data linia rodzaj zmiana uwagi
2000.01.01. linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje od poniedziałku do soboty) (komunikacja miejska miasta Legionowo) (Dwa kursy rano i jeden po południu: STAROSTWO POWIATOWE – Szarych Szeregów – Suwalna – ...)

OSIEDLE MŁODYCH – Olszankowa – Suwalna – Cynkowa – aleja Legionów – Wyszyńskiego – Targowa – Narutowicza – Wyszyńskiego – Parkowa – Jagiellońska – Mickiewicza – Sowińskiego – Krasińskiego – Sobieskiego – Piłsudskiego – Sowińskiego – Zakopiańska – Daliowa – plac Kościuszki – Polna – Wrzosowa – Roi – Strużańska – Zegrzyńska – Piaskowa – PIASKI MSW.

(Jeden kurs rano w kierunku centrum, trzy kursy po południu w kierunku Osiedla Młodych: ... – Wyszyńskiego – Targowa – Złota – Złota/aleja Legionów – Złota – Targowa – Narutowicza – ...)
(Stara trasa: OSIEDLE MŁODYCH – Olszankowa – Suwalna – Szarych Szeregów – Sikorskiego – Fabryczna – Łajski: Fabryczna – Kościelna – Legionowo: Jana Pawła II – Mireckiego – aleja Legionów – Narutowicza – Targowa – Narutowicza – Wyszyńskiego – Parkowa – Jagiellońska – Mickiewicza – Sowińskiego – Krasińskiego – Sobieskiego – Piłsudskiego – Kościuszki – Słowackiego – Jagiellońska – Sielankowa – Kwiatowa – plac Kościuszki – Polna – Wrzosowa – Roi – Strużańska – Zegrzyńska – Garnizonowa – aleja Sybiraków – Piaskowa – PIASKI MSW.)
Wprowadzenie wariantowych podjazdów pod Starostwo Powiatowe i do ul. Złotej oraz przedłużenie trasy na terenie śródmieścia.
linia autobusowa zwykła stała (komunikacja miejska miasta Legionowo) MIRECKIEGO – Jana Pawła II – Łajski: Kościelna – Fabryczna – Legionowo: Sikorskiego – Szarych Szeregów – Suwalna – Cynkowa – aleja Legionów – Wyszyńskiego – Parkowa – Jagiellońska – Krakowska – Sobieskiego – Piłsudskiego – Kościuszki – Słowackiego – Jagiellońska – Warszawska – Zegrzyńska – Garnizonowa – aleja Sybiraków – Piaskowa – Zegrzyńska – Grudzie – Wspólna – GRUDZIE.

(W dni świąteczne: ... – aleja Sybiraków – Piaskowa – PIASKI MSW.)
(Stara trasa: ŁAJSKI FABRYKA DOMÓW – Nowodworska – Kościelna – Fabryczna – Legionowo: Sikorskiego – ... – GRUDZIE / PIASKI MSW.)
Rezygnacja Wieliszewa ze współfinansowania komunikacji lokalnej.
linia autobusowa zwykła stała (komunikacja miejska miasta Legionowo) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: W dni powszednie: MICKIEWICZA – Krasińskiego – Sobieskiego – Piłsudskiego – Kościuszki – Słowackiego – Jagiellońska – Warszawska – Zegrzyńska – Michałów: Warszawska – Nowodworska – Wieliszew: Nowodworska – Kościelna – Modlińska – Krótka – Niepodległości – WIELISZEW WODOCIĄG PÓŁNOCNY.

W dni świąteczne: OSIEDLE MŁODYCH – Olszankowa – Suwalna – Szarych Szeregów – Sikorskiego – Fabryczna – Łajski: Fabryczna – Kościelna – Legionowo: Jana Pawła II – Mireckiego – aleja Legionów – Narutowicza – Targowa – Wyszyńskiego – Parkowa – Jagiellońska – Mickiewicza – Sowińskiego – Zakopiańska – Daliowa – plac Kościuszki – Polna – Wrzosowa – Roi – Strużańska – Zegrzyńska – Michałów: Warszawska – Nowodworska – Wieliszew: Nowodworska – Kościelna – Modlińska – Krótka – Niepodległości – WIELISZEW WODOCIĄG PÓŁNOCNY.)
Rezygnacja Wieliszewa ze współfinansowania komunikacji lokalnej.
2000.01.15. ZMIANY PRZYSTANKOWE • ANIELEWICZA O1 i 02 - uruchomienie przystanków stałych (dotyczy linii 406, 500 i 510).
• CHOMICZÓWKA 01 - uruchomienie przystanku stałego (dotyczy linii 520).
• ŚMIGŁOWCA O1 i 02 - zmiana charakteru przystanku z warunkowego na stały (dotyczy linii 517).
• POPULARNA O1 i 02 - zmiana charakteru przystanku z warunkowego na stały (dotyczy linii 517).
• RYBNA 01 - uruchomienie przystanku stałego w Woli Gołkowskiej (dotyczy linii 727).
• ORZECHOWA 02 - uruchomienie przystanku stałego w Woli Gołkowskiej (dotyczy linii 727).
2000.01.15?. AL. JEROZOLIMSKIE

LECLERC
AL. JEROZOLIMSKIE
linia autobusowa hipermarketowa zwykła stała LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: WKD ŚRÓDMIEŚCIE – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Aleje Jerozolimskie – ALEJE JEROZOLIMSKIE LECLERC.)
Niewielka frekwencja.
DW. ZACHODNI

GIEŁDA BRONISZE
linia autobusowa hipermarketowa (zwykła okresowa - kursuje w godz. 4.30 - 10.30) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: DWORZEC ZACHODNI – Aleje Jerozolimskie – aleja Prymasa Tysiąclecia – Kasprzaka – Wolska – Połczyńska – Mory: Poznańska – Jawczyce: Poznańska – Bronisze: Poznańska – Świerkowa – BRONISZE GIEŁDA ROLNO-SPOŻYWCZA.)
2000.01.20. ZMIANY PRZYSTANKOWE • KS. ZIEMOWITA 01 - uruchomienie przystanku stałego zlokalizowanego na ul. Naczelnikowskiej za skrzyżowaniem z ul. księcia Ziemowita w kierunku Centrum (dotyczy linii 138, 170, 307 i 308).
• BOROWA 02 - uruchomienie przystanku warunkowego zlokalizowanego ul. Warszawskiej po skręcie z ul. Borowej (dotyczy linii 139).
2000.01.31. FERIE ZIMOWE • Zawieszenie kursowania linii:
308, 359, 403, 404, 413, 420.

• Zawieszenie kursów szkolnych linii:
164.

2000.02.10. ZMIANY PRZYSTANKOWE • WIELICKA 01 - uruchomienie przystanku stałego zlokalizowanego na ul. Woronicza między ul. Krasickiego a al. Niepodległości (dotyczy linii 165).
2000.02.14. KONIEC FERII • Przywrócenie kursowania linii:
308, 359, 403, 404, 413, 420.

• Przywrócenie kursów szkolnych linii:
164.

2000.02.15?. AL. JEROZOLIMSKIE

LECLERC
AL. JEROZOLIMSKIE
linia autobusowa hipermarketowa zwykła stała WKD ŚRÓDMIEŚCIE – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Aleje Jerozolimskie – ALEJE JEROZOLIMSKIE LECLERC. Przywrócenie kursowania linii do centrum Warszawy. Obsługa: Rapid-Bus. Linia bezpłatna.
2000.02.19. B linia tramwajowa specjalna (zwykła) NOWE BEMOWO – Powstańców Śląskich – Radiowa – Dywizjonu 303 – Obozowa – Młynarska – aleja Solidarności – Okopowa – aleja Jana Pawła II – Broniewskiego – PIASKI. Jednorazowe uruchomienie specjalnej linii tramwajowej obsługiwanej taborem historycznym.
2000.02.27. OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie ruchu tramwajowego na ciągu ul. Nocznickiego - Wólczyńska - Broniewskiego - al. Jana Pawła II (na odcinku od pętli HUTA do ronda "Radosława") oraz na ul. Popiełuszki w związku z remontem wiaduktu nad torami kolejowymi.


16. POTOCKA – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Stawki – aleja Jana Pawła II – ... – KIELECKA.
17. HUTA – ... – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Stawki – aleja Jana Pawła II – ... – SŁUŻEWIEC.
19. POTOCKA – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Stawki – aleja Jana Pawła II – ... – WYŚCIGI.
22. ŻERAŃ FSO – Jagiellońska – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – Okopowa – ... – WIATRACZNA.
27. ŻERAŃ FSO – Jagiellońska – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – Okopowa – ... – CMENTARZ WOLSKI.
29. HUTA – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Stawki – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – Towarowa – ... – BANACHA.
33. HUTA – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Stawki – aleja Jana Pawła II – ... – WYŚCIGI.
35. ZAWIESZENIE KURSOWANIA.
203. HUTA – Nocznickiego – Wólczyńska – aleja Reymonta – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – NOWOLIPKI (powrót: NOWOLIPKI – Nowolipki – Smocza – Anielewicza – aleja Jana Pawła II).
2000.02.29. 112 linia autobusowa zwykła stała BRÓDNO PODGRODZIE – Chodecka – Łojewska – Łabiszyńska – Kondratowicza – Bazyliańska – Wysockiego – Toruńska – most Grota-Roweckiego – aleja Armii Krajowej – Broniewskiego – aleja Reymonta – Powstańców Śląskich – Wrocławska – Radiowa – Powstańców Śląskich – Człuchowska – Lazurowa – Szeligowska – Połczyńska – KAROLIN.
(Stara trasa: BRÓDNO PODGRODZIE – ... – Szeligowska – Połczyńska – Wolska – Fort Wola – CMENTARZ WOLSKI.)
Przedłużenie linii do pętli przy hipermarkecie TESCO.
155 linia autobusowa zwykła stała KAROLIN – Połczyńska – Wolska – Redutowa – Olbrachta – Górczewska – Płocka – Wolska – Skierniewicka – Siedmiogrodzka – Grzybowska – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – Prosta – Żelazna – Grzybowska) – Kopernika – Tamka – Dobra – Solec – Ludna – Rozbrat – Górnośląska – Czerniakowska – TORWAR (powrót: TORWAR – Łazienkowska – Rozbrat).
(Stara trasa: CMENTARZ WOLSKI – Fort Wola – Wolska – ... – TORWAR.)
610 linia autobusowa nocna zwykła stała OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Powstańców Śląskich – Człuchowska – Lazurowa – Szeligowska – Połczyńska – Wolska – Redutowa – Olbrachta – Górczewska – aleja Prymasa Tysiąclecia – Kasprzaka – Prosta – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – Francuska – Paryska – Brukselska – Ateńska – Egipska – Bora-Komorowskiego – Umińskiego – Fieldorfa – Ostrobramska – Grochowska – Chłopickiego – Szaserów – Wiatraczna – Chrzanowskiego – Mińska – Terespolska – Stanisławowska – Mińska – Chodakowska – Żupnicza – Bliska – DWORZEC WSCHODNI (LUBELSKA).

(Niektóre kursy: ... – Szeligowska – Połczyńska – Karolin – Połczyńska (powrót: Połczyńska – Szeligowska) – Wolska – ...)
Wprowadzenie w wybranych kursach podjazdów pod hipermarket Tesco w Karolinie.
PRUSZKÓW

TESCO KAROLIN
linia autobusowa hipermarketowa zwykła stała PRUSZKÓW WKD – Kraszewskiego – Prusa – Bohaterów Warszawy – Partyzantów – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Prusa – Armii Krajowej – Lipowa – Kraszewskiego) – Piastów: Królewska – aleja Tysiąclecia – Okulickiego – aleja Wojska Polskiego – Sowińskiego – Piastów Ogińskiego – Sowińskiego – aleja Wojska Polskiego – Warszawska – Keniga – Ursus Niedźwiadek – Keniga – Orłów Piastowskich – Czerwona Droga – Kadłubka (powrót: Kadłubka – Laskonogiego – Orłów Piastowskich) – Leszczyńskiego – Przejazdowa – Mory: Wspólna Droga – Poznańska – Warszawa: Połczyńska – TESCO KAROLIN.
Przystanki: PRUSZKÓW WKD, PRUSZKÓW ZURT (→KAROLIN), PRUSZKÓW MCDONALD (→PRUSZKÓW), PIASTÓW ORZESZKOWEJ, PIASTÓW TRAUGUTTA, PIASTÓW OGIŃSKIEGO, PIASTÓW TRAUGUTTA, PIASTÓW LELEWELA, ZAGŁOBY, PKP URSUS NIEDŹWIADEK, GOŁĄBKI (→PRUSZKÓW), PRZEJAZDOWA, TESCO KAROLIN.
Otwarcie hipermarketu Tesco w Karolinie - uruchomienie linii dowozowej dla mieszkańców Ursusa, Piastowa i Pruszkowa (połączenie z Jelonkami i Wolą zapewniły przedłużone linie 112 i 155). Obsługa: PPKS Grodzisk Mazowiecki. Linia bezpłatna.
ZMIANY PRZYSTANKOWE • ŁANOWA O1 i 02 - uruchomienie przystanków warunkowych w Szczakach (dotyczy linii 804).
2000.03.01. 132 linia autobusowa zwykła stała TARGÓWEK – Trocka – Radzymińska – Jórskiego – Samarytanka – Gilarska – Budowlana – Chodecka – Kondratowicza – Malborska – Głębocka – Lewandów – Oknicka – Berensona – Kąty Grodziskie – Zdziarska – MAŃKI WOJDY.
(Stara trasa: TARGÓWEK – ... – Gilarska – św. Wincentego – Kondratowicza – Malborska – ... – MAŃKI WOJDY.)
Skierowanie nowym odcinkiem ul. Budowlanej.
ZMIANY PRZYSTANKOWE • CHODECKA 03 - uruchomienie przystanku stałego (dotyczy linii 132).
• GILARSKA 01 i 02 - uruchomienie przystanków stałych (dotyczy linii 132).
• BALKONOWA 01 i 02 - uruchomienie przystanków stałych (dotyczy linii 132).
• SADKOWSKA 01 - uruchomienie przystanku stałego zlokalizowanego na ul.Bohaterów pomiędzy ul. Ołówkową a ul. Czołową w kierunku Żerania FSO (dotyczy linii 152 i 176).
2000.03.03. BUS-CITY

LEGIONOWO
OS. MŁODYCH
linia autobusowa pospieszna stała (prywatna) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – plac Bankowy – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Słomińskiego (powrót: Słomińskiego – Andersa) – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Modlińska – Jabłonna: Modlińska – Zegrzyńska – Legionowo: Warszawska – Sowińskiego – Mickiewicza – Jagiellońska – Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nowodworska – Łajski: Nowodworska – Kościelna – Fabryczna – Legionowo: Szarych Szeregów – Suwalna – Olszankowa – LEGIONOWO OSIEDLE MŁODYCH.)
Podział firmy "Bus-City" na "L-Bus" (obsługa relacji Warszawa - Legionowo) oraz "Z-Bus" (relacja Warszawa - Legionowo - Zegrze Północne).
L-BUS

LEGIONOWO
OS. MŁODYCH
linia autobusowa pospieszna stała (prywatna) EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – plac Bankowy – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Słomińskiego (powrót: Słomińskiego – Andersa) – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Modlińska – Jabłonna: Modlińska – Zegrzyńska – Legionowo: Warszawska – Sowińskiego – Mickiewicza – Jagiellońska – Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nowodworska – Łajski: Nowodworska – Kościelna – Fabryczna – Legionowo: Szarych Szeregów – Suwalna – Olszankowa – LEGIONOWO OSIEDLE MŁODYCH.
BUS-CITY

ZEGRZE
linia autobusowa pospieszna stała (prywatna) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – plac Bankowy – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Słomińskiego (powrót: Słomińskiego – Andersa) – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Modlińska – Jabłonna: Modlińska – Zegrzyńska – Legionowo: Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Zegrze Południowe: Warszawska – Zegrze Północne: Warszawska – ZEGRZE PÓŁNOCNE.)
Z-BUS

ZEGRZE
linia autobusowa pospieszna stała (prywatna) EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – plac Bankowy – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Słomińskiego (powrót: Słomińskiego – Andersa) – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Modlińska – Jabłonna: Modlińska – Zegrzyńska – Legionowo: Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Zegrze Południowe: Warszawska – Zegrze Północne: Warszawska – ZEGRZE PÓŁNOCNE.
2000.03.04. 21 linia tramwajowa zwykła stała ŻERAŃ FSO – Jagiellońska – Ratuszowa – Targowa – aleja Zieleniecka – aleja Waszyngtona – WIATRACZNA (powrót: WIATRACZNA – Grochowska – Zamoyskiego – Targowa).
(Stara trasa: ŻERAŃ FSO – ... – Targowa – Zamoyskiego – Grochowska – WIATRACZNA.)
Rozpoczęcie prac przy przebudowie kanalizacji pod rondem Wiatraczna. W związku z tym zamknięto dla ruchu część torów pętli "WIATRACZNA" - części linii przeniesiono przystanki w ulicę Grochowską oraz aleję Waszyngtona (układając specjalne rozkłady jazdy), linii 21 zaś czasowo zmieniono trasę kierując ją w kierunku ronda Wiatraczna przez al. Zieleniecką i al. Waszyngtona.
ZMIANY PRZYSTANKOWE • RAFII - zmiana charakteru przystanku z warunkowego na stały (dotyczy linii 145 i 327).
2000.03.11.
2000.03.12.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie ruchu tramwajowego na ciągu ul. Nocznickiego - Wólczyńska - Broniewskiego - al. Jana Pawła II (na odcinku od pętli HUTA do ronda "Radosława") oraz na ul. Popiełuszki w związku z remontem wiaduktu nad torami kolejowymi.


16. POTOCKA – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Stawki – aleja Jana Pawła II – ... – KIELECKA.
17. HUTA – ... – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Stawki – aleja Jana Pawła II – ... – SŁUŻEWIEC.
19. POTOCKA – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Stawki – aleja Jana Pawła II – ... – WYŚCIGI.
22. ŻERAŃ FSO – Jagiellońska – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – Okopowa – ... – WIATRACZNA.
27. ŻERAŃ FSO – Jagiellońska – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – Okopowa – ... – CMENTARZ WOLSKI.
29. HUTA – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Stawki – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – Towarowa – ... – BANACHA.
33. HUTA – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Stawki – aleja Jana Pawła II – ... – WYŚCIGI.
35. ZAWIESZENIE KURSOWANIA.
203. HUTA – Nocznickiego – Wólczyńska – aleja Reymonta – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – NOWOLIPKI (powrót: NOWOLIPKI – Nowolipki – Smocza – Anielewicza – aleja Jana Pawła II).
2000.03.12. ZMIANY PRZYSTANKOWE • SADKOWSKA 02 - uruchomienie przystanku stałego zlokalizowanego na ul.Bohaterów pomiędzy ul. Ołówkową a ul. Czołową w kierunku Białołęki Dworskiej i Choszczówki (dotyczy linii 152 i 176).
2000.03.18.
2000.03.19.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie ruchu tramwajowego na ciągu ul. Młynarska - Obozowa - Dywizjonu 303 - Radiowa - Powstańców Śląskich i ul. Kaliskiego (na odcinku od ul. Wolskiej do pętli NOWE BEMOWO oraz BOERNEROWO) w związku z pracami energetycznymi.


1. ANNOPOL – ... – aleja Solidarności – Wolska – CMENTARZ WOLSKI.
12. ZAWIESZENIE KURSOWANIA.
13. OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – aleja Solidarności – ... – KAWĘCZYŃSKA BAZYLIKA.
20. OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – aleja Solidarności – ... – BANACHA.
24. OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – aleja Solidarności – ... – GOCŁAWEK.
203. KOŁO – Obozowa – aleja Prymasa Tysiąclecia – Górczewska – Leszno – Okopowa – OKOPOWA (powrót: OKOPOWA – aleja Solidarności – Młynarska – Górczewska – Deotymy – Obozowa – Ciołka – Newelska – księcia Janusza – KOŁO).
2000.03.18. ZMIANY PRZYSTANKOWE • POPIEŁUSZKI - zmiana charakteru przystanku z warunkowego na stały (dotyczy linii 510).
2000.03.25. 148 linia autobusowa zwykła stała HUTA – Kasprowicza – aleja Zjednoczenia – Jarzębskiego – Broniewskiego – Krasińskiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Woronicza – Spartańska – SPARTAŃSKA.
(Stara trasa: HUTA – Kasprowicza – Oczapowskiego – aleja Reymonta – Żeromskiego (powrót: Żeromskiego – Przybyszewskiego – Kasprowicza) – Perzyńskiego – Broniewskiego – Krasińskiego – ... – SPARTAŃSKA.)
Korekta trasy na terenie Bielan.
ZMIANY PRZYSTANKOWE • BIELANY 03 - uruchomienie przystanku stałego zlokalizowanego na ul. Kasprowicza przed skrzyżowaniem z al. Zjednoczenia (dotyczy linii 148).
• AL. ZJEDNOCZENIA 03 i 04 - uruchomienie przystanków stałych zlokalizowanych na ul. Jarzębskiego przy skrzyżowaniu z ul. Żeromskiego (dotyczy linii 148).
• PIASKI 02 - uruchomienie przystanku stałego zlokalizowanego na ul. Jarzębskiego przed skrzyżowaniem z ul. Broniewskiego (dotyczy linii 148).
2000.03.26. OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie w godz. 8.30 - 16.45 ruchu tramwajowego na ul. Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" i Marymonckiej (na odcinku od pętli HUTA do pętli TWARDOWSKA) w związku z przycinaniem gałęzi drzew wzdłuż ul. Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos".


6. TWARDOWSKA – Marymoncka – ... – GOCŁAWEK.
15. TWARDOWSKA – Marymoncka – ... – PLAC NARUTOWICZA.
17. POTOCKA – Słowackiego – ... – SŁUŻEWIEC.
27. TWARDOWSKA – Marymoncka – ... – CMENTARZ WOLSKI.
201. HUTA – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Żeromskiego – PKS MARYMONT (powrót: PKS MARYMONT – Żeromskiego – Kasprowicza – Podczaszyńskiego – Marymoncka).
2000.03.??. ZERDEKS linia autobusowa pospieszna stała (prywatna) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: DT CENTRUM – Marszałkowska – plac Bankowy – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Słomińskiego (powrót: Słomińskiego – Andersa) – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Modlińska – Jabłonna: Modlińska – Zegrzyńska – Legionowo: Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Zegrze Południowe: Warszawska – Zegrze Północne: Warszawska – Jadwisin: Warszawska – Zegrzynek: Warszawska – Serock: Warszawska – Pułtuska – Wierzbica: Warszawska – most – Nowa Wieś: Wyszkowska – Serocka – Kania Nowa: Serocka – Nadbużańska – Kania Polska: Nadbużańska – Bindugi – KANIA POLSKA.

(Niektóre kursy: ... – Wierzbica: Warszawska – Pobyłkowo Małe – POBYŁKOWO DUŻE.))
Przekształcenie firmy "Zerdeks" w nową firmę "Dorex" (do firmy dołączyła część kierowców "L-Busa").
DOREX linia autobusowa pospieszna stała (prywatna) DWORZEC CENTRALNY (al. Jana Pawła II) – aleja Jana Pawła II – Grzybowska – Królewska – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – aleja Jana Pawła II – DWORZEC CENTRALNY (al. Jana Pawła II).) – plac Bankowy – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Słomińskiego (powrót: Słomińskiego – Andersa) – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Modlińska – Jabłonna: Modlińska – Zegrzyńska – Legionowo: Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Zegrze Południowe: Warszawska – Zegrze Północne: Warszawska – Jadwisin: Warszawska – Zegrzynek: Warszawska – Serock: Warszawska – Pułtuska – Wierzbica: Warszawska – most – Nowa Wieś: Wyszkowska – Serocka – Kania Nowa: Serocka – Nadbużańska – Kania Polska: Nadbużańska – Bindugi – KANIA POLSKA.
2000.04.01. 804 linia autobusowa podmiejska zwykła stała OKĘCIE – aleja Krakowska – Raszyn: aleja Krakowska – Falenty: aleja Krakowska – Janki: aleja Krakowska – Nowy Sękocin: aleja Krakowska – Stary Sękocin: aleja Krakowska – Sękocin Las: aleja Krakowska – Łazy: aleja Krakowska – Marysin: aleja Krakowska – Wólka Kosowska: aleja Krakowska – Kolonia Warszawska: aleja Krakowska – Jabłonowo: aleja Krakowska – Mroków: aleja Krakowska – Rejonowa – Mrokowska Kolonia: Rejonowa – Warszawianka: Rejonowa – Wola Mrokowska: Rejonowa – Szczaki: Mrokowska – Złotokłos: Mrokowska – ZŁOTOKŁOS. Sezonowe wprowadzenie kursowania w dni świąteczne.
A linia autobusowa prywatna (pospieszna) METRO POLITECHNIKA – Waryńskiego – plac Konstytucji – Marszałkowska – plac Bankowy – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Radzymińska – Łodygowa – Ząbki: Warszawska – Piłsudskiego – Skorupki – Zielonka: Wyszyńskiego – Poniatowskiego – Turów: Nadarzyńska – Kobyłka: Nadarzyńska – Wołomin: 1 Maja – Legionów (powrót: Legionów – Wileńska – aleja Niepodległości – Kościelna – Sikorskiego – 1 Maja) – WOŁOMIN PKP. Zmiana przez firmę "Euro-Ankam" oznaczenia linii Z w związku z używaniem tego oznaczenia przez konkurencyjną firmę "Jastrzębski".
Z linia autobusowa prywatna (pospieszna) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: METRO POLITECHNIKA – Waryńskiego – plac Konstytucji – Marszałkowska – plac Bankowy – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Radzymińska – Łodygowa – Ząbki: Warszawska – Piłsudskiego – Skorupki – Zielonka: Wyszyńskiego – Poniatowskiego – Turów: Nadarzyńska – Kobyłka: Nadarzyńska – Wołomin: 1 Maja – Legionów (powrót: Legionów – Wileńska – aleja Niepodległości – Kościelna – Sikorskiego – 1 Maja) – WOŁOMIN PKP.)
2000.04.04. ZMIANY PRZYSTANKOWE • FLISA 01 - zmiana nazwy przystanku na ORZECHOWA 01 (dotyczy linii 129, 189, 401, 605).
2000.04.05.
2000.06.11.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie w godz. 22.45 - 4.00 ruchu tramwajowego na ciągu ul. Nocznickiego - Wólczyńska - Broniewskiego (na odcinku od pętli HUTA do pętli PIASKI) w związku z remontem torowiska.


