – Paryska – WERSALSKA.)
Przedłużenie trasy na terenie Saskiej Kępy.
1974.09.01. KROGULEC linia autobusowa specjalna (pospieszna) PLAC WILSONA – Słowackiego – Marymoncka – Pułkowa – Łomianki: Kolejowa – Brukowa – Warszawska – Armii Poznań – Rolnicza – Kiełpin: Rolnicza – Dziekanów Leśny: Rolnicza – Dziekanów Polski: Rolnicza – Nowy Dziekanów: Rolnicza – Pieńków: Rolnicza – Łomna Las: Rolnicza – Łomna – Czosnów – KROGULEC. Uruchomienie kursującej tylko 1 września linii autobusowej w związku z odbywającymi się na cmentarzu byłych partyzantów w Wierszach uroczystościami żoliborskich oddziałów ZBOWiD.
1974.09.02. 355 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) STRĄKOWA – Boznańskiej – Olbrachta (powrót: Olbrachta – Stroma – STRĄKOWA.) – Górczewska – Płocka – Wolska – Skierniewicka – Siedmiogrodzka – Grzybowska – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska – Krakowskie Przedmieście – Kopernika – Świętokrzyska – NOWY ŚWIAT (powrót: NOWY ŚWIAT – Świętokrzyska – Prosta – Żelazna – Grzybowska).
(Stara trasa: KSIĘCIA JANUSZA – Górczewska – ... – NOWY ŚWIAT.)
Przedłużenie trasy w celu poprawy obsługi komunikacyjnej osiedla Mszczonów.
402 linia autobusowa przyspieszona okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – Emilii Plater – Świętokrzyska – Jasna – Zgoda – Krucza – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Krucza – Szpitalna – plac Powstańców Warszawy – Świętokrzyska) – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grenadierów – Podskarbińska (powrót: Podskarbińska – Międzyborska – aleja Waszyngtona) – Dwernickiego – Szaserów – Garwolińska – Szklanych Domów – Wspólna Droga – OSIEDLE MŁODYCH (powrót: OSIEDLE MŁODYCH – Szaserów).
Przystanki: EMILII PLATER, METRO ŚWIĘTOKRZYSKA, PL. POWSTAŃCÓW WARSZAWY, MUZEUM NARODOWE, MYCIELSKIEGO, GARWOLIŃSKA, OSIEDLE MŁODYCH.
Uruchomienie trzech linii przyspieszonych w celu skrócenia czasu przejazdu z oddalonych osiedli mieszkaniowych do rejonów skupiających zakłady przemysłowe (zachowanie objazdu budowy Dworca Centralnego).
432 linia autobusowa przyspieszona okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) HUTA – Kasprowicza – Żeromskiego – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Dawidowskiego – Słomińskiego – Bonifraterska (powrót: Bonifraterska – Muranowska – Andersa) – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Kopernika – Świętokrzyska – NOWY ŚWIAT (powrót: NOWY ŚWIAT – Krakowskie Przedmieście).
Przystanki: HUTA, PRZYTYK, WOLUMEN, OCZAPOWSKIEGO, PL. KRASIŃSKICH, MIODOWA, NOWY ŚWIAT.
474 linia autobusowa przyspieszona okresowa (kursuje w dni robocze w wyznaczonych godzinach) EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – Emilii Plater – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Złota – Żelazna – plac Starynkiewicza – Lindleya – Koszykowa – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Chałubińskiego – Wspólna – Emilii Plater – EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA).) – Puławska – Poleczki – Galopu – Łączyny – WYCZÓŁKI (d.FABRYKA DOMÓW).
Przystanki: EMILII PLATER, METRO POLE MOKOTOWSKIE, METRO WILANOWSKA, FABRYKA DOMÓW.
A linia autobusowa pospieszna stała ALEJA REYMONTA – Żeromskiego – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – WILANOWSKA (pętla na ul. Puławskiej).
(Stara trasa: KASPROWICZA / OCZAPOWSKIEGO – Kasprowicza – Przybyszewskiego – Żeromskiego – Słowackiego – ... – WILANOWSKA (pętla na ul. Puławskiej).)
Korekta trasy na terenie Bielan w związku z uruchomieniem linii Abis.
A
BIS
linia autobusowa pospieszna okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) HUTA – Kasprowicza – Przybyszewskiego – Żeromskiego – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Boya – PLAC UNII LUBELSKIEJ (powrót: PLAC UNII LUBELSKIEJ – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji). Uruchomienie linii pospiesznej w celu dalszego rozszerzenia obsługi komunikacyjnej Huty "Warszawa" i osiedli położonych wzdłuż ul. Kasprowicza.
1974.09.08. PALMIRY linia autobusowa specjalna (pospieszna) PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Bankowy – Andersa – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – plac Wilsona – Słowackiego – Marymoncka – Pułkowa – Łomianki: Kolejowa – Dziekanów Leśny: Kolejowa – Pieńków: Kolejowa – Palmiry: droga przez Palmiry – POCIECHA. Uruchomienie kursującej tylko 8 września linii autobusowej w związku z odbywającym się w Puszczy Kampinoskiej uroczystym spotkaniem uczestników walk powstańczych.
1974.09.28. H linia autobusowa pospieszna stała OKĘCIE – aleja Krakowska – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – plac Starynkiewicza – Lindleya – Nowogrodzka – Pankiewicza – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego (powrót: aleja i most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – Złota – Żelazna – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy) – aleja Zieleniecka – Targowa – aleja Solidarności – Jagiellońska (powrót: Jagiellońska – św. Cyryla i Metodego – Targowa) – Modlińska – DĄBRÓWKA SZLACHECKA.
(Stara trasa: OKĘCIE – ... – Targowa – 11 Listopada – Inżynierska (powrót: Inżynierska – Wileńska – Targowa) – Dąbrowszczaków – plac Hallera – Jagiellońska – Modlińska – DĄBRÓWKA SZLACHECKA.)
Wycofanie linii z osiedla Nowa Praga.
1974.09.29.
1974.10.06.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wstrzymanie ruchu tramwajowego na ul. Grójeckiej i w al. Krakowskiej na odcinku od ul. Banacha do pętli na Okęciu w związku z naprawą torowiska.


