data linia rodzaj zmiana uwagi
1993.01.01. 4 linia tramwajowa zwykła stała CZYNSZOWA – Stalowa (powrót: Stalowa – Środkowa – Wileńska – CZYNSZOWA.) – 11 Listopada – Targowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – WYŚCIGI.
(Stara trasa: DWORZEC WSCHODNI – Kijowska – Targowa – Ratuszowa – Jagiellońska – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – Międzyparkowa – Andersa – plac Bankowy – ... – WYŚCIGI.)
Zakończenie zasadniczej części remontu mostu Śląsko-Dąbrowskiego - przywrócenie ruchu tramwajowego (z zachowaniem zawieszenia ruchu autobusowego i samochodowego).
13 linia tramwajowa zwykła stała KOŁO – Obozowa – Młynarska – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Kijowska – aleja Tysiąclecia – Kawęczyńska – KAWĘCZYŃSKA BAZYLIKA.
26 linia tramwajowa zwykła stała OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Zamoyskiego – Grochowska – WIATRACZNA.
(Stara trasa: OSIEDLE GÓRCZEWSKA – ... – aleja Solidarności – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – 11 Listopada – Stalowa – Środkowa – Wileńska – CZYNSZOWA (powrót: CZYNSZOWA – Stalowa).)
32 linia tramwajowa zwykła stała ANNOPOL – Annopol – Rembielińska – Budowlana – Odrowąża – 11 Listopada – Targowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – PLAC NARUTOWICZA.
(Stara trasa: (W dni świąteczne: ANNOPOL – Annopol – Rembielińska – Budowlana – Odrowąża – 11 Listopada – ...) CZYNSZOWA – Stalowa (powrót: Stalowa – Środkowa – Wileńska – CZYNSZOWA.) – 11 Listopada – Targowa – ... – PLAC NARUTOWICZA.)
34 linia tramwajowa zwykła stała LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: ANNOPOL – Annopol – Rembielińska – Budowlana – Odrowąża – 11 Listopada – Targowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Wolska – CMENTARZ WOLSKI.)
201 linia autobusowa zastępcza (zwykła stała) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: MŁYNÓW – Płocka (powrót: Płocka – Gostyńska – Obozowa – MŁYNÓW.) – Wolska – aleja Solidarności – Nowy Zjazd – Dobra – Tamka – most Syreny (powrót: most Syreny – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – aleja Solidarności) – Zamoście – Sokola – Jagiellońska – aleja Solidarności – Targowa – Kijowska – DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA).)
1993.01.20. 710 linia autobusowa podmiejska zwykła stała WILANOWSKA – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – osiedle Powsin – Drewny – Bielawa: Warszawska – Konstancin Jeziorna: Warszawska – Mirkowska – aleja Wojska Polskiego – Piłsudskiego – Jagiellońska – Wierzejewskiego – Piasta – Piłsudskiego (powrót: Piłsudskiego – Warszawska) – Prusa – Chylicka – Długa – Chylice: Starochylicka – Chylice-Pólko: Starochylicka – Piaseczno: Chyliczkowska – Armii Krajowej – Okulickiego (powrót: Okulickiego – Wojska Polskiego – Kusocińskiego – Puławska – Chyliczkowska) – PIASECZNO POLKOLOR.
(Stara trasa: WILANOWSKA – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – obwodnica Powsina – Drewny – Bielawa: Warszawska – ... – PIASECZNO POLKOLOR.)
Przywrócenie starej trasy w rejonie Powsina.
720 linia autobusowa podmiejska zwykła stała LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: OTWOCK (BOROWA) – Borowa – Żeromskiego – Reymonta – Tatrzańska – Narutowicza – Poniatowskiego – Pułaskiego – Andriollego – Matejki – Batorego – Olszowa – Przewoska – Hoża – Andriollego – Poniatowskiego – Filipowicza – Warszawska – Czaplickiego – Samorządowa – Borowa – OTWOCK (BOROWA).)
Przejęcie trasy przez linie prywatne.
721 linia autobusowa podmiejska zwykła stała LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: OTWOCK (BOROWA) – Borowa – Samorządowa – Czaplickiego – Warszawska – Filipowicza – Poniatowskiego – Andriollego – Hoża – Przewoska – Olszowa – Batorego – Matejki – Andriollego – Pułaskiego – Poniatowskiego – Narutowicza – Tatrzańska – Reymonta – Żeromskiego – Borowa – OTWOCK (BOROWA).)
1993.02.01. 517 linia autobusowa przyspieszona stała PKP URSUS NIEDŹWIADEK – Keniga – Warszawska – Jagiełły – Lalki – Cierlicka – Kościuszki – Spisaka – Kompanii Kordian – Pużaka – Sławka (powrót: Sławka – Bohaterów Warszawy – Kościuszki – Cierlicka) – Dzieci Warszawy – Ryżowa – Kleszczowa – Łopuszańska – Aleje Jerozolimskie – Grzymały-Sokołowskiego – Kopińska – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – aleja Solidarności – Radzymińska – Gorzykowska – Myszkowska – Barkocińska – Ossowskiego – Handlowa – Pratulińska – Trocka – TARGÓWEK.
Przystanki: PKP URSUS NIEDŹWIADEK, PKP URSUS NIEDŹWIADEK, ŚMIGIELSKA (NŻ), MALINOWA (→TARGÓWEK), PKP URSUS (→PKP URSUS NIEDŹWIADEK), WAPOWSKIEGO (→TARGÓWEK), PL. TYSIĄCLECIA (→PKP URSUS NIEDŹWIADEK), ADAMIECKIEGO, ZAJEZDNIA KLESZCZOWA (NŻ), DW. ZACHODNI, HALA KOPIŃSKA, PL. NARUTOWICZA, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, CENTRUM, MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA, AL. ZIELENIECKA, DW. WILEŃSKI, SZWEDZKA, SKARGI (NŻ), MYSZKOWSKA (NŻ), WITEBSKA, DKS TARGÓWEK (NŻ), PRATULIŃSKA, TARGÓWEK.
Przekształcenie linii w przyspieszoną kursującą przez cały dzień we wszystkie dni tygodnia.
T linia autobusowa pospieszna okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: PKP URSUS NIEDŹWIADEK – Keniga – Warszawska – Jagiełły – Lalki – Cierlicka – Kościuszki – Spisaka – Kompanii Kordian – Pużaka – Sławka (powrót: Sławka – Bohaterów Warszawy – Kościuszki – Cierlicka) – Dzieci Warszawy – Ryżowa – Kleszczowa – Łopuszańska – Aleje Jerozolimskie – Grzymały-Sokołowskiego – Kopińska – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – aleja Solidarności – Radzymińska – Gorzykowska – Myszkowska – Barkocińska – Ossowskiego – Handlowa – Pratulińska – Trocka – TARGÓWEK.
Przystanki: PKP URSUS NIEDŹWIADEK, ŚMIGIELSKA, MALINOWA (→TARGÓWEK), KOŚCIUSZKI (→PKP URSUS NIEDŹWIADEK), WAPOWSKIEGO (→TARGÓWEK), OBROŃCÓW HELU (→PKP URSUS NIEDŹWIADEK), ADAMIECKIEGO, DOJAZDOWA, DW. ZACHODNI, HALA KOPIŃSKA, PL. NARUTOWICZA, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, CENTRUM, MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA, AL. ZIELENIECKA, DW. WILEŃSKI, SKARGI (NŻ), MYSZKOWSKA, WITEBSKA, HANDLOWA (→TARGÓWEK), PRATULIŃSKA (→PKP URSUS NIEDŹWIADEK), TARGÓWEK.)
1993.02.18.
1993.02.19.

1993.02.20.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie ruchu tramwajowego na ul. Woronicza w dniach 18-19 lutego w godz. 8.15 - 12.15 oraz 20 lutego przez cały dzień z powodu robót torowych.


18. ŻERAŃ FSO – ... – Puławska – WILANOWSKA.
31. POTOCKA – ... – plac Zbawiciela – Nowowiejska – aleja Niepodległości – Rakowiecka – Boboli – Wołoska – Marynarska – SŁUŻEWIEC.
33. HUTA – ... – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – WYŚCIGI.
Z. SPARTAŃSKA – Spartańska – Woronicza – Modzelewskiego – Malczewskiego – Puławska – Woronicza – Krasickiego – Malczewskiego – Modzelewskiego – Woronicza – Spartańska – SPARTAŃSKA.
1993.03.01. 113 linia autobusowa zwykła stała LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: WIATRACZNA – Grochowska – Płowiecka – Trakt Lubelski (powrót: Trakt Lubelski – Floriana – Błękitna – Widoczna – Płowiecka) – Wał Miedzeszyński – BŁOTA.)
Połączenie linii w celu usprawnienia połączenia komunikacyjnego Otwocka z centrum Warszawy.
702 linia autobusowa podmiejska zwykła stała WIATRACZNA – Grochowska – Płowiecka – Trakt Lubelski (powrót: Trakt Lubelski – Floriana – Błękitna – Widoczna – Płowiecka) – Wał Miedzeszyński – Józefów: aleja Nadwiślańska – Otwock: Mieszka I – Rycerska – Portowa – Wawerska – Powstańców Warszawy – Armii Krajowej – Filipowicza – Matejki – Karczewska – Powstańców Warszawy – Wawerska – OTWOCK (WAWERSKA) (powrót: OTWOCK (WAWERSKA) – Wawerska – Portowa).
(Stara trasa: FALENICA – Bysławska – Wał Miedzeszyński – Józefów: aleja Nadwiślańska – ... – OTWOCK WAWERSKA.)
1993.04.01. 101 linia autobusowa zwykła stała PLAC TRZECH KRZYŻY – Książęca – Ludna – Wioślarska – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – Ratuszowa – Dąbrowszczaków (powrót: Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – Targowa) – plac Hallera – Jagiellońska – Modlińska – Obrazkowa – Myśliborska – Porajów – Świderska – Mehoffera – TARCHOMIN ŚWIATOWIDA (powrót: TARCHOMIN ŚWIATOWIDA – Światowida – Świętosławskiego – Świderska).
(Stara trasa: PLAC TRZECH KRZYŻY – ... – Porajów – Świderska – Mehoffera (powrót: Mehoffera – Światowida – Świętosławskiego – Świderska) – NOWODWORSKA.)
Wycofanie z pętli NOWODWORSKA z powodu trudności manewrowych.
126 linia autobusowa zwykła stała SUWALSKA – Łabiszyńska – Łojewska – Chodecka (powrót: Chodecka – Kondratowicza – Łabiszyńska – SUWALSKA.) – Wyszogrodzka – Bartnicza – Wysockiego – Toruńska – Modlińska – Główna – BUKÓW (powrót: BUKÓW – Gąsiorowskiej – Przyrzecze – Modlińska).
(Stara trasa: SUWALSKA – ... – Toruńska – Modlińska – Obrazkowa – Świderska – Tarchomin Fabryka Domów – Świderska – Obrazkowa – Modlińska – ... – BUKÓW.)
Likwidacja podjazdów do Tarchomina w związku z trudnościami ruchowymi i niewielką frekwencją.
703 linia autobusowa podmiejska zwykła stała OKĘCIE – aleja Krakowska – Raszyn: aleja Krakowska – Falenty: aleja Krakowska – Janki: aleja Krakowska – Mszczonowska – Wolica: aleja Katowicka – Paszków: aleja Katowicka – Nadarzyn: aleja Katowicka – Sienkiewicza – Kościelna – NADARZYN PLAC PONIATOWSKIEGO (powrót: NADARZYN PLAC PONIATOWSKIEGO – Sienkiewicza).

(Niektóre kursy: ... – Nadarzyn: aleja Katowicka – Sienkiewicza – Kościelna – plac Poniatowskiego – Sienkiewicza (powrót: Sienkiewicza – Kościelna – plac Poniatowskiego – Sienkiewicza – aleja Katowicka) – Kajetany: Rolna – Szamoty: Nadarzyńska – SZAMOTY.)
Uruchomienie linii na wniosek Urzędu Gminy Nadarzyn z przekształconej linii sezonowej 806.
1993.04.03. 804 linia autobusowa podmiejska zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni świąteczne) OKĘCIE – aleja Krakowska – Raszyn: aleja Krakowska – Falenty: aleja Krakowska – Janki: aleja Krakowska – Nowy Sękocin: aleja Krakowska – Stary Sękocin: aleja Krakowska – Sękocin Las: aleja Krakowska – Łazy: aleja Krakowska – Marysin: aleja Krakowska – Wólka Kosowska: aleja Krakowska – Kolonia Warszawska: aleja Krakowska – Jabłonowo: aleja Krakowska – Mroków: aleja Krakowska – Rejonowa – Mrokowska Kolonia: Rejonowa – Warszawianka: Rejonowa – Wola Mrokowska: Rejonowa – Szczaki: Mrokowska – SZCZAKI. Uruchomienie linii sezonowej łączącej rejon ogródków działkowych w Szczakach z przystankiem przesiadkowym na Okęciu.
1993.04.05.
1993.04.09.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie ruchu tramwajowego na ciągu ulic Wołoska - Boboli - Rakowiecka - al. Niepodległości w dniach 5-9 kwietnia w godz. 8.30 - 12.15 z powodu robót sieciowych.


