data linia rodzaj zmiana uwagi
1975.01.15. KOMUNALNY CMENTARZ PÓŁNOCNY linia mikrobusowa zwykła stała (kursuje w godz. 8.30 - 16.50) POTOCKA – Słowackiego – Żeromskiego – Wólczyńska – Wóycickiego – CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA).
Przystanki: POTOCKA, PKS MARYMONT, ANDERSENA, CMENTARZ WAWRZYSZEWSKI, CMENTARZ PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA.
Uruchomienie linii. Kurs co 20 minut. Opłata 7 zł (cała trasa), dzieci trzymane na kolanach jadą bezpłatnie, dzieci w wieku 3-7 lat - 3 zł.
1975.02.08.
1975.03.16.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wstrzymanie ruchu tramwajowego w dni robocze w godz. 22.30 - 8.30 oraz w dni świąteczne przez cały dzień na ul. Wolskiej z powodu prac drogowych i podziemnych.


10. OSIEDLE WOLSKA – aleja Prymasa Tysiąclecia – ... – SŁUŻEWIEC.
26. OSIEDLE WOLSKA – aleja Prymasa Tysiąclecia – Kasprzaka – Skierniewicka – Wolska – ... – WIATRACZNA.
27. HUTA – ... – Wolska – Skierniewicka – Kasprzaka – aleja Prymasa Tysiąclecia – OSIEDLE WOLSKA..
Z. OSIEDLE WOLSKA – aleja Prymasa Tysiąclecia – Kasprzaka (powrót: Kasprzaka – Bema – Wolska – OSIEDLE WOLSKA.) – Ordona – Wolska – Fort Wola – CMENTARZ WOLSKI.
1975.02.15.
1975.02.16.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wstrzymanie od godz. 22.30 15 lutego do godz. 8.30 16 lutego ruchu tramwajowego na ul. Grójeckiej i w al. Krakowskiej na odcinku od ul. Banacha do pętli na Okęciu w związku z awarią wodociągową na ul. Grójeckiej.


2. ŻERAŃ WSCHODNI – ... – Grójecka – Banacha – BANACHA.
7. BANACHA – Banacha – Grójecka – ... – KAWĘCZYŃSKA BAZYLIKA.
9. BANACHA – Banacha – Grójecka – ... – GOCŁAWEK.
14. BANACHA – Banacha – Grójecka – ... – WILANOWSKA.
Z. PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – aleja Krakowska – OKĘCIE.
1975.03.09. OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wstrzymanie ruchu tramwajowego w godz. 0-18 w rejonie skrzyżowania al. Jana Pawła II i Alej Jerozolimskich w związku z przełączaniem torów wzdłuż Alej Jerozolimskich na nowy szlak.


5. TWARDOWSKA – ... – aleja Jana Pawła II – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Ratuszowa – Targowa – aleja Zieleniecka – aleja Waszyngtona – WIATRACZNA.
7. OKĘCIE – ... – plac Zawiszy – Towarowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Kijowska – DWORZEC WSCHODNI.
8. BANACHA – ... – plac Zawiszy – Towarowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Zamoyskiego – ... – WIATRACZNA.
9. OKĘCIE – ... – plac Zawiszy – Towarowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – aleja Zieleniecka – aleja Waszyngtona – ... – GOCŁAWEK.
22. PIASKI – ... – aleja Jana Pawła II – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Ratuszowa – Targowa – aleja Zieleniecka – aleja Waszyngtona – WIATRACZNA.
24. KOŁO – ... – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – aleja Zieleniecka – aleja Waszyngtona – ... – GOCŁAWEK.
25. BANACHA – ... – plac Zawiszy – Towarowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Kijowska – ... – KAWĘCZYŃSKA BAZYLIKA.
Z. PLAC ZAWISZY – Aleje Jerozolimskie – plac Starynkiewicza – Lindleya – Nowogrodzka – Pankiewicza – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego (powrót: aleja i most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – Złota – Żelazna – Aleje Jerozolimskie – PLAC ZAWISZY.) – RONDO WASZYNGTONA.
1975.03.21.
1975.03.25.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wstrzymanie ruchu tramwajowego w godz. 22.30 - 4.30 oraz w dni świąteczne przez cały dzień na ul. Wolskiej z powodu prac drogowych i podziemnych.


10. OSIEDLE WOLSKA – aleja Prymasa Tysiąclecia – ... – SŁUŻEWIEC.
26. OSIEDLE WOLSKA – aleja Prymasa Tysiąclecia – Kasprzaka – Skierniewicka – Wolska – ... – WIATRACZNA.
27. HUTA – ... – Wolska – Skierniewicka – Kasprzaka – aleja Prymasa Tysiąclecia – OSIEDLE WOLSKA..
Z. OSIEDLE WOLSKA – aleja Prymasa Tysiąclecia – Kasprzaka (powrót: Kasprzaka – Bema – Wolska – OSIEDLE WOLSKA.) – Ordona – Wolska – Fort Wola – CMENTARZ WOLSKI.
1975.03.27.
1975.03.28.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wstrzymanie ruchu tramwajowego od 27 marca od godz. 18.00 do 28 marca do godz. 4.00 w al. Jana Pawła II w związku z przesuwaniem torów na odcinku między ul. Świętokrzyską a Złotą.


10. CMENTARZ WOLSKI – ... – Kasprzaka – Skierniewicka – Wolska – aleja Solidarności – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Filtrowa – Krzywickiego – Nowowiejska – aleja Niepodległości – ... – SŁUŻEWIEC.
12. ŻERAŃ FSO – ... – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Filtrowa – Krzywickiego – Nowowiejska – aleja Niepodległości – ... – SŁUŻEWIEC.
17. HUTA – ... – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Filtrowa – Krzywickiego – Nowowiejska – aleja Niepodległości – ... – SŁUŻEWIEC.
19. PIASKI – ... – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Filtrowa – Krzywickiego – Nowowiejska – plac Zbawiciela – ... – WYŚCIGI (pętla przy al. Wyścigowej).
29. POTOCKA – ... – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – ... – BANACHA.
33. PIASKI – ... – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Filtrowa – Krzywickiego – Nowowiejska – aleja Niepodległości – ... – WILANOWSKA.
Z. KINO FEMINA – aleja Jana Pawła II – Złota – Żelazna – plac Starynkiewicza – Lindleya – Koszykowa – aleja Niepodległości – NOWOWIEJSKA (powrót: NOWOWIEJSKA – aleja Niepodległości – Chałubińskiego – Wspólna – Emilii Plater – Złota – aleja Jana Pawła II – KINO FEMINA).
1975.04.01. KONSTANCIN linia mikrobusowa podmiejska pospieszna stała PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – aleja Armii Ludowej – Czerniakowska – Powsińska – Wiertnicza – Przyczółkowa (powrót: Przyczółkowa – aleja Wilanowska – Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Drewny – Bielawa: Warszawska – Konstancin Jeziorna: Warszawska – Piłsudskiego – Jagiellońska – Wierzejewskiego – KONSTANCIN JEZIORNA STOCER (powrót: KONSTANCIN JEZIORNA STOCER – Wierzejewskiego – Piasta – Piłsudskiego).
(Stara trasa: PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – ... – KONSTANCIN JEZIORNA STOCER.)
Skierowanie w kierunku Konstancina przez Trasę Łazienkowską i Wisłostradę.
1975.04.05.
1975.04.07.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wstrzymanie ruchu tramwajowego od 5 kwietnia od godz. 22.00 do 7 kwietnia do godz. 4.00 w al. Jana Pawła II w związku z przesuwaniem torów na odcinku między ul. Świętokrzyską a Złotą.


10. CMENTARZ WOLSKI – ... – Kasprzaka – Skierniewicka – Wolska – aleja Solidarności – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Filtrowa – Krzywickiego – Nowowiejska – aleja Niepodległości – ... – SŁUŻEWIEC.
12. ŻERAŃ FSO – ... – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Filtrowa – Krzywickiego – Nowowiejska – aleja Niepodległości – ... – SŁUŻEWIEC.
17. HUTA – ... – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Filtrowa – Krzywickiego – Nowowiejska – aleja Niepodległości – ... – SŁUŻEWIEC.
19. PIASKI – ... – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Filtrowa – Krzywickiego – Nowowiejska – plac Zbawiciela – ... – WYŚCIGI (pętla przy al. Wyścigowej).
29. POTOCKA – ... – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – ... – BANACHA.
33. PIASKI – ... – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Filtrowa – Krzywickiego – Nowowiejska – aleja Niepodległości – ... – WILANOWSKA.
Z. KINO FEMINA – aleja Jana Pawła II – Złota – Żelazna – plac Starynkiewicza – Lindleya – Koszykowa – aleja Niepodległości – NOWOWIEJSKA (powrót: NOWOWIEJSKA – aleja Niepodległości – Chałubińskiego – Wspólna – Emilii Plater – Złota – aleja Jana Pawła II – KINO FEMINA).
1975.04.13. 142
BIS
linia autobusowa zwykła stała PLAC WILSONA – Słowackiego – Żeromskiego – Wólczyńska – Wóycickiego – CMENTARZ PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA. Przekształcenie w stałą linię autobusową.
KOMUNALNY CMENTARZ PÓŁNOCNY linia mikrobusowa zwykła stała (kursuje w godz. 8.30 - 16.50) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: POTOCKA – Słowackiego – Żeromskiego – Wólczyńska – Wóycickiego – CM. PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA.)
1975.04.18.
1975.05.27.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wstrzymanie ruchu tramwajowego 18.IV., 22.IV., 15.V., 21.V., 27.V., 3.VI., 6.VI., 10.VI., 13.VI., 17.VI., 20.VI. i 24.VI. w godz. 8-13 oraz 26.IV. w godz. 7-15 na ul. Wolskiej z powodu prac drogowych i podziemnych.


10. OSIEDLE WOLSKA – aleja Prymasa Tysiąclecia – ... – SŁUŻEWIEC.
26. OSIEDLE WOLSKA – aleja Prymasa Tysiąclecia – Kasprzaka – Skierniewicka – Wolska – ... – WIATRACZNA.
27. HUTA – ... – Wolska – Skierniewicka – Kasprzaka – aleja Prymasa Tysiąclecia – OSIEDLE WOLSKA..
Z. OSIEDLE WOLSKA – aleja Prymasa Tysiąclecia – Kasprzaka (powrót: Kasprzaka – Bema – Wolska – OSIEDLE WOLSKA.) – Ordona – Wolska – Fort Wola – CMENTARZ WOLSKI.
1975.04.20. W linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni wyścigów konnych) PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – WYŚCIGI. Uruchomienie linii w związku z rozpoczęciem sezonu wyścigowego.
1975.05.01. NOWY ŚWIAT

