data linia rodzaj zmiana uwagi
1990.01.06. 104 linia autobusowa zwykła stała RAKOWIECKA / ŁOWICKA – Łowicka – Madalińskiego (powrót: Madalińskiego – Boboli – Rakowiecka – RAKOWIECKA / ŁOWICKA.) – Kazimierzowska – Krasickiego – Wielicka – aleja Niepodległości – Puławska – Wałbrzyska – Nowoursynowska – Ciszewskiego – Rosoła – Przy Bażantarni – NATOLIN POŁUDNIOWY (powrót: NATOLIN POŁUDNIOWY – Przy Bażantarni – Stryjeńskich – Belgradzka – Rosoła).
(Stara trasa: RAKOWIECKA / ŁOWICKA – ... – Wałbrzyska – Nowoursynowska – Ciszewskiego – Rosoła – Nugat – Nowoursynowska – WOLICA.)
Wycofanie z ul. Nowoursynowskiej z powodu katastrofalnego stanu nawierzchni.
252 linia autobusowa zwykła stała Piaseczno: PIASECZNO POLKOLOR – Okulickiego – aleja Wojska Polskiego – Jana Pawła II – Dworcowa – Towarowa – Sienkiewicza – Polskiego Państwa Podziemnego – Pod Bateriami – Główna – PIASECZNO GOŁKÓW.
(Stara trasa: Piaseczno: PIASECZNO POLKOLOR – Okulickiego – aleja Wojska Polskiego – Kusocińskiego – Puławska – Kościuszki – Sienkiewicza (powrót: Sienkiewicza – Kościuszki – Kilińskiego – Sierakowskiego – Warszawska – Młynarska – Puławska) – Popiełuszki – ... – PIASECZNO GOŁKÓW.)
Wycofanie z centrum Piaseczna w związku ze zmianą organizacji ruchu.
1990.01.08. PRZYWRÓCENIE KURSOWANIA • Przywrócenie kursowania linii:
463.

1990.01.15. Zmiana taryfy biletowej MZK.

RODZAJ BILETU BILET NORMALNY BILET ULGOWY
Bilet jednorazowy na linie tramwajowe, trolejbusowe, autobusowe zwykłe oraz przyspieszone. 240 zł 120 zł
Bilet jednorazowy na linie autobusowe pospieszne i podmiejskie. 480 zł 240 zł
Bilet jednorazowy na linie autobusowe nocne. 1200 zł 600 zł (tylko dla kombatantów)
Bilet jednorazowy na linie autobusowe sezonowe. 720 - 1920 zł -
Bilet jednorazowy na linię "Wyścigi". 1400 zł 720 zł (tylko dla kombatantów)
Bilet jednorazowy na bagaż 480 zł -
Opłata za jazdę bez ważnego biletu. 20000 zł -

1990.01.21. 170 linia autobusowa zwykła stała CHOMICZÓWKA – Conrada – Kochanowskiego – Rudnickiego – Powązkowska – Dzika – aleja Jana Pawła II (powrót: aleja Jana Pawła II – Okopowa – Powązkowska) – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Ząbkowska – Radzymińska – Naczelnikowska – księcia Ziemowita – Swojska – Bardowskiego – ELSNERÓW.
(Stara trasa w dni świąteczne: CMENTARZ PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA – Wóycickiego – Palisadowa – Opłotek – Conrada – ... – Bardowskiego – ELSNERÓW.)
Zawieszenie wydłużonych kursów świątecznych.
1990.02.01. Zmiana taryfy biletowej MZK.

RODZAJ BILETU BILET NORMALNY BILET ULGOWY
Bilet miesięczny docelowy (praca-dom) bez linii pospiesznych, normalny, ogólnodostępny. 18000 zł -
Bilet miesięczny docelowy (praca-dom) bez linii pospiesznych, dla pracowników jednostek budżetowych. 7200 zł -
Bilet miesięczny docelowy (praca-dom) bez linii pospiesznych, szkolny i socjalny. 3600 zł -
Bilet miesięczny docelowy (praca-dom) z liniami pospiesznymi, normalny, ogólnodostępny. 27200 zł -
Bilet miesięczny docelowy (praca-dom) z liniami pospiesznymi, dla pracowników jednostek budżetowych. 16000 zł -
Bilet miesięczny docelowy (praca-dom) z liniami pospiesznymi, szkolny i socjalny. 8000 zł -
Bilet miesięczny na wszystkie linie bez pospiesznych, normalny, ogólnodostępny. 28800 zł -
Bilet miesięczny na wszystkie linie bez pospiesznych, dla pracowników jednostek budżetowych. 18000 zł -
Bilet miesięczny na wszystkie linie bez pospiesznych, szkolny i socjalny. 9200 zł -
Bilet miesięczny na wszystkie linie z pospiesznymi, normalny, ogólnodostępny. 43200 zł -
Bilet miesięczny na wszystkie linie z pospiesznymi, dla pracowników jednostek budżetowych. 32400 zł -
Bilet miesięczny na wszystkie linie z pospiesznymi, szkolny i socjalny. 16400 zł -
Bilet miesięczny na linie podmiejskie do 10 km. 9200 zł 4400 zł
Bilet miesięczny na linie podmiejskie do 20 km. 18000 zł 9200 zł
Bilet kwartalny imienny na wszystkie linie bez pospiesznych. 120000 zł -
Bilet kwartalny na okaziciela na wszystkie linie bez pospiesznych. 76000 zł -
Bilet turystyczny. 14400 zł -
Opłata zryczałtowana za korzystanie z linii nocnych na podstawie biletów miesięcznych. 6400 zł -

1990.02.03. 20 linia tramwajowa zwykła stała BOERNEROWO – Kaliskiego – Lazurowa – Dywizjonu 303 – Obozowa – Młynarska – aleja Solidarności – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – PLAC NARUTOWICZA.
(Stara trasa: BOERNEROWO – ... – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – Banacha – BANACHA.)
Rozpoczęcie przebudowy skrzyżowania ulic Grójeckiej i Banacha - zamknięcie ruchu tramwajowego na ul. Banacha.
25 linia tramwajowa zwykła stała OKĘCIE – aleja Krakowska – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – 11 Listopada – Odrowąża – Budowlana – Rembielińska – Annopol – ANNOPOL.
(Stara trasa: BANACHA – Banacha – Grójecka – plac Narutowicza – ... – ANNOPOL.)
29 linia tramwajowa zwykła stała HUTA – Nocznickiego – Wólczyńska – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – Stawki – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – WILANOWSKA.
(Stara trasa: HUTA – ... – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – Krzywickiego – Filtrowa – plac Narutowicza – Grójecka – Banacha – BANACHA.)
Rozpoczęcie przebudowy skrzyżowania ulic Grójeckiej i Banacha - zamknięcie ruchu tramwajowego na ul. Banacha. Rozpoczęcie remontu skrzyżowania alei Niepodległości i ulicy Nowowiejskiej i związane z tym skierowanie na trasę objazdową.
1990.02.05. PRZYWRÓCENIE KURSOWANIA • Przywrócenie kursowania linii:
366, 801.

1990.02.10. 127 linia autobusowa zwykła stała WIATRACZNA – Grochowska – Płowiecka – Marsa – Chełmżyńska – EC KAWĘCZYN.
(Stara trasa: WIATRACZNA – ... – Chełmżyńska – KAWĘCZYN.)
Skrócenie trasy w związku z likwidacją pętli KAWĘCZYN.
1990.02.15. 411 linia autobusowa przyspieszona okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: PLAC DEFILAD – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Bracka – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – PLAC DEFILAD.) – Aleje Ujazdowskie – aleja Armii Ludowej – most Łazienkowski – Wał Miedzeszyński – Zwycięzców – Saska – Egipska – Bora-Komorowskiego – GOCŁAW.
Przystanki: PL. DEFILAD, CENTRUM, PL. TRZECH KRZYŻY, PL. NA ROZDROŻU, STACJA KRWIODAWSTWA, AFRYKAŃSKA, WAŁ GOCŁAWSKI, ABRAHAMA, BORA-KOMOROWSKIEGO, HORBACZEWSKIEGO, GOCŁAW.)
Przekształcenie linii w całodzienną kursującą przez cały tydzień wraz ze zmianą oznaczenia.
501 linia autobusowa przyspieszona stała PLAC DEFILAD – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Bracka – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – PLAC DEFILAD.) – Aleje Ujazdowskie – aleja Armii Ludowej – most Łazienkowski – Wał Miedzeszyński – Zwycięzców – Saska – Egipska – Bora-Komorowskiego – GOCŁAW.
Przystanki: PL. DEFILAD, CENTRUM, PL. TRZECH KRZYŻY, PL. NA ROZDROŻU, STACJA KRWIODAWSTWA, SASKA, AFRYKAŃSKA, WAŁ GOCŁAWSKI, ABRAHAMA, BORA-KOMOROWSKIEGO, HORBACZEWSKIEGO, GOCŁAW.
1990.02.24. 117 linia autobusowa zwykła stała GOCŁAW – Bora-Komorowskiego – Egipska – Ateńska – Brukselska – Paryska – Francuska – aleja i most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Madalińskiego – Wołoska – WOŁOSKA (powrót: WOŁOSKA – Odyńca – Tagore'a – Bytnara – Wołoska).
(Stara trasa: AFRYKAŃSKA – Egipska – ... – WOŁOSKA.)
Przedłużenie trasy na terenie Gocławia - likwidacja pętli AFRYKAŃSKA.
123 linia autobusowa zwykła stała DWORZEC WSCHODNI (LUBELSKA) – Bliska – Żupnicza – Chodakowska – Mińska – Stanisławowska – Terespolska – Mińska – Chrzanowskiego – Wiatraczna – Grochowska (powrót: Grochowska – Zakole – Wiatraczna) – Grochowska – Zamieniecka – Fieldorfa – Umińskiego – Bora-Komorowskiego – Egipska – Saska – Brazylijska – Międzynarodowa – Zwycięzców – Francuska – aleja Zieleniecka – Targowa – Kijowska – DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA).
(Stara trasa: DWORZEC WSCHODNI (LUBELSKA) – ... – Zamieniecka – Fieldorfa – Bora-Komorowskiego – Egipska – Saska – Brazylijska – Międzynarodowa – ZWYCIĘZCÓW.)
Przedłużenie trasy w celu poprawy połączenia komunikacyjnego Gocławia z centrum Pragi.
1990.03.01. Zmiana taryfy biletowej MZK.

RODZAJ BILETU BILET NORMALNY BILET ULGOWY
Bilet jednorazowy na linie tramwajowe, trolejbusowe, autobusowe zwykłe oraz przyspieszone. 480 zł 240 zł
Bilet jednorazowy na linie autobusowe pospieszne i podmiejskie. 960 zł 480 zł
Bilet jednorazowy na linie autobusowe nocne. 1920 zł 960 zł (tylko dla kombatantów)
Bilet jednorazowy na linie autobusowe sezonowe. 1440 - 2880 zł -
Bilet jednorazowy na linię "Wyścigi". 1920 zł 960 zł (tylko dla kombatantów)
Bilet jednorazowy na bagaż 480 zł -
Opłata za jazdę bez ważnego biletu. 40000 zł -

