data linia rodzaj zmiana uwagi
1989.01.02.
1989.01.13.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie w dniach 2-13 stycznia (oprócz sobót i niedziel) w godz. 8.30 - 13.30 ruchu tramwajowego na ciągu: Rakowiecka - Boboli - Wołoska (na odcinku od pętli KIELECKA do ul. Woronicza) w związku z wymianą szyn.


10. CMENTARZ WOLSKI – ... – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Woronicza – Wołoska – ... – SŁUŻEWIEC.
12. ŻERAŃ FSO – ... – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Woronicza – Wołoska – ... – SŁUŻEWIEC.
17. HUTA – ... – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Woronicza – Wołoska – ... – SŁUŻEWIEC.
33. HUTA – ... – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – WYŚCIGI.
Z. DWORZEC CENTRALNY (zawrotka na skrzyżowaniu Alej Jerozolimskich i ul. Chałubińskiego) – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Batorego – Boboli – Wołoska – Bytnara – Pułku Baszta – Joliot Curie – Woronicza – WORONICZA (powrót: WORONICZA – Wołoska – Madalińskiego – Łowicka – Narbutta – Boboli).
1989.01.09. PRZYWRÓCENIE KURSOWANIA • Przywrócenie kursowania linii:
355, 801.

1989.01.17. 183 linia autobusowa zwykła stała WIATRACZNA – Grochowska – Płowiecka – Marsa – Ilskiego – aleja Komandosów – NOWY REMBERTÓW (KOŚCIÓŁ).
(Stara trasa: WIATRACZNA – Grochowska – Płowiecka – Marsa – PKP REMBERTÓW (kraniec na ul. Marsa).)
Przedłużenie trasy w celu wprowadzenia obsługi komunikacyjnej Nowego Rembertowa.
1989.01.20. 607 linia autobusowa nocna zwykła stała RONDO STARZYŃSKIEGO – Jagiellońska – plac Hallera – Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – Targowa (powrót: Targowa – Ratuszowa – Dąbrowszczaków) – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Kapucyńska – Miodowa – Krakowskie Przedmieście (powrót: Krakowskie Przedmieście – plac Zamkowy – Senatorska – Nowy Przejazd – aleja Solidarności) – Świętokrzyska – EMILII PLATER – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Woronicza – Racjonalizacji – Konstruktorska – Wołoska – Rzymowskiego – Dolina Służewiecka – aleja KEN – Bartoka – Jastrzębowskiego – Herbsta – Pileckiego – Ciszewskiego – Dereniowa – Stryjeńskich – Belgradzka – NATOLIN WYŻYNY (powrót: NATOLIN WYŻYNY – Belgradzka – Rosoła – Płaskowickiej – Dereniowa).
(Stara trasa: RONDO STARZYŃSKIEGO – ... – Dolina Służewiecka – aleja Rodowicza – Jastrzębowskiego – Herbsta – ... – NATOLIN WYŻYNY.)
Korekta trasy w celu poprawy nocnej obsługi komunikacyjnej osiedla Jary.
1989.02.04.
1989.02.05.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie ruchu tramwajowego na ul. Grójeckiej i w al. Krakowskiej w związku z awarią magistrali wodociągowej w rejonie skrzyżowania ulic Grójeckiej i Banacha.


2. ŻERAŃ WSCHODNI – ... – Filtrowa – PLAC NARUTOWICZA.
9. PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – ... – GOCŁAWEK.
14. PLAC NARUTOWICZA – Filtrowa – ... – WYŚCIGI.
20. PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – ... – STARE BEMOWO.
22. HUTA – ... – Grójecka – PLAC NARUTOWICZA.
29. HUTA – ... – Filtrowa – PLAC NARUTOWICZA.
32. ANNOPOL – ... – Grójecka – PLAC NARUTOWICZA.
Z. PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – aleja Krakowska – OKĘCIE.
1989.02.06.
1989.02.18.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie ruchu tramwajowego na ul. Rakowieckiej, Boboli i Wołoskiej w dni robocze w godz. 8.30-13.30 z powodu wymiany szyn.


10. CMENTARZ WOLSKI – ... – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Woronicza – ... – SŁUŻEWIEC.
12. ŻERAŃ FSO – ... – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Woronicza – ... – SŁUŻEWIEC.
17. HUTA – ... – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Woronicza – ... – SŁUŻEWIEC.
33. HUTA – ... – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – WYŚCIGI.
Z. DWORZEC CENTRALNY – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Batorego – Boboli – Wołoska – WORONICZA (powrót: WORONICZA – Woronicza – Joliot-Curie – Pułku Baszta – Bytnara – Wołoska).
1989.02.13. 422 linia autobusowa przyspieszona okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) BEMOWO LOTNISKO – Wrocławska – Radiowa – Powstańców Śląskich – Kochanowskiego – Rudnickiego – Powązkowska – Duchnicka – Przasnyska – Krasińskiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Dawidowskiego – Słomińskiego – Bonifraterska (powrót: Bonifraterska – Muranowska – Andersa) – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – Belwederska – Sobieskiego – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – WILANÓW.
Przystanki: BEMOWO LOTNISKO, ANDRIOLLEGO, ORLICH GNIAZD, RADIOWA, BEMOWO-LOTNISKO, MORCINKA, CONRADA, KOCHANOWSKIEGO, POWĄZKI, ELBLĄSKA, RYDYGIERA, PRZASNYSKA, SADY ŻOLIBORSKIE, POPIEŁUSZKI, PL. WILSONA, MURANOWSKA, MIODOWA, FOKSAL, PL. TRZECH KRZYŻY, PL. NA ROZDROŻU, SPACEROWA, DOLNA, ŚW. BONIFACEGO, TRUSKAWIECKA, NAŁĘCZOWSKA, INSTYTUT REUMATOLOGII, KRÓLOWEJ MARYSIEŃKI, WILANÓW.
(Stara trasa: POWĄZKI (SYBILLI) – Powązkowska – Duchnicka – ... – Belwederska – Dolna – Konduktorska – PIASECZYŃSKA (powrót: PIASECZYŃSKA – Dolna).)
Obustronne przedłużenie trasy w celu poprawy obsługi komunikacyjnej os. Bemowo Lotnisko i Wilanowa. Likwidacja krańca ulicznego PIASECZYŃSKA.
1989.04.01. Zmiana taryfy biletowej MZK.

RODZAJ BILETU BILET NORMALNY BILET ULGOWY
Bilet jednorazowy na linie tramwajowe, trolejbusowe, autobusowe zwykłe oraz przyspieszone. 30 zł 15 zł
Bilet jednorazowy na linie autobusowe pospieszne i podmiejskie. 60 zł 30 zł
Bilet jednorazowy na linie autobusowe nocne. 150 zł 75 zł (tylko dla kombatantów)
Bilet jednorazowy na linie autobusowe sezonowe. 90 - 240 zł -
Bilet jednorazowy na linię "Wyścigi". 180 zł 90 zł (tylko dla kombatantów)
Bilet jednorazowy na bagaż 60 zł -
Bilet miesięczny docelowy (praca-dom) bez linii pospiesznych, normalny, ogólnodostępny. 3000 zł -
Bilet miesięczny docelowy (praca-dom) bez linii pospiesznych, dla pracowników jednostek budżetowych. 1200 zł -
Bilet miesięczny docelowy (praca-dom) bez linii pospiesznych, szkolny i socjalny. 600 zł -
Bilet miesięczny docelowy (praca-dom) z liniami pospiesznymi, normalny, ogólnodostępny. 4500 zł -
Bilet miesięczny docelowy (praca-dom) z liniami pospiesznymi, dla pracowników jednostek budżetowych. 2700 zł -
Bilet miesięczny docelowy (praca-dom) z liniami pospiesznymi, szkolny i socjalny. 1350 zł -
Bilet miesięczny na wszystkie linie bez pospiesznych, normalny, ogólnodostępny. 4800 zł -
Bilet miesięczny na wszystkie linie bez pospiesznych, dla pracowników jednostek budżetowych. 3000 zł -
Bilet miesięczny na wszystkie linie bez pospiesznych, szkolny i socjalny. 1500 zł -
Bilet miesięczny na wszystkie linie z pospiesznymi, normalny, ogólnodostępny. 7200 zł -
Bilet miesięczny na wszystkie linie z pospiesznymi, dla pracowników jednostek budżetowych. 5400 zł -
Bilet miesięczny na wszystkie linie z pospiesznymi, szkolny i socjalny. 2700 zł -
Bilet miesięczny na linie podmiejskie do 10 km. 1500 zł 750 zł
Bilet miesięczny na linie podmiejskie do 20 km. 3000 zł 1500 zł
Opłata za jazdę bez ważnego biletu. 5000 zł -
Bilet kwartalny imienny na wszystkie linie bez pospiesznych. 20000 zł -
Bilet kwartalny na okaziciela na wszystkie linie bez pospiesznych. 13000 zł -
Bilet turystyczny. 2400 zł -
Opłata zryczałtowana za korzystanie z linii nocnych na podstawie biletów miesięcznych. 1000 zł -
Zniesiona zostaje taryfa ulgowa przy zakupie miesięcznych biletów dla pracowników zatrudnionych w przedsiębiorstwach państwowych, spółdzielczych i prywatnych.
Tracą ważność uprawnienia posiadaczy dotychczasowych biletów miesięcznych pracowniczych do przejazdu liniami nocnymi nabywane na podstawie odpowiednich zasadniczych. Dla korzystania z przejazdów liniami nocnymi na podstawie biletu miesięcznego konieczne jest wykupywanie co miesiąc znaczka za 1000 zł i naklejanie go na bilecie.

