data linia rodzaj zmiana uwagi
1981.01.17. 209 linia autobusowa podmiejska zwykła stała ZACISZE – Codzienna – Młodzieńcza – Łodygowa – Ząbki: Łodygowa – Warszawska – Piłsudskiego – Skorupki (powrót: Skorupki – Słoneczna – Wyzwolenia – 3 Maja – Piłsudskiego) Zielonka: Wyszyńskiego – Kolejowa – ZIELONKA (KOPERNIKA) (powrót: ZIELONKA (KOPERNIKA) – Staszica – Wyszyńskiego).
(Stara trasa: ZACISZE – ... – Piłsudskiego – Skorupki – Słoneczna – Wyzwolenia – 3 Maja – PKP ZĄBKI (powrót: PKP ZĄBKI – 3 Maja – Piłsudskiego).)
Przedłużenie trasy do Zielonki zgodnie z postulatami mieszkańców tego rejonu.
1981.01.25. 203 linia autobusowa podmiejska zwykła stała ŻERAŃ FSO – Modlińska – Jabłonna: Modlińska – Zegrzyńska – Legionowo: Warszawska – Sowińskiego – LEGIONOWO (MICKIEWICZA).
(Stara trasa: ŻERAŃ FSO – ... Jabłonna: Modlińska – Zegrzyńska – JABŁONNA CPN.)
Przedłużenie trasy do Legionowa.
212 linia autobusowa podmiejska zwykła stała LEGIONOWO (PKP PRZYSTANEK) – Jagiellońska – Mickiewicza – Sowińskiego – Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nowodworska – ŁAJSKI.
(Stara trasa: JABŁONNA (CPN) – Zegrzyńska – Legionowo: Warszawska – Zegrzyńska – ... – ŁAJSKI.)
Wycofanie z Jabłonny i skierowanie nową trasą w Legionowie w związku z przedłużeniem linii 203.
1981.01.31. 214 linia autobusowa podmiejska zwykła stała PRUSZKÓW ŻBIKÓW – Żbikowska – 3 Maja – Łączniczek AK – Poznańska (powrót: Poznańska – POW – 3 Maja) – Prusa – Kościuszki – Sienkiewicza – Staszica – Powstańców – PRUSZKÓW OSIEDLE NOWA WIEŚ. Uruchomienie lokalnej linii autobusowej w celu objęcia obsługą komunikacyjną Pruszkowa.
1981.02.23. 203
BIS
linia autobusowa podmiejska zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) ŻERAŃ FSO – Modlińska – Jabłonna: Modlińska – Zegrzyńska – JABŁONNA (CPN). Uruchomienie linii w celu poprawy warunków przejazdu mieszkańców Jabłonny, Buchnika i Bukowa.
1981.03.13.
godz. 23.00.

1981.03.15.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wstrzymanie ruchu tramwajowego na ciągu ulic Broniewskiego - Wólczyńska - Nocznickiego na odcinku od pętli PIASKI do pętli HUTA w związku z robotami ciepłowniczymi na pętli tramwajowej HUTA od strony ul. Nocznickiego.


11. PIASKI – Broniewskiego – ... – CMENTARZ WOLSKI.
22. HUTA – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – ... – WIATRACZNA.
33. PIASKI – Broniewskiego – ... – WYŚCIGI.
Z. HUTA – Nocznickiego – Wólczyńska – Żeromskiego – Jarzębskiego – Broniewskiego – aleja Reymonta – Wólczyńska – Nocznickiego – HUTA. [Linia jednokierunkowa.]
1981.03.28. 610 linia autobusowa nocna zwykła stała KOŁO – Obozowa (powrót: Obozowa – Ciołka – Newelska – księcia Janusza – KOŁO.) – Młynarska – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – Francuska – Paryska – Brukselska – Ateńska – Egipska – AFRYKAŃSKA.
(Stara trasa: KOŁO – Obozowa – Młynarska – ... – AFRYKAŃSKA.)
Skierowanie do nowego krańca na Kole zlokalizowanego na ul. Ks. Janusza.
1981.03.29. 159 linia autobusowa zwykła stała KOŁO – Obozowa – Ciołka (powrót: Ciołka – Newelska – księcia Janusza – KOŁO.) – Górczewska – Olbrachta – Redutowa – Wolska – Kasprzaka (powrót: Kasprzaka – Ordona – Wolska) – Towarowa – plac Zawiszy – Raszyńska – Koszykowa – Piękna – Myśliwiecka – Łazienkowska – Czerniakowska – CHEŁMSKA.
(Stara trasa: DEOTYMY – Deotymy – Brożka – Ciołka (powrót: Ciołka – Ożarowska – DEOTYMY.) – Górczewska – Olbrachta – ... – CHEŁMSKA.)
Przeniesienie przystanku krańcowego na Kole zgodnie z postulatami mieszkańców ul. Deotymy.
167 linia autobusowa zwykła stała KOŁO – Obozowa – Ciołka (powrót: Ciołka – Newelska – księcia Janusza – KOŁO.) – Górczewska – aleja Prymasa Tysiąclecia – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Grójecka – Wawelska – aleja Niepodległości – Batorego – Boboli – Rakowiecka – RAKOWIECKA / ŁOWICKA (powrót: RAKOWIECKA / ŁOWICKA – Rakowiecka – aleja Niepodległości).
(Stara trasa: DEOTYMY – Deotymy – Brożka – Ciołka (powrót: Ciołka – Ożarowska – DEOTYMY.) – Górczewska – aleja Prymasa Tysiąclecia – ... – RAKOWIECKA / ŁOWICKA.)
359 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) KOŁO – Obozowa – Ciołka (powrót: Ciołka – Newelska – księcia Janusza – KOŁO.) – Górczewska – Olbrachta – Redutowa – Wolska – Kasprzaka (powrót: Kasprzaka – Ordona – Wolska) – Towarowa – plac Zawiszy – Koszykowa – Piękna – Myśliwiecka – Łazienkowska – TORWAR. Przekształcenie w linię zwykłą zgodnie z postulatami pasażerów wraz ze skierowaniem do nowego krańca na Kole.
459 linia autobusowa przyspieszona okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: DEOTYMY – Brożka – Ciołka (powrót: Ciołka – Ożarowska – DEOTYMY.) – Górczewska – Olbrachta – Redutowa – Wolska – Kasprzaka (powrót: Kasprzaka – Ordona – Wolska) – Towarowa – plac Zawiszy – Koszykowa – Piękna – Myśliwiecka – Łazienkowska – TORWAR.)
1981.04.10. 604 linia autobusowa nocna zwykła stała ZAJEZDNIA ŻOLIBORZ – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Kasprowicza – Oczapowskiego – aleja Reymonta – Żeromskiego (powrót: Żeromskiego – Przybyszewskiego – Kasprowicza) – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Romera – Surowieckiego – Bartoka – Jastrzębowskiego – Herbsta – Pileckiego – Ciszewskiego – Dereniowa – Gandhi – Cynamonowa – Ciszewskiego – URSYNÓW POŁUDNIOWY.
(Stara trasa: ZAJEZDNIA ŻOLIBORZ – ... – Pileckiego – Ciszewskiego – URSYNÓW POŁUDNIOWY.)
Przedłużenie trasy w celu objęcia nocną obsługą komunikacyjną nowych osiedli na Ursynowie.
1981.04.10.
1981.04.13.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wstrzymanie ruchu tramwajowego w al. Waszyngtona (w kierunku ul. Grochowskiej) w związku z pracami torowymi.


5. TWARDOWSKA – ... – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Zamoyskiego – Grochowska – WIATRACZNA (powrót: WIATRACZNA – aleja Waszyngtona – aleja i most Poniatowskiego).
9. OKĘCIE – ... – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Zamoyskiego – Grochowska (powrót: Grochowska – aleja Waszyngtona – aleja i most Poniatowskiego) – GOCŁAWEK.
22. HUTA – ... – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Zamoyskiego – Grochowska – WIATRACZNA (powrót: WIATRACZNA – aleja Waszyngtona – aleja i most Poniatowskiego).
24. KOŁO – ... – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Zamoyskiego – Grochowska (powrót: Grochowska – aleja Waszyngtona – aleja i most Poniatowskiego) – GOCŁAWEK.
Z. RONDO WASZYNGTONA – aleja Waszyngtona – WIATRACZNA.
1981.04.11. OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wstrzymanie w godz. 7.30 - 13.00 ruchu tramwajowego w związku z pracami torowymi na następujących odcinkach:
• Słomińskiego - most Gdański - Starzyńskiego (od ronda "Radosława" do ronda Starzyńskiego);
• Andersa - Mickiewicza - Słowackiego (od ul. Stawki do ul. Popiełuszki);
• Międzyparkowa (od ul. Andersa do ul. Słomińskiego).