RONDO WASZYNGTONA
linia autobusowa specjalna (zwykła) RONDO DE GAULLE'A – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – RONDO WASZYNGTONA. Uruchomienie linii autobusowej specjalnej w związku z obchodami Święta Pracy.
1975.05.03. 128 linia autobusowa zwykła stała RAKOWIEC – Korotyńskiego – Mołdawska – Racławicka – Żwirki i Wigury (powrót: Żwirki i Wigury – Pruszkowska – Pawińskiego – Korotyńskiego – RAKOWIEC.) – Raszyńska – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – plac Starynkiewicza – Lindleya – Nowogrodzka – Pankiewicza – Aleje Jerozolimskie – Bracka – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – Złota – Żelazna – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy) – Książęca – Ludna – Solec – Dobra – MARIENSZTAT (powrót: MARIENSZTAT – Mariensztat – Sowia – Furmańska – Karowa – Dobra).
(Stara trasa: RAKOWIEC – ... – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – plac Starynkiewicza – Lindleya – Nowogrodzka – Pankiewicza – Aleje Jerozolimskie – Nowy Świat (powrót: Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – Złota – Żelazna – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy) – plac Trzech Krzyży – Książęca – ... – MARIENSZTAT.)
Uproszczenie dojazdu z Alej Jerozolimskich do pl. Trzech Krzyży.
166 linia autobusowa zwykła stała MŁYNÓW – Płocka (powrót: Płocka – Gostyńska – Obozowa – MŁYNÓW.) – Górczewska – Leszno – Okopowa – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Leszno) – plac Bankowy – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Bracka – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie) – Książęca – Rozbrat – Górnośląska – Czerniakowska – TORWAR (powrót: TORWAR – Łazienkowska – Rozbrat).
(Stara trasa: MŁYNÓW – ... – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Książęca – ... – TORWAR.)
366 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) MŁYNÓW – Płocka (powrót: Płocka – Obozowa – Gostyńska – MŁYNÓW.) – Górczewska – Leszno – Okopowa – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Leszno) – plac Bankowy – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Bracka – PLAC TRZECH KRZYŻY (powrót: PLAC TRZECH KRZYŻY – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie).
(Stara trasa: MŁYNÓW – ... – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Nowy Świat – PLAC TRZECH KRZYŻY.)
603 linia autobusowa nocna zwykła stała STARE BEMOWO – Kaliskiego – Lazurowa – Górczewska – Płocka – Wolska – aleja Solidarności – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – plac Starynkiewicza – Lindleya – Nowogrodzka – Emilii Plater – EMILII PLATER – plac Defilad – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Bracka – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Złota – Żelazna – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy) – Książęca – Rozbrat – Łazienkowska – Czerniakowska – Chełmska – Sobieskiego – św. Bonifacego – Powsińska – Wiertnicza – WILANÓW.
(Stara trasa: STARE BEMOWO – ... – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – plac Starynkiewicza – Lindleya – Nowogrodzka – Emilii Plater – EMILII PLATER – plac Defilad – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Złota – Żelazna – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy) – plac Trzech Krzyży – Książęca – ... – WILANÓW.)
1975.05.04. 121 linia autobusowa zwykła stała PLAC WILSONA – Krasińskiego – Broniewskiego – aleja Reymonta – Wólczyńska – Kwitnąca – BRĄZOWNICZA.
(Stara trasa: PLAC WILSONA – Krasińskiego – Broniewskiego – Jarzębskiego – Żeromskiego – Wólczyńska – Kwitnąca – BRĄZOWNICZA.)
Otwarcie kolejnego odcinka ul. Broniewskiego (od ul. Jarzębskiego do al. Reymonta).
608 linia autobusowa nocna zwykła stała BRĄZOWNICZA – Kwitnąca – Wólczyńska – aleja Reymonta – Broniewskiego – Krasińskiego – Powązkowska – Okopowa – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – plac Starynkiewicza – Lindleya – Koszykowa – Emilii Plater – EMILII PLATER (powrót: EMILII PLATER – Emilii Plater – Złota – Żelazna – Aleje Jerozolimskie).
(Stara trasa: ALEJA REYMONTA – Żeromskiego – Jarzębskiego – Broniewskiego – Krasińskiego – ... – EMILII PLATER.)
J linia autobusowa pospieszna stała ALEJA REYMONTA – aleja Reymonta – Broniewskiego – Krasińskiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – aleja Armii Ludowej (powrót: aleja Armii Ludowej – Koszykowa – plac Konstytucji) – most Łazienkowski – aleja Stanów Zjednoczonych – Ostrobramska – Płowiecka – Korkowa – MARYSIN.
(Stara trasa: ALEJA REYMONTA – Żeromskiego – Perzyńskiego – Broniewskiego – Krasińskiego – ... – MARYSIN.)
A
BIS
linia autobusowa pospieszna okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) HUTA – Kasprowicza – Oczapowskiego – aleja Reymonta – Żeromskiego (powrót: Żeromskiego – aleja Zjednoczenia – Kasprowicza) – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Boya – PLAC UNII LUBELSKIEJ (powrót: PLAC UNII LUBELSKIEJ – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji).
(Stara trasa: HUTA – Kasprowicza – Przybyszewskiego – Żeromskiego – Słowackiego – ... – PLAC UNII LUBELSKIEJ.)
Korekta trasy na terenie Bielan.
BIAŁOBRZEGI linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni świąteczne) PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Bankowy – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Radzymińska – Ząbki: Radzymińska – Marki: Piłsudskiego – droga do Nieporętu – Wólka Radzymińska: Pogonowskiego – Nieporęt: Nowolipie – Zegrzyńska – aleja Wojska Polskiego – Białobrzegi: aleja Wojska Polskiego – BIAŁOBRZEGI.
(Stara trasa: PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Bankowy – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Słomińskiego (powrót: Słomińskiego – Andersa) – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Modlińska – Płochocińska – Rembielszczyzna: Jana Kazimierza – Stanisławów: Jana Kazimierza – Nieporęt: Jana Kazimierza – Zegrzyńska – aleja Wojska Polskiego – Białobrzegi: aleja Wojska Polskiego – BIAŁOBRZEGI.)
Uruchomienie linii. Przejęcie trasy linii STRUGA.
CHOJNÓW linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni świąteczne) PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Iwiczna: Puławska – Piaseczno: (Puławska – Kościuszki – 17 Stycznia – Asfaltowa?) – Chojnów: Asfaltowa – CHOJNÓW (nowa pętla).
(Stara trasa: PLAC DEFILAD – ... – Chojnów: Asfaltowa – CHOJNÓW.)
Uruchomienie linii.
MAGDALENKA linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni świąteczne) PLAC DEFILAD – plac Defilad – Emilii Plater – Złota – Żelazna – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – plac Starynkiewicza – Lindleya – Nowogrodzka – Pankiewicza – Aleje Jerozolimskie) – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – aleja Krakowska – Raszyn: aleja Krakowska – Falenty: aleja Krakowska – Janki: aleja Krakowska – Nowy Sękocin: aleja Krakowska – Stary Sękocin: aleja Krakowska – Sękocin Las: aleja Krakowska – Słoneczna – Magdalenka: Słoneczna – MAGDALENKA.
1975.05.22. WYŚCIG POKOJU linia autobusowa specjalna CENTRUM – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – RONDO WASZYNGTONA. Uruchomienie kursującej tylko 18 maja specjalnej linii autobusowej w związku z XXVIII Wyścigiem Pokoju. Kurs wozów w godz. 18.30 - 19.30.
1975.05.25. ŚWIDRY
WIELKIE
linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni świąteczne) PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – aleja Armii Ludowej (powrót: aleja Armii Ludowej – Koszykowa – plac Konstytucji) – most Łazienkowski – Wał Miedzeszyński – Józefów: aleja Nadwiślańska – Otwock: Mieszka I – OTWOCK ŚWIDRY WIELKIE.
(Stara trasa: PLAC DEFILAD – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – Francuska – Paryska – Wersalska – Wał Miedzeszyński – ... – OTWOCK ŚWIDRY WIELKIE.)
Uruchomienie linii. Skierowanie przez Trasę Łazienkowską.
1975.06.06.
1975.06.08.
PL. DEFILAD

KOZIELSKA
linia autobusowa specjalna (pospieszna) PLAC DEFILAD – Emilii Plater – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Okopowa – Powązkowska (powrót: Powązkowska – Dzika – aleja Jana Pawła II) – Ostroroga – Kozielska – KOZIELSKA.
Przystanki: PL. DEFILAD, RONDO ONZ, KINO FEMINA, POWĄZKOWSKA, KOZIELSKA.
Uruchomienie specjalnej linii autobusowej w związku z odbywającymi się na hipodromie "Legii" Międzynarodowymi Zawodami Konnymi.
1975.06.13.
1975.06.24.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wstrzymanie ruchu tramwajowego 13.VI., 17.VI., 20.VI. i 24.VI. w godz. 8-13 oraz w dniach 14-15.VI. przez cały dzień na ul. Wolskiej z powodu robót torowych.


10. OSIEDLE WOLSKA – aleja Prymasa Tysiąclecia – ... – SŁUŻEWIEC.
26. OSIEDLE WOLSKA – aleja Prymasa Tysiąclecia – Kasprzaka – Skierniewicka – Wolska – ... – WIATRACZNA.
27. HUTA – ... – Wolska – Skierniewicka – Kasprzaka – aleja Prymasa Tysiąclecia – OSIEDLE WOLSKA..
Z. WOLSKA / SKIERNIEWICKA – Wolska – Fort Wola – CMENTARZ WOLSKI.
1975.06.15. OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wstrzymanie ruchu tramwajowego w godz. 0-18 w rejonie skrzyżowania al. Jana Pawła II i Alej Jerozolimskich w związku z podłączaniem zastępczego torowiska.


5. TWARDOWSKA – ... – aleja Jana Pawła II – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Ratuszowa – Targowa – aleja Zieleniecka – aleja Waszyngtona – WIATRACZNA.
7. OKĘCIE – ... – plac Zawiszy – Towarowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Kijowska – DWORZEC WSCHODNI.
8. BANACHA – ... – plac Zawiszy – Towarowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Zamoyskiego – ... – WIATRACZNA.
9. OKĘCIE – ... – plac Zawiszy – Towarowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – aleja Zieleniecka – aleja Waszyngtona – ... – GOCŁAWEK.
10. CMENTARZ WOLSKI – ... – Prosta – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Filtrowa – Krzywickiego – Nowowiejska – aleja Niepodległości – ... – SŁUŻEWIEC.
12. ŻERAŃ FSO – ... – Słomińskiego – Międzyparkowa – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Nowowiejska – aleja Niepodległości – ... – SŁUŻEWIEC.
17. HUTA – ... – aleja Jana Pawła II – Stawki – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Nowowiejska – aleja Niepodległości – ... – SŁUŻEWIEC.
19. PIASKI – ... – aleja Jana Pawła II – Stawki – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – ... – WYŚCIGI (pętla przy al. Wyścigowej).
22. PIASKI – ... – aleja Jana Pawła II – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Ratuszowa – Targowa – aleja Zieleniecka – aleja Waszyngtona – WIATRACZNA.
24. KOŁO – ... – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – aleja Zieleniecka – aleja Waszyngtona – ... – GOCŁAWEK.
25. BANACHA – ... – plac Zawiszy – Towarowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Kijowska – ... – KAWĘCZYŃSKA BAZYLIKA.
29. POTOCKA – ... – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – ... – BANACHA.
33. PIASKI – ... – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Filtrowa – Krzywickiego – Nowowiejska – aleja Niepodległości – ... – WILANOWSKA.
Z. KINO FEMINA – aleja Jana Pawła II – Złota – Żelazna – plac Starynkiewicza – Lindleya – Koszykowa – aleja Niepodległości – NOWOWIEJSKA (powrót: NOWOWIEJSKA – aleja Niepodległości – Chałubińskiego – Wspólna – Emilii Plater – Złota – aleja Jana Pawła II – KINO FEMINA).
Z. PLAC ZAWISZY – Aleje Jerozolimskie – plac Starynkiewicza – Lindleya – Nowogrodzka – Pankiewicza – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego (powrót: aleja i most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – Złota – Żelazna – Aleje Jerozolimskie – PLAC ZAWISZY.) – RONDO WASZYNGTONA.
1975.06.16. WŁOCHY

URSUS
linia mikrobusowa podmiejska zwykła stała PKP WŁOCHY – Chrobrego – Ryżowa (powrót: Ryżowa – Kleszczowa – Wilczycka – Popularna – PKP WŁOCHY.) – Dzieci Warszawy – Sławka – Bohaterów Warszawy – Kościuszki – Cierlicka – Jagiełły – Warszawska – KENIGA (powrót: KENIGA – Wojciechowskiego – Cierlicka). Uruchomienie mikrobusowej linii podmiejskiej łączącej Ursus z przystankiem przesiadkowym we Włochach. Kurs co 10 minut. Cena 2-5 zł.
1975.06.18.
1975.06.30.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wstrzymanie ruchu tramwajowego w dni robocze w godz. 9-13 oprócz niedziel na ul. Woronicza (jednokierunkowo w kierunku ul. Puławskiej) z powodu robót torowych.


18. ŻERAŃ FSO – ... – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Woronicza – Wołoska (powrót: Wołoska – Boboli – Rakowiecka – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela) – Marynarska – SŁUŻEWIEC.
31. POTOCKA – ... – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Woronicza – Wołoska (powrót: Wołoska – Boboli – Rakowiecka – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela) – Marynarska – SŁUŻEWIEC.
33. HUTA – ... – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska (powrót: Puławska – Woronicza – Wołoska – Boboli – Rakowiecka – aleja Niepodległości) – WILANOWSKA.
Z. KRÓLIKARNIA – Woronicza – WORONICZA.
1975.06.24. MOSTY linia tramwajowa specjalna (zwykła) ALEJA ZIELENIECKA – aleja Zieleniecka – aleja i most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Towarowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – ALEJA ZIELENIECKA. Uruchomienie kursującej tylko 24 czerwca w godz. 16-24 linii tramwajowej w związku z imprezą "Wianki na Wiśle".
1975.06.29.
22.30.

1975.06.30.
15.00.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wstrzymanie ruchu tramwajowego na ul. Wolskiej w powodu robót torowych.


10. OSIEDLE WOLSKA – aleja Prymasa Tysiąclecia – ... – SŁUŻEWIEC.
26. OSIEDLE WOLSKA – aleja Prymasa Tysiąclecia – Kasprzaka – Skierniewicka – Wolska – ... – WIATRACZNA.
27. HUTA – ... – Wolska – Skierniewicka – Kasprzaka – aleja Prymasa Tysiąclecia – OSIEDLE WOLSKA..
Z. CMENTARZ WOLSKI – Wolska – aleja Solidarności – Karolkowa – Wolska – Towarowa – OKOPOWA (powrót: OKOPOWA – aleja Solidarności).
1975.07.01.
1975.07.12.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wstrzymanie ruchu tramwajowego w dni robocze w godz. 9-13 oprócz niedziel na ul. Woronicza (jednokierunkowo w kierunku ul. Wołoskiej) z powodu robót torowych.