1990.03.05. 712 linia autobusowa podmiejska zwykła stała HUTA – Nocznickiego – Wólczyńska – Arkuszowa – Estrady – Klaudyn: Ekologiczna – Sikorskiego – Janów: Sikorskiego – Kwirynów: Sikorskiego – Stare Babice: Sikorskiego – Rynek – Okulickiego – Nowe Babice: Okulickiego – Warszawska – Latchorzew: Warszawska – Blizne Jasińskiego: Warszawska – Blizne Łaszczyńskiego: Warszawska – Warszawa: Górczewska – OSIEDLE GÓRCZEWSKA. Wprowadzenie kursowania przez cały tydzień wraz ze zmianą oznaczenia.
803 linia autobusowa podmiejska przyspieszona okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Blizne Łaszczyńskiego: Warszawska – Blizne Jasińskiego: Warszawska – Latchorzew: Warszawska – Nowe Babice: Warszawska – Okulickiego – Stare Babice: Okulickiego – Rynek – Sikorskiego – Kwirynów: Sikorskiego – Janów: Sikorskiego – Klaudyn: Sikorskiego – Ekologiczna – Warszawa: Estrady – Arkuszowa – Wólczyńska – Nocznickiego – HUTA.)
1990.03.24. W linia autobusowa sezonowa pospieszna okresowa (kursuje w dni wyścigów konnych) PLAC UNII LUBELSKIEJ – Puławska – WYŚCIGI. Uruchomienie linii w związku z rozpoczęciem sezonu wyścigowego.
SZCZAKI linia autobusowa sezonowa zwykła okresowa (kursuje w dni świąteczne oraz w środy w godzinach szczytu) OKĘCIE – aleja Krakowska – Raszyn: aleja Krakowska – Falenty: aleja Krakowska – Janki: aleja Krakowska – Nowy Sękocin: aleja Krakowska – Stary Sękocin: aleja Krakowska – Sękocin Las: aleja Krakowska – Łazy: aleja Krakowska – Marysin: aleja Krakowska – Wólka Kosowska: aleja Krakowska – Kolonia Warszawska: aleja Krakowska – Jabłonowo: aleja Krakowska – Mroków: aleja Krakowska – Rejonowa – Mrokowska Kolonia: Rejonowa – Warszawianka: Rejonowa – Wola Mrokowska: Rejonowa – Szczaki: Mrokowska – SZCZAKI. Uruchomienie linii dowożących pasażerów do ogródków działkowych.
SZAMOTY linia autobusowa sezonowa zwykła okresowa (kursuje w dni świąteczne oraz w środy w godzinach szczytu) OKĘCIE – aleja Krakowska – Raszyn: aleja Krakowska – Falenty: aleja Krakowska – Janki: Mszczonowska – Wolica: aleja Katowicka – Paszków: aleja Katowicka – Nadarzyn: aleja Katowicka – Sienkiewicza – Kajetany: Rolna – Szamoty: Rolna – SZAMOTY.
1990.03.31. 170 linia autobusowa zwykła stała (W dni świąteczne: CMENTARZ PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA – Wóycickiego – Palisadowa – Opłotek – Conrada – ...)

CHOMICZÓWKA – Conrada – Kochanowskiego – Rudnickiego – Powązkowska – Dzika – aleja Jana Pawła II (powrót: aleja Jana Pawła II – Okopowa – Powązkowska) – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Ząbkowska – Radzymińska – Naczelnikowska – księcia Ziemowita – Swojska – Bardowskiego – ELSNERÓW.
(Stara trasa: CHOMICZÓWKA – Conrada – Kochanowskiego – ... – Bardowskiego – ELSNERÓW.)
Przywrócenie wydłużonych kursów świątecznych.
1990.04.01. Zmiana taryfy biletowej MZK.

RODZAJ BILETU BILET NORMALNY BILET ULGOWY
Bilet miesięczny na linie zwykłe (na 1 linię). 20400 zł 10200 zł
Bilet miesięczny na linie zwykłe (na 2 linie). 38400 zł 19200 zł
Bilet miesięczny na linie zwykłe (na 3 linie). 54000 zł 27000 zł
Bilet miesięczny sieciowy na linie zwykłe. 67200 zł 33600 zł
Bilet miesięczny sieciowy na linie zwykłe i pospieszne. 100800 zł 50400 zł
Bilet miesięczny na linie pospieszne (na 1 linię). 38000 zł 19000 zł
Bilet miesięczny na linie podmiejskie (za odcinek do 10 km). 19500 zł 15000 zł
Bilet miesięczny na linie podmiejskie (za odcinek 10-20 km). 39000 zł 15000 zł
Bilet turystyczny. 28800 zł -
Opłata zryczałtowana za korzystanie z linii nocnych na podstawie biletów miesięcznych. 12800 zł -

1990.04.09. P linia autobusowa pospieszna okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) REDUTOWA – Olbrachta – Górczewska – aleja Prymasa Tysiąclecia – Wolska – aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Goworka (powrót: Goworka – Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Spacerowa – Belwederska – Sobieskiego – św. Bonifacego – STEGNY.
(Stara trasa: REDUTOWA – Olbrachta – Górczewska – Płocka – Wolska – aleja Solidarności – ... – STEGNY.)
Korekta trasy na terenie Woli.
T linia autobusowa pospieszna okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) OKĘCIE – aleja Krakowska – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – aleja Solidarności – Jagiellońska (powrót: Jagiellońska – św. Cyryla i Metodego – Targowa) – Modlińska – DĄBRÓWKA SZLACHECKA.
(Stara trasa: OKĘCIE – ... – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Nowy Świat – Świętokrzyska – Kopernika – Tamka – most Syreny – Wybrzeże Szczecińskie – Okrzei – Targowa – aleja Solidarności – Jagiellońska (powrót: Jagiellońska – św. Cyryla i Metodego – Targowa – Kłopotowskiego – Wybrzeże Szczecińskie) – Modlińska – DĄBRÓWKA SZLACHECKA.)
Przywrócenie kursowania wraz z wprowadzeniem trasy sprzed remontu mostu Poniatowskiego.
W linia autobusowa sezonowa pospieszna okresowa (kursuje w dni wyścigów konnych) ZAWIESZENIE KURSOWANIA.
(Stała trasa: PLAC UNII LUBELSKIEJ – Puławska – WYŚCIGI.)
Brak frekwencji.
1990.04.14. 32 linia tramwajowa zwykła stała (W dni świąteczne: ANNOPOL – Annopol – Rembielińska – Budowlana – Odrowąża – 11 Listopada – ...)