1. ŻERAŃ WSCHODNI – ... – Odrowąża – 11 Listopada – Targowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Młynarska – ... – KOŁO.
2. ŻERAŃ WSCHODNI – ... – Odrowąża – 11 Listopada – Targowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – plac Bankowy – ... – OKĘCIE.
6. TWARDOWSKA – ... – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – ... – GOCŁAWEK.
12. ŻERAŃ FSO – Jagiellońska – Ratuszowa – Targowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II – ... – SŁUŻEWIEC.
15. HUTA – ... – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Stawki – Andersa – ... – PLAC NARUTOWICZA.
18. ŻERAŃ FSO – Jagiellońska – Ratuszowa – Targowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – plac Bankowy – ... – SŁUŻEWIEC.
28. HUTA – ... – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Ratuszowa – Jagiellońska – ŻERAŃ FSO.
31. POTOCKA – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Stawki – Andersa – ... – SŁUŻEWIEC.
36. POTOCKA – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Stawki – Andersa – ... – WYŚCIGI.
Z. RONDO "RADOSŁAWA" – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – RONDO STARZYŃSKIEGO.
1981.04.13.
1981.04.14.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wstrzymanie w godz. 9.00 - 13.00 ruchu tramwajowego na ul. Puławskiej (od pętli WILANOWSKA do pętli WYŚCIGI) w związku z pracami torowymi prowadzonymi na pętli tramwajowej WYŚCIGI.


4. CZYNSZOWA – ... – Puławska – WILANOWSKA.
19. PIASKI – ... – Puławska – WILANOWSKA.
33. HUTA – ... – Puławska – WILANOWSKA.
36. MARYMONT-POTOK – ... – Puławska – WILANOWSKA.
Z. WILANOWSKA – Puławska – WYŚCIGI.
1981.04.25. W linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni wyścigów konnych) PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – WYŚCIGI. Uruchomienie linii w związku z rozpoczęciem sezonu wyścigowego.
1981.05.07.
1981.05.08.

1981.05.11.
1981.05.14.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wstrzymanie w godz. 8.30 - 13.00 ruchu tramwajowego na ul. Grójeckiej i w al. Krakowskiej na odcinku od ul. Banacha do pętli OKĘCIE w związku z robotami torowymi.


2. ŻERAŃ WSCHODNI – ... – Grójecka – Banacha – BANACHA.
7. PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – ... – KAWĘCZYŃSKA BAZYLIKA.
9. BANACHA – Banacha – Grójecka – ... – GOCŁAWEK.
14. BANACHA – Banacha – Grójecka – ... – WILANOWSKA.
Z. PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – aleja Krakowska – OKĘCIE.
1981.05.09. BIAŁOBRZEGI linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni świąteczne) PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Bankowy – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Radzymińska – Ząbki: Radzymińska – Marki: Piłsudskiego – droga do Nieporętu – Wólka Radzymińska: Pogonowskiego – Nieporęt: Nowolipie – Zegrzyńska – aleja Wojska Polskiego – Białobrzegi: aleja Wojska Polskiego – BIAŁOBRZEGI. Uruchomienie linii.
1981.05.14. 120 linia autobusowa zwykła stała WILEŃSKA – Wileńska – Szwedzka – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Targowa – WILEŃSKA.) – Radzymińska – Trocka – Borzymowska – św. Wincentego – Kondratowicza – Chodecka – Krasnobrodzka – Toruńska – ŻERAŃ FSO.
(Stara trasa: WILEŃSKA – Wileńska – Szwedzka – aleja Solidarności – Radzymińska – Jórskiego – Samarytanka – Krośniewicka – Kościeliska – Radzymińska – Młodzieńcza (powrót: Młodzieńcza – Radzymińska – aleja Solidarności – Targowa – WILEŃSKA.) – Kondratowicza – ... – ŻERAŃ FSO.)
Zmiana trasy związana z zamknięciem ul. Kondratowicza na odcinku od ul. św. Wincentego do ul. Bohuszewiczówny z powodu budowy kanału w Paśmie Wołomińskim.
145 linia autobusowa zwykła stała BIAŁOŁĘKA (KANAŁ) – Białołęcka – Toruńska – Rembielińska – Kondratowicza – św. Wincentego – Borzymowska – Trocka – Radzymińska – Jórskiego – Samarytanka – Krośniewicka – Kościeliska – Radzymińska (powrót: Radzymińska – Trocka) – Łodygowa – Ząbki: Łodygowa – Warszawska – Piłsudskiego – Warszawa: Chełmżyńska – KAWĘCZYN.
(Stara trasa: BIAŁOŁĘKA (KANAŁ) – ... – Kondratowicza – Młodzieńcza – Codzienna – ZACISZE.)
Przedłużenie trasy przez Ząbki do Kawęczyna wraz ze skierowaniem przez Targówek w związku z zamknięciem ul. Kondratowicza na odcinku od ul. św. Wincentego do ul. Bohuszewiczówny z powodu budowy kanału w Paśmie Wołomińskim.
1981.05.16. CHOJNÓW linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni świąteczne) PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Iwiczna: Puławska – Piaseczno: (Puławska – Kościuszki – 17 Stycznia – Asfaltowa?) – Chojnów: Asfaltowa – CHOJNÓW (nowa pętla). Uruchomienie linii.
MAGDALENKA linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni świąteczne) PLAC DEFILAD – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – aleja Krakowska – Raszyn: aleja Krakowska – Falenty: aleja Krakowska – Janki: aleja Krakowska – Nowy Sękocin: aleja Krakowska – Stary Sękocin: aleja Krakowska – Sękocin Las: aleja Krakowska – Słoneczna – Magdalenka: Słoneczna – MAGDALENKA.
1981.05.16.
1981.05.17.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wstrzymanie ruchu tramwajowego na ciągu ulic Annopol - Rembielińska - Budowlana - Odrowąża na odcinku od pętli ŻERAŃ WSCHODNI do pętli awaryjnej ODROWĄŻA w związku z robotami torowymi.


1. ODROWĄŻA – Odrowąża – ... – KOŁO.
2. ODROWĄŻA – Odrowąża – ... – OKĘCIE.
3. ODROWĄŻA – Odrowąża – ... – GOCŁAWEK.
25. ODROWĄŻA – Odrowąża – ... – BANACHA.
34. ODROWĄŻA – Odrowąża – ... – OSIEDLE WOLSKA.
Z. STANIEWICKA – Odrowąża – Wysockiego – Toruńska – Rembielińska – Bazyliańska – Wysockiego – Odrowąża – Pożarowa – STANIEWICKA. [Linia jednokierunkowa.]
1981.05.22.
godz. 23.00.

1981.05.24.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wstrzymanie ruchu tramwajowego na ciągu ulic Broniewskiego - Wólczyńska - Nocznickiego na odcinku od pętli PIASKI do pętli HUTA w związku z robotami ciepłowniczymi na pętli tramwajowej HUTA od strony ul. Nocznickiego.