10. OSIEDLE GÓRCZEWSKA – ... – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Woronicza – Wołoska – ... – SŁUŻEWIEC.
17. HUTA – ... – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Woronicza – Wołoska – ... – SŁUŻEWIEC.
33. HUTA – ... – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – WYŚCIGI.
Z. SPARTAŃSKA – Spartańska – Woronicza – Wołoska – Boboli – Rakowiecka – aleja Niepodległości – Chałubińskiego – DWORZEC CENTRALNY (zawrotka na skrzyżowaniu Al. Jerozolimskie / Chałubińskiego) – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Batorego – Boboli – Wołoska – Woronicza – Spartańska – SPARTAŃSKA.
1993.04.23.
godz. 21.00

1993.04.25.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie ruchu tramwajowego na ciągu ulic Wołoska - Boboli - Rakowiecka - al. Niepodległości z powodu robót sieciowych.


10. OSIEDLE GÓRCZEWSKA – ... – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Woronicza – Wołoska – ... – SŁUŻEWIEC.
17. HUTA – ... – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Woronicza – Wołoska – ... – SŁUŻEWIEC.
33. HUTA – ... – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – WYŚCIGI.
Z. SPARTAŃSKA – Spartańska – Woronicza – Wołoska – Boboli – Rakowiecka – aleja Niepodległości – Chałubińskiego – DWORZEC CENTRALNY (zawrotka na skrzyżowaniu Al. Jerozolimskie / Chałubińskiego) – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Batorego – Boboli – Wołoska – Woronicza – Spartańska – SPARTAŃSKA.
1993.04.24. W linia autobusowa sezonowa pospieszna okresowa (kursuje w dni wyścigów konnych) WILANOWSKA – Puławska – WYŚCIGI (powrót: WYŚCIGI – aleja Wyścigowa – Rzymowskiego – Puławska).
(Stara trasa: EMILII PLATER – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER.) – plac Konstytucji – Waryńskiego – Nowowiejska – Polna – Waryńskiego – Puławska – WYŚCIGI (powrót: WYŚCIGI – aleja Wyścigowa – Rzymowskiego – Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji).)
Uruchomienie linii na skróconej trasie.
1993.05.01. 141 linia autobusowa zwykła stała MARYSIN – Korkowa – Stepowa – Okularowa – Marsa – Ostrobramska – aleja Stanów Zjednoczonych – most Łazienkowski – Czerniakowska – aleja Witosa – Sobieskiego – św. Bonifacego – aleja Sikorskiego – Dolina Służewiecka – Nowoursynowska – Wałbrzyska – aleja Lotników – Marynarska – Postępu – Cybernetyki – Obrzeżna – Bokserska – BOKSERSKA.
(Stara trasa: MARYSIN – ... – Obrzeżna – Bokserska – Kłobucka – KŁOBUCKA (d. WYCZÓŁKI).)
Skrócenie trasy w związku ze skierowaniem na Wyczółki linii 192.
192 linia autobusowa zwykła stała PLAC HALLERA – Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – Targowa (powrót: Targowa – Ratuszowa – Dąbrowszczaków) – aleja Solidarności – Jagiellońska – Sokola – Zamoście – most Syreny – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – aleja Solidarności – Kapucyńska – Miodowa (powrót: Miodowa – Senatorska – Nowy Przejazd – aleja Solidarności – Nowy Zjazd – Dobra – Tamka – most Syreny) – Krakowskie Przedmieście – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Batorego – Boboli – Wołoska – Rzymowskiego – Gotarda – Bokserska – Kłobucka – KŁOBUCKA (d. WYCZÓŁKI). Przekształcenie linii pospiesznej w zwykłą w związku z niewielką liczbą pomijanych na trasie przystanków wraz z wydłużeniem trasy w rejon Wyczółek.
D linia autobusowa pospieszna stała LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: PLAC HALLERA – Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – Targowa (powrót: Targowa – Ratuszowa – Dąbrowszczaków) – aleja Solidarności – Jagiellońska – Sokola – Zamoście – most Syreny – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – aleja Solidarności – Kapucyńska – Miodowa (powrót: Miodowa – Senatorska – Nowy Przejazd – aleja Solidarności – Nowy Zjazd – Dobra – Tamka – most Syreny) – Krakowskie Przedmieście – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Batorego – Boboli – Wołoska – Rzymowskiego – Gotarda – Bokserska – BOKSERSKA.)
1993.05.04. 436 linia autobusowa przyspieszona okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) MŁYNÓW – Płocka (powrót: Płocka – Gostyńska – Obozowa – MŁYNÓW.) – Kasprzaka – Towarowa – plac Zawiszy – Raszyńska – Żwirki i Wigury (powrót: Żwirki i Wigury – Krzyckiego – Raszyńska) – Sasanki – Marynarska – Rzymowskiego – Puławska – Pileckiego – Ciszewskiego – Dereniowa – Stryjeńskich – Belgradzka – NATOLIN WYŻYNY (powrót: NATOLIN WYŻYNY – Belgradzka – Braci Wagów – Płaskowickiej – Dereniowa).
Przystanki: MŁYNÓW, GRENADY, PŁOCKA-SZPITAL, SZPITAL WOLSKI, KAROLKOWA (NŻ), PL. ZAWISZY, RASZYŃSKA, POMNIK LOTNIKA, AKADEMIA MEDYCZNA, PRUSZKOWSKA, RAKOWIEC, NOVOTEL, SASANKI, TAŚMOWA, CYBERNETYKI, GOTARDA, CENTRUM ONKOLOGII, MIKLASZEWSKIEGO, STRYJEŃSKICH, BRACI WAGÓW (→DW. CENTRALNY), NATOLIN WYŻYNY.
(Stara trasa: EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – ... – NATOLIN WYŻYNY.
Przystanki: DW. CENTRALNY, DW. CENTRALNY (→DW. CENTRALNY), PL. ZAWISZY, RASZYŃSKA, ..., NATOLIN WYŻYNY.)
Wycofanie z centrum w celu usprawnienia połączenia komunikacyjnego między Ursynowem i Wolą.
10 linia tramwajowa zwykła stała OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – Skierniewicka – Kasprzaka – Prosta – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Rakowiecka – Boboli – Wołoska – Woronicza – Puławska – WILANOWSKA.
(Stara trasa: OSIEDLE GÓRCZEWSKA – ... – Wołoska – Marynarska – SŁUŻEWIEC.)
Wprowadzenie tras objazdowych na Służewcu w związku z pracami torowymi.
17 linia tramwajowa zwykła stała HUTA – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Rakowiecka – Boboli – Wołoska – Woronicza – WORONICZA.
(Stara trasa: HUTA – ... – Boboli – Wołoska – Marynarska – SŁUŻEWIEC.)
18 linia tramwajowa zwykła stała ŻERAŃ FSO – Jagiellońska – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – Międzyparkowa – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Woronicza – WORONICZA.
(Stara trasa: ŻERAŃ FSO – ... – Puławska – Woronicza – Wołoska – Marynarska – SŁUŻEWIEC.)
31 linia tramwajowa zwykła stała POTOCKA – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – WILANOWSKA.
(Stara trasa: POTOCKA – ... – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Woronicza – Wołoska – Marynarska – SŁUŻEWIEC.)
202 linia autobusowa zastępcza (zwykła stała) SŁUŻEWIEC – Taśmowa – Marynarska – Wołoska – Bytnara – Pułku Baszta – Joliot-Curie – Woronicza – Wołoska – Marynarska – Postępu – Cybernetyki – Taśmowa – SŁUŻEWIEC. Uruchomienie linii autobusowej zastępczej.
1993.06.01. 127 linia autobusowa zwykła stała DWORZEC ZACHODNI – Aleje Jerozolimskie – rondo Zesłańców Syberyjskich – Aleje Jerozolimskie – Niemcewicza – Grójecka – plac Zawiszy (powrót: plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – DWORZEC ZACHODNI.) – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – plac Bankowy – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – 11 Listopada – św. Wincentego – Kondratowicza – Łabiszyńska – Łojewska – Chodecka – BRÓDNO PODGRODZIE. Przekształcenie linii pospiesznej w zwykłą w związku z trudnościami ruchowymi oraz niewielką liczbą pomijanych na trasie przystanków.
M linia autobusowa pospieszna stała LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: DWORZEC ZACHODNI – Aleje Jerozolimskie – rondo Zesłańców Syberyjskich – Aleje Jerozolimskie – Niemcewicza – Grójecka – plac Zawiszy (powrót: plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – DWORZEC ZACHODNI.) – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – plac Bankowy – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Słomińskiego (powrót: Słomińskiego – Andersa) – most Gdański – Starzyńskiego – 11 Listopada – św. Wincentego – Kondratowicza – Łabiszyńska – Łojewska – Chodecka – BRÓDNO PODGRODZIE.)
1993.06.07. W linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni wyścigów konnych) LIKWIDACJA LINII.
(Stała trasa: WILANOWSKA – Puławska – WYŚCIGI (powrót: WYŚCIGI – aleja Wyścigowa – Rzymowskiego – Puławska).)
Niewielka frekwencja.
1993.07.01. WAKACJE • Zawieszenie kursowania linii:
19, 31, 41, 42, 104, 301, 326, 359, 384, 394, 401, 404, 406, 408, 436, 445, 460, 477, 495, 728, E-1, E-2.

• Zawieszenie kursów szkolnych linii:
164.

126 linia autobusowa zwykła stała SUWALSKA – Łabiszyńska – Łojewska – Chodecka (powrót: Chodecka – Kondratowicza – Łabiszyńska – SUWALSKA.) – Wyszogrodzka – Bartnicza – Wysockiego – Toruńska – Modlińska – Mehoffera – Świderska – Ćmielowska – Światowida – Świętosławskiego – TARCHOMIN (powrót: TARCHOMIN – Świętosławskiego – Świderska).
(Stara trasa: SUWALSKA – ... – Toruńska – Modlińska – Główna – BUKÓW (powrót: BUKÓW – Gąsiorowskiej – Przyrzecze – Modlińska).)
Wycofanie linii 126 z Bukowa w związku z bardzo małym wykorzystaniem przez pasażerów i połączenie z linią 178.
178 linia autobusowa zwykła stała LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: ŻERAŃ FSO – Modlińska – Mehoffera – Świderska – Ćmielowska – Światowida – Świętosławskiego – TARCHOMIN (powrót: TARCHOMIN – Świętosławskiego – Świderska).)
154 linia autobusowa zwykła stała CMENTARZ WOLSKI – Fort Wola – Wolska – Kasprzaka (powrót: Kasprzaka – Ordona – Wolska) – aleja Prymasa Tysiąclecia – Aleje Jerozolimskie – Grzymały-Sokołowskiego – Szczęśliwicka – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Grójecka – aleja Krakowska – 17 Stycznia – Wirażowa – MDL CARGO.
(Stara trasa: DWORZEC ZACHODNI – Aleje Jerozolimskie – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Szczęśliwicka – Kopińska – Grójecka – aleja Krakowska – ... – MDL CARGO.)
Przedłużenie trasy w celu poprawy połączenia komunikacyjnego Ochoty z Wolą.
802 linia autobusowa podmiejska zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni robocze) WYCZÓŁKI (d.FABRYKA DOMÓW) – Łączyny – Galopu – Poleczki – Puławska – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – osiedle Powsin – Drewny – Bielawa: Warszawska – Konstancin Jeziorna: Warszawska – Skolimowska – Piaseczyńska – Pułaskiego – Chyliczki: Wschodnia – Piaseczno: Okulickiego – Przesmyckiego – Julianowska – Chyliczkowska – Armii Krajowej – Okulickiego (powrót: Okulickiego – Puławska – Chyliczkowska) – PIASECZNO POLKOLOR.
(Stara trasa: METRO WILANOWSKA – aleja Wilanowska – ... – PIASECZNO POLKOLOR.)
Połączenie z linią 104 wraz z wprowadzeniem kursowania poza godzinami szczytu.
1993.07.03. 409 linia autobusowa przyspieszona okresowa całodzienna (kursuje w dni świąteczne) CMENTARZ PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA – Wóycickiego – Palisadowa – Opłotek – Wólczyńska – Żeromskiego – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA).
Przystanki: CMENTARZ PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA, CM. WAWRZYSZEWSKI, ŻERONSKIEGO, METRO MARYMONT, PL. WILSONA, PL. BANKOWY, CENTRUM, DW. CENTRALNY, EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA).
Uruchomienie linii przyspieszonej kursującej w dni świąteczne łączącej Cmentarz Północny z centrum miasta.
1993.07.18. 160 linia autobusowa zwykła stała DWORZEC CENTRALNY (poziom -1) – Emilii Plater – Twarda – plac Grzybowski – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Miodowa – Senatorska – Nowy Przejazd – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Kapucyńska – Miodowa) – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Radzymińska – Gorzykowska – Myszkowska – Barkocińska – Ossowskiego – Handlowa – Pratulińska – Trocka – TARGÓWEK.
(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY (poziom -1) – ... – aleja Solidarności – Nowy Zjazd – Dobra – Tamka – most Syreny (powrót: most Syreny – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – aleja Solidarności) – Zamoście – Sokola – Jagiellońska – aleja Solidarności – Radzymińska – ... – TARGÓWEK.)
Zakończenie remontu mostu Śląsko-Dąbrowskiego.
162 linia autobusowa zwykła stała EC SIEKIERKI – Augustówka – Statkowskiego – Gołkowska – Czerniakowska – Szwoleżerów – Myśliwiecka – Rozbrat – Kruczkowskiego – Tamka – Wybrzeże Kościuszkowskie – Nowy Zjazd – most Śląsko-Dąbrowski (powrót: most Śląsko-Dąbrowski – Grodzka – Wybrzeże Kościuszkowskie – Karowa – Dobra – Lipowa – Browarna – Topiel – Kruczkowskiego) – aleja Solidarności – Szwedzka – 11 Listopada – św. Wincentego – Kołowa – Handlowa – Pratulińska – Trocka – TARGÓWEK.
(Stara trasa: EC SIEKIERKI – ... – Rozbrat – Kruczkowskiego – Tamka – most Syreny – Zamoście – Sokola – Jagiellońska – aleja Solidarności – Szwedzka – ... – TARGÓWEK.)
170 linia autobusowa zwykła stała (W dni świąteczne: CMENTARZ PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA – Wóycickiego – Palisadowa – Opłotek – Conrada – ...)