2. ŻERAŃ WSCHODNI – ... – Grójecka – Banacha – BANACHA.
7. BANACHA – Banacha – Grójecka – ... – KAWĘCZYŃSKA BAZYLIKA.
9. BANACHA – Banacha – Grójecka – ... – GOCŁAWEK.
14. BANACHA – Banacha – Grójecka – ... – WILANOWSKA.
Z. PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – aleja Krakowska – OKĘCIE.
1974.09.30. NIEPORĘT linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni świąteczne) SEZONOWE ZAWIESZENIE KURSOWANIA.
(Stała trasa: SEROCK – Pułtuska – Warszawska – Jadwisin: Warszawska – Zegrze Północne: Warszawska – Zegrze Południowe: Warszawska – Nieporęt: Warszawska – Zegrzyńska – aleja Wojska Polskiego – Białobrzegi: aleja Wojska Polskiego – BIAŁOBRZEGI.)
Zakończenie sezonu wypoczynkowego.
1974.10.21. BIAŁOBRZEGI linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni świąteczne) SEZONOWE ZAWIESZENIE KURSOWANIA.
(Stała trasa: PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Bankowy – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Słomińskiego (powrót: Słomińskiego – Andersa) – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Modlińska – Płochocińska – Rembielszczyzna: Jana Kazimierza – Stanisławów: Jana Kazimierza – Nieporęt: Jana Kazimierza – Zegrzyńska – aleja Wojska Polskiego – Białobrzegi: aleja Wojska Polskiego – BIAŁOBRZEGI.)
Zakończenie sezonu wypoczynkowego.
CHOJNÓW linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni świąteczne) SEZONOWE ZAWIESZENIE KURSOWANIA.
(Stała trasa: PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Iwiczna: Puławska – Piaseczno: (Puławska – Kościuszki – 17 Stycznia – Asfaltowa?) – Chojnów: Asfaltowa – CHOJNÓW.)
MAGDALENKA linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni świąteczne) SEZONOWE ZAWIESZENIE KURSOWANIA.
(Stała trasa: PLAC DEFILAD – plac Defilad – Emilii Plater – Złota – Żelazna – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – plac Starynkiewicza – Lindleya – Nowogrodzka – Pankiewicza – Aleje Jerozolimskie) – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – aleja Krakowska – Raszyn: aleja Krakowska – Falenty: aleja Krakowska – Janki: aleja Krakowska – Nowy Sękocin: aleja Krakowska – Stary Sękocin: aleja Krakowska – Sękocin Las: aleja Krakowska – Słoneczna – Magdalenka: Słoneczna – MAGDALENKA.)
STRUGA linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni świąteczne) SEZONOWE ZAWIESZENIE KURSOWANIA.
(Stała trasa: PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Bankowy – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Radzymińska – Ząbki: Radzymińska – Marki: Piłsudskiego – STRUGA.)
1974.10.21.
1974.10.25.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wstrzymanie ruchu tramwajowego w godz. 8.30 - 13.00 na ul. Dywizjonu 303 i Kaliskiego w związku z robotami sieciowymi.