11. PIASKI – Broniewskiego – ... – CMENTARZ WOLSKI.
22. HUTA – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – ... – WIATRACZNA.
33. PIASKI – Broniewskiego – ... – WYŚCIGI.
Z. HUTA – Nocznickiego – Wólczyńska – Żeromskiego – Jarzębskiego – Broniewskiego – aleja Reymonta – Wólczyńska – Nocznickiego – HUTA. [Linia jednokierunkowa.]
1981.05.31. 154 linia autobusowa zwykła stała DWORZEC ZACHODNI – Aleje Jerozolimskie – rondo Zesłańców Syberyjskich – Aleje Jerozolimskie – Kopińska (powrót: Kopińska – Aleje Jerozolimskie – DWORZEC ZACHODNI.) – Szczęśliwicka – Sękocińska – Białobrzeska – Niemcewicza – Grójecka – plac Narutowicza (powrót: plac Narutowicza – Słupecka – Sękocińska) – Grójecka – aleja Krakowska – 17 Stycznia – Wirażowa – GORZKIEWKI.
(Stara trasa: DWORZEC ZACHODNI – Aleje Jerozolimskie – rondo Zesłańców Syberyjskich – Aleje Jerozolimskie – Kopińska (powrót: Kopińska – Aleje Jerozolimskie – DWORZEC ZACHODNI.) – Białobrzeska – Węgierska – Kaliska – Barska – plac Narutowicza (powrót: plac Narutowicza – Słupecka – Sękocińska – Szczęśliwicka – Kopińska) – Grójecka – aleja Krakowska – ... – GORZKIEWKI.)
Zmiana trasy na terenie Ochoty w celu wyeliminowania uciążliwego ruchu autobusowego z odcinka ulicy Kopińskiej oraz ograniczenia na ul. Barskiej.
207 linia autobusowa podmiejska zwykła stała OKĘCIE – aleja Krakowska – Raszyn: aleja Krakowska – Sportowa – Rybie: Raszyńska – Jaworowa: Warszawska – Dawidy: Warszawska – Długa – Łady: Długa – Podolszyn Nowy: Długa – Podolszyn: Długa – PODOLSZYN.
(Stara trasa: OKĘCIE – ... – Dawidy: Warszawska – Długa – Łady: Długa – ŁADY.

(Niektóre: ... – Dawidy: Warszawska – Dawidy Bankowe: Starzyńskiego – Zamienie: Dawidowska – ZAMIENIE.))
Przedłużenie trasy wraz z jednoczesnym przekształceniem wariantowych kursów do Zamienia w samodzielną linię 215.
215 linia autobusowa podmiejska zwykła stała OKĘCIE – aleja Krakowska – Raszyn: aleja Krakowska – Sportowa – Rybie: Raszyńska – Jaworowa: Warszawska – Dawidy: Warszawska – Dawidy Bankowe: Starzyńskiego – Zamienie: Dawidowska – ZAMIENIE.
1981.06.01. 354 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) DWORZEC ZACHODNI – Aleje Jerozolimskie – rondo Zesłańców Syberyjskich – Aleje Jerozolimskie – Kopińska (powrót: Kopińska – Aleje Jerozolimskie – DWORZEC ZACHODNI.) – Szczęśliwicka – Sękocińska – Białobrzeska – Niemcewicza – Grójecka – plac Narutowicza (powrót: plac Narutowicza – Słupecka – Sękocińska) – Grójecka – aleja Krakowska – Hynka – Żwirki i Wigury – 17 Stycznia – Wirażowa – PKP OKĘCIE.
(Stara trasa: DWORZEC ZACHODNI – Aleje Jerozolimskie – rondo Zesłańców Syberyjskich – Aleje Jerozolimskie – Kopińska (powrót: Kopińska – Aleje Jerozolimskie – DWORZEC ZACHODNI.) – Białobrzeska – Węgierska – Kaliska – Barska – plac Narutowicza (powrót: plac Narutowicza – Słupecka – Sękocińska – Szczęśliwicka – Kopińska) – Grójecka – aleja Krakowska – ... – PKP OKĘCIE.)
Zmiana trasy na terenie Ochoty w celu wyeliminowania uciążliwego ruchu autobusowego z odcinka ulicy Kopińskiej oraz ograniczenia na ul. Barskiej.
1981.06.01.
1981.06.20.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wstrzymanie w dni powszednie w godz. 9.00 - 13.00 ruchu tramwajowego na ul. Wolskiej w związku z wymianą słupów trakcyjnych.


10. OSIEDLE WOLSKA – aleja Prymasa Tysiąclecia – ... – SŁUŻEWIEC.
11. OSIEDLE WOLSKA – aleja Prymasa Tysiąclecia – ... – HUTA.
26. STASZICA – Wolska – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Młynarska – Górczewska – STASZICA.) – ... – WIATRACZNA.
27. HUTA – ... – Okopowa – aleja Solidarności – Młynarska – Górczewska – STASZICA (powrót: STASZICA – Wolska – aleja Solidarności).
Z. CMENTARZ WOLSKI – Fort Wola – Wolska – Młynarska – Leszno – Okopowa – OKOPOWA (powrót: OKOPOWA – aleja Solidarności – Wolska).
1981.06.06.
1981.06.07.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wstrzymanie ruchu tramwajowego na ul. Jagiellońskiej na odcinku od ronda Starzyńskiego do pętli ŻERAŃ FSO w związku z robotami torowymi.


12. ODROWĄŻA – Odrowąża – 11 Listopada – Starzyńskiego – ... – SŁUŻEWIEC.
18. RATUSZOWA-ZOO – Jagiellońska – Starzyńskiego – ... – SŁUŻEWIEC.
21. RATUSZOWA-ZOO – Jagiellońska – Ratuszowa – ... – WIATRACZNA.
28. HUTA – ... – Starzyńskiego – Jagiellońska – RATUSZOWA-ZOO.
Z. RONDO STARZYŃSKIEGO – Jagiellońska – ŻERAŃ FSO.
1981.06.09.
1981.06.12.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wstrzymanie w godz. 8.30 - 13.00 ruchu tramwajowego na ul. Grójeckiej i w al. Krakowskiej na odcinku od ul. Banacha do pętli OKĘCIE w związku z robotami torowymi.


2. ŻERAŃ WSCHODNI – ... – Grójecka – Banacha – BANACHA.
7. PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – ... – KAWĘCZYŃSKA BAZYLIKA.
9. BANACHA – Banacha – Grójecka – ... – GOCŁAWEK.
14. BANACHA – Banacha – Grójecka – ... – WILANOWSKA.
Z. PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – aleja Krakowska – OKĘCIE.
1981.06.14. PALMIRY linia autobusowa specjalna (pospieszna) PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Bankowy – Andersa – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – plac Wilsona – Słowackiego – Marymoncka – Pułkowa – Łomianki: Kolejowa – Dziekanów Leśny: Kolejowa – Pieńków: Kolejowa – Palmiry: droga przez Palmiry – POCIECHA.
Przystanki: PL. DEFILAD, PL. WILSONA, AWF (NŻ), PRZY AGORZE (NŻ), PALMIRY, POCIECHA.
Uruchomienie kursującej tylko 14 czerwca linii autobusowej w związku z odbywającym się w Puszczy Kampinoskiej XIV Marszem Patrolowym Szlakiem Walk Partyzanckich.
1981.06.19.
1981.06.20.

1981.06.22.
1981.06.23.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wstrzymanie w godz. 8.30 - 13.00 ruchu tramwajowego na ul. Grójeckiej i w al. Krakowskiej na odcinku od ul. Banacha do pętli OKĘCIE w związku z robotami torowymi.


2. ŻERAŃ WSCHODNI – ... – Grójecka – Banacha – BANACHA.
7. PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – ... – KAWĘCZYŃSKA BAZYLIKA.
9. BANACHA – Banacha – Grójecka – ... – GOCŁAWEK.
14. BANACHA – Banacha – Grójecka – ... – WILANOWSKA.
Z. PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – aleja Krakowska – OKĘCIE.
1981.07.01. 15
BIS
linia tramwajowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) ZAWIESZENIE KURSOWANIA.
(Stara trasa: POTOCKA – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Nowowiejska – Krzywickiego – Filtrowa – PLAC NARUTOWICZA.)
Zawieszenie kursowania w związku z okresem urlopowym.
20
BIS
linia tramwajowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) ZAWIESZENIE KURSOWANIA.
(Stara trasa: KOŁO – Obozowa – Młynarska – aleja Solidarności – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – PLAC NARUTOWICZA.)
33
BIS
linia tramwajowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) ZAWIESZENIE KURSOWANIA.
(Stara trasa: PIASKI – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Rakowiecka – Boboli – Wołoska – Woronicza – Puławska – WILANOWSKA.)
1981.07.13.
1981.07.14.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wstrzymanie w godz. 8.30 - 13.00 ruchu tramwajowego na ul. Grójeckiej i w al. Krakowskiej na odcinku od ul. Banacha do pętli OKĘCIE w związku z robotami torowymi.


