data linia rodzaj zmiana uwagi
1979.01.05. W związku z narastającymi opadami śniegu i ciągłymi awariami autobusowymi decyzją Prezydenta m.st. Warszawy linie pospieszne odtąd do odwołania zatrzymywały się na wszystkich przystankach na trasie.
1979.01.12. Likwidacja dla linii pospiesznych obowiązku zatrzymywania się na wszystkich przystankach na trasie.
1979.01.26. Ponowne wprowadzenie zatrzymywania się autobusów linii pospiesznych oraz linii przyspieszonych na każdym przystanku w związku z opadami śniegu i awariami pojazdów.
1979.01.??. 129 linia autobusowa zwykła stała CMENTARZ WOLSKI – Fort Wola – Wolska – Połczyńska – Dźwigowa – Wałowicka – Sympatyczna – Cegielniana – Techników – Popularna – Chrobrego – Kleszczowa – Łopuszańska – aleja Krakowska – OKĘCIE.
(Stara trasa: CMENTARZ WOLSKI – ... – Dźwigowa – Globusowa – Chrobrego – Kleszczowa – ... – OKĘCIE.)
Wprowadzenie tras objazdowych w związku z zamknięciem przejazdu przez ul. Chrobrego z powodu zapadnięcia się jezdni.
373 linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni robocze) PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Aleje Jerozolimskie – Łopuszańska – Kleszczowa – Chrobrego – Popularna – Techników – Cegielniana – Sympatyczna – Potrzebna – WAGONOWNIA SZCZĘŚLIWICE.
(Stara trasa: PLAC NARUTOWICZA – ... – Kleszczowa – Chrobrego – Globusowa – Wałowicka – Sympatyczna – Potrzebna – WAGONOWNIA SZCZĘŚLIWICE.)
489 linia autobusowa przyspieszona okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) CMENTARZ WOLSKI – Fort Wola – Wolska – Połczyńska – Dźwigowa – Globusowa – Wałowicka – Sympatyczna – Cegielniana – Techników – Popularna – Chrobrego – Kleszczowa – Łopuszańska – Hynka – Sasanki – Marynarska – aleja Wilanowska – aleja Lotników – Wałbrzyska – Dominikańska – aleja Wilanowska – aleja Sikorskiego – św. Bonifacego – Powsińska – SADYBA.
(Stara trasa: CMENTARZ WOLSKI – ... – Dźwigowa – Globusowa – Chrobrego – Kleszczowa – Łopuszańska – ... – SADYBA.)
605 linia autobusowa nocna zwykła stała CIENISTA – Świerszcza – Potrzebna – Sympatyczna (powrót: Sympatyczna – Wałowicka – Zdobnicza – CIENISTA.) – Cegielniana – Techników – Popularna – Chrobrego – Kleszczowa – Łopuszańska – aleja Krakowska – Grójecka – Dickensa – Białobrzeska – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grochowska – Płowiecka – Marsa – Cyrulików – aleja Chruściela – REMBERTÓW AON.
(Stara trasa: CIENISTA – Świerszcza – Potrzebna – Sympatyczna – Wałowicka – Globusowa (powrót: Globusowa – Zdobnicza – CIENISTA.) – Chrobrego – Kleszczowa – Łopuszańska – ... – REMBERTÓW AON.)
1979.02.06. Likwidacja dla linii pospiesznych obowiązku zatrzymywania się na wszystkich przystankach na trasie.
1979.03.25. 106 linia autobusowa zwykła stała NOWE GÓRCE – Konarskiego – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – Skierniewicka – Siedmiogrodzka – Grzybowska – Królewska – PLAC PIŁSUDSKIEGO.
(Stara trasa: NOWE GÓRCE – ... – Siedmiogrodzka – Grzybowska – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – Prosta – Żelazna – Grzybowska) – Emilii Plater – Twarda – plac Grzybowski – Królewska – PLAC PIŁSUDSKIEGO.)
Uproszczenie trasy z wykorzystaniem zmodernizowanego odcinka ul. Grzybowskiej.
309 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) OSIEDLE LAZUROWA – Człuchowska – Powstańców Śląskich – Górczewska – Płocka – Kasprzaka – Prosta – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER (PKiN).
(Stara trasa: NOWE GÓRCE – Konarskiego – Górczewska – Płocka – ... – EMILII PLATER (PKiN).)
Przedłużenie trasy w celu poprawy obsługi komunikacyjnej Jelonek.
406 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) NOWE GÓRCE – Konarskiego – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – Skierniewicka – Siedmiogrodzka – Grzybowska – Królewska – PLAC PIŁSUDSKIEGO.
(Stara trasa: NOWE GÓRCE – ... – Połczyńska – Wolska – Kasprzaka – Prosta – Świętokrzyska – Emilii Plater – Twarda – plac Grzybowski – Królewska – PLAC PIŁSUDSKIEGO.)
Uproszczenie trasy z wykorzystaniem zmodernizowanego odcinka ul. Grzybowskiej.
K linia autobusowa pospieszna stała OSIEDLE LAZUROWA – Człuchowska – Powstańców Śląskich – Górczewska – aleja Prymasa Tysiąclecia – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Grójecka – Wawelska – aleja Armii Ludowej – most Łazienkowski – aleja Stanów Zjednoczonych – Zakole – Wiatraczna (powrót: Wiatraczna – aleja Stanów Zjednoczonych) – Szaserów – Chłopickiego – PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA.
(Stara trasa: NOWE GÓRCE – Konarskiego – Górczewska – aleja Prymasa Tysiąclecia – ... – PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA.)
Przedłużenie trasy w celu poprawy obsługi komunikacyjnej Jelonek.
1979.03.??. 104
BIS
linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: RAKOWIECKA / KIELECKA – Rakowiecka – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Madalińskiego – Boboli – Rakowiecka – RAKOWIECKA / KIELECKA.) – Puławska – Wałbrzyska – Nowoursynowska – URSYNÓW SGGW-AR.)
Skierowanie wozów do obsługi linii 104 i 404.
1979.04.07. 177 linia autobusowa zwykła stała PLAC UNII LUBELSKIEJ – Bagatela – Belwederska (powrót: Belwederska – Spacerowa – Klonowa – PLAC UNII LUBELSKIEJ.) – Sobieskiego – św. Bonifacego – STEGNY.
(Stara trasa: PLAC UNII LUBELSKIEJ – ... – Sobieskiego – św. Bonifacego – aleja Sikorskiego – Dolina Służewiecka – Rosoła – Bartoka – Surowieckiego (powrót: Surowieckiego – aleja KEN – Dolina Służewiecka) – Romera – Herbsta – Jastrzębowskiego – URSYNÓW PÓŁNOCNY.)
Skrócenie trasy w związku z uruchomieniem linii 195.
195 linia autobusowa zwykła stała PLAC PIŁSUDSKIEGO – Tokarzewskiego-Karaszewicza – Krakowskie Przedmieście (powrót: Krakowskie Przedmieście – Królewska – PLAC PIŁSUDSKIEGO.) – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – Belwederska – Sobieskiego – aleja Sikorskiego – Dolina Służewiecka – Rosoła – Bartoka – Surowieckiego (powrót: Surowieckiego – aleja KEN – Dolina Służewiecka) – Romera – Herbsta – Jastrzębowskiego – URSYNÓW PÓŁNOCNY. Uruchomienie linii celem stworzenia bezpośredniego połączenia Ursynowa Północnego z ciągiem Traktu Królewskiego.
344 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: DŁUGA – Miodowa – Krakowskie Przedmieście (powrót: Krakowskie Przedmieście – plac Zamkowy – Podwale – Kilińskiego – DŁUGA.) – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – aleja Szucha – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Malczewskiego – Joliot-Curie – BASZTY (powrót: BASZTY – Bytnara – Joliot-Curie – Malczewskiego).)
Likwidacja pętli BASZTY - włączenie wozów do obsługi linii zasadniczej 144.
1979.04.12. 120 linia autobusowa zwykła stała WILEŃSKA – Wileńska – Szwedzka – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Targowa – WILEŃSKA.) – Radzymińska – Młodzieńcza – Kondratowicza – Chodecka – Krasnobrodzka – Toruńska – ŻERAŃ FSO.
(Stara trasa: WILEŃSKA – ... – Radzymińska – Jórskiego – Samarytanka – Gilarska – Błotna – św. Wincentego – Kondratowicza – Chodecka – ... – ŻERAŃ FSO.)
Zmiana trasy w związku z zamknięciem dla ruchu kołowego ulicy Gilarskiej.
Z linia autobusowa zwykła stała GORZYKOWSKA – Myszkowska – Remiszewska – Radzymińska (powrót: Radzymińska – Gorzykowska – GORZYKOWSKA.) – Jórskiego – Samarytanka – Łokietka – ŁOKIETKA (powrót: ŁOKIETKA – Jórskiego). Uruchomienie linii zastępczej.
1979.04.20. 21
BIS
linia tramwajowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) ŻERAŃ FSO – Jagiellońska – Ratuszowa – Targowa – Kijowska – aleja Tysiąclecia – Kawęczyńska – KAWĘCZYŃSKA BAZYLIKA.