CHOMICZÓWKA – Conrada – Kochanowskiego – Rudnickiego – Powązkowska – Dzika – aleja Jana Pawła II (powrót: aleja Jana Pawła II – Okopowa – Powązkowska) – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Ząbkowska – Radzymińska – Naczelnikowska – księcia Ziemowita – Swojska – Bardowskiego – ELSNERÓW.
(Stara trasa: CMENTARZ PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA / CHOMICZÓWKA – ... – aleja Solidarności – Nowy Zjazd – Dobra – Tamka – most Syreny (powrót: most Syreny – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – aleja Solidarności) – Zamoście – Sokola – Jagiellońska – aleja Solidarności – Targowa – Ząbkowska – ... – Bardowskiego – ELSNERÓW.)
192 linia autobusowa zwykła stała PLAC HALLERA – Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – Targowa (powrót: Targowa – Ratuszowa – Dąbrowszczaków) – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Kapucyńska – Miodowa (powrót: Miodowa – Senatorska – Nowy Przejazd – aleja Solidarności) – Krakowskie Przedmieście – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Batorego – Boboli – Wołoska – Rzymowskiego – Gotarda – Bokserska – Kłobucka – KŁOBUCKA (d. WYCZÓŁKI).
(Stara trasa: PLAC HALLERA – ... – aleja Solidarności – Jagiellońska – Sokola – Zamoście – most Syreny – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – aleja Solidarności – Kapucyńska – Miodowa (powrót: Miodowa – Senatorska – Nowy Przejazd – aleja Solidarności – Nowy Zjazd – Dobra – Tamka – most Syreny) – Krakowskie Przedmieście – ... – KŁOBUCKA (d. WYCZÓŁKI).)
462 linia autobusowa przyspieszona okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) EC SIEKIERKI – Augustówka – Powsińska – Czerniakowska – Solec – Wybrzeże Kościuszkowskie – Nowy Zjazd – most Śląsko-Dąbrowski (powrót: most Śląsko-Dąbrowski – Grodzka – Wybrzeże Kościuszkowskie) – aleja Solidarności – Targowa – 11 Listopada (powrót: 11 Listopada – Ratuszowa – Inżynierska – Wileńska – Targowa) – św. Wincentego – Kołowa – Handlowa – Pratulińska – Trocka – TARGÓWEK.
Przystanki: EC SIEKIERKI, STATKOWSKIEGO (NŻ), PREFABET (NŻ), ZAWODZIE, WIERTNICZA (NŻ), SADYBA, GORASZEWSKA, LIMANOWSKIEGO (→TARGÓWEK), GOŁKOWSKA (→EC SIEKIERKI), CHEŁMSKA, SIELCE, SZWOLEŻERÓW, ZARUSKIEGO, TORWAR, MOST PONIATOWSKIEGO, POMNIK SYRENY, NOWY ZJAZD, PARK PRASKI, DW. WILEŃSKI, INŻYNIERSKA, BRÓDNOWSKA, RONDO ŻABA, DKS TARGÓWEK, HANDLOWA, PRATULIŃSKA, TARGÓWEK.
(Stara trasa: EC SIEKIERKI – ... – Wybrzeże Kościuszkowskie – most Syreny – Zamoście – Sokola – Jagiellońska – aleja Solidarności – Targowa – ... – TARGÓWEK.)
512 linia autobusowa przyspieszona stała SZCZĘŚLIWICE – Dickensa – Pawińskiego – Korotyńskiego – Mołdawska – Racławicka – Żwirki i Wigury – Krzyckiego – Raszyńska (powrót: Raszyńska – Żwirki i Wigury – Pruszkowska – Pawińskiego) – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – plac Bankowy – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Radzymińska – Młodzieńcza – Codzienna – ZACISZE.
(Stara trasa: SZCZĘŚLIWICE – ... – plac Bankowy – aleja Solidarności – Nowy Zjazd – Dobra – Tamka – most Syreny (powrót: most Syreny – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – aleja Solidarności) – Zamoście – Sokola – Jagiellońska – aleja Solidarności – Radzymińska – ... – ZACISZE.)
601 linia autobusowa nocna zwykła stała STARE BEMOWO – Kaliskiego – Lazurowa – Człuchowska – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – plac Bankowy – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Kijowska – Dworzec Wschodni – Kijowska – Targowa – Zamoyskiego – Grochowska – Płowiecka – Marsa – Okularowa – Stepowa – Korkowa – MARYSIN.
(Stara trasa: STARE BEMOWO – ... – plac Bankowy – aleja Solidarności – Nowy Zjazd – Dobra – Tamka – most Syreny (powrót: most Syreny – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – aleja Solidarności) – Zamoście – Sokola – Jagiellońska – aleja Solidarności – Targowa – ... – MARYSIN.)
518 linia autobusowa przyspieszona stała OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Lazurowa – Szeligowska – Połczyńska – Wolska – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Zamoyskiego – Grochowska – Płowiecka – Czecha – Kajki – Pożaryskiego – Żegańska – aleja Dzieci Polskich – MIĘDZYLESIE.
Przystanki: OS. GÓRCZEWSKA, SZOBERA (NŻ), BATALIONÓW CHŁOPSKICH, CZŁUCHOWSKA (NŻ), SIEMIATYCKA, SZELIGOWSKA (NŻ), TKACZY (NŻ), CIEPŁOWNIA WOLA, CM. WOLSKI, REDUTA WOLSKA, WOLSKA, DT WOLA, ŻELAZNA, KINO FEMINA, METRO RATUSZ, PARK PRASKI, DW. WILEŃSKI, AL. ZIELENIECKA, GOCŁAWSKA, PRAGA PŁD. RATUSZ (NŻ), WIATRACZNA, PL. SZEMBEKA, ŻÓŁKIEWSKIEGO, GOCŁAWEK, PŁOWIECKA, TRAKT LUBELSKI, TRAWIASTA, KAJKI (NŻ), ODRODZENIA, INSTYTUTKARDIOLOGII, IX POPRZECZNA (NŻ), POŻARYSKIEGO, BURSZTYNOWA, BIELSZOWICKA (NŻ), CZD, MIĘDZYLESIE.
Przekształcenie w linię przyspieszoną wraz z przywróceniem trasy podstawowej przez most Śląsko-Dąbrowski.
F linia autobusowa pospieszna stała LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Lazurowa – Szeligowska – Połczyńska – Wolska – aleja Solidarności – Nowy Zjazd – Dobra – Tamka – most Syreny (powrót: most Syreny – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – aleja Solidarności) – Zamoście – Sokola – Zamoyskiego – Grochowska – Płowiecka – Czecha – Kajki – Pożaryskiego – Żegańska – aleja Dzieci Polskich – MIĘDZYLESIE.
Przystanki: OS. GÓRCZEWSKA, BATALIONÓW CHŁOPSKICH, CZŁUCHOWSKA (NŻ), SIEMIATYCKA, STERNICZA (NŻ), TKACZY (NŻ), CIEPŁOWNIA WOLA, CM. WOLSKI, REDUTA WOLSKA, OS. WOLSKA, DT WOLA, WOLA RATUSZ, KINO FEMINA, METRO RATUSZ, AL. ZIELENIECKA, GOCŁAWSKA, PRAGA PŁD. RATUSZ (NŻ), WIATRACZNA, PL. SZEMBEKA, ŻÓŁKIEWSKIEGO, GOCŁAWEK, PŁOWIECKA, TRAKT LUBELSKI, TRAWIASTA, KAJKI (NŻ), ODRODZENIA, INSTYTUT KARDIOLOGII, IX POPRZECZNA (NŻ), POŻARYSKIEGO, BURSZTYNOWA, BIELSZOWICKA (NŻ), CZD, MIĘDZYLESIE.)
118 linia autobusowa zwykła stała RAKOWIECKA / ŁOWICKA – Łowicka – Madalińskiego – Boboli (powrót: Boboli – Rakowiecka – RAKOWIECKA / ŁOWICKA.) – Batorego – aleja Niepodległości – Koszykowa – Piękna – Aleje Ujazdowskie – plac Trzech Krzyży – Książęca – Ludna – Solec – Dobra – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie (powrót: Wybrzeże Kościuszkowskie – Karowa – Dobra) – Wybrzeże Gdańskie – Wybrzeże Gdyńskie – most Grota-Roweckiego – Toruńska – Wysockiego – Bartnicza – Wyszogrodzka – Chodecka – Kondratowicza – Łabiszyńska – SUWALSKA (powrót: SUWALSKA – Łabiszyńska – Łojewska – Chodecka).
(Stara trasa: RAKOWIECKA / ŁOWICKA – ... – Solec – Dobra – Karowa – Wybrzeże Kościuszkowskie – Wybrzeże Gdańskie – ... – SUWALSKA.)
Przywrócenie stałych tras na terenie Mariensztatu.
506 linia autobusowa przyspieszona stała OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – Kasprzaka (powrót: Kasprzaka – Ordona – Wolska) – Prosta – Świętokrzyska – Kopernika – Tamka – Wybrzeże Kościuszkowskie (powrót: Wybrzeże Kościuszkowskie – Karowa – Dobra – Tamka) – Wybrzeże Gdańskie – Wybrzeże Gdyńskie – most Grota-Roweckiego – Toruńska – Wysockiego – Bazyliańska – Kondratowicza – Łabiszyńska – Łojewska – Chodecka – BRÓDNO PODGRODZIE.
Przystanki: OS. GÓRCZEWSKA, KLEMENSIEWICZA, CZUMY, PL. KASZTELAŃSKI, HALA WOLA, SYNÓW PUŁKU, CIEPŁOWNIA WOLA, CM. WOLSKI, REDUTA WOLSKA, PKP KASPRZAKA, SZPITAL WOLSKI, KAROLKOWA (NŻ), RONDO ONZ, METRO ŚWIĘTOKRZYSKA, NOWY ŚWIAT, TOPIEL, ŻERAŃ FSO, BAZYLIAŃSKA, KONDRATOWICZA, ŁABISZYŃSKA, TURMONCKA (→OS. GÓRCZEWSKA), KLUB LIRA (→BRÓDNO PODGRODZIE), ŁOJEWSKA, BRÓDNO PODGRODZIE.
(Stara trasa: OSIEDLE GÓRCZEWSKA – ... – Świętokrzyska – Kopernika – Tamka – Wybrzeże Kościuszkowskie – Wybrzeże Gdańskie (powrót: Wybrzeże Gdańskie – Grodzka – aleja Solidarności – Kapucyńska – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Świętokrzyska) – Wybrzeże Gdyńskie – ... – BRÓDNO PODGRODZIE.
Przystanki: OS. GÓRCZEWSKA, ..., NOWY ŚWIAT, TOPIEL (→BRÓDNO PODGRODZIE), PL. ZAMKOWY (→OS. GÓRCZEWSKA), ŻERAŃ FSO, ..., BRÓDNO PODGRODZIE.)
609 linia autobusowa nocna zwykła stała EMILII PLATER – Emilii Plater – Świętokrzyska – Kopernika – Tamka – Wybrzeże Kościuszkowskie – Nowy Zjazd – most Śląsko-Dąbrowski (powrót: most Śląsko-Dąbrowski – Grodzka – Wybrzeże Kościuszkowskie – Karowa – Dobra – Tamka) – aleja Solidarności – Targowa – Ratuszowa – Dąbrowszczaków (powrót: Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – Targowa) – plac Hallera – Jagiellońska – Modlińska – Obrazkowa – Myśliborska – Porajów – Świderska – Mehoffera – Modlińska – Wiśniewo – Modlińska – Główna – BUKÓW (powrót: BUKÓW – Gąsiorowskiej – Przyrzecze – Modlińska – Mehoffera).
(Stara trasa: EMILII PLATER – ... – Tamka – most Syreny – Zamoście – Sokola – Jagiellońska – aleja Solidarności – Targowa – ... – BUKÓW.)
Skierowanie przez most Śląsko-Dąbrowski.
1993.08.01. 203 linia autobusowa cmentarna zwykła POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY) – Powązkowska – Krasińskiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Dawidowskiego – Słomińskiego – Bonifraterska (powrót: Bonifraterska – Muranowska – Andersa) – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – Bagatela – PLAC UNII LUBELSKIEJ (powrót: PLAC UNII LUBELSKIEJ – aleja Szucha – Aleje Ujazdowskie). Uruchomienie linii autobusowych dowożących do Cmentarza Wojskowego na Powązkach w związku z obchodami 49 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Kursy w godz. 12.20 - 20.00.
204 linia autobusowa cmentarna zwykła POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY) – Powązkowska – Dzika – aleja Jana Pawła II (powrót: aleja Jana Pawła II – Okopowa – Powązkowska) – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – Kijowska – DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA).
1993.08.01. 136 linia autobusowa zwykła stała EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER.) – plac Zawiszy – Raszyńska – Żwirki i Wigury (powrót: Żwirki i Wigury – Krzyckiego – Raszyńska) – Sasanki – Marynarska – Postępu – Bokserska – Gotarda – Rzymowskiego – Dolina Służewiecka – aleja KEN – Surowieckiego – Romera – Herbsta – Pileckiego – Ciszewskiego – Dereniowa – Gandhi – Rosoła – Ciszewskiego – URSYNÓW POŁUDNIOWY.
(Stara trasa: EMILII PLATER – ... – Marynarska – Postępu – Cybernetyki – Obrzeżna – Bokserska – Gotarda – ... – URSYNÓW POŁUDNIOWY.)
Modyfikacja trasy na terenie Służewca Przemysłowego na wniosek Urzędu Dzielnicy Warszawa-Mokotów w celu zapewnienia obsługi komunikacyjnej rejonu centrum wystawienniczo-targowego "Mokotów".
linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje od poniedziałku do soboty) (komunikacja miejska miasta Legionowo) ŁAJSKI (NOWODWORSKA) – Nowodworska – Kościelna – Fabryczna – Legionowo: Sikorskiego – Szarych Szeregów – Suwalna – Cynkowa – aleja Legionów – Wyszyńskiego – Targowa – Narutowicza – Wyszyńskiego – Parkowa – Jagiellońska – Krakowska – Sobieskiego – Piłsudskiego – Kościuszki – Słowackiego – Jagiellońska – Warszawska – Zegrzyńska – Piaskowa – PIASKI MSW.
(Stara trasa: OSIEDLE MŁODYCH – Olszankowa – Suwalna – Cynkowa – ... – PIASKI MSW.)
Przekazanie legionowskiej komunikacji lokalnej jednego autobusu marki "Autosan" przez gminę Wieliszew, w zamian za co objęto obsługą komunikacyjną rejon osiedla Łajski.
(ŚWIĄTECZNA) linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni świąteczne) (komunikacja miejska miasta Legionowo) ŁAJSKI (NOWODWORSKA) – Nowodworska – Kościelna – Fabryczna – Legionowo: Sikorskiego – Szarych Szeregów – Suwalna – Cynkowa – aleja Legionów – Wyszyńskiego – Targowa – Narutowicza – Wyszyńskiego – Parkowa – Jagiellońska – Legionowo Przystanek PKP – Jagiellońska – Mickiewicza – Sowińskiego – Krasińskiego – Sobieskiego – Piłsudskiego – Kościuszki – Handlowa – plac Kościuszki – Polna – Strużańska – Zegrzyńska – Piaskowa – PIASKI MSW.
(Stara trasa: OSIEDLE MŁODYCH – Olszankowa – Suwalna – Cynkowa – ... – PIASKI MSW.)
1993.08.02. PRZYWRÓCENIE KURSOWANIA • Przywrócenie kursowania linii:
436.