2. ŻERAŃ WSCHODNI – ... – Grójecka – Banacha – BANACHA.
7. PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – ... – KAWĘCZYŃSKA BAZYLIKA.
9. BANACHA – Banacha – Grójecka – ... – GOCŁAWEK.
14. BANACHA – Banacha – Grójecka – ... – WILANOWSKA.
Z. PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – aleja Krakowska – OKĘCIE.
1981.07.21. 610 linia autobusowa nocna zwykła stała KOŁO – Obozowa (powrót: Obozowa – Ciołka – Newelska – księcia Janusza – KOŁO.) – Młynarska – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – Francuska – Paryska – Brukselska – Ateńska – Egipska – Bora-Komorowskiego – FIELDORFA (powrót: FIELDORFA – Fieldorfa – Abrahama – Bora-Komorowskiego).
(Stara trasa: KOŁO – ... – Ateńska – Egipska – AFRYKAŃSKA.)
Przedłużenie trasy na terenie Gocławia zgodnie z postulatami pasażerów.
1981.07.30. 104 linia autobusowa zwykła stała WILANOWSKA – Puławska – Wałbrzyska – Nowoursynowska – Dolina Służewiecka – Rosoła – Nugat – Nowoursynowska – WOLICA.
(Stara trasa: RAKOWIECKA / KIELECKA – Rakowiecka – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Madalińskiego – Boboli – Rakowiecka – RAKOWIECKA / KIELECKA.) – Puławska – Wałbrzyska – Nowoursynowska – WOLICA.)
Przejęcie odcinka do Rakowieckiej przez linię 182 - zamknięcie dla ruchu odcinka ul. Nowoursynowskiej (od Ciszewskiego do Nugat).
182 linia autobusowa zwykła stała URSYNÓW SGGW-AR – Nowoursynowska – Wałbrzyska – Puławska – aleja Niepodległości – aleja Armii Ludowej – most Łazienkowski – aleja Stanów Zjednoczonych – Ostrobramska – Zamieniecka – Łukowska – WITOLIN.
(Stara trasa: WOŁOSKA – Wołoska – Boboli – Rakowiecka – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Odyńca – WOŁOSKA.) – aleja Armii Ludowej – ... – WITOLIN.)
Przejęcie odcinka trasy linii 104.
382 linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni robocze) RAKOWIECKA / KIELECKA – Rakowiecka – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Madalińskiego – Boboli – Rakowiecka – RAKOWIECKA / KIELECKA.) – Puławska – Wałbrzyska – Nowoursynowska – URSYNÓW SGGW-AR. Przekształcenie linii w zwykłą wraz ze zmianą oznaczenia.
404 linia autobusowa przyspieszona okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: RAKOWIECKA / KIELECKA – Rakowiecka – aleja Niepodległości (powrót: aleja Niepodległości – Madalińskiego – Boboli – Rakowiecka – RAKOWIECKA / KIELECKA.) – Puławska – Wałbrzyska – Nowoursynowska – URSYNÓW SGGW-AR.)
1981.08.01. 28
BIS
linia tramwajowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) ZAWIESZENIE KURSOWANIA.
(Stara trasa: PIASKI – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – ŻERAŃ FSO.)
Zawieszenie linii z powodu pogarszającego się stanu taboru i braku możliwości zasilenia niektórych tras.
1981.08.12. 28
BIS
linia tramwajowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: PIASKI – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – ŻERAŃ FSO.)
Formalna likwidacja linii.
1981.08.20. W linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni wyścigów konnych) SEZONOWE ZAWIESZENIE KURSOWANIA.
(Stała trasa: PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – WYŚCIGI.)
Wcześniejsze zawieszenie kursowania w związku z pogarszającym się stanem technicznym taboru autobusowego.
1981.08.27. OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wstrzymanie w godz. 7.00 - 15.00 ruchu tramwajowego na ul. Kawęczyńskiej w związku z robotami torowymi.


7. OKĘCIE – ... – Kijowska – DWORZEC WSCHODNI.
13. KOŁO – ... – Kijowska – DWORZEC WSCHODNI.
21bis. ŻERAŃ FSO – ... – Kijowska – DWORZEC WSCHODNI.
Z. DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA) – Kijowska – Markowska – Ząbkowska – Kawęczyńska – Folwarczna – Łochowska – Siedlecka – Otwocka – KAWĘCZYŃSKA BAZYLIKA (powrót: KAWĘCZYŃSKA BAZYLIKA – Kawęczyńska – Ząbkowska).
1981.08.29.
1981.08.30.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wstrzymanie ruchu tramwajowego na ul. Okopowej w związku z budową kanału ciepłowniczego.