(Kursy wieczorne w godz. 21.00 - 23.00: ... – Kijowska – DWORZEC WSCHODNI.)
(Stara trasa: ŻERAŃ FSO – ... – Kijowska – DWORZEC WSCHODNI.)
Przedłużenie trasy wraz z wprowadzeniem dodatkowego kursowania w godzinach 21.00-23.00.
1979.04.22. 135 linia autobusowa zwykła stała PLAC HALLERA – Szymanowskiego – Namysłowska – Starzyńskiego – Szwedzka – aleja Solidarności – Targowa (powrót: Targowa – Wileńska – Konopacka – Stalowa – Szwedzka) – Zamoyskiego – Grochowska – Międzyborska – Cyraneczki – Grenadierów (powrót: Grenadierów – Grochowska) – Ostrobramska – Zamieniecka – Chłopickiego – PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA.
(Stara trasa: SZWEDZKA / KOWIEŃSKA – Szwedzka – Strzelecka – Środkowa – Ratuszowa – Inżynierska – Wileńska – Targowa (powrót: Targowa – 11 Listopada – Kowieńska – SZWEDZKA / KOWIEŃSKA.) – Zamoyskiego – ... – PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA.)
Korekta trasy na terenie osiedli Praga w celu polepszenia obsługi komunikacyjnej tego rejonu.
150 linia autobusowa zwykła stała DICKENSA – Białobrzeska (powrót: Białobrzeska – Opaczewska – Szczęśliwicka – DICKENSA.) – Niemcewicza – Grójecka (powrót: Grójecka – plac Narutowicza – Barska – Kaliska – Węgierska – Białobrzeska) – plac Zawiszy – Towarowa – Srebrna – Twarda – Prosta – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Złota – Srebrna) – Kopernika – Tamka – Dobra – MARIENSZTAT (powrót: MARIENSZTAT – Mariensztat – Sowia – Furmańska – Karowa – Dobra).
(Stara trasa: TRZECH BUDRYSÓW – Dickensa – Białobrzeska – Niemcewicza – Grójecka (powrót: Grójecka – plac Narutowicza – Barska – Kaliska – Węgierska – Białobrzeska) – plac Zawiszy – ... – MARIENSZTAT.)
Skierowanie do nowej pętli (kryterium ulicznego) w celu skomasowania krańców przy ul. Trzech Budrysów, ul. Dickensa i ul. Opaczewskiej.
167 linia autobusowa zwykła stała DICKENSA – Białobrzeska (powrót: Białobrzeska – Opaczewska – Szczęśliwicka – DICKENSA.) – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Grójecka – Wawelska – aleja Niepodległości – Batorego – Boboli – Rakowiecka – RAKOWIECKA / ŁOWICKA (powrót: RAKOWIECKA / ŁOWICKA – Rakowiecka – aleja Niepodległości).
(Stara trasa: OPACZEWSKA – Białobrzeska – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Grójecka – Wawelska – ... – RAKOWIECKA / ŁOWICKA.)
C linia autobusowa pospieszna stała DICKENSA – Białobrzeska (powrót: Białobrzeska – Opaczewska – Szczęśliwicka – DICKENSA.) – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grochowska – Płowiecka – Błękitna – Widoczna (powrót: Widoczna – Płowiecka) – Szpotańskiego – Patriotów – Bysławska – FALENICA.
(Stara trasa: SZCZĘŚLIWICE – Dickensa – Białobrzeska – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Grójecka – plac Narutowicza – ... – FALENICA.)
1979.04.28. W linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni wyścigów konnych) PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – WYŚCIGI. Uruchomienie linii w związku z rozpoczęciem sezonu wyścigowego.
1979.04.29. 130 linia autobusowa zwykła stała DWORZEC GŁÓWNY – Towarowa – Srebrna – Miedziana – Chmielna – Żelazna – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Towarowa – DWORZEC GŁÓWNY.) – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Rakowiecka – Puławska – Dolna – Sobieskiego – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – WILANÓW.
(Stara trasa: DWORZEC GŁÓWNY – ... – Puławska – Dolna – Konduktorska – PIASECZYŃSKA (powrót: PIASECZYŃSKA – Dolna).)
Przedłużenie trasy w celu rozszerzenia obsługi komunikacyjnej osiedli Wilanów, Sadyba i Stegny.
1979.04.30. 330 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) DWORZEC GŁÓWNY – Towarowa – Srebrna – Miedziana – Chmielna – Żelazna – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Towarowa – DWORZEC GŁÓWNY.) – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Rakowiecka – Puławska – Dolna – Konduktorska – PIASECZYŃSKA (powrót: PIASECZYŃSKA – Dolna). Uruchomienie linii pomocniczej.
1979.05.01. NOWY ŚWIAT