1989.04.01. 195 linia autobusowa zwykła stała HUTA – Kasprowicza – Żeromskiego – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Słomińskiego – Bonifraterska (powrót: Bonifraterska – Muranowska – Andersa) – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – Belwederska – Sobieskiego – aleja Sikorskiego – Dolina Służewiecka – aleja Rodowicza – Bartoka – Surowieckiego – Romera – Herbsta – Pileckiego – Ciszewskiego – URSYNÓW POŁUDNIOWY.
(Stara trasa: HUTA – ... – Dolina Służewiecka – aleja KEN – Surowieckiego – Romera – ... – URSYNÓW POŁUDNIOWY.)
Korekta trasy w celu poprawy obsługi komunikacyjnej osiedla Jary.
SZCZAKI linia autobusowa sezonowa zwykła okresowa (kursuje w dni świąteczne oraz w środy w godzinach szczytu) OKĘCIE – aleja Krakowska – Raszyn: aleja Krakowska – Falenty: aleja Krakowska – Janki: aleja Krakowska – Nowy Sękocin: aleja Krakowska – Stary Sękocin: aleja Krakowska – Sękocin Las: aleja Krakowska – Łazy: aleja Krakowska – Marysin: aleja Krakowska – Wólka Kosowska: aleja Krakowska – Kolonia Warszawska: aleja Krakowska – Jabłonowo: aleja Krakowska – Mroków: aleja Krakowska – Rejonowa – Mrokowska Kolonia: Rejonowa – Warszawianka: Rejonowa – Wola Mrokowska: Rejonowa – Szczaki: Mrokowska – SZCZAKI. Uruchomienie linii dowożących pasażerów do ogródków działkowych.
SZAMOTY linia autobusowa sezonowa zwykła okresowa (kursuje w dni świąteczne oraz w środy w godzinach szczytu) OKĘCIE – aleja Krakowska – Raszyn: aleja Krakowska – Falenty: aleja Krakowska – Janki: Mszczonowska – Wolica: aleja Katowicka – Paszków: aleja Katowicka – Nadarzyn: aleja Katowicka – Sienkiewicza – Kajetany: Rolna – Szamoty: Rolna – SZAMOTY.
1989.04.15. W linia autobusowa sezonowa pospieszna okresowa (kursuje w dni wyścigów konnych) PLAC UNII LUBELSKIEJ – Puławska – WYŚCIGI. Uruchomienie linii w związku z rozpoczęciem sezonu wyścigowego.
1989.04.22. 107 linia autobusowa zwykła stała PLAC PIŁSUDSKIEGO – Trębacka – Krakowskie Przedmieście (powrót: Krakowskie Przedmieście – Królewska – PLAC PIŁSUDSKIEGO.) – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Książęca – Rozbrat – Myśliwiecka – Szwoleżerów – Czerniakowska – Chełmska – Belwederska – Spacerowa – Klonowa – PLAC UNII LUBELSKIEJ (powrót: PLAC UNII LUBELSKIEJ – Bagatela – Belwederska).
(Stara trasa: KONWIKTORSKA – Konwiktorska – Bonifraterska (powrót: Bonifraterska – Międzyparkowa – Słomińskiego – Szymanowska – Zakroczymska – Konwiktorska – KONWIKTORSKA.) – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – ... – PLAC UNII LUBELSKIEJ.)
Skrócenie trasy - likwidacja pętli DŁUGA i skierowanie linii 175 do pętli KONWIKTORSKA.
144 linia autobusowa zwykła stała PLAC PIŁSUDSKIEGO – Trębacka – Krakowskie Przedmieście (powrót: Krakowskie Przedmieście – Królewska – PLAC PIŁSUDSKIEGO.) – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – aleja Szucha – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Malczewskiego – Joliot-Curie – Woronicza – Spartańska – SPARTAŃSKA.
(Stara trasa: DŁUGA – Miodowa – Krakowskie Przedmieście (powrót: Krakowskie Przedmieście – plac Zamkowy – Podwale – Kilińskiego – DŁUGA.) – Nowy Świat – ... – SPARTAŃSKA.)
Skrócenie trasy w związku z likwidacją pętli DŁUGA.
175 linia autobusowa zwykła stała KONWIKTORSKA – Konwiktorska – Bonifraterska (powrót: Bonifraterska – Międzyparkowa – Słomińskiego – Szymanowska – Zakroczymska – Konwiktorska – KONWIKTORSKA.) – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Raszyńska – Żwirki i Wigury (powrót: Żwirki i Wigury – Krzyckiego – Raszyńska) – LOTNISKO CHOPINA.
(Stara trasa: DŁUGA – Miodowa – Krakowskie Przedmieście (powrót: Krakowskie Przedmieście – plac Zamkowy – Podwale – Kilińskiego – DŁUGA.) – Nowy Świat – ... – LOTNISKO CHOPINA.)
Przedłużenie trasy w związku z likwidacją pętli DŁUGA.
160 linia autobusowa zwykła stała DWORZEC CENTRALNY (poziom -1) – Emilii Plater – Twarda – plac Grzybowski – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Miodowa – Senatorska – Nowy Przejazd – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Kapucyńska – Miodowa) – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Radzymińska – Gorzykowska – Myszkowska – Barkocińska – Ossowskiego – Handlowa – Pratulińska – Trocka – TARGÓWEK.
(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY (poziom -1) – ... – Królewska – Krakowskie Przedmieście – plac Zamkowy – Senatorska – Nowy Przejazd – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Kapucyńska – Miodowa – Krakowskie Przedmieście) – most Śląsko-Dąbrowski – ... – TARGÓWEK.)
Wycofanie z rejonu pl. Zamkowego.
460 linia autobusowa przyspieszona okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) DWORZEC CENTRALNY (poziom -1) – Emilii Plater – Twarda – plac Grzybowski – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Miodowa – Senatorska – Nowy Przejazd – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Kapucyńska – Miodowa) – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Radzymińska – Gorzykowska – Handlowa – Pratulińska – Trocka – TARGÓWEK.
(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY (poziom -1) – ... – Królewska – Krakowskie Przedmieście – plac Zamkowy – Senatorska – Nowy Przejazd – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Kapucyńska – Miodowa – Krakowskie Przedmieście) – most Śląsko-Dąbrowski – ... – TARGÓWEK.)
607 linia autobusowa nocna zwykła stała RONDO STARZYŃSKIEGO – Jagiellońska – plac Hallera – Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – Targowa (powrót: Targowa – Ratuszowa – Dąbrowszczaków) – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Kapucyńska – Miodowa (powrót: Miodowa – Senatorska – Nowy Przejazd – aleja Solidarności) – Krakowskie Przedmieście – Świętokrzyska – EMILII PLATER – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Woronicza – Racjonalizacji – Konstruktorska – Wołoska – Rzymowskiego – Dolina Służewiecka – aleja KEN – Bartoka – Jastrzębowskiego – Herbsta – Pileckiego – Ciszewskiego – Dereniowa – Stryjeńskich – Belgradzka – NATOLIN WYŻYNY (powrót: NATOLIN WYŻYNY – Belgradzka – Rosoła – Płaskowickiej – Dereniowa).
(Stara trasa: RONDO STARZYŃSKIEGO – ... – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Kapucyńska – Miodowa – Krakowskie Przedmieście (powrót: Krakowskie Przedmieście – plac Zamkowy – Senatorska – Nowy Przejazd – aleja Solidarności) – Świętokrzyska – ... – NATOLIN WYŻYNY.)
D linia autobusowa pospieszna stała PLAC HALLERA – Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – Targowa (powrót: Targowa – Ratuszowa – Inżynierska) – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Kapucyńska – Miodowa (powrót: Krakowskie Przedmieście – Miodowa – Senatorska – Nowy Przejazd – aleja Solidarności) – Krakowskie Przedmieście – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Batorego – Boboli – Wołoska – Rzymowskiego – Gotarda – Bokserska – BOKSERSKA.
(Stara trasa: PLAC HALLERA – ... – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Kapucyńska – Miodowa – Krakowskie Przedmieście (powrót: Krakowskie Przedmieście – plac Zamkowy – Senatorska – Nowy Przejazd – aleja Solidarności) – Świętokrzyska – ... – BOKSERSKA.)
1989.04.25. 300 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) BIELANY ATK – Wybrzeże Gdyńskie – Gwiaździsta – Podleśna – Klaudyny – Rudzka – Hłaski – Gdańska – Słowackiego – Marymoncka – Prozy – Wybrzeże Gdyńskie – BIELANY ATK. Uruchomienie linii przeznaczonej głównie dla studentów ATK.
Linia jednokierunkowa.
1989.04.25.
1989.05.05.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie ruchu tramwajowego na ul. Rakowieckiej, Boboli i Wołoskiej w dni robocze w godz. 8.30-13.30 z powodu wymiany szyn.