18. ŻERAŃ FSO – ... – plac Zbawiciela – Nowowiejska – aleja Niepodległości – Rakowiecka – Boboli – Wołoska (powrót: Wołoska – Woronicza – Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela) – Marynarska – SŁUŻEWIEC.
31. POTOCKA – ... – plac Zbawiciela – Nowowiejska – aleja Niepodległości – Rakowiecka – Boboli – Wołoska (powrót: Wołoska – Woronicza – Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela) – Marynarska – SŁUŻEWIEC.
33. HUTA – ... – aleja Niepodległości – Rakowiecka – Boboli – Wołoska – Woronicza – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – Nowowiejska – aleja Niepodległości) – WILANOWSKA.
Z. KRÓLIKARNIA – Woronicza – WORONICZA.
1975.07.06. OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wstrzymanie ruchu tramwajowego w godz. 4 - 12 na ul. Wolskiej w powodu robót torowych.


10. OSIEDLE WOLSKA – aleja Prymasa Tysiąclecia – ... – SŁUŻEWIEC.
26. OSIEDLE WOLSKA – aleja Prymasa Tysiąclecia – Kasprzaka – Skierniewicka – Wolska – ... – WIATRACZNA.
27. HUTA – ... – Wolska – Skierniewicka – Kasprzaka – aleja Prymasa Tysiąclecia – OSIEDLE WOLSKA..
Z. CMENTARZ WOLSKI – Fort Wola – Wolska – Kasprzaka – aleja Prymasa Tysiąclecia – Wolska – DT WOLA.
1975.07.13. OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wstrzymanie ruchu tramwajowego w godz. 4 - 12 na ul. Wolskiej w powodu robót torowych.


10. OSIEDLE WOLSKA – aleja Prymasa Tysiąclecia – ... – SŁUŻEWIEC.
26. OSIEDLE WOLSKA – aleja Prymasa Tysiąclecia – Kasprzaka – Skierniewicka – Wolska – ... – WIATRACZNA.
27. HUTA – ... – Wolska – Skierniewicka – Kasprzaka – aleja Prymasa Tysiąclecia – OSIEDLE WOLSKA..
Z. CMENTARZ WOLSKI – Fort Wola – Wolska – Kasprzaka – aleja Prymasa Tysiąclecia – Wolska – DT WOLA.
1975.07.19. 128 linia autobusowa zwykła stała RAKOWIEC – Korotyńskiego – Mołdawska – Racławicka – Żwirki i Wigury (powrót: Żwirki i Wigury – Pruszkowska – Pawińskiego – Korotyńskiego – RAKOWIEC.) – Raszyńska – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Bracka – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – Złota – Żelazna – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy) – Książęca – Ludna – Solec – Dobra – MARIENSZTAT (powrót: MARIENSZTAT – Mariensztat – Sowia – Furmańska – Karowa – Dobra).
(Stara trasa: RAKOWIEC – ... – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – plac Starynkiewicza – Lindleya – Nowogrodzka – Pankiewicza – Aleje Jerozolimskie – Bracka – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – Złota – Żelazna – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy) – Książęca – ... – MARIENSZTAT.)
Przywrócenie ruchu na południowej jezdni Alej Jerozolimskich w rejonie Dworca Centralnego.
136 linia autobusowa zwykła stała EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – Emilii Plater – Złota – Srebrna – Towarowa – plac Zawiszy (powrót: plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater) – Raszyńska – Żwirki i Wigury – Sasanki – Marynarska – Postępu – Cybernetyki – Rzymowskiego – Gotarda (powrót: Gotarda – Orzycka – Cybernetyki) – BOKSERSKA.
(Stara trasa: EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – Emilii Plater – Złota – Srebrna – Towarowa – plac Zawiszy (powrót: plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – plac Starynkiewicza – Lindleya – Koszykowa – Emilii Plater – EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA).) – Raszyńska – ... – BOKSERSKA.)
175 linia autobusowa zwykła stała PLAC PIŁSUDSKIEGO – Tokarzewskiego-Karaszewicza – Krakowskie Przedmieście (powrót: Krakowskie Przedmieście – Królewska – PLAC PIŁSUDSKIEGO.) – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – Złota – Żelazna – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy (powrót: plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Nowy Świat) – Raszyńska – Żwirki i Wigury – LOTNISKO CHOPINA.
(Stara trasa: PLAC PIŁSUDSKIEGO – ... – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – Złota – Żelazna – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – plac Starynkiewicza – Lindleya – Nowogrodzka – Pankiewicza – Aleje Jerozolimskie – Nowy Świat) – plac Zawiszy – Raszyńska – ... – LOTNISKO CHOPINA.)
602 linia autobusowa nocna zwykła stała OKĘCIE – aleja Krakowska – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Złota – Żelazna – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy) – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – Kijowska – Dworzec Wschodni – Kijowska – Targowa – 11 Listopada – Stalowa (powrót: Stalowa – Inżynierska – Wileńska – Targowa) – Szwedzka – 11 Listopada – św. Wincentego – Kondratowicza – Łabiszyńska – SUWALSKA (powrót: SUWALSKA – Łabiszyńska – Łojewska – Chodecka – Kondratowicza).
(Stara trasa: OKĘCIE – ... – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – plac Starynkiewicza – Lindleya – Nowogrodzka – Emilii Plater – EMILII PLATER – plac Defilad – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Złota – Żelazna – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy) – most i aleja Poniatowskiego – ... – SUWALSKA.)
603 linia autobusowa nocna zwykła stała STARE BEMOWO – Kaliskiego – Lazurowa – Górczewska – Płocka – Wolska – aleja Solidarności – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Bracka – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Złota – Żelazna – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy) – Książęca – Rozbrat – Łazienkowska – Czerniakowska – Chełmska – Sobieskiego – św. Bonifacego – Powsińska – Wiertnicza – WILANÓW.
(Stara trasa: STARE BEMOWO – ... – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – plac Starynkiewicza – Lindleya – Nowogrodzka – Emilii Plater – EMILII PLATER – plac Defilad – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Bracka – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Złota – Żelazna – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy) – Książęca – ... – WILANÓW.)
604 linia autobusowa nocna zwykła stała ZAJEZDNIA ŻOLIBORZ – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Kasprowicza – Przybyszewskiego – Żeromskiego – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – WILANOWSKA (kraniec na ul. Puławskiej).
(Stara trasa: ZAJEZDNIA ŻOLIBORZ – ... – plac Bankowy – Marszałkowska – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER – plac Defilad – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER) – plac Konstytucji – ... – WILANOWSKA (kraniec na ul. Puławskiej).)
605 linia autobusowa nocna zwykła stała CIENISTA – Świerszcza – Potrzebna – Sympatyczna – Wałowicka – Globusowa (powrót: Globusowa – Zdobnicza – CIENISTA.) – Chrobrego – Kleszczowa – Łopuszańska – aleja Krakowska – Grójecka – Dickensa – Białobrzeska – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Złota – Żelazna – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy) – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grochowska – Płowiecka – Błękitna – Widoczna (powrót: Widoczna – Płowiecka) – PKP WAWER.
(Stara trasa: CIENISTA – ... – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – plac Starynkiewicza – Lindleya – Nowogrodzka – Emilii Plater – EMILII PLATER – plac Defilad – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Złota – Żelazna – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy) – most i aleja Poniatowskiego – ... – PKP WAWER.)
607 linia autobusowa nocna zwykła stała PLAC HALLERA – Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – Targowa (powrót: Targowa – 11 Listopada – Inżynierska) – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Kapucyńska – Miodowa (powrót: Miodowa – Senatorska – Nowy Przejazd – aleja Solidarności) – Krakowskie Przedmieście – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Woronicza – Wołoska – Konstruktorska – Racjonalizacji – Woronicza – ZAJEZDNIA WORONICZA (powrót: ZAJEZDNIA WORONICZA – Woronicza – Puławska).
(Stara trasa: PLAC HALLERA – ... – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER – plac Defilad – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER) – plac Konstytucji – ... – ZAJEZDNIA WORONICZA.)
608 linia autobusowa nocna zwykła stała BRĄZOWNICZA – Kwitnąca – Wólczyńska – aleja Reymonta – Broniewskiego – Krasińskiego – Powązkowska – Okopowa – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER (powrót: EMILII PLATER – Emilii Plater – Złota – Żelazna – Aleje Jerozolimskie).
(Stara trasa: BRĄZOWNICZA – ... – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – plac Starynkiewicza – Lindleya – Koszykowa – Emilii Plater – EMILII PLATER (powrót: EMILII PLATER – Emilii Plater – Złota – Żelazna – Aleje Jerozolimskie).)
610 linia autobusowa nocna zwykła stała KOŁO – Obozowa – Młynarska – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – Francuska – Paryska – Brukselska – Ateńska – Egipska – AFRYKAŃSKA.
(Stara trasa: KOŁO – ... – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER – plac Defilad – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER) – most i aleja Poniatowskiego – ... – AFRYKAŃSKA.)
611 linia autobusowa nocna zwykła stała LOTNISKO CHOPINA – Żwirki i Wigury – Raszyńska – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater (powrót: Emilii Plater – Złota – Żelazna – Aleje Jerozolimskie) – EMILII PLATER.
(Stara trasa: LOTNISKO CHOPINA – ... – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – plac Starynkiewicza – Lindleya – Nowogrodzka – Emilii Plater (powrót: Emilii Plater – Złota – Żelazna – Aleje Jerozolimskie) – EMILII PLATER.)
C linia autobusowa pospieszna stała SZCZĘŚLIWICE – Dickensa – Białobrzeska – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego (powrót: aleja i most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – Złota – Żelazna – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy) – aleja Waszyngtona – Grochowska – Płowiecka – Błękitna – Widoczna (powrót: Widoczna – Płowiecka) – Szpotańskiego – Patriotów – Bysławska – FALENICA.
(Stara trasa: SZCZĘŚLIWICE – ... – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – plac Starynkiewicza – Lindleya – Nowogrodzka – Pankiewicza – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego (powrót: aleja i most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – Złota – Żelazna – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy) – aleja Waszyngtona – ... – FALENICA.)
D linia autobusowa pospieszna stała PLAC HALLERA – Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – Targowa (powrót: Targowa – 11 Listopada – Inżynierska) – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Kapucyńska – Miodowa (powrót: Krakowskie Przedmieście – Miodowa – Senatorska – Nowy Przejazd – aleja Solidarności) – Krakowskie Przedmieście – Świętokrzyska – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – Złota – Żelazna – plac Starynkiewicza – Lindleya – Koszykowa – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Chałubińskiego – Wspólna – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie) – Woronicza – Wołoska – Rzymowskiego – Obrzeżna – BOKSERSKA.
(Stara trasa: PLAC HALLERA – ... – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – Złota – Żelazna – plac Starynkiewicza – Lindleya – Koszykowa – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Chałubińskiego – Wspólna – Emilii Plater – Nowogrodzka – Pankiewicza – Aleje Jerozolimskie) – Woronicza – ... – BOKSERSKA.)
H linia autobusowa pospieszna stała OKĘCIE – aleja Krakowska – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego (powrót: aleja i most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – Złota – Żelazna – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy) – aleja Zieleniecka – Targowa – aleja Solidarności – Jagiellońska (powrót: Jagiellońska – św. Cyryla i Metodego – Targowa) – Modlińska – DĄBRÓWKA SZLACHECKA.
(Stara trasa: OKĘCIE – ... – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – plac Starynkiewicza – Lindleya – Nowogrodzka – Pankiewicza – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego (powrót: aleja i most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – Złota – Żelazna – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy) – aleja Zieleniecka – ... – DĄBRÓWKA SZLACHECKA.)
1975.07.27. OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wstrzymanie ruchu tramwajowego w godz. 0.00 - 21.30 w al. Jana Pawła II w związku z robotami torowymi w rejonie ronda ONZ.


10. CMENTARZ WOLSKI – ... – Prosta – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Filtrowa – Krzywickiego – Nowowiejska – aleja Niepodległości – ... – SŁUŻEWIEC.
12. ŻERAŃ FSO – ... – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Nowowiejska – aleja Niepodległości – ... – SŁUŻEWIEC.
17. HUTA – ... – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Nowowiejska – aleja Niepodległości – ... – SŁUŻEWIEC.
19. PIASKI – ... – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Filtrowa – Krzywickiego – Nowowiejska – plac Zbawiciela – ... – WYŚCIGI (pętla przy al. Wyścigowej).
29. POTOCKA – ... – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – ... – BANACHA.
33. PIASKI – ... – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Filtrowa – Krzywickiego – Nowowiejska – aleja Niepodległości – ... – WILANOWSKA.
Z. KINO FEMINA – aleja Jana Pawła II – Złota – Żelazna – plac Starynkiewicza – Lindleya – Koszykowa – aleja Niepodległości – NOWOWIEJSKA (powrót: NOWOWIEJSKA – aleja Niepodległości – Chałubińskiego – Wspólna – Emilii Plater – Złota – aleja Jana Pawła II – KINO FEMINA).
1975.08.01. PL. DEFILAD

POWĄZKI
linia autobusowa cmentarna zwykła PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Bankowy – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II – Okopowa – Powązkowska (powrót: Powązkowska – Dzika – aleja Jana Pawła II) – POWĄZKI (SYBILLI). Uruchomienie kursującej tylko 1 sierpnia specjalnej linii autobusowej w celu ułatwienia dojazdu do cmentarzy na Powązkach. Kursy w godz. 10-20. Cena biletu - 3 zł.
1975.08.01.
1975.08.29.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wstrzymanie ruchu tramwajowego w dniach 1, 5, 8, 12, 15, 19, 22, 26 i 29 sierpnia w godz. 8-13 na ul Jagiellońskiej na odcinku od ronda Starzyńskiego do Żerania FSO z powodu przebudowy torowiska.


