data linia rodzaj zmiana uwagi
1970.01.04. 167 linia autobusowa zwykła stała OPACZEWSKA – Grójecka (powrót: Grójecka – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Białobrzeska – OPACZEWSKA.) – Wawelska – aleja Niepodległości – Narbutta – Łowicka – RAKOWIECKA / ŁOWICKA (powrót: RAKOWIECKA / ŁOWICKA – Rakowiecka – aleja Niepodległości).

(Stara trasa: OPACZEWSKA – ... – Grójecka – plac Narutowicza – Filtrowa – Krzywickiego – Nowowiejska – aleja Niepodległości – ... – RAKOWIECKA / ŁOWICKA.)
Oddanie do ruchu przebudowanego odcinka ul. Wawelskiej wraz ze skrzyżowaniem z al. Niepodległości. Obsługa przez 6 autobusów z zajezdni "Woronicza".

[MZK Polecenie Służbowe nr 83/69;
EW 1970, nr 2, 3/4 I 1970, str. 6]
1970.01.06. 167 linia autobusowa zwykła stała ORZESZKOWEJ – Opaczewska – Białobrzeska – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Grójecka – Wawelska – aleja Niepodległości – Narbutta – Łowicka – RAKOWIECKA / ŁOWICKA (powrót: RAKOWIECKA / ŁOWICKA – Rakowiecka – aleja Niepodległości).

(Stara trasa: OPACZEWSKA – Grójecka (powrót: Grójecka – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Białobrzeska – OPACZEWSKA.) – Wawelska – ... – RAKOWIECKA / ŁOWICKA.)
Korekta trasy w związku z oddaniem do ruchu drugiej jezdni ul. Grójeckiej i wynikającej z tego zmiany organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Opaczewskiej i Grójeckiej.

[MZK Polecenie Służbowe nr 2/70]
620 linia autobusowa nocna zwykła stała ORZESZKOWEJ – Opaczewska – Białobrzeska – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Poznańska – Nowogrodzka – Parkingowa – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Krucza – Widok – plac Defilad – jezdnia południowa PKiN – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie) – most i aleja Poniatowskiego – Waszyngtona – Grochowska – Płowiecka – Błękitna – Widoczna (powrót: Widoczna – Płowiecka) – PKP WAWER.

(Stara trasa: ORZESZKOWEJ – Opaczewska – Grójecka (powrót: Grójecka – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Białobrzeska – Opaczewska) – plac Narutowicza – ... – PKP WAWER.)
C linia autobusowa pospieszna stała ORZESZKOWEJ – Opaczewska – Białobrzeska – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Poznańska – Nowogrodzka – Parkingowa – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Krucza – Widok – plac Defilad – jezdnia południowa PKiN – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie) – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grochowska – Płowiecka – Błękitna – Widoczna (powrót: Widoczna – Płowiecka) – Szpotańskiego – Patriotów – Bysławska – FALENICA.
Przystanki: ORZESZKOWEJ, BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 ROKU, KINO OCHOTA, PL. NARUTOWICZA, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, PL. DEFILAD (→ORZESZKOWEJ), CENTRUM (→FALENICA), MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA, GRENADIERÓW, WIATRACZNA, PL. SZEMBEKA, GOCŁAWEK, MARSA, EDISONA (NŻ), TRAKT LUBELSKI, PKP WAWER, SOLIDNA (NŻ), PKP ANIN, PKP MIĘDZYLESIE, BORKÓW (NŻ), MONTAŻOWA, POMOLOGICZNA (NŻ), PKP RADOŚĆ, SZACHOWA, PRASOWA (NŻ), PKP FALENICA, FALENICA.

(Stara trasa: ORZESZKOWEJ – Opaczewska – Grójecka (powrót: Grójecka – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Białobrzeska – Opaczewska) – plac Narutowicza – ... – PKP WAWER.)
C
BIS
linia autobusowa pospieszna okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) ORZESZKOWEJ – Opaczewska – Białobrzeska – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Poznańska – Nowogrodzka – Parkingowa – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Krucza – Widok – plac Defilad – jezdnia południowa PKiN – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie) – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grochowska – Płowiecka – Błękitna – Widoczna (powrót: Widoczna – Płowiecka) – Szpotańskiego – Panny Wodnej – RADOŚĆ PKP.
Przystanki: ORZESZKOWEJ, BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 ROKU, KINO OCHOTA, PL. NARUTOWICZA, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, PL. DEFILAD (→ORZESZKOWEJ), CENTRUM (→FALENICA), MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA, GRENADIERÓW, WIATRACZNA, PL. SZEMBEKA, GOCŁAWEK, MARSA, EDISONA (NŻ), TRAKT LUBELSKI, PKP WAWER, SOLIDNA (NŻ), PKP ANIN, PKP MIĘDZYLESIE, BORKÓW (NŻ), MONTAŻOWA, POMOLOGICZNA (NŻ), PKP RADOŚĆ.

(Stara trasa: ORZESZKOWEJ – Opaczewska – Grójecka (powrót: Grójecka – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Białobrzeska – Opaczewska) – plac Narutowicza – ... – PKP WAWER.)
1970.01.16. ZMIANY OBSŁUGOWE:
• linia 319 - przeniesienie z zajezdni "Woronicza" do zajezdni "Inflancka" (4 wozy przegubowe);
• linia 348 - przeniesienie z zajezdni "Redutowa" do zajezdni "Inflancka" (8 wozów przegubowych).
Zmiany związane z dostawą kolejnej partii autobusów przegubowych.

[MZK Polecenie Służbowe nr 3/70]
1970.01.19. 123 linia autobusowa zwykła stała PLAC HALLERA – Dąbrowszczaków – Inżynierska – 11 Listopada – Targowa – Ząbkowska (powrót: Ząbkowska – Markowska – Białostocka – Targowa – Ratuszowa – Dąbrowszczaków) – Radzymińska – Naczelnikowska – księcia Ziemowita – Swojska – JESIOTROWA.

(Niektóre kursy w dni robocze w godzinach szczytu: ... – Swojska – SWOJSKA (CPN).)
Przedłużenie trasy niektórych kursów do Składu Dystrybucyjnego nr 2 Warszawskiego Przedsiębiorstwa Obrotu Produktami Naftowymi "CPN" na ul. Swojskiej. Zawracanie odbywało się na terenie zakładu. Autobusy obsługujące wydłużone kursy zaopatrzone zostały w dodatkową tablicę z napisem "CPN".

[MZK Polecenie Służbowe nr 1/70]
370 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) ESPERANTO – Miła – Smocza (powrót: Smocza – Anielewicza – ESPERANTO.) – Nowolipki – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Ząbkowska (powrót: Ząbkowska – Markowska – Białostocka – Targowa) – Radzymińska – Naczelnikowska – Zabraniecka – MATUSZEWSKA.

(Niektóre kursy: ... – Zabraniecka – Łubinowa – ZABRANIECKA (WPRT).)
Uruchomienie linii łączącej rejon Utraty (Warszawskie Zakłady Telewizyjne) z Muranowem poprzez Trasę W-Z. Przedłużenie trasy niektórych kursów do Warszawskiego Przedsiębiorstwa Robót Telekomunikacyjnych. Zawracanie odbywało się na terenie zakładu. Autobusy obsługujące wydłużone kursy zaopatrzone zostały w dodatkową tablicę z napisem "WPRT". Obsługa przez 6 autobusów przegubowych z zajezdni "Woronicza".

[MZK Polecenie Służbowe nr 1/70;
EW 1970, nr 17, 21 I 1970, str. 5]
1970.01.28.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Zamknięcie trasy tramwajowej na ul. Okopowej i Powązkowskiej na odcinku od al. Solidarności do pętli POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY) z powodu odśnieżania torów.


1. ŻERAŃ WSCHODNI (pętla na ul. Marywilskiej) – ... – Słomińskiego – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – ... – KOŁO.

19. STASZICA – Wolska – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Młynarska – Górczewska – STASZICA.) – aleja Jana Pawła II – ... – WYŚCIGI (pętla przy alei Wyścigowej).

22. KOŁO – Obozowa – Młynarska – aleja Solidarności – Towarowa – ... – WIATRACZNA.

27. HUTA – ... – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – ... – CMENTARZ WOLSKI.

Z. OKOPOWA – Okopowa – Powązkowska – POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY).
[EW 1970, nr 23, 28 I 1970, str. 5]
1970.02.01. 102 linia autobusowa zwykła stała EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – Emilii Plater – Świętokrzyska – Jasna – Zgoda – Krucza (powrót: Krucza – Szpitalna – plac Powstańców Warszawy – Świętokrzyska) – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grenadierów – Podskarbińska – Dwernickiego – Szaserów – Garwolińska – Szklanych Domów – Wspólna Droga – OSIEDLE MŁODYCH (powrót: OSIEDLE MŁODYCH – Szaserów).

(Stara trasa: EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – Emilii Plater – Świętokrzyska – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – ... – OSIEDLE MŁODYCH.)
Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Świętokrzyskiej i Nowego Światu.

[MZK Polecenie Służbowe nr 5/70;
EW 1970, nr 26, 31 I/1 II 1970, str. 7]
132 linia autobusowa zwykła stała HUTA – Kasprowicza – aleja Zjednoczenia – Żeromskiego – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Kopernika – Świętokrzyska – NOWY ŚWIAT (powrót: NOWY ŚWIAT – Krakowskie Przedmieście).

(Stara trasa: HUTA – ... – Krakowskie Przedmieście – NOWY ŚWIAT (powrót: NOWY ŚWIAT – Świętokrzyska – Kopernika – Krakowskie Przedmieście).)
175 linia autobusowa zwykła stała NOWY ŚWIAT – Świętokrzyska – Nowy Świat (powrót: Nowy Świat – Krakowskie Przedmieście – Kopernika – NOWY ŚWIAT.) – Aleje Jerozolimskie – Krucza – Widok – plac Defilad – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Poznańska – Nowogrodzka – Parkingowa – Aleje Jerozolimskie) – plac Zawiszy – Raszyńska – Żwirki i Wigury – LOTNISKO CHOPINA.

(Stara trasa: NOWY ŚWIAT – Kopernika – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat (powrót: Nowy Świat – Świętokrzyska – NOWY ŚWIAT.) – Aleje Jerozolimskie – ... – LOTNISKO CHOPINA.)
355 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) KSIĘCIA JANUSZA – Górczewska – Płocka – Wolska – Skierniewicka – Siedmiogrodzka – Grzybowska – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska – Krakowskie Przedmieście – Kopernika – Świętokrzyska – NOWY ŚWIAT (powrót: NOWY ŚWIAT – Świętokrzyska – Prosta – Żelazna – Grzybowska).

(Stara trasa: KSIĘCIA JANUSZA – ... – Grzybowska – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska – NOWY ŚWIAT (powrót: NOWY ŚWIAT – Świętokrzyska – Kopernika – Krakowskie Przedmieście – Świętokrzyska – Prosta – Żelazna – Grzybowska).)
366 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) MŁYNÓW – Płocka (powrót: Płocka – Obozowa – Gostyńska – MŁYNÓW.) – Górczewska – Leszno – Okopowa – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Leszno) – plac Bankowy – Marszałkowska – Świętokrzyska – Jasna – Zgoda – Krucza (powrót: Krucza – Widok – Marszałkowska) – Żurawia – Bracka – PLAC TRZECH KRZYŻY (powrót: PLAC TRZECH KRZYŻY – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – Krucza).

(Stara trasa: MŁYNÓW – ... – plac Bankowy – Marszałkowska – Świętokrzyska – Jasna – Zgoda – Krucza (powrót: Krucza – Widok – Marszałkowska) – Aleje Jerozolimskie – Nowy Świat – PLAC TRZECH KRZYŻY.)
Zmiana trasy objazdowej wraz z przeniesieniem przystanku krańcowego na pl. Trzech Krzyży w rejon ul. Brackiej.

[MZK Polecenie Służbowe nr 5/70;
EW 1970, nr 26, 31 I/1 II 1970, str. 7]
1970.03.15. 118 linia autobusowa zwykła stała PLAC KONSTYTUCJI – Piękna – Aleje Ujazdowskie (powrót: Aleje Ujazdowskie – aleja Wyzwolenia – plac Zbawiciela – PLAC KONSTYTUCJI.) – plac Trzech Krzyży – Książęca – Ludna – Solec – Dobra – Radna – Browarna (powrót: Browarna – Leszczyńska – Dobra) – Karowa – Wybrzeże Kościuszkowskie – Wybrzeże Gdańskie – Wybrzeże Gdyńskie – Krasińskiego – plac Wilsona – Mickiewicza – Potocka – Gwiaździsta – GWIAŹDZISTA.

(Stara trasa: PLAC KONSTYTUCJI – ... – Solec – Dobra – Karowa – Wybrzeże Kościuszkowskie – ... – GWIAŹDZISTA.)
Skierowanie na trasy objazdowe w związku z remontem nawierzchni ul. Dobrej (na odcinku od ul. Lipowej do ul. Karowej).

[MZK Polecenie Służbowe nr 7/70;
EW 1970, nr 63, 16 III 1970, str. 5]
128 linia autobusowa zwykła stała WIŚLICKA – Pruszkowska – Żwirki i Wigury – Raszyńska – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Poznańska – Nowogrodzka – Parkingowa – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Krucza – Widok – plac Defilad – jezdnia południowa PKiN – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie) – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Książęca – Ludna – Solec – Dobra – Radna – Browarna – Karowa – Dobra – MARIENSZTAT (powrót: MARIENSZTAT – Mariensztat – Sowia – Furmańska – Browarna – Leszczyńska – Dobra).

(Stara trasa: WIŚLICKA – ... – Solec – Dobra – MARIENSZTAT (powrót: MARIENSZTAT – Mariensztat – Sowia – Furmańska – Karowa – Dobra).)
150 linia autobusowa zwykła stała TRZECH BUDRYSÓW – Dickensa – Białobrzeska – Sękocińska – Słupecka – plac Narutowicza (powrót: plac Narutowicza – Barska – Białobrzeska) – Grójecka – plac Zawiszy – Towarowa – Srebrna – Twarda – Prosta – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Złota – Srebrna) – Kopernika – Tamka – Dobra – Radna – Browarna – Karowa – Dobra – MARIENSZTAT (powrót: MARIENSZTAT – Mariensztat – Sowia – Furmańska – Browarna – Leszczyńska – Dobra).

(Stara trasa: TRZECH BUDRYSÓW – ... – Tamka – Dobra – MARIENSZTAT (powrót: MARIENSZTAT – Mariensztat – Sowia – Furmańska – Karowa – Dobra).)
162 linia autobusowa zwykła stała PODCHORĄŻYCH – Czerniakowska – Szwoleżerów – Myśliwiecka – Rozbrat – Kruczkowskiego – aleja 3 Maja – Solec – Dobra – Radna – Browarna (powrót: Browarna – Leszczyńska – Dobra – Czerwonego Krzyża – Kruczkowskiego) – Wybrzeże Kościuszkowskie – Nowy Zjazd – most Śląsko-Dąbrowski (powrót: most Śląsko-Dąbrowski – Grodzka – Wybrzeże Kościuszkowskie) – aleja Solidarności – Targowa – 11 Listopada – Kowieńska – Szwedzka – SZWEDZKA / 11 LISTOPADA (powrót: SZWEDZKA / 11 LISTOPADA – 11 Listopada – Ratuszowa – Inżynierska – Wileńska – Targowa).

(Stara trasa: PODCHORĄŻYCH – ... – Solec – Dobra (powrót: Dobra – Czerwonego Krzyża – Kruczkowskiego) – Karowa – Wybrzeże Kościuszkowskie – Nowy Zjazd – most Śląsko-Dąbrowski (powrót: most Śląsko-Dąbrowski – Grodzka – Wybrzeże Kościuszkowskie) – aleja Solidarności – ... – SZWEDZKA / 11 LISTOPADA.)
603 linia autobusowa nocna zwykła stała PLAC ZAWISZY – Grójecka – plac Narutowicza – Filtrowa – Krzywickiego – Nowowiejska – Polna – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – Nowowiejska) – WYŚCIGI.

(Stara trasa: PLAC ZAWISZY – ... – aleja Niepodległości – Nowowiejska – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – Nowowiejska – Krzywickiego – Filtrowa) – WYŚCIGI.)
Korekta trasy na terenie południowego Śródmieścia.

[MZK Polecenie Służbowe nr 7/70]
1970.03.20. 350 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) TRZECH BUDRYSÓW – Dickensa – Białobrzeska – Sękocińska – Słupecka – plac Narutowicza (powrót: plac Narutowicza – Barska – Białobrzeska) – Grójecka – plac Zawiszy – Towarowa – Srebrna – Twarda – Prosta – Świętokrzyska – Krakowskie Przedmieście – Kopernika – NOWY ŚWIAT (powrót: NOWY ŚWIAT – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Złota – Srebrna).

(Stara trasa: TRZECH BUDRYSÓW – ... – Świętokrzyska – Mazowiecka – Traugutta – CZACKIEGO (powrót: CZACKIEGO – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Złota – Srebrna).)
Przedłużenie trasy w związku z postulatami pasażerów.

[MZK Polecenie Służbowe nr 10/70;
EW 1970, nr 65, 18 III 1970, str. 5]
ZMIANY PRZYSTANKOWE • ŚWIĘTOKRZYSKA / KOPERNIKA - likwidacja przystanku (w kierunku Woli) (dotyczy linii 150, 155 i 355).
• ŚWIĘTOKRZYSKA / MAZOWIECKA - likwidacja przystanku (w kierunku Woli) (dotyczy linii 150, 155 i 355).
Autobusy skierowano do przystanku na ul. Świętokrzyskiej za skrzyżowaniem z ul. Nowy Świat (razem z linią D).

[MZK Polecenie Służbowe nr 10/70;
EW 1970, nr 65, 18 III 1970, str. 5]
1970.04.01. ZMIANY OBSŁUGOWE:
• linia 100L - przeniesienie z zajezdni "Łazienkowska" do zajezdni "Inflancka" (4 wozy w dzień powszedni i świąteczny).
[MZK Polecenie Służbowe nr 11/70]
1970.04.05. 111 linia autobusowa zwykła stała ESPERANTO – Miła – Smocza – Anielewicza (powrót: Anielewicza – ESPERANTO.) – Zamenhofa – Nowolipki – Andersa – plac Bankowy – Senatorska – Wierzbowa – plac Piłsudskiego (powrót: plac Piłsudskiego – Moliera – plac Teatralny – Senatorska) – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Saska (powrót: Saska – Walecznych – Francuska – aleja i most Poniatowskiego) – Brazylijska – Międzynarodowa – ZWYCIĘZCÓW.

(Stara trasa: ESPERANTO – ... – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Saska – Brazylijska – Międzynarodowa – ZWYCIĘZCÓW.)
Korekta trasy w celu wyeliminowania przejazdu przez skrzyżowanie al. Waszyngtona i ul. Saskiej i kolizji z tramwajami. Skierowanie w kierunku Saskiej Kępy boczną jezdnią al. Waszyngtona.

[MZK Polecenie Służbowe nr 9/70;
EW 1970, nr 80, 4/5 IV 1970, str. 7]
159 linia autobusowa zwykła stała DEOTYMY – Deotymy – Brożka – Ciołka (powrót: Ciołka – Ożarowska – DEOTYMY.) – Górczewska – Olbrachta – Redutowa – Wolska – Kasprzaka – Prosta – Towarowa (powrót: Towarowa – Pańska – Wronia – Prosta) – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – Bitwy Warszawskiej 1920 roku – BASENY SZCZĘŚLIWICKIE.