1. ŻERAŃ WSCHODNI – ... – Słomińskiego – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – Młynarska – ... – KOŁO.
5. TWARDOWSKA – ... – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – Towarowa – ... – WIATRACZNA.
22. HUTA – ... – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – Towarowa – ... – WIATRACZNA.
27. HUTA – ... – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – Wolska – CMENTARZ WOLSKI.
Z. RONDO "RADOSŁAWA" – Okopowa – OKOPOWA.
1981.09.01. 15
BIS
linia tramwajowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: POTOCKA – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Nowowiejska – Krzywickiego – Filtrowa – PLAC NARUTOWICZA.)
Formalna likwidacja spowodowana pogarszającym się stanem taboru.
20
BIS
linia tramwajowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: KOŁO – Obozowa – Młynarska – aleja Solidarności – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – PLAC NARUTOWICZA.)
33
BIS
linia tramwajowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: PIASKI – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Rakowiecka – Boboli – Wołoska – Woronicza – Puławska – WILANOWSKA.)
1981.09.06. PALMIRY linia autobusowa specjalna (pospieszna) PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Bankowy – Andersa – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – plac Wilsona – Słowackiego – Marymoncka – Pułkowa – Łomianki: Kolejowa – Dziekanów Leśny: Kolejowa – Pieńków: Kolejowa – Palmiry: droga przez Palmiry – POCIECHA.
Przystanki: PL. DEFILAD, PL. WILSONA, AWF (NŻ), PRZY AGORZE (NŻ), PALMIRY, POCIECHA.
Uruchomienie kursującej tylko 6 września linii autobusowej w związku z odbywającym się w Puszczy Kampinoskiej Apelem Poległych.
1981.09.20. 123 linia autobusowa zwykła stała WIATRACZNA – Grochowska – Zamieniecka – Fieldorfa – Abrahama – Bora-Komorowskiego (powrót: Bora-Komorowskiego – Fieldorfa) – Egipska – AFRYKAŃSKA.
(Stara trasa: WIATRACZNA – ... – Zamieniecka – Fieldorfa – Abrahama – Bora-Komorowskiego – FIELDORFA (powrót: FIELDORFA – Fieldorfa – Zamieniecka).)
Przedłużenie trasy zgodnie z postulatami mieszkańców Saskiej Kępy i Gocławia.
168 linia autobusowa zwykła stała RAKOWIECKA / ŁOWICKA – Rakowiecka (powrót: Rakowiecka – aleja Niepodległości – Madalińskiego – Boboli – Rakowiecka – RAKOWIECKA / ŁOWICKA.) – Puławska – plac Unii Lubelskiej – Polna – aleja Armii Ludowej (powrót: aleja Armii Ludowej – Waryńskiego – Puławska) – most Łazienkowski – Wał Miedzeszyński – Zwycięzców – Saska – Egipska – Bora-Komorowskiego – FIELDORFA (powrót: FIELDORFA – Abrahama – Bora-Komorowskiego).
(Stara trasa: RAKOWIECKA / ŁOWICKA – ... – Egipska – Bora-Komorowskiego – ABRAHAMA.)
Przedłużenie trasy.
177 linia autobusowa zwykła stała PLAC UNII LUBELSKIEJ – Bagatela – Belwederska (powrót: Belwederska – Spacerowa – Klonowa – PLAC UNII LUBELSKIEJ.) – Sobieskiego – św. Bonifacego – aleja Sikorskiego – Dolina Służewiecka – aleja Rodowicza – Jastrzębowskiego – Herbsta – Pileckiego – Ciszewskiego – Dereniowa – Gandhi – Cynamonowa – Ciszewskiego – URSYNÓW POŁUDNIOWY.
(Stara trasa: PLAC UNII LUBELSKIEJ – ... – św. Bonifacego – STEGNY.)
Przedłużenie trasy w celu poprawy obsługi komunikacyjnej nowych osiedli na Ursynowie.
195 linia autobusowa zwykła stała PLAC PIŁSUDSKIEGO – Tokarzewskiego-Karaszewicza – Krakowskie Przedmieście (powrót: Krakowskie Przedmieście – Królewska – PLAC PIŁSUDSKIEGO.) – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – Belwederska – Sobieskiego – aleja Sikorskiego – Dolina Służewiecka – aleja KEN – Surowieckiego – Romera – Herbsta – Pileckiego – Ciszewskiego – Dereniowa – Gandhi – Cynamonowa – Ciszewskiego – URSYNÓW POŁUDNIOWY.
(Stara trasa: PLAC PIŁSUDSKIEGO – ... – Romera – Herbsta – Jastrzębowskiego – URSYNÓW PÓŁNOCNY.)
U linia autobusowa pospieszna stała PLAC WILSONA – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Romera – Surowieckiego – Bartoka – Jastrzębowskiego – Herbsta – Pileckiego – Ciszewskiego – Dereniowa – Gandhi – Cynamonowa – Ciszewskiego – URSYNÓW POŁUDNIOWY.
(Stara trasa: PLAC WILSONA – ... – Surowieckiego – Bartoka – URSYNÓW PÓŁNOCNY.)
1981.10.10. 608 linia autobusowa nocna zwykła stała CHOMICZÓWKA – Conrada – Wólczyńska – aleja Reymonta – Broniewskiego – Krasińskiego – Powązkowska – Okopowa – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – aleja Armii Ludowej – most Łazienkowski – aleja Stanów Zjednoczonych – Ostrobramska – Grochowska – Chłopickiego – Szaserów – Dwernickiego – MYCIELSKIEGO (powrót: MYCIELSKIEGO – Chrzanowskiego – Wiatraczna – Szaserów).
(Stara trasa: CHOMICZÓWKA – ... – aleja Stanów Zjednoczonych – Ostrobramska – Zamieniecka – Chłopickiego – ... – MYCIELSKIEGO.)
Korekta trasy na terenie Grochowa.
1981.10.12. 489 linia autobusowa przyspieszona okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) CMENTARZ WOLSKI – Fort Wola – Wolska – Połczyńska – Dźwigowa – Globusowa – Wałowicka – Sympatyczna – Cegielniana – Techników – Popularna – Wilczycka – Kleszczowa (powrót: Kleszczowa – Chrobrego – Popularna) – Łopuszańska – Hynka – Sasanki – Marynarska – aleja Wilanowska – aleja Lotników – Wałbrzyska – Nowoursynowska – Dolina Służewiecka – aleja Sikorskiego – św. Bonifacego – Powsińska – SADYBA.
(Stara trasa: CMENTARZ WOLSKI – ... – aleja Lotników – Wałbrzyska – Dominikańska – aleja Wilanowska – aleja Sikorskiego – św. Bonifacego – ... – SADYBA.)
Wycofanie z ul. Dominikańskiej.
BIAŁOBRZEGI linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni świąteczne) SEZONOWE ZAWIESZENIE KURSOWANIA.
(Stała trasa: PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Bankowy – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Radzymińska – Ząbki: Radzymińska – Marki: Piłsudskiego – droga do Nieporętu – Wólka Radzymińska: Pogonowskiego – Nieporęt: Nowolipie – Zegrzyńska – aleja Wojska Polskiego – Białobrzegi: aleja Wojska Polskiego – BIAŁOBRZEGI.)
Zakończenie sezonu wypoczynkowego.
CHOJNÓW linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni świąteczne) SEZONOWE ZAWIESZENIE KURSOWANIA.
(Stała trasa: PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Iwiczna: Puławska – Piaseczno: (Puławska – Kościuszki – 17 Stycznia – Asfaltowa?) – Chojnów: Asfaltowa – CHOJNÓW (nowa pętla).)
MAGDALENKA linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni świąteczne) SEZONOWE ZAWIESZENIE KURSOWANIA.
(Stała trasa: PLAC DEFILAD – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – aleja Krakowska – Raszyn: aleja Krakowska – Falenty: aleja Krakowska – Janki: aleja Krakowska – Nowy Sękocin: aleja Krakowska – Stary Sękocin: aleja Krakowska – Sękocin Las: aleja Krakowska – Słoneczna – Magdalenka: Słoneczna – MAGDALENKA.)
1981.10.20. OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wstrzymanie ruchu tramwajowego w godz. 9.00 - 12.00 na ul. Okopowej w związku z pracami torowymi.


1. ŻERAŃ WSCHODNI – ... – Słomińskiego – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – Młynarska – ... – KOŁO.
5. TWARDOWSKA – ... – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – Towarowa – ... – WIATRACZNA.
22. HUTA – ... – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – Towarowa – ... – WIATRACZNA.
27. HUTA – ... – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – Wolska – CMENTARZ WOLSKI.
Z. RONDO "RADOSŁAWA" – Okopowa – OKOPOWA.
1981.10.31.
1981.11.01.
PL. DEFILAD

POWĄZKI
(CMENTARZ WOJSKOWY)
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC DEFILAD – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Towarowa – Okopowa (powrót: Okopowa – Towarowa – Prosta – Świętokrzyska – Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – Powązkowska – POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY).
Przystanki: PL. DEFILAD, DW. CENTRALNY (→POWĄZKI), POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY).
Uruchomienie linii cmentarnych. Więcej szczegółów znajduje się TUTAJ.
PL. DEFILAD

POWĄZKI
(IV BRAMA)
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC DEFILAD – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Towarowa – Okopowa (powrót: Okopowa – Towarowa – Prosta – Świętokrzyska – Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – Powązkowska – POWĄZKI (IV BRAMA).
Przystanki: PL. DEFILAD, DW. CENTRALNY (→POWĄZKI), POWĄZKI (IV BRAMA).
PL. DEFILAD

CMENTARZ PÓŁNOCNY
(BRAMA GŁÓWNA)
linia autobusowa cmentarna zwykła PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Bankowy – Andersa – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – plac Wilsona – Słowackiego – Marymoncka – Pułkowa – Dzierżoniowska – Żubrowa – Wóycickiego – CMENTARZ PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA.
Przystanki: PL. DEFILAD, PL. BANKOWY, DW. GDAŃSKI, PL. WILSONA, METRO MARYMONT, CM. PÓŁNOCNY BRAMA GŁÓWNA.
PL. DEFILAD

CMENTARZ BRÓDNOWSKI
(ŚW. WINCENTEGO)
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC DEFILAD – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – plac Bankowy – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Radzymińska – Trocka – Borzymowska – św. Wincentego – CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO) (powrót: CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO) – św. Wincentego – Kołowa – Ossowskiego – Barkocińska – Myszkowska – Gorzykowska – Radzymińska).
Przystanki: PL. DEFILAD, PL. BANKOWY, DWORZEC WILEŃSKI (→PL. DEFILAD), CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO).
PL. DEFILAD

CMENTARZ BRÓDNOWSKI
(ODROWĄŻA)
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC DEFILAD – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – plac Bankowy – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Słomińskiego (powrót: Słomińskiego – Andersa) – most Gdański – Starzyńskiego – 11 Listopada – Odrowąża – CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ODROWĄŻA) (powrót: CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ODROWĄŻA) – Pożarowa – Staniewicka – Odrowąża).
Przystanki: PL. DEFILAD. PL. BANKOWY, DWORZEC GDAŃSKI (→PL. DEFILAD), BONIFRATERSKA (→CM. BRÓDNOWSKI), RONDO STARZYŃSKIEGO, CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ODROWĄŻA).
PL. DEFILAD

CMENTARZ BRÓDNOWSKI
(CHODECKA)
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC DEFILAD – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – plac Bankowy – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Słomińskiego (powrót: Słomińskiego – Andersa) – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Toruńska – Wysockiego – Bartnicza – Wyszogrodzka – Chodecka – CMENTARZ BRÓDNOWSKI (CHODECKA).
Przystanki: PL. DEFILAD. PL. BANKOWY, DWORZEC GDAŃSKI (→PL. DEFILAD), BONIFRATERSKA (→CM. BRÓDNOWSKI), RONDO STARZYŃSKIEGO, CMENTARZ BRÓDNOWSKI (CHODECKA).
PL. NARUTOWICZA