12. RATUSZOWA-ZOO – Jagiellońska – Starzyńskiego – ... – SŁUŻEWIEC.
18. RATUSZOWA-ZOO – Jagiellońska – Starzyńskiego – ... – SŁUŻEWIEC.
21. RATUSZOWA-ZOO – Jagiellońska – Ratuszowa – ... – WIATRACZNA.
21bis. RATUSZOWA-ZOO – Jagiellońska – Ratuszowa – ... – DWORZEC WSCHODNI.
28. HUTA – ... – Starzyńskiego – Jagiellońska – RATUSZOWA-ZOO.
28bis. PIASKI – ... – Starzyńskiego – Jagiellońska – RATUSZOWA-ZOO.
Z. PLAC HALLERA – Jagiellońska – ŻERAŃ FSO.
1975.08.08.
godz. 23.00

1975.08.11.
godz. 5.00
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wstrzymanie ruchu tramwajowego na ul. Grójeckiej i w al. Krakowskiej na odcinku od ul. Banacha do pętli na Okęciu w związku z robotami drogowymi w rejonie skrzyżowania al. Krakowskiej z ul. Lechicką i Bakalarską.


2. ŻERAŃ WSCHODNI – ... – Grójecka – Banacha – BANACHA.
7. BANACHA – Banacha – Grójecka – ... – KAWĘCZYŃSKA BAZYLIKA.
9. BANACHA – Banacha – Grójecka – ... – GOCŁAWEK.
14. BANACHA – Banacha – Grójecka – ... – WILANOWSKA.
Z. PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – aleja Krakowska – Bakalarska – Wagonowa – Łopuszańska – aleja Krakowska (powrót: aleja Krakowska – Hynka – Sabały – Strubiczów – 1 Sierpnia – aleja Krakowska) – OKĘCIE.
1975.08.31. KROGULEC linia autobusowa specjalna (pospieszna) PLAC WILSONA – Słowackiego – Marymoncka – Pułkowa – Łomianki: Kolejowa – Brukowa – Warszawska – Armii Poznań – Rolnicza – Kiełpin: Rolnicza – Dziekanów Leśny: Rolnicza – Dziekanów Polski: Rolnicza – Nowy Dziekanów: Rolnicza – Pieńków: Rolnicza – Łomna Las: Rolnicza – Łomna – Czosnów – KROGULEC. Uruchomienie kursującej tylko 31 sierpnia linii autobusowej w związku z odbywającymi się na cmentarzu byłych partyzantów w Wierszach uroczystościami żoliborskich oddziałów ZBOWiD.
1975.09.02.
1975.09.30.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wstrzymanie ruchu tramwajowego w dniach 2, 3, 5, 9, 10, 12, 15, 17, 19, 23, 26 i 30 września w godz. 8-13 na ul Jagiellońskiej na odcinku od ronda Starzyńskiego do Żerania FSO z powodu przebudowy torowiska.


12. RATUSZOWA-ZOO – Jagiellońska – Starzyńskiego – ... – SŁUŻEWIEC.
18. RATUSZOWA-ZOO – Jagiellońska – Starzyńskiego – ... – SŁUŻEWIEC.
21. RATUSZOWA-ZOO – Jagiellońska – Ratuszowa – ... – WIATRACZNA.
21bis. RATUSZOWA-ZOO – Jagiellońska – Ratuszowa – ... – DWORZEC WSCHODNI.
28. HUTA – ... – Starzyńskiego – Jagiellońska – RATUSZOWA-ZOO.
28bis. PIASKI – ... – Starzyńskiego – Jagiellońska – RATUSZOWA-ZOO.
Z. PLAC HALLERA – Jagiellońska – ŻERAŃ FSO.
1975.09.07. PALMIRY linia autobusowa specjalna (pospieszna) PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Bankowy – Andersa – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – plac Wilsona – Słowackiego – Marymoncka – Pułkowa – Łomianki: Kolejowa – Dziekanów Leśny: Kolejowa – Pieńków: Kolejowa – Palmiry: droga przez Palmiry – POCIECHA. Uruchomienie kursującej tylko 7 września linii autobusowej w związku z odbywającym się w Puszczy Kampinoskiej uroczystym spotkaniem uczestników walk powstańczych.
1975.09.07. 120 linia autobusowa zwykła stała WILEŃSKA – Wileńska – Szwedzka – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Targowa – WILEŃSKA.) – Radzymińska – Jórskiego – Samarytanka – Gilarska – Błotna – św. Wincentego – Kondratowicza – Chodecka – Krasnobrodzka – Toruńska – ŻERAŃ FSO.
(Stara trasa: WILEŃSKA – ... – św. Wincentego – Kondratowicza – Łabiszyńska (powrót: Łabiszyńska – Łojewska – Chodecka – Kondratowicza) – Toruńska – Rembielińska – Bazyliańska – św. Hieronima – Białołęcka [odcinek nieistniejący] – Żytomierska [odcinek nieistniejący] – Wysockiego – WYSOCKIEGO / BIAŁOŁĘCKA (powrót: WYSOCKIEGO / BIAŁOŁĘCKA – Białołęcka [odcinek nieistniejący]).)
Wycofanie z południowej części Bródna - skierowanie przebudowanym odcinkiem ul. Toruńskiej.
126 linia autobusowa zwykła stała SUWALSKA – Łabiszyńska – Łojewska – Chodecka (powrót: Chodecka – Kondratowicza – Łabiszyńska – SUWALSKA.) – Wyszogrodzka – Bartnicza – Wysockiego – Toruńska – Modlińska – DĄBRÓWKA SZLACHECKA.
(Stara trasa: ŻERAŃ FSO – Modlińska – DĄBRÓWKA SZLACHECKA.)
Przedłużenie trasy na Bródno wzdłuż przebudowanego odcinka ul. Toruńskiej.
1975.09.08. 377 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: ŻERAŃ FSO – Modlińska – Płochocińska – Marywilska – Odlewnicza – Annopol – Rembielińska – Kondratowicza – Chodecka – Łojewska – Łabiszyńska – Toruńska – BRÓDNO UGORY (powrót: BRÓDNO UGORY – Toruńska – Annopol).)
Likwidacja linii z uwagi na uruchomienie dogodniejszego połączenia Bródna z Żeraniem liniami 120 i 126.
1975.09.14. OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wstrzymanie w godz. 0-14 ruchu tramwajowego na ul. Broniewskiego w związku z robotami torowymi w rejonie pętli Piaski.


11. POTOCKA – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – ... – OSIEDLE WOLSKA.
19. POTOCKA – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – ... – WYŚCIGI (pętla przy al. Wyścigowej).
22. POTOCKA – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – ... – OSIEDLE WOLSKA.
33. POTOCKA – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – ... – OSIEDLE WOLSKA.
Z. RONDO RADOSŁAWA – aleja Jana Pawła II – Broniewskiego – aleja Reymonta – ALEJA REYMONTA.
1975.09.15. 406 linia autobusowa przyspieszona okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) NOWE GÓRCE – Konarskiego – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – Kasprzaka – Prosta – Świętokrzyska – Emilii Plater – Twarda – plac Grzybowski – Królewska – PLAC PIŁSUDSKIEGO.
Przystanki: NOWE GÓRCE, CZUMY, HALA WOLA, SYNÓW PUŁKU, RONDO ONZ, KRÓLEWSKA, PL. PIŁSUDSKIEGO.
Uruchomienie linii przyspieszonej w celu usprawnienia dojazdu z nowego osiedla Jelonki do Śródmieścia.
ŚWIDRY
WIELKIE
linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni świąteczne) SEZONOWE ZAWIESZENIE KURSOWANIA.
(Stała trasa: PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – aleja Armii Ludowej (powrót: aleja Armii Ludowej – Koszykowa – plac Konstytucji) – most Łazienkowski – Wał Miedzeszyński – Józefów: aleja Nadwiślańska – Otwock: Mieszka I – OTWOCK ŚWIDRY WIELKIE.)
Zakończenie sezonu wypoczynkowego.
1975.09.16.
1975.09.29.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wstrzymanie w dniach 16, 18, 22, 24, 25, 27 i 29 września w godz. 8.30 - 13.30 oraz 21 i 28 września w godz. 8.30 - 14.00 ruchu tramwajowego na ul. Wolskiej z powodu robót torowych i drogowych.