(Stara trasa: DEOTYMY – ... – Kasprzaka – Prosta – Towarowa – plac Zawiszy – ... – BASENY SZCZĘŚLIWICKIE.)
Korekty tras w celu usprawnienia lewego skrętu z ul. Towarowej w ul. Prostą (w relacji południe-zachód).

[MZK Polecenie Służbowe nr 9/70]
163 linia autobusowa zwykła stała NOWE GÓRCE – Konarskiego – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – Kasprzaka – Prosta – Towarowa (powrót: Towarowa – Pańska – Wronia – Prosta) – plac Zawiszy – Raszyńska – Koszykowa – aleja Niepodległości – Narbutta – Łowicka – RAKOWIECKA / ŁOWICKA (powrót: RAKOWIECKA / ŁOWICKA – Rakowiecka – aleja Niepodległości).

(Stara trasa: NOWE GÓRCE – ... – Kasprzaka – Prosta – Towarowa – plac Zawiszy – ... – RAKOWIECKA / ŁOWICKA.)
359 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) REDUTOWA – Redutowa – Wolska – Kasprzaka – Prosta – Towarowa (powrót: Towarowa – Pańska – Wronia – Prosta) – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 ROKU.

(Stara trasa: REDUTOWA – ... – Kasprzaka – Prosta – Towarowa – plac Zawiszy – ... – BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 ROKU.)
613 linia autobusowa nocna zwykła stała NOWE GÓRCE – Górczewska – Płocka – Wolska – aleja Solidarności – Okopowa – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE).

(Stara trasa: STARE BEMOWO – Kaliskiego – Lazurowa – Górczewska – Płocka – ... – EMILII PLATER (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE).)
Skrócenie trasy w związku z zamknięciem dla ruchu ul. Górczewskiej (na odcinku od ul. Powstańców Śląskich do ul. Lazurowej).

[EW 1970, nr 80, 4/5 IV 1970, str. 7]
1970.04.06. ZMIANY OBSŁUGOWE:
• linia 135 - przeniesienie dodatków przegubowych z zajezdni "Woronicza" do zajezdni "Ostrobramska" (obsługa przez 4 wozy całodzienne i 4 dodatki).
• linia 162 - przeniesienie z zajezdni "Łazienkowska" do zajezdni "Chełmska" (10 wozów w dzień powszedni i 5 w dzień świąteczny).
• linia 369 - wprowadzenie wozów krótkich zamiast przegubowych (4 wozy).
[MZK Polecenie Służbowe nr 11/70]
1970.04.12. 53 linia trolejbusowa zwykła stała FRANCISZKAŃSKA – Franciszkańska – Bonifraterska – plac Krasińskich – Miodowa (powrót: Miodowa – Świętojerska – Nowiniarska – FRANCISZKAŃSKA.) – Krakowskie Przedmieście – Traugutta – Kredytowa – Jasna – Zgoda – Bracka (powrót: Bracka – Szpitalna – plac Powstańców Warszawy – Mazowiecka – Traugutta) – Krucza – Piękna – Górnośląska – Myśliwiecka – Łazienkowska – Czerniakowska – CHEŁMSKA.

(Stara trasa: DWORZEC GDAŃSKI – Bonifraterska – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – ... – CHEŁMSKA.)
Skrócenie tras z powodu przebudowy skrzyżowania ul. Bonifraterskiej i Muranowskiej - trasy pozostały jako stałe.

[MZK Polecenie Służbowe nr 13/70;
EW 1970, nr 87, 13 IV 1970, str. 5]
53
BIS
linia trolejbusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) FRANCISZKAŃSKA – Franciszkańska – Bonifraterska – plac Krasińskich – Miodowa (powrót: Miodowa – Świętojerska – Nowiniarska – FRANCISZKAŃSKA.) – Krakowskie Przedmieście – Traugutta – Kredytowa – Jasna – Zgoda – Bracka (powrót: Bracka – Szpitalna – plac Powstańców Warszawy – Mazowiecka – Traugutta) – Krucza – Piękna – Górnośląska – Myśliwiecka – Łazienkowska – ŁAZIENKOWSKA.

(Stara trasa: DWORZEC GDAŃSKI – Bonifraterska – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – ... – ŁAZIENKOWSKA.)
1970.04.12. ZMIANY OBSŁUGOWE:
• linia 100P - przeniesienie z zajezdni "Łazienkowska" do zajezdni "Chełmska" (4 wozy całodzienne w dzień powszedni i świąteczny).
• linia 111 - przeniesienie z zajezdni "Łazienkowska" do zajezdni "Ostrobramska" (6 wozów całodziennych i 8 dodatkowych w dzień powszedni oraz 6 wozów w dzień świąteczny).
• linia 140 - przeniesienie z zajezdni "Łazienkowska" do zajezdni "Chełmska" (5 wozów całodziennych i 3 dodatkowe w dzień powszedni oraz 5 wozów w dzień świąteczny).
• linia 148 - przeniesienie z zajezdni "Łazienkowska" do zajezdni "Chełmska" (6 wozów całodziennych w dzień powszedni i świąteczny).
• linia 165 - przeniesienie z zajezdni "Łazienkowska" do zajezdni "Ostrobramska" (2 wozy całodzienne w dzień powszedni i świąteczny).
[MZK Polecenie Służbowe nr 12/70;
MZK Polecenie Służbowe nr 14/70]
1970.04.15. 118 linia autobusowa zwykła stała PLAC KONSTYTUCJI – Piękna – Aleje Ujazdowskie (powrót: Aleje Ujazdowskie – aleja Wyzwolenia – plac Zbawiciela – PLAC KONSTYTUCJI.) – plac Trzech Krzyży – Książęca – Ludna – Solec – Dobra – Karowa – Wybrzeże Kościuszkowskie – Wybrzeże Gdańskie – Wybrzeże Gdyńskie – Krasińskiego – plac Wilsona – Mickiewicza – Potocka – Gwiaździsta – GWIAŹDZISTA.

(Stara trasa: PLAC KONSTYTUCJI – ... – Solec – Dobra – Radna – Browarna (powrót: Browarna – Leszczyńska – Dobra) – Karowa – Wybrzeże Kościuszkowskie – ... – GWIAŹDZISTA.)
Przywrócenie stałych tras po zakończeniu remontu nawierzchni ul. Dobrej.

[MZK Polecenie Służbowe nr 15/70]
128 linia autobusowa zwykła stała WIŚLICKA – Pruszkowska – Żwirki i Wigury – Raszyńska – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Poznańska – Nowogrodzka – Parkingowa – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Krucza – Widok – plac Defilad – jezdnia południowa PKiN – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie) – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Książęca – Ludna – Solec – Dobra – MARIENSZTAT (powrót: MARIENSZTAT – Mariensztat – Sowia – Furmańska – Karowa – Dobra).

(Stara trasa: WIŚLICKA – ... – Solec – Radna – Browarna – Karowa – Dobra – MARIENSZTAT (powrót: MARIENSZTAT – Mariensztat – Sowia – Furmańska – Browarna – Leszczyńska – Dobra).)
150 linia autobusowa zwykła stała TRZECH BUDRYSÓW – Dickensa – Białobrzeska – Sękocińska – Słupecka – plac Narutowicza (powrót: plac Narutowicza – Barska – Białobrzeska) – Grójecka – plac Zawiszy – Towarowa – Srebrna – Twarda – Prosta – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Złota – Srebrna) – Kopernika – Tamka – Dobra – MARIENSZTAT (powrót: MARIENSZTAT – Mariensztat – Sowia – Furmańska – Karowa – Dobra).

(Stara trasa: TRZECH BUDRYSÓW – ... – Tamka – Radna – Browarna – Karowa – Dobra – MARIENSZTAT (powrót: MARIENSZTAT – Mariensztat – Sowia – Furmańska – Browarna – Leszczyńska – Dobra).)
162 linia autobusowa zwykła stała PODCHORĄŻYCH – Czerniakowska – Szwoleżerów – Myśliwiecka – Rozbrat – Kruczkowskiego – aleja 3 Maja – Solec – Dobra (powrót: Dobra – Czerwonego Krzyża – Kruczkowskiego) – Karowa – Wybrzeże Kościuszkowskie – Nowy Zjazd – most Śląsko-Dąbrowski (powrót: most Śląsko-Dąbrowski – Grodzka – Wybrzeże Kościuszkowskie) – aleja Solidarności – Targowa – 11 Listopada – Kowieńska – Szwedzka – SZWEDZKA / 11 LISTOPADA (powrót: SZWEDZKA / 11 LISTOPADA – 11 Listopada – Ratuszowa – Inżynierska – Wileńska – Targowa).

(Stara trasa: PODCHORĄŻYCH – ... – Solec – Dobra – Radna – Browarna (powrót: Browarna – Leszczyńska – Dobra – Czerwonego Krzyża – Kruczkowskiego) – Wybrzeże Kościuszkowskie – Nowy Zjazd – most Śląsko-Dąbrowski (powrót: most Śląsko-Dąbrowski – Grodzka – Wybrzeże Kościuszkowskie) – aleja Solidarności – ... – SZWEDZKA / 11 LISTOPADA.)
1970.04.19. ZMIANY OBSŁUGOWE:
• linia 114 - przeniesienie z zajezdni "Chełmska" do zajezdni "Woronicza" (7 wozów całodziennych i 5 dodatkowych w dzień powszedni oraz 7 wozów w dzień świąteczny).
• linia 120 - przeniesienie z zajezdni "Redutowa" do zajezdni "Ostrobramska" (6 wozów całodziennych w dzień powszedni i świąteczny).
• linia 128 - przeniesienie z zajezdni "Łazienkowska" do zajezdni "Chełmska" (7 wozów całodziennych i 7 dodatkowych w dzień powszedni oraz 8 wozów w dzień świąteczny).
• linia 133 - przeniesienie z zajezdni "Redutowa" do zajezdni "Ostrobramska" (3 wozy całodzienne w dzień powszedni i świąteczny).
• linia 150 - przeniesienie z zajezdni "Łazienkowska" do zajezdni "Chełmska" (8 wozów całodziennych w dzień powszedni i świąteczny).
• linia 151 - przeniesienie z zajezdni "Łazienkowska" do zajezdni "Redutowa" (2 wozy całodzienne w dzień powszedni i świąteczny).
• linia 152 - przeniesienie z zajezdni "Redutowa" do zajezdni "Ostrobramska" (4 wozy całodzienne w dzień powszedni i świąteczny).
• linia 155 - przeniesienie z zajezdni "Chełmska" do zajezdni "Woronicza" (8 wozów całodziennych i 2 dodatkowe w dzień powszedni oraz 9 wozów w dzień świąteczny).
• linia 170 - przeniesienie z zajezdni "Woronicza" do zajezdni "Ostrobramska" (4 wozy całodzienne i 1 dodatkowy w dzień powszedni oraz 4 wozy w dzień świąteczny).
• linia 175 - wprowadzenie na dodatkach wozów przegubowych zamiast krótkich.
• linia 350 - przeniesienie z zajezdni "Łazienkowska" do zajezdni "Chełmska" (6 wozów dodatkowych w dzień powszedni).
• linia 336 - wprowadzenie wozów krótkich zamiast przegubowych (4 wozy).
• linia 366 - przeniesienie z zajezdni "Woronicza" do zajezdni "Chełmska" (8 wozów dodatkowych w dzień powszedni).
Końcowy etap likwidacji zajezdni "Łazienkowska".

[MZK Polecenie Służbowe nr 16/70]
1970.04.26. 106 linia autobusowa zwykła stała NOWE GÓRCE – Konarskiego – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – Kasprzaka – Skierniewicka – Siedmiogrodzka – Grzybowska – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – Prosta – Żelazna – Grzybowska) – Emilii Plater – Twarda – plac Grzybowski – Królewska – PLAC PIŁSUDSKIEGO.

(Stara trasa: NOWE GÓRCE – ... – Połczyńska – Wolska – Skierniewicka – Siedmiogrodzka – ... – PLAC PIŁSUDSKIEGO.)
Zamknięcie ul. Wolskiej na odcinku od ul. Staszica do ul. Bema z powodu robót drogowych.

[MZK Polecenie Służbowe nr 21/70;
EW 1970, nr 98, 25/26 IV 1970, str. 7]
155 linia autobusowa zwykła stała STRĄKOWA – Boznańskiej – Olbrachta (powrót: Olbrachta – Stroma – STRĄKOWA.) – Górczewska – Młynarska – aleja Solidarności – Karolkowa – Grzybowska – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – Prosta – Żelazna – Grzybowska – Towarowa – Okopowa – aleja Solidarności) – Kopernika – Tamka – Dobra – Solec – aleja 3 Maja – PKP POWIŚLE.

(Stara trasa: STRĄKOWA – ... – Górczewska – Płocka – Wolska – Skierniewicka – Siedmiogrodzka – Grzybowska – ... – PKP POWIŚLE.)
355 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) KSIĘCIA JANUSZA – Górczewska – Młynarska – aleja Solidarności – Karolkowa – Grzybowska – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska – Krakowskie Przedmieście – Kopernika – Świętokrzyska – NOWY ŚWIAT (powrót: NOWY ŚWIAT – Świętokrzyska – Prosta – Żelazna – Grzybowska – Towarowa – Okopowa – aleja Solidarności).

(Stara trasa: KSIĘCIA JANUSZA – Górczewska – Płocka – Wolska – Skierniewicka – Siedmiogrodzka – Grzybowska – ... – NOWY ŚWIAT.)
611 linia autobusowa nocna zwykła stała NOWE GÓRCE – Konarskiego – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – Redutowa – Olbrachta – Górczewska – Młynarska – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Zamoyskiego – Grochowska – Podskarbińska – Dwernickiego – Szaserów – Garwolińska – Szklanych Domów – Wspólna Droga – OSIEDLE MŁODYCH (powrót: OSIEDLE MŁODYCH – Szaserów).

(Stara trasa: NOWE GÓRCE – ... – Wolska – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – ... – OSIEDLE MŁODYCH.)
613 linia autobusowa nocna zwykła stała NOWE GÓRCEGórczewska – Młynarska – aleja Solidarności – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE).

(Stara trasa: STARE BEMOWO – ... – Górczewska – Płocka – Wolska – aleja Solidarności – ... – EMILII PLATER (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE).)
615 linia autobusowa nocna zwykła stała KOŁO – Obozowa – Młynarska – aleja Solidarności – Karolkowa – Grzybowska – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – Prosta – Żelazna – Grzybowska – Towarowa – Okopowa – aleja Solidarności) – Kopernika – Tamka – Dobra – Solec – aleja 3 Maja – PKP POWIŚLE.

(Stara trasa: KOŁO – Obozowa – Młynarska – Wolska – Skierniewicka – Siedmiogrodzka – Grzybowska – ... – PKP POWIŚLE.)
B linia autobusowa pospieszna stała REDUTOWA – Olbrachta – Górczewska – Młynarska – aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Defilad – Emilii Plater – Nowogrodzka – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – Żurawia – Krucza – Widok – Marszałkowska) – plac Konstytucji – Waryńskiego – Boya – plac Unii Lubelskiej – Bagatela – Belwederska (powrót: Belwederska – Zawrotna – Spacerowa – Klonowa – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Chełmska – CHEŁMSKA.
Przystanki: REDUTOWA, CIOŁKA, PŁOCKA SZPITAL (→REDUTOWA), MŁYNARSKA (→CHEŁMSKA), DT WOLA, ŻELAZNA, KINO "FEMINA", PL. BANKOWY, PL. DEFILAD (→CHEŁMSKA), CENTRUM (→REDUTOWA), PL. KONSTYTUCJI, PL. UNII LUBELSKIEJ, SPACEROWA, DOLNA, ZAKRZEWSKA (NŻ), CHEŁMSKA.

(Stara trasa: REDUTOWA – Olbrachta – Górczewska – Płocka – Wolska – aleja Solidarności – plac Bankowy – ... – CHEŁMSKA.
Przystanki: REDUTOWA, CIOŁKA, PŁOCKA SZPITAL, DT WOLA, ..., CHEŁMSKA.)
F linia autobusowa pospieszna stała CMENTARZ WOLSKI – Fort Wola – Wolska – Redutowa – Olbrachta – Górczewska – Młynarska – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Zamoyskiego – Grochowska – Płowiecka – Czecha – Kajki – Pożaryskiego – Żegańska – BURSZTYNOWA.
Przystanki: CMENTARZ WOLSKI, CMENTARZ WOLSKI (→BURSZTYNOWA), REDUTA WOLSKA, JANA OLBRACHTA, CIOŁKA, PŁOCKA SZPITAL, MŁYNARSKA (→BURSZTYNOWA), DT WOLA, OKOPOWA, KINO "FEMINA", PL. BANKOWY, DW. WILEŃSKI, AL. ZIELENIECKA, GOCŁAWSKA, MIĘDZYBORSKA (NŻ), WIATRACZNA, PL. SZEMBEKA, GOCŁAWEK, PŁOWIECKA, EDISONA (NŻ), TRAKT LUBELSKI, TRAWIASTA, KAJKI, ODRODZENIA (NŻ), KINO WRZOS, IX POPRZECZNA, POŻARYSKIEGO, BURSZTYNOWA.

(Stara trasa: CMENTARZ WOLSKI – Fort Wola – Wolska – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – ... – BURSZTYNOWA.
Przystanki: CMENTARZ WOLSKI, CMENTARZ WOLSKI (→BURSZTYNOWA), REDUTA WOLSKA, BEMA, DT WOLA, ..., BURSZTYNOWA.)
K linia autobusowa pospieszna stała DEOTYMY – Deotymy – Brożka – Ciołka (powrót: Ciołka – Ożarowska – DEOTYMY.) – Górczewska – Młynarska – aleja Solidarności – Okopowa – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Poznańska – Nowogrodzka – Parkingowa – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Krucza – Widok – plac Defilad – jezdnia południowa PKiN – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie) – most i aleja Poniatowskiego – Francuska – Zwycięzców – Saska – aleja Stanów Zjednoczonych – Paryska – WERSALSKA.
Przystanki: DEOTYMY, BROŻKA, CIOŁKA, PŁOCKA SZPITAL (→DEOTYMY), MŁYNARSKA (→WERSALSKA), DT WOLA, OKOPOWA, RONDO DASZYŃSKIEGO, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, PL. DEFILAD (→WERSALSKA), CENTRUM (→DEOTYMY), MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA, OBROŃCÓW, STACJA KRWIODAWSTWA (NŻ), WERSALSKA.

(Stara trasa: DEOTYMY – ... – Górczewska – Płocka – Wolska – aleja Solidarności – Towarowa – ... – WERSALSKA.
Przystanki: DEOTYMY, BROŻKA, CIOŁKA, PŁOCKA-SZPITAL, DT WOLA, OKOPOWA, ..., WERSALSKA.)
)
1970.05.01. NOWY ŚWIAT

RONDO WASZYNGTONA
linia autobusowa specjalna (zwykła) RONDO DE GAULLE'A – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – RONDO WASZYNGTONA. Uruchomienie specjalnych linii autobusowych w związku z obchodami Święta Pracy i wyłączeniem ruchu tramwajowego na moście Poniatowskiego i w Al. Jerozolimskich oraz ruchu trolejbusowego w al. Niepodległości. Kursy od godz. 8.15 do zakończenia pochodu pierwoszomajowego. Obsługa przez 8 autobusów przegubowych z zajezdni "Redutowa" (linia "Rondo Waszyngtona") oraz 8 autobusów przegubowych z zajezdni "Woronicza" (linia "Kazimierzowska").