RONDO WASZYNGTONA
linia autobusowa specjalna (zwykła) RONDO DE GAULLE'A – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – RONDO WASZYNGTONA. Uruchomienie linii autobusowej specjalnej w związku z obchodami Święta Pracy.
1979.05.06. BIAŁOBRZEGI linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni świąteczne) PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Bankowy – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Radzymińska – Ząbki: Radzymińska – Marki: Piłsudskiego – droga do Nieporętu – Wólka Radzymińska: Pogonowskiego – Nieporęt: Nowolipie – Zegrzyńska – aleja Wojska Polskiego – Białobrzegi: aleja Wojska Polskiego – BIAŁOBRZEGI.
Przystanki: PL. DEFILAD, DW. WILEŃSKI, TYKOCIŃSKA (NŻ), STRUGA, NIEPORĘT PORT PILAWA, BIAŁOBRZEGI AL. WOJSKA POLSKIEGO, BIAŁOBRZEGI HOTEL MAZOWSZE, BIAŁOBRZEGI.
Uruchomienie linii.
CHOJNÓW linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni świąteczne) PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Iwiczna: Puławska – Piaseczno: (Puławska – Kościuszki – 17 Stycznia – Asfaltowa?) – Chojnów: Asfaltowa – CHOJNÓW (nowa pętla).
rzystanki: PL. DEFILAD, PL. UNII LUBELSKIEJ, URSYNOWSKA, METRO WILANOWSKA, DĄBRÓWKA, IWICZNA, PIASECZNO, ŻABIENIEC (NŻ), STEFANÓW, CHOJNÓW DROGA DO ZALESIA, CHOJNÓW PĘTLA.
MAGDALENKA linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni świąteczne) PLAC DEFILAD – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – aleja Krakowska – Raszyn: aleja Krakowska – Falenty: aleja Krakowska – Janki: aleja Krakowska – Nowy Sękocin: aleja Krakowska – Stary Sękocin: aleja Krakowska – Sękocin Las: aleja Krakowska – Słoneczna – Magdalenka: Słoneczna – MAGDALENKA.
Przystanki: PL. DEFILAD, PL. NARUTOWICZA, BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 R, OKĘCIE, RASZYN, JANKI, SĘKOCIN NOWY, SĘKOCIN STARY, SĘKOCIN LAS, MAGDALENKA, LESZNOWOLA PĘTLA.
POWSIN linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni świąteczne) PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Goworka (powrót: Goworka – Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Spacerowa – Belwederska – Sobieskiego – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – osiedle Powsin – Przekorna – Opieńki – POWSIN PARK KULTURY.
Przystanki: PL. DEFILAD, PL. UNII LUBELSKIEJ, SPACEROWA, DOLNA (NŻ), ŚW. BONIFACEGO, WILANÓW, PRZEKORNA (NŻ), POWSIN PARK KULTURY.
1979.05.07. Likwidacja dla linii przyspieszonych obowiązku zatrzymywania się na wszystkich przystankach na trasie.
1979.05.07. 406 linia autobusowa przyspieszona okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) NOWE GÓRCE – Konarskiego – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – Kasprzaka – Prosta – Świętokrzyska – Emilii Plater – Twarda – plac Grzybowski – Królewska – PLAC PIŁSUDSKIEGO.
Przystanki: NOWE GÓRCE, KONARSKIEGO, CZUMY, SYNÓW PUŁKU, SZPITAL WOLSKI, RONDO ONZ, KRÓLEWSKA, PL. PIŁSUDSKIEGO.
(Stara trasa: NOWE GÓRCE – Konarskiego – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – Skierniewicka – Siedmiogrodzka – Grzybowska – Królewska – PLAC PIŁSUDSKIEGO.)
Przywrócenie charakteru linii przyspieszonej wraz z powrotem na starą trasę pod wpływem postulatów pasażerów.
422 linia autobusowa przyspieszona okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) POWĄZKI (SYBILLI) – Powązkowska – Duchnicka – Przasnyska – Krasińskiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Dawidowskiego – Słomińskiego – Bonifraterska (powrót: Bonifraterska – Muranowska – Andersa) – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – Belwederska – Dolna – Konduktorska – PIASECZYŃSKA (powrót: PIASECZYŃSKA – Dolna).
Przystanki: POWĄZKI, ELBLĄSKA, RYDYGIERA, PRZASNYSKA, SADY ŻOLIBORSKIE, POPIEŁUSZKI, PL. ZAMKOWY, FOKSAL, PL. TRZECH KRZYŻY, SPACEROWA, DOLNA, PIASECZYŃSKA.
(Stara trasa: POWĄZKI (SYBILLI) – Powązkowska – Krasińskiego – plac Wilsona – ... – PIASECZYŃSKA.)
Przywrócenie charakteru linii przyspieszonej wraz z korektą trasy na terenie Żoliborza Przemysłowego. Wprowadzenie dwóch nowych przystanków: ELBLĄSKA i RYDYGIERA.
1979.05.13. 150 linia autobusowa zwykła stała DICKENSA – Białobrzeska (powrót: Białobrzeska – Opaczewska – Szczęśliwicka – DICKENSA.) – Węgierska – Kaliska – Barska – plac Narutowicza (powrót: plac Narutowicza – Słupecka – Sękocińska – Kopińska – Białobrzeska) – Grójecka – plac Zawiszy – Towarowa – Srebrna – Twarda – Prosta – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Złota – Srebrna) – Kopernika – Tamka – Dobra – MARIENSZTAT (powrót: MARIENSZTAT – Mariensztat – Sowia – Furmańska – Karowa – Dobra).
(Stara trasa: DICKENSA – Białobrzeska (powrót: Białobrzeska – Opaczewska – Szczęśliwicka – DICKENSA.) – Niemcewicza – Grójecka (powrót: Grójecka – plac Narutowicza – Barska – Kaliska – Węgierska – Białobrzeska) – plac Zawiszy – ... – MARIENSZTAT.)
Korekty tras związane ze zmianą organizacji ruchu na wąskich uliczkach Ochoty.
154 linia autobusowa zwykła stała DWORZEC ZACHODNI (stara pętla) – Kopińska – Białobrzeska – Węgierska – Kaliska – Barska – plac Narutowicza (powrót: plac Narutowicza – Słupecka – Sękocińska – Szczęśliwicka – Kopińska) – Grójecka – aleja Krakowska – 17 Stycznia – Wirażowa – GORZKIEWKI.
(Stara trasa: DWORZEC ZACHODNI (stara pętla) – Kopińska – Białobrzeska – Sękocińska – Słupecka – plac Narutowicza (powrót: plac Narutowicza – Barska – Kaliska – Węgierska – Białobrzeska – Częstochowska – Szczęśliwicka – Kopińska) – Grójecka – ... – GORZKIEWKI.)
1979.05.14. 350 linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni robocze) INSTALATORÓW – Instalatorów – aleja Krakowska – 1 Sierpnia – aleja Krakowska (powrót: aleja Krakowska – Instalatorów) – Grójecka – Dickensa – Białobrzeska – Węgierska – Kaliska – Barska – plac Narutowicza (powrót: plac Narutowicza – Słupecka – Sękocińska – Szczęśliwicka – Kopińska – Białobrzeska) – Grójecka – plac Zawiszy – Towarowa – Srebrna – Twarda – Prosta – Świętokrzyska – Krakowskie Przedmieście – Kopernika – NOWY ŚWIAT (powrót: NOWY ŚWIAT – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Złota – Srebrna).
(Stara trasa: INSTALATORÓW – ... – Dickensa – Białobrzeska – Niemcewicza – Grójecka (powrót: Grójecka – plac Narutowicza – Barska – Kaliska – Węgierska – Białobrzeska) – plac Zawiszy – ... – NOWY ŚWIAT.)
Korekty tras związane ze zmianą organizacji ruchu na wąskich uliczkach Ochoty.
354 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) DWORZEC ZACHODNI (stara pętla) – Kopińska – Białobrzeska – Węgierska – Kaliska – Barska – plac Narutowicza (powrót: plac Narutowicza – Słupecka – Sękocińska – Szczęśliwicka – Kopińska) – Grójecka – aleja Krakowska – Hynka – Żwirki i Wigury – 17 Stycznia – Wirażowa – PKP OKĘCIE.
(Stara trasa: DWORZEC ZACHODNI (stara pętla) – Kopińska – Białobrzeska – Sękocińska – Słupecka – plac Narutowicza (powrót: plac Narutowicza – Barska – Kaliska – Węgierska – Białobrzeska – Częstochowska – Szczęśliwicka – Kopińska) – Grójecka – ... – PKP OKĘCIE.)
1979.05.27. 120 linia autobusowa zwykła stała WILEŃSKA – Wileńska – Szwedzka – aleja Solidarności – Radzymińska – Jórskiego – Samarytanka – Krośniewicka – Kościeliska – Radzymińska – Młodzieńcza (powrót: Młodzieńcza – Radzymińska – aleja Solidarności – Targowa – WILEŃSKA.) – Kondratowicza – Chodecka – Krasnobrodzka – Toruńska – ŻERAŃ FSO.
(Stara trasa: WILEŃSKA – Wileńska – Szwedzka – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Targowa – WILEŃSKA.) – Radzymińska – Młodzieńcza – Kondratowicza – ... – ŻERAŃ FSO.)
Zmiana trasy w celu zapewnienia bezpiecznego przejazdu dzieciom powracającym ze szkoły podstawowej mieszczącej się przy ul. Samarytanki.
Z linia autobusowa zwykła stała LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: GORZYKOWSKA – Myszkowska – Remiszewska – Radzymińska (powrót: Radzymińska – Gorzykowska – GORZYKOWSKA.) – Jórskiego – Samarytanka – Łokietka – ŁOKIETKA (powrót: ŁOKIETKA – Jórskiego).)
Likwidacja linii w związku ze zmianą trasy linii 120.
1979.06.21.
1979.07.14.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wstrzymanie ruchu tramwajowego na ul. Młynarskiej i Obozowej (na odcinku od al. Solidarności do pętli KOŁO) w związku z kolejnym etapem robót w węźle Młynarska / Wolska.


1. ŻERAŃ WSCHODNI – ... – Okopowa – aleja Solidarności – Wolska – Skierniewicka – Kasprzaka – aleja Prymasa Tysiąclecia – OSIEDLE WOLSKA.
13. PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – plac Zawiszy – Towarowa – aleja Solidarności – ... – KAWĘCZYŃSKA-BAZYLIKA.
20. BOERNEROWO – ... – Obozowa – KOŁO.
20. OSIEDLE WOLSKA – aleja Prymasa Tysiąclecia – Kasprzaka – Skierniewicka – Wolska – aleja Solidarności – ... – BANACHA.
20bis. ZAWIESZENIE KURSOWANIA.
24. CMENTARZ WOLSKI – Wolska – aleja Solidarności – ... – GOCŁAWEK.
Z. OKOPOWA – Towarowa – Grzybowska – Siedmiogrodzka – Skierniewicka – Wolska – Płocka – Górczewska – Młynarska – Obozowa – Ciołka – Newelska – księcia Janusza – KOŁO (powrót: KOŁO – Obozowa – Młynarska – Leszno – Okopowa – OKOPOWA).
1979.06.23.
1979.06.24.
MOSTY linia tramwajowa specjalna (zwykła) ALEJA ZIELENIECKA – aleja Zieleniecka – aleja i most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Towarowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – ALEJA ZIELENIECKA. Uruchomienie kursującej tylko 23 czerwca w godz. 17-24 oraz 24 czerwca w godz. 10-23 linii tramwajowej w związku z imprezą "Wianki na Wiśle".
BIAŁOBRZEGI