10. OSIEDLE WOLSKA – aleja Prymasa Tysiąclecia – ... – SŁUŻEWIEC.
26. OSIEDLE WOLSKA – aleja Prymasa Tysiąclecia – Kasprzaka – Skierniewicka – Wolska – ... – WIATRACZNA.
27. HUTA – ... – Wolska – Skierniewicka – Kasprzaka – aleja Prymasa Tysiąclecia – OSIEDLE WOLSKA..
Z. CMENTARZ WOLSKI – Wolska – aleja Solidarności – Karolkowa – Wolska – Towarowa – OKOPOWA (powrót: OKOPOWA – aleja Solidarności).
1975.10.01. 114 linia autobusowa zwykła stała PLAC TRZECH KRZYŻY – Aleje Ujazdowskie – Piękna – Koszykowa – aleja Niepodległości – Madalińskiego – Wołoska – Racławicka – Żwirki i Wigury – 17 Stycznia – BAZA PPL.
(Stara trasa: PLAC TRZECH KRZYŻY – Aleje Ujazdowskie – Piękna – plac Konstytucji – Śniadeckich – Nowowiejska – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Koszykowa – Piękna) – Madalińskiego – Wołoska – ... – BAZA PPL.)
Uproszczenie przebiegu linii.
140
BIS
linia autobusowa zwykła stała PLAC UNII LUBELSKIEJ – Bagatela – Belwederska (powrót: Belwederska – Zawrotna – Spacerowa – Klonowa – PLAC UNII LUBELSKIEJ.) – Sobieskiego – aleja Wilanowska – WILANÓW.
(Stara trasa: PLAC UNII LUBELSKIEJ – ... – Sobieskiego – św. Bonifacego – STEGNY (BATUMI).)
Przedłużenie trasy w związku z rozbudową południowej części osiedla Stegny oraz budową osiedla Wilanów.
422 linia autobusowa przyspieszona okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) POWĄZKI (SYBILLI) – Powązkowska – Krasińskiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Dawidowskiego – Słomińskiego – Bonifraterska (powrót: Bonifraterska – Muranowska – Andersa) – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – Belwederska – Dolna – Konduktorska – PIASECZYŃSKA (powrót: PIASECZYŃSKA – Dolna).
Przystanki: POWĄZKI, PRZASNYSKA, SADY ŻOLIBORSKIE, POPIEŁUSZKI, MIODOWA, FOKSAL, PL. TRZECH KRZYŻY, SPACEROWA, DOLNA, PIASECZYŃSKA.
Uruchomienie linii przyspieszonej jako pomocniczej dla linii 122.
490 linia autobusowa przyspieszona okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) EMILII PLATER (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE) – Emilii Plater – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – 11 Listopada – św. Wincentego – Kondratowicza – Łabiszyńska – Krasnobrodzka – BRÓDNO (KRASNOBRODZKA) (powrót: BRÓDNO (KRASNOBRODZKA) – Krasnobrodzka – Chodecka – Kondratowicza).
Przystanki: DW. CENTRALNY, EMILII PLATER, RONDO ONZ, KINO FEMINA, KOŁOWA, ŻUROMIŃSKA, SZPITAL BRÓDNOWSKI, ŁABISZYŃSKA, BRÓDNO.
Uruchomienie linii przyspieszonej łączącej Bródno z centrum miasta.
491 linia autobusowa przyspieszona okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) ZAJEZDNIA KLESZCZOWA – Krańcowa – Łopuszańska – Aleje Jerozolimskie – Niemcewicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Bracka – PLAC TRZECH KRZYŻY (powrót: PLAC TRZECH KRZYŻY – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – Złota – Żelazna – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Krańcowa – ZAJEZDNIA KLESZCZOWA.).
Przystanki: ZAJEZDNIA KLESZCZOWA, ŁOPUSZAŃSKA, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, CENTRUM, MUZEUM NARODOWE, PL. TRZECH KRZYŻY.
Uruchomienie linii przyspieszonej łączącej osiedle Włochy z centrum miasta.
B
BIS
linia autobusowa pospieszna okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) REDUTOWA – Olbrachta – Górczewska – Płocka – Wolska – aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Boya – plac Unii Lubelskiej – Bagatela – Belwederska (powrót: Belwederska – Zawrotna – Spacerowa – Klonowa – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Sobieskiego – św. Bonifacego – STEGNY. Uruchomienie linii pospiesznej łączącej Stegny z centrum miasta i Wolą.
H
BIS
linia autobusowa pospieszna okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) OKĘCIE – aleja Krakowska – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego (powrót: aleja i most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – Złota – Żelazna – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy) – aleja Zieleniecka – Targowa – aleja Solidarności – Jagiellońska (powrót: Jagiellońska – św. Cyryla i Metodego – Targowa) – ŻERAŃ FSO.
Przystanki: OKĘCIE, CYPRYSOWA (NŻ), KRAKOWIAKÓW, HYNKA, LECHICKA, 1 SIERPNIA (NŻ), DICKENSA, BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 ROKU, KINO OCHOTA, PL. NARUTOWICZA, PL. ZAWISZY, DWORZEC CENTRALNY, CENTRUM, MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA, AL. ZIELENIECKA, DWORZEC WILEŃSKI, PL HALLERA, RONDO STARZYŃSKIEGO, PIMOT (NŻ), ŚLIWICE, DYREKCJA FSO, ŻERAŃ FSO.
Uruchomienie linii wspomagającej linię H na najbardziej obciążonym odcinku.
K linia autobusowa pospieszna stała NOWE GÓRCE – Konarskiego – Górczewska – aleja Prymasa Tysiąclecia – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Grójecka – Wawelska – aleja Armii Ludowej – most Łazienkowski – aleja Stanów Zjednoczonych – Zakole – Wiatraczna (powrót: Wiatraczna – aleja Stanów Zjednoczonych) – Szaserów – Chłopickiego – PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA.
(Stara trasa: NOWE GÓRCE – ... – Szaserów – Garwolińska – Szklanych Domów – Wspólna Droga – OSIEDLE MŁODYCH (powrót: OSIEDLE MŁODYCH – Szaserów).)
Przedłużenie trasy w celu poprawy obsługi komunikacyjnej rejonu osiedla Młodych i Olszynki Grochowskiej.
1975.10.02.
16.30.
128 linia autobusowa zwykła stała RAKOWIEC – Korotyńskiego – Mołdawska – Racławicka – Żwirki i Wigury (powrót: Żwirki i Wigury – Pruszkowska – Pawińskiego – Korotyńskiego – RAKOWIEC.) – Raszyńska – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Bracka – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy) – Książęca – Ludna – Solec – Dobra – MARIENSZTAT (powrót: MARIENSZTAT – Mariensztat – Sowia – Furmańska – Karowa – Dobra).
(Stara trasa: RAKOWIEC – ... – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Bracka – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – Złota – Żelazna – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy) – Książęca – ... – MARIENSZTAT.)
Przywrócenie ruchu kołowego na północnej jezdni Alej Jerozolimskich.
136 linia autobusowa zwykła stała EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Raszyńska – Żwirki i Wigury – Sasanki – Marynarska – Postępu – Cybernetyki – Rzymowskiego – Gotarda (powrót: Gotarda – Orzycka – Cybernetyki) – BOKSERSKA.
(Stara trasa: EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – Emilii Plater – Złota – Srebrna – Towarowa – plac Zawiszy (powrót: plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater) – Raszyńska – ... – BOKSERSKA.)
175 linia autobusowa zwykła stała PLAC PIŁSUDSKIEGO – Tokarzewskiego-Karaszewicza – Krakowskie Przedmieście (powrót: Krakowskie Przedmieście – Królewska – PLAC PIŁSUDSKIEGO.) – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Raszyńska – Żwirki i Wigury – LOTNISKO CHOPINA.
(Stara trasa: PLAC PIŁSUDSKIEGO – ... – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – Złota – Żelazna – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy (powrót: plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Nowy Świat) – Raszyńska – Żwirki i Wigury – LOTNISKO CHOPINA.)
491 linia autobusowa przyspieszona okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) ZAJEZDNIA KLESZCZOWA – Krańcowa – Łopuszańska – Aleje Jerozolimskie – Niemcewicza – Grójecka – plac Zawiszy (powrót: plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Krańcowa – ZAJEZDNIA KLESZCZOWA.) – Aleje Jerozolimskie – Bracka – PLAC TRZECH KRZYŻY (powrót: PLAC TRZECH KRZYŻY – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie).
Przystanki: ZAJEZDNIA KLESZCZOWA, ŁOPUSZAŃSKA, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, CENTRUM, MUZEUM NARODOWE, PL. TRZECH KRZYŻY.
(Stara trasa: ZAJEZDNIA KLESZCZOWA – Krańcowa – Łopuszańska – Aleje Jerozolimskie – Niemcewicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Bracka – PLAC TRZECH KRZYŻY (powrót: PLAC TRZECH KRZYŻY – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – Złota – Żelazna – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Krańcowa – ZAJEZDNIA KLESZCZOWA.).)
602 linia autobusowa nocna zwykła stała OKĘCIE – aleja Krakowska – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – Kijowska – Dworzec Wschodni – Kijowska – Targowa – 11 Listopada – Stalowa (powrót: Stalowa – Inżynierska – Wileńska – Targowa) – Szwedzka – 11 Listopada – św. Wincentego – Kondratowicza – Łabiszyńska – SUWALSKA (powrót: SUWALSKA – Łabiszyńska – Łojewska – Chodecka – Kondratowicza).
(Stara trasa: OKĘCIE – ... – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Złota – Żelazna – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy) – most i aleja Poniatowskiego – ... – SUWALSKA.)
603 linia autobusowa nocna zwykła stała STARE BEMOWO – Kaliskiego – Lazurowa – Górczewska – Płocka – Wolska – aleja Solidarności – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Bracka – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie) – Książęca – Rozbrat – Łazienkowska – Czerniakowska – Chełmska – Sobieskiego – św. Bonifacego – Powsińska – Wiertnicza – WILANÓW.
(Stara trasa: STARE BEMOWO – ... – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Bracka – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Złota – Żelazna – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy) – Książęca – ... – WILANÓW.)
605 linia autobusowa nocna zwykła stała CIENISTA – Świerszcza – Potrzebna – Sympatyczna – Wałowicka – Globusowa (powrót: Globusowa – Zdobnicza – CIENISTA.) – Chrobrego – Kleszczowa – Łopuszańska – aleja Krakowska – Grójecka – Dickensa – Białobrzeska – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grochowska – Płowiecka – Błękitna – Widoczna (powrót: Widoczna – Płowiecka) – PKP WAWER.
(Stara trasa: CIENISTA – ... – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Złota – Żelazna – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy) – most i aleja Poniatowskiego – ... – PKP WAWER.)
606 linia autobusowa nocna zwykła stała HUTA – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – plac Starynkiewicza – Lindleya – Koszykowa – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Koszykowa – Emilii Plater – EMILII PLATER) – Malczewskiego – Joliot-Curie – Woronicza – Racjonalizacji – Konstruktorska – Postępu – Cybernetyki – Obrzeżna – Bokserska – BOKSERSKA.
(Stara trasa: HUTA – ... – EMILII PLATER – Emilii Plater – Złota – Żelazna – plac Starynkiewicza – Lindleya – Koszykowa – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Koszykowa – Emilii Plater – EMILII PLATER) – Malczewskiego – ... – BOKSERSKA.)
608 linia autobusowa nocna zwykła stała BRĄZOWNICZA – Kwitnąca – Wólczyńska – aleja Reymonta – Broniewskiego – Krasińskiego – Powązkowska – Okopowa – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER.
(Stara trasa: BRĄZOWNICZA – ... – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER (powrót: EMILII PLATER – Emilii Plater – Złota – Żelazna – Aleje Jerozolimskie).)
611 linia autobusowa nocna zwykła stała LOTNISKO CHOPINA – Żwirki i Wigury – Raszyńska – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER.
(Stara trasa: LOTNISKO CHOPINA – ... – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater (powrót: Emilii Plater – Złota – Żelazna – Aleje Jerozolimskie) – EMILII PLATER.)
C linia autobusowa pospieszna stała SZCZĘŚLIWICE – Dickensa – Białobrzeska – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grochowska – Płowiecka – Błękitna – Widoczna (powrót: Widoczna – Płowiecka) – Szpotańskiego – Patriotów – Bysławska – FALENICA.
(Stara trasa: SZCZĘŚLIWICE – ... – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego (powrót: aleja i most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – Złota – Żelazna – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy) – aleja Waszyngtona – ... – FALENICA.)
D linia autobusowa pospieszna stała PLAC HALLERA – Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – Targowa (powrót: Targowa – 11 Listopada – Inżynierska) – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Kapucyńska – Miodowa (powrót: Miodowa – Senatorska – Nowy Przejazd – aleja Solidarności) – Krakowskie Przedmieście – Świętokrzyska – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – plac Starynkiewicza – Lindleya – Koszykowa – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Chałubińskiego – Wspólna – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie) – Woronicza – Wołoska – Rzymowskiego – Obrzeżna – BOKSERSKA.
(Stara trasa: PLAC HALLERA – ... – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – Złota – Żelazna – plac Starynkiewicza – Lindleya – Koszykowa – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Chałubińskiego – Wspólna – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie) – Woronicza – ... – BOKSERSKA.)
H linia autobusowa pospieszna stała OKĘCIE – aleja Krakowska – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – aleja Solidarności – Jagiellońska (powrót: Jagiellońska – św. Cyryla i Metodego – Targowa) – Modlińska – DĄBRÓWKA SZLACHECKA.
Przystanki: OKĘCIE, CYPRYSOWA (NŻ), KRAKOWIAKÓW, HYNKA, LECHICKA, 1 SIERPNIA (NŻ), DICKENSA, BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 ROKU, KINO OCHOTA, PL. NARUTOWICZA, PL. ZAWISZY, DWORZEC CENTRALNY, CENTRUM, MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA, AL. ZIELENIECKA, DWORZEC WILEŃSKI, PL HALLERA, RONDO STARZYŃSKIEGO, PIMOT (NŻ), ŚLIWICE, DYREKCJA FSO, ŻERAŃ FSO, KANAŁ ŻERAŃSKI (NŻ), KONWALIOWA (NŻ), PŁOCHOCIŃSKA, EKSPRESOWA, WIŚNIEWO, KLASYKÓW, MEHOFFERA (NŻ), DĄBRÓWKA SZLACHECKA.
(Stara trasa: OKĘCIE – ... – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego (powrót: aleja i most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – Złota – Żelazna – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy) – aleja Zieleniecka – ... – DĄBRÓWKA SZLACHECKA.)
H
BIS
linia autobusowa pospieszna okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) OKĘCIE – aleja Krakowska – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – aleja Solidarności – Jagiellońska (powrót: Jagiellońska – św. Cyryla i Metodego – Targowa) – ŻERAŃ FSO.
Przystanki: OKĘCIE, CYPRYSOWA (NŻ), KRAKOWIAKÓW, HYNKA, LECHICKA, 1 SIERPNIA (NŻ), DICKENSA, BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 ROKU, KINO OCHOTA, PL. NARUTOWICZA, PL. ZAWISZY, DWORZEC CENTRALNY, CENTRUM, MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA, AL. ZIELENIECKA, DWORZEC WILEŃSKI, PL HALLERA, RONDO STARZYŃSKIEGO, PIMOT (NŻ), ŚLIWICE, DYREKCJA FSO, ŻERAŃ FSO.
(Stara trasa: OKĘCIE – ... – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego (powrót: aleja i most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – Złota – Żelazna – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy) – aleja Zieleniecka – ... – ŻERAŃ FSO.)
1975.10.12. 155 linia autobusowa zwykła stała STRĄKOWA – Boznańskiej – Olbrachta (powrót: Olbrachta – Stroma – STRĄKOWA.) – Górczewska – Płocka – Wolska – Skierniewicka – Siedmiogrodzka – Grzybowska – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – Prosta – Żelazna – Grzybowska) – Kopernika – Tamka – Dobra – Czerwonego Krzyża – Kruczkowskiego (powrót: Kruczkowskiego – aleja 3 Maja – Solec – Dobra) – Rozbrat – Górnośląska – Czerniakowska – TORWAR (powrót: TORWAR – Łazienkowska – Rozbrat).
(Stara trasa: STRĄKOWA – ... – Tamka – Dobra – Solec – aleja 3 Maja – PKP POWIŚLE.)
Przedłużenie trasy na terenie Powiśla wraz z likwidacją pętli przy stacji PKP.
462 linia autobusowa przyspieszona okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) CHEŁMSKA – Czerniakowska – Solec – Wybrzeże Kościuszkowskie – Nowy Zjazd – most Śląsko-Dąbrowski (powrót: most Śląsko-Dąbrowski – Grodzka – Wybrzeże Kościuszkowskie) – aleja Solidarności – Targowa – 11 Listopada (powrót: 11 Listopada – Ratuszowa – Inżynierska – Wileńska – Targowa) – św. Wincentego – CMENTARZ BRÓDNOWSKI.
Przystanki: CHEŁMSKA, SIELCE, SZWOLEŻERÓW, TORWAR, DW. WILEŃSKI, KOŁOWA, CMENTARZ BRÓDNOWSKI.
Uruchomienie linii w celu polepszenia obsługi nowego osiedla mieszkaniowego na Targówku i usprawnienia połączenia Dolnego Mokotowa z centrum Pragi.
1975.10.13. BIAŁOBRZEGI linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni świąteczne) SEZONOWE ZAWIESZENIE KURSOWANIA.
(Stała trasa: PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Bankowy – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Słomińskiego (powrót: Słomińskiego – Andersa) – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Modlińska – Jabłonna: Modlińska – Zegrzyńska – Legionowo: Warszawska – Zegrzyńska – Michałów: Warszawska – Zegrze – Nieporęt: Zegrzyńska – aleja Wojska Polskiego – Białobrzegi: aleja Wojska Polskiego – BIAŁOBRZEGI.)
Zakończenie sezonu wypoczynkowego.
CHOJNÓW linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni świąteczne) SEZONOWE ZAWIESZENIE KURSOWANIA.
(Stała trasa: PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Iwiczna: Puławska – Piaseczno: (Puławska – Kościuszki – 17 Stycznia – Asfaltowa?) – Chojnów: Asfaltowa – CHOJNÓW.)
MAGDALENKA linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni świąteczne) SEZONOWE ZAWIESZENIE KURSOWANIA.
(Stała trasa: PLAC DEFILAD – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – aleja Krakowska – Raszyn: aleja Krakowska – Falenty: aleja Krakowska – Janki: aleja Krakowska – Nowy Sękocin: aleja Krakowska – Stary Sękocin: aleja Krakowska – Sękocin Las: aleja Krakowska – Słoneczna – Magdalenka: Słoneczna – MAGDALENKA.)
1975.10.14.
1975.11.11.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wstrzymanie w dniach 14, 15, 17 października oraz 4, 7, 11 listopada ruchu tramwajowego na ul. Okopowej (w kierunku ronda "Radosława") z powodu robót torowych.