[MZK Polecenie Służbowe nr 20/70;
EW 1970, nr 102, 30 IV/1 V 1970, str. 3]
NOWOGRODZKA

KAZIMIERZOWSKA
linia autobusowa specjalna (zwykła) NOWOGRODZKA – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Odyńca – KAZIMIERZOWSKA (powrót: KAZIMIERZOWSKA – Ursynowska – aleja Niepodległości).
1970.05.05. 613 linia autobusowa nocna zwykła stała STARE BEMOWO – Kaliskiego – Lazurowa – Szeligowska – Połczyńska – Powstańców Śląskich – Górczewska – Młynarska – aleja Solidarności – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE).

(Stara trasa: NOWE GÓRCE – Górczewska – ... – EMILII PLATER (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE).)
Przywrócenie połączenia ze Starym Bemowem z zachowaniem objazdu zamkniętego odcinka ul. Górczewskiej.

[EW 1970, nr 106, 6 V 1970, str. 5]
1970.05.06. 19 linia tramwajowa zwykła stała PIASKI – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – Okopowa – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – WYŚCIGI (pętla przy alei Wyścigowej).

(Stara trasa: POWĄZKI IV BRAMA – Powązkowska – Okopowa – ... – WYŚCIGI (pętla przy alei Wyścigowej).)
Przedłużenie trasy w celu poprawy obsługi komunikacyjnej rejonu Wawrzyszewa i Piasków.
1970.05.09. W linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni wyścigów konnych) PLAC DEFILAD – jezdnia południowa PKiN – Emilii Plater – Nowogrodzka – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Polna – Nowowiejska – Chałubińskiego – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – WYŚCIGI.
Przystanki: PL. DEFILAD, DW. CENTRALNY (→PL. DEFILAD), PL. UNII LUBELSKIEJ, WYŚCIGI.

(Stara trasa: PLAC DEFILAD – jezdnia południowa PKiN – Emilii Plater – Nowogrodzka – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Polna – Nowowiejska – Chałubińskiego – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – jezdnia północna PKiN – PLAC DEFILAD.) – WYŚCIGI.)
Uruchomienie linii w związku z rozpoczęciem sezonu wyścigowego. Korekta trasy dojazdowej do pl. Defilad.

[MZK Polecenie Służbowe nr 22/70;
EW 1970, nr 104, 4 V 1970, str. 5]
1970.05.10.
godz. 4-10
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wyłączenie ruchu tramwajowego na ul. Andersa i Marszałkowskiej (na odcinku od ul. Stawki do pl. Zbawiciela) w związku z przełączaniem ruchu tramwajowego na ostateczne tory i sieci na ul. Marszałkowskiej przy ul. Zgoda.


2. PELCOWIZNA – ... – Andersa – Stawki – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – ... – WILANÓW.

4. CZYNSZOWA – ... – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – ... – WILANOWSKA.

15. TWARDOWSKA – ... – Andersa – Stawki – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – ... – PLAC NARUTOWICZA.

18. ŻERAŃ FSO – ... – Andersa – Stawki – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – ... – SŁUŻEWIEC.

31. POTOCKA – ... – Andersa – Stawki – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – ... – SŁUŻEWIEC.

36. MARYMONT-POTOK – ... – Andersa – Stawki – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – ... – SADYBA.

[MZK Polecenie Służbowe nr 24/70;
EW 1970, nr 108, 8 V 1970, str. 5]
1970.05.10. 171 linia autobusowa zwykła stała PLAC ZAMKOWY – Krakowskie Przedmieście – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Odyńca – KAZIMIERZOWSKA (powrót: KAZIMIERZOWSKA – Ursynowska – aleja Niepodległości). Uruchomienie linii w zamian za zlikwidowaną następnego dnia linię trolejbusową 56bis. Obsługa przez 11 autobusów (w tym 4 przegubowe) z zajezdni "Woronicza".

[MZK Polecenie Służbowe nr 23/70;
EW 1970, nr 106, 6 V 1970, str. 5]
BIAŁOBRZEGI linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni świąteczne) PLAC DEFILAD – jezdnia południowa PKiN – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – plac Bankowy – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Międzyparkowa – Słomińskiego (powrót: Słomińskiego – Dawidowskiego – Andersa) – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Modlińska – Jabłonna: Modlińska – Zegrzyńska – Legionowo: Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nieporęt: Warszawska – Zegrze Południowe: Warszawska – Zegrze PKP (pętla) – Warszawska – Nieporęt: Warszawska – Zegrzyńska – aleja Wojska Polskiego – Białobrzegi: aleja Wojska Polskiego – BIAŁOBRZEGI.
Przystanki: PL. DEFILAD, METRO ŚWIĘTOKRZYSKA (→PL. DEFILAD), PL. BANKOWY (NŻ), RONDO STARZYŃSKIEGO, ŻERAŃ FSO (NŻ), PŁOCHOCIŃSKA (NŻ), JABŁONNA, LEGIONOWO, ZEGRZE (DROGA DO NIEPORĘTU) (NŻ), ZEGRZE (PLAŻA) (NŻ), ZEGRZE PKP, ZEGRZE (PLAŻA) (NŻ), ZEGRZE (DROGA DO NIEPORĘTU) (NŻ), NIEPORĘT (ALBATROS) (NŻ), BIAŁOBRZEGI (PLAŻA), BIAŁOBRZEGI (CAMPING), BIAŁOBRZEGI (HOTEL), BIAŁOBRZEGI.
Uruchomienie linii sezonowych.

[MZK Polecenie Służbowe nr 22/70;
EW 1970, nr 108, 8 V 1970, str. 5]
CHOJNÓW linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni świąteczne) PLAC DEFILAD – jezdnia południowa PKiN – Emilii Plater – Nowogrodzka – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Polna – Nowowiejska – Chałubińskiego – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – Mysiadło: Puławska – Piaseczno: (Puławska – Kościuszki – 17 Stycznia – Asfaltowa?) – Chojnów: Asfaltowa – CHOJNÓW.
Przystanki: PL. DEFILAD, DW. CENTRALNY (→PL. DEFILAD), PL. UNII LUBELSKIEJ, PARK DRESZERA, METRO WILANOWSKA, PYRY, DĄBRÓWKA, IWICZNA, PIASECZNO, ŻABIENIEC, STEFANÓW, CHOJNÓW.

(Stara trasa: PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Polna – Nowowiejska – Chałubińskiego – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – jezdnia północna PKiN – PLAC DEFILAD.) – Mysiadło: Puławska – ... – CHOJNÓW.)
MAGDALENKA linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni świąteczne) PLAC DEFILAD – jezdnia południowa PKiN – Emilii Plater (powrót: Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – aleja Krakowska – Raszyn: aleja Krakowska – Falenty: aleja Krakowska – Janki: aleja Krakowska – Nowy Sękocin: aleja Krakowska – Stary Sękocin: aleja Krakowska – Sękocin Las: aleja Krakowska – Słoneczna – Magdalenka: Słoneczna – MAGDALENKA.
Przystanki: PL. DEFILAD, DW. CENTRALNY (→PL. DEFILAD), PL. NARUTOWICZA, BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 ROKU, HYNKA, OKĘCIE, RASZYN, JANKI, SĘKOCIN NOWY, SĘKOCIN STARY, SĘKOCIN LAS, MAGDALENKA LAS (NŻ), MAGDALENKA.

(Stara trasa: PLAC DEFILAD – jezdnia południowa PKiN – Emilii Plater (powrót: Emilii Plater – jezdnia północna PKiN – PLAC DEFILAD.) – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – ... – MAGDALENKA.)
POWSIN linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni świąteczne) PLAC DEFILAD – jezdnia południowa PKiN – Emilii Plater – Nowogrodzka – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Polna – Nowowiejska – Chałubińskiego – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – Przyczółkowa (osiedle Powsin) – Przekorna – Opieńki – POWSIN (PARK KULTURY).
Przystanki: PL. DEFILAD, DW. CENTRALNY (→PL. DEFILAD), PL. UNII LUBELSKIEJ, PARK DRESZERA (NŻ), METRO WILANOWSKA (NŻ), WILANÓW (NŻ), POWSIN.

(Stara trasa: PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Polna – Nowowiejska – Chałubińskiego – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – jezdnia północna PKiN – PLAC DEFILAD.) – aleja Wilanowska – ... – POWSIN (PARK KULTURY).)
STRUGA linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni świąteczne) PLAC DEFILAD – jezdnia południowa PKiN – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – plac Bankowy – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Radzymińska – Ząbki: Radzymińska – Marki: Piłsudskiego – MARKI (STRUGA).
Przystanki: PL. DEFILAD, METRO ŚWIĘTOKRZYSKA (→PL. DEFILAD), PL. BANKOWY, DW. WILEŃSKI, SZWEDZKA (NŻ), PIOTRA SKARGI, MŁODZIEŃCZA, DREWNICA, MARKI (STACJA KOLEJKI), MARKI (GRN), PUSTELNIK I, PUSTELNIK II, PUSTELNIK II (MAŁA) (NŻ), STRUGA (STACJA KOLEJKI), STRUGA (LAS).
1970.05.11. 56
BIS
linia trolejbusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: PLAC MAŁACHOWSKIEGO – Kredytowa – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – Mazowiecka – PLAC MAŁACHOWSKIEGO.) – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Odyńca – KAZIMIERZOWSKA (powrót: KAZIMIERZOWSKA – Ursynowska – aleja Niepodległości).)
Konieczność zezłomowania 11 wozów - przejęcie trasy przez linię 171.

[MZK Polecenie Służbowe nr 23/70;
EW 1970, nr 106, 6 V 1970, str. 5]
1970.05.18. LINIA IMPREZOWA linia autobusowa specjalna (pospieszna) PLAC DEFILAD – jezdnia południowa PKiN – Emilii Plater – Nowogrodzka – Parkingowa – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Krucza – Widok – plac Defilad – Emilii Plater – jezdnia północna PKiN – PLAC DEFILAD.) – most i aleja Poniatowskiego – RONDO WASZYNGTONA.
Przystanki: PL. DEFILAD, CENTRUM, MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA.
Uruchomienie kursującej tylko 18 maja specjalnej linii autobusowej w związku z Wyścigiem Pokoju. Kurs wozów w godz. 13.00 - 15.00 oraz od godz. 17.30. Opłata za przejazd 3 zł. Obsługa w godz. 13.30 - 15.00 przez 10 autobusów przegubowych wycofanych z linii: 113, 146, 147, 158 i 338. Obsługa po godz. 17.30 przez ok. 40 autobusów wycofanych z różnych linii ekspediowanych przez ekspedycje: "Wileńska", "Dw. Śródmieście" oraz "Em. Plater".

[MZK Polecenie Służbowe nr 25/70;
EW 1970, nr 115, 16/17 V 1970, str. 7]
1970.05.31. W linia autobusowa sezonowa pospieszna okresowa (kursuje w dni wyścigów konnych) PLAC DEFILAD – jezdnia południowa PKiN – Emilii Plater – Nowogrodzka – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Polna – Nowowiejska – Chałubińskiego – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – jezdnia północna PKiN – PLAC DEFILAD.) – WYŚCIGI.
Przystanki: PL. DEFILAD, DW. CENTRALNY (→PL. DEFILAD), PL. UNII LUBELSKIEJ, WYŚCIGI.

(Stara trasa: PLAC DEFILAD – jezdnia południowa PKiN – Emilii Plater – Nowogrodzka – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Polna – Nowowiejska – Chałubińskiego – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – WYŚCIGI.)
Przywrócenie przejazdu przez północną jezdnię PKiN.

[MZK Polecenie Służbowe nr 22/70]
CHOJNÓW linia autobusowa sezonowa pospieszna okresowa (kursuje w dni świąteczne) PLAC DEFILAD – jezdnia południowa PKiN – Emilii Plater – Nowogrodzka – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Polna – Nowowiejska – Chałubińskiego – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – jezdnia północna PKiN – PLAC DEFILAD.) – Mysiadło: Puławska – Piaseczno: (Puławska – Kościuszki – 17 Stycznia – Asfaltowa?) – Chojnów: Asfaltowa – CHOJNÓW.
Przystanki: PL. DEFILAD, DW. CENTRALNY (→PL. DEFILAD), PL. UNII LUBELSKIEJ, PARK DRESZERA, METRO WILANOWSKA, PYRY, DĄBRÓWKA, IWICZNA, PIASECZNO, ŻABIENIEC, STEFANÓW, CHOJNÓW.

(Stara trasa: PLAC DEFILAD – jezdnia południowa PKiN – Emilii Plater – Nowogrodzka – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Polna – Nowowiejska – Chałubińskiego – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – ... – CHOJNÓW.)
POWSIN linia autobusowa sezonowa pospieszna okresowa (kursuje w dni świąteczne) PLAC DEFILAD – jezdnia południowa PKiN – Emilii Plater – Nowogrodzka – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Polna – Nowowiejska – Chałubińskiego – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – jezdnia północna PKiN – PLAC DEFILAD.) – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – Przyczółkowa (osiedle Powsin) – Przekorna – Opieńki – POWSIN (PARK KULTURY).
Przystanki: PL. DEFILAD, DW. CENTRALNY (→PL. DEFILAD), PL. UNII LUBELSKIEJ, PARK DRESZERA (NŻ), METRO WILANOWSKA (NŻ), WILANÓW (NŻ), POWSIN.

(Stara trasa: PLAC DEFILAD – jezdnia południowa PKiN – Emilii Plater – Nowogrodzka – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Polna – Nowowiejska – Chałubińskiego – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – ... – POWSIN (PARK KULTURY).)
1970.06.07. 102 linia autobusowa zwykła stała EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – Emilii Plater – Świętokrzyska – Jasna – Zgoda – Bracka (powrót: Bracka – Szpitalna – plac Powstańców Warszawy – Świętokrzyska) – Krucza – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Zakole – Wiatraczna (powrót: Wiatraczna – aleja Waszyngtona) – Szaserów – Garwolińska – Szklanych Domów – Wspólna Droga – OSIEDLE MŁODYCH (powrót: OSIEDLE MŁODYCH – Szaserów).

(Stara trasa: EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – ... – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grenadierów – Podskarbińska – Dwernickiego – Szaserów – ... – OSIEDLE MŁODYCH.)
Skierowanie na trasy objazdowe w związku z przebudową ul. Podskarbińskiej.

[MZK Polecenie Służbowe nr 27/70;
EW 1970, nr 132, 6/7 VI 1970, str. 7]
115 linia autobusowa zwykła stała DWORZEC WSCHODNI (LUBELSKA) – Lubelska – Zamoyskiego – Grochowska – Gocławska – Mińska (powrót: Mińska – Grochowska) – Chrzanowskiego – Siennicka – Dwernickiego (powrót: Dwernickiego – Kickiego – Chrzanowskiego) – Wiatraczna – Grochowska (powrót: Grochowska – Zakole – Wiatraczna) – Płowiecka – Czecha – Kajki – Pożaryskiego – Żegańska – BURSZTYNOWA.

(Stara trasa: DWORZEC WSCHODNI (LUBELSKA) – ... – Grochowska – Gocławska – Mińska (powrót: Mińska – Grochowska) – Podskarbińska – Dwernickiego – Wiatraczna – ... – BURSZTYNOWA.)
611 linia autobusowa nocna zwykła stała NOWE GÓRCE – Konarskiego – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – Redutowa – Olbrachta – Górczewska – Młynarska – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Zamoyskiego – Grochowska – Zakole – Wiatraczna (powrót: Wiatraczna – Grochowska) – Szaserów – Garwolińska – Szklanych Domów – Wspólna Droga – OSIEDLE MŁODYCH (powrót: OSIEDLE MŁODYCH – Szaserów).

(Stara trasa: NOWE GÓRCE – ... – Zamoyskiego – Grochowska – Podskarbińska – Dwernickiego – Szaserów – ... – OSIEDLE MŁODYCH.)
1970.06.21. PALMIRY linia autobusowa specjalna (pospieszna) PLAC WILSONA – Słowackiego – Marymoncka – Pułkowa – Łomianki: Kolejowa – Dziekanów Leśny: Kolejowa – Pieńków: Kolejowa – Palmiry: Kusocińskiego – droga przez Palmiry – PALMIRY (CMENTARZ).
Przystanki: PL. WILSONA, DZIEKANÓW (NŻ), ŁOMIANKI, PALMIRY.
Uruchomienie kursującej tylko 21 czerwca specjalnej linii autobusowej w związku z obchodami 30. rocznicy rozstrzelania pierwszego transportu z Pawiaka w Palmirach. Kursy w godz. 9-17. Opłata za przejazd: 6 zł (powrotny - 12 zł). Obsługa przez 8 autobusów krótkich z zajezdni "Inflancka".

[MZK Polecenie Służbowe nr 28/70;
EW 1970, nr 141, 17 VI 1970, str. 5]
1970.06.24. WIANKI linia tramwajowa specjalna (zwykła) ALEJA ZIELENIECKA – Targowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Okopowa – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – ALEJA ZIELENIECKA. Uruchomienie od godz. 16.30 specjalnej linii tramwajowej w związku z organizowaną przez Wojewódzką Komisję Związków Zawodowych imprezą "Wianki na Wiśle". Kursy w godz. 16.30 - 1.00. Obsługa przez 16 składów dwuwagonowych (8 z zajezdni "Praga" oraz 8 z zajezdni "Mokotów").

[MZK Polecenie Służbowe nr 31/70;
EW 1970, nr 147, 24 VI 1970, str. 5]
1970.06.25.
1970.06.27.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Zamknięcie w dniach 25-27 czerwca w godz. 9-14 trasy tramwajowej na ul. Powsińskiej i Wiertniczej na odcinku od pętli SADYBA do pętli WILANÓW z powodu remontu sieci trakcyjnej. Obsługa linii zastępczej przez 2 wozy krótkie z zajezdni "Chełmska".


2. PELCOWIZNA – ... – Powsińska – SADYBA.

14. OKĘCIE – ... – Powsińska – SADYBA.

Z. SADYBA (ORĘŻNA) – Powsińska – Wiertnicza – WILANÓW.
[MZK Polecenie Służbowe nr 32/70;
EW 1970, nr 146, 23 VI 1970, str. 5]
1970.06.28. BIAŁOBRZEGI linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni świąteczne) PLAC DEFILAD – jezdnia południowa PKiN – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – plac Bankowy – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Międzyparkowa – Słomińskiego (powrót: Słomińskiego – Dawidowskiego – Andersa) – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Modlińska – Płochocińska – Rembelszczyzna: Jana Kazimierza – Stanisławów: Jana Kazimierza – Nieporęt: Jana Kazimierza – Zegrzyńska – aleja Wojska Polskiego – Białobrzegi: aleja Wojska Polskiego – BIAŁOBRZEGI.
Przystanki: PL. DEFILAD, METRO ŚWIĘTOKRZYSKA (→PL. DEFILAD), PL. BANKOWY (NŻ), RONDO STARZYŃSKIEGO, ŻERAŃ FSO (NŻ), PŁOCHOCIŃSKA (NŻ), REMBELSZCZYZNA (NŻ), NIEPORĘT (KOŚCIÓŁ) (NŻ), NIEPORĘT (ALBATROS) (NŻ), BIAŁOBRZEGI (PLAŻA), BIAŁOBRZEGI (CAMPING), BIAŁOBRZEGI (HOTEL), BIAŁOBRZEGI.