CMENTARZ BRÓDNOWSKI
(ŚW. WINCENTEGO)
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – aleja Solidarności – Radzymińska – Trocka – Borzymowska – św. Wincentego – CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO) (powrót: CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO) – św. Wincentego – Kołowa – Ossowskiego – Barkocińska – Myszkowska – Gorzykowska – Radzymińska).
Przystanki: PL. NARUTOWICZA, DW. CENTRALNY, RONDO WASZYNGTONA, DWORZEC WILEŃSKI, CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO).
WIATRACZNA

POWĄZKI
(CMENTARZ WOJSKOWY)
linia autobusowa cmentarna pospieszna WIATRACZNA – aleja Waszyngtona – aleja i most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Towarowa – Okopowa – Powązkowska – POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY).
Przystanki: WIATRACZNA, RONDO WASZYNGTONA, DW. CENTRALNY, POWĄZKI (IV BRAMA), POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY).
WIATRACZNA

CMENTARZ BRÓDNOWSKI
(ŚW. WINCENTEGO)
linia autobusowa cmentarna pospieszna WIATRACZNA – Grochowska – Zamoyskiego – Targowa – aleja Solidarności – Radzymińska – Trocka – Borzymowska – św. Wincentego – CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO) (powrót: CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO) – św. Wincentego – Kołowa – Ossowskiego – Barkocińska – Myszkowska – Gorzykowska – Radzymińska).
Przystanki: WIATRACZNA, DW. WILEŃSKI, CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO).
PL. WILSONA

PALMIRY
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC WILSONA – Słowackiego – Marymoncka – Pułkowa – Łomianki: Kolejowa – Dziekanów Leśny: Kolejowa – Pieńków: Kolejowa – Palmiry: droga przez Palmiry – PALMIRY.
Przystanki: PL. WILSONA, ŁOMIANKI (NŻ), DZIEKANÓW (NŻ), ŁOMNA (NŻ), PALMIRY.
1981.11.30. 6 linia tramwajowa zwykła stała HUTA – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Międzyparkowa – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Ratuszowa – Targowa – Zamoyskiego – Grochowska – GOCŁAWEK.
(Stara trasa: TWARDOWSKA – Marymoncka – ... – GOCŁAWEK.)
Przedłużenie trasy w związku z likwidacją linii 28.
28 linia tramwajowa zwykła stała LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: HUTA – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Międzyparkowa – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – ŻERAŃ FSO.)
Przejęcie trasy na Bielanach przez linię 6; połączenie Bielany - Bródno realizowała kursująca przez nowootwarty most Grota-Roweckiego nowa linia autobusowa 156.
118 linia autobusowa zwykła stała PLAC KONSTYTUCJI – Piękna – Aleje Ujazdowskie – plac Trzech Krzyży – Książęca – Ludna – Solec – Dobra – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie (powrót: Wybrzeże Kościuszkowskie – Karowa – Dobra) – Wybrzeże Gdańskie – Wybrzeże Gdyńskie – most Grota-Roweckiego – Toruńska – Wysockiego – Bartnicza – Wyszogrodzka – Chodecka – Kondratowicza – Łabiszyńska – SUWALSKA (powrót: SUWALSKA – Łabiszyńska – Łojewska – Chodecka).
(Stara trasa: PLAC KONSTYTUCJI – ... – Wybrzeże Gdyńskie – Krasińskiego – plac Wilsona – Mickiewicza – Potocka – Gwiaździsta – GWIAŹDZISTA.)
Otwarcie mostu Grota Roweckiego - przedłużenie trasy. Odcinek od pl. Wilsona do pętli przy ul. Gwiaździstej obsługiwany był przez przedłużoną linię 185.
156 linia autobusowa zwykła stała HUTA – Kasprowicza – Podczaszyńskiego – Podleśna – Gwiaździsta – Wybrzeże Gdyńskie – most Grota-Roweckiego – Toruńska – BRÓDNO UGORY (powrót: BRÓDNO UGORY – Toruńska – Łabiszyńska – Łojewska – Chodecka – Krasnobrodzka – Toruńska). Uruchomienie linii łączącej Bielany z Bródnem z wykorzystaniem nowego mostu Grota-Roweckiego.
185 linia autobusowa zwykła stała GWIAŹDZISTA – Potocka – Mickiewicza – pl. Wilsona – Krasińskiego – Wybrzeże Gdyńskie – Wybrzeże Gdańskie – Wybrzeże Kościuszkowskie – Solec – Czerniakowska – Powsińska – Św. Bonifacego – STEGNY.
(Stara trasa: PLAC WILSONA – Krasińskiego – Wybrzeże Gdyńskie – ... – STEGNY.)
Przedłużenie linii w związku ze zmianą trasy linii 118.
490 linia autobusowa przyspieszona okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) EMILII PLATER (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE) – Emilii Plater – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – 11 Listopada – św. Wincentego – Kondratowicza – Łabiszyńska – SUWALSKA (powrót: SUWALSKA – Łabiszyńska – Krasnobrodzka – Chodecka – Kondratowicza).
(Stara trasa: EMILII PLATER ... – Kondratowicza – Łabiszyńska – Krasnobrodzka – BRÓDNO (KRASNOBRODZKA) (powrót: BRÓDNO (KRASNOBRODZKA) – Krasnobrodzka – Chodecka – Kondratowicza).)
Zmiana przystanku końcowego.
1981.12.04. ZMIANY PRZYSTANKOWE RONDO ŻABA - uruchomienie przystanku stałego (dotyczy linii 490).
DWORZEC GDAŃSKI - uruchomienie przystanku stałego w kier. Dw. Centralnego (dotyczy linii 490).
BONIFRATERSKA - uruchomienie przystanku stałego w kier. Bródna (dotyczy linii 490).
DZIKA - likwidacja przystanku stałego w kier. Dw. Centralnego (dotyczy linii 490).
STAWKI - uruchomienie przystanku stałego w kier. Dw. Centralnego (dotyczy linii 490).
1981.12.17. BEMOWO linia autobusowa specjalna pospieszna (kursuje w dni powszednie i w soboty robocze w godz. 6-9 i 14-18) PLAC DEFILAD – południowa jezdnia PKiN – Emilii Plater – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – Prosta – Kasprzaka – Płocka – Górczewska – Lazurowa – Kaliskiego – STARE BEMOWO. W celu poprawy warunków obsługi komunikacyjnej mieszkańców Warszawy decyzją Wojewódzkiego Komitetu Obrony wprowadzone zostały do pomocy MZK autobusy przedsiębiorstw turystycznych z terenu m. st. Warszawy. Uruchomione autobusy kursowały na wybranych trasach obsługujących położone na peryferiach osiedla bez przystanków pośrednich, z wsiadaniem i wysiadaniem tylko w obrębie końcowych pętli. Pierwszego dnia linie rozpoczęły kursowanie od godzin popołudniowych.
OSIEDLE LAZUROWA linia autobusowa specjalna pospieszna (kursuje w dni powszednie i w soboty robocze w godz. 6-9 i 14-18) PLAC DEFILAD – południowa jezdnia PKiN – Emilii Plater – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – Prosta – Kasprzaka – Wolska – Połczyńska – Szeligowska – Lazurowa – Człuchowska – OSIEDLE LAZUROWA.
1981.12.17. W celu przywrócenia liniom pospiesznym ich pierwotnego charakteru MZK zdecydowały się przeprowadzić w dniach 17-22.XII pierwszy etap akcji ograniczenia liczby przystanków obowiązujących dla tych linii. 17 grudnia zlikwidowane zostały następujące przystanki:
• METRO WAWRZYSZEW (d. WOLUMEN) - w obu kierunkach (obowiązuje dla linii A);
• SCHROEGERA - w obu kierunkach (obowiązuje dla linii A i Abis);
• ALEJA ZJEDNOCZENIA - w obu kierunkach (obowiązuje dla linii A i Abis);
• PL. INWALIDÓW - w obu kierunkach (obowiązuje dla linii A, Abis, J i U);
• MURANOWSKA - w kier. Mokotowa (obowiązuje dla linii A, Abis, J i U);
• METRO ŚWIĘTOKRZYSKA - w obu kierunkach (obowiązuje dla linii A, Abis, B, Bbis, J, M i U);
• KRÓLIKARNIA - w obu kierunkach (obowiązuje dla linii A, Abis i U);
• METRO WILANOWSKA - w kier. Ursynowa (obowiązuje dla linii A);
• PIĘCIOLINII - w obu kierunkach (obowiązuje dla linii U);
• KONCERTOWA - w obu kierunkach (obowiązuje dla linii U).