10. CMENTARZ WOLSKI – ... – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Woronicza – ... – SŁUŻEWIEC.
12. ŻERAŃ FSO – ... – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Woronicza – ... – SŁUŻEWIEC.
17. HUTA – ... – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Woronicza – ... – SŁUŻEWIEC.
33. HUTA – ... – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – WYŚCIGI.
Z. DWORZEC CENTRALNY – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Batorego – Boboli – Wołoska – WORONICZA (powrót: WORONICZA – Woronicza – Joliot-Curie – Pułku Baszta – Bytnara – Wołoska).
1989.05.13. 177 linia autobusowa zwykła stała PLAC UNII LUBELSKIEJ – Bagatela – Belwederska (powrót: Belwederska – Spacerowa – Klonowa – PLAC UNII LUBELSKIEJ.) – Sobieskiego – św. Bonifacego – aleja Sikorskiego – Dolina Służewiecka – aleja Rodowicza – Jastrzębowskiego – Herbsta – Pileckiego – Ciszewskiego – Dereniowa – Gandhi – Cynamonowa – Płaskowickiej – Rosoła – Przy Bażantarni – NATOLIN POŁUDNIOWY. (powrót: NATOLIN POŁUDNIOWY – Przy Bażantarni – Stryjeńskich – Belgradzka – Rosoła).
(Stara trasa: PLAC UNII LUBELSKIEJ – ... – Cynamonowa – Płaskowickiej – Lanciego – Belgradzka – NATOLIN WOLICA (powrót: NATOLIN WOLICA – Belgradzka – Rosoła – Płaskowickiej – Cynamonowa).)
Przedłużenie trasy w celu objęcia obsługą komunikacyjną nowych osiedli na Natolinie.
1989.05.15. Zgodnie z decyzją prezydenta m. st. Warszawy zniesiono opłatę za bagaż dla wózków dziecięcych, w przypadku przewożenia dzieci do lat 4.
1989.05.20. 105 linia autobusowa zwykła stała CHOMICZÓWKA – Conrada – Wólczyńska – aleja Reymonta – Powstańców Śląskich – Radiowa – Kaliskiego – Lazurowa – Szeligowska – Połczyńska – Wolska – Kasprzaka (powrót: Kasprzaka – Ordona – Wolska) – Prosta – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER (PKiN).
(Stara trasa: (W dni świąteczne w godzinach 8.00 - 19.00: CMENTARZ PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA – Wóycickiego – Palisadowa – Opłotek – Wólczyńska – ...) CHOMICZÓWKA – Conrada – ... – EMILII PLATER (PKiN).)
Przejęcie wydłużonych kursów świątecznych do pętli przy bramie głównej Cmentarza Północnego przez linię 170.
170 linia autobusowa zwykła stała (W dni świąteczne: CMENTARZ PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA – Wóycickiego – Palisadowa – Opłotek – Conrada – ...)
CHOMICZÓWKA – Conrada – Kochanowskiego – Rudnickiego – Powązkowska – Dzika – aleja Jana Pawła II (powrót: aleja Jana Pawła II – Okopowa – Powązkowska) – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Ząbkowska – Radzymińska – Naczelnikowska – księcia Ziemowita – Swojska – Bardowskiego – ELSNERÓW.
(Stara trasa: POWĄZKI (SYBILLI) – Powązkowska – ... – Bardowskiego – ELSNERÓW.)
Przedłużenie trasy. Przejęcie świątecznych kursów na Cmentarz Północny od linii 105.
1989.06.01. 804 linia autobusowa podmiejska zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni powszednie w godz. 8.00 - 18.00) HUTA – Kasprowicza – Nocznickiego – Wólczyńska – Arkuszowa – Estrady – Klaudyn: Ekologiczna – Sikorskiego – Janów: Sikorskiego – Kwirynów: Sikorskiego – Stare Babice: Sikorskiego – STARE BABICE (RYNEK). Wprowadzenie kursowania poza godzinami szczytu.
1989.06.25. WKD linia kolei normalno-torowej (rozstaw 1435 mm, trakcja elektryczna) ZAWIESZENIE KURSOWANIA.
(Stała trasa: WARSZAWA ŚRÓDMIEŚCIE WKD - WARSZAWA OCHOTA WKDWARSZAWA ZACHODNIA WKDWARSZAWA REDUTA ORDONAWARSZAWA ALEJE JEROZOLIMSKIEWARSZAWA RAKÓWWARSZAWA SALOMEA – Opacz [OPACZ] – Michałowice – Reguły – Pruszków [MALICHY, TWORKI, PRUSZKÓW] – Komorów [KOMORÓW] – Nowa Wieś [NOWA WIEŚ] – Kanie [KANIE HELENOWSKIE] – Otrębusy [OTRĘBUSY] – Podkowa Leśna [PODKOWA LEŚNA WSCHODNIA, PODKOWA LEŚNA GŁÓWNA,PODKOWA LEŚNA ZACHODNIA] – Milanówek [KAZIMIERÓWKA, BRZÓZKI] – Grodzisk Mazowiecki [GRODZISK MAZOWIECKI KADY, GRODZISK MAZOWIECKI LASKI, GRODZISK MAZOWIECKI JORDANOWICE] – GRODZISK MAZOWIECKI RADOŃSKA.

WARSZAWA ŚRÓDMIEŚCIE WKD - WARSZAWA OCHOTA WKDWARSZAWA WARSZAWA ZACHODNIA WKDWARSZAWA REDUTA ORDONAWARSZAWA ALEJE JEROZOLIMSKIEWARSZAWA RAKÓWWARSZAWA SALOMEA – Opacz [OPACZ] – Michałowice – Reguły – Pruszków [MALICHY, TWORKI, PRUSZKÓW] – Komorów [KOMORÓW] – Nowa Wieś [NOWA WIEŚ] – Kanie [KANIE HELENOWSKIE] – Otrębusy [OTRĘBUSY] – Podkowa Leśna [PODKOWA LEŚNA WSCHODNIA, PODKOWA LEŚNA GŁÓWNA,PODKOWA LEŚNA ZACHODNIA] – Milanówek: Grudowska [MILANÓWEK POLESIE, MILANÓWEK GRUDÓW] – MILANÓWEK GRANICZNA.)
Drugi etap remontu nawierzchni torowiska wraz z wymianą szyn.
WARSZAWA

PODKOWA LEŚNA
linia autobusowa zastępcza (zwykła stała) DWORZEC ZACHODNI – Aleje Jerozolimskie – Opacz: Aleje Jerozolimskie – Reguły: Aleje Jerozolimskie – Piastów: Królewska – Pruszków: Aleje Jerozolimskie – aleja Wojska Polskiego – Nowa Wieś: Grodziska – Kanie: Warszawska – Otrębusy: Warszawska – Natalińska – Krótka – Wiejska – Przejazdowa – Podkowa Leśna: Bukowa – Jodłowa – Jana Pawła II – PODKOWA LEŚNA WKD. Uruchomienie przez PKS czterech linii autobusowych zastępczych dowożących do przystanków PKP, gdzie na czas remontu na odcinku Warszawa - Grodzisk Mazowiecki, obowiązywały również bilety WKD. Częstotliwość kursowania: co 10 minut w szczycie, co 20 minut poza szczytem.
PRUSZKÓW

KOMORÓW
linia autobusowa zastępcza (zwykła stała) PRUSZKÓW PKP – Kościuszki – Prusa – Armii Krajowej – Lipowa – Kraszewskiego – Pruszków WKD – Kraszewskiego – Lipowa (powrót: Lipowa – Kraszewskiego – Prusa) – Komorów: Kolejowa – Dąbrowskiej – KOMORÓW WKD.
BRWINÓW

PODKOWA LEŚNA
linia autobusowa zastępcza (zwykła stała) BRWINÓW PKP – Pruszkowska – Pszczelińska – Wilsona – Podkowa Leśna: Brwinowska – PODKOWA LEŚNA WKD.
BRWINÓW

GRODZISK MAZOWIECKI
linia autobusowa zastępcza (zwykła stała) BRWINÓW PKP – Pruszkowska – Pszczelińska – Wilsona – Podkowa Leśna: Obwodnica – Milanówek: Królewska – Grodzisk Mazowiecki: Królewska – Sienkiewicza – Radońska – GRODZISK MAZOWIECKI WKD RADOŃSKA.
1989.07.01. WAKACJE • Zawieszenie kursowania linii:
5, 12, 14, 24, 32, 42, 300, 305, 354, 355, 366, 367, 376, 382, 402, 422, 438, 463, 477, 801, P, S, T.

• Zawieszenie kursów szkolnych linii:
164.

1989.07.08.
1989.07.21.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie ruchu trolejbusowego z powodu robót drogowych na ul. Puławskiej.