CZYNSZOWA – Stalowa (powrót: Stalowa – Środkowa – Wileńska – CZYNSZOWA.) – 11 Listopada – Targowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – PLAC NARUTOWICZA.
(Stara trasa: CZYNSZOWA – ... – PLAC NARUTOWICZA.)
Wprowadzenie wydłużonych kursów świątecznych w celu ułatwienia dojazdu do Cmentarza Bródnowskiego.
1990.04.21. 102 linia autobusowa zwykła stała EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – Emilii Plater – Świętokrzyska – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grenadierów – Podskarbińska (powrót: Dwernickiego – Międzyborska – aleja Waszyngtona) – Dwernickiego – Szaserów – Chłopickiego – PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA.
(Stara trasa: EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – Emilii Plater – Świętokrzyska – Kopernika – Tamka – Wybrzeże Kościuszkowskie – most i aleja Poniatowskiego (powrót: aleja Poniatowskiego – Wybrzeże Szczecińskie – most Syreny – Tamka) – aleja Waszyngtona – ... – PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA.)
Wycofanie z mostu Syreny i skierowanie przez most Poniatowskiego.
401 linia autobusowa przyspieszona okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) PLAC TRZECH KRZYŻY – Książęca – Ludna – Wioślarska – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – aleja Solidarności – Jagiellońska (powrót: Jagiellońska – św. Cyryla i Metodego – Targowa) – Modlińska – Obrazkowa – Świderska – TARCHOMIN (FABRYKA DOMÓW).
Przystanki: PL. TRZECH KRZYŻY, ROZBRAT, SOLEC, RONDO WASZYNGTONA, AL. ZIELENIECKA, DW. WILEŃSKI, PL. HALLERA (NŻ), RONDO STARZYŃSKIEGO, BUDZYŃSKIEJ-TYLICKIEJ (NŻ), KONWALIOWA (NŻ), EKSPRESOWA, OBRAZKOWA, TARCHOMIN FABRYKA DOMÓW.
(Stara trasa: PLAC TRZECH KRZYŻY – ... – Wioślarska – Wybrzeże Kościuszkowskie – most Syreny – Wybrzeże Szczecińskie – Okrzei – Targowa – aleja Solidarności – Jagiellońska (powrót: Jagiellońska – św. Cyryla i Metodego – Targowa – Kłopotowskiego – Wybrzeże Szczecińskie) – Modlińska – ... – TARCHOMIN FABRYKA DOMÓW.
Przystanki: PL. TRZECH KRZYŻY, ROZBRAT, SOLEC, DW. WILEŃSKI, ..., TARCHOMIN FABRYKA DOMÓW.
)
402 linia autobusowa przyspieszona okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – Świętokrzyska – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grenadierów – Podskarbińska (powrót: Podskarbińska – Międzyborska – aleja Waszyngtona) – Dwernickiego – Szaserów – Chłopickiego – PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA.
Przystanki: EMILII PLATER, ŚWIĘTOKRZYSKA, NOWY ŚWIAT, MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA, MIĘDZYBORSKA, PODSKARBIŃSKA, MYCIELSKIEGO, SZPITAL MON, GARWOLIŃSKA, OS. MŁODYCH, PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA.
(Stara trasa: EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – Emilii Plater – Świętokrzyska – Kopernika – Tamka – Wybrzeże Kościuszkowskie – most i aleja Poniatowskiego (powrót: aleja Poniatowskiego – Wybrzeże Szczecińskie – most Syreny – Tamka) – aleja Waszyngtona – ... – PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA.
Przystanki: EMILII PLATER, ŚWIĘTOKRZYSKA, NOWY ŚWIAT, RONDO WASZYNGTONA, ..., PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA.)
1990.05.02. 252 linia autobusowa zwykła stała Piaseczno: PIASECZNO POLKOLOR – Okulickiego – aleja Wojska Polskiego – Kusocińskiego – Puławska – Kościuszki – Sienkiewicza (powrót: Sienkiewicza – Kościuszki – Kilińskiego – Sierakowskiego – Warszawska – Młynarska – Puławska) – Polskiego Państwa Podziemnego – Pod Bateriami – Główna – PIASECZNO GOŁKÓW.
(Stara trasa: Piaseczno: PIASECZNO POLKOLOR – Okulickiego – aleja Wojska Polskiego – Jana Pawła II – Dworcowa – Towarowa – Sienkiewicza – Popiełuszki – ... – PIASECZNO GOŁKÓW.)
Powrót na starą trasę na skutek postulatów pasażerów.
1990.05.09. 134 linia autobusowa zwykła stała OKĘCIE – aleja Krakowska – Hynka – Sasanki – Marynarska – Postępu – Konstruktorska – Racjonalizacji – Woronicza – Samochodowa – Domaniewska – aleja Niepodległości – Puławska – Dolina Służewiecka – aleja KEN – Surowieckiego – Romera – Herbsta – Pileckiego – Ciszewskiego – Dereniowa – Stryjeńskich – Belgradzka – NATOLIN WYŻYNY (powrót: NATOLIN WYŻYNY – Belgradzka – Rosoła – Płaskowickiej – Dereniowa).
(Stara trasa: OKĘCIE – ... – Racjonalizacji – Woronicza – Wielicka – aleja Niepodległości – ... – NATOLIN WYŻYNY.)
Zamknięcie dla ruchu rejonu skrzyżowania al. Niepodległości i ul. Woronicza z powodu budowy metra.
607 linia autobusowa nocna zwykła stała RONDO STARZYŃSKIEGO – Jagiellońska – plac Hallera – Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – Targowa (powrót: Targowa – Ratuszowa – Dąbrowszczaków) – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Kapucyńska – Miodowa (powrót: Miodowa – Senatorska – Nowy Przejazd – aleja Solidarności) – Krakowskie Przedmieście – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Malczewskiego – Modzelewskiego – Woronicza – Racjonalizacji – Konstruktorska – Wołoska – Rzymowskiego – Dolina Służewiecka – aleja KEN – Bartoka – Jastrzębowskiego – Herbsta – Pileckiego – Ciszewskiego – Dereniowa – Stryjeńskich – Belgradzka – NATOLIN WYŻYNY (powrót: NATOLIN WYŻYNY – Belgradzka – Rosoła – Płaskowickiej – Dereniowa).
(Stara trasa: RONDO STARZYŃSKIEGO – ... – Puławska – Woronicza – Racjonalizacji – ... – NATOLIN WYŻYNY.)
E linia autobusowa pospieszna stała HUTA – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Batorego – Wiśniowa – Rakowiecka – Kazimierzowska (powrót: Kazimierzowska – Narbutta – Wiśniowa) – Krasickiego – Malczewskiego – Modzelewskiego – Woronicza – Spartańska – SPARTAŃSKA.
(Stara trasa: HUTA – ... – Krasickiego – Woronicza – Spartańska – SPARTAŃSKA.)
1990.05.12. BIAŁOBRZEGI linia autobusowa sezonowa pospieszna okresowa (kursuje w dni świąteczne) EMILII PLATER – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER.) – plac Bankowy – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Międzyparkowa – Słomińskiego (powrót: Słomińskiego – Andersa) – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Modlińska – Płochocińska – Rembielszczyzna: Jana Kazimierza – Nieporęt: Jana Kazimierza – Zegrzyńska – aleja Wojska Polskiego – Białobrzegi: aleja Wojska Polskiego – BIAŁOBRZEGI. Uruchomienie linii.
1990.05.19. 127 linia autobusowa zwykła stała LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: WIATRACZNA – Grochowska – Płowiecka – Marsa – Chełmżyńska – EC KAWĘCZYN.)
Połączenie linii.
145 linia autobusowa zwykła stała BRZEZINY – Białołęcka – Toruńska – Rembielińska – Kondratowicza – św. Wincentego – Borzymowska – Trocka – Radzymińska – Łodygowa – Ząbki: Warszawska – Piłsudskiego – Warszawa: Chełmżyńska – Marsa – Grochowska – WIATRACZNA.
(Stara trasa: BRZEZINY – ... – Chełmżyńska – EC KAWĘCZYN.)
1990.05.24. 445 linia autobusowa przyspieszona okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) ŻERAŃ FSO – Toruńska – Wysockiego – Bazyliańska – Kondratowicza – św. Wincentego – Borzymowska – Trocka – Radzymińska – Łodygowa – Ząbki: Warszawska – Piłsudskiego – Warszawa: Chełmżyńska – Okularowa – Stepowa – Korkowa – MARYSIN.
Przystanki: ŻERAŃ FSO, ŻERAŃ FSO, BAZYLIAŃSKA, KONDRATOWICZA, ŁABISZYŃSKA, SZPITAL BRÓDNOWSKI, TARGÓWEK RATUSZ, ŻUROMIŃSKA, PRATULIŃSKA, TROCKA, MŁODZIEŃCZA, KLAMROWA (NŻ), ZĄBKI WARSZAWSKA, ZĄBKI POWSTAŃCÓW, KAWĘCZYN POD, EC KAWĘCZYN (NŻ), STRAŻACKA (NŻ), SZYMAŃSKIEGO (NŻ), RAFII (→ŻERAŃ FSO), OKULAROWA (→MARYSIN), REZEDOWA, POTOCKICH, MARYSIN.
(Stara trasa: ŻERAŃ FSO – ... – Chełmżyńska – EC KAWĘCZYN.)
Przedłużenie trasy do Marysina wraz z likwidacją pętli w Kawęczynie.
1990.05.26. Otwarcie przystanku kolejowego WARSZAWA ZOO.
1990.06.10. PALMIRY linia autobusowa specjalna (pospieszna) PLAC WILSONA – Słowackiego – Marymoncka – Pułkowa – Łomianki: Kolejowa – Dziekanów Leśny: Kolejowa – Pieńków: Kolejowa – Palmiry: droga przez Palmiry – POCIECHA. Uruchomienie kursującej tylko 10 czerwca linii autobusowej w związku z odbywającym się w Puszczy Kampinoskiej Marszem Patrolowym Szlakiem Walk Partyzanckich.
1990.06.16. LOTNISKO linia autobusowa specjalna (zwykła stała) PLAC DEFILAD – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – PLAC DEFILAD.) – plac Zawiszy – Raszyńska – Żwirki i Wigury (powrót: Żwirki i Wigury – Krzyckiego – Raszyńska) – LOTNISKO CHOPINA. Uruchomienie specjalnej linii autobusowej łączącej Port Lotniczy im. F. Chopina z centrum miasta.
1990.06.29. 120 linia autobusowa zwykła stała DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA) – Kijowska – Targowa – aleja Solidarności – Radzymińska – Młodzieńcza – Kondratowicza – Chodecka – Łojewska – Łabiszyńska – Kondratowicza – Bazyliańska – Wysockiego – Toruńska – ŻERAŃ FSO.
(Stara trasa: DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA) – ... – Chodecka – Krasnobrodzka – Toruńska – Rembielińska – Bazyliańska – ... – ŻERAŃ FSO.)
Korekty tras związane z kolejnym etapem budowy Trasy Toruńskiej.
145 linia autobusowa zwykła stała BRZEZINY – Białołęcka – Toruńska – Łabiszyńska – Kondratowicza – św. Wincentego – Borzymowska – Trocka – Radzymińska – Łodygowa – Ząbki: Łodygowa – Warszawska – Piłsudskiego – Warszawa: Chełmżyńska – Marsa – Grochowska – WIATRACZNA.
(Stara trasa: BRZEZINY – Białołęcka – Toruńska – Rembielińska – Kondratowicza – ... – WIATRACZNA.)
156 linia autobusowa zwykła stała HUTA – Kasprowicza – Podczaszyńskiego – Podleśna – Gwiaździsta – Wybrzeże Gdyńskie – most Grota-Roweckiego – Toruńska – Wysockiego – Bazyliańska – Kondratowicza – Łabiszyńska – Łojewska – Chodecka – BRÓDNO PODGRODZIE.
(Stara trasa: HUTA – ... – most Grota-Roweckiego – Toruńska – Wysockiego – Bazyliańska – Rembielińska – Toruńska – Łabiszyńska – Łojewska – Chodecka – BRÓDNO PODGRODZIE.)
169 linia autobusowa zwykła stała DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA) – Kijowska – Targowa – 11 Listopada (powrót: 11 Listopada – Ratuszowa – Inżynierska – Wileńska – Targowa) – św. Wincentego – Kondratowicza – Łabiszyńska – Łojewska – Chodecka – BRÓDNO PODGRODZIE.
(Stara trasa: DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA) – ... – Kondratowicza – Rembielińska – Toruńska – Krasnobrodzka – BRÓDNO PODGRODZIE.)
176 linia autobusowa zwykła stała PLAC HALLERA – Jagiellońska – Starzyńskiego – 11 Listopada – Odrowąża – Wysockiego – Bazyliańska – Kondratowicza – Łabiszyńska – Toruńska – Annopol – Odlewnicza – Marywilska – Czołowa – Bohaterów – Ołówkowa – Parowozowa – Polnych Kwiatów – Mehoffera – Raciborska – Przytulna – CHOSZCZÓWKA.
(Stara trasa: PLAC HALLERA – ... – Wysockiego – Bazyliańska – Rembielińska – Annopol – Odlewnicza – ... – CHOSZCZÓWKA.)
326 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) SUWALSKA – Łabiszyńska – Łojewska – Chodecka (powrót: Chodecka – Kondratowicza – Łabiszyńska – SUWALSKA.) – Wyszogrodzka – Bartnicza – Wysockiego – Marywilska – Płochocińska – Modlińska – Ekspresowa – Fleminga – POLFA.
(Stara trasa: SUWALSKA – ... – Bartnicza – Wysockiego – Bazyliańska – Rembielińska – Annopol – Odlewnicza – Marywilska – ... – POLFA.)
376 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) PLAC HALLERA – Jagiellońska – Starzyńskiego – 11 Listopada – Odrowąża – Wysockiego – Bazyliańska – Kondratowicza – Łabiszyńska – Toruńska – Annopol – Odlewnicza – Marywilska – MARCELIN WFTS.
(Stara trasa: PLAC HALLERA – ... – Bazyliańska – Rembielińska – Annopol – Odlewnicza – Marywilska – MARCELIN WFTS.)
602 linia autobusowa nocna zwykła stała OKĘCIE – aleja Krakowska – Grójecka – Dickensa – Białobrzeska – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Aleje Jerozolimskie – Niemcewicza – Grójecka – plac Zawiszy (powrót: plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie) – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – – aleja Zieleniecka – Targowa – Kijowska – Dworzec Wschodni – Kijowska – Targowa – 11 Listopada – Stalowa (powrót: Stalowa – Inżynierska – Wileńska – Targowa) – Szwedzka – 11 Listopada – św. Wincentego – Kondratowicza – Bazyliańska – Wysockiego – Odrowąża – Pożarowa – STANIEWICKA (powrót: STANIEWICKA – Odrowąża).
(Stara trasa: OKĘCIE – ... – św. Wincentego – Kondratowicza – Łabiszyńska – Toruńska – Rembielińska – Bazyliańska – Wysockiego – ... – STANIEWICKA.)
M linia autobusowa pospieszna stała DWORZEC ZACHODNI – Aleje Jerozolimskie – Niemcewicza – Grójecka – plac Zawiszy (powrót: plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie) – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – plac Bankowy – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Słomińskiego (powrót: Słomińskiego – Dawidowskiego – Andersa) – most Gdański – Starzyńskiego – 11 Listopada – św. Wincentego – Kondratowicza – Łabiszyńska – Łojewska – Chodecka – BRÓDNO PODGRODZIE.
(Stara trasa: DWORZEC ZACHODNI – ... – św. Wincentego – Kondratowicza – Rembielińska – Toruńska – Krasnobrodzka – BRÓDNO PODGRODZIE.)
1990.06.30. 10 linia tramwajowa zwykła stała CMENTARZ WOLSKI – Wolska – Skierniewicka – Kasprzaka – Prosta – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Rakowiecka – Boboli – Wołoska – Marynarska – SŁUŻEWIEC.
(Stara trasa: CMENTARZ WOLSKI – Wolska – aleja Prymasa Tysiąclecia – Kasprzaka – ... – SŁUŻEWIEC.)
Zamknięcie odcinka trasy na ul. Kasprzaka i w alei Prymasa Tysiąclecia związane z budową wiaduktów nad aleją Prymasa Tysiąclecia.
11 linia tramwajowa zwykła stała CMENTARZ WOLSKI – Wolska – Skierniewicka – Kasprzaka – Prosta – aleja Jana Pawła II – Broniewskiego – Wólczyńska – Nocznickiego – HUTA.
(Stara trasa: CMENTARZ WOLSKI – Wolska – aleja Prymasa Tysiąclecia – Kasprzaka – ... – HUTA.)
34 linia tramwajowa zwykła stała ANNOPOL – Annopol – Rembielińska – Budowlana – Odrowąża – 11 Listopada – Targowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Wolska – CMENTARZ WOLSKI.
(Stara trasa: ANNOPOL – Annopol – ... – Wolska – Skierniewicka – Kasprzaka – aleja Prymasa Tysiąclecia – WOLSKA.)
42 linia tramwajowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: ŻERAŃ FSO – Jagiellońska – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – aleja Jana Pawła II – Prosta – Kasprzaka – aleja Prymasa Tysiąclecia – WOLSKA.)
1990.07.01. WAKACJE • Zawieszenie kursowania linii:
3, 14, 19, 32, 41, 305, 366, 376, 402, 438, 463, 477, 801, T.

• Zawieszenie kursów szkolnych linii:
164.