1993.08.06. Z linia autobusowa prywatna (przyspieszona stała) PLAC BANKOWY – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Radzymińska – Łodygowa – Ząbki: Warszawska – Skorupki – Zielonka: Wyszyńskiego – Kolejowa – Marecka – 21 Października – Kościuszki – Długa – Wolności – Jeżynowa – Kobyłka: Szeroka – Marecka – Zagańczyka – Żymirskiego – Wołomińska – Wołomin: aleja Armii Krajowej – Sasina – Przejazd – Lipińska – aleja Niepodległości – Kościelna – WOŁOMIN SŁONECZNA (powrót: WOŁOMIN SŁONECZNA – Kościelna – Sikorskiego – Lipińska). Uruchomienie prywatnej linii autobusowej łączącej Wołomin (rejon osiedla Niepodległości) z centrum Warszawy za pośrednictwem Zielonki i Ząbek. Kurs co 30 minut. Nie posiadamy informacji czy była to nowa linia, czy kontynuacja linii Z uruchomionej w 1992 roku.
1993.08.25. AL. JEROZOLIMSKIE

IKEA JANKI
linia autobusowa hipermarketowa zwykła stała WKD ŚRÓDMIEŚCIE – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – aleja Krakowska – Raszyn: aleja Krakowska – Falenty: aleja Krakowska – Janki: aleja Krakowska – JANKI PLAC SZWEDZKI (powrót: JANKI PLAC SZWEDZKI – aleja Mszczonowska – aleja Krakowska).
Przystanki: WKD ŚRÓDMIEŚCIE, BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 R., HYNKA, OKĘCIE, RASZYN MŁYN, RASZYN SZKOLNA, JANKI IKEA.
Uruchomienie pierwszej darmowej linii autobusowej dowożącej klientów z centrum Warszawy do nowego sklepu Ikea w Jankach. Obsługa: Rapid-Bus.
1993.09.01. KONIEC WAKACJI • Przywrócenie kursowania linii:
19, 31, 41, 42, 301, 326, 359, 384, 394, 404, 406, 408, 445, 460, 477, 495, 728, E-1, E-2.

• Przywrócenie kursów szkolnych linii:
164.