RYNIA
linia autobusowa specjalna (zwykła) BIAŁOBRZEGI – aleja Wojska Polskiego – Wczasowa – Rynia: Wczasowa – Spacerowa – Główna – RYNIA. Uruchomienie kursującej w godz. 9.00 - 20.30 linii autobusowej w związku z imprezami plenerowymi w rejonie Zalewu Zegrzyńskiego związanymi z obchodami święta "Trybuny Ludu".
1979.07.20. 601 linia autobusowa nocna zwykła stała OSIEDLE LAZUROWA – Człuchowska – Lazurowa – Górczewska – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Zamoyskiego – Grochowska – Płowiecka – Korkowa – MARYSIN.
(Stara trasa: OSIEDLE LAZUROWA – ... – Połczyńska – Wolska – Skierniewicka – Siedmiogrodzka – Karolkowa – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Wolska) – most Śląsko-Dąbrowski – ... – MARYSIN.)
Przywrócenie ruchu kołowego w al. Solidarności w rejonie skrzyżowania z ul. Młynarską.
603 linia autobusowa nocna zwykła stała STARE BEMOWO – Kaliskiego – Lazurowa – Górczewska – Płocka – Wolska – aleja Solidarności – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Bracka – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie) – Książęca – Rozbrat – Łazienkowska – Czerniakowska – Powsińska – Wiertnicza – WILANÓW.
(Stara trasa: STARE BEMOWO – ... – Górczewska – Płocka – Wolska – Skierniewicka – Siedmiogrodzka – Towarowa (powrót: Towarowa – aleja Solidarności – Wolska) – plac Zawiszy – ... – WILANÓW.)
610 linia autobusowa nocna zwykła stała KOŁO – Obozowa – Młynarska – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – Francuska – Paryska – Brukselska – Ateńska – Egipska – AFRYKAŃSKA.
(Stara trasa: KOŁO – Obozowa – Młynarska – Leszno – Okopowa – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Młynarska) – aleja Jana Pawła II – ... – AFRYKAŃSKA.)
B linia autobusowa pospieszna stała REDUTOWA – Olbrachta – Górczewska – Płocka – Wolska – aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Goworka (powrót: Goworka – Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Spacerowa – Belwederska – Chełmska – Czerniakowska – Powsińska – Wiertnicza – WILANÓW.
(Stara trasa: REDUTOWA – ... – Płocka – Wolska – Skierniewicka – Siedmiogrodzka – Karolkowa – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Wolska) – plac Bankowy – ... – WILANÓW.)
B
BIS
linia autobusowa pospieszna okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) REDUTOWA – Olbrachta – Górczewska – Płocka – Wolska – aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Goworka (powrót: Goworka – Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Spacerowa – Belwederska – Sobieskiego – św. Bonifacego – STEGNY.
(Stara trasa: REDUTOWA – ... – Płocka – Wolska – Skierniewicka – Siedmiogrodzka – Karolkowa – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Wolska) – plac Bankowy – ... – STEGNY.)
F linia autobusowa pospieszna stała CMENTARZ WOLSKI – Fort Wola – Wolska – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Zamoyskiego – Grochowska – Płowiecka – Czecha – Kajki – Pożaryskiego – Żegańska – al. Dzieci Polskich – MIĘDZYLESIE.
(Stara trasa: CMENTARZ WOLSKI – Fort Wola – Wolska – Skierniewicka – Siedmiogrodzka – Karolkowa – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Wolska) – most Śląsko-Dąbrowski – ... – MIĘDZYLESIE.)
1979.07.22. BIAŁOBRZEGI

RYNIA
linia autobusowa specjalna (zwykła) BIAŁOBRZEGI – aleja Wojska Polskiego – Wczasowa – Rynia: Wczasowa – Spacerowa – Główna – RYNIA. Uruchomienie kursującej w godz. 10.00 - 19.30 linii autobusowej w związku z imprezami plenerowymi w rejonie Zalewu Zegrzyńskiego związanymi z obchodami święta 22 Lipca.
1979.07.22. 211 linia autobusowa podmiejska zwykła stała MARYSIN – Korkowa – Wesoła: Wspólna – Niemcewicza – 1 Praskiego Pułku – Armii Krajowej – WESOŁA MONIUSZKI (powrót: WESOŁA MONIUSZKI – Kilińskiego – 1 Praskiego Pułku). Uruchomienie linii łączącej Wesołą z przystankiem przesiadkowym w Marysinie.
1979.07.29. 147 linia autobusowa zwykła stała DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA) – Kijowska – Targowa – aleja Zieleniecka – Francuska – Paryska – Wersalska – Wał Miedzeszyński – Bronowska – Trakt Lubelski – Zwoleńska – Żegańska – aleja Dzieci Polskich – WIŚNIOWA GÓRA.
(Stara trasa: DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA) – ... – Trakt Lubelski – ZERZEŃ.)
Połączenie tras w celu poprawy obsługi komunikacyjnej Centrum Zdrowia Dziecka oraz zakładów pracy w Międzylesiu.
156 linia autobusowa zwykła stała LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: ZERZEŃ – Trakt Lubelski – Zwoleńska – Żegańska – aleja Dzieci Polskich – WIŚNIOWA GÓRA.)
1979.08.19. 4 linia tramwajowa zwykła stała CZYNSZOWA – Stalowa (powrót: Stalowa – Środkowa – Wileńska – CZYNSZOWA.) – 11 Listopada – Targowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – WYŚCIGI.
(Stara trasa: CZYNSZOWA – ... – Puławska – WILANOWSKA.)
Ponowne wydłużenie trasy w związku z zakończeniem robót torowych i budowlanych przy trzecim torze na pętli "Wyścigi".
4
BIS
linia tramwajowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: CZYNSZOWA – Stalowa (powrót: Stalowa – Środkowa – Wileńska – CZYNSZOWA.) – 11 Listopada – Targowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Woronicza – WORONICZA.)
Skierowanie taboru od obsługi linii 4.
100L linia autobusowa zwykła stała LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: PLAC UNII LUBELSKIEJ – Bagatela – Aleje Ujazdowskie – plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Krakowskie Przedmieście – Królewska – plac Piłsudskiego – Moliera – plac Teatralny – Senatorska – plac Bankowy – Andersa – Nowolipki – Smocza – Nowolipie – Żelazna – Srebrna – Towarowa – plac Zawiszy – Koszykowa – plac Konstytucji – Waryńskiego – Boya – PLAC UNII LUBELSKIEJ.)
Kasacja linii w związku z bardzo trudnymi warunkami drogowymi istniejącymi na całej trasie linii oraz pogarszającą się od dłuższego czasu frekwencją.
100P linia autobusowa zwykła stała LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: PLAC UNII LUBELSKIEJ – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji – Koszykowa – plac Zawiszy – Towarowa – Srebrna – Żelazna – Nowolipie – Smocza – Nowolipki – Andersa – plac Bankowy – Senatorska – plac Teatralny – Wierzbowa – plac Piłsudskiego – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – Bagatela – PLAC UNII LUBELSKIEJ.)
121 linia autobusowa zwykła stała PLAC WILSONA – Krasińskiego – Broniewskiego – aleja Reymonta – Conrada – Sokratesa – Przy Agorze – Marymoncka – Podleśna – Gwiaździsta – GWIAŹDZISTA.
(Stara trasa: PLAC WILSONA – ... – Broniewskiego – aleja Reymonta – Wólczyńska – Conrada – CHOMICZÓWKA.)
Przedłużenie trasy w celu usprawnienia połączeń komunikacyjnych ze Szpitalem Bielańskim.
134 linia autobusowa zwykła stała OKĘCIE – aleja Krakowska – Hynka – Sasanki – Marynarska – Postępu – Konstruktorska – Racjonalizacji – Woronicza – aleja Niepodległości – Ursynowska – KAZIMIERZOWSKA (powrót: KAZIMIERZOWSKA – Krasickiego – Malczewskiego – aleja Niepodległości).
(Stara trasa: OKĘCIE – ... – Woronicza – aleja Niepodległości – Ursynowska – KAZIMIERZOWSKA (powrót: KAZIMIERZOWSKA – Odyńca – aleja Niepodległości).)
Korekta trasy w związku z likwidacją lewoskrętu na skrzyżowaniu al. Niepodległości i ul. Odyńca.
1979.08.20. 33
BIS
linia tramwajowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) PIASKI – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Rakowiecka – Boboli – Wołoska – Woronicza – Puławska – WILANOWSKA.
(Stara trasa: PIASKI – ... – Wołoska – Woronicza – WORONICZA.)
Przywrócenie starej trasy w związku z ponownym skierowaniem linii 4 do Wyścigów.
1979.08.26. 101 linia autobusowa zwykła stała PLAC TRZECH KRZYŻY – Książęca – Ludna – Wioślarska – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – 11 Listopada – Inżynierska (powrót: Inżynierska – Wileńska – Targowa) – Dąbrowszczaków – PLAC HALLERA.
(Stara trasa: PLAC TRZECH KRZYŻY – ... – Targowa – 11 Listopada – Inżynierska (powrót: Inżynierska – Wileńska – Targowa) – Dąbrowszczaków – Szymanowskiego – NAMYSŁOWSKA (powrót: NAMYSŁOWSKA – Szanajcy – Dąbrowszczaków).)
Przeniesienie przystanku krańcowego do rejonowej ekspedycji przy pl. Hallera.
103 linia autobusowa zwykła stała HUTA – Kasprowicza – Oczapowskiego – aleja Reymonta – Żeromskiego (powrót: Żeromskiego – Przybyszewskiego – Kasprowicza) – Perzyńskiego – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – plac Hallera – Dąbrowszczaków – Inżynierska – WILEŃSKA (powrót: WILEŃSKA – Targowa – 11 Listopada – Inżynierska).
(Stara trasa: HUTA – Kasprowicza – Przybyszewskiego – Żeromskiego – Perzyńskiego – ... – WILEŃSKA.)
Korekta trasy na terenie Bielan.
110 linia autobusowa zwykła stała PLAC WILSONA – Słowackiego – Żeromskiego – Wólczyńska – Arkuszowa – Estrady – WÓLKA WĘGLOWA (granica miasta).
(Stara trasa: PLAC WILSONA – Słowackiego – Żeromskiego – Przybyszewskiego – Kasprowicza – Nocznickiego – Wólczyńska – Arkuszowa – Estrady – WÓLKA WĘGLOWA (granica miasta).)
Wycofanie z ul. Kasprowicza w celu skrócenia czasu przejazdu z Wólki Węglowej do pl. Wilsona.
145 linia autobusowa zwykła stała ŻERAŃ FSO – Modlińska – Płochocińska – Białołęcka – Toruńska – Rembielińska – Kondratowicza – Młodzieńcza – Codzienna – ZACISZE.
(Stara trasa: PLAC HALLERA – Jagiellońska – Starzyńskiego – 11 Listopada – Odrowąża – Wysockiego – Bazyliańska – Rembielińska – Toruńska – Białołęcka – BIAŁOŁĘKA (KANAŁ).)
Połączenie tras wraz z wycofaniem z południowej części Bródna.
165 linia autobusowa zwykła stała LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: ŻERAŃ FSO – Modlińska – Płochocińska – Białołęcka – BIAŁOŁĘKA (KANAŁ).)
1979.08.26. OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wstrzymanie ruchu tramwajowego w godz. 4-14 na ul. Jagiellońskiej na odcinku od ronda Starzyńskiego do pętli ŻERAŃ FSO w związku z robotami torowymi.