20. KOŁO – Obozowa – ... – BANACHA.
Z. KOŁO – Obozowa – Ciołka – Newelska – księcia Janusza (powrót: księcia Janusza – KOŁO.) – Górczewska – Lazurowa – Kaliskiego – STARE BEMOWO.
1974.11.01. 181 linia autobusowa zwykła stała PLAC WILSONA – Słowackiego – Marymoncka – Pułkowa – Wóycickiego – CMENTARZ PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA.
(Stara trasa: PLAC WILSONA – ... – Pułkowa – MŁOCINY (powrót: MŁOCINY – Wóycickiego – Żubrowa – Dzierżoniowska – Pułkowa).)
Przedłużenie trasy w związku z zakończeniem przebudowy ul. Wóycickiego.
1974.11.01. PL. DEFILAD

POWĄZKI
(CMENTARZ WOJSKOWY)
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC DEFILAD – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – plac Bankowy – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II – Okopowa – Powązkowska (powrót: Powązkowska – Dzika – aleja Jana Pawła II) – POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY).
Przystanki: PL. DEFILAD, PL. BANKOWY, KINO FEMINA, RONDO RADOSŁAWA, POWĄZKI (IV BRAMA), POWĄZKI (SYBILLI).
Uruchomienie linii cmentarnych. Więcej szczegółów znajduje się TUTAJ.
PL. DEFILAD

POWĄZKI
(IV BRAMA)
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC DEFILAD – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – plac Bankowy – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II – Okopowa – Powązkowska (powrót: Powązkowska – Dzika – aleja Jana Pawła II) – POWĄZKI (IV BRAMA).
Przystanki: PL. DEFILAD, PL. BANKOWY, KINO FEMINA, RONDO RADOSŁAWA, POWĄZKI (IV BRAMA).
PL. DEFILAD

POWĄZKI
(OSTROROGA)
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC DEFILAD – Emilii Plater – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – PLAC DEFILAD.) – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – Wolska – Płocka – Ostroroga – POWĄZKI (OSTROROGA) (powrót: POWĄZKI (OSTROROGA) – Wawrzyszewska – Obozowa – Płocka).
Przystanki: PL. DEFILAD, KINO FEMINA, OKOPOWA, PŁOCKA, POWĄZKI (OSTROROGA).
PL. DEFILAD

CMENTARZ BRÓDNOWSKI
(ŚW. WINCENTEGO)
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC DEFILAD – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – plac Bankowy – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Słomińskiego (powrót: Słomińskiego – Andersa) – most Gdański – Starzyńskiego – św. Wincentego – CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO).
Przystanki: PL. DEFILAD, PL. BANKOWY, DWORZEC GDAŃSKI, RODNO STARZYŃSKIEGO, RONDO ŻABA, CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO).
PL. DEFILAD

CMENTARZ BRÓDNOWSKI
(ODROWĄŻA)
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC DEFILAD – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – plac Bankowy – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Słomińskiego (powrót: Słomińskiego – Andersa) – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Pożarowa – Odrowąża – CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ODROWĄŻA) (powrót: CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ODROWĄŻA) – Odrowąża – 11 Listopada – Starzyńskiego).
Przystanki: PL. DEFILAD. PL. BANKOWY, DWORZEC GDAŃSKI, RONDO STARZYŃSKIEGO, POŻAROWA, CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ODROWĄŻA).
PL. NARUTOWICZA