22. HUTA – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – ... – WIATRACZNA.
29. HUTA – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – ... – BANACHA.
33. HUTA – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – ... – WYŚCIGI.
203. HUTA – Nocznickiego – Wólczyńska – aleja Reymonta – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – RONDO "RADOSŁAWA".
2000.04.06. ZMIANY PRZYSTANKOWE • KOMOROWSKA 02 - uruchomienie przystanku zlokalizowanego w Nadarzynie na ul. Komorowskiej (dotyczy linii 711).
2000.04.10. ZMIANY PRZYSTANKOWE • DKS TARGÓWEK - zmiana charakteru przystanku z warunkowego na stały (dotyczy linii 517).
2000.04.14. 126 linia autobusowa zwykła stała SUWALSKA – Łabiszyńska – Łojewska – Chodecka (powrót: Chodecka – Kondratowicza – Łabiszyńska – SUWALSKA.) – Wyszogrodzka – Bartnicza – Wysockiego – Toruńska – Modlińska – Mehoffera – Milenijna – Pomorska – Milenijna – Ćmielowska – Myśliborska – Mehoffera – Światowida – Świętosławskiego – TARCHOMIN (powrót: TARCHOMIN – Świętosławskiego – Świderska – Mehoffera).
(Stara trasa: SUWALSKA – ... – Modlińska – Mehoffera – Światowida – Świętosławskiego – TARCHOMIN (powrót: TARCHOMIN – Świętosławskiego – Świderska – Mehoffera).)
Wprowadzenie tras objazdowych w związku z budową kolektora ogólnospławnego w ul. Mehoffera.
609 linia autobusowa nocna zwykła stała EMILII PLATER – Emilii Plater – Świętokrzyska – Kopernika – Tamka – Wybrzeże Kościuszkowskie – Nowy Zjazd – most Śląsko-Dąbrowski (powrót: most Śląsko-Dąbrowski – Grodzka – Wybrzeże Kościuszkowskie – Karowa – Dobra – Tamka) – aleja Solidarności – Targowa – Ratuszowa – Dąbrowszczaków (powrót: Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – Targowa) – plac Hallera – Jagiellońska – Modlińska – Obrazkowa – Myśliborska – Porajów – Świderska – Mehoffera – Myśliborska – Ćmielowska – Milenijna – Światowida – Modlińska – Główna – BUKÓW (powrót: BUKÓW – Gąsiorowskiej – Przyrzecze – Modlińska – Mehoffera – Milenijna – Pomorska – Milenijna – Ćmielowska).
(Stara trasa: EMILII PLATER – ... – Jagiellońska – Modlińska – Obrazkowa – Myśliborska – Porajów – Świderska – Mehoffera – Modlińska – Wiśniewo – Modlińska – Główna – BUKÓW (powrót: BUKÓW – Gąsiorowskiej – Przyrzecze – Modlińska – Mehoffera).)
ZMIANY PRZYSTANKOWE • BEREZYŃSKA - uruchomienie przystanku zlokalizowanego w al. Waszyngtona w rejonie skrzyżowania z ul. Saską (dotyczy linii 9, 22, 24 i 44).
2000.04.17. 174 linia autobusowa zwykła stała DWORZEC GDAŃSKI – Bonifraterska – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Domaniewska – Modzelewskiego – Orzycka – Gotarda – Bokserska – BOKSERSKA.
(Stara trasa: DWORZEC GDAŃSKI – ... Bełdan – Orzycka – Gotarda – Bokserska – BOKSERSKA.)
Otwarcie nowego odcinka ul. Modzelewskiego (od al. Lotników do ul. Rzymowskiego).
305 linia autobusowa zwykła stała METRO WILANOWSKA – aleja Wilanowska – Modzelewskiego – Orzycka – Gotarda – Bokserska – Kłobucka – Wyczółki – Poleczki – Łączyny – Wyczółki pętla (d. Fabryka Domów) – Łączyny – Poleczki – Puławska – Płaskowickiej – Roentgena – Ciszewskiego – Cynamonowa – Płaskowickiej – NATOLIN PÓŁNOCNY.

(W dni świąteczne obowiązuje trasa skrócona: WYCZÓŁKI (d.FABRYKA DOMÓW) – Łączyny – ... – NATOLIN PÓŁNOCNY.)
(Stara trasa: METRO WILANOWSKA – aleja Wilanowska – Modzelewskiego – aleja Lotników – Bełdan – Orzycka – Gotarda – Bokserska – ... – NATOLIN PÓŁNOCNY.)
524 linia autobusowa przyspieszona stała BRÓDNO PODGRODZIE – Chodecka – Wyszogrodzka – Bartnicza – Wysockiego – Toruńska – most Grota-Roweckiego – aleja Armii Krajowej – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – aleja Wilanowska – Modzelewskiego – Orzycka – Gotarda – Bokserska – BOKSERSKA.
Przystanki: BRÓDNO PODGRODZIE, ŁOJEWSKA, SZPITAL BRÓDNOWSKI, CHODECKA, REMBIELIŃSKA, BARTNICZA (NŻ), BAZYLIAŃSKA, ŻERAŃ FSO, OS. POTOK, METRO MARYMONT, PL. WILSONA, DW. GDAŃSKI, PL. BANKOWY, CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, METRO POLITECHNIKA (→BOKSERSKA), PL. UNII LUBELSKIEJ, DWORKOWA, URSYNOWSKA, KRÓLIKARNIA, METRO WILANOWSKA, SMOLUCHOWSKIEGO, BEŁDAN, ORZYCKA, JADŹWINGÓW, BOKSERSKA.
(Stara trasa: BRÓDNO PODGRODZIE – ... – aleja Wilanowska – Modzelewskiego – aleja Lotników – Bełdan – Orzycka – Gotarda – Bokserska – BOKSERSKA.)
606 linia autobusowa nocna zwykła stała CHOMICZÓWKA – Conrada – Sokratesa – Kasprowicza – Huta – Kasprowicza – Nocznickiego – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Podleśna – Klaudyny – Rudzka – Hłaski – Gdańska – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Stawki – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Woronicza – Wołoska – Domaniewska – Modzelewskiego – Orzycka – Gotarda – Bokserska – BOKSERSKA.
(Stara trasa: CHOMICZÓWKA – ... – Domaniewska – Modzelewskiego – aleja Lotników – Bełdan – Orzycka – Gotarda – Bokserska – BOKSERSKA.)
ZMIANY PRZYSTANKOWE • TARNINY 02 - uruchomienie przystanku stałego zlokalizowanego na ul. Modzelewskiego za skrzyżowaniem z ul. Orzycką (dotyczy linii 174, 305, 606).
2000.04.18. 384 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni powszednie) (Dwa kursy: IMPROWIZACJI – Heroldów – Pułkowa – ...)

MŁOCINY-UKSW – Pułkowa (powrót: Pułkowa – Dzierżoniowska – Żubrowa – Wóycickiego – MŁOCINY-UKSW.) – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Huta – Kasprowicza – Sokratesa – Conrada – Powstańców Śląskich – Wrocławska – Radiowa – Powstańców Śląskich – Górczewska – Elekcyjna – Wolska – aleja Prymasa Tysiąclecia (powrót: aleja Prymasa Tysiąclecia – Górczewska) – Aleje Jerozolimskie – Grzymały-Sokołowskiego – Szczęśliwicka – SZCZĘŚLIWICE.
(Stara trasa: IMPROWIZACJI / MŁOCINY-UKSW – ... – Powstańców Śląskich – Górczewska – aleja Prymasa Tysiąclecia – Aleje Jerozolimskie – ... – SZCZĘŚLIWICE.)
Wprowadzenie tras objazdowych w związku z generalnym remontem zachodniej jezdni al. Prymasa Tysiąclecia na odcinku od ul. Górczewskiej do ul. Wolskiej.
507 linia autobusowa przyspieszona stała NOWE BEMOWO – Powstańców Śląskich – Wrocławska – Radiowa – Powstańców Śląskich – Górczewska – Elekcyjna – Ordona – Kasprzaka (powrót: Kasprzaka – aleja Prymasa Tysiąclecia – Górczewska) – Prosta – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER (PKiN).
Przystanki: NOWE BEMOWO, WROCŁAWSKA, WIDAWSKA, ORLICH GNIAZD, RADIOWA, DYWIZJONU 303, BEMOWO RATUSZ, KONARSKIEGO, GÓRALSKA, CIOŁKA, PKP KASPRZAKA, SZPITAL WOLSKI, KAROLKOWA (NŻ), RONDO ONZ, EMILII PLATER.
(Stara trasa: NOWE BEMOWO – ... – Powstańców Śląskich – Górczewska – aleja Prymasa Tysiąclecia – Kasprzaka – Prosta – ... – EMILII PLATER (PKiN).)
523 linia autobusowa przyspieszona stała STARE BEMOWO – Radiowa – Powstańców Śląskich – Górczewska – Elekcyjna – Wolska – aleja Prymasa Tysiąclecia (powrót: aleja Prymasa Tysiąclecia – Górczewska) – Aleje Jerozolimskie – Grzymały-Sokołowskiego – Kopińska – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – aleja Armii Ludowej – most Łazienkowski – aleja Stanów Zjednoczonych – Zakole – Wiatraczna (powrót: Wiatraczna – aleja Stanów Zjednoczonych) – Szaserów – Chłopickiego – PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA.
Przystanki: STARE BEMOWO, STARE BEMOWO, RADIOWA-WAT, RADIOWA, BEMOWO RATUSZ, KONARSKIEGO, GÓRALSKA, CIOŁKA, OS. WOLSKA, PKP KASPRZAKA, DW. ZACHODNI, HALA KOPIŃSKA, PL. NARUTOWICZA, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, NOWOWIEJSKA, METRO POLITECHNIKA, MARSZAŁKOWSKA, PL. NA ROZDROŻU, SASKA, MIĘDZYNARODOWA, PRZYCZÓŁEK GROCHOWSKI, WIATRACZNA, SZPITAL MON, GARWOLIŃSKA, OS. MŁODYCH, CHŁOPICKIEGO (NŻ), PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA.
(Stara trasa: STARE BEMOWO – ... – Powstańców Śląskich – Górczewska – aleja Prymasa Tysiąclecia – Aleje Jerozolimskie – ... – PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA.)
610 linia autobusowa nocna zwykła stała OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Powstańców Śląskich – Człuchowska – Lazurowa – Szeligowska – Połczyńska – Wolska – Redutowa – Olbrachta – Górczewska – Elekcyjna – Ordona – Kasprzaka (powrót: Kasprzaka – Płocka – Górczewska) – Prosta – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – Francuska – Paryska – Brukselska – Ateńska – Egipska – Bora-Komorowskiego – Umińskiego – Fieldorfa – Ostrobramska – Grochowska – Chłopickiego – Szaserów – Wiatraczna – Chrzanowskiego – Mińska – Terespolska – Stanisławowska – Mińska – Chodakowska – Żupnicza – Bliska – DWORZEC WSCHODNI (LUBELSKA).

(Niektóre kursy: ... – Szeligowska – Połczyńska – Karolin – Połczyńska (powrót: Połczyńska – Szeligowska) – Wolska – ...)
(Stara trasa: OSIEDLE GÓRCZEWSKA – ... – Olbrachta – Górczewska – aleja Prymasa Tysiąclecia – Kasprzaka – Prosta – ... – DWORZEC WSCHODNI (LUBELSKA).)
2000.04.24. W linia tramwajowa specjalna (zwykła) KAWĘCZYŃSKA BAZYLIKA – Kawęczyńska – Ząbkowska – Targowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – WYŚCIGI. W drugi dzień świąt Wielkanocnych Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej w zespół z ZTM uruchomił specjalną, obsługiwaną przez historyczny tabor linię W (Linia, niemal jak co roku, zmieniła trasę "wracając" na ulice Pragi). Dochód z linii przeznaczony został na budowę Muzeum Tramwajów.
2000.04.29. 21 linia tramwajowa zwykła stała ŻERAŃ FSO – Jagiellońska – Ratuszowa – Targowa – Zamoyskiego – Grochowska – WIATRACZNA.
(Stara trasa: ŻERAŃ FSO – ... – Targowa – aleja Zieleniecka – aleja Waszyngtona – WIATRACZNA (powrót: WIATRACZNA – Grochowska – Zamoyskiego – Targowa).)
Zakończenie prac remontowych na rondzie Wiatraczna.
2000.04.??. BANACHA

GIEŁDA BRONISZE
linia autobusowa hipermarketowa (zwykła okresowa - kursuje w godz. 4.30 - 10.30) BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 R. – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – aleja Prymasa Tysiąclecia – Kasprzaka – Wolska – Połczyńska – Mory: Poznańska – Jawczyce: Poznańska – Bronisze: Poznańska – Świerkowa – BRONISZE GIEŁDA ROLNO-SPOŻYWCZA. Przywrócenie kursowania linii na wydłużonej trasie w związku z likwidacją giełdy na Okęciu. Obsługa: PPKS Grodzisk Mazowiecki. Obsługa: Rapid-Bus. Linia bezpłatna.
2000.05.03. 106 linia autobusowa zwykła stała OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Lazurowa – Człuchowska – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – Skierniewicka – Siedmiogrodzka – Grzybowska – Królewska – PLAC PIŁSUDSKIEGO (powrót: PLAC PIŁSUDSKIEGO – Trębacka – Krakowskie Przedmieście – Królewska). Przywrócenie kursowania w dni świąteczne.
2000.05.08. 44 linia tramwajowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni powszednie) PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grochowska – GOCŁAWEK. Wprowadzenie kursowania poza godzinami szczytu.
406 linia autobusowa przyspieszona okresowa całodzienna (kursuje w dni powszednie i w soboty) STARE BEMOWO – Radiowa – Wrocławska – Powstańców Śląskich – Kochanowskiego – Rudnickiego – Powązkowska – Dzika – aleja Jana Pawła II (powrót: aleja Jana Pawła II – Okopowa – Powązkowska) – aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Goworka (powrót: Goworka – Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Spacerowa – Gagarina – Czerniakowska – Chełmska – Bobrowiecka – KIERBEDZIA.
Przystanki: STARE BEMOWO, RADIOWA WAT, RADIOWA, ORLICH GNIAZD, WIDAWSKA, WROCŁAWSKA, NOWE BEMOWO, PIASTÓW ŚLĄSKICH, CONRADA, GALLA ANONIMA (NŻ), KOCHANOWSKIEGO, POWĄZKI CM. WOJSKOWY (NŻ), ELBLĄSKA, POWĄZKOWSKA, ANIELEWICZA, KINO FEMINA, PL. BANKOWY, CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, METRO POLITECHNIKA (→KIERBEDZIA), PL. UNII LUBELSKIEJ, SPACEROWA, STĘPIŃSKA, IWICKA, SIELCE, CHEŁMSKA, BOBROWIECKA, KIERBEDZIA.
Wprowadzenie kursowania w dni powszednie poza godzinami szczytu oraz w soboty.
2000.05.17. 712 linia autobusowa podmiejska zwykła stała HUTA – Kasprowicza – Nocznickiego – Wólczyńska – Arkuszowa – Estrady – Klaudyn: Ekologiczna – Sikorskiego – Lutosławskiego – Szymanowskiego – Ciećwierza – Sikorskiego (powrót: Sikorskiego – Lutosławskiego – Szymanowskiego – Ciećwierza – Sikorskiego – Ekologiczna) – Janów: Sikorskiego – Kwirynów: Sikorskiego – Stare Babice: Sikorskiego – Rynek – Sienkiewicza – Lipków: Mościckiego – Jakubowicza – Zielonki Wieś: Sportowa – Białej Góry – Zielonki SHRO: Warszawska – Stare Babice: Warszawska – Piłsudskiego – Rynek – Okulickiego – Nowe Babice: Okulickiego – Warszawska – Latchorzew: Warszawska – Blizne Jasińskiego: Warszawska – Blizne Łaszczyńskiego: Warszawska – Warszawa: Górczewska – OSIEDLE GÓRCZEWSKA.
(Stara trasa: HUTA – ... – Stare Babice: Sikorskiego – Rynek – Sienkiewicza – Zielonki Wieś: Białej Góry – Zielonki SHRO: Warszawska – Stare Babice: Warszawska – Piłsudskiego – Rynek – ... – OSIEDLE GÓRCZEWSKA.)
Przedłużenie trasy na terenie gminy Stare Babice (wprowadzenie przejazdu przez Lipków).
2000.05.21. OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie w godz. 8.30 - 17.00 ruchu tramwajowego na ul. Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos", Marymonckiej i Słowackiego (na odcinku od pętli HUTA do pętli POTOCKA) w związku z przycinaniem gałęzi drzew wzdłuż ul. Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos".


6. POTOCKA – Słowackiego – ... – GOCŁAWEK.
15. POTOCKA – Słowackiego – ... – PLAC NARUTOWICZA.
17. HUTA – Nocznickiego – Wólczyńska – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – ... – SŁUŻEWIEC.
27. HUTA – Nocznickiego – Wólczyńska – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – ... – CMENTARZ WOLSKI.
201. HUTA – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – RONDO "RADOSŁAWA".
2000.06.01. ZMIANY PRZYSTANKOWE • WARCHAŁOWSKIEGO 01 - uruchomienie przystanku stałego (dotyczy linii 185, 403, 436, 503, 504, 505, 604).
• MALINOWSKIEGO 01 i 02 - uruchomienie przystanków warunkowych (dotyczy linii 604).
2000.06.02. 176 linia autobusowa zwykła stała PLAC HALLERA – Jagiellońska – Starzyńskiego – Odrowąża – Wysockiego – Marywilska – Czołowa – Bohaterów – Ołówkowa – Parowozowa – Polnych Kwiatów – Mehoffera – Raciborska – Przytulna – CHOSZCZÓWKA (powrót: CHOSZCZÓWKA – Przytulna – Henrykowska – Wyganowska – Raciborska).
(Stara trasa: PLAC HALLERA – ... – Wysockiego – Bazyliańska – Rembielińska – Annopol – Odlewnicza – Marywilska – Toruńska – Modlińska – Płochocińska – Marywilska – Czołowa – ... – CHOSZCZÓWKA.)
Otwarcie dla ruchu kołowego wiaduktu kolejowego w ul. Marywilskiej.
326 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni powszednie) SUWALSKA – Łabiszyńska – Łojewska – Chodecka (powrót: Chodecka – Kondratowicza – Łabiszyńska – SUWALSKA.) – Wyszogrodzka – Bartnicza – Wysockiego – Bazyliańska – Rembielińska – Annopol – Odlewnicza – Marywilska – Marcelin WFTS – Marywilska – Płochocińska – Modlińska – Ekspresowa – Fleminga – Polfa – Fleminga – Ekspresowa – Modlińska – Obrazkowa – Myśliborska – Porajów – Świderska – Mehoffera – Światowida – NOWODWORY (pętla na wysokości ul. Książkowej) (powrót: NOWODWORY (pętla na wysokości ul. Książkowej) – Światowida – Świętosławskiego – Świderska).
(Stara trasa: SUWALSKA – ... – Odlewnicza – Marywilska – Toruńska – Modlińska – Ekspresowa – ... – NOWODWORY (pętla na wysokości ul. Książkowej).)
ZMIANY PRZYSTANKOWE • ZAKŁADY MIĘSNE - zmiana nazwy na INOWŁODZKA.
2000.06.03. 129 linia autobusowa zwykła stała (W dni świąteczne: REDUTOWA – Redutowa – ...)

KOŁO – Obozowa – Ciołka (powrót: Ciołka – Newelska – księcia Janusza – KOŁO.) – Górczewska – Olbrachta – Redutowa – Wolska – Połczyńska – Dźwigowa – Wałowicka – Sympatyczna – Cegielniana – Techników – Popularna – Chrobrego – Kleszczowa – Łopuszańska – aleja Krakowska – OKĘCIE.
Skrócenie trasy w dni świąteczne w związku z ciągłymi utrudnieniami ruchowymi w rejonie targowiska na Kole.
159 linia autobusowa zwykła stała KOŁO – Obozowa – Ciołka (powrót: Ciołka – Newelska – księcia Janusza – KOŁO.) – Górczewska – Olbrachta – Redutowa – Wolska – Kasprzaka (powrót: Kasprzaka – Ordona – Wolska) – Towarowa – plac Zawiszy – Koszykowa – Piękna – Myśliwiecka – Łazienkowska – Czerniakowska – Gołkowska – Statkowskiego – Augustówka – EC SIEKIERKI.

(W dni świąteczne: KOŁO – Obozowa – Dywizjonu 303 – Radiowa – Radiowa / Wrocławska – Radiowa – Obozowa – Ciołka (powrót: Ciołka – Obozowa) – ...)
Ponowne wprowadzenie objazdu rejonu targowiska na Kole - wycofanie z ul. Newelskiej ze względu na utrudnione warunku przejazdu.
167 linia autobusowa zwykła stała NOWE BEMOWO – Powstańców Śląskich – Wrocławska – Radiowa – Dywizjonu 303 – Obozowa – Ciołka (powrót: Ciołka – Newelska – księcia Janusza – Obozowa) – Górczewska – Elekcyjna – Wolska – aleja Prymasa Tysiąclecia – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Grójecka – Wawelska – aleja Niepodległości – Rakowiecka – Puławska – METRO WILANOWSKA.

(W dni świąteczne: ... – Dywizjonu 303 – Obozowa – Ciołka – Górczewska – ...)
2000.06.03.
2000.06.04.
200 linia autobusowa specjalna (przyspieszona) PLAC BANKOWY – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – aleja Armii Ludowej – most Łazienkowski – aleja Stanów Zjednoczonych – Grochowska – Płowiecka – Czecha – Wesoła: Trasa Brzeska – Szosa Lubelska – Majdan: Lubelska – Góraszka: Lubelska – Wiązowna: Lubelska – WIĄZOWNA. Linia specjalna uruchomiona z okazji festynu lotniczego w Góraszce.
2000.06.21. 384 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni powszednie) (Dwa kursy: IMPROWIZACJI – Heroldów – Pułkowa – ...)