(Stara trasa: PLAC DEFILAD – ... – Jagiellońska – Modlińska – Jabłonna: Modlińska – Zegrzyńska – Legionowo: Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nieporęt: Warszawska – Zegrze Południowe: Warszawska – Zegrze PKP (pętla) – Warszawska – Nieporęt: Warszawska – Zegrzyńska – ... – BIAŁOBRZEGI.
Przystanki: PL. DEFILAD, ..., PŁOCHOCIŃSKA (NŻ), JABŁONNA, LEGIONOWO, ZEGRZE (DROGA DO NIEPORĘTU) (NŻ), ZEGRZE (PLAŻA) (NŻ), ZEGRZE PKP, ZEGRZE (PLAŻA) (NŻ), ZEGRZE (DROGA DO NIEPORĘTU) (NŻ), NIEPORĘT (ALBATROS) (NŻ), ..., BIAŁOBRZEGI.)
Uruchomienie kolejnej linii sezonowej - zmiana trasy linii BIAŁOBRZEGI w celu uproszczenia przebiegu i uniknięcia dublowania tras.

[EW 1970, nr 149, 26 VI 1970, str. 5]
ZEGRZE linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni świąteczne) PLAC DEFILAD – jezdnia południowa PKiN – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – plac Bankowy – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Międzyparkowa – Słomińskiego (powrót: Słomińskiego – Dawidowskiego – Andersa) – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Modlińska – Jabłonna: Modlińska – Zegrzyńska – Legionowo: Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Zegrze Południowe: Warszawska – ZEGRZE PKP.
Przystanki: PL. DEFILAD, METRO ŚWIĘTOKRZYSKA (→PL. DEFILAD), PL. BANKOWY (NŻ), RONDO STARZYŃSKIEGO, ŻERAŃ FSO (NŻ), PŁOCHOCIŃSKA (NŻ), JABŁONNA (NŻ), LEGIONOWO, ZEGRZE (DROGA DO NIEPORĘTU) (NŻ), ZEGRZE (PLAŻA) (NŻ), ZEGRZE PKP.
ŚWIDRY WIELKIE linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni świąteczne) PLAC DEFILAD – jezdnia południowa PKiN – Emilii Plater – Nowogrodzka – Parkingowa – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Krucza – Widok – plac Defilad – jezdnia południowa PKiN – Emilii Plater – jezdnia północna PKiN – PLAC DEFILAD.) – most i aleja Poniatowskiego – Francuska – Paryska – Wersalska – Wał Miedzeszyński – Józefów: aleja Nadwiślańska – Otwock: Mieszka I – OTWOCK (ŚWIDRY WIELKIE).
Przystanki: PL. DEFILAD, DW. CENTRALNY (→PL. DEFILAD), CENTRUM (→ŚWIDRY WIELKIE), RONDO WASZYNGTONA, LOTNISKO GOCŁAW, BRONOWSKA, STRZYGŁOWSKA, BYSŁAWSKA, ŚWIDRY MAŁE, ŚWIDRY MOST (NŻ), ŚWIDRY WIELKIE.

(Stara trasa: PLAC DEFILAD – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – jezdnia północna PKiN – PLAC DEFILAD.) – most i aleja Poniatowskiego – ... – OTWOCK (ŚWIDRY WIELKIE).
Przystanki: PL. DEFILAD, DW. CENTRALNY (→PL. DEFILAD), CENTRUM, RONDO WASZYNGTONA, ..., ŚWIDRY WIELKIE.)
Uruchomienie linii (zachowanie objazdu skrzyżowania Alej Jerozolimskich i ul. Marszałkowskiej).
1970.07.01. ZMIANY OBSŁUGOWE:
• linia 100L - przeniesienie w dzień powszedni z zajezdni "Inflancka" do zajezdni "Redutowa" (3 wozy całodzienne).
[MZK Polecenie Służbowe nr 33/70]
1970.08.01. 56 linia trolejbusowa zwykła stała LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: FRANCISZKAŃSKA – Franciszkańska – Bonifraterska – Miodowa (powrót: Miodowa – Świętojerska – Nowiniarska – FRANCISZKAŃSKA.) – Krakowskie Przedmieście – Traugutta – Kredytowa – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – Mazowiecka – Traugutta) – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Odyńca – KAZIMIERZOWSKA (powrót: KAZIMIERZOWSKA – Ursynowska – aleja Niepodległości).)
Likwidacja kolejnej linii trolejbusowej - przedłużenie trasy linii 171. Obsługa przez 13 autobusów (w tym 3 przegubowe) z zajezdni "Woronicza".

[MZK Polecenie Służbowe nr 38/70;
EW 1970, nr 176, 29 VII 1970, str. 5]
171 linia autobusowa zwykła stała FRANCISZKAŃSKA – Franciszkańska – Bonifraterska – Miodowa (powrót: Miodowa – Świętojerska – Nowiniarska – FRANCISZKAŃSKA.) – Krakowskie Przedmieście – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Odyńca – KAZIMIERZOWSKA (powrót: KAZIMIERZOWSKA – Ursynowska – aleja Niepodległości).

(Stara trasa: PLAC ZAMKOWY – Krakowskie Przedmieście – ... – KAZIMIERZOWSKA.)
371 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) NOWY ŚWIAT – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – Krakowskie Przedmieście – Kopernika – Świętokrzyska – NOWY ŚWIAT.) – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Odyńca – KAZIMIERZOWSKA (powrót: KAZIMIERZOWSKA – Ursynowska – aleja Niepodległości). Uruchomienie linii jako pomocniczej dla linii 171 w związku z likwidacją linii trolejbusowej 56. Obsługa przez 10 autobusów przegubowych z zajezdni "Woronicza".

[MZK Polecenie Służbowe nr 38/70]
1970.08.01. ZMIANY OBSŁUGOWE:
• linia 370 - przeniesienie z zajezdni "Woronicza" do zajezdni "Redutowa" (7 wozów przegubowych).
[MZK Polecenie Służbowe nr 39/70]
1970.08.09. OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Zamknięcie skrzyżowania tras tramwajowych biegnących przez Aleje Jerozolimskie i ul. Marszałkowską w związku z łączeniem torów docelowych. Obsługa linii zastępczej przez 4 wozy krótkie całodzienne i 3 wozy przegubowe dodatkowe (w godz. 11-19) z zajezdni "Ostrobramska" (wariant I) oraz 3 wozy krótkie całodzienne i 3 wozy krótkie dodatkowe (w godz. 11-19) z zajezdni "Redutowa" (wariant II). Doraźnie w przypadku zwiększonej frekwencji przewidywano kierowanie do obsługi także autobusów skierowanych z linii sezonowych.


2. PELCOWIZNA – ... – Andersa – Stawki – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – ... – WILANÓW.

4. CZYNSZOWA – ... – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – ... – WILANOWSKA.

7. OKĘCIE – ... – plac Zawiszy – Towarowa – Okopowa – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Ratuszowa – Targowa – Kijowska – DWORZEC WSCHODNI.

8. BANACHA – ... – plac Zawiszy – Towarowa – Okopowa – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Ratuszowa – Targowa – Zamoyskiego – Grochowska – WIATRACZNA.

9. OKĘCIE – ... – plac Zawiszy – Towarowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – aleja Zieleniecka – aleja Waszyngtona – Grochowska – GOCŁAWEK.

15. HUTA – ... – Andersa – Stawki – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – ... – PLAC NARUTOWICZA.

17. HUTA – ... – aleja Jana Pawła II – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Ratuszowa – Targowa – aleja Zieleniecka – aleja Waszyngtona – WIATRACZNA.

18. ŻERAŃ FSO – ... – Andersa – Stawki – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – ... – SŁUŻEWIEC.

22. POWĄZKI (CMENTARZ WOJSKOWY) – ... – Okopowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – aleja Zieleniecka – aleja Waszyngtona – WIATRACZNA.

24. KOŁO – ... – Młynarska – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – aleja Zieleniecka – aleja Waszyngtona – Grochowska – GOCŁAWEK.

25. BANACHA – ... – plac Zawiszy – Towarowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Kijowska – aleja Tysiąclecia – Kawęczyńska – KAWĘCZYŃSKA BAZYLIKA.

31. POTOCKA – ... – Andersa – Stawki – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – ... – SŁUŻEWIEC.

36. MARYMONT – ... – Andersa – Stawki – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – ... – SADYBA.

Z. STAWKI – Andersa (powrót: Andersa – Nowolipki – Zamenhofa – Lewartowskiego – STAWKI.) – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Defilad – jezdnia południowa PKiN – Emilii Plater – Nowogrodzka – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – Żurawia – Krucza – Widok – Marszałkowska) – plac Konstytucji – Waryńskiego – Boya – PLAC UNII LUBELSKIEJ (powrót: PLAC UNII LUBELSKIEJ – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji).

Z. PLAC ZAWISZY – Aleje Jerozolimskie – Poznańska – Nowogrodzka – Parkingowa – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Krucza – Widok – plac Defilad – jezdnia południowa PKiN – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie) – most i aleja Poniatowskiego – RONDO WASZYNGTONA.
[MZK Polecenie Służbowe nr 40/70;
EW 1970, nr 185, 8/9 VIII 1970, str. 7]
1970.08.11. 102 linia autobusowa zwykła stała EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – Emilii Plater – Świętokrzyska – Jasna – Zgoda – Bracka (powrót: Bracka – Szpitalna – plac Powstańców Warszawy – Świętokrzyska) – Krucza – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grenadierów – Podskarbińska – Dwernickiego – Szaserów – Garwolińska – Szklanych Domów – Wspólna Droga – OSIEDLE MŁODYCH (powrót: OSIEDLE MŁODYCH – Szaserów).

(Stara trasa: EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – ... – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Zakole – Wiatraczna (powrót: Wiatraczna – aleja Waszyngtona) – Szaserów – ... – OSIEDLE MŁODYCH.)
Przywrócenie przejazdu przez ul. Podskarbińską.

[MZK Polecenie Służbowe nr 37/70]
115 linia autobusowa zwykła stała DWORZEC WSCHODNI (LUBELSKA) – Lubelska – Zamoyskiego – Grochowska – Gocławska – Mińska (powrót: Mińska – Grochowska) – Podskarbińska – Dwernickiego – Wiatraczna – Grochowska (powrót: Grochowska – Zakole – Wiatraczna) – Płowiecka – Czecha – Kajki – Pożaryskiego – Żegańska – BURSZTYNOWA.

(Stara trasa: DWORZEC WSCHODNI (LUBELSKA) – ... – Grochowska – Gocławska – Mińska (powrót: Mińska – Grochowska) – Chrzanowskiego – Siennicka – Dwernickiego (powrót: Dwernickiego – Kickiego – Chrzanowskiego) – Wiatraczna – ... – BURSZTYNOWA.)
611 linia autobusowa nocna zwykła stała NOWE GÓRCE – Konarskiego – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – Redutowa – Olbrachta – Górczewska – Młynarska – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Zamoyskiego – Grochowska – Podskarbińska – Dwernickiego – Szaserów – Garwolińska – Szklanych Domów – Wspólna Droga – OSIEDLE MŁODYCH (powrót: OSIEDLE MŁODYCH – Szaserów).

(Stara trasa: NOWE GÓRCE – ... – Zamoyskiego – Grochowska – Zakole – Wiatraczna (powrót: Wiatraczna – Grochowska) – Szaserów – ... – OSIEDLE MŁODYCH.)
1970.08.13. 144 linia autobusowa zwykła stała PLAC ZAMKOWY – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – aleja Szucha – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Malczewskiego – Joliot-Curie (powrót: Joliot-Curie – Baszty – Bytnara – Joliot-Curie – Malczewskiego) – Woronicza – Spartańska – SPARTAŃSKA.

(Stara trasa: PLAC ZAMKOWY – ... – Puławska – Malczewskiego – Joliot-Curie – BASZTY (powrót: BASZTY – Bytnara – Joliot-Curie – Malczewskiego).)
Przedłużenie trasy wskutek powtarzających się postulatów stworzenia dojazdu do Instytutu Reumatologicznego. Przystanki dla wsiadających i wysiadających zlokalizowane zostały na wysokości Instytutu Reumatologicznego. Obsługa linii 144 przez 7 wozów krótkich z zajezdni "Woronicza".

[MZK Polecenie Służbowe nr 37/70;
EW 1970, nr 187, 11 VIII 1970, str. 5]
E linia autobusowa pospieszna stała HUTA – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Malczewskiego – Joliot-Curie – Woronicza – Spartańska – SPARTAŃSKA.
Przystanki: HUTA, ZAJEZDNIA ŻOLIBORZ (NŻ), PROZY, PRZY AGORZE, SZPITAL BIELAŃSKI, AWF, PODLEŚNA-IMiGW, ŻEROMSKIEGO, POTOCKA, POPIEŁUSZKI, RONDO ZGRUPOWANIA AK "RADOSŁAW", ANIELEWICZA, KINO FEMINA, RONDO ONZ, DW. CENTRALNY, NOWOWIEJSKA, METRO POLE MOKOTOWSKIE, METRO RACŁAWICKA, ODYŃCA, POLSKIE RADIO, METRO WIERZBNO, SAMOCHODOWA, WORONICZA, ZAJEZDNIA WORONICZA, INSTYTUT REUMATOLOGII.

(Stara trasa: HUTA – ... – Malczewskiego – Joliot-Curie – Woronicza – Bełska – Miączyńska – Spartańska – ZAJEZDNIA WORONICZA (powrót: ZAJEZDNIA WORONICZA – Woronicza).
Przystanki: HUTA, ..., WORONICZA, SPARTAŃSKA (→ZAJEZDNIA WORONICZA), INSTYTUT REUMATOLOGII (→ZAJEZDNIA WORONICZA), ZAJEZDNIA WORONICZA.)
344 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) PLAC ZAMKOWY – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – aleja Szucha – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Malczewskiego – Joliot-Curie – BASZTY (powrót: BASZTY – Bytnara – Joliot-Curie – Malczewskiego). Uruchomienie linii pomocniczej. Obsługa przez 9 wozów przegubowych z zajezdni "Woronicza".

[MZK Polecenie Służbowe nr 37/70;
EW 1970, nr 187, 11 VIII 1970, str. 5]
1970.08.15. 601 linia autobusowa nocna zwykła stała LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: WOLNOŚĆ – Nowolipki – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Woronicza – ZAJEZDNIA WORONICZA.)
Całkowita reorganizacja sieci linii autobusowych nocnych. Uwzględniono cztery zasadnicze punkty przesiadkowe: przy zbiegu ul. Emilii Plater z Alejami Jerozolimskimi, na pl. Bankowym, przy skrzyżowaniu al. Solidarności i al. Jana Pawła II oraz przy pl. Wileńskim.

[MZK Polecenie Służbowe nr 41/70;
EW 1970, nr 189, 13 VIII 1970, str. 5]
602 linia autobusowa nocna zwykła stała LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: MALOWNICZA – aleja Krakowska (powrót: aleja Krakowska – Rękodzielnicza – Skibicka – Malownicza – MALOWNICZA.) – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE).)
603 linia autobusowa nocna zwykła stała LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: PLAC ZAWISZY – Grójecka – plac Narutowicza – Filtrowa – aleja Niepodległości – Nowowiejska – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – Nowowiejska – Krzywickiego – Filtrowa) – WYŚCIGI.)
604 linia autobusowa nocna zwykła stała LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: WERSALSKA – Paryska – Francuska – aleja i most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – Krucza – Mokotowska – plac Zbawiciela – Marszałkowska – aleja Armii Ludowej – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela) – Madalińskiego – Wołoska – WOŁOSKA.)
605 linia autobusowa nocna zwykła stała LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: PLAC WILSONA – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Książęca – Rozbrat – Łazienkowska – Czerniakowska – CHEŁMSKA.)
606 linia autobusowa nocna zwykła stała LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: ZAJEZDNIA ŻOLIBORZ – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Kasprowicza – Przybyszewskiego – Żeromskiego – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – PLAC ZAWISZY.)
607 linia autobusowa nocna zwykła stała LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: HUTA – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Defilad – Emilii Plater – Nowogrodzka – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – Żurawia – Krucza – Widok – Marszałkowska) – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska – PLAC UNII LUBELSKIEJ (powrót: PLAC UNII LUBELSKIEJ – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji).)
608 linia autobusowa nocna zwykła stała LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: ZACISZE (MŁODZIEŃCZA) – Radzymińska – aleja Solidarności – Targowa – Ząbkowska – Radzymińska – Naczelnikowska – księcia Ziemowita – Swojska – JESIOTROWA.)
609 linia autobusowa nocna zwykła stała LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: PLAC HALLERA – Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – Targowa (powrót: Targowa – 11 Listopada – Inżynierska) – aleja Zieleniecka – aleja Waszyngtona – Grochowska – Płowiecka – TRAKT LUBELSKI.)
610 linia autobusowa nocna zwykła stała LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: PLAC ZAWISZY – Aleje Jerozolimskie – Poznańska – Nowogrodzka – Parkingowa – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Krucza – Widok – plac Defilad – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie) – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – 11 Listopada – Stalowa – Środkowa – Strzelecka – Szwedzka – STALOWA (powrót: STALOWA – Inżynierska – Wileńska – Targowa).)
611 linia autobusowa nocna zwykła stała LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: NOWE GÓRCE – Konarskiego – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Zamoyskiego – Grochowska – Podskarbińska – Dwernickiego – Szaserów – Garwolińska – Szklanych Domów – Wspólna Droga – OSIEDLE MŁODYCH (powrót: OSIEDLE MŁODYCH – Szaserów).)
612 linia autobusowa nocna zwykła stała LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: POWĄZKI (SYBILLI) – Powązkowska – Okopowa – Towarowa – plac Zawiszy – Raszyńska – Koszykowa – Piękna – Myśliwiecka – Łazienkowska – Czerniakowska – CHEŁMSKA.)
613 linia autobusowa nocna zwykła stała LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: STARE BEMOWO – Kaliskiego – Lazurowa – Szeligowska – Połczyńska – Powstańców Śląskich – Górczewska – Młynarska – aleja Solidarności – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE).)
614 linia autobusowa nocna zwykła stała LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: KSIĘCIA JANUSZA – Górczewska – Olbrachta – Redutowa – Wolska – Połczyńska – Dźwigowa – Globusowa – Chrobrego – Kleszczowa – Łopuszańska – aleja Krakowska – 17 Stycznia – PKP OKĘCIE.)
615 linia autobusowa nocna zwykła stała LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: KOŁO – Obozowa – Młynarska – Wolska – Skierniewicka – Siedmiogrodzka – Grzybowska – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – Prosta – Żelazna – Grzybowska) – Kopernika – Tamka – Dobra – Solec – aleja 3 Maja – PKP POWIŚLE.)
616 linia autobusowa nocna zwykła stała LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: ZAPLECZE – Płochocińska – Marywilska – Odlewnicza – Annopol – Rembielińska – Bazyliańska – Ogińskiego – Białołęcka – Wysockiego – Odrowąża – 11 Listopada – Ratuszowa – Inżynierska – Wileńska – Targowa (powrót: Targowa – 11 Listopada) – Ząbkowska – Radzymińska – Łomżyńska – OTWOCKA (powrót: OTWOCKA – Siedlecka – Folwarczna – Radzymińska).)
617 linia autobusowa nocna zwykła stała LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: CMENTARZ BRÓDNOWSKI – św. Wincentego – 11 Listopada – Ratuszowa – Inżynierska – Wileńska – Targowa (powrót: Targowa – 11 Listopada) – Lubelska – DWORZEC WSCHODNI (LUBELSKA).)
618 linia autobusowa nocna zwykła stała LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: RAKOWIECKA / ŁOWICKA – Rakowiecka (powrót: Rakowiecka – Łowicka – Narbutta – Boboli – Rakowiecka – RAKOWIECKA / ŁOWICKA.) – Puławska – plac Unii Lubelskiej – Bagatela – Belwederska (powrót: Belwederska – Zawrotna – Spacerowa – Klonowa – plac Unii Lubelskiej) – Gagarina – Czerniakowska – Powsińska – Wiertnicza – WILANÓW.)
619 linia autobusowa nocna zwykła stała LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: KASPROWICZA / OCZAPOWSKIEGO – Kasprowicza – Przybyszewskiego – Żeromskiego – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Defilad – Emilii Plater – Nowogrodzka – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – Żurawia – Krucza – Widok – Marszałkowska) – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – WILANOWSKA (pętla na ul. Puławskiej))
620 linia autobusowa nocna zwykła stała LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: OPACZEWSKA – Grójecka (powrót: Grójecka – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Białobrzeska – OPACZEWSKA.) – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Poznańska – Nowogrodzka – Parkingowa – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Krucza – Widok – plac Defilad – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie) – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grochowska – Płowiecka – Błękitna – Widoczna (powrót: Widoczna – Płowiecka) – PKP WAWER.)
621 linia autobusowa nocna zwykła stała LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: 17 STYCZNIA – Żwirki i Wigury – Raszyńska – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – plac Defilad – Emilii Plater) – Krakowskie Przedmieście – Miodowa – Senatorska – Nowy Przejazd – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Kapucyńska – Miodowa) – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – 11 Listopada – Inżynierska (powrót: Inżynierska – Wileńska – Targowa) – Dąbrowszczaków – plac Hallera – Jagiellońska – Modlińska – DĄBRÓWKA SZLACHECKA.)
622 linia autobusowa nocna zwykła stała LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: HUTA – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Malczewskiego – Joliot-Curie – Woronicza – Spartańska – SPARTAŃSKA.)
601 linia autobusowa nocna zwykła stała PKP WŁOCHY – Świerszcza – Globusowa – Dźwigowa – Połczyńska – Wolska – Redutowa – Olbrachta – Górczewska – Młynarska – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Zamoyskiego – Grochowska – Zakole – Wiatraczna (powrót: Wiatraczna – Grochowska) – Szaserów – Wspólna Droga – Grochowska – Płowiecka – Korkowa – MARYSIN. Obsługa przez 4 autobusy z zajezdni "Redutowa".