1. ŻERAŃ WSCHODNI – ... – Słomińskiego – Okopowa – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II – Słomińskiego) – Młynarska – ... – KOŁO.
5. TWARDOWSKA – ... – aleja Jana Pawła II – Okopowa – Towarowa (powrót: Towarowa – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II) – pl. Zawiszy – ... – WIATRACZNA.
22. PIASKI – ... – aleja Jana Pawła II – Okopowa – Towarowa (powrót: Towarowa – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II) – pl. Zawiszy – ... – WIATRACZNA.
27. HUTA – ... – aleja Jana Pawła II – Okopowa – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II) – Wolska – CMENTARZ WOLSKI.
Z. OKOPOWA – Okopowa – RONDO "RADOSŁAWA".
1975.10.19. OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wstrzymanie przez cały dzień ruchu tramwajowego na ciągu ulic: Andersa - Mickiewicza - Słowackiego na odcinku od ul. Międzyparkowej do ul. Popiełuszki w związku z robotami ciepłowniczymi w rejonie pl. Inwalidów.


6. TWARDOWSKA – ... – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Słomińskiego – most Gdański – ... – GOCŁAWEK.
15. HUTA – ... – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Stawki – Andersa – ... – PLAC NARUTOWICZA.
28. HUTA – ... – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Słomińskiego – most Gdański – ... – ŻERAŃ FSO.
31. POTOCKA – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Stawki – Andersa – ... – SŁUŻEWIEC.
36. POTOCKA – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Stawki – Andersa – ... – WYŚCIGI.
Z. POTOCKA – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Stawki – MURANOWSKA.
1975.10.19. 157 linia autobusowa zwykła stała GWIAŹDZISTA – Gwiaździsta – Podleśna – Lektykarska – Gdańska – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Stawki – Smocza – Nowolipie – Żelazna – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy (powrót: plac Zawiszy – Towarowa – Srebrna – Miedziana – Sienna – Żelazna) – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – Banacha – Pawińskiego – Korotyńskiego – RAKOWIEC (powrót: RAKOWIEC – Korotyńskiego – Mołdawska – Pruszkowska – Pawińskiego).
(Stara trasa: GWIAŹDZISTA – Gwiaździsta – Jana III – Marii Kazimiery – Rudzka – Gdańska – Słowackiego – ... – RAKOWIEC.)
Korekta trasy związana z budową nowych osiedli Marymont i Ruda.
1975.10.21. 105 linia autobusowa zwykła stała STARE BEMOWO – Kaliskiego – Lazurowa – Szeligowska – Połczyńska – Wolska – Kasprzaka (powrót: Kasprzaka – Ordona – Wolska) – Prosta – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE).
(Stara trasa: STARE BEMOWO – ... – Połczyńska – Wolska – Kasprzaka – Prosta – ... – EMILII PLATER (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE).)
Oddanie do ruchu nowego wielopoziomowego węzła drogowego w rejonie zbiegu ulic Kasprzaka, Wolskiej i Redutowej.
159 linia autobusowa zwykła stała DEOTYMY – Deotymy – Brożka – Ciołka (powrót: Ciołka – Ożarowska – DEOTYMY.) – Górczewska – Olbrachta – Redutowa – Wolska – Kasprzaka (powrót: Kasprzaka – Ordona – Wolska) – Towarowa – plac Zawiszy – Raszyńska – Koszykowa – Piękna – Myśliwiecka – Łazienkowska – TORWAR.
(Stara trasa: DEOTYMY – ... – Redutowa – Wolska – Kasprzaka – Towarowa – ... – TORWAR.)
163 linia autobusowa zwykła stała NOWE GÓRCE – Konarskiego – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – Kasprzaka (powrót: Kasprzaka – Ordona – Wolska) – Towarowa – plac Zawiszy – Raszyńska – Koszykowa – aleja Niepodległości – Narbutta – Łowicka – RAKOWIECKA / ŁOWICKA (powrót: RAKOWIECKA / ŁOWICKA – Rakowiecka – aleja Niepodległości).
(Stara trasa: NOWE GÓRCE – ... – Połczyńska – Wolska – Kasprzaka – Towarowa – ... – RAKOWIECKA / ŁOWICKA.)
359 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) REDUTOWA – Redutowa – Wolska – Kasprzaka (powrót: Kasprzaka – Ordona – Wolska) – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – BASENY SZCZĘŚLIWICKIE.
(Stara trasa: REDUTOWA – Redutowa – Wolska – Kasprzaka – Towarowa – ... – BASENY SZCZĘŚLIWICKIE.)
1975.10.21.
1975.11.21.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wstrzymanie w dniach 21, 24, 28 października oraz 14, 18, 21 listopada ruchu tramwajowego na ul. Okopowej (w kierunku alei Solidarności) z powodu robót torowych.


1. ŻERAŃ WSCHODNI – ... – Słomińskiego – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Okopowa – Słomińskiego) – Młynarska – ... – KOŁO.
5. TWARDOWSKA – ... – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – Towarowa (powrót: Towarowa – Okopowa – aleja Jana Pawła II) – pl. Zawiszy – ... – WIATRACZNA.
22. PIASKI – ... – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – Towarowa (powrót: Towarowa – Okopowa – aleja Jana Pawła II) – pl. Zawiszy – ... – WIATRACZNA.
27. HUTA – ... – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Okopowa – aleja Jana Pawła II) – Wolska – CMENTARZ WOLSKI.
Z. OKOPOWA – Okopowa – RONDO "RADOSŁAWA".
1975.10.25. OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wstrzymanie w godz. 0.30 - ok. 10.00 ruchu tramwajowego na ul. Nowowiejskiej na odcinku od pl. Zbawiciela do al. Niepodległości w związku z pracami torowymi.


2. ŻERAŃ WSCHODNI – ... – Andersa – Stawki – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – ... – OKĘCIE.
14. OKĘCIE – ... – Nowowiejska – aleja Niepodległości – Rakowiecka – Boboli – Wołoska – Woronicza – Puławska – METRO WILANOWSKA.
15. HUTA – ... – Andersa – Stawki – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – ... – PLAC NARUTOWICZA.
19. PIASKI – ... – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Rakowiecka – Boboli – Wołoska – Woronicza – Puławska – WYŚCIGI (kraniec przy al. Wyścigowej).
Z. NOWOWIEJSKA / ALEJA NIEPODLEGŁOŚCI – Nowowiejska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji – Koszykowa – aleja Niepodległości – NOWOWIEJSKA / ALEJA NIEPODLEGŁOŚCI. [Linia jednokierunkowa]
1975.10.26. 158 linia autobusowa zwykła stała EMILII PLATER (PLAC DEFILAD) – plac Defilad – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER (PLAC DEFILAD).) – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Kinowa – Rozłucka – Turbinowa – Spalinowa – Grenadierów – Ostrobramska – ZAMIENIECKA (powrót: ZAMIENIECKA – Zamieniecka – Znicza – Łukiska – Ostrobramska – Kinowa).
(Stara trasa: EMILII PLATER (PLAC DEFILAD) – ... – aleja Waszyngtona – Kinowa – Rozłucka – Turbinowa – Spalinowa – Grenadierów – Ostrobramska – ZAMIENIECKA (powrót: ZAMIENIECKA – Zamieniecka – Znicza – Łukiska – Ostrobramska).)
Korekta trasy w celu wyeliminowania uciążliwości przejazdu ulicami Turbinową i Spalinową.
1975.11.01. 142 linia autobusowa zwykła stała PLAC WILSONA – Słowackiego – Żeromskiego – Wólczyńska – Opłotek – Palisadowa – Wóycickiego – CMENTARZ PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA.
(Stara trasa: PLAC WILSONA – ... – Opłotek – PLACÓWKA.)
Połączenie linii.
142
BIS
linia autobusowa zwykła stała LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: PLAC WILSONA – Słowackiego – Żeromskiego – Wólczyńska – Wóycickiego – CMENTARZ PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA.)
1975.11.01. PL. DEFILAD

POWĄZKI
(CMENTARZ WOJSKOWY)
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC DEFILAD – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – plac Bankowy – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II – Okopowa – Powązkowska (powrót: Powązkowska – Dzika – aleja Jana Pawła II) – POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY).
Przystanki: PL. DEFILAD, PL. BANKOWY, KINO FEMINA, RONDO RADOSŁAWA, POWĄZKI (IV BRAMA), POWĄZKI (SYBILLI).
Uruchomienie linii cmentarnych. Więcej szczegółów znajduje się TUTAJ.
PL. DEFILAD

POWĄZKI
(IV BRAMA)
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC DEFILAD – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – plac Bankowy – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II – Okopowa – Powązkowska (powrót: Powązkowska – Dzika – aleja Jana Pawła II) – POWĄZKI (IV BRAMA).
Przystanki: PL. DEFILAD, PL. BANKOWY, KINO FEMINA, RONDO RADOSŁAWA, POWĄZKI (IV BRAMA).
PL. DEFILAD

POWĄZKI
(OSTROROGA)
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC DEFILAD – Emilii Plater – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – PLAC DEFILAD.) – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – Wolska – Płocka – Ostroroga – POWĄZKI (OSTROROGA) (powrót: POWĄZKI (OSTROROGA) – Wawrzyszewska – Obozowa – Płocka).
Przystanki: PL. DEFILAD, KINO FEMINA, OKOPOWA, PŁOCKA, POWĄZKI (OSTROROGA).
PL. DEFILAD

CMENTARZ BRÓDNOWSKI
(ŚW. WINCENTEGO)
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC DEFILAD – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – plac Bankowy – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Słomińskiego (powrót: Słomińskiego – Andersa) – most Gdański – Starzyńskiego – św. Wincentego – CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO).
Przystanki: PL. DEFILAD, PL. BANKOWY, DWORZEC GDAŃSKI, RODNO STARZYŃSKIEGO, RONDO ŻABA, CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO).
PL. DEFILAD

CMENTARZ BRÓDNOWSKI
(ODROWĄŻA)
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC DEFILAD – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – plac Bankowy – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Słomińskiego (powrót: Słomińskiego – Andersa) – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Pożarowa – Odrowąża – CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ODROWĄŻA) (powrót: CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ODROWĄŻA) – Odrowąża – 11 Listopada – Starzyńskiego).
Przystanki: PL. DEFILAD. PL. BANKOWY, DWORZEC GDAŃSKI, RONDO STARZYŃSKIEGO, POŻAROWA, CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ODROWĄŻA).
PL. NARUTOWICZA

POWĄZKI
(CMENTARZ WOJSKOWY)
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – plac Zawiszy – Towarowa – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II – Okopowa – Powązkowska (powrót: Powązkowska – Dzika – aleja Jana Pawła II) – POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY).
Przystanki: PL. NARUTOWICZA, PL. ZAWISZY, OKOPOWA, KINO FEMINA, RONDO RADOSŁAWA, POWĄZKI (IV BRAMA), POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY).
PL. NARUTOWICZA