MŁOCINY-UKSW – Pułkowa (powrót: Pułkowa – Dzierżoniowska – Żubrowa – Wóycickiego – MŁOCINY-UKSW.) – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Huta – Kasprowicza – Sokratesa – Conrada – Powstańców Śląskich – Wrocławska – Radiowa – Powstańców Śląskich – Górczewska – aleja Prymasa Tysiąclecia – Aleje Jerozolimskie – Grzymały-Sokołowskiego – Szczęśliwicka – SZCZĘŚLIWICE.
(Stara trasa: IMPROWIZACJI / MŁOCINY-UKSW – ... – Powstańców Śląskich – Górczewska – Elekcyjna – Wolska – aleja Prymasa Tysiąclecia (powrót: aleja Prymasa Tysiąclecia – Górczewska) – Aleje Jerozolimskie – ... – SZCZĘŚLIWICE.)
Wprowadzenie tras objazdowych w związku z generalnym remontem zachodniej jezdni al. Prymasa Tysiąclecia na odcinku od ul. Górczewskiej do ul. Wolskiej.
523 linia autobusowa przyspieszona stała STARE BEMOWO – Radiowa – Powstańców Śląskich – Górczewska – aleja Prymasa Tysiąclecia – Aleje Jerozolimskie – Grzymały-Sokołowskiego – Kopińska – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – aleja Armii Ludowej – most Łazienkowski – aleja Stanów Zjednoczonych – Zakole – Wiatraczna (powrót: Wiatraczna – aleja Stanów Zjednoczonych) – Szaserów – Chłopickiego – PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA.
Przystanki: STARE BEMOWO, STARE BEMOWO, RADIOWA-WAT, RADIOWA, BEMOWO RATUSZ, KONARSKIEGO, GÓRALSKA, CIOŁKA, OS. WOLSKA, PKP KASPRZAKA, DW. ZACHODNI, HALA KOPIŃSKA, PL. NARUTOWICZA, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, NOWOWIEJSKA, METRO POLITECHNIKA, MARSZAŁKOWSKA, PL. NA ROZDROŻU, SASKA, MIĘDZYNARODOWA, PRZYCZÓŁEK GROCHOWSKI, WIATRACZNA, SZPITAL MON, GARWOLIŃSKA, OS. MŁODYCH, CHŁOPICKIEGO (NŻ), PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA.
(Stara trasa: STARE BEMOWO – ... – Powstańców Śląskich – Górczewska – Elekcyjna – Wolska – aleja Prymasa Tysiąclecia (powrót: aleja Prymasa Tysiąclecia – Górczewska) – Aleje Jerozolimskie – ... – PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA.)
610 linia autobusowa nocna zwykła stała OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Powstańców Śląskich – Człuchowska – Lazurowa – Szeligowska – Połczyńska – Wolska – Redutowa – Olbrachta – Górczewska – aleja Prymasa Tysiąclecia – Kasprzaka – Prosta – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – Francuska – Paryska – Brukselska – Ateńska – Egipska – Bora-Komorowskiego – Umińskiego – Fieldorfa – Ostrobramska – Grochowska – Chłopickiego – Szaserów – Wiatraczna – Chrzanowskiego – Mińska – Terespolska – Stanisławowska – Mińska – Chodakowska – Żupnicza – Bliska – DWORZEC WSCHODNI (LUBELSKA).

(Niektóre kursy: ... – Szeligowska – Połczyńska – Karolin – Połczyńska (powrót: Połczyńska – Szeligowska) – Wolska – ...)
(Stara trasa: OSIEDLE GÓRCZEWSKA – ... – Olbrachta – Górczewska – Elekcyjna – Ordona – Kasprzaka (powrót: Kasprzaka – Płocka – Górczewska) – Prosta – ... – DWORZEC WSCHODNI (LUBELSKA).)
507 linia autobusowa przyspieszona stała NOWE BEMOWO – Powstańców Śląskich – Wrocławska – Radiowa – Powstańców Śląskich – Górczewska – Elekcyjna – Ordona – Kasprzaka (powrót: Kasprzaka – aleja Prymasa Tysiąclecia – Górczewska) – Prosta – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER (PKiN).
Przystanki: NOWE BEMOWO, WROCŁAWSKA, WIDAWSKA, ORLICH GNIAZD, RADIOWA, DYWIZJONU 303, BEMOWO RATUSZ, KONARSKIEGO, GÓRALSKA, CIOŁKA, PKP KASPRZAKA, SZPITAL WOLSKI, KAROLKOWA (NŻ), RONDO ONZ, EMILII PLATER.
Wprowadzenie trasy objazdowej jako stałej.
2000.06.24.
2000.06.25.
P linia tramwajowa specjalna (zwykła) PLAC STARYNKIEWICZA – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – Kijowska – aleja Tysiąclecia – Kawęczyńska (powrót: Kawęczyńska – Ząbkowska – Targowa) – KAWĘCZYŃSKA BAZYLIKA. Uruchomienie dwóch linii obsługiwanych taborem zabytkowym w związku z rychłym rozpoczęciem przebudowy ul. Ząbkowskiej i całkowitym wycofaniem z tego odcinka ruchu tramwajowego.
W linia tramwajowa specjalna (zwykła) ANNOPOL – Annopol – Rembielińska – Budowlana – Odrowąża – 11 Listopada – Targowa – Kijowska – aleja Tysiąclecia – Kawęczyńska (powrót: Kawęczyńska – Ząbkowska – Targowa – Ratuszowa – Jagiellońska – Starzyńskiego – 11 Listopada) – KAWĘCZYŃSKA BAZYLIKA.
2000.06.27. 137 linia autobusowa zwykła stała ZAWIESZENIE KURSOWANIA.
(Stara trasa: WIATRACZNA – Grochowska – Płowiecka – Marsa – Okularowa – Stepowa – Korkowa – Wesoła: Wspólna (powrót: Wspólna – Szosowa – Warszawa: Grzybowa – aleja Komandosów – Ilskiego – Marsa) – WESOŁA OSIEDLE ZIELONA.)
Wprowadzenie tras objazdowych w związku z budową kanalizacji na ul. Wspólnej w Wesołej.
183 linia autobusowa zwykła stała WIATRACZNA – Grochowska – Marsa – Ilskiego – aleja Komandosów – Grzybowa – Wesoła: Szosowa – Wspólna – WESOŁA OSIEDLE ZIELONA.
(Stara trasa: WIATRACZNA – Grochowska – Płowiecka – Marsa – Ilskiego – aleja Komandosów – Grzybowa – Wesoła: Szosowa – Wspólna (powrót: Wspólna – Warszawa: Korkowa – Stepowa – Okularowa – Marsa) – WESOŁA OSIEDLE ZIELONA.)
601 linia autobusowa nocna zwykła stała STARE BEMOWO – Kaliskiego – Lazurowa – Człuchowska – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – plac Bankowy – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Kijowska – Dworzec Wschodni – Kijowska – Targowa – Zamoyskiego – Grochowska – Płowiecka – Marsa – Okularowa – Stepowa – Korkowa – MARYSIN.
(Stara trasa: STARE BEMOWO – ... – Stepowa – Korkowa – Wesoła: Wspólna – Szosowa – Warszawa: Grzybowa – aleja Komandosów – Ilskiego – Marsa – PKP REMBERTÓW (strona południowa).)
722 linia autobusowa podmiejska zwykła stała WIATRACZNA – Grochowska – Płowiecka – Marsa – Okularowa – Stepowa – Korkowa – Kościuszkowców – Wesoła: Trakt Brzeski – Lubelska – Majdan: Lubelska – Zagórze – ZAGÓRZE SANATORIUM.
(Stara trasa: WIATRACZNA – ... – Stepowa – Korkowa – Wesoła: Wspólna – Niemcewicza – 1 Praskiego Pułku – Trakt Brzeski – ... – ZAGÓRZE SANATORIUM.)
803 linia autobusowa podmiejska zwykła stała MARYSIN – Kościuszkowców – Czecha – Wesoła: Trakt Brzeski – 1 Praskiego Pułku – Armii Krajowej – Sulejówek: Moraczewskiego – aleja Piłsudskiego – Paderewskiego – SULEJÓWEK SZKOLNA (powrót: SULEJÓWEK SZKOLNA – Paderewskiego – Grabskiego – Dworcowa – Żeromskiego – Paderewskiego).

(W dni świąteczne: ... – 1 Praskiego Pułku – Armii Krajowej – Żółkiewskiego – WOLA GRZYBOWSKA.)
(Stara trasa: MARYSIN – Korkowa – Wesoła: Wspólna – Niemcewicza – 1 Praskiego Pułku – ... – SULEJÓWEK SZKOLNA / WOLA GRZYBOWSKA.)
215 linia autobusowa zastępcza (zwykła stała) WIATRACZNA – Grochowska – Płowiecka – Marsa – Okularowa – Stepowa – Korkowa – MARYSIN. Uruchomienie dodatkowej linii uzupełniającej.
2000.07.01. WAKACJE • Zawieszenie kursowania linii:
19, 21, 43, 44, 45, 46, 47, 302, 307, 308, 326, 356, 359, 384, 394, 401, 403, 404, 413, 416, 420, 445, 460, E-1, E-2, E-3, E-4, E-5.

• Zawieszenie kursów szkolnych linii:
164.

1 linia tramwajowa zwykła stała ŻERAŃ FSO – Jagiellońska – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – Okopowa – aleja Solidarności – Młynarska – Obozowa – Dywizjonu 303 – Radiowa – Powstańców Śląskich – NOWE BEMOWO.
(Stara trasa: ANNOPOL – Annopol – Rembielińska – Budowlana – Odrowąża – 11 Listopada – Starzyńskiego – ... – NOWE BEMOWO.)
Wprowadzenie tras objazdowych w związku z budową węzła komunikacyjnego "Żaba" (11 Listopada / Starzyńskiego / Odrowąża / św, Wincentego) i przekładaniem torowiska w tunelach pod wiaduktem kolei obwodowej.
2 linia tramwajowa zwykła stała POTOCKA – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Nowowiejska – Krzywickiego – Filtrowa – plac Narutowicza – Grójecka – aleja Krakowska – OKĘCIE.
(Stara trasa: ŻERAŃ WSCHODNI – Annopol – Rembielińska – Budowlana – Odrowąża – 11 Listopada – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – Międzyparkowa – Andersa – ... – OKĘCIE.)
3 linia tramwajowa zwykła stała ŻERAŃ FSO – Jagiellońska – Ratuszowa – Targowa – Zamoyskiego – Grochowska – GOCŁAWEK.
(Stara trasa: ŻERAŃ WSCHODNI – Annopol – Rembielińska – Budowlana – Odrowąża – 11 Listopada – Targowa – ... – GOCŁAWEK.)
25 linia tramwajowa zwykła stała OKĘCIE – aleja Krakowska – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – Ratuszowa – Jagiellońska – ŻERAŃ FSO.
(Stara trasa: OKĘCIE – ... – Targowa – 11 Listopada – Odrowąża – Budowlana – Rembielińska – Annopol – ANNOPOL.)
32 linia tramwajowa zwykła stała CZYNSZOWA – Stalowa (powrót: Stalowa – Środkowa – Wileńska – CZYNSZOWA.) – 11 Listopada – Targowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – PLAC NARUTOWICZA.
(Stara trasa: ANNOPOL – Annopol – Rembielińska – Budowlana – Odrowąża – 11 Listopada – Targowa – ... – PLAC NARUTOWICZA.)
204 linia autobusowa zastępcza (zwykła stała) ŻERAŃ WSCHODNI – Annopol – Rembielińska – Bartnicza – Wysockiego – Odrowąża – 11 Listopada – Ratuszowa – Inżynierska – Wileńska – Targowa (powrót: Targowa – 11 Listopada) – Kijowska – DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA). Uruchomienie autobusowych linii zastępczych.
206 linia autobusowa zastępcza (zwykła stała) BRÓDNO PODGRODZIE – Chodecka – Łojewska – Łabiszyńska – Kondratowicza – Rembielińska – Bartnicza – Wysockiego – Toruńska – ŻERAŃ FSO.
T linia tramwajowa zwykła okresowa (kursuje w dni świąteczne) PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – al. Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Nowowiejska – Krzywickiego – Filtrowa – PLAC NARUTOWICZA.
(Stara trasa: PLAC NARUTOWICZA – ... – aleja Zieleniecka – Targowa – Kijowska – aleja Tysiąclecia – Kawęczyńska – Kawęczyńska Bazylika – Kawęczyńska – Ząbkowska – Targowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – ... – PLAC NARUTOWICZA.)
Tramwaje Warszawskie razem z Klubem Miłośników Komunikacji Miejskiej uruchomiły sezonową turystyczną linię T. Obsługiwana przez 2 brygady linia omijała w tym roku kraniec "KAWĘCZYŃSKA-BAZYLIKA". Linia jednokierunkowa.
101 linia autobusowa zwykła stała DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA) – Kijowska – Targowa – Ratuszowa – Dąbrowszczaków (powrót: Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – Targowa) – plac Hallera – Jagiellońska – Modlińska – Światowida – Myśliborska – Porajów – Świderska – Mehoffera – Światowida (powrót: Światowida – Świętosławskiego – Świderska) – NOWODWORY (pętla na wysokości ul. Książkowej).
(Stara trasa: OKĘCIE – aleja Krakowska – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – ... – NOWODWORY (pętla na wysokości ul. Książkowej).

(W dni świąteczne: DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA) – Kijowska – Targowa – ...))
Wprowadzenie skróconej trasy na okres wakacji.
180 linia autobusowa zwykła stała POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY) – Powązkowska (powrót: Powązkowska – rondo Ofiar Zbrodni Katyńskiej – Powązkowska – POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY).) – Okopowa – Anielewicza – Świętojerska – Bonifraterska – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – Belwederska – Gagarina – Czerniakowska – Powsińska – Wiertnicza – WILANÓW.
(Stara trasa: ESPERANTO – Anielewicza – ... – WILANÓW.)
Przedłużenie trasy. Oznaczenie jako Warszawska Linia Turystyczna.
415 linia autobusowa przyspieszona okresowa (kursuje w soboty w godz. 7-16) HUTA – Kasprowicza – Oczapowskiego – aleja Reymonta – Żeromskiego (powrót: Żeromskiego – Przybyszewskiego – Kasprowicza) – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – aleja Armii Ludowej – most Łazienkowski – aleja Stanów Zjednoczonych – Ostrobramska – Marsa – Żołnierska – Strażacka – aleja Chruściela – REMBERTÓW AON.
Przystanki: HUTA, SOKRATESA, PRZYTYK, WOLUMEN (NŻ), OCZAPOWSKIEGO, PRZYBYSZEWSKIEGO, PERZYŃSKIEGO, ŻEROMSKIEGO, METRO MARYMONT, PL. WILSONA, DW. GDAŃSKI, PL. BANKOWY, CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, METRO POLITECHNIKA, MARSZAŁKOWSKA, PL. NA ROZDROŻU, SASKA, PRZYCZÓŁEK GROCHOWSKI, RAWAR, CENTRUM OPTYKI, ZAJEZDNIA OSTROBRAMSKA (NŻ), PŁOWIECKA, OKULAROWA, KORDIANA, REMBERTÓW RATUSZ, ESKULAPÓW, REMBERTÓW AON.
Wakacyjne zawieszenie kursowania w dni powszednie.
WOLA

GEANT JANKI
linia autobusowa hipermarketowa zwykła stała LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: JELONKI – [???] – Dźwigowa – Globusowa – Chrobrego – Kleszczowa – Łopuszańska – aleja Krakowska – Raszyn: aleja Krakowska – Falenty: aleja Krakowska – Janki: aleja Krakowska – aleja Mszczonowska – JANKI GEANT.)
Niewielka frekwencja.
ZMIANY PRZYSTANKOWE • WARCHAŁOWSKIEGO - zmiana charakteru przystanku z warunkowego na stały (dotyczy linii 436, 503, 504 i 505).
2000.07.01.
2000.07.02.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie ruchu tramwajowego na ul. Górczewskiej, Powstańców Śląskich, Połczyńskiej i Wolskiej (na odcinku od pętli OS. GÓRCZEWSKA do ul. Skierniewickiej) w związku z przełączaniem sieci trakcyjnej w rejonie skrzyżowania ul. Wolskiej i al. Prymasa Tysiąclecia.


8. KOŁO – Obozowa – Młynarska – Wolska – Skierniewicka – ... – WIATRACZNA.
10. KOŁO – Obozowa – Młynarska – Wolska – Skierniewicka – ... – SŁUŻEWIEC.
26. ZAJEZDNIA WOLA – Młynarska – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Wolska – Skierniewicka – Siedmiogrodzka – ZAJEZDNIA WOLA.) – ... – WIATRACZNA.
27. HUTA – ... – aleja Solidarności – Młynarska – Obozowa – KOŁO.
203. OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – aleja Solidarności – Okopowa – OKOPOWA.
2000.07.03. linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje od poniedziałku do soboty) (komunikacja miejska miasta Legionowo) STAROSTWO POWIATOWE – Szarych Szeregów – Suwalna – Cynkowa – aleja Legionów – Wyszyńskiego – Targowa – Narutowicza – Wyszyńskiego – Parkowa – Jagiellońska – Mickiewicza – Sowińskiego – Krasińskiego – Sobieskiego – Piłsudskiego – Sowińskiego – Zakopiańska – Daliowa – plac Kościuszki – Polna – Wrzosowa – Roi – Strużańska – Zegrzyńska – Piaskowa – PIASKI MSW.

(Dwa kursy po południu w kierunku Osiedla Młodych: ... – Wyszyńskiego – Targowa – Złota – Złota/aleja Legionów – Złota – Targowa – Narutowicza – ...)
(Stara trasa: (Dwa kursy rano i jeden po południu: STAROSTWO POWIATOWE – Szarych Szeregów – Suwalna – ...)

OSIEDLE MŁODYCH – Olszankowa – Suwalna – ... – PIASKI MSW.

(Jeden kurs rano w kierunku centrum, trzy kursy po południu w kierunku Osiedla Młodych: ... – Wyszyńskiego – Targowa – Złota – Złota/aleja Legionów – Złota – Targowa – Narutowicza – ...))
Przedłużenie trasy do Starostwa Powiatowego we wszystkich kursach, ograniczenie wariantowych podjazdów do ul. Złotej.
linia autobusowa okresowa całodzienna (kursuje od poniedziałku do soboty w godz. 6-16) (komunikacja miejska miasta Legionowo) STAROSTWO POWIATOWE – Szarych Szeregów – Suwalna – Cynkowa – aleja Legionów – Wyszyńskiego – Targowa – Narutowicza – Wyszyńskiego – Parkowa – Jagiellońska – Mickiewicza – Sowińskiego – Krasińskiego – Sobieskiego – Siwińskiego – Pałacowa – Królewska – Leśna – Sobieskiego – Piłsudskiego – Kościuszki – Słowackiego – Jagiellońska – Warszawska – Zegrzyńska – Piaskowa – PIASKI MSW. Uruchomienie linii - objęcie obsługą południowej części osiedla Sobieskiego.
2000.07.04.
2000.07.06.
200 linia autobusowa specjalna (przyspieszona) METRO WILANOWSKA – Puławska – Wałbrzyska – Nowoursynowska – Ciszewskiego – URSYNÓW POŁUDNIOWY. Linia specjalna uruchomiona w związku ze spodziewanym zwiększeniem potoków pasażerskich z powodu egzaminów wstępnych w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego na ul. Nowoursynowskiej. Kursy w godz. 7.30 - 9.00 i 13.00 - 14.00.
2000.07.15.
2000.07.16.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie ruchu tramwajowego na ul. Andersa i ul. Marszałkowskiej (na odcinku od ul. Stawki do pl. Zbawiciela) w związku z pracami torowymi.


2. POTOCKA – ... – Andersa – Stawki – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – ... – OKĘCIE.
4. CZYNSZOWA – ... – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – ... – WYŚCIGI.
15. HUTA – ... – Andersa – Stawki – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – ... – PLAC NARUTOWICZA.
18. ŻERAŃ FSO – ... – Andersa – Stawki – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – ... – SŁUŻEWIEC.
35. PIASKI – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – ... – METRO WILANOWSKA.
36. MARYMONT-POTOK – ... – Andersa – Stawki – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – ... – WYŚCIGI.
T. PLAC NARUTOWICZA – ... – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – ... – PLAC NARUTOWICZA.
201. STAWKI – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – METRO POLITECHNIKA.
2000.07.17. ZMIANY PRZYSTANKOWE • PL. KRASIŃSKICH - uruchomienie przystanku stałego (dotyczy linii 503).
2000.07.22. 5 linia tramwajowa specjalna (zwykła) PLAC STARYNKIEWICZA – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – Kijowska – aleja Tysiąclecia – Kawęczyńska (powrót: Kawęczyńska – Ząbkowska – Targowa) – KAWĘCZYŃSKA BAZYLIKA. Uruchomienie linii tramwajowej obsługiwanej taborem zabytkowym w związku z likwidacją ruchu tramwajowego na ul. Ząbkowskiej.
2000.07.22.
2000.07.23.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie ruchu tramwajowego na ul. Andersa i ul. Marszałkowskiej (na odcinku od ul. Stawki do pl. Zbawiciela) w związku z pracami torowymi.


2. POTOCKA – ... – Andersa – Stawki – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – ... – OKĘCIE.
4. CZYNSZOWA – ... – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – ... – WYŚCIGI.
15. HUTA – ... – Andersa – Stawki – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – ... – PLAC NARUTOWICZA.
18. ŻERAŃ FSO – ... – Andersa – Stawki – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – ... – SŁUŻEWIEC.
35. PIASKI – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – ... – METRO WILANOWSKA.
36. MARYMONT-POTOK – ... – Andersa – Stawki – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – ... – WYŚCIGI.
T. PLAC NARUTOWICZA – ... – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – ... – PLAC NARUTOWICZA.
201. STAWKI – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – METRO POLITECHNIKA.
2000.08.01. 507 linia autobusowa przyspieszona stała NOWE BEMOWO – Powstańców Śląskich – Wrocławska – Radiowa – Powstańców Śląskich – Górczewska – aleja Prymasa Tysiąclecia – Kasprzaka – Prosta – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER (PKiN).
Przystanki: NOWE BEMOWO, WROCŁAWSKA, WIDAWSKA, ORLICH GNIAZD, RADIOWA, DYWIZJONU 303, BEMOWO RATUSZ, KONARSKIEGO, GÓRALSKA, CIOŁKA, PKP KASPRZAKA, SZPITAL WOLSKI, KAROLKOWA (NŻ), RONDO ONZ, EMILII PLATER.
(Stara trasa: NOWE BEMOWO – ... – Powstańców Śląskich – Górczewska – Elekcyjna – Ordona – Kasprzaka (powrót: Kasprzaka – aleja Prymasa Tysiąclecia – Górczewska) – Prosta – ... – EMILII PLATER (PKiN).)
Przywrócenie dwukierunkowego przejazdu przez al. Prymasa Tysiąclecia.
2000.08.01. 212 linia autobusowa cmentarna zwykła POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY) – Powązkowska – Okopowa – aleja Solidarności – Wolska – Fort Wola – CMENTARZ WOLSKI. [Linia jednokierunkowa.] Uruchomienie linii autobusowych dowożących do Cmentarza Wojskowego na Powązkach w związku z obchodami 56 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Kursy w godz. 17.30 - 19.00 (linia 212) i 14.30 - 20.30 (linie 222 i 270).
222 linia autobusowa cmentarna zwykła POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY) – Powązkowska – Krasińskiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Dawidowskiego – Słomińskiego – Bonifraterska (powrót: Bonifraterska – Muranowska – Andersa) – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – PLAC TRZECH KRZYŻY.
270 linia autobusowa cmentarna zwykła POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY) – Powązkowska – Okopowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Kijowska – DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA).
W linia tramwajowa specjalna (zwykła) CMENTARZ WOLSKI – Wolska – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Kijowska – DWORZEC WSCHODNI. W rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego ZTM (wespół ze Stowarzyszeniem Sympatyków Komunikacji Szynowej) uruchomił obsługiwaną taborem zabytkowym linię W, pozwalającą na dojazd do Cmentarza Powstańców na Woli.
2000.08.05.
2000.08.06.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie ruchu tramwajowego na ul. Andersa i ul. Marszałkowskiej (na odcinku od ul. Stawki do pl. Zbawiciela) w związku z pracami torowymi.


2. POTOCKA – ... – Andersa – Stawki – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – ... – OKĘCIE.
4. CZYNSZOWA – ... – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – ... – WYŚCIGI.
15. HUTA – ... – Andersa – Stawki – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – ... – PLAC NARUTOWICZA.
18. ŻERAŃ FSO – ... – Andersa – Stawki – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – ... – SŁUŻEWIEC.
35. PIASKI – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – ... – METRO WILANOWSKA.
36. MARYMONT-POTOK – ... – Andersa – Stawki – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – ... – WYŚCIGI.
T. PLAC NARUTOWICZA – ... – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – ... – PLAC NARUTOWICZA.
201. STAWKI – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – METRO POLITECHNIKA.
2000.08.05.
2000.08.06.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie ruchu tramwajowego na ciągu ul. Młynarska - Obozowa - Dywizjonu 303 - Radiowa - Powstańców Śląskich i ul. Kaliskiego (na odcinku od ul. Wolskiej do pętli NOWE BEMOWO oraz BOERNEROWO) w związku z robotami torowymi.


1. ANNOPOL – ... – aleja Solidarności – Wolska – CMENTARZ WOLSKI.
12. ZAWIESZENIE KURSOWANIA.
13. OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – aleja Solidarności – ... – KAWĘCZYŃSKA BAZYLIKA.
20. OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – aleja Solidarności – ... – BANACHA.
24. OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – aleja Solidarności – ... – GOCŁAWEK.
203. NOWE BEMOWO – Powstańców Śląskich – Radiowa – Dywizjonu 303 – Obozowa – Młynarska – Leszno – Okopowa – OKOPOWA (powrót: OKOPOWA – aleja Solidarności – Wolska – Płocka – Górczewska – Młynarska).
2000.08.12.
2000.08.13.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie ruchu tramwajowego na ul. Andersa i ul. Marszałkowskiej (na odcinku od ul. Stawki do pl. Zbawiciela) w związku z pracami torowymi.