112 linia autobusowa zwykła stała WOLNOŚĆ – Nowolipki – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Nowowiejska – Polna – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Rakowiecka – Kazimierzowska (powrót: Kazimierzowska – Narbutta – Wiśniowa – Rakowiecka) – Odyńca – WOŁOSKA.
(Stara trasa: WOLNOŚĆ – ... – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Rakowiecka – ... – WOŁOSKA.)
Zamknięcie ul. Waryńskiego na odcinku od ul. Nowowiejska do ul. Polnej z powodu budowy stacji metra POLITECHNIKA.
117 linia autobusowa zwykła stała GOCŁAW – Bora-Komorowskiego – Egipska – Ateńska – Brukselska – Paryska – Francuska – aleja i most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Nowowiejska – Polna – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Madalińskiego – Wołoska – WOŁOSKA (powrót: WOŁOSKA – Odyńca – Tagore'a – Bytnara – Wołoska).
(Stara trasa: GOCŁAW – ... – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Madalińskiego – ... – WOŁOSKA.)
131 linia autobusowa zwykła stała DWORZEC CENTRALNY (poziom -1) – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Nowowiejska – Polna – Waryńskiego – Goworka (powrót: Goworka – Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Spacerowa – Gagarina – Czerniakowska – Powsińska – SADYBA.
(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY (poziom -1) – ... – plac Konstytucji – Waryńskiego – Goworka (powrót: Goworka – Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Spacerowa – ... – SADYBA.)
180 linia autobusowa zwykła stała ESPERANTO – Anielewicza – Zamenhofa – Lewartowskiego – Stawki – Andersa (powrót: Andersa – Nowolipki – Zamenhofa – Anielewicza) – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Nowowiejska – Polna – Waryńskiego – Goworka (powrót: Goworka – Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Spacerowa – Gagarina – Czerniakowska – Powsińska – Wiertnicza – WILANÓW.
(Stara trasa: ESPERANTO – ... – plac Konstytucji – Waryńskiego – Goworka (powrót: Goworka – Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Spacerowa – ... – WILANÓW.)
505 linia autobusowa przyspieszona stała PLAC DEFILAD – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – PLAC DEFILAD.) – plac Konstytucji – Waryńskiego – Nowowiejska – Polna – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Pileckiego – Ciszewskiego – Cynamonowa – Gandhi – Dereniowa – Płaskowickiej – NATOLIN PÓŁNOCNY.
Przystanki: PL. DEFILAD, CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, PL. UNII LUBELSKIEJ, DWORKOWA, CENTRUM ONKOLOGII, URSYNÓW PŁD., MAGELLANA, POLINEZYJSKA, METRO IMIELIN, MIKLASZEWSKIEGO, STRYJEŃSKICH, BRACI WAGÓW, NATOLIN PŁN.
(Stara trasa: PLAC DEFILAD – ... – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Pileckiego – ... – NATOLIN PÓŁNOCNY.)
604 linia autobusowa nocna zwykła stała ZAJEZDNIA ŻOLIBORZ – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Kasprowicza – Oczapowskiego – aleja Reymonta – Żeromskiego (powrót: Żeromskiego – Przybyszewskiego – Kasprowicza – Przy Agorze – Marymoncka – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – ZAJEZDNIA ŻOLIBORZ.) – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Nowowiejska – Polna – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Dolina Służewiecka – aleja KEN – Surowieckiego – Romera – Herbsta – Pileckiego – Ciszewskiego – Rosoła – Gandhi – Dereniowa – Płaskowickiej – NATOLIN PÓŁNOCNY.
(Stara trasa: ZAJEZDNIA ŻOLIBORZ – ... – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Dolina Służewiecka – ... – NATOLIN PÓŁNOCNY.)
607 linia autobusowa nocna zwykła stała RONDO STARZYŃSKIEGO – Jagiellońska – plac Hallera – Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – Targowa (powrót: Targowa – Ratuszowa – Dąbrowszczaków) – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Kapucyńska – Miodowa (powrót: Miodowa – Senatorska – Nowy Przejazd – aleja Solidarności) – Krakowskie Przedmieście – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Nowowiejska – Polna – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Malczewskiego – Modzelewskiego – Woronicza – Racjonalizacji – Konstruktorska – Wołoska – Rzymowskiego – Dolina Służewiecka – aleja KEN – Bartoka – Jastrzębowskiego – Herbsta – Pileckiego – Ciszewskiego – Dereniowa – Stryjeńskich – Belgradzka – NATOLIN WYŻYNY (powrót: NATOLIN WYŻYNY – Belgradzka – Rosoła – Płaskowickiej – Dereniowa).
(Stara trasa: RONDO STARZYŃSKIEGO – ... – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Woronicza – ... – NATOLIN WYŻYNY.)
611 linia autobusowa nocna zwykła stała LOTNISKO CHOPINA – Żwirki i Wigury – Krzyckiego – Raszyńska (powrót: Raszyńska – Żwirki i Wigury) – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Nowowiejska – Polna – Waryńskiego – Goworka (powrót: Goworka – Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Spacerowa – Belwederska – Sobieskiego – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – WILANÓW.
(Stara trasa: LOTNISKO CHOPINA – ... – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Goworka – Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Spacerowa – ... – WILANÓW.)
A linia autobusowa pospieszna stała HUTA – Kasprowicza – Oczapowskiego – aleja Reymonta – Żeromskiego (powrót: Żeromskiego – Przybyszewskiego – Kasprowicza) – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Nowowiejska – Polna – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Wałbrzyska – Nowoursynowska – Dolina Służewiecka – aleja KEN – Surowieckiego – Romera – Herbsta – Jastrzębowskiego – URSYNÓW PÓŁNOCNY.
Przystanki: HUTA, PRZYTYK, KASPROWICZA, PRZYBYSZEWSKIEGO, PERZYŃSKIEGO, ŻEROMSKIEGO, POTOCKA, PL. WILSONA, DW. GDAŃSKI, PL. BANKOWY, CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, PL. UNII LUBELSKIEJ, DWORKOWA, URSYNOWSKA, KRÓLIKARNIA, METRO WILANOWSKA, AL. LOTNIKÓW, WRÓBLA (NŻ), NOSKOWSKIEGO, METRO URSYNÓW, MEGASAM, DUNIKOWSKIEGO, METRO STOKŁOSY, URSYNÓW PŁN.
(Stara trasa: HUTA – ... – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Wałbrzyska – ... – URSYNÓW PÓŁNOCNY.)
B linia autobusowa pospieszna stała REDUTOWA – Olbrachta – Górczewska – Płocka – Wolska – aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Nowowiejska – Polna – Waryńskiego – Goworka (powrót: Goworka – Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Spacerowa – Belwederska – Chełmska – Czerniakowska – Powsińska – Wiertnicza – WILANÓW.
Przystanki: REDUTOWA, CIOŁKA, PŁOCKA SZPITAL, DT WOLA, WOLA RATUSZ, KINO FEMINA, PL. BANKOWY, CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, PL. UNII LUBELSKIEJ, SPACEROWA, DOLNA, CHEŁMSKA, GOŁKOWSKA (→WILANÓW), LIMANOWSKIEGO (→REDUTOWA), GORASZEWSKA, SADYBA (NŻ), ŁOWCZA (NŻ), WILANÓW.
(Stara trasa: REDUTOWA – ... – plac Konstytucji – Waryńskiego – Goworka (powrót: Goworka – Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Wałbrzyska – ... – WILANÓW.)
J linia autobusowa pospieszna stała CHOMICZÓWKA – Conrada – Wólczyńska – aleja Reymonta – Broniewskiego – Krasińskiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Nowowiejska – Polna – Waryńskiego – aleja Armii Ludowej (powrót: aleja Armii Ludowej – Koszykowa – plac Konstytucji) – most Łazienkowski – aleja Stanów Zjednoczonych – Ostrobramska – Marsa – Okularowa – Stepowa – Korkowa – MARYSIN.
Przystanki: CHOMICZÓWKA, KWITNĄCA, BOGUSŁAWSKIEGO (NŻ), ASPEKT, AL. REYMONTA, PIASKI, DURACZA (NŻ), WŁOŚCIAŃSKA, SADY ŻOLIBORSKIE, POPIEŁUSZKI, PL. WILSONA, DW. GDAŃSKI, PL. BANKOWY, CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, MARSZAŁKOWSKA (→MARYSIN), PL. NA ROZDROŻU, SASKA, MIĘDZYNARODOWA, PRZYCZÓŁEK GROCHOWSKI, RAWAR, ZAMIENIECKA, CENTRUM OPTYKI, ZAJEZDNIA OSTROBRAMSKA (NŻ), PŁOWIECKA, OKULAROWA, ŁYSAKOWSKA, POTOCKICH, MARYSIN.
(Stara trasa: CHOMICZÓWKA – ... – plac Konstytucji – Waryńskiego – aleja Armii Ludowej (powrót: aleja Armii Ludowej – Koszykowa – plac Konstytucji) – most Łazienkowski – ... – MARYSIN.)
S linia autobusowa pospieszna okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) KASPROWICZA – Kasprowicza – Oczapowskiego – aleja Reymonta – Żeromskiego (powrót: Żeromskiego – Przybyszewskiego – Kasprowicza – KASPROWICZA.) – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Nowowiejska – Polna – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Odyńca – Krasickiego – Wielicka – aleja Niepodległości – Domaniewska – Modzelewskiego – aleja Lotników – Bełdan – Orzycka – Gotarda – BOKSERSKA.
Przystanki: KASPROWICZA, PRZYBYSZEWSKIEGO, PERZYŃSKIEGO, ŻEROMSKIEGO, POTOCKA, PL. WILSONA, DW. GDAŃSKI, PL. BANKOWY, CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, PL. UNII LUBELSKIEJ, DWORKOWA, URSYNOWSKA, WIELICKA, DOMANIEWSKA (NŻ), SMOLUCHOWSKIEGO (NŻ), BEŁDAN, ORZYCKA (NŻ), JADŹWINGÓW, BOKSERSKA.
(Stara trasa: KASPROWICZA – ... – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Odyńca – ... – BOKSERSKA.)
U linia autobusowa pospieszna stała GWIAŹDZISTA – Gwiaździsta – Potocka – Mickiewicza – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Nowowiejska – Polna – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Pileckiego – Ciszewskiego – Cynamonowa – Gandhi – Dereniowa – Płaskowickiej – NATOLIN PÓŁNOCNY.
Przystanki: GWIAŹDZISTA, OS. RUDA, BARSZCZEWSKA, MARYMONT, PL. WILSONA, DW. GDAŃSKI, PL. BANKOWY, CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, PL. UNII LUBELSKIEJ, DWORKOWA, KRÓLIKARNIA, AL. LOTNIKÓW, POLECZKI (NŻ), CENTRUM ONKOLOGII, MAGELLANA, POLINEZYJSKA, METRO IMIELIN, STRYJEŃSKICH, BRACI WAGÓW, NATOLIN PŁN.
(Stara trasa: GWIAŹDZISTA – ... – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Pileckiego – ... – NATOLIN PÓŁNOCNY.)
P linia autobusowa pospieszna okresowa całodzienna (kursuje w dni robocze) REDUTOWA – Olbrachta – Górczewska – aleja Prymasa Tysiąclecia – Wolska – aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Nowowiejska – Polna – Waryńskiego – Goworka (powrót: Goworka – Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Spacerowa – Belwederska – Sobieskiego – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – Przekorna – Opieńki – POWSIN PARK KULTURY.
(Stara trasa: REDUTOWA – ... – plac Konstytucji – Waryńskiego – Goworka (powrót: Goworka – Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Wałbrzyska – ... – Sobieskiego – św. Bonifacego – STEGNY.)
Przedłużenie trasy wraz z wprowadzeniem kursowania poza godzinami szczytu.
SZCZAKI linia autobusowa sezonowa zwykła stała OKĘCIE – aleja Krakowska – Raszyn: aleja Krakowska – Falenty: aleja Krakowska – Janki: aleja Krakowska – Nowy Sękocin: aleja Krakowska – Stary Sękocin: aleja Krakowska – Sękocin Las: aleja Krakowska – Łazy: aleja Krakowska – Marysin: aleja Krakowska – Wólka Kosowska: aleja Krakowska – Kolonia Warszawska: aleja Krakowska – Jabłonowo: aleja Krakowska – Mroków: aleja Krakowska – Rejonowa – Mrokowska Kolonia: Rejonowa – Warszawianka: Rejonowa – Wola Mrokowska: Rejonowa – Szczaki: Mrokowska – SZCZAKI. Wprowadzenie na wakacje kursowania we wszystkie dni tygodnia.
SZAMOTY linia autobusowa sezonowa zwykła stała OKĘCIE – aleja Krakowska – Raszyn: aleja Krakowska – Falenty: aleja Krakowska – Janki: Mszczonowska – Wolica: aleja Katowicka – Paszków: aleja Katowicka – Nadarzyn: aleja Katowicka – Sienkiewicza – Kajetany: Rolna – Szamoty: Rolna – SZAMOTY.
1990.07.23. 350 linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni robocze) INSTALATORÓW – Instalatorów – aleja Krakowska – 1 Sierpnia – aleja Krakowska – Grójecka – Dickensa – Białobrzeska (powrót: Białobrzeska – Opaczewska – Szczęśliwicka – Dickensa – aleja Krakowska – Instalatorów.) – Kopińska – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Towarowa – Srebrna – Twarda – Prosta – Świętokrzyska – Krakowskie Przedmieście – Królewska – PLAC PIŁSUDSKIEGO (powrót: PLAC PIŁSUDSKIEGO – Trębacka – Krakowskie Przedmieście – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Złota – Srebrna).
(Stara trasa: INSTALATORÓW – Instalatorów – aleja Krakowska – 1 Sierpnia – aleja Krakowska (powrót: aleja Krakowska – Instalatorów) – Grójecka – Dickensa – Białobrzeska – Kopińska – ... – Srebrna – Twarda – Prosta – Świętokrzyska – Krakowskie Przedmieście – Kopernika – NOWY ŚWIAT (powrót: NOWY ŚWIAT – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Złota – Srebrna).)
Korekta trasy na terenie Szczęśliwic. Przedłużenie trasy w Śródmieściu w związku z likwidacją pętli NOWY ŚWIAT.
1990.07.28.
1990.07.29.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie ruchu tramwajowego w alei Jana Pawła II na odcinku od ul. Stawki do al. Solidarności z powodu wykonywania przejścia sieci cieplnej pod torami tramwajowymi.