12. RATUSZOWA-ZOO – Jagiellońska – Starzyńskiego – ... – SŁUŻEWIEC.
18. RATUSZOWA-ZOO – Jagiellońska – Starzyńskiego – ... – SŁUŻEWIEC.
21. RATUSZOWA-ZOO – Jagiellońska – Ratuszowa – ... – WIATRACZNA.
28. HUTA – ... – Starzyńskiego – Jagiellońska – RATUSZOWA-ZOO.
Z. RONDO STARZYŃSKIEGO – Jagiellońska – ŻERAŃ FSO.
1979.09.03. ŚWIDRY
WIELKIE
linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni świąteczne) SEZONOWE ZAWIESZENIE KURSOWANIA.
(Stała trasa: PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – aleja Armii Ludowej (powrót: aleja Armii Ludowej – Koszykowa – plac Konstytucji) – most Łazienkowski – Wał Miedzeszyński – Józefów: aleja Nadwiślańska – Otwock: Mieszka I – OTWOCK ŚWIDRY WIELKIE.)
Zakończenie sezonu wypoczynkowego.
1979.09.16. 130 linia autobusowa zwykła stała DWORZEC ZACHODNI (stara pętla) – Aleje Jerozolimskie – Niemcewicza – Grójecka – plac Zawiszy (powrót: plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie) – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Rakowiecka – Puławska – Dolna – Sobieskiego – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – WILANÓW.
(Stara trasa: DWORZEC GŁÓWNY – Towarowa – Srebrna – Miedziana – Chmielna – Żelazna – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Towarowa – DWORZEC GŁÓWNY.) – Chałubińskiego – ... – WILANÓW.)
Przedłużenie trasy do Dworca Zachodniego.
149 linia autobusowa zwykła stała ORDONA – Ordona – Wolska (powrót: Wolska – Kasprzaka – Ordona) – Połczyńska – Szeligowska – Lazurowa – Kocjana – Bolimowska – Spychowska – Podkowińska – Hubala-Dobrzańskiego – GROTY (powrót: GROTY – Hubala-Dobrzańskiego – Bolimowska).
(Stara trasa: ORDONA – ... – Połczyńska – Dźwigowa – Wałowicka – Potrzebna – Świerszcza – Chrościckiego – WŁOCHY.)
Połączenie tras w celu racjonalizacji wykorzystania taboru.
105
BIS
linia autobusowa zwykła stała LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: KOCJANA – Kocjana – Lazurowa – Szeligowska – Połczyńska – Wolska – Fort Wola – CMENTARZ WOLSKI.)
173 linia autobusowa zwykła stała PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Łopuszańska – Krańcowa – Popularna – Techników – Cegielniana – Sympatyczna – Wałowicka – Globusowa – Świerszcza – Chrościckiego – WŁOCHY.
(Stara trasa: PLAC ZAWISZY – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Niemcewicza – Grójecka – PLAC ZAWISZY.) – Łopuszańska – ... – Sympatyczna – Wałowicka – Zdobnicza – CIENISTA (powrót: CIENISTA – Potrzebna – Sympatyczna).)
Przedłużenie trasy w związku ze skierowaniem linii 149 do Grot.
167 linia autobusowa zwykła stała DEOTYMY – Brożka – Ciołka (powrót: Ciołka – Ożarowska – DEOTYMY.) – Górczewska – aleja Prymasa Tysiąclecia – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Grójecka – Wawelska – aleja Niepodległości – Batorego – Boboli – Rakowiecka – RAKOWIECKA / ŁOWICKA (powrót: RAKOWIECKA / ŁOWICKA – Rakowiecka – aleja Niepodległości).
(Stara trasa: DICKENSA – Białobrzeska (powrót: Białobrzeska – Opaczewska – Szczęśliwicka – DICKENSA.) – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Grójecka – Wawelska – ... – RAKOWIECKA / ŁOWICKA.)
Połączenie tras w celu uzyskania lepszych efektów pracy układu linii komunikacyjnych na terenie Woli i Ochoty oraz racjonalizacji wykorzystania taboru.
184 linia autobusowa zwykła stała LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: DEOTYMY – Brożka – Ciołka (powrót: Ciołka – Ożarowska – Deotymy – DEOTYMY.) – Górczewska – aleja Prymasa Tysiąclecia – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Grójecka – PLAC NARUTOWICZA.)
191 linia autobusowa zwykła stała PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Aleje Jerozolimskie – Łopuszańska – Kleszczowa – Wilczycka – Popularna – Chrobrego – Ryżowa (powrót: Ryżowa – Kleszczowa) – Dzieci Warszawy – Sławka – Bohaterów Warszawy – 1 Maja – Sosnkowskiego – Kościuszki (powrót: Kościuszki – Spisaka – Kompanii Kordian – Pużaka – Sławka) – Cierlicka – Lalki – Jagiełły – Warszawska – Keniga – PKP URSUS NIEDŹWIADEK. Uruchomienie linii w celu stworzenia bezpośredniego połączenia Ursusa z Ochotą (po oddaniu do eksploatacji nowej pętli w Ursusie).
194 linia autobusowa zwykła stała CMENTARZ WOLSKI – Fort Wola – Wolska – Połczyńska – Dźwigowa – Globusowa – Świerszcza – Traktorzystów – Jagiełły – Warszawska – Keniga – PKP URSUS NIEDŹWIADEK.
(Stara trasa: CMENTARZ WOLSKI – ... – Świerszcza – Traktorzystów – Jagiełły – Warszawska – KENIGA (powrót: KENIGA – Wojciechowskiego – Traktorzystów).)
Oddanie do eksploatacji nowej pętli w Ursusie przy zbiegu ulic Keniga i Orląt Lwowskich.
359 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: REDUTOWA – Redutowa – Wolska – Kasprzaka (powrót: Kasprzaka – Ordona – Wolska) – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – BASENY SZCZĘŚLIWICKIE.)
Kasacja linii w związku z uruchomieniem sprawniejszego połączenia Koła i Ochoty w postaci przedłużonej linii 167.
330 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) ZAJEZDNIA KLESZCZOWA – Łopuszańska – Aleje Jerozolimskie – Niemcewicza – Grójecka – plac Zawiszy (powrót: plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Krańcowa – ZAJEZDNIA KLESZCZOWA.) – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Rakowiecka – Puławska – Dolna – Konduktorska – PIASECZYŃSKA (powrót: PIASECZYŃSKA – Dolna).
(Stara trasa: DWORZEC GŁÓWNY – Towarowa – Srebrna – Miedziana – Chmielna – Żelazna – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Towarowa – DWORZEC GŁÓWNY.) – Chałubińskiego – ... – PIASECZYŃSKA.)
Połączenie linii.
491 linia autobusowa przyspieszona okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: ZAJEZDNIA KLESZCZOWA – Krańcowa – Łopuszańska – Aleje Jerozolimskie – Niemcewicza – Grójecka – plac Zawiszy (powrót: plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Krańcowa – ZAJEZDNIA KLESZCZOWA.) – Aleje Jerozolimskie – Bracka – PLAC TRZECH KRZYŻY (powrót: PLAC TRZECH KRZYŻY – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie).)
1979.09.17. 367 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) DICKENSA – Białobrzeska (powrót: Białobrzeska – Opaczewska – Szczęśliwicka – DICKENSA.) – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Grójecka – Wawelska – aleja Niepodległości – Batorego – Boboli – Rakowiecka – RAKOWIECKA / ŁOWICKA (powrót: RAKOWIECKA / ŁOWICKA – Rakowiecka – aleja Niepodległości). Uruchomienie linii wspomagającej linię 167 w relacji Ochota - Mokotów.
1979.09.18. WŁOCHY