2. POTOCKA – ... – Andersa – Stawki – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – ... – OKĘCIE.
4. CZYNSZOWA – ... – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – ... – WYŚCIGI.
15. HUTA – ... – Andersa – Stawki – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – ... – PLAC NARUTOWICZA.
18. ŻERAŃ FSO – ... – Andersa – Stawki – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – ... – SŁUŻEWIEC.
35. PIASKI – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – ... – METRO WILANOWSKA.
36. MARYMONT-POTOK – ... – Andersa – Stawki – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – ... – WYŚCIGI.
T. PLAC NARUTOWICZA – ... – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – ... – PLAC NARUTOWICZA.
201. STAWKI – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – METRO POLITECHNIKA.
2000.08.26.
2000.08.27.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie ruchu tramwajowego na ul. Andersa i ul. Marszałkowskiej (na odcinku od ul. Stawki do pl. Zbawiciela) w związku z pracami torowymi.


2. POTOCKA – ... – Andersa – Stawki – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – ... – OKĘCIE.
4. CZYNSZOWA – ... – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – ... – WYŚCIGI.
15. HUTA – ... – Andersa – Stawki – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – ... – PLAC NARUTOWICZA.
18. ŻERAŃ FSO – ... – Andersa – Stawki – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – ... – SŁUŻEWIEC.
35. PIASKI – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – ... – METRO WILANOWSKA.
36. MARYMONT-POTOK – ... – Andersa – Stawki – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – ... – WYŚCIGI.
T. PLAC NARUTOWICZA – ... – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – ... – PLAC NARUTOWICZA.
201. STAWKI – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – METRO POLITECHNIKA.
2000.08.29. 106 linia autobusowa zwykła stała OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Lazurowa – Człuchowska – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – Skierniewicka – Siedmiogrodzka – Grzybowska – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Miodowa – Senatorska – PLAC TEATRALNY (powrót: PLAC TEATRALNY – Wierzbowa – plac Piłsudskiego – Królewska).
(Stara trasa: OSIEDLE GÓRCZEWSKA – ... – Grzybowska – Królewska – PLAC PIŁSUDSKIEGO (powrót: PLAC PIŁSUDSKIEGO – Trębacka – Krakowskie Przedmieście – Królewska).)
Wprowadzenie tras objazdowych w związku z przebudową układu drogowego w rejonie pl. Piłsudskiego i zamknięcia dla ruchu kołowego ulic: Moliera, Trębackiej i Ossolińskich.
111 linia autobusowa zwykła stała ESPERANTO – Anielewicza – Andersa (powrót: Andersa – Nowolipki – Zamenhofa – Anielewicza) – plac Bankowy – Senatorska – Wierzbowa – plac Piłsudskiego – Królewska – Krakowskie Przedmieście (powrót: Krakowskie Przedmieście – Miodowa – Senatorska – plac Teatralny – Senatorska) – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Saska – Zwycięzców – Międzynarodowa – Brazylijska – Saska – Egipska – Bora-Komorowskiego – Fieldorfa – Umińskiego – GOCŁAW.
(Stara trasa: ESPERANTO – ... – plac Bankowy – Senatorska – Wierzbowa – plac Piłsudskiego (powrót: plac Piłsudskiego – Moliera – plac Teatralny – Senatorska) – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – ... – GOCŁAW.)
ZMIANY PRZYSTANKOWE • MLECZARNIA - zmiana nazwy na ZIELONA.
• SKOLIMÓW WIEŚ - zmiana nazwy na BYDGOSKA.
• SKOLIMÓW C - zmiana nazwy na ŚNIADECKICH.
• JANKI II - zmiana nazwy na DZIAŁKOWA.
2000.09.01. KONIEC WAKACJI • Przywrócenie kursowania linii:
302, 307, 308, 326, 356, 359, 384, 394, 401, 404, 413, 416, 420, 445, 460, E-1, E-2, E-3, E-4, E-5.

• Przywrócenie kursów szkolnych linii:
164.

101 linia autobusowa zwykła stała DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA) – Kijowska – Targowa – Ratuszowa – Dąbrowszczaków (powrót: Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – Targowa) – plac Hallera – Jagiellońska – Modlińska – Światowida – Myśliborska – Porajów – Świderska – Mehoffera – Światowida (powrót: Światowida – Świętosławskiego – Świderska) – NOWODWORY (pętla na wysokości ul. Książkowej). Utrzymanie skróconej trasy jako stałej w związku z dublowaniem odcinka Okęcie - Targowa z tramwajami.
106 linia autobusowa zwykła stała NOWE BEMOWO – Powstańców Śląskich – Górczewska – Lazurowa – Człuchowska – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – Skierniewicka – Siedmiogrodzka – Grzybowska – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Miodowa – Senatorska – PLAC TEATRALNY (powrót: PLAC TEATRALNY – Wierzbowa – plac Piłsudskiego – Królewska).
(Stara trasa: OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Lazurowa – ... – PLAC TEATEALNY.).)
Przedłużenie trasy w celu zapewnienia nowego bezpośredniego połączenia odcinka ul. Górczewskiej między ul. Lazurową i ul. Powstańców Śląskich z Nowym Bemowem.
112 linia autobusowa zwykła stała BRÓDNO PODGRODZIE – Chodecka – Łojewska – Łabiszyńska – Kondratowicza – Bazyliańska – Wysockiego – Toruńska – most Grota-Roweckiego – aleja Armii Krajowej – Broniewskiego – aleja Reymonta – Powstańców Śląskich – Piastów Śląskich – Żołnierzy Wyklętych – Wrocławska – Radiowa – Powstańców Śląskich – Człuchowska – Lazurowa – Szeligowska – Połczyńska – KAROLIN.
(Stara trasa: BRÓDNO PODGRODZIE – ... – aleja Reymonta – Powstańców Śląskich – Wrocławska – Radiowa – ... – KAROLIN.)
Korekta trasy w związku z oddaniem do ruchu przebiegającej przez nowe osiedla mieszkaniowe ul. Żołnierzy Wyklętych.
123 linia autobusowa zwykła stała DWORZEC WSCHODNI (LUBELSKA) – Bliska – Żupnicza – Chodakowska – Mińska – Stanisławowska – Terespolska – Mińska – Chrzanowskiego – Wiatraczna – Grochowska (powrót: Grochowska – Zakole – Wiatraczna) – Grochowska – Zamieniecka – Fieldorfa – Umińskiego – Bora-Komorowskiego – Fieldorfa – Meissnera – Bora-Komorowskiego – Egipska – Saska – Brazylijska – Międzynarodowa – Zwycięzców – Saska – aleja Waszyngtona – aleja Zieleniecka – Targowa – Kijowska – DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA).
(Stara trasa: DWORZEC WSCHODNI (LUBELSKA) – ... – Zamieniecka – Fieldorfa – Bora-Komorowskiego – Egipska – ... – DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA).)
Korekta trasy na wniosek Rady Samorządu Terytorialnego Mieszkańców Osiedla Gocław.
206 linia autobusowa zastępcza (zwykła stała) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: BRÓDNO PODGRODZIE – Chodecka – Łojewska – Łabiszyńska – Kondratowicza – Rembielińska – Bartnicza – Wysockiego – Toruńska – ŻERAŃ FSO.)
Przywrócenie kursowania tramwajów na Bródnie.
322 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni powszednie) WIATRACZNA – Grochowska – Płowiecka – Trakt Lubelski (powrót: Trakt Lubelski – Floriana – Błękitna – Widoczna – Płowiecka) – Wał Miedzeszyński – Bysławska – Derkaczy – Młoda – Walcownicza – Narcyzowa – Ochocza – Bystrzycka – Walcownicza – Patriotów – Bysławska – FALENICA (powrót: FALENICA – Bysławska – Wał Miedzeszyński). Uruchomienie linii w celu zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom dojeżdżającym do Gimnazjum w Falenicy oraz z uwagi na konieczność poprawy częstotliwości kursowania autobusów komunikacji miejskiej na ciągu ul. Trakt Lubelski.
415 linia autobusowa przyspieszona okresowa szczytowa (kursuje w dni powszednie oraz w soboty w godz. 7-16) HUTA – Kasprowicza – Oczapowskiego – aleja Reymonta – Żeromskiego (powrót: Żeromskiego – Przybyszewskiego – Kasprowicza) – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – aleja Armii Ludowej – most Łazienkowski – aleja Stanów Zjednoczonych – Ostrobramska – Marsa – Żołnierska – Strażacka – aleja Chruściela – REMBERTÓW AON.
Przystanki: HUTA, SOKRATESA, PRZYTYK, WOLUMEN (NŻ), OCZAPOWSKIEGO, PRZYBYSZEWSKIEGO, PERZYŃSKIEGO, ŻEROMSKIEGO, METRO MARYMONT, PL. WILSONA, DW. GDAŃSKI, PL. BANKOWY, CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, METRO POLITECHNIKA, MARSZAŁKOWSKA, PL. NA ROZDROŻU, SASKA, PRZYCZÓŁEK GROCHOWSKI, RAWAR, CENTRUM OPTYKI, ZAJEZDNIA OSTROBRAMSKA (NŻ), PŁOWIECKA, OKULAROWA, KORDIANA, REMBERTÓW RATUSZ, ESKULAPÓW, REMBERTÓW AON.
Przywrócenie kursowania w dni powszednie.
507 linia autobusowa przyspieszona stała NOWE BEMOWO – Powstańców Śląskich – Piastów Śląskich – Żołnierzy Wyklętych – Wrocławska – Radiowa – Powstańców Śląskich – Górczewska – aleja Prymasa Tysiąclecia – Kasprzaka – Prosta – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER (PKiN).
Przystanki: NOWE BEMOWO, PIASTÓW ŚLĄSKICH, RODŁA, WROCŁAWSKA, WIDAWSKA, ORLICH GNIAZD, RADIOWA, DYWIZJONU 303, BEMOWO RATUSZ, KONARSKIEGO, GÓRALSKA, CIOŁKA, PKP KASPRZAKA, SZPITAL WOLSKI, KAROLKOWA (NŻ), RONDO ONZ, EMILII PLATER.
(Stara trasa: NOWE BEMOWO – Powstańców Śląskich – Wrocławska – Radiowa – ... – EMILII PLATER (PKiN).
Przystanki: NOWE BEMOWO, WROCŁAWSKA, WIDAWSKA, ..., EMILII PLATER.)
Korekta trasy w związku z oddaniem do ruchu przebiegającej przez nowe osiedla mieszkaniowe ul. Żołnierzy Wyklętych.
2000.09.04. KONIEC WAKACJI • Przywrócenie kursowania linii:
19, 21, 43, 44, 45, 46, 47.

2 linia tramwajowa zwykła stała ŻERAŃ WSCHODNI – Annopol – Rembielińska – Budowlana – Odrowąża – 11 Listopada – Targowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Nowowiejska – Krzywickiego – Filtrowa – plac Narutowicza – Grójecka – Banacha – BANACHA.
(Stara trasa: POTOCKA – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – ... – Grójecka – aleja Krakowska – OKĘCIE.)
Zamiana pętli z linią 15 w celu poprawy połączenia rejonu Okęcia ze Śródmieściem. Przywrócenie ruchu na ul. 11 Listopada - zmiana trasy objazdowej.
15 linia tramwajowa zwykła stała HUTA – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Nowowiejska – Krzywickiego – Filtrowa – plac Narutowicza – Grójecka – aleja Krakowska – OKĘCIE.
(Stara trasa: HUTA – ... – Filtrowa – PLAC NARUTOWICZA.)
Zamiana krańców z linią 2 w celu poprawy połączenia rejonu Okęcia ze Śródmieściem.
3 linia tramwajowa zwykła stała ŻERAŃ WSCHODNI – Annopol – Rembielińska – Budowlana – Odrowąża – 11 Listopada – Targowa – Zamoyskiego – Grochowska – GOCŁAWEK.
(Stara trasa: ŻERAŃ FSO – Jagiellońska – Ratuszowa – Targowa – Zamoyskiego – Grochowska – GOCŁAWEK.)
Przywrócenie ruchu tramwajowego w ciągu ul. 11 Listopada.
25 linia tramwajowa zwykła stała OKĘCIE – aleja Krakowska – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – 11 Listopada – Odrowąża – Budowlana – Rembielińska – Annopol – ANNOPOL.
(Stara trasa: OKĘCIE – ... – Targowa – Ratuszowa – Jagiellońska – ŻERAŃ FSO.)
32 linia tramwajowa zwykła stała ANNOPOL – Annopol – Rembielińska – Budowlana – Odrowąża – 11 Listopada – Targowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – PLAC NARUTOWICZA.
(Stara trasa: CZYNSZOWA – Stalowa (powrót: Stalowa – Środkowa – Wileńska – CZYNSZOWA.) – 11 Listopada – Targowa – ... – PLAC NARUTOWICZA.)
T linia tramwajowa zwykła okresowa (kursuje w dni świąteczne) ZAWIESZENIE KURSOWANIA.
(Stara trasa: PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – al. Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Nowowiejska – Krzywickiego – Filtrowa – PLAC NARUTOWICZA.)
Sezonowe zawieszenie kursowania.
204 linia autobusowa zastępcza (zwykła stała) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: ŻERAŃ WSCHODNI – Annopol – Rembielińska – Bartnicza – Wysockiego – Odrowąża – 11 Listopada – Ratuszowa – Inżynierska – Wileńska – Targowa (powrót: Targowa – 11 Listopada) – Kijowska – DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA).)
Przywrócenie kursowania tramwajów na Bródnie.
2000.09.07. ZMIANY PRZYSTANKOWE • STACJA BENZYNOWA 02 - uruchomienie przystanku warunkowego w Ząbkach (dotyczy linii 190, 718 i 805).
2000.09.11. 4 linia tramwajowa zwykła stała CZYNSZOWA – Stalowa (powrót: Stalowa – Środkowa – Wileńska – CZYNSZOWA.) – 11 Listopada – Targowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – WYŚCIGI.

(W dni robocze w godz. 8.30 - 13.00: ... – Puławska – Woronicza – WORONICZA.)
Wymiana torów w ciągu ulicy Puławskiej - zawieszenie ruchu tramwajowego w godzinach międzyszczytowych (8.30 - 13.00) w dni robocze i po godzinie 22.50. Skierowanie kursów międzyszczytowych na trasę objazdową, ograniczenie kursów wieczornych do 22.50.
19 linia tramwajowa zwykła stała PIASKI – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – WYŚCIGI.

(W dni robocze w godz. 8.30 - 13.00: ... – Puławska – Woronicza – Wołoska – Marynarska – SŁUŻEWIEC.)
33 linia tramwajowa zwykła stała HUTA – Nocznickiego – Wólczyńska – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Rakowiecka – Boboli – Wołoska – Woronicza – Puławska – WYŚCIGI.

(W dni robocze w godz. 8.30 - 13.00: ... – Wołoska – Woronicza – WORONICZA.)
35 linia tramwajowa zwykła stała PIASKI – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – Stawki – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – WILANOWSKA.

(W dni robocze w godz. 8.30 - 13.00: ... – Puławska – Woronicza – WORONICZA.)
36 linia tramwajowa zwykła stała MARYMONT – Mickiewicza – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – WYŚCIGI.

(W dni robocze w godz. 8.30 - 13.00: ... – Puławska – Woronicza – ZAJEZDNIA WORONICZA.)
137 linia autobusowa zwykła stała WIATRACZNA – Grochowska – Płowiecka – Marsa – Okularowa – Stepowa – Korkowa – Wesoła: Wspólna (powrót: Wspólna – Szosowa – Warszawa: Grzybowa – aleja Komandosów – Ilskiego – Marsa) – WESOŁA OSIEDLE ZIELONA. Przywrócenie tras podstawowych po zakończeniu budowy kanalizacji na ul. Wspólnej w Wesołej.
183 linia autobusowa zwykła stała WIATRACZNA – Grochowska – Płowiecka – Marsa – Ilskiego – aleja Komandosów – Grzybowa – Wesoła: Szosowa – Wspólna (powrót: Wspólna – Warszawa: Korkowa – Stepowa – Okularowa – Marsa) – WESOŁA OSIEDLE ZIELONA.
(Stara trasa: WIATRACZNA – Grochowska – Marsa – Ilskiego – aleja Komandosów – Grzybowa – Wesoła: Szosowa – Wspólna – WESOŁA OSIEDLE ZIELONA.)
601 linia autobusowa nocna zwykła stała STARE BEMOWO – Kaliskiego – Lazurowa – Człuchowska – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – plac Bankowy – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Kijowska – Dworzec Wschodni – Kijowska – Targowa – Zamoyskiego – Grochowska – Płowiecka – Marsa – Okularowa – Stepowa – Korkowa – Wesoła: Wspólna – Szosowa – Warszawa: Grzybowa – aleja Komandosów – Ilskiego – Marsa – PKP REMBERTÓW (strona południowa).
(Stara trasa: STARE BEMOWO – ... – Stepowa – Korkowa – MARYSIN.)
215 linia autobusowa zastępcza (zwykła stała) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: WIATRACZNA – Grochowska – Płowiecka – Marsa – Okularowa – Stepowa – Korkowa – MARYSIN.)
712 linia autobusowa podmiejska zwykła stała HUTA – Kasprowicza – Nocznickiego – Wólczyńska – Arkuszowa – Estrady – Klaudyn: Ekologiczna – Sikorskiego – Lutosławskiego – Szymanowskiego – Ciećwierza – Sikorskiego (powrót: Sikorskiego – Lutosławskiego – Szymanowskiego – Ciećwierza – Sikorskiego – Ekologiczna) – Janów: Sikorskiego – Kwirynów: Sikorskiego – Stare Babice: Sikorskiego – Rynek – Sienkiewicza – Zielonki Wieś: Białej Góry – Zielonki SHRO: Warszawska – Stare Babice: Warszawska – Piłsudskiego – Rynek – Okulickiego – Nowe Babice: Okulickiego – Warszawska – Latchorzew: Warszawska – Blizne Jasińskiego: Warszawska – Blizne Łaszczyńskiego: Warszawska – Warszawa: Górczewska – OSIEDLE GÓRCZEWSKA.
(Stara trasa: HUTA – ... – Kwirynów: Sikorskiego – Stare Babice: Sikorskiego – Rynek – Sienkiewicza – Lipków: Mościckiego – Jakubowicza – Zielonki Wieś: Sportowa – Białej Góry – Zielonki SHRO: Warszawska – Stare Babice: Warszawska – Piłsudskiego – Rynek – Okulickiego – Nowe Babice: Okulickiego – ... – OSIEDLE GÓRCZEWSKA.)
Wprowadzenie trasy objazdowej w związku z budową kanalizacji w ul. Mościckiego w Lipkowie.
2000.09.30.
2000.10.01.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie ruchu tramwajowego na ciągu ul. Młynarska - Obozowa - Dywizjonu 303 - Radiowa - Powstańców Śląskich i ul. Kaliskiego (na odcinku od ul. Wolskiej do pętli NOWE BEMOWO oraz BOERNEROWO).


1. ANNOPOL – ... – aleja Solidarności – Wolska – CMENTARZ WOLSKI.
12. ZAWIESZENIE KURSOWANIA.
13. OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – aleja Solidarności – ... – KAWĘCZYŃSKA BAZYLIKA.
20. OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – aleja Solidarności – ... – BANACHA.
24. OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – aleja Solidarności – ... – GOCŁAWEK.
203. NOWE BEMOWO – Powstańców Śląskich – Radiowa – Dywizjonu 303 – Obozowa – aleja Prymasa Tysiąclecia – Górczewska – Płocka – Obozowa – Młynarska – Leszno – Okopowa – OKOPOWA (powrót: OKOPOWA – aleja Solidarności – Młynarska).
2000.10.01. 104 linia autobusowa zwykła stała BRÓDNO PODGRODZIE – Chodecka – Kondratowicza – Łabiszyńska – Kopijników – Białołęcka – Brzeziny – Białołęcka – Płochocińska – Marywilska – Marcelin WFTS – Marywilska – Płochocińska – Modlińska – Światowida – NOWODWORY (kraniec przy ul. Książkowej).
(Stara trasa: BRÓDNO PODGRODZIE – ... – Białołęcka – BRZEZINY.)
Zamiana tras w celu poprawienia połączenia komunikacyjnego ciągu ul. Białołęckiej z Urzędem Dzielnicy położonym na terenie Tarchomina.
304 linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni powszednie) BRÓDNO PODGRODZIE – Chodecka – Kondratowicza – Łabiszyńska – Kopijników – Białołęcka – BRZEZINY.
(Stara trasa: BRÓDNO PODGRODZIE – ... – Białołęcka – Brzeziny – Białołęcka – Płochocińska – Marywilska – Marcelin WFTS – Marywilska – Płochocińska – Modlińska – Światowida – NOWODWORY (pętla na wysokości ul. Książkowej).)
127 linia autobusowa zwykła stała NOWE WŁOCHY – Chrościckiego – Świerszcza – Potrzebna – Sympatyczna (powrót: Sympatyczna – Wałowicka – Globusowa – Świerszcza) – Cegielniana – Techników – Popularna – Chrobrego – Kleszczowa – Łopuszańska – Aleje Jerozolimskie – Niemcewicza – Grójecka – plac Zawiszy (powrót: plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie) – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – plac Bankowy – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – 11 Listopada – św. Wincentego – Kondratowicza – Łabiszyńska – Łojewska – Chodecka – BRÓDNO PODGRODZIE.
(Stara trasa: NOWE WŁOCHY – ... – Techników – Popularna – Aleje Jerozolimskie – ... – BRÓDNO PODGRODZIE.)
Korekta trasy w rejonie osiedla Włochy.
518 linia autobusowa przyspieszona stała PLAC TRZECH KRZYŻY – Nowy Świat – Krakowskie Przedmieście – Miodowa – Bonifraterska – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Modlińska – Światowida – Myśliborska – Porajów – Świderska – Mehoffera – Światowida – Świętosławskiego – TARCHOMIN (powrót: TARCHOMIN – Świętosławskiego – Świderska).
Przystanki: PL. TRZECH KRZYŻY, FOKSAL, UNIWERSYTET, PL. ZAMKOWY, PL. KRASIŃSKICH, MURANOWSKA, DW. GDAŃSKI (→PL. TRZECH KRZYŻY), BONIFRATERSKA (→TARCHOMIN), RONDO STARZYŃSKIEGO, DYREKCJA FSO (NŻ), ŻERAŃ FSO, KONWALIOWA, PŁOCHOCIŃSKA, EKSPRESOWA, BIAŁOŁĘKA-RATUSZ (NŻ), MILENIJNA (NŻ), MYŚLIBORSKA, PORAJÓW, PICASSA, TARCHOMIN, TARCHOMIN.
Uruchomienie linii łączącej osiedle Tarchomin z ciągiem Traktu Królewskiego.
linia autobusowa zwykła stała (komunikacja miejska miasta Legionowo) MIRECKIEGO – Jana Pawła II – Wieliszew: Kościelna – Fabryczna – Legionowo: Sikorskiego – Szarych Szeregów – Suwalna – Cynkowa – aleja Legionów – Wyszyńskiego – Parkowa – Jagiellońska – Krakowska – Sobieskiego – Piłsudskiego – Kościuszki – Słowackiego – Jagiellońska – Warszawska – Zegrzyńska – Grudzie – Wspólna – Józefów: Główna – JÓZEFÓW STRUŻAŃSKA.

(W dni świąteczne: ... – Zegrzyńska – Piaskowa – Piaski MSW – Piaskowa – Zegrzyńska – Grudzie – ...)
(Stara trasa: MIRECKIEGO – ... – Warszawska – Zegrzyńska – Garnizonowa – aleja Sybiraków – Piaskowa – Zegrzyńska – Grudzie – Wspólna – GRUDZIE.