[MZK Polecenie Służbowe nr 41/70]
602 linia autobusowa nocna zwykła stała MALOWNICZA – aleja Krakowska (powrót: aleja Krakowska – Rękodzielnicza – Skibicka – Malownicza – MALOWNICZA.) – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Nowogrodzka – Parkingowa – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Krucza – Widok – plac Defilad – jezdnia południowa PKiN – Emilii Plater – EMILII PLATER) – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – Kijowska – Dworzec Wschodni (pętla) – Kijowska – Targowa – 11 Listopada – Stalowa (powrót: Stalowa – Inżynierska – Wileńska – Targowa – aleja Zieleniecka) – Szwedzka – 11 Listopada – św. Wincentego – Kondratowicza – Łabiszyńska – Toruńska – BRÓDNO UGORY (powrót: BRÓDNO UGORY – Toruńska – Rembielińska – Kondratowicza). Obsługa przez 4 autobusy z zajezdni "Ostrobramska".

[MZK Polecenie Służbowe nr 41/70]
603 linia autobusowa nocna zwykła stała STARE BEMOWO – Kaliskiego – Lazurowa – Szeligowska – Połczyńska – Powstańców Śląskich – Górczewska – Młynarska – aleja Solidarności – Okopowa – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Poznańska – Nowogrodzka – Parkingowa – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Krucza – Widok – plac Defilad – jezdnia południowa PKiN – Emilii Plater – EMILII PLATER) – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Książęca – Rozbrat – Łazienkowska – Czerniakowska – Chełmska – Sobieskiego – Idzikowskiego – Powsińska – SADYBA. Obsługa przez 4 autobusy z zajezdni "Chełmska".

[MZK Polecenie Służbowe nr 41/70]
604 linia autobusowa nocna zwykła stała ZAJEZDNIA ŻOLIBORZ – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Kasprowicza – Przybyszewskiego – Żeromskiego – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Nowogrodzka – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – Żurawia – Krucza – Widok – plac Defilad – jezdnia południowa PKiN – Emilii Plater – EMILII PLATER) – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – WILANOWSKA (kraniec na ul. Puławskiej). Obsługa przez 4 autobusy z zajezdni "Woronicza".

[MZK Polecenie Służbowe nr 41/70]
605 linia autobusowa nocna zwykła stała ORZESZKOWEJ – Opaczewska – Białobrzeska – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Nowogrodzka – Parkingowa – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Krucza – Widok – plac Defilad – jezdnia południowa PKiN – Emilii Plater – EMILII PLATER) – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grochowska – Płowiecka – Błękitna – Widoczna (powrót: Widoczna – Płowiecka) – PKP WAWER. Obsługa przez 3 autobusy z zajezdni "Redutowa".

[MZK Polecenie Służbowe nr 41/70]
606 linia autobusowa nocna zwykła stała HUTA – Nocznickiego – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Malczewskiego – Joliot-Curie – Woronicza – Racjonalizacji – Konstruktorska – Postępu – Cybernetyki – Obrzeżna – Bokserska – BOKSERSKA. Obsługa przez 4 autobusy z zajezdni "Inflancka".

[MZK Polecenie Służbowe nr 41/70]
607 linia autobusowa nocna zwykła stała PLAC HALLERA – Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – Targowa (powrót: Targowa – 11 Listopada – Inżynierska) – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Kapucyńska – Miodowa (powrót: Miodowa – Senatorska – Nowy Przejazd – aleja Solidarności) – Krakowskie Przedmieście – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Nowogrodzka – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – Żurawia – Krucza – Widok – plac Defilad – jezdnia południowa PKiN – Emilii Plater – EMILII PLATER) – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Woronicza – Spartańska – SPARTAŃSKA. Obsługa przez 3 autobusy z zajezdni "Inflancka".

[MZK Polecenie Służbowe nr 41/70]
610 linia autobusowa nocna zwykła stała KOŁO – Obozowa – Młynarska – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Nowogrodzka – Parkingowa – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Krucza – Widok – plac Defilad – jezdnia południowa PKiN – Emilii Plater – EMILII PLATER) – most i aleja Poniatowskiego – Francuska – Paryska – WERSALSKA. Obsługa przez 1 autobus z zajezdni "Woronicza".

[MZK Polecenie Służbowe nr 41/70]
611 linia autobusowa nocna zwykła stała LOTNISKO CHOPINA – Żwirki i Wigury – Raszyńska – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER. Obsługa przez 1 autobus z zajezdni "Woronicza".

[MZK Polecenie Służbowe nr 41/70]
612 linia autobusowa nocna zwykła stała ZACISZE (MŁODZIEŃCZA) – Radzymińska – Ząbkowska – Markowska – Białostocka – Targowa – 11 Listopada – Inżynierska (powrót: Inżynierska – Wileńska – Targowa – Ząbkowska) – Dąbrowszczaków – plac Hallera – Jagiellońska – Modlińska – DĄBRÓWKA SZLACHECKA. Obsługa przez 2 autobusy z zajezdni "Ostrobramska".

[MZK Polecenie Służbowe nr 41/70]
1970.08.17. 610 linia autobusowa nocna zwykła stała KOŁO – Obozowa – Płocka – Górczewska – Młynarska – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Nowogrodzka – Parkingowa – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Krucza – Widok – plac Defilad – jezdnia południowa PKiN – Emilii Plater – EMILII PLATER) – most i aleja Poniatowskiego – Francuska – Paryska – WERSALSKA.

(Stara trasa: KOŁO – Obozowa – Młynarska – ... – WERSALSKA.)
Skierowanie na trasę objazdową w związku z zamknięciem ul. Młynarskiej i Obozowej (na odcinku od ul. Leszno do ul. Płockiej).

[MZK Polecenie Służbowe nr 41/70;
EW 1970, nr 191, 15/16 VIII 1970, str. 7]
1970.08.24.
1970.09.06.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Zamknięcie trasy tramwajowej na ul. Młynarskiej i Obozowej na odcinku od al. Solidarności do pętli KOŁO w związku z generalnym remontem torowiska. Obsługa linii zastępczych przez 3 autobusy z zajezdni "Inflancka" (linia Z1) oraz 4 autobusy z zajezdni "Redutowa" (linia Z2).


1. ŻERAŃ WSCHODNI (pętla na ul. Marywilskiej) – ... – aleja Solidarności – Wolska – CMENTARZ WOLSKI.

13. CMENTARZ WOLSKI – Wolska – aleja Solidarności – ... – KAWĘCZYŃSKA-BAZYLIKA.

20. BOERNEROWO – ... – Obozowa – KOŁO.
20. STASZICA – Wolska – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Młynarska – Górczewska – STASZICA.) – Towarowa – ... – BANACHA.

20bis. STASZICA – Wolska – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Młynarska – Górczewska – STASZICA.) – Towarowa – ... – PLAC NARUTOWICZA.

24. STASZICA – Wolska – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Młynarska – Górczewska – STASZICA.) – Towarowa – ... – GOCŁAWEK.

Z1. OKOPOWA – aleja Solidarności – Młynarska – Górczewska (powrót: Górczewska – Leszno – OKOPOWA.) – Płocka – Obozowa – RAWSKA (zawracanie przy wjeździe na teren zakładu torowo-budowlanego tramwajów).

Z2. OKOPOWA – aleja Solidarności – Młynarska – Górczewska – księcia Janusza – KOŁO (powrót: KOŁO – Obozowa – Ciołka – Ożarowska – Deotymy – Górczewska – Leszno – OKOPOWA).
[MZK Polecenie Służbowe nr 43/70;
EW 1970, nr 196, 21 VIII 1970, str. 5]
1970.09.02. LINIA IMPREZOWA linia autobusowa specjalna (zwykła) PLAC DEFILAD – jezdnia południowa PKiN – Emilii Plater – Nowogrodzka – Parkingowa – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Krucza – Widok – jezdnia południowa PKiN – Emilii Plater – jezdnia północna PKiN – PLAC DEFILAD.) – most i aleja Poniatowskiego – RONDO WASZYNGTONA.
Przystanki: PL. DEFILAD, CENTRUM, MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA.
Uruchomienie kursującej tylko 2 września specjalnej linii autobusowej w związku z organizacją Międzypaństwowego Spotkania w piłce nożnej Dania - Polska na Stadionie X-lecia. Kurs wozów od godz. 14.30-16.45 oraz od godz. 18.00. Obsługa przez 10 autobusów (w godz. 14.30-16.45) oraz 15 autobusów (po godz. 18.00) wycofanych z obsługi innych linii. Opłata za przejazd 3 zł.

[MZK Polecenie Służbowe nr 44/70;
EW 1970, nr 205, 1 IX 1970, str. 5]
1970.09.04. 111 linia autobusowa zwykła stała ESPERANTO – Anielewicza – Zamenhofa – Nowolipki – Andersa – plac Bankowy – Senatorska – Wierzbowa – plac Piłsudskiego (powrót: plac Piłsudskiego – Moliera – plac Teatralny – Senatorska) – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Saska (powrót: Saska – Walecznych – Francuska – aleja i most Poniatowskiego) – Brazylijska – Międzynarodowa – ZWYCIĘZCÓW.

(Stara trasa: ESPERANTO – Miła – Smocza – Anielewicza (powrót: Anielewicza – ESPERANTO.) – Nowolipki – Andersa – ... – ZWYCIĘZCÓW.)
Otwarcie nowej pętli ESPERANTO - wycofanie z przejazdu ulicami Miłą i Esperanto.

[MZK Polecenie Służbowe nr 46/70;
EW 1970, nr 207, 3 IX 1970, str. 5]
170 linia autobusowa zwykła stała ESPERANTO – Anielewicza – aleja Jana Pawła II (powrót: aleja Jana Pawła II – Nowolipki – Smocza – Anielewicza) – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Ząbkowska (powrót: Ząbkowska – Markowska – Białostocka – Targowa) – Radzymińska – RADZYMIŃSKA.

(Stara trasa: ESPERANTO – Miła – Smocza (powrót: Smocza – Anielewicza – ESPERANTO.) – Nowolipki – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – ... &#*211; RADZYMIŃSKA.)
370 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) ESPERANTO – Anielewicza – aleja Jana Pawła II (powrót: aleja Jana Pawła II – Nowolipki – Smocza – Anielewicza) – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Ząbkowska (powrót: Ząbkowska – Markowska – Białostocka – Targowa) – Radzymińska – Naczelnikowska – Zabraniecka – MATUSZEWSKA.

(Niektóre kursy: ... – Zabraniecka – Łubinowa – ZABRANIECKA (WPRT).)

(Stara trasa: ESPERANTO – Miła – Smocza (powrót: Smocza – Anielewicza – ESPERANTO.) – Nowolipki – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – ... – MATUSZEWSKA / ZABRANIECKA (WPRT).)
1970.09.06. PALMIRY linia autobusowa specjalna (pospieszna) PLAC WILSONA – Słowackiego – Marymoncka – Pułkowa – Łomianki: Kolejowa – Dziekanów Leśny: Kolejowa – Pieńków: Kolejowa – Palmiry: Kusocińskiego – droga przez Palmiry – PALMIRY (CMENTARZ).
Przystanki: PL. WILSONA, DZIEKANÓW (NŻ), ŁOMNA, PALMIRY.
Uruchomienie kursującej tylko 6 września specjalnej linii autobusowej w związku z obchodami 26. rocznicy powstania w Puszczy Kampinoskiej. Opłata za przejazd: 6 zł (zwykły) lub 12 zł (powrotny). Obsługa przez 8 autobusów krótkich z zajezdni "Inflancka".

[MZK Polecenie Służbowe nr 45/70;
EW 1970, nr 207, 3 IX 1970, str. 5;
EW 1970, nr 209, 5/6 IX 1970, str. 7]
1970.09.06. DOŻYNKI linia tramwajowa specjalna (zwykła) DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA) – Kijowska – Targowa – Ratuszowa – Jagiellońska – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – Okopowa – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – Kijowska – DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA). Jednodniowa zmiana trasy i oznaczenia linii 30 związana z obchodami Dożynek na Stadionie Dziesięciolecia. Kursy w godz. 6-18. Obsługa wozami 13N: Zakłady R-1 i R-2 (po 6 pociągów kursujących w lewo, w tym po 3 pociągi sprzężone), Zakład R-3 (10 pociągów kursujących w prawo, w tym 5 pociągów sprzężonych) i Zakład R-4 (2 pociągi kursujące w prawo, w tym 1 pociąg sprzężony).

[MZK Polecenie Służbowe nr 47/70]
1970.09.07. POWSIN linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni świąteczne) SEZONOWE ZAWIESZENIE KURSOWANIA.

(Stała trasa: PLAC DEFILAD – jezdnia południowa PKiN – Emilii Plater – Nowogrodzka – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Polna – Nowowiejska – Chałubińskiego – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – aleja Wilanowska – Przyczółkowa – Przyczółkowa (osiedle Powsin) – Przekorna – Opieńki – POWSIN (PARK KULTURY).
Przystanki: PL. DEFILAD, DW. CENTRALNY (→PL. DEFILAD), PL. UNII LUBELSKIEJ, PARK DRESZERA (NŻ), METRO WILANOWSKA (NŻ), WILANÓW (NŻ), POWSIN.)
Zakończenie sezonu wypoczynkowego.

[MZK Polecenie Służbowe nr 49/70;
EW 1970, nr 211, 8 IX 1970, str. 4]
ŚWIDRY WIELKIE linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni świąteczne) SEZONOWE ZAWIESZENIE KURSOWANIA.

(Stała trasa: PLAC DEFILAD – Emilii Plater – Nowogrodzka – Parkingowa – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Krucza – Widok – plac Defilad – jezdnia południowa PKiN – Emilii Plater – jezdnia północna PKiN – PLAC DEFILAD.) – most i aleja Poniatowskiego – Francuska – Paryska – Wersalska – Wał Miedzeszyński – Józefów: aleja Nadwiślańska – Otwock: Mieszka I – OTWOCK (ŚWIDRY WIELKIE).
Przystanki: PL. DEFILAD, DW. CENTRALNY (→PL. DEFILAD), CENTRUM, RONDO WASZYNGTONA, LOTNISKO GOCŁAW, BRONOWSKA, STRZYGŁOWSKA, BYSŁAWSKA, ŚWIDRY MAŁE, ŚWIDRY MOST (NŻ), ŚWIDRY WIELKIE.)
1970.09.28. BIAŁOBRZEGI linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni świąteczne) SEZONOWE ZAWIESZENIE KURSOWANIA.

(Stała trasa: PLAC DEFILAD – jezdnia południowa PKiN – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – plac Bankowy – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Międzyparkowa – Słomińskiego (powrót: Słomińskiego – Dawidowskiego – Andersa) – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Modlińska – Płochocińska – Rembelszczyzna: Jana Kazimierza – Stanisławów: Jana Kazimierza – Nieporęt: Jana Kazimierza – Zegrzyńska – aleja Wojska Polskiego – Białobrzegi: aleja Wojska Polskiego – BIAŁOBRZEGI.
Przystanki: PL. DEFILAD, METRO ŚWIĘTOKRZYSKA (→PL. DEFILAD), PL. BANKOWY (NŻ), RONDO STARZYŃSKIEGO, ŻERAŃ FSO (NŻ), PŁOCHOCIŃSKA (NŻ), REMBELSZCZYZNA (NŻ), NIEPORĘT (KOŚCIÓŁ) (NŻ), NIEPORĘT (ALBATROS) (NŻ), BIAŁOBRZEGI (PLAŻA), BIAŁOBRZEGI (CAMPING), BIAŁOBRZEGI (HOTEL), BIAŁOBRZEGI.)
Zakończenie sezonu wypoczynkowego.

[MZK Polecenie Służbowe nr 54/70;
EW 1970, nr 227, 26/27 IX 1970, str. 7]
ZEGRZE linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni świąteczne) SEZONOWE ZAWIESZENIE KURSOWANIA.

(Stała trasa: PLAC DEFILAD – jezdnia południowa PKiN – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – plac Bankowy – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Międzyparkowa – Słomińskiego (powrót: Słomińskiego – Dawidowskiego – Andersa) – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Modlińska – Jabłonna: Modlińska – Zegrzyńska – Legionowo: Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Zegrze Południowe: Warszawska – ZEGRZE PKP.
Przystanki: PL. DEFILAD, METRO ŚWIĘTOKRZYSKA (→PL. DEFILAD), PL. BANKOWY (NŻ), RONDO STARZYŃSKIEGO, ŻERAŃ FSO (NŻ), PŁOCHOCIŃSKA (NŻ), JABŁONNA, LEGIONOWO, ZEGRZE (DROGA DO NIEPORĘTU) (NŻ), ZEGRZE (PLAŻA) (NŻ), ZEGRZE PKP.)
1970.10.01. 106 linia autobusowa zwykła stała NOWE GÓRCE – Konarskiego – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – Skierniewicka – Siedmiogrodzka – Grzybowska – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – Prosta – Żelazna – Grzybowska) – Emilii Plater – Twarda – plac Grzybowski – Królewska – PLAC PIŁSUDSKIEGO.

(Stara trasa: NOWE GÓRCE – ... – Wolska – Kasprzaka – Skierniewicka – Siedmiogrodzka – Grzybowska – ... – PLAC PIŁSUDSKIEGO.)
Przywrócenie ruchu kołowego na ul. Wolskiej.