POWĄZKI
(IV BRAMA)
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – plac Zawiszy – Towarowa – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II – Okopowa – Powązkowska (powrót: Powązkowska – Dzika – aleja Jana Pawła II) – POWĄZKI (IV BRAMA).
Przystanki: PL. NARUTOWICZA, PL. ZAWISZY, OKOPOWA, KINO FEMINA, RONDO RADOSŁAWA, POWĄZKI (IV BRAMA).
PL. NARUTOWICZA

CMENTARZ BRÓDNOWSKI
(ŚW. WINCENTEGO)
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – 11 Listopada (powrót: 11 Listopada – Ratuszowa – Inżynierska – Wileńska – Targowa) – św. Wincentego – CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO).
Przystanki: PL. NARUTOWICZA, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, CENTRUM, MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA, AL. ZIELENIECKA, DWORZEC WILEŃSKI, RONDO ŻABA, CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO).
PL. TRZECH KRZYŻY

CMENTARZ BRÓDNOWSKI
(ŚW. WINCENTEGO)
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC TRZECH KRZYŻY – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – 11 Listopada (powrót: 11 Listopada – Ratuszowa – Inżynierska – Wileńska – Targowa) – św. Wincentego – CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO).
Przystanki: PL. TRZECH KRZYŻY, MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA, AL. ZIELENIECKA, DWORZEC WILEŃSKI, RONDO ŻABA, CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO).
WIATRACZNA

POWĄZKI
(CMENTARZ WOJSKOWY)
linia autobusowa cmentarna pospieszna WIATRACZNA – aleja Waszyngtona – aleja i most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – aleja Jana Pawła II – Okopowa – Powązkowska (powrót: Powązkowska – Dzika – aleja Jana Pawła II) – POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY).
Przystanki: WIATRACZNA, RONDO WASZYNGTONA, MUZEUM NARODOWE, CENTRUM, DW. CENTRALNY, KINO FEMINA, RONDO RADOSŁAWA, POWĄZKI (IV BRAMA), POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY).
WIATRACZNA

POWĄZKI
(IV BRAMA)
linia autobusowa cmentarna pospieszna WIATRACZNA – aleja Waszyngtona – aleja i most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – aleja Jana Pawła II – Okopowa – Powązkowska (powrót: Powązkowska – Dzika – aleja Jana Pawła II) – POWĄZKI (IV BRAMA).
Przystanki: WIATRACZNA, RONDO WASZYNGTONA, MUZEUM NARODOWE, CENTRUM, DW. CENTRALNY, KINO FEMINA, RONDO RADOSŁAWA, POWĄZKI (IV BRAMA).
WIATRACZNA

CMENTARZ BRÓDNOWSKI
(ŚW. WINCENTEGO)
linia autobusowa cmentarna pospieszna WIATRACZNA – aleja Waszyngtona – aleja Zieleniecka – Targowa – 11 Listopada (powrót: 11 Listopada – Ratuszowa – Inżynierska – Wileńska – Targowa) – św. Wincentego – CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO).
Przystanki: WIATRACZNA, RONDO WASZYNGTONA, AL. ZIELENIECKA, DW. WILEŃSKI, RONDO ŻABA, CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO).
POWĄZKI
(CMENTARZ WOJSKOWY)

CMENTARZ BRÓDNOWSKI
(ŚW. WINCENTEGO)
linia autobusowa cmentarna pospieszna POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY) – Powązkowska – Okopowa – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – św. Wincentego – CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO).
Przystanki: POWĄZKI (CM. WOJSKOWY), POWĄZKI (IV BRAMA), RONDO RADOSŁAWA, DWORZEC GDAŃSKI, RONDO STARZYŃSKIEGO, RONDO ŻABA, CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO).
PL. WILSONA

PALMIRY
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC WILSONA – Słowackiego – Marymoncka – Pułkowa – Łomianki: Kolejowa – Dziekanów Leśny: Kolejowa – Pieńków: Kolejowa – Palmiry: droga przez Palmiry – PALMIRY.
Przystanki: PL. WILSONA. DZIEKANÓW, ŁOMNA, PALMIRY.
PL. WILSONA

CMENTARZ PÓŁNOCNY
(BRAMA GŁÓWNA)
linia autobusowa cmentarna zwykła PLAC WILSONA – Słowackiego – Żeromskiego – Wólczyńska – Arkuszowa – Opłotek – Palisadowa – Wóycickiego – CMENTARZ PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA (powrót: CMENTARZ PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA – Wóycickiego – Wólczyńska).
DW. WSCHODNI

CMENTARZ BRÓDNOWSKI
(ŚW. WINCENTEGO)
linia autobusowa cmentarna zwykła DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA) – Kijowska – Targowa – 11 Listopada (powrót: 11 Listopada – Ratuszowa – Inżynierska – Wileńska – Targowa) – św. Wincentego – CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO).
1975.11.03. W linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni wyścigów konnych) SEZONOWE ZAWIESZENIE KURSOWANIA.
(Stała trasa: PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – WYŚCIGI.)
Zakończenie sezonu.
1975.11.07.
1975.11.22.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wstrzymanie w godz. 23-24 ruchu tramwajowego na ciągu ulic: aleja Jana Pawła II - Chałubińskiego - al. Niepodległości na odcinku od al. Solidarności do ul. Nowowiejskiej z powodu robót torowych.