Uruchomiono przystanek:
• OCZAPOWSKIEGO - w obu kierunkach (obowiązuje dla linii A).
1981.12.18. BRÓDNO linia autobusowa specjalna pospieszna (kursuje w dni powszednie i w soboty robocze w godz. 6-9 i 14-18) PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Bankowy – aleja Solidarności – Nowy Zjazd – Wybrzeże Gdańskie (powrót: Wybrzeże Gdańskie – Grodzka – aleja Solidarności) – Wybrzeże Gdyńskie – most Grota-Roweckiego – Toruńska – Rembielińska – Kondratowicza – Łabiszyńska – Toruńska – BRÓDNO UGORY (powrót: BRÓDNO UGORY – Toruńska – most Grota-Roweckiego). Uruchomienie kolejnych linii specjalnych wspomagających MZK i obsługiwanych przez autobusy przedsiębiorstw turystycznych.
GOCŁAW LOTNISKO linia autobusowa specjalna pospieszna (kursuje w dni powszednie i w soboty robocze w godz. 6-9 i 14-18) PLAC DEFILAD – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – Francuska – Zwycięzców – Saska – Egipska – Bora-Komorowskiego – FIELDORFA (powrót: FIELDORFA – Fieldorfa – Abrahama – Bora-Komorowskiego).
1981.12.18. Likwidacja kolejnych przystanków dla linii pospiesznych:
• OLBRACHTA - w kier. Wilanowa (obowiązuje dla linii B);
• OKOPOWA - w obu kierunkach (obowiązuje dla linii B, Bbis i F);
• ZAKRZEWSKA - w obu kierunkach (obowiązuje dla linii B);
• GORASZEWSKA - w obu kierunkach (obowiązuje dla linii B);
• ELEKCYJNA - w obu kierunkach (obowiązuje dla linii F);
• SOKOŁOWSKA - w obu kierunkach (obowiązuje dla linii F);
• MIĘDZYBORSKA - w obu kierunkach (obowiązuje dla linii F);
• TRAWIASTA - w obu kierunkach (obowiązuje dla linii F);
• ODRODZENIA - w obu kierunkach (obowiązuje dla linii F);
• IX POPRZECZNA - w obu kierunkach (obowiązuje dla linii F).

Uruchomiono przystanek:
• OS. WOLSKA - w obu kierunkach (obowiązuje dla linii F).
1981.12.19. 29 linia tramwajowa zwykła stała PIASKI – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – Krzywickiego – Filtrowa – plac Narutowicza – Grójecka – Banacha – BANACHA.
(Stara trasa: POTOCKA – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – ... – BANACHA.)
Zmiana trasy w celu poprawy obsługi komunikacyjnej ciągu ulicy Broniewskiego.
130 linia autobusowa zwykła stała ZAJEZDNIA KLESZCZOWA – Łopuszańska – Aleje Jerozolimskie – Niemcewicza – Grójecka – plac Zawiszy (powrót: plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Krańcowa – ZAJEZDNIA KLESZCZOWA.) – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Rakowiecka – Puławska – Dolna – Sobieskiego – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – WILANÓW.
(Stara trasa: DWORZEC ZACHODNI – Aleje Jerozolimskie – rondo Zesłańców Syberyjskich – Aleje Jerozolimskie – Niemcewicza – Grójecka – plac Zawiszy (powrót: plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – DWORZEC ZACHODNI.) – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – ... – WILANÓW.)
Połączenie tras.
330 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: ZAJEZDNIA KLESZCZOWA – Łopuszańska – Aleje Jerozolimskie – Niemcewicza – Grójecka – plac Zawiszy (powrót: plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Krańcowa – ZAJEZDNIA KLESZCZOWA.) – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Rakowiecka – Puławska – Dolna – Konduktorska – PIASECZYŃSKA (powrót: PIASECZYŃSKA – Dolna).)
URSYNÓW PŁD. linia autobusowa specjalna pospieszna (kursuje w dni powszednie i w soboty robocze w godz. 6-9 i 14-18) PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Findera – Ciszewskiego – URSYNÓW POŁUDNIOWY. Uruchomienie kolejnych linii specjalnych wspomagających MZK i obsługiwanych przez autobusy przedsiębiorstw turystycznych.
URSYNÓW PŁN. linia autobusowa specjalna pospieszna (kursuje w dni powszednie i w soboty robocze w godz. 6-9 i 14-18) PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Dolina Służewiecka – aleja KEN – Bartoka – URSYNÓW PÓŁNOCNY.
1981.12.20. CHOMICZÓWKA linia autobusowa specjalna pospieszna (kursuje w dni powszednie i w soboty robocze w godz. 6-9 i 14-18) PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Bankowy – Andersa – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – plac Wilsona – Krasińskiego – Broniewskiego – aleja Reymonta – Wólczyńska – Conrada – CHOMICZÓWKA. Uruchomienie kolejnych linii specjalnych wspomagających MZK i obsługiwanych przez autobusy przedsiębiorstw turystycznych.
TARGÓWEK linia autobusowa specjalna pospieszna (kursuje w dni powszednie i w soboty robocze w godz. 6-9 i 14-18) PLAC DEFILAD – północna jezdnia placu Defilad – Emilii Plater – plac Grzybowski – Twarda – Królewska – Marszałkowska – plac Bankowy – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Słomińskiego (powrót: Słomińskiego – Andersa) – most Gdański – Starzyńskiego – św. Wincentego – Kołowa – Handlowa – Pratulińska – Trocka – TARGÓWEK.
1981.12.21. Likwidacja kolejnych przystanków dla linii pospiesznych:
• DĄBROWSZCZAKÓW - w obu kierunkach (obowiązuje dla linii D);
• SAMOCHODOWA - w obu kierunkach (obowiązuje dla linii D i E);
• RZYMOWSKIEGO - w obu kierunkach (obowiązuje dla linii D);
• JADŹWINGÓW - w obu kierunkach (obowiązuje dla linii D);
• ZAJEZDNIA ŻOLIBORZ - w obu kierunkach (obowiązuje dla linii E);
• PROZY - w obu kierunkach (obowiązuje dla linii E);
• PL. GRUNWALDZKI - w obu kierunkach (obowiązuje dla linii E);
• ANIELEWICZA - w obu kierunkach (obowiązuje dla linii E);
• INSTYTUT REUMATOLOGII - w obu kierunkach (obowiązuje dla linii E);
• CM. WAWRZYSZEWSKI - w obu kierunkach (obowiązuje dla linii J);
• PIASKI - w obu kierunkach (obowiązuje dla linii J);
• SADY ŻOLIBORSKIE - w obu kierunkach (obowiązuje dla linii J);
• WAŁ MIEDZESZYŃSKI - w obu kierunkach (obowiązuje dla linii J i K);
• MIĘDZYNARODOWA - w obu kierunkach (obowiązuje dla linii J i K);
• OKULAROWA - w obu kierunkach (obowiązuje dla linii J).

Uruchomiono przystanek:
• ASPEKT - w obu kierunkach (obowiązuje dla linii J).
1981.12.22. Likwidacja kolejnych przystanków dla linii pospiesznych:
• RAGINISA - w obu kierunkach (obowiązuje dla linii K);
• KONARSKIEGO - w obu kierunkach (obowiązuje dla linii K);
• DW. ZACHODNI - w kier. Bródna (po wyjeździe z pętli) (obowiązuje dla linii M);
• OŚRODEK INFORMATYKI - w obu kierunkach (obowiązuje dla linii K i M);
• BIAŁOBRZESKA - w kier. Dw. Zachodniego (obowiązuje dla linii K i M);
• DWERNICKIEGO - w obu kierunkach (obowiązuje dla linii K).