[MZK Polecenie Służbowe nr 53/70;
EW 1970, nr 229, 29 IX 1970, str. 5]
155 linia autobusowa zwykła stała STRĄKOWA – Boznańskiej – Olbrachta (powrót: Olbrachta – Stroma – STRĄKOWA.) – Górczewska – Płocka – Wolska – Skierniewicka – Siedmiogrodzka – Grzybowska – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – Prosta – Żelazna – Grzybowska) – Kopernika – Tamka – Dobra – Solec – aleja 3 Maja – PKP POWIŚLE.

(Stara trasa: STRĄKOWA – ... – Górczewska – Młynarska – aleja Solidarności – Karolkowa – Grzybowska – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – Prosta – Żelazna – Grzybowska – Towarowa – aleja Solidarności) – Kopernika – ... – PKP POWIŚLE.)
355 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) KSIĘCIA JANUSZA – Górczewska – Płocka – Wolska – Skierniewicka – Siedmiogrodzka – Grzybowska – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska – Krakowskie Przedmieście – Kopernika – Świętokrzyska – NOWY ŚWIAT (powrót: NOWY ŚWIAT – Świętokrzyska – Prosta – Żelazna – Grzybowska).

(Stara trasa: KSIĘCIA JANUSZA – Górczewska – Młynarska – aleja Solidarności – Karolkowa – Grzybowska – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska – Krakowskie Przedmieście – Kopernika – Świętokrzyska – NOWY ŚWIAT (powrót: NOWY ŚWIAT – Świętokrzyska – Prosta – Żelazna – Grzybowska – Towarowa – aleja Solidarności).)
601 linia autobusowa nocna zwykła stała PKP WŁOCHY – Świerszcza – Globusowa – Dźwigowa – Połczyńska – Wolska – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Zamoyskiego – Grochowska – Zakole – Wiatraczna (powrót: Wiatraczna – Grochowska) – Szaserów – Wspólna Droga – Grochowska – Płowiecka – Korkowa – MARYSIN.

(Stara trasa: PKP WŁOCHY – ... – Wolska – Redutowa – Górczewska – Młynarska – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – ... – MARYSIN.)
603 linia autobusowa nocna zwykła stała STARE BEMOWO – Kaliskiego – Lazurowa – Szeligowska – Połczyńska – Powstańców Śląskich – Górczewska – Płocka – Wolska – aleja Solidarności – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Poznańska – Nowogrodzka – Parkingowa – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Krucza – Widok – plac Defilad – Emilii Plater – EMILII PLATER) – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Książęca – Rozbrat – Łazienkowska – Czerniakowska – Chełmska – Sobieskiego – Idzikowskiego – Powsińska – SADYBA.

(Stara trasa: STARE BEMOWO – Kaliskiego – Lazurowa – Górczewska – Młynarska – aleja Solidarności – Towarowa – ... – SADYBA.)
B linia autobusowa pospieszna stała REDUTOWA – Olbrachta – Górczewska – Płocka – Wolska – aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Defilad – Emilii Plater – Nowogrodzka – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – Żurawia – Krucza – Widok – Marszałkowska) – plac Konstytucji – Waryńskiego – Boya – plac Unii Lubelskiej – Bagatela – Belwederska (powrót: Belwederska – Zawrotna – Spacerowa – Klonowa – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Chełmska – CHEŁMSKA.
Przystanki: REDUTOWA, CIOŁKA, PŁOCKA SZPITAL, DT WOLA, ŻELAZNA, KINO "FEMINA", PL. BANKOWY, PL. DEFILAD (→CHEŁMSKA), CENTRUM (→REDUTOWA), PL. KONSTYTUCJI, PL. UNII LUBELSKIEJ, SPACEROWA, DOLNA, ZAKRZEWSKA (NŻ), CHEŁMSKA.

(Stara trasa: REDUTOWA – Olbrachta – Górczewska – Młynarska – aleja Solidarności – plac Bankowy – ... – CHEŁMSKA.
Przystanki: REDUTOWA, ..., CIOŁKA, PŁOCKA SZPITAL (→DEOTYMY), MŁYNARSKA (→WERSALSKA), DT WOLA, ..., CHEŁMSKA.)
F linia autobusowa pospieszna stała CMENTARZ WOLSKI – Fort Wola – Wolska – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Zamoyskiego – Grochowska – Płowiecka – Czecha – Kajki – Pożaryskiego – Żegańska – BURSZTYNOWA.
Przystanki: CMENTARZ WOLSKI, CMENTARZ WOLSKI (→BURSZTYNOWA), REDUTA WOLSKA, GRABOWSKA (NŻ), SOKOŁOWSKA, DT WOLA, OKOPOWA, KINO "FEMINA", PL. BANKOWY, DW. WILEŃSKI, AL. ZIELENIECKA, GOCŁAWSKA, MIĘDZYBORSKA (NŻ), WIATRACZNA, PL. SZEMBEKA, GOCŁAWEK, PŁOWIECKA, EDISONA (NŻ), TRAKT LUBELSKI, TRAWIASTA, KAJKI, ODRODZENIA (NŻ), KINO WRZOS, IX POPRZECZNA, POŻARYSKIEGO, BURSZTYNOWA.

(Stara trasa: CMENTARZ WOLSKI – Fort Wola – Wolska – Redutowa – Olbrachta – Górczewska – Młynarska – aleja Solidarności – ... – BURSZTYNOWA.
Przystanki: CMENTARZ WOLSKI, ..., REDUTA WOLSKA, JANA OLBRACHTA, CIOŁKA, PŁOCKA SZPITAL, MŁYNARSKA (→BURSZTYNOWA), DT WOLA, ..., BURSZTYNOWA.)
K linia autobusowa pospieszna stała DEOTYMY – Deotymy – Brożka – Ciołka (powrót: Ciołka – Ożarowska – DEOTYMY.) – Górczewska – Płocka – Wolska – aleja Solidarności – Okopowa – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Poznańska – Nowogrodzka – Parkingowa – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Krucza – Widok – plac Defilad – jezdnia południowa PKiN – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie) – most i aleja Poniatowskiego – Francuska – Zwycięzców – Saska – aleja Stanów Zjednoczonych – Paryska – WERSALSKA.
Przystanki: DEOTYMY, BROŻKA, CIOŁKA, PŁOCKA-SZPITAL, DT WOLA, OKOPOWA, RONDO DASZYŃSKIEGO, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, PL. DEFILAD (→WERSALSKA), CENTRUM (→DEOTYMY), MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA, OBROŃCÓW, STACJA KRWIODAWSTWA (NŻ), WERSALSKA.

(Stara trasa: DEOTYMY – ... – Górczewska – Młynarska – aleja Solidarności – Towarowa – ... – WERSALSKA.
Przystanki: DEOTYMY, BROŻKA, CIOŁKA, PŁOCKA SZPITAL (→DEOTYMY), MŁYNARSKA (→WERSALSKA), DT WOLA, ..., WERSALSKA.)
1970.10.04. 369 linia autobusowa zwykła okresowa (kursuje w dni robocze w godzinach szczytu oraz w niedziele w godz. 9-17) DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA) – Kijowska – Targowa – 11 Listopada (powrót: 11 Listopada – Ratuszowa – Inżynierska – Wileńska – Targowa) – św. Wincentego – CMENTARZ BRÓDNOWSKI. Wprowadzenie kursowania w niedziele w celu usprawnienia dojazdu do Cmentarza Bródnowskiego.

[MZK Polecenie Służbowe nr 54/70;
EW 1970, nr 232, 2 X 1970, str. 5]
1970.10.05. CHOJNÓW linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni świąteczne) SEZONOWE ZAWIESZENIE KURSOWANIA.

(Stała trasa: PLAC DEFILAD – jezdnia południowa PKiN – Emilii Plater – Nowogrodzka – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Polna – Nowowiejska – Chałubińskiego – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – jezdnia północna PKiN – PLAC DEFILAD.) – Mysiadło: Puławska – Piaseczno: (Puławska – Kościuszki – 17 Stycznia – Asfaltowa?) – Chojnów: Asfaltowa – CHOJNÓW.
Przystanki: PL. DEFILAD, DW. CENTRALNY (→PL. DEFILAD), PL. UNII LUBELSKIEJ, PARK DRESZERA, METRO WILANOWSKA, PYRY, DĄBRÓWKA, IWICZNA, PIASECZNO, ŻABIENIEC, STEFANÓW, CHOJNÓW.)
Zakończenie sezonu wypoczynkowego.

[MZK Polecenie Służbowe nr 54/70;
EW 1970, nr 227, 26/27 IX 1970, str. 7]
MAGDALENKA linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni świąteczne) SEZONOWE ZAWIESZENIE KURSOWANIA.

(Stała trasa: PLAC DEFILAD – jezdnia południowa PKiN – Emilii Plater (powrót: Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – aleja Krakowska – Raszyn: aleja Krakowska – Falenty: aleja Krakowska – Janki: aleja Krakowska – Nowy Sękocin: aleja Krakowska – Stary Sękocin: aleja Krakowska – Sękocin Las: aleja Krakowska – Słoneczna – Magdalenka: Słoneczna – MAGDALENKA.
Przystanki: PL. DEFILAD, DW. CENTRALNY (→PL. DEFILAD), PL. NARUTOWICZA, BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 ROKU, HYNKA, OKĘCIE, RASZYN, JANKI, SĘKOCIN NOWY, SĘKOCIN STARY, SĘKOCIN LAS, MAGDALENKA LAS (NŻ), MAGDALENKA.)
STRUGA linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni świąteczne) SEZONOWE ZAWIESZENIE KURSOWANIA.

(Stała trasa: PLAC DEFILAD – jezdnia południowa PKiN – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – plac Bankowy – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Radzymińska – Ząbki: Radzymińska – Marki: Piłsudskiego – MARKI (STRUGA).
Przystanki: PL. DEFILAD, METRO ŚWIĘTOKRZYSKA (→PL. DEFILAD), PL. BANKOWY, DW. WILEŃSKI, SZWEDZKA (NŻ), PIOTRA SKARGI, MŁODZIEŃCZA, DREWNICA, MARKI (STACJA KOLEJKI), MARKI (GRN), PUSTELNIK I, PUSTELNIK II, PUSTELNIK II (MAŁA) (NŻ), STRUGA (STACJA KOLEJKI), STRUGA (LAS).)
1970.10.11. ZMIANY OBSŁUGOWE:
• linia 100L - przeniesienie z zajezdni "Inflancka" do zajezdni "Chełmska" (4 wozy całodzienne w dzień powszedni i świąteczny).
[MZK Polecenie Służbowe nr 355/70]
1970.10.11.
godz. 9-13
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Zamknięcie trasy tramwajowej na ul. Grójeckiej i w al. Krakowskiej na odcinku od ul. Banacha do pętli OKĘCIE w związku z "szeroko zakrojonymi pracami społecznymi" przy porządkowaniu ul. Grójeckiej (wraz z torowiskiem tramwajowym).


7. BANACHA – Banacha – Grójecka – ... – DWORZEC WSCHODNI.

9. BANACHA – Banacha – Grójecka – ... – GOCŁAWEK.

14. BANACHA – Banacha – Grójecka – ... – WILANÓW.

Z. BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 ROKU – Grójecka – aleja Krakowska – OKĘCIE.
1970.10.11. 202 linia autobusowa podmiejska zwykła stała FALENICA – Bysławska – Wał MiedzeszyńskiJózefów: aleja Nadwiślańska – Otwock: Mieszka I – OTWOCK (ŚWIDRY WIELKIE).

(Stara trasa: WAŁ MIEDZESZYŃSKI / BYSŁAWSKA – Wał Miedzeszyński – ... – OTWOCK (ŚWIDRY WIELKIE).)
Przedłużenie trasy w celu bardziej dogodnego powiązania komunikacyjnego. "Zbliżenie pozwoli na stałą kontrolę regularnego kursowania przez ekspedycję MZK w Falenicy." Obsługa przez 2 autobusy z zajezdni "Inflancka".

[MZK Polecenie Służbowe nr 56/70]
1970.10.12. ZMIANY OBSŁUGOWE:
• linia 103 - wprowadzenie wozów przegubowych na brygady całodzienne (obsługa przez 14 wozów, w tym 7 całodziennych).
• linia 148 - przeniesienie w dzień powszedni wozów całodziennych z zajezdni "Chełmska" do zajezdni "Inflancka" (6 wozów).
• linia 148 - wprowadzenie wozów przegubowych na brygady całodzienne (obsługa przez 12 wozów, w tym 6 całodziennych).
[MZK Polecenie Służbowe nr 55/70]
1970.10.15. ZMIANY OBSŁUGOWE:
• linia 102 - wprowadzenie wozów przegubowych na brygady całodzienne (obsługa przez 16 wozów, w tym 6 całodziennych).
[MZK Polecenie Służbowe nr 55/70]
1970.10.19. 138
BIS
linia autobusowa zwykła okresowa (kursuje w dni robocze w godz. 6.00 - 17.00) PLAC KONSTYTUCJI – Marszałkowska – Nowogrodzka – Parkingowa – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Krucza – Mokotowska – Koszykowa – PLAC KONSTYTUCJI.) – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – Ząbkowska (powrót: Ząbkowska – Markowska – Białostocka – Targowa) – Radzymińska – Naczelnikowska – Zabraniecka – Gwarków – UTRATA SKŁAD. Uruchomienie linii jako wydłużonego wariantu linii 138 z zachowaniem objazdu skrzyżowania ul. Marszałkowskiej i Alej Jerozolimskich.

[MZK Polecenie Służbowe nr 58/70;
EW 1970, nr 232, 2 X 1970, str. 5]
370 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) ESPERANTO – Anielewicza – aleja Jana Pawła II (powrót: aleja Jana Pawła II – Nowolipki – Smocza – Anielewicza) – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – Ząbkowska (powrót: Ząbkowska – Markowska – Białostocka – Targowa) – Radzymińska – Naczelnikowska – Zabraniecka – MATUSZEWSKA.

(Stara trasa niektórych kursów: ESPERANTO – ... – Zabraniecka – Łubinowa – ZABRANIECKA (WPRT).)
Likwidacja wydłużonych kursów w związku z uruchomieniem linii 138bis.

[MZK Polecenie Służbowe nr 58/70]
1970.10.19. ZMIANY OBSŁUGOWE:
• linia 169 - wprowadzenie wozów przegubowych na brygady całodzienne (obsługa przez 24 wozy, w tym 8 całodziennych).
[MZK Polecenie Służbowe nr 58/70]
1970.10.26. E linia autobusowa pospieszna stała HUTA – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Malczewskiego – Joliot-Curie – Woronicza – Spartańska – SPARTAŃSKA.
Przystanki: HUTA, ZAJEZDNIA ŻOLIBORZ (NŻ), PROZY, PRZY AGORZE, SZPITAL BIELAŃSKI, AWF, PODLEŚNA-IMiGW, ŻEROMSKIEGO, POTOCKA, POPIEŁUSZKI, RONDO ZGRUPOWANIA AK "RADOSŁAW", ANIELEWICZA, KINO FEMINA, RONDO ONZ, DW. CENTRALNY, NOWOWIEJSKA, METRO POLE MOKOTOWSKIE, METRO RACŁAWICKA, ODYŃCA, POLSKIE RADIO, METRO WIERZBNO, SAMOCHODOWA, WORONICZA, ZAJEZDNIA WORONICZA, INSTYTUT REUMATOLOGII (NŻ), SPARTAŃSKA.
Przeniesienie przystanków dla wsiadających i wysiadających w rejon skrzyżowania ul. Spartańskiej z ul. Miączyńską.

[MZK Polecenie Służbowe nr 59/70]
1970.10.26. ZMIANY OBSŁUGOWE:
• linia 109 - wprowadzenie wozów przegubowych na brygady całodzienne (obsługa przez 10 wozów, w tym 5 całodziennych).
• linia 132 - wprowadzenie wozów przegubowych na brygady całodzienne (obsługa przez 21 wozów, w tym 7 całodziennych).
• linia 136 - wprowadzenie wozów przegubowych na brygady całodzienne (obsługa przez 14 wozów, w tym 6 całodziennych).
[MZK Polecenie Służbowe nr 59/70]
1970.11.01. 369 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA) – Kijowska – Targowa – 11 Listopada (powrót: 11 Listopada – Ratuszowa – Inżynierska – Wileńska – Targowa) – św. Wincentego – CMENTARZ BRÓDNOWSKI. Likwidacja kursów niedzielnych.
1970.11.01. PL. DEFILAD

POWĄZKI
(CMENTARZ WOJSKOWY)
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC DEFILAD – jezdnia południowa PKiN – Emilii Plater (powrót: Emilii Plater – jezdnia północna PKiN – PLAC DEFILAD.) – Świętokrzyska – Marszałkowska – plac Bankowy – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II – Broniewskiego – Krasińskiego – Powązkowska – POWĄZKI (SYBILLI).
Przystanki: PL. DEFILAD, PL. BANKOWY, KINO FEMINA, RONDO RADOSŁAWA, POWĄZKI (SYBILLI).
Uruchomienie linii cmentarnych. Więcej szczegółów znajduje się TUTAJ.
PL. DEFILAD

POWĄZKI
(IV BRAMA)
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC DEFILAD – jezdnia południowa PKiN – Emilii Plater (powrót: Emilii Plater – jezdnia północna PKiN – PLAC DEFILAD.) – Świętokrzyska – Marszałkowska – plac Bankowy – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II – Broniewskiego – Matysiakówny – Rydygiera – Przasnyska – Duchnicka – POWĄZKI (IV BRAMA) (powrót: POWĄZKI (IV BRAMA) – Powązkowska – Dzika – aleja Jana Pawła II).
Przystanki: PL. DEFILAD, PL. BANKOWY, KINO FEMINA, RONDO RADOSŁAWA, POWĄZKI (IV BRAMA).
PL. DEFILAD

POWĄZKI
(OSTROROGA)
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC DEFILAD – jezdnia południowa PKiN – Emilii Plater (powrót: Emilii Plater – jezdnia północna PKiN – PLAC DEFILAD.) – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – Wolska – Płocka – Ostroroga – POWĄZKI (OSTROROGA) (powrót: POWĄZKI (OSTROROGA) – Wawrzyszewska – Obozowa – Płocka).
Przystanki: PL. DEFILAD, KINO FEMINA, OKOPOWA, ZAJEZDNIA WOLA, POWĄZKI (OSTROROGA).
PL. DEFILAD

CMENTARZ BRÓDNOWSKI
(ŚW. WINCENTEGO)
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC DEFILAD – jezdnia południowa PKiN – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – plac Bankowy – Andersa – Muranowska – Konwiktorska – Zakroczymska – Szymanowska – Słomińskiego (powrót: Słomińskiego – Dawidowskiego – Andersa) – most Gdański – Starzyńskiego – św. Wincentego – CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO).
Przystanki: PL. DEFILAD, PL. BANKOWY, DW. GDAŃSKI (→PL. DEFILAD), RONDO STARZYŃSKIEGO, CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO).
PL. DEFILAD

CMENTARZ BRÓDNOWSKI
(ODROWĄŻA)
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC DEFILAD – jezdnia południowa PKiN – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – PLAC DEFILAD.) – plac Bankowy – Andersa – Muranowska – Konwiktorska – Zakroczymska – Szymanowska – Słomińskiego (powrót: Słomińskiego – Dawidowskiego – Andersa) – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Pożarowa – CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ODROWĄŻA) (powrót: CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ODROWĄŻA) – Odrowąża – 11 Listopada – Starzyńskiego).
Przystanki: PL. DEFILAD. PL. BANKOWY, DW. GDAŃSKI (→PL. DEFILAD), RONDO STARZYŃSKIEGO, CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ODROWĄŻA).
PL. NARUTOWICZA