10. CMENTARZ WOLSKI – ... – Prosta – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Filtrowa – Krzywickiego – Nowowiejska – aleja Niepodległości – ... – SŁUŻEWIEC.
11. PIASKI – ... – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – Towarowa – Prosta – ... – OSIEDLE WOLSKA.
12. ŻERAŃ FSO – ... – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Filtrowa – Krzywickiego – Nowowiejska – aleja Niepodległości – ... – SŁUŻEWIEC.
17. HUTA – ... – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Filtrowa – Krzywickiego – Nowowiejska – aleja Niepodległości – ... – SŁUŻEWIEC.
19. PIASKI – ... – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Filtrowa – Krzywickiego – Nowowiejska – plac Zbawiciela – ... – WYŚCIGI (kraniec przy al. Wyścigowej).
29. POTOCKA – ... – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – ... – BANACHA.
33. PIASKI – ... – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Filtrowa – Krzywickiego – Nowowiejska – aleja Niepodległości – ... – METRO WILANOWSKA.
Z. KINO FEMINA – aleja Jana Pawła II – Złota – Żelazna – plac Starynkiewicza – Lindleya – Koszykowa – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Chałubińskiego – Wspólna – Emilii Plater – Złota – aleja Jana Pawła II) – NOWOWIEJSKA.
1975.11.12. 100L linia autobusowa zwykła stała PLAC UNII LUBELSKIEJ – Bagatela – Aleje Ujazdowskie – plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Krakowskie Przedmieście – Królewska – plac Piłsudskiego – Moliera – plac Teatralny – Senatorska – plac Bankowy – Andersa – Nowolipki – Smocza – Nowolipie – Żelazna – Srebrna – Towarowa – plac Zawiszy – Koszykowa – plac Konstytucji – Waryńskiego – Boya – PLAC UNII LUBELSKIEJ.
(Stara trasa: PLAC UNII LUBELSKIEJ – ... – plac Zawiszy – Koszykowa – aleja Niepodległości – Nowowiejska – Polna – Waryńskiego – Boya – PLAC UNII LUBELSKIEJ.)
Wycofanie z ul. Nowowiejskiej.
1975.12.01. 388 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) POMNIK LOTNIKA – Wawelska – aleja Armii Ludowej – most Łazienkowski – aleja Stanów Zjednoczonych – WIATRACZNA. Uruchomienie linii wspomagającej linię 188 na odcinku przebiegającym wzdłuż Trasy Łazienkowskiej.
1975.12.08. 100P linia autobusowa zwykła stała PLAC UNII LUBELSKIEJ – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji – Koszykowa – plac Zawiszy – Towarowa – Srebrna – Żelazna – Nowolipie – Smocza – Nowolipki – Andersa – plac Bankowy – Senatorska – plac Teatralny – Wierzbowa – plac Piłsudskiego – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – Bagatela – PLAC UNII LUBELSKIEJ.
(Stara trasa: PLAC UNII LUBELSKIEJ – ... – plac Zawiszy – Towarowa – Srebrna – Miedziana – Sienna – Żelazna – Nowolipie – ... – PLAC UNII LUBELSKIEJ.)
Oddanie do użytku Dworca Centralnego wraz z systemem przejść podziemnych oraz dwupoziomowym rondem u zbiegu Al. Jerozolimskich, al. Jana Pawła II i ul. Chałubińskiego i zespołem przystanków końcowych na poziomie "-1" parkingu po północnej stronie dworca.
105 linia autobusowa zwykła stała STARE BEMOWO – Kaliskiego – Lazurowa – Szeligowska – Połczyńska – Wolska – Kasprzaka – Prosta – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER (PKiN).
(Stara trasa: STARE BEMOWO – ... – Prosta – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE).)
109 linia autobusowa zwykła stała STARE BEMOWO – Kaliskiego – Lazurowa – Górczewska – Płocka – Kasprzaka – Prosta – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER (PKiN).
(Stara trasa: STARE BEMOWO – ... – Prosta – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE).)
130 linia autobusowa zwykła stała DWORZEC GŁÓWNY – Towarowa – Srebrna – Miedziana – Chmielna – Żelazna – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Towarowa – DWORZEC GŁÓWNY.) – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Rakowiecka – Puławska – Dolna – Konduktorska – PIASECZYŃSKA (powrót: PIASECZYŃSKA – Dolna).
(Stara trasa: DWORZEC GŁÓWNY – Towarowa – Srebrna – Miedziana – Chmielna – Żelazna – plac Starynkiewicza – Lindleya – Koszykowa (powrót: Koszykowa – Raszyńska – plac Zawiszy – Towarowa – DWORZEC GŁÓWNY.) – aleja Niepodległości – ... – PIASECZYŃSKA.)
150 linia autobusowa zwykła stała TRZECH BUDRYSÓW – Dickensa – Białobrzeska – Niemcewicza – Grójecka (powrót: Grójecka – plac Narutowicza – Barska – Białobrzeska) – plac Zawiszy – Towarowa – Srebrna – Twarda – Prosta – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Złota – Srebrna) – Kopernika – Tamka – Dobra – MARIENSZTAT (powrót: MARIENSZTAT – Mariensztat – Sowia – Furmańska – Karowa – Dobra).
(Stara trasa: TRZECH BUDRYSÓW – ... – plac Zawiszy – Towarowa – Srebrna – Miedziana – Sienna – Twarda – Prosta – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Złota – Srebrna) – Kopernika – ... – MARIENSZTAT.)
157 linia autobusowa zwykła stała GWIAŹDZISTA – Gwiaździsta – Podleśna – Lektykarska – Gdańska – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Stawki – Smocza – Nowolipie – Żelazna – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – Banacha – Pawińskiego – Korotyńskiego – RAKOWIEC (powrót: RAKOWIEC – Korotyńskiego – Mołdawska – Pruszkowska – Pawińskiego).
(Stara trasa: GWIAŹDZISTA – ... – Stawki – Smocza – Nowolipie – Żelazna – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy (powrót: plac Zawiszy – Towarowa – Srebrna – Miedziana – Sienna – Żelazna) – Grójecka – ... – RAKOWIEC.)
158 linia autobusowa zwykła stała EMILII PLATER (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE) – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Kinowa – Rozłucka – Turbinowa – Spalinowa – Grenadierów – Ostrobramska – ZAMIENIECKA (powrót: ZAMIENIECKA – Zamieniecka – Znicza – Łukiska – Ostrobramska – Kinowa).
(Stara trasa: EMILII PLATER (PLAC DEFILAD) – plac Defilad – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER (PLAC DEFILAD).) – most i aleja Poniatowskiego – ... – ZAMIENIECKA.)
160 linia autobusowa zwykła stała DWORZEC CENTRALNY (poziom -1) – Emilii Plater – Twarda – plac Grzybowski – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Miodowa – Senatorska – Nowy Przejazd – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Kapucyńska – Miodowa) – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Szwedzka – Strzelecka – Środkowa – Kowieńska – KOWIEŃSKA / SZWEDZKA (powrót: KOWIEŃSKA / SZWEDZKA – Szwedzka).
(Stara trasa: EMILII PLATER (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE) – Emilii Plater – Twarda – ... – KOWIEŃSKA / SZWEDZKA.)
171 linia autobusowa zwykła stała DWORZEC GDAŃSKI – Bonifraterska – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Odyńca – KAZIMIERZOWSKA (powrót: KAZIMIERZOWSKA – Ursynowska – aleja Niepodległości).
(Stara trasa: DWORZEC GDAŃSKI – ... – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Złota – Żelazna – plac Starynkiewicza – Lindleya – Koszykowa – aleja Niepodległości – Odyńca – KAZIMIERZOWSKA (powrót: KAZIMIERZOWSKA – Ursynowska – aleja Niepodległości – Chałubińskiego – Wspólna – Emilii Plater – Świętokrzyska).)
174 linia autobusowa zwykła stała EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Puławska – aleja Lotników – Bełdan – Orzycka – Gotarda – BOKSERSKA.
(Stara trasa: EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – ... – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Złota – Żelazna – plac Starynkiewicza – Lindleya – Koszykowa – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Chałubińskiego – Wspólna – Emilii Plater – EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA).) – Puławska – ... – BOKSERSKA.)
180
BIS
linia autobusowa zwykła stała DWORZEC CENTRALNY (poziom -1) – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Boya – Bagatela – Belwederska (powrót: Belwederska – Zawrotna – Spacerowa – Klonowa – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Gagarina – Czerniakowska – Powsińska – SADYBA.
(Stara trasa: EMILII PLATER (PLAC DEFILAD) – plac Defilad – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER (PLAC DEFILAD).) – plac Konstytucji – ... – SADYBA.)
309 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) KSIĘCIA JANUSZA – Górczewska – Płocka – Kasprzaka – Prosta – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER (PKiN).
(Stara trasa: KSIĘCIA JANUSZA – ... – Prosta – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE).)
350 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) INSTALATORÓW – Instalatorów – aleja Krakowska – 1 Sierpnia – aleja Krakowska (powrót: aleja Krakowska – Instalatorów) – Grójecka – Dickensa – Białobrzeska – Niemcewicza – Grójecka (powrót: Grójecka – plac Narutowicza – Barska – Białobrzeska) – plac Zawiszy – Towarowa – Srebrna – Twarda – Prosta – Świętokrzyska – Krakowskie Przedmieście – Kopernika – NOWY ŚWIAT (powrót: NOWY ŚWIAT – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Złota – Srebrna).
(Stara trasa: INSTALATORÓW – ... – plac Zawiszy – Towarowa – Srebrna – Miedziana – Sienna – Twarda – Prosta – Świętokrzyska – Krakowskie Przedmieście – Kopernika – NOWY ŚWIAT (powrót: NOWY ŚWIAT – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Złota – Srebrna).)
357 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) PLAC WILSONA – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Stawki – Smocza – Nowolipie – Żelazna – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – Banacha – Pawińskiego – Korotyńskiego – RAKOWIEC (powrót: RAKOWIEC – Korotyńskiego – Mołdawska – Pruszkowska – Pawińskiego).
(Stara trasa: PLAC – ... – Stawki – Smocza – Nowolipie – Żelazna – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy (powrót: plac Zawiszy – Towarowa – Srebrna – Miedziana – Sienna – Żelazna) – Grójecka – ... – RAKOWIEC.)
371 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) PLAC ZAMKOWY – Krakowskie Przedmieście – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Odyńca – KAZIMIERZOWSKA (powrót: KAZIMIERZOWSKA – Ursynowska – aleja Niepodległości).
(Stara trasa: PLAC ZAMKOWY – ... – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Złota – Żelazna – plac Starynkiewicza – Lindleya – Koszykowa – aleja Niepodległości – Odyńca – KAZIMIERZOWSKA (powrót: KAZIMIERZOWSKA – Ursynowska – aleja Niepodległości – Chałubińskiego – Wspólna – Emilii Plater – Świętokrzyska).)
374 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Puławska – WILANOWSKA.
(Stara trasa: EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – ... – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Złota – Żelazna – plac Starynkiewicza – Lindleya – Koszykowa – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Chałubińskiego – Wspólna – Emilii Plater – EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA).) – WILANOWSKA (kraniec w al. Niepodległości).)
474 linia autobusowa przyspieszona okresowa (kursuje w dni robocze w wyznaczonych godzinach) EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – Emilii Plater – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Puławska – Poleczki – Wyczółki – Łączyny – WYCZÓŁKI (d. FABRYKA DOMÓW).
Przystanki: EMILII PLATER, METRO POLE MOKOTOWSKIE, METRO WILANOWSKA, FABRYKA DOMÓW.
(Stara trasa: EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – ... – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Złota – Żelazna – plac Starynkiewicza – Lindleya – Koszykowa – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Chałubińskiego – Wspólna – Emilii Plater – EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA).) – Puławska – ... – WYCZÓŁKI (d.FABRYKA DOMÓW).)
606 linia autobusowa nocna zwykła stała HUTA – Nocznickiego – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Malczewskiego – Joliot-Curie – Woronicza – Racjonalizacji – Konstruktorska – Postępu – Cybernetyki – Obrzeżna – Bokserska – BOKSERSKA.
(Stara trasa: HUTA – ... – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – plac Starynkiewicza – Lindleya – Koszykowa – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Koszykowa – Emilii Plater – EMILII PLATER) – Malczewskiego – ... – BOKSERSKA.)
C
BIS
linia autobusowa pospieszna okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) DWORZEC CENTRALNY (poziom -1) – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grochowska – Płowiecka – Błękitna – Widoczna (powrót: Widoczna – Płowiecka) – Szpotańskiego – Panny Wodnej – RADOŚĆ PKP.
(Stara trasa: EMILII PLATER (PLAC DEFILAD) – plac Defilad – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER (PLAC DEFILAD).) – most i aleja Poniatowskiego – ... – RADOŚĆ PKP.)
D linia autobusowa pospieszna stała PLAC HALLERA – Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – Targowa (powrót: Targowa – 11 Listopada – Inżynierska) – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Kapucyńska – Miodowa (powrót: Miodowa – Senatorska – Nowy Przejazd – aleja Solidarności) – Krakowskie Przedmieście – Świętokrzyska – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Woronicza – Wołoska – Rzymowskiego – Obrzeżna – BOKSERSKA.
(Stara trasa: PLAC HALLERA – ... – Świętokrzyska – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – plac Starynkiewicza – Lindleya – Koszykowa – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Chałubińskiego – Wspólna – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie) – Woronicza – ... – BOKSERSKA.)
E linia autobusowa pospieszna stała HUTA – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Malczewskiego – Joliot-Curie – Woronicza – Spartańska – SPARTAŃSKA.
(Stara trasa: HUTA – ... – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Złota – Żelazna – plac Starynkiewicza – Lindleya – Koszykowa – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Chałubińskiego – Wspólna – Emilii Plater – Złota – aleja Jana Pawła II) – Malczewskiego – ... – SPARTAŃSKA.)
M linia autobusowa pospieszna stała DWORZEC CENTRALNY (poziom -1) – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – plac Bankowy – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Słomińskiego (powrót: Słomińskiego – Dawidowskiego – Andersa) – most Gdański – Starzyńskiego – 11 Listopada – św. Wincentego – Kondratowicza – Łabiszyńska – Toruńska – BRÓDNO UGORY (powrót: BRÓDNO UGORY – Toruńska – Rembielińska – Kondratowicza).
(Stara trasa: EMILII PLATER (PLAC DEFILAD) – plac Defilad – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER (PLAC DEFILAD).) – plac Bankowy – ... – BRÓDNO UGORY.)
1975.12.21. 174 linia autobusowa zwykła stała EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Domaniewska – Modzelewskiego – aleja Lotników – Bełdan – Orzycka – Gotarda – BOKSERSKA.
(Stara trasa: EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – ... – aleja Niepodległości – Puławska – aleja Lotników – ... – BOKSERSKA.)
Wycofanie z ul. Puławskiej celem dogodniejszej obsługi osiedli Domaniewska i Służew-Fort.
A
BIS
linia autobusowa pospieszna okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) HUTA – Kasprowicza – Oczapowskiego – aleja Reymonta – Żeromskiego (powrót: Żeromskiego – aleja Zjednoczenia – Kasprowicza) – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Domaniewska – Modzelewskiego – aleja Lotników – Bełdan – Orzycka – Gotarda – BOKSERSKA.
(Stara trasa: HUTA – ... – plac Konstytucji – Waryńskiego – Boya – PLAC UNII LUBELSKIEJ (powrót: PLAC UNII LUBELSKIEJ – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji).)
Przedłużenie trasy celem dogodniejszej obsługi osiedli Domaniewska i Służew-Fort.
1975.12.31. 601 linia autobusowa nocna zwykła stała CIENISTA – Świerszcza – Globusowa (powrót: Globusowa – Zdobnicza – CIENISTA.) – Dźwigowa – Połczyńska – Wolska – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Zamoyskiego – Grochowska – Płowiecka – Korkowa – MARYSIN.
(Stara trasa: CIENISTA – ... – Zamoyskiego – Grochowska – Zakole – Wiatraczna (powrót: Wiatraczna – Grochowska) – Szaserów – Wspólna Droga – Grochowska – Płowiecka – Korkowa – MARYSIN.)
Wyprostowanie trasy na Grochowie w związku ze skierowaniem do ul. Szaserów linii 608.
608 linia autobusowa nocna zwykła stała BRĄZOWNICZA – Kwitnąca – Wólczyńska – aleja Reymonta – Broniewskiego – Krasińskiego – Powązkowska – Okopowa – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – aleja Armii Ludowej – most Łazienkowski – aleja Stanów Zjednoczonych – Ostrobramska – Zamieniecka – Chłopickiego – Szaserów – Wiatraczna – Chrzanowskiego – MYCIELSKIEGO (powrót: MYCIELSKIEGO – Dwernickiego – Szaserów).
(Stara trasa: BRĄZOWNICZA –... – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER.)
Przedłużenie trasy wzdłuż Trasy Łazienkowskiej na Grochów.
DOKŁADNE DATY ZMIAN NIEZNANE
1975.??.??.
(I-XII)
116
BIS
linia autobusowa zwykła stala PLAC PIŁSUDSKIEGO – Tokarzewskiego-Karaszewicza – Krakowskie Przedmieście (powrót: Krakowskie Przedmieście – Królewska – PLAC PIŁSUDSKIEGO.) – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – Belwederska – Sobieskiego – św. Bonifacego – STEGNY.
(Stara trasa: PLAC PIŁSUDSKIEGO – ... – św. Bonifacego – STEGNY (BATUMI).)
Skierowanie do nowej pętli u zbiegu ulic św. Bonifacego i Korsykańskiej.
185 linia autobusowa zwykła stala PLAC WILSONA – Krasińskiego – Wybrzeże Gdyńskie – Wybrzeże Gdańskie – Wybrzeże Kościuszkowskie – Solec – Czerniakowska – Powsińska – św. Bonifacego – STEGNY.
(Stara trasa: PLAC WILSONA – ... – św. Bonifacego – STEGNY (BATUMI).)
187 linia autobusowa zwykła stala DWORZEC ZACHODNI (stara pętla) – Aleje Jerozolimskie – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Grójecka – Wawelska – aleja Armii Ludowej – Czerniakowska – Powsińska – św. Bonifacego – STEGNY.
(Stara trasa: DWORZEC ZACHODNI (stara pętla) – ... – św. Bonifacego – STEGNY (BATUMI).)
1975.??.??.
(I-XII)
350 linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni robocze) INSTALATORÓW – Instalatorów – aleja Krakowska – 1 Sierpnia – aleja Krakowska (powrót: aleja Krakowska – Instalatorów) – Grójecka – Dickensa – Białobrzeska – Niemcewicza – Grójecka (powrót: Grójecka – plac Narutowicza – Barska – Białobrzeska) – plac Zawiszy – Towarowa – Srebrna – Twarda – Prosta – Świętokrzyska – Krakowskie Przedmieście – Kopernika – NOWY ŚWIAT (powrót: NOWY ŚWIAT – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Złota – Srebrna). Wprowadzenie kursowania poza godzinami szczytu.
1975.??.??. 201 linia autobusowa podmiejska zwykła stała PLAC WILSONA – Słowackiego – Marymoncka – Pułkowa – Łomianki: Kolejowa – Brukowa – Warszawska – Kiełpin: Warszawska – Dziekanów Leśny: Wiklinowa – Konopnickiej – DZIEKANÓW LEŚNY (SZPITAL).
(Stara trasa: PLAC WILSONA – Słowackiego – Marymoncka – Pułkowa – Łomianki: Kolejowa – Warszawska – ... – DZIEKANÓW LEŚNY (SZPITAL).)
Korekta tras na terenie Łomianek w związku ze zmianą organizacji ruchu po przebudowie ul. Kolejowej.
201
BIS
linia autobusowa podmiejska zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) PLAC WILSONA – Słowackiego – Marymoncka – Pułkowa – Łomianki: Kolejowa – Brukowa – Warszawska – Kiełpin: Warszawska – Dziekanów Leśny: Graniczna – DZIEKANÓW LEŚNY.
(Stara trasa: PLAC WILSONA – Słowackiego – Marymoncka – Pułkowa – Łomianki: Kolejowa – Warszawska – ... – DZIEKANÓW LEŚNY.)

 

SPIS TRAS (stan na koniec grudnia 1975 r.)

SCHEMAT KOMUNIKACJI DZIENNEJ (stan na koniec grudnia 1975 r.)

SCHEMAT KOMUNIKACJI NOCNEJ (stan na koniec grudnia 1975 r.)

POWRÓT DO SPISU LAT


KONTAKT: trasbus@o2.pl.