POWĄZKI
(CMENTARZ WOJSKOWY)
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – plac Zawiszy – Towarowa – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II – Okopowa – Powązkowska (powrót: Powązkowska – Dzika – aleja Jana Pawła II) – POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY).
Przystanki: PL. NARUTOWICZA, PL. ZAWISZY, OKOPOWA, KINO FEMINA, RONDO RADOSŁAWA, POWĄZKI (IV BRAMA), POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY).
PL. NARUTOWICZA

POWĄZKI
(IV BRAMA)
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – plac Zawiszy – Towarowa – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II – Okopowa – Powązkowska (powrót: Powązkowska – Dzika – aleja Jana Pawła II) – POWĄZKI (IV BRAMA).
Przystanki: PL. NARUTOWICZA, PL. ZAWISZY, OKOPOWA, KINO FEMINA, RONDO RADOSŁAWA, POWĄZKI (IV BRAMA).
PL. NARUTOWICZA

CMENTARZ BRÓDNOWSKI
(ŚW. WINCENTEGO)
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – plac Starynkiewicza – Lindleya – Nowogrodzka – Pankiewicza – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego (powrót: aleja i most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – Złota – Żelazna – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy) – aleja Zieleniecka – Targowa – 11 Listopada (powrót: 11 Listopada – Ratuszowa – Inżynierska – Wileńska – Targowa) – św. Wincentego – CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO).
Przystanki: PL. NARUTOWICZA, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, CENTRUM, MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA, AL. ZIELENIECKA, DWORZEC WILEŃSKI, RONDO ŻABA, CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO).
PL. TRZECH KRZYŻY

CMENTARZ BRÓDNOWSKI
(ŚW. WINCENTEGO)
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC TRZECH KRZYŻY – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – 11 Listopada (powrót: 11 Listopada – Ratuszowa – Inżynierska – Wileńska – Targowa) – św. Wincentego – CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO).
Przystanki: PL. TRZECH KRZYŻY, MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA, AL. ZIELENIECKA, DWORZEC WILEŃSKI, RONDO ŻABA, CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO).
WIATRACZNA

POWĄZKI
(CMENTARZ WOJSKOWY)
linia autobusowa cmentarna pospieszna WIATRACZNA – aleja Waszyngtona – aleja i most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Okopowa – Powązkowska (powrót: Powązkowska – Dzika – aleja Jana Pawła II) – POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY).
Przystanki: WIATRACZNA, RONDO WASZYNGTONA, MUZEUM NARODOWE, CENTRUM, DW. CENTRALNY, KINO FEMINA, RONDO RADOSŁAWA, POWĄZKI (IV BRAMA), POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY).
WIATRACZNA

POWĄZKI
(IV BRAMA)
linia autobusowa cmentarna pospieszna WIATRACZNA – aleja Waszyngtona – aleja i most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Okopowa – Powązkowska (powrót: Powązkowska – Dzika – aleja Jana Pawła II) – POWĄZKI (IV BRAMA).
Przystanki: WIATRACZNA, RONDO WASZYNGTONA, MUZEUM NARODOWE, CENTRUM, DW. CENTRALNY, KINO FEMINA, RONDO RADOSŁAWA, POWĄZKI (IV BRAMA).
WIATRACZNA

CMENTARZ BRÓDNOWSKI
(ŚW. WINCENTEGO)
linia autobusowa cmentarna pospieszna WIATRACZNA – aleja Waszyngtona – aleja Zieleniecka – Targowa – 11 Listopada (powrót: 11 Listopada – Ratuszowa – Inżynierska – Wileńska – Targowa) – św. Wincentego – CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO).
Przystanki: WIATRACZNA, RONDO WASZYNGTONA, AL. ZIELENIECKA, DW. WILEŃSKI, RONDO ŻABA, CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO).
POWĄZKI
(CMENTARZ WOJSKOWY)

CMENTARZ BRÓDNOWSKI
(ŚW. WINCENTEGO)
linia autobusowa cmentarna pospieszna POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY) – Powązkowska – Okopowa – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – św. Wincentego – CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO).
Przystanki: POWĄZKI (CM. WOJSKOWY), POWĄZKI (IV BRAMA), RONDO RADOSŁAWA, DWORZEC GDAŃSKI, RONDO STARZYŃSKIEGO, RONDO ŻABA, CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO).
PL. WILSONA