POWĄZKI
(CMENTARZ WOJSKOWY)
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – plac Zawiszy – Towarowa – Okopowa – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II – Broniewskiego – Krasińskiego – Powązkowska – POWĄZKI (SYBILLI).
Przystanki: PL. NARUTOWICZA, PL. ZAWISZY, OKOPOWA, KINO FEMINA, RONDO RADOSŁAWA, POWĄZKI (SYBILLI).
PL. NARUTOWICZA

POWĄZKI
(IV BRAMA)
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – plac Zawiszy – Towarowa – Okopowa – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II – Broniewskiego – Matysiakówny – Rydygiera – Przasnyska – Duchnicka – POWĄZKI (IV BRAMA) (powrót: POWĄZKI (IV BRAMA) – Powązkowska – Dzika – aleja Jana Pawła II).
Przystanki: PL. NARUTOWICZA, PL. ZAWISZY, OKOPOWA, KINO FEMINA, RONDO RADOSŁAWA, POWĄZKI (IV BRAMA).
PL. NARUTOWICZA

POWĄZKI
(OSTROROGA)
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – plac Zawiszy – Towarowa – Okopowa – aleja Solidarności – Wolska – Płocka – Ostroroga – POWĄZKI (OSTROROGA) (powrót: POWĄZKI (OSTROROGA) – Wawrzyszewska – Obozowa – Płocka).
Przystanki: PL. NARUTOWICZA, PL. ZAWISZY, OKOPOWA, ZAJEZDNIA WOLA, POWĄZKI (OSTROROGA).
PL. NARUTOWICZA

CMENTARZ BRÓDNOWSKI
(ŚW. WINCENTEGO)
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Poznańska – Nowogrodzka – Parkingowa – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Krucza – Widok – plac Defilad – jezdnia południowa PKiN – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie) – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – 11 Listopada (powrót: 11 Listopada – Ratuszowa – Inżynierska – Wileńska – Targowa) – św. Wincentego – CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO).
Przystanki: PL. NARUTOWICZA, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, PL. DEFILAD (→PL. NARUTOWICZA), CENTRUM (→CM. BRÓDNOWSKI), MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA, AL. ZIELENIECKA, DW. WILEŃSKI, CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO).
PL. TRZECH KRZYŻY

CMENTARZ BRÓDNOWSKI
(ŚW. WINCENTEGO)
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC TRZECH KRZYŻY – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – 11 Listopada (powrót: 11 Listopada – Ratuszowa – Inżynierska – Wileńska – Targowa) – św. Wincentego – CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO).
Przystanki: PL. TRZECH KRZYŻY, MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA, AL. ZIELENIECKA, DW. WILEŃSKI, CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO).
WIATRACZNA

POWĄZKI
(CMENTARZ WOJSKOWY)
linia autobusowa cmentarna pospieszna WIATRACZNA – aleja Waszyngtona – aleja i most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – Krucza – Widok – plac Defilad – jezdnia południowa PKiN – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Poznańska – Nowogrodzka – Parkingowa – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego) – aleja Jana Pawła II – Broniewskiego – Krasińskiego – Powązkowska – POWĄZKI (SYBILLI).
Przystanki: WIATRACZNA, RONDO WASZYNGTONA, MUZEUM NARODOWE, CENTRUM (→CM. BRÓDNOWSKI), PL. DEFILAD (→PL. NARUTOWICZA), DW. CENTRALNY, KINO FEMINA, RONDO RADOSŁAWA, POWĄZKI (SYBILLI).
WIATRACZNA

POWĄZKI
(IV BRAMA)
linia autobusowa cmentarna pospieszna WIATRACZNA – aleja Waszyngtona – aleja i most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – Krucza – Widok – plac Defilad – jezdnia południowa PKiN – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Poznańska – Nowogrodzka – Parkingowa – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego) – aleja Jana Pawła II – Broniewskiego – Matysiakówny – Rydygiera – Przasnyska – Duchnicka – POWĄZKI (IV BRAMA) (powrót: POWĄZKI (IV BRAMA) – Powązkowska – Dzika – aleja Jana Pawła II).
Przystanki: WIATRACZNA, RONDO WASZYNGTONA, MUZEUM NARODOWE, CENTRUM (→CM. BRÓDNOWSKI), PL. DEFILAD (→PL. NARUTOWICZA), DW. CENTRALNY, KINO FEMINA, RONDO RADOSŁAWA, POWĄZKI (IV BRAMA).
WIATRACZNA

CMENTARZ BRÓDNOWSKI
(ŚW. WINCENTEGO)
linia autobusowa cmentarna pospieszna WIATRACZNA – Grochowska – Zamoyskiego – Targowa – 11 Listopada (powrót: 11 Listopada – Ratuszowa – Inżynierska – Wileńska – Targowa) – św. Wincentego – CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO).
Przystanki: WIATRACZNA, AL. ZIELENIECKA, DW. WILEŃSKI, CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO).
POWĄZKI
(CMENTARZ WOJSKOWY)

CMENTARZ BRÓDNOWSKI
(ODROWĄŻA)
linia autobusowa cmentarna pospieszna POWĄZKI (SYBILLI) – Powązkowska – Okopowa – Słomińskiego (powrót: Słomińskiego – aleja Jana Pawła II – Broniewskiego – Krasińskiego – Powązkowska) – most Gdański – Starzyńskiego – 11 Listopada – św. Wincentego – CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO).
Przystanki: POWĄZKI (SYBILLI), POWĄZKI (IV BRAMA) (→CM. BRÓDNOWSKI), RONDO RADOSŁAWA, DWORZEC GDAŃSKI, RONDO STARZYŃSKIEGO, CMENTARZ BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO).
PL. WILSONA

PALMIRY
linia autobusowa cmentarna pospieszna PLAC WILSONA – Słowackiego – Marymoncka – Pułkowa – Łomianki: Kolejowa – Dziekanów Leśny: Kolejowa – Pieńków: Kolejowa – Palmiry: Kusocińskiego – droga przez Palmiry – PALMIRY.
Przystanki: PL. WILSONA, DZIEKANÓW, ŁOMNA, PALMIRY.
1970.11.02. W linia autobusowa sezonowa pospieszna (kursuje w dni wyścigów konnych) SEZONOWE ZAWIESZENIE KURSOWANIA.

(Stała trasa: PLAC DEFILAD – Emilii Plater – Nowogrodzka – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – Żurawia – Krucza – Widok – PLAC DEFILAD.) – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – WYŚCIGI.)
Koniec sezonu.
1970.11.08. PKP linia autobusowa specjalna (pospieszna) DWORZEC WSCHODNI (LUBELSKA) – Lubelska – Zamoyskiego – Grochowska – Marsa – Cyrulików – Wesoła: Okuniewska – Sulejówek: Okuniewska – aleja Piłsudskiego – Dworcowa – Krasińskiego – Staszica – PKP SULEJÓWEK MIŁOSNA.
Przystanki: DWORZEC WSCHODNI (LUBELSKA), PL. SZEMBEKA, PKP GOCŁAWEK, PKP REMBERTÓW, PKP WESOŁA, PKP WOLA GRZYBOWSKA, PKP SULEJÓWEK, PKP SULEJÓWEK MIŁOSNA.
Uruchomienie linii specjalnej kursującej 8 listopada w związku z robotami elektryfikacyjnymi na odcinku Warszawa Wschodnia - Sulejówek Miłosna.
1970.11.16. 602 linia autobusowa nocna zwykła stała MALOWNICZA – aleja Krakowska (powrót: aleja Krakowska – Rękodzielnicza – Skibicka – Malownicza – MALOWNICZA.) – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Nowogrodzka – Parkingowa – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Krucza – Widok – plac Defilad – jezdnia południowa PKiN – Emilii Plater – EMILII PLATER) – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – Kijowska – Dworzec Wschodni (pętla) – Kijowska – Targowa – 11 Listopada – Stalowa (powrót: Stalowa – Inżynierska – Wileńska – Targowa) – Szwedzka – 11 Listopada – św. Wincentego – Kondratowicza – Łabiszyńska – Toruńska – BRÓDNO UGORY (powrót: BRÓDNO UGORY – Toruńska – Rembielińska – Kondratowicza).

(Stara trasa: MALOWNICZA – ... – aleja Zieleniecka – Targowa – Kijowska – Dworzec Wschodni (pętla) – Kijowska – Targowa – 11 Listopada – Stalowa (powrót: Stalowa – Inżynierska – Wileńska – Targowa – aleja Zieleniecka) – Szwedzka – ... – BRÓDNO UGORY.)
Wprowadzenie podjazdów do Dworca Wschodniego także dla kursów w kierunku Okęcia.

[MZK Polecenie Służbowe nr 63/70]
1970.11.25. OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wprowadzenie tras objazdowych w godz. 5-17 w związku z awarią przewodów wodociągowych w rejonie skrzyżowania ulic Wolskiej i Redutowej. Obsługa linii zastępczej przez 12 autobusów.


10. OSIEDLE WOLSKA – aleja Prymasa Tysiąclecia – ... – SŁUŻEWIEC.

26. STASZICA – Wolska – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Młynarska – Górczewska – STASZICA.) – ... – WIATRACZNA.

27. HUTA – ... – Wolska – Skierniewicka – Kasprzaka – aleja Prymasa Tysiąclecia – OSIEDLE WOLSKA..

Z. OKOPOWA – aleja Solidarności – Wolska – Fort Wola – CMENTARZ WOLSKI.
[EW 1970, nr 278, 25 XI 1970, str. 1;
EW 1970, nr 279, 26 XI 1970, str. 1]
1970.11.29. OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Wprowadzenie tras objazdowych na Woli w związku z awarią wodociągową w rejonie skrzyżowania ulic Wolskiej i Redutowej oraz na Okęciu w związku z przebudową pętli tramwajowej.


7. BANACHA – Banacha – Grójecka – ... – DWORZEC WSCHODNI.

9. BANACHA – Banacha – Grójecka – ... – GOCŁAWEK.

10. OSIEDLE WOLSKA – aleja Prymasa Tysiąclecia – ... – SŁUŻEWIEC.

14. BANACHA – Banacha – Grójecka – ... – WILANÓW.

26. STASZICA – Wolska – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Młynarska – Górczewska – STASZICA.) – ... – WIATRACZNA.

27. HUTA – ... – Wolska – Skierniewicka – Kasprzaka – aleja Prymasa Tysiąclecia – OSIEDLE WOLSKA.

Z. OKOPOWA – aleja Solidarności – Wolska – Fort Wola – CMENTARZ WOLSKI.

Z. BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 ROKU – Grójecka – aleja Krakowska – Rękodzielnicza – Skibicka – Malownicza – MALOWNICZA (powrót: MALOWNICZA – aleja Krakowska).
[EW 1970, nr 281, 28/29 XI 1970, str. 7]
1970.11.30. 137 linia autobusowa zwykła stała WIATRACZNA – Grochowska – Płowiecka – Korkowa – Wesoła: Wspólna – WESOŁA (OSIEDLE ZIELONA).

(Stara trasa: WIATRACZNA – ... – Korkowa – PŁATNERSKA.)
Przedłużenie trasy do osiedla Zielona w Wesołej. Obsługa przez 5 krótkich autobusów z zajezdni "Ostrobramska".

[MZK Polecenie Służbowe nr 64/70;
EW 1970, nr 297, 17 XII 1970, str. 5]
137
BIS
linia autobusowa zwykła stała WIATRACZNA – Grochowska – Płowiecka – Korkowa – MARYSIN. Wprowadzenie kursowania przez cały tydzień wraz ze zmianą oznaczenia w związku z potrzebą przewozu dużej ilości pasażerów w godzinach pozaszczytowych w rejonie osiedla Marysin Wawerski i na ciągu ulic Grochowskiej i Płowieckiej, a także w celu ułatwienia dojazdu pracownikom drugiej zmiany. Obsługa przez 11 autobusów przegubowych w dni powszednie oraz 3 krótkie w dni świąteczne z zajezdni "Ostrobramska".

[MZK Polecenie Służbowe nr 64/70;
EW 1970, nr 279, 26 XI 1970, str. 3]
337 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) LIKWIDACJA LINII.

(Stara trasa: WIATRACZNA – Grochowska – Płowiecka – Korkowa – MARYSIN.)
1970.12.05.
godz. 20.00

1970.12.06.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Zamknięcie ruchu tramwajowego na ul. Woronicza w związku z wymianą sieci trakcyjnej.


18. ŻERAŃ FSO – ... – plac Zbawiciela – Nowowiejska – aleja Niepodległości – Rakowiecka – Boboli – Wołoska – Marynarska – SŁUŻEWIEC.

31. POTOCKA – ... – plac Zbawiciela – Nowowiejska – aleja Niepodległości – Rakowiecka – Boboli – Wołoska – Marynarska – SŁUŻEWIEC.

33. PIASKI – ... – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – WILANOWSKA.

Z. KRÓLIKARNIA – Puławska – Woronicza (powrót: Woronicza – Puławska – Idzikowskiego (zawrotka) – Puławska – Malczewskiego (zawrotka) – Puławska – KRÓLIKARNIA.) – Spartańska – SPARTAŃSKA.
[MZK Polecenie Służbowe nr 65/70;
EW 1970, nr 286, 4 XII 1970, str. 5]
1970.12.06. 130 linia autobusowa zwykła stała DWORZEC GŁÓWNY – Towarowa – Srebrna – Miedziana – Chmielna – Żelazna – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Towarowa – DWORZEC GŁÓWNY.) – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Rakowiecka – Puławska (powrót: Puławska – Madalińskiego – Sandomierska – Rakowiecka) – Dolna – Konduktorska – PIASECZYŃSKA (powrót: PIASECZYŃSKA – Dolna).

(Stara trasa: DWORZEC GŁÓWNY – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – ... – PIASECZYŃSKA.)
Skierowanie nową trasą celem zwiększenia bezpieczeństwa ruchu w rejonie Dworca Głównego i wyeliminowania uciążliwego przejazdu przez ul. Towarową i rondo na pl. Zawiszy.

[MZK Polecenie Służbowe nr 66/70;
EW 1970, nr 286, 4 XII 1970, str. 5]
1970.12.10.
1970.12.19.
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Zamknięcie po godz. 23.00 ruchu tramwajowego na odcinku ul. Marszałkowskiej (od ul. Stawki do pl. Zbawiciela) w związku z koniecznością przyspieszenia robót torowych.


2. PELCOWIZNA – ... – Andersa – Stawki – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – ... – WILANÓW.

4. CZYNSZOWA – ... – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – ... – WILANOWSKA.

15. HUTA – ... – Andersa – Stawki – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – ... – PLAC NARUTOWICZA.

18. ŻERAŃ FSO – ... – Andersa – Stawki – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – ... – SŁUŻEWIEC.

31. POTOCKA – ... – Andersa – Stawki – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – ... – SŁUŻEWIEC.

36. MARYMONT – ... – Andersa – Stawki – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – ... – SADYBA.

Z. STAWKI – Andersa (powrót: Andersa – Nowolipki – Zamenhofa – Lewartowskiego – STAWKI.) – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Boya – PLAC UNII LUBELSKIEJ (powrót: PLAC UNII LUBELSKIEJ – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji).
[EW 1970, nr 291, 10 XII 1970, str. 5]
1970.12.13. OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY Zamknięcie trasy na ul. Grójeckiej i w al. Krakowskiej na odcinku od ul. Banacha do pętli OKĘCIE w związku z włączaniem do ruchu nowych torów pętli tramwajowej na Okęciu.


7. BANACHA – Banacha – Grójecka – ... – DWORZEC WSCHODNI.

9. BANACHA – Banacha – Grójecka – ... – GOCŁAWEK.

14. BANACHA – Banacha – Grójecka – ... – WILANÓW.

Z. BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 ROKU – Grójecka – aleja Krakowska – Rękodzielnicza – Skibicka – Malownicza – MALOWNICZA (powrót: MALOWNICZA – aleja Krakowska).
[EW 1970, nr 291, 10 XII 1970, str. 5]
1970.12.23. 158 linia autobusowa zwykła stała EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Poznańska – Nowogrodzka – Parkingowa – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Krucza – Widok – plac Defilad – Emilii Plater – EMILII PLATER. ) – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Kinowa – Rozłucka – Turbinowa – Spalinowa – Grenadierów – Ostrobramska – ZAMIENIECKA.

(Stara trasa: EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – ... – aleja Waszyngtona – Grenadierów – Ostrobramska – ZAMIENIECKA.)
Przedłużenie trasy pod wpływem postulatów pasażerów w celu poprawienia obsługi komunikacyjnej rejonu Przyczółka Grochowskiego.

[EW 1970, nr 302, 23 XII 1970, str. 5]
1970.12.30.
ok. godz. 22.00.
112 linia autobusowa zwykła stała WOLNOŚĆ – Nowolipki – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Rakowiecka – aleja Niepodległości – Odyńca – WOŁOSKA.

(Stara trasa: WOLNOŚĆ – ... – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Defilad – jezdnia południowa PKiN – Emilii Plater – Nowogrodzka – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – Żurawia – Krucza – Widok – Marszałkowska) – plac Konstytucji – ... – WOŁOSKA.)
Zakończenie budowy ronda Dmowskiego.

[MZK Polecenie Służbowe nr 71/70;
EW 1970, nr 307, 30 XII 1970, str. 1, 5]
128 linia autobusowa zwykła stała WIŚLICKA – Pruszkowska – Żwirki i Wigury – Raszyńska – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Książęca – Ludna – Solec – Dobra – MARIENSZTAT (powrót: MARIENSZTAT – Sowia – Furmańska – Karowa – Dobra).

(Stara trasa: WIŚLICKA – ... – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Poznańska – Nowogrodzka – Parkingowa – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Krucza – Widok – plac Defilad – jezdnia południowa PKiN – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie) – Nowy Świat – ... – MARIENSZTAT.)
138 linia autobusowa zwykła stała PLAC KONSTYTUCJI – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – Ząbkowska (powrót: Ząbkowska – Markowska – Białostocka – Targowa) – Radzymińska – Naczelnikowska – Zabraniecka – MATUSZEWSKA.

(Stara trasa: PLAC KONSTYTUCJI – Marszałkowska – Nowogrodzka – Parkingowa – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Krucza – Mokotowska – Koszykowa – PLAC KONSTYTUCJI.) – most i aleja Poniatowskiego – ... – MATUSZEWSKA.)
138
BIS
linia autobusowa zwykła okresowa (kursuje w dni robocze w godz. 6.00 - 17.00) PLAC KONSTYTUCJI – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – Ząbkowska (powrót: Ząbkowska – Markowska – Białostocka – Targowa) – Radzymińska – Naczelnikowska – Zabraniecka – Gwarków – UTRATA SKŁAD.

(Stara trasa: PLAC KONSTYTUCJI – Marszałkowska – Nowogrodzka – Parkingowa – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Krucza – Mokotowska – Koszykowa – PLAC KONSTYTUCJI.) – most i aleja Poniatowskiego – ... – UTRATA SKŁAD.)
158 linia autobusowa zwykła stała EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Kinowa – Rozłucka – Turbinowa – Spalinowa – Grenadierów – Ostrobramska – ZAMIENIECKA.

(Stara trasa: EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Poznańska – Nowogrodzka – Parkingowa – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Krucza – Widok – plac Defilad – jezdnia południowa PKiN – Emilii Plater – EMILII PLATER. ) – most i aleja Poniatowskiego – ... – ZAMIENIECKA.)
166 linia autobusowa zwykła stała MŁYNÓW – Płocka (powrót: Płocka – Gostyńska – Obozowa – MŁYNÓW.) – Górczewska – Leszno – Okopowa – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Leszno) – plac Bankowy – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Książęca – Rozbrat – Śniegockiej – Czerniakowska – ZAGÓRNA (powrót: ZAGÓRNA – Czerniakowska – Górnośląska – Rozbrat).