(W dni świąteczne: ... – aleja Sybiraków – Piaskowa – PIASKI MSW.))
Przedłużenie trasy na teren gminy Nieporęt wraz z wprowadzeniem wydłużonej trasy we wszystkie dni tygodnia z pozostawieniem świątecznych podjazdów do osiedla Piaski.
2000.10.03. 127 linia autobusowa zwykła stała NOWE WŁOCHY – Chrościckiego – Świerszcza – Potrzebna – Sympatyczna (powrót: Sympatyczna – Wałowicka – Globusowa – Świerszcza) – Cegielniana – Techników – Popularna – Chrobrego – Kleszczowa – Łopuszańska – Aleje Jerozolimskie – Niemcewicza – Grójecka – plac Zawiszy (powrót: plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie) – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – plac Bankowy – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – 11 Listopada (powrót: 11 Listopada – Ratuszowa – Namysłowska – Starzyńskiego) – św. Wincentego – Kondratowicza – Łabiszyńska – Łojewska – Chodecka – BRÓDNO PODGRODZIE.
(Stara trasa: NOWE WŁOCHY – ... – most Gdański – Starzyńskiego – 11 Listopada – św. Wincentego – ... – BRÓDNO PODGRODZIE.)
Wprowadzenie tras objazdowych w związku z modernizacją węzła "ŻABA" i zamknięciem dla ruchu ul. Szwedzkiej (na odcinku od ul. 11 Listopada do ul. Letniej) oraz wprowadzeniem jednego kierunku ruchu na ul. Starzyńskiego (na odcinku od ul. Namysłowskiej do ul. 11 Listopada).
135 linia autobusowa zwykła stała PLAC HALLERA – Szymanowskiego – Namysłowska – Starzyńskiego – 11 Listopada – Letnia – Szwedzka (powrót: Szwedzka – Bródnowska – 11 Listopada – Ratuszowa – Namysłowska – Szymanowskiego) – aleja Solidarności – Targowa – Zamoyskiego – Grochowska – Międzyborska – Cyraneczki – Grenadierów (powrót: Grenadierów – Grochowska) – Ostrobramska – Zamieniecka – Chłopickiego – PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA.
(Stara trasa: PLAC HALLERA – Szymanowskiego – Namysłowska – Starzyńskiego – Szwedzka – aleja Solidarności – ... – PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA.)
162 linia autobusowa zwykła stała EC SIEKIERKI – Augustówka – Statkowskiego – Gołkowska – Czerniakowska – Szwoleżerów – Myśliwiecka – Rozbrat – Kruczkowskiego – Tamka – Wybrzeże Kościuszkowskie – Nowy Zjazd – most Śląsko-Dąbrowski (powrót: most Śląsko-Dąbrowski – Grodzka – Wybrzeże Kościuszkowskie – Karowa – Dobra – Lipowa – Browarna – Topiel – Kruczkowskiego) – aleja Solidarności – Szwedzka – Bródnowska – 11 Listopada (powrót: 11 Listopada – Letnia – Szwedzka) – św. Wincentego – Kołowa – Handlowa – Pratulińska – Trocka – TARGÓWEK.
(Stara trasa: EC SIEKIERKI – ... – aleja Solidarności – Szwedzka – 11 Listopada – św. Wincentego – ... – TARGÓWEK.)
176 linia autobusowa zwykła stała PLAC HALLERA – Jagiellońska – Starzyńskiego – 11 Listopada (powrót: 11 Listopada – Ratuszowa – Namysłowska – Starzyńskiego) – Odrowąża – Wysockiego – Marywilska – Czołowa – Bohaterów – Ołówkowa – Parowozowa – Polnych Kwiatów – Mehoffera – Raciborska – Przytulna – CHOSZCZÓWKA (powrót: CHOSZCZÓWKA – Przytulna – Henrykowska – Wyganowska – Raciborska).
(Stara trasa: PLAC HALLERA – Jagiellońska – Starzyńskiego – 11 Listopada – Odrowąża – ... – CHOSZCZÓWKA.)
416 linia autobusowa przyspieszona okresowa szczytowa (kursuje w dni powszednie) SUWALSKA – Łabiszyńska – Łojewska – Chodecka (powrót: Chodecka – Kondratowicza – Łabiszyńska – SUWALSKA.) – Wyszogrodzka – Bartnicza – Wysockiego – Odrowąża – 11 Listopada – Letnia – Szwedzka (powrót: Szwedzka – Bródnowska – 11 Listopada) – aleja Solidarności – Targowa – aleja Zieleniecka – aleja Waszyngtona – Saska – Egipska – Bora-Komorowskiego – GOCŁAW.
Przystanki: SUWALSKA, ŁABISZYŃSKA (→SUWALSKA), KLUB LIRA (→GOCŁAW), ŁOJEWSKA (→GOCŁAW), SZPITAL BRÓDNOWSKI, CHODECKA, REMBIELIŃSKA, BARTNICZA (NŻ), POŻAROWA (NŻ), RONDO ŻABA, KOWIEŃSKA (NŻ), DW. WILEŃSKI, AL. ZIELENIECKA, RONDO WASZYNGTONA, STACJA KRWIODAWSTWA, SASKA, AFRYKAŃSKA, ABRAHAMA, BORA-KOMOROWSKIEGO, HORBACZEWSKIEGO, GOCŁAW.
(Stara trasa: SUWALSKA – ... – Wysockiego – Odrowąża – 11 Listopada – Szwedzka – aleja Solidarności – ... – GOCŁAW.)
500 linia autobusowa przyspieszona stała DWORZEC CENTRALNY (poziom -1) – aleja Jana Pawła II – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – 11 Listopada (powrót: 11 Listopada – Ratuszowa – Namysłowska – Starzyńskiego) – św. Wincentego – Kondratowicza – Chodecka – BRÓDNO PODGRODZIE.
Przystanki: DW. CENTRALNY, RONDO ONZ, KINO FEMINA, ANIELEWICZA, RONDO "RADOSŁAWA", DW. GDAŃSKI (→DW. CENTRALNY), BONIFRATERSKA (→BRÓDNO PODGRODZIE), RONDO STARZYŃSKIEGO, RONDO ŻABA, KOŁOWA, CM. BRÓDNOWSKI, ŻUROMIŃSKA, TARGÓWEK-RATUSZ, SZPITAL BRÓDNOWSKI, ŁOJEWSKA, BRÓDNO PODGRODZIE.
(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY (poziom -1) – ... – most Gdański – Starzyńskiego – 11 Listopada – św. Wincentego – ... – BRÓDNO PODGRODZIE.)
602 linia autobusowa nocna zwykła stała EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – Kijowska – Dworzec Wschodni – Kijowska – Targowa – 11 Listopada – Stalowa (powrót: Stalowa – Inżynierska – Wileńska – Targowa) – Szwedzka – Bródnowska – 11 Listopada (powrót: 11 Listopada – Letnia – Szwedzka) – św. Wincentego – Kołowa – Ossowskiego – Barkocińska – Myszkowska – Handlowa – Pratulińska – Trocka – Borzymowska – św. Wincentego – Kondratowicza – Chodecka – Wyszogrodzka – Bartnicza – Wysockiego – Bazyliańska – Kondratowicza – Łabiszyńska – Łojewska – Chodecka – BRÓDNO PODGRODZIE.
(Stara trasa: EMILII PLATER – ... – Szwedzka – 11 Listopada – św. Wincentego – ... – BRÓDNO PODGRODZIE.)
2000.10.09. 102 linia autobusowa zwykła stała EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – Emilii Plater – Świętokrzyska – Kopernika – Tamka – most Świętokrzyski (powrót: most Świętokrzyski – Zajęcza – Dobra – Tamka) – Wybrzeże Szczecińskie – aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grenadierów – Podskarbińska (powrót: Dwernickiego – Międzyborska – aleja Waszyngtona) – Dwernickiego – Szaserów – Chłopickiego – PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA.
(Stara trasa: EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA).) – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – ... – PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA.)
Korekta trasy związana z otwarciem dla ruchu mostu Świętokrzyskiego.
162 linia autobusowa zwykła stała EC SIEKIERKI – Augustówka – Statkowskiego – Gołkowska – Czerniakowska – Szwoleżerów – Myśliwiecka – Rozbrat – Kruczkowskiego – Tamka – Wybrzeże Kościuszkowskie – Nowy Zjazd – most Śląsko-Dąbrowski (powrót: most Śląsko-Dąbrowski – Grodzka – Wybrzeże Kościuszkowskie – Karowa – Dobra – Zajęcza – Topiel – Kruczkowskiego) – aleja Solidarności – Szwedzka – Bródnowska – 11 Listopada (powrót: 11 Listopada – Letnia – Szwedzka) – św. Wincentego – Kołowa – Handlowa – Pratulińska – Trocka – TARGÓWEK.
(Stara trasa: EC SIEKIERKI – ... – Rozbrat – Kruczkowskiego – Tamka – Wybrzeże Kościuszkowskie – Nowy Zjazd – most Śląsko-Dąbrowski (powrót: most Śląsko-Dąbrowski – Grodzka – Wybrzeże Kościuszkowskie – Karowa – Dobra – Lipowa – Browarna – Topiel – Kruczkowskiego) – aleja Solidarności – Szwedzka – ... – TARGÓWEK.)
Korekta trasy związana z otwarciem dla ruchu mostu Świętokrzyskiego.
178 linia autobusowa zwykła stała OKĘCIE – aleja Krakowska – Grójecka – Bitwy Warszawskiej 1920 roku – aleja Prymasa Tysiąclecia – Kasprzaka – Prosta – Świętokrzyska – Kopernika – Tamka – most Świętokrzyski (powrót: most Świętokrzyski – Zajęcza – Dobra – Tamka) – Wybrzeże Szczecińskie – Okrzei – Targowa – Ratuszowa – Dąbrowszczaków (powrót: Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – Targowa – Kłopotowskiego – Wybrzeże Szczecińskie) – PLAC HALLERA. Uruchomienie linii łączącej Ochotę ze Śródmieściem i Pragą.
506 linia autobusowa przyspieszona stała OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Lazurowa – Człuchowska – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – Kasprzaka (powrót: Kasprzaka – Ordona – Wolska) – Prosta – Świętokrzyska – Kopernika – Tamka – Wybrzeże Kościuszkowskie (powrót: Wybrzeże Kościuszkowskie – Zajęcza – Dobra – Tamka) – Wybrzeże Gdańskie – Wybrzeże Gdyńskie – most Grota-Roweckiego – Toruńska – Wysockiego – Bazyliańska – Kondratowicza – Łabiszyńska – Łojewska – Chodecka – BRÓDNO PODGRODZIE.
Przystanki: OS. GÓRCZEWSKA, OS. GÓRCZEWSKA (NŻ), SZOBERA, BATALIONÓW CHŁOPSKICH, ROZŁOGI, RAGINISA, HALA WOLA, SYNÓW PUŁKU, CIEPŁOWNIA WOLA, FORT WOLA (→OS. GÓRCZEWSKA), CM. WOLSKI (→BRÓDNO PODGRODZIE), REDUTA WOLSKA, PKP KASPRZAKA, SZPITAL WOLSKI, KAROLKOWA (NŻ), RONDO ONZ, METRO ŚWIĘTOKRZYSKA, NOWY ŚWIAT, TOPIEL, ŻERAŃ FSO, BAZYLIAŃSKA, KONDRATOWICZA, ŁABISZYŃSKA, TURMONCKA (→OS. GÓRCZEWSKA), KLUB LIRA (→BRÓDNO PODGRODZIE), ŁOJEWSKA, BRÓDNO PODGRODZIE.
(Stara trasa: OSIEDLE GÓRCZEWSKA – ... – Kopernika – Tamka – Wybrzeże Kościuszkowskie (powrót: Wybrzeże Kościuszkowskie – Karowa – Dobra – Tamka) – Wybrzeże Gdańskie – ... – BRÓDNO PODGRODZIE.)
Korekta trasy związana z otwarciem dla ruchu mostu Świętokrzyskiego.
2000.10.11. 200
MECZ
linia autobusowa specjalna (przyspieszona) DWORZEC CENTRALNY (poziom "-1") – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Solec – Czerniakowska – Łazienkowska – TORWAR. Uruchomienie linii specjalnej w związku z meczem piłki nożnej odbywającym się na stadionie "Legii".
2000.10.12. 126 linia autobusowa zwykła stała SUWALSKA – Łabiszyńska – Łojewska – Chodecka (powrót: Chodecka – Kondratowicza – Łabiszyńska – SUWALSKA.) – Wyszogrodzka – Bartnicza – Wysockiego – Toruńska – Modlińska – Światowida – Milenijna – Pomorska – Milenijna – Mehoffera – Światowida – Świętosławskiego – TARCHOMIN (powrót: TARCHOMIN – Świętosławskiego – Świderska – Mehoffera).
(Stara trasa: SUWALSKA – ... – Modlińska – Mehoffera – Milenijna – Pomorska – Milenijna – Ćmielowska – Myśliborska – Mehoffera – Światowida – Świętosławskiego – TARCHOMIN (powrót: TARCHOMIN – Świętosławskiego – Świderska – Mehoffera).)
Korekty tras objazdowych w związku z II etapem budowy kolektora ogólnospławnego w ul. Mehoffera.
609 linia autobusowa nocna zwykła stała EMILII PLATER – Emilii Plater – Świętokrzyska – Kopernika – Tamka – Wybrzeże Kościuszkowskie – Nowy Zjazd – most Śląsko-Dąbrowski (powrót: most Śląsko-Dąbrowski – Grodzka – Wybrzeże Kościuszkowskie – Karowa – Dobra – Tamka) – aleja Solidarności – Targowa – Ratuszowa – Dąbrowszczaków (powrót: Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – Targowa) – plac Hallera – Jagiellońska – Modlińska – Obrazkowa – Myśliborska – Porajów – Świderska – Mehoffera – Milenijna – Pomorska – Milenijna – Światowida – Modlińska – Główna – BUKÓW (powrót: BUKÓW – Gąsiorowskiej – Przyrzecze – Modlińska – Światowida).
(Stara trasa: EMILII PLATER – ... – Jagiellońska – Modlińska – Obrazkowa – Myśliborska – Porajów – Świderska – Mehoffera – Myśliborska – Ćmielowska – Milenijna – Światowida – Modlińska – Główna – BUKÓW (powrót: BUKÓW – Gąsiorowskiej – Przyrzecze – Modlińska – Mehoffera – Milenijna – Pomorska – Milenijna – Ćmielowska).)
177 linia autobusowa zwykła stała PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Aleje Jerozolimskie – Sosnkowskiego – 1 Maja – plac Tysiąclecia – Bohaterów Warszawy – Kościuszki – Spisaka – Regulska – PRAŻMOWSKA (powrót: PRAŻMOWSKA – Regulska – Kompanii Kordian – Pużaka – Spisaka – Aleje Jerozolimskie).
(Stara trasa: PLAC NARUTOWICZA – ... – Aleje Jerozolimskie – Sosnkowskiego – Pużaka – Sławka – Bohaterów Warszawy – Kościuszki – Spisaka – Regulska – PRAŻMOWSKA (powrót: PRAŻMOWSKA – Regulska – Kompanii Kordian – Pużaka – Spisaka – Aleje Jerozolimskie).)
Wprowadzenie tras objazdowych w związku z rozpoczęciem modernizacji ul. Pużaka.
187 linia autobusowa zwykła stała PKP URSUS NIEDŹWIADEK – Keniga – Warszawska – Jagiełły – Lalki – Cierlicka – Kościuszki – Spisaka – Kompanii Kordian – Sosnkowskiego – 1 Maja – plac Tysiąclecia – Bohaterów Warszawy – Sławka (powrót: Sławka – Bohaterów Warszawy – Kościuszki – Cierlicka – Wojciechowskiego – PKP URSUS NIEDŹWIADEK.) – Dzieci Warszawy – Ryżowa – Kleszczowa – Łopuszańska – Aleje Jerozolimskie – Grzymały-Sokołowskiego – Kopińska – Wawelska – aleja Armii Ludowej – Czerniakowska – Powsińska – św. Bonifacego – STEGNY.
(Stara trasa: PKP URSUS NIEDŹWIADEK – Keniga – Warszawska – Jagiełły – Lalki – Cierlicka – Kościuszki – Spisaka – Kompanii Kordian – Pużaka – Sławka (powrót: Sławka – Bohaterów Warszawy – Kościuszki – Cierlicka – Wojciechowskiego – PKP URSUS NIEDŹWIADEK.) – Dzieci Warszawy – ... – STEGNY.)
191 linia autobusowa zwykła stała PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Aleje Jerozolimskie – Popularna – Chrobrego – Ryżowa – Dzieci Warszawy – Sławka – Bohaterów Warszawy – Kościuszki – Cierlicka (powrót: Cierlicka – Kościuszki – Spisaka – Regulska – Kompanii Kordian – Sosnkowskiego – 1 Maja – plac Tysiąclecia – Bohaterów Warszawy) – Cierlicka – Lalki – Jagiełły – Warszawska – Keniga – PKP URSUS NIEDŹWIADEK.
(Stara trasa: PLAC NARUTOWICZA – ... – Dzieci Warszawy – Sławka – Bohaterów Warszawy – Kościuszki – Cierlicka (powrót: Cierlicka – Kościuszki – Spisaka – Regulska – Kompanii Kordian – Pużaka – Sławka) – Lalki – ... – PKP URSUS NIEDŹWIADEK.)
401 linia autobusowa przyspieszona okresowa szczytowa (kursuje w dni powszednie) PKP URSUS NIEDŹWIADEK – Keniga – Warszawska – Jagiełły – Lalki – Cierlicka – Kościuszki – Spisaka – Kompanii Kordian – Sosnkowskiego – 1 Maja – plac Tysiąclecia – Bohaterów Warszawy – Sławka (powrót: Sławka – Bohaterów Warszawy – Kościuszki – Cierlicka) – Dzieci Warszawy – Ryżowa – Kleszczowa – Łopuszańska – Hynka – Sasanki – Marynarska – aleja Wilanowska – aleja Lotników – Wałbrzyska – Nowoursynowska – Ciszewskiego – aleja KEN – Gandhi – Cynamonowa – Płaskowickiej – NATOLIN PÓŁNOCNY (powrót: NATOLIN PÓŁNOCNY – Płaskowickiej – Dereniowa – Gandhi – aleja KEN).
Przystanki: PKP URSUS NIEDŹWIADEK, PKP URSUS NIEDŹWIADEK, ŚMIGIELSKA, SIŁACZKI (NŻ), MALINOWA (→NATOLIN), PKP URSUS (→URSUS), SPISAKA (→NATOLIN), WAPOWSKIEGO (→NATOLIN), PL. TYSIĄCLECIA, SZANCERA, RYŻOWA, ZAJEZDNIA KLESZCZOWA, WKD RAKÓW, ORZECHOWA (NŻ), HYNKA, SASANKI, TAŚMOWA, RZYMOWSKIEGO, AL. LOTNIKÓW, METRO SŁUŻEW, WRÓBLA, NOSKOWSKIEGO, NOWOURSYNOWSKA, SGGW-REKTORAT, CISZEWSKIEGO, STRZELECKIEGO, MAGELLANA (→NATOLIN), URSYNÓW PŁD, METRO IMIELIN, POLINEZYJSKA (→NATOLIN), MIKLASZEWSKIEGO (→URSUS), SZOLC-ROGOZIŃSKIEGO (→NATOLIN), WARCHAŁOWSKIEGO (→URSUS), CYNAMONOWA (→NATOLIN), STRYJEŃSKICH (→URSUS), BRACI WAGÓW (→URSUS), NATOLIN PŁN.
(Stara trasa: PKP URSUS NIEDŹWIADEK – ... – Lalki – Cierlicka – Kościuszki – Spisaka – Kompanii Kordian – Pużaka – Sławka (powrót: Sławka – Bohaterów Warszawy – Kościuszki – Cierlicka) – Dzieci Warszawy – ... – NATOLIN PÓŁNOCNY.
Przystanki: PKP URSUS NIEDŹWIADEK, PKP URSUS NIEDŹWIADEK, ŚMIGIELSKA, SIŁACZKI (NŻ), MALINOWA (→NATOLIN), PKP URSUS (→URSUS), SPISAKA (→NATOLIN), WAPOWSKIEGO (→NATOLIN), PL. TYSIĄCLECIA (→URSUS), SZANCERA, ..., NATOLIN PŁN.)
517 linia autobusowa przyspieszona stała PKP URSUS NIEDŹWIADEK – Keniga – Warszawska – Jagiełły – Lalki – Cierlicka – Kościuszki – Spisaka – Kompanii Kordian – Sosnkowskiego – 1 Maja – plac Tysiąclecia – Bohaterów Warszawy – Sławka (powrót: Sławka – Bohaterów Warszawy – Kościuszki – Cierlicka) – Dzieci Warszawy – Ryżowa – Kleszczowa – Łopuszańska – Aleje Jerozolimskie – Grzymały-Sokołowskiego – Kopińska – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – aleja Solidarności – Radzymińska – Gorzykowska – Myszkowska – Barkocińska – Ossowskiego – Handlowa – Pratulińska – Trocka – TARGÓWEK.
Przystanki: PKP URSUS NIEDŹWIADEK, PKP URSUS NIEDŹWIADEK, ŚMIGIELSKA, SIŁACZKI (NŻ), MALINOWA (→TARGÓWEK), PKP URSUS (→PKP URSUS NIEDŹWIADEK), SPISAKA (→TARGÓWEK), WAPOWSKIEGO (→TARGÓWEK), PL. TYSIĄCLECIA, ADAMIECKIEGO, SZANCERA, RYŻOWA (NŻ), ZAJEZDNIA KLESZCZOWA, POPULARNA, ŚMIGŁOWCA, DW. ZACHODNI, HALA KOPIŃSKA, PL. NARUTOWICZA, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, CENTRUM, MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA, AL. ZIELENIECKA, DW. WILEŃSKI, SZWEDZKA, SKARGI, MYSZKOWSKA, WITEBSKA, DKS TARGÓWEK, PRATULIŃSKA, TARGÓWEK.
(Stara trasa: PKP URSUS NIEDŹWIADEK – Keniga – Warszawska – Jagiełły – Lalki – Cierlicka – Kościuszki – Spisaka – Kompanii Kordian – Pużaka – Sławka (powrót: Sławka – Bohaterów Warszawy – Kościuszki – Cierlicka) – Dzieci Warszawy – ... – TARGÓWEK.
Przystanki: PKP URSUS NIEDŹWIADEK, PKP URSUS NIEDŹWIADEK, ŚMIGIELSKA, SIŁACZKI (NŻ), MALINOWA (→TARGÓWEK), PKP URSUS (→PKP URSUS NIEDŹWIADEK), SPISAKA (→TARGÓWEK), WAPOWSKIEGO (→TARGÓWEK), PL. TYSIĄCLECIA (→PKP URSUS NIEDŹWIADEK), ADAMIECKIEGO, SZANCERA, ..., TARGÓWEK.)
605 linia autobusowa nocna zwykła stała PKP URSUS NIEDŹWIADEK – Keniga – Warszawska (powrót: Warszawska – Orląt Lwowskich – PKP URSUS NIEDŹWIADEK.) – Jagiełły – Lalki – Cierlicka – Kościuszki – Spisaka – Kompanii Kordian – Sosnkowskiego – 1 Maja – plac Tysiąclecia – Bohaterów Warszawy – Sławka (powrót: Sławka – Bohaterów Warszawy – Kościuszki – Cierlicka) – Dzieci Warszawy – Ryżowa – Chrobrego – Popularna – Krańcowa – Łopuszańska – aleja Krakowska – Grójecka – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Aleje Jerozolimskie – Grzymały-Sokołowskiego – Kopińska – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grochowska – Płowiecka – Marsa – Chełmżyńska – Strażacka – aleja Chruściela – REMBERTÓW AON.
(Stara trasa: PKP URSUS NIEDŹWIADEK – Keniga – Warszawska (powrót: Warszawska – Orląt Lwowskich – PKP URSUS NIEDŹWIADEK.) – Jagiełły – Lalki – Cierlicka – Kościuszki – Spisaka – Kompanii Kordian – Pużaka – Sławka (powrót: Sławka – Bohaterów Warszawy – Kościuszki – Cierlicka) – Dzieci Warszawy – ... – REMBERTÓW AON.)
E-5 linia autobusowa ekspresowa okresowa szczytowa (kursuje w dni powszednie) PKP URSUS NIEDŹWIADEK – Keniga – Warszawska – Jagiełły – Lalki – Cierlicka – Kościuszki – Spisaka – Aleje Jerozolimskie – Niemcewicza – Grójecka – plac Zawiszy (powrót: plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Sosnkowskiego – 1 Maja – plac Tysiąclecia – Bohaterów Warszawy – Kościuszki – Cierlicka) – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – Francuska – Paryska – Brukselska – Ateńska – Egipska – Bora-Komorowskiego – GOCŁAW.
Przystanki: PKP URSUS NIEDŹWIADEK, ŚMIGIELSKA, SIŁACZKI (NŻ), KOŚCIUSZKI (→URSUS), MALINOWA (→GOCŁAW), SPISAKA (→GOCŁAW), OBROŃCÓW HELU (→URSUS), KOLOROWA (→URSUS), BODYCHA, ŁOPUSZAŃSKA (NŻ), DW. ZACHODNI, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, CENTRUM, MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA, AFRYKAŃSKA, ABRAHAMA, BORA-KOMOROWSKIEGO, HORBACZEWSKIEGO, GOCŁAW.
(Stara trasa: PKP URSUS NIEDŹWIADEK – Keniga – Warszawska – Jagiełły – Lalki – Cierlicka – Kościuszki – Spisaka – Aleje Jerozolimskie – Niemcewicza – Grójecka – plac Zawiszy (powrót: plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Sosnkowskiego – Pużaka – Sławka – Bohaterów Warszawy – Kościuszki – Cierlicka) – Aleje Jerozolimskie – ... – GOCŁAW.)
2000.10.14.
2000.10.15.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie ruchu tramwajowego na ul. Wołoskiej i Marynarskiej (na odcinku od ul. Woronicza do pętli SŁUŻEWIEC) w związku z przebudową przejazdu na skrzyżowaniu ul. Wołoskiej i ul. Domaniewskiej.