51 [trolejbus]. ZAWIESZENIE KURSOWANIA.
51 [autobus]. WILANOWSKA – Puławska – Iwiczna: Puławska – Piaseczno: Puławska – PIASECZNO SZKOLNA (powrót: PIASECZNO SZKOLNA – Chyliczkowska – Armii Krajowej – Puławska).
1989.07.??. 403 linia autobusowa przyspieszona okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) PLAC TRZECH KRZYŻY – Aleje Ujazdowskie – Belwederska – Sobieskiego – aleja Sikorskiego – Dolina Służewiecka – Rosoła – Gandhi – Dereniowa – Stryjeńskich – Belgradzka – NATOLIN WYŻYNY (powrót: NATOLIN WYŻYNY – Belgradzka – Braci Wagów – Płaskowickiej – Dereniowa).
Przystanki: PL. TRZECH KRZYŻY, PL. NA ROZDROŻU, DOLNA, NOWOURSYNOWSKA, URSYNÓW PŁN, STRZELECKIEGO, TELIGI, POLINEZYJSKA, METRO IMIELIN, MIKLASZEWSKIEGO, STRYJEŃSKICH, BRACI WAGÓW (→PL. TRZECH KRZYŻY), NATOLIN WYŻYNY.
Uruchomienie przystanku URSYNÓW PŁN.
503 linia autobusowa przyspieszona stała KONWIKTORSKA – Konwiktorska – Bonifraterska (powrót: Bonifraterska – Międzyparkowa – Słomińskiego – Szymanowska – Zakroczymska – Konwiktorska – KONWIKTORSKA) – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – Belwederska – Sobieskiego – aleja Sikorskiego – Dolina Służewiecka – aleja Rodowicza – Rosoła – Gandhi – Dereniowa – Płaskowickiej – NATOLIN PÓŁNOCNY.
Przystanki: KONWIKTORSKA, MURANOWSKA, PL. ZAMKOWY, UNIWERSYTET, FOKSAL, PL. TRZECH KRZYŻY, PL. NA ROZDROŻU, DOLNA, NOWOURSYNOWSKA, URSYNÓW PŁN, STRZELECKIEGO, TELIGI, POLINEZYJSKA, METRO IMIELIN, MIKLASZEWSKIEGO, STRYJEŃSKICH, BRACI WAGÓW, NATOLIN PŁN.
1989.07.29.
1989.08.30.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie ruchu tramwajowego na ul. Marszałkowskiej z powodu robót torowych.


2. ŻERAŃ WSCHODNI – ... – Andersa – Stawki – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – ... – OKĘCIE.
4. CZYNSZOWA – ... – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – ... – OKĘCIE.
15. HUTA – ... – Andersa – Stawki – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – ... – PLAC NARUTOWICZA.
18. ŻERAŃ FSO – ... – Andersa – Stawki – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – ... – SŁUŻEWIEC.
31. POTOCKA – ... – Andersa – Stawki – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – ... – SŁUŻEWIEC.
36. MARYMONT – ... – Andersa – Stawki – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – ... – WYŚCIGI.
Z. STAWKI – Andersa – Anielewicza – Zamenhofa – Nowolipki – Andersa (powrót: Andersa – STAWKI.) – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Boya – PLAC UNII LUBELSKIEJ (powrót: PLAC UNII LUBELSKIEJ – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji).
1989.08.01. DWORZEC CENTRALNY

POWĄZKI
linia autobusowa cmentarna zwykła DWORZEC CENTRALNY – Emilii Plater – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Okopowa – Powązkowska (powrót: Powązkowska – Dzika – aleja Jana Pawła II) – POWĄZKI (SYBILLI). Uruchomienie linii cmentarnej kursującej tylko przez jeden dzień w związku z obchodami 45-ej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
1989.08.10. 150 linia autobusowa zwykła stała SZCZĘŚLIWICE – Dickensa – Białobrzeska (powrót: Białobrzeska – Opaczewska – Szczęśliwicka – SZCZĘŚLIWICE.) – Kopińska – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Towarowa – Srebrna – Twarda – Prosta – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Złota – Srebrna) – Kopernika – Tamka – Dobra – MARIENSZTAT (powrót: MARIENSZTAT – Dobra – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Karowa – Dobra).
(Stara trasa: DICKENSA – Białobrzeska (powrót: Białobrzeska – Opaczewska – Szczęśliwicka – DICKENSA.) – Kopińska – ... – MARIENSZTAT.)
Skierowanie do nowej pętli przy zbiegu ulic Dickensa i Szczęśliwickiej.
C linia autobusowa pospieszna stała SZCZĘŚLIWICE – Dickensa – Białobrzeska (powrót: Białobrzeska – Opaczewska – Szczęśliwicka – SZCZĘŚLIWICE.) – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Bracka – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie) – Aleje Ujazdowskie – aleja Armii Ludowej – most Łazienkowski – aleja Stanów Zjednoczonych – Grochowska – Płowiecka – Błękitna – Widoczna (powrót: Widoczna – Płowiecka) – Szpotańskiego – Patriotów – Bysławska – FALENICA.
(Stara trasa: DICKENSA – Białobrzeska (powrót: Białobrzeska – Opaczewska – Szczęśliwicka – DICKENSA.) – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – ... – FALENICA.)
1989.08.16.
1989.08.25.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie ruchu tramwajowego w dni robocze w godz. 9.00 - 13.30 na ciągu ulic Odrowąża - Budowlana - Rembielińska - Annopol na odcinku od pętli awaryjnej Odrowąża do pętli Żerań Wschodni z powodu robót torowych.


1. ODROWĄŻA – Odrowąża – 11 Listopada – ... – KOŁO.
2. ODROWĄŻA – Odrowąża – 11 Listopada – ... – OKĘCIE.
3. ODROWĄŻA – Odrowąża – 11 Listopada – ... – GOCŁAWEK.
32. ODROWĄŻA – Odrowąża – 11 Listopada – ... – BANACHA.
34. ODROWĄŻA – Odrowąża – 11 Listopada – ... – OSIEDLE WOLSKA.
Z. POŻAROWA – Odrowąża (powrót: Odrowąża – Staniewicka – POŻAROWA.) – Wysockiego – Bazyliańska – Rembielińska – Annopol – ŻERAŃ WSCHODNI.
1989.09.01. KONIEC WAKACJI • Przywrócenie kursowania linii:
5, 12, 14, 24, 32, 42, 305, 402, 477.

• Przywrócenie kursów szkolnych linii:
164.

300 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: BIELANY ATK – Wybrzeże Gdyńskie – Gwiaździsta – Podleśna – Klaudyny – Rudzka – Hłaski – Gdańska – Słowackiego – Marymoncka – Prozy – Wybrzeże Gdyńskie – BIELANY ATK.)
Likwidacja linii związana z brakiem kierowców w MZK.
354 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: DWORZEC ZACHODNI – Aleje Jerozolimskie – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Szczęśliwicka – Aleje Jerozolimskie – Niemcewicza – Grójecka (powrót: Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie) – Grójecka – aleja Krakowska – Hynka – Żwirki i Wigury – 17 Stycznia – Wirażowa – PKP OKĘCIE.)
355 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: ZNANA – Olbrachta (powrót: Olbrachta – Stroma – Strąkowa – Boznańskiej – Olbrachta – ZNANA.) – Górczewska – Płocka – Wolska – Skierniewicka – Siedmiogrodzka – Grzybowska – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska – Krakowskie Przedmieście – Kopernika – Świętokrzyska – NOWY ŚWIAT (powrót: NOWY ŚWIAT – Świętokrzyska – Prosta – Żelazna – Grzybowska).)
382 linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni robocze) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: RAKOWIECKA / ŁOWICKA – Łowicka – Madalińskiego (powrót: Madalińskiego – Boboli – Rakowiecka – RAKOWIECKA / ŁOWICKA.) – Kazimierzowska – Krasickiego – Wielicka – aleja Niepodległości – Puławska – Wałbrzyska – Nowoursynowska – URSYNÓW SGGW-AR.)
438 linia autobusowa przyspieszona okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: PLAC KONSTYTUCJI – Piękna – Aleje Ujazdowskie – aleja Armii Ludowej (powrót: aleja Armii Ludowej – Koszykowa – PLAC KONSTYTUCJI.) – most Łazienkowski – Wał Miedzeszyński – Zwycięzców – Francuska – aleja Zieleniecka – Targowa – Ząbkowska – Radzymińska – Naczelnikowska – Zabraniecka – UTRATA.
Przystanki: PL. KONSTYTUCJI, PL. NA ROZDROŻU, ROZBRAT, OBROŃCÓW, RONDO WASZYNGTONA, AL. ZIELENIECKA, ZĄBKOWSKA, KORSAKA, ŚNIEŻNA, NACZELNIKOWSKA, ZABRANIECKA-TECHMAZBYT, KS. ANNY (NŻ), ZABRANIECKA WZT, UTRATA.)
WKD linia kolei normalno-torowej (rozstaw 1435 mm, trakcja elektryczna) WARSZAWA ŚRÓDMIEŚCIE WKD - WARSZAWA OCHOTA WKDWARSZAWA ZACHODNIA WKDWARSZAWA REDUTA ORDONAWARSZAWA ALEJE JEROZOLIMSKIEWARSZAWA RAKÓWWARSZAWA SALOMEA – Opacz [OPACZ] – Michałowice – Reguły – Pruszków [MALICHY, TWORKI, PRUSZKÓW] – Komorów [KOMORÓW] – Nowa Wieś [NOWA WIEŚ] – Kanie [KANIE HELENOWSKIE] – Otrębusy [OTRĘBUSY] – Podkowa Leśna [PODKOWA LEŚNA WSCHODNIA, PODKOWA LEŚNA GŁÓWNA,PODKOWA LEŚNA ZACHODNIA] – Milanówek [KAZIMIERÓWKA, BRZÓZKI] – Grodzisk Mazowiecki [GRODZISK MAZOWIECKI KADY, GRODZISK MAZOWIECKI LASKI, GRODZISK MAZOWIECKI JORDANOWICE] – GRODZISK MAZOWIECKI RADOŃSKA.