4 linia tramwajowa zwykła stała RATUSZOWA-ZOO – Jagiellońska – Ratuszowa – Targowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – WYŚCIGI.
(Stara trasa: CZYNSZOWA – Stalowa (powrót: Stalowa – Środkowa – Wileńska – CZYNSZOWA.) – 11 Listopada – Targowa – aleja Solidarności – ... – WYŚCIGI.)
Wprowadzenie trasy objazdowej w związku z rozpoczęciem remontu torowiska na ul. Stalowej.
10 linia tramwajowa zwykła stała OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – Skierniewicka – Kasprzaka – Prosta – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Rakowiecka – Boboli – Wołoska – Marynarska – SŁUŻEWIEC.
(Stara trasa: OSIEDLE GÓRCZEWSKA – ... – Wołoska – Woronicza – Puławska – WILANOWSKA.)
Przywrócenie tras podstawowych po zakończeniu prac torowych na ul. Wołoskiej i Marynarskiej.
17 linia tramwajowa zwykła stała HUTA – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Słowackiego – Popiełuszki – al. Jana Pawła II – Chałubińskiego – al. Niepodległości – Rakowiecka – Boboli – Wołoska – Marynarska – SŁUŻEWIEC.
(Stara trasa: HUTA – ... – Boboli – Wołoska – Woronicza – WORONICZA.)
18 linia tramwajowa zwykła stała ŻERAŃ FSO – Jagiellońska – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – Międzyparkowa – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Woronicza – Wołoska – Marynarska – SŁUŻEWIEC.
(Stara trasa: ŻERAŃ FSO – ... – Puławska – Woronicza – WORONICZA.)
31 linia tramwajowa zwykła stała POTOCKA – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Woronicza – Wołoska – Marynarska – SŁUŻEWIEC.
(Stara trasa: POTOCKA – ... – plac Unii Lubelskiej – Puławska – WILANOWSKA.)
202 linia autobusowa zastępcza (zwykła stała) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: SŁUŻEWIEC – Taśmowa – Marynarska – Wołoska – Bytnara – Pułku Baszta – Joliot-Curie – Woronicza – Wołoska – Marynarska – Postępu – Cybernetyki – Taśmowa – SŁUŻEWIEC.)
101 linia autobusowa zwykła stała OKĘCIE – aleja Krakowska – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – Ratuszowa – Dąbrowszczaków (powrót: Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – Targowa) – plac Hallera – Jagiellońska – Modlińska – Obrazkowa – Myśliborska – Porajów – Świderska – Mehoffera – TARCHOMIN ŚWIATOWIDA (powrót: TARCHOMIN ŚWIATOWIDA – Światowida – Świętosławskiego – Świderska).
(Stara trasa: PLAC TRZECH KRZYŻY – Książęca – Ludna – Wioślarska – most i aleja Poniatowskiego – ... – TARCHOMIN ŚWIATOWIDA.)
Połączenie tras w związku z utratą przez linię H pospiesznego charakteru i postulatami pasażerów o uruchomienie dodatkowych przystanków na trasie.
H linia autobusowa pospieszna stała LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: OKĘCIE – aleja Krakowska – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – aleja Solidarności – Jagiellońska (powrót: Jagiellońska – św. Cyryla i Metodego – Targowa) – Modlińska – Obrazkowa – Myśliborska – Światowida – Świętosławskiego – TARCHOMIN (powrót: TARCHOMIN – Świętosławskiego – Świderska – Ćmielowska – Światowida).
Przystanki: OKĘCIE, CYPRYSOWA (NŻ), HYNKA, 1 SIERPNIA, KOROTYŃSKIEGO, DICKENSA, BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 R., KINO OCHOTA, PL. NARUTOWICZA, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, CENTRUM, MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA, AL. ZIELENIECKA, DW. WILEŃSKI, PL. HALLERA (NŻ), RONDO STARZYŃSKIEGO, PIMOT (NŻ), DYREKCJA FSO (NŻ), ŻERAŃ FSO, KONWALIOWA (NŻ), EKSPRESOWA, STARE ŚWIDRY, PORAJÓW, MYŚLIBORSKA, ĆMIELOWSKA (→OKĘCIE), TARCHOMIN.)
401 linia autobusowa przyspieszona okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: PLAC TRZECH KRZYŻY – Książęca – Ludna – Wioślarska – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – aleja Solidarności – Jagiellońska (powrót: Jagiellońska – św. Cyryla i Metodego – Targowa) – Modlińska – Obrazkowa – Myśliborska – Światowida – Świętosławskiego – TARCHOMIN (powrót: TARCHOMIN – Świętosławskiego – Świderska – Ćmielowska – Światowida).
Przystanki: PL. TRZECH KRZYŻY, ROZBRAT, SOLEC, RONDO WASZYNGTONA, AL. ZIELENIECKA, DW. WILEŃSKI, PL. HALLERA (NŻ), RONDO STARZYŃSKIEGO, BUDZYŃSKIEJ-TYLICKIEJ (NŻ), KONWALIOWA (NŻ), EKSPRESOWA, OBRAZKOWA, PORAJÓW, MYŚLIBORSKA, TARCHOMIN.)
Przekształcenie w linię stałą wraz ze zmianą oznaczenia.
509 linia autobusowa przyspieszona stała PLAC TRZECH KRZYŻY – Książęca – Ludna – Wioślarska – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – aleja Solidarności – Jagiellońska (powrót: Jagiellońska – św. Cyryla i Metodego – Targowa) – Modlińska – Obrazkowa – Myśliborska – Światowida – Świętosławskiego – TARCHOMIN (powrót: TARCHOMIN – Świętosławskiego – Świderska – Ćmielowska – Światowida).
Przystanki: PL. TRZECH KRZYŻY, ROZBRAT, SOLEC, RONDO WASZYNGTONA, AL. ZIELENIECKA, DW. WILEŃSKI, PL. HALLERA, RONDO STARZYŃSKIEGO, BUDZYŃSKIEJ-TYLICKIEJ (NŻ), KONWALIOWA (NŻ), EKSPRESOWA, STARE ŚWIDRY, PORAJÓW, MYŚLIBORSKA, TARCHOMIN.
104 linia autobusowa zwykła stała LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: WYCZÓŁKI (d.FABRYKA DOMÓW) – Łączyny – Galopu – Poleczki – Puławska – Wałbrzyska – Nowoursynowska – Ciszewskiego – Kiedacza – Nugat – Gandhi – Dereniowa – Ciszewskiego – URSYNÓW POŁUDNIOWY.)
Oficjalna kasacja linii - połączenie z linią 802 w związku z niewielkim wykorzystaniem linii na terenie Ursynowa.
140 linia autobusowa zwykła stała LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: PLAC UNII LUBELSKIEJ – Bagatela – Belwederska (powrót: Belwederska – Spacerowa – Klonowa – PLAC UNII LUBELSKIEJ.) – Sobieskiego – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – Przekorna – Opieńki – POWSIN PARK KULTURY.)
Przekształcenie w linię przyspieszoną wraz z przedłużeniem do centrum.
519 linia autobusowa przyspieszona stała EMILII PLATER (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE) – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE).) – plac Konstytucji – Waryńskiego – Nowowiejska – Polna – Waryńskiego – Goworka (powrót: Goworka – Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Spacerowa – Belwederska – Sobieskiego – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – Przekorna – Opieńki – POWSIN PARK KULTURY.
Przystanki: DW. CENTRALNY, METRO ŚWIĘTOKRZYSKA (→POWSIN), CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, PL. UNII LUBELSKIEJ, DOLNA, CZARNOMORSKA, ŚW. BONIFACEGO, TRUSKAWIECKA, NAŁĘCZOWSKA, INSTYTUT NEUROLOGII, KRÓLOWEJ MARYSIEŃKI, WILANÓW, VOGLA (NŻ), POWSINEK (NŻ), CZEKOLADOWA (NŻ), ROSOCHATA (NŻ), PRZEKORNA (NŻ), ANDRUTOWA (NŻ), GĄSEK (NŻ), POWSIN PARK KULTURY.
301 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) WIATRACZNA – Grochowska – Zamieniecka – Fieldorfa – Umińskiego – Bora-Komorowskiego – Egipska – Saska – Zwycięzców – Międzynarodowa – Brazylijska – Saska – Egipska – Bora-Komorowskiego – Umińskiego – Fieldorfa – Zamieniecka – Grochowska – WIATRACZNA.
(Stara trasa: WIATRACZNA – Grochowska – Zamieniecka – Fieldorfa – Abrahama – Bora-Komorowskiego – Umińskiego – Fieldorfa – Zamieniecka – Grochowska – WIATRACZNA.)
Przedłużenie trasy "na próbę" w związku z postulatami mieszkańców Pragi Południe.
Linia jednokierunkowa.
326 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) SUWALSKA – Łabiszyńska – Łojewska – Chodecka (powrót: Chodecka – Kondratowicza – Łabiszyńska – SUWALSKA.) – Wyszogrodzka – Bartnicza – Wysockiego – Marywilska – Płochocińska – Modlińska – Obrazkowa – Myśliborska – Porajów – Świderska – Ćmielowska – Światowida – Świętosławskiego – TARCHOMIN (powrót: TARCHOMIN – Świętosławskiego – Świderska).
(Stara trasa: SUWALSKA – ... – Płochocińska – Modlińska – Ekspresowa – Fleminga – POLFA.)
Przedłużenie trasy w związku z bardzo małym wykorzystaniem przez pasażerów w rejonie Tarchomińskich zakładów Farmaceutycznych.
370 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) UTRATA – Utrata – Zabraniecka – Naczelnikowska – Radzymińska – Ząbkowska – Targowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Ząbkowska – Radzymińska – Naczelnikowska – Zabraniecka – Utrata – UTRATA.
(Stara trasa: ESPERANTO – Anielewicza – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Ząbkowska – Radzymińska – Naczelnikowska – Zabraniecka – Utrata – UTRATA.)
Wycofanie z Muranowa w związku z niewielkim wykorzystaniem i potrzebą odciążenia krańca ESPERANTO.
Linia jednokierunkowa.
436 linia autobusowa przyspieszona okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) MŁYNÓW – Płocka (powrót: Płocka – Gostyńska – Obozowa – MŁYNÓW.) – Kasprzaka – Towarowa – plac Zawiszy – Raszyńska – Żwirki i Wigury (powrót: Żwirki i Wigury – Krzyckiego – Raszyńska) – Sasanki – Marynarska – Rzymowskiego – Puławska – Pileckiego – Ciszewskiego – Dereniowa – Stryjeńskich – Belgradzka – NATOLIN WOLICA (powrót: NATOLIN WOLICA – Belgradzka – Rosoła – Płaskowickiej – Lanciego – Belgradzka).
Przystanki: MŁYNÓW, GRENADY (NŻ), PŁOCKA-SZPITAL, PŁOCKA, SZPITAL WOLSKI, KAROLKOWA (NŻ), PL. ZAWISZY, RASZYŃSKA, POMNIK LOTNIKA, BANACHA-SZPITAL, PRUSZKOWSKA, RAKOWIEC, NOVOTEL, SASANKI, TAŚMOWA, CYBERNETYKI (NŻ), GOTARDA, CENTRUM ONKOLOGII, MIKLASZEWSKIEGO, STRYJEŃSKICH, OS. WYŻYNY, MAŁCUŻYŃSKIEGO, LANCIEGO (→MŁYNÓW), MANDARYNKI (→MŁYNÓW), CYNAMONOWA (→MŁYNÓW), MIGDAŁOWA (→MŁYNÓW), NATOLIN WOLICA.
(Stara trasa: MŁYNÓW – ... – Dereniowa – Stryjeńskich – Belgradzka – NATOLIN WYŻYNY (powrót: NATOLIN WYŻYNY – Belgradzka – Braci Wagów – Płaskowickiej – Dereniowa).
Przystanki: MŁYNÓW, ..., MIKLASZEWSKIEGO, STRYJEŃSKICH, BRACI WAGÓW (→DW. CENTRALNY), NATOLIN WYŻYNY.)
Przedłużenie trasy na terenie Natolina.
460 linia autobusowa przyspieszona okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) DWORZEC CENTRALNY (poziom -1) – Emilii Plater – Twarda – plac Grzybowski – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Miodowa – Senatorska – Nowy Przejazd – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Kapucyńska – Miodowa) – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Radzymińska – Gorzykowska – Handlowa – Pratulińska – Trocka – TARGÓWEK.
Przystanki: DW. CENTRALNY, EMILII PLATER, KRÓLEWSKA, HOTEL BRISTOL, MIODOWA, PARK PRASKI, DW. WILEŃSKI, SKARGI, MYSZKOWSKA, HANDLOWA (→TARGÓWEK), PRATULIŃSKA, TARGÓWEK.
(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY (poziom -1) – Emilii Plater – Twarda – plac Grzybowski – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Miodowa – Senatorska – Nowy Przejazd – aleja Solidarności – Nowy Zjazd – Dobra – Tamka – most Syreny (powrót: most Syreny – Wybrzeże Kościuszkowskie – Grodzka – aleja Solidarności – Kapucyńska – Miodowa) – Zamoście – Sokola – Jagiellońska – aleja Solidarności – Radzymińska – Gorzykowska – Handlowa – Pratulińska – Trocka – TARGÓWEK.
Przystanki: DW. CENTRALNY, EMILII PLATER, KRÓLEWSKA, HOTEL BRISTOL, MIODOWA, PARK PRASKI, ..., TARGÓWEK.)
Przywrócenie trasy na trasie podstawowej po zakończeniu remontu mostu Śląsko-Dąbrowskiego.
508 linia autobusowa przyspieszona stała EMILII PLATER – Emilii Plater – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Batorego – Wiśniowa – Rakowiecka – Kazimierzowska (powrót: Kazimierzowska – Narbutta – Wiśniowa) – Krasickiego – Wielicka – aleja Niepodległości – Puławska – Pileckiego – Ciszewskiego – Cynamonowa – Płaskowickiej – Lanciego – Belgradzka – Rosoła (powrót: Rosoła – Płaskowickiej – Cynamonowa) – NATOLIN KABATY.
Przystanki: EMILII PLATER, RONDO ONZ, DW. CENTRALNY, NOWOWIEJSKA, GUS, BATOREGO, WIŚNIOWA, KAZIMIERZOWSKA, GOSZCZYŃSKIEGO-SZPITAL, WIELICKA, AL. LOTNIKÓW, CENTRUM ONKOLOGII, URSYNÓW PŁD, MAGELLANA, POLINEZYJSKA, SZOLC-ROGOZIŃSKIEGO, CYNAMONOWA, MIGDAŁOWA (→NATOLIN KABATY), MANDARYNKI (→EMILII PLATER), BELGRADZKA, LOKAJSKIEGO, NATOLIN KABATY.
(Stara trasa: EMILII PLATER – ... – Cynamonowa – Płaskowickiej – Lanciego – Belgradzka – NATOLIN WOLICA (powrót: NATOLIN WOLICA – Belgradzka – Rosoła – Płaskowickiej – Cynamonowa).
Przystanki: EMILII PLATER, ..., SZOLC-ROGOZIŃSKIEGO, CYNAMONOWA, MIGDAŁOWA (→NATOLIN WOLICA), MANDARYNKI (→EMILII PLATER), NATOLIN WOLICA.)