10. OSIEDLE GÓRCZEWSKA – ... – Wołoska – Woronicza – WORONICZA.
17. HUTA – ... – Wołoska – Woronicza – ZAJEZDNIA WORONICZA.
18. ŻERAŃ FSO – ... – Puławska – Woronicza – WORONICZA.
205. SŁUŻEWIEC – Marynarska – Wołoska – Bytnara – Baszty – Joliot-Curie – Woronicza – Wołoska – Marynarska – Postępu – Cybernetyki – Taśmowa – SŁUŻEWIEC. [Linia jednokierunkowa.]
2000.10.21.
2000.10.22.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie ruchu tramwajowego na ul. Wołoskiej i Marynarskiej (na odcinku od ul. Woronicza do pętli SŁUŻEWIEC) w związku z przebudową przejazdu na skrzyżowaniu ul. Wołoskiej i ul. Domaniewskiej.


10. OSIEDLE GÓRCZEWSKA – ... – Wołoska – Woronicza – WORONICZA.
17. HUTA – ... – Wołoska – Woronicza – ZAJEZDNIA WORONICZA.
18. ŻERAŃ FSO – ... – Puławska – Woronicza – WORONICZA.
205. SŁUŻEWIEC – Marynarska – Wołoska – Bytnara – Baszty – Joliot-Curie – Woronicza – Wołoska – Marynarska – Postępu – Cybernetyki – Taśmowa – SŁUŻEWIEC. [Linia jednokierunkowa.]
2000.10.25. 1 linia tramwajowa zwykła stała ANNOPOL – Annopol – Rembielińska – Budowlana – Odrowąża – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – Okopowa – aleja Solidarności – Młynarska – Obozowa – Dywizjonu 303 – Radiowa – Powstańców Śląskich – NOWE BEMOWO.
(Stara trasa: ŻERAŃ FSO – Jagiellońska – Starzyńskiego – ... – NOWE BEMOWO.)
Zakończenie przebudowy ronda "Żaba" - przywrócenie starej trasy z wykorzystaniem nowego odcinka w nowym tunelu pod torami kolei obwodowej.
2 linia tramwajowa zwykła stała ŻERAŃ WSCHODNI – Annopol – Rembielińska – Budowlana – Odrowąża – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – Międzyparkowa – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Nowowiejska – Krzywickiego – Filtrowa – plac Narutowicza – Grójecka – Banacha – BANACHA.
(Stara trasa: ŻERAŃ WSCHODNI – ... – Odrowąża – 11 Listopada – Targowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – plac Bankowy – ... – BANACHA.)
2000.10.28.
2000.10.29.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie ruchu tramwajowego na ul. Wołoskiej i Marynarskiej (na odcinku od ul. Woronicza do pętli SŁUŻEWIEC) w związku z przebudową przejazdu na skrzyżowaniu ul. Wołoskiej i ul. Domaniewskiej.


10. OSIEDLE GÓRCZEWSKA – ... – Wołoska – Woronicza – WORONICZA.
17. HUTA – ... – Wołoska – Woronicza – ZAJEZDNIA WORONICZA.
18. ŻERAŃ FSO – ... – Puławska – Woronicza – WORONICZA.
205. SŁUŻEWIEC – Marynarska – Wołoska – Bytnara – Baszty – Joliot-Curie – Woronicza – Wołoska – Marynarska – Postępu – Cybernetyki – Taśmowa – SŁUŻEWIEC. [Linia jednokierunkowa.]
2000.10.30. 602 linia autobusowa nocna zwykła stała EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – Kijowska – Dworzec Wschodni – Kijowska – Targowa – 11 Listopada – Stalowa (powrót: Stalowa – Inżynierska – Wileńska – Targowa) – Szwedzka – 11 Listopada – św. Wincentego – Kołowa – Ossowskiego – Barkocińska – Myszkowska – Handlowa – Pratulińska – Trocka – Borzymowska – św. Wincentego – Kondratowicza – Chodecka – Wyszogrodzka – Bartnicza – Wysockiego – Bazyliańska – Kondratowicza – Łabiszyńska – Łojewska – Chodecka – BRÓDNO PODGRODZIE.
(Stara trasa: EMILII PLATER – ... – Szwedzka – Bródnowska – 11 Listopada (powrót: 11 Listopada – Letnia – Szwedzka) – św. Wincentego – ... – BRÓDNO PODGRODZIE.)
Przywrócenie trasy podstawowej w związku z przywróceniem ruchu na skrzyżowaniu ulic Szwedzka / 11 Listopada oraz tymczasowym (do czasu zakończenia robót pod nowym wiaduktem) przywróceniem dwukierunkowego ruchu na ul. Starzyńskiego (na odcinku od ul. Namysłowskiej do ul. 11 Listopada).
2000.10.31. 127 linia autobusowa zwykła stała NOWE WŁOCHY – Chrościckiego – Świerszcza – Potrzebna – Sympatyczna (powrót: Sympatyczna – Wałowicka – Globusowa – Świerszcza) – Cegielniana – Techników – Popularna – Chrobrego – Kleszczowa – Łopuszańska – Aleje Jerozolimskie – Niemcewicza – Grójecka – plac Zawiszy (powrót: plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie) – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – plac Bankowy – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – 11 Listopada – św. Wincentego – Kondratowicza – Łabiszyńska – Łojewska – Chodecka – BRÓDNO PODGRODZIE.
(Stara trasa: NOWE WŁOCHY – ... – most Gdański – Starzyńskiego – 11 Listopada (powrót: 11 Listopada – Ratuszowa – Namysłowska – Starzyńskiego) – św. Wincentego – ... – BRÓDNO PODGRODZIE.)
Przywrócenie tras podstawowych w związku z przywróceniem ruchu na skrzyżowaniu ulic Szwedzka / 11 Listopada oraz tymczasowym (do czasu zakończenia robót pod nowym wiaduktem) przywróceniem dwukierunkowego ruchu na ul. Starzyńskiego (na odcinku od ul. Namysłowskiej do ul. 11 Listopada).
162 linia autobusowa zwykła stała EC SIEKIERKI – Augustówka – Statkowskiego – Gołkowska – Czerniakowska – Szwoleżerów – Myśliwiecka – Rozbrat – Kruczkowskiego – Tamka – Wybrzeże Kościuszkowskie – Nowy Zjazd – most Śląsko-Dąbrowski (powrót: most Śląsko-Dąbrowski – Grodzka – Wybrzeże Kościuszkowskie – Karowa – Dobra – Zajęcza – Topiel – Kruczkowskiego) – aleja Solidarności – Szwedzka – 11 Listopada – św. Wincentego – Kołowa – Handlowa – Pratulińska – Trocka – TARGÓWEK.
(Stara trasa: EC SIEKIERKI – ... – aleja Solidarności – Szwedzka – Bródnowska – 11 Listopada (powrót: 11 Listopada – Letnia – Szwedzka) – św. Wincentego – ... – TARGÓWEK.)
176 linia autobusowa zwykła stała PLAC HALLERA – Jagiellońska – Starzyńskiego – 11 Listopada – Odrowąża – Wysockiego – Marywilska – Czołowa – Bohaterów – Ołówkowa – Parowozowa – Polnych Kwiatów – Mehoffera – Raciborska – Przytulna – CHOSZCZÓWKA (powrót: CHOSZCZÓWKA – Przytulna – Henrykowska – Wyganowska – Raciborska).
(Stara trasa: PLAC HALLERA – Jagiellońska – Starzyńskiego – 11 Listopada (powrót: 11 Listopada – Ratuszowa – Namysłowska – Starzyńskiego) – Odrowąża – ... – CHOSZCZÓWKA.)
416 linia autobusowa przyspieszona okresowa szczytowa (kursuje w dni powszednie) SUWALSKA – Łabiszyńska – Łojewska – Chodecka (powrót: Chodecka – Kondratowicza – Łabiszyńska – SUWALSKA.) – Wyszogrodzka – Bartnicza – Wysockiego – Odrowąża – 11 Listopada – Szwedzka – aleja Solidarności – Targowa – aleja Zieleniecka – aleja Waszyngtona – Saska – Egipska – Bora-Komorowskiego – GOCŁAW.
Przystanki: SUWALSKA, ŁABISZYŃSKA (→SUWALSKA), KLUB LIRA (→GOCŁAW), ŁOJEWSKA (→GOCŁAW), SZPITAL BRÓDNOWSKI, CHODECKA, REMBIELIŃSKA, BARTNICZA (NŻ), POŻAROWA (NŻ), RONDO ŻABA, KOWIEŃSKA (NŻ), DW. WILEŃSKI, AL. ZIELENIECKA, RONDO WASZYNGTONA, STACJA KRWIODAWSTWA, SASKA, AFRYKAŃSKA, ABRAHAMA, BORA-KOMOROWSKIEGO, HORBACZEWSKIEGO, GOCŁAW.
(Stara trasa: SUWALSKA – ... – Wysockiego – Odrowąża – 11 Listopada – Letnia – Szwedzka (powrót: Szwedzka – Bródnowska – 11 Listopada) – aleja Solidarności – ... – GOCŁAW.)
500 linia autobusowa przyspieszona stała DWORZEC CENTRALNY (poziom -1) – aleja Jana Pawła II – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – 11 Listopada – św. Wincentego – Kondratowicza – Chodecka – BRÓDNO PODGRODZIE.
Przystanki: DW. CENTRALNY, RONDO ONZ, KINO FEMINA, ANIELEWICZA, RONDO "RADOSŁAWA", DW. GDAŃSKI (→DW. CENTRALNY), BONIFRATERSKA (→BRÓDNO PODGRODZIE), RONDO STARZYŃSKIEGO, RONDO ŻABA, KOŁOWA, CM. BRÓDNOWSKI, ŻUROMIŃSKA, TARGÓWEK-RATUSZ, SZPITAL BRÓDNOWSKI, ŁOJEWSKA, BRÓDNO PODGRODZIE.
(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY (poziom -1) – ... – most Gdański – Starzyńskiego – 11 Listopada (powrót: 11 Listopada – Ratuszowa – Namysłowska – Starzyńskiego) – św. Wincentego – ... – BRÓDNO PODGRODZIE.)
135 linia autobusowa zwykła stała PLAC HALLERA – Szymanowskiego – Namysłowska – Starzyńskiego – Szwedzka (powrót: Szwedzka – 11 Listopada – Namysłowska – Szymanowskiego) – aleja Solidarności – Targowa – Zamoyskiego – Grochowska – Międzyborska – Cyraneczki – Grenadierów (powrót: Grenadierów – Grochowska) – Ostrobramska – Zamieniecka – Chłopickiego – PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA.
(Stara trasa: PLAC HALLERA – Szymanowskiego – Namysłowska – Starzyńskiego – 11 Listopada – Letnia – Szwedzka (powrót: Szwedzka – Bródnowska – 11 Listopada – Ratuszowa – Namysłowska – Szymanowskiego) – aleja Solidarności – ... – PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA.)
Stała korekta trasy związana ze zmianą organizacji ruchu w rejonie ronda "Żaba". Przywrócenie trasy podstawowej na ul. Szwedzkiej w związku z przywróceniem ruchu na skrzyżowaniu ulic Szwedzka / 11 Listopada.
2000.10.??. 106 linia autobusowa zwykła stała NOWE BEMOWO – Powstańców Śląskich – Górczewska – Lazurowa – Człuchowska – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – Skierniewicka – Siedmiogrodzka – Grzybowska – Królewska – PLAC PIŁSUDSKIEGO (powrót: PLAC PIŁSUDSKIEGO – Focha – Trębacka – Krakowskie Przedmieście – Królewska).
(Stara trasa: NOWE BEMOWO – ... – Grzybowska – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Miodowa – Senatorska – PLAC TEATRALNY (powrót: PLAC TEATRALNY – Wierzbowa – plac Piłsudskiego – Królewska).)
Przywrócenie tras podstawowych po zakończeniu przebudowy układu drogowego na pl. Piłsudskiego.
111 linia autobusowa zwykła stała ESPERANTO – Anielewicza – Andersa (powrót: Andersa – Nowolipki – Zamenhofa – Anielewicza) – plac Bankowy – Senatorska – Wierzbowa – plac Piłsudskiego (powrót: plac Piłsudskiego – Focha – Moliera – plac Teatralny – Senatorska) – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Saska – Zwycięzców – Międzynarodowa – Brazylijska – Saska – Egipska – Bora-Komorowskiego – Fieldorfa – Umińskiego – GOCŁAW.
(Stara trasa: ESPERANTO – ... – plac Bankowy – Senatorska – Wierzbowa – plac Piłsudskiego – Królewska – Krakowskie Przedmieście (powrót: Krakowskie Przedmieście – Miodowa – Senatorska – plac Teatralny – Senatorska) – Nowy Świat – ... – GOCŁAW.)
2000.11.01.
2000.11.01.
40 linia tramwajowa cmentarna zwykła ANNOPOL – Annopol – Rembielińska – Budowlana – Odrowąża – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – Okopowa – aleja Solidarności – Wolska – CMENTARZ WOLSKI. Uruchomienie linii cmentarnych. Więcej szczegółów znajduje się TUTAJ.
41 linia tramwajowa cmentarna zwykła CMENTARZ WOLSKI – Wolska – Skierniewicka – Kasprzaka – Prosta – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Rakowiecka – KIELECKA.
42 linia tramwajowa cmentarna zwykła ŻERAŃ WSCHODNI – Annopol – Rembielińska – Budowlana – Odrowąża – 11 Listopada – Targowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Okopowa – aleja Jana Pawła II – Broniewskiego – Wólczyńska – Nocznickiego – HUTA.
211 linia autobusowa cmentarna przyspieszona POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY) – Powązkowska – Okopowa – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – św. Wincentego – Smoleńska – Witebska – Ossowskiego – Kołowa – CMENTARZ BRÓDNOWSKI (powrót: CMENTARZ BRÓDNOWSKI – św. Wincentego).
Przystanki: POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY), POWĄZKI IV BRAMA, POWĄZKOWSKA, RONDO RADOSŁAWA, DW. GDAŃSKI (→CM. PÓŁNOCNY), BONIFRATERSKA (→CM. BRÓDNOWSKI), RONDO STARZYŃSKIEGO, RONDO ŻABA, CM. BRÓDNOWSKI.
212 linia autobusowa cmentarna przyspieszona POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY) – Powązkowska – Krasińskiego – Broniewskiego (powrót: Broniewskiego – Elbląska – Krasińskiego) – aleja Reymonta – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – Kasprzaka (powrót: Kasprzaka – Ordona – Wolska) – Prosta – Świętokrzyska – Emilii Plater – Twarda – plac Grzybowski – Królewska – KRÓLEWSKA (powrót: KRÓLEWSKA – Marszałkowska – Świętokrzyska).
Przystanki: POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY), WŁOŚCIAŃSKA, DURACZA (→POWĄZKI), RUDNICKIEGO (→KRÓLEWSKA), AL. REYMONTA, CONRADA, NOWE BEMOWO, WROCŁAWSKA, RADIOWA, BEMOWO RATUSZ (→POWĄZKI), CZUMY (→KRÓLEWSKA), HALA WOLA, CIEPŁOWNIA WOLA, FORT WOLA (→ POWĄZKI), CM. WOLSKI (→KRÓLEWSKA), REDUTA WOLSKA, RONDO DASZYŃSKIEGO, RONDO ONZ, METRO ŚWIĘTOKRZYSKA (→POWĄZKI), KRÓLEWSKA.
213 linia autobusowa cmentarna przyspieszona CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA) – Wóycickiego – Wólczyńska (powrót: Wólczyńska – Opłotek – Palisadowa – Wóycickiego – CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA).) – Żeromskiego – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – św. Wincentego – Smoleńska – Witebska – Ossowskiego – Kołowa – CMENTARZ BRÓDNOWSKI (powrót: CMENTARZ BRÓDNOWSKI – św. Wincentego).
Przystanki: CM. PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA), CM. WAWRZYSZEWSKI, ASPEKT, ANDERSENA (→CM. PÓŁNOCNY), PRZYBYSZEWSKIEGO, BIELANY RATUSZ, ŻEROMSKIEGO, METRO MARYMONT, RONDO RADOSŁAWA, DW. GDAŃSKI (→CM. PÓŁNOCNY), BONIFRATERSKA (→CM. BRÓDNOWSKI), RONDO STARZYŃSKIEGO, RONDO ŻABA, CM. BRÓDNOWSKI.
214 linia autobusowa cmentarna przyspieszona CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA) – Wóycickiego – Wólczyńska (powrót: Wólczyńska – Opłotek – Palisadowa – Wóycickiego – CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA).) – Żeromskiego – Perzyńskiego – Broniewskiego – Elbląska – Krasińskiego (powrót: Krasińskiego – Broniewskiego) – Powązkowska – POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY).
Przystanki: CM. PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA), CM. WAWRZYSZEWSKI, ASPEKT, ANDERSENA (→CM. PÓŁNOCNY), PRZYBYSZEWSKIEGO, BIELANY RATUSZ, RUDNICKIEGO (→CM. PÓŁNOCNY), DURACZA (→DW. WSCHODNI), WŁOŚCIAŃSKA, POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY).
222 linia autobusowa cmentarna przyspieszona POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY) – Powązkowska – Okopowa – aleja Jana Pawła II – Popiełuszki – Krasińskiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Dawidowskiego – Słomińskiego – Bonifraterska (powrót: Bonifraterska – Muranowska – Andersa) – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Świętokrzyska – Marszałkowska – KRÓLEWSKA (powrót: KRÓLEWSKA – Królewska – Krakowskie Przedmieście).
Przystanki: POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY), POWĄZKI IV BRAMA, POWĄZKOWSKA, RONDO RADOSŁAWA, PL. GRUNWALDZKI, POPIEŁUSZKI, PL. WILSONA, DW. GDAŃSKI, MURANOWSKA, PL. KRASIŃSKICH, PL. ZAMKOWY, HOTEL BRISTOL, NOWY ŚWIAT (→KRÓLEWSKA), KRÓLEWSKA.
225 linia autobusowa cmentarna przyspieszona CMENTARZ BRÓDNOWSKI – św. Wincentego (powrót: św. Wincentego – Smoleńska – Witebska – Ossowskiego – Kołowa – CMENTARZ BRÓDNOWSKI.) – 11 Listopada – Starzyńskiego – Jagiellońska – św. Cyryla i Metodego – Targowa (powrót: Targowa – aleja Solidarności – Jagiellońska) – aleja Zieleniecka – aleja i most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Grójecka – PLAC NARUTOWICZA.
Przystanki: CM. BRÓDNOWSKI, RONDO ŻABA, RONDO STARZYŃSKIEGO, DW. WILEŃSKI, KIJOWSKA, RONDO WASZYNGTONA, MUZEUM NARODOWE, CENTRUM, DW. CENTRALNY, PL. ZAWISZY, PL. NARUTOWICZA.
227 linia autobusowa cmentarna przyspieszona CMENTARZ BRÓDNOWSKI – św. Wincentego (powrót: św. Wincentego – Smoleńska – Witebska – Ossowskiego – Kołowa – CMENTARZ BRÓDNOWSKI.) – 11 Listopada – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – Dawidowskiego – Andersa (powrót: Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Słomińskiego) – plac Bankowy – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie (zawrotka) – Marszałkowska – KRÓLEWSKA (powrót: KRÓLEWSKA – Marszałkowska – plac Bankowy).
Przystanki: CM. BRÓDNOWSKI, RONDO ŻABA, RONDO STARZYŃSKIEGO, BONIFRATERSKA (→CM. BRÓDNOWSKI), DW. GDAŃSKI (→KRÓLEWSKA), PL. BANKOWY, CENTRUM (→KRÓLEWSKA), KRÓLEWSKA.
242 linia autobusowa cmentarna przyspieszona CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA) – Wóycickiego – Wólczyńska (powrót: Wólczyńska – Opłotek – Palisadowa – Wóycickiego – CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA).) – Nocznickiego – Kasprowicza – Żeromskiego – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Senatorska – Wierzbowa – plac Piłsudskiego – Królewska – KRÓLEWSKA (powrót: KRÓLEWSKA – Marszałkowska – plac Bankowy).
Przystanki: CM. PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA), PRZYTYK, OCZAPOWSKIEGO, METRO STARE BIELANY, ŻEROMSKIEGO, METRO MARYMONT, PL. WILSONA, DW. GDAŃSKI, PL. BANKOWY, ZACHĘTA (→KRÓLEWSKA), KRÓLEWSKA.
250 linia autobusowa cmentarna przyspieszona CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA ZACHODNIA) – Dziekanowska – Estrady – Wólczyńska – Opłotek – Palisadowa – Wóycickiego – CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA) (powrót: CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA) – Wóycickiego – Wólczyńska).
Przystanki: CM. PÓŁNOCNY (BRAMA ZACHODNIA), CM. PÓŁNOCNY (BRAMA POŁUDNIOWA), CM. PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA).
251 linia autobusowa cmentarna przyspieszona POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY) – Powązkowska – Okopowa – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Międzyborska – Cyraneczki – Grenadierów (powrót: Grenadierów – aleja Waszyngtona) – aleja Stanów Zjednoczonych – WIATRACZNA.
Przystanki: POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY), POWĄZKI IV BRAMA, POWĄZKOWSKA, OKOPOWA, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, CENTRUM, MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA, WIATRACZNA.
256 linia autobusowa cmentarna przyspieszona CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA) – Wóycickiego – Wólczyńska (powrót: Wólczyńska – Opłotek – Palisadowa – Wóycickiego – CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA).) – Nocznickiego – Kasprowicza – Żeromskiego – Słowackiego – aleja Armii Krajowej – most Grota-Roweckiego – Toruńska – Wysockiego – Bartnicza – Rembielińska – Budowlana – Chodecka – Kondratowicza (powrót: Kondratowicza – św. Wincentego – Budowlana – Chodecka – Wyszogrodzka – Bartnicza) – Łabiszyńska – Łojewska – Chodecka – BRÓDNO PODGRODZIE.
Przystanki: CM. PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA), CM. PÓŁNOCNY (BRAMA POŁUDNIOWA) (→BRÓDNO PODGRODZIE), TYTUŁOWA, PRZYTYK, OCZAPOWSKIEGO, METRO STARE BIELANY, ŻEROMSKIEGO, OS. POTOK, ŻERAŃ FSO, BAZYLIAŃSKA, BARTNICZA, REMBIELIŃSKA, BOLESŁAWICKA (→ BRÓDNO PODGRODZIE), BALKONOWA, GILARSKA (→CM. PÓŁNOCNY), ŻUROMIŃSKA (→CM. PÓŁNOCNY), TARGÓWEK RATUSZ (→CM. PÓŁNOCNY), SZPITAL BRÓDNOWSKI, PARK BRÓDNOWSKI, ŁABISZYŃSKA, SUWALSKA (→CM. PÓŁNOCNY), KLUB LIRA (→BRÓDNO PODGRODZIE), ŁOJEWSKA, BRÓDNO PODGRODZIE.
263 linia autobusowa cmentarna przyspieszona POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY) – Powązkowska – Okopowa – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – PLAC NARUTOWICZA.
Przystanki: POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY), POWĄZKI IV BRAMA, POWĄZKOWSKA, OKOPOWA, PL. ZAWISZY, PL. NARUTOWICZA.
269 linia autobusowa cmentarna przyspieszona CMENTARZ BRÓDNOWSKI – św. Wincentego (powrót: św. Wincentego – Smoleńska – Witebska – Ossowskiego – Kołowa – CMENTARZ BRÓDNOWSKI.) – 11 Listopada – Starzyńskiego – Jagiellońska – św. Cyryla i Metodego – Targowa (powrót: Targowa – aleja Solidarności – Jagiellońska) – Zamoyskiego – Grochowska – WIATRACZNA.
Przystanki: CM. BRÓDNOWSKI, RONDO ŻABA, RONDO STARZYŃSKIEGO, DW. WILEŃSKI, KIJOWSKA, WIATRACZNA.
270 linia autobusowa cmentarna przyspieszona POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY) – Powązkowska – Okopowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Kijowska – DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA).
Przystanki: POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY), POWĄZKI IV BRAMA, POWĄZKOWSKA, CM. ŻYDOWSKI, OKOPOWA, WOLA RATUSZ, KINO FEMINA, METRO RATUSZ, PARK PRASKI, DW. WILEŃSKI, KIJOWSKA, DW. WSCHODNI (KIJOWSKA).
276 linia autobusowa cmentarna przyspieszona CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ODROWĄŻA) – Odrowąża (powrót: Odrowąża – Staniewicka – Pożarowa – CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ODROWĄŻA).) – 11 Listopada – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – Dawidowskiego – Andersa (powrót: Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Słomińskiego) – plac Bankowy – Marszałkowska – Świętokrzyska – Emilii Plater – Twarda – plac Grzybowski – Królewska – KRÓLEWSKA (powrót: KRÓLEWSKA – Marszałkowska).
Przystanki: CM. BRÓDNOWSKI (ODROWĄŻA), STANIEWICKA, RONDO ŻABA, RONDO STARZYŃSKIEGO, BONIFRATERSKA (→CM. BRÓDNOWSKI), DW. GDAŃSKI (→KRÓLEWSKA), PL. BANKOWY, METRO ŚWIĘTOKRZYSKA (→KRÓLEWSKA), KRÓLEWSKA.
281 linia autobusowa cmentarna przyspieszona PLAC WILSONA – Słowackiego – Marymoncka – Pułkowa – Łomianki: Kolejowa – Dziekanów Leśny; Kolejowa – Pieńków: Kolejowa – Palmiry: droga przez Palmiry – POCIECHA.
Przystanki: PL. WILSONA, TEATR KOMEDIA, METRO MARYMONT, ŻEROMSKIEGO, PODLEŚNA-IMiGW (NŻ), AWF (NŻ), SZPITAL BIELAŃSKI (NŻ), PRZY AGORZE (NŻ), CM. WŁOSKI, PROZY (NŻ), MUZEALNA (NŻ), DZIERŻONIOWSKA (NŻ), PARK MŁOCIŃSKI (NŻ), PALMIRY, POCIECHA.
284 linia autobusowa cmentarna przyspieszona CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA) – Wóycickiego – Wólczyńska (powrót: Wólczyńska – Opłotek – Palisadowa – Wóycickiego – CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA).) – Conrada – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – Kasprzaka (powrót: Kasprzaka – Ordona – Wolska) – aleja Prymasa Tysiąclecia – Aleje Jerozolimskie – Grzymały-Sokołowskiego – Kopińska – Grójecka – PLAC NARUTOWICZA.
Przystanki: CM. PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA), BOGUSŁAWSKIEGO, CONRADA, NOWE BEMOWO, WROCŁAWSKA, RADIOWA, BEMOWO RATUSZ (→CM. PÓŁNOCNY), CZUMY (→PL. NARUTOWICZA), HALA WOLA, CIEPŁOWNIA WOLA, FORT WOLA (→ CM. PÓŁNOCNY), CM. WOLSKI (→PL. NARUTOWICZA), REDUTA WOLSKA, DW. ZACHODNI, PL. NARUTOWICZA.
288 linia autobusowa cmentarna przyspieszona CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA) – Wóycickiego – Wólczyńska (powrót: Wólczyńska – Opłotek – Palisadowa – Wóycickiego – CMENTARZ PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA).) – Nocznickiego – Kasprowicza – Żeromskiego – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – aleja Armii Ludowej – most Łazienkowski – aleja Stanów Zjednoczonych – WIATRACZNA.
Przystanki: CM. PÓŁNOCNY (BRAMA GŁÓWNA), PRZYTYK, OCZAPOWSKIEGO, METRO STARE BIELANY, ŻEROMSKIEGO, METRO MARYMONT, RONDO RADOSŁAWA, KINO FEMINA, RONDO ONZ, DW. CENTRALNY, NOWOWIEJSKA, METRO POLITECHNIKA, MARSZAŁKOWSKA, PL. NA ROZDROŻU, SASKA, PRZYCZÓŁEK GROCHOWSKI, WIATRACZNA.
290 linia autobusowa cmentarna przyspieszona POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY) – Powązkowska – Okopowa – aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – KRÓLEWSKA (powrót: KRÓLEWSKA – Królewska – Grzybowska – Towarowa – Okopowa).
Przystanki: POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY), POWĄZKI IV BRAMA, POWĄZKOWSKA, OKOPOWA, PL. BANKOWY (→KRÓLEWSKA), KRÓLEWSKA.
2000.11.09. ZMIANY PRZYSTANKOWE • POLSKIE RADIO - zmiana charakteru przystanku z warunkowego na stały (dotyczy linii 412 i 504).
• DOMANIEWSKA - zmiana charakteru przystanku z warunkowego na stały (dotyczy linii 412 i 504).
2000.11.10. ZMIANY PRZYSTANKOWE • MURANÓW 04 - uruchomienie przystanku stałego zlokalizowanego na ul. Anielewicza za ul. Andersa w kierunku ul. Okopowej (dotyczy linii 180).
2000.11.14. ŁOPUSZAŃSKA