URSUS
linia mikrobusowa podmiejska zwykła stała LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: PKP WŁOCHY – Chrobrego – Ryżowa (powrót: Ryżowa – Kleszczowa – Wilczycka – Popularna – PKP WŁOCHY.) – Dzieci Warszawy – Sławka – Bohaterów Warszawy – Kościuszki – Cierlicka – Jagiełły – Warszawska – KENIGA (powrót: KENIGA – Wojciechowskiego – Cierlicka).)
Likwidacja linii w związku z uruchomieniem linii autobusowej 191 i skierowaniem jej oraz linii 194 do nowej pętli w Ursusie.
URSUS linia mikrobusowa podmiejska zwykła stała LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: ZM URSUS – Traktorzystów – Jagiełły – Warszawska – KENIGA (powrót: KENIGA – Wojciechowskiego – Traktorzystów).)
1979.09.22. 604 linia autobusowa nocna zwykła stała ZAJEZDNIA ŻOLIBORZ – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Kasprowicza – Oczapowskiego – aleja Reymonta – Żeromskiego (powrót: Żeromskiego – Przybyszewskiego – Kasprowicza) – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Romera – Surowieckiego – Bartoka – Jastrzębowskiego – Herbsta – Pileckiego – Ciszewskiego – URSYNÓW POŁUDNIOWY.
(Stara trasa: ZAJEZDNIA ŻOLIBORZ – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Kasprowicza – Przybyszewskiego – Żeromskiego – Słowackiego – ... – URSYNÓW POŁUDNIOWY.)
Korekta trasy na terenie Bielan w celu ujednolicenia przebiegu tras autobusowych w rejonie al. Reymonta i ul. Przybyszewskiego.
605 linia autobusowa nocna zwykła stała PKP URSUS NIEDŹWIADEK – Keniga – Warszawska – Jagiełły – Traktorzystów – Świerszcza – Globusowa – Wałowicka – Sympatyczna – Cegielniana – Techników – Popularna – Chrobrego – Kleszczowa – Łopuszańska – aleja Krakowska – Grójecka – Dickensa – Białobrzeska – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grochowska – Płowiecka – Marsa – Cyrulików – aleja Chruściela – REMBERTÓW AON.
(Stara trasa: CIENISTA – Świerszcza – Potrzebna – Sympatyczna (powrót: Sympatyczna – Wałowicka – Zdobnicza – CIENISTA.) – Cegielniana – Techników – Chrobrego – Kleszczowa – Łopuszańska – ... – REMBERTÓW AON.)
Przedłużenie trasy w celu wprowadzenia nocnej obsługi komunikacyjnej osiedli mieszkaniowych w Ursusie.
1979.09.23. 161 linia autobusowa zwykła stała IZBICKA (CMENTARZ) – Izbicka – Panny Wodnej – Zasadowa – Przewodowa – Patriotów – Bysławska – Poezji – Jachowicza – OLECKA (powrót: OLECKA – Włókiennicza – Michalinki – Patriotów – Walcownicza – Narcyzowa – Ochocza – Bystrzycka – Walcownicza – Patriotów – Przewodowa).
(Stara trasa: IZBICKA (CMENTARZ) – ... – Przewodowa – Patriotów – Bysławska – FALENICA.)
Połączenie tras w celu usprawnienia wewnętrzenj obsługi komunikacyjnej Radości, Miedzeszyna i Falenicy.
186 linia autobusowa zwykła stała LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: OLECKA – Włókiennicza – Michalinki – Patriotów – Walcownicza – Narcyzowa – Ochocza – Bystrzycka – Walcownicza – Patriotów – Bysławska – Poezji – Jachowicza – OLECKA.)
1979.09.24. 327 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) WIATRACZNA – Grochowska – Płowiecka – Marsa – Chełmżyńska – Strażacka – aleja Chruściela – Cyrulików – SZATKOWNIKÓW.
(Stara trasa: WIATRACZNA – ... – aleja Chruściela – Cyrulików – PKP REMBERTÓW.)
Przedłużenie trasy na terenie Rembertowa.
1979.09.30. 111 linia autobusowa zwykła stała ESPERANTO – Anielewicza – Andersa (powrót: Andersa – Nowolipki – Zamenhofa – Anielewicza) – plac Bankowy – Senatorska – Wierzbowa – plac Piłsudskiego (powrót: plac Piłsudskiego – Moliera – plac Teatralny – Senatorska) – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Saska (powrót: Saska – Walecznych – Francuska – aleja i most Poniatowskiego) – Zwycięzców – Międzynarodowa – Brazylijska – Saska – Egipska – AFRYKAŃSKA.
(Stara trasa: ESPERANTO – ... – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Saska (powrót: Saska – Walecznych – Francuska – aleja i most Poniatowskiego) – Brazylijska – Międzynarodowa – ZWYCIĘZCÓW.)
Przedłużenie trasy w celu polepszenia połączenia komunikacyjnego nowych osiedli na Gocławiu z centrum.
116 linia autobusowa zwykła stała CHOMICZÓWKA – Conrada – Wólczyńska – Żeromskiego – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Dawidowskiego – Słomińskiego – Bonifraterska (powrót: Bonifraterska – Muranowska – Andersa) – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – Belwederska – Sobieskiego – św. Bonifacego – STEGNY.
(Stara trasa: CHOMICZÓWKA – ... – Sobieskiego – Limanowskiego – Konstancińska – św. Bonifacego – STEGNY.)
Wycofanie z ul. Konstancińskiej.
139 linia autobusowa zwykła stała WILANOWSKA (kraniec na ul. Puławskiej) – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – osiedle Powsin – Przekorna – Opieńki – POWSIN PARK KULTURY.
(Stara trasa: WILANÓW – Przyczółkowa – ... – POWSIN PARK KULTURY.)
Połączenie tras w celu usprawnienia obsługi komunikacyjnej Powsina.
151 linia autobusowa zwykła stała LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: WILANOWSKA (pętla na ul. Puławskiej) – aleja Wilanowska – WILANÓW.)
140 linia autobusowa zwykła stała PLAC UNII LUBELSKIEJ – Bagatela – Belwederska (powrót: Belwederska – Spacerowa – Klonowa – PLAC UNII LUBELSKIEJ.) – Sobieskiego – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – WILANÓW.
(Stara trasa: PLAC UNII LUBELSKIEJ – ... – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – POWSINEK.)
Skrócenie trasy do Wilanowa w związku z połączeniem tras linii 139 i 151.
E linia autobusowa pospieszna stała HUTA – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Woronicza – Spartańska – SPARTAŃSKA.
(Stara trasa: HUTA – ... – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Malczewskiego – Joliot-Curie – Woronicza – Spartańska – SPARTAŃSKA.)
Uproszczenie trasy - wycofanie z ul. Malczewskiego i Joliot Curie.
1979.10.15. BIAŁOBRZEGI linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni świąteczne) SEZONOWE ZAWIESZENIE KURSOWANIA.
(Stała trasa: PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Bankowy – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Radzymińska – Ząbki: Radzymińska – Marki: Piłsudskiego – droga do Nieporętu – Wólka Radzymińska: Pogonowskiego – Nieporęt: Nowolipie – Zegrzyńska – aleja Wojska Polskiego – Białobrzegi: aleja Wojska Polskiego – BIAŁOBRZEGI.)
Zakończenie sezonu wypoczynkowego.
CHOJNÓW linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni świąteczne) SEZONOWE ZAWIESZENIE KURSOWANIA.
(Stała trasa: PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Iwiczna: Puławska – Piaseczno: (Puławska – Kościuszki – 17 Stycznia – Asfaltowa?) – Chojnów: Asfaltowa – CHOJNÓW (nowa pętla).)
MAGDALENKA linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni świąteczne) SEZONOWE ZAWIESZENIE KURSOWANIA.
(Stała trasa: PLAC DEFILAD – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – aleja Krakowska – Raszyn: aleja Krakowska – Falenty: aleja Krakowska – Janki: aleja Krakowska – Nowy Sękocin: aleja Krakowska – Stary Sękocin: aleja Krakowska – Sękocin Las: aleja Krakowska – Słoneczna – Magdalenka: Słoneczna – MAGDALENKA.)
1979.11.01. PL. DEFILAD