PALMIRY
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC WILSONA – Słowackiego – Marymoncka – Pułkowa – Łomianki: Kolejowa – Dziekanów Leśny: Kolejowa – Pieńków: Kolejowa – Palmiry: droga przez Palmiry – PALMIRY.
Przystanki: PL. WILSONA. DZIEKANÓW, ŁOMNA, PALMIRY.
PL. WILSONA

CMENTARZ PÓŁNOCNY
(BRAMA GŁÓWNA)
linia autobusowa cmentarna zwykła PLAC WILSONA – Słowackiego – Żeromskiego – Wólczyńska – Arkuszowa – Opłotek – Palisadowa – Wóycickiego – CMENTARZ PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA (powrót: CMENTARZ PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA – Wóycickiego – Wólczyńska).
DW. WSCHODNI

CMENTARZ BRÓDNOWSKI
(ŚW. WINCENTEGO)
linia autobusowa cmentarna zwykła DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA) – Kijowska – Targowa – 11 Listopada (powrót: 11 Listopada – Ratuszowa – Inżynierska – Wileńska – Targowa) – św. Wincentego – CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO).
1974.11.04. 208 linia autobusowa podmiejska zwykła stała PKS MARYMONT – Żeromskiego – Wólczyńska – Arkuszowa – Mościska: 3 Maja – Laski: 3 Maja – Izabelin: 3 Maja – Truskaw: 3 Maja – TRUSKAW (POMNIK).
(Stara trasa: DURACZA – Kasprowicza – Żeromskiego (powrót: Żeromskiego – DURACZA.) – Wólczyńska – ... – TRUSKAW (POMNIK).)
Skierowanie do pętli PKS-u w celu zbliżenia linii do węzła komunikacyjnego Żeromskiego / Marymoncka.
W linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni wyścigów konnych) SEZONOWE ZAWIESZENIE KURSOWANIA.
(Stała trasa: PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – WYŚCIGI.)
Zakończenie sezonu.
1974.11.24. 136 linia autobusowa zwykła stała EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – Emilii Plater – Złota – Srebrna – Towarowa – plac Zawiszy (powrót: plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – plac Starynkiewicza – Lindleya – Nowogrodzka – Emilii Plater – EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA).) – Raszyńska – Żwirki i Wigury – Sasanki – Marynarska – Postępu – Cybernetyki – Rzymowskiego – Gotarda (powrót: Gotarda – Orzycka – Cybernetyki) – BOKSERSKA.
(Stara trasa: EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – ... – Marynarska – Postępu – Cybernetyki – Obrzeżna – BOKSERSKA.)
Korekta tras w związku z zakończeniem przebudowy ul. Gotarda.
174 linia autobusowa zwykła stała EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – Emilii Plater – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Złota – Żelazna – plac Starynkiewicza – Lindleya – Koszykowa – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Chałubińskiego – Wspólna – Emilii Plater – EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA).) – Puławska – aleja Lotników – Bełdan – Orzycka – Gotarda – BOKSERSKA.
(Stara trasa: EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – ... – Bełdan – Orzycka – Gotarda – Jadźwingów – Obrzeżna (powrót: Obrzeżna – Gruszczyńskiego – Gotarda) – BOKSERSKA.)
172 linia autobusowa zwykła stała RAKOWIEC – Korotyńskiego – Mołdawska – Pruszkowska (powrót: Pruszkowska – Pawińskiego – Korotyńskiego – RAKOWIEC.) – Żwirki i Wigury – Racławicka – Odyńca – Puławska – Dolna – Sobieskiego – św. Bonifacego – Powsińska – SADYBA.
(Stara trasa: RAKOWIEC – ... – Sobieskiego – Limanowskiego – KONSTANCIŃSKA.)
Przedłużenie trasy w związku z zakończeniem modernizacji ul. św. Bonifacego.
185 linia autobusowa zwykła stała PLAC WILSONA – Krasińskiego – Wybrzeże Gdyńskie – Wybrzeże Gdańskie – Wybrzeże Kościuszkowskie – Solec – Czerniakowska – Powsińska – św. Bonifacego – STEGNY (BATUMI).
(Stara trasa: PLAC WILSONA – ... – Powsińska – Idzikowskiego – Sobieskiego – św. Bonifacego – STEGNY (BATUMI).)
187 linia autobusowa zwykła stała DWORZEC ZACHODNI (stara pętla) – Aleje Jerozolimskie – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Grójecka – Wawelska – aleja Armii Ludowej – Czerniakowska – Powsińska – św. Bonifacego – STEGNY (BATUMI).
(Stara trasa: DWORZEC ZACHODNI (stara pętla) – ... – Powsińska – Idzikowskiego – Sobieskiego – św. Bonifacego – STEGNY (BATUMI).)
1974.12.21.
1974.12.22.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wstrzymanie ruchu tramwajowego od 21 grudnia od godz. 23.30 do 22 grudnia do godz. 8.30 w al. Jana Pawła II w rejonie budowanego Dworca Centralnego w związku z przełączaniem torowiska.