WARSZAWA ŚRÓDMIEŚCIE WKD - WARSZAWA OCHOTA WKDWARSZAWA WARSZAWA ZACHODNIA WKDWARSZAWA REDUTA ORDONAWARSZAWA ALEJE JEROZOLIMSKIEWARSZAWA RAKÓWWARSZAWA SALOMEA – Opacz [OPACZ] – Michałowice – Reguły – Pruszków [MALICHY, TWORKI, PRUSZKÓW] – Komorów [KOMORÓW] – Nowa Wieś [NOWA WIEŚ] – Kanie [KANIE HELENOWSKIE] – Otrębusy [OTRĘBUSY] – Podkowa Leśna [PODKOWA LEŚNA WSCHODNIA, PODKOWA LEŚNA GŁÓWNA,PODKOWA LEŚNA ZACHODNIA] – Milanówek: Grudowska [MILANÓWEK POLESIE, MILANÓWEK GRUDÓW] – MILANÓWEK GRANICZNA.
Zakończenie remontu nawierzchni torowiska wraz z wymianą szyn.
WARSZAWA

PODKOWA LEŚNA
linia autobusowa zastępcza (zwykła stała) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: DWORZEC ZACHODNI – Aleje Jerozolimskie – Opacz: Aleje Jerozolimskie – Reguły: Aleje Jerozolimskie – Piastów: Królewska – Pruszków: Aleje Jerozolimskie – aleja Wojska Polskiego – Nowa Wieś: Grodziska – Kanie: Warszawska – Otrębusy: Warszawska – Natalińska – Krótka – Wiejska – Przejazdowa – Podkowa Leśna: Bukowa – Jodłowa – Jana Pawła II – PODKOWA LEŚNA WKD.)
PRUSZKÓW

KOMORÓW
linia autobusowa zastępcza (zwykła stała) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: PRUSZKÓW PKP – Kościuszki – Prusa – Armii Krajowej – Lipowa – Kraszewskiego – Pruszków WKD – Kraszewskiego – Lipowa (powrót: Lipowa – Kraszewskiego – Prusa) – Komorów: Kolejowa – Dąbrowskiej – KOMORÓW WKD.)
BRWINÓW

PODKOWA LEŚNA
linia autobusowa zastępcza (zwykła stała) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: BRWINÓW PKP – Pruszkowska – Pszczelińska – Wilsona – Podkowa Leśna: Brwinowska – PODKOWA LEŚNA WKD.)
BRWINÓW

GRODZISK MAZOWIECKI
linia autobusowa zastępcza (zwykła stała) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: BRWINÓW PKP – Pruszkowska – Pszczelińska – Wilsona – Podkowa Leśna: Obwodnica – Milanówek: Królewska – Grodzisk Mazowiecki: Królewska – Sienkiewicza – Radońska – GRODZISK MAZOWIECKI WKD RADOŃSKA.)
1989.10.01. KONIEC WAKACJI • Przywrócenie kursowania linii:
376, P, S.

1989.10.01. Zmiana taryfy biletowej MZK.

RODZAJ BILETU BILET NORMALNY BILET ULGOWY
Bilet jednorazowy na linie tramwajowe, trolejbusowe, autobusowe zwykłe oraz przyspieszone. 60 zł 30 zł
Bilet jednorazowy na linie autobusowe pospieszne i podmiejskie. 120 zł 60 zł
Bilet jednorazowy na linie autobusowe nocne. 300 zł 150 zł (tylko dla kombatantów)
Bilet jednorazowy na linie autobusowe sezonowe. 180 - 480 zł -
Bilet jednorazowy na linię "Wyścigi". 360 zł 180 zł (tylko dla kombatantów)
Bilet jednorazowy na bagaż 120 zł -
Opłata za jazdę bez ważnego biletu. 10000 zł -

1989.10.14. H linia autobusowa pospieszna stała OKĘCIE – aleja Krakowska – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Bracka – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie) – Książęca – Ludna – Wioślarska – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – aleja Solidarności – Jagiellońska (powrót: Jagiellońska – św. Cyryla i Metodego – Targowa) – Modlińska – Obrazkowa – Świderska – TARCHOMIN (FABRYKA DOMÓW).
Przystanki: OKĘCIE, CYPRYSOWA (NŻ), HYNKA, 1 SIERPNIA, KOROTYŃSKIEGO, DICKENSA, BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 R., KINO OCHOTA, PL. NARUTOWICZA, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, CENTRUM, PL. TRZECH KRZYŻY (→TARCHOMIN), RONDO WASZYNGTONA, AL. ZIELENIECKA, DW. WILEŃSKI, PL. HALLERA (NŻ), RONDO STARZYŃSKIEGO, PIMOT (NŻ), ŚLIWICE (NŻ), BUDZYŃSKIEJ-TYLICKIEJ (NŻ), DYREKCJA FSO (NŻ), ŻERAŃ FSO, EC ŻERAŃ (NŻ), KONWALIOWA (NŻ), EKSPRESOWA, OBRAZKOWA (NŻ), TARCHOMIN (FABRYKA DOMÓW).
(Stara trasa: OKĘCIE – ... – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Nowy Świat – Świętokrzyska – Kopernika – Tamka – most Syreny – Wybrzeże Szczecińskie – Okrzei – Targowa – aleja Solidarności – Jagiellońska (powrót: Jagiellońska – św. Cyryla i Metodego – Targowa – Kłopotowskiego – Wybrzeże Szczecińskie) – Modlińska – ... – TARCHOMIN (FABRYKA DOMÓW).)
Przywrócenie przejazdu przez most Poniatowskiego.
BIAŁOBRZEGI linia autobusowa sezonowa pospieszna okresowa (kursuje w dni świąteczne) ZAWIESZENIE KURSOWANIA.
(Stała trasa: EMILII PLATER – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER.) – plac Bankowy – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Radzymińska – Ząbki: Radzymińska – Marki: Piłsudskiego – Legionowa – Rembielszczyzna: Strużańska – Jana Kazimierza – Nieporęt: Jana Kazimierza – Zegrzyńska – aleja Wojska Polskiego – Białobrzegi: aleja Wojska Polskiego – BIAŁOBRZEGI.)
Zakończenie sezonu wypoczynkowego.
1989.10.16.
1989.10.18.

1989.10.21.
1989.10.22.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie ruchu tramwajowego w dniach 16-18 października w godz. 9.00 - 13.30 oraz 21-22 października przez cały dzień na ulicy Puławskiej na odcinku od ul. Woronicza do pętli "Wyścigi" z powodu przełączania torowiska na wykonany objazd.


4. CZYNSZOWA – ... – Puławska – Woronicza – WORONICZA.
14. OKĘCIE – ... – Puławska – WIERZBNO.
19. PIASKI – ... – Puławska – WIERZBNO.
33. HUTA – ... – Wołoska – Woronicza – WORONICZA.
36. MARYMONT – ... – Puławska – Woronicza – WORONICZA.
Z. WORONICZA – Wołoska – Bytnara – Pułku Baszta – Joliot-Curie – Woronicza – Puławska – Romera (zawrotka) – Puławska – Malczewskiego (zawrotka) – Puławska – Woronicza – WORONICZA.
1989.10.23.
1989.10.26.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie ruchu tramwajowego w godz. 8.30 - 13.30 na ciągu ulic Odrowąża - Budowlana - Rembielińska - Annopol na odcinku od pętli awaryjnej Odrowąża do pętli Żerań Wschodni z powodu robót torowych.


1. ODROWĄŻA – Odrowąża – 11 Listopada – ... – KOŁO.
2. ODROWĄŻA – Odrowąża – 11 Listopada – ... – OKĘCIE.
3. ODROWĄŻA – Odrowąża – 11 Listopada – ... – GOCŁAWEK.
32. ODROWĄŻA – Odrowąża – 11 Listopada – ... – BANACHA.
34. ODROWĄŻA – Odrowąża – 11 Listopada – ... – OSIEDLE WOLSKA.
Z. POŻAROWA – Odrowąża (powrót: Odrowąża – Staniewicka – POŻAROWA.) – Wysockiego – Bazyliańska – Rembielińska – Annopol – ŻERAŃ WSCHODNI.
1989.11.01. Zmiana taryfy biletowej MZK.

RODZAJ BILETU BILET NORMALNY BILET ULGOWY
Bilet miesięczny docelowy (praca-dom) bez linii pospiesznych, normalny, ogólnodostępny. 6000 zł -
Bilet miesięczny docelowy (praca-dom) bez linii pospiesznych, dla pracowników jednostek budżetowych. 2400 zł -
Bilet miesięczny docelowy (praca-dom) bez linii pospiesznych, szkolny i socjalny. 1200 zł -
Bilet miesięczny docelowy (praca-dom) z liniami pospiesznymi, normalny, ogólnodostępny. 9000 zł -
Bilet miesięczny docelowy (praca-dom) z liniami pospiesznymi, dla pracowników jednostek budżetowych. 5400 zł -
Bilet miesięczny docelowy (praca-dom) z liniami pospiesznymi, szkolny i socjalny. 2700 zł -
Bilet miesięczny na wszystkie linie bez pospiesznych, normalny, ogólnodostępny. 9600 zł -
Bilet miesięczny na wszystkie linie bez pospiesznych, dla pracowników jednostek budżetowych. 6000 zł -
Bilet miesięczny na wszystkie linie bez pospiesznych, szkolny i socjalny. 3000 zł -
Bilet miesięczny na wszystkie linie z pospiesznymi, normalny, ogólnodostępny. 14400 zł -
Bilet miesięczny na wszystkie linie z pospiesznymi, dla pracowników jednostek budżetowych. 10800 zł -
Bilet miesięczny na wszystkie linie z pospiesznymi, szkolny i socjalny. 5400 zł -
Bilet miesięczny na linie podmiejskie do 10 km. 3000 zł 1500 zł
Bilet miesięczny na linie podmiejskie do 20 km. 6000 zł 3000 zł
Bilet kwartalny imienny na wszystkie linie bez pospiesznych. 30000 zł -
Bilet kwartalny na okaziciela na wszystkie linie bez pospiesznych. 19000 zł -
Bilet turystyczny. 3600 zł -
Opłata zryczałtowana za korzystanie z linii nocnych na podstawie biletów miesięcznych. 1600 zł -