11. HUTA – ... – aleja Jana Pawła II – Okopowa – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II – ... – CMENTARZ WOLSKI.
12. ŻERAŃ FSO – ... – Słomińskiego – Okopowa – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II – ... – SŁUŻEWIEC.
17. HUTA – ... – aleja Jana Pawła II – Okopowa – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II – ... – SŁUŻEWIEC.
19. PIASKI – ... – aleja Jana Pawła II – Okopowa – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II – ... – WYŚCIGI.
29. HUTA – ... – aleja Jana Pawła II – Okopowa – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II – ... – BANACHA.
33. HUTA – ... – aleja Jana Pawła II – Okopowa – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II – ... – WYŚCIGI.
Z. EMILII PLATER – Emilii Plater – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – RONDO RADOSŁAWA.
1990.08.01. DWORZEC CENTRALNY

POWĄZKI
linia autobusowa cmentarna zwykła DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Okopowa – Powązkowska (powrót: Powązkowska – Dzika – aleja Jana Pawła II) – POWĄZKI (SYBILLI). Uruchomienie linii cmentarnej kursującej tylko przez jeden dzień w związku z obchodami 46-ej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
1990.08.01. 14 linia tramwajowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni robocze) OKĘCIE – aleja Krakowska – Grójecka – plac Narutowicza – Filtrowa – Krzywickiego – Nowowiejska – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – WYŚCIGI. Przywrócenie kursowania w dni robocze.
25 linia tramwajowa zwykła stała OKĘCIE – aleja Krakowska – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – 11 Listopada – Odrowąża – Budowlana – Rembielińska – Annopol – ANNOPOL.

(W dni robocze: ... – Rembielińska – Annopol – ŻERAŃ WSCHODNI.)
(Stara trasa: OKĘCIE – ... – Rembielińska – Annopol – ANNOPOL.)
Tymczasowe przedłużenie trasy w dni robocze w związku z zawieszeniem wakacyjnym linii 3.
P linia autobusowa pospieszna okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) REDUTOWA – Olbrachta – Górczewska – aleja Prymasa Tysiąclecia – Wolska – aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Nowowiejska – Polna – Waryńskiego – Goworka (powrót: Goworka – Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Spacerowa – Belwederska – Sobieskiego – św. Bonifacego – STEGNY.
(Stara trasa: REDUTOWA – ... – Sobieskiego – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – Przekorna – Opieńki – POWSIN PARK KULTURY.)
Przywrócenie starej trasy i godzin kursowania.
1990.08.11. 115 linia autobusowa zwykła stała DWORZEC WSCHODNI (LUBELSKA) – Bliska – Żupnicza – Chodakowska – Mińska – Stanisławowska – Dwernickiego (powrót: Dwernickiego – Podskarbińska – Mińska – Terespolska – Stanisławowska) – Wiatraczna – Grochowska (powrót: Grochowska – Zakole – Wiatraczna) – Płowiecka – Czecha – Kajki – Pożaryskiego – Żegańska – aleja Dzieci Polskich – MIĘDZYLESIE.
(Stara trasa: DWORZEC WSCHODNI (LUBELSKA) – ... – Mińska – Stanisławowska – Terespolska – Mińska – Podskarbińska – Dwernickiego – Wiatraczna – ... – MIĘDZYLESIE.)
Korekta trasy na terenie Kamionka.
154 linia autobusowa zwykła stała DWORZEC ZACHODNI – Aleje Jerozolimskie – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Szczęśliwicka – Aleje Jerozolimskie – Niemcewicza – Grójecka (powrót: Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie) – plac Narutowicza – Grójecka – aleja Krakowska – 17 Stycznia – Lotnisko Krajowe – 17 Stycznia – Wirażowa – GORZKIEWKI.
(Stara trasa: DWORZEC ZACHODNI – ... – aleja Krakowska – 17 Stycznia – Wirażowa – GORZKIEWKI.)
Wprowadzenie podjazdów do Lotniska Krajowego.
611 linia autobusowa nocna zwykła stała LOTNISKO CHOPINA – Żwirki i Wigury – 17 Stycznia – Lotnisko Krajowe – 17 Stycznia – Żwirki i Wigury – Krzyckiego – Raszyńska (powrót: Raszyńska – Żwirki i Wigury) – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Nowowiejska – Polna – Waryńskiego – Goworka (powrót: Goworka – Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Spacerowa – Belwederska - Sobieskiego – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – WILANÓW.
(Stara trasa: LOTNISKO CHOPINA – Żwirki i Wigury – Krzyckiego – Raszyńska (powrót: Raszyńska – Żwirki i Wigury) – plac Zawiszy – ... – WILANÓW.)
194 linia autobusowa zwykła stała CMENTARZ WOLSKI – Wolska – Połczyńska – Dźwigowa – Globusowa – Świerszcza – Traktorzystów – Jagiełły – Warszawska – Orłów Piastowskich – Czerwona Droga – Kadłubka – Władysława Laskonogiego – Orłów Piastowskich – Keniga (powrót: Keniga – Orłów Piastowskich – Czerwona Droga – Kadłubka – Władysława Laskonogiego – Orłów Piastowskich – Warszawska) – PKP URSUS NIEDŹWIADEK.
(Stara trasa: CMENTARZ WOLSKI – ... – Jagiełły – Warszawska – Keniga – PKP URSUS NIEDŹWIADEK.)
Wprowadzenie podjazdów do Gołąbków.
1990.09.01. KONIEC WAKACJI • Przywrócenie kursowania linii:
3, 19, 32, 41, 305, 366, 376, 402, 438, 463, 477, 801, T.

• Przywrócenie kursów szkolnych linii:
164.