10. CMENTARZ WOLSKI – ... – Kasprzaka – Skierniewicka – Wolska – aleja Solidarności – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Filtrowa – Krzywickiego – Nowowiejska – aleja Niepodległości – ... – SŁUŻEWIEC.
12. ŻERAŃ FSO – ... – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Filtrowa – Krzywickiego – Nowowiejska – aleja Niepodległości – ... – SŁUŻEWIEC.
17. HUTA – ... – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Filtrowa – Krzywickiego – Nowowiejska – aleja Niepodległości – ... – SŁUŻEWIEC.
19. PIASKI – ... – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Filtrowa – Krzywickiego – Nowowiejska – plac Zbawiciela – ... – WYŚCIGI (pętla przy al. Wyścigowej).
29. POTOCKA – ... – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – ... – BANACHA.
33. PIASKI – ... – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Filtrowa – Krzywickiego – Nowowiejska – aleja Niepodległości – ... – WILANOWSKA.
Z. RONDO RADOSŁAWA – aleja Jana Pawła II – Złota – Żelazna – plac Starynkiewicza – Lindleya – Koszykowa – aleja Niepodległości – GUS (powrót: GUS – aleja Niepodległości – Chałubińskiego – Wspólna – Emilii Plater – Złota – aleja Jana Pawła II – RONDO RADOSŁAWA).
1974.12.31. WKD kolej normalnotorowa (rozstaw 1435 mm, trakcja elektryczna) WARSZAWA ŚRÓDMIEŚCIE WKD - WARSZAWA OCHOTA WKDWARSZAWA ZACHODNIA WKDWARSZAWA MSZCZONOWSKAWARSZAWA ALEJE JEROZOLIMSKIEWARSZAWA RAKÓWWARSZAWA SALOMEA – Opacz [OPACZ] – Michałowice – Reguły – Pruszków [MALICHY, TWORKI, PRUSZKÓW] – Komorów [KOMORÓW] – Nowa Wieś [NOWA WIEŚ] – Kanie [KANIE HELENOWSKIE] – Otrębusy [OTRĘBUSY] – Podkowa Leśna [PODKOWA LEŚNA WSCHODNIA, PODKOWA LEŚNA GŁÓWNA,PODKOWA LEŚNA ZACHODNIA] – Milanówek [KAZIMIERÓWKA, BRZÓZKI] – Grodzisk Mazowiecki [GRODZISK MAZOWIECKI KADY, GRODZISK MAZOWIECKI LASKI, GRODZISK MAZOWIECKI JORDANOWICE] – GRODZISK MAZOWIECKI RADOŃSKA.