POWĄZKI
(CMENTARZ WOJSKOWY)
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC DEFILAD – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Towarowa – Okopowa (powrót: Okopowa – Towarowa – Prosta – Świętokrzyska – Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – Powązkowska – POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY).
Przystanki: PL. DEFILAD, DW. CENTRALNY (→POWĄZKI), POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY).
Uruchomienie linii cmentarnych. Więcej szczegółów znajduje się TUTAJ.
PL. DEFILAD

POWĄZKI
(IV BRAMA)
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC DEFILAD – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Towarowa – Okopowa (powrót: Okopowa – Towarowa – Prosta – Świętokrzyska – Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – Powązkowska – POWĄZKI (IV BRAMA).
Przystanki: PL. DEFILAD, DW. CENTRALNY (→POWĄZKI), POWĄZKI (IV BRAMA).
PL. DEFILAD

CMENTARZ PÓŁNOCNY
(BRAMA GŁÓWNA)
linia autobusowa cmentarna zwykła PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Bankowy – Andersa – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – plac Wilsona – Słowackiego – Marymoncka – Pułkowa – Dzierżoniowska – Żubrowa – Wóycickiego – CMENTARZ PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA.
Przystanki: PL. DEFILAD, PL. BANKOWY, DW. GDAŃSKI, PL. WILSONA, METRO MARYMONT, CM. PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA.
PL. DEFILAD

CMENTARZ BRÓDNOWSKI
(ŚW. WINCENTEGO)
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC DEFILAD – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – plac Bankowy – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Słomińskiego (powrót: Słomińskiego – Andersa) – most Gdański – Starzyńskiego – Szwedzka – aleja Solidarności – Radzymińska – Gorzykowska – Myszkowska – Barkocińska – Ossowskiego – Kołowa – św. Wincentego – CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO) (powrót: CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO) – św. Wincentego – 11 Listopada – Starzyńskiego).
Przystanki: PL. DEFILAD, PL. BANKOWY, DWORZEC GDAŃSKI (→PL. DEFILAD), BONIFRATERSKA (→CM. BRÓDNOWSKI), RONDO STARZYŃSKIEGO, CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO).
PL. DEFILAD

CMENTARZ BRÓDNOWSKI
(ODROWĄŻA)
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC DEFILAD – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – plac Bankowy – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Słomińskiego (powrót: Słomińskiego – Andersa) – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Toruńska – Wysockiego – Odrowąża – CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ODROWĄŻA) (powrót: CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ODROWĄŻA) – Odrowąża – 11 Listopada – Starzyńskiego).
Przystanki: PL. DEFILAD. PL. BANKOWY, DWORZEC GDAŃSKI (→PL. DEFILAD), BONIFRATERSKA (→CM. BRÓDNOWSKI), RONDO STARZYŃSKIEGO, POŻAROWA, CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ODROWĄŻA).
PL. DEFILAD

CMENTARZ BRÓDNOWSKI
(CHODECKA)
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC DEFILAD – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – plac Bankowy – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Słomińskiego (powrót: Słomińskiego – Andersa) – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Toruńska – Wysockiego – Bartnicza – Wyszogrodzka – Chodecka – CMENTARZ BRÓDNOWSKI (CHODECKA).
Przystanki: PL. DEFILAD. PL. BANKOWY, DWORZEC GDAŃSKI (→PL. DEFILAD), BONIFRATERSKA (→CM. BRÓDNOWSKI), RONDO STARZYŃSKIEGO, CMENTARZ BRÓDNOWSKI (CHODECKA).
PL. NARUTOWICZA

POWĄZKI
(CMENTARZ WOJSKOWY)
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – plac Zawiszy – Towarowa – Okopowa – Powązkowska – POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY).
Przystanki: PL. NARUTOWICZA, POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY).
PL. NARUTOWICZA

CMENTARZ BRÓDNOWSKI
(ŚW. WINCENTEGO)
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – aleja Solidarności – Radzymińska – Gorzykowska – Myszkowska – Barkocińska – Ossowskiego – Kołowa – św. Wincentego – CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO) (powrót: CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO) – św. Wincentego – 11 Listopada – Ratuszowa – Inżynierska – Wileńska – Targowa).
Przystanki: PL. NARUTOWICZA, DW. CENTRALNY, RONDO WASZYNGTONA, DWORZEC WILEŃSKI, CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO).
WIATRACZNA

POWĄZKI
(CMENTARZ WOJSKOWY)
linia autobusowa cmentarna pospieszna WIATRACZNA – aleja Waszyngtona – aleja i most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Towarowa – Okopowa – Powązkowska – POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY).
Przystanki: WIATRACZNA, RONDO WASZYNGTONA, DW. CENTRALNY, POWĄZKI (IV BRAMA), POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY).
WIATRACZNA

CMENTARZ BRÓDNOWSKI
(ŚW. WINCENTEGO)
linia autobusowa cmentarna pospieszna WIATRACZNA – Grochowska – Zamoyskiego – Targowa – aleja Solidarności – Radzymińska – Gorzykowska – Myszkowska – Barkocińska – Ossowskiego – Kołowa – św. Wincentego – CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO) (powrót: CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO) – św. Wincentego – 11 Listopada – Ratuszowa – Inżynierska – Wileńska – Targowa).
Przystanki: WIATRACZNA, DW. WILEŃSKI, CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO).
POWĄZKI
(CMENTARZ WOJSKOWY)

CMENTARZ BRÓDNOWSKI
(ŚW. WINCENTEGO)
linia autobusowa cmentarna pospieszna POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY) – Powązkowska – Okopowa – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Szwedzka – aleja Solidarności – Radzymińska – Gorzykowska – Myszkowska – Barkocińska – Ossowskiego – Kołowa – św. Wincentego – CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO) (powrót: CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO) – św. Wincentego – 11 Listopada – Starzyńskiego).
Przystanki: POWĄZKI (CM. WOJSKOWY), POWĄZKI (IV BRAMA), DWORZEC GDAŃSKI (→POWĄZKI), BONIFRATERSKA (→CM. BRÓDNOWSKI), RONDO STARZYŃSKIEGO, CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO).
PL. WILSONA

PALMIRY
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC WILSONA – Słowackiego – Marymoncka – Pułkowa – Łomianki: Kolejowa – Dziekanów Leśny: Kolejowa – Pieńków: Kolejowa – Palmiry: droga przez Palmiry – PALMIRY.
Przystanki: PL. WILSONA, ŁOMIANKI (NŻ), DZIEKANÓW (NŻ), ŁOMNA (NŻ), PALMIRY.
DW. WSCHODNI