14 linia tramwajowa zwykła stała OKĘCIE – aleja Krakowska – Grójecka – plac Narutowicza – Filtrowa – Krzywickiego – Nowowiejska – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – WYŚCIGI. Przywrócenie kursowania w dni świąteczne.
25 linia tramwajowa zwykła stała OKĘCIE – aleja Krakowska – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – 11 Listopada – Odrowąża – Budowlana – Rembielińska – Annopol – ANNOPOL.
(Stara trasa w dni robocze: OKĘCIE – ... – Rembielińska – Annopol – ŻERAŃ WSCHODNI.)
Likwidacja wydłużonych kursów w związku z przywróceniem kursowania linii 3.
29 linia tramwajowa zwykła stała HUTA – Nocznickiego – Wólczyńska – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – Krzywickiego – Filtrowa – PLAC NARUTOWICZA.
(Stara trasa: HUTA – ... – aleja Jana Pawła II – Stawki – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – WILANOWSKA.)
Zakończenie remontu skrzyżowania alei Niepodległości i ulicy Nowowiejskiej.
489 linia autobusowa przyspieszona okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: CMENTARZ WOLSKI – Wolska – Połczyńska – Dźwigowa – Globusowa – Chrobrego – Kleszczowa – Łopuszańska – Hynka – Sasanki – Marynarska – aleja Wilanowska – aleja Lotników – Wałbrzyska – Nowoursynowska – Dolina Służewiecka – aleja Sikorskiego – św. Bonifacego – Powsińska – SADYBA.
Przystanki: CM. WOLSKI, CIEPŁOWNIA WOLA, WAŁOWICKA, PKP WŁOCHY, DOJAZDOWA, WKD RAKÓW, PRZEDPOLE, ORZECHOWA (NŻ), HYNKA, ASTRONAUTÓW, SASANKI, TAŚMOWA, RZYMOWSKIEGO, BEŁDAN, AL. LOTNIKÓW, WRÓBLA, NOSKOWSKIEGO, NOWOURSYNOWSKA, BATUMI, ŚW. BONIFACEGO, KLARYSEWSKA, GORASZEWSKA, SADYBA..)
Wprowadzenie kursowania poza godzinami szczytu i w dni świąteczne wraz ze zmianą oznaczenia.
509 linia autobusowa przyspieszona stała CMENTARZ WOLSKI – Wolska – Połczyńska – Dźwigowa – Globusowa – Chrobrego – Kleszczowa – Łopuszańska – Hynka – Sasanki – Marynarska – aleja Wilanowska – aleja Lotników – Wałbrzyska – Nowoursynowska – Dolina Służewiecka – aleja Sikorskiego – św. Bonifacego – Powsińska – SADYBA.
Przystanki: CM. WOLSKI, CIEPŁOWNIA WOLA, WAŁOWICKA, PKP WŁOCHY, DOJAZDOWA, WKD RAKÓW, PRZEDPOLE, ORZECHOWA (NŻ), HYNKA, ASTRONAUTÓW, SASANKI, TAŚMOWA, RZYMOWSKIEGO, BEŁDAN, AL. LOTNIKÓW, WRÓBLA, NOSKOWSKIEGO, NOWOURSYNOWSKA, BATUMI, ŚW. BONIFACEGO, KLARYSEWSKA, GORASZEWSKA, SADYBA.
SZCZAKI linia autobusowa sezonowa zwykła okresowa (kursuje w dni świąteczne i w środy w godzinach szczytu) OKĘCIE – aleja Krakowska – Raszyn: aleja Krakowska – Falenty: aleja Krakowska – Janki: aleja Krakowska – Nowy Sękocin: aleja Krakowska – Stary Sękocin: aleja Krakowska – Sękocin Las: aleja Krakowska – Łazy: aleja Krakowska – Marysin: aleja Krakowska – Wólka Kosowska: aleja Krakowska – Kolonia Warszawska: aleja Krakowska – Jabłonowo: aleja Krakowska – Mroków: aleja Krakowska – Rejonowa – Mrokowska Kolonia: Rejonowa – Warszawianka: Rejonowa – Wola Mrokowska: Rejonowa – Szczaki: Mrokowska – SZCZAKI. Zawieszenie kursowania w dni robocze (poza kursowaniem w środy w godzinach szczytu).
SZAMOTY linia autobusowa sezonowa zwykła okresowa (kursuje w dni świąteczne i w środy w godzinach szczytu) OKĘCIE – aleja Krakowska – Raszyn: aleja Krakowska – Falenty: aleja Krakowska – Janki: Mszczonowska – Wolica: aleja Katowicka – Paszków: aleja Katowicka – Nadarzyn: aleja Katowicka – Sienkiewicza – Kajetany: Rolna – Szamoty: Rolna – SZAMOTY.
1990.09.02. PALMIRY linia autobusowa specjalna (pospieszna) PLAC WILSONA – Słowackiego – Marymoncka – Pułkowa – Łomianki: Kolejowa – Dziekanów Leśny; Kolejowa – Pieńków: Kolejowa – Palmiry: droga przez Palmiry – POCIECHA. Uruchomienie linii w związku z organizacją uroczystości patriotycznych we wsi Pociecha w Puszczy Kampinoskiej.
1990.09.06. 462 linia autobusowa przyspieszona okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) EC SIEKIERKI – Augustówka – Powsińska – Czerniakowska – Solec – Wybrzeże Kościuszkowskie – Nowy Zjazd – most Śląsko-Dąbrowski (powrót: most Śląsko-Dąbrowski – Grodzka – Wybrzeże Kościuszkowskie) – aleja Solidarności – Targowa – 11 Listopada (powrót: 11 Listopada – Ratuszowa – Inżynierska – Wileńska – Targowa) – św. Wincentego – Kołowa – Handlowa – Pratulińska – Trocka – TARGÓWEK.
Przystanki: EC SIEKIERKI, STATKOWSKIEGO, PREFABET (NŻ), ZAWODZIE, WIERTNICZA (NŻ), SADYBA, GORASZEWSKA, GOŁKOWSKA (→EC SIEKIERKI), PL. BERNARDYŃSKI (→TARGÓWEK), CHEŁMSKA, SIELCE, SZWOLEŻERÓW, ZARUSKIEGO (NŻ), TORWAR, SOLEC, MOST SYRENY, NOWY ZJAZD (NŻ), PARK PRASKI, DW. WILEŃSKI, BRÓDNOWSKA, RONDO ŻABA, KOŁOWA, DKS TARGÓWEK, HANDLOWA, PRATULIŃSKA, TARGÓWEK.
Uruchomienie dwóch nowych przystanków na trasie w celu usprawnienia obsługi komunikacyjnej Centrum Stomatologii i rejonu mostu Poniatowskiego.
1990.09.07. 608 linia autobusowa nocna zwykła stała CHOMICZÓWKA – Conrada – Wólczyńska – aleja Reymonta – Broniewskiego – Krasińskiego – Powązkowska – Okopowa – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – aleja Armii Ludowej – most Łazienkowski – aleja Stanów Zjednoczonych – Ostrobramska – Grochowska – Chłopickiego – Szaserów – Wiatraczna – Chrzanowskiego – Mińska – Terespolska – Stanisławowska – Mińska – Chodakowska – Żupnicza – Bliska – DWORZEC WSCHODNI (LUBELSKA).
(Stara trasa: CHOMICZÓWKA – ... – Chłopickiego – Szaserów – Dwernickiego – Mycielskiego – Chrzanowskiego – Wiatraczna – SZASERÓW (powrót: SZASERÓW – Chłopickiego).)
Przedłużenie trasy w celu poprawy nocnej obsługi komunikacyjnej Kamionka.
1990.09.08. 20 linia tramwajowa zwykła stała BOERNEROWO – Kaliskiego – Lazurowa – Dywizjonu 303 – Obozowa – Młynarska – aleja Solidarności – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – Banacha – BANACHA.
(Stara trasa: BOERNEROWO – ... – Grójecka – PLAC NARUTOWICZA.)
Zakończenie przebudowy skrzyżowania ulic Grójeckiej i Banacha - przywrócenie ruchu tramwajowego na ul. Banacha.
25 linia tramwajowa zwykła stała BANACHA – Banacha – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – 11 Listopada – Odrowąża – Budowlana – Rembielińska – Annopol – ANNOPOL.
(Stara trasa: OKĘCIE – aleja Krakowska – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – ... – ANNOPOL.)
29 linia tramwajowa zwykła stała HUTA – Nocznickiego – Wólczyńska – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – Krzywickiego – Filtrowa – plac Narutowicza – Grójecka – Banacha – BANACHA.
(Stara trasa: HUTA – ... – Filtrowa – PLAC NARUTOWICZA.)
1990.09.22. 121 linia autobusowa zwykła stała GWIAŹDZISTA – Gwiaździsta – Podleśna – Klaudyny – Mickiewicza – plac Wilsona – Krasińskiego – Broniewskiego – aleja Reymonta – Conrada – Sokratesa – Przy Agorze – Marymoncka – Podleśna – Gwiaździsta – GWIAŹDZISTA.
(Stara trasa: PLAC WILSONA – Krasińskiego – ... – GWIAŹDZISTA.)
Przedłużenie trasy wzdłuż nowego odcinka ul. Mickiewicza.
156 linia autobusowa zwykła stała HUTA – Kasprowicza – Żeromskiego – Słowackiego – aleja Armii Krajowej – most Grota-Roweckiego – Toruńska – Wysockiego – Bazyliańska – Kondratowicza – Łabiszyńska – Łojewska – Chodecka – BRÓDNO PODGRODZIE.
(Stara trasa: HUTA – Kasprowicza – Podczaszyńskiego – Podleśna – Gwiaździsta – Wybrzeże Gdyńskie – most Grota-Roweckiego – ... – BRÓDNO PODGRODZIE.)
Skierowanie nowym odcinkiem Trasy Toruńskiej.
157 linia autobusowa zwykła stała GWIAŹDZISTA – Gwiaździsta – Podleśna – Lektykarska – Hłaski – Gdańska – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Stawki – Smocza – Nowolipie – Żelazna – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – Banacha – Pawińskiego – Korotyńskiego – RAKOWIEC (powrót: RAKOWIEC – Korotyńskiego – Mołdawska – Pruszkowska – Pawińskiego).
(Stara trasa: GWIAŹDZISTA – Gwiaździsta – Podleśna – Klaudyny – Rudzka – Hłaski – ... – RAKOWIEC.)
Korekta trasy na terenie Marymontu.
1990.10.08. BIAŁOBRZEGI linia autobusowa sezonowa pospieszna okresowa (kursuje w dni świąteczne) ZAWIESZENIE KURSOWANIA.
(Stała trasa: EMILII PLATER – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER.) – plac Bankowy – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Międzyparkowa – Słomińskiego (powrót: Słomińskiego – Andersa) – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Modlińska – Płochocińska – Rembielszczyzna: Jana Kazimierza – Nieporęt: Jana Kazimierza – Zegrzyńska – aleja Wojska Polskiego – Białobrzegi: aleja Wojska Polskiego – BIAŁOBRZEGI.)
Zakończenie sezonu wypoczynkowego.
1990.10.11. 366 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: MŁYNÓW – Płocka (powrót: Płocka – Obozowa – Gostyńska – MŁYNÓW.) – Górczewska – Leszno – Okopowa – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Leszno) – plac Bankowy – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Bracka – PLAC TRZECH KRZYŻY (powrót: PLAC TRZECH KRZYŻY – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie).)
Przekształcenie linii w przyspieszoną i wydłużenie trasy w rejon osiedla Bemowo Lotnisko wraz z wprowadzeniem kursowania poza godzinami szczytu.
407 linia autobusowa przyspieszona okresowa całodzienna (kursuje w dni robocze) BEMOWO LOTNISKO – Wrocławska – Radiowa – Powstańców Śląskich – Górczewska – Leszno – Okopowa – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Leszno) – plac Bankowy – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Bracka – PLAC TRZECH KRZYŻY (powrót: PLAC TRZECH KRZYŻY – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie).
PRZYSTANKI: BEMOWO LOTNISKO, WIDAWSKA, ORLICH GNIAZD, RADIOWA, DYWIZJONU 303, BEMOWO RATUSZ, GÓRALSKA, CIOŁKA, PŁOCKA SZPITAL, WOLA RATUSZ, KINO FEMINA, PL. BANKOWY, CENTRUM, PL. TRZECH KRZYŻY.
1990.10.22. P linia autobusowa pospieszna okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) BEMOWO LOTNISKO – Wrocławska – Radiowa – Powstańców Śląskich – Górczewska – aleja Prymasa Tysiąclecia – Wolska – aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Nowowiejska – Polna – Waryńskiego – Goworka (powrót: Goworka – Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Spacerowa – Belwederska – Sobieskiego – św. Bonifacego – STEGNY.
Przystanki: BEMOWO LOTNISKO, WIDAWSKA, ORLICH GNIAZD, RADIOWA, BEMOWO RATUSZ, GÓRALSKA, OS. WOLSKA, DT WOLA, WOLA RATUSZ, KINO FEMINA, PL. BANKOWY, CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, PL. UNII LUBELSKIEJ, SPACEROWA, DOLNA, MANGALIA, CZARNOMORSKA, ŚW. BONIFACEGO, STEGNY.
(Stara trasa: REDUTOWA – Olbrachta – Górczewska – aleja Prymasa Tysiąclecia – ... – STEGNY.)
Przedłużenie trasy w celu poprawy obsługi komunikacyjnej rozbudowywującego się osiedla Bemowo Lotnisko.
1990.11.01. DW. WSCHODNI

CMENTARZ BRÓDNOWSKI
(ŚW. WINCENTEGO)
linia autobusowa cmentarna zwykła DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA) – Kijowska – Targowa – 11 Listopada (powrót: 11 Listopada – Ratuszowa – Inżynierska – Wileńska – Targowa) – św. Wincentego – Kołowa – Gościeradowska – Borzymowska – CMENTARZ BRÓDNOWSKI (powrót: CMENTARZ BRÓDNOWSKI – św. Wincentego). Uruchomienie linii cmentarnych. Więcej szczegółów znajduje się TUTAJ.
PL. DEFILAD

CMENTARZ BRÓDNOWSKI
(ŚW. WINCENTEGO)
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC DEFILAD – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – PLAC DEFILAD.) – plac Bankowy – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Słomińskiego (powrót: Słomińskiego – Andersa) – most Gdański – Starzyńskiego – św. Wincentego – Kołowa – Gościeradowska – Borzymowska – CMENTARZ BRÓDNOWSKI (powrót: CMENTARZ BRÓDNOWSKI – św. Wincentego).
PL. DEFILAD

CMENTARZ BRÓDNOWSKI
(ODROWĄŻA)
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC DEFILAD – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – PLAC DEFILAD.) – plac Bankowy – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Słomińskiego (powrót: Słomińskiego – Andersa) – most Gdański – Starzyńskiego – Odrowąża – Staniewicka – Pożarowa – CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ODROWĄŻA) (powrót: CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ODROWĄŻA) – Starzyńskiego).
PL. DEFILAD

POWĄZKI
(CM. WOJSKOWY)
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC DEFILAD – Marszałkowska – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – Emilii Plater – PLAC DEFILAD.) – aleja Jana Pawła II – Okopowa – Powązkowska (powrót: Powązkowska – Dzika – aleja Jana Pawła II) – POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY).
PL. DEFILAD

POWĄZKI
(IV BRAMA)
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC DEFILAD – Marszałkowska – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – Emilii Plater – PLAC DEFILAD.) – aleja Jana Pawła II – Okopowa – Powązkowska (powrót: Powązkowska – Dzika – aleja Jana Pawła II) – POWĄZKI (IV BRAMA).
PL. DEFILAD

CMENTARZ PÓŁNOCNY
(BRAMA GŁÓWNA)
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC DEFILAD – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – PLAC DEFILAD.) – plac Bankowy – Andersa – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – plac Wilsona – Słowackiego – Żeromskiego – Wólczyńska – Opłotek – Palisadowa – Wóycickiego – CMENTARZ PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA (powrót: CMENTARZ PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA – Wóycickiego – Wólczyńska).
PL. NARUTOWICZA

CMENTARZ BRÓDNOWSKI
(ŚW. WINCENTEGO)
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Bracka – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie) – Książęca – Ludna – Wioślarska – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – aleja Solidarności – Jagiellońska (powrót: Jagiellońska – św. Cyryla i Metodego – Targowa) – Starzyńskiego – św. Wincentego – Kołowa – Gościeradowska – Borzymowska – CMENTARZ BRÓDNOWSKI (powrót: CMENTARZ BRÓDNOWSKI – św. Wincentego).
PL. NARUTOWICZA

POWĄZKI
(CM. WOJSKOWY)
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – plac Zawiszy – Towarowa – Okopowa – Powązkowska – POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY).
WIATRACZNA

CMENTARZ BRÓDNOWSKI
(ŚW. WINCENTEGO)
linia autobusowa cmentarna pospieszna WIATRACZNA – Grochowska – Zamoyskiego – Targowa – aleja Solidarności – Jagiellońska (powrót: Jagiellońska – św. Cyryla i Metodego – Targowa) – Starzyńskiego – św. Wincentego – Kołowa – Gościeradowska – Borzymowska – CMENTARZ BRÓDNOWSKI (powrót: CMENTARZ BRÓDNOWSKI – św. Wincentego).
WIATRACZNA

POWĄZKI
(CM. WOJSKOWY)
linia autobusowa cmentarna pospieszna WIATRACZNA – aleja Waszyngtona – aleja i most Poniatowskiego – Wioślarska – Ludna – Książęca – plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Bracka – plac Trzech Krzyży) – plac Zawiszy – Towarowa – Okopowa – Powązkowska – POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY).
CMENTARZ PÓŁNOCNY
(BRAMA GŁÓWNA)

CMENTARZ BRÓDNOWSKI
(ŚW. WINCENTEGO)
linia autobusowa cmentarna pospieszna CMENTARZ PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA – Wóycickiego – Wólczyńska (powrót: Wólczyńska – Opłotek – Palisadowa – Wóycickiego – CMENTARZ PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA.) – Żeromskiego – Perzyńskiego – Broniewskiego – Krasińskiego – Powązkowska – Okopowa – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – św. Wincentego – Kołowa – Gościeradowska – Borzymowska – CMENTARZ BRÓDNOWSKI (powrót: CMENTARZ BRÓDNOWSKI – św. Wincentego).
PL. WILSONA

PALMIRY
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC WILSONA – Słowackiego (powrót: Słowackiego – plac Wilsona – Krasińskiego – Wybrzeże Gdyńskie – Krasińskiego – PLAC WILSONA.) – Marymoncka – Pułkowa – Łomianki: Kolejowa – Dziekanów Leśny; Kolejowa – Pieńków: Kolejowa – Palmiry: droga przez Palmiry – POCIECHA.
1990.11.02. Zmiana taryfy biletowej MZK.