OKĘCIE
linia mikrobusowa prywatna (zwykła stała) ŁOPUSZAŃSKA / JUTRZENKI – Jutrzenki – Szyszkowa – Dzwonkowa – Krótka – Kolumba – Katalogowa – Dzwonkowa – Szyszkowa – Aksamitna – Mineralna – Centralna – Malownicza – aleja Krakowska – OKĘCIE. Uruchomienie z inicjatywy Stowarzyszenia Sąsiedzkiego Załuski-Stasin prywatnej linii mikrobusowej obsługującej pozbawione dotąd komunikacji miejskiej rejony Salomei i Opaczy. Linia finansowana była m.in. przez firmy prywatne mające siedziby w tym rejonie. Obsługa: Cwyl Polska. Cena biletu: 1,50 zł (normalny) i 1 zł (ulgowy). Nie wyznaczono przystanków na trasie - mikrobus zatrzymywał się na żądanie pasażerów wszędzie tam, gdzie nie kolidowało to z przepisami ruchu drogowego.
2000.11.17. 122 linia autobusowa zwykła stała STARE BEMOWO – Radiowa – Wrocławska – Powstańców Śląskich – Kochanowskiego – Galla Anonima – Broniewskiego – aleja Armii Krajowej – Powązkowska – Duchnicka – Przasnyska – Krasińskiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Dawidowskiego – Słomińskiego – Bonifraterska (powrót: Bonifraterska – Muranowska – Andersa) – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – aleja Szucha – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Malczewskiego – Joliot-Curie – Woronicza – SPARTAŃSKA.
(Stara trasa: STARE BEMOWO – ... – Kochanowskiego – Rudnickiego – Powązkowska – ... – SPARTAŃSKA.)
Wprowadzenie tras objazdowych w związku z przebudową ul. Powązkowskiej na odcinku od ul. Rudnickiego do al. Armii Krajowej.
170 linia autobusowa zwykła stała (W dni świąteczne: CMENTARZ PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA – Wóycickiego – Palisadowa – Opłotek – Conrada – ...)

CHOMICZÓWKA – Conrada – Kochanowskiego – Rudnickiego – Galla Anonima – Broniewskiego – aleja Armii Krajowej – Powązkowska – Dzika – aleja Jana Pawła II (powrót: aleja Jana Pawła II – Okopowa – Powązkowska) – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Ząbkowska – Radzymińska – Naczelnikowska – księcia Ziemowita – Swojska – Bardowskiego – ELSNERÓW.
(Stara trasa: CMENTARZ PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA / CHOMICZÓWKA – Conrada – Kochanowskiego – Rudnickiego – Powązkowska – ... – Bardowskiego – ELSNERÓW.)
307 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni powszednie) CHOMICZÓWKA – Conrada – Kochanowskiego – Galla Anonima – Broniewskiego – aleja Armii Krajowej – Powązkowska – Okopowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Ząbkowska – Radzymińska – Naczelnikowska – Zabraniecka – Utrata – UTRATA.
(Stara trasa: CHOMICZÓWKA – Conrada – Kochanowskiego – Rudnickiego – Powązkowska – ... – UTRATA.)
406 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni powszednie) CSTARE BEMOWO – Radiowa – Wrocławska – Powstańców Śląskich – Kochanowskiego – Galla Anonima – Broniewskiego – aleja Armii Krajowej – Powązkowska – Dzika – aleja Jana Pawła II (powrót: aleja Jana Pawła II – Okopowa – Powązkowska) – aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Goworka (powrót: Goworka – Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Spacerowa – Gagarina – Czerniakowska – Chełmska – Bobrowiecka – KIERBEDZIA.
Przystanki: STARE BEMOWO, RADIOWA WAT, RADIOWA, ORLICH GNIAZD, WIDAWSKA, WROCŁAWSKA, NOWE BEMOWO, PIASTÓW ŚLĄSKICH, POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH POD, CONRADA, GALLA ANONIMA (NŻ), RUDNICKIEGO (→STARE BEMOWO), DURACZA (→KIERBEDZIA), POWĄZKI CM. WOJSKOWY (NŻ), ELBLĄSKA, POWĄZKOWSKA, ANIELEWICZA, KINO FEMINA, PL. BANKOWY, CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, METRO POLITECHNIKA (→KIERBEDZIA), PL. UNII LUBELSKIEJ, SPACEROWA, STĘPIŃSKA, IWICKA, SIELCE, CHEŁMSKA, BOBROWIECKA, KIERBEDZIA.
(Stara trasa: STARE BEMOWO – ... – Kochanowskiego – Rudnickiego – Powązkowska – ... – KIERBEDZIA.
Przystanki: STARE BEMOWO, ..., PIASTÓW ŚLĄSKICH, CONRADA, GALLA ANONIMA (NŻ), KOCHANOWSKIEGO, POWĄZKI CM. WOJSKOWY (NŻ), ..., KIERBEDZIA.)
2000.11.20. 4 linia tramwajowa zwykła stała CZYNSZOWA – Stalowa (powrót: Stalowa – Środkowa – Wileńska – CZYNSZOWA.) – 11 Listopada – Targowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – WYŚCIGI.
(Stara trasa w dni powszednie w godz. 8.30 - 13.00: ... – Puławska – Woronicza – WORONICZA.)
Zakończenie przebudowy torów w ciągu ulicy Puławskiej.
19 linia tramwajowa zwykła stała PIASKI – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – WYŚCIGI.
(Stara trasa w dni powszednie w godz. 8.30 - 13.00: ... – Puławska – Woronicza – Wołoska – Marynarska – SŁUŻEWIEC.)
33 linia tramwajowa zwykła stała HUTA – Nocznickiego – Wólczyńska – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Rakowiecka – Boboli – Wołoska – Woronicza – Puławska – WYŚCIGI.
(Stara trasa w dni powszednie w godz. 8.30 - 13.00: ... – Wołoska – Woronicza – WORONICZA.)
35 linia tramwajowa zwykła stała PIASKI – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – Stawki – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – WILANOWSKA.
(Stara trasa w dni powszednie w godz. 8.30 - 13.00: ... – Puławska – Woronicza – WORONICZA.)
36 linia tramwajowa zwykła stała MARYMONT – Mickiewicza – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – WYŚCIGI.
(Stara trasa w dni powszednie w godz. 8.30 - 13.00: ... – Puławska – Woronicza – ZAJEZDNIA WORONICZA.)
804 linia autobusowa podmiejska zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni powszednie) OKĘCIE – aleja Krakowska – Raszyn: aleja Krakowska – Falenty: aleja Krakowska – Janki: aleja Krakowska – Nowy Sękocin: aleja Krakowska – Stary Sękocin: aleja Krakowska – Sękocin Las: aleja Krakowska – Łazy: aleja Krakowska – Marysin: aleja Krakowska – Wólka Kosowska: aleja Krakowska – Kolonia Warszawska: aleja Krakowska – Jabłonowo: aleja Krakowska – Mroków: aleja Krakowska – Rejonowa – Mrokowska Kolonia: Rejonowa – Warszawianka: Rejonowa – Wola Mrokowska: Rejonowa – Szczaki: Mrokowska – Złotokłos: Mrokowska – ZŁOTOKŁOS. Sezonowe zawieszenie kursowania w dni świąteczne.
ZMIANY PRZYSTANKOWE • BRZOZOWA - uruchomienie przystanku warunkowego zlokalizowanego na ul. Rejonowej w Woli Mrokowskiej (dotyczy linii 804).
2000.11.22. 705 linia autobusowa podmiejska zwykła stała ŻERAŃ FSO – Toruńska – Głębocka – Berensona – Kąty Grodziskie – Zdziarska – Ostródzka – Mochtyńska – Kobiałka – Płochocińska (powrót: Płochocińska – Modlińska – ŻERAŃ FSO.) – Rembelszczyzna: Jana Kazimierza – Stanisławów Pierwszy: Jana Kazimierza – Nieporęt: Jana Kazimierza – Zegrzyńska – aleja Wojska Polskiego – Białobrzegi: aleja Wojska Polskiego – BIAŁOBRZEGI (PLAŻA).
(Stara trasa: ŻERAŃ FSO – Modlińska – Płochocińska – Rembelszczyzna: Jana Kazimierza – ... – BIAŁOBRZEGI (PLAŻA).)
Wprowadzenie trasy objazdowej w związku z przebudową ul. Płochocińskiej (budowa drugiej jezdni) i wprowadzeniem jednego kierunku ruchu (tylko w kierunku centrum) na odcinku od ul. Kobiałka do mostu łączącego ul. Płochocińską z ul. Białołęcką.
206 linia autobusowa zastępcza (zwykła stała) ŻERAŃ FSO – Modlińska – Płochocińska – Białołęcka – BRZEZINY. Uruchomienie linii uzupełniającej.
2000.11.22.
ok. godz. 12.00.
177 linia autobusowa zwykła stała PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Aleje Jerozolimskie – Sosnkowskiego – Pużaka – Sławka – Bohaterów Warszawy – Kościuszki – Spisaka – Regulska – PRAŻMOWSKA (powrót: PRAŻMOWSKA – Regulska – Kompanii Kordian – Pużaka – Spisaka – Aleje Jerozolimskie).
(Stara trasa: PLAC NARUTOWICZA – ... – Aleje Jerozolimskie – Sosnkowskiego – 1 Maja – plac Tysiąclecia – Bohaterów Warszawy – Kościuszki – Spisaka – Regulska – PRAŻMOWSKA (powrót: PRAŻMOWSKA – Regulska – Kompanii Kordian – Pużaka – Spisaka – Aleje Jerozolimskie).)
Przywrócenie tras podstawowych po zakończeniu modernizacji ul. Pużaka.
187 linia autobusowa zwykła stała PKP URSUS NIEDŹWIADEK – Keniga – Warszawska – Jagiełły – Lalki – Cierlicka – Kościuszki – Spisaka – Kompanii Kordian – Pużaka – Sławka (powrót: Sławka – Bohaterów Warszawy – Kościuszki – Cierlicka – Wojciechowskiego – PKP URSUS NIEDŹWIADEK.) – Dzieci Warszawy – Ryżowa – Kleszczowa – Łopuszańska – Aleje Jerozolimskie – Grzymały-Sokołowskiego – Kopińska – Wawelska – aleja Armii Ludowej – Czerniakowska – Powsińska – św. Bonifacego – STEGNY.
(Stara trasa: PKP URSUS NIEDŹWIADEK – Keniga – Warszawska – Jagiełły – Lalki – Cierlicka – Kościuszki – Spisaka – Kompanii Kordian – Sosnkowskiego – 1 Maja – plac Tysiąclecia – Bohaterów Warszawy – Sławka (powrót: Sławka – Bohaterów Warszawy – Kościuszki – Cierlicka – Wojciechowskiego – PKP URSUS NIEDŹWIADEK.) – Dzieci Warszawy – ... – STEGNY.)
191 linia autobusowa zwykła stała PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Aleje Jerozolimskie – Popularna – Chrobrego – Ryżowa – Dzieci Warszawy – Sławka – Bohaterów Warszawy – Kościuszki – Cierlicka (powrót: Cierlicka – Kościuszki – Spisaka – Regulska – Kompanii Kordian – Pużaka – Sławka) – Lalki – Jagiełły – Warszawska – Keniga – PKP URSUS NIEDŹWIADEK.
(Stara trasa: PLAC NARUTOWICZA – ... – Dzieci Warszawy – Sławka – Bohaterów Warszawy – Kościuszki – Cierlicka (powrót: Cierlicka – Kościuszki – Spisaka – Regulska – Kompanii Kordian – Sosnkowskiego – 1 Maja – plac Tysiąclecia – Bohaterów Warszawy) – Cierlicka – Lalki – ... – PKP URSUS NIEDŹWIADEK.)
401 linia autobusowa przyspieszona okresowa szczytowa (kursuje w dni powszednie) PKP URSUS NIEDŹWIADEK – Keniga – Warszawska – Jagiełły – Lalki – Cierlicka – Kościuszki – Spisaka – Kompanii Kordian – Pużaka – Sławka (powrót: Sławka – Bohaterów Warszawy – Kościuszki – Cierlicka) – Dzieci Warszawy – Ryżowa – Kleszczowa – Łopuszańska – Hynka – Sasanki – Marynarska – aleja Wilanowska – aleja Lotników – Wałbrzyska – Nowoursynowska – Ciszewskiego – aleja KEN – Gandhi – Cynamonowa – Płaskowickiej – NATOLIN PÓŁNOCNY (powrót: NATOLIN PÓŁNOCNY – Płaskowickiej – Dereniowa – Gandhi – aleja KEN).
Przystanki: PKP URSUS NIEDŹWIADEK, PKP URSUS NIEDŹWIADEK, ŚMIGIELSKA, SIŁACZKI (NŻ), MALINOWA (→NATOLIN), PKP URSUS (→URSUS), SPISAKA (→NATOLIN), SOSNKOWSKIEGO (→NATOLIN), WAPOWSKIEGO (→NATOLIN), PL. TYSIĄCLECIA (→URSUS), SZANCERA, RYŻOWA, ZAJEZDNIA KLESZCZOWA, WKD RAKÓW, ORZECHOWA (NŻ), HYNKA, SASANKI, TAŚMOWA, RZYMOWSKIEGO, AL. LOTNIKÓW, METRO SŁUŻEW, WRÓBLA, NOSKOWSKIEGO, NOWOURSYNOWSKA, SGGW-REKTORAT, CISZEWSKIEGO, STRZELECKIEGO, MAGELLANA (→NATOLIN), URSYNÓW PŁD, METRO IMIELIN, POLINEZYJSKA (→NATOLIN), MIKLASZEWSKIEGO (→URSUS), SZOLC-ROGOZIŃSKIEGO (→NATOLIN), WARCHAŁOWSKIEGO (→URSUS), CYNAMONOWA (→NATOLIN), STRYJEŃSKICH (→URSUS), BRACI WAGÓW (→URSUS), NATOLIN PŁN.
(Stara trasa: PKP URSUS NIEDŹWIADEK – ... – Lalki – Cierlicka – Kościuszki – Spisaka – Kompanii Kordian – Sosnkowskiego – 1 Maja – plac Tysiąclecia – Bohaterów Warszawy – Sławka (powrót: Sławka – Bohaterów Warszawy – Kościuszki – Cierlicka) – Dzieci Warszawy – ... – NATOLIN PÓŁNOCNY.
Przystanki: PKP URSUS NIEDŹWIADEK, PKP URSUS NIEDŹWIADEK, ŚMIGIELSKA, SIŁACZKI (NŻ), MALINOWA (→NATOLIN), PKP URSUS (→URSUS), SPISAKA (→NATOLIN), WAPOWSKIEGO (→NATOLIN), PL. TYSIĄCLECIA, SZANCERA, ..., NATOLIN PŁN.)
517 linia autobusowa przyspieszona stała PKP URSUS NIEDŹWIADEK – Keniga – Warszawska – Jagiełły – Lalki – Cierlicka – Kościuszki – Spisaka – Kompanii Kordian – Pużaka – Sławka (powrót: Sławka – Bohaterów Warszawy – Kościuszki – Cierlicka) – Dzieci Warszawy – Ryżowa – Kleszczowa – Łopuszańska – Aleje Jerozolimskie – Grzymały-Sokołowskiego – Kopińska – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – aleja Solidarności – Radzymińska – Gorzykowska – Myszkowska – Barkocińska – Ossowskiego – Handlowa – Pratulińska – Trocka – TARGÓWEK.
Przystanki: PKP URSUS NIEDŹWIADEK, PKP URSUS NIEDŹWIADEK, ŚMIGIELSKA, SIŁACZKI (NŻ), MALINOWA (→TARGÓWEK), PKP URSUS (→PKP URSUS NIEDŹWIADEK), SPISAKA (→TARGÓWEK), SOSNKOWSKIEGO (→TARGÓWEK), WAPOWSKIEGO (→TARGÓWEK), PL. TYSIĄCLECIA (→PKP URSUS NIEDŹWIADEK), ADAMIECKIEGO, SZANCERA, RYŻOWA (NŻ), ZAJEZDNIA KLESZCZOWA, POPULARNA, ŚMIGŁOWCA, DW. ZACHODNI, HALA KOPIŃSKA, PL. NARUTOWICZA, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, CENTRUM, MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA, AL. ZIELENIECKA, DW. WILEŃSKI, SZWEDZKA, SKARGI, MYSZKOWSKA, WITEBSKA, DKS TARGÓWEK, PRATULIŃSKA, TARGÓWEK.
(Stara trasa: PKP URSUS NIEDŹWIADEK – Keniga – Warszawska – Jagiełły – Lalki – Cierlicka – Kościuszki – Spisaka – Kompanii Kordian – Sosnkowskiego – 1 Maja – plac Tysiąclecia – Bohaterów Warszawy – Sławka (powrót: Sławka – Bohaterów Warszawy – Kościuszki – Cierlicka) – Dzieci Warszawy – ... – TARGÓWEK.
Przystanki: PKP URSUS NIEDŹWIADEK, PKP URSUS NIEDŹWIADEK, ŚMIGIELSKA, SIŁACZKI (NŻ), MALINOWA (→TARGÓWEK), PKP URSUS (→PKP URSUS NIEDŹWIADEK), SPISAKA (→TARGÓWEK), WAPOWSKIEGO (→TARGÓWEK), PL. TYSIĄCLECIA, ADAMIECKIEGO, SZANCERA, ..., TARGÓWEK.)
605 linia autobusowa nocna zwykła stała PKP URSUS NIEDŹWIADEK – Keniga – Warszawska (powrót: Warszawska – Orląt Lwowskich – PKP URSUS NIEDŹWIADEK.) – Jagiełły – Lalki – Cierlicka – Kościuszki – Spisaka – Kompanii Kordian – Pużaka – Sławka (powrót: Sławka – Bohaterów Warszawy – Kościuszki – Cierlicka) – Dzieci Warszawy – Ryżowa – Chrobrego – Popularna – Krańcowa – Łopuszańska – aleja Krakowska – Grójecka – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Aleje Jerozolimskie – Grzymały-Sokołowskiego – Kopińska – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grochowska – Płowiecka – Marsa – Chełmżyńska – Strażacka – aleja Chruściela – REMBERTÓW AON.
(Stara trasa: PKP URSUS NIEDŹWIADEK – Keniga – Warszawska (powrót: Warszawska – Orląt Lwowskich – PKP URSUS NIEDŹWIADEK.) – Jagiełły – Lalki – Cierlicka – Kościuszki – Spisaka – Kompanii Kordian – Sosnkowskiego – 1 Maja – plac Tysiąclecia – Bohaterów Warszawy – Sławka (powrót: Sławka – Bohaterów Warszawy – Kościuszki – Cierlicka) – Dzieci Warszawy – ... – REMBERTÓW AON.)
E-5 linia autobusowa ekspresowa okresowa szczytowa (kursuje w dni powszednie) PKP URSUS NIEDŹWIADEK – Keniga – Warszawska – Jagiełły – Lalki – Cierlicka – Kościuszki – Spisaka – Aleje Jerozolimskie – Niemcewicza – Grójecka – plac Zawiszy (powrót: plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Sosnkowskiego – Pużaka – Sławka – Bohaterów Warszawy – Kościuszki – Cierlicka) – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – Francuska – Paryska – Brukselska – Ateńska – Egipska – Bora-Komorowskiego – GOCŁAW.
Przystanki: PKP URSUS NIEDŹWIADEK, ŚMIGIELSKA, SIŁACZKI (NŻ), KOŚCIUSZKI (→URSUS), MALINOWA (→GOCŁAW), SPISAKA (→GOCŁAW), OBROŃCÓW HELU (→URSUS), KOLOROWA (→URSUS), BODYCHA, ŁOPUSZAŃSKA (NŻ), DW. ZACHODNI, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, CENTRUM, MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA, AFRYKAŃSKA, ABRAHAMA, BORA-KOMOROWSKIEGO, HORBACZEWSKIEGO, GOCŁAW.
(Stara trasa: PKP URSUS NIEDŹWIADEK – Keniga – Warszawska – Jagiełły – Lalki – Cierlicka – Kościuszki – Spisaka – Aleje Jerozolimskie – Niemcewicza – Grójecka – plac Zawiszy (powrót: plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Sosnkowskiego – 1 Maja – plac Tysiąclecia – Bohaterów Warszawy – Kościuszki – Cierlicka) – Aleje Jerozolimskie – ... – GOCŁAW.)
ZMIANY PRZYSTANKOWE • SOSNKOWSKIEGO 01 - uruchomienie przystanku stałego zlokalizowanego na ul. Pużaka za skrzyżowaniem z ul. Sosnkowskiego (dotyczy linii 177, 187, 191, 401, 517 i 605).
2000.11.25. 127 linia autobusowa zwykła stała NOWE WŁOCHY – Chrościckiego – Świerszcza – Potrzebna – Sympatyczna (powrót: Sympatyczna – Wałowicka – Globusowa – Świerszcza) – Cegielniana – Techników – Popularna – Aleje Jerozolimskie – Niemcewicza – Grójecka – plac Zawiszy (powrót: plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie) – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – plac Bankowy – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – św. Wincentego – Kondratowicza – Łabiszyńska – Łojewska – Chodecka – BRÓDNO PODGRODZIE.
(Stara trasa: NOWE WŁOCHY – ... – Techników – Popularna – Chrobrego – Kleszczowa – Łopuszańska – Aleje Jerozolimskie – ... – BRÓDNO PODGRODZIE.)
Przywrócenie starej trasy w rejonie osiedla Włochy.
2000.11.27. ZMIANY PRZYSTANKOWE • JURANDA ZE SPYCHOWA - zmiana nazwy na PRZYJAZNA.
• PGR LEWANDÓW - zmiana nazwy na LEWANDÓW.
• LEWANDÓW - zmiana nazwy na SKARBKA Z GÓR.
• BERENSONA - zmiana nazwy na BERENSONA-SZKOŁA.
• KINO SAWA - zmiana nazwy na MEKSYKAŃSKA (dotyczy linii 117, 146, 147 i 610).
• KINO SAWA - zmiana nazwy na WANDY (dotyczy linii 151 i 301).
• WESOŁA URZĄD MIASTA - zmiana nazwy na WESOŁA ARMII KRAJOWEJ.
2000.12.01. 134 linia autobusowa zwykła stała ŻERAŃ FSO – Toruńska – Wysockiego – Bazyliańska – Kondratowicza – Chodecka – Łojewska – Łabiszyńska – Toruńska – Głębocka – Toruńska – Ostródzka (powrót: Ostródzka – Toruńska – Łabiszyńska) – Mochtyńska – Kobiałka – OLESIN. Uruchomienie linii łączącej pozbawione dotąd komunikacji miejskiej rejony Kobiałki i Olesina z resztą miasta.
146 linia autobusowa zwykła stała DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA) – Kijowska – Targowa – aleja Zieleniecka – Francuska – Paryska – Wersalska – Wał Miedzeszyński – Bysławska – FALENICA.