Przedłużenie trasy do tymczasowej pętli zlokalizowanej na parkingu przy ul. Rosoła.
725 linia autobusowa podmiejska zwykła stała JULIANÓW – Julianowska – Piaseczno: Julianowska – Okulickiego – aleja Wojska Polskiego – Kusocińskiego – Puławska – Kościuszki – Sienkiewicza (powrót: Sienkiewicza – Kościuszki – Kilińskiego – Sierakowskiego – Warszawska – Młynarska – Puławska) – Sienkiewicza – Polskiego Państwa Podziemnego – Pod Bateriami – Główna – Bobrowiec: Główna – Bobrowiecka – Przemysłowa – BOBROWIEC.
(Stara trasa: PIASECZNO POLKOLOR – Okulickiego – aleja Wojska Polskiego – ... – BOBROWIEC.)
Przedłużenie trasy do rozbudowywującego się osiedla w Julianowie.
1993.09.05. PALMIRY linia autobusowa specjalna (pospieszna) PLAC WILSONA – Słowackiego – Marymoncka – Pułkowa – Łomianki: Kolejowa – Dziekanów Leśny; Kolejowa – Pieńków: Kolejowa – Palmiry: droga przez Palmiry – POCIECHA.
Przystanki: PL. WILSONA, POTOCKA, AWF (NŻ), PALMIRY CMENTARZ, POCIECHA.
Uruchomienie linii w związku z organizacją uroczystości patriotycznych we wsi Pociecha w Puszczy Kampinoskiej. Kursy w godz. 7-19. Cena biletu 8000 zł.
1993.09.??. W linia autobusowa prywatna (przyspieszona stała) DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA) – Kijowska – Targowa – aleja Solidarności – Radzymińska – Łodygowa – Ząbki: Warszawska – Skorupki – Zielonka: Wyszyńskiego – Poniatowskiego – Turów: Hallera – Ossów: Matarewicza – Leśniakowizna: Kasprzykiewicza – Majdan: Watykańska – Wołomin: aleja Niepodległości – Wąska – Sikorskiego – Wileńska – Legionów – Warszawska – Fieldorfa – Przejazd – Sasina – Gdyńska – Okopowa – aleja Armii Krajowej – Kobyłka: Wołomińska – Żymirskiego – Zagańczyka – Marecka – Szeroka – Zielonka: Jeżynowa – Wolności – Lipowa – Marecka – Marki: Fabryczna – aleja Piłsudskiego – Ząbki: Radzymińska – Warszawa: Radzymińska – aleja Solidarności – Targowa – Kijowska – DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA). Uruchomienie przez firmę "Toro" pierwszej linii łączącej centrum Pragi z Wołominem i ościennymi miejscowościami.
1993.09.??. EKSPRESS linia autobusowa prywatna (przyspieszona stała) DWORZEC GŁÓWNY – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – Francuska – Paryska – Wersalska – Wał Miedzeszyński – Józefów: aleja Nadwiślańska – Otwock: Mieszka I – Rycerska – Portowa – Wawerska – Staszica – Powstańców Warszawy – Andriollego – Hoża – Karczewska – Karczew: Mickiewicza – Armii Krajowej – Warszawska – Świderska – KARCZEW GS. Uruchomienie przez firmę "Palk" linii autobusowej łączącej Karczew z Warszawą trasą wzdłuż Wału Miedzeszyńskiego.
1993.10.01. 520 linia autobusowa przyspieszona stała CHOMICZÓWKA – Conrada – Wólczyńska – aleja Reymonta – Broniewskiego – Krasińskiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Nowowiejska – Polna – Waryńskiego – aleja Armii Ludowej (powrót: aleja Armii Ludowej – Koszykowa – plac Konstytucji) – most Łazienkowski – aleja Stanów Zjednoczonych – Ostrobramska – Marsa – Okularowa – Stepowa – Korkowa – MARYSIN.
Przystanki: CHOMICZÓWKA, KWITNĄCA, BOGUSŁAWSKIEGO (NŻ), ASPEKT, AL. REYMONTA, PIASKI (NŻ), RUDNICKIEGO (→CHOMICZÓWKA), DURACZA (→MARYSIN), WŁOŚCIAŃSKA, SADY ŻOLIBORSKIE (→MARYSIN), POPIEŁUSZKI, PL. WILSONA, DW. GDAŃSKI, PL. BANKOWY, CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, MARSZAŁKOWSKA (→MARYSIN), PL. NA ROZDROŻU, SASKA, MIĘDZYNARODOWA, PRZYCZÓŁEK GROCHOWSKI, RAWAR, ZAMIENIECKA, CENTRUM OPTYKI, ZAJEZDNIA OSTROBRAMSKA (NŻ), PŁOWIECKA, OKULAROWA, ŁYSAKOWSKA, POTOCKICH, MARYSIN.
Przekształcenie z linii pospiesznej w linię przyspieszoną wraz ze zmianą oznaczenia.
J linia autobusowa pospieszna stała LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: CHOMICZÓWKA – Conrada – Wólczyńska – aleja Reymonta – Broniewskiego – Krasińskiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Nowowiejska – Polna – Waryńskiego – aleja Armii Ludowej (powrót: aleja Armii Ludowej – Koszykowa – plac Konstytucji) – most Łazienkowski – aleja Stanów Zjednoczonych – Ostrobramska – Marsa – Okularowa – Stepowa – Korkowa – MARYSIN.
Przystanki: CHOMICZÓWKA, KWITNĄCA, BOGUSŁAWSKIEGO (NŻ), ASPEKT, AL. REYMONTA, PIASKI, DURACZA (NŻ), WŁOŚCIAŃSKA, SADY ŻOLIBORSKIE, POPIEŁUSZKI, PL. WILSONA, DW. GDAŃSKI, PL. BANKOWY, CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, MARSZAŁKOWSKA (→MARYSIN), PL. NA ROZDROŻU, SASKA, MIĘDZYNARODOWA, PRZYCZÓŁEK GROCHOWSKI, RAWAR, ZAMIENIECKA, CENTRUM OPTYKI, ZAJEZDNIA OSTROBRAMSKA (NŻ), PŁOWIECKA, OKULAROWA, ŁYSAKOWSKA, POTOCKICH, MARYSIN.)
521 linia autobusowa przyspieszona stała SZCZĘŚLIWICE – Dickensa – Białobrzeska (powrót: Białobrzeska – Opaczewska – Szczęśliwicka – SZCZĘŚLIWICE.) – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – Waszyngtona – Grochowska – Płowiecka – Błękitna – Widoczna (powrót: Widoczna – Płowiecka) – Szpotańskiego – Patriotów – Bysławska – FALENICA.
Przystanki: SZCZĘŚLIWICE, URBANISTÓW (→FALENICA), OPACZEWSKA, BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 R., KINO OCHOTA, PL. NARUTOWICZA, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, CENTRUM, MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA, GRENADIERÓW, WIATRACZNA, PL. SZEMBEKA, ŻÓŁKIEWSKIEGO, GOCŁAWEK, PŁOWIECKA, TRAKT LUBELSKI, PKP WAWER, SOLIDNA (NŻ), PKP ANIN, PIECHURÓW (NŻ), PKP MIĘDZYLESIE, ODESKA (NŻ), MONTAŻOWA (NŻ), POMOLOGICZNA, PKP RADOŚĆ, WIELOWIEJSKA, SZACHOWA (NŻ), PKP MIEDZESZYN (NŻ), PRASOWA (NŻ), PKP FALENICA, FALENICA.
Przekształcenie z linii pospiesznej w linię przyspieszoną wraz ze zmianą oznaczenia.
C linia autobusowa pospieszna stała LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: SZCZĘŚLIWICE – Dickensa – Białobrzeska (powrót: Białobrzeska – Opaczewska – Szczęśliwicka – SZCZĘŚLIWICE.) – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grochowska – Płowiecka – Błękitna – Widoczna (powrót: Widoczna – Płowiecka) – Szpotańskiego – Patriotów – Bysławska – FALENICA.
Przystanki: SZCZĘŚLIWICE, URBANISTÓW (→FALENICA), OPACZEWSKA, BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 R., KINO OCHOTA, PL. NARUTOWICZA, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, CENTRUM, MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA, GRENADIERÓW, WIATRACZNA, PL. SZEMBEKA, ŻÓŁKIEWSKIEGO, GOCŁAWEK, PŁOWIECKA, TRAKT LUBELSKI, PKP WAWER, SOLIDNA (NŻ), PKP ANIN, PIECHURÓW (NŻ), PKP MIĘDZYLESIE, ODESKA (NŻ), MONTAŻOWA (NŻ), POMOLOGICZNA, PKP RADOŚĆ, WIELOWIEJSKA, SZACHOWA (NŻ), PKP MIEDZESZYN (NŻ), PRASOWA (NŻ), PKP FALENICA, FALENICA.)
522 linia autobusowa przyspieszona stała REDUTOWA – Olbrachta – Górczewska – Młynarska – aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Nowowiejska – Polna – Waryńskiego – Goworka (powrót: Goworka – Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Spacerowa – Belwederska – Chełmska – Czerniakowska – Powsińska – Wiertnicza – WILANÓW.
Przystanki: REDUTOWA, CIOŁKA, PŁOCKA-SZPITAL, DT WOLA, WOLA-RATUSZ, KINO FEMINA, PL. BANKOWY, CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, PL. UNII LUBELSKIEJ, SPACEROWA, DOLNA, CHEŁMSKA, LIMANOWSKIEGO, GORASZEWSKA, SADYBA, ŁOWCZA, WILANÓW.
Przekształcenie z linii pospiesznej w linię przyspieszoną wraz ze zmianą oznaczenia.
B linia autobusowa pospieszna stała LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: REDUTOWA – Olbrachta – Górczewska – Młynarska – aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Nowowiejska – Polna – Waryńskiego – Goworka (powrót: Goworka – Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Spacerowa – Belwederska – Chełmska – Czerniakowska – Powsińska – Wiertnicza – WILANÓW.
Przystanki: REDUTOWA, CIOŁKA, PŁOCKA SZPITAL, DT WOLA, WOLA RATUSZ, KINO FEMINA, PL. BANKOWY, CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, PL. UNII LUBELSKIEJ, SPACEROWA, DOLNA, CHEŁMSKA, GOŁKOWSKA (→WILANÓW), LIMANOWSKIEGO (→REDUTOWA), GORASZEWSKA, SADYBA (NŻ), ŁOWCZA (NŻ), WILANÓW.)
523 linia autobusowa przyspieszona stała STARE BEMOWO – Radiowa – Powstańców Śląskich – Górczewska – aleja Prymasa Tysiąclecia (powrót: aleja Prymasa Tysiąclecia – Wolska – Elekcyjna – Górczewska) – Aleje Jerozolimskie – Grzymały-Sokołowskiego – Kopińska – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – aleja Armii Ludowej – most Łazienkowski – aleja Stanów Zjednoczonych – Zakole – Wiatraczna (powrót: Wiatraczna – aleja Stanów Zjednoczonych) – Szaserów – Chłopickiego – PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA.
Przystanki: STARE BEMOWO, STARE BEMOWO, RADIOWA-WAT, RADIOWA, BEMOWO RATUSZ, GÓRALSKA, CIOŁKA, OS. WOLSKA, PKP KASPRZAKA, DW. ZACHODNI, HALA KOPIŃSKA, PL. NARUTOWICZA, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, NOWOWIEJSKA, MARSZAŁKOWSKA, PL. NA ROZDROŻU, SASKA, MIĘDZYNARODOWA, PRZYCZÓŁEK GROCHOWSKI, WIATRACZNA, SZPITAL MON, OS. MŁODYCH, PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA.
Przekształcenie z linii pospiesznej w linię przyspieszoną wraz ze zmianą oznaczenia.
K linia autobusowa pospieszna stała LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: STARE BEMOWO – Radiowa – Powstańców Śląskich – Górczewska – aleja Prymasa Tysiąclecia (powrót: aleja Prymasa Tysiąclecia – Wolska – Elekcyjna – Górczewska) – Aleje Jerozolimskie – Grzymały-Sokołowskiego – Kopińska – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – aleja Armii Ludowej – most Łazienkowski – aleja Stanów Zjednoczonych – Zakole – Wiatraczna (powrót: Wiatraczna – aleja Stanów Zjednoczonych) – Szaserów – Chłopickiego – PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA.
Przystanki: STARE BEMOWO, STARE BEMOWO, RADIOWA-WAT, RADIOWA, BEMOWO RATUSZ, GÓRALSKA, CIOŁKA, OS. WOLSKA, PKP KASPRZAKA, DW. ZACHODNI, HALA KOPIŃSKA, PL. NARUTOWICZA, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, NOWOWIEJSKA, MARSZAŁKOWSKA, PL. NA ROZDROŻU, SASKA, MIĘDZYNARODOWA, PRZYCZÓŁEK GROCHOWSKI, WIATRACZNA, SZPITAL MON, OS. MŁODYCH, PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA.)
E-3 linia autobusowa ekspresowa okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) DWORZEC CENTRALNY (poziom "-1") – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Nowy Świat – Krakowskie Przedmieście – Miodowa – Senatorska – Nowy Przejazd – aleja Solidarności – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Wybrzeże Gdańskie (powrót: Wybrzeże Gdańskie – Sanguszki – Konwiktorska – Bonifraterska – Miodowa) – Wybrzeże Gdyńskie – most Grota-Roweckiego – Toruńska – Wysockiego – Bartnicza – Wyszogrodzka – Chodecka – BRÓDNO PODGRODZIE.
Przystanki: DW. CENTRALNY, CENTRUM, FOKSAL, UNIWERSYTET, PL. ZAMKOWY, BAZYLIAŃSKA, BARTNICZA (NŻ), REMBIELIŃSKA, CHODECKA, SZPITAL BRÓDNOWSKI, ŁOJEWSKA, BRÓDNO PODGRODZIE.
Uruchomienie linii ekspresowej w celu stworzenia szybkiego połączenia Bródna ze Śródmieściem.
1993.10.10. 517 linia autobusowa przyspieszona stała PKP URSUS NIEDŹWIADEK – Keniga – Warszawska – Jagiełły – Lalki – Cierlicka – Kościuszki – Spisaka – Kompanii Kordian – Pużaka – Sławka (powrót: Sławka – Bohaterów Warszawy – Kościuszki – Cierlicka) – Dzieci Warszawy – Ryżowa – Kleszczowa – Łopuszańska – Aleje Jerozolimskie – Grzymały-Sokołowskiego – Kopińska – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – aleja Solidarności – Radzymińska – Gorzykowska – Myszkowska – Ossowskiego – Handlowa – Pratulińska – Trocka – TARGÓWEK.
Przystanki: PKP URSUS NIEDŹWIADEK, PKP URSUS NIEDŹWIADEK, ŚMIGIELSKA (NŻ), SIŁACZKI (NŻ), MALINOWA (→TARGÓWEK), PKP URSUS (→PKP URSUS NIEDŹWIADEK), SPISAKA (→TARGÓWEK), WAPOWSKIEGO (→TARGÓWEK), PL. TYSIĄCLECIA (→PKP URSUS NIEDŹWIADEK), ADAMIECKIEGO, RYŻOWA (NŻ), ZAJEZDNIA KLESZCZOWA (NŻ), DW. ZACHODNI, HALA KOPIŃSKA, PL. NARUTOWICZA, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, CENTRUM, MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA, AL. ZIELENIECKA, DW. WILEŃSKI, SZWEDZKA, SKARGI (NŻ), MYSZKOWSKA (NŻ), WITEBSKA, DKS TARGÓWEK (NŻ), PRATULIŃSKA, TARGÓWEK.
Wprowadzenie przystanków SIŁACZKI, SPISAKA i RYŻOWA.
1993.10.12. AKPOL