WARSZAWA ŚRÓDMIEŚCIE WKD - WARSZAWA OCHOTA WKDWARSZAWA ZACHODNIA WKDWARSZAWA MSZCZONOWSKAWARSZAWA ALEJE JEROZOLIMSKIEWARSZAWA RAKÓWWARSZAWA SALOMEA – Opacz [OPACZ] – Michałowice – Reguły – Pruszków [MALICHY, TWORKI, PRUSZKÓW] – Komorów [KOMORÓW] – Nowa Wieś [NOWA WIEŚ] – Kanie [KANIE HELENOWSKIE] – Otrębusy [OTRĘBUSY] – Podkowa Leśna [PODKOWA LEŚNA WSCHODNIA, PODKOWA LEŚNA GŁÓWNA,PODKOWA LEŚNA ZACHODNIA] – Milanówek: Grudowska [MILANÓWEK POLESIE, MILANÓWEK GRUDÓW] – MILANÓWEK GRANICZNA.
(Stara trasa: WARSZAWA ŚRÓDMIEŚCIE WKD - WARSZAWA OCHOTA WKD - Szczęśliwicka [WARSZAWA ZACHODNIA WKD, WARSZAWA SZCZĘŚLIWICKA, WARSZAWA OPACZEWSKA] – Drawska [WARSZAWA STADION, WARSZAWA SZCZĘŚLIWICE] – [WARSZAWA RAKÓW] – [WARSZAWA SALOMEA] – Opacz [OPACZ] – Michałowice – ... – GRODZISK MAZOWIECKI RADOŃSKA / MILANÓWEK GRANICZNA.)
W dniu 30.12. na jeden dzień wstrzymano kursowanie pociągów WKD na wschód od Pruszkowa - powodem było przełączanie torów na nowy odcinek trasy kolejki poprowadzony wzdłuż torów kolei radomskiej (w skład nowego odcinka wszedł m. in. wiadukt, dzięki któremu pociągi WKD zjeżdżały do wykopu kolei oraz dwa przystanki - całość trasy pozostawiono na wyodrębnionym od sieci PKP torowisku). W dniu 31.12.1974 pociągi ruszyły nową trasą - likwidacji uległ ostatni warszawski odcinek uliczny trasy WKD.
DOKŁADNE DATY ZMIAN NIEZNANE
1974.??.??. 205 linia autobusowa podmiejska zwykła stała WILANOWSKA (pętla na ul. Puławskiej) – Puławska – Mysiadło: Puławska – Piaseczno: Puławska – Kościuszki – Sienkiewicza – Polskiego Państwa Podziemnego – Pod Bateriami – Główna – PIASECZNO (GOŁKÓW).
(Stara trasa: WILANOWSKA (pętla na ul. Puławskiej) – ... – Piaseczno: Puławska – Kościuszki – PIASECZNO RYNEK.)
Przedłużenie trasy na terenie Piaseczna.
1974.??.??.
(IX-XII)
A linia autobusowa pospieszna stała KASPROWICZA – Kasprowicza – Przybyszewskiego – Żeromskiego – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – WILANOWSKA (pętla na ul. Puławskiej).
(Stara trasa: ALEJA REYMONTA – Żeromskiego – ... – WILANOWSKA (pętla na ul. Puławskiej).)
Przywrócenie starej trasy na terenie Bielan.
1974.??.??.
(I-XII)
C linia autobusowa pospieszna stała SZCZĘŚLIWICE – Dickensa – Białobrzeska – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – plac Starynkiewicza – Lindleya – Nowogrodzka – Pankiewicza – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego (powrót: aleja i most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – Złota – Żelazna – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy) – aleja Waszyngtona – Grochowska – Płowiecka – Błękitna – Widoczna (powrót: Widoczna – Płowiecka) – Szpotańskiego – Patriotów – Bysławska – FALENICA.
(Stara trasa: OPACZEWSKA – Białobrzeska – ... – FALENICA.)
Przedłużenie trasy na terenie Szczęśliwic.
1974.??.??.
(VIII-X)
POWSIN linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni świąteczne) SEZONOWE ZAWIESZENIE KURSOWANIA.
(Stała trasa: PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Boya – plac Unii Lubelskiej – Bagatela – Belwederska (powrót: Belwederska – Zawrotna – Spacerowa – Klonowa – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Sobieskiego – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – osiedle Powsin – Przekorna – Opieńki – POWSIN PARK KULTURY.)
Zakończenie sezonu wypoczynkowego.
ŚWIDRY
WIELKIE
linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni świąteczne) SEZONOWE ZAWIESZENIE KURSOWANIA.
(Stała trasa: PLAC DEFILAD – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – Francuska – Paryska – Wersalska – Wał Miedzeszyński – Józefów: aleja Nadwiślańska – Otwock: Mieszka I – OTWOCK ŚWIDRY WIELKIE.)

 

SPIS TRAS (stan na koniec grudnia 1974 r.)

SCHEMAT KOMUNIKACJI DZIENNEJ (stan na koniec grudnia 1974 r.)

SCHEMAT KOMUNIKACJI NOCNEJ (stan na koniec grudnia 1974 r.)

POWRÓT DO SPISU LAT


KONTAKT: trasbus@o2.pl.