Uruchomiono przystanki:
• GARWOLIŃSKA - w obu kierunkach (obowiązuje dla linii K);
• SZPITAL MON - w obu kierunkach (obowiązuje dla linii K).
1981.12.28. BOKSERSKA linia autobusowa specjalna pospieszna (kursuje w dni powszednie i w soboty robocze w godz. 6-9 i 14-18) PLAC DEFILAD – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Domaniewska – Modzelewskiego – aleja Lotników – Bełdan – Orzycka – Gotarda – Bokserska – BOKSERSKA. Uruchomienie kolejnej linii specjalnej wspomagającej MZK i obsługiwanej przez autobusy przedsiębiorstw turystycznych.
1981.12.30. CHOMICZÓWKA

PL. TRZECH KRZYŻY
linia autobusowa specjalna pospieszna (kursuje w dni powszednie i w soboty robocze w godz. 6-9 i 14-18) PLAC TRZECH KRZYŻY – Nowy Świat – Krakowskie Przedmieście – Miodowa – Bonifraterska – Muranowska – Andersa (powrót: Andersa – Dawidowskiego – Słomińskiego – Bonifraterska) – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – plac Wilsona – Słowackiego – Żeromskiego – Wólczyńska – Conrada – CHOMICZÓWKA. Uruchomienie kolejnych linii specjalnych wspomagających MZK i obsługiwanych przez autobusy przedsiębiorstw turystycznych.
LEGIONOWO linia autobusowa specjalna pospieszna (kursuje w dni powszednie i w soboty robocze w godz. 6-9 i 14-18) ŻERAŃ FSO – Modlińska – Jabłonna: Modlińska – Zegrzyńska – Legionowo: Warszawska – Sowińskiego – LEGIONOWO MICKIEWICZA.
1981.12.30. Wprowadzono możliwość korzystania z autobusów linii specjalnych obsługiwanych przez przedsiębiorstwa turystyczne na pozostałych przystankach na trasie w miarę wolnych miejsc.
DOKŁADNE DATY ZMIAN NIEZNANE
1981.??.??. 110 linia autobusowa zwykła stała PLAC WILSONA – Słowackiego – Żeromskiego – Wólczyńska – Arkuszowa – Estrady – Trenów – DĄBROWA LEŚNA.
(Stara trasa: PLAC WILSONA – ... – Arkuszowa – Estrady – WÓLKA WĘGLOWA (granica miasta).)
Przedłużenie trasy do Łomianek.
1981.??.??. 118 linia autobusowa zwykła stała PLAC KONSTYTUCJI – Piękna – Aleje Ujazdowskie – plac Trzech Krzyży – Książęca – Ludna – Solec – Dobra – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie (powrót: Wybrzeże Kościuszkowskie – Karowa – Dobra) – Wybrzeże Gdańskie – Wybrzeże Gdyńskie – Krasińskiego – plac Wilsona – Mickiewicza – Potocka – Gwiaździsta – GWIAŹDZISTA.
(Stara trasa: PLAC KONSTYTUCJI – ... – Solec – Dobra – Karowa – Wybrzeże Gdańskie – ... – GWIAŹDZISTA.)
Korekta trasy na terenie Mariensztatu.
1981.??.??. 140 linia autobusowa zwykła stała PLAC UNII LUBELSKIEJ – Bagatela – Belwederska (powrót: Belwederska – Spacerowa – Klonowa – PLAC UNII LUBELSKIEJ.) – Sobieskiego – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – POWSINEK.
(Stara trasa: PLAC UNII LUBELSKIEJ – ... – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – WILANÓW.)
Przywrócenie trasy do Powsinka.
1981.??.??. 150 linia autobusowa zwykła stała DICKENSA – Białobrzeska – Barska – plac Narutowicza (powrót: plac Narutowicza – Grójecka – Kopińska – Białobrzeska – Opaczewska – Szczęśliwicka – DICKENSA.) – Grójecka – plac Zawiszy – Towarowa – Srebrna – Twarda – Prosta – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Złota – Srebrna) – Kopernika – Tamka – Dobra – MARIENSZTAT (powrót: MARIENSZTAT – Mariensztat – Sowia – Furmańska – Karowa – Dobra).
(Stara trasa: DICKENSA – Białobrzeska (powrót: Białobrzeska – Opaczewska – Szczęśliwicka – DICKENSA.) – Węgierska – Kaliska – Barska – plac Narutowicza (powrót: plac Narutowicza – Grójecka – Kopińska – Białobrzeska) – Grójecka – plac Zawiszy – ... – MARIENSZTAT.)
Wycofanie z ulic Węgierskiej i Kaliskiej.
350 linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni robocze) INSTALATORÓW – Instalatorów – aleja Krakowska – 1 Sierpnia – aleja Krakowska (powrót: aleja Krakowska – Instalatorów) – Grójecka – Dickensa – Białobrzeska – Barska – plac Narutowicza (powrót: plac Narutowicza – Grójecka – Kopińska – Białobrzeska) – Grójecka – plac Zawiszy – Towarowa – Srebrna – Twarda – Prosta – Świętokrzyska – Krakowskie Przedmieście – Kopernika – NOWY ŚWIAT (powrót: NOWY ŚWIAT – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Złota – Srebrna).
(Stara trasa: INSTALATORÓW – ... – Dickensa – Białobrzeska – Węgierska – Kaliska – Barska – plac Narutowicza (powrót: plac Narutowicza – Grójecka – Kopińska – Białobrzeska) – Grójecka – plac Zawiszy – ... – NOWY ŚWIAT.)
1981.??.??. 160 linia autobusowa zwykła stała DWORZEC CENTRALNY (poziom -1) – Emilii Plater – Twarda – plac Grzybowski – Królewska – Krakowskie Przedmieście – plac Zamkowy – Senatorska – Nowy Przejazd – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Kapucyńska – Miodowa) – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Wileńska – Szwedzka – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski) – Radzymińska – Gorzykowska – Myszkowska – Barkocińska – Ossowskiego – Handlowa – Pratulińska – Trocka – TARGÓWEK.
(Stara trasa: ... – Radzymińska – Gorzykowska – GORZYKOWSKA (powrót: GORZYKOWSKA – Myszkowska – Remiszewska – Radzymińska).)
Przedłużenie trasy do nowej pętli zbiorczej na Targówku.
1981.??.??. 191 linia autobusowa zwykła stała PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Aleje Jerozolimskie – Łopuszańska – Kleszczowa – Ryżowa – Dzieci Warszawy – Sławka – Bohaterów Warszawy – Kościuszki – Cierlicka (powrót: Cierlicka – Kościuszki – Spisaka – Kompanii Kordian – Pużaka – Sławka) – Lalki – Jagiełły – Warszawska – Keniga – PKP URSUS NIEDŹWIADEK.
(Stara trasa: PLAC NARUTOWICZA – ... – Dzieci Warszawy – Sławka – Bohaterów Warszawy – 1 Maja – Sosnkowskiego – Kościuszki (powrót: Kościuszki – Spisaka – Kompanii Kordian – Pużaka – Sławka) – Cierlicka – Lalki – ... – PKP URSUS NIEDŹWIADEK.)
Korekta trasy na terenie Starego Ursusa.
1981.??.??. 210 linia autobusowa podmiejska zwykła stała WILANÓW – Przyczółkowa – osiedle Powsin – Drewny – Bielawa: Warszawska – Konstancin Jeziorna: Warszawska – Piłsudskiego – Jagiellońska – Wierzejewskiego – Piasta – Piłsudskiego (powrót: Piłsudskiego – Warszawska) – Prusa – Chylicka – Długa – Chylice: Starochylicka – CHYLICE.
(Stara trasa: WILANÓW – ... – Konstancin Jeziorna: Warszawska – Piłsudskiego – Jagiellońska – Wierzejewskiego – KONSTANCIN JEZIORNA STOCER (powrót: KONSTANCIN JEZIORNA STOCER – Wierzejewskiego – Piasta – Piłsudskiego).)
Przedłużenie trasy do Chylic.
1981.??.??. 216
BIS
linia autobusowa podmiejska zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) ZM URSUS – Traktorzystów – Jagiełły – Warszawska – Piastów: Warszawska – PIASTÓW. Uruchomienie linii szczytowej łączącej Zakłady Mechaniczne "Ursus" z osiedlem mieszkaniowym w Piastowie.

 

SPIS TRAS (stan na koniec grudnia 1981 r.)

SCHEMAT KOMUNIKACJI DZIENNEJ (stan na koniec grudnia 1981 r.)

SCHEMAT KOMUNIKACJI NOCNEJ (stan na koniec grudnia 1981 r.)

POWRÓT DO SPISU LAT


KONTAKT: trasbus@o2.pl.