1989.11.01. PL. DEFILAD

CMENTARZ BRÓDNOWSKI
(ŚW. WINCENTEGO)
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC DEFILAD – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – PLAC DEFILAD.) – plac Bankowy – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Słomińskiego (powrót: Słomińskiego – Andersa) – most Gdański – Starzyńskiego – św. Wincentego – Kołowa – Gościeradowska – Borzymowska – CMENTARZ BRÓDNOWSKI (powrót: CMENTARZ BRÓDNOWSKI – św. Wincentego). Uruchomienie linii cmentarnych. Więcej szczegółów znajduje się TUTAJ.
PL. DEFILAD

POWĄZKI
(CM. WOJSKOWY)
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC DEFILAD – Marszałkowska – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – Emilii Plater – PLAC DEFILAD.) – aleja Jana Pawła II – Okopowa – Powązkowska (powrót: Powązkowska – Dzika – aleja Jana Pawła II) – POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY).
PL. DEFILAD

CMENTARZ PÓŁNOCNY
(BRAMA GŁÓWNA)
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC DEFILAD – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – PLAC DEFILAD.) – plac Bankowy – Andersa – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – plac Wilsona – Słowackiego – Żeromskiego – Wólczyńska – Opłotek – Palisadowa – Wóycickiego – CMENTARZ PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA (powrót: CMENTARZ PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA – Wóycickiego – Wólczyńska).
PL. NARUTOWICZA

CMENTARZ BRÓDNOWSKI
(ŚW. WINCENTEGO)
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Bracka – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie) – Książęca – Ludna – Wioślarska – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – aleja Solidarności – Jagiellońska (powrót: Jagiellońska – św. Cyryla i Metodego – Targowa) – Starzyńskiego – św. Wincentego – Kołowa – Gościeradowska – Borzymowska – CMENTARZ BRÓDNOWSKI (powrót: CMENTARZ BRÓDNOWSKI – św. Wincentego).
PL. NARUTOWICZA

POWĄZKI
(CM. WOJSKOWY)
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – plac Zawiszy – Towarowa – Okopowa – Powązkowska – POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY).
WIATRACZNA

CMENTARZ BRÓDNOWSKI
(ŚW. WINCENTEGO)
linia autobusowa cmentarna pospieszna WIATRACZNA – Grochowska – Zamoyskiego – Targowa – aleja Solidarności – Jagiellońska (powrót: Jagiellońska – św. Cyryla i Metodego – Targowa) – Starzyńskiego – św. Wincentego – Kołowa – Gościeradowska – Borzymowska – CMENTARZ BRÓDNOWSKI (powrót: CMENTARZ BRÓDNOWSKI – św. Wincentego).
WIATRACZNA

POWĄZKI
(CM. WOJSKOWY)
linia autobusowa cmentarna pospieszna WIATRACZNA – aleja Waszyngtona – aleja i most Poniatowskiego – Wioślarska – Ludna – Książęca – plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Bracka – plac Trzech Krzyży) – plac Zawiszy – Towarowa – Okopowa – Powązkowska – POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY).
CMENTARZ PÓŁNOCNY
(BRAMA GŁÓWNA)

CMENTARZ BRÓDNOWSKI
(ŚW. WINCENTEGO)
linia autobusowa cmentarna pospieszna CMENTARZ PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA – Wóycickiego – Wólczyńska (powrót: Wólczyńska – Opłotek – Palisadowa – Wóycickiego – CMENTARZ PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA.) – Żeromskiego – Perzyńskiego – Broniewskiego – Krasińskiego – Powązkowska – Okopowa – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – św. Wincentego – Kołowa – Gościeradowska – Borzymowska – CMENTARZ BRÓDNOWSKI (powrót: CMENTARZ BRÓDNOWSKI – św. Wincentego).
PL. WILSONA

PALMIRY
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC WILSONA – Słowackiego (powrót: Słowackiego – plac Wilsona – Krasińskiego – Wybrzeże Gdyńskie – Krasińskiego – PLAC WILSONA.) – Marymoncka – Pułkowa – Łomianki: Kolejowa – Dziekanów Leśny; Kolejowa – Pieńków: Kolejowa – Palmiry: droga przez Palmiry – POCIECHA.
1989.11.03.
1989.11.10.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie ruchu tramwajowego w godz. 8.30 - 13.30 na ciągu ulic Odrowąża - Budowlana - Rembielińska - Annopol na odcinku od pętli awaryjnej Odrowąża do pętli Żerań Wschodni z powodu robót torowych.


1. ODROWĄŻA – Odrowąża – 11 Listopada – ... – KOŁO.
2. ODROWĄŻA – Odrowąża – 11 Listopada – ... – OKĘCIE.
3. ODROWĄŻA – Odrowąża – 11 Listopada – ... – GOCŁAWEK.
32. ODROWĄŻA – Odrowąża – 11 Listopada – ... – BANACHA.
34. ODROWĄŻA – Odrowąża – 11 Listopada – ... – OSIEDLE WOLSKA.
Z. POŻAROWA – Odrowąża (powrót: Odrowąża – Staniewicka – POŻAROWA.) – Wysockiego – Bazyliańska – Rembielińska – Annopol – KANAŁ ŻERAŃSKI.
1989.11.11. 101 linia autobusowa zwykła stała PLAC TRZECH KRZYŻY – Książęca – Ludna – Wioślarska – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – Ratuszowa – Dąbrowszczaków (powrót: Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – Targowa) – plac Hallera – Jagiellońska – Modlińska – Obrazkowa – Myśliborska – Porajów – Świderska – Mehoffera – NOWODWORSKA.
(Stara trasa: PLAC TRZECH KRZYŻY – ... – Modlińska – Obrazkowa – Świderska – TARCHOMIN (FABRYKA DOMÓW).)
Przedłużenie trasy przez rejon nowego osiedla mieszkaniowego.
1989.11.15. Zmiana taryfy biletowej MZK.

RODZAJ BILETU BILET NORMALNY BILET ULGOWY
Bilet jednorazowy na linie tramwajowe, trolejbusowe, autobusowe zwykłe oraz przyspieszone. 120 zł 60 zł
Bilet jednorazowy na linie autobusowe pospieszne. 240 zł 120 zł
Bilet jednorazowy na linie autobusowe podmiejskie. 180 zł 90 zł
Bilet jednorazowy na linie autobusowe nocne. 600 zł 300 zł (tylko dla kombatantów)
Bilet jednorazowy na linie autobusowe sezonowe. 360 - 960 zł -
Bilet jednorazowy na linię "Wyścigi". 720 zł 360 zł (tylko dla kombatantów)
Bilet jednorazowy na bagaż 240 zł -
Opłata za jazdę bez ważnego biletu. 10000 zł -

1989.11.20.
1989.12.02.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie ruchu tramwajowego w dni robocze w godz. 8.30 - 13.30 na ciągu ulic Odrowąża - Budowlana - Rembielińska - Annopol na odcinku od pętli awaryjnej Odrowąża do pętli Żerań Wschodni z powodu robót torowych.