(Trzy kursy w dni powszednie w godzinach popołudniowego szczytu: ... – Wał Miedzeszyński – Bysławska – Poezji – Jachowicza – Olecka – Włókiennicza – Michalinki – Patriotów – Bysławska – FALENICA (powrót: FALENICA – Bysławska – Wał Miedzeszyński).)
Skierowanie wybranych kursów w dni powszednie przez ul. Olecką.
ZMIANY PRZYSTANKOWE • KRYNOLINY - uruchomienie przystanku stałych zlokalizowanych na ul. Radzymińskiej w rejonie ul. Krynoliny (dotyczy linii 190, 718 i 805).
2000.12.02.
godz. 13.00.
127 linia autobusowa zwykła stała NOWE WŁOCHY – Chrościckiego – Świerszcza – Potrzebna – Sympatyczna (powrót: Sympatyczna – Wałowicka – Globusowa – Świerszcza) – Cegielniana – Techników – Popularna – Aleje Jerozolimskie – Niemcewicza – Grójecka – plac Zawiszy (powrót: plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie) – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – plac Bankowy – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – św. Wincentego – Kondratowicza – Łabiszyńska – Łojewska – Chodecka – BRÓDNO PODGRODZIE.
(Stara trasa: NOWE WŁOCHY – ... – most Gdański – Starzyńskiego – 11 Listopada – św. Wincentego – ... – BRÓDNO PODGRODZIE.)
Korekty tras w związku z otwarciem dla ruchu kołowego przejazdu pod nowym wiaduktem w węźle "Żaba".
176 linia autobusowa zwykła stała PLAC HALLERA – Jagiellońska – Starzyńskiego – Odrowąża – Wysockiego – Marywilska – Czołowa – Bohaterów – Ołówkowa – Parowozowa – Polnych Kwiatów – Mehoffera – Raciborska – Przytulna – CHOSZCZÓWKA (powrót: CHOSZCZÓWKA – Przytulna – Henrykowska – Wyganowska – Raciborska).
(Stara trasa: PLAC HALLERA – Jagiellońska – Starzyńskiego – 11 Listopada – Odrowąża – ... – CHOSZCZÓWKA.)
500 linia autobusowa przyspieszona stała DWORZEC CENTRALNY (poziom -1) – aleja Jana Pawła II – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – św. Wincentego – Kondratowicza – Chodecka – BRÓDNO PODGRODZIE.
Przystanki: DW. CENTRALNY, RONDO ONZ, KINO FEMINA, ANIELEWICZA, RONDO "RADOSŁAWA", DW. GDAŃSKI (→DW. CENTRALNY), BONIFRATERSKA (→BRÓDNO PODGRODZIE), RONDO STARZYŃSKIEGO, RONDO ŻABA, KOŁOWA, CM. BRÓDNOWSKI, ŻUROMIŃSKA, TARGÓWEK-RATUSZ, SZPITAL BRÓDNOWSKI, ŁOJEWSKA, BRÓDNO PODGRODZIE.
(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY (poziom -1) – ... – most Gdański – Starzyńskiego – 11 Listopada – św. Wincentego – ... – BRÓDNO PODGRODZIE.)
2000.12.03. 712 linia autobusowa podmiejska zwykła stała HUTA – Kasprowicza – Nocznickiego – Wólczyńska – Arkuszowa – Estrady – Klaudyn: Ekologiczna – Sikorskiego – Lutosławskiego – Szymanowskiego – Ciećwierza – Sikorskiego (powrót: Sikorskiego – Lutosławskiego – Szymanowskiego – Ciećwierza – Sikorskiego – Ekologiczna) – Janów: Sikorskiego – Kwirynów: Sikorskiego – Stare Babice: Sikorskiego – Rynek – Sienkiewicza – Lipków: Mościckiego – Jakubowicza – Zielonki Wieś: Sportowa – Białej Góry – Zielonki SHRO: Warszawska – Stare Babice: Warszawska – Piłsudskiego – Rynek – Okulickiego – Nowe Babice: Okulickiego – Warszawska – Latchorzew: Warszawska – Blizne Jasińskiego: Warszawska – Blizne Łaszczyńskiego: Warszawska – Warszawa: Górczewska – OSIEDLE GÓRCZEWSKA.
(Stara trasa: HUTA – ... – Kwirynów: Sikorskiego – Stare Babice: Sikorskiego – Rynek – Sienkiewicza – Zielonki Wieś: Białej Góry – Zielonki SHRO: Warszawska – Stare Babice: Warszawska – Piłsudskiego – Rynek – Okulickiego – Nowe Babice: Okulickiego – ... – OSIEDLE GÓRCZEWSKA.)
Przywrócenie trasy podstawowej po zakończeniu budowy kanalizacji w ul. Mościckiego w Lipkowie.
2000.12.04. ZMIANY PRZYSTANKOWE • ŻOŁNY - zmiana charakteru przystanku z warunkowego na stały (dotyczy linii 709, 715 i 727).
2000.12.06. 319 linia autobusowa zwykła okresowa (kursuje w dni powszednie w godz. 10.00 - 15.00) CENTRUM – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Goworka – Spacerowa – Gagarina – Stępińska – Gagarina – Belwederska – Aleje Ujazdowskie – plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska – CENTRUM. Uruchomienie linii jako linii turystycznej łączącej centrum z rejonem Parku Łazienkowskiego.
Linia jednokierunkowa.
2000.12.07. 319 linia autobusowa zwykła okresowa (kursuje w dni powszednie w godz. 10.00 - 15.00) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: CENTRUM – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Goworka – Spacerowa – Gagarina – Stępińska – Gagarina – Belwederska – Aleje Ujazdowskie – plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska – CENTRUM.)
Jedyny autobus kursujący na tej linii zawrócony został w bramie zajezdni R-5 Inflancka.
2000.12.18. 122 linia autobusowa zwykła stała STARE BEMOWO – Radiowa – Wrocławska – Powstańców Śląskich – Kochanowskiego – Rudnickiego – Maczka – Powązkowska – Duchnicka – Przasnyska – Krasińskiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Dawidowskiego – Słomińskiego – Bonifraterska (powrót: Bonifraterska – Muranowska – Andersa) – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – aleja Szucha – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Malczewskiego – Joliot-Curie – Woronicza – SPARTAŃSKA.
(Stara trasa: STARE BEMOWO – ... – Rudnickiego – Powązkowska – ... – SPARTAŃSKA.)
Otwarcie ul. Maczka jako przedłużenie ul. Powązkowskiej.
170 linia autobusowa zwykła stała (W dni świąteczne: CMENTARZ PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA – Wóycickiego – Palisadowa – Opłotek – Conrada – ...)

CHOMICZÓWKA – Conrada – Kochanowskiego – Rudnickiego – Maczka – Powązkowska – Dzika – aleja Jana Pawła II (powrót: aleja Jana Pawła II – Okopowa – Powązkowska) – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Ząbkowska – Radzymińska – Naczelnikowska – księcia Ziemowita – Swojska – Bardowskiego – ELSNERÓW.
(Stara trasa: CMENTARZ PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA / CHOMICZÓWKA – ... – Rudnickiego – Powązkowska – ... – Bardowskiego – ELSNERÓW.)
307 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni powszednie) CHOMICZÓWKA – Conrada – Kochanowskiego – Rudnickiego – Maczka – Powązkowska – Okopowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Ząbkowska – Radzymińska – Naczelnikowska – Zabraniecka – Utrata – UTRATA.
(Stara trasa: CHOMICZÓWKA – ... – Rudnickiego – Powązkowska – ... – UTRATA.)
406 linia autobusowa przyspieszona okresowa całodzienna (kursuje w dni powszednie i w soboty) STARE BEMOWO – Radiowa – Wrocławska – Powstańców Śląskich – Maczka – Powązkowska – Dzika – aleja Jana Pawła II (powrót: aleja Jana Pawła II – Okopowa – Powązkowska) – aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Goworka (powrót: Goworka – Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Spacerowa – Gagarina – Czerniakowska – Chełmska – Bobrowiecka – KIERBEDZIA.
Przystanki: STARE BEMOWO, RADIOWA WAT, RADIOWA, ORLICH GNIAZD, WIDAWSKA, WROCŁAWSKA, NOWE BEMOWO, PIASTÓW ŚLĄSKICH, POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH POD, NIEDZIELSKIEGO, OBROŃCÓW TOBRUKU, POWĄZKI CM. WOJSKOWY (NŻ), ELBLĄSKA, POWĄZKOWSKA, ANIELEWICZA, KINO FEMINA, PL. BANKOWY, CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, METRO POLITECHNIKA (→KIERBEDZIA), PL. UNII LUBELSKIEJ, SPACEROWA, STĘPIŃSKA, IWICKA, SIELCE, CHEŁMSKA, BOBROWIECKA, KIERBEDZIA.
(Stara trasa: STARE BEMOWO – ... – Powstańców Śląskich – Kochanowskiego – Rudnickiego – Powązkowska – ... – KIERBEDZIA.
Przystanki: STARE BEMOWO, ..., NOWE BEMOWO, PIASTÓW ŚLĄSKICH, CONRADA, GALLA ANONIMA (NŻ), KOCHANOWSKIEGO, POWĄZKI CM. WOJSKOWY (NŻ), ..., KIERBEDZIA.)
2000.12.20. 610 linia autobusowa nocna zwykła stała OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Powstańców Śląskich – Człuchowska – Lazurowa – Szeligowska – Połczyńska – Wolska – Redutowa – Olbrachta – Górczewska – aleja Prymasa Tysiąclecia – Kasprzaka – Prosta – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – Francuska – Paryska – Brukselska – Ateńska – Egipska – Bora-Komorowskiego – Umińskiego – Fieldorfa – Ostrobramska – Grochowska – Chłopickiego – Szaserów – Wiatraczna – Chrzanowskiego – Mińska – Terespolska – Stanisławowska – Mińska – Chodakowska – Żupnicza – Bliska – DWORZEC WSCHODNI (LUBELSKA).

(Niektóre kursy: ... – Szeligowska – Połczyńska – Karolin – Połczyńska (powrót: Połczyńska – Szeligowska) – Wolska – ...)
Korekta trasy związana z oddaniem do ruchu kołowego ul. Jana Olbrachta (w nowym przebiegu) od ul. Batalionu Parasol do ul. Górczewskiej.
2000.12.21. 129 linia autobusowa zwykła stała (W dni świąteczne: REDUTOWA – Redutowa – ...)

KOŁO – Obozowa – Ciołka (powrót: Ciołka – Newelska – księcia Janusza – KOŁO.) – Górczewska – Olbrachta – Redutowa – Wolska – Połczyńska – Dźwigowa – Wałowicka – Sympatyczna – Cegielniana – Techników – Popularna – Chrobrego – Kleszczowa – Łopuszańska – aleja Krakowska – OKĘCIE.
Korekty tras związane z oddaniem do ruchu kołowego ul. Jana Olbrachta (w nowym przebiegu) od ul. Batalionu Parasol do ul. Górczewskiej.
154 linia autobusowa zwykła stała OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Olbrachta – Redutowa – Wolska – Kasprzaka (powrót: Kasprzaka – Ordona – Wolska) – aleja Prymasa Tysiąclecia – Aleje Jerozolimskie – Grzymały-Sokołowskiego – Szczęśliwicka – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Grójecka – aleja Krakowska – 17 Stycznia – Wirażowa – MDL CARGO.
155 linia autobusowa zwykła stała KAROLIN – Połczyńska – Wolska – Redutowa – Olbrachta – Górczewska – Płocka – Wolska – Skierniewicka – Siedmiogrodzka – Grzybowska – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – Prosta – Żelazna – Grzybowska) – Kopernika – Tamka – Dobra – Solec – Ludna – Rozbrat – Górnośląska – Czerniakowska – TORWAR (powrót: TORWAR – Łazienkowska – Rozbrat).
159 linia autobusowa zwykła stała KOŁO – Obozowa – Ciołka (powrót: Ciołka – Newelska – księcia Janusza – KOŁO.) – Górczewska – Olbrachta – Redutowa – Wolska – Kasprzaka (powrót: Kasprzaka – Ordona – Wolska) – Towarowa – plac Zawiszy – Koszykowa – Piękna – Myśliwiecka – Łazienkowska – Czerniakowska – Gołkowska – Statkowskiego – Augustówka – EC SIEKIERKI.

(W dni świąteczne: KOŁO – Obozowa – Dywizjonu 303 – Radiowa – Radiowa / Wrocławska – Radiowa – Obozowa – Ciołka (powrót: Ciołka – Obozowa) – ...)
410 linia autobusowa przyspieszona okresowa całodzienna (kursuje w dni powszednie) REDUTOWA – Olbrachta – Górczewska – Młynarska – aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Goworka (powrót: Goworka – Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Spacerowa – Belwederska – Sobieskiego – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – WILANÓW.
Przystanki: REDUTOWA, OLBRACHTA (→REDUTOWA), CIOŁKA, PŁOCKA SZPITAL, DT WOLA, WOLA RATUSZ, KINO FEMINA, PL. BANKOWY, CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, METRO POLITECHNIKA (→WILANÓW), PL. UNII LUBELSKIEJ, SPACEROWA, DOLNA, MANGALIA, CZARNOMORSKA, ŚW. BONIFACEGO, TRUSKAWIECKA, NAŁĘCZOWSKA, INSTYTUT NEUROLOGII, KRÓLOWEJ MARYSIEŃKI, WILANÓW (→REDUTOWA), WILANÓW.
522 linia autobusowa przyspieszona stała ZNANA – Olbrachta (powrót: Olbrachta – Stroma – Strąkowa – Boznańskiej – Olbrachta – ZNANA.) – Górczewska – Młynarska – aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Goworka (powrót: Goworka – Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Spacerowa – Belwederska – Chełmska – Czerniakowska – Powsińska – Wiertnicza – WILANÓW.
Przystanki: ZNANA, STRĄKOWA (→ZNANA), ZNANA (→ZNANA), ANTKA ROZPYLACZA, REDUTOWA, OLBRACHTA (→ZNANA), CIOŁKA, PŁOCKA-SZPITAL, DT WOLA, WOLA-RATUSZ, KINO FEMINA, PL. BANKOWY, CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, METRO POLITECHNIKA (→WILANÓW), PL. UNII LUBELSKIEJ, SPACEROWA, DOLNA, CHEŁMSKA, GOŁKOWSKA (→WILANÓW), LIMANOWSKIEGO, GORASZEWSKA, SADYBA, ŁOWCZA, KOSIARZY (NŻ), WILANÓW.
ZMIANY PRZYSTANKOWE • CIOŁKA 01 - likwidacja przystanku (dotyczy linii 410 i 522).
• OLBRACHTA 03 - uruchomienie przystanku (dotyczy linii 410 i 522).
• NOWE BEMOWO 08 - uruchomienie przystanku (dotyczy linii 1, 12, 13 i 43).
2000.12.26. W linia tramwajowa specjalna (zwykła) TWARDOWSKA – Marymoncka – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Nowowiejska – Krzywickiego – Filtrowa – PLAC NARUTOWICZA. Uruchomienie kursującej tylko 26 grudnia linii specjalnej obsługiwanej taborem zabytkowym.
DOKŁADNE DATY ZMIAN NIEZNANE
2000.??.??. M linia autobusowa pospieszna stała (prywatna) MARKI STRUGA (DOM HANDLOWY) – aleja Piłsudskiego – Fabryczna – Zielonka: Marecka – Kolejowa – Wyszyńskiego – Poniatowskiego – Turów: Nadarzyńska – Kobyłka: Nadarzyńska – Wołomin: 1 Maja – Fieldorfa – Wileńska – aleja Niepodległości – WOŁOMIN ZAKŁADOWA (powrót: WOŁOMIN ZAKŁADOWA – aleja Niepodległości – Wąska – Sikorskiego – Wileńska – Legionów – Wołomin PKP – Legionów – Wileńska – Fieldorfa).

(Niektóre kursy: MARKI STRUGA (DOM HANDLOWY) – aleja Piłsudskiego – CH Marki – aleja Piłsudskiego – Fabryczna – ...)
Uruchomienie przez prywatnego przedsiębiorcę linii autobusowej łączącej Marki z Kobyłką i Wołominem.
2000?.??.??. S linia autobusowa pospieszna stała (prywatna) DT CENTRUM – Marszałkowska – plac Bankowy – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Radzymińska – Łodygowa – Ząbki: Warszawska – Piłsudskiego – Skorupki – Zielonka: Wyszyńskiego – Kolejowa – Lipowa – Wolności – Jeżynowa – Kobyłka; Szeroka – Marecka – Zagańczyka – plac 15 Sierpnia – Konowrockiego – Żymirskiego – Wołomińska – Wołomin: aleja Armii Krajowej – Okopowa – Gdyńska – Laskowa – aleja Armii Krajowej – Chodkiewicza – Kopernika – Złota – Wiosenna – Konopnickiej – WOŁOMIN KOPERNIKA (powrót: WOŁOMIN KOPERNIKA – Kopernika – Chodkiewicza).
(Stara trasa: DT CENTRUM – ... – Okopowa – WOŁOMIN SZPITAL.)
Przedłużenie trasy na terenie Wołomina.
2000.??.??. Z linia autobusowa pospieszna stała (prywatna) METRO POLITECHNIKA – Waryńskiego – plac Konstytucji – Marszałkowska – plac Bankowy – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Radzymińska – Łodygowa – Ząbki: Warszawska – Piłsudskiego – Skorupki – Zielonka: Wyszyńskiego – Poniatowskiego – Turów: Nadarzyńska – Kobyłka: Nadarzyńska – Wołomin: 1 Maja – Legionów (powrót: Legionów – Wileńska – aleja Niepodległości – Kościelna – Sikorskiego – 1 Maja) – WOŁOMIN PKP. Uruchomienie przez firmę "Jastrzębski" linii autobusowej łączącej Wołomin z centrum Warszawy (konkurencyjnej dla linii o tym samym oznaczeniu obsługiwanej przez firmę "Euro-Ankam").
2000?.??.??. ATMA linia autobusowa pospieszna stała (prywatna) EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – Francuska – Paryska – Wersalska – Wał Miedzeszyński – Józefów: aleja Nadwiślańska – Otwock: Mieszka I – Rycerska – Portowa – Wawerska – Staszica – Powstańców Warszawy – Andriollego – Hoża – Przewoska – Olszowa – Batorego – Matejki – Andriollego – Pułaskiego – Poniatowskiego – Narutowicza – Tatrzańska – Reymonta – Żeromskiego – Samorządowa – Czaplickiego – Warszawska – OTWOCK RESTAURACJA "STYLOWA". Uruchomienie przez firmę "Atma" linii autobusowej łączącej Otwock z Warszawą wzdłuż Wału Miedzeszyńskiego.
2000.??.??. BAGS linia autobusowa pospieszna stała (prywatna) PLAC ZAWISZY – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grochowska – Płowiecka – Czecha – Wesoła: Trakt Brzeski – Sulejówek: Trakt Brzeski – Janówek: Trakt Brzeski – Konik Nowy: Trakt Brzeski – Stary Konik: Trakt Brzeski – Brzeziny – Wielgolas Duchnowski – Wielgolas Brzeziński – Dębe Wielkie – Choszczówka Rudzka – Choszczówka Stojecka – Stojadła: Warszawska – Mińsk Mazowiecki: Warszawska – Nowy Świat – Bagnista – Boczna – 11 Listopada – Kościuszki – Dworzec PKP – Kościuszki – Daszyńskiego (powrót: Daszyńskiego – Kościuszki – Dworzec PKP – Kościuszki – Piękna – Kopernika – Warszawska – 11 Listopada) – Kazikowskiego – Konstytucji 3 Maja – 1-go Pułku Lotnictwa Myśliwskiego "Warszawa" – Mickiewicza – Warszawska – Kościelna – Przemysłowa – Stara Niedziałka – Przedewsie – Jakubów – Izabelin – Wola Polska – Mlęcin – Rudzienko – DOBRE.

(Niektóre kursy: ... – Kościelna – MIŃSK MAZOWIECKI PRZEMYSŁOWA.)
Korekta trasy na terenie Mińska Mazowieckiego w związku z propozycjami Urzędu Miasta o uruchomienie komunikacji miejskiej.
2000?.??.??. METRO IMIELIN

CH URSYNÓW
linia autobusowa hipermarketowa zwykła stała LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: CH URSYNÓW – Płaskowickiej – Roentgena – Ciszewskiego – Cynamonowa – Gandhi – Dereniowa – Ciszewskiego – Roentgena – Płaskowickiej – CH URSYNÓW.)
Połączenie tras obu linii. Obsługa: PPKS Piaseczno. Linia bezpłatna.
METRO NATOLIN

CH URSYNÓW
linia autobusowa hipermarketowa zwykła stała CH URSYNÓW – Płaskowickiej – Roentgena – Ciszewskiego – Dereniowa – Stryjeńskich – Belgradzka – Rosoła – Gandhi – Dereniowa – Ciszewskiego – Roentgena – Płaskowickiej – CH URSYNÓW.
(Stara trasa: CH URSYNÓW – Płaskowickiej – Roentgena – Ciszewskiego – Dereniowa – Stryjeńskich – Belgradzka – aleja KEN – Płaskowickiej – Dereniowa – Ciszewskiego – Roentgena – Płaskowickiej – CH URSYNÓW.)
2000.??.??. AL. JEROZOLIMSKIE

LECLERC
AL. JEROZOLIMSKIE
linia autobusowa hipermarketowa zwykła stała LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: WKD ŚRÓDMIEŚCIE – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Aleje Jerozolimskie – ALEJE JEROZOLIMSKIE LECLERC.)
Ponowna likwidacja linii w związku z niewystarczającą frekwencją.
2000.??.??. BRÓDNO

CH TARGÓWEK
linia autobusowa hipermarketowa zwykła stała CH TARGÓWEK – Głębocka – Malborska – Kondratowicza – Chodecka – Łojewska – Łabiszyńska – Kondratowicza – Bazyliańska – Wysockiego – Bartnicza – Wyszogrodzka – Chodecka – Kondratowicza – Malborska – Głębocka – CH TARGÓWEK.
(Stara trasa: PLAC WILSONA – Słowackiego – aleja Armii Krajowej – most Grota-Roweckiego – Toruńska – Wysockiego – Bazyliańska – Kondratowicza – Malborska – Głębocka – CH TARGÓWEK.)
Skrócenie trasy - wycofanie z Żoliborza, korekta trasy na terenie Bródna.

 

SPIS TRAS (stan na koniec grudnia 2000 r.)

SCHEMAT KOMUNIKACJI DZIENNEJ (stan na koniec grudnia 2000 r.)

SCHEMAT KOMUNIKACJI NOCNEJ (stan na koniec grudnia 2000 r.)

POWRÓT DO SPISU LAT


KONTAKT: trasbus@o2.pl.