CMENTARZ BRÓDNOWSKI
(ŚW. WINCENTEGO)
linia autobusowa cmentarna zwykła DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA) – Kijowska – Targowa – 11 Listopada (powrót: 11 Listopada – Ratuszowa – Inżynierska – Wileńska – Targowa) – św. Wincentego – CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO).
1979.11.05. W linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni wyścigów konnych) SEZONOWE ZAWIESZENIE KURSOWANIA.
(Stała trasa: PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – WYŚCIGI.)
Zakończenie sezonu.
1979.11.11. 212 linia autobusowa zwykła stała JABŁONNA (CPN) – Zegrzyńska – Legionowo: Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nowodworska – ŁAJSKI. Uruchomienie linii łączącej Legionowo z Jabłonną i Łajskami.
1979.11.12. 145 linia autobusowa zwykła stała BIAŁOŁĘKA (KANAŁ) – Białołęcka – Toruńska – Rembielińska – Kondratowicza – Młodzieńcza – Codzienna – ZACISZE.
(Stara trasa: ŻERAŃ FSO – Modlińska – Płochocińska – Białołęcka – ... – ZACISZE.)
Podział linii 145 w związku z ograniczeniem do odwołania ruchu na ul. Białołęckiej.
145
BIS
linia autobusowa zwykła stała ŻERAŃ FSO – Modlińska – Płochocińska – ZAPLECZE.
1979.11.26. 359 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) REDUTOWA – Redutowa – Wolska – Kasprzaka (powrót: Kasprzaka – Ordona – Wolska) – Towarowa – plac Zawiszy – Koszykowa – Piękna – Myśliwiecka – Łazienkowska – TORWAR. Wznowienie kursowania celem poprawy warunków obsługi linii 159 na najbardziej obciążonym odcinku, zgodnie z postulatami mieszkańców rejonu ulic Olbrachta i Redutowej.
1979.11.30. 168 linia autobusowa zwykła stała RAKOWIECKA / ŁOWICKA – Rakowiecka (powrót: Rakowiecka – aleja Niepodległości – Madalińskiego – Boboli – Rakowiecka – RAKOWIECKA / ŁOWICKA.) – Puławska – plac Unii Lubelskiej – Polna – aleja Armii Ludowej (powrót: aleja Armii Ludowej – Waryńskiego – Puławska) – most Łazienkowski – Wał Miedzeszyński – Zwycięzców – Saska – Egipska – Bora-Komorowskiego – ABRAHAMA.
(Stara trasa: RAKOWIECKA / ŁOWICKA – ... – Egipska – AFRYKAŃSKA.)
Przedłużenie trasy do nowego osiedla.
1979.12.16. 195 linia autobusowa zwykła stała PLAC PIŁSUDSKIEGO – Tokarzewskiego-Karaszewicza – Krakowskie Przedmieście (powrót: Krakowskie Przedmieście – Królewska – PLAC PIŁSUDSKIEGO.) – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – Belwederska – Sobieskiego – aleja Sikorskiego – Dolina Służewiecka – aleja KEN – Surowieckiego – Romera – Herbsta – Jastrzębowskiego – URSYNÓW PÓŁNOCNY.
(Stara trasa: PLAC PIŁSUDSKIEGO – ... – Dolina Służewiecka – Rosoła – Bartoka – Surowieckiego (powrót: Surowieckiego – aleja KEN – Dolina Służewiecka) – Romera – Herbsta – Jastrzębowskiego – URSYNÓW PÓŁNOCNY.)
Korekta trasy na terenie Ursynowa Północnego.
1979.12.17. 343 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) WIATRACZNA – Grochowska – Płowiecka – Marsa – PKP REMBERTÓW (kraniec na ul. Marsa). Uruchomienie linii jako pomocniczej dla linii 143.
1979.12.23. 158 linia autobusowa zwykła stała EMILII PLATER (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE) – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Kinowa – Rozłucka – Turbinowa – Spalinowa – Grenadierów – Ostrobramska (powrót: Ostrobramska – Kinowa) – Zamieniecka – Łukowska – WITOLIN.
(Stara trasa: EMILII PLATER (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE) – ... – aleja Waszyngtona – Kinowa – Rozłucka – Turbinowa – Spalinowa – Grenadierów – Ostrobramska – ZAMIENIECKA (powrót: ZAMIENIECKA – Zamieniecka – Znicza – Łukiska – Ostrobramska – Kinowa).)
Przedłużenie tras do nowej pętli w rejonie zbiegu ulic Łukowskiej i Rodziewiczówny.
182 linia autobusowa zwykła stała WOŁOSKA – Wołoska – Boboli – Rakowiecka – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Odyńca – WOŁOSKA.) – aleja Armii Ludowej – most Łazienkowski – aleja Stanów Zjednoczonych – Ostrobramska – Zamieniecka – Łukowska – WITOLIN.
(Stara trasa: WOŁOSKA – ... – aleja Stanów Zjednoczonych – Ostrobramska – ZAMIENIECKA (powrót: ZAMIENIECKA – Zamieniecka – Znicza – Łukiska – Ostrobramska).)
DOKŁADNE DATY ZMIAN NIEZNANE
1979.??.??. 108 linia autobusowa zwykła stała PLAC TRZECH KRZYŻY – Książęca – Rozbrat – Łazienkowska – Czerniakowska – Bartycka – Gościniec – Polska – Antoniewska – Augustówka – Powsińska – SADYBA.
(Stara trasa: PLAC TRZECH KRZYŻY – ... – Augustówka – Powsińska – Okrężna (wschodnia) – OKRĘŻNA (powrót: OKRĘŻNA – Powsińska).)
Likwidacja pętli OKRĘŻNA.
1979.??.??. 113 linia autobusowa zwykła stała WIATRACZNA – Grochowska – Płowiecka – Trakt Lubelski (powrót: Trakt Lubelski – Floriana – Błękitna – Widoczna – Płowiecka) – Wał Miedzeszyński – BŁOTA.
(Stara trasa: WIATRACZNA – Grochowska – Płowiecka – Trakt Lubelski – Wał Miedzeszyński – BŁOTA.)
Korekta trasy na terenie Wawra.
1979.??.??. 170 linia autobusowa zwykła stała POWĄZKI (SYBILLI) – Powązkowska – Dzika – aleja Jana Pawła II (powrót: aleja Jana Pawła II – Okopowa – Powązkowska) – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Ząbkowska (powrót: Ząbkowska – Markowska – Białostocka – Targowa) – Radzymińska – Naczelnikowska – księcia Ziemowita – Swojska – JESIOTROWA.
(Stara trasa: POWĄZKI (SYBILLI) – Powązkowska – Okopowa – Anielewicza – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – ... – JESIOTROWA.)
Wycofanie z ul. Anielewicza.
1979.??.??. 170 linia autobusowa zwykła stała POWĄZKI (SYBILLI) – Powązkowska – Dzika – aleja Jana Pawła II (powrót: aleja Jana Pawła II – Okopowa – Powązkowska) – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Ząbkowska – Radzymińska – Naczelnikowska – księcia Ziemowita – Swojska – JESIOTROWA.
(Stara trasa: POWĄZKI (SYBILLI) – ... – aleja Solidarności – Targowa – Ząbkowska (powrót: Ząbkowska – Markowska – Białostocka – Targowa) – Radzymińska – Naczelnikowska – ... – JESIOTROWA.)
Wycofanie z ul. Białostockiej.
370 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) ESPERANTO – Anielewicza – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Ząbkowska – Radzymińska – Naczelnikowska – Zabraniecka – Utrata – UTRATA.
(Stara trasa: ESPERANTO – ... – aleja Solidarności – Targowa – Ząbkowska (powrót: Ząbkowska – Markowska – Białostocka – Targowa) – Radzymińska – Naczelnikowska – ... – UTRATA.)
612 linia autobusowa nocna zwykła stała ZACISZE – Codzienna – Młodzieńcza – Radzymińska – Ząbkowska – Targowa – 11 Listopada – Inżynierska (powrót: Inżynierska – Wileńska – Targowa) – Dąbrowszczaków – plac Hallera – Jagiellońska – Modlińska – DĄBRÓWKA SZLACHECKA.
(Stara trasa: ZACISZE – Codzienna – Młodzieńcza – Radzymińska – Ząbkowska – Markowska – Białostocka – Targowa – 11 Listopada – Inżynierska (powrót: Inżynierska – Wileńska – Targowa – Ząbkowska) – Dąbrowszczaków – ... – DĄBRÓWKA SZLACHECKA.)
1979.??.??. 376 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) SUWALSKA – Łabiszyńska – Łojewska – Chodecka (powrót: Chodecka – Kondratowicza – Łabiszyńska – SUWALSKA.) – Wyszogrodzka – Bartnicza – Wysockiego – Marywilska – Marcelin WFTS – Marywilska – Płochocińska – Modlińska – Ekspresowa – Fleminga – POLFA.
(Stara trasa: SUWALSKA – ... – Wysockiego – Marywilska – MARCELIN WFTS.)
Przedłużenie trasy.
1979.??.??. ŚWIDRY
WIELKIE
linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni świąteczne) PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – aleja Armii Ludowej (powrót: aleja Armii Ludowej – Koszykowa – plac Konstytucji) – most Łazienkowski – Wał Miedzeszyński – Józefów: aleja Nadwiślańska – Otwock: Mieszka I – OTWOCK ŚWIDRY WIELKIE. Uruchomienie linii.
1979.??.??. POWSIN linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni świąteczne) SEZONOWE ZAWIESZENIE KURSOWANIA.
(Stała trasa: PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Goworka (powrót: Goworka – Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Spacerowa – Belwederska – Sobieskiego – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – osiedle Powsin – Przekorna – Opieńki – POWSIN PARK KULTURY.)
Zakończenie sezonu wypoczynkowego.

 

SPIS TRAS (stan na koniec grudnia 1979 r.)

SCHEMAT KOMUNIKACJI DZIENNEJ (stan na koniec grudnia 1979 r.)

SCHEMAT KOMUNIKACJI NOCNEJ (stan na koniec grudnia 1979 r.)

POWRÓT DO SPISU LAT


KONTAKT: trasbus@o2.pl.