RZAKTA
linia autobusowa prywatna (zwykła stała) OTWOCK ORLA – Bohaterów Warszawy – Warszawska – Świerczewskiego – Majowa – Mostowa – Emów: Mlądzka – Nadwiślańczyków – Wiązowska – Wiązowna: Wiązowska – Lubelska – Radiówek: Lubelska – Żanęcin – Dziechciniec – Malcanów: Mazowiecka – Lipowo: Armii Krajowej – Glinianka: Napoleońska – GLINIANKA.

(Niektóre kursy: ... – Glinianka: Napoleońska – Wrzosowa – Czarnówka – RZAKTA.)
Uruchomienie przez firmę "Akpol" linii autobusowej łączącej Gliniankę z Otwockiem.
1993.10.16.
1993.10.17.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie ruchu tramwajowego w al. Krakowskiej i na ul. Grójeckiej (na odcinku od pętli OKĘCIE do ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r.) w związku z robotami drogowymi w rejonie skrzyżowania al. Krakowskiej z ul. Łopuszańską.


2. ŻERAŃ WSCHODNI – ... – Grójecka – Banacha – BANACHA.
7. BANACHA – Banacha – Grójecka – ... – KAWĘCZYŃSKA BAZYLIKA.
9. BANACHA – Banacha – Grójecka – ... – GOCŁAWEK.
29. HUTA – ... – Filtrowa – PLAC NARUTOWICZA.
Z. PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – aleja Krakowska – OKĘCIE.
1993.10.31.
1993.11.01.
40 linia tramwajowa cmentarna zwykła ANNOPOL – Annopol – Rembielińska – Budowlana – Odrowąża – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – Okopowa – aleja Solidarności – Wolska – CMENTARZ WOLSKI. Uruchomienie linii cmentarnych. Więcej szczegółów znajduje się TUTAJ.
KRÓLEWSKA

CMENTARZ BRÓDNOWSKI
(ŚW. WINCENTEGO)
linia autobusowa cmentarna pospieszna KRÓLEWSKA – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – centrum – Marszałkowska – KRÓLEWSKA.) – plac Bankowy – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Słomińskiego (powrót: Słomińskiego – Andersa) – most Gdański – Starzyńskiego – św. Wincentego – Kołowa – Gościeradowska – Borzymowska – CMENTARZ BRÓDNOWSKI (powrót: CMENTARZ BRÓDNOWSKI – św. Wincentego).
Przystanki: KRÓLEWSKA, RATUSZ, BONIFRATERSKA (→CM. BRÓDNOWSKI), DW. GDAŃSKI (→KRÓLEWSKA), RONDO STARZYŃSKIEGO, CM. BRÓDNOWSKI.
KRÓLEWSKA

CMENTARZ BRÓDNOWSKI
(ODROWĄŻA)
linia autobusowa cmentarna pospieszna KRÓLEWSKA – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – Świętokrzyska – Emilii Plater – Twarda – plac Grzybowski – Królewska – KRÓLEWSKA.) – plac Bankowy – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Słomińskiego (powrót: Słomińskiego – Andersa) – most Gdański – Starzyńskiego – Odrowąża – Staniewicka – Pożarowa – CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ODROWĄŻA) (powrót: CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ODROWĄŻA) – Starzyńskiego).
Przystanki: KRÓLEWSKA, PL. BANKOWY, BONIFRATERSKA (→ODROWĄŻA), DW. GDAŃSKI (→KRÓLEWSKA), RONDO STARZYŃSKIEGO, ODROWĄŻA.
KRÓLEWSKA

POWĄZKI
(CM. WOJSKOWY)
linia autobusowa cmentarna pospieszna KRÓLEWSKA – Królewska – Grzybowska – Towarowa – Okopowa (powrót: Okopowa – aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – KRÓLEWSKA.) – Powązkowska – POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY).
Przystanki: KRÓLEWSKA, OKOPOWA, POWĄZKOWSKA, POWĄZKI IV BRAMA, ELBLĄSKA, POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY).
KRÓLEWSKA

CMENTARZ PÓŁNOCNY
(BRAMA GŁÓWNA)
linia autobusowa cmentarna pospieszna KRÓLEWSKA – Marszałkowska – plac Bankowy (powrót: plac Bankowy – Senatorska – plac Teatralny – Moliera – plac Piłsudskiego – Królewska – KRÓLEWSKA.) – plac Bankowy – Andersa – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – plac Wilsona – Słowackiego – Żeromskiego – Wólczyńska – Opłotek – Palisadowa – Wóycickiego – CMENTARZ PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA (powrót: CMENTARZ PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA – Wóycickiego – Wólczyńska).
Przystanki: KRÓLEWSKA, PL. BANKOWY, DW. GDAŃSKI, PL. WILSONA, POTOCKA, ŻEROMSKIEGO, PRZYBYSZEWSKIEGO, CM. WAWRZYSZEWSKI, CM. PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA.
PL. NARUTOWICZA

CMENTARZ BRÓDNOWSKI
(ŚW. WINCENTEGO)
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – aleja Solidarności – Jagiellońska (powrót: Jagiellońska – św. Cyryla i Metodego – Targowa) – Starzyńskiego – św. Wincentego – Kołowa – Gościeradowska – Borzymowska – CMENTARZ BRÓDNOWSKI (powrót: CMENTARZ BRÓDNOWSKI – św. Wincentego).
Przystanki: PL. NARUTOWICZA, PL. ZAWISZY, CENTRUM, MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA, DW. WILEŃSKI, RONDO STARZYŃSKIEGO, CM. BRÓDNOWSKI.
PL. NARUTOWICZA

POWĄZKI
(CM. WOJSKOWY)
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – plac Zawiszy – Towarowa – Okopowa – Powązkowska – POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY).
Przystanki: PL. NARUTOWICZA, PL. ZAWISZY, OKOPOWA, POWĄZKOWSKA, POWĄZKI IV BRAMA, ELBLĄSKA, POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY).
WIATRACZNA

CMENTARZ BRÓDNOWSKI
(ŚW. WINCENTEGO)
linia autobusowa cmentarna pospieszna WIATRACZNA – Grochowska – Zamoyskiego – Targowa – aleja Solidarności – Jageillońska (powrót: Jagiellońska – św. Cyryla i Metodego – Targowa) – Starzyńskiego – św. Wincentego – Kołowa – Gościeradowska – Borzymowska – CMENTARZ BRÓDNOWSKI (powrót: CMENTARZ BRÓDNOWSKI – św. Wincentego).
Przystanki: WIATRACZNA, DW. WILEŃSKI, RONDO STARZYŃSKIEGO, CM. BRÓDNOWSKI.
WIATRACZNA

POWĄZKI
(CM. WOJSKOWY)
linia autobusowa cmentarna pospieszna WIATRACZNA – aleja Waszyngtona – aleja i most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Towarowa – Okopowa – Powązkowska – POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY).
Przystanki: WIATRACZNA, RONDO WASZYNGTONA, MUZEUM NARODOWE, CENTRUM, PL. ZAWISZY, OKOPOWA, POWĄZKOWSKA, POWĄZKI IV BRAMA, ELBLĄSKA, POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY).
CMENTARZ PÓŁNOCNY
(BRAMA GŁÓWNA)

CMENTARZ BRÓDNOWSKI
(ŚW. WINCENTEGO)
linia autobusowa cmentarna pospieszna CMENTARZ PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA – Wóycickiego – Wólczyńska (powrót: Wólczyńska – Opłotek – Palisadowa – Wóycickiego – CMENTARZ PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA.) – Żeromskiego – Perzyńskiego – Broniewskiego – Elbląska – Krasińskiego (powrót: Krasińskiego – Broniewskiego) – Powązkowska – Okopowa – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – św. Wincentego – Kołowa – Gościeradowska – Borzymowska – CMENTARZ BRÓDNOWSKI (powrót: CMENTARZ BRÓDNOWSKI – św. Wincentego).
Przystanki: CM. PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA, CM. WAWRZYSZEWSKI, ELBLĄSKA, POWĄZKI IV BRAMA, POWĄZKOWSKA, RONDO RADOSŁAWA, DW. GDAŃSKI (→CM. PÓŁNOCNY), BONIFRATERSKA (→CM. BRÓDNOWSKI), RONDO STARZYŃSKIEGO, CM. BRÓDNOWSKI.
PL. WILSONA

PALMIRY
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC WILSONA – Słowackiego (powrót: Słowackiego – plac Wilsona – Krasińskiego – Wybrzeże Gdyńskie – Krasińskiego – PLAC WILSONA.) – Marymoncka – Pułkowa – Łomianki: Kolejowa – Dziekanów Leśny; Kolejowa – Pieńków: Kolejowa – Palmiry: droga przez Palmiry – POCIECHA.
Przystanki: PL. WILSONA, POTOCKA, AWF (NŻ), PRZY AGORZE (NŻ), PALMIRY CMENTARZ, POCIECHA.
1993.11.14. 114 linia autobusowa zwykła stała PLAC TRZECH KRZYŻY – Aleje Ujazdowskie – aleja Szucha – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Rakowiecka – aleja Niepodległości – Odyńca – Racławicka – Żwirki i Wigury – 17 Stycznia – BAZA PPL.
(Stara trasa: PLAC TRZECH KRZYŻY – ... – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Rakowiecka – Kazimierzowska (powrót: Kazimierzowska – Narbutta – Wiśniowa – Rakowiecka) – Odyńca – Racławicka – ... – BAZA PPL.)
Przywrócenie ruchu w alei Niepodległości na odcinku od ul. Batorego do ul. Odyńca.
511 linia autobusowa przyspieszona stała HUTA – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Odyńca – Krasickiego – Malczewskiego – Modzelewskiego – Woronicza – Spartańska – SPARTAŃSKA.
Przystanki: HUTA, ZAJEZDNIA ŻOLIBORZ, PROZY (NŻ), PRZY AGORZE, SZPITAL BIELAŃSKI, AWF (NŻ), PODLEŚNA-IMiGW (NŻ), ŻEROMSKIEGO (NŻ), METRO MARYMONT, POPIEŁUSZKI, RONDO RADOSŁAWA (NŻ), STAWKI, KINO FEMINA, RONDO ONZ, DW. CENTRALNY, NOWOWIEJSKA, GUS, METRO POLE MOKOTOWSKIE, METRO RACŁAWICKA, ODYŃCA, POLSKIE RADIO, TELEWIZJA, WORONICZA, ZAJEZDNIA WORONICZA, INSTYTUT REUMATOLOGII, SPARTAŃSKA.
(Stara trasa: HUTA – ... – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Batorego – Wiśniowa – Rakowiecka – Kazimierzowska (powrót: Kazimierzowska – Narbutta – Wiśniowa) – Krasickiego – Malczewskiego – Modzelewskiego – Woronicza – Spartańska – SPARTAŃSKA.
Przystanki: HUTA, ..., GUS, BATOREGO, WIŚNIOWA, MADALIŃSKIEGO SZPITAL, PARK DRESZERA, POLSKIE RADIO, TELEWIZJA, WORONICZA, ZAJEZDNIA WORONICZA, INSTYTUT REUMATOLOGII, SPARTAŃSKA.)
604 linia autobusowa nocna zwykła stała ZAJEZDNIA ŻOLIBORZ – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Kasprowicza – Oczapowskiego – aleja Reymonta – Żeromskiego (powrót: Żeromskiego – Przybyszewskiego – Kasprowicza – Przy Agorze – Marymoncka – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – ZAJEZDNIA ŻOLIBORZ.) – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Stawki – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Batorego – Boboli – Wołoska – Woronicza – Racjonalizacji – Konstruktorska – Postępu – Marynarska – Rzymowskiego – Dolina Służewiecka – aleja KEN – Surowieckiego – Romera – Herbsta – Pileckiego – Ciszewskiego – Dereniowa – Stryjeńskich – Belgradzka – Rosoła – NATOLIN KABATY.
(Stara trasa: ZAJEZDNIA ŻOLIBORZ – ... – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Nowowiejska – Polna – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Malczewskiego – Joliot-Curie – Woronicza – Racjonalizacji – ... – Ciszewskiego – Dereniowa – Gandhi – Cynamonowa – Płaskowickiej – Stryjeńskich – Belgradzka – Rosoła – NATOLIN KABATY.)
Korekty trasy na terenie Mokotowa i Ursynowa.
606 linia autobusowa nocna zwykła stała CHOMICZÓWKA – Conrada – Sokratesa – Kasprowicza – Huta – Kasprowicza – Nocznickiego – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Podleśna – Klaudyny – Rudzka – Hłaski – Gdańska – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Stawki – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Odyńca – Tagore'a – Bytnara – Pułku Baszta – Joliot-Curie – Samochodowa (powrót: Samochodowa – Woronicza – Modzelewskiego – Malczewskiego – Joliot Curie) – Domaniewska – Modzelewskiego – aleja Lotników – Bełdan – Orzycka – Gotarda – Bokserska – BOKSERSKA.
(Stara trasa: CHOMICZÓWKA – ... – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER.)
Przedłużenie trasy w związku z przywróceniem ruchu w al. Niepodległości (na odcinku od ul. Batorego do ul. Odyńca).
607 linia autobusowa nocna zwykła stała ZACISZE – Codzienna – Młodzieńcza – Radzymińska – Ząbkowska – Targowa – Ratuszowa – Dąbrowszczaków (powrót: Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – Targowa) – plac Hallera – Jagiellońska – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – Bonifraterska – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Nowowiejska – Polna – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Wałbrzyska – Nowoursynowska – Dolina Służewiecka – aleja KEN – Bartoka – Jastrzębowskiego – Herbsta – Pileckiego – Ciszewskiego – Rosoła – Gandhi – Cynamonowa – Płaskowickiej – Lanciego – Belgradzka – NATOLIN WOLICA (powrót: NATOLIN WOLICA – Belgradzka – Rosoła – Płaskowickiej – Cynamonowa).
(Stara trasa: ZACISZE – ... – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Batorego – Boboli – Wołoska – Domaniewska – aleja Niepodległości – Woronicza – Puławska – Wałbrzyska – Nowoursynowska – Dolina Służewiecka – aleja Rodowicza – Jastrzębowskiego – ... – Rosoła – Płaskowickiej – Lanciego – Belgradzka – NATOLIN WOLICA (powrót: NATOLIN WOLICA – Belgradzka – Rosoła).)
Skierowanie przez ul. Puławską w związku z przedłużeniem trasy linii 606 na Mokotów. Korekta trasy na terenie Ursynowa i Natolina.
1993.11.20.
1993.11.21.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie ruchu tramwajowego na ul. Targowej (na odcinku od pl. Wileńskiego do ul. Kijowskiej) w związku z robotami torowymi.