1. ODROWĄŻA – Odrowąża – 11 Listopada – ... – KOŁO.
2. ODROWĄŻA – Odrowąża – 11 Listopada – ... – OKĘCIE.
3. ODROWĄŻA – Odrowąża – 11 Listopada – ... – GOCŁAWEK.
32. ODROWĄŻA – Odrowąża – 11 Listopada – ... – BANACHA.
34. ODROWĄŻA – Odrowąża – 11 Listopada – ... – OSIEDLE WOLSKA.
Z. POŻAROWA – Odrowąża (powrót: Odrowąża – Staniewicka – POŻAROWA.) – Wysockiego – Bazyliańska – Rembielińska – Annopol – KANAŁ ŻERAŃSKI.
1989.11.27. 403 linia autobusowa przyspieszona okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) PLAC TRZECH KRZYŻY – Aleje Ujazdowskie – Belwederska – Sobieskiego – aleja Sikorskiego – Dolina Służewiecka – Rosoła – Gandhi – Dereniowa – Stryjeńskich – Belgradzka – Rosoła – Przy Bażantarni – NATOLIN POŁUDNIOWY (powrót: NATOLIN POŁUDNIOWY – Przy Bażantarni – Stryjeńskich).
Przystanki: PL. TRZECH KRZYŻY, PL. NA ROZDROŻU, DOLNA, NOWOURSYNOWSKA, URSYNÓW PŁN, STRZELECKIEGO, TELIGI, POLINEZYJSKA, METRO IMIELIN, MIKLASZEWSKIEGO, STRYJEŃSKICH, OS. WYŻYNY, MAŁCUŻYŃSKIEGO (→NATOLIN PŁD), METRO NATOLIN (→NATOLIN PŁD), LANCIEGO (→NATOLIN PŁD), BELGRADZKA (NŻ) (→NATOLIN PŁD), MAŁEJ ŁĄKI (NŻ) (→PL. TRZECH KRZYŻY), LOKAJSKIEGO (NŻ) (→NATOLIN PŁD), NATOLIN PŁD.
(Stara trasa: PLAC TRZECH KRZYŻY – ... – Dereniowa – Stryjeńskich – Belgradzka – NATOLIN WYŻYNY (powrót: NATOLIN WYŻYNY – Belgradzka – Braci Wagów – Płaskowickiej – Dereniowa).
Przystanki: PL. TRZECH KRZYŻY, ..., MIKLASZEWSKIEGO, STRYJEŃSKICH, BRACI WAGÓW (→PL. TRZECH KRZYŻY), NATOLIN WYŻYNY.)
Przedłużenie trasy w celu polepszenia obsługi komunikacyjnej nowych osiedli Natolina.
1989.11.??. SZCZAKI linia autobusowa sezonowa zwykła okresowa (kursuje w dni świąteczne oraz w środy w godzinach szczytu) ZAWIESZENIE KURSOWANIA.
(Stała trasa: OKĘCIE – aleja Krakowska – Raszyn: aleja Krakowska – Falenty: aleja Krakowska – Janki: aleja Krakowska – Nowy Sękocin: aleja Krakowska – Stary Sękocin: aleja Krakowska – Sękocin Las: aleja Krakowska – Łazy: aleja Krakowska – Marysin: aleja Krakowska – Wólka Kosowska: aleja Krakowska – Kolonia Warszawska: aleja Krakowska – Jabłonowo: aleja Krakowska – Mroków: aleja Krakowska – Rejonowa – Mrokowska Kolonia: Rejonowa – Warszawianka: Rejonowa – Wola Mrokowska: Rejonowa – Szczaki: Mrokowska – SZCZAKI.)
Zakończenie sezonu wypoczynkowego.
SZAMOTY linia autobusowa sezonowa zwykła okresowa (kursuje w dni świąteczne oraz w środy w godzinach szczytu) ZAWIESZENIE KURSOWANIA.
(Stała trasa: OKĘCIE – aleja Krakowska – Raszyn: aleja Krakowska – Falenty: aleja Krakowska – Janki: Mszczonowska – Wolica: aleja Katowicka – Paszków: aleja Katowicka – Nadarzyn: aleja Katowicka – Sienkiewicza – Kajetany: Rolna – Szamoty: Rolna – SZAMOTY.)
1989.12.01. Zmiana taryfy biletowej MZK.

RODZAJ BILETU BILET NORMALNY BILET ULGOWY
Bilet miesięczny docelowy (praca-dom) bez linii pospiesznych, normalny, ogólnodostępny. 9000 zł -
Bilet miesięczny docelowy (praca-dom) bez linii pospiesznych, dla pracowników jednostek budżetowych. 3600 zł -
Bilet miesięczny docelowy (praca-dom) bez linii pospiesznych, szkolny i socjalny. 1800 zł -
Bilet miesięczny docelowy (praca-dom) z liniami pospiesznymi, normalny, ogólnodostępny. 13600 zł -
Bilet miesięczny docelowy (praca-dom) z liniami pospiesznymi, dla pracowników jednostek budżetowych. 8000 zł -
Bilet miesięczny docelowy (praca-dom) z liniami pospiesznymi, szkolny i socjalny. 4000 zł -
Bilet miesięczny na wszystkie linie bez pospiesznych, normalny, ogólnodostępny. 14400 zł -
Bilet miesięczny na wszystkie linie bez pospiesznych, dla pracowników jednostek budżetowych. 9000 zł -
Bilet miesięczny na wszystkie linie bez pospiesznych, szkolny i socjalny. 4600 zł -
Bilet miesięczny na wszystkie linie z pospiesznymi, normalny, ogólnodostępny. 21600 zł -
Bilet miesięczny na wszystkie linie z pospiesznymi, dla pracowników jednostek budżetowych. 16200 zł -
Bilet miesięczny na wszystkie linie z pospiesznymi, szkolny i socjalny. 8200 zł -
Bilet miesięczny na linie podmiejskie do 10 km. 4600 zł 2200 zł
Bilet miesięczny na linie podmiejskie do 20 km. 9000 zł 4600 zł
Bilet kwartalny imienny na wszystkie linie bez pospiesznych. 60000 zł -
Bilet kwartalny na okaziciela na wszystkie linie bez pospiesznych. 38000 zł -
Bilet turystyczny. 7200 zł -
Opłata zryczałtowana za korzystanie z linii nocnych na podstawie biletów miesięcznych. 3200 zł -

1989.12.02. 111 linia autobusowa zwykła stała ESPERANTO – Anielewicza – Andersa (powrót: Andersa – Nowolipki – Zamenhofa – Anielewicza) – plac Bankowy – Senatorska – Wierzbowa – plac Piłsudskiego (powrót: plac Piłsudskiego – Moliera – plac Teatralny – Senatorska) – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Saska – Zwycięzców – Międzynarodowa – Brazylijska – Saska – Egipska – Bora-Komorowskiego – Fieldorfa – Umińskiego – GOCŁAW.
(Stara trasa: ESPERANTO – ... – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Książęca – Ludna – Wioślarska – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – ... – GOCŁAW.)
Przywrócenie ruchu kołowego na odcinku Alej Jerozolimskich od Nowego Światu do mostu Poniatowskiego.
117 linia autobusowa zwykła stała AFRYKAŃSKA – Egipska – Ateńska – Brukselska – Paryska – Francuska – aleja i most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Madalińskiego – Wołoska – WOŁOSKA (powrót: WOŁOSKA – Odyńca – Tagore'a – Bytnara – Wołoska).
(Stara trasa: AFRYKAŃSKA – ... – aleja i most Poniatowskiego – Wioślarska – Ludna – Książęca – plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Bracka – plac Trzech Krzyży) – Marszałkowska – ... – WOŁOSKA.)
158 linia autobusowa zwykła stała PLAC DEFILAD – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – PLAC DEFILAD.) – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Kinowa – Rozłucka – Turbinowa – Spalinowa – Grenadierów – Ostrobramska (powrót: Ostrobramska – Kinowa) – Zamieniecka – Łukowska – WITOLIN.
(Stara trasa: PLAC DEFILAD – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Bracka – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – PLAC DEFILAD.) – Książęca – Ludna – Wioślarska – most i aleja Poniatowskiego – ... – WITOLIN.)
602 linia autobusowa nocna zwykła stała OKĘCIE – aleja Krakowska – Grójecka – Dickensa – Białobrzeska – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Aleje Jerozolimskie – Niemcewicza – Grójecka – plac Zawiszy (powrót: plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie) – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – – aleja Zieleniecka – Targowa – Kijowska – Dworzec Wschodni – Kijowska – Targowa – 11 Listopada – Stalowa (powrót: Stalowa – Inżynierska – Wileńska – Targowa) – Szwedzka – 11 Listopada – św. Wincentego – Kondratowicza – Łabiszyńska – Toruńska – Rembielińska – Bazyliańska – Wysockiego – Odrowąża – Pożarowa – STANIEWICKA (powrót: STANIEWICKA – Odrowąża).
(Stara trasa: OKĘCIE – ... – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Bracka – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie) – Książęca – Ludna – Wioślarska – most i aleja Poniatowskiego – ... – STANIEWICKA.)
605 linia autobusowa nocna zwykła stała PKP URSUS NIEDŹWIADEK – Keniga – Warszawska – Jagiełły – Lalki – Cierlicka – Kościuszki – Spisaka – Kompanii Kordian – Pużaka – Sławka – Dzieci Warszawy – Plutonu Torpedy – Bohaterów Warszawy – Kościuszki – Cierlicka – Lalki – Jagiełły (powrót: Jagiełły – Lalki – Cierlicka – Kościuszki – Spisaka – Kompanii Kordian – Pużaka – Sławka – Dzieci Warszawy – Plutonu Torpedy – Bohaterów Warszawy – Kościuszki – Cierlicka – Lalki – Jagiełły – Warszawska) – Traktorzystów – Świerszcza – Globusowa – Wałowicka – Sympatyczna – Cegielniana – Techników – Popularna – Chrobrego – Kleszczowa – Łopuszańska – aleja Krakowska – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grochowska – Płowiecka – Marsa – Cyrulików – aleja Chruściela – REMBERTÓW AON.
(Stara trasa: PKP URSUS NIEDŹWIADEK – ... – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Bracka – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie) – Książęca – Ludna – Wioślarska – most i aleja Poniatowskiego – ... – REMBERTÓW AON.)
610 linia autobusowa nocna zwykła stała KOŁO – Obozowa (powrót: Obozowa – Ciołka – Newelska – księcia Janusza – KOŁO.) – Młynarska – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – Francuska – Paryska – Brukselska – Ateńska – Egipska – Bora Komorowskiego – GOCŁAW.
(Stara trasa: KOŁO – ... – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Bracka – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie) – Książęca – Ludna – Wioślarska – most i aleja Poniatowskiego – ... – GOCŁAW.)
C linia autobusowa pospieszna stała SZCZĘŚLIWICE – Dickensa – Białobrzeska (powrót: Białobrzeska – Opaczewska – Szczęśliwicka – SZCZĘŚLIWICE.) – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grochowska – Płowiecka – Błękitna – Widoczna (powrót: Widoczna – Płowiecka) – Szpotańskiego – Patriotów – Bysławska – FALENICA.
(Stara trasa: SZCZĘŚLIWICE – ... – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Bracka – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie) – Aleje Ujazdowskie – aleja Armii Ludowej – most Łazienkowski – aleja Stanów Zjednoczonych – Grochowska – ... – FALENICA.)
H linia autobusowa pospieszna stała OKĘCIE – aleja Krakowska – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – aleja Solidarności – Jagiellońska (powrót: Jagiellońska – św. Cyryla i Metodego – Targowa) – Modlińska – Obrazkowa – Świderska – TARCHOMIN (FABRYKA DOMÓW).
Przystanki: OKĘCIE, CYPRYSOWA (NŻ), HYNKA, 1 SIERPNIA, KOROTYŃSKIEGO, DICKENSA, BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 R., KINO OCHOTA, PL. NARUTOWICZA, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, CENTRUM, MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA, AL. ZIELENIECKA, DW. WILEŃSKI, PL. HALLERA (NŻ), RONDO STARZYŃSKIEGO, PIMOT (NŻ), ŚLIWICE (NŻ), BUDZYŃSKIEJ-TYLICKIEJ (NŻ), DYREKCJA FSO (NŻ), ŻERAŃ FSO, EC ŻERAŃ (NŻ), KONWALIOWA (NŻ), EKSPRESOWA, OBRAZKOWA (NŻ), TARCHOMIN (FABRYKA DOMÓW).
(Stara trasa: OKĘCIE – ... – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Bracka – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie) – Książęca – Ludna – Wioślarska – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – aleja Solidarności – Jagiellońska (powrót: Jagiellońska – św. Cyryla i Metodego – Targowa) – Modlińska – Obrazkowa – Świderska – TARCHOMIN (FABRYKA DOMÓW).
Przystanki: OKĘCIE, ..., CENTRUM, PL. TRZECH KRZYŻY, RONDO WASZYNGTONA, ..., TARCHOMIN (FABRYKA DOMÓW).)
1989.12.11. 803 linia autobusowa podmiejska zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni powszednie w godz. 8.00 - 18.00) OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Blizne Łaszczyńskiego: Warszawska – Blizne Jasińskiego: Warszawska – Latchorzew: Warszawska – Nowe Babice: Warszawska – Okulickiego – Stare Babice: Okulickiego – Rynek – Sikorskiego – Kwirynów: Sikorskiego – Janów: Sikorskiego – Klaudyn: Sikorskiego – Ekologiczna – Warszawa: Estrady – Arkuszowa – Wólczyńska – Nocznickiego – HUTA.
(Stara trasa: OSIEDLE GÓRCZEWSKA – ... – Stare Babice: Okulickiego – STARE BABICE RYNEK.)
Połączenie linii.
804 linia autobusowa podmiejska zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni powszednie w godz. 8.00 - 18.00) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: HUTA – Kasprowicza – Nocznickiego – Wólczyńska – Arkuszowa – Estrady – Klaudyn: Ekologiczna – Sikorskiego – Janów: Sikorskiego – Kwirynów: Sikorskiego – Stare Babice: Sikorskiego – STARE BABICE (RYNEK).)
1989.12.11.
1989.12.22.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie ruchu tramwajowego w dni robocze w godz. 8.30 - 13.30 na ciągu ulic Odrowąża - Budowlana - Rembielińska - Annopol na odcinku od pętli awaryjnej Odrowąża do pętli Żerań Wschodni z powodu robót torowych.