(Stara trasa: MŁYNÓW – ... – plac Bankowy – Marszałkowska – Świętokrzyska – Jasna – Zgoda – Krucza (powrót: Krucza – Widok – Marszałkowska) – Aleje Jerozolimskie – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Książęca – Rozbrat – Śniegockiej – Czerniakowska – ZAGÓRNA.)
168 linia autobusowa zwykła stała RAKOWIECKA / ŁOWICKA – Rakowiecka (powrót: Rakowiecka – aleja Niepodległości – Narbutta – Łowicka – RAKOWIECKA / ŁOWICKA.) – Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji (powrót: plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska) – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – Francuska – Zwycięzców – Saska – Brazylijska – Międzynarodowa – ZWYCIĘZCÓW.

(Stara trasa: RAKOWIECKA / ŁOWICKA – ... – plac Konstytucji – Marszałkowska – Nowogrodzka – Parkingowa – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Krucza – Wilcza – Marszałkowska) – most i aleja Poniatowskiego – ... – ZWYCIĘZCÓW.)
175 linia autobusowa zwykła stała NOWY ŚWIAT – Świętokrzyska – Nowy Świat (powrót: Nowy Świat – Krakowskie Przedmieście – Kopernika – NOWY ŚWIAT.) – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Raszyńska – Żwirki i Wigury – LOTNISKO CHOPINA.

(Stara trasa: NOWY ŚWIAT – ... – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – Krucza – Widok – plac Defilad – jezdnia południowa PKiN – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Poznańska – Nowogrodzka – Parkingowa – Aleje Jerozolimskie) – plac Zawiszy – ... – LOTNISKO CHOPINA.)
180 linia autobusowa zwykła stała ZAMENHOFA – Lewartowskiego – Stawki – Andersa (powrót: Andersa – Nowolipki – Zamenhofa – ZAMENHOFA.) – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska – Narbutta – Kazimierzowska – KAZIMIERZOWSKA / MADALIŃSKIEGO (powrót: KAZIMIERZOWSKA / MADALIŃSKIEGO – Madalińskiego – Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji).

(Stara trasa: ZAMENHOFA – ... – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Defilad – jezdnia południowa PKiN – Emilii Plater – Nowogrodzka – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – Żurawia – Krucza – Widok – Marszałkowska) – plac Konstytucji – ... – KAZIMIERZOWSKA / MADALIŃSKIEGO.)
366 linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) MŁYNÓW – Płocka (powrót: Płocka – Obozowa – Gostyńska – MŁYNÓW.) – Górczewska – Leszno – Okopowa – aleja Solidarności (powrót: aleja Solidarności – Leszno) – plac Bankowy – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Krucza – Żurawia – PLAC TRZECH KRZYŻY (powrót: PLAC TRZECH KRZYŻY – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie).

(Stara trasa: MŁYNÓW – ... – plac Bankowy – Marszałkowska – Świętokrzyska – Jasna – Zgoda – Krucza (powrót: Krucza – Widok – Marszałkowska) – Żurawia – Bracka – PLAC TRZECH KRZYŻY (powrót: PLAC TRZECH KRZYŻY – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – Krucza).)
602 linia autobusowa nocna zwykła stała MALOWNICZA – aleja Krakowska (powrót: aleja Krakowska – Rękodzielnicza – Skibicka – Malownicza – MALOWNICZA.) – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – Kijowska – Dworzec Wschodni – Kijowska – Targowa – 11 Listopada – Stalowa (powrót: Stalowa – Inżynierska – Wileńska – Targowa) – Szwedzka – 11 Listopada – św. Wincentego – Kondratowicza – Łabiszyńska – SUWALSKA (powrót: SUWALSKA – Łabiszyńska – Łojewska – Chodecka – Kondratowicza).

(Stara trasa: MALOWNICZA – ... – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Poznańska – Nowogrodzka – Parkingowa – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Krucza – Widok – plac Defilad – jezdnia południowa PKiN – Emilii Plater – EMILII PLATER) – most i aleja Poniatowskiego – ... – SUWALSKA.)
603 linia autobusowa nocna zwykła stała STARE BEMOWO – Kaliskiego – Lazurowa – Szeligowska – Połczyńska – Powstańców Śląskich – Górczewska – Płocka – Wolska – aleja Solidarności – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Książęca – Rozbrat – Łazienkowska – Czerniakowska – Chełmska – Sobieskiego – Idzikowskiego – Powsińska – SADYBA.

(Stara trasa: STARE BEMOWO – ... – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Poznańska – Nowogrodzka – Parkingowa – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Krucza – Widok – plac Defilad – jezdnia południowa PKiN – Emilii Plater – EMILII PLATER) – Nowy Świat – ... – SADYBA.)
604 linia autobusowa nocna zwykła stała ZAJEZDNIA ŻOLIBORZ – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Kasprowicza – Przybyszewskiego – Żeromskiego – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – WILANOWSKA (kraniec na ul. Puławskiej).

(Stara trasa: ZAJEZDNIA ŻOLIBORZ – ... – plac Bankowy – Marszałkowska – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Poznańska – Nowogrodzka – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – Żurawia – Krucza – Widok – plac Defilad – jezdnia południowa PKiN – Emilii Plater – EMILII PLATER) – plac Konstytucji – ... – WILANOWSKA (kraniec na ul. Puławskiej).)
605 linia autobusowa nocna zwykła stała OPACZEWSKA – Białobrzeska – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grochowska – Płowiecka – Błękitna – Widoczna (powrót: Widoczna – Płowiecka) – PKP WAWER.

(Stara trasa: OPACZEWSKA – ... – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Poznańska – Nowogrodzka – Parkingowa – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Krucza – Widok – plac Defilad – jezdnia południowa PKiN – Emilii Plater – EMILII PLATER) – most i aleja Poniatowskiego – ... – PKP WAWER.)
607 linia autobusowa nocna zwykła stała PLAC HALLERA – Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – Targowa (powrót: Targowa – 11 Listopada – Inżynierska) – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Kapucyńska – Miodowa (powrót: Miodowa – Senatorska – Nowy Przejazd – aleja Solidarności) – Krakowskie Przedmieście – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Woronicza – Spartańska – SPARTAŃSKA.

(Stara trasa: PLAC HALLERA – ... – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Poznańska – Nowogrodzka – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – Żurawia – Krucza – Widok – plac Defilad – jezdnia południowa PKiN – Emilii Plater – EMILII PLATER) – plac Konstytucji – ... – SPARTAŃSKA.)
610 linia autobusowa nocna zwykła stała KOŁO – Obozowa – Młynarska – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – Francuska – Paryska – WERSALSKA.

(Stara trasa: KOŁO – ... – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Poznańska – Nowogrodzka – Parkingowa – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Krucza – Widok – plac Defilad – jezdnia południowa PKiN – Emilii Plater – EMILII PLATER) – most i aleja Poniatowskiego – ... – WERSALSKA.)
A linia autobusowa pospieszna stała KASPROWICZA / OCZAPOWSKIEGO – Kasprowicza – Przybyszewskiego – Żeromskiego – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – WILANOWSKA (pętla na ul. Puławskiej).
Przystanki: KASPROWICZA, SCHROEGERA (NŻ), PRZYBYSZEWSKIEGO, AL. ZJEDNOCZENIA, POTOCKA, PL. WILSONA, PL. INWALIDÓW (NŻ), DW. GDAŃSKI, PL. BANKOWY, ŚWIĘTOKRZYSKA, CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, PL. UNII LUBELSKIEJ, DWORKOWA, PARK DRESZERA, KRÓLIKARNIA (NŻ), DWORZEC POŁUDNIOWY.

(Stara trasa: KASPROWICZA / OCZAPOWSKIEGO – ... – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Defilad – jezdnia południowa PKiN – Emilii Plater – Nowogrodzka – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – Żurawia – Krucza – Widok – Marszałkowska) – plac Konstytucji – ... – WILANOWSKA (pętla na ul. Puławskiej).
Przystanki: KASPROWICZA, ..., ŚWIĘTOKRZYSKA, PL. DEFILAD (→WILANOWSKA), CENTRUM (→KASPROWICZA), PL. KONSTYTUCJI, ..., DWORZEC POŁUDNIOWY.)
B linia autobusowa pospieszna stała REDUTOWA – Olbrachta – Górczewska – Płocka – Wolska – aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Boya – plac Unii Lubelskiej – Bagatela – Belwederska (powrót: Belwederska – Zawrotna – Spacerowa – Klonowa – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Chełmska – CHEŁMSKA.
Przystanki: REDUTOWA, CIOŁKA, PŁOCKA SZPITAL, DT WOLA, ŻELAZNA, KINO "FEMINA", PL. BANKOWY, CENTRUM, PL. KONSTYTUCJI, PL. UNII LUBELSKIEJ, SPACEROWA, DOLNA, ZAKRZEWSKA (NŻ), CHEŁMSKA.

(Stara trasa: REDUTOWA – ... – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Defilad – jezdnia południowa PKiN – Emilii Plater – Nowogrodzka – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – Żurawia – Krucza – Widok – Marszałkowska) – plac Konstytucji – ... – CHEŁMSKA.
Przystanki: REDUTOWA, ..., PL. BANKOWY, PL. DEFILAD (→CHEŁMSKA), CENTRUM (→REDUTOWA), PL. KONSTYTUCJI, ..., CHEŁMSKA.)
C linia autobusowa pospieszna stała ORZESZKOWEJ – Opaczewska – Białobrzeska – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grochowska – Płowiecka – Błękitna – Widoczna (powrót: Widoczna – Płowiecka) – Szpotańskiego – Patriotów – Bysławska – FALENICA.
Przystanki: ORZESZKOWEJ, BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 ROKU, KINO OCHOTA, PL. NARUTOWICZA, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, CENTRUM, MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA, GRENADIERÓW, WIATRACZNA, PL. SZEMBEKA, GOCŁAWEK, MARSA, EDISONA (NŻ), TRAKT LUBELSKI, PKP WAWER, SOLIDNA (NŻ), PKP ANIN, PKP MIĘDZYLESIE, BORKÓW (NŻ), MONTAŻOWA, POMOLOGICZNA (NŻ), PKP RADOŚĆ, SZACHOWA, PRASOWA (NŻ), PKP FALENICA, FALENICA.

(Stara trasa: ORZESZKOWEJ – ... – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Poznańska – Nowogrodzka – Parkingowa – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Krucza – Widok – plac Defilad – jezdnia południowa PKiN – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie) – most i aleja Poniatowskiego – ... – FALENICA.
Przystanki: ORZESZKOWEJ, ..., DW. CENTRALNY, PL. DEFILAD (→ORZESZKOWEJ), CENTRUM (→FALENICA), MUZEUM NARODOWE, ..., FALENICA.)
C
BIS
linia autobusowa pospieszna okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) ORZESZKOWEJ – Opaczewska – Białobrzeska – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grochowska – Płowiecka – Błękitna – Widoczna (powrót: Widoczna – Płowiecka) – Szpotańskiego – Panny Wodnej – RADOŚĆ PKP.
Przystanki: ORZESZKOWEJ, BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 ROKU, KINO OCHOTA, PL. NARUTOWICZA, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, CENTRUM, MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA, GRENADIERÓW, WIATRACZNA, PL. SZEMBEKA, GOCŁAWEK, MARSA, EDISONA (NŻ), TRAKT LUBELSKI, PKP WAWER, SOLIDNA (NŻ), PKP ANIN, PKP MIĘDZYLESIE, BORKÓW (NŻ), MONTAŻOWA, POMOLOGICZNA (NŻ), PKP RADOŚĆ.

(Stara trasa: ORZESZKOWEJ – ... – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Poznańska – Nowogrodzka – Parkingowa – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Krucza – Widok – plac Defilad – jezdnia południowa PKiN – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie) – most i aleja Poniatowskiego – ... – PKP RADOŚĆ.
Przystanki: ORZESZKOWEJ, ..., DW. CENTRALNY, PL. DEFILAD (→ORZESZKOWEJ), CENTRUM (→FALENICA), MUZEUM NARODOWE, ..., PKP RADOŚĆ.)
D linia autobusowa pospieszna stała PLAC HALLERA – Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – Targowa (powrót: Targowa – 11 Listopada – Inżynierska) – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Kapucyńska – Miodowa (powrót: Miodowa – Senatorska – Nowy Przejazd – aleja Solidarności) – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Świętokrzyska – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Woronicza – Wołoska – Rzymowskiego – Obrzeżna – Bokserska – BOKSERSKA.
Przystanki: PL. HALLERA, DĄBROWSZCZAKÓW, INŻYNIERSKA, DW. WILEŃSKI, PL. ZAMKOWY, NOWY ŚWIAT, METRO ŚWIĘTOKRZYSKA, CENTRUM, DW. CENTRALNY, NOWOWIEJSKA, METRO POLE MOKOTOWSKIE, METRO RACŁAWICKA, ODYŃCA, SAMOCHODOWA, WORONICZA, DOMANIEWSKA (NŻ), RZYMOWSKIEGO, OBRZEŻNA OSIEDLE, BOKSERSKA.

(Stara trasa: PLAC HALLERA – ... – Świętokrzyska – plac Defilad – jezdnia południowa PKiN – Emilii Plater (powrót: Emilii Plater – Świętokrzyska) – Aleje Jerozolimskie – ... – BOKSERSKA.
Przystanki: PL. HALLERA, ..., METRO ŚWIĘTOKRZYSKA, PL. DEFILAD (→BOKSERSKA), CENTRUM (→PL. HALLERA), DW. CENTRALNY, ..., BOKSERSKA.)
H linia autobusowa pospieszna stała MALOWNICZA – aleja Krakowska (powrót: aleja Krakowska – Rękodzielnicza – Skibicka – Malownicza – MALOWNICZA.) – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – 11 Listopada – Inżynierska (powrót: Inżynierska – Wileńska – Targowa) – Dąbrowszczaków – plac Hallera – Jagiellońska – Modlińska – DĄBRÓWKA SZLACHECKA.
Przystanki: MALOWNICZA, CYPRYSOWA (NŻ), KRAKOWIAKÓW, HYNKA, 1 SIERPNIA (NŻ), DICKENSA, BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 R., KINO OCHOTA, PL. NARUTOWICZA, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, CENTRUM, MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA, AL. ZIELENIECKA, DW. WILEŃSKI, INŻYNIERSKA, DĄBROWSZCZAKÓW, PL. HALLERA (NŻ), RONDO STARZYŃSKIEGO, ŚLIWICE, ŻERAŃ FSO, PŁOCHOCIŃSKA, EKSPRESOWA (NŻ), SĄSIEDZKA, KLASYKÓW, MEHOFFERA (NŻ), DĄBRÓWKA SZLACHECKA.

(Stara trasa: MALOWNICZA – ... – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Poznańska – Nowogrodzka – Parkingowa – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Krucza – Widok – plac Defilad – jezdnia południowa PKiN – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie) – most i aleja Poniatowskiego – ... – DĄBRÓWKA SZLACHECKA.
Przystanki: MALOWNICZA, ..., DW. CENTRALNY, PL. DEFILAD (→MALOWNICZA), CENTRUM (→DĄBRÓWKA SZLACHECKA), MUZEUM NARODOWE, ..., DĄBRÓWKA SZLACHECKA.)
J linia autobusowa pospieszna stała ALEJA REYMONTA – Żeromskiego – Perzyńskiego – Broniewskiego – Krasińskiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – Waszyngtona – Grenadierów – Ostrobramska – ZAJEZDNIA OSTROBRAMSKA.
Przystanki: AL. REYMONTA, BIELANY-RATUSZ (NŻ), PERZYŃSKIEGO, MAGIERA, SADY ŻOLIBORSKIE, POPIEŁUSZKI, PL. WILSONA, PL. INWALIDÓW (NŻ), DW. GDAŃSKI, PL. BANKOWY, METRO ŚWIĘTOKRZYSKA, CENTRUM, MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA, GRENADIERÓW, RAWAR, ZAMIENIECKA, CENTRUM OPTYKI, ZAJEZDNIA OSTROBRAMSKA.

(Stara trasa: ALEJA REYMONTA – ... – plac Bankowy – Marszałkowska – Świętokrzyska – Jasna – Zgoda – Krucza (powrót: Krucza – Widok – Marszałkowska) – Aleje Jerozolimskie – ... – ZAMIENIECKA.
Przystanki: AL. REYMONTA, ..., METRO ŚWIĘTOKRZYSKA, CHMIELNA (→ZAJEZDNIA OSTROBRAMSKA), CENTRUM (→AL. REYMONTA), MUZEUM NARODOWE, ..., ZAJEZDNIA OSTROBRAMSKA.)
K linia autobusowa pospieszna stała DEOTYMY – Deotymy – Brożka – Ciołka (powrót: Ciołka – Ożarowska – DEOTYMY.) – Górczewska – Płocka – Wolska – aleja Solidarności – Okopowa – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – Francuska – Zwycięzców – Saska – aleja Stanów Zjednoczonych – Paryska – WERSALSKA.
Przystanki: DEOTYMY, BROŻKA, CIOŁKA, PŁOCKA-SZPITAL, DT WOLA, OKOPOWA, RONDO DASZYŃSKIEGO, PL. ZAWISZY, DW. CENTRALNY, CENTRUM, MUZEUM NARODOWE, RONDO WASZYNGTONA, OBROŃCÓW, STACJA KRWIODAWSTWA (NŻ), WERSALSKA.

(Stara trasa: DEOTYMY – ... – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Poznańska – Nowogrodzka – Parkingowa – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Krucza – Widok – plac Defilad – jezdnia południowa PKiN – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie) – most i aleja Poniatowskiego – ... – WERSALSKA.
Przystanki: DEOTYMY, ..., DW. CENTRALNY, PL. DEFILAD (→WERSALSKA), CENTRUM (→DEOTYMY), MUZEUM NARODOWE, ..., WERSALSKA.)

OBJAŚNIENIE SKRÓTÓW W PRZYPISACH:
MPA - Miejskie Przedsiębiorstwo Autobusowe [Dokumenty udostępnione przez P. Grzegorza Gałęzowskiego.]
MPK - Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne [Dokumenty udostępnione przez P. Grzegorza Gałęzowskiego.]
MZK - Miejskie Zakłady Komunikacyjne [Dokumenty udostępnione przez P. Grzegorza Gałęzowskiego.]
EW - Express Wieczorny [1946-1999]
KC - Kurier Codzienny [1945-1953]
TL - Trybuna Ludu [1948-1990]
ŻW - Życie Warszawy [1944-2011]
WTE - J. Sawicki, J. Janiak, D. Walczak, T. Igielski, Warszawskie Tramwaje Elektryczne 1908-1998, t. 1-2, Warszawa: Wydawnictwa Komunikacji i Łączności 1998.
WAiT - J. Dąbrowski, D. Nalazek, M. Stiasny, Warszawskie Autobusy i Trolejbusy, Rybnik: Betezda 2005.

 

SPIS TRAS (stan na koniec grudnia 1970 r.)

SCHEMAT KOMUNIKACJI DZIENNEJ (stan na koniec grudnia 1970 r.)

SCHEMAT KOMUNIKACJI NOCNEJ (stan na koniec grudnia 1970 r.)

POWRÓT DO SPISU LAT


KONTAKT: trasbus@o2.pl.