RODZAJ BILETU BILET NORMALNY BILET ULGOWY
Bilet jednorazowy na linie tramwajowe, trolejbusowe, autobusowe zwykłe oraz przyspieszone. 600 zł 300 zł
Bilet jednorazowy na linie autobusowe pospieszne i podmiejskie. 1200 zł 600 zł
Bilet jednorazowy na linie autobusowe nocne. 2400 zł 1200 zł (tylko dla kombatantów)
Bilet jednorazowy na linie autobusowe sezonowe. 1800 - 3600 zł -
Bilet jednorazowy na linię "Wyścigi". 2400 zł 1200 zł (tylko dla kombatantów)
Bilet jednorazowy na bagaż 600 zł -
Opłata za jazdę bez ważnego biletu. 50000 zł -

1990.11.16. 602 linia autobusowa nocna zwykła stała OKĘCIE – aleja Krakowska – Grójecka – Dickensa – Białobrzeska – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Aleje Jerozolimskie – Niemcewicza – Grójecka – plac Zawiszy (powrót: plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie) – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – – aleja Zieleniecka – Targowa – Kijowska – Dworzec Wschodni – Kijowska – Targowa – 11 Listopada – Stalowa (powrót: Stalowa – Inżynierska – Wileńska – Targowa) – Szwedzka – 11 Listopada – św. Wincentego – Kondratowicza – Chodecka – Łojewska – Łabiszyńska – Kondratowicza – Bazyliańska – Wysockiego – Odrowąża – Pożarowa – STANIEWICKA (powrót: STANIEWICKA – Odrowąża).
(Stara trasa: OKĘCIE – ... – św. Wincentego – Kondratowicza – Bazyliańska – Wysockiego – ... – STANIEWICKA.)
Korekta trasy w celu poprawy nocnej obsługi komunikacyjnej osiedla Bródno.
1990.11.17. 122 linia autobusowa zwykła stała BEMOWO LOTNISKO – Wrocławska – Radiowa – Powstańców Śląskich – Kochanowskiego – Rudnickiego – Powązkowska – Duchnicka – Przasnyska – Krasińskiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Dawidowskiego – Słomińskiego – Bonifraterska (powrót: Bonifraterska – Muranowska – Andersa) – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – Belwederska – Sobieskiego – św. Bonifacego – STEGNY.
(Stara trasa: BEMOWO LOTNISKO – ... – Belwederska – Dolna – Konduktorska – PIASECZYŃSKA (powrót: PIASECZYŃSKA – Dolna).)
Przedłużenie trasy do Stegien wraz z likwidacją pętli ulicznej PIASECZYŃSKA.
1990.11.24. 651 linia trolejbusowa nocna podmiejska zwykła stała WILANOWSKA – Puławska – Mysiadło: Puławska – Piaseczno: Puławska – PIASECZNO SZKOLNA (powrót: PIASECZNO SZKOLNA – Puławska – Chyliczkowska – Armii Krajowej – Puławska). Uruchomienie linii trolejbusowej nocnej łączącej Piaseczno z Warszawą.
1990.11.29. 107 linia autobusowa zwykła stała KONWIKTORSKA – Konwiktorska – Bonifraterska (powrót: Bonifraterska – Międzyparkowa – Słomińskiego – Szymanowska – Zakroczymska – Konwiktorska – KONWIKTORSKA.) – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Książęca – Rozbrat – Myśliwiecka – Szwoleżerów – Czerniakowska – Chełmska – Belwederska – Spacerowa – Klonowa – PLAC UNII LUBELSKIEJ (powrót: PLAC UNII LUBELSKIEJ – Bagatela – Belwederska).
(Stara trasa: PLAC PIŁSUDSKIEGO – Trębacka – Krakowskie Przedmieście (powrót: Krakowskie Przedmieście – Królewska – PLAC PIŁSUDSKIEGO.) – Nowy Świat – ... – PLAC UNII LUBELSKIEJ.)
Powrót na starą trasę w związku ze skierowaniem do pętli przy pl. Piłsudskiego linii 148.
148 linia autobusowa zwykła stała HUTA – Kasprowicza – Oczapowskiego – aleja Reymonta – Żeromskiego (powrót: Żeromskiego – Przybyszewskiego – Kasprowicza) – Perzyńskiego – Broniewskiego – Krasińskiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska – Krakowskie Przedmieście – Królewska – PLAC PIŁSUDSKIEGO (powrót: PLAC PIŁSUDSKIEGO – Trębacka – Krakowskie Przedmieście).
(Stara trasa: HUTA – ... – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska – Jasna – Przeskok – PLAC POWSTAŃCÓW WARSZAWY (powrót: PLAC POWSTAŃCÓW WARSZAWY – Świętokrzyska).)
Przedłużenie trasy - likwidacja pętli PL. POWSTAŃCÓW WARSZAWY z powodu trudności manewrowych na ul. Jasnej i Przeskok.
1990.12.01. Zmiana taryfy biletowej MZK.

RODZAJ BILETU BILET NORMALNY BILET ULGOWY
Bilet miesięczny na linie zwykłe (na 1 linię). 26000 zł 13000 zł
Bilet miesięczny na linie zwykłe (na 2 linie). 48000 zł 24000 zł
Bilet miesięczny na linie zwykłe (na 3 linie). 68000 zł 34000 zł
Bilet miesięczny sieciowy na linie zwykłe. 84000 zł 42000 zł
Bilet miesięczny sieciowy na linie zwykłe i pospieszne. 126000 zł 63000 zł
Bilet miesięczny na linie pospieszne (na 1 linię). 48000 zł 24000 zł
Bilet miesięczny na linie podmiejskie (za odcinek do 10 km). 30000 zł 19000 zł
Bilet miesięczny na linie podmiejskie (za odcinek 10-20 km). 60000 zł 19000 zł
Bilet turystyczny 7-dniowy. 36000 zł -
Bilet turystyczny dobowy. 6000 zł -
Dopłata do biletu miesięcznego za korzystanie z linii nocnych. 16000 zł -