1. ODROWĄŻA – Odrowąża – 11 Listopada – ... – KOŁO.
2. ODROWĄŻA – Odrowąża – 11 Listopada – ... – OKĘCIE.
3. ODROWĄŻA – Odrowąża – 11 Listopada – ... – GOCŁAWEK.
32. ODROWĄŻA – Odrowąża – 11 Listopada – ... – BANACHA.
34. ODROWĄŻA – Odrowąża – 11 Listopada – ... – OSIEDLE WOLSKA.
Z. POŻAROWA – Odrowąża (powrót: Odrowąża – Staniewicka – POŻAROWA.) – Wysockiego – Bazyliańska – Rembielińska – Annopol – KANAŁ ŻERAŃSKI.
1989.12.16. 5 linia tramwajowa zwykła stała HUTA – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Okopowa – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – WIATRACZNA.
(Stara trasa: HUTA – ... – plac Zawiszy – Grójecka – PLAC NARUTOWICZA.)
Przywrócenie ruchu tramwajowego na moście Poniatowskiego.
7 linia tramwajowa zwykła stała OKĘCIE – aleja Krakowska – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – Kijowska – aleja Tysiąclecia – Kawęczyńska – KAWĘCZYŃSKA BAZYLIKA.
(Stara trasa: WIATRACZNA – aleja Waszyngtona – aleja Zieleniecka – ... – KAWĘCZYŃSKA BAZYLIKA.)
9 linia tramwajowa zwykła stała OKĘCIE – al. Krakowska – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grochowska – GOCŁAWEK.
(Stara trasa: OKĘCIE – aleja Krakowska – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Towarowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – aleja Zieleniecka – aleja Waszyngtona – ... – GOCŁAWEK.)
22 linia tramwajowa zwykła stała HUTA – Nocznickiego – Wólczyńska – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – Okopowa – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – WIATRACZNA.
(Stara trasa: HUTA – ... – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – Banacha – BANACHA.)
24 linia tramwajowa zwykła stała KOŁO – Obozowa – Młynarska – al. Solidarności – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grochowska – GOCŁAWEK.
(Stara trasa: KOŁO – ... – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Rakowiecka – KIELECKA.)
25 linia tramwajowa zwykła stała BANACHA – Banacha – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – 11 Listopada – Odrowąża – Budowlana – Rembielińska – Annopol – ANNOPOL.
29 linia tramwajowa zwykła stała HUTA – Nocznickiego – Wólczyńska – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – Krzywickiego – Filtrowa – plac Narutowicza – Grójecka – Banacha – BANACHA.
(Stara trasa: HUTA – ... – Grójecka – aleja Krakowska – OKĘCIE.)
32 linia tramwajowa zwykła stała CZYNSZOWA – Stalowa (powrót: Stalowa – Środkowa – Wileńska – CZYNSZOWA.) – 11 Listopada – Targowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – PLAC NARUTOWICZA.
(Stara trasa: ANNOPOL – Annopol – Rembielińska – Budowlana – Odrowąża – 11 Listopada – Targowa – ... – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – Banacha – BANACHA.)
196 linia autobusowa zwykła stała LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Bracka – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie) – Książęca – Kruczkowskiego – Tamka – most Syreny – Zamoście – Sokola – Zamoyskiego – aleja Zieleniecka – aleja Waszyngtona – Międzyborska – Cyraneczki – Grenadierów (powrót: Grenadierów – aleja Waszyngtona) – aleja Stanów Zjednoczonych – WIATRACZNA.)
501 linia autobusowa przyspieszona stała LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: PLAC DEFILAD – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Bracka – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – PLAC DEFILAD.) – Aleje Ujazdowskie – aleja Armii Ludowej – most Łazienkowski – aleja Stanów Zjednoczonych – WIATRACZNA.
Przystanki: PL. DEFILAD, CENTRUM, PL. TRZECH KRZYŻY, PL. NA ROZDROŻU, SASKA, MIĘDZYNARODOWA, WIATRACZNA.)
DOKŁADNE DATY ZMIAN NIEZNANE
1989.??.??.
(VII-XII)
191 linia autobusowa zwykła stała PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Aleje Jerozolimskie – Łopuszańska – Kleszczowa – Ryżowa – Dzieci Warszawy – Sławka – Bohaterów Warszawy – Kościuszki – Cierlicka (powrót: Cierlicka – Kościuszki – Spisaka – Regulska – Kompanii Kordian – Pużaka – Sławka) – Lalki – Jagiełły – Warszawska – Keniga – PKP URSUS NIEDŹWIADEK.
(Stara trasa: PLAC NARUTOWICZA – ... – Sławka – Bohaterów Warszawy – Kościuszki – Cierlicka (powrót: Cierlicka – Kościuszki – Spisaka – Kompanii Kordian – Pużaka – Sławka) – Lalki – ... – PKP URSUS NIEDŹWIADEK.)
Objęcie obsługą komunikacyjną osiedli przy ul. Regulskiej.
1989.??.??.
(IV-V)
BIAŁOBRZEGI linia autobusowa sezonowa pospieszna okresowa (kursuje w dni świąteczne) EMILII PLATER – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER.) – plac Bankowy – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Radzymińska – Ząbki: Radzymińska – Marki: Piłsudskiego – Legionowa – Rembielszczyzna: Strużańska – Jana Kazimierza – Nieporęt: Jana Kazimierza – Zegrzyńska – aleja Wojska Polskiego – Białobrzegi: aleja Wojska Polskiego – BIAŁOBRZEGI. Uruchomienie linii.
1989.??.??.
(IV-V)
W linia autobusowa sezonowa pospieszna okresowa (kursuje w dni wyścigów konnych) PLAC UNII LUBELSKIEJ – Puławska – WYŚCIGI. Uruchomienie linii w związku z rozpoczęciem sezonu wyścigowego.

 

SPIS TRAS (stan na koniec grudnia 1989 r.)

SCHEMAT KOMUNIKACJI DZIENNEJ (stan na koniec grudnia 1989 r.)

SCHEMAT KOMUNIKACJI NOCNEJ (stan na koniec grudnia 1989 r.)

POWRÓT DO SPISU LAT


KONTAKT: trasbus@o2.pl.