3. DWORZEC WSCHODNI – Kijowska – Targowa – ... – GOCŁAWEK.
6. HUTA – ... – most Gdański – Starzyńskiego – 11 Listopada – Odrowąża – Budowlana – Rembielińska – Annopol – ANNOPOL.
13. KOŁO – ... – aleja Solidarności – Targowa – Ratuszowa – Jagiellońska – ŻERAŃ FSO.
21. ZAWIESZENIE KURSOWANIA.
25. ANNOPOL – ... – 11 Listopada – Targowa – aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Nowowiejska – Krzywickiego – Filtrowa – plac Narutowicza – ... – BANACHA.
26. OSIEDLE GÓRCZEWSKA – ... – aleja Solidarności – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – WIATRACZNA.
206. RONDO STARZYŃSKIEGO – Jagiellońska – św. Cyryla i Metodego – Targowa (powrót: Targowa – aleja Solidarności – Jagiellońska) – Zamoyskiego – Grochowska – WIATRACZNA.
1993.11.27.
1993.11.28.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie ruchu tramwajowego na ciągu ulic: al. Niepodległości - Rakowiecka - Boboli - Wołoska (na odcinku od ul. Nowowiejskiej do ul. Woronicza) w związku z robotami torowo-sieciowymi.


10. OSIEDLE GÓRCZEWSKA – ... – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Woronicza – Wołoska – Marynarska – SŁUŻEWIEC.
17. HUTA – ... – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Woronicza – Wołoska – Marynarska – SŁUŻEWIEC.
33. HUTA – ... – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – WYŚCIGI.
Z. DWORZEC CENTRALNY (zawrotka na skrzyżowaniu Al. Jerozolimskich i ul. Chałubińskiego) – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Batorego – Boboli – Wołoska – Woronicza – Spartańska – SPARTAŃSKA.
1993.11.??. 804 linia autobusowa podmiejska zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni świąteczne) ZAWIESZENIE KURSOWANIA.
(Stała trasa: OKĘCIE – aleja Krakowska – Raszyn: aleja Krakowska – Falenty: aleja Krakowska – Janki: aleja Krakowska – Nowy Sękocin: aleja Krakowska – Stary Sękocin: aleja Krakowska – Sękocin Las: aleja Krakowska – Łazy: aleja Krakowska – Marysin: aleja Krakowska – Wólka Kosowska: aleja Krakowska – Kolonia Warszawska: aleja Krakowska – Jabłonowo: aleja Krakowska – Mroków: aleja Krakowska – Rejonowa – Mrokowska Kolonia: Rejonowa – Warszawianka: Rejonowa – Wola Mrokowska: Rejonowa – Szczaki: Mrokowska – SZCZAKI.)
Zakończenie sezonu wypoczynkowego.
1993.12.01. 149 linia autobusowa zwykła stała CMENTARZ WOLSKI – Fort Wola – Wolska – Połczyńska – Powstańców Śląskich – Radiowa – Kaliskiego – Kocjana – Bolimowska – Spychowska – Hubala-Dobrzańskiego – GROTY (powrót: GROTY – Hubala-Dobrzańskiego – Bolimowska).
(Stara trasa: CMENTARZ WOLSKI – Fort Wola – Wolska – Połczyńska – Powstańców Śląskich – Radiowa – Kaliskiego – Lazurowa – Górczewska – Blizne Łaszczyńskiego: Warszawska – Przejazd – Graniczna – Łaszczyńskiego – Warszawa: Hubala-Dobrzańskiego – Bolimowska – Spychowska – Hubala-Dobrzańskiego – GROTY (powrót: GROTY – Hubala-Dobrzańskiego – Blizne Łaszczyńskiego: Łaszczyńskiego).)
Przywrócenie ruchu na ul. Kocjana po zakończeniu budowy kanału ściekowego.
326 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) SUWALSKA – Łabiszyńska – Łojewska – Chodecka (powrót: Chodecka – Kondratowicza – Łabiszyńska – SUWALSKA.) – Wyszogrodzka – Bartnicza – Wysockiego – Bazyliańska – Rembielińska – Annopol – Odlewnicza – Marywilska – Płochocińska – Modlińska – Obrazkowa – Myśliborska – Porajów – Świderska – Ćmielowska – Światowida – Świętosławskiego – TARCHOMIN (powrót: TARCHOMIN – Świętosławskiego – Świderska).
(Stara trasa: SUWALSKA – ... – Bartnicza – Wysockiego – Marywilska – Płochocińska – ... – TARCHOMIN.)
Korekta trasy na terenie Bródna w związku z przywróceniem ruchu kołowego na wiadukcie ul. Rembielińskiej nad ul. Toruńską.
1993.12.04.
1993.12.05.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie ruchu tramwajowego na ul. Targowej (na odcinku od pl. Wileńskiego do ul. Kijowskiej) w związku z robotami torowymi.


3. DWORZEC WSCHODNI – Kijowska – Targowa – ... – GOCŁAWEK.
6. HUTA – ... – most Gdański – Starzyńskiego – 11 Listopada – Odrowąża – Budowlana – Rembielińska – Annopol – ANNOPOL.
13. KOŁO – ... – aleja Solidarności – Targowa – Ratuszowa – Jagiellońska – ŻERAŃ FSO.
21. ZAWIESZENIE KURSOWANIA.
25. ANNOPOL – ... – 11 Listopada – Targowa – aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Nowowiejska – Krzywickiego – Filtrowa – plac Narutowicza – ... – BANACHA.
26. OSIEDLE GÓRCZEWSKA – ... – aleja Solidarności – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – WIATRACZNA.
206. RONDO STARZYŃSKIEGO – Jagiellońska – św. Cyryla i Metodego – Targowa (powrót: Targowa – aleja Solidarności – Jagiellońska) – Zamoyskiego – Grochowska – WIATRACZNA.
1993.12.04.
1993.12.05.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie ruchu tramwajowego na ciągu ulic: al. Niepodległości - Rakowiecka - Boboli - Wołoska (na odcinku od ul. Nowowiejskiej do ul. Woronicza) w związku z robotami torowo-sieciowymi.


10. OSIEDLE GÓRCZEWSKA – ... – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Woronicza – Wołoska – Marynarska – SŁUŻEWIEC.
17. HUTA – ... – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Woronicza – Wołoska – Marynarska – SŁUŻEWIEC.
33. HUTA – ... – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – WYŚCIGI.
Z. DWORZEC CENTRALNY (zawrotka na skrzyżowaniu Al. Jerozolimskich i ul. Chałubińskiego) – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Batorego – Boboli – Wołoska – Woronicza – Spartańska – SPARTAŃSKA.
1993.12.09. OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie ruchu tramwajowego na ul. Młynarskiej i Obozowej w związku z awarią wodociągową.


1. ŻERAŃ WSCHODNI – ... – aleja Solidarności – Wolska – CMENTARZ WOLSKI.
13. CMENTARZ WOLSKI – Wolska – aleja Solidarności – ... – KAWĘCZYŃSKA BAZYLIKA.
20. BOERNEROWO – Kaliskiego – Dywizjonu 303 – KOŁO.
20. CMENTARZ WOLSKI – Wolska – aleja Solidarności – ... – BANACHA.
24. CMENTARZ WOLSKI – Wolska – aleja Solidarności – ... – GOCŁAWEK.
Z. KOŁO – księcia Janusza – Obozowa – Młynarska – Leszno – Okopowa – aleja Solidarności – Młynarska – Górczewska – Szlenkierów – Żytnia – Młynarska – Obozowa – Ciołka – Newelska – księcia Janusza – KOŁO. [Linia jednokierunkowa.]
DOKŁADNE DATY ZMIAN NIEZNANE
1993.??.??. 408 linia autobusowa przyspieszona okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Lazurowa – Szeligowska – Połczyńska – Wolska – Kasprzaka (powrót: Kasprzaka – Ordona – Wolska) – aleja Prymasa Tysiąclecia – Aleje Jerozolimskie – Grzymały-Sokołowskiego – Kopińska – Wawelska – aleja Armii Ludowej – most Łazienkowski – aleja Stanów Zjednoczonych – Ostrobramska – Marsa – Żołnierska – Strażacka – aleja Chruściela – REMBERTÓW AON.
Przystanki: OSIEDLE GÓRCZEWSKA, SZOBERA (NŻ), BATALIONÓW CHŁOPSKICH, CZŁUCHOWSKA (NŻ), SIEMIATYCKA, STERNICZA (NŻ), CIEPŁOWNIA WOLA, FORT WOLA (NŻ) (→OS. GÓRCZEWSKA), CM. WOLSKI (NŻ) (→REMBERTÓW), PKP KASPRZAKA, DW. ZACHODNI, WAWELSKA (NŻ), GUS, MARSZAŁKOWSKA, PL. NA ROZDROŻU, SASKA, PRZYCZÓŁEK GROCHOWSKI, RAWAR, CENTRUM OPTYKI, ZAJEZDNIA OSTROBRAMSKA (NŻ), PŁOWIECKA, OKULAROWA, KORDIANA (NŻ), REMBERTÓW RATUSZ, ESKULAPÓW, REMBERTÓW AON.
Uruchomienie nowego przystanku warunkowego SZOBERA.
1993.??.??. AKPOL

OKUNIEW
linia autobusowa prywatna (przyspieszona stała) EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grochowska – Płowiecka – Marsa – Okularowa – Stepowa – Korkowa – Wesoła: Wspólna – Niemcewicza – 1 Praskiego Pułku – Armii Krajowej – Sulejówek: Moraczewskiego – aleja Piłsudskiego – Kombatantów II Wojny Światowej – Ogińskiego – Okuniewska – Szosowa – 3 Maja – Staszica – Bema – Armii Krajowej – Łukasińskiego – Szosowa – Okuniew: Warszawska – Stanisławowska – OKUNIEW RYNEK. Uruchomienie przez firmę "Akpol" linii autobusowej łączącej Okuniew i Sulejówek z Warszawą.
1993.??.??. AKPOL

CELESTYNÓW
linia autobusowa prywatna (przyspieszona stała) EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grochowska – Płowiecka – Widoczna – Szpotańskiego – Patriotów – Józefów: Piłsudskiego – Otwock: Kołłątaja – Świderska – Orla – Powstańców Warszawy – Andriollego – Hoża – Przewoska – Olszowa – Batorego – Matejki – Andriollego – Pułaskiego – Poniatowskiego – Narutowicza – Armii Krajowej – Pogorzel: Warszawska – Stara Wieś – Dąbrówka – Celestynów: Otwocka – św. Kazimierza – Jankowskiego – Obrońców Pokoju – Kolejowa – CELESTYNÓW PKP. Uruchomienie przez firmę "Akpol" linii autobusowej łączącej Celestynów z Warszawą.
1993?.??.??. BUS linia autobusowa prywatna (zwykła stała) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: OTWOCK ORLA – Orla – Powstańców Warszawy – Andriollego – Hoża – Karczewska – Matejki – Andriollego (powrót: Andriollego – Powstańców Warszawy – Orla – OTWOCK ORLA.) – Pułaskiego – Poniatowskiego – Narutowicza – Tatrzańska – Reymonta – Żeromskiego – Samorządowa – Czaplickiego – Warszawska – Orla – OTWOCK ORLA.)
Likwidacja linii.
1993.??.??. MIKROBUS linia autobusowa prywatna (zwykła okresowa całodzienna - kursuje w dni powszednie) OTWOCK KUPIECKA – Kupiecka – Andriollego (powrót: Andriollego – Powstańców Warszawy – Staszica – Kupiecka – OTWOCK KUPIECKA.) – Filipowicza – Żeromskiego – Wólka Mlądzka: Żeromskiego – Lubelska – Rudka: Lubelska – Radiówek: Lubelska – Emów: Lubelska – Wiązowna: Lubelska – WIĄZOWNA URZĄD GMINY.

(Niektóre kursy: ... – Radiówek: Lubelska – Żanęcin – Dziechciniec – Pęclin – Pęclin (pętla) – Pęclin – Dziechciniec – Malcanów: Mazowiecka – Malcanów (pętla) – Mazowiecka – Dziechciniec – Żanęcin – Radiówek: Lubelska – Emów: Lubelska – ...)
Uruchomienie przez firmę "Mikrobus" linii autobusowej łączącej Wiązowną z Otwockiem.
1993.??.??. SYRÓWKA linia autobusowa prywatna (przyspieszona stała) DWORZEC WILEŃSKI – aleja Solidarności – Radzymińska – Ząbki: Radzymińska – Marki: Piłsudskiego – mjr Billa – Nadma: Stara – NADMA (powrót: NADMA – Stara – Szkolna – Jaworówka – Marki: Jaworówka – droga nr 631 – Piłsudskiego). Uruchomienie przez firmę "Ignacy Syrówka" linii autobusowej łączącej Nadmę z Warszawą.

 

SPIS TRAS (stan na koniec grudnia 1993 r.)

SCHEMAT KOMUNIKACJI DZIENNEJ (stan na koniec grudnia 1993 r.)

SCHEMAT KOMUNIKACJI NOCNEJ (stan na koniec grudnia 1993 r.)

POWRÓT DO SPISU LAT


KONTAKT: trasbus@o2.pl.