1990.12.01. 158 linia autobusowa zwykła stała EMILII PLATER (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE) – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Kinowa – Rozłucka – Turbinowa – Spalinowa – Grenadierów – Ostrobramska (powrót: Ostrobramska – Kinowa) – Zamieniecka – Łukowska – WITOLIN.
(Stara trasa: PLAC DEFILAD – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – PLAC DEFILAD.) – most i aleja Poniatowskiego – ... – WITOLIN.)
Reorganizacja przystanków w rejonie Dworca Centralnego wraz z likwidacją pętli przy pl. Defilad.
436 linia autobusowa przyspieszona okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Raszyńska – Żwirki i Wigury (powrót: Żwirki i Wigury – Krzyckiego – Raszyńska) – Sasanki – Marynarska – Rzymowskiego – Puławska – Pileckiego – Ciszewskiego – Dereniowa – Stryjeńskich – Belgradzka – NATOLIN WYŻYNY (powrót: NATOLIN WYŻYNY – Belgradzka – Braci Wagów – Płaskowickiej – Dereniowa).
Przystanki: DW. CENTRALNY, DW. CENTRALNY (→DW. CENTRALNY), PL. ZAWISZY, RASZYŃSKA, POMNIK LOTNIKA, AKADEMIA MEDYCZNA, PRUSZKOWSKA, RAKOWIEC, NOVOTEL, SASANKI, TAŚMOWA, CYBERNETYKI, GOTARDA, CENTRUM ONKOLOGII, MIKLASZEWSKIEGO, STRYJEŃSKICH, BRACI WAGÓW (→DW. CENTRALNY), NATOLIN WYŻYNY.
(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY (poziom -1) – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – aleja Jana Pawła II – Złota – Emilii Plater – DWORZEC CENTRALNY (poziom -1).) – plac Zawiszy – ... – NATOLIN WYŻYNY.)
501 linia autobusowa przyspieszona stała EMILII PLATER (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE) – Aleje Jerozolimskie – Bracka – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie) – Aleje Ujazdowskie – aleja Armii Ludowej – most Łazienkowski – Wał Miedzeszyński – Zwycięzców – Saska – Egipska – Bora-Komorowskiego – GOCŁAW.
Przystanki: DW. CENTRALNY, CENTRUM, PL. TRZECH KRZYŻY, PL. NA ROZDROŻU, STACJA KRWIODAWSTWA, SASKA, AFRYKAŃSKA, WAŁ GOCŁAWSKI, ABRAHAMA, BORA-KOMOROWSKIEGO, HORBACZEWSKIEGO, GOCŁAW.
(Stara trasa: PLAC DEFILAD – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Bracka – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – PLAC DEFILAD.) – Aleje Ujazdowskie – ... – GOCŁAW.
Przystanki: PL. DEFILAD, CENTRUM, ..., GOCŁAW.)
505 linia autobusowa przyspieszona stała EMILII PLATER (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE) – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Nowowiejska – Polna – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Pileckiego – Ciszewskiego – Cynamonowa – Gandhi – Dereniowa – Płaskowickiej – NATOLIN PÓŁNOCNY.
Przystanki: DW. CENTRALNY, CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, PL. UNII LUBELSKIEJ, DWORKOWA, CENTRUM ONKOLOGII, URSYNÓW PŁD., MAGELLANA, POLINEZYJSKA, METRO IMIELIN, MIKLASZEWSKIEGO, STRYJEŃSKICH, BRACI WAGÓW, NATOLIN PŁN.
(Stara trasa: PLAC DEFILAD – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – PLAC DEFILAD.) – plac Konstytucji – ... – NATOLIN PÓŁNOCNY.
Przystanki: PL. DEFILAD, CENTRUM, ..., NATOLIN PŁN.)
LOTNISKO linia autobusowa specjalna (zwykła stała) DWORZEC CENTRALNY (poziom -1) – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Raszyńska – Żwirki i Wigury (powrót: Żwirki i Wigury – Krzyckiego – Raszyńska) – LOTNISKO CHOPINA.
(Stara trasa: PLAC DEFILAD – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – PLAC DEFILAD.) – plac Zawiszy – ... – LOTNISKO CHOPINA.)
1990.12.07. 194 linia autobusowa zwykła stała CMENTARZ WOLSKI – Wolska – Połczyńska – Dźwigowa – Globusowa – Świerszcza – Traktorzystów – Wojciechowskiego – Keniga – Orłów Piastowskich – Czerwona Droga – Kadłubka – Władysława Laskonogiego – GOŁĄBKI (powrót: GOŁĄBKI – Orłów Piastowskich – Warszawska – Orląt Lwowskich – Keniga – Wojciechowskiego).
(Stara trasa: CMENTARZ WOLSKI – ... – Jagiełły – Warszawska – Orłów Piastowskich – Czerwona Droga – Kadłubka – Władysława Laskonogiego – Orłów Piastowskich – Keniga (powrót: Keniga – Orłów Piastowskich – Czerwona Droga – Kadłubka – Władysława Laskonogiego – Orłów Piastowskich – Warszawska) – PKP URSUS NIEDŹWIADEK.)
Uporządkowanie trasy wraz z przeniesieniem przystanku końcowego.
1990.12.08. 108 linia autobusowa zwykła stała PLAC TRZECH KRZYŻY – Książęca – Rozbrat – Myśliwiecka – Szwoleżerów – Czerniakowska – Bartycka – Gościniec – Polska – Antoniewska – Augustówka – Powsińska – św. Bonifacego – aleja Sikorskiego – Dolina Służewiecka – aleja Rodowicza – Rosoła – Gandhi – Dereniowa – Ciszewskiego – URSYNÓW POŁUDNIOWY.
(Stara trasa: PLAC TRZECH KRZYŻY – ... – św. Bonifacego – STEGNY.)
Przedłużenie trasy w rejon Ursynowa.
117 linia autobusowa zwykła stała GOCŁAW – Bora-Komorowskiego – Egipska – Ateńska – Brukselska – Paryska – Francuska – aleja i most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Nowowiejska – Polna – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Madalińskiego – Wołoska – Domaniewska – Modzelewskiego – aleja Wilanowska – WILANOWSKA.
(Stara trasa: GOCŁAW – ... – Madalińskiego – Wołoska – WOŁOSKA (powrót: WOŁOSKA – Odyńca – Tagore'a – Bytnara – Wołoska).)
Przedłużenie trasy na terenie Mokotowa.
1990.12.11. 401 linia autobusowa przyspieszona okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) PLAC TRZECH KRZYŻY – Książęca – Ludna – Wioślarska – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – aleja Solidarności – Jagiellońska (powrót: Jagiellońska – św. Cyryla i Metodego – Targowa) – Modlińska – Obrazkowa – Myśliborska – Światowida – Świętosławskiego – TARCHOMIN (powrót: TARCHOMIN – Świętosławskiego – Świderska – Ćmielowska – Światowida).
PRZYSTANKI: PL. TRZECH KRZYŻY, ROZBRAT, SOLEC, RONDO WASZYNGTONA, AL. ZIELENIECKA, DW. WILEŃSKI, PL. HALLERA (NŻ), RONDO STARZYŃSKIEGO, BUDZYŃSKIEJ-TYLICKIEJ (NŻ), KONWALIOWA (NŻ), EKSPRESOWA, OBRAZKOWA, PORAJÓW, MYŚLIBORSKA, TARCHOMIN.
(Stara trasa: PLAC TRZECH KRZYŻY – ... – Obrazkowa – Świderska – TARCHOMIN (FABRYKA DOMÓW).
Przystanki: PL. TRZECH KRZYŻY, ..., OBRAZKOWA, TARCHOMIN FABRYKA DOMÓW.)
Przedłużenie tras do nowej pętli ulicznej.
H linia autobusowa pospieszna stała OKĘCIE – aleja Krakowska – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – aleja Solidarności – Jagiellońska (powrót: Jagiellońska – św. Cyryla i Metodego – Targowa) – Modlińska – Obrazkowa – Myśliborska – Światowida – Świętosławskiego – TARCHOMIN (powrót: TARCHOMIN – Świętosławskiego – Świderska – Ćmielowska – Światowida).
Przystanki: OKĘCIE, CYPRYSOWA (NŻ), HYNKA, 1 SIERPNIA, KOROTYŃSKIEGO, DICKENSA, BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 R., KINO OCHOTA, PL. NARUTOWICZA, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, CENTRUM, MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA, AL. ZIELENIECKA, DW. WILEŃSKI, PL. HALLERA (NŻ), RONDO STARZYŃSKIEGO, PIMOT (NŻ), ŚLIWICE (NŻ), BUDZYŃSKIEJ-TYLICKIEJ (NŻ), DYREKCJA FSO (NŻ), ŻERAŃ FSO, EC ŻERAŃ (NŻ), KONWALIOWA (NŻ), EKSPRESOWA, OBRAZKOWA (NŻ), STARE ŚWIDRY, PORAJÓW, MYŚLIBORSKA, ĆMIELOWSKA (→OKĘCIE), TARCHOMIN.
(Stara trasa: OKĘCIE – ... – Obrazkowa – Świderska – TARCHOMIN (FABRYKA DOMÓW).
Przystanki: OKĘCIE, ..., OBRAZKOWA (NŻ), TARCHOMIN (FABRYKA DOMÓW).)
510 linia autobusowa przyspieszona stała EMILII PLATER (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE) – Dworzec Centralny (poziom -1) – aleja Jana Pawła II (powrót: aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE).) – Popiełuszki – Słowackiego – aleja Armii Krajowej – most Grota-Roweckiego – Modlińska – Obrazkowa – Myśliborska – Światowida – Świętosławskiego – TARCHOMIN (powrót: TARCHOMIN – Świętosławskiego – Świderska – Ćmielowska – Światowida). Uruchomienie linii łączącej Tarchomin z centrum.
1990.12.17. 104 linia autobusowa zwykła stała RAKOWIECKA / ŁOWICKA – Łowicka – Madalińskiego (powrót: Madalińskiego – Boboli – Rakowiecka – RAKOWIECKA / ŁOWICKA.) – Kazimierzowska – Krasickiego – Wielicka – aleja Niepodległości – Puławska – Wałbrzyska – Nowoursynowska – Ciszewskiego – Rosoła – NATOLIN KABATY (powrót: NATOLIN KABATY – Rosoła – Przy Bażantarni – Stryjeńskich – Belgradzka – Rosoła).
(Stara trasa: RAKOWIECKA / ŁOWICKA – ... – Ciszewskiego – Rosoła – Przy Bażantarni – NATOLIN POŁUDNIOWY (powrót: NATOLIN POŁUDNIOWY – Przy Bażantarni – Stryjeńskich – Belgradzka – Rosoła).)
Przedłużenie tras na terenie Natolina do tymczasowej pętli zlokalizowanej na parkingu.
177 linia autobusowa zwykła stała PLAC UNII LUBELSKIEJ – Bagatela – Belwederska (powrót: Belwederska – Spacerowa – Klonowa – PLAC UNII LUBELSKIEJ.) – Sobieskiego – św. Bonifacego – aleja Sikorskiego – Dolina Służewiecka – aleja Rodowicza – Jastrzębowskiego – Herbsta – Pileckiego – Ciszewskiego – Dereniowa – Gandhi – Cynamonowa – Płaskowickiej – Rosoła – Belgradzka – Stryjeńskich – Przy Bażantarni – Rosoła – NATOLIN KABATY.
(Stara trasa: PLAC UNII LUBELSKIEJ – ... – Cynamonowa – Płaskowickiej – Rosoła – Przy Bażantarni – NATOLIN POŁUDNIOWY. (powrót: NATOLIN POŁUDNIOWY – Przy Bażantarni – Stryjeńskich – Belgradzka – Rosoła).)
403 linia autobusowa przyspieszona okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) PLAC TRZECH KRZYŻY – Aleje Ujazdowskie – Belwederska – Sobieskiego – aleja Sikorskiego – Dolina Służewiecka – Rosoła – Gandhi – Dereniowa – Stryjeńskich – Belgradzka – Rosoła – (powrót: Rosoła – Przy Bażantarni – Stryjeńskich) – NATOLIN KABATY.
Przystanki: PL. TRZECH KRZYŻY, PL. NA ROZDROŻU, DOLNA, NOWOURSYNOWSKA, URSYNÓW PŁN, STRZELECKIEGO, TELIGI, POLINEZYJSKA, METRO IMIELIN, MIKLASZEWSKIEGO, STRYJEŃSKICH, OS. WYŻYNY, MAŁCUŻYŃSKIEGO (→NATOLIN KABATY), MAŁEJ ŁĄKI (NŻ) (→PL. TRZECH KRZYŻY), METRO NATOLIN (→NATOLIN KABATY), NATOLIN PŁD (→PL. TRZECH KRZYŻY), LANCIEGO (→NATOLIN KABATY), BELGRADZKA (NŻ) (→NATOLIN KABATY), LOKAJSKIEGO (NŻ) (→NATOLIN KABATY), NATOLIN KABATY.
(Stara trasa: PLAC TRZECH KRZYŻY – ... – Dereniowa – Stryjeńskich – Belgradzka – Rosoła – Przy Bażantarni – NATOLIN POŁUDNIOWY (powrót: NATOLIN POŁUDNIOWY – Przy Bażantarni – Stryjeńskich).
Przystanki: PL. TRZECH KRZYŻY, ..., STRYJEŃSKICH, OS. WYŻYNY, MAŁCUŻYŃSKIEGO (→NATOLIN PŁD), METRO NATOLIN (→NATOLIN PŁD), LANCIEGO (→NATOLIN PŁD), BELGRADZKA (NŻ) (→NATOLIN PŁD), MAŁEJ ŁĄKI (NŻ) (→PL. TRZECH KRZYŻY), LOKAJSKIEGO (NŻ) (→NATOLIN PŁD), NATOLIN PŁD.)
603 linia autobusowa nocna zwykła stała CHOMICZÓWKA – Conrada – Powstańców Śląskich – Wrocławska – Radiowa – Kaliskiego – Lazurowa – Górczewska – Młynarska – aleja Solidarności – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Bracka – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie) – Książęca – Rozbrat – Łazienkowska – Czerniakowska – Powsińska – Wiertnicza – WILANÓW.
(Stara trasa: CHOMICZÓWKA – Conrada – Powstańców Śląskich – Radiowa – Kaliskiego – ... – WILANÓW.)
Wprowadzenie przejazdu przez osiedle Bemowo Lotnisko.
1990.12.21. 607 linia autobusowa nocna zwykła stała RONDO STARZYŃSKIEGO – Jagiellońska – plac Hallera – Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – Targowa (powrót: Targowa – Ratuszowa – Dąbrowszczaków) – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Kapucyńska – Miodowa (powrót: Miodowa – Senatorska – Nowy Przejazd – aleja Solidarności) – Krakowskie Przedmieście – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Nowowiejska – Polna – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Malczewskiego – Modzelewskiego – Woronicza – Racjonalizacji – Konstruktorska – Wołoska – Rzymowskiego – Dolina Służewiecka – aleja KEN – Bartoka – Jastrzębowskiego – Herbsta – Pileckiego – Ciszewskiego – Dereniowa – Stryjeńskich – Belgradzka – Rosoła – NATOLIN KABATY.
(Stara trasa: RONDO STARZYŃSKIEGO – ... – Dereniowa – Stryjeńskich – Belgradzka – NATOLIN WYŻYNY (powrót: NATOLIN WYŻYNY – Belgradzka – Rosoła – Płaskowickiej – Dereniowa).)
Przedłużenie trasy na terenie Natolina do tymczasowej pętli zlokalizowanej na parkingu.
DOKŁADNE DATY ZMIAN NIEZNANE
1990.??.??. 716 linia autobusowa podmiejska zwykła stała ZM URSUS – Traktorzystów – Jagiełły – Warszawska – Piastów: Warszawska – aleja Wojska Polskiego – Dąbrowskiego – Piłsudskiego – PIASTÓW PUŁASKIEGO (powrót: PIASTÓW PUŁASKIEGO – Piłsudskiego – Sowińskiego – aleja Wojska Polskiego).
(Stara trasa: ZM URSUS – ... – Warszawska – Piastów: Warszawska – PIASTÓW.)
Przedłużenie trasy na terenie Piastowa.
1990.??.??.
(X-XI)
SZCZAKI linia autobusowa sezonowa zwykła okresowa (kursuje w dni świąteczne oraz w środy w godzinach szczytu) ZAWIESZENIE KURSOWANIA.
(Stała trasa: OKĘCIE – aleja Krakowska – Raszyn: aleja Krakowska – Falenty: aleja Krakowska – Janki: aleja Krakowska – Nowy Sękocin: aleja Krakowska – Stary Sękocin: aleja Krakowska – Sękocin Las: aleja Krakowska – Łazy: aleja Krakowska – Marysin: aleja Krakowska – Wólka Kosowska: aleja Krakowska – Kolonia Warszawska: aleja Krakowska – Jabłonowo: aleja Krakowska – Mroków: aleja Krakowska – Rejonowa – Mrokowska Kolonia: Rejonowa – Warszawianka: Rejonowa – Wola Mrokowska: Rejonowa – Szczaki: Mrokowska – SZCZAKI.)
Zakończenie sezonu wypoczynkowego.
SZAMOTY linia autobusowa sezonowa zwykła okresowa (kursuje w dni świąteczne oraz w środy w godzinach szczytu) ZAWIESZENIE KURSOWANIA.
(Stała trasa: OKĘCIE – aleja Krakowska – Raszyn: aleja Krakowska – Falenty: aleja Krakowska – Janki: Mszczonowska – Wolica: aleja Katowicka – Paszków: aleja Katowicka – Nadarzyn: aleja Katowicka – Sienkiewicza – Kajetany: Rolna – Szamoty: Rolna – SZAMOTY.)

 

SPIS TRAS (stan na koniec grudnia 1990 r.)

SCHEMAT KOMUNIKACJI DZIENNEJ (stan na koniec grudnia 1990 r.)

SCHEMAT KOMUNIKACJI NOCNEJ (stan na koniec grudnia 1990 r.)

POWRÓT DO SPISU LAT


KONTAKT: trasbus@o2.pl.